PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lincoln Türk Vatandaşı Olsun Mu?

Murat'
20.10.2007, 09:28
Terim isterse Lincoln'ü hemen Türk yaparız

Fotomaç'a bu anlamlı çağrı için teşekkür eden Galatasaray Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin, "Fatih Terim, Lincoln'e Milli Takım'da ihtiyacı olduğunu söylerse, biz hemen Lincoln'ü Türk vatandaşı yapmak için başvuruda bulunuruz. Çünkü Milli Takım her şeyin üzerindedir" dedi.

Teşekkürler G.Saray
Fotomaç'ın 'Lincoln'ü Türk yapın, Norveç maçına yetiştirin' çağrısına Galatasaray Kulübü'nden büyük destek geldi. Gazetemizin Türk Milli Takımı için bu anlamlı çağrısına teşekkür eden Galatasaray Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin, arkadaşımız Yılmaz Şenol'a yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Lincoln çok büyük bir yıldız."

Gözler Fatih Terim'de
"Lincoln'ün Milli Takımımız'da oynamaya sıcak bakması bizleri çok duygulandırdı. Eğer Fatih Terim, Lincoln'e Milli Takım'da ihtiyacı olduğunu söylerse, biz hemen Lincoln'ü Türk vatandaşı yapmak için başvuruda bulunuruz. Çünkü Milli Takım her şeyin üzerindedir." Brezilyalı Lincoln'den sonra Galatasaray Kulübü de tarihi çağrımıza destek verdi.

Simdi söz sırası
* Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy'da
* Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim'de
* Bakanlar Kurulu'nda
* Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'nde

17 Kasım'da deplasmanda oynayacağımız Norveç karşılaşması, EURO 2008 için kader maçımız. Bu çağrımıza Türk futbolunun geleceği için sahip çıkın, destek verin.

Türkiye bu manşeti konuşuyor
Fotomaç'ın 19 Ekim Cuma günkü bu tarihi çağrısına başta Schalke 04'ün onursal başkanı Gerhard Rehberg olmak üzere, kulüp başkanlarından, yöneticilerden, futbol otoritelerinden ve futbolseverlerden de dün büyük destek geldi.

ARKADAŞLAR NE GÜNLERE KALDIK şimdi de lincoln türk olsun diye kamya başlatan gazetelerimiz var bu konu hakkındaki düşünceleriniz

UğuR
20.10.2007, 09:31
Tek kelimeyle HAYIR

Great White
20.10.2007, 09:48
Fatih Terim' in "Yeni bir jenerasyon yaratacağım" dediği şey buydu herhalde..

Sırf sahip olduğu aşağılık kompleksinden dolayı Ersun Yanal' ın kadrosunu bozup kendi takımlarında bile oynayamayan adamlardan medet uman bu adam şimdi de elalemin yetiştirdiği ve kendisinin tek gram dahi emek harcamadığı yabancı yetenekleri devşirerek hazır rant yemeye çalışıyor..

Ulan şar kurnazı.. Milli Takım' ın alayını gurbetçi ya da yabancı futbolculardan kuracaksak sizin gibi kendisini teknik direktör sayan tiplemelere bu ülkede ne ihtiyaç var?

Sadece futbolda değil bu ülkenin eğitim veren tüm antrenörleri amatör ve cahil insanlar..

Elvan koş.. Naim kaldır.. Aurelio yakala.. Lincoln gol at..

Sporumuz gelişsin..

61 baha
20.10.2007, 09:56
bu konunun gündeme gelmesi bile saçmalık

Erkut Ay
20.10.2007, 10:07
neden birilerine yalvarıyoruz veya kimin ne hakkı var adama gel TÜRK ol diye teklifte bulunmaya resmen utanmazlık kim bu çıban başları TÜRK olup kendine inanmayıp güvenmeyenlerin işidir bu kimden izin alıyorsunuz kardeşim israilmi bura........

ilhan
20.10.2007, 10:55
Taş yağacak taş..

