PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türkiye 0-1 Yunanistan | 17 Ekim 2007

Sayfa : 1 [2] 3

Burçak
17.10.2007, 21:23
böyle devam ederse durumlar ziya doğan..

servette tam bi saatli bomba.

Can
17.10.2007, 21:24
ibrahim üzülmez kötüydü bnce bi top yapamadı

Erkut Ay
17.10.2007, 21:24
Yunanlar az becerikli olsa en az 2 yerdik
beceri değilde galibiyetten başka bir şansı olmayan yunan atardı o golü abi emin ol rezil bir futbol oynuyoruz mantığı izahı yok bunun........

iyikivarsın_TS
17.10.2007, 21:25
gökhan ünal berbat oynuyo ama bu arada ümit karanda dökülüyo maşallah.valla son 5 dakika yüreğim ağzıma geldi.ikinci yarıda böyle oynarsak işimiz var.

Samet Türkmen
17.10.2007, 21:26
Yani rıdvan'da maçın başından beri gökdeniz çıksın diye arda arda tutturdu gidiyor

Kaan Dilek
17.10.2007, 21:27
soyunma odasina yenik girmeyisimiz bizim adimiza sevindirici...
cok kötü futbol oynuyoruz,ne hucum ne defans yapabiliyoruz...
cok bariz hatalar yapip kalemizde bircok tehlikeli pozisyonla karsi karsiya kaldik neyseki sans bizden yanaydida atamadilar...
ikinci yarida kendimizi toparlayamasak isimiz cok ama cok zor...

Orhan_Gazi
17.10.2007, 21:27
Türkmeneli TV gösterdigini bilmiyodum ya, internette kötü kalitede baktim :D Tesekkürler.
Ikinci yarida insallah birseyler düzelir. Bu maci mutlaka yenmek istiyoruz.

Semih Kırsüleymanoğlu
17.10.2007, 21:28
iyi seyirler renkdas ;-)

cok sagol canim abicim benim.
Su BMN de olmasa ne ederdik bilmiyorum vallah

Berat
17.10.2007, 21:28
Tuncay acilen çıkmalı..

hüseyin1975
17.10.2007, 21:31
Tuncay acilen çıkmalı..

Maalesef 3 oyuncu degistirebiliyoruz yoksa tüm Takimi degistirirdim.

sbay
17.10.2007, 21:31
Gökdeniz niye bu kadar etkisiz ve isteksiz görünüyo anlayabilmiş değilim..

temel_yilmaz
17.10.2007, 21:32
al sana karizma ALLAH aşkına benmi körüm yoksa yanlımı davranıyorum birisi çıksın desin bu takım ŞENOL GÜNEŞ zamanından iyi futbol oynuyo taçtan gol yiyoruz yunan akıllı olsa en az 2 yerdik milli takımın fransayı yendiği maçı hatrlıyorum konfederasyon kupasında bişi bulamamışlardı bula bula saç tıraşına bahane bulmuşlardı ŞENOL hocanın al sana karizma FATİH TERİM ARMANİ GUCCİ den giyiniyo ya daha karizmatik saçlarıda ŞENOL GÜNEŞ ten iyi varsın herkese yenilelim önemli olan görüntü

poetricus
17.10.2007, 21:32
Yunan milli marşını ıslıklamak bize yakışmadı. Kimse onlar yapmıştı mazeretine sığınmasın. Büyük milletler küçük hareketlere tenezzül etmez. Aramızda bir fark olmalı.

İlk yarı çok şükür bitti.

Yunanistan negatif futbol oynuyor, bizse pasif futbol. Beraberliğe dünden razı rakibimiz oynadığımız futbolu görünce galibiyet için de iştahlandı. Sahada tel tel dökülen bir milli takım var. Tek forvetle oynayan bir takıma bu kadar pozisyon verilir mi? İki dakikada üç defa top kaptırıp tehlike yaşamanın mantıklı bir izahı var mıdır? En iyi tarafımız gibi görünen sağ tarafta Hamit'le Gökdeniz birbirine biraz daha yakın ve biraz daha ofansif oynarsa belki daha etkili olabiliriz. Ama Hamit Gökhan Zan'ı marke etmekle meşgul. Haksız da sayılmaz. Adam Yunanlılardan daha tehlikeli. Sol taraf tam bir felaket. Tuncay'ı kırmızı bültenle arıyoruz. İbrahim Üzülmez ama biz üzülüyor hatta kahroluyoruz. Emre ortaya yakın oynamaktansa sol çizgiye kaçıyor.

Boy ortalaması neredeyse 1.90 olan ve kapanan bir takımın üzerine yerden ayağa paslarla, verkaçlarla gidip oyunu hızlandırarak hata yapmaya zorlamak yerine topu havaya dikmenin ya da her maçta bir tane doğru orta yapma hakkı olan İbrahim'e vermenin sebeb-i hikmeti anlayan varsa bana da anlatsın. Bu arada ümit Karan ve Gökhan Ünal'ın neden bu kadar kolay düştüklerini bilen var mı? Çok kolay çalım yiyebilecek oyunculara karşı işe yaramayacağını bile bile ne diye havadan oynuyoruz? Milli takıma da mantalite bulaşmış galiba.

Yunanistan bizden aldığı cesaretle belki de son yılların en ofansif oyununu oynuyor. Bu arada Allah rızası için biri Servet'i marke etsin!
Kalecinin 45 dakikada üç yıldız aldığı bir takımın defansında da problem vardır, orta sahasında da. Hücum mu? Nerede?!..

Böyle oynayacaksak ikinci yarı hiç başlamasın!

Fatih
17.10.2007, 21:33
gökhan ünal değilde ümit karanı duyan oldu mu

sbay
Gökhan zan çok kötü....kötü servet defansı toparlamaya çalışıyo sonucunda yunanistan çok net pozisyonlara giriyo.....terim hala bu adamlarla euro 2008 gideceğini düşünüyo....

hüseyin1975
Bosna maci basladi.

Artik umudum Bosna.

Haydi Din Kardeslerim. KURTAR BIZI!!!

temel_yilmaz
17.10.2007, 21:38
bu takımın en iyisi şu anda gökdeniz kimse inkar etmesin yani trabbzonlu veya trabzonspor sempatizanı olmamla alakalı değil kötünün iyisi gökdeniz

Can
17.10.2007, 21:39
Norver 0-1 Yenİyo :(

poetricus
17.10.2007, 21:40
2 maçtır Gökhan Ünal'ı izliyorum. Hiçbir şeye benzemiyor. Umarım gol atar. Fatih Tekke'yi kes. Başka herkesi al. Akıl alacak gibi değil.
Son bir yıldır milli takımda olan neyi akıl alabilir ki?

Gökhan Ünal çok etksisiz gerçekten. Terim'e sormak lazım; ısrar etmenin anlamı nedir, numune mi gönderdiler bu takıma hiç bir etkisi yok...
En bilimsel açıklaması sanırım. Giydiği formanın rengi. Kayserispor da tıpkı Galatasaray gibi sarı kırmızılı ya. Hoca hasret gideriyor.

Defansa bak çay demle..
Ben demledim Berat.

İkinci yarı Gökdeniz oyundan çıkar diyenler?
Hoca, Arda'cığını almak için çıkarabilir.

Kaan Dilek
17.10.2007, 21:41
dk 10 norvec bosna karsisinda 1-0 önde

Turgut Altun
17.10.2007, 21:41
Tümer girdi. Geçen maçta ruh gibiydi. Umarım bu maçta o ruhun üzerine bedenini ilave edip sahada olduğunu belli eder.

Erkut Ay
17.10.2007, 21:43
10 tane futbolcumuz bir arada yunanlı aradan çıkıp pozisyon buluyor 10 tane adamdamı sorun var yunanlımı çok kıvrak.......

Turgut Altun
17.10.2007, 21:47
Yapma bunu Tuncay yapma bunu. reklam gibi oldu.

Travelair
17.10.2007, 21:50
Bu Emre kendisini oldum sanıyor. Ama hiçbirşey olduğu yok. İlk başta kendisiyle barışık değil... Benim gözümde 5-7 milyon €'yu geçmez değeri. O da formda olduğu zaman.

Kaan Dilek
17.10.2007, 21:53
yok ya bukadar olmaz yaptimiz hatalara bak,adamlar gercekten biraz becerikli olsa suan farka gidiyor olacaklardi...

Great White
17.10.2007, 21:54
Adamlar çuvalla gol kaçırdı..

Sanki bize değil de adamlara gol lazım..

Kaan Dilek
17.10.2007, 21:56
Hakan Sükür girecek oyuna

Great White
17.10.2007, 21:56
Şimdi b.ku döktük..

Şaban giriyor..

Utandırsa beni bari..

Kaan Dilek
17.10.2007, 21:58
yaziklar olsun bunlar nekadar rezil futbolcular,adamlar resmen tarihi farki kaciriyor...

bmtr
17.10.2007, 21:59
Terim efendi yine ezeberini unutmadi.

yns61
17.10.2007, 21:59
izlerken başım agrıyo...

Great White
17.10.2007, 22:02
Hakan' ın tipe bak yaa..

Sanki 1 saattir koşuyor herif..

Erkut Ay
17.10.2007, 22:03
adamlar rahat rahat oynuyo futbolunu bizde bu kadar ruhsuz varken.....

Great White
17.10.2007, 22:03
Tuncay da maşaallah

Serseri mayın gibi takılıyor sahada..

Kaan Dilek
17.10.2007, 22:13
olacagi buydu aferin size ...

Erkut Ay
bu gece rahat bir uyku uyur şimdi bu ruhsuzlar yazıklar olsun.....

Great White
Şaban' ın mübarek ayakları değdi sahaya işte..

Great White
17.10.2007, 22:15
Şaban altıpastan asist yaptı:D:D:D
:mad:

bmtr
17.10.2007, 22:15
Kardesim bu Terim aldigi paralarin hepsini, faizi ile beraber geri vermesi lazim.

Erkut Ay
17.10.2007, 22:16
hakanla şabanla alakası yok bu işin futbolcularda bir parça yetenek yok ruhta olmayınca normal sonuç bunlar........

bmtr
17.10.2007, 22:17
Aman gon atarsin Tumer!

bmtr
17.10.2007, 22:18
Birde bu seyirciden hic ses cikmiyor, ben radyodan dinliyorum bir tek Yunanlilar gol atinca sevinc cigliklari duydum, o kadar. Yunanistandami oynuyoruz bu maci?

Great White
17.10.2007, 22:19
Şaban bir tane top indirdi..

Onu da altı pastan geriye..

Great White
17.10.2007, 22:21
Ulan bir pozisyon yakaladık o da direkten döndü bee

Erkut Ay
17.10.2007, 22:21
bu futbolcular ne için alıyor bu parayı saç baş yoldur diyemi...

Great White
17.10.2007, 22:23
Taraftar bir futbolcumuzu alkışlıyor o da Brezilyalı..

Diğerleri yuhalanıyor..

Aynı şey Trabzon' da olsa vatan haini ilan edilirdik..

ayvaz
17.10.2007, 22:24
ruhsuzlar rezil edittiler bizi aleme
ha trabzonspor
ha milli takım ne fark varki arada

Travelair
17.10.2007, 22:24
Bizimkiler futboldan çalım atmayı anlıyor. Topu ayağına alan çalım atma derdinde. Olgunlaşmamışlar, çocuk kalmışlar. Futbolculuk değil yaptıkları

Great White
17.10.2007, 22:27
En sonunda adam gibi bir tezahürat geldi..

TERİM İSTİFA..

Erkut Ay
17.10.2007, 22:27
teriminde ruh halini düşünemiyorum imparator diye alkışladıkları adamı şimdi istifaya davet ediyorlar abi en büyük hatası kibiri ve ruhsuzları ayırt edememesi oldu bence tek söz yazık bu futbola taraftara.......

Travelair
17.10.2007, 22:28
Bu kıt zekalı stoperlerimiz her seferinde ileriye uzun top kesti, her seferinde duvara çarpar gibi döndü kalemizde tehlike oldu

Yasin N.
valla pozisyonsuz filan geçen bomboş bir maç, yunistan çokta iyi oynamadı ama bizde kötüydük. Fatih terimin ısrarcılığı tekrar hastalık yaptı ve Türk milli takımını mahvetti, aurello denen yabancı menşeyli futbolcusunu, servet denen defansın vazgeçilmez gel geç kapısını, emre denilen ahlaksız futbolcusunu, artık kılları ağırmaya başlayan hakan şükürünü, yaban ellerde form bile tutamayan tuncayını vs. alsın gitsin bu milli takımdan yazık bu kadar insana. Bencil egoist ve sadece ama sadece Şenol güneşin servetini harcayan bir t.d.

Great White
Helal olsun heriflere..

Eze büze yendiler bizi..

ayvaz
17.10.2007, 22:30
Yazık tıpkı bize yazık olduğu gibi türkiye ziya gibi fatih gibi adamlardan daqha çok çekecekmi acaba

mesut61
17.10.2007, 22:30
Trabzon da olsaydı Yunanistan alkışlanırdı.

oynayan takım her zaman alkışlanır bizim orda.

lavunya terim Gokdeniz i alıp şabanı soktuktan sonra bende yunanistan ın gol atmasını istedim...

Great White
17.10.2007, 22:31
Ne yazıktır ki Milli Takım' da canla başla mücadele eden tek bir futbolcu vardı..

O da Türk değildi maalesef..

Erkut Ay
17.10.2007, 22:31
resmen yenilmeye uğraşır bi futbol var sahada milli maç olmasa inadına yapıyorlar diyeceğim....

Cem Akyüz
17.10.2007, 22:32
beklediğim gibi oldu yenildik zaten şimdi arkadaşlar kızacak ama yenilmeyi istedim çünkü kaza geliyorum dedi terimle bu iş yürümez yunanistana helal valla 4-5 net gol kaçırdılar arkadaş doğru söylemiş Trabzonda olsa alkışlardık

DKaraduman
17.10.2007, 22:33
beğenilmeyen Volkan ortada, beğenilen Tuncay ortada, konuşa konuşa biyerimin imparatoru yaptıkları adam yerin dibinde, 1 beraberlik 1 mağlubiyet yüzünden kovulan adama kurban olsunlar.

Kadir
17.10.2007, 22:33
kevgir gibi delik deşik olmadığımıza şükredelim. 0-1 en hafif şekilde yenildik .

artık ne diyeyim 17 kasımı bekliyecez yüce imparatorumuzun bize vereceği bir ders vardır umarım !

macka61
17.10.2007, 22:34
herhalde inadına yaptılar 2 milyon dolarvardı işin uçunda gökdenizi çıkaran terim sana bir şey demiyorum yoksa terbiyemi bozarım ayakta duramayan top vuramayan oyuncuları doksan dakka tuttun

ayvaz
17.10.2007, 22:34
Stata gidipte boynu bükük ayrılan taraftara çok üzülürüm. tama çok iyi oynarsın ve türlü sebeblerle yenilirsin yine gam yemem ama böyle rezil oynayanlar yüzünden yenildikmi kanıma dokunuyo. bizim kaderimizmi hep böyle olması

Atalay
17.10.2007, 22:35
Bu imporitece vede ziya doganı allah bildigi gibi yapsın!!rezillik başkada bir şey degil 3 pas yapamayan milli takım!!

61OKTAY
17.10.2007, 22:36
iki top yapmaktan özürlü bi oyun anlayışıyla bu kadar arkadaslar
atıkları gol bal gibi ofsait
ama oynadıkları futbol bal gibi FUTBOL

hüseyin1975
17.10.2007, 22:37
Ilk defa Yunanlara yenildik.

UTANIYORUM!

Atalay
17.10.2007, 22:37
Kendi mevkilerinde oynatmadıgı bir yıgın topçu...sonrada çek çak takımı katletti imporotice!!

sbay
17.10.2007, 22:38
Ersun yanalın ahı tuttu...

Atalay
17.10.2007, 22:39
Kurtarıcı hakan şükür!!

Serdær
Öncelikle Baştan Sona doğru gidersek.

Yunanlıların marşının ıslıklanması kötüydü.

Maç kadrosu bence yine kötüydü. Neden ;

Gökhan Ünal ne yaptı ? Tuncay ne yaptı ? Emre ? Ümit Karan ? Servet ? İbrahim Üzülmez ?

Hamit ve Gökhan Zanı saymıyorum.

İlk yarıda etkili diyebileceğim 2 oyuncu Gökdeniz ve Mehmet Aurelio ( Mevkilerinde )

Kurtarıcı Tümer aldı ayakta duramıyor. Tuncay bi türlü Hele Zaten Gökhan Ünal öldürdü beni.

Yalnız maçın pozisyonu Tümer oyuna girince Emreye sen sola geç dediği zaman Emrenin suratındaki ifade çok ilginçti ( Bizim dururumuzu anlatıyordu )

70 Dk geldiği zaman babama şunu dedim ; Bizim kaleyi melekler koruyor. Demek ki onlarında bir yere kadar.

Yunanistanı tebrik ediyorum hak edip kazandılar. Helal Olsun

Hade Bosna Bari Sen berabere kal veya yende bi anlamı olsun

Saygılar...

