PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ersun Yanal | Teknik Direktör

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 31

selcuk
06.11.2016, 17:25
nuri okaylan anyni tip oyuncu dedi..

oh.my.god.

neymis farklari
fiziksel farkliliklarini bir kenara birakinca desene

umarim burada yazdigin kadar nuriyi izlemissindir
ben nuri sahine hayranim, 1 macini seyretmek icin 800 kilometre yol gitmis biriyim

oh my god, anlat bakalim farklarini

Hunk
06.11.2016, 19:36
neymis farklari
fiziksel farkliliklarini bir kenara birakinca desene

umarim burada yazdigin kadar nuriyi izlemissindir
ben nuri sahine hayranim, 1 macini seyretmek icin 800 kilometre yol gitmis biriyim

oh my god, anlat bakalim farklarini
Kardesim kafami buluyorsun benimle? Ciddimisin bu soruda?

Nuri sahin frikik kullanabilen, teknigi cok ust derece, yaraticilik ve pas konusunda okayla karsilastiralamayacak kadar iyi.

nuri sahin geriden oyun kurabilen bir playmaker.

ha birde futbol zekasi denen birsey var. nuri bu konuda bir deha..

ayagina cok hakim. fiziksel olarak zaten tamamen ayrilar. tek benzeyen yerleri turk oluslari belkide hizi.

selcuk
07.11.2016, 00:14
Kardesim kafami buluyorsun benimle? Ciddimisin bu soruda?

Nuri sahin frikik kullanabilen, teknigi cok ust derece, yaraticilik ve pas konusunda okayla karsilastiralamayacak kadar iyi.

nuri sahin geriden oyun kurabilen bir playmaker.

ha birde futbol zekasi denen birsey var. nuri bu konuda bir deha..

ayagina cok hakim. fiziksel olarak zaten tamamen ayrilar. tek benzeyen yerleri turk oluslari belkide hizi.
frikik oyun stili demek

okayin teknik üst derece degilmi, yaratici degil demek,
pas kalitesi demek karsilastirilamaz
nuri milli takimda, realde, liverp´l da o kaliteyi niye sergileyemedi
16 yasindan beri ayni takimda oynarsan, ayni oyuncular ve ayni sistemde tabi karsilastirilamaz
oyun kurmak zaten futbol zekasidir, acaba bizim oynumuzu senmi kuruyorsun

simdi futbol dilinlen konusalim

ikiside yavas, teknik, defansin icine giren, oyunu geriden kuran, adam eksiltebilen, en cok pas arasina girip rakibi kesen, defansin önünde oynayan oyuncular

futbol jargonunda deep lying playmaker olarak tanimlanan oyuncu türünden

gercekten ikisinide izlrdiysen ve bunu göremiyorsan kusura bakma, bu yasindan sonra futbolu bilincli izlemeyi ögrenemezsin

sorry

Samet Yildirim
07.11.2016, 00:38
Ersun Yanal`a cok kizdim ama basin toplantisinda yaptigi aciklamalar var ve malesef biz bunlari duyamadik. Emin ellerdeyiz gibi görünüyor...Iyi olacagiz.

11320

Bero da şunu anladım. Suk sağ olmaz şu an kaldiramayiz. Castillo-Yusuf aynı tip olmaz. Kalıyor sadece Castillo-Bero. Bide Zeki zaten aksiyor önüne Bero koyup yardim etmesini istiyor olabilir..

ÖmürKaradeniz61
07.11.2016, 02:17
Ersun hocaya sonuna kadar güveniyorum.Akhisar maçı dahil 4 maçtır ben oynanan oyundan son derece mutlu ve umutluyum.Trabzon camiasının efsane diye andığı halbuki kestaneden öteye gidemeyen ismini ağzıma almaktan utandığım sürüngenden daha fazla Trabzonsporda başarılı olmak istediğini görüyorum,göremesem bile hissediyorum.

Şanlı SanMarino
07.11.2016, 03:31
Hoca formsuz ancak güveniyoruz. Hala sonuna kadar yanında olacağız.

Hunk
07.11.2016, 12:51
frikik oyun stili demek

okayin teknik üst derece degilmi, yaratici degil demek,
pas kalitesi demek karsilastirilamaz
nuri milli takimda, realde, liverp´l da o kaliteyi niye sergileyemedi
16 yasindan beri ayni takimda oynarsan, ayni oyuncular ve ayni sistemde tabi karsilastirilamaz
oyun kurmak zaten futbol zekasidir, acaba bizim oynumuzu senmi kuruyorsun

simdi futbol dilinlen konusalim

ikiside yavas, teknik, defansin icine giren, oyunu geriden kuran, adam eksiltebilen, en cok pas arasina girip rakibi kesen, defansin önünde oynayan oyuncular

futbol jargonunda deep lying playmaker olarak tanimlanan oyuncu türünden

gercekten ikisinide izlrdiysen ve bunu göremiyorsan kusura bakma, bu yasindan sonra futbolu bilincli izlemeyi ögrenemezsin

sorry
Okayın tekniği üst derece öylemi? İkiside deep lying playmaker demek.. Vay be :))) 1 yaşıma daha girdim.

Okayla Nuri aynı tarz lafını gördüm. Ölsemde gam yemem . Aynen kardeş aynen

selcuk
07.11.2016, 13:27
Okayın tekniği üst derece öylemi? İkiside deep lying playmaker demek.. Vay be :))) 1 yaşıma daha girdim.

Okayla Nuri aynı tarz lafını gördüm. Ölsemde gam yemem . Aynen kardeş aynen

ne diyim
bi 10 yasina daha girersen belki anlarsin

Çağatay_
08.11.2016, 03:54
Abdullah Avcı'yı izledim.

Takımının oyununun en ince ayrıntısına kadar detaylarla birlikte işlemiş ve her şey için bir planı var, her şeyi analiz ediyor.

Umarım Ersun Yanal da aynı enerji, motivasyon ve tabii ki imkanlara sahiptir.

Rakibi analiz ederek buna çalıştığı maçlardaki başarımızı gördük. Sadece büyük maçlarda değil her takıma karşı oynanan maçlarda bu tarz maça özel tedbirleri almalıyız.

Rize maçında gereken hamleler gelse maçı almıştık. Ersun Hoca takımın formunu yükseltti, umarım kendi de iyi bir form tutar ve maç kazandırıcı hamlelerle gelir. Gelecek takviyelerle hocanın da elini güçlendirirsek iyi işler yapabilir.

artvints
08.11.2016, 04:12
Abdullah Avcı'yı izledim.

Takımının oyununun en ince ayrıntısına kadar detaylarla birlikte işlemiş ve her şey için bir planı var, her şeyi analiz ediyor.

Umarım Ersun Yanal da aynı enerji, motivasyon ve tabii ki imkanlara sahiptir.

Rakibi analiz ederek buna çalıştığı maçlardaki başarımızı gördük. Sadece büyük maçlarda değil her takıma karşı oynanan maçlarda bu tarz maça özel tedbirleri almalıyız.

Rize maçında gereken hamleler gelse maçı almıştık. Ersun Hoca takımın formunu yükseltti, umarım kendi de iyi bir form tutar ve maç kazandırıcı hamlelerle gelir. Gelecek takviyelerle hocanın da elini güçlendirirsek iyi işler yapabilir.

şöyle bir fark var. ersun hoca büyük takım çalıştırıyor. kendi oyununa daha çok odaklanmak zorunda, futbolculara bu mesajı vermek zorunda. abdullah avcı takımına hiç hamle yapmayın, rakibin eksikleri kazanmak için yeterli diyebilir. oyuncular oyunu forse etmek zorunda hissetmiyorlar. ersun hoca böyle davranamaz. bir tavır aşılamak zorunda takımına. abdullah avcı kadar rakip analizi üzerinde durmaz. bence çok büyük bir fark bu. ama bireysel olarak oyunculara rakip takımın oyuncuları ile ilgili bütün ayrıntılar anlatılmalı. kalecileri nasıl yatar forvetler bilmeli. iyi forvet bunlara kendiliğinden de çalışmalı zaten. bu atmosfer sağlanırsa başarı gelir.

ibb'deki gelişmeler yatırımlar klüp ortamı ideal düzeye gelmiş.böyle olunca herkes katkı sağlamaya çalışıyor. oyuncular da bu karakterde seçiliyor. usta'dan duyduklarım hep bu yönde sözler ama eleştiriler ucuz. sert konuşmuyormuş, ağırlığını koyamıyormuş, ruh yokmuşmuş falan filan. hep içi boş, somut birşeye karşılık gelmeyen ifadeler, kötü klişeler...

CEMEFKER
08.11.2016, 10:02
Ersun Hoca'nın takımı ne oynuyor diye birçok eleştri var medyada, burada...
Evet Ersun Hoca'nın takımları hocanın ün yaptığı ilk yıllarda ileride baskı yapan hücumu düşünen takımlar olarak tanınmıştı sonraki TS yıllarında bu iş biraz karambol futboluna döndü ve fb'nin şampiyon olduğu sezon ( ki o sezon fb'yi özellikle izledim Ersun Hoca burada ne oynacak diye) bu karambol futbolunu daha da geliştirmişti. Hücum ağırlıklı, baskın ve karambol oyunu (sonnraki dönemde İsmail ile bu karambol futbolu devam ettirildi bir önceki sezonlarda Aykut Hoca'nın yoğun pas ağırlıklı, topa sahip güzelim futbolu çöp olmuştu...)
Bizdeki bu sezona gelirsek 2 maç dışında karambole devam edildi, ancak gs maçında defans yaptığını bilen, nasıl topun arkasına geçilerek bir şablon halinde top oynanacağını gösterdi. Ortada savunma oynasa da göze hoş gelen bir uyum vardı.
bjk maçında ise geriye düşen bir takımın oyunu nasıl forse edip risk alacağını gösteren ve oyunun belli bölümlerinde bu baskıyı rakibe kabul ettiren (ki gole bakın ileride şok pres yapan 4 kişi verken geldi pozisyon ) bir takım olabileceğinin örneğini verdi Ersun Hoca.
Hoca'nın önünde 2 seçenek var bana göre :
1- Bu takımla savunma yapıp kontraya çıkan bir takım (geriye yaslı bir takım çıkar )
2- İlk yıllarında ün yaptığı ileride basan ve aldığı topları gole çeviren baskın ve hücum ağırlıklı futbol. (her zaman aklıma yatan tarz. oyunu 60-70 metre alanda oynamak yerine rakibin 2. bölgesinde 30-35 metrede oynayıp rakibi çıkarmayan, çıkan uzun topları gerideki akıllı savunmacılar ile alıp tekrar ileriye şişiren ve baskıyı orada kuran tarz)

Çağatay_
08.11.2016, 13:05
şöyle bir fark var. ersun hoca büyük takım çalıştırıyor. kendi oyununa daha çok odaklanmak zorunda, futbolculara bu mesajı vermek zorunda. abdullah avcı takımına hiç hamle yapmayın, rakibin eksikleri kazanmak için yeterli diyebilir. oyuncular oyunu forse etmek zorunda hissetmiyorlar. ersun hoca böyle davranamaz. bir tavır aşılamak zorunda takımına. abdullah avcı kadar rakip analizi üzerinde durmaz. bence çok büyük bir fark bu. ama bireysel olarak oyunculara rakip takımın oyuncuları ile ilgili bütün ayrıntılar anlatılmalı. kalecileri nasıl yatar forvetler bilmeli. iyi forvet bunlara kendiliğinden de çalışmalı zaten. bu atmosfer sağlanırsa başarı gelir.

ibb'deki gelişmeler yatırımlar klüp ortamı ideal düzeye gelmiş.böyle olunca herkes katkı sağlamaya çalışıyor. oyuncular da bu karakterde seçiliyor. usta'dan duyduklarım hep bu yönde sözler ama eleştiriler ucuz. sert konuşmuyormuş, ağırlığını koyamıyormuş, ruh yokmuşmuş falan filan. hep içi boş, somut birşeye karşılık gelmeyen ifadeler, kötü klişeler...

Geçen seneki Başakşehir için bunu söyleyebiliriz ama şu andaki Başakşehir reaksiyon verebilen ve baskı oyununu oynayabilen bir takım.

Mesela Abdullah Avcı bu önceki süreç için geçiş oyunu dedi.

Aslında tam da bizim ihtiyaç duyduğumuz bir süreç. Defans tedbirlerini ön plana alan bir geçiş oyunu oynamaya başladığımızdan beri skorlar ve iyi futbol geldi. Çünkü az gol yedikçe takım direnci arttı.

Kısacası defansı ön planda tuttuğumuz ama korkak olmayan bir oyun düzeniyle birlikte gelecekte oynamayı düşündüğümüz sürekli hücumu düşünen baskı oyununa geçişi bir arada yapabiliriz. Son haftalardaki iyi oyunu bu anlayışa bağlıyorum.

Son milli maç arasında 15 gün sonra maça çıkmıştık ve daha iyiye gitmiş bir takım vardı. Şimdi de önümüzde 16 gün var. Bu 16 günü geçen sefer olduğu gibi iyi değerlendirirsek daha da ileriye gitmiş bir takım görebiliriz.

İçeride oynayacağımız Antalya maçı sonrası 2 maç deplasmanımız var ve Adana maçı ile Trabzon'a dönüyoruz. Eğer o maça Akyazı da açılırsa 4 hafta sonunda bambaşka bir durumda olabiliriz.

CEMEFKER
10.11.2016, 16:21
Hoca'yı bu başlıkta ve başka başlıklarda yıllar önceki 3-0'lık Sivasspor yenilgisinden sonra bolca eleştirdim. Sivasspor'a yenilip şampiyonluk yarışında büyük yara alınca Beşiktaş o sezon ünlü Yusuf Şimşek transferi , M.Denizli'nin bol blöflü konuşmaları ile şampiyonluğu kazanmıştı. Bırakıp gittiği için (ki haklı sebepleri de olabilir) bir daha takımın başına gelmesini hiç istemedim. Bir önceki başarısız döneminden sonra da Hoca hakkındaki kanaatim iyice yerleşmişti olumsuz yönde.
Ancak insanların alışkanlıkları değişebilir ancak huyları değişmez. Ben Hoca'nın Bodrum kaçamağı gibi kötü alışkanlıklarını bir düzene soktuğunu düşünüyor ve futbolseverlerin alışık olduğu futbol anlayışını tekrar yaşatmasının emarelerini görüyor gibiyim bu sezon.
Bu yönde kanaat oluşmasında gs ve bjk maçları etkili oldu. Hoca ne diyor " TS ve camianın hangi futbola ihtiyacı olduğunu ve özlediğini biliyorum takımı ona göre sahaya çıkarmaya çalışıyorum, ancak bunun da bir bedeli oluyor" sözleri çok manidar Hoca'nın kafasının rahat olmadığı yönünde .
gs maçı bize özlenilen futbol dışında akılcı futbolun örnekleri ile doluydu bu beni başarı adına ümitlendirdi. bjk maçındaki geri dönüş ve takımın direnci önemliydi. takımın bu iki maçtaki saha içindeki birlikteliği (gs maçındaki toplu savunma anlayışı bjk maçındaki maçı bırakmama ve asılma isteği ) önemli sinyaller ancak bunun diğer maçlara yansıması halinde bir yerlere gelebiliriz.

Ozan Yılmaz
10.11.2016, 21:10
Takım küçük maçlara da büyük maçlarda olduğu gibi motive olamayıp ciddiyetsizlige devam ederse bu sonuçları daha çok görebiliriz. Bu konuda hepsine bire bir ciddi uyarılarda bulunulmalı. Takım kazanması gereken maçlarda çok basit hatalarla fazlaca gol yiyor. Herkes sorumluluğu başkasına bırakıyor ve mağlubiyetler geliyor. Bu sorun büyük bir zaafiyet acilen çözümlenmeli.

artvints
11.11.2016, 08:13
https://youtu.be/UDF6dR85E6c

endlessdeath
21.11.2016, 21:16
alper ulusoy hakem felan değil öylesine gelmiş pazara çıkmış maça değil okay yokuşluya faul var sarıkart görmesi gereken antalyalı futbolcuya faul yapıldı kararını veriyor yusuf erdoğan kaleciye faul yapmıyor kaleci oyuna sokmaya çalışırken topu yusufa nişanlıyor endrek vuruş veriyor kaliceye faul olarak değerlendiriyor. dame ndoye kafaya çıkıyor altı pas çizgisinde değil kaleciye faul yapmıyor faul yapıldı diye faul diyor mehmet ekici konuyu anlatıyor hakeme hakemin işine gelmediği için sallamıyor şimdi teknik direktör ersun yanal ve sporcular napsıb ben anlamadım

kanterts
21.11.2016, 22:03
yeter artik

Mert'
21.11.2016, 22:05
Git teknede takıl.

omondoles
21.11.2016, 22:27
Aptallığın en büyük kanıtı, aynı şeyleri defarlarca yapıp farklı bir sonuç almayı ummaktır.

