PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Teknik Direktör Adayınız Kimdir? Neden?

Sayfa : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

KUTADGU
12.04.2007, 20:22
fazla mı oldum bilmiyorum lakin
teşhis konuluyorsa tedavi için ilacın ne olduğu da bilinmeli...

bu başlığın amacı basiretsiz yönetimi üste çıkarmak değildir.
Onlarında görevi bırakması ve istifa etmesi arzusundayım...

gönül bu ya...
yeni güçlü, basiretli ve futbolu bilen bir yönetime belki de katkımız olur..

tek isteğim
oy verdiğiniz hoca adayınızın, niye burada olması gerektiğini açıklamanızdır.

hayde birazda
öngörü, teknik, kariyer ve beklenti konuşsun..

Mehmet Fatih Yavuz
12.04.2007, 20:25
ilk sırada tabii ki van gaal var.. sonrası pekerman...
sebep açıklamaya gerek dahi görmüyorum... biraz takip eden sebeplerini bilir..

tabii illada türk olacaksa ifrit olduğum ersundan başkasının kaldıracağına da inanmıyorum..
ünal hami gibi projeler çok uzun süreli projeler..

KUTADGU
12.04.2007, 20:27
Van Gaal'de vardı aklımda lakin kontrat bilgisi nedeniyle listeye dahil etmedim.

Salih61
12.04.2007, 20:28
Benim hoca adayım hiç olmuycak ama luis Van Gaal dir nedeni futbolu çok iyi bilen antremanları fizik,Kondisyon ve Teknik üzerine kurulu rakibe göre taktik üreten elindekilerle en iyisini başarabilen bir antrenör olmasıdır...

MarceloTS
12.04.2007, 20:29
louis van gaal veya Jurgen Klinsmann yerlilerden hayır gelmez

coolank
12.04.2007, 20:29
van gaal ı kongre sonrası dönemde yönetici olan 2 3 kişiye söyledik.. dogru dediler ama sonra duyduk ki kim oldugunu bilmiyorlarmış .)))) van gaal treni bence kaçtı ...trabzona 1. sınıf hoca getirmek çok kolay degil ...bunu gözardı etmemek lazım ... belki lucescu gelir o da çok zor ...ama gelirse bence iyi olur .. yabancı tercihi biraz zor gibi .. benim adayım ersun yanal .. açıkcası gelmesini isterim ..en azından korkak değil MANTALİTESİ hucum futbolu ... işini sahip çıkan ciddi ve kavga etmek için ortam kollamayan biri ..

LÜTFEN BU BAŞLIK İÇİN BİR ANKET DÜZENLENMESİN ...

melih61
12.04.2007, 20:30
ünal hami ikilisi bence ideal stadın açılışşına kadar takım otursun sonra stad la beraber uçarız bence öze dönüş en iyi proje ?

Erkut Ay
allah aşkına bu ersun yenal gelcekse ziyayı niye gönderiyonuz bu nasıl mantık ondan sonra biz çok nara atarız burda ersun yenal sanıyormusunuzki bu saatten sonra başarı verir hikaye bunlar

coolank
arkadaşlar van gaal sözleşmesini uzattı ....

ilhan
12.04.2007, 20:32
Yabancı : Lucescu ..
Yerli : Ünal..

Aklıma gelen nedenler ; Türk futbolunu tanıyorlar. Türk takımları hakkında bilgileri var.

melih61
12.04.2007, 20:32
abi bize yabancı yaramıo anlayamadınız mı ünal hami en iyisi?

coolank
12.04.2007, 20:34
arkadaşım bana ziya ile ersunun ortak yanlarını söylermisin ? gerçekten merak ettim ...

allah aşkına bu ersun yenal gelcekse ziyayı niye gönderiyonuz bu nasıl mantık ondan sonra biz çok nara atarız burda ersun yenal sanıyormusunuzki bu saatten sonra başarı verir hikaye bunlar

Erdem Keser
yabancı luis van gaal
yerli ünal karaman

Şuayip Aydın
trabzonspor'u tek bir hoca lazım oda unal karaman neden derseniz daha bugune kadar milli paf takımda yenilgisi yok ve işi cok iyi biliyo efsane kadronun buyuk kaptanı ondan başka yalannnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

Egemen
yerli adayım yok.. hiçbirisi bu yükün altına girip kaldırabilecek kapasitede değil. ki olsalar bile kaldırtmayacak medya ve camiaya sahibiz..

yabancılardan gönlümden gecense rafa benitez :D:D:D bildigin hayal yani :D
eger listedekiler getirilebilirlikleri yüksek olanlarsa Le Gueni tercih ederim :D

Erkut Ay
12.04.2007, 20:35
bence hami bu kulüp ün en iyi yerine layık belki hoca belki yönetim trabzonspora yürekten bi kazanç vereceğine eminim ziya neyse ersun da o aynı adamlar başarı beklemek hata olur

Mehmet Fatih Yavuz
abi bize yabancı yaramıo anlayamadınız mı ünal hami en iyisi?

adam gibi yabancı getirdin de yaramadı mı???

breams gibi hoca gibi hoca getirirsin takımdan ayrıldıktan sonra dahi sana faydası dokunur...

ünal - hami ikilisine ilk etapta evet demememin sebebi .. bu gibi kulüp tecrübesi olmayan insanları bu kadar karışık takımın başına getirirseniz ikisi de harcanır...
biraz derli toplu bi takım olsaydık ünal konusunda özelllikle hiç tereddüt etmezdim...

Tufan_61
berlusconi

coolank
12.04.2007, 20:36
Ünal için erken ve şu var ki hiç takım tecrübesi yok bunu gözardı etmemek lazım ...milli takım ile kulup takımı aynı şeyler değil ..

Şuayip Aydın
12.04.2007, 20:37
yabancı olarakta arcil ve shota gelsin derim başkası yalan bize trabzon usagı lazım diger hoclar yalan bide urbeam breams olabilir

zugaşi koçi
12.04.2007, 20:37
Benim adayım ÜNAL KARAMAN arkadaşlar. Çünkü o birkere takımımıza mal olmuş ismi TRABZONSPOR la özdeşleşmiş bir şahsiyettir.

Kendisi hem karizmatik hemde liderlik vasfı olan bir insandır, şu adayların arasında ondan başkasını düşünmek bile istemiyorum.

KUTADGU
12.04.2007, 20:39
Benim hoca olarak ilk adayım Hector Cuper

çok defansif bir adam gibi gözüksede
defansın sadece defans adamlarıyla olmadığını bize çokca gösterdi.

hector Cuper deyince aklıma

dengeli sağlam defans
akıllı hücum
dengeli oyun
kariyerin ağababası

gelmekte.
Nacizane....

Mehmet Fatih Yavuz
12.04.2007, 20:39
le guen de olur ,pekerman da, hector cuper de...:)
kime oy vereceğimi şaşırdım...:)

furkan_61
12.04.2007, 20:40
Benim adayım ÜNAL KARAMAN arkadaşlar. Çünkü o birkere takımımıza mal olmuş ismi TRABZONSPOR la özdeşleşmiş bir şahsiyettir.

Kendisi hem karizmatik hemde liderlik vasfı olan bir insandır, şu adayların arasında ondan başkasını düşünmek bile istemiyorum.
EVET KARDEŞ TRABZONSPORUN EN DELIKANLI VE EN TERBIYELI OYUNCUSUYDU ADAM GIBI ADAMDI ANCAK BENIM TERCIHIM AYKUT KOCAMANDIR

coolank
12.04.2007, 20:42
arkadaşlar isimler çok şık ama bir de şunu düşünseniz .......bu ismi geçen hocaları trabzona nasıl getireceksiniz .. her şey para değil .. üstelik trabzon yönetimi bir hocaya yılda 3. 000.000 euro vermez ... o hocalar da 1.000.000 euro gelmez ...

furkan_61
12.04.2007, 20:43
Ya Da Dedemİ Getİrelİm Valla O Daha İyİ Yapacagindan Emİnİm HİÇ Olmazsa Deneyelİm

Mehmet Fatih Yavuz
12.04.2007, 20:44
hector cuper in sene başı çok yüksek meblağlar istediğini duymuştum... lakin resmi bilgi değil sonuçta.. gene bu forumdaki yönetime yakın abilerimizin verdiği bilgilerden......

zugaşi koçi
12.04.2007, 20:45
EVET KARDEŞ TRABZONSPORUN EN DELIKANLI VE EN TERBIYELI OYUNCUSUYDU ADAM GIBI ADAMDI ANCAK BENIM TERCIHIM AYKUT KOCAMANDIR

Aykut kocaman belki iyi bir teknik direktör olabilir , kişilik olarakta takdir ettiğim bir insandır ama camiamızın onu kabullenebileceğini sanmıyorum.

Erkut Ay
12.04.2007, 20:46
yönetim de bu adayları görüp değerlendirecek bir beyin göremiyorum

gurkankyildiz
12.04.2007, 20:46
ersun yanal gelsin en azından içerde dışarda saldırıyo.Hücum oynuyor hücum.Bilmem anlatabildim mi Ziya hayranları

zugaşi koçi
12.04.2007, 20:51
İsmi geçen yabancı teknikdirektörleri hem takımımıza getirmek zor , hemde getirsek bile verim alacağımızı sanmıyorum.

Not : Adaylar arasındaki Abdullah Avcıda kim oluyor bilen varsa bi zahmet söylesin.

Emre B.
12.04.2007, 20:56
İsmi geçen yabancı teknikdirektörleri hem takımımıza getirmek zor , hemde getirsek bile verim alacağımızı sanmıyorum.

Not : Adaylar arasındaki Abdullah Avcıda kim oluyor bilen varsa bi zahmet söylesin.

İstanbul Büyükşehir Belediyespor'un teknik direktörü.Daha önce U-17 milli takımında görev yaptı.

irfanb
Hami nin gelmesini ben de cani gönülden arzu ederim ama yillarini Trabzonspora veren bir insana jübile yapmayi bile cok gören yönetim onu hic Teknik Direktör olarak getirirmi. ?

Hami olmazsa Ünal olsun bence.

Can basten
Kim getirecek Van Gaal'i, Cuper'i acaba?

Nuri Albayrak mı?:D:D:D

Can

ben abdullah avcıyı ilk defa duydum

Egemen
12.04.2007, 20:57
haminin teknik direktör olarak başarılı olabilecegini sanmıyorum. tamam çok seviyoruz kendisini ama futbolculuk başka teknik direktörlük çok başka

WERTHeR
12.04.2007, 20:58
Le Guen i tek geçerim nedeni ise geçmişte yaptıklarıdır...

Egemen
ben abdullah avcıyı ilk defa duydum

u17 milli takımını avrupa şampiyonu yaptı sanırım yapmadıysa final oynattı die biliyorum..

zugaşi koçi
İstanbul Büyükşehir Belediyespor'un teknik direktörü.Daha önce U-17 milli takımında görev yaptı.

İyi hiç olmzsa ziya dan iyidir diye düşünüyorum.

gerçekefsane
Ersun Yanal teknik direktör
Abdullah Avcı yardımcı antrenör

irfanb
12.04.2007, 20:59
Bülent Korkmaz da olabilir ....
Ziya dan cesur oynatir takimi en azindan.

AYYILDIZ
12.04.2007, 21:00
Ersun yanal tercihimdir cunku bu yabanci hocalarin olmasini isterim ama gelmezler.Ersun hoca genclerbirliginde yaptiklari ortada eger sampiyonluk yukunu kaldirabilecek takimda olsaydi kesin sampiyon olurdu.Uefadada basarisi ortada.

Can basten
12.04.2007, 21:00
Bülent Korkmaz da olabilir ....
Ziya dan cesur oynatir takimi en azindan.

Yok yok Aykut Kocaman gelsin...

Nasıl koymuştu ama...

oskanonur
12.04.2007, 21:04
Oncelikle teknik heyet degisikligini yapabilecek bir yonetim gelmeli, daha sonra da bu yonetimin listedeki adaylardan birini takimin basina getirebilecek kapasitede olmali.
Butun bunlar saglandiktan sonra Trabzon sehrinin dinamiklerini bilen, Turk futbolunu taniyan, genc ve cesur bir teknik adam olmali. Listedeki yabancilarin gelmesi cok zor, yerli olarak da Unal ve Hami birlikte gelmeli bu takimin basina.

Tufan_61
12.04.2007, 21:05
bunlarin hicbiri bize dayanmaz :D

Kasım Hilal
Listedekiler içinde benim kanımı kaynatan iki kişiden bir Ünal Karaman..
Oyunu yönlendirebilecek bir düşünce yapısın asahip.
Kişilikli ve ilkeli bir kişiliği var (bir teknik direktör kesinlikle kişilik ve ilke sahibi olmaslı).
Ayrıca biraz da duygularım ona kayıyor çünkü bu adamı çok seviyorum.
Takımdan haksız bir iekilde Ankaragücü'ne gönderilmesini sindirememiştim zaten.
Daha bize verecek çok şeyi var.
Fakat muhakkak bir bocalama dönemi olacaktır Ünal Hoca'nın.
Ona sabır gösterilmeli.
Ziya Doğan'a verilen süre'nin yarısı ona verilse yeter!

atabaş
arkadaşlar isimler çok şık ama bir de şunu düşünseniz .......bu ismi geçen hocaları trabzona nasıl getireceksiniz .. her şey para değil .. üstelik trabzon yönetimi bir hocaya yılda 3. 000.000 euro vermez ... o hocalar da 1.000.000 euro gelmez ...

haklısın ayrıca futbolcu dıye keceli yi önüne sürersen tam olur

Şuayip Aydın
12.04.2007, 21:08
bunlarin hicbiri bize dayanmaz :D
peki abi kim gelecek takımın başina onu soyle abi

Murat Aydın
12.04.2007, 21:10
arkadaşlar babamın sözlerini yazmak istiyorum kendisi trabzon lisesi futbol takımını dünya şampiyonu yapan teknik adamdır yorumu aynen şöyledir sizlerle paylaşmak istedi...
tartışılmayacak çok kaliteli bir yabancı hoca(italyan hoca tercihimdir)eğer olmazasa yerli hocalardan tek bir isim ertuğrul sağlam (5 yıllık mukavele yapmak şartıyla) hepinize teşekkürler sevgiler saygılar

AHMET AYDIN

Bartuğ13
12.04.2007, 21:11
takıma pozitif futbol oynatabilecek.en önemlisi futbol oynatabilecek bitr teknik adamın gelmesien önemli ihtiyaçtır.elindeki kadroyu kullanmayı bilen ve komplkeksleri olmayan bir teknik adam olmalı.

ben oy vermedim ama ersun yanal veya ünal karaman bnim adaylarım.trabzonsporu çok sevmesi ve geçmişte yaptıklarıyla taraftarın gönlündeki kredisi dolayısıyla inal karaman olabilir.acaba versem mi oyumu?Hade vereyim bari

Egemen
12.04.2007, 21:14
arkadaşlar babamın sözlerini yazmak istiyorum kendisi trabzon lisesi futbol takımını dünya şampiyonu yapan teknik adamdır yorumu aynen şöyledir sizlerle paylaşmak istedi...
tartışılmayacak çok kaliteli bir yabancı hoca(italyan hoca tercihimdir)eğer olmazasa yerli hocalardan tek bir isim ertuğrul sağlam (5 yıllık mukavele yapmak şartıyla) hepinize teşekkürler sevgiler saygılar

AHMET AYDIN

muratım babana bi sorum olacak dünya şampiyonu olmuş takımdaki oyuncuların kaçı TRABZONSPORa kazandırıldı?? geleceğimiz dediğimiz uşakları neden kazanamıyor bu kulüp???

Tufan_61
12.04.2007, 21:19
peki abi kim gelecek takımın başina onu soyle abibu senki futboldan sonra dusunemiyorum bile ama yabanci bi teknik direktör olabilir tabi alip ilk iki hafta yenilipde gönderirsek hep böyle teknik direktor arariz alkacagimiz teknir direktörun kariyeri olmasi lazim birde sabir lazim ama lazaroni gibi degil

Murat Aydın
12.04.2007, 21:19
muratım babana bi sorum olacak dünya şampiyonu olmuş takımdaki oyuncuların kaçı TRABZONSPORa kazandırıldı?? geleceğimiz dediğimiz uşakları neden kazanamıyor bu kulüp???

onu trabzonspor alt yapısına sormalı

coolank
12.04.2007, 21:21
Ünalı futbolcu iken çok severdim gene de severim ...ne kadar başarılı onu bilemiyorum milli takımda ...ama şu bir gerçek milli takım hocalıgı ile takım hocalıgı farklı .. bence biraz daha vakti var ...sezon başı eger olmuş olsaydı lucescu-ünal olacaktı ...sonra ünal alacaktı takımı hesap oydu ...ama şimdi tek adam ünal nasıl olur pek bilemedim .. biraz erken gibi ... takım çalıştırmak çok farklı milli takıma benzemiyor .. ama başarılı bir hoca olacagına inancım tam ...

ısrarla ERSUN YANAL diyorum ...

Emorfo
12.04.2007, 21:21
Ünal Karaman için erken bu taraftar bir kaç mağlubiyette onu da yer. Bir kaç sene sonra Ünal olabilir.

Egemen
12.04.2007, 21:22
onu trabzonspor alt yapısına sormalı

haklısın :S:S:S

coolank
12.04.2007, 21:23
anket belli oldu :))) ünal karaman 1 olur ersun yanal 2 olur ... neyse bari ünal gene çok kişiden iyidir ...şimdikini zaten ben hoca diye saymadıgım için boş olan t.d. makamı dolmuş olur ...

coolank
12.04.2007, 21:23
Emorfo

Yer: ceza alanından

--------------------------------------------------------------------------------

Ünal Karaman için erken bu taraftar bir kaç mağlubiyette onu da yer. Bir kaç sene sonra Ünal olabilir.

