PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ersun Yanal | Teknik Direktör

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31

Bilal Karadeniz
24.12.2016, 12:57
Hoca nedir bu trabzonlu sevdası acaba anlamıyorum sürekli övüyorsun mustafaları zekiyi diğer oyuncularımız başka takımın futbolcusumu?

Bilal Karadeniz
24.12.2016, 12:58
Sabredin diyor bu şahıslar için yıllardır bu takımdalar en ufak bir gelişme geliştirememişler daha neye sabredicek bu taraftar anlam veremiyorum. fener maçı kızılcabölük maçına benzemez

erenslash
24.12.2016, 19:39
bir fener maçıyla hoca harcanmaz kadron belli hala hoca hoca

Ersun hoca bizde üç sene daha kalmalı bu kadroyla feneri yenmemizi beklemek hayal olur yenebiliriz taktiksel motivasyonla o da.

biraz mantıklı beklentiler olmalı

Ogün'
26.12.2016, 21:40
Ömürlük sözleşme yapılmalı kendisiyle ikinci yarı uçuracak bizi.Ömer Ali Şahiner filan coşacağız.Forza Ersun Yanal

Mert'
26.12.2016, 21:45
Bu adamla başarı gelmez. Zorla getirilmiş gibi bir hali var. Sezon başından beri diyorum.

DeAgLeMaNyAq
26.12.2016, 22:00
Ersun Yanal'ın hataları çok onda şüphe yok fakat mevcut oyuncu kalitesi yerlerde olduktan sonra Mourinho da gelse Klopp da gelse bir şey yapamaz. Bunu anlamamak da ısrar ediyoruz...

artvints
26.12.2016, 22:02
Ömürlük sözleşme yapılmalı kendisiyle ikinci yarı uçuracak bizi.Ömer Ali Şahiner filan coşacağız.Forza Ersun Yanal
kapıda klopplar'lar dani alves'ler bekliyor zaten.

Ogün'
26.12.2016, 22:06
kapıda klopplar'lar dani alves'ler bekliyor zaten.

Yok Ömer ali şahinerler,yeni Aytaçlar,Erkan Zenginler,Güray Vurallar bekliyor

Ufuk
26.12.2016, 22:16
Kaybın ilk sorumlusu sorumsuz hareketi ile Yusuf. İkinci sorumlusu sensin hocam. Takmışsın kafana bir taktik, illa aynı oyunu oynatacaksın.

Bizim takımın bekleri zayıf. Niye illa her pozisyonda bu adamlar kanada açılıyor. Yapabilen adamın yok, orta sahadan sürekli bir kişiyi geri çekiyorsun. Transferi istediğin sisteme göre yapabilirsin ama en sonunda elindeki malzemeye göre oynatman lazım.

tanjugunduz
26.12.2016, 22:18
ersun hoca ezbere hocalık yapıyor hoca falan değil.

O ruh geri gelecek

Tuğrul
26.12.2016, 22:18
Takımı sahaiçi organize etmede, taktiksel olarak hazırlamada yetersiz kalıyor.

Oyun içi gelişimi hep doğaçlamadan ibaret.

Ötesi oyuncu tercihleri, sahaiçine yerleşimi de felaket.

Atıyorum topa hükmedemeyen Onazi'yi savunmanın önünde oynatması, Okay'ı çift ön libero, Ekici'yi 10 numara kullanması vs...

Oyuncu tercihleri olarak Yusuf'un oynatılması, Mustafa'nın sol bekte başlatılması, Uğur'a şans verilmesi diye uzar gider.

Emre Veli
26.12.2016, 22:22
Seninle ilgili bugun tek problem Onazi idi hoca. Onun dışında sana tepki gosterecekler sadece bir birikim sonucunda gosterecektir. Trabzonspor'un (kisilik ve diger bazi sebepler ile) teknik direktoru asla olmamalisin. Ama Trabzonspor artik yazili olmayan kurallarina uymadigi icin bir sey diyemem. Bunlarin disinda iyi bir teknik direktor olduguna inaniyorum ve hatta ustune gidersen Trabzonspor'u iyi yerlere tasiyabilecegine de. Devre arasi bir sans dogdu, bunu iyi kullan. Saygilar hoca...

Faruk BERBER
26.12.2016, 22:24
Gümüş kadrona koyduğun Zeki'yi iyice gördün mü bu akşam :)

TSemih61
26.12.2016, 22:24
Yav bırakın şu klasik lafları. Bu adam bu takımı sittin sene şampiyon filan yapamaz. İnsan eldeki oyunculara göre bir sistem oturtur. Hala bildiğini okuyor.

Bu takım kimseye muhtaç değil, şu bu giderse biter denilecek bir kulüp hiç değil.

Sanki çok büyük başarıları varmış gibi bunlar giderse yerlerine iyileri gelmez diyorsunuz. Ne Muharrem Usta ne de Ersun vazgeçilmez değil.

Getir Aybabayı bu adamdan 10 kat daha iyi top oynatır. Ziya Doğan bile. Bu adamlar bizi 2. yaptılar yahu.

artvints
26.12.2016, 22:25
adama faturayı kesme, onarım yapma şansı verilsin rica ediyorum. her hoca için geçerli.

castillo61
26.12.2016, 22:33
bir fener maçıyla hoca harcanmaz kadron belli hala hoca hoca

Ersun hoca bizde üç sene daha kalmalı bu kadroyla feneri yenmemizi beklemek hayal olur yenebiliriz taktiksel motivasyonla o da.

biraz mantıklı beklentiler olmalı

tek sorun feneri yenememek olsaydı keşke

TSemih61
26.12.2016, 22:38
http://www.football365.com/news/klopp-i-believe-in-training-not-signings

Futbolda artık mantalite bu. Azıcık futbolu biliyorsan eldekilerle iyi bir futbol izletirsin. Futbolda oyuncular antrenmanda gelişir, gerisi hikaye. Her antrenman bir maçtır. Günümüzde futbolculara her şeyi tek tek göstereceksin, eskisi gibi ne yapacağını bilen yetenekli futbolcular yok. Artık iş antrenörlerde bitiyor. Teknik direktörün önemi daha da arttı. Çapsızlarla bu iş yürümez, adam gibi bir hoca lazım bu takımın başına.

castillo61
26.12.2016, 22:41
adama faturayı kesme, onarım yapma şansı verilsin rica ediyorum. her hoca için geçerli.

işin ehli olmayan adamlara 2. hak verilmez

son sıvadığı dönem ise hafızalarda

artvints
26.12.2016, 22:42
işin ehli olmayan adamlara 2. hak verilmez

son sıvadığı dönem ise hafızalarda

hangi dönemmiş o? sıvadığı dönem falan yok. sürekli sıvayan taraftar. üç günde bir hoca değişikliği istiyor sonra gidenin arkasından ağlıyor.

sasone
26.12.2016, 22:44
Prensleri var sahada,yürüseler bile oynuyorlar.Onazi alınır ve Aytaç kalırken Ramazan'ı gönderen birisine güven duymam.
İmza atmayan Ekici ikinci yarı oynarsa art niyet ararım.

muratoztuurk
26.12.2016, 22:46
17 EYLÜL
11814

27 KASIM
11815

26 ARALIK
11816

Ben şunu anlarım ki. Trabzonsporun olması gereken yer 13.SIRA?

castillo61
26.12.2016, 22:52
hangi dönemmiş o? sıvadığı dönem falan yok. sürekli sıvayan taraftar. üç günde bir hoca değişikliği istiyor sonra gidenin arkasından ağlıyor.

devre arası çöplere milyonlar döküp
İstanbul belediye ile aradaki puan farkını dahi kapatamadığı dönem

ortada hoca yok tabiiki değişiklik isteyeceğiz
gidenler mi? Şenol hariç aralarında hoca olan var mıydı?

İ. SARAL
26.12.2016, 22:55
Ersun Yanal'ın hataları çok onda şüphe yok fakat mevcut oyuncu kalitesi yerlerde olduktan sonra Mourinho da gelse Klopp da gelse bir şey yapamaz. Bunu anlamamak da ısrar ediyoruz...
Katiliyorum ama durumu degistirmek icin pek bir sey yapmiyor.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

artvints
26.12.2016, 22:58
devre arası çöplere milyonlar döküp
İstanbul belediye ile aradaki puan farkını dahi kapatamadığı dönem

ortada hoca yok tabiiki değişiklik isteyeceğiz
gidenler mi? Şenol hariç aralarında hoca olan var mıydı?
5 yabancı sınırından haberin var heralde. isteyip de alamadığımız ozan, şener, tolgay'ı da biliyorsundur. bunları alabildik. o takımla da ligin en çok puan toplayan takımlarından biri oldu. sen merak etme, zaman verirsen düzeltir. daha transfer edilmiş oyuncularla kamp yapmadı hoca.

İ. SARAL
26.12.2016, 22:58
Elindeki kadroya gore oynatmiyor .

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

erenslash
26.12.2016, 22:59
tek sorun feneri yenememek olsaydı keşke

Malesef haklısın sorun kadromuz ve yönetim istifa çağrısı sorunu çok saçma hocayla ilgili bir sıkıntı yok karrdeşim ben tekrar ediyorum hoca değil sorun kadro ve düzgün transfer yapmamak kadroda farkındaysan insanlar bilmiyorum ama farkındalar mı hala kaç seneden diğer yönetimlerden kalan saçma sapan oyuncular var

erenslash
26.12.2016, 22:59
taraftar hemen yönetim istifa ne kadar mantıksız taraftarımız var

castillo61
26.12.2016, 23:13
5 yabancı sınırından haberin var heralde. isteyip de alamadığımız ozan, şener, tolgay'ı da biliyorsundur. bunları alabildik. o takımla da ligin en çok puan toplayan takımlarından biri oldu. sen merak etme, zaman verirsen düzeltir. daha transfer edilmiş oyuncularla kamp yapmadı hoca.

yabancı sınırının kalkacağını ise sağır sultan duymuştu
kaldı ki bu savunma biçiminiz bu dönem çürüyecek herhalde
zira Ömer Ali'yi şu şartlarda alacak adamın aklından şüphe ederim
o dönem ettiğim gibi

2.si ise Tolgay için bahsedilen fiyatlar çok fahişti
Ozan ise kesinlikle o paraların adamı değildi
sonra gidip illa ben kazık yiyeceğim diye futbolcu olmayan
2 günde biten maçta 13 km koştu diye övülen
futbolcu bozuntusuna milyonlar döktü

durum her türlü fecaat

artvints
26.12.2016, 23:18
yabancı sınırının kalkacağını ise sağır sultan duymuştu
kaldı ki bu savunma biçiminiz bu dönem çürüyecek herhalde
zira Ömer Ali'yi şu şartlarda alacak adamın aklından şüphe ederim
o dönem ettiğim gibi

2.si ise Tolgay için bahsedilen fiyatlar çok fahişti
Ozan ise kesinlikle o paraların adamı değildi
sonra gidip illa ben kazık yiyeceğim diye futbolcu olmayan
2 günde biten maçta 13 km koştu diye övülen
futbolcu bozuntusuna milyonlar döktü

durum her türlü fecaat
onu başkana söyleyeceksin, başarı istiyor orta sahada yerli rotasyonu, ferhat yazgan, soner, salih, fatih atik. üç yabancı defansta oynatsan hücum eksik kalıyor. dışarıdan konuşması kolay. şartlar buydu. dersin seneye sınır kalkıyor şimdi transfer yapmayalım, avrupa'ya da gitmeyelim, hoca zorla transfer yaptıracak değil. takımın başındaki yapacak bu ayarlamayı.

castillo61
26.12.2016, 23:26
onu başkana söyleyeceksin, başarı istiyor orta sahada yerli rotasyonu, ferhat yazgan, soner, salih, fatih atik. üç yabancı defansta oynatsan hücum eksik kalıyor. dışarıdan konuşması kolay. şartlar buydu. dersin seneye sınır kalkıyor şimdi transfer yapmayalım, avrupa'ya da gitmeyelim, hoca zorla transfer yaptıracak değil. takımın başındaki yapacak bu ayarlamayı.
yahu o transferlere rağmen gs sayesinde Avrupa'ya gittik
savunulacak yanı yok

artvints
26.12.2016, 23:37
yahu o transferlere rağmen gs sayesinde Avrupa'ya gittik
savunulacak yanı yok

transferler, hakan, uğur, aytaç, erkan. musa, ferhat yazgan, fatih atik, salih dursun, ishak doğan değil. aytaç'ın da parmağı kırıldı zaten üç maç sonra. yerli rotasyonunu düzeltmek için üç dört hamle yapması mı bu kadar kötü olan? bir yarıda 35 puan topladı, küçümsenecek birşey değil. gayet başarılı.

castillo61
26.12.2016, 23:48
transferler, hakan, uğur, aytaç, erkan. musa, ferhat yazgan, fatih atik, salih dursun, ishak doğan değil. aytaç'ın da parmağı kırıldı zaten üç maç sonra. yerli rotasyonunu düzeltmek için üç dört hamle yapması mı bu kadar kötü olan? bir yarıda 35 puan topladı, küçümsenecek birşey değil. gayet başarılı.

kelime oyununa gerek yok
kadrodaki en vasat isimleri hatta forma giymeyen
adamları saymanıza gerek yok

Aytaç Erkan Uğur hepsi fos çıktı
2'sinin ceremesini hala çekiyoruz
yerli rotasyonu bunlarla düzelttiğine inanmak ise daha vahim
döktüğü paralar ile hemde

ayrıca 31 puan topladık
kazandığımız maçların çoğu ise duran top golleri ile
yine takım oyununa katkısı yoktu
ve yine takım millete saç baş yolduruyordu

Erdinç Barutçu
26.12.2016, 23:49
Futbolu matematik gibi görüp 2 çarpı 2 eşittir 4 ediyor gibi konuşmamak lazım. En iyi örnek Antalyaspor. Rıza hoca takımın başına gelince 8 maçta 6 galibiyet ( Bir tanesi FB ye karşı ) almasının nedeni nedir? Kadro aynı kadro sadece hoca değişti ve Rıza hoca hiç bir transferi yapmadı. Ama ona rağmen 24 puanlık maçtan 19 puan çıkardı. Bunun mantıklı bir açıklaması var mı?

