PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türkiye 0-1 Yunanistan | 17 Ekim 2007

Sayfa : 1 2 [3]

bordobluex
19.10.2007, 12:03
http://img291.imageshack.us/img291/9470/hurriyetow6.jpg

Oğuuz
19.10.2007, 12:13
koskoca bi ülkede g.zan ve servetten başka stoper, i.üzülmezden başka sol bek göremeyen biri benim milli takımımın hocası.. yazık ki ne yazık.. milli takımda oynamanın ön koşulu istanbulda oynamak olmuş.. bir hagi çıksada sende büyük hoca olsan imparator(!) terim..

metehan
19.10.2007, 13:16
Pekçok arkadaş gibi benim de Fatih Terim'e eleştiri ve sitemim var. GS'deki ikinci döneminden sonra Milli Takım'daki ikinci döneminde de Fatih Terim hayal kırıklığı yarattı, burası kesin. Geçmişte elde ettiği birikimi hızla tüketiyor. Bu madalyonun bir yüzü. Ama bir de diğer yüzü var.

Milli Takım'daki bu düşüşü sadece Fatih Terim'e bağlamak doğru değil. Ülkenin futbolunda bir düşüş var. Yurtdışına giden oyuncular orada kayboluyor, eski verimlilikleri kalmıyor. Bugün ŞL'de başarılı sonuçlar alıyor diye yere göğe sığdırılamayan FB'den Milli Takım'a kaç oyuncu gidiyor ?
Bu gidenlerden de en iyisi hangisi? Türk olmayan Aurelio. Oysa geçmişte nasıldı bu rakamlar? Fatih Terim, 96'da Milli Takım'ı Avrupa Şampiyonası Finallerine taşıdığında TS'dan direk oynayabilen 6 oyuncu gidiyordu Milli Takım'a. Fatih Terim'in bir röportajında bu konuda Şenol Güneş'e teşekkür ettiğini iyi hatırlarım. GS'ın UEFA'yı kazandığı dönemde ağırlık yerli oyunculardaydı ve direk oynayabilecek 7-8 oyuncu gelirdi GS'den. Şimdi böyle bir durum yok. Aslında bizim Fatih Terim'den beklediğimiz şey şuydu : Ülkenin futbolu geri giderken, Fatih Terim tam aksine Milli Takım'ı ileri götürsün ! Geçmiş kariyeri ile bunu yapabileceğini umduk ama gördük ki olmadı. Kısa sürede olması da kolay değil zaten. Uzun süreli yeni bir planlama lazım. Platini bile son Türkiye ziyaretinde bunu söyledi. Kısacası Fatih Terim, kısa sürede mucizeyi gerçekleştirmeye çalıştı ama olmadı. Bunda kendi hatalarının payı da büyüktür (belki de en büyüğü İbrahim Üzülmez inadıdır) ama bence tek suçlu değildir. Olaya çok yönlü bakabilmeli ve her yönünü değerlendirebilmeliyiz diye düşünüyorum. Bilmem belki de yanlış düşünüyorum :)

EmrahYalçınalp
19.10.2007, 13:48
Adamlar stopersiz, 3 libero ile oynadılar. Haydi bir tanesi sarkık kaldı, stoper oynadı diyelim... Biz hala ortasahada kuru kalabalık yapıp defansta anşamsız bir geride oyun kurmaya çalışma hastalığı ile cebelleşiyoruz. Trabzonspor neyse milli takım da o olmuş. Fatih Terim'in en büyük başarısının Popescu ile Hagi'yi aynı takıma aldırmak olduğunu eskiden beri söylediğim için ondan taktik bir deha beklentim yok. Yine de yazık oldu...

Ayrıca bir çok kişinin aksine olayı büyütmeyi, şehitlerle özdeşleştirmeyi çok akıllıca bulmuyorum. Ne oldu yani şimdi, şehitlerimiz yok yere mi gitmiş oldular? Tüm dünya kriz yönetiminde herkesi serin kanlı tutup maksimum performansı nasıl alacağını tartışırken biz her seferinde kendi kendimizi gerip saçma sapan işlere imza atıyoruz. Öyle olunca da kıytırık Rum takımına elenip elin Yunan'ı karşısında apışıp kalıyoruz. Mourinho niye büyük hoca? Çünkü her gergin maçtan önce konuşulan tek şey Mourinho'nun ne söylediği oluyor. Oyuncular da kaşla göz arasında çıkıp top oynuyorlar... Yani tamam, manevi duygular güzel ve olması gereken şeylerdir ama, abartmanın ne anlamı var? Liderliği garanti adam gelmiş, elini kolunu sallayarak oynayacak. Karşılarında en az onlar kadar rahat olmamız gerekirken zaten vasat form grafiğine sahip adamlara bir de terörle mücadele, vatan için savaşma gibi gerçek işlerinden çok daha ağır görevler yükledik.

