PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Altyapı Hamlesi... Yorumlarınız, Eleştirileriniz..

burnaklioglu
21.10.2007, 15:17
TS iki kulüp satın aldı
Trabzonspor Kulübü, Belçika'dan ve Güney Afrika'dan olmak üzere iki kulüp satın aldığı öğrenildi.

Trabzonspor Alt Yapı Sorumlusu Özkan Sümer'in birkaç aydan beri kulüp arayışı içerisinde olduğu kaydedildi.

Sümer'in Güney Afrika'dan ve Belçika'dan olmak üzere 2 kulüp ile anlaşma sağladığı gelen haberler arasında.

Sümer'in çok daha önceden beri bu projenin kafasında olduğu ve bu konuyla ilgili son adımları attığı öğrenildi.

Trabzonspor bu iki kulübe her alanda destek verecek ve ilk planda futbolcu yetiştirmeye ağırlık verilecek.

Bence tüm bu olumsuzluklar arasında çok olumlu bir gelişme... Sizlerin düşünceleri, yorumları ve eleştirileri nelerdir?

Şuayip Aydın
21.10.2007, 15:22
bence cok ama cok iyi bir is cikarmis ozkan hocaya cok ama cok iyi bir is cikarmis tebrik ediyorum yonetimi

macka61
21.10.2007, 15:45
çok iyi bir iş yapmış özkan sümer

karatasof
21.10.2007, 15:51
Boş hayaller bunlar.Hani bizim ikinci takımımız Değirmendere olacaktı?Her hafta yeni bir proje ortaya atılıyor ama sonuç koskoca bir FOSSSSSS!Seni çalıştıran hoca demeye bin şahit gereken ZD başında iken sen alt yapı için hamle yapsan ne olacak.Güldürmeyin insanı.Hani meşhur bir laf vardır sitedeki arkadaşların affına sığınarak;
''Avare bakkal . şşaklarını tartar..'' diye bizim Özkan Sümer'inkide o misal....

Şuayip Aydın
21.10.2007, 15:59
ziya pasa oldukca biz genc yenetek yuzu goremeyiz ne olcak kel ziya trabzonspor batirdi yetmedi genc yetenekleri kasybedsecek trabzonspordan yazik yazik

oskanonur
21.10.2007, 16:04
Trabzon su anda profesyone olarak mucadele eden 10'un uzerinde takim var. Son donemde bu takimlarin hicbirinden bir oyuncu dahi secemeyen bir anlayisin yurtdisindan iki takim satin almasi cok mantikli gelmiyor.

Ayhan Yüksek
21.10.2007, 16:23
ziya gitmeden yapılan her iş anlamsız bence

UmutBaykan
21.10.2007, 17:30
Trabzon su anda profesyone olarak mucadele eden 10'un uzerinde takim var. Son donemde bu takimlarin hicbirinden bir oyuncu dahi secemeyen bir anlayisin yurtdisindan iki takim satin almasi cok mantikli gelmiyor.

arkadaşıma katılıyorum...

Bartuğ13
21.10.2007, 17:38
kesin mi resmi açıklama bekliyorum.yoksa çok iyi hamle ama ...

poetricus
21.10.2007, 17:38
Yurt dışından iki kulübün satın alındığı haberi bana pek inandırıcı gelmedi. Bu kulüplerin adı yok mu? Haber birkaç gündür mahalli gazetelerde ve kerameti menkul kelemler tarafından aynı vasıflardaki yöneticilere dayanarak aksettirirliyor. Stadyum maketleri, benzin istasyonu ve şimdi de yurt dışından iki takım... Yakında uzay üssümüz olduğu da yazılır.

Sayın Sümer, bir aralar Anvers'le anlaşma imzalamıştı. Ne olduğunu hatırlayan var mı?

Kongre yaklaştıkça ortaya yemler atılıyor. Tabiî yerseniz...

irfanb
21.10.2007, 17:47
Ziya`yi madem kovamiyor bu yönetim satin aldigi kulüplerden birine göndersin.
Hem biraz dünya görmüs olur hem de düser bizim yakamizdan...

Travelair
21.10.2007, 17:59
Özkan Sümer'in bu projesi baya bir zamandır gündemdeydi. Almanya yerine Belçika'yı tercih etmişler. Eğer hakkını verebilirlerse iyi bir hamle. Ama bu para ve yönetici fukaralığında nasıl olacak bu iş?

28TS61
21.10.2007, 18:02
guzel bi proje ama anasilan takimlarin isimleri neden aciklanmiyor ???

Erdem Keser
21.10.2007, 18:02
Kongreye doğu böyle haberler olacak.Sahada takımın kalecisiz takımın yarı sahasında üç tane düz pas yapamıyorsa 10 takım alsan ne olur ,nou campı diksen ne olur..

vatandas61
21.10.2007, 19:06
transferleri zaten özkan hocanin eline vermek lazim. adam futbolcu getirdi mi adam gibi adam gibi futbolcu getiriyor.
bu kulüp satin alma olayi insallah ise yarar. ordan futbolcu almayacaksak hicbir anlami yok

Karadağ06
21.10.2007, 19:57
her ne olursa olsun ıyı bır dusunce

Murat'
21.10.2007, 20:04
bence olumlu bir hareket

muratt
21.10.2007, 21:35
Bir kac defa degisik konularda bahsetmistim bir daha yaziyim.. Son 15 yildir altyapidan Gokdeniz ve F.Tekke disinda kim cikmis ?? F.Tekke gibi daha 16-17 yasindayken bile yetenegi bilinen birisiyken neden 25 yasina kadar antepte altayda oynamistir ?? Bu sorulari altyapi direktorlerimiz kendilerine sormadiklari surece ve basarisiz olduklarini kabul etmedikleri surece bu is duzelmez.. Bizim gibi altyapisi bereketli bir kulup, altyapisindan beslenmesi gereken bir kulup bu durumdaysa bence bunun sorumlulari altyapi hocalaridir..
Ozkan Sumer bence altyapi isini biraksin da yapabildigi is olan kulup baskanligina soyunsun..
Altyapiyada bu isi bilen adamlar getirtilsin.. Gerekirse altyapi hocalarimiz yurt disinda bu isin egitimini alsinlar.. Altyapidan "artiz" gelmesin artik, "futbolcu" gelsin.. En azindan ingilizce bilen, mikrofon tutuldugunda kavede konusur gibi degilde nispeten daha mantikli konusan, sahada futbolu mahalle arasinda oynar gibi degilde zekasiyla oynayan, futbol zekasi olan, nerde duracagini nereye pas atmasi gerektigini bilen, oyunun taktigini gorebilen futbolcular gelsin..
Trabzonspor eger birgun sampiyon olacaksa takimda bir tane degil 4-5 tane Gokdeniz F.Tekke oldugu zaman sampiyon olacaktir..

poetricus
21.10.2007, 22:06
Ziya'yı madem kovamıyor bu yönetim satın aldığı kulüplerden birine göndersin.
Hem biraz dünya görmüs olur hem de düser bizim yakamizdan...
Trabzonspor'a tarihî bir hizmet olur.

