PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ersun Yanal | Teknik Direktör

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31

merdeme
21.08.2017, 17:21
İstifa eder etmez. Mutlaka ifadesi alınmalı. Futbolcular gibi o da kulübün bir çalışanı. Takımı sabote eder gibi davranmamalı.

faysal
21.08.2017, 17:34
ya şaka gibisin rodelega varken ndiya nedir hocam ha birde rakip baskı yapıcak mağlup sonuçta neden kontra atak topçusu almadın..iki kez öne geçipte koruyamamakta ayrı bişey tabi.

tRaiNer
21.08.2017, 20:10
Rodallega konusunda sonuna kadar eleştirsemde, adına Twitter da hastag açanların Trabzonspor taraftarları olmadığından emin ol hocam.

Eğer üzerinde ısrarla durulan ve çoğunluğun 'yanlış' olarak gördüğü bir karar varsa eleştirmek en doğal hakkımız.

Ancak hoca istifa etsin demek Trabzonspor'a ihanettir. Kimse Ersun Yanal'ın hatalarını fırsat bilip takım üzerinde kaos yaratmaya çalışmasın.

İstanbul medyasının hocaya bu kadar yüklenişinin 'Trabzonspor'un Şampiyonluğu Korkusu' olduğunu düşünüyorum.

Ne kadar kızsakta yapılacak olan yerinde ve sağlam transferlerle bizi Şampiyoluğa götürebileceğinden şüphem yok.

İlkhan
21.08.2017, 20:53
Fenerli ersun lenhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20170821/3b1dc7c6e44081cfd85c617e66a37694.jpg

erenslash
21.08.2017, 21:03
o hashtagleri açanlar başkana ve yönetime açsın transfe ryok ligin kaçıncı haftası oldu pes artık!!!

erenslash
21.08.2017, 21:05
bunların hepsi yönetim yüzünden eksik transferler yüzünden sıkıntı burada aslında yönetime veirlmesi gereken tpeki hocaya gidiyor yönetici geneiişin içinden sıyrılıyor yaparsın adamları eksik mevkileri halletmemişiz hoca da hoca evet rode alınmalıydı bence de ama bir oyuncu için hoca harcanmaz adamın genel kadro yapısı çok iyi değil elindeki malzeme belli
Rodallega konusunda sonuna kadar eleştirsemde, adına Twitter da hastag açanların Trabzonspor taraftarları olmadığından emin ol hocam.

Eğer üzerinde ısrarla durulan ve çoğunluğun 'yanlış' olarak gördüğü bir karar varsa eleştirmek en doğal hakkımız.

Ancak hoca istifa etsin demek Trabzonspor'a ihanettir. Kimse Ersun Yanal'ın hatalarını fırsat bilip takım üzerinde kaos yaratmaya çalışmasın.

İstanbul medyasının hocaya bu kadar yüklenişinin 'Trabzonspor'un Şampiyonluğu Korkusu' olduğunu düşünüyorum.

Ne kadar kızsakta yapılacak olan yerinde ve sağlam transferlerle bizi Şampiyoluğa götürebileceğinden şüphem yok.

tsukru61
21.08.2017, 23:13
Burak gecen hafta 3 puani aldirmasaydi hatta Konya baski kurdugu donemde golü bulsaydi...
2-2 den sonra fbnin kacirdiklari gol olsaydi...

İki maçta sıfır cekemez miydik? Lider ile puan farki 20 olduktan sonra yanlisi söylemenin kimseye yarari yok.

İlkhan
21.08.2017, 23:17
Burak gecen hafta 3 puani aldirmasaydi hatta Konya baski kurdugu donemde golü bulsaydi...
2-2 den sonra fbnin kacirdiklari gol olsaydi...

İki maçta sıfır cekemez miydik? Lider ile puan farki 20 olduktan sonra yanlisi söylemenin kimseye yarari yok.Burak sakatlanmasaydı... Damdoy Okay'ım ara pasında golü atsaydı... Feneri gömmüştük kadıköye.

Olaylara ihtimal üzerinden gideceksek 100 farklı yol çıkar. 11-1'den 0-20 gibi skorlara bile gelir yani.

sasone
21.08.2017, 23:24
Önümüzdeki sezon bitecek sözleşmesinin uzatılması ve kaç yıl uzatılacağı konusu bu sezon içindeki durumuna bağlı,takımın kalitesi arttıkça ağır idmanları yiyen futbolcular için sorun olmuyor,en azından maçı elinde tutabiliyor Ersun Yanal.
Estaban-Onur dengesini güzel kurarsa daha rahat maçlar oynayabiliriz.

Çok eleştirdiğim geçen yılki yarım sezon sonrası sürekli üzerine koyarak gidiyor,alt yapıdan bu kadar çok futbolcuya şans veren Ersun Yanal en az 3 yıl daha kalmalı.

Şu iki maç sonrası Hoca'yı eleştirenleri ise ciddiye almak mantıklı olmaz,he deyip geçeceksin.

tsukru61
21.08.2017, 23:46
Ihanet derecesinde yanlis yapan baskana ve hocaya destek çıkanların Trabzonsporlu olduklarina inanmayin. Burasi herkese acik bir forum sitesidir.

bingolts
21.08.2017, 23:48
Ben cesaret göremedim.

Fatih Çelik
21.08.2017, 23:51
Fenerli ersun lenhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20170821/3b1dc7c6e44081cfd85c617e66a37694.jpg

Sonra muma dönüşünü koysaydın :) Fenerli büyük fenerli hem de ayrıca oyun okuma 0.

Ozan Yılmaz
22.08.2017, 01:00
Takımda şu oyuna hazır olmadığı belli olan iki adamı (onazi, ndoye) oyuna sokmak ve maça etki etmesi muhtemel olabilecek bongonda ile hugo'yu oturtmaktaki amaç neydi?

tsukru61
22.08.2017, 01:36
Geçen sezondan beri dikkatimi çeken bir konu da oyuncuların hatalı pas tercihleri... Futbocular, topu rakibe vermek için sanki birbirleri ile yarışıyorlar. Nerede uygun pozisyonda olmayan biri varsa top ona atılmaya çalışılıyor ve kaptırılıyor. Kaptırılan toplar da savunmayı zor durumda bırakıyor.

tsukru61
22.08.2017, 01:58
İki maçta ersunun eski hastalığının nüksettiğini gördüm. Aşırı sert oynatıyor. Bu hırs falan değil. Ekmeğini bu isten kazananlara ersunun yaptigi şey terbiyesizliktir.

GULER
22.08.2017, 03:40
istifa

İlkhan
22.08.2017, 04:39
istifaBildiğin bikaç kelime etseydin dicektim de etmişsiz zaten. Başka ne anlarsın ki.

DeAgLeMaNyAq
22.08.2017, 05:04
Hata yaptığını hepimiz söyledik. Ama FB'ye yaranmak için bilerek sattı tarzında yazılanları okudum. Gerçekten inanılır gibi değil. Evet hepimiz 20 yıl aradan sonra bir galibiyeti kaçırmanın üzüntüsünü yaşıyoruz ama bu kadarı da fazla...

pazarkapılı
22.08.2017, 07:37
en acısı su olacak ve oldu, ben haklıydım diyebilmek icin takımı desteklememek....ve bu hastalıgımızdan kurtuldugumuz vakit belki birseyler olabilir....
takım kotu takım iyi oynamıyor bunlar problem degil ortada ciddi anlamda temel psikolojik sorunlar cıkar catısmaları ve sen ben cilik var....bu problemler de sanırım giderilecek gibi degil....
herkese her düsüncede basarılar, trabzonspor umarım kendi karakteriyle bir yere gelir, yoksa taraftarından ona yarar yok....

İ. SARAL
22.08.2017, 09:11
Boş beleş laflardan sıkıldım artık, istikrar şart diyoruz adam daha 2.maçtan kelle istiyor.

İlker Yazıcıoğlu
22.08.2017, 09:18
Ersun hocayı Rode ve Damdoy konusunda eleştirsem de, bu takımın başında uzun yıllar kalmalıdır...

İstifa vb söylemler çocukça ve altı boş,kimse kusura bakmasın...

Ne istifası yahu?

Mehmet Cihan Kocaman
22.08.2017, 09:29
En zor fikstürü çekmişiz ve 4 puanla girmişiz sezona. Önümüzde rahat kazanabileceğimiz 2 maç var. Destek olmak zorundayız, hocaya güveniyorum. Dördüncü hafta sonunda 10 puanla ilk 2'de yer alabiliriz.

artvints
22.08.2017, 09:48
Maçin tekrarini izleyince eleştirileri siniri geçmedikçe normal karşiladim. Son dakikalara girerken ölü bir fb'yi dirittiğimiz gözüküyor. Sahada üç önlibero ve savunma üçlüsü gibi bir üçlü olan bero olcay ndoye'a gerek yoktu. Paslar topu kaybetmek üzere, oyalanmak için yapildi. İleri gidip fişi çekmek düşünülmedi. Som derece dağinik ve hizli hücumu karşilayacak durumda olmayan fb'nin istediği gibi tehlikeli hucüm yapmaya kalkişmadik.

Bir daha hiç maçta bu anlayişta benzer görüntüde sahada olmayalim. Gerek yok.

Takviyelerin de biran önce gelmesi lazim. Takim kendine güvenmeli. Hoca takimina sonuna kadar güvenmeli.

Faul sayisi da azaltilmali, özellikle arkadan açik bir şekilde çekme ve sert fauller yakişmiyor takima. 28 faulün çoğu kadiköy faulü yani son derece basit olsa da gereksiz bir sürü hareket var. Top oynamaya çiksaydik rahat yenebilirdik.

Çağatay_
22.08.2017, 11:41
Aşırı sert futbolundan keyif alıyorum.

Örneğin Konya maçı. Ayak kırma olayı tamamen pozisyona has bir yanlış, affedilir değil ve kırmızı kart şarttır.

Fakat ne zaman vakit geçiren bir rakip görsek yelkenleri suya indirip, onların uyku oyununa teslim olup, saçma bir golle yeniliyoruz. Oysa maçları böyle vura vura almalıyız. Büyük takım olmaktan gelen bir avantajımız var, stadyum baskısı ile de hakem her kararı kolay kolay veremez. Biz istersek alırız. Bekleyelim de bize versinler, biz uğraşmayalım ama hakem de çok adil olsun temiz futbola yol versin demekle olmuyor. Trabzonspor'a başka şans bırakmadılar, vura kıra almalıyız bunun yolu artık bu. Top bizdeyken zaten güzel futbolu oynarız.

Fb maçındaki sert faullerin sebebi ise genelde aşırı motivasyon ve ileride top tutamama. Topu tutabilseydik daha diri olurduk ve daha akıllı pres yapabilirdik. Topu tutamayınca sürekli kovalama durumunda kaldık ve işi uzatmamak için sert faullere başvurduk.

Fb maçındaki değişiklik ve oyun anlayışı hataları eleştirilir. Ama ne kadar da olsa en büyük fobimiz haline gelmiş deplasmandan galibiyet çıkarabilecek durumdaydık. 2-1 öne geçmişken maç kopmalıydı. Hata hocadadır.

Ama şu an istifa falan beklemek de doğru değil. Gidebildiğimiz yere kadar hoca ile devam etmeliyiz.

erenslash
22.08.2017, 12:01
bence de bizim taraftarın bir kısmı kafayı yemiş ya da istifa diyenlerin hepsi fenerli :))) ya da başka takımdan iyice kafayı yediler
Ersun hocayı Rode ve Damdoy konusunda eleştirsem de, bu takımın başında uzun yıllar kalmalıdır...

Ne istifası yahu?

erenslash
22.08.2017, 12:03
sert futbol oynarsın etik dışı hareket etmediğin sürece millet gene saçmalamış burada önemli olan başkanın transferleri halletmesi defans ortasaha alırsın kanat alırsın Ersun hocanın kafası rahat eder linde kadro olur taktik veya oyuna olan stratejisi daha rahat olur burada sorumlulum hocanın değil başkanın transfer yapın artık hocaya transfer!!!

ccd6167
22.08.2017, 12:50
Bu adamı öven arkadaşlar neyini övüyor merak ediyorum..

Yani neyini gördüklerini merak ediyorum.. Son 10 senede ne kadar geliştirmiş mesela kendisini..

Geçen sene son 7 hafta takımı bizzat sabote etti ..

Kayseri maçı .. Hugo gol attı . maç 2 2 oyundan aldı
Adana maçı. Rakio küme düşmüş. Rakip 10 kişi.. Maçın son 15 dk sanki öndeyiz gibi top çevirme..

Bjk maçı. Medjani gibi mücadele gücü yüksek birisi dururken aytaç aşkı

İbb maçı .. Bir forvet düşünün.. 90 dk da 1 tane şutu yok..

Yine fenerbahçe geçen seneki.. Yakalamışken feneri damdoy yine 90 dk sahada hugo son 10 dk..

Bu sene fener maçı.. Berbat bir oyun.. Topu ortasaha da iki kişi tutup dağıtıyor.. Yusuf olcay.. Yusufu çıkar 10 gündür nerede olduğı belli olmayan çat kapı onaziyi sür sahaya..

Fenerden yediğimiz penaltıya dikkat edin.. Adam topu ceza sahasında alıyor sonra yüzünü dönüyor topu ileri sürüyor ve orta kesiyor.. Bu zamanda 5 tane ortasaha 3 tane önlibero var ama karşılayan yok..

Sayın hocam.. Top ne kadar kalenden uzak olursa o kadar daha rahat kazanma şansın olur.. Sağol.. Resmen gol yemek için bekledin sahada

tsukru61
22.08.2017, 13:37
Geçen sene son 7 hafta takımı bizzat sabote etti .. 22. haftadaki Konya macindan beri ayni şeyi yapiyor.
Milletce kisilere tapinma kulturumuz olustu. Bu durum kulubumuz için de geçerli.

GULER
22.08.2017, 15:29
Bir antrenorun kalitesi buyuk maclarda belli olur tipki futbolcular gibi. Ezik bir fenere bu taktikle oynuyorsan demek ki kapasiten sinirli. Bu benim gorusurum. Art niyet arayanlar once bi aynaya baksinlar.

GULER
22.08.2017, 15:41
Bildiğin bikaç kelime etseydin dicektim de etmişsiz zaten. Başka ne anlarsın ki.

Hata yaptığını hepimiz söyledik. Ama FB'ye yaranmak için bilerek sattı tarzında yazılanları okudum. Gerçekten inanılır gibi değil. Evet hepimiz 20 yıl aradan sonra bir galibiyeti kaçırmanın üzüntüsünü yaşıyoruz ama bu kadarı da fazla...

Boş beleş laflardan sıkıldım artık, istikrar şart diyoruz adam daha 2.maçtan kelle istiyor.

bence de bizim taraftarın bir kısmı kafayı yemiş ya da istifa diyenlerin hepsi fenerli :))) ya da başka takımdan iyice kafayı yediler

Ne istifası yahu?
.
Ne istifasi mi? Bu adamla basari gelmeyecek. Ben inanmiyorum. Bu durumda istifa gayet mantikli. Her sey istikrar degil maalesef.

yorumsuz6117
22.08.2017, 15:44
Oyuna etki sıfır hatta kazanacağımız maçı kazanamamamızı sağlıyor adam.. :)

İlkhan
22.08.2017, 15:45
.
Ne istifasi mi? Bu adamla basari gelmeyecek. Ben inanmiyorum. Bu durumda istifa gayet mantikli. Her sey istikrar degil maalesef.2. Haftadan istifa he mi? Mantıklı geliyor mı bu?

GULER
22.08.2017, 15:57
2. Haftadan istifa he mi? Mantıklı geliyor mı bu?

Basari gelmeyecekse ki ben gelecegine inanmiyorum biran once gitmesi mantikli evet. Ne kadar basit degil mi?

İlkhan
22.08.2017, 16:13
Basari gelmeyecekse ki ben gelecegine inanmiyorum biran once gitmesi mantikli evet. Ne kadar basit degil mi?Daha basidini söyleyeyim. Antrenörlük kursuna git, belgeni al gel de antrenörlük görelim be kral.

İlker Yazıcıoğlu
22.08.2017, 16:20
Arkadaşlar, abartmayalım...

Herkes ayı düşünmeyebilir ama lütfen farklı görüşleri tukaka etmeyelim,gerek yok...

Daha sakin lütfen...

İlkhan
22.08.2017, 16:23
Arkadaşlar, abartmayalım...

Herkes ayı düşünmeyebilir ama lütfen farklı görüşleri tukaka etmeyelim,gerek yok...

Daha sakin lütfen...Hocam, farklı görüşlere elbet saygım vardır ancak takımın işleyişine çark sokacak görüşe her zaman karşı dururum.

Biz istikrar diyoruz adamlar olmaz gitsin diyor. 2. Haftada diyor.

Yapıcı eleştirilere asla lafımız olamaz.

OFLU
22.08.2017, 16:31
Tafatari ağlarda bilmez teknik patronumuz..

DeAgLeMaNyAq
22.08.2017, 16:35
.
Ne istifasi mi? Bu adamla basari gelmeyecek. Ben inanmiyorum. Bu durumda istifa gayet mantikli. Her sey istikrar degil maalesef.

