PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Temel ve Dursun Fıkraları

tuncii
27.10.2007, 00:02
temel bırgun elınde bır penguenle gezerken kara kara dusunurmuz. 'ben bu havyanı ne yapacagum' dıye
karsısına birden dursun cıkmıs.
dursun: la temel habu elındekı nedurla
temel: penguen
dursun: ula senın elınde ne ısı var
temel: valla hacen bende pılmeurım ne yapacagum bu hayvanı
dursun: ondan kolayı nevar gotursene hayvanat bahcesıne'der.
aradan bı kac saat gecer ve temelle dursun tekrar karsılasırlar.
dursun: la temel gıtmedınmu hayvanat bahcesıne habu hayvan nedur.
temel: hayvanat bahcesıne gıttuk simdide sinemaya gideyuruz

Mayls
27.10.2007, 00:19
gece oldugundan en fazla 1-2 saate kapanir bu konu diyorum.

Y.Sert
27.10.2007, 00:48
gerçek karadeniz fıkraları yazılacaksa kalsın bu başlık.ama abuk sabuk uydurma ve küçük düşürücü fıkralar yazılacaksa hiç hoş olmaz.
mesela konuyu açan arkadaş hemen uydurma bir temel dursun fıkrası yazmış.

tuncii
27.10.2007, 18:35
ben sadece bu fıkrayı acılıs olarak yaptım gerısını ve daha ıyısını bılen herkezın yazmasını ısterım

turgi
28.10.2007, 12:04
Temel ile Dursun bir aksam otobanda iki sarışını arabalarına almışlar ve ıssız, kuytu bir yere gitmek için basmışlar gaza
Yarım saat sonra gidecekleri yere yaklaştıklarında sarışınlardan biri der ki : - Şimdiden söyleyelim, biz dönmeyiz. Temel kendinden emin bir şekilde cevap verir : Valla bu kadar geldikten sonra biz de dönmeyiz.

turgi
28.10.2007, 12:07
bi havalimanında sıkı denetim varmış.ilk önce ingiliz dentimden geçmiş.bavulun içinde 7 don 7 atlet varmış.görevller merAk edip sormuşlar
_niye yedi don yedi atlet. diye
ingiliz:haftanın hergünü için bir tane demiş.görevliler kendi aralarında
_vay be medeniyete bak demiş.sonra fransız gelmiş.bu sefer onda da sekiz don sekiz atlet varmış.görevliler merak edip sormuşlar.
fransız:eğerki bigün bişi olurda kaçırırsam diye yedek demiş
görevliler:vay be demişler medeniete bakın derken bizim temel gelmiş.temelde 12 don 12 atlet varmış.vay be demişler ne varsa bizim vatandaşımızda var demşler merak edip sormuşlar neden 12 tane diye
temel: ocak şubat mart.... her ay için bitane

tuncii
29.10.2007, 09:46
Temelin babası vefat etmiş. Birgün komşusu temele başın sağolsun, nasıl oldu bu böyle diye sormus
-Babam 4. kattan düştü
-Betona mı vah vahh
Yok hayır en alttaki dükkanın üstündeki tentene nin üzerine
-Anladıımm ordanda yere
-Yok hayır oraya düşünce tentene onu
ok gibi yukarıya yaylanmış ve fırlatmış
- Anladım ordanda yere tabii
-Yok ordan o fırlamayla beraber elektrik diregine
-Elektrik direginden düştü desene
-Yok hayır ordanda bir baska binaya dogru zıpladı
-Anladım demekki ordan düştü.
-Yok hayır yaa
-ee o zaman nasıl öldi bu adam
-Baktık duracağı yok ordan oraya ordan oraya. Vurdik Oni

tuncii
29.10.2007, 09:47
Bizim Temelin 3 tane sevgilisi varmış.Doktor, Santralci ve öğretmen ama Temel öğretmenle evlenmiş. Arkadaşları sormuşlar
-3 sevgilin vardı neden öğretmenle evlendin?
Temel cevaplamış,
-Arkadaşlar, doktor ne der,\"bugün git yarın gel\" . Santralci ne der,\" şu an meşgul daha sonra tekrar deneyin\". Peki ya öğretmen ne der,\" hadi bir daha tekrarlayalım\

tuncii
29.10.2007, 09:49
Temel bir gün cok acikmis, yeni açılan bir lokantaya gitmiş. Hemen
girer girmez masaya oturmuş ve bir tabak mercimek çorbası istemiş.

Aradan 15 dk. geçtiğihalde çorba gelmeyince Temel tekrar istemiş.
Fakat hala gelmiyormuş. Bu sırada Temel\' in gözü yan masaya takılmış.
Gazete okuyan adamın önünde dolu tabakta çorba bekliyormuş. Temel hemen
caktırmadan çorbayı yürütmüş ve içmiş. En sonuna gelince bir de bakmış
ki; dibinde bir kıl. Çorbayı geri tekrar tabağa kusarak boşaltmış. Bu
sırada adam kafasını gazeteden kaldırmış ve:
-Ne o birader, dibindeki kılı sende mi gördün demiş. :)

tuncii
29.10.2007, 09:54
Temel soğuk bir kış günü deniz kenarında kedisini yıkıyormuş. Ordan geçen adamın biri dayanamayıp Temeli uyarmış.
-Yahu kardeşim, demiş.Kedi yıkanır mı hiç? Hemde böyle bir havada.. Ölür o hayvan vallahi. Sonra bunun günahını ödeyemezsin.
Bir şey olmaz, demiş Temel.
Adam söylene söylene gitmiş. Dönüşte bir de bakmış ki, kedi ölmüş vaziyette yerde yatıyor. Temel de kedinin başucunda ağlıyor.
Adam,
-Ben sana kediyi bu havada yıkama, yoksa ölür, dememiş miydim?
diyerek serzenişte bulunmuş. Temel ağlayarak cevap vermiş:
-Yıkarken ölmedi daa, sıkarken öldi..

tuncii
30.10.2007, 17:32
Temel ava çıkmış, eli boş dönmemek için kasaptan bir tavşan almış. Fadime,

- Ha pu netur, soyulmuş tavşanı nasıl avlaysun?
- Sevişirken yakaladum, çiyinmeye firsatu olmadu vurdimm onuuu.....

zafer6161
30.10.2007, 17:48
TEMEL TRAFİKTETrafik memurları karşıdan gelen Temel ve Fadime’yi çevirmiş. İkisinin kemerlerini de takılı görünce tebrik etmiş:
-Bugün yaptığımız kontrolde tek emniyet kemerini takan çift sizsiniz. Bu yüzden 500 milyon ödül veriyoruz. Bu parayla ne yapmayı düşünüyorsunuz beyefendi?...
-Ne yapacağım hemen gidip kendime ehliyet alacağım...
-Nee... Ehliyetiniz yok mu?...
Fadime olayı toparlamak için atılmış:
-Kusura bakmayın memur bey, Temel içince ne dediğini bilmez...
-Nee... Bir de içkili misiniz?...
Arka koltukta oturan yaşlı Dursun öne doğru eğilmiş:
-Ben demiş idum çalıntı arabayla yola çıkmayalım başımıza bir iş gelir diye...
Memur neye uğradığını şaşırmışken, bagajdan atlayan İdris koşarak gelmiş:
-Ne oldu?... Geçtik mi sınırı ?...

ççççççççççç

tuncii
02.11.2007, 15:07
Temel'in annesi ölmüs.
Cenaze namazinda bir kenarda duruyormus.
Soranlara;
-"Pen cenaze namazi kilmasini pilmeyrum" diyormus.
Bir müddet sonra kayinvalidesi ölmüs.
Namazda Temel'i en ön sirada görenler;
-"Hani sen çenaze namazi pilmezdun?" -"Pu çenaze namazu tegil çi, payram namazu..."

tuncii
02.11.2007, 15:25
Temel bir gün hakimin karşısına çıkartılır.
Hakim Temel'e sorar :
Evladim senin adın ne bakim?
Temel :
Adım "Temel", fakat "Z" si yok.
Hakim biran düşünür ve Temel'e dönerek der
Evladım, "Temel"de "Z" yok ki!
Temel hemen cevabı yapıştırır
Eeeee, biz ne deduk hakim bey?

tuncii
02.11.2007, 15:26
3 vampir varmış Biri alman biri ingiliz biriside bizim temel bunlar havada uçarlarken alman aşağıya inmiş ağzı burnu kan içinde gelmiş:
almana sormuşlar:
-Neden ağzın burnun kan içinde?
Almman:
-Aşağıdaki kadının kanını emdim .
ingiliz aşağıya inmiş ağzı burnu kan içinde gelmiş.
İngiliz'e sormuşlar:
İngiliz:
-aşağıdaki adamın kanını emdim.
Temel'de aşağıya inmiş oda ağzı burnu kan içinde gelmiş.
Temel'e de sormuşlar:
Temel.
-Aşağıdaki direği görüyormusunuz?
Vampirler:
-Evet.
Temel:
-ama ben görmedim.

Ömer TOPAL
02.11.2007, 15:43
bunlar cok güzel...de kapanıcak diyen arkadasları anlamıs degilim...bir sorun yokki...fıkra bilen yazar isteyen okur güler....terbiye sınırlarını aşmadığı sürece fıkra güzeldir...aşşalayıcı fıkramı olurmus sonucta bu bir fıkra gercek degil ki....Emegine saglık kardes konu güzel katkıda bulunucam en kısa zamanda

Ömer TOPAL
02.11.2007, 15:58
(fıkrayı aklımda kaldığı gibi anlatıcam eksik olabilir)

Düz Mantık.....

Temele bir gün katıldıgı bir programdan Düz Mantık adlı kitap hediye edilmiş...
-temel; Habu nedur..
-Düz mantık Kitabı okuyunca anlarsın demişler..
-Siz bi anlatın nasul bi şeydur bu düz mantık demişler....
-Senin evinde akvaryum varmı ?
- E Var
- Akvaryumun varsa balıklarında vardır
- E Var
- Balıkların varsa hayvanları seversin
- E severum
- Hayvanları seversen insanlarıda seversin
- E severum
- İnsanları seversen karınıda seversin
- E tabi seveyrum
- O zaman sen ibne degilsin....
- E bildin da degilim der ve çok hoşuna gider bu iş temelin...
Kitap elinde eve giderken Temel, Dursuna rastlar
Dursun sorar la Temel nedir o elindeki
- Kitap
-Ne Kitabi ula o
-Düz mantık
-O nedir
-Du anlatayum sana
-Sizin evde akvaryum var mı ?
- Yokkk
-O zaman sen ibnesun....

tuncii
03.11.2007, 01:06
katkıların ıcın saol karesım guzel bır baslangic

tuncii
03.11.2007, 01:07
Lazın eczanesine eli silahlı, yüzü kadın çoraplı iki soyguncu girmiş ve ellerindeki silahi Laza doğrultup:

- Çabuk kasadaki herşeyi ver !

- Özür dilerim, reçetesiz hiçbirşey vermiyoruz.

tuncii
03.11.2007, 01:09
Temel uçakla Trabzona gidecekmis. Oturmus bir yere rasgele... Asil yer sahibi gelmis;

Yer sahibi: Beyfendi burasi benim yerim kalkarmisiniz?

Temel: Hayir

Yer sahibi : Beyfendi burasi benim yerim kalkin

Temel: Hayir

Yer sahibi gider hostese basvurur.

Hostes: Beyefendi burasi sizin yeriniz degil kalkarmisiniz lütfen

Temel: Kalkmam

Hostes çare bulamayinca kaptana basvurur. Kaptan, Temel'in kulagina bisey fisildar ve Temel gecer arka tarafa oturur. Herkes hayret etmis biz bu kadar ugrastik kalkmadi acaba Kaptan nasil kaldirdi bunu. Dayanamayıp sormuslar kaptana:

Kaptan:
-Dedim ki Burasi Trabzon'a Gitmez.

tuncii
03.11.2007, 01:12
Temel 1 sene çalismis bir alet yapmis. Alet bir karis sopa ucundada bir jilet ve bir peynir. bunu Ankara'ya götürmüs tescilletmek için. Demisler bu ne Temel anlatmis fare kapani. Fare sopanin üstünden gelecek peyniri yerken boynu kesilecek demis.

Herkes demiski kesmenin olabilmesi için hareket lazim demisler ve Temel gitmis. 1 sene sonra gelmis ayni alet ucunda peynir yok bu nasil çalisir demisler. Fare gelecek peyniri göremeyecek nerden benim peynirim deyip kafasini sallarken boynu kesilecek demiş.

tuncii
03.11.2007, 01:13
Temel Fadime'yle tiyatro gişesine gitmiş:

- Pize içi pilet lütfen.

- Leyla ile Mecnun için mi?

- Hayir Fadime'yle penum için.

Ozan
03.11.2007, 13:30
:D:D:D:D süper fıkralar . benim bildiğim yok ama konuya ilgi daha fazla olursa güzel olur :)

dr_phantom
03.11.2007, 21:56
karadenizlinin biri evinde oturuyor. kapıdan içeri pkk lının biri giriyor. elinde bir valiz para. diyo ki:
beni saklarsan bu valizi sana veririm...
karadenizli alıyor parayı.. tamam saklarım diyor...
ama önce gel benimle yaralarını bi tedavi edelim bi yere götüreym de diyor... alıyor mahallenin kahvesine götürüyor.. kahveden içeri giriyor... ddiyorki arkadaşlar bu pkk lı.
bütün kahve bi güzel tekme tokat giriyorlar adama... peşine jandarmayı çagırıyorlar...
jandarma geliyor almaya adamı. tam o sırada adam kıpırdıyor hafiften. bizim karadenizli diyor ki:

komutanım kusura bakmayın biz öldü sandık. ölmediğini anlasaydık biraz daha döver öyle çağıırrdık:)

gerçek bi olaydır. karadeniz geçilmez.