Şerafettin Kara
26.12.2016, 23:54
16 hafta olmuş hala takım olma masalları.Maç sonu açıklamaları kabak tadı veriyor.

artvints
26.12.2016, 23:55
kelime oyununa gerek yok
kadrodaki en vasat isimleri hatta forma giymeyen
adamları saymanıza gerek yok

Aytaç Erkan Uğur hepsi fos çıktı
2'sinin ceremesini hala çekiyoruz
yerli rotasyonu bunlarla düzelttiğine inanmak ise daha vahim
döktüğü paralar ile hemde

ayrıca 31 puan topladık
kazandığımız maçların çoğu ise duran top golleri ile
yine takım oyununa katkısı yoktu
ve yine takım millete saç baş yolduruyordu

kelime oyuna falan yok, ben saç baş yolmuyordum. hepsi fos çıkmamış hakan'ın yaptığı kaleciliği onur yapmadı son yıllarda. uğur da hala kadroda. çok da ucuza alındı. bugün duran toptan gelen pozisyonla bunları konuşuyoruz. küçümsenecek birşey değil. gayet başarılı bir dönem geçirdi, yeni kurulmuş bir sürü eksiği olan dengesiz bir kadro ile, gerçek bu.

ensar_61
27.12.2016, 00:10
Bu takimin hücum futbolu oynayamayacaği çok açik.defans yapmayi skoru korumayi bilmeyen takim hücum falan yapamaz.kaç yildir futbolun içindesin ama bunu nasil goremiyorsun anlamiyorum.

Çağatay_
27.12.2016, 00:12
Hücum yaparak üzerine giden bir takımı fb'nin çok rahat yeneceğini sokakta top oynayan 12 yaşındaki çocuk biliyor.

Hala üzerine saldırarak bunlara maç hediye ediyorsun.

1-0 öne geçsek de sonuç değişmez, yine saldırmaya devam eder 3-4 tane yerdik. Bu mantık bizi bir adım öteye götürmez.

Direnç düşük, disiplin yok, oyuncular oynamak yerine anca konuşup saçma sapan kartlar görüyorlar. Hırs dediğin pres yapmak, top oynamaktır, itiraz edip rakibe tekme atmak değil.

25 maç oynanmış, birkaç hafta iyiye gittik onun haricinde bir şey yok. Böyle devam edeceksen acilen gitmen gerekli.

sem61
27.12.2016, 00:29
Kadronun ofansif gücü ve kabiliyeti ortada bu durumda defansif olarak ekstra iyi oynamamız gerekirken ısrarla duran top savunması yapamamanız teknik direktörün hatası olmalı

Erkan SÜNGER
27.12.2016, 04:24
Şu takima insan gibi bir 6 numara bi tane forvet 1 tane de sol bek aldir devre arasinda. En az 3 tane takviye iste. Menejerden komisyon mu aliyon nabiyosan yap ama su takimi duzelt. Komisyonu da abartma

erenslash
27.12.2016, 04:43
Futbolu matematik gibi görüp 2 çarpı 2 eşittir 4 ediyor gibi konuşmamak lazım. En iyi örnek Antalyaspor. Rıza hoca takımın başına gelince 8 maçta 6 galibiyet ( Bir tanesi FB ye karşı ) almasının nedeni nedir? Kadro aynı kadro sadece hoca değişti ve Rıza hoca hiç bir transferi yapmadı. Ama ona rağmen 24 puanlık maçtan 19 puan çıkardı. Bunun mantıklı bir açıklaması var mı?

Antalyanın başakşehirin hatta bir kaç anadolu klubunun bursanın bizden overall adam kalitesi yani genel adam kalitesi çok daha iyi sadece hocayla alakası yok

Erkin
27.12.2016, 05:16
Ersun'un hocalığı bitirmiş ama öyle değilmiş gibi yapan halleri beni deli ediyor. Bir de rezil olduğumuz maç sonları hala teknik/taktik demeçler vermiyor mu mıymıy! Mitomani de arkasında olduğundan rahat rahat -ya da tazminat yüzünden arkasındaymış gibi yapıyor- zekamızla dalga geçmeye çalışması da ayrı bir sebep.

Yetenek yükleyecek hali yok ama hiçbir oyuncuda tek tek oyun gelişimi, görev bilinci vs yok bu da takım denen bir olguyu kafadan sıfırlıyor. 50 tane adam alsa bakalım ne bahaneler üretecek. (Menajer kankalarıyla voleyi vuracağı söylentilerine hiç girmiyorum, ama olamaz da diyemiyoruz malesef)

Cengiz Çubukcu
27.12.2016, 07:17
sorun keşke ersun yanal'da olsa, o kadar basite indirgeyecek kadar değil ne yazık ki

The Legend
27.12.2016, 08:06
Daha elindeki kadroyu analiz edememis bir hocadan rakibi analiz etmesini beklemem hataymis. Aynen boyle devam et Ersun hoca hucum futbol oynaya oynaya kumeye gidiyoruz.

hyasin61
27.12.2016, 08:10
Hocanin aciklamalarina bakarsak yapilan transferlerde pek bir payi yok gibi gorunmekle birlikte devre arasi transferlerinde buyuk rol oynayacagini dusunuyorum.

Cengiz Çubukcu
27.12.2016, 08:38
akşam tele golde hakkında neler anlatıldı?

Ozan Yılmaz
27.12.2016, 09:49
Sen övmeye devam et yumluyu, yavruyu, akbaşı ve erdoğanı. Onlarla yakalarsın başarıyı hiç merak etme(!)

Ertan OKUMUŞ
27.12.2016, 09:58
Hocanin aciklamalarina bakarsak yapilan transferlerde pek bir payi yok gibi gorunmekle birlikte devre arasi transferlerinde buyuk rol oynayacagini dusunuyorum.

neden payı yok,payı yoksa neden bu takımın başında,birde çıkıp hani alın işte yönetimin yaptığı transferler bunlar,bunlarla da bu kadar işte"tarzı konuşmaları yokmu,senin tranferde sözün geçmiyorsa neden bu takımın başındasın kardeşim,piyonmusun bu fossss çıkan transferleri taraftarmı yaptı neden bir karakter sahibi çıkıp özür dilemiyor,yada yönetim sorumlulardan neden hesap sormuyor

İlker Yazıcıoğlu
27.12.2016, 10:01
Takım berbat halde,nedenini bilmiyorum ama şu takım+yönetim+teknik ekip üçlemesinde,iş bilirliğine en güvendiğim adamsın...
Bu kadroyu senin kurmadığını bildiğim için sana sıra gelmiyor benim nazarımda...
Takım malesef berbat durumda...

Sen de haklısın,başkan istediğin futbolcuları almıyorsa,çık bunu açıkla,sonra ver istifanı...

Hem takımı bitiriyorsun ,hem de kendini...

İ. SARAL
27.12.2016, 10:21
Kesinlikle kadro kötü, onun için oynatamıyor masallarına inanmıyorum. İstediğin transferler yapılmadıysa istifa edecekti en başında İHO zamanında yaptığı gibi. Yok istifa etmiyorsan elindeki malzemeye göre bir taktik oluşturursun. 20 haftadır bu takımın ne oynadığı, ne yapmaya çalıştığını ben çözemedim ve hiç ışık da vermiyor. Sahada deli gibi koşan ama bal yapmayan, birbiriyle hiç uyumu olmayan bir takımımsı var sahada. Normal şartlarda sezon öncesi bir taktik belirlersin ve 8-9 hafta onda ısrar edersin baktın olmadı değiştirirsin. Daha 3.hafta Osmanlı maçında 3'lü defansa döndü, ertesi hafta çift forvete döndü, sonra tekrar eski sisteme dönüş. Hoca ile devam edilmeli ama ışık yok.

İlker Yazıcıoğlu
27.12.2016, 10:39
3 ay Suk'un bağırsaklarıyla uğraştık diye açıklama yapamazsın.
O zaman diyeceksin ki başkana, bu adamla uğraşma lüksümüz yok..
Bana hazır adam alın...
Bunu sezonun başında yapacaktın yalnız...
Bunu de,başkan yapmazsa ona kızalım...
Ama 3 ay onunla uğraştık falan,hikaye...

Kevgire döndü her şey...

Sefaenes
27.12.2016, 10:49
Yanal derhal istifa etmeli 3 ay ozaman neden uğraştın defolsun gitsin

TSKara61
27.12.2016, 10:51
Onceden de yazmistim. Sadi takimin basinda kalmis olsaydi daha az mi puan toplamis olurduk? Sadi en az eldeki bazi topculardan verim alabilmeyi basarmisti.

Tamam kadro kotu, ama hocanin hic bir olumlu katkisi yok. Kotu oynayip takim olamayan kuluplere iyi bir hoca geldiginde bir fark olustugunun ispati daha bu ligde bu sezonda mevcut.

Yukarda da tartisildigi gibi, Ersun Yanal'in 2. donemini (ve ozellikle o donemin transferlerini) gayet basarisiz buluyorum. Aytac, Erkan, Ugur takimin hic bir eksigini gideremeyen berbat transferlerdi. Bir takim olusturmak, eldeki oyunculari degerlendirmek adina da hic bir basari gosterememisti.

2. donem gelmesine de gayet tereddutlen yaklasiyordum, cunku Eskisher'de ki son gorevinde de gayet basarisizdi. Orda da takimda hic bir ilerleme olusturamamisti.

Bunlari Ersun'u karalamak adina soylemiyorum. Bizzat ilk geldigi donemde sevincten ucuyordum. Iste o zaman her anlamda olumlu katki yapabiliyordu. Ziya Dogan'in kalas takimini daha ilk gunden komple degistirmisti. O yaz ise Trabzon tarihinin belki de en basarili transfer donemidir. Sadri Sener yonetimi tarafindan kovulmasi TS taraftarligim adina en kotu olaylardan bir tanesiydi.

Ama son yillarda ki tablo, o 2006-2008 yillarindan tamamen farkli. Evet kadro kotu, yonetim kotu, ama hoca da basarili degil. "Onca hoca degistirdik, hangisinden fayda gorduk" derseniz eger, evet haklilik payi var, fakat gonderip de yerine getirdigimiz isimlere bakinca da cogunun kesinlikle yanlis isimler oldugunu anlarsiniz.

Fener'e bakin. Onlar da kac hoca degistirdiler. Perreira'nin cok da kotu olmamasina ragmen, risk alip sezon basladiktan sonra kovdular. Ama simdi son yillarin en iyi futbolunu oynuyorlar.

AYYILDIZ
27.12.2016, 11:42
Dün medyada kendisi linç edildi. Ersun Hoca da durumun böyle olmasından en az bizim kadar üzgün olduğuna eminim. Devre arası takviyelerle takımı görmek lazım.

ÖmürKaradeniz61
27.12.2016, 12:39
Şu takıma başkasını getirsen nolur ne farkedecek yani.Başınız göğe mi erecek,yarın Ersun hocayı yollayıp başka bir yerli antrenör getirmek tamamiyle kendimizi kandırmaktır.Ben size şöyle bir soru sorayım.Yeni stada şenol güneş ismi verilmesi,beşiktaşın kötü gitmeye başlaması ve homurtuların olması,Ersun hocanın özel hayatını ön plana atarak inceden inceden Ersun hocayı doğrama operasyonu vs...
Bu gibi soru işaretlerini birleştirmek size bir cevap ortaya çıkartacaktır.

cebcare
27.12.2016, 14:09
takım hocasız olsa bu kadar puan alırdı zaten
En iyisi istifa et Trabzonspor'a tazminatını öde git nereye gitmek istiyorsan.

muratoztuurk
27.12.2016, 18:26
Youtube Trabzonspor kanalına atılan Ersun Yanal açıklamalarında oynadığımız takımlara başarılar dilenmezken. Ne olduda dün öyle son cümlen; "Fenerbahçeye bundan sonraki maçlarında başarılar dilerim" oldu?

https://www.youtube.com/watch?v=sQ_5uOM_HP8

artvints
27.12.2016, 18:52
transferlerden sonra hocanın ve başkanın ayrı ayrı geniş bir basın toplantısı ile performans değerlendirmesi yapıp, yol haritası çizmeleri gerekiyor. mümkünse soru da alsınlar ve resmi youtube sitesinden yayınlansın. bir kere düzgün konuşulsun sonra yine susarlar istedikleri gibi. çok fazla konuşup kendini tekrar etmek iyi birşey değil zaten.

Fatih Çelik
27.12.2016, 19:02
transferlerden sonra hocanın ve başkanın ayrı ayrı geniş bir basın toplantısı ile performans değerlendirmesi yapıp, yol haritası çizmeleri gerekiyor. mümkünse soru da alsınlar ve resmi youtube sitesinden yayınlansın. bir kere düzgün konuşulsun sonra yine susarlar istedikleri gibi. çok fazla konuşup kendini tekrar etmek iyi birşey değil zaten.

Bu saatten sonra hiç kimse inanmaz. İcraat yapacaklar 1 yıldır gaz alıyorlar zaten başka iş yaptıkları yok.

Fatih Çelik
27.12.2016, 19:05
İstifa et artık . Bir daha gelmemek üzere.

