PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şehit Aileleri için yardım kampanyası

Külünkoğlu
17.10.2007, 10:01
http://img151.imageshack.us/img151/1974/hbrzt6.jpg

ACARLAR HOLDİNG BAŞKANI İSMET ACAR 1 MİLYON DOLAR
ADANASPOR KULÜBÜ BAŞKANI BAYRAM AKGÜL 10 BİN YTL
AKP MİLLETVEKİLİ KADİR AKGÜL 8200 YTL
ALANYA GÜZEL ELEKTRİK VE KÜKÜRTLÜ KÖYLÜLERİ ADINA 3 BİN 337 YTL
ALTUR YÖNETİM KURULU BAŞKANI ABDURRAHİM ALBAYRAK 50 BİN YTL
ASAŞ ALÜMİNYUM YÖNETİM KURULU BAŞKANI SEFA YAVUZ 225 BİN YTL
ASTAŞ YÖNETİM KURULU BAŞKANI VEDAT AŞÇI 150 BİN YTL
ATASAY KUYUMCULUK YÖNETİM KURULU BAŞKANI CİHAN KAMER 350 BİN YTL
BAHÇEŞEHİR EĞİTİM KURUMLARI MÜTEVELLİ HEYETİ BAŞKANI ENVER YÜCEL 50 BİN YTL
BAKIRKÖY AVCILAR DERNEĞİ ADINA SALİH ÖZKAN 3 BİN YTL
BEKS ÇORAPLARI YÖNETİM KURULU BAŞKANI ALİ BEKMEZCİ 100 BİN YTL
BOLUSPOR KULÜBÜ ESKİ BAŞKANI YILMAZ BECİKOĞLU 50 BİN DOLAR
BUGÜN GAZETESİ 111 BİN YTL
BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI HİKMET ŞAHİN 10 BİN YTL
BURSASPOR KALECİ ANTRENÖRÜ MEHMET KULAKSIZOĞLU 3 BİN YTL
ÇAĞDAŞ FACTORING YÖNETİM KURULU BAŞKANI DİKRAN GÜLMEZGİL 100 BİN YTL
CEM YILMAZ 250 BİN YTL
CENGİZ İNŞAAT YÖNETİM KURULU BAŞKANI MEHMET CENGİZ 250 BİN DOLAR
ÇEŞİTAŞ ENDÜSTRİ HALİS ÇEBİL 100 BİN YTL
ÇİMENTO MÜSTAHSİLLERİ DERNEĞİ BAŞKANI ADNAN İĞNEBEKÇİLİ 200 BİN YTL
COLLEZIONE YÖNETİM KURULU BAŞKANI EKREM AKYİĞİT 50 BİN YTL
DEDEMAN HOLDİNG 100 BİN YTL
DEMİRÖREN HOLDİNG 500 BİN DOLAR
DERİDEN YÖNETİM KURULU BAŞKANI ŞENKAL ÖZER 30 BİN YTL
DETUR YÖNETİM KURULU BAŞKANI FİRUZ BAĞLIKAYA 50 BİN YTL
DİMES YÖNETİM KURULU BAŞKANI ALİ DİREN 100 BİN YTL
DOĞUŞ GRUBU YÖNETİM KURULU BAŞKANI FERİT ŞAHENK 2 MİLYON YTL
DOKTOR SEMİH ÇETİN 5 BİN YTL
DUMANKAYA ŞİRKETLER GRUBU 50 BİN YTL
EKŞİOĞLU VAKFI BAŞKANI ALİ EKŞİOĞLU 150 BİN DOLAR
ERCİYES YAĞ YÖNETİM KURULU BAŞKANI ABDULLAH KESKİNKILIÇ 10 BİN YTL
ERTAŞ YÖNETİM KURULU BAŞKANI KAZIM ERTAŞ 100 BİN YTL
ERZURUM ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ 50 BİN YTL
EVKUR ALIŞVERİŞ MERKEZİ 100 BİN YTL
FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ 1 MİLYON DOLAR
FIRATPEN A.Ş NEVZAT DEMİR 2.5 MİLYON YTL
GÜRİŞ A.Ş. İDRİS YAMANTÜRK 150 BİN YTL
H.BAYRAKTAR YATIRIM HOLDİNG 100 BİN YTL
HESEKA İNŞAAT YÖNETİM KURULU BAŞKANI ENGİN MUSAOĞLU 100 BİN DOLAR
IC HOLDİNG YÖNETİM KURULU ÜYESİ MURAT ÇEÇEN 200 BİN DOLAR
İNTERNET TEKSTİL ADINA MAHMUT DİCLE 10 BİN YTL
İŞADAMI AHMET ALİ ÖZDERİCİ 50 BİN YTL
İŞADAMI ALİ ŞÜKRÜ İSKEFYELİ 50 BİN YTL
İŞADAMI BAŞARAN ULUSOY 50 BİN YTL
İŞADAMI EMRE CAN 20 BİN YTL
İŞADAMI ERGUN GÜRSOY 10 BİN DOLAR
İŞADAMI EROL FRİK 50 BİN YTL
İŞADAMI FEYYAZ BERKER 100 BİN YTL
İŞADAMI HÜSNÜ GÜRELİ 75 BİN YTL
İŞADAMI NECATİ AKÇAĞLILAR 100 BİN YTL
İŞADAMI NİHAT GÖKYİĞİT 100 BİN YTL
İŞADAMI SAVAŞ ÖZAYDEMİR 11 BİN YTL
İŞADAMI SELAHATTİN BAYAZIT 1 MİLYON DOLAR
İŞADAMI SERDAR BİLGİLİ 50 BİN YTL
İŞADAMI YILMAZ KORKMAZ 50 BİN YTL
İSTANBUL BELEDİYESİ DARÜLACİZEDE KALAN YAŞLILAR 1 BİN YTL
İSTANBUL CITROEN BAYİLERİ ADINA KONSEY BAŞKANI KUBİLAY ERCAN ERDEM 10 BİN YTL
İSTANBUL HYUNDAI BAYİLERİ ADINA KONSEY BAŞKANI AYHAN ELMAS 10 BİN YTL
KADİR HAS VAKFI 100 BİN YTL
KAŞMİR HALI YÖNETİM KURULU BAŞKANI NACİ TOPÇUOĞLU 250 BİN YTL
KAYSERİ ŞEKER FABRİKASI YÖNETİM KURULU BAŞKANI VEDAT ALİ ÖZIŞIK 50 BİN YTL
KİPAŞ YÖNETİM KURULU BAŞKANI HANİFİ ÖKSÜZ 300 BİN YTL
KIRAN HOLDİNG ONURSAL BAŞKANI TAHİR KIRAN 250 BİN DOLAR
KÖSEOĞLU MADENCİLİK VE İNŞAAT YÖNETİM KURULU BAŞKANI MUSA KÖSE 50 BİN YTL
KUTLUSAN YÖNETİM KURULU BAŞKANI MUSTAFA BÜYÜKKUTLU 50 BİN YTL
LATEK GRUP 50 BİN YTL
LEVENT KIZIL 25 BİN YTL
LİMAK GRUBU YÖNETİM KURULU BAŞKANI NİHAT ÖZDEMİR 300 BİN YTL
MAKYOL İNŞAAT YÖNETİM KURULU BAŞKANI SAFFET ÇEBİ 250 BİN DOLAR
MEHMET TORUN 100 BİN YTL
METİN AKPINAR 24 BİN DOLAR
METİN ŞENTÜRK 10 BİN YTL
METRO TURİZM GALİP ÖZTÜRK 400 BİN YTL
MHP MİLLETVEKİLİNDEN 35 BİN YTL
MİLLİ TAKIM OYUNCULARI 1 MİLYON YTL
MİLLİ VE ŞAMPİYON SPORCULAR DERNEĞİ ADINA KAZIM KOÇ 11 BİN YTL
MİMAR HÜSEYİN YAŞAT MANAV 10 BİN YTL
M-OIL YÖNETİM KURULU BAŞKANI SÜLEYMAN BÖLÜNMEZ 250 BİN YTL
