PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yuh ki ne Yuh !

Burçak
08.10.2007, 23:09
http://www.spor61.net/images/author/yusuf_reha_alp.gif

Yuh!..

Trabzonspor Sadri Şener Tesisleri’nin telefonu çalar.. Sadri Şener Tesisleri’nde bir görevli telefonu açar. Karşısındaki ses kendini tanıtır, “İnternet sitenizden baktım, kongrede oy kullanacaklar arasında adımı bulamadım” der. Görevli, “Bir saniye” diyerek Sadri Şener Tesislerinin demirbaşlarından olan bilgisayara kendisi de bakar, “Evet” der, “40 YTL borcunuz gözüküyor, oy kullanamayacaksınız..”

Sadri Şener Tesislerini arayan adam, buruk bir gülümseme ile telefonu kapatır. Sadri Şener Tesislerinde toplanan kurul, kongrede oy kullanacakları belirlemiş, Sadri Şener Tesislerinde listeleri asmış ve dileyen üyelere de Sadri Şener Tesislerine gelerek ya da telefon açarak oy kullanıp kullanmayacaklarını öğrenebileceklerini iletmiştir.

Sadri Şener Tesislerini arayarak oy kullanamayacağını öğrenen şahıs kimdir peki?

Sadri Şener!..

Her insanın paraya gereksinimi vardır. Bu gereksinim kimi dönemlerde biraz daha fazla olur. İşte tam da böyle bir dönemde bir ADAM, Trabzonspor Kulübü’nden alacağı olan 8.5 milyon doları hibe eder. “Verdiğimiz parayı geri almak bize yakışmaz” diyerek, belki de paraya en çok ihtiyacı olduğu anda, Trabzonspor için 8.5 milyon dolar alacağını bir kalemde siler.

Sildiği, çoluğunun çocuğunun rızkıdır. Sildiği, borçlarını ödeyebilmek de ona büyük yardımı dokunacak çok önemli bir meblağdır. Ama bu ADAM, “Alacağımı siliyorum” demekte bir saniye bile tereddüt etmez. İcra ile karşılaştığı anda ilk aklına gelen Trabzonspor Kulübüne faks çekerek “Alacağını bağışladığını” bildirmek olur.

Kimdir bu 8.5 milyon doları bir kalemde Trabzonspor’a bağışlayan peki?

Sadri Şener!..

Sadri Şener, Trabzonspor tarihinin yüz aklarından biridir. Bol keseden, hiç de hak etmeyenlere dağıtılan “ADAM” sıfatı O’nu anlatmak için azdır bile.. Ve hiç merak etmeyin, sizin 40 YTL’nize ihtiyacı da yoktur.

Tek istediği vefadır, hatırlanmaktır.. Onore edilmeyi değil, ufak bir tebessümü bekler. Yalakça iliklenen önleri değil, gözlerinin içine samimiyetle sızan bakışı ister. Ayakta karşılanmakta değildir gözü, “Siz de buyurun Başkanım” davetini yeterli bulur.

Ama bu kulüp nankördür. Maddi ya da manevi bir kuruşluk menfaati olmayan beş para etmezler el üstünde tutulur da, Sadri Şener’e utanmadan borç yazılır.

Aklımdakini yazsam beni kapatırlar, “Yuh” desem de az gelir!..

ESBAB – I TAHRİÇ
Av. Yusuf Reha ALP
http://www.haber61.net/news_detail.php?id=4989

Nerede kaldı Vefa. ?

Rıza ÇOLAK
08.10.2007, 23:13
Bu habere ne denirki şimdi....Eğer doğruysa Yuh çok yetersiz bir ifade olmuş...

#10 Fietra
08.10.2007, 23:14
Dün gece üye listesini karıştırıyordum.Teker teker önemli isimlere baktım.Sadri Şener'in adını duyduğumuz için ona da bakmış ve olmadığını görünce şok olmuştum.Adı başkanlık için geçen birinin listede adının olmamasına şaşırmaktan başka bir şey yapamazdım.

Kamil Çakmak
08.10.2007, 23:15
Kendi değerlerine sahip çıkamayan bir düşünce ancak bu yönetimle olabilir işte. 40 ytl borcu Sadri şener in yüzüne söylemeye utanmamışmı bu adam. En azından bi yanlışlık olmuş der, bir yolunu bulur ve listeye ekler. Yuh ki ne yuh!

Kaya
08.10.2007, 23:15
Yönetim böyle bir olaydan haberdar olduğu an bu hatayı düzeltir bence. Telefona bakan görevlinin bunu giderme yetkisi yoktur. Fakat, arayan kişinin sistemden ismini görüp, bunu üstlerine bildirmesi gerekir.

Umarım bu hatadan dönülür ve özür dilenir. Zira kulüp içerisindeki büyük şahsiyetler için ayrı bir uygulama düşünülmeli bence.

Göktuğ Altuntaş
08.10.2007, 23:17
cok ayıp bsey yani şok oldum yani yönetim bunu hemen düzeltmeli bir an önce !

Mehmet Fatih Yavuz
08.10.2007, 23:17
sadri şener şamil ekinci ile birlikte bu kulübün en başarılı başkanıdır.
eğer fedâkarlık olarak bakılacaksa en önde gelenlerin başında gelir.
faruk özak zamanındaki kadronun kurucusudur.

başarılarını geçtim, fedâkarlığı ile yeterince onore edilmeyi hak etmekte..

bu ayıbı nasıl sileriz bilmem..

çok ayıp oldu.. hem de çok..

Gökhan Bozyiğit
08.10.2007, 23:20
Kulüpte bu işlerle ilgilenen Enver bey var, onun böyle birşey diyeceğini sanmıyorum, en azından bu şekilde. Olay eğer doğruysa cevabı veren yönetimden biri olabilir, onlardan beklerim böyle bir şeyi.

Burçak
08.10.2007, 23:22
Görevli işini yapmış denebilir. ama bu istisnai bi durum. kalkıpta Sadri Şenere kimse oy kullanamayacaksınız diyemez!

sedatturan
08.10.2007, 23:24
vay zamk kafalı heriflerin yaptığına bak! sizin adamlığınız hakaten yokmuş be yönetim! o koltuk xxx altından çıkacak die ödün kopuyor sonra utanmadan limanda ne kadar çalışanın varsa hepsini kulübe üye yapıyor sonradan üye olanlarında oy kullanabilmesi için oraya bir madde koyuyorsun ve o listeye hepsini ekliyorsun! senin rte den hiç bi farkın yok be adamım albayrak! yazıkllar olsun sana! senden çektiğimizi fenerbahçeden bile çekmedik! çek git! çek git! çek git! istenmiyorsun defol!

Öztürk Adem
08.10.2007, 23:24
normaldır bu olayda bu kadar gelısmeden sonra artık normal gelıoyor

Miraç Atalay Çiftçi
08.10.2007, 23:26
bu adamlara denecek ne kadar çok söz varmış meger lügatta!!!

emre610
08.10.2007, 23:27
Görevli işini yapmış denebilir. ama bu istisnai bi durum. kalkıpta Sadri Şenere kimse oy kullanamayacaksınız diyemez!

Tüzüğe göre denebilir.Aidatını ödememiş,tüzükte isim isim yazmıyor ki falanca ödemese bile aidatını gelir oyunu kullanır diye.Yapılan tabir-i caizse eşekliktir.Bu safhaya gelmeden Trabzonspor'a emek veren insanlar hatırlanır,gereken yapılır.Çok zor değil bunu yapmak ama donunu bağlayamayan Nuri Albayrak ve tayfasından bunu beklemek aptallık olur.Hergün yeni bir şok.Aman sabahlar olmasın.Neler göreceğiz daha.

marna
08.10.2007, 23:29
Burada mesele görevlinin ne dediği ya da ne demediği değil. Telefon konuşması tam da bu şekilde geçmemiş de olabilir, mizansendir bu. Önemli olan o değil zaten. Önemli olan, oy kullanacaklara son şeklini veren yetkili kurulların Sadri Şener, Mehmet Ali Yılmaz, Faruk Özak, Şamil Ekinci, Ali Osman Ulusoy, Özkan Sümer gibi isimleri bizzat kendilerinin kontrol etmeleri gerektiği. Bu tip insanlar aidatlarının peşine düşmemeli, onlar zaten aidattan muaf olmalı. Değilsele bile kulüp bu tip adamların böylesi ufak meblağlı borçlarını kendisi zaten kapatmalı, dışarıya hiç bir şekilde bu tip malzeme verilmemeli. Yani burada asıl ironik olan, Sadri Şener Tesislerinde toplanan bir kurulun Sadri Şener'in aidat borcu olup olmadığına bakmayı aklına bile getirmemesidir. Ne 40 YTL'dir mevzu, ne de görevlinin ne dediği..

ilhan
08.10.2007, 23:30
Yorumsuz.. O borcu yazanın kim olduğunu merak ettim sadece ?

E ilerizekalı arkadaş sen Sadri Şener'i borçlu göstermeye utanmaz mısın ?

eys_61
08.10.2007, 23:31
Yönetimin onca ayıbından sonra şaşırtmadı bile ama ne olursa olsun hatadan dönülmeli,sembol olmuş kişiler için özel uygulamaya gidilmeli.

UmutBaykan
08.10.2007, 23:32
yuh lafı az kalıyo...

ayvaz
08.10.2007, 23:32
Bunlara yuh demek yetmez.
oO telefonu açandan tutunda taaa şu an var olan yetkili her merciiiye yazıklar olsun tükürsem tükürüğüme yazık. Ki bunların yaptığı ilk içraat ta değil. zaten bu tükrmedde sırf bu yüzdende değil hani
Bu mübarek gecede edilenler elbet bir gün kendini gösterecektir....

#10 Fietra
08.10.2007, 23:37
Burada mesele görevlinin ne dediği ya da ne demediği değil. Telefon konuşması tam da bu şekilde geçmemiş de olabilir, mizansendir bu. Önemli olan o değil zaten. Önemli olan, oy kullanacaklara son şeklini veren yetkili kurulların Sadri Şener, Mehmet Ali Yılmaz, Faruk Özak, Şamil Ekinci, Ali Osman Ulusoy, Özkan Sümer gibi isimleri bizzat kendilerinin kontrol etmeleri gerektiği. Bu tip insanlar aidatlarının peşine düşmemeli, onlar zaten aidattan muaf olmalı. Değilsele bile kulüp bu tip adamların böylesi ufak meblağlı borçlarını kendisi zaten kapatmalı, dışarıya hiç bir şekilde bu tip malzeme verilmemeli. Yani burada asıl ironik olan, Sadri Şener Tesislerinde toplanan bir kurulun Sadri Şener'in aidat borcu olup olmadığına bakmayı aklına bile getirmemesidir. Ne 40 YTL'dir mevzu, ne de görevlinin ne dediği..
İşin özü budur.

Sefaenes
08.10.2007, 23:41
yuh bile az

Mehmet Öztürk
08.10.2007, 23:45
Yazıklar olsun!!

Ancak bizde olabilir bu tür saçmalıklar

Erkin
08.10.2007, 23:46
Yuh.. Heralde böyle bir rezalet yaşanmadığı kalmıştı, o da oldu.. Bir başkana böyle bir saçmalık nasıl yapılır :mad:

Berat
08.10.2007, 23:49
Bir kere de şaşırtın bizi..

Bülent Bayraktar
09.10.2007, 00:18
bu yönetimden herşey beklenir.

Koray
09.10.2007, 00:22
bunlar iğreniyorum yemin ederim iğreniyorumm

Bahattin Aydın
09.10.2007, 00:43
ayıbında böylesi be kardeşim bu kulübün başındakilere mi yazık oluyor bize mi anlamış değilim:s

burnaklioglu
09.10.2007, 00:45
Bu yapilandan hic kimse sorumlu degil mi yani? O listeleri hazirlarlarken, calistiklari kulup binasina adini vermis bir insani tanimamislar mi, dikkatlerini cekmemis mi? Eminim ki cekmistir ve bu durumu ustlerine bildirmislerdir. Yoksa hickimse bu sorumlulugun altindan kalkamaz.

