PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 7 Sezonda Tam 35 Yabancı Oyuncu; Verim % 7

ÖmerFarukYılmaz
12.09.2007, 12:40
Alexander Löbe , Igor S. Nikolovski , Mosamichel Aldemir , Petar Milosevski , Rune Lange , Todor Yanchev , Jarko Sfrafimoski , Alban Bushaj , Eduardo Suisso , Hans Somers , Marcio Moreira Jarro , Aurella Brito Dos Prazere , Robson Da Silva Ourique , Santiago Roberto Salazar , Agustine James , Lee Eul Yong , Michael Petkovic , Oumar Dieng , Patrick Villars, Ibrahima Yattara , Kurt Van De Paar , Karel Adriaan D'Haene , Maxim Romashchenko , Augustine Ahinful, Miroslaw Szymkowiak , Fabiano Eller Dos Santos , Jefferson de Oliviera Galvão , Tomas Jun , Milan Stepanov , Adrijan Djokaj , Kiki Musampa , Ayman Abdelaziz , Fredrick Risp , Marcelinho , Daouda Jabi,

beyler son 7 senede tam 35 tane yabancı oyuncu almışız. sezon başına ortalam 5 yabancı düşüyor.

Hangileri bize faydalı oldu?

Kaç Tane sayabilirizki yattara szymkowiak petkoviç aurelio belki da silva ve step. birazda lee ile somers

gördüğünüz gibi yabancı oyuncuda hiç kaliteyi tutturamadık.

oysaki ezikler bu konuda çok başarılı kiraladıkları oyuncular bile üst düzeyde oynadılar.

hepsi gelip YTL leri çuvalla alıp gittiler

olan bize oldu borçalndık sıkıntılara girdik fifalık olduk davalar

bu konuda görüşlerinizi almak istedim.

zeleka
12.09.2007, 12:48
Arkadaslar bu kadar yabancinin Transferindeki tek gercek Yonetimde Bazi Kisilerin kendi cikarlarini dusundukleri icindir kimse kusura bakmasin ama malesef Trabzonspor klubu icinde kendi cikarlarini Trabzonsporun ustunde tutan cok kisi var.. olay Futbolcu almak degil kendi ceplerini doldurmakdir bakin gidenlerde halen klub den para istiyorlar allah bize gercek Trabzonsporlu Yonetimler versin amin.

Ertan 51
12.09.2007, 13:00
işe yarayan sadece maxim,marco aurelio,szymek,step ve yattara var gerisi hep tırıvırı konuşmaya bile değmezler adları var kendileri yok.

Harun-61
12.09.2007, 13:01
ayni problem Istanbul takimlari icinde gecerli...

aslinda tüm türk takimlari icin...oyuncu izlemeden, menejer araciligi ile futbolcu alirsan böyle olur

...

A.Alper
12.09.2007, 13:04
Yabancı sınırlamasına karşıyım ama zaten kısıtlı olan yabancı hakkını bizden kötü kullanan da yok.

ÖmerFarukYılmaz
12.09.2007, 13:12
ayni problem Istanbul takimlari icinde gecerli...

aslinda tüm türk takimlari icin...oyuncu izlemeden, menejer araciligi ile futbolcu alirsan böyle olur

...

Trabzonspor Kulübü Asbaşkanı Ömer Sarı, Çek oyuncu Tomas Jun'u izlemeden aldıklarını ve bu konuda hatalı davrandıklarını söyledi.
Trabzon'da yayın yapan bir televizyon kanalında taraftarların sorularını yanıtlayan Sarı, her zaman izlemeden futbolcu alınmayacağı görüşünü savunduklarını, ancak Tomas Jun konusunda bunun aksine davrandıklarını belirterek, ''Tomas Jun'u izlemeden aldık, hata yaptık'' dedi.
Transferde yönetim kurulu içinde farklı düşünceler olmasının doğal olduğunu ifade eden Sarı, ''Zurawski konusunda Avrupa'da diğer takımlardan önce harekete geçtik. Oyuncu bizi bekliyordu. Ancak bir kanaldan Brezilya'ya diğer kanaldan da Polonya'yı düşündük. Brezilya'dan boş dönünce, Zurawski konusunda geç kaldık. Bizim veremeyeceğimiz parayı vererek bu oyuncuyu hemen aldılar. Bizde zaman kaybettiğimiz için Jun'a yöneldik ve bu oyuncuyu hiç kimse izlemedi'' diye konuştu.
Sarı, Trabzonspor'un Divan Başkanlık Kurulu Toplantısı öncesi tüm yetkileri başkana verdiklerini söyleyen Sarı, ''Başkana, (Yetki senin. İstediğin gibi karar alabilirsinsin) dedik. Biz bırakmıştık. İster istifa et, istersen kongre kararı alınsın. Ancak divan toplantısında farklı şeyler çıktı. Başkan da bu doğrultuda kulübün geleceğini düşünerek bu kararları almadı'' diye konuştu.
Yabancı oyuncu kontenjanlarının dolu olduğunu ve devre arasında transfer yapmanın zor olduğunu ifade eden Sarı, ''Ya mevcut yabancılardan birilerinin sözleşmesini feshedeceğiz, ya da satacağız. Bunlar hep düşünülüyor. Ancak kolay değil'' dedi.

bunu hatırlıyormusunuz

tam 3 milyon dolar gol:0

ÖmerFarukYılmaz
12.09.2007, 13:30
Bu 35 futbolcuya en az 50 milyon dolar para harcadık. Elimizde ne var? 2 tane türkiye kupası. Peki bu 50 milyon doların hepsini altyapıya harcasaydık elimizde kaç kupa olurdu?

kesinlikle katılıyorum ama bu işlerde tecrübeli br t.d. rün elinde olurdu galiba

hemde 50 milyon dolar cepte kalırdı.

belkide özlemimizi dindirmiştik

A.Alper
12.09.2007, 13:35
Bu 35 futbolcuya en az 50 milyon dolar para harcadık. Elimizde ne var? 2 tane türkiye kupası. Peki bu 50 milyon doların hepsini altyapıya harcasaydık elimizde kaç kupa olurdu?

Hiçbir kupa olmazdı.Belki ilerde şampiyonluk kupalarımız olurdu.

ÖmerFarukYılmaz
12.09.2007, 13:36
Hiçbir kupa olmazdı.Belki ilerde şampiyonluk kupalarımız olurdu.

istediğimiz kupalar aynı;) :)

POYRAZ
12.09.2007, 17:18
Bu oyuncularin bazilarinin yüzlerini bile hatirlamiyorum.

A.Alper
12.09.2007, 17:28
Biri öldü toprağı bol olsun.Kalp krizinden.

Ali Can
12.09.2007, 17:58
nerden anladın

A.Alper
12.09.2007, 18:01
Anlamadım,haberlerde duymuştum.Aurelio ile beraber gelen 3 yabancıdan biri ölmüş.

