PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ersun Yanal | Teknik Direktör

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

Hunk
24.03.2015, 12:23
Bu adama başarılı yada başarısız en az 3 yıl sabredilecek.

Hala daha ''o gitsin ,bu gitsin, şu gelsinciler'' ile bu kısır döngüden keyif alan çapsızlıktaki zihinlerle aynı takımı desteklemekten utanıyorum.

Yahu ne zaman doyacaksınız kıyıma ? Ne zaman tatmin edecek değişiklikler sizi ? Ne zaman yeter diyeceksiniz ?

şenol güneş

yabancı hoca

öz evlat(ünal ,hami,reşit akçay)

yabancı hoca

öz evlat(tolunay,shota)

şenol güneş

türk direktör(ertuğrul sağlam,abdullah avcı)

yabancı hoca

öz evlat

yeter ulan yeter işte hep aynı şey.sıkılmadınız hala ?

Türkiye'nin en iyi teknik direktörüne sahibiz.Sabır Allah aşkına sabır ve istikrar.

Turkiyenin gelmis gecmis en iyi teknik direktoru Senol Gunestir.

Yaşar
24.03.2015, 12:33
Sanırım linç girişimi başarılı olmayınca farklı yollardan bor başka girişime hazırlanıyorlar. Ne salak milletiz yahu, elimize bundan daha iyi bir fırsat geçemez, Türkiye nin en iyi kadro mühendisi hocasını transfer sezonu göstermeden gönderenin yollarını arıyoruz. Ersun Yanal Trabzonspor için büyük bir sanstir, bunu degerlendirmem iz gerekiyor. Ama aksine biz yine kuyu kazma çalışmalarına girmiş iz.

Tayfun
24.03.2015, 12:55
Ersun Yanal iyi teknik direktördür, kötü teknik direktördür konusuna değinmedim. Ağzıdan dökülen cümlelerin bende bıraktığı etkiyi dile getirdim. Hoca pot kırsın ağzından olumsuz laflar dökülsün diye pusuya yatmış kurt muamelesi yapmayın burada her insana .

Mehmet BAŞ
24.03.2015, 13:47
Şenol, Ersun, Shota, Tolunay, Hami vb.

Bakın hocanın isminin ne olduğuna bakmadan söylüyorum.

Bir Türk Teknik Direktöre kendi istediği transferleri yapma şansı ve minimum 2 verirseniz, o takım şampiyon olur!!!

Açık net!!!

Fakat bizim gibi ülkelerde ''Sabır'' denen unsur her zaman göz ardı ediliyor.

Bu nedenle de aynı yıl içerisinde 3 tane hoca değiştiren takım da görürsünüz her sene 20 transfer yapanı da...

Önce zihniyet değişmeli zihniyet!

Bu kafa yapısı başarısız olmaya mahkumdur!

Maalesef ki benim memleketimin insanları ülkenin en sabırsız insanları...

Yukarıda bir arkadaş yazmış, Trabzonspor taraftarı böyle giderse 2050 yılında da hala şike muhabbeti yapar.

Millet 5. Yıldızı takmak için uğraşır!!!

Gerçekten de durum bu...

Yazık üzülüyorum...

Şehirde akıl ve mantık sahibi taraftar sayısı o kadar azaldı ki, böyle garip eleştirilerin artmasının sebebi budur.

Gerçekten de eğitim şart!!!

sessizkral_1
24.03.2015, 20:01
sonuna kadar seninleyiz hocam umursama söylenenleri

Hunk
24.03.2015, 21:35
Kesinlikle istikrar icin kalmali, bunu ta Senol Gunes zamanindan her hoca icin soyledim. Bir hocanin verecegi efekti gormek icin 6 ay 1 sene hatta 2 sene yetersiz bir suredir..

Colakoglu
24.03.2015, 21:41
Valla sindirme konusunda haklisiniz %70 le sehir cok iyi sindiriyor

Yok boyle bi sindirim sistemi

Cuk diye oturdu derlerya, aynen öyle kardesim. Tebrikler

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Oğuz B.
24.03.2015, 22:00
Önümüzdeki yıl şampiyon olamazsa kovulur. Ya da istifaya zorlanır. Bunu hepimiz biliyoruz. Doğru, yanlış konusuna girmeyeceğim ama gerçek bu. Sonuç olarak eğer şampiyon olamazsak önümüzdeki yıl ayrılacaktır.

Şanlı SanMarino
26.03.2015, 04:30
Hoca değiştirmeyle ne başarılı olunur, ne de bir yol bulunur.
3 sezonda 6 hoca oldu. Yazıyla "altı" arkadaşlar.
Şenol Hoca, Tolunay, MRA, Hami ve Vahid
Kaybeden hep Trabzonspor oldu. Kötüyle bile istikrar.

İlkhan
26.03.2015, 17:03
Düşünün la bizde ingilteredeki gibi bir adamın 28(?) yıl teknik direktörlük yaptığını... Çıldırırsınız! 2 maçla şampiyon olunacağını sanan taraftara sahibiz aga, 2 maç üst üste kötü gidince(yenilgi değil, kötü oyun) Ersun gitsin lafları dönmüştü burada. Hatırlatırım!

Fanatik34
27.03.2015, 16:50
Yarin bir gün demezlermi "Senin Hocan bile bunu diyor, sen ne sampiyonlugundan bahsediyorsun.." diye

Dil sürcmesi? Dil sürcmesi ise söylemini düzeltsin, bekliyorum Ersun Yanal !

Yarin bir gün yine bir Bizans takimi calistirma hayali ile yasamiyorsa, sorun nerede?

Oruç
27.03.2015, 17:58
Düşünün la bizde ingilteredeki gibi bir adamın 28(?) yıl teknik direktörlük yaptığını... Çıldırırsınız! 2 maçla şampiyon olunacağını sanan taraftara sahibiz aga, 2 maç üst üste kötü gidince(yenilgi değil, kötü oyun) Ersun gitsin lafları dönmüştü burada. Hatırlatırım!

Orası EPL. Bizim zihniyet orada olsa 3 sezon için kimse 5 milyar poundu yayın ihalesine vermez zaten.

Bizimkiler kendilerini "futbol şehri, futbolu bilen taraftar" diye kandırsın dursun bir "30 sene" daha.

halil ibo
27.03.2015, 18:08
Bak sen şu densize (!) Şimdi de Avrupa'ya gitmiş.Trabzonsporun parası ile çapkınlık yapmaya...

OĞUZHAN061
27.03.2015, 23:49
Ersun Yanal Türkiye'nin Arsene Wenger'idir.Dik dur eğilme Ersun hocam,yaşasın modern antrenman programları :)

erenslash
31.03.2015, 02:40
Trabzonsporlu özellikle (Trabzonda yaşayanlar) taraftarların çoğu cahil bence.Cahillik zaten baştaTürkiyenin sorunu.Kusura bakmasın kimse.Ben bir Trabzonsporlu olarak Ersun hocayla ilgili saçma sapan eleştiriler görüyorum.Ersun hoca gayet sağlam bir teknik adamdır.Kalmalıdır.Bizi şampiyon yapacağına inanıyorum.İstediği kadroyu seneye kursun ve takviyelerini yapsın şampiyon yapar bu hoca bizi.Eğer geleceğe yönelik arsenal gibi bir kadro kurmak isterse onu da çok güzel yapar.

Yiğit Gayretli
31.03.2015, 12:50
Trabzonsporlu özellikle (Trabzonda yaşayanlar) taraftarların çoğu cahil bence.Cahillik zaten baştaTürkiyenin sorunu.Kusura bakmasın kimse.Ben bir Trabzonsporlu olarak Ersun hocayla ilgili saçma sapan eleştiriler görüyorum.Ersun hoca gayet sağlam bir teknik adamdır.Kalmalıdır.Bizi şampiyon yapacağına inanıyorum.İstediği kadroyu seneye kursun ve takviyelerini yapsın şampiyon yapar bu hoca bizi.Eğer geleceğe yönelik arsenal gibi bir kadro kurmak isterse onu da çok güzel yapar.

Tam tersini düşünen insanlar cahil mi oluyor?

cakalkerem
31.03.2015, 13:10
yıkıcı olmayın da
biz taraftar olarak doğruları pek sevmeyen milletiz

erenslash
31.03.2015, 20:37
Tam tersini düşünen insanlar cahil mi oluyor?

Sen benim ne demek istediğimi gayet iyi anladın bence.Mesele tam tersini düşünmek değil Trabzonsporda başarılı işler yapabilecek modern görüşlü insanlara sürekli en ufak şeyde istifa et diyen büyük bir kitlenin olması.Trabzonspor yıllardır cahil ve basit yöneticiler tarafından yönetilmiştir taraftar da buna çanak tutmuştur.Suçu yönetimde değil hemen teknik adamda aramıştır.Trabzonda bir hocanın başarılı olmasını istiyorsak sabırlı olmalıyız.Bizim ilacımız Ersun hoca.Yeterki istedikleri verilsin hocamıza.Taraftar en ufak şeyde hakaret ediyor.Kafalar ve bakış açısı değişirse herkes rahatça çalışır.Yeniliklere açık olmayan bir taraftar gurubumuz var bu da yönetime kadar yansıyor zaten.Zaten Trabzonun sorunu futbol alanında bile farklı ve modern düşüncelere karşı çıkması ve sertçe tepki vermesi. Cahillik burda başlıyor zaten.Hani sanki şampiyonluğa oynayacak kadromuz var defans harika ya hocaya kaldı iş.Bir kere kadro stoper kaliten zayıf anadolu takımlarının bile rahatça çalımladığı bir durumda.Ortasahanın durumu belli.Adam bizim için kastırıyor a kalite transfer olsun ki şampiyonluğa gidelim en azından arsenal gibi genç yetenekli oyuncular yetiştirelim şampiyon olamasak bile.İlerde yeriz meyvesini.

Bera B.
31.03.2015, 23:40
Bize daha önce bizim ligde şampiyonluk elde etmiş bir teknik direktör gelmiş miydi?

Oğuz B.
31.03.2015, 23:53
Gordon Milne.

Bize daha önce bizim ligde şampiyonluk elde etmiş bir teknik direktör gelmiş miydi?

Furkan S.
01.04.2015, 00:34

Ersun neylerse güzel eyler diyosun yani :D :D

F. Yıldırım
01.04.2015, 00:42
Ersun neylerse güzel eyler diyosun yani :D :D

Ersun hocaya laf söylemek olmaz! Eleştiri yapmaya korkuyorum ki her eleştiriyi istifa diye algılayan zihniyeti de sorgulamak lazım.

kyodou
01.04.2015, 03:49
Turkiyenin gelmis gecmis en iyi teknik direktoru Senol Gunestir.
Fatih Terim 'in (nefret etsemde) uefa kupası kaldıran ğs kadrosuyla dünya kupası 3. lüğü,

Ersun hocanın kurduğu enfes kadroyla 1 o malum lig şampiyonluğu,

Kore'nin dandik liginde bir takım ile lig ikinciliği.

Bir Türkiye Kupası,

Bir Süper Kupa.

Bunlar mı Şenol hocayı en iyi hoca yapıyor ? :)

Anıl C
01.04.2015, 04:24
Ahmet Suat Özyazici varken Senol Günes'in en iyi olarak gecmesi Trabzonspor'un şanlı tarihine hakarettir. Şu an Trabzonspor bu ülkede söz sahibi ise bunun en büyük mimarı Ahmet Suat Özyazıcı'dır. Bu böyle bilinsin.

fatih terim ise karaktersiz olabilir lakin 96-00 yıllarındaki Avrupa deneyimine ise kolay kolay kimse ulaşamaz. Avrupa'da gs'ye zamanın ötesinde bi futbol oynatmıştır fatih terim. Meyvesini ise 00 senesinde almışlardır. Son 20 senede Milli takımın başarılı olduğu her turnuvanın temelinde de terim vardır.

Tolga
01.04.2015, 04:28
Fatih Terim 'in (nefret etsemde) uefa kupası kaldıran ğs kadrosuyla dünya kupası 3. lüğü,

Bir Türkiye Kupası,

Bir Süper Kupa.

Hahrohoheoaheohaoheoaha ...

Yazık ya, kendini futbol otoritesi ilan ediyorlar bunlar birde forumda.

Herşeye kulp bulacaksan seninle değil, atanla, babanla muhattap olmalıyız. Emeklerine ayıp sana cevap vermek ...

Hunk
01.04.2015, 08:28

Bir Türkiye Kupası,

Bir Süper Kupa.

Trabzon taraftari futboldan anlar oylemi? Yok kardesim oyle bisey..

Sercan Keleş
01.04.2015, 08:42
Hocamınızın sonuna kadar arkasındayız.

artvints
01.04.2015, 13:26
kurulan kadronun iyi olduğunu şenol hoca gelmeden anlayamıyoruz nedense. birileri iyi kadro kuruyorsa şenol hoca da performans yükseltiyor, uluslar arası seviyeye getiriyor oyuncuları.bizim taraftarın anlamadığı şey de orda işte.sürecin başı nasıldı, neler oldu, şartlar neydi umurlarında değil.herşey bir anda olsun istyorlar.bu yüzden bir yere varamıyoruz.

Enes Coşkun
01.04.2015, 15:59
Şenol hoca büyük hoca kendi değerlerimize sahip çıkmadığımız için durumlar ortada...Ersun hoca sadece takımda dursun başarılı olacağız.

bakigokhan
01.04.2015, 16:57
Biz hayali kahramanlar üretmek konusunda gayet başarılıyızdır. Herhangi bir adamın arkasında yeteri kadar medya gücü olduğunda ülkenin dört büyük takımından ikisini çalıştıracak imkana ulaşabildiğini görmekteyiz. Şenol Güneş ile karşılaştırılması abes. Şu an teknik direktör olan birinin neden hala bu gibi tartışmalarla anıldığını düşünmek gerek. Bunu sadece yerel medyaya yükleyemeyiz. Başarı ya da başarısızlıkla da değil.

Mesele tutarlı değil. Herkesin görebildiği basit taktik hatalarla sonuca etki eden bir durumu var. Ben Şenol Hoca döneminde hatta tolunay zamanında yahut MRA döneminde bu oyuncuyu oyuna almasaydı ya da bunu çıkarttığı için yenildik gibi bir ifade hatırlamıyorum.

MRA döneminde silik futbol oynadığımızdan dem vuruyorduk. Ne Tolunay Kafkas'a ne de Mustafa Hocaya bu imkanlar verilmedi. İlgilenilen adamlar alınan futbolcuların hiçbirisi bu seviyede futbolcular değildi.

Bir adamımız var elimizde... 4-4-2 nin hemen her bölgesinde oynayabilecek altyapı eğitimini almış ve bu adamdan faydalanamıyoruz. Sebep? Gece hayatı. Şenol Hoca idmandan sonra ukrayanaya özel uçakla giden adamı ligde kullandı. Teknik direktörlük kadro mühendisliği taktik bilginin yanında iyi bir idareciliği de gerektirir.

Kusura bakmayın cahil cühel ya da her ne ifade ile tanımlanacak olursam olayım bu adamın kaprisi Trabzonspor'a bakış açısı ve bulunduğu konumu değerlendirme biçimi beni ciddi rahatsız ediyor.
Futbolcular burada idmanda çalışırken kendisi avrupada transfer peşinde koşuyor! ya da her neyse... Bunu Teknik direktör mü yapar? Hangi futbolcunun yerine adam baktı? Hangi futbolcuya bunu söyledi? Yok mu bu takımın bir izleme komitesi?

Bunu bugün söylüyorum yarın hepimiz göreceğiz. Bu adam Avni Aker'i başka takımın teknik direktörüyken nasıl terketmişse yarın yine aynı şekilde terk edecektir. Zaten önceden şampiyon olan kadroda getirdiği adamların da terk ediş biçimleri çok benzerdi....

sason
01.04.2015, 19:06

Bir Türkiye Kupası,

Bir Süper Kupa.

Ersun Hocanın kurduğu enfes kadro?:eek:

Fb den,Bjk den,gs den daha iyiymiş bizim kadroda haberimiz yokmuş şampiyon olduğumuz yıl.Problemli Enginler, parasız alınan Burak, herkesin küfür ettiği Umut,sıradan Serkan lar dünya yıldızı olmuşlar.Kalede siyahi muhteşem kaleci.Benim bildiğim bir adam gibi Selçuk vardı takımda, bir de Şenol Hocanın çıkardığı iki kalecimiz.Say bakalım o kadroyu ,Şenol Hoca'dan önce süper mi derdin yoksa Allah cezanı versin yönetim mi?Hele Burağ'ı izlemiş biri olarak ,inanamadım Şenol Hocanın neler yaptığına.