Emre B.
21.10.2007, 22:31
Ziya Doğan gitmeden hiçbir faydası olmaz.Hocanın Afrikalılara alerjisi var.(Yattara, Musampa, Jabi.Yoksa Polonya ile Brezilya da mı Afrika'da?Bir araştırmak lazım)

Erkut Ay
21.10.2007, 22:31
yönetim kongreye ramak kala ne kadar düşünceli oldu böyle zamanındada çok düşünürdü hazretleri..

Burçak
21.10.2007, 22:38
çok güzel bi düşünce. umarım doğrudur. Aurelio yu Yattarayıda bedavaya alıp gelen o idi. Başarılı olur. yeterki destek görsün.

horoz1977
21.10.2007, 22:53
Arkadaşlar içime bir kurt düştü bu ZD geri kafalısı bu siteye üye olmasın.Bu kesin bizim gıcıklığımıza istifa etmiyor.Yoksa bir insan bukadar alçalamaz adam resmen bize innat yapıyor.Yoksa dünyadaki hiçbir insanın bu kadar alçalacağına inanmıyorum.Ey geri kafalı adam eğer bu yazıyı okuyosan şunu bilki milyonlarca insan sana hergün beddua ediyor.Bu mabalin altından nasıl kalkacaksın.Sen TRABZONSPOR düşmanısın artık ağzınla kuş tutsan bize yaranamazsın.Allah sana şifa versin.Birgün elbet bir akıllı seni buradan def edecek ama ben ve milyonlarca TRABZONSPOR taraftarı seni lanetle anacak.Sen adamsın he.........

poetricus
21.10.2007, 22:55
Yönetim kongreye ramak kala ne kadar düşünceli oldu böyle zamanında da çok düşünürdü hazretleri..
Stadyum maketleri, ikide bir ısıtılan benzin istasyonu ve şimdi de bunlar.
Daha çok şenlik göreceğiz galiba.
Yalan da olsa buna razıyım; elimizde kalan son yıldızı satmalarından iyidir.

Bülent Bayraktar
21.10.2007, 23:38
trabzonda futbolcumu kalmadı...
trabzonun tüm takımları liglerde fırtına gibi esiyor neden buradan futbolcu bakılmıyor

AYYILDIZ
22.10.2007, 00:16
Afrika gibi Avrupanin bile futbol pazari olan yerde takim alinmasinda hata yok arkadaslar bence cok olumlu bir gelisme

poetricus
22.10.2007, 04:21
Afrika gibi Avrupa'nın bile futbol pazarı olan yerde takım alinmasında hata yok arkadaşlar bence çok olumlu bir gelişme.
Tabiî alındıysa.

Faik Yılmaz
22.10.2007, 08:24
Liglerimizde yüzlerce karadeniz kökenli oyuncu oynuyor. Binlerce yetenekte keşfedilmeyi bekliyor. 1996 2007 yılları arasındaki 11 yılda bir tane bile yıldız çıkaramayan altyapı dururken böyle bir karar alınması komedi resmen....

peki 10 bin dolarlarla maaş alan özkan Sümer ve bin dolarlarla maaş alan yardımcıları ne iş yapar acaba......

bizcil
22.10.2007, 10:25
Afrika'da futbol çok fiziksel ve kıran kırana oynanır, 3-2'lik bir Kamerun-Fil Dişi Sahilleri maçı izlemiştim, hayatta unutamam. Afrikalılar sıcak kanlı, futbola yatkın insanlar. Bize uyacağını düşünüyorum. Ciddi bir çalışma yapılırsa faydalarını uzun vadede görürüz.

Bunun yanında hemen yanımızdaki Gürcistan'dan niye yararlanılmıyor?
Gürcistan grup lideri iskoçyayı son maçta yenerken, 3 tane 20 yaş altı futbolcu oynatmış.Bunlardan biri, 17 yaşındaki bir ortasaha oyuncuları gol atmış.

Tabii senelerdir bir Celaleddin çıkaramayan bir altyapıdan kısa vadede bir Edgar Davids bulup çıkartmasını beklemek hayalcilik olur.

Badaloğlu
22.10.2007, 11:08
Arkadaşlar, eğer böyle bir gelişme olduysa (resmi sitede haberi var mı?) bu sizin düşündüğünüz gibi, Trabzon'sa onlarca takım varken, ne diye yurt dışından bu tip takımlar satın alınıyor? diye muhalefet etmek yerine önce ne yapılmak istenen şeye bakın.

Bence böyle bir durum varsa eğer, bunun tek sebebi son zamanlarda Trabzonspor kulübünün yabancı futbolculardan yana çok büyük paraları menejerlere kaptırmaları ve bize çok pahalı futbolcuları kakalamalarının önüne geçmektir.Bu sayede yurt dışından kaliteli oyuncuları Trabzon'a bedavaya kazandırıp, başkalarınıda diğer kulüplere pazarlamak bence güzel düşüncedir.Haaa bu sistemi Türkiye'de uygulayan tek adam, ilhan Cavcav'dır.Ondan örnek almış olabilirler.ilhan Cavcav'ın Afrikada bu tip takımları olduğunu duymuştum.

Bence böyle bir şey yapılacaksa çok yerinde bir uygulma olur.Yoksa biz yıllarca menejerlerin elinde oyuncak oluruz.Çok büyük paraları çöpe atmış oluruz.Sonra Kanca gibi yöneticilerimizi aylarca Brezilyalar'dan geri getiremeyiz...

rahmi_gürsoy
22.10.2007, 11:31
Kadromuzda genç oyuncular var ziya doğan hangisini oynatmış acaba kendi gtirdiği adamları kesermi hiç, ama şimdi şükür kurtulduk hocadan bundan sonra genç oyuncularımızı izleriz inşallah

burnaklioglu
22.10.2007, 13:42
Badalogluna katiliyorum harfiyyen... Bizim altyapi tarlamizi genisletmenin hic bir zarari yoktur arkadaslar... Ozkan Hoca Trabzonla da ilgileniyordur bundan eminim. Ama Afrikada, ve Belcika`da -ki burada da bir cok afrika kokenli insan var ozellikle demokrtatik kongo- takim almak kimseye zarar getirmez. Biz hic faydalanamayacagimiz oyunculara ve onlarin menajerlerine dunyanin parasini odeyecegimize kendimiz bulur, getirir deneriz. Bunun kimseye zarari olamaz.

Gurcistan konusunda her zaman dile getirdim. Eski futbolcumuz Archil su anda orada Dinamo Batum`un sahibi. Bu takimla pilot takim sozlesmesi yapmamiz isten degil. Celaleddin`in ` senede aldigi paraya biz o takimi 10 sene pasalar gibi sponse ederiz. Yeter ki artik kafalar trabzonspor icin calissinlar...

Faik Yılmaz
22.10.2007, 13:59
senelerdir altyapıyı yçönetimde bi gökdeniz karadeniz bi Fatih tekke çıkaramayabnlar....

Karadeniz bölgesinde onlarca YILDIZI GÖREMEYENLER....

ALLAH ın afrikasından adam bulup getirecekelr....hiç aklımın aldığı bir iş değil.....

Koray
22.10.2007, 14:06
yine başladı muhalefetler..

adamlar menajerlerden yedikleri kazıklar akıllarını başlarına getirdi..bu çok güzel bi haber...yeni Etolar,yattaralar bulabiliriz bu sayede çok rahat...

