PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ersun Yanal | Teknik Direktör

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

Ibrahim Gaygusuz
06.08.2016, 11:51
Son mac sonu roportaji benim icin yeterli.

O bizleri mutlu etmek istiyor, bunada epey emek vermis belli.

M.S.SOFU
07.08.2016, 19:29
umarım ilk maçları kaybedince taraftarlar yuhalamaya başlamaz
eğer ersun hoca giderse artık trabzona getirecek kaliteli hoca kalmayacak
yine abuk subuk bir döngü içine gireceğiz
hami gelecek,fatih tekke gelecek vs. vs.
sonra yabancı hoca gelecek
o da en fazla yarım döne filan dayanır
sonra bi daha filan
artık bu sene trabzonspor taraftarının son şansı
ya sabredip büyük oynayacağız
ya küçük düşünüp yine ilk mağlubiyette herkese küfür edeceğiz

Kemal Öztel
07.08.2016, 19:30
Hocanın yuzu guluyor ve takıma da yansıdı bu..Tam destek

Hüseyin Çümen
08.08.2016, 22:25
beni korkutan takım iyi başlangıç yapacak taraftar motive olacak puan kaybından sonra homurtular başlayacak. o yüzden yarışı biraz geriden takip etsek diyesi geliyor insanın. Ersun hoca bizi şaha kaldırır

esra61
08.08.2016, 22:50
Sabır adı ile çıkılan bu yolda size guvenim tam hocam.
İnşallah her şey istediğiniz gibi,umar her ey beklediğimiz gibi ilerler.
Şimdiden bu uzun süreçte başarılar...

Şanlı SanMarino
09.08.2016, 03:50
Devre arası kritik, çok kritik

Zaten başta baya fırtına gibi gider

kopeli
09.08.2016, 09:01
hocam sağlamından bir adet santrafor aldır santrafor.

Ahmet Kuru
09.08.2016, 09:12
takımın başına gelmesine çok sevinmiştim. Hazırlık maçları ölçü değildir elbette ama en azından 4-5 pas yapabilecek bir kıvama geldi takım. bizim için zor bir şey ama sabırlı olabilirsek eğer Ersun Hoca başarılı olamama gibi bir durum yok.

ÖmürKaradeniz61
09.08.2016, 09:52
Hazırlık maçı ölçü değildir fakat en azından takımın ne olduğu anlaşılır.Böyle genç bir kadroyu zaten birtek Ersun hoca harmanlayabilirdi.Ersun hoca birdaha gönderilirse gelmez,basın toplantılarından belli adam bu camiada başarılı olmak istiyor en az bizler kadar bu takımı seviyor sayıyor.Bu sene öyle bir durumdayızki üstüste 5-6 maç galibiyette bize yaramaz mağlubiyette.Seri galibiyetler alırsak camiamız havaya girer konulan 4.lük hedefi biranda kaybolur buda konulan hedefi sekteye uğratır.

selcuk
09.08.2016, 10:40
ilk havalimanda verilen bukette bayaga sasirmisti, yazmisdim zaten
oda bayaga isindi zamanlan
özellikle barisi cok calistiriyor mac sonlari, yine bu adam nereye kayip oldu diyip tesislerde pesinden kosmasi tam parodi

İbrahim CİHAN
09.08.2016, 19:35
Ersun Hocayı çok istekli görüyorum. Sakal falan da karizma olmuş. Inşallah olacak hocam.

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

endlessdeath
09.08.2016, 21:44
umarım ilk maçları kaybedince taraftarlar yuhalamaya başlamaz
eğer ersun hoca giderse artık trabzona getirecek kaliteli hoca kalmayacak
yine abuk subuk bir döngü içine gireceğiz
hami gelecek,fatih tekke gelecek vs. vs.
sonra yabancı hoca gelecek
o da en fazla yarım döne filan dayanır
sonra bi daha filan
artık bu sene trabzonspor taraftarının son şansı
ya sabredip büyük oynayacağız
ya küçük düşünüp yine ilk mağlubiyette herkese küfür edeceğiz
Hoca kendisi zaten koşan takım kuruyor sonra b,rb,r,ne uyum sağlayan takım kuracak ancak buna bizim taraftarımız alışık değil

endlessdeath
09.08.2016, 21:45
cavanda çok mu disiplinsizdi çok kaliteli bir sağ bek gitti yerine kim gelecek anlamadım

jairzinho
10.08.2016, 03:39
hoca ndoye dan sağ açık yaratmaktan vazgeç.olmaz o iş.

artvints
10.08.2016, 07:39
hemen gol bulalım hücum yapalım anlayışı bazen kaosa, organize olamamaya sebep oluyor. mesela sol arkada pres yerken ne zaman çıkaracağız topu buradan ve gol atacağız anlayışı mental kopukluk yaratıyor.oyunun her saniyesine ayrı ayrı konsantre olmak lazım. pres kadar ritimli pas yapmak da önemli. onu yapamadığın zaman rakibin direncini kıramıyorsun. genç oyuncular da çabuk kopuyor oyundan. bunlar önceki seneleri kapsayan genel eleştiriler. bu sorunları kaliteli oyuncu ile aşabilir ancak. çünkü zor bir oyun oynatıyor. her saniye pres yapıp üstüne doğru pası atmak hem mental hem fiziksel kalite gerektirir. bunları göz önüne alırsak 3, 4 sene kalmalı ki, her transfer dönemi bütçesi ile 1 veya 2 kaliteli oyuncu alarak takımı mükemmelleştirsin. yapbozla olacak işler değil.

endlessdeath
10.08.2016, 19:54
Muhammet Demir. (http://www.fotomac.com.tr/trabzonspor/2016/08/10/firtinaya-rakip-yok)
Ramil Sheidaev
Dame N'Doye
Hyun-Jun Suk
Óscar René Cardozo
şuan elimizdeki forvet gücü bu cardozo giderse kimi oynatacak hoca ben bunu anlamadım kaliteli santrafor gerekir cardozo giderse eğer

endlessdeath
12.08.2016, 23:50
Sabır adı ile çıkılan bu yolda size guvenim tam hocam.
İnşallah her şey istediğiniz gibi,umar her ey beklediğimiz gibi ilerler.
Şimdiden bu uzun süreçte başarılar...
taraftarımız bu sezonu hazırlık sezonu olarak görmeli oyuncular ve kadro torurusa bu sezon esteklersek sıkıntı olmaz Allahın izniyle

jairzinho
13.08.2016, 00:01
hoca kadroyu veriyom bak.kimseye yapmam bu kıyağı.

onur

transfer-akbaş-durica-ibanez
ekici-onazi--okay---castillo
------bero--yusuferdoğan---

4-4-2 iyidir hoca

jairzinho
13.08.2016, 00:05
hocam son lig provasında ekiciyi kesmişsin.büyük yanlış.takımın beyni an itibariyle.ekiciyi düşünmüyor musun ilk 11 de???

hocam sezonu devamlı denemeler kadro değişiklikleri ile mi geçireceksin.bu büyük kayıp olur.bir an evvel ilk 11 i belirle ve devamlı oynat.alışsınlar birbirlerine

artvints
13.08.2016, 13:30
kadro mühendisliği biraz da süreç içinde olur.ilk hamlesinde hemen on ikiden vuruş beklememek lazım.transferleri yapacak, sahaya bir takım çıkaracak sonra gelişimini takip edecek ve eksikleri giderecek.özellikle genç oyuncularla bu işi yapıyorsan daha da fazla süre lazım. transferle bitmiyor iş yani. ilk gelişinde bu şansı vermedik. çok isabetli transfer yapması adamın suçu oldu. devre arasında istediği yusuf'u da almadık.adama kurduğu takıma müdahale şansı vermedik yani. bu şımarıklıktan, gereksiz öz güvenden, acelecilikten bazen tiksiniyorum.

Hasanu
13.08.2016, 14:37
Bence bu maçta 2.yarıdaki değişiklikler hocanın bu maça sadece bir hazırlık maçı gözüyle baktığının göstergesi.Yani deneme yanılma yoluyla en doğruyu bulma çabası.

ÖmürKaradeniz61
13.08.2016, 15:16
Ben lig maçlarında bu kadar kötü bir skorla karşılaşmayacağımızı ilk 45 dakikadaki oyundan sonra anladım,zaten ilk yarı bittikten sonra peşpeşe gelen değişikliklerle maç ter antrenmanına dönüştü çok fazla takılıp kalmamak lazım diye düşünüyorum.

oflubektas
16.08.2016, 17:54
Adam yıllardır teknik direktör, oynattığı her takımda iyi birşeyler yapmış, takımlarına belli bir kimlik kazandırmış. Velhasılı bu oyunu senden benden iyi biliyor ama biz yine de hariçten bir gazel okuyalım; :)

- Bu takım şu haliyle toplu hücum yapacak bir takım değil, Anadolu takımları da dahil, maçı rakip yarıalana yıkarsak her maç felaket olur. Durica iyi ama ağır, açıkta N'doye Doka Abdurezak Traore (başımızın belası) görse madara olabilir. Kaldı ki yanında hızlı stoper maalesef yok. Beklerden sağ tarafı halen arıyoruz, soldaki İbanez hücumda iyi olmakla birlikte, geri dönme ve ters kademe sıkıntısı olduğunu herkes söylüyor. Stoperlerin arasına Okay gömülse bir dert, Onazi'yi defansif ağırlıklı olarak oynatsan ayrı dert. Allah yardımcımız olsun

- Toplu hücum yerine maçlarda en az 1-2'şer dakikalık ve anlık "şok pres" uygulaması mutlaka iş yapar. Pres yiyince kanatlarda sonuna kadar açılıp topu ortaya atan ve defansta iyi top dağıtan takım yok Türkiye'de. (belki Kjaer-Skertel'li fener bu işi yapar ama onların da vaziyeti malum) Hal böyleyken Özkan Sümer'den hatıra "şok pres" taktiği mutlaka denenecek ve olumlu sonuç alınacaktır.

- Ersun Hoca Gençlerbirliği'ndeki dar alanda kör dövüşü ve top kaptırınca "Yugoslav faul" taktiğine geri dönmeli. Belki göze o kadar hoş gelmez ama takımda bolca bulunan tekniği zayıf adamlar sınıf atlar. Ekici dışında top dağıtacak adam yok, ona da güvenemiyorsun. Geçen seneki gibi oynayacaksa 11'e bile alınmamalı. Açıklara alınan Castillo ve gelecek sağ açığın da defansı yoksa yandı gülüm keten helva. Bari topun arkasına geçip alan daraltsınlar. Sağ açık alınmaz, iyi çıkmaz veya uyum sorunu yaşarsa Yusuf yerine Güray alıştırılmalı. En azından ayağı düzgün ve defans yapmayı biliyor.

- Yönetim ve hoca her önüne mikrofon uzatıldığında "bu sene fazla bişey beklemeyin, hedef iyi futbol ve ilk 5" şiarını her zaman tekrarlamalı. 2009 senesinde olduğu gibi, yeni kurulan takım zirveye oynadıktan sonra 2 mağlubiyette (Denizli-Konya) homurtular başlamasın. 3. olan takımın hocası bitime birkaç hafta kala "lanet olsun" demesin.

- Hakem faktörü de çok önemli, öyle hakemi de yenecek bir kadro dünyada yok. Yönetim lobi kısmını, hoca da psikolojik faktörleri iyi ayarlamalı. Geçen sene başında tribünde olduğum ve sezonun en iyi Trabzonspor'unu seyrettiğimiz gs maçı hafızalarda. Bırakın meşhur penaltı pozisyonunu, Mbia'yı yıldırtan ve narin gs ortasahasını basit faullerle, zorla atağa kaldırtan bir Cüneyt Çakır izlemiştik. Hakem faktörüne dikkat !

- Bir de herkes yeteneksiz özevlatlara sövüyor ama ilk 11'in çoğu yabancı olacak takımda bir genç yetenek çıkarmasını çok önemsiyorum. 2017-18 sezonu için başarı hedefleniyorsa, o başarıda en az bir tane "yerlinin yerlisi" olmalı. İlk hedef Abdulkadir...

-

Yavuz Hasan
20.08.2016, 22:21
hocam güzel başladık hayırlı olsun transferler masallah boş yok ama fakat lakin neden 90 dk bu yusufa tahammul etmek zorunda kaldık batırdıkça batırıyor

Manu61
20.08.2016, 22:25
Ersun Yanal mecbur olduğu için Yusuf'u oynatıyor. O bölgede eksiğimiz var eğer bir transfer olursa Ersun Yanal Yusuf'u yedeğe alır ve çok daha faydalı kullanabilir. Bence aklında kesin böyle bir plan var Yusuf'la başlamak asla ilk tercihi değil ama şartlar böyle.

artvints
20.08.2016, 22:25
akbaş müdahalesi mükemmeldi hocam. çoğu taraftar ne yapıyor bu adam demiş olabilir ama maçı izleyen analiz eden hocanın farkı burada. dalmadı ve baskıyı kırmamızı ve oyunda tekrar hakim olmamazı sağladı. orada çok boşluk bulmuşlardı. takım şekli, oyun planı oyuncu arası mesafeler falan ancak bu kadar iyi olabilirdi bu dar zamanda. çok verimli oynayamıyoruz belki ama ne yapıyor bu takım da demiyoruz, boşluk vermiyoruz rakibe.

Uğur Ö.
20.08.2016, 22:49
Ne yaparsa yapsın isterse gitsin Akbaşı forvete alsın yinede sesimizi çıkarmayalım. Bu adam bu takımı şampiyon yapmak istiyor bariz belli.

Ozan Yılmaz
20.08.2016, 22:53
https://twitter.com/FourFourTwoTR/status/767007290465542145

Ozan Yılmaz
20.08.2016, 22:54
https://twitter.com/Trabzonspor/status/767085928984768512

M.S.SOFU
20.08.2016, 23:29
Dola boynuma reyiz

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

TSemih61
21.08.2016, 00:21
Ersun Hoca'dan tek bir isteğim var bu sezonluk; Ramil & Suk ikilisi ile çift forvet denemesi yapması. Şuanki oyuncular 4-4-2 için elverişli. Özellikle iç sahada ve Akyazı stadının açılışında kesinlikle çift forvet çıkmalı. Bu iki oyuncunun pres ve mücadele gücü yüksek, bunu değerlendirmek lazım. Hatta Bero-Suk ikilisi bile olabilir.

Fatih Özkan
21.08.2016, 01:32
Olacak Hocam!
Hep beraber başaracağız!

Çağatay_
21.08.2016, 02:37
Genel kanı olan "Ersun Yanal takımını henüz görmedik" söylemine katılmıyorum.

Evet %100 hazır bir Ersun Yanal takımını henüz görmedik. Ama genel olarak Ersun Yanal takımının sinyallerini gördük.

Çok koşan, topu kaptırınca agresif, atağa çıkarken hevesli olan, sahaya iyi yayılan bir takım gördüm.

Sıkıntılar ise genel olarak takımın birbirini tanıması ile aşılacak türden. Sahada laubali ve disiplinsiz oyuncu görmedim, herkes kendi işini yapmanın peşinde.