Ne güzel her başarıya bir kulp bulmanız...
Millet ne kadrolarla Şampiyonlar liginde 0 çekerken, Trabzon dağılmış, son gün transferli kadrosuyla ,dünyanın en sıkışık takviminde gruptan çıkmayı 90.dk da kaybettirdi.
Ama o kadroda muhteşemdir şimdi:D

Bana görede Şenol Güneş 1 numaradır.Hele Terim ile falan asla kıyaslanmaz.
Ha istermiyim gelmesini, sizin gibiler yüzünden asla bir daha Trabzon'a uğrasın dahi istemem.Çünkü Trabzon çok ama boş konuşan , her şeyi bildiğiğini iddia eden, iki tane çıkışla federasyonu, hakemleri etkileyebileceğini düşenen, akıl yerine, kendini bilmek yerine şov peşinde giden ,kendi takımına köstek,kendi adamına kinli,kadir,kıymet bilmeyen bir şehir.

Bu yüzdende hak ettiğimizi yaşıyoruz işte.Afiyet olsun

Muhteva
01.04.2015, 19:09

Bir Türkiye Kupası,

Bir Süper Kupa.

Beşiktaş'lı Ali Ece ile Önder Özen bunları düşünemiyor bilgi zaafı mı var yoksa bu arkadaşlar gizli Trabzonsporlu mu :rolleyes:

sason
01.04.2015, 19:40
kurulan kadronun iyi olduğunu şenol hoca gelmeden anlayamıyoruz nedense. birileri iyi kadro kuruyorsa şenol hoca da performans yükseltiyor, uluslar arası seviyeye getiriyor oyuncuları.bizim taraftarın anlamadığı şey de orda işte.sürecin başı nasıldı, neler oldu, şartlar neydi umurlarında değil.herşey bir anda olsun istyorlar.bu yüzden bir yere varamıyoruz.

Her zamanki gibi on numara yorum yapmışsınız.

Tuğrul
01.04.2015, 20:10

Bir Türkiye Kupası,

Bir Süper Kupa.

Fatih Terim'e verilen imkan, şartlar.

Şenol hoca'ya verilmedi bu kıstası vurgulamamışsın.

Buradan kastım ne; İstanbul kulüplerinin ekonomik ve medya gücü.

Ersun hoca'nın muhteşem bir futbol kadrosu bıraktığı külliyen yalan.

Onun alıp, vitrine sunduğu elit düzeyde olan Onur, Egemen, Selçuk dışında oyuncu yok.

Giray, Cale, Serkan, Alanzinho, Colman, Umut düz ve vasat oyunculardı.

Dolayısı ile Ersun hoca'nın ekmeğini, mirasını yedi gibi yaklaşımların elle tutulur bir tarafı yok.

F. Yıldırım
02.04.2015, 00:21
Şenol hocayı sevmek yada sevmemek ayrıdır, fakat % 1000 onun sayesinde kazandığımız şampiyonluğu Ersun hocanın parmağı varmışcasına anlatmak büyük saçmalıktır.

Şunu da eklemek istiyorum:

O kadro şampiyon olmamış olsa ve bugün önümüze aynı kadro sunulsa hangimiz hiç düşünmeden o kadroyu kabul ederiz? Bence kimse. Kısaca Ersun hocanın o şampiyonlukta %5 payı bile yoktur.

Çağdaş DENİZ
02.04.2015, 00:38
Ersun hocanın payı azımsanamayacak kadar büyüktür şampiyonlukta ne şenol güneşi ne de ersun yana li küçültmeye gerek yok biri kadro kurmada diğeri kadro performansında çok iyi

U.Sadıkoğlu
02.04.2015, 01:27
Bence biraz kaotik bir tartışma konusu olmuş ama fikir beyan etmeden duramayacağım. Her teknik direktörün stili ve yönetiş biçimi farklıdır. Örneğin Mourinho ve Wenger'de iyi teknik direktörlerdir. Fakat birisi takımına devamlı oyuncu transfer eder ve belli bir sisteme bağlı kalarak futbol oynatmaz yeri gelir kasap havası oynar yeri gelir tek kale hücum yapar takımları her zaman tutarsız bir oyun anlayışı gösterir fakat kariyeri başarılarla doludur. Wenger ise tamamen gençleşme üzerine bir kadro inşaa etmeye çalışır bunun için hazır iskeletine bir sezonda en fazla yıldız diye nitelendirebileceğimiz 2 futbolcu transfer eder ama bunun yanında takımına her zaman pas yapan ve tempolu bir futbol oynatır içeridede dışarıdada takımı her zaman ileriye doğru futbol oynar onunda kariyeri başarılarla doludur.

Şenol Güneş'i de Ersun Yanal'ı da teknik direktör olarak beğeniyorum. Şenol Güneş'in zayıf bulduğum yönleri transfer ve oyuna müdahele. Ersun Yanal'ın zayıf bulduğum bir yönü ise yok teknik direktör olarak Türkiye'de en çok beğendiğim isimdir kendisi. Oyunu okuma, antreman ve kondisyon programları teknik-taktik bilgi birikimi yaptığı transferler ile teknik direktörlük makamının hakkını veren bir insandır kendisi ve şahsi kanaatimce Trabzonspor'un daha üst kalibrede bir hocasının olmayacağından ötürü değerini mutlaka ama mutlaka bilmesi gereken birisidir. Şenol Güneş'e karşı duygusal bağlamda çok farklı şeyler beslerim şike sürecinde Aziz Yıldırım'a sempatik konuşmaları, Aykut şike yapmamıştır vs. demeçleri 'Trabzonspor'da şike yapmıştır' diyen bir camiada hocalık yapması falan bir kenara hala kendisini sever ve sonuna kadar saygı duyarım zira Trabzonspor bugünlerine geldiyse Şenol Güneş gibi yüreklerle gelmiştir.

Duygusallığı bir kenara bırakarak Ersun Yanal ve Şenol Güneş kıyası yapacak olursak iki tarafında teknik direktörlük kriterlerini masaya yatırdığımızda benim terazimde Ersun Yanal daha ağır basmaktadır nedenleride bellidir oynattığı futbolu çok seviyorum şu anda bizim takımımıza bunu enjekte edememiş olması edemeyecek olması anlamına gelmiyor sabredersek tek pas futbol iç sahada mahkum eden bir oyun ve güzel şeyler seyredeceğiz diye düşünüyorum.

sason
02.04.2015, 09:46
Bence biraz kaotik bir tartışma konusu olmuş ama fikir beyan etmeden duramayacağım. Her teknik direktörün stili ve yönetiş biçimi farklıdır. Örneğin Mourinho ve Wenger'de iyi teknik direktörlerdir. Fakat birisi takımına devamlı oyuncu transfer eder ve belli bir sisteme bağlı kalarak futbol oynatmaz yeri gelir kasap havası oynar yeri gelir tek kale hücum yapar takımları her zaman tutarsız bir oyun anlayışı gösterir fakat kariyeri başarılarla doludur. Wenger ise tamamen gençleşme üzerine bir kadro inşaa etmeye çalışır bunun için hazır iskeletine bir sezonda en fazla yıldız diye nitelendirebileceğimiz 2 futbolcu transfer eder ama bunun yanında takımına her zaman pas yapan ve tempolu bir futbol oynatır içeridede dışarıdada takımı her zaman ileriye doğru futbol oynar onunda kariyeri başarılarla doludur.

Şenol Güneş'i de Ersun Yanal'ı da teknik direktör olarak beğeniyorum. Şenol Güneş'in zayıf bulduğum yönleri transfer ve oyuna müdahele. Ersun Yanal'ın zayıf bulduğum bir yönü ise yok teknik direktör olarak Türkiye'de en çok beğendiğim isimdir kendisi. Oyunu okuma, antreman ve kondisyon programları teknik-taktik bilgi birikimi yaptığı transferler ile teknik direktörlük makamının hakkını veren bir insandır kendisi ve şahsi kanaatimce Trabzonspor'un daha üst kalibrede bir hocasının olmayacağından ötürü değerini mutlaka ama mutlaka bilmesi gereken birisidir. Şenol Güneş'e karşı duygusal bağlamda çok farklı şeyler beslerim şike sürecinde Aziz Yıldırım'a sempatik konuşmaları, Aykut şike yapmamıştır vs. demeçleri 'Trabzonspor'da şike yapmıştır' diyen bir camiada hocalık yapması falan bir kenara hala kendisini sever ve sonuna kadar saygı duyarım zira Trabzonspor bugünlerine geldiyse Şenol Güneş gibi yüreklerle gelmiştir.

Duygusallığı bir kenara bırakarak Ersun Yanal ve Şenol Güneş kıyası yapacak olursak iki tarafında teknik direktörlük kriterlerini masaya yatırdığımızda benim terazimde Ersun Yanal daha ağır basmaktadır nedenleride bellidir oynattığı futbolu çok seviyorum şu anda bizim takımımıza bunu enjekte edememiş olması edemeyecek olması anlamına gelmiyor sabredersek tek pas futbol iç sahada mahkum eden bir oyun ve güzel şeyler seyredeceğiz diye düşünüyorum.

Bence benzetmeniz tamamen yanlış.Şenol Hocanın tarzını ben daha çok Mourinho ya benzetiyorum.Yeri gelir rakibe göre kamyon çeker kalenin önüne , yeri gelir ablukaya alır rakibi.Şenol Hocanın en büyük artısı elindekini iyi analiz eder.Ona göre taktik verir.Şampiyon olduğumuz sene de öne geçene kadar hücum oynayan, öne geçincede müthiş savunma uygalatan bir adamdı mesela.Bu yüzdende her kadro ile başarı yakalayabilir.Şampiyonlar liginde gücünü bilir haydi hurra diye saldırmaz.Mourinho da İtalya'ya gider savunma oynatır.Şampiyonlar liginde yeri gelir oda kamyon çeker.Yeri gelir saldırtır.Yeri gelir elinde bir Burak vardır ,ona göre oyun kurar.Rakibini maçtan önce çok iyi analiz eder, kendi takımının gücünü bilir.
Transfer konularında Şenol Hocayı eleştiremiyorum, klübün verdiği imkanlar ve yönetim ile diyologlarını bilemeyiz tam olarak.Ama az paraylada çok işler başardığı kesin.Ha bunlara sahip çıkmasından dolayı bütün suç üstüne kalmıştır.Ama sahip çıkmasa o adamlardan da verim alamaz zaten.

Ersun Hoca sadece bir anlayışı benimsemiş Td dir.O oyun anlayışına kadrosu, uygundur, değildir bakmaz.Her zaman onun oynanmasını bekler.Madrid'de çıksa, Balıkesir'de aynı oyunu oynatmaya çalışır.Kadrosu çatlakta olsa diretir.Ona göre kadro oluşturmak lazımdır.Rakibi analiz falan etmesine gerek yoktur.Çünkü anlayışı, oynatacağı futbol bellidir.Ona göre kadro yapabilmesi gerekir.Her kadro ile güzel iş çıkaramaz.Ama ben de hücum oynattığı için çok severim.Ama Trabzonun kadrosu asla İstanbul takımlarını geçemeyeceği için çok başarı beklermiyim?Beklemem normalde ama bu kadar transfer yapılmışken, halada transfer yapabileceksek belki olabilir.

Oyuncu değişikliklerine gelirsek zaten yenilince herkes eleştirilir.Ersun Hoca az süredir Trabzonda olduğu için oda nasibini alacaktır.Türkiye'de biraz zaman geçirse Mourinho da iyi değişikler yapmadığı için rahatça suçlanır.Çünkü yenilince muhakkak bir şeyler ters yapılmıştır.(hala Türkiye'de fazla forvet ile daha hücum oynandığını sanan tonla adam varken normal)

Benim Şenol Hocanın beğenmediğim yanı şu yılbaşı tatili gibi kurallarda çok ısrar etmesi, anlayış göstermemesi,hiç taviz vermediği kuralları olmasıdır.
Aynı şeyin Ersun Hoca içinde farklı olarak mevzu bahis olmasından korkmaktayım.Bu futbolcuya küfür olayları gerçekse futbolcu kaybeder.Umarım değildir.Her ne kadar taraftarın hoşuna gitsede, küfür ederek kimsenin adam olduğunu görmedim.

Yani işin özeti tarzları farklıdır.Şenol Hoca bence çok daha iyi hocadır.Ama bir daha gelmesini istemem.Trabzon artık Ersun Hoca ile yola çıktığından artık önüne bakmalı, destek çıkmalıdır.Sonuç olarak Ersun Hoca'da çok iyi hocadır.Versinler tüm imkanları olabildiğince ,başarılı olursa olur, olamazsa olamaz.Umarım şampiyon olur.

Ayrıca Şenol Hoca niye Ersun Hocanın başlığında tartışıldığınıda anlamamaktayım.

Not:Aykut şike yapmamıştır vs. demeçleri için Şenol Hocanın eleştirildiğini görmekteyim.Şike sürecinde Yığınla açıklaması olan Şenol Hocanın bütün dediklerini görmezden gelip, sadece bu cümleye takılıp,Şenol Hocaya bel altı vurmaya çalışmayı da anlamlandıramıyorum.Kaldı ki Aykut ve oyuncular rakip oyuncuları satın almadıysa bu cümlenin yanlışı da nerede onuda bilemiyorum.Sanki Fenerbahçe şike yapmadı dedi gibi manalara çekmeye çalışmayın, içinizdeki düşmanlığı bu kadar belli etmeyin.Bir Teknik direktör olarak yeterince , kendine düşen kadar konuşmuş, Trabzonsporun hakkının çalındığını defalarca dile getirmiştir.Ha siz bütün bunları görmeyip, sadece bir cümlesinden değişik anlamlar çıkarmaya çalışırsanız hiç objektiflikten falan bahsetmeyin,komik oluyor çünkü.

Antonio
02.04.2015, 10:14
izlenilen ve istenilen isimler alınırsa. Hoca seneye kalırsa. takım uçabilir.

erenslash
02.04.2015, 13:08
Trabzonsporun Ersun hoca geldiğinde Colmanlı baştan kurulan kadrosu neredeyse hiç sakatlık yaşamamıştı ilk kurulduğu zaman.İkinci olarak Burağı zaten Şenol hoca gelmeden de takımda isteyen Ersun hocaydı.Ersun Trabzonsporu belli bir bütçeyle sıfırdan kurduğu kadroyla uyum gösterecek şekilde çok kısa zamanda kalite kadro kurmaya çalıştı.Kurdu da.Fiyat performans açısından gayet başarılıydı.Stoper sıkıntımız senelerdir var.İlk önde defans çözülmesi lazım.Sıfırdan kadro kuramıyor hoca.Para lazım.Bazı arkadaşlar eleştirmeyelim diye sitem etmişler. Herkes eleştirmelidir bana göre,olumlu veya olumsuz.Fakat hocaya bir kaç sene daha kalmalıdır ve şans verilmelidir.Zırt pırt teknik direktör değişmez.Hatta beş sene kalsın.Arsenal kafası yaşatır belki ucundan.Kaliteli ve güçlü bir kadro kurarsak kimse bizi tutamaz.Ersun hoca da kendini kanıtlamak istiyor.Ersun hoca Trabzonsporun şampiyon olmasını bizden daha çok istediğine eminim.Şenol hocamız da iyi bir teknik direktör. Bana göre yıllarını vermiş ; tecrübelere sahip teknik direktörlerin hepsi iyidir.Bu işler biraz şans fakat yönetim çok önemli ve teknik heyet ve bizler taraftar olarak destek olmalıyız.Herşeye söverse bu taraftar o zaman Trabzona kimse gelmez ve gelen de kaçmak için yer arar

efes61
02.04.2015, 14:05
Çünkü Trabzon çok ama boş konuşan , her şeyi bildiğiğini iddia eden, iki tane çıkışla federasyonu, hakemleri etkileyebileceğini düşenen, akıl yerine, kendini bilmek yerine şov peşinde giden ,kendi takımına köstek,kendi adamına kinli,kadir,kıymet bilmeyen bir şehir.

çok güzel özet olmuş

Harun-61
02.04.2015, 15:18
izlenilen ve istenilen isimler alınırsa. Hoca seneye kalırsa. takım uçabilir.

Bide biz ögrenebilsek su isimleri :)

Mehmet BAŞ
02.04.2015, 15:48
Bana görede Şenol Güneş 1 numaradır.

Hele Terim ile falan asla kıyaslanmaz.

