PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mourinho'ya açık mektup

sarman61
24.09.2007, 09:33
Mourinho'ya açık mektup
Sevgili Mourinho; Avrupa Futbol Şampiyonası'nda doğduğun şehir Setubal'de kalmış ve senin kariyerini de yakından izleyen bir futbolsever olarak zoru sevdiğini biliyorum. Ama tahminim bizim Trabzonspor ile yaşadığımız zorlukların büyük bir bölümünü hayatında görmemişsindir. Sonuç olarak zaman tam zamanı. Bu taraftar seni her halinle kabullenmeye razı. Sana düşen bu takımı Avrupa'nın zirvelerine çıkartmaktır.

Sevgili Mourinho,

Ben Nevzat Aydın. Ntvmsnbc.com adındaki Microsoft ve NBC'nin de içinde yeraldığı Türkiye'nin çok önemli bir internet basın kuruluşunda spor yazarlığı yapmaktayım. Geçtiğimiz hafta içerisinde Roman Abramovich ile olan sıkıntılı sürecinizin ardından istifa ettiğinizi – ettirildiğinizi öğrendim. Bundan sonra kariyerinizi İtalya'da geçirmek istediğinizi sık sık dile getiriyorsunuz. Size bu mektubu yazmanın tam sırası diye düşündüm.

Ben bir Trabzonspor taraftarıyım.Trabzonspor, Türkiye'nin kuzeyinde Karadeniz kıyısında ufak bir kent. İklim deseniz, İtalya'ya ve Porto'ya benzer, yabancılık çekmezsiniz. Denizli'ye UEFA kupası maçında gelmiştiniz, oradan bayağı uzak aslında. Kent ufak ama futbolu büyük, bir başka büyük. Türkiye'de İstanbul takımlarının dışında şampiyonluğu kazanan tek takım Trabzonspor. Trabzonspor'un tarihinde birçok başarılar var ama kulübün son 20 sene içerisinde bulunduğu durum hiç de iç açıcı değil. Arada kazanılan 3 Türkiye Kupası ve ikisi şanssızlık biri de Cem Papila adındaki bir hakem yüzünden şampiyonluğun kaybedildiği ve ligin ikinci bitirildiği üç sezon var. Hani sizin 2003-2005 yıllarında aldığınız UEFA'nın Yılın Teknik Adamı ödülü var ya; işte onu Türkiye'yi Dünya Kupası'nda 3. yaparak 2002'de kazanan Şenol Güneş de bizim efsanevi kaptan ve teknik direktörümüz.

Sorarsanız 'Peki UEFA'nın ödül verdiği hem de Trabzonlu bir teknik direktörünüz varken neden bu teklifi ona götürmüyorsunuz?' diye, 'O üçüncü yaptığı Milli Takım yüzünden kendi federasyonuyla mahkemelik oldu. Ne biz ne de Türkiye'deki futbol adamları onun değerini bilemedik. Şimdi Güney Kore'deki dostluk elçimiz.'

Ülkemizdeki futbolun durumundan biraz bahsedeyim. Sizi buraya çağırıyoruz, futbolun durumunu anlatmamak olmaz. Federasyon başkanı on senedir görev başında, son zamanlarda spor bakanı ile atışıp duruyorlar. Teşvik primi ve şike iddiaları var. Gerçi siz bunları Portekiz'de de yaşamıştınız. Kulüpler Birliği diye 1. ligdeki takımların yöneticilerinin oluşturduğu bir kurum var ancak tam ne yapıyorlar neden varlar ben de bilemiyorum. Bu arada bu kulüplerin tamamı federasyon başkanına karşı ve arada bir deklarasyon falan yayınlıyorlar ama federasyon ülkenin siyasi olan olmayan tüm güçlerine rağmen dimdik ayakta duruyor. Milli Takımımızın İsviçre maçlarında yaşanan olaylardan sonra aldığı ceza ise daha yeni bitti. Zaten o süreçten haberiniz vardır diye tahmin ediyorum.

Trabzonspor'un şu anki durumunu değerlendireyim. Siz anlaşma imzalamadan önce gelip takımı kendi evinde kendi taraftarının önünde izlemek istersiniz ama bu şu anda mümkün değil. Ligin henüz ilk maçında 1-0 öndeyken maçın bitimine 30 saniye kala taraftarlarımızdan 40 kişi sahaya rakip oyuncuları dövmek için girdiğinden 5 maç seyircisiz oynama cezası aldık. Ancak tabii ki prensipte anlaşırsak ben size tribünde basın kartı ile bir yer ayarlamaya çalışırım.

Trabzonspor güç olarak ligin iyi takımlarından. 6 yabancı hakkının olduğu ligimizde 1 veya 2 yabancı ile sahaya çıkıyor. Transferin bitmesine saatler kala 2 tane çok iyi tanıdığımız oyuncuyu – Tomas Jun ve Ersen Martin - kadromuza kattık. İkisi de zaten 2 senedir bizim oyuncumuzdu ama olsun. Biz transferi severiz, ligin başında teknik direktörümüz ve yönetim düet yaparak kadroyu bir ara 46 kişiye çıkarmışlardı.