Ersun Yanal'ın bu takımı şampiyon yapabileceğine ben de inanmıyorum ama takım biraz havasını bulursa 2. veya 3.lüğe oynatabilir. Yoksa mevcut kadroyla GS ve BJK ile yarışma şansımız çok yok. Benim gözümde hocanın etkisi en fazla % 10-20 arasındadır her şey kadroda biter. GS bu sene şampiyon olursa ya da kıl payı kaçırırsa teknik direktörlüğün o kadar atfedildiği kadar büyük bir şey olmadığı bir kez daha tescillenir. İsmail Kartal FB'ye 74 puan aldırdı. ucu ucuna şampiyonluğu kaçırdılar. Keza aynı sezon Hamza Hoca da şampiyon yaptı. Madem bu kadar büyük hocalar bütün kulüplerin kendileri için sıraya girmesi lazımdı. Ersun Hoca'nın tek büyük yanlışı sürekli biz gelişmekte olan bir takımız, sabır istiyoruz şeklinde bahane sunarak taraftarı oyalamasıdır. GS 11-12 sezonunda pat diye 7 oyuncu transfer edip nasıl şampiyon oldu? Keza bu sene 9 yeni oyuncuyla nasıl havalarının değiştiği de ortada. Ha bir de Ersun Hoca gitsin diyoruz da yerine alternatif sunamıyoruz. Yabancı isimler zikrediliyor ama Trabzonspor'a yabancı hoca falan olmaz bunu defalarca gördük...

champions
22.08.2017, 16:45
Fb maçında ne kadar vasat bir td olduğunu bir kez daha gösterdi.

Sercan Keleş
22.08.2017, 17:37
Forza Ersun. Forza Başkan.

oflubektas
22.08.2017, 18:39
Hoca eleştirirken bi duracaksın, adam yıllarını bu işe vermiş. En kıytırık takımlarda başarıdan başarıya koşmuş. Sözleşmesi bir yana, fenerli bile olsa, hatta hedefi feneri çalıştırmak bile olsa bu maçı kazanmayı çok istemiştir.

Yalnız yaptığı ve yapmadığı oyuncu değişikliği, 1-0'dan sonraki taktik değişimi ile maçın içine etmiştir.

Böyle bir feneri ne zaman yakalarız ?

tsukru61
22.08.2017, 18:40
Aynen öyle.. Hele son 15 dakikada Ersun Yenal maçı kaybetmek için ne lazımsa yaptı.. Bu kadar aptalca bir oyunla adeta "Gol yeme"ye çırpınacağına, "Gol atmak" için oyunu deneseydi, sahadan 3 puanla ayrılırdı Trabzon.. Hatta fark atardı. Burak'ın sakatlanması talihsizlik, ama yerine Rodallega yerine takımı on kişi oynatan N'Doye'yi almak ve onun ilerde hiç bir işe yaramadığını görmemek, nasıl bir Hocalık oluyor?. Ersun'un kafasından "Oynamak" asla geçmiyor. Düşündüğü tek şey "Oynatmamak!." Kafası bu olduğu için taktiği de bu.. "Topu kaptırır kaptırmaz rakibi indir. Kontratak yapamasın. Savunma yerini alsın!." Bu çirkin taktiği önleyecek kişi maçın hakemi.. FIFA 8 yıldır bağırıyor.. "Taktik faullere hoşgörülü olmayın. Uyarı.. Sarı.. Kırmızı.. Milyarla seyirci faul değil, futbol seyretmek istiyor.." Benim eski hakemlerimizin yere göğe koyamadıkları, övgü yarışına girdikleri Ali Palabıyık, hakem olsaydı gerçekten Trabzon maçı sekiz kişi bitirir, ya da adam gibi top oynamaya mecbur olurdu. Bu medya ve bu Merkez Hakem Kurulu ile kaliteli, zevkli futbol izleme şansımız çok az.. Çünkü Ersun bu kafadaki tek hoca(!) değil.. Süper Lig'de bir Ersun Ekolü var.. "İlk fırsatta indir ki, futbol oynanmasın" ekolü.. Ve de görevinin "Futbol oynatmak" olduğunu bilmeyen profesyonel(!) hakemler!.

Hıncal Uluç

İsmail Sezgin
22.08.2017, 22:35
Tek mantıklı açıklaması yönetime mesaj vermek

artvints
22.08.2017, 22:48
Tek mantıklı açıklaması yönetime mesaj vermek

Olur mu öyle şey? Ben anlamiyorum bu tip senaryolari. Acayip seviyor taraftar. Siz çevrenizle böyle mi diyalog kuruyorsunuz? Sürekli bir yerlere mesaj mi veriyorsunuz? Bir sorunu olsa gider konuşur yönetimle. Gayet stresliydi, oyuncular da heyecanliydi. skoru koruma kaygisiyla hamleler denedi ve yanliş yapti bu kadar basit. Maçi kazanma heyecani skoru koruma isteği, yari alanini terk etmeme refleksi getirir, ayaklar gitmez, tedirginlik olur, normal bunlar.

Çocuk oyuncaği değil ki bu, maçin ortasinda bir yerlere mesaj göndersin.

TSemih61
23.08.2017, 00:01
Bir tarafta Abdullah Avcı bir tarafta Ersun Yanal. İbret alınması lazım.

Adam iki senedir iyi olacağız, şöyle olacağız diye uyutuyor koskoca kulübü. Bu yönde bir adım var mı, yok.

Maç içinde göstermelik 2-3 tek topa ve kurulan üçgenlere tav olan bir TS taraftarı... Neymiş 4 puan almışız niye bu kadar karamsarmışız. Size de hak veriyorum, 6 7 gol yediğimiz dönemlerden geçtik, beğeni çıtasını böyle dip seviyelere düşürmek zorunda bırakıldık.

Bari doğru transferleri yapın, o da yok, ama sorsan umut var hocaya göre. İskelet kadro dediğin adamlar da öyle ahım şahım adamlar değil, harbi saftirik zannediyorlar taraftarı. Bunlara ölümü gösterdik şimdi sıtma ile hayatlarına devam etmeye seslerini çıkarmazlar modunda takılan bir yönetim ve hoca.

Neyse hep aynı şeyleri yazmak istemiyorum, geriye bir ihtimal kaldı; hücum gücü yüksek merkez ortasaha ile ofansif ortasaha alırlarsa belki bir şeyler olur. Aksi halde yine var elde sıfır.

Bilall61
23.08.2017, 00:05
Ersun Yanal'ın oynatmak istediği oyun Spalletti Roma'sının bir benzeri.

Trabzonspor'un,Roma'nın Spaletti dönemindeki gibi oynamasını çok isterim,fakat bu oyun anlayışını oynayabilecek bir kadroyu hemen kurmak için ciddi bir kadro mühendisliği ve bu oyunu oynayacak oyuncular çok ciddi bir maliyet gerektirir.

Ersun Yanal'ın bu oyun anlayışını oynatabilmesi için yapılması gereken bu transferleri önümüzdeki iki-üç transfer dönemine yayarak bu transferleri yapmak olmalı.Bu transferlerden sonra ligi domine edeceğimizi düşünüyorum.

TSKara61
23.08.2017, 00:53
en acısı su olacak ve oldu, ben haklıydım diyebilmek icin takımı desteklememek....ve bu hastalıgımızdan kurtuldugumuz vakit belki birseyler olabilir....
takım kotu takım iyi oynamıyor bunlar problem degil ortada ciddi anlamda temel psikolojik sorunlar cıkar catısmaları ve sen ben cilik var....bu problemler de sanırım giderilecek gibi degil....
herkese her düsüncede basarılar, trabzonspor umarım kendi karakteriyle bir yere gelir, yoksa taraftarından ona yarar yok....

Adam ben hakliyim diyebilmek icin 2 senedir Aytac'i oyuna aliyor, Abdulkadir'e 1 dakka forma sansi vermiyor.

Taraftarin tepkisine ragmen Yumlu'ylan, Akbas'lan uzatiyor.

Roda'yi oynatmiyor, Castillo'yu, Theo'yu yedek birakiyor.

Ozan Yılmaz
23.08.2017, 01:05
Gelişime devam hocam, hep adım adım...

erenslash
23.08.2017, 01:50
sorun adamda değil yönetimde hala anlamadın mı yapılmayan transferler?
.

İsmail Sezgin
23.08.2017, 11:34
Olur mu öyle şey? Ben anlamiyorum bu tip senaryolari. Acayip seviyor taraftar. Siz çevrenizle böyle mi diyalog kuruyorsunuz? Sürekli bir yerlere mesaj mi veriyorsunuz? Bir sorunu olsa gider konuşur yönetimle. Gayet stresliydi, oyuncular da heyecanliydi. skoru koruma kaygisiyla hamleler denedi ve yanliş yapti bu kadar basit. Maçi kazanma heyecani skoru koruma isteği, yari alanini terk etmeme refleksi getirir, ayaklar gitmez, tedirginlik olur, normal bunlar.

Çocuk oyuncaği değil ki bu, maçin ortasinda bir yerlere mesaj göndersin.

Tek mantıklı açıklama dedim zaten. Yoksa başka izah bulamıyorum

Ogün YAZICI
23.08.2017, 13:02
Ersun Yanal'ın bu takımı şampiyon yapabileceğine ben de inanmıyorum ama takım biraz havasını bulursa 2. veya 3.lüğe oynatabilir. Yoksa mevcut kadroyla GS ve BJK ile yarışma şansımız çok yok. Benim gözümde hocanın etkisi en fazla % 10-20 arasındadır her şey kadroda biter. GS bu sene şampiyon olursa ya da kıl payı kaçırırsa teknik direktörlüğün o kadar atfedildiği kadar büyük bir şey olmadığı bir kez daha tescillenir. İsmail Kartal FB'ye 74 puan aldırdı. ucu ucuna şampiyonluğu kaçırdılar. Keza aynı sezon Hamza Hoca da şampiyon yaptı. Madem bu kadar büyük hocalar bütün kulüplerin kendileri için sıraya girmesi lazımdı. Ersun Hoca'nın tek büyük yanlışı sürekli biz gelişmekte olan bir takımız, sabır istiyoruz şeklinde bahane sunarak taraftarı oyalamasıdır. GS 11-12 sezonunda pat diye 7 oyuncu transfer edip nasıl şampiyon oldu? Keza bu sene 9 yeni oyuncuyla nasıl havalarının değiştiği de ortada. Ha bir de Ersun Hoca gitsin diyoruz da yerine alternatif sunamıyoruz. Yabancı isimler zikrediliyor ama Trabzonspor'a yabancı hoca falan olmaz bunu defalarca gördük...

Süper...Sadece ekleme yapmak istiyorum gelişmekte olan bir takımdan bahsetmek hocanın en büyük yanlışı ama bunu yapmak zorunda bırakıldı bırakılıyor.Sen Ersun'a bütçeyi önüne koyup kadronu kur hoca dersen devre arasında yaptığı gibi gelişmiş takım kurar.Yok Geçen sezn başı yaptığın gibi Ekici-Suk-Yusuf Erdoğan-Mustafa Akbaş-Zeki'in as çıktığı takım yaratırsan adam gelişmeden bahsetmek zorunda kalıyor.
Aynı şeyi şu anda yaşıyorruz.İçinde bulunduğumuz an yanıltıcı olabiliyor.Bugünün eleştirisi 1 yıl sonra daha sağlıklı yapılacak.Sen Ersun'un eline Sosa Junuz Serdar'ı 1 ay önce verseydin bu demeçleri kurmak zorunda kalmazdı.

tsukru61
24.08.2017, 21:59
Ben ilk saçmalamısını geçen sezon 22. haftadaki Konya maçında anladım. Maçı kazanmamak için kırk takla atmıştı.

Aşağıdaki video fb maçındaki niyetini gayet iyi ifade ediyor.
http://tr.beinsports.com/haber/umarim-kazanan-futbol-olur

2. dakikadan itibaren izlemeniz yeterli

Vardar ın golü ersuna gelsin.

Arda'
24.08.2017, 22:21
Kadıköyde fenere yenilmeyen büyük hoca

Pshycologist41
24.08.2017, 22:27
Nasil da kahroluyorsundur suan... Acaba hangisi; ulan ben şu takimi nasil yenemedim diye mi? Yoksa "mutluluk" elend diye mi? Allah bilir...

Ozan Yılmaz
24.08.2017, 22:30
Kaybetmedigin için sevinçle döndüğün yere tekrar tekrar bak bugün hoca!

İlkhan
24.08.2017, 22:43
Hocam, ezecektik bunları. Canın sağolsun. İçerde vura vura yenmemiz dileğiyle hocam!

Fatih Çelik
24.08.2017, 22:50
Cedomir Janevski> Ersun.

Hoca şimdi kahroluyordur. Tabi ki fbyi yenemediğine değil fbnin elendiğinedir.

Bir an önce yallah fenerbahçeye.

castillo61
24.08.2017, 23:06
Kadıköy'de yıllar sonra 2 gol attık diye övülüyordu, adamlar her maç banko 2 tane yiyor. Komik olan biz yenilmemek için son dakikalarda kıvranıyorduk.

Abartıldığı kadar iyi bir hoca olmadığını hayalini kurduğu fenerde batırdığında herkes görecek. Ama şimdilik 2 maçta 4 puana tav olup oynanan futbolun yetersizliğini göz ardı edenler için biraz daha sabredeceğiz.

Alphan Altun
24.08.2017, 23:10
https://www.youtube.com/watch?v=FcFlp6kl508

Hakan
24.08.2017, 23:18
Hata yaptığını hepimiz söyledik. Ama FB'ye yaranmak için bilerek sattı tarzında yazılanları okudum. Gerçekten inanılır gibi değil. Evet hepimiz 20 yıl aradan sonra bir galibiyeti kaçırmanın üzüntüsünü yaşıyoruz ama bu kadarı da fazla...Onlara fazla değil,o tiplere inat şu an hocanın sözleşmesi uzatılmalı.
Tam destek.

Çağdaş DENİZ
24.08.2017, 23:27
kendisine çok kızdım ama hatasıyla sevabıyla o bizim hocamız
şampiyon yapacak bizi ben inanıyorum

TSemih61
25.08.2017, 00:03
Yav bu futbolu ne kadar abartıyorsunuz. Yapılacaklar belli, tatik belli, her şey belli, uygulatırsın uygulatamazsın o başka. Transfer başlığına yazmıştım buraya da kopyalayayım.

"Atmoster psikoloji önemli şeyler ama futbol da futboldur. Şu Vardar'ın doğru yapabildiği şeyleri biz yapabildik mi? Başka bir soru da şu; Fener bizim maçta farklı mı oynadı, neredeyse tıpa tıp benzer bir oyun oynadı. Yani 20 atardık dediğin haliyle bizim maçtaki hali arasında bir fark yok maçı izliyorsanız görürsünüz."

Bu arada Ersun'un kaplumbağa hızında işleyeceği takım ancak 20. haftada filan hazır olur. Sonra tekrar düşüşe geçer ve sabır devresine gireriz Hep dediğim gibi beğeni eşiği çok düştü. İki pasa tav olur hale geldik. Takım 3 pas art arda başarılı bir şekilde tamamlayınca gelişiyor denmeye başladı.

Bugün güldüğümüz FB bile bizi sollayacak, takır takır olmasa bile iyi bir futbol oynar hale gelecek, bizde o umut yok işte, çünkü ne oynadığın belli değil. Hep dediğim gibi bu takıma eldeki imkanlarla en iyi Tolunay Kafkas futbol oynattı, sahada ne yapmaya çalıştığı belliydi ve gelişim göstermeye çabalıyordu sonuçlara vs girmiyorum. Yani tahmin edin futbol anlamında çıkabildiğimiz en yüksek seviye Kafkas ise ne kadar yanlış tercihler yapmışız. 2 yıldır da devam ediyor saçmalıklar. Ersun Yanal ile vakit kaybettik. Yine tek bir umudum kaldı o da üst seviye 2 ismin takıma katılmasıyla Castillo, Burak ve onlara eşlik edecek Yazıcı vs derken belki bir şeyler yapabilir Ersun Yanal. O da bir zahmet artık yani.

Ogün YAZICI
25.08.2017, 00:04
3 büyük takımın 15 yıldır kazanamadığı Kadıköy'den Trabzonspor'un başında çıktığı 5 maçta 4 beraberlik alan Trabzonspor'un son 20 yılda Kadıköy'de kazanabildiği sadece 9 puanın 4'ünün sahibi olan Ersun Yanal...
Seni kapı artlarında pusuya yatanlara yedirmeyeceğiz.

castillo61
25.08.2017, 00:06
3 maç beraberlik almış mış 2'si leş herkesin içinden geçtiği fener diğeri de aynı son maç gibi gömülüp orta sahadan şut çektiğin Hakan Arıkan'ın dünyaları çıkardığı tüm bunların üstüne son şutu da fenerlilerin kendi engellediği beraberlik. Ezbere konuşup övmek bunu gerektirir.

Fatih Çelik
25.08.2017, 00:22
3 büyük takımın 15 yıldır kazanamadığı Kadıköy'den Trabzonspor'un başında çıktığı 5 maçta 4 beraberlik alan Trabzonspor'un son 20 yılda Kadıköy'de kazanabildiği sadece 9 puanın 4'ünün sahibi olan Ersun Yanal...
Seni kapı artlarında pusuya yatanlara yedirmeyeceğiz.

Şimdi oldu. Hakaret etmeden...

Ayrıca Ersun Metin Korkmaz ve oğlu arasındaki üçgeni bilmeyen yok. Daha dünden bugüne menajerlere ödenen ve yenilen paraların durumu ortaya çıkarıldı. Fbli kimliği sorun değil fbde takılı kalması sorun bu adamın. Camiayı en kolay bölen insan oydu. Kredisi en az hocaydı. Ben istemedim istemiyorum taraftar olarak. 2 sezon geçti ve bir arpa boyu ilerleyemedi oyuna müdahil olma yolunda. 13 maçlık periyot onun eseridir diye düşünüyordum ama skor yerine oyuna baktıkça Ersun'dan çok yeni stadın gazı olduğunu görüyorum
Iyi zamanında tabi ki susup katlanacağız bu adama bolmemek adına ama şu maçtan sonra 50. Yılın başında yol daha yakınken dönmek varken kurtulmak varken istemiyorum bu adamı. Fbli olması umrumda değil, ama bizimle calışırken aklının bir köşesinde tamamlayamadığı fb macerasıda olmasıyla sorunum var. Fb bu takımın ezeli rakibi hatta öte hasmı hem de suni değil en kallavisinden geriye kalan 17 takımin hepsi traş Trabzonspor için. Ona dilediği başarı dileğiyle övgüleriyle sorunum var.