Loading %61..

DeAgLeMaNyAq
21.11.2016, 22:37
Ersun Yanal, Türkiye'nin en hücumcu teknik direktörlerinden biri olarak isim yapsa da şu kadronun 11 haftada penaltı haricinde sadece 5 gol atabilmiş olmasının nasıl bir izahı var bilemiyorum. Deniliyor ki kadromuz çok kalitesiz. Amenna ama ligde bizden çok daha kötü takımlar nasıl daha fazla gol atabiliyor onu da sorgulamak lazım. Her şeyde kadroyu ortaya atarsak kendimizi kandırmış oluruz...

artvints
21.11.2016, 22:52
pas pas...

endlessdeath
21.11.2016, 22:54
onaziyi çıkartıp suk değişikliği intahar oldu oyun tamamen doldur boşalt oldu

sametaydin
21.11.2016, 22:54
Bu takım iyi olucak. Sabredicez ve düzelicek. Ben inanıyorum. Bugün ligde oynadığımız en iyi maçı oynadık. Skoru değiştirebilecek pozisyonlar da bulduk ancak olmadı. Ben düzeleceğini düşünüyorum.

spormania
21.11.2016, 23:00
Dusmez de kume dusse ne olur ya. Eksilir mi benim sevgim. Olene kadar Trabzonspor. Dik dur dik oyna yeter.

Fatih Çelik
21.11.2016, 23:08
Takım çok kötü. Ama futbol kimliksiz. Trabzonspor ne oynar bilen var mı? Ne oynuyor? Yarimsar pozisyon buluyoruz her maç neden? Oyun niye pozisyonu getirmiyor. Niye hurra ileri çıkıyoruz niye duruslarda hata var niye? Niye Ekici general?

Erkan SÜNGER
22.11.2016, 01:47
Yukarda bi tane foto var ersun beronun merkez oyuncusu oldugunu biliyormus ama kanatta alternatifi olmadigindan onu kanatta degerlendiriyormus? Yav hocam benim sen oynat beroyu merkezde , merkezdekiler alan açamiyo alan? Orta sahada eğer güclü kalıp ki bero ortaya gecerse eminim bundan , takim ataga daha rahat kalkar. Yetenek olarak kisitli olsada yusufa gözlerini kapatıp kosabilecek alan acarain belki. Hadi ibanezin defansi tü kaka koy o zaman castillonun yerine? Yok orda da oynayamazsa bu adami kim aldirdi kim izledi bu adami abi kim? Tamam defansta alternatifin yok zeki durica ugur veya yumlu akbaş tamam ona valla ses etmiyom berbat ama yapcak bise yok . yav yap bu orta sahayi koy sola ibanezi koy ortaya beroyu okay bero mehmet oynasin adamlar alissin birbirine koy saga yusufu koy onune ndoye u bakalim nasil futbol oynuyo takim. Ha dicenki ne olcak herkesi 5 licek mi takim o zaman. Yok inanmiyorum 5 lemez yenecegi bile garanti degil. Ama en azindan korkmam ersun kafayi mi yedi nabiyo diye. Adama para yok alabileceklerimi bunlar bana da sormadilar aldilar bu salaklari is benim ustume kalmasin diye bakin ben yapiyorum anlayin dedigini bilelim. Cildircam valla cildircam önceden babam cildirirdi ben onu sakinlestirirdim simdi ben cildiriyorum o beni sakinlestiriyo evin dengesini bozdun hoca valla sıkıntı yaratiyosun. Kendine gel bi mac 3 ye sora 5 at bi mac 6 ye sonra 7 at valla problem degil. Ama boyle umutsuz oynatma valla deli olcaz artik.

ccd6167
22.11.2016, 08:47
Sola beroyu alıp sağa yusuf u almak müthiş bir taktik deha.. Bayıldım hocalığınıza.. Akbaş müthiş bir süpürücü zaten sol kanatı iyi kullandı. Sorması ayıp idmanlar da ne yapıyorsunuz merak ediyorum.. Ciddi ciddi hocalığı unutmuşsunuz

Uğur Kalyoncu
22.11.2016, 08:50
Akbas israrindan dolayi sana yazıklar olsun hoca..

Baska söyleyecek bir sey yok.

Oğuz ZEYTİN
22.11.2016, 09:03
Zoraki evlilik bu kadar oluyor. Ama kendi istemediği sürece yönetim onu gön-de-re-mez!

"Bana borcunuz varken Lucescu'yu mu getiriyorsunuz" dedi. El mahkum gidip bununla anlaştılar. Şimdi de "Hoca konusunda istikrar şart" diye altı doldurulamayan bir bahaneyle eriyiş seyrediliyor. Çünkü kovsak adamın tazminatı kapıda bekliyor.

Ah Trabzonspor, sen bu hallere düşecek takım mıydın?

bingolts
22.11.2016, 09:59
Bas-git

ozturk
22.11.2016, 12:26
Ersun Yanal`a cok kizdim ama basin toplantisinda yaptigi aciklamalar var ve malesef biz bunlari duyamadik. Emin ellerdeyiz gibi görünüyor...Iyi olacagiz.

11320

Bero da şunu anladım. Suk sağ olmaz şu an kaldiramayiz. Castillo-Yusuf aynı tip olmaz. Kalıyor sadece Castillo-Bero. Bide Zeki zaten aksiyor önüne Bero koyup yardim etmesini istiyor olabilir..

Bıraksın şikayetlenmeyi, bahaneleri. 11 hafta oldu..

cınar#7
22.11.2016, 12:49
Zoraki evlilik bu kadar oluyor. Ama kendi istemediği sürece yönetim onu gön-de-re-mez! "Bana borcunuz varken Lucescu'yu mu getiriyorsunuz" dedi. El mahkum gidip bununla anlaştılar. Şimdi de "Hoca konusunda istikrar şart" diye altı doldurulamayan bir bahaneyle eriyiş seyrediliyor. Çünkü kovsak adamın tazminatı kapıda bekliyor. Ah Trabzonspor, sen bu hallere düşecek takım mıydın?Anlamadıgım kontrat suresi neden uzun? 1 sene olabilirdi mesela

İ. SARAL
22.11.2016, 14:02
11 haftada takım oyununda 1 gram bile ilerleme nasıl olmaz? Sadece bunu soruyorum. Bir önceki gelişinde de bir türlü takım oyununu ilerletememişti.

Ozan Yılmaz
22.11.2016, 14:22
11 maç 11 puan !!!

BERBATOV61
22.11.2016, 14:24
sabır sabır

Sefa
22.11.2016, 16:45
Takım disiplini sıfır. Vasıfsız yereller sahada ne yapıyor belli değil.. 11 haftada 1 adım ileri gidemedik bu anlayışla gidemeyiz de..

TSemih61
22.11.2016, 17:50
Sadece sunu merak ediyorum; niye ortasaha yuvarliginin oradan ceza sahasına serbest vuruş kullanmaya çalışıyoruz? Bir an kendi yarı sahamızdan bile ceza sahasına orta yapmayı deneyeceğimizi düşünmedim değil. Yani takımın tek hücum şablonu bu mudur?

11 hafta oldu hala doğru ilk 11i de sahaya sürmedi. Bana göre başarısızlığın tek sorumlusu. Takım öyle bir hale geldi ki belli bir performansı olan oyuncular bile o sınırın altında kalıyor. Eğer böyle devam etmektep inatçıysa zorlamanin manası yok yolların ayrılması yararımiza olur.

Oğuz ZEYTİN
22.11.2016, 18:26
Anlamadıgım kontrat suresi neden uzun? 1 sene olabilirdi mesela

Yeniden yapilanma vs. diyip tek yillik kontrat uygun olmazdi.

Berkan
22.11.2016, 19:34
Bazı şeyler artık hocanın elinden gelmez.. Mesela hocanın gol atması gibi ! Adam %100 lük 2 gol pozisyonu harcıyor, hakem %100 golü faul diye vermiyor. Takım 30 şut çekip gol atamıyor. Beklerden verim alması imkansız zaten. Diyebilirsiniz ibanezi neden aldırdı o zaman diye o konuyu bende merak ediyorum

Adamın elindeki kadro zaten kısıtlı daha ne kadar güzel oynatacak. İlk 11 'in 6-7 si safkan yeteneksiz zaten hoca ne yapabilir buna elindeki malzeme bu.

Ersun hocayıda yollarsak senelerdir yaptığımız hatanın aynısı olur.

Hasanu
22.11.2016, 20:22
Bazı şeyler artık hocanın elinden gelmez.. Mesela hocanın gol atması gibi ! Adam %100 lük 2 gol pozisyonu harcıyor, hakem %100 golü faul diye vermiyor. Takım 30 şut çekip gol atamıyor. Beklerden verim alması imkansız zaten. Diyebilirsiniz ibanezi neden aldırdı o zaman diye o konuyu bende merak ediyorum

Adamın elindeki kadro zaten kısıtlı daha ne kadar güzel oynatacak. İlk 11 'in 6-7 si safkan yeteneksiz zaten hoca ne yapabilir buna elindeki malzeme bu.

Ersun hocayıda yollarsak senelerdir yaptığımız hatanın aynısı olur.

Oynadığımız oyunun neyi güzel?
Galatasaray'ın oyununu beğeniyor musun?
Dünyada hangi takım 90 dakika topu rakip sahada oynuyor?
Hocanın oyununu bu takım oynayamıyorsa eldeki malzemeye göre bir anlayışla sahaya çıkmak bu kadar zor mu?

Berkan
22.11.2016, 21:17
Oynadığımız oyunun neyi güzel?
Galatasaray'ın oyununu beğeniyor musun?
Dünyada hangi takım 90 dakika topu rakip sahada oynuyor?
Hocanın oyununu bu takım oynayamıyorsa eldeki malzemeye göre bir anlayışla sahaya çıkmak bu kadar zor mu?
Trabzon insanı agresif oyunu 90 dk önde basmayı seviyor hocada haliyle buna benzer oyun oynatmaya çalışıyor... 90 dk defans yapıp her hafta 1-0 , 1-0 yensek gene hoca yerden yere vurulacak birde aldığımız galibiyetler şansa denilecek.

Maçı 90 dk izledim yani bu kadar pozisyona girip becerip bir gol atamıyorsa takım hoca ne yapabilir. Ndoye kaçırdıkları, yusufun verilmeyen golü vs. yani bi takım daha fazla pozisyona nasıl girecek. Ndoye denen yeteneksiz herif gol atamıyorsa hoca ne yapsın... En basiti bizden giden Şenol Güneş ve Mustafa Reşit Akçayın oynattığı futbola bakın bu hocalara bizde biraz daha sabredilemedi ve sonuç ortada.

Ersun hocaya en azından 2 sene verelim. Göndermek en kolayı peki yerine kim gelecek.

İlk haftada oynanan futbola bakın birde şimdiki futbola. Oyun anlamında üzerine koyuyoruz ama sonuç gene aynı sebebi ciddi anlamda yeteneksiz oyuncu grubu var takımda ve bence zamanla transferlerle bu takım daha iyi olur.

BERBATOV61
22.11.2016, 22:09
hoca değil açık ve net

artvints
23.11.2016, 23:02
ersun hocam benfica'yı izledin, tempolu oynuyorlar ama yerden kısa paslarla atağa çıkıyorlar, uzun topla olmuyor. madem bekliyoruz beklediğimize değsin.

pazarkapılı
24.11.2016, 07:05
gectigimiz hafta dört trabzonlu oyuncuyla oynadı hoca....elestiriliyor, abdulkadiri yazıcıyı oynatsa bu sefer baska acıdan elestiri alacak vs vs....
takım mac kazanmasada, türkiyede genel itibarıyla oyunu forse edebilen belkide ikinci takım yada ücüncü....
kötü sonuclara ragmen takıma güvenmesi, geldiginden beri süregelen begenirsiniz yada begenmezsiniz birbiriyle tutarlı söylemleri ve ozellikle yerlinin yerlisi oyuncuları koruması takdire değer dogrusu.... her neolursa olsun büyük cogunlugun belli etmesede bir gün bu takıma kazanma alıskanlıgı kazandıracak inancında olması sanırım kendisini takımın basında tutan en önemli faktör....

TSemih61
26.11.2016, 00:07
Onaziyi sag bek oynamaya ikna etsin. Sahaya da soyle bir kadro sursun. Al iste recete.

................................Onur.............. ...................

Onazi.........Yumlu......Durica...........Ibanez

....................Aytac.......Okay.............. .........

Guray.................Bero....................Yusu f Yazıcı

..........................Ramil................... ...................

Duruma gore Ramil kanada Ndoye forvete Guray yedege. Bu takimi yontsun dursun. Kontraatak futboluna en uygun oyuncu toplulugu budur eldeki imkanlarla.

Aytac i bu sene iyi gordum. Kesinlikle oynamayi hak ediyor yalniz biraz daha akliyla oynamasi lazim. Sari kart cok kolay goruyor.

Guray da bu sene iyi baslamisti ama mental problrmleri var. Hocanin cozmesi gerekirdi.

Yusuf Yazicidan yararlanmamakta israr etmesi hocanin en buyuk hatasi. Ust duzey bir hocanin elinde olsaydi imrenerek bakardik.

Duruma gore Yazici merkeze kaydirilip Erdogan kanada alinabilir. Yusuf bsait bir futbolcu ama hocalar dogru komutlari veremiyor. Adam gibi bi hoca getirin farki gorun. Beronun performansina bagli oynamasi.

Oyuncu grubunda sikinti yok. Aytac in yerine saglam biri lazim. Kanada da birini aldin mi tamamdir. Yumlu yerine de iyi bir sidober. Bu malzemelerdn iyi bir takim yaratamiyorsa sikinti hocadadir. Sonra ustune ekleme yaparak seneye sampiyonluga oynanabilir.

Ersun Yanal futbolu unutmus gibi davraniyor geldiginden beri. Ortalama bir hoca ustte yazdigim kadroya 4. 5. Haftadan gecis yapardi. Ersun Hoca ile buis yurumeyecek galiba. Basarisizligin tek sorumlusu bana gore hoca. Ilk yariya kadar beklemek lazim umut yoksa Ersun hocada israr etmek anlamsiz. Istikrar ile alakasi yok bunun. Tamamen yeteriszlikten gonderilmeli.

Gunumuzde oyuncular tek basina insiyatif almiyor. Tek tek ne yapacaklarin gostermek lazim. Kloppun da dedigi gibi antrernmanin gucune inanmak lazim. Tabi elde belirledigin sisteme uygun karakterde oyuncular varsa. Yusuf Guray ve Ramil yontulmaya hazjd futbolcular. Bunun icin yasin onemi yok. Ozellileri onemli olan. Neyse izleyip gorecegiz bakalim.

artvints
26.11.2016, 10:49
duran topları verimli kullanabilseydik bu kadar sıkışmazdı oyunlar. hiç gol atamadığımız gibi üstüne gol yedik.

düzgün hazırlık pası yapamadığımız için sahada kopuk bir görüntü oluşuyor. zorlama pozisyonların dönüşünde topu almak daha da zorlaşıyor. oyuncular mı yapamıyor, hoca mı hazırlık pası istemiyor, takviyeler gelince görürüz. 11 hafta geçmiş zaten, farklı bir düzene geçmez bundan sonra zor maçlar dışında.

akyazı yararlı olur, stresi rakibe yükler, bir kaç tane top tutacak, öz güvenli oyuncu alabilirsek tabi.

turgut kasap
26.11.2016, 11:52
Yıllardır söyler dururum hoca bu ülkenin en yeteneksiz hocalarından biridir getirilişi hataydı zannımca bu sefer bizi bitirmeden gitmeyecek.

bahadır2561
26.11.2016, 12:32
Yıllardır söyler dururum hoca bu ülkenin en yeteneksiz hocalarından biridir getirilişi hataydı zannımca bu sefer bizi bitirmeden gitmeyecek.