Böyle devam hocam, yanındayız, sana güveniyoruz !

artvints
21.08.2016, 05:48
allah gönlüme göre verdi orta sahayı. iki yıldır bundan bahsediyordum. normalde defansın önünde çok koşan basan hafif kazma oyuncu, yanında da teknik ve biraz yumuşak oyuncu olur. ama italyan ve ispanyol takımları öyle yapmıyorlar. defansın önüne oyun aklı çok yüksek, tekniği iyi ,ayağı düzgün fizik açıdan da iyi bir oyuncu koyuyorlar. bu oyuncunun hız problemi oluyor sadece. yanına da çok koşan, pres yapan, adam eksiltebilen hareketli bir oyuncu koyuyorlar. bu oyuncu önlibero gibi tempo yapıyor ama öne doğru iş yapmaya müsait oluyor. bu seçim takımı çok boyutlu yapıyor. defans ve ofans olarak takımın bölünmesini engelliyor. defanstan çıkarken sağlıklı ataklar başlıyor, önde pres ve tempo yapmaya yardımcı oluyor. iki yönlü bir orta saha ve takım için önemli bir adım.

biraz şansa oldu ama elimize genç yaşta böyle bir ikili geçti. okay'ın çok gelişmesi lazım tabi ama bu bütçeyle anlattığım kriterlere uygun oyuncular bulmak kolay değil. okay yurt dışında takip edilen bir oyuncu zaten bu özellikleri ile.sadece defansif konsantrasyonunda sorunlar var. ama oynadığı pozisyon gerçekten onun için uygun. öne doğru yeteneği var ama önde oynayarak kullanması zor. çünkü sürekli mücadele içinde olunca pas kalitesi düşüyor, kondüsyon yetmiyor. fifa da olur ya yorulan oyuncunun çizgisi kısalır kırmızıya döner. aynen öyle oluyor bir saat dolunca.çabukluk sorunu da var. ama bu şekilde dinlenme süresi artıyor , kalabalık içinde bunalmıyor. geriden oyunu takip edip müdahale şansı artıyor ikinci golde olduğu gibi. takım boyu kısaldıkça bunlar artar. özellikle defans arasına girip sakince acele etmeden yaptığı paslar, çok rahatlatıyor beni.bu konudan çok muzdariptim. bir atak başlatma şeklimiz bile yok diye deliriyordum, sonu mecburen uzun top oluyordu.

kötü oyunlar da oynayacaktır. özellikle deplasmanda kendi sahamızda kaldığımız zaman, baskı yediğimiz zaman yorulabilir hata yapabilir. ama biz hücum oynamaya alışkın bir takım olacağız, zamanla okay da gelişecek. onun da sözleşme problemi var yalnız, halletmek gerek.

onazi'nin bize gelmek istemesi bu ikilinin yolunu açtı yoksa zor transferdi. onazi mücadeleci ruhu, atletik özellikleri olan genç yaşta büyük tecrübe kazanmış bir oyuncu, öne doğru da akıllı işler yapıyor. transferi gerçekleştiğinde hemen aklıma bu ikili yattı. genelde onazi ekici bero'lu orta sahalar kuruldu ama benim aklım buraya kaymıştı. ersun hocam da kırmadı sağ olsun. daha iyi oyuncular gelene kadar en iyi şekil bu.

ersun hocanın merkez orta sahası sağlam olur, bekleri çokça hücuma yollar, tempoya ve fizik güce dayalı hücumcu takım yapar.kanatlardan saldırır. şenol hoca ise merkezde akıllı, teknik yumuşak, oyuncular kullanır. bekler dengeli olur, güzel, hızlı ve tempolu paslaşmaya dayalı hücumcu takım yapar. merkezden tek pas ve verkaçlarla gol arar. bu ikisini karıştırmamak lazım. orta sahada farklı formüller ve oyuncu tipleri oluyor.

Şanlı SanMarino
23.08.2016, 01:49
Arkadaşlar şunu net görüyoruz, hocanın fazlasıyla motivasyonu yüksek. Yani sezonu kafasında planlamış. Bu gidişle ciddi başarılar elde edilir. Yönetimle uyumu da takdire şayan.

E. Okan Bülbül
23.08.2016, 01:51
Umarım bu yönetim ve teknik kadro 2 sene sıkıntısız beraber çalışmaya devam ederler, başarı muhakkak gelecektir.

sason
23.08.2016, 16:16
İleri doldur ilerde bas diye bir taktikle oynayan acaba bizden başka oynayan takım varmıdır yeryüzünde bilemiyorum :) Kalitesiz liglerde iş yapabilecek bir sistem kabul.Ama son zamanlarda biraz daha eli yüzü düzgün olmaya başladı takımlar.Hoş alttaki takımlar daha düzgün olurken İstanbul takımları kalite kaybediyor.Mesela Gs de Fb de press yiyince yamuldu.Hemen pozisyon verdiler.Bu sezon ilginç maçlar izleyeceğiz.

Bahadır Şimşek
23.08.2016, 17:59
İleri doldur ilerde bas diye bir taktikle oynayan acaba bizden başka oynayan takım varmıdır yeryüzünde bilemiyorum :) Kalitesiz liglerde iş yapabilecek bir sistem kabul.Ama son zamanlarda biraz daha eli yüzü düzgün olmaya başladı takımlar.Hoş alttaki takımlar daha düzgün olurken İstanbul takımları kalite kaybediyor.Mesela Gs de Fb de press yiyince yamuldu.Hemen pozisyon verdiler.Bu sezon ilginç maçlar izleyeceğiz.

Çok klişe bir yorum olmuş. Bizim maçları izleseniz o şekilde oynamadığımızı anlardınız.

M.S.SOFU
23.08.2016, 18:19
Yahu bizim taraftar enteresan
Defans oynasa niye defans oynuyor dik oyna diyor (bakınız MRA dönemi forum mesajları)
İleriye oynasa ilerde basmayla futbol mu olur deniyor

Gerçekten burnu çok habada taraftarımız var kimse kusura bakmasın

Sürekli kulüple dalga geçme durumunda ve insanı soğutuyor kulüpten

srmnlii
23.08.2016, 18:39
bu sefer başaracaksın hocam.. bu sefer başaracağız..

esra61
23.08.2016, 18:59
Bu sefer olacağına inanlar arasindayim.
Yeterki biz taraftar olarak biraz sabır gosterelim.

İlkhan
27.08.2016, 21:14
Hocam allah sana sabır versin. Senden daha "iyi" teknik direktörler var bu camiada. Herkes senden daha iyi biliyor. Ve Allah sabrın yanında inşallah şans da verir.

DeAgLeMaNyAq
27.08.2016, 23:44
Büyük takımsak yedeklerde tek hücumcu olmaz hocam. Kapanan takımlara karşı bir silahın işlemiyorsa başkasını kullanacaksın. Madem Sheidayev'i kadroya almadın N'Doye niye tribüne çıktı?

btnyldz
27.08.2016, 23:47
Mükemmel(!) yönettin hocam

TSemih61
27.08.2016, 23:48
Hocam Okay-Onazi ortasahası ve oyuncuların konumlandırılması yanlış. Okay'ı çok pasifize oluyor orada. Yusuf'un da Olcay tarzı oynaması lazım. Çok fazla şey bekliyorsun ondan.

cınar#7
27.08.2016, 23:54
Birakin duygusalligi simdi bu macta başımızda Halilhodzic olsaydi yedigi kufir kalmazdi. Malasef Senol hocadan bile cok kredi verildi Ersun Yanala

Hami_41
27.08.2016, 23:55
Aynen öyle benim hocaya inancım ve güvenim sonsuz...
Ne yaparsa yapsın isterse gitsin Akbaşı forvete alsın yinede sesimizi çıkarmayalım. Bu adam bu takımı şampiyon yapmak istiyor bariz belli.

cınar#7
27.08.2016, 23:57
Ibanezin girmesi icin gol yememiz gerek ti ama M.Demir in 90 dakika sahada kalmasi icin tek bir neden açıklama yok..

artvints
27.08.2016, 23:57
bero değişikliği yanlış oldu gibi. muhammet çıkmıyorsa 4 4 2'ye dönülüp bero sağ tarafa yakın oynayabilirdi. sağ kanatta iyice kayboldu.

Tuğrul
28.08.2016, 00:03
Yusuf ve Güray'a güvenmesinin faturasını Antep ödetti.

Zeki'ye atıfta bulunamıyorum zira alternatifsiz.

Onun dışında topa sahip olmakta, atakları olgunlaştırmakta sıkıntı yaşanıyor.

Sebebi de tercih ettiği oyuncu kaynaklı.

Solda İbanez, merkezde Onazi(Okay) Ekici, Bero, sağ açıkta Muhammet, uçta Suk oynasa daha ne yaptığını bilen, ön tarafta etkili olan bir takım izleriz.

champion
28.08.2016, 00:12
Hocam,sol bekte neden İbanez oynamaz?

Forvette niye Suk oynamaz?

Fatih Çelik
28.08.2016, 01:06
Hocam yerli oyunculara bu kadar inanma. Lütfen. Çaplarını görüyorsun.

redbul
28.08.2016, 01:19
bu bero konusunda arkadaşlara katılıyorum ne özelliği varda 2.5 milyon euro bonservis verdik o paraya veya biraz artı parayla daha iyi adamlar alınamızmıtdı

redbul
28.08.2016, 01:20
bu bero konusunda arkadaşlara katılıyorum ne özelliği varda 2.5 milyon euro bonservis verdik o paraya veya biraz artı parayla daha iyi adamlar alınamızmıtdı
yanlış yere yazdık afersiniz transfer bölümüne yazacaktık

Mert Oğuzlu61
28.08.2016, 01:23
Hocam futbolu seven bir garibanim bu isin teknik detaylarina cimleri yalamis yutmuslar kadar hakim degilim ama hali sahada bile gordugumuz bazi seyler vardir,

mesela 1.70 lik adam Turkiye de tek forvet oy na ya maz... Kulubede 1.91 lik forvetin var, baskiysa baski presse pres driblingse dribling ne ararsan var ama kitlenip kaldigimiz ve 1.70 lik Muhammet in ligin en zayif defanslari karsisinda takimi resmen eksik oynattigi macta nedense tutustugumuz dakikalarda, oyunun son diliminde sahaya giriyor...

Sen yapma bari hocam gozunu seveyim genc yasta sinir hastasi oldum, futbolun basit bazi kurallari vardir inkar edenler bazi uc ornekleri one surebilir simdi onume her goruse saygim var ama Super Lig i gectim Avrupa da 1.70 lik tek forvet oynatmiyorlar, varimizi niye yok ediyoruz anlamiyorum elde guzel kadro var 2 transfere bakar sana guveniyoruz fazla beklenti yok rahat ol Avrupa ya oynat en iyi bildigin is zaten ama gozunu seveyim soyle sacmaliklarla bir daha bizi delirtme...

Hami yada ondan oncekiler yapsa anlarim ama sen yapinca olmuyor iste.

cınar#7
28.08.2016, 01:30
M.Demir sevdan bu takima zarar veriyor..hadi ugur u gurayi gectim ama bu kadarda olmaz 90 dakika

Armağan Dere
28.08.2016, 01:33
5 tane forvet var muhammet ısrarı nedir..
bekte neden ıbanez oynamaz..
yusuf denen dongoza niye katlanıyoruz hep beraber mecbur muyuz..
zekoya denecek söz bulamıyorum

Emirhan Çorumlu
28.08.2016, 05:44
Ersun Hocam derdiniz ne? Ibanez neden yedek? Ibanez ve Suk 11 Oyuncusu olmalilar...

Adem Akyüz'
28.08.2016, 08:32
İbanez ve Suk'un neden yedek kaldığını anlayamadım.

Fatih Özkan
28.08.2016, 12:54
İbanez ve Suk'un neden yedek kaldığını anlayamadım.

Hakikaten neden Hocam ?

Alphan Altun
28.08.2016, 14:13
Muhammet ve Güray başarısız transferler oldu.Kabul etmek gerekir.Bu transferlerin altındaki imzanın bu yönetime ait olması Ersun Yanal'ı baskı altına almamalı.

Harun-61
29.08.2016, 10:01
Yusuf Yazici ve Abdulkadir Ömür'ü en kisa zamanda takima monte edin Hocam.
Bul yil sabir yili. Korkmayin!!!! Arkanizdayiz !

.

TSemih61
29.08.2016, 16:25
Ben olsam sağ bekte Yusuf Yazıcı'yı oynatırım, Barça'da Sergi Roberto'nun oynadığı gibi. O bölgede savunma için asıl gereken konsantrasyon ve fizik gücü. Yusuf'ta bu var.

Asıl mesele atlanıyor bence. Takımın asıl sorunu sağ bek sol bek değil vs. değil. Zeki'ye de neden bu kadar yükleniliyor anlamadım? Sanki tek sorun oymuş gibi. Sen oyunu ileride kabul ettir, önündeki adamla 5 maç üst üste oynasın, birbirine alışsın. sonra beceremiyorsa söv adama. Ha bana göre fizik olarak kötü ama bunu tolere edecek sistem de ortada yok.

Transfer yapılsa bile mantalite aynı oldukça problem devam eder. Oyuncular koşmuyor. Bu çok açık. Bir ortasaha oyuncusu her yere koşacak arkadaş, bizim 3 ortasaha da adam akıllı koşmuyor.

Onazi ben takımın lideriyim havalarında, Okay'ın kondisyonu yetmiyor, Ekici ise zaten her şeyi göstermelik yapıyor.

Ortasahada oynayan oyuncu kanada ve ortaya bakacak, kanat oyuncusu ise ileride basacak. Çok fazla geriye gelen kanat oyuncusundan hayır gelmez. Ortasaha kanada basıp beke yardım etmediği için Castillo ve Yusuf geriye çok fazla geliyor. Bu da ileri çıkışlarda problem doğuruyor, kanat oyuncularının sürekli dinlenip gücüne yeniden kavuşması lazımken bunu yapamıyor. Kontraatak vs olmadıkça pozisyon alıp pas aralıklarını kapaması ve ileride pres yapması lazım. Aslında asıl mesele pres yapmak, biz topu kaybettiğimizde hemen geriye çekiliyoruz. Topu kapmak gibi bir niyetimiz yok.

Yani problemi doğru tespit etmek lazım, transfer tek çözüm değil.

Şuan sistemi oluşturma çabasında Ersun Yanal, daha %10'da bile değiliz bence. İlk iki maç bunun çok iyi bir göstergesi. Takım topu kendi bölgesinde gezdirip Gaziantep'i geri çekilmeye zorlaması gerekirken tam tersine uzun top oynayıp rakibe verdi topu. Antep'in bile direncini kıramıyorsak ciddi problem var demektir.

Ben açıkcası daha fazla hazır olmasını beklerdim takımın ama iki maçtır kötü sahalarda oynuyoruz, pas oyununa uygun değil. Bekleyelim ve sabır gösterelim. 9-10 maça ihtiyacı var takım olabilmek için.

h@msi61
29.08.2016, 19:02
Gecen sene bu takimin en buyuk sorunu gol bulamamakti, bu sene de ilk iki macta uretkenlik skintisi yasayacagimizi goruyoruz ne yazik ki. Hocam keske birsuru vasat forvet yerine bir tane saglam adam isteseydin, Eren Derdiyok'u bile alabilsek seviye atlardi bu takim.

BlackPanther
29.08.2016, 21:12
Birakin duygusalligi simdi bu macta başımızda Halilhodzic olsaydi yedigi kufir kalmazdi. Malasef Senol hocadan bile cok kredi verildi Ersun Yanala

Yapma Hocam. Ersun Yanal ne yapsın. Takım tek kale oynadı.

Onların atamadığı golleri bizim mahalledeki 70 lik dede bile atardı. Sahaya girip Ersun mu atacak?

Sent from my iPhone using Tapatalk

6Şafak Aydın1
30.08.2016, 11:32
ren Derdiyok akilli adam, gelirmi Trabzona. Onu alsaydi deniyorda. Trabzona akilli olan gelmez. Ya saftir ya delidir yada sahtekar. Kariyerini düsünen, tirmanmak isteyen gercek bir futbolcu Trabzonu tercih etmez. Tercih etmis olsa bile ilk firsatta topuk. Neden etsinki? Porque?

Tuğrul
31.08.2016, 00:01
http://tr.matchstudy.com/TSL2016-17/TSLiRank.aspx?round=2&page=01&id=00

Bu verilerle de görülüyor ki topa sahip olmakta, pas yapmakta ve topu ön alanda tutmakta zorlanıyoruz.

Bunun nedeni baskı altında. Topla kateden ve topa hükmeden oyuncu sayımızın azlığıdır.

Okay'ın savunmanın arasına girmesi teorik olarak doğru ama Durica ve Uğur topu ileriye taşıyan bir oyuncu olmaması.

