PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Seyircisiz Maçlarda, Tribünlerde Kadınlar ve Çocuklar Olsun!..

Badaloğlu
02.10.2007, 10:45
Bütün hafta boyunca çalışarak yarışmaya hazırlanan takımlar, bu takımlara gönül vermiş taraftarlar üç-beş kendini bilmez yüzünden seyircisiz oynama cezasına çarptırılıyorlar. FIFA ve UEFA da ne yazık ki aynı cezayı uyguluyor. Ortalama 50 bin kişilik tribünlerde sayıları yüzleri geçmeyen kendini bilmezler yüzünden masum taraftar da cezaya çarptırılıyor. İşlenmeyen suça ceza yiyen taraftar isyan ediyor. Bu kararla deplasmana gelen rakip takım taraftarları da haksız yere cezalandırılmış oluyor. Bu durum mutlaka yeni tedbirlerle ortadan kaldırılmalıdır.

FUTBOL SEYİRCİSİYLE GÜZELDİR Futbolun en güzel yanı seyir güzelliğidir. Bu ceza futbolcuları üzdüğü gibi efendi efendi maç seyreden masum insanları da cezalandırmak oluyor. Bu durumu ortadan kaldırmak için Osman Tanburacı şöyle diyor; “Cezalı takımın maçlarına kadınlarımız yanlarına 12 yaşından ufak çocuklarını alarak gitsin ve bilet bedeli ödemesin. 65 yaşını geçmiş erkekler ve maçlara girmekte zorluk çeken bedensel engelliler de tribünleri doldursun. Ayrıca rakip takım mensupları da o kulübe olan üyelik kartını göstererek maça girebilsin.”
Osman TANBURACI

Evet arkadaşlar, kaç haftadır Trabzonsporumuz Avni Aker'de boş tribünlere oynuyor.Bu da hem futbolcuların hemde futboldan keyif alan gerçek taraftarların istemediği şeydir.Bu konuda Osman Tanburacı bir çözüm önerisi sunmuştur ve ben bu öneriyi çok yerinde buldum.Bu konuda sizlerinde görüşlerini almak isterim...

Erkut Ay
02.10.2007, 10:50
güzel bir öneri futbolun seyri azaldığı bir dönemde heyecen bakımından faydalı olacağına inanıyorum...

Burçak
02.10.2007, 11:00
neden olmasın. iyi fikir.

Mustafa
02.10.2007, 11:02
Osman Tamburacı'dan hiç beklemeyecegim guzel bir fikir

Nebiye
02.10.2007, 11:02
Ahh ahhh nerde.
Bayılırız valla.Elif maç seyretmek için gittiğimiz cafelerde tribünlerimizi boş görünce çok fena oluyo zaten :D

Mehmet Fırat
02.10.2007, 11:19
aynısını serdar bali de söylemişti..bence gayet hoş bi fikir..

Ayşe Aygün
02.10.2007, 11:31
Bence mükemmel bir fikir kimin ortaya attığı hiç önemli değilde. Bunlar sonradan bu Trabzonspor maçlarını bayanlar ile bile en az 10 bin kişi izliyo diye feryat figan bağırıp aldıkları kararı eleştirmesinler sonra.Ama eğer böyle bir şey olursada sonuna kadar desteklerim :)

Murat GENEL
02.10.2007, 11:32
bence hoş ama uygulanması zor bi fikir..statı kadın kılıgında erkekler basar...:)

cemilsezgin
02.10.2007, 11:36
mantıklı bence bu adamdan böyle bir fikir çıkacanı hiç düşünmezdim

_SeRKaN_
02.10.2007, 11:54
bence hoş ama uygulanması zor bi fikir..statı kadın kılıgında erkekler basar...:)

:D:D:D......

zafer6161
02.10.2007, 12:27
Çok iyi fikir,olursa güzel olur,ama nerdeeeeeeeee

m@rdi
02.10.2007, 12:36
Güzel bir yaklaşım. Tatsız tuzsuz tribünlerde bilinenin aksine farklı bir renk gelmiş olur. Ancak göz ardı edilmemeis gereken durum,holiganlar sadece baylardan oluşmuyor :)

Küfür kültürü bayları bile aşmış,holiganlık derecesisi en az baylar kadar olan bayanlarında olduğunu düşünürsek uygulamaya geçilirse ömrü ne kadar olur tartışılır.

EmrahYalçınalp
02.10.2007, 12:39
Vallahi süper olur. Hatta biz ceza falan almayız demek olur. Üzerine forma giyen her Trabzonsporlu cinsiyetsiz ve yaşsız olarak "Trabzonsporlu" oluyor çünkü. Bu federasyondan böyle marjinal bir yaklaşıma destek olmasını beklemiyorum, o ayrı...

onurkaradeniz
02.10.2007, 12:40
iyi fikir yapılması çok güzel olur bence

poetricus
02.10.2007, 12:42
Osman Tamburacı'dan hiç beklemeyecegim güzel bir fikir.