Faik Yılmaz
22.10.2007, 14:10
yine başladı muhalefetler..

adamlar menajerlerden yedikleri kazıklar akıllarını başlarına getirdi..bu çok güzel bi haber...yeni Etolar,yattaralar bulabiliriz bu sayede çok rahat...

Arkadaşım sen Ali Güzeldal gibi yenekleri milyonlarca dolar kazık ye sat.....

150 bin dolara alma imkanın varken de alma.....

sonra git başka yollar ara...... Trabzonda siyahi oyuncular pek oynayamıyor. birtek yattara var oynayan oda bir hafta var bir hafta yok . yani uyum sorunlar had ssafhada....

hem şimdi başlasan ise en azından 4-5 yıl lazım adam gibi oyuncu çıkarmak için.

halbuki altyapı hazır elinde bütün karadenizde dolaşma imkanın var....

bunları göremiyorsun yallah afrikaya.... iyilerini bize kaptırmazlar merak etmeyin.

burnaklioglu
22.10.2007, 14:19
Bulup getirseler fena mi olur? Herseye koru korune `muhalefet` olunacagina ortaya trabzonspora yararli olabilecek secenekler koymayi deneseniz hic fena olmaz. Simdi Trabzondan topcu cikartamiyoruz diye, yurtdisindan dunya para odeyip bir rizikoya girecegimize, cuzi bir miktara bizim icin calisan bir takim kurmanin neresi kotu Allah askina? Bu bir adimdir. Bir adimla baslarsiniz, sonra yavas yavas ritminizi bulur hareketiniz ivme kazanir... Birakin da yurusun su takim. Oyle bir konusuyoruz ki sanki trabzondaki herkes milli takimda oynayabilecek kapasiteye sahip de bunlari biz kullanamiyoruz. Paf takimimizin hali ortadayken...

Faik Yılmaz
22.10.2007, 14:22
zaten ne geldiyse başımıza bu yabancı hayranlığından geldi....

gelin amatör maçlarını izleyin az elinden tutulduğunda direk A TAKIMDA OYNAYACAK adamlar. bunları görmezden gelip başka mecralara gitmek gündem saptırmaktır...

burnaklioglu
22.10.2007, 17:46
blackseastorm kardesim... Bu is cm oynamakla olmuyor ne yazik ki... Bu gelin amator maclarini izleyin A Takimda oynayacak adamlar var efsanesini daha nasil curutulebilir bilmiyorum.

Bu yabanci hayranligi degildir. Osmanlilar gibi dusunuyorsun. Tum dunyanin uyguladigi bir yontemden bahsediyoruz biz. Sense Osmanli pasalari gibi, aman ne gerek var biz bize yeteriz masaliyla avunuyorsun. Bence dunya futbolunu biraz daha derinlemesine takip etmekte fayda var. Hepimiz adina...

Badaloğlu
22.10.2007, 18:15
zaten ne geldiyse başımıza bu yabancı hayranlığından geldi....

gelin amatör maçlarını izleyin az elinden tutulduğunda direk A TAKIMDA OYNAYACAK adamlar. bunları görmezden gelip başka mecralara gitmek gündem saptırmaktır...

Faikciğim, biraz yapılmak istenen şeyi anlamaya çalış.Hatta dahada ileri gidiyorum, sen yönetici olsaydında böyle bir girişimde bulunsaydın nasıl bir yol izlerdin?Ya da yurt dışından bu şekilde ucuz ve kaliteli oyuncuları takıma kazandırmak için neler yapılabilir?diye biraz düşünmende fayda var...

Faik, Yattara (devamlılığı olsa dünya starı), Şota,Arçil, Stepanov v.b. oyuncuları Belçika'da ya da Afrika'da senin pilot takımında ilk sen keşfetsen,alıp Trabzonspor'a kazandırsan fena mı olur? Risp denen oyuncuyu İlhan Cavcav kaç paraya Gençlerbirliğine aldıda bize kaça sattı? Haa diyebilirsinki Risp bu kadar etmez ama sistem bu...Sen ilk elden getirirsen kulüp borç batağında yüzmez.

Güzel şeylere destek olmak hepimizin borcu.Böyle bir uygulamada ne kazanırız?ne kaybederiz.Artıları eksileri bir kağıda yazalım bakalım ortaya ne çıkacak?Kimse burada yabancı hayranlığı yapmıyor.Ama eğer süper lig'de seninde 6+1 yabancı futbolcu oynatma hakkın varsa neden Trabzonspor'un yabancıları işe yaramaz,yedekte otursunlar?

Galatasaray'ın 2000 yılında UEFA kupasını kazandığında takımdaki iskelete bakalım.Kalede Taffarel (kale sağlam), önünde Popescu (defans sağlam), onun önünde de Hagi (orta saha sağlam) ilerde de Hakan Şükür...Orta sağın sağında ve solunda oynayan Okan,Emre ve Suat gibi yardımcı adamlarında iyi olmaları ayrıca defanstaki Hakan Ünsal ve ümit davalanın defansa katkıları bu başarıyı getirmiştir.Yani kısacası takımın ana iskeletini teşkil eden yabancılar iyi olmasaydı, bu başarı gelmezdi.Yabancılar oynamasaydı Galatasaray o kupayı rüyasında göremezdi.Türkiye'de şampiyon olmalarının altındaki asıl neden budur...Senin takımına Yattaradan başka katkı sağlayacak bir adam yoksa o takım ancak kümede kalmamak için oynar...

Ömer TOPAL
23.10.2007, 13:26
yersen.... :D

tuncii
23.10.2007, 13:30
ıyı bır adım atmıs ozkan sumer basarılar dılerım.
insallah basarılı sonuclar ortaya cıkar...

sarman61
23.10.2007, 13:45
Arkadaşım sen Ali Güzeldal gibi yenekleri milyonlarca dolar kazık ye sat.....

150 bin dolara alma imkanın varken de alma.....

sonra git başka yollar ara...... Trabzonda siyahi oyuncular pek oynayamıyor. birtek yattara var oynayan oda bir hafta var bir hafta yok . yani uyum sorunlar had ssafhada....

hem şimdi başlasan ise en azından 4-5 yıl lazım adam gibi oyuncu çıkarmak için.

halbuki altyapı hazır elinde bütün karadenizde dolaşma imkanın var....

bunları göremiyorsun yallah afrikaya.... iyilerini bize kaptırmazlar merak etmeyin.

Hocam sorması ayıp. Bu Ali Güzeldal nerde oynuyor. Gol krallığınamı oynuyor. Madem iyi bir topçu neden kendini Büyükşehirde gösteremiyor. 6 maç oynamış ve 1 gol atmış. Kusura bakma ama Trabzonsporun golcü yükünü kaldıramıyacak bir oyuncu. Verdiğin örnek mantıksız olmuş.

Faik Yılmaz
23.10.2007, 13:49
Hocam sorması ayıp. Bu Ali Güzeldal nerde oynuyor. Gol krallığınamı oynuyor. Madem iyi bir topçu neden kendini Büyükşehirde gösteremiyor. 6 maç oynamış ve 1 gol atmış. Kusura bakma ama Trabzonsporun golcü yükünü kaldıramıyacak bir oyuncu. Verdiğin örnek mantıksız olmuş.

