PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Karadeniz İnsanı..

erhananil
23.02.2005, 19:20
Arkadaslar bu baslik altinda karadeniz de basiniza gelen yada duydugunuz gördügünüz ilginç olaylari anlatin.Akliniza gelebilecek hersey dahil.Köy de kentte dogu karadenizin her zerresi fikra gibi olaylarla dolu.Bana bu konuyu açtirmaya zorlayan iki olayla açilisi yapiiim.

Hani yol kenarlarinda araba lastikçileri olur bilirsiniz.Onlarin Türkiye deki geleneksel tabelasi siyah lastik üzerine beyaz boyayla yazilmis LASTIKÇI yazisidir.Iste ben de Rize yolunda bir lastikçinin tabelasini gördüm böyle lastigin üzerine beyaz boyayla PUNCI yazmis....:)))))))))))))))

Yine bir Rize yolculugum sirasinda Çömlekçi den bindigim minibüs otogar önünde 1.5 saat kadar beklememize ragmen yolcu bulamayinca söför olaya sinirlenip ilerde el atan yolculara da durmadi ve bana dönüp PAK DAHA HIZLI GIDIIIIRUM DAHA ÇOK YAKSIN DIE ALMAYIRUM YOLCU FALAN!!!! ....CAGUM YOLCUSUNI DA MINIBUSÜNI DA......:))))

ts-saral-of
23.02.2005, 20:43
Sayin yolcularimiz surmene dinlenme tesislerine gelmis bulunmaktayiz

ahada gectuk oni smileys/smiley36.gif

benim basima gelmedi ama bi akarabamin basina gelmis

corleone
23.02.2005, 20:46
uçakta hostes ne alirsiniz diye sirayla herkese soruyordu yanimdaki 40 yaslarindaki amca gayet sempatik bi sekilde "dazeyse bi cayini alayum" dedi sonra bana dönüp gerçi bunun elinden zehir olsa içilir demisti sonra da sen gençsin benden iyi bilirsin bu isleri demisti ben de estagfurullah demistim smileys/smiley36.gif bi keresinde de yine uçakta hostes yanimdaki beyefendiyi uyardi kemerini takmasi için adam da niye ilerde polis çevirme mi yapiyor demisti hostes kal olmustu smileys/smiley36.gif

İsmail Çavuşoğlu
23.02.2005, 21:05
uçakta hostes ne alirsiniz diye sirayla herkese soruyordu yanimdaki 40 yaslarindaki amca gayet sempatik bi sekilde "dazeyse bi cayini alayum" dedi sonra bana dönüp gerçi bunun elinden zehir olsa içilir demisti sonra da sen gençsin benden iyi bilirsin bu isleri demisti ben de estagfurullah demistim smileys/smiley36.gif bi keresinde de yine uçakta hostes yanimdaki beyefendiyi uyardi kemerini takmasi için adam da niye ilerde polis çevirme mi yapiyor demisti hostes kal olmustu smileys/smiley36.gif

smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

Gökhan Kutlu
23.02.2005, 22:18
uçakta hostes ne alirsiniz diye sirayla herkese soruyordu yanimdaki 40 yaslarindaki amca gayet sempatik bi sekilde "dazeyse bi cayini alayum" dedi sonra bana dönüp gerçi bunun elinden zehir olsa içilir demisti sonra da sen gençsin benden iyi bilirsin bu isleri demisti ben de estagfurullah demistim smileys/smiley36.gif bi keresinde de yine uçakta hostes yanimdaki beyefendiyi uyardi kemerini takmasi için adam da niye ilerde polis çevirme mi yapiyor demisti hostes kal olmustu smileys/smiley36.gif aga çok fena güldürdün beni yaaasmileys/smiley36.gif

Gökhan Kutlu
23.02.2005, 22:21
''yanlis anlasilmasin lütfen'': bi zaman ofsporun arsinle mi ne maçi var bi grup kendini bilmez taraftar trabzon'dan of'a gelir ve ellerinde bira siseleri var ellerinde ve ofa gelip olay çikaracaklar tabii inançli of insani buna müsaade eder mi bunlari bi güzel döverler ve gönderirler trabzon'a belki de daha farkli olmus olabilir ben böle biliyom bana böle anlatildi yani görmedim!!

