PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Erkan Ocaklı ve Çernobil

LazAnisT
06.10.2007, 23:41
Karadeniz Müziğinin efsaneleşmiş isimlerinden biri olan Erkan Ocaklı Kartal Devlet Hastahanesinde geçirdiği Ameliyat sonrası Yoğun Bakıma alındı.Bağırsak kanseri teşhisi konulan ve hastalığının epey ilerlemiş olduğu söylenen Erkan Ocaklı'ya Allahtan şifalar diliyorum.

Serap
06.10.2007, 23:45
Allah şifasını versin..

Recep Çaltepe
06.10.2007, 23:45
Allah şifalar versin kendisine.

Özge
06.10.2007, 23:46
Allah şifa versin.

Great White
06.10.2007, 23:47
Kazım Koyuncu' dan sonra şimdi de Erkan Ocaklı :(

Ümit ediyorum ki bu illet erken teşhis edilmiştir de tekrar en kısa zamanda o güzel eserlerini bizlerle paylaşma fırsatını bulur..

Volkan Konak, Fuat Saka gibi değerlerimizden de bu kötü haberleri almamamız dileğiyle..

sümela61
06.10.2007, 23:47
bu kanser haberleri yürekleri dağlıyor... kendi elimizle kendi geleceğimizi mahvediyoruz... bu kaçıncı vak'a...

Allah'tan acil şifalar diliyorum...

antagonist
06.10.2007, 23:54
Geçmiş olsun,inşallah sağlığına kavuşur.

Bu arada şunu da söylemek istiyorum.Karadeniz'de görülen kanser vak'alarını Çernobil'e bağlamak çok doğru değil.Tabii ki o olayın da etkisi vardır...

Maalesef şu bir gerçek ki;insanların 1/5'i hayatlarının belli bir döneminde kanserle karşılacak.Yani şu forumdaki 20.000 kişiden 4.000'i hayatının belli bir döneminde kanserle karşılaşacak. :(

Great White
06.10.2007, 23:55
Maalesef şu bir gerçek ki;insanların 1/5'i hayatlarının belli bir döneminde kanserle karşılacak.Yani şu forumdaki 20.000 kişiden 4000'i hayatının belli bir döneminde kanserle karşılaşacak. :(

Eyvallah..

Gece vakti ruhum ferahladı resmen:o

Erken teşhis çok önemli.. Umarım durum böyledir..

A.Hilal Çakıroğlu
06.10.2007, 23:58
Allah acil şifa versin:(

LazAnisT
07.10.2007, 00:02
Geçmiş olsun,inşallah sağlığına kavuşur.

Bu arada şunu da söylemek istiyorum.Karadeniz'de görülen kanser vak'alarını Çernobil'e bağlamak çok doğru değil.Tabii ki o olayın da etkisi vardır...

Maalesef şu bir gerçek ki;insanların 1/5'i hayatlarının belli bir döneminde kanserle karşılacak.Yani şu forumdaki 20.000 kişiden 4000'i hayatının belli bir döneminde kanserle karşılaşacak. :(Kanser vakalarını çernobile bağlamak doğru değil diyorsun ama Yapılan araştırmalar öyle demiyor.Karadenizdeki kanser vakalarıyla alakalı olarak Bizzat devlet tarafından kandırılıyoruz.İçtiğimiz suda,tarladan yediğimiz her sebzeden vücüdumuza radyosyon yüklüyoruz.Su kaynaklarıyla övündüğümüz karadenizden neden bilinmiş bir tane su markası olmadığını biliyormusun?.10 ayrı kaynaktan alınan su numunelerinin 7 sinde radyosyon çıkmıştır.Ve bunlar her defasında halktan gizlenmiştir.

antagonist
07.10.2007, 00:07
Kanser vakalarını çernobile bağlamak doğru değil diyorsun ama Yapılan araştırmalar öyle demiyor.Karadenizdeki kanser vakalarıyla alakalı olarak Bizzat devlet tarafından kandırılıyoruz.İçtiğimiz suda,tarladan yediğimiz her sebzeden vücüdumuza radyosyon yüklüyoruz.Su kaynaklarıyla övündüğümüz karadenizden neden bilinmiş bir tane su markası olmadığını biliyormusun?.10 ayrı kaynaktan alınan su numunelerinin 7 sinde radyosyon çıkmıştır.Ve bunlar her defasında halktan gizlenmiştir.

"Bütün kanser vak'alarını Çernobile bağlamak doğru değildir.", diyorum.Bir kanserin altında yatan binlerce neden vardır...Radyasyon da bunlardan birisidir ama kanserin en önemli nedeni değildir.

Elde edilen verilere göre;tüm kanser ölümlerinin %5 kadarı iyonizan radyasyona maruziyet nedeniyle olmaktadır.

Cyzio
07.10.2007, 00:24
Allah şifalar versin.

Mustafa
07.10.2007, 00:34
Şarkılarını severek dinlediğim karadeniz müziğinin gerçekten en büyük isimlerinden biri Allah şifa versin biran önce aramıza döner umarım :(

Samet Türkmen
07.10.2007, 00:36
"Bütün kanser vak'alarını Çernobile bağlamak doğru değildir.", diyorum.Bir kanserin altında yatan binlerce neden vardır...Radyasyon da bunlardan birisidir ama kanserin en önemli nedeni değildir.

