PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Basın ve Emre Belözoğlu - Milli Takım

ilhan
14.09.2007, 12:40
http://ligtv.com.tr/uploads/news_manset_resim_m3_EmreHareket01.jpg

Dosyası kabarık !..

Bu Emre'nin kaçıncı vukuatı? Emre bu hareketi kime yaptı? Bu hareketi yaptığı öne sürülen kişinin yanıtı ne oldu? Emre ceza alacak mı? İşte Türk futbolunun bir numaralı gündem maddesi:

EURO 2008 Elemelerinde üstüste kaybettiği puanlarla büyük avantaj yitiren ve özellikle Malta beraberliği sonrası ağır eleştiriler alan Milli Takımımızda Macaristan maçı öncesi Fatih Terim'in spor basınına yönelik yaptığı "Ders almam ders veririm" açıklamasıyla gerilim daha da yükselmişti.

Bir yanda basında yapılan eleştiriler giderek ağırlaşıyor ve zaman zaman sınırları zorluyor, diğer yanda da Milli Takım cephesinin komutanından aynı üslupta yanıt geliyordu.

Bu gergin ortamda çıkılan Macaristan maçında elde edilen 3-0'lık galibiyet, Norveç-Yunanistan maçından çıkan beraberlik ve Bosna'nın Moldova'ya yenilmesi aslında Milli Takımımızı yeniden zirveye yaklaştırmıştı. Bu sonuçların ardından gerilim düşecek ve hem kamuoyunda hem de basında Ay Yıldızlılara oluşan tepki azalacaktı. Ancak olmadı. Türk futbolunun en yetenekli isimlerinden biri olan ancak son yıllarda sabıka dosyasını sürekli kabartan Emre Belözoğlu'nun maç sırasında Basın Tribünü'ne yaptığı çirkin el hareketi ortamı daha da gerdi.

DOSYASI KABARIK
Emre Belözoğlu, öğrencisi olduğu Hagi sayesinde var olan yeteneklerini daha da geliştirmiş, Galatasaray'ın efsane yıllarından Fatih Terim'in ona tanıdığı şans ve duyduğu güvenle Türk futbolunun en önemli isimlerinden biri haline gelmişti. 2000'de UEFA zaferinin ardından Avrupa kulüplerinin gözdesine haline gelen Emre, Okan Buruk ile berabir Inter'e transfer olmuş ama bunu yaparken Galatasaray'a para kazandırmadığı gerekçesiyle sarı kırmızılı camianın hedefi olmuştu. Kimine göre Emre yıllardır parasını tam alamadığı Galatasaray'da profesyonelce davranıp Inter'e gitmiş, kimine göre ise 17 yaşında kendisine o önemli formayı emanet eden Galatasaray'a ihanet etmişti.

Avrupa macerası pek de Emre'nin istediği gibi gitmedi açıkçası. Inter gibi büyük bir kulüpte her zaman göz önünde olan bir isim olarak kalsa da zaman zaman istemediği mevkiilerde oynadı, zaman zaman yedek kulübesinde oturdu. Emre aynı kaderi şu anda da Newcastle United'da yaşıyor.

Ancak bundan da önemlisi Emre'nin sürekli yükselen agresifliği. UEFA Kupası Yarı Final 2. maçında Leeds önünde gördüğü kırmızı kartla UEFA Finali'nde oynama şansını kaçıran Emre, özellikle hakemlere karşı olan tavrıyla sık eleştirilen bir isim olmuştu. Hatta bu yönüyle öğrencisi olduğu Hagi'ye bile benzetilen Emre'nın sabıka dosyası son yıllarda daha da kabardı.

İsviçre ile oynadığımız olaylı maçtan sonra 4 maç ceza alan Emre, daha bu cezasını doldurmadan İngiltere'de ırkçılıkla suçlandı. Neyse ki Emre bu suçlamadan aklandı ve futbol hayatı boyunca kara bir leke taşımaktan kurtuldu.

MİLLİ FORMAYA SAYGISIZLIK
Millilerin Gökhan Ünal'ın attığı golle 1-0 öne geçmesinin ardından takım arkadaşlarının sevincini bir yana bırakıp Basın Tribünü'nün önüne gelen Emre, kolunda taşıdığı kaptanlık pazubandını, yıllardır Avrupa'da forma giymenin getirdiği -ya da getirmesi gerektiği- olgunluğu, göğsündeki Ay Yıldızı, herşeyi bir yana atıp asla mazur görülemeyecek o hareketi yaptı.

Emre'nin bu hareketi gereken tepkiyi gördü. Hem Türkiye Spor Yazarları Derneği hem de Profesyonel Futbolcular Derneği Milli oyuncuyu sert bir şekilde kınadı. Bu kınamaların hemen ardından Emre'den bir açıklama geldi. Emre bu hareketi Basın Tribünü'ndeki herkese değil tek bir kişiye yaptığını söylüyordu. Belözoğlu'nun bu sözleri için genel kanı şuydu: "Özrü kabahatinden büyük"

HAREKET KİME?
Emre'nin bu garip savunmasında kastettiği kişi kimdi? Aslında bunun çok da önemi yoktu, Türk sporunun önde gelen kişilerinin, binlerce taraftarın, milyonlarca televizyon izleyicisinin önünde yapılan bu hareket, "Herkese yapmadım. O kendini biliyor." diye geçiştirilebilecek bir hareket değildi. Ancak yine de herşeye rağmen Emre'nin böylesine gözü kara ve terbiyeden uzak bir şekilde hareket etmesinin nedeni olan kişinin kim olduğu büyük merak konusu olmuştu. Bu ismi Hürriyet Gazetesi Televizyon Eleştirmeni Cengiz Semercioğlu açıkladı: Mehmet Demirkol

DEMİRKOL NE YAZMIŞTI?
Mehmet Demirkol Malta beraberliği sonrası sert bir yazı kaleme almıştı. Macaristan maçından bir gün önce yayınlanan yazısında Emre için şunları söylemişti:

Emre'siz bir mili takım
Bir performansı eleştirmek o performansı sergileyen kişinin hayattaki varlığını, yaptığı her şeyi eleştirmek anlamına gelmez. Bu yüzden Emre'nin Malta maçından sonra "Bu ülkenin yaşadığı başarıların hepsinde biz varız" açıklaması manasızdır. Bu söyledikleri büyük bir yetenek olan Emre'nin hayatı anlamada yaşadığı güçlükleri de anlatıyor aslında. Bunun sonucu olarak neden 4 yıldır sıfır performansla oynadığını!

Emre'nin milli takıma katkısı sıfır. Oynadığı kulüplerde vazgeçilmez olamıyor. Sürekli hocasının bile anlamadığı sakatlıklar yaşıyor.

Ne Inter, ne de Newcastle'da direkt oyuncu olamadı. Olağanüstü yeteneklerine rağmen manşetlere futboluyla değil, önce İsviçre maçındaki olaylar, sonra da 'Irkçı tavırlar' soruşturmasıyla çıktı. Her seferinde ülke halkından yardım istedi ve tüm ülke ayağa kalktı. Peki bunların sonunda Emre'de bir geri dönüş var mı?