Tiko18
12.09.2007, 18:48
o verimliler listesine jun´uda ekleyin icimde bi his var adam patlama yapacak:D:D

UmutBaykan
12.09.2007, 18:51
o verimliler listesine jun´uda ekleyin icimde bi his var adam patlama yapacak:D:D

inşallah öyle olur:D

femalkocoglu
12.09.2007, 18:51
Alexander Löbe , Igor S. Nikolovski , Mosamichel Aldemir , Petar Milosevski , Rune Lange , Todor Yanchev , Jarko Sfrafimoski , Alban Bushaj , Eduardo Suisso , Hans Somers , Marcio Moreira Jarro , Aurella Brito Dos Prazere , Robson Da Silva Ourique , Santiago Roberto Salazar , Agustine James , Lee Eul Yong , Michael Petkovic , Oumar Dieng , Patrick Villars, Ibrahima Yattara , Kurt Van De Paar , Karel Adriaan D'Haene , Maxim Romashchenko , Augustine Ahinful, Miroslaw Szymkowiak , Fabiano Eller Dos Santos , Jefferson de Oliviera Galvão , Tomas Jun , Milan Stepanov , Adrijan Djokaj , Kiki Musampa , Ayman Abdelaziz , Fredrick Risp , Marcelinho , Daouda Jabi,

beyler son 7 senede tam 35 tane yabancı oyuncu almışız. sezon başına ortalam 5 yabancı düşüyor.

Hangileri bize faydalı oldu?

Kaç Tane sayabilirizki yattara szymkowiak petkoviç aurelio belki da silva ve step. birazda lee ile somers

gördüğünüz gibi yabancı oyuncuda hiç kaliteyi tutturamadık.

oysaki ezikler bu konuda çok başarılı kiraladıkları oyuncular bile üst düzeyde oynadılar.

adam gibi biri olsa gidip adam gibi transfer yapar

oguzkoc
12.09.2007, 19:32
şu yüzdelik dilimi silermisiniz başlıktan? konu güzel bi konu ama hangi istatistiğe göre %7 bulundu? başlığı okuyunca gerçekten böyle bi araştırma var sandım fakat konu içeriğiyle alakası yok. başlık değişsin, konuya devam...

Adem CAKIR
12.09.2007, 19:33

Başka bri başlıkta yazdığım gibi sorunun asıl sebebi, ihtiyaca göre transfer yapılmaması. Sırf transfer yapmış olmak için transfer yapıyoruz. Sırf taraftar bağırmasın diye transfer yapıyoruz.

Bu takımın eksikleri nerelerde ?
Profesyonel bir ekibimiz olsun. Bu ekip ön çalışmalarını yapsın.
İklimi, sosyal yapısı, yaşam tarzı bize uygun ülkelerdeki ligleri sistemli şekilde takip etsin. Hatta 2.liglerini dahi.
Hem genç hemde yetenekli oyuncuları mercek altına alsın.
Sonrasında hoca oyuncumu istiyor.
Al sana ihtiyacımıza göre, ucuz, genç kaliteli adam diyelim.

Ama yok böyle yaparsak çok para harcamayız.
Brezilyalarda, Kuzey avrupada uzuuuun uzuuuun tatiller yapamayız.
Biz tatilimizi yapar sonrada menejerlerin ağzına bakar oyuncu alırız.
Kariyeri, yeteneği ne olursa olsun sen böyle transfer yaparsan şapa oturursun.
Paraları havaya saçar saçar durursun.

Allah bizede yönetimlerimize de şu mubarek günlerin uğruna akıl fikir ihsan etsin ne diyeyim başka.
Herkese hayırlı ramazanlar...

Misina
12.09.2007, 19:45
Hans Somers,Marco Aurello,Lee Eul Yong,Michael Petkovic,Ibrahima Yattara,Maxim Romashchenko,Miroslaw Szymkowiak,Milan Stepanov

Bence olumlu iz bırakanlar bunlar

sbay
12.09.2007, 21:26
fredrik rip ve jabide de faydalı olabilecekmiş gibi bir potansiyel var sanki.

muratt
12.09.2007, 22:12
Şu anda ilk onbirde oynayan kaç yabancımız var ??

Ya da şöyle sorayım, bu 35 yabancıdan 15 tanesi en azından Lee kadar verimli olsaydı bu süre içinde şampiyonluk(lar) yaşar mıydık sizce ?? bence yaşardık en az iki tane..

steelturkTS
12.09.2007, 23:00
trabzonspora hangi yabancı oyuncu katkı yaptıysa hep satıldı o yüzden bize fayda sağlayan adam yaramıyo demekki adam gibi elde tutamadık işe yarayanları.

trabzonsporfc
12.09.2007, 23:32
Hans Somers,Marco Aurello,Lee Eul Yong,Michael Petkovic,Ibrahima Yattara,Maxim Romashchenko,Miroslaw Szymkowiak,Milan Stepanov

Diğerlerine birşey diyememde hans ve lee bende pek iz bırakmadı...

Misina
13.09.2007, 01:14

o senin görüşün.somers ortasaha oyuncusu olmasına rağmen sol bek oynadı.hiçbir zaman mızmız yapmadı.kimseyle sorun yaşamadı.lee ise abdullahtan sonra soldaki en iyi oyuncuydu

ÖmerFarukYılmaz
13.09.2007, 09:33

bunlardan bi kadro korsuk üstüste şampiyon olurduk kaç sene

Burçak
13.09.2007, 12:43
başkaları yabancılarıyla şampiyonluklar kazanıyor, bizde % 7 verim alıyoruz.

selcjK
13.09.2007, 14:23
löbe kalite adamdı.

Erkut Ay
13.09.2007, 15:03
tarihi boyunca ikinci bir şota geldimi bu takıma..........

ÖmerFarukYılmaz
13.09.2007, 15:10
löbe kalite adamdı.

langede bizden sonra coştu

Harun_ayar_ts
13.09.2007, 21:56
Bu oyuncular iyi oyuncular ama nedense bize gelince oynıyamıyorlar yanlıs yerdemi oynatıyoz napıyosak cok ilginç basarı oranı %7 gercekten cok acıı:cool:

oguzkoc
13.09.2007, 22:25
şu yüzdelik dilimin başlıktan silinmesini rica etmiştim fakat dinleyen olmadı galiba pek.. böyle istatistiki bilgileri veriyorsak bişeylere dayanarak kanıtlayarak vermeliyiz arkadaşlar. ciddiye alıp dışardan biri okusa güler halimize. bu %7 neye göre hesaplandı? ya bunun açıklaması yapılsın yada şu dilimi silin başlıktan bi zahmet.

muratt
13.09.2007, 22:34
tarihi boyunca ikinci bir şota geldimi bu takıma..........

Bence Cyzio Shota'dan daha iyi bir oyuncuydu ama geldiği kadro kötüydü.. Eğer Shota'nın oynadığı kadroda Cyzio olsaydı bence Shota'dan daha fazla gol atabilirdi.. Shota da çok iyi bir oyuncu tabi de ben oyumu Cyzio'dan yana kullanırdım.. Ayrıca Syzmek'in ilk 2 sezonundaki performansı bence süperdi..

