PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ermenilerin Vahşeti l Hocalı Katliamı...

Şuayip Aydın
22.10.2007, 17:36
> >>Elleri bir ağaca arkadan bağlanan hamile bir kadının başına dikilmiş olan
> >>iki Ermeni yazı tura atıyordu. Bu kanlı kumarı yaklaşık 100 yıl önce
> >>Anadolu toprağında Kars'ta Ağrı'da Van'da Erzurum'da da ataları
> >>oynamıştı.Onlardan duymuşlardı. Karnı burnunda çaresiz bir Azeri kadının
> >>doğumu oldukça yakın görünüyordu. Çaresiz kadın bir hazan yaprağı gibi
> >>titriyordu. Elbiseleri yırtık, ayakları çıplaktı...Ermenilerin uzun boylu
> >>olanı elindeki AK-47 model Rus yapımı otomatik tüfeğinin namlusuna monte
> >>edilen seyyar kasaturayı çıkartırken, diğeri elindeki demir parayı havaya
> >>attı:
> >>
> >>-Akçik, manç?.. (Kızmı, oğlan mı?)
> >>-Akçik... (Kız)
> >>
> >>Bu cevap üzerine 'oğlan' diyerek bahse giren Ermeni, elindeki kasatura ile
> >>hamile kadının karnını bir hamlede yarıp çocuğu çıkarttı.Kan bürülü
> >>gözleri bebeğin kasıklarına kilitlendi.
> >>
> >>-Tun şahetsar,ınger... (Sen kazandın,yoldaş)
> >>-Yes şahetsapayts ays bubrikı inç bes bidigişdana... (Ben kazandım ama bu
> >>bebek nasıl beslenecek?)
> >>-Mayrigı bedge gişdatsine.(Annesi besleyecek elbette)
> >>
> >>Bunun üzerine daha kısa boylu olan Ermeni, bir hamlede kasaturaya
> >>geçirdiği bebeği annesinin göğsüne yapıştırdı:
> >>
> >>-Mayrig yerahayin zizdur. (Çocuğa meme ver)
> >>
> >>Aynı dakikalarda Hocalı'nın başka bir semtinde tek kale futbol maçı
> >>hazırlığı vardı. İki kesik Azeri kadın başını kale direği yapmışlar, top
> >>arayışına girmişlerdi.Başı tıraşlı bir çocuk bulup getirdiklerinde ise
> >>
> >>
> >>
> >>Ermeni çeteci sevinçle bağırdı:
> >>-Asixn ma/,çimi yev bızdıge, aveg gındırnadabidi. Gıdıresek... (Bu hem
> >>saçsız hem de küçük,iyi yuvarlanır. Kopartın...)
> >>
> >>
> >>
> >>Aynı anda çocuğun gövdesi bir tarafa,başı da orta yere düşmüştü...
> >>Ermeniler zafer naraları! atarak, kanlı postalları ile kesik çocuk başına
> >>vurarak kanlı bir kaleye gol atmaya çalışıyordu. Bu iki olay Hocalı'da
> >>bundan çok değil yalnızca 14 yıl önce yaşandı.Her iki olay da ermeni
> >>çetecilerin katliamlarına bizzat şahit olan görgü tanıklarının
> >>anlatımlarıdır.
> >>
> >>
> >>
> >>Ne yazık ki 26 Şubat 1992 günü binlerce Azeri türlü yöntemlerle vahşice
> >>katledilmiştir. Ajanslar,katliam haberini bütün dünyaya hızla geçerken,
> >>arşı titreten ağır bir vahşet yaşanan Hocalı halkından geri kalanlar ise
> >>çaresizlik içinde kıvranıyordu. Türkiye'de büyük bir dehşet uyandıran
> >>katliama ilişkin ilk görüntüler ise TRT aracılığı ile duyurulmuştu. Bütün
> >>olanları batılı gazeteciler, özellikle de New York Times belgeledi. 26
> >>Şubat'ta güçlü silahlarla donatılmış Ermenistan silahlı kuvvetleri ile
> >>Hankendi'nde konuşlanmış bulunan Albay Zarvigarov komutasındaki 366'ncı
> >>Rus Motorize Alayı, Hocalı'ya saldırarak tarihin en vahşî katliamlarından
> >>birini yaptılar. 26 Şubat! gecesi Rus motorize alayının tanklarından
> >>açılan top ve roket saldırıları ile Hocalı Havaalanı kullanılamaz hâle
> >>getirilerek kentin dış dünya ile ilişkisi de tamamen kesildi. Savunmasız
> >>kalan kente giren Rus destekli Ermeni askerleri, çocuk, yaşlı, kadın,
> >>bebek demeden birçok insanımızı vahşîce katlettiler. Ermenilerin işgal
> >>ettikleri Hocalı'da dehşet verici olaylar yaşandı. Canlı canlı insanların
> >>kafa derilerini yüzdüler, sağ olarak ele geçirdiklerini ise sistematik bir
> >>işkenceye ve tıbbî deneylere tâbi tutarak, insanlık dışı muamelelere maruz
> >>bıraktılar. Hızar ve testereler ile diri diri insanların kol ve
> >>bacaklarını kestiler. Genç kızların önce saçlarını,sonra da kafa
> >>derilerini yüzdüler. Babanın gözü önünde evladını,evladın gözü önünde
> >>babayı kurşunlara dizdiler. Kesik kafaları sepetlere doldurdular. Peki
> >>neydi bu düşmanlık? Ermenistan'daki okul duvarlarında asılan haritalarda
> >>Türkiye'nin 12 ili yer lmaktayken, Ermenistan'ın bayrağ ında Türkiye
> >>hudutları içindeki Ağrı Dağı'nın resmi varken, Ermenistan Millî Marşı'nda
> >>'Topraklarımız işgal altında, bu toprakları azat etmek için ölün,öldürün'
> >>denmekteyken, başkaca bir neden aramaya zaten gerek yok sanırım. Dağlık
> >>Karabağ Bölgesi'nde bulunan Hocalı'ya, eski Sovyet İttıfaki Silahlı
> >>uvvetleri'ne ait 366.Alay'ın desteği ile Ermeni Sılahlı Kuvvetleri
> >>tarafından düzenlenen saldırılar sonucu 613 Azerbaycan Türk'ünün hayatını
> >>kaybettiği resmî olarak açıklandı. Ancak kayıp sayısının bu rakamların çok
> >>çok üstünde olduğu bilinmektedir. 56 hamile kadın karnı yarılmış durumda
> >>bulunmuştur. Bu alçak saldırıda 487 kişi ağır yaralanırken, 1275 kişi ise
> >>rehin alınmış, geri kalan nüfus da bin bir zorlukla canını kurtarmış ancak
> >>bu olayın tahribatından ruhları ve hafızaları asla bir daha
> >>kurtulamamıştır. Şahitlerin anlattıklarını dinleyenler önce kulaklarına
> >>inanamadı.! Fakat katliam sonrası Hocalı'ya girdiklerinde ise, görgü
> >>tanıklarının abartmadığını kısa sürede anladılar.
> >>
> >>Hocalı'da katliam bölgesini gezen Fransız gazeteci Jean-Yves Junet'nin
> >>gördükleri karşısında söyledikleri, katliamın boyutunu da anlatıyordu:
> >>
> >>
> >>
> >>'Pek çok savaş hikâyesi dinledim. Faşistlerin zulmünü işittim,ama
> >>Hocalı'daki gibi bir vahşete umarım kimse tanık olmaz'
> >>
> >>
> >>
> >>Peki 26 Şubat 1992 günü yaşanan bu katliamın emrini kim vermişti;
> >>Ermenistan Devlet Başkanı sıfatını taşıyan Robert Koçaryan denilen kirli
> >>katilden başkası değildi. Yaptığı terör faaliyetlerinin oranı nispetinde
> >>terfi eden Taşnaksutyun örgütü liderlerinden Robert Koçaryan, 20 Mart
> >>1996'da Ermenistan Başbakanı oldu. Karabağ'da barış istediği için aşırı
> >>milliyetçilerin tepkisine daha fazla direnemeyen Levon Ter Petrosyan
> >>istifa edince de 30 Mart 1998 yılında ondan boşalan Devlet Başkanlığı
> >>koltuğuna,'Hocalı Katlia! mı' başsorumlusu olan azılı terörist Robert
> >>Koçaryan oturdu. Ermeniler Türk hamile kadınlarına tecavüz edip karnını
> >>hamile olduğu halde taş ile doldurup öldürmüşler ve küçük Türk kızlarına
> >>tecavuz edip öldürmüşlerdi.Ülkemizde sadece 1 ermeni öldürüldü diye
> >>yürüyüş yaptılar ve o kadar araştırdılar ama hiç bir insan kalkıpta bu
> >>masum insanlara iskence edilip öldürüldükleri için yürüyüş yapmadı.