Marifet gergin olan havayı yumuşatmak, minimum stresle maksimum verim almak iken her seferinde ne yapıp edip kendi kendimizi ateşe atıyoruz. ZD bizde nasıl yetersizliğinden ötürü takımı daha beter geriyor ve başarısızlıkta rol oynuyorsa milli takımda da FT egosu her şeyin üzerinde olup ortamı geriyor.

Hekimoğlu
19.10.2007, 15:22
terim bu takım senin eserin.manevi duygularımızın tavan yaptığı şu zamanda hemde yunanlılara yenilmek çok koyuyor insana.ders almam ders veririm diyen kibir ve kendini bilmezlik abidesi terim in sırf kendi egoları yüzünden milyonlarca insan acı çekiyor.formsuz takımında oynamayan ne kadar oyuncu varsa 11 de.kabadayı gibi ortalıkta dolaşan palyaçonun tekisin sinyor terim.bak bakalım kamera nerde bir iki poz ver.kıyafetin italyadan gelsin.Allah'ta belanı versin.bkz. norveç maçı.

Ünyeli Murat
19.10.2007, 17:26
sevgili fatih terim bugüne kadar verdiğin ve yerine getirdiğin!!! vaadlerin için sana teşekkürler...Allah tan şehitlerimizin hesabı Allah katında sana ve içi geçmiş futbolcularına kalsa kanları yerde kalacaktı...
:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:

A.Alper
19.10.2007, 17:44
koskoca bi ülkede g.zan ve servetten başka stoper, i.üzülmezden başka sol bek göremeyen biri benim milli takımımın hocası.. yazık ki ne yazık.. milli takımda oynamanın ön koşulu istanbulda oynamak olmuş.. bir hagi çıksada sende büyük hoca olsan imparator(!) terim..

Sanki bugünü gördün gibi.Lincoln de Türk Milli Takımı'nda oynama fikrine sıkcak bakıyormuş

metehan
19.10.2007, 18:43
...

Marifet gergin olan havayı yumuşatmak, minimum stresle maksimum verim almak iken her seferinde ne yapıp edip kendi kendimizi ateşe atıyoruz. ZD bizde nasıl yetersizliğinden ötürü takımı daha beter geriyor ve başarısızlıkta rol oynuyorsa milli takımda da FT egosu her şeyin üzerinde olup ortamı geriyor.

Bu konuda çok haklısın Emrah. Yukarıda değinmeyi unuttuğum bir konuydu. Aslında tutunacak bir dalımız olmamasına rağmen, aşırı iddialı oluyoruz. Bunu en çok da Fatih Terim yapıyor. Ülke futbolu bu halde iken, lejyonerler oyuncuların form durumunu da düşünürsek aslında iddialı olmamızı gerektiren birşey yok. Tabiki iddialı olmak iyi birşeydir ama biraz içi dolu olmalı. Aksi halde bu durumlara düşmek kaçınılmaz olur.

Zafer BİLGİN
19.10.2007, 19:00
bu dediğimi üstüme alınıyorum çünkü maçtaydım. valla statda durum hiç böyle değildi, sesimiz kısılana kadar bağırdık diye düşünüyorum..
ah be canım kardeşim elimde salatalık var dedim koşa koşa geldin.demek istediğim şudur sen ne kadar bağırırsan bağır dünkü maçın ambiansı ortadaydı.gürcistan maçındaki kötü futbolu vede berabere kalmamızı tribündeki taraftara ve bayrağa kesen zihniyeti kastediyorum.sende lafı üzerine alıyorsun.ben ne diyeyim sana.

Cafer KILIÇSOY
19.10.2007, 20:45
Şimdi burada tartışmamız gereken konu bu guruptan çıkabilirmiyiz.

Şahsi düşüncem çok zor. Norveçi deplasmanda yenmek imkansız değil ama çok zor. Zaten oldum olası Norveç olsun, irlanda olsun, Danimarka olsun futbolu bize ters gelen ülkeler. Ayrıca Bosna'yı yenebilirmiyiz, oda ayrı bir dert.

Şansımız bol olsun.

Great White
19.10.2007, 21:11
Karşılarında en az onlar kadar rahat olmamız gerekirken zaten vasat form grafiğine sahip adamlara bir de terörle mücadele, vatan için savaşma gibi gerçek işlerinden çok daha ağır görevler yükledik.

Marifet gergin olan havayı yumuşatmak, minimum stresle maksimum verim almak iken her seferinde ne yapıp edip kendi kendimizi ateşe atıyoruz.

Özellikle bu kısım karambole gelmesin diye yazıyı kesmek zorunda kaldım..