Oynattığı futbolu zaten sevmem oyun içi plansizliğı oyunu okuyamaması falan girmiyorum hiç. İnanmıyorum ben bu adama istemiyorum kardeşim. Isteyen istesin onlarla bir sorunum yok. Ben Ersun Yanal'a inanmıyorum onu bu takımın başında görmek istemiyorum. Bu takım için zaman kaybından öte olduğunu düşünmüyorum .

Hakan
25.08.2017, 00:55
Öncelikle Vardar muamelesi görsek rahat kazanırdık. Bizim maçın hikayesiyle alakası yok.
+
Herkes okudu oyunu Ersun Hoca eksik kaldı.Siz gerçekten buna inanıyor musunuz?
Geçen yıl Rize ile 2-2 berabere kalırken neden defansa ekstra bir oyuncu girmedi diyen de sizdiniz,e şimdi de Yusuf niye çıkar vs. Yanlış yapmış olabilir.
Eleştiriyi hakettiği gibi yapmak lazım.

Pereira gelirkenki çirkin lafları hatırlıyorum,sonrasında hiç özür dinleyeni görmedim.

İlkhan
25.08.2017, 01:45
Öncelikle Vardar muamelesi görsek rahat kazanırdık. Bizim maçın hikayesiyle alakası yok.
+
Herkes okudu oyunu Ersun Hoca eksik kaldı.Siz gerçekten buna inanıyor musunuz?
Geçen yıl Rize ile 2-2 berabere kalırken neden defansa ekstra bir oyuncu girmedi diyen de sizdiniz,e şimdi de Yusuf niye çıkar vs. Yanlış yapmış olabilir.
Eleştiriyi hakettiği gibi yapmak lazım.

Pereira gelirkenki çirkin lafları hatırlıyorum,sonrasında hiç özür dinleyeni görmedim.Hocam bizim taraftarı çözemedin galiba. Gırla olumsuz yazı pompalar. 10/5-6sı tuttu mu; "demiştim ben yauuu.", "yine dediğime geldiler yau" diye böbürlenmeye çalışır.

Bu tipleri ne kadar minimize edersek, başarı şansı aynı oranda artacaktır.

Trabzonspor ortak kimliği yok ki camiada. Herkes kendi fikrini ortaya atar, yetkilileri fütursuzca eleştiri bombardımanına tutar. Ulan avize 20 yıldır orada, şike davasında bile adamlar savunuyor.(haksızlığı savunalım değil buradaki ana fikir) bizimkiler ise tek harekette yerme ve yeme işlemi.

Bu kafatasını çıkartmak şarttır. Benim hatırladığım son 13-14 yılda hep bu sistem devam ediyor. Başarı desen yok, hamster gibi bir şeyin içine girmiş dönüp dolaşıp aynı yere varıyoruz. Halen insanlar bu şekilde başarı geleceğine inanıyor. Ne yapacağız bilemiyorum da.

Fikirlerini değiştirtmek istediğin kesim de 30+ yaş kesimi. Bu insanlara ne desen de çoğu kendi bildiği yolda ilerleyecektir. Sonumuz hayrola...

İlker Yazıcıoğlu
25.08.2017, 09:56
Nasil da kahroluyorsundur suan... Acaba hangisi; ulan ben şu takimi nasil yenemedim diye mi? Yoksa "mutluluk" elend diye mi? Allah bilir...

Çok ağır bu düşünce...

Gerek yok...

vetheksenol
25.08.2017, 10:53
Furbol görüşü oyun anlayışı olarak gerçekten berbat Ersun yanal ama fiziksel gelişim ve kondisyon olarak iyi.Ama ne olursa olsun Ersun yanalın oyun anlayışını istemiyorum.Öyle bir şey de yok onda zaten Ziya Doğan futbolu oynatıyor.

a.fındıkoğlu
26.08.2017, 10:02
Bakalim yine N'doye la beroyla mi baslayacak hatalarindan ders almistir umarim uc puandan olmayiz yine

ferdeco128
26.08.2017, 13:41
Ersun hocanın internet aleminde çok destekçisi var, özellikle şikeciler kanadında. açık açık konuşmak lazım. bugün ali koç şikebahçenin başkanı olsa gel Ersun hoca dese Trabzon'u bırakır mı bırakmaz mı? Bırakacağını hepimiz biliyoruz. (Bırakmazsa özrümü diler helal olsun derim)

Bu zorlama oluyor. Ersun yanal Trabzonspor'a kalben bağlı olsun ömür boyu sözleşme imzalayalım, muhakkak bir yerde şampiyonluğa oynatır. Ama bir güven problemi var.

Ersun hoca giderse yerine daha iyi bir hoca mı daha kötü bir hoca mı getiririz bilemiyorum. Mesela Reşit hoca benim gözümde Ersun hocaya göre daha formda.

Güven herşeydir, temeldir. Güven olmazsa hep kuşku hep kuşku içinde geçer hayat. Güven ortamının sağlanması, hocanın bize bunu hissettirmesi gerekiyor. Prim olarak iphone 7 alacak Vardar hocasının yendiği bir takımı sende çözmelisin hoca

Alphan Altun
26.08.2017, 15:17
Kimse Fenerbahçe maçında yaptığı değişikliklere bakıp '' Ersun bizi sattı.'' diyemez.Başka türlü de olabilirdi. N'doye'nin içinden Akhisar maçındaki gibi bir Inzaghı çıkabilirdi.Veyahut Bero yine topu köşeye takıp ayıyı avlayabilirdi. Onazi tıpkı geçen senenin başındaki gibi fileleri havalandırabilirdi. Elbette Bongonda ve Rodallega tercihleri daha doğru duruyordu ama bu türlü de olabilirdi. Mesele oyuncu değişiklikleri veya taktiksel konulardaki hatalar değil.Elbette futbolcunun,hakemin,taraftarın,yayıncı kuruluşun vs. futbolu oluşturan tüm unsurların formsuz ya da kötü bir günü olabileceği gibi teknik direktörün de formsuzluğu olabilir.Hiç sakıncası yok.

Amaa...

Yukarıdaki arkadaş lafı ağzımdan almış.

Fenerbahçe taraftarının çok büyük bir çoğunluğunun istediği Koç-Yanal birlikteliği, Ersun Yanal'ın kafasında yok diyebilir miyiz? Böyle bir kariyer planlamasının olmadığı konusunda kesin bir kanaatte bulunabilir miyiz? Böyle bir plan, böyle bir düşünce, böyle bir bilinçaltı varsa Fenerbahçe macerası yarım kalmış birinin davranışlarını etkilemez diyebilir miyiz?

Tıpki severek ayrılan çiftler gibi...
Ersun Yanal son derece ılımlı, tıpkı bir siyasetçi edasıyla konuştu maç toplantılarında. Oysa aynı Ersun Yanal geçen yıl bir maçtan sonra hakemin yeteneğine kadar eleştirmişti mesela.
Ersun Yanal, Fenerbahçe maçında hakemi neredeyse hiç eleştirmedi. Oysa hakem bizi kelimenin tam anlamıyla ince ince doğradı. Ne zaman ileriye doğru hamle yapsak basit düdüklerle ataklarımızı kesti.Rakip baskı kurmaya başladığında da onlara karşı coşkulu taraftarlarıyla birlikte itici güç oldu.

Bu maç için yeteri kadar güdülenmiş olsaydı bu her davranışına yansırdı diye düşünüyorum. En basitinden rakibinin Avrupa maçını konuşmanın merkezine değil de ayıp olmasın diye son cümleye yarım ağız yerleştirebilirdi.Avını elinden kaçıran avcı kızgınlığından çok fazla profesyonel bir futbol adamı gibi konuştu.Duygusallıktan da taraftarlıktan da uzaktı.
Mevzu budur.
Biz Atiker Konyaspor, Medipol Başakşehir değiliz. Bizim takımımızı yöneten liderin kafasında başka bir takımı, hele hele ezeli ve ebedi düşmanının takımını yönetme hayali olamaz. Bu adamın taktik zekası,futbol bilgisi Mourinho,Conte,Guardiola gibi de olsa bunu kabul edemeyiz.

Şu durumda yapılacak tek şey bellidir.

erolizmts
26.08.2017, 23:46
Taktik maktik yok bam bam bam... Haydi bakalım nereye kadar!

Yıl olmuş 2017 halâ savunmadan ileriye top şişirerek sonuç almayı düşünen td var...

cınar#7
26.08.2017, 23:47
nasıl bir futboldur bu

Murathan
26.08.2017, 23:48
Derhal istifa. 3 maçı da verdin ,4 puanı Allah yardım etti aldın. Defol git. Bir senedir bu kadro senin elinde . Ne verdin bu takıma ne??!!!
Hala daha takım olma yolunda miyiz Ersun he ?? Yapılmayan transferlere mi siginacaksin yoksa ?? Geçen seneden kötü takım oluşturmayı nasıl beceriyorsun

DeAgLeMaNyAq
26.08.2017, 23:52
Hadi biz gelişmekte olan bir takımız. Göztepe nasıl bir takım?

Ozan Yılmaz
26.08.2017, 23:53
Geçen hafta ...tın bu hafta sıvadın!
Bravo sana büyük(!) hoca.
Ancak bahane üretmeyi bilirsin, geldiğinden beri gelişiyoruz, takım oluyoruz, adım adım ilerliyoruz yalanlarını papağan gibi tekrarlayıp durdun sonuç ne?
Lige yeni çıkmış, toplama takıma ve başında bu işi ilk kez tecrübe eden birine ezilerek yenilen bir takım ve oynattığın rezil futbol!
Ayıptır be utanın biraz adamlar 20 yeni transferle oynuyor ve bizi eleğe çeviriyor hem de taraftarları olmadan!
Senden bize fayda yok anlaşılan, tez vakitte özlediğin yuvana geri dön! Yıllardır bekliyoruz iyi bir futbol oynatacaksın diye yine rezil rüsva ettiniz her şeyi daha ligin başında!

cebcare
Gelisen futbol mu dedin ne dedin basin toplantisinda?

TolgaTopçu61
1 senedir takiminin başinda..
Takim hala taktiksiz oynuyor..

atomantcum
26.08.2017, 23:54
Bu maç oyuncu değişikliği tercihleri iyiydi, cesur davrandı, oyuna da bir şekilde etki etti ancak sadece Olcay-Perreira ikilisini neden bozdu onu anlayamıyorum.

castillo61
26.08.2017, 23:55
Kangren.

TSemih61
26.08.2017, 23:57
Ersun Yanal ile olmaz. Kazansak bile ben aynı şeyleri yazacaktım. Takım fiziken bitik, bir uyum yok ve maça hangi taktikle başlarsan başla ondan bağımsız spontane bir oyun çıkıyor ortaya. Orkestranın bir planı olacak ki çalacağı belli olsun. Bizde o yok.

cebcare
26.08.2017, 23:59
Göztepe messi ronaldo neymar vs transfer etti de haberimiz yok. Su toplama takim bile sana ders verdi yazik.

cınar#7
27.08.2017, 00:04
Onlara fazla değil,o tiplere inat şu an hocanın sözleşmesi uzatılmalı.
Tam destek.

nasıl bir fikir yapısıdır bu

Fatih Çelik
27.08.2017, 00:06
Ne diyeyim ki?

Arda'
27.08.2017, 00:09
Geçen sezonun 3. haftasında nasılsa bu sezon da aynı bi gram ilerleme yok takımda sorsan gelişiyoruz geçen sezon yeni stadın gazıyla 3-5 maç kazandık diye kendimizi 50. yılda şampiyon ilan ettik. E.Y. hiçbir taktiği planı olmayan bi TD maalesef tek bildiği oyuncularına top kaptırdıkları an faul yapıp sert oynatmak kendisi olduğu sürece başarı falan beklemiyorum.

Ogün'
27.08.2017, 00:14
Ersun Yanal: Transfer söylentileri takımımızdaki bazı oyuncuların konsantrasyonunu etkiliyor. Bahaneye bak :D Böyle bir şey varsa ki alakası yok bunu halledecek olan kim? Ben miyim?

ccd6167
27.08.2017, 00:15
İlk geldiği günden beri eleştirdik.. Haklıydık.. Geçen hafta zaten iflas etmişti hocalığı.. Bildiğin takımı sabote ediyor..

Geçen sene de yaptı bu işleri.. Bırakıp gitmesi lazım..ç
Taktik teknik bilgisi olmayan sıradan bir hoca bile değilsin..

Defol git inşallah

2 milyon euro.. Aldığı para . yuh..

tsukru61
27.08.2017, 00:17
Bongonda İspanya'yı bırakıp Trabzon'a niye geldi? fb maçında yedek oturmak için mi? O moralle Göztepe maçında ne bekledin?

sezai
27.08.2017, 00:20
açık konuşmak gerekirse 2 senedir ne oynadığımız hiççççççç belli değil önde top tutamıyoruz pas yapamıyoruz oyunu çabuk yönlendiremiyoruz dikine paslayıp verkaçlarla oyunu yıkamıyoruz savunma hiç yapamıyoruzz. bero ndoye uğur okay bunlar 2 sınıf oyuncular. Bongonda mıdır oda çok çalışması gereken ama üstüne koyup gelişecek bir oyuncu izlenimi vermiyor. olcay skorer kanat değil yusuf maç .evirecek 10 numara değil malesef. Abdulkadir almaya niyetin var ise bero nun yerine alsana.

tanjugunduz
27.08.2017, 00:26
hocam olmuyor yönetimin başını yemeden ayrılın lütfen olmuyor bu kan tutmuyor bize sizin futbol.anlayisiniz Trabzonspor'un genlerine aykırı . olmuyor zorlamanın karşılıklı üzülmenin anlamı yok bırakın lütfen.

Bu sene ŞAMPİYONUZ.

Çağatay_
27.08.2017, 00:40
Ersun Yanal'a destek olmaya çalıştık ama kendisi ne yazık ki bize elle tutulur bir şeyler sunamıyor.

Yeni kurulan takımlar bizden daha sistemli ve taktiksel olarak daha ileride. Ersun Yanal eğer yapamıyorsa bu akşam bıraksın, güzel hatırlayalım. Mesele Göztepe mağlubiyeti değil.

Kazandığımız Konya maçını vura vura kazandık, fb maçında durum benzerdi. Peki bu maçta ? Her takıma her maça bir bahane mi üreteceğiz ?

Ben koşulsuz olarak destek olan arkadaşlardan "istikrar" dışında bir gerekçe bekliyorum. Sahada ne görüyoruz da bu duruma devam etmek isteyeceğiz ?

Hasan61
27.08.2017, 00:42
Geçen sene kazara oturan tek şey Perreira-Olcay ikilisiydi. Onun da içine etti tebrikler.

Cengiz Çubukcu
27.08.2017, 00:49
Ersun yanal kendini inkar ediyor kabul, kendisinden cesur olmasını bekliyoruz ... olası bir td değişikliği intihar olur

a.fındıkoğlu
27.08.2017, 00:57
Ne kadar zamandir takimin basindasin gelisen degisen hic bir sey yok. Burak Yilmaz alinmasaymis 0 cekmistik gorunen o

Çağatay_
27.08.2017, 01:07
Ersun yanal kendini inkar ediyor kabul, kendisinden cesur olmasını bekliyoruz ... olası bir td değişikliği intihar olur

Abi selamlar, böyle bir anlayışa karşıyım.

Dünyanın en büyük takımları bile gerektiğinde anlı şanlı teknik direktörlerini değiştiriyor. 1.5 yıl 3 transfer döneminde istediği takımı kuramayan bir hoca bizi nereye götürecektir?

Sol bek yedeği olmayan bir takım konumundayız.

Mesele değişiklik yapmak-yapmamak değildir. Mesele doğru hamleyi yapmaktır. Ersun Yanal'ı gönderip alakasız bir adamı getirirseniz tabii ki yanlış bir değişiklik olur. Ama başarıyı getirebilecek tecrübe ile isteği harmanlayan sistemli ve disiplinli bir hoca gelirse bu takımı ileriye götürür. Böyle değişikliği fobi haline getirmeye gerek yok.

TSKara61
27.08.2017, 01:36
Transferlerin gec kalinmasinda sucu olmayabilir.

Fakat kadro yapilanmasi tamamen yanlis. Bunun bas sorumlususu da kendisidir.

Gecen seneden beri dedigimiz sey, bu orta sahaya enerji dolu bir fizigi tas gibi bir on libero lazimdi.

Okay-Onazi ikisi ayni anda olmuyordu. Orta sahayi forse edemiyorduk. Onazi 8 numara. Okay 8 numara.

6 milyon harcayip aldigimiz topcu Kucka. Kucka bence gercekten kaliteli topcu. Fakat Kucka da 8 numara.

TS bir adama bu kadar para harciyorsa, bu adam mevkisinde ki tum sorunlarini cozup level atlatacak bir adam olmali.