En yetenekli hocaları sayar mısınız?

redbul
26.11.2016, 13:55
ziya doğan samet aybaba tolunay ffkas hami mandıralı böyle hocalar lazım bizim taraftara kardeş bizim taraftar akıllnamz

Hunk
26.11.2016, 18:45

Senol Gunes

castillo61
26.11.2016, 19:17
ziya doğan samet aybaba tolunay ffkas hami mandıralı Ersun böyle hocalar lazım bizim taraftara kardeş bizim taraftar akıllnamz
şahane tespit
yalnız o isimlerin arasına Ersun'u da iliştirdim
malumunuz akıllanmadığımız için Ersun Yanal 3. kez geldi

pazarkapılı
27.11.2016, 07:03
baskan genclerbirligi macından sonra bes yıllık anlasmayı alıp onune sermelidir ki bu taraftar artık insanları tartısmasın, insanlar üzrinden kin kusmasın....
trabzon ve trabzonsporun artık insan kaybetme lüksü yoktur....

Ozan Yılmaz
27.11.2016, 13:58
Bugünkü maçın da kaybı halinde kalması artık çok zor. Bunu bilerek çıkarsın takımı sahaya. Tabi şöyle bir durum da var. Bu kişiliksiz, karaktersiz, isteksiz, başarısızlığa alışmış, futbolcu kadrosuyla daha çok t.d. başını yerler. Sanki bilerek isteyerek oynamıyorlar gibi. Nasılsa kendilerine bir şey olmuyor. Olan önce t.d. sonra yönetime oluyor ne yazık ki. Kurtulamadık şu çıbanlardan, kan emicilerden. Bıktık artık yeteneksiz, kabiliyetsiz, isteksiz futbolcu güruhundan. Artık bu konuda bir devrime imza atabilecek cesur yöneticilere ihtiyacımız var.

Fatih Çelik
27.11.2016, 14:08
Hocam muhtemel on bir doğruysa ciddi ciddi operasyon falan yaptığını düşüneceğim.

Ogün'
27.11.2016, 17:31
Tazminatı verin gönderin zaten onun için uğraşıyor.

Fatih Solmaz
27.11.2016, 17:38
sen git kumda oyna! hoca moca olamazsın sen!!

Emre Veli
27.11.2016, 17:48
kendinde değil.

Ogün'
27.11.2016, 17:52
8 sene çalışmaktan bahsediyordu başkan.Seneye PTT 1.ligin en çok kazanan hocası unvanını da alacak Hocam be!

Bilal Karadeniz
27.11.2016, 17:55
Sorun ersunda değil demi çok bilmiş futbol ulemaları adam resmen sabrımızı zorluyor 90. dk mustafa yumluyu oyuna alıyor

Uğur Ö.
27.11.2016, 17:55
Dalga geçer gibi birde Mustafayı aldı kepazelik resmen. Resmen tazminantını almak için çırpınıyor. Yok arkadaş bize güzel gün görmek haram.

Bilal Karadeniz
27.11.2016, 17:56
Eminim istifa etmicek kovulucak ve bu adama tazminat verilicek adamın cebini 3. kez doldurucaz haysiyetsiz şerefsizler

Timur Mikhail
27.11.2016, 17:56
Leş..

Mert'
27.11.2016, 17:57
Defol git kulüpten Yumlunu da al teknede alem yaparsınız sevgililerinle.

Tevez Apo
27.11.2016, 17:58
Lütfen istifa et. olmadı zorlama

kanterts
27.11.2016, 17:58
fenerli ersun acilen kovulmali.

Emre Çömez
27.11.2016, 17:59
olmuyor hocam.

Ozan Yılmaz
27.11.2016, 18:03
bu sonuçlara karşı istifanı sunmuyorsa art niyet aranır!

TolgaTopçu61
27.11.2016, 18:06
bu sonuçlara karşı istifanı sunmuyorsa art niyet aranır!
Bu sonuçlara karşı kovulmuyorsa art niyet aranır !!!

artvints
27.11.2016, 18:06
hücum şekli: topu şişir
defans taktiği : rakibe faul yap.

bunu mu çalışıyorsunuz üç aydır?

endlessdeath
27.11.2016, 18:08
alper ulusoy hakem felan değil öylesine gelmiş pazara çıkmış maça değil okay yokuşluya faul var sarıkart görmesi gereken antalyalı futbolcuya faul yapıldı kararını veriyor yusuf erdoğan kaleciye faul yapmıyor kaleci oyuna sokmaya çalışırken topu yusufa nişanlıyor endrek vuruş veriyor kaliceye faul olarak değerlendiriyor. dame ndoye kafaya çıkıyor altı pas çizgisinde değil kaleciye faul yapmıyor faul yapıldı diye faul diyor mehmet ekici konuyu anlatıyor hakeme hakemin işine gelmediği için sallamıyor geçen haftaki yorumum buydu

castillo61
27.11.2016, 18:09
milyonlar harcayıp dan dun top oynatır
ötesi yok

Barcelona kadrosu verseniz
Alba 2-3 hafta sonra top şişirmeye başlar
Caner'i izleyin bjkde yerden oynamayan nadir oyunculardan

endlessdeath
27.11.2016, 18:12
bu hafta ise tam bir teknik adam hatası ile berabere kaldı takım aytaç kara muhammet demir değişikliği tam bir saçmalık oldu

Sefaenes
27.11.2016, 18:13
Bilerek sabote ettiğini artık düşünüyorum rakip 10 kişi 1 oyuncu değişikliği yapıp 90 dakika da yumlu yu alması bizle alay geçmesi ya usta bunu koysun yada istifa etsin

Uğur Ö.
27.11.2016, 18:15
hücum şekli: topu şişir
defans taktiği : rakibe faul yap.

bunu mu çalışıyorsunuz üç aydır?
Yapılan iş bukadar. Yahu kanatlara seri pasla inip , ceza sahasında top dolaştırmak bukadar zormu. Ligdeki tüm takımlar bunu yapıyor. Dan dun Uğur ve Aytaç odunu ile nasıl kazanacağız.

Pshycologist41
27.11.2016, 18:19
Hiçbir mazereti olamaz. Bu takıma mayısta geldin. Takımı sen kurdun. Yaz aylarında gazetelere "scout" ekibimle oyuncu araştırırken pozları verende sensin. Bütün oyuncuları bizzat alanda sensin. Suk'un ayagına gidip ikna edende çok büyük futbolcu olduguna inandıgını söyleyende sensin. Koca bir yaz kampını takımın başında geçirende ne idüğü belirsiz takımlarla hazırlık maçı yapıp 5-6 gol barajında oynayıp milletin gözünü boyayanda sensin.

Her maç sonunda geleceğin Trabzonspor'u masalını hala yiyecek arkadaşlar varsa afiyet olsun lakin gördüğüm kadarıyla yemeyen daha fazla.

Ben evimde, bazı renktaşlar stad da sen ise yedek kulübesinde en ön sırada hep birlikte maçı izliyoruz. Senin bizden ne farkın var ?

Süslü takım elbiselerin mi ? Pekala aramızdan yakışıklı janti bir arkadaşımıza aramızda para toplayıp senin giydiğin marka takım elbise alabilir yedek kulübesine koyabiliriz en azından biliriz ki özü ruhu Trabzonspor'ludur senden daha fazla gayret sarfeder.

Ali'si Veli'si delisi bu renge gönül vermiş her bir Trabzonspor bireyi elindekiyle avucundakiyle bu kulübe birşey verirken sen hiçbirşey vermeden sadece alıyorsan, bunun üstüne maçı en güzel yerden izliyorsan "BİZ" gibi ben buna itiraz ediyorum arkadaş!!!

Manu61
27.11.2016, 18:23
Hocam ceketiniz çok güzelmiş.

Sefaenes
27.11.2016, 18:25
Ümit ozan karaktersizi korkmadan son dakikada forvet oyuna alırken sen mal yumlugu alıyorsun aloooo beynine oksijen gidiyor mu senin alooooo

bordomavi1
27.11.2016, 18:39
Bunu 3. ye getirenler sizlersiniz, şimdi istifa istiyorsunuz. Bir iki sene sonra yine istersiniz siz ama.

DeAgLeMaNyAq
27.11.2016, 18:50
Oyuncu değişiklikleri eleştirilse de takımdaki gol sıkıntısının direkt muhattabı olmadığını düşünüyorum. Malzeme olmayınca sonuç da hayal kırıklığı oluyor. Zaten sorunun Hoca olup olmadığı da ligin 2.yarısında belli olur. Bu zamana kadar istifa etmediği için ilk yarıyı onunla tamamlarız gibi duruyor. Ancak ligin ikinci yarısına da aynı şekilde başlarsak bu sefer mecburi ayrılık gerçekleşir...

TUNCAY HİÇYILMAZ
27.11.2016, 19:39
Bugüne kadar arkasında durdum. 12. Hafta gelmiş takımın ne oynadığı belli değil. Bugün uzatmalarda Mustafa'yı oyuna sokmak işin son noktasıydı. İyi bir çalıştırıcı olabilir ama teknik taktik anlamda tam anlamıyla hayal kırıklığı maalesef.

Fatih Özkan
27.11.2016, 19:42
Hücuma dair elde 4 tane "problem" olunca gol üretmek konusunda fazlasıyla sıkıntı çekiyoruz.
Yumlu'yu oyuna almayacaktın Hocam! Gerekirse gol yiyecektik ama o çapsızı oyuna almayacaktın!

cınar#7
27.11.2016, 19:43
Hala güvenin Devam. En azından bedavaya yapacak biri olsaydı maddi anlamda kayıp olmazdı. Hatta daha iyi futbol oynanırdı,bu futbol ziya doganı kıskandıdır

yazıkoldu
27.11.2016, 19:48
ersun giderse yönetim gidecek. ersun yanal bu ülkenin en iyi bir kaç hocasından biridir. 2 transfer sezonunda golcü diye alınan 3 futbolcunun (muhammet, suk ve seydaev) henüz golü yok. sadi, hami ersun bu üçüncü hoca. hocayı tartışmaya devam edin. bundan önceki yönetimde bu şekilde altına etmişti. futbol gol için oynanan bir oyundur. transfer ettiğin 3 golcü 12 maçta gol kaydına muvaffak olamamış, neyi konuşuyorsunuz yav.

pazarkapılı
27.11.2016, 19:51
taktiksel anlamda yanlıs yaptıgı birsey henüz göremedim....oyuncu secimlerinde nekadar haklı oldugunu görüyoruz maalessef....ibanez in neden oynamadıgı gibi....
sorun acık ve net kadronun yetersizliginde ne yazıkki, ha kadroyu o mu kurdu?sanmıyorum acıkcası, cünkü cogu oyuncu takıma gelmek istemedi üzülerek bunu duyuyoruz zaten birinci agızlardan....
yazıcıyı öümürü oynatsın bu sefer yine elestiriecek, elimizdeki kadroyu evirip cevirip oynatıyor malzeme bu olunca....castillo gibi umut bağlanan bir oyuncu kac haftadır sakat, ekici için ne onunla ne onsuz oluyor, kısır bir döngü var hocanın....
yine tüketim carkını calıstırmadan sabrederek inatla su duurmda oyuncu ve hoca üzerinde baskı olusturmamak bence yapılacak tek şey....

yazıkoldu
27.11.2016, 20:03
12 maçta gol atamamış forvetlere rağmen ersun yanal, mustafa yumlu, zeki, yusuf diye eleştiri getirenler hiç mi akıl yok sizde yav. nefret ettim habu futbol işinde, hakikaten midem bulanıyor. yönetim size sesleniyorum, bu kadar kadro insansınız gerekirse tek bir golcü alın, gerisi kalsın. 10 milyon euro da olsa ne yapın edin alın, bu işi temizleyin. pahalı demeyin bir golcü alın, zaten para da harcadınız ayrıca bero hariç hepsi fos çıktı. son 4 yılda 60 futbolcu hepsi, kötü olur mu? bozuk saat bile günde 2 defa doğruyu gösteriyor.

bahadır2561
27.11.2016, 20:07
İbanez-Yumlu değişikliği nedir

Ozan Yılmaz
27.11.2016, 20:19
Teknik Direktörümüz Ersun Yanal, Gençlerbirliği maçı sonrası şöyle konuştu:

"Rakip on kişiydi. Oyunun yüzde yetmiş beşinde üstünlük bizdeydi. Ancak buna rağmen oyuna, topun çizgiyi geçmesi sağlayamayan, oynayan ama skor yapamayan bir takım olarak devam ettik. Taraftarın duymak istediği şey skordur. Ama bir taraftan da şöyle bakmak gerekir: Şu anda kadromuzda yer alan oyuncuları en verimli şekilde kullanmak zorundayız. Tabii ki taraftarın arzu ettiği ve beğendiği birtakım şeyleri biz de fazlasıyla istiyoruz. Trabzonspor çok önemli bir kavşaktan geçiyor. Bunu atlatmak zorundayız. Biz gelip geçiciyiz ama Trabzonspor sonsuza kadar kalacak. Oyuncularımız da, biz de büyük sorumluluk altındayız ve bunun bilincindeyiz. Bunu bilerek bu sorumlulukları aldık. En çok ihtiyacımız olan şey bu virajı geçerken yanımızda olan destek. Aynı koşullar devam ettikçe değişen hiçbir şey olmayacak. Tabii ki taraftar haklı. Ama herkes emin olsun ki herkesin memnun olacağı bir takım gelecek, biz bunu hazırlıyoruz."

AYLARDIR HAZIRLIYOR.

İ. SARAL
27.11.2016, 20:31
100 kez yazdim taktik degismeli artik. Ileride cogalamiyoruz.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

zafer6161
27.11.2016, 20:35
taktiniz Yumlu ya sizde.adam 1 puana oynasaydi Yumlu yu 92 değil 70 lerde koyar di. son 5 dk orta sahayı gecemedik.adam baktı 1 puan da gidecek bari berabere bitsin dedi

karahanbakar
27.11.2016, 20:40
Ersun Yanal kötü bir performans gösteriyor bu doğru ancak bütün faturayı kendisine kesemeyiz. Şunu biliyoruz ki normal şartlar altında Ersun Yanal bu kadroyla kesinlikle lige başlamaz. Yani bu kadronun başına hoca olarak gelmez. Ama yönetimin yeni bir yapılanma içinde olması ve güven vermesi Ersun Yanali ikna eden şey oldu. Hoca Scout ekibiyle beraber kendisine önerilen maliyeti az oyunculardan oluşan transfer listesini kabul etti. Şu kesin ki bu liste normal şartlarda Ersun Yanal in ilk tercihi olmazdı.

Bu kadro ile başarı herseyin yolunda gitmesine bağlıydı ki transferlerin gecikmesi olumsuzlukların baslangici oldu ve devamında birçok şey yolunda gitmedi. Geldiğimiz durum da bu.

Ez cümle şunu demek istiyorum. Hoca ve yönetim güzel düşüncelerle başladılar ama gerçekleşmesi daha muhtemel senaryo gerçekleşti. Bizim gibi başı badireden kurtulmayan bir takımın bu kadro ile başarılı olması çok uzak ihtimal.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Soner Albayrak
27.11.2016, 21:28
Kafası takımda değil, sadece mesaisini doldurup parasını alıyor.

E. Okan Bülbül
27.11.2016, 21:30
Suk-Ramil ikilisiyle maça başlayıp önde basmayı neden hiç denemedin anlamıyorum seni hocam. Muhammet vitaminsizinde ne görüyorsun?

tanjugunduz
27.11.2016, 21:45
maalesef hoca takima ve oyunculara inanmiyor sonuc bu yapacak birsey yok tazminatini odeyip yolları ayiracagiz

O ruh geri gelecek

sasone
27.11.2016, 21:47
Allah aşkına her maç aynı değişiklikleri yapma,ya bir defa da Ramil'e,Yazıcıya şans ver.Yanlışlıkla birisi gol atsa taraftar sana niye oynatmadın bu adamları demeyecek,ego tatmin etmiyoruz,derdimiz Trabzonspor.

Uğur Kalyoncu
27.11.2016, 22:21
Onbaşı nin rastgele doldurmaları karşısında acaba beklerim ileri çıkma ve topu ısrarla onlarla buluşturma talimatı verdi mi merak ediyorum..

Harun CAN
27.11.2016, 22:56
TFF den hakemlerden Aziz Yıldırımdan vs vs bile daha büyük düşmanımız Ersun Yanal. Haftalardır bu taraftarla resmen t.şak geçiyorsun utanmaz insan.!