Yönetim bayağı kötü. Birkaç ay önce ciddi anlamda sallandılar ve 6 kişi istifa etti ama yerine 6 yedek üye göreve getirildi ve yoluna ağır aksak devam ediyor. İstifa edenler hemen fırsattan istifade Aralık ayında kurulacak yeni yönetime aday olduklarını belirttiler. Tipik 3. dünya ülkesi futbol ve yönetici sendromları işte. Başkan Nuri Albayrak göz göre göre demin bahsettiğim taraftarın sahaya indiği 3-0 kaybetmemiz gereken maçı, kazanmamız gerektiğinin üzerine gitti, canlı yayınlara katıldı. Federasyona, bir üst merci olan Tahkim Kurulu'na denmedik laf kalmadı. Sonucunda sahada kazanmak üzere olduğumuz maçı haklı bir şekilde masada 3-0 kaybettik. Olan da aylardır gerilen taraftara ve takıma oldu tabii.

Teknik direktörümüz Ziya Doğan aslında iyi ve çalışkan bir insan. Ama iyi ve çalışkan olması başarı için yeterli olmuyor. Kaybedilen puanlardan sonra sürekli bir bahane buluyor ve bulup çıkarttığı istatistiki bir veriye sığınıyor. İkinci yarının en az gol yiyen takımı, bu maçtan önce sahada en fazla puan toplayan 2. takım, rakibe en az pozisyon veren takım vs. gibi. Takımın hep hazır olmadığını ve 5-6 hafta sonra hazır olacağını söylüyor, yıldız oyuncuyu sevmiyor tam tersi sürekli koşan 'hamal' oyuncuları tercih ediyor.

Durum böyle. Bana düşen, sizi bambaşka ve futbol seviyesinin vasatın üzerine nadiren çıktığı bir lige davet etmek ve 23 yıldır şampiyonluk yaşamamış bir takımı ayağa kaldırmanızı izlemek. Çok fazla paramız yok. Hem Porto hem Chelsea'de ligin en çok para harcayan takımlarını yönettiniz ama Leiria'daki günlerinizi de çok iyi biliyorum. Başkanımız size 'Aileniz burada yaşamak istemeyebilir, çocuklarınızın okulu sıkıntı doğurur. Burada mutlu olamazsınız, bakın Polonyalı oyuncular bile yaşayamıyor.' diyebilir ama siz ona aldırmayın. Leiria'dan ve yüzlerce Avrupa futbol takımının şehrinden – Manchester, Liverpool, Eindhoven, Bremen, Rosenborg, Porto... – küçük değildir Trabzon. Trabzon'da yaşamadığı için çok bilmiyor olabilir.

Ayrıca bakın Capello da aylardır boşta ve takım çalıştırmıyor. Ona böyle bir mektup yazmayı hiç düşünmedim. Laf aramızda kalsın, kendisini de çok sevmem. Adı başka bir kulübümüzle Fenerbahçe ile yıllardır anılır durur. Alsın Fenerbahçe tepe tepe kullansın. Biz seni istiyoruz Mourinho hocam!

Öyle de bir taraftarımız var ki. Her sene şampiyonluk parolası ile lige başlayan takımı bağrına basar, deplasman maçı, Avrupa Kupası demeden her yere takımla gider ve futbolu da gayet iyi bilir. Bazen sinirlenir kendini tutamaz ama o kadarını da hoşgörelim be hocam. Sen ne demek istediğimi bilirsin, basın toplantılarında az mı fırçaladın insanları. Tıpkı senin gibi duygusaldır bizim taraftarımız. Chelsea'den ayrılırken ağladığını söyledin, Portekizli birinin Tabzonspor için bir damla göz yaşı döktüğünü görse bu taraftar seni bağrına basar hocam! Trabzon'un girişindeki kemençe çalan heykele senin adın verilir. Kemençeci Mourinho Heykeli....

Dünyanın en başarılı teknik direktörlerinden birisin ama şampiyonluklar Porto ve Chelsea ile geldi. Asıl büyük başarı bu yönetim bu federasyon ve Türk futbolunun bu yapısı ile Trabzonspor'u şampiyon yapmaktır hocam!

Avrupa Futbol Şampiyonası'nda doğduğun şehir Setubal'de kalmış ve senin kariyerini de yakından izleyen bir futbolsever olarak zoru sevdiğini biliyorum. Ama tahminim bizim Trabzonspor ile yaşadığımız zorlukların büyük bir bölümünü hayatında görmemişsindir. Sonuç olarak zaman tam zamanı. Bu taraftar seni her halinle kabullenmeye razı. Başkanımızın da yıldız sözü var – gerçi aldığı yıldızı sonra geri satıyor ama olsun -, o da çıkarıp cebinden (!) gerekli parayı verecektir. Sana düşen bu takımı Avrupa'nın zirvelerine çıkartmaktır.