Kemal Öztel
27.12.2016, 21:27
Bence önce transfer politiksaı,sonra futbolcular ve en son hoca değişmeli

TSKara61
27.12.2016, 22:21
Broos 09-10....13 lig maci......5G-3B-5M....18 puan....1,38 ortalama.....Gol 24-19.
Senol 09-10....21 lig maci....11G-6B-4M.....39 puan....1,86 ortalama....Gol 29-13.
Senol 10-11....34 lig maci....25G-7B-2M.....82 puan....2,41 ortalama....Gol 69-23.
Senol 11-12....34 lig maci....15G-11B-8M...56 puan....1,65 ortalama.....Gol 60-39.
Senol 12-13....16 lig maci......5G-5B-6M.....20 puan....1,25 ortalama....Gol 18-19.
Kafkas 12-13..15 lig maci.....7G-1B-7M.....22 puan.....1,47 ortalama....Gol 18-19.
MRA 13-14.....20 lig maci.....8G-5B-7M.....29 puan.....1,45 ortalama....Gol 28-26.
Hami 13-14....14 lig maci.....6G-6B-2M.....24 puan.....1,71 ortalama....Gol 25-15.
Vahid 14-15.....7 lig maci.....1G-5G-1M.......8 puan.....1,14 ortalama....Gol 9-10.
Ersun 14-15...25 lig maci...13G-6B-6M......45 puan.....1,80 ortalama....Gol 45-35.
Sota 15-16....11 lig maci....4G-2B-5M......14 puan.....1,27 ortalama....Gol 14-15.
Sadi 15-16......7 lig maci....3G-1B-3M......10 puan.....1,43 ortalama....Gol 10-11.
Hami 15-16....15 lig maci....5G-1B-9M......16 puan.....1,07 ortalama....Gol 15-27.
Ersun 16-17...16 lig maci....5G-3B-7M......18 puan.....1,13 ortalama.....Gol 12-20.

Sefaenes
27.12.2016, 23:14
Dün medyada kendisi linç edildi. Ersun Hoca da durumun böyle olmasından en az bizim kadar üzgün olduğuna eminim. Devre arası takviyelerle takımı görmek lazım.

Devre arasında yine başarısız olursa küme gidersek ne olacak artık bunun şakası yok

zafer6161
28.12.2016, 00:11
Onceden de yazmistim. Sadi takimin basinda kalmis olsaydi daha az mi puan toplamis olurduk? Sadi en az eldeki bazi topculardan verim alabilmeyi basarmisti.

Tamam kadro kotu, ama hocanin hic bir olumlu katkisi yok. Kotu oynayip takim olamayan kuluplere iyi bir hoca geldiginde bir fark olustugunun ispati daha bu ligde bu sezonda mevcut.

Yukarda da tartisildigi gibi, Ersun Yanal'in 2. donemini (ve ozellikle o donemin transferlerini) gayet basarisiz buluyorum. Aytac, Erkan, Ugur takimin hic bir eksigini gideremeyen berbat transferlerdi. Bir takim olusturmak, eldeki oyunculari degerlendirmek adina da hic bir basari gosterememisti.

2. donem gelmesine de gayet tereddutlen yaklasiyordum, cunku Eskisher'de ki son gorevinde de gayet basarisizdi. Orda da takimda hic bir ilerleme olusturamamisti.

Bunlari Ersun'u karalamak adina soylemiyorum. Bizzat ilk geldigi donemde sevincten ucuyordum. Iste o zaman her anlamda olumlu katki yapabiliyordu. Ziya Dogan'in kalas takimini daha ilk gunden komple degistirmisti. O yaz ise Trabzon tarihinin belki de en basarili transfer donemidir. Sadri Sener yonetimi tarafindan kovulmasi TS taraftarligim adina en kotu olaylardan bir tanesiydi.

Ama son yillarda ki tablo, o 2006-2008 yillarindan tamamen farkli. Evet kadro kotu, yonetim kotu, ama hoca da basarili degil. "Onca hoca degistirdik, hangisinden fayda gorduk" derseniz eger, evet haklilik payi var, fakat gonderip de yerine getirdigimiz isimlere bakinca da cogunun kesinlikle yanlis isimler oldugunu anlarsiniz.

Fener'e bakin. Onlar da kac hoca degistirdiler. Perreira'nin cok da kotu olmamasina ragmen, risk alip sezon basladiktan sonra kovdular. Ama simdi son yillarin en iyi futbolunu oynuyorlar.

fb geçen seneden beter.oyun olarak bizim bir tık üstümüzde. fb nin şu andaki kadroyu ersuna ver nisanda şampiyon yapar

cınar#7
28.12.2016, 18:52
Ogluda hasta fenerli kendiside ve 2side cok iyi para cıkarıyolar menajerlikten. En fazla bizden tabi

ccd6167
28.12.2016, 19:02
Hocalıktan bi haber hoca.. Resmen menejer pazarlamacısı gibi..

Taktik teknik bilgisi de en fazla önlibero ile defansı 3 leyip kanatları ileri çıkarıp yugoslav faulu ile rakibi durdurmak..

Yoksa duran toptan mı dersin kontratak tan mı dersin her türlü gol yeme ihtimali var

TSemih61
28.12.2016, 19:57
Takım şuan 3. haftada olması gereken seviyede ama suçlu futbolcu. Transferleri sen yaptın, önüne kimse taş koymadı, taraftar da sabırlı ee daha sorun ne? Tamam futbolcu yetersizdir kabul ama bu kadar da kötü olmak zorunda mı takım? Osmanlı, Başakşehir vb. takımlar da sıradan oyunculardan kurulu ama teknik direktörün etkisi bariz hissediliyor. Sen hiçbir şey ortaya koyma oyuncularda problem var de kenara çekil. Oldu canım.

Böyle rahat bir çalışma ortamı kimse görmemiştir bunu da ekleyeyim. ERsun Yanal'a gereken her türlü kolaylık sağlandı ama ortada bir başarısızlık varken ceza kimseye kesilmiyor. Madem sorun Ersun Yanal'da değil, Usta ve ekibi siz kenara çekilin. Muharrem Usta sen çapsızlıkta İHO sabitini aştın. Futboldan anlamıyorsun hadi bari yönetim becerini göster ve doğru adamlarla çalış. Futbol büyük ölçüde başkanın yönetim becerisiyle de alakalıdır. Kişi yönetimini sağlayamıyorsan ve doğru adamları bulamıyorsan o koltuğu niye işgal ediyorsun? Bunca hatadan sonra 1 doğru yapar hepsinin üzerine çizgi çekilir şimdi, burası Türkiye mâlum. Sahi bir derin Trabzon vardı ne oldu ona? Durmadan kelle alıyordu, kulüp batmış ortada yoklar. Herkes her şeyi işine geldiği gibi kullanıyor işte, derin Trabzon diye bir şey yokmuş demek ki. Bir futbol zevkimiz var onu da bitirmeye çalışıyorsunuz.

TSKara61
28.12.2016, 23:01
fb geçen seneden beter.oyun olarak bizim bir tık üstümüzde. fb nin şu andaki kadroyu ersuna ver nisanda şampiyon yapar

Dogrudur. Dogrusunu soylemek gerekiyorsa, FB'yi oyun olarak takip etmiyorum, ama skor olarak iyi gidiyor gibi gozukuyorlar, ozellikle Avrupa'da.

Fakat Dick Advocaat ornegi yanlis olsa bile, ifade etmek istedigim, "teknik direktor degisikligi bize yaramiyor" onermesi dogru degil. Tipki diger benzer genellemeler gibi, "Super lig'den alinan yabanci bize yaramiyor," vs. Burda millet Kasimpasa ve Kemal Ozdes ornegini veriyordu, Ibrahim Uzulmez'de gecen sezon Genclerbirligi'nde cok fark yatarmisti. Yabanci liglerde de bir suru ornegi var.

Her hamlede bir risk payi vardir, fakat kaliteli ve uygun isimleri alirsan, genellikle olumlu degisimler gorebilirsin. Biz hep yanlis isimleri getirip, "gelen gideni aratiyor" moduna giriyoruz, fakat oyle olmak zorunda degil.

Yavuz Hasan
29.12.2016, 01:00
ben ne olursa olsun devam etmekten yanayım

gitse kim gelecek

bu kadar giden adamdan sonra gelenler ne fayda gösterdi

yerine gelen de gitmek için gelmiş olmayacak mı
bence artık bi yerde durmak lazım başakşehir konya örneği verip duruyoruz abdullah avcı kaç senedir takımın başında ha keza aykut kocaman kaç senedir konyada
bir diğer mesele osmanlıspo,r akçay ı biz kovalamadık mı taşla sopayla, gönderdiğimiz adamın takımına imreniyoruz
artık yeter istikrar olmazsa hiç bir başarı gelmeyecek bunu artık anlamalıyız
evet ersun yanal ın da bireysel hatalarıyla oyuna müdahalede ki yetersizliğiyle puan kaybetmişliğimiz var ama bu heryerde her takımda her hocada olan şey
şu takımda gol atma becerisi olan bir adam olsaydı şimdi çok daha farklı şeyler konuşuyor olurduk ama olmadı bugün bu konumdayız ve buradan nasıl çıkarız ona bakmamız lazım

ve şunu da iyice anlamamız lazım ki kelle almak düştüğümüz yerden ayağa kalmamızı sağlamaz sadece birilerinin gazını geçici süreliğine almış oluruz

erenslash
29.12.2016, 05:11
ya hala istifa diyenler var mustafa akbaş mustafa yumlu aytaç gibi oyuncuları istifa ettirelim bence çünkü bu sözde oyuncularımızla daha çok istifalar olur.bu kadro çok hoca gönderir.(misal)

kafalar değişsin artık kadro kalitesine bakmadan direkt istifa. bence en önemli istifa ;olması gereken"taraftarın bu zihniyet-bakış açısınnın istifası" olmalı hocanın değil!

mustafakaya
29.12.2016, 12:10
bu sene küme düşsek bile ersun hoca kalmalı, hatta küme düşsek başkan da kalmalı, hatta küme düşen ekipten kalmak isteyen futbolcular da kalmalı, yeter ki biz küme düşünce yakamızdan düşecek beyinsiz adamlar taraftarlıktan ve trabzonspordan uzaklaşsın.

cınar#7
29.12.2016, 18:20
bu sene küme düşsek bile ersun hoca kalmalı, hatta küme düşsek başkan da kalmalı, hatta küme düşen ekipten kalmak isteyen futbolcular da kalmalı, yeter ki biz küme düşünce yakamızdan düşecek beyinsiz adamlar taraftarlıktan ve trabzonspordan uzaklaşsın.
İşte bu kadar aynen oyle, bunlar evine gelen hırsızada kal derler bu 2 durumun hiç bir farkı yok şu an

Faruk BERBER
29.12.2016, 19:55
Abdülkadir - Akbaş
Castillo - Suk

Bu değişikliklerin anlamı ne hocam ?

Ne gerek vardı ?

The Legend
29.12.2016, 20:03
Bu takımın hali ne hoca kendine gel ve takımı toparla yapamıyorsan çek git

Kemal Öztel
29.12.2016, 20:05
Hocam iyi istikrar sağlansın o kadar hoca değiştirdik olmadı dedik,bokunu çıkarttın

Mert Acar
29.12.2016, 20:07
Söyleyecek söz kalmadı..Kredin tükendi.Şuan takımın başında sen değil başka biri olsa neler olmuştu biliyormusun ? Valla utanacak yüz kalmadı hocam.YETER

Murathan
29.12.2016, 20:13
iyelik eklerinizi sseviyim.

Şerafettin Kara
29.12.2016, 21:07
Her sene bu kadar geriye giden bir teknik direktör yoktur yeryüzünde

Faruk BERBER
29.12.2016, 21:44
Maç sonu açıklamaları : http://www.trabzonspor.org.tr/tr/haberler/guncel-haberler/teknik-direktorumuz-ersun-yanalin-aciklamalari-12-29-2016

ensar_61
29.12.2016, 21:52
Hoca bizim kendisine inandigimiz kadar inanmiyor.surati asık surekli.aidiyet duygusu yok.bence yol yakinken yonetim yollamali.istikrar dogru kisiyle olursa basari gelir.bu kisi ersun yanal degil ne yazik ki

Fatih Çelik
29.12.2016, 22:13
Ersun Hozam dakum niya oynamay hozam.

İstifa et , hizmet et.

bingolts
29.12.2016, 23:04
Ne olursun bu takımdan daha fazla soğutma bizi ve git. Güle git

esra61
29.12.2016, 23:31
Sana İnanmak istemiştim lâkin her geçen gün uzaklaştırdın bizi takımdan özellikle mi yapıyorsun bilmiyorum am sabır Tü-Ken-Di.

Yavuz Hasan
29.12.2016, 23:58
her ne olursa olsun takımın başında göreve devam etmeli istikrar istikrar istikrar eğer kafasında başka planlar çakallıklar yoksa takımın başında sonuna kadar kalmalı

ama

bu ndoye suk onazi ısrarı nedir hoca ya ayrıca oyuncu değişikliği oyuna müdahale neden bu kadar kötü tanımadığımız bilmediğimiz bir adam değilsin bu nasıl rezalet

cınar#7
30.12.2016, 10:44
https://mobile.twitter.com/makosman/...1708721152?p=v Ersunun oglu 250 bin euro alıcak Jao Pereira transferinden

Yiğit Gayretli
30.12.2016, 11:29
Ben hafif tabirle "konsantre değil" diyordum. Fazlası çıktı... Artık sabotaj var diyorum.

Cengiz Çubukcu
30.12.2016, 12:37
takıma yapılacak en büyük kötülük hoca değişikliğine gitmek olacaktır, hocanın çok yanlışı olsa da sezon sonuna kadar devam edilmeli...

erenslash
30.12.2016, 15:21
arkadaşlar kadromuz yok!!!

hadi hoca gitti diyelim gelen hoca ne yapabilir? git diyenler var balık hafızalı mıyız? ne çabuk unuttuk ersun hocanın olmadığı zaman takım nasıldı?kadromuz nasıldı? son kaç senedir kadro yüzünden kaç tane hoca gönderildi uyansına artık abi!!!!yönetimin kadro kurması transfer yapması gerekiyor uyduruk transferler değil ama kesenin ağzını açmadan olmaz bu işleR!!başkan yapmalı bunu

Necmettin ALTUNTAŞ
30.12.2016, 16:41
Ben ikinci yarı Ersun hocanın başarılı olacağına inanıyorum.