Ha istermiyim gelmesini, sizin gibiler yüzünden asla bir daha Trabzon'a uğrasın dahi istemem.Çünkü Trabzon çok ama boş konuşan , her şeyi bildiğini iddia eden, iki tane çıkışla federasyonu, hakemleri etkileyebileceğini düşünen, akıl yerine, kendini bilmek yerine şov peşinde giden ,kendi takımına köstek olan, kendi adamına kinli, kadir kıymet bilmeyen bir şehirdir.

Bu yüzdende hak ettiğimizi yaşıyoruz işte.Afiyet olsun

:alkış::alkış::alkış:

Adem Erdoğan
02.04.2015, 16:00
Ersun Yanal karşıtı bir Trabzonsporlu olarak, bugünkü ziyaretleri için kendisine teşekkür etmek gerekir diye düşünüyorum.

Aynı zamanda İHO'ya da.

atomantcum
02.04.2015, 17:29

Ersun hocayla ilgili söylenen her kelimeye katılıyorum. Şenol hoca için artı olarak sadece "babacan, öğretmen" tavrını söyleyebiliriz. İnsan olarak ne kadar çok sevsem de teknik direktör olarak vasat buluyorum. Yıllardır tanıyoruz, ben Şenol Güneş'in bugüne kadar bir futbolcu takip ettiğini, türkiye dışında tanınmamış birinin alınmasını istediğini görmedim. Bir teknik direktör için en önemli konu futbolcu portföyüdür.

Neden Şenol hocadan bahsediliyor? Çünkü Ersun Yanal'ı eleştirmek isteyenler alternatif olarak hiçbir isim olmadığı için Şenol Güneş adını ortaya sürüyor. Durduk yerde buradaki tartışmalara meze oluyor o da. Adamın yakasını rahat bıraksak da sadece kendi takımımıza, kendi futbolcularımıza, kendi ekibimize odaklansak olmaz mı?

DeAgLeMaNyAq
05.04.2015, 00:04
Serdar Bali'nin Ersun Yanal'a karşı kini eskiden vardır ama bugünkü Divan Kurulu'nda Ersun Yanal'ın 2010-2011 şampiyonu FB'dir dediğini iddia etti. Böyle bir söylemi gerçekten oldu mu ben hiç hatırlamıyorum...

DEEP BLUE
05.04.2015, 10:27
Serdar Bali'nin Ersun Yanal'a karşı kini eskiden vardır ama bugünkü Divan Kurulu'nda Ersun Yanal'ın 2010-2011 şampiyonu FB'dir dediğini iddia etti. Böyle bir söylemi gerçekten oldu mu ben hiç hatırlamıyorum...
Ersun hocanın öyle bir söylemi olmadı ama, Serdar efendinin "Şahin Aygüneş Trabzonspor'un santrfor ihtiyacını çözecek isimdir" söylemi oldu. Buna kulüpten bağlayacaksın 30.000 lira maaşı, bak Ersun'dan iyi hoca kalıyor mu piyasada...
Sahi, bu Serdar kongre bitiminde "Trabzonspor kurtuluş savaşını kazandı, siyaseti sandığa gömdük" diyen Serdar değil mi... İlahi Serdar... Bir azrail bir de sen, öldürürsünüz adamı...

redbul
05.04.2015, 11:16
serdar bali denen karaktersiz adam olsa futbolculuğu zamanı trabzonspordan ayrılıp beşiktaşa gitmezdi ayrıca lig tv de yorumculuk yaptığı dönemde ersun yanal 2008 sezonunda stoper de song un yanında egemeni oynatıp girayı oynatmıyor diye ersun yanalı yerden yere vuruyordu şimdi giray efendi rize sporda da dökülüyor işte futbolu çok bilen serdar balinin futbolu ne kadar bildiğinin gerçeği ayrıca ersun yanalın bize 2. gelişinde eğer ersun yanal gelirse daha trabzona ayak basmam diye bir açıklaması var yani kısaca serdar bali denen karakter yoksunu ersun hocayı sevmediğinden dolayı başka yollarla saldırıyor tamam herkezi sevmek zorunda değilsin ama şuan ersun yanal trabzonspor klübünün hocasıdır destek vermekten başka şansımız yok

tsukru61
05.04.2015, 11:46
Serdar Bali'yi ciddiye alanlar yöneticiliğini hatırlamayanlar olmalı.

Armağan Dere
05.04.2015, 20:57
6 aydır sen bu takımı tanımadıysan hoca ben mi tanıyım..
Onu geçtim Uğur ve Erkan'ı da sen aldırdın..ne yapıyor bu herifler sahada
İyi oynayan Aykut'u kestin..
Sağ bek adamı stopere koyuyon
Peki hoca orta yapamayan futbolcular yığını var
tek orta yapabilen adamı stoper oynatıyosun Gol atacaksın hemi
KÜLAHIMA ANLAT HOCAAAAAAAA

Furkan S.
05.04.2015, 20:59
Kadro Mühendisi napıyon akşam nereye uçuyoz :D

DeAgLeMaNyAq
05.04.2015, 21:17
Resmen akıl tutulması yaşıyor. Haftalardır Bosingwa'yı stoperde oynatıp hücum etkinliğimizi sıfıra indirmesi bir yana Aykut gibi taraftarlarca pek tutulmasa da performansının zirvesini yaşadığı bir dönemde kesmesi anlaşılır gibi değil. Kalan 8 haftada hem içeride çok zor 3, hem de dışarıda çok zor 3 maçımız var. İkinci yarının en çok puan toplayan takımıyken inatları yüzünden bir anda yerin dibine çakılabiliriz...

Mert Acar
05.04.2015, 21:18
Hocam bosiden stoper,medjaniden önlibero olmaz.
akbaş,soner,musa,zeki,sefa Trabzonsporun ilk 11inde oynayamaz.

Fatih Özkan
05.04.2015, 21:21
Ersun Yanal: Futbolda girdiğiniz pozisyonları değerlendiremezseniz bu sonuca katlanmak zorundasınız.

OrkHun
05.04.2015, 21:24
ne yaparsa yapsın bir sezon şansı var bende.

İ. SARAL
05.04.2015, 21:36
Bütün tercihlerini anlarım da Soner'den daha ne bekliyor onu çözemedim.

Mert Oğuzlu61
05.04.2015, 21:39

kendisinden önceki mühendisin eserini seyrediyor, ne yapacak.

ersun hocayı biraz tanıyabildiysem sezon sonu epey oyuncu yollar, ilk 11 e en az 4-5 takviye ister... ama bu yönetim varken yıldızlar topluluğu da olsak ligde ulaşabileceğimiz en iyi konum 4. lük olur. çünkü böyle bir yönetime sahip takımın başarılı olma ihtimali, futbolun doğasına aykırı bir durum.

eleştirmeden de gidemeyeceğim.. son haftalarda inanılmaz hatalar yapıyor..

hyasin61
05.04.2015, 21:45
Hocanın oyuncular ıle olan ıletısımını arttırması gerek.Motıvasyon sorunu var takımda.Kaldıkı hedefsız kalan takımın oyuncuları motıve etmek zor ıs.Ikıncı bır durum hoca ve baskanın demeclerı onumuzdekı yıl uzerıne olması bır rehavet yaratmıs ve oyuncuların bu sezonu bıtırmesıne neden olmus.

truva28
05.04.2015, 21:50
Şansa 2 tane pozisyon bulmuş,sonra çıkıp bunları değerlendiremezseniz böyle olur falan diyo..Ya sen ilk önce çıkardığın takıma bak!Sahada 3 pas arka arkaya yapamıyor senin takımın!Böyle bahanelere başvuracaksan yarın hemen bırak bu görevi!Aykut'un elindeki kadro sanki seninkinden daha iyi anasını satayım

Sibel
05.04.2015, 22:02
Yenilginin mimarı, futbolla alakasız kadro ve tutumları...
Neyse en iyi teknik direktör Ersun Yanal.
Seneye şampiyonuz.

Enisc
05.04.2015, 22:04
Saçmalayacak derecede bariz hatalar yapıyor, ısrarla o hataları tekrarlıyor ama istifa etmesin. İHO Trabzonspor'un başında olduğu sürece td nin kim olduğu önemli değil. İHO ne kadar kalıyorsa Ersun'da o kadar kalsın. Uçuyoruz maşallah :)

Adem Akyüz'
05.04.2015, 22:10
Türkiye'nin en iyi teknik direktörü : )))))))

Merak ettiğim 2 soru var:

Formunun zirvesinde olan Aykut neden kesildi?
Bosingwa'daki bu stoper ısrarının sebebi ne?

nbay
05.04.2015, 22:41

adam istediği yere uçar!! :) yardımcıları en az kendi kadar taktisyen ve takımı hazırlamak konusunda usta nasıl olsa. gerekirse maçtan maça gelir trabzona öyle çıkar maçlara.

Furkan S.
05.04.2015, 23:00
adam istediği yere uçar!! :) yardımcıları en az kendi kadar taktisyen ve takımı hazırlamak konusunda usta nasıl olsa. gerekirse maçtan maça gelir trabzona öyle çıkar maçlara.

Adam hem uçuyor hem uçuruyor maaşallah :D

Ufuk
05.04.2015, 23:03
Rakibin bulduğu belki tek pozisyon gol oldu. Bizim kaçırdığımız üç dört net pozisyon var. Bu adam daha ne yapsın anlamıyorum. Millet bosinin stoper oynamasını eleştiriyor adamın hatası var mı yok. Akbaş neden kadroda diye söylenen adam dün İshak'ın ne işi var, Musa'nın koşuş tarzına bak diye söylenen adam. Benim bilmediğim başka sol bekimiz mi var?

Fatihle Soner kadrodaaaaa diye kızan adamlar var bende kızıyorum ama oynayacak başka adam yok. Zeki falan var ki son beş dk girse bile isyan çıkıyor. Sefa zaten idam edildi. Erkan girdikten sonrada birşey yapamadı.

Constant nerde diye kızıyoruz en iyi oynadığı maçta bile neler yaptığını herkes biliyor.

Benim hocadan bu sezon beklentim seneye nasıl bir sistem oynatacaksa şimdiden o sistemi kurması. Geriye sadece oyuncuyu yerleştirmek kalsın. Bu sezon tek forvet mi çift forvet mi 2 ki Göbek mi 3lü mü diye düşünmeyelim.

Hakan
05.04.2015, 23:19
Soner'i bir daha tesislere alma, tek isteğim bu

artvints
06.04.2015, 01:53
maç sonrası analizleri çok iyi, kazanırken bile yapılan yanlışları es geçmiyor. bizim gibi delirmemiş, aklı yerinde, futbola sağduyuyla ve gerçekçi bakabilen bir hocaya ihtiyacımız var. sorun sadece bosingwa yı yanlış yerde oynatması ise sabretmeye değer. eminim kendi içinde bir matematiği vardır. ben gelecek seneye yönelik olarak düşünüyordum ama değmiyor.çünkü salih in sağ bek performansı çok kötü.sol bek de işlemiyor, iyice kanatlarımız kırıldı. medjani yi ortasahada kullanmak zorunda olması, stoperde bir tane güvenilir oyuncu istemesi, salihi bir şekilde savunma direncini yükseltmek için kullanmak istemesi, hepsi zincirleme pamuk ipliğine bağlı. takımın ortasahasını bu kadar zayıf bırakan planın eseri biraz. şartları da düşünmek lazım.bütün herşeyi hocaya bağlayacaksak, hoca dayanmaz bize.biraz insaflı değerlendirmeler yapmak lazım.

Fatih Özkan
06.04.2015, 02:04
Çok kaçırdık...
Net kaçırdık üstelik...
Adamların tek pozisyonu gol oldu...
Destekçinim Hocam!

Ozan Yılmaz
06.04.2015, 02:47
bosi stoper değil, akbaş-salih bek değil, soner topçu değil... inadından vazgeç artık!

TSKara61
06.04.2015, 04:34
Bastan beri Ersun Yanal'i en cok destekleyenlerdenim. Fakat devre arasi transfer tercihleriylen ve 2. yarida ki yonetiminlen sinifta kalmistir. Erkan, Ugur, ve Aytac transferlerinin ucu de yanlisti. Bu adamlardan once orta sahanin yukunu kaldiracak iki orta saha gerekliydi. En kotu ihtimal Bourceanu yarim devrelik geri cagrilmaliydi.

Buna ragmen onumuzdeki tum sezonu bastan sona kendisine emanet etmeyi hala cani gonulden destekliyorum.

jairzinho
06.04.2015, 07:09
açıkcası benimde kafam karıştı kadro şekillendirirken.

iki hücumcu bek ve tek ön liberolu sistemde takım pozisyona girerken aynı zamanda defans yol geçen hanı oluyordu.yanal çözümü benimde bir dönem doğru bulduğum 2 defansçı bekle gidermeye çalıştı.mersin maçında olumlu sinyaller vermişti bu defansif diziliş.

lakin bu dizilişin en büyük sıkıntısı skor olarak geriye düştüğünde reaksiyon verememesi idi.0-0 ı iyi oynar önde olduğunda kontralarla farkada gidersin.lakin geriye düştüğünde cıscıplak ortada bırakır 2 defansif bek ile oynandığında.

yanal sanırım önümüzdeki hafta gene eski sisteme dönecek.bol riskli hücumcu oyuncularla devam diyecek.gene çok pozisyona giren bir takım ve çok pozisyon veren bir takım.

muhtemel 11

hakan

bosi-a.demir-uğur-ishak
sefa--atik-medjani-erkan(waris)
---------ekici-------
----------cardozo-------------

4-4-1-1

Childrebel
06.04.2015, 09:29
Ersun Geldiğinden beri 1 tane organize ataktan gol atabildik mi???? Duran toplardan Ekici sayesinde günü kurtarıyoruz. Olmadığında yada biraz düşük oynadığında maç kazanmak hayal!!! Aykut'u geldiğinden beri en verimli zamanında oynatmamak ve bosi'yi defansta oynatmakta nedir? Tamam sabredelim hocam ama yurt dışı gezileri bırak takımınla ilgilen, motivasyonu sağla! Tüm şeref yoksunları bu memleket üzerine oyunlar oynarken en güzel cevabı sahada verelim!!!!!

halil ibo
06.04.2015, 09:59
Oyuncu tercihleri eleştirilmeyecek bir hoca bulun alnınızdan öperim sizi.
İdeal 11'inin olmadığı-olamadığı kayıp bir sezonda verilen şansı değerlendirmek istemeyen ve yetenek fakiri oyuncu tipleri ile
deplasman fobisinin yaşandığı bir sezonda girdiğin pozisyonları da değerlendiremediğin anda vuracaksın hocaya !
Tüm suçlu O'dur...

Furkan S.
06.04.2015, 10:11
Tüm suçlu sensin anladınız mı beyler :)

DEEP BLUE
06.04.2015, 12:13
Oyuncu tercihleri eleştirilmeyecek bir hoca bulun alnınızdan öperim sizi.
İdeal 11'inin olmadığı-olamadığı kayıp bir sezonda verilen şansı değerlendirmek istemeyen ve yetenek fakiri oyuncu tipleri ile
deplasman fobisinin yaşandığı bir sezonda girdiğin pozisyonları da değerlendiremediğin anda vuracaksın hocaya !
Tüm suçlu O'dur...
Aynı şeyleri yazacaktık, meğer hazır yazılmışı varmış. Tebrik ediyorum kardeşim.

Not; Çare Hüseyin Kalpar... Kesin Bourceanu'yu da geri alır.

Çağatay_
06.04.2015, 12:46
Hoca garip işler yapıyor. En iyi oynayan Aykut kenarda, bek oynamak için dengesiz gözüken Salih bekte, Bosingwa stoperde...

Takımın defans dengesi oturuyor derken en iyi oynayan adamı kesip Bosingwa'dan stoper yaptı.

Biz bir dahaki yılın kadrosunu kuruyorsak seneye Bosingwa stoperde mi düşünülüyor?

Yapma etme hoca... Bu iş böyle olmaz sen de biliyorsun. Dön bu yanlışından artık.

bahadır2561
06.04.2015, 13:09
Hoca son 2-3 haftadir kadrodaki tercihleriyle elestiriyi hakediyor

Aykut'u formunun zirvesindeyken kesmek nedir?
Bosingwa sag beke donmelidir
Akbas'in Soner'in filan kadroda ne isi var?

Diger bir konuda eski Td'miz Vahid'in avatariyla gelip Ersun Yanal'i elestirenlere iki cift laf edeyim

Bi kakadan anladiginiz yok bunu cok net gosteriyosunuz yazdiklarinizla

Insan dusunur bu kadar transferi kim yaptirdi bu kimin kadrosu?