Sağda solda farklı ağızlardan bir şekilde söyleniyor olsa da, burada güzelce özetlenmiş..

Samet Berber
19.10.2007, 21:14
yazıklar olsun sana fatih terim başka bişey demeye gerek yok ...

başka gs li kalmadı dimi alacak ...

oo sağ a uğur uçar ı sola volkan yamanı neden almadı hayret.

adherent_1
19.10.2007, 21:51
Fatih Terim Milli takıma daha nasıl ofsayt taktiği uygulanacağını bile öğretememiş. Böyle bir takımdan iyi futbol ve sonuç beklemek yanlış olur.

Bir de şu var: Fatih hoca inat konusunda bizim Ziya'yı geçmiş gözüküyor. Emre ve Tuncay gibi kendi takımlarında ilk onbir de yer almayan oyuncuları bir kurtarıcı gibi her defasında sahaya sürüyor. Bu durum onun takım oyunundan değil de bireysel yeteneklerden meded umduğunu gösteriyor... Yanlış, yanlış, yanlış...

Fanatik28
19.10.2007, 21:53
Adamlar stopersiz, 3 libero ile oynadılar. Haydi bir tanesi sarkık kaldı, stoper oynadı diyelim... Biz hala ortasahada kuru kalabalık yapıp defansta anşamsız bir geride oyun kurmaya çalışma hastalığı ile cebelleşiyoruz. Trabzonspor neyse milli takım da o olmuş. Fatih Terim'in en büyük başarısının Popescu ile Hagi'yi aynı takıma aldırmak olduğunu eskiden beri söylediğim için ondan taktik bir deha beklentim yok. Yine de yazık oldu...

Hagi ile Popescu`yu takima aldiran Fatih Terim degil Faruk Süren`dir. Hatta yanlis hatirlamiyorsam basta Hagi`yi takimda istemeyende Fatih Terim`di. Yani Faruk Süren sayesinde kendini birsey oldum sanan, zaten kibirinden kendini Gökyüzünde ucan biri zanneden bu sahis yere cakilmak üzere.
Ziya Dogan nasil bir Piskolog ihtiyaci duyuyorsa, Fatih Terim`inde Piskologa ihtiyaci var.

bordomavii61
19.10.2007, 22:44
hiçç merakk etmeyın gruptan cıkacazz ve fatıh terımmiyıne ımparator ilan edilecek.. onun sansı vardırr....

Emre B.
19.10.2007, 22:49
Ziya Doğan=Fatih Terim

poetricus
19.10.2007, 22:52
Requem for a dream.
Game over.

Emre B.
19.10.2007, 22:57
Requem for a dream.
Game over.

Aman hocam başlıkları karıştırdınız gailba.Ömer Rıza başlığında değiliz:D.Sizce de mantalite milli takımı da kutsadı mı?

poetricus
19.10.2007, 23:00
Aman hocam başlıkları karıştırdınız gailba.Ömer Rıza başlığında değiliz:D.Sizce de mantalite milli takımı da kutsadı mı?

Io non parle molto bene Italiano.
The mentality is an universal truth.
I can't turkish well...
Hay Allah ben ne diyorum yahu?! Bir başlıkta İmparator diğerinde "en az Ceyhun kadar iyi" evrensel bir yıldız olunca insan değil başlığı, feleğini bile şaşırıyor.

Gürkan
19.10.2007, 23:10
Bakıyorum cogu gazete ve yazar terıme sallamaya baslamıs. o balonu sız yarattınız sımdı neden patlatmaya calısıyosunuz.

Vkgz
19.10.2007, 23:14
gene evden izleyeceğiz anlaşılan... tuncayda yedek tekkede, bi adaletsizlik var ama ben anlamadım.

Erkut Ay
20.10.2007, 11:41
Luce'den uyarı
http://fanatik.ekolay.net/Fanatik/images/Article/7_6607__luce2010.jpgRumen teknik adam, 'Ben de Türk sayılırım. Şimdi milli takım için birlik olma zamanı' dedi.
20.10.2007

Bir dönem Türkiye’de de görev yapan Shakhtar Donetsk’in teknik direktörü Mircea Lucescu, Milli Takımımız’ın Malta, Moldova ve Yunanistan karşısındaki performansına inanamadığını söyledi. Dünya üçüncüsü olan, Şampiyonlar Ligi’nde kulüp takımlarıyla başarılar kazanan bir ülkenin bu duruma düşmesine yürekten üzüldüğünü ifade eden Lucescu, “Ben de Türk sayılırım. Norveç’i yenerek finallere gitmenizi isterim. Türk milletinin bu karşılaşma öncesi birlik olması lazım. İnsanları’ın kötü tarafları düşünmemesi gerek. Şu anki jenerasyon ikinci kez başarısız olursa, o zaman konuşulmalı. Gruptan çıkma şansınız hâlâ var. Polemik yapmak yersiz. Yazarlar kalemlerini biraz sakinleştirsin” yorumunu yaptı.
Bünyamin OSMAN
Fanatik...