Cyzio
13.09.2007, 22:36
Bence Cyzio Shota'dan daha iyi bir oyuncuydu ama geldiği kadro kötüydü.. Eğer Shota'nın oynadığı kadroda Cyzio olsaydı bence Shota'dan daha fazla gol atabilirdi.. Shota da çok iyi bir oyuncu tabi de ben oyumu Cyzio'dan yana kullanırdım.. Ayrıca Syzmek'in ilk 2 sezonundaki performansı bence süperdi..

Ne kadar doğru bir tesbit, ya Rabbim? Saygıyla ellerinizden öperim :D.

muratt
13.09.2007, 22:40
Ya yorumu yazarken de aklıma geldiniz acaba görür mü bu yazdığımı dedim.. Yorumu yazar yazmaz cevap geldi, bu kadar olur yani.. Birisinin sizi hatırlamasını mı bekliyordunuz burda.. Ama doğrusu öyle, çok iyi golcüydü.. Hele o yumruklarını meme seviyesine kaldırıp yavaş yavaş koşmasına hastaydım..

Cyzio
13.09.2007, 23:08
Hask Gradiansky'ye (Dinamo Zagreb) Avusturya'da attığı kafa golünü unutamam. Bir de Trabzon'da Galatasaray'a attığını...

Çok fırsatçı biriydi.

Nissan
14.09.2007, 01:54
Altyapidan oyuncu yetistirmek icin paraya ihtiyac yok, akila ihtiyac var. Ama sizler parali baskan diye getirdiniz adami basa, o da kulubun parasini savurarak birseyler yapmaya calisiyor.
Parasi az ama akli daha cok calisan birisini baskan sectirseydiniz o paralar kulupte kalirdi, kadro altyapidan yetismis basariya ac oyuncular ile dolardi, basarili olacagimiz icin bizde daha mutlu olurduk maclardan sonra.
Ama iste hersey donup dolasip o parali baskan ifadesine geliyor:D

macka61
14.09.2007, 03:49
bence bir sürü yararlı ve kaliteli yabancı oyuncularımız vardı bu kadar düşük verim değildir bende arkadaşa katılıyorum bu yüzde neye göre baz alındı

kelkitli29
14.09.2007, 06:35
Bir kere 7-8 oyuncu sayiyoruz faydalidir diye. buda 20-25% yapar. 7% yi kim nasil hesapladi?

FcTRABZONSPOR
14.09.2007, 10:15
o senin görüşün.somers ortasaha oyuncusu olmasına rağmen sol bek oynadı.hiçbir zaman mızmız yapmadı.kimseyle sorun yaşamadı.lee ise abdullahtan sonra soldaki en iyi oyuncuydu
aynen katılıyorumm

Ali İhsan
14.09.2007, 10:39
35 Oyuncunun değerlendirmesini yaptım aşağıdaki sonuçları çıkardım.

5 kategoriye ayırdım bu oyuncuları ve kriterlerim şunlar.

1. Çok Faydalı Olanlar: Takıma direk ciddi katkıda bulunan, oynadığı dönemlerde takımı bir üst seviyeye taşıyan oyuncular
2. Faydalı Olanlar: Takımda oynadıkları sürede ellerinden geleni yapan, görevlerini yerlerine getiren oyuncular
3. Faydasız ama Zararsızlar: Oynadıkları dönemde takıma ciddi katkıda bulunmayan, takımda tek görevleri bir mevkii işgal etmek olan kötü ama oynayan oyuncular.
4.Fiyaskolar: Kendilerinden çok büyük beklentilerimiz olan fakat karşılık veremeyenler veya bu takıma niye geldi dediğimiz kimilerini hiç göremediğimiz bazı abidik gubidik oyuncuların tümü.
5.Yorum Yok: Hatırlayamadığım veya yeni gelmiş hakkında yorum yapılamayacak oyuncular...

Çok Faydalı Olanlar: 4/35 = %11,5
Aurella Brito Dos Prazere,Ibrahima Yattara,Miroslaw Szymkowiak, Milan Stepanov

Faydalı Olanlar: 6/35 = %17,1
Hans Somers,Robson Da Silva Ourique,Lee Eul Yong,Michael Petkovic,Maxim Romashchenko,Ayman Abdelaziz

Faydasız ama Zararsızlar: 8/35 = %22,8
Alexander Löbe,Igor S. Nikolovski,Petar Milosevski,Todor Yanchev , Jarko Sfrafimoski ,Santiago Roberto Salazar,Oumar Dieng,Karel Adriaan D'Haene

Fiyaskolar: 15/35 = %42,8
Rune Lange,Alban Bushaj , Eduardo Suisso,Marcio Moreira Jarro,Agustine James,Patrick Villars,Kurt Van De Paar, Augustine Ahinful,Fabiano Eller Dos Santos,Jefferson de Oliviera Galvão,Tomas Jun ,Adrijan Djokaj,Kiki Musampa,Fredrick Risp,Marcelinho

Yorum Yok: 1/35 = %5,7
Mosamichel Aldemir, Daouda Jabi

Sonuç: Yabancı oyuncular takıma katkı ve yeni bir boyut getirmek için alınırlar. Yoksa 3. ve 4. kategorilere sokabileceğimiz binlerce Türk oyuncu varken ne gerek var kalkıp bu adamları almaya.

Benim başarı yüzdem ilk iki kategorinin toplanması sonucu 10/35 = %28,6

ÖmerFarukYılmaz
14.09.2007, 10:39
Arkadaşlar kusura bakmayın ''verena'' adlı arkadaşımızın uyarıları sonucu verimin yanlış yazıldığını farkettim. Herkesten özür diler saygılarımı sunarım.verena arkadaşımızada teşekkür ederim.

Sağlam bir matematikçiye hesaplattırdım.35 tanede 5 oyuncuyu verimli saydık.

bunlarda:Aurella Brito Dos Prazere,Ibrahima Yattara,Miroslaw Szymkowiak, Milan Stepanov, Lee Eul Yong

erdal6167
14.09.2007, 15:19
benim dikkatimi bir şey cekti biz ara transfer döneminde yaptığımız transferlerden daha cok verim alıyoruz. şota,arçil, stepanov, miroslaw smek,risp, bu adamlar hep devre arası geldi ve bize yarar sağladılar.

Mert Zaman
14.09.2007, 15:21
evt bencede devre arasında aldıgım futbolcular daha verimli oluyor bu konuda sana katılıorum erdal abi

erdal6167
14.09.2007, 15:23

bırak cizyoyu türkiye ye gelmiş en iyi forvet oyuncusu şotadır.

Mert Zaman
14.09.2007, 15:25
7 sezonda 35 futbolcu alındı ise ve verim %7 ise bu takım cok zengin 35 yabancı futbolcu demek milyon dololarlar demek!

Kasım Hilal
14.09.2007, 15:25
O listade Romashenko, Lee, Szymek, Step ve Yattara en çok iş yapanlardı (Hala Romashenko ve Lee'nin neden yollandığını anlayabilmiş değilim)..
Aurellio ve ay dönemde bize gelen Da Silva da zamanında gayet başarılı idiler..
Oumar Samet Hoca tarafından Marche de Ziya Doğan yüzünden gereksizce takımdan yollandılar..
Petkoviç, Sommers ve D'Haene ise en azından vasatın üzerinde idiler...
Sorun yabancılarda değil.
Biz oynatamıyoruz..