Dusunebilseydiler zaten bunlari da yazmazlardi

Orhan Aydın
06.04.2015, 13:12
Önümüzdeki sezon da bu takımın başında olmasını istemeyen yoktur inşallah

bangkook_61
06.04.2015, 13:25
Önümüzdeki sene takımın başında olmasını istemiyorum.

atomantcum
06.04.2015, 14:06
Her maç Avni Aker'i doldurup taşıran futbol uzmanı taraftarımız, yıllardır şampiyonluktan şampiyonluğa koşan takımımızın bu hallere düşmesine tepki göstermekte sonuna kadar haklıdır. Satılığa çıkarsak kapış kapış gidecek bu kadroyu oynatamayan hocadır sorumlu.

O hoca ki, süper ligde 17 takıma bedava versen kimsenin istemeyeceği, aman aman bize gelmesin diyeceği hocadır.

Başarısızlığın verdiği siniri atmak için yiyecek birileri daha lazım doyamadık. Ersun gitsin sıradaki gelsin.

cem1990
06.04.2015, 14:55
Benim ne seneye ne de bir sonra ki seneye şampiyonluk gibi bir beklentiye girmediğimden seneye hoca takımı şampiyon yapamayıp ilk 3'e soksa bile yeterlidir.
Uefa da ilk 16 kalalım Türkiye kupasını alalım seneye iyi bir sezon geride bırakmış oluruz
Her zaman diyorum bu forum da şampiyonluk bekleyenlere gülüyorum oda kendilerini Avrupa liglerinde sandıkları içindir.Sanıyorsunuz ki iyi futbol 3 puanla şampiyon olacağız he
Yedirmeyecekler renktaşlarım kendinizi sokmayın böyle bir beklentiye
Ha unutmadan hocamın arkasındayım,10 yıl devam edilmelidir.
Başarı istikrar ile gelir.

Anıl C
06.04.2015, 18:09
Benim rahatsiz oldugum nokta Ersun hocanin saha kenarindaki durusu.
Ne bileyim sanki emanet bi hocaymis gibi. Gecici bi göreve gelmiste sezon sonu gidecekmis gibi.
Kulubu sahipleniyomus hissini bana vermiyo hic. Hep bi hüzün, karamsarlik icinde sanki.
Ama bir oncekinde boyle degildi. Heyecan, adanmislik vardi saha kenarinda.
Bilmiyorum belki de Ersun hoca yasinin verdigi agirbasliligi yansitiyo.

artvints
06.04.2015, 18:22
Benim rahatsiz oldugum nokta Ersun hocanin saha kenarindaki durusu.
Ne bileyim sanki emanet bi hocaymis gibi. Gecici bi göreve gelmiste sezon sonu gidecekmis gibi.
Kulubu sahipleniyomus hissini bana vermiyo hic. Hep bi hüzün, karamsarlik icinde sanki.
Ama bir oncekinde boyle degildi. Heyecan, adanmislik vardi saha kenarinda.
Bilmiyorum belki de Ersun hoca yasinin verdigi agirbasliligi yansitiyo.

sahadaki takımdan memnun değil. ee artık yaşını başını da aldı, bir olgunluk gelmiştir doğal olarak.

Hüseyin Başoğlu
06.04.2015, 18:24
hocaya çok suç bulamıyorum.
bana göre en büyük suçu devre arası transferi idi...
erkanla uğurla uğraşana kadar daha net isimlerle işini halletmeliydi.

Onun haricinde hataları var ama öyle büyük derecede değil. Sene sonunu beklemek lazım.
Yaz transferinde neler yapacak göreceğiz.

Sibel
06.04.2015, 20:39
Hocanın yanlış tercihleri eleştirilir.
Doğru hamleleri tebrik edilir.
Kadrunun sıkıntılı olduğunu herkes biliyor. Buraya gelip körü körüne savunanlara bir şey demiyorum da bari eleştirenlere saygı duyun.
Basit örnek,
Bosingwa stoper oynadı Aykut yedek.
Buna alkış mı tutalım?
:alkış:

bordomavi1
06.04.2015, 20:57
Galatasaray 0 puan
Gençlerbirliği 3 puan
Beşiktaş 0 puan
Rizespor 1 puan
Bursaspor 0 puan
Eskişehir 1 puan
Balıkesirspor 3 puan
Sivasspor 3 puan

Sezonu bitirebileceğini düşünmüyorum. Bursa veya Eskişehir maçından sonra yollar ayrılır.

Bursa Cas'a başvuruda bulundu. CAS'tan olumlu sonuç alırlarsa bizim için Avrupa hayal olur.

Başakşehir'in de ceza almasını bekliyoruz ama Göksel Gümüşdağ şerefsizi bir şeyler karıştırmış olabilir. Bu isim değişikliği olayında Başakşehir ile Belediye'yi ayrı kurumlar olarak göstermiş olabilirler. Onlar da ceza yemezse hiç şaşırmam.

Fanatik34
07.04.2015, 02:37
Serdar Bali'nin Ersun Yanal'a karşı kini eskiden vardır ama bugünkü Divan Kurulu'nda Ersun Yanal'ın 2010-2011 şampiyonu FB'dir dediğini iddia etti. Böyle bir söylemi gerçekten oldu mu ben hiç hatırlamıyorum...Ersun Yanal "Trabzonspor 30 yildan beri sampiyon olamiyor..." söylemini düzelttimi? Düzeltmediyse, Serdar Bali dogru söylemis..kaldi ki benim icin bunu kimin söyledigi degil, böyle bir sey var mi, o önemlidir (keza Serdar Bali´ye sallayanlari görüyoruz)

mkmoglu
07.04.2015, 07:30
Önümüzdeki sene takımın başında olmasını istemiyorum.

bende forza şenol güneş..

atomantcum
07.04.2015, 11:40
Takımın bazı noktaları sağlam ama bazı mevkiler var ki kimi koysak tutmuyor.

Sol bek: 50 tane adam denendi bi tanesi işe yaramadı. Yine içlerinde en diri, en teknik oyuncu Yusuf, iyileştiği takdirde orayı şöyle böyle idare edecektir.

Ön libero: Adam yok, maalesef yok. Medjani, Atik ve Aytaç oralarda fena durmayan topçular. Medjani fizik, kondisyon ve mücadele olarak çok iyi. Atik'in top kontrolü fena değil. Aytaç zaten gitti onu sayma. Ama bu oyuncuların hiçbiri takımı hücuma taşıyamıyor. Bu açığı da Mehmet'i geride oynatarak kapatmaya çalışıyoruz.

Sağ bek - Stoper: Belkalem'in iyileştiğini varsayalım. Diğer stoper kim olacak? Aykut orası için ideal ama o da Belkalem'e benzer bir oyuncu. Oyun kurma becerisi pek yok. Sağ bek kim olacak? Salih mücadeleci tamam ama o da bir yere kadar. Bosi sağ beke geçse stoper şuursuzlaşıyor, stopere geçse sağ kanat ölüyor. Bu Bosi'den bi tane daha yok mudur? :D Medjani-Belkalem iyi bir tandem olurdu ama orta sahaya adam kalmıyor o zaman da. Benim tercihim bu sene sonuna kadar Aykut-Belkalem ile gitmektir. Sağ bek de Bosi'ye emanet tabi ki. Dikkat ederseniz Uğur'dan hiç bahsetmedim bile. Zaten Ersun hocaya tek kızdığım nokta budur, Uğur'u nasıl oluyor da Aykut'a tercih edebiliyor hayret verici bi olay.

Sağ kanat: Kanatlarda oynayan isimlere göre ya bir taraf ya da öteki çöküyor. Yusuf, Özer, Deniz kanatlarda faydalı oldu, diri oyuncular. Erkan, Sefa bekleneni veremeyeceği aşikar. Waris'i ise çook uzun zamandır izleyemedik, soru işareti. Yukarıda dediğimiz gibi Yusuf sol beke geçecek mecburen. Özer de sol kanatta etkili. Sağ tarafa Deniz diyoruz ama o da tam kanat oyuncusu değil aslında, ikinci forvet olarak daha faydalı olacak tipte biri. Dolayısıyla sağ kanat Waris/Sefa/Erkan bunlardan birinin daha oraya (rotasyon oyuncusu olarak bile olsa) yerleştirilmesi gerekiyor. Ama işte üçünden de verim alamadık bu güne kadar. Ne yapalım?

Bunlara bakınca Ersun hocanın sadece Aykut yerine Uğur tercihini eleştirebiliyorum. Diğer pozisyonlarda tercih ettiklerinin biri diğerinden üstün değil maalesef. Son maçta mesela Soner tercihine çok kızdık ama Erkan da ondan çok farklı değildi oyuna girdiğinde. Waris ise takıma adapte olamadı, ayrıca kanatlarda o da etkisiz kalıyor.

bakigokhan
08.04.2015, 01:57
Türkiye'deki en iyi atak kapasitesine sahip beklerinden birisini stopere koyup üstelik bu adam stoperdeyken her maç gol yemişsek kusura bakmayın eleştirmek hakkımız. Erkan için bas bas bağırdık ne oldu? 3-4 maç beklemek zorunda mıydı adamın halsizliğini anlamak için? acayip işlerin peşinde. Kesinlikle artık art niyet arıyorum. Konyayla 20 maç yapalım ancak 2 gol atarlar hangi dizilişle çıkarsan çık... Konya dediğin takım her yan topta yerleşim hatası yaparken bir tane orta yapan adam aldı oyuna yine mecali yok artı ters kanatta 20 dk oynattı. Sonra farkına vardı özerin bittiğinin yerine warisi aldı. İyi de içeriye top süren kanat değil ihtiyaç... Karıştırsın al yatabareyi bu kadar mı zor... Yahu neyse sinirlerim bozuluyor... Bu adamın bu kadar hatada ısrar etmesi boş değil renktaşlar... Etmeyin gitmeyin... Constant'ın zaten sol açık olma ihtimalini kaldırdığı için adamla papaz oldular. Başka bir şey anlatmasın bana kimse. Adam sol açıkta 20 dk oynadı belki ama sezon boyunca yapılmayan ortaları yaptı o kanatta... Sezona yeni transferler yeni transfer payları başka derdi yok bu adamların... Napoli maçına çıktığı kadroyla çıktı neredeyse konya maçına ne büyük takımmış konya...

Fanatik34
11.04.2015, 05:36
Bilerek, isteyerek Avrupa ve Kupa´dan elendik, artik vizyonunu görelim ErsunYanal!!!!!!!

Yoksa maalesef Türkiye icin RTE neyse, sende TS icin o`sun..

bahadır2561
11.04.2015, 08:09
Bilerek isteyerek elenmisiz tamam artniyetlisin anladik ama insan yazdiginin altini doldurur oyle iskembeden sallama

Heisenberg
11.04.2015, 13:53
Bilerek, isteyerek Avrupa ve Kupa´dan elendik

http://i.imgur.com/AtNS1zn.gif

İlkhan
12.04.2015, 17:59
Yaşa şenol güneş... Haydin ersunu yiyelim birlik olup! Zaten birlik olduğumuz tek nokta hocaları kovmak ya. Gg wp

Adem Akyüz'
18.04.2015, 21:02
Allah'ını seviyorsan yarın Bosingwa'yı yerinde(sağ bek) oynat..

Mert Acar
19.04.2015, 12:16
Hocam lütfen bosiyi sağbek,medjaniyi stoper oynat.
akbaş,zeki,musa,sefa yı 11 başlatma.Eziyet olmasın bize maç.

canna52
19.04.2015, 17:23
Allah'ını seviyorsan yarın Bosingwa'yı yerinde(sağ bek) oynat..

inşallah hoca senin tavsiyeni dikkate alır bu maç :D

dünyada iki tip bek vardır.
biri defansif bek; ivanovic, ferreira tarzı gerektiğinde stoper oynayabilen güçlü kuvvetli oyuncular

diğeri cafu, r. carlos, bosi tarzı ofansif, ayağı sağlam, oyunu okuyabilen bekler :D

.

Mert Acar
19.04.2015, 18:02
Hocam lütfen bosiyi sağbek,medjaniyi stoper oynat.
akbaş,zeki,musa,sefa yı 11 başlatma.Eziyet olmasın bize maç.

olmadı hoca,yanlış 11.

DeAgLeMaNyAq
19.04.2015, 21:06
İlk yarı sonunda takımın kötüye gidişi belli oluyordu buna rağmen devre arasında değişiklik yapmaması anlaşılabilir peki ya gole kadar geçen ki süreye ne demeli? 3 puana dua etsin...

kopeli
19.04.2015, 21:13
akıllı transferler yaptırması gerekiyor. bu takımın vadesi doldu, bunu oda biliyordur, onun icin transfer dönemi cok önemli..

Mert Acar
19.04.2015, 21:19
kişisel görüşüm hoca kötü maç çıkardı hem ilk11 hemde hamleleriyle.
bosiyi artık stoper oynatma lütfen hocamm..

hyasin61
19.04.2015, 21:25
Hoca o golden sonraki coskun ve sevıncın daım olsun inşallah.

h@msi61
19.04.2015, 21:53
Bugun bizim takimin acik ara en kotusuydu. Ikinci yari golun gelmesini bizim gibi izledi. Erkan ve denize nasil tahammul etti aklim almadi. Yat kalk yusufa dua et hoca, gec de olsa aldin da kaldirdi takimi ayaga.
Seneye sezon sonu kadar takimin basinda kesinlikle kalmali hoca, elestirmem gitmesini istedigim anlamina gelmiyor. Ama bugun cidden cok kotuydu.

Mert Oğuzlu61
19.04.2015, 21:55
TS nin sezon sonu yapacağı takviyeler cidden geleceğimizi tayin edecek. göndereceği ve aldıracağı adamlarla ortaya dehşet bir takım çıkarabilir. kaderimiz ersun hocanın ellerinde, gerekli bütçe kendisine verilsin eminim en doğru isimleri bize kazandıracaktır.

jurgen klopp umuz olmalısın hocam... efsaneyi dirilten kişi sen olmalısın malzeme hazır, aşçılık becerini kullan yap yemeğini...

Murat'
19.04.2015, 21:56
Hocaya güvenimiz tam, bu takımı eski günlerine döndürecek inşallah.

Hakan
19.04.2015, 22:05
Ne inat çıktın sen de hocam

Yavuz Hasan
19.04.2015, 22:07
ersun hocaya güveniyorum fakat bu her yaptığını tasdikliyorum anlamına gelmez

1 defansın ortasına jose yi oynatmak nedir bir maç iki maç tamam dersin ama kötülediğimiz aykut en verimli olduğu dönemde -bi sakatlık falan varmı bilmiyorum- kesilip yerine jose monte etmek akıl mantık işi değil salih defansın ortasında olur belki çift ön liberoda olur ama devamlı sağ bek oynayamaz jose varken oynamamalı takımı frenlemekten öte giden bi hareket değil bu

2 oyuna çok geç müdahalelerde bulunuyor genelde iş işten geçiyor sefa deniz soner bunlar 11 de 18 de olmaması gereken isimler gönderdiğimiz serdar gürler bunlardan daha iyi bir adamdı

signal
20.04.2015, 02:01
Bugun sahanın en kötüsü Ersun hocaydı. Bosi sağ kanatta oynatmamasını şöyle bir teknik açıdan bize bir izah etse de bi anlasak. Bu kadar futbol yorumcusu ve taraftarlar olarak bizim bilmediğimiz şey nedir?

Galatasarayın golü geliyorum diye bas bas bağırırken oyunu kenardan sadece izlemesinin de bir izahı yok. Her teknik adam orada bir müdahalede bulunur , tutar tutmaz ayrı bir konu ama oyuna bir müdahalede bulunması gerekirdi. Yazacak daha çok şey var ancak kazanan hocayı eleştirmek eşyanın tabiatına aykırı deyip susalım..

OĞUZHAN061
20.04.2015, 02:18
hoca senin en büyük destekçilerindenim ama formda bir aykut varken bosi stopere çekilmez bence.Aykut'a da yazık ediyorsun hem..

tsukru61
20.04.2015, 08:30
Bugün hocayı destekleyenler bejeke yenilgisi sonrası atıp tutmasın!