50grad
bu takim ne yanal ile ne günes ile bu denli kötü kurulmamis bu denli kötü yönetilmemis ve bu denli aciz olmamisti. oalyli isvicre macindna sonra hala utanmadan o koltukta oturan insan ve onu orada oturtan yaratiklar artik takkeyi önlerine alip bir düsünsünler.
gerci dogrusunu söylemek gerekirse isvicre-avusturya ortakliginda ki avrupa sampiyonasinda türkiyenin olmamasi bir bakima iyi oldu en azindna bir ülkenin holiganlari eksik oalcak ve kimse bizleri oralarda rezil edemeyecek....
simdi eger bosna yenilirse hadi cik isin icinden...
o zaman hatir ile sikeyle gitmeye calisacak terim avrupa sampiyonasina.
bosna bizim kardesimiz ya hani uc puani cebinde keklik görüyordur bu utanmaz bas belasi insan.. alsan ne olur oradan üc puani...

steelturkTS
17.10.2007, 22:40
ha bu takımda servetle ibraim üzülmez kazmaları nasıl oynuyor anlamıyorum.yazıklar olsun rezil olduk.milli takımda erkes yuhalandı bi tek aurelio ya alkış tuttu herkes adam türk değil ama neyseee.. en iyisi oyduu yinee

ayvaz
17.10.2007, 22:41
ersun yanal için ŞENOL GÜNEŞ in başını yaktılar Terim içinde yanalın bunu bizim çok bilen medyamız yaptı. ersun hoca olsa çok daha iyi olurduk terimin gelişinden belliydi zaten bişey olmayacağı. biz bunlardan çok çektik ve halada çek.iyoruz çok daha çekeceğe benziyoruz

poetricus
17.10.2007, 22:42
Şimdi ne yazmalı?

Ey büyük Allah'ım, sanki kafama silah dayayıp yazmaya zorlayan var! Olsun yine de bir şeyler yazayım, belki açılırım biraz.

Hakan, Tümör, pardon Tümer ve arada bir de Arda girdi. Maçın skoru dışında değişen bir şey olmadı. Yunanistan belki de tarihteki en haklı galibiyetini aldı. İbrahim'in şutu direkten dönmüş, penaltımız verilmemiş, yediğimiz gol offside imiş. Hepsi doğru? Ee, ne olacak?
iyi futbol oynadığımızı, hatta futbol oynadığımızı söyleyebilir miyiz? Maç eksiği ve ruh eksiği olan bunca oyuncuyu bu takıma doldurmanın âlemi neydi?
Elemelere başladığımızdan beri görünmeye başlayan, son maçlarda adeta gözümüze sokulurcasına ortada olan bunca bozgun belirtisinden bu kadar ders almışız demek ki. Pardon, İmparator Hazretleri ders almaz, ders verirdi değil mi?

Pire'deki galibiyetimizin mimarı, gol ümidimiz Nikopolidis yoktu; Macaristan maçının hakemi yoktu, futbol oynamaya niyeti olan Türk Milli Takımı da yoktu ve sonuç bu. Fark yemediğimiz için şükredelim. Bütün marifeti kaçırdığı adamı yakalamaktan ibaret olan M. Aurelio'nun alkışlanıp diğerlerinin yuhalanması da ayrı bir hikâye. Milletçe keçileri kaçırdık galiba. Bu maçın geliri şehit ailelerine mi verilecekti? Buna futbolcuların alacağı primler de dâhil miydi? Futbolcularımız sakın bu yüzden bu kadar isteksiz oynamış olmasınlar! Tövbeler olsun, aklıma neler geliyor.

Kıssadan hisse: Nitelik olmayınca karizma beş para etmez.

sbay
bi ara samaras gol atmamak için elinden geleni yaptı....ama yunan takımı sahada takım görüntüsü verdi....milli oyunculardan kurulu Türk grubu vardı karşılarında....

Atalay
Gökhan zanı futbolundan ötürü kutluyorum!!seneye kesin milana transfer olur!!

batugol
trabzonum beni futboldan sogutmustu
milli takim da dondurdu

hüseyin1975
17.10.2007, 22:44
Şimdi ne yazmalı?

Ey büyük Allah'ım, sanki kafama silah dayayıp yazmaya zorlayan var! Olsun yine de bir şeyler yazayım, belki açılırım biraz.

Hakan, Tümör, pardon Tümer ve arada bir de Arda girdi. Maçın skoru dışında değişen bir şey olmadı. Yunanistan belki de tarihteki en haklı galibiyetini aldı. İbrahim'in şutu direkten dönmüş, penaltımız verilmemiş, yediğimiz gol offside imiş. Hepsi doğru? Ee, ne olacak?
iyi futbol oynadığımızı, hatta futbol oynadığımızı söyleyebilir miyiz? Maç eksiği olan bunca oyuncuyu bu takıma doldurmanın âlemi neydi?
Elemelere başladığımızdan beri görünmeye başlayan, son maçlarda adeta gözümüze sokulurcasına ortada olan bunca bozgun belirtisinden bu kadar ders almışız demek ki. Pardon, İmparator Hazretleri ders almaz, ders verirdi değil mi?

Pire'deki galibiyetimizin mimarı, gol ümidimiz Nikopolidis yoktu; Macaristan maçının hakemi yoktu, futbol oynamaya niyeti olan Türk Milli Takımı da yoktu ve sonuç bu. Fark yemediğimiz için şükredelim. Bütün marifeti kaçırdığı adamı yakalamaktan ibaret olan M. Aurelio'nun alkışlanıp diğerlerinin yuhalanması da ayrı bir hikâye milletçe keçileri kaçırdık galiba. Bu maçın geliri şehit ailelerine mi verilecekti? Buna futbolcuların alacağı primler de dâhil miydi? Futbolcularımız sakın bu yüzden bu kadar isteksiz oynamış olmasınlar! Tövbeler olsun, aklıma neler geliyor.

Kıssadan hisse: Nitelik olmayınca karizma beş para etmez.

Sehitlerimizin Kemikleri sizliyordur.
Yazik!

RUHSUZLAR!!!

ilhan
17.10.2007, 22:46
Terim İstifa çığlıklarına İmparator Terim diye tempo tutanların kim olduklarını merak ediyorum.

Emre B.
Hala kasıntı kasıntı geziyo ortalıkta.Sinyor burası İtalya değil.

steelturkTS
allahım sen bize aciz kullarına bi kez olsun milli takımı grubunu lider olarak;avrupa veya dünya kupası elemelerine gitmiş bir milli takım göster.şenol hocayı harcayanlar ona laf edenler ahanda eseriniz buyruuuunnnnnn!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Remzi
17.10.2007, 22:47
Gökhan zanı futbolundan ötürü kutluyorum!!seneye kesin milana transfer olur!!
o birde servet ligin en kazma stoperleri..Saatli bomba adeta.

poetricus
17.10.2007, 22:48
Terim İstifa çığlıklarına İmparator Terim diye tempo tutanların kim olduklarını merak ediyorum.
Galatasaraydan yalakalarıdır. Ne de olsa orası Ali sami Yen'di.

Remzi
17.10.2007, 22:48

» Bu Mesaj BMN Forum Yöneticisi / Moderatörü Tarafindan Düzenlenmistir.
» Mesajin forum kurallarina uygun olmadigi tespit edilmistir (Genel Kurallar)
» Forum yöneticileri / moderatörleri kurallara uymayan mesajlari düzenleme ve silme hakkina sahiplerdir.
» Foruma üye olan herkes Forum Kurallarini (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=2344) kabul etmis sayilir.
» Gerekli durumlarda itirazlariniz için: uyelik@bordomavi.net

hüseyin1975
17.10.2007, 22:49

Galatasarayli eziklerdir

Berk Akçay
17.10.2007, 22:49
Artık pes diyorum Fatih Terim, Ziya doğan'ı geçti

yediğimzi golde güya savunam oyuncularımız çok zeki ya ofsayt taktiği yapıyorlar hey büyük Allah'ım...

sbay
17.10.2007, 22:50
şu gökhan zan ve ibrahim üzülmezin olduğu beşiktaşa bu hafta en az 2 gol atmamız farz oldu...

Emorfo
17.10.2007, 22:50
Bu işin böyle olacağı belliydi. Fatih Terim ve federasyon çırpındıkça batıyor.

Türkiye daha çok arayacak Şenol Güneş'i

ilhan
17.10.2007, 22:51
Galatasaraydan yalakalarıdır. Ne de olsa orası Ali sami Yen'di.

cinconlu ultra.... ler.kim olacak başka

Galatasarayli eziklerdir

Aklın yolu birdir.:alkış:

Miraç Atalay Çiftçi
17.10.2007, 22:52
Bu milli! takımı abartmıyorum ama yenemeyecek takım yoktur dünya üzerinde şu anda.
O milli takımdan gökdenizi koy Trabzonspor'a Ziya'nın kurdugu takım bile yenerdi bunları.
Ne defans vardı, ne orta saha ne forvet.
Gökhan Ünal ne iş yapar?
Emre?
Tuncayın olumsuz pasları olumlulardan daha fazlaydı.
Kurtarıcı olarak alınanlarda hiçbir iş yapmadı.
En çok güvendiğim Hamit bile vasatı aşamadı...

Belkide en iyi oynayan kalecimizdi...
Birde MEHMET...
Keşke herkesin adı MEHMET olsaydı...

Terimin mazeretini çok merak ettim...

Erkin
Artık pes diyorum Fatih Terim, Ziya doğan'ı geçti

yediğimzi golde güya savunam oyuncularımız çok zeki ya ofsayt taktiği yapıyorlar hey büyük Allah'ım...

Üzülmez Bjk'den alışmış anlaşılan, akıllanmadılar hala :mad:

zeleka
Arkadaslar kendimizi kandirmiyalim su alt taki ozetlere bakalimda artik dogruyu yanlisi bilelim ne terimler nede fatih ler gorduk ama bizans mafiasi vede onu8n kopekleri oldukdan sonra Turkiyede hic bir sey degismez. malesef...

1. 4 milyon insanlik moldavya ya berabere kal.

2. 4oo bin kisilik maltaya beraber oyna.

3. 350 bin kisilik Luxemburg berabere kal adamlarin 100 senelik futbollarinda avrupada vede dunyada oynatiklari butun maclarda ilk gollerini vede ilk puanlarini Turkiyeye karsi almislar.

4. 28.400 kisilik bir nufusa sabib san marino gene ilk golunu vede ilk puanini gene bize karsi almislar.

5.Faroër adalari 75 bin nufus sayan ilk golunu vede gene ilk puanini Turkiyeden alan bir kucuk ulke.

lazooo28
17.10.2007, 22:53
servet,i.üzülmez,tuncay heee birde gökhan ünali unutmayalim kayseri baskani "gökhan cuvalla gol atar" diyordu gördük ne cuvali okyanus gibi gol atti herif

Ahmet Faruk
17.10.2007, 22:55
ziya doğan bir, fatih terim iki. mahvettiler bizi. yazıklar olsun

lazooo28
17.10.2007, 22:56
S.o.s ........i-s-t-i-f-a.... S.o.s

Öztürk Adem
17.10.2007, 23:03
sunu vurgulamak ıstıom sadece eger turkıye avrupada hala daha gecerlı 1 adı varsa o adı ad yapan adam SENOL hıcamdır .Kımse kusura bakmasın yunanıstanı 4-1 lık macta yanlıslıkla yendık kımse de havalara gırmesın ıdda edıyorum bız yunnanıstanla 10 mac yapalım ılk 8 ını onlar alırlar bu bu kadar gercek vede acı 1 durum :(:sevinç:

Hüdai Pervaneli
17.10.2007, 23:05
ya ni surda tutup birimizin eline verseler biz bile daha iyi oynardak hatta biz sahaya ciksaydik biz belkide yenerdik yahu bunlarda bir sey kalmmaimis

onurts61
17.10.2007, 23:05
geri dortlu ve ozellikle ibrahim uzulmez saka gibi yaaa 4 unu toplanasn bir mantikli dusunen adam etmez yokmu sol ayakli su ulkede baska biri...

Volkan ve aurellio ikisine yurekten bir bravo gerisi bugun rezaletti ama ibrahim tarihe gececek bir adam bu kadar spor zekasi veyetenegi dusuk olup milli takima kadar yukselip istikrarli bicimde oynayan ve oynatilan baska biri varmi cok merak ediyorum..

BDiler61
17.10.2007, 23:07
al terimi vur ziyaya

ayvaz
17.10.2007, 23:09
şehitlerimiz için oynadılar ama şehitlerimize hiçbir şey veremediler.
Tarih herzaman farklı insanları yazar farklılıkları yazar. tıpkı Atatürk gbi tıpkı trabzonspor gibi;taıpkı ŞEHİTLERİMİZ gibi tıpkı
yunanistana ilk kez yenildiğimiz gibi

Fatih
norveç 2 yaptı

ayvaz
al terimi vur ziyaya

al ziyayı vur terime

ne far var ortada

Öztürk Adem
17.10.2007, 23:13
kım olabılırkı 1 avuc galatasarlıdan baska kımse deıl sen ne sanıosun neden alı samıyende oynandı kı mac olası tepkıler en askarı sekılde olsun dıe kım gelır samıyene terım hayranlarından baskası deıl tenıkıde herseye kılıfı gıydırılmıs kolay deıl adam mac basına mukemmel para ındırıo cebe neden rıske atsın kı parayı :D

highlander
17.10.2007, 23:14
Milli takım dünya kupasından sonra sürekli düşüş halinde.Bir türlü toparlanamıyor ne yazık ki.Herşey henüz bitmedi belki ama oyun kalitesi olarak dibe vurmuş bulunmaktayız.Bundan sonra bence yapılması gereken bambaşka bir teknik ekip kurmak en başta.Fatih Terim ve yardımcılarına teşekkür edilmeli.yardımcıları sözünü adetten kullandım.Zira yardımcı hoca değiller ,eski futbolcular.kusura bakmasınlar ama yardımcı hoca olacak meziyet onlarda yok.teknik direktör olacak meziyet hiç yok.Yeni teknik direktör yardımcılarıyla sürekli futbol tartışan,onların fikirlerine önem veren ,yararlanan bir insan olmalı.Yardımcı hocaların da çok kaliteli olmaları gerekiyor tabi.İkinci olarak da 30 yaş üstündeki oyuncuları milli takım kadrosuna almamak.Bu artık bizim izlemekten bıktığımız oyuncuları ve ülkenin futbol gündeminde gereksiz tartışma konusu olan şeylerin hepsini bertaraf edecektir.Son yapılması gereken ki bence en zoru ,bir ulusal futbol aklı oluşturmak.Federasyon bünyesinde mi olur başka bir şekilde mi olur bilmiyorum ama ,futbolda akil insanlar denebilecek kişilerle ve tabi yeni gelen teknik heyetle beraber ortak bir futbol aklı oluşturmak.Ne kadar çok görüş ortaya çıkarsa o kadar iyi.Çünkü bir futbol takımının başarıya ulaşması sadece teknik direktöre bağlı değildir.Fatih Terim ve onun gibilerin anlayamadığı şey bu.Fatih Terim benim için hiç önemli değil,o 2000'in mirasıyla çok takım çalıştırır daha ama milli takımın bu yanlıştan bir an önce dönmesi lazım.

S.DEMİRCİ
17.10.2007, 23:15
herşeyi çok bildiğini zanneden adamlardan korkacaksın........ ziya,fatih...............

Bartuğ13
denecek bişey yok.trabzonspordan bile beterdiler.
geride 10dan fazla NET pozisyon ver,yarımpozisyona gireme.
36lık hakan kurtarıcı girsin,oynaman tümer kurtarıcı girsin.
yürüyen tuncay sahada kalsın.

volkan sahanın en iyisiydi.var mı ötesi?

bu takım acilen toparlanmalı ve norveçi yenmeli.
fatih büyük maçların teknik adamıdır o maçı kazandırır diye düşünüyorum.

teknik adamlığı ve sorumluluk duygusuna lafım yok sadece oyuncu seçimlerine çok kızıyorum.bugün istifa etmesinin de yarar getireceğine inanmıyorum.zaten 17 kasımda kaybedersen ahmet çakarın da dediği gibi fatih terim ya çok zor toparlanamaz ya da çok zor toparlanır dandik takımlar çalıştırır.

Serdær
Bosnia-Herzegovina- Norway0- 2Goals Hagenhttp://www.soccerstand.com/images/icons/incidents/7.gif75Bjørn Helge Riisehttp://www.soccerstand.com/images/icons/incidents/7.gif

Yani Final olarak Norveç Maçına kaldık.

Türkiye final maçlarını sürekli kaybettiği için

Brezilya,İsviçre gibi dolayısıyla kazanmamız biraz düşük

Elveda Euro 2008

Zaten LİGTV veriyordu

zeleka
1. 4 milyon insanlik moldavya ya berabere kal.

2. 4oo bin kisilik maltaya berabere kal.

3. 350 bin kisilik Luxemburg berabere kal , adamlarin 100 senelik futbollarinda avrupada vede dunyada oynadiklari butun maclar'da ilk gollerini vede ilk puanlarini Turkiyeye karsi almislar.

4. 28.400 kisilik bir nufusa sahib san marino gene ilk golunu vede ilk puanini Turkiyeye karsi almislar.

5.Faroër adalari 75 bin nufus sayan, ilk golunu vede gene ilk puanini Turkiyeden alan bir kucuk ulke.