NP İSTANBUL NÖROPSKİYATRİ HASTANESİ DOKTORLARI 3300 YTL
OBA TEKSTİL ADINA MUAMMER DEMİRCİ 5 BİN YTL
OBA TEKSTİL ÇALIŞANLARI 2 BİN 100 YTL
ÖZALTIN İNŞAAT YÖNETİM KURULU BAŞKANI NURİ ÖZALTIN 250 BİN DOLAR
PDR GRUP 10 BİN YTL
POWER YAYIN GRUBU ADINA YÖNETİM KURULU BAŞKANI CEM HAKKO 50 BİN YTL
REDBULL BAYİLERİ 100 BİN YTL
REINA MEHMET KOÇARSLAN 200 BİN YTL
RİZESPOR KULÜBÜ BAŞKANI KADİR ÇAKIR 50 BİN YTL
ROMAN GİYİM ADINA TURGUT TOPLUSOY 50 BİN YTL
SAĞLIKLI TAVUK BİLGİ PLATFORMU 100 BİN YTL
SANKO HOLDİNG YÖNETİM KURULU BAŞKANI ABDÜLKADİR KONUKOĞLU 1.5 MİLYON YTL
SARAR ŞİRKETLER GRUBU BAŞKANI CEMALETTİN SARAR 101 BİN DOLAR
SEDA SAYAN 100 BİN YTL
SILENCE BEACH HOTEL 100 BİN YTL
ŞİŞLİ BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA SARIGÜL 30 BİN YTL
SİVASSPOR 50 BİN YTL
SPOR YAZARI ÖMER ÜRÜNDÜL 30 BİN DOLAR
TANSU ÖZKÖK 10 BİN YTL
TAŞYAPI İNŞAAT EMRULLAH TURANLI 300 BİN YTL
TAV HAVALİMANLARI HOLDİNG 150 BİN YTL
TEKFEN VAKFI 1 MİLYON YTL
TEKSTİL İŞVERENLERİ SENDİKASI 5 MİLYON YTL
TESYEV BAŞKANI YAVUZ KOCAÖMER 25 BİN YTL
TIRSAN YÖNETİM KURULU BAŞKANI ÇETİN NUHOĞLU 100 BİN YTL
TÜMRAY PLASTİK 15 BİN YTL
TÜRK SANAYİCİ VE İŞADAMLARI DERNEĞİ 5 MİLYON YTL
TURKCELL-DIGITURK-İDDAA 150 BİN YTL
TÜRKİYE ESNAF VE SANATKARLAR KONFEDERASYONU 200 BİN YTL
TÜRKİYE ESNAF VE SANATKARLAR KREDİ VE KEFALET KOOP. MERKEZ BİRLİĞİ 200 BİN YTL
TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU 1 MİLYON YTL
TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU ARPEG DEPARTMANI 5 BİN DOLAR
TÜRKİYE ODALAR BORSALAR BİRLİĞİ 5 MİLYON YTL
TÜRSAB 100 BİN YTL
TWIGY YÖNETİM KURULU BAŞKANI SİNAN ÖNCEL 50 BİN YTL
VAKKO HOLDİNG ADINA YÖNETİM KURULU BAŞKANI CEM HAKKO 125 BİN YTL
VATAN COMPUTER YÖNETİM KURULU BAŞKANI NURİ VATAN 50 BİN YTL
YAVUZ TUMANBAY MERMERCİ 50 BİN YTL
YDS YAKUPOĞLU A.Ş 30 BİN YTL
YILMAZ ERDOĞAN 100 BİN YTL
YUMURTA ÜRETİCİLERİ MERKEZ BİRLİĞİ 10 BİN YTL
YURTGAZ A.Ş. YÖNETİM KURULU BAŞKANI ABDULLAH GÜMÜŞ 15 BİN DOLAR
ZORLU VAKFI ADINA AHMET NAZİF ZORLU 2 MİLYON YTL