Nuri Albayrak ve Yonetimi bizim icin Utanc duvaridir. Trabzonsporun tarihindeki en karanlik ve en igrenc sayfadir. Trabzonspor icin ortacag diye bir sey varolacaksa, bundan daha kotusu olamaz.Bu sayfa kapansa bile hep orada kalacak. O bu utanci tasimayacak, zira utanacak olsaydi Limani elimizden aldigi halde gelip kulubumuze baskan olmazdi. Utanacak olan yine bizleriz.

lazooo28
09.10.2007, 00:50
bu marifeti anca bu yönetim basara bilirdi zaten..
ayip yahu

Akın_61
09.10.2007, 01:00
Yönetim böyle bir olaydan haberdar olduğunu an bu hatayı düzeltir bence. Telefona bakan görevlinin bunu giderme yetkisi yoktur. Fakat, arayan kişinin sistemden ismini görüp, bunu üstlerine bildirmesi gerekir.

Umarım bu hatadan dönülür ve özür dilenir. Zira kulüp içerisindeki büyük şahsiyetler için ayrı bir uygulama düşünülmeli bence.

katılıyorum olaydan yönetimin haberi yokdur...kesinlikle düzeltilmeli...

turgi
09.10.2007, 01:43
nuri efendi;''kardeşm takıma para lazım parası yoksa kullanamaz biz bosuna mı satıyoruz adamları....''
diye acıklama yaparsa eminim hiçbiriniz sasırmaz

turgi
09.10.2007, 01:44
bu marifeti anca bu yönetim basara bilirdi zaten..
ayip yahu

ayıp demnez yakıstırdık bari bide tebrik edelim helal olsun nuri gene yaptın yapacagını:mad::mad::mad:

gurkankyildiz
09.10.2007, 01:57
nuri giderayak da yaptın birşeyler yine.Neyse ki son icraatın

zanoylu
09.10.2007, 02:51
Rezalet ve utanç verici bir olay.

Taner Gündoğdu
09.10.2007, 02:57
tersi beni daha çok şaşırtırdı heralde :)

yaranozlu
09.10.2007, 04:34
muhtemelen aranan adam sadri şeneri tanımıyo bile, nerde boş beleş adam var, bizde yöneticilik,başkanlık, hocalık ve futbolculuk yapıyo... bi tane düzgün işleyen bir tarafımız yok. Her gün utanç haberleri okuyoruz, kulağımıza geliyor. Yıllardır biçok deplasmana ve İstanbuldaki her maça gittim ama Kasımpaşa maçına gitmek içimden gelmedi, bu adamlar protesto edilmeli, seyircili maça da gitmemek gerekir, gerçi bunlara naparsan yap, hep işler iyi gidiyo diyolar, ar damarları çatlamış!....

Fatih BALTA
09.10.2007, 04:43
Albayrak yönetimi süresince bir tane güzel haber duyamayacakmıyız.
Her haber de ayrı bir rezillik var.
Şu 2 ayı kazasız belasız atlatıp kurtulsak.

Külünkoğlu
09.10.2007, 08:37

İşin özü budur.
İşin özü o'nun söylediği gibidir. Çünkü işin özünü hatırlatanda yazan da o'dur.

Gelinen acı verici noktalardan sadece biridir mevcut durum.. Ne kadar kalp kırıldığını ne kadar kişinin yada kurumun rencide edildiğini bilemiyoruz. Bizzat yaşadığım Şampiyon Sanat resim sergisinin gala gecesindeki tutuma ve sonrasına kulüp camia gözüyle bakacak olursak başı da sonu da bir felaketti. Trabzonspor'a gönül vermiş yürekten sımsıkıya bağlı Türkiyemizin yetiştirdiği ender belki de kendi alanında tek şahsiyetin buruk gülümsemesi gözlerimin önünden gitmiyor.. Nacizane ben ve iki arkadaşımızın şahit olduğu bu olay gibi niceleri vardır.

Hepimizin içinde olduğu bu büyük gemi heryerden su alıyor...

KUTADGU
09.10.2007, 08:41
Sanırım
yönetim Ticarette ve para transferinde Nirvana'ya ulaştı..

40 YTL için etmedikleri rezillik de kalmadı....

Yahu ayıptır, yazıktır, günahtır...

Bu kulübe bunca emeği geçen bir efsane başkana bu yapılır mı?

yok mudur, bir babayiğit yönetici...

Özür dileyecek...

Pardon Zeyyat Kafkas var değil mi...

Eski yöneticiler şöyle, eski başkanlar böyle diye ortalıkta gezinen..

Şu Ramazan ayında Vefa güzel olur du değil mi..

Ama bırakın Trabzonspor yönetimi
futbol kültürünü,

topluluk kültürünün bile fersah fersah uzağında kalmış..

Yazıklar Olsun...

Dibine kadar

Ömer TOPAL
09.10.2007, 08:50
Harbi YUH enine boyuna milimine santimine teker teker gider gelir YUH...!

omermk
09.10.2007, 10:10
trabzonspor tarihinin en saygın ve başarılı başkanlarından biri olmasının yanı sıra kulüpten alacağını bir kalemde silen son dönemlerdeki tek başkandır.
bakmayın siz şimdi milletin paralı başkan naralarıyla başkanlık koltuğuna oturduğuna . bu adamların hiç birisi ceplerinden tek kuruş hibe etmemişlerdir kulüplerine.
sadri şener hem beyefendiliğyle hem başkanlığıyla örnek olmuştur türk spor camiasına.
belki genç arkadaşlar bilmezler, ünallı, hami li , orhan lı, tolunay lı, şota lı takımın başkanıdır sadri şener.talihsiz bir şekilde (kısmen dost kazığıyla) iflas ettiği bir dönemde silmiştir kulüpten alacağı olan 7,5 milyon doları.
futbolculara şaşalı jübileler yapıyoruz ya, bu büyük başkana da bir jübile yakışırdı aslında...

Erkut Ay
09.10.2007, 10:18
düşünsene bir yanda trabzonspora maddi ve manevi en büyük ndesteği verip taraftarın kalbinde yeri olan insana bu yapılıyor otlakçı beslenenler ayrı tutuluyor amaç başarı falan değil zamanında çıkar derdine düşüp insanoğluna kurşun sıkıp adaylığını engelleyenler başüstünde tutulur onların borcunu kendileri öderler işlerine gelmeyen biri olunca 10 kuruş borç hesap yapılıp önüne sürerler amaç futbol falan değil ayıptır bu yapılanlar hiç hoş değil.......

EyüpKILIÇ61
09.10.2007, 10:25
Az kaldı gitmenize!!! Bakalım daha ne iğrençliklerle düşeceksiniz basının eline!!!

Trabzonspor sizinle rezil olmaya devam ediyor :(

tuncii
09.10.2007, 10:26
bunları basımızan kovsak bıle azdır. bence yuh bıze daha yakısık durur. onların sevıyesıne dusmeden cır cvp vermıs oluruz

ergin cesit
09.10.2007, 10:51
şaşırmıyorum artık bunlarımn yaptıklarına her tür rezil işlerin yönetimidir bunlar

guci 29
09.10.2007, 11:01
Doğru söylüyorsun.Katılıyorum sana. Bu şekilde de olmuş olabilir. Yönetim belli ama yine de hemen asmamak lazım.

metehan
09.10.2007, 11:11
TS'un nasıl yönetildiğine dair çarpıcı ve bir o kadar da üzücü örnekler bunlar. Bence de "Yuh" !

JaRu|e
09.10.2007, 11:16
trabzon bu hersey beklenir hele basımızda o nuri oflusu varken az bile. . ayıp be hakkaten diyecek laf yok bunlara trabzonlu olmaktan utandım yok böyle bişey

Mustafa
09.10.2007, 11:19
Nuri belkide kendisine rakip cıkmasın diye yapmıştır böyle bişey

Emorfo
09.10.2007, 11:23
Ne alaka şimdi. Adam başkanda olabilir, efsane yönetici de olabilir. Çok büyük hizmetleri de olabilir ancak bu insanların üyelik aidatın muaf tutulmaları eşitliğe aykırı. Üyelik aidatını takip edememiş ödeme gününü geçirmiş olabilir. Başkanlık yapan bir insan kongre sürecinni nasıl olduğunu bilir, ona göre önceden gerekli incelemeleri yapıp aidatını öder. Adam aidatını ödemeyi unuttu diye, bu kongrede oy kullanamayacak diye bunu vefasızlık, vb şekilde değerlendirmek bence doğru değil. Yani biraz duygu sömürüsü gibi olmuş yazı. Bildiğim kadariyle kulüpte geçmiş başkanlar için aidat ödememek gibi bir ayrıcalık yok. Nasıl ki her Trabzonspor üyesi için uygulanan bir süreç var, bu süreç herkes için geçerli olmalı, asıl aksi durumda bundan rahatsızlık duyulmalı.

Bu gibi konularda ahte vefa olmaz. Bütün üyeler için uygulanan süreç herkes için uygulanır. Şu yapılabilirdi, Sadri Şener gibi insanlar aranıp, kongre konusunda bilgilendirildi. Sonuçta Sadri Şener gibi insanlar işleriyle oldukça meşgul insanlar. Unutabiliyorlar. Ancak bu konuda fazla tepki veriliyor gibi geldi. Dediğim gibi başkan ve her kim olursa olsun onun için özel bir uygulama yapılmamalı. Ahte vefa başka türlü gösterilebilir ancak bu şekilde değil ve bunun ahte vefayla alakası yok. Sadri Şener gibi insanlardan beklediğim de bu şekilde davranmalarıdır, kendilerini değil kurumu yüceltmeleridir.

macka61
09.10.2007, 11:31
yazıklar olsun kendi adamlarını üye yapan yönetim bir zahmet eski başkanını büyüklerimin dediğine göre trabzonun en iyi başkanı şimdi o adamın tesislerini kullanıyorsunuz ayıptır

macka61
09.10.2007, 11:32
ya emorfo kardeşim seni anlamak çok zor biliyormusun o zaman vefa yoksa ts clubın bulunduğu tesis ve şuanki değerinden 8.5 milyon doları verin bırak şu albayrak yalakalığını

Külünkoğlu
09.10.2007, 11:34
Doğru söylüyorsun Faruk Sadri Şener kurumu yüceltmeyi aklından bile geçirmemiştir. Hep kendini yüceltmeyi düşünmüş sonunda da işler ters tepip bir yanlış anlama neticesinde Trabzonspor'a hizmet etmiş. Kendini de hizmete öyle bir kaptırmış ki iflasın eşiğine gelmiş yüz karasıdır o ! o kim ki ! üye aidatı unutacak veya listeleri eline alanlar tarafından hatırlanacak..

Ahde vefa ile bir alakası yok ha ?

Kurum menfati ha ? kurumsallaşma adına kurum menfaati.. breh breh ne büyük tanım..
Baştan sona kurumsal yanlışlıklarla dolu bu zavallı temsil kabiliyeti olmayan yönetimi savunanların felsefesi de bu olsa gerek "kurumuz biz, burda önemli olan kurum..." insanın biraz yüzü kızarır.

Normali nedir bu işlerin ? en basitinden bakarsın listeye açarsın telefonu " Başkanım üye aidatını yatırmamış gözüküyorsunuz hatırlatmak için aradım sayın başkanım" dersin. Acaba karşılığında nasıl bir cevap alınırdı ? dediğim gibi dibe doğru pike yaptırılan değerlerin azılı hükümranları bunu akıl etmez/edemez.

metehan
Bu gibi konularda ahte vefa olmaz. Bütün üyeler için uygulanan süreç herkes için uygulanır. Şu yapılabilirdi, Sadri Şener gibi insanlar aranıp, kongre konusunda bilgilendirildi. Sonuçta Sadri Şener gibi insanlar işleriyle oldukça meşgul insanlar. Unutabiliyorlar. Ancak bu konuda fazla tepki veriliyor gibi geldi. Dediğim gibi başkan ve her kim olursa olsun onun için özel bir uygulama yapılmamalı. Ahte vefa başka türlü gösterilebilir ancak bu şekilde değil ve bunun ahte vefayla alakası yok. Sadri Şener gibi insanlardan beklediğim de bu şekilde davranmalarıdır, kendilerini değil kurumu yüceltmeleridir.