Maalesef goruyoruz ki hala ayni sakat orta saha yapilanmasi devam ediyor. Bunun bas sorumlusu da Ersun Yanal'dir.

tsukru61
27.08.2017, 01:37
İlk geldiği sene bir tepsi baklava ile karşılamaya gidenler arasındaydım. Ne kadar olumsuz şey yazsam da başarılı olmasını da o kadar çok istiyorum. Fakat olmuyor olmayacak. Eski zamanlarda bir ifade vardı: ERSUN YALAN

Sefa
27.08.2017, 01:37
Mission completed..

selcuk
27.08.2017, 01:38
hersey yik boz
ilk kez yenildik, digerleride hep mamaglup kalacak

Steril61
27.08.2017, 02:08
"Kıymetli" teknik adam Ersun Yanal. Uzun süredir takımın başındasın ve hala takıma ne tür bir futbol oynattığını kimse anlayabilmiş değil. Pasların çoğu isabetsiz. Takım bir panik halinde. Orta alanda top çevirip de organize bir atak gerçekleştiremiyoruz. Trabzonspor taraftarı olarak ne zaman gönlü rahat bir maç izleyeceğiz! Sahada bir iki futbolcu kötü olsa anlarım. Ancak bütün bir takım felaket olabilir mi? Antrenman yapacağınıza eğlence gırgır şamata mı yapıyorsunuz anlamıyorum. Takımı maçlara hazırlayamadığın açık bir şekilde anlaşılıyor.
Lütfen koca bir sezonu heba etmeden onurlu bir şekilde istifanı ver git. Takım sen yokken de bu berbat futbolu oynar. Ama inanıyorum ki ligdeki sıradan bir teknik adam bile şu oynattığın futboldan daha iyisini başarabilir. Kafanın Trabzonda olmadığı, futbola motive olmadığın her halinden aşikâr. Kılıf uydurmana gerek yok. İstifa edip gece aleminde doyasıya eğlen. Ne yaparsan yap. Ama Trabzonsporumun geleceğini karartma!!!

Murathan
27.08.2017, 02:30
hersey yik boz
ilk kez yenildik, digerleride hep mamaglup kalacak

bu mudur gerçekten ?

Kadir
27.08.2017, 03:45
Peki kimi istiyorsunuz?

selcuk
27.08.2017, 04:29
bu mudur gerçekten ?

tabiiki

30 yildir aynisi

atomantcum
27.08.2017, 09:34
Ben burada bir iki üst üste başarısız sonuç sonrasında istifası istenmeyen, "hoca değil bu yeaa" denmeyen teknik direktör görmedim. Gerçekten görmedim. Sen ister beğen ister beğenme, adam bir kadro planlaması yapmış, sezon başlamış, sen 3. haftadan adamın istifasını istiyorsun. Ne geçecek eline? Sadece rahatlamış olacaksın o kadar. Ohh, mağlubiyetin acısı bi yerden çıktı, şimdi Hami gelsin de biraz da ona sövelim.

Gören de zanneder ki sürekli şampiyon oluyoruz, sürekli kafaya oynuyoruz. Kendinizi dev aynasında görmeyi bırakın. Bu takımın son 5 senedeki sıralamalarını yazıyorum: 9-4-5-12-6. Böyle bir takıma sahibiz ve bu yıl daha ilk mağlubiyette ilk kötü oyunda asıp kesiyoruz. Şampiyonluk öyle ha deyince gelen birşey değil, oturun tribüne maçı izleyin, kimseden istifa mistifa beklemeyin, adamlar ne yapacaksa yapsın rahatça. Ne biçim bir futbol kültürü var bunu çözemedim yıllardır.

Bir de şu muhabbet var: Neymiş efendim o zaman şampiyonluk sözü vermeselermiş, 50. yıl falan filan. Yahu bugüne kadar sezon başında "Şampiyonluğa oynuyoruz" demeyen bir yönetim oldu mu bizde? Lafta biz her sene şampiyonluğa oynuyoruz, bu senenin bir farkı yok ki! Bu söylem üzerinden niye bu kadar yükleniliyor anlamıyorum.

faysal
27.08.2017, 10:11
bır buçuk yıldır takımın başındasın daha bir sistemin yok hoca bu takımın başında kimse bukadar sistemsiz kalmadı bence artık yol yakınken bırak buraka endeksli bir oyunumuz olcaksa olmasın daha iyi.

Arda'
27.08.2017, 10:56
Peki kimi istiyorsunuz?

Yerli olarak Abdullah Avcı tek seçenek

endlessdeath
27.08.2017, 11:14
Bazı gerçekleri bilmek gerekiyor. Düşünün Biz o kadar iyi oynamadığımız halde şike bahçenin teknik direktörü bizle uğraşıyor Demek ki takım doğru yolda yalnız Tek dert takımın konsantrasyonu teknik direktörümüz sadece bongonda ile pereira eşleşmesini yanlış yaptı takımın Ahengi bozuldu 70 dakikadan sonra takımın hepsini hücum oyuncusu yapınca takım biraz oynamaya başladı çünkü küçük takımlara karşı atak yaparsan sahasından çıkamaz panik yapar takımın defans kurgusu bozulunca teknik direktör de hata yapınca Bu konuyla Sonuç bu oldu Herkes hata yapabilir ama ders çıkarmayı bilmelidir inşallah ders çıkarılmıştır her zaman Trabzonspor

TS FAN
27.08.2017, 11:20
TRABZONSPOR KİMDİR?

Trabzonspor dünyada eşi benzeri olmayan sadece bir futbol-spor klübü değil bir mantaliteyi bir duruşu bir manevi var oluşu temsil eden ve bununla var olan bununla anlam kazanan benzersiz bir dünya harikasıdır.İşte bu nedenle Trabzonspor trabzon ilinin trabzonlunun değil tüm dünyaya hitap eden dünyanın dört bir yanında taraftarı aşığı olan bir güzellik onur şeref baş kaldırı abidesidir.
Trabzonspor evrensel onurlu gerçekçi bir ruhun futbol klübü şekline girip yeşil sahaya yansımış halidir.

Trabzonspor bu özelliklerini iyice perçinleyen ve her daim en tepede tutan vazgeçilmez yapan bir asıl unsura daha sahiptir bu karadenizliliktir.Asi hırçın boyun eğmeyen pes etmeyen sabırsız kesin dobra delikanlı.

Trabzonspor u Trabzonspor yapan ana değerlerle ve ana ayarlarla kimsenin oynamaya hakkı yok.Buna sabredecekte değiliz göz göre göre.
Trabzonspor şampiyon bir takımdır şampiyonluk hedefinde olur.Trabzonspor böyle doğmuştur böyle var olabilir ancak.Yapacak bir şey yok kanı geni damarı böyle.
buna uymayan uyamayan yönetici hoca sporcu taraftar...vb. kendine başka camialar arasın.Beyaza siyah diyecek değiliz,Pire yüzünden yorgandan vaz geçecek değiliz.

HOCA DEĞİŞİMİ NEDEN OLUR NEDEN OLMAZ?

Trabzonspor un tanımını yukarıda yaptım.Trabzonspor bu! başka tanımı kaldırmaz.Başka tanımlar getirmek isteyen boşuna uğraşmasın gitsin kendi tanımlarına uyan camiaları desteklesinler.
Peki hoca değiştirilir mi?

Şerefli Trabzonspor un futbol takımı her sezon şampiyonluğa oynar ama şampiyon olamadı yada bu olmadı üst sıraları zorlar bu da olmadı kupada finale falan çıkar zorlar kupayı bu da olmadı her sezon avrupa kupalarına gider kupada başarılı olur olmaz bu da olmadı avrupaya gitmeye oynar zorlar bunu , bu da olmadı sahada ne yaptığını bilen bir taktiği disiplini olan hırslı istekli bir takım olur bu da olmadı daha ne olacak?daha ne bekliyoruz ki bunun da bir altı küme düşmemeye oynamak zaten.

bunlar halen daha olmuyorsa hoca değişikliğinin takıma ne gibi bir zararı olur ki artık?Zaten diptesin.Gelen yeni hoca küme mi düşürecek seni?mevcut hocayla ne kazandın ki yeni bir hocayla yeni bir kanla ne kaybedeceksin?Trabzonspor değiştiyse Trabzonspor Trabzonspor olmaktan çıktıysa hoca değişse ne olur?

Evet istikrar özellikle hoca istikrarı hocaya sabır ve destek önemli ama olmuyorsa diretmek te saçma.Sen hastaysan kullandığın ilaç sana çare olmadığı halde bunu gördüğün halde daha önceki ilaçlar yaramadı ama bu yaramalı diye kendi kendine tribe girip istikrar diye faydasını görmediğin ilacı kullanmaya devam edip gebermeyi beklemek daha ne kadar doğru?Bu ilaç olması gerekenden fazla sabır gördü ve denendi artık hastalığa yeni bir teşhis ve ilaç gerektiği bence aşikar.

tsukru61
27.08.2017, 11:23
Bizimkilerin işe yarar bir yabancı hoca bulacağına inanmıyorum. Abdullah Avcı ve Mustafa Reşit Akçay'ı isterim; fakat gelmezler. Hoca adayı olarak İbrahim Üzülmez nasıl olur?

Şanlı SanMarino
27.08.2017, 11:40
Hoca ile yönetim acilen bir toplantı yapmalı. Maalesef çok formsuz.

Soner Albayrak
27.08.2017, 12:07
Kafası karışık, yeterli motivasyonu yok.

Hasanu
27.08.2017, 12:35
Ersun hocanın başarılı olabilmesi için iki seçenek var.Bu seçeneklerden biri oturmuş bir kadrosu olan bir takıma sahip olmak bir diğeri ise istediği transferleri yapabilecek bir bütçe ve zaman verebilecek bir kulüp.
Ersun hoca Usta'nın bu ikinci seçenekteki fırsatları verebileceğini düşünerek geldi.
Şimdi hep beraber düşünelim.Geçen sezon başındaki hocanın tavırları ve söylemleri aslında ona vadedilen ile karşılaştığının farklı olduğunu gösteriyordu.Ve hatırlarsak ilk yarı istifasını verdi ama kabul edilmedi tarzı haberler okuyorduk.Ancak Usta kopma noktasına gelen ilişkileri böyle bir şeyin bir daha olmayacağını söyleyerek ve gelecek vaadleriyle geçici olarak düzeltti.Gelelim bu sezona bütün transferler kampa yetişecek denilirken ikinci kampa yetişecek söylemine geçildi ve Usta hocayı yine hayal kırıklığına uğrattı.Ve 3.hafta bitti hala gerekli takviyeler yapılmadı.Hocanın şartlarını kabul eden ve ona bir nevi teminat veren Usta ve dolaylı olarak Trabzonspor olduğuna göre şu an için Ersun Yanal Usta’ya değil Usta hocaya bağımlı.İşin özü böyle giderse Ersun Yanal-Usta ilişkisinin sonu çok yakın.Kaybeden ise malum…

Ertan OKUMUŞ
27.08.2017, 12:50
Hocayı savunan ve onu eleştirenleri "yerine kimi getirelim,alternatif ne ,istikrar gerekiyor vb " söylemle eleştiren hatta daha ileri gidip futboldan anlamamakla suçlayan arkadaşların bizim görmediğimiz fakat kendilerinin gördüğü anladığı şeyler nelerdir merak ediyorum
Hoca 2016 sezonu bitmeden bizimle anlaşmıştı yorumculuk yaptığı kanalda son ana kadar çalıştı ve dolayısıyla sezon başı transfer ve hazırlık konusunda yetkiliydi ama her maç sonu bu konuda bir sorumluluğu yokmuş gibi demeç verdi.
Mehmet Ekici krizinden şansımıza Yusuf Yazıcı oldu bu en büyük şansıydı ve 2.yarıdaki transferlerden sonra kendisi sanki takımı yeni devralmış gibiydi söylemleri (çünkü hazırlık kampını ve transferi biz taraftarlar yapmıştık doğru ya onun bir sorumluluğu olamazdı ! )
Dün geçen sezondan nerdeyse ilk onbirinde 2 futbolcusu olan ve 9 futbolcusu yeni olan ve 2aylık takım bizden kat kat üstündü nerdeyse hezimet olacaktı
Şimdi 50 yaşına gelmiş futboldan azıcık ya olsa anlayan bir taraftar olarak soruyorum "bizim göremediğimiz sizlerin gördüğü ışık nedir acaba" lütfen bu samimi soruma cevap verin!!

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

tsukru61
27.08.2017, 13:03
Ogün&Apo zamani olsaydi fb maçından sonra ersun Trabzon'a gelmeye cesaret edemezdi. O zaman yapılanları doğru bulmasam da kulübü yönetenler, hoca ve futbolcular taraftardan ve şehirden çekinecek.
Taraftar: Yönetici, hoca ve futbolcudan para almayan...

Ozan Yılmaz
27.08.2017, 13:24
3 haftada yenilen 6 gol ile Allah'ını seven defansa transfer yapsın mesajı mı vermeye çalışıyorsun?
Hiç gerek yoktu herkes zaten görüyordu Defansımızın gayet yetersiz ve eksik olduğunu

TS FAN
27.08.2017, 13:35
3 haftada yenilen 6 gol ile Allah'ını seven defansa transfer yapsın mesajı mı vermeye çalışıyorsun?
Hiç gerek yoktu herkes zaten görüyordu Defansımızın gayet yetersiz ve eksik olduğunu
yalnız ben ersun yanal ın maç sonunda yenilgiyi transfer dedikodusuna bağlamasına şöyle bir anlam verdim;
''Transfer transfer diye konuşuyorsunuz bu bize zarar veriyor taraftarın sürekli transfer isteği ve transfer döneminin sonuna gelmemizle bu baskının artması bizi olumsuz etkiliyor.transfer yoksa yok taraftar çenesini kapatsın bu yüzden maç kaybettik'' demeye getirdi bence.

esra61
27.08.2017, 13:45
Sana olan inancımı tamamen yok ettin.Mutlu musun?

yorumsuz6117
27.08.2017, 13:45
Ne iş yaparsın be boş adam.. 1 senedir takım olma yolunda giden Trabzonspor diyorsun , yürü git teknelerle denize açıl en iyi yaptığın iş o..

tsukru61
27.08.2017, 13:51
https://www.youtube.com/watch?v=WY8-rAzAODY

24. dakikadan itibaren en azından birkaç dakika izlemeniz yeterli.

yorumsuz6117
27.08.2017, 14:10
https://www.youtube.com/watch?v=WY8-rAzAODY

24. dakikadan itibaren en azından birkaç dakika izlemeniz yeterli.
Güzel konuşmuş..

İ. SARAL
27.08.2017, 14:11
Ligin en kötü futbol oynayan takımıyız.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Soner Albayrak
27.08.2017, 14:27
Yahu Hocam, zaten üretkenlikte büyük sıkıntısı var takımın, neden Olcay-Yazıcı-Pereira üçlüsünü bozuyorsun? Derdin ne?

Oğuz ZEYTİN
27.08.2017, 14:30
Adamın kaygısı yok. O nedenle alınan sonuçlara şaşırmıyorum. Sadece Trabzonspor için üzülüyorum.

Ahmet Malkoçoğlu
27.08.2017, 14:35
Istifa neden hic aklindan gecmiyor madem cok iyi hocasin git baska yerde bize ispatla (!)

Mustafa YILMAZ
27.08.2017, 14:37
Kafası karışık, yeterli motivasyonu yok.

tam olarak böyle bu yüzden güvenimi hepten kaybetti artık. takımı iyi çalıştırmadığıda net ortada.

Soner Albayrak
27.08.2017, 14:40
tam olarak böyle bu yüzden güvenimi hepten kaybetti artık. takımı iyi çalıştırmadığıda net ortada.

Aynen. Vücut dilinden çok net okunuyor bu.

zafer6161
27.08.2017, 14:45
gs 2 maçta takım oldu.okadar transfer yaptı. yok uyum süreci yok iskelet kadro gibi mazeret sunmadı. biz 30 mac oynadık hala daha takım olma .uyum sureci hakem gibi mazeretler ortaya atıyoruz. 500.maçta mi takım rayına oturacak hoca.ozaman da biz 50 yaşında oluruz

Pshycologist41
27.08.2017, 14:53
Trabzonsportv youtube kanalinda hocanin aciklamalari videolarini izlerken farkettim ,Adam o kadar benimsemis ki bizi takimdan bahsederken Trabzonspor diye hitap ediyor. Bin de bir biz dediginide duydum Allah var yalan yok simdi.

TS FAN
27.08.2017, 14:56
ben ersun yanal ın taktiğini çözdüm;

avrupa kupası oynayamadığın yaz kampını dandirik dundirik takımlarla oynayıp zorlanmadan tatil kampı şeklinde geçiştir.
ligin ilk yarısı boyunca tatil havasını kaybetme.
ilk yarı sonunda 2-3 transferle ve tatil havasından doyup lige dön ve yapabilirsen biraz hareketlenme yaşa.(yapamıyorsan sorun yok yaa sabır de geç)
lakin lige geç açıldığın için sonuç alamama ve bu acı gerçekle karşılaşıp 2. yarının ortalarından itibaren yine tatil havasına gir.
avrupa kupası da oynayamadığın yaz kampını dandirik dundirik takımlarla oynayıp rahatça tatil kampı şeklinde geçiştir şeklinde kısır döngüyü başlat.

güzel taktik ohh ne kadar hoşş.hesap soran yok patron yok amir yok ...başarı yok çalışma yok en cillop maaşlar tıkır tıkır ...çiftlik...

Buna profesyonel iş hayatı olarak bakarsak ersun ve tayfası tazminatsız kapıya konulmuştu çoktan...

Metin Sağır
27.08.2017, 15:15
Soyunma odasından bir kesit (hayal ürünü):

Evet beyler, kazanmamız lazım. Kazanacağız da...