:alkış: :alkış: :alkış: :alkış: :alkış:

zugaşi koçi
12.04.2007, 21:24
Ersun yanal ın ne takımımızla nede kentimizle uyumlu bir teknik adam olduğunu sanmıyorum.

hüseyin toraman
12.04.2007, 21:26
Yeni Teknik Direktörümüzün TÜRK olmasından yanayım ünal-hami-abdullah tecrübesizler TRABZONSPOR u kaldıramazlar yazık olur kendilerine
ersun yenal ı hiç düşünmem yağmurdan kaçarken doluya tutulmak olur

eniyisi ŞENOL GÜNEŞ oda gelmez ZİYA DOĞANDAN başka aday göremiyorum

Egemen
12.04.2007, 21:27
Yeni Teknik Direktörümüzün TÜRK olmasından yanayım ünal-hami-abdullah tecrübesizler TRABZONSPOR u kaldıramazlar yazık olur kendilerine
ersun yenal ı hiç düşünmem yağmurdan kaçarken doluya tutulmak olur

eniyisi ŞENOL GÜNEŞ oda gelmez ZİYA DOĞANDAN başka aday göremiyorum

abi aday ararsan erutgrul, aykut ziyadan daha iyiler

Mehmet Fatih Yavuz
12.04.2007, 21:28
burada genelde olması muhtemel isimler işaretleniyor..:)
şu anketi görse bi basın grubu, trabzon taraftarı yabancı hoca istemiyor diye yapıştırır sayfaya.....
oy vermedim hala bu yüzden..:)

coolank
12.04.2007, 21:28
ben ısrarla takımla uyumlu olacagını düşünüyorum birkaç transfer ile ... şöle düşünmek lazım takım çoşkulu hucum futbolu oynarsa taraftar o takıma korkunç bir güç verir yenilse dahi alkışlar takımı .. yeter ki takım hucum futbolunu ii oynasın korkmasın ...çoşkulu olsun .. bizim taraftarımız bunu çok ister ...kişilik kısmına yorum yaptım bir kaç kez .. gene yazmak istemedim .. ama zekidir ersun yanal nerede neyi nasıl konuşacagını ii bilir .. sinirleri de zannedilenein aksine saglamdır .. idmanda gerçekten çalıştırır ...transferde hata yapma oranı düşüktür ... biraz bildiğim için söylüyorum bunları ... ve gerçekten taktisyendir ...

Murat Hızal
12.04.2007, 21:30
Ben de Ertuğrul Sağlam'ı çok beğeniyorum düşünülebilir.

Egemen
12.04.2007, 21:31
burada genelde olması muhtemel isimler işaretleniyor..:)
şu anketi görse bi basın grubu, trabzon taraftarı yabancı hoca istemiyor diye yapıştırır sayfaya.....
oy vermedim hala bu yüzden..:)

abi at yabancılardan birine :D:D Le guene attım bende zati :D

hüseyin toraman
12.04.2007, 21:33
abi aday ararsan erutgrul, aykut ziyadan daha iyiler

onların hiç büyük takım tecrübesi yok 2-3 haftada TRABZON dan kaçarlar

ben ziya doğanla devam edilmesinden yanayım

My
12.04.2007, 21:36
Pekerman ve LeGuen :)

Pekerman yetiştirdiği genç futbolcular ve oynattığı pozitif futbolla anılır. Yanlış hatırlamıyorsam gençler şampiyonluğu var 2 yada 3 defa. Tam bizlik yani :)

Le Guen bombadır ama onu bize getirmek imkansız.

Bu listede bana en iyi gözüken Pekerman.

Tabii bize güzel gözükmesi hatta ayın ondördü gibi görünmesi önemli değil. Yönetim ne düşünüyor. Sanırım gelecek senenin planlarını Ziya DOĞAN'la kafa kafaya vermişler bizlere nasıl daha fazla işkence çektirebilirler, nasıl toplu cinnet geçirttirebilirler bunun hesabındalar.

Şuayip Aydın
12.04.2007, 21:40
http://img115.imageshack.us/img115/1961/hamimandiralisdy0.jpg (http://imageshack.us)
hami mandıralı
http://img163.imageshack.us/img163/8742/89977917we7.jpg (http://imageshack.us)
Paul Le Guen
http://img163.imageshack.us/img163/2140/60115381ed2.jpg (http://imageshack.us)
unal karaman
http://img163.imageshack.us/img163/3839/76842095uu7.jpg (http://imageshack.us)
ersun yanal
http://img469.imageshack.us/img469/3567/32go3.jpg (http://imageshack.us)
abdullah avcı
http://img115.imageshack.us/img115/3570/35ic2.jpg (http://imageshack.us)
Hector Cuper
http://img115.imageshack.us/img115/1871/66ej3.jpg (http://imageshack.us)
Jose Pekerman
http://img163.imageshack.us/img163/2432/555np4.jpg (http://imageshack.us)
Jacques Santini

evet arkadaslar hoca tanıyosanız benlar resimleri...... resmin altındaki yukarıdakinin ismi oluyo....

Egemen
12.04.2007, 21:41
suayip gönlünden pekerman geciyo sanırım :D:D:D

en büyük resim onunki :D:D

Şuayip Aydın
12.04.2007, 21:43
suayip gönlünden pekerman geciyo sanırım :D:D:D

en büyük resim onunki :D:D
yok beyaaa kucuk resmini aldım zanediyodum ama buyukmsumus degiştiremmi....

oguzkoc
12.04.2007, 21:47
ersun yanal diyenler inanamıyorum size.. 4 örnek takım var hala mı ersun yanal ya.
1)ankaragücü haftalarca lider devam etti ligi 5.bitirdi
2)gençlerbilirği şampiyonluğa bile adaydı ligi 4.bitirdi
3)vestel manisa şampiyon olcak dendi küme düşüyor
4)Türkiye, yorum bile yapmıyorum

ersun yanal, çok iyi başlayıp sonra herşeyden sıkılan adam; ersun yanal takımında kendisinden daha önde bir ismin olmasına izin vermeyecek adam...

Adaylarım
1)hector cuper
2)Le guen
3)Pekerman
4)Santini
5)Ünal karaman
6)Abdullah Avcı
7)Hami Mandıralı
8)Ersun Yanal

oyumu pekermana verdim çünkü bize gelebilecek tek yabancı isim o. diğerleri imkansız...

antagonist
12.04.2007, 21:49

Ben de böyle düşünüyorum.O yüzden mümkünse bir yabancı hoca,olmazsa Ertuğrul Sağlam bizim için uygundur.

Cafer KILIÇSOY
12.04.2007, 21:52
Samet Aybaba diyorum ben

ts@dc
12.04.2007, 21:56
bu yonetim ve oyuncularin 4'te 3'u gitmedikce kim gelirse gelsin... ben boyle bir yonetim gormedim. Yazik. yeni bir sezon yaklasiyor; yeni bir sezon baslamadan bitiyor.

Kayseri'ye elenirsek ZD'yi gonderirler. Kendileri gitmezler. Idareten bir hoca bulurlar. Lemi'yi Brezilya'ya gonderirler. 3 ay 80 tane oyuncuyla gorusup kimseyi alamazlar. Avrupa'dan 5. sinif, kasetten izleyerek adam alirlar son gun. Bonservis dussun diye bekleye bekleye. Hep ayni hikaye.

Takimin en iyi iki adami, Gokdeniz ve Huseyin de bir yolunu bulup kacarlarsa buradan, o zaman super olur(!).

Benim adayim mi? Gordon Milne. Yok Veselinovic. Belki Daum. Yok Lucescu. Ne kadar Istanbul eskis varsa toplayin sayin yonetim.

Bu takima daha ne yapabilirsiniz ki diye... artik korkmuyordum ama, her hafta sorunun buyudugu apacik ortada.

Şuayip Aydın
12.04.2007, 21:57
Ben de böyle düşünüyorum.O yüzden mümkünse bir yabancı hoca,olmazsa Ertuğrul Sağlam bizim için uygundur.
ayne katılıyom hem bu sene sonu sozleşmeside bitiyooooo trabzon usagıdır namazın da niyazında bi inasan kendisi turkiyedi lig takım larında en cok beyendigim bir teknik adam

ts@dc
12.04.2007, 21:58
Samet Aybaba diyorum ben

yonetim ve takimin 3/4'u gidecekse ben de Aybaba diyorum.

cIlgInIm
12.04.2007, 22:00
halilhodzic

Turan Bebek
12.04.2007, 22:00
Ben Ziya Doğan gelmeden önce de Giray Bulak gelsin istemiştim. Bu isteğimi yineliyorum. Şu anda Giray, Vestel'i çalıştırıyor...gelmesi biraz zor olur. Onun için Ersun Yanal'ın gelmesinden yanayım. Ersun Yanal, hücum futbolunu seven, cesur futbol oynatan, bizim karakterimize uygun bir hoca.

Bahtiyar
12.04.2007, 22:01

evet bende hala ankete oy vermedim ama o sayılan yabancı hocaların bize geleceğini pek sanmıyorum. yerlilerdende birden başarı isteniyorsa Ersun yanal.

ama istikrar sağlarız ne olursa olsun deniyorsa Ertuğrul Sağlam. açıkçası ankette onun ismini görmeyince şaşırdım. büyük takım tecrübesi yok ama onlardan önce biz alsak fena mı olur hem onların eskilerini istemiyoruz hemde tecrübesiz diyoruz illaki onları mı çalıştırması lazım. benim adayım efendiliği ve dürüstlüğü aynı zamanda başarısı ile Ertuğrul Sağlamdır. tek geçerim.
ERTUĞRUL SAĞLAM

Kasım Hilal
12.04.2007, 22:02
halilhodzic

BU takıma bellki de tek ihanetim Halilahodziç'İ zamanında anlayamamış olmamdır.
Hatta taraftarımızın çoğu bu hataya düşmüştür.
Hakikaten kaliteli adam imiş, gidince anladık.
Şimdi ise halimize feryat eder olduk.

Egemen
12.04.2007, 22:04

zamanında çok söyledik.. şu adamı göndertmeyin diye ahh ahhh daha kariyerlisi TRABZONSPOR'a bi daha gelmez..

ts@dc
12.04.2007, 22:06

Dogruyu soyleyince kovuyorlar adami iste.

O yuzden ZD de hep iyi oynadik... ikinci macta aliriz vs diyip duruyor.

gerçekefsane
12.04.2007, 22:07
ersun yanal diyenler inanamıyorum size.. 4 örnek takım var hala mı ersun yanal ya.
1)ankaragücü haftalarca lider devam etti ligi 5.bitirdi
2)gençlerbilirği şampiyonluğa bile adaydı ligi 4.bitirdi
3)vestel manisa şampiyon olcak dendi küme düşüyor
4)Türkiye, yorum bile yapmıyorum

1) Ankaragücündeyken Ersun Yanal Fenerbahçe'ye gidecek haberleri çıkınca düşüş başladı sonra gençlerbirliğine gitti
2) Gençlerbirliğindeyken Ersun Yanal Fenerbahçeye gidecek haberleri çıkınca düşüş başladı sonra Milli takıma gitti.
3) V. Manisadayken Ersun Yanal Fenerbahçe, Galatasaraya gidecek haberleri çıkınca düşüş başladı

Kasım Hilal
12.04.2007, 22:07
O yuzden ZD de hep iyi oynadik... ikinci macta aliriz vs diyip duruyor.

Bu sözü unutmayacağım byük ihtimal.

atabaş
12.04.2007, 22:08
ertuğrul sağlam

Mehmet Öztürk
12.04.2007, 22:10
ben oyumu Hami Mandıralı'ya verdim.

Bülent Korkmaz, Ertuğrul Sağlam gibi örnekler var.

Ancak kaliteli yabancı bir teknik direktör getirilirse, yardımcı antrenör olarak

başlayabalir.

Ünal Karaman ise menejer olmalı

başka bir seçenek ise Ersun Yanal

cIlgInIm
12.04.2007, 22:14

gitme sebebi de şudur..

yönetim baktı ki bu adam nerde bi yanlış görse dobra dobra konuşuyor herşeyi acıklıyor .. bizde burda zaten normal şeyler yapmayacagızz ..istedigi oyuncuları alamayacagızzz .. bu hoca bizi her türlü ele verirrr.. onu gönderdiler ve lazoroni yi aldılar . o da zaten bişeden anladıgı ve aynı zamanda futbolcu istedigide yoktu cunku kariyersiz hedefsiz bir adam tek amacı bu işten para kazanmaktı ve kazandı gitti.. peşine ziya dogan geldi ve bizim cocugumuz muamelesi yapıldı .. zaten onlarda biliyor ziya dogan delikanlı adamdır ekmek yedigi yerin arkasından konuşmazz. (dogruları konuşmak delikanlılıkya) .. şimdi yönetim ziyayı yollayamıyor yollarsa istikrarsız bir yönetim oldugu ortaya cıkacak.. şuan tek cözüm olarak onlara kalan bir stad projesi kaldı onu bir ara şaşalı bi açılışla faaaliyete gecirip yeni sezon öncesi ziyayı arada kaynattılar kaynattılar .. kaynatamazsalar vay halimize gelecek sezonunda 3 5 maçında ziyayı cekmek zorunda kalacazz.. sonrada yeni bir yönetim ve hoca gelecek .. herşey sütliman devam edecekkk

Ali Şahin
12.04.2007, 22:20
yerli.........ertuğrul sağlam........yabancı........van gaal

pReN@_61
12.04.2007, 22:30
Ünal Karaman ...

Adem Erdoğan
12.04.2007, 22:35
Fatih Terim..

Taner Gündoğdu
12.04.2007, 22:40
abdullah avcı olsun. tecrübesi başarısı ortada. bence bizde de başarılı olur

Erkan
12.04.2007, 22:43
Verin parayi, alin Cruyf u..... = super.... Van Gaal.... = super.... Adriaaanse= super..

--------
ertuğrul sağlam Yerli tek isim...:ertuğrul sağlam

Harun-61
12.04.2007, 22:43
yerli.........ertuğrul sağlam........yabancı........van gaal

van gaal kontratini yeni uzatti...

sadece TD yetmiyor...öyle bir ekip ile gelmeliki hepsi Futbol'dan cok iyi anlamali. doktorundan tutun kaleci antrönerine kadar...

tabii öncelikle futboldan anlayan yönetici gelmesi lazim ya, neyse...

.

efulim67
12.04.2007, 22:46
1-2 yıllık sözleşme yapılacaksa ERSUN YANAL
uzun vadeli bir sözleşme (en az 5 yıl) Ünal KARAMAN ama Hemen!
Mesajımı okudugunuzda olmalı. :)

Erkan
12.04.2007, 22:46
van gaal kontratini yeni uzatti...

sadece TD yetmiyor...öyle bir ekip ile gelmeliki hepsi Futbol'dan cok iyi anlamali. doktorundan tutun kaleci antrönerine kadar...

tabii öncelikle futboldan anlayan yönetici gelmesi lazim ya, neyse...

.

Verin Parayi, verin ziya dogani ... alalim vangaali

hüseyin1975
12.04.2007, 22:58
Ben Ünal Katraman ile Hami Mandiraliyi istiyorum.

Ikiside genc. Ikiside tarihimzdeki önemli oyunculardan. Ikiside ofansif Futbolcu idiler. Ünal ayni zamanda savasan bir futbolcuydu.

Genclerin önü acilmasi lazim.
O ikisi gelsin, ben istikrar ugruna bir sezonun daha bos gecmesine katlanirim!

Ahmet Karaman
12.04.2007, 22:59
her şeye rağmen vestel deki son performansına rağmen ersun yanal bir şansı hak ediyor. bence ersun yanal trabzonsporda başarılı olabilir..

Travelair
12.04.2007, 23:00
silinmiştir

highlander
12.04.2007, 23:03
Louis Van Gaal mükemmel olurdu Trabzonspor'un başında.Ama sözleşmesini uzattı.Hector Cuper sert ve defansif futbol oynatan bir hoca.Teknik kapasitesi yüksek oyuncularla arası pek iyi olmayan bir hoca.Görsel olarak oynattığı oyun bizi tatmin eder mi bilinmez ama sonuç olarak yüzümüzü güldüreceği çok yüksek bir ihtimal.Fakat adı çok büyük,Trabzon'a gelir mi ,hiç sanmıyorum.Santininin de adı kuşkusuz büyük fakat gelirse başarılı olacagından çok kuşkuluyum.Jose Pekerman genç yetenek avcısı bir hoca.Teorisyen bir hoca.Arjantin genç takımını uzun süre çalıştırmış ,Saviola,Messi gibi yıldızları yetiştirmiş biri.Göze hoş gelen futbol oynatıyor.Fakat Dünya kupasında Almanya'ya karşı Messi ve Saviola'yı oynatmaması bende hayal kırıklığı yaratmıştı.Ama Keşke gelse diyeceğim bir hoca.Le Guen PSG ile yeni anlaştı.Gelmesi çok zor gözüküyor.Bu listeye Atletico Madrid'in eski hocası Carlos Bianci de eklenebilir.o da hücum futbolu oynatan 1.sınıf bir hocadır.Ama Ünal Karaman,Hami Mandıralı isimleri zaman kaybıdır.Bu iki isim bizim için çok saygıdeğerdir.Bence bırakalım öyle kalsınlar.Ersun Yanal ile ilgili olarak da net karar veremiyorum.Teorisyen ve yetenekli bir hoca olduğu muhakkak.Hücum futbolu oynatıyor.Fakat adının çevresinde bir güvenilmez imajı var.Bu imaj gerçek midir değil midir bilemiyorum.O sis bulutu kalksa neden olmasın?

tsmusampa61
12.04.2007, 23:03
Ben %100 lucescu diyorum kaç paraysa verilsin alınsın ondan başkası bizi paklamaz. Nuri yıldız alacam diyodu bari lucescuyu alsın o zaman sözünü tutmuş sayarız.

dr.muhsin
12.04.2007, 23:05
Bu kadro mevcutken herhangi bir hoca adayı düşünmeye gerek yok. Kim gelirse gelsin sonuç iyi olur ama bizim arzuladığımız gibi olmaz. Yani her durumda bu kadro yetersiz. Ama şöyle de bir durum var iyi hoca kaliteli futbolcuları seçer ya da elindeki kadroyu iyi motive eder. Ama öyle bir hocadan önce değişmesi gereken şeyler var Trabzonspor' da. Önce onların hallolması gerekir.

lazzist
12.04.2007, 23:10
önce alına biliyosa yabancı hocalar olabilir (ben lucescu taraftarı biriyim ama o gelmez) yerli olarak ertrul uygun olabilir ama giray hocamızında listede görmek isterdim ünal ve hami hocalarımız icin erken oldugunu düşünüyorum baska bir takım da kendilerini ispatlayıp daha güçlü bir şekilde ts nin basına gecmeleri uygun olur yoksa kolay harcanırlar ersun yanaldada büyük soru işaretleri var ona hic girmesek daha iyi olur derim

Travelair
12.04.2007, 23:23
Ersun Yanal yine dengesiz bir transfer olacaktır.

