PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Borcumuz 50 Milyon YTL!!!

Sayfa : [1] 2

FANATIK61
16.10.2007, 15:01
Utanc Tablosu....

"Trabzon'un borcu 50 milyon YTL"
Trabzonspor'un borcunun 50 milyon YTL olduğunu açıklayan Mali Sayman Emin Kahraman, gelirler düşüldüğünde kasanın her yıl 20 milyon YTL açık verdiğini söyledi.

"AÇIĞI FUTBOLCU SATARAK KAPADIK"

Aralık ayında yapılacak genel kurulda başkan adaylığını düşünenleri de uyaran Emin Kahraman, "50 milyon YTL'lik borç yükünün altına girmeyi göze alamayacaklar, bu işe soyunmasın. Yola çıkacakların büyük gelir projeleri ve maddi gücü olması gerekiyor" dedi. Kulübün her yıl futbolcu ve teknik kadrosuna ortalama 30 milyon YTL ödediğini, diğer giderler olan vergi ve personel masraflarıyla bu rakamın 50 milyonu bulduğunu kaydeden Emin Kahraman, şöyle devam etti:

"Herkes (Borç 50 milyon YTL'mi) diye korkuyor, ama her yıl olan tablo zaten bu. Mali tabloyu sakladıkları gibi bir hava yaratılması anlamsız. Kimseden bir şey kaçırmıyoruz. Zaten Trabzonspor'un önceki gibi 2 değil, tek defteri var. Başkan adaylığını düşünen herkes, kulüpten son tabloyu isteyip alabilir. Gizlimiz, saklımız yok. Başkanlığı düşünenler. bunu göz önüne alarak aday olsun. Projesi ve gücü yoksa, bu işe girmesin. Biz 2 yılda futbolcu satışı ve benzin istasyonuyla bu işi döndürdük. Kongre sonrası için de yeni kalıcı gelirler için çalışmalar yapıyoruz."

"MACERA UÇURUMA SÜRÜKLER"

Bütçenin her yıl 20 milyon YTL açık verdiğini, bunu kapatamayacakların göreve geldikleri takdirde borcun 2-3 yılda 60 milyon YTL'yi bulacağını iddia eden Kahraman, şöyle devam etti:

"Bu da kulübün geleceği için çok vahim sonuçlar doğurur. Unutulmasın ki bu borcun yanında Trabzonspor hedefe oynayan bir takım. Birkaç yıldız alayım, derseniz o zaman daha büyük yatırımlara ihtiyacınız var. Başkanlığı düşünenler bunun hesabını da iyi yapsın."

Kulübün zorluklarla çıkarttığı liderlerini kısa sürede yok etme hastalığı olduğunu da vurgulayan Emin Kahraman, açıklamasını şöyle tamamladı:

"Muhalefetler aslında iktidarın daha iyi işler yapmasını sağlamak için çalışır. Ama Trabzonspor'da eski yöneticiler, yıkmak için uğraşıyor. Bu anlayış Trabzonspor'un altına dinamit koymaktır. Bir yönetim gittiği zaman birlikte gidiyor. Artık bu düzen değişmeli. Bir ekipte çekirdek kadro bir sonraki yönetimle devam ederse, daha iyi olur. Çünkü gelenler, kulübün içini tanıyana kadar en az 1 yıl geçiyor. Ama eski yönetimden isimlerin katılımı, bu geçiş döneminde önemli katkılar sağlayacaktır."

Kaynak: DHA

Erkut Ay
16.10.2007, 15:04
tek kelimeyle haram zıkkım olsun trabzonspor ortada yok yönetim bir haber ne yaptığı belirsiz bu patavatsızlığa kim dur diyecek allah aşkına hala utanmadan çıkıp konuşabiliyorlarya o en tuhafı.........

S.DEMİRCİ
16.10.2007, 15:04
görünen borç bu......takımı yeniden adam etmek için harcanacak parayıda üstüne koyun............

Harun-61
16.10.2007, 15:09
benim gözüme batan $u kisim:

Kulübün her yıl futbolcu ve teknik kadrosuna ortalama 30 milyon YTL ödediğini

Celaleddin'e, Ömer Riza'ya ve diger vasat futbolculara degerlerinden "kat kat" yillik ücret verirsen tabii'ki bu duruma dü$ersin !

!!!

Emorfo
16.10.2007, 15:10
Çüşş :)

Aday olacakları korkutmaya çalışıyorlar herhalde borcun o kadar olduğunu sanmıyorum. Muhtemelen bu borcun içine futbolcuların bu sene alacaklarını da eklemişlerdir. Yani gelir gider sonrası bütçe açığı ve geçmiş dönemlerden kalan borcun toplamı olduğunu sanmıyorum. İyi taktik, şu kadar borç var sıkıysa gel aday ol :)

Erkut Ay
16.10.2007, 15:10
şimdi ben zengin bir adamım iki tane yıldız getirecem deyip adaylığımı koyup başkan olsam sonra trabzonsporun en iyi futbolcularını satıp çıkmalarla takım kursam ve üstüne üstlük bana 29 milyon ytl bırakılan borcu 50 milyon ytl ye çıkarsam tekrar seçilebilirmiyim ?hani ben zenginimya yersen......

Faik Yılmaz
16.10.2007, 15:11
geçen yönetimin bıraktığı borç 25 milyon ytl

şimdiki borç : 50 milyon ytl

fark :25 milyon ytl

Başta Fatihin transferi olmak üzere satılan oyunculardan gelen para : 25 milyon ytl

yayaın gelirleri ve diğer gelirler ( 2 yıl) : 30 milyon dolar

toplam : 80 milyon dolar eder......

2 yılda 80 milyon dolar harcayıp bir çivi bile çakamayan insanları savunanlar varsa başka nedenler aramak lazım....

bir sözümde Ziya Doğana başarılı olmak için yılda 40 milyon dolar yetmiyormu......

fener bjk yılda 200 milyon dolarmı harcıyolar ( büyük klüplerin bütçesinin 5 te biri bende başarılı olurdum laflarına istinaden)

61_dnc_TS
16.10.2007, 16:04
Emin Kahraman dün gece Trabzon Tv'ye konuktu.
Aralıkda klübün 20-25 triyon borçla bırakılacağını söyledi.
Ayrıca klübün yıllık gelirinin 30 trilyon, gideri ise 50 trilyon olduğunu söyledi.
Her yıl 20 trilyon açık oluyor böylece.
Geçen dönemden kalan borçlar dışında ek bir borç olmayacağını söyledi.

Burçak
16.10.2007, 16:07
bencede yeni adayların şevklerini kırmak için yapılan oyunlar bunlar. şimdi durduk yere nerden akıllarına gelmişte açıklama ihtiyacı duymuşlar acaba. aralık yaklaşıyo diye mi.!
buda aralığın yaklaştığı şu günlerde stat ihalesinin yapılacağnı duyurmalarına benzedi. ne tesadüf dimi.

Samet Yildirim
16.10.2007, 16:07

Başta Fatihin transferi olmak üzere satılan oyunculardan gelen para : 25 milyon ytl

2 yılda 80 milyon dolar harcayıp bir çivi bile çakamayan insanları savunanlar varsa başka nedenler aramak lazım....

bir sözümde Ziya Doğana başarılı olmak için yılda 40 milyon dolar yetmiyormu......

fener bjk yılda 200 milyon dolarmı harcıyolar ( büyük klüplerin bütçesinin 5 te biri bende başarılı olurdum laflarına istinaden)

TRABZON TV baglandi Emin Kahraman ben internetten baktim borc 20-25trilyon arasi olacagini ve daha önceki yönetim den ek borc birakmayacaklarini söyledi iste ISTANBUL`dan olan haberlere inanmamak lazim..

Faik Yılmaz
16.10.2007, 16:18
Geçen dönemdede bu oyunlar oynandı. giderler 25 trilyon borçta 25 trilyon dendi. oysa gelirler kalemindeki 20 trilyon lirayı hesaba katmadılar...

rakamlarla kendi isteklerine göre oynuyorlar işte.... gerçek olna birşey vqrsa oda takımın içler acısı hali. gökdeniz dışında hücum varyasyonları yaratamayan, 3 pas yapamayan orta halli bir takım....

TheRapZoNe
16.10.2007, 16:21
Kaynak hurriyet gorunuyor. o zaman haber %100 yalandir

Atalay
16.10.2007, 17:05
Benim şahsen düşüncem şu ki bu rakamdan daha çok borcumuz oldugu!!Yoksa 50 trilyona razıyım!!

EyüpKILIÇ61
16.10.2007, 17:09
İlginç bir haber doğrusu.Halbuki şuan zengin bir başkanımız var sözde :)

Kemençeci
16.10.2007, 17:11
Borcumuz da bütçemiz gibi istanbul geyiklerinin 5'te biri kadar mı acaba? :mad:

A.Alper
16.10.2007, 17:12

Aday olacakları korkutmaya çalışıyorlar herhalde borcun o kadar olduğunu sanmıyorum. Muhtemelen bu borcun içine futbolcuların bu sene alacaklarını da eklemişlerdir. Yani gelir gider sonrası bütçe açığı ve geçmiş dönemlerden kalan borcun toplamı olduğunu sanmıyorum. İyi taktik, şu kadar borç var sıkıysa gel aday ol :)

Kesinlikle katılıyorum.Ne kadar para harcandı da bu kadar borç oldu?Bu sene bonservise para vermedik.Bir sürü de adam sattık.Havuza parayı biz mi yoksa Digitürk mü akıtıyor?Bırakın katakulliyi Ali Cengiz oyunlarını.

LazAnisT
16.10.2007, 17:14
Bu açıklamalar gösteriyorki Albayrak yine aday olacak.

Samet Yildirim
16.10.2007, 17:14
zaten bu kadar borc oldugunu söylemedi EMIN KAHRAMAN dün TRABZON TV ye baglandi ve borcun 20-25 trilyon ARALIK`da birakacaklarini söyledi ve daha önceki yönetimden ek borc eklemediklerini söyledi....

resmen yalan haber....

Samet Yildirim
16.10.2007, 17:15
Bu açıklamalar gösteriyorki Albayrak yine aday olacak.

ALBAYRAK zaten ADAY ama aciklamiyor daha...

Erdal
16.10.2007, 17:17

Yani nereden bakarsak bakalım ortada bir samimiyet yok ...ortada mütemadiyen yalan a ve bahaneye sığınan başkanından hocasına kadar samimiyetsizlikleri gözlerinden okunan bir güruh var ....

Selçuk Demircioğlu
16.10.2007, 17:48
pes doğrusu bu kadar aymazlık insanların yüzüne baka baka hiç utanmadan bi de laf üretiyorlar...orası şikayet etme makamı değil ki ey yöneticiler..siz peki yönetime gelirken gelir gider tablosundan haberiniz yokmuydu..o ki vardı niye gerekli önlemleri almadınız..o ki yoktu niye araştırmadınız..çocuk mu kandırıyorsunuz..takımı zarara tarftarlar mı soktu..onca beş para etmez futbolculara trilyonları biz mi akıttık..zorla mı sizi yönetime girin dedinler..başınıza silah mı dyadılar..sizin orda bir çıkarınız olmasa bir dakka durmazsınız...albayrak marcelinho transferini yaptım dedi..parasını o vermiş..sonra sattı parasını tekrar geri aldı..NEYİ AK LADI....paran varsa klübe yardım et.. hibe et... yoksa zaten bankalar kredi veriyorlar..susun allah aşkınıza barii...susun da sinirlerimizi bozmayın daha çok..sizden tek istediğimiz şu an bu...

Koray
16.10.2007, 17:52
bu adam bi daha başkan olursa;görünen 2.lig klavuz istemez...

bunlar bizi bile satışa çıkarır...gökdenizi satmamasının sebebi yaklaşan kongreydi eğer başkan olursa rahat rahat satar artık...

attagümüshane
16.10.2007, 18:37
50 milyon borç!!!ortada bişe gören var mı?ne yapılmış??tesis mi?stad mı?futbolcu mu gelmiş?
yazıklar olsun

Mayls
16.10.2007, 18:41
Serkan'lara Celaleddin'lere Ayman'lara milyonlar verirsen olacagi bu. Yattara'nin bile yilda 900 bin YTL aldigi takimda Serkan Balci'ya 1,2 milyon YTL ödeniyor.

y@vuss
16.10.2007, 18:42
Bu yönetimle 550 lide olur....

coskun0661
16.10.2007, 18:42
50 milyon borç!!!ortada bişe gören var mı?ne yapılmış??tesis mi?stad mı?futbolcu mu gelmiş?
yazıklar olsun

bende bunu yazacaktım ..ne yapmıs bu bos kafalar ki bu kadar borc cıkmıs ortaya ..tabii ya calıp yemısler

yns61
16.10.2007, 18:50
eger kulupten para kazanmıyosa yönetim.. suçu başka yerde aramak lazım celalettin gibileri göndermek lazım...

Ahmet Karadeniz
16.10.2007, 21:57
yaaaaa inanamıyorumm yaaaaa bu kadarr borcuuu nasıll yaptılarr kimbilirrr sankiii dunyaaa yıldızıı aldık da borcalnmdıkk sorarım bunlarr yonetime geldiginde ne kadar borcuu vardııııı ve sattıklarıı oyuncularda cabasıııı!!!!!!!!!!!!!!!

Ali Şahin
16.10.2007, 22:11
nurinin nasıl zengin olduğunu merak ediyorum.yaptıkları tayyip erdoğanın i.s.t b.l.d başkanı olduğu dönemde yolsuzluk olaylarını doğrular nitelikte.

Hüdai Pervaneli
16.10.2007, 22:12
ya bence yuzde 90 gelecekleri korkutmaya calisiyorlar

poetricus
16.10.2007, 22:13
Aday olacakları korkutmaya çalışıyorlar herhalde borcun o kadar olduğunu sanmıyorum. Muhtemelen bu borcun içine futbolcuların bu sene alacaklarını da eklemişlerdir. Yani gelir gider sonrası bütçe açığı ve geçmiş dönemlerden kalan borcun toplamı olduğunu sanmıyorum. İyi taktik, şu kadar borç var sıkıysa gel aday ol.
Eğer Emorfo'nun bahsettiği gibi, bir taktikle, bir çeşit seçim stratejisi ile karşı karşıyaysak ortada seçim adına bir ahlaksızlık var demektir. Telaffuz edilen rakam doğruysa ortada ya korkunç derecede vahim bir beceriksizlik ya da hırsızlık var demektir ki her ikisi de bu yönetimin gitmesini istemek için yeter sebeptir.

Bu durumda birilerinin Trabzonspor sevgisi adına elini taşın altına sokacağını ya da bazı uyanıkların kongrede aday olup sırf bu yönetimden ağzı yananların tepki oyları ile seçildikten sonra enkaz edebiyatı yaparak aynı rezillikleri devam ettirmeyeceklerini nereden bilebiliriz?

İki ucu sivri değnek.

Turgut Altun
16.10.2007, 22:20
Kulübün her yıl futbolcu ve teknik kadrosuna ortalama 30 milyon YTL ödediğini, diğer giderler olan vergi ve personel masraflarıyla bu rakamın 50 milyonu bulduğunu kaydeden Emin Kahraman

Ortada hiçbir başarı yok ne lig, ne avrupa, ne kupa.
Kadro vasat oyuncularla şişirilmiş.
Ziya Doğan ve ekibi bahanelerden dağ yaratmış şimdi bu dağdan korkuyorlar.

Yahu bu fubolcular ve teknik kadronun neresi diğer masraflarla beraber yıllık 50 milyon YTL ediyor.Her anadolu klübünde adları değişik olsada benzer oyuncular ve çalışanlar mevcut onlar nasıl döndürüyor bu çarkı.

Canİlker
16.10.2007, 22:48
tercüman gazetesinde nurinin klübe 6 milyon dolar hibe ettiği yazılıyor. çok mu aptal görünüyoruz acaba ???

macka61
16.10.2007, 23:13
sevgili albayrak ve ekibindende bu beklenirdi zaten artık aday olmak için yüzü yoktur herhalde

Muhammet Kurt
17.10.2007, 00:28
Bu haberin kaynagi nerden? Her onune gelen bir gazetede yayinlanmis olan haberleri baslik konusu yaparsa vay bu sitenin haline!! Kaynak bence resmi siteden yayinlanmadigi surece bu baslik kapatilsa daha makbul olur bence!

Y.Sert
17.10.2007, 00:56
50 milyon ytl doğruysa eğer yanmışız biz.
seneye adam gibi bir takım kuralım desek bu borç 100 milyon ytl olur.
yada özkan sümer gelir 14-15. sıralarda 1-2 yıl ligi bitiririz borç sıfırlanır.
her iki durumdada yanmışız biz.

BDiler61
17.10.2007, 01:10
öyle demeyin ama 50 milyon ytl borç var ama devasa bir stadyum kazandırdılar trabzona!!!

Great White
17.10.2007, 01:16
Şu tabloya bakıyorum da..

Trabzonspor' um, Türkiyem' in küçük bir prototipi haline gelmiş sanki..

Bir yandan şu memleketin milli değerleri ele güne peşkeş çekilircesine satılırken,

Diğer yandan kadromuzun nadide değerleri de dosta düşmana dağıtılıyor..

Tüm bu satışlardan elimizde kalan tek şey ise borca bulanmış koca bir fiyasko oluyor..

Borçlar artıyor, gelirler tıkanıyor ve giderek kişilere bağımlı hale geliniyor..

Seçimlerdeki hiçbir vaad yerine getirilmiyor ve sürekli süre isteniyor..

Şimdi önümüzde bir kongre var ve herkes gene tepkili..

Ama aklıma 22 Temmuz' daki "milli" kongreye çok daha büyük tepkilerle giren halkımın tercihleri geliyor ve karamsarlığım daha da artıyor ne yazık ki:o

Faik Yılmaz
17.10.2007, 08:11
Mali İşler Sorumlusu Emin Kahraman, genel kurulda başkan adaylığını düşünenlere mesaj gönderdi. Kahraman, "50 milyon YTL'lik borç yükünün altına girmeyi göze alamayacaklar, bu işe soyunmasın. Yola çıkacakların büyük gelir projeleri ve maddi gücü olması gerekiyor" dedi.

yani bu kadar borcu ortaya çıkaranlar utanmadan arlanmadan tekrar seçime girecekler diğerlerinide üstü kapalı bir biçimde tehdit edecekler.... yok yok bunların kalması demek klübün kapısına kilit vurmak demek.

Travelair
17.10.2007, 08:43
Neyseki değerli futbolcularımız var. Satar satar kara geçeriz. Bozdur bozdur harca...
Eğer bütçede iyileştirme bekleniyorsa bu verime bağlı ödeme ile olur. Futbolcuların sözleşmeleri daha sağlıklı yapılmalı

Hekimoğlu
17.10.2007, 09:12
her sene 20 milyon ytl açık veriyoruz demiş zatı muhterem.ne alaka birader bu kadar gider nereye gider.:)

Ünyeli Murat
17.10.2007, 09:29
bu yükselen borcun sorumluları eski yönetim yeni yönetim ve biz taraftarlardır...kimse ona buna sorumluluk yüklemesin...

smertkan
17.10.2007, 09:42
Emin bey seçilen yönetim kurulu içerisinde camianın büyük çoğunlukla orda olmasında fayda var diyeceği bir yöneticimizdir.ayrıca bu onun ilk görev süreside değildir.