BERBATOV61
27.11.2016, 23:12
bütün Türkiye 90+ daki yumlu değişikliğindeki amacı bekliyor suktan iyi forvetse yumlu açıklasın bilelim ha suk yumludan bile kötü oynuyorsa forvette yedek kulübesine niye aldı hadi suk u gaçtim birde ramil varda kenarda çokta zor olmasın soru :)

makif61
27.11.2016, 23:40
Yönetim hoca konusunda sezon sonuna kadar ısrar ederse başarı gelir. Kısa ve net yazıyorum.

Ahmet Kara
27.11.2016, 23:40
Yönetimin yaptığı en mantıklı hamle Ersun Hoca idi. Arkasında durmalılar.

makif61
27.11.2016, 23:43
Yönetimin yaptığı en mantıklı hamle Ersun Hoca idi. Arkasında durmalılar.

Sorun trabzon insanı, taraftarın dediği ile hareket edilmemeli. Bu taraftar yoksa kulübü küme düşürtücek.

BERBATOV61
27.11.2016, 23:47
Sorun trabzon insanı, taraftarın dediği ile hareket edilmemeli. Bu taraftar yoksa kulübü küme düşürtücek.

kaptan bu takım bu güne kadar hiç 12 haftada 12 puan toplamamıştı bak taraftarı dinlemediler küme düşüyoruz atarken biraz destekli atın :)

Mert Oğuzlu61
28.11.2016, 00:13
Ersun Yanal dan önce başta Fonseca ve Sampaoli olmak üzere birçok yabancı antrenörle görüşmüşler ama hiçbiri gelmek istememiş. Bunu Nevzat Aydın söylemişti. Belkide buraya yazılıp çizilen Kurban Berdiyev e de gittiler ama gelmek istemedi. Besnik Hasi diyenlerde vardı, Legia ya gitti, kısa sürede kovuldu.

İnsanların içinde kaldıysa diye belirtmiş olalım, özellikle Fonseca ve Sampaoli yi isteyen çok insan vardı, görüşülmüş bunlarla ama gelmek istememişler. Olmuyor işte yabancının iyisini getirmek zor. Bielsa deniliyor, adam şehre gelse 1 gün sonra istifa eder gider. Zaten masaya bile oturmaz.

Daha öncede yazdım, Ersun Yanal giderse E.Sağlam, Cihat Arslan, Ünal Karaman... İyi kötü bir işe giriştik bari devre arası transferleriyle birlikte 2. devreyi bekleyelim. Olmazsa sezon sonu gider hoca, çok zor iş değil ama şimdi kovulsun istiyorsanız gelecek olan adamlar ortada, aşırı beklentilere kapılmayın. Sabredelim bide 2. devreyi bekleyelim bakalım neler olacak. Olmayacak olan şeyleri istiyorsunuz, olacak olan şeyleri konuşalım şuralarda.

Mert Acar
28.11.2016, 01:41
Maç maç düşünülüp her takım analiz edilip,ona göre taktik çalışılması lazım.Her maç paldır küldür ileri şişirme taktiği ile gol arıyoruz.Kanat beklerimiz zaten çok zayıf kenarlarda etkinlik gösteremiyoruz.Böyle gitmez bu.
En azından bu takım duran top çalışmalı.Oda yok.

hyasin61
28.11.2016, 08:21
Devre arasi transfer konusunda tum yetki Ersun Yanal'a verilirse hoca kendisini gostermek acisindan iyi bir firsat yakalamis olacak.

Fatih Özkan
28.11.2016, 08:23
Devre arasi transfer konusunda tum yetki Ersun Yanal'a verilirse hoca kendisini gostermek acisindan iyi bir firsat yakalamis olacak.

Katılıyorum.
Hocaya da güveniyorum.

Kemal Öztel
28.11.2016, 09:34
Hacıosmanoğlu olsaydı yaklaşık 5 hafta sonra bu sezonki 2.hocayı kovmuştu.Şimdiki durumumuzdan 5 puan fazlamız olurdu ama kalıcı başarı öyle gelmez.Son 3 sezonda 8 hoca gitti geldi hiç biri başarılı olamadı olamaz da.Ersun hoca da formsuz bunu kabul ediyorum ama her şeye rağmen mevcut yönetim ve hoca son bir şansı yani bu devre arası transfer dönemini hak ediyor..

AYYILDIZ
28.11.2016, 13:06
Hocaya dün sinirle istifa demiştim.Kadroya baktım tekrar özür diliyorum.

Fatih Çelik
28.11.2016, 14:39
Sorun Ersun Yanal değil diyenlere katılmıyorum. Sorunlardan biri de Ersun Yanal denebilir minimum. Takım bu kadar süreye rağmen gelişmiyorsa şapkayı öne alıp düşünmek gerekir.

Yiğit Gayretli
28.11.2016, 14:44
Sezon başından bu yana bunu kaçıncı yazışım bilmiyorum. Konsantre olamıyorsan, başka hesap güdüyorsan eğer; bırak Hoca. İstifa meraklısı falan değilim. Sevmememe rağmen ikna olabilsem sonuna kadar desteklerim. En kötü köstek olmam, olmuyorum da... Ama bu kadar olmaz yahu!

Ortalama bir teknik direktör, yanında amatör kümeden getirdiği topçusu bile otursa; 27. dakika itibariyle bir kişi eksilmiş ve yavru kedi misali köşeye sıkışmış rakibinin panik anlarını değerlendirmek için 3-4 dakika içinde oyuncu değişikliği yapar skoru yakalamaya çalışırdı. Sen ilk değişiklik için fazladan 30 dk bekledin!

Bir takımın hiç mi hücum planı, varyasyonu, bireysel becerisi olmaz. Yahu en basit işleri bile nasıl yapamaz bir oyuncu topluluğu? Üstümüzde bulunan her takımın kadrosu bizden iyi, eski, oturmuş ve kaliteli mi? Ligin tepesindeki namağlup Başakşehir kaç oyuncusunu alıp Trabzonspor'da oynatırsın Hocam?

Aklın fikrin burada değilse yorma bizi. Kendini de... Diğer türlüyse işini düzgün yap lütfen.

Sabır dedik, tamam sabır; ama sabır çabaya ve umuda istinaden gösterilir.

erolizmts
28.11.2016, 15:39
Sorun belli aslında. Bu takımın bir oyun sistemi yok. Hani bir sistemimiz var ama oyuncular çok vasat ve istenilen sonuçları bir türlü alamıyoruz desek amenna lakin öyle birşey de yok. Konyaspor'un kadrosu daha mı iyi bizden? Lakin sistemin varsa bir şekilde sonuca gidiyorsun. Bizim ne oynadığımız belli değil. Halı saha maçlarına çıkmış gibi oynuyoruz. Ama pardon bir sistemimiz iyi işliyor. Canı sıkılan faul yapabilir. Çok süper taktik. Demek ki çok çalışıyoruz bu konuda, başarılıyız vesselam.

merdeme
28.11.2016, 15:42
Üstümüzde bulunan her takımın kadrosu bizden iyi, eski, oturmuş ve kaliteli mi? Ligin tepesindeki namağlup Başakşehir kaç oyuncusunu alıp Trabzonspor'da oynatırsın Hocam?

Görüşüne saygı duyarım ve birçok noktada da katılıyorum. Fakat bu cümleye şerh düşeceğim izninle hocam:

Mossoro, Visca, genç Cengiz Ünder, bu yaşında bile EmreB, Attamah, sakatlanmazsa Mustafa Pektemek, Mahmut Tekdemir ve Yalçın bizde banko oynar.

Harun-61
28.11.2016, 15:50
Lig'in herhalde en ruhsuz takimi bizde. Adana dahi daha istekli oynuyor.

Yiğit Gayretli
28.11.2016, 15:56
Görüşüne saygı duyarım ve birçok noktada da katılıyorum. Fakat bu cümleye şerh düşeceğim izninle hocam:

Mossoro, Visca, genç Cengiz Ünder, bu yaşında bile EmreB, Attamah, sakatlanmazsa Mustafa Pektemek, Mahmut Tekdemir ve Yalçın bizde banko oynar.
Mevki mevki değerlendirdiğin zaman belki 3-4 adam sayarız beraberce. Gerisi?

Onur-Volkan= Onur

Zeki-Uğur= Zeki

Durica-Epureanu =Durica

Uğur-Yalçın= Kafa kafaya

Ferhat-Akbaş= "

Okay-Attamah= Okay

Onazi-Mahmut= Mahmut

Emre-Mehmet= Emre

Bero-Visca= Visca

Castillo-Mossoro= Castillo

N'Doye-Suk-Muhammet-Ramil (yorum yok)

Ayrıca bir de şu konu var;

http://www.ligtv.com.tr/fotogaleri/iste-ersun-yanalin-11i/?pid=1&p=1

Başakşehir'in kadrosu hemen hemen aynı geçen yıl ile... Ersun Yanal'ın tercihleri ortada.

Mehmet Öztürk
28.11.2016, 16:43
Christian Streich

Tuğrul
28.11.2016, 18:29
Sahaiçi organizasyon adına birşey görebilen öne çıksın.

Eksik kalan takıma karşı bile sayısal avantajı kullanamayan, hücum varyasyonu üretemeyen, set oyununu beceremeyen takım var.

Hani Bursaspor gibi güzel oyun olmaz ama puan tablosunda kabul edilebilir seviye olursun. Fakat o da yok.

Yahu 12 haftada 1 puan ortalama ne demek. Trabzon'dan sıradan biri takımın başında olsa bundan daha kötüsü olmazdı.

Bu tükenmişliği yaşamamızda oyun anlayışının, sistemsizliğin yanında kadro tercihleri de bizi mahvetti.

Oyuncuların doğru yerde kullanılmaması, yanlış oyuncu tercihleri vs... bu acziyetin oluşmasında rol oynayan diğer faktör oldu.

Ersun Yanal tazminatsız bırakıp gitmez gibi. Yönetimden bir hamle olmadığı sürece. Hakları için son ana kadar direnç gösterecektir.

Bu yönetim de vizyonsuz olduğu için takıma ufuk açacak, sınıf atlatacak antrenör bulamaz. Takımı Hami, Şenol, Ersun, Şota gibi kısır döngü ile yönetir.

Fatih Çelik
28.11.2016, 21:55
Mevki mevki değerlendirdiğin zaman belki 3-4 adam sayarız beraberce. Gerisi?

Onur-Volkan= Onur

Zeki-Uğur= Zeki

Durica-Epureanu =Durica

Uğur-Yalçın= Kafa kafaya

Ferhat-Akbaş= "

Okay-Attamah= Okay

Onazi-Mahmut= Mahmut

Emre-Mehmet= Emre

Bero-Visca= Visca

Castillo-Mossoro= Castillo

N'Doye-Suk-Muhammet-Ramil (yorum yok)

Ayrıca bir de şu konu var;

http://www.ligtv.com.tr/fotogaleri/iste-ersun-yanalin-11i/?pid=1&p=1

Başakşehir'in kadrosu hemen hemen aynı geçen yıl ile... Ersun Yanal'ın tercihleri ortada.

Mossoro hariç katılıyorum ama mevkisi gereği daha etkili oluyor Mossoro belki forvet arkası oynayabilise castillo da o kadar efektif olur. Yalçın Uğur'a göre daha cesur ve daha iyi pozisyon alıyor açık oyunda. Tabi Eprianu ile uyumu bunda çok etkili.

artvints
28.11.2016, 22:50
adamların taraftarı yok en güzeli o. kafalarina göre takılıyorlar. yalçın ne ya diyen kimse yok.

Murat Engin Akyüz
29.11.2016, 11:06
Sezona kim 2 kanat hücumcusu 2 bek ve 1 ofansif orta saha oyuncusu ile başlamamıza sebep olduysa sorumluluğun büyük kısmı ona aittir.

Ersun Hoca devre arasına kadar idare ederim dediyse yönetime G.Birliği maçında saha kenarındaki çıldırmaları boşunadır. Güray'dan, Zeki'den, Uğur'dan, Aytaç'tan ve son maç harici Akbaş'tan, Yumlu'dan ne verim alabileceğin aşağı yukarı ortadadır.

Ha eğer ki "hoca, devre arasına kadar idare et" denildiyse kendisine ve kendisinin istediği tipte 4 oyuncu takıma monte edilirse, hocanın aklı gerçekten buradaysa (ki G.Birliği maçını canlı izledim, ben çok tezcanlıyımdır maç izlerken, benden çok çıldırdı saha kenarında) kalsın ve çıkarsın bizi bu durumdan.

Yok hoca kendi tasarrufları ile bu kadronun bu seviyede kalmasına sebebiyet verdiyse(ki bunu düşünmek istemiyorum) zaten ısrarcı olmanın bir anlamı kalmıyor.

Tüm bunların haricinde yine G.Birliği maçı özelinde gerçekten 3-4 kritik top kaybı yapmış olmasına rağmen İbanez'de devre arasına kadar ısrar edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Kesinlikle ama kesinlikle hücumda Akbaş'ı 5'e katlar, fiziği biraz güçsüz ancak 1-2 maç sonra Akbaş kadar savunma yapabilecek duruma gelir bana göre.

Rica ediyorum Güray bir daha bu takımın formasını giymesin. 2. Mustafa Keçeli. Evet attığı şut gol olabilirdi gerçekten ancak ilk yarı ceza sahasına girerken düşürüldüğü pozisyon ve şutu dışında bırakın etkili oynamamayı takıma zararı dahi oldu. Sağ bekine yardıma hiç gelmedi, sağ bek bindirdiği zaman çizgide yerinde bile değildi çoğu zaman ne yapacağını dahi bilmiyordu, bir kere çalım denemedi bir kere dikine gidemedi, sürekli yana ve geriye paslarla oyunu yavaşlattı. Beğenmediğimiz Yusuf(kendini geliştiremediği için çok kızıyorum ona hala) ne mal olduğu 2 senede anca anlaşılabilen Erkan'dan da Güray'dan da çok daha etkili. Güray son örnek olsun artık ve şu ligden yerli oyuncu transferi rafa kalksın.

Abdülkadir için erken olabilir belki evet ama Yusuf Yazıcı'nın şu yoklukta artık rotasyonda da olsa forma giymesi lazım. Yine G. Birliği maçı özelinde konuşuyorum, Muhammed'in yerine ya da Güray'ın yerine girse daha etkili olacağı kesindi bana göre. Tabi ki oynamadan bir oyuncu konuşmak kolay diyebilirsiniz ancak şans bulmalı bu yoklukta bana göre.

Muhammed acilen kiralık verilmeli devre arası, mutlaka oynayabileceği bir takıma!

Tüm bunlar şahsi fikrimdir ve tek doğrular değildir elbette; ancak benim gözlemlediğim kadarıyla bu hamlelerin yapılması gelecek adına taraftara daha olumlu sinyaller verilmesine ve puan kayıpları olsa da takımın taraftar tarafından daha çok sahiplenilmesine vesile olacaktır diye düşünüyorum. Lütfen toparlayalım artık hocam! Lütfen toparlayalım yoksa Hacıosmanoğlu - Hekimoğlu - Tekelioğlu- Bulak- Lemi Çelik zihniyetinin devralması yakındır bayrağı...

madredeus
29.11.2016, 11:54
Ersun Yanal kalmalı.sonuna kadar israr edilmeli.Ersun Hoca her zaman başarmıştır.Devre arası transfer yetkisi hoca ya verilmeli.Bıktık artık sürekli hoca değişikliğinden.gelen emin olun Ersun Hocadan daha iyi olmayacak.

Ozan Yılmaz
29.11.2016, 12:51
Hocanın çıkıp geniş bir basın toplantısı düzenlemesi gerekiyor.

Neler olduğunu, neler olmadığını, nelerin olmasını beklediğini vb. konularda açıklamalar ve
soru-cevap bölümü ile tüm taraftarları teskin edebilecek, kafaları arındırabilecek açıklayıcı geniş bir basın toplantısı şart artık bence.

Kabuğuna çekildikçe dedikodular, spekülasyonlar artacaktır ve daha fazla yıpranacaktır.