Yasin N.
22.10.2007, 17:46
Paylaşım için teşk. etkileyicibir yazı olmuş, gerçekten bu yazılanlar doğru ne acıdırki bunların aynıları ırakta Türkmenlere yapılmıştır.

Mehdi
23.10.2007, 08:12
Ermenilerin yaptığı kalleşlikleri sinirden dudak ısırtan cinset okumak için Ahmet Günbay Yıldız'ın Figan isimli romanının tavsiye ederim.

LazAnisT
23.10.2007, 10:06
Arkadaşlar Zaten hassas bir dönemden geçiyoruz.Açıkcası bu tip yazıları şu an için pek doğru bulmuyorum.

Sönmez Özlü
23.10.2007, 19:27
Arkadaşlar Zaten hassas bir dönemden geçiyoruz.Açıkcası bu tip yazıları şu an için pek doğru bulmuyorum.

Bu kadar acımasız bir katliamı anmanın ertelemesi olmaz. Her geçen gün daha geç kalınmış bir tepki demektir. Tarihi gerçekler siyasi gerekçelerle gün ışığından mahrum bırakılamaz.

Niyet ne kadar iyi olursa olsun...

Saygılar.

HOCALI'YI UNUTMA, UNUTTURMA!

Cem Balcı
24.10.2007, 23:43
yaw arkadaslar ermeni soykırımı die bişe yok onlar trenle anadoludan gönderilirken telef olmuslar trenin içinde...en azından atalarımız öyle dio...

Külünkoğlu
25.02.2008, 17:10
Hocalıyı unutmayalım...

http://fotogaleri.hurriyet.com.tr/LiveImages/Foto%20Haber/Hocalı%20katliamı/05.jpg

http://fotogaleri.hurriyet.com.tr/LiveImages/Foto%20Haber/Hocalı%20katliamı/02.jpg

http://fotogaleri.hurriyet.com.tr/LiveImages/Foto%20Haber/Hocalı%20katliamı/01.jpg

Külünkoğlu
25.02.2008, 17:14
Azerbaycan'in Yukarı Karabağ bölgesindeki Hocalı kentinde 26 Şubat 1992'de 613 yaşlı, kadın ve çocuk, Ermeniler tarafından katledilmişti. Katledilenlerden 83'ü çocuk yaştaydı.