TheRapZoNe
23.02.2005, 22:47
YER KTÜ

Üniversitede görevli bir egitim görevlisi derste espriler yapiyor.Bunlardan bir tanesini anlatirken

Çocuklar yillar önce lisede çalistigim yillarda tembel bir ögrencim vardi..Kendisinin dolmusçuluk yaptigini biliyordum.Ama nedense son zamanlarda onu okul kantininde sik sik görmeye baslayinca dayanamadim ve sordum :

-Ahmet buraya ne isin var dedim.. Aldigim cevap aynen su oldu

-Hocam giz davlayruk da

prettygirl
24.02.2005, 02:50
En üstteki arkadasa istinaden yaziyorum.

Trabzon da bir minibüste inmek istegini söföre ileten vatandas

---haaaooo kösede dök bizi altina der söför de ;

---heee ben tas kamyoni miyiiim heee..?? tökecegum sizi altinaagggsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

prettygirl
24.02.2005, 03:12
Erhan in bitmek tükenmek bilmeyen hikayelerindendi

61viya
24.02.2005, 10:40
hayatimin sehrine bi kez gidebildim belki ama her anini,her an yasiyorum,,,

TRABZONa girdik..ilk benzin istasyonunda durduk..bi amca araba yikiyordu yanimizda..arabamiz da 16 plaka bizim.kardeniz sivesinin bütün özelliklerini kullanarak( siz hayal edi n nasil konustugunu,ben öyle yazmiim) döndü bana we söyle dedi:

"siz bursadan mi geliyosunuz?"

"hayir amcacim,mersinden geliyoruz"

"siz mersinli misiniz?"

"hayir,antalyaliyiz"

"siz simdi,fanatik TRABZONSPORLUSUNUZ??"

"ewet amcacigim"...

"bu iste bi karisiklik war ama........" dedi http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

we ben gülmemek için kendii zor zapdettim..smileys/smiley36.gif

Emorfo
24.02.2005, 11:00
Trabzon Uzungöl'de bir tabela. Kara Kardesler Dinlenme Tesisleri 100 Metre geride smileys/smiley4.gif

Magnolia
24.02.2005, 12:56
Geçen sezon Avni Aker'de maçtayim.Heyecandan elim ayagima dolaniyor.Bir yigin ince ince pullu kagidi sahaya atacam diye öndeki yasli amcanin üzerine attim...

Amca dönüp "gizim ne ettin , her tarafimi kagit ettin otursana assaga ne diye ziplaysin kafamda" demisti.smileys/smiley36.gif

kuzey_lee
24.02.2005, 13:27
boyle onlarca hikayem var..bi kaç tanesini paylasayim...

ismini vermeyelim(reklam olmasin) bi yerel kanalin bayan muhabiri sokakta roportaj yapiyor..yasli bi amcanin yanina yaklasir...

-pardon amca iyi gunler..sizi taniyabilirmiyiz der...

amcanin cevap bomba..

--pilmem peki tanirsun

.................................................. .......... .............

trabzonda pala sov'u bilmeyen yoktur heralde...

bi programda pala yine döktürmektedir..o esnada ''hasimdi reklamlara giriyruk '' der...

der ama tv reklama geçmez..pala farkinda degildir...yanindaki konuklardan birine

-la iyiki reklam verduk..siçaydim altima...der

sonra durum anons edilir...pala'nin yorum daha bombadir.

-eevvveeetttt...esprimizi yaptiktan sonra programa devam ediyoruzz

.....................................

simdilik bu kadar yeter...devami gelecek

tigin
24.02.2005, 15:21
boyle onlarca hikayem var..bi kaç tanesini paylasayim...

ismini vermeyelim(reklam olmasin) bi yerel kanalin bayan muhabiri sokakta roportaj yapiyor..yasli bi amcanin yanina yaklasir...