Elde edilen verilere göre;tüm kanser ölümlerinin %5 kadarı iyonizan radyasyona maruziyet nedeniyle olmaktadır.
Öyle ama karadeniz'deki kanserlerin büyük bölümünün çernobil'le alakalı olduğu gerçek. Ve o ölüm santrali kısmen çalışmaya devam ediyor şu an.

Gamze
07.10.2007, 00:41
Allah acil şifalar versin :( Anneannemi de bağırsak kanserinden kaybetmiştik :(

hayat61
07.10.2007, 00:49
Allah acil şifa versin.
Genetik,yaşam şekli(beslenme,stres vb.),virüs,radyoaktif mad.,kimyasallar bir çok şey kansere sebep olmaktadır.KAradenizdeki tüm kanser vakalarını çernobile bağlamak ne kadar yanlış ise çernobilin sonuçlarını da görmemek o kadar yanlıştır.
Trakya da sütler radyasyon kontrolü yapılıp imha edilirken karadenizde yapılmaması,imha edilecek çayların yok edilmeyip bir şekilde bölge halkının eline geçmesi ve bir çok şey(çernobil başlığında yazılmıştı) kanser vakalarında artışa sebep olmadığı inandıcı geliyor mu size?
Geçmişte Türkiye'de kanser vakalarındaki artışı içeren bir haberde;dünyada kansere yakalanma oranı düşerken Türkiye'de genelde %2,5,karadeniz böl. %5 artış olduğu yazıyordu.Bu farkta çernobilin hiç mi etkisi yok?

Gamze
07.10.2007, 00:54
Hocam,Süleyman da bunu görmezden gelmiyor elbette.Tıp eğitimi gören biri olarak verilerden bahsediyor.Karşıtlık varmış gibi oldu :o

hayat61
07.10.2007, 01:08
@Süleyman çernobilin etkisini görmezlikten gelmediğine eminim.Sadece tüm kanser vakalarını çernobile bağlamayın demek istedi haklı olarak.
Ama aynı şeyi hükümetler için söyleyemiyeceğim.Çernobilin etkilerini görmediler.Görmemek içinde ne gerekirsa yapılıyor.

antagonist
07.10.2007, 01:13
Ben Çernobil'in bütün kanserlerin nedeni olmadığını söylüyorum.Bununla birlikte Çernobil olayının kanserojen etkisinin olmadığını savunmuyorum.

Önümüzde kanserin en önemli nedeni olan sigara var...Bu konuya eğilmek daha mantıklı,üstelik de sigara kullanımını önleyebilmemiz mümkün...

Ayrıca,bakınız:http://www.tempodergisi.com.tr/toplum_politika/08494/
http://ntvmsnbc.com.tr/news/273738.asp

Fatih BALTA
07.10.2007, 01:37
Volkan Konak bir programda şöyle söylemişti bu istatistiklere cevaben.Karadenizde kanser illetine yakalanan hastaların bir çoğu başka şehirlerde ki hastanelerde tedevi görüyor.Örneğin İstanbul,Ankara..vb.Bundan dolayı hayatını tedavi gördüğü hastanelerde kaybeden karadenizliler istatistik olarak oralarda kayıt altına alınıyor yani bölgemizde kanserden ölen insanların sayısı göründüğünden daha fazla olduğu halde bu kayıtlara net olarak yansımıyor.

Selman
07.10.2007, 02:05
Aldığım haberlere göre durumu çokda iyi değil:(Allah acil şifa versin Erkan abi.Seni seviyorum biliyorsun, bir an önce ayağa kalkman dileğiyle...

Öztürk Adem
07.10.2007, 02:05
Yakınlarına sabırlar kendısınıde acılen sıfalar Allah yardımcısı olsun

macka61
07.10.2007, 02:10
Allah acil şifalar versin o zamanın devlet bakanı ve ç.başkanı olan kenan evren acaba nasıl can verecek merak ediyorum kanser konusunda daha duyarlı olmalıyız çernobilin büyük küçük farketmez etkisi var 1 insanda ölse aynıdır 1000 insan ölsede aynıdır beslenmemize dikkat edicez vs artık yapılacaklar neyse dikkatli olmalıyız

turgi
07.10.2007, 07:49
onu bize bagışla yüce rabbim bir cınar daha yıkılmasın artık karadenizden dualarımız seninle

Berat
07.10.2007, 08:14
Bana çocukluğumda Karadeniz müziğini sevdiren insandır kendisi.. Allah acil şifalar versin..

m@rdi
07.10.2007, 09:09
Allah acil şifalar versin:(

Önümüzde kanserin en önemli nedeni olan sigara var...Bu konuya eğilmek daha mantıklı,üstelik de sigara kullanımını önleyebilmemiz mümkün...

Süleyman'a hak vermemek elde değil bu konuda. Çernobil için yaplabilecek pek bir şey yokken,kendi elimizde olan SİGARA ile ölüme atlıyoruz insanlık olarak.

hayat61
07.10.2007, 12:26
[QUOTE=Süleyman;976827]

Ve alkol.