Uğur Kalyoncu
20.04.2015, 08:51
Evet müdahele noktasinda sikintilari var ama hangi hocanin yok ki ? Ersun seneye bu takimi sampiyon yapacak Insallah. ..

kopeli
20.04.2015, 10:31

atıp tutarlar.. neticede skor taraftarıyız..

bjk rahat yenebilir, rize fark atabilir. kopuk ve kondisyonu tükenen bir takımız, hani gs macını cok rahat kazanacaz demistim cünkü gs stres yapacaktı, kalan maclarda ise zor 3 puan alırız diyorum..

hay1699
20.04.2015, 10:52
Bugun sahanın en kötüsü Ersun hocaydı. Bosi sağ kanatta oynatmamasını şöyle bir teknik açıdan bize bir izah etse de bi anlasak. Bu kadar futbol yorumcusu ve taraftarlar olarak bizim bilmediğimiz şey nedir?

Galatasarayın golü geliyorum diye bas bas bağırırken oyunu kenardan sadece izlemesinin de bir izahı yok. Her teknik adam orada bir müdahalede bulunur , tutar tutmaz ayrı bir konu ama oyuna bir müdahalede bulunması gerekirdi. Yazacak daha çok şey var ancak kazanan hocayı eleştirmek eşyanın tabiatına aykırı deyip susalım..

gol geliyorum derken izledi resmen... oyuncu değişikliklerini illa gol yedikten sonra mı yapmamız gerekiyor.

atomantcum
20.04.2015, 11:58
Belkalem iyileşince Bosi'yi sağ beke çekecektir umarım. Pek umutlu değilim ama işte...

Bu arada Bosi'yi stoper oynatması tartışılır ama Aykut'un kalitesi ortadayken ısrarla Uğur'u tercih etmesi tartışılamayacak bir hatadır.

Jackdaniels
20.04.2015, 12:52
Yaptığın onca hataya rağmen maçı kazanmamız bence senin için bir şanstı hocam 4-5 atabileceğimiz maçı şansımızın yardımıyla kazandık kendine gel bence...

Fatih Öztürk
20.04.2015, 12:57
Yaptığın onca hataya rağmen maçı kazanmamız bence senin için bir şanstı hocam 4-5 atabileceğimiz maçı şansımızın yardımıyla kazandık kendine gel bence...

Aynen öyle.Yusuf ve Aykut'la maça başlasaydık gs'nin şuursuz saldırdığı ilk yarıda 3 farklı galibiyeti rahatlıkla yakalayabilirdik.Bosingwa sağ beke dönmeli artık yeter.

Fatih Öztürk
20.04.2015, 13:02
atıp tutarlar.. neticede skor taraftarıyız..

bjk rahat yenebilir, rize fark atabilir. kopuk ve kondisyonu tükenen bir takımız, hani gs macını cok rahat kazanacaz demistim cünkü gs stres yapacaktı, kalan maclarda ise zor 3 puan alırız diyorum..

Kondisyonu tükenen takım derken neye göre?dün bizim 5 oyuncumuzun koşu mesafelerimizin yanına bile yaklaşamadı gs oyuncuları.aylardır bu hep böyle.yani ortaya bir laf atıyorsunuz ama destekleyici bir yanı olsun.neymiş bundan sonra 3 puan alamazmışız.tamam canım tamam.

U.Sadıkoğlu
20.04.2015, 13:05
Hocanın hamleleri maçı kazanmak içindi... Geç kaldı desekte kazanan hoca her zaman haklıdır :)

Oğuz B.
20.04.2015, 13:11
Orta sahaya taze bir kan gerekiyordu 50-65. dakikalar arasında.

Kenarda Soner ve Zeki olunca hoca mecbur kan kaybına dayanmak zorunda kaldı. Anlayabiliyorum onu.

Fatih Öztürk
20.04.2015, 13:11
Hocanın hamleleri maçı kazanmak içindi... Geç kaldı desekte kazanan hoca her zaman haklıdır :)

Maçı dernekte izliyorum,maçın başları Erkan Zengin'e atılan her uzun top sonrası önümde maçı izleyen 10-11 yaşlarında 2 çocuk ah bu toplar Yusuf'a gelse çok hızlı koşarda çok gol atar diyorlardı kendi aralarındaki konuşmalarında.velhasıl 2.devre kaleci Hakan'ın devleşmesi sonucu 4-5 gol yemekten kurtardık.bir daha böyle yakalanırsak affetmezler.

İlker Yazıcıoğlu
20.04.2015, 14:23
Severim Ersun Hoca'yı...
Kimse kusursuz değildir...

Beklentim büyük kendisinden....

Sibel
20.04.2015, 15:15
Müdahale için gol yemeyi beklememek gerektiğini sen bizden iyi biliyorsun hoca.
Allah aşkına yalvarıyorum Bosingwa ve bize bu eziyeti yapma artık.
Aykut'u da kesme.

artvints
20.04.2015, 16:03
song egemen defansını kuran hocadır. hızlı stoper istiyor.gelecek senenin stoperlerini şimdiden belirlemiştir. bu sene denediklerine aşırı eleştiriler getirmemek lazım. oyuncu seçiminden çok oyun kurgusu önemli.

bakigokhan
20.04.2015, 17:52
Galip gelirken bile kredisini tüketiyor... Bariz yanlışlarda en iyiyi ben bilirim deyip ısrar ediyor. Bilerek yaptığını düşünüyorum hala... Kimse kusuraa bkamasın bu takım için hala 4. olmak hedefse bunun sebebi hocanın hatalarındaki ısrarıdır. Herkes malum Konya, Antep, K.paşa maçlarının kaybediliş nedenlerini görüyordur. Bu maçları alsak başka şeylerden bahsediyor olurduk. Kendisi bizi avrupa hedefine mahkum etti. Gerçekten yukarılarılara inanmış ve takımını inandırmış olsaydı başka bir noktadaydık. Zaten futbolcuların açıklamalarında da kendisinin bu takıma biçtiği vizyonu görüyoruz

Adem Akyüz'
20.04.2015, 18:04
Yediğimiz golden önce Aykut kulübede hazır beklerden neden 6-7 dakika boyunca oyalandığını çok merak ediyorum.
Rakip üst üste kornerler kullanırken, baskı kurmuşken sırf oyunu soğutmak için bile erkenden değişiklik yapar insan.

Bosingwa konusuna hiç girmiyorum bile..
Hala daha Aykut en iyi zamanında niye kesildi ve biz bu yüzden Bosingwa'nın sağ kanattaki bindirmelerinden mahrum kalıyoruz anlamış değilim.

DEEP BLUE
20.04.2015, 22:19
Hoca, kağnı gibi ve üstelik kazma adamlardan oluşan stoper bölgesinde, çabuk, tecrübeli ve topu kullanabilen Bosi'yi oynatıyorsun. Yani futboldan zerre anlamıyorsun. Çare, sportif direktör Tabutçu Ali, teknik direktör Hüseyin Kalpar.... Bu ikiliyle, şu ana kadar 180 gol atıp, en yakın rakibe 32 puan fark atardık...

Adem Akyüz'
20.04.2015, 23:38
Eleştiri kelimesiyle istifa kelimelerinin ikisinde de 2 tane "İ" harfi var. Herhalde bu yüzden yapılan her eleştiri istifa olarak algılanıyor ve yerine öneriler(!) yapılıyor..

Tolga
21.04.2015, 07:32
Kazmalıkla alakası yok. Herkes hocanın ne yapmak istediğini biliyor. Temcit pilavı gibi her gün aynı bahane ileri sürülmesin. Önemli bir maçta istediğini alman lâzım. Otobüs mü çekmek gerekiyordu ? Uçak indirecektin, tır parkı yapacaktın o kalenin önünü. Çünkü oynadığın maç bu derecede bir maç.

Mağlubiyet durumunda burası kesinlikle istifa ve kelle avcılarıyla dolacaktı. Bana kalırsa "şu maça göre yorum yapacak olursak" haklılardı da. O kadar topu kullanma meraklısıysa Bosingwa'yı beke çekmeseydi. Oynatsaydı yine stoperde. Tecrübesi ve top tekniğiyle gole gelene kadar ki baskıyı kırsaydı.

Takım istediği kadar sarı kart görmüş olsun, ilk değişiklik hakkını orta saha veya hücum varyasyonuna müdahale ederek kullanabilirdi. Muhteşem oyun kuran savunma dörtlüsünü bozmadan devam edebilirdi.

Hüseyin Ş.
21.04.2015, 08:01
Hoca Galatasaray maçından sonra bi takım oturtup üstüne takviye yapmak istiyorum gibi bişey dedi. Bahsettiği şey büyük oranda Bosingwa'nın stoper oynaması.

Israrının nedeni sağ beke Şener'i ( hoca şeneri istiyor bu arada) alıp Bosingwa'yı uzun ve sağlam bi stoperle defansta ikili oynatmak.

Adı geçen Nigel De Jong'a da bu açıdan bakmak lazım. Muhtemelen De Jong'u oynatıp (medjani bunu karşılamıyor, çünkü rakibi karşılamada çok etkili ve sert değil, De Jong çok daha standartı yüksek ve kumandan bi oyuncu) hücumcu beklerle birlikte Bosingwa'nın da fırsat buldukça dikine şekilde oynamasını isteyecek. ama şuandaki takımda bu mümkün olamıyor.

Hoca şuan takımın iskeletini oturtmayı daha önemli görüyor. zaten %80 avrupaya gidecez, kısa vadede sıkıntılı görülebilir ama uzun vadede ve bu realitede bence mantıklı bi işyapıyor. Bosingwa'nın oraya iyice alıması, maç pratiğini kazanması çok önemli bu açıdan.

( bursanın cezası var, kupa finalini fb-gs oynarsa lig 5.si avrupaya gidiyor, kupa finalistinin gitmesi olayı kalktı).

DEEP BLUE
21.04.2015, 08:27
Hoca Galatasaray maçından sonra bi takım oturtup üstüne takviye yapmak istiyorum gibi bişey dedi. Bahsettiği şey büyük oranda Bosingwa'nın stoper oynaması.

Israrının nedeni sağ beke Şener'i ( hoca şeneri istiyor bu arada) alıp Bosingwa'yı uzun ve sağlam bi stoperle defansta ikili oynatmak.

Adı geçen Nigel De Jong'a da bu açıdan bakmak lazım. Muhtemelen De Jong'u oynatıp (medjani bunu karşılamıyor, çünkü rakibi karşılamada çok etkili ve sert değil, De Jong çok daha standartı yüksek ve kumandan bi oyuncu) hücumcu beklerle birlikte Bosingwa'nın da fırsat buldukça dikine şekilde oynamasını isteyecek. ama şuandaki takımda bu mümkün olamıyor.

Hoca şuan takımın iskeletini oturtmayı daha önemli görüyor. zaten %80 avrupaya gidecez, kısa vadede sıkıntılı görülebilir ama uzun vadede ve bu realitede bence mantıklı bi işyapıyor. Bosingwa'nın oraya iyice alıması, maç pratiğini kazanması çok önemli bu açıdan.

( bursanın cezası var, kupa finalini fb-gs oynarsa lig 5.si avrupaya gidiyor, kupa finalistinin gitmesi olayı kalktı).
Yazmaya üşeniyordum. Yazsam aynısı olacaktı kesinlikle. Yorum budur, tebrikler...

DEEP BLUE
21.04.2015, 09:02
Aklına ve futbol bilgisine güvendiğim genç kardeşlerimin, rakibin baskısını kırma önlemi olarak, stoper-sağ bek mevkii değişimine atıfta bulunmalarına şaşırır ve üzülürüm. Orta sahayı elini kolunu sallayıp kordonda gezer gibi geçen ve ceza sahamıza inen rakibe yapılacak hamle, birinci bölgede duvar çekmek değil, bu kadar üstüme gelirsen üçüncü bölgede "ananı ağlatırım" restini çekebilmektir ve bu yapılarak sonuç alınmıştır. Ha, pardon unutmuşum, adam hoca olmadığı için hamleyi geç yapmıştır değil mi sahi... Rakibin 70. dakikadan sonra bittiğini dünya alem biliyor ve haftalardır konuşuyorken, elindeki en akıllı ve öldürücü darbeyi o dakikalara saklayan hoca salaktır zaten... Neyse, adı Ersun yerine başka bir şey olsa "Kasparov" ilan edilme ihtimali son derece yüksekti ama olmuyor işte...

Bosi'yi sağ bek oynat hoca şeklindeki yüzellibin posttaki ana fikrin neden temcit pilavı olmadığı, bu yüzellibin posta verilen bir-iki cevabın ise neden temcit pilavı oldugu konusuna ise girmeyelim. Çünkü o pilav çok su kaldırır.

Bir de, iki "i"li istifa-eleştiri polemiğimiz oldu bu arada... Ben aradaki farkı öğrenmiş oldum da, bu başlıkta ve maç başlıklarında "Bosi'yi sağ bek oynatmaktan aciz, hain Ersun defol git" postlarıyla, teknik analiz ve eleştiri yapan postlar arasındaki farkı anlamak ve Hüseyin Kalpar önerimin o malum kelle avcılarına hitaben yazıldığını görebilmek için, iki adet "i" den çok daha azına ihtiyaç olduğu gerçeğini de herkes öğrensin bari...

Önemli not: stoper de "bek"tir, sağ bek de "bek"tir... Yazılarımızda bu detayı kaçırmayalım genç kardeşlerim...

cyberentalpi
21.04.2015, 19:37
Soru: Yusuf u neden daha erken oyuna almadın İstifa ?
Cevap: Yahu adam ne zamandır sakat. Belkalem gibi mi olsun

Soru: Yatabare nin maçı idi. İstifa
Cevap: Cardozo nun ne zaman ne yapacagını kestiren var mı ?

Soru: Bosi nin ora ne işi var İstifa
Cevap: demi ama stopere agır adam gerek. Bjk macındaki gibi gol yiyelim.

Arkadaslar yapmayın etmeyin. Bu adama biz boş takım teslim ettik daha önce. Şampiyon takımı bu adam kurdu. Devre arasında bir jaja bulsa idik ilk senesinde sampiyondu.

Dahası çogu oyuncu 2. sene daha verimlidir. majdani belkalem,erkan,cardozo,ugur,aykut, kalırsa yatabare,salih daha verimli olcaklar.
ustune en iyi anladigi iş transfer var. sabredelim.

Adem Akyüz'
22.04.2015, 13:38
Aklına ve futbol bilgisine güvendiğim genç kardeşlerimin, rakibin baskısını kırma önlemi olarak, stoper-sağ bek mevkii değişimine atıfta bulunmalarına şaşırır ve üzülürüm. Orta sahayı elini kolunu sallayıp kordonda gezer gibi geçen ve ceza sahamıza inen rakibe yapılacak hamle, birinci bölgede duvar çekmek değil, bu kadar üstüme gelirsen üçüncü bölgede "ananı ağlatırım" restini çekebilmektir ve bu yapılarak sonuç alınmıştır. Ha, pardon unutmuşum, adam hoca olmadığı için hamleyi geç yapmıştır değil mi sahi... Rakibin 70. dakikadan sonra bittiğini dünya alem biliyor ve haftalardır konuşuyorken, elindeki en akıllı ve öldürücü darbeyi o dakikalara saklayan hoca salaktır zaten... Neyse, adı Ersun yerine başka bir şey olsa "Kasparov" ilan edilme ihtimali son derece yüksekti ama olmuyor işte...

Bosi'yi sağ bek oynat hoca şeklindeki yüzellibin posttaki ana fikrin neden temcit pilavı olmadığı, bu yüzellibin posta verilen bir-iki cevabın ise neden temcit pilavı oldugu konusuna ise girmeyelim. Çünkü o pilav çok su kaldırır.

Bir de, iki "i"li istifa-eleştiri polemiğimiz oldu bu arada... Ben aradaki farkı öğrenmiş oldum da, bu başlıkta ve maç başlıklarında "Bosi'yi sağ bek oynatmaktan aciz, hain Ersun defol git" postlarıyla, teknik analiz ve eleştiri yapan postlar arasındaki farkı anlamak ve Hüseyin Kalpar önerimin o malum kelle avcılarına hitaben yazıldığını görebilmek için, iki adet "i" den çok daha azına ihtiyaç olduğu gerçeğini de herkes öğrensin bari...

Önemli not: stoper de "bek"tir, sağ bek de "bek"tir... Yazılarımızda bu detayı kaçırmayalım genç kardeşlerim...

Abicim, rakibin baskısını kırma konusunda belirtmek istediğim oyuncu değişikliğidir. İsime takılmaya gerek yok. O an kenarda Aykut hazır beklediği için onu yazdım. Yoksa Yusuf girmiş, Aykut girmiş fark etmez. Oyuncu değişiklikleri her zaman takım içinde taktik-teknik değişiklik için olmaz. Çok baskı yediğin anlarda oyunu soğutmak için de oyuncu değiştirirsin. Çıkan oyuncu yavaş hareket eder, sen dinlenirsin, oyun soğur, rakibin gazı kesilir vs..