Hayır, gün geçtikçe daha sıradan bir futbolcu oluyor. Maalesef ne acı ki bu böyle!
Ve bu performans ortadayken Emre vazgeçilmez olduğunu, eleştirilmez olduğunu düşünüyor!
Emre çok zamandır, performansı açısından güvenilmez bir oyuncu. Bir milli takım onun geçmişteki, 6-7 yıl önceki performansına göre şekillendirilemez. Artık milli takım o yokmuş gibi kurulmalı. O ve Yıldıray'a göre şekillendirilecek bir takım yarı yolda kalır. Çünkü ne zaman sağlıklı olacaklarını bilmek olanaksız?

Peki bunu Terim yapabilir mi? Galatasaray'a geldiğinde hiç düşünmeden İlyas ve Ceyhun'u silebilen Terim bunu bugün niye yapamıyor? İkinci Galatasaray seferinde Hakan'ı istemeyen Terim, 4 yıl sonra nasıl oluyor da Hakan'sız bir milli takım yapamıyor? Bu takım futbol performansı kriterlerine göre mi yapılıyor, yoksa başka faktörler mi var?

DEMİRKOL'UN TEPKİSİ DE SERT OLDU
"Emre'nin hareket çektiği yazar" olduğu öne sürülen Mehmet Demirkol, bugün bir kez daha Emre'yi kaleme aldı. Demirkol'un bu seferki yazısı çok daha sertti:

Terbiyesizliğin kaptanı
O terbiyesiz adam 27 yaşında. 11 yıldır uluslararası arenada. 2 büyük ligde oynadı. 44 kez A Milli. İsviçre maçında rakip kovalayan, İngiltere'de hakkında ırkçılık soruşturması açılan, nihayet sahada milli formayla ve kaptanlık bandıyla hareket çeken adam benim milli takımımın kaptanı. Özür dilemiş. Tıpkı TSYD'nin açıklamasındaki gibi ben de kabul etmiyorum.

Eğer bu ahlak yoksunu adam, bir daha milli takım forması giyerse, onu çağıran da bu suça, bu terbiyesizliğe ortak olacak. Eğer bu adama bir ceza verilmez üstüne de prim alırsa bu ahlak yoksunluğunu federasyon da üstüne alacak. Ya maçı kaybetseydik ne olacaktı? Kime çekecekti o hareketi, koridorda Macar mı kovalayacaktı? Yoksa mixed zone'da muhabir mi dövecekti? Onu İngiltere'de buradakinden 5 kat fazla eleştiriyorlar. Yapabilecek mi oradaki basına aynı şeyi? Bekliyorum. Bir gün oynarsa görürüz herhalde.

NE YAPILMALI?
Şimdi en çok tartışılan konu bu. Bugün hangi gazeteyi açsanız Emre'nin ağır biçimde eleştirildiğini görebilirsiniz. Emre'nin Milli Takım'a artık alınmamasını isteyen de var, ceza almasını isteyen de var, bu konuda Fatih Terim'i suçlayan da var. Ancak ne olacağı kimse bilemiyor. Daha doğrusu hemen herkes tahmin edebiliyor ama yine de "Belki bu sefer" diye umut ediyor

isaret parmagi
14.09.2007, 13:12
tutulacak, dokunulacak yeri kalmamış vıcık vıcık bir spor basını ve birbirinden garip ilişkilerin döndüğü bir spor dalında, el kol hareketi çekmiş bir zıbıdık adamdır. emre ve mesela pascal nouma gibi adamların hatası, tepkilerini açıkça göstermektir. oysa bu işler böyle olmaz. kapı arkalarında, masa başlarında klüp başkanlarına şikayet ederek; "taraftar" denen mafyavari oluşumlara hedef göstererek; arabasının içinde kaleci döverek falan yapılır. emre'nin denyoluğu, bunu öğrenmemiş olmasıdır.

gene de sorulması gereken asıl soru, hakaretin nerde başlayıp nerde bittiğidir. mesela, doğru dürüst okuma yazması olmadığı halde, bir genel yayın yönetmeninin damadı olduğu için spor yazarı "yapılmış" birinin varlığı mı asıl hakarettir? yoksa, gencecik yaşta bu spora kilitlenip "birikimli" olması zaten mümkün olmayan birinin öfkeyle, gazla falan yaptığı el kol hareketleri mi?

iyi, emre'nin ipini çektik. sistem temizlenecek mi? o klüp eyyamcısı, o başkanlardan direktif ve maaş alan, o sahibinin sesi gazeteciler gidecek ve yerine bu işi adam gibi yapacak vicdan sahibi birileri gelecek mi?

olay, öyle başa böyle tarak olayıdır yalnızca. tuvalet kağıdından kale çizgileri yapıp hakem ipi çeken bir oluşum, el kol hareketi çekilmesini de anlayışla karşılamalıdır. ben de emre'ye katılıyor ve sağ kolumun bilek bölgesini şöyle bir yaladıktan sonra, parmaklarımın dış kısmını sol avucumun içine koyuyor ve hızla öne doğru ittirirken "şrraaaak!" diye bir ses çıkartıyorum. ve şerefli türk basınına da "çıkın kardeşim şu sporla aramızdan!" diyorum.

ayrica kimse kusura bakmasin ama gorunen su kadroda mecburen oynatilacak futbolcu. turk milli takimi yetenekli oyunculara sahiptir ama deneyimli oyunculara sahip degildir. ayrica adam sirf dunya kupasinda formda olabilmek icin gidebilecegi o kadar ust duzey takim varken, ilk onbir sorunu yasamayayim diyerek newcastle gibi adi var kendi yok bir takima gidiyor, milli takim dunya kupasindan olunca verdigi bu transfer kararinin tamamen "evdeki hesap carsiya uymadi" moduna geliyor, kariyerinde hata yapmis oluyor, motivasyonu cokuyor, bu dandik takimda bu moralle tek basina dunyalari kurtaramiyor, yedege cekiliyor, kadroya alinmiyor, yas 27 artik yapabilecegi son bir dogru transfer hamlesi var, adam kara kara dusunuyor, ve sen turk basini olarak milli takim icin kendi kariyerini mahveden bir futbolcuyu bu durumda oldugu icin yerin dibine sokuyorsun. yapmamasi gerekirdi ama ben gayet mutlu oldum o hareketi gorunce. taraf tutuyorum ayrica, evet.

A.Alper
14.09.2007, 13:21
Emre'ye kızamıyorum.Bu sahtekar sonuca göre davranan basına ben de aynısını yapardım.

ilhan
14.09.2007, 13:25
Alper , Bir milli maçta kolunda kaptanlık pazubantı varken yapar mıydın bunu gerçekten ?

Bu konuda basın haklıdır Emre haklıdır olayı değil bu. Ben olaya kim haklı kim haksız diye bakmıyorum.

