PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : En Sağlıklı Su: Zemzem Suyu !

Harun-61
17.09.2007, 17:53
Dünya Sağlık Örgütü'nün (WHO) raporlarına göre dünyanın en sağlıklı sularından olan zemzem suyunun esrarı, günümüz teknolojisindeki tüm araştırmalara rağmen çözülemiyor.
Kaynağı bulunamayan suyun denizden 80 kilometre uzakta olmasına ve çevresinde başka hiçbir kuyu olmamasına rağmen yıllardır kurumaması, araştırmacıları şaşkına çeviriyor. Sadece 1.5 metre derinliğindeki kuyudan hac mevsiminde milyonlarca hacı tüm su ihtiyacını karşılarken, su seviyesinde de hiçbir azalma olmuyor.
Açlığı gidermek için içenin açlığını, susuzluğunu gidermek için içenin de susuzluğunu gideren suyun esrarı bilim adamları tarafından inceleniyor. Avrupa'da laboratuarlarda yapılan araştırmalarda, zemzem suyunun çok az kükürt içerdiği tespit edildi. Amerika'da yapılan test sonuçlarına göre ise zemzem, içinde mikroorganizma ve bakteri bulunmayan tek su olma özelliği taşıyor. WHO tarafından da zemzem, dünyanın en içilebilir ve sağlıklı sularından biri olarak açıkladı.
Fakat diğer sulara göre çok daha besleyici ve mineral barındıran suyun kaynağı ise halen araştırma konusu.

Not: Suyun kaynagi "Cennet" :)

.

Nissan
17.09.2007, 18:08
Zemzem suyu sadece Mekke'den mi cikiyor, baska yokmu dunyada?

İHSAN
17.09.2007, 18:08
Kesinlikle!!! İki kez içmek nasip oldu. İnşallah 3. yü de içerim:)

Harun-61
17.09.2007, 18:10
Zemzem suyu sadece Mekke'den mi cikiyor, baska yokmu dunyada?

sadece Mekke'de...

.

Mayls
17.09.2007, 19:13
Bir ara Zemzem suyunun hikayesini duymustum ama tam hatirlamiyorum. Bir anne Zemzemin ciktigi yerde bebegiyle duruyormus. Bebegin karni cok acikmis fakat yiyecek hic bir sey yokmus. Annesi de Allah'a dua etmis. Ardindan da yerden su cikmis. Su akip gitmeye baslamis. Annede "Zem zem" yani "dur" diyerek ayagiyla suyun önünü kesmis.

Hatta peygamber efendimiz anne suyun önünü kesmese irmak olacakti demis bildigim kadariyla.

Benim aklimda bu kadari kaldi. Aslini bilen anlatsin :)

kübraTs
17.09.2007, 20:29
Bir ara Zemzem suyunun hikayesini duymustum ama tam hatirlamiyorum. Bir anne Zemzemin ciktigi yerde bebegiyle duruyormus. Bebegin karni cok acikmis fakat yiyecek hic bir sey yokmus. Annesi de Allah'a dua etmis. Ardindan da yerden su cikmis. Su akip gitmeye baslamis. Annede "Zem zem" yani "dur" diyerek ayagiyla suyun önünü kesmis.

Hatta peygamber efendimiz anne suyun önünü kesmese irmak olacakti demis bildigim kadariyla.

Benim aklimda bu kadari kaldi. Aslini bilen anlatsin :)

Hikayedeki anne Hz.Ibrahimin(a.s) hanimi Hz.Hacer, bebek ise Hz.Ismail(a.s) dir .

Misina
17.09.2007, 21:14
DBu haber Sevindirici.Daha Önce Bir İngiliz Araştırmacı Küstah Zemzem Kanserojen madde içeriyor demişti

Mehmet Fatih Yavuz
17.09.2007, 21:34
zemzem enteresan..
böbreklere uğramadan vücuttan atılıyor..

terleme yolu ile.. vücudun alt kısmına hiç geçmiyor yani...

vardır bi hikmeti....

Sacit
17.09.2007, 21:42
Öyle mübarek bir su ki..
Biz müslümanlara sunulan en değerli nimetlerden biri zemzem suyu..

İnsallah kutsal topraklarda içmek nasib olur bizlere..

Serap
17.09.2007, 22:28
İnsallah kutsal topraklarda içmek nasib olur bizlere..

amin inşallah.

macka61
17.09.2007, 23:28
yüce rabbimin sorgusuna sual olunmaz vardır bir hikmeti

Harun-61
18.09.2007, 10:04
3,5 ay sonra in$a. doya doya icerim :)

.