Mayls
20.10.2007, 11:00
Kesinlikle hayir. O mevide Türk'mü kalmadi? Koy Yildiray'i, Bilal'i, Ceyhun'u yada Yusuf'u. Elin Brezilyalilarina mi kaldik

The Legend
20.10.2007, 11:06
olsun olsun

Harun-61
20.10.2007, 11:07
$uan GS iyi gidiyor, her$ey gül gülüstanlik...
Lincoln ba$arili birkac mac oynadi ya...

ama Filimin birde diger tarafi var...bu adamin (Lincoln'un) ne kadar disiplinsiz bir Futbolcu oldugunu Alman Medyasini takip eden herkes bilir...Gecen sene Schalke $ampiyonlugu hemen hemen garantilemi$ti ve %90 Lincoln'un sayesinde Ligi yine 2. bitirdiler...

Kirmizi Kart yiyerek 5 mac ceza aldi, ve bu ilk kez degildi...

Schalke'den önce Kaiserslautern'de oynuyordu Lincoln...hatirladadigim kadari ile bedelsiz $ekilde takimdan kovulmu$tu...

bu adami $imartmaya devam etsin "büyük Türk Medyasi"...

AvniAker dedi dersiniz :) bu adam GS ba$ini cook agirtacak...

.

halil ibo
20.10.2007, 11:20
70 Mmilyonluk T.Cumhuriyetinde bilmem kaç milyon lisanslı profesyonel futbolcu varken elin gavurları milli takıma dolacaksa hem o profesyonel futbolcuların futbolculuğuna başlarım ... hem de o takım,milli takım olmaktan çıkmıştır ve benimde değildir !

ilhan
20.10.2007, 11:30
AvniAker ,

Sana katılmıyorum. Taraflı tarafsız herkesin ortak kanısı ; Şuan Türkiye'de ki en kaliteli futbolcu.

Gs maçlarının özetleri denk gelince Lincoln için izliyorum. Oynadığı futbolu görünce abartmanın az bile olduğunu anlayabiliyorsun.

turgi
20.10.2007, 11:31
ne alaka kardeşim yaaa her gelen yabancıyı türk statüsüne alacaksan oooo çok iişimiz var demektir

ilhan
20.10.2007, 11:32
Hem Türk statüsünde oynaması için 5yıl Türkiye'de forma giymesi gerekmiyor muydu?

eys_61
20.10.2007, 11:38
"Dünya Türk Olsun" dedikleri buymuş meğer,neyse o kadar duvar boşa boyanmamış olacak.Gel Lincoln sen de gel adını da Mehmet yaparız tam olur.

Fatih BALTA
20.10.2007, 11:39
Hem Türk statüsünde oynaması için 5yıl Türkiye'de forma giymesi gerekmiyor muydu?
Eğer milli takımda oynayacaksa hemen türk yapılabiliyor diye biliyorum.

Cafer KILIÇSOY
20.10.2007, 11:42
Tek eksiğimiz oydu zaten!

Kesinlikle hayır, milyon kere hayır, milyar kere hayır!.

Ben dünya karması değil, Türk gençlerinden oluşan bir milli takım istiyorum

Mehdi
20.10.2007, 11:43
5 Yıl sonra milli takım kadromuz;

...............................Ali Ferit Mondragon...............
Şevket Song.....Mahmut Lugano.....Gökçek Wederson.....Faruk Carlos
Mehmet Aurelio...Ali DeSouza.......Kasım Lincoln......Selim Delgado
.................Mert Nobre.......... Collin Kazım

Cafer KILIÇSOY
20.10.2007, 11:46
AvniAker ,

Sana katılmıyorum. Taraflı tarafsız herkesin ortak kanısı ; Şuan Türkiye'de ki en kaliteli futbolcu.

Gs maçlarının özetleri denk gelince Lincoln için izliyorum. Oynadığı futbolu görünce abartmanın az bile olduğunu anlayabiliyorsun.
Banane ALLAH'ın kaliteli Brezilya'lısından İlhan. Kaliteliyse GS hayrını görsün bize ne.

Fatih BALTA
20.10.2007, 11:54
İşin sonu Mehdi nin yazdığı kadroya doğru gidiyor.
Nekadar yetenekli olursa olsun orası milli takım.Milli özelliğini
daha fazla kaybetmeden bu devşirme girişimlerine bir son vermek lazım.