Saygılarımla,

Nevzat Aydın

PS: Sponsorlarınla ilgili bir sorun olmaz. Hem Samsung hem American Express Türkiye'de de var. Armani pardesü ve takım ile ilgili de Milli Takım hocamız Fatih Terim'e danışabilirsin.

Bu yazı gerçekten süper yazılmış. Bu yazıyı bizlerde ingilizceye çevirip morinhoya mail olarak mı göndersek bir kopyasınıda yönetime gönderelim.

Cengiz Çubukcu
24.09.2007, 09:43
gerçekten benim de hislerime tercüman olan bir yazı....hayali bile güzel....

Erdem Keser
24.09.2007, 09:46
Çok güzel dokundurmalar yapılmış:)

Erkan
24.09.2007, 09:49
Ayrıca bakın Capello da aylardır boşta ve takım çalıştırmıyor. Ona böyle bir mektup yazmayı hiç düşünmedim. Laf aramızda kalsın, kendisini de çok sevmem. Adı başka bir kulübümüzle Fenerbahçe ile yıllardır anılır durur. Alsın Fenerbahçe tepe tepe kullansın. Biz seni istiyoruz Mourinho hocam!
Hehehe:) ..........

LazAnisT
24.09.2007, 09:58
Dün bu şahsı radyo'da dinledim.Bayağı aklı başında biri.Mektub'u ben yazdım ama yollama işini yönetim yapsın dedi:)

Vegas
24.09.2007, 10:11
Her ziyaret edenin okuyabildigi boyle sacma yazilar yazip ziyaretcilere bari rezil etmeyin bizi.
Bu kadar buyuk futbol ustadlarinin(!) taraftari oldugu takimi bundan sonra Giray Bulak bile zor calistirir. Ancak Sadi Tekelioglu, Ekrem Al gibi yerel insanlar teknik direktor olur.

melih61
24.09.2007, 10:32
ya arkadaşlar maradona napoliye geldiğinde bir numaraydı napoli ise daha yeni lige çıkmıştı? mourinho bize gelmez o ayrı mesele ama olabilirde kim bilebilir?

Emorfo
24.09.2007, 10:42
Trabzonspor'un her alanda yeniden bir yapılanmaya girip tazelenmeye ihtiyacı var, Mourinho felan fantazi herhalde :)

Külünkoğlu
24.09.2007, 10:48
Mourinho'ya mektup yazılmış. :) Taraftarımız yakında mektuplar yazıp güvercinlerin ayağına takacaklar adresi belli olmayan "kime denk gelirse o gelsin Trabzonspor'a o başkan olsun" diyecekler. Mourinho'ya yazıldı ama Abramovich'i eksik kalmış. Ama yok onla arası kötüydü değil mi ? Malcolm Glazer versek olmaz mı ?

melih61
24.09.2007, 10:50
ersunu verin biz idare ederiz:)

sarman61
24.09.2007, 10:57
Kulüpte yapılanmaya gidilmesi kesin çünkü kulüp çok yıprandı. Ama öncelikle yapılması gereken.
Ziya Doğan adlı bahane üretme makinasından kurtulmak. Gerisi gelir zaten.

Emre B.
24.09.2007, 11:03
Mourinho'ya mektup yazılmış. :) Taraftarımız yakında mektuplar yazıp güvercinlerin ayağına takacaklar adresi belli olmayan "kime denk gelirse o gelsin Trabzonspor'a o başkan olsun" diyecekler. Mourinho'ya yazıldı ama Abramovich'i eksik kalmış. Ama yok onla arası kötüydü değil mi ? Malcolm Glazer versek olmaz mı ?

Abramovich'i Akçaabat kapmıştı:D

Serdær
24.09.2007, 11:05
Yazı güzel yazılmış. ELine sağlık..

Fakat bu tip yazıların olması hem bizim hem de kulubümüz için kucultucu oldugunu düsünüyorum.

Dün Mehmet Demirkol şunu söyledi(Adamı sevmesemde)

Chelsea şampiyonluk için 50 yıl bekledi. Bizde 50 yıl bekleyelim demiyorum fakat bu tip yazıların olmasına karşıyım.

O zaman Ronaldinho,Cristiano Ronaldo , Messi'yede böyle yazılar yazalım.

Saçma !

Saygılarımla

muratt
24.09.2007, 11:06
Her ziyaret edenin okuyabildigi boyle sacma yazilar yazip ziyaretcilere bari rezil etmeyin bizi.
Bu kadar buyuk futbol ustadlarinin(!) taraftari oldugu takimi bundan sonra Giray Bulak bile zor calistirir. Ancak Sadi Tekelioglu, Ekrem Al gibi yerel insanlar teknik direktor olur.

