PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İlk Oynanacak Maçın Hasılatı Şehit Ailelerine Verilsin!

Ömer Aydın
09.10.2007, 19:10
Hayirli Aksamlar,

bir baska takimin taraftar sitesinde bu isi yapmaya yönelik bir calisma gördüm, bende bu olayin cok güzel bir kampanya olacagini düsündügümden dolayi bu isin BIZIM TRABZONSPORUMUZUNda yapmasini istiyorum.

Beyler, ben Politikaya hic egilmek istemiyorum, aslan gibi 15 insanimizi, bizim icin savas askerimizi kayip ettik, nasil yürek yarali olmaz ki?

Bir de ailelerini düsünelim, onlar su an nasil feryad icinde...?!

Ben diyorum ki: Tüm külüpler oynayacaklari ilk macin Hasilatini Sehitler Aileleri Vakfina bagislamayi davet ediyorum!

Arti TFF Stadlara hem Kirmizi-Beyaz hemde siyah bayrak dagitsin... Futbolcularin kollarinda siyah pazuband olsun!

Bu kampanyaya yönelik baskasinin da fikirleri, düsünceliri varsa, lütfen bildirin!

Her neyse...Herkese Ramazanin son günlerini güzel gecirmesi dilegi ile, ben yavas yavas Iftara hazirlanmam gerekecek.

Allah(c.c.) yaptigimiz dualari kabul etsin, Vatanimizi korusun.

Ömer Aydin / Stuttgart ( Almanya )

Ali Can
09.10.2007, 19:19
tamam da bu biraz yanlıs geldi bana ;
aileler cocuklarını kaybetmişler üç kurus parayla unutturmaya mı calısacan
zaten devletin sehit ailelerine sahip çıkması gerek

Ömer Aydın
09.10.2007, 19:21
Ne alaka Kardesim?

Sadece Sehit Ailelerin yaninda oldugumuzu, kulüpce, Trabzon Sehri olarak, Türkiye olarak, 80 Milyon olarak arkalarinda oldugumuzu göstermemiz gerekiyor.

Devlet cikmiyor iste, cikiyorsa da yeterince cikmiyor!!

Hüdai Pervaneli
09.10.2007, 19:24
bence güzel düsünce

ÖzGür Ayar
09.10.2007, 19:26
tamam da bu biraz yanlıs geldi bana ;
aileler cocuklarını kaybetmişler üç kurus parayla unutturmaya mı calısacan
zaten devletin sehit ailelerine sahip çıkması gerek

sacma sacma yorumlar yapmayin. sehit ailelerine yapilan yardimda alin cocugunuz gitti bu parayla unutunmu deniyor saniyorsun. yoksullara fakirlere yardim yapiliyor. az once izledim iki kardesine ve annesine hamallik yaparak bakan bir kardesimiz sehit dusmus. kim yardimda bulunucak bunlara ? iste bu paralar butur ailelere yardimda kullaniliyor. onlar icin belki o para onemli degil ama arkalarinda yanlarinda birilerinin olmasini bilmek herseyden onemli. cahilce yorumlar yapmayin

Egemen Yılmaz
09.10.2007, 19:32
çok iyi olur

Erkut Ay
09.10.2007, 19:36
düşünce güzel kesinlikle yadırganmamalı inşallah bu güzel düşünce gerçek olur.....

ilhan
09.10.2007, 19:38
Gerçekten çok güzel düşünce. Hatta maçta her yer Kırmızı - Beyazlarla da donatılabilir. Bir elinde Trabzonspor bayrağı diğer elinde Türkiye bayrağı. Gerçekten güzel ve anlamlı olur.

yunus__emre
09.10.2007, 19:39
çok güzel olur ama bi çözümmü sizce?