Mert Zaman
14.09.2007, 15:27
ben 13 yasındayım cizozoyu hic duymadım sotayı her yerde bahsediolar ama cizozo yu ilk defa burda duydum

erdal6167
14.09.2007, 15:50
ben 13 yasındayım cizozoyu hic duymadım sotayı her yerde bahsediolar ama cizozo yu ilk defa burda duydum
nasıl duymazsın czyio mert, her njk macında 82. dakika gol atardı onlarar.

Mert Zaman
14.09.2007, 15:52
nasıl duymazsın czyio mert, her njk macında 82. dakika gol atardı onlarar.
bu czyio cokmu ünlü ya :eek:

erdal6167
14.09.2007, 15:59
bak mert bu cziyo varya senin o cok sevdiğin smekten önce polonyanın en iyi ve en karakterli oyuncusudur.

Mert Zaman
14.09.2007, 16:00
ii de bu adam cok ii ise ve ünlü ise neden hicbir sitede onunla ilgili bi yazı yok bole olursa ben nası bileyim

Erdinç Dilek
14.09.2007, 16:01
Czyio yu nereye koydusalar sırıtmadan oynadı, defansada orta sahada forvette heryerde görevini tamamiyle yapmıştır, Cyzio' nun hakkını verelim ,adamı bi kalede denemedik, belki kalede de arana kan olurdu

Erdinç Dilek
14.09.2007, 16:07
http://img87.imageshack.us/img87/5/cyziozv1.jpg
Polanyalı olup o sari biyiklariyla bu kadar Trabzonlulara benzeyen bir adam daha varmidir dünya da. Diğer bir özelliği ile çok centilmen olmasi idi. Hayatının ilk kırmızı kartını gördüğünde hüngür hüngür ağlamıştı. Sadece takımını yanlız bıraktığı için değil kendisinden utandığı için. Kırmızı kartı görmesi kendisini utandırmış centilmenliğine leke sürdüğünü düşünmüştü. GAzeteler böyle açıkladı ağlamasını. Aynı zamanda çok iyi bir sağ kanat oyuncusuydu. Trabzonsporun en iyi yabancilarindan biriydi, ayağı kırıldı ve koptu bizlerden dah asonra karşıyaka ya gitti...

bir taraftarımız böyle yazıyordu onun için..

Erdinç Dilek
14.09.2007, 16:11
http://www.trabzonspor.org.tr/images/resim/1992-93.jpg
Ayaktakiler : Ogün, Abdullah, Ünal, Cyzio, Victor, Yuri
Oturanlar : Kemal, Hami, Orhan, Turgut, Hamdi

Nissan
14.09.2007, 16:29

Su kadro ne guzel, maximum yabanci sayisi burdaki gibi 3 olmali, Turk oyuncularda yerli olmali.

oflubektas
14.09.2007, 17:05
O sezon kadromuz da çok iyiydi, formamız da... Takımın hocası da George Leekens. O sezon 3 kızkardeşe karşı 5 galibiyet ve 1 beraberlik elde etmiştik. Berabere kaldığımız maç ise Sami Yen'de 1-1 sona eren gs maçıydı. 9 kişi kalmasına rağmen galatasaray iyi mücadele ederek son dakikaya kadar maçı önde götürüyordu. Beraberlik golünü kim mi attı dersiniz? Akıl dolu kafasıyla Yasek Cyzio...

Ancak o sezon Zeytinburnu, Karşıyaka gibi küme düşen takımlara kaptırdığımız anlamsız puanlarla şampiyonluk sevinci yaşayamadık.

ÖmerFarukYılmaz
14.09.2007, 17:25
http://img87.imageshack.us/img87/5/cyziozv1.jpg
Polanyalı olup o sari biyiklariyla bu kadar Trabzonlulara benzeyen bir adam daha varmidir dünya da. Diğer bir özelliği ile çok centilmen olmasi idi. Hayatının ilk kırmızı kartını gördüğünde hüngür hüngür ağlamıştı. Sadece takımını yanlız bıraktığı için değil kendisinden utandığı için. Kırmızı kartı görmesi kendisini utandırmış centilmenliğine leke sürdüğünü düşünmüştü. GAzeteler böyle açıkladı ağlamasını. Aynı zamanda çok iyi bir sağ kanat oyuncusuydu. Trabzonsporun en iyi yabancilarindan biriydi, ayağı kırıldı ve koptu bizlerden dah asonra karşıyaka ya gitti...

bir taraftarımız böyle yazıyordu onun için..

harbi aynı trabzonlu he yolda görsem elini operm bole futbolcunun

Cyzio
14.09.2007, 23:43
Yahu çocuklar... Siz çok yaşayın, e mi?...:atki:

Yasin N.
14.09.2007, 23:49
Yahu çocuklar... Siz çok yaşayın, e mi?...:atki:
Abi nerden aklına geldi bu isim ?

Cyzio
14.09.2007, 23:50
Abi nerden aklına geldi bu isim ?

Ciddi mi soruyorsunuz?

Yasin N.
14.09.2007, 23:52
Ciddi mi soruyorsunuz?

Ebet gayet ciddiyim merak ettim:)

Cyzio
14.09.2007, 23:56
Cyzio, Trabzonspor'da gelmiş geçmiş en beğendiğim oyuculardan biridir. Erdinç67'nin kendisi hakkında yazdıkalrını okursanız, sebebini anlarsınız.

Şimdi merakım şu: Cyzio diye birini hiç duymadınız mı? Yoksa, "bu kadar futbolcu arasından bula bula bu nick'i mi buldun?" demek istiyorsunuz?

Yasin N.
15.09.2007, 00:00
Cyzio, Trabzonspor'da gelmiş geçmiş en beğendiğim oyuculardan biridir. Erdinç67'nin kendisi hakkında yazdıkalrını okursanız, sebebini anlarsınız.

Şimdi merakım şu: Cyzio diye birini hiç duymadınız mı? Yoksa, "bu kadar futbolcu arasından bula bula bu nick'i mi buldun?" demek istiyorsunuz?

Cyzio' yu bilmemek mümkünmü çok maçlarını seyrettim. Bende beğenirdim onu. sadece sebebini merak etmiştim ama öğrendim teşk.

Cyzio
15.09.2007, 00:03
Rica ederim. Aynı Nick'i Fanatik gazetesinin internet baskısında da kullanır, yorumlar yazardım. Bilhassa, üç İstanbul taraftarlarını çok kızdırırdım.

poetricus
15.09.2007, 01:19
Rica ederim. Aynı Nick'i Fanatik gazetesinin internet baskısında da kullanır, yorumlar yazardım. Bilhassa, üç İstanbul taraftarlarını çok kızdırırdım.
Bu arada bir bilgi yanlışlığını düzelteyim: Cyzio'nun -futbolcu olanını kasdediyorum, hemen heyecanlanmayın Üstat- ayağı Karşıyaka'ya gittikten sonra, bir altay maçında kırılmıştı.
Kendisi Trabzonspor'a forvet olarak gelmiş ama kale hariç her yerde oynamış ve oynadığı her mevkinin de hakkını vermiştir.

