PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Zorlu Grubu'nun Ayıbına Karşı Sessiz Kalmayalım!

Sayfa : [1] 2

ofkan
02.09.2007, 22:30
Geçtiğimiz günlerde bazıları yerli yersiz "Trabzonspor" 'umuzu azına doladı gidiyor.Bu gidiş nereye ? Bildiğimiz üzere TsL 1.Haftasında oynanan Trabzonspor-Sivas maçında üzücü bir olay oldu.Bu üzücü olay bize pahalıya maal oldu.5 maç seyircisiz oynama cezası aldık.Ve maçın "TARAFSIZ BİR SAHADA,SEYİRCİSİZ TEKRARI" gibi ağır bir cezaya karar kılındı.

Bu cezanın onanmasından sonra V.Manisaspor Başkanı Haluk ÇUBUKCU bir açıklama yapmış;

''Bu kararı verenlerin vicdanlarının nasıl rahat ettiğini, akşam yastığa kafaları konduğunda nasıl rahat uyuduklarını sormak istiyorum" demişti.

T.F.F'nun ayrımcılık yaptıgını iddaa edip böle bir ortamda Türk sporunu desteklemiyeceğini belirtip Zorlu Grubu Manisaspor üzerindeki tüm sponsorluklarını çekti.

Bugün oynan Vestel(bu son yazısımız olcak heralde) Manisa-Galatasaray maçında bizi protesto etmek için siyah mendil sallıyorlar.

Şimdi Büyük Trabzonspor'un Büyük taraftarına sesleniyorum.

Yıllardır Trabzona yatırım yapmıs bu şehirden ekmek yemiş A.Nafiz ZORLU'nun böyle bir karar alması beni çok üzdü...

Bu konuda sizin düşünceleriniz nedir arkadaslar...

ktü_ts
02.09.2007, 22:31
soyadından belli biraz zoruna gitmiş.....

28TS61
02.09.2007, 22:36
zaten gecen sezonda cekilceklerdi ama cekilemediler nedense
bugun ise ts-sivas maci bahane edilip cekildiler
olayi buyultmeye gerek yok bence

macka61
02.09.2007, 22:40
çok umrumdaydı istediğini yapsınlar bunları muhatap almayın

Remzi
02.09.2007, 22:41
o zaman Gs fb maçında neden konuşmadı bunlar..a pardon gs liydi dimi bu..

Gökhan Öz
02.09.2007, 22:43
sivas-kayseri-manisa ARKANIZDAYIZ..........

28TS61
02.09.2007, 22:44

----------:alkış::D

EmrahYalçınalp
02.09.2007, 22:45
A.Nafiz ZORLU'nun Trabzon sevgisinden emin olun lütfen. Yani ürünleri falan ayrı bir mesele. İsteyen almasın, ben çok güvenemiyorum. Ama Zorlu grubu Trabzon'a, hele hele Trabzonspor'a karşı durmaz. Bakanımız, eski başkanımız sayın Faruk Özak'ın ağzından bizzat duymuşluğum vardır. Sonuçta Vestel'den hisse almışlığım yok :) Yarın çıkar kararın arkasında olduklarını açıklarlarsa gerekli protestoyu yaparız. Ama Zorlu-Trabzon-Trabzonspor arasındaki ilişkiyi bildiğim için çok ihtimal veremiyorum. Bence adamlara bir sebep lazımdı, akıllarına biz geldik. Gerçi öyleyse bile pek şık olmamış.

ofkan
02.09.2007, 22:50
V.manisa-Gs macndan sonra bu konu hakkında açıklama yapılcakmış mac sonunu bekliyorum

Ustaalioğlu
02.09.2007, 22:52
protestonun nedeni bildigim kadariyla, vestelin sponsorluk destegini cekiyor olmasi, bizimle ilgisii yok...

A.Alper
02.09.2007, 22:52
Vestel grubu zaten karlı bir yatırım olmayan futboldan çekilmek istiyordu.Bahane arıyorlardı.İşte bahane.Olay bundan ibarettir.