Faruk BERBER
30.12.2016, 16:53

Daha da kötüsü olamaz abi bence de, takviyelerden birazcık olsun fayda görürsek ben de hocanın nispeten daha başarılı olacağını düşünüyor ve buna inanıyorum.

artvints
31.12.2016, 00:59
burada fonseca analizi yapmıştım uzunca süre. braga takımının oyuncu kalitesi belli, josue orada zıpkın gibiyken burada idare ediyor. hem fizik olarak hem oyun olarak tamamen farklı iki oyuncu gibiydi, bursa'da ve braga'daki arka arkaya iki dönemde. takım boyu, akışkanlık olarak braga seviyesinde bir organizasyon bile göremiyorum türk takımlarından. oyuncu insiyatifi çok fazla. sürekli duran, bol faullü, temposuz lig standartı yüzünden oluyor bunlar. şunu kıracak bir takım istiyorum.

fonseca braga'da çok iyi bir 4 4 2 taktiği uyguluyordu. iki tane pas oyununa uygun, temposu iyi merkez oyuncusu kullanıyordu. vukcevic defans arasına girerek oyunu başlatıyordu bizde olduğu gibi ama çok fark var. orada hatlar arası çok yakın ve sahayı enine çok güzel kullanıyorlardı oyunu başlatırken. bizim takımda bunu uygularken defans ile hücum hattı tamamen kopuyor, bu sorunun çözülmesi lazım. bekler ve merkez ortasaha ile ilgili sorun, sağlıklı pas yapamıyorlar.

kanatlarda ters ayaklı josue ve rafa oynuyordu. biri kanat oyuncusu biri 10 numara. ikisi de çabuk yetenekli, yaratıcı oyuncular. amaç bu oyuncuları topla buluşturup atakları şekillendirmekti. kanatta oynadıkları için topla buluşmaları daha rahat oluyor. topu alıp içeriye doğru yöneliyorlar şut ve pas seçenekleri oluyor. bizim kanat oyuncularımız ne yapmak için, nerelerde topla buluşuyorlar hiçbir fikir edinemedim.

bu oyuncuların besleyebileceği ve al ver yapacağı iki forvet var ileride, bekler de bindirip pas opsiyonu yaratıyorlar daha önemlisi rakip defansın enine genişlemesini sağlıyorlar, bu da araya top oynayacak boşluklar oluşturuyor.

hücumda çok iyi işleyen bir sistem. defansta zorlanılabilir. çözümü hatları çok yakın tutmak, forvetteki oyuncuları dirençli baskı yapan oyunculardan seçmek, kanattaki yaratıcı oyuncuları geri gelip alan kapatmaya ikna etmek. ama öyle beleşten ikna edemezsin. takım boyu sürekli kısa olmak zorunda. top hücumdayken arkada birbiriyle sohbet eden, geriye yaslanmayı alışkanlık haline getirmiş defans oyuncuları ile olmaz.

ersun hocadan böyle uyumlu, işleyebilecek bir düzen göremedik. sistem ve taktik yok demek istemiyorum o yavan ve kolay bir eleştiri oluyor ama tercihlerde dengesizlik var. sadece fizik olarak iyi, performansı görece yüksek oyuncuları seçti. taktik üzerine titizlenmedi. forvet hep yalnızları oynadı. sistem üzerinden oyuncu tercihi yapmadı. sorunu oyuncular üzerinden çözmeye çalıştı, birlikte oynamaları üzerinde durdu. ama açıkça işlemeyen atak şablonlarımız vardı. sağlıklı bir şekilde rakip sahaya geçmedik. çok zorlanarak ve kopuk oldu atak denemelerimiz.

bir yandan da hocaya hak veriyorum, o kadar düşük oyuncu performansları izledik ki çaresizliği hissettim ben. bir ara 4 4 2'yi de denedi ama muhammet demir hiç yardımcı olmadı. biraz havaya girmek hücumda ekstra işler görmek lazım, çok zor pozisyonlardan gol çıkaran, şanslı goller atan oyuncular lazım. ne biliyim en azından bir oyuncu çeker topu otuz metreden vurur gol olur. en azından bir kere olur yani ama forvetin ara pasını önüne alamıyor bırak şut çekmeyi. art arda iki tane olumlu hareket yok. bu kadarı çok fazlaydı, motivasyon kırar yani.

belki hocanın daha fazla çalışması lazım, belki de oyuncularla arasında sorun var ama klübedeki hareketsizliği anlayabiliyorum. futbol bu kadar zor mu diye sık sık sorgulattı takım.özellikle hücum performansı çok kötüydü. transferler istediği gibi olur, ilk denemesinde de bir şablon oturur inşallah ne diyelim.

hoca değiştirme konusu kişisel bir durum değil. belli bir sınırı aştık. değişiklik oldukça daha tahammülsüz hale geliyoruz.tekrar umutlar yükseliyor, işler düzelmeyince hayal kırıklığı seviyesi artıyor. hoca seneyi tamamlasın. ikinci dönemi iyi geçirse bile yollar ayrılsın gerekirse. ama kızgınlık döneminde maç sonucuna göre olmasın bu. sezon değerlendirilmesi yapılsın, hedef buydu, şurada kaldık denip yollar ayrılsın. yeni hoca ile kampa girelim. değişiklikler böyle yapılmak zorunda, diğer türlüsü o kadar çok zarar veriyor ki bu takıma, bir bu kadar daha yazarım yani sebepleri anlatmak için, yormayın beni, kalın sağlıcakla.

Ogün YAZICI
31.12.2016, 02:06
-Bu futbolcu topluluğu yeteneksiz olduğu kadar karaktersiz çıktı.
-Kızılcabölük maçında devre arası biletleri kesilecek diye son bir şans hocayı postalatmak için maçı sabote ettiler yemedi.(Zira bu gerçekleşseydi camiada oklar oyuncu transferlerine değil t.d değişikliğine yönelecekti ve gelen teknik adam kadroya güvenip lige devam edecekti)
-Ahmet Çakar ve Sinan Engin'in söylediği gibi arma ve formayı çıkar şu Trabzonspor kadrosu bu ligde kimseyi yenemez.
-Ersun Yanal şu beşiktaş kadrosu veya fener kadrosu elinde olsaydı en az 5 puan farkla lider bitirirdi ilk yarıyı.olay bu arkadaşlar ütopik önyargılı haksız eleştirilerle sorunumuzu saptırmayın.Sene başı bu takıma 10 tane as oyuncu 3-4 tane alternatif oyuncu lazım dedik.Cavanda'yı cardozo'yu da gönderip 7 tane ne idüğü belirsiz adam aldılar.1 tane as adam geldi duricia(ersun yanal)

hyasin61
31.12.2016, 08:49
Son mac sonu aciklamalarindan devre arasi transferinde soz sahibi olacagini ve ikinci yarinin hem takim hem kendisi acisindan farkli olacagini dusunuyorum

Yektaa
31.12.2016, 10:14
Belki de hocanın hiç bir suçu yoktur . oyuncular hocaya kıl olup bilerek oynamiyorlardır . sonuçta ersunun elinde kumanda yok adamlari yönetsin. Örneğin geçen sene mustafa yumlu antalya macında sakatlanma numarasiyla çıkmadı mı sahadan ? Onu yapan bugun herşeyi yapmaz mı ? Bence futbolcularımız karekter yoksunu bana öyle geliyor . hocalarinin arkasında durmuyorlar hırslanmıyorlar . Belkide buraları okuyup destek alıyorlardır . Ters mantık kurmak lazım bazen ..

erenslash
31.12.2016, 16:09
Belki de hocanın hiç bir suçu yoktur . oyuncular hocaya kıl olup bilerek oynamiyorlardır . sonuçta ersunun elinde kumanda yok adamlari yönetsin. Örneğin geçen sene mustafa yumlu antalya macında sakatlanma numarasiyla çıkmadı mı sahadan ? Onu yapan bugun herşeyi yapmaz mı ? Bence futbolcularımız karekter yoksunu bana öyle geliyor . hocalarinin arkasında durmuyorlar hırslanmıyorlar . Belkide buraları okuyup destek alıyorlardır . Ters mantık kurmak lazım bazen ..

gerçi bu tarz şeyler istanbul kluplerinde oluyordu hocayı göndermek için oyuncuların yönetimler kalleşçe iş birliği yapması.bunu yapan oyuncular var bence hepsi değil ama.

erenslash
31.12.2016, 16:10

Bence de başarılı olacak.fakat yönetim ara transfer döneminde nokta atışı defans ortasaha ve forvete çok iyi transferler yaparsa şu anda top sadece yönetimde bence-para anlamında bir şekilde parayı basmaları lazım

Bilall61
31.12.2016, 16:44
Birçok problemi var Trabzonspor'un ama en kötüsü oyun karakteri yok. Ne iyi savunma yapıyorlar ne de iyi hücum. 8 maçı gol atamadan bitirmişler. Elle tutulacak, "düzelir" diyebileceğimiz tek bölüm yok. Ersun Yanal oyuncu kalitesinden şikayet ediyor. Haklı olabilir ama nasıl ki Advocaat veya Abdullah Avcı oyuncuların sınırlarına göre bir düzen seçti, o da doğru formülü bulmalıydı. Biz beğeniriz–beğenmeyiz ama önde baskılı oynamaya çalışmak bir sistem veya taktik değil. Sadece kaostan yararlanmayı beklemek.
(Gürcan Bilgiç)

Ersun Yanal oyuncuların sınırlarına göre bir düzen bulmazsa bu takıma 30 transfer yapsan da ne fayda.

Bilall61
31.12.2016, 17:03
”Bir teknik adam, takım için en uygun kıyafeti arayan terzidir.” Conte,Chelsea'ye imza attığı basın toplantısında böyle bir cümle kurmuş.

Ama bizim Ersun Yanal hala 10-20 transfer zihniyetinde.Geçen sene Yılmaz Vural Gençlerbirliği küme düşme hattındayken bu takıma 10 transfer şart dedi.İbrahim Üzülmez bir iki transferle takımı ligde tuttu.Bu zihniyetten çıkılması şart.

Şanlı SanMarino
01.01.2017, 01:52
Emin olun kulüpteki durumda en az suçu olan hocadır. Samimiyetsiz idareciler bugüne gelmenin tek sebebi.

pazarkapılı
01.01.2017, 10:23
Iyi idareci bugunlerde belli olur....baski altinda zor kosullarda, sifir noktasinda....yonetim icerisindeki elemanlar bu noktada gun yuzune cikiyor zaten...
Tazminatti yildirmaydi vs bunlar degilde benim aklima birliktelik yol arkadasligi geliyor burada....tabi ozellikle yol arkadasligink bazi kesimlerin anlamasi cok zor varligindan bile habersiz olanlar wardir....
Usta benim anladigim sekilde hocayla dewam ediyorsa sirf bu davranisiyla inandiklarina sahip cikmasiyla bile takdir edilesidir....
Bazi durumda bazi kosullar altinda ideal olanlar gerceklesmeyebilir ancak bu bazi kisileri bazi dusunceleri belkide bize gosterdigi icin sansli da olabilirriz....

Bilall61
09.01.2017, 17:08
Ersun Yanal ikinci yarı alınan futbolculara göre bir oyun anlayışı benimsemesi dileğiyle...

Ne demişti Conte:"Teknik direktör terzi gibidir.Takıma göre giysi dikmelidir."

Fatih Çelik
10.01.2017, 13:45
http://www.anlasana.com/wp-content/uploads/2013/12/sansoyunlari-0-komisyon.jpg

Oğuz ZEYTİN
11.01.2017, 14:40
Zoraki evlilik bu kadar oluyor. Ama kendi istemediği sürece yönetim onu gön-de-re-mez!

"Bana borcunuz varken Lucescu'yu mu getiriyorsunuz" dedi. El mahkum gidip bununla anlaştılar. Şimdi de "Hoca konusunda istikrar şart" diye altı doldurulamayan bir bahaneyle eriyiş seyrediliyor. Çünkü kovsak adamın tazminatı kapıda bekliyor.

Ah Trabzonspor, sen bu hallere düşecek takım mıydın?

Evet, bu yöntemin aynısı simdi Medjani'de uygulandi. Bakalim ne kadar dayanacak bu suni yapi?

Mert Oğuzlu61
11.01.2017, 18:44
Açık ve net söylüyorum, Olcay imzayı attığı an, ''1 sezon tamamlayıncaya kadar bende kredisi var'' düşüncemi A4 kağıdını yırtar gibi caaaarrttt diye yırtıp atarım senden taraftar olarak bütün desteğimi çekerim.

TSemih61
11.01.2017, 20:28
Yav buadamı takımı başında görmek beni delirtiyor. Şenol Güneş'ten daha takıntılı bir adam. Allah kahretsin ya bir stres atma şeklimiz futbol izlemek bunu da elimizden almak istiyorsunuz.

must61
12.01.2017, 01:38
Düğmeye bastin he Ersun Yanal.

Ya bugun cikar dersin istedigim transferler yapilmadi ben cekip gidiyorum diye.

Eğer gitmiyorsan da hic bir bahanenin arkasina siginamazsin.

Olcay Şahanla, Medjaniyle ikinci devre şaha kaldiracaksin bu takimi.

artvints
12.01.2017, 01:43
olcay'ı bu maliyetle aldırmak gerçekten ihanettir. hiçbir mazereti yok.

Fatih Çelik
12.01.2017, 01:48
Açık ve net söylüyorum, Olcay imzayı attığı an, ''1 sezon tamamlayıncaya kadar bende kredisi var'' düşüncemi A4 kağıdını yırtar gibi caaaarrttt diye yırtıp atarım senden taraftar olarak bütün desteğimi çekerim.

Let's begin the party.

amour_61
12.01.2017, 01:55
Olcay ile ne alaka kardeşim iyi transfer bence ne arıyorsunuz acaba. Gelsin bakalım bir oynasın hemen gömdünüz adamı.

Fatih Çelik
12.01.2017, 02:30
Nerden bela oldun başımıza ya.

Adem Erdoğan
12.01.2017, 09:32
Hoca müthiş scoutluğunlan yabıştırdı yine transferi.

Bu durumlara MRA ile düşseydik adama yapılmayan aşağılama küçümseme kalmazdı.

artvints
12.01.2017, 11:37
ısrarla olcay'ı istemek nedir allah aşkına, yok mu listende olcay yerine alınacak bir adam?

cınar#7
12.01.2017, 11:47
Hoca müthiş scoutluğunlan yabıştırdı yine transferi.