Faruk, bu doğrudan Albayrak'a yapılan bir eleştiri değil. Daha genel birşey, yönetim bunu akıl edemediyse, oradaki memur bile düşünebilirdi. Neyse yazdıklarının cevabı Marna'nın yorumunda vardı aslında, bakalım ne önermişti? :

"Önemli olan, oy kullanacaklara son şeklini veren yetkili kurulların Sadri Şener, Mehmet Ali Yılmaz, Faruk Özak, Şamil Ekinci, Ali Osman Ulusoy, Özkan Sümer gibi isimleri bizzat kendilerinin kontrol etmeleri gerektiği. Bu tip insanlar aidatlarının peşine düşmemeli, onlar zaten aidattan muaf olmalı. Değilsele bile kulüp bu tip adamların böylesi ufak meblağlı borçlarını kendisi zaten kapatmalı, dışarıya hiç bir şekilde bu tip malzeme verilmemeli."

Bu kadar basit. Mesele para meselesi veya bazılarını kayırmak değil. Senin de dediğin gibi en azından öncesinde kontrol edip bilgi verilebilirdi.

Faik Yılmaz
Yüzlerce üyenin parasının kendilerine bile sorulmadan ödendiği bir kongre ortamında Sadri Şenerin bile normal vatandaşla aynı muameleye tutulması çok acı bir durum.

Ömür boyu onur üyeliği diye bi üyelik yaparsın olur biter.... Yani düşünsene 1 ay önce üye olna benle Sadri Şener aynı muamaleye tabi tutuluyor.....

Üye listelerini inceleyin özellikle bazı soyadlarına yapılan yığılmaları görün ondan sonra bu ahde vefasızlığı daha iyi göreceksiniz.....

Emorfo
09.10.2007, 11:35
ya emorfo kardeşim seni anlamak çok zor biliyormusun o zaman vefa yoksa ts clubın bulunduğu tesis ve şuanki değerinden 8.5 milyon doları verin bırak şu albayrak yalakalığını

Ya seni bi İstanbul'da yakalayamadım bir karşıma çık hele önce. Şu adamı gerekli cezayı verin.

sümela61
09.10.2007, 11:36
artık bu yönetimle ilgili, her gün yeni bir "beceriksizlik", "pot kırma", "densizlik", "tutarsızlık" haberi duymak olağan oldu... artık eleştirecek gücüm de yok... "az kaldı, yakın zamanda gidecekler" diye kendime telkinde bulunuyorum...

OLCAY ÇAKIR
09.10.2007, 11:38
Kuralllarımı tartışacağız yoksa kuralsızlıkmı baştacı edilecek.

Kurumlar kişiye özel uygulamalar yapmamalı.

Kulüp ne yapmalı.?
Ne yapmamalı?
Anlamadım ben.!

Ek süre ve herkes için,en doğrusu bu.

Kulübe hibe ettiği rakamları öne sürmek,hizmetleri öne sürmek işi duygu sömürüsüne sokmaktır.
Hepimiz biliyoruzki ihmal var.Ama kulüpte değil.

Kızacaksınız Albayrak'a,döşeyeceksiniz yazıyı.Yok öyle.
Kitap açılır,kurallar uygulanır.Konu da kapanır.

Talep varsa yönetim yada ilgili kurul kimse gereği için toplanır karar alır,ki buda istismara açık bir konu olur.

Aidat zamanında yatmamış.Seçme hakkı yok.bitti.

Bu bizim Sadri başkana vefasızlığımız falan değil.
Başımızın tacı o.

Ben bu yazıda pek bi'art niyet gördüm.

İlkeleri savunurum,kuralları.

Ülkemin alışmadığı kuralsızlıklara bir örnektir bu.
Kişiye ve etikete göre muamele isteği.

Yuh bu yazıyı yazana.

Külünkoğlu
09.10.2007, 11:41
Ya seni bi İstanbul'da yakalayamadım bir karşıma çık hele önce. Şu adamı gerekli cezayı verin.

Faruk cezayı gerektirecek bir yazı yazmadı arkadaş. Kendi yazdıklarına bak ilk önce.
konuyu saptırmayın.

Burçak
09.10.2007, 11:44
@ OLCAY ÇAKIR

kurallar sonuna kadar uygulanacaksa bi yanlış yok gibi görünebilir bu durumda. ama bazı istisna durumlar vardır. bahsedilen kişi Sadri Şener.
ben telefon açsaydımda bana borcunuz var oy kullanamayacaksınız denseydi sorun olurmuydu. olmazdı tabiki. benim gibi binlercesi var çünkü. Ama başka Sadri Şener yok. bilmem anlatabildim mi..

Erkut Ay
abiciğim o zaman işleyen sadece kurallardı o zaman m.a.yılmaz tesislerini sadri şenerin maddi desteğini neden kullandı bu kulüp adını o listeye eklemiyorsa bile neden ikazını yapılmıyor bir araştırsak kimler sadri şenerden üstün tutulmuşta borcu bile silinmiş neler çıkacak kimbilir bazen sevgi vefa kurallardan önce gelir benim için hele satılıklara verilen değerden daha çok.......

Emorfo
Yazımı herkes anlamak istediği gibi anladı. yazımın özü şu kim olursa olsun bütün üyeler için yapılan uygulama herkes için yapılmalı. Kendi adıma kulüpte kim olursa olsun birilerine ayrıcalık yapılması beni rahatsız eder. Anlatmak istediğim bu. Bu efsane yöneticiler de böyle bir ayrıcalık beklememeli. Olayın özü yönetimlerde bitiyor. Bunu yönetimin akıl etmesi lazımdı, bu gibi isimlerin parasını da o yönetimden birileri kendi cebinden ödemeli. Direk kulübün kasasından çıkmamalı. Sizind ediğiniz gibi düşürsek yarın öbürgün Albayrak'ın da aidatını Trabzonspor ödesin, o da 5 trilyon verdi ne de olsa. Bu mantık sakat bana göre. Benim yazımda ayrıca yönetimle alakalı bir şey yok. Hemen kendi kendinize kafanızda kurmuşsunuz bir şeyler, ne yazsakta kafanız hep oraya basıyor.

Emorfo
09.10.2007, 11:46
Faruk cezayı gerektirecek bir yazı yazmadı arkadaş. Kendi yazdıklarına bak ilk önce.
konuyu saptırmayın.

Ne alaka o zaman herkes birbirini birisinin yalakalığını yapmakla suçlasın. Mesela sana öyle hitap edilmesi hoşuna gider mi. Gitmez herhalde.

Mustafa
09.10.2007, 11:47
Yüzlerce üyenin parasının kendilerine bile sorulmadan ödendiği bir kongre ortamında Sadri Şenerin bile normal vatandaşla aynı muameleye tutulması çok acı bir durum.

Ömür boyu onur üyeliği diye bi üyelik yaparsın olur biter.... Yani düşünsene 1 ay önce üye olna benle Sadri Şener aynı muamaleye tabi tutuluyor.....

Üye listelerini inceleyin özellikle bazı soyadlarına yapılan yığılmaları görün ondan sonra bu ahde vefasızlığı daha iyi göreceksiniz.....

Olayın özü burda zaten.Tabi böyle onur üyeliğini kim yapacak hangi yönetim akıl edecek bunu

Burçak
09.10.2007, 11:47
ya kimse kulüp ödesin demiyor ki. ama en azından basına bu şekilde malzeme verilmeyecek şekilde halledilebilirdi. çok mu zor camianın ileri gelenlerini bilgilendirmek.

Faik Yılmaz
09.10.2007, 11:50
şunuda iddia ediyorumki 30 eylülde aidatların ödemesinin son günü olduğu çoğu üyeye bildirilmedi bile.......

maksat kendi adamlarına oy kullandırabilmek......

Sadri Şenermiş M. aLİ yILMAZMIŞ ONLARDA KİM...

büyük başkan ALBAYRAK.....

albayrak dedimde kongre listelerini bi kontrol edin bakayım Albayrak soyadlılar nasıl blok halde üye olmuşlar. birden Trabzonsporlulukları depreşti dimi...

OLCAY ÇAKIR
09.10.2007, 11:55
Bildiğim kadarıyla yazıyı yazan arkadaş kulüpte yöneticilik yapmıştı.
Aynı durumda kalınsaydı ne yapardı?
Merak ediyorum doğrusu.!

Ayrıca bu konunun telefon açanla,açılan arasında kalmamasına sebep olan,dertleşilen kişiler kim bunuda merak ediyorum.

Ben Sadri Şener'sem bu konuyu hallederdim.
Ben Sadri Şener'sem bu konu bu köşeye taşınmazdı.
En azından telefonu kapatır,konuyu da aynı anda kapatırdım,hçbişey yapamıyorsam şayet.

Albayrak sevilmiyor buna eyvallah.
Ama kurallar,ilkeler önemli.
VE herkese birgün lazım olur.!

ya kimse kulüp ödesin demiyor ki. ama en azından basına bu şekilde malzeme verilmeyecek şekilde halledilebilirdi. çok mu zor camianın ileri gelenlerini bilgilendirmek.

hüseyin1975
09.10.2007, 11:59
Ayip be AYIP.

Böyle olaylar ile iyice kücülüyoruz.

Kulübe Milyon Dolarlar veren birisine bu yapilirmi?

Külünkoğlu
09.10.2007, 12:00
Ne alaka o zaman herkes birbirini birisinin yalakalığını yapmakla suçlasın. Mesela sana öyle hitap edilmesi hoşuna gider mi. Gitmez herhalde.
Eğer bende her fırsatta en küçük şeylerde ortaya atlarsam bana da desinler kanım akmaz.

hüseyin1975
09.10.2007, 12:01
Olayi kapatabilirlerdi.

Önemli kisiliklerin aciklari varsa bunlar kapatilir ve Listeye alinirlardi.

AYIP!

Emorfo
09.10.2007, 12:06
Metin abi forum ne için var. Çoğu konuda yalan yanlış bilgi veriliyor onlara cevap verince atlamak mı oluyor. Kimseyle ikili diyaloğa girmemeya çalışsam da millet bi acayip, internette fazla gaza geliyorlar demek ki. Anlaşılan hiç yazmayacaz, millet kafasına göre kendi çalsın kendi oynasın. Bunu bari sen söyleme. Atlamak ha, hadi bakalım o da güzel. Bakalım daha neler görecez. Çok istiyorsanız hiç yazmam yahu.

Harun
09.10.2007, 12:07
Bakalım daha neler göreceğiz.Hep ilklerin takımıyız .Ama bu ilkler hep başarısızlıkların .acizliklerin ilkleri oluyor nedense...

Nissan
09.10.2007, 12:07
Bence kurallar herkes icin esit olmali. Oy kullanmayacak kisi eski bir cumhurbaskani veya genel kurmay baskani dahi olsa. Herkes takip etsin odemelerini ve gununu gecirmeden yatirsin parayi.
Ben bu olayda bir yanlislik goremiyorum, hatta bundan sonra torpil ile oy kullanmasi da saglanmamali o tarihe kadar odeme yapmayanlarin.

halimsancak
09.10.2007, 12:13
bunlar şark kurnazı recep'in askerleri;limanı kulübün elinden al başkan ol at oynat her türlü pisliğe bulaş ,sonra işkembeden salla.

OLCAY ÇAKIR
09.10.2007, 12:15
Yazıyı 3 kez okudum.