Hunk
29.11.2016, 18:27
Eger gercekten forvet oncelik istediyse teknik direktorlugunden suphe duymaya baslayacam

Hüseyin Çümen
29.11.2016, 22:38
Eger gercekten forvet oncelik istediyse teknik direktorlugunden suphe duymaya baslayacam
Bende öncelikle forvet isterdim. Bisim takımda bekleyerek gol arayan forvetler var. Biz zaten zor posisyon buluyoruz bizim forvetimiz ekmeğini taştan çıkartacak karıştıracak ortalığı. Ndoye gibi değil zenci gibi zenci lazım bize

Fatih Çelik
29.11.2016, 23:08
12 Maç :
%25 G
%25 B
%50 M

Maç Başına puan : 1.0
Maç Başına gol : 0.58
En Golcüler Yusuf E. (2) Ogenyi Onazi(2)

Mert Acar
30.11.2016, 01:00
Ersun hocanın sisteminde kilit 3 mevki var.
Sağbek,solbek ve önlibero ... Maalasef 3ü de bizde yok.
Oyunuda kanatlardan açamadığımız için mecburen doldur boşalta başlıyoruz..Maç maç düşünüp,takımların zaaflarına uygun taktikle çıkmalıyız maçlara...En azından bu sezon..

pazarkapılı
30.11.2016, 08:47
Ersun hoca ana kurgu olarak oturtmak istedigi yapiyi izlioruz sahada; net bir sekilde...
Ancak felsefesi oturmus takimlar ana kurgusuyla mac kazanabilir, emekleme donemindeki takimlarin bu kaba yapiyla mac kazanmasi ancak mac icerisinde herseyin onceden ongorulebilir oldugu sekliyle olmasi gerekiyor.bu olmadigi icin takim mental olarak kiriliyor hemen....
Takim ana kurguyla mac kazanmasi icin onunde uzun bir yol war, ersun hoca sunu atlamamali takimlar detaylarda da mac kazanabilir, kucuk hatalarlada mac alabilir.....
Ersun hocanin sahaya surdugu dusunce uzun vadede takimi yukarilara en yukarilara cikaracak dusuncedir ama bunun icin birazda detaylarda mac kazanmayi da dusunmeli ve takimina ogretmeli....

Hunk
30.11.2016, 13:22
Bende öncelikle forvet isterdim. Bisim takımda bekleyerek gol arayan forvetler var. Biz zaten zor posisyon buluyoruz bizim forvetimiz ekmeğini taştan çıkartacak karıştıracak ortalığı. Ndoye gibi değil zenci gibi zenci lazım bize
demekki sende futbol fakirisin.

Hüseyin Çümen
30.11.2016, 13:50
demekki sende futbol fakirisin.

Biraz zenginleştirirmisin beni biraz borç bilgi ver

Hunk
30.11.2016, 14:10
Biraz zenginleştirirmisin beni biraz borç bilgi ver

Vereyim. Elinde tek sag bek senin gibi bir futbol fakiri Zeki Yavru var. 2. lig topcusu bile degil. Bu adamin alternatifi yok. Ama senin onceligin forvet

Sol bek aldin, oynatmiyorsun demekki bir sorun var. Onun yerine oynayan adam Akbas, bu da aynen 2. lig topcusu bile degil. Ve Ersun Yanalin sisteminde, bekler en cok ama cok onemli cunku top bizdeyken defans 3 leniyor ve bu bek oynayanlar on tarafa gidiyor. Bu demekki iki bekin de cok saglam olmali. SEnin iki bekine bak ? AMa sen forvet istiyorsun.

Bir tane organize atagin oldu dami forvetler kacirdi (N'Doye kazmasini katmiyorum bu denklemlere). Sen oyunu yiktinmi da karsi tarafa forvetleri sucluyorsun?

Jun'a kac kere sans verdin? Ramil'e?

Senin sag kanat oyuncun, her topu sola cekip kaleye sut atmayi kanat oyunculuk sanan Yusuf erdogan iken (ve alternatifi yok iken) sen forvet oyuncusu istiyorsun.

Bu takimin sorununun ortasaha, ozelliklede kanatlar oldugunu goremeyen futbol fakiridir. Siz ibrahimovicide getirin yine ayni sorunlari yasariz. Bu kadar basit. Hadi ogrendin bisiler

Mert Oğuzlu61
30.11.2016, 15:08
Hunk

Bjk ve Bursa 10 gol yemiş, sen 15 gol yemişsin... 5 gol fazla yemişsin...
Fener ve Gs 11 gol yemiş, sen bunlardan sadece 4 gol fazla yemişsin...
Ligin 6. sı Konya 12 gol yemiş, sen bundan sadece 3 gol fazla yemişsin...

Buna karşılık,

Bjk 24 gol atmış
Fener 28 gol atmış
Gs 18 gol atmış
Bursa 14 ve Konya 15 gol atmış

Sen sadece 7 gol üretmişsin, Avrupa liglerinde şuan en az gol atan takımsın, 1. sıradasın, rekor kırmış durumdasın. Penaltı ve frikik gollerini çıkar rakip kaleye doğru düzgün bir golün yok.

Bu tablo gösteriyor ki, çok açık şekilde forvet ihtiyacımız var. Forvet isteyenler için futbol fukarası söylemin ağır olmuş.

Takımda forvete benzer bir şey olsa sen ligin en berbat bekleri Zeki ve Akbaş a rağmen sadece forvetsizlikten kaybettiğin Karabük, Akhisar, Antalya, Rize, Gençlerbirliği maçlarından 12 puan toplamıştın. Ekle bakalım sıralamada takım kaçıncı sıraya çıkıyor. Ligin liderinin bekleri gs den kovulan Uğur ile senin kovduğun Ferhat ve Eren. Geçen senenin şampiyonunun bekleri İsmail ile Beck...

Çok net şekilde;

Forvet
10 no
Sağ açık
Sağ bek

İhtiyacımız var. Hemde acilen. Gerisini sezon sonu hallederiz. Orta sahada Onazi-Bero-Ekici-Okay bir yığın adam var oraya oyuncu alacaklarını sanmam Onazi-Bero merkeziyle sezon sonuna kadar dişimizi sıkarız, ön tarafa çok kaliteli 10 no lazım, Jaja gibi. Adrian a bile razıyım.

muratoztuurk
30.11.2016, 15:26
ERSUN YANAL İSTEDİĞİ KADROYU ASLINDA BULDU;

Trabzonspor'un gözümüzü doyurduğu iyi oynadığı maçlar;Galatasaray, Beşiktaş

Galatasaray ve Beşiktaş kadrosu karşılaştırma;

11569

Bu kadroya göre tek değişik nokta Beşiktaş maçında Castillonun maçın başlarında sakatlık nedeniyle çıkması.
Biz bu kadro yapısı ile çok iyi hırslı ve top yapabilen bir takım izledik. Beşiktaşa yenilsek bile "hakemle" onları ikinci yarı ağlattık be ağlattık.
Hocanın ellinde avucunda alternatif bir kadro veya yedek oyuncu cetveli olmadıgı için kötü sonuçlar alıyoruz bana kalırsa.
Bu da dolaylı yoldan kulübün mali yapısına kadar gidiyor.

NOT : Hoca bu kadroyu ilk defa galatasaray maçında denemiş. Geri kalan haftalarda ileride SUK ve DEMİR ikilisini değiştirip değiştirip kullanmış sonuç olarak da tabi takım hezimete uğraşmış.

++

artvints
30.11.2016, 15:34
castillo gs maçında sakatlanıp çıktı. bjk maçında oynamadı.o günden beri oynamıyor. çıkış yakalayabilirdi o dönemde. düzgün giden birşey yok zaten.

Yiğit Gayretli
30.11.2016, 15:47
Bu tarz kaos dönemlerinin en pratik çıkış yollarından biri yan top ve duran top üretkenliğidir... Biz bu konuda ligin dibinde olabiliriz.

Konya maçında Yusuf'un biraz da tesadüf sonucu attığı frikik golü haricinde skor üretemedik. Antalya ve Gençlerbirliği maçlarında onlarca yan toptan sonuç çıkmadı. Yine Antep ve Akhisar maçlarında akıllara durgunluk verecek şekilde korner vuruşlarını ve kenar ortalarını harcadık, goller kaçırdık.

Takım bu konuda bir şey çalışıyor mu merak ediyorum?

Ekici'nin idman sonlarında yaptığı bireysel idmanlar haricinde herhangi bir çabamız var mı? Maçlarda "karambole" kesilmiş toplardan fazlasını göremedik bir türlü...

Ayrıca bu yan top konusunda sadece hücumda değil savunmada da ciddi eksiklerimiz var. Özellikle rakiplerin korner atışları sırasında alan paylaşımımız rezalet. Arkaya seken/sektirilen her top kalemizde ya gol oluyor ya da büyük tehlike... Karabük ve bjk maçlarında böyle goller yedik. Yine Antalya maçında yediğimiz gol buna örnek sayılabilir. gs maçında Eren'in son dakikada direkten dönen topu, Kasımpaşa maçında Castro'nun harcadığı net pozisyon... İlk müdahaleyi yapamadığımız her yan top rakibe altın tepside sunulan gol pozisyonu demek.

Çözmek için bir şey yapılıyor mu peki? Yapılmıyorsa neden?

muratoztuurk
30.11.2016, 15:53
castillo gs maçında sakatlanıp çıktı. bjk maçında oynamadı.o günden beri oynamıyor. çıkış yakalayabilirdi o dönemde. düzgün giden birşey yok zaten.

Yazarken karıştırımışım. İşler rast gitmiyor. Gitmemesine çözüm üretecek kadro genişliğimiz yok. Olay orada zaten... Ersun Yanal Scout ekibince kurulan bir takımı denedi ilk haftalarda ama hüsranla karşılaştı. Şimdi kendi sistemini GS maçında oturtturdu ama sakatlıklar ve sarı kartlarda yanında geldi hezimete tekrar uğradı bu takım eski GS ve BJK düzenini yakaladıgında ve ufak takviyelerle yol bulacaktır.

muratoztuurk
30.11.2016, 15:57
Bu tarz kaos dönemlerinin en pratik çıkış yollarından biri yan top ve duran top üretkenliğidir... Biz bu konuda ligin dibinde olabiliriz.

Konya maçında Yusuf'un biraz da tesadüf sonucu attığı frikik golü haricinde skor üretemedik. Antalya ve Gençlerbirliği maçlarında onlarca yan toptan sonuç çıkmadı. Yine Antep ve Akhisar maçlarında akıllara durgunluk verecek şekilde korner vuruşlarını ve kenar ortalarını harcadık, goller kaçırdık.

Takım bu konuda bir şey çalışıyor mu merak ediyorum?

Ekici'nin idman sonlarında yaptığı bireysel idmanlar haricinde herhangi bir çabamız var mı? Maçlarda "karambole" kesilmiş toplardan fazlasını göremedik bir türlü...

Ayrıca bu yan top konusunda sadece hücumda değil savunmada da ciddi eksiklerimiz var. Özellikle rakiplerin korner atışları sırasında alan paylaşımımız rezalet. Arkaya seken/sektirilen her top kalemizde ya gol oluyor ya da büyük tehlike... Karabük ve bjk maçlarında böyle goller yedik. Yine Antalya maçında yediğimiz gol buna örnek sayılabilir. gs maçında Eren'in son dakikada direkten dönen topu, Kasımpaşa maçında Castro'nun harcadığı net pozisyon... İlk müdahaleyi yapamadığımız her yan top rakibe altın tepside sunulan gol pozisyonu demek.

Çözmek için bir şey yapılıyor mu peki? Yapılmıyorsa neden?
Bunu " Takım Antrenmanları ve Antrenman Analizi/Önerileri (http://forum.bordomavi.net/showthread.php/53644-Tak%C4%B1m-Antrenmanlar%C4%B1-ve-Antrenman-Analizi-%C3%96nerileri) " Başlığı altında konuştuk. Bu işim uzmanı olan Mehmet Öztğrk abimizde yardımcı oldu bilgilenmemiz açısından. Takımda bu gösterilen antrenman veya taktik çalışmalarını kendi varoluştan gelen yeteneklerine indeksleseyemeyenler sahaya dökemeyenler çok. Beceriksizler ordusu diyebiliriz.

Hunk
30.11.2016, 17:31
@Hunk (http://forum.bordomavi.net/member.php?u=47704)

Bjk ve Bursa 10 gol yemiş, sen 15 gol yemişsin... 5 gol fazla yemişsin...
Fener ve Gs 11 gol yemiş, sen bunlardan sadece 4 gol fazla yemişsin...
Ligin 6. sı Konya 12 gol yemiş, sen bundan sadece 3 gol fazla yemişsin...

Buna karşılık,

Bjk 24 gol atmış
Fener 28 gol atmış
Gs 18 gol atmış
Bursa 14 ve Konya 15 gol atmış

Sen sadece 7 gol üretmişsin, Avrupa liglerinde şuan en az gol atan takımsın, 1. sıradasın, rekor kırmış durumdasın. Penaltı ve frikik gollerini çıkar rakip kaleye doğru düzgün bir golün yok.

Bu tablo gösteriyor ki, çok açık şekilde forvet ihtiyacımız var. Forvet isteyenler için futbol fukarası söylemin ağır olmuş.

Takımda forvete benzer bir şey olsa sen ligin en berbat bekleri Zeki ve Akbaş a rağmen sadece forvetsizlikten kaybettiğin Karabük, Akhisar, Antalya, Rize, Gençlerbirliği maçlarından 12 puan toplamıştın. Ekle bakalım sıralamada takım kaçıncı sıraya çıkıyor. Ligin liderinin bekleri gs den kovulan Uğur ile senin kovduğun Ferhat ve Eren. Geçen senenin şampiyonunun bekleri İsmail ile Beck...

Çok net şekilde;

Forvet
10 no
Sağ açık
Sağ bek

İhtiyacımız var. Hemde acilen. Gerisini sezon sonu hallederiz. Orta sahada Onazi-Bero-Ekici-Okay bir yığın adam var oraya oyuncu alacaklarını sanmam Onazi-Bero merkeziyle sezon sonuna kadar dişimizi sıkarız, ön tarafa çok kaliteli 10 no lazım, Jaja gibi. Adrian a bile razıyım.
Takimin ilk sag bek, sonra sag acik, ardindan sol bek, ardindan forvet ihtiyaci vardir. Bunu goremiyosan sende futbol fakirisin

Mert Oğuzlu61
30.11.2016, 19:53
Takimin ilk sag bek, sonra sag acik, ardindan sol bek, ardindan forvet ihtiyaci vardir. Bunu goremiyosan sende futbol fakirisin

İstatistikler yukarıda, maçlar ortada, izlediysen tabii... Takımın hala gol atabilen bir forvete değil sağ beke sol beke ihtiyaç duyduğunu söylüyorsan sana daha fazlasını sunamam, kafana girmez. Girdirmeye de niyetim yok. Normal bir insan şu cevaptan sonra utanırdı, şahsen beni böyle belgelerle iğnelese birisi foruma birkaç gün girmeye utanırdım ama üye olduğumdan beri öyle bir girişim olmadı çok şükür. Ortaya kendince bir tez atmışsın, forvet lazım diyen insanlara futbol fukarası diyorsun, söylediğinin ne kadar içi boş bir şey olduğunu kanıtlarıyla sana birisi ifade ediyor ama ona verebildiğin tek cevap, önceki üyeye yaptığın gibi liseli tarzıyla, ''futbol fukarasısın'' ...

Dolu konuş arkadaşım, dolu konuş. Forum burası, elaleme hakaret edip kaçma, bir laf ediyorsun madem söylediklerini tek mesajla çürütüp atan adama karşı savun kendini ki insanlar üye adını görüp yazını okuduğunda gülüp geçmesin. Okumak istesin.

Forvet lazım değil diyebilirsin kişisel görüştür ama bu forumda hiç kimseye forvet lazım dedi diye ''futbol fakiri'' diyemezsin. Forumda kimse futbol profesörü değil, bu durum suç da değil ama cehalet kötü bir şeydir. Bunu bil. Şimdi takıl kafana göre.

Hüseyin Çümen
30.11.2016, 22:15
Vereyim. Elinde tek sag bek senin gibi bir futbol fakiri Zeki Yavru var. 2. lig topcusu bile degil. Bu adamin alternatifi yok. Ama senin onceligin forvet

Sol bek aldin, oynatmiyorsun demekki bir sorun var. Onun yerine oynayan adam Akbas, bu da aynen 2. lig topcusu bile degil. Ve Ersun Yanalin sisteminde, bekler en cok ama cok onemli cunku top bizdeyken defans 3 leniyor ve bu bek oynayanlar on tarafa gidiyor. Bu demekki iki bekin de cok saglam olmali. SEnin iki bekine bak ? AMa sen forvet istiyorsun.