" Ben sporcunun zeki,çevik aynı zamanda da ahlaklısını severim. " Mustafa Kemal ATATÜRK

Bir milli takım kaptanına yakışmayan ve tasvip edilmeyecek bir hareket.

A.Alper
14.09.2007, 13:39
Ben milli takım kaptanı değildim ama şu halimle aynını yapardım diyorum.Milli takım kaptanı olsaydım ... Bilemiyorum.O çok ayrı bir sorumluluk ve sadece kaldırabilenler bu sorumluluğun altına girebilmeli.

Mayls
14.09.2007, 14:57
Kime olursa olsun yapilmamasi gereken bir hareket. Üstte Ilhan abininde hatirlattigi "Ben Sporcunun zeki cevik ve ayni zamanda ahlaklisini severim" sözünü unutmamamiz lazim. Özel hayatinda istedigini yapsin Emre ama milli formayla sahaya ciktiginda kisiligi ve özel hayati soyunma odasinda kalmistir. O sahada Emre degil Milli bir Futbolcumuz oynuyor. Milletimizi temsilen ciktigi sahada böyle bir hareket yapmasi hos degil.

Erbay
14.09.2007, 15:08
Bu ayıp senin FATİH HOCA
Fatih Terim'in gösterdiği hedefe (!) yine en önde Emre koştu. Kavgayla beslenen Milli Takım saha içindeki sorunları yok sayıyor.

Ne İsviçre maçı, ne de alınan ağır ceza, Milli Takım'ı sanal düşman yaratmaktan alıkoydu

KAVGA ettik. Ağır ceza aldık. Ama görünen o ki ders almadık. Zaten Fatih Terim de �Ben ders almam� diyerek bu tezi güçlendirmiyor mu? Rakipten ve kazanılacak başarıdan daha çok kafalarda yaratılan �düşman� milli motivasyon aracı oluyor her seferinde. İleri doğru adım atmak gerekirken sürekli bir mehteran bölüğü havası... İki ileri, bir geri... Hatta bazen iki ileri, iki geri... Olduğumuz yerde sayıyoruz.

Kavgayla beslenen ve motive olan bir Milli Takım istemiyoruz. Çünkü Milli Takım, ülkenin temsilcilerinden oluşur. Böyle temsil edilmek hoş bir görüntü değil. 16 Kasım 2005�teki İsviçre maçından sonra ilk kez seyircili bir ortamda Türkiye�de sahaya çıkan Milliler sahada �Nasıl arpa boyu ileri gidilmez� adlı oyunu sergilediler. Malta maçında alınan beraberlik sonrası medyanın haklı serzenişi, kafalardaki �düşmanı� yine canlandırdı: Medya... Macaristan maçını ancak böyle varolmayan bir düşmanı canlandırarak kazanabileceğini düşünen �kriz yöneticileri� önce kampta gazeteleri oyuncuların önüne attılar sonra da �Çıkın oynayın. Gösterin size eleştirenlere� gazıyla üzerilerinde Milli Takım forması olan futbolcuları �gazla� sahaya sürdüler.

BAŞROLDE EMRE

NE tesadüf ki kendisine gösterilen hedefe ateş eden yine Emre Belözoğlu�ydu. İsviçre maçında da tünele doğru en önde ve hışımla koşan o değil miydi? Yoksa biz yine haksızlık (!) yapıp onu başkasıyla mı karıştırıyoruz? Basın tribününe doğru yaptığı �Alın bu da size� işaretini anlayışla karşılamak mümkün değil. Ya bir sonraki maçta Emre golü kaçırır ve basın tribünü kalkıp topluca aynı hareketi Emre'ye yaparsa? Kaldı ki o Emre, İngiltere'de ırkçılık suçlamaları yapılırken Türk medyasından destek almamış mıydı?

Emre Belözoğlu uzun zamandır Türkiye'deki futbol ortamını beğenmediğini belirtiyor. Her röportajında, söz ona her gelişinde Türkiye�de oynamanın bir işkence olduğunu söylüyor. Ama bu durumu düzeltmek yerine kazanın altına biraz daha odun atacak davranışlar sergiliyor. İtalya'da oynamış, İngiltere�de aktif olarak futbol oynayan Emre'nin ülkeye katkı yapması beklenirken, seviyeyi daha da aşağıya çekmesi ona hiç yakışmadı. Bu ülkede ona gösterilen sevgi ve futboluna duyulan inanç büyük. Ondan beklenen, bunlara aynı oranda cevap vermesi, kaptanlık bandına uygun davranması.

İŞLER İYİ GİTMİYOR

KRİZ yönetimi, ipleri germek, sanal düşmanı hedef göstermek, kaos yaratmak ve bunu motivasyona çevirmek olarak algılanmamalı. Çünkü sahadaki stres, kaldırabilecek oranın kat kat üzerine çıktığında, futbolcu yanındaki arkadaşına bile pas veremez, düşünme yetisini kaybeder ve hata üzerine hata gelir. Her zaman İskoç hakem bulmak da kolay değil. Bir anlık akıl tutulması sırasında Zoltan Gera kaleciyi geçmek yerine topa vursa ve Macaristan golünü atsa, İnönü'de maçın sonu gelir miydi? İsviçre ile yapılan play-off maçında yaşananları ne çabuk unuttuk.

Fatih Terim basının eleştirilerini ciddiye almıyor ve bunlardan ders çıkartmıyorsa, özeleştiri yapmalıdır. Çünkü işler iyi gitmiyor. Daha EURO 2008'e katılmayı garantilemedik. Bu futbolla da, Malta örneğindeki gibi her maç potansiyel puan kaybı tehlikesi söz konusu. Sorunlarımız kesinlikle saha dışarısında değil. Saha içerisinde. Bunu çözecek insan da Milli Takımlar Baş Sorumlusu Fatih Terim. Terim hem kendi hazırlıklarını hem de oyuncuların kalan 4 maçlık motivasyonunu futbol sahasının içerisini düşünerek yapmalı. Kavga etmek, kavgayla beslenmek eskiden belki başarı getiriyordu ama artık kaos yaratmaktan başka bir işe yaramıyor.

Emre: O hareket herkese değil, bir kişiye!

MACARİSTAN maçında ilk gol sonrası basın tribününe doğru �kol� hareketi yapan futbolcu Emre,özrü kabahatinden büyük dedirten bir açıklama yaptı. İşte Emre'nin özrü ve savunması:O hareket, hiçbir şekilde Türk basınına ve basın tribününe yönelik değildi. Genel olarak o tribündeki bir kişiye yapılan bir hareketti ve o kişi kendini biliyor. Bugüne kadar ve özellikle yurt dışındaki haklı mücadelemde beni yalnız bırakmayan ve desteğini esirgemeyen çok değerli spor basınına böyle bir davranış içinde bulunmam söz konusu bile olamaz.

Vatan

Ayşe Aygün
14.09.2007, 15:15
Ben size Macarları yenemezsiniz demedim

Macaristan maçında kaptan Emre Belözoğlu'nun golden sonra 'hareket çektiği' spor yazarı Mehmet Demirkol, yine Fatih Hoca'yı ve Emre'yi sert biçimde eleştirdi.
14 Eylül 2007 Cuma 12:08

Mehmet Demirkol/Milliyet
Ben size Macarları yenemezsiniz demedim...