-pardon amca iyi gunler..sizi taniyabilirmiyiz der...

amcanin cevap bomba..

--pilmem peki tanirsun

.................................................. .......... .............

trabzonda pala sov'u bilmeyen yoktur heralde...

bi programda pala yine döktürmektedir..o esnada ''hasimdi reklamlara giriyruk '' der...

der ama tv reklama geçmez..pala farkinda degildir...yanindaki konuklardan birine

-la iyiki reklam verduk..siçaydim altima...der

sonra durum anons edilir...pala'nin yorum daha bombadir.

-eevvveeetttt...esprimizi yaptiktan sonra programa devam ediyoruzz

.....................................

simdilik bu kadar yeter...devami gelecek

Süper.smileys/smiley4.gifsmileys/smiley4.gifsmileys/smiley4.gif

tsakrep61
24.02.2005, 15:29
hocam yazdiklarinizin hepsi cok guzel hosda su konusmalari boyle abartmayalim ben 12 sene trabzonda kaldim boyle yazdiginiz gibi konusma duymadim

corleone
24.02.2005, 16:09
hocam yazdiklarinizin hepsi cok guzel hosda su konusmalari boyle abartmayalim ben 12 sene trabzonda kaldim boyle yazdiginiz gibi konusma duymadim

halkin arasina karis biraz bi de gözlem yap ben her trabzona geldigimde 10 gün içinde bu tip olaylardan onlarca yasiyorum irili ufakli, bizim insanimizin her sözü esprilidir...

tsakrep61
24.02.2005, 16:42
espirisine bisey demiyorum yanlis anlama soyleyis tarzinin abartili olmasindan bahsediyorum

dosteyevski
24.02.2005, 16:52
ARKADASLAR!! www.kardesinisec.com (http://www.kardesinisec.com) sitesinde yardima muhtaç kardeslermizi mutlu etmek için sizlerden yardim bekliyoruz bu sitede tüm türkiyeden bir yardima muhtaç çocuk seçiyorsunuz o çocuga kitap,giysi,yiyecek yardimi yapiyorsunuz !! HAYDI TRABZONSPORLULAR BIZ HER YERDEYIZ VE HEP VAR OLACAGIZ..

ahmetsalih
24.02.2005, 16:59
bende haberlerden bir bölüm yaziyim size galiba rizede bir adam para biriktirmis ve ev yaptirmayi düsünmüs sonunda çok güzel bir ahsap ev yaptirmis ama istisnai bir durum var yangin merdiveni de ahsapmis smileys/smiley36.gif

kuzey_lee
24.02.2005, 21:01

benim anlattiklarim yasanmis olaylar..daha da var..yakinda yazarim :)

of-lee
24.02.2005, 23:41
Sayin yolcularimiz surmene dinlenme tesislerine gelmis bulunmaktayiz

ahada gectuk oni smileys/smiley36.gif

benim basima gelmedi ama bi akarabamin basina gelmis

ne dersun yasmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

prettygirl
25.02.2005, 17:59
Konusmalari abartmayalim diyen arkadas sen Trabzon da 12 sene kaldigina emin misin?

tsakrep61
25.02.2005, 18:07
eminim ne oldu bisemi diycenk

onusma tarzlarindan bahsediom bu arada

Gökhan Kutlu
25.02.2005, 18:42
Trabzon Uzungöl'de bir tabela. Kara Kardesler Dinlenme Tesisleri 100 Metre geride smileys/smiley4.gif evet onu biliyom kardes çok komik bi tane de firtina vadisinde var aydere dogru smileys/smiley36.gif

Mollasalihoğlu
25.02.2005, 18:48
koyde bal kovanlari ayilar tarafindan yenen hemsehrimiz kovanlari balkonuna tasir ve gece cami tas atilarak kirilir.

-akilli hayvan baa zid oldi tas atti camuma...

amcanin kahvede olayi anlatisi

Crazy_OfLu61_
25.02.2005, 20:18
Ekol, ekol, ekol... KARADENIZ insani bir ekol...