Hocalı'nın işgali sonucunda sivil ve silahsız Azerbaycan Türklerinin çocuk, kadın, ihtiyar ve genç ayrımı yapılmadan, Ermeniler tarafindan öldürülmüştü. Olayın üzerinden 16 yıl geçmesine rağmen konuyla ilgili üzerine büyük sorumluluklar düşen Birleşmis Milletler ve diğer uluslararası kuruluşlar henüz gerekeni yapmadılar.

Azerbaycan Eğitim Bakanliığı Izmir (http://www.hurriyet.com.tr/index/izmir/) Eğitim Temsilcisi Cavit Aliyev ise dün yaptığı konuşmada “Türkiye Cumhuriyeti'ni 'sözde Ermeni soykırımı' yapmakla suçlayanlar, maalesef Ermenilerin Anadolu'da ve Azerbaycan'da yaptıklarını görmezden gelmektedir” dedi.
Hocalı Katliamını Dağlık Karabağ'ın işgalinden bu yana cereyan eden en kapsamlı sivil kırımı olarak nitelendiriliyor. Azeri kayıplarının sayısı üzerinde tartışmalar devam etmekteyse de, 400 ila 1000 arasında oldukları genel kabul görmektedir. Azerbaycan resmi kaynaklarının bildirdiği resmi rakam 613 sivil. Bunların 106'sı kadın ve 83'ü çocuk.
10 bin nüfuslu Hocalı’da olaylar sırasında yaklaşık 3 bin Azeri bulunduğu belirtiliyor. Saldırıda ölenler hakkında verilen resmi rakam 613 kişi olmakla birlikte, katledilen toplam Azeri sayısının 1.300 kişi olduğu söyleniyor. Saldırılar sırasında Hocalı’da yaşayan Ahıska Türklerinin de evlerinde yakılarak öldürüldükleri söyleniyor. Katliamın ilk gecesinde sekiz aile bütün fertleriyle öldürülmüş, 700’den fazla çocuk anne ya da babasını kaybetmiştir.
Ermenilerin Mayıs 1992’de Nahçıvan’a saldırmalarından sonra Türkiye 1921 Kars Anlaşması çerçevesinde bölgeyi korumak için askeri müdahalede bulunabileceğini açıklamıştı. Uluslararası toplum, ancak Ermenilerin nüfusu 60 binden fazla olan Kelbecer’e saldırmasıyla harekete geçti. Birleşmiş Milletler (http://www.hurriyet.com.tr/index/Birleşmiş_Milletler/) Güvenlik Konseyi, 822 sayılı kararı ile Ermeni kuvvetlerinin işgal altındaki topraklardan çekilmesini istedi, ancak bu sonuç vermedi. Kararın ardından AGİT bünyesinde arabuluculuk çalışmaları başlatıldı.
Geçen hafta Ermenistan'da yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden zaferle çıkan Serj Sarkisyan'ın da Hocalı katliamınında rol aldığı belirtiliyor.

guci 29
25.02.2008, 18:11
yaw arkadaslar ermeni soykırımı die bişe yok onlar trenle anadoludan gönderilirken telef olmuslar trenin içinde :D:D en azından atalarımız öyle dio:D:D
Nasıl gülebiliyorsun veya nasıl bundan gülünecek bir espri yapmaya çalışıyorsun anlayamadım.
Yazıyı okuduktan sonra (Aslında yarıda bıraktım, dayanamadım okumaya) donup kaldım. Biraz daha duyarlı ol lütfen..

Mayls
25.02.2008, 18:16
yaw arkadaslar ermeni soykırımı die bişe yok onlar trenle anadoludan gönderilirken telef olmuslar trenin içinde :D:D en azından atalarımız öyle dio:D:D
Burdada aksini iddia eden yok zaten.

Adem Erdoğan
25.02.2008, 20:14

katılıyorum..

Cem Balcı
25.02.2008, 20:22
Nasıl gülebiliyorsun veya nasıl bundan gülünecek bir espri yapmaya çalışıyorsun anlayamadım.
Yazıyı okuduktan sonra (Aslında yarıda bıraktım, dayanamadım okumaya) donup kaldım. Biraz daha duyarlı ol lütfen..

yanlız farkedersen SOYKIRIM diyorum...

o yazı önceden yazdığım bir yazı.bu acı olaylarla alakalı değil.

ayrıca;merak etme bu konularda olması gerekenden çok daha fazla duyarlıyım...

Erkut Ay
25.02.2008, 20:23
nerelerde bizim yerli ermeniler hepimiz ermeniyiz diyen ...ler...

onlarda görse keşke haz duyarlar belki....