Bir tane organize atagin oldu dami forvetler kacirdi (N'Doye kazmasini katmiyorum bu denklemlere). Sen oyunu yiktinmi da karsi tarafa forvetleri sucluyorsun?

Jun'a kac kere sans verdin? Ramil'e?

Senin sag kanat oyuncun, her topu sola cekip kaleye sut atmayi kanat oyunculuk sanan Yusuf erdogan iken (ve alternatifi yok iken) sen forvet oyuncusu istiyorsun.

Bu takimin sorununun ortasaha, ozelliklede kanatlar oldugunu goremeyen futbol fakiridir. Siz ibrahimovicide getirin yine ayni sorunlari yasariz. Bu kadar basit. Hadi ogrendin bisiler
Sağ bek al Trabzon şampiyon :) ben futbol zengini değilim hadi fakir olayım ama kurtuluşu sağ bekte bulacak kadar kafayı yemedim sanki benim dediğim daha mantıklı belki forvet gol atar sağ bek neler yapacakki richi rich hunk

Hüseyin Çümen
30.11.2016, 22:17
Biley diyeceğim sağ bekin nerde oynadığını biliyorsun dimi hunk bey o bölgeden bukadar büyük bir kurtuluş teçetesi yazmak alice harikalar diyarı mode

erenslash
01.12.2016, 01:00
Arkadaşlar Ersun hoca bu kadroyla gayet iyi futbol oynatıyor burada yönetime iş düşüyor kadroya gerekli takviyeleri yapmak zorunda olan yönetim.Adama düzgün malzeme versek neler yapacak.Aksini idda eden varsa futbol fakiridir.LİGİN EN İYİ HOCASI BİZDE!

Ben şampiyonluk beklemiyorum üç sene hocaya sabreetmeliyiz fakat çok düşük kaliteli oyuncuların kadromuzu işgal etmesinin mantığı yok.Olmuyor işte.

Muhammed Demir neden dikiş tutturamıyor bizde onu anlamış değilim hala elimizde tutmalıyız .Defans olayı ayrı bir rezalet o bölgye de iki stoper alınması lazım.Para olmadığı için forvete öncelik verilmiş..

erenslash
01.12.2016, 01:13
muratoztuurk Aynen katılıyorum fakat bir kaç kritik adamımız olsa stoperler + hucum bölgesinde parçalarız Ersun hoca şanssız biraz adamın elindeki kadroya bak ne yapsın ?

Kadromuz zengin değil senin de dediğin gibi zaten as oynayan adamların çoğu yedek olabilecek kapasitede.Ersun gibi bir hocan var ama kadro derinlik kaliten yok ne yapsın adam?

İlker Yazıcıoğlu
01.12.2016, 10:25
@Hunk (http://forum.bordomavi.net/member.php?u=47704)
Lütfen insanlara futbol fakiri diye hitap edip durma.
Çok itici duruyor ve hoş değil.
Herkes senin gibi düşünmek zorunda değil.
Rica ediyorum...

Hami_41
01.12.2016, 10:51
Bencede Türkiye deki en kaliteli hocalarindan birine sahibiz Fakat ruhsuz yada oz güvensiz Topçular bizde bende Ersun hocayla istikrara yanayım o şampiyonluk o özlenen Trabzonspor bu ekiple gelicek inşallah

Murathan
01.12.2016, 20:47
adamın sistemden anladığı şey tam olarak şu:
stoperleri açarak, aralarına libero koyup uzun top oynamak.
ahahahha

TolgaTopçu61
01.12.2016, 21:22
Derhal kovulmalı!
Ne taktik var, ne de futbol..
Yabancı hoca şart..

Ogün'
01.12.2016, 22:03
Olur mu kadro kötü.Sonuçta Gümüşhane Avrupa’nın en önemli kadrolarından biri.Sabır az kaldı uçuracak bizi

Murathan
01.12.2016, 22:10
ya sen..
değişikliklere bak hele.
köyüne dön.

Ogün'
01.12.2016, 22:12
Hocam be.Uçacağız az kaldı

Hasanu
01.12.2016, 22:26
Bu hocayı kimse savunmasın.Ne yapmaya çalışıyor anlayabilmiş değilim.

kanterts
01.12.2016, 22:29
bu fenerli neden kovulmaz? Illa küme mi düselim? Gerci bu baskan ve yönetim yerine en berbat Adami getirir.

İ. SARAL
01.12.2016, 22:36
Kovulmamalı, zorla istifa ettirilmeli. Bir de tazminat vermeyelim buna.

endlessdeath
01.12.2016, 22:48
Bencede Türkiye deki en kaliteli hocalarindan birine sahibiz Fakat ruhsuz yada oz güvensiz Topçular bizde bende Ersun hocayla istikrara yanayım o şampiyonluk o özlenen Trabzonspor bu ekiple gelicek inşallah
hoca kaliteli olabilir ancak kadro dışı kalması gerekn ndoye var bu adam kadroya bile sokmamak gerekiyor

Olur mu kadro kötü.Sonuçta Gümüşhane Avrupa’nın en önemli kadrolarından biri.Sabır az kaldı uçuracak bizi
hocam çok güldüm yahu :D
muratoztuurk Aynen katılıyorum fakat bir kaç kritik adamımız olsa stoperler + hucum bölgesinde parçalarız Ersun hoca şanssız biraz adamın elindeki kadroya bak ne yapsın ?
sağ bek santrafor ortasaha oyun kurucu gerekiyor
Kadromuz zengin değil senin de dediğin gibi zaten as oynayan adamların çoğu yedek olabilecek kapasitede.Ersun gibi bir hocan var ama kadro derinlik kaliten yok ne yapsın adam? haklısın renktaş

Hunk
01.12.2016, 22:50
Sağ bek al Trabzon şampiyon :) ben futbol zengini değilim hadi fakir olayım ama kurtuluşu sağ bekte bulacak kadar kafayı yemedim sanki benim dediğim daha mantıklı belki forvet gol atar sağ bek neler yapacakki richi rich hunk

Iste futbol bilgin o kadar senin. Forvet en azindan gol atar. 10 yasindaki cocuk kadar futbol bilgin var. Iyi bir sag bek dedigin, iyi ortalar, demek bindirmesi demek, topu karsi kaleye yikmak demek. onlarin sahasinda oynamak demek. iki bekin de iyi olsa boyle olur. Top bizde kaldigi surece ve oyun onlarin sahasinda oynandigi surece forvetlerin gol atma sansi cogalir. su an sorun forvetler degil. Son 5 senedir de degildi..

endlessdeath
01.12.2016, 22:54
Benim fikrim oyuncular bu kadar ruhsuz olursa teknik adam napsın eskilerden kalan gereksiz forvet ndoye gereksiz zeki yavru gereksiz mustafa yumlu gereksiz asteban

endlessdeath
01.12.2016, 22:56
ramazan övünç yusuf yazıcı kazanılması gereken topçulardı ancak hoca şans vermiyor bu ruhsuz oyuncular grubuyla oynanmaz futbolcularla

Faruk BERBER
01.12.2016, 22:57
ramazan övünç yusuf yazıcı kazanılması gereken topçulardı ancak hoca şans vermiyor bu ruhsuz oyuncular grubuyla oynanmaz futbolcularla

Ramazan Övüç ve Yusuf Yazıcı ile şuan bulunduğumuz sıralamanın altında olurduk. Bunu görmek çok da zor değil.

endlessdeath
01.12.2016, 23:00
Ramazan Övüç ve Yusuf Yazıcı ile şuan bulunduğumuz sıralamanın altında olurduk. Bunu görmek çok da zor değil. farketmez üzülmezdim milyon eurolarla alınan rezalet oyunu izlemekten iyidir

Faruk BERBER
01.12.2016, 23:03
farketmez üzülmezdim milyon eurolarla alınan rezalet oyunu izlesemde gam yemezdim

Yumlu, Zeki, Akbaş bunlar ucuz alıyor ama onlar da rezil.

Mesele para değil sahadaki oyun, o yüzden ne genç diye ne de Trabzon'lu diye birilerini çekmek zorunda değiliz, olmamalıyız da.

Ramazan Övüç TFF 1.Lig'de Eskişehirspor'da yedek bekliyor, bizde neden oynasın ? Neyi var mesela ? Sırf ucuz ve genç diye mi oynayacak ?

Yavuz Hasan
01.12.2016, 23:15
istifa etmek işin kolayı olur kaçış olur kurtuluş olur kalıp bu rezilliği temizlemesi lazım

endlessdeath
01.12.2016, 23:21
Yumlu, Zeki, Akbaş bunlar ucuz alıyor ama onlar da rezil.

Mesele para değil sahadaki oyun, o yüzden ne genç diye ne de Trabzon'lu diye birilerini çekmek zorunda değiliz, olmamalıyız da.

Ramazan Övüç TFF 1.Lig'de Eskişehirspor'da yedek bekliyor, bizde neden oynasın ? Neyi var mesela ? Sırf ucuz ve genç diye mi oynayacak ?
takıma ne kadar gereksiz ve yetersiz insan doldurmak değil benim amacım oyuncuyu oynatarak kazanırsın yedek kulübesinde oturtarak değil denersin olmazsa gönderisin kiralık veya satarsın çok da ısrar etmezsin herkes trabzonspor için çalışacak çalışmayan yollanmalı

endlessdeath
01.12.2016, 23:22
hocamız istifa etmeyecek gibi görünüyıor 2. halilodzic vakası olamasında

Hüseyin Çümen
01.12.2016, 23:30
Iste futbol bilgin o kadar senin. Forvet en azindan gol atar. 10 yasindaki cocuk kadar futbol bilgin var. Iyi bir sag bek dedigin, iyi ortalar, demek bindirmesi demek, topu karsi kaleye yikmak demek. onlarin sahasinda oynamak demek. iki bekin de iyi olsa boyle olur. Top bizde kaldigi surece ve oyun onlarin sahasinda oynandigi surece forvetlerin gol atma sansi cogalir. su an sorun forvetler degil. Son 5 senedir de degildi.. benim gutbol bilgim bukadar tamam sen nerde aldın futbol eğitimini sağ bekin bindirmeler yaptığını iyi ortala yaptığını kuzey amerikada mı öğrendin

axelman
01.12.2016, 23:32
Ne istifası? Düzeleceğiz, toparlanacağız, sabır, ara transferi bekleyin.Special One hocamızla 2036'da şampiyonluğa oynacağız az daha sabır?

endlessdeath
01.12.2016, 23:33
hakem 2 net penaltıyı vermedi futbolcular ne kadar uyumsuz oynasada hakemde bizi sevmiyordu

artvints
01.12.2016, 23:39
aytaç ile oyun kurulmaz. o ortasahayi düzeltmeden sana rahat yok. iki kişiyi tutamayıp takımı 50 metre geri koşturan defansa da ayar çekmen lazım. uyusuk forvetler var daha. pas yapmadan , defansif görevleri adam gibi yerine getirmeden sağlıklı hücum yapamaz takım. sadece bozarak koşarak olmayacak bu işler.onu da düzgün yapacak bir fiziksel kalite yok futbolcularda. pozisyonlarıni kaybedip boşluk bırakmaktan başka ise yaramiyor.

Bud Spencer
01.12.2016, 23:45
dogru basliga gecin bence:
http://forum.bordomavi.net/showthread.php/53312-Nevzat-Ayd%C4%B1n-Trabzonspor-Ba%C5%9Fkan-Yard%C4%B1mc%C4%B1s%C4%B1

kanterts
01.12.2016, 23:55
ERsun yanal da nasil suc olmaz. Dünyanin en kötü Takimi gibi oynuyoruz. Inanilmaz kötüyüz, öyle böyle degil. TRansferler de onayi vardi, olmasa Teknik Direktör degil zaten.
istemedigin Adamlari aldiysalar cek git. Ama gitmez tabi paraci. oyun zekasi olmayan yeteneksizlere güvendi. yumlu, akbas, zekinin kalmasini bu istedi demisti Usta.

pazarkapılı
02.12.2016, 07:15
inanılmaz kötü oynanan bir mac suana kadar izlemedim, hak teslimi lütfen bazı zamanlar yapılsın ne olursa olsun....aslında herseyi düzgün yapsanızda gol olmayacak gibi b,r mesaj veriyor takım bu tabiiki de saha icnde de oyucular arasında da var....
oyuncu kalitesi yetersizligi bariz belli....zaten elemede ve iskelet olusturmada bu sekilde yapılmalı, teknik direktöre sabır oyu kurgusunda inat su dönemde iki kat gerekiyor artık....

Yavuz Hasan
02.12.2016, 09:03
hakem 2 net penaltıyı vermedi futbolcular ne kadar uyumsuz oynasada hakemde bizi sevmiyordu

hocam hangi maç hatırlamıyorum ama bu tipi hatırlıyorum geçen sene de katletmişti bizi ama esas sen birde geçen sene yönettiği 1461 maçlarını izleyecektin

Süleyman50
02.12.2016, 09:20
tabiki gelinen noktada ersun yanalında suçu var ama bence kalmalı, mevcut durumda gitmesi birşeyi değiştirmez...

Murat Engin Akyüz
02.12.2016, 09:52
Öncelikle belirteyim ben de istikrardan yanayım.

Genç oyuncuların bu maçta oynamamasını anlayabiliyorum, bununla ilgili açıklama yaptı zaten kupayı hedef olarak görüyoruz ki çok doğru.

Ancak, maçı Aytaç-Okay-Onazi üçlüsü ile bitirdiğimize hala inanamıyorum hala!

Kanatsız bir oyun sistemi, 3 defansif orta saha, önlerinde ekici ve onların da önünde statik sayılabilecek 2 forvet. Oynattığın forvetleri kanatlardan beslemen gerekiyor ancak savunma arkasına koşular yapacakları bir oyun sistemiyle oynatıyorsun. Ne olursa olsun 2. yarıya başlarken Aytaç ya da Onazi'den birini çıkarıp hücumu bu yönde şekillendirmeliydi.

Dedim neyse devre geçti hadi bir gol sıkıştırır sonra farkı açarız, tabi oyuncu değişikliği de şart hala.. Kenarda Yusuf'u gördüm, dedim tamam. İbanez yanlız kalıyor. Önüne Yusuf'u alacak şimdi ve tek kanat bile olsa oradan hücum edeceğiz. Fakat o da ne? İbanez çıkıyor, Yusuf giriyor! Gel de çıldırma şimdi.

Sonuç hocada mı yönetimde mi oyuncularda mı diye tartışıyoruz haftalardır. Bu maçta suç senin hocam üzgünüm. Küçük dokunuşlarla farka gidecek maç bu hale geldi malesef. Lütfen herkes şapkasını önüne koysun artık. Neşter vurulacaksa vurulsun, futbolun basit doğrularını uygulayalım en azından lütfen!

Ozan Yılmaz
02.12.2016, 10:08
her maç sonu aynı bahanelerin arkasına sığınarak ömür geçmez!

Hasanu
02.12.2016, 11:06
Iste futbol bilgin o kadar senin. Forvet en azindan gol atar. 10 yasindaki cocuk kadar futbol bilgin var. Iyi bir sag bek dedigin, iyi ortalar, demek bindirmesi demek, topu karsi kaleye yikmak demek. onlarin sahasinda oynamak demek. iki bekin de iyi olsa boyle olur. Top bizde kaldigi surece ve oyun onlarin sahasinda oynandigi surece forvetlerin gol atma sansi cogalir. su an sorun forvetler degil. Son 5 senedir de degildi..

Bence bek ya da forvet değil de kaliteli iki kanat oyuncusuna ihtiyacımız var.Elimizdeki kanat oyuncularının hepsi kontratak futbolcusu.Dikkat ederseniz kanat oyuncularımızın en iyi yapabildiği şey koşmak.Bir tane ceza sahasına girebilen,iyi orta açabilen,al ver yapabilen kanat oyuncumuz yok.
Hal böyle olunca da forvetlerde suç buluyoruz.

Oğuz ZEYTİN
02.12.2016, 11:21
"Suk oyuna girmek istememişti. O yüzden Yumlu'yu almak zorunda kalmıştı."

Ve Suk bir sonraki maça ilk on birde başlar.

Hocanın lobisi çalışıyor da yalancının mumu üç günde sönüyor. Diğer efsunlu yalanlar da sönecek...