Dursun Ali Bahçekapılı
03.11.2007, 22:21
Fıkralarda rol olan Dursun'la hicbir kan bagım yoktur...
3. sahışlara duyurulur... :D

tuncii
06.11.2007, 13:39
Bir gün temel kayseriyi cok merak edip kayseriye gider.Kayseriye varinca yuksek bir bina temelin dikkatini ceker ve bakmaya baslar. O sirada uyanik bir kayserili temelin yabanci oldugunu gorur, yanina gelir ve sorar, Nereye bakiyorsun sen? Temel cevap verir ha su pinaya bakayrum. Kayerilide derki o bina benim, kacinci kata baktiysan o kadar para vereceksin bana der. temelde düsünür sonra 5. kata baktim der ve 5 milyon verir. kayserili parayi alip hemen kacar.
Temelde kendi kendine; bide bu kayserililere uyanik derler 13. kata baktim 5. kat parasi verdim enayiye.....

tuncii
06.11.2007, 13:42
temel fransız ve ingiliz 6 yıl hapse girerler 6 yıl hapisi yer ve çıkarlar çıktıklarında nerede kalacaklarını aralarında tartışırken fransız atılır:

-benim 6 bin katlı binam var isterseniz oaraya gidelim

ingiliz:

-benimde 850 bin katlı binam var isterseniz oraya gidelim demiş

temel:

-haçen uşaklar kavga edeysuz ama benim bir binam var hapse girmeden önce aşagı tükürdüm hala yere düşmedi demiş

tuncii
08.11.2007, 02:22
Temel ile Dursun denize yüzmeye giderler. Temel boğulur. Savcı gelir araştırma yapmaya ve Dursun'a sorar:
- Olay nasıl oldu.
- Savci bey olay molay yok... Temel bi talup geleceğim dedi ama siz da göriysiniz gelmedi...

tuncii
08.11.2007, 02:24
Ula Temel, senden polis olmaz. Nasıl kaçırdın elindeki azılı hırsızı!
Sormayın komiser bey. Bir anluk dalgınluğum sebep oldu. Üstünde "girmek yasaktır" tabelası bulunan bi yere girdi, arkasından gidemedum!

Komiser sorar:
- Temel, köpekleri atlatıp, kümesten tavuğu nasıl çaldın?
- Komiserüm, onu söylemem, meslek sırrıdır!
- Ama ben söyletmesini bilirim!
- O da sizin meslek sırrunuzdur

Cyzio
08.11.2007, 08:51
Bu köşeye, müsamahanıza dayanarak, bizim de bir katkımız olsun:

Yeni tanışan iki adamdan biri öbürüne:

-"Sen galiba Karadenizlisin"

-"Evet... Ama tedavi goreyrum..."

poetricus
08.11.2007, 11:06
İngiliz, Fransız ve Alman bir araya gelmişler.
Temel yok, bizden fıkra mıkra çıkmaz dağılalım, demişler.

Cyzio
09.11.2007, 08:32
Üstad'ın fıkrası bana başka bir Temel fıkrasını hatırlattı:

İngiliz, Fransız ve Temel, bilinmeyen bir ülkede, aynı hücrede hapse düşmüşler. Bir süre sonra canları sıkılınca, Fransız'ın aklına bir fikir gelmiş:

-"Haydi golf oynayalım."

İngiliz:

-"Aaa, harika bir fikir."

-"Golf nedur, daa?"

-"Bir top, bir sopa, bir de delikle oynanan, çok basit bir oyundur. Ne tesadüf ki benim yanımda bir top var."

-"Aaa, ben de sopa var."

-"Pen oynamayrum."

Veysel Tomruk
09.11.2007, 09:21
Bisden de bişeler olsun .......

Bizim Temel boş durmayıp yine bir gün yeni bi fikir edinmiş. Kitap yazmaya karar vermiş. napim? ne ediym? derken bi yazardan bilgi almak aklına gelmiş. Gitmiş bi tane ünlü bi yazarın yanına...
Abi demiş, ben bi kitap yazmaya karar verdim " Satması için ne yapmam lazım?" diye sormuş. Yazarımız da : " Bu devirde kitabının satılması için şu 3 konuyu içermesi lazım demiş: 1. Asalet 2. Gizlilik 3.Cinsellik. Bu 3 konuyu işlersen kitabının satışı güzel olur demiş...
Temel 7-8 ay sonra yazarın dediği konuları içeren bi kitap yazmış ve incelemesi için yazara getirmiş. yazar kitabı almış ismine bakmış: "Kontesi kim ...ti?".. hımm güzel demiş yazar. kontes asaletli birisi, kim gizlilik içeriyor, ... le de Cinsellik de olmuş. Sen buna biraz da Din- irtica eklersen manyak süper bi satış yaparsın demiş...
Temel de tamam deyip kitabı aldığı gibi gitmiş..3 gün sonra kitabı tekrar yazara inceletmeye getirmiş.. Yazar bu kadar erken gelmesine şaşırmış... Neyse demiş ve kitabı incelemeye başlamış...
Bi bakmışş kitap da hiç bi değişiklik yok hiç din-irtica konusu falan işlenmemiş. Sormuş temel E haani işlememişsin konuyu. Temel pişkin pişkin cevap wermiş: Kitabın adına bak adına.

kitabın adı : Allah Allaaah? Kontesi kim ...ti?

Ömer TOPAL
09.11.2007, 10:08
Üstad'ın fıkrası bana başka bir Temel fıkrasını hatırlattı:

İngiliz, Fransız ve Temel, bilinmeyen bir ülkede, aynı hücrede hapse düşmüşler. Bir süre sonra canları sıkılınca, Fransız'ın aklına bir fikir gelmiş:

-"Haydi golf oynayalım."

İngiliz:

-"Aaa, harika bir fikir."

-"Golf nedur, daa?"

-"Bir top, bir sopa, bir de delikle oynanan, çok basit bir oyundur. Ne tesadüf ki benim yanımda bir top var."

-"Aaa, ben de sopa var."

-"Pen oynamayrum."

uyyyyyyyyyyyyy eline saglık...hayatimda ilk defa bu kadar cok güldüm bir fıkraya....uyyy öldüm ben öLdümmmmmmmm

tuncii
15.11.2007, 19:09
Kaleci Temel
Bir yangında evin çatısında mahsur kalmş bir anne ve kucağında kundaklı bir bebeği... Asağıdakiler anneye, gerilmiş olan brandaya önce çocuğu sonra da kendisini atmasını öneriyorlar, fakat o kabul etmiyor, ne yaptılarsa kabul etmiyor. Alevler onlara ulaşmak üzere.... Bu sırada onları seyretmekte olan Temel, barıkatları asarak binanın dibine kadar gelir ve kadına seslenir:

-Abla korkma, at bebeği..bana. Ben Sürmene Spor' un kalecisiyim...

Kadın Temel' e inanır ve bebeği Temel' e doğru atar..Temel, nefis bir hareketle bebeği yere düşmeden yakalar, ayaga kalkar, iki kere yerde zıplattıktan sonra degajını yapar

tuncii
15.11.2007, 19:12
Temel Laz olduğu için kendinden nefret ediyormuş. Amerikaya gitmiş ve birçok ameliyattan sonra burnunu düzelttirmiş, iyi şekilde İngilizce öğrenmiş ve meşhur bir piyanist olmuş. Birgün büyük bir topluluğa konser verdikten sonra seyircileri selamlarken ön taraftan bir ses duymuş:

-Helal sana hemşerum, çok iyi çalayusun da!

Temel: - Benim Laz olduğumu nereden anladın yahu. Halbuki Lazlara benzememek için bir sürü ameliyat oldum.

- Nasıl anlamayayım, demiş adam. Bütün piyanistler otururken sandalyeyi kendilerine çekerler, sen ise sandalyeye oturup piyanoyu kendine çekeyusun.

tuncii
15.11.2007, 19:13
Temel ile Dursun Sultanahmette gezinirken bir turist gelip kendilerine bir adres sorar.

Turist ingilizce,almanca,fransızca sorar fakat bizim lazlar anlamaz...

-Ula dursun bir yabancı dil öğrenemedik gitti, der Temel,

Dursun:

-Ula neye yarayacakki bak adam üç dil biliyor yine derdini anlatamıyor..

Ozan
16.11.2007, 19:41
:D:D:D güzel fıkralar bu başlığın arkalara gitmesini istemem baya eğlendiriyor çünkü :)

denizgrsy
18.11.2007, 01:00
yav gece gece okudum güldüm neşelendim biraz,ellerinize sağlık :D :D :D

Hasan Ayvenli
18.11.2007, 01:23
temel ve dursun itfaiyede çalışıyorlar
çocuk yurdunda yangın çıkıyo yurtta yabancı çocuklar da kalıyor, dursun yukardan çocukları atıyo temel de aşağıda yakalıyo.
dursun beyaz çocukları atıyo temel tutuyo, zencileri atıyo temel tutmuyo
temel en sonunda dayanamıyo dursuna : ula dursun yanıkları atma vakit kaybetmeyelim...:D

tuncii
18.11.2007, 13:37
destek verdıgınız ıcın herkeze tsk. ederim cunku bız karadenızlıyız ve fıkrayıda severız temelle dursunuda...:)

Fatih BALTA
22.11.2007, 04:14
Temel'le oğlu Trabzon'dan İstanbul'a gezmeye gelmişler.
Gezerken oğlu Topkapı Sarayı'nı görmüş ve "Baba bunu kim yapıyor?" demiş.
Temel oğluna "Bilmiyorum" demiş.
Kısa zaman sonra Kız Kulesini görmüş ve "Baba bunu kim yaptı?" demiş.
Temel yine sabırla bilmiyorum dediş.
Oğlu en son Dolmabahçe Sarayını göstererek "baba bunu kim yaptı?" demiş.
Temel bilmiyorum demiş.
Oğlu, "baba seni bu sorularla sıkmıyorum değil mi?" demiş.
Temel ise oğluna gülerek," yok evladım sorasın ki öğrenesin" demiş...

Fatih BALTA
22.11.2007, 04:44
Oflu hoca cuma namazında içki içenleri fena halde azarlıyordu:
"Paranızı sokağa atıyorsunuz.Kazanan kim? Meyhaneci...
En büyük dükkan kimin? Meyhanecinin..
En güzel ev kimin? Meyhanecinin..
Bu paraları veren kim? İşte sizin gibi kafasızlar.."
Aradan iki hafta geçer,Temel koşarak hocanın yanına gelir
ve ellerine sarılıp öperek "Allah razı olsun hocam,senin verdiğin içki vaazı sayesinde hayatım kurtuldu".
Hoca memnun:
"Aferin,içkiyi bırakmanın mükafatlarını ahirette de göreceksin oğlum" der.
Temel düzeltir:
"İçkiyi bırakmadım hocam meyhane açtım!"..

cableTS
22.11.2007, 05:22
temelle dursun iş için amerikaya gidiyorlar. uçaktan indiklerinde dursun temele "ula temel ben pasaport işlemlerini yaptırayim sende buralardan kaybolma" der ve gider.
temelde havaalanında bir kola makinası görür. makinanın yanına giden temel makinaya para atıyor düğmeye basıyor kola alıyor ama bunu sürekli yapıyor. işini bitiren dursun gelir. temeli yanındaki onlarca kolayla görür. koşarak temelin yanına gider. "ula temel ne yabaysın" der.
temel de
" ula dursun sus karışma.! bugün şansım çok iyudur..."

Ömer TOPAL
22.11.2007, 10:44
ANNESİNDEN TEMEL'E MEKTUP (http://www.gulum.net/fikra/bolumler.php?op=goster&id=280) "Sevgili oğlum Temel... Senin hızlı okuyamadığını bildiğim için mektubu yavaş yavaş yazıyorum...
Artık senin büyük şehre gittiğin sırada yaşadığımız evde yaşamıyoruz. Baban bir gazetede, "İnsanların başına genellikle evlerinin iki kilometre civarındaki bölgelerde kaza geldiğini" okumuş; o yüzden taşındık...
Sana yeni adresi veremiyorum, çünkü yeni evimizde bizden önce oturan hemşehrilerimiz, taşınınca adresleri değişmesin diye kapı numarasını söküp götürmüşler...
Bu evde garip bir çamaşır makinası var. Geçen gün içine dört gömlek koydum, çalıştırmak için duvardaki zinciri çektiğimden beri bir daha gömlekleri göremedim.
Geçen hafta sadece iki kez yağmur yağdı. İlki üç gün, ikincisi ise dört gün sürdü...
Benden istediğin yeleği postaya verdim. Ancak, halan 'o koca düğmelerle paket çok ağır olur' deyince düğmeleri kopartıp yeleğin cebine koyduk. Orada bulabilirsin...
Not: Sana biraz da para gönderecektim, ama zarfı bir kere yapıştırmış bulundum... Sevgiler... Annen"

Ömer TOPAL
22.11.2007, 10:47
ANANIN YANINA (http://www.gulum.net/fikra/bolumler.php?op=goster&id=373) BİZİM TEMEL PARAŞÜTÇÜ OLMUŞ.BİR GÜN TEMEL'E HOCASI TEMEL GİT İKİ GÜN AİLENİ ZİYARET ET DEMİŞ GELİNCE BÜYÜK GÖSTERİ YAPACAĞIZ.TEMEL GİTMİŞ İKİ GÜN ANNESİNİ BABASINI GÖRMÜŞ HASRET GİDERMİŞ.GİDECEĞİ GÜN ANNESİ TEMEL'E OĞLUM ATLAMA SENİN PARAŞÜTÜN AÇILMAYACAK RÜYAMDA GÖRDÜM DEMİŞ.TEMEL HOCASININ YANINA VARINCA HOCASINA OLAN BİTENİ ANLATMIŞ.HOCASI TEMEL'İ İKNA EDEMEMİŞ VE SONUNDA TAMAM SEN BENİMKİNİ AL DEMİŞ.NEYSE UÇAĞA BİNMİŞLER TEMEL HOCASININ PARAŞÜTÜNÜ ALMIŞ VE ATLAMIŞ.BİRAZ GITMİŞ İPİ ÇEKMİŞ AÇILMIŞ DERKEN YANINDAN HIZLA HOCASI GEÇMİŞ.TEMEL HOCASIN ARKASINDAN BAĞIRMIŞ.HOCAM NEREYE GİDİYORSUNUZ?HOCASI TEMEL'E ''ANANIN YANINA ANANIN'' DEMİŞ

Ömer TOPAL
22.11.2007, 10:49
Soru gibi fıkra ? cevapları alalum

Birgün Temel ve Dursun kahveye giderler. Kahvede Temel süt icelim der Dursunda kahve icelim der ve tartisirlar. Sonra garson tartismayi böler ve derki eger kapidan önce kadin gecerse süt ama eger erkek gecerse kahve iceceksiniz. Temel ve Dursun anlasirlar. Sonunda sütlükahve icerler. Sizce kapidan kim gecmis olabilir?