Erbay
20.10.2007, 11:55
Dünya Kupası öncesinde Lincoln uyanıklık yapıp "Almanya milli takımında oynayabilirim" demişti.Klinsman da "Lincoln'e ihtiyacım yok" demişti.Yani Lincoln kendi çıkarı için her Milli Takımda oynacak bir adam.Bugün Arjantin çağırsın koşa koşa gider.Ne işi var Türk Milli takımında.Hele Yıldıray varken.

ilhan
20.10.2007, 11:59
5 Yıl sonra milli takım kadromuz;

...............................Ali Ferit Mondragon...............
Şevket Song.....Mahmut Lugano.....Gökçek Wederson.....Faruk Carlos
Mehmet Aurelio...Ali DeSouza.......Kasım Lincoln......Selim Delgado
.................Mert Nobre.......... Collin Kazım

Mehdi , 40yaşında ki Carlos'u da almazlar artık :D

Banane ALLAH'ın kaliteli Brezilya'lısından İlhan. Kaliteliyse GS hayrını görsün bize ne.

Hayrını gören görüyordur Cafer abi. Ama futbolu izlemeyi seven birisi olarak böyle kaliteli futbolcuları ligde izlemeyi seviyorum. Tamamen kişiseldir yani.

Harun-61
20.10.2007, 12:02
AvniAker ,

Futboluna lafim yok zaten!...

ama siz daha Lincoln'un diger tarafini taniyamadiniz...

$ahsi kanaatim, Lincoln - Pascal Nouma'dan daha disiplinsiz bir futbolcu...

.

28TS61
20.10.2007, 12:05
diger yabancilar 5 sene beklemesi lazim, ama soz bizansli takimlara gelince hemen tc vatandasi yapip, türk statusunde oynamasini saglayip yeni bir yabanci transfer yapma hakki vermek oluyor.

örnek yattara=hala tc vatandasi olamadi
nobre= tc vatandasi oldu, gerekcesi ise tc icin ustun basari ve hizmetlerden dolayi diye aciklanmisti yanlis hatirlamiyorsam

ISTEMIYORU(M)Z

Murat'
20.10.2007, 12:58
ben böyle bir başlık açtığımı hatırlamıyorum yaaaa

meça2006
20.10.2007, 13:23
farketmez abi

Murat'
20.10.2007, 13:28
arkadaşlar birde antalyasporda Ali Ziotuni var onuda tunus milli takımına çağırmışlar ama kabul etmemiş...türk milli takımında oynaka istiyormuş

degok
20.10.2007, 14:25
trabzonsporlu olsun yoksa gerisi yalan.

tigin
20.10.2007, 14:44
Yabancı futbolcuların Türk vatandaşı olup milli takım için oynamaları modası Türk futbolunun, milli takımın, ve yöneticilerinin içinde bulunduğu acziyeti gösteriyor. Türk futbolu ölmüş bitmiş bu saatten sonra kim ne olursa olsun.

Hüdai Pervaneli
20.10.2007, 14:48
adi ustunde
türk milli takimi
bu takimda
türklerden baska kimse oynayamaz aslinda ben mehmet aureliyonunda oynamaina karsiyim
basari istiylarsa bunu türk futbolcularla yapsin biz dunya ücüncüsü oluyorken takimda bir yabanci varmiydi yokdu simdied olmasin

Egemen
20.10.2007, 15:13
olsun anasını satayım..

tuncayla emreden daha rezil oynamaz heralde... Allahın belası fatih terim..

A.Alper
20.10.2007, 15:29
Lincoln'ü değerlendirmek bize düşmez.Milli takıma gelince...Dünyaya rezil oluyuruz.İçinde Lincoln'ün olduğu milli takımı desteklemiyorum.

Kaan Dilek
20.10.2007, 15:35
ülkede nekadar yabanci futbocu varsa türk olsun

fındıkoğlu
20.10.2007, 15:50
yahu anlamadığım şey! bize ne lincoln'ün türk olmasından
burası ezikleri tartıştığımız bir platformmu?
bu başlığın kapatılmasını öneriyorum:mad::mad:

A.Hilal Çakıroğlu
20.10.2007, 16:07
yahu anlamadığım şey! bize ne lincoln'ün türk olmasından
burası ezikleri tartıştığımız bir platformmu?
bu başlığın kapatılmasını öneriyorum:mad::mad:
Bu başlık Lincolnün Aurelio gibi milli takımda oynayıp oynamamasıyla ilgili görüşlerimizi de içeriyor;)

zeleka
20.10.2007, 19:43
olsun olsundaaaaa.

