PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzon Fikir Kulübünün Manifestosu

#10 Fietra
19.09.2007, 00:37
Başka Bir Trabzonspor Mümkün

Trabzon Fikir Kulübü, "Başka Bir Trabzonspor Mümkün" başlığıyla İstanbul TSYD'de açıklama yaptı.

Trabzon Fikir Kulübü, kulübün her anlamda kötü yönetilmesine 'Genç Trabzonsporlular Rahatsız' çıkışıyla cevap verdi.

Açıklamada Aralık kongresinin değişimin oylanacağı kongre olacağı, köhnemiş, tek tipçi, durağan, paylaşımcılıktan uzak, gelişmeleri kavrayamayan ve onlardan korkan, statükocu "Derin Trabzon'a, karşı "Genç Trabzon'un" Baş kaldırışıdır.

Genç Trabzonsporlular Rahatsız

Trabzon Fikir Kulübü, Aralık ayındaki Trabzonspor kongresinin değişimin oylanacağı kongre olmasını yönünde açıklama yaptı.

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD)nin Levent'teki genel merkezinde 'Genç Trabzonsporlular Rahatsız' sloganıyla yapılan açıklamada yirmi üç senedir başarısızlık üreten anlayışın sona ermesini ve değişim fırsatının kaçırılmaması gerektiği ifade edildi. Açıklamada şu ifadeler yer aldı:
“Çeyrek asıra varan başarısızlıkların ardından gelinen nokta hiç te iç açıcı değildir. Trabzonspor gibi bir camiayı yönetenlerin vizyonsuz, programsız ve insan kaynağı gereksinimlerinden yoksunluğu bizi her geçen gün karamsarlığa sevk etmektedir. Bu sebeplerle önümüzdeki Aralık ayında, yine aynı zihniyetle yapılacak kongreyle, 22 yıllık başarısızlık hikayelerine bir halkanın daha eklenmesinin endişesini taşımaktayız. Trabzonspor'un şampiyon olmak için sahada karşısına çıkan 11'in dışında yenmesi gereken başka 11'ler, federasyonlar, hakemler, ağalar, paşalar, bürokratlar, legal, illegal ne kadar güç hepsini bilmesi ve ona göre oynaması gerekmektedir. Onu büyük yapan geçmişteki bu güçleri alaşağı etme misyonudur. Trabzonspor'un büyüklüğündeki en büyük etkenlerden biri de, geçmişte yaşadığı hatalardan ders almasından gelir. Haksızlığı veya kötüyü savunmak Trabzonspor'un belki o gününü kurtarır ama geleceğini yok eder. Şerefli bir tarihi mirasın evlatları olarak biz buna izin veremeyiz.”

Trabzon Fikir Kulübü, Aralık ayındaki kongreye yönelik manifestoyu da basına dağıttı. Manifestoda 'Başka Bir Trabzonspor Mümkün' anlayışının önemine dikkat çekildi… Manifestoda şu ifadeler yer aldı:

• Sabah erken kalkanın aday olma cüretini kendinde bulmasına ve Trabzonspor'un sırtından bir yerlere gelme arzusundaki kişilere “Orada dur!” demektir.

• “Stajımı İstanbul kulüplerinde yaptım. Param da var çevrem de. Verin Trabzon'u şaha kaldırayım” diyenlerin önünü kesmektir.

• Bu manifesto Trabzonspor'a yeni ufuklar açabilecek hiç bir projesi olmadığı halde Trabzonspor gibi bir markanın başına gelebilmek için gerçekleşmesi imkansız sözler vererek göz boyamayı adet haline getirenlere “Bu iş öyle yapılmaz Tabzonspor'u yönetmek şeffaflık, denetlenebilirlik ve hesap verebilirlik ilkelerini benimseyen, toplumda saygı uyandıran liderler ve onların kuracağı fonksiyonel ekiplerle olur diyenlerin sesidir.
• Tabzonspor'u dükkân işletmek sanan zihniyetin, kulübün kapısından içeri girememesi gerektiğinin ilanıdır.

• Kendi futbolcusunu transfer ederek, dünya kulübünü dünyaya rezil edenlerin, küçük ama benim olsun anlayışı ile Trabzonspor'u kendi dünyalarına hapsedenlerin, Trabzonspor'un büyüklüğünün ve anlamının, kazandığı şampiyonluklardan geldiğini zannedenlerin tasını tarağını alıp gitmelerinin ilanıdır.

• Trabzon'a hapsedilmeye çalışılan Trabzonspor büyüklüğünün Trabzon'a sığmayacağının, Trabzonspor'un kapısından içeri gençlerin, kadınların, bilimin, aklın ve profesyonelliğin girmesi gerektiğinin haykırışıdır.

• Masaya vurmayı marifet sayanların değil, yaptıklarıyla kişilerin fikirlerini değiştirebilen, elde ettiği başarılar ile herkesi susturup kendilerine hayran bırakabilecek itibarlı yönetimlerin zamanın geldiğinin ayak sesleridir.

• Bu manifesto kifayetsiz ellerde kimliksizleştirilen Trabzonspor ve Trabzonsporluluk değerlerine sıkı sıkıya bağlı yeni nesil Trabzonsporluların “Değerlerimizle Değişim” istiyoruz söylemini bayraklaştırma hareketidir.

Trabzon Fikir Kulübü

Ben de bu yazının altına imzamı atıyorum.

sortom
19.09.2007, 03:37
süper de hala ortada adam gibi bi aday yok ahmet ağaoğlundan ses yok.Mantık bunlar gitsin de kim gelirse gelsin olmamalıdır.Adam gibi biri gelmelidir.Duruşuyla karizmasıyla Trabzonsporun taşıdığı Trabzonsporu taşıyabilecek biri olmalıdır.İki kelimeyi bi araya getiremeyen biri değil her haliyle kültürlü bilgili ve bilimselliği inan ve Gerçekten bu renklere gönül veren biri olmalıdır ama kim???

poetricus
19.09.2007, 03:41
Süper de hala ortada adam gibi bir aday yok Ahmet Ağaoğlu’ndan ses yok. Mantık bunlar gitsin de kim gelirse gelsin olmamalıdır. Adam gibi biri gelmelidir. Duruşuyla karizmasıyla Trabzonspor'un taşıdığı Trabzonspor’u taşıyabilecek biri olmalıdır. İki kelimeyi bir araya getiremeyen biri değil her haliyle kültürlü bilgili ve bilimselliği inan ve Gerçekten bu renklere gönül veren biri olmalıdır ama kim?

Öyle birini bulursanız bana da haber verin!