Yerlilerden ilk tercihim Ertuğrul Sağlam olurdu. Gerçekten duruşuyla, çalışmalarıyla örnek bir insan

Abdullah Avcı'yı çok takip edemiyorum. Samet Aybaba ise takımı sağlığına kavuşturabilecek bir teknik direktör

Ama ben yabancı teknik direktörden yanayım. Biraz çılgın, dışa dönük, tatlı sert, takıntıları egoları olmayan, cin gibi zeki, herkesin fikir birliği edeceği, taktik üstünlüğü olan, kaynaklarından yararlanmasını bilen, dünya futboluna hakim, enerjik bir teknik direktör. İsimlere çok hakim olmadığımdan vermek istemiyorum ama uzmanlarının şimdiden üzerinde çalışması gerektiğine inanıyorum

Gerçi bir ara ufak bir araştırma yapmıştım onu yazabilirim:

Santini--> 1952 Defansif yönü ağır basıyor Eski Lyon, Auxerre, Tottenham Fransa Milli Takımı kariyeri var

Camacho--> 1955 Eski İspanya Milli Takım hocası. Real Madrid, Benfica, Sevilla kariyeri var. Havalı tavrı ve basınla ilişkilerinin zayıflığı dezavantaj gösteriliyor. Şu anda boşta gözüküyor

Troussier--> 1955 Kariyerli ama kariyeri Milli takımlarda, Afrika ve Japonya'da. En son Fas Milli Takımını aldı ama anlaşmazlığa düşüp bıraktı. Şu an boşta gözküyor

Fernando Santos--> 1954 Porto'da ve Yunatistan'da Panathinaikos ve AEK ile şampiyonluklar yaşamış şu anda Benfica ile şampiyonluk kovalıyor

Valeriy Gazzaev--> 1954 CSKA Moskova ile Uefa şampiyonluğu yaşadı. Rusya liginde ve kupasında 3'er şampiyonluğu var

Javier Irureta--> 1948 Deportivo ile İspanya şampiyonluğu yaşadı. Kariyerli bir hoca. En son Real Betis'teki düşük grafiğinden sonra işinden alındı. Şu an boşta

Danny Blind--> Eski Ajax Teknik direktörü ama pek başarılı olamadı o sene. 61 doğumlu Ajax'ın efsane oyuncularından. Ajax'ın ünlü "Futbolcu yetiştirme" sisteminde önemli roller aldı Sparta Rotterdam'ı çalıştırıyor

Radomir Antic: '48 doğumlu Kariyerinde Barcelona Real Madrid ve Atletico Madrid takımları var. Şu an takımı yok

Luís Oliveira Gonçalves: Algola td '60 doğumlu Oyunu iyi okumasıyla tanınıyor. "Profesör" lakaplı td Angola'yı 2006 Dünya Kupası'na taşıyarak
büyük sürpriz yaptı. Çalışkan, sürekli araştıran bir yapısı olduğundan söz ediliyor. Giyimi ve espirili kişiliğiyle dikkat çekiyor

Roger Lemerre: '41 doğumlu Yaşlı olması tek dezavantajı. Fransa Milli Takımının başında Avrupa şampiyonluğu (2000) yaşadı
Tunus'u Afrika şampiyonu yaptı (2004) Halen o takımı çalıştırıyor

Marcos Paquetá: Brezilya 17 ve 20 dünya şampiyonluğu var. 48 yaşında Suudi Arabistan td

Morten Olsen: '49 doğumlu Danimarka Milli Takım Teknik Direktörü. Daha iyi tekliflere Milli Takım'da kalmaya devam etti.
Başarılı bir td Kariyerinde Ajax, Brodby Köln takımları var

Aleksandrs Starkovs: Litvanyalı '55 doğumlu Litvanya'yı Türkiye karşısında Euro2004' götürdü. Spartak Moskova en son kulübü.
Taraftar baskısına takımını 2. yapmasına rağmen kovuldu

Rudi Völler: '60 doğumlu ( 4 sene Alman Milli Takımı TD 2000-2004 ) Bayer Leverkusen spor direktörü. Yetenekleri kısıtlı oyuncularına rağmen krizdeki
Alman futbolunu krizden çıkararak başarılı bir grafi çizdi

Klaus Toppmöller: '51 doğumlu. Almanya'da birçok takım çalıştırmış. Gürcistan Milli Takımındaki çıkışın nedeni olarak gösteriliyor

Llorenç(Lorenzo) Serra Ferrer: '53 doğumlu Gençlerle arası çok iyi ve başarılı

Alberto Zaccheroni: "1999 İtalya en iyi teknik direktörü" 3-4-3 sistemini kullanmış zamanında Milan kariyeri var Lazio, Inter, Torino. Şu an takım çalıştırmıyor

Jorge Valdano: '55 doğumlu "Futbolun filozofu" lakaplı. En son Real Madrid futbol direktörü Haziran 2005'ten beri çalışmıyor

Juan Ramón López Caro: Real Madrid'de çalıştı. Şu an takım çalıştırmıyor '63 doğumlu Levante'den kötü sonuçlar nedeniyle kovuldu

Carlos Queiroz: Kontratı sona eriyor. '53 doğumlu Şu anda Alex Fergon'un yardımcısı. Portekiz'in altın jenenasyonunun yaratıcılarından.
Real Madrid eski teknik direktörü. Güney Africa, BAE, Amerika Metrostars gibi takımlarda görev yaptı. Amerika Milli Takımı ile adı geçiyor

Genç ve gelecek vaat eden hoca 1969 olarak Mircea Lucescu'nun oğlu Ravaz Lucescu gözüme çarptı. Ülkesinin Mourinho'su olarak anılan bu teknik direktör, Romanya liginin ortasında yer alan takımını ikinciliğe taşımış UEFA kupasında çeyrek final oynatmıştır. Sakin, kendinden emin tavırları, aklı ve taktik dehasıyla adından söz ettiriyor. Babasının izinde

Egemen
12.04.2007, 23:26
javier irureta da olabilir aslında deportivoya şaşaalı bi dönem yaşatmıştı. hatta deportivoyu onun oynattıgı futbolla sevmiştim..

Emre B.
12.04.2007, 23:33
Lucescu veya Abdullah Avcı.

KUTADGU
12.04.2007, 23:42
gençler ne oliyi

kaynatmayin ula haburayi...

seni egemen seni
seni barış seni...

Egemen
12.04.2007, 23:44
:D:D hocam darlanduk ne edelum.. gülmek istiyi yüzümüz. haole şakalaşuyruk bizda genclerlan :D

erdalkilicoglu
12.04.2007, 23:45
Ilac Turk insanin mentalite degismidir hocalarda mocalardfa yabancilarda uzaylilarda aramak ilac milac degildir 23 sene gecdi bu cesit seylerle zaman kaybetdiyor duruyoruz bosu bosuna konusuyor yaziyoruz torbalar dolduruyoruz.

ilac mentalite degisimi

Egemen
12.04.2007, 23:46
ilac mentalite degisimi

eczanelerde varmı???

macka61
12.04.2007, 23:47
bence ünal kahraman olsun o iyi işler yapabilir trabzonda

erdalkilicoglu
12.04.2007, 23:50
eczanelerde varmı???

var Trabzon sokaklarinda oynayan Karadenizde yasayan cok kisiler var her seyini bir sey beklemeden Trabzona feda edecek gencler....

BDiler61
12.04.2007, 23:50
gönlümden ünal geçiyor ama bence ersun yanal ın olma ihtimali daha yüksek.manisada 2. yarı bir şeyler oldu belli zelenka filan terk etti takımı en azından korkak oynamayız kaybetsek bile

Cyzio
12.04.2007, 23:52
Efendim,

"Yerli" ve "Yerlinin yerlisi" hocalara karşı olan tavrım mâlum. Ben öteden beri Trabzonspor'un başında hep yabancı hoca görmek istemişimdir. Ama bu, tabii ki "kayıtsız şartsız, herhangi bir yabancı hoca" değildir. Nasıl ki içinizde en "yerlinin yerlisi" saflarında olanlarınız, Sadi Tekelioğlu'nu istemezse (sahi, onu da isteyen var mıdır?), ben de Lazaroni, Milne gibi insanları istemem.

Ben, biraz da duygusal bir şekilde, Trabzonspor'a gelecek yabancı hocanın, daha evvel bir Türk takımını çalıştırmamış olmasını isterim. Yani "Türkiye Ligi'ni tanıyor" argümanı bana pek bir şey ifade etmez. Çünkü alınacak hocayla en az üç yıllık bir kontrat yapılmalı, ilk sene takımı ve Türkiye ligi'ni tanımasına ayrılmalı diye düşünürüm.

Hemen burun kıvırmayın. Üç sene çok bir zaman değildir. Şenol Güneş'e kesintisiz tanıdığımız (Ayrıca kesintili bir buçuk senesi daha vardır) üç buçuk seneden bile kısadır. Yani kaliteli bir yabancı teknik direktöre, zaten iki sene tahammül edebilsek, başarı zaten gelecektir. Unutmayın ki, hiç bir yabancı teknik direktörü arka arkaya iki sene takımın başında tutma başarısını maalesef gösterememiş bir takımız. Hattâ sadece Urbain Breams'le o da bir sene araya Özkan Sümer'i sokarak, iki kesintili sene çalışma imkânı bulabilmişizdir. Onun dışında hiç bir teknik direktörle bir seneden fazla çalışamadık (İkinci senesinin ilk dört maçına çıkan Leekens'i saymıyorum). Yoksa maksat Türkiye Ligini tanımaksa, Güvenç Kurtar, yirmi beş senedir ligimizi çok iyi tanıyor. Alalım onu, olalım şampiyon.

Şimdi isim isteyeceksiniz. Gerçekten aklımda biri yok. Onun için de ankette oy kullanmadım. Ama şöyle bir çözüm düşünüyorum. Avrupa'da Tarbzon'u ve Trabzonspor'u çok seven biri var: Breams. Allah ona uzun ömürler versin. Klüp olarak gidip ona danışmamız lâzım:

-"Hocam... Bizi ne kadar sevdiğini biliyoruz. Senden bize asla zarar gelmez. Bu işler için artık sen yaşlandın. Tarbzonspor'a katkıların için minettarız. Ekonomik durumumuzu da biliyorsun. Bize bir hoca, iki üç de futbolcu söyle; söylediğin isimleri emir telâkki edelim."

deyip, hemen işe koyulmamız lâzım.

Yoksa, Allah korusun, yöneticilerimizin

-"TRABZONSPOr'u küme düşürse de, arkasındayız."

diye desteklediği adam, misyonunu bu sene değilse bile, gelecek sene tamamlayacağa benzer.

Lapina
12.04.2007, 23:54
Aptalca bir şey olacak ama Nasrettin Hoca diyorum..
Bizi bu elem ve kederden kurtaracak ruh ve nükte mevcuttur.

Seleukia
13.04.2007, 00:16
oyumu pekermana verdim en azından iyi bi calısmayla ikna edilebilir belki.santini de gelebilir ancak istemem. diger isimler cok ucuk geldi yabancılardan.
yerlilerden samet aybaba suan icin bana en mantıklı tercih gibi geliyor. dagilmis olan oyunculari toparlayabilir en azından.
ancak bu yonetim yapısıyla pek birsey beklememek lazım.oncelikli yapılması gereken dengeli bi yonetim kurup sonra da taraftara birkac sene sampiyonluk falan beklemeyin demek.yapsınlar stadı,o esnada gelen hoca oyun yapısını oturtur,isteklerine gore transfer yapar belki stadın acılıs yılına da sampiyonluk planları yapılır.nasılsa 24 senedir bekliyoruz bisey oldugu yok.
neyse masal gibi oldu bu da.
muhtemelen apar topar birisi getirilir geldigi gibi de gonderilir.biz de niye sampiyon olamıyoruz bizim basımız mı kel deyip dururuz.

TSKara61
13.04.2007, 00:20
Bence Ya Ersun Yanal, ya Ertugrul Saglam, ya da Samet Aybaba.

Unal Karaman yardimci olarak alinabilir.

erkankoc
13.04.2007, 00:25
türk hoca gelmeli..ama hucum oynatacak 8 savunmayla oynamayacak..yabanci hoca ilac olmaz..cunki para icin gelir..ersun olabilir..diyceksinizki basarisiz oldu..ama en azindan huucm oynatiyoo..artik ole hale geldimki hucum oynasin ama kaybetisn dicem..anlicaniz kafayi yedim kusura bakmayin..bu adam yuzunden (kel ziya) ..artik onun gibi kel kalcam sanirim..

MuratB.
13.04.2007, 00:42
takımın 2 sene şampiyonluga oynamasını saglayan samet aybabanın kurdugu kadrodur.maalesef ziya onu da yiyip bitirip gitmişti.ben ısrarla samet aybaba diyorum.

Y.Sert
13.04.2007, 00:46
Ersun yalan : aman Allah yazdıysa bozsun.
Ünal karaman: İsterim.ama gelmez.gelsede başarılı olup olamayacağı belli değil.
Abdullah avcı:ııııh olmaz.
Hector Cuper : rüya görüyorsunuz heralde.
Jacques Santini :iyi rüyalar.rüyaya devam.
Paul Le Guen :gelmez.
Jose Pekerman :malesef gelmez.
Yerli Diğer Hocalar :denemediğimiz kim kaldı.tekrar baştanmı başlayalım.
Yabancı Diğer Hocalar :lazaroni gibileri gelecekse hiç gelmesin daha iyi.
Hami Mandıralı :çok erken.futbolcu olarak gelecekse olur.firirkikleri kullansa yeter.

yazılan isimlerde çok kaliteli yabancı hocalar var.ama bu adamları sen alıp trabzon şehrine yıllık 5 trilyonda versen getiremezsin.avrupadan ancak ikinci sınıf hocalar gelir.
ben oyumu ünala verdim.çünkü en mantıklısı o.sabredilirse başarılı olur.
ama yabancı olacaksa hollanda ispanya ingiltere liglerinde takımını orta sıralarda oynatan bir hoca alınabilirse.ve tam destek verilirse başarılı olur.
ama yardımcıları türk olmayacak.

Uğurtan
13.04.2007, 00:47
Ersun Yanal'ı da getirirsek heralde bu takımın başına gelmemiş skandal kalmaz..Ersun'un geçmişi bugünü herşeyi karanlık...İstemem..

Diğerlerinde gelse süper olur diyeceğim 1 kişi hariç yok..Yabancı konusunda çekimserim güvenemiyorum başarılı bir yabancı hoca sezonu yaşamadığımdan olsa gerek..

Ünal için erken diyenlere lafım Bülent Korkmaz'ın kariyeri nedir? Ünal'dan çokmudur? Küme düşme potasında bi takıma getirmek en risklisidir..Ama görüyoruz neler yaptığını..
Ertuğrul Sağlam nerden çıktı? Birden hoca oldu işte Samsun'u kümeye oynattı sora Kayser'ye gitti..Sonuç ortada..
Ertuğrul Sağlam'ı da dili yüzünden istemem..Ünal'da ısrarcıyım..Ancak ciddi şekilde en azından ona bu taraftar 3 yıl katlanabilicekse? İstikrar açısından;)

Not: Ekleyeceğim bişey var cyzio hocamın son paragrafta önerdiği Breams'a danışalım fikrine sonuna kadar katılırım ayrıca..

erol-61
13.04.2007, 00:51

arkadaş ertuğrulu istemeni anlarım hadi ersunuda anladımha HABU SAMT NE OLİYİ ONİ ANLAMADUM DAAAAAAbuda ziyanın kopyasidur başka bişi diil

erol-61
13.04.2007, 00:54
ünal ve hami aslında ben şenolcuyum ona ayrı bir sempatim var.

kimgelirse gelsin bize hoca moca dayanmaz hele TRABZONA MAL OLMUŞ ŞAHSİYETLERSE oralarda hiç duramazlar hemen kelle ver denir biz en iyisi hocasız oynasak kaptan kimse td. o olsun nası ama

Uğurtan
13.04.2007, 00:59

Ümit Milli Takım'ın Hocasını ve tam 5 yıldır bil fiil Milli Takımlarda A2 T.Direktörlüğünden A.Milli Takım Yrd. Antrenörlüğüne kadar yapmış insanı Ertuğrul'un yardımcısı yapcaksın ha?
İlginç doğrusu..

erdalkilicoglu
13.04.2007, 01:29
1.Johan krijf
2.Dik atvukaat
3.pele
4. leo beenhakker
5. hagi
6.stoickov
7.van gaal
ya arkadaslar say say bitmiyorki simdi geleceklerde turkiyeki duzenimi degistirecekler ya bu baslik neyi anlatiyor neyi tartisiyor neyi degistiriyor anlam veremiyorum vede Trabzonspor Taraftarina bos islerle ugrasmayi acik ve net yakistiramiyorum.

cyberentalpi
13.04.2007, 01:56
Ben Giray Bulak i istiyorum

fanatikdevri
13.04.2007, 01:59
le guen en ıyısı lucescu da olabılır

Trabzonli_61
13.04.2007, 02:53
arkadaslar Allah askina su yukarda ersun yanali görünce bi tuaf oluyorum...ya bu adamda is yok! türkiye milli takimini batirdi sonra manisayi batirdi simdide bizi mi batirsin? iyiki genclerbirligi ile uefada o kadar ilerledi hemen türkiyenin en iyi anternörü oldu...