Gera oyundan atılmış. Terim 4. hakemin üstüne yürüyor: Elini kaldırıp iki ve kart hareketleri yaparak. Atılmış adamı bir defa daha attıracak. Hakem 'atıldı gidiyor' diyor muhtemelen. Çünkü Gera'yı gösteriyor da anca sakinleşiyor Terim. Hadi heyecanına verelim hocanın. Unutalım geçmişteki olayları. Rakibe zaten verilen kırmızı karta bu kadar kendini kaybeden hocam, penaltı ve Hakan'a kırmızı kart çıksaydı ne yapardı? Düşünmeyelim. Ama işin futbol yönünü düşünelim. Malta'dan yediğimiz golün aynısı sonumuz oluyordu neredeyse. Faul yap, sonra uyu. Bir de bak ki, rakip kalecinle karşı karşıya. 3 günde aynı acayip pozisyondan 2 tane veriyoruz. Alın size ders!.

'Ders almam ders veririm'
Biz öğrenmeye açığız. Ama sorarak öğrenmek en iyisi. Soralım o zaman: Malta maçındaki kadro nerede? Toraman neden yedekte? Forvet hattı tamamen neden değişti? Ayhan neden 11'de. Hamit neden orta sahanın göbeğinde değil. Doğrusu buysa. Ders nerede?

Türk Milli Takımı, Dünya Kupası katılımcısı olmayan tek grupta mücadele ediyor. İskoçya, Polonya, İrlanda, Romanya gibi yüksek formlu takımlar da yok grupta. Ne var peki Mhyre, Nikopolidis, İskoç hakem Dougal...
Peki futbol var mı? Kurtarıcı bir İmparator olan Terim'in bildik sihirli dokunuşları var mı?

Yok! Peki ne var! Özlü sözler: "İntikam almak istiyorsanız 2 mezar kazmalısınız". Vay anam vay! Bir sonraki basın toplantısında düelloya davet edileceğiz sanırım. Sonra da silah seçimi olacak herhalde.
Başka ne var! 3 maç seyircisiz. Sorumlusu kim! Federasyonun maç öncesi yaptığı 'itidal çağrısı'na bakılırsa sorumlu seyirci. Halbuki İsviçre maçında seyirci ne yaptı ki! Sahada, kulübede hâlâ sorumlular. Gera'nın atılışından sonra çıldıran hocam ve golden sonra basın tribününe 'hareket çeken' kaptanım. Ah benim güzel milli takımım.

Terbiyesizliğin kaptanı
O terbiyesiz adam 27 yaşında. 11 yıldır uluslararası arenada. 2 büyük ligde oynadı. 44 kez A Milli. İsviçre maçında rakip kovalayan, İngiltere'de hakkında ırkçılık soruşturması açılan, nihayet sahada milli formayla ve kaptanlık bandıyla hareket çeken adam benim milli takımımın kaptanı. Özür dilemiş. Tıpkı TSYD'nin açıklamasındaki gibi ben de kabul etmiyorum.
Eğer bu ahlak yoksunu adam, bir daha milli takım forması giyerse, onu çağıran da bu suça, bu terbiyesizliğe ortak olacak. Eğer bu adama bir ceza verilmez üstüne de prim alırsa bu ahlak yoksunluğunu federasyon da üstüne alacak. Ya maçı kaybetseydik ne olacaktı? Kime çekecekti o hareketi, koridorda Macar mı kovalayacaktı? Yoksa mixed zone'da muhabir mi dövecekti? Onu İngiltere'de buradakinden 5 kat fazla eleştiriyorlar. Yapabilecek mi oradaki basına aynı şeyi? Bekliyorum. Bir gün oynarsa görürüz herhalde.

Bu kadarla bitiyor mu?
Bir milli takım düşünün:
1- Oyuncuları basına, dolayısıyla halka konuşmuyor.
2- Galibiyet primlerini kendileri belirliyor.
Yani hesap vermek, açıklama yok. Hakaret, ölüm tehdidi çağrıştıran açıklamalar, terbiyesizce el-kol hareketleri var. Acaba hayatları boyunca babalarından alabilmişler mi istedikleri parayı? Ya da kulüpleri hiç onlara primi siz belirleyin demiş mi? Kimin parası o? Ve eğer 65. sıradaki Macaristan'ı yenmenin ödülü açık çekse, 115. sıradaki Malta'yla berabere kalmanın cezası ne? Ya da yarın öbür gün Dünya Kupası'nı kazanırsak Boğaz Köprüsü'nü mü vereceksiniz oyunculara? Ve o zaman biz eleştiride bulunduk diye Taksim Meydanı'nda asılacağız herhalde.
Baksanıza bazılarını eleştirmek şimdiden 'günah' statüsüne girdi bile.
Ah benim Milli Takımım.
Tebrikler. Macaristan Zaferi için.
Ama ben size Macaristan'ı yenemezsiniz demedim ki...

poetricus
14.09.2007, 15:16
Emre'ye kızamıyorum.Bu sahtekar sonuca göre davranan basına ben de aynısını yapardım.
Tarife kalkışsam ceza alırım ama ben olsam daha beterini yapardım.
En azından kolumu kullanmazdım.

Sacit
14.09.2007, 15:24
Emre bu kafayla her zaman bu tür hareketleri yapmaya müsait bi oyuncu,zaten geçmişine bakarsak herşey ortadadır.Kişisel bi problem olabilir ama yaptığı hareket çok yanlış,kesinlikle ceza alması lazım,yoksa uslanmaz bu adam,o da şüpheli ya.

A.Alper
14.09.2007, 15:49
Bu hareketi neden yapmış olabileceğini de düşünmek lazım.Kendimizi onun yerine koyalım.

ilhan
14.09.2007, 15:55
Emre haklı basın haksız demiyorum şahsen. Basın haklı Emre haksız da demiyorum.

75-80 Milyonluk bir ülkenin futbol Milli takımı kaptanlığı yapmış birisine yakışmayan bir hareket.

O zaman suçlu Fatih Terim.. Kime sorumluluk vereceğini bilmiyor..

erdal6167
14.09.2007, 16:11
emre nin arkasındayım, sahte basın macaristan macını sanki kendileri kazandırmış havası oluşturmaya calışıyorlar ama bu ömedya malta macını kaybettirmiştir, bu macında medya ile hiç alakası yoktur.

Mert Zaman
14.09.2007, 16:12
emre belözoğlu bunu basına ypmadıgını soledi ve sadece o kendini biliyor dedi???