Hücumda 3-5-2'ye döndüğümüzde Zeki ve Güray'ın etkisiz kalması bu sistemi çalışmaz kılıyor.

Okay savunmanın içine girmeden biraz daha topu önde almalı. Harekatli kullanılmalı. Bu Onazi ve Ekici'yi hem markajdan çıkarır, hem de daha önde top almasını sağlar.

Aslında Mehmet Ekici dripling, çabukluk özelliği olmadığı için Oğuzhan gibi savunmaya yakın, merkezde kullanılmalı.

Bence Onazi ve Okay'dan birisi kesilmeli. Halihazır sağ bekte yaşadığımız sıkıntı Onazi ile çare bulunabilir.

Yusuf Erdoğan gibi topu ezen, doğru kullanmayan bir adamı oynatmasına da şaşırıyorum. Kanatlarda Bero, Muhammet, Yusuf Yazıcı, Suk vs.. oynatılmalı. Yusuf Erdoğan en son tercih olmalı.

sason
31.08.2016, 04:20
http://tr.matchstudy.com/TSL2016-17/TSLiRank.aspx?round=2&page=01&id=00

Bu verilerle de görülüyor ki topa sahip olmakta, pas yapmakta ve topu ön alanda tutmakta zorlanıyoruz.

Bunun nedeni baskı altında. Topla kateden ve topa hükmeden oyuncu sayımızın azlığıdır.

Okay'ın savunmanın arasına girmesi teorik olarak doğru ama Durica ve Uğur topu ileriye taşıyan bir oyuncu olmaması.

Hücumda 3-5-2'ye döndüğümüzde Zeki ve Güray'ın etkisiz kalması bu sistemi çalışmaz kılıyor.

Okay savunmanın içine girmeden biraz daha topu önde almalı. Harekatli kullanılmalı. Bu Onazi ve Ekici'yi hem markajdan çıkarır, hem de daha önde top almasını sağlar.

Aslında Mehmet Ekici dripling, çabukluk özelliği olmadığı için Oğuzhan gibi savunmaya yakın, merkezde kullanılmalı.

Bence Onazi ve Okay'dan birisi kesilmeli. Halihazır sağ bekte yaşadığımız sıkıntı Onazi ile çare bulunabilir.

Yusuf Erdoğan gibi topu ezen, doğru kullanmayan bir adamı oynatmasına da şaşırıyorum. Kanatlarda Bero, Muhammet, Yusuf Yazıcı, Suk vs.. oynatılmalı. Yusuf Erdoğan en son tercih olmalı.

Topla oynama yüzdesi bana çok şey ifade etmiyor.Asıl önemlisi topu geri kazanma istatistiğimizin yüksek olmaması.O ne kadar düşükse o kadar geriye geiyorsun ve baskı oluşturamıyorsun demektir.Takımımızı ilk 4 te göremedim lig tv istatistiklerinde.Topla oynama yüzdesi kolay at yana at geriye yaparsın istatistik.

Şanlı SanMarino
31.08.2016, 07:01
Lucescuvari Ersun :)

Tamam tamam bişey demiyorum, hocayı ben de olsam alırdım, yine olsa yine alırım.

Çalışılabilecek en uygun hoca.

Sezon başında 40 dakika telefonda konuştum ve futbolu bilmediğimi anladım.

Ozan Yılmaz
31.08.2016, 09:34
Kimse hiçbir şeyi bilmiyor zaten, bir kişi hariç.

bahadır2561
31.08.2016, 15:50
İbanez-Akbaş-Yumlu

Bu 3'ünden birisi yedek kulubesinde fazla gibi 2 maçtır böyle çıkıyoruz

bthnbyrktr
31.08.2016, 16:50
Hoca da biliyor İbanez ve Suk'un durumunu. Ama muhteşem taraftarımızın hazır olmayan futbolcuları nasıl etkilediğini biliyorsunuz. Tam olarak hazır olduklarında yerlerini alacaklardır.

endlessdeath
31.08.2016, 20:23
sağ bek gerekiyor acilen arkadaşlar

Ahmet Kara
01.09.2016, 02:51
Tek güvendiğim olarak bir Ersun Hoca kaldı.

jairzinho
01.09.2016, 04:52
hocam kendi sayfanı okuyorsundur muhtemelen.malum bilgisayarı futbola ilk getiren teknik adamlardansın.arada forumada takılırsın herhalde.

hocam bazı sorularım olacak.

bir hazırlık maçında ibanez castillo kanadını oynattın.gayet de güzel oynadılar.sonra ne oldu da bu ikiliyi bozdun.annamadım.
gene aynı hazırlık maçında ön libero akakpo oynamıştı.gayet de güzel oyun kurdu.sonra onuda kızağa çektin.güzel oyundan sonra neden kadroyu değiştirdin hocam.

50 defa yazdım.yusuf erdoğandan sağ açık olmaz diye.hala ısrarla sağaçık yaratmaya çalışıyorsun.çoh enteresan.yusuf tan niye defansın arkasına sarkan forvet yaratmıyorsun hocam??????????? bak şenol güneş ne yaptı.burak yılmaz sağ açıkta çürüyorken onu forvete koydu.kariyeri değişti hocam.tek yaptığı defansın arkasına sarkmak idi.hatta bunu bile bazen beceremiyordu sürekli ofsayta takılarak.buna rağmen 20-30 gol attı.faydalı oldu.

yusuf erdoğanda hızı ile defansın arkasına sarkmayı bilen bir oyuncu.niye forvette oynatmıyorsun hocaa.sinirlenmeye başladım.

sonra mehmet ekici var.hocam ekici gayet güzel sağ açık oynar.günümüzde pasör açık oyuncuları var.koke misal.a.madrid de açık oynuyor.ekici de sağ açık oynayabilir.

sonra bero: hocam bero sahte 9 yada forvet arkası golcü pozisyonunda oynayabilir.zaten geldiği takımdaki istatistikleride gayet iyi.gezen forvet tiplemesi.ramsey bunu çok iyi yapıyordu.arsenalde.

hocam bide kadroyu vereyim müsadenle.
4-4-2

onur

zeki--akbaş-durica-ibanez
ekici--onazi-okay---castillo
------yusufer.--bero------

Harun-61
01.09.2016, 10:03
Hocam,
Sagbek'de alternatif kim oynayabilir ?

Fatih Çelik
01.09.2016, 22:41
Trabzonspor'un çocuğu. Büyüksün Hocam.

Giallorossi
01.09.2016, 22:43
Yeni stadda loca almis helal olsun hocam. Trabzonsporluyum diyipte takimi 1 lira katkisi olmayan isadamlari, politikacilar, sporcular vs. utansin

Uğur Ö.
01.09.2016, 22:43
Senin yaptığını efsane dedikleri bile yapmadı. Sana sabır göstermeyenin vay haline.

Sadettin_
01.09.2016, 22:45
Bu zorlu yolda forumdakıler gibi "kusura bakmayın beyler sıradan bir anadolu takımıyız" dememiş ve bu dikenli yolda bende varım demiştir .

ferhaTS87
01.09.2016, 22:47
Bu mantık bizi başarıya götürür.taraftarımız burdan alması gereken dersler var.helal olsun hocam

redbul
01.09.2016, 22:47
hocam sana saygım sonsuzdu şimdi sevgimde eklendi adam gibi adamsım ersu hoca.

Fatih Özkan
01.09.2016, 22:50
Hocam teşekkür ederim.
Efsane dediklerimiz halen daha kulüpten bişeyler koparabilmenin derdindeyken, sen kalktın loca satın aldın.
Allah yardımcın olsun!

M.S.SOFU
01.09.2016, 22:52
Hoca şu an bana seni sağ beke koyacam hazırlan dese
1 aya 10 kilo fazlamı verir
1 aya da ortalama bir futbolcu seviyesine çıkarım.

Öyle gaz var şu an

Helal sana.adam da 50 kilo ceviz var

ilelebeTS
01.09.2016, 22:52
Adamsın hoca

Bera B.
01.09.2016, 22:57
Bizim takımı seviyor belli ki. Teşekkürler üstat. Zorunda değilken yaptığın şeyi önemsiyorum.

esra61
01.09.2016, 22:58
Loca alarak bu takıma olan desteğini gostermis oldun.
Evet zorunda değilsin ,boyle bir şey yapmani kimse beklemezdi ama elini taşın altına koyarak takıma olan samimiyetini gosterdin .
Tebrik ederim,Helal olsun...

Oruç
02.09.2016, 00:40
Loca alışı ayağa kalkmamız adına çok önemli bir davranış. Unutmak mümkün değil. Bu sezon ısıran bir takım ortaya çıkarsın yeter. Başka isteğim yok.

gabriel omar
02.09.2016, 01:01
Göreceğiz şimdi her fırsatta kendilerini Trabzonspordan büyük görüp kibirlerinden önlerini göremeyen efsaneler Ersun hoca kadar adam olabilecek mi ?

Ersun hocayı Trabzonspor Ersun Yanal yapmadı , buna mecbur değildi ama yaptı.Ama sizi bugünkü günlerinize Trabzonspor getirdi ,10 loca alsanız hakkını ödeyemezsiniz ya siz şimdilik birer tane alın.Ya da caz yapıp ahkam kesmeyin.

Yiğit SARI
02.09.2016, 01:28
Onur veya diğerleri neyse anlarım da Ersun hocaya helal olsun

h@msi61
02.09.2016, 01:38
Hocam sana helal olsun, cidden duygulandirdin.

Hami_41
02.09.2016, 02:01
Hocam buraya gelmeni cok istiyordum bizi şampiyon yapabilecegine en cok inandığım Teknik direktör sendin.
Ayrıca takimin başına gelişinde heyecanina ve samimiyetine olan inancımı şu en pahali localardan birini alma fedakarliginla dahada arttırmış oldun.
Trabzonspor sayesinde "adam" olanlarada örnek olsun bu adımın belki utanip onlardanda böyle bir adım gelir.

UğurB
02.09.2016, 08:51
Locayi 3 sezonluk almis...
Umarim hepimiz 3 sezon sana sabir gosteririz, sende bu takimin basinda kalirsin...
Yolun acik, Allah yardimcin olsun...

zafer6161
02.09.2016, 09:12
osmanlıdan 5 yesek bile seni destekleyeceğim.iyiki geldin Trabzonspora

Vazelon
02.09.2016, 09:57
Muhtemelen çoğu Trabzonsporludan daha çok bu şehri şampiyon görmek istiyor. İki önce belirtmiştim dünde Muharrem Usta söyledi, gerçekten ilginç bir Trabzon arzusu var. Umarım her şey dilediğince olur.

Herşeye rağmen ilk günkü arzunu ve hırsını koruyabildiğin için teşekkürler hocam.

Mert Oğuzlu61
02.09.2016, 10:05
Şb formasiyla soyunma odasina kacti yeeaaaaaaa, degerlerimizi kimligimizi kulturumuzu kaybediyoruz yeeaaaaaaa......

Adam gibi adam Ersun Yanal... Merak ediyorum, efsane(?) dedigimiz kac kisi loca aldi ? Milyonlar icinde yuzuyorlar, kim bu fedakarligi yapti ?

cem1990
02.09.2016, 10:33
Başımızda Usta olduğu için 3 yıl bizimle kalacağına inancım tamdır.
Her türlü hocanın arkasındayım
İSTİKRAR İSTİKRAR İSTİKRAR

jairzinho
02.09.2016, 13:46
hoca loca alacağına bi sağbek alaydın iyiydi :)

neyse locayla idare edecez artık

oflubektas
02.09.2016, 13:59
İlk mağlubiyette yerel basında "hatunları için loca aldı" haberleri duyarsanız şaşırmayın :)

Şaka bir yana, herkes biliyor ki bu adam fenerli.

Ancak çoğumuzun bildiği üzere ve adım gibi eminim ki bu adam Trabzon ve Trabzonspor'u çok ama çok seviyor.

ÖmürKaradeniz61
02.09.2016, 15:34
Camiamızın büyük efsanesi Şenol Güneş efendi acaba Trabzonspora locayı geçtim 1 milyar katkı sağlamışmıdır cevabını bilmiyorum ama bence sağlamamıştır.Bence bu takımın efsanesi şampiyon olsun olmasın 3-4 yıl bu takımda kalsın Ersun Yanaldır.Biz efsanenin sadece saha sonuçlarıyla olmayacağını anlayamıyoruz.

ApoCaN28
02.09.2016, 16:49
Ersun Hocanın yaptığı için teşekkürler , keza diğer oyuncuların yaptıkları loca alımları içinde .

Nacizane , birilerini överken diğerlerini yermememiz gerektiğini düşünüyorum . Evet doğamız gereği bize ait olan şeyleri başka yerlerde görmek bizi üzüyor ve sinirle hareket etmemize neden oluyor . Ancak futbolun da bir spor ve birleştirici unsur olması gerektiğini ve bu noktada , en çok darbeyi alan bizlerin , haklarımızı savunarak bu birleştiriciliği göstermemiz gerektiğini düşünüyorum .

Çok Fenerbahçeli tanıdığımız var , çok Galatasaraylı , Beşiktaşlı ya da diğer takımlardan olan , ve bunlar da bizler gibi renklere gönül vermiş insanlar . Yöneticiler yüzünden birbirimizi üzmememiz , üslubumuzu daha iyi kullanmalıyız .

Genele kaçan bir yorum oldu , Ersun hocamızı seviyorum . Kendisine ve nezdinde tüm spor içinde bulunan insanlara doğru ve yapıcı eleştiriler yapmamız gerektiğini ve iyi durumları da takdir etmemiz gerektiğini düşünüyorum .

Ahmet Kara
02.09.2016, 17:05
En az 3 yıl takımın başında olmalı.

Tuğrul
02.09.2016, 18:54
Topla oynama yüzdesi bana çok şey ifade etmiyor.Asıl önemlisi topu geri kazanma istatistiğimizin yüksek olmaması.O ne kadar düşükse o kadar geriye geiyorsun ve baskı oluşturamıyorsun demektir.Takımımızı ilk 4 te göremedim lig tv istatistiklerinde.Topla oynama yüzdesi kolay at yana at geriye yaparsın istatistik.

Topu kazanma sayının yüksek olması, baskılı oynayacağın anlamına gelmez.

Bir kere kazandığın topu doğru, hızlı ve isabetli kullanmıyorsun ki ?

Kaldı ki top karşılamada 2 oyuncumuz zirvede ( Durica-Uğur ) Bu durum aksine endişe verici yani savunmanın üstüne epey yük bindirmişiz.

Halihazır topa sahip olma, pasla oynama ve 3.bölgede oynama alışkanlığında geride olan bir takım için kazanılan topun önemi yok.

Atletico Madrid gibi %35 ve %40 topla oynama etkili bir oyun sergileyebilirsin.

Fakat bunu yapmak için alanı iyi paylaşmak, yardımlaşmak ve ataklara çok adamla hızlı ve isabetli çıkman lazım.

Tuğrul
02.09.2016, 19:06
_____________Onur________________

Onazi_______Uğur______Durica_______İbanez

Muhammet___Bero____Okay____Ekici______Castillo

___________________Suk___________________

Mümkün mertebe bu oyun şablonu, futbolcularla oynamamız elzem.

Onazi yabancı olmadığı sağ bekte değerlendirilmeli.

Mehmet Ekici de savunmaya yakın oyun kurucu gibi oynamalı. 10 numara oynayacak kalibrede değil.

Muhammet sağ çizgiye yakın ama ceza sahasına gelip giden, forveti çiftleyen biçimde kullanılmalı.

Savunmaya geçişlerde Matus Bero Muhammet'in boşalttığı yere geçerek, kademeye girmeli.

Teknik direktörlerin macera aramasına, ezberleri bozacak saçmasapan kadrolar yapmasına kıl oluyorum.