EmrahYalçınalp
25.02.2008, 20:30
Bu konu bence de oldukça "hassas". Özellikle I. dünya savaşını çok iyi analiz etmek ve anlamak gerekli. Ben de Nihat Genç'in "Karanlığa Okunan Ezanlar"ının ilk bölümlerini tavsiye ederim. Ayrıca Ermeni meselesi tartışılırken Osmanlı'nın I. Dünya Savaşı'nda, 7-8 cephede aynı anda savaştığı gerçeğini göz ardı etmemek lazım. Özellikle Cemal Paşa'yı da iyi okumak ve anlamak... Ülke acımasız bir savaş içindeyken şartlar yine de zorlanmış ve Ermeniler için Ermeni hastaneleri kurulmuş. Ermeni kervanlarını talan eden Türkler için "vur" emri vermiş Cemal Paşa. Ve evet, ajanlık yaptığı tespit edilenlere de çok hoş yaklaşmamış. Araplar için de geçerli bu. Ne yapacaktı yani? Savaş halindesin, insanın aklına sevgililer günü falan gelmez herhalde.

macka61
26.02.2008, 03:49
bizimde öldürdüğümüz ermeni oldu kabul edelim bunu ama soykırım yapmadık o aşikar Emrah abi açıklıyor her şeyi

Külünkoğlu
26.02.2008, 08:19

katılıyorum..

Adem kardeşim Süleyman'ın yazdığı tarih 23/10/2007.. yine de katılabilirsin tabi.

Ama şuanda ne yaşarsak yaşayalım böyle bir katliamı hatırlamak kimleri etkileyecekse etkilesin, ben unutmamakdan yanayım.

Faik Yılmaz
26.02.2008, 08:33
Maaleef milli ruh ve bilinci pek açık olmayan bir millet Azeriler..... Bu yüzden toprakları hala işgal altında..... Ruslarında Ermenilere destekleri var doğrudur ama Azerbaycanın bir çok baskı mekanizması var. Mesela jeopolitik konumu mesela elindeki doğal kaynaklar

guci 29
26.02.2008, 16:32
yanlız farkedersen SOYKIRIM diyorum...

o yazı önceden yazdığım bir yazı.bu acı olaylarla alakalı değil.

ayrıca;merak etme bu konularda olması gerekenden çok daha fazla duyarlıyım...
Merak etmiyorum arkadaşım. Ama bu konulara karşı hiç tahammülüm yoktur. Burada zaten herkes biliyor soykırım diye bir şey olmadığını.

Mayls
25.02.2009, 20:46
Hocalıyı unutmayalım...

http://fotogaleri.hurriyet.com.tr/LiveImages/Foto%20Haber/Hocal%C4%B1%20katliam%C4%B1/05.jpg

http://fotogaleri.hurriyet.com.tr/LiveImages/Foto%20Haber/Hocal%C4%B1%20katliam%C4%B1/02.jpg

http://fotogaleri.hurriyet.com.tr/LiveImages/Foto%20Haber/Hocal%C4%B1%20katliam%C4%B1/01.jpg
Bu gece yıldönümü.

Muhammet
25.02.2009, 20:48
Ktü'de bununla ilgili güzel afişler vardı..

macka61
25.02.2009, 22:37
17 yıldı dönümü soykırımın Azeri kardeşlerimize ve bizlere yapılanları unutmadık unutmayacağız

a d bacan
25.02.2009, 22:55
untmamamız gereken olaylardan sadec bir tanesi
ALLAHım tekrar yaşatmasın...
bu ve bunun gibi başlıklar aslında sürekli güncel kalmalı
hatırlatandan ALLAH razı olsun..

Sinan SARI
25.02.2009, 23:16
Allah cümlesinin mekanını cennet eylesin. Dünyanın neresinde Türk ve Müslüman varsa orda zulüm var ve devam ediyor. İnşallah bundan sonra başka Hocalılılar, Bosnalar, Kerkükler,Kırımlar... olmaz.

Mayls
25.02.2009, 23:27
Dünyanın neresinde Türk ve Müslüman varsa orda zulüm var ve devam ediyor.
Demek istediğinizi anladım ama yanlış anlaşılmaya çok müsait bir cümle olmuş.

MuratJ
26.02.2009, 00:30
hocalıyı unutma unutturma!
ermenilerin türkiye sınırları içindede buna benzer birsürü katliamları olmustur yapılan soykırım varsa oda türkleredir.

Adil ÖZGÜR
26.02.2009, 01:17
(!!Türkiye'nin 12 ili yer lmaktayken, Ermenistan'ın bayrağ ında Türkiye
> >>hudutları içindeki Ağrı Dağı'nın resmi varken, Ermenistan Millî Marşı'nda !!)

"Büyük Ermenistan"

Birinci Dünya Savaşı başlamadan, İngiliz ve Avrupa'nın en büyük fitnesi, Osmanlıya düşman olmayan "Sadık Müttefik" Ermenileri Türlerin lehine çekmek için, BÜYÜK ERMENİSTAN yutturmaca senaryosu yazılmış, ve bu senaryoya göre Büyük Ermenistan'ın başkenti "AĞRI" olarak konulmuştur.

1.Cihan Harbinde, Osmanlı Paşası Kürt Şerif Paşa Fransa'ya giderek, Ermenilerin omburstmanları ile temasa geçmiş, alınan kararda ise Müslüman Kürt'leri, Osmanlıdan koparmak ve Ermenistan'a bağlamaktı. Kararı Şerif Paşa benimsemiş ve uygulamada Kürt Evliyalar "KARARI RED" ederek, Osmanlının öldüğü yerde ölmüş, çarpıştığı Canakkelede ŞEHİT olmuştur.

Senaryo olduğu yerde durmadı, 1.Cihan Harbinde çeteleşen Ermeniler, Hocalı Katliamı gibi, Anadoluyu kasıp kavurmuştur. Trabzon'un yaylalarından sahile inmişler, Haçka obasında yakın tarihimizin yazmadığı dedelerimizin anlattığı KAHRAMAN SAVUNMALAR olmuştur.