Berat
19.09.2007, 03:58
Sani Şener ;)

Mehmet Fatih Yavuz
19.09.2007, 04:09
bi de darbe yapalım mı:D

Misina
19.09.2007, 04:13
bi de darbe yapalım mı:D

yapalım:D Nuriş i Devirip Yeni Sistem Oluşuncaya kadar Takımı Biz Yönetelim:D

Miraç Atalay Çiftçi
19.09.2007, 10:27
Yahu Genç Trabzonsporlular Rahatsız nasıl bir başlıktır öyle:D
Neyse forumda bu aralar Sani Şener ismi dolaşmaya başladı, neden?
Yoksa Berat'a Amerikalardan tüyolar mı geliyor :D
Bende rahatsızım galiba:D

littlebighorn
19.09.2007, 10:33
Eğer yeniden başkan olmak isterlerse bu adamların karşısına kolay kolay doğru düzgün aday çıkartmazlar.

İskender Çakmak
19.09.2007, 10:48
nuriş yönetiminin karşısına tek listeyle güçlü bir trabzonla gidilmesi lazım tek liste trabzonsporu şaha kaldırır

Burçak
19.09.2007, 11:00
Sani Şener kim. ilk defa duyuyorum?

Külünkoğlu
19.09.2007, 11:07
Evet bu ismi ortaya atanlar cevap verin bakalım. :)
Sayın LazanisT öyle radyolara telefonla bağlanıp bu ismi ortaya atmakla olmuyor, açıklama bekliyoruz. :cool:

Emorfo
19.09.2007, 11:12
Bizim Beratların komşusuymuş :)
Bizim mahallede de var bir komşumuz. Hüseyin amca, acayip fanatiktir. Ben başkan olsam öyle yapardım, böyle yapardım der durur. Onu da başkan yapalım lütfen :)

Emorfo
19.09.2007, 11:15
Ayrıca bu fikir kulübü böyle arada çıkar açıklama yapar da kongrede ne gibi güçleri var bilmiyorum. Böyle yapacaz edecez diyorlar da kim bu fikir kulübünün elemanları anlamadım gitti. Kaç kişiler kaç tane kongre üyeleri var.

Mustafa AYDIN
19.09.2007, 11:23
Sadece gençlermi rahatsız,7 sinden 77 sine herkes rahatsız,hele hele Trabzonspor un şaşalı günlerini görenler bitmiş durumda,Ağaçları yerinden söken fırtınadan eser kalmadı buna yürek dayanır mı ?

Faik Yılmaz
19.09.2007, 11:24

Sani Şener son dönemde aldığı havalimanı ihaleleri ile gündeme gelen TAV şirketinin ortağı ve CEO sudur. Sadri Şenerinde kardeşidir. Zengin olmasına zengindir ancak Trabzonsporluluğu ne ölçüdedir yönetimde görev alırmı bilmiyorum...

Adam iş adamı işi gücü çok fazladır. Böyle bir görevi kabul edeceğini hiç sanmıyorum. Ancak destek babaında onunda görüşü alınabilir.

sortom
19.09.2007, 12:14
valla düşünüyorum düşünüyorum Ahmet Ağaoğlundan başkası gelmiyor aklıma.İş paralı adam bulmakta değil bence Trabzonsporun iyi yöneltildiği takdirde yeterince parası var zaten.

smertkan
19.09.2007, 12:30
Genç Trabzonsporlulkar rahatsız başlığı hiç oturmamış.

Bu başlığı ortaya koyanlar Trabzonsporu Tutanların yüreğinin ihtiyarlayabileceğini kabul edebilirlermi?

Belki yaşımız 30 ya da kırkın altında ise bu bize 50-60 yaşalrındaki TS taraftarının rahatsız olmadığını düşünmemize mi neden oluyor.

Bir tek kuşak çatışması eksikti onunda ipini pazara çıkarılmış olmadımı.

Trabzonsporluların çoğunluğu bu gidişattan rahatsızdır ve Aralık 2007 kongresi yeni arayışların kongresi olacaktır. Artık eski kadrolaşma yerine daha geniş birlikteliğin sağlandığı vizyon sahibi ve projelerini oluşturmuş adaylar bekliyoruz.

eys_61
19.09.2007, 12:41
Bilinen sıkıntıları yinelemekten öteye geçmesini umuyorum açıklamanın yoksa periyodik olarak benzer açıklamalar yapılması mevcut durumun kanıksanmasına yardımcı olmaktan başka bir işe yaramaz,yaramıyor.

ismail-dede
19.09.2007, 13:02
darbe yapalım ama önce kendimize yani taraftar guruplarına yapalım ilk darbeyi bütün gurupların tek ses olması için harekete geçelim.
bütün guruplarla asgari müştereklerde buluşalım önce biz birlik olalım yönetimler taraftarlarından güç alır kırk parçaya bölünmüş taraftarın yönetimi ancak bu kadar güçlü olur.
bize yakışan taraftar gurupları olarak içimizdeki aykırı fikirleri değil ortak düşümcelerimizi hedeflerimizi önümüze koyup tek ses tek yürek olmaktır.benim kanaatim şu biz taraftarlar bir araya gelmezsek boşuna kaliteli başkan.yönetici.t.direktör aramayalım kim gelirse gelsin onlarda bize benzeyecekler bizim gibi bölünecekler.YOKMU BİR TRABZONSPORLU BU İŞE ÖNCÜ OLACAK

omermk
19.09.2007, 13:49
Ayrıca bu fikir kulübü böyle arada çıkar açıklama yapar da kongrede ne gibi güçleri var bilmiyorum. Böyle yapacaz edecez diyorlar da kim bu fikir kulübünün elemanları anlamadım gitti. Kaç kişiler kaç tane kongre üyeleri var.