Elindeki malzeme en iyi bu şekilde kullanılır. Ersun hoca bu planı oturtursa pişman olmayacaktır.

artvints
02.09.2016, 19:27
_____________Onur________________

Onazi_______Uğur______Durica_______İbanez

Muhammet___Bero____Okay____Ekici______Castillo

___________________Suk___________________

Mümkün mertebe bu oyun şablonu, futbolcularla oynamamız elzem.

Onazi yabancı olmadığı sağ bekte değerlendirilmeli.

Mehmet Ekici de savunmaya yakın oyun kurucu gibi oynamalı. 10 numara oynayacak kalibrede değil.

Muhammet sağ çizgiye yakın ama ceza sahasına gelip giden, forveti çiftleyen biçimde kullanılmalı.

Savunmaya geçişlerde Matus Bero Muhammet'in boşalttığı yere geçerek, kademeye girmeli.

Teknik direktörlerin macera aramasına, ezberleri bozacak saçmasapan kadrolar yapmasına kıl oluyorum.

Elindeki malzeme en iyi bu şekilde kullanılır. Ersun hoca bu planı oturtursa pişman olmayacaktır.

macera aramaya kıl oluyorsan bu kadroyu niye yazdın abi :D hele muhammet sağ kanatta ne vasıfla oynayacak? geniş alanlarda harcarlar adamı. bari sol tarafta oynasın da topu içeri doğru sürme, şut atma şansı olsun.yüzünü arkadaşlarına dönme mecburiyeti var top ayağındayken, hızlı ve güçlü değil çünkü. ya bero'yu sağ kanada atıp 4 4 2'ye geçeceksin ya da muhammet sol tarafta olacak, yine ona yakın oyuncu bero olacak castillo sağ kanada geçecek.

onazi de orta saha için çok önemli oyuncu, onun temposu üzerine kurulmuş oyun alıp sağbeke koymak kolay değil. merkezde güçlü olmak her zaman daha önemlidir. maç içinde orta sahaya müdahale konusunda eli zayıflar hocanın. plan başka yani.

Tuğrul
02.09.2016, 19:42
macera aramaya kıl oluyorsan bu kadroyu niye yazdın abi :D hele muhammet sağ kanatta ne vasıfla oynayacak? geniş alanlarda harcarlar adamı. bari sol tarafta oynasın da topu içeri doğru sürme, şut atma şansı olsun.yüzünü arkadaşlarına dönme mecburiyeti var top ayağındayken, hızlı ve güçlü değil çünkü. ya bero'yu sağ kanada atıp 4 4 2'ye geçeceksin ya da muhammet sol tarafta olacak, yine ona yakın oyuncu bero olacak castillo sağ kanada geçecek.

onazi de orta saha için çok önemli oyuncu, onun temposu üzerine kurulmuş oyun alıp sağbeke koymak kolay değil. merkezde güçlü olmak her zaman daha önemlidir. maç içinde orta sahaya müdahale konusunda eli zayıflar hocanın. plan başka yani.

Muhammet top alışverişi, pas kabiliyeti iyi bir oyuncu.

İleride bulmadığı ortamı kenarda rahat bulacaktır. Pas opsiyonu yaratmada, pozisyon almakta sıkıntı yaşamaz.

Bero topu taşımada ortalama seviyede, kanatta oynama alışkanlığı da yok.

Geriye dönüşlerde Muhammet forveti çiftlerken onun boşalttığı alana Bero geçecek.

Muhammet sol açıkta oynaması içe katederek, şut açısı yaratması faydasına olacaktır ama yer değiştirdiği için Castillo'nun etkinliği biter.

Muhammet tıpkı Sow gibi kenarda oynamalı. Sow'a göre top tekniği, becerisi iyi olduğu orada sırıtmayacak hatta faydalı olacaktır.

Onazi ise Lazio döneminde sağ bek oynamışlığı var.

Okay ile ikisi birarada oynayamaz. İkisi oynadığında üretkenlik düşüyor, pas trafiği aksıyor.

Üstüne dripling, topsuz koşu yapamayan Mehmet Ekici de olunca ofansif gücü bireysel yeteneklerle gelecek gole bakıyor.

Tuğrul
11.09.2016, 19:09
Sahaiçi pratiğinin olmadığı, yetersiz oyuncu kadrosu ile 3-6-1 sistemi ile sahaya çıkması.

Yusuf Erdoğan'ın ilk yarıda sağ kulvarı tek başına kullanması.

2.yarıda 4-4-2'ye dönen takım ile Mustafa Yumlu'nun sağ bek oynaması.

İlk yarıda 3 stoper, 4 savunma ağırlıklı oyuncu ile oynanılmaması, kendi sahamıza hapsolmamız.

1-0 yenik olan, ön alanda çoğalamayan, top yapmanın zor olduğu zeminde. Muhammet'in 80. dakikaya kadar sağ açık oynaması.

Teknik ve taktiksel olarak da. Hücumda B planının olmaması. Castillo'nun bireysel becerisi, duran toplar dışında bir organizasyonun olmaması.

Ersun Yanal 6 puanı rakiplere hediye etti. Lige havlu attırdı. Elinde sadece gazoz kupası olan Türkiye kupası kaldı.

sason
11.09.2016, 19:20
Topu kazanma sayının yüksek olması, baskılı oynayacağın anlamına gelmez.

Bir kere kazandığın topu doğru, hızlı ve isabetli kullanmıyorsun ki ?

Kaldı ki top karşılamada 2 oyuncumuz zirvede ( Durica-Uğur ) Bu durum aksine endişe verici yani savunmanın üstüne epey yük bindirmişiz.

Halihazır topa sahip olma, pasla oynama ve 3.bölgede oynama alışkanlığında geride olan bir takım için kazanılan topun önemi yok.

Atletico Madrid gibi %35 ve %40 topla oynama etkili bir oyun sergileyebilirsin.

Fakat bunu yapmak için alanı iyi paylaşmak, yardımlaşmak ve ataklara çok adamla hızlı ve isabetli çıkman lazım.

Topu kazanma yüzdesi demedim, geri kazanma süresi dedim.Ne kadar çabuk kazanırsan bu senin az koşmanı, özellikle geriye koşmanı sağlar,baskı kurmanı sağlar, dengesiz yakalamanı sağlar, sağlaroğlu sağlar yani.Özellikle Ersun Yanl sistemi oynuyorsan en önemli kriter bu olmalıdır.

Tuğrul
11.09.2016, 19:38
Topu kazanma yüzdesi demedim, geri kazanma süresi dedim.Ne kadar çabuk kazanırsan bu senin az koşmanı, özellikle geriye koşmanı sağlar,baskı kurmanı sağlar, dengesiz yakalamanı sağlar, sağlaroğlu sağlar yani.Özellikle Ersun Yanl sistemi oynuyorsan en önemli kriter bu olmalıdır.

Topu geri kazanma '' süresi '' diye belirtmemişsin yüzeysel olarak geçmişsin.

Neyse hadi öyle olsun. Topu Bayern ve Barca gibi 8-10 saniye geri kazandığını farz edelim.

Topu tekrar kaybetmemek için sahaiçi organizasyonun, oyun kaliten var mı da.

Baskı oluşturabilesin, savunma dengesiz yakalanmasın vs..

Orta sahanın merkezinde Mehmet Ekici, savunmada Durica, hücumda Castillo dışında.

Top saklayabilen, dripling yapabilen oyuncu yok.

DeAgLeMaNyAq
11.09.2016, 21:24
Lig TV'de basan, ısıran ve oyundan hiç kopmayan bir Trabzonspor olacak vaadını henüz gerçekleştirmiş değil. 3 maçla kestirip atmak kesinlikle doğru değil ama ışık görmek istiyoruz...

Emre ÖZTÜRK
11.09.2016, 21:45
Hocam şuanlık büyük hayal kırıklığısın.Sanki yardımcı hoca olarak eksiklik çekiyorsun.Ünal Hoca tarzında sahada oyunu okuyabilen bir yardımcın olsa bugün ki saçmalıkların en azından yarısını engellemiş olurduk.Mesela zemin faktörü.Hiç kimse bu tarla gibi zemini hesaba katmadı mı maçtan önce merak ediyorum

bordomavi1
11.09.2016, 21:58
kasjdhakjdhf

Hakan
11.09.2016, 22:04
Onu bunu bilmem de gitmesini bekleyenler çok bekler.3 yıl burda.

zafer6161
11.09.2016, 22:52
Onu bunu bilmem de gitmesini bekleyenler çok bekler.3 yıl burda.

keşke olsa.fakat 10.haftayı goremeyebilir.gittiği zamanda aldigi locanin parasini odemez

UğurB
11.09.2016, 23:26
Ne geçecek elimize 10. haftada gittiğinde.
Kalsın.
Yanlışları var. O da doğruyu bulacak. İki üç maç kazandığımızda güveni yerine gelecek hem hocanın, hem takımın.
Bir kırılmaya ihtiyacımız var....

Faruk BERBER
11.09.2016, 23:27
Yeni transferlerin takıma bir an önce dahil olması gerekiyor. Geçtiğimiz sezonki takım ile olsa geçtiğimiz sezon olurdu.

Hocaya desteğe devam etmeliyiz.

Soner Albayrak
11.09.2016, 23:32
Kafası yine takımda değil maalesef. Ömrünün çok olacağını sanmıyorum.

Mert Oğuzlu61
11.09.2016, 23:52
__________onazi___okay

_______bero____ekici____castillo

______________suuuuk

Canım hocam; 3-6-1, 2-3-1-3-1, 3-4-3, 2-3-4-1 gibi hayatın anlamını sorgulatan gariplikleri bir kenara itip şunu dener misin lütfen... Basit sistem, basit futbol... Bide böyle oynayalım, anormallikleri bırakıp normal bir maç hazırlığı yapalım. Söz konusu TS ise normal olmak zordur ama az zorlayalım, kıralım zincirlerimizi.

Alanya maçına normal normal çıkalım, bişey deniycem.

UğurB
12.09.2016, 00:17
__________onazi___okay

_______bero____ekici____castillo

______________suuuuk

Canım hocam; 3-6-1, 2-3-1-3-1, 3-4-3, 2-3-4-1 gibi hayatın anlamını sorgulatan gariplikleri bir kenara itip şunu dener misin lütfen... Basit sistem, basit futbol... Bide böyle oynayalım, anormallikleri bırakıp normal bir maç hazırlığı yapalım. Söz konusu TS ise normal olmak zordur ama az zorlayalım, kıralım zincirlerimizi.

Alanya maçına normal normal çıkalım, bişey deniycem.

Katılıyorum.
Bunun arka dörtlüsünü de Güray/Akakpo - Uğur/Akakpo - Durica - Ibanez olarak kurulursa verimli olma ihtimali yüksek...

Adem Akyüz'
12.09.2016, 00:18
Şu mucize arama işlerinden bir vazgeçsek artık.

bach72
12.09.2016, 00:39
Kendini geliştirmiş ve hala da geliştiren ,donanımlı bir adamsın da be kardeşim bu oynattığın futbol nedir arkadaş.Koskoca bir kamp döneminde takımla birlikteydin.Bi takımın sistemi olur.Yenilirsin falanda bi sistem oluşmaya başlar.Bu nasıl bir dan dun futboldur.

Yavuz Hasan
12.09.2016, 01:13
hep destek tam destek yılmak yok yıkılmak yok farklı şeyler denesin biz çok denedik bir sezonda iki hoca 3 hoca denedik olmadı bu defa ersun hoca denesin isterse 4-1-4 denesin ben arkasındayım ama hocam oyun zaten sol tarafda sıkışmışken gürayı çıkarıp yerine ibanezi almak bana çok gereksiz ve faydasız geldi geri kalan kısmı desteğe devam

geçen sene maçların büyük kısmını izlemedim izleyemedim bünyem kaldırmadı bu sene öyle değil kaybetsek de takım ışık veriyor biraz daha uyum yakaladı mı biraz daha ne yaptığını bilerek oynadıkları zaman yine taraftara heyecan verecek bi takım olacak

Çağatay_
12.09.2016, 01:20
- Öncelikle söyleyeyim Ersun Hocaya güveniyorum. Sonuna kadar yanında olmalı, sahip çıkmalıyız. Sonra gönderilsin istiyor gibi yorumlar yapılsın istemem.

- Yeni bir takımız, zamana ihtiyacımız var, doğru... Fakat Karabük de yeni takım, Alanya da yeni takım... Bunlar da dahil birçok takım ligde gerek topla gerek topsuz oyunda bizden iyiler. Olay sadece yeni takım olmak değil demek ki.

- Sistem oturtulacaksa, sürekli oyuncu ve dizilim değişir mi hocam?

- Değişik taktik denedik diyelim ki, bunun yeri Osmanlıspor maçı mıdır?

- Defans kurgumuzu tam oturtmadan, rakibe oyunu kabul ettirmeye çalışıp geride zayıf kalmak, geçiş sürecinde bizi büyük kayıplara uğratmaz mı?

Umuyorum ki kötü giden işler zamanla düzelir.

sason
12.09.2016, 04:13
Kimi kovdunuzda daha iyi oldu diye sormak lazım taraftara.

sason
12.09.2016, 04:16
Topu geri kazanma '' süresi '' diye belirtmemişsin yüzeysel olarak geçmişsin.

Neyse hadi öyle olsun. Topu Bayern ve Barca gibi 8-10 saniye geri kazandığını farz edelim.

Topu tekrar kaybetmemek için sahaiçi organizasyonun, oyun kaliten var mı da.

Baskı oluşturabilesin, savunma dengesiz yakalanmasın vs..

Orta sahanın merkezinde Mehmet Ekici, savunmada Durica, hücumda Castillo dışında.

Top saklayabilen, dripling yapabilen oyuncu yok.

Dediklerin önemli, bende senin oynama yüzdesi örneğine cevaben yazdım zaten.Topla oynama yüzdesi önemsiz diye.

Takımının baskılı oynadığını geri kazanma süresinden ölçebilirsin , topla oynama yüzdesinden değil.stoper libero arası paslş dur bir şey ifade etmez.

Uğur Kalyoncu
12.09.2016, 06:10
Sonuna kadar arkasindayiz hocanin sıkıntı yok...

Yalniz Uğur un topcu olmadigini ne zaman anlayacak onu merak ediyorum..

Okay dan da bir yol olmaz..Ona harcanan zamana yazik..

Onazi yi begenmiyorum ileriye pek katkisi yok bari geride oynatsin..

..........onazi..........ekici.......
......................bero.............

pazarkapılı
12.09.2016, 11:00
ersun hoca,
lütfen bilimsel ve istatislik olarak dogru olduguna inandıklarından asla vazgecme, ne olursa olsun, kim olursa olsun...

artvints
12.09.2016, 12:06
Kendinize dik durma konusunda guveniyor musunuz diye soru soran altug' muydu?

DeAgLeMaNyAq
12.09.2016, 18:13
Kendinize dik durma konusunda guveniyor musunuz diye soru soran altug' muydu?

Yok başkasıydı görüntü olmadığı için sesten tam çıkaramadım...

h@msi61
12.09.2016, 23:59
3'lu savunma olmaz hocam. 4'lu bir savunma ile o ilk golu yemezdi takim.

Harun-61
13.09.2016, 10:23
Hocam,
herseyi gectim. Yahu Takim'da arzu yok, istek yok. Caba yok. Hani gecen yildan farkli olacakti ?

Ruh istiyoruz ya, gerekirse 5:0 kayip edelim, Adamlar umrunda degil:( !!!

.

bahadır2561
13.09.2016, 13:13
Son maç kadrosu rezaletti

Savunulacak hiçbir yanı yoktu

Umarım ders almıştır

Ahmet Ulusoy
13.09.2016, 13:43
Hoca haftanın ilk idmanına neden çıkmıyorsun? Neden takımı çalıştırmıyorsun? Neden takıma birşeyler katmak için çabalamıyorsun?