Bu kahramanlardan bir tanesi de HAÇKALI BABA'dır.

Haçkalı Baba ölürken vasiyeti; Beni Haçka'ya gömün demiştir.

Ahali sormuş; Hoca Baba, eşin Vakfıkebirde defin edilmişken, sen neden Haçka Obasına defin oluyorsun,

Haçkalı Hoca Baba; Bu oba'mızda Sabah Namazında hazır olan Şehitler yüzünden demiştir. O kadar şehitlerimiz var ki, onun için demiştir. (KAYNAK; Bizzat Hoca Babanın Dergahında anlıntıdır)

Osmanlının dağılmasından sonra Büyük Ermenistan hayallerini unutamayan Ermeniler, hala Ağrı Dağını ve Ağrı'yı unutmamış, PKK nın teröristlerinin sünnetsiz, Ermeni olduğunu herkes bilir.

Sonuç; Su uyur Düşman Uyamaz, İnançlı bir millet, İnançlı ve İlkeli bir Türkiye için dim dik ayaktayız. Uyuyamayız.

Hocalıda şehit edilenlerin ruhu şad olsun. Allah Rahmet Eylesin.

POYRAZ
26.02.2009, 01:20
Tarihte neredeyse hic bi zaman bagimsiz bir millet olmayi beceremeyen Ermeniler, hainlik ve vahset yapmada lider irklarin seckinlerindendir. Bir o kadar da kendilerini hakli cikartmayi becerebilen irktirlar. Gerci bunu yapmak icin beceriye gerek yoktu. Bizim siyasetcilerimiz cok ama cok uzun yillardir ceplerini doldurmakla mesgul iken, Ermeniler dünyanin her yerinde lobi yapip hakliliklarini dile getiriyorlardi. Türk devletinin cok uzun yillardir bu iddialari cürütmek adina belli bir politikasi olmadigi ve üretilmedigi, bir kac ciliz ve zayif savunm yapmanin disinda hic bir sey yapilmadigi icin adamlar dünyanin yarisindan fazlasini buna inandirdilar. Bugün dünyanin bir cok gelismis ülkesindeki okullarda cocuklara "Türk insani bu soykirimi yapti seklinde ögretiliyor"
Buna inanarak büyüyen cocuklar, yarin birgün siyasete atildiklari zaman Türkiye'nin vahsi bir katil gibi bu insanlari coluk cocuk demeden öldürdügü yönünde düsünerek karar veriyor.
Hocali katliami Ermenilerin yaptigi binlerce vahsetten sadece birisidir.

Adil ÖZGÜR
26.02.2009, 01:27
[quote=POYRAZ;2003821] Ermeniler dünyanin her yerinde lobi yapip hakliliklarini dile getiriyorlardi. quote]

Ermeni ve Yahudi'lerin en büyük özellikleri burada. Lobi. Yani Örgütlenme. Bizler Vatanımızda dahi Örgütlenemiyoruz, önümüzü dahi göremiyoruz. Halbuki devlet kurmak kadar önemlidir Örgütlenmek. Bilinçli Örgütlenmek işin sırrı.

Çagman
26.02.2009, 02:10
Onlar ne yaparsa yapsın bize birşey yapamazlar tum dunya karşımda olsa ne olur atalarımın karsısındada tüm hristiyanlar vardı alamadılar alamayacaklar icimizdeki hainlerde olur karsımızdakide ama biz bir olur bin diriliriz icim oyle rahatki vatan konusunda sadece icimizdekilere karsı asırı kin besliyorum.onlarında seside kesilecek ve elvedayı er yada gec cekecekler..

Dursun Kaplan
26.02.2009, 09:36
Kendilerini mağdur göstermeleri yokmu bide. :mad:

Hayatını kaybeden vatandaşlarımızın ruhları şad, mekanları cennet olsun.

Külünkoğlu
26.02.2009, 10:05
Katliamcılığın kitabını yazacak olan insan müsvedeleri tüm dünyaya mağduru oynuyor ve kazanıyorlarda.

Peki nasıl oluyor bu ?

Çok basit, adamların sözde ermeni soykırımı adı altında, yüzde yüz yalan yanlış bilgilerle donatıp yazdıkları kitap sayısı 33 bini geçti.

Türk milleti olarak bizim şöyle bir huyumuz var " haklıyız ya kendimizi savunma ihtiyacı hissetmeyiz ta ki yumurta kapıya dayanana kadar " bu yüzdendir ki bu konuda gerçekleri yazan kitap sayımız 3 bile değildir.

Rusların bir günde 4 tane ermeni köyünü kılıçtan geçirdiklerinden hiç bahsedilmez ne hikmetse. Bunun gibi bir sürü örnek vardır.

