PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İşte Fair Play, Sivas'tan da bekleriz

kivancpehlivan
20.09.2007, 11:33
Umarım sivasspor bunu izlerde aysını yapar 1-0dan başlar maç.

İngiltere'nin Leicester takımı, Carling Kupası tekrar maçındaki sportmence davranışı ile örnek oldu. Leicester, bir oyuncunun kalp krizi geçirmesiyle durdurulan karşılaşmanın tekrar maçının başlangıcında rakip takım olan Nottingham Forest'ın gol atmasına izin verdi.
Leicester'lı oyuncular, Forest kalecisi Paul Smith topu filelere gönderirken, sadece izlediler. Böylece Smith, 23. saniyede takımını 1-0 öne geçirmiş oldu.
Leicester takımının teknik direktörü Gary Megson, bu jestin 28 Ağustos'ta oynanan ilk maçta, oyuncusu Clive Clarke'ın kalp krizi geçirmesinin ardından oyunun durdurulduğu sırada Nottingham Forest'ın 1-0 önde olması nedeniyle yapıldığını söyledi.
Megson, "Karşılaşmaya, ilk maçta olduğu gibi 1-0'lık skordan başlamanın ahlaki açıdan doğru olduğunu düşündük. Belli ki, bu hareket bizim işimize yaradı, çünkü bu jesti yaptık ve karşılaşmadan galip ayrıldık" dedi.
Leicester, 1-0 mağlup başladığı karşılaşmayı 3-2 kazanarak, kupada tur atlamayı başardıvideo için tıklayınız...
http://www.milliyet.com.tr/2007/09/20/son/sonspo01.asp
(http://www.milliyet.com.tr/2007/09/20/son/sonspo01.asp)

Erdem Keser
20.09.2007, 11:49
bizim hatırlatmamızla olacak şey değil onlardan gol dilenmiyoruz hem böyle bişey sözkonusu bile olsa bizden önce onların akıllarına gelmesi gerekirdi

Erkut Ay
20.09.2007, 11:52
bizene sivasın düşüncesinden yalvaracakmıyız onlar yaptığı aykırı konuşmalarla kendilerini kanıtladılar zaten insan olmayı öğretemezsin.............

a f s
20.09.2007, 11:54
Pozisyon gereği yanlışlıkla eline topu aldı diye verilen penaltıyı gol yapıp çılgınca sevinen futbolcuların olduğu bir ülkede yaşıyoruz. Ya da kupa seromonisine çıkmayan büyük! kulüplerimiz var. Böyle nice olaylar var futbol tarihimizde, liste uzar gider.
Böyle erdemli bir davranışı yapabilecek tek takım Trabzonspor. Çünkü O'nun da tarihi erdemli olaylarla dolu.
Olaylı maçta tribündeydim, sahada nasıl çirkefleştiklerini bizzat gördüm. Böyle bir olay yapacaklarını hiç sanmıyorum.
Biz o maçta topluma nasıl bir mesaj verebiliriz onu düşünüyorum.

kivancpehlivan
20.09.2007, 11:55
ne dilenmesi ne yalvarması arkadaşlar ben burda fair playden bahsediyorum :)

kivancpehlivan
20.09.2007, 11:56
Pozisyon gereği yanlışlıkla eline topu aldı diye verilen penaltıyı gol yapıp çılgınca sevinen futbolcuların olduğu bir ülkede yaşıyoruz. Ya da kupa seromonisine çıkmayan büyük! kulüplerimiz var. Böyle nice olaylar var futbol tarihimizde, liste uzar gider.
Böyle erdemli bir davranışı yapabilecek tek takım Trabzonspor. Çünkü O'nun da tarihi erdemli olaylarla dolu.
Olaylı maçta tribündeydim, sahada nasıl çirkefleştiklerini bizzat gördüm. Böyle bir olay yapacaklarını hiç sanmıyorum.
Biz o maçta topluma nasıl bir mesaj verebiliriz onu düşünüyorum.

işte budur hocam ya cidden o penaltı olayına hala inanamıyorum...

Erkut Ay
20.09.2007, 11:57
fair playi insanların gözünün önüne biz getirecek değiliz sadece düşüncem o...

kivancpehlivan
20.09.2007, 12:02
fair playi insanların gözünün önüne biz getirecek değiliz sadece düşüncem o...

orası öyle bende belki izlerde örnek alırlar diye dedim zaten ;)

Erkut Ay
20.09.2007, 12:06
düşüncen için sağol arkadaşım ama onlar için değmez.:)

utkuts
20.09.2007, 14:01
Gerek yok eğer tekrar kararı çıkarsa gidep paşa paşa kendi golumuzu kendimiz atarız...