61viya
26.02.2005, 14:25
Trabzon Uzungöl'de bir tabela. Kara Kardesler Dinlenme Tesisleri 100 Metre geride smileys/smiley4.gif evet onu biliyom kardes çok komik bi tane de firtina vadisinde var aydere dogru smileys/smiley36.gif

onu ben de gördüm...komedi ya..yarildik gülmektensmileys/smiley36.gif

erhananil
27.02.2005, 20:12
Süzer Turizm de Trabzon-Istanbul yolculugu sirasinda yoldan bir ördek yolcu alinir.Fakat yolcu kendisine verilen yeri begenmez otobüsü birbirine katar sesleri duyan söför aynaya bakip muavine

--Ula Naciig ne tedi sovdimi..?At oni assaaagaaaa....

Emorfo
28.02.2005, 13:37
Bizim köylerin birinde yasanan bir olay...

Akli dengesi fazla yerine olmayan bir amca yol kenarinda isiyor. Çaydan gelen kadinlar bunu görüyor, ayipliyorlar, yüzlerini dönüyorlar... Bizim deli amca da aynen su sekilde bagriyor.

- Korkmayun... tutayrumm onii :)

TheRapZoNe
28.02.2005, 22:43

Akli dengesi fazla yerine olmayan bir amca yol kenarinda isiyor. Çaydan gelen kadinlar bunu görüyor, ayipliyorlar, yüzlerini dönüyorlar... Bizim deli amca da aynen su sekilde bagriyor.

smileys/smiley36.gif

Guests
28.02.2005, 23:42
(not: fikra degildir... aynen yasanmistir... daha sonra karadeniz fikrasi olarak yayinlanmistir.)

iki Trabzon delikanlisi ganitada civarinda gezerken, fino tipi köpegini gezdiren bir kizcagiza rastlarlar... biri digerine dürterek:

- laa..! havu maymunu gördün mü..?

bunu duyan kiz sinirli bi sekilde:

- salak..! o maymun degil köpek..!

usaklardan cevap:

- ula ula gonusiy... smileys/smiley36.gif

prettygirl
01.03.2005, 20:35
Konuk oldugum bir karadenizli ailenin evinde sofrada yasanmis hadisedir.

Adam esine seslenir

--Gariii.... çok koyma bagaaaa

tigin
01.03.2005, 20:52

bomba ya geberdim gülmekten

CeSS
02.03.2005, 09:37
Trabzon'da Futbol sahasi ...

Bu resim herseyi anlatiyor, Karadeniz insaninin ne kadar azimli ne kadar çaliskan oldugunu. Akillari sira bu resimi komiklik olsun diye eklemisler, ama bilmezlerki karadenizde top oynamak için düz alan bulmanin zorlugunu ...

http://img217.exs.cx/img217/254/trabzon10ok.jpg

hamsiye61
02.03.2005, 12:15
Benum basumdan gelen olay degil ama bana anlatulan olay...arkadasumun akrabasunun basundan gecti

Simdi Zorlu Grand hOtelindeler....bu arkadasimin akrabasindan biri toilete gidiyor...o arada Ziya Dogan Hocamizda hoteldeydi...neyse usak girdi toilete...afedersunz baya kokutmus anlasulan...cok uzun surdugu icun arkadasum toiletlere dogru gitmis o arada Ziya Dogan toiletin kapisini acmis kokudan girmedi...arkadasim diyoki kos koca Ziya Dogani bile kokusundan kacirdi..adamun yuz ifadesini bir gorecektunuz ...

Sevgi
02.03.2005, 13:05

Bu resim herseyi anlatiyor, Karadeniz insaninin ne kadar azimli ne kadar çaliskan oldugunu. Akillari sira bu resimi komiklik olsun diye eklemisler, ama bilmezlerki karadenizde top oynamak için düz alan bulmanin zorlugunu ...