Trabzonli_61
13.04.2007, 03:00
-------------edit-------------

Terzioğlu
13.04.2007, 03:04
mesut bakkal: "ersun yanal türkiyenin en iyisi"

ben ersun yanal taraftariyim o olmiyacaksa ünal karaman ve hami ikilisi gelsin onlarda olmazsa giray bulak olmalidir...yabanci istemiyorum ama illede olacaksa van gaal

gurkankyildiz
13.04.2007, 03:24
Ersun Yanal'ı da getirirsek heralde bu takımın başına gelmemiş skandal kalmaz..Ersun'un geçmişi bugünü herşeyi karanlık...İstemem..
Bak sen.Samet Aybaba geldiğinde çok temizdi di mi geçmişi.Ama Samet hoca değil miydi bu takımın temellerini atan ve onun kurduğu kadro sayesinde iki yıl üst üste şampiyonluğa oynamadık mı?(kel ziyana rağmen)
Gelelim Ersun hocaya.Ankaragücü'nü çalıştırırken ligde dördüncü oldular yenmedikleri takım kalmadı neredeyse ve oyuncu kadrosu hatırlatırım sana.Paf takımla çıkıyordu maçlara neredeyse en iyi forvetleri bile Augustine'di ki nasıl bir futbolcu olduğu anlaşıldı bize gelince.
Sonra gençlere gitti neler yaptı.O gençleri ilk sene şampiyonluğa oynattı.Ondan sonraki sene paragöz cavcav takımın en iyi adamlarını satmasına rağmen UEFA'da neler yaptı.Kızmayalım doğruya doğru trabzonun en son hangi avrupa başarısını gördük de bu başarıları küçümsüyebiliyorsun(Deplasmanda alınan lisbon ve parma galibiyetleri)
Sonra milli takıma gitti.Bence çok da başarılı olacaktı ama fırsat vermediler.Büyük bir cesaretle Hakan Şükür'ü kesip Fatih Tekke'yi oynatmadı mı?Ne oldu bir anda basın üzerine çullandı Hakan'ı nasıl oynatmazsın diye?Baskılara dayanamadı gitti.
Son olarak Manisa'da lig başında şampiyonluk havasını şehir ve futbolcular kaldıramadı ve acayip bir düşüşle görevi bırakmak zorunda kaldı.Şimdi Ersun Yanal için kariyerinde yeni bir sıçrama yapma zamanı.Bu da neden Trabzonspor'da olmasın?Ayrıca yönetimin sezon başında Ersun Yanal'ı ne kadar istediği de ortada
Ayrıca belirteyim ben artık bol pozisyona giren,içerde dışarıda rakibi baskı altına alan,rakipten korkmayan bir trabzonspor istiyorum

Terzioğlu
13.04.2007, 03:35
Bak sen.Samet Aybaba geldiğinde çok temizdi di mi geçmişi.Ama Samet hoca değil miydi bu takımın temellerini atan ve onun kurduğu kadro sayesinde iki yıl üst üste şampiyonluğa oynamadık mı?(kel ziyana rağmen)
Gelelim Ersun hocaya.Ankaragücü'nü çalıştırırken ligde dördüncü oldular yenmedikleri takım kalmadı neredeyse ve oyuncu kadrosu hatırlatırım sana.Paf takımla çıkıyordu maçlara neredeyse en iyi forvetleri bile Augustine'di ki nasıl bir futbolcu olduğu anlaşıldı bize gelince.
Sonra gençlere gitti neler yaptı.O gençleri ilk sene şampiyonluğa oynattı.Ondan sonraki sene paragöz cavcav takımın en iyi adamlarını satmasına rağmen UEFA'da neler yaptı.Kızmayalım doğruya doğru trabzonun en son hangi avrupa başarısını gördük de bu başarıları küçümsüyebiliyorsun(Deplasmanda alınan lisbon ve parma galibiyetleri)
Sonra milli takıma gitti.Bence çok da başarılı olacaktı ama fırsat vermediler.Büyük bir cesaretle Hakan Şükür'ü kesip Fatih Tekke'yi oynatmadı mı?Ne oldu bir anda basın üzerine çullandı Hakan'ı nasıl oynatmazsın diye?Baskılara dayanamadı gitti.
Son olarak Manisa'da lig başında şampiyonluk havasını şehir ve futbolcular kaldıramadı ve acayip bir düşüşle görevi bırakmak zorunda kaldı.Şimdi Ersun Yanal için kariyerinde yeni bir sıçrama yapma zamanı.Bu da neden Trabzonspor'da olmasın?Ayrıca yönetimin sezon başında Ersun Yanal'ı ne kadar istediği de ortada
Ayrıca belirteyim ben artık bol pozisyona giren,içerde dışarıda rakibi baskı altına alan,rakipten korkmayan bir trabzonspor istiyorum

kelimesi kelimesine katiliyorum bastan sona kadar haklisin...diyecek baska birsey yok...

Melih Hancı
13.04.2007, 04:04
Herkes hazır olsun Ersun Samet ya da Giray 3ünden biri önümüzdeki sezon bu takımın hocası olacak bir de ispanyadan bir hoca varmış sene başı görüşülmüş tam imza aşamasında vazgeçilip Lazaroni ile anlaşılmış bunların arasında en güçlü aday Ersun Yanal Trabzonspor çarpım tablosu ya - * - = + yapacak aklınca büyük! başkan

6Şafak Aydın1
13.04.2007, 04:25
Van Gaal dediniz oyuncularinin cocuklarinin dahi dogum günlerini ezbere biliyor. Bizimkisi anca sucu oyunculara atmasini becerir.

Iki ayri dünyanin insanlari.

Benim tek istegim Hitzfeld ve Hitzfeldin antrenörlük vasiflarini tasiyan diger isimler.

Hitzfeld i getiremeyiz, Hayal öylemi ? e o zaman eziyete devam.

voldamirin
13.04.2007, 05:43
yönetim de bu adayları görüp değerlendirecek bir beyin göremiyorum

doğru söze nedir :)

kelkitli29
13.04.2007, 06:53
Iyide bu secenekler arasinda Ziya Dogan yok. Benim adayim Ziya Dogan.

ktü_ts
13.04.2007, 07:08
benim tek adayım var o da ÜNAL KAHRAMAN bizi ancak bizden biri yükselte bilir o da bence ünal hoca tabi biraz daha pşmesi lazım ama ben yinede ünal kahraman diyorum..

Çakır
13.04.2007, 07:54
Seçenekler arasında Hector Cuper, Paul Le Guen, Jose Pekermen gibi isimlerin eklenmesi ankete "magazinel" bir hava katmış ama listede Giray Bulak gibi başarılı bir Trabzonlu/Trabzonsporlu'nun bulunmayışı çok manidar olmuş. Anket içeren konuları açarken belirlediğiniz seçeneklere daha çok özen gösterirsek açtığımız konuların ömrü daha da uzun olacaktır arkadaşlar. Olası adaylar üzerinde iyi düşünüp seçenekleri de ona göre belirlemek lazım.

Açıkçası takım olarak şu anda öyle bir durumdayız ki "Yeter ki Ziya Doğan gitsin, kim gelirse gelsin bundan daha kötü olamayız" düşüncesi geçmiyor değil insanın aklından.

OFLU
13.04.2007, 07:57
Aykut Olsun Hemde Kocamanindan...

TSKara61
13.04.2007, 08:23

Abi, eline agzina saglik. Bende useniyordum simdi neden Ersun Yanal'in iyi bir secim olacagini aciklamaktan. Allah razi olsun, kelimeleri sanki agzimdan aldin. Harfen katiliyorum.

metehan
13.04.2007, 08:30
Vakti zamanında GS'ın yaptığı Derwall-Denizli operasyonu gibi bir formül bulunması lazım. İsim kim olur bilmem ama Derwall'in GS'de, Piontek'in Milli Takım'da yaptığını yapacak, sadece teknik direktör olarak değil, TS'un geleceğini de planlayacak bir futbol adamına ihtiyaç var. Yanına da yerli biri koyulur, ileride görevi O devralır. Yoksa bu kafayla kimi getirirsen getir, geleceğe dair bir planlama olmadan sonuç almak mucize.

Bence teknik anlamda çözüm bu yönde olmalı. Ama bunun olabilmesi için de önce ayakları yere sağlam basan, kendi içinde tutarlı bir yönetim lazım. Böyle bir yönetim olmadan yukarıda bahsettiğim hamleyi beklemek de biraz saflık olur.

ts@dc
13.04.2007, 08:31
Aykut Olsun Hemde Kocamanindan...

Bir kere bu ayip. Ne kadar iyi hoca/insan olursa olsun Aykut Hoca'nin bu takimda isi olamaz. Ayip olur(!). Hafizaniz ya da yasiniz elvermiyorsa o zaman diyecek bir sey yok.

Bence Muhsin Ertugral ya da George Leekens ama ikisinin de nerede oldugunu bilmiyorum. Tabii bu YONET(EMIYMEN) gittikten sonra. Once Bu yonetim defolacak sonra takimi konusacagiz!

Ben hep soyluyorum ve nerdeyse kufur yiyorum burada ama bu takimin kurtulusu Istanbul merkezli Karadenizspor'dur. Trabzon sehri ve ekonomisi Avrupa duzeyinde futbolu kaldirmiyor. Ne oyuncu ne teknik direktor ne de dogru durust yonetici bulabiliyoruz. Birakin inadi. Trabzon ve Akcaabat birlesip Trabzon'da oynayabilirler isteyenlere.

Ben hala Karadeniz Birligine inaniyorum. Olmasi gereken bu. Ama tabii birlesmektense, Izmir gibi hicbir takimi 1. ligde oynamayan bir seyir olmak
daha iyidir degil mi? Samsun yok, Rize bu sene gidici gibi, Ordu yok, Giresun yok, Zonguldak yillardir kayip...Trabzon hepsinin dusmani? Sanki birinci dunya savasi. Boyle kimse bir yere varamiyacak. Dandik Istanbul takimlari sampiyon olmaya devam edecek!

Ismini Trabzonspor koymak istiyorsaniz gene Trabzonspor olsun!

Imza. 30 senelik Trabzonsporlu.

Külünkoğlu
13.04.2007, 08:35
Liste neye göre belirlendi ?

Çakır
13.04.2007, 08:40
Vakti zamanında GS'ın yaptığı Derwall-Denizli operasyonu gibi bir formül bulunması lazım. İsim kim olur bilmem ama Derwall'in GS'de, Piontek'in Milli Takım'da yaptığını yapacak, sadece teknik direktör olarak değil, TS'un geleceğini de planlayacak bir futbol adamına ihtiyaç var. Yanına da yerli biri koyulur, ileride görevi O devralır. Yoksa bu kafayla kimi getirirsen getir, geleceğe dair bir planlama olmadan sonuç almak mucize.

Bence teknik anlamda çözüm bu yönde olmalı. Ama bunun olabilmesi için de önce ayakları yere sağlam basan, kendi içinde tutarlı bir yönetim lazım. Böyle bir yönetim olmadan yukarıda bahsettiğim hamleyi beklemek de biraz saflık olur.

Metehan abi, ilk paragrafını okurken aklımdan ikinci paragrafta yazdıkların geçiyordu :) Çok güzel bir fikir, futbol adamı yetiştirme konusunda özel bir yer olan Trabzon'un yapısını son derece uygun bir düşünce.

Peki iş başında bu projeyi uygulamaya koyacak bir yönetim kurulu var mı? İşte, ne yazık ki geleceğe dair tüm parlak düşünceler, projeler, heyecanlar bu noktada son buluyor. Olan her zamanki gibi Trabzonspor'umuza oluyor.

metehan
13.04.2007, 08:43
Bir kere bu ayip. Ne kadar iyi hoca/insan olursa olsun Aykut Hoca'nin bu takimda isi olamaz. Ayip olur(!). Hafizaniz ya da yasiniz elvermiyorsa o zaman diyecek bir sey yok.

Sanırım 96'da bize attığı golü kastediyorsunuz. Pardon ama bu neden Aykut Kocaman isminin geçmesini ayıp kılsın? Hayır, Aykut Kocaman teknik direktörümüz olsun demiyorum ama bu son derece sakat bir düşünce. Evet o gol bizi çok üzmüş, çok şey kaybettimiştir ama bunun suçu Aykut Kocaman'ın değildir. Aykut Kocaman o maçta bir futbolcu olarak görevini yapmıştır, bunun günümüze taşınmasının anlamı yok. Mutlaka bugüne birşeyler taşıyacaksak, Aykut Kocaman'ın o maçtan sonra yaptığı açıklamayı taşıyabiliriz. Türkiye liglerinde böyle bir açıklamayı hem de öyle bir maçtan sonra yapacak kaç oyuncu vardır acaba? Lütfen bu tür saplantılardan kurtulalım. Bize bir haksızlık yapıldıysa bunu unutmayalım, buna tepki gösterelim ama bir suçu olmadan işini yapan insanlara suçluymuş gibi davranmayalım.

Külünkoğlu
13.04.2007, 08:49
Liste de bir sürü teknik adam yazılmış, Trabzon'a gelebilme şanslarına kariyerlerine bakılmaksızın yazılmışlar. Çok sevmeme rağmen Hami, Ünal Karaman'da liste'de.. futbolculuklarını biliyoruz da teknik adam olarak ne gibi bir başarıları var ?

Hector Cuper, Jacques Santini, Paul Le Guen, Jose Pekerman şu anda nerde ne iş yaptığını biliyormuyuz ? Anket açarken konuya biraz vakıf olmak gerekir. Bu listede olupta aday olması gereken hoca Abdullah Avcı diğerleri de "diğer yabancı ve yerli teknik adam " sınıfına girenlerdir.

fındıkoğlu
13.04.2007, 08:54
haminin çok bi tecrübesi yok ama ünal kendini bayağı geliştirdi. ünal bu takımı ayağa kaldıracaktır.

Bahtiyar
13.04.2007, 09:02
Liste de bir sürü teknik adam yazılmış, Trabzon'a gelebilme şanslarına kariyerlerine bakılmaksızın yazılmışlar. Çok sevmeme rağmen Hami, Ünal Karaman'da liste'de.. futbolculuklarını biliyoruz da teknik adam olarak ne gibi bir başarıları var ?

Hector Cuper, Jacques Santini, Paul Le Guen, Jose Pekerman şu anda nerde ne iş yaptığını biliyormuyuz ? Anket açarken konuya biraz vakıf olmak gerekir. Bu listede olupta aday olması gereken hoca Abdullah Avcı diğerleri de "diğer yabancı ve yerli teknik adam " sınıfına girenlerdir.

evet bende öyle düşünüyorum hala ankete oy vermedim ama anketin doğru yönde ilerlediğinede inanmıyorum. Ünal ve Hami iyi futbolcularımız olabilir özümüz olabilir ama kendimizi bu öz muhabbetlerinden kurtarıp dünyaya ayak uydurmamız lazım başarı için şart. Ünal ve Hami ne başarısı var süper lig de kaç takım çalıştırmış adamların süper lig tecrübesi bile yok ama ankette almış başını gidiyo. neredeyse ersun u geçmişler. tamam ersunun adı lekeli ama hernekadar öyle de olsa bu süperligde takım çalıştırdımı son yıllarda eldeki kıt kadrolarla bizim avrupada yakalaya madığımız başarıyı yakaladımı.EVET. ben anlamıyorum o zaman bu Ünal la Hami bu adamı nasıl geçiyor.
yanlış anlamayın benim adayım ersun değildir ben sadece örnek vermek istedim Ünal ersun u geçemez bu mantıksızlık. Ünal la Bülent i Ertuğrul u kıyaslayamazsın mantıksızlık ne mağlum Ünal ın bunlar kadar başarılı olacağı ziyaya gösterdiğimiz sabrı gösterebilecekmiyiz. bence içimizde bunlara karşı olan sempatiden dolayı bunlarında başını yakmayalım.
İlk tercihim yabancı kariyerli bi hocadır. ama o da gelmeyeceğine göre Ertuğrul Sağlam benim adayımdır. ankette adı yok ve halada oy kullanmadım. Ersun diyecem onuda başarılı buluyorum ama adı lekeli özellikle bizde olması iyi olmaz.