Szymkowiak'ın transferi sırasında oğlu Daniel'le birlikte Trabzon'a geldi ama tanınmayacak kadar değişmiş vaziyetteydi. Saçlarının yerinde yeller esiyor sarkmış göbeğiyle Leh Valesa'ya benzemiş, Türkçe'yi epey unutmuştu ama hala çok sevimliydi.

Hey gidi Cyzio hey!
Forumumuzun Cyzio'sundan daha sonra bahsederiz.

Can basten
15.09.2007, 01:37

Cyzio bir melekti Mert. :D:D

Ali İhsan
15.09.2007, 01:53
Cyzio'yu hayal meyal hatırlıyorum, bir maçta cezaalanı dışındandı galiba kafa golü atmıştı. Radyoda spiker anlatırken ortasahadan attığını hayal etmiştim...

ÖmerFarukYılmaz
15.09.2007, 11:27
Cyzio'yu hayal meyal hatırlıyorum, bir maçta cezaalanı dışındandı galiba kafa golü atmıştı. Radyoda spiker anlatırken ortasahadan attığını hayal etmiştim...

haha

banada hüseyinin fbye attıgı golu ortasahadan ayakla attı diye anlaymıştılarda bir etüd ulan acaba nasıl attı diye kafayı yemiştim

Emre B.
15.09.2007, 12:15

Hocam affınıza sığınarak bir itirafta bulunmak istiyorum.Yaşım itibariyle Cyzio'yu hatırlamıyorum hatta öyle bir futbolcumuz olduğunu bile sizden öğrendim.Nickinizi ilk gördüğümde acaba anlamı ne diye düşünmüştüm.Meğerse futbolcuymuş:o

Nissan
15.09.2007, 12:26

Ben oyle bir futbolcumuz oldugunu bmn sayfalarindan ogrendim, daha once bilmiyordum:)

Erkut Ay
15.09.2007, 12:29
ankaragücüne 1.0 yenilirken 89.90 dk da 2 gol atarak trabzonsporu galibiyete taşımıştı.............

Cyzio
15.09.2007, 13:30
Hocam affınıza sığınarak bir itirafta bulunmak istiyorum.Yaşım itibariyle Cyzio'yu hatırlamıyorum hatta öyle bir futbolcumuz olduğunu bile sizden öğrendim.Nickinizi ilk gördüğümde acaba anlamı ne diye düşünmüştüm.Meğerse futbolcuymuş:o

Ben oyle bir futbolcumuz oldugunu bmn sayfalarindan ogrendim, daha once bilmiyordum:)

Bakın bakalım ayaktakilerden baştan dördüncü kimin avatarına benziyor? :D

Cyzio
15.09.2007, 13:31
ankaragücüne 1.0 yenilirken 89.90 dk da 2 gol atarak trabzonsporu galibiyete taşımıştı.............

Böyle birşeyi kesinlikle hatırlamıyorum. Affınıza sığınarak; bir şehir efsanesi olmasın?

Semih Kırsüleymanoğlu
15.09.2007, 14:34

bence onlarin arasinda Stepanov da fazla iz birakmadi. kalsaydi kezin iz birakirdi ama fazla süre oynamadi malesef.

ÖmerFarukYılmaz
19.09.2007, 16:46
bence onlarin arasinda Stepanov da fazla iz birakmadi. kalsaydi kezin iz birakirdi ama fazla süre oynamadi malesef.

kalsa burda para eden herkes satılır:)

Samet Yildirim
19.09.2007, 18:46
ziya dogan gibi hocalar olursa tabi ki fayda gelmez oyunculardan marcelinho ve szymek örnegi....

Adem CAKIR
20.09.2007, 16:54

Davor Vucrinec diye bir topçumuz vardı. ismini yanlış yazmış olabilirim.
Aslına bakarsan özellikle Symek'i çok başarılı kabul edip onun adını anmamak ayıp olur.
Kaldıki bana göre Symek çok başarılı değildir. Hatta başarılı olduğu bile tartışılır...

ÖmerFarukYılmaz
20.09.2007, 18:21
Davor Vucrinec diye bir topçumuz vardı. ismini yanlış yazmış olabilirim.
Aslına bakarsan özellikle Symek'i çok başarılı kabul edip onun adını anmamak ayıp olur.
Kaldıki bana göre Symek çok başarılı değildir. Hatta başarılı olduğu bile tartışılır...

harbi vugrineç de çok felaketti ya o dönemler baya iiydiler

trabzonsporfc
20.09.2007, 18:47
maalesef yabancı oyuncuda nokta atışı yapamıyoruz...

ÖmerFarukYılmaz
20.09.2007, 19:01

noktayı sıyırsak gene iyi

muratt
21.09.2007, 00:23

Bu yorumu okuduktan sonra yaslanmaya basladigimi anladim.. Kendimi babamin A.Kemallerden Necmilerden bahsetmesine benzettim..

Yaw Cyzio o kadar eski mi ki :(

poetricus
21.09.2007, 04:17
Yabancı futbolcularda belki istikrar sağlayamadık ama Trabzonspor'a, hatta futbola tamamen yabancı bir hoca(!) ile iyi bir "istikrar" sağlamış gibiyiz.
Ya "istikrar" ya futbol!

yns61
30.12.2007, 01:46
alınan topcuları transferin son gününde izlemeden alınırsa böyle olur

irfanb
30.12.2007, 02:00
1976-1977 sezonundan 2007-2008 sezonuna kadar 11 Baskan ve yönetim kurullari.Basari yüzdesi ?
Yabanci oyuncularin verimliligi yönetimin verimliligiyle dogru orantilidir.

hasancolak
30.12.2007, 02:42
başarili olamazsin tabi internetten adam beyenip alirsan gıdıp izlemeye bıle tenezur etmesen başarisiz olursun acaba merak edıyorum kendı şirketlerinide boylemi yonetiyo bunlar bır yonetıcıden dınledım bır adam almışlar o adam dıyılen adam degıl başka adammış yanı adamı bırakın izlemeyı gorme bıle gormemışler ve bunu yapan bızm yonetıcıler boyle olunca nasil başarı bekleye bılırsınkı

cyberentalpi
30.12.2007, 14:11
Bu oyuncular arasındaki maxim,orelyo nun neden gittigini anlamıs degilim. Elimizde tutabilirdik ikisinide. Czyo gercekten iyi forvetti ama yarar konusunda Shota ile kiyaslamayın lutfen. shota Ts ye gelmis acık ara en iyi yabanci idi. Kaletesi belli idiki kac yasinda Az da harikalar yaratti

Mustafa AYDIN
30.12.2007, 14:51

Bunlarda karavana bile yok....

S.F.K.
30.12.2007, 14:56
7 sezon 35 yabancı almışız
şu an sahaya 1 yabancıyla çıkıyoruz.
tebrikler yönetim.