28TS61
02.09.2007, 22:53
bu ara mac 2-2 oldu

ofkan
02.09.2007, 22:55
protestonun nedeni bildigim kadariyla, vestelin sponsorluk destegini cekiyor olmasi, bizimle ilgisii yok...

olayı bizim maça bağladılar

h@msi61
02.09.2007, 22:59
isin komigi de zamaninda 30 kusur sivasliyi kayseri-sivas macinda oldurup yillarca sivas plakali araclari tasliyan, daha 2 sezon once kayseride aralarinda oynanan macta(yanlis hatirlamiyorsam 3-3 bitmisti) buyuk olaylar cikaran kayserililerin bjk macinda yanindayiz sivas pankarti acmalari. arkadasin dedigi gibi, biz de sizin arkanizdayiz....

mensure 61
02.09.2007, 23:38
Biz kendi derdimize yanalım !!!

ofkan
02.09.2007, 23:40
baskan cubukcu istifa etmeyi düşünüyo !

büyükdurmuş
02.09.2007, 23:44
vestelmiş oymuş buymuş herkez yalan bizim bizden başka dostumuz yok hala farkında değil kimse kiminle aşık attıklarınn hepsinin tovbe toğbe bu kadar olur yaaa..

Enes Berfin
02.09.2007, 23:44
Istifa etmis meymenetsiz herif.

KUTADGU
02.09.2007, 23:45
Ayıp onların olsunnn....

Biz işimize bakalım ........

büyükdurmuş
02.09.2007, 23:45
şu an açıklama yapıyor ya başkanları desteklerini çekme nedenleri tamamen bizim maçımıza verilen kararmış bu kadar olmaz ya

ofkan
02.09.2007, 23:46
ayıp bu ayıp

Murat Hızal
02.09.2007, 23:55
Bizi küme düşürsünler türk futbolu! kurtulsun

Kaya
02.09.2007, 23:56
Zorlu fırsat kolluyordu. İyi denk geldi. Fazla söze gerek yok aslında. Zorlu'nun bahsesi Trabzonspor - Sivasspor maçının olayları oldu.

Ne diyelim; Türkiye'de şirketler böyle büyüyor. :)

KUTADGU
02.09.2007, 23:56
Manisa Başkanı konuşuyor...

Dengesiz Herif...

Madem adamdınız..

GS FB maçından sonra niye konuşmadınız..

Türk futbolu en büyük sponsorunu kaybetmiş...

Yazıklar olsun size...

Vkgz
03.09.2007, 00:05
biz hakkımızı aradık ama geçen sene arayamadı vestel, vestelin geçen sene hakkı yendiği doğrudur.

Mr.No
03.09.2007, 00:09
biz hakkımızı aradık ama geçen sene arayamadı vestel, vestelin geçen sene hakkı yendiği doğrudur.

Belki birgün manisalı birisi tff başkanı olursa ararlar.

cyberentalpi
03.09.2007, 00:13

Evet bu dogrudur. aslinda siyah mendilin nedeni sponsorluk destegini cekmesi. Sebebi bize bagladilar garip oldu ama bize bir kastlari yoktur. Tam tersi sempatlari vardir

Hüseyin Çümen
03.09.2007, 00:22
bize kastları olmasa bile bu şekilde dile getirilmesi gene tepkileri bizim üzerimize çekiyor
bende zorlu grubunun Trabzonu sevdiğini bilirim ama bu hareketleri çok çelişkili

cabri
03.09.2007, 00:50
Federasyonu ve bizi protesto ediyorlar işte bunda anlamayacak bir durum yok.. Vestel in yaptığı çok ayıp.. sponsorluk işini direkt bizim maça bağladılar.. basına da iyi malzeme çıktı.. yazıklar olsun.. evime vestel ürünü giremez artık..

:trbyrk:

ofkan
03.09.2007, 00:54
yaw sorma benim acımı! televizyon vestel

Mehmet Fatih Yavuz
03.09.2007, 00:55
bi daha vestek bayiine uğrarsam şerefsizim...

#10 Fietra
03.09.2007, 00:57
Şahsen Zorlu'nun bu kararını hiç üstüme alınmadım.Verilen tepki Trabzonspor'a değil TFF'ye gibi geldi bana.Ondan komplekse girmeye gerek yok.Futbolu kirleten Trabzonspor değil;TFF'dir.

cabri
03.09.2007, 01:00
Şahsen Zorlu'nun bu kararını hiç üstüme alınmadım.Verilen tepki Trabzonspor'a değil TFF'ye gibi geldi bana.Ondan komplekse girmeye gerek yok.Futbolu kirleten Trabzonspor değil;TFF'dir.