Ömer TOPAL
22.11.2007, 11:11
Dursun bir gün Temele sorar:
-Ula temel sen bir öğünde kaç hamsi yeyisun?
-elli
-peki orucken ne kadar yeyisun?
-yüz
hayır
-oruçken bir tane yediğin zaman orucun bozulur ve diğer doksan dokuz taneyi oruc değilken yersun.
Temel bu espiriyi çok sever ve hemen bir arkadaşına söyler.
-Ula sen oruçken kaç hamsi yersin yirmi tüh espiriyi kaçırdın yüz deseydin espiri yapacaktım

Ömer TOPAL
22.11.2007, 11:14
Bizim Karı (http://www.gulum.net/fikra/bolumler.php?op=goster&id=277) Mahkemede hakim, Temel'e sormus;
- Kiminle evlisin?
- Bizum kariylan!
Hakim sinirlenmis,;
- E, herhalde. Sen hic erkekle evlenen duydun mu?
- Duydum tabi, nasil duymadum!
- Kimmis,?
- Bizum kari.

Ömer TOPAL
22.11.2007, 11:20
bır gün temel ve karısı fadime uçakla yolculuk yapıyormuş uçak birden sallanınca fadime yan koltukta ki temeli dürtmüş -ula temel uçak düşi demiş.Temel - düşerse düşsün babanın malimi dur demiş

Ömer TOPAL
22.11.2007, 11:23
Dursun bir kıza aşık olmuş.
Aşkındandan şiir yazmış. Şiiri:

Sabahları yemek yiyemiyorum. Çünkü seni düşünüyorum
Öğlenleri yemek yiyemiyorum. Çünkü seni düşünüyorum
Akşamları yemek yiyemiyorum Çünkü seni
düşünüyorum
Geceleri uyuyamıyorum.
Çünkü ACIM .

Koray
22.11.2007, 11:39
bir gün temeL kız istemeye gider ve kızın babası sorar,

k.b-sigara içermisin olm
t- kesinlikle hayır
k.b-içki içermisin
t.-sadece su içerim
k.b-kumar oynarmısın
t.-katiyen hayır
k.b-karı kız ayağın varmı
t.-annemden başkasını tanınmam

kızın babası peki olm kızı verdik der ama sana bişe soracam,anlaşılan çoK iyi aile terbiyesi almışsın,snde insansın herkesin bi kusuru vardır söyle bakalım senınki nedir

temelde cvp verir''ÇOK YALAN KONUŞURUM''

no NAME
22.11.2007, 14:10
faullu bir fıkraysa şimdiden özür diler ve silinmesini rica ederim.
temel ve dursun gazetede okudukları "eş değiştirme" haberine çok takılırlar . hem çekinerek hemde kafalarında "soru işaretleri " haberi tamamlarlar. merak ederler ve birbirlerine "bizde deneyelimmi" diye sorarlar. bilmedikleri bu fantazi ikisi tarafındanda kabul edilir . akşama eşler değişecektir. düşünce uygulanır. vakit gecenin ilerlemiş bir saati ve yer temelin evinde yatak odası. temel sigarasından deriiiiiiin bir nefes çeker ve sorar. "ola dursun eşleri değişturduk değişturmesineda merak ettum, acaba senin kari ile benum kari sizde ne yapayuler."
selam ve hürmetle

tuncii
23.11.2007, 11:47
Soru gibi fıkra ? cevapları alalum

Birgün Temel ve Dursun kahveye giderler. Kahvede Temel süt icelim der Dursunda kahve icelim der ve tartisirlar. Sonra garson tartismayi böler ve derki eger kapidan önce kadin gecerse süt ama eger erkek gecerse kahve iceceksiniz. Temel ve Dursun anlasirlar. Sonunda sütlükahve icerler. Sizce kapidan kim gecmis olabilir?

guzelbı soru olmus:)

Ömer TOPAL
23.11.2007, 13:20
e hani cevap bare ben sölim BÜLENT ERSOY geçmiş kahvenin önünden

Cyzio
24.11.2007, 11:02
Temel, Nataşa'ya aşık olur ve evlenir. İlk gece sorar:

-"Seninle ilk uyuyan erken ben mi olacağım?"

-"Eğer uyursan, evet."

tuncii
24.11.2007, 21:24
dursunla temel cocuken, 10 yil arayla bulusalim kim zengin olacak derler,

10yil gecer temel sefil dursun ise helikopterle gelir temel sorar nasi zengin oldin diye dursunda ula bi makine icat ettim 5milyon atiyorsun elini temizliyor der aradan 10 yi gecer bu sefer temel limuzinle gelir ula temel nasi zengin oldun der temelde bi makine icat ettim 10 milyon atiyorsun elini temizliyor 10 milyon daha atmassan elini geri vermiyi demis:))))

tuncii
24.11.2007, 21:27
temel eski ve hurda arabasıyla otobanda ilerlerken lüks bi arabaya arkadan çarpar temel lüks aracın sahibine abi sen zenginsin ben fakirim senin araban son model benım kı eski seın paran var benım yok bağlamayı koyar

adam acır temelın halıne tmm der kardesım bi dahakı sefere dikkatlı ol herkes benım gıbı olmaz temel tekrar arabasına bıner bır sure sonra temel gene aynı araca arkadan bıdaha çarpar tekrara aynı sahneler abı sen zenginsin ben fakirim adam temelın halıne tekrar acır ve bıner arabasına aradan kısa bı zmn sonra temel ısıklarda duran luks araca bırdaha çarpar adam bu sefer elinde levye asagı ıner temelde arabanın camından seslenir (Devam et abi devam et benım ben yabancı değil...)

Fatih BALTA
27.11.2007, 03:29
İlkokul öğretmeni sınıfta cennete gitmek isteyenlerin ellerini kaldırmalarını ister.
Yalnız temel elini kaldırmayınca merak eder ve sorar,
-Sen gitmek istemiyor musun?
-İster idum ama anacuğum okuldan çıkınca hemen eve gel dedi.

nemo_61
28.11.2007, 00:14
bu da benden

Temel, Amerikanin durduk yerde Irak'a saldirmasindan rahatsiz olmustur. Bir yolunu bulup baskan Bush'a telefon eder:

"Alooo! Ben, Temel olarak size savas acayrum haberunuz olsun!"

Bush, gülerek yanitlar:

"Hehehe...kac kisilik bir ordun var ki?"

Temel düsünür:

"Hmmm...kayinpirader Idrus, halaogli Tursun, kaavedeki arkadaslar..." ve yanit verir: "9 kisidur daa!"

Bush icinden kis kis güler ve ciddi olmaya calisarak:

"Temel bey, sizin 9 kisilik ordunuza karsilik Amerikan ordusu tam 2 milyon askerden olusmaktadir!" der.

"Hmmm..." der Temel:

"Sizu pir süre sonra arayacagum."

Aradan birkac gün gecer ve Temel, Bush'u yeniden arar:

"Baskan, savas ilanimuz gecerlidur. Bir miktar ekipman hazirladuk size karsi!"

Bush, ilgiyle sorar:

"Neymis bunlar?" "Hacan, bizim Tursun'un tiraktörü, benim cakaralmaz tüfek bi de kavedeki arkadaslardan birinin bicerdöveri..."

Bush güler:

"Iyi ama benim tam 150 bin tankim, 30 bin ucagim ve 10 bin askeri gemim var! Haaa, ayrica bu arada askerlerimizin sayisi da 3 milyon oldu!"

Temel yeni gelisme karsisinda biraz sikilmistir:

"Tamam, bir müddet sonra sizu yeniden arayacagum."

Birkac hafta sonra Temel, Bush'u yeniden arar:

"Baskan, savas ilanumuzu ceri alayrum."

Bush merakla sorar:

"Neden?"

Temel, moralsiz bicimde yanitlar:

-"Cenevre anlasmasinu incelemisuzdur. 3 milyon savas esirini barinduracak yerimiz yoktur!"

Fatih BALTA
28.11.2007, 01:22
1)Müşteri kahveci Temel’e seslenir
“Demlice bir çay lütfen ve hiç su katmayın.”
Temel çay getirir ama yarım bardak olarak…
Müşteri,
“Ne bu?” der.
Temel,
“Su katma dedin ya!”

2)Balıkçı bağırıyormuş,
"Canlı balık,canlı balık..."
Yaşlı Temel yaklaşıp soruyor,
"Evladım balıklar taze mi?"
Balıkçı:
"Canlı balık, canlı balık..."
Yaşlı Temel,
"Evladım balıklar taze mi?"
Balıkçı:
"Teyze, canlı diyoruz ya işte!"
Yaşlı Temel,
"Oğlum, ben de canlıyım ama taze miyim?"

3)Temel dahiliye uzmanına gider. Doktor Temel’e üst tarafını soymasını söyler ve dinleme aletiyle dinlemeye başlar,
-“Nefes al bırak nefes al bırak” diyerek muayeneyi tamamlar.
Temel muayene parayı çıkarır doktora uzatır
- “Kokla,bırak,kokla,bırak..”der.

tuncii
29.11.2007, 21:09
Temel pazarda dolanırken arkadaşının tuvalet fırçası aldığını görür. "O ne" diye sorar. Arkadaşı da "Tuvalat Fırçası" der.Temelde aynından alır.2 gün sonra tekrar karşılarışlar.Arkadaşı:

-"Memnun musun fırçadan?"

Temel:

-"Yok arkadaş, ben tuvalet kağiduni tercih ederum"

tuncii
29.11.2007, 21:13
Bir gün temel ile dursun amerikaya giderler.amerika sokaklarında gezinirken büyük bir merakla etrafa göz gezdirirler.temel büyük büyük gökdelenlere hayretle bakar ve dursuna dönüp:
_ula dursun bi adam bu gökdelenlerin üzerinden düşse iki günde anca yere varıp,ölür.

Dursunda temele dönüp:
_ulan salak sende iki gün aç susuz kalırsan sende ölürsün der

tuncii
29.11.2007, 21:15
Temel Nataşa'yı müzikli restorana götürür. Bütün gece dans etmek ister.

-Ne zaman senunle dans etsem muzik piraz sonra kesilayi daa, bu ne biçum iştur.

-Orkestra şefi kocam olur da..

Hekimoğlu
29.11.2007, 21:30
Temel ile dursun nasıl olmuşsa pilot olmuşlar.temel 1. pilot dursun da yardımcı pilot.

Neyse uçak havalanmış gidiyor derken bir patlama sesi temel hemen sarılmış mikrofona.

Temel-sayın yolcular ben pilotunuz temel bir motorumuz patlamış bulunuyor ama telaşa gerek yok

daha 3 tane motorumuz var.

Uçak yoluna devam ediyor derken bir patlama sesi daha

Temel-sayın yolcular malesef bir motorumuz daha patladı ama endişelenmeye hiç gerek yok daha iki motorumuz var haydi haydi yeter.

Derken bir patlama daha temel gene mikrofonda

Temel-sayın yolcular bir motorumuz daha patladı ama hiç telaşa gerek yok tek motorda bize yeter.

bu arada yardımcı pilot dursun temele döner ve

Dursun-ula temel ya 4. motorda patlarsa ,kaldık havada.:)

tuncii
02.12.2007, 12:07
hekımoglu super olmus elıne saglık

Ozan
02.12.2007, 13:15
:D:D:D güzel fıkralar . tşk.

tuncii
03.12.2007, 01:59
Temel askerligini yunan sınırında yapıyormuş.
Temel'in canı çok sıkılıyormuş.
Yunan'a bir ıslık çalmış elleriyle "Havacı mısın?" işareti yapmış,Yunan aldırmamış.
Bir ıslık çalmış elleriyle "Karacı mısın?" işareti yapmış, Yunan aldırmamış.
Bir ıslık daha çalmış "Denizci misin?" anlamında yüzme işareti yapmış, yunan aldırmamış.
Bir ıslık daha çalmış. El haraketi yaparak "Topçu musun?" demiş, yunan aldırmamış.
Bir ıslık daha çalmış "Gözcü müsün?" anlamında dürbün işareti yapmış, yunan aldırmamış.
Nöbetler degişmiş sıra yine Temel'le Yunan'a gelmiş.
Yunan'a hadi sınıra git demişler yunan da:
- "Ben oraya gitmem. Orada bir deli türk askeri var, bana hava kararınca yüzerek gelip sana bir koyacam gözlerin fırlayacak diyor.."

Fatih BALTA
03.12.2007, 02:02
Temel bir grup arkadaşıyla çukur açıyormuş.Bir başka grupda gelip çukurları kapıyomuş. Adamın biri çok merak etmiş ve ne yaptıklarını sormuş.
Temel: -Bir grup daha fardu, onlarda fidan dikeydu, bucün gelmeduler, piz de pizim işler geri kalmasın diye çalişayruz...

Fatih BALTA
03.12.2007, 02:09
Sayı
Temel bir konferansta konuşma yapıyormuş:
"İnsanlar üçe ayrılır. Sayı saymayı bilenler ve bilmeyenler."

Sürpriz
Temelle dursun bir gün sinemaya giderler filmde bir at yarışı sahnesi vardır ve temel dursuna sorar
-iddaya varmisun ben diyrum 1.at kazanur.
dursun; -oldi benda 2. ata oynayrum
iddayı temel kazanır ve temel dursunun 5 milyonunu alır ertesi gun temel dursunu arar
-dünkü film faridiya ben oni bidaa seyretmiştum vicdanum rahat etmedi onun içun aradum
dursun; benda seyretum
temel; o zaman niye 2. ata oynadun
dursun; süpriz oynadum olum

Hüda Topaloğlu
03.12.2007, 02:17
Acemi sofor temel arabayla yolda giderken onunde son model mercedes kirmizi isikta durmus temel arkadan emektar torosuyla adama girmis, adam çikmis arabadan, kardesim napiyorsun arabayi hasat ettin, temel cevap vermis abi kusura bakma acemiyim, zaten param yok, evde 4 çocuk, affet noour, bak hem sen zenginsinde sana koymaz ama benim hayatim biter. Adam temelin haline acimis yoluna devam etmis, 500 metre ilerde yine adam kirmizi isikta durmus arkadan gelen temel ayni sekil ZANK diye girmis. Adam yine inmis salakmisin kardesim frene bassana, temel yine aynen devam abi kusura bakma biliyosun durumu, affet, sen zenginsin ben fakir, yaptirirsin sen ben ise ocagim söner. Adam yine dayanamamis, sinirli bi sekilde yine binmis arabaya. Bi soraki isikta adam yine duruyor ven bizim temel yine ayni sekilde¨ZANK diye birdaha, adam bu sefer sinirli bi sekilde arabadan çikarken temel kafayi çikarmis camdan, "benim ben abi devam et !!":d

kuzeylim28
03.12.2007, 04:28
Arkeolog TEMEL NEW YORK ta TURKIYE yi temsilen bir arkeoloji kongresine katilmis,ve arkeologlar kendi ulkelerinin kulturlerinin
ne kadar engin oldugunu anlatiyorlarmis.Amerikali bir arkeolog demiski "biz cok derin bir teknolojiye sahibiz,Texas ta yaptigimiz kazilarda yerin 100 mt altinda eski telefon kablolarina rastladik bu demek oluyorki bizim atalarimiz coktan telefonu icat etmisti"
Temel bu konuya cevaben...
"Biz daha ustun bir teknolojiye sahibiz bu kesin,cunku biz Macka'da yaptigimiz kazilarda yerin 200 mt altinda hic birsey bulamadik,buda demek oluyor ki bizim atalarimiz telsizi coktaaannn icat etmisti."