Kaya
20.09.2007, 14:06
TFF'den kendi lehlerine hükmen galibiyet bekleyen Sivasspor' mu böyle bir harakette bulunacak?

Allah'ın izniyle bir 90 dakika daha mücadele edip kazanacağız. Böylelikle rakibimize 2 kere ders vermiş olacağız.

Faik Yılmaz
20.09.2007, 14:13
Hiç unutmuyorum. bir maçta stepanov rakibine biraz sert girmişti hiç gereği yokken seyircimiz rakibine yapılan bu haksız hareketi ( normaldede sert hareketler doğal değil ama bazen pozisyon gereği olabiliyor) hazmedemedi ve stepanova yuh çekti evet kendi seyircisi kendi oyuncusuna faul yaptı diye yuh çekti.....

İslam Sezer
20.09.2007, 14:15
TFF'den kendi lehlerine hükmen galibiyet bekleyen Sivasspor' mu böyle bir harakette bulunacak?

Allah'ın izniyle bir 90 dakika daha mücadele edip kazanacağız. Böylelikle rakibimize 2 kere ders vermiş olacağız.
inşallah dediğin gibi olur.ancak adamlar(sivassporlular) şu saatlerde 3-0 hükmen kazanmak için can atıyorlar,tabi bir de bizans medyası...

Emre B.
20.09.2007, 14:32
20.09.2007 - [13:11] Trabzondan da bekliyoruz..
Tarbzon spordan ve trabzon spor fahri başkanı Ulusoydan da aynı hareketi bekliyoruz. . Sivar spora 3 puan verin ve 3 averaj, adalet budur. . ulusoy bu hareketleri görmüyormu allah aşkına?? fair play icad edildi sayın ulusoyyyyy. siz federasyon başkanısınız, trabzon spor başkanı değğil.

Milliyetin sitesinde bir Sivaslının yorumu.Biz daha çok bekleriz.Adamın diğer yorumlarını okusanız çıldırırsınız.

utkuts
20.09.2007, 15:31
Allahın sivaslısı işte daha türkçe konuşamıyor. Kendi takımının ismini bile yazamıyor. sivas spor yazılmaz Sivasspor yazılır ve trabzon spor yazılmaz TRABZONSPOR yazılır...

ilhan
20.09.2007, 16:09
Onlardan fair play beklemiyoruz. Delikanlı olsunlar! Bize nasıl oynuyorlarsa herkese karşı öyle oynasınlar! Hepsini geçtim O 6tane futbolcu kılıklı adamları çıksın delikanlı gibi taraftarı biz tahrik ettik desinler fair play yapsınlar! 90 dakika boyunca biz onlara atarız golü onlardan beklentimiz yok!

Sivas Kümeye! { Er ya da geç }

Kaya
20.09.2007, 19:56
Sivasspor'dan adamlık mı bekliyorduk?

Bartuğ13
20.09.2007, 20:23
sivastan bunu beklesek de çok bekleriz.
biz olması gerekeni istiyoruz,hakkımız olmayanı istemiyoruz dedikten sonra 3-0 istiyoruz diyenlerden mi bekleyecez.

A.Alper
20.09.2007, 20:30
Bu kitapsızlardan çok şey bekliyoruz.

kuzeylim28
21.09.2007, 02:46
Olmadi Iste.kimse Sozunun Ardinda Duramadi.trabzon Dan Cok Etkileniyor Diyenler Yapti Yapacagini.ve Kimin Etkileyemeye Caba Gosterdigini Kamuoyuna Ayan Beyan Gosterdiler.hani Trabzon Kanadi Bastiriyordu Ve 3-0 I Veremezdi.bunlari Soyleye Soyleye Yaptiginiz Demagoji Ile Hakkimizi Yediniz.birde Utanmadan Galatasaray Macina Verilen Cezadan Daha Fazla Olmali Diye Bastirip Durdunuz.oldu Iste Basiniz Goge Erdi.kimse Yapilanlari Onaylamiyor.ama El Insaf.ben 37 Yasinda Futbolu Gercekten Takip Eden Bir Byn Taraftarim.yillarca Mac Seyrettim.galatasaray Fenerbahce Macindaki Gibi Bir Rezalet Daha Gormedim.bundan Kotusu Heyzel Faciasiydi Stad Cokmustu.adamlar Ne Varsa Sahaya Doldurdular.hakemin Can Guvenligi Vardi Da Trabzonda Ki Iki Kisi Can Guvenligini Bozdu Oylemi.yaziklar Olsun Bu Zihniyete.futbolu Bu Kadar Cikmaza Surukleyenlere Simdi Adil Mi Oldu.gerci Siz Degilmisiniz Smacla Atilan Golleri Kabul Eden.ne Sis Yansin Ne Kebap Diyen.gucunuz Bize Yetiyor.hakeminizinde,federasyonunuzunda.birde Utanmadan 40.yilinda Bu Federasyon Trabzonu Sampiyon Yapar Diyorsunuz.federasyon Yapiyorduda Senelerdir Niye Olamiyoruz.ey Trabzon Medyasina Laf Soyleyen Kartel Istanbul Medyasi Bayram Sayin Bu Gunu