ÖmerFarukYılmaz
31.12.2007, 16:47
gene beceremeyecekler

OLCAY ÇAKIR
31.12.2007, 16:50
Demekki neymiş;

Ali Kemal'ler le başlayan yıldızını içerde üretme başarını,
Fatih ve Gökdeniz'ler le 40.yıla taşımıssan,gelenekselleştirmişsen,
Başarıyı sao paolo sahillerinde aramayacaksın.

Şehrin dokusuna aykırı hareket etme.
Dokunur.:)

ÖmerFarukYılmaz
31.12.2007, 16:58
Demekki neymiş;

walla mukemmel yazmışsında bunları değil okusa yüzüne solesen utancak yonetim yok bizde

ÖmerFarukYılmaz
22.01.2008, 11:01
ula pari alacaklarımız adam akıllı olsada isabet kaydetsek şu transferlerde

ÖmerFarukYılmaz
22.01.2008, 11:04

elimizde birtek oynayan ayman la yattara kaldı

jabi geri donecekmi belli değil

jun kiralandı

musampa kaçtı

hey allahım

magicyattara
22.01.2008, 11:58
Cımbızla seçip alacaksın.Cuk oturacak.

magicyattara
22.01.2008, 12:00
Demekki neymiş;

Porto Allegre:)

Muhammed KOÇ
22.01.2008, 12:00
bu oyuncuların bazılarına umut kadar tahammül edilse cuk diye de otururdu küt diye de..

Adem CAKIR
22.01.2008, 12:27
Demekki neymiş;

Ağzına Sağlık.
Ama onların sao paolo sahillerinde yıldız aradıklarından şüpheliyim ben. Yada aradıkları yıldızlar futbol sahillerinde görülenlerden değilde ....................

neyse.

Doğan ATASOY
22.01.2008, 12:30
bugün 35 yabancıdan aurellonunda turk oldugunu var sayarak 6 yabancılı bir kadro yapsam şampiyonluğa oynar.!petkovic, serkan, tolga,stepanov,lee, aurello, yattara, smek,gokdeniz, marcelinho, umut!

ÖmerFarukYılmaz
22.01.2008, 12:56
bugün 35 yabancıdan aurellonunda turk oldugunu var sayarak 6 yabancılı bir kadro yapsam şampiyonluğa oynar.!petkovic, serkan, tolga,stepanov,lee, aurello, yattara, smek,gokdeniz, marcelinho, umut!

fath tekke ne umutu

Mustafa K. Demirbaş
22.01.2008, 15:26
tabı verım alınmaz marcelınho sol bek musmpa stoper syzmekı sol acık oynatırsan verım alamazsın tabı

ÖmerFarukYılmaz
22.01.2008, 23:58
tabı verım alınmaz marcelınho sol bek musmpa stoper syzmekı sol acık oynatırsan verım alamazsın tabı
o neki
hangi maçtı hatırlamıyorum kafa topları için step forvete çekilmişti

Samet Berber
22.01.2008, 23:59
en sinir olduğum marce nin ve szymek in solda oynamasıydı ...

o adamlar açık oynayabilirmi allahım bu kadar acizlik bir insanda büsbütün olamaz...

Ahmet Kuru
23.01.2008, 00:01
en sinir olduğum marce nin ve szymek in solda oynamasıydı ...

o adamlar açık oynayabilirmi allahım bu kadar acizlik bir insanda büsbütün olamaz...
Sakın yanlış anlaşılmasın ayrımcılık yapmak gibi bir niyetim yokda,
Ziya DoĞan'ı savunan arkadaşlar bu üsttekine ne derler merak ettim Açıkcası

ÖmerFarukYılmaz
23.01.2008, 00:17
Sakın yanlış anlaşılmasın ayrımcılık yapmak gibi bir niyetim yokda,
Ziya DoĞan'ı savunan arkadaşlar bu üsttekine ne derler merak ettim Açıkcası

ziyayı hala savunan varmı? :S

Ahmet Kuru
23.01.2008, 00:22
ziyayı hala savunan varmı? :S
sen olayı çok geriden takip ediyormuşun:)Ersun<Ziya diyenler var:)

Cem Balcı
23.01.2008, 01:12
gerçekten çok acı bir oran.:(

ÖmerFarukYılmaz
23.01.2008, 10:56
sen olayı çok geriden takip ediyormuşun:)Ersun<Ziya diyenler var:)

hey allahım ya ziyayı bu saatten sonra kardeşi bile yanına bakırkoy spora yardımcı olarak almaz

Muhammed KOÇ
23.01.2008, 11:00
bu yabancılara umut kadar sabredilseydi çoğu 11 in değişmez adamı olurdu..

UmutBaykan
23.01.2008, 12:13
habu yabancılara verilen paraya yazık

Ahmet Kuru
23.01.2008, 17:17
her yabancı verimli Kullanılsaydı umuttan daha fazla sabredilirdi.ama 10 numara adamı Sol açık oynatırsan,Aldığın adamı,ben istemedim diye kadroya almazsan bu sonuç ortaya çıkar

Adem CAKIR
23.01.2008, 17:53

Daha kötüsünüde yapabilirdi.
Ya birde Jeff'ten orta saha, Ayman'dan forvet yapmaya kalksaydı :D
Allah tan ömrü vefa etmedi, istifa edip bizi bu azaptan kurtardı...

cyberentalpi
23.01.2008, 19:21
Malesef kurdugumuz guzel kadrolardan biri Ziya Doğan in aptalca hirslari ve kaprislari yuzunden dagildi.
Su takimda Syzmek cok cok iyi oynardi. Tamam formsuzdu ama eminim iyi bir kadroda toplardi.Hic bir sey olmassa rahatlıkla baska oyuncularla takas edilirdi.
Marcelinho belki en kotu zamaninda geldi ama olusu bile ceyhundan fazla ederdi.
Musampa oynatilsa su an takimda sol oynayan herkesten fazla verim verirdi.
Milan Stephanov elimizideki altın cocuktu. Ama ziya efendi baskalarina yer bulmak adina cocugu gozden cikardi. en az 10 milyon eroluk adam zararina satıldı.
F. akyel su an takimdaki bir cok oyuncudan daha fazla ederdi.
Eller in degerini ancak gidince anlayabildik.
Murat Ocak su anki sol kanadin hepsinden iyi idi.

Sonucta bazen yabancilarda uyum vb sorun yasanabilir. Ama onu kazanabilmek bir beceridir. Bunu Ersun Yanal gibi bir hoca yapardi ama ziya dogan gibi baltaya verildi kadro.

Elimizde ne kaldi. Yattara gokdeniz. Dahasi yok. Ersun Hocam kadronda en az 6 yedeklerle 8 adama ihtiyacin var.