Hocalı unutturulmak istenmektedir UNUTMAYACAĞIZ !

kuman
26.02.2009, 16:35
1992 yılı 25 Şubat'ı 26'ya bağlayan gece Ermeni güçleri Rus 366. Alayının desteğiyle Kasım 1991'den beri kuşatma altında tuttukları Hocalı kasabasına girerler.107'si kadın,83'ü çocuk olmak üzere 613 kişi vahşice katledilir,bunlar cesetleri bulunabilenler,350'den fazla hala daha kayıptır.Tüm bunlar 17 sene önce oluyor, 20.yüzyılın sonunda hızarlarla ortadan ikiye bölünen,kolu bacağı kesilen,kafa derisi yüzülen soydaşlarımız.Semaya yayılan çığlıklar maalesef bizim Türk aidiyeti taşımayan Ermeni dostu sözde aydınlarımızın kalbine tesir etmemiştir.Devlet büyüklerimizde kayıtsız kalmıştı 19 Ocak 1990'da Bakü Azatlık Meydanı'nda Sovyet tankları katliam yaparken Cumhurbaşkanımız "Azeriler Şiidir bu İran'ın meselesi"demişti.Ebülfeyz Elçibey gibi yüreği Türkiye sevdasıyla dolu bir devlet adamına yaralıları tahliye etmek için 3 helikopteri çok gören bir başbakanımız vardı.Ama Türk Milleti soydaşlarına sahip çıkmıştır yurdun dört bir yanında insanlar sokağa dökümüş.Karabağ'da kurulan kamplara Türkiye'den yüzlerce gönüllü Türk Milliyetçisi gitmiş Ermenilere karşı savaşmıştır.Trabzon'da da 7 Mart 1992 günü büyük bir destek yürüyüşü düzenlenmişti.Türk ve Azerbaycan bayraklarıyla binlerce Trabzonlu Kavakmeydan'dan Meydan'a kadar yürümüştü.Ayrıca Karabağ'da birçok Trabzon'lu genç gönüllü olarak savaşmıştır.Hocalı'da katledilen soydaşlarımızı rahmetle anıyorum.Hocalı Katliamını UNUTMA,UNUTTURMA.

oguzlu
26.02.2009, 16:50
bu katliam tbmm'de gorusulup ermeniler soykirim yapmistirlar diye bir karar cikmismiydi:rolleyes:
malum dunyanin her ulkesinde turk milletine asilsiz iftiralar atilan ermeni soykirimi yasalari kabul ediliyorda

tamuğ yamtar
26.02.2009, 16:53
Daha çok resim var ama bu yeterlidir sanırım.

Dursun Kaplan
28.02.2009, 10:36
http://www.hurriyet.com.tr/_np/8840/7448840.jpg

Azerbaycan Türk Kadınlar Birliği Avrupa Temsilciliği öncülüğündeki, "Hocalı Protestosu", Belçika’nın başkenti Brüksel’in önemli mekanlarından ’Square de Meeus’ adlı meydanda gerçekleştirildi.

Protestocular, ellerinde Türkiye, Azerbaycan ve Türkmen bayrakları açıp, Atatürk posteriyle katliama ilişkin pankartlar taşıyarak, AB (Avrupa Birliği) kurum ve kuruluşlarının bulunduğu Schuman Meydanı’na doğru yürüyüşe geçti. İki temsilcinin Ermenistan Büyükelçiliği’ne ’Hocalı katliamı’ ile ilgili mektup vermesinden sonra Place Schuman’da toplanan kalabalık, "Terörist Ermenistan, Terörist Sarkisyan, Hocalı Türk’tür, Türk kalacaktır" sloganları atıldı, bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

Kısa bir konuşma yapan Azerbaycan Türk Kadınları Birliği Başkanı Doç. Dr. Tenzile Rüstemhanlı, "Hocalı’da yaşayanlar Türk oldukları için öldürüldü. Bu vahşete sessiz kalanları tarih elbette yargılayacaktır. Sırf Türk oldukları için öldürülen, esir alınanlardan hala bir haber yok. Dünya bu olaya sessiz kalmıştır. Demokrasiden ve demokratlıktan söz edenler ise bu vahşete kulaklarını tıkamış, gözlerini kapatmıştır. Bugün buraya Hocalı’da gerçekleştirilen vahşetin 17. yılı münasebetiyle toplandık. Sanmasınlar ki, o vahşeti unuttuk. Bugün burada bulunanlara da teşekkür ediyorum. Sizleri o kurban şehitlerimiz görüyor. Onlar sizlere minnettardır" dedi.

Saygılıyız, saygı duyun

Washington’da yaşayan Azerbaycan ve Türkiye vatandaşları tarafından Ermenistan Büyükelçiliği önünde protesto gösterisi düzenlendi. Protestocular, "Karabağ’da Ermeni terörü", "Biz komşularımıza saygı duyuyoruz, siz de saygı duyun. Çıkın topraklarımızdan" gibi sloganlar attılar.

Tarihçiler yargılasın

Yukarı Karabağ sorununun barışçıl yollarla çözümünde arabuluculuk üstlenen Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) Minsk Grubu’nun Rus eşbaşkanı Yuri Merzlyakov, Bakü’de, 17-18 yıl önce meydana gelen olaylarla ilgili taraflardan (Azerbaycan ve Ermenistan) her birinin kendi gerçekleri bulunduğunu ve o dönemde durumun farklı olduğunu bildirdi. Merzlyakov, "Dolayısıyla bu konuyu tarihçiler araştırmalı. Önemli olan Karabağ sorununun çözüme kavuşturulmasıdır" dedi.

www.justiceforkhojaly.org (http://www.justiceforkhojaly.org)

Hocalı’da Ermenilerin yaptığı katliamla ilgili gerçeklerin dünyaya anlatılması amacıyla Haydar Aliyev Vakfı tarafından Gürcistan, Polonya, Romanya ve diğer bir çok ülkede bir dizi etkinlik düzenlendi. Etkinlikler kapsamında Hocalı katliamının dünya toplumuna tanıtılması maksadıyla oluşturulan yeni internet sitesinin (www.justiceforkhojaly.org (http://www.justiceforkhojaly.org)) sunumu yapıldı.