DeAgLeMaNyAq
13.09.2016, 16:09
Ersun Hoca da bu işi bilmiyor. 2012'de Trabzonspor'da menajerken görevi bırakıp 8 maçlığına Mersin'e gidişini saymazsak, 2009'dan beri Süper Lig'de görev verilmeyen Giray Bulak'a şans verilmeli...

http://www.fastswf.com/gfvErNc

Hasanu
13.09.2016, 16:58
Ersun Hoca da bu işi bilmiyor. 2012'de Trabzonspor'da menajerken görevi bırakıp 8 maçlığına Mersin'e gidişini saymazsak, 2009'dan beri Süper Lig'de görev verilmeyen Giray Bulak'a şans verilmeli...

http://www.fastswf.com/gfvErNc
Trabzonsporda görev yapamayacak olmasının işte nedenleri:
1-Televizyonda yaptığı seviyesiz yorumlar
2-Trabzonspor ağırlığını taşıyacak bir duruşu olmaması
3-Bilgi birikimi kendince var,ama iş eyleme geçirecek kapasitesinin yetersiz olması
Not:Beni en çok üzen davranışı,program yaptığı kişileri sürekli alakasız zamanlarda övmesiyle kendini küçük düşürmesi.
Ee daha ne olsun!

jairzinho
13.09.2016, 18:43
hoca burda 50 defa yazdım kadroyu.eldeki kadrodan bu 11 çıkar hocam

onur

zeki--akbaş--durica--ibanez

ekici--onazi--a.ömür--castillo

--------yusuferd.--bero------

4-4-2

daha önce okay ı yada akakpoyu düşünüyordum ama a.ömür e artık forma verilmeli.net

oyunu durica kurmalı.ayakları gayet iyi. bero ve yusuf gezen çift forvet olmalı

ekici koke rolünde iç kanat gibi oynamalı.

ibanez castillo kanadından akınlar düzenlenebilir.

Adamın Dibi
13.09.2016, 18:49
Hoca kötü kadro kuruyor.6 puan gereksiz gitti.

jairzinho
13.09.2016, 18:51
hocam böyle gidersen ersun ne zaman kovulacak anketinin açılması işten bile olmaz.

50 defa yazdım burda.yusuftan sağ açık olmaz.güraydan solbek olmaz.ekiciyi kanatlara kaydır diye.ve demirok.büyük takım stoperi olmaz.eldekilerden en iyisi akbaş dedim.taa başından beri.

ya bişeyi anlamıyorum.a.ömür bir hazırlık maçında harika oynadı.harika arapaslar top kontrolü vs .herşey var.o hazırlık maçından sonra ne oldu da forma yüzü vermedin?messi kaç yaşında formayı aldı hoca.keza yusuf yazıcı.yetenekli ve teknik.şans versene bu gençlere hoca.

TS FAN
14.09.2016, 12:20
Ersun hoca nın kariyeri başarıları bilgisini tartışacak hele hele ona teknik taktik hocalık konusunda akıl verecek durumda hiç değilim.Ersun Yanal sistemin oturması ve takımın bütünlüğünün sağlanmasının zaman alacağını en baştan söylemişti.Bunun saha sonuçlarına yansıyabileceğini beklenen sonuçlarla karşılaşamayabileceğimizi başta söyledi ama bir şeyi daha söyledi; ''durum ve skorlar ne olursa olsun sahada mücadele eden ruh ve hırs sahibi bir Trabzonspor olacak'' dedi.Şu an bu yok ve sorun da bu zaten.

Ersun Yanal için en büyük handikap bu.Taraftar skora lig sıralamasına tahammül eder sabreder ama buna nasıl tahammül edecek? sahada ruhsuz ve hırsını kaybetmiş bir takım varken taraftardan sabır istemek ayıp olmuyor mu?Sen daha mücadele etmiyorsun emek harcamıyorsun ee doğal olarak gelen berbat saha sonuçlarına çıkıp ta ''skor taraftarı olmayın,ya sabır '' demek insanlarla alay etmek değil mi?sen mücadele et uğraş didin ama yenil seri yenilgiler al böyle sana bir şey diyen yok ki?diyen olursa ''konuşması kolay gel sen yap'' dersin.Ama sahada ruh savaş amaç yoksa eleştirilere de eyvallah diyeceksin.bu çok basit bir şey bunun bahanesi nasıl olabilir?

pazarkapılı
14.09.2016, 12:31
bu kadar da enseyi karartmaya gerek yok sevgili ts fan....

TS FAN
14.09.2016, 13:05
bu kadar da enseyi karartmaya gerek yok sevgili ts fan....

Valla renktaş kararmadık yerim kalmadı...

son yıllarda Trabzonspor topçularının sahadaki bu halinin yorumu olarak sürekli bir ''yorgunluk'' tan bahsediliyor.
Bunu bir türlü çözemedim ben sahada sürünüyor adamlar mecalleri yok gibi sanki akşama dek taş taşımışlar..

bize gelmeden önce canlı olan adam bize gelince adım atmaya hali yok gibi geziyor ,bizde sürünen adam başka takıma gitti mi tazı gibi ben bunu çözemedim arkadaş..

Hayır havadan sudan desem Trabzon a da geldim ben havası suyu yemekleri süper ..üstüme enerji renk hava geliyor anlamıyorum ki

ne yapıyorsunuz bu adamlara ekmek vermiyormusunuz her gün akşama kadar çay mı toplattırıyorsunuz yoksa ha?

Pshycologist41
14.09.2016, 13:24
Hepsi iyi hoş destek mi verelim sonuna kadar eyvallah. Benim kızdıgım nokta şu , her yorumunda yeni takımız o yüzden böyle maskesini takıyor hoca. Yahu futbol bu en nihayetinde ne kadar bahanesi olabilir. Sanırsın süper ligde ki 17 takımın hepsi 3-5 yıldır kemik kadro bir sen yeni takım kurdun geç bu işleri. Andre Castro kasımpaşa maçında sağ arka direğe atılan pası bomboş kaleye yarım metreden auta atmasaydı bugün çok farklı şeyler konuşuyorduk.

serdaracıl
14.09.2016, 13:28
Giray diyen arkadaş sanırım ironi yapıyor. Yoksa Giray Bulak gibi adamların Trabzonspor'da yeri yok. Niteliksiz insanlardan kurtuluyor bu takım. Zamanında Şenol hocayı kovduk adamın yaptığı takım ortada. Ersun hocayı gönderdik şampiyon oldu geldi. Biz 3 ayda bir hoca gönderiyoruz. Ersun yanal bu takımın hocası. Nokta.

TSKara61
14.09.2016, 22:21
Bu kadar transferden sonra bu kadroyu kotaramiyorsan, bu isi birak derim.

Son kac sezondur goruyoruz, bu isin yuksek kadro kalitesinlen pek bir alakasi yok. Onemli olan iyi bir sistem oturtabilmek. Son sezondur Akhisar, Osmanli, IBB, Konya, Kasimpasa, Bursa, vb. bizden cok daha ucuz ve kalite acisindan pek fazla fark olmamasina ragmen cok daha basarili bir performans sergilediler.

Tesaduf degil ki bu takimlardan aldigimiz topcular, bize gelince yoklari oynuyorlar.

Elinde ki malzemeyi kullanmayi bileceksin. Kac hafta gecmis, SL elemelerinde oynayan hazir Ibanez takima monte edilmemis. Dogru duzgun bir sistem yok. Dogru duzgun top yop. Kasimpasa'yi bariz bireysel hatalardan dolayi yendik. Acilis macinda Bursa'ya 3-0 kaybettigimizi de unutmayalim.

Castillo, Onazi, Durica, Ibanez ve digerleri basarili futbol icin yeterli iskelet. Kimsenin bahanesi yok.

Ek olarak; inat edip Cavanda'yi gondermen sacmalik. Ucuza oynayan adam. Sisirme haberlerin aksine pek problemli bir tip oldugunu dusunmuyorum. Onazi'nin arkadasi. Yerine adam almiyorsun. Simdi Zeki, Yumlu, Ugur, Yusuf'u orda deneyip durursun artik. Maglubiyetler artinca kimse eksiklerimiz var falan demeye kalkmasin.

Ortada futbol namina birsey yokken 3-6-1 falan denemenin de bir anlami yok. Maalesef burasi Bundesliga ya da Dortmund degil. Once 4-4-2 ya da 4-3-3 yerlerstir de sonra Guardiola'nin ogretimlerinden faydalanmaya calisiriz.

serdaracıl
14.09.2016, 22:51
Şenol hocaya hocalığı öğrettik burada, reşit hoca öğrendi bizden bişeyler, diğerleri öğrendi, sıra Ersun hocada. El birliğiyle seni de hoca yapcaz Ersun, direnme boşyere :)

Onur Akyüz
15.09.2016, 01:22
Reşit Akçay ve Abdullah Avcı bizim takımı övdüler. Özellikle Avcı'nın yorumu benim için oldukça iyi bir referans.

Biz şu an sadece eleştirip sövüyoruz ancak işin teknik boyutuna hakim adamlar takımdaki kaliteyi görebiliyorlar.

Mutlaka sıçrama yapacağız!

Lancet_61
15.09.2016, 09:41
Benim için ilk 6 yeterli bu sene, seneye ilk 4..O açıdan bende kredisi çok

ÖmürKaradeniz61
15.09.2016, 11:47
Sert takımlarla hazırlık maçı oynamamanın olumsuz yanları.Ligde azıcık iyi takım karşımızda olduğu zaman bocaladık niye çünkü net takımlarla hazırlık maçı oynamadık.Ben 6-7. haftadan itibaren takımda bazı şeylerin yola gireceğini düşünüyorum.Ersun hocadan umutluyum getirirse o getirir bu takımı biyerlere ondan başkada bu işi yapabilecek yerli bir antrenör yok gibi görünüyor.

Uğur Ö.
15.09.2016, 12:24
Ersun Hocaya sabır göstermek lazım. Ancak tek istediğimiz yenilgiyi kabullenemeyen bir takım. Çok mu zor. İsterse 34 maçıda yenilsin ama o gözlerdeki yenilgiyi kabul edememeyi görmek istiyoruz artık.

Tuğrul
15.09.2016, 22:08
Elindeki malzemeden maksimum verim almayı, doğru kullanmayı beceremedi

1- Onazi - Okay ikilisi tek yönlü oyuncu, topun hızlı harekat etmesi için ikisi birarada oynamamalı.

2- Onazi'nin sağ bek geçmişi var. 3-6-1'de 100 metrelik çizgide Yusuf'dan Dani Alves etkisi istedin. Mustafa Yumlu'yu sağ bekte oynattın. Halihazır kıtlıkta Onazi'ye bir dönüp, baksan

3- Mehmet Ekici'nin forvet arkası, 10 numara'da oynayamayacağının bilincine varamadın. Mehmet Ekici 8 numara gibi, merkezde kullanılmalı.

4- Yusuf Erdoğan, Mustafa Yumlu, Zeki ve M.Akbaş gibi vasat oyunculardan medet ummaktan vazgeç. Gerekirse altyapıdan oyuncu monte et.

5- Bu takım ileri-geri hiç çoğalamayacak, toplu hücum, savunma prensibine uymayacak gibi. Sağ tarafı da etkin kullanamayacağı aşikar. Kadroya göre format belirlemek lazım. Yani çift forvetle oynanılmalı. Ramil, Suk, Ndoye ve Muhammet. Hangisi formda ise formayı kapmalı.

6- Kanatlarda ki yetersizlik, golcü oyuncu eksikliği ve orta alanda servis yapacak oyuncu eksikliğinden 4-4-2 sistemi oturtulmalı.

artvints
16.09.2016, 01:17
Ersun Hocaya sabır göstermek lazım. Ancak tek istediğimiz yenilgiyi kabullenemeyen bir takım. Çok mu zor. İsterse 34 maçıda yenilsin ama o gözlerdeki yenilgiyi kabul edememeyi görmek istiyoruz artık.
34 mac yenilen takimin kim bakar gözüne?bu geyik yapilir hep ama ben hiç gormedim yenildiniz ama mükemmel oynadınız cumlesini. Sebepler hemen siralanir. Bjk son dakika golünü atmasa linç hazırdı mesela. Oyun hikaye olurdu. Ayrıca iyi oynayan hırslı takim niye yenilip dursun? Iyi oynamaları için bekliyoruz zaten .

iyi mücadele ediyor takim ama uretememekten kaynaklı bocalama yaşıyor, bunu isteksizlik boşvermişlik olarak yorumlamamak lazim.

Emrah Akcagöz
17.09.2016, 20:08
Tez zamanda gitmen dileğiyle..

pazarkapılı
17.09.2016, 20:09
tez zamanda cıkıp takımın basındayım diye haykırman dilegiyle....

erolizmts
17.09.2016, 20:11
Biz halı saha maçlarına çıkarken dahi bir oyun planı düşünüyoruz amatörce. Halbuki oyun planı bizim neyimize? Çıkıp bam güm oynuyoruz sonuçta. Lakin sizin bizden biraz farkınız olsun. Sahada ne oynadığımız belli değil. Yok efenim takım yeniymiş vs vs. Bunlar basit bahaneler. Kaldığımız yerden devam mı edeceğiz? Yine farklar mı yiyeceğiz? Alanya'dan 3 gol yedik. Bu adamların ilk 11'i kaç yıldır beraber oynuyor? Sadece biz mi toplama takımız?

Umarım sonraki haftalarda biraz daha mantıklı ve sonucu getiren futbol görebiliriz.. Arkandayız.:cool:

DeAgLeMaNyAq
17.09.2016, 20:12
Ersun Yanal efsanesi sona eriyor gibi...

kopeli
17.09.2016, 20:13
kaliteli futbol icin birazda kaliteli topcu lazım.

bu işler coluk cocukla olmaz.

kim gelirse gelsin bu düsüs kaliteli bir kadro yaratamadıkca gecmez ama ne olursa olsun alanya gibi bir takımdan 3 yiyemessin abicim.

jairzinho
17.09.2016, 20:24
bir igor tudor bulamadık ona yanıyorum.dön dolaş ersun.sanki takımı geçmişte şampiyon yapmış.

ersun bulunmaz hint kumaşı değil.net

yumlu taç atıyor yani sağbek.kovulma nedenidir bu aga

Mert'
17.09.2016, 20:28
Ersun bu kadroyu oynatamiyor net. 10/11 kadrosunu yada 11/12 ver oynatsin ama bu oyuncu grubu ona gore degil. Mra gibi biri gerekli. Takimda plan yok amatorce oynuyoruz.

artvints
17.09.2016, 20:30
Yumlu sagbek oynuyorsa içimizde halledemiyoruz demektir. Aldiracaktin o sagbeki. Hatta adam gibi forvet ve forvet arkasi da aldiracaktin. Sonucta olan sana oluyor. Yine de sağlam durun. Bu günler geçecek.

pazarkapılı
17.09.2016, 20:38
Yumlu sagbek oynuyorsa içimizde halledemiyoruz demektir. Aldiracaktin o sagbeki. Hatta adam gibi forvet ve forvet arkasi da aldiracaktin. Sonucta olan sana oluyor. Yine de sağlam durun. Bu günler geçecek.katılıyorum, sağlam durmak su dönemde cok önemli, ayrıca bu yorumlama an itibarıyla olusmus linc havasının üzerine okudugum güzel bi yorum; tebrikler....

artvints
17.09.2016, 20:43
katılıyorum, sağlam durmak su dönemde cok önemli, ayrıca bu yorumlama an itibarıyla olusmus linc havasının üzerine okudugum güzel bi yorum; tebrikler....
Yapacak bisey yok, sabır da demesinler, sabırlı onlar olacak artık, çünkü herkes ustlerine gelecek kimse durduramaz, ugrasmaya gerek yok.sıkı dursunlar. Sorunları yavaş yavaş cozsunler, değişiklik çare değil. Şu dönemleri atlatamadigimizdan dolayı yapboza döndü takim.

pazarkapılı
17.09.2016, 20:56
anlamadıgım nokta, "ilkyarı goller bulsaydık" ile "ikinci yarı gol bulamayıp yenilmenin" sebep oldugu/olacagı fatura ile kişilerin biliçaltında kurguladıgı ve dısa vurdugu sözcüklerin bu kadar esnek degişebilir olması....
sayısal cogunluk olarak yüzde doksan oranını rahatlıkla verebilirim....

sen takım olarak kimsin nesin, neden gerilemişssinin cevabı bu farklılıga sahip beyinler ile irdelenmesi zaten beklenemez....