Bu karari vede bunu sunanlarda hicmi utanma yok 80 milyon nufus sayan Turkiyede 11 Futbolcu yetistirilemiyorsa koc koca Yuhhhhhhhhh derim.

Bartuğ13
20.10.2007, 20:07
şöyle yapalım lincoln,roberto carlos,ricardinho,delgado türk yapılsın futbol takımına,
maria sharapova tenis milli takımına,
michael jordan önce basketbola sonra türk yapılıp basketbol milli takımına,
schumaer türk yapılsın,türkiye adına yarışsın!

ya da bunları geçelim de dünya türk olsun diyelim.milli takıma da gerek kalmaz tövbe tövbeeeee

Harun_ayar_ts
20.10.2007, 20:18
olursa çok iyi olur

Selman
20.10.2007, 20:45
Lincoln'ü değerlendirmek bize düşmez.Milli takıma gelince...Dünyaya rezil oluyuruz.İçinde Lincoln'ün olduğu milli takımı desteklemiyorum.

Ben bunu Marco Türk(!) olduğundan beri yapıyorum.Yazmıyorum Milli Takım başlıklarına tepki çekecek diye ama bu Milli takım benim tuttuğum Milli takım olamaz.

Ülkeye bak yahu, koskoca spor gazetesi 1. sayfadan federasyona ve gsye çağrıda bulunuyor, Norveç'i yenmemiz için Linclon'un Türk olması lazımmış, vay anam vay...:(

poetricus
20.10.2007, 20:51
Bu başlık önemini kaybetti. Artık Bobô Türk Olsun! başlığı açalım.
Adam hem kaleci hem forvet. Her derde deva. Türk yapalım, olsun bitsin!

61viya
20.10.2007, 21:57
Hııı olsun...

Neden sadece Türkcell Süper ligde oynayan Türk olmaya aday yabancılara bakıyoruz ki? Gidelim diyelim Henry'ye Ronaldinho'ya falan,onları Türk yapalım.Daha mantıklı bence:D Hem Ronaldinho kadro dişı da kalmış,e daha ne duruyorsun? Türk yapsana:D:D

Hüdai Pervaneli
20.10.2007, 22:09
bence karsiyim ben bu yabancilari türk yapmaya yani suanda türkiyenin orta sahasinda en iy oyuncu gökdeniz warken sen onu oynatmazken elin gaurunu oynatirsan cok ayip olur yani onun icin kiniyorum

lazooo28
20.10.2007, 22:23
bi lincolnümüz eksikti zaten,hey yarabbim

#10 Fietra
20.10.2007, 22:38
Bu nasıl bir başlık böyle?Lincoln Türk olamaz olsa olsa Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olur.

Öztürk Adem
21.10.2007, 00:21
olmasın olmasın olmasın o da kım oluo kı 2 kurusluk gavuramı kaldı mılllı takım mehmet bıle olmasın yeter la ne bu gavurlasma cabaları nerede kaldı mıllıyetcılık

Ahmet Karaman
21.10.2007, 00:23
LINCOLN VE LİNCOLN gibiler TÜRK , ziya doğan ve ziya doğan gibilerde afrikalı olsunlar

Harun-61
21.10.2007, 00:24
Bu nasıl bir başlık böyle?Lincoln Türk olamaz olsa olsa Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olur.

Osman karde$im yine yakalami$sin :)

:)

Selman
21.10.2007, 00:32

Malesef öyle değil;

TÜRKİYE CUMHURİYETİ ANAYASASI

DÖRDÜNCÜ BÖLÜM

Siyasî Haklar ve Ödevler
I. Türk vatandaşlığı
MADDE 66. – Türk Devletine vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkes Türk'tür...