Kaynak (http://www.hurriyet.com.tr/gundem/11103888.asp?gid=229)

MehmetGÜRSOY61
28.02.2009, 11:20
mekanları cennet olsun üzülüyoruz ya :(

Trabzonspor 61
28.02.2009, 11:46
Vicdandan eser yok.Allahınızdan bulun...

Travelair
16.05.2009, 18:28
Fein'den İtiraf: Ermeniler 2 Milyon Osmanlı'yı katletti

http://www.trsavunma.com/resimler/2009/05/16/ybuphuqj.jpg

ABD eski Başkanı Reagan'ın danışmanı Fein'den Takvim'e özel açıklama: Beyaz Saray araştırma yaptı Ermeniler'in 2 milyon Müslüman Osmanlı'yı katlettiği ortaya çıktı. Ermeniler, kendi arşivlerini açmıyor, çünkü bu gerçeğin ortaya çıkmasını istemiyor... ABD Başkanı Ronald Reagan'ın hukuk danışmanlığını yapan Bruce Fein, sözde Ermeni soykırımı iddialarını Takvim'e değerlendirdi. Ermeniler'in bu iddialarının son derece asılsız olduğunu belirten Fein, Reagan'ın başkan olduğu 1981'de bu konunun Beyaz Saray tarafından araştırıldığını ve iddiaların asılsız olduğunun belgelendiğini söyledi. İşte sözde Ermeni soykırımı konusunda Fein'in açıklamaları: n Osmanlı İmparatorluğu'nun azınlıklara karşı "müthiş" sayılabilecek bir özen gösterdiği gerçeğini unutmamak gerekir. Azınlıklar, kendi dini özgürlüklerini ve hayatlarını son derece rahat bir şekilde sürdürdü.

'ÇETELER, OSMANLILAR'I ÖLDÜRDÜ'

Ermeni terör çeteleri I. Dünya Savaşı sırasında Fransa ve Rusya ile birlikte Osmanlılar'ı öldürdü. Bu rakamın 2 milyon civarında olduğu bir gerçek. Ermeni kayıplarının ise 500 bin civarında olduğu araştırmalarla kanıtlandı. Burada asıl önemli konu, Ermeniler'in ihanetidir. Osmanlı da kendisini savundu. Özellikle ABD'de yaşayan Ermeniler, soykırım yalanı ile büyük rant sağlıyor. ABD yönetimi de büyük paralar döndüğü için Ermeniler'i karşısına almak istemiyor. n Ermeniler ısrarla kendi arşivlerini açmıyor. Çünkü yıllardır soykırım yalanı ile dönen rantı kaybetmek istemiyorlar. Arşivler açıldığı anda gerçek ortaya çıkacak.

İleten: TULGA, Savunma ve Strateji Forumu / trsavunma

mashal61
16.05.2009, 18:53
Ermenilerin atalarımıza yaptıkları katliamı belgeleriyle görmek isteyenlere "Sarı Gelin" adlı belgeseli tavsiye ediyorum. Hani bir ara haberlerde de çıkmıştı. Ermenistan istedi diye okullarda gösterimden kaldırıldı.

Orhan Aydın
17.05.2009, 10:15
hrant dink öldürüldükten sonra ''hepimiz hrantız hepİmiz ERMENİYİZ''. diyenler okusun bunları diyecem de onlar zaten ermeniler

Külünkoğlu
26.02.2010, 10:52
Çoluk çoluk demeden katliam yapan Ermenileri bir kez daha kınıyorum !

Hocalı'yı unutmayacağız !

OYılmaz
26.02.2010, 11:51
hrant dink öldürüldükten sonra ''hepimiz hrantız hepİmiz ERMENİYİZ''. diyenler okusun bunları diyecem de onlar zaten ermeniler

Yeter artık ne istiyorsunuz adamdan böyle düşünen birçok insan olduğu için bu ülkede düşünce ve ifade özgürlüğü gelişmiyor ne var neden bu kadar büyütüldü bu hepimiz ermeniyiz sloganı ben ermeni olsam kürt olsam çerkez olsam ne olacak öldürecekmisiniz Hrant Dink ben Türk değil Türkiyelim Ermeniyim dediğinden dolayı Türklüğe hakaret suçundan 3 yıl istendi böyle bir faşizan yaklaşım olur mu ? çok komik hakikatten çok komik zavallı böyle kişiler 1915 olayları hakkında Ermenilerle Türklerin arasının açılmasının nedeni Avrupa'nın politikalarıdır diyen bir Ermeni Türk vatandaşı öldürülüyor bu ülkede etnik grupların barış içinde yaşamasını istiyordu rahmetli malesef böyle kafalarla bir yere gidilmez

macka61
26.02.2010, 14:55
Hocalıyı Unutma Unutturma bu vahşeti yapan Ermenileri kınıyorum vede ödül için şöhret için milli değerlerini yok sayan Türkler ermeni öldürdü diyen ermeni vakıflarından para alıp yazarım diye geçinen orhan pamuk ve elif şafaka da selamımı gönderiyorum

pazarkapılı
26.02.2010, 17:05
katliamla ilgili cıkıp bir söz etmeyeceksiniz sözde ermeni katliamı hakkında konusup milletin onuruyla oynayacaksın,iktidar partisi-güc- aleyhine tek bir cümle etmeyeceksin yada edemeyeceksin,demokrasi cıglıkları atacaksın,teröre bulasan siyasetçiler işadamları hakkında demokrasidir diyeceksin sonra aydın olacaksın...cok nihat gencvari oldu ama böle napalım...

nihat genc nerdesin?....