Çizdiği tablo eğer tam olarak buysa yani basın bu tabloyu kırptıktan sonra yayınlamıyorsa ozaman vardığı gelecek yönetim sonucuna nasıl varabildi, bu açıklayı yapan beyefendiye sormazlarmı:

1.Borç bu kadar olacaktı ne diye 29 kişi gönderip 28 kişi aldınız?
2.Yılda 30 milyon YTL ödediğiniz takım bu mu?
3.Musampaya ödenen paralarda bu hesaba dahilmi?
4.lazaroni Fantezisine kaç para ödendi?
5.Ceyhun,Ayman, risp e verilen paralar ortadayken bu harcamanın karşılığı alınabildimi?
6.Serkan Jabi Adnan Transferleri ne diye yapıldı?
7.takımda aldığı parayı haketmeyen adamlar için ne yapıldı?
8.Tomas JUN neden oynatılıp satılması düşünülmüyorda Futboldan kopması için elden gelen yapılıyor?
9.Yönetim Kartaldaki benzinlik dışında hangi gelir artırıcı tedbirleri aldı?
10Şimekten Ne kadar zarar edildi?
11.Son zamanlarda yaşanılan bu maddi dar boğazın oluşmasında Futbolcuların ve Teknik Heyetin katkısını belirlemek üzere aşağıdaki sorular yönetimce düşünülüp analiz edildimi?
a)Maç günü gelirleri neden düştü?
b)Bu takımın 40.yıl kutlamalarına nasıl bu kadar ilgisizlik oldu?
b)Kupa yarı finalinde Erciyesspora elenilince ne kadar zarar edildi?
c)Uefa kupasına katılınamayarak ne kadar zarar edildi?
d).Bu gün ligde belkide 10-15 milyon harcaması olan sivasspor nasıl oluyorda bizden üst sıralarda
e) 1 puan alındığında teknik ekibin sevindiği Vestel BUrsa Kayseri kaç par yıllık harcaması var?
12.Bir üstteki sorulardaki zararların önlenmesi için ne yapıldı?

Bir sorumda Yıllık harcamanın 30 milyon YTL olduğunu doğru kabul ederek Sayın hocamıza olacak:

Sayın hoca nediyor İstanbul kuüplerinin harcadığı paranın 1/5 harcasam Türkiye Liginin tozonu atarım.O zaman;
1.Demekki 30 Milyon YTL 1/5 den az
2.40 Milyon YTL 1/5 olsa TOplam 200 Milyon YTL harcıyorlar yılda
3.TS 30 Milyoın YTL harcıyorsa onların harcadığı 50 Milyon olur olur bilemdiniz 60. milyon 70 milyon olur
4.İstanbul ekiplerinin harcadığı paranın 1/5 ini biz sayenizde hocam yıllık kaybediyoruz.
5.Nasılmı diyorsunuz Yukarıdaki zarar hanelerine bakın bakalım kaç tanesinde TD ün işlevine rastlamayacaksınız.

Yazıklar olsun bu hale düşürenlere yazıklar olsun

Nurettin Yılmaz
17.10.2007, 10:13
ne demiş atalarımız ;

" borç yiğidin kamçısıdır "....

aynı zamanda ;

" devletin devlete de borcu vardır "....

:):):):):)

Ünyeli Murat
17.10.2007, 10:27
Emin bey bütçe her yıl açık veriyor diyor...şöyle fazla ince hesap yapmadanda bütçenin açık vereceği aşikar...
futbol takımımıza bakıyorsun f.bahçe beşiktaş g.sarayda yedek bile olamayan futbolcular bizde onların direkt forma giyen yıldızlarıyla aynı ücreti alıyorlar...adamların en sıradan futbolcularının takımlarına sağladıkları katkılar ortadayken bizimkilerden biri çıkacak top kesecek kırk yılda bir asist yapacakda maç kazandıracak...bizde onları yıldız ilan edecez verecez dünyanın parasını.....

poetricus
17.10.2007, 10:43
Bu yönetim bana fena halde son Mehmet Ali Yılmaz'ın yönetimini hatırlatıyor.
Kendi takımlarında forma giyemeyen adamlar alınarak ödenen anormal paralar, yıldızların birer birer satılması, futboldan zerrece anlamayan, Trabzonspor'u zerrece umursamayan teknik ekip, rezil saha sonuçları, yönetime girdikten sonra ticari hayatlarında akıl sır erdiremez yükselişler görülen yöneticiler, futbolla uzaktan yakından ilgisi olmadan kulüp bünyesinde uyduruk komisyonlar kurularak istihdam edilen kişiler, kulübün her gün anormal bir şekilde artan borçları ve başkanın cebinden para verdiğine dair asılsız söylentiler.
Kongreden sonra başkan adına yazılmış birkaç çek de ortaya çıkarsa tamamdır.
Bu yönetim bana fena halde son Mehmet Ali Yılmaz'ın yönetimini hatırlatıyor. Neden acaba?

Travelair
17.10.2007, 10:44
Ziya hoca 1/5'ten söz ederken transfer bütçesinden söz ediyor. Diyorum ya Milan'da td olsa başarılı olur ama bizde imkansız. Çünkü düşündüğü sistemi en iyi oyuncular kaldırabilir. İlla sistemine uygun adam arıyor, kör topal buluyor, ne yapayım param bu kadar diyor. En iyileri bu sistemi kaldırabilir çünkü sistem çok nitelikli futbolcular istiyor. Ama amaç, sistemin kölesi değil, efendisi olmak olmalı. Bunu anlayamıyor.

Bu arada her lig maçına verilen 240bin TL ödül kilit noktada. Bu sistem çıktığından beri her takım dişini göstermeye başladı. Çünkü önceden futbolcu satarak ayakta kalabilen kulüpler şimdi puan alarak kendilerini yenileyebiliyorlar. Buyrun ekmeğiniz orda denilerek futbolculara hedef gösteriliyor. Alın maçı para sizin olsun deniliyor. Trabzonspor'da ise muhtemelen bu paralar kulübe kalıyor. Bu bir tehlike, artık bunu görmeleri lazım. Diğer yandan kulübün sabit olmayan gelirlerinde bu tip kalemler de var. Yani o kadar vahim bir noktada değiliz

zeki gursoy
17.10.2007, 10:48
kardeş, tespitlerinde sonuna kadar haklısın..
bu yönetim hükümetin trabzon temsilcisidir..
ve ne yazıkki hiçbirşey yapmadan (tıpkı geçmiş iktidar gibi) yine aday olacklar..
ve dahada kötüsü var bunun: trabzon halkıda türk halkı gibi cevap verecekmi..
yoksa ula adam verdiği sözün onda birini bari tutar tüüü sufatınıza dermi..

Şu tabloya bakıyorum da..

Trabzonspor' um, Türkiyem' in küçük bir prototipi haline gelmiş sanki..

Bir yandan şu memleketin milli değerleri ele güne peşkeş çekilircesine satılırken,

Diğer yandan kadromuzun nadide değerleri de dosta düşmana dağıtılıyor..

Tüm bu satışlardan elimizde kalan tek şey ise borca bulanmış koca bir fiyasko oluyor..

Borçlar artıyor, gelirler tıkanıyor ve giderek kişilere bağımlı hale geliniyor..

Seçimlerdeki hiçbir vaad yerine getirilmiyor ve sürekli süre isteniyor..

Şimdi önümüzde bir kongre var ve herkes gene tepkili..

Ama aklıma 22 Temmuz' daki "milli" kongreye çok daha büyük tepkilerle giren halkımın tercihleri geliyor ve karamsarlığım daha da artıyor ne yazık ki:o

poetricus
17.10.2007, 10:53
Emin Bey: "bütçe her yıl açık veriyor diyor..."
Aynı Emin Bey yaklaşık bir yıl önce TTV'deki bir programda "Trabzonspor'un bütçesi bu yıl denk bütçe olacak, açık vermeyecek." demiş ve gelir kaynakları arasında "4-5 milyon Avro'ya satılacak bir futbolcu" da saymıştı. O futbolcu 3.5 milyon Avro'ya Porto'ya satıldı. Başkaları da satıldı; üstelik bizi dünyaya rezil ederek. Sonuç 50 milyon YTL borç.

ozturk
17.10.2007, 10:57
Trabzonspor hiç iyi yolda değil... Bu yönetime yazıklar olsun...

Erkut Ay
17.10.2007, 10:59
yok o değlde neyin borcudur bu fatih tekke symek stephanow satılmış yıldız sözü verilmiş marcelinho gelmiş 6 ay sonra tekrar satılmış bu kadar borcun karşılığı aymanla celaleddinse:)bu yönetim ak kaşık biz suçluyuz o zaman adama sormazlarmı kardeşim paranın ne olduğu belli değil başarı desen o ne alaka harbi harbi bu takımın parasının bi yerlere değil kendi ceplerine indiğini düşünüyorum ancak bu kadar beceriksizlik olur şimdi bide maket ellerinde stadla kandırma peşindeler tıpkı geçmiişte yaptığı gibi hayra alamet değil 100 milyon ytl ye çıkar borç ondan sonrada bu takımı düzlüğe çıkaracak bir sıfat tanımıyorum.........

Ünyeli Murat
17.10.2007, 11:00
Aynı Emin Bey yaklaşık bir yıl önce TTV'deki bir programda "Trabzonspor'un bütçesi bu yıl açık vermeyecek.[i][b]" demiş ve gelir kaynakları arasında "[I][B]4-5 milyon Avro'ya satılacak bir futbolcu" da saymıştı. O futbolcu 3.5 milyon Avro'ya Porto'ya satıldı. Başkaları da satıldı; üstelik bizi dünyaya rezil ederek. Sonuç 50 milyon YTL borç.

sevgili arkadaşım artık öyle bir hale geldiki yönetimler yeni başkan adayı çıkmasın diye muhalafeti borç yüküyle korkutur hale geldi..örnekmi f.bahçe beşiktaş vs.vs.

Faik Yılmaz
17.10.2007, 11:00
Burası siyasi mesajların verileceği yer değildir. sana göre iyi yolda olur banada görede çok kötü yolda yani burasımı bunu söylemenin yeri.....

poetricus
17.10.2007, 11:02
Sevgili arkadaşım artık öyle bir hale geldi ki yönetimler yeni başkan adayı çıkmasın diye muhalafeti borç yüküyle korkutur hale geldi...
Evet, veremi gösterip sıtmaya razı etmek diye bir söz vardır ya biz de biraz farklı işliyor: Kanseri gösterip AİDS'e razı etmek.

Siyasi mesajlar konusunda biraz daha hassas olmamız gerektiğini düşünüyorum. Futbol kulüpleri dünyanın her yerinde siyasi otoritelerin iştahını kabartmış, pekçok kulübün yöneticisi az ya da çok siyasi mahfillerle dirsek temasında olmuştur. Siyasi nüfûzunu Trabzonspor için kullandığı sürece böyle bir tavrı alkışlarım. Ama burada bahsedilen Trabzonspor'un siyasi rant kapısı olarak kullanılması.

Bu yönetim pek çoğumuzun zannettiği, bir kısmımızın da iddia ettiği gibi hükûmetin eliyle meydana gelmiş bir oluşum değil, sadece iki Trabzon milletvekilin başkanla uzun yıllara dayanan çıkar ve gönül birlikteliğinin yansıması söz konusu. Birini zaten cümle âlem biliyor. Diğerini de tahmin etmek zor değil.

Aksi takdirde Trabzonspor'un en iyi başkanlarından biri olan ve Trabzonspor'a bağlılığından kimsenin şüphe etmeyeceği Faruk Özak'ın, hükümetin adamlarından meydana geldiği söylenen bu yönetimle arasına mesafe koyması ne ile izah edilebilir ki?

Ünyeli Murat
17.10.2007, 11:09
olan Trabzonspor camiasına oluyor...

Faik Yılmaz
17.10.2007, 11:11
sevgili arkadaşım artık öyle bir hale geldiki yönetimler yeni başkan adayı çıkmasın diye muhalafeti borç yüküyle korkutur hale geldi..örnekmi f.bahçe beşiktaş vs.vs.

Bnece sırtımızdan Albayrak kamburunu atar isek 100 milyon dolar borç vermiş gibi oluruz......

bi şampiyonlar ligine katılırsın gelir 20 milyon dolar..... o kadar basit yani..... hem merak etmesinler kimse onlar kadar beceriksizce yönetim borçları artırmaz....

Ünyeli Murat
17.10.2007, 11:12
Evet, veremi gösterip sıtmaya razı etmek diye bir söz vardır ya biz de biraz farklı işliyor: Kanseri gösterip AİDS'e razı etmek.

Siyasi mesajlar konusunda biraz daha hassas olmamız gerektiğini düşünüyorum. Futbol kulüpleri dünyanın her yerinde siyasi otoritelerin iştahını kabartmış, pekçok kulübün yöneticisi az ya da çok siyasi mahfillerle dirsek temasında olmuştur. Siyasi nüfûzunu Trabzonspor için kullandığı sürece böyle bir tavrı alkışlarım. Ama burada bahsedilen Trabzonspor'un siyasi rant kapısı olarak kullanıldığı. Bu yönetim pek çoğumuzun zannettiği, bir kısmımızın iddia ettiği gibi hükûmetin eliyle meydana gelmiş bir oluşum değil, sadece iki Trabzon milletvekilin başkanla uzun yıllara dayanan çıkar ve gönül birlikteliğinin yansıması söz konusu. Birini zaten cümle âlem biliyor. Diğerini de tahmin etmek zor değil.

Aksi takdirde Trabzonspor'un en iyi başkanlarından biri olan ve Trabzonspor'a bağlılığından kimsenin şüphe etmeyeceği Faruk Özak'ın bu yönetimle arasına mesafe koymasını neyle açıklayabilirsiniz?

bu siyasilerin dirsek teması başka bölgeler için geçerli olabilir ama biz karadenizlilerin hiç öyle bir dayanışma içinde olduğunu görmedik...sivsspor un lige nasıl çıktığını gördük...ama bir orduspor umuzun playoffta altay karşısında nasıl harcandığınıda gördük...hemde enerji bakanı ordulu olduğu halde...abdüllatif şenerin posteriyle lige çıkan sivasa helal olsun...

Erkut Ay
17.10.2007, 11:15
yok tamam siyasi mesaj falan yasakta neden duyulduğu zaman parlanıyor onu anlamadım siyasiler kimin babasının oğluda hiç bir şekilde kabul edilemiyor bana sorarsanız süper ligde 8 tane ist.. ankara takımının olması siyasi oyunlardan başka birşey değil bu ülkede masa başı oyunları döndüğü sürece inanın trabzonspordan şampiyonluk beklemiyorum sadece futbol oynasın......

Ünyeli Murat
17.10.2007, 11:20
Bnece sırtımızdan Albayrak kamburunu atar isek 100 milyon dolar borç vermiş gibi oluruz......

bi şampiyonlar ligine katılırsın gelir 20 milyon dolar..... o kadar basit yani..... hem merak etmesinler kimse onlar kadar beceriksizce yönetim borçları artırmaz....

dostum bizdeki yapı bu oldukça biri iner biri biner...f.bahçenin kapı önüne koyduğu bir futbolcuyu 2 katına oynama şartıyla transfer edersen işin içinden çıkamazsın...biz intertotoya zor kalıyoruz nerede şampiyonlar ligi...

poetricus
17.10.2007, 11:21
Bu siyasilerin dirsek teması başka bölgeler için geçerli olabilir ama biz Karadenizlilerin hiç öyle bir dayanışma içinde olduğunu görmedik...
Çok doğru bir tespit. Belki kendimizi güçlü gördüğümüzdendir. Sürekli dayanışma ve ittifak aramak genellikle zayıflık belirtisi olarak görülür.

Sivsspor'un lige nasıl çıktığını gördük... Ama bir Orduspor'umuzun playoffta Altay karşısında nasıl harcandığını da gördük... Hem de enerji bakanı Ordulu olduğu halde... Abdüllatif Şener'in posteriyle lige çıkan Sivas'a helal olsun...
Siyasi nüfûzu takım için kullanmaktan kestettiğim hak edilmeyenin alınması değil, hak edilenin alınamayışı ve haksızlığa kayıtsız kalmak ya da destek olmak. Modern dünyanın lanet realitesi: Hakkınız olanı almak için dahi tavassut ve desteğe muhtaç olmanız. Benzeri şeyler geçmişte de yaşanmıştı. Nevşehirspor'un birinci lig kapısındayken karga tulumba alaşağı edilişini çok iyi hatırlıyorum. Üstelik devrin en renkli siyasi simalarından olan bir Nevşehir milletvekili de memleketinin takımının infaz edilişi olaylarının içindeydi.
Diyarbakırspor'un maceralarını unuttuk mu?
Örnekler saymakla bitmez. Pis ve iğrenç bir dünya!

Pis ve iğrenç bir dünyada temiz kalma mücadelesi... Nereye kadar?
Mücadelenin sonunu göremesek dahi kendi sonumuz gelene kadar mücadele etmek zorundayız.
Haksızlığa karşı elimizle, gücümüz yetmiyorsa dilimizle, ona da gücünüz yetmiyorsa kalbimizle mücadele etmemizi buyuran ilahi emirin hikmeti mucibince.

Faik Yılmaz
17.10.2007, 11:28
dostum bizdeki yapı bu oldukça biri iner biri biner...f.bahçenin kapı önüne koyduğu bir futbolcuyu 2 katına oynama şartıyla transfer edersen işin içinden çıkamazsın...biz intertotoya zor kalıyoruz nerede şampiyonlar ligi...

Fatih Tekke, Eller, Symek, Lee ve Stepanov

sadece yukarda isimleri elimizde tutmuş olsaydık şu an şampiyonlar liginde rahatça üst tura çıkardık....

hüseyin1975
17.10.2007, 11:33
Allah baska DERT vermesin.

Calisir öderiz :-(((

Ünyeli Murat
17.10.2007, 11:35
bizdeki sorun Trabzonspor un borç durumu falan değil..Trabzonspor iyi yönetilmiyor...neden iyi yönetilmiyor?diğer büyüklerde başkan olanlar yıllarca yöneticilik yapıyor ondan sonra yönetime talip oluyorlar...oda seçilebilirlerse başkan oluyorlar...bizdeki başkanlar aday olmuyorlar...parası varsa birileri veyahut taraftar tarafından aday gösteriliyorlar onlarda utanma belasına boşta duracağıma bari gidip başkanlık yapayım diyorlar....örnekmi nuri albayrak şimdide ahmet ağaoğlu vs.vs.

LazAnisT
17.10.2007, 11:38
Konuyla alakası yok ama Orduspor Playofta ne zaman harcandı anlayamadım.Yanlış hatırlamıyorsam o maçta hakem Altaylı bir futbolcuya haksız yere bir kırmızı kart göstermiş.Daha sonra ordsporlu bir futbolcu pozisyon yokken kırmızı kartlık bir hareket yapmış ve oyunu daha iyi oynayan Altay kazanmıştı.

Faik Yılmaz
17.10.2007, 11:40
Takımın bütün iyi oyuncularını sattık.... ( iki tane kaldı gönderilmeleri yakındır)

kurumsallaşmada geri kaldık......

hakkkımız olan puanların gas edilmelerine ses çıkaramadık. üstelik hakkımıız gasbedenlerle birlikte gülücükler saçarak fotoğraf çektirdik...

verilen sözleri yerine getiremedik....

sahamızda averaj takımı olduk önlem alınmadı....

takımı beceriksizlerin eline bıraktık. üstelik sonuna kadar arkasındayı z dedik....

bunlara rağemn borçlarımız kanatlandı katlandı....

poetricus
17.10.2007, 11:42
Bu forum eskiden neşe kaynağımdı, son zamanlarda ise öğrendiklerim yüzünden bunalıma hatta intihara meyilli bir hale gelmem yakındır.