Santradan sonra hemen geri oynuyoruz, pereira sen sağ öne, mas sol öne, uğur durica geride kalın, okay sen de aralarına geçiyorsun. Gelen topu uğura at. uğur topu kontrol et biraz ilerle topu atacak adam ara, büyük ihtimal bulamazsın, duricaya dön, durica sen de okaya at, okay topu alıp kuckaya vermeye calış ama kucka kaybolacaktır aralarda, uğura geri ver, ugur alip pereiraya atmaya calissin ve kaybedelim

DELİRTTİN
İSTİFA ET

Metin Sağır
27.08.2017, 15:30
Bu adam niye maçlardan sonra basın toplantısı düzenlemiyor?
Ayrıcalığı ne?
Dünyanın en büyük hocaları bile gazetecilere hesap verirken, bundaki bu özgürlük niye?

mkmoglu
27.08.2017, 15:50
şu anki futbolcular yeterli.. lavuk şikebahçeli ersun yetersız üç senedir beyler..kandırıyor bizi

Bilall61
27.08.2017, 16:06
gs 2 maçta takım oldu.okadar transfer yaptı. yok uyum süreci yok iskelet kadro gibi mazeret sunmadı. biz 30 mac oynadık hala daha takım olma .uyum sureci hakem gibi mazeretler ortaya atıyoruz. 500.maçta mi takım rayına oturacak hoca.ozaman da biz 50 yaşında oluruz

Hocam gs'yi değerlendirmek için çok erken.

tsukru61
27.08.2017, 16:24
Trabzonsportv youtube kanalinda hocanin aciklamalari videolarini izlerken farkettim ,Adam o kadar benimsemis ki bizi takimdan bahsederken Trabzonspor diye hitap ediyor. Bin de bir biz dediginide duydum Allah var yalan yok simdi. Akşam ligtv de maç önü sonu videolarını bulsaydım videoları koyarak bunu yazacaktım. Bu durum yeni değil imza töreninden beri aynı ifadeleri kullanıyor. Sanki takımın hocası başkası da ersun spor yorumcusu.

zafer6161
27.08.2017, 16:36
Hocam gs'yi değerlendirmek için çok erken.

Adam olacak çocuk b*kundan belli olur

tsukru61
27.08.2017, 16:38
Başkan ersuna sıkı sıkıya sarılmış arkasındaymış.

https://https://www.youtube.com/watch?v=tA8iqqu2g70

TUNCAY HİÇYILMAZ
27.08.2017, 16:53
Ersun efendi iyi bir çalıştırıcıdır

Teknik taktik anlamda kesinlikle koca bir sıfırdır

Steril61
27.08.2017, 17:10
Ersun hocanın Trabzonsporun başına daha rahat tatil yapabilmek amacıyla geldiği çok net ortaya çıktı. Basındaki haberlere göre futbolculara üç gün izin verilmiş arkadaşlar! Yani sen nerede eksiğin varsa ekstra çalışma yapıp bu eksikliği gidereceğine kalkıyorsun üç gün tatil veriyorsun. Bu, kaybeden takıma ödül vermektir ve "kaybetmende problem yok" demektir. Olacak iş değil. Takımı sezon öncesi doğru düzgün hazırlamadığı gibi şimdi de kalkmış galip gelmiş gibi tatil yapacak. Yazıklar olsun!!!

Ersun Yanal ile bu sezonda hüsrana uğrayacağız. Artık taraftarlar olarak bu adamı Bodrumda rahat tatil yapması için istifaya davet edelim. Takım üç haftada 6 gol yedi ayıptır ya. Ortada futbol adına doğru düzgün bir şey de yok. Bu başarısız sonuçtan sonra üç gün tatil yapmak, Trabzonspor camiası ile dalga geçmektir.

Punisher-61
27.08.2017, 21:09
Ersun Yanal gitti mi kim gelecek??? Zaten para yok..
Para olsa transfer yaparlar..

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Emre Veli
27.08.2017, 21:23
17. haftaya kadar süresi olmalı, dün her zaman yaşanabilecek bir mağlubiyet yaşandı ama taraftarin güzel futbol beklentisi hakli olarak var ve bunu karsilamadi. Istedigi transferler var ama yonetim hala bu istegine cevap vermedi... şaka gibi.

Maç sonrasi konusmalarini dinliyorum ve genelde ayni şeyleri tekrarlamakla birlikte dediklerinden pek bir şey anlamıyorum, sahiplenme meselesini bazen ben de hissediyorum ama mizaci zaten boyle birisi. Ama istediği kadro kurulmasa dahi aciklama yapip gerekirse oynanan oyundan dem vurup sert konusup bunu oyuncuya hissetirmek zorunda.

BERBATOV61
28.08.2017, 00:12
Geçen sene bu zamanlarda neden geldi diye isyan ediyorduk hatta istifasını istiyorduk hain olduk. Şimdi biri çıkıp desinki adam geldi şunu şunu yaptı bak takım o konuda iyi ama oyuncu transferi sıkıntısından hoca ne yapsın susalım.

Bu adamın Trabzonspor zerre umrunda değil bu takımda başarılı olup olmamak zerre umrunda değil geldiği ilk günde de böyleydi şuanda da öyle halen daha ısrarla sabır gidere kim gelsin diyip durun. Şu anda vasat üstü herhangi bir hoca bunun yanında futbol filozofu olur bizim için yeterki şu takımı dert etsin kendine. Her iddasına girerim ersun yanal denen adam tekrar fenerbahçesinin başına geçeceği güne kadar zaman geçiriyor şuanda. Takımla şehirle topçuyla falan alakası yok ama 1 sene sonra geçer ama 10 sene sonra geçer onu bilmem ama adamın derdi çalıştırdığı takımı başarılı yapmak değil bir daha fenerbahçeye ne zaman hoca olacağım

Ozan Yılmaz
28.08.2017, 10:48
http://i.milliyet.com.tr/GazeteHaberIciResim/2017/08/28/fft16_mf9764651.Jpeg
http://i.milliyet.com.tr/GazeteHaberIciResim/2017/08/28/fft16_mf9764653.Jpeg
http://i.milliyet.com.tr/GazeteHaberIciResim/2017/08/28/fft16_mf9764669.Jpeg

CEMEFKER
28.08.2017, 11:39
EY yi en çok eleştiren biri olarak...

" transferler akılları karıştırıyor" sözü asıl sıkıntıyı gösteriyor...

Bu durumda EY den çok yönetimin eksikliği var...

para kimde?

( daha önce 1-2 gün önce değinmiştim transferler Okay, Yusuf başta olmak üzere gücümüzü emdi 2 aydır...)

bordomavi1
28.08.2017, 15:14
1 tam futbol sezonu ve 2 yaz kampı takımın başındaydı. Geldiğinden beri sadece bonservis için harcanan 24 milyon € var ortada. Puan olarak sonuçlara bakıyorsun, rezalet durumda. Oynanan oyun olarak bakıyorsun rezalet oynuyoruz. Ama hocamız hala daha ''Gelişmekte olan bir takımız.'' diyip duruyor. Gelişmekte falan değiliz arkadaş, senin oynattığın futbol kaos futbolu saha da kaosdan başka hiç bir şey yok ne gelişmesinden bahsediyorsun.

Murathan
28.08.2017, 15:56
http://i.milliyet.com.tr/GazeteHaberIciResim/2017/08/28/fft16_mf9764651.Jpeg
http://i.milliyet.com.tr/GazeteHaberIciResim/2017/08/28/fft16_mf9764653.Jpeg
http://i.milliyet.com.tr/GazeteHaberIciResim/2017/08/28/fft16_mf9764669.Jpeg

fenerliler istiyorsa hoca iyidir biz anlamayız biz gerizekalıyız onlar fenerli fenerli istiyorsa ne yaparsak yapalım tutalım hocayı.
Allahım bu eziklikten kurtar bu taraftarı.
sözüm size değil SixtyOne_61 bahsettiğim kafada bir sürü taraftarımız var

Ozan Yılmaz
28.08.2017, 16:03
fenerliler istiyorsa hoca iyidir biz anlamayız biz gerizekalıyız onlar fenerli fenerli istiyorsa ne yaparsak yapalım tutalım hocayı.
Allahım bu eziklikten kurtar bu taraftarı.
sözüm size değil @SixtyOne_61 (http://forum.bordomavi.net/member.php?u=47842) bahsettiğim kafada bir sürü taraftarımız var
yoo ben de artık sevdiği ve sevildiği yere gitmesinden yanayım fakat çok geç kaldık bu sezon da elimizden gidecek ona yanıyorum artık.

bize bir şey katamadığı ortada fakat sezon başı hazırlık ve transfer ile kadro yapılanması süreci de geçti artık, yeni bir ismin de en azından bu sezon için fazla bir şey katabileceğini sanmıyorum. Çok üst düzey bir taktik deha - elindekilerden en iyi yararlanabilecek birkaç isim dışında, tabi o isimleri de bu zamanda, Trabzon'a getirmek imkansız gibi...büyük bir ikilemde kaldım...

erenslash
28.08.2017, 17:28
fenerliler ersunu niye istiyor baktılar Trabzon taraftarı şikayetçi fırsat bu fırsat dediler eee bizim taraftar da fblilerin eline malzeme verdi biz kendi iç sorunlarımızı çözemiyoruz farkındaysanız transferi halledemedik şimdi bir de teknik adam çıktı başımıza sakin olmak lazım öfke arada çok azı iyi bir şeydir dengeler ama fazlası takımımıza zarar verir

duygularınızı kontrol ve dengeli kullanmayı öğrenmeniz gerekiyor yoksa düzen bozulur ve takım batar

erenslash
28.08.2017, 17:32
yapsın benim için sakıncası yok ama dördüncü ve beşinci hafta takımı oynatamassa o zaman hesabını sorarız bakalım takıma tatil verince ne gibi etkisi olacak tatil takıma iyi geliyorsa bunu sahada göreceğiz bunu ben şöyle yorumlarım sizin kafanız gidik kafanızı dinleyin gelin demektir eğer art niyetli düşünürsek kadro transfer işi uzadı beklemedeyiz demektir bir yorumlama daha olur futbolcuların maaşları verilmiyor derim bunu düşündüm bugün.ya maaş sorunu var ya da transferler sıkıntılı ya da takımda huzursuz bir kaç topçu var.ya da ersun bizden ayrılmak istiyor sebep yönetimin politikaları bilemedim
Ersun hocanın Trabzonsporun başına daha rahat tatil yapabilmek amacıyla geldiği çok net ortaya çıktı. Basındaki haberlere göre futbolculara üç gün izin verilmiş arkadaşlar! Yani sen nerede eksiğin varsa ekstra çalışma yapıp bu eksikliği gidereceğine kalkıyorsun üç gün tatil veriyorsun. Bu, kaybeden takıma ödül vermektir ve "kaybetmende problem yok" demektir. Olacak iş değil. Takımı sezon öncesi doğru düzgün hazırlamadığı gibi şimdi de kalkmış galip gelmiş gibi tatil yapacak. Yazıklar olsun!!!

Ersun Yanal ile bu sezonda hüsrana uğrayacağız. Artık taraftarlar olarak bu adamı Bodrumda rahat tatil yapması için istifaya davet edelim. Takım üç haftada 6 gol yedi ayıptır ya. Ortada futbol adına doğru düzgün bir şey de yok. Bu başarısız sonuçtan sonra üç gün tatil yapmak, Trabzonspor camiası ile dalga geçmektir.

Cengiz Çubukcu
28.08.2017, 18:05
Bir sportif direktör lazım takıma , o zaman hem ersun hoca rahatlayacak hem de işbilmez yöneticiler geri duracaktır

sason
28.08.2017, 19:00
Trabzonspor'u Şenol Güneş dışında kimse şampiyon yapamaz zaten , o yüzden hiç o konulara girmeyeceğim.

Duydum ki futbolcuların aklını transferler karıştırıyor demişsin.Eğer sen futbolcularına adil olursan kimsenin aklı karışmaz.Gelir gelmez cart diye eski adamlarından vaz geçtiğin görünürse veya taraftar baskısına göre adam oynatırsan hangi futbolcu sana güvenecek ki?Sen vereceksin o güveni o adamlara.

Oyun planın sadece efor üzerine kaos futbolu, heyecan yaratmak, akılcılıktan uzak, bol eforlu ama artık eski takımlar yok.Artık 10 pozisyonda gol çıkaramayan eski Anadolu takımları yok.Yabancı sayısı artmasıyla sana ceza kesebilecek bolca oyuncu mevcut rakiplerde.Bu yüzden akılcılıktan uzak futbolla başarı zor.Bak Tudor yapıyor şu an en kaliteli futbolcularla.3-5 maç sonra onuda çözer, faturayı keserler böyle oyunlarda.Hadi o bilinmeyen takımla yaptıda başarılı oldu 3 maç, senin oyun planını herkes biliyor senelerdir.Önlemi kolay.Üstünede hiç bir şey ekleyemiyorsun.

Dediğim gibi şampiyonluk falan zaten beklemiyorumda, bari genç oyuncular falan kazandırda aldığın paraya karşılık verdiğin bir katkı olsun.

Ha bu taraftar hak ediyor mu? Gram hak etmiyor o ayrı.Senelerce Şenol Hocanın başarısını senin kadroya kattığın 2 as ,2 yedek oyunuya bağlayıp üstün zeka gösterdiler, sanki tüm kadroyu sen yapmışsın gibi.Şimdi ağlaşıp duruyorlar.Ağlaşmaları ne kadar hoşuma gitsede, kulübü daha çok sevdiğimden bir şeyler katmanları istiyorum.En azından transfer transfer diyeceğine altyapı oynat.Şu Yusuf'u da kaybetme.

Murathan
29.08.2017, 07:06
Bir sportif direktör lazım takıma , o zaman hem ersun hoca rahatlayacak hem de işbilmez yöneticiler geri duracaktır

sportif direktöre en başta zat ı muhterem karşı çıkar. emin olabilirsiniz.
bu arada 3.güne girdik hala kovulmadı.

Uğur_Dmrtrk
29.08.2017, 07:52

abi Ersun Yanal sportif direktör işini sevmez..daha önce de denendi adam tazminatını aldı gitti...Bizim gerçek bir futbol aklına ihtiyacımız var..sportif direktör olabilir bu..hocalık hayali olmayan futbolu planlayan bir profil olmalı..Mümkünse yabancı olsun..Ama sanmam..Türk futbolunda yöneticiler 3-5 galibiyette poz vermenin peşinde olduğu için böyle bir yapıyı istemezler..Geçen sene bile 9-10 maçlık seride hemen yöneticiler kayıkçı kavgasına girişmişti..Bize müstehak sanırım böyle yönetilmeyi hakediyoruz.. :( :(

Uğur_Dmrtrk
29.08.2017, 07:55
Bu arada Ersun Yanal pişmanlıktır..artık istikrar lafına inanmıyorum...20 maç beraber oynayan takım birbirini yeni görmüş toplama takım Göztepe'ye karşı madara oluyorsa bunun tek açıklaması var Rezalet..Arkadaş oynarsın,uğraşırsın kazanamazsın anlarım..Ama böyle bir oyun,ezikliğin bir açıklaması yok..Bütün sorunları tek tek toplayınca en önemli aktörün teknik direktör sorunu olduğu kanısına varıyorum..Tez elden icraate geçmeli..

Adem Erdoğan
29.08.2017, 08:53
Teknik Direktör konusunda her zaman istikrardan yanayım fakat Ersun Yanal'la en fazla istikrarlı bir şekilde 5.liğe oynar Türkiye Kupasında'da en fazla gruptan çıkarız.
20. haftadan sonra beklediğim klasik Ersun Yanal futbolunu 3. haftada izledik.
Açıkçası bunların henüz güzel günlerimiz olduğunu düşünüyorum, Burak Yılmaz da sırtında bir yere kadar taşır takımı ve hocasını.

Fatih Çelik
29.08.2017, 19:51
Ersun Abi bi istifa et de yolumuzu bulalım be hadi be.

6Şafak Aydın1
30.08.2017, 00:00
Ersun Yanal gitti mi kim gelecek??? Zaten para yok..
Para olsa transfer yaparlar..

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

yönetim kovmaz, düssek bile Ersun Hoca ile düsecegiz diyen bir baskan var.

mkmoglu
30.08.2017, 08:58
ne hoca imiş bu adamın yerine kim gelecekmiş miş..bu adam size ilaçmi veriyor uyumayın beyler...........

Adem Akyüz'
30.08.2017, 12:16
Beğendiğimden değil ama sürekli bir hoca değişiminden bıktığım için istifa istemiyorum. Ama kesinlikle kendine bir çekidüzen vermesi şart!

Murathan
30.08.2017, 17:38
4.gün oldu hala kovulmadı.

İ. SARAL
30.08.2017, 21:39
Sözleşmesi bitene kadar devam edilmeli, duruma göre geleceği degerlendirilmeli. Ama iyi kötü işleyen sağ kanadı bozmasini, Bongonda ve Olcay'i ısrarla ters kanatta oynatmasi ve oyun içinde yer degistirmelerini bile istememesi, Okay'in ikizi Kucka'yi aldirmasi, dolayisiyla takımı bir nevi bozmasini anlayamiyorum.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

TSKara61
30.08.2017, 23:21
Ersun yetersiz. Giderse bi gram uzulmem. Fakat asil sorun yonetim. Yerine adam gibi bir hoca getirebileceklerini de dusunmuyorum.

Sportif basarinin 80% transferdir. Yonetimin yapmasi gereken 2-3 seyden on onemlisi adam gibi bir transfer politikasi izlemek.

Bu yonetimlen, bu kafa yapisinlan, "Dortmund modeli" deyip Menejer modeline gecenlerlen hic bir hoca uzun vadeli basarili olamaz.

TSKara61
30.08.2017, 23:24
https://www.transfermarkt.com/trainer/verfuegbaretrainer/statistik

Bu listede iyi hocalar var. Bundesliga'yi takip etmedigim icin bir sey diyemiyecegim, fakat Mazzari Watsford'ta cok iyidi. Tam bizim icin bicilmis kaftan.

Tabii bu yonetimlen degil.

Metin Sağır
30.08.2017, 23:28
Muharrem Usta: "Ersun Yanal bu defa çok istekli, bunu net bir şekilde görebiliyorsunuz."

14304

14303

Enes Coşkun
31.08.2017, 00:50
Hoca transferleri bekliyor kanımca eğer transferler gerçekleşmezse tavırları merak edilesi.