Mehmet Fatih Yavuz
13.04.2007, 09:07
takımın başarısı bir tarafa, bu kadar karışık bir takıma ünal veya hami yi getirmek onların t.direktörlük hayatlarını baltalayabilir...

trabzon kendi adamlarını çok daha kolay harcayan bi kent... ünal karizması ile, lider yapısı ile çok iyi bir teknik direktör olacaktır.. ama tecrübe sahibi olmadan büyük hedefleri olan takımda korkarım ki çok fazla sürmeden harcanacaktır...

son olarak.....
kayseriden topuz u gökhan ı alamadık... ertuğrulu nasıl alalım...
sözleşmesi bitiyor mu bilmiyorum...

kudu_61
13.04.2007, 09:13
ersun hoca götürürse götürür neden diye sormuşsunuz takımı hücum oynatabilecek nadir hocalardan biri türkiyede eşi yok siz bakmayın oynadıkları takımlarda sonraları aşağıya inmelerine vestelin savunması zaten zayıf Trabzonspor da kesin iş yapabileceğine eminim...

ilhan
13.04.2007, 09:17
Ertuğrul Sağlam gelsin. 5 Yıllık sözleşme imzalayalım. İstikrarsa istikrar. Başarıysa başarı kazanırız. Genç ve pozitif birisi. Yıldıza ihtiyacı olan biriside değil yıldız yaratan birisi.

ozcan_asanoglu
13.04.2007, 09:18
bu işler öyle kolay değil..

ortada delbosge, scala vs. örnekleri var..var mı ötesi, real madridi çalıştıran hoca Türkiye'ye geldi, ne oldu? arkasına bakmadan kaçtı gitti..

başka bir ülkenin şartlarında başarılı olan bir teknik direktör her ülkede başarılı olacak diye bir kaide yoktur..gittiği ülkenin, kulübün yapısı, yönetim tarzı, futbolcu yapısı gibi birçok etkenler vardır...

bunlara hangi hocanın uyum sağlayıp başarıyı yakalayacağı tamamen bir bilinmezdir. ancak tecrübeyle sabit olanları bilebiliriz.diğerleri tamamen % 50.ya tutar ya tutmaz..

avrupada 1 hatta 2. sınıf hocalar arasında bile olmayan gerets veya daum gibi hocalar Türkiye'de başarılı gözükürken isim olanlar 6 ay dayanamadan kaçıp gitti..

o yüzden ben diyorumki, ya Türkiye'de çalışmış ve başarılı olmuş bir teknik direktör ya da yine iyi bildiğimiz bir yerli..

Akın NAZİFOĞLU
13.04.2007, 09:28
abdullah avcı'yı tek gecerim.adamın kısa sayılabilecek kariyerinde yaptıkları ortada kısa vadede bilmem ama orta vadede(2 veya 3 sezon) avrupada bile iş yapacak bir takım ortaya çıkartır.

cakir28
13.04.2007, 09:28
vallah bu oyunculari görüpte bu takima gelecek yapanci tek. bilemem..onun icin biraz oyunculari gic....na vuracak Ünal i isterim...

Bahtiyar
13.04.2007, 09:35
takımın başarısı bir tarafa, bu kadar karışık bir takıma ünal veya hami yi getirmek onların t.direktörlük hayatlarını baltalayabilir...

trabzon kendi adamlarını çok daha kolay harcayan bi kent... ünal karizması ile, lider yapısı ile çok iyi bir teknik direktör olacaktır.. ama tecrübe sahibi olmadan büyük hedefleri olan takımda korkarım ki çok fazla sürmeden harcanacaktır...

son olarak.....
kayseriden topuz u gökhan ı alamadık... ertuğrulu nasıl alalım...
sözleşmesi bitiyor mu bilmiyorum...

evet aklıma takılan yerde orası. şu anda Kayseri bizden daha sağlam bir klüp ve paraya ihtiyaçları olduğunuda zannetmiyorum çünkü zenginde bir şehir. onlardan hoca olsun oyuncu olsun transfer yapacağımıza pek ihtimal vermiyorum ama Ertuğrul Sağlam çok takdir ettiğim bir hocadır.
bizde tez zamanda toparlanmazsak Kayseri bizi geçecek seviyeye gelecek ondan korkuyorum.

Burhan61
13.04.2007, 09:39
- daha önce bizde çalışmamış olsun.
- adamın duruşuna tipine baktığınız zaman bir karizması olsun.
- yabancı ise hollandalı olsun.
- yerli olacaksa ersun yanal, olmazsa ünal karaman.

Cengiz Çubukcu
13.04.2007, 09:42
Ben de olursa Ersun Yanal olsun isterim...Gerçi adamı da çok yıprattılar...uzun yıllardır hep kapıdan döndü...

anaras
13.04.2007, 09:45
neden ersun yanal derseniz oynattığı futbol tarzı tam TRABZONSPOR luk ta ondan hep hucumu düşünen agresif futbol anlayışı izleyen keyif veren yenilsen bile sahada kazanmak isteyenbir takım görüntüsü verdiği için ERSUN YANAL

Faik Yılmaz
Ünal KARAMAN

çünkü:
1- Trabzonsporlu

2- yıllarca bizim takımımızda oynamış ilimizin yapısını insanımızı tanıyor...

3-taraftar tarafından benimsenmiş

4- Otoriter

5- tecrübeli ( yıllarca milli takımda td lik yapmış)

bizim derdimizi bizden başkası çekmez.. bizi bizden başkası anlamaz....

Mehmet Fatih Yavuz
kayseri yıldızlarını tüm baskılara rağmen tutmuş bir kulüp... burada fark şu..kayseride topçular kulüp satarsa gider..
bizde ise topçuların yönetime rağmen kalmasını bekliyoruz...

yönetim yapısı olarak bizden çok daha sağlam durumdalar..

anaras
13.04.2007, 09:48
ersun hoca götürürse götürür neden diye sormuşsunuz takımı hücum oynatabilecek nadir hocalardan biri türkiyede eşi yok siz bakmayın oynadıkları takımlarda sonraları aşağıya inmelerine vestelin savunması zaten zayıf Trabzonspor da kesin iş yapabileceğine eminim...

aynen katılıyorum sana

TSelif
13.04.2007, 09:50
- adamın duruşuna tipine baktığınız zaman bir karizması olsun.

Jose Mourinho :)...:D

selcuk
13.04.2007, 09:54
ünal karaman olmali
nedeni bu adam ts i 100 de 100 taniyor ve biliyor
zamaninda bu takima öncülük yapmis bi adam niye bunu yine basaramasin hic bir neden yok
tecrübedende konusmayin thomas schaafin ne tecrübesi vardi bremene gelmeden , hic ama klübün icinden biriydi , jose maurinhoda portoya gitmeden sadece barcada 20 yardimcidan biriydi ama sl. yi kazandi adam bugünde nerelerde oldugu belli
ünalin bunlardan tecrübeli oldugu belli ve ortada ve su an oyunculara trabzonspor ruhunu asilayabilecek tek isim

Mehmet Fatih Yavuz
13.04.2007, 09:58
ortada bir şenol güneş gerçeği var..
türkiye tarihinin en kariyerli 2 adamından biri..
milli takımlar düzeyinde en kariyerlisi..

bu adamı dahi öğüttü bu değirmen...hem de tüm suç yönetimde iken!!!!!

önemli olan ünal ın tecrübesi değil.. önemli olan ünal ın kendini ispat etmiş derecede şehir tarafından kabul edilecek düzeye gelmesi...

maalesef biz sevdiğimizi "ayı yavrusunu döverek sever" cinsinden seviyor, buna göre eleştiriyoruz....

ünalın kulüp kariyerinin başlamadan bitmesini en son isteyeceklerden biriyim...

Zeyno Tomar
13.04.2007, 10:06
ilk önce yönetim gitsin yerine bu işi bilen sağlam yöneticiler gelsin.
sonra; biz yerli hocalara fazla tahammül gösteremiyoruz o bakımdan iyi bir yabancı hoca ve yanına Ü.Karaman ya da H. Mandıralı ve uzun süreli kontrat ve sabır diliyorum.

töre61
13.04.2007, 10:08
ersun hoca kaliteli bir hoca.başarısını çekemeyen federasyon milli takımda onu harcadı.trabzonspor onunla başarıyı yakalayabilir

Ycandan
13.04.2007, 10:17
Ersun Yanal'ı isterim.Milli takımdayken Fatih,Gökdeniz,Hüseyin'i çok iyi kullanıyordu ve onlarla ilişkiside çok iyiydi.Kaldıki başında olduğu takımlar gole dönük oynuyor ve çok gol atıyor.

LazAnisT
13.04.2007, 10:20
Ünal kahraman sevdasını anlamış değilim.Bir sohbet toplantısında Trabzon spor için ne düşündüğünü sormuşlardo o da oynadığım takımlardan bir tanesi fazlası yok demişti.

mhayri
13.04.2007, 10:23
ERSUN YANAL diyorum...
süper ligte takım alıştırmış olması, atak ve coşkulu futbol anlayışı olması, (aslında brlirli bir futbol anlayışı olması demek lazım ziyaya kıyasla) avantajları...
Ancak gereksiz ve görünürde istatisçilerle dolu ve geniş bir kadroyla çalışıyor olması kadrosuna hakim olamayacak olması gibi dezavantajları var... Daha küçük ve çekirdek bir kadroyla çalışması sağlanırsa faydalı olur birde 3 yıllık garanti sözleşme ve istediği topçuları alma fırsatı verilmesi şart...

Fatih
13.04.2007, 10:24
yerli ersun yanal yabancı lucescu veya van gaal adama hasta oldum akşam yaa 3-1 yenik durumdayken bile disiplinden kopmadılar rakibe bilinçli bi şekilde hucum ettiler alkmaar gibi orta sınıf takımına çeyrek final oynattı helal olsun

zeki gursoy
13.04.2007, 10:33
soyadını bile bilmediğin bi adamın basın demeçlerini bu kadar net takip edebilmene şaşırdım...

Ünal kahraman sevdasını anlamış değilim.Bir sohbet toplantısında Trabzon spor için ne düşündüğünü sormuşlardo o da oynadığım takımlardan bir tanesi fazlası yok demişti.

zeki gursoy
13.04.2007, 10:38
kesinlikle trabzonsporlu olmalı,
profesyonel değil amatör bi sevdası olmalı,
kendisine uzun mühlet verilmeli,
ziyaya gösterilen sabrın yüzde biride ona gösterilmeli,
ve kendini ispat edecek bi kariyeri olmalı...
bu ersun değil, fenerin ilerde t.direktörümüz şimdi pişsin dediği aykut hiç değil...
benim gönlümde ünal yatıyor, yada hami..
takımın efsaneleri bunlar, heyecanları...
ama bundan önce kesinlikle yönetime iş düşüyor...
arkasında duracağı, iki üç başlı bi yönetim değil taraftara , futbolcusuna hocasına destek verecek yönetim...

Mehmet Fatih Yavuz
13.04.2007, 10:42
ünal ve hami nin ömrü 6 ayı geçmez trabzonda...
hele hele şu kadar karmaşık bir dönemde.....

şenol a verilmeyen şans ünal a ya da hami ye mi verilecek???

yönetim istediğine destek çıksın..şehrin arkasında olmadığı adam başarılı olamaz...

5-6 ay sonunda çatlak sesler başlar... ardından koltuk sallanır...
kulüp bazında hiçbir tecrübesi yok bu adamların... kolay iş değil bu baskının altına girmek....

Gs örneğindeki gibi bir hocanın altında pişmeye razı olurlarsa 1-2 senenin sonunda çok daa sağlam birşekilde gelirler..
ama şimdi gelmelerinin ne trabzona ne kendi kariyerlerine bir faydası olacağını düşünmüyorum...

LazAnisT
13.04.2007, 10:44
soyadını bile bilmediğin bi adamın basın demeçlerini bu kadar net takip edebilmene şaşırdım...Dikkatinden dolayı tebrik ederim.Bence demeçlerini neden bu kadar yakın takip ettiğimden ziyade adamın dediklerini takip etsen daha iyi olacağını düşünüyorum.

Mehmet Fatih Yavuz
13.04.2007, 10:46
ünal bu sözü söylemiş mi bilmiyorum... ama trabzonspor u önceliklerinden biri yapmadıysa o da önceliklerden biri olmaktan çıkar..
oynadığım takımlardan biri = bizde oynamış topçulardan herhangi biri olur...
yok demediyse gereken değeri veriyoruz zaten...

FcTRABZONSPOR
13.04.2007, 10:51
Samet AYBABA veya Yılmaz VURAL....Eğer bu adamlar gelip uzun süreli çalışma imkanı tanınırsa TRABZONSPOR'umuzu layık olduğu yerde göreceğiz...

coolank
13.04.2007, 10:51
ünal için çok erkennnnnn... öyle ertugrul saglam bülent korkmaz örnekleri trabzonda yemez ...hadi gitseydi biri gs ye biri bjk ye ... yok öle değil bu işler ...

bu arada forumda üşenmedim şöyle bir hepsine baktım ünal ve hamiyi ???????? isteyenler genellikle yaşı 17 23 arasında olanlar ... sanırım mantık ve düşünceden ziyade duygusaallık öne çıkıyor onlarda ... bir de açıkcası anketi görünce yani sonuçları çok şaşırdım açıkcası ben açık ara ünal bekliyordum tıpkı ziya dogan denen o adamda oldugu gibi .. ama baktım ki kafa kafaya gidiyor açıkcası şaşırdım .... atasözleri çok dogru ....ziya olayından sonra taraftar daha sag duyulu olmuş

Mustafa AYDIN
13.04.2007, 10:52
Ünal Karaman diyorum başkada bir şey demiyorum.

Bahtiyar
13.04.2007, 10:52
Ünal için bi örnek vereyim herkes başarısı kesinmiş gibi konuşuyo ama bide
hagi-gese olayı var buna ne diyeceksiniz.

Mehmet Fatih Yavuz
13.04.2007, 10:54
ünal için çok erkennnnnn... öyle ertugrul saglam bülent korkmaz örnekleri trabzonda yemez ...hadi gitseydi biri gs ye biri bjk ye ... yok öle değil bu işler ...

bu arada forumda üşenmedim şöyle bir hepsine baktım ünal ve hamiyi ???????? isteyenler genellikle yaşı 17 23 arasında olanlar ... sanırım mantık ve düşünceden ziyade duygusaallık öne çıkıyor onlarda ... bir de açıkcası anketi görünce yani sonuçları çok şaşırdım açıkcası ben açık ara ünal bekliyordum tıpkı ziya dogan denen o adamda oldugu gibi .. ama baktım ki kafa kafaya gidiyor açıkcası şaşırdım .... atasözleri çok dogru ....ziya olayından sonra taraftar daha sag duyulu olmuş

ben anketin açılışından sonra bi süre gidişi bekledim..:)sonra bi baktık ki iş gönlünden geçen değil ihtimali en kuvvetlilerden hangisini isterdin sorusuna cevap olmaya başlamış...

ona göre attık biz de oyumuzu tabi..:)

єrhan
13.04.2007, 10:54
bu Listedeki Hic bir Yabanci'yi Bizim Yonetimin Getirecegine Inanmiyorum. Yonetimin Getirebilecegi 4 Isim Arasinda (Unal,Hami,Ersun,Abdullah) Tercih Yapmak Zor Olmasa Gerek.

Bahtiyar
13.04.2007, 10:55
ben anketin açılışından sonra bi süre gidişi bekledim..:)sonra bi baktık ki iş gönlünden geçen değil ihtimali en kuvvetlilerden hangisini isterdin sorusuna cevap olmaya başlamış...

ona göre attık biz de oyumuzu tabi..:)

ben hala oy kullanmadım önceden kafadan ziyaya oyu yapıştırmıştım şimdi çok korkuyorum.:)

Mehmet Fatih Yavuz
13.04.2007, 10:56
Ünal için bi örnek vereyim herkes başarısı kesinmiş gibi konuşuyo ama bide
hagi-gese olayı var buna ne diyeceksiniz.

hagi de milli takım tecrübesi ile gelmişti yanlış hatırlamıyorsam....
zor...

büyük kulüpte kendini ispatlamadan çalışmak zor...
zaman lazım bu işlere..

coolank in dediği gibi ne ertuğrul bjk de çalışabilirdi, ne de bülent Gs de...

şu başarıları göstermelerine rağmen,uzun yıllar gene de çalışamazlar...

coolank
13.04.2007, 10:58
ünal için oy verenlerin % 60 70 ni duygusallıktan geri kalanı da sanırım siyasi görüşü açısından oy veriyor ... yoksa ünalın yaptıgı başarılı bir t.d . için değil ... ne yapmış ünal ? yaptıkları ...???

arkadaşlar yapmayın ünal ne yapmış hangi takımı çalıştırmış ne başarısı var ? başarıyı boşverin var mı bir çıkışı ? milli takımda çalışırken başarılı oldugu için mi milli takıma geldi ? kafadan hop milli takıma ..getiren ? haluk ulusoy ... olaylara geniş bakmak lazım ...dar zihniyet ile bakış açısı felakete götürür

zeki gursoy
13.04.2007, 10:59
ünalın böyle bi demecini duymadım, ihtimalde vermezdim.ama sen madem sohbet esnasında diyosun o ayrı...
ünalın ünal olduğu yıllarda istanbulun bizim verdiğimiz maddi ve manevi imkanların iki mislini verdiği halde sırf ben Trabzona söz verdim diyerek ilkeli olduğundandır emin olmam..
ama şu aşamada Trabzonda t.d. olmak istemediğini bende duymuştum.ama bu Trabzonu istemediğinden değil, kendini şimdililk Trabzon için yeterli görmediğinden olduğunu bilmesindendir.ayrıca hami gibi kendisinede kulüp tarafından zamanında vefasızılık yapılarak ankaragücüne gönderilmesindende bi kırgınlığı olabilir, haklıda..
ama bu ne onun Trabzonsporluluğunu gölgeler, nede üç kulüpte oynamış birisinin ismine isim kattığı kulübü diğer kulüplerle bir tutma hakkını...
akıllı bi insandan beklemediğim bi davranış...
ünalı, ne ersuna değişirim, nede yabancı bi hocaya...
aynı şekilde hamiyide...
çünkü ikisininde aklında hep Trabzonspor olduğunu düşünüyorum...
ama yinede ünal şimdilik gelmeyide düşünmez, ilerde sağlam gelmek için..

Dikkatinden dolayı tebrik ederim.Bence demeçlerini neden bu kadar yakın takip ettiğimden ziyade adamın dediklerini takip etsen daha iyi olacağını düşünüyorum.

Reha
13.04.2007, 11:01
Le quen ; bizi şampiyon yapar....Çok farklı , çok sıradışı bir adam ....Santini de ilginç ama Ersun diyenlere hayret ediyorum.....

