PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Haydi Sen de Kardeşini Seç!

Gamze
24.10.2007, 20:51
BÜYÜK AİLEMİZE HOŞGELDİNİZ...

Kardeşinizin yumuk minik ellerini avuclarınızın içine alın, sıkı sıkı sarın…..Üşümesinler…28 KASIM 2004 tarihinde tarafımdan kurulan bu site, kardeşten kardeşe uzanan gönül birliği sitesidir... Hiç bir dernek ve de vakıfla ilişkisi yoktur. Okullu kardeşlerimizi desteklemeyi amaçlayan tek kişilik sivil harekettir…Onlara yardım değil, hediye yolluyorsunuz....Küçük kardeşleriniz, gönüllüler tarafından ihtiyaç sahibi öğrenciler arasından, titizlikle seçilip listelere yazılıyor. Hediyelerinizi abartmayın, sık sık yollayın. Bir defter, bir kalem, bir mont bir bot dünyalara bedel... Kardeşlerinize eğitim öğretim hayatı boyunca destek olmaya, onlarla sonuna kadar el ele yürümeye karar verin... Eğer bunu yapamayacaksanız kardeş seçmeyin... Bu çocuklar bizim, Türkiye’mizin çocukları... ONLARI HİÇ UNUTMAYIN... Mutlaka mektup yazın . Kardeşinize sevginizi yollayın... Kişiliklerini geliştirin... Yolumuz, önderimiz ATATÜRK'ümüzün yolu. Doğudan batıya, kuzeyden güneye tek vücut olmanın yolu. Yolumuz açık olsun.

CENGİZ TÜNAY - ALİ TÜNAY

ASLA PARA YOLLAMAYIN

...

yazısıyla karşılaşıyorsunuz ilk olarak www.kardesinisec.com sitesine girdiğinizde.İhtiyaç sahibi çocuklarımıza para değil önce sevgi göndermenin gerekliliğini anlatan bu yazıyla...

Bir çok şehirden,bir çok çocuk kayıtlı kardeş listesinde.Ne güzeldir ki bir çoğu kardeşini çoktan bulmuş.Ama her geçen gün yeni çocuklar ekleniyor,her geçen gün yeni yürekler bekleyişe geçiyor.Şimdilerde seçenek çok azalmış,ne mutlu bize...Ama yine de 10larca çocuk kardeşini beklemekte.Özellikle de doğu illerinden bir çok minik...

Ben kardeşimi çoktan seçtim; Van'dan 6 çocuklu işsiz bir babanın 9 yaşındaki oğlu Savaş Öztunç.

Haydi arkadaşlar,sizler de yakınlarınıza ulaştırın.Sizler de kardeşinizi seçin..Ve varsa eğer kardeş ihtiyacı duyan çocuklar bildiğiniz duyduğunuz,siteye ulaştırın,listeye ekleyin ismini.Hem siz kazanın,hem onlar...

Dip not: 2 yıl kadar önce bunun için bir başlık açılmış,ancak yenilemenin faydalı olacağını düşündüm.

Gökhan Bozyiğit
24.10.2007, 22:57
Gamze böyle birşeyden bizleri haberdar ettiğin için çok teşekkürler. BMN üyeleri bu konularda ne kadar duyarlı olduklarını birçok organizasyonda gösterdi, bundan sonrada göstermeye devam edecektir:).

havzalı61
25.10.2007, 13:23
Benim kardeşim hasan üçüncü :D

iyide abicim bunlar afedersiniz sıçan gibi doğurup doğurup yok bilmemne yardımı yok kardeşini seç bilmemne diye milletin üzerine atıyorlar, madem işsizsin ne diye kedi gibi doğrup durursunuz bilmemki , ondan sonra teröristler üredi çoğaldı öldür öldür bitmiyor soysuzlar hamam böceği gibi

Gamze
25.10.2007, 14:12
Benim kardeşim hasan üçüncü :D

iyide abicim bunlar afedersiniz sıçan gibi doğurup doğurup yok bilmemne yardımı yok kardeşini seç bilmemne diye milletin üzerine atıyorlar, madem işsizsin ne diye kedi gibi doğrup durursunuz bilmemki , ondan sonra teröristler üredi çoğaldı öldür öldür bitmiyor soysuzlar hamam böceği gibi

Ne güzel bir bakış açısı!Tebrik ederim.

Yau abicim,burda onlarca şehirden binlerce ihtiyaç sahibi çocuk var.Sadece doğudan mı yani?Ve sanki sadece 10 çocuklu ailelerden yavrular mı bunlar?