Ahmet Karaman
21.10.2007, 00:33
Malesef öyle değil;

TÜRKİYE CUMHURİYETİ ANAYASASI

DÖRDÜNCÜ BÖLÜM

Siyasî Haklar ve Ödevler

I. Türk vatandaşlığı
MADDE 66. – Türk Devletine vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkes Türk'tür...

bir üstteki mesaja nazire yapacasına iyi yakalamışsınız diyeyim bari .. :)

Can basten
21.10.2007, 02:57
Evet şu anki durumda Selman haklı ama yarınki referandumdan sonra bu sefer Osman haklı duruma geçebilir. :)

A.Alper
21.10.2007, 03:14
Yeni Anayasa Taslağı

ÜÇÜNCÜ BÖLÜM
Siyasî Haklar ve Ödevler

Vatandaşlık

Madde 35-
Alternatif 1
(1) Devlete vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkes Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıdır.
Alternatif 2
(1) Türkiye Cumhuriyetine vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkese, din ve ırk farkı gözetilmeksizin
Türk denir.
Alternatif 3
(1) Vatandaşlık temel bir haktır. Kanunun öngördüğü esaslara uygun olarak bu statüyü kazanan
herkes Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıdır.

Yeni taslak böyle.Her Alternatif 2 'de SelmaN ; 1 ve 3'te ise Osman haklı oluyor.Son durumdan haberim yok.Zaten takip de etmedim.Yarın tam bir orta oyunu var sandıkta.

Can basten
21.10.2007, 03:27
Alper son aldığım bilgilere göre yarın referanduma sunulacak konular arasında bu vatandaşlık meselesi yokmuş. Daha sonra oylanması hesaplanmaktaymış.

Kimin haklı olduğuna o zaman bakarız artık... :)

A.Alper
21.10.2007, 03:29
Eh tabi parça parça yedirmek lazım.Birden yutmak zor olur.

Samet Türkmen
21.10.2007, 11:11
Lincoln milli takıma girmemeli. Üstteki maddelerdende en mantıklısı Alternatif-3 gibi duruyor.(Tabi sonradan Türk vatandaşı olmak isteyenler için)

#10 Fietra
21.10.2007, 15:31
Kimin haklı ve haksız olduğunu,anayasaları bir kenara bırakırsak benim anlatmak istediğim Lincoln'ün sadece çıkarları uğruna milli takımımızda oynayacak olmasıdır.Önemli olan kendini Türk gibi hissetmektir.

Şuayip Aydın
21.10.2007, 15:35
Mehdi , 40yaşında ki Carlos'u da almazlar artık :D

Hayrını gören görüyordur Cafer abi. Ama futbolu izlemeyi seven birisi olarak böyle kaliteli futbolcuları ligde izlemeyi seviyorum. Tamamen kişiseldir yani.

abi en iyiimi biz yattarayi turk yapalim nasil ama

tamuğ yamtar
21.10.2007, 15:36
Kendisi TÜRK olamaz.

Ancak Türk Vatandaşı olabilir.

Başlığı bi zahmet düzeltin.

Olmasın ayrıca.

Casagrande
21.10.2007, 17:43
Tabii ki olsun. Böylece Milli takım'da alkışlayacak bir yerine iki oyuncumuz bulunmuş olur. :D

coskun0661
21.10.2007, 17:44
varmı baska turk olmak isteyen lıncoln muss ..yok daha neler böyle gıderse mıllı takımda aslen turk kokenlı kımse kalmayacakk

Muhammed KOÇ
21.10.2007, 19:37
lincoln olmasin! ondan çok var.Kaleci Buffon türk olsun.bilmem anlata bildim mi

marlalı apo
21.10.2007, 21:32
her tuttuğunu türk vatandaşımı yapacağız bu kadar ucuzmu vatandaşlık.

Mert67
21.10.2007, 21:35
hiç gerek yok.Türk olunmaz doğulur.

Enes
21.10.2007, 22:49
Her işini iyi yapan TÜRK olacaksa işimiz var milli takımda oynamak veya takımlarında yabancı kontenjanlarını düşürmek adına TÜRK kimliği alanlara itirazım var ama bu vatanı ,bizim değerlerimizi ,çıkar beklemeksizin taşıyabilyosa olabılir..

Kadir
21.10.2007, 23:27
olursa komedi olur. hadi oldu diyelim hele bide milli takımda oynarsa komedi değil eziklik olur.

macka61
21.10.2007, 23:33
biz gidelim bu ülkeden brezilyalılar yaşasın

Can52
22.10.2007, 01:29
Bence GS nin Milli takim kurtarma gibi bir misyonu yok...
Haberinde ne kadar dogru yöneldigi de ayri bir konu...
Öyle bir boyuta geliyorki, (eger dogru ise) sanki GS isini gücünü birakmis Türkiyeyi kurtarma pesinde...Tesekkürler mesekkürler....