TFF ye Trabzonspor u kolladığı için tepki var.. Dolaylı yoldan o mendiller bize sallanıyor.

#10 Fietra
03.09.2007, 01:02
TFF ye Trabzonspor u kolladığı için tepki var.. Dolaylı yoldan o mendiller bize sallanıyor.
İyi işte TFF hata yapmıştır bu kadar basit.

Mehmet Fatih Yavuz
03.09.2007, 01:03
İyi işte TFF hata yapmıştır bu kadar basit.

çok iyimsersin be...
kollanan biziz onlara göre..
kayırılan da....

cabri
03.09.2007, 01:03
TFF hata yaptıysa manisa-sakarya maçında yaptı.. o maçtan sonra sallasalardı.. bizim karardan sonra değil...

#10 Fietra
03.09.2007, 01:04
çok iyimsersin be...
kollanan biziz onlara göre..
kayırılan da....
Trabzonspor TFF tarafından kollanmışsa bunun suçlusu Trabzonspor mudur?

Mehmet Fatih Yavuz
03.09.2007, 01:05
Trabzonspor TFF tarafından kollanmışsa bunun suçlusu Trabzonspor mudur?

yaw etme eyleme...
başkanın kanal kanal gezip federasyonu tehdit etti...
desteğimizi çekeriz dedi..
sonunda bu karar alındı..

onlara göre bunun sonucunda alındı..
ulusoyun da buralı olması bir gerekçedir tabi...

yani muhtıra yiyip alınmayan hükümetler gibi davranmanın alemi yok.

Travelair
03.09.2007, 01:05
Ben de katılıyorum. Sporda şiddet deyip çekilmeyi denediler başaramadılar. Bu bahaneleri oldu. Temiz lig için çekiliyorlarmış filan falan. Şimdi mi anladılar temiz olmadığını? Veya biz miyiz pis? Güldürtmesinler kendilerine

Kollanmadık arkadaşlar hatta okkalı ceza yedik. Kurtarın artık kendinizi bu hakir görme alışkanlığından. Adalet istedk, ona rağmen adalet gerçekleşmedi. Hakem hatalıysa biz neden maç tekrarlıyoruz?

cabri
03.09.2007, 01:06
Ortada koruma yada kollama yok..

#10 Fietra
03.09.2007, 01:07
yaw etme eyleme...
başkanın kanal kanal gezip federasyonu tehdit etti...
desteğimizi çekeriz dedi..
sonunda bu karar alındı..

onlara göre bunun sonucunda alındı..
ulusoyun da buralı olması bir gerekçedir tabi...

yani muhtıra yiyip alınmayan hükümetler gibi davranmanın alemi yok.
Yani bu karar TFF'nin hiç bir suçu yok ha?

Mehmet Fatih Yavuz
03.09.2007, 01:07
koruma var demedim:D
onların düşüncesi bu..
tepkileri bizimle alakasız demek arkadan dolanmak olur:D

cabri
03.09.2007, 01:08
Büyüklerden puan alınca satışları düşüyordur veyahut reklam gideri olarak başka yollara kayacaklar.. ticari bir karar.. bu da bahanesi oldu.

Mehmet Fatih Yavuz
03.09.2007, 01:09
Yani bu karar TFF'nin hiç bir suçu yok ha?

hemşerim karşı tarafın yerine koy kendini ona göre devam et..
TFF trabzonu kolladığı için tabii ki suçlu onlara göre..

fakat bir yer hedef alınıyorsa bu sadece tff değil..
hem biz hem de ulusoyu hedef almış...

ben böyle düşündüğüm için değil bu...

sen papila olayında sadece hakeme mi sinirlendin???
yoksa tepkinin bir kısmı da fenere miydi???

ben o yürüyüşte vardım....
sinirimin çoğunluğu fenereydi..

#10 Fietra
03.09.2007, 01:11
hemşerim karşı tarafın yerine koy kendini ona göre devam et..
TFF trabzonu kolladığı için tabii ki suçlu onlara göre..

fakat bir yer hedef alınıyorsa bu sadece tff değil..
hem biz hem de ulusoyu hedef almış...

ben böyle düşündüğüm için değil bu...

sen papila olayında sadece hakeme mi sinirlendin???
yoksa tepkinin bir kısmı da fenere miydi???

ben o yürüyüşte vardım....
sinirimin çoğunluğu fenereydi..
Benim o zamanki tepkim Cem Papila'ya idi.Fenerbahçelilere olan tepkim ise böyle haksız bir galibiyeti sahiplenmeleri ve hazmedebilmeleriydi.