Kemal Öztel
17.09.2016, 21:05
Hocam 6 hazırlık maçı 4 lig maçı hala takımda 7 oyuncu sayamayız lk 11de bu nasıl oluyor haftaya sağ bek kim sol bek kim sağ açık kim ön libero kim forvet kim bu kadar soru işareti olur mu ? Ne yaptınız kamp döneminde merak ediyorum

Ozan Yılmaz
17.09.2016, 21:14
?

axelman
17.09.2016, 21:15
İlk yarıyı göremez demiştim şimdi 7'yi bile göremez.

Mert Oğuzlu61
17.09.2016, 21:17
3-5-2 yi dunyada kac kulup oynuyor ki biz oynayalim ? Gerci oynadigimiz şey 3-5-2 de degil cok garip ve anlamsiz sistemlerle sahaya cikiyoruz.

Fenerde oynattigin 4-3-3 u bize niye monte etmiyorsun ? Hadi 4-4-2 olsun onu da oynariz ama Yilmaz Vural in yapmayacagi isler yapiyorsun 3 lu defans, 4 orta saha nedir yaw dalga mi geciyorsun ne oldu sana ?

bordomavi1
17.09.2016, 21:20
Sen varya ülkenin gördüğü en akıllı adamlardansın. Bravo hocama.

Fatih Solmaz
17.09.2016, 21:20
2-3 haftaya kalmaz yönetim hocamızın arkasındayız diye açıklama yapar. sonrası malum.

Hakan
17.09.2016, 21:57
Bu kadar sabır geyiği yapıp hocanın arkasında durmayacaksa başlarım öyle yönetime,IHOvari davranışlar beklemeyelim.
Öncelikle bundan 2 yıl önce aynı yaygarayı koparan taraftar 2 maç kazanınca şampiyonluk havasına girmeyi başarıyordu.Kazanırız da seri de yaparız,bugünler geçer istifa diye kasmayın bu kadar hayatta daha önemli şeyler var.

Birincisi kadro planlaması saçmalık.Ne net bir golcü var ne yaratıcı orta saha.Sağ bek neyse de sokağa atacak paramız yok diye Kaddouri'den vazgeçemezsin,yedek stoper değil bu.Bütün takımı level attıracak adamdı.
Ya tutarsa diye forvet alınmaz,38 yaşındaki Claudio Pizarro'yu getirseniz ona bile eyvallah derdim.

Mellih
17.09.2016, 22:06
bunu söylemek için erken biliyorum ama işler bu noktaya geldi. ersun yanal iyi hoca lafım yok, şampiyonluk getirir mi? getirir. orda da sıkıntı yok. ama hocanın şuan hiç enerjisi yok. aziz yıldırımla ve hacıosmanoğluyla itişmelerinden sonra bence çok yorulmuş ve henüz toparlanamış. biraz daha yorumculuğa filan devam etmeliydi.. biz acele ettik bence.

Cengiz Çubukcu
17.09.2016, 22:20
Ben onun yerinde olsam kesinlikle ekiciyi oyundan çıkarmam onuru da bu formuyla kaleye koymam

sasone
17.09.2016, 22:40
Ersun Yanal futbolun doğrularına ihanet etme,birilerine yer açmak için olmayacak şeyler deneme,formayı hak edene ver.Bu kadro bu sonuçları alacak kadar kötü değil yete ki sen kadronun hakkını,formayı oynamak isteyene ver.

Alphan Altun
17.09.2016, 23:07
Bu takım hücum futbolu falan oynayamaz.Tepetaklak gidiyoruz acil müdahale lazım.Gerekirse 3 ön libero ile oynayıp bekler orta sahayı geçmeden, kalenin önüne otobüs çekip deplasmanda 1 puana oynamamız lazım.

Başa gelen çekilir. Takımı salarlarsa kümeye gidiyoruz şakası yok yeni gelen takımlar sağlam.

Vkgz
17.09.2016, 23:38
devam sayın hocam. ama bazı oyuncuları artık oynatma bence.

zafer6161
17.09.2016, 23:40
takım geçen seneden hem oyun hem fizik olarak cok iyi.yani takıma hoca eli dediği belli.pozisyon buluyoruz sut atiyoruz.fakat şanssızlık oynadığımız rakiplerin kalecileri milli oluyor.ha takım çık kırılgan. gol yediğimiz zaman maçı bitiriyor lar. birazda şanssızlık var.

shagrath61
17.09.2016, 23:46
Trabzonspor un yapılanma sürecinin içerisine olması gerekenden fazla müdahil olunca bir yöneticinin düşüneceği şeyleri kendisine dert edindiğini, bununda saha içerisindeki konsantrasyonu ve oyuncu yapılanması hakkındaki fikirlerini olumsuz etkilediğini düşünüyorum. Başarılı bir hoca ya da başarıyı arzulayan bir hoca maliyet hesabına girerek basın önünde ''sağ bek - kanat almayalım'' demez, dememeli. Üstelik bahsettiğim bölgelerin oyuncusu elinde hiç yok ve devşirebilecek potansiyel de bulunmuyorken. Mustafa ve Zeki kararlarının mahalli baskılarla değil de kendi isteği ile olduğunu düşünmek istemiyorum. Çok sevilen bir repliktir: ''Öküz alınır o paraya, Öküz!'' Bir yandan mali kriter deyip diyer yandan kendi bölgelerinde yeterli görmediğin oyuncularla üç sene anlaşma imzalamanın akla uygun en ufak bir açıklaması olamaz. Mustafa bek oynatılmıyor, Zeki kendisi dışında bir sağ bek olmamasına rağmen oynatılmayıp, 190 cm Mustafa dan bek yapılmaya çalışılıyor. Bunları bir sahne şovunda izlesem gülebilirdim lakin durum bu değil. Aytaç tercihi gerçekten anlaşılır değil, hadi tercih edildi oyun içerisinde yana ve geriye oynadığı pasların haddi hesabı yok. Yerelde bir Hüseyin vardı. Trabzon lu diye oynatılırdı bunun açıklaması da yok. Yetersiz olduğunu görmek için bir oyuncunun daha ne kadar kötü oynaması gerekiyor. Okay gole ihtiyacımız olduğu bir anda Mehmet le nasıl yer değiştiriyor. Mehmet in hücumsal anlamda veremediği neyi Okay verebilir? 2 - 0 geride bir Trabzonspor neden ikinci forvetini oyuna almaz? Bunlar işin teknik boyutuna girmeden her futbolseverin aklına gelebilecek gayet makul sorular ve bence hocanın aklının saha içerisinde olmadığının bir göstergesi. Ortalama galibiyete verilen 750.000 TL den 3 tane maç kaybettin. Evet bunu sağ beke - açığa direk bağlayamazsınız ama giden zamanın yerine getirip maçları bek ve açıkla oynayıp test edemeyeceğimizden bu eksikleri gidermediğiniz için ben eksik kadro yapılanmasının da suçu olduğunu düşünüyorum. Etti mi siz 2.250.000 tl. Bu Trabzonspor un alabileceği ancak alamadığı paradır. 750.000 dolar a bek alınabilir miydi? Peki kaybedilen maçlar sonrası hedeften uzaklaşınca elinizdeki oyuncu motivasyonu nasıl olacak? Taraftarı stadının açılacağı sene neyle motive edeceksiniz? Sponsoru nasıl ikna edeceksiniz? Kısacası elinde yeterli zaman varken yapılmayan ve bir Trabzonspor klasiği olarak son anın beklenmesi Trabzonspor'un bir yılına daha maal olmuştur. Üstelik bu kadar maliyet düşünen ceo yöneticilerimiz kendi şirketlerinde aman canım kardiolog ya da iç hastalıkları bölümü olmasa da olur, hastane bu şekilde de olur, aman bu yemek sitesinin network u ya da zararlı yazılım programı olmasa da olur diyerek kendi şirketlerinin ''maliyetin hesaplarını'' ihtiyaca tercih etmemişken konu Trabzonspor olunca tercih haklarını maliyetten yana kullanmaları da en hafif tabirle akıl tutulmasıdır. Yazının son bölümü yönetimle ilgili ama birbirine bağlı olduğu ayrı başlığa yazmak istemedim. Trabzonspor taraftarının hiç yaşamak istemeyeceği bir sürece daha giriyoruz. Allah akıl ve ruh sağlığımızı korusun.

bach72
18.09.2016, 00:37
Trabzonspor'un 4 maçta 3 yenilgi almasının baş aktörüsün.Rakip takımlar her maç o kadar kolay gol pozisyonuna giriyor ki ve aval aval seyrediyorsun kenardan.Örneğin Ziya Doğan ile şu maçlara çıksak şu an 9 puanımız vardı.

Çağatay_
18.09.2016, 00:46
Ersun Yanal'ın 2 büyük hatası var.

Birisi sezon öncesi oyuncu seçimlerinde, kesinlikle ama kesinlikle takımda Onur, Ekici, Yumlu, Yavru, Esteban gibi isimleri tutmamalıydı. Performansından bağımsız olarak bu isimler Trabzonspor'un düşüşünde başrol oynamışlardır.

Öyle ya da böyle, Onur ve Ekici bu takımın kaptanlarıdır ve düşüşte hem performans olarak hem de sosyal etki olarak payları vardır. Bu yıpranmış isimlerle yola çıkılmamalıydı.

İkinci hatası ise oyun planlamasında.

Trabzonspor yola yeni çıkan her takım gibi mücadele ve gol yememe ağırlıklı bir düşünce yapısıyla yola çıkmalıydı. Eğer transfere ayıracak 50 milyon Euro'muz olsaydı, direkt olarak hücum oynayıp rakibi hapsedecek bir futbol üretebilirdik. Süper oynamasak da baskı yapardık. Ama 10 küsur transferin olduğu, 40 kişinin gittiği takım bir anda normale dönemez.

Manchester United bile Sir Alex Ferguson gittiğinden beri dikiş tutturamadı. Bu iş böyledir, maya bozulunca tutması zordur.

Biz da mayası çoktan beri bozuk bir takım olarak, eskiye dair her şey ve herkes ile vedalaşmalı, yeni takımımızla mücadele ağırlıklı ve zor kaybeden bir takım olmalıydık. Kaybetmedikçe oyunumuz oturacak, gol yemedikçe gol atmayı öğrenecektik.

Bugün yenildiğimiz Alanyaspor'un defansında geçen sezonu fb'de geçiren Abdulaye Ba ve Chelsea'dan kiralık, Kasımpaşa'dan tanıdığımız Omeruo vardı. Kısacası rakip çok da kalitesiz, kötü bir takım değil. Aksine defansı bize göre daha dengeli.

Bu gerçeklerden yola çıkarak, Trabzonspor hayallerdekini değil, elindekini oynamalı, mücadele etmeli ve kaybetmemeli.

Ersun Yanal bunu anlamış, bu yöntemi doğru bulmuş olacak ki, bu akşam "Önümüzdeki maçlarda gol yememeliyiz" dedi. Bu duygu baştan verilse, yeni takım olmanın bilinciyle oyuncularda bir tevazu, mücadele anlayışı ve birliktelik yaratabilirdi. Ama şimdi kötü skorlar sonrasında söylenmesi ile korku yaratması riski var.

Umarım Ersun Hoca gereken hamleleri yapar ve takımı düzlüğe çıkarır.

Courage
18.09.2016, 00:49
Öncelikle hoşgeldin Ersun hocam! (transfer döneminde yazamadığım için ekliyorum)

....

Bu yap-boztaktik işini sene başı ilk kampa yetişmeyen transferlere bağlıyorum.Ligin başlamasına çok az bir zaman kala yapılan transferler ne kadar izlenilirse izlenilsin teknik direktör için dezavantajdır. Ben bilgi birikimi ile bu kaos sürecini atlatacağımızı düşünüyor kendisine güveniyorum.

Ayrıca başkanın Ntv'de söylediği loca alımı içinde kendisine teşekkür ediyorum.

Ege Kum
18.09.2016, 00:52
takımın zamana ihtiyacı var ersun hocayı suçlayamıyorum sabredeceğiz

Berkan
18.09.2016, 01:35
Hocanın kalitesi ortada zırt pırt hoca değiştirmenin sonucunu son 4 senedir görüyoruz. Sonuna kadar arkandayız hocam. Kümeye düşsek bile ! Trabzonspor'u bu hale sen getirmedin. Getirenler utansın.

Uluhan
18.09.2016, 03:13
Daha sakin bir şekilde elindeki kadroya göre oynaması gerekli. Çok fazla sistem ve oyuncu değiştirmesi doğru değil.

Elindeki kadroyu ilerleyen haftalarda daha iyi tanır ve daha iyi kullanır diye düşünüyorum

Oğuz ZEYTİN
18.09.2016, 09:43
Sifir motivasyon... Alacaklarinin tahsili icin sikayet ettigi kulube, kosarak geldi. Avni Aker'den kosarak kactigi gibi...

Biz "bu takim dibe vurmus, daha kotu olamaz derken" o mucizeyi basardi; daha kotusunu yasatiyor her hafta.

Ozan Yılmaz
18.09.2016, 10:32
Neden diğer sıfırdan kurulmuş kadroların zamana ihtiyacı yok da sadece bizim var?

cınar#7
18.09.2016, 11:31
Sifir motivasyon... Alacaklarinin tahsili icin sikayet ettigi kulube, kosarak geldi. Avni Aker'den kosarak kactigi gibi...

Biz "bu takim dibe vurmus, daha kotu olamaz derken" o mucizeyi basardi; daha kotusunu yasatiyor her hafta.

+1461

tonya55
18.09.2016, 11:32
ersun hocadan iyisi gelmez feda sezonumuz bu yıl böyle gececek.

Ahmet Kara
18.09.2016, 11:43
Hocayı göndermek çözüm değil. Daha önce MRA ve Şenol Güneş'i yaka paça kovduk. Şimdi yaptıkları ortada. Ersun'u da kovarsın oda gider başka takımlara coşar. Zaten bu buhranlı dönemde Ersun Yanal'dan daha iyi hoca bulamazsınız.

Uğur Kalyoncu
18.09.2016, 11:45
Ugur a nasıl olur da bu kadar güvenir anlayabilmis degilim..

Ekici Okay değişikliği ile ne düşündü onu da anlayamadim...Ekici nin sari kartı var diye cikarmis olsa da giren topcu Okay olmaz olursa Abdülkadir olur...

Dedigim gibi anlayamasam da bazen güveniyorum sonuna kadar arkasindayim..

Olmus topcular aldigimizda hoca da hünerlerini gösterecektir...

no NAME
18.09.2016, 11:57
Sonuna kadar destekliyorum. Son 3 hoca döneminden kalan ve yeterli katkıyı gelişimi gösteremeyen, KENDİNİ TAKIMIN SAHİBİ GİBİ GÖREN herkesi yollayın, sorun ortadan kalksın.
Selam ve hürmetle.

tonya55
18.09.2016, 12:24
ersun hocadan iyisi gelmez .

pazarkapılı
18.09.2016, 12:53
ersun hocaya,
tekrardan hatırlatıyoruz; bilimsel ve istatisliksel olarak dogru olduguna inandıklarından lütfen vazgecme, ne olursa olsun....
yumlu sağ bek oynamasına inanıyorsan, forvette sukun herkesten iyi olacagına inanıyorsan bu sekilde devam etmelisin....
istikrara bu sekilde sahip cıkmanı görmek istiyoruz....kim ne derse desin....