arkadaşlar,
Ben bir Trabzon Fikir Kulübü üyesiyim ama burada yazacaklarımın diğer arkadaşlarımla fikir birliğine vararak yazdığım şeyler olmadığını bu nedenle Trabzon Fikir Kulübün bağlamadığını sadece kendi görüşlerimi yansıttığımı bilmenizi isterim.
Trabzon Fikir Kulübü Trabzonlu ya da kendisini Trabzonla özdeşleştirmiş ağırlıklı olarak Trabzon dışında yaşayan, üniversite mezunu, entellektüel birikimi olan, kendi işinde oldukça başarılı kişilerden oluşan adı üstünde bir fikir kulübüdür.
amacı hepimizin yaşamasakta köklerimizin geldiği Trabzon kenti için hiçbir çıkar gözetmeksizin faydalı bir şeyler yapabilmektir.
Trabzon Fikir Kulübü ile ilgili web sayfası yapım aşamasındadır yakında detaylı bilgiyi bu web sayfasından edinebilirsiniz.
Gelelim konumuz olan Trabzonspora , Trabzon Fikir Kulübü nün tek amacı Trabzonspor değildir ama Trabzonsporunda Şehrin lokomotifi ve markalaşma sürecindeki en önemli unsuru olduğu bir gerçektir. Trabzon Fikir Kulübünde en azından benim tanıdıklarımçokta iyi birer Trabzonsporludur. Uzun süredir tıpkı bu forumdaki bir çok Trabzonsporlu dostumuzun olduğu gibi kulübün yöneticilerinden ve yönetim anlayışından rahatsızılık duymaktayız. Bununla birlikte Türk halkının genelinin yaptığı gibi rahatsızlığımızı kendi aramızda konuşarak hiç bir sonuç almamaktansa ''ne yapabiliriz'' i konuşarak, aksiyon almaya karar verdik. Dün basın toplantısında belirtilen manifesto ''ne yapabiliriz'' in ilk ayağıdır. Trabzonspor yönetiminde başkan adayı kim olursa olsun en azından şu an için yer almayı düşünmüyoruz. İlk aşamada yapabileceğimiz, kulübün nasıl modern ve etkin bir şekilde yönetilebileceğinin yol haritasını çizmek ve daha sonra seçilecek yönetime çeşitli projeler üreterek destek vermektir. Burada genç yaşlı bütün Trabzonsporlulara düşen bir görev vardır; TRABZONSPOR' A SAHİP ÇIKMAK. Kulübün şu anki yapısıyla maalesef ne bizim ne de bu forumda adı geçen bir çok yönetici adayının Trabzonsporu yönetebilme şansı yoktur, çünkü biz ve bizim gibi Trabzonspor sevdalıları bizim adını ''DERİN TRABZON'' dediğimiz artık fosilleşmeye yüz tutmuş kişiler tarafından engellenecektir. Bu forumda da adı başkanlık için geçen kişilerden biri şöyle bir anısını anlattı'' Trabzonspor un kurtuluşu ile ilgili tüm projeleri içeren bir dosyayla sözde Trabzonsporu çok seven bu kişilerin yanına gider, aldığı cevap şudur'' Trabzonspor böyle şampiyonlar ligi finali oynayacağına bizim yönetimimizde 3.ligde mücadele etsin daha iyi'' çünkü bu insanlar Trabzonsporu kendi malları gibi görmekte Trabzonsporun büyümesini kendi hakimiyetlerinin bitişi olarak görmektedirler. Küçük olsun benim olsun diyerek her geçen gün Trabzonspor makasını küçültenler artık çağın modern anlayışına ayak uyduramamaktadırlar. Önümüzde iki seçenek var; 1)Kulüp bu insanların hegomonyasında adı büyük kendisi küçük kalmaya devam edecek 2)Trabzonspor hakettiği gibi ve çağın gerektirdiği şekilde modern bir yönetim anlayışıyla büyüyecek ve dünyaya açılacaktır. Trabzonspor sadece Trabzon kentinin takımı değildir arkadaşlar, İstanbul da , Ankara da, İzmir de Batman da, Antalya da, Almanya da , Hollanda da , Avustralya da , kısacası dünyanın her yerinde bir Trabzonsporluya rastlayabilirsiniz. Bu takımı Trabzon kentinin hacmine sıkıştırmak zamanla yok olup gitmesine seyirci kalmaktır. Sözün özü şudur; Trabzonspor' un kurtuluşu herşeyden öncebir anlayışın yılmaz bekçisi, statükocu ve diğişimden, güç paylaşımından, gençlerden korkan ''DERİN TRABZON'' dan kurtulmasıyla mümkündür. Yönetimleri, teknik direktörleri değiştirmek bu değişimden sonra çok kolay olacaktır. Şunu da üzerine basarak tekrarlamak istiyorum, biz iktidar peşinde değiliz, onun bunun adamı hiç değiliz, bi çok arkadaşımıza yöneticilik teklifleri de geliyor çeşitli gruplardan ama hepsine olumsuz cevap verdik çünkü inanmadığımız bir şeye sırf kendimizi ön plana çıkarma uğruna tamam diyemezdik. Kaç kongre üyemiz var??? Bunu hiç düşünmedik , hesaplamadıkta çünkü amacımız hiç bir zaman bir güç odağı haline gelmek olmadı. Lütfen bizi sadece ve sadece Trabzona gönül vermiş, Trabzondan uzak olmanın verdiği yürek sızısını Trabzon ve Trabzonspor sevdasıyla biraz olsun dindirme çabası içerisinde olan kişiler olarak bilin. Saygı ve sevgilerimle...

Emorfo
19.09.2007, 14:05
Sayın omermk verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.
Yazınızda bahsettiğiniz konularda hem fikiriz. Rasyonel düşünen her Trabzonsporlu bu görüşlere katılıyordur. Ancak yayınlanan manifesto biraz iddialı ve bunu gerçekleştirmek için ister istemez bir güç gerekiyor. Trabzonspor'u bu kadar seviyorsak karşılık beklemeden seviyoruz. Tek düşüncemiz kulübümüz iyi yönetilsin, takımımız sahada zaferden zafere koşsun. Hepimiz aynı düşünüyoruz, umarım bu düşüncelerimiz de hayata geçer.

SDanışmaz
19.09.2007, 14:09
umarım bu düşüncelerimiz de hayata geçer.

Bunun en yakın zamanda gerçekleşmesi lazım. Yoksa durum iyice kötüleşecek...

tigin
19.09.2007, 14:10
bu tür düşünceler her gün defalarca bu forumda dile getiriliyor. bu yazının farkı ne?

tigin
19.09.2007, 14:13
ayrıca Genç Trabzonsporlular deyimide pek hoş olmamış.

Mayls
19.09.2007, 14:19
Evet Genc Fenerbahceliler'e özeniyormusuz gibi bir durum var

burnaklioglu
19.09.2007, 14:20
genclik fenerbahcelilere ozgu degil ki? genc trabzonsporlular ibaresi gayet yerinde bence.

Faik Yılmaz
19.09.2007, 14:24

Belki olaya dinamizm katmak için böyle bir isim bulmuşlardır...... :)

omermk
19.09.2007, 14:25
Sayın omermk verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.
Yazınızda bahsettiğiniz konularda hem fikiriz. Rasyonel düşünen her Trabzonsporlu bu görüşlere katılıyordur. Ancak yayınlanan manifesto biraz iddialı ve bunu gerçekleştirmek için ister istemez bir güç gerekiyor. Trabzonspor'u bu kadar seviyorsak karşılık beklemeden seviyoruz. Tek düşüncemiz kulübümüz iyi yönetilsin, takımımız sahada zaferden zafere koşsun. Hepimiz aynı düşünüyoruz, umarım bu düşüncelerimiz de hayata geçer.

Sevgili emorfo,
bu düşüncelerin hayat geçmesi bizlere bağlı, biz istersek yapabiliriz ama bu ,işler bir anda olmuyor maalesef.

omermk
19.09.2007, 14:27
Belki olaya dinamizm katmak için böyle bir isim bulmuşlardır...... :)
Bu ismi biz buılmadık arkadaşlar, basındaki arkadaşlar böyle yakıştırmışlar.

Evet Trabzon Fikir Kulübündeki bir çok arkadaş 35 yaş ve altı ama 45 hatta 50 yaşında da üyemiz var.
Bizi bir araya getiren aynı yaş grubunda olmamaızdan çok daha önemli değerler var , ilk aklıma gelen Trabzonu ve Trabzonsporu karşılıksız sevmek mesela...

oskanonur
19.09.2007, 14:28
omermk

Sakıncası yoksa oluşumunuz hakkında daha detayli bilgi almak istiyorum.isterseniz mail adresimi de verebilirim.