Ben Zorlu grubunun bu kararından dolayı zerre komplekse girmiyorum.Bakış açısı daha fazla uzatmak istemiyorum.

Oğuzhan Görkan
03.09.2007, 01:17
trabzon birşey yaptı mı herkes trabzonu ağzına doluyor...ağzı olan konuşuyor bu yüzden artık yapılanları takmıyorum bunlar klasikleşti ve komik olamaya başladı...

Kaya
03.09.2007, 01:22
Konuyla ilintili olarak; bugün anasayfamızdan yayınlandığımız metin.

Büyük Olmak İçin…

Atatürk’ün böyle başlayan ve Cumhuriyet Yöneticisi’ni tariflendiği sözlerine kaç defa atıfta bulunduğumu artık ben bile hatırlamıyorum. Ama bildiğim bir şey var, o da bu sözlerin hala güncelliğini koruduğu.

Önce hatırlayalım:

"BÜYÜK" olmak için;
Hiç kimseye iltifat etmeyeceksin,
Hiç kimseyi aldatmayacaksın,
Ülke için gerek amaç ne ise onu görecek, o hedefe yürüyeceksin.
Herkes senin aleyhinde bulunacaktır.
Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır;
Fakat sen buna karşı direneceksin.
Önüne sonsuz engeller de yığacaklardır.
Kendini büyük değil, küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak,
Kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu engelleri aşacaksın.
Bundan sonra sana "BÜYÜK" derlerse;
BUNU SÖYLEYENLERE GÜLECEKSİN!

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK

Hepimizin hafızasına nakşolunmuş sözler bunlar. Peki, bu sefer bu sözleri neye bağlayacağız?

Türlü acayipliklerin yaşandığı bu coğrafyanın üzerinde yakın tarih içinde bir federasyon kararı, belirli kesimlerde yargılanıp, sorgulanıp duruyor. Kararın adil olup olmadığı, işin içinde hemşericilik olup olmadığı, torpil olup olmadığı sorgulanıyor. Hatta sorgulama faslı çok hızlı geçiştirildi, şimdi infaza başlandı bile.

Büyük bir sabır gösterecek ve sözde “kamu vicdanı” olarak yapılan bu yargılama ve infazın tamamen haklı olduğu varsayımıyla beraber fikirler üreteceğiz. Burası yabancı mekân değil, haydi diyelim ki şeytanın avukatlığını yapacağız.

Ne acıdır ki memleketimizde, şeytanın avukatlığını yapmak oldukça kolay oluyor. Dedik ya acayiplikler coğrafyası diye. İşte acayiplik ve çifte standart bu kadar yoğun olunca, şeytanın avukatlığını yapmak da o derece kolay oluyor.

Dedik ya, varsayıyoruz ki alınan karar ve söylenenlerin hepsi haklı olsun. Peki, o zaman, yani bu daracık bakışın görüş açısından şunlar kaçmıyor mu?

- Çokça sorgulanan konuların başında gerekçeli kararda hakemin Sivassporlu oyunculara kırmızı kart göstermek zorunda olduğunu bilmesi ve bunu YAPMAK İSTEMEDİĞİ için sahaya çıkmadığı söyleniyor. Alınan karar hemşericilik ve torpille değerlendirilirken, bir hakemin bir takım oyuncularına kart göstermekten bu kadar sakınması neden hiç sorgulanmadı?

- Aynı hakem çok iyi bildiğimiz bir başka maçı bitirmişti, lig tarifesine göre 6-7 hafta önce öyle değil mi? O zaman bazı kafalar da nasıl olsa malum bir takım ZATEN önde olduğu için maçın bitirilmesine, sonuna kadar oynanma inadına içerlemişlerdi. Peki eğer o maçta GS 2-0 önde olsaydı, o zaman da maç niye tatil edilmedi diyebilecekler miydi? Bu cevabı çok belli, ama öyle olsa da afakî, muğlâk bir soru. O zaman bunu şimdilik “es” geçelim.

- Sahada Trabzonsporlu futbolcular şaraplık üzüm gibi ayaklar altından ezilip dururken kart çıkaramayan hakemcağızın, Sivaslı oyunculara kart göstermedeki çekincesi bir defa bile sorgulandı mı?