Erkut Ay
17.10.2007, 11:43
bişey dikkatimi çekiyor zamanında Ahmet ağaoğluna aday olma temkini verenler neredeler şimdi (mesela 50 milyon ytl borca sokan ) ağaoğlumuydu kimsenin hayranlığını yaptığımdan değilde birileri sanki danışıklı dövüş içindeler bu durumda neden kimsenin sesi çıkmıyor?.......

LazAnisT
17.10.2007, 11:44
Bu forum eskiden neşe kaynağımdı, son zamanlarda ise öğrendiklerim yüzünden bunalıma hatta intihara meyilli bir hale gelmem yakındır.
Birazda sizin bakış açınızla alakalı bir olay.Neşelenmek istediğizde bu forumlarda neşelenebiliyor insan.Çok fazla derinlere inmemek lazım.Ben öyle yapıyorum:)

Faik Yılmaz
17.10.2007, 11:48

Hocam son bir yıldır Paranoyak, şizofren gibi rumuzlu arkadaşların sayısında anormal bi artış var..... :)

poetricus
Birazda sizin bakış açınızla alakalı bir olay.Neşelenmek istediğizde bu forumlarda neşelenebiliyor insan.Çok fazla derinlere inmemek lazım.Ben öyle yapıyorum.
Bende de aynen söylediğiniz gibi başlamıştı. Uzun süre kendimi kandırdım ama artıuk hiçbir perspektşf denemesi işe yaramıyor. Neyse, Serbest Kürsü biraz daha iyi geliyordu. En iyisi oraya gideyim. Umarım karşıma mental bir ucube çıkmaz.

Ünyeli Murat
Konuyla alakası yok ama Orduspor Playofta ne zaman harcandı anlayamadım.Yanlış hatırlamıyorsam o maçta hakem Altaylı bir futbolcuya haksız yere bir kırmızı kart göstermiş.Daha sonra ordsporlu bir futbolcu pozisyon yokken kırmızı kartlık bir hareket yapmış ve oyunu daha iyi oynayan Altay kazanmıştı.
madem öyle o maçı ankara 19 mayıs stadında canlı izleyen biri olarak anlatayım...altayın kazandığı penaltı faul bile değildiki faul bile saysan ceza sahasının dışında idi..orduspor un biri elle rakibin tokatlayarak önüne aldığı pozisyon biride yine cezasahasında indirilen futbolcusuna verilmeyen faul neticesinde gasp edilen penaltıları izmir takımı çıksın diye güme gitti...hatta altaylı futbolcunun eliyle kestiği pozisyonu maçın spikeri hakemin nasıl görmediğini defalarca tekrarlamaktan doğru düzgün maçı anlatamadı...

hüseyin1975
17.10.2007, 11:49
Hocam son bir yıldır Paranoyak, şizofren gibi rumuzlu arkadaşların sayısında anormal bi artış var..... :)

Sayelerinde Doktorlar iyi Para kazaniyor :p

Ünyeli Murat
17.10.2007, 11:51
Takımın bütün iyi oyuncularını sattık.... ( iki tane kaldı gönderilmeleri yakındır)

kurumsallaşmada geri kaldık......

hakkkımız olan puanların gas edilmelerine ses çıkaramadık. üstelik hakkımıız gasbedenlerle birlikte gülücükler saçarak fotoğraf çektirdik...

verilen sözleri yerine getiremedik....

sahamızda averaj takımı olduk önlem alınmadı....

takımı beceriksizlerin eline bıraktık. üstelik sonuna kadar arkasındayı z dedik....

bunlara rağemn borçlarımız kanatlandı katlandı....

dostum biliyorsunki en büyük Trabzonlu için yürüyüşler yapıldı yollar kesildi...sonra ne oldu...ne olduğu sivas maçından sonra malumunuz...

poetricus
17.10.2007, 11:51
Sayelerinde doktorlar iyi para kazanıyor.
Bazı doktorların benzeri nickler alarak forumda hasta takibi yaptıklarına dair uyumlar alıyorum.
Hayırdır inşallah!
Bu arada büyük ümitlerle sığındığım Günün Eğlencesi başlığında da şansım yaver gitmedi. Bir USO gördüm.
Artık UFO (Undefined Flying Object.Tanımlanamayan Uçan Cisim) demode oldu. Yeni moda USO (Undefined Scaring Object: Tanımlanamayan Korkutucu Cisim).

hüseyin1975
17.10.2007, 11:55
Bazı doktorların benzeri nickler alarak forumda hasta takibi yaptıklarına dair uyumlar alıyorum.
Hayırdır inşallah!

Onlarda isin kolayini buldular.

Milletce huyumuzdur.

Kestirme yollari severiz :rolleyes:

turgi
17.10.2007, 12:10

abi sana helal olsun acıklamaları okudum ne desem bu insanlara boş diye düşünüyordum ama sen güzzel bi cevap bulmusşşun...... yaa rezil bi yönetim gecirdiniz bari bunu acıklayıp iyice batmayın yaa ayıptır utanın biraz....

Nurettin Yılmaz
17.10.2007, 12:17
Fatih Tekke, Eller, Symek, Lee ve Stepanov

sadece yukarda isimleri elimizde tutmuş olsaydık şu an şampiyonlar liginde rahatça üst tura çıkardık....

çok fantastik takılıyorsun dostum. şu saydığın topçulardan , f. tekke , eller , symek ve lee 2005 - 2006 yılında takımızda oynuyordular. peki ne oldu o sezon ? bırak rahatça şampiyonlar liginde üst tura çıkmayı , daha ön elemede anartosis e elenip uefa ya bile gidemedik. her halde bunları çok çabuk unuttun dostum. kaldıki gönderilen futbolcuların bir çoğu kendi istekleri ile takımızdan ayrıldılar. hoş onları polis zoru ile takımızda tutacak değildik yani...

Faik Yılmaz
17.10.2007, 12:22
Eller : Önce Güney Amerika kupasını sonra Dünya Klüpler şampiyonu olan takımın değişmez oyuncusuydu..... Takımında en iyi oynayan eleman seçildi ancak geldikten 2 gün sonra oynatıldı. Anortosis maçında Tayfunun hatalarıda ona maleedildi ve yollandı. İspanya liginde banko oynaması bile ne kadar kaliteli olduğunu gösteriyor. siz admaı aşağılarsanız ve oynatmazsanız oda gider....

Ünyeli Murat
17.10.2007, 13:01
TRABZONSPOR’UN BORCU?

Tarih: 29.05.2007 Saat: 20:44:03 (1629 okuma)

Trabzonspor’un mevcut borcunun 29.741 milyon YTL olduğu açıklandı. Nerede? Divan Genel kurulunda... Hani başkan sayın Nuri Albayrak’ın başka bir toplantıyı gerekçe gösterip katılmadığı divan genel kurulunda...
Evet, borç 29 milyon 741 bin YTL.. Bu rakamın içinde başkan Nuri Albayrak’ın alacağı olan 3 milyon 700 bin YTL de var! Ancak, bu işte bir yanlışlık var gibime geliyor! Mesela Trabzonspor’un borcu 2007 Nisan ayı sonu itibarı ile 34 milyon 600 küsür YTL olarak görünüyordu! Peki ne oldu da bir ay geçmeden ve kulübün kasasına beş kuruş girmeden bu borç yaklaşık 5 milyon YTL azaldı!
Şöyle olmuş galiba... Trabzonspor yönetimi gelecek yılın naklen yayın gelirlerinin bir kısmını teminat gösterip bankadan kredi almış ve borcu indirmiş! Bu teminat ne kadar mı? Fazla değil canım! Gelecek yılın naklen yayın gelirlerinin yarısı civarında! Yani 6 milyon YTL liracık!!! Kısaca, olmaz ama diyelim ki oldu: Eğer bu yönetim istifa etse ve genel kurula gitse, göreve de talip olmasa, yeni yönetim de Digitürk’ün vereceği paralara bel bağlarsa ne olur? Basit: Kırk küp hikayesi olur!!!
Ayrıca divan genel kurulunda asbaşkan Haşim Albayrak, Atay Aktuğ döneminden 24 milyon YTL borç devraldıklarını açıkladı. Akabinde Aktuğ’dan cevap: “Yalan: Biz 4.5 milyon YTL borç bıraktık!”
Önümde 17-18 Aralık 2005 tarihli 38.dönem Faaliyet raporu var! Yani Akay Aktuğ’un yönetimin hazırladığı rapor! Raporun 98’inci sayfasında şöyle bir not: 9.12.2005 konsolide bütçe: Kısa vadeli borçlar: 9 milyon 300 bin YTL, uzun vadeli borçlar: 14 milyon 506 bin YTL. Toplam: Yaklaşık 24 milyon YTL..! Peki Aktuğ, neden “Biz 4.5 milyon YTL borç bıraktık.” Diyor o zaman? “Nakit Akım Tablosu” yapmışlar da ondan! Yani kasaya aylık olarak giren ve çıkan parayı hesaplamışlar...
Aktuğ yönetimi borsaya girmiş, borçların bir kısmını ödemiş. 750 bin dolara alınan Tolga Seyhan’ı 3 milyon 750 bin dolara satmış ama, 5 milyon 250 bin YTL’lik de “iyileştirme” yapmış!
Albayrak yönetimi ise 7 milyon 200 bin euroya – ki yaklaşık 14 milyon YTL ediyordu o zaman - Fatih Tekke’yi sattığı halde borcu yine artırmış...
fiimdi ne olacak derseniz, ben de merak ediyorum doğrusu! Bu tablo tersine çevrilebilir mi? Gazetelerde, televizyonlarda elde kalan yabancılara rağmen palavra transfer haberlerinden geçilmiyor. Bu tablo ile mi transfer yapılacak? Güldürmeyin adamı!

Faik Yılmaz
17.10.2007, 13:05
Abey kısa vadeli ve uzun vadeli borçlar olabilir ama klübün gelirleride var. yani 100 lira borcumuz var ama 80 ytlde alacağımız varsa gerçek borcumuz 20 ytldir değilmi. buna bu açıdan bakmak lazım....

Ünyeli Murat
17.10.2007, 13:06

valla dostum çok güzel matematik hesabı yapmışsın ama....ama hep gelirlerden bahsetmişsin...bu klubün hiç gideri yokmu?hüseyin gökdeniz bedavamı oynuyor?takım deplasamana giderken uçaklar sumu yakıyorda bedava götürüyorlar?takımımız otelde değilde çadırdamı kalıyor?
birazda gider hesabı çıkarda gelirle gideri bizde karşılaştırma şansına sahip olalım....

Faik Yılmaz
17.10.2007, 13:13
valla dostum çok güzel matematik hesabı yapmışsın ama....ama hep gelirlerden bahsetmişsin...bu klubün hiç gideri yokmu?hüseyin gökdeniz bedavamı oynuyor?takım deplasamana giderken uçaklar sumu yakıyorda bedava götürüyorlar?takımımız otelde değilde çadırdamı kalıyor?
birazda gider hesabı çıkarda gelirle gideri bizde karşılaştırma şansına sahip olalım....

Ortalama her oyncuya 1 trilyon verilse.25 oyuncu var 25 trilyon eder. Bunun dışında avrupada pek fazla olmadığımız için fazla navlon gideri ödemeyiz. altı üstü 17 maç hadi en iyi tahminle 100 bin dolar masraf olsa 2 trilyon yapar.

kaldıki trabzonun çoğu maçta sporsorları var masrafların önemli bir kısmını onlar karşılıyor.

ha bi oyuncuyu 2 trilyona alır inadından oynatmazsan bu tabiki senin için zarardır. Sonra Necmi Perekli, Özkan Sümere her ay onbinlerce dolarla ifade edilen maaşlar var. Üstelik neecmi Perreklinin nede Özkan Sümerin ne işre yaradığını heniz göremedik. Ayrıca yine bi kaç bin dolar maaşla Özkan Sümere yardımcılar alındı sanki bi işler yapıyormuş gibi bide yardımcılarına para ödüyoruz.

ayrıca yöneticilerde maaş alıyorlar. hepsini alt alta koyduğumuzda paraların nerelere gittiğini görebiliriz.

ahmetto
17.10.2007, 13:15
Nasıl böyle bir boç anlamak mümkün değil Ne adam gibi bir futbolcu aldılar nede tesis stad gibi projelere başladır.Üstüne üstük En iyi futbolcularımız satıp para kazandılar sözüm ona. Nereye gitti bu paralar hesabı sorulmalı

Nurettin Yılmaz
17.10.2007, 13:16
Abey kısa vadeli ve uzun vadeli borçlar olabilir ama klübün gelirleride var. yani 100 lira borcumuz var ama 80 ytlde alacağımız varsa gerçek borcumuz 20 ytldir değilmi. buna bu açıdan bakmak lazım....

bak dostum o matematik hesabı , sen alacaktan bahsediyorsun , ama aktuğ ' un bahsettiği alacak değil rutin gelirler . ioni arkadaşın dediği gibi aktuğ un belirttiği gelirler ancak kulübümüzün rutin giderlerini karşılayabiliyor. vadesi gelmiş ve gelecek borçları değil.

OLCAY ÇAKIR
17.10.2007, 13:17
Anlaşılan o ki;Albayrak ve yönetimi işi kavramış 2 yılda.

Tıpkı Aziz Yıldırım ve Demirören gibi borçla tehdit edecek başkanlığa soyunacakları.

Özkan Sümer'in başkanlığa o zor koşullarda girişi,bu tip bir düşünceyi yıkar,alaşağı eder.

Umarım kulüpten sağlıklı bir bilgi gelirde biliriz borcumuzu harcımızı.

Eğer bir yıldırma politikası izleniyorsa tutmaz Karadenizde.

Faik Yılmaz
17.10.2007, 13:19
bak dostum o matematik hesabı , sen alacaktan bahsediyorsun , ama aktuğ ' un bahsettiği alacak değil rutin gelirler . ioni arkadaşın dediği gibi aktuğ un belirttiği gelirler ancak kulübümüzün rutin giderlerini karşılayabiliyor. vadesi gelmiş ve gelecek borçları değil.

Yok benimkisi matematik değil muhasebe hesabı.... :)
Trabzonsporun genel kuruldaki mali tablolarını gösteren tablolar elinizde varmı. orda her şey yazılır. kim ne kadra vermiş hangi kurumdan ne kadra borç var alacak var hepsi yazar. Bir arkadaş 5 trilyon der diğeri 25 trilyon der.

Ama borcu 25 kabul etmiş olsak bile şu anda 50 milyon ytl borcumuz olduğu bi gerçek. aradaki farkında Albayrak döneminde olduğuda gerçek.

Ünyeli Murat
17.10.2007, 13:21
Ortalama her oyncuya 1 trilyon verilse.25 oyuncu var 25 trilyon eder. Bunun dışında avrupada pek fazla olmadığımız için fazla navlon gideri ödemeyiz. altı üstü 17 maç hadi en iyi tahminle 100 bin dolar masraf olsa 2 trilyon yapar.

kaldıki trabzonun çoğu maçta sporsorları var masrafların önemli bir kısmını onlar karşılıyor.

ha bi oyuncuyu 2 trilyona alır inadından oynatmazsan bu tabiki senin için zarardır. Sonra Necmi Perekli, Özkan Sümere her ay onbinlerce dolarla ifade edilen maaşlar var. Üstelik neecmi Perreklinin nede Özkan Sümerin ne işre yaradığını heniz göremedik. Ayrıca yine bi kaç bin dolar maaşla Özkan Sümere yardımcılar alındı sanki bi işler yapıyormuş gibi bide yardımcılarına para ödüyoruz.

ayrıca yöneticilerde maaş alıyorlar. hepsini alt alta koyduğumuzda paraların nerelere gittiğini görebiliriz.

peki dostum bir kaç sorum olacak....

yukarıda saydıklarını sadece bu yönetimmi yapıyor?yoksa önceki yönetimler zamanındada yapılmışmıdır?albayrak yönetimi göreve geldiğinde sadece futbolculara düzeltme olarak 9 milyon ytl fark verdiler...dikkatini çekerim...düzeltme farkı...kadrodaki futbolcularımız bu paraları alacak kalitedemi?özkan sümer daha önce başkanlık dahil klüpte birçok görevde bulunmasına karşın istafa etmiş olmasına rağmen klubün içinde bulunması acaba mevcut yönetim kuklamı sorusunu aklına getiriyormu?

Erkut Ay
17.10.2007, 13:23
başarının olmadığı yere gökten yağdırmıyorlar parayı (uçak masrafıymış yemek harcıymış:))öncekiler taksiylemi gidiyorlardı paranın gelir kaynağı başarıdır başarılı olma neticesinde bu paralar kime gitti hangi futbolcularla başarıyı tasarlıyordunuz yoksa gerisi teferruat.......

Nurettin Yılmaz
17.10.2007, 13:24

eğer kulüp o dediğiniz insanlara maaş vermezse kentimizde infial olur.
takımımız şu anda kentimizde ekmek teknesi hatta rant kapısı olarak görülüyor , o dediğiniz insanlara yüksek maaşlarla iş vermezseniz kentimizde kaos olur. bunun sorumluluğu kimse taşımak istemez sanırım..

Erkut Ay
17.10.2007, 13:24
nurinin adını duymak istemediğim yerde birde ak kaşık gibi adam yerine konulması çıldırtıyor arkadaş yazıktır.......

Ünyeli Murat
17.10.2007, 13:27
nurinin adını duymak istemediğim yerde birde ak kaşık gibi adam yerine konulması çıldırtıyor arkadaş yazıktır.......
istersen milyonluk Trabzonspor camiasının seçilmiş başkanını askerlik arkadaşın gibi ismiyle çağırma...beğenmiyorsan aday ol aralıkta seni seçelim...

Nurettin Yılmaz
17.10.2007, 13:29

delegelerimizin seçtiği başkanımıza bu şekilde hakaret edemezsin dostum. onun adam olup olmadığınada karar vermek senin insiyatifinde değil . istersen biraz daha aklı başında yazılar yaz buraya . terbiyesizliğinde lüzümu yok tamamı ?

Faik Yılmaz
17.10.2007, 13:30
peki dostum bir kaç sorum olacak....

yukarıda saydıklarını sadece bu yönetimmi yapıyor?yoksa önceki yönetimler zamanındada yapılmışmıdır?albayrak yönetimi göreve geldiğinde sadece futbolculara düzeltme olarak 9 milyon ytl fark verdiler...dikkatini çekerim...düzeltme farkı...kadrodaki futbolcularımız bu paraları alacak kalitedemi?özkan sümer daha önce başkanlık dahil klüpte birçok görevde bulunmasına karşın istafa etmiş olmasına rağmen klubün içinde bulunması acaba mevcut yönetim kuklamı sorusunu aklına getiriyormu?

Sayın Aktuğun 2 temel hatası vardı :

1- Şampiyonlar liginden önce yapılmayan geç kalınan transferler.

2- Borsadan gelen paranın büyük kısmının gelir getirecek projeler yerine bu tip harcamalrda kullanılması. İyileştirmeye kısmet katılıyorum. Yatttara gibi bir oyuncu 300 bin ytl alıyorsa ona iyileştirme gerek. Amaaaa Hüseyin gibi bir adama 1i5 trilyon verilmesi yada değil Trabzonda 1. ligde bile oynayamayacak adamalra verilen trilyonlar büyük meblağlar tuttu.