Enes
07.10.2007, 13:39
ALLAH acil şifalar versin

İHSAN
07.10.2007, 13:56
Allah'tan acil şifalar diliyorum...

Cengiz Çubukcu
07.10.2007, 14:00
Allah acil şifalar versin, kendisi en çok değer verdiğim sanatçılardan biridir...

cemilsezgin
07.10.2007, 14:03
Allah acil şifalar versin, seni çok seviyoruz

eys_61
07.10.2007, 15:58
Acil şifalar dilerim,tez zamanda iyileşir umarım.

Harun-61
07.10.2007, 16:25
Bana çocukluğumda Karadeniz müziğini sevdiren insandır kendisi.. Allah acil şifalar versin..

amin
amin
amin

Cengiz Çubukcu
08.10.2007, 17:45
sayın yönetici arkadaşlar karadeniz müziğinin duayenlerinden Erkan Abimize bayramda bir ziyaret yapılamaz mı?

onurkaradeniz
08.10.2007, 17:55
ALLAH acil şifalar versin inşaallah

LazAnisT
09.10.2007, 13:47
sayın yönetici arkadaşlar karadeniz müziğinin duayenlerinden Erkan Abimize bayramda bir ziyaret yapılamaz mı?
Yapılamaz.Çünkü yanına kimse gidecemeyecek kadar sağlığı kötü durumda.

61viya
09.10.2007, 15:18
Yine mi ya...?

Yoruldum artık...

Lanet olsun elinde çay bardaklarıyla gövde gösterisi yapan zihniyete!!!

Sigaranın da çok büyük katkısı var elbette kanser olayına,hem de önemsenmeden geçilemeyecek kadar büyük bir katlkı bu..Ama mekan Kardeniz olunca,insan sigaradan daha önce başka şeyler düşünüyor işte!!!

Acil şifalar dilerim Erkan abim...Sen tutun hayata!!!

macka61
09.10.2007, 16:32
o zihniyete üniversitelerde bu olayın incelenmesi yasaklayan ç.başkanına

Nissan
09.10.2007, 16:56
Allah acil sifalar versin.

sodel61
09.10.2007, 17:08
yine mı bu kanser ya ........ ALLAH acıl şifalar verir inş. hayırlısıyla eskı sağlığına tekrar kavuşur inşallah

Cengiz Çubukcu
09.10.2007, 17:09
Yapılamaz.Çünkü yanına kimse gidecemeyecek kadar sağlığı kötü durumda.

ama siz buraya yazdıktan sonra nette bazı yerlere baktım, hanımı "kanser değil o" demiş...durum hakikaten bu kadar vahim mi?

Badaloğlu
09.10.2007, 17:12
Geçenlerde Emrah yazmıştı galiba, İngiltereye giderken annesinin bir terliği siyah bir poşete sarması onun bayağı canını sıkmıştı.Zira İngiltere'de siyah poşetle ülkeye girmeye teşebbüsten, 2 saat sorguya çekilmiş!!! Meğersem bu siyah naylon poşetlerin içerisinde % 7 gibi bir asbest oranı mevcutmuş!...Bilindiği üzere asbest maddesi çok büyük oranda kansere sebebiyet vermektedir.

Yani anlaşılacağı üzere çarşıda pazarda meyve sebze alırken kesinlikle siyah poşete aldığınız ürünleri koydurmayın.Pazarcılar ucuz olduğu için siyah poşeti tercih ediyorlar.Onlar içinde önemli olna maliyeti düşürmek...

Eskiden bu kanser denen hastalık bu kadar değildi.Eskiden pazar alışverişleri file ile yapılırdı.Naylon poşet diye bir şey yoktu.Bakkalarda ise gazete kağıtlarından kese kağıtı yapılırdı.Ya da düz renkli kağıttan kese kağıtı yapılırdı.Hatta bu kese kağıtını ben bile yapıyordum.Hamurdan tutkal yapardık.Kağıtları katlar sonrada güneşe kurumaya bırakırdık.Hemde çok sağlıklı idi...

Tabi kanser Karadenizde arttığı doğrudur.Ama sadece Karadenizde değil arkadaşlar,yediğimiz gıdaların ilaçlı ve hormonlu olması bile kansere etkendir.Sigara içenler,içmeyenlere göre daha fazla risk altındadır.Çernobilinde etkileri muhakkak vardır.Benim annemde bu hastalıktan rahmetli olmuştur.Hemde 1990 yılında yani Çernobil faciasından 4 yıl sonra, hakkın rahmetine kavuşmuştur.

O dönemlerde aklımda kalan Tarım ve köy işleri bakanı Cahit Aral (yanlış hatırlamıyorsam) tv kameralarının önünde bir basın toplantısı yaparak çay içmişti.Ve halkıda normal çay içmeye teşvik etmişti.Oysa yıllar sonra tonlarca çayı devlet imha etmişti.Yani bir nevi devletin bir bakanı zamanında sorun yok derken ondan sonra gelen bakan ise bu çaylar radyasyonlu diyebilmiştir.