Hakikaten fikrim şu,Sadri Şener gibi biriysem bu durumu kimlerle dertleşerek çözüp çözemeyeceğimi bilmeliyim.

Konuyu sayfasına,köşesine taşıyanların bunu Albayrak aleyhine kolay malzeme yapacağını anlamak zor değil.

Hemde insanımızın en önemli hasleti,vefa duygusu kullanılacaktı.malzeme güzel.isim müthiş.

Albayrak'ın konudan en ufak bir haberi,ihmali vs si olduğunu zannetmiyorum.İhtimal dahi vermiyorum.

Sadri Şener'sem bu işi anında çözerdim,İsteyeyim yeterki.Bir telefona bakar.Tesis memuru bunu çözecek değil ya.!

Kokusu çıkar.

Bana hiç güzel gelmedi bu yansıma.
İki durumda içime sinmedi.

Beyler Albayrak sevilmiyor olabilir ama duysa bu işi anında çözecek kadar da saf,temiz bir herife benziyor,yapmayın Allah aşkına.!

Olay hem üzdü hemde içime sinmedi.

Ama güzel tarafı bir boşluğu göz önüne serdi.
O da eski başkanların üyelikleri durumu.
Tartışacağız.

OLCAY ÇAKIR
09.10.2007, 12:23
Sana o kelimeyi! kullanan herifi lanetliyorum kardeşim.
Aynı tarafta yada karşı tarafta Trabzonsporla yatıp kalkıyoruz.
Bu tip ifadeler kullananlar ayıpları ile yaşayadursunlar.
Sen yaz.Vazgeçme.

Metin abi forum ne için var. Çoğu konuda yalan yanlış bilgi veriliyor onlara cevap verince atlamak mı oluyor. Kimseyle ikili diyaloğa girmemeya çalışsam da millet bi acayip, internette fazla gaza geliyorlar demek ki. Anlaşılan hiç yazmayacaz, millet kafasına göre kendi çalsın kendi oynasın. Bunu bari sen söyleme. Atlamak ha, hadi bakalım o da güzel. Bakalım daha neler görecez. Çok istiyorsanız hiç yazmam yahu.

hüseyin1975
09.10.2007, 12:27
Herkes Fikrini söyleyebilir. Lütfen birbirimizi kirmayalim.
Olayi ikili atismalara dönüstürüb Insanlari buralardan sogutmayalim.

Bu Konuda sahsen ben Sadri Baskana ayip edildigini düsünüyorum ama aksini düsünenlere siz "Düsmansiniz" gibi Ifadeler kullanmam.

Hepimiz TRABZONSPORUMUZU seviyoruz.
Buna cani gönülden inaniyorum.

Tunga
09.10.2007, 12:33
Bu gerçekten de düşündürücü ve büyük bir ayıp. Sadri ŞENER bu kulüpten verdiğini almayan belki de tek başkan ve yönetici. En azından benim başımın üstünde yeri olan bir ADAM.

Bu yapılan nezaketsizliği ise değerlendirirken sadece kulüp olarak değerlendirmemeli. Camiamızın genelinde son zamanlarda ciddi bir nezaketsizlik, sevgisizlik ve aşırı sinir hakim. Bu başlığa baktığımızda bile bunu görebiliyoruz.

Bu yapılan ayıp belki böyle bir hayıra vesile olur da, belli kriterler altındaki insanlar bir şekilde onurlandırılır.

Ne demişler: Her şerde bir hayır vardır!

S.DEMİRCİ
09.10.2007, 12:39
sadri şener gerçekten çok değerli bir başkandı... işleri bozulmayıp başkanlığa devam edebilseydi takım şu sıralar çok farklı olurdu.. geçen zaman zarfında belki 1-2 şampiyonluğumuz bile olurdu... herşeyiyle çok değerli bir insandı... 1995-1996 malum fener maçından önce biz kaybedersek en az gelecek 10 senemizi kaybederiz demişti... bu işleride gayet iyi bilen,futbol kamuoyunda sevilen ,saygı gösterilen bir isimdi... başkana bu terbiyesizlik biraz fazla olmuş....

galaktis_61
09.10.2007, 12:42
arkadaşlar bana gore burdaki yanliş listelerin gerektigi gibi konrol edilmeden kim odemiş kim odememiş uygulamasiyla yapilan basit bi kayit hatasi gibi duruyor hadi nuri albayrak uyuyor ordaki yoneticilerdemi uyuyor koskoca sadri şeneri tanimiycak oylemi evet dogrudur SADRİ ŞENER trabzon icin onemli bi insan kesinlikle yatsinamaz ama bu kadar abartilmamasi gerekir

m_fatih_yavuz
09.10.2007, 12:43
yani sadri şener gibi insanlara özenli davranılması isteniyor.
asgari kulübe, camiaya yaptıkları katkılardan dolayı.

bu iltimas arama, çifte standart arayıp adam kayırma değil.
sadri şenerin ya da o düzeydeki bi insanın 40 ytl ye ihtiyacı olmaz.

40 ytl sadri başkana birşey yapmaz ama bize bunları yapar.

en kötü ihtimalle haberdar edersin.
aslolan ise faik in dediğidir...

iltimas aramıyor kimse.
özel insanlara özen gösterilir.
özel insanlara özen göstermezsen kendin küçülürsün.

Atalay
09.10.2007, 12:44
Normaldir bu adamların yaptıgı içraatlara şaşırmayın arkadaşlar!!Ama bu millet gider genel kurulda bunlara oy verir....böyle başa böyle tarak...

metehan
09.10.2007, 12:46
Yazıyı 3 kez okudum.
Albayrak'ın konudan en ufak bir haberi,ihmali vs si olduğunu zannetmiyorum.İhtimal dahi vermiyorum.

Beyler Albayrak sevilmiyor olabilir ama duysa bu işi anında çözecek kadar da saf,temiz bir herife benziyor,yapmayın Allah aşkına.!

Bu yazının hedefine Albayrak'ı neden koydunuz? Hedef doğrudan o değildi, TS'un yönetim anlayışıydı bence. Elbette Albayrak'ın bundan haberi olsa anında çözerdi, haberi yoktur tabi. O listeleri kontrol eden yöneticiler, divan üyeleri, klüpteki memur, vs. Bunlar da bunu farkedebilirdi. Ama muhtemelen oy kullanacakların listesi bilgisayarda otomatik oluşturulduğundan, tek tek isimleri kimse kontrol da etmiyordur. Belki bu olay, gelecekte benzer durumların yaşanmasına engel olur. Bu tür şeyleri biraz da yanlışları düzeltme fırsatı olarak görmek lazım. Olayı hemen kavgaya ve yönetim tartışmasına taşımanın gereği yok.

Erdal
09.10.2007, 12:46
OLCAY ÇAKIR

Yazıda gördüğünüz pek bir art niyeti bende sizin yazınızda bilhassa sayın başkanla ilgili saf ve temiz birine benziyor ifadelerinizde gördüm ... Yani sadri şener yaşadığı bir olayı halledebilecekken halletmemiş ve bunu birkaç kişiye anlatmıştır yani dedikodu yapmıştır .bu anlamda sadri başkan saf ve temiz değil diyebiliriz yani ...hatta muhtemelen gelmiş geçmiş yegane SAF ımız nuri bey yegane saf hocamız da ziya hocadır herhalde.

S.DEMİRCİ
09.10.2007, 12:50
her olayda albayrak ve ziyanı savunmayı görev edinmiş dostlar var... şasırarak onları izlemeye devam ediyorum.... yalan söyleyen insanlar ne zamandan beri saf ve temiz insanlar oldu.... taraftar sahtekar bağırırken saf ve temiz mi demek istiyordu acaba?

poetricus
09.10.2007, 12:56
Ortada bir hadise var: Trabzonspor'un gelmiş geçmiş en iyi, bence en Trabzonsporlu başkanlarından biri, belki de birincisi aidat borcu yüzünden oy kullanamıyor.

Bazı üyelerimize göre kural ve yönetmelikler ne derse o olur, kimseye ayrıcalık yapılamaz, bu kişi Sadri Şener de olsa oy kullanamaz efendim. Bu olay maksatlı olarak Albayrak'ı yıpratmak için kullanılmaktadır.

Bazı üyelerimize göre bu Albayrak ve arkadaşlarının Sadri Şener'in oy kullanmasını engellemek, delege üzerindeki etkisini kırmak için başvurduğu bir yöntemdir.

Hangi taraftan bakarsanız bakın haklılık payı olan görüşler. Kurallar vasat ve sıradan insanlar göz önüne alınarak vazedilir. Bütün peygamberlerin, âlim ve dâhilerin kural dışı olması tesadüf değildir. Vasatın altında da olsanız üstünde de kural dışı olursunuz. Ben bir hoca orak öğrencilerime, bir baba olarak çocuklarıma kurallardan önce değerleri benimsetmeye çalışan bir insanım. Kurallara karşı değilim ama onlarla değerler arasında seçim yapmam gerekirse tereddüt etmeden değerlerin tarafını seçerim. Sadri Şener benim için Trabzonspor'da vaktiyle görev yapıp ayrılmış sıradan bir başkan ya da aidat problemi olan herhangi bir delege değil, iliklerine kadar Trabzonsporlu olan, Trabzonspor'a verdiği ve vermeye çalıştıklarıyla hak ederek bir değer haline gelmiş mümtaz bir insandır. Sadri başkan'ı üniversite talebesi ve kıyısından köşesinden bir basın mensubu olduğum dönemlerde tanıma fırsatım olmuştu. Bu kulübe verdiği emeği rakamlara dökmeye kalkmayın; zira hesap makineniz yetmez. 7,5 – 8,8 milyon USD diye burada yazılan ve haciz tehdidiyle karşı karşıya olduğu bir dönemde bir kalemde silip attığı paralar asbaşkanlığı döneminde verdiklerinin zekâtı bile olmaz. Talihin bir iltifatı olarak katılma bahtiyarlığına eriştiğim bir sohbetinde dediği bir söz hiç aklımdan çıkmaz: "Bir başkan ya da yönetici için Trabzonspor'a harcadığı parayı geri istemekten daha büyük utanç olamaz!" Yorumunu size bırakıyorum. Kendisi ayrıldıktan sonra Trabzonspor'u dört yıl boyunca zirveye taşıyan kadroya kattığı futbolcuları sanırım herkes hatırlıyordur. O futbolcuların bütün masraflarının, Tolunay'ın 3 milyarlık bonservisi dışında tamamen Sadri Bey'in cebinden çıktığını kaç kişi biliyor? Sadece bunlar mı? Sadece para mı? Siz takım gol yediğinde üzüntüsünden ağlayan, sigarayı tersten yakacak kadar eli ayağı birbirine dolaşan kaç tane başkan ya da yönetici gördünüz, beyler? Ben bir tane gördüm, adı da Sadri Şener'di. Bir de Haşim Sayitoğlu'nun gülücüklerini gördüm. Bugün o Sadri Şener dalgınlık, meşguliyet ya da unutkanlıktan kaynaklanan bir aidat borcu yüzünden oy kullanamıyor. Sebep: Kurallar. Kurallar değerleri korumak içindir, imha etmek için değil. Satmışım anasını o kuralların!

Gelelim diğer komplo teorisine: Albayrak ve ekibinin Sadri Şener'i pasifize etmek ya da engellemek için bunu yaptığı kanaatinde değilim. Muhtemelen haberleri bile yoktur. Bunu yapmayacak tıynette insanlar olmadıklarını söylemiyorum, o kadar ince düşünecek zekâları olmadığını bildiğim için söylüyorum.

Olay basına niye aksettirilmişmiş, Albayrak'a karşı kullanılıyormuş?