Ahmet Ulusoy
02.12.2016, 11:35
Hiçbir otoritesi kalmadı. Suk'un rest çekmesi doğruysa Ersun hocanın işi bitmiştir. Konu kilitlensin artık

Faruk BERBER
02.12.2016, 11:36
Suk konusu yalanlandı. Ersun hocadan bu konuda herhangi bir söylem oldu mu bu konuda ?

Hunk
02.12.2016, 12:57
Bence bek ya da forvet değil de kaliteli iki kanat oyuncusuna ihtiyacımız var.Elimizdeki kanat oyuncularının hepsi kontratak futbolcusu.Dikkat ederseniz kanat oyuncularımızın en iyi yapabildiği şey koşmak.Bir tane ceza sahasına girebilen,iyi orta açabilen,al ver yapabilen kanat oyuncumuz yok.
Hal böyle olunca da forvetlerde suç buluyoruz.

Bundan bahsediyorum iste. Beklerde Ersun Yanalin sisteminde onemli cunku top birdeyken ortasaha kanat oyunculari gibi rol aliyorlar. Dikkat ederseniz. Zaten kanat problemimiz kac senede kac forvet yedi.. Adamlar orta acmayi birak pas atamiyorlar..

Hunk
02.12.2016, 12:58
benim gutbol bilgim bukadar tamam sen nerde aldın futbol eğitimini sağ bekin bindirmeler yaptığını iyi ortala yaptığını kuzey amerikada mı öğrendin
Ya buna cevap dahi yazmayacam. Evet kardesim degistir golculerini her sene. basariya ulasirsin

Hüseyin Çümen
02.12.2016, 15:35
Ya buna cevap dahi yazmayacam. Evet kardesim degistir golculerini her sene. basariya ulasirsin

Seninde fıtbol bilgin bitti heralde artık daha fazla dayanamadı :)

Mert'
02.12.2016, 16:04
Kadro kötü eyvallah lafım yok ama nerdeyse as çıkmış takım yedek ağırlıklı Gümüşhanespor'u yenemiyorsa suçu kimde arayacağız?

Fatih Özkan
02.12.2016, 16:13
Transfer konusunda ipler artık Ersun Hoca'nın elinde mi yani ?

yorumsuz6117
03.12.2016, 00:33
trabzonspor'da yaptığı teknik direktörlük, bence gayet komik.. yani şu kısacık dönemde yaptıkları, bir td'nin yapmaması gerekenler..

bir kaç tanesini satır satır anlatalım, tabi bazılarında yönetimin de kabahati var..

- dakka 1 gol 1, imzalar atılır atılmaz, takımı tanıması gereken zamanda euro 2016'da yorumculuk peşinde koştu..
- takımda yoğun sağ bek ihtiyacı varken, bi önceki sezon kayseri'yle küme düşmemeye çalışan zeki yavru için "bana yeter" deyip sağ bek aldırmadı..
- 120 dakikalık kupa maçının 4 gün sonrasında sahaya çıkan takımda ilk ve tek oyuncu değişikliğini 89'da yaptı; maç 2-2 bitti, yenilgiden son anda kurtuldu..
- 15 günlük milli maç arasında ve takım tam da boktan giderken oyunculara 6 gün izin verdi, idman yapılan günlerin 4'ünü salon çalışmasıyla geçirdi, ara dönüşü antalyaspor gelip kendi sahasında takımın ağzına sıçtı..
- 65 dakika 10 kişi oynayan rakibe karşı gol umudu olarak ve yine 2. oyuncu değişikliği olarak yumlu'yu aldı.. takım yine yenilgiden son anda kurtuldu

bunlar 5 dakika içinde aklıma gelenler.. kesin daha fazlası var..

evet ben de bu tabloda rakip takım taraftarı olsam ben de gülerdim..

ekşisözlükten :D

pazarkapılı
03.12.2016, 09:21
top cizgiyi gecmediginde insanların sarılacagı o kadar sey oluyor ki....
bence mustafa resit akcay bir daha trabzonsporu calıstırmam gibi bir söylem neden kullandı biraz da bunu tartısalım lütfen....

Adem Akyüz'
03.12.2016, 09:40
Hayal kırıklığı. Kendini takıma vermediği çok açık.

Fatih Özkan
03.12.2016, 09:59
Şu lanet olası hakem katliamları olmasa ve çok rahat +7 puanımız daha olsa bu kadar sert eleştiri yapılır mıydı diye düşünmeden edemiyorum.

Ömer Öztürk
03.12.2016, 10:32
Takımı tekrar ayağa kaldıracağından en ufak şüphem yok

yazıkoldu
03.12.2016, 10:44
defansta zeki ve yumlu, ofansta ndoye ve suk. hocam şu takımı ligde tutarsan sen görevini en iyi şekilde yaptın demektir.

erenslash
03.12.2016, 12:08
defansta zeki ve yumlu, ofansta ndoye ve suk. hocam şu takımı ligde tutarsan sen görevini en iyi şekilde yaptın demektir.

Bak herşeyi özetliyor aynen öyle kardeşim.Ne bu sürekli hoca hoca bu takımla kimse iş yapamaz adam ne yapsın? Kadro kaliten belli moral bozukluğu da var gümüşhane maçını ölçüt almayalım hadi bakalım şöyle genel olarak kaç gol attık ligde ne kadar kolay gol yiyoruz atak gücümüz belli overall olarak baktığın zaman zaten hocanın bu durumla alakası olmadığı ortada mehmet ekici onur bir kaç alınan transfer abi 11 kişiden kaçı as arkadaşlar Ersun hocayı da as oyuncu olarak sayarım ben yumlu ve zekiden daha iyi oynar bu kesin hemen hocaya ok atıyorlar adam kaç defa geldi bize hep aynı dandik kadroyla uğraştı neden bu adama adam gibi kadro kurması için yardımcı olmuyor yönetim adam gibi

erenslash
03.12.2016, 12:12
Kadro kötü eyvallah lafım yok ama nerdeyse as çıkmış takım yedek ağırlıklı Gümüşhanespor'u yenemiyorsa suçu kimde arayacağız?

oluyor bu tarz şeyler ona bakarsan aynı kadro motivasyonla istanbul takımlarında başarılı sonuçlar aldı özel motivasyon diyelim genel olarak attığımız gol defansın yediği goller kadronun kalitesi genel performanstan anlaşılıyor zaten as kadroyu sayayayım kalite kumaş olarak onazi onur mehmet ekici hadi muhammed castillo gerisi vasat :)) 11 den çıkaralım 6 kişi eksik oynuyoruz sakat birde castillo koca trabzonun as oyuncu kalitesi beş kişi hjakjkaa şaka gibi

erenslash
03.12.2016, 12:13
trabzonspor'da yaptığı teknik direktörlük, bence gayet komik.. yani şu kısacık dönemde yaptıkları, bir td'nin yapmaması gerekenler..

bir kaç tanesini satır satır anlatalım, tabi bazılarında yönetimin de kabahati var..

- dakka 1 gol 1, imzalar atılır atılmaz, takımı tanıması gereken zamanda euro 2016'da yorumculuk peşinde koştu..
- takımda yoğun sağ bek ihtiyacı varken, bi önceki sezon kayseri'yle küme düşmemeye çalışan zeki yavru için "bana yeter" deyip sağ bek aldırmadı..
- 120 dakikalık kupa maçının 4 gün sonrasında sahaya çıkan takımda ilk ve tek oyuncu değişikliğini 89'da yaptı; maç 2-2 bitti, yenilgiden son anda kurtuldu..
- 15 günlük milli maç arasında ve takım tam da boktan giderken oyunculara 6 gün izin verdi, idman yapılan günlerin 4'ünü salon çalışmasıyla geçirdi, ara dönüşü antalyaspor gelip kendi sahasında takımın ağzına sıçtı..
- 65 dakika 10 kişi oynayan rakibe karşı gol umudu olarak ve yine 2. oyuncu değişikliği olarak yumlu'yu aldı.. takım yine yenilgiden son anda kurtuldu

bunlar 5 dakika içinde aklıma gelenler.. kesin daha fazlası var..

evet ben de bu tabloda rakip takım taraftarı olsam ben de gülerdim..

ekşisözlükten :D

koca Trabzonsporun as oyuncu kalitesi 5 kişicik :))

Fatih Çelik
03.12.2016, 13:59
Ne kadar da Luceskuvari bir teknik adam.

castillo61
04.12.2016, 11:14
koca Trabzonsporun as oyuncu kalitesi 5 kişicik :))

dostum Durica'yı da kat 6
savunduğun Ersun bey sistem oturtabilseydi Bero da çarkı çevirmeye yardım ederdi - etti 7
savunduğun Ersun bey bu takıma 6-7 ayda gram katkı vermemiştir
savunduğun Ersun beyin rakiplerinin as oyuncu sayısı da zaten 5-6'dan fazla değil
Gladbach, Schalke ile oynamıyorsun Akhisar, Rize ile oynuyorsun

oynanan rezil topu savunacak argümanların daha sağlam olmalı reis

Hunk
04.12.2016, 13:49
Senol Gunesi yerden yere vuranlari goremiyorum bu sayfada :)))

sametaydin
05.12.2016, 00:09
Benim hocaya inancım tam. Ekonomik olarak zor bir süreçteyiz. Öyle olmasa doğru düzgün futbolcu alabilirdik. Ben Ersun Yanal'ın futbolcu seçimi konusunda başarılı bir teknik adam olduğunu düşünüyorum. Scout ekibinden farklı olarak kendisinin aldırdığı iki isim Durica ve Bero. Bu iki oyuncu bana göre Trabzonsporun bu yıl yaptığı en iyi transferler. Tabi bu duyum. Kesin olduğunu bilmiyorum. Kulüp borcunu ödeyecek. Tertemiz sayfalar açacağız. Yapılanma sürecinin başındayız. Bu kulüp belki de son 10 yıldır inanılmaz paralar harcayarak her yıl zarar etti. O yükün altından kalkmaya çalışıyor şu anda kulüp. Kolay değil bu. Düzgün yapılanmayla artık eski hataları yapmayan daha istikrarlı üstüne koyarak giden bir kulüp olacağız. Bunun için herkesin destek olması ve sabretmesi gerekiyor.

amour_61
05.12.2016, 00:45
Hocam size güvenimiz tam.

Emre Veli
05.12.2016, 21:48
bugün kurduğun 18 e bakarak kahkaha atmak istiyorum. tek bir orta sahan var kadroya alabileceğin onu da almıyorsun. 85 te tel tel dökülen orta saha yerine 3 lü forvete dönüyorsun. inanamıyorum gerçekten.

DeAgLeMaNyAq
05.12.2016, 22:06
Bugün puan kaybı sonunda istifa bekleniyordu fakat kredisini uzattı. Adana maçını da kayıpsız geçersek ikinci yarıya kendini atar. İkinci yarının başlamasıyla her şey bir anda düzelir mi derseniz çok zor. Kayseri maçında oynadığımız oyunla ne hâle düştüğümüz ortada. Daha kötüsü olamazdı...

Harun-61
05.12.2016, 22:34
Hoca'yi dinledim az evvel. Mutsuz oldugu belli ama kesin olan birsey var; bu takim 6 aydir ne yapiyor hoca ???
Antramanlar'da ne isleniyor. 2.Yari 2 tane organize atagimiz yok.
Biraz sorgulayin kendinizi yahu !!!

kanterts
05.12.2016, 22:42
Kovulmali. Ne istifasi hemen kovulmali.

redbul
05.12.2016, 22:44
vay arkadaş hocanın gitmesini bekleyen bir ton adam varmış be işte bizim başarızsızlığımızın en büyük nedeni sabırsızlık adamcılık rant çıkar davası

redbul
05.12.2016, 22:45
Kovulmali. Ne istifasi hemen kovulmali.
bilader kim gelsin omuda söyle tam olsun

İ. SARAL
05.12.2016, 22:45
Duran top çalışıyor muyuz çok merak ediyorum. Ligin en rezil duran top istatistiği bizdedir herhalde.

Ahmet Kara
05.12.2016, 22:47
Bugün Ts kaybetsinde Ersun kovulsun isteyen taraftarlar vardı. Trabzonspor'un bir sorunu da içerideki İrlandalılar.

kanterts
05.12.2016, 22:48
bilader kim gelsin omuda söyle tam olsun
Ben nerden biliyim, onu Baskan ve Yönetim bilmeli. Yabanci birini getirsinler iste, yerlilerde is yok. 13 mac 15 puan 8 golü mu savunuyorsun?

redbul
05.12.2016, 22:49
Bugün Ts kaybetsinde Ersun kovulsun isteyen taraftarlar vardı. Trabzonspor'un bir sorunu da içerideki İrlandalılar.
kardeş biz bu irlandalılar yerine rantçılar kelimesinide kullanabiliriz

redbul
05.12.2016, 22:52
Ben nerden biliyim, onu Baskan ve Yönetim bilmeli. Yabanci birini getirsinler iste, yerlilerde is yok. 13 mac 15 puan 8 golü mu savunuyorsun?
kardeşim ersun yanal benim akrabam felan değil bu bir ben vahid geldi sabır dedim gitti ersun 2. kez geldi sabır dedim gitti shota geldi gitti mustafa reşit akçay geldi gitti hami geldi gitti bu liste uzar gider elde ne var kocaman bir sıfır şundan emin ol ersun gitsin başka bir hoca gelsin 3-5 maç sonra oda gitsin diye kendimizi parçalarız sıkıntı hoca değil kardeşim.

kanterts
05.12.2016, 23:00
kardeşim ersun yanal benim akrabam felan değil bu bir ben vahid geldi sabır dedim gitti ersun 2. kez geldi sabır dedim gitti shota geldi gitti mustafa reşit akçay geldi gitti hami geldi gitti bu liste uzar gider elde ne var kocaman bir sıfır şundan emin ol ersun gitsin başka bir hoca gelsin 3-5 maç sonra oda gitsin diye kendimizi parçalarız sıkıntı hoca değil kardeşim.
Abi Halilhodzici bende destekliyordum, özellikle kadrodaki sifirlar icin Trabzonspor icin yeterli degiller demesi unutulmaz.
Shota da Hakem kurbani oldu, yabanci Teknik Direktör sart. yabanciya sabir gösterilmeli, yerlilerle olmaz yapmayalim.
Bu Kadroyu o da kurdu, kurmadiysa cekip gitsin zaten. Transferler teknik direktörün istegi dogrultusunda yaparsin.

Ozan Yılmaz
05.12.2016, 23:13
Bugün kazandığını sanma hocam. O penaltı(lar) verilseydi büyük ihtimalle koltuğunda senin yerine yeller esiyordu. Ona göre!

sametaydin
06.12.2016, 02:01
Hoca değiştirmeyle bu takımın düzeleceğini hala daha düşünenler olduğunu görmek şaşırtıcı. Eğer bu mantıktan gidersek biz hiçbir zaman başaramayız. Hoca Türkiye'nin en iyi hocalarından birisidir. Bekleyeceğiz. Sadece güven, destek ve sabır gerekiyor. Kötü dönemlerden geçeceğimiz zaten tahmin edilen bir durumdu. Bunu hafifletmek gerekiyordu. Şanssızlık, hakem hataları, teknik hatalar, futbolcuların hataları vs. bir sürü olumsuz faktör bir araya geldi ve malesef az hasarla geçemiyoruz bu zorlu dönemleri. Ben eminim bu hoca kuracağı takımla çok iyi yerlere getirecek Trabzonsporu. Ne kadar sürede yapar bilemem. Ama sabredilirse yapar.

Sefa
06.12.2016, 02:03
Takım tamamiyle ne yapacağını bilmiyor tamamen doğaçlama oyun oynuyoruz. Ekici'yi basit oynaması konusunda uyarmaman Yusuf'un kafasını kaldırtamaman, Zeki'nin her açı bulduğunda şut çekmesini engelleyememen de bunlara ek..