Ali Can
09.10.2007, 19:40
bu kadar kişi yorum yaptınız beni hala ikna edemediniz
benim dediğimi anlamadınız galiba
tamam dediğinizde doğru ama ;
devletin zaten bu sehit ailelerine sahip cıkması , her türlü ihtiyacını karsılaması gerek diyorum siz bana gelmiş karsı cıkıyorsunuz sonrada devlet yapmıyor maç paralarını verelim diyorsunuz bana laf yetiştirene kadar devlete söleyiniz bunları
sehit ailelerine devlet sahip çıkmayacak ta kim çıkacak
bunu da kesinlikle yanlıs anlayacaksınız ama ben diyim

A.Alper
09.10.2007, 19:40
Güzel düşünce ancak böyle bir yardımın Doğu Perinçek gibilerine ödül veren vakıflar yoluyla yapılmasına karşıyım.Merhumların aileleleri bellidir.Gidip bulsunlar birinci elden yardımlarını yapsınlar.

Kadir
09.10.2007, 19:42
Mükemmel olur..! Vatan uğruna hayatını kaybedenlerden geriye kalanlara sahip çıkmak lazım.!

Erkut Ay
09.10.2007, 19:43
devletin zaten bu sehit ailelerine sahip cıkması , her türlü ihtiyacını karsılaması gerek diyorum siz bana gelmiş karsı cıkıyorsunuz sonrada devlet yapmıyor maç paralarını verelim diyorsunuz bana laf yetiştirene kadar devlete söleyiniz bunları
......................

Çetin
09.10.2007, 19:54

bak genç burda insanlar şehit ailelerinin yanında olduklarını belirtmek için bu tarz söylemler yapıyorlar. akıl yaşta değil baştadır tabi ki ama söylediğin şeyi bence biraz daha iyi düşünüp öyle dile getir. arkadaşada fikrinden ötürü teşekkür ediyorum zira millet olarak bu gibi zamanalrda kenetlenmemiz gerekir.

sedatturan
09.10.2007, 20:19
destekliyorum abi kjesinlikle doğru bir davranış önemli olan para deil önemli olan onları sonuna kadar önemsedğimiz...

surmnli
09.10.2007, 20:23

Çok kült ama bir o kadar anlamlı laf vardır
HER ŞEYİ DEVLETTEN BEKLEME
Bu ailelerin yaşamlarını idame ettirebilmeleri için zaten Devlete karşı dava hakları bulunup,büyük ihtimallede bunu sonucunda gelir bağlanıcaktır.
Ancak hiçbir kisve altına girmeden sadece TS adı altında ,bu işin yapılması lazım
Ayrıca Ziya,Celalleddin,Ayman,Keçeli,Ömer Rıza ........vs bunlara para verilip besleneceğine,çokta içimizi rahatlatan bir hareket olur

powerts61
09.10.2007, 20:29
bencede çok iyi olur

FcTRABZONSPOR
09.10.2007, 20:36
Maçın hasılatı değil hasan,celalettin,ziya,ferhat,mustafa,ayman bunların aldıkları paralar verilse yeterli onlar para haketmiyolar...

oguzkoc
09.10.2007, 20:46
hocam şehit ailesi olmak demek paraya ihtiyaç duymak demek değildir. ayrıca şehitlik bir sağlık sorunu ve ya muhtaçlık hiç değildirki parayla avutulsun. ama bu başlık hazır açılmışken paraya ihtiyaç duyulacak başka yerlere aktarılması için çaba gösterebiliriz. peki şehit aileleri için neyapabiliriz? şehit olan illerdeki taraftar grupları evleri ziyarete gidip allahtan rahmet dileyebiliriz..

50grad
09.10.2007, 21:05
yardim yapmak isteyen gider yaridmini yapar kimse kimseyi engellemiyor ancak spor kulüplerinin bu tür oalylarla ilgilenmesi ne kadar dogru ve yasananlarin 15 insana indirgenmesi cok ynalis! yillardan bu yana orada insanlar ölüyorsanirim 40 bin insna simdiyedegin orada öldü. bunlari konussak ya da cözüm üretmeye calissak verecegimiz bes kurustan daha faydali olur diye düsünüyorum. devletin fonksiyonunu spor kulüplerinin üstlenmesini de yanlis buluyorum. örada ölen insanlar devletin emrinde öldüler dolayisiyla devlet onlara ve geride biraktiklarina sahip cikmak zorunda.