Faik Yılmaz
19.09.2007, 14:29
Evet Genc Fenerbahceliler'e özeniyormusuz gibi bir durum var

Bence hiçte öyle bir intiba vermiyor.....Genç kavramı herkes için kullanılabilir.....

Ozaman Çarşıyada çıkmayalım...... Bjkliler bizden aldı derler.....

Koray
19.09.2007, 14:35

:D :D :D

çok doğru :D

Mayls
19.09.2007, 14:38
Bence hiçte öyle bir intiba vermiyor.....Genç kavramı herkes için kullanılabilir.....

Öyle demek istemedim. Ama Genc Fenerbahce'liler varken ve bütün Türkiye onlari taniyorken Genc Trabzonspor'lular yerine baska birseyin kullanilmasi bence daha iyi olurdu. :)

Faik Yılmaz
19.09.2007, 14:43
Bu ismi biz buılmadık arkadaşlar, basındaki arkadaşlar böyle yakıştırmışlar.

Evet Trabzon Fikir Kulübündeki bir çok arkadaş 35 yaş ve altı ama 45 hatta 50 yaşında da üyemiz var.
Bizi bir araya getiren aynı yaş grubunda olmamaızdan çok daha önemli değerler var , ilk aklıma gelen Trabzonu ve Trabzonsporu karşılıksız sevmek mesela...

Öyle demek istemedim. Ama Genc Fenerbahce'liler varken ve bütün Türkiye onlari taniyorken Genc Trabzonspor'lular yerine baska birseyin kullanilmasi bence daha iyi olurdu. :)

Şaka bir yana altında Trabzonspor olan ve külbün menfaatlerini hiç bir siyasi ideolojik grupla bağlantı kurmadan savunan bütün grupların organizasyonlarına destek veriyorum.

Adı ne olursa olsun......

( bu benim şahsi görüşümdür)

Adem CAKIR
19.09.2007, 14:53
Gencide yaşlısıda acaba içinnde bulunduğumuz bu durumdan rahatsız olmayanı kaldı mı?

oskanonur
19.09.2007, 15:09
Gencide yaşlısıda acaba içinnde bulunduğumuz bu durumdan rahatsız olmayanı kaldı mı?

Nuri ve saz heyeti tabiki.

Külünkoğlu
19.09.2007, 15:10
Arkadaşlar başlıklar değişebilir "gençler isyanda" deselerdi bundan Gençlerbirliği isyanda yı mı anlayacaktık. Bu oluşum ismi belli "Trabzon Fikir Kulübü" konunun içeriğe bakmayıp lüzumsuz ayrıntılara takılmayı zaman kaybı olarak görüp önemsememeliyiz. Trabzon Fikir Kulübü üyesi arkadaşlarımızın ne dediğini, ne demek istediğini değerlendirirsek birbirimizi yormamış olacağız.

A.Alper
19.09.2007, 15:59
Emektar ve tecrübeliler de rahatsız.

attagümüshane
19.09.2007, 16:17

ne olduğunu tam olarak anlamadım bu başlıkta ama bu arkadaşın yorumuna katılıyorum

LazAnisT
19.09.2007, 16:21
İsmimlere takılıp kalmayalım geçelim bunları.

omermk
19.09.2007, 17:11
vallahi bravo arkadaşlar, herkeste ne geyik potansiyeli varmış, geyik muhabbeti yapacak yer arıyormuşuzda haberimiz yokmuş.
forumdaki yönetici arkadaşlar bu başlığı trabzon fikir kulübünün manifestosu olarak değiştirirlerse seviniriz.
geyik muhabbeti yapmak isteyen arkadaşlarda çeşitli sohpet sitelerinde bu isteklerini karşılayabilirler, forumu sulandırmanın bi anlamı yok.

Erkin
19.09.2007, 17:32
Altı üstü bir başlık uzatmanın alemi yok gerçekten, önemli olan yazıda anlatılmak istenilenler..

Emorfo
19.09.2007, 17:36
Genç olayını kapattıysak şu rahatsız olayına geçelim. Rahatsız kelimesi o başlıkta biraz garip durmuş. "Genç Trabzonsporlular Rahatsız" burda rahatsız kelimesi kafayı üşüttü, delirdi, çıldırdı gibi duruyor :)

EmrahYalçınalp
19.09.2007, 18:00
tigin, Fatih ve Emorfo, söyledikleriniz benim de aklımdan geçmişti :)

Sonuçta STK'ların daha güçlü olması gerektiği bir ülkede yaşıyoruz. Açıklama beni çarpmadı, ama iyi olmuş. Devşirme sloganlardan, marşlardan, hiç bir şeyden çok hoşlanmıyorum. Keşke daha iyi ifade edilebilseymiş...

#10 Fietra
19.09.2007, 19:05
arkadaşlar,
Ben bir Trabzon Fikir Kulübü üyesiyim ama burada yazacaklarımın diğer arkadaşlarımla fikir birliğine vararak yazdığım şeyler olmadığını bu nedenle Trabzon Fikir Kulübün bağlamadığını sadece kendi görüşlerimi yansıttığımı bilmenizi isterim.
...
Belki yeri değil ama Trabzon Fikir Kulübü hakkında kafama bir soru takıldı.Trabzonlu ancak Trabzonsporlu olmayan bir kişi bu kulübe üye olabilir mi?

omermk
19.09.2007, 22:32
Belki yeri değil ama Trabzon Fikir Kulübü hakkında kafama bir soru takıldı.Trabzonlu ancak Trabzonsporlu olmayan bir kişi bu kulübe üye olabilir mi?

olabilir tabiki neden olmasın.
herkesin her konuda fikri olmayabilir ya da ilgisi bu nedenle gündemimizde bir konu olduğunda fikir kulübünden bu konuda ilgisi ve bilgisi olanlar fikir bildiriyor ve çalışma yapıyorlar.
trabzonsporlu olmayan ya da futbola ilgi duymayan biri de Trabzon için başka konularda çalışma yapabilir ve faydalı olabilir.

ama benim tanıdığım hiç bir fikir kulübü üyesi başka bir takımı tutmuyor :)

Taner Gündoğdu
19.09.2007, 22:47
gençler rahatsızda yaşlılar memnun mu? herkes rahatsız ve herkes ortaya birşey atıyor. çok güzel bir açıklama yapmışlar ama zaten bu ifadeleri sizde kullanıyorsunuz her yerde bende. kahvedeki adamda tribündeki taraftarda... 7 den 70 e herkes. ama sölüyoruz da ne oluyor. mühim olan eleştirmek mi? bu arkadaşlar aday mı çıkarıyorlar? hayır! sadece biz rahatsızız diyorlar. eee? bizde rahatsızız hatta bişey söleyeyim mi? ziyada rahatsız nuride!!!