Çernobil adını ilk duyduğumuzda ne olduğunu anlamamıştık.Herkes birbirine bakıyordu,bu Çernobil neyin nesi idi?radyasyon nedir?İnsan vücuduna değmeden zarar verebilecek bu şeyde neyin nesi idi?Bu konularda daha sonraları anladık ki; insanlar bölgede kanserden ölüm oranları artacaktı.Eskiden köyde biri öldüğü zaman felancı öldü dediler mi, kimse bunun kanserden öldüğünü anlamazdı ki!!!Sadece öldü olurdu bunun adı, kanser hiç olmamıştır.Felç olmuştur, ince hastalık olmuştur ama kanser olmamıştır.Akşam yattı sabah eceli ile öldü derlerdi...

Geçmiş olsun Erkan ağabey...

Emre B.
09.10.2007, 17:33
Geçmiş olsun.

mali uzuner
10.10.2007, 02:05
geçmis olsun erkan agabey. allah acil sifalar versin.

Samet Türkmen
15.10.2007, 13:37
Karadeniz'de çernobilin etkisi yok diyenlere üzücü bir haber daha.Araklı'da yeni öğretmen olmuş bir kardeşimiz kanser'den hayatını kaybetti.Sigara kullanmayan birisi sigaradan mı öldü? Tabi canım.Kanserin 50 türlü nedeni var.

Nuray
15.10.2007, 16:31
en sevdiğim sanatçı diyebilirim nasıl üzüldüm anlatamam Allahım şifasını versin :(

A.Alper
15.10.2007, 16:35
Geçmiş olsun :( Ancak kanserin en büyük sebebi sigaradır.

LazAnisT
16.10.2007, 10:43
4 kasım'da Taksim Atatürk Kültür Merkezinde ERKAN Ocaklı'ya Yardım ve destek konseri düzenlenecektir

Biletler 50 ytl

Cengiz Çubukcu
17.10.2007, 09:36
4 kasım'da Taksim Atatürk Kültür Merkezinde ERKAN Ocaklı'ya Yardım ve destek konseri düzenlenecektir

Biletler 50 ytl

peki ssati konusunda bilginiz var mı?

zafer6161
20.10.2007, 23:33
Erkan Ocaklı hayata direniyor

Karadeniz müziğinin unutulmaz sesi Erkan Ocaklı yoğun bakımda yaşam mücadelesi veriyor

Karadeniz müziğinin unutulmaz sesi Erkan Ocaklı yoğun bakımda yaşam mücadelesi veriyor

Karadeniz müziğinin unutulmaz sesi Erkan Ocaklı yoğun bakımda yaşam mücadelesi veriyor. İstanbul'da pankreas kanseri dolayısıyla tedavi gören ünlü türkücünün durumunun ağır olduğu öğrenildi. Yaklaşık bir buçuk ay önce gazetemize verdiği son röportajında vefasızlıktan yakınan Ocaklı “Bir klibim bile yok” demişti.

İstanbul'da pankreas kanseri dolayısıyla tedavi gören ünlü türkücünün durumunun ağır olduğu öğrenildi. Yaklaşık olarak bir bucuk ay önce gazetemize verdiği son röportajında vefasızlıktan yakınan Ocaklı “Bir klibim bile yok” demişti.

İşte yaşam mücadelesi veren Erkan Ocaklı ile yaptığımız son röportajda Ocaklı'nın söyledikleri:
“Karadeniz müziği değişmiş ve çok gelişmiş, cağın şartlarına uymuş. Gurup sazlar, kemençeler önemli yenilikler geldi. Sanatçıların en çok beğenilenini halk belirler. Sanatçı yıllarca unutulmayan ve hatırlanandır. Festivallerin daha da fazla yapılması lazım. Bu festivaller uyuyan Karadeniz'i uyandırdı. 58 yaşındayım, 37. yılıma geldim. ATV, Kanal D kemençeyi içeriye sokmazdı. Bölgemizin televizyonlarından Allah razı olsun. Bizim bütün çocuklarımızı deşifre ettiler, gözler önüne serdiler. Festivallerle Karadeniz oynuyor, coşuyor artık. Karadeniz görünüyor. Festivalleri masraf kapısı olarak düşünmemek lazımdır. Büyük bir reklâm. Bir şeyin tanıtımı çok önemlidir. Getirisi çoktur.

ÖLENE KADAR MÜZİĞE
DEVAM
Ölene kadar müziğe devam edeceğim. Maalesef Karadenizli sanatçılarımızı Dünya entegrasyonu içerisinde lanse edecek hiçbir firmamız yok. Karadenizli sanatçıları tanıtacak diye düşündüğümüz büyük firmalar yetersiz kaldı. İki arkadaşımız var, birisini Urfalı lanse etti, diğerini Malatyalı. Bu çok üzücü bir şey. Ben 35. yılımda bir Oflu'ya, birde Köprübaşılı arkadaşıma armağan oldum. Kadıköy'lü bile beni zor görüyor, televizyonlara bile göstermiyorlar. Tanıtıma önem vermiyorlar. 37 yıldır Erkan Ocaklı'nın bir klipi bile yok. Böyle bir insana nasıl klip çekilemez. Beni sömüren firma 5 milyar harcayıp neden klip çekmiyor? Ben güzelliğimi emek verdiğim kasetçi ve firmalardan almam lazım. Halk bana domates atarsa işte o zaman Erkan Ocaklı bitmiştir. Ben yırtık pantolonla türkü söylemem. Öyle alıştım edep, terbiyem bu. Gençler öyle söylüyor ona da saygım var.

