PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lige Ara verilsin!

ilhan
21.10.2007, 19:19
Evet arkadaşlar Turkcell Super Lig 1 hafta olmadı 2hafta ertelensin. Ülke olarak canımızın çok yandığı bu zamanlarda Doğu'da askerimiz çatışma içerisindeyken ülkede ne futbol konuşulsun ne de başka birşey! Hiç bir olay orada ki bir şehitten önemli değil!

Murat'
21.10.2007, 19:23
Eğer böyle birşey olursa bence bu saldırılar amacına ulaşmış olur....evet doğru hiçbirşey şehitlerimizden önemli değil..Ama yinede hayat devam ediyor...Bazı insanlar hiç aldırış etmiyorlar....Bazılarının evlerinde matem var.....O zaman sinemalrı falan da kapatalım hiçbir eğlence unsurunu yapmayalım...

ayvaz
21.10.2007, 19:25
ara verilsin hatta ülkede yas ilan edilsin ama bunu kim yapacakki nerde bizde basiretli yöneticiler.

Erkut Ay
21.10.2007, 19:26
biz bu kadar yakındıkça şerefsizler keyif alıyor yıkılmayın kardeşim ayakta durun....

Ayhan Yüksek
21.10.2007, 19:27
Kardeş ben katılmıyorum bu fikrine, elbette yürekler yanarken evlere ateş düşerken, oyun oynamak mantıksız gibi geliyor ama, yıkılmadık dimdik ayaktayız demeliyiz herkes bilsin bunu,bu biryerde psikolojik bir savaş aslında savaş demek doğru değil ama amaçları yıldırmak moral bozmak birbirimize düşürmek,çok iyi biliyorlarki 3-5 çapulçunun bu yaptıkları yıkmaz bizi güçleri yetmez bize,bu yüzden onlara bu fırsatı vermemeliyiz,maçlara siyah formalarla çıkılsın taraftarlar kendi takımları lehine değil Türkiye lehine bağırsın her statta, her maçı naklen versin lig tv görsünler 3-5 çapulcunun bizi yıldıramayacağını

Murat'
21.10.2007, 19:30
Kardeş ben katılmıyorum bu fikrine, elbette yürekler yanarken evlere ateş düşerken, oyun oynamak mantıksız gibi geliyor ama, yıkılmadık dimdik ayaktayız demeliyiz herkes bilsin bunu,bu biryerde psikolojik bir savaş aslında savaş demek doğru değil ama amaçları yıldırmak moral bozmak birbirimize düşürmek,çok iyi biliyorlarki 3-5 çapulçunun bu yaptıkları yıkmaz bizi güçleri yetmez bize,bu yüzden onlara bu fırsatı vermemeliyiz,maçlara siyah formalarla çıkılsın taraftarlar kendi takımları lehine değil Türkiye lehine bağırsın her statta, her maçı naklen versin lig tv görsünler 3-5 çapulcunun bizi yıldıramayacağını

aynen katılıyorum....

ilhan
21.10.2007, 19:35
Vatan bir bütün ama millet bütün değil artık. Ben bunu böyle bilir böyle düşünürüm. Türkiye - Yunanistan maçınıda gördük.

Şahsen ne futbolu ne de herhangi olayları takip etmeyeceğim. Benim nacizane fikrimdir ligin ertelenmesi.

A.Alper
21.10.2007, 21:00
Böyle bir hassasiyet ne arasın.Kollarına bant takmaktan aciz bir idare bu fikri iddia gelirleri azalır diye reddeder.

ilhan
21.10.2007, 21:24
Böyle bir hassasiyet ne arasın.Kollarına bant takmaktan aciz bir idare bu fikri iddia gelirleri azalır diye reddeder.

Alper , sözün bittiği yer. :alkış::alkış::alkış:

Fatih
21.10.2007, 21:27

yakışmadı.....

A.Alper
21.10.2007, 22:15
yakışmadı.....

Bana mı????

Fatih
21.10.2007, 22:20
Bana mı????

hayır foruma :rolleyes:

Erkut Ay
21.10.2007, 22:21
neden yakışsınki ne kadar tanıyorsunuz kişileri damga vurabiliyorsunuz kararlar verilirken yanlarındamı bulunuyordunuz....

A.Alper
21.10.2007, 22:22
Bu sıkıntılı günümüzde kimseyle tartışmayı kaldıramam.Ayrıca yüzyüze tanışlığımız da var.Sana karşılık versem seni kırarım.Seni kıracağıma bu sözünü yutarım daha iyi.

Fatih
21.10.2007, 22:23
Bu sıkıntılı günümüzde kimseyle tartışmayı kaldıramam.Ayrıca yüzyüze tanışlığımız da var.Sana karşılık versem seni kırarım.Seni kıracağıma bu sözünü yutarım daha iyi.

hassasiyetin için teşekkürler

Erkut Ay
21.10.2007, 22:24
kimseyle tartışmayı kaldıramamanız insanlara ithamı normal kılmanızamı iştiraktir nryi kıracanki adam gibi konuşuyoruz.....