Arkadaslar biz neyi tartisiyoruzki bu ozetler hebimize yeterli degilmi bence fazlalik bile var anlayan anlayana.:alkış: Supersin Turkiyem, Super Zihniyet, Helal Olsun Yonetinlere, Helal Olsun Yazan Kalemlere Konusan Fertlerine.

Hüdai Pervaneli
17.10.2007, 23:19
peki bu takimda ilk yarida en iyi oynuyanlardan biri olan gökdeniz i niye cikardi
ama iyide yapti ben sakatlancak diye cok korkmustum

meça2006
17.10.2007, 23:23
terim istifa...:alkış::tr:

Erkin
17.10.2007, 23:25
Euro 2004 ve 2006 Dünya Kupasından sonra Euro 2008'e de katılamadan veda ettik.. Artık 2024'e mi gideriz 2030'a mı Allah bilir.. :mad:

lazooo28
17.10.2007, 23:26
komsu komsu gideriz diyordu..nereye gidiyosun

Fatih
17.10.2007, 23:27
ilk 2 takımın direkt olarak katıldığı bir turnuvada böylesine kolay bir gruptan çıkamayarak katılamayacığz rezalet ya

Öztürk Adem
17.10.2007, 23:28
o zamanda futbol usayda oynanacak bız katılırız buyuk 1 ıhtımalle

Hüdai Pervaneli
17.10.2007, 23:29
biz eger norvec i yenemessek gideiz ama nere gideriz bende bilmiyim

Enes Berfin
17.10.2007, 23:30
Bu Futbolu Norvec macindada sergilersek yine yeniliriz eger bu futbolla norveci yensek bile ve avrupa sampiyonasina katilsak bile ben istemiyorum bu futbolla biz isvicre veya avusturyada puan almadan eleniriz en iyisi simdi elenelim, büyük bir rezillik, Yunanlari hic sevmem ama oynadiklari futbol gayet güzeldi kisacasi dagittilar bizi.

Erkan
17.10.2007, 23:32
tariihimizde hic yenilmedigimiz yunanlilara da yenildik ya.. bi heycanla yine televizyon basina gecmistim oysa:( ...

Selçuk Demircioğlu
17.10.2007, 23:36
defanstan adam akıllı top çıkaramadıkça milli takımın başarılı olmasına imkan yok..afedersiniz ama 2 tane kazmayı koymuşlar defansa..ne top atabiliyorlar bir adım öteye ne de yanlarından geçenleri tutabiliyorlar...valla bizim trabzonsporun defansı daha iyi..gökhan zan ve servet ikisi yanyana oynadıkça başarı hayal...bunları kim topçu yapmış anlamadım ki..

poetricus
17.10.2007, 23:38
Milli takım da tıpkı Trabzonspor gibi tarihinde hiç mağlup olmadığı takımlara karşı ilk yenilgilerini alıyor.
Yoksa bana mı öyle geliyor?

bordox
17.10.2007, 23:39
Fatih Terim yanlış adamı Türk vatandaşı yaptırmış,Aurelio değil Hagiyi Türk vatandaşı yapsaydı,bir katakulliye getirip Romanya Milli Takımında oynamış olsada Milli Takımda oynatır, kupaları teker teker toplardı.

Neyse bir dahaki sefere artık sinyör Terim.Bu arada ders verenler sıraya girmiş güzelce anlatıyorlar futbol nasıl oynanır diye.Ama yüksek dağların creatoru ders almaz ders verir.

Bugünki maçta Volkan olmasa mı desem yoksa Yunanlılar biraz ciddi oynasa mı desem 6-7 gollü tarihi bir hezimetimiz olurdu.Bu maçın skorunu öpüp başımıza koyalım diyorum.

Aurelio'nun bize kazndıracağı Dünya Kupası ve Avrupa Kupası yattı tabii.Sağlık olsun.

Hüdai Pervaneli
17.10.2007, 23:42
bekleyin lincoln de yakinda türk vatandasi oluyo arkadaslar seneye yada birdahaki maclarda milli takimmizda lincolnda olucak

Erkan
17.10.2007, 23:44
Milli takım da tıpkı Trabzonspor gibi tarihinde hiç mağlup olmadığı takımlara karşı ilk yenilgilerini alıyor.
Yoksa bana mı öyle geliyor?

Hocam oyle, zevksiz futbol da ayni gibi... Bu gidiste insallah futbol dan sogurum... yoksa cok kotu oluyorum her mac sonu :(..

atlantis
17.10.2007, 23:45
Böyle rezil futbol oynanırmı kahrolduk ekran başında...Fatih Terimde karizma olucam diye ortandan ikiye ayrıcak...

Serdær
17.10.2007, 23:45
Böyle Bir Basın Toplantısı Olur mu ! ( Yoruma Bak )

Çıldırıcam ya. !

İlk defa duyuyorum"
Yunanistan karşısında aldığımız 1-0'lık yenilgiden sonra gözlerin çevrildiği Milli Takımlar teknik direktörü Fatih Terim henüz pes etmediklerini, Norveç deplasmanında kazanmaktan başka çarelerinin olmadığını söylerken, ilk defa istifaya davet edildiğini belirtti.

Terim sözlerine "Yunanistan'ı tebrik ediyorum" ifadesiyle başlayarak, "Dün burda aynı saatte, yine aynı yerde aşağı yukarı aynı şeyleri konuşmuştuk. Her türlü senaryoyu söylemiştik. Bu bizim için en kötü senaryoydu. Norveç'in kazanması, bizim kaybetmemiz durumunda Norveç deplasmanına kazanmaya gitmek zorunda olduğumuzu söylemiştik. Bir tek beraberlik şansımızı kaybettik. Yapacağımız iş yenmeye gitmek, başka bir şey yok. Malesef bir gereksiz ofsayt çıkışı, ferdi bir pozisyonda gol yedik. İlk yarıda, ikinci yarıda gol bulmak istedik olmadı. Yunanistan gerçekten çok tecrübeli bir takım. Bize de tebrik etmek düşüyor" dedi.

Fatih Terim Yunanistan maçının son dakikalarında tribünlerden yükselen istifa sesleri ile ilgili olarak ise, "Öncelikle sizin duyduğunuz gibi yoğun olarak ben duymadım. İstifa seslerini yoğun bir şekilde duymadım. Hayatımda ilk defa duyuyorum. Bazıları hep duyuyor. Biz Norveç'i orada yenebilecek güçteyiz. En azından pes etmedik. İstifanın zamanlaması, kararı sayın başkanımız ve bana aittir." dedi.

Hüdai Pervaneli
17.10.2007, 23:50
cok sacma bir aciklama yapmisin fatih hoca

Serdær
17.10.2007, 23:51
LincoLn Türkmü oluyor. ( O zaman Şöyle Takım kuralım )

Hasagiç

Jabi Risp Kratouchvil Wederson

Yattara Aurelio Krita Saidou

Lincoln

Adriano(Belediyedki) De Nigris

Öze Dönüş Bu olsa Gerek

Nasi ama :D :D

Göktuğ Altuntaş
17.10.2007, 23:51
norveç macından sonra belli olur terimin gidip gitmiyceği anladığınız üzre norvec macını kaybederse terim elveda..

Erdem Keser
17.10.2007, 23:53
Ah Şenol hocam ahhh ...Bütün herkesin senden helallik alması gerekir yoksa bizim takımın iki yakası biraraya gelmez

bordox
17.10.2007, 23:55
bekleyin lincoln de yakinda türk vatandasi oluyo arkadaslar seneye yada birdahaki maclarda milli takimmizda lincolnda olucak

Yetmez Lincoln mincoln, dünyayı tarayalım küçük yaştaki yıldız olacak çocukları bulup, geleceğin Milli Takımını kuralım.70 milyon yetmedi 5 milyar anca kurtarır.

Bu işi San Marino,Malta,Lüksemburg gibi ülkeler niye düşünemiyor adamlar bakkalla,kasapla Milli Takım kuruyor,enayiler halbuki paralarıda var.
Demekki Terim gibi imparatorları yok,olsa dünya onların olurdu.

Serdær
17.10.2007, 23:55

Hasagiç

Lincoln

Öze Dönüş Bu olsa Gerek

Yada Şöyle Bir Kadro Çıkartsa Sinyor Terim

Tolga Zengin

Uğur Uçar İbrahim Toroman Erdinç Volkan Yaman

Gökdeniz Aurelio Hamit Altıntop Serdar Özkan

Nuri Şahin

Nihat Kahveci ( Mehmet Yıldız )

Süper Kadro !

Kaya
18.10.2007, 00:00
Maalesef şaşılacak bir sonuç değil. Sağa sola sataşan, herkese laf yetiştirme çabasında olan bir hocanın takımı ancak böyle oynar. Kendi taraftarını bile bezdiren İbrahim Üzülmez sahada, kendi takımında neredeyse hiç oynamayan Tümer milli takımda, Avrupa'ya gidip performasının herkes tarafından düştüğü bilinen Tuncay sahada, vs... Sayacak olursa liste baya kabarır.

Fatih Terim maalesef kendini çok üst bir şahıs sanıyor ama maalesef ne kişilik var bu adamda ne de ahlak!
Her iş için "Allah yardımcın olsun" deriz... Çünkü önemli bir söylemdir bu. Fakat böyle kibirli bir adama Allah yardım etmez.

Umarım en kısa zamanda görevinden istifa eder. Aklımda yerine geçecek bir aday yok ama Terim'le bu iş olmaz.

Kaya
18.10.2007, 00:07
http://img215.imageshack.us/img215/8191/img2556gp5.jpg

turgi
18.10.2007, 00:07
dk 78 pas hatası 58 yuh abicim yaa her 1 dakika 15 saniyede bi topmu kaybedilir tam amatör bi takımız emin olun halı saha macında bu kadar hata yapılmaz yaa
ben norcev macının sonucunu şimdiden görür gibiyim

Great White
18.10.2007, 00:14

Hasagiç

Lincoln

Öze Dönüş Bu olsa Gerek

Yada Şöyle Bir Kadro Çıkartsa Sinyor Terim

Tolga Zengin

Uğur Uçar İbrahim Toroman Erdinç Volkan Yaman

Gökdeniz Aurelio Hamit Altıntop Serdar Özkan

Nuri Şahin

Nihat Kahveci ( Mehmet Yıldız )

Süper Kadro !

Hadi ilk kadrodaki espriyi anladım da..

İkinci kadrodakini tam olarak anlayamadım:confused:

Bir çeşit kara mizah mı yoksa:)

Serdær
18.10.2007, 00:15
Hadi ilk kadrodaki espriyi anladım da..

İkinci kadrodakini tam olarak anlayamadım:confused:

Bir çeşit kara mizah mı yoksa:)

gibi :D :D

Harun-61
18.10.2007, 00:31
Ben ders almam Ders veririm diyen bir Muhterem Insan...

Hadi Senyor Terim, bize Ders ver ve ISTIFA ET !!!!!

.

oguzkoc
18.10.2007, 00:34
maçtaydım.. sesim kısılana kadar bağırdım şehitlerin isimlerini, ellerim çatlayana kadar tempo tuttum, marşlar söyledim bayrak salladım şehitlerimizi andım onlarca kez... ben bi taraftar olarak elimden gelenin daha da fazlasını yaptım... ama sahada ruhsuz birsürü adam gördüm. kenarda oyundan kimi alması gerektiğini bilmeyen özürli bi t.d gördüm. ha bide ne gördüm biliyomusunuz? hepimizin eleştirdiği ama bugünkü maçta basmadık adam basmadık yer bırakmayan her topu almaya çalışan bi brezilyalı gördüm. ne mi yaptım? ayağana her top geldğinde alkışladım..

sahanın en iyisi aurelio idi
2.volkan
3.gökdeniz
4.ümit

gerisini at çöpe...

poetricus
18.10.2007, 00:43
Hepimizin eleştirdiği ama bugünkü maçta basmadık adam basmadık yer bırakmayan her topu almaya çalışan bir Brezilyalı gördüm. Ne mi yaptım? Ayağına her top geldğinde alkışladım...
Milli Takım'da bir basan adam!

bordox
18.10.2007, 00:47
Milli Takım'da bir basan adam!

Demek ki basan adamında devşirmesi makbul bende bugün maçı izledim Aurelio'nun oynadığı tüm Milli Maçları izlediğim gibi,ortada komple bir rezalet gördüm.
Demek ki iyi izleyememişim.

Kaya
18.10.2007, 00:56
Bu maça güzellik katan sadece taraftardı maalesef. Karşılaşma öncesi şehit askerlerimizin isimlerinin eski açık tribün tarafından söylenmesinin ardından tüm stad "BURADAAAAA" diyerek inletti Ali Sami Yen'i. Kimin organize ettiğini bilmiyorum ama bunu düşünenlere helal olsun. Zira, herkes bu olaydan dolayı çok etkilendi. Hazırlanan pankartlar, söylenen sloganlar herşeyiyle harikaydı. Tek yapmamamız gereken şey Yunan marşını yuhlamak oldu. Bence hiç gerek yoktu böyle bir protestoya.

poetricus
18.10.2007, 00:58
Demek ki basan adamında devşirmesi makbul bende bugün maçı izledim Aurelio'nun oynadığı tüm Milli Maçları izlediğim gibi,ortada komple bir rezalet gördüm.
Demek ki iyi izleyememişim.
Galiba ben de iyi göremedim ya da televizyonumda bozukluk vardı.
Benim gördüğüm Aurelio Yunan defasından atılan her uzun topta adamını kaçırıp peşinden koşuyordu. Allahı var çok defa yetişti. Şimdi bu adam, pardon basan adam çok şey mi yapmış oldu?

Erdem Keser
18.10.2007, 00:59
Bende merak ediyorum Aurelio bu kadar övgüyü hakedecek ne yaptı..Acaba ben mi yanlış maçı izledim sürekli ortasahadan geriye adam kaçıran ,her topu alışında yana oynayan bi görüntüden başka nesi izlenmeye değerdi ...

bordox
18.10.2007, 01:07
@Poetricus ve @Chovy,

Sayenizde hem televizyon tamir masrafından,hem de göz muayenesi masrafından kurtuldum,ciddi ciddi bende bir sorun var diye düşünmeye başlıyordum öyleya 30 yaşında devşirilip Milli yapılan adam bu olmamalıydı,çok sağolun.

Kafamı yastığa rahat koyacağım bu gece!

Nuray
18.10.2007, 01:22
yazık ya yazık nedir bu :@

Sinan Akyıldız
18.10.2007, 01:35
Reziller !

İşyerinde beraber çalıştığım bir abimin dediği gibi , bunlardan askerliğini yapanı yapmayanı toplayıp süreceksin doğuya görecek bu vatan evladının ne çektiğini ! Ruh yok , istek yok , şevk yok , azim yok . O formayı hak eden birtane adam (!) yok içinizde be !

Yahu senin birtek işin var oda çıkıp top oynamak , top oynatmak bunuda beceremiyosanız çekin gidin !

Great White
18.10.2007, 01:50
Garibim Aurelio' nun en büyük suçu muhterem kaptanımız Hüseyin' i kesmekmiş demek ki:)

Sen bir kere nasıl olur da Yunan defansının 15 metre yukarıdan attığı uzun topları arkaya sektirirsin??

Daha sonra gerisin geri koşup tüm topları yakalasan, ikili mücadelelerin hemen hepsini kazansan, aldığın topları yüzde yüze yakın ortalama ile kullansan ne yazar :D

Sen böyle yaparsan İbo' yu, Servet' i, Şaban' ı, Tuncay' ı, Hamit' i kimse konuşmaz. Herkes seni konuşur..

Bir de Türk olmasan kimbilir neler diyecekler sana:p

Günün birinde şu Aurelio' yu da savunacağım hiç aklıma gelmezdi:cool:

Salih Kara
18.10.2007, 01:54
tuncayın futbolu unuttuğunu sinyor terimin görmesi için kaç maç daha lazım.Adam top kontrolünü bile unutmuş.Hadi bunları önceden de çok iyi bilmiyordu ama koşmayı da unutmuş.Bunu milanda teknik direktörlük yapmış bir adam nasıl göremez.tuncaya da yazık.Bu kadar yuhalanması zaten zor günler geçiriyorken onu daha da yıpratır.Onu türk futboluna tekrara kazandıracaz diye avrupa şampiyonasından mahrum mu kalacaz?Tek kötü oynayan tabi ki tuncay değil ama arda gibi bir adam duruyorken tuncayı oynatmak saçmalık.Hadi oynattın tuncay duruyorken gökdenizi çıkarmak bir o kadar da yanlış.

Sönmez Özlü
18.10.2007, 02:00
norveç macından sonra belli olur terimin gidip gitmiyceği anladığınız üzre norvec macını kaybederse terim elveda..