#10 Fietra
20.09.2007, 00:08
olabilir tabiki neden olmasın.
herkesin her konuda fikri olmayabilir ya da ilgisi bu nedenle gündemimizde bir konu olduğunda fikir kulübünden bu konuda ilgisi ve bilgisi olanlar fikir bildiriyor ve çalışma yapıyorlar.
trabzonsporlu olmayan ya da futbola ilgi duymayan biri de Trabzon için başka konularda çalışma yapabilir ve faydalı olabilir.

ama benim tanıdığım hiç bir fikir kulübü üyesi başka bir takımı tutmuyor :)
En doğrusu.:)

Uluhan
20.09.2007, 07:44
Sani Şener son dönemde aldığı havalimanı ihaleleri ile gündeme gelen TAV şirketinin ortağı ve CEO sudur. Sadri Şenerinde kardeşidir. Zengin olmasına zengindir ancak Trabzonsporluluğu ne ölçüdedir yönetimde görev alırmı bilmiyorum...

Adam iş adamı işi gücü çok fazladır. Böyle bir görevi kabul edeceğini hiç sanmıyorum. Ancak destek babaında onunda görüşü alınabilir.

TAV da çalışmış biri olarak Sani Şener: müthiş akıllı, vizyon sahibi ve disiplinlidir..Zaten TAV onun sayesinde inanılmaz büyüdü ve büyüyor..Bildiğim kadarıyla Trabzonsporludur da..Ama yönetime aday olacağını zannetmiyorum..

Berat
20.09.2007, 09:14
İş yoğunluğundan dolayı tereddütleri varmış ancak ikna edilmeye çalışılıyormuş duyduğum kadarıyla.. Araştırmalarımdan edindiğim sonuç; ufku açık, entellektüel ve temsil gücü yüksek olabilecek bir insan olduğu yönünde.. Umarım başkan adayı olmaya karar verir..

Tabi başkan adayının ötesinde oluşacak yönetim kurulu da çok önemli..

omermk
20.09.2007, 09:26
1999 yılından beri Trabzon şehrinin markalaşma sürecine fikirleri ile yön vermek için lobi faaliyetleri yapmaya çalışan biz Trabzon Fikir Kulübü üyeleri, Trabzon ve Trabzonspor üzerinde “hiçbir çıkar gözetmeksizin”, fikirlerimizi ve Trabzon için faydalı olacak gelişim noktalarını belirlemek üzere biraraya geldik.
Bizler, dünya Futbol Tarihi’nde, benzerine az rastlanır bir başarı hikayesine imza atmış Trabzonspor’un, bu başkaldırışıyla gurur duyan ve uzun bir zamandan beridir Trabzonspor’un içinde bulunduğu durumu gerçek kimliği ile bağdaştıramayan yeni nesil Trabzonsporlularız.
Odağımız Trabzon’dur. Binlerce yıllık kültürel ve sosyal mirasıyla, ülkemize her dönem çok değerli insanlar yetiştirmiş, azmin, hırsın, inadın, hareketin, hızın simgesi Trabzon...
Trabzonspor, Trabzon’un ayrılmazıdır. En önemli ürünlerinden biridir ve artık Trabzon şehrinin de ötesinde kendi alanında bir dünya markasıdır. Bu markanın dönem dönem kötü yönetilmiş olması onun marka değerini sıfırlamaz, olsa olsa bu yanlışları yapanları sıfırlar. Altın yere düşse de altın gene altındır. Kaldı ki Trabzonspor’un markasının bu yere gelebilmesi ve burada kalabilmesi için Trabzon ve Tabzonsporlular çok ama çok çalışmıştır.
Çeyrek asıra varan başarısızlıkların ardından gelinen nokta hiç te iç açıcı değildir. Trabzonspor gibi bir camiayı yönetenlerin vizyonsuz, programsız ve insan kaynağı gereksinimlerinden yoksunluğu bizi her geçen gün karamsarlığa sevketmektedir. Bu sebeplerle önümüzdeki Aralık ayında, yine aynı zihniyetle yapılacak kongreyle, 22 yıllık başarısızlık hikayelerine bir halkanın daha eklenmesinin endişesini taşımaktayız.
Unutulmamalıdır ki, Trabzonspor şampiyon olamayabilir. Dünyaca isim yapmış futbolcuları tansfer de edemeyebilir. Alt yapıdan yetişen yeni Ali Kemal’ler, Fatih Tekke’ler bu sorunu kolayca çözer. Bunlar Tabzonspor için hayati önem taşıyan sorunlar değildir. Hatta sportif alandaki yanlışlıklar da gelip geçicidir.

Ancak ilkeler ve değerler Tabzonspor’un olmazsa olmazı, onun varlığının bizzatihi nedenidir. Bilinmelidir ki Trabzonspor’un kurumsal duruşunu zedeleyen tutarsızlıklar yıllar içerisinde Trabzonspor markasından çok şey alıp götürmüştür.
Tabzonspor’un sahasında yaşanan son olaylar sonrası ilgililerin izledikleri tutum ve davranışlar biz Trabzonspor’luları derinden yaralamıştır. Trabzonspor puan ya da ceza pazarlığı yapacak bir kulüp olmamalıdır. Trabzonspor’un şampiyon olmak için sahada kaşısına çıkan 11’in dışında yenmesi gereken başka 11’ler, federasyonlar, hakemler, ağalar, paşalar, bürokratlar, legal, illegal ne kadar güç hepsini bilmesi ve ona göre oynaması gerekmektedir. Onu büyük yapan geçmişteki bu güçleri alaşağı etme misyonudur. Trabzonspor’un büyüklüğündeki en büyük etkenlerden biri de, geçmişte yaşadığı hatalardan ders almasından gelir. Haksızlığı veya kötüyü savunmak Trabzonspor’un belki o gününü kurtarır ama geleceğini yok eder. Şerefli bir tarihi mirasın evlatları olarak biz buna izin veremeyiz.
Başkalarının hangi gözle baktığı, Trabzonspor markasını nerelerde görmek istediği bizi zerre kadar ilgilendirmemekle birlikte bizim için dünyanın en değerli markası olan Trabzonspor,
Halkçıdır; O, iyi sonuç için her şeyi mübah sayan, güce tapan futbol seyircisinin değil, mütevazı ve spordan keyif almak isteyen tüm Türkiye’nin kulübüdür.
Devrimcidir; Mevcut düzene ayak uydurma kolaylığını seçmeyip, kendi değerleriyle statükoyu karşısına alma cesaretini göstermiştir.
Farklıdır; ‘Dört büyük’, ‘Dördüncü büyük’ gibi kısır çekişmelerden öte, kendi büyüklüğünü diğer büyükleri yıkarak, baştan tanımlamıştır.