Geçen Yıl Büyükşehiri süper lige çıkartan adamdır kendileri....

Attığı gollerin yanısıra attırdıkları ilede takımına büyük faydası olmuştur. Bu yıl pek golü yoktur çünkü sakat......

Badaloğlu
23.10.2007, 13:59
Geçen Yıl Büyükşehiri süper lige çıkartan adamdır kendileri....

Attığı gollerin yanısıra attırdıkları ilede takımına büyük faydası olmuştur. Bu yıl pek golü yoktur çünkü sakat......

Faikciğim, Büyükşehir'in süper lige çıkmasının kerameti Ali Güzeldal değildir!Nuri Albayrak Büyükşehir'in başkanlığını bırakır bırakmaz adamlar süper lige çıkmıştır.İşin sırrı olinde,iki kere rafine:D

Faik Yılmaz
23.10.2007, 14:02
Faikciğim, Büyükşehir'in süper lige çıkmasının kerameti Ali Güzeldal değildir!Nuri Albayrak Büyükşehir'in başkanlığını bırakır bırakmaz adamlar süper lige çıkmıştır.İşin sırrı olinde,iki kere rafine:D

Abey Ziyayı Başımızdan defeden ALLAH ım Nuridende kurtulmamızı nasip eder inşallah :)

Emorfo
23.10.2007, 14:07
Spor dünyasını ne kadar takip ediyorsunuz yahu :)

Albayrak, Büyükşehir Belediyespor'da yaptığı transferlerin karşılığını alamadan görevi bıraktı daha sonra Trabzonspor'a başkan oldu. O kadro da o sene 2. Lig'de şampiyon olarak lige çıktı. Nasıl bizim teknik direktörler başkanlar Samet Aybaba'nın kurduğu kadronun ekmeğini yediler belediyedeki olayda bundan farklı değil. Objektif bakmaya çalışın olaylara ya da daha yakından takip edin spor dünyasını.

poetricus
23.10.2007, 14:29
Albayrak, Büyükşehir Belediyespor'da yaptığı transferlerin karşılığını alamadan görevi bıraktı daha sonra Trabzonspor'a başkan oldu. O kadro da o sene 2. Lig'de şampiyon olarak lige çıktı. Nasıl bizim teknik direktörler başkanlar Samet Aybaba'nın kurduğu kadronun ekmeğini yediler belediyedeki olayda bundan farklı değil.
Bu mantığa göre Albayrak giderse takıma doldurmuş olduğu vasıfsız topçular bizi şampiyon yapacak. O da bunu bildiği için aynı hatayı ikinci defa yapmamak adına gitmiyor. İBB TrCell süper ligine çıkmaya çalışıyordu ve o oyuncular bunun için kâfi geldi. Galiba kendisini hala yanı mücadele zannettği için aynı hatta daha düşük kalitede topçular alıyor. Şampiyon olacaksak buna bile razıyım ya o ayrı mesele. Neticede başkan ya kendisini hala IBB'de zannediyor ya TRCell Süper Ligi ile İkinci lig A kategorisi arasındaki farkı bilmiyor ya da Trabzonspor'la İBB'yi biririne karıştırıyor. Diğer şıklar bunlardan beter olduğu için zikretmiyorum. Neticede her hâlükârda Sayın Başkan'ın gitmesi gerekiyor.

LazAnisT
23.10.2007, 14:31
Yönetim kurulu üyesi: ABDULLAH BAŞER

Tamamen öze dönüşün Trabzonspora faydalı olacağını düşünmüyorum.Neticede dünya kulübü olmak için mücadele ediyorsunuz.Avrupa kültürünü yaşamış oyuncularada ihtiyacımız olacak

Faik Yılmaz
23.10.2007, 14:40
Başka yerde ne yaptığı beni hiç ilgilendirmiyor Sayın Albayrağın....

ben bizde yaptıklarını pardon yapamadıklarına bakarak gitmesi gerektiğini söylüyorum.....

Emorfo
23.10.2007, 15:56
Bu mantığa göre Albayrak giderse takıma doldurmuş olduğu vasıfsız topçular bizi şampiyon yapacak. O da bunu bildiği için aynı hatayı ikinci defa yapmamak adına gitmiyor. İBB TrCell süper ligine çıkmaya çalışıyordu ve o oyuncular bunun için kâfi geldi. Galiba kendisini hala yanı mücadele zannettği için aynı hatta daha düşük kalitede topçular alıyor. Şampiyon olacaksak buna bile razıyım ya o ayrı mesele. Neticede başkan ya kendisini hala IBB'de zannediyor ya TRCell Süper Ligi ile İkinci lig A kategorisi arasındaki farkı bilmiyor ya da Trabzonspor'la İBB'yi biririne karıştırıyor. Diğer şıklar bunlardan beter olduğu için zikretmiyorum. Neticede her hâlükârda Sayın Başkan'ın gitmesi gerekiyor.

Valla İBB'deki Albayrak'la Trabzonspor'daki Albayrak'ı kıyaslamak bence çok yersiz. İBB'de görev yapmak daha kolay tabiki beklentiler az, taraftar yok, herşeyden önce camia değilsin. Trabzonspor'da ise olay farklı şampiyonluktan aşağısı kesmez hiç kimseyi. Yani ben orda kendi gözlemlediğim bir olayı yazdım siz ise hemen kıyaslamanın derdine düştünüz. :) Hemen düz mantık ile çıkarım yapıyorsunuz. Trabzonspor'un her biriminde görev yapmak zordur. Büyük bir beklenti var ve bu beklenti büyük bir baskı oluşturuyor. Albayrak göreve geldiğinde yapılan transferler olsun, projeler olsun mutlu mesut görünüyordunuz. Marcelinho transfer edildiğinde havalara uçan ben değildim sizdiniz. Ben ne diyordum yıldız mıldız hikaye bize uyum sağlamaz. Rüzgara göre fazla sürükleniyorsunuz. Bu yüzden hep hayal kırıklığına uğruyorsunuz. Sonra bu hayal kırıklığı kin ve nefrete dönüşüp gözünüzü bürüyor :) Albayrak başarılı olamadı evet gitmesi lazım doğal olarak. Ancak mevcut adayları görünce eyvah eyvah diyorum, beterin beteri var diyorum. Daha süre var önümüzde bakacaz adam gibi biri çıkar inşallah.

OLCAY ÇAKIR
23.10.2007, 16:04
Bu haberi ilk duyduğumda düşüncelerim şu oldu:

İçinde Özkan Sümer'in geçtiği bir proje.
Özkan Sümer en fikri olmayanlar için bile sırf;Aurelio ve Yattara'dan dolayı bu tip işlerin kurdu olarak biliniyor.

Proje kurumsallaşmış bir trabzonspor için müthiş bir girişimdir.Geç meç de kalınsa.

Ancak,haberin duyurulma tarihi samimi hislerimi alıp götürdü.

Nedenmi?
1-Benzinlik,
2-Stadyum
ve
3-Bu girişim.

İlerde yönetenler gider,ama bu tip kalıcı hizmetler her daim saygıyla anılır.