Gökçebey
09.10.2007, 22:41
Arkadaşlar devletin şehit ailelerine sahip çıktığı felan yok. Gazilerimize bile komik! denilebilecek aylık bağlanmışken. Gazetenin birinde okudum, şehit olan bir askerimiz ailesini tek başına geçindirmeye çalışıyordu. Bir diğer şehidimizin 2 küçük yavrusu yetim kaldı. Bir başkası yeni evlenmişti eşini ardında bıraktı.

Ben bu olaya gayet sıcak bakıyorum. İnşallah 2 gün sonra unutulup gitmez bu kampanya girişimi.

Murat'
09.10.2007, 22:49
Gerçekten de güzel fikir...Ancak bizim nuri cimri birisine benziyor...Yapmaz bunu

Öztürk Adem
10.10.2007, 00:00
cok da ıyı 1 fıkır neden olmasın bu sebepten dolayı da katılım 1 halıfazla da olur :alkış:

macka61
10.10.2007, 01:11
bencede çok güzel bir fikir kesinlikle yapılmalı

A.Alper
10.10.2007, 01:48
Bir başka önemli noktanın da şu olduğuna inanıyorum.Şehit aileleri içinde bulundukları konumdan dolayı maneviyatları yüksek insanlar.Onları bu zor zamanlarında parayla tatmin etmeye çalışmak yerine toplum içindeki saygınlıklarını artırıcı tedbirler alınsa bu para yardımından daha etkili olur.Para yardımı yine yapılabilir ancak bugün onlara 3-5 kuruş verdikten sonra onları kalan ömürlerinde yanlız bırakmak yapılacak büyük bir hatadan başka bir şey olmaz.

Enes
10.10.2007, 02:00
çeşitli organizasyonlar yapılabılır ve buralardan elde edilen gelir TÜM ŞEHİT AİLELERİNE verilebilir ancak daha Önemli olan ŞEHİT AİLELERİNİN geri kalan yaşamlarını kolaylaştıracak kalıcı adımlarda atılmalı(iş imkanı vb..)

Berat
10.10.2007, 02:08
Bizim maçın hasılatı olmayacağına göre, tahmini hasılatı "3 puanı verin de kaç maç ceza verirseniz verin" diyen Nuri Albayrak cebinden verir heralde böyle bir uygulama olursa..

turgi
10.10.2007, 02:49
çok anlamlı ve mantıklı bir fikir en azından şimdilik daha iyisini önerecek olan varsa cıksın konussun
bence de verilmeli

Fatih BALTA
10.10.2007, 02:53
Bende bu fikri destekleyenlerdenim.İnşallah gerçekleşir bizimde çorbada tuzumuz olur.
Oynayacağımız ilk seyircili maç galatasaray maçı, epeyde bir gelir elde edilir.

beratiabi
10.10.2007, 03:06
Şehit ailelerinin yanında olmak güzel birşey ama daha farklı bir organizasyon yapılabilirdi.

poetricus
10.10.2007, 03:31
Bizim maçın hasılatı olmayacağına göre, tahmini hasılatı "3 puanı verin de kaç maç ceza verirseniz verin" diyen Nuri Albayrak cebinden verir heralde böyle bir uygulama olursa..
Sakın öyle deme. Nuri Albayrak cebinden verdiklerini fazlasıyla geri almasını biliyor. Şehit ailelerini de kendimize düşman etmeyelim.

Yavuz Hasan
10.10.2007, 05:03
madem mac hasilati veremiyoruz puan verelim alistik nasilsa
azdan az cokten cok

Ömer Aydın
10.10.2007, 06:33
madem mac hasilati veremiyoruz puan verelim alistik nasilsa
azdan az cokten cok

gülermisin aglarmisin, bende sasirdim...

tffe bir mail attim tse de atacagim allah izin verirse....bakalim onlar ne diyecek...gerci...cevap gelmez ki :(

hayirli sahurlar! :)

Bilal 61
10.10.2007, 08:31
Bütün takımlar uygulamalı bence..