Zaten bu mektup Murinho gelsin diye yazılmamış.. Yönetimi, hocayı ve mevcut durumu eleştirmek için değişik bir hicv yapılmış.. Yönetimimiz saolsun bizi o kadar rezil etti ki, bu tip yazılar bizi yönetimin ettiğinden daha fazla rezil etmez.. Sokağa çıkacak, işe gidecek, futbol muhabbeti yapacak yüzümüz kalmadı zaten, o yüzden merak etmeyin bişe olmaz.. ayrıca çok orjinal bir yazı, yazanı tebrik ederim ..

poetricus
24.09.2007, 11:20
Güzel yazı.
O yazıyı yazan ben olsam kalemin ucu çok daha sivri olurdu.

Harun-61
24.09.2007, 11:23
:)

A.Alper
24.09.2007, 12:18
Ben gerçekten yazılmış sandım bir ara :)

Berkay Kaya
24.09.2007, 12:24
avatarında güzelmiş capello ziyaya benziyor:)..

sbay
24.09.2007, 12:25
göndersek acaba kabul edermi..:)

kudu_61
24.09.2007, 12:28
ben okurken pek gülmem bu yazıyı dokurken güldüm çok güzel hazırlanmış ciddi de olabielir neden gönderilmesin ki ?

FcTRABZONSPOR
24.09.2007, 12:32
Neden olmasınki bunu düşünenler gayet ii bir iş yapmış parasını verdikten sonra seve seve gelir...En azından gelmese bu yazıyı okuduktan sonra bize TD bile önerebilir:)

#10 Fietra
24.09.2007, 12:46
Yazı çok güzel olmuş,ince dokundurmalar var.Ama mizahı bir tarafa bırakırsak,ben Mourinho'yu Trabzonspor'a istemem.:)

Mustafa
24.09.2007, 12:47
yanında birde ziyaya mektup yollasak

Berkay Kaya
24.09.2007, 12:48
Mourinho döver nuriyi bir taşla iki kuş vururuz:)..

Erbay
24.09.2007, 12:48
Kovulmuş adamı ne yapacağız ya!!!

FcTRABZONSPOR
24.09.2007, 12:51
Mantığa bak ya:)Hey ALLAH'ım sabır ver!!!

Vkgz
24.09.2007, 13:13
bu yazıyı okuyunca hyal gücünün hakikaten sınırı olmadığını anladım. harcamayın vaktinizi boyle seylerle. sizi reel dünyaya davet ediyorum.

FcTRABZONSPOR
24.09.2007, 13:15
bu yazıyı okuyunca hyal gücünün hakikaten sınırı olmadığını anladım. harcamayın vaktinizi boyle seylerle. sizi reel dünyaya davet ediyorum.
Nden öyle düşünüyosun sponsorunu bul ver parasını nasıl geliyo...Bu devirde herşey para...

sarman61
24.09.2007, 13:17

Yahu kardeş seni görende Mourinho bize gelmeyi çok istiyor sanacak. Güldürdün beni. Bu adamı biz ister isteyelim yada istemeyelim. Bu adam bize gelmez. Yani bu şuna benzer mercedese binerken bir anda hacı murata binmek gibi birşey olur mourinho için.

Erbay
24.09.2007, 13:22
Bir kuyuya taş attım hala çıkaramıyorsunuz ha!Şaka yaptık şakaaa

Erdem Keser
24.09.2007, 13:24
:D

sarman61
24.09.2007, 13:25

:D :D :D :D
Yahu güldürdün beni.

Selman
24.09.2007, 13:27
Ama ben ciddiyim abi, Morinho gibi çirkef bir adamı bu takımın başında görmek istemem.Capello varken ona mı kaldık canım:)

FcTRABZONSPOR
24.09.2007, 13:29
Ama ben ciddiyim abi, Morinho gibi çirkef bir adamı bu takımın başında görmek istemem.Capello varken ona mı kaldık canım:)
Büyük Takımın Büyük TARAFTARI:alkış::alkış::D

sanatik
24.09.2007, 13:42
göndersek acaba kabul edermi..:)

portekiz milli takim basina gelebilecegi yaziliyordu istifasindan sonra scolarinin gidici olabileceginden.

Genel olarak mektup iyi güzel yazilmis ama durum o kadar vahimki say say bitmiyor sorunlar. Bunlari toparlamak icin cok önemli degisiklikler gerekir, bir td ile olacak is degil.

Öncelikle ne yapdigini bilen, ilerisini görebilen ve basariya ac bir yönetim gerekir. Sampiyonlugu uzakda degil önünde gören, 3 söz verdim yerine getirdim kafasiyla kendi kendini kandirdigini bilen insanlar.