Fatih BALTA
05.12.2007, 01:06
1)karadenizlinin biri birgün uçakla seyahat ediyor.uçak istanbul dan kalkıp trabzon a idiği sırada arka taraflardan bir karadenizlinin cep telefonu çaliyor.hostes hemen yanına gidip beyfendi uçakta telefonların açık olmasının yasak olduğunu bilmiyormusunuz,telefonunuzu lütfen kapatın dedikten sonra yanından ayrılır.ikinci bir defa çalınca yolcuların hepsi birden bizim karadenizliye çıkışır.karadenizli telefonun diğer ucunda olan kişiye ben konuştummi herkes bağa kizayi,sen koniş benseni dinliyirum.

2)Temelin bi parasütçü dükkani varmis. Adamin biri bir parasüt almis biraz pazarlik yapip parasini vermis ve parasütün özelliklerini sormus.Temel de teker teker anlatmis. Adam en son çikarken "peki bu açilmazsa ne yapmak gerekir" der. Temel de
-Açilmazsa hemen keri keturun oni..der

3)Temel birgün av yasagi olan bir göle balik tutmaya gitmis. Biraz sonra Temel'i gören bekçi
-sssssstttt aloooo sen ordaki. burda balik tutma yasaginin oldugunu bilmiyormusun?
-Bileyrum. bilmezmiyom... ama ben baluk tutmayrum ki. Çikarir oltasini göstererek:
-Pen solucanuma yüzme ööreteyrum

4)Temel plot olmus. Ucagi piste indirirken hep zorlanirmis ve kendi kendine dermis: "Bu pisti yapan mühendisi... 40 m. uzunlugunda 2 Km genisliginde, gelde buraya in!"

5)Temel cok zenginmis, Türkiye’nin sayili zenginlerinden. Ama bir ilkokul diplomasi bile yokmus.. Temel Rize baskanina demis ki: "Ben buraya çok büyük bir okul yaptirayim sizde bana ilkokul diplomasi verin" demis.. Temel okulu yaptirmis, tüm Rize’lileri Stadyuma cagirmislar.. Temel'in okul hakkinda konusmalarini ve diploma törenini izlemek için....Herneyse Toplaniyorlar.. Baskan Temel'e sana diploma vermeden once 1 soru soracagiz diyor.. Temel tamam diyor ve baskan 2 kere 2 kaç eder diyor...Temel 3 diyor.. Baskan da 2. sansiniz temel bey diyor... Bu seferde 5 diyor... Baskan temele son sansiniz ddiyor.. Ve temel de 4 diyor..Stadyumdaki halk birden bagriyor..
BASKANIM TEMELE BIR SANS DAHA VER!!!

Fatih BALTA
05.12.2007, 02:01
Brejnev, Küba'ya gelecekmiş. Kübalilar toplanmış, bir hoşluk yapacaklarmış. Ülkenin en iyi ressamına başvurmuşlar. Bir tablo yap. Adı "Brejnev Küba'da" olsun diye.

Ressam: Hadi oradan, demiş.

- Ben adamı görmedim bile. Adam hayatında Küba'ya gelmedi. Şimdi ben nasıl "Brejnev Küba'da" diye atmasyondan resim yaparım?"

Tesadüf bu ya, bizim Temel, puro almaya Havana'ya gelmiş o sırada sıkıntıyı duymuş. Ben size istediğiniz tabloyu yaparım, ama bana bir sandık puro verirseniz"

Adamlar çaresiz, vermişler. Temel bir hafta sonra, Küba'lıları cağırmış.

- "İşte tablonuz" demiş. Tuvalin üzerini örten bezi hızla aşağı çekivermiş.

Küba'lılar da donuvermişler. Tabloda, yatakta iki kişi, al takke ver külah.

- "Bu ne" diye gürlemiş, Turizm Bakani. - "Bu ne?. Bu kadin kim?.." "Brejnev'in karısı!" demiş, Temel.

- "Peki bu üstündeki adam kim?"

- "Brejnev'in uşağı!..

- "Peki Brejnev nerde ULAN!!!.."

- "Brejnev Küba'da"

turgi
12.12.2007, 13:15
KONUŞULMAZ

Öğretmen sınıfı toplu halde sözlü yapıyordu. Tarih, Coğrafya sorularından sonra Tabiat Bilgisi sorularına geçti ve ilk sorusunu sordu:
-Söyleyin bakalım balıklar neden konuşmaz?
öğrencilerin hiç biri işin içinden çıkamıyor, sınıfta derin bir sessizlik hüküm sürüyordu ki temel cevabı yapıştırdı:
-Öğretmenum, sizun ta paşunuzu suya soksam konişapilur misunuz?

Serkan Bozyiğit
15.12.2007, 08:31
Trabzon ve kayserililer aralarında savş yapiolarmış kayseriler demiş bunlarda temel dursun ismi çoktur diyip bağırıyorlarmış bütün kalkanları vuruyorlarmış ama patlama seslerinden bizim temelle dursun ses duyamaz olmuş ve Trabzon ordusundan birtek temelle dursun kalmış. Dursun demişki bizde Ahmet Mehmet diyelim kalkanı vuralım demiş. Bağırmışlar kimse kalkmamış bu arada temelde yerde 500ytl bulmuş cömetçe davranarak bu para kimindur daa die bağrımış kayseri ordusundaki herkes ayağa kalkmış ve vurulmuş

Serkan Bozyiğit
15.12.2007, 08:35
hakim temele sorar:
temel davacıyı merdivenden ittin mi?
temelde derki:
sadece bi basamak ittum diğerlerinden kendisi düşti

Serkan Bozyiğit
15.12.2007, 09:32
Biletine büyük ikramiye çıkan temel'i 3ay sonra bakkal kasap ve borçlu olduğu diğer esnaflar yolda çevirmiş.
-ula temel, sana büyük ikramiye çıktığı halde niye borcunu ödemeysun?
temelde demişki:
-zencun oldi, değuşti demesinler :D:D:D

Serkan Bozyiğit
15.12.2007, 09:39
mısırlılar bir toplanmışlar, tüm dünya lazları konuşuo bizde garip bişeyler yapalım bizden bahsetsinler demişler. sora aralarında tartışıolar ve en saçma fikir olarak çöle boğaz köprüsü yapmaya karar vermişler.
bunlar boğaz körüsünü 7ayda bitirmişler ve tüm dünya gazetecilerini çağırmışlar.
açılış için kurdeleyi keseceklerdiki bide bakmışlar bizim temel boğazda balık yakalamaya uğraşio...

Öztürk Adem
16.12.2007, 22:23
gayet ıyı bunlar terbıye sınırını asmadık ca sorun olmaz sanırım zaten bızım de en buyk ozellıgımız bu degılmıdır kı sıradısı yapan bızı bu fıkralar bu ınce zeka ıseyen kavramlar degılmıdır
ben herkesin elıne saglık dıyorum sımdıden

Serkan Bozyiğit
16.12.2007, 22:49
kucuk temel bir gün babasına sorar:
-baba hayvanlar her ay kürk değiştiriyor değilmi?
babası:
-evet oğlum ama bunu sakın annene söleme:D:D

Serkan Bozyiğit
16.12.2007, 22:56
temelle dursun otaklasa kola almışlar. kolanın yarısını paylaşacaklar.
temel başlamış içmeye kola nerdeyse bitecek.
dursun:
-naptın haçan kolanın hepsini bitirdin!!
temel:
-çünkü alttaki yarısı benimdi:D

Serkan Bozyiğit
16.12.2007, 23:10
bir gün kaza olmuş, ölüleri ve yaralıları temelin doktor olduğu hastaneye götürmüşler.
yaralılar sürekli bağırıp çağırıyo ve bunlara yardımcı olmak istiyor temel. Bu duruma canı sıkılıyor. sora yaralılara dönmüş:
utanun ulan utanun... siz sadece yaralisunuz onlar ölü, bakın hiç sesleri çıkay mi?

Serkan Bozyiğit
16.12.2007, 23:38
temelle dursun kamp kurarlar
dursun:
-temel ışığı kapatta sinekler yemesun
temel ışığı kapatır sora bi ara gözünü açar. bi bakarki her yer ateş böceği olmuş.
temel:
-ula tursun kalk! sinekler ellerine fenerleri alıp bizi arayler

HALİT KARAKAŞ
17.12.2007, 00:00
Tur otobüsü şöförünün omzuna dokunulunca adam hafifçe başını çevirmiş, bir bakmış ki elinde bir avuç badem, yaşlı bir kadın durmakta.. Teşekkür ederek almış bademleri ve yemiş..

15 dakika sonra yaşlı kadın tekrar şöförün omuzuna dokunup bir avuç daha badem vermiş ve bu ikramı 5 kere daha yapınca;

"Zahmet ediyorsunuz efendim.." demiş saygılı şöför, " Hep bana yedirdiniz.. Biraz da kendiniz yesenize.."

Çiğniyemiyorum evladım.." demiş yaşlı kadın, "Dişlerim yok.."

"Niye satın alıyorsunuz o zaman?.."

"Evladım ben sadece üzerindeki çikolatayı emmesini seviyorum!.."

HALİT KARAKAŞ
17.12.2007, 00:02
Lastik Don (http://www.fikracenneti.com/d-11927-Lastik+Don.html)

Psikiyatristin ofisinde hasta sormuş, "Bana yardım eder misiniz Doktor.. 38 yaşındayım ve hala yatağımı ıslatıyorum!"

"Sıkılmayın!" demiş doktor.. "Gelişmemiş benlik isyanı.. Sorumlulukları kabullenememe durumundan kaynaklanıyor.. Yatağınızı ıslatmamanızı iki yolla önleyebiliriz.. Birinci yol psikanaliz.. Haftada beş terapi, saati 50 Dolar..!"

"Peki ikinci yol??"

"Lastik don! Çifti iki dolar!"

HALİT KARAKAŞ
17.12.2007, 00:03
Yalancı Koca (http://www.fikracenneti.com/d-11923-Yalanci+Koca.html)

Adamın sigarası bitmiş. Saat de gecenin 22.00'siymiş. Karısına sigara almaya gideceğini ve birazdan döneceğini söyleyerek, köşedeki bakkalın yolunu tutmuş. Köşeye vardığında bir de bakmış, bakkal kapalı. Bakkalın yanında da bir bar varmış. Adam paralı makinelerin birinden sigara almak ümidiyle bara girmiş. Sigarayı tam alıyormuş ki barda çok güzel bir sarışın görmüş. Kadın da adamı kesiyormuş. Adam kadının yanına yaklaşmış, muhabbet etmeye başlamışlar. Bardan çıkıp kadının evine gitmişler. Adam sabah telaşla kalkmış. Kadına biraz un getirmesini söylemiş ve ellerini unlayıp evden telaşla çıkmış. Eve gittiğinde, karısı öfkeyle kapıyı açmış. Adam karısına, "Vallahi sigara almak için çıktım, bakkal kapalıydı. Bara gittim daha sonra barda sarışın bir kadınla tanıştım. Onun evinde sabahladım" demiş. Karısı adama inanmayarak bakmış ve "Bana ellerini göster" demiş. Adam ellerini gösterince kadının tepkisi şöyle olmuş: - Adi herif yine yalan söylüyorsun. Bütün gece bowling oynadın değil mi?

HALİT KARAKAŞ
17.12.2007, 00:05
Öpecekse Öpsün (http://www.fikracenneti.com/d-11918-Opecekse+opsun.html)

Delikanlı sevgilisini akşam eve bırakır.Evin önünde masum bir
fısıltıdan sonra ateşlenir.
Bir elini duvara dayayarak
- "Beni bir öper misin"..
Kız:
- "Deli misin evin önünde annemler görür" der..
Erkek:
"Ne olacak canim bu saatte kim görecek, ne olur seni çok seviyorum...
Kız:
- "Ben de seni ama olmaz..."

Erkek çok ateşli tabi devamlı ısrar eder.

Bir ara aniden merdivenlerin ışığı yanar ve kızın küçük kız kardeşi belirir.

Küçük kız:

- "Babam diyor ki ,
Öpecekse öpsün, gerekirse ben öpecekmişim, o da

olmazsa kendisi gelecekmiş ama

o hayvan oğlu hayvana söyle elini ,

Diyafon düğmesinden çeksin dedi'' .....

HALİT KARAKAŞ
17.12.2007, 00:06
Bir Dediğini Iki Etmem (http://www.fikracenneti.com/d-11911-Bir+Dedigini+Iki+Etmem.html)

Bir mahallede yeni komşularıyla çay sohbeti yapan kadına komşuları
- ''Senin aile yaşantına hayranız, eşin ve çocuklarınla çok mutlu bir yaşantın var. Kocanın BİR dediğini İKİ etmiyorsun. Bu mutluluğunun sırrını bizede anlat '' derler.

- ''Kısaca anlatayım'' der kadın ve anlatmaya başlar:

- ''Düğünümüz bittikten sonra kocam kendi atında , bende kendi atıma bindik evimize doğru gidiyoruz. Benim bindiğim atın ayağı takıldı ve sendeledi. Kocam arkasına döndü ve benim atıma 'BİR' dedi. Biraz daha ilerledik ve benim atımın ayağı tekrar takılıp tökezlediği zaman eşim tekrar arkasına dönüp atıma 'İKİ' dedi. Az sonra atım takrar aynı şekilde tökezleyince eşim arkasını döndü ve at'a 'üç' dedi ve belinden tabancasını çıkartıp atımı anlından vurdu.At oracıkta kanlar içinde yere yığılıp öldü. Ben şok olmuştum ve ata çok üzüldüm. Eşime bir hışımla çıkıştım '' Yazık değil mi atı neden vurdun!!?'' diye sordum. Eşim arkasını döndü ve bana ' BİR ' dedi.
Ve o günden sonra kocamın bir dediğini iki etmedim

HALİT KARAKAŞ
17.12.2007, 00:08
Neden Kaçmış (http://www.fikracenneti.com/d-11909-Neden+Kacmis.html)

Sürücü dikiz aynasında kendisini izleyen polisi görünce kaçabileceğini düşünüp basmış gaza.