Bartuğ13
14.09.2007, 16:23
yapılan hareketin yanlışlığı herkes tarafından kabul edilmeli.emre o hareketi yapmamalıydı.değil emre hiç bir oyuncu yapmamalı.

ama gel gelelim işin öbür tarafına.mehmet demirkol için değil genel anlamda söylüyorum spor medyasının çoğu skor medyası aslında.gerçeklere gözlerini kapatan,skora göre yorum yazan insanlar var ve çoğunlukta.

bir de genel medya eleştirisi yapmak lazım.trabzonspor-sivas maçındaki olayları günlerce ana haberde gösterdiler,ırkçı söylemlerle yayınladılar,neler neler yaptılar ve salıdan sonra yine konuşacaklar bunu biliyoruz değil mi?
güzel şimdi bunun üzerine bir emrenin hareketi çarşamba akşamından bu yana konuşuluyor.iki gündür gazetelerde manşetlerde,tvlerde her haber programında biri bağlanıp yorum yapıyor,ceza verilsin diyor bunu da yaşıyoruz değil mi?

sormak lazım aynı medyaya ülkede inlarlar açlıktan kırılırken,sokakta dilenen,çöplerde yiyecek arayan onbinlerce insan varken,daha bugün ankarada baraj doluluk oranı %2,5ken,meclisteki birileri pkkya terör örgütü değil sadece benim kardeşlerim derken,israilin uçakları bizim hava sahamıza girerken,ülkenin aklınıza gelebilecek her köşesi tek tek satılırken ve 20-25 yıldan belki daha aza vatansız kalabilecekken,ülkede çok büyük yanlışlar yapılırken neredeydiniz?

tamam anladım ben siz medya mensupları da sizin patronlarınız da o yanlışları yapanlara yalakalık peşindeydiniz,garibanları görmezden gelirdiniz değil mi?

tamam belki emre o hareketi yapmamalıydı ve yanlıştı ama siz onlardan daha da fazlasını hak ediyorsunuz.bu en büyük gerçek.bu olayı bu kadar büyütüp ülkenin tek sorunu yapmanız bile onu ne kadar hak ettiğinizi gösteriyor zaten.yanlış mıyım?hadi itiraf edin.

ben bi itiraf edeyim mi?ben de kolumu kızartacak kadar sert bir vuruşla aynısını sizlere yapmak isterdim.
kimse kusura bakmasın

Misina
14.09.2007, 16:59
emre basın ile sabırakı bi oyuncu.fakat bu hareket medyanın malta maçı sonrası fatih terim ve futbolculara yaptığı acımasız eleştirilerin yanında bişey değil.

ilhan
14.09.2007, 17:50
Milli takımın dünya üçüncülüğü kadrosunda bulunmuş , Milli takımda kaptanlık seviyesine ulaşmış birisi kim olursa olsun ve olay ne olursa olsun bu yaptığı hareketi tasvip etmiyorum! Basınla bir sorunu varsa bunu bu şekilde dile getirmemeliydi. Dünyanın gözü bu maçtaydı. Tasvip edilicek bir hareket değil.

Milli takım hayali olan genç futbolculara ancak bu şekilde örnek olan birisine " helal " lafı bana çok tuhaf geliyor.

Can52
14.09.2007, 18:28
Burda bir sey unutuluyor.....

1000 kisi calistiran bir yatirimci veya bir üretici nin bile vergiden sonra belkide yilda 1 milyon dolar ancak kazaniyor...
Gelelim Futbolcularimiza.
Vergi sorunu yok, üretim sorunu yok , Hammadde bulma sorunu yok, Dolarin düsme sorunu yok, isci cikarma sorunu yok.....
Yani sadece calisacak ve biraz topa tepcek....Sadece o kadar...

1000 kisi calistiran bir yatirimci veya herhangi bir Bakan onlar kadar popüler degil.
Kendi adima söyleyeyim bakanalrin hepsini bilmiyorum, ama Futbolcularin cogunu biliyorum :D....

Bu popülerligin bilindigini Futbolcu kardeslerde bilmezmi??
Birakin Milli takimi , Amatör takimda oynayan bir 20 yasindaki gence bile bu hareketleri yakistiramam...
Ona söyleyeck tek lafim vardir, Ogluna da öyle seyler ögetirmisin.
Bir gün 17 yasindaki cocuk o hareketi sana yapsa, sen hoslanirmisin???

Acaba bu Futbolcularimiz, Spor bayraminda , veya stad önünde, idman sahalrinda yazilan Ben sporcunun zeki, cevik ve ayni zamanda ahlaklisini severim
yazilarinin hicmi ne demek istedigini arastirmamislar??
Bu kadar zamanin var, bu kadar parada var, bari biraz konusmayi, hosgörüyü, catal bicak tutmayi ögrensene?? Su anki zamanda bunu para ile ögrenebilrisin....

Futbolcularimizda malesef bu konuda pek zeka fiskiran cinsten degiler.
Ama onlarda olan suclarin cogu Kulüp yönetenlerinde var.
Agzi yaninca , baska Futbolcu hakkinda konusan Yöneticiler, kendi Futbolcularin ahlaksizligini koruyabiliyorsa, yakinda baska seyler daha olur...

Gol sonra herhangi hareketten dolayi kirmizi kart örnekleri vardir, hatta hakem karti göstermediyse ardindan ceza verilme örnegide vardir .
Tümerin gecen sezon GS macinda 2.gol olduktan sonra sahaya madde atan seyiriciyi alkisladigi icin 1 mac ceza almisti hatirladigim kadari ile.
Nouma 1.5 sene yemisti, Ülkeden gönderilmisti..
Ceza ise ceza..

Ama bu TFF , FT, HU ve oynattiktaki belirli mahalle kabadayisi Futbolculari olduktan sonra onlar baska seyini gösterirler...

Haa, bu ara hakikatten Emre Bölezoglu kac milli macta kurtaricilik yapmistir?
Onuda birisi aciklasin..GS den sonra Interde ve Newcastlede kac tane mac cikarmistir??

Kadir
14.09.2007, 18:56
zaten böyle abuk sabuk spor ahlakına uymayacak hareketler yapma potansiyeline sahip bi oyuncu olduğu için normal. emreden ne beklemeliyiz ki ?

macka61
14.09.2007, 19:16
çok yanlış bir hareket yaptı demekki ingilteredeki ırkçı söylemler söylediği doğruymuş isviçre maçında kavga bu hareket filan hiç yakışmıyor kendisine o futboluna baksın ilk önce

coskun0661
14.09.2007, 21:53
bencdee cok yanliş bır hareket yaptii onun gibi bi rfutbolcu asla böle hareket yapmamlıydıı

umraniye34
14.09.2007, 22:53
ben emrenin bu hareketinin bi kişiye özel olduğuna inanıyorum oyüzden de yadırgamıyorum işveş maçında yaptıklarını da orda o an kim olsa öle yapardı diye düşünuyorum zaten istiklal marşı okunurken ne kadar dolu oldukları belliydi

Recep Çaltepe
14.09.2007, 22:56
Son derece yakışıksız bir hareket. Hiç bir bahanesi yok. Demek ki Emre, Milli Takım forması ve o takımın kaptanlık pazubandını taşıyacak karakterde bir futbolcu değil. Tek kelimeyle yazık!