Kimin nasıl aksettirdiğini bilmiyoruz. Belki orada telefona bakan herif Sadri Şener’e posta koyduğunu övünerek arkadaşlarına anlattığı içindir. Belki Sadri Bey dostları arasında kırgınlığı dile getirirken bunu zikretti ve birileri dayanamayıp basına sızdırdı. Belki de yönetim birilerinin dolduruşuna gelerek bakın biz kural ve yönetmeliklere bu kadar bağlıyız mesajı vermek için sızdırdı. Komplo teorisi değil mi, uydur uydurabildiğin kadar. Böyle bir olay duyuldu mu lehte de aleyhte de kullanılır. Milletin karşısında anadan üryan soyunduktan sonra birilerinin mahrem yerlerinize bakmasından şikâyetçi olmaya hakkınız yoktur. Ayrıca Albayrak yönetiminin imza attığı tek rezalet bu değil ki insanlar buna sarılsın. Adamların doğru icraatı yok ki bu doğru olsun. Deve meselesi...

galaktis_61
09.10.2007, 12:57
burda albayragi savunan arkadaş biraz hakli unku bu olay basit bi olay asklinda yani kasitli olarak yapilmiş olsa başka isimlerde cikardi ortaya bu basit bi kulup hatasi ve duzeltilebilir

OLCAY ÇAKIR
09.10.2007, 13:55
Eski bir yönetici,
İyi niyetten yoksun bir yazı.
Yazıyı şöyle bitirmeliydi bir eski yönetici,

''Evet bu konuda ciddi bir açığımız var mış,bunu acilen telafi etmeliyiz,düzeltmeliyiz.Bizde farketmemişiz.''

Konuyu dallandırmanın,bizleri sınıflara,şablonlara oturtmaya çalışmanın bir anlamı yok,mantığıda yok.

İlkeler,kurallar,değerler bu yazıyı yazan arkadaşın sömürüsüyle hiçte sağlıklı bir tartışmaya vesile olmuyor,iyi niyet yoksunudur bu yazı.

Sadri başkana methiyeler düzmek az bile,bunda hemfikiriz.popülizme gerek yok,vakti zamanında ona rey atmıştım,ilk oy'umu verdiğim insandır.
Sadri beyin bunu halledebilecek gücü vs de olduğunu bilmek te yeterli bence.

Yazan vazife çıkarmış.Kulübümüz Albayrağa duyulan nefret yüzünden bir ayıpla anılması sağlanmış hadise budur.

Ben Albayrak sever falan değilim,Ziya sever olmadığım gibi.
İnsan olarak severim.Taraftarı değilim diyeyim,herşeyi net yazmak lazım.
Ama bazı dostlar akıcı yazmak için bunu böyle algılama ezberinden hareketle yazılar yazabilir,gocunmam.

Ortaya güzel şeyler çıksın isterim.

Yazıyı tekrar okumanız dileğiyle.
Yazılanları değil sadece.

Faik Yılmaz
09.10.2007, 14:03
Ne olursa olsun Sadri Şener gibi bir adama bu yapılmamalıydı..

gerekirse yönetim kurulunu toplarsın 30 eylülü bir hafta ileri atarsın ama bir şekilde onu mutlu edersin......

Yada onun gibi insanlara ömür boyu üyelik gibi bir uygulama olabilir ama bu uzun vadeli bir plan olur....

macka61
09.10.2007, 14:04
emorfo abi büyükmüşsün benden o yüzden cevap vermiyecem konuyuda uzatmıyacam

LazAnisT
09.10.2007, 14:09
Bence yönetimin bu konuda mantıklı bir açıklaması vardır:)

Erkut Ay
09.10.2007, 14:11
zeyyat çıkar bir açıklama yapar az sonra bi palavra bulur yine........

poetricus
09.10.2007, 14:18
Sadri Şener'e ne adına olursa olsun bunun yapılması yanlıştı. Gerekli şeyler daha önce pek çok kişi tarafından söylendiği için teferruata girmiyorum.
Bunun kim tarafından ve ne amaçla olursa olsun basına yansıtılması yanlıştı.
Birilerinin bunu sadece kendi tarafına menfaat sağlamak ya da karşı tarafı küçük düşürmek için kullanması yanlıştı.
Bugün varılan noktada bu problemin çözümüne yönelik herhangi bir adımın atılmamış olması yanlış. Biz düzeltme teşebbüsü varsa da ben bilmiyorum.
Sadri Şener gibi bir insanın sadece bir oy değerinde olan bir delege muamelesine tabi tutulup, her yerinden defalarca delinmiş olan kural ve yönetmeliklerin bugün karşımıza Çin Seddi gibi çıkarılması da yanlış.
Bu olayı yönetime hücum etmek için kullanmak da yanlış hemen nasırına basılmış gibi savunmaya geçmek de.
Bunca yanlışın olduğu bir yerden nasıl doğrular üretilir?

cuneytr
09.10.2007, 14:20
yönetim erkinde olması gerekn nitelikleri sorgulayan kişiler kendilerini niye sorumlu tutmazlar kulubun ahlaksal degerlerinden acaba...vefasızlıga sebep denilen olaylar idaresel eksikligin yanında kulup politikası kulup gelenegi degilmidir?peki bu konuda kimi topa tutyor sayın eski idarecimiz?...yönetim erki yani yürütme kişilerden bagımsızda yürüyebilir bu nedenle yargı ve yasmadan üstün nitelikleri söz konusudur...yani kulup gecici bir süreligine baskansız kalsa kulup yönetimi kenid gelenegiyle işleyisiin yürdürür.burada yasamsal önemde olan yönetim erkidir yöneticiler degildir...sayın reha alp bey kulup yönetiminden rahatsızsa yönetimde bululndugu süre zarfında bunları dile getirmesi daha dogru bir yaklasım degilmidir?...ha birde su var kadrolasma...kendi zihniyetinde olan kişilerin kulube atanması...bizde o yüzden kurumsallasma ilkesiin bosuna söylemiyoruz...bu konuda yönetimdeyken kılını kıpırdatmayanların tepkileri biraz gülünc oluyor inandırıcılıdgını yitiiryor....

Külünkoğlu
09.10.2007, 14:30
Olcay Hocam İşleri gereği çalışanlar yöneticiler günde onlarca insanlarla muhatap oluyorlar. Dediğiniz gibi herşeye yönetmelik kurallar çerçevesinden bakılsaydı bugün "müşteri" denilen kurumların yaşamasını sağlayan en önemli etken ortadan kalkmış olurdu. Milyonlarca müşteri olan bankalar bile kredi kartını kullanmayan müşterileri için "sizi özledik" telefonları açıyorlar.Trabzonspor'a mal olmuş semboller bir "meta" değildir. Doğrudur onlara tüzüğün el verdiği şekilde davranabilirsiniz ama takdir edersiniz ki bu hiç de "etik" değildir.

Yazar "bu kulüp nankördür vefasızdır" derken sadece Albayrağı mı kasdediyor ? Allahdan kulüp = Albayrak değil. :)

Kasdedilenin sadece Albayrak veya yönetimi olduğunu sanmıyorum, genel yapı ile alakalı bir mesele bu. aynı genel yapı da bu yönetimle taban yapmıştır. Başka birileri de yönetimde olsaydı yine aynı şeyleri arkadaşlarımla beraber yazacaktık.

Geçen aylarda hiç unutmuyorum, salı günü Trabzonspor dergisini elime aldım bilmeyenler için söylüyeyim İstanbul'da oturuyorum dergimizi kargo ile teslim alıyorum. Cuma günü yanıma bir arkadaş geldi Kulüpte telefonlara çıkanların ilgisizliğinden soğukluğundan dert yanıyordu. Bunun üzerine kulübe telefon açtım salı günü elime geçmiş olan derginin ne zaman çıkacağını sordum. Telefondaki bayan bana daha vaktinin olduğunu önümüzdeki hafta çıkabileceğini beklemem gerektiğini söyledi.. :)

Kurumsal bazda bunun gibi bir sürü örnek sayabiliriz. Mesela geçen sene ocak ayına kadar taraftarımızın uzun kollu forma bulamaması, kurum denilen şey ne menem birşeydir kış aylarının hangi ayları olduğunu bilmez mi ? sakın bana üretici firma demeyin adamlar tüm dünyada forma dikiyorlar. Devam edelim Lig başlayalı 4 hafta geçmesine rağmen renk tonu birbirinden çok farklı olan tozluklarımızla sahaya çıkmamız. Kalecimizin giydiği kaleci formasında Trabzonspor'la alakalı hiçbirşeyin bulunmaması, geçen sene sezon açılışının yapılamaması, 40. yıl etkinlikleri rezaleti v.b.

Bütün bunları dile getirmek bir sonraki yönetim için bir uyarı mıdır ? bence uyarıdır.. Bu uyarıdan da mevcut yönetim veya yönetim yanlıları alınacaksa gocunacaksa, gocunsun alınsın. Çünkü Trabzonspor'un ve onun camiasının yararına konuştuğumuzu tartıştımızı düşünüyorum. Aksi şekilde düşünenlerin aramızda zaten yeri olmadı olmazda. Birde aklıma gelmişken neden bu yazı eleştri şeklinde düşünülmüyor ? bence iyi bir eleştri yazısı.

61viya
09.10.2007, 14:50
Şaşırma duygumu kaybettim bunlar yüzünden...Aksi olsa,inanın çok daha fazla şaşırrdım.

OLCAY ÇAKIR
09.10.2007, 15:01
Konu hakkında bu genç arkadaşımın yazdıkları okunmaya değer,hızlı yazılmışlığın hataları var o kadar.
Metin kardeşim,
Yazı neresinden bakarsak bakalım bir sorunu dile getirmesi açısından anlamlıdır.
İyi bir eleştiri yazısıdır bunada eyvallah derim.Amacına ulaşmıştır.Acımasız dünyanın acımasız kuralı.
Ama bu eleştiriyi yapanın kimliğinide bir sonraki adımda mutlaka irdelerim ben.
İyi eleştiri içerisinde iyi niyette barındırmalı.
Buda benim kriterim olsun.

Kulübün kurumsal kimlikten nekadar uzak olduğunu bilmeyenmi var?
Albayrak ve yönetimi tarihimizin en kötü yönetimidir kabulüyle;her açığı onlara yaslamanın da hakkaniyetten uzak olduğunu düşünerek yazdım tonlarca yazıyı.
Derdim budur,derdim abalıya vurmanın kolaycılığınadır.
yönetim erkinde olması gerekn nitelikleri sorgulayan kişiler kendilerini niye sorumlu tutmazlar kulubun ahlaksal degerlerinden acaba...vefasızlıga sebep denilen olaylar idaresel eksikligin yanında kulup politikası kulup gelenegi degilmidir?peki bu konuda kimi topa tutyor sayın eski idarecimiz?...yönetim erki yani yürütme kişilerden bagımsızda yürüyebilir bu nedenle yargı ve yasmadan üstün nitelikleri söz konusudur...yani kulup gecici bir süreligine baskansız kalsa kulup yönetimi kenid gelenegiyle işleyisiin yürdürür.burada yasamsal önemde olan yönetim erkidir yöneticiler degildir...sayın reha alp bey kulup yönetiminden rahatsızsa yönetimde bululndugu süre zarfında bunları dile getirmesi daha dogru bir yaklasım degilmidir?...ha birde su var kadrolasma...kendi zihniyetinde olan kişilerin kulube atanması...bizde o yüzden kurumsallasma ilkesiin bosuna söylemiyoruz...bu konuda yönetimdeyken kılını kıpırdatmayanların tepkileri biraz gülünc oluyor inandırıcılıdgını yitiiryor....

cuneytr
09.10.2007, 15:07
Konu hakkında bu genç arkadaşımın yazdıkları okunmaya değer,hızlı yazılmışlığın hataları var o kadar.tesekkür ediyorum....

Nytre
09.10.2007, 15:10
burada yönetimin saygısızlığı - basiretsizliği - vurdumduymazlığı - cahilliği - yine yönetememeyişi ... gibi sorunlar var...

artniyetleri olamayacak kadar zavallı olduklarını düşünüyorum!