Ancak polisi atlatamayacağını anlayınca, pes edip çekmiş kenara.

Polis arabasından inmiş. Bezgin, kızgın ve de küskün bir sesle:

- "Bana bak, çok yorgunum, üstelik keyfim de kaçık. Mantıklı bir özür söyle yoksa yaktım çıranı!"

Kısa bir ara ve Sürücü:

- "Karım geçen ay bir polisle kaçtı. Aynada sizin aracınızı görünce, kaçtığı polis, onu bana geri getiriyor sandım…"

HALİT KARAKAŞ
17.12.2007, 00:10
Bir kadın ve bir erkek doktorun özel muayenehanesine giderek vizite ücretin öderler ve muayene olmak istediklerini söylerler.
Doktor; anlatın bakalım neyiniz var?
Adam; doktor bey, ben 15 yıllık evliyim fakat bugüne kadar karımı hiç mutlu edemedim. Sağlıklı bir cinsel ilişkimiz olmuyor.
Doktor çifte şöyle bir bakar ve masanın çekçecesinden çıkardığı bir tane hapı erkeğe uzatarak; "bunu yut ve arka odaya gidip deneyin"
Adam hapı alır ve yanındaki kadınla birlikte doktor muayenehanesinin arkasındaki odaya geçerek sağlıklı bir şekilde işini görür ve mutlu bir ifadeyle çıkarlar, doktora da teşekkür ederler.
Doktor çiftin mutluluğunu görünce dayanamaz ve; "Aslında bu bir doktor sırrı, söylenmez ama yine de ben size bir sır vereyim. Sizin hiç bir şeyiniz yok. Sadece psikolojik. Çünkü size verdiğim ilaç Aspirin'di."
Adam sırıtarak; "Doktor bey, bende size bir sır vereyim mi? Bu kadın benim karım değil, yatacak yer bulamadık da.

Serkan Bozyiğit
17.12.2007, 22:18
temel ne zaman balığa çıksa, pantolonun paçaları ıslak dönermi
niye diye sormuşlar?
temelde
-paluk tutatarken sıkılayrum, sigara içeyrum. Pitincede sigaramı tenize atip pasıp söndüreyrum
:D:D

Koray
17.12.2007, 22:20
temelle dursun otaklasa kola almışlar. kolanın yarısını paylaşacaklar.
temel başlamış içmeye kola nerdeyse bitecek.
dursun:
-naptın haçan kolanın hepsini bitirdin!!
temel:
-çünkü alttaki yarısı benimdi:D

:D:D:D

saol kardeş ihtiyacım vardı böyle gülmeye:D ellerine sağlık:D

Serkan Bozyiğit
17.12.2007, 22:30
teşekrler hemşerim nedemek:D:D:D

Fatih BALTA
17.12.2007, 22:34
Temel,
“ Oğlum, bu gün okulda ne yaptınız?”
“Baba, dinamit imal ettik.”
Temel,
“Peki, yarın okulda ne yapacaksınız?”
“Hangi okulda!”

tuncii
25.12.2007, 10:44
supersınız elınıze saglık

Serkan Bozyiğit
27.12.2007, 15:05
bir fıransız, bir ingiliz ve bir de temel bir gemiye kaçak olarak binmişler ve ambarda saklanıyorlarmış...
ambar memuruda kacak yolcu varmı diye ambarı kontrole gelmiş.
bizimkiler de hemen gördükleri 3 çuvala saklanmışlar...
ambar memuru gezerken dikkatini3 çuvcal çekmiş ve 1. çuvala tekme atmış çuvaldan miyav miyav diye sesler gelmiş.
memur heraldede kedidir demiş ve 2.çuvalada tekme atmış çuvaldan hav hav diye ses gelmiş.
heralde buda köpektir diye düşünmüş.
sonra 3.çuvala tekeme atmış ordanda patates patates diye sesler gelmiş.
ambar memuruda herhalde bu da temeldir demiş ve geçmiş gitmiş

Serkan Bozyiğit
27.12.2007, 15:27
temel apartmanın önünden geçerken balkanda bir karı kacanın kavga ettiklerini görür.
giderken adam balkondan karısını aşağı atar, atar atmasına ama kadın temelin önündeki çöp bidonuna kafa üstü çakılır.
temel hemen kadının yanına gider çöp tenekeseinde kadının cansız yatmakta olduğunu görür ve kendi kendine mırıldanır,
''ula bu daha kullanılırmış,ne diye salak adam attı bu karıyı çöpe anlamadum'' demiş. :D:D:D

Serkan Bozyiğit
27.12.2007, 15:35
Marangoz Temel evin gardrobunu monte ediyor.
Is bitmis, ama menteselerinden biri gicirdiyor gardrobun. Farkediyor ki yoldan
gecen otobus, kamyonun sarsintisindan. Evin hanimina diyor, ben iceri gireyim,
sarsinti oldugunda gicirtinin nereden geldigini bulayim.
Gelgelelim bir iki dakika sonra iriyari, kizgin bir adam aciyor gardrobun kapisini.
Ne ariyorsun, diyor karimin yatak odasinda.
Temel bir adama bakiyor, bir de korkudan bembeyaz olmus karisina bakiyor,
yahu diyor, otobus bekliyorum diyecegum amma inanmacaysun.

Serkan Bozyiğit
27.12.2007, 15:37
Temel evleneceğini açıklamış, kiminle diye sormuşlar. Söylemis. İyi araştırdın mi, sorup soruşturdun mu, evlilik ciddi istir, demişler.
- Valla, demiş, mahallesindeki telikanlilara sordum, taş gibi kizdir, muamelesi çok iyidir, dediler. :D:D

Serkan Bozyiğit
27.12.2007, 15:45
Daha sonra yatak odasının ışığını yakar kapıya dayanır.
Gözleri kamaşarak uyanan Fadime'ye :
-Ula kari der, sana helal olsun.Sen Trabizon'un en iyi karisusun.
İltifata alışık olmayan Fadime :
-Ne oldi herif nereden icabetti bu laflar?
-Daha ne olsun.Biraz önce tuvalete su dökmeye gittum.
Tuvaletin kapisuni ne güzel yaptirmişsun öyle,
kapiyi açunca elekturuk kendiluğundan yanayi, deyince,
Fadime yataktan fırlar ;
-Ula herif yoksa sen buzdolabınami şey ettun!!

UğuR
28.12.2007, 16:27
Temel ve Kraliçe Elizabeth
Temel Istanbul a gelmis, yürüyormus.Bu arada 5 dakikada bir top atislari duyul-
maktaymis. Merak edip sormus. "Hemserim bu top atislari neyin nesi?" diye.
Kraliçe Elizabeth in gelmesi sebebiyle top atisi yapildigi anlatilmis.
Aradan yarim saatgeçmis ve top atislari halen sürmekteymis. Temel yine
sormus bir baskasina "Bu top atislari neden?" diye. Ayni cevabi alınca
söylenmis: "Ulan, yarim saattir bir kariyi vuramadilar, be!"

Fatih BALTA
30.12.2007, 00:14
YASLILIKTAN YASLILIKTAN
Ihtiyar Temel doktora gider, sol ayagi agirmaktadir.
Doktor muayene eder:
-Yasliliktan, yasliliktan! der.
Temel doktorun teshisini begenmez!
-Doktor Pey, haçan sag ayagum da ayni yastadir, o niçun agirmayi?

BABA SEVGISI 5 yaslarin daki Temel annesine:
-Anne ben nasil dünyaya geldim, der anne ne desin masal uyduracak tabiki baslar anlatmaya: "birgün baban yatarken yastiginin altina seker koymus sabah kalkinca sen olmussun" der. Çocuk yatarken yastiginin altina seker koyar ve sabah ne görsün bir sürü karinca yastigin altinda. "ah ah" der sizi öldürürdüm ama baba yüregi dayanmiyor.

lazrail8989
30.12.2007, 02:08
temel e askerdeyken mektup gelıyor fadımeden
diyor ki:temel sen askere gittin bizim tarla kazılcak ben ne etcegum
(tabi temel mektuba hemen cevap verıyor)
diyor ki:sakın o tarlaya kazma vurayım deme bütün yaptıgım kaçak sılahları oraya gömmişum mahfedersin der ve komutan mektubu alıyor okuyor(komutan asker mektubunu alır ya) seni ben mahfettim der ve hemen oraya askerlerı yollar ve tarlayı alt ust eder askerler gelır sılah mılah yok! sonra temel arkadan mektup yazar:fadime nasıl tarla guzel kazıldımı

lazrail8989
30.12.2007, 02:14
Askerde komutan emir veriyor:"düşman cesedi getirene 10 dolar veriliyor motıvasyon olarak"
onun için herkes cepheden birer düşman getiriyor ama bızım temel bir hafta oldu yok komutan sasırıyor ve bır hafat sonra bir bakıyor temel bı vagon dolusu düşman sonra komutan diyor kı temel senı alnından opuyorum buyuk bir iş başardın ama düşman cesedi getırdın ama Turkıyenın ekonomısı de bellıdır bu cesedlerı bıze 8 dolardan ver der.
temel de:olmaz komutanım zaten 8 e ben aldım onları der:)

lazrail8989
30.12.2007, 02:18
dursun temele sorar:Kac tane dua bileysun
4 der temel
dursun say bakayum
temel de:3 kulhuvallahu ehed 1 elham der

mehmet83
30.12.2007, 04:47
Adamin biri esek arabasiyla yolda gidermis. Polisler bunu gormus ve kafa bulmak icin onu durdurmuslar.
Polis: Hizli gittigin icin sana ceza yazicaz. Cezayi sana mi yazalim yoksa esegemi. sana ceza yazarsak 5 lira esege yazarsak 3 lira.
Adam: Cezayi bana yazin.
Polis: Sanami? Ama esege yazarsak sadece 3 lira odeyeceksin.
Adam: Olsun olsun siz bana yazin cezayi. Esegin sicili temiz olsun ilerde polis yapicam.

The Legend
30.12.2007, 12:49
Tüp Geçit

Mısır hükümeti kızıl denizin altına tüp geçit yapmak için ihale açar. ihaleye ingiltereden, Amerikadan, Japonyadan ve Türkiyeden de Temelin firması olmak üzere birer firma katılır. Firmaları teker teker mülakata çağırırlar ve teknik bilgi isterler. ingiliz firması: - Biz iki taraftanda eşzamanli olarak tüneli kazmaya başlarız ve denizin altında tam ortada buluşuruz. Tüneller arasında maksimum 1 Metre fark olur. 30 metre enindeki tüneldede 1 metreyi rahatlıkla düzeltiriz der. Amerikan firması: Bizde ikitaraftan kazmaya başlarız ve tam ortada buluşuruz maksimum 50cm farkolur der. Japon firması:Biz iki taraftan kazmaya başlarız ve tam ortada bulusuruz. Maksimum 20cm fark olur der. Sıra bizim Temele gelir. Temel der ki : Valla biz de iki taraftan kazmaya başlarız. Ortada buluştuk buluştuk buluşamadık iki tüneliniz olur. :D :D

The Legend
30.12.2007, 12:51
Bir grup ingiliz,amerikan ve Türk gemiyle yolculuk ediyorlarmış.
Birden şiddetli bir fırtına kopmuş.
Geminin batacağını anlayan kaptan hemen yolculara koşup gemiyi boşaltmalarını istemiş.
Fakat kimse buna inanmayarak kendini denize atmayı kabul etmemiş.
Bir süre sonra bütün yolcuların ölüm tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu gören kaptan
hemen bir tayfasını çağırmış.
"Git bir de sen dene onları gemiden atlamaya ikna etmeyi" demiş.
Tayfa gitmiş ve kısa bir süre sonra geri dönmüş.
Kaptan merakla sormuş:

-Eee,noldu?

-Hepsi atladılar efendim.

Kaptan çok şaşırmış:

-Nasıl olur,daha demin kıllarını bile kıpırdatmamışlardı.

Ne dedin onlara?

-Çok kolay.
İngilizlere "Sizin gibi soylu insanlar batmak üzere olan bir gemide olmamalılar" dedim.

Amerikalılara deniz suyunun insan vücudu için çok faydalı olduğunu söyledim.

-Peki ya Türklere ne dedin?

-Onlara da "Denize girmek yasak! " dedim

The Legend
30.12.2007, 13:04
Dilenci

Temel kapıyı açtığında karşında bir dilenci görür.

Dilenci:
- Lütfen yardım edin, bir kolumu kaybettim...

Temel umursamazca cevap verir:
- Burda deguldur, başka yerde arayun...

-------------------------------------------------

Tercüme

İngilizce dersinde öğretmeni çocuğa sordu :
-Oğlum, sana Türkçe cümle söyleyeceğim, sen bunu İngilizceye çevireceksin.
-"Çocuk, koştu koştu, denize düştü, boğuldu..."
Öğrenci yanıt verdi :
-The boy tıkıdık, tıkıdık, culup, glu, glu...

Yalan mı?

Öğretmen tarih dersinde öğrencilerden birini sözlü sınava kaldırmıştı :
-Söyle bakalım yavrum...Napoleon Bonapart Fransa tahtına çıkınca ne yaptı?
-Oturdu öğretmenim!

Temelin ineği

Temelin inegi hastalanmış.. Hangi veterinere götürmüşse bir türlü iyileşmemiş.
Temel biçare bir şekilde düşünürken ellerini açıp ALLAH'a yalvarmış..
-''Yarabbi sen ineğimi iyi et, iyi edersen 15 gün oruç tutarım... ".
Bu hayvan iki günden fazla yaşamaz diyen veterinerlere ragmen inek iyileşmiş..
Bizim temel 15 gün oruç tutmuş. 16.gün inek ölmüş.
Temel ne yapacağını şaşırmış.
İnek ölü, havadan 15 gün tutulan oruç.....
Ellerini açmış :

-"Yarabbi sen sanıyorsun ki Temel aptaldır, hiç itiraz kabul etmem, ineği kurbana sayar, tuttuğum oruçları da Ramazan'dan düşerim hiç kusura bakma..'''