Erkut Ay
17.10.2007, 13:32
neyi tartışıyorsunuzki başarıyımı trabzonspora topçu diye getirilen celoyumu aymanımı keçelinyo yumu 50 milyon ytl borç yapılmış (karşılığındaki başarı nedir) hala iyi niyet aranıyor başarı varmı başarı bu takım bu taraftarın takımı ama bu takımda birilerinin babasının tarlasımı demeden geçemiyor insan hangi yüzle çıkıpta hala bahane bulunuyor hainliktir bunun adı tartışılacak bişey kalmamış en büyük cevabın aralık ayında verilmesi gerekiyor bu dolandırıcılara yoksa bu beceriksizlerle 100 milyon ytl azdır.....

Erkut Ay
17.10.2007, 13:34
istersen milyonluk Trabzonspor camiasının seçilmiş başkanını askerlik arkadaşın gibi ismiyle çağırma...beğenmiyorsan aday ol aralıkta seni seçelim...
neden tuhafınıza gitti babamın arkadaşı varmı sorun geçin abim edebiyat dersini akıl vermeyin bana...

Faik Yılmaz
17.10.2007, 13:34
eğer kulüp o dediğiniz insanlara maaş vermezse kentimizde infial olur.
takımımız şu anda kentimizde ekmek teknesi hatta rant kapısı olarak görülüyor , o dediğiniz insanlara yüksek maaşlarla iş vermezseniz kentimizde kaos olur. bunun sorumluluğu kimse taşımak istemez sanırım..

Arkadaşım Necmi Perekli denilen şahıs yönetimin en büyük muhalifi idi. Gazetelerde zehir zemberek yazılarını okuyorduk. Ama ne zamanki menejer oldu ( nasıl bi menejerliktir merak ediyorum) kelimesi kelimesine Ziya Doğan gibi konuştu. bu adamlara binlerce dolar maaş vermek boşunadır.

onlar yokkende klüp idare ediliyordu sanki geldilerde çok şey değiştirdiler.....

Şimdi gene diyeceğim işe alındılar çünkü bu para Albayrağın parası değil, babasının parası değil istediği gibi har vurup harman savuruyor.

hüseyin1975
17.10.2007, 13:36
HACIOSMANOĞLU: "BORÇ ONLARA GÖRE BÜYÜK"
Trabzonspor'da Aralık ayında yapılacak kongrede başkanlık için adaylığını açıklayan eski Başkan Yardımcısı İbrahim Hacıosmanoğlu, Genel Sayman Emin Kahraman'ın yaptığı, "50 milyon YTL'lik borcun altına girebilecekler başkanlığa aday olsun" şeklindeki açıklamalarına tepki gösterdi.

Hacıosmanoğlu, Trabzonspor'un marka değerinin bilincinden yoksun olanların böyle bir açıklamayı yaptığını belirterek, "50 milyon YTL'lik paranın büyük borç olduğunu sanıp ta, Trabzonspor başkan adayı olacak insanların bu borçtan çekinip bu yükün altına giremeyeceğini sananlar, bu zihniyetle Trabzonspor'u bugünkü geldiği noktaya taşımıştır. Trabzonspor'un ismi bile o borcun altından kolaylıkla kalkar. O borç onlara göre büyük. Lobisi oldukça güçlü olan böylesine bir Trabzonspor, iş bilmezlik, iletişimden yoksun bir yönetimin elinde ancak bu durumlarda korunur. Ama Trabzonspor'un başkanlığına aday olan bir insan olarak, Trabzonspor'un bu mantalite da olan insanlarla yönetilemeyeceğini biliyorum. Ancak bizim gibi insanlar, kaybolan kişiliği, yok edilmeye çalışılan marka kişiliğini, Türkiye genelinde güçlü bir camia olarak adlandırılan Trabzonspor camiasının önemli değerleri ile eksik olan, hatta hiç olmayan iletişimi en üst seviyeye çıkacağız" dedi.
Hacıosmanoğlu, borç konusunda Atay Aktuğ yönetimini sorumlu tutan, Nuri Albayrak yönetimini ağır şekilde eleştirerek, "Onlar bıraktığında borç, eski yöneticilerin alacakları dahil 10 trilyondu. Kimse kendi hatalarını başkalarına yıkmaya çalışmasın" dedi.
"BAŞKAN ADAYLIĞI İÇİN İŞARET BEKLENMEZ"
Hacıosmanoğlu, camia dışındaki kamuoyunda Trabzonspor'u kimliğine, kişiliğine yakışır şekilde temsil edeceğini belirterek, "Trabzonspor bütün unsurları ile her alanda, hak ettiği ilgi ve alakayı gösterilmesini sağlamamız gerekecek. Bu ortamı yarattıktan sonra ne kadar güçlü olduğu herkes tarafından bilinen Trabzon camiasına gereken ilgi ve alakayı bu camianın dışındaki unsurlarında nasıl göstereceğini hep beraber göreceğiz. Tabi ki bu söylemler kendi iradeleri ile, kendi bilgi ve birikimleri ile Trabzonspor başkanlığına aday olmayan insanları etkileyecektir. Çünkü Trabzonspor başkanlığına aday olmak isteyecek insanların, kendini Trabzonspor'un sahipleri sanan, eski hizmet ettiği insanlardan olur alıp ta, veyahut ta geçmişte hizmet etmişte bugün 'Buyur başına geç' denecek insanlar bu tür borçlardan etkilenecektir. Zaten bu insanların da bu kongre sürecinde delegasyona çok iyi anlatılması gerekiyor. Güç dengelerinin savaştığı karmaşık bir spor dünyasında bu tür oluşumlar Trabzonspor'a faydalı olmaz. Trabzonspor'u başarıya taşıyacak lider vasıflı insanlara ihtiyacımız var. Lider vasıflı insanlarda kimseden alacağı kararlar için beklenti içine girmez. Kendini kulübün asıl sahibi olan delegasyona anlatır. Kazandıktan sonrada Trabzonspor'un önem arz eden her köşesindeki değeri ile iletişimi hat safhada tutup başarıya taşıyabilir. Onun aksi düşünceler 23 seneden beri olduğu gibi kısır döngü ile, görev değişiklikleri ile bu milyonlarca taraftarı üzmekten başka hiçbir şeye yaramaz" dedi.

Erkut Ay
17.10.2007, 13:36
delegelerimizin seçtiği başkanımıza bu şekilde hakaret edemezsin dostum. onun adam olup olmadığınada karar vermek senin insiyatifinde değil . istersen biraz daha aklı başında yazılar yaz buraya . terbiyesizliğinde lüzümu yok tamamı ?
bu takımı bu hale getirenlere ismiyle hitap etmem bu beceriksizliği savunmamın yanıda hiç kalır he sizi neden bu kadar üzüyor he ben buraya yazmam ama isterseniz akıl dersi vermeyin?başlık benim terbiyem için açılmamış.....

Faik Yılmaz
17.10.2007, 13:40
yaw Amerikan usülu hitap edelim....

Mr Nuri diyelim....... :)

Erkut Ay
17.10.2007, 13:41
bana (nurinin)lafını ağır görüp akıl veren adam sayfaları tekrar gezsin..........

Erkut Ay
17.10.2007, 13:42
yaw Amerikan usülu hitap edelim....

Mr Nuri diyelim....... :)
ya abi hiç sorma ya nedense nuriye laf kondurmayanlar ağaoğlu dediğin zaman cin sıçrıyor beynine? vardır bi anlaşmazlık....

Ünyeli Murat
17.10.2007, 13:44
bu öyle güzel bir topic olmuşki her konu enine boyuna tartışılabilir...Trabzonspor un borcundan ziyade klubün yanlış yönetildiğinden kadrodaki futbolcu kalitesine kadar hepsini irdeleyebiliriz...bir klubün borç miktarı neden çoğalır...yaptığı yatırımlarıyla...peki mevcut yönetim yatırım yapmışmı?hayır...başka neyle çoğalır?transferlerle...transfer yapmışmı?yapmış...nasıl yapmış taraftar tutturmuş illaki yıldız..onlarda mecburen almışlar...uymamış...eldeki futbolcuları tutmaya çalışmışlar....öyle gökdeniz fatih falan babasının hayrına imza atmadılar...elindeki futbolcuyu tutmak için istanbul takımlarından fazla para vereceksinki adamlar kaçmasın...senin gelirin neredeyse kasımpaşa kadar sen beşiktaş gibi transfer yapmaya çalışıyorsun bu mantaliteyle yemez....

#10 Fietra
17.10.2007, 13:45
Emin Kahraman bu açıklamaları TTV'de Kontraatak programında yaptı.Biraz çarpıtılmış sanırsam.Şuanki borcun 50 Milyon YTL olduğunu ancak kongreye kadar bu yönetimin gelecek olan paralarla 25 Milyon YTL'de bırakacağını,nasıl aldıysalar öyle bırakacaklarını belirtti.Ve Trabzonspor'un hiç bir şekilde transfer yapmaması falan halinde her yıl 20 milyon YTL açık vereceğini şu haliyle belirtti.

Erkut Ay
17.10.2007, 13:47
....................

Faik Yılmaz
17.10.2007, 13:48
borcu nasıl kapatacak klübün sahibi olduğu arazisini satarak.... yani özelleştirme ile......
bunun bize bir faydası yokki. borcu verdi diyelim 20 milyon dolara indirdi bu onun diğer başarısızlıklarını kapatmazki....

kadromuzu adam gibi bi hale sokmak için en az 20 milyon dolar lazım..... buda bence borcun üzerine eklenmeli.....

Ünyeli Murat
17.10.2007, 13:49
bazı arkadaşlar klüp yönetmeyi, fındıkkale seyahatten istanbula bilet almak kadar kolay görüyorlar herhalde...

Erkut Ay
17.10.2007, 13:49
bzonspor'un borcu 50 milyon YTL

Trabzonspor Mali Sayman Emin Kahraman, kulübün borcunun 50 milyon YTL olduğunu belirterek, gelirler düşüldüğünde kasanın her yıl 20 milyon YTL açık verdiğini söyledi.

16 Ekim 2007 13:56
http://image.haber7.com/haber/22089.jpg

Yunus Emre SEL'in haberi

"AÇIĞI FUTBOLCU SATARAK KAPADIK"

Aralık ayında yapılacak genel kurulda başkan adaylığını düşünenleri de uyaran Emin Kahraman, “50 milyon YTL'lik borç yükünün altına girmeyi göze alamayacaklar, bu işe soyunmasın. Yola çıkacakların büyük gelir projeleri ve maddi gücü olması gerekiyor" dedi.

Kulübün her yıl futbolcu ve teknik kadrosuna ortalama 30 milyon YTL ödediğini, diğer giderler olan vergi ve personel masraflarıyla bu rakamın 50 milyonu bulduğunu kaydeden Emin Kahraman, şöyle devam etti:
"Herkes (Borç 50 milyon YTL'mi) diye korkuyor, ama her yıl olan tablo zaten bu. Mali tabloyu sakladıkları gibi bir hava yaratılması anlamsız. Kimseden bir şey kaçırmıyoruz. Zaten Trabzonspor'un önceki gibi 2 değil, tek defteri var. Başkan adaylığını düşünen herkes, kulüpten son tabloyu isteyip alabilir. Gizlimiz, saklımız yok. Başkanlığı düşünenler. bunu göz önüne alarak aday olsun. Projesi ve gücü yoksa, bu işe girmesin. Biz 2 yılda futbolcu satışı ve benzin istasyonuyla bu işi döndürdük. Kongre sonrası için de yeni kalıcı gelirler için çalışmalar yapıyoruz."
haber7

Hekimoğlu
17.10.2007, 13:51
Emin Kahraman bu açıklamaları TTV'de Kontraatak programında yaptı.Biraz çarpıtılmış sanırsam.Şuanki borcun 50 Milyon YTL olduğunu ancak kongreye kadar bu yönetimin gelecek olan paralarla 25 Milyon YTL'de bırakacağını,nasıl aldıysalar öyle bırakacaklarını belirtti.Ve Trabzonspor'un hiç bir şekilde transfer yapmaması falan halinde her yıl 20 milyon YTL açık vereceğini şu haliyle belirtti.
ne çabuk ağız değiştiriyor bu adamlar şuan 25 milyon borcumuz var benzinlikten gelecek parayla kulübü borçsuz götüreceğiz kongreye demediler mi?

Erkut Ay
17.10.2007, 13:52
hala istasyondan staddan bahsediliyor ya:)tıpkı 2 sene önceki gibi beceriksizlik neyle kağatılacak yalan ne diye icat olmuş çevir kazı yanmasın.....:)

Faik Yılmaz
17.10.2007, 13:53
Utanmadan bide borcu oyuncu satarak karşıladık diyolar ya ona sinir oluyorum......

hüseyin1975
17.10.2007, 13:57
Utanmadan bide borcu oyuncu satarak karşıladık diyolar ya ona sinir oluyorum......

Icimden geceni yazmissin.

Yani Kongreden sonra satmaya devam:mad:

Erkut Ay
17.10.2007, 14:00
Ahmet ağaoğluna kurşun sıkanlar şimdi bu yönetimden çok memnundur herhalde....

Koray
17.10.2007, 14:01

çıkarları doğrultusunda niye memnun olmasınlar ki :mad:

hüseyin1975
17.10.2007, 14:02

Memnundurlar elbette. Amaclarina ulasdilar.
Zil takip göbek atiyorlardir:mad:

Hekimoğlu
17.10.2007, 14:05
gerçekten de şu lafı nasıl söyleyebilir bir insan utanma duygusu da yok bu insanların.

Emorfo
17.10.2007, 14:14
Bu yönetimin beceriksizliği ve yanlış transfer politikaları bir yana Trabzonspor'un mali durumu gerçekten kötü. Belki çoğu insan görmek istemiyor ancak borsaya açıldıktan sonra Trabzonspor'un bütçesi ister istemez her sene açık verecekti. Kabak bu yönetimin başına patladı, üstüne bir de beceriksizlik eklenince bu duruma şaşmamak lazım. Yönetim transfer hataları nedeniyle en az 10, 15 trilyon boşa gitti. Ayrıca şöyle de bir şay var Özkan Sümer'in başkan seçildiği dönemden sonra Trabzonspro yeni bir yapılanmaya girdi. Trilyonlar alan Oktaylar, Sergenler, Hamiler gönderildi. Kulüp küçülmeye gitti. Çok fazla transfer yapıldı bu oyuncular arasında bir kaç seneye uzayan uyum ve eleme süreci yaşandı. Küçülen Trabzonspor futbolculara haliyle daha az para ödüyordu. Daha sonra Atay Aktuğ yönetimi ile futbolculara ödenen paralarda bir artış yaşandı, özellikle iyileştirme olayı bize ek yük oldu. Bu yönetim ise olayı abarttı bol keseden 5 lira etmeyecek adamlar 10 lira verdi. Üstüne bir de yanlış transferler eklenince ve saha sonuçlarının iyi olmaması işleri daha da kötü hale getirdi. Yani kısaca Özkan Sümer döneminden bu güne kulüp tekrar Mehmet Ali Yılmaz dönemine geldi. Kısaca bu araya bir Özkan Sümer dönemi sıkıitırırsak bütçeyi belki denkleştiririz. :) Ancak şunu da unutmamak lazım. Trabzonspor büyük kulüpse kaliteli futbolcuyu transfer etmek istiyorsa İstanbul kulüplerinin ödediği fiyata yakın para ödemesi lazım. Yoksa transfer yapamazsınız. Transferler çuval çuval patateslerle olmuyor artık. Şunda herkes hem fikir sanırım, takımdaki oyuncular aldıkları paraları haketmiyorlar. Çoğu oyuncu aldığı para kadar değerli değil ve başka bir kulübe gitseler hiç kimse onlara o paraları ödemez. Bu bakımdan yeni bir yapılanma şart. Trabzonspor artık korkmadan kendi evlatlarına o formayı vermesi lazım. Başka türlü İstanbul kulüpleri ile mücadele etmemiz imkansız. Yok maalesef o kulüpler kadar maddi olanaklarımız yok. Parayı akıllı kullanmamız lazım.

Travelair
17.10.2007, 14:14
Bu kadar borcu açıklayan yönetimin üyesi bedava dağıtılan biletler söylentisi karşısında çok normal diyebiliyor, hak veriyor. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu

Hekimoğlu
17.10.2007, 14:21
özkan sümer 70 milyon dolarlık temliklerle mücadele etti takımı küçülttü denemez zor bir dönemden sonra yükselişe geçti takım.ayrıca hami,oktay,sergen satılınca takım küçülüyorsa o takım büyük değildir ve albayrak yönetiminin sattıklarından sonra da küçülmemiştir ayrıca.ama şampiyonluk hedefi hayal olmuştur.arada bir fark var yalnız özkan sümer borcu sıfırladı neredeyse bunlarsa bırak sıfırlamayı arttırdı.bu da bir başarısızlık öyküsüne örnek olarak okutulmalı.

Ünyeli Murat
17.10.2007, 14:49
bu yönetimin mutlakaki kabahatli yönleri var..yanlız bir atasözünüde yazmadan edemeyeceğim " şaha kalkan eşek sırtüstü düşer " klubün borçlarını sıfırlamak için herhangi bir altyapısı olmadan Tarbzonspor u şirketleştirenler daha büyük suçludur...bu kadar hazırlıksız şirketleşilirse ne olur biliyormusunuz....siirt jetpa , vanspor ,göztepe ,istanbulspor vs.vs. Allah korusun....

Nurettin Yılmaz
17.10.2007, 15:00
Arkadaşım Necmi Perekli denilen şahıs yönetimin en büyük muhalifi idi. Gazetelerde zehir zemberek yazılarını okuyorduk. Ama ne zamanki menejer oldu ( nasıl bi menejerliktir merak ediyorum) kelimesi kelimesine Ziya Doğan gibi konuştu. bu adamlara binlerce dolar maaş vermek boşunadır.

onlar yokkende klüp idare ediliyordu sanki geldilerde çok şey değiştirdiler.....

Şimdi gene diyeceğim işe alındılar çünkü bu para Albayrağın parası değil, babasının parası değil istediği gibi har vurup harman savuruyor.

işte bak ne güzel konuşuyorsun tespitinde mükemmel. bizde zaten farklı bir şey söylemiyoruz.

yönetimin / başkanın alehinde konuşanların bir çoğunun asıl karın ağırılarının kulüpten nemalanmamak olduğunu ne güzelde ifade ettiniz. kutlarım sizi. eee işte bak adamlar parayı görünce nasıl yumuşadılar nerde o zehir zemberek yazılar nerde o ihtiraslı eleştiriler ne oldu bu insanlara ...

evet para albayrağın değil TRABZONSPOR ' umuzun o insanlarda bunu bildikleri için o paradan pay istiyorlar yoksa para albayrağın olsa eminimki kapının önüne bile yanaştırmaz onları...

DOĞA SARAÇ
17.10.2007, 15:02
BORÇ BATAĞI!
Trabzonspor’da 2 yıl önce başkan seçilirken, "Şampiyon olacağız. Kurumsallaşacağız. Borçsuz bir kulüp yaratacağız. Yıldızlar alacağız. Stat yapacağız. Altyapıdan yeni yıldızlar çıkaracağız" gibi vaatlerinde bulunan Nuri Albayrak ve ekibin yarattığı ekonomik tablo duyanların ve görenlerin adeta dudaklarını uçuklatıyor. Atay Aktuğ döneminden piyasaya, yöneticilere ve temettü olmak üzere toplam 10 milyon YTL civarında bir borç devralan Nuri Albayrak ve ekibi 2 yıl gibi kısa süre içinde bu rakamı tam 41 milyon 380 bin YTL’ye çıkararak büyük bir rekora(!) imza atmış oldu. Trabzonspor’un iflas etme noktasına geldiği 2000 döneminde dahi bu kadar borç olmaması yeni ortaya çıkan tablonun ne kadar büyük bir yıkım olabileceğini de ortaya koyuyor.