İçerden veya dışardan bu büyüklüğü tehdit eden her türlü anlayış, karşısında bu markaya hesapsızca gönül vermiş biz ve bizim gibi sessiz çoğunluğu bulacaktır. Aralık ayında yapılacak kongre öncesi kamuoyu ile paylaştığımız manifestomuzun, Trabzonspor başkanlığına aday olan veya olmayı düşünen hiçbir kişi, grup ya da oluşumla ilişkisi yoktur. Amacımız yetkin olmayan ellerde yıpratılan Trabzonsporluluk ilke ve değerlerini yeniden tarif etmektir.
Bu sayede Türk futbolunun gerçek başarı hikayesinde imzası olan Trabzonspor’un, yeniden Karadeniz Fırtınasını estirmesini, taraflı tarafsız tüm sporseverlerin beğenisi ve sempatisini kazanmasını ve de Tabzonspor’un Türk futbolu için içerdiği anlamın yeni kuşaklar tarafından da kavranmasını arzulamaktayız.
Bu düşünceler ışığında kaleme aldığımız Manifestomuzun amacı;
· Sabah erken kalkanın aday olma cüretini kendinde bulmasına ve Trabzonspor’un sırtından bir yerlere gelme arzusundaki kişilere “Orada dur!” demektir.
· “Stajımı İstanbul kulüplerinde yaptım. Param da var çevrem de. Verin Trabzon’u şaha kaldırayım” diyenlerin önünü kesmektir.
· Bu manifesto Trabzonspor’a yeni ufuklar açabilecek hiç bir projesi olmadığı halde Trabzonspor gibi bir markanın başına gelebilmek için gerçekleşmesi imkansız sözler vererek göz boyamayı adet haline getirenlere “Bu iş öyle yapılmaz Tabzonspor’u yönetmek şeffaflık, denetlenebilirlik ve hesapverebilirlik ilkelerini benimseyen, toplumda saygı uyandıran liderler ve onların kuracağı fonksiyonel ekiplerle olur diyenlerin sesidir.
· Tabzonspor’u dükkân işletmek sanan zihniyetin, kulübün kapısından içeri girememesi gerektiğinin ilanıdır.
· Şirinevler’de irtibat ofisi açanların, çaycıdan internet muhabiri yapanların, cep telefonuna mesaj göndererek çalışanının işine son verenlerin, kendi futbolcusunu transfer ederek, dünya kulübünü dünyaya rezil edenlerin, küçük ama benim olsun anlayışı ile Trabzonspor’u kendi dünyalarına hapsedenlerin, Tabzonspor’un

büyüklüğünün ve anlamının, kazandığı şampiyonluklardan geldiğini zannedenlerin tasını tarağını alıp gitmelerinin ilanıdır.
· Trabzon’a hapsedilmeye çalışılan Trabzonspor büyüklüğünün Trabzon’a sığmayacağının, Trabzonspor’un kapısından içeri gençlerin, kadınların, bilimin, aklın ve profesyonelliğin girmesi gerektiğinin haykırışıdır.
· Masaya vurmayı marifet sayanların değil, yaptıklarıyla kişilerin fikirlerini değiştirebilen, elde ettiği başarılar ile herkesi susturup kendilerine hayran bırakabilecek itibarlı yönetimlerin zamanın geldiğinin ayak sesleridir.
· Bu manifesto kifayetsiz ellerde kimliksizleştirilen Tabzonspor ve Tabzonsporluluk değerlerine sıkı sıkıya bağlı yeni nesil Tabzonsporluların “Değerlerimizle Değişim” istiyoruz söylemini bayraklaştırma hareketidir.
Bu manifesto yaşanan her türlü zorluğa karşı Trabzonspor’un etik spor anlayışından, sportmenlik ve centilmenlikten asla taviz vermeyen ve vermemesi için mücadele eden bizlerin “Başka bir Trabzonspor Mümkün” diyerek, Tabzonspor’un Türk sporundaki gerçek yerini herkese bir kez daha hatırlatma girişimdir.
Son söz olarak bu manifesto köhnemiş, tek tipçi, durağan, paylaşımcılıktan uzak, gelişmeleri kavrayamayan ve onlardan korkan, statükocu Derin Trabzon’a karşı Genç Trabzon’un Başkaldırışıdır.

Trabzon Fikir Kulubü

Faik Yılmaz
20.09.2007, 09:38
Ömer Abinin yazdıklarının altına imzamı atıyorum. Trabzon fikir klübü tamda benim yazmak istediklerimi yazmış. bizde destek olalım arkadaşlar

Burçak
20.09.2007, 09:40
yazılanlara katılmamak mümkün değil. destek de olalım. ama nasıl?

Mehmet Fatih Yavuz
20.09.2007, 09:45
walla güzel yazı..
altına trabzonsporlu herkes imza atar..

Faik Yılmaz
20.09.2007, 09:46
yazılanlara katılmamak mümkün değil. destek de olalım. ama nasıl?

Mesela manifesto şeklinde bir yazı yazıp klübe gönderebiliriz.....

zeki Gökçe
20.09.2007, 09:49
arkadaşlar kongreye iyi hazırlanın ve birlik beraberliğinizi o kongrede tüm delegelere göstererek söz alın.106.4 mavi karadeniz radyosu olarak sizleri izliyorum.bravvo hepinize

zeki Gökçe
20.09.2007, 09:50
uşaklar habu siteniz de hep gavurcayazayiii
ya ingilazca bilmeseydum ne olacakti

LazAnisT
20.09.2007, 10:12
Yazılanların hepsi doğru ama birazda ne yapmamız gerektiğiyle alakalı somut önerilerde bulunsalar daha güzel olurdu.

S.DEMİRCİ
20.09.2007, 10:13
başımıza gelen yönetimin bunu iyi okuyup defolup gitmesi gerekiyor.........

Burçak
20.09.2007, 10:51
Mesela manifesto şeklinde bir yazı yazıp klübe gönderebiliriz.....
Faik sence kulüpteki mevcut kişiler bundan birşey anlarlar mı?:) işlerine gelmeyen hiç bişeyi anlamaz onlar