Sinan SARI
26.02.2010, 17:33
Dün Türk Ocaklarında Hocalı Katliamı ile ilgili slayt gösterisi ve bilgilendirme vardı.Defalarca izlememize rağmen bir kere daha o vahşet resimlerine tanık olduk. Allahtan ölenlere rahmet kalanlara başsağlığı diliyoruz. Artık Türk gençliği olarak bazı şeylerin farkına varmalıyız. Kendimize gelmeliyiz.

macka61
26.02.2010, 17:38
geçenlerde nihat gencin kavga günleri kitabını okudum orda iyi bir geçiriyodu orhan pamuka elif şafaklara

pazarkapılı
26.02.2010, 17:40
geçenlerde nihat gencin kavga günleri kitabını okudum orda iyi bir geçiriyodu orhan pamuka elif şafaklaraöle öle...bide murat belge diye bi adam var ona cok kızıyor...ama kızdıgı isimlerin ortak özellikleri cok....demokrat hepsi canım....

mashal61
26.02.2010, 18:15
Ya siz nasıl ermenilere küfür ettim diye yorumu silersiniz? Zaten ermeni kelimesi başlı başına bir küfürdür.

Murat Hızal
26.02.2010, 18:24
Katliamcılığın kitabını yazacak olan insan müsvedeleri tüm dünyaya mağduru oynuyor ve kazanıyorlarda.

Peki nasıl oluyor bu ?

Çok basit, adamların sözde ermeni soykırımı adı altında, yüzde yüz yalan yanlış bilgilerle donatıp yazdıkları kitap sayısı 33 bini geçti.

Türk milleti olarak bizim şöyle bir huyumuz var " haklıyız ya kendimizi savunma ihtiyacı hissetmeyiz ta ki yumurta kapıya dayanana kadar " bu yüzdendir ki bu konuda gerçekleri yazan kitap sayımız 3 bile değildir.

Rusların bir günde 4 tane ermeni köyünü kılıçtan geçirdiklerinden hiç bahsedilmez ne hikmetse. Bunun gibi bir sürü örnek vardır.

Hocalı unutturulmak istenmektedir UNUTMAYACAĞIZ !

Maalesef olayın özeti budur.

Yakın tarihimizle ilgili ne kadar şey biliyoruz.??

Cevabı çok basit aslında koca bir sıfır.

Bilinenler sadece ideolojilerin yörüngesinden kurtulamamış çarpıtılmış,gizlenmiş, kulaktan dolma yalan yanlış şeyler.

Oğuz ZEYTİN
21.02.2017, 09:25
Türk Edebiyatı Dergisi şubat sayısında ermenilerin Hocalı'daki vahşeti, Hocalı Katliamı işleniyor.

http://turkedebiyati.com.tr/LiteratureMagazine/Index?id=71.

*

Kültür A.Ş. yarın(Çarşamba) saat 16:00'da "Hocalı: Asrın Soykırımı" adlı bir program düzenliyor.

http://kultur.istanbul/basin-odasi/haberler-ve-duyurular/banners/hocal%C4%B1-asr%C4%B1n-soyk%C4%B1r%C4%B1m%C4%B1-program%C4%B1-22-%C5%9Fubatta-kueltuer-a%C5%9Fde.aspx

*

Dün (pazartesi) Marmara Üniversitesi Türk Kültürü ve Araştırmaları Kulübü "Hocalı Katliamı Anma Programı" düzenledi.

https://www.marmara.edu.tr/news/hocali-katliami-anma-programi/

Oğuz ZEYTİN
23.02.2017, 15:11
Cumartesi 14:00'te Beyazıt'ta

12416

Oğuz ZEYTİN
23.02.2017, 15:12
Ankara'da

Hocalı Soykırımının 25. Yılı Münasebetiyle
ADALETİN UĞRAMADIĞI YER: HOCALI

Konuşmacı: Prof. Dr. Nesib NESİBLİ
(Eski Azerbaycan Tahran Büyükelçisi, Ankara Üniversitesi DTCF Öğretim Üyesi)

Tarih: 25 Şubat 2017 - Cumartesi

Saat: 14.00

Yer: Türk Ocakları Genel Merkezi Galip Erdem Salonu
(Türkocağı Cd. Prof. Dr. Osman Turan Sk. No:1 Balgat / Ankara)

Oğuz ZEYTİN
23.02.2017, 15:13
Fragmanı: https://www.youtube.com/watch?v=DYJXr7spq4U

12417

Oğuz ZEYTİN
25.02.2017, 11:46
Konuyla ilgili guncel yazilar:

1) Prof. Dr. Hasan KÖNİ - Hocalı Soykırımı ve Soykırım Hukuku

https://www.gazetebirlik.com/yazarlar/-hocali-soykirimi-ve-soykirim-hukuku/

2) Doc. Dr. Kürşad ZORLU - Türklüğün Gerçeği: Hocalı İçin Adalet

http://www.yenicaggazetesi.com.tr/mobi/turklugun-gercegi-hocali-icin-adalet-41806yy.htm

3) Doc. Dr. Selçuk ÖZDAĞ - Hocalı Soykırımı

http://www.oncevatan.com.tr/m/oguz-cetinoglu-makale,38099.html