bordoylamavi
10.10.2007, 08:36
bi kere de çıkıp aha biz futbolcular teknik direktör aramızda karar verdik bilmemne maçının primlerini şehit ailelerine verelim desin. yooo olmaaaz onları ancak televolelerde görelim böyle knoularda hiç görmeyelim.

bordoylamavi
10.10.2007, 08:42
hocam şehit ailesi olmak demek paraya ihtiyaç duymak demek değildir. ayrıca şehitlik bir sağlık sorunu ve ya muhtaçlık hiç değildirki parayla avutulsun. ama bu başlık hazır açılmışken paraya ihtiyaç duyulacak başka yerlere aktarılması için çaba gösterebiliriz. peki şehit aileleri için neyapabiliriz? şehit olan illerdeki taraftar grupları evleri ziyarete gidip allahtan rahmet dileyebiliriz..
evet arkadaşımıza katılıyorum buna daha çok ihtiyaçları olduğuna eminim. şehitler hiç bir zaman unutulmamalı.biz sayfamızda onların isimlerinin olduğu bir bölüm de açabiliriz.

LazAnisT
10.10.2007, 09:45
..................

ozturk
10.10.2007, 10:06
Bence güzel öneri BOYALI BASIN destek vermiyorsa ben şahsen destek veriyorum:) ama eğer bu işte medyanın parmağı varsa şahsen destek vermiyorum:)

Ünyeli Murat
10.10.2007, 10:21
değil bir maçın hasılatını bin maçınkini versek bizim için dünyadaki en değerli şey olan canlarını veren aziz şehitlerimize az bile....

Vurulup, tertemiz alnından, uzanmış yatıyor,
Bir hilal uğruna yarap ne güneşler batıyor.

Ey bu topraklar için toprağa düşmüş asker
Gökten ecdat inerek öpse o pak alnı değer.

guci 29
10.10.2007, 12:37
Çok kült ama bir o kadar anlamlı laf vardır
HER ŞEYİ DEVLETTEN BEKLEME
Bu ailelerin yaşamlarını idame ettirebilmeleri için zaten Devlete karşı dava hakları bulunup,büyük ihtimallede bunu sonucunda gelir bağlanıcaktır.
Ancak hiçbir kisve altına girmeden sadece TS adı altında ,bu işin yapılması lazım
Ayrıca Ziya,Celalleddin,Ayman,Keçeli,Ömer Rıza ........vs bunlara para verilip besleneceğine,çokta içimizi rahatlatan bir hareket olur
Helal olsun. Düşüncelerime tercüman olmuşsunuz!

ergin cesit
10.10.2007, 12:41
KESİNlikle doğru trabzonumuzun böyle oluşuma destek vermesi lazım

guci 29
10.10.2007, 12:42
Arkadaşlar devletin şehit ailelerine sahip çıktığı felan yok. Gazilerimize bile komik! denilebilecek aylık bağlanmışken. Gazetenin birinde okudum, şehit olan bir askerimiz ailesini tek başına geçindirmeye çalışıyordu. Bir diğer şehidimizin 2 küçük yavrusu yetim kaldı. Bir başkası yeni evlenmişti eşini ardında bıraktı.

Ben bu olaya gayet sıcak bakıyorum. İnşallah 2 gün sonra unutulup gitmez bu kampanya girişimi.
Evet, çok doğru!
@Bordomavilican, yeterli cevap almışsındır sanıyorum.

Erkut Ay
10.10.2007, 12:47
güzel düşünce şehitlerimizin hakkını ödeyemeyiz fakat madem hayır yapmak istiyoruz o zaman bunu kampanya organizasyon şeklindede yapabiliriz trabzonsporun ismini verdiğimiz zaman belkide kulübün maddi durumunu düşünmeden hareket ediyoruz denecekki şimdi aymana celo ya verilen para o şekilde değerlensin bırakalımda o kadarda trabzonspor yönetimi karar versin yönetiminden tut futbolcusuna hiç birini savunmuyorum yorumlarımdanda bilinir fakat bazen taraftar olarakta herşeye atlamamak gerekir diye düşünüyorum sözlerim sakın yanlış anlaşılmasın organizasyonsa hertürlü desteği verelim ama spor camiasının kolu bile kıpırdamadığı bir ortamda atlamayalım bazı olaylara spor camiasında varsa öyle bir düşünce katılıyorum ama hesap kitap yapmadan zan altında bırakmakta olmuyor.............