Bu durumlara MRA ile düşseydik adama yapılmayan aşağılama küçümseme kalmazdı.

Olcay ın menajeri kim?

Bud Spencer
12.01.2017, 11:50
Go home

ÖmürKaradeniz61
12.01.2017, 13:41
Hoca ısrarla Olcayı istedi mi,bunda hemfikiriz galiba.

Doğukan Uçan
12.01.2017, 13:44
seneye gidiyor. şenol güneş gelecek.

M. Fatih ALEMDAR
12.01.2017, 14:09

Kağıt işinde haber varmı kardeşim :)

Amma güldüm yazdığına varya :)

hyasin61
12.01.2017, 14:18
Ersun Yanal yine takimi hazirlayip Senol Gunes'e birakmaz insallah.Ikinci yari takimin ve hocanin olumlu seyler yapacagina inancim tam.

Olcay transferide Burak gibi olur insallah.Burak'da zamaninda soru isaretiydi ama bu takima ama verdigi katki ortada

Mert Oğuzlu61
12.01.2017, 14:24
Kağıt işinde haber varmı kardeşim :)

Amma güldüm yazdığına varya :)

Sağ açık, 10 no, forvet yok. Merkez orta alanda bütün umutlar 19 luk Yusuf Yazıcı da ve Bero da yoksa orası da pamuk ipliğine bağlı. Takımın durumu bu. Akışına bıraktım abi, ben başarısızlığa alıştırdım kendimi. Daha 1 senesi dolmadan istifaya davet edilenler düşünsün. Çok savundum onları, hem forumda hem çevremde. Her koyun kendi bacağından asılır, ne istiyorlarsa onu yapsınlar. Ligin 2. devresi büt anlamı taşıyor, dersleri geçerler inşallah. Yoksa ne yönetim kalır ne hoca orası kesin. Ona göre iyi çalışsınlar, hala vakit var. Dua etsinler de yarın Bursa dan ters bir skor gelmesin.

erenslash
12.01.2017, 16:44
Ersun hocam başkana baskı yapmalısın yıldız bir forvet için

TSKara61
13.01.2017, 21:37
Küfürvari bir maç yönetim şekli. O oyuncu değişiklikleri ne.

sem61
13.01.2017, 21:51
Biz 10-11 sezonunda 10 kişi kaldığımızda bile cesurca top oynayıp kazanıyorduk

Kimse kadro kalitesi falan demesin takım kırmızı kart durumuna göre idman yapmıyor çalışmamış yaslan gitsin

Yaslan geriye rakip oynasın bu kadar ezik bir anlayışı kabul etmiyorum

Topu ileriye taşıyacak tek adam castillo yu oyundan almak rezilliktir yusuf u bu kadar bekletmek rezilliktir

DeAgLeMaNyAq
13.01.2017, 21:58
İnşallah takıma gelen direnç tek maçlık değildir...

cınar#7
13.01.2017, 22:54
Anadolu takımından beterdi durumumuz 11 kişiyken bile kendi sahamıza yaslanmıstık 2.yarı hele rezalet

Hasanu
13.01.2017, 22:55
Açık ve net!

cınar#7
13.01.2017, 22:56
Biz 10-11 sezonunda 10 kişi kaldığımızda bile cesurca top oynayıp kazanıyorduk

Kimse kadro kalitesi falan demesin takım kırmızı kart durumuna göre idman yapmıyor çalışmamış yaslan gitsin

Yaslan geriye rakip oynasın bu kadar ezik bir anlayışı kabul etmiyorum

Topu ileriye taşıyacak tek adam castillo yu oyundan almak rezilliktir yusuf u bu kadar bekletmek rezilliktir
Castıllo - Yusuf bunları oynatmatıp Yusuf Yazıcıyla kontra taktiği işte böyle dalga geçti takımla. Medjani + Aytaç 2 ön libero girdi oyuna ayrıca. Bursa az yetenekli olsa tek kale maçı çok rahat alırdı

Murathan
13.01.2017, 23:17
https://twitter.com/Frtna1967com/status/819992230777786369

Hami_41
13.01.2017, 23:25
https://twitter.com/Frtna1967com/status/819992230777786369
Karainci hala cok sempatik ama hoca oyunu iyi okudu bugün castillo cikarken bende sasirdim cok baski yiycegimizi düşündüm ama öyle olmadi. Mac sonu yine çok güzel konustu hoca filozof gibi...

Murathan
13.01.2017, 23:29
Karainci hala cok sempatik ama hoca oyunu iyi okudu bugün castillo cikarken bende sasirdim cok baski yiycegimizi düşündüm ama öyle olmadi. Mac sonu yine çok güzel konustu hoca filozof gibi...

Castillo hamlesi yanlıştı bence.
Çıkardığı 11i, Ekici konusundaki tavrını, kenardaki hareketlerini ve sahadaki istekli takım için de tebrik ediyorum.

Hami_41
13.01.2017, 23:32
Filozof gibide demiyim akla baska birisi geliyorda adam bir siyasetçi gibi edebiyatci gibi cok iyi bir konusmaci cümleleri özenle kuruyor. Kelime dagarcigida cok zengin

hyasin61
14.01.2017, 07:07
Böyle devam hoca göster hem kendinin hem takiminin neler yapacağını..İstanbul medyası tutusmaya başladı seni gondertip Şenol'u takıma getirmeye çalışanlar.Ersun kursun Şenol gelsin ne güzel dünya ya..Ersun kurar Şenol gelir Samet Bilic kurar Şenol gelir.

hyasin61
14.01.2017, 08:17
Hocaya sallayanlar bugun bir zahmet tum spor yorumcularinin kose yazilarini okusun.

Fatih Özkan
14.01.2017, 09:10
2. yarı çok daha güzel futbol izleyeceğiz İnşallah.

ÖmürKaradeniz61
14.01.2017, 14:11
Hocam güzel bir kadro kurda bari şenol güneş gelince transfere gerek kalmasın malum o pek anlamaz bu işlerden hazır takımlara oturmayı sever.Seni göndermek için 50 türlü iftira atan sözde Trabzonsporlu vatan haini,düşman herifleri Allaha havale ediyorum.

Fatih Çelik
14.01.2017, 14:46
Hocam güzel bir kadro kurda bari şenol güneş gelince transfere gerek kalmasın malum o pek anlamaz bu işlerden hazır takımlara oturmayı sever.Seni göndermek için 50 türlü iftira atan sözde Trabzonsporlu vatan haini,düşman herifleri Allaha havale ediyorum.

Ömür Bey insanlara vatan haini demekten vazgeçin artık.

ÖmürKaradeniz61
14.01.2017, 14:54
Ömür Bey insanlara vatan haini demekten vazgeçin artık.
Trabzonsporun kötülüğü için her türlü oyunu çeviren bu sözde Trabzonlulara yapılan bu hakaret az bile Fatih Bey.

Hürgün Aygün
14.01.2017, 18:43
Castillo çıktığında bende şaşırdım ancak Olcay'ın takım defansına katkısı daha yüksek olduğu için Olcay'ı değil Castillo'yu çıkarmayı düşünmüş olabilir hoca. Dün gördük ki takım olma yolundaki adımlar yavaş yavaş atılıyor.

Yavuz Hasan
14.01.2017, 20:39
Ersun Yanal kafasında trabzonu bitirmiş gitmenin yolunu yapıyor aklı başka takımlarda başka planları var tazminatın peşinde diyen arkadaşlar umarım 2. goldeki stresi sevinci mutluluğu rahatlamayı görmüştür görmeyenler dikkat etmeyenler lütfen o sevince bakıversinler

ben tekrar tekrar izledim yukardaki ithamlardan hiç birisi yok o saniyelerde beklenmedik durumlarda verilen tepkilere yalan Riya olmaz bunu düşünerek lütfen tekrar izleyin

Berkan
14.01.2017, 21:41
İlk gün dediğim gibi yerli hocalarda ilk üçe girer. Kendisine gereken istikrar verilirse kesin başarılı olur... Her gelen hocaya istifa diyenlerde az ötede oynasın. Yemezler, yemezler Ersun Yanal gidecek başka biri gelecek onada hain,paragöz,filozof damgası vuracaksınız o yüzden taraftarın bazı kesimine bakmadan önümüze bakmalıyız... He Ersun hoca futboldan anlamıyor sen anlıyorsun :D

El_Matador
15.01.2017, 02:47
Elinde malzeme oldumu neler yapacagi belli.....

erenslash
15.01.2017, 06:10
Ersun hocam iyidir iyi efendidir Hamza gibi hakemin üstüne yürümüyor ki Trabzonsporun kaç puanı çalındı adam gene efendi davrandı adamın eksik kadrosu transferlerle dolsun daha güzel işler yapacak forvet yok takımda Ersun hoca mı gol atacak :D

Çağatay_
15.01.2017, 16:21
Kontra beklerken Castillo'nun çıkması mantıklı gelmemişti, ama sonraki kurguyu beğendim.

Barcelona karşısında Inter'in savunması gibi, pas hatası hariç hiç pozisyon vermeden maçı bitirdik. Çok sakin ve kendine güvenen bir kurgu ile defans yaptık.

Kısacası takım çalışmış, hoca da dersine çalışmış, daha da önemlisi moral olarak iyi gördüm.

Bu şekilde devam etmeli.

Faruk BERBER
18.01.2017, 15:51
Maçı küçümsediğine göre kupaya önem vermiyormuşsun demek ki hocam.

Yoksa Yusuf Erdoğan konusunda 75 dakika ısrar etmen çok anlamsızdı. 15 dakika forma şansı verdiğin Castillo çok daha etkili oldu. Ama onu Kasımpaşa maçı için dinlendirdin demek ki kupadan eleneceğini bile bile.

Fatih Çelik
18.01.2017, 15:57
Hoca zaten içerideki Gümüşhane maçıyla elenmistin. Gereksiz yere bir daha üstüne gelmiyorum.

Mert Oğuzlu61
18.01.2017, 16:04
10. sıradan kurtulmak için Kasımpaşa maçı daha önemli, kupada en kritik maçta zaten as takımla gol atmayı beceremeyen takımı yedek kadroyla çıkarmak çok yerinde hamleydi. Yıllardır kupa kaldırıyoruz, kupaya ihtiyaç yok Avrupa ya da gitmesek olur. Elalem dalga geçsin önemli değil, Kasımpaşa maçı çok kritik. Yenersek 9. oluyoruz. TS tarihi için çok büyük olay.

Ozan Yılmaz
18.01.2017, 18:30
1 senedir her maç sonu aynı açıklamalar, sanki takımı başkası yapacakmış gibi bekle, sabır diye diye... artık tahammülümüz kalmadı hoca!

Teknik Direktörümüz Ersun Yanal’ın maç sonu açıklamaları şöyle:

"Bu sene Trabzonspor için işler maalesef istediğimiz gibi gitmiyor. Sıkıntılarımızın farkındayız, herkes farkında. Bir soğuk bir sıcak bu seneki ritim bu.

Oyuncuları bir araya getirmek yetmiyor, takım olmanız gerekiyor. Biz de bu sürecin içinde takım olma noktasında yoğun bir uğraş içindeyiz. Takım olma ve takımı bir araya getirmek için harcanan zaman diliminde bu tür iniş çıkışlar hepimizi oldukça geriyor. Ama bu bizi enerjimizden yapacaklarımızdan alıkoymamalı, koymayacak zaten. Takım içinde oldukça yoğun bir şekilde çalışmaya devam edeceğiz.

Bana göre Trabzonspor'un tur şansından çok kurmak istediği takımı ve bunun için oluşturacağı enerjiye, desteğe ihtiyaç var. Eksiklikler çok fazlasıyla ortaya çıktığı anda bunun üzerine gitmek, mücadele etmek gerekiyor. Tabi ki tur şansı matematiksel olduktan sonra vardır. Sonuna kadar devam edeceğiz"

diskus
19.01.2017, 00:26
Trabzonspor Ersun Bey in umrundami acaba?

U.Sadıkoğlu
19.01.2017, 00:41
Bu takımı adam edeceksin bu işin başka yolu yok sana güveniyoruz...

bingolts
19.01.2017, 11:29
Sen bu takımı kaprislerinden dolayı perişan edeceksin sana hiç güvenmiyorum.

jairzinho
19.01.2017, 14:58
suratında hep negatif bir ifade.umarım sezon sonu kovulur.net

28TS61
19.01.2017, 16:41
ersun kalmali. yerine gelebilecek baska kimsey yok suan türkiyede. zamaninda halilhodzic´e sahip cikmadik. adam dogrulari söyledi diye istenmedi. bari bu sefer biraz sabirli olalim renktaslar

Fatih Özkan
19.01.2017, 16:52
Güveniyoruz Hocam!

Vazelon
20.01.2017, 12:00
Bu cümleyi kuracağın aklıma gelmezdi. Ama istifa etmediğin o an gözümden düştün.

Termodinamiğin ikinci yasası harbi doğruymuş. Entropi artar, cisimler dağılırlar.

Soner Albayrak
20.01.2017, 13:40
Hala daha yeterli motivasyonunun olmadığını düşünüyorum. Kendini zorlamıyor, birikimini yeterince kullandığı söylenemez.

Sefa
22.01.2017, 18:49
Değişiklikleri hatalı buluyorum ve bu takımda hala bir sistem yok.. Akıllı oynasak pozisyon ve gol bulabilecekken topu alan taça koşuyor.. Sahada ne yapacağını bilmiyor takım plan taktik hiç birşey yok.. Bir takım 30 maçta da takım olamıyorsa artık sorun Hocadadır.. Seneye kesinlikle yola beraber çıkmamalıyız..