Ilkönce Yöneticilerin ve belirli taraftarin Balik hafizalarini hatirlayalim.

Aurellio kanunlar geregi ile , yani 5 yil Türkiyede yasamis bir sahisin, TC vatandasi olma hakkini kazanmistir.....Milli takima secilme olayida Hoca tercihidir...
FB nin Milli takim misyonu zaten yoktu...
Yabanci sinirlamasi olayindada net sekilde tavrini koymustu..

Buraya kadar her sey güzel......

Ardindan sayin BJK Baskani yabanci sayisi artirma olayinda ne demisti:
"Ben Türk Futbolcusun önünü kesmem, yabanci sInIri kalsin dersek kalir"..
Hangi demokratik bir cümle ise...

Ardindan ne oldu??
O zamanin Icisleri bakanin oglu ve BJK yönetim üyesi Aksu , 10 gün icinde , Türkiyeyi tanitma kanunu acisindan , "Sahtekar Nobre" yi " Mert Nobre" yapti...

Nobre sayesinde Türkiye baya tanindi :D:D, aslinda ekten 3-5 milyon euro vermeliler Nobreye :D....

Bu kanun , tabiki gizli kalmayackati ve pesinden Wederson ve daha degisik Futbolcular TC vatandasi oldu.....
Acaba amac bumuydu???

GS yönetimi, belirli avanta sayesinde TFF nin istegi olan 6 yabanci sInIrIni kabul etti....Kabul etti , ama durus degisilmemeli...

Bence herkes tükürdügünü yaliyor , baska bir olay degil...

Lincoln belki Milli takima yararli olabilir, o ap ayri konu, ama artik herkes 2-3 ay önce konustugunu unutmasin...
Ya öyle , yada böyle......Kimse dansöz gibi kivirmasin....

Eger Milli takimi kurtarmak icin, Lincoln u 3 haftada Türk yapacaklarsa, vay Türkiye Futbolunun haline.....

denizgrsy
22.10.2007, 01:54
Lincon olmasın Yattara olsun :D

bu nedir ya şakamı ? 80 milyonluk ülkede bi 11 çıkmayacak anlaşılan , yavaş yavaş yabancı 11 kurulacak ! ondan sonra alt yapı önemli ! linconun oynayacağı yerde ; dardanelden Ahmet , mersin idman yurdundan Zeki , ıspartaspordan Veli , oynasın ama lincon oynamasın ! kendi ülkelerinin milli takımlarında bırakın kadroya girmeyi akla bile gelmeyen oyuncuları bir an önce Türk Milli takımına sokma anlayışı nedir anlamış değilim ... milli takımda eksiğin varsa bul kardeşim , illa büyük takımlara bakma araştır , oda senin görevin eyyy 150/200 milyar maaş alan milli takım hocaları !!!

emrezx
22.10.2007, 04:04
fb zaten brezılya takımı oldu kaldıkı mıllı takımımıza bı yabancı daha bence yanlıs bısı kendı genclerımızı nıye kaybedelım.ayrıca saolsun fatıh terım ısme yonelık takım kuruluyor bu adam nerde oynuyo ama yedekte duruo paso olsun mıllı takımda ılk onbır oynar bole zıhnıyetle gene kenardan ızlerız 2008 i

Trkz61
22.10.2007, 15:21
Lincoln milli takımda oynasın.Bizim saksağan beyinli topçular mücadele bile etmiyor...

onur_alabuga_61
22.10.2007, 16:32
TÜRK olunmaz TÜRK doğulur arkadaşlar hem bu a milli takım lig karması değil

Fatih BALTA
22.10.2007, 19:55
Lincoln da olsun,sonra Bobo da olur bu şekilde devam eder.
Bundan sonra gol atınca samba da yaparız.
Sonra Türk futbolu neden gelişmiyor deriz.

Can52
23.10.2007, 00:00
Lincoln da olsun,sonra Bobo da olur bu şekilde devam eder.
Bundan sonra gol atınca samba da yaparız.
Sonra Türk futbolu neden gelişmiyor deriz.