Ve Yüreği temiz bir insan olarak,bizden biri olarak bu işi Aralıkta gideceğini bilse dahi kovalayacaktır.

Ben buna inanmak isterim.

Badaloğlu
23.10.2007, 19:20
Spor dünyasını ne kadar takip ediyorsunuz yahu :)

Albayrak, Büyükşehir Belediyespor'da yaptığı transferlerin karşılığını alamadan görevi bıraktı daha sonra Trabzonspor'a başkan oldu. O kadro da o sene 2. Lig'de şampiyon olarak lige çıktı. Nasıl bizim teknik direktörler başkanlar Samet Aybaba'nın kurduğu kadronun ekmeğini yediler belediyedeki olayda bundan farklı değil. Objektif bakmaya çalışın olaylara ya da daha yakından takip edin spor dünyasını.

Etma gözünü sevduğumun Faruk'u...Bırak artık şu Nuri Albayrak'ı savunmayı...Bu adam başarısızdır,geldiğinden beri başarısızdır.Söyledikleri ile yaptığı icraatlar arasında dağlar kadar fark vardır.Gitsede,kalsada taraftarın gözünde hep başarısız olacaktır.

İstanbul Büyükşehir Belediyespor'un 9 yıl başkanlığını yaptı.Hani şampiyonluk?Bir takım 3-5 sene yatırım yaparsında ondan sonra şampiyonluk beklersin,şampiyon olursun ama 9 sene yatırım yaparsan,22 yaşında bir adamı bu takıma alsan zaten 9 senede şampiyon olamadıysa ne o futbolcuya 9 sene tahammül ederler,ne de bir futbolcu 9 sene hemde belediye takımda tutmazlar.O adamın zaten 9 sene şampiyon olmadıktan sonra jübilesi gelmiştir.

Biz şampiyon olmak için 10 sene Nuri Albayrak'a katlanacakmıyız?Ondan sonra gelenlerde bizi şampiyon mu yapacak?

Cafer KILIÇSOY
23.10.2007, 21:59
. bizim teknik direktörler başkanlar Samet Aybaba'nın kurduğu kadronun ekmeğini yediler
İşte bende günlerdir bunu anlatmaya çalışıyorum

poetricus
23.10.2007, 23:02
Valla İBB'deki Albayrak'la Trabzonspor'daki Albayrak'ı kıyaslamak bence çok yersiz. İBB'de görev yapmak daha kolay tabiki beklentiler az, taraftar yok, herşeyden önce camia değilsin. Trabzonspor'da ise olay farklı şampiyonluktan aşağısı kesmez hiç kimseyi. Yani ben orda kendi gözlemlediğim bir olayı yazdım siz ise hemen kıyaslamanın derdine düştünüz. :) Hemen düz mantık ile çıkarım yapıyorsunuz. Trabzonspor'un her biriminde görev yapmak zordur. Büyük bir beklenti var ve bu beklenti büyük bir baskı oluşturuyor. Albayrak göreve geldiğinde yapılan transferler olsun, projeler olsun mutlu mesut görünüyordunuz. Marcelinho transfer edildiğinde havalara uçan ben değildim sizdiniz. Ben ne diyordum yıldız mıldız hikaye bize uyum sağlamaz. Rüzgara göre fazla sürükleniyorsunuz. Bu yüzden hep hayal kırıklığına uğruyorsunuz. Sonra bu hayal kırıklığı kin ve nefrete dönüşüp gözünüzü bürüyor :) Albayrak başarılı olamadı evet gitmesi lazım doğal olarak. Ancak mevcut adayları görünce eyvah eyvah diyorum, beterin beteri var diyorum. Daha süre var önümüzde bakacaz adam gibi biri çıkar inşallah.
"Men çî-gûyem tamburam çî-gûyed?!" Mevlânâ
Bazı şeyleri yazdıktan sonra galiba yanına anlama kılavuzu koymam gerek. Ya da bu işi bıraksam daha iyi olacak.
Emorfo senden bütün samimiyetimle özür diliyorum ve bugüne kadar yazdıklarına bunca zaman ayırdığım için kendimden bin kere özür diliyorum.

Emorfo
24.10.2007, 00:56
Etma gözünü sevduğumun Faruk'u...Bırak artık şu Nuri Albayrak'ı savunmayı...Bu adam başarısızdır,geldiğinden beri başarısızdır.Söyledikleri ile yaptığı icraatlar arasında dağlar kadar fark vardır.Gitsede,kalsada taraftarın gözünde hep başarısız olacaktır.

İstanbul Büyükşehir Belediyespor'un 9 yıl başkanlığını yaptı.Hani şampiyonluk?Bir takım 3-5 sene yatırım yaparsında ondan sonra şampiyonluk beklersin,şampiyon olursun ama 9 sene yatırım yaparsan,22 yaşında bir adamı bu takıma alsan zaten 9 senede şampiyon olamadıysa ne o futbolcuya 9 sene tahammül ederler,ne de bir futbolcu 9 sene hemde belediye takımda tutmazlar.O adamın zaten 9 sene şampiyon olmadıktan sonra jübilesi gelmiştir.

Biz şampiyon olmak için 10 sene Nuri Albayrak'a katlanacakmıyız?Ondan sonra gelenlerde bizi şampiyon mu yapacak?

Yahu Ahmet abi bari sen yapma benim yazdığımla, Albayrak'ı savunmanın ne alakası var. Ortaya saçma sapan bir iddia attınız Albayrak görevi bıraktığında İBB şampiyon olup lige çıktı diyorsunuz. Bende diyorum ki Albayrak İBB'deki görevini bırakıp TRabzonspor'a başkan oldu ancak zaten o zaman kadar İBB hep atılım içerisindeydi. Albayrak'ın 9 sene başkanlığını yaptığı İBB'nin çıkış grafiğine bak. Amatörden nerelere gelmişler. Albayrak Trabzonspor'a başkan oldu İBB'nin Süper Lig'e çıkmasının ekmeğini başkaları yedi. Ya da Albayrak Trabzonspor'a başkan olmasaydı İBB Süper Lig'e çıktı diye iyi bir başkan mı olacaktı :) Bunu söyleyince Albayrak'ı savunuyor oluyorum. Halbu ki yaptığım sizin dar görüşünüzü biraz daha açıp genele bakmanızı sağlamak. Hadi enazından genel spor bilgisi olarak aktarıyorum. Sizin gibi düşürsem Albayrak gidince Trabzonspor şampiyon mu olacak :) Hani keşke olsa öyle bir şey.

Diğer yandan Poetricus hocam öyle sanıyorum ki öğremen veya Üni hocasısınız, valla yanlış anlaşıldığınızı düşünüyorsanız biraz da kendinize bakmanız da fayda var. Ayrıca sizin mesajınızı alıntı yaparak yazdığım yazının bir kısmı sadece size hitaben değildi genel ifadelerde mevcuttu. İşte fazla zamanım olmadığı için fazla dikkat etmemiş te olabilirim.

Onur
24.10.2007, 02:13
Eğer doğruysa çok iyi bir haber.

Fakat aynı duyarlılık altyapıdaki futbolcularımız için geçerli olmalı.