O zaman Fatih Terim'e güle güle.. O maçı kazanmamız mucize olur.

turgi
18.10.2007, 02:01
yaa bilmiyorum ama milli takımda emre yerine bizim hasanı koysan ilerde de gökhanın yerine bırak umut erseni de gectim m.yılmazı koysan daha ii iş yapardılar ama en büyük eksikleri bence bi hüseyin yoktu orta sahada en gerekli adamdı bu gece

turgi
18.10.2007, 02:03

aklı varsa şimdiden istifa etsin bence çünkü maçın sonucu belli...her ne kadar b,z,m bu macı alıp 3 puanı cebimize koyup 2008 e gitmeyi umuyorsak unutmayın arkadşlar ve duygusal davranmayalım norvecinde o puana ve 2008 e ihtiyacları var ve eminimkide kolay kolay pes etmiceklerdir

Great White
18.10.2007, 02:17
yaa bilmiyorum ama milli takımda emre yerine bizim hasanı koysan ilerde de gökhanın yerine bırak umut erseni de gectim m.yılmazı koysan daha ii iş yapardılar ama en büyük eksikleri bence bi hüseyin yoktu orta sahada en gerekli adamdı bu gece

Hasan, Hüseyin ve Mehmet Yılmaz' lı bir Milli Takım benim de burnumda tütüyor :)

Bir de Keçeli olsa seyrine doyum olmaz, tadından yenmez bu takım:D

bmtr
18.10.2007, 02:55
Yazarlar nasilki Senol Gunes'e surekli Terim'in mirasini yedi dediler, bence Terim'de resmen ilk maclarinda Yanal'in mirasini yemistir. Sonraki maclarda malum.

A.Alper
18.10.2007, 03:09
Bu manevi atmosferden de feyiz almayan oyunculardan bir ok olmaz.

poetricus
18.10.2007, 03:15
Maç kötü gidip de mağlubiyet kaçınılmaz olduğunda kenarda tutulan oyuncuların sahada olanlardan daha iyi olduğu fikrine kapılmak yaygındır. Normal bir çeşit reaksiyon. Her zaman doğru olmasa da her zaman yanlış da değil. Maçı yorumlayan Rıdvan Dilmen’in oyuna alınmasını istediği futbolcuların hepsi alındı ama gördük ki hiçbiri alınmasa da olurmuş. Arda, Hakan ve Tümer için söylenen şeyler belki oyuna alınmış olsaydı Hüseyin için de söylenecekti.

Takımda bir ya da birkaç futbolcunun formsuz oluşunu kendileriyle ya da bazı dâhili ya da harici özel sebeplere bağlamak mümkündür ama neredeyse bütün takımın üstelik birkaç maç üst üste çok kötü bir performans göstermesinin tek sebebi değilse bile en önemli sebebi ve sorumlusu teknik heyettir. Gerçi bizim milli takımda bir teknik heyetin mevcudiyetinden ne kadar söz edilebileceği de tartışılır, tek kişilik teknik heyet ve figüranlar desek daha doğru olur ya neyse…

Aurelio – Hüseyin karşılaştırması milli maçı ve yaşadığımız tarihi hezimeti gölgede bıraktı. Maçı canlı seyrettiğini söyleyen bir arkadaşımız takımın en iyisinin Aurelio olduğunu söylüyor. Milli takımda iyi oyuncu var mıydı bu gece? Belki az kötüler vardı. Kimse kusura bakmasın, bence Aurelio onlardan biri değildi. Aksini iddia edenlerin de kendilerince haklı gerekçeleri vardır muhakkak. Rakip defansın, üstelik az adamla her çıkışında adam kaçırdı. Dan dun ileri vurulan topları kaçırdığından değil, adam kaçırdığından bahsediyorum. Tribünden olmayabilir ama TV’de pozisyonların bolca tekrarı var; bakan görür. Hakkını teslim edelim, kaçırdığı adamların çoğunu sonradan yakaladı. Azmini, mücadelesini takdir ederim ama kendisinden çok daha ağır oyunculardan yediği çalımın haddi hesabı yok. Bu akşamki Aurelio’nun Hüseyin’den daha iyi diyebileceğimiz bir tarafı yoktu.

Defansımız içler acısıydı. Aslında rakip forvetlerden çok kendi savunma oyuncularımızı marke edecek oyunculara ihtiyaç duyduk desek yeridir. Kanatlarımız Hamit’in sağ kanattaki pek de faydalı olmayan bazı münferit çabaları dışında hem hücum hem de savunma anlamında tam bir fiyaskoydu. Servet Shevchenko’dan sonra pek çok hücum oyuncusunu daha kahraman yapacak gibi görünüyor. Gökhan Zan’ın varlığı ile yokluğu belli değil. Aslında yokluğu belki daha faydalı olurdu. İbrahim Üzülmez tam bir felaketti. Hiç sol kanat tecrübesi olmayan sağ ayaklı bir futbolcu bile daha faydalı olurdu. Bir kanat oyuncusu doksan dakikada bir isabetli orta, doğru dürüst bir bindirme yapamaz mı?

Emre ve Tuncay malulen emekli olmuş kazazedeler gibiydiler. Oyunu hızlandırıp rakibi hataya zorlayacaklarına kanatlara kaçıp durdular. Gökhan Ünal ve Ümit Karan yaratıcıktan son derece uzaktı. Rakip savunma arasında kaybolup gittiler. Ferdi yetersizlik ve formsuzluklar bir tarafa takımın oyun kurgusu, şekli baştan sona yanlıştı. Maçın ilk yarısının sonunda yazdığım değerlendirmede bahsetmiştim, teferruata girmiyorum. Sonradan oyuna girenler de pek farklı değildi. Kendi takımlarında oynamayan lejyonerlerle, sakatlıktan yeni çıkmış, doğru dürüst antrenman bile yapamamış oyuncuların harmanlanmasından doğan bir takımdan ne beklenir ki? Buna bir de baştan beri görülmeyen, görülmek istenmeyen eksiklik ve aksaklıkları ekleyin ortaya bu sonucun çıkması kadar tabiî bir şey olamaz. Yunanlıların kafayı savunmayla bozmuş hocasına dua ve buldukları pozisyonların çoğunu kaçırdıklarına şükredelim. Yoksa bu akşam Aurelio’nun iyi olduğunu düşünenler bile çıkmazdı.

Koskoca İmparator hata yapmaz, eminim yine bize bir ders vermiştir. Sahi bu maçta hocanın bize verdiği ders neydi?

Fanatik28
18.10.2007, 03:21
Bence sahada ayagina top atilabilince, sahada en derli toplu görüntüyü Gökdeniz vardi. Ama bir de baktim, oyundan cikiyor Tuncay dururken.

Hamit gercek yerinde oynatilmayinca kötü oynuyor. Bunu görmemek imkansiz ama Sinyör görmüyor. Hamit, Gökdeniz ve Mehmet Topuz ayni takimda oynayamaz mi?

Birde artik oyuncularimizin kaliteli olmadiklari söyleniyor. 2003 Konfederasyon kupasinda oynayan 3-4 futbolcu haric, yas ortalamasi 21-22. O futbolcularin hemen hemen hepsi hala oynuyor. U17 takimindan kac futbolcu var takimda?

Great White
18.10.2007, 03:27
Maç kötü gidip de mağlubiyet kaçınılmaz olduğunda kenarda tutulan oyuncuların sahada olanlardan daha iyi olduğu fikrine kapılmak yaygındır. Normal bir çeşit reaksiyon. Her zaman doğru olmasa da her zaman yanlış da değil. Maçı yorumlayan Rıdvan Dilmen’in oyuna alınmasını istediği futbolcuların hepsi alındı ama gördük ki hiçbiri alınmasa da olurmuş. Arda, Hakan ve Tümer için söylenen şeyler belki oyuna alınmış olsaydı Hüseyin için de söylenecekti.

Takımda bir ya da birkaç futbolcunun formsuz oluşunu kendileriyle ya da bazı dâhili ya da harici özel sebeplere bağlamak mümkündür ama neredeyse bütün takımın üstelik birkaç maç üst üste çok kötü bir performans göstermesinin tek sebebi değilse bile en önemli sebebi ve sorumlusu teknik heyettir. Gerçi bizim milli takımda bir teknik heyetin mevcudiyetinden ne kadar söz edilebileceği de tartışılır, tek kişilik teknik heyet ve figüranlar desek daha doğru olur ya neyse…

Aurelio – Hüseyin karşılaştırması milli maçı ve yaşadığımız tarihi hezimeti gölgede bıraktı. Maçı canlı seyrettiğini söyleyen bir arkadaşımız takımın en iyisinin Aurelio olduğunu söylüyor. Milli takımda iyi oyuncu var mıydı bu gece? Belki az kötüler vardı. Kimse kusura bakmasın Aurelio onlardan biri değildi. Rakip defansın, üstelik az adamla her çıkışında adam kaçırdı. Dan dun ileri vurulan topları kaçırdığından değil, adam kaçırdığından bahsediyorum. Tribünden olmayabilir ama TV’de pozisyonların bolca tekrarı var; bakan görür. Hakkını teslim edelim, kaçırdığı adamların çoğunu sonradan yakaladı. Azmini, mücadelesini takdir ederim ama kendisinden çok daha ağır oyunculardan yediği çalımın haddi hesabı yok. Bu akşamki Aurelio’nun Hüseyin’den daha iyi diyebileceğimiz bir tarafı yoktu. Kendisi Hüseyin’i kestiği için değil, performansı yeterli görülmediği için eleştiriliyor. Ayrıca Hüseyin’i o değil Fatih Terim oynatmıyor. Her milli takımda ilk on biri hoca belirler, ön liberolar değil ve sanırım forumdaki herkes de bunu biliyor.

Defansımız içler acısıydı. Aslında rakip forvetlerden çok kendi savunma oyuncularımızı marke edecek oyunculara ihtiyaç duyduk desek yeridir. Kanatlarımız Hamit’in sağ kanattaki pek de faydalı olmayan bazı münferit çabaları dışında hem hücum hem de savunma anlamında tam bir fiyaskoydu. Servet Shevchenko’dan sonra pek çok hücum oyuncusunu daha kahraman yapacak gibi görünüyor. Gökhan Zan’ın varlığı ile yokluğu belli değil. Aslında yokluğu belki daha faydalı olurdu. İbrahim Üzülmez tam bir felaketti. Hiç sol kanat tecrübesi olmayan sağ ayaklı bir futbolcu bile daha faydalı olurdu. Bir kanat oyuncusu doksan dakikada bir isabetli orta, doğru dürüst bir bindirme yapamaz mı?

Emre ve Tuncay malulen emekli olmuş kazazedeler gibiydiler. Oyunu hızlandırıp rakibi hataya zorlayacaklarına kanatlara kaçıp durdular. Gökhan Ünal ve Ümit Karan yaratıcıktan son derece uzaktı. Rakip savunma arasında kaybolup gittiler. Ferdi yetersizlik ve formsuzluklar bir tarafa takımın oyun kurgusu, şekli baştan sona yanlıştı. Maçın ilk yarısının sonunda yazdığım değerlendirmede bahsetmiştim, teferruata girmiyorum. Sonradan oyuna girenler de pek farklı değildi. Kendi takımlarında oynamayan lejyonerlerle, sakatlıktan yeni çıkmış, doğru dürüst antrenman bile yapamamış oyuncuların harmanlanmasından doğan bir takımdan ne beklenir ki? Buna bir de baştan beri görülmeyen, görülmek istenmeyen eksiklik ve aksaklıkları ekleyin ortaya bu sonucun çıkması kadar tabiî bir şey olamaz. Yunanlıların kafayı savunmayla bozmuş hocasına dua ve buldukları pozisyonların çoğunu kaçırdıklarına şükredelim. Yoksa bu akşam Aurelio’nun iyi olduğunu düşünenler bile çıkmazdı.

Koskoca İmparator hata yapmaz, eminim yine bize bir ders vermiştir. Sahi bu maçta hocanın bize verdiği ders neydi?

Şu "lanet" Aurelio bu gece mükemmel bir futbol oynamadı..

Şapkadan tavşan da çıkarmadı..

Ama üzerine bu denli güdümlü gidilecek derecede sırıttığını da kimse bana kabullendiremez..

Şu dökülen takımda bu gecenin en iyilerini kendimce sıralamaya kalksam Aurelio en kötü ihtimal ile ilk ikiye girerdi..

Ben maçı seyrederken bir tek onun ayağına gelen toplarda Milli Takım adına bir rahatlık hissettim açıkçası..

Hala hiçbir anlam veremediğim "Özelikle Aurelio" üzerine yoğunlaşmış tespitlerin haricinde komplike bir maç kritiği olarak gördüğüm bu yazının altına imzamı atabilirim..

Kendimce:)

poetricus
18.10.2007, 03:51
Hala hiçbir anlam veremediğim "Özelikle Aurelio" üzerine yoğunlaşmış tespitlerin haricinde komplike bir maç kritiği olarak gördüğüm bu yazının altına imzamı atabilirim...
Tarafımdan silinmiştir.

Great White
18.10.2007, 03:56
Sizin fikirleriniz size benimkiler bana.
Ben bir değerlendirme yazısı yazdım, dilekçe değil. İmzalamanız için bir müracaatım da olmadı.
Hayranınız olup imzanızı isteyen biri de değilim.

Siz(!) de bu yazıyı binlerce kişinin giriş yaptığı bir sitede paylaşmak yerine evinizde açacağınız bir Word sayfasına yazmış olsaydınız bizim de imzalamak gibi bir işgüzarlığımız olmazdı belki..

Hem böylece imrenilesi hayran kitlenize birkaç kişi daha eklememiş olurdunuz..

poetricus
18.10.2007, 05:11
Tarafımdan silinmiştir.

Ünyeli Murat
18.10.2007, 07:26
fatih terim kızını emreni halukunu alda git...hani şehit kanları yerde kalmayacaktı...70 milyon türk elin brezilyalısını alkışlıyor....yazıklar olsun....şenol güneşin mirasını yediniz bitirdiniz....ananınızı alında gidin...yeter....
daha çok şey var ama.......

Ertan 51
18.10.2007, 07:54
inşallah yanılırım ama son maçlara bakarsak kaybedecek gibi görünüyoruz.bana sorarsanız beraberliğe razıyım evimizde yenilip madara olmaktan iyidir.

ben söylemiştim diyeceğim ama çok kişi zaten aynısını düşünüyordu maçın sonucuyla ilgili.iddia oynadım direk 2 verdim ama etrafın gazıyla bende havaya girdim ne olur olmaz diye 0-2 yazdım ama ilk düşüncem doğru imiş maalesef.
Fatih Terim(en nefret ettiğim hoca) ne kadar suçlu ise futbolcularda o kadar suçlu çok ruhsuzlardı.ayrıca bu oyunla 2008 e gitsekte futbol adına kesinlikle zevk alamayız.böyle bir ligden bu kalitede bir Milli takım çıkar aslında hep birbirimizi kandırıyoruz zira ara ara gs biraz göze hoş gelen futbol oynuyor onun dışında bjk nin 150 milyon dolarlık febe nin bizim takımın ve diğer Anadolu takımlarının futbollarını bi göz önüde getirelim ve ondan sonra başarı bekleyelim.
kısacası dünkü Milli takımımız Müjde Ar ın gazozu gibiydiler.

Ünyeli Murat
18.10.2007, 07:59
göğüslerindeki al kana boyanmış bayrakları olmasa yapacağım yorum şudur...şu anda sahaya çıkacak takım bizi temsil etmiyor...110.000 ytl aylıkla çalışan ,takıma zamanında sıfır çektirmiş ,oynattığı oyuncusu dedelerimizin al kanlarıyla boyanmış bayrağı altında tribünlere el kol hareketi yapmış, yine aynı zatı bir sonraki maçta sahaya kaptan çıkarmışların yönettiği,adı milli olan halkın takımını bir ingiltere maçına halktan değilde onlardan kopuk televolecileri götüren federasyon başkanının takımıdır...

fatih terim kızını emreni halukunu alda git...hani şehit kanları yerde kalmayacaktı...70 milyon türk elin brezilyalısını alkışlıyor....yazıklar olsun....şenol güneşin mirasını yediniz bitirdiniz....ananınızı alında gidin...yeter....
daha çok şey var ama.......

Faik Yılmaz
18.10.2007, 08:13
Yedeklerde Emre AŞIK

Terim takımlarında oynayamana Tuncay ve Emreye Aşık....

hr maçta oynatıyor onları. Emrei Tuncay geçen maçta dökülmüş olmalarına rağmen bu maçta yine 11 deydiler. Terim inatla 10 kilo fazlalığı olan Emreyi koşturmaya çalışıyor. Dün bazuı iddialalara karşı ailemi işe karıştırmayın diyor ama ben daha fazlasını Emrenin terimini oğlu olduğunu düşünüyorum. :) yoksa bir insana körü körüne bu kadar düşkün olunmaz.

bir satırda Yunanistana tam Ziya Doğana layık bir takım. 5 kişi defans 4 orta saha ve tek forvet

Nurettin Yılmaz
18.10.2007, 08:34
bence dün akşam sahada sadece aurellio vardı diğerleri "al birini vur ötekine" misali ...

birde aurellio için "mehmet olunmaz mehmet doğulur" diyenler varya ! işte onlar ne düşünmüşlerdir dün akşam , doğrusu çok merak ediyorum.

bana kalırsa dün akşam milli takımımızda " türk oğlu türk " diye tabir edebileceğimiz sadece aurellio vardı , diğerlerinin kanından bile şüphe ediyorum aslında ....

temel_yilmaz
18.10.2007, 08:48
yanlış bilgilendirilmiş bizim sevgili basınımız hocamızın damadı tuncay herhalde baksana o kadar sabrettiğine göre balonstar tuncay ingilterede yılın fiyaskosudur herhalde şenol güneşe saçı dağınık başı dağınık diyenler utansın

Bilal 61
18.10.2007, 08:53
Yazıklar olsun hepsine insanda biraz RUH olur yaa yürek olur dün hiçibirinde birşey yoktu..