lazooo28
15.09.2007, 00:24
biseye kafasi iyi kizmis,salterler atmis,sonucta oda bi insan..ben basin'in yaptigini yalnis buluyorum cok yüklendiler

Tolpaş61
15.09.2007, 01:52
terim gazı verdi sürdü sahaya.bu hareketi trabzonsporlu bir oyuncu yapsa gazete manşetlerimi hayal bile edemiyorum.

hasancolak
15.09.2007, 02:51
bence emrenın yaptıgı yanliş basın herkesı eleştırıyor onların işi o maltayı yenemıyen mıllı takıma bende cok kızmıştım

cuneytr
15.09.2007, 13:26
metin oktaylar,ve emreler....insanın morali bozulyor o hareketi izleyince düsünsenize milli takım kaptanı...ama biz daha önce milli takım kaptanlarının böle oldugunu görmemiştik böyle ahlaksız oldugunu olabilecegini takımın oyuncu kalitesinin yanında milli duygularla hareket etmesini gerektigini bilmiştik...yanılmısız...bu ülkeye metin oktayların adamlıgı fazlaymıs...hakan sükürler emreler gerekliymis...basarılıysak beni elestirmeyin tüm basarılarda ben varım diyor 2 insan...adamlıktan bahseden insanların dokunnulmazlıgını saglayan hareketler böyle olmalı galiba...ingiltereye 8 atsan brezilyayı yensen nolcak ki 140 milyar maas ve acık cek istedikten sonra....

A.Alper
15.09.2007, 15:11
EMRE'Yİ UNUTUN

G.Saray Başkanı, milli maçta el-kol gösteren yıldızın transferini veto etti Kalli'nin de, "Böyle oyuncu istemem" dediği belirlendi
Galatasaray'ın ocak ayında renklerine bağlamak için çalıştığı Emre Belözoğlu'nun transferi başkan Canaydın'ın talimatı ile askıya alındı. Macaristan maçında tribüne el-kol hareketleri yapan milli oyuncu, kamuoyundan büyük tepki almıştı. Başkan Canaydın'ın da Emre'nin davranışından büyük üzüntü duyduğu ve transfer komitesi ile bir görüşme yaparak, "Emre'nin transferini unutun" dediği öğrenildi.

POLAT ÇOK İSTİYORDU
Fair-play'e büyük önem veren Canaydın, daha önce eski 2. Başkan Ergun Gürsoy'un her konuda anlaştığı Fatih Akyel'in geri dönüşüne de onay vermemişti. Emre Belözoğlu'nun alınmasına sıcak bakan teknik direktör Feldkamp'ın da, "Artık Ronaldinho kadar iyi oynasa bile onu G.Saray'a istemem. Bu formayı ahlaklı futbolcular giyer" dediği ifade edildi. Newcastle'de oynayan Emre'yi özellikle Adnan Polat çok istiyordu.

burak60
15.09.2007, 22:56
gardaşlar bence bu olayı emre bilerek yapmamıştır başka birşey vardır bu işte emre öle bşy yapacak bir insan değil bence

Punisher-61
16.09.2007, 10:02
bu konu bence cok uzatiliyor..milli takim zaten su an pek iyi degil böyle olaylar yüzünden daha fazla yara almasin..

Travelair
16.09.2007, 11:59
Bence ahlak önce gelir. Milli takım forması giyiyorsun, bayrağı temsil ediyorsun, tribünlerde 30 bin seyirci var, televizyonlarda milyonlar, ve yapılan kol hareketi...
Başkan olsam bedava verseler dahi Emre'yi almam diyordum, hatta bir arkadaş hayli şaşırmıştı buna. Bir nedeni de buydu

Harun-61
16.09.2007, 12:19
arkada$lar sizler hayatinizda hicmi HATA yapmadiniz ???

adam cikti ve herkesin önünde Özür diledi...hatasini kabul etti...

yapmamasi gerekirdi ama oldu birkere...

Ridvan'in dedigi gibi, bir ki$iye Ahlaksiz-Edepsiz demeden önce bi duracaksiniz !!!
Emre'nin Sosyal Hayatinda ne kadar saygili edepli bir beyfendi ki$i oldugunu bende duydum...
a$iri derecede yardim / hayir sever bir vatanda$.

.

Travelair
16.09.2007, 12:53
Ordaki davranışından söz ediyoruz. Genel anlamda ahlaklı olabilir. Orda yaptığı ahlaksızlık. Taşıdığı forma Milli forma. Mahalle maçında sanki. Örnek olduğu milyonlarca genç var. Asalım demiyoruz, cezalandırılsın diyoruz. Ama Fatih abisi ona da izin vermez göstermelik bir ceza verirler. Mangalda kül bırakmayan bu kişiler, işin ucu başka yerlere dayandı mı Ayhan'ın yaptıklarını da unutur Emre'nin yaptıklarını da. Bir ara milli maçlarda kaçırdığı pozisyondan sonra İngilizce küfür etmeyi marifet sayanlar da vardı. Türkçe de değil :) Hata yapılır, ama herkes sorumluluğunu, mevkisini bilmeli ona göre hareket etmeli. Terbiyesizlik bu. Ben de başkan olsam takımıma almam diyorum, çok mu üzerine gidiyorum ki acaba ?

Can52
16.09.2007, 13:14
Yılmaz Özdil bu sefer futbol için döktürmüş..

------------------------------------------------------------------

Emrenin suçu yok!

EMRE‚ 7 sene önce‚ Mercedesiyle E5te bir garibana patlattı... Gariban öldü.
Ne yazdı bizim spor basını?
"Emrenin suçu yok..."
Daha bilirkişi raporu bile yazılmadan‚ bizimkiler kendilerini hkim yerine koymuştu manşetlerden‚ "ölen suçlu!"

Sonra...

Emre‚ İsviçre maçındaki çirkin davranışları nedeniyle 6 maç ceza aldı.
"Emrenin suçu yok..."
Canlı yayındaki tekmeler kabak gibi ortadayken‚ bizimkiler‚ rakibin saldırdığını anlatıyordu‚ "İsviçreliler suçlu!"

Sonra...

Emrenin siyahi bir futbolcuya‚ ırkçı hakaretlerde bulunduğu iddia edildi.
"Emrenin suçu yok..."
Namazında niyazında‚ ahlaklı çocuk olduğu; asıl‚ ırkçıların ona iftira attığı söyleniyordu‚ "İngilizler suçlu!"

Sonra...

Emre‚ basın tribününe koştu‚ koluyla‚ haşırt diye "geçirdik" işareti yaptı.
Ben size söyleyeyim...
"Emrenin suçu yok!"
Hatta‚ dikkat ettim fotoğrafa‚ böyle spor basınına az bile geçirmiş Emre.

Bakın bir örnek daha vereyim...

Şenol Güneşin milli takımı‚ yüzde 82lik izlenme oranına sahipti... Yani‚ o anda açık olan televizyonların yüzde 82sinde Şenol Güneşin milli takımı izleniyordu.

Peki‚ Fatih Terimin milli takımı?
Yüzde 40...
Milleti‚ milli maç izlemekten soğuttu Fatih Terimin tercihleri.