guci 29
10.10.2007, 12:56
güzel düşünce şehitlerimizin hakkını ödeyemeyiz fakat madem hayır yapmak istiyoruz o zaman bunu kampanya organizasyon şeklindede yapabiliriz trabzonsporun ismini verdiğimiz zaman belkide kulübün maddi durumunu düşünmeden hareket ediyoruz denecekki şimdi aymana celo ya verilen para o şekilde değerlensin bırakalımda o kadarda trabzonspor yönetimi karar versin yönetiminden tut futbolcusuna hiç birini savunmuyorum yorumlarımdanda bilinir fakat bazen taraftar olarakta herşeye atlamamak gerekir diye düşünüyorum sözlerim sakın yanlış anlaşılmasın organizasyonsa hertürlü desteği verelim ama spor camiasının kolu bile kıpırdamadığı bir ortamda atlamayalım bazı olaylara spor camiasında varsa öyle bir düşünce katılıyorum ama hesap kitap yapmadan zan altında bırakmakta olmuyor.............
Belki haklı olabilirsin ama spor camiası buna öncü olmuyorsa bizim de bu davranışlarına karşılık oturmamamız ve onları bu şekliyle örnek almamamız gerekiyor. Tabiki zan altında bırakmamak lazım. Ona göre herşey ölçüsüne uygun yapılır. Bırakalım da onlar utansın.

KeLLoO
10.10.2007, 13:35
Bu para bir "Sehitler" dernegine mi bagislanacak yoksa son olayda kaybedilen askerlerin ailelerine mi bagislanacak?

Eger yanlizca son olayda sehit düsen asker ailelerine yardim edilecekse, benim vicdanim Türkiye'nin 1984 den beri verdigi sehit ailelerine karsi rahat etmez.

guci 29
10.10.2007, 14:00
Şu durumda bi an önce karar almak çok önemli.

Murat'
10.10.2007, 14:05
ilk oynanacak maç gs maçı gibi gözüküyor......onun hasılatı da iyi olur...bence iyi bir fikir....

FcTRABZONSPOR
10.10.2007, 14:07
ilk oynanacak maç gs maçı gibi gözüküyor......onun hasılatı da iyi olur...bence iyi bir fikir....
Böyle devam ederse takım bilet fiyatları böyle olur
Kale Arkası : Beleş:)
Maraton : Yer Bulursan Yerleş:)
Kapalı :Bugün kapalıyız yarın gel:)

Hekimoğlu
10.10.2007, 14:09
çok güzel bir fikir biz öncülük edelim diğer takımlar da katılır bu kampanyaya.sadece 15 şehidin ailesi değil tüm şehit aileleri yararlanır unutulmadıklarını hissederler.

Nytre
10.10.2007, 14:55
butun takımlar ilk maçlarındaki iş için bunu yapsınlar çok güzel bir davranış olur ayrıca milli maçın geliri de buna dahil edilmeli..

ne güzel fikirler çıkıyor.. bu fikirleri gerekli yerlere iletelim hepbirlikte.

attagümüshane
10.10.2007, 16:01
kısa ve net "verilsin elbette"
maç başına 100bin dolar alan pek milli futbolcular da utansın!!

Şuayip Aydın
10.10.2007, 16:32
bence bu ugulamaya milli macin parasida eklenmeli yani ooynanacak olan 2 mac var buardan gelecek olan gelirlerde bu derneklere verilmeli

Harun-61
10.10.2007, 17:01
Milli Takım hocası Fatih Terim´den futbolculara tarihi emir: Önümüzdeki 2 maçın primlerini şehit ailelerine bağışlıyoruz Kazanırsak 2 milyon $ kahramanların ailelerinin olacak.