Arda'
22.01.2017, 18:54
Oyuncu değişiklikleri berbat kesinlikle müdahale konusunda çok kötü. Takımın hiçbir hücum organizasyonu yok tek yaptığımız duran top golü atıp kapanmak. Daha önceki 2 döneminde de böyleydi bazen oyuncu değiştirmeyi bile unutuyor. Seneye Igor Tudor geçmeli takımın başına.

serdaracıl
22.01.2017, 21:17
Adam ölüyü diriltti. Daha ne yapsın?

ensar_61
22.01.2017, 21:23
En az üç yıl sabredilmeli ersun hocaya.iyi isler yapabilecegine inaniyorum

Hakan
22.01.2017, 21:37
Hocanın yardımcısını hiç tutmuyorum.

serdaracıl
22.01.2017, 22:03
Oyuncu değişiklilerine berbat diyenleri de anlamıyorum. Sanırsın çok alternatifimiz var. Ön liberoya medjaniyi, sola da yusufu alabiliyorsun. Bir tek dakikaları değişiyor. Var mı başka alternatif?

omondoles
22.01.2017, 22:47
Yalnız hoca sorunları gayet iyi biliyor. Yaratıcı oyuncu sıkıntımız olduğunu biliyorum dedi.

Loading %61..

Tuğrul
22.01.2017, 23:14
Castillo ile kör topal ileri giden, tehdit yaratan takım.

Medjani'nin girmesi ile kendi sahasına hapsolan, topu öne taşıyamayan, pas ve kontra atak yapamayan iklim yarattı.

Hayır yani elinde savunma yönlü Onazi ve Okay varken.

Futbolcu demeye bin şahit isteyen Medjani'yi oyuna sokmanın amacı nedir ?

Olcay geniş alanda iş yapacak biri değil. 70. dakika gibi Yusuf'u onun yerine alırsın.

Ndoye'nin yerine de 85'de direnci, enerjiyi artırmak için Aytaç'ı alır, Yusuf Yazıcıyı kısa süreli uçta oynatırdın. Bu kadar basit.

Yusuf Yazıcı hücumdaki en etkili, en önemli koz. Sakat olmadığı müddetçe değişmemeli.

selcuk
23.01.2017, 02:09
Hocanın yardımcısını hiç tutmuyorum.

bende finosunu, görkem ekal
en azindan tercümesi biraz olsun düzeldi

Fatih Çelik
23.01.2017, 02:15
Organizasyon istiyoruz hocam çok bir şey değil. Ne oynadığını bilen takım istiyoruz.

61_Hasan_69
23.01.2017, 02:32
Güveniyoruz sana hocam

Şanlı SanMarino
23.01.2017, 02:48
Hoca form tutacak, sorun yönetimde.

hyasin61
23.01.2017, 07:55
Heyecani kalmamis diyenler yine gol sevincine baksin hocanin.Savunmayi oturttu su ofans sorunuda transferlerle cozuldugunde daha basarili olacak insallah.

Yiğit Gayretli
24.01.2017, 08:14
Bu tarz kaos dönemlerinin en pratik çıkış yollarından biri yan top ve duran top üretkenliğidir... Biz bu konuda ligin dibinde olabiliriz.

Konya maçında Yusuf'un biraz da tesadüf sonucu attığı frikik golü haricinde skor üretemedik. Antalya ve Gençlerbirliği maçlarında onlarca yan toptan sonuç çıkmadı. Yine Antep ve Akhisar maçlarında akıllara durgunluk verecek şekilde korner vuruşlarını ve kenar ortalarını harcadık, goller kaçırdık.

Takım bu konuda bir şey çalışıyor mu merak ediyorum?

Ekici'nin idman sonlarında yaptığı bireysel idmanlar haricinde herhangi bir çabamız var mı? Maçlarda "karambole" kesilmiş toplardan fazlasını göremedik bir türlü...

Ayrıca bu yan top konusunda sadece hücumda değil savunmada da ciddi eksiklerimiz var. Özellikle rakiplerin korner atışları sırasında alan paylaşımımız rezalet. Arkaya seken/sektirilen her top kalemizde ya gol oluyor ya da büyük tehlike... Karabük ve bjk maçlarında böyle goller yedik. Yine Antalya maçında yediğimiz gol buna örnek sayılabilir. gs maçında Eren'in son dakikada direkten dönen topu, Kasımpaşa maçında Castro'nun harcadığı net pozisyon... İlk müdahaleyi yapamadığımız her yan top rakibe altın tepside sunulan gol pozisyonu demek.

Çözmek için bir şey yapılıyor mu peki? Yapılmıyorsa neden?

1,5 ay önce bunları yazmışım. Bursa ve Kasımpaşa maçlarını ise nasıl kazandığımız ortada...

"Futbol basit bir oyundur, zor olan ise basit futbol oynamaktır." JOHAN CRUYFF

Bilall61
24.01.2017, 23:20
İlk yarı oyun planımızın mevcut kadroyla uyumlu olmadığını düşündüğüm için Ersun Yanal ile sezon sonunda yolları ayırmamız gerektiğini düşünüyordum.Fakat yapılan sol bek,sağ bek,sol kanat,stoper,forvet,ofansif orta saha transferleri ile Trabzonspor'un çehresi değişti.4 bölgedeki oyuncular değişti.Bu değişim de Trabzonspor'da ciddi farklılık oluşturdu.Bundan sonra Rıza Çalımbay,Samet Aybaba ve benzeri teknik direktörlerle çalışmak,kulübü bir sene götürür.Çünkü Trabzonspor tüneldeki ışığın hüzmesini gördü.İkinci yarı;ilk yarıdan çok farklı olacağının ışığını da verdi.Tabi tüm bunlar olurken de hiçbir eksiğimiz kalmadı,seneye şampiyonluğa oynayacağız demek de fazla iyimserlik olur.Bundan sonra Ersun Yanal'a güvenip mutlaka 2 sene daha beklemeliyiz.Bu 2 senelik süreçten sonra Trabzonspor geçmişe nazaran kurumsallaşmış,bir sistemi olan,bünyesine kattığı futbolculara değer katan,bünyesindeki futbolcuları geliştiren bir kulüp haline gelecektir.

Tabi şuanki yapılan transferler tenkit edilebilir.Durica,Rodagella,Pereira,Medjani,Olcay gibi futbolcularla bir yapılanma mı yapılabilir gibi sorular sorulabilir.Ben bu içinde bulunduğumuz mevcut durumu -yapılanma olarak değil- tedavi süreci olarak görüyorum.Bu tedavi sürecinde yapılan transfeler günü kurtarma transferleri olarak isimlendirilebilir.Ama bu tedavi sürecinde önemli olan tedavi sürecini alınabilecek en az hasarla atlatmak.Bu tedavi sürecini atlattıktan sonra hiç şüphesiz ki Trabzonspor bir anda ivmelenecektir.

(Yusuf Yazıcı'yı da bir transfer olarak görüyorum.)

jairzinho
25.01.2017, 04:20
sezon sonu yolcudur abbas.

güvenilecek bir hoca değil.eldeki kadrodan maksimum verim alamıyor.net

o kadar oyuncu transferinden sonra bu 2 galibiyeti hocaya mı yazmak lazım bilemedim.kendi katkısı oldukça düşük.

Yavuz Hasan
25.01.2017, 09:43
son 4-5 senedir eldeki oyuncudan kim maksimum verim aldı kimin kıçına teneke bağlamadık

Bilall61
25.01.2017, 14:27
sezon sonu yolcudur abbas.

güvenilecek bir hoca değil.eldeki kadrodan maksimum verim alamıyor.net

o kadar oyuncu transferinden sonra bu 2 galibiyeti hocaya mı yazmak lazım bilemedim.kendi katkısı oldukça düşük.

Ersun Yanal'ın oyun anlayışını beğenen biri değilim fakat yerine Türkiye'de yerli getirebileceğimiz başka bir teknik adam bu süreçten sonra yok.Türkiye şartlarında ehven-i şer olarak düşünüyorum.Sen bekle 2 sene daha gelişim oluyor mu,olmuyor mu;elbetteki olacaktır.

Ersun Yanal kendi istediği oyun anlayışına uygun futbolcularla çalışmak istiyor.Oyun anlayışına uygun olmayan furbolcuları çok kolay siliyor.Muhammet ile Güray'ı bu bahsettiğim sebebten çok kolay sildi.Bu konudada hocaya birşey yapamayacağımıza göre onun oyun anlayışına uygun futbolcular transfer etmekten başla çare yok.

jairzinho
25.01.2017, 16:24
Ersun Yanal'ın oyun anlayışını beğenen biri değilim fakat yerine Türkiye'de yerli getirebileceğimiz başka bir teknik adam bu süreçten sonra yok.Türkiye şartlarında ehven-i şer olarak düşünüyorum.Sen bekle 2 sene daha gelişim oluyor mu,olmuyor mu;elbetteki olacaktır.

Ersun Yanal kendi istediği oyun anlayışına uygun futbolcularla çalışmak istiyor.Oyun anlayışına uygun olmayan furbolcuları çok kolay siliyor.Muhammet ile Güray'ı bu bahsettiğim sebebten çok kolay sildi.Bu konudada hocaya birşey yapamayacağımıza göre onun oyun anlayışına uygun futbolcular transfer etmekten başla çare yok.

igor tudor elindeki kadrodan verim almasını biliyor.ligin en yaşlı takımına en çok koşan kompakt bir takım yarattı.vasat isimlerle hemde.

rıza çalımbay. gittiği her takımda fark yaratan geldiğini belli eden bir teknik adam.

bir teknik adamın geldiği takımda 3 ay çalışması fark yaratması için ideal bir zaman.ersun kaç ay oldu geleli.sezon başı hazırlık yaptı bide.neyi çalıştın sezon başında?

redbul
25.01.2017, 16:31
igor tudor elindeki kadrodan verim almasını biliyor.ligin en yaşlı takımına en çok koşan kompakt bir takım yarattı.vasat isimlerle hemde.

rıza çalımbay. gittiği her takımda fark yaratan geldiğini belli eden bir teknik adam.

bir teknik adamın geldiği takımda 3 ay çalışması fark yaratması için ideal bir zaman.ersun kaç ay oldu geleli.sezon başı hazırlık yaptı bide.neyi çalıştın sezon başında?
bilader küçük takım oynatmakla büyük takım oynatmak arasında dağlar kadar fark var ıgor tudor dediğiniz adam daha hocalıkta ilk senesi ne başarısı varda hemen trabzonspora layık görüyorsunuz.

Yiğit Gayretli
25.01.2017, 16:51

Ersun Yanal'ın şahsından bağımsız olarak söylüyorum; dünya üzerinde ehven-i şerden daha tehlikeli bir durum yoktur diye düşünüyorum...

Ozan Yılmaz
25.01.2017, 16:57

Rıza Hoca konusunda katılıyorum gittiği yerde fark yaratıyor, oynattığı futbol hep pozitif yansımalar getiriyor gittiği yerlere, bence kendisine haksızlık yapılıyor bu ligdeki değerli hocaların başındadır,

Tudor daha ilk tecrübesi, erken olur değerlendirmek için fakat kadrosundan iyi verim aldığı açık şu ana kadar.

Antonio
25.01.2017, 17:10
ersun hoca şampiyon olup tekrardan ispat etmeye çalışıyor kendini. flip deamsli kadroyla valenciayı zorlayan bir takım kurmak için zamana ihtyiacı var.

jairzinho
25.01.2017, 17:18
http://www.transfermarkt.com.tr/igor-tudor/profil/trainer/28632

2009 dan beri bu işin içinde tudor.genç ama tecrübesiz değil.

bir hazırlık maçında ömür ve yazıcı iyi performans göstermişlerdi.ersun yanalın bu iki oyuncuya süre vermek 6 ay sonra aklına geldi.tabi ömür hala süre almış değil.

ersun yanalın zamanında fark yaratmasının nedeni yugoslav faulleridir.çok fazla abartılıyor ersun yanal.bu arada hamza hamzaoğluda 3 kupa aldı.büyük teknik adam mı oldu? yok

Murathan
29.01.2017, 18:00
Ha şöyle ya.
Senin takıma inandığını görürsek biz de sana inanırız.

smart
29.01.2017, 18:10
Bu adam kimi istiyorsa onu transfer edin

Ahmet Kara
29.01.2017, 18:11
Ersun Yanal sezon başı göndermek en büyük hata olacaktı. Yönetim arkasında durarak önemli bir iş yapmıştır.

Uğur Ö.
29.01.2017, 18:12
Şu heyecanı kaybetme hoca lütfen.

Hakan
29.01.2017, 18:31
Gol sonrası sevinçlerine bakarsak hoca gerçekten takımı sahiplenmiyormuş :)

Murat'
29.01.2017, 18:34
İlk golde Castillo'num yanına kadar koşması çok şey anlatıyor.

Doğukan Ş.
29.01.2017, 18:35
http://www.transfermarkt.com.tr/igor-tudor/profil/trainer/28632

2009 dan beri bu işin içinde tudor.genç ama tecrübesiz değil.

bir hazırlık maçında ömür ve yazıcı iyi performans göstermişlerdi.ersun yanalın bu iki oyuncuya süre vermek 6 ay sonra aklına geldi.tabi ömür hala süre almış değil.

ersun yanalın zamanında fark yaratmasının nedeni yugoslav faulleridir.çok fazla abartılıyor ersun yanal.bu arada hamza hamzaoğluda 3 kupa aldı.büyük teknik adam mı oldu? yok
Azıcık utanırsın inşallah..Nerdeee?

ensar_61
29.01.2017, 18:39
Ersun hocanin en buyuk şansı hep arkasinda duran bir başkanla çalışıyor olması.takımı sahiplenme konusu zamanla olacak bise.ben bu macta o sahiplenme duygusunu cok yogun yasadigini gordum hocanin.ve heyecanini geri kazanmis gibiydi.en az uc yil birlikte calisilmali diyordum ama bu mac fikrimi degistirdi.en az beş yıl olmalı

Fatih Çelik
29.01.2017, 18:53
Sonunda geldin Hozam şükür.

Yavuz Hasan
29.01.2017, 20:33
Ersun Yanal Trabzonsporu kafasında bitirmiş kendini kovdurup tazminat alma peşinde (!)

zafer6161
29.01.2017, 20:47
mac öncesi sonunda taraftar tribüne çağırdı. gitmedi.ısrarla çağırdı yine gitmedi.sanırım taraftara küs. ..

artvints
29.01.2017, 21:59
takimi bu sekilde kosturacak cok guzelmis az turk hoca var. advocat ovulurken de ayni yorumu yapiyordum. buyuk takim oyle tek yonlu oyun oynamaz kalite ne olursa olsun.takimda kalacak 3 kisi de olsa zihniyette temelleri dogru atmak gerekiyor. taktik yok diyenleri icin de rakip cikarken baski yapip hizli hucum yapabilen az sayida takimlardan biriyiz.