:D :D :D

Ayşe Aygün
30.12.2007, 13:22
Fadime ölür. Hoca tabutun başında cemate sorar.Meftayı nasıl bilirdiniz diye.Cemat daha ses vermeden Temel arkadan bağırır.Hoca hoca benim karıyı kime soraysın sen :)

Ayşe Aygün
30.12.2007, 13:27
Temel , Dursunun evine yatılı olarak misafirliğe gider.Yatma saatı gelir.Dursun Temele derki.Temel Tuvalet ihtiyacın varsa gider yoksa gece Tuvalaete kalkamasın çünkü Bizim odadan geçmen gerekir Tuvalete gitmek için.Temelde yok der ihtiyacım yok.Gece yarısı olur Temelin büyük abdesi gelir.Tabi Tuvalete gidemeyeceğinden çok sıkışır.Sağ sola bakaınır bir saksı bulur.İhtiyacını ona yapar.Aradan aylar geçer Temel ile Dursun yolda karşılaşırlar.Ula Temel der dursun.Sen gittiğinden bir 3 ev değiştirdik o bok kokusu gitmedi nereye yaptın sölede kurtulalım der.Kokudan bıktık :)

Serkan Bozyiğit
02.01.2008, 19:05
Lazistan'ı gezmekte olan turist :
-Allah Allah, burada herkesin bıyığı var, demiş.
Temel, burnuna dikkat çekerek :
-Piz önemli ve değerli şeylerin altini çizeruz.

Serkan Bozyiğit
02.01.2008, 19:47
Temel bir gün tren kullanirken treni devirmis, 400 kisi ölmüs.
Amiri sormus "Oglum nasil oldu ?", demis.
Temel "Tren rayina bir adam çikti, onun yüzünden oldu.",demis.
Amiri "Oglum ezseydin o adami da 400 kisi ölmeseydi ,"demis.
Temel de "Ben de öyle düsündüm , adam raydan çikinca onu ezmeye
çalisirken tren devrildi ", demis. :D

Serkan Bozyiğit
02.01.2008, 19:52
ri yarı bir adam kahveye girmiş.
- Hasan cimdur?
- Penum, demiş adamın biri.
Adam bu adamı bir güzel pataklamiş ve yüzünü gözünü kan içinde bırakmış.
Sonrada çekip gitmiş. Adam gittikten sonra dayak yiyen adam baslamış gülmeye. Kahvedekiler şaşırmış ve hemen sormuşlar:
- Ya o kadar dayak yedin, yüzün gözün kan içinde. Ne diye durmuş gülüyorsun
simdi.
- Penum adim Hasan teğul Temel, nasıl kandurdum o enayi adamı ama....

Serkan Bozyiğit
02.01.2008, 20:00
Rize'de yaşayan karadenizli bir yurttaşımız ağaç kesmek için eline
baltasını yanına karısını almış yola koyulmuş, bir uçurumun kenarında gözüne
kestirdiği bir ağacı kesmek için ve ağacın uçuruma düşmemesi için ağacın
gövdesine bir ip bağlamış, ipin ucunuda karısının beline..
Ağacı kesince ağaç ile birlikte kadıncağız da uçuruma yuvarlanıp, ölmüş.
Adli kayıtlarda, adamın ifadesi şöyle imiş:
"İpin bir ucunu ağaca bir ucunu da kariya bağladım. O kadar 'sıkı dur!'
diye tembih etmeme rağmen beni dinlemedi, hem kendi geberdi hem de ağacı
uçuruma düşürdü"....

Serkan Bozyiğit
02.01.2008, 20:02
Savci, morgdaki uc ceseti incelemek uzere gelmisti.

Birinci ceset siritiyordu. Savci nedenini sordu.
"Milli piyangoda buyuk ikramiyeyi kazandi, sevincine
dayanamadi, kalp krizi gecirdi ve oldu", dediler.

Ikinci ceset de siritiyordu. Savci sordu;
-Bu neden siritiyor?
"Bunun da oglu dogmustu. Sevincten kalbine yenik
dustu" diye acikladilar.

Ucuncu ceset Temel'in komur halindeki cesediydi. O da
siritiyordu. "Bu neden oldu?" diye sordu savci.
"Efendim, buna yildirim carpti" dediler.
-Peki neden siritiyordu?
-Fotografini cekiyorlar sanmis.

Serkan Bozyiğit
03.01.2008, 22:53
BU FIKRA TEMEL DURSUN FIKRASI DEĞİL AMA ANLAMLIDIR...

yaşlı amcanın teki tıklım tıklım dolu belediye otobüsüne binmis.
Elindekı bastonu yere vura vura, ses çıkarta çıkarta belki birileri yer verir dercesine arka sıralara doğru yavaş yavaş yürümüş.
Kimsede tık yok. Arka sıralardan bir genç:
- "Amca şu bastonun ucuna bir lastik taksaydın da biz de rahat etseydik" der.
Otobüsdeki herkes döner ve şasırmış bir şekilde gence bakar.
Ardından hemen yaşlı amca otobüsü kahkaya bogacak o cumleyı patlatır:

-"O lastiği 18-19 yıl önce baban taksaydı sımdı biz de rahat ederdik".

yanbeyi61
03.01.2008, 23:30
temel şehit düşen mehmetcik haberlerinden bunalıma girmiş bir halde kahveye girer.bunu gören arkadaşları ula temel ne oldu sağa derler.temel de ula bağa bişe olsaydı keşke.onca vatan evladı şehit düşüyor.ben çaresiz dolaşıyorum da

Mehmet_Mercanlı
04.01.2008, 00:38
Temelin ineği

Temelin inegi hastalanmış.. Hangi veterinere götürmüşse bir türlü iyileşmemiş.
Temel biçare bir şekilde düşünürken ellerini açıp ALLAH'a yalvarmış..
-''Yarabbi sen ineğimi iyi et, iyi edersen 15 gün oruç tutarım... ".
Bu hayvan iki günden fazla yaşamaz diyen veterinerlere ragmen inek iyileşmiş..
Bizim temel 15 gün oruç tutmuş. 16.gün inek ölmüş.
Temel ne yapacağını şaşırmış.
İnek ölü, havadan 15 gün tutulan oruç.....
Ellerini açmış :

-"Yarabbi sen sanıyorsun ki Temel aptaldır, hiç itiraz kabul etmem, ineği kurbana sayar, tuttuğum oruçları da Ramazan'dan düşerim hiç kusura bakma..'''

bu superdi :D

yanbeyi61
05.01.2008, 00:57
Temel askerdir bunun için de uzun süre cinsel ilişkiye girmemişdir.Ve komutanı onu nöbete gönderir.Nöbet yerine gelir ve komutanı.bunun başında nöbet tutacaksın der.

Temel etrafına bakınır önce ve gördüğü şaheser karşısında şaşkınlığını koruyamaz.(görmüş olduğu ünlü bir heykeltraşın elinden çıkmış dişi aslan figürüdür.)ve gerçeğini görmediği kadar ürpertici olduğunu da farkder.ve komutanına dönerek.

Komutanım beni yalnız bırakmayun habu canlanursa beni parçalar da.komutanı da temele dönerek sakın sen onu parçalama da.

yanbeyi61
05.01.2008, 01:19
Sosyeteden bir karı koca bir davete gider.davette içkiler içilir danslar yapılır.alkolun de etkisiyle kadın kocası sanarak başa birini öper.kocası da uyku mahmuru karısına döner ve bu manzara karşısında.hemen lafı yapıştırır.arabası var sa bizi eve bıraksın bi zahmet..

Hüseyin Sahtiyan
23.01.2008, 13:00
Köleler çiftlikten kaçarken sihirli lamba bulmuşlar ve cini lambadan çıkarmışlar.Cin 10 zenciye sormuş:
Dileyin benden ne dilerseniz. Birer dilek dileme hakkiniz var.
1. zenci 'beyaz olmak istiyorum' demiş, olmuş.
10. zenci tebessüm etmeye başlamış.
2. zenci de beyaz olmak istediğini söylemiş, olmuş.
10. zenci sırıtmaya devam etmiş.
3. zenci de beyaz olmuş dilediği dileğiyle...
10. zenci kıkırdamaya başlamış.
4. zencinin de isteği aynı... 10. zenci gülmeye devam...
5,6,7,8 derkeeen 9. zenci de beyaz olma yönünde isteğini kullanmış.
Sıra 10. zenciye gelmiş ama adam yerlerde... Gülmekten geberiyor. Cin isteğini sormuş... Adam nefes almaya fırsat bulduğu bir ara isteğini garip bir böğürtü ile belirtmiş:

"HEPSINI ZENCI YAP!".

bayılıorum :D:D:D:D:D

Fatih BALTA
19.02.2008, 11:22
1)Temel annesine sormuş:
-Anne ben nasıl dünyaya geldim?
- Annesi " Gece baban ile yatarken yastığın altına bir kutu şeker koyduk sabah bir baktık ki sen doğmuşsun.” der. Bu fikir Temel`in aklına yatar. Gece yatarken yastığının altına bir küp şeker koyar. Sabah kalktığında her yerde karınca vardır.
- Temel içinden söylenir : Ula şeytan diyo ki tut çarşafı silkele ama baba yüreği işte dayanmıyor…

2)İdama Mahkum Olan Temel`e Son Arzusunu
Sormuşlar;
Benu Oğlumin Yanuna Gömin" Demiş.
Oğlunun Yaşadığı Ortaya çıkınca;
"ben Beklerum" Demiş.

3)öğretmen Telefonda;
"demek Temel Hasta, Okula Gelmeyecek. Peki
Ben şimdi Kiminle
Konuşuyorum?"
"pabamla" Demiş.

4)
Temelle Fadime yeni evliymiş. Temel her sabah dağın eteğindeki kasabaya inip gazete alıyormuş. 1, 2, 3 ay sonra bıkmış.
Temel,
"Bundan sonra gazetelerumi her gün sen alacasun Fadime" der.
1, 2, 3 ay derken Fadime her sabah o kadar yolu yürümekten bıkmış,
“Bir gitmeye 7 tane gazete alayım, her sabah birini vereyim” diye düşünmüş.
Ve Temel'e her sabah birini vermiş. 7. gün Temel Fadime’ye dönmüş ve
"Fadime, dünyada ne kadar çok salak adam var, aynı adam aynı ağaca aynı arabayla 7 gündür çarpayi" der.

Burak Bıyıklı
19.02.2008, 14:41
Temel, Almanya dan gelen arkadaşı Dursunu lokantaya götürür. garsona baa bir kuru fasulye, pilav, üstüne de et, der Dursun Baa da aynısından ama üstüne etme

Seyit Hoca
22.02.2008, 18:44
Rize , daha Rize adı ile anılmazken , Rize nin şimdiki bulunduğu sahillerde balıkçılar denize açılırlarmış.En sevilen balıkçı ailesi ile Fadime ile Temel in ailesi imiş.Temel her sabah balığa gider , Fadime onu yolcu eder akşam gelmesi ile balıkları alır ve eve dönerlermiş.Bu hergün tekrarlanırmış. Çevre halkı Temel ve Fadime nin bu düzenli hayatlarını takdir edermiş.Herkes tarafından çalışkanlıklarından dolayı çok sevilir çok sayılırlarmış.
Güzel bir gün Temel sabah yine Fadime nin uğrlaması ile denize açılmış.Hava ikindiye doğru bozmuş.Akşam fırtına patlamış.Fadime sahile inmiş ama Temel gelmemiş.Beklemiş , beklemiş.hava felaket.Temel yok.Halini gören bir kaç kişi yanına gelmiş.Gittikçe kalabalık olmuş sahil.Ne gelen var ne felen.Kalabalık bir süre sonra dağılmış.Fadime sabaha kadar beklemiş.Ama beyhude.Temel gelmemiş.2 gün , 3 gün ...Fadime sahilde aç susuz Temel in yolunu gözlemiş.Hergün insanlar toplanmış , dağılmış.3.gün ümidini kesen Fadime denize doğru bağırmaya başlamış..TEMEEEEEELLLLLL..TEMEEEEEELLLL..TEMELLLL LLL...fakat gelen yok tabi.....Temel hiç gelmemiş..

İşte çok sevilen bu ailenin dramı yıllar boyunca , nesilden nesile anlatılmış..Ağıt olmuş..TEMEEEEEELLLLLL..TEMEEEEEELLLL..TEMELLLLLLL bölümü ise ağıdan ağıza anlatıla anlatıla değişmiş ve RİZE halini almış.
:))))))

hiç şaşırmayın nasıl Rize olmuş diyeç.Biz yaparız .Ben de ilk dinlediğimde hiç gülmemiştim..B

Ozan
22.02.2008, 19:00
gerçeklik payı olmasa da bizim yapabileceğimize inanıyorum :D

tuncii
21.03.2008, 10:54
Rize , daha Rize adı ile anılmazken , Rize nin şimdiki bulunduğu sahillerde balıkçılar denize açılırlarmış.En sevilen balıkçı ailesi ile Fadime ile Temel in ailesi imiş.Temel her sabah balığa gider , Fadime onu yolcu eder akşam gelmesi ile balıkları alır ve eve dönerlermiş.Bu hergün tekrarlanırmış. Çevre halkı Temel ve Fadime nin bu düzenli hayatlarını takdir edermiş.Herkes tarafından çalışkanlıklarından dolayı çok sevilir çok sayılırlarmış.
Güzel bir gün Temel sabah yine Fadime nin uğrlaması ile denize açılmış.Hava ikindiye doğru bozmuş.Akşam fırtına patlamış.Fadime sahile inmiş ama Temel gelmemiş.Beklemiş , beklemiş.hava felaket.Temel yok.Halini gören bir kaç kişi yanına gelmiş.Gittikçe kalabalık olmuş sahil.Ne gelen var ne felen.Kalabalık bir süre sonra dağılmış.Fadime sabaha kadar beklemiş.Ama beyhude.Temel gelmemiş.2 gün , 3 gün ...Fadime sahilde aç susuz Temel in yolunu gözlemiş.Hergün insanlar toplanmış , dağılmış.3.gün ümidini kesen Fadime denize doğru bağırmaya başlamış..TEMEEEEEELLLLLL..TEMEEEEEELLLL..TEMELLLL LLL...fakat gelen yok tabi.....Temel hiç gelmemiş..