Bayraktaroğlu
31.08.2017, 08:54
hocayı da anlamak lazım istenilen futbolu oynatması için istediği takımı kurması gerekir.

pazarkapılı
31.08.2017, 12:14
pozitif sonuclar işleyis ve gelişimler ilerlemis toplum veya kurumsal karakterlerde tek bir kisinin elinde olamaz....bunu unutmamak gerekir....

Ertan OKUMUŞ
01.09.2017, 08:27
pozitif sonuclar işleyis ve gelişimler ilerlemis toplum veya kurumsal karakterlerde tek bir kisinin elinde olamaz....bunu unutmamak gerekir....

Kesinlikle! fakat bahsettiğiniz yerlerde de yönetici durumda olanların diğerlerine nazaran daha fazla sorumluluğu vardır ve başarısızlık durumunda gereğini yaparlar,ben ne yönetimden ne hocamızdan özeleştiri bile görmedim,gerçi ülkenin genel profiline bakınca fazla şey istiyormuşuz gibi geliyor☹️
İyi bayramlar

Murathan
03.09.2017, 01:00
yarım kalan işi tamamla hocam
http://www.aljazeera.com.tr/sites/default/files/2013/11/04/ersunic.jpg

Travelair
03.09.2017, 09:12
Muharrem Usta: "Ersun Yanal bu defa çok istekli, bunu net bir şekilde görebiliyorsunuz."

14304

14303

Trabzonspor'u angarya gördüğü sürece başarılı olamayız

Murathan
03.09.2017, 21:49
Şu an hocamız nerede ?

Soner Albayrak
04.09.2017, 11:07
Trabzonspor'u angarya gördüğü sürece başarılı olamayız

Akın abi sen benim alıntılarıma pek cevap vermiyorsun ama ben de senin gibi düşünüyorum. Hoca, Trabzonsporu küçümsüyor.

Hakan
04.09.2017, 12:36

https://i2.imgflip.com/1v9a49.gif

Şimdi istekli göründü mü ?

Travelair
04.09.2017, 21:59
Akın abi sen benim alıntılarıma pek cevap vermiyorsun ama ben de senin gibi düşünüyorum. Hoca, Trabzonsporu küçümsüyor.
Öyle dersen üzülürüm, sorulara cevap veriyorum, bazı tartışılacak konulara ama yoksa herkesin mesajını, fikrini, temennisini okuyup dikkate alıyorum Soner kardeşim, karşılıklı sohbete dönüşmesin diye ya da aynı fikirdeysek tekrar alıntılama yapmıyorum, o yüzden lütfen öyle düşünme.

must61
08.09.2017, 11:55
Yonetimi elestirdik bu zamana kadar, transfer maliyetleri,gec kalinmislik vs. ama artık iş hocada.

Trabzonun sahip oldugu imkanlara kiyasla gayet iyi bi kadro kuruldu.

Bu yil ki tek handikabimiz rakiplerin de aşırı güçlenmesi.

Bu konuda fark yaratacak isim Ersun Yanal'dir.

Guveniyoruz.

Metin Sağır
08.09.2017, 11:56
ee bi türkiye ziraat kupasını alırsın artık bu kadroyla
alırsın dimi?

Emre Veli
08.09.2017, 11:59
Vallahi artık bahanesi yok. bu sene başarıdan başka hiç bir şey beklemiyoruz. Ligde minimum ilk 3 ve Turkiye kupasi gayet iyi hedefler.
Yok takim olma yolunda mesafe kat ediyoruz yok gelecek transferler falan, yok kardesim oynatacaksın takımı.

oflubektas
08.09.2017, 12:39
Çıkarken Durica-Hubocan-Kucka
Soldan Mas-Sosa-Castillo
Sağdan Olcay-Parreira-Yusuf

... Onlara küçük üçgenler kurdurun ve hızlı çıkın. Burak'ınızla süpriz dalışlar yapın ve göz kamaştırın :)

E hadi da !

Cengiz Çubukcu
08.09.2017, 14:02
hocam bu sene sonunda takımı ilk 3'e sok yoksa da teknik direktörlüğü bırak!!

oflubektas
08.09.2017, 15:18

Abi zaten dediğin olmazsa Samet Aybaba-Yılmaz Vural-Sadi Tekelioğlu paketinden bir hocaya mecbur kalacağız. Ya da Usta bize "Hans Peter BRİEGELVARİ" bir şey düşünecek :)

Teknik direktörlüğü bırakmasını istediğin adam da fener kongresinde Ali Koç'un seçilmesi için istiareye yatacak :)

Cengiz Çubukcu
08.09.2017, 15:45
Abi zaten dediğin olmazsa Samet Aybaba-Yılmaz Vural-Sadi Tekelioğlu paketinden bir hocaya mecbur kalacağız. Ya da Usta bize "Hans Peter BRİEGELVARİ" bir şey düşünecek :)

Teknik direktörlüğü bırakmasını istediğin adam da fener kongresinde Ali Koç'un seçilmesi için istiareye yatacak :)

Ali koç ha :)

Ozan Yılmaz
08.09.2017, 15:49
Artık bahane dinlemek istemiyoruz! Bu sene sahada futbol görelim!

Harvelli61
08.09.2017, 15:53
Herkesinde dediği gibi bahane kalmadı hocam :) Güveniyoruz inşallah güzel bi oyun izleyeceğiz.

mkmoglu
08.09.2017, 17:25
bu boş td ye istediğini al..adam ts yi batırmaya yemin etmiş..

Erkan SÜNGER
08.09.2017, 17:47
Bahanen kalmadı.

AYYILDIZ
08.09.2017, 18:46
Cidden artık bahane kalmadı.

Sercan Keleş
08.09.2017, 20:01
Başarı gelmezse oklar üzerinde hocam. İşini önemse ve galibiyet için çırpın.

batuhanTs
08.09.2017, 20:09
bu boş td ye istediğini al..adam ts yi batırmaya yemin etmiş..

Senden alâ boş insan var mi acaba üzüldüğüm nokta senin gibi çapsız cok taraftar mevcut

pazarkapılı
08.09.2017, 20:59
oyun planını ortaya koyması gerekli, ozelikle istanbulda bu kadar mahkum oynamak olmamalı....gecen sene gs macındaki futbol gibi oyunlar görmek kimsenin hayali degil....

karakter yansıtırsın kaybedersin ama herseyinle kaybetmek heralanda kaybetmek yakısmıyor bu takıma....

göztepe macındaki futbol gecen senenin ilkyarısında kaybedilen ancak oyun olarak tatmin eden macların cok cok gerisindeydi....sampiyon olacaksanız istikrarlı olmalısınız....

mustafa akbaş ve son ana kadar yusuf erdogandaki israrını takdirle karsılıyorum....

Emrah KabuL
08.09.2017, 23:35
Hadi be Ersun hocam.. artık toparlanma zamanı.

Akyazı'da rakiplere sahayı dar etmeliyiz.

Onur-Pereira-Hubocan-Durica-Mas-Kucka-Sosa-Yusuf-Olcay-Castillo-Burak

TSemih61
08.09.2017, 23:44
Bir futbolcudan nasıl verim alınmaz ve nasıl performansı sıfıra düşürülür en iyi Ersun Hoca bilir. Hem bu seviyelerde maaş al hem de elindeki kadronun azami performansının yarısını bile sahaya yansıtmayı becereme. Çok şanslı adamsın, ancak Türkiye gibi bir ülkede bu seviyelerde kalabilirdin.

Fatih Çelik
09.09.2017, 00:42
İşin zor Ersun Bey. Bakalım ne yapacaksın? Pusudayım :)

-Samet
09.09.2017, 02:08
Evet hocam , artık zamanı gelmedi mi sence de ?

Elinde zaten 1 seneyi aşkın süredir birlikte olan iskelet bir takım var.

Bunun üstüne önemli transferler önemli maliyetler ve riskler alınarak yapıldı.Taraftar sürüm sürüm süründü transfer diye , kim bilir senin de durumun böyleydi belki de .. Bunu gelecek haftalar gösterecek.

Şahsım adına hücum futbolu izlemek istiyorum artık.

Yani 3-2 , 4-3 bitsin maçlar gerekirse.

Bu takım hücum etsin yeter ki , gol atabilsin.

1 farkla geriye düştüğümüz maçlarda kanser olmayalım bu fark nasıl kapanır da nasıl gol atarız diye..

Lütfen 1 farkla öndeysen şu skoru 1 fark daha nasıl ileriye taşırımın hesabını yap artık Ersun Hoca..Damdoy'u Aytaç'ı oyuna alıp da 1 farkı tutayımın hesabında olma..

Zaten bunları başardığıımızda keyif veren , coşkulu futbol , gol atan takım , zirveye oynayan takım .. Kendiliğinden gelir..

Şu ligde atan takım götüyor denklem çok basit..Hiç de kompleks bir futbol yok ligimizde..

Ogün YAZICI
09.09.2017, 02:42
ee bi türkiye ziraat kupasını alırsın artık bu kadroyla
alırsın dimi?

Bahanen kalmadı.

Cidden artık bahane kalmadı.

İşin zor Ersun Bey. Bakalım ne yapacaksın? Pusudayım :)

Artık bahane dinlemek istemiyoruz! Bu sene sahada futbol görelim!

Vallahi hocam artık bahanen değil ama kredin kalmamış.Buralar artık seni de beni de yer.

Kendi fikrimi söyleyeyim 2 yıldır yönetimin hatalarını ve yetersiz kadroları hoca sabra ihtiyacımız var söylemleri ile törpüledi

Ve bugün gerçekten malzeme iyi.İşte şimdi gerçekten sabıra ihtiyacımız var.Başakşehir-Bjk deplasmanları tahribat bırakmamalı.10.hafta zirve yarışında kalabilirsek ligin ilk yarısını zirvede bitiririz.

tRaiNer
09.09.2017, 11:44
Takımı sabote etmediğin sürece iyi işler yapacağımıza inanıyorum.

Elindeki kadro her türlü ilk üçte bitirebilecek kapasitede. Türkiye Kupasını da rahatlıkla alabilecek potansiyeli mevcut.

Metin Sağır
10.09.2017, 16:04
Yazıcı'yı kanada hapsedip, formsuz Okay'la başlamak tam senlik bir iş, tebrikler.

Tahmini ne zaman akıl edersin Sosa - Kuco ve önlerinde Yusuf'u oynatmayı?

Arda'
10.09.2017, 17:34
Mesut bakkala karşı çıktı her maç tokatlanan müthiş TD.

tsukru61
10.09.2017, 17:35
Kendisine azizsilin lazım.

Steril61
10.09.2017, 17:46
Bu kadar süre Trabzonsporun başındasın ve hala takıma ne tür bir futbol oynattığın belli değil. Kendi sahamızda her maça yenik başlıyoruz artık. Sıradan bir takım yaptın Trabzonsporu. Lütfen git aklından çıkmayan yatına katına ne halin varsa gör. Takımı rahat bırak da kendi futbolunu oynasın. Bu rezil futbolu artık kaldıramıyorum. Göztepe bizi eze eze yendi. Şimdi de ligin en berbat ekiplerinden gençleri yenebilmek için bir tarafımızı yırtıyoruz. Ayıptır....

Çağdaş DENİZ
10.09.2017, 17:55
Ersun yanalla olmuyor
Bu maçtan sonra vedalasilmali

Pshycologist41
10.09.2017, 18:08
Mactan sonra yeni takimiz sabir dersin ne olacak. 2 yildir ayni masal lakin bir sorum var muthis taktik dehasi Ersun hoca;

Dunyada hemen her takim sezon oncesi en az 4 devre arasi 2-3 olmakla birlikte ortalama 5 oyuncu alir istisnasiz. Bu baglam da sizin muhtesem olaganustu goruslerinize gore biz ne zaman eski takim olucaz?

Ersun sevici arkadaslara gore Abdulkadir'i goztepe macinda oyuna alarak yonetime mesaj veriyormussunuz su an Abdulkadir'i oyuna alip yine muhtesem bir ince mesaj mi vermek amaciniz tranfer sezonu da bitti malum

ibrahim
10.09.2017, 18:55
Adamım benim beee, resmen bir gol iki asist yaptın oyuncu değişiklikleriyle! Burak transferinden sonra pes etmiştim, Abdülkadir hamlesiyle kazandın gönlümü yine.

mhs61
10.09.2017, 18:57
Hocam inşallah artık dersini almışsındır. Lütfen artık daha oynatma okay kucka ikilisini yan yana

castillo61
10.09.2017, 18:58
En büyük karın ağrımız. Kazanan haklıdır mantığından sıyrılalı epey oldu.

Bu takımın leş Gençler'i yenmek için oyuncu değişikliklerine ve 85 dakikaya ihtiyacı YOK

Saint Castillo
10.09.2017, 19:00
Kucka-Okay işini bir kenara bırakalım lütfen.

Murathan
10.09.2017, 19:00
Erdal Hos†Erdalhos 10 dk.10 dakika önce
Daha fazla
O kadar kötü 11 yaptın ki her değişikliğin isabetli olacaktı Ersun Hocam :)

iyi hamle yaptı diyene ancak acırım. Trabzonspor basit oynamayı öğrenmeli.

DeAgLeMaNyAq
10.09.2017, 19:01
Kimsenin beklemediği bir cesareti gösterdi. Lâkin işini de bir hayli zorlaştırdı. Bu şartlardan sonra Abdulkadir'e yer açmak için baya zorlanacak...

pazarkapılı
10.09.2017, 19:06
rodellaga biraz daha erken oyunda olmalıydı bence....bu takım cosku üzerine mac alacak bu anlasıldı....duragan oyun yine etkin gorundu ozellikle golden sonra ki baskısız plansız ve organize olmaktan uzak ataklarlar ile....

coskuyla ve galibiyetler geldikce takım daha iyi olacaktır....peki aradıgımız bu mu?....

tebrikler bugunu galip kapatan takıma....

Mert'
10.09.2017, 19:07
Ağır saçmaladı maç başı. Çok formsuz hoca.

artvints
10.09.2017, 19:09
Hoca kendi bozduğunu yapti. Merkezde ağir oyuncular varken bir de kanatlara ağir oyuncu koymanin anlami yok.

Gençlerbirliģi kim ki baskisindan çikamayalim. Amacimiz oynamak ise sosa merkezde kanatlarda da hizli oyuncular olacak.

Kukca tek kalinca, pas yapmaya başlayinca, kanatta abdülkadir rakibi geri bastirinca olay çözüldü. Stoperleri de düzelttikten sonra bir daha ayni yanlişlari yapmamasi lazim.

Kucka'nin yanina defansif oyuncu lazimsa onazi olur, hizli hucümlar için koyulur. O da zor maçlarda. Pek de gerek yok aslinda.

a.fındıkoğlu
10.09.2017, 19:32
Ikinci yari bildigimiz ersun yanal takimiydi devam... hucum oynayalim boyle oynayalim gerisi onemli degil

ccd6167
10.09.2017, 19:44
O kafandaki mantaliteden vazgeç. Yok stoperin arasına girerek adama top aldırmalar falan..

Sistemin 4 2 3 1 dünya da biteli çok oldu.. Azıcık dünya futboluna bak da oynayan takım kalmadığını anlarsın..

Neyse.. Bizimkilere göre hoca haklıdır zaten.. Aşırı ruhsuz

TSKara61
10.09.2017, 19:46
Maca berbat basladi. Takim organizasyonu berbat otesiydi.

2. yari herkezin haykirdigi dogruyu buldu.

Tek diledigim bu duzeni bozmasin, boyle devam etsin.

Onumuzde ki mac yine Okay-Kucka orta sahasi ve Abdulkadir yedek baslarsa skandal olur.

Oruç
10.09.2017, 19:50
Deplasmanda oyunu tutmak adına Kucka-Okay ikilisi anlaşılabilir ancak evimizdeki maçlarda kesinlikle birisi fazla. Bunu anladığı için ikinci yarı maçı alabildik. Abdüş'ün performansı bence elini güçlendirecektir bundan sonrası için.

Emrah KabuL
10.09.2017, 21:26
Kucka-Sosa önlerinde Yusuf.. bu dizilişi görmek istiyoruz artık.

İ. SARAL
10.09.2017, 21:53
Okay ve Kucka'ya kıyamıyor haklı olarak ama takımın iyiliği için bu ikili yan yana oynamamalı. Durica sakatsa Okay stoper oynasın :D

Samet Berber
10.09.2017, 21:55
Bravo hocam, her daim arkandayız bu takımı eninde sonunda şampiyon yapacaksın bence.

Hakan
10.09.2017, 22:04
Oyunu okuyamı...
Gençlere şans vermi...
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170910/cf9825324783806b9709fcbd6d981f6a.jpg

selcuk
10.09.2017, 22:06
https://pbs.twimg.com/media/DJYobrzXoAEHVMr.jpg:large

nbay
10.09.2017, 22:15
Büyük riskler alarak oyuna ilk kez bu kadar ciddi bir müdahalede bulundu.
Bundan sonrası yine kendinde bitiyor. Bu oyunun üzerine koymak zorunda.
Yaptıkları işler yapamadıklarını geçmediği müddetçe eleştiriler devam edecek.