Alt yapıdan "artiz" çıkartacaklarsa bırakın yurtdışındaki o iki klupten alalım futbolcuları...

attagümüshane
25.10.2007, 11:42
ne altyapısı ne futbolcusu allah aşkına..bildiği tek şey 50 milyon dolar borç ve ortada hiçbirşey yok.

Faik Yılmaz
25.10.2007, 11:48
Bu konuyla Özkan Sümer ilgilenecekmiş...

Paf takımn hocasıda aynı kişi....

A takımında Hocası Özkan Sümer......

Vay be ne adammış ..... anlayın ne kadar asparagas bi haber bu..

Badaloğlu
25.10.2007, 13:37
Yahu Ahmet abi bari sen yapma benim yazdığımla, Albayrak'ı savunmanın ne alakası var. Ortaya saçma sapan bir iddia attınız Albayrak görevi bıraktığında İBB şampiyon olup lige çıktı diyorsunuz. Bende diyorum ki Albayrak İBB'deki görevini bırakıp TRabzonspor'a başkan oldu ancak zaten o zaman kadar İBB hep atılım içerisindeydi. Albayrak'ın 9 sene başkanlığını yaptığı İBB'nin çıkış grafiğine bak. Amatörden nerelere gelmişler. Albayrak Trabzonspor'a başkan oldu İBB'nin Süper Lig'e çıkmasının ekmeğini başkaları yedi. Ya da Albayrak Trabzonspor'a başkan olmasaydı İBB Süper Lig'e çıktı diye iyi bir başkan mı olacaktı :) Bunu söyleyince Albayrak'ı savunuyor oluyorum. Halbu ki yaptığım sizin dar görüşünüzü biraz daha açıp genele bakmanızı sağlamak. Hadi enazından genel spor bilgisi olarak aktarıyorum. Sizin gibi düşürsem Albayrak gidince Trabzonspor şampiyon mu olacak :) Hani keşke olsa öyle bir şey.

Diğer yandan Poetricus hocam öyle sanıyorum ki öğremen veya Üni hocasısınız, valla yanlış anlaşıldığınızı düşünüyorsanız biraz da kendinize bakmanız da fayda var. Ayrıca sizin mesajınızı alıntı yaparak yazdığım yazının bir kısmı sadece size hitaben değildi genel ifadelerde mevcuttu. İşte fazla zamanım olmadığı için fazla dikkat etmemiş te olabilirim.

Tamam senin dediğin gibi olsun, biz dar açıdan bakıyoruz diyelim.Yani şuradan şu mesajı anlayabilirmiyim.Nuri albayrak'ın başarılı olması için yatırım yapması gerekiyor, bunun içinde en az 10 sene lazım:)

Yahu Faruk'um, 2.liglerde,3.liglerde maçların nasıl oynandığını sen bilmiyormusun?Futbolcuların belli bir kısmı futbol oynadıkları takımların aleyhine bahis yapıyorlar.Yani beni illla konuşturacan haburda...Kaldıki Nuri Albayrak ve onun gibiler; Belediye takımını yönetiyorlar, yani bu insanların bir tarafı siyasetçi, başarılı olmak zorundalar.Başarılı olmak içinde herşeyi yapmaya mecburlar.Ortada başarısız bir tablo olursa bu adamları takımların başında tutabilirmisiniz? Yarın öbürgün bu seçim sandıklarına yansımaz mı?

Bizim siyasetçiler işi çözmüşler.Bu ülkede herşeyi futbola endeksledikleri için siyasetçiler bir dönem muhakkak futbolla haşır neşir olmaları bir şekilde sağlanıyor.Türkiye'de sistem bu şekilde işliyor(istisnalar kaideyi bozmaz)

EmrahYalçınalp
25.10.2007, 13:55
Aslına bakarsanız bonservis bedeli kalktıktan sonra Ajax gibi konunun idolü olmuş takımlar bile altyapıyı fazla rantable bulmuyorlar. Çünkü altyapıdan yetişen oyuncu maliyeti çok arttı. İş dünyasından olanlar durumu çok daha kolay anlayabilirler. Siz elemanınızı yanınıza alın, 9-10 sene adama yatırım yapın, kurslara gönderin, sertifikalar alın. Sonra o adam kendisine ayda 300 YTL fazla veren adama transfer olsun ve ona çalışsın... O adam 300 YTL de verir, 500 YTL de verir, çünkü ona maliyeti "0"dır. Hasılı, ben artık eskisi gibi "altyapıdan adam gelmiyor" diye hayıflanmıyorum. Hayıflandığım şey "takıma iyi topçu gelmiyor" meselesi. Altyapıdan ıstrarla oyuncu istemenin bir tek çok geçerli nedeni olabilir, şehrin çocuğu olduğu için uyum sorunu yaşamadan uzun süre kalma ihtimali. E onu da gördük işte, gitmek için en çok yırtınanlar şehrin anahtarını teslim ettiğimiz Trabzonlu adamlardan çıkıyor. Öyleyse alt yapı falan benim için garnitür... Orhan Çıkrıkçı'dan Trabzonlu adam mı var? Bulursun genç ve kafası çalışan bir adam, verirsin de eline biraz para, oldu bitti... Ha bunu yaparken altyapıdan da adam çıkart tabi, çok makbule geçer... Ama artık alt yapıdan gelen oyuncuyu da kulübe bağlayan birşey kalmadı ki... Tüm Afrika alt yapı oldu işte. Brezilya desen öyle...

Emorfo
25.10.2007, 14:07
Ahmet abi yazılarımda dolaylı anlamlar aramayın ne diyorsam ne demek istiyorsam odur ne eksik ne fazla. Bunun dışındaki değerlendirmeler benim değil sizlerin yorumudur. Sen yazımdan o anlamı çıkarmak istiyorsan o senin değerlendirmen. Albayrak'ın başarılı olması için uzun yıllar gerekiyor gibi bir şey söylemedim. Belediye takımları zennedilenin aksine çok rahat bir ortamda çalışıyorlar. Belediyelerin asli görevi değildir futbol kulübü kurmak vs. Belediyeler spor tesisleri yapar vatandaşların hizmetine sunar, futbol ve basketboldan ziyade amatör sporlara önem vermeleri gerekiyor. Bunların olması gerekenler. Belediye takımlarının bu kadar başarılı olmasının en büyük nedeni gerçekten düzgün çalışma ortamlarına sahip olmaları. Gereksiz bir başkan yok tepenizde, bütün işleri profesyoneller yapıyor, rahat bir ortam var. Sporcular da bu ortamda daha başarılı oluyorlar. Abayrak'ın İBB'deki başkanlığı daha çok sosyal aktivite gibi bir şeydi. Belediye Spor A.Ş.'yi kurduktan sonra İBB'ye Albayrak başkan oldu. Albayrak'ın malum siyasi partiden ziyade Belediye ile bağlantıları sağlam. Yani olayı parti olayına yıkmamak lazım. Bedrettin Dalan ve Nurettin Sözen döneminde de Albayraklar belediyeden ihaleler alıyorlardı. Albayrak kardeşlerin siyasi görüşleri farklı farklıdır. O dönemlerde pasta bu kadar büyük değildi şimdi pasta büyünce ihalelerin hacmi de büyüdü. 2. ve 3. Liglerde sporcuların bahis vs şeylerle çok fazla uğraştıklarını bilmeyen yok zaten. Ancak belediye takımlarının başarısı gerçekten düzgün çalışma şartlarındandır. Türkiye geneli baktığımızda Belediye takımlarının başarısının tesadüf olmadığını görüyoruz. Belediye takımlarının arkasında büyük kitleler olmadığı için belediye takımlarının başarılı olup olmamasının sandıklara oy olarak yansıması söz konusu değil. Yani İBB başarılı bir takım diye kim gidip Kadir Topbaş'a oy atar :) Olaylara çok tersten bakıyorsunuz. Albayrak, sosyal aktivite olsun diye belediyespora başkan oldu rahat bir çalışma ortamında güzel işler yaptılar belediyespor amatörden süper lige çıktı. Bu başka takımlarda yapmak zordur. Belediye takımları gibi Oftaşspor gibi takımlarda futbol için doğru şeyler yaparsanız, baskı ve diğer rant gibi rekabetler olmadığı için güzel sonuçlar alabilirsiniz. Ancak camia olmuş kulüplerde bu işler daha zordur.