OYılmaz
22.10.2007, 00:17
Lige aramı Pöh güldürmeyin beni Lige ne zaman ara veririz biliyormusunuz Önce Abdden izin almak gerekir sonra Ab daha sonra Barzani ve Son olarak Talabani Bilmem daha varmı ? Hükümet Lige ara Tezkeresi Çıkartsa hiç fena olmazdı dimi tezkerenin altındada B(P)uşttun İmzası

Selçuk Demircioğlu
22.10.2007, 00:30
trabzonspor yönetilmesi ve türkiyenin yönetilmesi ne kadar birbirine benziyor..aynı kafalar aynı zihniyetler..al nuriyi vur tayyibe..

burnaklioglu
22.10.2007, 14:22
Once cikip bu hadisenin sorumlulari birinci derecede hesap versin. Bu orduyu bu askerleri orada bu derece taktikten yoksun koyun gibi dusmana yem edenler hesap versinler. Ondan sonra lig ertelenir. Hala herkes siyasete yukleniyor. Artik gercekleri gorun, olan olenlere oluyor. Bu Timin komutani nerde, tim astsubayi nerde, taburun komutani ne is yapar? tugaycisi ne is yapar? Kara Kuvvetleri komutani nerdedir? genel kurmay baskani hani?...

Serdær
22.10.2007, 14:24
Eğer böyle birşey olursa bence bu saldırılar amacına ulaşmış olur....evet doğru hiçbirşey şehitlerimizden önemli değil..Ama yinede hayat devam ediyor...Bazı insanlar hiç aldırış etmiyorlar....Bazılarının evlerinde matem var.....O zaman sinemalrı falan da kapatalım hiçbir eğlence unsurunu yapmayalım...

:alkış: :alkış: :alkış: :alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:

Mehmet Fırat
22.10.2007, 14:27
Once cikip bu hadisenin sorumlulari birinci derecede hesap versin. Bu orduyu bu askerleri orada bu derece taktikten yoksun koyun gibi dusmana yem edenler hesap versinler. Ondan sonra lig ertelenir. Hala herkes siyasete yukleniyor. Artik gercekleri gorun, olan olenlere oluyor. Bu Timin komutani nerde, tim astsubayi nerde, taburun komutani ne is yapar? tugaycisi ne is yapar? Kara Kuvvetleri komutani nerdedir? genel kurmay baskani hani?...
:alkış::alkış:

turgi
22.10.2007, 14:37
kim yapacak bunu şehitlerimizin vuruldugu gün sandık basına gidip oy kullanıpta sonucları bekleyen yönetimmi

sarman61
22.10.2007, 14:49
Yanlış böyle bir şey olmamalı. Hayat devam etmeli aksine dahada iyi devam etmeli. Herkez işlerine hiçbirşey olmamış gibi devam etmeli. Sizler böyle davranırsanız. Bu tarz protestolar yaparsanız o alçak şerefsizlerin istediğini yapmış olursunuz. Biz büyük bir devletiz öyle hemen yıkılmak bize yakışmaz. Bu zihniyetin bizim bu tarz davranışlarımızdan ne kadar büyük haz duyduklarını biliyormusunuz. Onların niyeti bizleri huzursuz etmek sürekli olarak olduğumuz yerde saymamızı sağlamak. Bizler daha çok çalışmalıyız ki ülkemiz daha çabuk kalkınsın. Böyle ayakta dik hiçbirşey olmamış gibi durursak. Bunlara vereceğimiz en iyi cevap olacaktır. Bizleri durduramazsınız. Bizler 1 düşer 1000 diriliriz. Biz öyle büyük bir milletizki. Türküyle, Lazıyla, çerkeziyle, kürdüyle bir bütün olarak tek yürek olarak yaşadığımızı göstersek onlara vereceğimiz en iyi cevap olacaktır. Öyle lige ara vermek sanki herşey bitmiş gibi davranmak bu ülkeye daha büyük zarar verir. Biraz mantıklı düşünelim lütfen.