Fatih Çelik
10.09.2017, 22:16
Değişiklikler ilk 11 için ders olmuştur inşallah.

jairzinho
10.09.2017, 23:32
gençlerbirliği maçından sonraki ilk 11 im

onur

perera--hubocan-durica-mas
----------kucka-------------
-----yazıcı------sosa-------
a.ömür----hügo-------olcay

4-3-3

ersunun bu maçtan ders çıkarıp çkarmadığını gelecek haftaki başakşehir maçındaki ilk 11 e bakacağız.gene korkak davranıp çift ön liberoya dönerse devre arası kovulmasında fayda var.
büyük takım yenilirken bile güzel yenilmesi gerekiyor.yani iyi oynayarak kaybedebilirsin kimse bişey demez ama çift ön libero ile kaybettin mi küçük düşünen bir teknik adam kalıyorsun.zaten beklerin aşırı hücumcu değil.haliyle tek ön liberolu sistem olmazsa olmaz.

birkez daha gördük ki güzel oyun kaliteli oyuncularla oynanıyor.3 asistin sahibi ömür yazıcı ve sosa.
şenol güneşin alameti farikalarından biridir bu.tek ön liberolu hücum futbolu.haliyle gol kralları genelde şenol hocanın takımından çıkıyor.

maçın ikinci yarısında özellikle sağdan gelişen organize ataklar dikkat çekti.bunun nedenide orayı a.ömürün domine etmesi.yazıcıda destekledi.

hügo nun buraktan daha iyi takım oyuncusu olduğunu düşünüyorum.

olcay bence bu takım için olmazsa olmaz.ilerideki pres gücü.takımın saha içi ve dışı pozitif enerjisi

kucka dan daha iyisi alınabilirdi o paralara ama yapacak bişey yok.tek ön liberoda idare eder.

onazi hem kucka nın alternatifi hemde yazıcı ve sosa nın.takımda tutulması uzun maratonda doğru karar.

not: ersun ekici krizi olmasaydı yazıcıya şans verecekmiydi? hiç sanmıyorum.çünkü geçen sezon ligin ilk yarısında hiç oynatması.bu maçta takım 1-0 geriye düşmeseydi ömüre şans verecekmiydi? yok. haliyle ersun un bi numarası yok sistem kurarken.a planı hala çift ön libero olan bir teknik adamdan bahsediyoruz.ömürün sahaya sürülüşü takım gerideyken 2. forvetin sahaya sürülmesi ile benzerdir.ve çoğu teknik adam aynı şeyi yapar.önemli olan a planında ömür yada tek ön libero olup olmaması yeğen.bunuda gelecek hafta başakşehir maçında göreceğiz.

Şanlı SanMarino
10.09.2017, 23:37
Hocanın da formsuz olduğu anlar olacaktır. Ancak bugün derslik gibiydi. Tebrikler.

Royal Heart
10.09.2017, 23:48
Çok iyi bir kadro var yönetiminde. Abdülkadir'i hazırlaması güzel, mücadeleci oyun yapısında da payı olduğunu düşünüyorum. Şunu belirtmek gerekir ki ligde kolay rakip yok, kolaya en yakın rakiplerden biri Gençlerbirliği'ydi ve çok daha erken çözülmesi gereken bir problemi çok zor çözdü. Castillo kilit açıcı bir futbolcu profilindeyken Gençlerbirliği maçı sıkıştığı anda oyuncu değişikliklerinde hiç değerlendirilmemesi düşündürücü. Başakşehir virajı önemli. Bu maç iyi bir oyunla kazanılırsa umutvar olunabilir ancak henüz "oldu" denilebilecek bir takım sahada yok.

Vkgz
10.09.2017, 23:50
ttebrikler ama cok gol yiyoruz hoca.

Erkan SÜNGER
10.09.2017, 23:53
Ulan köftehor canımızdan can gitti o ilk yarı yemin ediyorum. Sende haklısın futbol iyi oyuncularla oynanıyor ama az daha odaklan. Bizim bile motivasyonumuz gitmişti sende haklısın koyverdin ama böyle devam.

Fatih Çelik
10.09.2017, 23:54
10-11 sezonundan beri Trabzonspor'un sahip olabileceği en kaliteli kadro var elinde. O takımda da defans patatesti 82 puan gördü. Saçma işler yapıp sakın batırma oynat şu takımı adam gibi. Yoksa tahammül falan edecek durumumuz kalmadı artık. Okay-Kucka olmuyor seç birini... ver şu kafayı şuraya 7 günde 1 maç var alt tarafı.

Tuğrul
10.09.2017, 23:59
- Kucka-Okay-Onazi'den ikisinin merkezde randıman vermeyeceğini kavraması lazım.

- Abdülkadir'i oynatma cesareti demeyeceğim zaten futbolu ile bunu gösterdi. Yalnız 8-10 numara'da da oynayabiliyor. Umarım farkındadır.

- Okay ve Onazi'nin stopere çekilmesini öteden beri söyledim. Nihayet bunu uyguladı. Mustafa Akbaş ve Uğur'u oynatmamalı.

- Castillo'ya olan önyargısını bitirmeli. Mesela bu maçta sol tarafı kullanamadık. Castillo'yu 70'de alsaydı işi şansa bırakmazdık.

Ozan Yılmaz
11.09.2017, 00:17
1. Şu defansın çaresini bulunmalı,
2. A.Ömür ve Castillo kesin oynamalı

Yavuz Hasan
11.09.2017, 00:51
bazı kararları saçma sapan gelse de göztepe ve bu maçta kurtarıcı olarak abdulkadiri almasına hem şaşırıyorum hem tebrik ediyorum özellikle bu maç da mağlup durumdayken değil ilk müdahale olarak abdulkadiri hiç almasa neden almadın diye büyük bir eleştiri gelmezdi bunun için tebrik ederim ama fantazi denemelerinden vazgeç artık olcay sağda daha verimli ki pereiranın da katkısı artıyor olcay sağdayken

theo ve castillo sol kanat oyuncuları bu adamlara karşı ön yargılı olduğuna dair hemen herkes hemfikir okay kuco aynı anda oynamak zorunda değil hatta ve hatta çift önlibero oynamak zorunda da değiliz en azından evimizde çift önlibero tek forvert oynamayalım

tamam güzel futbol iyi futbolcularla oynanır ama sistemli bir oyunla vasat futbolcularla bile iyi işler yapıldığınada şahit oluyoruz

kendini biraz trabzonspora ver hocam

tanjugunduz
11.09.2017, 00:55
Ersun hoca. kucka sosa beraber oynar. olaydan stoper devsirirsen mükemmel.otesi olur.

Bu sene ŞAMPİYONUZ.

Oğuzhan
11.09.2017, 01:20
Bugün hoca teknik direktörlük konusunda gerçekten tüm ülkeye cesaret dersi verdi. Abdülkadir girdikten sonra bu çocuk topa dokunamadan maç bitse, ya da berbat performans sergilese herkes kenarda Rodallega,Castillo,Bongonda var bu adamı gerideyken niye oyuna aldın diye adama yüklenecekti. Ama risk aldı, hem de stoper çıkartıp bu çocuğu sahaya koydu. Hocaya olan kredim baya bir arttı bu cesur hareketinden sonra. Bu takım zamanla çok daha iyi futbol oynayacak, özellikle de 2 stoperimiz takıma girdiğinde çok daha başka bir takım izleyeceğiz diye düşünüyorum.

artvints
11.09.2017, 01:26
Çikan kadro ne kadar yanlişsa abdülkadir ve rodallega'nin oyuna girme dakikalari ve çikan oyunculardaki tercihler o kadar iyi. Ben de sari karti olduğu için uğur'u çikartsin diye düşündüm. Okay onur'dan top aldi baskiya rağmen o da yararli oldu.
Abdülkadir'i sokmasiyla ve maçi kazanmasiyla castillo henüz hazir değil deme hakkini elde etti. Açik konuşalim 1-0 gerideyken hatta sezon tehlikeye girmişken kolay karar değildi, çoğu kişinin de aklina gelmemiştir

Castillo da o kadar akilli bir oyuncu değil, ritmi yoksa çok kolay top kaybi yapabilirdi.

Hoca elde sağlam en iyi oyunculari saha süreyim yanlişina düşüyor çoğu zaman. Öncelik birbirini tamamlama ve mevkinin gereklerini yerine getirme olmali. Bu olmadiğinda iyi oyuncular da birbirlerini bozuyorlar. Bu maç mükemmel örnek oldu.

Önde baskiyi aşmak için en kolay yol rakibi geri bastiran top tutan bir kanat oyuncusu. Sahada en az bir tane hizli kanat oyuncusu olmak zorunda, hatta bütün oyuncular o seviyeye gelmeli. Yusuf ve sosa'yi başka bir yere koyalim. Diğer oyuncularin hepsi mümkünse hizli, atletik, teknik olanlariyla yer değiştirmeli her transfer döneminde. Bu da yavaş yavaş olur tabi ama alinan oyuncular hizli olsun lütfen çabuk oynasinlar.

Son olarak da daha çok pas antremanina ihtiyaci var takimin.

İ. SARAL
11.09.2017, 09:16
Çikan kadro ne kadar yanlişsa abdülkadir ve rodallega'nin oyuna girme dakikalari ve çikan oyunculardaki tercihler o kadar iyi. Ben de sari karti olduğu için uğur'u çikartsin diye düşündüm. Okay onur'dan top aldi baskiya rağmen o da yararli oldu.
Abdülkadir'i sokmasiyla ve maçi kazanmasiyla castillo henüz hazir değil deme hakkini elde etti. Açik konuşalim 1-0 gerideyken hatta sezon tehlikeye girmişken kolay karar değildi, çoğu kişinin de aklina gelmemiştir

Castillo da o kadar akilli bir oyuncu değil, ritmi yoksa çok kolay top kaybi yapabilirdi.

Hoca elde sağlam en iyi oyunculari saha süreyim yanlişina düşüyor çoğu zaman. Öncelik birbirini tamamlama ve mevkinin gereklerini yerine getirme olmali. Bu olmadiğinda iyi oyuncular da birbirlerini bozuyorlar. Bu maç mükemmel örnek oldu.

Önde baskiyi aşmak için en kolay yol rakibi geri bastiran top tutan bir kanat oyuncusu. Sahada en az bir tane hizli kanat oyuncusu olmak zorunda, hatta bütün oyuncular o seviyeye gelmeli. Yusuf ve sosa'yi başka bir yere koyalim. Diğer oyuncularin hepsi mümkünse hizli, atletik, teknik olanlariyla yer değiştirmeli her transfer döneminde. Bu da yavaş yavaş olur tabi ama alinan oyuncular hizli olsun lütfen çabuk oynasinlar.

Son olarak da daha çok pas antremanina ihtiyaci var takimin.

Hoca'ya çok kızamıyorum aslında, iyi oyuncuyu sahada görmek istiyor. Kucka'yı kesemeyeceğine göre Okay'ı kesmesi lazım ki bana da çok cazip gelmiyor bu iş. Ama takım oyunu açısından bu ikili yan yana olmuyor. Ne yapacak da bu sorunu çözecek bilmiyorum. Fm'de olsa Okay'ı koyardım stopere oh mis.

Cengiz Çubukcu
11.09.2017, 09:26
hocam işte böyle, 2. yarıdaki cesaretinden ötürü seni tebrik ediyorum....

Adem Erdoğan
11.09.2017, 09:54
Sana rağmen bu takım olacak.

Yiğit Gayretli
11.09.2017, 10:28
Kötü başladı iyi bitirdi.

İnatlarından vazgeçmesi şart. Olmuyorsa zorlama... Bazı şeyler istatistikten ibaret değil. Doğal seyrini de takip etmek gerek...

merdeme
11.09.2017, 12:15
Elinde inanılmaz imkan var şu anda. Defans dışında her mevkinin 2-3 adamı var. Şenol Hoca 8JK'de 2 yıl bu süreci iyi idare etti. Sıra sende şimdi. Herkesi hazır tut ve herkesten verim al. Birkaç pozisyonda kadroda şişkinlik olabilir. Onlar da oynasın ki az forma bulup gitmek isteyeni kolay satabilelim.

Ogün YAZICI
11.09.2017, 12:30
Kadroyu görünce ben de afalladım
Skordan sonra sinir küpüne döndüm
Hatta Castillo Hugo klübedeyken Abdüş'ü sokmasına bile içerledim ama ;
Kabul edelim Sadi Tekelioğlu bile iknci yarıya o hamleyle başlayamazdı.
Dün işlerin yolunda gitmesi hocanın ihtiyaç duyduğu huzura ve özgüvene yol açıp sağlıklı düşünebilmesini sağlayacaktır.

zaqua
11.09.2017, 14:36
2 kesiciyle çıkma takıntını bırak lütfen hocam. Göztepe maçında bütün hayat enerjimi sömürdün. Biz futbol izlemek istiyoruz, Gençler maçının 2. yarısı gibi oynat lütfen takımı.

Hami_41
11.09.2017, 15:00
Dedim dedim inanmadiniz noooldu şimdi :)

artvints
11.09.2017, 16:21
Tikanikliğin birinci sebebi kanattaki oyuncu tipiydi. Mesela ikinci yarida abdülkadir yerine rodallega girseydi sosa merkeze gelse bile oyun bu kadar akişkan olmazdi. Bunu sosa dahil bütün oyuncularin presi kirmak adina ilk abdülkadir'i aramasindan anliyoruz. Hep sağ kanattan oynamamiz bundan.

Bu yanlişi çok yapiyoruz. Gol lazim ikinci forveti sok olmaz, oyuna göre hamle olmali.

Hemen ezbere yorumlar yapildi, gençlerbirliği golü atti çekildi diye alakasi yok. İlk yari boyunca alan boşaltamadik, pereira iki kişiyle karşilandi.

Abdülkadir'in girmesi ile pres tutmaz oldu, öyle ki kontra atak imkani bile yakaladik. Sahayi hizli geçtik. Gençlerbirliği topa dokunamaz oldu, eksik yakalandi, aldiklari topu da hemen kaybettiler.

Oyunu rakip kaleye yiktiktan sonra da rodallega hamlesi çok daha anlamli oldu.

Kucka okay meselesi değil sadece. Hatta ilk yari okay kucka'ya göre daha fazla arayiş içindeydi ama herkes dip dibe olduğu için alan bulamadik, agir pas yapmak genel sorunumuz zaten.

Yarin birgün yusuf ve onazi olmaz, sahaya

...............okay...kucka
.abdülkadir...sosa.......castillo

şeklinde çikariz asla ilk yaridaki gibi oyun olmaz. Geriye yaslanip hizli çikarak rahat maç kazanabilir rakibe göre bu takim. Abdülkadir ve castillo topu tutar rakibin üstüne gider, kucka ve okay dönen toplara baski yapip basit oynarlar. Kanatta top alan oyuncu olmayinca normalden çok daha fazla tikanmalari kaçinilmaz oluyor.

En doğrusu tabi ki sosa'nin defansin önünde oynamasi olur her zaman.

tristram
11.09.2017, 16:57
ozellikle bazi takintilari kendisine ve bize cok zarar verecek gibi.takimi takip eden herkesin mutabik oldugu tek konu kucka-okay ikilisiyle geriden oyun kurulamadigi ama israrla ilk yarilarda bunu denemeye devam ediyor.ligin ilk uc maci boyle gecti.ileride bir turlu top tutamadik,baski yaratamadik..
sonra sosa-kucka ikilisiyle yanyana oynamaya baslayinca isin seyri degisti.cunku sosa geriden oyun kurabilen,kolay calim atabilen,paslariyla iki uc oyuncuyu ayni anda dusurebilen bir ayak.mucadele gucude cok yuksek.umarim bu macta bunu gormustur.basaksehir macinda da ayni seyi denerse hakikaten artik kabak tadi vermeye baslayacak..o kadar yatirimi bosa cikaracak hatalara artik tahammulumuz yok..
kimle inatlasiyor bilmiyorum ama castillo ve hugo bu takim icin cok onemli iki isim.artik heyecan aramaktan vazgecmesi lazim..her takim genclerbirligi degil.

Saint Castillo
11.09.2017, 17:05
Abdülkadiri oynattığı için değil ama Okayı defansa çektiği için tebrik edilir kendisi.

Steril61
12.09.2017, 00:11
Ligin başından beri iyi top oynamıyoruz. İlk hafta Konyaspru da Gençlerbirliği gibi zar zor yendik. Geçen sezon performans olarak değişen bir grafiğimiz vardı. Maalesef bu sezon da defansif olarak güven vermeyen ve her an fark yiyebilecek bir takım görüntüsü var. Ersun hoca bunca süredir takımın başında olmasına rağmen belli bir oyun şablonu ve disiplini oluşturamadı. Kimse Gençler galibiyetine aldanmasın. Deplasmanlarda şu andaki futbolumuzla her takım bizi zorlanmadan yener. En bariz örneği de Göztepe oldu zaten.

Açıkçası ligin dibindeki bir ekibe karşı takımı maçın ilk yarısında bu kadar silik oynatan ve elindeki kadroyu gerektiği gibi değerlendiremeyen bu hocaya artık güvenim kalmadı. Umarım ben yanılırım. Ancak Ersun hocayla devam edersek bu sezonda hüsrana uğrayacağız gibi geliyor bana. Çünkü bu adamın aklı futbolda değil. Kendini işine verse bu kadroyla iyi şeyler yapabilir o başka.

Sefa
12.09.2017, 02:09
Maçı kazanamasak burası karışacaktı kazanan haklıdır deyip çekilelim..

pazarkapılı
12.09.2017, 12:19
nekadar zor olsada kazanırken ders cıkarmak cok onemli, hatta mac anında bunu gerceklestirmek ayrı bir yetenek....kazanırken birseyler yaparken maalessef takımın ezberi bozuluyor....herzaman geriden gelemezsiniz, zaman zaman cosku ile degilde sadece dogru oyunla mac kazanmak gerekir....

Mehmet Fatih Silik
13.09.2017, 10:49
Hatalardan erken dönmek de bir olaydir.

Okay'i kaybetmemek istiyorsun bunda hemfikiriz ama olmuyor iste. Okay'da takimin basarisi icin mecbur yedek bekleyecek veya bazi maclarda ilk 11'de cikacak ama kendi evinde Kucka-Okay ikilisi oyunu bitirir.

Abdülkadir hamlesini takdir ediyorum Hocam. Umarim genc kardesimize daha cok sans tanirsin!

BERBATOV61
13.09.2017, 11:05
İlk defa hasatasını kabul edip maçı kurtardı, yukarıda arkadaşın dediği gibi en önemli hamlesi okay hamlesi idi. Gençler gibi kötünün yetersiz kaldığı bir takıma okay kucka ile çıkma nasıl bir mantık bunu sorgulamak lazım.