OYılmaz
18.10.2007, 09:00
İmPARAtor ve Saz arkadaşları maçtan sonra hayla açıklama yapıyorsunuz hangi yüzle İstifa dilekçeni derhal ver Burdan medyaya sesleniyorum hadi bakalım çıksın sesiniz Milli takımın başında şenol hoca varken kaleciden hoca olmaz dediniz Gürcistanla trabzonda yapılan maçta gazete manşetlerine rezalet yazdınız Trabzon taraftarı milli takımı desteklemedi diye Ersun yanal bir maç hakan şükürü oynatmadı Kıyamet koptu ertesi gün kovuldu peki ya imparatorunuz fatih terim ne yaptı ?

Atalay
18.10.2007, 09:14
İMPOROTİCE ..Sagolsun ne kadar kendi mevkilerinde oynayan futbolcuları başka mevkilerde ne kadar kendi takımlarında oynayamayan futbolcularıda milli takımda oynatıp bu rezil futbolu bize miras bıraktı!!Sonrada çıkıp biz norveçi deplasmanda yenecegiz falan diyor...tıpkı bosna,malta,moldova maçındaki gibi!!

Badaloğlu
18.10.2007, 09:30
Şenol Güneş'in ahı önce Ersun Yanalı,şimdi de, Fatih Terimi yiyecek.Tabi federasyonu'da unutmamak lazım...

Üzgünüm ama bu kafayla Yunanistanı yenmemiz sürpriz olur.Adam sırf spor yazarlarına inat kadro yapıyor.Tuncay sahada döküldüğü halde ona 90 dakika sabredebiliyor.Gökdenizi aklından bile geçirmiyor!Emre Belezoğlu 2.yarıda oyunda yoktu bile,Tümer'in katkısından çok bu takıma hatalı paslardan dolayı zararı oldu.Selçuk, bu takımda torpilli mi?Gökhan Zan, çok büyük hatalar yapmasına rağmen onunda torpili yüksek yerlerden galiba...Erdinç bile ondan daha iyi oynamazsa adam değilim...

Her neyse, bu maçı kazanmak istiyoruz demeyle kazanamayız.Karşımızda çok disiplinli bir Yunaistan takımı var.Bakmayın ilk maçı 1-4 kazandığımıza...O gün kaleci Nikopolidis'in kabul günüydü.Kim vurduysa gol oldu.Bu maç bizim için çok zor geçecek.Çünkü Yunanistan ile puan farkı 4 oldu.Adamların buradan galip gelmeleri için bir sebep yok.Yani bizi çok sıkıcı bir maç bekliyor.Benden söylemesi.Yunanlılar ilerde sadece Kanizteras ile sahaya çıkacaklardır.Defans ağırlıklı bir kadro ve orta sahada bize top yaptırmayacaklardır.O yüzden bu tip maçlarda kanatları iyi kullanmak gerekiyor.Tabi Fatih Terim, Mehmet Topuz gibi bir adamı sağ bek oynatırsa bize gene hüsran gözüküyor.Kaleye dikine giden Gökdeniz gibi bir adamda bu maçta oynamalı.Çünkü Yunanlılar hücum futbolu oynamayacaklar.Bizi kendi sahalarında kabul edeceklerdir.Ama Moldova gibi bir takıma bile tek forvet ile çıkan Fatih Terim, bu maçta ne yapacak bende merak ediyorum!...Ama şunu çok iyi biliyorum ki, bu maçtan sonra Terim istifa seslerini hep beraber duyacağız.Haaa...belki Ali Sami yende Galatasaraylılar bu işe izin vermeyebilirler ama medya olarak artık bu maçı alamazsak ertesi gün çıkacak tüm gazeteler Terimin istifasını istemeliler...Yok öyle yağma...

15.10.2007 tarihinde yazdıklarımı yukarda tekrar yayınlamak zorunda kaldığım için üzgünüm.Haaa bak ben ne demiştim tarzını sevmiyorum ama görünen köyde klavuz istemiyor.Fatih hoca'nın işi İsviçre maçından sonra bitmişti.Onurlu bir şekilde istifa etmesi gerekiyordu ama yapmadı,yapamadı.Neden yapamadığını kendisine sormak lazım.Öyle Mehmet Özdilek'i yüz üstü bırakıp,onu feda etmeyle gruplardan çıkılmıyor.Bu zamanda artık öyle bir hocanın tek başına her tarafa yetişmesi diye bir şey olamaz.Bu iş ekip işidir,başarıda başarısızlıkta ekip ile olmalıdır.Oğuz Çetin, Gençlerbirliğini küme düşürüyordu.Tam zamanında Cavcav müdahele edip onu takımın başından kovdu.Oğuz Çetin'in milli takıma verecek neyi olabilir ki?Şimdiye kadar tekniktrektörlük adına ne yapmış ki?

Bu takımda Mehmet Topuz gibi bir adamı oynatmayan Fatih Terime yuh diyorumda başka bir şey demiyorum.Bildiği tek şey Gökdenizi oyundan almak.Oysa ben hoca olsaydım Tuncay'ı oyundan alırdım.Bu tip maçlarda kaç tane pozisyon bulabilirz ki?Bulduklarımızıda Tuncay heba etti.Çünkü adamda kondisyon denen bir şey kalmamış!...Bunu bile göremedi imparatore hocamız.Onu 90 dakika oyunda tuttunda ne oldu?En sonunda tüm stad onu yuhaladı.Onada yazık değil mi?Sonra o defansın hali ne öyle arkaya atılan her top bomba gibiydi.Gökhan Zan ve Servet ile olacak iş değil bu...Yeni bir ikili arasan iyi olur sayın hocam.Akşam Gökhan tam bir bombaydı.İnşaallah Trabzon maçında da böyle devam eder...

Şimdiii gelelim zurnanın zart dediği yere...Şenol Güneş'i eleştiren ve onun takım elbisesinden,saç modeline kadar herşeyine karışan bu ulu Türk medyası bu sorum size,cevap verin...2002 dünya kupasında Türkiye'nin dünya 3.olmasını beğenmeyenler o zamanlar Türk milli takımının tamamen tesatüfen bir başarı elde ettiklerini söylemişlerdi.Birde Türkiye'nin 2002 dünya kupasında oynadığı maçlardan sonra hiçbir Avrupa kıtasından hiçbir ülke ile maç yapmadan dünya 3.olduğumuzu küçümseyen bu sözde dantel kesime günün sorusunu soruyorum.Türkiye'nin de içinde bulunduğu C grubundaki Yunanistan,Norveç,Moldova,Bosna,Norveç,Malta ve Macaristan takımlarından hangisi şimdiye kadar dünya kupalarında oynamıştır?ve hangi yılda?

Şimdiye kadar dünya kupalarında boy göstermeyen bu ülkelerin bulunduğu en kolay gruptan nasıl çıkamıyoruz?Evet ayrıca bu sene ilk defa grup 2.lerinin baraj maçı yapmadan direk olarak Avrupa kupası finallerine doğrudan gitmesine rağmen,nasıl oluyor da biz hala daha 2.olabilme ihtimalleri üzerinde hesap kitap yapıyoruz!!!

hüseyin1975
18.10.2007, 09:45
Erdinci begenmeyenler Milli Takimi dikatli izlesinler....

Emre7
18.10.2007, 09:55
adamlar 10-0 kazansalardı hak ederlerdi. Stadta tek oynayan ruhsuzluktu. takımda tek oynayanda gökdenizdi bişeyler yapmaya çalışıyordu, onu da kenara aldı anlamadığım bişe varsa oda Hakan, Emre, Tuncay, Gökhan Ünal bu millitakımda nasıl oyun oynayabiliyorlar içlerinden bir kaç tanesi tamm olurda diğerleridemi onun çocukları. sahada 90 dakka gezen bir adam, dedemin yaşında olan diğeri ve bide tek işi hakeme kızmak olan bir forvet. Taraftar bu maça onlardan daha çok hazırlanmış yazık oldu o stadtakilere yazıık..

diğer taraftan gerilimli bir maçtı ama bunu gerilime getiren medaya idi dün gazeteleri okudum savaş sopaları çoktan çıkmıştı.Böyle medya olmaz. takımın kaptanı olrak çıkacak bir adamı eleştriyorsun en zor kritik maçların birinde. Bu şekilde iş yapılmaz vatana ahinliktir bu. terbiyesizliktir.

Great White
18.10.2007, 10:21
Yazdıklarımdan anlayabildiklerinizi ve üslûbunuzu gördükten sonra size verebileceğim en güzel cevap sükûttur.

"Şahsın görünür rütbe-i aklı eserinde."

Herkes dengiyle; gerisi mucib-i kıyl ü kâl olur.

Üzülerek görebildiğim kadarıyla;

Uzun süredir zoraki bastırılmış gibi duran o mütevazi(!) ruhunuzun açığa çıkmasına farkında olmadan sebep oldum sanırım:)

Belki de alıştırılmış olduğunuzu sandığım bir kısım davranış şekillerini göstermekte kusur ediyorumdur.:o

Neyse.. Umarım bu sefer "sükut" kararınızı gerçekten uygularsınız da zaten denginiz(!) olmayan bu gafile tekrar cevap hakkı çıkarmazsınız:)

Selametle..

Great White
18.10.2007, 10:27
Şenol Güneş' i şimdiki halinden 5 yaş genç Hakan' ı oynattığı için, Ersun Yanal' ı ise aynı Hakan' ı üstelik 5 sene ihtiyarlamış haline rağmen oynatmadığı için alçakça eleştiren Hıncal ve onun türevleri bakalım bu faciadan sonra nasıl bir kıvırma yolu bulacaklar Fatih' i koruma pahasına..

Murat'
18.10.2007, 10:41
İMPARATORE ARTIK BİTMİŞTİR...FATİH TERİM ASLINDA BENCE UEFA KUPASINI ALDIKTAN SONRA BİTTİ....kendisinin dünyanın en büyüğü sandı...hele haksız kazandığımız macaristan maçından sonra bir aıklması varki hala hiçbirşey anlamadım....iki kişilk mezar yaptırırsınız diyor...herhalde o mezarlardan biri kendisi için....fatih terim ersun yanalın ahı tutuyor işte....oyuncu tercihlerin baştan aşağı yanlış.....son 6 maçtan beri hiçleri oynuyorsunuz kaleci hatalarıyla hakem hatalarıyla maç aldınız...

LazAnisT
18.10.2007, 11:00
Dünki yazımda bu maçta puan kaybederiz ama Norveç'i yeneriz demiştim.

Dün için keşke haklı çıkmasaydım ama O futbolu gördükten sonra Norveç maçı içinde umudum bitti

Tek iyi taraf 1 aylık ara olması

Mustafa Önal
18.10.2007, 11:01
Bu maça güzellik katan sadece taraftardı maalesef. Karşılaşma öncesi şehit askerlerimizin isimlerinin eski açık tribün tarafından söylenmesinin ardından tüm stad "BURADAAAAA" diyerek inletti Ali Sami Yen'i. Kimin organize ettiğini bilmiyorum ama bunu düşünenlere helal olsun. Zira, herkes bu olaydan dolayı çok etkilendi. Hazırlanan pankartlar, söylenen sloganlar herşeyiyle harikaydı. Tek yapmamamız gereken şey Yunan marşını yuhlamak oldu. Bence hiç gerek yoktu böyle bir protestoya.
evet kaya maçın en güzel sayılacak noktası buydu. bizim bulunduğumuz tribünden başlayarak kapalı veyeni açıkla devam eden BURDAAA sesi çok büyük bir anbiyans ve güzellik kattı. tribünler elinden geleni yaptı ancak takımdaki ruhsuzluk tribünleri de etkiledi. şahsen ben 2. yarının ortalarından sonra gol pozisyonu dahi bulamayız diye düşündüm. birde yunanlılak forvetleri değiştirip canlı elemanlar alınca. özellikle de samaras ı alınca işimiz iyice zorlaştı.

takım halinde çok kötüydeü gökdeniz dahil. bunda tabiki tüm topları şişirmemiz ve tüm hava toplarını rakibin toplaması. özellikle 3 lü forvet gibi oynayan yunan takımının oyuncularından amanitidis ve carestas ın kenar oyuncuları gibi oynayıp orta sahayı çok iyi kapatması. basinasının tüm ribantları alması her topa basması sonucu. biz bişey oynamadık. haklı bir galibiyet aldılar.
cumartsi günü kartal maçından gelirken biz bu maçlardan en fazla 4 puan çıkarırız. hatta 2 puan bile olabilir demiştim. tek umudum belki şehitlerimiz için oynarlar demiştim.
malesef son düşüncemde yanıldım. diğerleri ne yazık ki doğru çıktı. benim için malta maçından sonra fatih hoca bitmişti.

Mehmet Fırat
18.10.2007, 11:04
bosna maçından sonra malta maçına 3 aylık ara vardı...
macar maçından sonra moldova maçına 1 aylık ara vardı...
ama ne oldu...
şimdi de norveç maçına 1 ay var..
bu "terim" zihniyetiyle bizden bişey olmaz...:mad:

Emre GÜRDAL
18.10.2007, 11:07
ya gercekten yazıklar olsun kı ne yazıklar gercekten bu basın senol hocama ayıp etmıstır nası bı takım bu ya ınsna neden bukadar dıretrıkı gokhan unal ne yapmıs bu zmana kadar yanı gol karallı oldu dıye bu kadar kotu oynarkıen bıle 90 dk oyunda tutamamın mı gerekır hoca tuncay avrupada oynuyo dıye 90 dk takımdamı tutmamn gerekır gokdenızı cıkarıyosun yanlıs yapıyosun ama en buyuk yanlısı tuncay ve gokhanı cıkarmıyarak yapıyosun ayıp hocam ayıp yazık bu mıllete

Faik Yılmaz
18.10.2007, 11:09
Renhageli kutlamak lazım....

bizde kötü oynadık ama onunda taktiği hiçte hoşumuza gitmemesine rağmen mükemmeldi.....

Travelair
18.10.2007, 11:11
Fatih Tekke'nin ahı tutmuştur. Yoksa Şenol Güneş'in mi desem?

Kasım Hilal
18.10.2007, 11:30
Fatih Terim de Ziya Doğan'a benzemeye başladı...
Bakalım Fatih'i almamasının, Tuncay'da da ısrar etmesinin nedeni nedir?

Erkin
18.10.2007, 11:37
Fatih Tekke'nin ahı tutmuştur. Yoksa Şenol Güneş'in mi desem?

Tekke'nin ahı daha etkili olmuştur :) Malum Şenol Hocadan sonra Ersun Yanal geldi..

A.Alper
18.10.2007, 11:41
Renhageli kutlamak lazım....

bizde kötü oynadık ama onunda taktiği hiçte hoşumuza gitmemesine rağmen mükemmeldi.....

Kazandıkları Avrupa Kupası'nda tüm maçlarını izledim.Charisteas'ın yıldız olduğu o turnuvada oyun anlayışı hep aynıydı.Rakibe fazla boş alan bırakmadan,rakibinin oyununu bozarak sonuca gitmek düşünceleri vardı.Bu futbolu çirkinleştiriyordu ama aslında bir turnuvanın kazanılması için yapılması gereken birkaç şeyden biriydi böyle oynamak.Sabırlı ve disiplinli oynayarak gelen şansları iyi değerlendiriyorlardı.Futbolları hiç beğenilmiyordu.Hatta bir iki yıl sonra bile Yunanistan maçlarında rakip takım seyircilerinin "Defensive football go home!" yazdıkları da görüldü.Ama bu Yunanistan'ın o kupayı kazandığı gerçeğini değiştirmiyor.

İyi takım olmak başka şey,turnuva takımı olmak başka şey.Biz iyi bir takım olabiliriz ama asla bir turnuva takımı değiliz.Kulüplerimiz de böyle.

Travelair
18.10.2007, 11:44
Tekke'nin ahı daha etkili olmuştur :) Malum Şenol Hocadan sonra Ersun Yanal geldi..

Doğru ama Fatih Tekke'nin ahı Fatih Terim'e, Şenol Güneş'in ahı Haluk Ulusoy'a

Erkut Ay
18.10.2007, 11:52
Şenol güneşle üçüncülük fazla diyen satılmış yazarlar nerdesiniz acaba kazım kanat şerefsizi imparatorenizin yerine kimi layık görürsünüz......

Erkin
18.10.2007, 11:55
Doğru ama Fatih Tekke'nin ahı Fatih Terim'e, Şenol Güneş'in ahı Haluk Ulusoy'a

O zaman tamamdır hocam :)

Erkut Ay
18.10.2007, 11:57
Türkiye'yi 'küçük düşüren' yorumlar

Yunanistan'ın galibiyetiyle sona eren maçla ilgili ilginç yorumlar...Macar basını: Türkiye tanınmaz halde, Yunan basını: İstanbul alındı, UEFA: Yunanistan intikam aldı.

18 Ekim 2007 11:40
http://image.haber7.com/haber/80916.jpg

Yunanistan basını: İstanbul alındı
2008 Avrupa Şampiyonası Elemeleri C Grubu’nda Yunanistan’ın deplasmanda Türkiye’yi 1-0 mağlup ederek finallere katılmayı garantilemesi Yunan basınında coşkuyla karşılanırken, Yunanistan Futbol Federasyonu’nun resmi internet sitesi ise maçın ardından hacklendi.