Bu güldükleri yerlerde yetisen futbolculari transfer etmek için kulübün kapisinda yatiyorlar be

TSlimetin08
02.03.2005, 13:32
smileys/smiley36.gif

(not: fikra degildir... aynen yasanmistir... daha sonra karadeniz fikrasi olarak yayinlanmistir.)

iki Trabzon delikanlisi ganitada civarinda gezerken, fino tipi köpegini gezdiren bir kizcagiza rastlarlar... biri digerine dürterek:

- laa..! havu maymunu gördün mü..?

bunu duyan kiz sinirli bi sekilde:

- salak..! o maymun degil köpek..!

usaklardan cevap:

- ula ula gonusiy... smileys/smiley36.gif

smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

sunay61_67
02.03.2005, 14:06
karadeniz insani sadece fikralariyla hatirlanmamali karadeniz insani sicak sevgi dolu bizim yüregimiz herkese yeter karadeniz insani bambaskadir smileys/smiley31.gif

corleone
03.03.2005, 09:31

bunun trabzonda olduguna emin misin? eminsen nerede?

Zafer Keskin
03.03.2005, 13:20

manyak mükemmel ya!!!!!!!!!!!!!

smileys/smiley36.gif

ayrica bizim köydede üstteki resimdeki gibi bir yerde top oynuyor gençler bayiliyorum gülmekten o bir birlerine bagirmalarindaki siveye mi gülüyordum yoksa o sahada top oynayislarina mi bilmiyorum :))))))

CeSS
03.03.2005, 17:50
bunun trabzonda olduguna emin misin? eminsen nerede?

Bunu bana mail olarak yollamislar, Trabzonda bir saha diye. Resim komikazeden alinmis. Trabzonun neresinde bilmiyorum. Ancak teknoloji cok gelisti biliyorsunuz photoshop'da olabilir. photoshop degilse bile helal olsun adam ne güzel saha çizmis smileys/smiley32.gif

osmangenc
03.03.2005, 20:18
gazetelerde de yer aldi bu olay..rize de geçiyo

iki kanli birbirlerini yolda görüyolar davraniyolar silahlara sözm ona birbirlerin vuracaklar..

olaydan hiçbi yara almadan çikiyo ikiside olan yoldan geçenlere oluyo. bu sekilde 3 5 kisiyi sermisler yere..

osmangenc
03.03.2005, 20:38
bugun ki gazetede de yine rizeden bi haber var rizeden..

rize nin dusman isgalinden kurtulusunu temsili canlandiriyolar.. bizim kore gazisi dayilardan birine de veriyolar silahi.(allahtan kurusiki)

dayi basliyo ates etmeye ama olaya kendini feci kaptiriyo tututyo düsmani canlandiran bi genci vuruyo..seriyo yere

genc dayiya dogru gelmeye baslayinca bizimkide heyecanlanip vuruyo usagi...

osmangenc
03.03.2005, 20:51
benim kafama uzun zamandir takilan bi tezahurat var hazir yeri gelmisken onu da yazayim..

trabzondataraftarhep bir agizda bagiriyo:

trabzon buyuktur küfür etmez ama s.... affetmez!(?)

bu tezahurati herkes biliyo herhalde bu nasil bisey ya:)

smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

corleone
03.03.2005, 21:39
benim kafama uzun zamandir takilan bi tezahurat var hazir yeri gelmisken onu da yazayim..

bunu bütün takimlar kullaniyordu çok tezat bi tezahurat tezaturat diyebiliriz yanismileys/smiley36.gif

osmangenc
03.03.2005, 22:16
ben ilk defa bizim tribunlerde duydum (hatta tek) smileys/smiley36.gif

bu kadar fazla yayilmasida ayri bi komediymis..

erhananil
13.03.2005, 23:17

bunu bütün takimlar kullaniyordu çok tezat bi tezahurat tezaturat diyebiliriz yanismileys/smiley36.gif

smileys/smiley36.gifdogru var böle bi hadise

erhananil
10.04.2005, 02:18
Temel le Fadime çok yaslandilar... Temel bi gün Fadime ye dedi

-ula fadime hatirlar misun gençlugumuzde ne sevisirduk

-yoooogg afkurma 30 senedur bise oldugu yokk

bu diyalogun üzerine bi sefer denemeye karar verdiler..