Ersun Yanal hakkında daha önce yazdığım "Defol git" cümlemin de hala arkasındayım. Ama bu düşüncemin saha içinde yaptığı (Bana göre) yanlışlarla bir alakası yok. Saha dışı tavrı, söylemleri, 2010-2011 sezonu hakkındaki düşünceleri benim böyle düşünmeme sebep oluyor. Saha içinde her teknik direktör gibi Ersun Yanal da hatalar yapacaktır tabii ki. O yüzden saha içindeki yanlışlarını eleştirdiğim hiçbir mesajımda istifa etmesini ima dahi etmemişken sizin önerileriniz üzerine mesajımı istifasını istiyormuşum gibi algılandığınızı düşündüğüm için öyle yazdım. Yanlış düşündüysem özür dilerim. Yapılan her eleştirinin kelle istemek olduğunu düşünenlerin sayısı hiç az değil.

Bosingwa konusuna gelince de, stoperde oynamasıyla elde ettiğimiz verim ile sağ kanatta oynamamasının verdiği zararı düşününce zarar kısmı bana göre daha ağır basıyor. Yani Bosingwa'yı stoperde oynatıp belki oyun kurma açısından avantaj sağlıyoruz ancak kanatları daha çok kullanan bir takım olarak sağ bek performansımız çok düştüğü için bu konuda hocanın yanlış yaptığını düşünüyorum. Sizce doğrudur, bence yanlış. Herkesin görüşü farklıdır ve bu da normaldir. Saygı duyarım..

Hunk
22.04.2015, 15:10
Su an ki oyuncular ile en iyi 11:
Onur -
Bosingwa - Medjani - Belkalem - İshak

Mehmet Aytac
Yusuf Özer Waris
Cardozo

Semra
22.04.2015, 15:59
Ersun hoca, ''Gol geliyorum derken'' değişikliklerde geç kalmayı huy edinme lütfen!

Uğur Ö.
26.04.2015, 17:30
Ulan başımıza geçen sapıtıyor.Bosingwa seni stoper mevkinde şey yapsın yeter ayıptır

Furkan S.
26.04.2015, 17:36
Kadro Mühendisi ne yapıyorsun :D

Tolga
26.04.2015, 17:44
Önümüzdeki sezonu 90 puanın üstünde ve şampiyon bitiremezsek şu verilen toleransın, sabrın hiçbir anlamı kalmaz ...

DeAgLeMaNyAq
26.04.2015, 17:57
Yanlış kadro çıkarmadı ama Bosingwa'yı stoper oynattığı müddetçe destek beklemesin...

Murathan
26.04.2015, 18:03
Yeter ulan yeter yeter yeter yeter yeterrrrrrrrrrrrrr

Tolga
Yine de şunu ekleyeyim ...

Mevcut şartlarda önümüzdeki sezonu kendisiyle tamamlamamız gerektiğine inanıyorum ... Kendisinin çok iyi veya muhteşem olduğundan değil. Buna ihtiyacımız olduğundan dolayı ...

İşler yolunda giderse seneye şampiyon bile yapabilir takımı ...

Hakan
Soner'i bir daha oynatırsan desteğimi çekiyorum

Emirhan Çorumlu
26.04.2015, 18:05
Bosingwa gibi Sağ Bek Oyuncumuz var ama Ersun Hoca Adami Stoperimiz yokmuş gibi (Aykut Demir) Stoper oynatiyor - Waris gibi bir Forvetimiz var ama Adama doğru düzgün Şans verilmiyor ve oynatildiği Zaman diğer 10 Oyuncumuz cok daha iyimiş gibi Oyundan aliniyor her seferinde, ayrica Kanatta oynatiliyor ne yazik ki - Salih Dursun ve Fatih Atik kesinlikle Futbolcu değiller benim Gözümde - Soner iyi bir Oyuncu ama yillardir bu Takima ait olmadiği belli olan bir Oyuncu - Yusuf u Sol Bek olarak kullanacağina ve yeni bir Caner Erkin yaratmaya calişacağina yerinde oynatmasi lazim - Geride olduğumuz bir Macta Waris i cikarip Ishak i Oyuna aliyor Ersun Hoca - Mac icersinde neredeyse tüm Oyuncularin yerlerini değiştirdi... Constant gibi Oyuncumuz varken ve Defansif Orta Sahada bence gayet iyi oynarken Ersun Hoca kendisini farkli Pozisyonlarda oynatmaya başladi ve birde Kadro dişi birakilma Olayi var, tabi... Yapilan Transferler nekadar doğru peki? Doğru düzgün katkisi olmayan bir Erkan Zengin - bana göre bir Stoper icin cok hata yapan Uğur Demirok? Bu Yönetim ve Ersun Yanal ile bu Takimdan bence kesinlikle birşey olmaz... Başarili olabilmemiz icin illaki Zaman lazim ve üzerine koyarak gitmeliyiz - bu acidan tolere edilmesi aslinda iyi - ama bu süreyi verdiğim Teknik Direktör bence kesinlikle yanliş Kişi. Ersun Hoca şuanki elindeki Malzemeyi bile kullanamiyor. Belki bazi Arkadaşlar bana kizacak ama Cardozoda bana göre bu Takimin Oyuncusu değil. Cok teknik ve Kafa Toplari iyi olan bir Oyuncu ama bize daha cok hizli, defansa yardima gelen, yirtici ve bitirici bir Forvet lazim. Forvet dediğin yeri gelince kendi Pozisyonlarini yaratabilmeli.

artvints
26.04.2015, 18:05
şu maçı bir daha izle neler yaptığına bir bak hocam. o eziyeti sen de çek. gs maçını kazanmanın hiç bir anlamı kalmadı.

signal
26.04.2015, 18:06
Çok fazla tekniğie taktiğe gerek yoktu hoca, elli tane saha içi varyasyona da gerek yoktu. Bu maç için yapacağın tek şey maça sağ bekte bosi ile başlamak olacaktı. Bu ısrarın hiçbir açıklaması yok. Neden acaba maç sıkışınca bosiyi sağa çekersin bunu bize bi anlatsan da belki futbola daha başka açılardan bakarız.

Emirhan Çorumlu
26.04.2015, 18:07
Ben bugün birşeye kanaat getirdim, oda Ersun Yanalin bu Takim icin yanliş Kişi olduğu.

Fatih Çelik
26.04.2015, 18:08
Vallahi hocam bazen savunacak yanın kalmıyor ama herkese sabrettik sana da en az bir sezon sabretmek boynumuzun borcu diye düşünüyorum.
Gerçi düşündüklerini anlayabiliyorum ama burası Trabzonspor elindeki oyuncuların kalitesi belli baskıyı da biliyorsun bu riske girilmez.

Emirhan Çorumlu
26.04.2015, 18:09
Belkalem, Aykut Demir ve Waris i oynatmama ve Bosingwa yi Stoper oynatma israri niye Hoca?

Fatih Çelik
26.04.2015, 18:14
Çok fazla tekniğie taktiğe gerek yoktu hoca, elli tane saha içi varyasyona da gerek yoktu. Bu maç için yapacağın tek şey maça sağ bekte bosi ile başlamak olacaktı. Bu ısrarın hiçbir açıklaması yok. Neden acaba maç sıkışınca bosiyi sağa çekersin bunu bize bi anlatsan da belki futbola daha başka açılardan bakarız.

Bence hoca Deniz-Waris-Yatabare-Erkan'ın yeterince hücum gücü oluşturacağını düşündü. Onlar ileride işi görür. Bosingwa'da arkayı toplar. Arada da ileri çıkar dedi bence. Teorikte yanlış bir şey yok ama:
Erkan- çok çok formsuz hatta kimliksiz.
Deniz-İyi niyetli ama teknik ve oyun görüşü açısından yetersiz
Waris- Aylardır oynamıyor. Oynayabildiği tek bölge forvet. Orda oynasa dahi çok maç eksiği var formsuz.
Yatbare-Fransa liginde 20 gol atan bir adamın bu halde olması zaten ayrı bir durum ama formsuz sık sakatlanan bir oyuncu. Ayrıca net bir forvet izlenimi vermiyor.

Bütün bunlara Fatih Atik ve Salih de eklenince ortaya bu çıktı bence.
Hocanın da planları tutmadı böylece.

Hunk
26.04.2015, 18:16
Maci kendi elleri ile verdi. Bosingwayi ortada oynatma sacmaligindan umarim bu mac sonunda vazgecer. Inatlarina yenik dusmez.

Burdaki en buyuk "Senol Hocaspor" culardan olarak Ersun Yanalin takimda kalmasini destekliyorum. Istikrar cok onemli ama yaptigi hatalarida elestirme hakkina sahip oldugumuzu dusunuyorum.

Ayni seyleri Senol Gunes yapinca burda "hocanin inadi"ndan bahsederken simdi Ersun Yanal yapinca, hocanin vardir bir bildigi oluyor..

Emirhan Çorumlu
26.04.2015, 18:22
Maci kendi elleri ile verdi. Bosingwayi ortada oynatma sacmaligindan umarim bu mac sonunda vazgecer. Inatlarina yenik dusmez.

Burdaki en buyuk "Senol Hocaspor" culardan olarak Ersun Yanalin takimda kalmasini destekliyorum. Istikrar cok onemli ama yaptigi hatalarida elestirme hakkina sahip oldugumuzu dusunuyorum.

Ayni seyleri Senol Gunes yapinca burda "hocanin inadi"ndan bahsederken simdi Ersun Yanal yapinca, hocanin vardir bir bildigi oluyor..

Istikrar icin önemli evet ama burda kendimiz calar kendimiz oynarsak birşey olmaz... Mühim olan burda olan biteni Ersun Hocaninda bilmesi, daha doğrusu bizim gördüklerimizi onunda görebilmesi...

Cyzio
26.04.2015, 22:00

Alın birini, vurun ötekine :D.

.

Fatih Öztürk
26.04.2015, 23:06
Ben oyuncularda kabahat göremedim.Tamamiyle hocanın tercihlerinden dolayı puan kaybı yaşadık.

Adem Akyüz'
26.04.2015, 23:08
Naber hocam? Bosingwa'yı sağ bekte oynatmaya devam mı?
Sıkışınca nasıl da yerinde oynatıyorsun ama..

Mert Oğuzlu61
26.04.2015, 23:13
____bosig___belkale___medjani____ishak

______________ekici__salih

________yusuf_____özer_____erkan

_________________cardo

sezon sonuna kadar şununla idare edelim... bence idarede eder yani o kadarda vahim bir durum yok. bjk maçına mesela belkalem i riske etmeyip, aykut u koyup o şekil çıkalım isterim yok eğer belkalem sapasağlam durumdaysa çıksın oynasın.

F. Yıldırım
26.04.2015, 23:15
____bosig___belkale___medjani____ishak

______________ekici__salih

________yusuf_____özer_____erkan

_________________cardo

sezon sonuna kadar şununla idare edelim... bence idarede eder yani o kadarda vahim bir durum yok. bjk maçına mesela belkalem i riske etmeyip, aykut u koyup o şekil çıkalım isterim yok eğer belkalem sapasağlam durumdaysa çıksın oynasın.

Erkan hariç ideal kadro

Fatih Öztürk
26.04.2015, 23:18
Bence;
Hakan,Bosingwa,Belkalem,Aykut,Yusuf,Medjani,Özer,E kici,Sefa,Waris,Cardozo.

Soldan Yusuf ve Waris ile,sağdan Bosingwa ve Sefa ile kanatları vızır vızır çalıştırırız.

uemit
26.04.2015, 23:42
Iki oyuncu kaybetmisiz.. akbasla kim??

cakalkerem
27.04.2015, 00:53
hala waryasyonlarla ugrasıyor..
rakıp 10 kişi forvet cıkartıp ofansif defans almak ne oluyor anlamak mumkun değil

Fatih Öztürk
27.04.2015, 01:01
Maçın özetini yeni izledim.Son 10 dakika bende diyorum bu Uğur'un ilerde ne işi var,meğer hoca Uğur'u ileri uca çekip gol aramayı denemiş şaka gibi.Bakalım haftaya Cardozo geri dörtlünün ne tarafında oynayacak!Senden artık beklerim hocam.

tsukru61
27.04.2015, 01:10
Süper ligi tiye alıyor.

h@msi61
27.04.2015, 05:44
Hoca son haftalarda takimin en kotusu. Haftaya bjkyi yen hoca, sonra bu sezonu nasil bitirirsen bitir. Istersen Bosingwa'yi kaleye koy son 5 mac.

Seneye senden cok sey bekliyoruz ama, sampiyon yapicaksin bizi....

signal
27.04.2015, 09:23
Çok merak ediyorum şu basın toplantısında bosinin sağ kanatta oynatmaması, maç sıkıntıya girince sağa çekmesini kimse sormuyor mu? Sordular da ben mi kaçırdım acaba. Elinde formda stoper de varken (aykut) neden bu ısrar diye kimse sormuyor mu hocaya? Belki bizim bilmediğimiz bir bilgisayar yazılımında tespit ettiği bir şey vardır. Sanal ortamda bosi orda mı verimli oluyor acaba...

Jackdaniels
27.04.2015, 10:02
Gs maçından sonrada dedik hata yapılıyo diye ama belliki ders alınmamış üzerine katlayarak gidiyosun hocam bravo...

Kolpacı
27.04.2015, 10:59
Herkes hata yapabilir , hiçkimse tartışılmaz değildir.

İ. SARAL
27.04.2015, 12:19
Bize gelen hoca fantezi dünyasının doruklarına çıkıyor. Vahid fantezi üstüne fantezi yapıp gitti. Ersun gelir olaya el atar dedik o da başladı. Ne yapmak istediğini anlıyorum ama olmuyor işte niye bu kadar zorluyorsun? Sağ bekte hocanın istediği futbolu oynayacak Bosingwa'dan başka 2.bir adam yok. Ha seneye iyi bir bek alınır sonra Bosingwa'yı nereye koyarsan koy.

OĞUZHAN061
27.04.2015, 15:27
Hocam Bosingwa sağ stoperler aykut ve uğur neden bunu uygulamıyorsun anlamış değilim..

CEMEFKER
27.04.2015, 16:40
Çok merak ediyorum şu basın toplantısında bosinin sağ kanatta oynatmaması, maç sıkıntıya girince sağa çekmesini kimse sormuyor mu? Sordular da ben mi kaçırdım acaba. Elinde formda stoper de varken (aykut) neden bu ısrar diye kimse sormuyor mu hocaya? Belki bizim bilmediğimiz bir bilgisayar yazılımında tespit ettiği bir şey vardır. Sanal ortamda bosi orda mı verimli oluyor acaba...

Bunu ben dün yazmak istedim, ancak benim sınıfım belli ...( hep eleştriyorum, sıradan oluyor çünkü) Onun için bir başkasından görünce burada dikkat çekmek istedim.

Güzel tespit

U.Sadıkoğlu
27.04.2015, 23:45
Hocam seni çok seviyorum başarılı olmanıda çok istiyorum burayı okuduğunuda biliyorum.

Lütfen Bosingwa'yı sağ beke al.

İlker Yazıcıoğlu
28.04.2015, 08:51
hocam seni çok seviyorum başarılı olmanıda çok istiyorum burayı okuduğunuda biliyorum.

Lütfen bosingwa'yı sağ beke al.

+1967

Uğur Demircioğlu
28.04.2015, 10:13
Her ne olursa olsun istikrar için EN AZ 2 sezon daha takımın başında kalmalı.

İ. SARAL
28.04.2015, 10:15
Her ne olursa olsun istikrar için EN AZ 2 sezon daha takımın başında kalmalı.

Katılıyorum ama öyle olmayacağını da adım gibi biliyorum :)

İlker Yazıcıoğlu
28.04.2015, 10:35
Bu yönetim değişse bile yeni gelecek olan yönetimin Ersun hocadan vazgeçeceğini düşünmüyorum açıkçası.

Geçmemesi de lazım...

Ben güveniyorum hocaya arkadaşlar....

Ersun hoca iyidir,kimse kusursuz değildir ama seneye ve daha sonraki yıllar için,umarım takımda kalır,beklentim büyüktür kendisinden....

Travelair
28.04.2015, 10:48
Bosingwa'dan stoper, Yusuf'tan sol bek vb. ısrarlardan vazgeçilmesi gerektiğini çokça söyledim. Çok şükür taraftarımız da bu fikre dönüş yaptı, hatta cumhurbaşkanımız bile dayanamadı bunu belirtti sıra hocamızda

reisoğlu61
28.04.2015, 11:12
bastan bosingwa yi sagbeke koymayip oyun esnasinda saha icinde degisiklige gidersen bir sonuca varamazsin...