Aşırı Faizle Kredi Kullanıldı
Bordo-Mavili yönetimin göreve gelmesinin ardından sadece Başkan Nuri Albayrak’a 12 milyon YTL borçlandığı ortaya çıktı. Başkan Albayrak’ın en son borç parayı da futbolcuların alacaklarından dolayı 7 milyon YTL hesaplarına yatırılırken, 5 milyon YTL’lık kısmını ödeyerek verdiği de belirlendi. Bordo-Mavili kulübün ‘Paralı başkan’ olarak büyük umutlarla göreve getirdiği Albayrak döneminde faktöring kuruluşlarından, yüzde 24 faizle 18 milyon YTL kredi çektiği de dile getirildi. Bunun yıllık faizinin 4 milyon YTL’yi geçtiğine işaret edildi. Borcun 8 milyon YTL’lik kısmının ise Maliye’ye vergi borcu olduğunna işaret edildi. Atay Aktuğ döneminde Maliye’ye olan tüm vergi borçlarının temizlenmesine karşın bu rakam hayret uyandırdı

O Kadar Para Nereye Gitti?
Trabzonspor’un bir başka önemli borç kesitinin de futbolculara olduğu da kaydedilirken, piyasaya da önemli miktarda ödeme yapılması gerektiğine işaret edildi. Öte yandan bu ay içinde ödenmesi gereken 5,5 milyon YTL’lık temettü faizinin de borçlara eklenmesi halinde rakamın 47 milyon YTL’ye kadar çıkacağı vurgulandı. Süreç içinde Trabzonspor kulübünün gelirlerinde her hangi bir azalma olmamasına, Fatih Tekke, Fabiano Eller, Marcelinho ile Milan Stepanov’un satışlarından elde edilen 16 milyon avro (25 milyon YTL) gibi büyük transfer paralarına karşın, bu kadar büyük bir borcun oluşması şaşkınlıkla karşılandı. Başkan Nuri Albayrak ve ekibinin en önemli güvencesinin ise Benzin İstasyonu İhalesinden gelmesi muhtemel 15 milyon YTL’lik gelir olduğu da ifade edildi.

:trbyrk:

Nurettin Yılmaz
17.10.2007, 15:12
bu yönetimin mutlakaki kabahatli yönleri var..yanlız bir atasözünüde yazmadan edemeyeceğim " şaha kalkan eşek sırtüstü düşer " klubün borçlarını sıfırlamak için herhangi bir altyapısı olmadan Tarbzonspor u şirketleştirenler daha büyük suçludur...bu kadar hazırlıksız şirketleşilirse ne olur biliyormusunuz....siirt jetpa , vanspor ,göztepe ,istanbulspor vs.vs. Allah korusun....

Dostum kendini niye bu kadar zorluyorsun . bu insanların amacı takımımızın başarısından ziyade . takımımız üzerinden kente para gelsinde nasıl gelirse gelsin mantığı . bunu anlaman gerekirdi diye düşünüyorum.

Ünyeli Murat
17.10.2007, 15:16
onun için bazı üyeler ahmet ağaoğlucu....şimdi taze para kimde var ona konmak lazım diyorsun...

Nurettin Yılmaz
17.10.2007, 15:17
onun için bazı üyeler ahmet ağaoğlucu....şimdi taze para kimde var ona konmak lazım diyorsun...

tek bir cümle ile ;

aynen öyle dostum. :alkış: :alkış: :alkış:

Travelair
17.10.2007, 15:21
"Yüce Divan"lık mı olacak yoksa bu işin sonu? Sahi vardır herhalde böyle bir denetim mekanizması. Borsaya açığız herşeyimiz "Şeffaf". O halde nasıl oluyor da kazdıkça hala rezillik çıkıyor? Hatta alenen savunuluyor?

Samet Yildirim
17.10.2007, 15:27
Bu kadar borc olmadigi zaten kesin ADAY olan kisilerin korkutmak ve ALBAYRAK`in yeniden aday olacagi demekdir zaten belliydi ama:)

Erkut Ay
17.10.2007, 15:29
bu yönetimi eleştirirken kimse kimseyi ağaoğlucu hacımuratçı şucu bucu diye itham etmesin şahsen hiç birini tanımam trabzonspora kim gerçekten faydalı oluyorsa o olsun ama o kapının yolu bu yönetimden geçmediği kesin denenmiştir bir daha tekrarlamanın anlamı yok.....

Hekimoğlu
17.10.2007, 15:44
yeniden seçilmek için borcu kabartmak olası adayların korkup adaylıktan çekilmesini sağlamak gibi bir hedefle yapılıyorsa bu bir çete ile karşı karşıyayız demektir.yok bu borç doğruysa ve hala aday olacağım diyorsa albayrak bir yüzsüz ile karşı karşıyayız demektir.

Ünyeli Murat
17.10.2007, 15:44
bu yönetimi eleştirirken kimse kimseyi ağaoğlucu hacımuratçı şucu bucu diye itham etmesin şahsen hiç birini tanımam trabzonspora kim gerçekten faydalı oluyorsa o olsun ama o kapının yolu bu yönetimden geçmediği kesin denenmiştir bir daha tekrarlamanın anlamı yok.....
biraz hafızaları bir yoklayalım istersen......
2 yıl önce taraftarlarımız böyle düşünüyorlardı....ya aralıktan sonra.....

14-12-2005, 12:34
Bence Trabzona parası olan bi yönetim ve başkan gerekli parasız yönetimleri gördük. Ancak bir yere kadar çıkıp düşüşe geçiyorlar.50000- 100000 dolar gibi küçük meblağlar için takımın gereksinimlerini gözardı ediyorlar.Ayrıca saha dışında da başarılı bir yönetim olmalı. Sümeri gördük, istifa etti adamı takan olmadı.Aktuğ döneminde saha dışında hiçbir etkimiz olmadı. Sayın iskender önalında herhangi bir etkisi olacağını düşünmüyorum.
Bence trabzonun başına Albayrak gelmelidir.
Gumushaneli
14-12-2005, 13:41

secseydim albayrak veya iskender ikilisinden secerdim sumer secmezdim.

dem!rel
14-12-2005, 20:54
bence 3 adaydan nuri en iyisi dicem yani kötünün iyisi iskenderle özkan bu işi beceremez...nuri ile endişem liman olayında trabzonun çıkarlarını hiçe sayması.. ama adam güçlü bi adammışki liman kapmış
erolizm
15-12-2005, 11:22

Denemekde fayda var bence....Nuri Albayrak'ın kazanmasını istiyorum..

Erkut Ay
17.10.2007, 15:54
deneyin o zaman dilerim sizin düşündüğünüz tarzda fazlalık yoktur zannetmiyorumda....

Samet Yildirim
17.10.2007, 15:57
deneyin o zaman dilerim sizin düşündüğünüz tarzda fazlalık yoktur zannetmiyorumda....

1. STAD projesi olacak
2.BENZIN ISTASYONU olacak

ozaman hic bi allahin kullu ALBAYRAK`i o koltukdan kaldiramaz...
ARKADA$LAR`A bi önerim secime kadar süreci iyi takip etsinler :)

Erkut Ay
17.10.2007, 16:02
kuru sıkı laflara doydum ben almayayım stadmış:)aldıklarını getirsin yeter...

Faik Yılmaz
17.10.2007, 16:10
açtıkları zarar 25 trilyon bana versinler o parayı ben babalar gibi bi stad yaparım üstünede 5 tane oyuncu alırım......

Sacit
17.10.2007, 16:13
hani paralı başkanımız vardı yaa,hani yıldız futbolcu çok para deyip de almayan başkan vardı yaa,hani bizim sokağa atacak paramız yok diyen başkanımız vardı yaa :mad:

ödesinler şimdi bu borcu..

Ünyeli Murat
17.10.2007, 16:17
Bize böyle başkan lazım...Trabzonspor u borçsuz yönetecek...

M.Ali Yılmaz'dan Fener bombası
01 Mayıs 2005 17:07
--------------------------------------------------------------------------------

Fenerbahçe'ye mağlup olan bordo-mavililer ikinci şoku eski başkanları Mehmet Ali Yılmaz'la yaşadı. M.Ali Yılmaz'ın FB formasıyla verdiği fotoğraflar camiayı kahretti.

Trabzonspor camiası, Türkiye Süper Ligi'nin 30. haftasında deplasmanda lider Fenerbahçe'ye mağlup olmanın şokunun yanısıra Trabzonspor eski Başkanı ve Onursal Başkan Mehmet Ali Yılmaz'ın Fenerbahçe Alt Yapı Derneği Dergisi'nin nisan sayısına Fenerbahçe forması ile verdiği pozların ve demeçlerin şokunu yaşıyor.

Mehmet Ali Yılmaz'ın dergiye verdiği demeçte, "Hiç saklamadım. Fenerbahçeliyim" sözleri ve sarı - lacivertli forma ile vermiş olduğu pozlar, Trabzonspor camiasında büyük tepki uyandırdı.

Dergide Yılmaz'ın "Fenerbahçeliliğimi hiç gizlemedim. Şu an için erken ama bir gün Fenerbahçe için adaylığımı koyabilirim. Ali Şen'in ilk başkan olduğu dönemde ramak kalmıştı. Trabzonspor başkanlığına aday olmamıştım. Beni seçmişlerdi, kabul etmemekte ayıp olurdu. Hemşehrilerim ağır bastı ve Trabzonspor başkanı oldum. İleride Fenerbahçe başkanı olabilirim ama ben bunun için bir çalışma yapmam" demeci dikkat çekti.

Dergideki röportajında, "Fenerbahçe'nin başkanı Diyarbakırlı olabiliyor ama Trabzonspor'un başkanı başka bir ilden olamıyor" mantığına katılmadığını kaydeden Mehmet Ali Yılmaz, "Bu çok yanlış. Bunu yıkmak için çok uğraştım, dünya kulübüyüz dedim. Ama o bağnazlık henüz bitmedi. Şampiyonluk yarışında Fenerbahçe rahat çünkü Trabzonspor'un başında Şenol Güneş var. Bir ara Şenol Güneş'i Fenerbahçe'ye veriyorduk ama anlaşamadık.

Fenerbahçe'de Fatih Tekke, Gökdeniz ve İbrahim Yattara olsun 30 puan fark ile Fenerbahçe şampiyon olur" dedi.
1995 - 96 sezonunda başkan olmadığını ve Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Şen'in bir takım pskolojik oyunlarla Trabzon'u baskı altına aldığını ifade eden Mehmet Ali Yılmaz, "Ben olsaydım bunlar olmazdı. Ali Şen çok profesyonelce iş becerdi. Zaten maçtan sonra 'Mehmet Ali başkan olsa idi ben bunları yapamazdım' dedi. Başbakan Mesut Yılmaz'a 'bizi burada öldürüyorlar bize sahip çıkın' dediler. Derken baktıkki Trabzon karıştı. Ben olduğum dönemde böyle şeyler olmuyor. Fenerbahçe daha maça çıkmadan pskolojik olarak maçı kazandı. Şenol Güneş sağolsun 1 - 0 galipken, maçı 2 - 1 yenik kapattık" açıklamasında bulundu.
http://www.turkforum.net/images/smilies/007.gif

Erdem Keser
17.10.2007, 16:33
Ahmet Ağaoğlu hiç bir konuşmasında kulübe para bağışlayacağını söylemedi .Aksine hiç bir başkanın parasından dolayı o koltuğa yakıştırılmaması gerektiğini belirtti.Hatta radyospordaki programında "Ahmet Ağaoğlunun parasından kime ne yada bi başkasının parasının Trabzonspora ne faydası var"gibi bir açıklamasıda olmuştur.Burda zaten izah edilmeye çalışılan paralı bir başkanın değil,kulübe kaynak yaratacak akıllı bir politika izleyecek adayın başkanlığa gelmesidir.Bu seçimdede referans bu olmalıdır.Kimse Ağaoğlunun parasından dolayı başkan olmasını istemiyor ,onun yöneticilik bazındaki disiplini,başarısı ve Trabzonsporun parasını kendi parasının değeri gibi görecek olmasından süphe duymadığı için istiyordur.Doğru yönetici profilide bu olmalıdır .Madem Albayrak bu kadar iyi bir yöneticiydi de neden olur olmaz Transferlerle kulübe borca soktu yada sırf yöneticiler menejerlerden para yiyecek diye altyapısından kendi zamanında bi tane oyuncuyu çıkartamadı..Trabzonsporu çok düşünen bir başkan böyle şeylere göz yumar mı?

Ünyeli Murat
17.10.2007, 16:45
Ahmet Ağaoğlu hiç bir konuşmasında kulübe para bağışlayacağını söylemedi .Aksine hiç bir başkanın parasından dolayı o koltuğa yakıştırılmaması gerektiğini belirtti.Hatta radyospordaki programında "Ahmet Ağaoğlunun parasından kime ne yada bi başkasının parasının Trabzonspora ne faydası var"gibi bir açıklamasıda olmuştur.Burda zaten izah edilmeye çalışılan paralı bir başkanın değil,kulübe kaynak yaratacak akıllı bir politika izleyecek adayın başkanlığa gelmesidir.Bu seçimdede referans bu olmalıdır.Kimse Ağaoğlunun parasından dolayı başkan olmasını istemiyor ,onun yöneticilik bazındaki disiplini,başarısı ve Trabzonsporun parasını kendi parasının değeri gibi görecek olmasından süphe duymadığı için istiyordur.Doğru yönetici profilide bu olmalıdır .Madem Albayrak bu kadar iyi bir yöneticiydi de neden olur olmaz Transferlerle kulübe borca soktu yada sırf yöneticiler menejerlerden para yiyecek diye altyapısından kendi zamanında bi tane oyuncuyu çıkartamadı..Trabzonsporu çok düşünen bir başkan böyle şeylere göz yumar mı?

Ahmet Ağaoğlu kulübün yapısını en iyi bilenlerden. 36 saat kala 'bırakıyorum' diyor. Olacak şey değil. Sayın Ağaoğlu, o dönemde Özkan Sümer'in krizine kriz ekmiştir. Bu duruma nasıl getirdiyse, temizlemeliydi. Trabzonspor bakkal dükkanı değil ki küçük bir baskıda bırakıp kaçasın. Sayın Ağaoğlu'nun tavrı hiç hoş değildi. Çalışamayacağı isimlerle göreve devam etmesi doğru değil ama bunun zeminini de kendi hazırladı. Yamalı bohça gibi zorla uzlaştırılan anlayışın başarılı olamayacağını kendisi de çok iyi biliyordu ama bile bile kabul etti. Sonra da bırakıp kaçtı. Oysa, Ağaoğlu'nun başarılı olacağına ne kadar çok inanan vardı!

Ünyeli Murat
17.10.2007, 16:51
1 Galatasaray 34 24 6 4 75 31 78.
2 Fenerbahçe 34 24 3 7 70 31 75 .
3 Beşiktaş 34 18 8 8 69 39 62 .
4 A.Gücü 34 15 8 11 72 58 53.
5 Denizlispor 34 12 12 10 65 52 48.
6 G.Antepspor 34 13 9 12 57 52 48 .
7 Göztepe 34 12 9 13 38 56 45 .
8 G.Birliği 34 11 12 11 47 51 45 .
9 İstanbulspor 34 12 8 14 33 38 44.
10 Bursaspor 34 13 5 16 48 60 44.
11 Kocaelispor 34 12 7 15 45 60 43.
12 D. Bakırspor 34 10 10 14 41 50 40.
13 Malatyaspor 34 11 7 16 34 50 40.
14 Trabzonspor 34 11 7 16 49 60 40.
15 Samsunspor 34 10 8 16 32 43 38 .
16 Ç. Rize 34 9 10 15 43 51 37.
17 Antalyaspor34 9 10 15 46 61 37.
18Y.Yozgat 34 6 9 19 46 67 27 .

buda parasız ama işbilir ahmet ağaoğlunun başkan yardımcısı olduğu dönemdeki sezon sonu puan cetveli...

Erdem Keser
17.10.2007, 16:54
Ahmet Ağaoğlu kulübün yapısını en iyi bilenlerden. 36 saat kala 'bırakıyorum' diyor. Olacak şey değil. Sayın Ağaoğlu, o dönemde Özkan Sümer'in krizine kriz ekmiştir. Bu duruma nasıl getirdiyse, temizlemeliydi. Trabzonspor bakkal dükkanı değil ki küçük bir baskıda bırakıp kaçasın. Sayın Ağaoğlu'nun tavrı hiç hoş değildi. Çalışamayacağı isimlerle göreve devam etmesi doğru değil ama bunun zeminini de kendi hazırladı. Yamalı bohça gibi zorla uzlaştırılan anlayışın başarılı olamayacağını kendisi de çok iyi biliyordu ama bile bile kabul etti. Sonra da bırakıp kaçtı. Oysa, Ağaoğlu'nun başarılı olacağına ne kadar çok inanan vardı!

Evet bırakmıştır,doğrudur yada bırakmak zorunda bırakılmıştır .. Ama onunda kendisine göre doğruları vardı belki bir başkası o durumda devam edebilirdi mücadeleyide seçebilirdi, ben suçlayamıyorum .Gönül isterdi keşke devam etseydi ,mücadele etseydi , düzeni değiştirebilseydi.. ama bilemeyiz kendisine yapılan baskının boyutunu ,sonuçta ortada bir tehdit var ve bu şahsında herşeyden önce sorumlu olduğu bir ailesi var ... Burdan onu kaçmakla itham etmek kolay sonuçta olayın içinde değiliz ama bide kendinizi onun yerine koyun o durumda siz nasıl davranırdınız ..Zor bi durum

Ünyeli Murat
17.10.2007, 17:02
Evet bırakmıştır,doğrudur yada bırakmak zorunda bırakılmıştır .. Ama onunda kendisine göre doğruları vardı belki bir başkası o durumda devam edebilirdi mücadeleyide seçebilirdi, ben suçlayamıyorum .Gönül isterdi keşke devam etseydi ,mücadele etseydi , düzeni değiştirebilseydi.. ama bilemeyiz kendisine yapılan baskının boyutunu ,sonuçta ortada bir tehdit var ve bu şahsında herşeyden önce sorumlu olduğu bir ailesi var ... Burdan onu kaçmakla itham etmek kolay sonuçta olayın içinde değiliz ama bide kendinizi onun yerine koyun o durumda siz nasıl davranırdınız ..Zor bi durum
dostum Trabzonspor un sıkıntısıda bu işte...kimse yönetime talip olmuyor...zorla biz davet ediyoruz...yukarıda m.a.yılmaz röportajında paragrafı bir daha oku...çağırdılar kıramadım gittim diyor..yoksa fenere aday olacaktım diyor...ahmet ağaoğlunun şu ana kadar ağzından aday olacağım diye bir kelime bile çıkmadı...bizim taraftarlar her zamanki gibi kendi kendine gelin-güvey oluyorlar....