Madem böyle düşünüyorsunuz,olaya farklı bir yönden yaklaşın.O insanları bilinçlendirmek,o çocukların 250 YTL'ye kapkaç çetelerine kiralanmasını engellemek için siz de bir şeyler yapmış olursunuz belki kim bilir...Bir çocuk,bir hayat...Bir çocuk,bir nesil...

Ha siz yine de hoşlanmadınız fikirden,o zaman eyvallah...Bari başkalarının hevesini kırmayın.

Ekleme:

Saçma sapan esprilerle dolu tüm mesajlar silinecektir. alix_1967_06 ; bunu bir uyarı olarak kabul edebilirsin.

TAHSİN 61
09.01.2009, 14:53
Öncelikle forumda gezdim, böyle bir başlık bulamadığım için açmayı uygun gördüm gereksiz bulan forum yöneticileri arkadaşlarımız silselerde saygı duyarım.

BMN herzaman gerektiğini yerde gereğini yapan bir örgütlenmedir. Sadece TRABZONSPOR için değil toplumsal olaylarada parmak basmaktadır, o bakımdan BMN benim en çok zevk aldığım gurur duyduğum bir topluluktur ve bende bu topluluğun parçası olduğum için çok mutluyum.
Evet arkadaşlar hepinizin bildiği gibi Türkiye'nin her bir köşesinde okumak için can atan ve imkanı olmayan kız ve erkek kardeşlerimiz var sizde onlara bir abilik ablalık yaparsanız onlar çok sevinicekler ben inanıyorum ki çok kişinin bu konudan haberi var belkide kardeşi bile var forumda aradım bulamadığım için buraya futbol dışı konuların olduğu forum ekstra ganita bölümüne açıyorum

[SİZE=4]www.kardesinisec.com[/SİZE]

B Ü Y Ü K A İ L E M İ Z E H O Ş G E L D İ N İ Z ...
Kardeşinizin yumuk minik ellerini avuclarınızın içine alın, sıkı sıkı sarın. Üşümesinler… 28 KASIM 2004 tarihinde tarafımdan kurulan bu site, kardeşten kardeşe uzanan gönül birliği sitesidir... Hiç bir dernek ve de vakıfla ilişkisi yoktur. Onlara yardım değil, hediye yolluyorsunuz... Hediyelerinizi abartmayın. Bir defter, bir kalem, bir mont bir bot dünyalara bedel... Kardeşlerinizle destek olmaya, onlarla sonuna kadar el ele yürümeye karar verin... Eğer bunu yapamayacaksanız kardeş seçmeyin... Bu çocuklar bizim, Türkiye’mizin çocukları... ONLARI HİÇ UNUTMAYIN... Mutlaka mektup yazın . Kardeşinize sevginizi yollayın... Kişiliklerini geliştirin... Yolumuz, önderimiz ATATÜRK'ümüzün yolu. Doğudan batıya, kuzeyden güneye tek vücut olmanın yolu. Yolumuz açık olsun. CENGİZ TÜNAY - ALİ TÜNAY

A S L A P A R A Y O L L A M A Y I N

Great White
09.01.2009, 14:55
İyi güzel ama Mahmutpaşa esnafı gibi de "Haydee" diye bağırmaya gerek yoktu yahu..

TAHSİN 61
09.01.2009, 14:58
İyi güzel ama Mahmutpaşa esnafı gibi de "Haydee" diye bağırmaya gerek yoktu yahu..

haydi bana çizgi film kahramı gibi gelio uyuz oluyorum cem yılmazın dalga gectiği konu gelio aklıma ben hayde yi kullanırım ham takınılması gereken bir şey değil zaten düzzeltyei yapacaklardır arkadaşlar ben başlığı

www.kardesinisec.com yapacaktımda yasaktır die yapmadım onu forum yöneticileri sabıtleyip değistirriler

TURHAN
09.01.2009, 14:59
Bende boyle bir baslik var diyecektim.)

ilhan
09.01.2009, 15:00
Tö61,

Aynı başlık vardı. Birleştirdim konuları.

TAHSİN 61
09.01.2009, 15:00
zaten böyle bir başlık varmış ? kusra bakmasın kımse ben yeni haberdar oldum da o bakımdan

sizden isteğim ağırlığı şırnak hakkariş ve ağrıya vermenizdir . kız çocukları okusun istiyorum ben erkekler bir şekilde çalışıp geçinirler