Yavuz Hasan
26.10.2007, 11:42
ozkan sumer den sonra alt yapi bitti

Great White
31.10.2007, 01:56
* Son on yılda Giresun Yeniyolspor menşeili Gökdeniz haricinde altyapıdan bir tane yıldız adayı dahi çıkaramayan bir kulübün, sözümona altyapıya önem verdiğini gösterir bir hamle olarak Afrika' dan pilot takım edinme safsatası ne derece mantıklıdır; durup bir düşünmek lazım..

* Biz bir Arsenal ya da bir Ajax değiliz ve maalesef asla da o statüde olamayız. Zira Dünya' daki en büyük transfer borsası Avrupa' da ve biz bu Avrupa' ya YABANCIYIZ. Bir Yunan ya da Polonyalı orada yerli statüsünde oynayabilirken bizim futbolcularımız üç beş kontenjanlık yabancı sınırlamaları sebebiyle Brezilyalı, Nijeryalı ya da Arjantinli meslekdaşlarını geride bırakmak zorunda kalıyorlar. Yani bizden futbolcu transfer edebilmeleri için hemen hemen aynı maliyetteki bir Brezilyalı' dan feragat etmek durumundalar..

* Hal böyle olunca Afrika' da keşfettiğiniz bir futbolcuyu da eğer bir Etoo ya da Okocha gibi yetenekli değilse Avrupa' ya da pazarlama şansınız hemen hemen yok gibi. Bu ütopik hayalin gerçekleştiği tek olay G. Birliği futbolcusu Geremi ile sınırlı zaten. Onun haricinde bu ülkeye ayak basmış yüzlerce Afrikalı arasında başarıya ulaşmış tek bir örnek yok..

* Futbolcu fabrikası olduğumuz yalanını her fırsatta dillendirip duruyoruz ama son yıllarda altyapıdan çıkardığımız oyunculara bir bakalım. Hüseyin, Hasan, Ufukhan, Ali Şen, Tayfun, Ergin, Enis, Yusuf şeklinde sayabiliriz. Bu isimleri özellikle GS ve BJK' nin son yıllarda sahalara sürmüş olduğü gençler ile karşılaştırdığımızda aslında hiç de övünülesi bir altyapımızın olmadığı da açıkça görülür maalesef..

* Bence altyapı için yapılabilecek en verimli çalışma, yıllardır amacına ulaşamamış bu birimi toptan tasfiye ederek yerine sistemli ve tam profesyonel yabancı uyruklu bir kadronun getirilmesidir.

Yavuz Hasan
31.10.2007, 10:41
yonetim ve ekibi is bilmez olunca bole oluyo iste
ne adam yetistirebiliyosun ne de adam gibi bi transfer yapabiliyosun
aldigin oyuncuyu da ne cikarsa bahtima diye aliyosun

Öztürk Adem
15.11.2007, 22:57
Eğerki ole 1 sey varsa mukemmel olmus dılerımkıde ole 1 durum vardır buna canı gonulden ınanmak ıstıyrum :alkış::meşale1::yattara2:<yeni yattaralar için

bizcil
16.11.2007, 22:36
İBB'nin başarısı Albayrak'ın mı başarısıdır yoksa bu bir tesadüf müdür?
Nasıl bir tesadüf olabilir, örneğin şöyle tesadüflerden biri olabilir :

1- Başbakanın mahalle takımı süper lige çıkmış. (Kasımpaşa)
2- Başbakanın belediye başkanlığı yaptığı ilin belediye takımı süper lige çıkmış. (İBB)
3- Başbakanın partisinin adamı Ankara Belediye başkanının takımı süper lige çıkmış. (Ankaraspor)
4- Başbakanın tuttuğu takım üstüste şampiyonluklar almış. (kupa alması için kupa fikstürü değiştirilmiş, yakında Türkiye Kupasını da alırlar.)
5- Maliye bakanının memleketinin takımı da süper lig yolunda atılımlar içinde. (Eskişehirspor)

Bunların hepsi Başbakanın partisinin 6 senelik hükümet olduğu dönemde olmuş...

İşte bu gibi tesadüflerden biridir İBB'nin başarısı.

mensure 61
17.11.2007, 00:42
O kişi Trabzonspor'un başında olduğu sürece hiç birşeye inanmam !

Great White
17.11.2007, 00:47

2- Başbakanın belediye başkanlığı yaptığı ilin belediye takımı süper lige çıkmış. (İBB)
3- Başbakanın partisinin adamı Ankara Belediye başkanının takımı süper lige çıkmış. (Ankaraspor)
4- Başbakanın tuttuğu takım üstüste şampiyonluklar almış. (kupa alması için kupa fikstürü değiştirilmiş, yakında Türkiye Kupasını da alırlar.)
5- Maliye bakanının memleketinin takımı da süper lig yolunda atılımlar içinde. (Eskişehirspor)

Hani bazı yazılar vardır..

İçerisinde yorum yoktur.. Ama mükemmel tespitler vardır..

Karşı çıkamazsın, itiraz edemezsin ve hatta cevap dahi veremezsin..

Bu da onlardan birisi işte.. Tebrikler:)

ulatwilight
17.11.2007, 01:04
eğer böyle bi şey varsa ki inşallah vardır ersun hoca bu madeni en iyi şekilde kullanabilecek hocadır bence. kurumsallaşma ve avrupa takımı olabilmek adına iyi bir atılım bana kalırsa.