A.Alper
22.10.2007, 14:54
Yanlış anlıyorsun.Bu tarz protetolar bizi yıkmaz.Tam aksine birbirimize daha sıkı sarılırız.

sarman61
22.10.2007, 14:55
kim yapacak bunu şehitlerimizin vuruldugu gün sandık basına gidip oy kullanıpta sonucları bekleyen yönetimmi

Bende üzüldüm şehitlere. Ama oyumuda gidip verdim. Önüne gelen sandığa gitmezsen bir daha ayağına gelmez o sandık. Senin yerine başkaları alır kararları. Böyle cahil yorumlar yazmayın. Ne oldu 12 şehit ile Türkiyenin sonumu geldi. Bizim milletimiz çanakkalede 250 bin şehit verdi. Fazla zaman geçmeden kurtuluş savaşına girdi. Zaferle sonuçlandı. Bizler bugüne kadar verdiğimiz her şehit için yas ilan etsek olduğumuz yerde sayar. Bu vatan için canını verenlerin boşuna canlarını vermiş olmalırına vesile oluruz. 12 şehit ilemi yıkılacağız biz. Herşeyin sonu geldi diyeceğiz.

Bizler yıkılmadık dimdik ayaktayız. Bu ülkeye kimes kolay kolay zarar vermez. Ne savaşlar yaptı ne kayıplar verdi bu millet. Ama bakın hala dimdik ayakta. Hangi millet hangi ülke dayanabilirdi bu milletin çektiklerine.

A.Alper
22.10.2007, 14:56
Sarman saçmalıyorsun.

sarman61
22.10.2007, 14:57
Sarman saçmalıyorsun.

Saçmaladığım yerleri alıntı yap.

A.Alper
22.10.2007, 14:59
Bende üzüldüm şehitlere. Ama oyumuda gidip verdim. Önüne gelen sandığa gitmezsen bir daha ayağına gelmez o sandık. Senin yerine başkaları alır kararları. Böyle cahil yorumlar yazmayın. Ne oldu 12 şehit ile Türkiyenin sonumu geldi. Bizim milletimiz çanakkalede 250 bin şehit verdi. Fazla zaman geçmeden kurtuluş savaşına girdi. Zaferle sonuçlandı. Bizler bugüne kadar verdiğimiz her şehit için yas ilan etsek olduğumuz yerde sayar. Bu vatan için canını verenlerin boşuna canlarını vermiş olmalırına vesile oluruz. 12 şehit ilemi yıkılacağız biz. Herşeyin sonu geldi diyeceğiz.

Bizler yıkılmadık dimdik ayaktayız. Bu ülkeye kimes kolay kolay zarar vermez. Ne savaşlar yaptı ne kayıplar verdi bu millet. Ama bakın hala dimdik ayakta. Hangi millet hangi ülke dayanabilirdi bu milletin çektiklerine.

Koyu yazdığım yerlere kesinlikle katılmıyorum.

sarman61
22.10.2007, 15:14
Niye yanlışmı. Bizler demokrasiyle yönetilen bir ülke istiyoruz. Sandık ta bunun en açık örneği. Bizler önümüze getirilen sandığa saygı göstermezsek gereken ilgiyi göstermezsek. O zaman bizim demokrasiye sözde inandığımız anlamı ortaya çıkar. Bir dahada önümüze sandık getirmezler nede olsa insanımız karar alma yönünden isteksiz davranıyor manası ortaya çıkar. Referandum ne güzel bir olay. Kimse bu sonucu tartışamıyor ülkeyi karıştırma gibi suni gündemlerle meşgul edemiyor. Çünkü milletin kararı. Ne güzel demiş Mustafa Kemal. Egemenlik Kayıtsız Şartsız milletindir. Ben demokrasiye inanan biri olarak sandığa ilgi gösterilmesini söyledim. Burda saçma olan birşey göremedim.

Evet doğru 12 şehit verdik üzüldüm. Güzel bir sabahıydı televizyonda şehit haberlerini duydum yıkıldım. Kahroldum nasıl böyle birşey olur dedim. Ama ilk olan bir şey değildi. Bizler sürekli olarak şehit veriyoruz bu iğrenç terör olayı yüzünden. Bugüne kadar yüz binlerce şehit verdik. Ama yıkılmadık dimdik ayaktayız. Hayatın devam ettiğini düşmanlarımızın hala bizler için planlar yaptığını biliyoruz. Bizler her şehidimizin arkasından günlerce yas tutarsak bu düşmanlarımızla nasıl mücadele edeceğiz. Türkiyenin sonu 12 şehitle gelmez diyorum. Çünkü biz çanakkalede 250 bin kurtuluş savaşında yüzbinlerce şehit verdik ama dimdik ayakta kaldık ben bunu anlatmak istedim. Hayat devam ediyor su uyur düşman uyumaz. Bumu saçma olan.

Bugüne kadar verdiğimiz her şehit için yas tutarsak bizler nasıl ayakta kalacağız düşmanlarımızla mücadele edeceğiz. Dimdik ayakta durarak onlara vereceğimiz en iyi cevabı vermiş oluruz diyorum. Bumu saçma olan.

A.Alper
22.10.2007, 15:25
Saçmalamak da ısrar ediyorsun.Biz üzülmek için 250001. şehidi mi bekleyeceğiz.O zamanki savaşlarla şimdiki savaşları mı karşılaştırıyorsun?Sana laf yetiştirmiyorum artık.