61OKTAY
20.10.2007, 23:55
bana çoçukluğumda karadenizli müzisyenleri saydediklerinde ilk başta saydığım ADAM
ALLAH ACIL SIFA VERSIN

Kaan Dilek
20.10.2007, 23:56
Allah acil sifalar versin,insallah en tez zamanda iyilesir...

Bartuğ13
21.10.2007, 00:15
allah acil şifalar versin!!

Mustafa
02.11.2007, 09:21
Erkan Ocaklı'nın son durumu nedir bilen var mı cok merak ediyorum :(

Cengiz Çubukcu
02.11.2007, 09:27
Bu konuda en sağlıklı bilgiyi Lazanist arkadaşımızdan alabilirsiniz. Erkan ocaklı gibi bir değer hasta ve ne yazılı ne de görsel basında yer bulamıyor..

LazAnisT
06.11.2007, 17:20
Erkan ocaklının sağlık durumu iyi değil arkadaşlar.Destek amaçlı yapılacak konser 2 aralık akşamına ve Cemal Reşit Rey salonuna alınmıştır.

HALİT KARAKAŞ
10.11.2007, 22:14
Kuzey Yıldızı Trabzonsporlular Derneği ile Karadenizli sanatçı Volkan Konak'ın planladığı geceye, AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Yağmurdereli ve Türkiye Kızılay Derneği Genel Başkanı Tekin Küçükali de destek veriyor.
Sunuculuğunu Volkan Konak'ın yapacağı geceye, Süreyya Davulcuoğlu, İbrahim Can ve Ümit Tokcan gibi Karadenizli sanatçıların yanı sıra kemençe ustalarının katılması bekleniyor. Erkan Ocaklı'nın tedavi gördüğü hastaneden izin alarak katılması planlanan gece için 2 bin adet davetiye hazırlandı. Davetiyeler, Karadeniz dernekleri ile konser gecesi CRR gişelerinden satın alınabilecek.

-FİKİR BABASI VOLKAN KONAK-
Volkan Konak, yaptığı açıklamada, Erkan Ocaklı'nın Karadeniz yöresinin ilklerinden olduğunu dile getirerek, Ocaklı'nın Karadeniz türkülerine renk getirdiğini ifade etti.
Konak, gecenin asıl amacının manevi duyguların pekişmesi olduğuna işaret ederek, ''Karadenizliler ilk kez sanatçılarına sahip çıkarak bir gece düzenleyecek. Ben bu gecenin öncelikle fikir babasıyım. Bu geceyi gördükten sonra ben de 'ölsem de gözüm arkada kalmayacak artık' diyeceğim. Erkan Ocaklı için de benzer duyguların söz konusu olacağına inanıyorum'' dedi.

-ERKAN OCAKLI KİMDİR?-
Erkan Ocaklı, 1949 yılında Artvin'de doğdu. Ocaklı, İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi mezunu. 40'a yakın albüm yapan ve ''Mısırı kuruttun mi'' ve ''Ula Ula Niyazi'' gibi Karadeniz klasiklerine imza atan Ocaklı, 6 filmde de rol aldı. Ocaklı ayrıca, 350 civarında da besteye imza attı. Yönetmenlik ve televizyon programları da yapan Ocaklı, bir süredir yakalandığı pankreas kanseri ile mücadele ediyor.

dellalpi
10.11.2007, 23:32
bu konu genel'e alınamazmı alınmamalımı???

HALİT KARAKAŞ
10.11.2007, 23:34
bencede alınmalı kardeş,kanser bizim karadeniz için önemli bir hastalık,acil şifalar dilerim ,,,

LazAnisT
13.11.2007, 17:12
Erkan Ocaklı hastalığı nedeniyle müşade altında tutulurken sevenleri boş durmuyor Erkan Ocaklı'ya bir vefa gecesi düzenliyor. Pankreas kanseriyle mücadele eden, "Mısırı kuruttun mi" ve "Ula Ula Niyazi" gibi Karadeniz klasiklerine imza atan Erkan Ocaklı için 2 Aralık 2007'de Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda (CRR) vefa gecesi düzenlenecek. Kuzey Yıldızı Trabzonsporlular Derneği ile Karadenizli sanatçı Volkan Konak'ın planladığı geceye, AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Yağmurdereli ve Türkiye Kızılay Derneği Genel Başkanı Tekin Küçükali de destek veriyor.
ERKAN OCAKLI VEFA GECESİ SUNUCULUĞUNU VOLKAN KONAK YAPACAK

Sunuculuğunu Volkan Konak'ın yapacağı geceye, Süreyya Davulcuoğlu, İbrahim Can ve Ümit Tokcan gibi Karadenizli sanatçıların yanı sıra kemençe ustalarının katılması bekleniyor. Erkan Ocaklı'nın tedavi gördüğü hastaneden izin alarak katılması planlanan gece için 2 bin adet davetiye hazırlandı. Davetiyeler ,Karadeniz dernekleri ile konser gecesi CRR gişelerinden satın alınabilecek. Volkan Konak, yaptığı açıklamada, Erkan Ocaklı'nın Karadeniz yöresinin ilklerinden olduğunu dile getirerek, Ocaklı'nın Karadeniz türkülerine renk getirdiğini ifade etti.

