PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mourinho ile Chelsea'nin Yolları Tekrar Birleşti!

Erdem Keser
20.09.2007, 11:20
Mourinho ile Chelsea yollarını ayırdı!
İngiltere Premier Ligi ekiplerinden Chelsea'yi çalıştıran ünlü teknik adam Jose Mourinho'nun takımla ilişkisinin kesildiği bildirildi.

Chelsea'yi üst üste iki sezon şampiyon yapan Portekizli ünlü teknik adam Jose Mourinho, takımının bu sezon aldığı başarısız sonuçların ardından görevinden ayrıldı. Mourinho'nun kulüp yöneticileriyle karşılıklı anlaşma sağlayarak görevi bıraktığı, Chelsea Kulübü tarafından kamuoyuna duyuruldu. Kulübün resmi internet sitesi aracılığıyla yapılan açıklamada, "Chelsea Kulübü ve Jose Mourinho karşılıklı anlaşma çerçevesinde yollarını ayırmayı kabul etmişlerdir" denildi.

Mourinho'nun ayrılmasının İngiliz futbolunda büyük bir şok dalgası oluşturması bekleniyor. Zira Mourinho, 2004 yılı Haziran ayında geldiği Chelsea'ye üst üste 2 Premier Lig Şampiyonluğu, geçtiğimiz sezon FA Cup Şampiyonluğu ve 2005, 2007 Lig Kupası Şampiyonlukları kazandırmıştı. Mourinho, Chelsea'yi 50 yıl aradan sonra ilk lig şampiyonluğuna ulaştırma başarısı da göstermişti.

Sezon öncesi, Chelsea sahibi Rus dolar milyarderi Roman Abramovich'in transfer politikasını eleştirerek yönetimle ters düşen Mourinho, takımının Premier Lig'e kötü başlaması ve son olarak Şampiyonlar Ligi'nde kendi sahası Stamford Bridge'de Rosenborg'la 1-1 berabere kalması üzerine iyice köşeye sıkışmıştı. Mourinho, Rosenborg maçından sonra yaptığı açıklamada takımda 'mutsuz' olduğunu ve işlerin iyi gitmediğini söylemişti.

Portekiz ekibi Porto'yla da 2004 yılında Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğu sevincini yaşayan Mourinho Chelsea'nin başında toplam 185 karşılaşmaya çıktı. Bu maçlarda, Chelsea 124 galibiyet, 40 beraberlik ve 21 mağlubiyet elde ederken, Londra temsilcisi Mourinho döneminde, Stamford Bridge'de 60 maç üst üste yenilmeyerek bir rekorun da sahibi olmuştu.

Jose Mourinho, gerek hareketleri gerekse açıklamalarıyla İngiliz basınında hep gündem konusu olmayı başaran teknik direktörlerden birisiydi.

Chelsea'nin sahibi Roman Abramovich'in Jose Mourinho'nun yerinde teknik direktörlük görevine, Rusya Milli Takımı Teknik Direktörü Guus Hiddink ya da Almanya Milli Takımı'nın eski teknik direktörü Jurgen Klinsmann'ı getirmesi bekleniyor.

20.09.2007

Kaynak : İHA

EmrahYalçınalp
20.09.2007, 11:31
İHA asma budamış. Ne köşeye sıkışması yahu... Adam nereye gitse odak noktası, başarılı. Hangi önemli maçta Mourinho'dan başka konuşulan bir şey oluyor. Adam bir laf ediyor, tüm okları üzerine topluyor, ondanbaşka konuşulan bir şey olmuyor. Maç da arada oynanıyor, bir bakmışsın Mourinho'nun takımı galip, kimse farkında bile değil...

Adam Chelsea'yi rüyasında göremeyeceği yerlere getirdi, Abramovich'e postayı koydu, ayrılmak istediğini, heyecan aradığını söyledi ve bastı gitti... Helal olsun, yolu açık olsun. Rüzgarı bizim buralara da vurda ne iyi olurdu.

ilhan
20.09.2007, 11:39
Her ne olursa olsun rakip takımı önce karizmasıyla etki altına alabiliyordu. Sivri dilli konuşmaları, soğuk ifadesiyle çok seviyordum kendisini. 50 yıl şampiyon olamamış Chelsea'yı 2yıl üst üste şampiyon yapmıştı. Abramovich , şovenist bir adam. Mourinho'dan daha iyisini bulsunda görelim.

Gittiği her yerde başarılı olucak birisi. Bizim Nuri A. temaslara başlasada takımın başına getirebilse KEŞKE :D

ilhan
20.09.2007, 11:40
İşte Mourinho'nun yerine gelecek isim !..