Erkut Ay
17.10.2007, 17:13
nuri albayrak başkan trabzonspor şampiyon:)nurici oldum artık demin telefonla görüştük hayırlı uğurlu olsun :).stadın kendisi 2020 de yapılmak üzere temeli atılacakmış:)....

guci 29
17.10.2007, 17:15
:D
biraz hafızaları bir yoklayalım istersen......
2 yıl önce taraftarlarımız böyle düşünüyorlardı....ya aralıktan sonra.....

14-12-2005, 12:34
Bence Trabzona parası olan bi yönetim ve başkan gerekli parasız yönetimleri gördük. Ancak bir yere kadar çıkıp düşüşe geçiyorlar.50000- 100000 dolar gibi küçük meblağlar için takımın gereksinimlerini gözardı ediyorlar.Ayrıca saha dışında da başarılı bir yönetim olmalı. Sümeri gördük, istifa etti adamı takan olmadı.Aktuğ döneminde saha dışında hiçbir etkimiz olmadı. Sayın iskender önalında herhangi bir etkisi olacağını düşünmüyorum.
Bence trabzonun başına Albayrak gelmelidir.
Gumushaneli
14-12-2005, 13:41

secseydim albayrak veya iskender ikilisinden secerdim sumer secmezdim.

dem!rel
14-12-2005, 20:54
bence 3 adaydan nuri en iyisi dicem yani kötünün iyisi iskenderle özkan bu işi beceremez...nuri ile endişem liman olayında trabzonun çıkarlarını hiçe sayması.. ama adam güçlü bi adammışki liman kapmış
erolizm
15-12-2005, 11:22

Denemekde fayda var bence....Nuri Albayrak'ın kazanmasını istiyorum..
Denediniz mi?
Nasılmış? :D:D

sanatik
17.10.2007, 17:21
bu haberi kim cikardi, dogru yanlis bilmeden etmeden yorum yapmak uygun degil.

üstelik mevcut yönetimin isinede gelebilir, bak borca kim cikacak bunun altindan hesabi dedirtmek istenebilir yeni adaylara.

Erdem Keser
17.10.2007, 17:37
dostum Trabzonspor un sıkıntısıda bu işte...kimse yönetime talip olmuyor...zorla biz davet ediyoruz...yukarıda m.a.yılmaz röportajında paragrafı bir daha oku...çağırdılar kıramadım gittim diyor..yoksa fenere aday olacaktım diyor...ahmet ağaoğlunun şu ana kadar ağzından aday olacağım diye bir kelime bile çıkmadı...bizim taraftarlar her zamanki gibi kendi kendine gelin-güvey oluyorlar....
Taraftarın yakıştırması ayrı bir şey oraya uygun olarak görülüyor ki isteniyor ..Burda sorun yukarıda sıraladığım mevzuları görmezden gelip kaçtı damgasını yapıştırmaktır.

Ünyeli Murat
17.10.2007, 17:43
Taraftarın yakıştırması ayrı bir şey oraya uygun olarak görülüyor ki isteniyor ..Burda sorun yukarıda sıraladığım mevzuları görmezden gelip kaçtı damgasını yapıştırmaktır.
tamam kaçmadı bırakıp gitti...fark varmı ?

Nurettin Yılmaz
17.10.2007, 17:50
takımımızın 50 milyon ytl borcu var , bu yüzden kimse takımımızı yönetmeye talip olmaz ! bu ne biçim anlayış nasıl bir davranış. kulübümüzün başkanlığı öyle altın tepsi ile sunulup , güllük gülistanlık bir vaziyette kimseye nasip olmaz ve olmayacakta. oraya gelecek yönetim / başkan elini taşın altına sokacak. sayın ağaoğlu nun beklentisi hep bu yöndeydi , borçsuz ve sorunsuz kulübü devralmak ve yönetmek . kusura bakmasın ama öyle bir durumdaki takımıda ona yedirmezler. hele sıkıyı görünce çeketini bile bırakıp kaçmakla da olmuyor bu işler.

Yeri gelmişken birazda MAY dan bahsedelim , kendisinden ne zaman görev beklenirse ; böbürlene böbürlene " kulübün anahtarlarını getirin bana " gibi sözlerle takımımızı küçük görüp , aşağılayıp havasını basarken , göreve geldikten sonra kulübü borç batağında bırakıp , bellekteki tatil köyünden " yeni gelecek olan başkan / yönetim benden icazet alması gerekir " gibi kendisini kulübün sahibi gibi gören bu zihniyet , aslında şu andaki borçlarımız ve üst üste gelen başarısızlıkların nedenidir..

Ünyeli Murat
17.10.2007, 17:53
takımımızın 50 milyon ytl borcu var , bu yüzden kimse takımımızı yönetmeye talip olmaz ! bu ne biçim anlayış nasıl bir davranış. kulübümüzün başkanlığı öyle altın tepsi ile sunulup , güllük gülistanlık bir vaziyette kimseye nasip olmaz ve olmayacakta. oraya gelecek yönetim / başkan elini taşın altına sokacak. sayın ağaoğlu nun beklentisi hep bu yöndeydi , borçsuz ve sorunsuz kulübü devralmak ve yönetmek . kusura bakmasın ama öyle bir durumdaki takımıda ona yedirmezler. hele sıkıyı görünce çeketini bile bırakıp kaçmakla da olmuyor bu işler.

Yeri gelmişken birazda MAY dan bahsedelim , kendisinden ne zaman görev beklenirse ; böbürlene böbürlene " kulübün anahtarlarını getirin bana " gibi sözlerle takımımızı küçük görüp , aşağılayıp havasını basarken , göreve geldikten sonra kulübü borç batağında bırakıp , bellekteki tatil köyünden " yeni gelecek olan başkan / yönetim benden icazet alması gerekir " gibi kendisini kulübün sahibi gibi gören bu zihniyet , aslında şu andaki borçlarımız ve üst üste gelen başarısızlıkların nedenidir..

sabahtan beri anlatmak istediklerimi bir kaç kelimeyle özetleyip duygularıma tercüman oldunuz..:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:

Fatih
17.10.2007, 18:06
Trabzonspor'da Aralık ayında yapılacak kongrede başkanlık için adaylığını açıklayan eski Başkan Yardımcısı İbrahim Hacıosmanoğlu, Genel Sayman Emin Kahraman'ın yaptığı, "50 milyon YTL'lik borcun altına girebilecekler başkanlığa aday olsun" şeklindeki açıklamalarına tepki gösterdi.

Hacıosmanoğlu, Trabzonspor'un marka değerinin bilincinden yoksun olanların böyle bir açıklamayı yaptığını belirterek, "50 milyon YTL'lik paranın büyük borç olduğunu sanıp ta, Trabzonspor başkan adayı olacak insanların bu borçtan çekinip bu yükün altına giremeyeceğini sananlar, bu zihniyetle Trabzonspor'u bugünkü geldiği noktaya taşımıştır. Trabzonspor'un ismi bile o borcun altından kolaylıkla kalkar. O borç onlara göre büyük. Lobisi oldukça güçlü olan böylesine bir Trabzonspor, iş bilmezlik, iletişimden yoksun bir yönetimin elinde ancak bu durumlarda korunur. Ama Trabzonspor'un başkanlığına aday olan bir insan olarak, Trabzonspor'un bu mantalite da olan insanlarla yönetilemeyeceğini biliyorum. Ancak bizim gibi insanlar, kaybolan kişiliği, yok edilmeye çalışılan marka kişiliğini, Türkiye genelinde güçlü bir camia olarak adlandırılan Trabzonspor camiasının önemli değerleri ile eksik olan, hatta hiç olmayan iletişimi en üst seviyeye çıkacağız" dedi.

Hacıosmanoğlu, borç konusunda Atay Aktuğ yönetimini sorumlu tutan, Nuri Albayrak yönetimini ağır şekilde eleştirerek, "Onlar bıraktığında borç, eski yöneticilerin alacakları dahil 10 trilyondu. Kimse kendi hatalarını başkalarına yıkmaya çalışmasın" dedi.

BAŞKAN ADAYLIĞI İÇİN İŞARET BEKLENMEZ
Hacıosmanoğlu, camia dışındaki kamuoyunda Trabzonspor'u kimliğine, kişiliğine yakışır şekilde temsil edeceğini belirterek, "Trabzonspor bütün unsurları ile her alanda, hak ettiği ilgi ve alakayı gösterilmesini sağlamamız gerekecek. Bu ortamı yarattıktan sonra ne kadar güçlü olduğu herkes tarafından bilinen Trabzon camiasına gereken ilgi ve alakayı bu camianın dışındaki unsurlarında nasıl göstereceğini hep beraber göreceğiz. Tabi ki bu söylemler kendi iradeleri ile, kendi bilgi ve birikimleri ile Trabzonspor başkanlığına aday olmayan insanları etkileyecektir. Çünkü Trabzonspor başkanlığına aday olmak isteyecek insanların, kendini Trabzonspor'un sahipleri sanan, eski hizmet ettiği insanlardan olur alıp ta, veyahut ta geçmişte hizmet etmişte bugün 'Buyur başına geç' denecek insanlar bu tür borçlardan etkilenecektir. Zaten bu insanların da bu kongre sürecinde delegasyona çok iyi anlatılması gerekiyor. Güç dengelerinin savaştığı karmaşık bir spor dünyasında bu tür oluşumlar Trabzonspor'a faydalı olmaz. Trabzonspor'u başarıya taşıyacak lider vasıflı insanlara ihtiyacımız var. Lider vasıflı insanlarda kimseden alacağı kararlar için beklenti içine girmez. Kendini kulübün asıl sahibi olan delegasyona anlatır. Kazandıktan sonrada Trabzonspor'un önem arz eden her köşesindeki değeri ile iletişimi hat safhada tutup başarıya taşıyabilir. Onun aksi düşünceler 23 seneden beri olduğu gibi kısır döngü ile, görev değişiklikleri ile bu milyonlarca taraftarı üzmekten başka hiçbir şeye yaramaz" dedi.

Erkut Ay
17.10.2007, 18:10
şu densizliğe bak yaw ben 50 milyon ytl borç yaptım sıkıysa aday olun bunları söyleyince haksız oluyoruz o zaman kafanıza göre kullanın kulübü (bi dahaki kongreye kadarda 100 yapar bi dahakinide kazanırsınız )bir insan böyle cins cins konuşabiliyorsa söylenecek lugat kalmamıştır yazık oluyor takıma........
[

Erdem Keser
17.10.2007, 18:40
Tamam kaçtı haklısınız:)

ilhan
17.10.2007, 19:01
Bu kadar çok olduğunu düşünmüyorum borcun. Yani olmamalıda. Ya da bu kadar borcumuz olduğuna inanmak istemiyorum.

50 Milyon Ytl mi ?

- Yuh!

Samet Yildirim
17.10.2007, 19:56

AGAOGLU mecbur cekildi adam resmen tehdit edildi hala kacti diyorsunuz...böyle vurdum duymazizlik olmaz...Ahmet Agaoglu bir daha aday olmaz hic ümitlenmeye gerek yok belki bütün TS CAMIASI isterse olur yoksa aday olmaz bundan sonra HAKLI OLARAK...

50grad
17.10.2007, 20:13
borc 50 milyon! aslinda düsünüldügünde cokta degil cünkü genel sayman efendi diyor ki gelirler 30 milyon yani bu takimin yillik 20 milyon acigi var diyor ancak futbolcu satarak bu acigi kapadik diyor da eee madem futbolcu satarak acigi kapadin nedne o acik hala orada!
kimse normal matematikle kimseyi kandiramaz ancak iste matematigi sayilarla cümleleri karistirip kullanirsan böyle olur!
daha gecen mali kongrede 24 milyon olan borc simdi birden 50 milyona cikiyor ve sne bu arada stepanovu falans atmissin aldigin futbolculari transfer döneminde bonservissiz olduklari icin tercih etmissin simdi de diyorsun ki borc 50 milyon. cok acik ki bu utanmaz insnalar marcheye musampaya verilen paralari da saymislar yani onlari bize o cok sevdiginiz korudugunuz ve muhtemelen de yine sececeginiz baskaniniz almadi. tevekkeli demiyor ora da burada ben sözümü tuttum ama yildizlar sözünü tutmadi diye.
ve bu insanciklair savunanlar burada hep ayni taraneyle geliyorlar buraya!
konu ozkan sümerse onunla küme düsüyorduk diyorlar! diyorlar da ozkanin onun yönetiminin ve kulübün o zaman icinde bulundugu durumu kimse gözönüne almiyor! atay aktug icin jun diyorlar kestirip atiyorlar! agaoglu icin se kacti diyorlar!
dümerin baskani oldugu takimla su trabzonsporu karsilastiranin anlini karislarlar trabzonuin ortayerinde. bu imkanlar onun elind eolsaydi ve ya terbiyesizlige karislik istifa etmeseydi bu takim simdiyedegin kesin sampiyon olmustu sayet sümer simdiki imkanlarla baskan olsaydi kaldi ki onun haksizliga karsi sergiledigi istifa tavri bizim utanmazlarin federasyonun 5 mac+eksi ücpuan cezasindan sonra onlardna asla ama asla bekleyemeyecegimiz bir erdemlilikti bana göre.
atay baskan zamaninda bu takimin tüm türkyie genelinde bir agirligi vardi ligi kilpayi sampiyonlugu kacirarak ikinci bitirdik iki kez arkaarkaya ve o zaman yasanan maddi sikintilara ragmen ne gökdeniz ne fatih satildi bilakis sözlesmeleri uzatildi.
agaoglu trabzonun ve trabzonsporun bana göre aydinlik yüzüdür su an da ve onun herhangi bir sekilde yönetimin bir kademesinde yeralmasi demek trabzonsporun yarinlari icin atilmis en büyük adimlardna biridir benim icin.
iskembedne sallamayan beyler. takim elden gitti gidiyor demiyorum bu takimin düzelmesi yillar alir ve bu utanmazlari bir daha secilmeleri icin en azindna burada destek vermeyin.

nedne bordomavi.net burada tavrini acikca belli etmez bu ayri,cok ayri bir mevzudur ki bunu dillendirmek bile burada suc sayilir herhalde?

ben isteirm ki bordomavi.net kendi rengini belli etmelidir.

My
17.10.2007, 20:13
Bu taa F.AKYEL gibilerinin takıma transfer edilirken trilyon liralara transfer olmasından belliydi. Bunun acısı ileride çıkacak diyordum ama bu kadar da kötü yönetilebileceğini düşünmemiştim, Trabzonspor'un. Şuraya bak ya... Kimler kimler kaçar lira alıyor yuh! Celo'lar, Keçeli'ler, Çağdaş'lar...

S.DEMİRCİ
17.10.2007, 23:14
''TRABZON'UN ADI BİLE YETER!''
http://www.takagazete.com/haber_images/adi_17102007.211020.jpgYazı boyutu: http://www.takagazete.com/images/fontkucuk.gif (http://www.takagazete.com/haber.php?id=4641) http://www.takagazete.com/images/fontbuyuk.gif (http://www.takagazete.com/haber.php?id=4641&yazi=buyuk)

Genel Sayman Emin Kahraman'a sert tepki gösterdi ve "O borç size göre büyük, Trabzonspor'un adı bile o borcu siler süpürür" dedi.BU ZİHNİYET BU HALE GETİRDİ

Hacıosmanoğlu, Trabzonspor'un marka değerinin bilincinden yoksun olanların böyle bir açıklamayı yaptığını belirterek, "50 milyon YTL'lik paranın büyük borç olduğunu sanıp da, Trabzonspor başkan adayı olacak insanların bu borçtan çekinip bu yükün altına giremeyeceğini sananlar, bu zihniyetle Trabzonspor'u bugünkü geldiği noktaya taşımıştır. Trabzonspor'un ismi bile o borcun altından kolaylıkla kalkar. O borç onlara göre büyük” dedi.

ÜST SEVİYEYE ÇIKARACAĞIZ

İbrahim Hacıosmanoğlu borç yükünün Atay Aktuğ döneminin sorumlu tutulmasına da tepki göstererek, “Lobisi oldukça güçlü olan böylesine bir Trabzonspor, iş bilmezlik, iletişimden yoksun bir yönetimin elinde ancak bu durumlarda korunur. Ama Trabzonspor'un başkanlığına aday olan bir insan olarak, Trabzonspor'un bu mantalite da olan insanlarla yönetilemeyeceğini biliyorum.

Ancak bizim gibi insanlar, kaybolan kişiliği, yok edilmeye çalışılan marka kişiliğini, Türkiye genelinde güçlü bir camia olarak adlandırılan Trabzonspor camiasının önemli değerleri ile eksik olan, hatta hiç olmayan iletişimi en üst seviyeye çıkaracağız" dedi. Hacıosmanoğlu, borç konusunda Atay Aktuğ yönetimini sorumlu tutan, Nuri Albayrak yönetimini ağır şekilde eleştirerek, "Onlar bıraktığında borç, eski yöneticilerin alacakları dahil 10 trilyondu. Kimse kendi hatalarını başkalarına yıkmaya çalışmasın" dedi.

ofluhalit
18.10.2007, 00:15
atay aktuğ döneminde yapılan iyileştirmeler ve borsaya açılmayla başladı borçlanma.nöride futbolcu satmasına rağmen borcu artırdı.ama nası artmasınki en kıytırık topçumuz bile yıllık 500.000 ytl alırsa ve jun gibi musampa gibi transferlerle paraları çarçur edersen gayet normal bi durumolur.atay aktuğ ve nöri ödemeli borcu.

denizgrsy
18.10.2007, 02:25
ne borcu bu ? hangi hizmetin borcu ? durduğu yerde hatta eldekileri satarak borçmu yapılırmış !!! seçim yaklaşıyor , seçilemeyeceğini anlayanlar klüpten ceplerini mi doluruyor ? kimse milleti salak yerine koymasın !

Allah ' tan stad yapmadın sayın nuri , yoksa hepten batmıştık ! yav bu yönetim adamı öldürür yav, bırakın gidin bu işleri !!!

Murat'
18.10.2007, 10:55
son 2 senede sattığı oyunculardan 15 milyon euro alan bir takımın nasıl oluyorda 50 trilyon borcu olur yaaa.....utanmadan da söylüyorlar

Emre GÜRDAL
18.10.2007, 11:11
abı bunu kım hesapladıkı bu kadar cıktı keısn yanlıs yapmısıtr ya bu nurı ne yapıyo nekadar devraldı neyapmıs takımı bu borc degıl kesın kendı cebıne ınmıstır o paralar ınanmıyorum ya

gentlemanoflu
18.10.2007, 18:03
İşte büyük yönetim..!!! Yine az yemişler yahu... Parayı olduğu gibi şirketin kasasında görebilrsiniz birileri araştırsın baksın..!!

LazAnisT
18.10.2007, 18:05
Yönetim ilk seçildiğinde bir arkadaşım imkanları olsa kulübü tapusuyla satarlar demişti.Adam haklımı çıkıyor ne?

onurkaradeniz
18.10.2007, 18:09
Süleyman abi şu mesajının sonundaki -mı çıkıyor ne? kısmını silebilirmisin :)

gentlemanoflu
18.10.2007, 18:10
Hayır takımda futbolcu bırakmadılar para bırakmadılar teknik direktör yok nasıl düzelecez bakalım..??!!