Orhan Aydın
28.04.2015, 11:27
Hocanın seneye takımın başında olmaması az olan şampıyonluk ihtimalimizin sıfırlanmasıdır. Açık ve net...

Fatih Özkan
28.04.2015, 11:28
Destekçinim Hocam!
Sana güveniyorum!
Bizleri utandırmayacağını da çok iyi biliyorum!

serdar
28.04.2015, 12:00
Hoca degisikliginden ne bekliyor taraftarlarimiz? 20 yildir her sene en az bir Hocayi istifaya cagiran adam hic akillanmazmi? Ben Hocamizi destekliyor, son mactaki hatalarini tekrarlamamasini diliyorum...

Mert Acar
28.04.2015, 20:22
ersun hoca gibi beklerin hücuma katkısını isteyen bir hocanın ısrarla bosiyi stoperde denemesi..tamam belki ortasahaya güvenmiyor ama bosingwa gibi bi silahımız varken onu geriye hapsetmek büyük bir hata.

SEDAT
28.04.2015, 21:47
* Hoca felan değilsin sen

Anıl C
28.04.2015, 21:49

Ersun hoca hoca degilse peki kim hoca?

SEDAT
28.04.2015, 21:51
Ersun hoca hoca degilse peki kim hoca?

* Yerden yere vurulan biliç bundan 100 kere daha hoca hatta Hamza bile, feneri zaten bu herif şampiyon yapmadı onu bir geçin önce. Yeterli mi ?

Anıl C
28.04.2015, 21:53
* Yerden yere vurulan biliç bundan 100 kere daha hoca hatta Hamza bile, feneri zaten bu herif şampiyon yapmadı onu bir geçin önce. Yeterli mi ?

Güzel kafaymis. Hayirli isler...

SEDAT
28.04.2015, 21:58
Güzel kafaymis. Hayirli isler...

* Almanyadan bakınca öyle gözüküyor,sizede hayırlı işler

Anıl C
28.04.2015, 22:00
* Almanyadan bakınca öyle gözüküyor,sizede hayırlı işler

Söyliyim 2 senedir burdayim. Tesekkurler

cyberentalpi
28.04.2015, 22:10

Bence de degil. mra varken, hami varken hele şenol hoca varken haddine mi hocalık.

Mert Oğuzlu61
28.04.2015, 22:13

ne kadar bjk li tanıyorsam haftalardır bilic in sülalesini irdeliyorlar. bjk şampiyon olamazsa taraftar yiyecek adamı. hamza için zaten gs liler sabır çekiyor, ömrü uzun değil.

adam önce kendi kadrosunu kursun, kendi oyun şablonunu oturtsun. adam gibi 1 sene futbol oynatsın şu takıma, gidenlere gelenlere oynanan oyuna bakalım. sonra kimin hoca olup olmadığı elbet tartışılır. gerçi bu zihniyet jurgen kloop a da 3-5 hafta sonra hoca değil der orası ayrı mevzu. hocalık kriteri nedir önce bunu çözmek lazım sanırım.

Kazım Bostan
28.04.2015, 22:52
ersun hoca'nın sonuna kadar arkasındayım. bosingwa'yı halilhodzic stoper oynatsa çıldırırım ama ersun hoca biliyordur bir şeyler diyorum. bu güveni verebiliyor ersun hoca.

Enisc
28.04.2015, 23:06
ersun hoca'nın sonuna kadar arkasındayım. bosingwa'yı halilhodzic stoper oynatsa çıldırırım ama ersun hoca biliyordur bir şeyler diyorum. bu güveni verebiliyor ersun hoca.

Geçelim bunları abi ya.

Rakip takım taraftarı bile bosinin stoper oynamasını garipsiyor. Sağ bekte adama attığın her top pozisyon olarak geri dönüyor sana. Portekiz milli takımında bek oynuyor adam geliyor Trabzon'a stoper.

Körü körüne savunmaları geçelim artık. Ersun hoca ne yaptı da bu güveni verebildi sana merak ediyorum.

DEEP BLUE
29.04.2015, 01:45
Kahrolsun kahrolmamış kahrolması gereken kahrolası şeyler...

Ersun Yanal, bu ülkenin açık ara en iyi teknik direktörü ve Trabzonspor için en doğru hocadır. Bosingwa için de stoper demeyi bırakın artık. O mevkide oynayan herkesin asli "işlevi" kesici, durdurucu olmak değildir. Koeman, Augentailer, Beckenbauer filan da orada oynadı ama asli işlevleri oynatmaktı... Topla oynayan, topa hükmeden takım yaratmak isteyen hocaya sonuna kadar destek veriyorum.

Eline vermişsin Salih, Musa, İshak, Fatih, Akbaş, Zeki, Soner, Sefa, Waris, Yatabare, Constant gibi adamları, sonra da skor begenmiyorsun. Neymiş Bosi stoper oynasa dert filan kalmaz, gelen geçeni ezermişiz... Ha, bir de yanlış kadro kuruyormuş. Dogru, Cafu, Maldini, Platini, Hugo Sanchez, Cruyff ve Jan Pier Papen'in ilk 11 başlaması lazım... O kadarcık kusur MRA'da bile var zaten... İdare ediverin işte...

İ. SARAL
29.04.2015, 09:13
Arkasında durulmalı. En az 1 sene daha devam edilmeli.

signal
29.04.2015, 10:17
Bazen bir siyasi partiyi sırf desteklediğimiz için hani yanlış yaptığını bilsek de savunma ihtiyacı hissederiz. Çoğu kez forumda dikkatimi çeken kim hangi hocayı veya bir oyuncuyu başta savunduysa veya kabullenmediyse ona yönelik kendisi ile çelişkiye düşmeme adına yorum yapıyor.

Ben Ersun hocanın takımın başına gelmesini çok istemiştim. Mevcut takımın tam ona göre olduğunu ve bu takımı bu sene bile daha iyi yerlere getireceğini düşünmüştüm (kastım bu sene şampiyonluk değil). Fakat vahit hocadan sonraki sürece baktığımızda oyunsal anlamda ondan bir farkı olmadığını ve hatta ondan daha da inatçi olduğu, bazı şeyleri dogmatik hale getirdiğini görüyorum.

Bosi konusunda Trabzonsporun son iki maçını izleyen amatör ligden tutunda dünyanın en iyi teknik direktörlerini teker teker Trabzonspora getirin. Hepsi de onu sağ bekte hatta daha ilerisi sağ açıkta bile oynatır. Bu konu tartışmaya açık değildir. Ayrıca bosiyi stoperde hiç de başarılı bulmuyorum. Oranın oyuncusu olmadığı için çok kritik top kayıplarıyla takımı ciddi tehlikelerle baş başa bırakıyor. Bosiyi sağa çekersek her maçı kazanacak değiliz elbet. Ama bu, futbolun genel-geçer doğrularını yapmamak için bir bahane değildir.

Hepimiz teknik direktör konusunda istikrardan yanayız. Ancak Medjani Vahit hocayı göndermişti. Sanırım bosi de Ersun hocayı gönderecek.

DEEP BLUE
29.04.2015, 16:59
Bu durumda, ben de "hocayı baştan savunduğu için vazgeçemeyengillerden" biri oluyorum. Ve bunu şiddetle reddediyorum. Bininci defa yine yazıyorum ki, Bosingwa stoper olarak değil, temeli atılan "pas oyunu omurgasının" en arkadaki kemiği olarak görev yapıyor. Bu konuda elimizdeki en uygun isim de kendisi... Yeri gelir sağ bek de oynar. Oyun içinde zaman zaman yapılabilecek mevkii değişikliklerini "hocanın geri adım atması" diye yapılan zorlama yorumlara ise gülüyorum...

Sercan Keleş
29.04.2015, 17:01
Hep destek tam destek.

Enisc
29.04.2015, 17:51
@signal +1 :alkış:
- -

Oyun kurucu görevi olarak değerlendirilmesini anlıyorum ancak bosinin o mevkide vereceği katkı bekte vereceğinden kat kat altında.

Bosinin mevkisinin tartışılması bile kendisine ihanet.

Yapılan mevki değişikliklerinde çok kısa zamanda olsa bile gözle görülür hissedilir bir fark olduğu ortadayken daha fazla direnmenin anlamı yok bence :)

Bosingwa sağ bektir, ilelebet sağ bek kalacaktır. https://instagram.com/p/vvdInMhsP1/

DEEP BLUE
29.04.2015, 18:19
Her türlü fikre elbet şaygı duyarız. Ancak futbolda "bek" sözcüğünün stoper mevkiini de kapsadığını, İngilizcedeki back sözcüğünden geldiğini, en arkada oynayan oyuncuları kapsadığını, sag ve sol kenardaku savunmacılarla, göbekteki savunmacıların tamamının bek oyuncusu olduğunu bir kez daha hatırlatalım. Kavram kargaşası sona erdiğinde, kaldığımız yerden devam ederiz.

Not: Bosingwa sağ bek değildir. Winner bir oyuncudu ve duruma gôre hemen her mevkiide rahatlıkla oynar. Bizdeki işlevi "durdurucu kesici" olmanın ötesinde oyun kurucudur. Aykut, Uğur, Atik, Salih, Carl gibi oyuncuları göbeğe yıgarsanız, üç metreye top atamayacak30 metrelik bir alanda sadece üzerinize gelen rakibi karşılar, defans yaparsınız. Hocanın topla oynayan takım yaratma düşüncesi bu yapıyı kırma fikrine dayanmaktadır ve takdire şayandır.

Kolpacı
29.04.2015, 19:16
Hangimiz profesyonel futbolcu , antrenör ya da yöneticiyiz de ülkenin taze şampiyon hocasını futboldan anlamamakla , hoca olmamakla hükümlendiriyoruz , böyle yorumun neresine saygı duyayım , yaptığı omurgasızlıklardan bahsedecekseniz tamam ama o konuda da belli bi süreliğine düşmanımızın düşmanıyla ittifak kurmak gayet makul , üstelik bu adam ERSUN YANAL ise.

Antonio
29.04.2015, 19:31
ben hocayı istemiyorum. daha heyecanlı isimler gelmeli. mesela thomas doll.

Koray
29.04.2015, 20:29
Ersun Hoca'ya inananlardanim ama Aykut Demir formunun zirvesindeyken bi anda kesilmesinin sebebi neydi acaba?

Ugur Demirok Aykut'tan iyi mi yani?

Varlik icinde yokluk cekip Bosingwa'yi stoper oynatarak harciyoruz.

must61
29.04.2015, 20:32
Daha heyecanlı olabilir,daha yakışıklısı da olsun,uzun boylu olsun bir de ya hadi olmuşken ,sürekli gülen biri olsun, yaşı da 40'ı geçmesin.Ssk'sı da olsun tabi.

Benim kriterlerim de bunlar.O yüzden değiştirin.

Yenisi gelirse beğenmezsem 2 aya onu da değiştirirsiniz.Çünkü özevlat isterim ben zaman zaman.

Bazen skoru beğenmem bazen iki maç kaybedilince değişim isterim.

İstediğim transfer olmazsa değiştirin,transferler gerçekleşir de iyi oynamazlarsa da değiştirin.

Çiftlik ya burası sonuçta.Değiştirin.

İlkhan
29.04.2015, 21:29
Ne bileyim, adamın sevinmesine, taktiklerine bile karışıyoruz. Daha ne diyeyim... milli takım başarısı dünya 3.lüğü olan, avrupa başarısı bir uefa kupasıyla sınırlı olan ülkedeki insanların hepsi taktik biliyor, antremanlara gidiyor, takımı gözlemliyor, dört dörtlük takım kurup fm'de şampiyon olup egosunu teknik direktörlere kusmasını nasıl anlatsam, bilemiyorum...

Sırf egolarınızı tatmin etmek için, yenilince "üff acaba işe gidince arkadaşlarım dalga geçecek mi" diyip, geçtikten sonra da egosunu buraya kusanları nasıl anlatsam, bilemiyorum...

Takımın günlük antremanlarını fotoğraflar eşliğinde izleyip taktik kurup, takımı yönetenleri nasıl anlatsam, bilemiyorum...

Size kupa falan müstehak kardeşim. 6 ayda bir hocayla falan olmaz bu iş. Kalkıp niye biz ingiltere, ispanya takımları gibi başarılı olamıyoruz diye yırtınıyorsun. Sonra gelip 6 ayda bir hoca değiştiriyorsun.

Yav kardeşim az bi susun. Eleştirisini normal yapanlara hiçbir sözüm yok, amenna. Ancak işin bokunu çıkartanlara kesinlikle bu sözüm geçerlidir. 30 senedir konuşuyorsunuz, elinizdeki başarı ortada. Sabırsızsınız biliyoruz da sıkın dişinizi. İyi yolda gidiyor bu takım. Yemeyin hemen, gözünüzü seveyim!

Yaşar
29.04.2015, 23:06
Trabzonspor un sorunu Bosingwa nın stoper Oynaması dır. Ne zaman bek oynamaya başlar o zaman her maçı kazaniriz.

Sercan Keleş
30.04.2015, 05:01
Ersun Yanal'ı tarafsız bir şekilde anlamak gerekir. Bana göre kilit nokta takımı sahiplenip sahiplenmeyeceği konusudur. Transfer ile ilgilenmesi özel olarak konuşması bu işlerin peşinden gitmesi, futbolcular ile diyaloğu gösteriyor ki Ersun hoca takımı sahiplenmiş. Tabi bende dahil olmak üzere aklında soru işaretleri olmayan yoktur bu konuda. Teknik direktörlüğü sadece para için mi yapıyor bizde, olayı ne kadar önemsiyor ve yapılanmanın neresinde ? Bu tür sorulara içtenlikle net olarak şuan kimse cevap veremez. Eleştirilerin çıkış noktası tam olarak burasıdır.

Ersun hoca şampiyonluk görmüş bir hocadır. O atmosferi biliyor. Eğitimli bir insandır kendisi. Öğrenmek ile eğitim farklıdır. Bilgilerinin yanı sıra bunları uygulamada da başarılıdır. Şuan Trabzonspor istenilen futbolu oynamıyor. İstenilen düzeyde değil fakat gelecekten umutlu olduğum için, Ersun hocaya güvendiğim için, daha üst düzey birinin gelme ihtimalinin olmadığını bildiğim için Ersun hocayı destekliyorum. Her bir Trabzonspor taraftarı da arkasında olmalıdır bana göre.

CEMEFKER
30.04.2015, 11:00
Geçen tv'de yorumcunun bir tanesi " Ersun Hoca maçlardan sonra soluğu İstanbul'da alıyor, bu şekilde olmaz.., Başkan zaten İstanbul'da, kopuk Trabzon şehrinden....bakın ben daha önce Trabzonspor'un yönetilmesi konusunda İstanbul-Trabzon ayrımı yapılmasına karşı idim , ancak gelinen noktada mutlaka Trabzonspor'u yönetecek kişinin Trabzon'da olması lazım tezini savunuyorum artık...." demişti...

Yıllardır söylenir, ancak üzerine bir türlü gidilmez, gidilmek istenmez....

Hoca'yı hep eleştiriyoruz,ancak bana göre de püf noktası Trabzon takımının üzerinde ağırlığını 7/24 hissetirecek bir yönetimin başa gelmesi...

Başkanı uzakta, seçildiği tarihteki yönetim kurulu üyelerinin birçoğu istifa etmiş, dağılmış bir takımın teknik kadrosu (bunu güncel hayatta , iş hayatımızda düşünürsek amiri başında olmayan bir memurun, bir işçinin hali ile aynı) doğal olarak "rahat" bir çalışma ortamı bulacak ve böyle bir takımın futbolcusunun kafası da rahat olması çok normaldir ...çok rahat...

CEMEFKER
30.04.2015, 11:04
+ ...

Konu ile bir alakası var mı bilmiyorum, ancak biraz önce yazdıklarım bana bir şeyi tekrar yaşattı, anımsattı..

Fatih Terim gs'deki bir döneminde ( gs'ye çok defa geldi gitti, 2000 yıllarındaki bir dönemi muhtemelen) " ..tesislerde yatıp kalkıyorum, iş ofisimi kurdum...herşey gs başırısı için" tarzı lafına bir yandan ütopik bakmış diğer yandan bizde olması için hep imrenmişimdir...

hyasin61
30.04.2015, 15:34
Hoca ve baskan'ın söylemlerinde sürekli gelecek sezon var bencede seneye bızım yılımız olacak bu yuzden bu sezona fazla takılıp kalmamak lazım.