Milli takımımıza karşı bugüne kadar galibiyeti bulunmayan Yunanistan'ın bu ilk galibiyetini İnternet Haber Ajansı in.gr okurlarına "55 yıl sonra ilk zafer" başlığı ile duyururken, Atina Haber Ajansı "Milli takım Euro finallerinde" manşetini kullandı.
Ethnos Gazetesi, grupta Türkiye ile sahalarında oynadıkları ve 4-1 kaybettikleri maçın rövanşını aldıklarını vurgulayarak, "İstanbul’dan mutlu dönüyoruz ve finallere gidiyoruz" ifadelerini kullanırken, Kathimerini Gazetesi ise "Milli takım Türkiye’yi yendi ve finaller için biletini aldı" şeklinde yazdı.
Sport24 manşetini bir şarkıdan alarak "Bütün Boğaz’ı içmek istiyorum" diye yazarken, Metro Sport "İstanbul alındı", "55 yıl sonra Yunanlılar kazandı" başlıklarını sayfalarına taşıdı. Sportime ise Türkiye karşısında galibiyeti kazandıran milil takım oyuncularına övgüler yağdırırken, futbolcuları için "imparatorlar" ifadesini kullandı. Sportnet "İstanbul’un fethi Türkiye-Yunanistan: 0-1" başlığıyla galibiyeti okurlarına duyurdu.
Yunan televizyonları da yazılı ve internet basının galibiyet çoşkusunu paylaşırken, Devlet televizyanı ERT galibiyeti "İstanbul’da tarihi zafer" anonsuyla izleyenlerine aktardı. Skai TV ise “Milli takım 2008 biletini mühürledi” ifadesine yer verdi.
UEFA: Yunanistan intikamını aldı
Avrupa Futbol Federasyonları Birliği'nin (UEFA), dün akşam oynanan ve Yunanistan'ın 1-0'lık galibiyetiyle sona eren Avrupa Futbol Şampiyonası elemeleri maçıyla ilgili resmi internet sitesinde yaptığı haberde ''İstanbul zaferi Yunanistan'ı Avrupa Şampiyonası'na taşıdı'' başlığı kullanıldı.
Haberde, son Avrupa şampiyonu Yunanistan'ın, Türkiye maçını kazanarak Avusturya ve İsviçre'nin ortaklaşa organize edeceği 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası'na gitmeyi garantilediği belirtilirken, Yunan Milli Takımı'nın burada unvanını korumak için çalışacağı kaydedildi.
Yunanistan'ın 79. dakikada Ioannis Amanatidis'in ayağından kazandığı golle İstanbul'un ateşli ortamının üstesinden geldiğini yazan internet sitesi, Pire'deki maçta Türkiye'ye 4-1 yenilen Yunanistan'ın böylece intikamını aldığını kaydetti.
Maçın ilk dakikalarında konuk ekibin daha etkili olduğunu okuyucularına duyuran uefa.com editörleri, Türkiye'nin Hamit, Gökdeniz ve sonradan oyuna giren Arda'nın ayağından kazandığı gol şanslarını değerlendiremediğini yazdı. Avrupa Şampiyonası elemeleri (C) Grubu'nda Yunanistan'ın 25 puanla şampiyona bileti aldığı, grup ikinciliği için ise Türkiye ve Norveç'in çekişeceği de yazılanlar arasında yer aldı.
Macaristan basını: Türkiye tanınmaz halde
2008 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri'nde dün akşam yapılan Türkiye-Yunanistan maçı, aynı grupta bulunan Macaristan'ın medyasında geniş yer aldı.

Macaristan'ın günlük çıkan tek spor gazetesi olan Nemzetisport, dördüncü sayfasını Türkiye-Yunanistan maçına ayırdı. “Türkleri döven Yunanistan” başlığı atan gazete, “Yunanistan, İstanbul'da bulduğu birçok pozisyonu değerlendiremezken, ofsayttan bulduğu golle maçı kazandı” diye yazdı.

Macar gazetesi, Yunanistan'ın tarihinde ilk kez Türkiye'yi yendiğine de değinerek, “Maçı Yunanlar haketti” yorumunu yaptı. “Fatih Terim ve öğrencileri tanınmaz halde” ifadelerini de kullanan gazete, “Yine de Türklerin kağıt üzerinde bir şansı var. Finallere gitmek için Türkiye'nin Norveç'i, Norveç'te yenmesinden başka şansı yok” değerlendirmesinde bulundu.

Macaristan'da çok saygın bir internet futbol sitesi olan “nb1.hu” ise “Türkler zor duruma düştü” yorumunu yaptı. Site, Macaristan'a karşı da zorlanan ay-yıldızlıların deplasmanda 4-1 yendikleri Yunanistan'a evinde 1-0 yenildiğini, tehlikeli oynayan Yunanların ofsayt kokan bir golle maçı kazandığını aktardı.

Hid Magazin ise “Fatih Terim eski Terim değil. Takımlarında oynamayan formsuz futbolculara yapışması anlamsız. Türk takımında devşirme Mehmet Aurello'dan başka gerçek ruhla oynayan futbolcu kalmamış” diye yazarken, “Ay-yıldızlılar son 5 maçtan bu yana tanınmaz haldeler. Finallere gitmek için Norveç'i deplasmanda yenebilirler mi, çok zor” yorumunda bulundu.

Hürriyet

Badaloğlu
18.10.2007, 11:57
Şenol güneşle üçüncülük fazla diyen satılmış yazarlar nerdesiniz acaba kazım kanat şerefsizi imparatorenizin yerine kimi layık görürsünüz......

Kanatsız Kazım'ın bugünkü yazısının başlığı: ''Git artık Terim!'' :D

Erkut Ay
18.10.2007, 12:02
kazım kanat virüsü geçen akşam bir programda ona sorulan sen kimseden memnun olmadın kimseyi beğenmedin sen kimi önerirsin diye sorduklarında ilk önce cevap veremedi biraz geçti milli takıma aykut kocaman gelsin diyordu :)gelsin 1 ay geçmez onunda arkasından konuşmaya başlar zamanında Şenol güneşle gelen başarıyı beğenmeyenler şimdi birbirlerinden bulsun şimdi onlara imparatoreleriyle bir ömür mutluluklar..........

Cafer KILIÇSOY
18.10.2007, 12:17
Milli Takım malesef milli takım olmaktan çıkmış. Başımızdaki ''Ders almayıp ders verenler''in bu takımı bu hale getirdiği aşikar. Milli takımın, milli duygularımızın (futbol anlamında söylüyorum) içine ettiler. Aslında bunun böyle olacağı taa İsviçre macında belliydi. Yakın tarihe bakmamak lazım kötü gidişi ele alırken.

Futbol bir oyundur. Kaybetmekte vardır kazanmakta. Bunlar doğal şeyler. Ama doğal olmayan bazı şeyler varki bunlar bizim canımızı sıkıyor. 2000 yılından beri hemen hemen aynı kadroyla mücadele ediyoruz. Ne bir gençleştirme operasyonu yapıldı nede bir takviye. Yeniliklere kapattılar kapıları. Milli takımın aksayan yerlerine, ülkede o görevi başarıyla yapacak futbolcular dururken Galatasarayın 18'ine giremeyenler tercih edildi. Türk insanı namusludur, büyüğünü küçüğünü bilir. Ama bazıları bunu bilmiyor ki. Takımda takım kaptanlığını yapacak birçok babayiğit futbolcu dururken sen kalkıp bu görevi en terbiyesizine, ingilterenin her türlü pisliğini içine sindirmiş, Türk basınına parmak gösteren malukata verirsen olacağı budur. Bunlar yabana atılacak şeyler değildir.

Fatih Terim bu ülkenin başına gelen en büyük beladır ama kimsenin sesi çıkmıyor. Letonya macından sonra kelle isteyen ''Kelle avcıları'' nerede merak ediyorum şimdi. 2002 yılında Güney Kore'ye giderken ''Futbolcuları Şenol Güneş'ten korumak için onlara birer şemsiye vermeliyiz'' diyen sayın Toroğlu acaba bugünkü durum hakkında ne düşünüyor

Çook yazacak şey var çoook...

mehmet_35
18.10.2007, 12:19
yazık ya elemelere de gidemeyeceğiz bu adamın yüzünden hala istifa etmiyor .

sanatik
18.10.2007, 12:35
Isvicreye gidemeyecegimiz anlasildigi gün bir konu acacagim:

Avrupadaki gurbetcilerimize yaptiginizin hesbini kim verecek ?

Biz burda son almanyadaki dünya sampiyonasinda kahrolduk. Rezil olduk.

Birde simdi buna tahammül nasil edecegiz ? Kim hesap verecekse versin, defolsun gitsin.

ister terim, ister federasyon ister medyada yillardan beri ortaligi karistirip kulüpleri adina milli takima türk futboluna fayda yerine kockocaman zarar verenler artik hesap vermeli.

Henüz sansimiz var evet ama avrupa sampiyonasinda dogru dürüst futbol oynuyabilecegimize dairde umudum yok bu kafa ile devam ettigimiz sürece.

poetricus
18.10.2007, 12:48
Henüz şansımız var. Evet ama Avrupa Şampiyonasında doğru dürüst futbol oynayabileceğimize dair de umudum yok bu kafa ile devam ettigimiz sürece.
Katılıyorum, gidip orada da rezil olmaktansa burada çektiğimiz rezaletlerle yetinelim daha iyi.

Sacit
18.10.2007, 12:55
f.terim'in fantezilerine kurban gitmiş bir milli takım oluşturdular,bu duruma düşmemizin sorumlusu önce terimdir sonra futbolcular.moldova'yı küçümseyerek maça çıktın yenemedın aynı şekilde malta..

terim'in tekrardan gs ruhunu milli takıma aşılamaya çalışması Türk milli takımına zarardan başka bişi vermemiştir.

EyüpKILIÇ61
18.10.2007, 12:57
Dün akşam maçı seyrederken dikatimi çeken 5-6 tane ayrıntı vardı:

İlk göze çarpan Milli takımın bütün ataklarının yunanistanın güçlü savunması önünde eriyip gittiğiydi.

İkincisi ise milli takımımız ofsayt taktiği uyguluyordu.

Üçüncüsü fatih terimin ilginç değişikleriydi.

Dördüncüsü maçın başından sonuna kadar hiç bir şey yapmayan gökhan ünalın fatih terim tarafından hala nasıl sahada tutulduğuydu.

beşincisi maçın 60. dakikalarında bir abinin yaptığı yorum:"bir gökdeniz oynuyor gerisi döküntü" ve bunun ardından gökdenizin oyundan alınıp hakan şükürün oyuna alınmasıydı...

Bu maçtaki yenilgi sebebimiz kesinlikle Fatih Terim'in yanlış uygulamaları olmuştur.

bizcil
18.10.2007, 13:08
Dün akşam maçı seyrederken dikatimi çeken 5-6 tane ayrıntı vardı:

İlk göze çarpan Milli takımın bütün ataklarının yunanistanın güçlü savunması önünde eriyip gittiğiydi.

İkincisi ise milli takımımız ofsayt taktiği uyguluyordu.

Üçüncüsü fatih terimin ilginç değişikleriydi.

Dördüncüsü maçın başından sonuna kadar hiç bir şey yapmayan gökhan ünalın fatih terim tarafından hala nasıl sahada tutulduğuydu.

beşincisi maçın 60. dakikalarında bir abinin yaptığı yorum:"bir gökdeniz oynuyor gerisi döküntü" ve bunun ardından gökdenizin oyundan alınıp hakan şükürün oyuna alınmasıydı...

Bu maçtaki yenilgi sebebimiz kesinlikle Fatih Terim'in yanlış uygulamaları olmuştur.

Eyüp hepsine ben de katılıyorum.

Hakan Şükürü kenarda görünce, Allah'ım ne olur Gökdenizi almasın dedim ama Trabzonsporluların milli takımdaki makus talihi Gokdenizin peşini bırakmadı ve günah keçisi gibi o çıkartıldı.

Zaten ikinci devreye Gökdenizin forvet olarak başlatması hataydı, kapalı savunma içinde gelen hava toplarını tutamazdı ki, boşuna çırpındı Gokdeniz.

Futbol tekniğini kaybetmiş olan Tuncay'ın futbolu da beni hayretlere düşüren bir diğer konuydu dün gece...

Gamze
18.10.2007, 13:44
Fatih Hoca Milano'ya yerleş,huzur bul.Biz de bulalım...

Mustafa ve Kaya'ya katılıyorum.Gecenin en güzel yanı maç öncesi taraftarın sergilediği duyarlı davranıştı.Şehitlerimizin ismi okunup ardından ''Burdaa'' diye yükselen haykırışlarda tüylerim diken diken oldu...Helal olsun,Ali Sami Yen'e giden,bu org.u düşünen ve uygulayan herkese...

agahozlu
18.10.2007, 13:59
Hücum yönünde pozisyona girmek için hiç bir çaba göstermeyince atak yönünden çok zayıf kaldık.Savunmamızın kötü oynamasoyla beraber yunanistan gol atacağının haberini önceden vermişti.Tuncay,gökhan ünal son derece kötü oynayan belkide olumlu bir pası bulunmayan oyunculardı.
Eski ve yeni açığın Şehitler adına karşılıklı yaptığı tezahürat görülmeye ve o anı yaşamaya değerdi...

poetricus
18.10.2007, 14:03
Fatih Hoca Milano'ya yerleş, huzur bul.Biz de bulalım...
Gamze,
Herhalde İtalyanları cezalandırmak gibi bir niyetin var.

Mustafa ve Kaya'ya katılıyorum.Gecenin en güzel yanı maç öncesi taraftarın sergilediği duyarlı davranıştı.Şehitlerimizin ismi okunup ardından ''Burdaa'' diye yükselen haykırışlarda tüylerim diken diken oldu...Helal olsun, Ali Sami Yen'e giden,bu org.u düşünen ve uygulayan herkese...

Evet kötü bir gecenin belki de tek güzel şeyi. Oynanan futbol, ortaya konan mücadele ve alınan sonuç utanç vericiydi. İnsan onlar için değil koşmak canını dişine takıp savaşır. Keşke şehitler orada olup da bu rezalete şahit olmasalardı.

50grad
18.10.2007, 14:49
simdi mactan önce sadece kendi internet sitemizi yani bordomavi net´i incelesek ortaya cikacak sonuc su olurdu sanirim: turk futbol seyircisi bu macin ve daha önce bir cok macin oynandigi stadyumlari yasamin baska alanlarinda alinan yenilgilerin intikamin alinacagi arenalar olarak görüyor ya da görmek istiyor! nasildi basligimiz! destegimizi hissediyor musuz? gibi birseydi sanirim. eee fatih terimde normal sokaktaki seyircinin yaptiginin disinda baska bir sey yapmadi! mactan önce mac esnasinda ölen genc insanlar icin agitlar yakildi ve ilginsctir kimse bir cözüm önerisi de getirmedi getirmiyor! yani bir müslüman da cikip diyemiyor yeter artik dursun bu kan diyerek! varsa yoksa intikam. alin simdi de askerler kuzey iraka giriyor. 13 insan öldü onlar icin bir 40-50 yetmez ise daha fazlasi ölsün diye.bu kin ve intikam duygulariyla doldurulmus futbolcular oynayamiyorlar iste. olmuyor.
ne türkiyenin en milliyetci sehrindne gelen gökdeniz!!! ne de yolunu allahin yolunda bulmus hakan kurtarabilyior tkaimi ve oraya buraya el kol hareketi yapan kufreden emreyi saymiyorum bili ki macin en ilginc resmini bugün gazetede gördümn bilmiyorume ski resim mi yoksa aktuel mi ancak teriminy aninda sifo mehmet duruyor hani su olayli isvicre macinda rakip oyuncuya saldiran ve kovalayna teknik adam!! eger bu resim aktuelse bizim de dün aksam neden yenildigimiz ortada degil mi?
kendini gleistirecegine hadi ondna vazgectik dönüstüremezsne bile olacagi budur iste.

iyi ki yenildik... kimi zaman bir yneilgi bin yengiden daha iyidir ve bu yenilgi iste öyle bir yenilgi....

metehan
18.10.2007, 14:55
MAç hakkında yoruma gerek yok. Fatih Terim'in şansı, bu sefer ancak bu kadarına yetti, yani rezil olmayacak bir skora. 8-0 'lık İngiltere günlerini hatırlatan bir maçtı.

Fatih Terim'in hataları var ama futbolcularda da büyük suç var. Kısacası artık bu takımın yenilenmesi gerekiyor. Genç nesile bakmak lazım, artık bu oyuncularla olmuyor.

Külünkoğlu
18.10.2007, 14:59
50grad yada sana Guera mı demem daha doğru olur. İnce ayar siyasetini de yapmışsın.

Yazdığın yazının siyasi yanını geçtim. Aşırı gaza gelme durumları diyorsun. Ben dünkü maçtaydım. Hiç öyle aman aman bir gaz durumları sezmedim. Maç öncesi ısınırken futbolcuları dikkatle izledim. Tek gaza gelen kendini ve diğer futbolcuları gaza getirmeye çalışan Ümit Karan'dı... O da ikinci yarıyı göremedi. Kaldı ki bazı futbolcularda laubalilik ve vurdumduymazlık sorumsuzluk had safhadaydı. Bir futbolcu 3 dakika içerisinde 2 kez topuk pası yapmasının verilen motivasyonla bir ilgisi olmasa gerek.