Nytre
18.10.2007, 18:15
su anki yonetim her yil borcumuzu yüzde 50 artirir... cunku aldigi futbolculari hak ettiklerinden daha fazla ucretlere alıp diğer alternatiflerine gore adamlari paraya boğuyorlar...
baska konulardada saydim bu futbolcularin sayisi 12-15 arasinda ve aldiklari ücret ile almalari gereken ücretler arasindaki fark 10trilyonu buluyor...

ayvaz
18.10.2007, 19:21
Allahını seven söylesin yaa bu yöntim ne yapmaya çalışıyor amaçları nedir bilen varsa söylesin yaaa.
Bunlar halk aarz edildiğinde borcumuz kalmayacak demedilermi. ne biçim iştr anlamadım ben ya ben salağım yada ....
tekke,stepanov,marcelinho,ve son ersen sattılar halamı borcumuz var yuh der insan yuhhhh yada tühhh yazıklar olsun

irfanb
18.10.2007, 19:24
Allahını seven söylesin yaa bu yöntim ne yapmaya çalışıyor amaçları nedir bilen varsa söylesin yaaa.

Ne yapmaya calistiklarini bir bilseler mesele kalmayacak . :)

bytrabzonspor
18.10.2007, 19:31
Heralde futbolcuyu satarken üzerinede para veriyoruz galiba. Gerçi böylede bu kadar bor olmaz????????

Mayls
18.10.2007, 19:37
Harbi ya borcumuz gercekten 50 milyonsa bu borcu nasil yaptilar? Büyük marifet...

Emorfo
18.10.2007, 19:39
Borç yiğidin kamçısıdır :)

Bu arada genel kurul yaklaştıkça milletin avatarları bile değişmeye başladı, Maygiller, Hacıosmangiller..... :)

Hekimoğlu
18.10.2007, 21:36
Borç yiğidin kamçısıdır :)

Bu arada genel kurul yaklaştıkça milletin avatarları bile değişmeye başladı, Maygiller, Hacıosmangiller..... :)kılavuzu karga olanın diye de bir atasözü var:)onu da es geçmemek gerek:) ben sevdim bu gülücükleri:)

Tolpaş61
18.10.2007, 21:57
bence bu haber yalan.başkan adaylarının gözünü korkutuyorlar ya da önünü kesmeye calışıyorlar.ne yaptılarda elli milyon ytl borçlandılar.

Öztürk Adem
18.10.2007, 22:09
YA bu yonetım zıhınsel engellı olsa gerek 1 de utanmadan basarılı 2 yıl gecırdık dıolar ALLAHIM cıldırmamak elde deıl

FANATIK61
18.10.2007, 22:24
Yeni Yönetim basa gelirse ilk önce bütün Futbolcular'dan Yillik 30 % Alacaklarindan kesmesi lazim. Prim Sistemleri yeni düzenlemesi gerek. Ben eskiden malubiyet sonrasi Futbolculara ceza kesildigini duyuyordum ama 2-3 seneden beri herhalde kalkti bu. Ancak böyle yeni uygulamalar ile Borcu kapatirsin yavas yavas. Simdi diyeceksin bütün yük Futbolculara biniyor. Bende diyorum azim, hirs ve son ter damlasina kadar mücadele et al götür trilyonlari helal olsun ama su Kadroda 2-3 kisi var bunu hakkeden.

Taner Gündoğdu
18.10.2007, 22:26
borcun miktarının bilerek abartıldığını düşünüyorum. çünkü karşısına aday çıksın istemiyor. bunu engellemenin en kolay yolu borcu yüksek belirtmek. ama yemezler...

poetricus
18.10.2007, 23:10
Yoksa Nuri Bey'de Sayın Yılmaz gibi kendisine çek yazdırmayı kafasına koydu da onları da şimdiden borçlara mı ekledi?
Tövbeler olsun, müfteri olacak kadar asabileştirdi beni bu yönetim.

otm61
19.10.2007, 03:44
Ne borcu ya saka filan mi bu ? Ne yaptilar neyin borcu bu ? Futbolcularmi aldilar bonservislerine 5 milyon eurolar verip ? Buna kargalar bile guler .. Hesap ortada Fatih i sattin, milan stepanov u sattin onu sattin bunu sattin .. Bunlarin yerine kimi aldin ? Aldiklarinin hepsinin bonservisi elindeydi .. Bi aymana bi ceyhuna birde rispe para verdin ? Allah askina bu 3 futbolcuya 20 milyon euromu verdin ? Kongre kurnazligi yapiyor .. Ornekde ortada besiktas klubu .. Yemezler Nuri yemezler defolup gidiceksiniz..

Ünyeli Murat
19.10.2007, 08:11
İşte büyük yönetim..!!! Yine az yemişler yahu... Parayı olduğu gibi şirketin kasasında görebilrsiniz birileri araştırsın baksın..!!

01 Mayıs 2005 17:07
--------------------------------------------------------------------------------

Fenerbahçe'ye mağlup olan bordo-mavililer ikinci şoku eski başkanları Mehmet Ali Yılmaz'la yaşadı. M.Ali Yılmaz'ın FB formasıyla verdiği fotoğraflar camiayı kahretti.

Trabzonspor camiası, Türkiye Süper Ligi'nin 30. haftasında deplasmanda lider Fenerbahçe'ye mağlup olmanın şokunun yanısıra Trabzonspor eski Başkanı ve Onursal Başkan Mehmet Ali Yılmaz'ın Fenerbahçe Alt Yapı Derneği Dergisi'nin nisan sayısına Fenerbahçe forması ile verdiği pozların ve demeçlerin şokunu yaşıyor.

Mehmet Ali Yılmaz'ın dergiye verdiği demeçte, "Hiç saklamadım. Fenerbahçeliyim" sözleri ve sarı - lacivertli forma ile vermiş olduğu pozlar, Trabzonspor camiasında büyük tepki uyandırdı.

Dergide Yılmaz'ın "Fenerbahçeliliğimi hiç gizlemedim. Şu an için erken ama bir gün Fenerbahçe için adaylığımı koyabilirim. Ali Şen'in ilk başkan olduğu dönemde ramak kalmıştı. Trabzonspor başkanlığına aday olmamıştım. Beni seçmişlerdi, kabul etmemekte ayıp olurdu. Hemşehrilerim ağır bastı ve Trabzonspor başkanı oldum. İleride Fenerbahçe başkanı olabilirim ama ben bunun için bir çalışma yapmam" demeci dikkat çekti.

Dergideki röportajında, "Fenerbahçe'nin başkanı Diyarbakırlı olabiliyor ama Trabzonspor'un başkanı başka bir ilden olamıyor" mantığına katılmadığını kaydeden Mehmet Ali Yılmaz, "Bu çok yanlış. Bunu yıkmak için çok uğraştım, dünya kulübüyüz dedim. Ama o bağnazlık henüz bitmedi. Şampiyonluk yarışında Fenerbahçe rahat çünkü Trabzonspor'un başında Şenol Güneş var. Bir ara Şenol Güneş'i Fenerbahçe'ye veriyorduk ama anlaşamadık.

Fenerbahçe'de Fatih Tekke, Gökdeniz ve İbrahim Yattara olsun 30 puan fark ile Fenerbahçe şampiyon olur" dedi.
1995 - 96 sezonunda başkan olmadığını ve Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Şen'in bir takım pskolojik oyunlarla Trabzon'u baskı altına aldığını ifade eden Mehmet Ali Yılmaz, "Ben olsaydım bunlar olmazdı. Ali Şen çok profesyonelce iş becerdi. Zaten maçtan sonra 'Mehmet Ali başkan olsa idi ben bunları yapamazdım' dedi. Başbakan Mesut Yılmaz'a 'bizi burada öldürüyorlar bize sahip çıkın' dediler. Derken baktıkki Trabzon karıştı. Ben olduğum dönemde böyle şeyler olmuyor. Fenerbahçe daha maça çıkmadan pskolojik olarak maçı kazandı. Şenol Güneş sağolsun 1 - 0 galipken, maçı 2 - 1 yenik kapattık" açıklamasında bulundu.
http://www.turkforum.net/images/smilies/007.gif

Faik Yılmaz
19.10.2007, 08:20
Albayrağa destek verenler kendilerine saygı duyulmasını istiyorlar. O zaman diğer adayların resimlerinede kendinede saygı duymalılar. Sevmeseler bile....

Emorfo
19.10.2007, 14:28
Faikcim saygı duymak, anlayış göstermek gibi kelimeleri kullandığını görmek şaşırtıcı :) Öyle sanıyorum ki hiç kimse direk Albayrak'a destek vermiyordur. Şu anda mevcut adaylar içerisinde kötünün iyisi olan bir tercih gibi duruyor. Yani merak etme hiç kimse körü körüne kimseyi desteklemez. Diğer adayların resimlerini kullananlara saygı duymamak gibi bir şey yok kongre yaklaştıkça bu tip resimler artıyor, tespit sadece. Nemden kıl kapma hastalığı herkeste var sanırım. Saygı duymaktan, anlayıştan bahsediyorsun da geçtiğimiz kongre sürecinde forumda defol diye yazana ceza verilirdi şimdi başkana yönetime edilmedik küfür hakaret kalmadı çok fazla ceza almadı bu insanlar, bundan ala anlayış mı olur. Ayrıca Albayrak'ın A'sını ağzına alanlara da neler söylendi peki. Nette gaza gelip acayip acayip şeyler yazarak, bu sorunlar çözülmüyor önce bunu herkes kafasına kazıyacak. Herkes düşüncesini kimseye sataşmadan forum kuralları çerçevesinde yazacak, saygı bekleyen önce saygı gösterecek, aramızda fazla heycanlı tipler olabilir tanımadığı bilmediği insanlar hakkında internette olmanın verdiği rahatlıklar işkembeden sallayabilirler, buna da çok fazla takılmamak lazım. Ancak dediğim gibi forum yönetimi geçmiş kongre sürecine göre baya anlayışlı rahat rahat defol diyebiliyoruz daha ne olsun :)

Ha bu arada sana sevineceğini düşündüğüm bir haber vereyim fordçu Erol Tuna büyük ihtimalle başkan adayı. Haydi şimdi bütün oylar Errrrroollll'a :)

Hekimoğlu
19.10.2007, 15:29
saygıdan bahsederken bu fordçu erol ne demek oluyor?sen internetten fordçu erol diye yazabilirsin tabi eninde sonunda klavye, bir iki tuşa dokunmak yeterli.

Emorfo
19.10.2007, 15:38
Erol Tuna, Ford otomobil firmasının Trabzon distribütörüdür. Yani Fordçu Erol tabirinde bir yanlışlık yok. O bahsettiğin konu kendi yorumun öyle değerlendirmek istiyorsan seni bağlar beni bağlamaz. Erol Tuna daha önce kulübe sattığı Ford marka arabalarla ün saldı. Yönetici olduğu kulübe araba satmak ancak ve ancak Trabzon'daki küçük tüccarların Trabzonspor'u rant kapısı olarak görmesinden başka bir şey değildir. Alırsan ford olursun lord :)

Faik Yılmaz
19.10.2007, 15:54
Kendim için konuşayım geçmiş dönemde çok daha fevri davranışlar içinde buluyordum kendimi.Ancak zaman ve olaylar olgunlaştırıyor insanı. dolayısı ile bilgisayarda yazmak ile karşılıklı konuşmanın arasındaki farkları düşünerek yazmaya çalışmalıyız.

fikirler uyuşmayabilir% 100 zıt yönlüde olabilir ama saygı duymakta bir erdemdir. Mesela Faruk Arkadaşımızla çok tartışmalar yaptık. Hatta dozu kaçırıp cezalar bile aldık. Ancak sonunda gördümki şampiyon olursak bir gün kucak kucağa geleceğiz aynı ölçüde sevineceğiz. Yani ülkümüz bir. Ona göre a şahsı olur bana göre b şahsı olur. Bu önemli değil sonuçta oy kullanırsak ikimizde tek oyu var.

Alemizde biel farklı fikirler varken ( 4-5 kişilik bir toplulukta) 20 bin kişinin hadi bu rakam abartılı dersek 10 bin kişinin olduğu bir ortamda farklı fikirler de olacaktır. Yeterki karşımızdaki Fenerli olmasın :)

not : Defol git argo anlamlar içeren bir kelime değildir. onu da yasaklarsak forumda adam kalmaz be :)

Nurettin Yılmaz
19.10.2007, 16:10
Erol Tuna, Ford otomobil firmasının Trabzon distribütörüdür. Yani Fordçu Erol tabirinde bir yanlışlık yok. O bahsettiğin konu kendi yorumun öyle değerlendirmek istiyorsan seni bağlar beni bağlamaz. Erol Tuna daha önce kulübe sattığı Ford marka arabalarla ün saldı. Yönetici olduğu kulübe araba satmak ancak ve ancak Trabzon'daki küçük tüccarların Trabzonspor'u rant kapısı olarak görmesinden başka bir şey değildir. Alırsan ford olursun lord :)

arkadaşım aynen benim görüşlerime tercüman olmuşsunuz. vallaha ağzımdan lafı aldınız desem yeridir. tekrar tekrar helal olsun diyorum . ve alkışlıyorum .

:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:

Berkay Kaya
19.10.2007, 16:18
acaba bu borcu yapanların 5 kuruş faydası oldumu bu kulüp ede utanmadan hala çıkıp konuşabiliyorlar bu camia sizin kadar yüzsüz olanınada ilk defa denk geldi tarihe geçtiniz artık yönetici diye geçinen beceriksizler.....

zafer6161
19.10.2007, 16:20
ben veriyorum bütün borcu,hepsi helal olsun:D

http://img59.yukle.tc/images/1151nn.jpg

Faik Yılmaz
19.10.2007, 16:21
Yönetim ilk seçildiğinde bir arkadaşım imkanları olsa kulübü tapusuyla satarlar demişti.Adam haklımı çıkıyor ne?

İlk seçildiğinde bir köylüsüde bana bu adam karşılıksız günahını bile vermez klübe ne verecekki diiyordu.....

o gün BENDE SAVUNMUŞTUM ONU ZENGİNDİR BELKİ BİR ŞEYLER YAPAR DEMİŞTİM AMA ZAMAN MAALESEF ONU HAKLI ÇIKARDI

Erdem Keser
19.10.2007, 16:58
Trabzon kanadının birlikte hareket ederek tek aday üzerinde ve tek listede birleşmek amacıyla toplanıp fikir alışverişinde bulunması sonucunda bazı basın organlarında Hayrettin Hacısalihoğlunun Trabzon kanadının başkan adayı olabileceği yazılıyordu.DHA'nın haberindede gereken desteği gördüğü takdirde aday olacağını beyan ettiği iddia edildi.Bugünde Erol Tunanın ismi ön plana çıktı .Anlamıyorum bu nasıl bir toplu hareket ....

Hekimoğlu
19.10.2007, 17:05
o paralar eskidi geçersiz bizimi kandıracan.:D

Ünyeli Murat
19.10.2007, 17:18
Faikcim saygı duymak, anlayış göstermek gibi kelimeleri kullandığını görmek şaşırtıcı :) Öyle sanıyorum ki hiç kimse direk Albayrak'a destek vermiyordur. Şu anda mevcut adaylar içerisinde kötünün iyisi olan bir tercih gibi duruyor. Yani merak etme hiç kimse körü körüne kimseyi desteklemez. Diğer adayların resimlerini kullananlara saygı duymamak gibi bir şey yok kongre yaklaştıkça bu tip resimler artıyor, tespit sadece. Nemden kıl kapma hastalığı herkeste var sanırım. Saygı duymaktan, anlayıştan bahsediyorsun da geçtiğimiz kongre sürecinde forumda defol diye yazana ceza verilirdi şimdi başkana yönetime edilmedik küfür hakaret kalmadı çok fazla ceza almadı bu insanlar, bundan ala anlayış mı olur. Ayrıca Albayrak'ın A'sını ağzına alanlara da neler söylendi peki. Nette gaza gelip acayip acayip şeyler yazarak, bu sorunlar çözülmüyor önce bunu herkes kafasına kazıyacak. Herkes düşüncesini kimseye sataşmadan forum kuralları çerçevesinde yazacak, saygı bekleyen önce saygı gösterecek, aramızda fazla heycanlı tipler olabilir tanımadığı bilmediği insanlar hakkında internette olmanın verdiği rahatlıklar işkembeden sallayabilirler, buna da çok fazla takılmamak lazım. Ancak dediğim gibi forum yönetimi geçmiş kongre sürecine göre baya anlayışlı rahat rahat defol diyebiliyoruz daha ne olsun :)

Ha bu arada sana sevineceğini düşündüğüm bir haber vereyim fordçu Erol Tuna büyük ihtimalle başkan adayı. Haydi şimdi bütün oylar Errrrroollll'a :)

sana çok kızdığımı belirtmek isterim...bize yazacak fazla bir şey bırakmamışssın...

Ünyeli Murat
19.10.2007, 17:19
yorumlara devam...bizi yazma zahmetinden kurtarıyorsu...

Mayls
19.10.2007, 17:37
ben veriyorum bütün borcu,hepsi helal olsun:D
Abi yeni parayla ödesene borcunu :D

zafer6161
19.10.2007, 17:45
Abi yeni parayla ödesene borcunu :D
Para paradır
,eskisi yenisi yok bak üstte ne yazıyo 50 milyon:D

Samet Türkmen
19.10.2007, 20:06
Bakın Nuri Albayrak'ın isminin kısaltması ve açıklaması. Aslında yönetimi de çok güzel biçimde açıklıyor.

Nuri Albayrak = N/a : '' N/a= İki veya daha fazla elementin birbiyle uyuşmadığını, ilgisi bulunmadığını, bunlarla işlem yapılamayacağını ifade eder. Sonuç uygulanabilir değil'dir.''

Sefa Murat Dokuz
19.10.2007, 20:34
hepsinin seri numarası aynı ama:D ancak 5 de 1ni ödersin:D

irfanb
19.10.2007, 20:53
Trabzonspor'da, Gineli oyuncu Jabi'ye disiplinsiz davranışları nedeniyle 12 bin YTL para cezası verildi.49988000 YTL borcumuz kaldi.
Ha gayret Albayrak .Böyle gidersen sifirlayacaksin borcu az kaldi.

bahadiroglu
19.10.2007, 21:41
Borç demek zarar demek değil ki...

Trabzonspor; sürekli kâr elde etmektedir.IMKB'ye yollanan son tablodaki rakamı unuttum ama 6 aylık kârı vardı ve iyiydi.ben zarar açıkladığına da rastlamadım.Şu an hisselerimizde aşırı değerlendi.Çokta güzel kar getiriyor.

Borcu olmayan futbol klübü,şirket,kişi,kurum,holdıng bulun gösterin bana.Bu işler böyle yürür.

Korkulacak bir durum söz konusu değildir.

Türkiyenin en büyük kuruluşları bile milyar dolarlık borça sahiptirler.

Önemli olan borçlu olmak değil zaten.Önemli olan geri ödeme durumu ve risk durumudur.

Samet Türkmen
19.10.2007, 22:28
Borcun varsa (hele ki bizim gibi geliri fazla olmayan kulüplerde) önüne rahat bakamazsın. O dediğin büyük kuruluşların o kadar borçları var ama gelirleri ondan daha fazla. Trabzonspor'un nerede ne kadar geliri var. Formalardan on milyon dolarlar kazanıyor mu? Bilet gelirleri yüksek mi?Veya gelir getiren birçok yan kuruluşu varmı?
Biri gelecekte kulübe para verip başkan olacakta vs vs vs... Kurumsallaşma olmadan bahsettiğin durum sözkonusu değil bizim kulübümüzde... Hele ki bunlar varken başta

Harun_ayar_ts
19.10.2007, 23:22
Nuri Albayrak geldi takımın basına borçta geldi

bytrabzonspor
19.10.2007, 23:25
Bu borç Trabzonsporun değil NUri Albayrağın Borcudur

Mayls
19.10.2007, 23:59
Bu borç Trabzonsporun değil NUri Albayrağın Borcudur
Ama malesef hesap defteri Trabzonspor'undur. Bu paranin sefasini Albayrak sürse bile cefasini gelecek yönetim cekecektir.