ÖmerFarukYılmaz
24.01.2008, 09:56
Malesef kurdugumuz guzel kadrolardan biri Ziya Doğan in aptalca hirslari ve kaprislari yuzunden dagildi.
Su takimda Syzmek cok cok iyi oynardi. Tamam formsuzdu ama eminim iyi bir kadroda toplardi.Hic bir sey olmassa rahatlıkla baska oyuncularla takas edilirdi.
Marcelinho belki en kotu zamaninda geldi ama olusu bile ceyhundan fazla ederdi.
Musampa oynatilsa su an takimda sol oynayan herkesten fazla verim verirdi.
Milan Stephanov elimizideki altın cocuktu. Ama ziya efendi baskalarina yer bulmak adina cocugu gozden cikardi. en az 10 milyon eroluk adam zararina satıldı.
F. akyel su an takimdaki bir cok oyuncudan daha fazla ederdi.
Eller in degerini ancak gidince anlayabildik.
Murat Ocak su anki sol kanadin hepsinden iyi idi.

Sonucta bazen yabancilarda uyum vb sorun yasanabilir. Ama onu kazanabilmek bir beceridir. Bunu Ersun Yanal gibi bir hoca yapardi ama ziya dogan gibi baltaya verildi kadro.

Elimizde ne kaldi. Yattara gokdeniz. Dahasi yok. Ersun Hocam kadronda en az 6 yedeklerle 8 adama ihtiyacin var.
emrah eren ve fatih tekke ali güzeldal ali şen kandil
:alkış:

Muhammed KOÇ
24.01.2008, 09:59
sırf transfer yapıldı densin diye transfer yapılırsa böyle olur..

ÖmerFarukYılmaz
24.01.2008, 10:10
sırf transfer yapıldı densin diye transfer yapılırsa böyle olur..

kendileri bile itiraf etmişti

ömer sarı murat bozoğlu muydu neydi hatırlamıyorum

emre ble yarım donem anlaşmıştı

ömer sarı saçmalayıp kıskançlık krizlerine grip avrupya gitmişti baktı elim boş dönüyorum tomas junu öve öve getirmişti

sonrada olesine aldık demişti kimse hesap sormadı

murat boz(yada baş)oğlu emreyle 1.5 mlyon dolara anlaştığında (interdeykn) ömer sarı denen herif bize çok pahalı deyip hiç bi işimize yaramayan tomas junu TAM 3 MİLYON DOLARA getirdi

ahada size hesap

UmutBaykan
24.01.2008, 11:49
Daha kötüsünüde yapabilirdi.
Ya birde Jeff'ten orta saha, Ayman'dan forvet yapmaya kalksaydı :D
Allah tan ömrü vefa etmedi, istifa edip bizi bu azaptan kurtardı...

aman Allah korusun :D

ÜNAL
24.01.2008, 12:24
Zaten Türkiye ye gelen yabancı futbolcuların çoğunun derdi para... kariyer değil,gençlerimizi yetiştirmek,Türk futboluna değer katmak yerine yabancılara tonla para harcıyoruz..yazık!

ÖmerFarukYılmaz
25.01.2008, 20:57
Zaten Türkiye ye gelen yabancı futbolcuların çoğunun derdi para... kariyer değil,gençlerimizi yetiştirmek,Türk futboluna değer katmak yerine yabancılara tonla para harcıyoruz..yazık!

ünal o paraya ne adamlar yetişirdi biliyormusun

ÖmerFarukYılmaz
26.02.2008, 19:36
Bunlara bıde moawad eklendı dımı

Cafer Bulur
26.02.2008, 22:59
mutlaka 6+2 yabanci hakkimizi doldurmamiz diye birsey olmamali.sayet 4 yabanci hakkimizi bile yerinde kullanirsak önümüzdeki sezon daha iyi yerlerde oluruz.daha iyi demekten kasit tabiiki zirve yarisidir.önümüzdeki sezon sadece yattaranin kalacagini varsayarsak,ki öyle olmalidir geriye kalan yabanci tercihlerimiz büyk önem tasimaktadir.bunun icinde her zaman söyledigimiz brezilya.arjantin ve güney amerika ülkelerinden uzak durulmali romanya,bulgaristan,rusya afrika ülkelerinden misir,tunus,fas ve iklimimize uygun gürcistan gibi ülkeler tercih edilmelidir.netice itibariyla yildiz adayi,kendisini ispatlamamis karakterli futbolcular takima kazandirilmalidir.yabanci hakkini doldurmak icin kesinlikle transfer yapilmamalidir...

OLCAY ÇAKIR
26.02.2008, 23:03
Bu analize,şehire yabancı yerlilerin transferindeki verimin istatistikleri de eklenmeli.!

Mehmet Fatih Yavuz
26.02.2008, 23:05
yerli yabancı toplam transferde ne kadar verim tutturduk ki sanki??

%10 ??

nerdeyse yabancıdakine eşittir herhalde..

delfino
26.02.2008, 23:30
bu kadar yabancı oyunculara para vereceğimizee bitane adam gibi ünlü yabancı alsaydıkk bence daha mantıklı idi en azından başarıya uzun sureli diilde kısa surede bizi ulaştırırdı aynı fener giibi her sene adam gibi bi yabancı alıpp götürürdük işi yanlışlar yanlışlar

OLCAY ÇAKIR
26.02.2008, 23:43
O nedenle değilmi altyapı ve yörenin çocukları deyişimiz.Ağırlıklı olarak tabiki de.Orhanı,Ünalı,Tolunayı,İskenderi,Osmanı Cengizi inkar mı edeceğiz,yokmu sayacağız.
O da olacak,ama olanlar nasıl olmuş tarihte analizini iyi yapacağız.

O nedenle değilmi özevlatçı oluşumuz.
Bende sivrilmişse,milli vs şu bu olmuşsa o da özevlat,ayrımızmı var mirasmı payediyoruz.!

Hiç alakası olmadığını düşündüğümüz anlarda zihinlerde Bir Serdar Baligiller savunucusu sanılmak:)
İşte o özevlat değil bu özevlat:)

yerli yabancı toplam transferde ne kadar verim tutturduk ki sanki??

%10 ??

nerdeyse yabancıdakine eşittir herhalde..

Mehmet Fatih Yavuz
26.02.2008, 23:49
yetenekli olduktan sonra öz üvey farketmez wallahi..:D

KUTADGU
26.02.2008, 23:49
O nedenle değilmi altyapı ve yörenin çocukları deyişimiz.Ağırlıklı olarak tabiki de.Orhanı,Ünalı,Tolunayı,İskenderi,Osmanı Cengizi inkar mı edeceğiz,yokmu sayacağız.
O da olacak,ama olanlar nasıl olmuş tarihte analizini iyi yapacağız.

O nedenle değilmi özevlatçı oluşumuz.
Bende sivrilmişse,milli vs şu bu olmuşsa o da özevlat,ayrımızmı var mirasmı payediyoruz.!

Hiç alakası olmadığını düşündüğümüz anlarda zihinlerde Bir Serdar Baligiller savunucusu sanılmak:)
İşte o özevlat değil bu özevlat:)

İlk kriterlerimiz bu olacak elbette ama
Takıma katkısının da nasıl olduğunu iyi tartmalıyız bence.

tsmetu
27.02.2008, 08:47
tabiki verim alamazsın adamları futbolu bıraktırırsan futboldan soğutursan verim alamazsın buda trabzonspor için hiç iyi bir şey değil çünkü bizden giden futbolcuların %80 mutlu ayrılmadı vede bize gelecek adamda ister istemez arkadaşlara soruyorlar nasıl bir takım bizim takımda yabancı futbolcular üzerinde uygun bir irtiba bırakmadığı için gelecek adam bile gelmez.ama umutluyum yeni yönetim bunların hepsini aşacağına inanıyorum herşeyin hayırlısı bu seneden artık geçti önümüzdeki sezon her trabzonun dediği gibi önümüzdeki sezon alıştık artık bu sezonlar hiç bitmiyor.