Emorfo
09.10.2007, 15:11
Aman her konuya atlamayın, yazmayın, görüşünüzü beyan etmeyin aksi durumda size yalakalık yapıyorsunuz derlerse normal bir durum oluyormuş. Aman haa amann.

Külünkoğlu
09.10.2007, 15:12
Anca bu kadar dayanabildi.. :D

trapesus
09.10.2007, 15:15
Sadri Şener adamdır. Burda hakkında yalan yanlış atıp tutan, ona iftira edenlerden bir milyon kat daha adamdır. Saygılar.

Burçak
09.10.2007, 15:18
Sadri Şener adamdır. Burda hakkında yalan yanlış atıp tutan, ona iftira edenlerden bir milyon kat daha adamdır. Saygılar.
senin bu yazını okuyan sanacakki iftira atılıyor Sadri Şenere.
burada onun hakkında ifira eden yalan yanlış şeyler atıp tutan yok ki. zaten buna biz izin vermeyiz. !

OLCAY ÇAKIR
09.10.2007, 15:19
İşte olayı çözmüş bir dostum.
Sözün bittiği yerdir.
Baştan yazsaydın ya kardeşim şunu.!
Sırrına ermek ne mümkün.!

Tunga
09.10.2007, 16:45
Bu arada Yusuf Reha Bey'i bu konuyu gündeme taşıdığı için tebrik ediyorum.

smertkan
09.10.2007, 22:03
Bu olay nerede olduğumuzun göstergesi, son zamanlarda yaşadığımız başarısızlık serüvenlerinin altında yatan hastalığın dışa vurumudur.1996 dan beri yaşadığımız gerileme sürecinin son belirtisidir.

Sn Sadri ŞENER'e üyelik aidatını ödemediği için oy kulandırmayacak bir duruma düşmeyi önceden göremeyen yönetimlerimiz kurullarımız kongrelerimiz, yöneticilerimiz kurul üyelerimiz varmış bunu öğrendik.Bu durum sadece bu yönetimin suçu değil bundan önceki yönetimlerin de suçudur. Burnunu ucundakini göremeyen bu yönetimdende bu olayı görüp çözmeyi beklemek hayalcilikten öte olur.

Aslında çözüm çok basit, bir Onur Kurulu oluşur ve Buraya Trabzonspora gerçekten hizmet etmiş kişiler Kongre kararı ile alınır. Bu üyelerden Ücret alınmaz.Ve kongrede oy kullanırlar.Onlar Zaten Görevlerini fazlasıyla yapmışlerdır.Eski Başkanlar Eski Kaptanlar Milli Oyuncular Ödüllü Sporcular bu kurula üye olurlar.Zaten Onursal başkanda başkanlık edecek bir ortam bulur.Ayrıca Onursal başkanlıkta bu kurulun seçimiyle olması dahada anlamlı olur.Ve onursal başkan göstermelik değil gerçekte başkan olur vede uzaktan gazel okuma yerine olaylara müdahale etme şansı olur.

Bu kurul hem bir vefa kurulu olacağı gibi hemde Temsil ve Danışma kurulu gibide Faaliyet gösterirler böylece hem bu kişiler kulüpten uzaklaştırılmaış olur hemde onların tecrübesinden faydalanılırç.Ve en önemliside insanlar yaşarken onurlandırılır.

Bu Kuruluda ben icat etmedim Bayern Münihte var olduğunu biliyorum ve büyük olaslıklada çoğu büyük kulüpte vardır.Zaten büyüklükte böyle bir şey olmayı gerektirir

Ama bunu yapamıyoruz.Hamiye Jubileyi çok görüyoruz.

Trabzonspor bu değil bu olmamalı.

Ben Trabzonsporu istiyorum.Özlüyorum.İyi Yürekli Mert insanları Yüce gönüllü insanları önümüzde görmek istiyorum.Onlar örnek alanırak yetiştirilen Gençlerle birlikte yarınlara güvenle bakabileceğim Trabzonsporu istiyor ve bekliyorum.

Bakalım bu konrede kim seçilecek yada kim seçilmemeli yerine Onur kurulu oluşturulması Tüzük değişikliğini yapabilecek kadar sağ duyulu olabilecekmiyiz diyorum.Yapamayacağız cevabını alıyorum.Ve feneri istanbulda 5-0 yensek dahi bu duyarsızlığın hüznü ile gülecek olmaktan yüreğim sızlıyor.

Halil Atalay
09.10.2007, 22:18
bence bu külüp yapılan karşısında fevasızlık yapıyor taraftar her maçda stat doldursa genede iyi futbol ve yıldız tranfer yapmaz bu böyle bilin adam gibi bir başkan olsa onun gibi bir başkana sayıp çıkardı

tbs1
09.10.2007, 22:23
bunlar kulübüde satacaklar.dur dememiz gerek artık nefret ediyorum bu yönetimdekilerden vasıfsız silik kişiliksiz insanlar iğrençsiniz.

mali uzuner
10.10.2007, 01:47
nedense hiç sasırmadım bunca rezaletin yanında zaten böyle bir hareketten baskası beklenemezdi vefasızlığın neanlama geldiğini sayın albayrağa biri öğretirse iyi olur aslında mesela sadri sener.

h@msi61
10.10.2007, 02:49
hergun ayri bir rezalet, artik mide bulandiriyorlar....

Enes
10.10.2007, 02:53
Düzeltılır ınsallah en kısa zamanda...

beratiabi
10.10.2007, 03:03
Yazıklar olsun diye başlayacağım sözüme.
Ve şunu söylüyorum daha önceden M.Ali Yılmaz tek başına maddi külfeti çeker yanındakiler ayakçı takımı olduğu için ve birşeyden anlamadıkları gibi çalışmadıkları için M.Ali Yılmaz bu durumdadır. Yaltakçılarından daimi pofpoflandığı için yok beni isterlerse gelirim gibi ucuz laflar peşine düştü şimdi aynı şeyler oluyor gibi geliyor bana. Tek başına başkan onunda birşeyden anladığı yok ve yanında yaltakçı ve beceriksizler takımı. İşin en kötüsü teknik direktörde onlardan aşağı kalır yanı yok.
Allah sonumuzu hayır eyleye

littlebighorn
10.10.2007, 08:54
O kadar da abartmaya gerek yok bu tip olaylar her kulüpte, dernekte vs yaşanır. Kural gereği borcu olan oy kullanamaz hatta üyeliği silinir. Bireysel olarak takip etmesi gerekir. Kişiye özel muamele yapılmaz. Burada önemli olan kendisine bu durm daha önce yazılı olarak bildirilmiş mi?

EmrahYalçınalp
10.10.2007, 09:11
Yusuf Reha abi'nin yazısından Sadri Şener'in haberi -en azından yayımlanana kadar- yoktu ki, kendisi birşeyler bekliyor ya da birşeylerin hesabını yapıyor olsun. Tesadüfen karşılaşmışlar, komik olduğu için de Sadri Şener Yusuf Reha abi ile paylaşmış. Hüseyin Avni Aker'in bileti olmadığı için maça alınmaması, Cemal Reşit Rey'in konser kapıları kapandığı için geri yollanması, Fatih Sultan Mehmet'in OGSsi olmadığı için ikinci köprüden geçerken peşine ekip yollanması kadar komik bir durum işte. Şık bir ironi ile de kaleme alınmış...

"Ayrıcalık" isteyen kim ayrıca? Belki daha önceki yönetim dönemlerinde de olmuştur da, şimdi gündeme gelmiştir. Bunun yönetimle doğrudan bir alakası da yok ki zaten. Geçmişte YK'da bulunmuş kişilere bir davetiye gönderir, eğer bunların ücretlerini yatıracak parayı bulamıyorsan, ki bir ZD maaşı herkese yeter, "lütfen şu tarihe kadar bu işi halleder misiniz" diye sorarsın. Ne olur yani yapılsa? Bu Albayrak yönetiminin değil, bizlerin kusuru. Kongre günü Sadri Şener'i görmüş olurduk en azından...

Ayrıca, "ayrıcalık" talebi bizim yaşam biçimimizdir. Hangi ülkede yaşıyoruz, kimi kandırıyoruz? Şu "ayrıcalık" noktasına takılmış arkadaşlar, işin kitabına göre olması gerektiğini söyleyenler hiç mi bir hastanede birinin referansı ile doktor aramadılar? Radara yakalandıklarında hep mi kıvırmadan "aslansın memur bey, kes cezası, çatır çatır ödeyeceğim kardeşim" dediler, akıllarına polis yakınlarının ismi gelmedi? Ayrıcalığın doruk yaptığı yerdeyiz yahu, hepimiz "özel" Trabzonsporlularız en basiti...

Albert Einstein bence kainatın en büyük lafını etmiş:
"Yüzleştiğimiz önemli problemler, onları yarattığımızda olduğumuz düşünce seviyeleri ile çözülemezler" *. O yüzden manavda domatesleri seçiyorken "kaliteci", Sadri Şener'e yapılan ironik vefasızlığı okuyorken eşitlikçi olmamakta fayda var.

* The significant problems we face cannot be solved at the same level of thinking we were at when we created them.

Faik Yılmaz
10.10.2007, 09:21
Bu sorunun cevabı aynı zamanda Hamiye neden hala jubile yapılmadı sorusunun cevabıdır....

tek kelime ile vefasızlık...

Atalay
10.10.2007, 11:00
Bu İŞBİLMEZLER derhal kongre üyelerinin aidat yatırma süresini 10 gün daha uzatması gerekmektedir...!! ama yapacakları konusunda herkes gibi benimde olumlu düşüncem kesinlikle yok!!

OLCAY ÇAKIR
10.10.2007, 12:05
Eski bir bakanın,yeni bir bakanı yada hükümeti eleştirmesi kadar komik bir yazı.
Sen ben eleştirelim ama yazanın kimliği buna ne kadar elverişli.
Ha bende eleştiririm derse,
'Sen zamanında bu özel ve önemli konuda neden bişeyler yapmadın derim.
'neden sen bunu bir kaide haline getirmedin derim,
'eğer hallederiz abi yöntemilerine işi braktıysan,başkanlar hariç kimlerin bu tip unutkanlıkları el altından hallediliyordu.

soruları akla gelir.

Beni arasalardı ben çözerdim konuyu.Konuyu çözecek kuvvet hem Sadri başkandan mevcut,hemde Nuri başkanda.
Basit bir iştir illaki.
Ama tel'deki memur anlamaz o işlerden.
Sistem ne derse onu bilir o.

Ama maksat o değil.

Güzel bir yazı konusu yakaladık edası.

Ben samimi bulmadım yazılanı.

Ulusal medyada konu tartışılırsa kime ne yararı olacak merak ediyorum.

Ersen bir,bu iki.

Yaralayın kulübü,sonrada kulüp nankördür diyin,yiyin bitirin oyuncağınızı beyler.

Çetin
10.10.2007, 12:09
hiç şaşırmadım.

OLCAY ÇAKIR
10.10.2007, 13:19
Yoğunluktan okuyamadım yada gözden kaçmış.Teşekkürler.
Faruk, bu doğrudan Albayrak'a yapılan bir eleştiri değil. Daha genel birşey, yönetim bunu akıl edemediyse, oradaki memur bile düşünebilirdi. Neyse yazdıklarının cevabı Marna'nın yorumunda vardı aslında, bakalım ne önermişti? :

"Önemli olan, oy kullanacaklara son şeklini veren yetkili kurulların Sadri Şener, Mehmet Ali Yılmaz, Faruk Özak, Şamil Ekinci, Ali Osman Ulusoy, Özkan Sümer gibi isimleri bizzat kendilerinin kontrol etmeleri gerektiği. Bu tip insanlar aidatlarının peşine düşmemeli, onlar zaten aidattan muaf olmalı. Değilsele bile kulüp bu tip adamların böylesi ufak meblağlı borçlarını kendisi zaten kapatmalı, dışarıya hiç bir şekilde bu tip malzeme verilmemeli."