İSTANBUL BELEDİYESİ DARÜLACİZEDE KALAN YAŞLILAR 1 BİN YTL

Bakıma ihtiyacı olanlar bile para gönderiyor arkadaşlar. İmkanlar çerçevesinde katılalım.

emre610
17.10.2007, 10:42
YILMAZ ERDOĞAN 100 BİN YTL

Bu da ilginç !

macka61
17.10.2007, 17:39
iş adamları az yollamış

A.Hilal Çakıroğlu
17.10.2007, 17:42
Tam duyamadım ama dün akşamki programda yanılmıyorsam 3 lira 80 kuruş bağışlayan minik bir çocuktan bahsediyorlardı. Az yada çok elimizden ne geliyorsa kampanyaya katkıda bulunmaya çalışalım. En azından SMS gönderebiliriz.

ilhan
17.10.2007, 18:45
İmkanlar elverdiğince yaptık birşeyler. Allah Şehit ailelerimize sabır versin.

Ayşe Aygün
18.10.2007, 12:42
Baklavacı Güllüoğlu – M. Nejat Güllü, terörden zarar gören insanımızın ihtiyaçlarını ve problemlerini hafifletmek amacıyla 20 Ekim-29 Ekim 2007 tarihleri arasında tüm nakit satışlarını şehit ve gazi ailelerinin bakımını üstlenmiş olan TSK Mehmetçik Vakfı’na bağışlayacak.

Hade herkes baklava yemeye.Yiyeceğiz bir dilim onlara bağış olacaktır.

Oğuuz
19.10.2007, 14:26
Kızılırmak İlköğretim Okulu öğrencisi 10 yaşındaki Dilek Kılcı, Ramazan Bayramı’nda biriktirdiği harçlıklarını Mehmetçik Vakfı’na bağışladı.

Son günlerde artan terör olaylarından etkilenen Kılcı, babası Cemal Kılcı’ya bayramda büyüklerinden topladığı harçlıkları Mehmetçik Vakfı’na bağışlamak istediğini söyledi.

Kılcı, kumbarasını babasıyla birlikte Ziraat Bankası Sivas Şubesine götürdü. Kumbarasını banka çalışanlarıyla birlikte açan küçük çocuğun kumbarasından 76 YTL 20 YKr çıktı.

Bayram harçlıklarını Mehmetçik Vakfı’na bağışlanmak üzere banka çalışanlarına veren Kılcı, daha sonra bağışladığı miktarı belirten makbuzu yetkililerden aldı. Banka çalışanları da örnek davranışından dolayı küçük Kılcı’ya çikolata ikramında bulundu.

Dilek Kılcı, yaptığı bağışın kendisini çok mutlu ettiğini belirterek, “Son günlerde televizyonlarda izlediğim şehit haberleri beni çok üzüyordu. Bu nedenle biriktirdiğim harçlıklarımı Mehmetçiğe bağışlamak istedim’’ dedi.

Davranışının arkadaşlarına da örnek olmasını isteyen Kılcı, “Artık askerler şehit olmasın’’ diye konuştu.

Trkz61
19.10.2007, 14:52
TÜRK SANAYİCİ VE İŞADAMLARI DERNEĞİ 5 MİLYON YTL

Vay be ne para bağışlamışlar helal olsun...

guci 29
19.10.2007, 15:52
Allah şehit ailelerinin yardımcısı olsun. Hepsi ilaç olsun inşallah.

LazAnisT
19.10.2007, 16:58
Arkadaşlar bu hafta yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlelerinin devlete maliyeti 117 milyon ytl

Onun için toplanan para çok az.Çok daha fazlası olması gerekir.

emre610
21.10.2007, 02:24
Hep beraber şehitlerimiz için kampanyadayız.

Kampanyanın sahibi HaberTürk ve Fatih Terim liderliğindeki Milli Takım.Günlerdir izliyorum bağışları.Aklıma; en son Gabar'da bıraktığımız 13 evladımızdan birinin anasının günde 3 YTL için pencere taktıramadıkları tek odalı evinde fıstık soyması geliyor.
Şu kadehi 10 YTL'ye içkimize meze yaptığımız fıstığı günde 3 milyona soyarken parmakları parçalanan ananın evladı da Gabar'da parçalıyor kendini.
Milliyet başlığı atıyor : "Bir tek canı vardı, onu verdi."

Yürek parçalayıcı değil mi?
Suçluluğumuzun kanıtı sarılıyoruz cüzdanlara; suçluluklarının kanıtı sarılıyorlar banka hesaplarına.
Güya müslümanız ya güya "Sağ elin verdiğinden sol elin haberi olmayacak ya ! " Sağ elin verdiğini bırakın sol el , bütün dünya duyuyor. Bilmem ne halı 250 bin YTL bağışlıyor, ertesi gün genel müdürü HaberTürk stüdyosunda emlak programında bir kaç cümle şehit edebiyatından sonra kaç tür halı ürettiklerini anlatmaya başlıyor.Halısız evde beklerken evladını şehit veren ana dinliyor mu bilmiyorum.TÜSİAD bırakın Bin YTL'yi 5 Milyon YTL bağışlıyor.Habertürk anlı şanlı sözcüklerle süslüyor Arzuhan Doğan'ın yürüyüşünü.Şehit anasını günde 3 milyona çalıştıran ülkenin insanlarının esaret ücretlerine mahkum olmasını bir kere raporlarına konu etmeyen ama şehidimize kıyan güçlerin demokrasisini diline dolayan TÜSİAD 5 MİLYON YTL ile kaydını yaptırıyor şehit reklamlarına.Sonra bir bakıyorsunuz Cem Hakko bağlanıyor.
Hani şu geçenlerde eğlence mekanına şarhoş girerken kameralara , "Bu Milletin efendisi biziz." diye bağıran zat.O da "Vatan için şehit olan evlatlarımız!" için atıyor ortaya bir kaç milyar.Sürekli MOSSAD'a "Güvenlik Primi" yatırılacak değil ya; biraz da halkla ilişkilere para yatırmak gerekiyor.