- Trabzonspor 5 (yazı ile BEŞ) maç ceza alınca mükâfatlandırılmış mı oluyor?

- Peki, olaya karışanların kaçı Trabzonsporlu, kaçı Sivassporlu oyunculardı?

- Peki, belgeli, ispatlı teşvik ve şike hadiseleri ortada gözümüzün içine baka baka dururken bunlara “haydi canım ne alakası var” diyebilme pişkinliğini gösteren medyamızın güzide mensuplarının, bugün bu Trabzonspor – Sivasspor maçındaki olaylara “etik” değerler açısından bakıp eleştirme hakkı ne derece var?

- Maçın oynanmasına engel olan Sivassporlu “DARP” edilen oyuncuların maçın sonunda taraftarın elinde “satır” gördüğünü ve ağır yaralandıklarını söylerken ne derece samimi olduklarını sorgulayan “etik” yazarlar gördünüz mü?

- Olayı “Arap – İsrail Savaşı’na” çeviren Sivasspor Başkanı’nın, bu iddialarının doğru olmadığı ortaya çıktığında, bir ceza aldığını gördünüz mü? Bunu eleştirdiniz mi?

- Hakemin kart gösteremeyeceği için sahaya çıkmaktan çekindiği adamlar, hani şu darp edilenler, satırla kovalananlar ceza almadı diye, bu işte bir çifte standart var diyen duydunuz mu?

- Sivasspor’un, üstüne elzem olmayan bu mevzuda Sivas’ın Misak-ı Milli’nin kabul edildiği bir hoşgörü şehri olduğunu iddia eden teknik direktörüne diri diri yakılan 37 aydının da aynı şehirden çıktığını hatırlatmaya cüret edecek tek bir yazar duydunuz mu? Duymazsınız, onlar o günden itibaren Trabzonspor ve olası bir tekrar kararı verecek diye federasyona yüklenme hazırlığı peşindeydiler çünkü.

Trabzonspor Taraftarı zannetmesin ki, bu söylenenler Trabzonspor’a bir komplo düzenlendiği için oluyor. Biz de biliyoruz ki, Trabzonspor Yönetimi bu sene sadece kendini Aralık’a kadar taşıyacak bir kadro kurdu, o kadar. Yani şampiyonluk hesabı falan yapıldığı yok. Öyleyse Trabzonspor’a neden komplo kurulsun?

O güne kadar İstanbul takımlarının yaptığı edepsizlikleri görmezden gelmek zorunda kalan, yapılan vergi kaçakçılığı ve mafya ile ortak iş yapmak da dahil türlü şike, teşvik, alavere, dalavereye sesini çıkaramamış medya nasıl “etik”leşecek? İşte bunun için Trabzonspor biçilmiş kaftan. Hem büyük takım, hem de medyada sesi soluğu çıkmadığı için cahil cühelan kamuoyuna istendiği gibi lanse edilecek bir oyun hamuru.

Biz bu komiklikleri yemiyoruz, haberiniz olsun.

Yazının başındaki büyüklük tarifi ne ola ki, o zaman?

Kayserisporlular, Beşiktaş maçında pankart açmışlar: Sivasspor’un Yanındayız” diye. Ne zaman açmışlar? Beşiktaş ile berabere kaldıklarını kutlarken. İşte beyler, bu yüzden büyük olamıyorsunuz. İşte bazı Anadolu Takımları kendini sürekli olarak küçüklük komplekslerine sıkıştırıp kaldığı için büyük olamıyor. Türkiye’nin her yerinde hemşerileri oluyor ama büyük olamıyorlar. Trabzonspor’dan daha iyi takım kurup, daha iyi stadyumlarda oynuyorlar ama büyük olamıyorlar; çünkü büyüklük bir sıfattır ve bu sıfat iki galibiyet, bir kupayla alınmıyor.

Bak Mecnun, bak Bülent,

Hani o Sivas’ta Kongreyi toplayan Atatürk ne demiş:

"….
Önüne sonsuz engeller de yığacaklardır.
Kendini büyük değil, küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak,
Kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu engelleri aşacaksın.
Bundan sonra sana "BÜYÜK" derlerse;
BUNU SÖYLEYENLERE GÜLECEKSİN!"