Anladığım kadarıyla 5. haftalarda ardarda gelen kötü sonuçlarla artık sen de pes ettin gideceğin günü bekliyorsun zira bu takım hiç çalışmıyor..

muratoztuurk
09.12.2016, 19:01
İlk 11.
https://pbs.twimg.com/media/CzPwY65WQAAvuMY.jpg
https://pbs.twimg.com/media/CzPwY65WQAAvuMY.jpg

Ersun Yanal'ı desteklemeyenler kafilesi. Bir dost daha kazandınız Selamlar herkese. Ben geldim.

batuhanTs
09.12.2016, 19:28
Hakikaten yazik ediyorsun hocam 1 2 rötuş yap bari ya

Gümüshaneli61
09.12.2016, 20:57
https://twitter.com/ersunyanal/status/492654069673385984?lang=de

Evet, bencede TS'yi calistirabilecek en iyi hocadir Ersun bey. Senol Günes'i efsane sayan bir camiaya ancak Ersun gibi bir td yakisir.

tanjugunduz
09.12.2016, 21:03
Hoca değiştirmeyle bu takımın düzeleceğini hala daha düşünenler olduğunu görmek şaşırtıcı. Eğer bu mantıktan gidersek biz hiçbir zaman başaramayız. Hoca Türkiye'nin en iyi hocalarından birisidir. Bekleyeceğiz. Sadece güven, destek ve sabır gerekiyor. Kötü dönemlerden geçeceğimiz zaten tahmin edilen bir durumdu. Bunu hafifletmek gerekiyordu. Şanssızlık, hakem hataları, teknik hatalar, futbolcuların hataları vs. bir sürü olumsuz faktör bir araya geldi ve malesef az hasarla geçemiyoruz bu zorlu dönemleri. Ben eminim bu hoca kuracağı takımla çok iyi yerlere getirecek Trabzonsporu. Ne kadar sürede yapar bilemem. Ama sabredilirse yapar.
o kadar bana sabredilsin bende deneye deneye iyi bir teknik direktor olurum. bizim kizdigimiz nokta tamam oyuncu grubu kotu olabilir ama mudahele etmiyor ekiciye oyunun hizini kesme tek oyna ndoye ye kanattan oyuncu sifira inmisse 6 pasa dikine veya orta gelen yone dogru kosmasi gerektigi defans oyuncusu yan topa geldiginde orta sahanin yanasmasi daha onlarca sayabilirim bu soylediklerimin yetenekle alakasi yok teknik.direktor mudahalesi yok neyse ersun mersun farketmez her gelen bize eziyet cektirmeye geliyir uste paramizi alip gidiyor duzen boyle yapacak birsey yok.

O ruh geri gelecek

İ. SARAL
09.12.2016, 22:11
İlk yarı sürdüğü takım tam skandaldı. Hele ki aynı diziliş Gümüşhanespor'u bile açamamışken. Kimin nerede oynadığı belli değildi, 2.yarı doğruyu buldu. Duran top konusu yine sıkıntı. Ne defansta ne ofansta hiç etkili değiliz.

Yiğit Gayretli
09.12.2016, 22:33
Ersun Yanal "Trabzonspor bir süreç içerisinde 60 oyuncuyla yollarını ayırdı ve bana göre 4 transferle yoluna devam ediyor..."

Ne demek bu? Neyin mesajı verilmeye çalışılıyor?

Aydın Tiryaki
09.12.2016, 22:48
Ersun Yanal "Trabzonspor bir süreç içerisinde 60 oyuncuyla yollarını ayırdı ve bana göre 4 transferle yoluna devam ediyor..."

Ne demek bu? Neyin mesajı verilmeye çalışılıyor?

4 transfee yapıldı söylemiyle Durica,Bero,Onazi ve Castillo'yu kastediyor bence. Eğer kendisinin diğer transferlerde bir onayı veya katkısı yoksa sonuna kadar da haklı.

DeAgLeMaNyAq
09.12.2016, 23:02
4 oyuncu ismini birkaç hafta önce de söylemişti. Sadece bu oyuncuları kullanabiliyoruz dedi. Haksız da sayılmaz Ibanez, Sheidayev ve Suk'dan faydalanamadık. Ibanez haricinde de ben net bir transfer yanlışlığı göremiyorum. Sheidayev potansiyel transferiydi tutmasa da zarara sokmaz. Suk sadece bu sezon için zarar yazılabilecek bir transfer. Ama Ibanez'in 3 yıllık 3.5 milyon euro garanti ücreti var üstüne 1.5 milyon euro da bonservis ödememizle 5 milyon euroluk bir açık sözkonusu. Elden çıkarabilirsek zarardan kurtulmuş oluruz...

Fatih Çelik
10.12.2016, 17:42
Şifreli mesajlar vermek olmuyor hocam yakışmıyor. Bir çiçekle bahar gelmez Basaksehir ve fb maclarindaki "oyun" ile bir ışık bekliyoruz.

artvints
10.12.2016, 17:47
4 oyuncu ismini birkaç hafta önce de söylemişti. Sadece bu oyuncuları kullanabiliyoruz dedi. Haksız da sayılmaz Ibanez, Sheidayev ve Suk'dan faydalanamadık. Ibanez haricinde de ben net bir transfer yanlışlığı göremiyorum. Sheidayev potansiyel transferiydi tutmasa da zarara sokmaz. Suk sadece bu sezon için zarar yazılabilecek bir transfer. Ama Ibanez'in 3 yıllık 3.5 milyon euro garanti ücreti var üstüne 1.5 milyon euro da bonservis ödememizle 5 milyon euroluk bir açık sözkonusu. Elden çıkarabilirsek zarardan kurtulmuş oluruz...
ibanez'in maaşı o kadar yüksek değildi yanlış olmasın?

Fatih Çelik
10.12.2016, 17:50
ibanez'in maaşı o kadar yüksek değildi yanlış olmasın?

2.850.000 garanti ücret
1.4 M bonservis.

artvints
10.12.2016, 17:53
2.850.000 garanti ücret
1.4 M bonservis.
en kısa zamanda köyüne dönmeli o zaman.

Fatih Çelik
10.12.2016, 17:55
en kısa zamanda köyüne dönmeli o zaman.

Bu sene 850 bin alıyor 1.4 bonservis ödedik. Devre arası elden cikarsa çok zarar etmeyiz. Hatta kar bile mümkün az biraz.

Hakan
10.12.2016, 18:14
Ibanez Kızılyıldız istatikleriyle bi transfer daha yapar.

Sefa
15.12.2016, 05:19
Takım disiplini diye bir şey yok takımda sistem de yok. Takımın amacı gol atmak ama nasıl atması gerektiğini takımda bilen yok. Gol yememeyi bir şekil çözdük en azından 3-0 4-0 gibi skorları artık görmüyoruz bu da bir şey nasipse sezon sonuna doğru gol atmayı da çözeriz..

Disiplin olayı gerçekten önemli. Zeki denen adam her maç alakasız yerden şut çekiyor kimse bir şey demiyor. Yumlu bugün rakip ceza alanında ver kaç yapmaya çalışıp yine yere yığılınca dönüşte gol yiyorduk.

Öz evlat çetesine söz geçirmek bir yana kendi halinizde takılın moduna alınmış. Yerlerine transfer yapılır umarım yoksa çok farklı şeyler düşüneceğim.

pazarkapılı
15.12.2016, 09:19
Psikoloji ile alakali olan problemler daha buyuk ve traatik oluyor....oncelikle yerlinin yerlisi yada hata yapan oyuncularda olusan tablo bu....
Yerlinin yerlisi oyuncularin buna ragmen gayreti gercekten takdire deger, gercekten....
Oyuncu sahada hata yapmasinin problem olmayacagini hissederek oynamali diyor klopp, teknik yonetim bu anlamda herne olursa olsun biraz daha kafa yormali....
Artik oyuncu kazanmaliyiz oyuncu kaybedip kusturerek bu is olmuyor....

Mert'
17.12.2016, 17:33
Adamda gol yemeden oyuncu değişmeme fetişi var.

Hasanu
17.12.2016, 17:42
Bir Gençlerbirliği bile olamadık.Adamlar Başakşehir'e 1 tane pozisyon vermedi.Hayır bu takım zaten gol özürlüsü,hala ileride basacağım diye arkayı bu kadar boş bırakmak nedir Allah aşkına?Takım gol atamıyor zaten bari defansta sağlam durup kontrayla felan belki bir golle kazanabiliriz.

omondoles
17.12.2016, 18:00
Takımı bugün kötü bulmadım ama takım 60'tan sonra yürüyor. Bunun sorumlusu ben değilim her halde!

Loading %61..

Hasanu
17.12.2016, 18:16
Ersun kadronun yetersiz olduğunu sürekli söylüyor.Kardeşim takımın yetersiz olduğunu 6.haftadan itibaren zaten her hafta söylüyorsun.Madem kadro yetersiz o zaman rakibe göre oynamak bu kadar mı zor?Hayır geçen senenin şampiyonunu da bu senenin şampiyonunu da gördük.Bu iki takımın şampiyonluğa oynadığı yerde bu takım ilk üçe elini kolunu sallayarak girer.Yapmayın ligin kalitesi belli.Kusura bakmayın da bu ligde dengeli bir oyunla her şeyi yapabilirsin.

Doğukan Uçan
17.12.2016, 18:19
2 haftadır hakemler olmasa bu takım lig sonuncusuydu. ersun istifa etmeli. takım çöp ama bu kadar kötü olamaz.

Hunk
17.12.2016, 18:20
Topla en iyi hasir nesir alan oyunculari en az topla bulusturucak yerlerde oynatirsan, senin futbol adamligini degil zekani sorgularim. N'Doye israrina deginmiyorum bile

esra61
17.12.2016, 18:46
Hocam tam olarak sıkıntın ne?
Nedir yani gol yemeden oyuncu değişmeme ısrarın,
Nedir yani Ndoye ısrarı.....sorularım uzayıp gidecekde sen sıkıntıyı anlat hele?

omondoles
17.12.2016, 19:29
Hakikaten neden oyuncuyu geç değiştiriyorsun? Neden oyuncu değişme hakkını kullanmıyorsun? Niyetin takımdan kovulmaksa boşuna beklemeyelim. Al tazminatını da yolumuza bakalım.

Loading %61..

Hunk
17.12.2016, 20:05
Ekici - Onazi Yada Okay, onlerinde Bero. Sol Bek'e Yusuf'u monte ediceksin. Bu kadar basit

artvints
17.12.2016, 20:21
yeni yardımcı alsın. kasımpaşa'nın hocası daha iyi yardımcı hocalık yapıyordu zamanında diye sallamak istiyorum. ama ben yardımcı hoca olsam üçüncü değişikliği yaptırırdım en azından.

Mert Oğuzlu61
17.12.2016, 20:35
Kadro yetersiz, tamam eksikler var ve transfer lazım ama takımın en iyi kanat oyuncusu deplasmanda neden gol yenilene kadar şans bulamaz ? Başakşehir golü attıktan sonra Castillo yu soksan neye yarar, 2. yarının başlarında çok boşluk bıraktılar o alanları Castillo değerlendirebilirdi.

Maçı birlikte izlediğim bjk li arkadaşım bile ''sizde kanatta kim oynuyor ki bunu yedek bırakıyorsunuz, daha iyisi mi var?'' ve ''Bero hangi mevkide oynuyor?'' diye maç boyunca kafamı ütüledi, adama mantıklı cevaplar veremedim.

Zaten yokluk içindeyiz bide en iyi kanat Castillo yu kulübede oturtup merkez orta sahayı sol açık oynatmak gibi istikrarsızlık dışında hiçbir şey vaad etmeyen hamlelerden uzak durman lazım. İbanez konusunda Nevzat Aydın ile kavgalı olduğunuz açık şekilde ortada onu kestin attın ama bide Castillo üzerinden mesaj vermeye kalkma hocam, 3.5m euro saydık aldık adamın bölgesinde orta saha oyuncusu oynatıyoruz, işin ilginci o da yeni transfer. Yarın Cafu ve Tosic de gelip kulübede oturacaksa sıkıntı büyük.

doktor
17.12.2016, 20:40
Bence birakip gitse bisey kaybetmeyiz

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kanterts
17.12.2016, 20:47
Bu korkak bizi kücük Takim falan zannediyor galiba, burasi genclerbirligi degil. Castillo nasil oynamaz su Takimda.
Birde sürekli birseyler salliyor. Sanki her mac sanssiz goller kaciriyoruz gibi konusuyor. biz pozisyon üretmiyoruz, dogru düzgün orta, sut, pas organizasyonu yok yok yok.

Uğur Kalyoncu
17.12.2016, 21:39
Castillo yu hamle oyuncusu olarak kullanmasi tamam.

Neden 60 da oyuna almiyorsun..

Neden golden sonra Akbas Ibanez degisikligi yapmıyorsun.

Bero bangir bangir kart göreceğim diye bagirirken neden cikarmiyosun..

Sabrimizi mi siniyosun hoca anlayamadim.

Ozan Yılmaz
17.12.2016, 23:34
Tam bir korkak olduğunu kanıtladın. 1-0 yenilince başarılı mı oldun şimdi?

Sefa
18.12.2016, 00:43
Artık tek beklentinin kovulmak olduğunu düşünüyorum. Takımda gelişim sıfır..

pazarkapılı
18.12.2016, 13:51
gs macı kazanılınca yapılacak elestiriler bu maca saklanmıs yada isim vermeyelim herhangi mac diyelim....
insanların yaptıgı işlere öncelikle saygı duymak gerekiyor bunun sabırlada ilgisi yok....
oyuncu yetersizligi gercekten üst düzeye tırmanmıs durumda, bu durumda oyuncu degiştirmesi gerekliligi elestirisi belki mac mac degil, genel performans anlamında yapılırsa dikkate deger olabilir diye düsünüyorum....zaten bu elestirilerden -mac ortada- yorumu cıkarki bu da cok büyük bir problem olarak yansıtılmamalı....
sorunun iki üc transfer problemi olmadıgını anlamak için hoca degiştirmeye gerek olmamalı....

erenslash
18.12.2016, 20:56
Abi Ersun hocaya üzülüyorum adamın elindeki kadro o kadar kötü ki en iyisini yapmaya çalışıyor.üç veya dört sağlam takviyeyle( a kalite olmak şartıyla) ikinci yarı iyi oynarız.

Emre Veli
18.12.2016, 22:23
Fenerbahçe maçını nolur kazan... Ne yap et, kazan. Kafanı çalıştır, maçla birlikte her şeyi kazan.

Bilall61
18.12.2016, 22:52
Ersun Hoca bazı tespitler yapmış.
-Ndoye'nin ceza sahasında çok yalnız kaldığını,
-Ndoye ile ceza sahası içine girecek futbolcunun ekici olmadığını tespit etmiş.
Buna da kendine göre bir çözüm bulmuş.Okay'ı sol iç oynatıp ceza sahasına gelen toplarda Ndoye ile birlikte ceza sahasına ikinci forvet olarak sokmak olmuş.Bu bulduğu çözüm ilerleyen haftalarda neticesini gösterecektir.En azından bu çözüm rakip stoperleri daha çok yıpratacaktır.

M. Fatih ALEMDAR
19.12.2016, 20:24
HocAm ne oldu sAna söyle hele bir.
Nerde senin o yırtıcı takımların, oyuna müdahalelerin vs.
Bir titre kendine gel sende hocAm lütfen.
Sana hala daha güveniyorum.

erolizmts
20.12.2016, 12:00
İyi bir oyun sistemin varsa, kadron vasat futbolculardan oluşsa da belli bir başarı seviyesine yükselirsin > İbb, Osmanlı, Konyaspor örnekleri gibi.

Eğer bir oyun sistemin yoksa, allahını seven defansa gelsin, allahını seven hücuma çıksın kafasıyla oynatıyorsan takımı 4-5 iyi takviyeyle de bir cacık yapamazsın. Ersun önce takıma ne oynatıyor veya ne oynatacak ona bir karar versin. Aksi halde transferlerle de hayal kırıklığı yaşayabiliriz.

muratoztuurk
22.12.2016, 22:44
Güzel konuşmuş. Fener sorulunca gereksiz yere telaş yapmış.

https://www.youtube.com/watch?v=MYMm_9KjSSs

kanterts
22.12.2016, 23:20
Adam hala yumlu, zeki akbas diyor..... ikinci devre de böyle rezil sonuclar alirsa gönderilmeli.

sasone
23.12.2016, 17:59
Güzel konuşmuş. Fener sorulunca gereksiz yere telaş yapmış.

https://www.youtube.com/watch?v=MYMm_9KjSSs

Gerçekten özellikle alt yapıdan oynattığımız futbolcularla ilgili kısım ders niteliğinde,çok şeyini eleştirsem de bu konuda hakkını teslim etmeliyiz.
İnşallah Hocanın açıklamalarının o kısmını her Trabzonsporlu kavrar ve alt yapımızın bizim tek kurtuluş yolumuz olduğu gerçeğini anlar.