Kimler yok ki !

Barzani ile havalimanı kuranlar, Irak'ın kuzeyinde çimentoları ile ihanetin temelini atanlar tek tek yazdırıyorlar isimlerini ekrana. 1 Milyon YTL - 250 bin YTL - 1 milyon $

HaberTürk çoşuyor !
"Türkiye Tek Yürek" sloganı tekrar tekrar geliyor ekrana; ülkenin komprador burjuvazisi ellerindeki kanı dolarla temizliyor. Bugüne kadar "Güneydoğuda Genç Kız Eğitiyoruz." görüntüsü altında nice şaibeli faaliyete imza atan (Bkz: DTP'nin alt ve üst kadrolarındaki kadın sayısı) ve bir kere olsun şehit-gazi çocuğu okutmak aklına gelmeyen Türkan Saylan bağlanıyor canlı yayına ! Sonunda aklına geliyor anlaşılan ve gururla açıklıyor. "Biz de 100 erkek, 100 kız şehit-gazi çocuğuna burs vereceğiz !" diyor.

Saynur TEZEL buğulu gözlerle bakıyor; hepimiz duygulanıyoruz, elimizde değil.

Hani şu Hürriyet'e manşet olan , "Güvercin Kanadına Mektup" var ya şehitlerimizle teröristleri aynı kefeye koyup, kuru barış, kardeşlik edebiyatı yaptığı mektup , işte onun yazarı Yılmaz Erdoğan bile 100 bin YTL ile katılıyor kampanyaya.

Durun daha bitmedi.

Kocası PKK'nın yayın organı Özgür Gündem'in temsilciliğini yapmış olan Gülben Ergen (Yılmaz Erdoğan'ın yengesi olur kendileri) 100 bin YTL ve bir şehit çocuğunun ömür boyu tedavi masrafları ile sahnede yerini alıyor.

Şaşkınlıkla izliyorum.

Gladio'nun İ.T.'inin İmralı'dan canlı yayına bağlanıp,"Tonlarcasının ticaretini yapıp gramından yargılanmadığım kanlı uyuşturucu parasından ben de bir 100 bin YTL helal olsun." demesini bekliyorum.

Her cins var...

Mesela Büyük Kulüp başkanı ! Türkiye'yi yöneten kodamanların kulubü. 6000 küsur üyeleri var. Yıllık aidatları milyarlarla ölçülüyor.Beyefendi kulüp adına kaç lira bağışlıyor biliyor musunuz ? 50 Bin YTL.Eski para ile topu topu 50 Milyar. 50 Bin YTL bağışladıklarını açıklamak için canlı yayına bağlanmaya utanmıyor ; şehidimin anası günde 3 YTL'ye ; Büyük Kulüp'te kadehi en az 10 YTL'ye sattıkları içkilere meze yaptıkları fıstığı soymaya devam ediyor.

Şehitlerin uğruna canlarını verdikleri toprakların neredeyse tamamının kayıtsız şartsız yabancı maden tekellerine açan yasayı bir kere olsun haberleştirmemiş HaberTürk şehit edebiyatında tam gaz devam ediyor.

Taki Doğan bağlanıyor canlı yayına !
Ankara'da bir küçük kızın nasıl kendisini bulup ona bağışlanması için 3 YTL 70 kuruş verdiğini anlatıyor.Sayarken tedirgin ! "Tabi bozuk taşımaya alışkın olmadığımız için zorlanıyorum." diyor.
Günde 3 YTL'ye fıstık soyan şehit anasının evladının edebiyatını; cebinde 3 YTL bozuk olmayacak kadar halkından kopuk Taki Doğan 3 YTL üzerinden yapıyor...