Mayls
20.10.2007, 00:01
Para paradır
,eskisi yenisi yok bak üstte ne yazıyo 50 milyon:D
Öyle tabi ama baslik su: Borcumuz 50 Milyon YTL
Üstte paralarin üstünde ise sadece Türk Lirasi yaziyor. Y'yi unutmuslar sanki :D

demir
20.10.2007, 00:12
hangı borc hangı yonetımın degılkı ????

trapesus
20.10.2007, 04:23
lan nuri ben senin suratına şeyedeyim. milyar dolarlık ihaleler alıyosun, Trabzonspor'umuzun parasını yiyosun, bi de üstüne üstlük bütün takımı satmana rağmen borç 50 milyon. Allah senin bin bir türlü belanı versin. Sincap kılıklı.

FANATIK61
20.10.2007, 05:26
Kimbilir Stad yaptiracakya ondan kendi cebine ne kadar para girecek gizliden. Hic süphem yok bizim elimizden Liman'i alan Adamdan ne fayda beklersin. Ohoooooooo ölme Esegim ölme...

POYRAZ
20.10.2007, 17:12
50 milyon Ytl. Söyleyecek bir sey yok.

oskanonur
20.10.2007, 17:19
tamam borc 50 milyon ytl peki bu borca karsilik gerek saha icindeki gerekse de saha disindaki basari/basarilarimiz nedir

cyberentalpi
20.10.2007, 20:37
50 milyon YTL borcu hemde tum yildizlari satarak yatan yonetim ya essektir yada para yiyicilerdir.

MURAT SARI
20.10.2007, 22:14
takım adam gibi top oynasın gerçek futbol oynasın açın istediğiniz bankada bir hesap tüm trabzonspolu taraftarlar bağış yapsın bu borç 1 haftada ödenir. yeterki iyi futbol ve albayrak ile ziyanın olmadığı bir takım....

POYRAZ
27.10.2007, 17:41
O kadar yolladiklari oyunculardan gelen paralar ne oldu? Ne yaptik da bu borc olustu? Bu borca girerek yeni stad rahatlikla yapilabilirdi. Hem de cok güzel bir stad. Ne yaptilar da bu borcu yaptilar anlamak mümkün degil! Insan essek olsa bu kadar borca sokmaz kulübü. Pahali oyuncular falan alsalar veya stad isine girseler anlayacagim ama o da yok?

Erkut Ay
27.10.2007, 17:55
anasını ağlattılar kulübün giden futbolcuların parası ne oldu tarihin gizli sayfalarındamı kaldı..............

forza61ts
27.10.2007, 17:57
borc yiğitin harcııdır ödenir fakat benım anlamadıgım deplasmana gıt gelle 50 mılyon dolar borc nasıl oluyo yaf bırı abana acıklarmı??

Koray
27.10.2007, 17:59
bunu albarak ın kendisi bile açıklayamıyo...burdakiler hiç açıklayamaz...

Seyit Hoca
27.10.2007, 18:06
Ersun Yenal e verileeği söylenen yıllık 2 trilyon parasının kaynağı nedir ?
Yönetim bunla ilgili bir açıklama yaptı mı?

Samet Yildirim
27.10.2007, 18:11
bu borc bu kadar ...sadece korkutmak icin bu borc en fazla 25trilyon bunu hep beraber aralik ayindaki kongrede görecegiz...

forza61ts
27.10.2007, 18:18
bu borc bu kadar ...sadece korkutmak icin bu borc en fazla 25trilyon bunu hep beraber aralik ayindaki kongrede görecegiz...
evet haklısın olabılır malı sayman koltugu rahat fazla soyleyıp mılltın gozunu kokrkutacak ama yok yolcusunuz hepınızz anlamıyorsunuz bırakında yakamızı...

Cem Balcı
27.10.2007, 18:21
Bİtmez Bu BorÇlar Bİtmez...

Samet Yildirim
27.10.2007, 18:37
evet haklısın olabılır malı sayman koltugu rahat fazla soyleyıp mılltın gozunu kokrkutacak ama yok yolcusunuz hepınızz anlamıyorsunuz bırakında yakamızı...

ona bakarsan galiba TRABZON TV olmali ama emin degilim...aralikda 20 ile 25 trilyon arasi birakacagiz borcu demisdi...bu haberden hemen sonra

POYRAZ
27.10.2007, 18:40
ona bakarsan galiba TRABZON TV olmali ama emin degilim...aralikda 20 ile 25 trilyon arasi birakacagiz borcu demisdi...bu haberden hemen sonra
Öyle bir söylemisler ki, sanki hediye birakir gibi.:)

tuncii
27.10.2007, 18:41
takımda sata sata oyuncuda kalmadı ama halen borc gırtlagı askın nedır kardesım yonetımden bırı cıkıp bunu acıklasın

Samet Yildirim
27.10.2007, 18:45
Öyle bir söylemisler ki, sanki hediye birakir gibi.:)

orasi baska ama $ampiyonluk icinde 25trilyon borc önemli degil...YÖNETICILER ne icin orda Proje üretmek..gelir elde edecek bisi yapmak..25 trilyon cok büyük bi rakam degil gayet normal bi rakam...FB 90milion dollar borcu var önemli degil neden Proje üretiyorlar..BJK borc 80milyon dollar önemli mi degil cünkü proje üretiyorlar örnegin Fulya Süleyman Seba projesi 2008 ekim de bitiyor yillik gelir 15 milyon dollar...

POYRAZ
27.10.2007, 18:49
orasi baska ama $ampiyonluk icinde 25trilyon borc önemli degil...YÖNETICILER ne icin orda Proje üretmek..gelir elde edecek bisi yapmak..25 trilyon cok büyük bi rakam degil gayet normal bi rakam...FB 90milion dollar borcu var önemli degil neden Proje üretiyorlar..BJK borc 80milyon dollar önemli mi degil cünkü proje üretiyorlar örnegin Fulya Süleyman Seba projesi 2008 ekim de bitiyor yillik gelir 15 milyon dollar...
Haklisin, hem de cok. Sampiyonluk gelsin ben cok daha fazla borca raziyim ama sampiyonluk yok ve borc var!

Samet Yildirim
27.10.2007, 18:52
Haklisin, hem de cok. Sampiyonluk gelsin ben cok daha fazla borca raziyim ama sampiyonluk yok ve borc var!

orasi öyle haklisin...Istikrar olminca önüne gelen yönetim 10 oyuncu alyior 10 oyuncu gönderiyor ...yeni hoca gelyior ayni sekilde...bakalim aralikdan sonra ne olacak...

oskanonur
27.10.2007, 19:26
50 trilyonluk borcu benzin istasyonu ihalesinden gelen para ile dusurmeyi planliyorlar. Onemli olan rakam degil. Konuslmasi gereken konu bu para nerye gitti. Harcanan pu para ile hangi alanda hangi proje uretip ne gibi basarilar elde etmisler. Bana bunu aciklayin.

Cem Balcı
27.10.2007, 22:19
yaw abicim bunlar az yaw yetmezki:D:D:D

marlalı apo
27.10.2007, 22:27
bunlar yönetime geldiği zaman borç yoktu her şeyde yalan söylüyorlarv bu yönetim kadar kimse büyük paralara oyuncuı satmadı
ama yinede hazır parayı yedikleri gibi birde çok büyük borç yaptılar utanmazlar

Çetin
27.10.2007, 23:07
tebrikler en azında borcumuz diğer 3 kulüple yarışır düzeyde (!)

AKSOY_61
27.10.2007, 23:21
tamam....
stad yaparsın
kaliteli pahalı adamlar alırsın
elindekileri satmassın
sportif tesisler kurarsın..vs .vs.

lan ne stad var, bi kaç tane kaliteli adam aldık onlarıda gönderdik,
elimizdeki kaliteil para yapan futbolcular da satıldı
sportif tesis ona keza o da yok.

bu yönetim ne yaptı allah aşkına nerelere gitti bu para ya??

irfanb
28.10.2007, 00:39
bu yönetim ne yaptı allah aşkına nerelere gitti bu para ya??

Bu borca Ersen Martin icin Huelva`ya ödeyecegimiz tazminat dahil degil.
Onu da hesaba katarsan nereye gittigini az cok tahmin edebilirsin :)

Bülent Bayraktar
28.10.2007, 02:02
50 milyon ytl lik borç TRABZONSPOR'un borcu deildir,
albayrağın borcudur hatta kendi şirketinin borcunu tsnin borcu olarak yutturuyor yaparmı yapar

Osman Yavuz
28.10.2007, 02:16
bu gidişle 50 de olur 150 de

Sönmez Özlü
28.10.2007, 02:20
Hazırlatılan ve yapılmasından vazgeçilen stadyum projesine ne kadar para harcandı acaba? Bir resme para harcadık ya, bu borç haktır artık..

Öde Nuri!

My
28.10.2007, 03:26
Az önce aralık ayında yapılan olağan mali kongrede açıklanan bazı futbolcu ücretlerine baktım da (tekrardan)... Bir kaç örnek;

Musampa 1 trilyon 400 milyar
Umut 1 milyon 100 bin dolar
Huseyin 1 trilyon 250 milyar
Celaleddin 1 trilyon 62 milyar
Fatih Akyel...........864 bin lira
Çagdas 1 trilyon 300 milyar
Mustafa Keçeli 800 bin
Musa 850 bin lira

oskanonur
28.10.2007, 08:13
Bu bor nasil ortaya cikti sorusuna bir kac yorum;
1- Lazaroniyi getirip 6 mac sonra yuklu bir tazminat ile gonderilmesi
2- Musampa transferi konusundaki ucret skandali konusu
3- Yonetim ile siyasi parti arcaligi ile transfer komitesine dahil olan kisilerin masrafları
4- Klup bunyesindeki calisanlarin sayisindaki artis ve bu kisilerin almis olduklari ucretler
5- Son iki sene icerisinde 60 a yakın futbolcu transfer yapılması

son olarak da bu rakami sadece 50 trilyon olarak gormemek lazim. Neden mi?
Fatih Tekke

oskanonur
28.10.2007, 08:22
Bu bor nasil ortaya cikti sorusuna bir kac yorum;
1- Lazaroniyi getirip 6 mac sonra yuklu bir tazminat ile gonderilmesi
2- Musampa transferi konusundaki ucret skandali konusu
3- Yonetim ile siyasi parti arcaligi ile transfer komitesine dahil olan kisilerin masrafları
4- Klup bunyesindeki calisanlarin sayisindaki artis ve bu kisilerin almis olduklari ucretler
5- Son iki sene icerisinde 60 a yakın futbolcu transfer yapılması

son olarak da bu rakami sadece 50 trilyon olarak gormemek lazim. Neden mi?
Fatih Tekke transferi - 14 trilyon
Eller transferi - 3 trilyon
Stepanov transferi - 5 trilyon
Marcelinho transferi - 5 trilyon
Ersen Martin transferi - 1.5 trilyon (bu transfer ucreti alınamayacaktır)

Butun bu rakamlari ust uste topladiginizda asil urkutucu tabloyu gorursunuz. Butun harcanan bu paralar karsiliginda elimizde ne var. Koca bir hic.
Bu yonetimin iki sene boyunca yaptigi 2 olumlu hareket var.
1- Saha gelirlerinin Mehmetcik vakfına bagislanmasi kampanyası
2- Camianin geneli tarafından kabul gurmus bir hoca ile anlasmasi (Ersun Yanal). Bu bile bana gore sadece bir secim yatirimidir. Ziya Dogan'ı gunah kecisi olarak secmislerdir.(tabiki ziya da en az onlar kadar hatalıdır)
Butun bunlardan sonra bu camianin icinden, kongre surecinde kararini gerceklesmesi hayal olan olasiklara baglayan arkadaslar Albayrak' a oy veriririm diyebiliyor. Gelecek adina en karamsar tablo da budur bence.

Erkut Ay
28.10.2007, 10:37
Nuri resmen süpüryor Trabzonsporu şu an ....Nurinin kişisel bir borcu olduğunu sanmıyorum resmen çıkarı için Trabzonsporu kullanıyor hacıosmanoğlumu onunda ondan farkı olmayacağına eminim tek umut aklı başında bir aday çıkması yoksa sen ye nuri demeye devam edeceğiz..........

Emir BAYRAK
28.10.2007, 10:41
O kadar topçu sattılar, onca adamı almadılar, takımda adam akılı 2-3 oyuncu var...

Borç şu kadar...

Açıklamaya utanmadınız mı?

izmirdenayhan
29.10.2007, 12:09
Takımın gelirlerinin artmaması bütçesinin açık vermesinde tek sorumlu bu VİZYONSUZ,EKİP OLAMAMIŞ,BAŞARISIZ yönetim....Taraftarın hiç suçu yok..

Çünkü taraftarımız:

1-5 ytl vermekten çekinmiyor her maçta tribünleri tamamen doldurup birlik içinde takımını destekliyor..
2-Taraftar için en büyük onur olan kulüp üyeliğinin herkese açılmasını fırsat bildi ve 18000 gibi MUAZZAM bir rakama ulaştı üye sayımız
3-Her sene kombine satışlarımız artıyor..Hiç şampiyonluğu olmayan Bursaspor ve Eskişehirspor u her sene geçiyoruz.
4-TS Clup lara izdihamdan girilemiyor..Bu karı gören yatırımcılar yurdun dört bir yanına TS Clup açıyor.
5-Eleştirmek gibi en zor ve kafa yorulması gereken bir konuda taraftarımız liderliği kimseye bırakmıyor.

............................
.................................

Faik Yılmaz
29.10.2007, 12:11
takımın bütün yıldızlarını sattılar...

bir çivi bile çakmadılar....

haklarımızı svunamadılar....

borcu 2 katından fazla artırıp 50 milyon ytl yaptılar....

durmak yok yola devam.. istikrar istikrar

Mayls
29.10.2007, 14:17
Yöneticilerin aldigi maasi da göz önünde bulundurmak lazim. Yanilmiyorsam 52 yönetici var su anda takimda. 30-35 profesyonel futbolcuyu 52 kisi yönetiyor. Ise bak.

Samet Yildirim
29.10.2007, 14:22
borcun ne kadar oldugunu artik aralik ayindaki kongrede görecegiz...borc hayata 50 trilyon degildir ...en fazla 20-25 trilyon borc vardir daha fazla degil...

FiN4LShare
29.10.2007, 16:35
Ya bu nedir ya butun yonetim para yemeye gelmiş o zaman
Bu yapılan büyük Trabzonspor camiasına haksızlıktır
Millet maaşından ayırıp orjınal urunlerden alalım dıe can atıyo bu yonetım ası oluyo da bu kadar zarar edıyo ya
REZİLLİK!!!

oskanonur
29.10.2007, 19:36
butun bunşarin tek bir aciklamasi var. "DEVLETİN MALI DENİZ YEMEYEN KERİZ" anlayisi degismedikce biz daha cok yorum yapariz burda. Nasil olsa harcadiklari para kendi paralari degil. Dunyanin en kolay isi baskasinin parasini harcamaktir.

Nytre
02.11.2007, 12:19
50milyon ytl.nin hesabını versinler çıkıp kongrede!.. bu 50.milyon ytl.nin daha da büyüyeceğini mi yoksa borcun kapatılması için ne gibi önlemlerin alınacağı konusunda bir projeleri var mı açıklasınlar1...

trabzonspor tv. için 1 milyon dolar ayıramayan yönetim çağdaş - celaleddin - erdinç - hasan - ahmet şahin gibi oyunculara milyonlarca yıllık harcama yapıyorlar!...

Faik Yılmaz
02.11.2007, 13:44
Bide seçime girmicez deyip kamuoyunu yoklamaları yokmu sinir oluyorum...

girmeyin sanki kırmızı halılarla bekliyoruz sizleri...

mensure 61
02.11.2007, 17:36
50 milyon ytl lik borç TRABZONSPOR'un borcu deildir,
albayrağın borcudur hatta kendi şirketinin borcunu tsnin borcu olarak yutturuyor yaparmı yapar

Aynen katılıyorum o yüzsüzden herşey beklenir :(

Serdær
31.12.2007, 02:17
+Borsaya toplam borç 140 Trilyon..

Cem Yavuz
31.12.2007, 08:49
Hesap Ver Albayrak...
Paralar nerde....
Hesap Ver Genel Kurul...
Bu yönetimi nasıl ibra edersiniz...
Hesap Ver Divan Başkanlığı...
Bu soyguna neden sustunuz susuyorsunuz...
Hesap ver Avantacı taraftar ve camia...
3 5 kuruş için neden susuyorsunuz...
TRABZONSPORDA YAPILACAK İLK İŞ ( KONGRE VE TRANSFERDEN DE ÖNCE) ALBAYRAK A BU HESABIN SORULMASIDIR...

Yavuz Hasan
31.12.2007, 09:42
albayrak sakin unutma
bugun yedigin hurmalar yarin ...................
elbet senin de hesap gunun gelir

atabaş
31.12.2007, 11:03
albayrak seni varya carmağa germek gerekır belkı aklın basına gelır:D

Emorfo
31.12.2007, 11:07
Burda atıp tutacağınıza hep birilerinin hesap sormasını bekleyeceğinize hesap sorma işinizi kendiniz yapmayı neden denemiyorsunuz. Dava açabilirsiniz mesela.

Borç olayına dönecek olursak, Trabzonspor'da bütçe açığı var. Atay Aktuğ'un iyileştirmelerinden sonra bu açık büyüdü ve bu yönetim gereksiz ve yanlış transfer politikası ile bütçe açığı daha da fazla açıldı. Transfer edilen futbolcular esasında kötü futbolcular değillerdi. İsim olarak oldukça kaliteli transferlerdi. Ancak yanlış hoca seçimleri bize pahalıya patladı. Futbol takımı başarılı olsaydı bu açık bu kadar göze batmayacağı gibi gelecek olan başarı ile gelirler de artabilecekti. Ancak ne yazık ki olmadı, daha sonra ise kulübün ekonomik dengesinisağlamak için futbolcular satıldı. Bahsedilen borçlar içerisinde başkanın alacağı olan 14 trilyon gibi bir rakam var. Bu yönetim başarısız olmuştur ancak herşeyi de bu yönetime yıkmamak lazım. Bu yönetim geldiğinde zaten ortada borsaya açılmış ve borsadan gelen para iyi kullanılmamış, yıllık gelirinin bir kısmını temettü diye dağıtan, futbolculara iyileştirme yapılmış futbol takımının giderleri gereksiz yere arttırılmış, önemli futbolculara gitmek için olmadık taklalar atan bir kulüp devralmışlar. Sonuç olarak yönetimler daha iyisini yapmak için görece gelirler ancak başarılı olamadılar. Olumsuz olan tabloyu daha da olumsuz yaptılar. Ancak hesap sormaya çok meraklı olan arkadaşlar sadece Albayrak yönetimine değil, Atay Aktuğ yönetimine de neden hesap sormayı düşünmüyorlar. Borsadan gelen paralar ve Jun transferi sonucunda görevi 24 trilyonla bırakan, görevden ayrıldıktan büyükşehirlerde kendilerine mağazalar, restaurantlar açan yönetici ve başkanlardan hesap sormak neden hiç aklınıza gelmez acaba ?