Bu kadar basit. Mesele para meselesi veya bazılarını kayırmak değil. Senin de dediğin gibi en azından öncesinde kontrol edip bilgi verilebilirdi.

EmrahYalçınalp
10.10.2007, 13:35
Güzel bir yazı konusu yakaladık edası.

E güzel değil mi yani?

- Merhaba, orası neresi?
- Merhaba, Trabzonspor Sadri Şener idari merkez binası, kiminle görüşüyorum?
- Ben Sadri Şener. Kongrede oy kullanabilecek miyim?
- Maalesef.

E komik yani... Suçlu Sadri Şener de olsa komik. Bu yazı her halukarda yazılırdı, güzel de okunuyor... "Donsuz geceler" gibi, "şu okular olmasa MEB'i ne güzel yönetirdim" gibi, Sadri Şener binasını arayan Sadri Şener'in oy kullanamayacağını öğrenmesi de ironik-komik bir olay. En azından ben kolay kolay unutmam.

Meseleye "Sadri Şener de yatırsaydı parasını kardeşim" diye bakmak da bir yaklaşımdır tabi ama, henüz parasının yatırıldığından haberdar olmayan kaç kongre üyesi var dersiniz. Daha bugün bir öğrencim "Hocam benim parayı yine yatırmışlar" diye yanıma geldi. Şimdi o adam kongre sürecini takip etmiş, parasını yatırmış, oy hakkı olan, sorumluluk sahibi, eşitlikçi, Sadri Şener dikkatsiz. Bana bir tuhaflık var gibi geliyor... Ben Faruk Özak'ın kongrede olmasından onur duyarım. Adam devlet adamı, uğraşmasın, biz çağıralım. Hiç haz etmediğim MAY kesinlikle davet edilmeli, sembol isimdir. Gelmez ama olsun, çağır... Özkan Sümer, gelsin, bir dolaşsın kongre salonunda. Renktir herşeyden önce, devrim yapmıştır.

Şimdi Nizamettin Algan'a da kapıda kimlik mi soralım, ayrımcılık olmasın diye...

OLCAY ÇAKIR
10.10.2007, 13:48
Emrah pek farklı düşünmüyoruz.
Senin abi! dediğin eski ve sevgili yönetici arkadaşımız güzel bir haber yakalamış buraya kadar aynı fikirdeyiz.
Eda'lı işveli hallere büründürülecek,halledilmeyecek bir mevzu değilken.
Haberi,yazıyı yazanın eski ve bu tür konularda tecrübe sahibi biri iken bunu sunuş şekli henüz şu dakika itibariyle içime sinmiş değil.
Yazıda kulüp nankör eylenmiş,kurum incitilmiştir.
Ben soruyorum hala;neden bu vefasızlık olarak karşımıza çıkan bilgisayar programı-sistem,vakt-i zamanında hallolmamış.
Neden yazı kulüp nankördür diye bağlanmışta;bu hatamızı hemen düzeltelim diye öneri ile bitirilmemiş.

Bu kulüp birilerinin oyuncağı olur her dönem.Oyuncağı elinden alınanlar bir sonrakini yermeye başlar.hep böyle gördüm ben.
Bu devlet geleneğimiz de de mevcuttur.
Bu insanımızın özelliğidir.
Sen ben bunları söylersek masum durur,başkaları elinde silah olur bu sözler.

Ersen bir,bu iki.(sportif başarı-başarısızlıklar geçer bunlar kalır yanımıza)
Yiyin beyler.bitirin bizi.

E güzel değil mi yani?

- Merhaba, orası neresi?
- Merhaba, Trabzonspor Sadri Şener idari merkez binası, kiminle görüşüyorum?
- Ben Sadri Şener. Kongrede oy kullanabilecek miyim?
- Maalesef.

E komik yani... Suçlu Sadri Şener de olsa komik. Bu yazı her halukarda yazılırdı, güzel de okunuyor... "Donsuz geceler" gibi, "şu okular olmasa MEB'i ne güzel yönetirdim" gibi, Sadri Şener binasını arayan Sadri Şener'in oy kullanamayacağını öğrenmesi de ironik-komik bir olay. En azından ben kolay kolay unutmam.

Meseleye "Sadri Şener de yatırsaydı parasını kardeşim" diye bakmak da bir yaklaşımdır tabi ama, henüz parasının yatırıldığından haberdar olmayan kaç kongre üyesi var dersiniz. Daha bugün bir öğrencim "Hocam benim parayı yine yatırmışlar" diye yanıma geldi. Şimdi o adam kongre sürecini takip etmiş, parasını yatırmış, oy hakkı olan, sorumluluk sahibi, eşitlikçi, Sadri Şener dikkatsiz. Bana bir tuhaflık var gibi geliyor... Ben Faruk Özak'ın kongrede olmasından onur duyarım. Adam devlet adamı, uğraşmasın, biz çağıralım. Hiç haz etmediğim MAY kesinlikle davet edilmeli, sembol isimdir. Gelmez ama olsun, çağır... Özkan Sümer, gelsin, bir dolaşsın kongre salonunda. Renktir herşeyden önce, devrim yapmıştır.

Şimdi Nizamettin Algan'a da kapıda kimlik mi soralım, ayrımcılık olmasın diye...

özçelik61
10.10.2007, 14:06
HİÇ ŞAŞIRMADIM başımızda kulübü her anlamda son derece ii yöneten,organize işler yapan ,kulübün hakkını her alanda koruyabilen,bizi 10 yıl geriye taşıyabilen bi başkan ve enstrümanları var..ne diyeyim 2 senedir zaten içimiz buruk bu da tuzu biberi oluyor..helal olsun

EmrahYalçınalp
10.10.2007, 14:15
Sadece önemli olduğunu düşündüğüm bir not:

Benim "abi" derken verdiğim mesaj yaşça benden büyük birine, sahip olduğu bilgi birikimine istinaden duyduğum saygıdan ileri gelir. İş "düşünce" kısmına geldi mi abi de derim, taban tabana zıt şeyler de yazarım. Benim "abi" diyeceğim adam bunu anlayamaz ve bir tuhaflık olduğunu düşünürse, ben zaten baştan o sıfatı kullanmakla hata etmiş olduğumu düşünürüm :) Yani bunda bu kadar takılacak bir şey olmadığı gibi, niye bu kadar vurgu yapıldığını da anlamadım.

Bu arada, Yusuf Reha abi'yi de gerçekten beğenirim. Bir tek kez dahi karşılaşmadık, forum üzerinden bir iki kez yazıştık, o kadar. Ama, takip ettiğim kadarı ile beğenirim... Aynı ya da benzer olay onun yöneticiliği döneminde de yapılmışsa, şimdi onun yazısını beğendiğim gibi o gün için aynı şeyleri yazan adamın yazısını da beğenirim. Benim bakış açıma göre önemli olan şey şu:

Sadri Şener'in 40 YTL'si var mı?
Evet.
Sadri Şener telefon açıp sorduğuna göre kongreyi önemsiyor mu?
Evet.
Bu adamın Trabzonspor'a büyük hizmetleri olmuş mu?
Evet.
E o zaman bu sorun çözülsün. Madem ne Sadri Şener 40 Lirasını kaçırmanın derdinde, ne de kulüp o para ile zengin olacak, eskiler hatırlansın, daha fazla ayıp olmasın.

Ayrıca, Yusuf Reha Alp (hadi, abi değil :) ) bu yönetimi zor duruma sokmak için kullana kullana bu ayrıntıyı kullanıyorsa da çok verimli bir yöntem seçmiyor. Ben olsam vasatlaştırılmış kadrodan, ses seda gelmeyen stadyumdan, nasıl olupta hala şu teknik ekibin arkasında durulabildiğinden, YK'nın 4'e bölünmesinden, Ersen'den ve hatta Dadaşlar'dan bahsederdim :D

Emrah pek farklı düşünmüyoruz.
Senin abi! dediğin eski ve sevgili yönetici arkadaşımız güzel bir haber yakalamış buraya kadar aynı fikirdeyiz.
Eda'lı işveli hallere büründürülecek,halledilmeyecek bir mevzu değilken.
Haberi,yazıyı yazanın eski ve bu tür konularda tecrübe sahibi biri iken bunu sunuş şekli henüz şu dakika itibariyle içime sinmiş değil.
Yazıda kulüp nankör eylenmiş,kurum incitilmiştir.
Ben soruyorum hala;neden bu vefasızlık olarak karşımıza çıkan bilgisayar programı-sistem,vakt-i zamanında hallolmamış.
Neden yazı kulüp nankördür diye bağlanmışta;bu hatamızı hemen düzeltelim diye öneri ile bitirilmemiş.

Bu kulüp birilerinin oyuncağı olur her dönem.Oyuncağı elinden alınanlar bir sonrakini yermeye başlar.hep böyle gördüm ben.
Bu devlet geleneğimiz de de mevcuttur.
Bu insanımızın özelliğidir.
Sen ben bunları söylersek masum durur,başkaları elinde silah olur bu sözler.

Ersen bir,bu iki.(sportif başarı-başarısızlıklar geçer bunlar kalır yanımıza)
Yiyin beyler.bitirin bizi.

marna
10.10.2007, 14:31
Sayın Çakır..

Yazdıklarınızı takip ediyorum. Sizin gibi bir "niyet okuma" kabiliyetim olmadığı için hakkımda tüm yazdıklarınızı "kötüniyetli" ve "samimiyetten yoksun" olarak değerlendirmeyeceğim. Herşeye rağmen "iyiniyetli ancak belki de amacını aşmış" olarak telakki edeceğim (Keşke siz de o şekilde değerlendirip kaleme alsaydınız.)..

Hiç karşılaşmadık, hiç tanışmıyoruz. Ancak ısrarla samimiyetten yoksun ve art niyetli olarak yazdığımı söylüyorsunuz, canınız sağolsun. Belki sizin kadar korkusuz olamadığım için, eğer bu şekilde yazmamışsam ve buna rağmen öyle düşünülüyorsa en çok hakkımı helal etmem, der geçerim. Ancak ondan önce kendimi sorgularım ki, böyle anlaşılması için ne yaptım, ne yazdım, diye..

Sorgulayalım bakalım.. Bu yazı, Sadri Şener'le tamamen bir tesadüf eseri karşılaşıldıktan hemen sonra, o anki duygularla kaleme alınmış bir yazıdır, öncelikle bunun bilinmesini isterim. Sayın Şener'in, bu trajikomik hadiseyi anlatırken içine girdiği duygusal hali görmüş ve yanından ayrıldıktan hemen sonra gözyaşlarını tutamamış birisinin yazdığı bir yazıdır (Siz elbette yazının bu kısmına, "ajitasyon", "edebiyat", "eda-işve" yakıştırmaları yapmakta yine özgürsünüz.). Yaptığı fedakarlıkları o dönem, babam dolayısıyla kendisine çok yakın biri olarak, net bildiğim için bizzat kendi ağzından duyduğum sitem sözleri beni etkiledi. Evet, belki dediğiniz üzere sonunu bir öneri şeklinde yazarak bitirebilirdim, "Bunu düzeltmeliyiz"in ryuvarlaklığına da yanlamasına uzanabilirdim, ancak bilerek ve isteyerek yapmadım.Çünkü hiç haketmediği halde canı yanmış bir adam gördüm ve bu hatayı yapanların da biraz olsun canları yansın istedim (Artniyetten kastınız buysa o anlamda haklısınız.).

..Ve bunu ironik bir üslupla kaleme aldım, ortaya çıkan bu oldu..