Öyle bir yönetim uygun bir td getirmesi ile eski gücümüze dönebiliriz.

spotreis
24.09.2007, 14:32
kabul etmesi hayal olur

ama hayali düşü bile güzel beee :D

Can basten
24.09.2007, 15:04
Arkadaşlar, başlıkta Mourinho'nun adı geçse de yazının kinayeli bir anlatımla Trabzonspor yönetimine ve Türkiye’deki futbol düzenine yönelik olarak kaleme alındığı çok açık. O nedenle tartışmanın odak noktasının “Mourinho'nun Trabzonspor’a gelme ihtimali” olmadığının dikkatine varırsanız ve bu yönde yorumlarda bulunursanız iyi olur.

Aksi takdirde başlığı kilitlemek durumunda kalırız.

burnaklioglu
24.09.2007, 15:09
çok güzel bir yazı... Dokundurmalar, eleştiriler, diğer yönüyle de; hayal dünyası, ya da değil. Trabzonsporlu birinin her zaman büyük hayalleri olmalı zaten..

Emre B.
24.09.2007, 15:11
Güzel eleştirmiş.Okuduğumda durumumuzun ciddiyetini daha iyi gördüm.

antagonist
24.09.2007, 15:18
NDND'den esimleniş olmasın bu adam. :)

Ali Şahin
24.09.2007, 15:22
yazı güzel ama ezikler okursa bizile makara yaparlar

FcTRABZONSPOR
24.09.2007, 15:38
yazı güzel ama ezikler okursa bizile makara yaparlar
ezikleri takan kim adı üzerinde zavallı dünyanın zavallı yaratıkları:)

Tekke
24.09.2007, 16:28
PS: Sponsorlarınla ilgili bir sorun olmaz. Hem Samsung hem American Express Türkiye'de de var. Armani pardesü ve takım ile ilgili de Milli Takım hocamız Fatih Terim'e danışabilirsin.

Hepsi güzel de burası olmamış, ne yapsın Samsung ve diğerleri küçük bir şehrin takımında hoca olan birini? Bu sponsorlukları, ancak Trabzonsporu dünyanın en iyi 5 takımı arasına sokabilirse geri alabilir, anında bitirirler sözleşmesini. İlk 5 e girmek de (gerçekçi olursak) 4-5 seneden fazla sürer.

Armaniymiş...

Vegas
24.09.2007, 16:37
O kadar ovgulu yorumlari gordukten sonra bende okuyayim dedim yaziyi ve okudumda. Genel olarak guzel olmus, yazanin parmaklarin saglik diyorum. Yine futbolu iyi bilen bir taraftardan bahsedilmis. O hangi taraftar acaba:rolleyes:

poetricus
24.09.2007, 16:57
O kadar ovgulu yorumlari gordukten sonra bende okuyayim dedim yaziyi ve okudumda. Genel olarak guzel olmus, yazanin parmaklarin saglik diyorum. Yine futbolu iyi bilen bir taraftardan bahsedilmis. O hangi taraftar acaba:rolleyes:
O taraftarlar güzel atlara binip gittiler.
Kalanların bir kısmı sağlığını, bir kısmı da ahlakını bozmamak için uzak duruyor.
Bir kısmı kati olmamak için futbolu hatırlatacak şeylerden bile kaçınıyor.
Azımsanmayacak bir kısmı da Orucunu, haccını bir maç uğruna ziyan edecek derecede keçileri kaçırmış durumda.

attagümüshane
24.09.2007, 18:36
güzel olmuş güzel..ama bizim yönetim falan açık eleştirileri bile anlamazken bu tip bir kinayeyi çözmeleri 2-3 haftalarını alabilir söyliyeyim ben.

batugol
24.09.2007, 20:00
Mourinho'nun MANTALITESI bizi calistirmaya yetmez!

ilhan
24.09.2007, 20:05
Yazar Frp felan yaziyordur herhalde =) Güzel yazmış

yns61
24.09.2007, 20:12
zaten gelse adıyla şampiyon oluruz :)

Adem Erdoğan
24.09.2007, 20:27
morinho derki ben size başka bi tane göndereyim benden olsun.

Terzioğlu
24.09.2007, 20:48
yerli mourinho ersuna gönderin böyle bir mektup hele bi

martinpetrov
24.09.2007, 21:22
ne capellosu ne mourinhosu.beyler ilk önce sahadaki takıma bir bakın.gökdeniz hariç elle tutlur başka topçu kaldımı.çıkıp bu adamlarmı sahaya şampiyon yapacak bu takımı.ilk önce şu nuri ve yandaşlarından temizlenmeli bu kulüp.nurinin geldiği senedeki kadroya bakın bide şimdikine.bu adamın klübün başında kalmasıyla bi yunanın bu ülkeyi yönetmesi arasında bi fark kalmadı.