Şehit kanı 3 kuruşa ; bugüne kadar şehidin kursağından inmeyenlerin elinde reklam malzemesi oluyor.

Alıntıdır arkadaşlar,aklım takıldı fena halde. Kusura bakmayın aldığım yerde kaynak belirtmemişler. Paylaşmak istedim..

A.Hilal Çakıroğlu
21.10.2007, 21:06

Kampanyanın sahibi HaberTürk ve Fatih Terim liderliğindeki Milli Takım.Günlerdir izliyorum bağışları.Aklıma; en son Gabar'da bıraktığımız 13 evladımızdan birinin anasının günde 3 YTL için pencere taktıramadıkları tek odalı evinde fıstık soyması geliyor.
Şu kadehi 10 YTL'ye içkimize meze yaptığımız fıstığı günde 3 milyona soyarken parmakları parçalanan ananın evladı da Gabar'da parçalıyor kendini.
Milliyet başlığı atıyor : "Bir tek canı vardı, onu verdi."

Suçluluğumuzun kanıtı sarılıyoruz cüzdanlara; suçluluklarının kanıtı sarılıyorlar banka hesaplarına.
Güya müslümanız ya güya "Sağ elin verdiğinden sol elin haberi olmayacak ya ! " Sağ elin verdiğini bırakın sol el , bütün dünya duyuyor. Bilmem ne halı 250 bin YTL bağışlıyor, ertesi gün genel müdürü HaberTürk stüdyosunda emlak programında bir kaç cümle şehit edebiyatından sonra kaç tür halı ürettiklerini anlatmaya başlıyor.Halısız evde beklerken evladını şehit veren ana dinliyor mu bilmiyorum.TÜSİAD bırakın Bin YTL'yi 5 Milyon YTL bağışlıyor.Habertürk anlı şanlı sözcüklerle süslüyor Arzuhan Doğan'ın yürüyüşünü.Şehit anasını günde 3 milyona çalıştıran ülkenin insanlarının esaret ücretlerine mahkum olmasını bir kere raporlarına konu etmeyen ama şehidimize kıyan güçlerin demokrasisini diline dolayan TÜSİAD 5 MİLYON YTL ile kaydını yaptırıyor şehit reklamlarına.Sonra bir bakıyorsunuz Cem Hakko bağlanıyor.
Hani şu geçenlerde eğlence mekanına şarhoş girerken kameralara , "Bu Milletin efendisi biziz." diye bağıran zat.O da "Vatan için şehit olan evlatlarımız!" için atıyor ortaya bir kaç milyar.Sürekli MOSSAD'a "Güvenlik Primi" yatırılacak değil ya; biraz da halkla ilişkilere para yatırmak gerekiyor.

Kimler yok ki !

Barzani ile havalimanı kuranlar, Irak'ın kuzeyinde çimentoları ile ihanetin temelini atanlar tek tek yazdırıyorlar isimlerini ekrana. 1 Milyon YTL - 250 bin YTL - 1 milyon $

HaberTürk çoşuyor !
"Türkiye Tek Yürek" sloganı tekrar tekrar geliyor ekrana; ülkenin komprador burjuvazisi ellerindeki kanı dolarla temizliyor. Bugüne kadar "Güneydoğuda Genç Kız Eğitiyoruz." görüntüsü altında nice şaibeli faaliyete imza atan (Bkz: DTP'nin alt ve üst kadrolarındaki kadın sayısı) ve bir kere olsun şehit-gazi çocuğu okutmak aklına gelmeyen Türkan Saylan bağlanıyor canlı yayına ! Sonunda aklına geliyor anlaşılan ve gururla açıklıyor. "Biz de 100 erkek, 100 kız şehit-gazi çocuğuna burs vereceğiz !" diyor.

Saynur TEZEL buğulu gözlerle bakıyor; hepimiz duygulanıyoruz, elimizde değil.

Hani şu Hürriyet'e manşet olan , "Güvercin Kanadına Mektup" var ya şehitlerimizle teröristleri aynı kefeye koyup, kuru barış, kardeşlik edebiyatı yaptığı mektup , işte onun yazarı Yılmaz Erdoğan bile 100 bin YTL ile katılıyor kampanyaya.

Durun daha bitmedi.