Konak, gecenin asıl amacının manevi duyguların pekişmesi olduğuna işaret ederek, "Karadenizliler ilk kez sanatçılarına sahip çıkarak bir gecedüzenleyecek. Ben bu gecenin öncelikle fikir babasıyım. Bu geceyigördükten sonra ben de 'ölsem de gözüm arkada kalmayacak artık'diyeceğim. Erkan Ocaklı için de benzer duyguların söz konusu olacağınainanıyorum" dedi.

ERKAN OCAKLI KİMDİR?

Erkan Ocaklı, 1949 yılında Trabzon'da doğdu. Ocaklı, İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi mezunu. 40'a yakın albüm yapan ve "Mısırıkuruttun mi" ve "Ula Ula Niyazi" gibi Karadeniz klasiklerine imza atan Ocaklı, 6 filmde de rol aldı. Ocaklı ayrıca, 350 civarında da besteye imza attı. Yönetmenlik ve televizyon programları da yapan Ocaklı, bir süredir yakalandığı pankreas kanseri ile mücadele ediyor.

Badaloğlu
14.11.2007, 11:28
Sene 1997, günlerden bir gün çalıştığım iş dolayısı ile Kadıköy'de bir markete ziyaret yapmıştım.Market'in sahibi Vakfıkebir'li...Market sahibi ile muhabbet ederken içeri birisi girdi ve selam verdi.Ses tonu, konuşması aynı bizim memleket gibi diye düşünürken, selam veren adama daha dikkatli bakınca bunun Erkan Ocak'lı olduğunu farkettim.

Kendisi market sahibinin'de ahbabıymış, onunla muhabbete başladı ama argo kelimeler o kadar çok ki; bende haliyle biraz şaşırdım.Ama makara gırla gideyy...Bu arada onlar kendi aralarında yaklaşık bir 5-10 dakika arası muhabbet ettiler, bende dinledim bazen çok güldüm bazende ne konuda konuştuklarını anlamaya çalışırken Erkan Ocak'lı beni farketti ve market sahibine dönüp: ''Yahu sabah beri haburda abuk subuk konuşuyruk, habu uşak'da şaşırmış vaziyette bize bakayi.Ayıp oldu oğa biraz deyip'' bana döndü ve ''kardaşım kusura kalma, biraz dertleştuk biz, sen bize aldırma deyince'' bende kendisine:ağabey önemi yok demeye kalmadan market sahibi ''yahu hau uşak'da hemşerimizdir, yabancı değildir daaa'' demesiyle Erkan Ocak'lı bana dönerek: ''Öylemiii! desana o da bizim gibi fuşkiyen bi uşak'' demez mi? Ben koptum zaten...:D:D

Allah acil şifalar versin...Bu konuda elinden gelen herkes geceye katılmaya çalışsın arkadaşlar...

İsmail Çavuşoğlu
14.11.2007, 11:33
Erkan OCAKLI abimize ALLAH acil şifalar versin..

Cabri61
14.11.2007, 15:45
Erkan Abimize Allah şifa versin.

LazAnisT
22.11.2007, 11:37
Arkadaşlar bu yardım gecesinin biletleri 40 ytl den satılmaktadır.İlgilenen arkadaşların bilgisine olsun.

Mustafa
28.11.2007, 09:27
Bu başlıgın arkada kalması üzücü haftasonu tüm renkdaşlarımız orda olur umarım Ankara'dada böyle bir gece yapılmalı bence

Yasin N.
01.12.2007, 23:36
Konu arkada kalmasın diye tekrar haberi koydum. Gece yarın yapılacak.

Pankreas kanseriyle mücadele eden, 'Mısırı kuruttun mi' ve 'Ula Ula Niyazi' gibi Karadeniz klasiklerine imza atan Erkan Ocaklı için 2 Aralık'ta vefa gecesi düzenlenecek.

Ocaklı’ya Vefa Gecesi<SPAN lang=TR style="FONT-SIZE: 10pt; FONT-FAMILY: Verdana">

karatasof
02.12.2007, 02:24
Erkan Ocaklı;75 senesinde aldığımız ilk arabamızdaki ilk kasetin sesi.Ben henüz yedi yaşındayım ve ilk defa kaset dinliyorum.Liverali bu yanık ses beni o güne kadar hiç gitmediğim memleketime götürdü hiç tanımadığım halde tutkuyla bağlanmama vesile oldu.Karadeniz türkülerini sadece oynatan değil aynı zamanda ağlatan nameleride olduğunu ''Hapishane içinde volta vuramayirum,aç kapiyi gardiyan burda duramayirum'' türküsüyle ondan öğrendim.Allahtan acil şifalar diloyorum kendisine.Erkan Abi seni seviyoruz.

zeleka
02.12.2007, 05:14
Cok deger verdigim Karadeniz sanatcisi Allahdan acil sifalar diliyorum erkan abime...