omermk
20.09.2007, 15:23
arkadaşlar evet bu manifesto yetmez ama bir başlangıçtır, bu kulübü artık bu fosilleşmiş yönetim anlayışından kurtarmalıyız. kadın-erkek, genç-yaşlı , eğitimli-eğitimsiz, sağcı-solcu , trabzonda yaşayan-yaşamayan bunlar hiç önemli değil bizi birleştiren en önemli olgu Trabzonspor sevgisidir. Ama maalesef yukarıda saydığım bi çok farklılık başkan adayları tarafından işlenerek güç birliği yapmamız engelleniyor.
Bu manifestodan sonra bi çok arkadaşımız aradı yada e-mail gönderdi, bizde sizinle aynı fikirdeyiz diyorlar, bu çok doğal çünkü biz sadece Trabzonspor sevgimizi aklımızla birleştirerek birşeyler oluşturmaya çalışıyoruz başka hiç bir amacımız yok. Bu forumda kimbilir kaç delege var, bu insanlar oy kullanacak ama bu insanları tek bir güç haline getirebilmek lazım. belki bu forumdaki arkadaşların katılacağı paneller düzenleyip başkan adaylarını çağırıp dinlemek lazım. bazıları gelecek ve rezil olup gideceklerdir, bazılarıda gelmeye bile cesaret edemeyeceklerdir çünkü bu forumda kafası çalışan, genç(yaş olarak olması gerekmiyor fikri manada genç), dinamik bir çok arkadaşımız var, bu insanları kandırmak o kadar kolay olmayacaktır. basında çıkan röportajlardaki kurma sorularada benzemeyecektir bu paneldeki sorular, kimin ne olduğu bu panellerde çıkabilir ortaya.
''Derin Trabzon'' dediğimiz geri kafalı ve Trabzonsporu kendi malı gibi gören insanlar bu kulüpte var olduğu sürece bu forumda adı geçen ve kulübü iye yöneteceğine inandığınız hiç kimse aday olmaya cesaret edemeyecektir oldu da cesaret edebilseler bile maalesef ayak oyunları ile önleri kesilecektir. Bizlerin varlığı en azından bu insanlara aday olmaları için gereken cesareti verebilir.
Bu kulübün kurtuluşu paralı başkanlarda değildir arkadaşlar. Bu kulübün kurtuluşu sizin gibi, bizim gibi Trabzonsporu karşılıksız seven, kulübe aklını, mantığını, bilgisini, yüreğini verebilecek insanlardadır.
Trabzonsporu artık bi kaç kişinin egemenliğinden kurtarmanın zamanı geldi de geçiyor bile.
Not: Bu görüşte yine sadece beni bağlayan bir görüş olup Trabzon Fikir Kulübüyle alakası yoktur.

OLCAY ÇAKIR
21.09.2007, 11:18
Sevgili Ömer,

Fikir Kulübünün Sivas maçı yorumu neydi?İzleme şansım olmadı.
Maç sonunda beklentisi?
Şimdiki duruma ilişkin yorumu?

Teşekkürler.

Olcay

[quote=omermk;956179]arkadaşlar evet bu manifesto yetmez ama bir başlangıçtır, Trabzonsporu artık bi kaç kişinin egemenliğinden kurtarmanın zamanı geldi de geçiyor bile.
Not: Bu görüşte yine sadece beni bağlayan bir görüş olup Trabzon Fikir Kulübüyle alakası yoktur.[/quo

cuneytr
21.09.2007, 14:50
fikir kulubü güzel fikirler düsünmüs...yalnız böyle bir yaklasım aydınlanma sürecinin baslangıc adımına dogru atılmıs bir adım oldugu içindir ki basarısız olması muhtemeldir.ancak,fikir kulbunun beyin takımı kendisine dogru atılacak adımları trabzonspor odaklı cevaplarsa yani kuruls amacı(kuluple ilgili bir bilgim yok)futbol odaklı olursa birseyler basarma sansı vardır.ben yalnızca yazılan yazıları olumlu buluyorum kaldıki bu ülkede hukukun üstünlüğünü savunan insanların bile statükocu gelişime kapalı anlasmaz olarak ilan edildigi ülkede dogruları söylemek pek akıl karı olmasa gerek.. aydınlanma sürecinin baslangıc asaması spor olması dogru bir adım olabilir...

m_abdullahoglu
21.09.2007, 18:30
Genç olayını kapattıysak şu rahatsız olayına geçelim. Rahatsız kelimesi o başlıkta biraz garip durmuş. "Genç Trabzonsporlular Rahatsız" burda rahatsız kelimesi kafayı üşüttü, delirdi, çıldırdı gibi duruyor :)

Bu tür cevaplar ciddiyetten tamamen uzak cevaplar. genç kelimesini kapattık, rahatsız kelimesine taktık. Bırakın dalgayı, adamlar içerik olarak çok ciddi bir açıklama yapmışlar ve Trabzonsporun tekrar eski günlerine dönmesi için değişime ihtiyacı var ama bu değişim t.direktörle başkanla olacak iş değil. Genel kurulun değişime uğraması gerekiyor.

anti--istanbul
21.09.2007, 18:53
Bazı arkadaşlar işin geyiğinde ama kim ne derse desin Albayrak dönemi bitmiştir.Onun için en iyisini ve en doğrusunu naSIL buluruz onları konuşLım.

omermk
22.09.2007, 12:27
benim bu maç ile ilgili düşüncelerim şudur;
1)hakemin o maçı 30 sn kala verilen tüm garantilere rağmen tatil edebilmesi Trabzonspor yönetiminin acizliğinin göstergesidir.
2)bir gerizekalının ''üstelikte çok sevdiğini'' iddia ettiği bir takımın kaderiyle nasıl oynayabildiğinin göstergesidir,
3)hakemin ''sahaya çıkarsam 4-5 sivaslı oyuncu atmak zorunda kalırım'' diyerek maçı tatil ettiğini de boyle bir şey soylediğini de sanmıyorum. bu federasyonunun trabzonu hükmen yenilgiden nasıl kurtarırız planıydı ama çuvalladılar.
4)trabzonspor yönetimi utanmadan federasyonla ceza pazarlığı yaparak kendilerinide kulübü de rezil etmişlerdir
5)bu olaylar zaten bizi desteklemeyen medyanın eline koz vermekte ve anadolu kulüplerinin de bizden uzaklaşmasına neden olmaktadır.eskiden gittiğimiz deplasmanlarda alkışlanırken ve şampiyon anadolu sloganları atılırken şimdi hemen hemen her stadda küfür yiyoruz.
6)vestel ve ankaragücü maçlarını seyrettikten sonra sivas maçı tekrarlansa ne olacak diye insan kendine sormadan edemiyor. muhtemelen yenilirdik ve herkesin diline düşerdik.
7. ve son olarak ta benim bir komplo teorim var;

2 takım şampiyonluk için çekişiyor, ligin son haftası a takımı 80 puan b takımı 78 puan berabere kalması durumunda bile a takımı şampiyon.
a tıkımı c takımı karşısında maçın 90.dk da 1-0 önde. ya bizim ki gibi bir geri zekalı ya da b takımının daha önceden ayarladığı bir adam girip c takımından bir futbolcuya kafayı patlatıyor.
olay tamamen bizim maçla aynı senaryo, eee ne olacak şimdi?
a takımının her şeyiyle hak ettiği bir şampiyonluğu bir geri zekalı yüzünden b takımına mı verecekler???

bu karar ne yönde olursa olsun federasyonun hangi durumlarda maçın tatil edileceğini ve tatil ettiğinde ne gibi cezai müeyideleri olacağını tekrar gözden geçirmesi gereken bir karardır. eğer bunu yapmazlarsa zaten kirlenen türk futbolu iyice batağın içine sürüklenecektir.

Sevgili Ömer,

Fikir Kulübünün Sivas maçı yorumu neydi?İzleme şansım olmadı.
Maç sonunda beklentisi?
Şimdiki duruma ilişkin yorumu?

Teşekkürler.