Oğuuz
21.09.2007, 05:17
bence, sivasspora bu kadar yüklenmeniz yanlış, onlarda davalarında -kendi pencerelerinden- haklılar, NŞA bi taraftar sahaya inip rakip oyuncuya fiili saldırıda bulunduysa, kurallara göre bırak kuralları bana göre ve biliyorum ki çoğunuza göre o maç rakibe hükmen verilmelidir. doğal olarak sivasspor çokda haksız değildir...

fakat gel gör ki Trabzonsporda davasında hiçte haksız değildir, aynı olaylar hatta çok daha fazlası üç istanbullunun maçında yaşanmış ve aldığı cezalar ortada iken, Trabzonsporda isyan etmekte çok haklıdır...

burada bi haksız varsa, suçlu varsa, çifte standardın (şu imsak vakti en iyi kelimeyi seçiyorum) en büyüğünü yapan federasyondur...

(not: bu yazımla sivaslı olmamın ilgisi olmadığını belirtmek isterim.. sivaslı olarak görüşümse; sahada kazanılmamış lanet olası puanları hiç bi zaman içime sindiremem..)

Harun
21.09.2007, 09:25
Hükmen 3-0 tescil edilmedi mi? Neyin fair playı anlamadım?

a f s
21.09.2007, 09:41
Sivas'taki maçta salak bi Sivaslı bulabilirmiyiz sahaya atlayacak? Tam süper olurdu.

Berat
21.09.2007, 09:51
Hükmen 3-0 tescil edilmedi mi? Neyin fair playı anlamadım?

Birader, dikkat edersen konu başlığı Tahkim'in kararından önce açılmış.. ;)

karatasof
21.09.2007, 10:40
Eskiler ne güzel söylemiş ''iki çıplak bir hamama yakışır ''diye.TFF ve Tahkim Kurulu paslaşmasında anlaşıp yakıştıkları hamamıda bulmuşlar.Tellaklar şehri Sivas'a üstün hizmetlerinden ötürü üç puanda bahşiş vermişler.Hamam parası olarak malum........

Emre B.
21.09.2007, 10:52
bence, sivasspora bu kadar yüklenmeniz yanlış, onlarda davalarında -kendi pencerelerinden- haklılar, NŞA bi taraftar sahaya inip rakip oyuncuya fiili saldırıda bulunduysa, kurallara göre bırak kuralları bana göre ve biliyorum ki çoğunuza göre o maç rakibe hükmen verilmelidir. doğal olarak sivasspor çokda haksız değildir...

fakat gel gör ki Trabzonsporda davasında hiçte haksız değildir, aynı olaylar hatta çok daha fazlası üç istanbullunun maçında yaşanmış ve aldığı cezalar ortada iken, Trabzonsporda isyan etmekte çok haklıdır...

burada bi haksız varsa, suçlu varsa, çifte standardın (şu imsak vakti en iyi kelimeyi seçiyorum) en büyüğünü yapan federasyondur...

(not: bu yazımla sivaslı olmamın ilgisi olmadığını belirtmek isterim.. sivaslı olarak görüşümse; sahada kazanılmamış lanet olası puanları hiç bi zaman içime sindiremem..)
Musa Aydın Aymana defalarca ayırılmalarına rağmen saldırmasa, Sivaslılar sahada seyirciyi kovalamayıp ellerinde satır vardı darp edildik demese, olayı Arap-İsrail savaşına döndürmese, hakemin kötü niyeti olmasa hükmen yenilgiye çoğu arkadaş ses çıkartmazdı.

A.Alper
21.09.2007, 13:38

Benim tek pancerem var o da Trabzonspor penceresi.Başka yerden bakamıyorum ; çünkü kalbimde tek şey var.İkili oynamayı ya da yazmayı keser misin ?

