PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : EUROBASKET 2007 / Şampiyon RUSYA

Sayfa : 1 [2]

Bartuğ13
10.09.2007, 19:57
niye öksüz olsun kı yensekte yenılsekte onlar bızım takımımız,boyle dusunceler cok yanliş

orda öksüz değil öküz yazıyor

Özge
10.09.2007, 20:38
Mehmet inanılmaz kötüydü.Kaya iyi oynarken kenara alınıp uzunca bir süre oyuna girmemesinin sebebini hala anlamış değilim.Hidayet elinden geleni yaptı eli sakat olmasına rağmen.Hidayet'in bu maçtaki isteği Mehmet'te de olmuş olsaydı herşey çok farklı olurdu diye düşünüyorum.

Sacit
10.09.2007, 20:47
Biz burda ne kadar laf döksek,hakaret etsek sonuçta rezil olmuş bi şekilde turnuvaya veda ettik.

Söylenecek çok şey varda,onuda tanyeviç ve oyuncular söylesin..

prestij maçında fransayı yeneriz insallah..

Harun-61
10.09.2007, 21:27
Tanyevic'i kesinlikle anlami$ degilim...

oyuncu secimleri, oyuncu degi$iklikleri vs. ne yapmak istedigini anlayamadim...

malesef Avr. $ampiyonasi Hüsran ile sonuclandi...

not 1: febe, Aydin Örs'ü cok ariyacak :-)
not 2: Yigiter Ulug Baseketbol'u cok iyi bilen bir Insan, fakat Yorumcluluk sadece Istatiklerden ibaret degil..bu i$i yapamiyor !!!

Özge
10.09.2007, 21:31
"Sonuna kadar burdayım"

35. Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda İtalya'ya yenilerek çeyrek finale çıkma şansını kaybeden (A) Milli Basketbol Takımı'nın Antrenörü Bogdan Tanjeviç, geleceğiyle ilgili olarak ''Benim için sözleşmem devam ediyor, sonuna kadar buradayım'' dedi.
Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Tanjeviç, maça çok iyi başlamalarına rağmen 2. periyottan itibaren savunmada yetersiz kaldıklarını söyledi.
Tanjeviç, ayrıca gösterdiği başarılı performanstan dolayı da Hidayet Türkoğlu'nu kutladı. Hidayet ise ''İyi başladık ama kötü bitirdik'' ifadesini kullanırken, takım olarak iyi bir performans sergilediklerini ancak sonucu getiremeyip elendiklerini söyledi.

10.09.2007
Kaynak: AA

Harun-61
10.09.2007, 21:34
"Sonuna kadar burdayım"

35. Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda İtalya'ya yenilerek çeyrek finale çıkma şansını kaybeden (A) Milli Basketbol Takımı'nın Antrenörü Bogdan Tanjeviç, geleceğiyle ilgili olarak ''Benim için sözleşmem devam ediyor, sonuna kadar buradayım'' dedi.
Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Tanjeviç, maça çok iyi başlamalarına rağmen 2. periyottan itibaren savunmada yetersiz kaldıklarını söyledi.
Tanjeviç, ayrıca gösterdiği başarılı performanstan dolayı da Hidayet Türkoğlu'nu kutladı. Hidayet ise ''İyi başladık ama kötü bitirdik'' ifadesini kullanırken, takım olarak iyi bir performans sergilediklerini ancak sonucu getiremeyip elendiklerini söyledi.

10.09.2007

:confused::o:p:mad::eek::eek::eek:

lazooo28
10.09.2007, 21:36
hüsran-döküldük iyice :(

dinceraydogan
10.09.2007, 21:50
Ahh İbo yaktın bizi
Atamadın son dakkada bomboş üçlüğü

Bartuğ13
10.09.2007, 22:59
bilmiyorum şimdi yanmak ne derece işe yarar ama.
slovenya ilk çeyreği almanya karşısında 30-9 önde kapattı.
burda dayak yiyen bir almanya son maçta amaçsız bir italyaya da yenilebilirdi eğer biz kazansaydık.
tanjevici suçlu görüyor herkes,kendisi hariç!
turgay demirel bu işe el atmalı

Özge
10.09.2007, 23:05
Marca: ''En formsuz Tanjevic''

İspanyol spor gazetesi Marca,35. Avrupa Basketbol Şampiyonası ile ilgili yaptığı değerlendirmede, A Milli Basketbol Takımı'nın antrenörü Bogdan Tanjeviç'i ''Formsuz antrenörlerin kralı'' olarak gösterdi.

Türkiye A Milli Basketbol Takımı oyuncularının her birinin bireysel olarak ''gösteri yapan, iyi basketbolcular'' olduklarını belirten Marca, ''Türk Milli Takımı ağaç gibi bir takım ama Tanjeviç'e karşı! Antrenör oyuncularla kontak kurmayı başaramadı, bu her maç görüldü. Tanjeviç'in Türkiye'deki geleceği karışık ve bir kasırganın ağzında'' ifadelerini kullandı.

Marca gazetesi ayrıca, Türkiye'nin 35. Avrupa Basketbol Şampiyonası'nınbaşında favorilerden biri olarak gösterildiğini ancak bekleneni veremediğini yazdı.

Peker: ''Yenilgiyi hazmedemiyorum''

35. Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda İtalya'ya yenilerek çeyrek finale veda eden A Milli Basketbol Takımı'nın oyuncusu Kaya Peker, ''Yenilgiyi hazmedemiyorum'' dedi.

Maç sonrası basına açıklama yapan milli basketbolcu, ''Son şansımızı da yitirdik. Bu şekilde maç kaybetmemeliydik. Oyunun kontrolü bizdeydi. Bu kadar farklı birinci ve ikinci yarı olmamalıydı'' diye konuştu. Çok üzgün olduğunu ifade eden Kaya, turnuvada alınan kötü sonuçlarla ilgili olarak, hiç bir basketbolcunun bu sonuçları hak edecek kalitede olmadığına inandığını söyledi.

Antrenör Bogdan Tanjeviç ile ilgili bir soruya ise Kaya, ''Bu konuda konuşmak benim işim değil. Herkes televizyondan maçı görüp kendi kararını verebiliyor'' diye yanıt verdi.

Hidayet Türkoğlu da iyi başladıkları maçı kazanmaları gerektiğini belirterek, ''Her iki takım içinde iyi bir maç olduğunu düşünüyorum. Biz daha iyisini yapmaya çalıştık. Fakat sonuçta kazananlar onlar oldu'' dedi.

Antrenör Tanjeviç de ''Büyük olasılıkla en iyi maçımız oldu. Ama Bulleri'nin oyunu, oyun kapasitesi bizim sistemimizi bozdu. Rakibimizi tebrik etmekten başka bir şey yapamam'' diye konuştu.

macka61
11.09.2007, 03:54
kesinlikle hoca gitmeli takıma katkısı sıfır milletin takımları nasıl oynuyor bide bizimkiler italya maçı en iyi maçımızmış ona göre italyanlarda bizim gibide ondan öyle olmasaydılar zaten öyle olmazdı maalesef dediklerimiz çıktı fransada rahat geçer bizi böyle olmamalıydı hiç değilse geleceğimizi kurtaralım

Bülent Bayraktar
11.09.2007, 09:58
gitmek gibi düşüncesi yokmuş ha; sn burayı başka ülkeyle karıştırdın galiba...!

memet okur bir vatan hainidir...!
hidayete teşekkür ediyorum turnuva boyunca elinden geleni yaptı ama super yıldız olmadığı için kazanmamıza yararı olmadı

Tiko18
11.09.2007, 10:46
Tanjevicde kimse suc bulmasin. Adamin karrieri ortada. En iyi antrenörlerden biri. Kabahat bizim burnu havada olan sözümona Megastarlarimizda!!!!!!!!!!!!!!!!! .

Özge
11.09.2007, 11:16
Tanjevicde kimse suc bulmasin. Adamin karrieri ortada. En iyi antrenörlerden biri. Kabahat bizim burnu havada olan sözümona Megastarlarimizda!!!!!!!!!!!!!!!!!Tanjevic'in saçma değişikliklerine ne demeli peki?İyi oynayan Kaya'yı çıkarıp uzun bir süre kenar da bekletti.Mehmet kötü oynamasına rağmen hep sahadaydı.Ve şuan aklıma gelmeyen bir sürü şey.

A.Alper
11.09.2007, 12:46
"Sonuna kadar burdayım"

10.09.2007

Arkadaşlar bilin bakalım bu açıklamalar kimin açıklamalarına benziyor?

Bartuğ13
11.09.2007, 12:52
Tanjevic'in saçma değişikliklerine ne demeli peki?İyi oynayan Kaya'yı çıkarıp uzun bir süre kenar da bekletti.Mehmet kötü oynamasına rağmen hep sahadaydı.Ve şuan aklıma gelmeyen bir sürü şey.

ne ciddiye alıyorsun özgecim?
aynısının ziya doğan taraftarları da var.boşver sen.tanjevicin yanlışlarını her maç konuştuk.1,5 aydır neler yapmadığı ortada.tüm spor yazarları konuşuyor.bütün dünya basını yazıyor.basketboldan az da olsa anlayan,oynayan biliyor.sen boşver takılma.

Harun-61
11.09.2007, 12:57
Ziya Dogan + Tanyevic = Mantalite $ampiyonlari :)

.

Bülent Bayraktar
11.09.2007, 13:15
Ziya Dogan + Tanyevic = Mantalite $ampiyonlari :)

.

düşünceleri aynı kaderleride aynı olacak birisi çok yakında biriside aralıkta gidici...!

zeleka
11.09.2007, 14:21
Super 12 adam simdi ne oldu.......

Turkiyede'ki Spor anlayisi bu kadar gene sinifda kaldik sagolsun ulker ve ulker gibi spora yatirim yapanlar:p

OYılmaz
11.09.2007, 14:44
Anlamıyorum anlamıyorummmmm !!! nedir bu son dakikalardaki gelenek sonlara doğru geldiğimizde herkes ünlü olmak peşinde Bundan sonraki Fransa maçında Turkcell reklamını şöyle yapması lazım Resmi iletişim sponsoru Turkcell Artık 12 dev adamdan Şeref galibiyeti ister !!

Tiko18
11.09.2007, 15:51
Tanyevici Ziya Dogana benzeten arkadaşlarasadece gülüyorum. Adam kendini kanitlamiş Z.D. ise hayatta hic bir basarisi olmayan kazmanin teki. Tanjevici elesdirenler fenerb.Ülkerin bu seneki Euroleague maçlarıni seyretsinler.

Sacit
11.09.2007, 19:51
Yenilgiyi hazmedemiyorlarmış birileri..

Kazanmak için ne yaptın ki..

yersiz bi yorum yapmış birileri :mad:

Özge
11.09.2007, 20:23
''SORUMLULUK BANA AİT''

İtalya'ya yenilerek çeyrek final şansını kaybeden A Milli Takımı'da antrenör Bogdan Tanjeviç, bir açıklama yaparak ''Sorumluluk bana ait ve omuzlarımda'' dedi. Görevine devam edip etmeyeceğine Federesyon'un karar vereceğini belirten Tanjevic takımda revizyon yapmayı düşünmediğini de belirtti.

Türk Milli Takımı'nın şampiyonadaki performansıyla ilgili açıklamalarda bulunan Tanjeviç, ''Sorumluluk bana ait, omuzlarımda. Bu oyunun başlıca kuralı. Federasyonun bana sunduğu şartlar çok iyi, oyuncular maksimum şekilde çalıştılar buna şüphe yok ve davranışları çok iyiydi. Milli formayı seven halkın desteği arkamızdaydı. Beklenen iyi sonucu elde etmek için gerekli tüm koşullara sahiptik'' diye konuştu. Takım olarak hazırlık dönemini iyi geçirdiklerini ama bunu turnuvaya yansıtamadıklarını kaydeden Tanjeviç, ''Eğer federasyon devam etmemi isterse ben devam ederim. Bu açık. Eğer bana güveniyorlarsa, oyuncu seçim, oynatma sistemime güveniyorlarsa... Ben sorumluluk sahibi birisiyim. Bırakmak, bu gömleği çıkartıp aklanmak kolaya kaçmak olur. Bunu yapmam'' ifadelerini kullandı.

''TAKIMDA KALIP KALMAYACAĞIMA FEDERASYON KARAR VERİR''
Milli takımda bundan sonra görev alıp almamasıyla ilgili kararı, Basketbol Federasyonu'nun belirleyeceğini belirten Tanjeviç, ''İstifa etmeyi hiç düşündünüz mü?'' sorusuna ise, ''Hayır. Bunu bir kere yaptım her zaman yapılmaz'' cevabını verdi.

Sırp antrenör, ''Sözleşmeniz ne zaman sona eriyor'' şeklindeki soruyu ise, ''Bunu federasyona sorun. Ben geldiğimde 3 yıllık sözleşme imzaladım daha sonra sözlü olarak bunun 2010'a kadar devam edeceğini söyledik. Ama tam cevap veremem. Bunu Basketbol Federasyonu'na sormak gerekir. Türkiye'deki basketbolu ben değil federasyon yönetiyor'' diye cevaplandırdı.

Oyuncular ile antrenör arasında polemik olduğu iddialarına da cevap veren Tanjeviç, ''Sanmıyorum. Ben sorun görmüyorum. Sadece normal şeyler oldu. Bir antrenör, oyuncuları teşvik etmek için bağırır, çağırır her idmanda buna benzer şeyler olur. Ama aramızda kavga olmamıştır'' dedi.

''ARZUMUZU VE ENERJİMİZİ SAHAYA YANSITAMADIK''
Türk Milli Takımı'nın şampiyonada daha iyi oynaması gerektiğini ifade eden Bogdan Tanjeviç, şunları söyledi:
''Takımdan daha fazla şey bekliyordum. Beklenen bir başarıyı elde edememek antrenörün sorunu. Sadece dün iyi bir oyun sergiledik belki kazansaydık şu anda başka şeyler konuşuyor olacaktık. 47 günlük çalışmadan sonra bizi belkide üçüncülüğe taşıyacak bir başarı elde edebilirdik. Devam edebilirdik. Daha iyisini yapma arzumuzu, enerjimizi gösteremedik. İlk defa İtalya maçında iyi formda olan bir takım gördük. Ama o maçta da serbest atışlardaki düşük isabet bizi cezalandırdı. Ama bu kötü olan performansımızı inkar etmemize hak sağlamaz. Kamuoyu, ülke ve biz böyle bir sonuç beklemiyorduk.''

''TAKIMDA BÜYÜK BİR REVİZYON OLMAYACAK''
Avrupa Şampiyonası'nda alınan başarısızlıktan sonra milli takım kadrosunda ''büyük bir revizyon olmayacağını'' kaydeden tecrübeli teknik adam, şampiyonaya gelirken de revizyona gitmediklerini, sadece sezon içindeki performanslarını göz önüne tutarak yeteneklerini ölçmek ve onlarla devam edip edilemeyeceğini görmek için bazı genç oyuncuları kadroya aldıklarını ifade etti.

İtalya maçında iyi bir performans sergilemesine rağmen Kaya Peker'i yeterince oynatmadığı için yöneltilen eleştirileri de kabul eden Sırp antrenör, ''Evet haklısınız. İtalya maçında Mehmet Okur'u biraz daha dinlendirip, Kaya Peker'i özellikle oyunun sonlarında daha fazla oynatmalıydım'' dedi.

Ersan İlyasova'nın hazırlık maçlarında iyi bir performans sergilediğini ve bu yüzden sürekli ona destek olduğunu dile getiren tecrübeli antrenör, şampiyona boyunca elindeki 12 oyuncudan dokuzunu kullandığına ilişkin öz eleştiride de bulundu.

SERKAN'IN EKSİKLİĞİNİ ÇOK HİSSETTİK''
Serkan Erdoğan'ın, kadro sistemini eleştiren demeciyle ilgili olarak da açıklamalarda bulunan Tanjeviç, ''Eğer ben Serkan'a telefon edersem belki bana bunları söylemediğini ifade edecek. Her şeyden önce herkesin görüşüne saygı gösteriyorum. Onun eksikliğini burada çok hissettiğimi söylemek zorundayım. Takımın performansıyla ilgili bu benim küçük özürlerimden biri. Kalbim onunlaydı, insan olarak hiçbir problem yaşamadım ve sağlığı için her zaman endişelendim'' dedi.

Özge
11.09.2007, 20:25
ne ciddiye alıyorsun özgecim?
aynısının ziya doğan taraftarları da var.boşver sen.tanjevicin yanlışlarını her maç konuştuk.1,5 aydır neler yapmadığı ortada.tüm spor yazarları konuşuyor.bütün dünya basını yazıyor.basketboldan az da olsa anlayan,oynayan biliyor.sen boşver takılma.
Haklısın Bartuğcum.Birden o yazıyı görünce dayanamadım.Herkes Tanjevic'in yanlışlarını konuşuyor kimileri de çıkmış Tanjevic'e suç bulmayın dyor.Dediğin gibi basketboldan biraz olsa anlayan biri bunları söylemezdi.

zeleka
12.09.2007, 00:06
Tanyevici Ziya Dogana benzeten arkadaşlarasadece gülüyorum. Adam kendini kanitlamiş Z.D. ise hayatta hic bir basarisi olmayan kazmanin teki. Tanjevici elesdirenler fenerb.Ülkerin bu seneki Euroleague maçlarıni seyretsinler.

ezikli kokusumu aldim ne:confused:

ne tanseli manteli ya Turk spor anlayisi bu kadar anlamadiysan gecdigimiz son yuz yila bakinda dahada anlamadiysaniz ne diyeyimki soyleyecek bir sey yok zaten...;)

Bülent Bayraktar
12.09.2007, 00:27

tanjevicin önceden kendisini kanıtlaması bize madalya getirmiyor...!
O yüzden GÜLMEYE DEVAM...!

karatasof
12.09.2007, 00:45

Evet bende bu turnuvanın en kötü teknik adamı Tanyevic olduğuna inanıyorum ancak adamın ZD ile eşleştirilmesi ona büyük bir hakaret olur.Yani bu sonuçlarla bile ZD'a benzetilmek gibi bir hakareti hak etmiyor.

Tiko18
12.09.2007, 10:13
Arkadaşlar size beğenmediniz, yanlış system oynatiyo, bundan antrenörmü olur dedigniz Tanjevic hakkinda biraz bilgi veriym.

TANJEVİC'İN KARİYERİ

Avrupa'nın en başarılı antrenörleri arasında gösterilen Bogdan Tanjevic, 35 yıllık kariyerinde pek çok büyük başarının altına imza atarken, Japonya'da 2006 yılında düzenlenen Dünya Şampiyonası'nda A Milli Takım ile dünya 6.'lığını elde etmişti. Tanjevic'in kariyerindeki başarıların listesi şöyle:

Çalıştırdığı kulüp takımları

1971-80: Bosna Sarajevo (Yugoslavya)
1982-86: Caserta (İtalya)
1986-94: Stefanel Trieste (İtalya)
1994-96: Stefanel Milano (İtalya)
1997-98: Limoges (Fransa)
2000-01: Buducnost (Yugoslavya)
2001-02: Asvel (Fransa)
2002-03: Kinder Bologna (İtalya)

Milli takımlar

1973-74: Yugoslavya Genç ve (B) Milli Takımları
1981: Yugoslavya Milli Takımı
1997-2001: İtalya Milli Takımı
2004- : Türkiye Milli Takımı

Başarıları

1974: Avrupa Gençler Şampiyonası'nda birincilik (Yugoslavya Genç Milli Takım)
1977: Avrupa Şampiyonası'nda birincilik (Yugoslavya Milli Takımı-Yardımcı Antrenör)
1977: Yugoslavya Kupası (Bosna Sarajevo)
1978: Koraç Kupası finali (Bosna Sarajevo)
1978-80: Yugoslavya Ligi şampiyonluğu (Bosna Sarajevo)
1979: Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası (Bosna Sarajevo)
1981: Balkan Şampiyonası birincilik (Yugoslavya Milli Takımı)
1981: Avrupa ikinciliği (Yugoslavya Milli Takımı)
1986: Koraç Kupası finali (Caserta)
1994: Koraç Kupası finali (Stefanel Milano)
1995: Koraç Kupası finali (Stefanel Milano)
1996: Koraç Kupası finali (Stefanel Milano)
1999: Avrupa şampiyonluğu (İtalya Milli Takımı)
2000: Sydney Olimpiyatları'nda beşincilik (İtalya Milli Takımı)
2000-01: FİBA Nations Cup şampiyonluğu (Yugoslavya Milli Takımı)
2002: Fransa Lig şampiyonluğu (Asvel)
2002: Fransa Kupası finalisti (Asvel)
2006: 2006 Dünya Şampiyonası'nda 6.'lık (A Milli Takım)

Şimdi size soruyorum
Tanjevicden iyi kimi getireceksiniz?? Bu Takimi toparlayacak ve başarılı olacak birisi varsa oda Tanjevicdir! Daha dün götü boklu ortalikda gezen serkan erdogan milli takim antrenörün systemi yok demiş. Bak bak oynamak istemiyoruz şu anda plajda olmam gerekir burda işim ne benim demiyoruz yerine ukalaca Tanjevicin systemi yok diyoruz. Bu kafayla biz hiçbir yere varamayiz! Tanjevicin tek hatasi vardi oda burnu havada ukala bütün oyunculari takimdan gönderip yerine genç, kalplerinde milli takim sevgisi olan anadolu çocuklarını oynatmaliydi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Özge
12.09.2007, 11:02
Takımı toparlayıp başarılı olucak birisi varsa Tanjevic'tir diyosun neden eurobaskette toparlayıp başarılı olamadı o zaman?Önce ki başarılarından bize ne?Gönderililecek tek isim var o da Tanjevic'tir.Bu kadar.

Özge
12.09.2007, 11:19
Tanjeviç hala Türkler'i tanıyamamış.

Milliler'in hiçbiri bekleneni veremedi fakat Tanjeviç de iyi oynayanı zamansız yere çıkararak, moralle coşan Türk ulusunu hala iyi tanıyamadığını gösterdi.

12 Dev Adam’ın hiçbiri bekleneni veremedi, fakat başantrenörümüz de iyi oynayan oyuncuyu zamansız yere çıkararak, moralle coşan Türkleri hala iyi tanıyamadığını gösterdi.

BOGDAN TANJEVİC: Japonya’daki formundan uzaktı. Çok fazla oyuncu değiştirmesinin sebebini ’enerjilerini tüm turnuvaya yaymak’ olarak açıkladı ama doğru 5’leri bir türlü bulamadı. Zaman zaman stratejik hatalar yaptı. Tam iyi oynayan oyuncuyu çıkartarak, moralle coşan Türk ulusunu hala iyi tanıyamadığını gösterdi.

ENDER ARSLAN: Çok vasat bir görüntü çizdi. Tempoyu yükseltmesi bekleniyordu ama yapamadı. Arzulanan atışları kullanamadı. Geçen yılki performansından uzaktı.

ERMAL KURTOĞLU: Son derece kötü bir turnuva oynadı. Gözlerimiz Japonya’da büyük fedakarlıklarla oynayan Ermal’i çok aradı.

ENGİN ATSÜR: Geçtiğimiz yılki performansından uzaktı. Turnuvanın başında geçirdiği sakatlığın şokunu üzerinden atamamış gözüktü. Sonuna doğru normal görüntüsüne döndü ama o çabaları da yeterli olmadı. En büyük eksiği tecrübesiz oluşu.

CENK AKYOL: Hemen hemen hiç oynamadı. Oynadığı kısa sürelerde ise verimli olması imkansızdı.

ERSAN İLYASOVA: En büyük hayal kırıklığı. Japonya’daki gücünden çok şey yitirmiş. Belli ki, NBA’de kenarda oturmak ona yaramamış. Son derece etkisizdi. Ne şut atabildi ne de en büyük özelliği olan çember altı mücadelelerine girebildi.

SEMİH ERDEN: Çok az süre aldı. Tecrübesizdi. Beklenen verim alınamadı ancak gençliğinden ve fiziğinden istifade etmekte yarar var.

İBRAHİM KUTLUAY: Basketbolumuzun yıldızı oyunun savunma yönünü iyi yaptı. Mücadeleye katıldı. Ama, özellikle kritik maçlarda beklenilen şutları atamadı.

HAKAN DEMİREL: Kötü bir sezon geçirmenin ve oynamamanın acısını çekti. Görev aldığı bölümlerde verimli olamadı.

KEREM GÖNLÜM: Takımın en gayretli ve savaşçı isimlerinden biriydi. Zaman zaman hata yapmasına karşın çalışkanlığıyla olumlu not aldı.

MEHMET OKUR: Çok şeyler beklediğimiz NBA yıldızımız, NBA’deki görüntüsünden uzak bir grafik çizdi. Kendisini All Star yapan dış atışları kullanamadığı gibi, kritik ribaundları alamadı. Maçlara bir türlü ağırlığını koyamadı. Ayrıca, çok istekli görünmedi.

KAYA PEKER: Takımın savaşçı isimlerinden biriydi. Oynadığı sürelerde etkili gözüktü. Ancak, Tanjevic’in ona çok fazla süre vermediği de bir gerçek.

HİDAYET TÜRKOĞLU: Zaman zaman takımın en etkili ismi olarak gözüktü. Fakat, tek başına maçı kurtarmaya çalışması, hatalar yapmasına neden oldu. Biraz daha takım organizasyonuna katkıda bulunması lazım.

Harun-61
12.09.2007, 11:51
Solomon'u Türk yapalım
Esat YILMAER 12 Eylül 2007

Rusya’nın oyun kurucusu ABD’li J.R. Holden. Portekiz Milli Takımı’nda guardlar ve forvetlerin çoğu Brezilyalı. Fransa ve İsrail’de de böyle birçok oyuncu var. Belki biz de Willie Solomon’u veya Khalid El-Amin’i Türk yaparak bu sorunu giderebilirdik.

35. Avrupa Basketbol Şampiyonası’nı, bizim açımızdan bitime bir maç kala hüsranla noktaladık. Büyük umutlarla geldiğimiz İspanya’da şu ana kadar oynadığımız beş maçta sadece bir galibiyet alabilirken, sahada sergilediğimiz oyun da kimseye tat vermedi. Son İtalya maçında Japonya’daki mücadeleci görüntüye bir ölçüde yaklaşan 12 Dev Adam, bu karşılaşmayı da biraz da talihsiz bir şekilde kaybederek çeyrek final hayallerine noktayı koydu. Uzatmada yitirdiğimiz İtalya maçını eğer kazanabilseydik, dünkü sonuçlardan sonra belki de bugün Fransa ile çeyrek final mücadelesi yapıyor olacaktık. Ancak, açıkça söylemek gerekirse daha önce sergilediğimiz kötü oyunlar nedeniyle bu çeyrek finali hiç hak etmedik.

Hücumda çok ağırız

Basketbol Milli Takımımız buradaki mücadelesinde zaman zaman savunmayı iyi yaptı. Ancak, hücumda çok büyük sıkıntılar yaşadı. Özellikle Almanya ve Slovenya maçlarında son derece düşük skorlarda kalmamızın en önemli nedeni belirgin bir hücum planımızın olmayışıydı. Hücumda son derece ağır hareket ediyoruz. Top hızlı dolaşmadığı için boş pozisyon üretemeyip zorlama dış atışlara kalıyoruz. Çember altını hemen hiç kullanamıyoruz. Hal böyle olunca da skorerlerimizi devreye sokamıyoruz.

Tanjevic’e inanmıyorlar

Bu arada oyuncuların teknik yönetime çok fazla inanmadıkları da bir gerçek. Zaman zaman yapılan değişikliklere gösterilen tepkiler bunun kanıtı. Yapılan çok fazla oyuncu değişiklikleri de takımımızın zaman zaman dengesini bozuyor. Belirgin bir başka sıkıntımız ise oyunun bazı bölümlerinde uzun süre skorsuz kalışımız. Özellikle üçüncü çeyreklerde baş gösteren bu sendrom rakiplerimize büyük seriler yakalama imkanı veriyor. Örneğin Almanya maçında 14-0, Slovenya maçında 21-1 ve İtalya maçındaki 14-0’lık seriler bunun göstergesi.

Herkesin büyük umutlar beslediği NBA patentli oyuncularımızın özellikle yardımlaşmada ve savunmada istenilen düzeye gelemedikleri de ortada. Tabii bu da takım ruhunu olumsuz etkiliyor. Ancak, bu onların suçu değil. Onlar NBA’de böyle bir düzende oynuyorlar. Orada çok fazla savunmaya prim tanınmıyor. Bireysellik ön planda. Ayrıca, bu oyuncuların hiçbiri NBA’de de başrol oyuncusu değil.

Guard sıkıntımız var

Özellikle oyun kurucu bölgesinde çok sıkıntı çektik. Guardlarımız bir türlü verimli olup takımı istenilen tempoya ve düzeye getiremedi. Ülke olarak oyun kurucu sıkıntısı çektiğimiz gerçeği ortada. Birçok ülke bu sorunu yabancı oyuncuyu vatandaşlığa geçirerek çözmüş durumda. Örnek olarak, dünyada basketbol devleri arasında yer alan Rusya’nın oyun kurucusu ABD’li J.R. Holden. Portekiz Milli Takımı’nda da guardlar ve forvetlerin çoğu Brezilyalı. Fransa’da Tariq Kirksay, Boris Diaw gibi oyuncuların hepsi devşirme. İsrail’de de Jeron Roberts örneğini gösterebiliriz. Belki biz de Willie Solomon’u veya Khalid El-Amin’i Türk yaparak bu sorunu giderebilirdik.

Ayrıca, İspanya’ya getirmediğimiz Ömer Onan, Tutku Açık ve Serkan Erdoğan’ı da çok aradık. Özellikle şut atamadığımız bölümlerde Serkan bize ilaç olabilirdi.

GEÇTİĞİMİZ SEZONUN EN DEĞERLİ OYUNCUSU

29 yaşında ve 1.88 metre boyundaki Solomon, Vancouver Grizzlies, Aris, Hapoel Jerusalem, Efes Pilsen ve Maccabi Tel Aviv’de oynadıktan sonra 2006-07 sezonunda Fenerbahçe Ülker’e geldi. Sarı lacivertlilerin şampiyonluğunda başrol oynayan Solomon, sezonun en değerli oyuncusu seçildi.

zeleka
12.09.2007, 12:42
Arkadaslar sunu turk yapalim bunu soyle yapalimla olmuyor biraz olsun gercekci konusmak lazim gecdigimiz yuz yilda arada sirada tek tuk spor basarisi disinda Turk sporun'da hic bir basari varmi basari derken devamlilik varmi yok bunun nedenleri arastirmak ve bunu arastirirken ilk bas kendimize bakmak isterseniz dunyanin en iyi antronorunu getirin hic bir seyin degismiyecegini mutlaka goreceksiniz bunun ozetleri bol bol var zaten fazla dusunmenizede gerek yok.

olay sporla ugrasan Turk insaninin nedense belirli basamaga cikdigindan sonra basliyor amatorken derdi yok ozaman kendi cabalari ile gunluk antramanlarini yaparak (buda profosyonellikdir) ama isin icine paraaaaa girdimi donumuza ediyoruz ve isler 180 derece donuyor mentalitemizzzz sifirrr elde var sifirrrrr ilk etapda bunu ele alalim sonra yavas yvas spora dogru yol aliriz.

tanjevic her hangi bir ulkede teknik direktorluk yapsaydi yun kere daha fazla basarili olurdu buna inanin.

Bülent Bayraktar
12.09.2007, 13:04
Tiko18 , del bosque diye bi adam gelmişti bjk ye real madride tüm kupaları kazandırmış bir adam bişey yapamadı gitti...!

tanjeviç içinde aynı şey kariyeri iyi olabilir ama bize geldi ne yaptı HİÇBİRŞEY...!

ÖNCEKİ MESajımda söyledim tekrar söylüyorum İYİ KARİYERE SAHİP OLMAK şampiyon yapmadığı gibi hiç bir zmn gitmiyecek anlamına gelmez

Cengiz Çubukcu
12.09.2007, 13:12
ne yazık ki biz toplum olarak eğitilemiyoruz, sadece sporcular için geçerli değil bu...İnsanın utanası geliyor koskoca ülkemizin takımı bir israil kadar olamıyor...sorun bireyler olarak hepimizde. takım sporlarını beceremiyoruz, çünkü kollektif çalışmaya uygun olarak yetiştiremiyoruz insanlarımızı. sonra da kalkmış hoca diye süpermen arıyoruz, böyle birşey yok....türkiyeye ne kadar kariyerli hoca gelmişse rezil oldular ve kariyerlerinin içine ettik.
sorunumuz sistem lafından hiçbirşey anlamayıp kişilere bağımlı olup medet ummamızdır. bu millet hala Atatürk gibi bir lider arıyorsa ve bulacağını düşünüyorsa sisteme de bir türlü yatırım yapmaz...

Erbay
12.09.2007, 13:46
Bir geçen seneye bakıyorum Ersan,Engin,Ermal...Ne kadar iyi oynuyorlardı.Bu sene ne oldu da bu kadar kötüler.Tanjeviç son maç için utanmadan Kaya'ya daha fazla şans vermeliydim diyor.Şimdi mi aklın başına geldi?

Bartuğ13
12.09.2007, 20:45
millet komik olmaya mı çalışıyor anlamadım adam hatalı olduğunu kendi kabul etti,onlar etmiyor.

eğer kariyere bakarak adam alınacaksa daha önce yapılan hatalar ortada.del bosque,ikinici gelişinde gsye fatih terim,sebastiao lazaroni...
gerçekleri görmek istemiyorsan görme, bütün dünyanın gördüğü,söylediği tek sen görmüyorsan bizi yanlış olarak görme bir bak kendi etrafına.ne biri hepisi hepisi diyorsan eğer o zaman sen devam et bildiğin yolda.

turgay demirel de gönderecek onu zaten,istersen seni çalıştırsın o.

ilk çeyreğini izlediğim maçta da kaya resmen aşağıladı tanjevici.13 sayı attı,1 blok ve reboundlar.aynı italya maçı gibi istekli ve arzulu.
zaten oynatmayan bile hatasını anladı.bu saatten sonra birileri anlasa nolur anlamasa nolur.

TURHAN
12.09.2007, 21:56
Bu başlık fiili olarak bugün anlamını yitirmiş oldu. Gecmiş olsun.

Bartuğ13
12.09.2007, 22:11
işkence sona erdi.hayırlı olsun.umarım radikal değişiklikler yapılması gerektiği ortaya çıkmıştır.çıktı da yapılır yani değişiklikler

Bülent Bayraktar
12.09.2007, 22:41
rezil olduk yerin dibine geçtik utancımızdan...!

MarceloTS
12.09.2007, 22:43
Rezİl,rÜsvah Olduk CÜmle Aleme!!

lazooo28
12.09.2007, 23:00
bu neydi ben anlamadim yau..cok sükür bitti

Özge
12.09.2007, 23:29
Maçı izlemedim ama nasıl oynadığımızı tahmin ediyorum.Artık istifanın gelmesi lazım.

cınar#7
12.09.2007, 23:42
Sadece Solomon diil Marcus Haislipinde Türk yapılması lazım o zaman bizi kimse tutamaz işte....

zeleka
12.09.2007, 23:49
Sadece Solomon diil Marcus Haislipinde Türk yapılması lazım o zaman bizi kimse tutamaz işte....

Isterseniz hicmi hic bir tane Turk oynatmiyalim ne dersiniz. ya birakin fasa fisoyuda neden Bizden adam gibi sporcu cikmiyor onun sorunlarini tartisalim.....:mad:

cınar#7
12.09.2007, 23:56
Isterseniz hicmi hic bir tane Turk oynatmiyalim ne dersiniz. ya birakin fasa fisoyuda neden Bizden adam gibi sporcu cikmiyor onun sorunlarini tartisalim.....:mad:
Daha bugun gorduk Fransa Milli Takımını 1 tane beyaz yoktu takımda...

Herkes Afrika asıllı özellikle uzunları...onlar bunu yapabiliyoda biz niye yapmayalımki?gördük sonucu isteseler fark atarlardı bize maçta...

Enes Berfin
13.09.2007, 00:23
Bugün Litvanya Slovenyayida dagitmis cok iyi bir takim, finale cikacaklarindan cok eminim benim istegim tabiki Ispanyayla Litvanyanin final oynamasi cok güzel bir final olur tabi.

macka61
13.09.2007, 01:01
rusya ispanya ve litvanya favorim bu üç ülkeden biri alır kupayı

Bülent Bayraktar
13.09.2007, 11:32
litvanya eğer Jasikevicius sakatlığı büyük değilse bu hızla kupayı alır

Bartuğ13
13.09.2007, 20:05
turnuva bizim için bitti fakat basketbol adına devam ediyor.
kıran kırana mücadelenin olacağı ve yenilenin 5-8 maçlarına kalacağı çok önemli çeyrek final maçları şimdi rusya-fransa maçıyla başladı.
izleyecek bişeyiniz yoksa izleyin derim.
kendi favorilerim daha önceden karşılaşmazlarsa litvanya-ispanya finali.
fakat jasikevichusun sakatlık durumuna bağlı olarak değişiklik gösterebilir bu durum.eğer gelmezse litvanya garanti ispanya alır diyorum.

Özge
13.09.2007, 20:51
Rusya Fransa maçı güzel oluyor gerçekten.Ama benim asıl beklediğim maç Almanya İspanya maçı.Çok zevkli geçeceğine inanıyorum.Kaçırmayın derim.

Bartuğ13
13.09.2007, 21:48
rusya maçı 75-71 kazandı.son saniyelerde efesin de koçu olan david blatt takımını çok iyi yönetmiş.
murat kosova ve yiğiter uluğ almanya-ispanya maçını anlatacakmış.maç 22.30da sanırım

Özge
13.09.2007, 21:59
Maçta son ana kadar çekişme vardı.Çok güzel bir maç oldu.Bartuğ'un da dediği gibi Blatt takımı iyi yönetti.Gerekli yerlerde faul yaptı.Şimdi sıra Almanya İspanya maçında.22.30'da.

Enes Berfin
13.09.2007, 22:01
Rusya Fransa maçı güzel oluyor gerçekten.Ama benim asıl beklediğim maç Almanya İspanya maçı.Çok zevkli geçeceğine inanıyorum.Kaçırmayın derim.

Ispanya Almanyayi rahat gecer Almanya kötü oynuyor.

Bartuğ13
13.09.2007, 22:29
benim tahminim de ispanyanın maçı kazanacağı yönünde ama nowitzkiye bağlı.ne kadar iyi oynarsa o kadar tutunurlar.kötü başlarsa maç en başta kopar zaten

Bartuğ13
13.09.2007, 22:59
inanılmaz bir skandal daha.
20 dakika oyun durdu.saat çalışmadığı için.
20 dakika sonra başladılar ama 24 saniye süresi çalışmıyor ve hücumun bitimine son 8 saniye kala anons yapılıyor.bu da oyuncuları anonsu duyar duymaz şut atmaya(ve kaçırmaya) itiyor.

Özge
13.09.2007, 23:33
İspanya çok iyi oynuyor.2. çeyreğe Mithat iyi başlamıştı.Nowitzki sanki bana isteksizmiş gibi geldi.İspanya maçı alıcak gibi gözüküyor ama hiç belli olmaz.

Hüdai Pervaneli
13.09.2007, 23:46
almanya kaybedecek almanlarin en iyisi nowitzki o olmazsa olmaz:D

Bartuğ13
13.09.2007, 23:54
fark 23 oldu bile bu maç bitmiştir.

Özge
14.09.2007, 00:03
İspanya eziyor.İspanya'nın güzel oyununu izliyoruz:)

Hüdai Pervaneli
14.09.2007, 00:11
almanlar camura yatiyo yaw:D

Bartuğ13
14.09.2007, 00:11
son 6 dakika 35 sayı fark.almanya ölmüş ağlayanı yok.
biizdik değil mi bunlara 30 sayıyla kaybeden ve 49 sayıda kalan.
allaha şükür biz ispanyayla karşılaşmadık.

Hüdai Pervaneli
14.09.2007, 00:12
almanlara aciyorum bu macta:D tarihi fark yiyolar:D

denizgrsy
14.09.2007, 00:13
12 Beceriksiz Küçük Adam
NBA şımartmış,sakatlanacaklar diye ödleri kopuyor,takımı sırtlamaları lazımdı,yazıklar olsun!
bunlar NBA e gitmeden önce daha başarılıydık be

Bartuğ13
14.09.2007, 11:02
bu arada bir gerçeği yazmadan edemeyeceğim:

ispanyollar çok çirkin olmaya başladı.turnuvanın başından beri her pozisyonda kendilerini yere atmaları,her pozisyonda hakeme baskı uygulamaları yetmiyormuş gibi.

dün 35 sayı önde oldukları maçta almanlar 2 güzel sayı attılar rakibi alkışlayacaklarına,takımlarını yuhaladılar.
bu yetmez gibi pau gasol terbiyesizliğin sınırlarını aşarak kendinden kısa bir oyuncu karşısında defalarca fake yaparak rakibini maymun gibi oynattı.bunu taraftarları oleee sesleriyle destekledi.
maçın sonunda 30 sayı öndeyken bile marc gasol rakibine sportmenlik dışı faul yaptı.

bakalım turnuva sonuna kadar ne pislikler daha görecez.belki favori onlar ve türlü pisliklerle alacaklar ama spor takımı olarak da seyirci olarak da hak etmiyorlar.umarım kazanamazlar.

Harun_ayar_ts
14.09.2007, 18:30
12 DEV ADAM TÜRKİYE Yİ ISPANYADA rezil edip geri döndü tebrikler 12 dev adam:mad:

Bartuğ13
14.09.2007, 21:52
son saniyeleri turnuvanın başından sonuna kadar masanın rezaletiyle biten karşılaşmada favorilerden litvanya son 3 maçını kaybeden hırvatistan karşısında öle gebere 74-72 kazandı.
inanılmaz şaşırdılar böyle rakip görünce.ben hırvatları tebrik etmek istiyorum.

Enes Berfin
14.09.2007, 22:39
Su yunanlari hic sevmiyorum su anda mac devam ediyor umarim Slovenya alir bu maci cokta iyi oynuyorlar.

antagonist
14.09.2007, 22:44
Euro2007 muhabirimiz Bartuğ gelişmeleri bize aktarmaya devam ediyor.Teşekkürler Bartuğ. :)

Cabri61
14.09.2007, 23:33
isteyen arkadaşlar ücretsiz sipru programıyla ntv cnbc e ve e2 kanllarını internetten izleyebilir.
http://www.sipru.com/

Bartuğ13
14.09.2007, 23:39
Euro2007 muhabirimiz Bartuğ gelişmeleri bize aktarmaya devam ediyor.Teşekkürler Bartuğ. :)

ne demek abi:D
bu arada slovenyayı isteyen yunanistan hafiften pişman olmuş gibi.
ilk devreyi 34-28 önde kapatan taraf slovenlerdi çünkü.
şimdi de 45-37 slovenler önde

Özge
14.09.2007, 23:49
Slovenya çok iyi oynuyor.Özellikle Nesterovic ve Dragic çok iyi.

Cabri61
14.09.2007, 23:52
slovenler 58-42 önde. yunanistanı 42 sayıda tuttular helal olsun

Bartuğ13
15.09.2007, 00:09
inanılmaz kafayı çevirdim 63-62 yunanlılar önde.
slovenya mola aldı son 8 saniye

inanılmazı yaptı yunanlılar.
21-4le geldiler.sevinç yumağı yunanlılar şu anda.
üzüldüm desem yeri ama basketbol bu.

Cabri61
15.09.2007, 00:12
slovenlerin yaptığı iş mi şimdi 16 sayı fark yap sonra yenil.
63-62 . yani o kadar tere yazık oldu

Cabri61
15.09.2007, 00:16
sloven antrenörün hatası hepsi. o kadar emek boşa gitti.takımın hucümü çok kötü olmaya başlamıştı mola almadı geriye düşünce aldı.+ ona rağmen çok kötü hucüm kullandırdı.

Bartuğ13
15.09.2007, 00:18
basketbol hatayı affetmez.en çok bu yönünü seviyorum.bir maç izlemiştim hiç unutmam.yakın geçmiş.
2.çeyrekte 30 sayı fark yiyen almanya maçı 10 küsur sayıyla almıştı.

basketbol bu.hata yapmamalısın.hata yapılcak tabiki ama minimum yapmalısın.slovenyada lakoviç 40 dakka oynamış.çoğu oyuncusu 30 dakka üzerinde.yaşları da 29dan fazla adamlar.kaldı ki felakat izlediğim 8 saniyede bile belliydi.hoca mola aldı.topu kernardan oyuna soktular.topu alan lakoviç hiç içeriye girmeden 6 saniye dribbling yaptı ve sonra şut attı 9-10 metreden.top potaya bile değmedi. hocaya sormak lazım o molayı niye aldın?

macka61
15.09.2007, 00:43
ya şu yunanlılar kadar şanslı bir takım yoktur geçende bugünde son saniyede aldılar maçı

Sinan Akyıldız
15.09.2007, 03:34
İspanya Güle Oynaya :)

Ula ilk defa koca şampiyonayı izleyemedim yau :D neyse finali izlerim herlade :D

Kadir
15.09.2007, 03:41
ispanya alır bu turnuvayı en baba basketi onlar oynuyo.seyirci desteğidevar tabii.

Hüdai Pervaneli
15.09.2007, 11:26
ispanya hayli hayli alir kimseye birakmaz görceksiniz yunanlilaar i dagiticaklar:D

Özge
15.09.2007, 14:05
Bana da İspanya kupayı alıcak gibi geliyor.Aslında Sinan'a en başından beri İspanya'nın alacağını söylemiştim:)

Özge
15.09.2007, 20:48
İspanya 41 Yunanistan 39.İspanya'nın basit hataları yüzünden fark kapandı.İspanya maçın başında çok iyi üçlük atıyorlardı fakat 2. çeyreğin sonunda uzaktan atışlar yaptılar ve çok kaçırdılar.

Sacit
15.09.2007, 20:49
İspanya kendi evinde kupayı başkasına verir mi hiç..

vuracak kıracak kupayı alacak,yunan köpeklerini de yenecekler insallah..

Forza Gasol

Bartuğ13
15.09.2007, 20:54
ben bu maçta yunanistanı destekliyorum.ispanyollar çok çirkin hareket ettiler ve bu kupay hak etmiyorlar.yunanlılar da zaten finalde gelen takıma kaybederler.ondan onlar alsın.en azından maç kopmasın çekişmeli gitsin.izlediğimize değsin

Özge
15.09.2007, 20:56
Bartuğ dediğin çirkin hareketlerden birini bu maçta da gösterdiler:)Fernandez topu elinden kaçırınca hakem faul verdi hatta İspanyollar centilmenlik dışı faul beklediler:)

Sacit
15.09.2007, 21:08
İspanya'nın bu tür hareketleri yunanlılara karşı yapması bence oyun kuralları içerisindedir.. :)

Bartuğ13
15.09.2007, 21:23
bakar mısınız neler oluyor?saha karıştı az önce de.calderon kendini yere attı ve bir itiş oldu.orda da garbahosa kendini yere attı.

A.Alper
15.09.2007, 21:23
Yunanistan'a tebrikler :) Spanoulis...

Bartuğ13
15.09.2007, 21:28
her faulde sportmenlik dışı istiyor ispanyollar.65-60 ispanya ve son 6 dakka 56 saniye.

işte olması gereken oldu. kendini yere attığından teknik aldı oyuncuları.

67-65 yunanlılar ve tek faul yunanlıların.
74-70 ispanya.

bir faul yapıldı.sahadaki ve tribündeki tüm ispanyolların elleri aynı işareti yapıyor.sportmenlik dışı faul

Bartuğ13
15.09.2007, 21:52
evet ispanya son çeyrekte kritik basketler,pislikler ve faullerle maçı 82-77 kazanarak ilk finalist olmaya hak kazandı.

maç çok güzeldi.cidden mücadele mükemmeldi.
özellikle maçı kazandıran en önemli etmen ispanyolların faul yüzdesi oldu.
sadece çok yüzdeli atmadılar. çok yüzdeli çok faul attılar.

sanırım 25te 24 attılar.%96

düşünün ki biz aynı sayıda %50lerde kalıyorduk.en kritik yerde bile titremeden attılar.bizimkiler izliyormudur acaba?

Kadir
15.09.2007, 22:17
matadorlar işini bilir.

macka61
15.09.2007, 22:23
iki takımda tiyatro oynadı ikiside çirkef ispanyanın kazanmasına sevindim ama nede olsa rakipleri yunanlılardı

Bartuğ13
15.09.2007, 22:51
rusya acayip maça başladı ilk çeyreğin sonundayız 25-12 öndeler.

33-16 ruslar öndeyken kiryapa çaldığı topu götürdü bomboş smacı kaçırdı.dönen top 3lük oldu acaba maçın kader anı bu mu diyor insan.döner mi burdan.

yalnız david blatt hemen mola aldı.çok övdüler kendisini.iyi bir antrenöre benziyor.

evet o an olabilir çünkü 15.dakkada krilenko 3ledi

Özge
15.09.2007, 23:17
İnşallah İspanya Rusya finali olur:)

Bartuğ13
16.09.2007, 00:00
ben ispanya litvanya istiyorum.
rusya zaten yenildi ispanyollara.litvanya belki yener diye düşünüyordum.
şimdi bakınca jasikevichus böyleken onlar da yenemez.
yalnız belki kalaşnikof böyle oynarsa ruslar ispanyayı yenebilir

Bartuğ13
16.09.2007, 00:22
david blattin koçluğu cidden harikaydı.
kalaşnikof da inanılmaz oynadı.

bu akşamki 2 yarıl maçı da adına yakışır şekilde çok güzeldi.

cidden zevk aldım.turnuvanın yarın bitecek olması açıkcası beni çok üzüyor.

Özge
16.09.2007, 00:25
Çok güzel bir maçtı.Blatt çok iyi yönetiyor takımı.Kirilenko da iyiydi.Final maçının çok güzel olucağı kesin.

Selman
16.09.2007, 00:31
Valla final güzel filan olmaz bence.Litvanya Ruslar'ı yenseydi belki İspanya'yı onlar durdururdu.Ama Ruslar'ın işi çok zor yarın.İspanya rahat alır gibime geliyor...

Bartuğ13
16.09.2007, 00:37
Valla final güzel filan olmaz bence.Litvanya Ruslar'ı yenseydi belki İspanya'yı onlar durdururdu.Ama Ruslar'ın işi çok zor yarın.İspanya rahat alır gibime geliyor...

aynen böyle düşündüğüm için litvanyalıları destekliyordum

Bülent Bayraktar
16.09.2007, 01:20
şampiyonun ismi belli ispanya...!
kırilenkonun ispanyaya gücünün yeteceğine inanmıyorum zorlarlar ama yenemezler...!
litvanyanın kazanmasını istiyodum ama olmadı...!

macka61
16.09.2007, 02:03
ruslar harika oynadı yarınki maç yine oertada litvanyada favoriydi ve yenilmemişti bu turnavada krelenko süper oynadı finalde böyle güzellikte olur bence

cınar#7
16.09.2007, 15:11
AK47 Müthişti maçta bide bu isabet yüzdesini Utah maçlarında yapsa.....

Faik Yılmaz
16.09.2007, 15:28
Dün İspanyada gasol müthiş oynadı.... Navarroda kritik anlarda yunanlıları yıkan isim oldu....

Normal şartlar altında rusya-ispanya maçı rusya lehine biter ama deplasman faktörünüde unutmamk lsazım

Selimag
16.09.2007, 18:56
pardon yanlis mesaj

Bartuğ13
16.09.2007, 21:57
litvanya:78
yunanistan:69

litvanya avrupa 3.sü oldu ve olimpiyatlara direk gitme hakkını kazandı.

almanya 5.
hırvatistan 6.
slovenya 7.
fransa 8.

artık finale yarım saat kaldı.bekliyoruz

Bartuğ13
16.09.2007, 23:16
ispanyanın ilk çeyrekte bir kaç defa farkı 12ye çıkarmasına rağmen direnen rusya,devreye 34-31le 3 sayı geride giriyor.

Bartuğ13
17.09.2007, 00:21
rusya inanılmaz mücadele etti maç boyunca.
savunmada harikalardı.bu da skoru kısır tuttu.blatt takımı harika yönetti.
khryapa çok süper oynadı.krilenko faulle uzun süre kenarda oturdu.
gerçekten inanılmaz maç oldu.holdenın 2 saniye kala atışında ben zıpladım havaya.
gasolun son saniye atışında ödüm koptu.inanılmaz bir maçtı.
holden topu gasoldan son 27 saniyede top çalıp son hücumun sonunda inanılmaz bir basketle maçı kazandırdır.

60-59

Seleukia
17.09.2007, 00:23
muthis bir mac oldu ve rusya avrupa sampiyonu oldu cok da iyi oldu.basketbolun nasıl oynanması gerektigini tekrardan hatırladık, muthis savunma, yardımlasma..
bu arada efesde gercekten kaliteli bir koca kavustu galiba yıllar sonra. rusya bundan once hayalkırıklıgından baska birsey degilde turnuvalarda,sonunda kadrolarının hakkını verdiler ve sanırım burda da kocun hakkını vermek lazım.

macka61
17.09.2007, 00:24
süper bir final oldu rusya yine harika oynadı helal olsun başka diyecek söz yok

Özge
17.09.2007, 00:24
Finale yakışır bir maç oldu.Güzel olucağını tahmin etmiştim zaten.Holden bugün pek etkili değildi ama yıldızlığını gösterdi ve maçı son şutuyla aldırdı.Blatt'i tebrik etmek lazım.Her maçta takımı çok iyi yönetti ve bunun sonucunu aldı.İspanya'ya gelince P.Gasol çok faul kaçırdı.Dünkü gibi atsaydı bu maç böyle bitmezdi.Navarro'da pek etkili değildi.Tebrikler Rusya.Tebrikler Blatt.

Selman
17.09.2007, 00:27
Valla İspanya'nın çok rahat kazanacağını tahmin etmiştim dün.Ruslar herkesi şaşırttı.Son periyotta inanılmaz savunma yaptılar.Bu takım ancak ayakta alkışlanır.

Kendinden kısa oyuncularla daha önceki maçlarda dalga geçen Gasol'u Holden bitirdi resmen.Yanlış görmediysem son 3 top kaybını Gasol yaptı.Son şut girmeyecek diye acayip korktum.Holden'ı alkışamal gerek, büyük bir sorumluluk aldı.

6. final 6. gümüş madalya.Üzülmedim.

Harun-61
17.09.2007, 01:49
TV'yi actim, son 2,5 dakka...Gasol serbes ati$i kaciriyor...Ispanya 5 puan ile önde...

ve son saniyeler...Murat Kosovanin anlatimi ile muazzam bir son, süper heyecan...

Helal olsun Ruslara...
tebrikler...

Enes Berfin
17.09.2007, 03:42
Tebrikler Rusya özellikle Holdena tebriklerimi sunmak istiyorum süpersin Rusya.

Cengiz Çubukcu
17.09.2007, 07:59
gerçekten final destanımsı bir şekilde rusların oldu...ayrıca davit blatt çok karizma birine benziyor, bu sene efes zevk verecek ..

Ertan 51
17.09.2007, 08:30
Rusyanın kazanmasına çok sevindim diğer çeyrek final ve yarı final maçları gibi buda nefes kesti gerçektende ayakta alkışlamak lazım Rus takımı.
ben İspanya-Litvanya final oynar Litvanya şampiyon olur diye içimden geçiyordu ama ilk baştan beri hem Rus oyuncularına hem hocaları blaat a sempatim vardı yani harika oldu dün çok mutlu oldum.bidahaki sefere bizim dev görünümlü milli takımla mutlu oluruz inşallah.

Faik Yılmaz
17.09.2007, 08:45
rusya hepimizi yanılttı...

Yalnız rusya ile takımımızı karşılaştırdığımızda onlardan hiçte geri olmadığımızı görüyorum. Ancak onlar 1. oldu biz ilk ona bile giremedik...

bu jenerasyonla başarılı olamadıysak bir çok yerde yanlışımız var demektir

cuneytr
17.09.2007, 10:00
yenilenen rusya...bir ülke kendini bu kadar yeniler geliştirir...her alanda kendi bagımsızlıgı ile giderek gelişen rusya basketbolumn 2007 kralı oldu...demek hersey bir alnla sınırlı olmuyormus demek topyekün mücadele gerekiyormus basarı için her alanda ve her yerde...darısı milli takımımızın basına ve ulusumuzun...yeterki iş yapmayı bilen insanlar ve ulusunu gercekten seven insanlar yönetimi eline alsın gerisi kendiliginden gelecektir zaten...

Sacit
17.09.2007, 13:48
İspanya 10 sayı önde iken maçı verdi,inanılır gibi değil ama oldu işte..

bakalım daha neler görecez,ispanya kendi elleriyle maçı verdi resmen.. :mad:

macka61
17.09.2007, 14:04
rusyanın koçu iyi efes için çok iyi bir koç rusya dün muhteşemdi tek kelimeyle

Hüdai Pervaneli
17.09.2007, 14:05
ispanya 4 cü periyotta hec 3 lük atmadi

Kadir
17.09.2007, 16:45
matadorlar kaybetti.. yazı koldu ya son anda gidermi maç be !! valla efes çok iyi bi hoca ile anlaşmış işi götürürler bu sene.

Özge
18.09.2007, 15:23
Hido talihsizlikten yakındı
12 Dev Adam'ın yıldız ismi Hidayet Türkoğlu, talihsiz bir turnuva geçirdiklerini söyledi.

Avrupa Basketbol Şampiyonası hakkında açıklama yapan Hidayet Türkoğlu, talihsiz bir turnuva geçirdiklerini ifade etti. Hakkında çıkan haberler ile ilgili olarak üzüntülü olduğunu belirten milli basketbolcu, haberler ile ilgili olarak "Bize zarar vermeye çalışan insanlar" yorumunu yaptı.

İspanya'daki Avrupa Şampiyonası sırasında çalışmalara takım otobüsüyle değil, özel arabasıyla gittiği şeklinde bazı haberlerin çıktığının hatırlatılması üzerine Hidayet, ''Bize zarar vermeye çalışan bir takım insanlar var diye düşünüyorum.

Çünkü biz kampın başından beri milli takım ile birlik içinde hareket etmiş insanlarız. Hep takım içinde, bir bütün olarak hareket ettik. O tür haberlerin nasıl ve neden çıktığını inanın bilmiyorum ama doğruluk payı olmadığı için kafamıza takmadık ve umursamadık. Herkes bizi görüyordu orada. Bunlar turnuva boyunca yapılan çirkin haberler diye düşünüyorum'' dedi. Kendisini turnuvaya en iyi şekilde hazırladığını anlatan Hidayet, bunu sahada sergilediği performansla herkese gösterdiğine inandığını da belirtti.

''BASINA TAVRIM OLMADI''

Avrupa Şampiyonası'nda basın mensuplarıyla aralarına bir dönem mesafe koydukları şeklinde bir soruya, ''Tavır demeyelim. Haberlerin doğruluk payı olmadığı için cevap verme durumum yoktu. Öyle bir şey yoktu'' diye yanıt veren Hidayet, ''Adı üzerinde yalan haberdi. Basından hiçbir arkadaşıma konuşmamazlık yapmadım.

Birilerini kırdıysam da özür dilerim. Bunun kasti bir amacı yoktu. O anki havadan olsa gerek. Talihsiz bir turnuva geçirdik. Moraller takım olarak iyi değildi. Zaman zaman atladığımız insanlar olmuştur. Bilinsin ki, kasıtlı değildi. O havanın getirdiği moral bozukluğundan olsa gerek'' ifadesini kullandı.

''KENDİ AÇIMDAN MUTLUYUM DİYEMEM''

İspanya'da maç başına en iyi 3. sayı ortalamasına sahip oyuncu olmasıyla ilgili bir soru üzerine milli basketbolcu, ''Kendi açımdan mutluyum diyemem. Sonuçta 50-60 sayı da atsan takım olarak bir yerlere gelemediğin için senin de başarın etkili olmayacak ama ben kendimi kafa olarak, fizik olarak milli takıma hazırlayıp verebileceğim en iyi şekilde verdiğim için mutluyum. Tekrar bu formayı giyip hizmet verdiğim için mutluyum'' diye konuştu.

''TÜM TAKIM ARKADAŞLARIMLA GURUR DUYUYORUM''

Hidayet Türkoğlu, Avrupa Şampiyonası ile ilgili değerlendirmesinde ise şunları söyledi:
''Takım olarak belki talihsiz bir turnuva geçirdik. Şanssızlıklar nedeniyle maçlar kaybettiğimiz de oldu. Üzüntülüyüz. Bütün takım arkadaşlarımla sonuna kadar gurur duyuyorum. Onlarla 1 yılın ardından yeniden aynı ortamda bulunup, aynı havayı teneffüs ettiğim için mutluyum. İnanıyorum ki, önümüzdeki yıllarda bunun tedbiri alınacak ve daha hazır, daha iyi bir milli takım görecektir tüm Türk halkı. Herkes bilsin, bütün takım arkadaşlarım maçları kazanmak için sahaya çıktı ve sonuna kadar mücadele etti. Genelinde mücadele olarak iyiydik ama hücum olarak belki talihsiz zamanlarımız oldu. İnanıyorum ki gelecek yıllarda daha değişik bir milli takımı herkes görecektir.''

''KADROYU KURAN BİR İNSAN VAR, ONA SAYGI DUYMALIYDIK''

Avrupa Şampiyonası'nda yaşanan 1 numara sıkıntısı ve Kerem Tunçeri'nin kadroya alınmaması konusunun sorulması üzerine ise Hidayet, ''Kerem benim çok iyi arkadaşım ama bu kadroyu kuran bir insan var ve hepimiz ona saygı duymak zorundaydık. Karar verdi ve bu kadroyla turnuvaya gitmek istedi. Çünkü 2006 Dünya Şampiyonası'nda iyi performans sergileyen gençler vardı, onlarla devam etmek istedi. Şu an bir şeyi tartışamayız. Başarısız olduğumuz için bazı şeyler daha çok ön plana çıkıyor ama başarılı olsaydık daha farklı konuşulacaktı'' demekle yetindi.