Aynısını Serdar Bali de söylemişti... Bence gayet hoş bi fikir..
Durmuş bir saat bile günde iki defa doğru vakti gösterirmiş. Bu iki zât-ı muhterem dijital saat oldukları için ancak bir defa gösterebiliyorlar.

Güzel fikir, destekliyorum.

ozcan_asanoglu
02.10.2007, 12:47
Fikir güzel bence de ama yukarıda arkadaşın da belirttiği gibi birçok "akıllı" kadın kılığına girip içeri girmeye kalkar.

Bunun kontrolünü yani vatandaşın gerçekten kadın mı erkek mi olduğunun kontrolünü kim, nasıl yapacak gibi sorular aklıma geliyor:D

Faik Yılmaz
02.10.2007, 13:19
Bu gayet güzel bir fikir ama normal maçlardada bayanların sayısı fazla olmalı....

Küfür olayı büyük oranda azalır.Böylelikle stadyum daha seviyeli bir yer olur.

guci 29
02.10.2007, 13:59
Arkadaşlar, söyleyenin iyiliği, kötülüğü sizde kalsın. Adam ortaya çok güzel bir düşünce atmış. Siz buna bakın.. Ayrıca şunu da üzülerek söylemek isterim: Neden erkek, kadın, çoluk çocuk gönül verdiğimiz takımın maçlarını aynı ortamda seyredemiyoruz bu ülkede? Bir düşünün! Bunun sebebi kimlerdir?! Gönül verdiğimiz, kalbimizin onlarla aynı anda attığı bir takımımız var ve eşimizi, dostumuzu, kardeşimizi tribünlere götüremeyip o heyecanı yaşatamıyoruz. Annem gelmeyi çok istiyor ve kardeşim maça giderken yalvarıyor üstelik ama ben malesef götüremiyorum ya da gitmiyorum. Kardeşimin küfür duymasını istemiyorum.. Bunun sebebi kim, kendine bir sor bakalım?
Şimdi Tanburacı düşüncesini belirtmiş belirtmesine ama..
Bayanlar maç seyredebilmek için takımın ceza almasını mı bekleyecekler?!
Söyleyin şimdi! Sadece maç seyredebilmek cezaya bağlı mı olmalı! Lütfen kendinize gelin!

Kamil Çakmak
02.10.2007, 14:08
Güzel fikir ama uygulanacağını sanmam. Amaç seyircisiz oynatmakya. kadın ve cocuklarda seyirci grubuna girdiğine göre.

Harun-61
02.10.2007, 14:29
TSira'nin Amigosu kimdi ya :-)))) ?

.

turgi
02.10.2007, 14:35
bizim türkler altında kalırmı bu fikirin türbanla sahaya girer bizim erkekler maç için yapamıacakalrı yoktur:D:D

Emre B.
02.10.2007, 14:36
Bizde kadınlarda futboldan anlar.İyi olur.

Faik Yılmaz
02.10.2007, 14:41
Arkadaşlar, söyleyenin iyiliği, kötülüğü sizde kalsın. Adam ortaya çok güzel bir düşünce atmış. Siz buna bakın.. Ayrıca şunu da üzülerek söylemek isterim: Neden erkek, kadın, çoluk çocuk gönül verdiğimiz takımın maçlarını aynı ortamda seyredemiyoruz bu ülkede? Bir düşünün! Bunun sebebi kimlerdir?! Gönül verdiğimiz, kalbimizin onlarla aynı anda attığı bir takımımız var ve eşimizi, dostumuzu, kardeşimizi tribünlere götüremeyip o heyecanı yaşatamıyoruz. Annem gelmeyi çok istiyor ve kardeşim maça giderken yalvarıyor üstelik ama ben malesef götüremiyorum ya da gitmiyorum. Kardeşimin küfür duymasını istemiyorum.. Bunun sebebi kim, kendine bir sor bakalım?
Şimdi Tanburacı düşüncesini belirtmiş belirtmesine ama..
Bayanlar maç seyredebilmek için takımın ceza almasını mı bekleyecekler?!
Söyleyin şimdi! Sadece maç seyredebilmek cezaya bağlı mı olmalı! Lütfen kendinize gelin!

şahsen bizim Tsiralarla maça gidince çok daha seviyeli oluyorum. Kendime daha hakim oluyorum. Her grup böyle yaparsa stadyumda ne küfür olur nede olay olurt....

Sevgi
02.10.2007, 14:44
TSira'nin Amigosu kimdi ya :-)))) ?

.