Mert Acar
18.09.2016, 13:08
Ortasaha kurgusunu değiştirmemiz gerek..Aytaç tek ön libero ve Ekici sol iç,Onazi sağ iç oynuyor ama olmuyor böyle.Beklerimiz Caner,Gökhan değilki önliberomuz stoperlerin arasına girsin.Zaten önliberolarimizda tek başına oynayabilecek nitelikte değil.Ersun hocanin sisteminde en önemli 3 mevki maalasef,yetersiz.
Bu yüzden çift ortasaha Okay,Onazi oynamalı.Önlerinde Bero.Klasik 4-2-3-1 oynamalıyız.10 numaralı sisteme dönüş yani.Bero orda süpriz işler yapacaktır.

artvints
18.09.2016, 16:45
Ersun hocanin oynatmadigi oyuncudan birsey oldugunu gormedim. Sorun oralarda değil. Ibanez guray elestrilerinde de goruldu bu. Ndoye gamsizi niye oynamiyor diyen var.sorun takim olmakla eksiklerle alakali. Oynayan oyuncuların yetersizlikleri var ama yedektekiler daha yetersiz. Bir şekilde bir onbir oturtması lazim hocanin. Deneme yapması da normal. Iki ayda ne yaptı diye eleştiri yapan yorumcular var. Oyuncuların kampın sonunda geldiğini bilmeyen adamlar trabzonspor yorumluyor.

Cengiz Çubukcu
18.09.2016, 17:18
Hocam ne olur biZi tek forvet oynatma, mutlaka muhammed ve suk birlikte denenmeli.. Ayrıca duran top çalışmamız lazım..

Tuğrul
18.09.2016, 17:30
Sahaiçi organizasyonu yok, doğaçlama bir oyun var.

Futbolcuları doğru pozisyonda kullanmıyor, amatör futbolculara inanmayı sürdürüyor.

Somut olarak Mustafa Yumlu'nun oynaması, Mehmet Ekici'nin 10 numara'da oynaması, Onazi'nin merkezde oynaması vs..

Pas devamlılığı, pas temposu düşük olan bir takım kaybetmeye mahkumdur.

İyi bir hoca olsa Uğur Demirok'u stoperden kesip tekniği daha iyi olan Aytaç'ı stopere devşirir.

Aytaç'ı stoperden kullanmasını geçtim iki metre önündekine pas atamayan Mustafa'yı sağ bekte oynatıyor.

Takım'dan 3. bölgede pas akıcılığını yerleştirmesini de beklemiyorum artık. Arkadan olgun atağı başlatacak hazırlık pası bile yapamıyoruz.

Onur'un degajlarını izlemekten artık gına geldi. Tabi suç sadece kendinde değil oyunu pasla başlatacak mantalite yok.

Halihazır 30-40 metreden tempoyu düşürmemek için, kısa pas ile başlanacak yerlerde. Eski İngiliz mantığı ile duran toptan gol aramamız seviye olarak iyice düştüğümüzün kanıtı.

Tipik Türk antrenörleri gibi buna Şenol Güneş, Fatih Terim de dahil.

Ersun Yanal da savunma ve hücum seti oluşturmaktan bihaber. Oyunun seyri doğaçlama ve spontane gelişiyor.

Ersun Yanal oyuncuları motive etmekte, gaz veren bir hoca da olmayınca takımın hali içler acısı oluyor.

Mert Oğuzlu61
18.09.2016, 18:24
____zeki____yumlu____durica____ibanez

_____________onazi___bero

________ekici_____________castillo

______________suk___demir(ramil)

Şunu denesek ligde Konya, Başakşehir yada Osmanlı kadar ''korkulan'' takım olacağız ki buda bize yetecektir.

3 lü stoper, 4 lü orta saha, 3 tane ön libero, tek forvet, Castillo dan Grizmann çıkarma merakı, Ekici den Sosa, Yumlu dan Micah Richards yaratma vs.. tüm bunları bir kenara itip; sade, düz, akıcı, basit, anlaşılır, kolay, ferah ve hiç eskimeyen, eskimeyecek olan modern 4-4-2 yi takıma uyduralım derim. Gel hocam inat etme şunu yapalım, hemen Konya maçında bunu dene.

Bak yereller ellerini ovuşturup o maçı bekliyorlar bırak şu 3-3-3-4-3-3-1 gibi şeyleri 4-4-2, bak yazması da okuması da söylemesi de ne kadar basit, 4-4-2. Dergisi de var, mis gibi. Capello ve modern futbol 4-4-2, 2000 lerin başında Süper Lig, Fatih Gökdeniz Yattara, Premier Lig, A.Madrid, Leicester, 2012 Terim Gs si, PES, FİFA, FM...

4-4-2
4-4-2
4-4-2

44444444444444444+444444444444444444444+2222222222 222222222222222222222222

BlackPanther
18.09.2016, 19:06
Hocam. Sen dik dur. Arkandayız. Bu tablonun en az suçlusu sensin.

bordox
18.09.2016, 22:24
Teknik taktik konuları bizi aşar fakat sahaya sürdüğü kadro bir takım gibi görüntü vermiyor,insanı rahatsız ediyor,göz tırmalıyor adeta ben yanlışım diye bas bas bağırıyor.
Ve geriye düştüğümüz anda nasıl hatalı bir kurgusu olduğunu tüm çıplaklığı ile gösteriyor.
Takımın kendisine inancı yok,sahaya çıkan kadro bile bu işi yapamayacağını ilk mental zorlukta pes ederek gösteriyor.
Daha işin takım olma sorunu çözememişken ne taktik ne oyuncu yetersizliğine sıra gelmez.
Bu yüzden kimse oyuncu eleştirmede aceleci olmasın.

sasone
19.09.2016, 01:43
Kupa maçında senin çıkaracağın kadro o kadar önemli ki,buraya gerçekten bir şeyler amaçlamış da mı gelmişsin yoksa,boş geçen sezon olmasın paramı alayım yeter mi demişsin anlayacağız.

Uyanık geçiniyorsun sanırım ama futbolun beşiği bir şehirdesin,herkes üç aşağı beş yukarı anlar ne olduğunu.Adamcılığı bi geçeceksin önce,bu başta sana zarar,hak ettiğini alamayan adam kadroda sorun yaratır.
Doğru kadro ve sistem ile çık yeter.

oflubektas
19.09.2016, 14:46
Adam yıllardır teknik direktör, oynattığı her takımda iyi birşeyler yapmış, takımlarına belli bir kimlik kazandırmış. Velhasılı bu oyunu senden benden iyi biliyor ama biz yine de hariçten bir gazel okuyalım; :)

- Bu takım şu haliyle toplu hücum yapacak bir takım değil, Anadolu takımları da dahil, maçı rakip yarıalana yıkarsak her maç felaket olur. Durica iyi ama ağır, açıkta N'diaye Doka Abdurezak Traore (başımızın belası) görse madara olabilir. Kaldı ki yanında hızlı stoper maalesef yok. Beklerden sağ tarafı halen arıyoruz, soldaki İbanez hücumda iyi olmakla birlikte, geri dönme ve ters kademe sıkıntısı olduğunu herkes söylüyor. Stoperlerin arasına Okay gömülse bir dert, Onazi'yi defansif ağırlıklı olarak oynatsan ayrı dert. Allah yardımcımız olsun

- Toplu hücum yerine maçlarda en az 1-2'şer dakikalık ve anlık "şok pres" uygulaması mutlaka iş yapar. Pres yiyince kanatlarda sonuna kadar açılıp topu ortaya atan ve defansta iyi top dağıtan takım yok Türkiye'de. (belki Kjaer-Skertel'li fener bu işi yapar ama onların da vaziyeti malum) Hal böyleyken Özkan Sümer'den hatıra "şok pres" taktiği mutlaka denenecek ve olumlu sonuç alınacaktır.

- Ersun Hoca Gençlerbirliği'ndeki dar alanda kör dövüşü ve top kaptırınca "Yugoslav faul" taktiğine geri dönmeli. Belki göze o kadar hoş gelmez ama takımda bolca bulunan tekniği zayıf adamlar sınıf atlar. Ekici dışında top dağıtacak adam yok, ona da güvenemiyorsun. Geçen seneki gibi oynayacaksa 11'e bile alınmamalı. Açıklara alınan Castillo ve gelecek sağ açığın da defansı yoksa yandı gülüm keten helva. Bari topun arkasına geçip alan daraltsınlar. Sağ açık alınmaz, iyi çıkmaz veya uyum sorunu yaşarsa Yusuf yerine Güray alıştırılmalı. En azından ayağı düzgün ve defans yapmayı biliyor.

-

16.08.2016'da yazmışım. Tekrar yazıyorum; Ersun Yanal kesinlikle çok iyi bir hoca, benimse antrenörlük geçmişim yok, elime amatör takım bile verseler yüzüme gözüme bulaştırırım ama görünen köy de kılavuz istemiyor.

Sercan Keleş
19.09.2016, 16:40
Ersun hocayı seviyorum ve güveniyorum.

smart
20.09.2016, 11:44
10858
Ufaktan yol yapılıyor gibi...

nbay
20.09.2016, 11:48
ersun hoca bu tarz haberlere zemin hazırlarsa yol yapılıyor diyemeyiz bence. her şeyden önce kendi dik duracak . şu an verilen tepkiler gayet normal ve alışılmış tepkiler. 3-4 hafta sonra takım hala bu yerde ise bunun nedenlerini net bir şekilde hocadan sorar artık herkes.

Mert Oğuzlu61
20.09.2016, 12:41
Sağlığıyla ilgili yapılan haberlerin kaynağı, çıkış noktası nedir ? Yerel basınsa dikkate almaya gerek... Konya maçını kazanırız sağlığı düzelir, bişecik olmaz. Bol bol hamsi ye hocam ve 4-4-2 oynat, al sana reçete.

artvints
20.09.2016, 15:00
Mesela vitor gecen sene sonuc almak icin daha defansif bir duzene gecti, sampiyonluga da oynatti takimi ama kovulmaktan kurtulamadi.oyun gelismedi cunku. Bu tip ikilemler var. Baskanin hocayi kovmayacagini dusunursek kendi istedigi oyununun uzerinde durmasi yararli olabilir.istemedigi seyleri yapmamali rahat olmali. Yani bu 17 hafta gelecek sene oynanacak oyuna temel olusturmali, aldigimiz maglubiyetlerin bir anlami olmali.basari hikayesini anlatirken bu yenilgilerden baslamaliyiz. Radikal degisiklikler olursa plandan donulurse oyun gelismezse yenildigimizle kalmis oluruz.

Ahmet Kara
20.09.2016, 15:17
Bu AMK gazetesi hoca hakkında yalan haberler yaparak ortalığı karıştırmaya çalışıyor. Bu sözde gazeteyi okumayın, okutturmayın.

DeAgLeMaNyAq
20.09.2016, 15:25
Sağlığıyla ilgili yapılan haberlerin kaynağı, çıkış noktası nedir ? Yerel basınsa dikkate almaya gerek... Konya maçını kazanırız sağlığı düzelir, bişecik olmaz. Bol bol hamsi ye hocam ve 4-4-2 oynat, al sana reçete.

Haber isimsiz çıksa da o gazetede göreve başlayan Cevat Kol'un dahili olduğunu düşünüyorum. Haber bugün çıktı ama Cevat Kol nedense dün bu konuyu Çay TV'de dile getirdi. Ya kendi haberi ama isimsiz yayınlandı, ya gazetesinin bu haberi yapacağını önceden bildiği için dün dile getirdi ya da tamamen tesadüf...

Ahmet Kuru
20.09.2016, 15:38
Sağlığı ile alakalı çıkan haberleri az önce yalanladı.

Eğer işin içinde Cevat kol denen adam varsa Her türlü yalan yanlış haber beklerim.

Bu ve bunun gibi tipleri ne zaman çevremizden uzaklaştırmayı becerebileceğiz çok merak ediyorum...

Ersun Hocaya gelince;

Ben kendisine güveniyorum. Başarılı da olacağına inanıyorum fakat Bir geçiş süreci var şuan. Bu belki de beklediğimizden daha da sancılı geçecek. Ama sonunda geçecek...

BlackPanther
20.09.2016, 19:57
Ersun Hocaya destek. Kalbinin sadece yarısı çalışsa yine destek.

sametaydin
21.09.2016, 00:30
Sabredersek Ersun Hoca bu işi başarır bence.

CesurHamsi
21.09.2016, 18:14
Trabzonspor kim 3lu defans oynamak kim?
Bi Durica var adam gibi stoperin, Barzagli Chielinni felan yok

Mollasalihoğlu
21.09.2016, 18:48
Ardahanspor'a karşı Abdülkadir'i oynatmamasını büyük bir eksi olarak yazıyorum hanesine.

M.S.SOFU
22.09.2016, 00:00
Takımın organizasyonel bir eksiği var gibi sanki
Özellikle hücum varyasyonları yok takımın
Hiç organizw golümüz olmadı son maçta
Hocanın tecrübesiyle bu sorunu çözeceğini umut ediyorum

Çağatay_
22.09.2016, 10:39
Ardahanspor'a karşı Abdülkadir'i oynatmamasını büyük bir eksi olarak yazıyorum hanesine.

Bu tip amatör takımlara karşı böyle bir zeminde 17 yaşındaki çocuğu oynatmak büyük risk.

Daha üst düzey maçlarda, daha kaliteli rakiplere karşı oynamasında problem yok. Rakip de ona göre genç oyuncunun sağlığını gözetecektir. Ama amatör maçlarda bunlar hep risktir.

Faik Yılmaz
22.09.2016, 11:45

Abdülkadir'i oynatsa ve yenilseydik olacakları düşündüğümde Hocaya sonuna kadar hak veriyorum....

Sözgelimi Karabük yedek kadro ile Of karşısına çıktı ve yenildi.. Kimse genç oyunculara şans verdilerde yenildi demiyor.... Karabük yenildi diyor.... Of Karabük'ü rezil etti diyor.....

Yani normal şartlar altında dediğin doğru ama Trabzonsor için helede bugünlerde mecbur oynatacaktı....

Dinazorlar eleştirmek için bekliyor...
İho taraftarları bekliyor....
Hekimoğlunun bir kısım taraftarları ellerini ovuşturmuş bekliyor...

Bu ortamda galibiyeti riske atacak hareketlerden kaçınmak lazım diye düşünüyorum...

Gümüshaneli61
22.09.2016, 13:42
Hocam, artik birak gereksiz isleri ve sahaya adam gibi 11 sür.

Cengiz Çubukcu
22.09.2016, 13:49
ne olursa olsun gennçleri 3-0'dan sonra az da olsa oynatması lazım ama takım biran önce uyum sağlasın diye hiç o işlere girmiyor...bakalım kim haklı çıkacak

Necmettin ALTUNTAŞ
22.09.2016, 14:47
Abdülkadir'i oynatsa ve yenilseydik olacakları düşündüğümde Hocaya sonuna kadar hak veriyorum....

Sözgelimi Karabük yedek kadro ile Of karşısına çıktı ve yenildi.. Kimse genç oyunculara şans verdilerde yenildi demiyor.... Karabük yenildi diyor.... Of Karabük'ü rezil etti diyor.....

Yani normal şartlar altında dediğin doğru ama Trabzonsor için helede bugünlerde mecbur oynatacaktı....

Dinazorlar eleştirmek için bekliyor...
İho taraftarları bekliyor....
Hekimoğlunun bir kısım taraftarları ellerini ovuşturmuş bekliyor...

Bu ortamda galibiyeti riske atacak hareketlerden kaçınmak lazım diye düşünüyorum...

İHO taraftarları Twetter da başladı bile.

Doğan BULAT
23.09.2016, 01:32
Çok güldüm ya :)

Ersun yanal'ın ismindeki gizli şifre. harfleri karıştırınca "uy arsenal". :)))

Ha bide Arsenal gibi oynatsa :)

Yiğit Gayretli
23.09.2016, 10:05
Ben yine Trabzonspor'a konsantre olabildiğine tam ikna olamıyorum... Hayırlısı...

ccd6167
23.09.2016, 10:35
Ben yine Trabzonspor'a konsantre olabildiğine tam ikna olamıyorum... Hayırlısı...