coskun0661
24.09.2007, 22:16
gülelim mi napalim yaa...ne hallere düstükkk..bizi bu hallere düsürenelr bi utanıp defolup gitseelrr

abdus061
24.09.2007, 22:21
ne capellosu ne mourinhosu.beyler ilk önce sahadaki takıma bir bakın.gökdeniz hariç elle tutlur başka topçu kaldımı.çıkıp bu adamlarmı sahaya şampiyon yapacak bu takımı.ilk önce şu nuri ve yandaşlarından temizlenmeli bu kulüp.nurinin geldiği senedeki kadroya bakın bide şimdikine.bu adamın klübün başında kalmasıyla bi yunanın bu ülkeyi yönetmesi arasında bi fark kalmadı.
agzına elıne saglık cok guzel yazdında bu adam zaten yunan ve takımında baskanı:):):)bunun ataları yunanlılardan trabzonda kalanlar:):):)

ceserdar
24.09.2007, 22:22
Aslında bu mektubu İngilizce'ye çevirip bu adama yollamak güzel bir fikir. Mesela Birleşmiş Milletler dünyanın herhangi bir yerinde herhangi bir sorunla karşılaşan halklara yardım gönderiyor. Böyle bir sebeple de bizim durumumuz UEFA düşer ve orası duruma el koyar. İlk etapta bize belki UEFA'dan iyi yöneticiler ve teknik direktör gönderebilirler.

Harun_ayar_ts
24.09.2007, 23:16
bu yazı benim demek istediklerimi anlatıyo.....

Turgut Altun
24.09.2007, 23:16
Ben böyle fırsatçılık görmedim..

Ziya Hoca'nın koltuğu sallanıyor haberleri çıkınca bastı istifayı.Kendi klubünü sezon başında ortada bıraktı. Böyle etik olmayan davranış sahiplerini bu klüple nasıl ilişkilendirebiliyorsunuz.Mourinho mesajımı okuyorsan şunu bilki istenmiyorsun.

Yasin N.
24.09.2007, 23:20
Mesaj içerik olarak çok hoş, yönetime ziya doğana yazılmış ilgi çekici ve onlara karşı bir tokat niteliğinde bir cevap. gerçekten tebrikler yazar için.

ARAF
24.09.2007, 23:38
çok hoş bir mektup
ingilizce bilsem çevirip gönderirdim

Hüdai Pervaneli
24.09.2007, 23:45
ya bu adam ts yi sampuan yapar:D

Samet Türkmen
25.09.2007, 00:04
29 Eylül'de iftarda orucu açarken toplu dua edelim. bu yönetimden ve bu anlayıştan kurtulmak için.

Hünkar
25.09.2007, 04:20
şimdide abromovıc bıze mısılleme olarak zıya dogana mektup yazar:D zıya hoca su takımın basına gec sana 200 mılyon dolar transfer butcesı hazır der.ama zıya hoca bu kadar paraya gerek yok bana rızeden emrah trabzondan ayman erdınc tolga cello bursadan volkan bekıroglunu alın yeter der:D

bordoylamavi
25.09.2007, 09:39
yani sanki tek sorun teknik direktörmüş gibi konuşuyoruz. sahada gökdenizden başka kılını kıpırdatan yok ziya doğan zaten onla ilgili bişi söylermiyorum artık herşey ortada. ama böyle bir yönetim varken herşey hikaye. aralığı bekleyelim

Mustafa Önal
25.09.2007, 09:55
güzel dokundurmalar var. ancak morinhoyla bizim takımı düşünmek bile istemiyorum. hayatımda en sevmediğim hocalardan biridir. ziya hocadan farklı biroyun yapısı yok zaten n ingilterede ilk sezon oynattığı futbol belli yıldızlartopluluğu bir takıma. seva gibi bir forveti nasıl harcadığı da ortada . ziyasız ve yönetimsiz olsaydık şuan en az 12 puanımız vardı. belki de 13

Erdem Keser
25.09.2007, 10:11
şimdide abromovıc bıze mısılleme olarak zıya dogana mektup yazar:D zıya hoca su takımın basına gec sana 200 mılyon dolar transfer butcesı hazır der.ama zıya hoca bu kadar paraya gerek yok bana rızeden emrah trabzondan ayman erdınc tolga cello bursadan volkan bekıroglunu alın yeter der:D
ilk iş olarak drogba shevchenko ve lampardı kadrodışı bırakır

Mehdi
25.09.2007, 10:29
Şu mektuptaki yazıyı Ziya Doğan'a uyarlayıp Chelsea'dan istendiğini söylesek acaba kalpten gidermiydi.

Ama yakmayalım Chelsea'nin başını şimdi.

Şeytan dürtükledi işte.

Berkay Kaya
25.09.2007, 10:30
chelsea yi küme düşürür bu gudubet milletin başını yakıpta günahada girmryrlim.:)..

LazAnisT
25.09.2007, 11:07
Bugünki Fotomaç'ın manşetide ilginç.Mustafa Denizli Chelsea'yle görüşüyormuş.Pes diyorum ne diyim.

Mehdi
25.09.2007, 11:23
Chelsea Clinton olabilir Süleyman abi.