Alphan Altun
29.01.2017, 22:23
Onumuzde 15 mac var.Yeni sezonun 15 hazirlik maci gibi bakilmali.Kendisi de oyle yapiyor.Uzerinde baski olmadigindan oyunculari ve taktigi istedigi gibi deniyor.Yazici'yi geriye, Damdoy' forvet arkasi ve Olcay'i sag tarafa cekti.Kazanmak icin zorunlulugumuz yok keyfe keder maclara cikiyoruz.Bu durum gelecek sezonki Trabzonspor icin belki de buyuk bir firsat olacak.

Hami_41
29.01.2017, 22:27
Ersun Yanal Trabzonsporu kafasında bitirmiş kendini kovdurup tazminat alma peşinde (!)

Bende bunu yazanlari ariyordum burda :)
Ersun hocanin umrunda degil Trabzonspor diyen arkadaslar hicmi bi insanin vücut dilinden anlamiyolar kötü olduğumuz maclarda yedek kukubesindeki stresli hallerive gollerden sonraki sevincleri burada başarıyı yakalamayi ne kadar onemsediginin en buyuk kanitidir.
Ben Ersun hocayi hep beğendim bazende elestirdim ama suursuzca değil burda yanlış ama vardir baska bi bildiği diyecek kadar guveniyorum inaniyorum kendisine. Fenerden ayrilmasa hala araliksiz sampiyondu bence...

Fatih Özkan
29.01.2017, 22:28
Hocam çok daha güzel günler yaşayacağız beraber İnşallah.

Çağatay_
29.01.2017, 22:34
Motivasyon olarak eksik ve konsantre olmadığını düşündüğüm dönemler oldu. Değişiklik yanlışlıkları, hocanın formsuz olma dönemleri yaşadık.

Ama bir gerçek var ki takım sadece transfer ile bu duruma gelmez. Devre arası kampı çok iyi çalışılmış.

Takımdaki futbolcu sayısının 22'ye gerilemesi takımdaşlığı ve arkadaş ortamını pekiştirmiş.

Eski eleştirilerim sabit kalmak kaydıyla, yanıldığımız noktalar olabilir, can sıkacak bir laf ettiysek affola.

Güzel bir oyun oynattın, teşekkürler ve başarılar hocam.

Sen böyle hırslı ve hevesli ol, bu taraftar arkanda.

61_Hasan_69
29.01.2017, 22:56
Adamsın hoca tam destek

redbul
29.01.2017, 23:18
ben ersun hocaya güvenimi hiçbir zaman katbetmedim ve hep destekledim ve bugünde hoca ve takımıile gurur duyuyorum şunu unutmayın bilgi birikim antreman metodları açısından ersun yanalın üstüne hoca tanımam buna şenol güneş te dahil.

kadeng
29.01.2017, 23:23
hocam kanat oyunu yok kanat.. herkesi ortaya sokuyorsun.. olcay hadi neyse de... castillo cizgi de kalmali ve hücümda birebir pozisyonuna sokulmali. en etkili bu sekilde kullanabiliriz onu

Zurawski
29.01.2017, 23:31
en zor zamanalrda başkan sahip çıtk kendisine . teşekkürler muharrem başkan doğru ve mantıklı olanı yaptı.

ersun hocaya gelirsek sabredttiğimiz için asla pişman olmayacağız.

ersun hocanın büyük bir çıkışı olacak türkiyede inşallah bizle olur bu çıkış.

Yavuz Hasan
29.01.2017, 23:52
merkeze sağlam bir transfer yapılırsa kanat oyunuda genişler hem ortadan sızan hem merkezden yüklenen bir takım görünümüne kavuşuruz

Karmam
30.01.2017, 00:37
mac öncesi sonunda taraftar tribüne çağırdı. gitmedi.ısrarla çağırdı yine gitmedi.sanırım taraftara küs. ..
taraftar bugün seviyor yarın sövüyor. t.d'nin bu işlere girmemesi doğru.

hyasin61
30.01.2017, 11:45
Tarih yazilacaksa Ersun Yanal ile yazilacak

hyasin61
30.01.2017, 13:40
Haluk Ayyildiz'in kose yazisindan bir kisim :

Ersun Yanal’a kızanlara sesleniyorum; sezon başındaki transferleri (Durica ve Bero hariç) o yapmadı ama “Yapmadım” da diyemedi. Bunu ben çok iyi biliyorum. Çok acımasızca eleştirildi. “İstifa etsin” diyenler şimdi ne diyecekler, doğrusu bunu ben de çok merak ediyorum. Şimdiki transferler tamamen onun eseridir. Mehmet Ekici’nin yerine yerleştirdiği Yusuf Yazıcı’ya bakın, büyüyor. Olcay, Mas, Pereria ve tekrar geri istediği Medjani takımın bir anda havasını değiştirdi. Demek ki işi ehline verdiğiniz de her şey bir anda ters-düz olabiliyormuş! İddialı olacak ama Ersun Hoca bu takımı seneye şampiyon yapabilir ve bu hayal satmak değildir.

jairzinho
30.01.2017, 15:54
ersun hakkındaki fikrim 3 galibiyet ile değişmedi tabi.

sezon sonunda kovulmalı.net

vasat bir teknik adam.

oflubektas
30.01.2017, 16:06

Renktaşım Ersun Yanal bu hocaların yaptıklarının çok daha iyisini, çok daha kötü kadrolarla 10-15 sene önce yapıyordu zaten :)

Varsa mantıklı bir gerekçeniz, yazın. Ha ilk yarı takım çok kötüydü, yaptıkları tutmadı diyorsun, doğru. Hatta yönetime 2 kez istifa verdiğini, yönetimin yerine hoca baktığını da biliyorum. Ancak yapılan transferlerle güzel ivme yakalamış bir takımın hocasına "sezon sonu kovulsun" demenin dikkat çekmek dışında bir amacını söyler misin ?

jairzinho
30.01.2017, 16:16
Renktaşım Ersun Yanal bu hocaların yaptıklarının çok daha iyisini, çok daha kötü kadrolarla 10-15 sene önce yapıyordu zaten :)

Varsa mantıklı bir gerekçeniz, yazın. Ha ilk yarı takım çok kötüydü, yaptıkları tutmadı diyorsun, doğru. Hatta yönetime 2 kez istifa verdiğini, yönetimin yerine hoca baktığını da biliyorum. Ancak yapılan transferlerle güzel ivme yakalamış bir takımın hocasına "sezon sonu kovulsun" demenin dikkat çekmek dışında bir amacını söyler misin ?

hocam yapılan transferlerle ivme kazanıyorsa o zaman bende teknik adam olayım.eldeki kadrodan en iyisini üretmek hocanın görevi.

ben 6 ay önce yazdım neredeyse.ya arkadaş bir hazırlık maçında yazıcı ve ömür gayet iyi oynadılar.sezon başıydı.sonra o hazırlık maçından sonra iki isimde kızağa çekildi.

ersunun teknik taktiğinin dışında insan ilişkilerininde sıkıntılı olduğunu düşünüyorum.

ghilas o aşırtma vuruşu gol yapsa başka başka yorumlarda okuyor olurduk.

benim oyuncular sayfasında yazdıklarımın çoğu doğrulanıyor.oyuncu ve teknik adam konusunda yanılma payım oldukça düşüktür.

misal niye forvet de damdoy oynuyorda yusuf erdoğan oynamıyor son 2-3 hafta.ersunun vasat teknik adamlığının belirtilerinden biri daha.

oflubektas
30.01.2017, 16:32
hocam yapılan transferlerle ivme kazanıyorsa o zaman bende teknik adam olayım.eldeki kadrodan en iyisini üretmek hocanın görevi.

benim oyuncular sayfasında yazdıklarımın çoğu doğrulanıyor.oyuncu ve teknik adam konusunda yanılma payım oldukça düşüktür.

misal niye forvet de damdoy oynuyorda yusuf erdoğan oynamıyor son 2-3 hafta.ersunun vasat teknik adamlığının belirtilerinden biri daha.

1) "Dahi anlamındaki "de" eki ayrı yazılır, ismin hali olan çekim eki "de" ise bitişik, yani yaptığınızın tam tersi.
2) Dam Doy yerine Yusuf Erdoğan'ı santrafor yapsanız Yusuf bile isyan eder.
3) "Vasat" kelimesinin anlamı "orta", "ortalama" dır, kötü değildir. Hatta İslam literatüründe "vasat olma", "vasat bir ümmet olma" övülen bir husustur.

jairzinho
30.01.2017, 16:43
1) "Dahi anlamındaki "de" eki ayrı yazılır, ismin hali olan çekim eki "de" ise bitişik, yani yaptığınızın tam tersi.
3) "Vasat" kelimesinin anlamı "orta", "ortalama" dır, kötü değildir. Hatta İslam literatüründe "vasat olma", "vasat bir ümmet olma" övülen bir husustur.

1-haklısın
2-burak yılmaz forvet te isyan etmediyse yusuf erdoğanda isyan etmezdi herhalde.çünkü yusuf sağda oynadığında topu her aldığında içeri kat etmek zorunda kalıyor.dışa doğru çalım ve dripling özelliği yok.haliyle kısıtlanıyor sağ açıkta.topu soluna alıp bişey yapacaksa yapacak.ve bunun için zorlandığını görüyoruz haliyle.defansın arkasına sarkan bir forvet her zaman iş yapar.

3- vasat lık iyi değildir.insan yükselmeli mükemmele doğru yol almalı..zaten dilimizde de vasat deyince olumsuz bir mana anlarız.

Şanlı SanMarino
30.01.2017, 21:35
Hoca form tuttu. Bunu gollerdeki reaksiyonundan anlayabiliriz.

Devre arası başkanın tedavisi işe yaradı.

oflubektas
31.01.2017, 08:33
1-haklısın
2-burak yılmaz forvet te isyan etmediyse yusuf erdoğanda isyan etmezdi herhalde.çünkü yusuf sağda oynadığında topu her aldığında içeri kat etmek zorunda kalıyor.dışa doğru çalım ve dripling özelliği yok.haliyle kısıtlanıyor sağ açıkta.topu soluna alıp bişey yapacaksa yapacak.ve bunun için zorlandığını görüyoruz haliyle.defansın arkasına sarkan bir forvet her zaman iş yapar.

3- vasat lık iyi değildir.insan yükselmeli mükemmele doğru yol almalı..zaten dilimizde de vasat deyince olumsuz bir mana anlarız.

Zaire Cumhurbaşkanı... Muhammed Ali Clay'dir.
Evet Kıley :)

Ahmet Kara
04.02.2017, 01:52
Neyse ki Usta gibi akıllı bir başkanımız var. Başka x birisi başkan olsa idi Yanal'ı kovmuş tekrar başa dönmüştük. Ersun Yanal'ın Antep maçında ki gol sevinçleri görülmeye değerdi. Heyecanını umarım kaybetmez.

Cenkhan
07.02.2017, 10:51

Vasat, kelime anlamı sebebiyle az-çok diye derecelendirilemez, kullanımında genelde düşülen hata budur binaenaleyh şeriat hükümlerince değerlendirilemeyecek kompetitif sporlarda vasat olmak yetersizliğe delalettir. Ortalaması vasat olan bir takım şampiyonluğa uzanamaz.

Evet, kompetitif.

annttiigs
07.02.2017, 16:25

Vasat, kelime anlamı sebebiyle az-çok diye derecelendirilemez, kullanımında genelde düşülen hata budur binaenaleyh şeriat hükümlerince değerlendirilemeyecek kompetitif sporlarda vasat olmak yetersizliğe delalettir. Ortalaması vasat olan bir takım şampiyonluğa uzanamaz.

Evet, kompetitif.

cok iyi yaa :) bizim taraftara hayranim. vurun arkadaslar yilan oglu olmedi daha.

Emre Veli
11.02.2017, 17:34
Madem ndoye oynatacaksin ne diye forvet aldiriyorsun? tamam taktigin vardir eyvallah da ikinci yari kan agliyor hucum hatti! n doyenin cikmadigi yetmezmis gibi 4 forvetle oynayan osmanli karsisinda bos olan orta sahaya karsi castilloyu cikariyorsun. yapma hocam!

omondoles
11.02.2017, 17:55
Hocam ne yapıyorsun? Yazıcı genç tamam ama neden çıkarmıyorsun? Orta saha düşmüş, sen okayı çıkarıp yazıcıyı tutuyorsun.

Loading %61..

r9emre
11.02.2017, 17:59
Ersun Yalan'la asla ve asla şampiyonluğa oynayamazsın. Peş peşe 10 maç da kazansan bu gerçek asla değişmeyecek. Kusura bakmayın.

castillo61
11.02.2017, 18:03
iki vasat hocanın düellosunda
kazanan oldu

tebrik ederim

umutberna
11.02.2017, 18:07
Hocam ne yapıyorsun? Yazıcı genç tamam ama neden çıkarmıyorsun? Orta saha düşmüş, sen okayı çıkarıp yazıcıyı tutuyorsun.

Loading %61..

Bence Yusuf bugün mükemmel mücadele ettı. 90. dk'da daha ceza sahasında top çıkarmaya geliyordu. Sahanın defans 4'lüsü ile beraber en iyi oyuncusu diyebilirim.
Osmanlıspor güçlü bir takım, afrikalıları da geri dönmüş , kaybetmeye tahamülü yok ama kaybetti. Beraberede bitebilirdi ki bence o bile kayıp sayılmaz.

Hakan
11.02.2017, 18:07
Ersun Yalan'la asla ve asla şampiyonluğa oynayamazsın. Peş peşe 10 maç da kazansan bu gerçek asla değişmeyecek. Kusura bakmayın.
Ve hocanın görevine son verilir.Ne yaptın üstad.