Fanatik34
03.05.2015, 01:05
Bosingwa Stoper, Kral olmus Yanal!

Sen Bosingwa´yi stoper oynat, gelecek sezona yatirim olsun..vay bee 33 yasinda stoperimiz olacak...

Surada bir cirpida 5 adam sayarim o yas ayarinda, o bölgeye..

Devrearasini bos gecir (LaptopArizasi), Istanbul kafasi ile takil ve hosgörü olsun..

Dogru ya...GS macinda Salih´in sakatligi da talih..iste!

SEDAT
03.05.2015, 20:25
* Çok övdüğünüz Hocanızı gördünüzmü bugün yine harikalar yarattı !!

bysurmeneli
03.05.2015, 20:51
Salih Dursun varken Fatih Atik le maca baslamak ne demek ya sonra Mustafa Akbas neden cikti? Deniz cikmasi gerekirken Özer'i aldi.. Fatih Atikle biz mac alamıyoruz on liberoda salih olmali ki takim agresif olsun bu sekilde bu kadroyla 10 mac oynasak 10 nunuda kaybederiz

SametKumbasar
03.05.2015, 20:56
Bravo Ersun !

Haftalardır stoper oynattığın Bosingwa'yı, sağ bek oynattın.

Ama Yusuf ve Cardozo'yu yedek bıraktın.

Bir doğru, bir yanlışı kapatmıyor maalesef.

bysurmeneli
03.05.2015, 20:57
Fatih Atikli kadroyla basarili olma sansimiz yok on liberoda Salih olmali bin defa yazdim

Ergin Varlibas
03.05.2015, 20:58
Bir maci daha eliyle hediye etti Ersun Bey. Bu takim Senol Gunesin elinde olsaydi neler olurdu diye dusunmeden edemiyorum..

DeAgLeMaNyAq
Kalfalık döneminden ustalık dönemine geçecek derken çıraklığa dönmeye başladı...

efes61
Bosingwa'nın sakat oynamasına göz yummuş ve birkaç hafta uzak kalmasının önünü açmışsa bu olay çok şey ifade eder. Görelim bakalım.

F. Yıldırım
Teşekkürler(!)

yattarahayranı
03.05.2015, 20:59
Taktik dehası Ersun Yanal

Jackdaniels
03.05.2015, 21:00
Bu maç ve ersun yanal kesinlikle araştırılmalı çok net !!!

Hüseyin Başoğlu
Yapman gereken tek şey Erkanı çıkarmaktı.

Suyu ısındı fazla Ömrü yok.

Murathan
sustum yine sustum

TUNCAY HİÇYILMAZ
03.05.2015, 21:01
Maçı hediye etti resmen..

Hakan
03.05.2015, 21:01
Yuh

zafer6161
03.05.2015, 21:02
soneri oyuna almadığın için sana çok kızgınım hoca çok çok çok

atomantcum
03.05.2015, 21:02
Erkan'da gereksiz bir ısrarı vardı, bu maç iyice ayyuka çıktı işler. Bir de hep nedense maçın en çok mücadele eden adamlarından olan Özer'i çıkarıyor, inadına yaparmış gibi. Taraftar tepkisi olması çok doğaldı, haklı bir tepkiydi. Bu saatten sonra Erkan'ın (ki onda zaten bir şey yoktu) da Ersun hocanın da verimi düşer.

Ersun hoca bu konuda takıntılı, kendi transfer ettiği için de vazgeçmiyor. Yanlışta ısrar etmesi bize daha çok zarar verecek.

artvints
03.05.2015, 21:04
hocam madem kendi sahamızda bekleyeceğiz yusuf ve waris oynasaydı bari kanatlarda.kontra yapardık. ne pres yaptık ne bişey.sadece gol yemeyi bekledik. hiç yakışmadı bu.

kudu_89
03.05.2015, 21:05
teknik direktör değiştirelim.

Cavalcanti
03.05.2015, 21:06
Bugunden sonra destegimi cekiyorum.

TUNCAY HİÇYILMAZ
03.05.2015, 21:08
Bu kadar kötü oyuncu değişikleri zor görürüz.

Turgay Atalay
03.05.2015, 21:09
Oyuncu seçiminde adaletli oldugunu dusunmuyorum.

F. Yıldırım
03.05.2015, 21:12
Waris'i oynatmıyor, Constant kadro dışı.

Erkan her maç 90 dakika oynuyor, Uğur gelir gelmez Aykut'u kesiyor.

Formayı hak edene değil kendi egosuna göre veriyor.

Tuğrul
03.05.2015, 21:13
Bu taraftar profiliyle, yönetimler ile sittin sene başarılı olamayız.

Ersun hoca'ya sataşmalar, Erkan'a ıslıklar vs...

Trabzon şehrinin Trabzonspor kulübünü haketmediğini göstergesi olmuştur.

signal
03.05.2015, 21:14
Maalesef takıntılarından hala vazgeçmiyor. Bir ara sefa çok eleştiriliyordu , kolay kolay vazgeçmedi en sonunda pes etti. Bosi konusunda çok eleştirildi. Bugun pes dedi asıl yerine aldı. Şimdi Erkan konusunda diretiyor, bakalım nereye kadar..

Gs maçının en kötüsü Ersun Yanaldı ama kazanmıştık. Bugun de oyuna yaptığı hamlelerle sahanın en kötüsü Ersun Yanaldı ve bu kez kaybettik.

endlessdeath
03.05.2015, 21:14
Ben tek birşey söyliyeceğim sakat sakat futbolcu oynatmak bence yapılabilecek en amatör teknik adamlıktır maçı almak için değil 1-0 olsun benim olsun veya 0-0 olsun ne şişyansın ne kebap oyunuyla bu takım yürümez.Tosic i alacakmışız bence bütünüyle saçma transfer olur artık şapkasını önüne koysun düişünsün bu oyun anlayışıyla mı şampiyonluğa oynayacak trabzonspor erzsun yanal bey atiba deseniz anlarım da tosic kim onada mı milyon euro mu verilecek

Arda'
03.05.2015, 21:15
Sıvadı bugün.

Sibel
03.05.2015, 21:18
Müthişsin.
Hadi İstanbul'a...

Murat Engin Akyüz
03.05.2015, 21:20
Aylardır sabrediyorum,bekliyorum ama artık dayanamıyorum.Çok fazla uzatmayacağım.

Bosingwa'nın stoper oynatılması,Fatih'in haftalarca 11'de oynaması,Erkan gibi takımın tüm ritmini bozan bir arkadaşın(üstelik fizik olarak da düşüşte)sürekli 90 dakika oynatılması,Mustafa Akbaş'ın sürekli ve sürekli oynatılması,Uğur Demirok'un transferi(oynamasını çoktan geçtim),ıdevre arası ön libero transferi yapılmaması,Yusuf'un haftalardır iyileşmesine rağmen ilk 11'de başlamaması ve oyuna girince de sol bek olarak denenmesi durumlarını Ersun Hoca değil de Vahid Hoca yapmış olsa taraftar o stadı başına yıkardı onların.Fakat Ersun Hoca olunca bir bildiği var oluyor.Bu takım oturdukça kendi kendine düzlüğe çıkacaktı zaten,tuhaf denemeleri ve yanlış yapmasına rağmen yanlışlarda devam etmesi nedeniyle başlangıç noktasına geri döndük."Defolsun gitsin"cilerden değilim ama bu şekilde bazı takıntılarla devam ederse sonumuz pek iyi değil.Bunca yatırımın karşılığı bunlar olmamalı.

ccd6167
03.05.2015, 21:37
Öncelikle sahaya sirdüğün 11 için gayet mantıklı idi. Dengeli bi takımdı. Basan kalabalık bi ortasaha keza ilk yarı rakip bişi yapamadı

Yahu defans 4 lüsünü bozmak ne demek hoca maç ortada giderken nasıl böyle bi ahmaklık yaparsın

O kadar yıldır futbol izlerim böyle büyük maçlarda devreye berabere girip defansı bozan tek adamsın

Valla bravo sana. Bakar kör oldun hoca . Kendini toparla.

Mert Oğuzlu61
03.05.2015, 21:40
hatalarından ders çıkaracaktır, bu sezon 4. olacağız 3. lük şansı yok. bu takım bu sene 4. o la cak.

sezon sonu kendi kadrosunu oluşturacak, ben rahatım. waris erken girse, özer golü atsa, erkan çıksa, yusuf 11 de başlasa vs...

se-sa lar umurumda değil. bjk yi yenelim keyiflenelim istiyordum, takım her zaman ki gibi keyfimin içine etti 22 yıl oldu alıştım bu duruma ama bu basit ''se-sa'' lar yerine ben gelecek sezon planlamasını görmek istiyorum, adam gibi bir kadro inşaası istiyorum.

ve bunu da süper lig de ersun yanal dan başkasının yapamayacağını biliyorum, o yüzden gerisi mühim değil... bu adam aptal değil, bizim gibi izliyor ve görüyor. sezonu 4. bitirelim, sonrası kolay.

Uğur Demircioğlu
03.05.2015, 21:51
Tek eleştirim maçı okuma konusunda hep hata yapıyor. Şikecilerin başındayken de aynıydı bizde de aynı. İstikrar için devam şart.

DEEP BLUE
03.05.2015, 22:18
Hocam... Elindeki malzeme kötü biliyoruz. Ama basit olanı denemek daha doğrudur bazen. Oyuncu kazanmak için, oyuncu ve maç kaybetmeye değer mi... Yine de tam destek... Hepimize birseyler öğretiyor hayat...

F. Yıldırım
03.05.2015, 22:29
Hocam... Elindeki malzeme kötü biliyoruz. Ama basit olanı denemek daha doğrudur bazen. Oyuncu kazanmak için, oyuncu ve maç kaybetmeye değer mi... Yine de tam destek... Hepimize birseyler öğretiyor hayat...

İmzayı atarken kadronun ne olduğunu bilmiyormuydu ya da galatasaray, Metalist ve Gençlerbirliği maçlarında süper futbol oynatarak övgüleri toplarken de mi kadro kalitesizdi?

Hadi diyelim kadro istediğimiz seviyede değil, şükürler olsun ki Ersun hocanın aldırdığı ve aldıracağı futbolcular bize çağ atlatacak(!)

Uğur Demirok, Aytaç Kara, Erkan Zengin, Tosic...

Mert Acar
03.05.2015, 22:45
İmzayı atarken kadronun ne olduğunu bilmiyormuydu ya da galatasaray, Metalist ve Gençlerbirliği maçlarında süper futbol oynatarak övgüleri toplarken de mi kadro kalitesizdi?

Hadi diyelim kadro istediğimiz seviyede değil, şükürler olsun ki Ersun hocanın aldırdığı ve aldıracağı futbolcular bize çağ atlatacak(!)

Uğur Demirok, Aytaç Kara, Erkan Zengin, Tosic...

sezon başı ersun hoca olsa inan bana çok farklı olurdu.vahid hocanın elinde 30m. euroluk bütçe vardı..
ve gerçekten mevkisi ortasaha olan tek adamımız var ; mehmet ekici.
stoperden devşirme medjaniden önlibero olmasını bekliyoruz.
anadolu topçusu ayarında sağ açık fatih atikden birşeyler yaratmaya çalışıyoruz.
özer var oda ofansif alanda oynayabiliyor.
soneri zaten bayan futbol takımına transfer edeceğiz..
Ersun Hoca Aytaçı almıştı,iyi kötü toplandı biraz ortasaha o da sakatlandı.

Kardeşim düşünebiliyomusun 30m.euro bütçe ve 1 tane ortasaha.

Mehmet BAŞ
03.05.2015, 22:47
Öncelikle Ersun YANAL'a desteğim tamdır.

Fakat bugün yaptığı değişikler felaketti.

Takım berabere giderken neden Mustafa AKBAŞ'ı değiştiriyorsun ki? Çocuk defansif anlamda iyi bir ilk yarı çıkarmıştı.

Kazanma ihtiyacı olan Beşiktaş'idi. Neden Yusuf'u sol bek olarak oyuna alırsın ki? Yanlış bir değişiklik oldu.

Takımın bence en iyi oynayanı olan Özer'i gereksiz yere dışarı aldı. Bu değişiklikle takımın dengesi bozuldu.

Kısacası hoca çok formsuzdu.

F. Yıldırım
03.05.2015, 22:48
sezon başı ersun hoca olsa inan bana çok farklı olurdu.vahid hocanın elinde 30m. euroluk bütçe vardı..

ve gerçekten mevkisi ortasaha olan tek adamımız var ; mehmet ekici.

stoperden devşirme medjaniden önlibero olmasını bekliyoruz.

anadolu topçusu ayarında sağ açık fatih atikden birşeyler yaratmaya çalışıyoruz.

özer var oda ofansif alanda oynayabiliyor.

soneri zaten bayan futbol takımına transfer edeceğiz..

Ersun Hoca Aytaçı almıştı,iyi kötü toplandı biraz ortasaha o da sakatlandı.

Kardeşim düşünebiliyomusun 30m.euro bütçe ve 1 tane ortasaha.

Vahid hocanın sistemi oydu ve Onur sakatlanması takımı yavaştan oturtuyordu. Mesela Onur sakatlanana kadar rakiplerimiz doğru düzgün gol atamıyordu. Ve zaman geçtikçe hücumu da oturtacaktı. Ayrıca Vahid hocanın takımı fizik ve kondisyon olarak şimdiki takımı ezer bu yüzden de orta sahamız çok kötü gözüküyor.

Lakin Ersun hoca elinde fırsat varken orta sahayı dolduramadı, Aytaç'ı aldı ama Borceanu gibi maliyetsiz futbolcuya karşı çıktı.

DEEP BLUE
03.05.2015, 22:52
Bence problem yok. Zaten daima Hüseyin Kalpar-Tabutçu Ali ikilisini istiyordum. Fesuphanallah ya... Zorla tahrik ediyorsunuz insanı...

Ha, bir de Bourceanu vardı sahi. Dahi teknik adam Vahid'de istemedi, futboldan anlamayan Ersun'da... :-)))))

Furkan S.
03.05.2015, 22:53
Gadro Müyendisiiiiiiiiiiiiii :D

Fatih Çelik
03.05.2015, 22:57
Bence problem yok. Zaten daima Hüseyin Kalpar-Tabutçu Ali ikilisini istiyordum. Fesuphanallah ya... Zorla tahrik ediyorsunuz insanı...

Ha, bir de Bourceanu vardı sahi. Dahi teknik adam Vahid'de istemedi, futboldan anlamayan Ersun'da... :-)))))

Artık bizi Bourceanu da kurtaramaz abi ya da amca desem ayıp olur mu? :) Malum küçüğüm ben bayağı :D

Mert Acar
03.05.2015, 23:00
Vahid hocanın sistemi oydu ve Onur sakatlanması takımı yavaştan oturtuyordu. Mesela Onur sakatlanana kadar rakiplerimiz doğru düzgün gol atamıyordu. Ve zaman geçtikçe hücumu da oturtacaktı. Ayrıca Vahid hocanın takımı fizik ve kondisyon olarak şimdiki takımı ezer bu yüzden de orta sahamız çok kötü gözüküyor.

Lakin Ersun hoca elinde fırsat varken orta sahayı dolduramadı, Aytaç'ı aldı ama Borceanu gibi maliyetsiz futbolcuya karşı çıktı.

Vahid hocanın o futbol zihniyetiyle bizi memnun etmesi imkansızdı.Belki milli takım yani turnuva takımlarında o futbol hoş görülür.Ama bizim uzun vadade kabul etmemiz imkansız.
Vahid ve Ersun hocanın futbol görüşleri tam zıt.Ersun hocanın oyununda ortasaha Medjaniyle,Fatih Atikle başarılı olman imkansız.
Ersun hocanın elinde fırsat mı vardı ? Ya ozanı alacaktık yada aytaçı.Ozan olmayınca aytaç geldi.Devre arası oraya net bi transfer yapmak oldukça zor.Sezon sonu sözleşmesi biten onca oyuncu varken,mantıksız.Ayrıca devre arası kimse oyuncusunu bırakmaz,bıraksada bu sana pahalıya patlar.
30 m. euro harcayıp ortasaha almayan Vahid bunağını da adam yaptınız ya ne diyeyim..

bingolts
sen git lütfen geldiğinede sevinmedim

Yaşar
Çok kötü bir performans gösterdi bu aksam. Felaket değişiklikler yaptı. Sınıfta kaldı bu maç nazar ında.

tsukru61
gs maçı sonrası yazmıştım.
Ligi ciddiye alıp gerilmeyin. Nasılsa bizi Avrupa'ya gönderecekler.