Hal böyleyken‚ hatırlayalım...

Ne yazıyordu spor basını?
"Şenol Güneş bu işi bilmiyor‚ karizması yok‚ saçı şöyle‚ elbisesi böyle‚ Gucci ayakkabısı bile yok..."
Sevemediler bir türlü.
Halbuki‚ o Şenol Güneş‚ evet Guccisi yoktu belki ama‚ Hagisi‚ Popescusu‚ Taffareli de yoktu... Gitti‚ Dünya Kupasında eşsiz bir zafer yaşattı hepimize.
Şimdi ise...
Kolay lokma gruptan çıkabilmek için mide kanaması geçiriyoruz ekran başında.

Kimi seviyor spor basını?
Fatih Terimi.
Diyorum size...
Emrenin suçu yok!

Ve‚ son örnek...

"Türkiye bu kafayla olimpiyat molimpiyat yapamaz‚ üstelik bir sürü katakulli var o işlerde‚ devamlı para toplanıyor‚ saçma sapan harcanıyor‚ kimin cebine gidiyor" diye yazdım.
Yöneticileri spor basınından olan Milli Olimpiyat Komitesi‚ "fair play ödülü"nü kime verdi biliyor musunuz?

Bana.
----------------------------------------------------

Emiroğlu
17.09.2007, 05:35

Ridvan'in dedigi gibi, bir ki$iye Ahlaksiz-Edepsiz demeden önce bi duracaksiniz !!!
Emre'nin Sosyal Hayatinda ne kadar saygili edepli bir beyfendi ki$i oldugunu bende duydum...

.

1. si adam! ile kastettiğin kim ? anlamadım da...
2. si,özür ü de ADAM! lığını belli etti zaten...

ilhan
17.09.2007, 07:30

.

1 ; 70 Milyonun önünde milli forma içerisinde yapmadık.
2 ; Bu özürü ne zaman diledi ?
3 ; Emre'ye ahlaksız , edepsiz diyen yok. Yaptığı ahlak kurallarına uymuyor.

Edepli , beyefendi , hayırsever olabilir ama maçta yaptığı o hareketle gençlere iyi örnek olmadığı gün gibi aşikar.

İskender Çakmak
17.09.2007, 08:07
mehmet demirkola yaptığı için helal olsun

Gürkan
17.09.2007, 08:49
Emrenin yapmış oldugu hareketın tasvip edilecek tarafı yok , saha dışını bilmem ama sahada bazen çirkefliğe kaçan hareketlerinin çok gördük.
ama basında sütten çıkmış ak kaşık değil. sana bir köşe verildi diye istediğin yazıyı yazabilirsin anlamına gelmez.

cuneytr
17.09.2007, 09:49
medya...o medya hergün taraflı yazılar yazacak güc yanlısı o zaman demokrat olacaklar ama milli takımı ve teknik direktörünü elestirdigi için suclu olacak...böyle bir adalet anlayısında ne basarısı ne temizligi ne dürüstlügü bekliyorsunuz...herkesin adına bir kişi cıkıp da beyan verecek bizler de ona uyacakmıyız...bugun mehmet demirkola yapılan ahlaksızlık ilerde baska sartlarda baska sekilde bizim basınmıza geldiginde kime söylecez...medyayı genel anlamda yanlı ve saygısız seviyesiz buluyorum...

Can52
18.09.2007, 00:19
sana bir köşe verildi diye istediğin yazıyı yazabilirsin anlamına gelmez.

Neden yazamasin??
Hakaret , iftira ve özel hayat olmadiktan sonra her türlü yaziyi yazabilir.
Sadece iyi seylermi yazacaklar?

Hem ne yazmis Basin Emre üzerinde Macaristan maci öncesi???

El Kol hareketi yapilcak ne yazilmis???

Cem Balcı
18.09.2007, 00:53
emrenin üstüne çok gidiliyo yakında bi yıldızımızı daha kaybetcez.o hareketi durduk yerde kimse yapmaz bi sebebini araştırın...

Ertan 51
18.09.2007, 08:09
adam olsa transfer olurken kulubünü tirilyonlarca zarara uğratmazdı.ne yaptı bizim kaptan Fatih Tekke illa takımım para kazansın diye uğraştı didindi sonundada dünya bonservis parası kazandırdı Trabzonsporumuza.işte Emre böyle bir şahsiyet ben pek şaşırmadım son yaptıkları kendisine yakışan bi tarz.

Harun-61
18.09.2007, 09:58
1) 70 milyon Insan o gün maci izledimi ???

2) bu kadar abartma olmaz, olamaz !!! öyle ima ediyorsunuz ki Emre'nin yaptigi o hareket ile Türkiyede'ki tüm Genclerin Ahlaki bozuldu...
yapmayin Allah a$kina, 9 ya$indaki cocugun agiza alinmaz küfürlerini duymuyormusunuz ? $imdi emre o hareketi yapti ve genclik elden gitti he, vah vah vahhh !!!
TV'lerde. hatda Meclis'de bile nice "Ahlaksiz-Edep'siz" hareketler yapiliyor- onlarida LÜTFEN bunun gibi ele$tirin.

3) tekrar ediyorum, Emre'nin yaptigi o hareket % 100 tavsip edilecek bir olay degil. hata etti-ayip etti...ama bu kadar büyütmenin geregi yok...!

vesselam...

.

Can52
18.09.2007, 12:40
Bazi arkadaslar olayi ya tam anlamiyor yada anlamak istemiyor.
Kimse Emrenin üstüne gitmedi, gitse bile o yükün altindan kalkmasi gerekir eger 2 milyon euroluk bir profesyonel ise.....

Emre o hareketinden sonra: " Herkesten özür diliyorum, macin gazinda bu hareti yaptim, yapmamaliydim " deseydi kimse bir sey söylemezdi.

Zaten sabikali Adam, halen akillanmis degil.

Hata yapilir, o anin gazina kimse bir demez.

Amaaaaa, ertesi gün veya diger gün yine kenar mahalle kabadayisi gibi aciklama yapiyorsa, piskolijik bir sorunu vardir derim.

Piskolijik sorunlu ve kabadayi profilli milli futbolcu görmek istemiyorum.
Hele hele kaptanlik banti da kolunda ise , ceksin gitsin bir daha milli takima ugramasin.....

Neden FT den, TFF, Hu, dan bir aciklama gelmiyor??
Bu kadar hakli olan kurum veya kisiler ertesi gün herkese kapagi takar...

Ama haksiz olduklarini kendileride biliyor.

1994 Dünya kupasinda Effenberg seyirciye orta parmagini gösterdi diye ,eve yollandi....Almanlar icin en basarili oyuncu idi Effenberg...

Bunlari es gecersek, yarin , belkide Trabzonda olan bir Milli macta bilmem neyini gösteren bir Futbolcuya nasil tepki olur acaba???