İskender Çakmak
25.09.2007, 11:30
kovulmuş ama chelsea den kovulmuş daha ne istiyorsun adam 50 senedir şampiyon olamayan takımı takım yaptı ve şampiyon oldular o kadar yıldızı küstürmeden top oynattı daha ne bekliyosun ceyhun küser diye mi korkuyosaun ve ya kovuldu trabzonda yapamz die mi korkuyosun mourınho dünyanın en karizma ve en iyi hocasıdır nokta

Çetin
25.09.2007, 11:35
güldürmeyin beni :)

Mustafa
25.09.2007, 11:52
Chelsea Clinton olabilir Süleyman abi.

mehdi eski formunu yakalıyorsun :D:D:D

mensure 61
25.09.2007, 13:02
Ağlanıcak halimize gülüyoruz ahhh ahhh :(

Berkay Kaya
25.09.2007, 13:04
ne yapalım ziya gibi paranoyak olduk öğretti bize.....

asilhamsi
25.09.2007, 13:54

Dostum şaka yapıyorsun herhalde mevzubahis morinho.Dünyanın en iyi tk direktörlerinden biri....:eek:

Kasım Hilal
25.09.2007, 15:15
Hadi hadi gelsin bir şey demeyeceğim.
Ama çok sevimsiz adam yahu!

Mayls
25.09.2007, 16:04
Hadi hadi gelsin bir şey demeyeceğim.
Ama çok sevimsiz adam yahu!
Sevimsiz ama disaridan bakildiginda sevimsiz. Rakip takimlar hakkinda ortami geren aciklamalar yapiyor sik sik. Rakip onu sevmis sevmemis umrunda degil. Ziya gibi kaybettigi maclardan sonra cok güclü rakibimiz vardi diyerek yalakalik yapmiyor hic degilse... :)

Erkan
25.09.2007, 16:51
Sevimsiz ama disaridan bakildiginda sevimsiz. Rakip takimlar hakkinda ortami geren aciklamalar yapiyor sik sik. Rakip onu sevmis sevmemis umrunda degil. Ziya gibi kaybettigi maclardan sonra cok güclü rakibimiz vardi diyerek yalakalik yapmiyor hic degilse... :)

3 ezik arti yalaka ezik takimlari ezdikten sonra :D... hayali bile cok hos...

sanatik
25.09.2007, 16:58
"mourinho trabzonspor ile anlasmak üzere" haberleri cikmadi henüz gazetelerde ?

portekiz milli takimini reddedip trabzonsporu secdi, vaaayt.

buraya gelip bakanlarin en cok dikkatini ceken konu bu olsa gerek, okumadan haber yaparlar :--)

eren_61
25.09.2007, 17:31
hala gelmedimi yaww.ben olsam bu mektubu okuduktan sonra para çok az bi ücretle gelirdim:D

UmutBaykan
25.09.2007, 17:46
vallahi hayallere daldım yazıyı okurken

Erdinç Barutçu
25.09.2007, 18:03
Bize "büyük" teknik adam değil BÜYÜKLÜĞÜMÜZÜ bilen bir teknik adam lazım...

poetricus
25.09.2007, 18:16
Dev afişler yaptırılıp şehrin her bölgesine, özllikle de Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri ve Avni Aker Stadı'nın girişine asıacak bir söz.

Kasım Hilal
25.09.2007, 18:41

Gerçekten doğru bir söz. Fakat merak ettim.
Şimdi bu fikir Morinho'ya karşı çıktığınız anlamına geliyor mu gelmiyor mu?

Ali Can
25.09.2007, 19:13
mourinho ya verecek paramız varmı ki :D:D:D adam kendi parası zaten servet bu yastan sonra calıssa ne olur calısmasa ne olur

BDiler61
25.09.2007, 19:57
mail yollayalım daha çabuk ulaşır :D

Sacit
25.09.2007, 21:21
bu adam bizi kaale almaz ki,çirkef ne olcak...

mantalite
25.09.2007, 21:29
mail adresi ne?

SarR52
25.09.2007, 21:34
eline sağlık erçektende güzel yazılmışşş .

bizim içinde bulundugumuz durumu çok ii anlatıyoo ..

Hüdai Pervaneli
25.09.2007, 21:35
ya bunun mail adresine öyl ebir mail yolarim hemen gelir bu ts ye

Yavuz Hasan
26.09.2007, 07:07
oda bekliyodur zaten mail atssalarda gitsem diye bavulu falan hazirdir yani

kelkitli29
26.09.2007, 08:12
ahahahah. Maille hoca ariyoruz takima. Süper bir fikir.