Ayşe (ayse61) :p

sanatik
02.10.2007, 14:50
Osman Tamburacı'dan hiç beklemeyecegim guzel bir fikir

bu fikri tv da aciklarken nuri albayrakda yaninda böyle bir seyi düsündügünü iletmisdi.

guci 29
02.10.2007, 14:53
O düşünür ama icraat edemez!

Adem Erdoğan
02.10.2007, 15:09
Çok güzel bir fikir ama bu fikri ilk ortaya atan kişi benim bildiğim kadarıyla Serdar Bali.

Gamze
02.10.2007, 15:27
Kesinlikle çok yerinde,akıllıca bir fikir.Destekliyorum.

OLCAY ÇAKIR
02.10.2007, 15:56
Tavsiye,

Önce Kadınlar ve Çocuklar-Sunay Akın

Emorfo
02.10.2007, 17:16
Bu konu bir süredir spor medyasının da gündeminde. Kulüpler Birliği bu konuda federasyona başvurmaya hazırlanıyor. Ayrıca bir diğer konu da bu ceza nedeniyle rakip taraftarların da cezalandırılması. Ev sahibinin cezası nedeniyle rakip takım taraftarının da maçlara sokulmaması çok saçma bir olay. Ceza alan takımın maçlarına bu öneri de olduğu gibi kadınlar, çocuklar ve yaşlılar gidebilmeli. Ayrıca rakip takım taraftarları bu cezaya mahkum olmamalı, kendilerine ayrılan bölüme girebilmeliler. Seyircisiz maç olmaz.

macka61
02.10.2007, 17:21
bencede güxzel bir fikir ilerde olur kanısındayım

tuncii
02.10.2007, 17:24
iyi bir dusunce ama gerceklestırmek daha ıyı olur

beratiabi
03.10.2007, 01:09
Kesinlikle uygulanma şansı yok ve asla desteklemiyorum. Hanımefendiler eşitlikten bahsederken bu konularda nedense ön plana çıkıp avantaj sağlıyorlar. Kesinlikle karşıyım birde fikri tanburacı attı ise sadece değişik bir fikir olsun diye atmıştır kendide inanmaz.

mensure 61
03.10.2007, 01:40
Güzel olurdu :)

jackal61
03.10.2007, 05:46
bence çok mantıklı bi fikir tanburacıdan böle bişi çıkması ilginç:)..düşünsenize gol oldugunda staddan buyuk bi gurultuyle goool sesi geldiğini ve tamamen bayan sesi oldugunu:))..çok enteresan bi ambians olabilir..ayrıca futboldan ii anlayan bayanlarımızın bizlerden eksik kalacağını düşünmüyorum..bizim için avantaj olabilir diğer takımlara göre..zaten bu kafayla gidersek bu ceza bitince ilk seyircili gs maçımızı olaysız kapatmayız bikaç maç ceza da ordan alırız..kulüpler birliği bu öneriyi en kısa zamanda tff ye sunmalıdır derim ben..

guci 29
05.10.2007, 16:05
Kesinlikle uygulanma şansı yok ve asla desteklemiyorum. Hanımefendiler eşitlikten bahsederken bu konularda nedense ön plana çıkıp avantaj sağlıyorlar. Kesinlikle karşıyım birde fikri tanburacı attı ise sadece değişik bir fikir olsun diye atmıştır kendide inanmaz.
Katılmıyorum:cool:

Ali İhsan
05.10.2007, 16:09
Öncelikle cezaya sebep olan kemikleşmiş mafyatik, serseri tipler adam gibi cezalandırılsa geri kalan düzgün insanlar maça gitseler ne seyircisiz ne tarafsız tartışırız. Bence öncelik bu konu olmalı, kamu düzenini bozmaktan ciddi cezalar verilmeli bu insanlara ki bayanlar, çocuklar hatta küfür ezberlemek için değil de maç izlemek için maça gelen erkekler seyircili maçlara da girebilsin yoksa bu çözüm önerilerine de kılıflar bulunur.

Gürkan
05.10.2007, 16:18
Peki ya eşitliğe noldu. her zamanki gibi büyükeşit bir durum mu bu.erkeklerin suçu ne futbolun erkek sporu olduğu düşüncesi mi? sahaya girenin hemcinsleri olması mı?futbolla daha çok ilgilenmeleri mi? peki sahaya bayan taraftar atlarsa nolcak. yine erkeklere mi ceza verilecek.

ben eşimi kız kardeşimi ve ya kızımı alıp maça gideceğim. sonra dengesiz ,akılsız bir mahlukat sahaya atlayacak. bir dahaki maç ben gidemeyeceğim maça. neden ???

ceza alması gereken sahaya giren olması gerekirken neden erkeler ceza alıyor.

ceza asıl sahaya girene ve bunu ebgellemesi gerektiği halde yapamayana verilmeli. he yok amaç illa futbol sever erkekler ceza alsınsa amaç o zaman ceza süresince o şehirdeki ilköğretim öğrencileri öğretmenleri eşliğinde sınıf sınıf okul okul bedava maçlara gitsin.hem çocuklara futbol sevigis aşılanır hemde maçlar dolar.