İşte bu yüzden biz 40 senedir gülüyoruz, siz ise medyaya her çıktığınızda ağlıyorsunuz.

Tunga LİMAN
BordoMavi.Net

TheCrow
03.09.2007, 01:27
Yahu gerizekalılar,kendi hakları yendiğinde sesleri çıkmıyor,başkasının hakkının yendiğini düşünüp istifa ediyorlar,desteklerini çekiyorlar..."Bize istediğiniz kadar haksızlık yapın,sesimiz çıkmaz,ama sakın başka takımın hakkını yemeyin,buna dayanamayız işte"...Ne dangalak adamlar var yahu,bela mısınız nesiniz...

Lazoqli_87
03.09.2007, 01:36
Şimdi söwsem olmayacak sitemizde Adi, olana bile küfür etmek, hakaret etmek yasak. Hadi Ucuz yırttın Zorlu Gurubu..

Mehmet Fatih Yavuz
03.09.2007, 01:59
telegolde gözlemci, temsilci raporları ve sözlü ifadeleri yayınlandı...

raporlara göre zaten 3-0 hükmen verilmesi imkânsız yahu..

bakayım ne afkuracaklar reklamdan sonra.

İslam Sezer
03.09.2007, 03:06
maç hükmen TS lehine 3-0 tescil edilmeliydi,çünkü Sivassporlu 6 oyuncu kırmızı kart görmeliydi olaylara karıştığı için.TS aleyhine ise 4-veya -5 maç saha kapatma cezası verilmeliydi.

tsakrep61
03.09.2007, 03:12
ahmet nazıf zorlu ıflas edıp geldıgı trabzonda kurdugu ve suan dunyada kalıtesını ıspatlamıs vestel fırmasını kullanarak kendısınının kalkınmasında kendı agzıyla "trabzonun buyuk payı var" dedıgi trabzona nankorluk yapmasın !!

Ahmet Karadeniz
03.09.2007, 03:25
ahmet nazıf zorlu ıflas edıp geldıgı trabzonda kurdugu ve suan dunyada kalıtesını ıspatlamıs vestel fırmasını kullanarak kendısınının kalkınmasında kendı agzıyla "trabzonun buyuk payı var" dedıgi trabzona nankorluk yapmasın !!
hakılısınn

Sinan Akyıldız
03.09.2007, 03:28
Zorlu gurubu geçen sezon Yanal ayrıldığından beri bi bahaneyle sponsorluktan çekilmeyi kafasına koymuştu , önce kalecileri Bülent'in hakemle girdiği olaydan sonra böyle bi karar aldıklarını söylediler . Şimdide bizi hedef gösteriyolar .

Uzun lafın kısası zaten sebep arıyodular buda sebep oldu .

handsome-1967
03.09.2007, 03:30
Haa unutmadan V.Manisa yönetimine ve küçük,zavallı,aciz Kayseri taraftarına söyleyecek bir kaç sözüm var.Vestel in Manisa spor u bırakmaya çooookk önceden beri niyeti olduğunu cümle alem biliyordu.Bunu TS-Sivas maçına bağlayıp kaçıp gitmekle,futbolun karanlık patronlarına ve onların ligdeki yansımaları olan İSt taraftarına ve genelde futboldan hiiçç anlamadıkları halde heeeppp futboldan konuşan karanlık takımların ve yöneticilerinin yalamalarına(ki kamuoyunun çoğu bunlardan oluşuyor) yarandıkları için teşkr edrim.Çünü böyle yapmakla kişiliklerini,karakterlerini ve bu tip Anadolu takımlarının niye "BİZİM GİBİ BÜYÜK TAKIM OLAMADIKLARINI" ve "OLAMIYACAKLARINI" gösterdiler.Kayseri taraftarı için söyleyeceklerim ise yukarı satırlarda saklı.Büyük TS nin akıllı,şuurlu ve kültürlü taraftarı kayseri için neler söyleeyebileceğimi anlayabilecek kapasiteye sahip olduğuna inandığım için tekrar yazma gereği duymuyorum.Ama Vestel yönetiminin ve Kayseri taraftarının o küçücük zihin ve zihniyetleriyle demek istediklerimi anlayabileceklerini sanmıyorum.Onları anlayacağı dilden konuşmama ise TS lillik kültürümle bu forumun kuralları izin vermiyor;kusura bakmasınlar....