OYılmaz
18.09.2007, 12:57
Emre Yapmış bir Hata ne demişler Hatasız Kul Olmaz Newcastle ocakta gönderecem diyor Gs Ocakta Emreyi almam diyor madem istemiyorsunuz bize verin kardeşim Allah Allah bir Hareket yaptı adamı yerden yere vurdular Ocakta Emreyi Trabzonsporda görmek isterim :)

Cem Balcı
18.09.2007, 19:40
elbet mantıklı bir açıklaması vardır.bi oyuncunun üstüne bukadar gidilirse bu hareketler normal.

ilhan
18.09.2007, 20:46
Emre'den özür geldi diyorsanız lütfen kaynak gösterin. Bu konu hakkında en son rastladığım haber " Emre , M.Demirkol'u aramış o hareket sana değldi abi. " Demiş. Ne kadar doğrudur ne kadar yalandır bilmiyorum.

Emre'nin o yaptığı hareketle 9-10 yaşında ki bir çocuğun ettiği küfürün kıyaslamanın bir anlamı yok.

Basın haklıdır , Emre haksızdır değil benim anlatmak istediğim. Defalarca söyledim bunu.

Konu hakkında son yorumum bu , Emre gibiler olduğu sürece bizim Gökdeniz'ler çok yedek bekler ;) Bizimkilerin arkasında F.Terim yok nasıl olsa.

Cem Balcı
19.09.2007, 01:36
gökdenizin yedek olması acaba emre gibilermi???gökdenizin yedek olmasının tek sebebi terimdir,terimdeki gs aşkıdır.yaw adam kaç kere milli göreve geldi kadronun %99 nu hep gs den hep gs den....adam halada ısrar ediyo gs den takım kurmakta yok sabri yok hakan şükür...yaw bu adam hamiti yıllardır oynadığı alıştığı mevkisinden sağaçıktan alıp ortasahada göbek oynatmış adam yaa neymiş efendim sabri sabri sabri...................

gumushaneli29
19.09.2007, 18:01
Emre haklı olabilir ancak bunu milli maçta değilde başka bir zeminde yapmalydı

Can basten
20.09.2007, 00:50
Bu milli takımdaki adamlar öyle bir tavırlar takınıyorlar ki, sanki ülkedeki herkes Türk Milli Takımı'nın yenilmesini istiyor da ona rağmen yenmişler gibi havalara girip bizlere trip atıyorlar. Bu Emre türevlerini ve başlarındaki yol göstereni Allah ıslah etsin ne diyelim.

Can52
21.09.2007, 11:35
Bu milli takımdaki adamlar öyle bir tavırlar takınıyorlar ki, sanki ülkedeki herkes Türk Milli Takımı'nın yenilmesini istiyor da ona rağmen yenmişler gibi havalara girip bizlere trip atıyorlar. Bu Emre türevlerini ve başlarındaki yol göstereni Allah ıslah etsin ne diyelim.

:alkış::alkış::alkış:

En kisa sekilde , en güzel özetle düsündüklerimi aciklami$siniz...
Olay budur...............Tebrikler

Cem Balcı
01.11.2007, 22:33
bıraktılar emrenin peşini nihayet.

cuneytr
20.11.2007, 14:11
emre nin golü hafızamızı cökerttii maalessef...nerede emreyi elestirenler ahlaksızca hareketinden sonra?...işte bizim futbolu ve ahlakı hatta basarıyı bir kefeye koydugumuz güzel bir örnek daha...insanların iyi oyun oynadıktan sonra göklere cıkarılması kötü oynadıktan sonra yerlere vurulması burası türkiye derditecek cinsten sanırız.emre belözoğlu gibi ahlaksızlık yapan insanların ahlaksızlıklarının bir bedeli oldgu ülkede yasamayı istemek cok sey mi istemektir?...

Can52
20.11.2007, 23:15
emre nin golü hafızamızı cökerttii maalessef...nerede emreyi elestirenler ahlaksızca hareketinden sonra?...işte bizim futbolu ve ahlakı hatta basarıyı bir kefeye koydugumuz güzel bir örnek daha...insanların iyi oyun oynadıktan sonra göklere cıkarılması kötü oynadıktan sonra yerlere vurulması burası türkiye derditecek cinsten sanırız.emre belözoğlu gibi ahlaksızlık yapan insanların ahlaksızlıklarının bir bedeli oldgu ülkede yasamayı istemek cok sey mi istemektir?...

Basin yine Emreye kirgin , ama köstek olmuyor su anda o kadar.

Yani iyi macla , karekteriszlik pek bir alaka degil.
Ama sirasi ve zamani degil diye "su anda" bir sey konusulmuyor...
Hesap zamani gelecek bence

denizgrsy
20.11.2007, 23:17
Basın Emre karakterinde , Emre hangi karekterde onu burdan söylemeyeceğim :)

Serdær
20.11.2007, 23:33
Ben Emrenin karakterine değil Oynadığu futbol'a bakarım.

Haluk Levent'te olduğu gibi..

Cem Balcı
20.11.2007, 23:49
performansında ciddi anlamda yükseliş var.inş böyle devam eder.

Misina
20.11.2007, 23:55
Norveç maçındaki performansı yapmış olduğu hareketten daha çok yazılıp çizilmeye değerdi.

Cem Balcı
21.11.2007, 20:38
bugün yine inş iyi işler yapar.

İskender
22.11.2007, 09:22
Emre helal olsun sana...

Harun-61
22.11.2007, 10:15
Emre helal olsun sana...

Ridvaninda dedigi gibi saygiyla alki$liyorum...:alkış:

bu nasil bir Fizik'dir :) ko$ ko$ yorulmuyor, depar atiyor, faul yapiyorlar-ayaga kalkip devam ko$uyor....

Bravo Emre...:alkış:

(Nihat ve Emre :alkış: )

İskender
22.11.2007, 10:19
Emreyi Trabzonspora kazandıracak başkanın kapısında köle olurum...
Bir ara söylentisi vardı, o bile güzeldi...

Öztürk Adem
22.11.2007, 11:50
emre her zaman ıcın kalıtesı bellı olan 1 futbolcudur kıslıgı benı pek de alakadar etmez

cuneytr
23.11.2007, 13:33
emre her zaman ıcın kalıtesı bellı olan 1 futbolcudur kıslıgı benı pek de alakadar etmezkavram kargasaına bari biz müsaade etmeyelim...kişilik demis arkadasımız...bizim zaten futbolcunun kişiligi ile ilgili bir yazımız ve önyargımız olmadı bugune kadar...bizim tepkimiz ahlaksızlık üzerine...ama ahlak kişilik mi diye sorarsanız bence degil...her insanın kişiligi müspet olmak zorunda degildir ama her insan ahlaklı olmak zorundadır ki o kişi ulusal düzeyde temsil görevi yapıyorsa...kişilik adı üzerinde kişisel bir hal de olabilir ama ahlak evrenseldir kişisel düzeyde uygulanmalı ama evrensel nitelikte omalı...emre gibi insanlara basarılı ve iyiy futbolcu diye ahlaksızlık degerlerinden muaf tutumak hangi vicdani münasebette geciyor dogrusu merek içindeyim....