boOKliHXqkM

zeleka
02.12.2007, 06:07
Sagolasin Erkan ABI....:(

DZjggX-8GFA

Bu Parcayi Arsivinde bulundurmak isteyenler buraya baksinlar.

http://forum.bordomavi.net/showthread.php?p=1035558#post1035558

28TS61
02.12.2007, 13:16
bugunki erkan ocakliya vefa gecesini hangi kanal veriyor acaba ve saat kacta

pReN@_61
02.12.2007, 20:06
bugunki erkan ocakliya vefa gecesini hangi kanal veriyor acaba ve saat kacta

Karadeniz Televizyonu.

saat 7gibi başladı ve şuan devam etmekte...

kuzeylim28
02.12.2007, 20:16
Erkan Ocakli karadeniz turkulerinde ilk sazi kullanan bir efsanedir.O (son donem yaptigi muzikleri pek begenmesemde)70 lerde bu kulture cok guzel turkuler kazandirmistir.Acil sifalar dilerim.Birde bu aksam CEMAL RESIT REY de dost yurek VOLKAN KONAK in onderliginde,TEKIN KUCUKALI ve OSMAN YAGMURDERELI destekleriyle bir gece duzenleniyor.Firsati olanlar degerlendirsin.Katilimcilar IBRAHIM CAN,SUREYYA DAVULCUOGLU,UMIT TOKCAN ve tabiiki VOLKAN KONAK.Insallah ustaya destek icin duzenlenen bu gece onun sagliginin duzelmesine katki saglar.Birde ricam bazi arkadaslar Erkan Ocakli nin eserlerine sarki diyor lutfen turkulere sarki demeyelim.USA dan tum TS gonuldaslarina sevgiler....

28TS61
02.12.2007, 20:18
Karadeniz Televizyonu.

saat 7gibi başladı ve şuan devam etmekte...

tskler bende izliyorum suan

pReN@_61
02.12.2007, 20:46
tskler bende izliyorum suan

Rica ederim ne demek.

fındıkoğlu
02.12.2007, 20:57
gece muhteşem bir şekilde devam ediyo.
iyiki varsın ERKAN OCAKLI.
Bu taraftar seninle gurur duyuyor.
seni çok seviyoruz.......:alkış::alkış::alkış:

Nuray
02.12.2007, 21:23
gidemedim malesef :( ama tvden izliyorum ya çok güzel bir gece hele erkan ocaklı sahneye çıkınca çok fena oldum çok zayıflamış gençlik yıllarına dönmüş sanki... Allah ım şifa ver bu kdr seveninni gör...

pReN@_61
02.12.2007, 21:35
gidemedim malesef :( ama tvden izliyorum ya çok güzel bir gece hele erkan ocaklı sahneye çıkınca çok fena oldum çok zayıflamış gençlik yıllarına dönmüş sanki... Allah ım şifa ver bu kdr seveninni gör...

Amiiin...ALLAH Yardımcısı Olsun.

Nytre
02.12.2007, 21:36
Allah şifalar versin...abimizin yanındayız...dualarımız seninle.

Selman
02.12.2007, 22:11
Allah yardımcın olsun Erkan abim.Köylü sayılırız biz seninle, seni çok seviyoruz...

HALİT KARAKAŞ
02.12.2007, 22:58
Erkan Ocaklı'ya vefa gecesi
02 Aralık 2007 / 22:05
Karadeniz'in yetiştirdiği önemli müzisyenlerden Erkan Ocaklı'ya vefa.

Karadeniz Bölgesi'nin yetiştirdiği önemli müzik adamlarından biri olan Erkan Ocaklı, 40. Sanat Yılı'nı hemşehrileri ve bölge sanatçılarıyla birlikte kutladı.
Bir çok ünlü ismin katıldığı geceden elde edilen gelirin Ocaklı'ya verileceği belirtildi.

Karadeniz müziğinin unutulmaz ismi Erkan Ocaklı için, hem 40. Sanat Yılı'nı kutlamak hem de sanatçıya maddi destek sağlamak amacıyla düzenlenen etkinlik, Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleştirildi.

Kuzey Yıldızı Trabzonsporlular Derneği'nin girişimi, Şişli Belediyesi'nin desteği ve Volkan Konak'ın da sanatsal altyapı sağlamasıyla düzenlenen gecede sanatçıyı yalnız bırakmayan ve desteğini esirgemeyen bir çok yöresel sanatçı ve Karadenizli de hazır bulundu.

Bölge sanatçıları ve vatandaşların yanı sıra Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Yağmurdereli, Cengiz Kurtoğlu, Kamil Sönmez, Hülya Polat, Davut Güloğlu ve diğer davetliler katıldı.

Gecede ayrıca törene katılamayan ünlü isimlerin de mesajları okundu. Gece, aynı zamanda Karadenizli sanatçı Ocaklı'ya "moral" verme amacıyla da düzenlendi. Ocaklı bir süreden beri, yakalandığı pankreas kanseri nedeniyle tedavi altında bulunuyor.

Geceye katılan davetliler ünlü sanatçıların şarkılarını dinleme imkanı bulurken, Karadenizliler İstanbul'da bir araya gelmenin keyfini çıkardı.