Genelde derbi maçlarda yaptığı hocalığı enterasan şekilde bu maçta da gösterdi, zaten artık başarılı olamazsa bu kadro ile de kimse onu o koltukta oturtamaz bunun farkına varmıştır umarım

recdodo
13.09.2017, 15:34
Tolga SAĞLAM/TRABZON, (DHA)- TRABZONSPOR teknik direktörü Ersun Yanal, 2017-18 sezonunun zorlu geçeceğini belirtti, “Trabzonspor mutlaka zirve yarışında üst sıralardaki mücadelesini sürdürecek” dedi.
Ersun Yanal, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde basın mensuplarıyla sohbet toplantısı düzenledi. Durica, Castillo ve Burak Yılmaz’ın sağlık durumlarını değerlendiren Ersun Yanal, "Durica takımla birlikte çalışmalara başlayacak, şu an da sakatlığı geçmiş durumda. Castillo’nun ise tam olarak bizimle birlikte olması için en az bir haftaya daha ihtiyacı var. Burak’ın 3-4 hafta dinlenmeye ihtiyacı var. Bu konuda radikal bir karar alabiliriz, ancak henüz net kararımızı vermedik" diye konuştu. Yeni bir takım kurulduğunu tekrarlayan Ersun Yanal, şöyle devam etti:
“İHTİYAÇ DUYULAN OYUNCUYU ALMAK ÖNEMLİ"
“Bu yeni takıma geçen sezonun devre arasındaki takviyelerden sonra bu sezon Burak, Kucka’nın yanı sıra, Hubocan, Sosa, Bongonda ve sözleşmeleri biten Volkan ile Kamil Ahmet katıldı. Çok fazla oyuncu takviyesinden sonra gerekli takviyelerin yapılmasından yanayım. Çok yazıldı çizildi ama gerçekten ihtiyaç duyulan oyuncuyu almak önemliydi. Burada oyuncuları tutmak, yaşatmak zor."
“BU TAKIM ZİRVEDE ÜST SIRALARDA MÜCADELE EDECEK”
Yanal, Trabzon’da yaşamayı isteyen ve mutlu olan bir kadronun oluştuğunu dile getirirken de şöyle konuştu:
"Burada kalmayı seven ve mutlu olan oyuncu kitlemiz var. Şartlar da değişti. Çok güzel bir stadımız var. Orada iyi bir ambiyans yaratıldı. Modern bir zemin ve konforlu bir stat. Trabzon’da taraftarımızın yüzde 75-80’ini doldurduğu, güzel müsabakaların oynanacağının mesajının verdiği bir zaman dilimi başladı. Bir takım kuruldu. Bu takımın bundan sonra ki performansı hepimizin merakı ama ben çok net söyleyeyim. Takım mutlaka zirve yarışında üst sıralardaki mücadelesini sürdürecek.”
“EN DEĞERLİ YERLİ OYUNCU SAYISINA SAHİBİZ”
Bu dönem çok ilginç bir sezon gerçekleşeceğinin altını çizen Ersun Yanal, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Galatasaray ekonomik olarak belki de Türkiye’de rekorlara imza attı. Ciddi bonservis ve transfer hamlesi yaptı. Buna benzer ne kadar tartışılsa da Fenerbahçe aynı tavır içinde. Beşiktaş’ın zaten oturmuş önemli bir kadrosu var ve ona takviye yapıyor. Anadolu takımları, Antalyaspor futbol sektöründe içinde ismi duyulmuş oyuncuları şehre kazandırmak için çalışma yaptı. Biz çok titiz davranıyoruz. Bence en değerli yerli oyunculara ve en değerli yerli oyuncu sayısına sahip olduğumuzu düşünüyorum. Aynı zamanda genç oyuncuların da takım içerisinde olduğunu düşünüyorum. Hem yabancı her yerli oyuncular arasında Okay, Yusuf, Castillo, Bero, Abdulkadir gibi genç yetenekli, aynı zamanda futbol değeri, kalitesi ve mali değeri de yüksek olacak oyunculara sahip olmaya başladık. Bu önümüzde ki yıllarda Trabzonspor’un önemli başarısına ve ekonomik olarak önemli değere sahip olmasına neden olacak kadrodur.”
“ZAMAN VE SABIR GEREKLİ”
Zamana ihtiyaç duyduklarını ikaydeden Yanal, bu konuda şöyle dedi:
"Bu oyuncuların bir takım olarak yarışmasını sağlamak için zamana ihtiyaç var. Trabzon gerçeği de var. Hemen başarı gelsin, şampiyon olsun diye beklenti var ama zamana kesinlikle ihtiyacımız var. Hem Beşiktaş’ın hem Başakşehir’in Türkiye de ortaya koyduğu performans saygıyı hak ediyor. Beşiktaş oyuncu satmaya ve aldığı oyuncuları da satmaya başladı. Başakşehir çok doğru hamlelerle zirve yarışının ortağı haline geldi. Beşiktaş vefa deyip 3 yıl olgunlaştırıldı ve 4 yılda bunu başardı. Trabzonspor’da ise başarı gelmeyince yıkıp yeniden yapmaya başladık. Burada bir sabıra ihtiyaç duyulduğu çok açık. Biraz daha ayaklarımız yere basmalı. Hem mali yapısı, hem oyuncu kalitesi, hem oyuncu kalitesi yavaş yavaş hepimizi aklın idare etmesi noktasına getiriyor. Önümüzdeki dönemde hem oyuncularımızın değerinin artırılmasına, hem takıma katkı yapacak oyuncu bulunduğunda onların transferi için plan yapmak gerekiyor ve yapıyoruz. Sağlıklı bir şekilde düşünecek olursak elimizdeki değerli oyuncu kadrosunu daha da değerli hale getirerek bunlarla yarışmak çok önemli. Futbol piyasası içerisinde herkesin sahip olmak istediği değerli bir oyuncu kadromuz var."
“TÜRK SPORUNUN SORUNLARI VAR”
Türk futbolunun sorunları olduğuna dikkat çeken Ersun Yanal, bu konuda da şunları söyledi:
"“Türk sporunun sorunları var. Yabancı konusu tartışılması gereken konuların başında yer alıyor ama esas Türk sporunun tartışılması gerek. Bence yabancı sorunundan önce organizasyon sorununun düzeltilmesi gerekiyor. Bu ülkenin yaklaşık 15 milyon çocuğu var. En genç nüfuslardan birine sahibiz. Fakat onlara ne kadar spor organizasyonu götürebiliyoruz? Kulüp yapılarını sorgulamak gerekiyor. Yoksa yabancı sorunun 3’e indirelim, 5’e çıkaralım, kaliteli hale getirelim. Kulüplerin organizasyonlarını destekleyecek organizasyonlar yapmadıkça bunlar boşa çıkar. Altyapı ile ilgilenen kulüp sayımızı gözden geçirelim. Ne kadar samimiyiz bu konuda? O yüzden Türkiye’nin ciddi bir şekilde spor organizasyonuna bir bakış atması ve yeniden yapılanmasına ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Kulüplerin hızlı bir şekilde dernekler yasası ve diğer kurumlarından ayrılıp bugünkü ihtiyaca uygun hale getirmek için yasanın çıkması lazım. Yabancı sorunun bundan sonra geldiğini düşünüyorum. Ama Trabzon’un diğer bütün kurumlardan daha büyük avantajı var. Yine alt yapısından çok önemli oyuncular çıkarıp takım içine koyacak hem güce hem potansiyele ve ilgiye sahip önemli yerlerden bir tanesi. Bununla ilgili enerjimiz de var. Alt yapıda birkaç oyuncumuz daha var. Orta vadede bir veya iki oyuncu daha katılabilir. Böyle bir ortamda bir yıl içerisinde iki genç oyuncuyu kazanmak başarı.”
“KANSERİ ASPİRİNLE GİDERMEYE ÇALIŞIYORUZ”
Yabancı oyuncu tartışmaları konusunda açıklamalarını sürdüren Yanal, şunları söyledi:
"Esas sorun kaynağa gidilmesinde ve kaynağın organize edilmesinde. Kaynağımız var ve Bizim 15 milyon çocuğumuz var. Herkes spor yapıyor, organizasyon yapıyor. Kulüpler alt yapılarına ciddi önem vermişler, kaynak üretiyorlar. Bizde 11 bin küsur tanesi spor kulübümüz var. Bunun 7-8 bin futbolla ilgileniyor. 3 milyon lisanslı sporcu var. Bunu ülkelere böldüğünüzde inanılmaz rakamlar ortaya çıkıyor. Yönetilen kulüplerin yapıları bu işi yönetmeye uygun mu? Önce oradan başlayalım. Bu ciddi bir organizasyon. Bence ciddi bir şekilde tutacağınız yer orası. Ondan sonraki kurallar kendiliğinden ortaya çıkacak. Bizim ciddi bir şekilde ülke olarak sporda yapılanmamızı gözden geçirip ciddi kararlar almak zorundayız. Bu kulüpler için değil top yekün. Artık başlamamız lazım buna. Bu kadar güçlü bir ülkenin, her konumda güçlü olmaya çalışan bu ülkenin sporda da söz sahibi olması için üretiyor olması gerekir. Tenisçimizi, atletimizi, futbolcumuzu üretiyor olmamız gerekiyor. Ama biz devşiriyoruz ve bu biraz acıtıyor. Yabancı sadece futbolda yok. Atletizmde de alıyoruz. Tabiki seviniyoruz ama devşirme arkadaşlarla yapıyoruz. Kanser olmuşuz aspirin ile ağrılarımızı gidermeye çalışıyoruz. Fransa ve Almanya göç alan bir yer. Ama Mesut Özil ve Emre Can oradan yetişti.”
“YUSUF ÜLKE FUTBOLCU İÇİN ÖNEMLİ BİR YETENEK”
Yusuf Yazıcı’nın önemli bir yetenek olduğunu belirten Ersun Yanal, şöyle devam etti:
"Futbol takımının her maç aynı şeyi yapıyor olması çok zor bir şey. Bir değişiklik yaparsınız o değişiklik tutmaz ‘vay yanlış yaptınız’ dersiniz. Yusuf’un nereden geldiğine bakmak lazım. Yusuf’un tabi ki inişli çıkışlı da olsa nereden nereye geldiğini görebiliyoruz. Yusuf kafa ve beden olarak da gelişiyor. Zaman zaman kötü oynayacak, bazen aldığı görevi yapamayacak ama gelişen bir oyuncu. Çok fazla birlikte oynamış oyunculardan da kurulu değiliz. Ama Yusuf ülke futbolu için önemli bir değer ve önemli bir yetenek. Yusuf’u kollamak ve korumak adına ben kendi üzerime düşeni yapacağım. Yusuf başka bölgelerde oynayacak yeteneğe de sahip. Hatta bazen defansif oynayacak belki de. Belki kariyerinin ilerleyen bölgelerinde tamamen defansif olacak. Mesela Sosa ofansif ama Gençlerlirliği maçının ikinci yarısında defansif oynadı. Bunlar özel oyuncular."
“SERT VE ÇETİN BİR LİG OLACAK”
Ersun Yanal, ligin çok çetin olacağını düşündüğünü vurgularken de şöyle dedi:
"Galatasaray iyi başladı. İlerleyen haftalarda kayıplar arttığında ilginç sonuçlar olacak. Sert bir lig olacak. Yeni statlarımız var. Zeminler daha güzel olmaya başladı. Biraz daha seyirci ve kalite ile daha da iyi olur. Ligimizin ciddi bir amacı olmalı. FIFA yüzler listesini açıkladı ve ligimizden sadece bir oyuncu var. Kalite olarak da çok iyi değiliz, çünkü sadece bir oyuncu bizi temsil ediyor. Bu ligde oynamak zor, çok sert bir lig diyor gelen oyuncular ama başkaları ile rekabet ettiğimizde çok rekabetçi gibi gözükmüyoruz. Kulüp yapılarını değiştirdiğimiz de bunların arasında daha sağlıklı yer alabileceğiz."
“YOKLUKLAR BAZEN VARLIKLAR DOĞURUR”
Sezon öncesi yapılan transfer çalışmalarıyla ilgili açıklamalarda da bulunan Yanal, bu konuda şöyle konuştu:
“Bazı yerden oyuncuları getirmek hem daha ucuz hem de daha kolay. Ya doğru adresi bulup doğru oyuncuyu bulup getireceğiz, ya da oyuncu çıkarmaya çalışacağız. Bazen kulüple anlaştık oyuncu gelmedi, oyuncuyla anlaştık kulüp vermedi. Biz buraya gelmek isteyen oyuncuları alma noktasında ısrarla üzerinde durduk. Belki de hiç ummadığımız bazı oyuncuları kazanacağız. Yokluklar bazen varlıklar doğurur. Bunu başarabilecek oyuncu kitlemiz de var burada. Bizim takım içinde sorunu çözecek oyuncu üretirsek kazancımız olacak. Abdulkadir’e çok güveniyoruz, çok iyi oyuncu. Onu korumak kollamak için, zamanında doğru hamleler yapmak, ona gelişim için olanaklar sunmak çok önemli. Oyuncu olgunlaşmadan, gelen çılgın gibi tekliflerle kafasının uçmasını engellemek çok karmaşık iş. Diğer bölgelerde hiç ummadığınız oyuncuları da kazanabiliriz. Elimizde var da. Buraya uygun, burayı seven, burada yaşamaktan mutlu, burada bir takım olmak için ciddi fedakarlıklar yapan ve o fedakarlıklar karşılığında paylaşımda bulunan oyuncular var. Tespit ettiğimiz alternatiflerimiz var mı? Çok var. Almak için girişimde bulunuyor muyuz? Buluyoruz. Ama buradan bir şey çıkarırsak daha güzel.”
“LUCESCU İLE GÖRÜŞÜYORUZ”
Milli takım teknik direktörü Mircea Lucescu ile maç önceleri ve sonraları konuştuklarını ifade eden Ersun Yanal, açıklamasına şöyle devam etti:
"Daha önce de bazı oyuncularla ilgili bilgiler aldı. Biz biraz bu konuda duygusal ve tepkisel davranıyoruz. Bir seçim var ve sonuç var. Bu seçim ve sonuçlara saygı göstermeliyiz. Eleştiriler olabilir tabi ama eleştirinin ötesine geçmemek lazım. Umarım Rusya’ya katılırız. Bu hepimizin kazancı. Hepimiz katkıda bulunmak ve destek olmalıyız. Bizden hangi oyuncu ile ilgili bilgi isteniyorsa paylaşıyoruz. Lucescu’nun o konuda Türkiye’de kuramayacağı ilişki de yok. Çok rahat ve düzeyli bir şekilde bilgileri paylaştık."
“4 BÜYÜKLER İÇERİSİNDE OLMAK ZORUNDAYIZ”
Ersun Yanal, 'Trabzonspor’un başarı kriterinin ne?' yönünde sorulan soruya da şöyle cevap verdi:
"Benim istediğim, kaliteli bir kadronun burada olduğunu hissetmesi gerekiyor. Bunun için adımlar atıldı. Genç ve yetenekli oyuncularımızın kalıcı olması onların başarılı olması, ne olursa olsun Trabzonspor takımının zirvede kalması gerekiyor. Bu takım 4 büyükler içinde hep olmak zorunda. Burada tutunması gerekiyor. Bizim mutlaka bu dilimin içinde her yıl olmamız gerekiyor. Bizim handikabımız 2011 yılından sonra o kadro geçişlerini çok doğru yapamadık ya da aksaklıklar oluştu. Tekrar toparlanıp, o aksaklıkların giderilip, takımın düzgün zemine oturması gerekiyor. Bence temelleri attık, bir kaç rötuşla sorun kalmayacaktır. Bu takımın istenilen şampiyonluğa ulaşacağı, bu yolculuğun kovalanması gerektiğinin bilinmesi gerek. Bu kadronun istenilen şekilde oturtulması ile olur. Futbolun içinde her türlü sürpriz bir var. Bursaspor’un şampiyon olduğu dönemde Bursa şampiyon olacak denilse kimse inanmazdı. Bu tür çıkışları her takım yapabilir. Başakşehir yapabilir. Fenerbahçe yeni kadro kurdu ama her şey olabilir. Biz her türlü sonucu hazırlıklıyız.”
“JUNUZOVİC İLE HALA GÖRÜŞÜYORUZ”
“Transferler nasıl yapıldı?' sorusuna ise Ersun Yanal, şukarşılığı bverdi:
“Herkesin bildiği oyuncular alındı. Ben aldım, asbaşkan aldı, yönetici aldı. Herkesin bildiği oyuncuları aldık. Bu bilinen oyuncuların takıma katkı sağlayacağını herkes bilerek aldı. Asla danışmadan, karar verirken istişare yapmadan yapmıyoruz. Bizde böyle düzen var. Bir, iki, üç, dört sıralıyorsun. Birini alman lazım, ikinci alternatifi alıyorsun. En azından istişare ile oluyor. Ama her oyuncu bu takıma gelmiyor. Junuzovic önemli, değerli bir oyuncu. Junuzovic ile sorunumuz yok. Oyuncu gelmeyi çok istiyor ama kulübün istediği rakamlar da açıklandı. Hala görüşüyoruz. Diretiyor, peşin istiyor, vermek istemiyor. Hiç kimse değerli oyuncusunu vermek istemiyor. Ama bence artık biz daha uzun vadeyi gözlemlememiz gerekiyor. Daha değiştirilebilir, satılabilir, değer arttırılabilir oyunculara yönelmemiz gerekiyor. Junuzovic şuanda takımının en değerli oyuncusu. Takım kaptanı. Orada daha iyi oyuncu var. Benim şefim, benim patronum, takım oyun kurgum, adamın takım içinde ki değeri başka bir şey."