Herşeyden önce söylemem gereken şey şu.. Bu yazı, bir "Yönetim Kurulu" eleştirisi değildir. Oy kullanacaklara son halini veren yetkili kurulun ihmalinden bahsediliyor o yazıda. Sadri Şener Tesisleri'nde toplanan kuruldan. Bu da, Trabzonspor Yönetim Kurulu değil, Sicil Kurulu'dur. Anlaşılacağını sanmıştım, ancak görüyorum ki ne siz anlamışsınız, ne de yönetim kurulu eleştirisi bekleyen diğer arkadaşlar.. Böylesi bir vakada yönetim kurulları belki tali olarak sorumlu olabilirler. Yani liste son şeklini aldığı anda, "Arkadaşlar eski başkanlarımızı bir kez daha kontrol edelim, bir yanlışlık olmasın, yatırmayan varsa yatıralım" demek hiçbir yöneticinin aklına gelmediği için, ikinci derecede sorumlu kabul edilebilirler. Ancak dediğim gibi asli sorumlu, toplantı yaptıkları ve listeye son şeklini verdikleri tesisin adını taşıyan adamın oyunu yatırıp yatırmadığını bakmayı akıl edemeyen sicil kuruludur (Mezkur olayda Yönetim Kurulu'nu eleştirmek gibi bir gayem olsaydı, Sadri Şener, bir maç öncesi kendisi ve iki arkadaşı için protokol tribününde yer istediğinde "Sadri Şener tamam ama arkadaşlarına yer veremeyiz" dediklerinde bu yazıyı yazardım..)..

Bir eski yönetici olarak, bu tip bir eleştiride bulunmanın yersiz, hatta komik olduğundan dem vurmuşsunuz. 2002 Aralık ayında yöneticilik görevini bıraktığımdan beri gazetede yazı yazarım (Belki bir eski yönetici olarak burayı takip etmem ve arada bir de olsa burada yazmam da kimilerine göre yanlıştır.). Bazen gazetede yazdıklarım bu sitede de alıntılanır. Çok daha ağırlarını, çok daha pervasız üsluplarla yazdığım olmuştur. Ancak hiç bugüne kadar eleştirme hürriyetim elimden alınmaya kalkışılmamıştı.! Atay Aktuğ hakkında yazdığım oldukça ağır yazılar hala arşivlerdedir ama Aktuğ'un Başkanlık modelini başarılı bulan hiç bir arkadaş bana, "Sen eski yöneticisisin bunları yazma hakkın yok" dememişti. Kaldı ki ortada idari bir yanlışık varken, "Bu yanlıştır" demek için geçmişinde hiçbir sıfat bulunmamasını kriter olarak ortaya koymak ne derece doğrudur onu da takdirlerinize bırakıyorum..

Yazıyı beğenirsiniz beğenmezsiniz, ağır bulabilirsiniz, hafif bulabilirsiniz.. Ya da tümden karşı olabilirsiniz. Elbette sizin tasarrufunuzdur. Ancak, benim yazımı pek edalı işveli bulup daha sonra benim hakkımda "Kimlik sorgulaması" gibi kelimeler kullanmak ya da "Abi" yazıp peşine ünlem işaretleriyle istihza içerir anlamlar yüklemek de bana göre yakışık almamış. Buradaki arkadaşların hemen hepsi bilir ki hakkımda kafasında bir soru işareti bulunan herkese mesaj kutum açıktır. Buradaki hiç kimse, olumlu, ya da olumsuz, yazdığı bir mesaja cevap almamış değildir. Ama benim üslubum bu diyorsanız, ona da diyecek bir şeyim yok, leküm diniküm veliyyeddin..

Uzatmak ve konuyu kişiselleştirmek istemiyorum, çünkü hiç tarzım değil. Ve genelden zaten ilk defa böylesi bir cevap yazıyorum. İsimler üzerinde yapacağımız tartışma ne bize ne de Trabzonsor'a bir fayda sağlamayacak çünkü. Ortada bir yanlış vardır, yanlış bu şekilde dile getirilmiş ve aslonanın sadece kurallar değil, kurumların yaşaması için başka bazı değerlere sahip olması gerektiği vurgulanmak istenmiştir. Amaç hasıl olmuş bu yanlışlık düzeltilmişse yazı da görevini yerine getirmiş demektir, yok hala düzeltilmediyse bu aşamadan sonra yapacak bir şey yok artık, en azından benim için!..

Eleştirilen ve nankör diye addedilen ise kulüptür. Bugün bu kulübün başında Albayrak vardır, yarın bir başka biri. Ancak Trabzonspor Kulübü'nün geçmişte de yaptığı pek çok vefasızlık örneği vardır, bugün de malesef devam ediyor. Bazen kapitalizmin acımasız çarklarında ezilmemek için yapmak zorunda kaldığınız davranışlar biçiminde tezahür ediyor bu, bazen de çok ufak bir dikkatle çözülmesi mümkün olmasına rağmen çözül(e)meyen şeyler olarak.. Sonuç olarak, Metin'in dediği gibi Kulüp = Albayrak olmadığından bu şekildeki bir eleştiriye verilen cevapta da aynı hususun gözetilmesini dilerdim..

Hakkımda beslediğiniz tüm önyargılara rağmen sevgi ve saygılarımla..

OLCAY ÇAKIR
10.10.2007, 14:32
Emrah,
Kulübü zor durumda bırakır bu tip eylemler.
Sen eski yöneticisin(Reha bey),bunu bilmen lazım.
Bu konu medyatik konudur,malzemedir.
Yıpranacak olan kulüptür,Albayrak konuyu anlamamıştır belkide.

Abi! konusunda o kadar da vurgu yapmadım.:)yapma Allasen.

Ersen ve Dadaşlar ok.dir:D

SDanışmaz
10.10.2007, 14:35
Harbiden de Yuh..!

Mustafa
10.10.2007, 21:14
Suc yönetimin deyin de gülmekten öleyim :)

yönetimden yeni bir üye gelmiş hayırlı olsun :D

Çağatay_
10.10.2007, 21:35
ayıp yav bu kadar olur.. yazık..

macka61
10.10.2007, 22:31
yok yönetimin değil suç benim onun için özür diliyorum

Ali Can
11.10.2007, 22:15
yazık harbi yazık
yuh kine yuh
allah bildiği gibi yapsın sizi

Sönmez Özlü
12.10.2007, 04:14
Kulüpte bu işlerle ilgilenen Enver bey var, onun böyle birşey diyeceğini sanmıyorum, en azından bu şekilde. Olay eğer doğruysa cevabı veren yönetimden biri olabilir, onlardan beklerim böyle bir şeyi.

Önemli olan bu işlerle ilgilenen görevli değil zaten. Bunları belirleyen yönetimdir herhalde..

Gerçek bir rezalet. Ne diyeyim bilmiyorum ki.. Ayıp, çok ayıp.

ozcilingir
12.10.2007, 05:04
Divn kurulu üyesi olan Sayın Başkan aidatını ödemeyi unutmuş.( alacaklarından mahsup etmeleri gerekirdi) Acaba diğer divan kurulu üyelerimizin aidatlarının bizzat kendilerimi yatırmış ? Başka divan kurulu üyesi olupta aidatını yatırmayan varmı?
Neyse bu aidat işi can sıkmaya başladı.Sicil kurulu görevini yapmamıştır. Fazlada yoruma gerek yok. Tüzük bağlayıcı 30 EYLÜL e kadar yatırmayan oy kullanamıyor.
Yıllarca derneklerde ,spor kuluplerinde kongrelere katıldım ve oy kulandım.% 99,99 unda kongre günü aidat toplanıyordu.O zamanlar hükümet komseride vardı, şimdi mecbur değil.
Hiç olmazsa son gün listeye bakarsın, gelmiş geçmiş başkanlar, yöneticiler, TRABZONSPOR ve TRABZON'un önemli isimlerini bir kontrol edersin ve tek tek ararsın,kısaca bir formül bulursun.
Reha'nın bu işe alınması kadar normal birşey yok. Bende alındım, geçen kongrede seçilenlerin oy kullanma hakları varmıydı ?Üyemiydiler ?

tsakrep61
12.10.2007, 05:48
yuh yanı ne denır buna bu ayıbı duzeltırler ınsallah dıyecegm ama bu ayıp duzeltılmez kı sen kulup ıcın gece nı gunduzune kat varını yokunu kulube bagısla sonra sana senın adını tasıyan bır mekanda kı gorevlı kusura bakmayın 40 ytl yuzunden oy kullanamıyacaksınız desın ben sadrı sener olsam vururum ulan hepsını..

ozcilingir
12.10.2007, 06:55
ŞOK ŞOK !!! Eski başkanlarımızdan Sayın MUSTAFA GÜNAYDIN'da aidatını yatırmamış görünüyor.ÜYE NO 2412
( Sayın NURİ ALBAYRAK'ın dayısı olur)
1303, UTKU BOZOĞLU, 6058, ASIM AYKAN, 4700, SALİH ALPARSLAN v.s bulabildiğim önemli isimlerden bazıları NE YAZIKKİ OY KULLANAMAYACAK !!

Semih GÜL
12.10.2007, 10:03
Bir kere de şaşırtın bizi..

Valla bu şehit yakınlarına yardım beni şaşırttı...İşte Büyüklüğümüz tüm türkiye görsün ama unutmasın dedim içimden...
Bu olaya gelince bu haber nasıl medyaya yansıyor bilemiyorum ama böyle bir hata varsa bile sadri bey bunu tesisleri arayak cevabını aramaz...,

nokta

Erkut Ay
12.10.2007, 10:29
nuri efendi odyakmazla gövde gösterisi yaparcasına poz verirken utanmadımı hiç acaba insanın ağzından çıkan başka yerinden çıkmasa gerek bu takımın arkasından konuşan adamla kanki olan adam benim başkanım olamaz başkan değil düşman desem yeridir........
demek istediğm bu zihniyetten vafa bekleyen avucunu yalar çıkarcı tayfası boşversene nuri yalakalarının boorcu olmaz yalnız ayrı.....

oskanonur
12.10.2007, 10:44
Camiaya birlik cagrisi yapan bu yoneticiler nedense gecmiste bu kulube hizmeti gecmis insanlara tahammul edemiyorlar. Bizde Trabzonspor taraftarları olarak onlara daha fazla tahammul edemiyoruz. Gel aralık Gel...

Vkgz
12.10.2007, 10:51
bilgisayarla tek tıkla hazırlanmıstır bu listeler kimsenin sadi şenerin ismini listede aradığını sanmam. düzeltilir tabiki.

oskanonur
12.10.2007, 10:53
Mutlaka oyledir ancak birilerinin de hazırlanan o listeleri kontrol etmesi gerekir. Ancak su anki yonetimin liste kontrolu sadece kendilerine oy verecek uyeler icerisinden aidatini yatırmayanlar icin gecerli anlasılan.

smertkan
12.10.2007, 10:53
Hastalık devam ediyor işte.
Dün demediğini bırakmadığın adamla el sıkışıyorsun TS başkanı.Ve yüzünde öyle bir güümseme varki sanki biz haksızız.Doğru ama haklı davamızda haksız olduk sayenizde.
Hamiye Jubile yapılmadı.
Bazı Eski başkanların kongrede oy kullanma hakları yok.
transferi ortada kalmış bir Futbolcumuz olmasından ziyade bir İspanyol kulübü tarafından sahtekarlıkla suçlanıyor.Şuuyu Vukuundan beter.
Evlere şenlik Teknik Direktörünüz var.
Futbolu bırakan Şehirden kaçan oyuncularımız var.
TFF başkanını menfaatimiz için seçtik demediğimiz kaldı.
Stad diyerek işi Siyasete getiriyorsunuz.Siyasi iradede bir stad ile Trabzonu elde etmeye çalışıyor.
Eski yöneticiye kafa atan Yönetici hala yönetimde.
Hala aklı başında planı projesi olan birileri adaylığını ilan etmedi.
Yine Küçük olsun Benim olsun denilecek.

Bu Hastalıktır, kanserdir.Bir türlü bu lanetten kurtulamıyoruz.

oskanonur
12.10.2007, 11:05
"Yine Kğçğk Olsun Benim Olsun" soylemleri medyada yer bulmaya basladı bile.