Taner Gündoğdu
17.11.2007, 15:57

çok ilginç ama bence çok taraflı tespitler. hani sayıların şifrelerini çözdüğünü söyleyen insanlar çıkar ya zaman zaman öyle bişey gibime geldi. yani önceden olmuş bir olayı şimdi yorumlamak bir şeylere yormak çok basit. eğer dediğiniz gibi bu takımlar sırf bir bakanın,başbakanın memleketi yada belediye başkanlığı yağtığı(ki bence en uçuk olan idda bu :)) şehirlerin ekibiyse o zaman bu örneklerin çoğaltılması lazım :) mesele şuan bakanlar kurulunda başbakan dahil 25 üye var. hepsinin şehirlerinin yada bir şekilde bağlantılarının 1.ligde olması lazımdı yada küme düşmemesi lazımdı. mesela ordulu 2 bakan var kabinede ama ordu hala 2.ligde. yada 2.ligde olmasını tamamen bu bakanlara mı bağlayalım. yine kabinede 2 trabzonlu, 1 rizeli , 1 artvinli, 1 kastamonulu bakan var yani toplamda 7 karadenizli hatta başbakanda rizeli 8 karadenizli var ama ne Trabzonspor kayırılıyor bu ligde ne de rize. üstelik bu bakanlardan biri eski Trabzonspor başkanı. üstelik şuanda dahi başkanlık seçimi için çıkıp görüş bildiriyor.

kabinede bir tanede diyarbakırlı bakan var, fakat diyarbakırspor bu hükümet zamanında ligden düştü, ilginç...

şimdi biz şampiyon olsak bu bakanlar kurulu görevdeyken ne dersiniz? 7 tane karadenizlinin olduğu bir kabine sayesinde mi şampiyon olmuş olacağız? lütfen biraz daha sağduyu :) 550 milletvekili var. bütün şehirler temsil ediliyor, herşeyde mana aramak isterseniz demekki bütün takımları bu şekilde bağdaştırabilirsiniz siyasetle. siyaset futbola müdahale etmiyor demek komik olur ama herşeyi belirliyor demek daha komik olur gibime geliyor. saygıyla...

Samet Yildirim
17.11.2007, 16:00

bi ekleme de ben yapigim:D

6-Rizespor STAD yapyior tesadüfen de RECEP TAYIP ERDOGAN Rizeli

7-Kayserispor Stad yapiyor tesadüfen de ABDULLAH GÜL Kayserili

hepsi tesadüf ama gercek:D

bizcil
17.11.2007, 16:39
çok ilginç ama bence çok taraflı tespitler. hani sayıların şifrelerini çözdüğünü söyleyen insanlar çıkar ya zaman zaman öyle bişey gibime geldi. yani önceden olmuş bir olayı şimdi yorumlamak bir şeylere yormak çok basit. eğer dediğiniz gibi bu takımlar sırf bir bakanın,başbakanın memleketi yada belediye başkanlığı yağtığı(ki bence en uçuk olan idda bu :)) şehirlerin ekibiyse o zaman bu örneklerin çoğaltılması lazım :) mesele şuan bakanlar kurulunda başbakan dahil 25 üye var. hepsinin şehirlerinin yada bir şekilde bağlantılarının 1.ligde olması lazımdı yada küme düşmemesi lazımdı. mesela ordulu 2 bakan var kabinede ama ordu hala 2.ligde. yada 2.ligde olmasını tamamen bu bakanlara mı bağlayalım. yine kabinede 2 trabzonlu, 1 rizeli , 1 artvinli, 1 kastamonulu bakan var yani toplamda 7 karadenizli hatta başbakanda rizeli 8 karadenizli var ama ne Trabzonspor kayırılıyor bu ligde ne de rize. üstelik bu bakanlardan biri eski Trabzonspor başkanı. üstelik şuanda dahi başkanlık seçimi için çıkıp görüş bildiriyor.

kabinede bir tanede diyarbakırlı bakan var, fakat diyarbakırspor bu hükümet zamanında ligden düştü, ilginç...

şimdi biz şampiyon olsak bu bakanlar kurulu görevdeyken ne dersiniz? 7 tane karadenizlinin olduğu bir kabine sayesinde mi şampiyon olmuş olacağız? lütfen biraz daha sağduyu :) 550 milletvekili var. bütün şehirler temsil ediliyor, herşeyde mana aramak isterseniz demekki bütün takımları bu şekilde bağdaştırabilirsiniz siyasetle. siyaset futbola müdahale etmiyor demek komik olur ama herşeyi belirliyor demek daha komik olur gibime geliyor. saygıyla...

Arkadaşlar Kayseri takımlarını da eklemişler, onları unutmuştum.
Sevgili kardeşim, elbette her zaman her şekilde bir bağlantı oluşturulabilir ama bu kadar açık olanı hiç mi garip gelmiyor? Ben sadece tespitlerimi sıraladım. Şu basit soruyu soruyorum:
Bütün bunların tesadüf olduklarına inanmak, tesadüf olmadıklarına inanmaktan daha zor değil mi?

Aklıma Nihat Genç'in geçenlerdeki konuşması geldi. 550 milletvekili var ama kaçının bir duruşu var, kaçı kendisini partisinin liderinin papağanı gibi görüyor deyip meclisi kümese benzetmişti, bunların hepsi tavuk sürüsü, bir tane horoz var hepsi onu tekrarlıyor gibi bir laf etmişti Nihat Genç.

Taner Gündoğdu
17.11.2007, 17:52
Arkadaşlar Kayseri takımlarını da eklemişler, onları unutmuştum.
Sevgili kardeşim, elbette her zaman her şekilde bir bağlantı oluşturulabilir ama bu kadar açık olanı hiç mi garip gelmiyor? Ben sadece tespitlerimi sıraladım. Şu basit soruyu soruyorum:
Bütün bunların tesadüf olduklarına inanmak, tesadüf olmadıklarına inanmaktan daha zor değil mi?

Aklıma Nihat Genç'in geçenlerdeki konuşması geldi. 550 milletvekili var ama kaçının bir duruşu var, kaçı kendisini partisinin liderinin papağanı gibi görüyor deyip meclisi kümese benzetmişti, bunların hepsi tavuk sürüsü, bir tane horoz var hepsi onu tekrarlıyor gibi bir laf etmişti Nihat Genç.

soruna cevap verip başlığı karşılıklı dialoğa çevirmek istemem ama bişeyler söylemeden de geçemem :)
tesadüf demiyelim ama dediğim gibi olan olgular üstünden senaryo yazmak çok basit bir iş. dediğim gibi kabinenin 1/3 ü karadenizli nerdeyse bu durumda bizim 2003 den beri kupalara ambargo koymamız lazım ama öyle olmuyor :)

nihat genç için ise şunu demek isterim, bir şeyi nihat genç söylüyorsa "doğrudur" diyecek halimiz yok. o öyle düşünüyor olabilir sen öyle dşünüyorsundur beriki öyle düşünmez. takılıp kalmamak lazım bu söyleme

SDanışmaz
17.11.2007, 18:08
Çok çok iyi olmuş ama bunların yanına 2'de Türk klubü alsaydık nasıl olurdu?

Nytre
17.11.2007, 18:15
bölge kulüplerinin manevi olarak zaten trabzonspor bir bağlılığı vardır (sebat-araklı-arsin-of-değirmendere gibi.)

iki kulüp olayı güzel... daha da derinleştirerek bu işi yurtdışındaki kulüpler gibi bir altyapı ağı kurmak daha sağlıklı olur ilerisi için

Taner Gündoğdu
17.11.2007, 18:40
bölge klüplerinden yararlanmak çok güzel olabilir ama bugüne kadar yararlanamadıysak sanırım bunun bir nedeni vardır. bırakın komşu ili komşu ilçelerin bile düşman olduğu bir yerde gerçekten olması zor bir olay bu. yurtsışının seçilmiş olmasının nedeni bu olabilir