Chelsea'de Mourinho'nun gönderilmesinin ardından herkes bu soruyu sormaya başladı: Kim gelecek? İngiltere'deki ilk iddialar Mourinho ile Abramovich'in arasının açılmasına neden olan bir isim üzerine yoğunlaştı: Avram Grant.

Sezon başında Chelsea'nin Futbol Direktörlüğüne getirilen ve bu nedenle Mourinho ile Abramovich'in arasının açılmasına sebep olan Grant'ın Rus iş adamı ile yakın arkadaş olduğu biliniyor. Grant da tıpkı Sheva gibi Abramovich'in yakın arkadaşı. Grant daha önce 2006 Dünya Kupası elemelerinde İsrail milli takımında görev yapmıştı. 51 yaşındaki teknik adamın Maccabi Tel Aviv ve Maccabi Haifa'da teknik direktörlük geçmişi bulunuyor.

Faik Yılmaz
20.09.2007, 11:42
Buda demek oluyorki bu senede Manchester açık ara şampiyon olacak...

Abromovich tarihin en büyük hatasını yaptı.....

LazAnisT
20.09.2007, 11:46
Kovulursam dünyanın en zengin adamı olurum diyede bir açıklaması vardı..

Erdem Keser
20.09.2007, 11:46
Kim ne derse desin hocalıkta bizim ziyanın yanından bile geçemez:)

ilhan
20.09.2007, 11:53
Chelsea'nın son şampiyonluğun da ManU arada ki puan farkını 9'a indirdiğinde basın mensupları Mourinho'ya Manchester ile arada ki puan farkı kapanıyor demişti. Mourinho'da ben ülkemde ki kuş gribi vakasını düşünüyorum demişti :D

Bu adamı seviyorum ben ya =)

Burçak
20.09.2007, 11:58
Kim ne derse desin hocalıkta bizim ziyanın yanından bile geçemez:)
) ziya hoca gibisi geldimi aca dünyaya:)

Emre B.
20.09.2007, 12:00
Man U şampiyon demekki.

a f s
20.09.2007, 12:02
Nuri Albayrak'ın seçim yatırımı bu imiş demek!

Mourinho Trabzonspor'da.

Jo-Ann
20.09.2007, 12:34
Bu haber hakkında çok üzüldum. Jose Mourinho en iyidi. Abramovich nefret ediyorum :(

Burçak
20.09.2007, 12:34
onunda mı maketini yaptı :eek:

Erbay
20.09.2007, 12:41
Mourinho'nun gönderilmesi çok saçma.Ondan çok çok iyisini bulacaklar sanki.

Misina
20.09.2007, 13:20
chelsea nın Ziya sı idi :D

Jo-Ann
20.09.2007, 13:35
Chelsea Ziya muhakkak istemiyor
Ama Jose Trabzonspor'da çok güzel olurdu!!

Selman
20.09.2007, 13:50
Çirkef Morinho bıraktı demek.Chelsea başkanını tebrik ediyorum, belkide hayatının en doğru kararlarından birisini verdi.:)

Sacit
20.09.2007, 14:06
Güzel bi haber gerçektende,chelsea kulubü adıa sevindim..

chelsea,kısa bir rüyanın ardından tekrardan geldiği yere yani championship'e geri dönerler :D

Şuayip Aydın
20.09.2007, 17:32
mourinho trabzonaaaaa ziyaaaaaaaa Chelsea hayddeeeee baslasin horonlar ama bu yonetim mouriho 2 gonderirir offffffff offffffff offffffff ne yapcaz biz bu yonetimleeee capello var mourinho biz hala ziya ile ugrasiyoz off allahimmm

degok
20.09.2007, 18:21
alalım onu

Tayfun
16.08.2013, 10:13
6 yıl sonra yollar tekrar kesişti.

Yunus Danışmaz
24.08.2013, 14:49
6 yıl sonra yollar tekrar kesişti.

Baya sıkılmışssın anlaşılan. Eski başlıkları hortlamışsın hep. Lan diyorum bu adam daha yeni anlaşmadı mı daha Chelsea ile :D

Tayfun
26.08.2013, 08:30
Baya sıkılmışssın anlaşılan. Eski başlıkları hortlamışsın hep. Lan diyorum bu adam daha yeni anlaşmadı mı daha Chelsea ile :D

:)

Genelde foruma girince transfer başlığında geçiririm zamanı, baktım orda hep kısır döngü var, dedim ne varsa eskiden açılmış konularda var .

Alper Beyazay
25.10.2013, 14:00
Bende bu sene açıldı sanıyordum öyle düşünerek girdim, konuşmalara bakınca 2007'de açılmış olduğunu gördüm. :D