İşte çok sevilen bu ailenin dramı yıllar boyunca , nesilden nesile anlatılmış..Ağıt olmuş..TEMEEEEEELLLLLL..TEMEEEEEELLLL..TEMELLLLLLL bölümü ise ağıdan ağıza anlatıla anlatıla değişmiş ve RİZE halini almış.
:))))))

hiç şaşırmayın nasıl Rize olmuş diyeç.Biz yaparız .Ben de ilk dinlediğimde hiç gülmemiştim..B

güleyım mı aglayayım mı anlamadım

ÜNAL
28.03.2008, 15:19
Temel Fadime'yle tiyatro gişesine gitmiş:

- Pize içi pilet lütfen.

- Leyla ile Mecnun için mi?

- Hayir Fadime'yle penum için.ççççççççç

ÜNAL
28.03.2008, 15:50
TEMEL & KAYNANASI

Temel bir gün kaynanasını kaybeder ve hemen gazeteye ilan verir.ilan aynen şöyledir:
Kaynanamu kaybettum körenlerin insaniyet namına görmemezlikten gelmeleri rica olunur.ççç

.....
13.07.2010, 00:08
Gülelim biraz :)

Mustafa ÖZDEMİR
13.07.2010, 06:54
temel ile dursun.

temel ile dursun tatile giderken 1 otele raslamışlar en üst kattan 1 oda almışlar asönsörle çıkarken dursun temel e bişey söyleye bilirmiyim demiş. temem odaya çıkırca söylersin demiş odaya çıkmışlar temel dursun a söyle bakalım demiş. dursun anahtarı aşağıda unuuttuk demiş.

.....
28.07.2010, 00:54
temel dursun ve idris üniversitede fizik bölümü okuyolarmış. ve o dersin hocası karadenizlileri sevmiyormuş. hoca dursun u kaldırmış söyle bakalım dursun demiş. yolda arabayla gidiyorsun ve hava çok sıcak ne yaparsın demiş. dursun hemen atlamış. camı açardım hocam demiş. hoca: işte o camdan giren rüzgarın hızı kaçtır demiş. tabikide dursun bilememiş 0'ı alıp oturmuş. sıra idris e gelmiş. hoca idris i kaldırmış
idris, arabayla gidiyorsun ve hava çok sıcak ne yaparsın demiş
idris: üstümü çıkarırım hocam demiş. hoca : daha da sıcak ne yaparsın demiş.
idris: camı açarım hocam hoca : işte o camdan giren rüzgarın hızı kaçtır demiş. tabii haliyle idris de bilememiş 0' ı alıp oturmuş yerine
tabi temel hocanın lazlara gıcıklığını biliyor ya anlamış kendisini kaldıracağını.
hoca temel in yanına gelmiş. hoca : söğle bakalım temel, bir arabada gidiyorsun ve hava çok sıcak ne yaparsın demiş.temel: montumu çıkarırım hocam hoca:daha da sıcak oldu;
temel: hırkamı çıkarırım hocam ; hoca : daha da sıcak oldu
temel süğerterirmi çıkarırım
hoca : daha da sıcak
temel kazağımı çıkarırım
hoca: daha da sıcak
temel : sıcaktan kavrulacağımı bilsem yinede o camı açmam demiş :)http://static.ak.fbcdn.net/images/blank.gif

TSezgin61
28.07.2010, 01:06
temel dursun ve idris üniversitede fizik bölümü okuyolarmış. ve o dersin hocası karadenizlileri sevmiyormuş. hoca dursun u kaldırmış söyle bakalım dursun demiş. yolda arabayla gidiyorsun ve hava çok sıcak ne yaparsın demiş. dursun hemen atlamış. camı açardım hocam demiş. hoca: işte o camdan giren rüzgarın hızı kaçtır demiş. tabikide dursun bilememiş 0'ı alıp oturmuş. sıra idris e gelmiş. hoca idris i kaldırmış
idris: camı açarım hocam hoca : işte o camdan giren rüzgarın hızı kaçtır demiş. tabii haliyle idris de bilememiş 0' ı alıp oturmuş yerine
tabi temel hocanın lazlara gıcıklığını biliyor ya anlamış kendisini kaldıracağını.
hoca temel in yanına gelmiş. hoca : söğle bakalım temel, bir arabada gidiyorsun ve hava çok sıcak ne yaparsın demiş.temel: montumu çıkarırım hocam hoca:daha da sıcak oldu;
temel kazağımı çıkarırım
temel : sıcaktan kavrulacağımı bilsem yinede o camı açmam demiş :)http://static.ak.fbcdn.net/images/blank.gif

aksam aksam ne güldüm yaaa....:D

.....
29.07.2010, 00:29
Birgün ormancının biri dalları nehrin üzerine sarkan ağacın dallarını keserken baltasını suya düşürür. "Aman tanrım" diye bağırdığında tanrı hemen bir melek gönderir. Melek;"ne diye bağırıyorsun?" der.Ormancı baltasını suya düşürdüğünü ve yaşamını sürdürebilmek için o baltaya ihtiyacı olduğunu söyler. Melek suya dalar ve elinde bir altın balta ile tekrar belirir."Baltan bu muydu?" diye sorar.Ormancı "hayır" diye cevaplar.Melek suya tekrar dalar ve bu sefer elinde gümüş bir balta ile tekrar belirir ve yine sorar. ''Baltan bu muydu?"
Ormancı yine "hayır" diye cevaplar. Melek suya tekrar dalar ve busefer elinde demir bir balta ile tekrar belirir ve yine sorar.''Baltan bu muydu?" ormancı "evet" der.Ormancının dürüstlüğü tanrının çok hoşuna gider ve meleğe baltaların üçünüde ormancıya vermesini emreder. Ormancı mutlu bir şekilde evine döner. Birzaman sonra ormancı eşiyle birlikte nehir boyunca yürürken karısısuya düşer. Ormancı"Aman tanrım" diye bağırır. Tanrı yine bir melek gönderir. Meleksorar. "Ne diye bağırıyorsun?"Ormancı "karım suya düştü" der. Melek suya dalar ve jennifer lopezile birlikte geri döner. "Senin karın bu mu?" diye sorar.Ormancı "evet" der. Melek sinirlenir."Yalan söylüyorsun.Gerçek bu değil" der. Ormancı "Özür dilerim."der."
Ortada bir yanlış anlaşılma söz konusu. Eğer jennifer lopez için hayırdeseydim bu sefer catherine zeta-jones ile geri dönecektin. Ona da hayırdeseydim karımla dönecektin ve sonunda da tanrım her üçünü de bana verecekti. Ben fakir bir adamım ve üç karımın sorumluluğunu taşıyabilecek durumda değilim. jennifer lopez e evet dememin sebebi budur."Bu hikayeden alınacak ders : Ne zaman bir erkek yalan söylüyorsa bunun iyi ve saygın bir nedeni vardır ve bu başkalarının yararı içindir.Kendimiz için bişey istiyosak ekmek, musaf çarpsın!!

.....
29.07.2010, 00:31
Temel ile Dursun fıkrası olmasada erkeklerin mutlaka okuması gereken bir fıkra.

:D :D :D

Cagdas Topal
29.07.2010, 01:13
temel kazağımı çıkarırım

Bu fıkranın sonunun daha argo bir halde bitmesi gerekmiyormuydu :D

Mustafa ÖZDEMİR
29.07.2010, 07:54
TEMEL İLE DURSUN MAHKEMEDE (http://www.canim.net/fikra/7689-.html)

Temel ile Dursun çay acağı işletiyormuş.Temel patron,Dursun da çırağıymış.Ancak Temel ne derse Dursun hep tersini yaparmış.Artık Temel'in canına tak etmiş.Mahkemegünü gelmiş çatmış.
Hakim Temel 'e sormuş:
-Oglum nedir şikayetin?
Temel:
-Hakim bey,ben Dursun'dan şikayetçiyim,o salağın biridir.
Hakim:
-Tamam,Dursun'un salak olduğunu ispatla,onu cezalandıralım.Temel,Dursun'a:
-Ula Dursun,git bak bakayım, ben dükkanda mıyım?demiş
Dursun koşa koşa gitmiş
Hakim:
-Haklıymışsın Temel.Şurda teefon dururken koşaak gitti salak.

Recep Alkan
29.07.2010, 09:48
Temel'e sormuşlar,

- Karadenizli olmasaydın ne olurdun ?

Temel yanıtlamış,

- Çok mahçup olurdum...

Mustafa ÖZDEMİR
01.08.2010, 11:28
barmen (http://www.gulum.net/fikra/bolumler.php?op=goster&id=1028)
temel bir otele yerleşmiş.ilk gece bara inmiş ve 3 tane içki istemiş.her gece 3 tane içki istiyorumuş.sonunda barmen merak edip neden her gece 3 tane istediğini sormuş.temelde:
''biz 3 kardeş iduk ve üçümüzde farklı ülkelere dağıldik.birbirimizin yerinede içeriz.''demiş.
temel ondan sonraki gece barmenden 2 tane içki istemiş.barmen:
''başınız sağolsun.2 tane istediğinize göre kardeşlerinizden biri öldü.''demiş.
temel ise:
''yok!sadece ben içkiyi bıraktım!''

Harun-61
03.08.2010, 01:35
Temelle Dursun trenle yolculuk yaparken,
bir sığır çiftliğinin önünden hızla geçiyormuş.Temel tahmin etmiş

-Dursun burada tam 397 sığır var...
-Ula Temel nasıl saydın? Vızzz diye geçtuk daa..
-Kolaydur..Ayaklaruni sayıp dörde böleyrummmmmm

Erdinç Dilek
03.08.2010, 10:37
daha önce yazmış olabilirim ama yinede çok beğendiğim fıkrayı yazıyorum:

eveeet Nasrettin Hocamız meşhuur Akşehir gölünün kıyısında oturmuş o bilinne malum iş olan göle yoğurt mayalama işini yapıyormuş, bunu bizim Temel görmüş uzaktan, merak etmiş ne yapıyor diye seslenmiş Hocaya:
-- Hocaaa ne yapaysın ordaa?
Hoca Cevap vermiş:
-göle yoğutr mayalıyorum.
Temel tekrar sormuş:
- Hoca ne edecesın o kadar yoğurdi:)))

ya düşünüyorum gerçekten de Hocanın ya tutarsasına saplanıp kalmışız kimse Hocayada sormayı cesaret edememiş Temel den başka Temel geçmiş gölün maya tutup tutmayacağını o işin gerçek yanıyla uğraşıyor o kadar yoğurtla ne yapılır:))

Emirhan Makul
03.08.2010, 11:13
Bu başlıkta sonucu "Salaklık" ile biten fıkraların hepsi başka fıkralardan çevirme , ismi temel ve dursun olarak değiştirilmiş fıkra furyası malesef bizimde dilimize dolanmış saçma.

TAHSİN 61
03.08.2010, 11:14
Temel bir gün eve gelir Fatime sen ben anam hacca gidiyruk hazırlanun demiş Fadime başlamış çingar çıkarmaya hayatda olmaz benum anamda geleçek, oyle boyle 4 de gidiyler Hacca Kabe etrafında tavaf sırasında Temel'in anası dua ediyor Allahım ben kocami 5 kere aldattım ne olur beni affet , Fadime'nin anası dua ediyor Allahum benda kocamı 6 kere aldattım beni affet. Fadime dua ediyor Allah'ım ben Temelimu 3 kere Aldattım beni affet.. Sıra Temele Gelir Temel Allahum Habu gada Orspyla huzurna gelduğum için beni affet :) :D :D

ufak bir kötü söz söz konusu sorun teşkil ediyor ise silinebilir

cableTS
03.08.2010, 20:29
Temel ormanda ağaç kesiyormuş, o sırada çevreciler de ormanda yürüyüşe çıkmışlar, Temel'i bu vaziyette görünce bir güzel pataklamışlar... Temel üstü başı perişan halde köye dönerken Dursun a rastlamış, Dursun;
-Ula Temel bu ne hal böyle? diye sormuş, Temel de anlatmış;
- Ormanda ağaç keseydum, birden kalabaluk pir grup Doğan'ın yengesini bozmişum diye dövdü peni, halbuki ne Doğan'ı taniyruuum, ne de yengesuni..

bASTURk
03.08.2010, 20:49
Yaşanmış bir olay..

Araba kullanma konusunda tam bir yetenek olan Osman abimiz (nam-ı diğer Hakkinen Osman) öyle ki adam 15 senede stop etmeden arabayı kaldırmayı başarmıştır...

Bir gün yukardan gelen Osman abimiz virajı alamayıp soluğu fındıklığın dibinde bulur ve olay yerinde şöyle bir muhabbet döner:

-Ula Osman oyle bi geliyidi ki yuzlan mı gidiyidi binlan mı(100-1000 km/saat) bilemadum.

-Olur mu ula binlan gitse idi uçardı

-Ula uçtu zaten...:confused:

cableTS
03.08.2010, 20:54
Tabur´a yeni bir komutan gelmis ve askerleri toplayarak baslamis konusmaya: Benim adim Ahmet, soyadim Kırç. Tekrar ediyorum, Kırç. Arada R var. Sakın ola diliniz sürçmesin çok fena yaparim. Askerler dagilmislar ve herkes "Arada R var, arada R var" diye içinden ezbere koyulmus. Komutan ise bu konuda ne kadar hassas olduğunu göstermek için sagda solda gördügü askere soruyormus:
- Sen - Emredin komutanım! - Soyadim ne benim ?! - Kirç komutanim. - Aferin ! İşinin basina !
Komutan böyle böyle hergün bir kaç kere soyadini soruyor ancak kimse sasirmiyormus.
Nihayet bir gün sıra bizim Temele gelmiş.
- Sen ! Soyadim ne benim ?! Temel heyecandan konusamiyor, nutku tutulmus.Yaprak gibi sallanmaya baslamis. Komutan tekrar
- Sana söylüyorum, cevap ver, asabimi bozma !
Hemen arkasindaki arkadasi bakmis temel'in basi belaya girecek hemen fisildamis :
- Arada R var, arada R var.
Temel cevap vermis:
- GÖRT !!!

TAHSİN 61
04.08.2010, 15:31
Tabur´a yeni bir komutan gelmis ve askerleri toplayarak baslamis konusmaya: Benim adim Ahmet, soyadim Kırç. Tekrar ediyorum, Kırç. Arada R var. Sakın ola diliniz sürçmesin çok fena yaparim. Askerler dagilmislar ve herkes "Arada R var, arada R var" diye içinden ezbere koyulmus. Komutan ise bu konuda ne kadar hassas olduğunu göstermek için sagda solda gördügü askere soruyormus:
- Sen - Emredin komutanım! - Soyadim ne benim ?! - Kirç komutanim. - Aferin ! İşinin basina !
Komutan böyle böyle hergün bir kaç kere soyadini soruyor ancak kimse sasirmiyormus.
Nihayet bir gün sıra bizim Temele gelmiş.
- Sen ! Soyadim ne benim ?! Temel heyecandan konusamiyor, nutku tutulmus.Yaprak gibi sallanmaya baslamis. Komutan tekrar
- Sana söylüyorum, cevap ver, asabimi bozma !
Hemen arkasindaki arkadasi bakmis temel'in basi belaya girecek hemen fisildamis :
- Arada R var, arada R var.
Temel cevap vermis:
- GÖRT !!!

:alkış::alkış::alkış::p:D öldüm geberdim oy oyyy :)

hatice_61
04.08.2010, 21:54
çok güzellermiş koptum gülmekten

OKANIZM
05.08.2010, 14:36
Sınıfta öğretmen sormuş:
-Dalda üç kuş var, birini vurdum kaç tane kalır? Çocuk cevaplamış:
-Hiç kalmaz öğretmenim. "Olur mu oğlum" demiş öğretmen, "2 tane kalır." "Olmaz öğretmenim" demiş çocuk,
-"Siz birini vurunca diğerleri aptal değil ya sesten ürküp kaçarlar..." Öğretmen şaşırmış ve
-"Aferin oğlum, cevabın yanlış ama düşünce tarzını beğendim." demiş. Sonra çocuk,
-"Öğretmenim, ben de size bir şey sormak istiyorum:
-Karşıdan üç tane bayan geliyor, üçü de dondurma yiyor, ama biri yalayarak, biri ısırarak, diğeri de emerek yiyor dondurmayı. Sizce bunlardan hangisi evlidir?
-"Öğretmen kızmış ama, cevap veremedi dedirtmemek için belli etmemiş,
-"Emerek yiyen evlidir" demiş. Çocuk,
-"Olur mu öğretmenim ne alakası var, parmağında yüzük olan evlidir ama düşünce tarzınızı beğendim." Demiş

Mustafa ÖZDEMİR
22.08.2010, 21:27
Bizim Karı (http://www.gulum.net/fikra/bolumler.php?op=goster&id=277)
Mahkemede hakim, Temel'e sormus;
- Kiminle evlisin?
- Bizum kariylan!
Hakim sinirlenmis,;
- Kimmis,?
- Bizum kari.

000061
22.08.2010, 21:36
Bizim Karı (http://www.gulum.net/fikra/bolumler.php?op=goster&id=277)
Mahkemede hakim, Temel'e sormus;
- Kiminle evlisin?
- Bizum kariylan!
Hakim sinirlenmis,;
- Kimmis,?
- Bizum kari.

Dayı bu süpermiş :)

Mustafa ÖZDEMİR
22.08.2010, 21:37
Dayı bu süpermiş :)
temelle dursun olurda süper olmazmı...

hatice_61
23.08.2010, 16:57
Temelle Dursun bir gün askere giderler
dağıtım yapılır dağıtım oldukdan sonra
Dursun Ankaraya Temel ise Hendeğe düşerler
izin zamanında Dursun köye döner ve Temelin annesiyle karşılarşır
konuşmaya başlarlar
annesi Dursuna Temelin nereye düştüğünü sorar
Dursunda hemdeğe düştüğünü söyle
anneside ula kaç kere dedum ona önüne bakta gez düşme hendeklereder :))

Armağan Dere
31.08.2010, 20:47
Rus fizikçiler yerin 100 metre altında bakır tel bulduklarını, bunun atalarının bundan 1000 yıl önce...sinde telefon şebekelerinin olduğunu kanıtladığını duyurmuşlar.
Bu olaydan bir hafta sonra Amerikan gazetelerin de ilginç bir manşet:Amerikan bilim adamları yerin 200 metre altında 2000 yıl öncesine ait fiberoptik kablolar bulduklarını, bunun, Amerikan toplumunun Ruslardan 1000 yıl öncesinde gelişmiş dijital haberleşme sistemleri olduğunu söylemişler...
Bir hafta geçmeden Trabzon, Araklı' da yerel Taka gazetesinde yeni bir manşet:Trabzonlu bilim adamlarının yerin 500 metre altına kadar kazdıklarını ve hiçbir şey bulamadıklarını, bunun sebebinin ise
Atalarının 5000 yıl öncesinde kablosuz(wireless) iletişim sistemlerini kullandığının ispatı olduğunu belirtmişlerdir..

:):):)...

Armağan Dere
06.09.2010, 16:47
Bir gün temel in babası ölmüs ve cenazeye almanya dakı abisi gelir..
temel e sorar: babam nasıl öldü?
temel:20. kattan düştü..ordan manavın günesligine dustu ordan 200 m yukarıya zıpladı..
abi: yaaa demek 200m den dustude öldü..
temel: hayır ordanda kasabın guneslıgıne düştü.. ordan catıya..
abi:ya demek catıdan düştü.. vah vah
temel:yok hayır ordan da elektrik tellerine...
abi: öfffff nerde öldü bu söylesene.
temel:baktık düşmüyo biz vurduk..

:):):)

Ali Sırrı
06.09.2010, 19:43
Bir gün temel in babası ölmüs ve cenazeye almanya dakı abisi gelir..
temel e sorar: babam nasıl öldü?
temel:20. kattan düştü..ordan manavın günesligine dustu ordan 200 m yukarıya zıpladı..
abi: yaaa demek 200m den dustude öldü..
temel: hayır ordanda kasabın guneslıgıne düştü.. ordan catıya..
abi:ya demek catıdan düştü.. vah vah
temel:yok hayır ordan da elektrik tellerine...
abi: öfffff nerde öldü bu söylesene.
temel:baktık düşmüyo biz vurduk..

:):):)
Süpermiş :)

Mustafa ÖZDEMİR
06.09.2010, 19:45
Cemal ile Temel askerde beraber nöbet tutarlarken, komutanları bir bakmış
Cemalin elinde bir mektup, okuyor.
- N'apıyorsunuz, demiş.
Temel:
- Sevculumden mektup celdi. Okuma yazma pilmem, Cemal okuyo pağa.
- Peki Cemal'in kulaklarındaki pamuk ne?
Temel:
- Mektubu tuymasin diye....

(javascript:history.back())

Semih Aydın
05.11.2010, 00:16
Bu başlık geride kalmasın, süper fıkralar var. :)

~~~

Bir tane de ben yazayım;

Temel, Dursun ile İdris ortak inşaat yapmışlar. İnşaat bir gün sonra yıkılıyor.
Dursun başlamış ağlamaya: ''Gittu demurum, çeluğum.''
İdris de: ''Gitti kumum, çagilum.'' diye ağlıyormuş.
Temel ise seviniyormuş: ''İyiki çimento gomadık, yoksa o da gidecektu.''

Armağan Dere
21.02.2011, 02:25
Temel'e Allah yürü Ya Kulum demiş arabayı satmış:):)

Temel olimpiyat oyunları 100 metre finalinde doping yapmiş.Anlaşılmasın diye sonuncu olmuş..:):)

Arkadaşı Temel'e seslenmiş geç bak bakalım arabanın sinyalleri çalişiyor mu, demiş.
Temel aşağı inip bağırmaya başlamiş: -Yanayi, -Yanmayi, -Yanayi, -Yanmayi...

Temele sormuşlar. En çok hangi nefesleri seversin.
Temelde cevap vermiş.
Sigaramın ilk nefesi ile, kaynanamın son nefesi:)

Temel birgün doktora gitmiş,demişki;
-Doktor bey parmağımı karnıma basyırıyorum acıyor ,omuzuma bastırıyorum acıyor,kalbime bastırıyorum acıyor kafama bastırıyorum acıyor ,kafama bastırıyorum acıyor ..
Doktor çok şaşırmış ...Temele yapılabilecek tüm tahlilleri yapmış ama birşey çıkmamış .En sonunda temelin parmağının kırık olduğu anlaşılmış:):)

Temel bir gün İstanbul'da gezerken 61 plakalı bir araba görür. Ve arabanın lastiğini bıcakla patladır. Sonra da karşısına geçip oturur. Yoldan geçen biri:
-Kardeşim lastiği niye patlattın? Diye sorunca, Temel:
-Dur ula, memleket havasi aliyrum:):):)

Yaşar
21.02.2011, 02:32
KIRÇhttp://www.trabzonsporfan.com/forum/images/smilies/smiley.gif) (http://www.facebook.com/album.php?aid=259895&id=326172945880)
Tabura yeni bir komutan gelmiş ve askerleri toplayarak bir
konuşma yapacağını bel...irtmiş. Bütün askerler toplanmışlar ve komutan
başlamış konuşmaya :
-- Bugün tanışmak için sizleri buraya topladım. Benim adım
Ahmet, soyadım Kırç. Tekrar ediyorum, Kırç. Arada R var. Sakın ola
diliniz sürçmesin çok fena yaparım. Herkes iyice ezberlesin hata
istemem ! Askerler dağılmışlar ve herkes "Arada R var, arada R var"
diye içinden ezbere koyulmuş. Komutan ise bu konuda ne kadar hassas
olduğunu göstermek için sağda solda gördüğü askere soruyormuş :
-- Sen
-- Emredin komutanım!
-- Soyadım ne benim ?!
-- Kırç komutanım.
-- Aferin ! İşinin başına !
Komutan böyle böyle hergün bir kaç kere soyadını soruyor ancak
kimse şaşırmıyormuş. Temel ise bu konuda çok sancılıymış. Ya bir gün
piyango kendisine çıkarsa ve şaşırırsa diye daralıp dururmuş. Nihayet
bir gün tören esnasında komutan aniden arkasına dönmüş ve Temel'i işaret
ederek -- Sen ! Soyadım ne benim ?! demiş.
Temel heyecandan konuşamıyor, nutku tutulmuş. Yaprak gibi sallanmaya başlamış.
Komutan gayet sinirli :
-- Sana söylüyorum, cevap ver, asabımı bozma !
Hemen arkasındaki arkadaşı bakmış Temel'in başı belaya girecek
hemen fısıldamış :
-- Arada R var, arada R var...
Bunun üzerine Temel rahatlamış ve cevap vermiş :
-- Gört !!!

Yaşar
21.02.2011, 02:42
Amerika'da zencinin biri, pasaportunu kaybetmiş. Aksilik bu ya, o gün de
Türkiye'ye uçacakmis. Kara kara düşünürken yolda bir pasaport bulmasın mı!

Hemen almış yerden,
bir bakmış ki Leanardo Di Caprio'nun pasaportu. "Ne olursa olsun," demiş ve
şansını denemeye karar vermis. Çıkarmış Leonardo'nun fotoğrafını, kendi
fotoğrafını yapıştırmış. Uçmuş Türkiye'ye. Atatürk Havalimanı'nda görevli
gümrük memuru Temel'in Karşısına
geçmiş.
Temel, almis pasaportu; adamin ismine bakmış:
"Leonardo Di Caprio"; fotoğrafa bakmış ; bir zenci adama bakmış; aynı
zenci.
Birkaç şaşkın bakıştan sonra öbür masaya seslenmiş: "Ula Cemal, bu Titanik batmış mıydı, yanmış mıydı?

Mustafa ÖZDEMİR
21.02.2011, 10:03
dar oda (http://www.gulum.net/fikra/bolumler.php?op=goster&id=738)
temel bir otele girer ve bana bir oda der çokça para verir..görevli bavulu alır.asansöre binerler

temel

bu kadar paraya bu küçük yerimi veriyorsunuz.

görevli

efendim burası asansör der.

Faik Yılmaz
21.02.2011, 11:46
Temel bir gün kız arkadaşına akşama bize gel evde kimse olmayacak demiş....

Kız eve gelmiş kapıyı defalarca çalmış...... Kimse açmamış kapıyı çünkü evde gerçekten kimse yokmuş...... :)

Armağan Dere
21.02.2011, 13:54
KIRÇhttp://www.trabzonsporfan.com/forum/images/smilies/smiley.gif) (http://www.facebook.com/album.php?aid=259895&id=326172945880)
başlamış konuşmaya :
-- Sen
-- Emredin komutanım!
-- Soyadım ne benim ?!
-- Kırç komutanım.
Komutan gayet sinirli :
hemen fısıldamış :
-- Gört !!!

Bu çok iyiydi ya:):)

Turgay Atalay
21.02.2011, 14:46
başlamış konuşmaya :
-- Sen
-- Emredin komutanım!
-- Soyadım ne benim ?!
-- Kırç komutanım.
Komutan gayet sinirli :
hemen fısıldamış :
-- Gört !!!
Oy anam mahfolduk gülmekten:D Çok güzel

Turgay Atalay
21.02.2011, 14:54
Temel Dursun fıkrası değil ama Nasreddin Hocanın da onlardan altta kalır yanı yok hani.

Nasrettin hoca pazarda dalgın yürüyormuş. Etrafındaki esnafları seyrederken, aniden ensesine bir tokat gelmiş. Hoca tökezlemiş bir kaç adım sendelemiş neyse toparlanıp sinirli bir şekilde arkasını dönmüş.

Bir bakmış ki hocanın 2 katı hayvan gibi bir adam. Hoca durmuş bir yutkunmuş önce,sonra:
- bana senmi vurdun? demiş adama.
Adam: - ben vurdum lan ne olacak demiş.
Hoca: - sakadan mı vurdun ciddiden mi? demiş
Adam: - ciddi vurdum napacan?!
Hoca: - Aman aman, öyle olsun... Cunku şakadan hiç hoşlanmam da ...

Süleyman Baykan
21.02.2011, 17:20
Arkadaşlar elinize sağlık sayenizde moralim yerine geldi :D

Mehmet Ç.
21.02.2011, 17:33
Temel ile Dursun Istanbul'a gitmis

Beraber Berber'e tras olmaya gitmisler

Sira gelene kadar Dursun baslamis Karadenizlileri övmeye. Biz söyleyiz böyleyiz derken, agzindan kacirmis, "Biz Karadenizliler Tirasi bile sabunsuz yapariz diye"

Dursun oturmus. Berber sormus. Karadenizlimisin diye. Dursun evet diyince, Berber dayamis tiras bicagini.

Dursun yaralar icinde kalkmis. Sira gelmis Temel'e.

Berber sormus, herhalde sende Karadenizlisin diye, Temel

"Yok ben anatarafi Istanbulluyum" :D