Olcay

[quote=omermk;956179]arkadaşlar evet bu manifesto yetmez ama bir başlangıçtır, Trabzonsporu artık bi kaç kişinin egemenliğinden kurtarmanın zamanı geldi de geçiyor bile.
Not: Bu görüşte yine sadece beni bağlayan bir görüş olup Trabzon Fikir Kulübüyle alakası yoktur.[/quo

OLCAY ÇAKIR
22.09.2007, 15:12
benim bu maç ile ilgili düşüncelerim şudur;
1)hakemin o maçı 30 sn kala verilen tüm garantilere rağmen tatil edebilmesi Trabzonspor yönetiminin acizliğinin göstergesidir.
2)bir gerizekalının ''üstelikte çok sevdiğini'' iddia ettiği bir takımın kaderiyle nasıl oynayabildiğinin göstergesidir,
3)hakemin ''sahaya çıkarsam 4-5 sivaslı oyuncu atmak zorunda kalırım'' diyerek maçı tatil ettiğini de boyle bir şey soylediğini de sanmıyorum. bu federasyonunun trabzonu hükmen yenilgiden nasıl kurtarırız planıydı ama çuvalladılar.
4)trabzonspor yönetimi utanmadan federasyonla ceza pazarlığı yaparak kendilerinide kulübü de rezil etmişlerdir
5)bu olaylar zaten bizi desteklemeyen medyanın eline koz vermekte ve anadolu kulüplerinin de bizden uzaklaşmasına neden olmaktadır.eskiden gittiğimiz deplasmanlarda alkışlanırken ve şampiyon anadolu sloganları atılırken şimdi hemen hemen her stadda küfür yiyoruz.
6)vestel ve ankaragücü maçlarını seyrettikten sonra sivas maçı tekrarlansa ne olacak diye insan kendine sormadan edemiyor. muhtemelen yenilirdik ve herkesin diline düşerdik.
7. ve son olarak ta benim bir komplo teorim var;

2 takım şampiyonluk için çekişiyor, ligin son haftası a takımı 80 puan b takımı 78 puan berabere kalması durumunda bile a takımı şampiyon.
a tıkımı c takımı karşısında maçın 90.dk da 1-0 önde. ya bizim ki gibi bir geri zekalı ya da b takımının daha önceden ayarladığı bir adam girip c takımından bir futbolcuya kafayı patlatıyor.
olay tamamen bizim maçla aynı senaryo, eee ne olacak şimdi?
a takımının her şeyiyle hak ettiği bir şampiyonluğu bir geri zekalı yüzünden b takımına mı verecekler???

bu karar ne yönde olursa olsun federasyonun hangi durumlarda maçın tatil edileceğini ve tatil ettiğinde ne gibi cezai müeyideleri olacağını tekrar gözden geçirmesi gereken bir karardır. eğer bunu yapmazlarsa zaten kirlenen türk futbolu iyice batağın içine sürüklenecektir.
Komplo teorisi ile ilgili olarak bi'şeyler söylemek isterim;
Forum sayfalarına çokca dillendirilen bir fikir bu.
Forma giyip rol kesip,puanı yazdırma işi.
Ben bunun basit bir emniyet sorgulaması ile halledileceğini düşünüyorum.
Yapanın yanında koca bir rezalet olarak kalacak girişim olacaktır...

Helede bizden ve şiveli biri atlarsa gör komediyi...
Cezalandırma hususunda sanırım federasyonun talebi olması gerekiyor yasa koyuculardan.
Girişim oldumu bilmiyorum..
Suçun bireysel olduğu ortada ancak mağdur edilen koca bir camia iken.
Meclisin eski bakanı,federasyonu devirmeye verdiği eforu,özellikle bu saha içi olaylarla ilgili hukuki düzenlemelere ayırabilseydi,şimdi turunculu hapiste olacaktı.yada hiç böyle bir kahraman yaratılmamış olacaktı.Olay olmayacaktı.

erannsimsekk
23.09.2007, 10:52
Trabzon Fikir Kulübü nün bugün (pazar günü) akşam gazetesinin pazar ekinde 8 . sayfada
ve todays zaman gazetesinin (ingilizcedir ve 1,5 ytl ye satılır) 3. sayfasında haberi var

Bulut61-34
25.09.2007, 04:43
Bu açıklamadan sonra hala o "biri" aranıyorsa ve o "biri" anlayışından medet umuluyorsa boşa konuşuluyor, boşa yaşanılıyor, boşa acılar çekiliyor, ......., boşa kürek çekiliyor demektir.
"Biri"ni aramaktan vazgeçelim artık. Bir sürü aday çıksın, projelerini ortaya koysun ondan sonra tartışıp doğruyu bulalım.
Geçmişte bir yazımda Trabzonspora ulvi değerler ve amaçlar yüklediğmiz için dalga geçen arkadaşlar olmuştu. Evet sportif başarıdan önce doğru değerleri olan bir Trabzonspor ve Trabzonspor kamuoyu istiyorum. Ofsayttan atılan golle gelen şampiyonluğu istemiyorum. Maçtan sonra sizin futbolcu, başkan veya seyirci şöyle bir haksızlık yaptı da macı kazandınız diyecek kişi karşısında ezik kalmadan cevap vermek ve Trabzonsporlunun asla haksızlığın yanında olmayacağını söylemek istiyorum.
Fikir Kulübünün açıklamalarının altına imzamı atıyorum.

omer61
30.09.2007, 23:53
çok iyi olmuş bu fikir kulübü,bu tarz gençlik örgütlenmelri iyidir.. bi resmi sitesi yok dimi bu kulubün google da baktım ama bulamadım..

ahmetansu61
01.10.2007, 11:41
en güzel fikir bu fikirleri kongrede sesli bir şekilde duyurmaktır.

omermk
01.10.2007, 11:56
çok iyi olmuş bu fikir kulübü,bu tarz gençlik örgütlenmelri iyidir.. bi resmi sitesi yok dimi bu kulubün google da baktım ama bulamadım..
trabzonfikirkulubu.com adlı bir sitemiz var fakat bu siteyi çok kısa bir süre sonra güncelleyeceğiz.
bu arada dün akşam trt spor programında trabzonsporu konuşurken hem bordomavi.net hem de fikirkulübünden çok kısa da olsa bahsettiler.
bu bile bir başlangıçtır. bu tür düşünce platformlarının seslerinin medyada yer alması trabzonsporumuza katkı sağlayacağı gibi bazı zihniyetlerin trabzonsporun kendi malları olmadığını ve trabzonsporun asıl sahipleri olan biz taraftarlarının da herşeyin farkında olduğunu bilmelerini sağlayacaktır.

erannsimsekk
01.10.2007, 12:15
omermk

trabzon fikir kulübünü yaptığı anlamlı çalışmalardan dolayı tebrik etmek isterim. lig tv de pazar günü bordo-mavi programında da izledim sizi. trabzonspor dışında da uğraşılarınız var biliyorum. oraya nasıl üye olunabiliyor. ya da çalışmalarınızdan bizi haberdar eder misiniz?

teşekkür ederim