Aşırı motivasyon değil motivasyonsuzluk ve Yunanlıların oyun bozan mücadeleci oyun anlayışına cevap verememiz yenilmemize sebeb olmuştur. Sorunu başka yerlerde aramak tatlısu kurnazlığına çağrıştıracak cümleler kurmak günü kurtarmıyor malesef.

Faik Yılmaz
18.10.2007, 15:04
Mça başından beri olumlu hiç bir hareketi olmamasına rağmen Emre Belözoğluna 70 dakika nasıl sabretti anlamadım. aslında 11 dede işi yok bu adamın tıpkı Tuncayın olmadığı gibi. geçmişte iyi oynamış olabilir ama şu an ikiside formsuz...

yani bir zamanlar Hamide çok iyi oynuyordu milli takımda onudamı geri çağıralım.

bytrabzonspor
18.10.2007, 15:05
:)Abi Frankfurt da seyircisiz daha iyi oynuyoduk yahu:)

Erbay
18.10.2007, 15:19
Kalbim zor dayandı maçı bitirmeye.O kadar çok pozisyon verdik ki her pozisyonda "yok artık,bunu atarlar herhalde" dedim.Yunanistanlı futbolcular da her şeyi denemeye fırsat buldular.Sırayla gol pozisyonuna girdiler.Biri ayağının içiyle vurdu,biri kafa attı,biri abandı,biri de aşırttı gol oldu.Volkan'ın da hakkını vermek lazım.İnanılmaz toplar çıkardı.(Ayrıca zayıflamış.)Berbat bir defans anlayışı var takımın.Aynı hatayı 30 saniye içerinde 4 kere falan yapıyorlar.Araya atılan her top tehlike olur mu?Orta saha desek felaket.Aurelio ileri gitmeye korkuyor.Korkacak tabi arkasında defans yok ki.Orta sahamızda sağlam bir Tümer olsaydı iş yapardı.Top dağıtacak futbolcu yoktu.Emre vardı ama 10 metre depar atamıyordu.Gerçi Tümer oyuna girdi ama eskisi gibi değildi,sakattı resmen.Fatih Terim çıldırmaya ve çıldırtmaya devam etti.Tuncay'ı oyundan neden almadı anlamadım.Gökdeniz'i forvete koydu ama takım uzun top oynamaya başladı.1.65'lik Gökdeniz Yunan savunmasında eridi gitti.Halbuki yerden oynamayı denesek iş yapabilirdi Gökdeniz.Gökhan Ünal da etkisizdi.Sırtı dönük oynamayı beceremiyor.Zaten bir Mehmet Yıldız bir de Hakan Şükür var bunu becerebilen.Hakan keşke baştan oynasaydı.En azından Gökhan ve Ümit'ten iyi oynardı.

Kaya
18.10.2007, 15:31
Turkcell Maskotunun kaçan gole tepkisi.

Rfob8BhWsTE

yakuphoca
18.10.2007, 16:07
Maçtan sonra TV kanallarında yorumcuları dinliyorum. Tribünlerden gelen yuh sesleri ve terim istifa sloganlarından sonra yorumcuların terim giderse kim gelecek orjinli tartışmlarından anladığım Türkiye de adam gibi iki teknik direktör var. Fatih Terim ve Mustafa Denizli.
Milli Takıma tarihinin en önemli başarısını yaşatan Şenol Güneş ten bahseden yok. Fatih Terim denen kasıntı averaj takımı olan Maltadan bir puanı zor kurtarırken Şenol Güneş in dünya kupasında oynadığı takımları beğenmeyen medya..
Ya abicim
Ben niye üzüleyimki. Açık söylüyorum delikanlı gibi..
Akşam maçın sonucundan dolayı hiç üzülmedim.
Sırf şu yukarıda açıkladığım veya buna benzer olaylar yüzünden. Siz nasıl anlarsanız anlayın..
Kalın sağlıcakla..

CAFER ÖZER
18.10.2007, 16:27
Türkiye 50 yıllık aradan sonra Dünya Kupasına katılmış,Öyle yada böyle Bu başarıyı yakalayan Futbolcu ve TEKNİK DİREKTÖRÜ alkışlamak övmek varken,Kendi içimizde,Trabzonsporluların bile Şenol Güneş e etmediği hakaret kalmadı.
Hattılayalım
-Hiç avrupa takımı ile oynamadık
-Başarılar tesadüfi
-Şenolun kıyafeti bozuk,Gri takım giymiş
-Karizması yok
-Kovun Şenolu kalan maçlarda Fatihle devam edelim.
-Bu takım Şenolsuz yürüyerek Şampiyon olur.
-Hakan Şükür neden oynatılıyor.
Vs vs saçmaların bir çoğuna Millet olarak ortak olduk,Şenol Güneş takımı Dünya 3.yaptığı halde,Elimizden gelse Çiğ çiğ yiyecektik.İstanbul medyası ve İstanbulun takımlarının Futbolu Çok bilen taraftarları,Şenol Güneş e hakaret yağdırıken,Açın arşivleri bakın İçimizdeki bir çok arkadaşımız Şenol Güneşe acımasızca eleştiri yaptı.
Türk Milli takımı istatistiklerine En başarılı teknik direktör olarak geçmiş olan,Ve halende en başarılı olan,Şenol Güneştir.Birisi takımı Dünya 2.yapar o zaman en başarılı ünvanını alır.
Ha Şenol Güneş in hatası yokmuydu.
Bana Göre Şenol Güneş in en büyük hatası,
AKLI JAPONYADA KALAN DÜNYA 3.TAKIMIN yerine kurduğu ve Konfedarasyon kupasında oynatarak,3.yaptığı Brezilya ile 2-2 kalan Takımı,Makedonya ile oynadığımız 2-2 biten maçta sahaya sürmek yerine Akılları hala Japonyada kalan takımı sahaya sürmesi idi.
Daha sonra Bu eleştirilere dayanamayan,
"Bizi finallere götür yeter,Bunların hepsinden hesap soracağım"
Diyen Haluk Efendi işin kolayını seçtiği,Trabzon Düşmanlığını bir kez daha gösterdi.Şenol Güneşi görevden aldı ERSUN YENAL ı getirdi.
Gene kıyamet Koptu,Vay Hakanı Oynatmıyor.Şenol Güneşi Hakanı oynatıyor diye eleştirenler,Şimdi Ersuna neden Hakanı oynatmıyor dediler.
Neticede Ersun Yenal daha elemeleri Bitirmeden Bıraksın gitsin Fatih gelsin diyenler,Sonunda Fatih Terimi yeniden Takımın başına getirttiler.
Sonuç ortada,Bu gün bağıranlar gene aynı kişiler.
Yapılan Yanlışlar Ersun YENAL Avrupa Kupası elemeleri bitmeden takımdan gönderİlmemeliydi.
FATİH GELDİ ne oldu gidebildikmi avrupa kupalarına,
Fatih TERİMİN İsviçre maçında yaptığı ve yaptırdığı kabadayılığın Bedeli Takımdan uzaklaştırlması olmalı idi,
Ulusoyun korkaklığı Bize pahalıya mal oldu.
Fatih TERİM,
Türkiyede en başarılı hocalardan birisidir.Öyle yada böyle,HaGİ sayesinde,Yada başka nedenle,GS a Uefa kupasını kazandırmış,
Türk milli takımını avrupa kupası finallerine götürmüş,Fierontina,Milan gibi takımları çalıştırmıştır.
Fakat her başarılı insanın Sürekli başarılı olacağı mantıken doğru değildir.
Nitekim aklı japonyada kalan oyuncularımız gibi aklı Milanda kalan TERİM de daha sonra geldiği GS da LUCESCU nun bıraktığı başarılı takımla başarılı olamayarak GS da Tarihin en kötü sezonlarından birini yaşamış,Milanda yaşadığı başarızılık GS daki başarısızlık psikolojisi ile Milli takımın başına gelmiş.Ve Başarılı olamamıştır.
Fatih Terimin başarılı olamayacağı grup maçları başladığından beridir belli idi.
Fatih TERİM NURİ-YILDIRAY-NİHAT gibi adamları takımdan kesimiş.
Kendi takımlarında hiç oynamayan adamlara kurtarıcı diye sarılmıştır.
Fatih TERİM lider olarak çıkmamız gereken gruptan,Takımı çıkamayack duruma getirmiştir.
Elinde Mehmet Topuz gibi formda bir oyuncu varken,EMRE-TUNCAY-TÜMER gibi kendi takımlarında Forma giyemeyen leri sahaya sürerek,GÖKDENİZ gibi son yılların FORMDA oyuncularını yedek bekleterek Malesef Milli Umutlarımızı milli Hüzne dönüştürmüştür.
Şenol Güneş e saldırılırken,Takımı bıraksın gitsin,Fatih GELSİN bu takımla Dünya Şampiyonu oluruz diyenlere Çıkıp Tek kelam etmeyerek,Bu gün yaptığı gibi masaya vurmamış,Ve şimdi ektiğini biçmeye başlamıştır.
Dün Şenolun kıyafeti ile uğraşan Milli Hazdan yoksun Vatan haini Köşe yazbozcuları,Bu gün Fatih Terimin ailesine bile dil uzatmışlardır.
E ne demişler alma mazlum ahını Çıkar aheste aheste.
Milli takımıda bu hale getirenlere yazıklar olsun,
Milli heyacan bitik,Trabzonspor zaten içler acısı nedir bizim bu çektiğimiz yarab.
Şu uğursuz gecenin Yokmu sabahı.?

ismail-dede
18.10.2007, 16:57
fatih terim dibe vurdu artık türkiyede kulüp antrenörlük ceketini çıkarttım diyordu
bana kalırsa antrenörlükle ilgili neyi varsa bırak ceketi artık donuna kadar çıkartmasının zamanı geldi geçiyor

Adem Erdoğan
18.10.2007, 16:59
fatih terimin trabzonun başına geçmesini isterim.

FcTRABZONSPOR
18.10.2007, 17:12
fatih terimin trabzonun başına geçmesini isterim.
:D:D:D:D:Dsen şaka yapıyosun galiba:)ziya+fatih terim= 0

attagümüshane
18.10.2007, 17:12
fatih terim le bu iş o-l-a-m-a-z!!anlaşılalı çpok oldu da aslında....
bu maçta ben 3-lü falan bir skor bekliyordum ntekim admalar az ebcerikli veya şanslı olsa 5 olmuşlardı...ve diğer bir tahminim de bjk nin bizi biz temiz yeneceği...
1)servet i zan ı falan sırf bjk ligs li diye kadroya almak "kafasızlığın" net göstergesidir..
2)aurelio yu hüseyün in yerine koyduk herifi türk yaptıkk...aynı hüseyin gibi oynamaya başlaı...
3)maçın en dirençli en olumlu adamı olan gökdenizin önce yerini değştirdi, adamı pasifleştirdi pek akıllı hocamız!!ardından oyundan aldı!!!nedir bu emre tuncay torpili anlmış değilim..
4)erdinç in mili forma isyanına hak vermemek mümkün değil..bunca ilginç futbolcunun çaığırldığı bir takıma nasıl erdinç giremedi bunu da anlamak mümkn dğil..biz erdinç i elştiriyoruz evet ama yine de ne zan a ne servet e değişmem mesela..
5)bu gruptan farzı misal çıksak bile ayzıklar olsun!!öncfe fatihe terime sonra futbolculara(tabi başta baş torpilli emreyle tuncaya)..zaten çıksak da önümzdeki ilk tekli maçta bizi elerler!!
6)terim beyzadesi aylık 150 milyar maaşı -ki kim gelse hemen hemen o kadar alıyor- ne için almış ?!!ayıptır!!aldığı paraları katıldığı programlardan birinde okullar için yada mehmetçiklermiz için bağışlasın!!!utanma duygusu varsa biraz...
7)haluk ulusoy denen adam heralde kişi başı milli gelirii 30000 dolar bir ülkede yaşıyorki hocaya futbolculara böyle bol keseden atıyor!!haram olsun hepsine benim param..
8)ŞÖYLE BİR ATMOSFERDE TRİBÜNDEN 11 ADAM SEÇİP SAHAYA KOYSAN..SIRF duygusuyla,hıncıyla,aşkıyla,vatan sevdasıyla titrer VE BU MAÇI ALIRDI..AMA BU TAKIM BUNU BAŞARAMADI!!TÜH SİZE!!

Samet Yildirim
18.10.2007, 17:15
Ancak Türkiyede böyle oluyor ALMANYADAN maca bile bakamadik ben daha türkiye macini türk kanalindan bakamadikdan sonra hangi maca bakacam ligtv bosna-norvec gösteriyor ben ona baktim 20 dk sonra arkadas aradi da dedi türkmeni tv gösteriyor diye 20 dk sonra ordan baktim...böyle sacmaliklar ancak türkiye de olyuor zaten türkiye macina bakamiyoruz hayret bisi.....:mad::mad::mad:

Samet Yildirim
18.10.2007, 17:17
FATIH TERIM

ben ders almam ders veririm demisti...dogru demis REHAGEL öyle bi ders verdiki FATIH HOCA bile anlamadi...

ARKADASLAR FATIH TERIM DERS ALMAZ, DERS VERIR:alkış:bravo fatih hoca:alkış:

FcTRABZONSPOR
18.10.2007, 17:18
çok ii olduk valla sevindim ne kadar sallama topcu varsa sahadaydı dua edelimde fark yemedik...

onurkaradeniz
18.10.2007, 18:18
tarihi farktan yırttık ben böyle bi savunma anlayışı görmedim kelimenin tam anlamıyla rezillik başka bişey değil bu takım devam edecekse gitmeyelim finallere!

kayserili yöneticiler çıksın da konuşsunlar şimdi gökhan ünal olsa atardı demekle olmuyo bu işler fatihin ölüsü gökhanı katlar! ibrahim üzülmezi hala oynatıyo yok mu bu ülkede başka solbek ben anlamıyorum...gökdeniz bu takımın değişilmez adamlarının başında geliyo bence kısacası terim sen nasıl uefayı aldın anlamıyorum

Samet Yildirim
18.10.2007, 18:36
tarihi farktan yırttık ben böyle bi savunma anlayışı görmedim kelimenin tam anlamıyla rezillik başka bişey değil bu takım devam edecekse gitmeyelim finallere!

kayserili yöneticiler çıksın da konuşsunlar şimdi gökhan ünal olsa atardı demekle olmuyo bu işler fatihin ölüsü gökhanı katlar! ibrahim üzülmezi hala oynatıyo yok mu bu ülkede başka solbek ben anlamıyorum...gökdeniz bu takımın değişilmez adamlarının başında geliyo bence kısacası terim sen nasıl uefayı aldın anlamıyorum

bende anlamiyorum nasil aldigini:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

gentlemanoflu
18.10.2007, 18:41
Bu takımdan hiç bişey olmazdı zaten en iyisi Avrupaya gitmemek orda rezil olacağımıza hiç gitmeyelim..!

Punisher-61
18.10.2007, 18:43
çok ii olduk valla sevindim ne kadar sallama topcu varsa sahadaydı dua edelimde fark yemedik...

ya neye sevindin anlamadim gitti..türkiye yeniliyor sen seviniyorsun

gentlemanoflu
18.10.2007, 18:50
Adam hala Hakandan medet umuyor Gökdenizi çıkarıyor Ümit i çıkarıyor iyi oynayan herkesi çıkardı Arda yı alır almaz gol yedik zaten..!!

a f s
18.10.2007, 18:54
Maçın özet görüntülerinde Gökdeniz'in müthiş çalımını niye es geçiyorlar anlayan beri gelsin.

Zafer BİLGİN
18.10.2007, 18:55
burası bordomavinet olduğu için olayı trabzon yönünden irdelemek istiyorum.gürcistan maçından sonra trabzondamı gürcistandamı maçı oynadık diyenlere imkanım olsada dünkü maçın kasetini yollasaydım.oraya giden taraftar ne iş yapar allah aşkına.maç değil sanki tiyatroydu.biraz güçlü bir tezahürat olmazmı ya.emin olun araklı-sebat maçında çıkan sesin desibeli daha fazladır

LazAnisT
18.10.2007, 19:01
Sadegold@

Tespitin doğru.Biletlerin çoğuna sponsorlar tarafından el konulunca böyle bir taraftar kitlesinin ortaya çıkması gayet normal oluyor.Maçı 2 yıl sonra ortada olmayacak bir statta oynatan düşünceye saygılarımı yolluyorum.