Kocası PKK'nın yayın organı Özgür Gündem'in temsilciliğini yapmış olan Gülben Ergen (Yılmaz Erdoğan'ın yengesi olur kendileri) 100 bin YTL ve bir şehit çocuğunun ömür boyu tedavi masrafları ile sahnede yerini alıyor.

Şaşkınlıkla izliyorum.

Gladio'nun İ.T.'inin İmralı'dan canlı yayına bağlanıp,"Tonlarcasının ticaretini yapıp gramından yargılanmadığım kanlı uyuşturucu parasından ben de bir 100 bin YTL helal olsun." demesini bekliyorum.

Her cins var...

Mesela Büyük Kulüp başkanı ! Türkiye'yi yöneten kodamanların kulubü. 6000 küsur üyeleri var. Yıllık aidatları milyarlarla ölçülüyor.Beyefendi kulüp adına kaç lira bağışlıyor biliyor musunuz ? 50 Bin YTL.Eski para ile topu topu 50 Milyar. 50 Bin YTL bağışladıklarını açıklamak için canlı yayına bağlanmaya utanmıyor ; şehidimin anası günde 3 YTL'ye ; Büyük Kulüp'te kadehi en az 10 YTL'ye sattıkları içkilere meze yaptıkları fıstığı soymaya devam ediyor.

Şehitlerin uğruna canlarını verdikleri toprakların neredeyse tamamının kayıtsız şartsız yabancı maden tekellerine açan yasayı bir kere olsun haberleştirmemiş HaberTürk şehit edebiyatında tam gaz devam ediyor.

Taki Doğan bağlanıyor canlı yayına !
Ankara'da bir küçük kızın nasıl kendisini bulup ona bağışlanması için 3 YTL 70 kuruş verdiğini anlatıyor.Sayarken tedirgin ! "Tabi bozuk taşımaya alışkın olmadığımız için zorlanıyorum." diyor.
Günde 3 YTL'ye fıstık soyan şehit anasının evladının edebiyatını; cebinde 3 YTL bozuk olmayacak kadar halkından kopuk Taki Doğan 3 YTL üzerinden yapıyor...

Şehit kanı 3 kuruşa ; bugüne kadar şehidin kursağından inmeyenlerin elinde reklam malzemesi oluyor.

Alıntıdır arkadaşlar,aklım takıldı fena halde. Kusura bakmayın aldığım yerde kaynak belirtmemişler. Paylaşmak istedim..
Yazı Behiç GÜRCİHAN'a ait.

http://www.boyuthaber.com/haber/20071020/Sehit-Kanini-Parayla-Yikayanlar.php

LazAnisT
23.10.2007, 10:30
Bu işe ilk önce devletin öncelik etmesi gerek.

Mesela elektirik faturalarımıza eklenen TRT payı adı altında gasp edilen paralarımızı şehit ailelerine aktarabilirler.

Cem Balcı
30.10.2007, 00:21
Allah hepsinin yardımcısı olsun.yardımlar biraz olsun acılarını dindirir inş...

Badaloğlu
02.11.2007, 18:16
Katılan kişi sayısı şu an 626.401

Bağışlanan miktar 69.817.638...eski hali ile 69 trilyon TL

Kampanyanın sahibi HaberTürk ve Fatih Terim liderliğindeki Milli Takım...

Günlerdir izliyorum bağışları...

Aklıma; en son Gabar'da bıraktığımız 13 evladımızdan birinin anasının günde 3 YTL için pencere taktıramadıkları tek odalı evinde fıstık soyması geliyor.

Milliyet başlığı atıyor : "Bir tek canı vardı, onu verdi"

Güya müslümanız ya...

güya "sağ elin verdiğinden sol elin haberi olmayacak ya"....

sağ elin verdiğini bırakın sol el , bütün dünya duyuyor.

Bilmemne halı 250 bin YTL bağışlıyor...

ertesi gün genel müdürü HaberTürk stüdyosunda emlak programında bir kaç cümle şehit edebiyatından sonra kaç tür halı ürettiklerini anlatmaya başlıyor...

Halısız evde beklerken evladını şehit veren ana dinliyor mu bilmiyorum...

TUSİAD bırakın bin YTL'yi....5 Milyon YTL bağışlıyor...

Habertürk anlı şanlı sözcüklerle süslüyor Arzuhan Doğan'ın yürüyüşünü...