Mehmet Fatih Yavuz
13.04.2007, 11:03
Le quen ; bizi şampiyon yapar....Çok farklı , çok sıradışı bir adam ....Santini de ilginç ama Ersun diyenlere hayret ediyorum.....

le guen şu listede cuper le birlikte olma ihtimali sıfıra en yakın isim..::)

öncelik orada yazan yabancılar mutlaka... ama....çoook zor...

orada yazan yabancılardan hangisini getirirlerse getirsinler farketmez..

hatta diğer yabancılar seçeneği de güzell:D van gaal de o seçenekte...:D

FEDAİ
13.04.2007, 11:06
yau bu başlık niye açıldıki donkişot ziya istifasını falan mı verdi yoksa.Bence de Ünal KARAMAN gelsin ve uzun süreli bir planlama yapılsın.

Travelair
13.04.2007, 11:06
Yılmaz Vural mı? Allah yazdıysa bozsun

Naim
13.04.2007, 11:07
Bir Hocaya İhtiyacımız var
Uzun Soluklu İyi plan dahilinde Bir Hoca İhtiyacımız var
Gönül İsterki Kariyerli Bir Avrupalı altında Yardımcı Hoca Ünal şeklinde bir Yapı
Lakin
Bizim Hocadan Önce Ve Çok daha Fazla Biçimde
Bir YÖNETİME İhtiyacımız var
Hocadan Önce bir Yönetim Satın Almalıyız

Mehmet Fatih Yavuz
13.04.2007, 11:08
ünal bizden daha gerçekçi bu konuda..
o yüzden sene başında geri çevirdiği teklifi olursa gene geri çevirecektir...
:D:D:D

Erdem Keser
13.04.2007, 11:11
hoca konusunda tecrübeli olsun düşüncesine katılmıyorum hersey tecrübe degildir bülent korkmaz ,bülent uygun ertugrul saglam vs bu adamların cok mu tecrübesi vardı hoca dedigin inanclı azimli olmalı ama illaki tecrübeli olacaksada 20 takım degiştirmiş hocalar olmamalı olacaksa kaliteli isim yapmıs kurt hocalar göreve getirilmeli benim adayım ünal karaman ama abdullah avcı ve ersun yanalda olabilir ilk basta luis van gaali cok begeniyodum ama sözleşmesini uzattıgından bizim için hayalden öteye geçmez

Mehmet Fatih Yavuz
13.04.2007, 11:16
hoca konusunda tecrübeli olsun düşüncesine katılmıyorum hersey tecrübe degildir bülent korkmaz ,bülent uygun ertugrul saglam vs bu adamların cok mu tecrübesi vardı hoca dedigin inanclı azimli olmalı ama illaki tecrübeli olacaksada 20 takım degiştirmiş hocalar olmamalı olacaksa kaliteli isim yapmıs kurt hocalar göreve getirilmeli benim adayım ünal karaman ama abdullah avcı ve ersun yanalda olabilir ilk basta luis van gaali cok begeniyodum ama sözleşmesini uzattıgından bizim için hayalden öteye geçmez

bu saydığın isimlerin hiçbiri startı büyük takımlarda verselerdi 5-6 aydan fazla tutunamazdı...hala daha tutunamazlar..
büyük takım öğütür kendini ispat etmemiş adamı...

hele ki trabzona bizim kendi adamımızı getireceğiz..kendi özümüzden olana saldırmak en iyi yaptığımız şey...:D

ünal gelsin başarılı olsun ben de isterim... ama şartları değerlendirdiğimizde ünalın trabzonda kısa vadede kellesinin isteneceği günlerin çok uzak olmayacağını düşünüyorum..

DİNÇ
13.04.2007, 11:18
Kesinlikle Ünal Karaman.....
Yardımcıları olarak da Hami Mandıralı ve Hasan çelik (Dobi Hasan)...
Ünal, hırslı ve akıllı bir adam...
Başarıya aç...
Trabzonsporumuzu yakından tanıyor...
Tabiri yerindeyse ciğerimizi biliyor...
Hami ise Trabzonlu ve Trabzonsporun değerini en iyi bilenlerden...
Dobi Hasan ise ince kıvrak zekasıyla takıma yön verebilir...

Külünkoğlu
13.04.2007, 11:21

Süleyman bu sohbette sen de var mıydın ?

Bu arada benim oyum şu listede tek gerçekci adam olan Abdullah Avcı'ya.

Ersun Yanal'ın hala koca bir medya balonu olduğunu anlamayan arkadaşlara da selamlarımı sunuyorum.

KUTADGU
13.04.2007, 11:28
anketin hazırlanış aşamasıyla ilgili eleştiriler var..

haklılardır...

yabancı hoca için söylenecek eleştirileri tahmin ediyordum..

lakin ben yazdığım isimlerin buraya gelmesinin imkansız olmadığını düşünüyorum..

evet hem maddi bakımdan çok rahat gelirler, hemde istenen ortam bu adamlara daha rahat verilir...

Paul le Guen, Santini, cuper, Peckerman
bu adamların listede bulunmasının iki sebebi var

1- şu an takım çalıştırmıyorlar
2- kaliteleri üst düzey teknik adamlar

yani anket oluşturulurken azıcık araştırmalarımızı ve birazcık da bilgilerimizi koyduk ankete...

yerli isimlere gelince sürekli forumu takip ettiğim için ortaya çokca konulan isimleri buraya yazma gereğini hissettim. dolayısıyla yazalım da ankette fazla adam görülsün hareketiyle yazılmadı onlar.

Abdullah Avcı konusunda da bu ismi forumda daha önce sıkça duyduğumu, milli takım kariyerinin olduğunu hatta şu anda ist. B.B süper lige taşımak üzere olduğunu bildiğim için yazdım....

cahillik kusura bakmayın artık...

LazAnisT
13.04.2007, 11:34
Süleyman bu sohbette sen de var mıydın ?

Bu arada benim oyum şu listede tek gerçekci adam olan Abdullah Avcı'ya.

Ersun Yanal'ın hala koca bir medya balonu olduğunu anlamayan arkadaşlara da selamlarımı sunuyorum.
Bu sohbette ben yoktum ama sohbette olan bir arkadaşım vardı.İsdediğiniz zamanda görşebiliriz.Aslında başka söyediği laflar da vardı ama açıkcası Ünal'ın aklımızda hala eski haliyle kalmasını isterim.Ama futbolcu Ünal olarak

Can Tuna Kurt
13.04.2007, 11:48
Elbette Şenol Güneş, Ünal Karaman'da anketteki tercihim.

Külünkoğlu
13.04.2007, 11:50
Evet Süleyman mesajında buna hizmet ediyor.
Ünal Karaman'ın Trabzonspor'a teknik adam olmasını istemeyen fakat birebir görüşmüş demeçlerini de iyi takip eden birisi olarak arkadaşının söylediklerine kesinlikle katılmıyorum. Bu tarz şeyleri foruma taşırken birinci ağızdan kaynak göstererek taşırsak iyi olur.

ozcan_asanoglu
13.04.2007, 11:57
Ünal Karaman hala Trabzon'a sık sık giden, ordaki yakın dostlarıyla bir araya gelip ava bile çıkan bir adamdır..Futbolculuk dışında kariyeri yokken milli takımlarda hocalık yapıyorsa bunda Trabzonsporlu Ünal olarak bilinmesinin katkısını da bilecek yapıdadır tahminimce...

metehan
13.04.2007, 12:01

Metin, tamam Ersun Yanal'ı sevmiyorsun ama Ankaragücü ve GB'de yaptıkları da balon muydu? GB ile UEFA'da yaptıklarını unutamıyorum :) Ama Vestel macerası benim de kafamı karıştırdı, kararsızım şu an :)

zeki gursoy
13.04.2007, 12:01
şöylede bi sorun var , yada benim aklıma takılan bişey:
acaba kendini ispatlamış, iyi bi hoca olduğuna az çok kanaat getirilmiş, profesyonel bir hocamı ( yerli - yabancı önemli değil) yoksa henüz belli bir kariyer yapmamış, genç, zinde ve başarıya aç bir tarbzonsporlu hocamı....
ben daha çok ikinci şıkkı düşündüm hep, bu profesyonel lafını oldum olası sevmemişimdir...

FcTRABZONSPOR
13.04.2007, 12:02
Arkadaşlar Ünal hami diyosunuzda onların daha ne tecrübesi varki biraz gelişsinler tabiki TRABZONSPOR'umuzu onlara emanet edelim o yüzden Samet Aybaba bankolarımdan..Yeterki sabredelim!!!

Erdal
13.04.2007, 12:06
ersun yanal ın TRABZONSPOR a hç değilse utanç duymayacağımız bir futbol oynatabilecek bir hoca oldugunu düşünüyorum ..ve ne yazıkki içinde bulunduğumuz durumda buna bile eyvallah diyecek haldeyiz....

Mehmet Fatih Yavuz
13.04.2007, 12:09
ben kaybetsek de hiçbir şartta ezilmeyeceğimiz bir futbol istiyorum...
bıktım ezilen takım olmaktan...

maç boyu sadece kendi sahasında paslaşabilen bi takımız.. rakip sahaya uçurtmalarla geçiyoruz..

şu sıralamada öncelik ismi geçen yabancılardan biri..
ama türk olacaksa bu sistemi uygulayabilecek adam ersun yanal..
en azından yapacağı genç transferlerle ileriye dönük de işimize yarayacaktır..

ama le guen,pekerman,cuper falan.. olursa başım gözüm üstüne.:D

zafer6161
13.04.2007, 12:12
Ersun Yanal 47 29,19%
Ünal Karaman 50 31,06%
ikisinden biri olsun ersunu hucum futbolu oynattığından dolayı istiyorum
ünalı efsane olduğu için
bunlarda olmassa hami madıralı olsun

Erdal
13.04.2007, 12:14
ama en mühimi ,TÜRKÇE konuşabilen ve konuştuğunda ne dediğini anlayabileceğim bir hoca ve bir başkan istiyorum .....

LazAnisT
13.04.2007, 12:15
Yönetim Ziya Doğan da olduğu kadar arkasında durursa Ersun Yanalın Trabzonda başarılı olacağını düşünüyorum.

Erdal
13.04.2007, 12:20
Yönetim Ziya Doğan da olduğu kadar arkasında durursa Ersun Yanalın Trabzonda başarılı olacağını düşünüyorum.

bu yönetime ve hocaya verilen destek faruk özak -şenol güneş , atay aktuğ ,-şenol güneş , atay aktuğ -samet aybaba şıklarına verilseydi bencede başarılı olurduk .mevcut yönetim anlayışı TRABZONSPORda olduğu sürece başarı hayal ...ama en azından şu anki insanı tiksindiren ,futboldan soğutan anlayıştan kurtulmuş oluruz hoca değişikliğiyle....

Külünkoğlu
13.04.2007, 12:20
Metin, tamam Ersun Yanal'ı sevmiyorsun ama Ankaragücü ve GB'de yaptıkları da balon muydu? GB ile UEFA'da yaptıklarını unutamıyorum :) Ama Vestel macerası benim de kafamı karıştırdı, kararsızım şu an :)

Metehan Milli takım arada kaynamasın. Ne yapmış Gençlerbirliğinde ? bir kupa mı kazanmış ? Laptoplu teknik adam havasını basıp, zerre kadar defans yaptırmasını bilmeyen adamdır. Uefa'da yaptıklarını Denizli ve Kayseri'de yaptı. Ama o takımların teknik adamları Ersun Yanal kadar Şişirilmediği için Milli Takım'ın başına getirilmediler. Balon diyorum Baloonn.. :)

Erdal
13.04.2007, 12:28
Metehan Milli takım arada kaynamasın. Ne yapmış Gençlerbirliğinde ? bir kupa mı kazanmış ? Laptoplu teknik adam havasını basıp, zerre kadar defans yaptırmasını bilmeyen adamdır. Uefa'da yaptıklarını Denizli ve Kayseri'de yaptı. Ama o takımların teknik adamları Ersun Yanal kadar Şişirilmediği için Milli Takım'ın başına getirilmediler. Balon diyorum Baloonn.. :)

Mlli takımda da yapmak istediklerini gerçekleştirilmesine fırsat verilmedi ..kimler mi vermedi ?valla genelkurmay başkanının bile ismini telaffuz edemediği güçler :))))

Erdem Keser
13.04.2007, 12:40
merak etmeyin en gec 5 sene içerisinde hocamız fatih sultan tekke olacak

Vakfikebirli
13.04.2007, 12:52
Ziya Dogan da kalsin...Ersun Yanal da gelsin...herkesin gönlü olsun canim ... sasirmiyorum arkadaslar... biz ne zaman iyi hocalarin degerini bildik ki!?

Bu isler dua ile olsa birazdan Cuma namazinda ayri bir dua etsem... taraftar birazcik istikrarli olsa da...:D

Ozan
13.04.2007, 13:25
bence hem tecrübe açısından hemde trabzonun içinden çıkmış ve trabzonspor un büyüklüğünü bilen birisi olarak " ünal karaman " gelmelidir . daha önce milli takımdada şenol hoca ile beraber çalışmış birisi olduğu için tecrübe açısındanda sorun olacağını düşünmüyorum .
yabancı olarakda " lucescu " olabilir ama geleceğini sanmıyorum .

Hekimoğlu
13.04.2007, 13:34
ziya'nın bir yere gitmeye niyeti yokki.adam halinden memnun.yönetimden de ses yok.

metehan
13.04.2007, 14:08

Ben, Milli Takım performansının çok kötü olduğuna inanmıyorum. Hakan Şükür'e kurban gitti, oynattığı futbol çok da kötü değildi. Ama kadro tercihinde daha cesur olması gerekirdi, o konuda haklısın. Yalnız bu kadro seçimi Türkiye'de zor iş, ŞEnol Güneş bile bu konuda çok cesur olamadı.

GB'de ne yaptığına gelirsek. 2 yıl üst üste kupada final, ligde de zirveye oynattı. Kupayı alamadı çünkü şanssızdı, karşına TS çıktı ikisinde de :) Ama daha önemlisi GB'ne adam gibi futbol oynattı. UEFA'da yaptıklarını Denizli ve Kayseri yapmadı, haksızlık etmeyelim. 2003-2004'te 4. tura yükseldi. Blackburn, Sporting Lizbon ve Parma'yı rahat eledi. 4. turda ise o sezon UEFA kupasını kazanan Valencia'ya uzatmalarda elendi. O Valencia ki en az bugünkü kadar güçlü bir takımdı. Denizlispor da 4. tura çıktı ama tamamen mucize eseri, aynı şey değil.

NEyse fazla uzatmayayım, Ersun Yanal'ın avukatı gibi algılanacağım. Manisa macerası haricinde ben Ersun Yanal'ı başarılı buluyorum. Manisa'da da inat etti, istediği sistemi oturtma uğruna takımın durumuna bakmadı ve kariyerine olumsuz bir sayfa ekledi. Özetle mutlaka gelsin demiyorum ama sadece medyanın şişirmesiymiş gibi gösterilmesini de kabul etmiyorum. Tabi bu benim görüşüm, aksini düşünenlere de saygılıyım :)

NOT: Bu Jose Pekerman, son Dünya Kupası'nda Arjantin'i çalıştıran hoca değil mi? Medya bu adamı yerden yere vurdu ve bence de haklıydı. Başka bir hoca ile Arjantin şampiyon olabilirdi. Neye dayanarak bu listeye eklendiğini anlayamadım.

erdal6167
13.04.2007, 14:23
ünal karama veya hami mandıralı veya ikisi bir arada

marcelinhos100
13.04.2007, 14:34
1998-1999 sezonunda Denizlispor, 5 grup ve 50 takımlı 2.ligde 18 maçta 57 gol atarak “en çok gol atan takım” ve “2.grup lideri” sıfatlarıyla play-off’a yükseliyor. Play-off grubunda da 18 maçta 42 gol atarak yine “en çok gol atan takım” sıfatıyla averajla ikinci sırada yer alıp 1.lige çıkıyor. Takımın teknik direktörü Ersun Yanal…
Aynı Denizlispor 1999-2000 sezonuna da fırtına gibi giriyor. 9.hafta sonunda ligin zirvesinde ligin yeni takımı Denizlispor var. Takım 20.haftaya kadar sürekli ilk beşte yer alıyor. 25 maç sonunda Ersun Yanal yönetimle anlaşmazlığa düşüp görevinden ayrılıyor, o sezon Denizlispor ligi sekizinci sırada bitiriyor.
2000-2001 sezonunda Ankaragücü’nün başına geçen Ersun Yanal, bol gol atıp bol gol yiyen, ancak yine göze hoş gelen oyun tarzıyla 65 gol atıp 59 gol yiyen takımını 56 puanla altıncı yapıyor. Dahası, sezonun bitimine iki hafta kala rakibi Fenerbahçe ile aynı puanda zirveyi paylaşan Galatasaray’ı teşvik primi iddialarının ortaya atıldığı maçta deplasmanda yenerek şampiyonluktan ediyor.
2001-2002 sezonunda da istikrarını koruyan Ersun Yanal ve Ankaragücü, çok başarılı bir sezon geçiriyor. 53 puan ve o sezonun şampiyonu Galatasaray’dan 3 gol farkla 72 golle en çok gol atan ikinci takım olarak ligi üç İstanbul takımının ardından 53 puanla dördüncü bitiriyor. O yıl ligde tüm sezon dikkate alındığında şu istatistikler de dikkat çekici:
Antalyaspor-Ankaragücü (1-8): En çok gol atılan maç, en farklı galibiyet (deplasman ve genel)
Ankaragücü-Malatyaspor (6-0): En farklı galibiyet (iç saha)
Kocaelispor-Ankaragücü (4-4): En gollü beraberlik