Ünyeli Murat
26.09.2007, 11:35
Mourinho Trabzonspor a koşarak gelir...ama önce chelsea da kazandığı paraları bir yemesi lazım....ayda 5 000 euro yese yılda 60 000 eder...50 yılda 30 milyon euro eder...şimdi 40 yaşında 50 sene sonra 90 eder...bizede gelir o zaman..hatta 100. yıl takımının altyapısınıda o kurar...o zamana kadar feldkamp yaşarsa ikisi müthiş bir rekabet yaşatırlar türk futboluna...

bordomavii61
26.09.2007, 12:15
Ooooo Nerde O GÜnler Yaa Morİnho Trabzona Gelcekk Ne GÜzel Olurduu Ama Zor Gİbİİ Bu YÖnetİm ZİyaYla Kafayi Bozdu Morinhonun Gelmesii Icin Baskanin Gİtmesİ Lazim Secimlerde Artik Bi Baskan Aday Morinho SÖzÜ Vercek Tabi O Zamana Kadar Baska Bi Takima Gitmesse

erannsimsekk
26.09.2007, 15:59
aldığım duyumlara göre başkan nuri abayrak
mourinho diye birinin trabzon a gelecek olmasını
bu adamda bu kadar para varken ister misin yarın öbür gün başkan olmak istesin bu adam diyerek engellemeye çalışıyor muş

Uğurtan
26.09.2007, 18:03
Mantığa bak ya:)Hey ALLAH'ım sabır ver!!!

Şaşırmadım.. Trabzon burası kimseyi beğendiremezsiniz :)

Can basten
26.09.2007, 18:25
aldığım duyumlara göre başkan nuri abayrak
mourinho diye birinin trabzon a gelecek olmasını
bu adamda bu kadar para varken ister misin yarın öbür gün başkan olmak istesin bu adam diyerek engellemeye çalışıyor muş

Mantıklı.

İnsanın tek kıstası para olmayagörsün. :)

Zifinaluk
26.09.2007, 23:42
Morinho bu takıma gelsin 1 ay sonra birilerinin bazı futbolcuları illada oynatacaksın diye diretmeleri yüzünden bırakır gider.Adamda haysiyet ve şeref var çünkü yalakalık yapmaz.

Çetin
27.09.2007, 01:14
komik olmayalım ;)

Yavuz Hasan
27.09.2007, 08:09
bu konunun kapatilmasini talep ediyorum
kotu bi donemde olsak trabzonspor un ve trabzonsporlulugun bi serefi var zaten elimizde de bi bu var bunu da keybetmeyelim...

Lucreto
27.09.2007, 17:35
mail adresi ne?
jose@mourinho.net

Nytre
27.09.2007, 18:02
Mourinho'nun nasil bir teknik direktor oldugunu kimsenin tartıştığını göremeyiz ancak trabzonsporun bu kadar gücü var mı ? bence var ama bu kadar yürekli yönetimi var mı bilmiyorum.. hem o adam için kimlerle yarışacağımız da belli değil.

erannsimsekk
27.09.2007, 20:39
başka bir adresini daha buldum

mourinhoya.mektup.bir.sakadir.anlamayan.saftir@mou rinho.asla.bize.gelmez.com

Canİlker
27.09.2007, 21:13
morunho hasan üçüncü, ferhat, adnanla mı çalışacak :D

erannsimsekk
27.09.2007, 21:17
mourinho: hasan, what do you do
hasan: hocam I'm yorgundu yattı uyudu

tuncii
27.09.2007, 23:44
yanında birde ziyaya mektup yollasak

sanırım ona daha önce bi mektup gönderdik ama herifin okuması yok basın toplantısı yaptı ne yazdıgını basın arkadaşlar cevirdi sagolsunlar kendileri 2 kelime karatak

tuncii
27.09.2007, 23:45
yaa yazık adamın geçmişi başarılarla dolu valla harcanır burda kıyamam hem o gelse neylen transfer yapacagız morinho 1 adam alalım dese nuri öteden 2 tane satar ki o var yaa o bilir işini

Öztürk Adem
28.09.2007, 00:34
Karsılık gelmeyecek 1 mektup olsada en azından baskandan daha cok katkı yaptıgın kesın takıma helal olsun sana karadenızımın hırcın ınsanı elıne saglık

ok@n_61_Ts
28.09.2007, 19:33
walla kesin kabul eder hemen gönderin

TS-Tiryaki
28.09.2007, 20:21
bari adami bi maca davet edin. avni akerde mac izlesin.

Mustafa
28.09.2007, 20:53
bari adami bi maca davet edin. avni akerde mac izlesin.

ondan sonra futboldan sogusun bide

özçelik61
28.09.2007, 22:28
yaw arkadaşlar reel şeyleri tartişalım ..morinho imiş..

The Legend
28.09.2007, 22:33
güzel bir yazı olmuş ama bunu okuyup anlayacak yönetici yok bizde.

TS-Tiryaki
28.09.2007, 23:01
bu yazi bana gecen sene (2 senede olabilir) karadeniz gazetesindeki bi haberi hatirlatti. güya yönetim Zidane`a bi dvd yollamis Trabzon sehrinin güzelliklerini filan gösteren. Zidane`da kabul ederse gelicekmis. Hahaha

Can basten
28.09.2007, 23:13
Konuyla ilgili yapılabilecek yorumlar bitti galiba.

Başlık kilitlenmiştir.