MrbLack
02.12.2007, 23:52
Lütfi Kırdar'dan yei geldim.Gerçekten de Erkan Ocaklı'nın adına yakışır bi gece oldu.Volkan Konak'ın programın başında söylediği gibi gelmeyenler çok şey kaybetti.Allah acil şifalar versin Erkan Abi'ye baya bi zayıflamıştı.

Hüseyin Sahtiyan
03.12.2007, 00:09
Lütfi Kırdar'dan yei geldim.Gerçekten de Erkan Ocaklı'nın adına yakışır bi gece oldu.Volkan Konak'ın programın başında söylediği gibi gelmeyenler çok şey kaybetti.Allah acil şifalar versin Erkan Abi'ye baya bi zayıflamıştı.

ne ck sevenı varmıs hakıkaten.. bende yenı geldım gece herseyıyle super otesıydı bukadar ınsanıda galıba erkan ocaklıdan baskası toplayamazdı..

28TS61
03.12.2007, 01:30
tv den izledim gercekten cok guzeldi

erkan ocakli sahneye cikinca onu gorunce ve o gitmem lazim degince gözlerim doldu

allahtan acil sifalar dilerim

bordomavi6153
03.12.2007, 01:46
öncelikle aranıza katılmak çok mutluyum bunu belirtmek istiyorum,kendim rizeliyim ama trabzonspor sevdalısı birisi olarak buraya üye oldum.neyse konuyu dağıtmadan bugün karşılaştığım olayı anlatıcam,benim kuzenlerim beşiktaşın kapalısından kombineleri var,uzun zamandırda hep söylüyorum beni bi maça götürün diye falan tutular bu akşamki maça getirdiler,maç içinde arkamda acılan bi pankart gercekten beni çok şaşırtı,pankartın bir tanesinde ''GECMİŞ OLSUN ERKAN OCAKLI''yazıyordu diğerinde uzunca bi pankartı ondada ''KANSERDEN ÖLMESİN KARADENİZ YETER ULAN''yazıyordu.herşeyi bir kenara bırakıp bu pankart beni gerçekten etkiledi ve gururlandırdı.demekki bu ülkede erkan ocaklı gibi insanlar göz ardı edilmemiş,insanlara saygısıyla kendisini kanıtlamış bir erkan ocaklı için yapılanlar bizleri ve sevgili erkan ocaklıyı bir nebze olsun gururlandırmıştır,sanıyorum pankartı yazan kişiler karadeniz kökenli ve istanbulda olmalarına rağmen başka sevdalara gönül vermelerine rağmen unutulmadığımızı ve bu kanser davasında bizimle beraber olmalarını görmek beni ve bir çok arkadaşımıda mutlu etmiştir herhalde.emeği gecenlere teşekkürü borç bilirim...

tekrar gecmiş olsun ERKAN OCAKLI

http://img84.imageshack.us/img84/1826/erkancikgl5tu4.th.jpg (http://img84.imageshack.us/my.php?image=erkancikgl5tu4.jpg)
[img=http://img84.imageshack.us/img84/1826/erkancikgl5tu4.th.jpg] (http://img84.imageshack.us/my.php?image=erkancikgl5tu4.jpg)

Mesut AKYILDIZ
04.12.2007, 01:09
Erkan Ocaklıya vefa gecesinde İsmail Türüt'ün ağladığı dakikalar..

vNnzKTMzQLU

Buda geceden başka bir video

-MryURaVwHc

OYılmaz
05.12.2007, 00:09
Erkan Ocaklının Yakalandığı kanser Pankreas yani Çok acı bunu söylemek 1-2 yıl yaşatır belki daha az Belkide daha fazla yaşayabilir kanserin cinsine bağlı Erkan Ocaklının hep dertli türkülerini dinler hüzünlenirdim Şu an mapushane içinde türkünü dinliyorum ve yine hüzünleniyorum .. Bizi böyle bırakcağın içinde bir kez daha Hüzünleniyorum...

Erdem Keser
05.12.2007, 00:10
Yaradan bilir ne kadar yaşayacağını..

OYılmaz
05.12.2007, 00:13
Yaradan bilir ne kadar yaşayacağını..

Şüphemiz Yok zaten Birazda Tıbba inanmak Lazım Değilmi ?

Dualarımız Seninle Erkan abi... Bundan Sonra yapılacak en iyi olay Bol bol Dua etmek

Mustafa AYDIN
05.12.2007, 16:23
Erkan Ocaklı'ya vefa gecesinden.

9P0aC7zaiNg

AHMET_BALCI
05.12.2007, 22:55
oradaydım ve kullanolan videoları ben cektim.
Erkan abi baya bitkindi ve bizlere karadenizli sanatcılarla beraber birlik olalım birlik türküsünü okudu
bu mesajı iyi anlamalıyız

Ahmet Kuru
06.12.2007, 15:11
gerçekten çok güzel bir gece düzenlendi.Karadeniz insanının ne kadar birlik ve beraberlik içinde olduğunu birkez daha kanıtlamış olduk. Erkan abi çok zayıflamış. en kısa zamanda sağlığına kavuşur ve tekrar sahnelere döner inşallah.

Vkgz
25.06.2011, 11:46
pek özlenmemiş anlaşılan üstad..