Türkiye´yi yasa boğan şehitlerimize‚ spordan enfes bir duyarlılık örneği geldi. Euro 2008 elemelerinde cumartesi günü Moldova ile çarşamba günü de Yunanistan´la karşılaşacak olan A Milli Takımımız´ın teknik patronu Fatih Terim‚ şehit aileleri için müthiş bir jest yaptı.

takvim

POYRAZ
10.10.2007, 17:18
Bana kalirsa güzel bir düsünce. Eger gecen gün sehit düsen 15 askerin ailelerine bu para direkt olarak verilseydi yanlis olurdu. Cünkü onlar gibi sehit düsen binlerce insan var. Sehit Vakfina verilmesi en dogrusu.

attagümüshane
10.10.2007, 18:13
Milli Takım hocası Fatih Terim´den futbolculara tarihi emir: Önümüzdeki 2 maçın primlerini şehit ailelerine bağışlıyoruz Kazanırsak 2 milyon $ kahramanların ailelerinin olacak.

Türkiye´yi yasa boğan şehitlerimize‚ spordan enfes bir duyarlılık örneği geldi. Euro 2008 elemelerinde cumartesi günü Moldova ile çarşamba günü de Yunanistan´la karşılaşacak olan A Milli Takımımız´ın teknik patronu Fatih Terim‚ şehit aileleri için müthiş bir jest yaptı.

takvim

eğer doğruysa bir nebze rahatladım.çünkü bugün tam da konusu bu olan bir başlık açıyordum..uzunca bir yazı yazdıktan sonra bu tip uygulamaların "utanç verici" olduğunu söyleyecektim..ama o uzunca yazımı kontrol ederken elektirk gitti daha da yeni geldi işte..
ne demek 25 adama 5 gün top oynadı diye 200er bin dolar yani 5 trilyon para vermek?istanbul u mu fethetmişler..
bence bu prim olayının da artık suyu çıktı..milyonlar 450milyon asgari ücrete çalşıyor bu ülkede!!

attagümüshane
10.10.2007, 21:34
07 ekim 2007 de şehit olan Türk askerlerimize minnet borcu olarak dtp
li millet vekili aysel tuğlukun ve leyla zana nın web siteleri
tarafımızca hacklenmiştir mümkün olduğu kadar çok kişiye ulaştırınız
http://www.ayseltugluk.com/ http://www.leylazana.net

poetricus
10.10.2007, 22:16
Reklâmdır, arkalarına bir gazeteci ordusu takar üç beş kuruş verirler.
Sonra da ikinci cip faciasını yaşarız.

macka61
10.10.2007, 22:30
bunuda reklam yapmazlar inşallah

Murat'
10.10.2007, 22:33
Arkadaşlar bazı şeyleri gerçekten anlamıyorum...Milli takımda oynamak milli bir görevmidir...Evet...Pekala milleti korumakda bir milli görev değilmidir....O zamn milli futbolcularımız bu iş için paralar cipler alıyorlar....Dağlarda bu ülkenin güvenliğini sağlayan insanlar onlarda milli görev yapıyorlar...aMa bu işi para için yapmıyorlar...

Emre7
10.10.2007, 22:35
kısa ve net "verilsin elbette"
maç başına 100bin dolar alan pek milli futbolcular da utansın!!

ne alaka onlar da verdiler yaa ... ne yapsınlar daha

Erkan
10.10.2007, 22:58
07 ekim 2007 de şehit olan Türk askerlerimize minnet borcu olarak dtp
li millet vekili aysel tuğlukun ve leyla zana nın web siteleri
tarafımızca hacklenmiştir mümkün olduğu kadar çok kişiye ulaştırınız
http://www.ayseltugluk.com/ http://www.leylazana.net

:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:

Murat'
10.10.2007, 23:02
ne alaka onlar da verdiler yaa ... ne yapsınlar daha

mesele o değil... bence o 100 bin dolar onların hakkı değil zaten...bu iş milli bir görev ....bu iş için para almana gerek yok

Tunga
11.10.2007, 00:47
http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=7449

Konu yerini bulmuştur. Yukarıdaki başlıktan devam edelim.