Icraaat devam ederken temel i aldi bi titreme...

-ulaaa nooooliiiiyyyyii?

-Fadime ya geliiiyrum ya gidiiiyrum.....smileys/smiley4.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

Berat
10.04.2005, 02:28

Bi de sampiyonsuzluk canlarina tak eden Çilginlar'in Samet Aybaba'ya ithafen yaptiklari bir tezahürat vardi;

Sampiyon yap bizi,

g....... s.. bizi

adamlarin tak etmis canlarina artik,herseyden vazgeçmislersmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

DieGo
10.04.2005, 10:11
Önceki sene bir telefoncuda çalisiyorum sabahin bir vakti içeriye bir adama girdi elinde mendile sarili bir sey var. Ben dükkanda kizlar onlarla ugrasiyorum(kapak satiyordum:) "Buyur amca" dedim. Amca mendili açti telefonu gösterdi

-Pen pu telefonu p.ka düsürdüm,dedi.

-Tamam tamir ederiz dedim.

-Pen punu yikadim ama çalismayi, dedi.

Kizlar gülüyor ben kendimi sikiyorum gülmeyeyim diye.Amcanin telefonu o sirada bende 3310'un arka kapagini açinca anladim ki amca telefonu iyi yikayamamis.

-Amca,dedim. Sen bunu iyi yikayamamaissin.Amca telefonu aldi elimden Öyle mi dedi ve mendille silmeye basladi.

Amca telefonu tamir için birakti bende eczaneden maskeyle eldiven almaya gittim. smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

bahadiroglu
10.04.2005, 12:14
bu olay tamamen gerçektir:

bizim köyün daha yukarisinda bir köy var.bu köyde 7-8 yaslarinda ali isimlki bir çocuk vardi.bir gün bunu istanbulda halasinin yanina biraz gezmesi için gönderirler..neyse iste ali gezer falan oradaki komsularda severler bu çocugu..halasinin komsusunun da bir köpegi vardir.neyse arada komsusu halasiyla konusurken "köpek" lafi falan geçmistir.iste köpege bakmadim,disari çikarmam lazim falan iste..bizim ali de çok merak eder sorar

ali- teyze köpek nedir?

-bir hayvan evladim.benim var istersen sana göstereyim ,der komsulari.

neyse komsu getirir aliyi evine gösterir köpegi,ali de hemen tanir hayvani ama sorar da:

- ula teyzecugum, ha budur bizim zagar!

smileys/smiley36.gif

yavuzselim_61
10.04.2005, 14:17
Arkadaslar tezahurattan açildi da

Biz insan degiliz Trabzon'luyuz.

Harbiden bu nedir yasmileys/smiley36.gif

erhananil
18.04.2005, 15:01
Bu ne demek arkadasim anlamadim?

Biz insan degiliz Trabzonluyuz...?

tigin
18.04.2005, 15:10
gençler maçinda maratonda bir kisim taraftar"insan degiliz trabzonluyuz" diye bagirdi bi kaç kez.sonrada "soyunmayan taraftar ......... gitsin" diyerek gerçekten öyle olduklarini gösterdiler.

My
18.04.2005, 17:46
Bundan bi kaç sene önce Rize'de bi kaç uyaniin kalpazanlik macerasi vardi. Sevgili hemserilerimiz 25.000 liralik paranin maliyetini 35.000 liraya çikarabilmisti. Bide bu yetmiyormus gibi yakalanmislardi smileys/smiley36.gif

SDanışmaz
18.04.2005, 18:05
Bundan bi kaç sene önce Rize'de bi kaç uyaniin kalpazanlik macerasi vardi. Sevgili hemserilerimiz 25.000 liralik paranin maliyetini 35.000 liraya çikarabilmisti. Bide bu yetmiyormus gibi yakalanmislardi smileys/smiley36.gif

http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley36.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley36.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley36.gif

Hiç güLesim yoktu. smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif