PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : EUROBASKET 2007 / Şampiyon RUSYA

Sayfa : [1] 2

sümela61
03.09.2007, 14:38
Milli Basketbol Takımımız bu akşamki Litvanya maçıyla şampiyonaya başlıyor... umarım başarılı bir turnuva geçiririz... yolunuz açık olsun 12 Dev Adam...

http://img403.imageshack.us/img403/2889/56ui6.jpg

Eurobasket 2007

Türkiye ilk maçını bu akşam 21:30’da Litvanya ile oynayacak. Karşılaşma canlı olarak NTV’de yayınlanacak. Günün ilk maç yayını ise grubumuzdaki diğer iki takım Çek Cumhuriyeti ve Almanya arasında saat 19:00’da oynanacak.

EUROBASKET 2007 ÖZEL PROGRAMI
Şampiyonadaki her maçtan önce NTV’nin başarılı basketbol yorumcuları karşılaşmaları değerlendirecek. Ayrıca “Eurobasket 2007” özel programında her maçtan önce Ali Okancı, antrenör Murat Didin ile takımları ve maçlarını yorumlayacak.

MİLLİ TAKIMIN RAKİPLERİ
Türkiye A Milli Basketbol Takımı'nın da iddialı ekipler arasında yer aldığı turnuvada ekibimiz, Çek Cumhuriyeti, Litvanya ve Almanya’nın da yer aldığı C Grubu’nda mücadele edecek.

Şampiyonada A Grubu'nda Rusya, Sırbistan ve Yunanistan, B Grubu'nda Portekiz, Letonya, Hırvatistan ve İspanya, D Grubu'nda ise Polonya, İtalya, Slovenya ve Fransa yer alıyor.

Alptuğ
03.09.2007, 16:47
haydi 12 devadam KALPLER SENLE BİR KEZ DAHA
MURAT KOSOVANIN SUNUMU HARİKA

Nebiye
03.09.2007, 16:49
Seyretmeyi çok isterim.Haber için teşekkürler Sümela.Başladığını biliyordum ama maç saatini ve veren tv.yi bakmamıştım daha.İyi oldu bu.:yattara:
Başarılar.

sümela61
03.09.2007, 17:17
Seyretmeyi çok isterim.Haber için teşekkürler Sümela.Başladığını biliyordum ama maç saatini ve veren tv.yi bakmamıştım daha.İyi oldu bu.:yattara:
Başarılar.

rica ederim... Trabzon'a selamlar, sevgiler...

Bartuğ13
03.09.2007, 17:46
başlık varken niye tekrar açılmış anlamadım

sümela61
03.09.2007, 17:51

benim açtığım başlık olsun istedim... :) :) :)

ya da belki önceki başlığı farkedememiş, o yüzden bu başlığı açmış olabilirim... ;)

o yüzden;

cümlesi yerine "bu başlık zaten vardı, bu da linki ............" diye yazsaydınız hoş olurdu...

aynı başlık varsa, bu başlığı kilitleyebilir misiniz sevgili yöneticilerim, teşekkürler...

Nebiye
03.09.2007, 18:19
Bende diğer başlığı görmedim.
Yöneticiler birleştiriverirler bi zahmet.

Selimag
03.09.2007, 18:30
haydi bakalim, ilk mac en zor mac grubun, insallah iyi bir baslangic yapariz...

Mayls
03.09.2007, 18:30
Öbür baslik nereye kayboldu ben göremiyorumda
Neyse az kaldi. Gecen sene Litvanya maci inanilmaz gecmisti. Bakalim bugünde öyle heyecanli gecermi. Basarilar 12 Dev Adam

Sacit
03.09.2007, 19:38
Şampiyonluk olmasada ilk 3 de yer alırız diye düsünüyorum..

ilk karşılaşmada zor bi takımla maç yapacaz,litvanya her zaman bu turnuvaların favorisidir..

insallah güzel bi galibiyetle başlarız

Selimag
03.09.2007, 20:00
bizim gruptaki diger iki takimin macinda, cek cumhuriyeti almanya arasinda ntv de veriliyor su anda, ilk yari sonucu, 31-25 ceklerin ustunlugu ile kapandi...

Özge
03.09.2007, 20:08
başlık varken niye tekrar açılmış anlamadımBartuğ başlık vardı ama bugün bende baktım başlık silinmiş:)

Bartuğ13
03.09.2007, 20:25
evet başlık durduk yere silinmiş.ondan dolayı buraya açandan özür dilerim.

cümlesi yerine "bu başlık zaten vardı, bu da linki ............" diye yazsaydınız hoş olurdu...
sümela61 haklısın böyle demeliydim ama başlık kocaman duruyordu en tepede hani görmemek mümkün değildi diye şaşırdım da başlık kaybolmuş ortadan.kusura bakma

Bartuğ13
03.09.2007, 22:25
inanılmaz gereksiz 3lük çekiyoruz.savunma dağıldı.hücum hiç olmadı.
memo ve hido çok gereksiz şut atıyor.özellikle hido

böyle pek mümkün değil kazanmak.bir koç nasıl izin verir bu kadar 3lük atılmasına anlamadım ki

bu takımın neye ihyicı olduğunu biliyorum.maç sonunu bekliyorum yazmak için.

Harun-61
03.09.2007, 23:08
inanilmaz kötü bir ofansif oyun...

takimin i$i gücü 3'lik atma...$uan 3 ceyregin sonu ve 20. ci 3 lügümüz !!!! :-(

bu arada 1 numarali pozisyonun ne kadar önemli oldugunu tekrar gördük...kerem tunceri arar olduk !!!

bu takim 6-8 hafta boyunca kampda ne yapti ???

?

Harun-61
03.09.2007, 23:09
mac bitti, 17 sayi fark yedik !!!

69-86

.

Özge
03.09.2007, 23:45
Hidayet ve Mehmet çok şahsi oynadı.Tanjevic çok saçma değişiklikler yaptı.Serkan'ın eksikliği bence çok hissedildi.

Selimag
03.09.2007, 23:47
inanilmaz kötü bir ofansif oyun...

takimin i$i gücü 3'lik atma...$uan 3 ceyregin sonu ve 20. ci 3 lügümüz !!!! :-(

bu arada 1 numarali pozisyonun ne kadar önemli oldugunu tekrar gördük...kerem tunceri arar olduk !!!

bu takim 6-8 hafta boyunca kampda ne yapti ???

?

Serkan Erdogan'in eksikligi asil daha cok hissedildi bence de, ama simdi ne dersek nafile, insallah Cekleri ve Almanlari yeneriz..

Bartuğ13
03.09.2007, 23:57
evet hayatımda böyle rezillik görmedim.86-69 yenilmek mesele değil.adamlar bizi resmen ezdi.adam gibi oynasalar 40a giderdi.
düşünün ki biz 8 onlar 15 top kaybı yaptılar ama onlar kazandı.

takımın ofansta bir seti bile yok.takımdaki her oyuncu 3lük kullanıyor ve bunlar isabetsiz.bu kadar saçma bir olay olamaz.12 saniye var hücumun bitmesine ama oyuncular zorlama 3lük atıyor.içeri giremiyoruz.bu inanılmaz saçma bir durum.

tanjevic sahadaki herkes bombalama 3lük kaçırıyor,paşam kenarda izliyor.rezillik.sahaya hiç bir katkısı yok antrenörün.
bu takım ezilir açık konuşalım.geçen sene izleyemediğim ama çok izlemek istediğim savaşan takım olsa çok farklı olurdu.

mehmet ve hidayetin gelmesi takıma çok şey katmış belli.gereksiz şutlar o kadar artmış ki.
hidayet her topu elinde istiyor,15 saniye varken topu kimseye vermeden saçma şutlar atıyor.isabet yok.içeri yüklenme yok.pas yok.hiç bişey yok.sanki sahada sadece kendisi oynuyor.bu kadar rezillik olamaz.

mehmet desen hiç bi işe yaramaz.dışardan sallama atışlar isabet yok,içerde 2-3 kişinin arasında kayboluyor.bomboş olan semihe pas imkanı var görüyor ama vermiyor.2 kişi üzerinden deneyip kaçırıyor.utahta %85-90la attığı faulleri milli takımda %50nin de altında atıyor.arada bir rebound almasa hakemden farksız.hakem ne kadar takıma katkı yapıyorsa o da o kadar yapacak.

sahada gördüğüm sadece kerem ve semihti.inanılmaz mücadele ve hırs bir tek o ikisinde vardı.ikisi de inanılmaz bloklar yaptı.hücum reboundlarını zorlayarak,yıldız bozuntularının saçma şutlarından sekenleri almaya çalıştılar.ama tanjevic çok büyük adam ya sahada sadece semih oynarken keremi onun yerine aldı.mehmet yürüyor,semih oyundan çıkıyor.böyle saçmalık görmedim.zaten hep bunu yapıyor tanjevic.efes cupta da iyi oynayan takımları bozup maç kaybettirdi.burda da iyi başlamışken takım 5.dakkada ikinci bir 5 vardı sahada.kötü giderken de ilk baştaki 5te ısrar etti.

bu takım kimse kusura bakmasın hiç istemiyorum ve inşallah yanılırım ama 3 maçı da kaybederek elenecek.en kötü çekleri yenerler.

peki bu takımın kurtuluşu ne?

1-tanjevic takımdan gönderilecek(mümkünse fenere)
2-adam gibi bir TÜRK koç gelecek(ergin ataman,aydın örs,oktay mahmuti örnek verilebilir)
3-mehmet okur ve hidayet gibi burnu ve kaba eti büyümüş,topları elinde isteyen ve kendi başına takım olduğunu iddia eden oyuncular bu takım içine alınmamalı
4-savaşan takıma sonuncu olsa da şampiyon olsa da sonuna kadar destek verilmeli(en zoru bu dersiniz ama adım gibi eminim alırlar bu desteği)

bu şartlar olmadıktan sonra bu takımdan hiç bişey olmaz.olsa da geçici olan,takıma ait olmayan başarılar olacaktır.neşter şart milli takıma

ilhan
04.09.2007, 00:16
NBA 'da ki basketbolcularımız yokken A Milli Basketbol takımı sanki daha iyi oynuyordu.

Özge
04.09.2007, 00:20
3-mehmet okur ve hidayet gibi burnu ve kaba eti büyümüş,topları elinde isteyen ve kendi başına takım olduğunu iddia eden oyuncular bu takım içine alınmamalı

Bartuğ bu konuda çok haklısın.Mehmet ve Hidayet eline gelen her topu potaya atıyor.Pas falan atmıyorlar.Geçen sene herkes paslaşıyordu.Umarım bir sonra ki maçta pas atmayı denerler.

TURHAN
04.09.2007, 00:23
Oyunun iki yönünde de baya eksiktik.Ne hücum setlerimizi vardı nede müdafada adamları durdurabildik.Hücumda çok yavaş ve durağandık, belirli bir veya birkaç setimiz yoktu sanki doğaçlama oynuyorduk.1i alıyor eline topu diğerleri ağaç gibi dikilmiş bekliyor hareket yok.Müdafa da Kerem ve Semih bi ara sertlik getirdi onun dışında hanımevladı gibi oynuyoruz gibi geldi bana.
Eminim ki ilerde Tanjeviçin şapkasından çıkarabileceği tavşanları vardır yoksa 6lı grupta halimiz iyi olmaz.

Bülent Bayraktar
04.09.2007, 00:23
tebrikler tanjevic takımda 1 numara yokken ülkemizin en iyi 1 numarası KEREM TUNÇERİ yi takıma almadığın için sonsuz teşekkürler

TURHAN
04.09.2007, 00:25
Yanlızca Mehmet ve Hidayet yüklenmenin bi anlamı yok, takımın hücum seti yoktu.Topu alan ya el üstünden saçma sapan şutlar atıyor yada kendi başına birşeyler yapmaya çalışıyor.

Oyunu kurması gereken kişiler nerede?

Selimag
04.09.2007, 00:25
NBA 'da ki basketbolcularımız yokken A Milli Basketbol takımı sanki daha iyi oynuyordu.

"sanki"si fazla olmus

:D

a.fındıkoğlu
04.09.2007, 00:32
tebrikler tanjevic takımda 1 numara yokken ülkemizin en iyi 1 numarası KEREM TUNÇERİ yi takıma almadığın için sonsuz teşekkürler

oyun kurucumuz yok,hakan demirel fenerde bu kadar süre oynamıyor,.yasikevicius mahvetti bizi

Bartuğ13
04.09.2007, 01:23
Yanlızca Mehmet ve Hidayet yüklenmenin bi anlamı yok, takımın hücum seti yoktu.Topu alan ya el üstünden saçma sapan şutlar atıyor yada kendi başına birşeyler yapmaya çalışıyor.

Oyunu kurması gereken kişiler nerede?

en çok kim yapıyor?
o ikisi olmasa o kadar olmazdı.hocam tonlarca sayarım sana kaçırdığı şutları.
takımın tamamı o ikisinin kullandığı kadar şut kullanmamıştır.

Selimag
04.09.2007, 01:44
en çok kim yapıyor?

gecen dunya kupasinda o ikisi yoktu ve bizimkiler daha cok takim oyunu oynuyordu, neyse, daha erken umitsizlik icin ....
bakalim bugune, Almanya ile oynuyoruz
saat 21:30 da gene ntv de...
onu ve ertesi gun cekleri yenersek ve bu sirada takim havasini yakalarsak belki güzel birseyler olacaktir, ben hala umitliyim.

Ahmet Karadeniz
04.09.2007, 02:01
ben o kafar umitli degilim cunku nba oynayan oyuncualrın daha cok burnu havda olur bu senepek basarılı olamazlar die dusunuyom insallah yanılırımm

TURHAN
04.09.2007, 02:01
en çok kim yapıyor?

Dedin.

Takımda.
2 3
Hidayet 36 dakika görev almış. 3/11 2/5
Mehmet 27 dakika 3/7 0/3
İbrahim 25 dakika 1/2 4/7
Kerem 22 dakika 2/2 0/2
Ender 18 dakika 1/2 1/2
Engin 14 dakika 0/2 0/1
Ermal 13 dakika 1/3 0/2
Hakan 12 dakika 0/1 0/1
Semih 11 dakika 1/1 0/0
Kaya 10 dakika 0/2 0/0
Ersan 8 dakika 0/1 1/2
Cenk 4 dakika 0/2 0/1

Oynadıkları dakikalara, pozisyonlarına ve şut oranlarına bakarak yorum yapacağım.Bu takımın 1 numarası ya yoktur yada varsada kendini gizliyor bu adam.Takımın sahada hücum organizasyonlarını yöneten ve kritik anlarda hücum gücünü gösteren 1 numarada zaafiyet yaşadığımız ortada, bu pozisyonlarda oynayabilen Ender, Hakan ve Engin total olarak 5 adet 2lik, 4 adet 3lük denemişler, kaçını isabet ettirmişler eklemiyorum.Böyle PGlik olmaz, takımın hücum gücü olmazsan, takımı organize edersin hücum setlerini yerleştirirsin ama oda yok.

Takımda SG(2) ve SF(3) pozisyonlarında, Ersan'ın aklı hala japonyada, çabuk faul problemine girdi.Cenk oyuna girdimi girmedimi belli değil, girmiş ve 3 atış kaçırmış.İbrahim müdafada çok yumuşak kaldı, 3lükleri takımı canlı tuttu.

4-5 Pozisyonundaki oyunculardan Ermal ne yaptı bugün?Ya Kaya?Tanjeviç bunlara geç olmadan hangi pozisyonda oynadıklarını hatırlatmalı!Semih hücumda olmasada oyunda kaldığı süreç içerisinde gerçekten muhteşemdi.

Eleştiriler genelde Hidayet ve Mehmete yöneltildiği için onları sona bıraktım.Takımda kim "wide open" şut atabildiki hemen bu ikiliye saldırılıyor.36dk süre alıyorsan tabiki daha fazla şut atacaksın daha fazla kaçıracaksın.Mehmet ise benim içinde tam hayal kırıklığı, hiçbir zaman sert bir "5" olamadı.

Ama bu 2liye saldırmak, takımın genel görünüşünü görmemizi engeller arkadaşlar. Sorun başka yerde.

Ahmet Karadeniz
04.09.2007, 02:02
illiler kötü başladı: 69-86 A Milli Takım, Avrupa Basketbol Şampiyonası'na iyi başlayamadı. Milliler, C Grubu'ndaki ilk maçında Litvanya'ya 86-69 yenilmekten kurtulamadı. http://www.ntvspor.net/i/blank.gif http://www.ntvspor.net/i/blank.gif NTVSPOR Güncelleme: 23:59 TSİ 3 Eylül 2007 Pazartesi
http://www.ntvspor.net/Images/19105.jpg
http://www.ntvspor.net/i/blank.gif
A Milli Basketbol Takımı, İspanya'da başlayan Avrupa Şampiyonası'ndaki ilk maçında sahadan boynu bükük ayrıldı.

C Grubu'ndaki ilk mücadelesini Litvanya karşısında veren 12 Dev Adam, rakibine 86-69 yenildi.

Mallorca'daki maça iyi başlayan milliler ilk dakikalarda 10-5 önde geçse de, Litvanya hızlı hücumlardan bulduğu sayılarla çeyreği 19-16 önde kapadı.
İkinci çeyreğe İbrahim Kutluay'ın üçlükleriyle başlayan milliler bir ara 24-23 öne geçti. Siskauskas ve Jasikevicius'un devreye girmesiyle 10-0'lık bir seri yakalayan Litvanya, bir anda farkı açtı ve skoru 33-24'e getirdi. Farkı korumayı başaran Litvanya devreyi de 44-36 önde kapadı.

Hücumdaki etkisiz görüntüsünü ikinci yarının başında da devam ettiren milliler, özellikle dış şutlarda oldukça başarısız oldu. Pota altı etkinliğini de rakibine kaptıran A Milli takım, maçın son periyoduna da 63-48 geride girdi.

Maçın son periyoduna nispeten daha iyi hücum ederek başlayan Türkiye, bitime 6 dakika kala farkı 10'sayıya indirse de, kalan bölümde Litvanya'nın sayılarına engel olamadı ve maçı 86-69 kaybetti.

Millilerde en iyi oyunu Hidayet Türkoğlu ile İbrahim Kutluay çıkardı. Özellikle yeni hastalık geçirmesine ve güç kaybetmesine rağmen 35 dakika oyunda kalan Hidayet, 18 sayı, 5 ribaunt, 2 asist istatistiği ile oynadı. İbrahim Kutluay ise 17 sayı-4 ribaunt-2 asistlik performans sergiledi.

Mehmet Okur, maçın ardından yaptığı açıklamada, ''Defansta çok büyük hatalar işledik. Bu sorunu çözmemiz gerekiyor. Önümüzdeki maçlarda savunmayı da kuvvetli tutmak zorundayız'' dedi.

A Milli Takım gruptaki ikinci maçını yarın Almanya ile oynayacak. TSİ 21.30'da başlayacak karşılaşma NTV'den naklen yayınlanacak.

macka61
04.09.2007, 03:48
bence memo ve hidonun miladı dolmuştur bu takımda radikalgeçen seneki kadro bu turnuvada başarılı olurdu milli takım ikinci turda elenir kerem gönlüme üçlük kullandırılan bir milli takımdan başarı bekjlemeyin hido ve mehmet şöhret kurbanı olmuşlar kendilerini bir şey zannediyolar bizim türk insanın zaafı kerem tunçeri olayına bende katılıyorum

Cengiz Çubukcu
04.09.2007, 07:59
Arkadaşlar işin Memoyla Hidoyla alakası yok...Litvanya gerçek gücünü gösterince hiçbir şey yapamadık...çok ekstra şeyler üretmemiz gerekirdi ama onlar da olmayınca yenilgi kaçınılmaz oldu...zaten bu Guard'larla turnuva boyunca işimiz var..

Bartuğ13
04.09.2007, 10:13
...............................

Eleştiriler genelde Hidayet ve Mehmete yöneltildiği için onları sona bıraktım.Takımda kim "wide open" şut atabildiki hemen bu ikiliye saldırılıyor.36dk süre alıyorsan tabiki daha fazla şut atacaksın daha fazla kaçıracaksın.Mehmet ise benim içinde tam hayal kırıklığı, hiçbir zaman sert bir "5" olamadı.

Ama bu 2liye saldırmak, takımın genel görünüşünü görmemizi engeller arkadaşlar. Sorun başka yerde.

eleştirilerin yönelme nedeni onlar yokken bu takım bu kadar fazla şut kullanmıyor,sahada her top için can alıp can veriyordu.bu iki oyuncu geldiğinden beri durum böyle değil.
ayrıca biraz bakarsak topu kendi getirip 12 saniye kala hiç pas vermeden şut kullanan hidoydu.son saniyede elinde kalan bombaları atan hiç hido veya memo olmamıştır.atılmış şutlara genel olarak değil de zorlama ve gereksiz şutlara bakarsak daha fazla şey ifade eder

Arkadaşlar işin Memoyla Hidoyla alakası yok...Litvanya gerçek gücünü gösterince hiçbir şey yapamadık...çok ekstra şeyler üretmemiz gerekirdi ama onlar da olmayınca yenilgi kaçınılmaz oldu...zaten bu Guard'larla turnuva boyunca işimiz var..

abi ekstra şeylere gerek yoktu.basketbol oynasaydık yeterdi bence.sahada yaptığımız hiç bişey yoktu.yardımlaşma,paslaşma,takım savunması,toplu hücum,toplu defans vb.....

jasikevichus geliyor önünde savunmacısı var.memo yardıma geliyor.switch yapıyorlar.savunmacısı bırakıyor jasikevichusu,memo da kafasını çeviriyor.adam geçip sayıyı atıyor.

rakip dün bizim yarı sahada yürüyerek geçti herkesi.o kadar inanılmaz işler oldu ki 3 kişi bir adamın başında savunma yapıyorken,bir anda gözümüzü kapayıp açtık,o oyuncu sayıyı atmış dönüyor.nasıl savunma anlamadım ki?bu bir,2 kere olmadı.maç boya sürdü.

takımdaki uzunları sayalım:mehmet,kaya,kerem,semih,ermal

semih hariç hepsi 3lük kullanıyor.nasıl bir mantıktır bu.

Bülent Bayraktar
04.09.2007, 10:17
hido ya çok kızmıyorum bişeler yapmaya çalışıyo
ama memet sanki geçen sezon nba de süper oynayan o deil ,
sanki allstar olan o deil,
nbade oynadığının yarısını oynasa önümüzde litvanya falan kalmaz ama nerde...!

o gidicek nba ye duble dubleleri yapmaya devam edecek allstar olacak bizde küfredip kahrolmakla meşgul olacaz

sümela61
04.09.2007, 10:28
dün akşam; inanılmaz kopuk, isteksiz, ne yaptığını bilmeyen bir Türkiye vardı... yani sanki zorla maça çıkmış gibiydiler... isteksizliğin yanına bir de ciddiyetsizlik eklenince Litvanya'dan fark yemek kaçınılmaz oldu... oysaki maça iyi başlayan taraf bizdik... şimdi önümüzdeki 2 maçı alıp, Litvanya'nın da kalan maçlarını kazanmasını bekleyeceğiz...

Alptuğ
04.09.2007, 11:22
lıtvanya cok guclu bı takım dıyoruz yenıldık normal de dıyebılırız ama bızım kadromuzda cok kalıtelı artık bu takımla lıtvanya gıbı takımları yenmelıyız bakın onların nba oyuncusuna jasıkevıcıousa nasıl oynadı bı de bızım memo ve hıdoya
umarım bugunde nowıtskının sovunu ızlemeyız
kadromuza baktıgım zaman yenemıyecegımz takım yok bence ama takım oyunu oynamalıyız
dun oyun kurucu olarak hakanda ısrar etmek cok yanlıstı ender oynamalı keremde yokken hıdo ve memo dun yaptıkları kadar pzısyonları zorlamamalı

Oruç
04.09.2007, 13:40
Takım durmadan dış şuta yöneldi. E böyle olunca da yenilgi kaçınılmaz oldu. Serkan'ı arıyoruz. Hidayet'in bu takımda olmaması gerek diye düşünüyorum.

fincher
04.09.2007, 15:25
Son 10 yıldır daha kötü bir milli takım izlememiştim.Oynamaya çalıştığımız şeyin adı basketbol falan değil.24 saniyenin 20 saniyesini hiçbir oyun kurmadan geçiriyoruz.Sonra eline topu alan rakibin elinin üstünden çok zorlama bir üçlük atıyor.Maç boyu hücum adına yaptığımız tek şey komik 3 lük girişimleri.Hücumda felakettik de savunmada çok mu iyiydik.Litvanya istediği zaman savunmamızı rahatlıkla,hiç bir mukavemet görmeden deldi.Dün sabaha kadar oynasak kazanmaya yaklaşamazdık bile.Bu zihniyetle devam edersek Almanya'da yener bizi...

TheRapZoNe
04.09.2007, 15:41
12 yuruyen adam. rezil ettiler litvanyalilara

sümela61
04.09.2007, 16:11
Son 10 yıldır daha kötü bir milli takım izlememiştim.Oynamaya çalıştığımız şeyin adı basketbol falan değil.24 saniyenin 20 saniyesini hiçbir oyun kurmadan geçiriyoruz.Sonra eline topu alan rakibin elinin üstünden çok zorlama bir üçlük atıyor.Maç boyu hücum adına yaptığımız tek şey komik 3 lük girişimleri.Hücumda felakettik de savunmada çok mu iyiydik.Litvanya istediği zaman savunmamızı rahatlıkla,hiç bir mukavemet görmeden deldi.Dün sabaha kadar oynasak kazanmaya yaklaşamazdık bile.Bu zihniyetle devam edersek Almanya'da yener bizi...

kesinlikle çok doğru tespitler...

Külünkoğlu
04.09.2007, 16:54
Ficher konuyu özetlemiş. İşin ilginç tarafı Tanyeviç'in de trajediyi seyretmesiydi..

onurkaradeniz
04.09.2007, 17:02
bu akşam ki maç çok kritik çünkü almanlara karşı son 5 maçımızı kaybettik yani bu adamlara şansımız tutmuyo...ama toparlanmamız ve yola devam etmemiz açısından önemli bi maç olduğu için Milli takımımızın gerekeni yapacağını zorda olsa kazanabileceğimizi düşünüyorum

OYılmaz
04.09.2007, 17:30
Arkadaşlar Rakip Litvanyaydı doğaldır yenilebiliriz. Litvanya dün tipik Litvanya oyunu oynadı atağa geçtiklerinde Bizim pota mıknatıs gibi çekti onları Litvanya avrupada en iyi ve en hızlı Hücum yapan takım bizim defans ise tamamen rezaletti . Pota altına hiç sızamadık 3lüklerden sallama atışlar denedik ben Dünkü maçtan ümitli değildim ama bu kadar Kötü Milli takım beklemiyordum İnş. bugün Almanları yeneriz . Hidayet ise beklediğimden daha rezalet Çıktı ayrıca belirtiyim.

Mayls
04.09.2007, 18:13
Bugünde isimiz cok zor. Nowitzki cok formda dün yanilmiyorsam 36 sayi atti. Mithat'ta cok formda gözüküyor. Cok faul yaptiriyor kendine. Bunlara dikkat edersek belki bir sansimiz olabilir.

Bartuğ13
04.09.2007, 18:42
4 takımdan 3ü çıkacakmış ondan sonra 6lı gruplar olacakmış.
yani almanları yenemesek bile çekleri yenersek ve herkes onları yenerse yine çıkacaz sanırım.ben pek ümitli değilim dünkü oyundan sonra ama bugün sahada takım olabilirsek,savunmayı da hücumu da takım olarka yapabilirsek,sahanın her yerinden 3lük sallamak yerine adam gibi hücum seti yapabilirsek kazanırız.zaten o şartlarda yenemeyeceğimiz takım yok.
ama dünkü oyundan sonra zor.inaşallah bunları yapar ve kazanırız.nowitzskiye karşı çok aşırı önlem alınması taraftarı değilim.takım savunması yapılsa ve herkes göreivini yaparsa o kadar sorun olmazlar.boş şut imkanı verilmesin yeterli.

bu arada dünle ilgili söylemem gereken masa hakemleri de bir felaketti.oyunda olmayan oyunculara faul yazmaları ve bunu dakikalarca düzeltememeleri böyle bir organizasyona hiç yakışmadı.

bakalım neler olacak.heyecanla biraz da burukça bekliyorum

OYılmaz
04.09.2007, 18:43
Bugünde isimiz cok zor. Nowitzki cok formda dün yanilmiyorsam 36 sayi atti. Mithat'ta cok formda gözüküyor. Cok faul yaptiriyor kendine. Bunlara dikkat edersek belki bir sansimiz olabilir.

Almanya eski Almanya değil bu maçı defans yaparak kazanabiliriz ama maçı izliyemiyeceğim Yaws.. :confused:

TURHAN
04.09.2007, 19:10
Japonya'yı unutalım arkadaşlar, Hido ve Memo geldi, kartlar yeniden karıldı.Eğer şu saate kadar yeni oyuncular dahilinde müdafa organizasyonu ve hücum setleri geliştirelememişse, 2005i tekrar görebiliriz.

Buarada litvanya maçında kaç asist yapmışız onu merak ettim.Koca maçta 7 adet asistimiz var 2si guardlarımızdan.

macka61
04.09.2007, 20:48
almanlar bizi ezicek maalesef söylüyorum onların nbade oynayan oyuncusu vardı adını yazamadım o oynayıcaksa vay halimize

Özge
04.09.2007, 21:10
almanlar bizi ezicek maalesef söylüyorum onların nbade oynayan oyuncusu vardı adını yazamadım o oynayıcaksa vay halimize
Nowitzki'den bahsediyorsun galiba.Evet bugün formda olursa işimiz zor.Umarım bugün gereksiz şutlar atmazlar.Gelen topları iyi değerlendirirsek belki kazanırız ama çok zor.Bugün Çeklerin maçını izledim Çekleri yeneriz diye düşünüyorum.

UğuR
04.09.2007, 21:17
Kayaya çarptık!

Basketbol Milli Takımımız, İspanya'da dün başlayan Avrupa Şampiyonası'ndaki ilk sınavında umduğunu bulamadı, Japonya'da iki kez devirdiği Litvanya karşısında dondu kaldı, rakibine 17 sayı farkla teslim olarak hayal kırıklığı yarattı

http://www.milliyet.com.tr/2007/09/04/spor/resim/aspo.jpg
12 Dev Adam, Avrupa Şampiyonası macerasına kötü başladı: 87 - 69 Turnuvada C Grubu'ndaki ilk maçında güçlü rakibi önünde savunmada maçın büyük bölümünde aksayan ay - yıldızlı ekibimiz, Hidayet ve İbrahim dışında skor üretmekte güçlük çekince Litvanya ile başedemedi.
Karşılaşmaya etkili başlayan, 3.42'de Mehmet'in serbest atışlarıyla 10 - 5 öne geçen millilerimiz, kalan sürede Litvanya'nın Siskauskas ile yarattığı 6 - 14'lük seriye engel olamadı, ilk çeyreği 16 - 19 geride kapadı. İkinci periyotta hücumda iyi organize olamayan, 12. dakika ile 15. dakika arasında 1 - 11'lik seri ile 12 sayı (26 - 38) geriye düşen millilerimiz, savunmadaki gayretiyle devre sonunda farkı 8 sayıya indirdi: 36 - 44

Skor üretemedik

Üçüncü çeyrekte iyi savunma yapmasına karşın skorda üretkenlik sağlayamayan millilerimiz, pota altından Kleiza ve Javtokas ile etkili olan Litvanya önünde son çeyreğe 15 sayı geride (48 - 63) girdi. Son periyotta, 33.50'de Hido ile farkı 10 sayıya kadar indiren millilerimiz, buna karşın rakibinin Songalia ve Kleiza ile ürettiği üçlüklere engel olamadı, karşılaşmayı 17 sayı farkla 86 - 69 kaybederek turnuvaya yenilgiyle başladı.

BU KONUYA BAŞLIK OLAN KAYA BİZİM YÖNETİCİ KAYA MI ACABA:D:D:D

AtalaY_BuğrA
04.09.2007, 21:35

Bu yorumlara katılmamak elde değil ama sanki bana bunun sebebi NBA yıldızlarımız! gibi geldi. Öncelikle Japonya'da yaptığımız o sert dişli savunmadan eser yoktu. Bizim basketbolumuz iyi defans üzerini idi tanjevic'le beraber gelen sürecte. Umarım herşey düzelir.

Bartuğ13
04.09.2007, 22:20
bu takımdan ne şiş olur ne kebab.ilk yarıda 13 sayı gerideyiz.
faul 20de 10.
efes cupta da böyleydi.
nbade %80lerle atan hidayet mehmet burda %50 bile atamıyorlar ve bu durum aylarlardır var ortada.

nasıl bir mantıktır ki dün 12 tane faul kaçıran takım bugün yine aynı şekilde.antrenör hiç mi çalıştırmaz bu takımı.bügun gerekirse hiç antreman yapmadan akşama kadar faul attırmalıydı

Orhan_Gazi
04.09.2007, 22:23
bu sampiyonada birsey yapamayiz malesef :( ...

Bülent Bayraktar
04.09.2007, 22:24
rezil olduk rezil...!

şimdi bu nba ciler VATAN HAİNİ değil de nedir...?

Seleukia
04.09.2007, 22:32
almanya karşısında ilk yarı yine dokulduk.
takım savunması olarak turnuvanın en zayıf takımlarından birisiyiz galiba.hucumda da istediklerini yapamaınca oyuncular savunmaya konsantre olamıyorlar.
bu kotu oyunun en buyuk sorumlusu tanjevictir.almanyanın oyun kurucuları bile bizimkilere ustunluk saglıyorsa kerem tuncerinin neden bu takımda olmadıgı iyi sorgulanmalıdır. takım olarak savunmada ribound toplayıp fast break atamıyoruz set hucumunda ise calısılmıs hic bir hucum goremiyoruz.
ben hidayet ve mehmete o kadar suc bulmuyorum cunku bu takımın sistemi yok.hidayet de mehmet de cok buyuk yıldız oyuncular degiller,onlar iyi bir sistemde gorevlerini iyi yapabilecek kaliteli oyuncular bence. yani onlardan bi nowitzki olmalarını bekleyemeyiz cunku o ayarda degiller.hucumda hic uzuna top indirebildigimizi gordunuz mu? hidayet dısında iceri dripling yapan oyuncu yok herkes pozisyon olussun sut cekeyim diye bekliyor.oyun kurucularımız pozisyon hazırlayamıyor,kendi sutunu yaratan hidayet dısında da kimse olmadıgı icin hucumda icler acısı durumdayız, serkanı aramamak elde degil tabi bir de kerem tunceriyi.
yinede az bir ivme yakalarsak hersey degisebilir cunku bi sistemimiz olmadıgı icin biz daha cok gazla oynayan bir takımız.
tanjevic guya ekol yaratsın diye getirildi bu takımın başına ama aydın orsu mumla arıyorum ben.
ben biraz da bizim takıma benzettim basketbol milli takımı,yeterli oyuncu kalitesi mevcut ama ortaya bir yemek cıkmıyor iyi bir ahçı olmayınca.

Yasin N.
04.09.2007, 22:40
sanırım en az 30 fark yiyecez almanyadan. bunlarda reain ettiler. artık köklü bir değişime gitmeleri lazım bence.

Punisher-61
04.09.2007, 22:41
almanlar bizimle antreman maci yapiyor..dagiliyoruz

Bartuğ13
04.09.2007, 22:42
tanjevic istifa istifa istifa diyorum ne diyim.
haklı çıkmak insanı üzüyor böyle durumlarda.pabucumun basketbolcuları

Seleukia
04.09.2007, 22:45
besiktasta zamında kadroya giremeyen mithat bile bizim oyun kurucuları eziyor

Punisher-61
04.09.2007, 23:01
ben maci alman kanalindan izlyiorum... alman spikerin söyledikeli: HAYAL gibi..bana biri bu mactan önce almanlar maci rahat alir deselerdi gülerdim.. türkleri bu kadar kötü gördügümü hic hatirlamiyorum

dinceraydogan
04.09.2007, 23:04
ne rezil takım bu ya
takım yürüyemiyor bile
Kerem Tunçeriyi almayıp , şu kendilerini oyun kurucu zanneden mahlukları bize ızdırapla seyrettiren Tanjeviçe sonsuz selamlar

Bülent Bayraktar
04.09.2007, 23:04
şu an çok şey söylemek istiyorum ama buraya yakışmaz...!
kapattım tv yi. koskoca türkiye ne halde,
bide madalya hesapları yAPIyorduk...

dinceraydogan
04.09.2007, 23:07
Bu arada bayan voleybol takımı setler 2-2 ve 14-12 mağlupken Neslihanın 4 smaç servisisleri ile seti 16-14 maçı 3-2 aldı.
Gerçek süperstar Neslihan

Harun-61
04.09.2007, 23:08
Gecen sezon nerdeyse tüm sezon kadro di$i kalan Cenk Akyol neden kadroda ?

FB Ülkerin gecen sezon $ampiyon olmasinda büyük katki saglayan Ömer Onan neden kadroda yok ?

1 numarali pozisyonda bukadar problemimiz olmasina ragmen ve gectigimiz sezon cok iyi bir sezo geciren Kerem Tunceri niye kadroda yok ?

bu takim 1,5 aylik kamp döneminde ne yapti ?

FB, Aydin Hoca'yi gönderip Tanyevic'i Hocaliga getirdi...bence $imdiden pi$man olmu$lardir...

bir anekdot; Alman spikerin bir yorumu: Mehmet Okur uykudan uyanip maca geldi herhalde...

.

Bülent Bayraktar
04.09.2007, 23:14
Mehmet Okur uykudan uyanip maca geldi herhalde...

memet okur milli takıma gelmiş gözükmek için geldi...!
ama bu sefer daha büyük eleştirilere maruz kalacak...!

dinceraydogan
04.09.2007, 23:15
30 sayı fark toplam 2 asist yapmışız.
Steve Nash bir maçta 18 asist yapmıştı ey gidi ey
Çıkarın o formayı haketmiyorsunuz onu

Cabri61
04.09.2007, 23:16
geçen sene ne güzeldi takım...memo ve hido geldikten sonra takıma bir şeyler oldu.
0 ız yani. Bu takım yarın çeklere de yenilir .

dinceraydogan
04.09.2007, 23:18
79-49
Yarında çeklere yenilsinlerde bu eziyet bitsin
gecelerim berbat oldu

Özge
04.09.2007, 23:18
Yine hüsran.Tanjevic'in artık istifa etmesi lazım.Nowitzki'yi hiç tutamadık.Geçen sene geriye düşsekte içimde bir heyecan vardı.Bu maç bitmedi kazabiliriz diyordum ama bu sene yenemeyeceğimiz maç başlamadan belli oluyor.İçimde de hiçbir heyecan yok.

Seleukia
04.09.2007, 23:21
durum baya kotu,2005 den de kotuyuz, guya hedef 2011 tunelin sonunda cok da ışık gorunmuyor.

Bartuğ13
04.09.2007, 23:21
bir takım maç kaybeder bu basketbolun içindeki bir olaydır.
bir takım fark da yer bu da basketbolun içindeki bir olaydır.
ama bir takım basketbolun içindeyse basketbol oynamaya çalışır.kurban olayım dün maçın yorumunu yapmıştım takımımız açısından.
bugün de yapmak istiyorum

işte yorumum:
.................................................. .................................................. .............................................

oynanmayan oyuna yorum mu yapılır?ben bu takımın son maçı da kaybedp elenmesine üzülmem bu saatten sonra.daha feci dayaklar yiyip gebereceğimize,2 okkalı yumrukla ağlayarak evimize dönelim derim.ha gidersek gideriz ama onurla oynanacaksa.yoksa hiç gerek yok,onlar da sahada kendi maçlarını izleyeceklerine tribünde adam gibi maçları izleyip dönsünler.

Oğuzhan Görkan
04.09.2007, 23:22
milli takımı bu şekilde göreceğim aklıma gelmezdi....
yazık çok yazık...
bizim basit hatalarımıza onların şansıda eklenince sonuç hüsran...

Bartuğ13
04.09.2007, 23:24
durum baya kotu,2005 den de kotuyuz, guya hedef 2011 tunelin sonunda cok da ışık gorunmuyor.

ha u tünelin başı görünüyor mu ki?girebildik mi tünele

A.Alper
04.09.2007, 23:26
Japonya'da 6. olan takım nasıl burada böyle oynuyor ? Yoksa bu takım o takım değil mi?

Seleukia
04.09.2007, 23:29
ha u tünelin başı görünüyor mu ki?girebildik mi tünele

gecen sene iyi bir baslangıc yapmıstık bence, bu sene de o oyunu daha da sistemleştirmemiz lazımdı ancak ne savunmada ne de hucumda gecen seneyi yakalayamadık. demekki referansımız 2006 degil 2005 olmalıymış beklenti açısından.

Harun-61
04.09.2007, 23:32
Gecen sezon nerdeyse tüm sezon kadro di$i kalan Cenk Akyol neden kadroda ?

FB Ülkerin gecen sezon $ampiyon olmasinda büyük katki saglayan Ömer Onan neden kadroda yok ?

1 numarali pozisyonda bukadar problemimiz olmasina ragmen ve gectigimiz sezon cok iyi bir sezo geciren Kerem Tunceri niye kadroda yok ?

bu takim 1,5 aylik kamp döneminde ne yapti ?

FB, Aydin Hoca'yi gönderip Tanyevic'i Hocaliga getirdi...bence $imdiden pi$man olmu$lardir...

bir anekdot; Alman spikerin bir yorumu: Mehmet Okur uykudan uyanip maca geldi herhalde...

.

sorularimi cevaplayacak kimse yokmu ??

?

TURHAN
04.09.2007, 23:37
Tanjeviç'e bağlanacağız biraz sonra senin sorularından sonra 45 günlük kampta neler yaptıklarını anlatacak bize

Bartuğ13
04.09.2007, 23:39
Tanjeviç'e bağlanacağız biraz sonra senin sorularından sonra 45 günlük kampta neler yaptıklarını anlatacak bize

bu iyiydi.

Özge
04.09.2007, 23:40
Bu soruları Tanjevic'e sormak lazım.Kerem'i takıma almamak gibi büyük bir yanlışı nasıl yapabildi kimse anlamadı henüz.

Bartuğ13
04.09.2007, 23:44
hakkaten murat didin anlattı da o başarılardan sonra madride öyle değerli bir oyuncuyu(3 guardımızı topla bir tane kerem eder mi bilmem) nasıl takım almazsın ya.ben bile 3üne güveniyordum ama gördüğüm inanılmaz bişey.2 asist ya 40 dakkada.ne diyim ya.

guardın kadar konuş!biz çenemiz kapalı oturuyoruz.

ayrıca anlamadığım neden murat kosova,kaan kural yorumuyla maç anlatmıyor da,murat murathan oğlu,yiğiter uluğ yorumuyla anlatıyor?

ikisi de iyi adamlar ama ilk bahsettiğim ikili hem bize uğurlu gelirdi hem de çok hoş anlatırlardı.

Özge
04.09.2007, 23:49
ayrıca anlamadığım neden murat kosova,kaan kural yorumuyla maç anlatmıyor da,murat murathan oğlu,yiğiter uluğ yorumuyla anlatıyor?

Ben de çok merak ettim.Dün Kaan'ı beklerken Yiğiter Uluğ'u gördüm.Ntv'yle mi anlaşamadı acaba?Bilen biri cevaplarsa çok sevinirim.

Bartuğ13
04.09.2007, 23:52
şimdi kaan yorum yaptı ama röportaj mahiyetindeydi.onu yapan da murat kosovaydı

?????????
bilen hakkaten söylesin

Yasin N.
05.09.2007, 00:06
sanırım en az 30 fark yiyecez almanyadan. bunlarda reain ettiler. artık köklü bir değişime gitmeleri lazım bence.

aynı dediğim gibi oldu :( üzgünüm ama belliydi böyle olacağı tam 30 sayı fark yedik ne eksik ne fazla:(

Erkin
05.09.2007, 00:09
2 gündür rezalet oynuyoruz, yine maçın başında havluyu attık. Serkan olsaydı belki biraz daha organize oynardık.. İş yarına kaldı, bari son maçı alsalar..

Kaya
05.09.2007, 00:23
Açıkçası bu kupaya başından beri soğuktum. Hiç ısınamadım. Bu bakımdan maçları aslında yorum yapabilecek derecede izlemedim. Basketbolun en önemli organizasyonlarından biri olmasına rağmen medyada taraftarlar havaya sokulmadı. Reklam yok, tanıtım yok, vs.

Ek olarak söylemeden bitirmek istemiyorum. Sporcuların biraz da başarıya aç olması lazım. Doğru ya da yanlış NBA kariyerli oyuncular takımın havasını bozuyor.

Ibo61
05.09.2007, 00:26
Ben bu kadar kötü oynayan milli takim i hic görmemistim son senelerde. Ruh diye birsey yoktu bizimkilerde!!!

Özge
05.09.2007, 00:31
Kaya: "Korkunç bir gün"

Almanya'ya 79-49 gibi farklı bir skorla yenilen A Milli Basketbol Takımı'nda, Kaya Peker maç sonunda ''Korkunç bir gün'' yorumunda bulundu. Mithat ise Türkiye karşısında bu farkı yakalamayı düşünmediklerini söyledi..

Kaya, maç sonrası yaptığı açıklamada, sadece şampiyonaya devam edebilmek için yarınki Çek Cumhuriyeti maçının kazanılması gerektiğini söyledi.

Almanya milli takımında oynayan Galatasaray'ın da oyuncusu Mithat Demirel ise ''Başta 1. periyot olmak üzere çok mükemmel maç çıkardık. Savunmamız da çok iyiydi'' dedi.

Mithat, hiç bir zaman için Türkiye'yi 30 sayı farkla yenebileceklerini düşünemediklerini ifade ederek, ''İnanılmaz bir maç yaşadık. Hem bizim oyunumuz, hem de tahmin ediyorum ki, Türk Milli Takımının içindeki problemler böyle bir skorla maçı kazanmamızı sağladı'' diye konuştu.

Mithat, grupta aldıkları 2 galibiyet sonrası şampiyonadaki yollarını daha da açık gördüklerini söyledi.

Bülent Bayraktar
05.09.2007, 00:47
bizimkilerden[memo,hido] kat kat üstün nba in süper yıldızları canlarını dişlerine takarken,
bizim ikili kendilerini ne sanıyorda oynamıyor asıl bu forma altında allstar gibi oynaman lazım,
sizlerin nba de basket oynamanıza sebep olan bu forma altında herşeyi yapmanız lazım ama nerde...!

Sinan Akyıldız
05.09.2007, 01:13
Maçı izlemedim , ama sebep her ne olursa olsun koskoca Türkiye Milli takımının 50 sayının altında kalmasının izahını bana hiçkimse yapamaz !

macka61
05.09.2007, 01:26
ben şampiyon başlamadan ve başladığından beri söylüyorum memo ve hidoyla olmaz onlar bu takımı yok ediyolar şçhreti herkes taşıyamaz dünya kupasındaki kadro yine iyişeyler yapardı çekleri yenicez belki ama zorlanarak yenicez ondan sonra eleniriz

Kadir
05.09.2007, 01:56
Tek kelimeyle rezaletiz.. 49 sayı atmak çok acı.. hele bide 30 fark yemek ..

28TS61
05.09.2007, 02:07
yuh be yarin isyerinde almanlari dinle artik

Kadir
05.09.2007, 02:50
almanyadaki gurbetçilerimiz yarın sabırlı ve hoşgörülü olalım lütfen :D

28TS61
05.09.2007, 02:52
almanyadaki gurbetçilerimiz yarın sabırlı ve hoşgörülü olalım lütfen :D

bizler her zaman sabirli ve hosgoruluyuz
ama bakalim nereye kadar :D

Kadir
05.09.2007, 02:53
Japonya'da 6. olan takım nasıl burada böyle oynuyor ? Yoksa bu takım o takım değil mi?

değil ...

Cengiz Çubukcu
05.09.2007, 07:48
berbat ötesi bir Milli takım..tüm dünyaya rezil olduk....Almanlardan tarihi bir fark yedik..bunun hesabı sorulmalı...Ayrıca bu memo denen adamın milli takımdaki son maçı olur inşallah...

Gürkan
05.09.2007, 09:14
12. dev adam yerine 12 dev kova mı götürdüler acaba.

susuzluğa dikkat çekmek için.

ozcan_asanoglu
05.09.2007, 09:17
Japonya'da gençlerden oluşan başarılı takım niye bozuldu. NBA'de oynayan artistler takıma girince ahenk bozuldu. takımda hırs yok, ruh yok..olay teknik, taktik değil..okur ve hiyadet bu kadar rezil oynasın bakalım NBA'de 3 kalabilirler mi? faul atışlarında bile bu kadar isabetsizlik olur mu? bu tamamen konsantrasyon eksikliğinden..

takımda kesinlikle sorun var..bu teknik heyetten, hocadan veveya oyunculardan kaynaklanabilir, bilemiyoruz...

MarceloTS
05.09.2007, 09:21
Bu ne ya rezillik.Böyle bişey görmedim ben geçen seneden eser yok.Berbat ötesi bi takım..

Selimag
05.09.2007, 10:51
Tek kelimeyle rezaletiz.. 49 sayı atmak çok acı.. hele bide 30 fark yemek ..

Maalesef, gercekten cok aci,
yani, olur, rakip cok iyi oynar, 49 sayida kalirsin...
rakip cok iyidir, 30 sayi fark yersin...
ama, yani bu kadar mi ruhsuz oynanir. Milli forma o uzerinizdeki, eger Almanya biraz daha zorlasa idi o mac 100-49 bile biterdi...

Hayatimda gördüğüm en kötü basketbol maci idi Türk basketbolu adina...

bir milli takim maci nasil 2 assist ile bitirebilir?

kimse bana yildizlara yuklenmiyelim, hele Mehmet Okur'a yuklenmiyelim filan demesin. Bence bir daha milli formayi giymesin, NBA'den de donmesin, hatta amerikan vatandasligi alsin orada yasasin nesiller boyu.
bu kadar lakayit, bu kadar umursamaz oyun ben hayatimda gormedim...
Hidayet de sadece Nowitzki'yi görünce, kendisinin de NBA oyuncusu oldugunu hatirladi sanirim ve biraz asik atmak istedi ama kapasitesi yetmedi, daha dogrusu anlik motivasyon ile zaten o kadar olurdu.

Tanjevic, resmen bir ara Murat Murathanoglu ve Yigiter ve Ulugun da maci anlatirken dedigi gibi hortlak gormus bembeyaz bir surat ile bizler gibi maci seyretti, daha dogrusu oyuncu degistirmekten baska birsey yapmadi, ya birak iki dakika dur, bir ayni takim sahada kalsin da bir organize olsunlar. Yok... (ziya dogan'a benzettim bir an seyredenleri cildirtmasini ama yok buraya futbolu karistirmayacagim :p)

litvanya maci icin Serkan Erdogan'in yoklugu demistim, takim da organize edecek beyin yok demistim ama bu macta gordum ki asil takimda ruh yok imis.

Ya zaten gecen seferde Japonya'daki dunya kupasinda da ruh mu vardi acaba yoksa dunya kupasini izleyen NBA temsilcilerinin dikkatini cekmek icin kendini paralayan genclerimizin cabasinin bir sonucumu idi dunya 6.ligi. Yani milli forma icin mi oynadilar?? İlyasova, Ermal, bunlarin ne kadar milli olduklarini zaten tartismiyorum... Yakisik da almaz.. Burasi yeri de degil.

Belki de takimimizi kimse favori gormedigi icin rakiplerimizin bizi hafife almasindan faydalanmistik. Yani tamam, cok agirlastirmak istemiyorum elestiriyi ama dunku oyundan sonra bence az bile.

Hem kim ne derse desin, ben seyrettigim milli takimlarda ruhu ile mucadele eden sadece iki kisi hatirliyorum, biri Harun Erdenay'dir, digeri de Orhun Ene, Onlarin zamaninda da maalesef takimin tek uzunlari Ömer ve Tamer idi ki hic bir takim ile pota altinda ribaund mucadelesine giremiyecek kadar zayif kaliyorduk buyuk turnuvalarda. Inaniyorum ki dun gece Harun kenardan kalkip üstüne bir forma giyip oyuna girse idi, takim bu kadar ezilmezdi.

Simdi bu gece Cek maci var, kazansak ne olur? Eger silkinemeyecek ise hic kazanmiyalim, yoksa üc mac daha iskence olucak. Hos, gerci kazanmak istesek de kazanabilecekmiyiz bu moralden sonra o da tartisilir. Her ne kadar ruhsuz filan desek de gene de o oyuncularin da eminim biraz gururu vardir ve dunku ve onceki gunku yenilgiden bir burukluk hissetmislerdir.

Cidden, eger boyle oynayacaklar ise bu gece bence formalari degistirsinler, milli forma ile oynamasinlar en azindan, ay yildizi kirletmesinler.

ayrica ntv de ki yurtici kargo reklamindaki her topun basket olmasi ve su ispanik muzikli, matadorlu dev adam reklami sinirime dokunmaya basladi ama gene bir umit seyredecegiz
belki bir sihirli degnek deger takima...

Cengiz Çubukcu
05.09.2007, 11:31
Maalesef, gercekten cok aci,
ayrica ntv de ki yurtici kargo reklamindaki her topun basket olmasi ve su ispanik muzikli, matadorlu dev adam reklami sinirime dokunmaya basladi ama gene bir umit seyredecegiz
belki bir sihirli degnek deger takima...

takım kaybederken televizyonda ne çıkarsa çıksın antipatik oluyor, ya bir de yenmiş olsaydık oley der dururduk :)

AtalaY_BuğrA
05.09.2007, 11:57
Dün Nowitzki 28 sayı ile takımını sırtlarken, Toni Parker 36 sayı ile Fransa'yı sırtlarken onlar NBA'de oynamıyorlar mı? Bizimkiler daha bi NBa oyuncusu mu nedir. Demek ki arada bir fark var. Takımımız diğer oyuncularında da madem NBa'den geldiler kurtarsın maçı havası var. Japonya'da ki takımdan eser yok be sahada.Yazık oldu...

Selimag
05.09.2007, 12:00
takım kaybederken televizyonda ne çıkarsa çıksın antipatik oluyor, ya bir de yenmiş olsaydık oley der dururduk :)

:)) evet oyle... toplum psikolojisi sanirim... kaybene ne yapsan yaranamazsin :p

Oruç
05.09.2007, 12:26
Almanya maçı tek kelimeyle rezalet ! Başka bir söz bunu açıklayamaz herhalde. Bu oyuncuların hiç birini bir daha milli takıma çağırmamak lazım.

İyi takımmışız (!)

-------------------------

Tanjeviç: 'Biz aslında iyi takımız, ama...'

Grubu'ndaki ikinci maçında Almanya'ya 79-49 mağlup olan A Milli Basketbol Takımı'nda, Antrenör Bogdan Tanjeviç "Biz aslında iyi bir takımız ancak neden böyle olduğunu anlamış değilim." dedi..

Tanjeviç maçın ardından düzenlediği basın toplantısında Nowitzki'yi durduramadıklarını belirterek, "Nowitzki çok iyi oynadı, onu durduramadık. Madrid'e giden takım biz olmak istioruz. Yarın Çek maçını mutlak kazanmamız gerekiyor. Biz aslında iyi bir takımız ancak neden böyle olduğunu anlamış değilim. Kaybettiğimiz iki maçı unutup yarın ki Çek Cumhuriyeti maçını düşünmemiz lazım. Oyuncularımın moralinin çok bozuk olduğunu tahmin ediyorum. Tabiki kaybettikleri için onlarda üzülüyorlar ancak dediğim gibi önümüze bakmamız gerekiyor" dedi.

Erbay
05.09.2007, 12:31
Onların sayı atmak için harcadığı enerjiyle bizim sayı atmak için harcadığımız enerji arasında çok büyük fark var.Onlar kimse yokmuş gibi yürüyerek sayı atıyor,bizimkiler cebelleşiyor ama anca 3'lük atacak pozisyon buluyorlar.Atsalar da neyse.Kaç tane atamadılar sayamadım.

A.Alper
05.09.2007, 12:45
Ya ucundan bucağından olsun ; bir febeşli girdi mi işin içine dışkısı çıkıyor olayın.

Selimag
05.09.2007, 13:02
Onların sayı atmak için harcadığı enerjiyle bizim sayı atmak için harcadığımız enerji arasında çok büyük fark var.Onlar kimse yokmuş gibi yürüyerek sayı atıyor,bizimkiler cebelleşiyor ama anca 3'lük atacak pozisyon buluyorlar.Atsalar da neyse.Kaç tane atamadılar sayamadım.

20 de 1 idi üçlük, son dakikalarda attik 2 tane de 22 de 3 oldu isabet orani....

cebellesseler de neyse gam yemezdik, onu bile yapamadi bizimkiler...

OYılmaz
05.09.2007, 13:47
Almanya Yürüyerek nasıl maç kazanılacağını Öğretti. Tebrikler Rezil Milli Takım ...

cuneytr
05.09.2007, 13:52
milli takımın ömrü buraya kadarmıs...almanyadan 30 sayı yiyen ve galibiyet için hiçbir caba harcamayan baskaetbolcularımız ulusal formaya borclarını böle mi ödeyecekler...yazık...ulusal formanın onuru için mücadele etmeyede degmez mi?...sakatlanma korkusu,formsuzluk,taktiksizlik mücadele edememe hersey bizim takımdayıdı...üzgünüm...

TheRapZoNe
05.09.2007, 14:17
ruhsuz olmaz bu is
basketbolcularimiz kazanmak icin degil de sanki oynamak zorunda olduklari icin oynuyorlar. yazik bir basket takimi vardi basari elde edebilen o da rezil etmeye basladi

Lancet_61
05.09.2007, 14:29
gerçekten fiyasko...bu ruhla lise takımlarını bile zor yenerler...yazık valla...

Alptuğ
05.09.2007, 16:11
aferin 12 dev adama artık çek cumhuriyetini de yenmenizi beklemiyorum bu moralle umarım yanılırım da ilk kez duydugum cek basket takımını yenip gruptan çıkarız

Bülent Bayraktar
05.09.2007, 16:20
çekler almanlara karşı oynadıkları gibi oynarlarsa yine fark yeriz

Hekimoğlu
05.09.2007, 16:23
49 sayı daha ötesi yok!!

Erkin
05.09.2007, 16:23
Adamlar resmen hapsettiler sahaya. Çekleri yenersek mucize olur yani, gruptan çıkmak hayal.. Bu ruhsuz takımla artık bir dahaki kupalara. Tanjevic de gitsin şimdi rahat rahat Ezikbahçesini çalıştırsın :mad:

UğuR
05.09.2007, 19:03
Ben bu akşamki Çek maçını alacağımıza inanıyorum.2 GÜNDE GEREKLİ DERSİ ALMIŞLARDIR DİYE DÜŞÜNÜYORUM.bİRAZ RUH YETER.....

Sacit
05.09.2007, 19:17
Şimdiye kadar utanç verici bi milli takım vardı,yav bu hidayet ne iş yapar bu takımda..

insallah çek maçını alırız

Selman
05.09.2007, 20:04
Sizlere bir tavsiye.Habu çam yarmalarını izleyeceğinize Filenin Sultanları'nı izleyin.:)Türk ruhu onların damarlarına işlemiş.Bugün Dünya Şampiyonu Rusya'yı 3-1'le geçerek bozguna uğrattılar.Basketbol takımının Litvanya karşısında ilk çeyrekteki oyunundan sonra pc başına geldim, dünkü maçı hiç izlemedim.Ruh yoksa seyirci de yok!

TURHAN
05.09.2007, 21:24
Ve Murat Kosova...

Yiğiter abimle ama.(

Bartuğ13
05.09.2007, 21:28
almanya 60-39dan sonra litvanya karşısında maçı kazanma noktasına getirdi son anlarda kaybetti.ruh olacak işte takımda.
bilmiyorum bu gece nolur ama almanya karşısında oynayan çekler bizi bugün tarihin tozlu sayfalarında yırtılmak üzere olan bir yaprak haline getirirler.

bu arada murat kosova anlatıyor.ona sevindim.

TURHAN
05.09.2007, 21:58
Kötü oyunun Memo-Hido ile kesinlikle alakası yok, bundan adım gibi eminim.Mantalite meselesi var ortada.

Bartuğ13
05.09.2007, 22:14
rakip pek zayıf olmasına rağmen ilk çeyrekte açtığımız 15 sayılık farkı 4e indirdiler ama tekrar fark çıktı aynı miktarlara.
rakibin zayıflığına yoruyorum şu anki farkı ama hidayet iyi oynuyor hakkını vermeliyim.kaçırmadan 14 sayı buldu.daha ilk çeyrekte 3 faul yaptı ve öyle devam ediyor.
biraz biraz da canlanıp mücadele etmeye başladılar ama yine de çok yawaş oynuyorlar.inanılmaz ağır hareket ediyorlar.umarım bu maçta farklı kazanır ve biraz kendilerini bulurlar.

dinceraydogan
05.09.2007, 22:19
Bu Tanjeviç adamı deli eder.
Zırt pırt adam değiştirilir mi ya
Herkes Memo ve Hedoya yükleniyor da Bu Ersan ile Engin ne iş yapar anlamadım

Özge
05.09.2007, 22:27
Bugün Hidayet iyi oynuyor.15 sayılık fark varken Tanjevic'in saçma değişikleri sonrası fark 4'e indi ama yine farkı açtık.Bakalım maç sonucu ne olucak?Gerçi gruptan çıksak ne olucak daha sonraki maçlarda bu oyunla hiçbir şey yapamayız.

selcuk
05.09.2007, 22:28
dün alman spiker türk milli takimi üzerine dedigi tek sey vardi, buda:
türkiye milli takimi otobüsle maca yada baskabiyere giderken hidayetle mehmet özel arabada özel soförle otobüsü takib ediyolarmis ve bundan bu takim japonyadaki takim ruhunu gelistiremiyor
haklimi hakli tabiiki bence
bide üstüne ekliyor bu davranisi batida hicbir coach kabul etmez ve edemez
bunlari gercekten dün dsf muhabiri dedi ve dogruysa yerden göge kadar hakli adam

birde düsünürsegik almanlarin dünki maca kadar bizden korkudan donlarina sictiklarini dünki mac insani dahada cok üzüyor

ama yinede suan cek i dagiltiyor bizimkiler
kimbilir dün bize verilen dersi anlamisizdir ve takim kalitesini gösterir

ama nede olsa biz türküz inat mi inat alayina ayni yolda devam ederiz
yoksa

Bartuğ13
05.09.2007, 22:50
bu gereksiz değişiklikler öldürecek beni.53 saniye kalmış hidoyu oyuna alıyor tekrar iboyu çıkarıp.bırak dinlensin 4.periyota hidoyla başla.
12. maç bu takımın toplanmasından beri ve sayısız antreman yaptılar hala ilk 5 belli değil.bir arada oynamıyor oyuncular.ilk 5 sadece 5 dakka yan yana sonra bir dağılıyor toplayana aşkolsun.tanjevic gidici.bu kadar zayıf rakibe karşı bile çok güvensiz,saçma top kayıplarıyla az daha geriye düşecektik.
bi kerem var allahtan.atlıyor her yere.ekstra katkılar yapıyor.

Bülent Bayraktar
05.09.2007, 23:29
bu tanjeviç öldürür insanı kanser etti bni takım bir türlü aynı çizgide ilerleyemiyor
tam fark artırıyoruz iyi oynuyoruz pat oyuncu değişikliği...!

mümkünse ersan artık takımda görmesek ama bela yaw...

Bartuğ13
05.09.2007, 23:33
dandik bir takımı da çok zor geçtik.
oyuncu değiştirmekten bişey anlamadım.sahadaki 5 heran değişiyor.inşallah yiğiter uluğun dediği gibi galibiyet yaraları sarar ama ben sanmıyorum.3 maçtan 2sini kazanmak lazımmış.ben birini bile kazancağımızı düşünmüyorum bu oyunla.madride giderken taş maş düşerse başlarına belki bişeyler olur

Kadir
05.09.2007, 23:33
neyse kazaya uğramadık çekler karşısında.. şimdi işimiz dahada zor..

Seleukia
05.09.2007, 23:36
slovenya, fransa ve italyalı gruba dusmusuz galiba,şimdiye kadarki oyunla 3 te sıfır gibi duruyor ama inşallah duzelir bakalım çıkmadık candan ümit kesilmez

Özge
05.09.2007, 23:53
Hidayet ve Mehmet bugün iyi oynadılar.Nba'de oynadıkları Nowitzki'yi gördükten sonra akıllarına geldi galiba:)Bu performanslarını umarım ilerleyen maçlar da daha da iyi olarak gösterirler.

Bartuğ13
06.09.2007, 00:03
fauller hala rezalet.ayrıca 9 kişi oynadık bugün.onlar da değişip durdular.oturmadan tekrar oyuna girdiler.
dün sahanın en iyilerinden semih bugün niye oynamadı anlaşılmaz bir durum.
cenk ve hakan demirel de oynamadı.çok saçma bir durum.dün niye nowitzkiyi tutan semih oynamaz bugün hiç anlaşılmaz.

a.fındıkoğlu
06.09.2007, 00:25
biraz mücadeleyle slovenya 'yyla italya'yı yeneriz ama fransa zor gözüküyor parker'ı tutacak adamımız yok,bi ömer onan gibi savunmacı niye yok bu takımda?

Samet Türkmen
06.09.2007, 01:11
Tanjevic Ziya'dan daha gıcık ediyor beni ama oyuncularda da isteksizlik var.Yürüyorlar.

Selimag
06.09.2007, 03:53
Hürriyetten Alıntı:

Türkleri pizza ve bira bitirdi
Ali MERCİMEK / MÜNİH 6 Eylül 2007

İSPANYA’da devam eden Avrupa Erkekler Basketbol Şampiyonası’nda Almanlar’a karşı açık farkla yenilen Mili Takım’ın Palma’da bol bol bira içtikleri iddia edildi. Spiegel Dergisi’nin internet sayfasındaki habere göre 12 Dev Adam sık sık Palma de Mallorca’daki pizzacılarda ve kafelerde bira içtikleri iddia edildi. Oyuncularımızın sportif anlayışının pek normal olmadığı vurgulanan yazıda, "Basketçilerin farklı yaşam tarzları vardır. Ancak bu kadarı da fazla" denildi. Diğer yandan Alman Milli Takımı Teknik Direktörü Dirk Bauermann, kafilemizin toplu halde otobüsle maçlara gelirken, Hidayet’in özel şoförünün kullandığı araçla otobüsün arkasında gelmesini alışılmadık bir durum olarak yorumladı. Karşılaşmadan bir gün önce yaptığı yorumda Bauermann, Türk basketçilerin "zıpır davranışlarının" kendi işlerine yarayacağı yorumunda bulundu. Alman basını ayrıca Hidayet ve Mehmet Okur’un takıma zarar verdiğini de iddia etti.

Kadir
06.09.2007, 04:12
laga luga bunlar. böyle birşey olsaydı eminim skandal patladı diye haberler çıkardı. ve bazı basketçilere gereken ceza verilirdi.

Selimag
06.09.2007, 05:03
laga luga bunlar. böyle birşey olsaydı eminim skandal patladı diye haberler çıkardı. ve bazı basketçilere gereken ceza verilirdi.

sadece alinti yaptim, yazilani savunacak degilim, fakat, bizim oyuncularin sahada bize gosterdikleri acizlik bence bu yaziyi biraz dogrular nitelikte ki, ben hidayet'in kendi arabasi ile gittigine maalesef inanabiliyorum...

Faik Yılmaz
06.09.2007, 08:35
Dün Çekleri yenmemize rağmen ben oyunu beğenmedim....

Takımda tutukluk var.....Bide şut atmayı unutmuşuz sanki....

LazAnisT
06.09.2007, 09:19
İlk galibiyetimiz son galibiyetimiz olur.Nasıl bir ruhsuzluk bu.Hangi formayı giydiği hiç bir basketcimizin umurunda değil.2 gün sonra dönerler ülkeye.

OYılmaz
06.09.2007, 09:21
La Ziya doğan Olsa daha iyi mantelide uygulardı :) içeri hiç girmiyoruz ne varsa içerde.. dıştan şutlarla sayı bulmaya çalışıyoruz yok arkadaş böyle Milli Takım görmedim ben Kerem gönlüm bile 3 lük şut atmaya başladı Tanjevic ne diyor bunlara bunlarda Mantelite kurbanımı Hidayet biraz olsun iyiydi Ersana dünyanın parasını sayan Barça başkanı Ersanı izliyince ne kadar şüpheye düşmüştür tahmin edemiyorum.. 6lı gruplara kaldık bence 6. olarak evimize geliriz.

Faik Yılmaz
06.09.2007, 09:53
Aslında Ziya Hoca Branşını yanlış seçti. Basketbolda Hoca OLSA KIYMETİ VERİLMEZDİ. çÜNKÜ Hasan üçüncüyü adamı marke etmeye verir rakibin en iyi oyuncusu 10 dak. geçmeden sakatlanırdı. böylelikle maçı baştan kaznırdık :)

Bartuğ13
06.09.2007, 11:29
tabi abi trabzonspora da tanjevici alırdık.ceza sahası dışından çekilen şutların haddi hesabı olmazdı.savunmayı bırakır ofansif oynardık.hoş hepsini kaçırırdık ama

Faik Yılmaz
06.09.2007, 11:45
Kontratağımız iyi ya bir sürü basket atardık....

tabi topu kapabilirsek..... :)

Gürkan
06.09.2007, 11:48
nba cilerin burnu kalkmış anlaşılan.

cuneytr
06.09.2007, 12:35
cek cumhuriyeti zayıf bir takım....milli takım iyi oynamdan kazandı.hiçbir hucum organizasyonu takımda yine göremedik ne yazıkki...3 lukler girmeyince macı kazanmamız zorlasıyor...savunmada kötu hucum sayesinde bozuluyor.tanjevic kariyerine yakısmayan bir oyun oynatıyor takıma...

SDanışmaz
06.09.2007, 12:53
Takımda Hidayet gard oynuyor, durumumuzu düşünün artık..!

Cengiz Çubukcu
06.09.2007, 13:21
Takımda Hidayet gard oynuyor, durumumuzu düşünün artık..!

bu takımda bu guardlar olduktan sonra Hidayet de oynar, kaya da oynar...

A.Alper
06.09.2007, 13:29
Ersan İlyasova gelecek vaad eden bir oyuncudur.Fazla eleştirmeye gerek yok.Futbol 1 kere takım oyunu ise basketbol 10 kere takım oyunudur,kabahati Japonya'daki takımın havasını bozanlarda aramak lazım.

macka61
06.09.2007, 14:18
aynen sana katılıyorum arkadaşım

dinceraydogan
06.09.2007, 14:49
OLAYI SADECE Nbade oynayanlara yıkmak kolaycılık bence.
Takımdan 12 tane adam var. Yani bu 12 adamın hepsi bir değer olmalı.
Takımı kurarken herbirini özenle seçeceksin.
Yani Kerem Tunçeri veya Tutku varken Hakan Demireli almıcaksın
Ömer Onan varken Cenk Akyolu almıcaksın
Hüseyin Beşok varken Ermal veya Semihi almıcaksın
Basketbol dünyasında var olan bölünmeler dolayısyla bazı insanlar milli takımda yasaklı
ilk önce bunların açıklanması lazım

Cengiz Çubukcu
06.09.2007, 15:40
doğru, kerem tunçeri ile hüseyin beşok samimi arkadaşlardır ve ikisi de yok...

Özge
06.09.2007, 16:55
Yani Kerem Tunçeri veya Tutku varken Hakan Demireli almıcaksın

Bu konuda gerçekten çok haklısın.Kerem'i almadığını hala anlamış değiliz zaten.Kerem'i almıyorsan bari Tutku'yu al.İyi oynardı diye düşünüyorum en azından Hakan Demirel'den iyi oynardı.

SDanışmaz
06.09.2007, 17:06
bu takımda bu guardlar olduktan sonra Hidayet de oynar, kaya da oynar...

Abi anlatmak istediğim oydu zaten..

Gard seçimleri çok kötü... İspanyada finallerin MVP'si seçilmiş gardı alma, git fbnin 3. gardını al :mad:

Birde Fatih Solak'ı niye almadı anlamış değilim, adam tam defans adamı. Her tunuvada blokda dereceye giriyor...

Koçun istifa etme zamanı gelmiştir artık...

Özge
06.09.2007, 21:53
Hido küstü!

35. Avrupa Basketbol Şampiyonası'na katılan (A) Milli Takım ile ilgili Türk basınında çıkan haberler kafilede huzursuzluk yaratırken, Hidayet Türkoğlu, Türk gazetecilere küstü.
Türk basınında yer alan ve basketbolcuların disiplin dışı hareketlerde bulunduğu iddia eden haberlerden sonra (A) Milli Basketbol Takımı Genel Menajeri Harun Erdenay yazılı bir açıklama yaparak, tüm iddiaları yalanlamasına rağmen oyuncuların bu haberlerden etkilendiği görüldü.
İddialarda en sert eleştiriyi alan Hidayet Türkoğlu, bugün Türk gazetecilerle konuşmayıp, yüzünü başka yöne çevirerek, küs olduğunu gösterdi. Takım içinde bir çok oyuncunun da haberler nedeniyle morallerinin bozuk olduğu dikkat çekti.
Bu arada takım kaptanı İbrahim Kutluay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ''Çıkan haberler bizi etkilemez. Biz, oyunumuza bakarız. Geçmişte yaşadığımız, aramızdaki polemiklerin yeniden çıkacağını zannedenler var. İddialar bizim kendimize olan güvenimizi, inancımızı ve birliğimizi bozamaz. Geçmişteki problemlerin tekrarlanacağını sananlar hata ediyorlar'' diye konuştu.
Çok iyi geçen hazırlık döneminden itibaren takım içinde hiç bir arkadaşının düzene aykırı bir davranışta bulunmadığını da söyleyen İbrahim, gruptan çeyrek finale kalabilmek için 3 maçtan ikisini, hatta üçünü de kazanmak gerektiğini belirterek, ''Biz turu geçebilecek güçte olduğumuza inanıyoruz. Bunu da sahada göstereceğiz'' dedi.
Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel de iddiaların tamamen asılsız olduğunu, bunun şu anda milli takımı ve Türk basketbolunu yıpratmak için çıkarıldığını savundu.

06.09.2007
Kaynak: AA

macka61
06.09.2007, 22:06
yine gruplaşma var hido ve mehmet okur kesinlikle milli takımı bırakmalılar onlar yoktu dünya kupasında ne güzel oynadık eğer onlar olsaydı bu şampiyona gibi olurdu galibiyet çıkaramıyacakmışız gibi geliyor bana ama inşallah ben yanılırım

UğuR
07.09.2007, 09:10
kerem tunçeri sakat arkadaşlar....

Mayls
07.09.2007, 09:23
yine gruplaşma var hido ve mehmet okur kesinlikle milli takımı bırakmalılar onlar yoktu dünya kupasında ne güzel oynadık eğer onlar olsaydı bu şampiyona gibi olurdu galibiyet çıkaramıyacakmışız gibi geliyor bana ama inşallah ben yanılırım
Bende öyle düsünüyorum. Takimda lider diyebilecegimiz Ibo Memo ve Hido var ve Almanya macinda takimin 2 asist yaptigini düsünürsek gruplasma var gibi. Japonya'da Memo ve Hido yoktu ve gercek bir takimdik. Kimsenin hayal edemeyecegi bir performans gösterdik ve 6. olduk.

Sinan Akyıldız
07.09.2007, 11:11
Ula acayip Fransız kaldım mevzuuya kardeşim :D Maçları izlemeyince yorumda yapamıyoruz , durumun kısa bi özeti yokmu :)

Harun-61
07.09.2007, 11:24
Hido gazetecilere küsmü$ :-) vay vayy vayyy...

Kadir
07.09.2007, 11:32
tanjevic ziya'yı geçiyor kanser etme konusunda.

Özge
07.09.2007, 11:53
kerem tunçeri sakat arkadaşlar....Kerem sakat değil.Kadroya alınmadığında yaptığı açıklama da sakat olsa söylerdi.

Tunçeri: "Çok üzgünüm"

Avrupa Erkekler Basketbol Şampiyonası için Milli Takımlar Antrenörü Bogdan Tanjeviç tarafından (A) Milli Takım aday kadrosuna alınmayan Real Madrid'de oynayan Kerem Tunçeri, ''üzgün olduğunu'' söyledi.

Kerem, yaptığı açıklamada, Tanjeviç'in kararına saygı duyup, yorum yapmak istemediğini belirtse de ''Tabii ki milli takıma tekrardan çağırılmak isterdim. Ben bunu hak ettiğimi düşünüyorum. Ama demek ki daha fazla çalışmak gerekiyormuş. Yine de Real Madrid formasıyla İspanyol liginde ve ULEB Kupası'nı kazandığımızda en iyi şekilde Türkiye'yi temsil ettiğime inanıyorum'' dedi.

Tanjeviç'in, ''2010'daki Dünya Kupası'nda 31 yaşında olacak olmasından dolayı programına girmediği'' gerekçesiyle kendisini milli takıma almamayı tercih etmesiyle ilgili de Kerem, ''Şu anda 28 yaşındayım ve kariyer açısından da en uygun bir yaşta bulunuyorum. Ayrıca şu andaki performansım 31 yaşında da aynı olcaktır. Fakat ben polemik yapmak istemiyorum, sadece milli takıma giremediğim için üzgünüm o kadar'' diye konuştu.

Bülent Bayraktar
07.09.2007, 12:07
tanjeviç 2010 da bu takımın başında olacağına inanıyormu gerçekten...

Bartuğ13
07.09.2007, 14:10
tanjevice sormak lazım matematik biliyor mu?
ibrahim kutluay kaç yaşındaymış???????
adamı deli ederler ya

Kadir
07.09.2007, 15:32
futbolda hakan şükür neyse
basketboldada ibrahim kutluay o ölene kadar oynarlar yani :) ama ibo iyidir yine.

Harun-61
07.09.2007, 15:54
birdahaki oyniyacagimiz mac hangi gün ve saat kacte ???

.

Hüdai Pervaneli
07.09.2007, 16:13
yarin aksam slovenya ile oynanacak saat 21 30

tanjevic ayni ande fenerinde antrönör ü bunu biliyonuzdur u,marim

Özge
07.09.2007, 17:19
Tanjevic 2010 Dünya Kupası'nda İbrahim'i de düşünmüyormuş:)Kendisi sanki 2010'a kalıcak:DBu arada maç yarın akşam TSİ 22:30'da.

Özge
07.09.2007, 17:23
Erdoğan'ın Milli Takım özverisi

A Milli Basketbol Takımı'nın doktoru Opr. Dr. Adnan Bağnaçık, milli oyuncu Serkan Erdoğan'ın sakatlığıyla ilgili, ''Serkan'ın maçlarda az süre kalacağı için sakatlığını öne sürerek kadrodan ayrıldığı şeklinde haberler tamamen yalandır'' dedi.

Serkan Erdoğan'ın sakatlığıyla ilgili basında çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirten Bağnaçık, milli sporcunun ülkesine uzun yıllar hizmet edecek örnek bir basketbolcu olduğunu söyledi.

Tecrübeli oyuncunun sakatlığının ciddi olduğunu ifade eden Bağnaçık, ''Serkan'ın 2 yıldır devam eden diz sakatlığı artık ciddi boyutlara ulaşmış, alınacak riskin boyutları çok artmıştır. Bunun neticesinde teknik ekip ve Serkan'ın da kararı sonrasında, milli oyuncu şampiyonada yer almadı'' diye konuştu.

Serkan Erdoğan'ın milli takım için her zaman en büyük özveriyi gösteren oyunculardan biri olduğunu vurgulayan Bağnaçık, şöyle devam etti:
''Serkan, Avrupa Şampiyonası'nda yer alabilmek için Milli Takım'ın en zorlu kamp dönemine katılmış, oynamak için de en büyük çabayı sarf etmiştir. Oyuncumuzun, sakatlığına rağmen maçlarda yer alabilmesi adına alınabilecek olan riskin, spor hayatı bir yana normal hayatını etkileyecek bir seviyeye gelmesi sonucu tarafımızca oynamasına müsaade edilmemiştir.''

-''12 DEV ADAM''IN SAĞLIK DURUMU-
A Milli Basketbol Takımı'nın doktoru Bağnaçık, Avrupa Şampiyonası'nda yarın oynanacak Slovenya maçına, milleri en hazır halde çıkarmaya çalıştıklarını söyledi.

Cumartesi TSİ 22.30'da oynanacak Slovenya maçı öncesinde, ''12 Dev Adam''da bazı sakatlıkların sürdüğünü, ancak karşılaşmaya eksiksiz bir kadro ile çıkacaklarını belirten Bağnaçık, ''Hidayet Türkoğlu'nun bağışıklık sistemi ile ilgili sorunu, yapılan iğne tedavisinden sonra iyi duruma geldi. Mehmet Okur'un bel, Kerem Gönlüm'ün omuz, Kaya Peker'in el, Ender Arslan'ın çene ve Cenk Akyol'un diz bölgesindeki sakatlıkları devam ediyor ama Slovenya maçında yerlerini alacaklar'' dedi.

Bağnaçık, şampiyonadaki maçlar sırasında kura sonucu Mehmet Okur ve Semih Erden'e doping kontrolü yapıldığını ve sonucun bir kaç gün içinde açıklanacağını sözlerine ekledi.

h@msi61
07.09.2007, 17:46
Tanjevic Avrupa Sampiyonalarini Dunya sampiyonasinin hazirligi olarak mi goruyor, boyle bir mantik mi var Allah askina? yukarida denildigi gibi Kerem ve Tutku Hakandan kat kat iyi gardlar, ayni zamanda butun sezon oynadilar. Hakansa fenerde 3. gard durumundaydi ve aldigi dakikalar bir elin parmagini gecmiyordu. takim gecen seneki havayi yakaliyamadi, kenetlenemedi. bunda nba den gelen sonuk yildizlarimizin etkisi oldugunu dusunuyorum...

Selimag
07.09.2007, 19:17
Tanjevic 2010 Dünya Kupası'nda İbrahim'i de düşünmüyormuş:)Kendisi sanki 2010'a kalıcak

Ziya Dogan ile benzerlikleri sadece "takimi nasil yonetirim (yonetemem) ki maci izleyenleri maksimum seviyede delirtirim" kurgusu degil ise,
kalir arkadaslar kalir daha cok kalir biz de bunu burada daha cooook tartisiriz

macka61
07.09.2007, 21:14
bu milli takımda bilinmeyen şeyler var bunun için radikal kararlar alınması lazım ben bu grupta hiç galibiyet alacağımızı sanmıyorum mucize olur tanyeviç ve bazi basketbolcuların bu takımdan gitmesi şart başarı için

Selimag
07.09.2007, 23:41
bu milli takımda bilinmeyen şeyler var bunun için radikal kararlar alınması lazım ben bu grupta hiç galibiyet alacağımızı sanmıyorum mucize olur tanyeviç ve bazi basketbolcuların bu takımdan gitmesi şart başarı için

icimden bir his bu mucize olacak diyor...safmiyim neyim :D:D:D
3'te 3 olacak diyor hem de...once slovenya,sonra italya ve nihayet fransa'yi yenip ceyrek finallere cikacagiz...
hadi hayirlisi

Özge
08.09.2007, 00:08
icimden bir his bu mucize olacak diyor...safmiyim neyim :D:D:D
3'te 3 olacak diyor hem de...once slovenya,sonra italya ve nihayet fransa'yi yenip ceyrek finallere cikacagiz...
hadi hayirlisi
Ağzınızdan bal damlıyor:)Umarım içinizden geçen zor da olsa gerçek olur:)

Selimag
08.09.2007, 01:41
Ağzınızdan bal damlıyor:)Umarım içinizden geçen zor da olsa gerçek olur:)

yok yok, agizimdan zehir zemberek seyler cikiyor da, bu icimden gecendi sadece yaziya doktugum :)

bu arada Slovenya cok guclu gercekten, 3'te 3 de bunun gostergesi zaten ilk maclarinda. Sloven bir arkadasim vardi, resmen basketbol ile yatip kalkiyorlar, 2001'de ve dunya kupasinda yendigimizde cildirmisti, simdi tam intikama bilenmisler, hadi hayirlisi...

Harun-61
08.09.2007, 10:25
12 Dev Adam, Avrupa Şampiyonası 2. tur ilk maçında bugün Slovenya ile karşılaşacak.

http://fanatik.ekolay.net/Fanatik/images/Article/7_1999__devler0809.jpg

A Milli Basketbol Takımımız, 35. Avrupa Basketbol Şampiyonası ikinci tur ilk maçında bugün Slovenya ile karşı karşıya gelecek. Madrid’te oynanacak mücadele TSİ ile 22.30’da başlayacak ve NTV’den naklen yayınlanacak. Bu gruba galibiyetsiz gelen ekibimizin çeyrek finale kalabilmesi için ilk 4’e girmesi gerekiyor. Grubun diğer maçlarında Fransa ile Almanya, Litvanya ile de İtalya karşılaşacak. Öte yandan İspanya’da önceki günü dinlenerek geçiren A Milli Basketbol Takımımız, dün akşam yaptığı tek antrenmanla Slovenya maçı hazırlıklarını sürdürdü. Madrid’teki antrenman sahasında defansif teknik ve taktikler üzerinde duran Milliler bu sabah maçın oynanacağı Madrid Arena’da yapılacak şut çalışmasıyla hazırlıklarını tamamlayacak. Bu arada İspanya emniyeti, özellikle ETA terör örgütünün tehditleri nedeniyle bütün takımları aynı otele topladı. Otelin civarında 24 saat motosikletli, sivil ve arabalı olmak üzere 50’den fazla polis memuru görev yapıyor. Otel giriş çıkışlarda da herkes didik didik aranıyor.

Harun-61
08.09.2007, 12:24
bu arada Mirsat kendi istegi ile Milli Takim Kampina katilmami$...

.

Bartuğ13
08.09.2007, 23:10
ümit var.ümit var.biraz kıpırdan ma var.hücum reblerinden sayı bıulsak iyi olcak.içeri top indirmeliyiz.kerem çok katkı yapıyor
hidonun reboundlardaki etkinliği,ortalığı karıştırması çok işe yarıyor.böyle devam etmeliler.

AtalaY_BuğrA
08.09.2007, 23:29
Biraz toparlanmış gibiler bizimkiler ama gene hücumda çok yavaşız...

Bartuğ13
08.09.2007, 23:58
inanılmaz ne oldu ne bitti 10 dakkada bir sayı attık 21 sayı yedik
nasıl oldu bitti anlamadan maçı verdik.son periyot ilk sayıyı 6 dakka sonra attık

fincher
09.09.2007, 00:12
21'e 1'lik seri bu düzeyde bir maçta hiç görmemiştim.lise turnuvalarında falan olur heralde...

Bülent Bayraktar
09.09.2007, 00:15
bu mağlubiyeti tanjeviçin sayesinde aldık kötü giderken iyi oynayan oyuncuları bencde oturtmaya devam ettirdi...!

o formanın hakkına veren tek kişi KEREM GÖNLÜM canla başla mücadele etti teşekkür ediyorum...!

memet okur yine bildiğimiz gibi aynı tas aynı hamam

Bartuğ13
09.09.2007, 00:15
çok şaşkınım hakkaten anlamadım nasıl oldu bitti.
harika başladık 25 dakka denildiği gibi çok iyi oynadık mücadele ettik.reblerde harikaydık.şansızlıktan fark açamamıştık.
sonra nasıl oldu bitti anlaşılmaz bir şekilde reblerde de skorda da feci şeyler oldu.dağıldık.düştük.guard düştü ağız yüz göründü.şimdi ise ikisi de kalmadı.ağzımız yüzümüz dağıldı.4 maçtır feci dayak yiyoruz.

zaten.fransayı yenemeyeceğimizi düşünüyordum.
slovenya ve italyaya karşı şans olur;slovenya da 3te 3le geldi diyordum.şimdi bunları yenemedikten sonra hiç ümidim yok.yarın parkerı durdurmamız yetmeyecek.kalan takım parçalarını da özellikle diawı da durdurmalıyız.ben diyecek laf bulamıyorum daha.

hidayet ve mehmet ilk defa çok iyi başladılar ama gerisi gelmedi.zaten ikisi çıktı ım da sayı üretemedik.halbuki çok güzel paslaşmalarla pota altından sayılar bulduğumuz da olmuştu.

neyse artık diyecek lafların kalmadığı bir yere gelmek üzereyiz.sadece ben değil kimse konuşamayacak herkes düşünmeye başlayacak sanırım

Selimag
09.09.2007, 00:40
:( saglik olsun... 21-1 lik seri harici iyi oynadi takim :p ... ama artik Tanjevic'e yol gozuksun... Emekliliginin keyfini cikarsin...

Sinan Akyıldız
09.09.2007, 01:25
Güle Güle Tanjeviccc , sana ezikbahçe büsküvi spor yakışır !

kobra_61
09.09.2007, 01:40
git artık tanyeviç!

macka61
09.09.2007, 03:37
fransa almanya maçını seyrediyom bide bizim maçı adamlar top oynuyor bizimkiler dolaşıyor kerem gönlüm üçlük kullanıyor fransa bizi var ya darma duman edecek 30 sayı fark bekliyorum

Selimag
09.09.2007, 04:37
fransa almanya maçını seyrediyom bide bizim maçı adamlar top oynuyor bizimkiler dolaşıyor kerem gönlüm üçlük kullanıyor fransa bizi var ya darma duman edecek 30 sayı fark bekliyorum

30 mu? Almanya maci gibi oynarsak 30 az bile :p
ama ben gene de umitliyim, israil hirvatistan'i yenmis dun, olur ya bizimkilerin de cosacagi tutar... hem simdiye kadar hep son senelerde yendigimiz takimlara yenildik, hep yenildigimiz fransa'ya da tersi olur belki :)

dinceraydogan
09.09.2007, 10:38
Geçende yazdığım gibi bu takımda Ender,Cenkve Ermal'in yeri yok.
Tabi koçunda.......

Ozan
09.09.2007, 11:00
ilk 25 dakika olan mücadeleden memnundum çünkü bu turnuvada gördüğüm ve en iyi mücadele ettiğimiz maçtı . sonrasında koptu oyun ve fark yedik . fark yerken tanyeviç in oyuna müdahele etmemesi çılgın etti beni :mad: . tanyeviç i anlamak mümkün değil bu sene saçmalıyor bu şampiyonada :mad:

Sinan Akyıldız
09.09.2007, 11:40
Fransa bize hep ters gelmiştir , hem futbol hemde basketbolda .

Çok hızlı basketbol oynuyolar ve bize hızlı basketbol oynyan takımlar hep ters gelmiştir. İyi bi oyun kurucu , atlet bi forvet ve yer kaplayan bi 5 numaraları ver ( yanlış hatırlamıyosam :D ) ben yine izliyemiyecem ama yine açık ara bi malubiyet bekliyorum bir mucize olmazsa :) Sözde iddialı gittiğimiz turnuvaya bakın kaç sayı farkla yeniliriz diye tartışıyoruz .

Bravo çocuklar !

Erbay
09.09.2007, 16:08
Yine üçlük kaçırma rekoru kırdık.Eline topu alan sallıyor potaya hem de atamayacağını bile bile.Hideyet ve M.Okur olmasaydı sayı atamazlardı herhalde.

OYılmaz
09.09.2007, 17:13
Zaten Türkiye Malta maçı 2-2 bitmiş sinirliydim birde bu eklendi sinirim kat kat arttı Resmen maçı verdik Böyle bir şey görülmemiş 4.periyotta 6 dk sonra sayı bulmamız beni ayrıca delirtti 4. Periyotta ne oldu bize biri büyümü yaptı ne pota altında etkiliydik ne de savunma yapabildik ilk 3 periyotta öyle bir milli takım vardıki sanki doping almışlardı hayla İnanamıyorum... Turnuva bitmiştir The End... bundan sonraki maçlarda Milli takımdan tek isteğim ve Lütfen diyorum az fark yiyin bizi rezil etmeyin

A.Alper
09.09.2007, 17:59
Türk sporu dün akşam iflas etmiştir.

Bartuğ13
09.09.2007, 18:00
bişey söyliyim mi ilk 25 dakka hakkaten bana çok farklı eglmişti.yamzışımdır belki ama şunu yazmadığımı biliyorum: o öne geçtiğimiz anlarda yerlerde debeleniyordum.
gerçekten o heyecanı mücadeleyi göstermiş ve yaşatmışlardı.

Özge
09.09.2007, 20:33
İşimiz artık bitmiştir.50 yıldır yenemediğimiz İtalya'yı mı yeneceğiz?Yensek ne olucak?Tanjevic umarım yarın ki maçtan sonra istifa eder.

macka61
09.09.2007, 21:07
hem italya hemde fransa bizi sahadan siler yüze 0 bile şansımız yok

Bartuğ13
09.09.2007, 23:12
ben italyayı yeneceğimizi düşünüyordum.hala da
dünkü ilk 25 dakka gibi bir 40 dakka çıkarırlarsa
rahat kazanırız diye düşünüyorum.sadece murat kosova anlatsın yeter

Selman
09.09.2007, 23:19
Litvanya karşısında izlediğim İtalya'yı bizim takım ye-ne-mez!

Bülent Bayraktar
10.09.2007, 11:10
bu akşam maç çok kötü saatte ,
izleyemiyecez...!

sümela61
10.09.2007, 11:28
evet, çok kötü bir performans sergiledik... evet, hayalkırıklığı yaşadık... ancak her ne olursa olsun, bu takım bizim takımımız... bizleri gururlandırdıklarında da, üzüntüye uğrattıklarında da yanlarındayız, yapacak bir şey yok...

özellikle Mehmet Okur ve Hidayet'e aşırı yüklenildiğini düşünüyorum... hiç kimse (hele ki söz konusu Milli Takım ise) kaybetmek istemez...

ayrıca mucize gibi dursa da, hala şansımız devam ediyor... ille de kızacaksak da, bekleyelim bir dönsünler hele memlekete... buna benzer bir şey de zamanında Şenol Güneş'e yapılmıştı... takımın gruptan çıkma şansı varken Kosta Rika maçından sonra takım hakkında ve hoca hakkında yazmadıklarını bırakmamışlardı... sonra o takım Dünya 3.sü olmuştu biliyorsunuz...

biraz daha bekleyelim...

Cengiz Çubukcu
10.09.2007, 12:10
bence hiç şansımız kalmadı ve hatta kalan 2 maçta da yenileceğiz....slovenya maçı zaten bozuk olan moralleri hepten bitirmiştir...sen bu kadar mücadele et, üstelik sayı atamazken... sonra 10 dk içinde rezil bir oyun oyna ve fark ye..olanlara inanmak gerçekten güç....bence yenilginin sebepleri ve yapılması gerekenler aşağıdadır..
1. turnuva sonunda tanyeviç şutlanmalıdır , bu gidişle 2010'da ülkemizde yapılacak olan turnuvaya da gençlerimizi hazırlayamayacağız.. en kritik anlarda oyuncu seçimi, mola almaması, kerem tunçeri, ömer onan, hüseyin beşoku kadroya almaması...hiç şans vermediği halde cenk akyolu kadroya çağırması vb....
2. bu turnuva gösterdi ki skorer oyuncu konusunda büyük sıkıntımız var, serkan erdoğanın sakatlanması da buna tuz biber oldu....geçen sene japonyadaki ekstra sayılarımız uzunlarımızdan gelmişti, demek ki çok ballıymışız...
3. hadi kerem tunçeriyle hüseyin beşoğa bu federasyonun kafası takık kadroya alınmıyorlar, peki tutku açıkta mı bu 3 guarddan kötü ?
4. ne olursa olsun kadroda köklü değişimler şart . takımın en yaşlısı ibrahim abilik yapması için 2 sene daha oynayabilir ama 2010'da olmayacak.... kaya, ermal gibi kazmalar yerine oğuz, semih artık oynamalı... şu cenk akyoldan da bir nane olmaz, yerine oynayacak çok oyuncu var....
kadroyu geleceği kurtarmak adına yenilemek lazım,

AtalaY_BuğrA
10.09.2007, 12:19
evet, çok kötü bir performans sergiledik... evet, hayalkırıklığı yaşadık... ancak her ne olursa olsun, bu takım bizim takımımız... bizleri gururlandırdıklarında da, üzüntüye uğrattıklarında da yanlarındayız, yapacak bir şey yok...

özellikle Mehmet Okur ve Hidayet'e aşırı yüklenildiğini düşünüyorum... hiç kimse (hele ki söz konusu Milli Takım ise) kaybetmek istemez...

biraz daha bekleyelim...

Herzaman söylemlerine saygı duymuşum fikrim uyuşsa da uyuşmasa da Mehmet abi. Burada Memo ve Hido konusundaki düşüncelerine de saygı duyuyorum ama ikisinin bu takımın havasını bozduğu çok bariz belli.

Sadece 12 ay önce bir Dünya Şampiyonası oluyor. Şu anda o takımda olmayıp bugün olan iki isim ortaya çıkıyor.Kim mi?

Yanlış hatırlamıyorsam Kerem Tunceri o zamanda sakat olduğu için gene kadro da yoktu bugünde yok. Ayrıca o kadrodan Serkan Erdoğan ve Fatih Solak bugün yok takım. Yani bu iki adam mı milli takımın herşeyi anlayamadım açıkcası.

Tabi ki kimse Milli Formanın yenilmesini istemez o iki isimde buna dahildir muhakkak ama ortada oniki ay önce bizi maçlarda hop oturtup hop kaldıran adamlar gitti yerine şampiyonunun nerdeyse en kötü basketbolunu oynayan takımını izleten adamlar geldi.Arada bir fark olduğu çok açık değil mi.

O zamanda çok iyi hücum etmiyorduk ama inanılmaz azimli bir savunma vardı.Kendini parçalayan yapıdalardı 12 DEV adamımız. İşte biz bugünde bunu görememekten şikayetciyiz yoksa yenilmişiz çok problem değil sahada mücadele istiyoruz biz.

Ayrıca tanjeviç'in de hataları olduğu muhakkak ama ben özellikle tanjevic'e getirilen sürekli oyuncu değişikliği eleştirisini kabul edemiyorum çünkü dünya şampiyonasında da böyle idi benchi sürekli oyun tutmak istiyordu. Maça başladığı 5'i oyun bitiminde hiç görmedim.(yanlışım varsa düzeltilsin lütfen).

Açıkcası japonya'da ki hava gitmiş takımdan.Bu şampiyonada hüsran oldu.He çıkmayan candan umut kesilmez ama bu saatten sonra inşallah biz yanılırız.

Özge
10.09.2007, 12:42
TEK HEDEF GALİBİYET!

İspanya'da devam eden 35. Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda Türkiye, İtalya karşısında. 1'er galibiyeti bulunan iki takım da çeyrek finale umutlarını korumak için galibiyet istiyor. 12 Dev Adam'ın İtalya karşısında Madrid'te vereceği "Ya devam, ya tamam" mücadelesi saat 17:30'da NTV'de.

AVRUPA ŞAMPİYONASI

TÜRKİYE - İTALYA
Saat: 17:30
Yayın: NTV (CANLI)

İspanya'da devam eden Avrupa Şampiyonası'nda mücadele eden A Milli Takımımız, bugün 2.tur F Grubu'ndaki ikinci maçında İtalya ile karşılaşacak. TSİ ile 17:30’da başlayacak mücadele, NTV’den canlı olarak yayınlanacak.

Milliler ilk turda grubunda oynadığı 3 karşılaşmadan 1 galibiyet, 2 mağlubiyet alarak grubu üçüncü sırada tamamlayarak üst tura yükselmişti. Ay yıldızlılar ikinci tur F Grubu’ndaki ilk maçında ise Slovenya’ya 51-66’lık skorla mağlup oldu. 12 Dev Adam’ın İtalya ile bu akşam oynayacağı karşılaşma büyük önem taşıyor. Milli Takımımız bugünkü karşılaşmadan galip ayrılırsa çeyrek final umudunu Çarşamba günü oynayacağı Fransa maçına taşıyacak.

İtalya da ilk turda oynadığı 3 karşılaşmadan 1 galibiyet alarak, milli takımımız gibi grubunu üçüncü sırada tamamlamıştı. İtalya ikinci turda Litvanya ile oynadığı ilk karşılaşmadan da 74-79 mağlup ayrıldı.

Her iki takım da ilk gruplarından 1'er galibiyetle üst tura çıkarken, oynadıkları ilk maçları kaybettiler. Gerek Türkiye gerekse İtalya 6 takımın bulunduğu üst turda ilk 4'e girip çeyrek finale yükselmek için kalan 2 maçını kazanıp, Almanya'nın her 2 maçını da kaybetmesini bekleyecek.

Bu arada NBA'in Toronto Raptors takımında oynayan Andrea Bargnani, Golden State Warriors takımından Marco Belinelli ile İspanya'nın AXA FC Barcelona'dan Gianluca Basile İtalya'nın yıldız oyuncuları olarak gözükürken, İtalyan basketbolunun karakteristik özelliği ve Bargnani-Belinelli ikilisi her zaman takımın sürpriz yapabileceği düşüncesini veriyor.

Hazırlık maçlarında ciddi sakatlık problemleri yaşayan ve Galanda, Rocca ve Gallinari gibi oyuncularını sakatlık nedeniyle kadro dışında bırakan İtalya, tecrübelilerin yanı sıra çok genç oyunculara da sahip bulunuyor.

Avrupa Basketbol Şampiyonası'na tarihinde 32 kez katılan İtalya, en büyük başarısını 1983 ve 1999 yıllarında 2. olarak aldı.

e'3'
10.09.2007, 13:15
bu macı bu kez rahat alacak bızım mıllıler,bızen tek lazim olan sey ıyı bır lıder oyunu yönetebılecek kısıler...bu macı alıp yolumuza cok rahat dewam etcez,,,

macka61
10.09.2007, 13:21
bence italyanlar bizi ezer geçer şampiyonadeki en kötü takım millilerimiz

Kadir
10.09.2007, 13:22
en kötü ve en büyül hayal kırıklığı yaratan takımız ..rezaletiz tek kelimeyle.

cuneytr
10.09.2007, 13:51
maglubiyetlerden sonra tanjeviçin sözleri gercekten ilginc ve anlamlı(galiba yine yetersiz)...onurumuz kaldı diyor birtek savunacagımız...bu takımda kerem tunceri niye yok bilmiyorum ama önceden de kerem tunceri yoktu...yanlız mehmet de yoktu hidayet te yoktu...tanjevic bu noktada hata yapmıstır işte...kendi takımna sahip cıkmamıstır...ersanı cenki semihi tutmakta ne kadar haklıysa memoyu hidoyu takıma almakta okadar hatalıdır...ve bir bedel söz konusu...hata yanlız biz halka mahsus olmuyor.elit kesimde(secilmişler)hatalı olabiliyor...onlarda biz olmalı bence basarısızlar ve hatalılarsa....

bahadır2561
10.09.2007, 15:33
rezil ya bunlar

Mayls
10.09.2007, 16:39
Bakalim bu gün ne olacak. 1 saat sonra mac basliyor. Gecmisi düsününce Italya'yi 2005'te Efes Pilsen World Cup Finalinde yerden yere vurmustuk 25 sayi fark atmistik. Hadi be devler gene öyle bir mac izletin bize

Sacit
10.09.2007, 16:52
Bu takım italya'yı yensin şampiyon olmuş kabul edecem bunları..

italya tarihi fark atmazsa iyi olur bizim açımızdan..

e'3'
10.09.2007, 17:04
abi umutsuz olmayın bız italyanları cok rahat geceriz basta cekınmıyelım ve ınanarak oynuyalım yeter bence :)
AVRUPA ŞAMPİYONASI

TÜRKİYE - İTALYA
Saat: 17:30
Yayın: NTV (CANLI)
yarım saat sonra hersey bellı olacak

Faik Yılmaz
10.09.2007, 17:07
Bu Kadar GÜzel Kadrosu Olupta Bu Kadar Az Sayi Ort. Olan BaŞka Bİr Takim Varmi Acaba

e'3'
10.09.2007, 17:09
Bu Kadar GÜzel Kadrosu Olupta Bu Kadar Az Sayi Ort. Olan BaŞka Bİr Takim Varmi Acaba
sirbistan_karadag :)bence abi,ilk turda elendilen...

Faik Yılmaz
10.09.2007, 17:12
bi onlar bide biz....

Nbade oynayanlar var.. avrupada oynayanlar var zaten diğerleri hep en iyi takımlarımızda oynuyorlar......

avrupa 2. olan takım nasıl böyle kötü oynar....

e'3'
10.09.2007, 17:17
:)takim ici bölünmeler var bence,bazi kişiler bazi kişle karşilar buda takımın kotu olmasına neden oluyor bır takım bu kadar kotu faul atısı kulanır veya bır takım bu kadar kotu mu oyun kuran hep aynı sekılde oyun kuruyorlar.. degşiklik lazim bence :)

Faik Yılmaz
10.09.2007, 17:19
Nba de her maçta 10-15 sayı ırtalaması olan Memo ve Hido

Avrupa sayı kralı İbrahim

diğer oyuncularımızdfa hep üst düzey.....

sonuç mafiş

e'3'
10.09.2007, 17:21
tam olarak hazır olmamaları veya yogun bır sezondan cıkmalari bunlara etkın olabilir..,
sonuc olarak insllah bu macı alıriz.

Faik Yılmaz
10.09.2007, 17:22
inşallah yenerizde erken veda etmeyiz ne diyelim

e'3'
10.09.2007, 17:24
erken veda bizim takım ıcın hıc ıyı olmaz gibi ...,

Bartuğ13
10.09.2007, 17:34
murat kosova anlatıyor maç bizim

ayrıca maşallahları var iyi başladık allah bozmasın
murat murathanoğlu da kenarda koçluk yapıyor:D
hadi,kafayı kaldır,çabuk dönün,hareket hareket diye bağırmaları geliyor kulağımıza

AtalaY_BuğrA
10.09.2007, 17:45
İyi başladık maça inşallah böyle devam eder.

AtalaY_BuğrA
10.09.2007, 17:52
İlk çeyrek 29-15 öndeyiz. Savunma iyi Kaya özellikle. Hücumda da gayet istekliyiz. Maçın geneline yaymamız lazım bunu.

Özge
10.09.2007, 17:54
İlk çeyrekte çok iyi oynuyoruz.Umarım bu oyun bozulmaz ve maçı alırız.

AtalaY_BuğrA
10.09.2007, 18:15
İlk yarı 43-34 çok hata yaptık ilk bölümlerde ama gene de iyi diyelim ki iyi olsun. Biraz daha gayret.

Özge
10.09.2007, 18:16
Devreyi 43-34 önde kapadık.Bir ara farkı 5 sayıya indirdiler ama çabuk toparladık.Özellikle Hidayet çok etkili oynuyor.Böyle oynarsak bu maçı alırız.

Erbay
10.09.2007, 18:18
Hidayet'in dinlendiği bölümleri iyi atlatırsak maçı alırız.Bu maç gerçekten iyi oynuyoruz.

Selman
10.09.2007, 18:18
Litvanya karşısında izlediğim İtalya'yı bizim takım ye-ne-mez!

İtalya, Litvanya karşısındaki İtalya değil.Biz de Solevanya karşısındaki Türkiye değiliz.Mehmet Okur biraz daha sorunluluk alırsa maçı alabiliriz.

MarceloTS
10.09.2007, 18:19
Hido ve Kaya çok iyi oynuyorlar.Hidayet sakatlığına rağmen mükemmel.İtalya beklediğimden kötü çıktı daha doğrusu biz iyiydik ilk 2 çeyrek.2.yarıda aynı performansı sürdürürüz umarım..

Cengiz Çubukcu
10.09.2007, 18:24
ben izlemiyorum ya kesin alırız bu maçı :)

61 baha
10.09.2007, 18:32
Çok rahat oynuyo bizim takım 12 fark oldu şuan

61 baha
10.09.2007, 18:41
Malesf fark 2 şuan

Erbay
10.09.2007, 18:48
Eskisi gibi oynamaya başladık.Hidayet tek başına oynuyor.

Özge
10.09.2007, 18:49
Hidayet dışında iyi oynayan oyuncumuz yok.Mehmet çok kötü oynuyor.Yine boş şutlara döndük.

AtalaY_BuğrA
10.09.2007, 18:51
Gene başladık hastalığımıza.

61 baha
10.09.2007, 18:53
Beraberliği yakaladık

AtalaY_BuğrA
10.09.2007, 19:04
Son 1 dk 25 sn. 67-66 öndeyiz.

AtalaY_BuğrA
10.09.2007, 19:15
70-70 uzadı maç.

Erbay
10.09.2007, 19:24
Mehmet Okur neden bu kadar kötü oynuyor?İşimiz zorlaştı çok az zaman kaldı.

61 baha
10.09.2007, 19:24
50 saniye var ama yenildik arkadaşlar:mad:

MarceloTS
10.09.2007, 19:25
HİDAYET SANA HELAL OLSUN!!

Diğerlerine de haram olsun bu forma:@

sarman61
10.09.2007, 19:33
Yaw harbı yazık oldu memo berbat'tı kaya ılk baslarda ıyıydı fakat tanjevıc tarafından uzun sure oynatılmadı son sanıyede ıbrahım atsaydı keske o sayıyı galıptık ama soylıyecegım bırsey varkı oda hıdayet gercekten super bır mac cıkardı hll olsun hıdo ...

e'3'
10.09.2007, 19:34
HİDAYET'ten baskası yalan kımse ınanarak oynamıyor,nasıl bır oyun sısttemı nsaıl bır sacmalık helal olsun dana HİDO

Bartuğ13
10.09.2007, 19:34
12 sayıdan 7 sayı geri düştüler. toparladıllar son hücumda şans da bizdeydi atamadık.inanılmaz bir şekilde uzatmada kaybettik.
hidayet olmadı mı sayı atamıyorlar.mücadele ettiler hakkaten ama hidayetten başka hücum yapan olmayınca yapacak bişey olmadı.
hepsi hidayet kadar hırslı ve istekli olsaydı garanti alırdık.faulleri yine %55 attık.13 tane kaçırdık.

bugün hakkaten iyilerdi aslında ama hücumda hido harici oynayan yoktu.

hakemler de rezildi.75-72 iken 3 saniye çalmadı.sonra iki pozisyon sonra topu bizim sahaya 9 saniyede getirdiler hakem orda da çalmadı.

ayrıca normal sürenin son 9 saniyesinde hidayet topu daha hızlı getirseydi o 3lük yerine daha kolay bir atış da bulabilirdik.

Selman
10.09.2007, 19:37
İlk çeyrek 9 sayı atan ve daha sonra dinlenmeye alınan Kaya Peker ilk yarıyı 11 sayıyla bitidi.2. yarının ilk çeyreğinde rakip pota altımızı elini kolunu sallaya sallaya darmadağın ederken Kya'yı kenarda oturtan hocaya sevgilerle.

Not:Kaya maç btiminde Hidayet'ten sonra 2. skorer oyuncumuz.

Memo az Hidayet'e ayak uydurabilseydi herşey farklı olurdu.Yazık oldu.

MarceloTS
10.09.2007, 19:38
Hidayet bambaşka biri Türk ruhunu taşıyan tek basketbolcumuzdu turnuva boyunca.Helal sana Hido.Diğerlerinin yanında oynamayı haketmiyorsun.Yazık emeklerine yazık..

e'3'
10.09.2007, 19:43
Hidayet bambaşka biri Türk ruhunu taşıyan tek basketbolcumuzdu turnuva boyunca.Helal sana Hido.Diğerlerinin yanında oynamayı haketmiyorsun.Yazık emeklerine yazık..
niye öksüz olsun kı yensekte yenılsekte onlar bızım takımımız,boyle dusunceler cok yanliş

MarceloTS
10.09.2007, 19:44
Ruhsuz kardeşim ruhsuz o forma altında oynuyorsan AY-YILDIZın hakkını vermek zorundasın.Egolarını tatmin etmek için oynayacaklarsa başka yere gitsinler.

Ayrıca Tanjevic DEFOL!!

e'3'
10.09.2007, 19:48
bır mac ıyı bır mac kotu olunca ruhsuz mu oluyorlar acaba,bu mac hıdo ıyıdı gecem mac memo .hemde basket o kadar kolay bır onun degıl...daha ıyılerinı buluran onalr ynasın o zmn :)

UğuR
10.09.2007, 19:49
Tanyeviç denilen ezik adayı F.B.bisküvi takımındada böyle teknik adamlık yapar.Beyinsiz herif bi takım ancak bu kadar katledilir.HİDAYET TÜRKOĞLU sana diyecek hiçbir şey.....