Şehit anasını günde 3 milyona çalıştıran ülkenin insanlarının esaret ücretlerine mahkum olmasını bir kere raporlarına konu etmeyen ama şehidimize kıyan güçlerin demokrasisini diline dolayan TÜSİAD 5 MİLYON YTL ile kaydını yaptırıyor şehit reklamlarına...

Sonra bir bakıyorsunuz Cem Hakko bağlanıyor....

Hani şu geçenlerde eğlence mekanına şarhoş girerken kameralara , "bu Milletin efendisi biziz" diye bağıran zat....

O da "vatan için şehit olan evlatlarımız" için atıyor ortaya bir kaç milyar...

Sürekli MOSSAD'a "güvenlik primi" yatırılacak değil ya; biraz da halkla ilişkilere para yatırmak gerekiyor.

Kimler yok ki...

Barzani ile havalimanı kuranlar, Irak'ın kuzeyinde çimentoları ile ihanetin temelini atanlar tek tek yazdırıyorlar isimlerini ekrana.

1 Milyon YTL...250 bin YTL....1 milyon $

HaberTürk çoşuyor...

"Türkiye tek yürek" sloganı tekrar tekrar geliyor ekrana; ülkenin komprador burjuvazisi ellerindeki kanı dolarla temizliyor.

Bugüne kadar "güneydoğuda genç kız eğitiyoruz" görüntüsü altında nice şaibeli faaliyete imza atan (Bkz: DTP'nin alt ve üst kadrolarındaki kadın sayısı) ve bir kere olsun şehit-gazi çocuğu okutmak aklına gelmeyen Türkan Saylan bağlanıyor canlı yayına...

Sonunda aklına geliyor anlaşılan ve gururla açıklıyor...

"Biz de 100 erkek, 100 kız şehit/gazi çocuğuna burs vereceğiz"

diyor...

Saynur Tezel buğulu gözlerle bakıyor; hepimiz duygulanıyoruz, elimizde değil.

Hani şu Hürriyet'e manşet olan , "güvercin kanadına mektup" var ya...

şehitlerimizle teröristleri aynı kefeye koyup, kuru barış, kardeşlik edebiyatı yaptığı mektup...

İşte onun yazarı Yılmaz Erdoğan bile 100 bin YTL ile katılıyor kampanyaya...

Durun daha bitmedi....

Kocası PKK'nın yayın organı Özgür Gündem'in temsilciliğini yapmış olan Gülben Ergen (Yılmaz Erdoğan'ın yengesi olur kendileri) de 100 bin YTL ve bir şehit çocuğunun ömür boyu tedavi masrafları ile sahnede yerini almıyor...

Şaşkınlıkla izliyorum...

Gladio'nun İ.T.'inin İmralı'dan canlı yayına bağlanıp,

"tonlarcasının ticaretini yapıp gramından yargılanmadığım kanlı uyuşturucu parasından ben de bir 100 bin YTL helal olsun"

demesini bekliyorum.

Her cins var...

Mesela Büyük Kulüp başkanı....

Türkiye'yi yöneten kodamanların kulubü. 6000 küsur üyeleri var. Yıllık aidatları milyarlarla ölçülüyor.

Beyefendi kulüp adına kaç lira bağışlıyor biliyor musunuz...

50 BİN YTL...

Eski para ile topu topu 50 milyar...

50 Bin YTL bağışladıklarını açıklamak için canlı yayına bağlanmaya utanmıyor;

şehidimin anası günde 3 YTL'ye ; Büyük Kulüp'te kadehi en az 10 YTL'ye sattıkları içkilere meze yaptıkları fıstığı soymaya devam ediyor.

Şehitlerin uğruna canlarını verdikleri toprakların neredeyse tamamının kayıtsız şartsız yabancı maden tekellerine açan yasayı bir kere olsun haberleştirmemiş HaberTürk şehit edebiyatında tam gaz devam ediyor...

Taki Doğan bağlanıyor canlı yayına...

Ankara'da bir küçük kızın nasıl kendisini bulup ona bağışlanması için 3 YTL 70 kuruş verdiğini anlatıyor...

Sayarken tedirgin...

"Tabi bozuk taşımaya alışkın olmadığımız için zorlanıyorum"

diyor.

Sizi bilmem ama benim fena halde midem bulanıyor.

Edebini taşımadan şehit edebiyatını yapanlar üzerinden Türkiye gümbür gümbür bir tuzağa çekiliyor.

Behiç Gürcihan