Türk Futbolunun gelismesi nasil olacak ??
Tüm yabancilari kovarakmi??

Türk Futbolunun yerini bir 20 yil önce düsünün, birde su anda..

Türk Futbolu , Türkiye Ligi , kim ne derse desin Avrupanin 6. veya 7. sirada olan Ligi.
Türk Futbolun gelismemesi diye bir sey söz konusu degil, kimse korkmasin.
Türk Futbolu iyi yabancilar sayesinde gelisiyor...

Fatih BALTA
23.10.2007, 00:30
Türk Futbolunun gelismesi nasil olacak ??
Tüm yabancilari kovarakmi??

Türk Futbolunun yerini bir 20 yil önce düsünün, birde su anda..

Türk Futbolu , Türkiye Ligi , kim ne derse desin Avrupanin 6. veya 7. sirada olan Ligi.
Türk Futbolun gelismemesi diye bir sey söz konusu degil, kimse korkmasin.
Türk Futbolu iyi yabancilar sayesinde gelisiyor...

Her takımdaki yabancı futbolcular kovulsun gönderilsin gibi bişey demedim ki ben.
Sadece her önüne gelene milli formayı giydirmeye çalışmayalım dedim.
1 hafta önce manşetlerden Lincoln ü Türk vatandaşlığına geçirelim bu durumda gruplara kalmamız garanti
havası estiren medyaya ve bu fikri destekleyenleredir serzenişim.
Milli takımın kurtuluşu birilerini devşirerek takıma almaktan geçiyorsa
ben istemiyorum avrupa şampiyonasına gitmeyelim.

Hasan Algan
23.10.2007, 00:40
ziya dogan antartikalı olsun nuri albayrak papua yeni gineli olsun fatih terim de alaskalı olsun lincolnu de biyerlere sıgdırırız artık :)

Can52
23.10.2007, 01:43
Her takımdaki yabancı futbolcular kovulsun gönderilsin gibi bişey demedim ki ben.
Sadece her önüne gelene milli formayı giydirmeye çalışmayalım dedim.
1 hafta önce manşetlerden Lincoln ü Türk vatandaşlığına geçirelim bu durumda gruplara kalmamız garanti
havası estiren medyaya ve bu fikri destekleyenleredir serzenişim.
Milli takımın kurtuluşu birilerini devşirerek takıma almaktan geçiyorsa
ben istemiyorum avrupa şampiyonasına gitmeyelim.

O zaman ayni fikirdeyiz, ya ben yanlis anladim yada sen tam anlatamadin...

Yabanci sayisi serbest olsaydi, acaba yabancilarin bu TC hasretelri yine olurmuydu?
Elbette olmazdi.....

Yabancilarin TC vatandasi olmasi icin, normalk sahis gibi belirli krtilerden gecmesi gerekir. Haaa, ondan sonra Milli takima alinirmi , alinmazmi oda hocanin tercihi..

Alintidaki yazina kismen katiliyorum:D

Ömer TOPAL
23.10.2007, 11:30
peki lincoln bu duruma ne diyor ? olsu be bakın mehmet aurelloya..bizim türk kanı tasıyan avrupaya buyuk paralarla transfer olan kurtarıcı gözü ile baktıgımız adamlardan bile hırslı oynadı...

Fatih BALTA
23.10.2007, 17:19
O zaman ayni fikirdeyiz, ya ben yanlis anladim yada sen tam anlatamadin...

Yabanci sayisi serbest olsaydi, acaba yabancilarin bu TC hasretelri yine olurmuydu?
Elbette olmazdi.....

Yabancilarin TC vatandasi olmasi icin, normalk sahis gibi belirli krtilerden gecmesi gerekir. Haaa, ondan sonra Milli takima alinirmi , alinmazmi oda hocanin tercihi..

Alintidaki yazina kismen katiliyorum:D

Yabancı sayısı şu anki durumdan daha fazla arttırılmamalı.
Bu sayı yeterlidir bence.
Zaten şu anda ligimizde kaç tane kaliteli yabancı var ki.
Serbest bırakınca ortalık kaliteli futbolcudan geçilmeyecek diye düşünmek yanlış olur.

Cem Balcı
25.10.2007, 00:00
bi lincoln kaldı zaten türk vatandaşı olmayan oda olsun tam olur...