Oğuuz
21.09.2007, 13:57
.Başka yerden bakamıyorum.. ?
işte bu yüzden hep kaybediyoruz ya...

merak etme rakip antep,kayseri,bursa yada bi başka takım olsada fark etmez çok şükür ben her pencereden bakabilme becerisine sahibim..

tuncii
22.09.2007, 10:43
cok bencil ve cok fesat bir ülkede yasiyoruz. ingiltere premıer ligde oynanan yanliş hatırlamiyorsam bir kupa macinda adini hatırlamadigim iki takim mac yapıyor ve A takımı diye adlandiracagim takım 1-0 one deciyor ve B takimindan bir oyuncu kalp kırızı geciriyor ve mac tatil oluyor. tekrar macin oynanacagi gun geliyor ve mac baslıyor B takım oyuncuları macin basinda A takımın kalecisinin kendilerine gol atmasi için seberst birakiyorlar.işte fair-play budur arkadaslar. ben bu haberi tvden izlegimde haber muhabiri sunu soyledi 'bu olay galatasayar-fenerbahce macında olsa neler olurdu. sanirim cinayet olurdu ve iki takım taraftarları kesın birbirine girerdi dendi' gercekten oylemı olurdu bizde fair-play'e nekadar onem veren bir ulkeyız veya buna ozen gosteren bir takım varmı?????????????

Serdær
22.09.2007, 10:47
İngiliz takımından fair-play örneği
http://medya.zaman.com.tr/2007/09/20/centilmen.jpg

İngiltere'de düzenlenen Carling Kupası dünyada eşine az rastlanan bir centilmenlik örneğine sahne oldu. Olay, Leicester-Nottingham Forest karşılaşmasında yaşandı.
Nottingham Forrest'in 1-0 önde götürdüğü maç, oyuncusu Clive Clarke'ın kalp krizi geçirmesi sebebiyle ertelendi. Önceki gün tekrarlanan maçın tekrarında Leicester, Nottingham Forest'ın gol atmasına izin verdi. Leicester'lı oyuncular, Forest kalecisi Paul Smith topu filelere gönderirken, sadece izlediler. Böylece Smith, 23. saniyede takımını 1-0 öne geçirmiş oldu. Leicester takımının teknik direktörü Gary Megson, bu jestin 28 Ağustos'ta oynanan ilk maçta, oyuncusu Clive Clarke'ın kalp krizi geçirmesinin ardından oyunun durdurulduğu sırada Nottingham Forest'ın 1-0 önde olması nedeniyle yapıldığını söyledi.

burnaklioglu
22.09.2007, 11:50
Bülent Uygun görmesin...

Murat'
22.09.2007, 11:53
http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=7307&highlight=forest

bu başlık açılmıştı.....

TURHAN
22.09.2007, 11:59
Daha önce açılan konu ile birleştirilmiştir.

LazAnisT
22.09.2007, 12:15
Böyle bir takımın taraftarı olmak isterdim.Bu olayı Türkiye'de yapacak alt yapıya sahip tek takım biziz.Ama gelin görünki şu andaki duruşumuzla bu imkansız gibi.

Öztürk Adem
22.09.2007, 12:31
Bu Karar Cok Da Iyi Olmadi Bunu Bize Yapmicaklardi Simdi Bunun Sonunda Hangi Hakem Olecek Tehmini Zor Bekleyip Gorecez Ya Bu Ligde Oynucaz Yada Yeni 1 Lig Kurucaz

Öztürk Adem
22.09.2007, 12:36
Sivasli Teknik Trektor Ve Baskani Cok Delikanli 1 Sekilde Konustu Mac Sirasinda Simdide Diolarki Gayet Dogal 1 Karar Kara 1 Leke Kalmasin Diolar Turkelrin Futbolunda Bakalim Delikanli Adamlar Simdi De Nasil Kabullenecekler

Ahmet Karadeniz
22.09.2007, 16:19
bence cok guzel bi davranıss herkes boyle bise yapmazzzzz keske turkiyede de boyle olaylar olsaaa ama ne yazıkkı bizim bu anlayısımızla boyle bise yok denecek kadar azzzzz

Erkan
22.09.2007, 16:32
Sivas'taki maçta salak bi Sivaslı bulabilirmiyiz sahaya atlayacak? Tam süper olurdu.

:D Gitse ziya dogani bi guzel dovse :D... (ozamana kadar kovulmassa tabi;))

denizgrsy
22.09.2007, 16:40
sivastan fair play beklemek ; deveye hendek atlatmak değilde deveden hendeğin altından değmeden geçmesini beklemek olur :D

MURAT İNCE
22.09.2007, 17:11
[quote=a f s;955914]
Benim anlamadığım şu:avni aker de taraftarımız niçin rakibi alkışlar,sivası da alkışlamışlar 75 dklarda.kendi takımını protesto etmek rakibi alkışlamakla olmaz,olmamalı.