Punisher-61
18.10.2007, 19:04
Yunan Arkadas söyle dedi..GÖKDENIZ süper oyuncu..bos alan buldu mu kimse durduramaz ama allahtan sizin teknik direktör futboldan anlamiyor ve onu oyundan alip hakan sükürü koydu

Badaloğlu
18.10.2007, 19:04
Bende bunca şehitimizin olduğu bir zamanda; bayrakların tribünlerde az olduğunu düşünüyorum...

verep
18.10.2007, 20:09
Fatih Terim milli takım için değil kendisi için oynayan futbolcular seçti.Kendisi için oynayan futbolcuların hiç biri formda değil ve kendi takımında oynamıyor.Terim kendisi için değil de milli takım için oynayacak oyuncular seçseydi,milli takım şu an gruptan çıkmayı garantilemişti.Şu anki durumu Ersun Yanal ile aynı duruma geldi:Yanal da Dünya kupasına gitmek için görevden alındı.Aynı şey Terim için de yaplımalı.Belki Terim kendine inanan oyuncuları pohpohlar ve maçı kazandırır ama uzun vadede Türkiye zararlı çıkar.
Not:Maçı arkadaş ile seyrediyordum.Oyuncu değişikliği olacağı zaman.Bak şimdi Gökdenizi çıkaracak dedim.Yüzüme şaşkın şaşkın baktı.Yok canım o kadar kafayı yememiştir dedi

Punisher-61
18.10.2007, 20:17
Servet Fenerdeyken milli futbolcu
sivasa gitti milli takim bitti
Galatasaraya geldi tekrar milli oldu..
galiba istanbula giden futbolcu otomatik milli formaya abone oluyor..

Türkiye liginde 8 macta 3 Gol yiyen Trabzonsporun defansindan kimse aday kadroda yok..

oguzkoc
18.10.2007, 20:31
burası bordomavinet olduğu için olayı trabzon yönünden irdelemek istiyorum.gürcistan maçından sonra trabzondamı gürcistandamı maçı oynadık diyenlere imkanım olsada dünkü maçın kasetini yollasaydım.oraya giden taraftar ne iş yapar allah aşkına.maç değil sanki tiyatroydu.biraz güçlü bir tezahürat olmazmı ya.emin olun araklı-sebat maçında çıkan sesin desibeli daha fazladır

bu dediğimi üstüme alınıyorum çünkü maçtaydım. valla statda durum hiç böyle değildi, sesimiz kısılana kadar bağırdık diye düşünüyorum..

blacksea6134
18.10.2007, 20:51
1. nicin fatih tekke yok onu anlamiorm 2. si ise nicin hala fatih terim var...

blacksea6134
18.10.2007, 20:57
F.Tekke ve Senol Günes sizleri özlüyoruz

sedatturan
18.10.2007, 21:30
anlaşıldı zd gibi ft ninde suyu ısınmakla kalmamış hatta kaynamış!

poetricus
18.10.2007, 21:34
Anlaşıldı ZD gibi FT'inde suyu ısınmakla kalmamış, hatta kaynamış!
Yakında ona da destek mesajları yağmaya başlar.
Pardon akşam tribünde başlamıştı değil mi?

Ali Şahin
18.10.2007, 21:36
ben sinyor terimi bildim bileli sevmem o yüzden çokta üzülmedim ama olan ülkeye oluyo. utanmadan çıkmış norveçi yenecez gelde bağıra bağıra küfur etme

vadaa55
18.10.2007, 21:42
Bu beğenmediğimiz baltalar (şaban,tümör, emre,tuncay v.s) ne hikmetse rakip Trabzonspor olunca aslan kesiliyorlar.

Great White
18.10.2007, 21:49
Resmen futboldan soğuduk..

Kendi takımımın başında Ziyan Doğan..

Milli Takım' da Fatih Terim..

İkisinin de kazanması dahi keyif vermiyor..

Kaybetselerde üzüntü basmıyor..

Bu nasıl bir kabussa artık:confused:

Tolpaş61
18.10.2007, 21:49
el fatiha.şenol güneş üzülüyormudur acaba.bu beceriksize verilen paralardan dolayı.

Great White
18.10.2007, 21:50
.........

İki defa post ettik:o

Emirhan Makul
18.10.2007, 21:55
herkez milli takımı konuyor başarıları konuşuyor işte dünyaa 3. milli takımımımz derkenn kimsenin ağzından şenol güneş ismi çıkmıyor çok acıdır bizden kimseyi istemiyorlar hatırlayın hatırlayın o kadar eski değil şenol güneşin miilli takımda aldığı parayııı yediremeyen istanbul medyasıı "saçlarını yaptırmasın bütün parası oraya gidiyor çok para alıyor" demişdiii şimdii fatih terimin aldığı milyarlarıı neden söz etmiyorlarr yine istanbul medyasıı fatih terim dünya 3. sü olsaydı bu ülkeye başakan olurdu herhalde böyle bi türkiyeee

FcTRABZONSPOR
18.10.2007, 21:55
ya neye sevindin anlamadim gitti..türkiye yeniliyor sen seviniyorsun
Öyle takım cıkarırsan TRABZON'lu birini takıma koymassan GÖkdeniz takımın en iyiysiydi onu cıkarıyon yerine fasatı aşamayan topcuyu koyuyosun sonra cık milli takımı destekle ha...Ortada milli takım yoktuli zaten istanbul takımı vardı oda yenildi...HELAL OLSUN YUNANLILARA....Sanada dokunduysa pardon:)

bytrabzonspor
18.10.2007, 21:59
Birincisi Fatih tekke olsaydı bence bişey değişmezdi, nedenmi, forvetlere top atamıyoruz yani rakip takıma baskı kuramıyoruz, ikincisi milli takım futbolcuları bir gram olsun candan oynamadılar. Futbolculara bakıyorum hepsi dökülmüş, bıkmış gibi bir halleri vardı. Bu futbolu norveç e karşı oynarsak , inanın norveçden bir değil birden fazla gol yiyerek yeniliriz.

bordox
18.10.2007, 22:04
Şenol Güneş'in başını Ulusoy yedi,Ersun Yanal geldiği zaman onu orda bırakmaycakları gün gibi aşikardı ama unutulmaması gereken bir şey var Ersun Yanal sol bek için Wederson'u düşünebiliriz dediği zaman Fatih Terim 70 milyon içinden oynayacak futbolcumu bulamıyorsun diye beyanat vermişti ve aynı adam Milli Takım'ın başına geldiğinde 30 yaşındaki adamı kurtarıcı olarak Milli Takıma aldı.

Her şeyi boş verin ama şu tavra bakın,bir insan nasıl bu kadar karaktersiz olabilir,nasıl bu kadar kaypakça davranabilir.
Birde erkekliği kimseye bırakmıyordu adama soruyorlar adınız g.saray için geçiyor verdiği cevap Hocası görev başında olan bir takımın başına geçmem,kulis yapmam aynı adam bir bakıyorsunuz g.saray hocası olmuş ve bence Türkiye'ye gelmiş en başarılı ve gerçek bir beyfendinin ayağını kaydırmış o takıma hoca olmuş,söylediği lafları yemiş.
Aynı şey Milli Takım içinde oldu.

Bu kadar garip bir megoloman adam.Bu tür insanların başarılı olmasındansa başarılı olmaması daha hayırlıdır.

Hüdai Pervaneli
18.10.2007, 22:38
yani moldava macinda ilk gol deki hatasini anlayan hakan arikan numaraya yapip cikti tamam onu anladikda
sen bu takimma niye tolgayai almiyosun hemde volkandan daha fazla milli takim tecrübesi warmis

Erdem Koltuk
18.10.2007, 22:57
Maçtaydım.Tek tesellim o bütün trübünün yaptığı yoklama oldu.Tek kelimeyle muhteşemdi tüylerim diken diken oldu.Maça gelince hiç bahsetmeye gerek yok.Rezalet.Maçı Emre, Tuncay ve dolayısı ile Terim yüzünden kaybettik bence.

poetricus
18.10.2007, 23:01
Nasıl maçın başında şehitlerin isimleri söylenip insanlar "burada" diye bağırdıysa sonunda da futbolcular ve hocanın ismi söylenip herkes "yok" diye bağırsaydı keşke.

Hüdai Pervaneli
18.10.2007, 23:04
ya bide sehitler icin kazanacakdilar ya allah belalarini versin bunlarin

devbey
18.10.2007, 23:27
http://img156.imageshack.us/img156/3285/terimts0.jpg

noname
18.10.2007, 23:30
yaa.. benim anlamadığım.. Gükhan Ünal oldu. bir faydası yoktu. Batmadı göze belki ama.. Onunla başlamakta neden ısrar ediyor anlamadım. Gerçi Tuncay ı da anlamıyorum. Artık Fatih hocayı da anlamıyorum. Allahım sen sabır ver bize.

Fanatik28
19.10.2007, 03:18
Yunan Arkadas söyle dedi..GÖKDENIZ süper oyuncu..bos alan buldu mu kimse durduramaz ama allahtan sizin teknik direktör futboldan anlamiyor ve onu oyundan alip hakan sükürü koydu

Maci Televizyon vermedigi icin, sopcast üzerinden bir Cin Kanalindan seyrettim. Macta pek futbolcu ismi gecmemesine ragmen en cok sözü edilen Gökdeniz`di. Hemde top ayaginda olmamasina ragmen.

Alex`e, Nobre`ye ve daha bircok kisiye en begendiginiz türk oyuncu kim diye soruldugunda cevap Fatih Tekke. Ama Fatih Tekke kadroda yok. Sahada olsa birakin forveti, Milli takimin ortasahasini toparlayabilecek biri yok takimda. Onuda gectim, ben Gökdeniz`i oyunda oldugu , özellikle ilk yarida yerinde oynadigi süre icinde basarili buldum.

Ama bunlarin topu Trabzon düsmani maalesef.

Gülşen
19.10.2007, 04:47
Mazlum’u Getirin Bana...

Artık çok eskilerde kalmış olsa da, yönetmenliğini Kartal Tibet’in yaptığı, Kemal Sunal ve Ayşen Gruda’nın başrollerini paylaştığı müthiş bir filmdir 1979 yapımı “Şark Bülbülü”, izlemeyenlere şiddetle tavsiye. Filmde, başlık parasını denkleştirmek için köyden şehire gelen Şaban’ın, gazino da temizcilik yaparken, şansının da yardımı ile meşhur bir türkücü oluşu anlatılır. Filmin en komik repliklerinden birinde, sinirlenince adam döverek rahatlayan gazino patronunun,

“Mazlum’u Getirin Bana” cümlesi Türk sinemasının unutulmazlarındandır.

Nicedir Milli takımı izlerken, bu film gelir aklıma...

Şimdi sen, her ne kadar

“Ben ders almam, ders veririm...”

desen de, bir gün ögreneceksin. Zira hayat hepimize ögretir, her hatanın bir ders olduğunu ve ne hatanın ne de dersin bitmeyeceğini. Hata yaptığını kabul etmenin de erdem olduğunu. Bir gün öğreneceksin, öfke ile kalkanın zarar ile oturduğunu. İnsanın kaybederken de kazanabileceğini.

Birgün sende öğreneceksin, yükselmek de, düşmek de insan içindir, bulutların üstünde sanarken kendini, tam da arş-ı–alaya erdim sanarken, ayağının altından kaydı mı halı tepetaklak düşüvereceğini.

Sen de bir gün öğreneceksin, ders veriyorum sanarken aslında hayatın sana ders verdigini...

Bir söyleşi esnasında,

“Yükseldikçe basınç artar” demişti bir futbol adamı. “Önemli olan, o basınca ne kadar dayanabildiğindir” diye eklemişti.

Unutmadım.

Yunanistan maçında, sahada ki onbirde ayakta kalan iki oyuncudan biri Brezilya’lı Mehmet. Hani şu televizyon reklamında, arabasıyla giderken, milli marşımızı bozuk Türkçesi ile söylemeye çalışan iyi futbolcu. Çok çalışkan. İyi ki varsın Mehmet, yoksa Aurello’mu demem lazım...

Diğer iyi ise, müthiş taraftar desteğini arkamıza alarak, kendi evimizde oynadığımız maçta, kalemizi koruyan Volkan. O akşam formda olmasa Volkan, tarihi fark yememiz işten bile değil. İzlerken o kötü futbol hallerini, yirmi sene kadar öncesine geri gittim, hani her önüne gelen takımdan 5 veya 8 yediğimiz maçlara, kadersiz zamanlara...

Ayakta kalan bir kaleci ve bir Brezilya’lı. Kulübe de ise ‘ders almam ama veririm’ diyen teknik adam...

Norveç ile deplasmanda oynayacağımız, Avrupa Şampiyonasına gidebilme adına mutlaka kazanmak zorunda olduğumuz maça bir ay kala. Önerim şudur. Tez vakit Galatasaraylı Lincoln’u da Türk yapma çalışmaları başlatılmalı.

Sonra Ankaragücü’nün etkili forveti Bebbe’de olabilir sırada. Ve kimbilir bizden olmayan, ama iyi futbol oynayan diğerleri. Madem biz beceremiyoruz...

Yabancı sınırlaması serbest kalmalı diyenlere, Milli takımın maçları izletilmeli, kimbilir belki izledikçe o berbat sınavları, değişecektir fikirleri, zira onbir Brezilya’lıyı Türk yapmak pek mümkün olmayacaktır...

‘Milli Takım’ dedin mi, aklıma gelen, oynadıkları takımlarda en formda olan futbolcuların seçildiği bir karmadır, tüm iyi takımlarda olduğu gibi. Yunanistan maçında saha yer alan kadroya bakıyorum, bu sezon Premier lige transfer olmuş, oynadığı dokuz maçta 8 puan toplayarak, 15. sırada yer alan Middlesborough’da düzenli olarak kadroya giremeyen Tuncay Şanlı. Formsuz, isteksiz ve üstelik dirençsiz.

Diğeri, Macaristan maçında tribünlere kol saatini gösterdikten sonra ödüllendirilerek kaptanlık mertebesine yükseltilmiş, Newcastle United’lı futbolcu Emre Belezoğlu. O da Tuncay gibi orta sıralarda yer alan bir takımın ilk onbirine düzenli olarak girmeyi başaramıyor.

Bir de Tümer Metin var tabi, her ne hikmetse, Moldova ve Yunanistan maçlarında oyuna kurtarıcı olarak sonradan alınan. O da, Tuncay ve Emre gibi kendi takımında forma bulamayanlardan. Moldova maçında oyuna sonradan giren, attığı müthiş golle takımını yenilgiden kurtaran Türk futbolunun son vuruş ustası Ümit Karan, Yunanistan maçının ikinci yarısında oyundan alınınan, tam da ona ihtiyacımız varken...

Ortaya çıkan fotoğraf, kötü bir ligin Avrupa sahalarına yansıması . Çıkarın ligimizde yer alan bir kaç kaliteli yabancı futbolcuyu, geride kalan Avrupa’nın en zayıf takımlarını bile yenemeyen bir Milli takım. Sadece bir şehire ve o şehrin üç takımına endeksli, havuz sisteminin yüzde altmışbeşinin üç takım arasında paylaştırıldığı adaletsiz, rekabetsiz, kalitesiz, tatsız tuzsuz bir futbol ligi. Üstelik sürekli şike ve şaibe söylentileriyle çalkalanan. Daha sezonun altıncı haftasında Teknik Direktör kıyımının yaşandığı, hakem kararlarının sürekli tartışıldığı, futbolu yönetenlerin sürekli kavga ettiği.

‘Üç büyükler’ masalı ile kandırılmışların diyarında oynanan garip oyuna, futbol demenin bin şahit istediği...

Fatih Terim,

göreve geliş tarihi Temmuz 2005. O tarihden bu yana, yan toplardan sürekli gol yiyen bir Milli takım. Duran toptan, kornerden, frikten ve hatta taçtan. Pek vasat bir gurupta yer alan Avrupa’nın en zayıf takımlarından, Malta’dan, Moldova’dan, Bosna’dan.

Neresinden baksan hazin bir fotoğraf Türk futbolu, neresinden tutsan elinde kalan. Ama bu yenilgi de unutulacak zamanla biliyorum, tıpkı 2006 dünya kupasına katılamayışımızın verdiği acı gibi unutulacak. Belki de unutturulacak. Sonra döneceğiz üç takımlı ligimizin futbolsuz hallerine, esasoğlanlar ve figüranlar, formalarda yıldızlar, köprülerde flamalar, Pazar akşamları televizyon kanallarında hep aynı sıkıntılar...

Eğer izlemediniz ise Şark Bülbülünü, mutlaka ilk fırsatta izleyin derim,

“Mazlum’u Getirin Bana” cümlesi Türk sinemasının unutulmazlarındandır.

Nicedir, Milli takımı izlerken, bu film gelir aklıma...

Ziya Adnan

otm61
19.10.2007, 06:08
Benim anlayamadigim sey bu milli takimda oynamak icin illa buyuk takimlardami oynamak gerekiyor ? Su milli takimin stoperleri gokhan zan ve servet cetin mi olmaliydi yoksa ankaragucunde cok performans gosteren emre mi ? Yada gaziantepin stoperi Bekir mi ? .. Komik gercekden hakan balta vestelde iken milli takimda yok geseye gidince milli takimda :D .. Gelelim sana fatos ablamiz turkiyenin en basarili hocasiyim diyor kendisi .. Peki fatos abla basarin nedir ? Milli takimi avrupa sampiyonasina goturup 0 puan alip geri donmemiz mi ? Bir uefa kupasi diyorsun be mubarek madem hocaydin ne diye gese den kovuldun ? Milani fiorentinayi soylemiyorum bile .. Ne olcakki fatos gidicek halasinin kizi deniz ablasi gelcek .. Gun olur devran doner !!

ismail-dede
19.10.2007, 10:52
fatih terim ders verdi :
bir milli takım bu kadar kısa sürede nasıl çökertilir'in dersini verdi.
millet anlamadıysa fatih terim ne yapsın