Ahmet Kuru
27.02.2008, 13:02
bu yabancı futbolcu olayında başımıza ne Geldiyse Meşur B Planı yada C planı yüzünden geldi.

Cem Balcı
27.02.2008, 15:44
bu kadar yabancı oyunculara para vereceğimizee bitane adam gibi ünlü yabancı alsaydıkk bence daha mantıklı idi en azından başarıya uzun sureli diilde kısa surede bizi ulaştırırdı aynı fener giibi her sene adam gibi bi yabancı alıpp götürürdük işi yanlışlar yanlışlar

acaba bu ''yabancı ünlü'' diye tabir ettiğimiz adamlar bize gelirlermiydi?

bunu da düşünmek lazım.;)

ÖmerFarukYılmaz
27.02.2008, 17:57
bu yabancı futbolcu olayında başımıza ne Geldiyse Meşur B Planı yada C planı yüzünden geldi.

Hatta x ve y planları:)

Tomas jun bır z planıdır mesela

Tanju
27.02.2008, 18:28
biz hiç gündemimizdeki adamı alamadık ki, hep o olmaınca olsun diye birini aldık

ÖmerFarukYılmaz
22.05.2008, 12:25
biz hiç gündemimizdeki adamı alamadık ki, hep o olmaınca olsun diye birini aldık

İnşallah Cale'de bunlardan biri değildir...:cool:

Hasan61
22.05.2008, 18:12
umarım cale bu oranın yükselmesine yardımcı olur

kudu_61
22.05.2008, 18:15
a planını doğru dürüst yapamıyoruz ala ala z planından futbolcu alıyoruz a dan aldığımıza da sağlam kontrat yapamıyoruz yani sebep ortada beceriksiz yönetimler futbolcu katleden hocalar ve trabzonumun küçüklüğü

Oemer61
22.05.2008, 18:21
Ikinci sinif topculari toplamalari yada aldikalri kaliteli adamlarida becerip oynatamamizdan kaynaklaniyor bu! TS'ye Musampa, Marcelinho, Stepanov, Eller, Szymkowiak gibi cok kaliteli futbolcular transfer edildi yakin dönemde, ama ne oldu Ziya'nin eline düstüler hepsini mahvetti!!! ALLAH onun eline hic bir futbolcuyu düsürmesin. Umarim bu sene kaliteli yabancilar transfer edilir...

ertuuu
22.05.2008, 18:47
Transfer Trabzonspor’un yumuşak karnı. Hemen hemen işbaşına gelen bütün yönetimler söz konusu transfer olunca maalesef aynı yanlışlara düştüler. Yıldız oyuncu vaatleri verildi ancak son dakika transferleri Trabzonspor’un kötü kaderi oldu. Dönüş rezervasyonları ise çok geç olmadı bu yıldızların. Büyük paralar serildi önlerine. Toplamı iki Ronaldinho bir Maradona’ya bedel. Emekli futbolcuların cenneti gibi oldu Trabzon. Akıllara zarar sözleşmeler spor mahkemelerinde hala sonuçlanamadı. Vugrineç, Lange, Misse Misse futbol adına elden ayaktan düştüler ama Trabzonspor’la olan davaları henüz düşmedi. 5 kıta 26 ülkeden 58 futbolcunun yolu Trabzon’dan geçti. Bunların içinden iyileri de çıktı kötüleri de. Hafızalardan silinmeyenler de oldu. Şota gibi, Campbell gibi. Gol atmak için kar yağmasını bekleyenlerde oldu Lange gibi. Trabzonspor’un yabancı serüveni Rumen Koska ile başladı. Bu furyanın son yabancısı ise Tomas Jun oldu. Futbol var oldukça da onlar gibi daha nicelerinin yolu Trabzon’a düşecek.
Ekonomi, prestij ve takıma katacağı güç yabancı transferi yapılırken düşünülmesi gereken etkenler olmalı. Trabzonspor 21 yıllık hasretinin altında yatan gerçeklerden biride bu etkenler olarak sayılabilir. 58 yabancıya milyonlarca dolar ödenmiştir. Daha korkuncu Trabzonspor yabancı konusunda yaşadığı hem isabetsiz seçimler hem de UEFA da ki dosyaları nedeni ile büyük prestij kaybetmiştir. Takıma hiçbir katkısı olamayacak yetersiz oyuncu transferi ile takımın sahadaki gücü de imha ettirilmiştir. Yani yetersiz ve yeteneksiz oyuncular transfer edilerek para ile sorun satın alınmıştır. Para bu anlamda yanlışların büyümesine hizmet olarak kullanılmıştır. Trabzonspor aldığı yeteneksiz yabancılar sayesinde Avrupa’nın işsizlik sorununa da çözüm üretmiştir. Bir dönem ülkemizdeki işsizleri Avrupa’ya gönderirken şimdi ise Trabzonspor Avrupa da ki işsiz yabancı futbolculara büyük bedeller ödeyerek ülkemize transfer etme yanlışına düşmüştür. İşte bu yüzden yeni oluşan yönetim kuruluna büyük iş düşmektedir. Ocak ayında herkesin beklentisi transfer ama çok iyi düşünülmeli ve araştırma yapılmaladır. Bu dönem içerisinde hiçbir kulübün elindeki yıldızını Trabzonspor’a vermeyeceği gerçeği göz ardı edilmemelidir. Kasa daha ekonomik kullanılarak geçmişteki yanlışlara tekrar düşülmemelidir. Nuri Albayrak ve ekibi tabiiki teknik direktörün ve taraftarın isteğine cevap verecektir. Ancak baskı yanlışı beraberinde getirecektir. Beklemek ve sabretmek yapılacak işin en doğru yoludur. Aksi taktirde karşılıksız çıkan Çek (Tomas Jun)gibi gelecek olanlarında dönüşü çok çabuk olacaktır. Para sadece futbolcu değil beraberinde sorun da satın alacaktır. Ve mahkemelerdeki dosyaların sayısı giderek artacaktır.

Can Karyağdı'nın 23.12.2005 tarihli köşe yazısından alınmıştır...

halil ibo
22.05.2008, 18:55
İşte tüm bu başlık altında yazılanların özü gereği ben dahil hiçkimse yabancı transferinde acele etmesin.Ancak yönetim hariç,onlar hocanın takıma katkı sağlayacağını söylediği yabancıyı sıkı fakat bir o kadarda kısa vadede takıma kazandırmalı.
Menejerlerin kucağına düşmeden,kendi uzman ekibi tarafından transfere yön verebilen,altyapıda beklenen (tarihteki başarıyı getirebilecek) atılımı yapan bir yönetim dileklerimle...