2002-2003 sezonunda Ersun Yanal Gençlerbirliği’nin başında son yıllarda görülmemiş bir başkaldırıyla zirveye ortak oluyor. Ligin bitimine beş hafta kala zirvenin yalnızca dört puan gerisinde. O hafta Gençlerbirliği oyuncularına dördü son dört dakikada olmak üzere toplam sekiz sarı kart gösterildiği ve Altay’ın son dakika golüyle beraberliği kurtardığı İzmir deplasmanında Ersun Yanal ve öğrencileri Türk futbolundaki birtakım gerçeklerle ve güçlerle yüzyüze gelip tüm coşkularını kaybediyor. Matematiksel şampiyonluk şansını son üç haftada kaybedip UEFA Kupası’yla “yetinmek” zorunda kalıyor. Türkiye Kupası’nda final oynuyor. Ancak değişmeyen birkaç durum var: Sezonun en çok gol atan takımı, 76 golle, üstelik şampiyon Beşiktaş’tan 13 gol fazlasıyla Gençlerbirliği. Maç sonuçlarına baktığımızda 4-1, 5-1, 1-4, 3-3 gibi skorların yanında 5-4 (Malatyaspor maçı), 2-7 (Samsunspor ve Adanaspor maçları) gibi skorlar futbolseverleri şaşırtmıyor. Bunun adı “Hücum Futbolu Çılgınlığı” (http://www.verkac.org/?p=177)..
Kadrosundan birkaç kritik oyuncuyu kaybeden Ersun Yanal, 2003-2004 sezonunda Türkiye liginde göreceli olarak başarısız bir yıl geçiriyor, ancak takımı yine Türkiye Kupası’nda finale çıkıyor ve UEFA Kupası’na gitmeye hak kazanıyor. Gençlerbirliği sezonu son haftada aldığı beraberlikle yedinci yerine onuncu sırada bitiriyor ve en çok gol atan dördüncü ekip oluyor. Ligin tersine UEFA Kupası’nda elde ettiği başarılı sonuçlarla Blackburn Rovers, Sporting Lizbon ve Parma gibi kalburüstü takımlara yenilmeden üç tur geçiyor, daha sonra kupayı kazanan Valencia’ya ilk maçta turnuvadaki tek yenilgisini tattırarak ancak ikinci maçtaki uzatmada boyun eğiyor.
Sezon ortasında durumu kötü giden Fenerbahçe’ye transferiyle gündeme gelince Gençlerbirliği’ndeki tüm konsantrasyonunu kaybeden Ersun Yanal, bu olayın üzerinden henüz birkaç ay geçmişken ve sözleşmesi devam ederken sezon bitmeden Türk Milli Takımı’nın başına geçiriliyor. İstanbul takımı yöneticileri birkaç yıl öncesinin başarılı takımının iskeletini oluşturan Ahmed Hassan, Okan Koç, Serkan Balcı, Deniz Barış, Veysel Cihan gibi futbolcuları transfer etmek için başlarına akbaba gibi üşüşmüşken Yanal’ın milli takıma transferi olaya tuz biber ekiyor ve belki de bir efsane başlamadan sona eriyor.
Ama insanların, özellikle Ankaralı futbolseverlerin kafalarında “Ersun Yanal futbolu” olarak adlandırılabilecek bir kalıp var. Bu, sonuç ne olursa olsun, iyi futbol sergileyerek oyunu çirkinleştirmeden, göz zevkini okşayan futbol. Bu yıl herhangi bir maçta birkaç yıl öncesinin Ankaragücü ya da Gençlerbirliği maçlarında izleyenlerin aldığı keyfi alan gerçek bir sporsever var mıdır? Hiç zannetmiyorum.

Bu yazıyı sadece ersun yanalı tanımak için ekledin ne de olsa bu oylama çok önemli mesela ziya doğanı tam tanımadığımız bugün belli oldu oysa böyle bir ankette yüzde 85 ile gelmişti kendisi biraz okumak gerek ersun hucum oynatır 4 yersin beş atarsın kabul mü?

KUTADGU
13.04.2007, 14:37
NOT: Bu Jose Pekerman, son Dünya Kupası'nda Arjantin'i çalıştıran hoca değil mi? Medya bu adamı yerden yere vurdu ve bence de haklıydı. Başka bir hoca ile Arjantin şampiyon olabilirdi. Neye dayanarak bu listeye eklendiğini anlayamadım.

valla kendi adıma Jose Pekerman'ın dünya kupasında Arjantin'e mükemmel futbol oynattığını şanssız bir şekilde Almanyaya elendiğini düşünüyorum bunun yanında
Arjantin milii gen takımlarında aldığı çok çok başarılı sonuçlar
ortaya çıkardığı genç yetenekler ve oynattığı güzel futbol listeye dahil edilme nedenidir.

saviolalar, tevesler, mascheranolar yetiştirmiş bunlada geçler dünya şampiyonluğu kazanmış bir teknik adamdır.

medya ya bakmayın onlar sadece konuşur......

zugaşi koçi
13.04.2007, 14:38
Bence Ersun Yanal ı takımımızın başına getirmek, 1997 yılındaki Yılmaz Vural vakasının tekrarı olur diyorum.

A.İLELİ61
13.04.2007, 14:41
Dostlar Van Gaal'ın ne kadarlık sözleşmesi var bilen varmı..?? Bence listenin baş sırası bu adamın.Şota harici topu bilen futbolcu yok denecek kadar az ve bu takım kupada çeyrek final oynadı.Bunun yanısıra oyun taktiği ve oyuna gerektiği yerde yaptığı müdahalelerle maçı çevirmesini biliyor.Van Gaal'ın yanına Hami veya Ünal mükemmel olur..Van Gaal'ı listeye ekleyin..

Mehmet Fatih Yavuz
13.04.2007, 14:43
Dostlar Van Gaal'ın ne kadarlık sözleşmesi var bilen varmı..?? Bence listenin baş sırası bu adamın.Şota harici topu bilen futbolcu yok denecek kadar az ve bu takım kupada çeyrek final oynadı.Bunun yanısıra oyun taktiği ve oyuna gerektiği yerde yaptığı müdahalelerle maçı çevirmesini biliyor.Van Gaal'ın yanına Hami veya Ünal mükemmel olur..Van Gaal'ı listeye ekleyin..

sözleşmesini yeni uzattı..
o yüzden yok listede...

Bahtiyar
13.04.2007, 14:47
1998-1999 sezonunda Denizlispor, 5 grup ve 50 takımlı 2.ligde 18 maçta 57 gol atarak “en çok gol atan takım” ve “2.grup lideri” sıfatlarıyla play-off’a yükseliyor. Play-off grubunda da 18 maçta 42 gol atarak yine “en çok gol atan takım” sıfatıyla averajla ikinci sırada yer alıp 1.lige çıkıyor. Takımın teknik direktörü Ersun Yanal…
Aynı Denizlispor 1999-2000 sezonuna da fırtına gibi giriyor. 9.hafta sonunda ligin zirvesinde ligin yeni takımı Denizlispor var. Takım 20.haftaya kadar sürekli ilk beşte yer alıyor. 25 maç sonunda Ersun Yanal yönetimle anlaşmazlığa düşüp görevinden ayrılıyor, o sezon Denizlispor ligi sekizinci sırada bitiriyor.
2000-2001 sezonunda Ankaragücü’nün başına geçen Ersun Yanal, bol gol atıp bol gol yiyen, ancak yine göze hoş gelen oyun tarzıyla 65 gol atıp 59 gol yiyen takımını 56 puanla altıncı yapıyor. Dahası, sezonun bitimine iki hafta kala rakibi Fenerbahçe ile aynı puanda zirveyi paylaşan Galatasaray’ı teşvik primi iddialarının ortaya atıldığı maçta deplasmanda yenerek şampiyonluktan ediyor.
2001-2002 sezonunda da istikrarını koruyan Ersun Yanal ve Ankaragücü, çok başarılı bir sezon geçiriyor. 53 puan ve o sezonun şampiyonu Galatasaray’dan 3 gol farkla 72 golle en çok gol atan ikinci takım olarak ligi üç İstanbul takımının ardından 53 puanla dördüncü bitiriyor. O yıl ligde tüm sezon dikkate alındığında şu istatistikler de dikkat çekici:
Antalyaspor-Ankaragücü (1-8): En çok gol atılan maç, en farklı galibiyet (deplasman ve genel)
Ankaragücü-Malatyaspor (6-0): En farklı galibiyet (iç saha)
Kocaelispor-Ankaragücü (4-4): En gollü beraberlik

2002-2003 sezonunda Ersun Yanal Gençlerbirliği’nin başında son yıllarda görülmemiş bir başkaldırıyla zirveye ortak oluyor. Ligin bitimine beş hafta kala zirvenin yalnızca dört puan gerisinde. O hafta Gençlerbirliği oyuncularına dördü son dört dakikada olmak üzere toplam sekiz sarı kart gösterildiği ve Altay’ın son dakika golüyle beraberliği kurtardığı İzmir deplasmanında Ersun Yanal ve öğrencileri Türk futbolundaki birtakım gerçeklerle ve güçlerle yüzyüze gelip tüm coşkularını kaybediyor. Matematiksel şampiyonluk şansını son üç haftada kaybedip UEFA Kupası’yla “yetinmek” zorunda kalıyor. Türkiye Kupası’nda final oynuyor. Ancak değişmeyen birkaç durum var: Sezonun en çok gol atan takımı, 76 golle, üstelik şampiyon Beşiktaş’tan 13 gol fazlasıyla Gençlerbirliği. Maç sonuçlarına baktığımızda 4-1, 5-1, 1-4, 3-3 gibi skorların yanında 5-4 (Malatyaspor maçı), 2-7 (Samsunspor ve Adanaspor maçları) gibi skorlar futbolseverleri şaşırtmıyor. Bunun adı “Hücum Futbolu Çılgınlığı” (http://www.verkac.org/?p=177)..
Kadrosundan birkaç kritik oyuncuyu kaybeden Ersun Yanal, 2003-2004 sezonunda Türkiye liginde göreceli olarak başarısız bir yıl geçiriyor, ancak takımı yine Türkiye Kupası’nda finale çıkıyor ve UEFA Kupası’na gitmeye hak kazanıyor. Gençlerbirliği sezonu son haftada aldığı beraberlikle yedinci yerine onuncu sırada bitiriyor ve en çok gol atan dördüncü ekip oluyor. Ligin tersine UEFA Kupası’nda elde ettiği başarılı sonuçlarla Blackburn Rovers, Sporting Lizbon ve Parma gibi kalburüstü takımlara yenilmeden üç tur geçiyor, daha sonra kupayı kazanan Valencia’ya ilk maçta turnuvadaki tek yenilgisini tattırarak ancak ikinci maçtaki uzatmada boyun eğiyor.
Sezon ortasında durumu kötü giden Fenerbahçe’ye transferiyle gündeme gelince Gençlerbirliği’ndeki tüm konsantrasyonunu kaybeden Ersun Yanal, bu olayın üzerinden henüz birkaç ay geçmişken ve sözleşmesi devam ederken sezon bitmeden Türk Milli Takımı’nın başına geçiriliyor. İstanbul takımı yöneticileri birkaç yıl öncesinin başarılı takımının iskeletini oluşturan Ahmed Hassan, Okan Koç, Serkan Balcı, Deniz Barış, Veysel Cihan gibi futbolcuları transfer etmek için başlarına akbaba gibi üşüşmüşken Yanal’ın milli takıma transferi olaya tuz biber ekiyor ve belki de bir efsane başlamadan sona eriyor.
Ama insanların, özellikle Ankaralı futbolseverlerin kafalarında “Ersun Yanal futbolu” olarak adlandırılabilecek bir kalıp var. Bu, sonuç ne olursa olsun, iyi futbol sergileyerek oyunu çirkinleştirmeden, göz zevkini okşayan futbol. Bu yıl herhangi bir maçta birkaç yıl öncesinin Ankaragücü ya da Gençlerbirliği maçlarında izleyenlerin aldığı keyfi alan gerçek bir sporsever var mıdır? Hiç zannetmiyorum.

Bu yazıyı sadece ersun yanalı tanımak için ekledin ne de olsa bu oylama çok önemli mesela ziya doğanı tam tanımadığımız bugün belli oldu oysa böyle bir ankette yüzde 85 ile gelmişti kendisi biraz okumak gerek ersun hucum oynatır 4 yersin beş atarsın kabul mü?

şöyle teknik direktörleri tanıyalım bi oyumuzu ona göre şekillendiririz.

metehan
13.04.2007, 14:59
valla kendi adıma Jose Pekerman'ın dünya kupasında Arjantin'e mükemmel futbol oynattığını şanssız bir şekilde Almanyaya elendiğini düşünüyorum bunun yanında
Arjantin milii gen takımlarında aldığı çok çok başarılı sonuçlar
ortaya çıkardığı genç yetenekler ve oynattığı güzel futbol listeye dahil edilme nedenidir.

saviolalar, tevesler, mascheranolar yetiştirmiş bunlada geçler dünya şampiyonluğu kazanmış bir teknik adamdır.

medya ya bakmayın onlar sadece konuşur......

Öncelikle açıklama için teşekkürler. Bahsettiğin oyuncuları altyapıdan çıkarması önemli bir iştir ama bence Dünya Kupas'ındaki performansı çok iyi değildi. Dünya Kupası'ndaki en iyi hocalardan biri bence Meksika'yı çalıştıran hoca idi. Adını hatırlayamadım şimdi ama O da Arjantinliydi galiba. Meksika'nın Arjantin ile kıyaslanamayacak kadrosuna bayağı iyi futbol oynatmıştı.

marcelinhos100
13.04.2007, 15:14
ERSUN YANAL

http://www.futbolmerkezi.com/resimler/teknikadamlar/ersunyanal.jpg

YIL 1999-2000

MAÇ SAYISI:25
GALİBİYET:10
BERABERLİK:6
LİG DERECESİ:8
ATILAN GOL:40
YENİLEN GOL:42
ALINAN PUAN:36
TAKIM:DENİZLİSPOR

ilk yılı teknik direktörlükte ve 25 maçta alınan 36 puan iyi sayılır ama 25, hafta görevi bırakmış anlaşmazlık gereği denizlispor yönetimiyle

YIL 2000-2001

MAÇ SAYISI:34
GALİBİYET:16
BERABERLİK:8
LİG DERECESİ:4
ATILAN GOL:65
YENİLEN GOL:59
ALINAN PUAN:56
TAKIM:ANKARAGÜCÜ

ne dersiniz 65 gol atmış 59 gol yemiş vallahi de çılgın bir sistem ama kolay değil ankaragücüyle bu kadar maç kazanmak

YIL 2001-2002

GALİBİYET:15
LİG DERECESİ:
ATILAN GOL:72
YENİLEN GOL:58
ALINAN PUAN:53
ilk hafta deplasmnada 8-1 sonraki hafta 6-0 lık galibiyetler

YIL 2002-2003

GALİBİYET:19
BERABERLİK:9
LİG DERECESİ:3
ATILAN GOL:76
YENİLEN GOL:40
ALINAN PUAN:66
TAKIM:GENÇLERBİRLİĞİ

adanaspor 2 gençlerbirliği 7

samsunspor 2 gençlerbirliği 7

bu sezonun da özeti bu sonuçlar

YIL 2003-2004

GALİBİYET:12
LİG DERECESİ:10
ATILAN GOL:56
YENİLEN GOL:52
ALINAN PUAN:44

Bundan sonraki milli takım ve vestel manisa kariyerini zaten herkes biliyor ayrıca şunu eklemek isterim gençlerbirliği ile iki kez türkiye kupası finali oynamış ve yine gençlerbirliği ile o dönem avrupada blackburn rovers sporting
lizbon ve parma gibi takımları elemiş o senenin şampiyonu valenciaya uzatmalarda elenmiş

bilmiyorum ne dersiniz

Berk Eren
13.04.2007, 15:20
pekerman super hocadır,ama Trabzon'da alt yapıya onem vermesı oyuncuları gelıstırmesı,takımı oturtması ıcın gereken sureler verılmez..bu sadece bu hoca ıcın degıl tum yabancı hocalar ıcın gecerlı..benım adayım louis van gaal..ama zor cok zor...
hamıye veya unala sans verılebılır,tıpkı bulent korkmaza verıldıgı gıbı..

Burçak
13.04.2007, 15:22
Ersun Yanal baya bi oy almış . şaşırdım doğrusu. :)

Erdem Keser
13.04.2007, 15:23
acaba gercekleşir mi bilmem ama hocamız aykut kocaman olsa sampiyonluga oynasak fenerle macımız olsa ve biz 2 puan geride olsak kadıköyde feneri yenip nasıl koydu aykut kocaman tezhuratı yapsak cok sey istemiş olurmuyuz :)

Ali İhsan
13.04.2007, 15:23
hehehehe. Ziyayı da böyle getirmiştik. Oyumu Ünal'a verdim. Ama acıyorum çocukluğumuzun dinamosuna. Onu da harcayacağız. Ersun Yanal gelmesin artık istemiyorum. O kendini ve potansiyelini öldürdü. Zaten GSye gidicek deniliyor...Oraya gidemeyip de bize gelmesin...

Emorfo
13.04.2007, 15:31
Ersun Yanal'ın aldığı oya hiç şaşırmadım, hoca işi söz konusu olunca rüzgar ne yönden eserse çoğunluk o yönde gider. Taraftar pratik, Ziya'nın garip sisteminden sıkılmış, bol gol, bol pozisyon istiyor. yabancı hoca zor, boşta ne var Ersun, hem bol gol hem daima hücum yapar. Hemen balıklama ona atlar. Ziya Doğan'a nasıl atladılarsa Ersun'a da atlarlar, 1 sene sonra onu da kovarlar beğenmezler. Sonra aradan bir kaç sene geçer aynen şimdi Samet için Şenol için dediğimiz gibi keşke kalsaydılar, keşke sabretseydik vs vs vs. Bu devran hep böyle dönmüştür, bu kafayla böyle dönmeye devam edecektir...

asimavi
13.04.2007, 15:44
oncelikle bir haftalik cezadan sonra yeniden foruma dondugum icin cok mutluyum
bi hafta dir biriktiriyorum

yanliz soylemeden edemeyecegim iki sefer ceza aldim hemde sudan sebeblerle

bazilari oyle kalayliyoki hic ceza almiyo

bazi anahtar kelimeler varsa bi koseye yazsinlarda ceza almasak
........
neyse

zaten erciyes macinin oldugu gun yazabilseydim 1 senelik ceza alirdim her halde ....................

yeni hoca meselesine gelince

daha onceki yazilarimda da surekli yazdigim gibi

vahid halilhodzic diyorum........

tabi vahid hocanin gelmesi icin oncelikle yonetimin gitmesi lazim

nedenlerine gelince

aslinda cok sebeb aramaya gerek yok stepanova bakmak yeterli olacaktir

vahid hocayi takimin basina getirmek icin

diger artilarina gelince

avrupanin taktik anlamda en iyi hocalarindan biridir vahid halilhodzic

....................

oyuncular uzerinde agirligi olan bir teknik adam

taraftarin sevdigi karizmatik bir hocadir vahid hoca

transfrde de tek sorumlu olmalidir vahid hoca

adam gercekten anliyor topcudan

hem genclerede deger veriyor

bizim alt yapidaki yildizlarimizi hic polemige girmeden cikarip oynatacak cesarete sahip tir ....

bunu zamaninda ufukhani ve ali guzeldali oynatarak gostermistir

o gidince ufukhanin herini ferhatlar . aldi alide satili faydalir olur diye.........

hem kendiside seviyor trabzonu trabzon halkini.....

zaten giderken bi gun mutlaka donecegim demisti....

neden simdi olmasin

en cok ihtiyacimiz oldugu donemden geciyoruz

ve ben aslinda vahid hocahi avrupa da basari icin istiyorum

bizi avrupada basariya tasiyacak turk antrenor tanimiyorum

ama turk adaylarim ertugrul ve her zaman senol gunestir

.......
vahid hocanin zamaninda sahada ne yaptigini bilen bir takim vardi

ben birtek onun zamaninda derbilerde bilerek top oynadigimizi hatirliyorum

daha baska cok sey yazilir bunlarin yanina tabi once vahid hocayi getirecek bi yonetim sonrasinda vahid hoca ve kuracagi takim

.................................yazimda aklniza yatmayan lari belirtirseniz sevinirim

takintili bi yorum yapmak istemiyorum

ama suan gercekten vahid hocadan baskasi bana olumlu gelmiyor

ama gelmesi imkansiz olursa van gaal derim.......................

FcTRABZONSPOR
13.04.2007, 15:54
ERSUN YANAL

http://www.futbolmerkezi.com/resimler/teknikadamlar/ersunyanal.jpg

YIL 1999-2000

MAÇ SAYISI:25
GALİBİYET:10
BERABERLİK:6
LİG DERECESİ:8
ATILAN GOL:40
YENİLEN GOL:42
ALINAN PUAN:36
TAKIM:DENİZLİSPOR

ilk yılı teknik direktörlükte ve 25 maçta alınan 36 puan iyi sayılır ama 25, hafta görevi bırakmış anlaşmazlık gereği denizlispor yönetimiyle

YIL 2000-2001

GALİBİYET:16
LİG DERECESİ:4
ATILAN GOL:65
YENİLEN GOL:59
ALINAN PUAN:56

ne dersiniz 65 gol atmış 59 gol yemiş vallahi de çılgın bir sistem ama kolay değil ankaragücüyle bu kadar maç kazanmak

YIL 2001-2002

GALİBİYET:15
LİG DERECESİ:
ATILAN GOL:72
YENİLEN GOL:58
ALINAN PUAN:53
ilk hafta deplasmnada 8-1 sonraki hafta 6-0 lık galibiyetler

YIL 2002-2003

GALİBİYET:19
BERABERLİK:9
LİG DERECESİ:3
ATILAN GOL:76
YENİLEN GOL:40
ALINAN PUAN:66

adanaspor 2 gençlerbirliği 7

samsunspor 2 gençlerbirliği 7

bu sezonun da özeti bu sonuçlar

YIL 2003-2004

GALİBİYET:12
LİG DERECESİ:10
ATILAN GOL:56
YENİLEN GOL:52
ALINAN PUAN:44

Bundan sonraki milli takım ve vestel manisa kariyerini zaten herkes biliyor ayrıca şunu eklemek isterim gençlerbirliği ile iki kez türkiye kupası finali oynamış ve yine gençlerbirliği ile o dönem avrupada blackburn rovers sporting
lizbon ve parma gibi takımları elemiş o senenin şampiyonu valenciaya uzatmalarda elenmiş

bilmiyorum ne dersiniz

Kardeşim güzel analiz etmişssin ama attığı kadar gol yedirmiş takıma...Bu adamada gücevilmez;):tsbayrak:

Emre GÜRDAL
13.04.2007, 15:57
Paul Le Guen benım adayım bu adam lyona oynattıgı futbol ortada bence bu olsun olmassa unal veya hamı olsun

hekimoglu
13.04.2007, 16:04
yapılan anketi incelediğimde futbol bilgisinin zayıf olduğunu tahmin ettiğim bazı taraftralarımızın ersun yanala oy vermesi bende derin endişeler oluşturmuştur.bu arkadaşlar TRABZONSPOR umuzun iyiliğinimi yoksa kötülüğünümü istemekteler anlayamadım doğrusu.ersun yanalın çalıştırdığı takımlarda oynattığı futbol şeklini bugün chelsea bile uygulayamamaktadır.defansı hiçe sayan bu sistemle 2.ligdeki yerimizi çabucak alırız.bizi şampiyonluğa oynatacak teknik direktörlere ihtiyacımız varken oynattığı sistemle takımları küme hattına indiren bir çalıştırıcının adının bu sitede geçmesini esefle kınıyorum.bazı arkadaşlarında çıkıp bu tip teknik direktörlere oy vermesine üzülüyorum.oy verirken şunu gözden kaçırmayalım;şampiyon TRABZONSPOR mu kümede kalmaya çalışan TARBZONSPOR mu?

asimavi
13.04.2007, 16:15
marcelinhos kardesim .....bu ersun yanalin bilmedigimiz bi yonu varsa bizi aydinlat

ama cok zorladim kendimi sirf sen yazdin diye ama gercekten yakistiramadim trabzonspora

yaa adam ezik bahceli bunu her firsatta belirtiyor
hatirlasana milli takimdaki yasattigi rezilligi

fenerin tum yedekleri ozaman ilk onbir oynuyordu milli takimda

marcelinhos100
yapılan anketi incelediğimde futbol bilgisinin zayıf olduğunu tahmin ettiğim bazı taraftralarımızın ersun yanala oy vermesi bende derin endişeler oluşturmuştur.bu arkadaşlar TRABZONSPOR umuzun iyiliğinimi yoksa kötülüğünümü istemekteler anlayamadım doğrusu.ersun yanalın çalıştırdığı takımlarda oynattığı futbol şeklini bugün chelsea bile uygulayamamaktadır.defansı hiçe sayan bu sistemle 2.ligdeki yerimizi çabucak alırız.bizi şampiyonluğa oynatacak teknik direktörlere ihtiyacımız varken oynattığı sistemle takımları küme hattına indiren bir çalıştırıcının adının bu sitede geçmesini esefle kınıyorum.bazı arkadaşlarında çıkıp bu tip teknik direktörlere oy vermesine üzülüyorum.oy verirken şunu gözden kaçırmayalım;şampiyon TRABZONSPOR mu kümede kalmaya çalışan TARBZONSPOR mu?

abi benim kimseye karşı bir ön yargım yok Ersun YANALI savunmanın futbol bilgisizliği ile zayıflığıyla alakasını çözemedim dünyada bu sistemi oynayan takımlar var az alkmaar böyle oynuyor başlarında van gaal var 3 yiyorlar her maç belki 4 tane atıp çıkıyorlar turları teker teker

Bende isterim hem pozitif futbol oynatacak hemde takım savunmasını öğretecek birinin gelmesini ama nerde var mı bir isim sende

Futbol bilgin anlaşılan çok yüksek ben öyle anladım bir isim önersen şöyle dengeli oynayan

Ayrıca ersen yanalın kümeye oynattığı veya düşmekten son anda kurtardığı bir takım söylesene ben hatırlamıyorum belki sen biliyorsundur;)

FcTRABZONSPOR

Aynen kardeşim sana katılıyorum...:ts:

kusursuzkaplan
13.04.2007, 16:16
bunun cevabı çok basit eğer ziya doğan giderse yerine gelecek en iyi isim ersun yanaldır..öyle van gaal ile paul le guen ile hayal kurmayın..adam avrupadan kalkıp Trabzon'a gelmez..alın alın demesi kolay tabi..söylediğim gibi alınacak en iyi ve hayırlı hoca ersun yanaldır oyun tarzı bakımından Trabzonspor'umuzu en atak oynatacak hoca da odur..

EyüpKILIÇ61
13.04.2007, 16:17
Bu takımın başına ERTUĞRUL SAĞLAM!!!gelsin gerisi boşş

marcelinhos100
13.04.2007, 16:19
marcelinhos kardesim .....bu ersun yanalin bilmedigimiz bi yonu varsa bizi aydinlat

ama cok zorladim kendimi sirf sen yazdin diye ama gercekten yakistiramadim trabzonspora

yaa adam ezik bahceli bunu her firsatta belirtiyor
hatirlasana milli takimdaki yasattigi rezilligi

fenerin tum yedekleri ozaman ilk onbir oynuyordu milli takimda

ben sadece bazı merak ettiğim şeyleri araştırdım ve ekledim yani bir teknik direktörü eleştirirken veya sahiplenirken burada oy atarken araştırmak lazım ben senin son dediğine katılmıyorum

çünkü ersun yanal gökdenizi fatih tekkeyi hüseyini o zamn ersen martini milli takıma çağırıyordu ve çoğu banko oynuyordu fenerbahçeli futbolcuları çağırma meselesine gelince servet olsun deniz olsun serkan balcı olsun hepsi ersun yanalın sisteminden yetişmiş oyunculardı o yüzden oynatıyordu tıpki şimdi fatih terimin 3 maç oynayan emre aşığı yedek ferhatı çağırması sabrinin gökdenizi kesmesi gibi

hekimoglu
13.04.2007, 16:24
abi benim kimseye karşı bir ön yargım yok Ersun YANALI savunmanın futbol bilgisizliği ile zayıflığıyla alakasını çözemedim dünyada bu sistemi oynayan takımlar var az alkmaar böyle oynuyor başlarında van gaal var 3 yiyorlar her maç belki 4 tane atıp çıkıyorlar turları teker teker

Bende isterim hem pozitif futbol oynatacak hemde takım savunmasını öğretecek birinin gelmesini ama nerde var mı bir isim sende

Futbol bilgin anlaşılan çok yüksek ben öyle anladım bir isim önersen şöyle dengeli oynayan

Ayrıca ersen yanalın kümeye oynattığı veya düşmekten son anda kurtardığı bir takım söylesene ben hatırlamıyorum belki sen biliyorsundur;)

Televizyoncuların takımınıdan haberin vardır harhalde.

gerçekefsane
13.04.2007, 16:25

Ersun Yanal'la Küme düşecekmişiz

Bu sezon hangi sistemle oynuyoruz. Trabzonspor'un 39, Denizlispor'un 30, Ç.Rize 29, K.Erciyes 28 puanı var.

Ersun Yanal'la Trabzonspor'un 2.ligdeki yerini nasıl alacağımızı söylesende bizde defansa önem veren teknik direktör gelsin yazalım.

FcTRABZONSPOR
13.04.2007, 16:26
Bu takımın başına ERTUĞRUL SAĞLAM!!!gelsin gerisi boşş

Ertuğrulunda başarılı olduğu sanmıyorum...Kayserinin kadrosu iyi kadro...O kadar başarılı bir teknik adam olsaydı büyüklerin rezil olduğu bir sezonda en üst sıralarda olurdu...

Cengiz Çubukcu
13.04.2007, 16:28
ben de futbol bilgisi oldukça az olan taraftarlardan biri oluyorum ve dolayısıyla da Ersun Hocayı istiyorum... hafızanızı tazelerseniz Denizlisporda, Ankaragücünde, Gençlerbirliğinde yaptıkları ortada olan bir adamdır...Ayrıca Milli Takımda yarım kalan bir işi, hala başarıya aç olması artılarıdır...yine hatırlayın Milli Takımın başındayken takımın iskeletini bizim topçulardan seçmişti..
Bence şansızlığı arkasında taraftar ve basın desteği olan bir takımın başına geçmemiş olmasıdır...Bizim gibi büyük bir camiada çalışmayı çoktan haketmiş biridir..

TSSKY
13.04.2007, 16:30
arkadaşlar tamam gollü baskılı oynayan bi trabzonspor istiyoruz da bu takıma ersun yanal gelse de bişe olaz..bi kere bu takım 11 kişi bile defans yapmayı beceremiyor eğer ersun hoca gelirse 3 kişi ile yapmak zorunda kalırız ki bu bi felaket olur..

FcTRABZONSPOR
13.04.2007, 16:31
ben de futbol bilgisi oldukça az olan taraftarlardan biri oluyorum ve dolayısıyla da Ersun Hocayı istiyorum... hafızanızı tazelerseniz Denizlisporda, Ankaragücünde, Gençlerbirliğinde yaptıkları ortada olan bir adamdır...Ayrıca Milli Takımda yarım kalan bir işi, hala başarıya aç olması artılarıdır...yine hatırlayın Milli Takımın başındayken takımın iskeletini bizim topçulardan seçmişti..
Bence şansızlığı arkasında taraftar ve basın desteği olan bir takımın başına geçmemiş olmasıdır...Bizim gibi büyük bir camiada çalışmayı çoktan haketmiş biridir..

Tabi bizim oyunculardan seçeçekti o sezon kardeşim en ii futbol ve futbolculara sahiptik...Ersun Hoca'nın taktiği günümüz futbolunu bırak dünya futbolunda oynanmıyacak bir taktik anlayışı içinde sadece hucumda bi yere kadar yani...

zafercalikoglu
13.04.2007, 16:32
ünal hangi takımı basarı kazandırmış ,kariyeri ne
topçu degil hoca arıyoruz,burası erciyes degil,

marcelinhos100
13.04.2007, 16:34
Televizyoncuların takımınıdan haberin vardır harhalde.

şimdi abi tabi haberim var ama şöyle bir bakarsak 8. hafta sonunda lig lideri olan vestel manisanın teknik direktörü ersun yanalı göklere çıkaranlar şampiyon vestel diyenlere aynen şöyle demiştim vestel manisanın oyuncu kadrosu çok kısıtlı ve büyük takım olmadıkları için itici bir potansiyelleri yok ilk yarı bitiminde beğenmediğimiz manisa ligi lider bitirmiş kupadada grubu 1. bitirmişti

ama önce medunanın futbolu bırakması sonra zelenka ve johananın gönderilmesi rafaelin sakatlanması hakan balta borbiconi sakatlanması ve en sonda canerin satılması ne kaldı abi nbe kaldı tabiki yenilecekler vede öyle oldu takım inanılmaz düşüse geçti bunda tabiki medyanın da çok büyük rolü var

manisayı trabzonsporla karşılaştırman ve kıyaslaman üzücü

eğer bir takım küme düşüren teknik direktör örneği istiyorsan malatyayı bütübn maçlarını 1-0 kaybederek küme düşüren ziyaeddin doğandır

ertuğrul sağlam diyenlere sadece şunu söylüyorum bu kadar eleştirdiğimiz trabzonsporun sadece 2 puan önünde aynı zamnda kupada gruptan çıkamdılar ben etruğrul sağlamın başarısını göremiyorum siz görüyormusunuz

hekimoglu
13.04.2007, 16:35
ünal hangi takımı basarı kazandırmış ,kariyeri ne
topçu degil hoca arıyoruz,burası erciyes degil,

Ersun Yanal denen hovardanın bir başarısını gösterebilecenmi bana....

Jackdaniels
13.04.2007, 16:36
Ankete samet Aybaba neden dahil edilmedi??? Kesinlikle Samet Aybabayı istiyorum...

gerçekefsane
13.04.2007, 16:36
şimdi abi tabi haberim var ama şöyle bir bakarsak 8. hafta sonunda lig lideri olan vestel manisanın teknik direktörü ersun yanalı göklere çıkaranlar şampiyon vestel diyenlere aynen şöyle demiştim vestel manisanın oyuncu kadrosu çok kısıtlı ve büyük takım olmadıkları için itici bir potansiyelleri yok ilk yarı bitiminde beğenmediğimiz manisa ligi lider bitirmiş kupadada grubu 1. bitirmişti

ama önce medunanın futbolu bırakması sonra zelenka ve johananın gönderilmesi rafaelin sakatlanması hakan balta borbiconi sakatlanması ve en sonda canerin satılması ne kaldı abi nbe kaldı tabiki yenilecekler vede öyle oldu takım inanılmaz düşüse geçti bunda tabiki medyanın da çok büyük rolü var

manisayı trabzonsporla karşılaştırman ve kıyaslaman üzücü

eğer bir takım küme düşüren teknik direktör örneği istiyorsan malatyayı bütübn maçlarını 1-0 kaybederek küme düşüren ziyaeddin doğandır

ertuğrul sağlam diyenlere sadece şunu söylüyorum bu kadar eleştirdiğimiz trabzonsporun sadece 2 puan önünde aynı zamnda kupada gruptan çıkamdılar ben etruğrul sağlamın başarısını göremiyorum siz görüyormusunuz

ilk yarıda Vestel'in V. Manisa'ya futbol desteklerini çekecekleri haberleri çıkmıştı.