Mustafa AYDIN
20.10.2007, 12:07
2008 avrupa kupasına katılmayı kimse hayal etmesin,bu futbolla zaten Norveç i yenemeyiz..
Terimle sefilleri oynamaya devam...

oktay61
20.10.2007, 14:55
Kasım ayında Norveç maçı, adamların zaten ülkesi kuzeyde, o tarihte kıllığına iyice kuzeye atarlar, artık o maç buz hokeyi mi olur ne olur bilemem :0)

Egemen
20.10.2007, 15:21
Kasım ayında Norveç maçı, adamların zaten ülkesi kuzeyde, o tarihte kıllığına iyice kuzeye atarlar, artık o maç buz hokeyi mi olur ne olur bilemem :0)

türkiyedeki karşılığı buzda dans olsa gerek :D

atilla taş'ı da türk yapalım :D

anaammm o zaten türk..

yanbeyi61
21.10.2007, 03:57
Ne fatihde kabahat ne futbolcularda.Türk federasyonu başkanı sayın ulusoy SİYah bantla veya formayla çıkmazsa olacağı budur bence doğal sonuç.Bir maç kadar şehitlerin değeri yokmuş ben bunu anladım.Fifa dan bukadar mı çok korkdunuz.?
Ama korkmadan canını siper eden o güzelim genç şehitler için ceza alsaydınız ne olacak dı bugunden daha mı beter olacakdık.
Yunanlı işde böyle manşet atar.Siz sesinizi duyurmak istiyorsanız dünyaya Fatihler gibi duyuracakdınız.
Gerekirse o maça ceza alınacağı bile bile Sakat gazileri cıkartacaksınız.
Siz sayın başkanım Parayı yönetirsiniz ama askeri değil.
Orda Askerlerimiz vardı savaşan ve komutanları hiç sevmediğim biri de olsa Fatih Terimdi
Ama artık sevmeye başladım O gazetecilere Aileme dokunmayın diye bağırdı.
Bende haykırıyorum ŞEHİTLERİMİZE VE GAZİLERİMİZE dokunmayın.
Helal olsun O formayı taşıyan Gazilerimize.:alkış:

yanbeyi61
21.10.2007, 03:58
O siyah Bant Bizim akan kanımız olacakdı dünyaya Ay yıldızı Bir daha sunacakdı.saygılar bmn ailesine.

Ömer TOPAL
23.10.2007, 11:12
bizim hala oglunun kahvehanesinde cümbürcemmat maçı izliyoruz devvv ekranda...bizim mahallenin kahvenin oynak abisi var lakabı MÜDÜR...bir kaç tahta eksik kafadan...pek konuşmaz konuştumuda pir konuşur...İlk değişiklik oldu Ümit Karan çıktı Tümer girdi sanırım...bizim müdür cık cık cık yaparak kafa salladı gökhan ünalı niye almadın diye bozuldu....ikinci değişiklik hakan şükür giriyor biz tuncay cıkar diye rahatız bir bakarızki Gökdeniz bizim müdürün en sevdigi adam...cık cık cık cık etti bu olaya...geldi üçüncü değişiklik Arda Turan girdi oyuna müdür koptu..., .... mına kodumun usagııııııı bu ibne bizim kökdenizden adammididuda buu aliysin...seni kovsunlar beni alsınlar tuncay gokhan unal arda bulara ayakkabımı boyatusam pustum..... Dedi ve o hışımda kahveyi terk ettii..Biz akıllılarda müdürü ibretle dinleyip ibretle izledik...E adamın tahtası eksik eksik olmasına ama bunları anlamayacak kadarda eksik degilmiş.... vay bizim halimizeee

Ba®ış
26.10.2007, 13:08
http://aycu27.webshots.com/image/33466/2002799846646887195_th.jpg (http://allyoucanupload.webshots.com/v/2002799846646887195)

http://aycu13.webshots.com/image/32972/2002769576759169218_th.jpg (http://allyoucanupload.webshots.com/v/2002769576759169218)

http://aycu27.webshots.com/image/33466/2002719646421680363_th.jpg (http://allyoucanupload.webshots.com/v/2002719646421680363)

http://aycu35.webshots.com/image/32514/2002797169549757358_th.jpg (http://allyoucanupload.webshots.com/v/2002797169549757358)

biraz geç oldu ama güç olmadı :)

Cem Balcı
29.10.2007, 22:58
hakettik hakettik.bu terimle daha böyle çok üzülürüz.