Doğru şeyler düşünüyorsan sana göre bunları doğru ifade et bari.

Samet Türkmen
22.10.2007, 15:36
Şehit verilmesi tabii ki üzücü ama böyle töröist saldırılara sebep günlük yaşamdan birşeyleri durdurmak teröristlerin işine gelir. Asıl yas ilan etmek sosyal faaliyetlere ara vermek saçmalıktır.

Külünkoğlu
22.10.2007, 15:38
Terörün amaçlarından biriside psikolojik etki'dir. İşin bu yanını unutup normal hayat durursa Milli hassasiyetlerimizi aşan terörün psikolojik savaş olgusuna hizmet etmiş bir organize yapılmış olur ki. Bu terör örgütünün ekmeğine yağ sürer.

Şehit Anaları Babaları "şerefsizleri sevindirmemek için ağlamayacağım" demesi hepimize yeterli gelmeli.

Tepki ise, işte görüyorsunuz yurt sathında veriliyor, verilecektir..

tuncii
22.10.2007, 15:51
bencede guzel bır cozum ama kım buna uyarkı

Ertan 51
22.10.2007, 15:55
bu tip tepkileri şahsım adına söylüyorum kimseyade saygısızlık etmiş olmayım ama hep medyatik göstermelik ve samimiyetsiz bulmuşumdur.aynı msn lerden dün gelen akşam 21-30 da ışıkları 16 sefer açıp kapatacan dedikleri gibi.bunlar boş işler amacına ulaşmayacak işler.adamlar senin benim ciğerime el atmış biz nelerden konuşuyoruz.bu tip eylemler çok çok daha hafif konularda ülke komuoyunun dikkatini çekmek açısından düşünülebilir ama bu durum farklı.
kaç kişi yazdı,söz artık burda bitmiştir
zaman intikam alma zamadır
karşı soysuz ve kullanılmış kuklalardan 10 larca 100 lerce telef etme zamadır.
bunların başka anladığı dilde yoktur.

örnek veriyorum
ben karşı komşunun oğullarını öldürdüm ve bakıyorum pencereden onlara
oğulları ölen aile bana tepki için ışık yakıp söndürüyor bakkala ekmek almaya gitmiyor vs.vs.
ben onlara anca gülerim ve bunlara ben başka ne şekilde zarar verebilirim diye düşünürüm.
halbuki bende evimde oturamamalıyım korkmalıyım buda benimi öldürecek çocuklarımı mı öldürecek ailemimi kaçıracak diye.
olay budur bizde onların çocuklarının 10 larcasını öldüreceğimizi belirtir eylemler lazım yoksa bu kan durmaz.

Vkgz
22.10.2007, 16:05
yanlış bir yaklaşım bu bence hayat olabildiğince olağan akşında devam etmeli.. Gerçek olan şuki ülkemiz şuanda apaçık bir savaşın içinde... Allah Milletimizin Yanında Olsun...

DOĞA SARAÇ
23.10.2007, 22:38
Ara verilmesin, ayaktayız burdayız Asker görevini yapacak,Devlet görevini yapacak,Öğretmen görevini yapacak, Vatandaş görevini yapacak tabiki tepkiler gösterilecek fakat hayat devam edecek savaş sadece silahla olmaz bu aynı zamanda bir psikolojik savaş ve biz onuda kazanmalıyız o şerefsizleri sevindirmemeliyiz.

:trbyrk:

Mehmet Fatih Yavuz
23.10.2007, 22:50
niye bölücülerin dümen suyunda hareket edelim ki??
onların amacı zaten normal yaşamı sekteye uğratmak..
bu tarz protestolar ekmeklerine yağ sürer..

hayat devam edecek..
gencecik fidanlar biz hayatımıza devam edelim diye nöbet tutuyor, yeri geliyor şehit düşüyor, yeri geliyor gazi oluyor...
hayatı olağan akışının dışına çıkarmak bölücülerin amacı..

şehitlere saygılı olmak bu milletin her evladının kanında var.
duyduğunda gözü yaşarmayan yoktur..

fakat bu farklı birşey..

çatışmaya kızıp sandığa gitmemek teröre tepki vermek değildir..
ancak istemeden onların amaçlarına destek olmaktır..

poetricus
23.10.2007, 23:45
Hayatın gidişatını normalden anormale çevirmek teröristlerin işine gelir.
Onların gücünü ve bizi korkutabildiklerini onaylamış oluruz.

Faik Yılmaz
24.10.2007, 08:59
ARa verilmesin ama bütün takımlar formalarında siyah renk bulundursun...

stadlarda teröre lanet okunsun.....

her alanda baskı altında tutalımki amaçlarına ulaşamadıklarını anlasınlar...