Zurawski
11.02.2017, 18:10
Okayın çıkması doğruydu, inanılmaz koptu oyundan bunu görmeden nasıl değişikliklerle ilgili yorum yapıyorsunuz?

DeAgLeMaNyAq
11.02.2017, 18:14
2 haftalık süreçte maça iyi hazırlanamadığımız gerçeği var. Artık bunun ne kadarı zemin kaynaklı bilemiyorum lâkin son dakikalarda bir gol yesek maçı veren isim olacaktı...

umutberna
11.02.2017, 18:14
16 maçta 18 puan toplayıp gol atamayan bir takımdan Bursa, Kasımpaşa , Osmanlı gibi takımlarla deplasmanda başa başa mücadele ve 3 galibeyet çok iyi bir sonuç.
İlk yarıdaki maçları hatırlayacak olursak skor kadar oynanan oyun kahrediyordu. Devre arası yapılan çok doğru takviyelerle kadro kalitesi arttırıldı, M.Ekici yerine Y.Yazıcı takviyesi ile orta alan üretken bir hale geldi. Takımın 11'i oturdu , birde klubede Bero, Rodellega, Medjani , Yusuf iyi alternatifler var. Ersun Hoca'nın dediği gibi daha işin başındayız , diğer yandan gelen iyi saha sonuçları ile beraber işler oldukça yolunda gidiyor.

Tuğrul
11.02.2017, 18:15
Medjani ve Yusuf Erdoğan'ın takımın el freni olduğunu, yeterli olmadığını görmemek için galiba kör olmak gerekir.

Ne yazık ki Ersun Yanal bütün maçlarda bu ikisini hamle oyuncusu yaparak.

İyi giden oyuna çomak sokuyor.

Hücuma çıkabilen, pas yapabilen takım bir anda savunmaya gömülen, pozisyon veren bir takıma gebe oluyor.

Medjani'nin orta saha'da oynatılması rezillik, kepazelikten başka birşey değil.

Mustafa Yumlu'yu sağ bek yapmasından sonra Medjani'yi orta saha'da oynatması yaşanılan en skandal tercihtir.

Onun dışında Rodellega'nın artık 11'e monte edilmesi lazım. Açıkçası yedek görünce şaşırdım.

r9emre
11.02.2017, 18:22
Ersun'la şampiyon olabileceğine gerçekten inanıyor musun? :)

Ve hocanın görevine son verilir.Ne yaptın üstad.

Kemal Öztel
11.02.2017, 18:27
Iç dış düşmanlara inat aynen devam hocam :alkış:

Arda'
11.02.2017, 18:29
Oyuna müdahale konusunda belki de ligin en kötü hocası. Tekrar ediyorum sezon sonu yollar ayrılıp yerine Igor Tudor'la anlaşılmalı.

redbul
11.02.2017, 18:34
burda ersun yanala sallayan futbolu çok bilen taraftar lara soruyorum bu takım resmi olarak 34 senedir şampiyon olamıyor 2010 sezonu biz şampiyonuz bunun tartışması bile olmaz ama resmi olarak 34 senedir şampiyonluk yok işte nedeni bu ahmet gitsin mehmet gelsin mehmet gitsin hasan gelsin hasan gitsin yabancı hoca gelsinişte başarısızlık bu peki ersun gitsin kim gelsin bir açıklayın sizde rahatlayın bizde rahatlayalım

Fatih Özkan
11.02.2017, 18:34
Kazanan her daim haklıdır!
Fakat Damdoy'a onca süre nasıl dayanabildi aklım almıyor.
Oyuncu değişiklikleri konusunda düşüncelerimiz uyuşmuyor.

redbul
11.02.2017, 18:36
Oyuna müdahale konusunda belki de ligin en kötü hocası. Tekrar ediyorum sezon sonu yollar ayrılıp yerine Igor Tudor'la anlaşılmalı.
yav güzel kardeşim igor tudor hayatında ilk defa hocalık yapıyor ne başarısı varki bizim takıma layık görüyorsun he diyeceksin bjk yi yendi g. sarayı yendi ama birde tudor deplasmanlarda ne yapmış ona bir bak.

Arda'
11.02.2017, 18:42
yav güzel kardeşim igor tudor hayatında ilk defa hocalık yapıyor ne başarısı varki bizim takıma layık görüyorsun he diyeceksin bjk yi yendi g. sarayı yendi ama birde tudor deplasmanlarda ne yapmış ona bir bak.

Yav he he o zaman Yılmaz Vuralı alalım 30 yıldır hocalık yapıyor adam. Tudorun elindeki kadroyla yaptıkları ortada oyuna müdahalele konusunda dün akşamki maçı aç bak. Ayrıca adam Juventusta dünyaca ünlü hocalarla çalışmış bi adam aynı jenerasyondan Conte'nin neler yaptığını görüyoruz.

redbul
11.02.2017, 18:43
Yav he he o zaman Yılmaz Vuralı alalım 30 yıldır hocalık yapıyor adam. Tudorun elindeki kadroyla yaptıkları ortada oyuna müdahalele konusunda dün akşamki maçı aç bak. Ayrıca adam Juventusta dünyaca ünlü hocalarla çalışmış bi adam aynı jenerasyondan Conte'nin neler yaptığını görüyoruz.
tudor ne yapmış bir açıklasana

Arda'
11.02.2017, 18:51
tudor ne yapmış bir açıklasana

Tudoru istememin sebebi kenarda maçı yaşaması oyuncularını havaya sokması, agresif ve hırslı bi hoca ayrıca takımına her zaman güzel ve akıcı futbol oynatmaya çalışıyor büyük takımlarla oynadığı maçlarda akıllı oynatıyor takımı Ersun Yanal gibi hurraaa diye saldırmıyor takım örn. dün geceki bjk maçında 3-5-2 başladı 2. yarı taktiğini değiştirdi yanı hep bi taktiğe bağlı değil adam. Igor Tudorun ilerde çok başarılı olacağını garanti görüyorum seneye gs'ye giderse görürüz bakalım neler yapıyor iyi kadroyla. Ersun Yanal kötü bir TD değil ama heyecanını yitirmiş ve oyuna müdahale konusunda berbat bi hoca bunu kabul edin.

Hami_41
11.02.2017, 18:55
Hoca berbat kafasi burda degil ozel hayatiyla ilgilide dedikodular vardı fenerde hocalik yapti bence hemen yollanip yerine yilmaz Vural getirilmeli

Kemal Öztel
11.02.2017, 18:57
Haftaya Alanyayı yenip 5 te 5 yapacağız yine Yilmaz Vural Igor Tudor hatta Ziya Doğan diyenler olacak ne denilebilir ki bizim taraftara

pazarkapılı
11.02.2017, 19:20
Elestirininde bir duzeyi akilciligi ogut vereni olmuyor ise sonucta okunmadan kayda deger bulunmadan sayfalari doldurup gecmekten baska bir anlam ifade etmedigni goruyoruz....
Sunu da belirtmek gerekir ki, gercek anlamda elestiri getirememek ve sadece yapmak icin yapmak kayda deger gorulmemeyi beraberinde getiriyor....

artvints
11.02.2017, 20:45
oyuna mudahale kadar abartilan birsey yok. yanlis degisiklik yapti maci verdi, ne kadar kolay bu yorumu yapmak. bir suru etken var. genellikle yorgunlukla alakali degisiklik yapiyor. cok iyi alternatif yok zaten.ndoye sirf duran toplardaki eslesmelerden dolayi oyunda kalmis bile olabilir. genellikle uzun topla ciktigimiz icin ve ndoye stoperlere ustunluk sagladigi icin oyun sutesi artti. faul kazandirmasi yetti. o sahada baska turlu cikamazsin zaten. rodallega'ya da pek top gelmedi. kimi sokarsan sok rakip gelecek ustune zaten engelleyemezsin, donuslerde cezalandirabilirsin o da daha cok ortasahadan cikacak topla ilgili, orada da pek bir alternatif yok.

Alphan Altun
11.02.2017, 22:33
Bugün formsuzdu.Aldığı maçları da yazdık hatalarını da kimse babamızın oğlu değil.Konu Trabzonspor olunca babamızın oğlu da babamızın oğlu değil...

Castillo değişikliği şayet kendisi çıkmak istemediyse büyük hata oldu.Yusuf girdi bir saniye top tutamadık ön tarafta.Oyunda ezilmeye başladığınızda artık sprinter oyuncu almanız da bir işe yaramıyor.Okay'ın performansı da bugün iyi değildi ama çıkması hataydı.O çıktıktan sonra baskı iyiden iyiye arttı.Medjani hamlesinin sonuç vermemesi orta sahada bizi sıkıntıya soktu.Yine de galibiyet için kutlarız hocam.

ensar_61
11.02.2017, 23:16
Burda basit istifa cagrilarini dillendirmekten vazgecin artik.baskan kovsaydi takim kotu giderken kovardi.kucuk dusunmeyin ve hocaya sonuna kadar destek verin

serdaracıl
11.02.2017, 23:57
Hocam gereksiz oyunculara yol ver.

Sefa
12.02.2017, 02:11
Kazanılan maçtan sonra yazalım da sonra ortaya çıkmıyor olmasın..

Oyun okuyamıyorsun maalesef bu sezon yaptığın değişikliklerin neredeyse tamamı yanlış.

Kazanan haklıdır, kazanan kadro bozulmaz gibi saçma şeylere inanan biri değilim. Bugün sınıfta kaldığını gördüm.

Rodallega'yı oyuna almama gerekçen muhtemelen gol yeriz de forveti çiftlerim ama N'Doye forvet filan değil artık 11 görmemesi gerek..

İkinci yarılarda ısrarla yanlış adamlar çıkıyor. Ayağında top tutan Castillo neden çıkıyor hep hiç anlamadım..

Ben ciddi bir Şampiyonluk yarışında başarılı olacağını sanmıyorum..

Tatar Kemal
12.02.2017, 03:03
Rodallega varken forvette N'doye ısrarını anlamak mümkün değil. Hadi Rodallega formsuz desek 2 haftadır bir futbolcu forma girmez mi arkadaş? Bence maçlara Rodallega ile başlayıp oyunun gidişatına göre N'doye'yi sonra oyuna dahil etmeli. Bu vasfı ile Ersun hoca Mustafa Denizli'ye çok benziyor.

selcuk
12.02.2017, 05:55
never change a winning team.

hocam felsefeyi anladikta, hugoya sans vermek gerek

hyasin61
12.02.2017, 08:02
Devam hoca devam ..Tarih yazilacaksa senle yazilacak

Uğur Kalyoncu
12.02.2017, 09:30
Israrla uzun süre kalmasından yanayım bu galibiyetlerle seneye de hocayla çalışacağına için ayrı mutluyum ama beni fazlasıyla hayal kırıklığına uğrattı hoca..

Rize maçında oyuncu değiştirmemesi şaka gibiydi..

Dün Ndoye 60 a kadar eyvallah da 85 e kadar niçin oyunda kaldı.

En büyük tehdit unsurun Castillo neden erkenden oyun dışına alınıyor kontradan gol bulup maçları bitirmek varken her maç niçin Çanakkale gecilmezi oynuyoruz..

Hadi kazanma alışkanlığı olsun diye geri çekiliyoruz saygı duyuyorum diyelim de Rize maçı ve dün Ndoye nin 85dk oyunda kalmasının izahı yok..

Neyse sonuna kadar desteğe devam seneye çok daha tehlikeli bir takım oluşturacağına eminim..

farozlufatih61
12.02.2017, 10:22
Her koşulda hocaya sallayan futbol ukalaları sadece bizde mevcuttur herhalde bi bitmediniz...

omondoles
12.02.2017, 11:22
Değişiklikler konusunda bende taraftar gibi düşünüyorum ama oyuncu bazında farklı düşünüyorum. Okayı çıkarmak yanlıştı, yusuf fizik olarak güçlü değil. Bence yusuf çıkmalıydı.

Loading %61..

ÖmürKaradeniz61
12.02.2017, 12:50
Hocanın düşüncesi bana göre doğru,Rodellega ve Ndoye üç aşağı beş yukarı aynı kalitede oyuncular bundan dolayı hoca Ndoye'u pat diye kesmek yerine tam zamanını bekleyip kesmeyi düşünüyor büyük ihtimalle 3-4 maç sonrası.Şimdi Ndoye'u kesip Rodallegayı oynattı diyelim ya kötü oynayıp gol atamadı nolacak bu sefer ikisnide kaybedeceksin.

Samet Yildirim
12.02.2017, 13:00
Yenilince yaziyorsun demesinler diye simdi yazalim :D

Castillo ciktigi an maci Osmanliya verdi hatasini anladi ve Yusuf Erdogan i aldi Yusuf Yaziciyi tekrar ortaya cekti..ama sikinti ne oldu bu sefer ? Yusuf Erdogan rakipten oynadi...Yusuf Yazici da ezildi biraz..

ilk 60 dakika olumlu oyun sergiledik.

Rodallega daha erken girmeliydi...Castillo ise cikmamaliydi..

Mert Acar
12.02.2017, 13:24
Hocam Rodaya daha çok şans vermen lazım.
Bir de her maç 60-65 dakikalar Castilloyu çıkarıp Medjaniyi alıyorsun.Bu ezbere yapılan değişiklikten vazgeçmen lazım.Her maç farklı değişiklik gerektirebilir.
Misal dün Castillo 70den sonra çok daha etkili olabilirdi.

28TS61
12.02.2017, 20:33
ersun yanal her türlü kalmalidir. 2 sene sonra 3-5 takviye ile bu takimi kimse durduramaz. (tff haric)

Saint Castillo
12.02.2017, 21:26
Temel oturmaya başladığına göre artık daha sağlıklı düşünebilirsiniz.
Devre arasında izlenen politikanın verimi kadro mühendisliğinde işinize karışmak isteyenlerin karşısında büyük bir koz , böyle devam hocam.

makif61
12.02.2017, 22:53
Şu gs ve fb'i gördükten sonra Ersun Yanal'a şükrediyorum, iyi ki Usta bu adamı getirip arkasında durdu.