Aynı fikirdeyim sizinle. Maalesef bu sistem bu takımlada oynamaz. Elimizdeki kadro kontra atağa uugun bir kadro. Sistemini değiştirmeli hoca diyorum ben. Yoksa loca dan izleyecek bu kafayla giderse

artvints
23.09.2016, 15:42
5 maç için fazla derin ve kesin analizler yapılıyor. ersun hocanın yapacağı en iyi şey bildiği, içinin sindiği oyunu oynatmakta ısrarcı olmasıdır. daha işin başındayız. kurduğu takımın nasıl işlediğine bakıp tekrar müdahale etme şansı olması gerekir, daha sonra da takımı geliştirecek hamleler yapması gerekir. bunun için en az iki transfer dönemine ihtiyaç var.

zaman zaman skora puana oynayacağı dönemler olabilir ama genel plandan vazgeçmek olmaz. trabzonspor sıkı bir takım olacak ve hücum yapacak. geride bekleyerek puan alıp sonra hadi hücum yapalım diyemezseniz. hücum üzerine hazırlık yapıp kaybedilecek puanları göze almak gerekiyor. bir sonraki sezona ancak bu şekilde güçlü girebiliriz. tek eleştiri noktası hücum futbolu için daha donanımlı bir takım yapmamak olabilir ama hamle şansımız var.

Mellih
24.09.2016, 01:18
hocayı çok keyifisiz görüyorum, malubiyetlerden ötürü değil, ondan öncede böyleydi. bi bıkmışlık var nedense

kanterts
24.09.2016, 18:24
son saniye golü kurtardi. sacma sapan kadrolar, igrenc futbol.

Mert Acar
24.09.2016, 18:30
Hocam kazandık eyvallah,galibiyet güzel ama...Lütfen artık sistemi belirle ve ısrar et.Her maç farklı kadro ve sistemle olmaz.
En büyük hatalarımızdan biri önliberomuzun stoperlerin arasına girmesi...Ortasahada oyun kurma etkinliğimizi tamamen 0a indiriyor bu durum.İki yönlü çift önlibero Okay-Onazi oynamalı. Önliberonun stoperlerin arasına girmesi için beklerimizin iyi olması lazım.Ama bizde yok.
Ayrıca yeni transferler Onazi,Castillo,İbanez yedek beklememeli.Israr edilip arkasında durulmalı.Durica ve Bero tamamdır zaten.Suka laf yok.Hiç beğenmiyorum.Ama ısrar edilmesini anlarım.
Fakat geçen sezon bize o hezimeti yaşatan oyunculara sabır göstermem hocam..

artvints
24.09.2016, 18:43
4 4 2 iyidir, şuanki takıma uygun devam etmek gerekiyor. bero joker olur bu dizilişte. her iki kanatta merkezde ve forvette şans bulabilir.

Tuğrul
24.09.2016, 18:54
4 4 2 iyidir, şuanki takıma uygun devam etmek gerekiyor. bero joker olur bu dizilişte. her iki kanatta merkezde ve forvette şans bulabilir.

Takım olarak hücumda çoğalamayan bir ekip için 4-4-2 gereklidir.

İleriye atılan uzun topu tutma, savunmayı rahatsız etme, golü düşünen iki adam olacağından doğru bir anlayış.

Yalnız üç pası yapmaktan aciz, hızlı pas yapamayan, oyunu istediği gibi açamayan bir takım ne yapsa boştur.

Hele ki duran topların panzehiri öne çıkma, çizgi savunma yapma gibi bir taktik varken.

Maç boyunca 30-40 metreden defaatle duran top kullanmak amatör teknik direktörün yapacağı iştir.

Ersun Yanal umut vermiyor

sasone
24.09.2016, 19:12
Defansta iyi kötü doğruyu buldun,haftaya da orta sahada doğruyu bulursan Akhisar maçında sahaya takım olarak çıkarız.
Allah aşkına fantazi işlere girme,futbolun gerçeği neyse onu yap,hak edene ver formayı.

Oruç
24.09.2016, 19:18

Bizim son yıllardaki en büyük sorunumuz tek forvetle oynamak olmuştur. Gün oldu evimizde dahi tek forvet oynadık. Trabzonspor maç kazanmak istiyorsa ileride çoğalmak zorunda.

Hakan
24.09.2016, 19:49
Hocam oynatma şu Aytaç'ı Allah aşkına ya.
Haftaya Onazi ve Castillo 11'e dönmeli.

selcuk
24.09.2016, 20:01
hocam helal olsun
takim turp gibi

böyle zeminlere ve acimaiz faullere ragmen halen hic bir oyuncumuz ciddi sakatlanmadi

tesekkür ederi, uzundur fiziksel bukadar hazir takim görmedim

ccd6167
24.09.2016, 22:29
Hocaya yüklenirken hep sistem üzerinden yüklemdim. Israr ederse bu sistemde sıkıntı yaşayacaktı. Allh razı olsun 4-4-2 ye döndü sonunda. demir ile suk forvet yükünü kaldırır fazlasıyla.

4-4-2 inin orta ikilisi kim olacak bu soru işareti. Aytaç ve okay o bölgede aşırı ağırlar. Onazi oranın banko adamı olur

artvints
24.09.2016, 22:33
Hocaya yüklenirken hep sistem üzerinden yüklemdim. Israr ederse bu sistemde sıkıntı yaşayacaktı. Allh razı olsun 4-4-2 ye döndü sonunda. demir ile suk forvet yükünü kaldırır fazlasıyla.

4-4-2 inin orta ikilisi kim olacak bu soru işareti. Aytaç ve okay o bölgede aşırı ağırlar. Onazi oranın banko adamı olur

bero her tarafında oynar 4 4 2'nin.csağ tarafta iyi duruyor. onazi'nin yanına oyun kuruculuğu olan defansif olarak sağlam bir orta saha lazım. bir de daha etkili bir ikinci golcü lazım. hem göz zevki için hem de gol eksikliği için.

DeAgLeMaNyAq
24.09.2016, 22:50
Galip gelmeseydik de bu maç için eleştirilecek bir taraf yoktu. Hırsı yok diyenlere güzel cevap verdi. Asıl sınavı Karabük maçında tribünde verecek...

Samet Yildirim
24.09.2016, 22:54
Artik kendine gel Hoca

Pshycologist41
24.09.2016, 23:30
Arkadaşlar 4-4-2 oynamadık. 4-4-1-1 oynadık. orta saha önündeki 1 gizli forvet olarak oynadı. Muhammet'te o işi beceremedi rezil etti. Taktik güzel kesinlikle bu dizilişte ısrar etmeliyiz. Zira gizli forvetimiz kesinlikle Muhammet olmamalı. O pozisyonda oynayacak adam Bero , belki biraz Castillo ve Ramil'dir. Bero bugün Muhammet'in bölgesinde oynasaydı maç daha farklı bir skorla biterdi. Hem önde baskı yapabilecek hem top tekniği olacak hemde bitiricilik özelliği olacak bunların hepsi Bero'da mevcut. İlla Ekici oynayacaksa sağ açık koyabilir ki ordada bir varlık gösterebileceğini sanmıyorum.

Zeki---Durica---Akbaş---İbanez

Güray---Onazi---Okay---Castillo
(Yusuf) (Ekici) (Aytaç)

Bero
(Ramil)
Ramil
(Suk)

Bu diziliş ve bu kadro bize sınıf atlatır. Devre arası Zeki yerine sağ bek Durica yanına bir stoper yeterli.

Alphan Altun
25.09.2016, 00:23
Yerden yere vurduk ama bu maçta hakkını da verelim.

Takımın seviyesi ve uyumu ortadayken Konyaspor gibi bizden her açıdan çok daha iyi durumda olan bir rakibe karşı fizik ve mücadele gücü yüksek oyunculardan kurulu bir takımla sahaya çıkması galibiyeti getiren hamle oldu.Tebrikler Ersun Yanal.Eldeki imkanını en iyi şekilde kullandı ve takımı çok iyi hazırlamış bu maça.

Takım iyi mi oynadı? Hayır.Gelecekteki maçlara güvenle bakabiliyor muyuz? O da hayır.Ama kabul etmek gerekir ki bu işi Türkiye'de en iyi bilen adamlardan biri kendisi.Takım üst üste yenilgiler alırken bu maçta da bir hezimet olsaydı kimse altından kalkamazdı artık. Ersun Yanal bildiğini okudu ve bu maç için böyle bir 11 oluşturdu.

Elinize, aklınıza sağlık.Devamı gelir mi bilinmez ama size güvenmek zorundayız.

ccd6167
25.09.2016, 02:00
bero her tarafında oynar 4 4 2'nin.csağ tarafta iyi duruyor. onazi'nin yanına oyun kuruculuğu olan defansif olarak sağlam bir orta saha lazım. bir de daha etkili bir ikinci golcü lazım. hem göz zevki için hem de gol eksikliği için.

Beronun fiZiği çok güçlü ve dikine gidiyor sürekli büyük avantaj ama bence gizli forvet değil.ben bero zorlu maçlarda 10 kişiyi yazar sonra beroya sahada serbestlik veririm
B
4-4-2 de ilerideki 2 forvetin gezici olması çok iyi.

Vardy-okazaki
greizman-torres(gamerio)

gezici adamlar . Takım savunmasına yardımcı oluyorlar. Zaten 4-4-2 direkt takım oyunu demek. Biraz kırılgan bir sistem . Eksik bir nokta olmamalı ( izlanda milli takımı ) herkes rolünü bilmeli

Gayse 2012-13 de hep çift forvetle şampiyon oldu
sercan-elmander-baros-necati-burak-umut-drogba

hep çift oynadılar

artvints
25.09.2016, 02:09
Beronun fiZiği çok güçlü ve dikine gidiyor sürekli büyük avantaj ama bence gizli forvet değil.ben bero zorlu maçlarda 10 kişiyi yazar sonra beroya sahada serbestlik veririm
B
4-4-2 de ilerideki 2 forvetin gezici olması çok iyi.

Vardy-okazaki
greizman-torres(gamerio)

gezici adamlar . Takım savunmasına yardımcı oluyorlar. Zaten 4-4-2 direkt takım oyunu demek. Biraz kırılgan bir sistem . Eksik bir nokta olmamalı ( izlanda milli takımı ) herkes rolünü bilmeli

Gayse 2012-13 de hep çift forvetle şampiyon oldu
sercan-elmander-baros-necati-burak-umut-drogba

hep çift oynadılar

forvet suk olduğuna göre yanına griezmann tarzı bir oyuncu çok iyi olur. hem yıldız oyuncu için iyi bir hamle, hem on numara ihtiyacı için çok uygun. orta saha çift forvete göre kurgulandığı için defansif zaaf yaratmaz, nasıl buluruz bilmiyorum ama bir yerden bulup parayı basmak lazım. bero kanatlarda oynayarak merkeze gerekli desteği verebilecek bir oyuncu.ben de serbest oyuncu veya ikinci forvet için düz buluyorum biraz ince işler lazım o bölge için ama o bölgede çıkış yaptı, oynayabilir yani bu sezonluk.

Uluhan
25.09.2016, 02:32

Orta ikiliden birinin kesin Onazi olması gerekli ; bu seneki top ve ikili mücadele kazanma istatistikerline bakınca acaba Ekici olur mu diğeri diye de düşünmeden edemiyorum.

Biraz ısrar edilirse bence , bu sistem bizde iş yapar. Tabii , Ekici'ye "Bak koçum sen 8 ile 6 numara arası bir oyuncusun ; 10 numara değilsin diye bir konuşma yapmak lazım.

---------Mami---------Suk--------

Castillo-----------------------Bero
----------Onazi-----Ekici----------

Akbaş----Durica----Uğur-----Zeki

---------------Onur----------------

Ahmet Kara
25.09.2016, 03:25
---BİLGİ---
Bu arada Ersun Yanal, Konyaspor maçı ile Trabzonspor'un başında 100. maçına çıktı.

Adamın Dibi
25.09.2016, 10:34
Hocanın kadroyu hâlâ şekillendirmemesi çok kötü.

ccd6167
25.09.2016, 11:28
forvet suk olduğuna göre yanına griezmann tarzı bir oyuncu çok iyi olur. hem yıldız oyuncu için iyi bir hamle, hem on numara ihtiyacı için çok uygun. orta saha çift forvete göre kurgulandığı için defansif zaaf yaratmaz, nasıl buluruz bilmiyorum ama bir yerden bulup parayı basmak lazım. bero kanatlarda oynayarak merkeze gerekli desteği verebilecek bir oyuncu.ben de serbest oyuncu veya ikinci forvet için düz buluyorum biraz ince işler lazım o bölge için ama o bölgede çıkış yaptı, oynayabilir yani bu sezonluk.

O tarz adam bulmak zor bence. Eto yu alıp getireceksin olmadı rodellega. 1.5 yıl oynar bizde. İyi bir sponsorla hallolur o iş.

suk-eto çift forvet hattı bu takımın ilerisini götürür.

Ben onazinin yanında okay yada aytaç ikiside olamaz diyorum. Hatta aytaç yedek olamaz .

ben defans 4 lüsüne çok takılan biri değilim. O mevkinin adamı olsun yeter.Geçen sene bjk geri 4 lüsü felaketti. Bursa keçeli tandoğan i öztürk ömerle şampiyon oldu. Bize serkan balcı cale ile olduk.

hoca 4-4-2 de ısrar etmeli. Bu ligin stoperleri çift forvet savunamaz

shagrath61
25.09.2016, 14:30
İlk yarı sanırım 1, ikinci yarısı ise hiç pozisyon vermedik. Pozisyon bulduk mu? Bir iki hava topu ve karambol. Bu maç için savunma gerekeni yaptı yalnız hücumda hala organize değiliz ve futbolcuların birbiri ile uyumu oturmuş değil. Bu lig de gol yemezsen bir yerlere gelirsin. Bu aşamada önce savunmanın oturması önemli. Sağ bek Yumlu tercihinden vazgeçilmesi, sol bekte Güray ve Ibanez gibi şuan ki performansları ile yetersiz olan oyuncular yerine Mustafa nın tercih edilmesi, bu kadar kötü zeminde Castillo nun tercih edilmemesi bana göre doğru tercihlerdi. Ancak Muhammet'e bu kadar tahammül edebilmesi gerçekten anlaşılır gibi değil. En ufak bir hücum varyasyonuna giremeyen, arkadaşlarını pozisyona sokamayan, hücum preste başarısız, aldığı topları ezen ve dahası topu her aldığında yüzünü rakip kale yerine kendi sahasına dönen bir hücumcu olmaz. Hazır değil ve gereksiz ısrar ediliyor. Sürekli hava topunun oynandığı bir oyunca Aytaç - Onazi tercihi kabul edilebilir. Umarım doğruların artarak devam eder hocam. Hırsını, inancını kaybetme.

Uğur Kalyoncu
25.09.2016, 14:42
Sonuna kadar arkasindayiz illaki yanlis tercihleri olacaktir ama ondan iyisi yok ..

batuhanTs
25.09.2016, 15:17
Oyuna mudahele etmeme hastaligi hala devam ediyor aş artik bunu

omondoles
25.09.2016, 16:26
Benim senden istediğim "biz kendi oyunumuzu oynarız, rakibe bakmayız" değil. Rakibe göre oyun istiyorum. Bu haftaki maç gibi. Bilge hoca istiyorum.

Loading %61..

Ozan Yılmaz
26.09.2016, 00:15
Td.kariyerinde ilk kez tribüne gönderilmiş.

Şanlı SanMarino
26.09.2016, 06:33
Hocanın maçtaki hırsı güven verdi, bu çok pozitif bir durum. Yanındayız, iyi şeyleri ardarda yapacak.

Harun-61
26.09.2016, 10:16
Giray Bulak dün aksam yine caktirmadan iyi giydirme yapti Ersun Hocaya. Kendini ne zannediyor bu adam yahu :)