Emorfo
05.10.2007, 16:29
Tamam kadınlar da giremesin, önce çocuklar ve yaşlılar :)

Gürkan
05.10.2007, 16:54
yahu girsin. herkes girsin. o sahaya giren mahlukaların haricindeki olay çıkarmyacak herkes girsin. amaç üzüm yemek olsun. bağcıyla sorununuz ne.

A.Alper
05.10.2007, 17:03
Bayanlar tribünlerde erkeklere göre daha seviyeli davranıyorlar.Ancak bazen onların da arasından küfür edeni çıkmıyor değil.Sayın Tanburacı'nın önerisi hoş bir fikir gibi dursa da Türkiye gibi bir ülkede hayalden öteye geçemeyecek bir olay.Örneğin maça engelliymiş gibi girmeye çalışacak holiganların olmayacağını kim garanti edebilir?

Bence böyle pozitif ayrımcılığı özendiren öneriler yerine halihazırdaki kötü durumu düzeltecek öneriler üzerinde duralım.

Seyircisiz maçlar daha doğrusu bir maçın seyircisiz oynanmasına karar verilmesi yasalara ve anayasaya aykırı.Çünkü ben sebep olmadığım ve işlenmesine en ufak katkıda bulunmadığım bir suçun cezasını çekmiş oluyorum.Ben maçların seyircisiz oynanmasına temelden karşıyım.

Enes
07.10.2007, 04:09
bencede rakip takımın taraftarıının maçı izleyememesi saçma gerçi maçları seyircisiz oynatmak en büyük saçmalık ama .. cezalı maçları bayanların yaşlıların ve çocukların izlemesi de çok uygun deıl bence yarın öbür gün bi bayan taraftar taşkınlık yaparsa bundan sonra maçlara girmek için kriter ne olacak.Yakında sadece aileler gırsın dıye bı fıkırde atılır ortaya herkes gelirken evlilik cüzdanını ,nufus cüzdanını falan getırır kapıda görevliler kontrol eder öyle girilir stada.e bekarlarda şansına küser artık:(

A.Alper
07.10.2007, 04:11
Damsız girilmez falan...

ilhan
07.10.2007, 05:14
Bizim ceza bittikten sonra seyircisiz maçları kadınlar ve çocuklar izler.

beratiabi
07.10.2007, 11:53
Katılmıyorum:cool:

Bende sana katılmıyorum üzgünüm.

Taner Gündoğdu
07.10.2007, 13:53
Damsız girilmez falan...
:) işte çözüm... herkes yanında bir bayanla gelirse kimse küfür edemez ve taşkınlık yapamaz :)

osman tamburacının söylediğinin bir ısmına şahsen katılmıyorum. sahaya atlayan 10 kişi yüzünden binlerce taraftar cezalandırıldı. şimdi osman tamburacının dediği uygulama olursa binlerce insanın içinden kadınlar ayıklanıp biz erkekler cezalandırılıyoruz. nasıl ki bayanların bu olayda suçu yoksa sahaya atlamayan erkeklerinde hiçbir suçu yoktur!

ama osman tamburacının dedği gibi deplasman takımının taraftarının cezalandırılması çok ama çok saçma. bu arada GÜRKAN'ın dediği çok daha güzel. ilköğretim öğrencileri ücretsiz olarak maça alınabilir. bu hiç olmazsa bayanların çok çok istedikleri "EŞİTLİK" ilkesine uygun olur ;)

#10 Fietra
07.10.2007, 14:55
Güzel fikir desteklemekteyim ancak 65 yaşın üstündeki amcalarımızın pek rahat duracağını sanmıyorum.:)

Ayşe Aygün
07.10.2007, 14:58
Benim gibi bayan bir tarftar olursa bence bayanları bile daha trubune koymazlar :) çöüzm değil yanı :)

guci 29
07.10.2007, 15:39
Benim gibi bayan bir tarftar olursa bence bayanları bile daha trubune koymazlar :) çöüzm değil yanı :)
Haklısın Ayşe abla :D

guci 29
07.10.2007, 15:43
Gençler maçında Cemil abi tam önümüzdeydi. Amigoluk yaparken bi yandan da maç seyrediyordu. Ama sinirlendiği zaman küfür çıkamıyordu ağzından. Koca tsira ordusu ordaydık çünkü. Arkamdan biri, yav sizin yüzünüzden küfür edilmiyor dedi gülerek!
Aklınca espri yaptı zaar!