handsome-1967
03.09.2007, 03:37
Arkadaşlar yukarıdaki yorumu yanlışlıkla haber forumuna yazmıştım.Orada sadece haberlerin yerinin olduğunun yorumlara yer olmadığını unutmuşum.V.Manisa yönetimin ve verdiği kararın hakkında düşündüklerimi daha önce başka bir forumda,aynen yukarıdaki gibi,yazdığım için tekrarlamak istemedim oradaki yorumu alıp aynen yukarı koydum.Alıntı yapmayı beceremediği içinde kes kopyala taktiğiyle yapabildim o yüzden alıntı olduğunu bu yazımı okumadan anlamzsınız;anlamzsanız yazdıklarım size forumdan kopuk ve saçma gelebilir.Bİr uyayarayım dedim....

Kadir Aydın
03.09.2007, 03:39
Yaaa yemesinler bizi şimdi, ne zamandan beri masraflı oluyordu bunlara, bahane arıyorlardı ama fabrikaları manisa da diye çekiniyorlardı. Bi kulp lazımdı, onu da buldular. Yok temizlik miş yok şeffaflıık mışş burakın bunları, ordan kar elde etseniz bırakır mıydınız sanki... pehhh

AYYILDIZ
03.09.2007, 03:55
Yaaa yemesinler bizi şimdi, ne zamandan beri masraflı oluyordu bunlara, bahane arıyorlardı ama fabrikaları manisa da diye çekiniyorlardı. Bi kulp lazımdı, onu da buldular. Yok temizlik miş yok şeffaflıık mışş burakın bunları, ordan kar elde etseniz bırakır mıydınız sanki... pehhh

Katiliyorum baktilar bu is zor is parayla olmuyor cekildiler o kadar temiz lig istiyolardida neden gs-fb macindan sonra cekilmediler hikaye anlatmasinlar kendi kalecileri hakem dovdu ne yaptilar kalecileri hakkinda

Tunga
03.09.2007, 04:12
Bu olaylar silsilesi içinde hak verdiğim tek kurum Vestel ve dolayısıyla Manisaspor.

Sivasspor ve Kayserispor bu olaylardan nemalanma çabası içindeler. O nedenle onların söylediklerini ve yaptıklarını dikkate almıyorum, zira zavallılıklarını her fırsatta dile kendileri getiriyor zaten.

Ama Vestel Manisa bunlarla bir değil. Evet bu gece başkanları biraz şovla karışık istifa etti. Burası yadırganabilir. Ancak geçen sene onların yaşadıklarını ve son maç ile birlikte ligde kaldıklarını hatırlayacak olursak, futbolun futbol olmaktan çıktığını da gözlemleyebiliyoruz.

Vestel'i yerden göğe kadar haklı buluyorum. Bu federasyon adam olsaydı, bizim maçımız belki de yarım kalmayacak, tamamlanabilecekti ve bu kadar tantana da kopmayacaktı.

Manisa'yı 3. ligden alıp süper lige taşıyıp sıfır borçla devredecekler. Olaylara hep Trabzonspor açısından bakıyoruz elbette. Öyle bile baksak Vestel'e haksız diyemiyorum; çünkü haksız değiller.

Geçen sene çok büyük bir haksızlık yaşadılar ve bu neredeyse onlara çok pahalıya maloluyordu.

Zorlu'nun Trabzon'dan ekmek yediği doğrudur. Ama karşılığını verdiği de doğrudur.

Bunun olmasına dolaylı da olsa, sahaya dalan birkaç gerizekalının sebep olduğunu bilmek daha da zoruma gidiyor.

Onları eleştirebileceğim yönler de var. Ancak şurası kesin ki; Trabzonspor da artık bu sistemin mümtaz bir takımı.

Bence konuşulacak asıl konu bu...

Haluk Ulusoy o gün Olimpiyat Stadyumu'nda cinconun maçında değil de, Avni Aker'de olsaydı, bunlar olur muydu, bu sorgulanmalı. Bir de neden cincon maçında olup, Trabzon maçında olmadığı...

EmrahYalçınalp
03.09.2007, 07:12
Zorlu'nun Trabzon'dan ekmek yediği doğrudur. Ama karşılığını verdiği de doğrudur.

Tunga abi emin ol -kastettiğin otel ise- Zorlu Trabzon'dan ancak ekmek yiyordur. Daha fazlası değil. Zaten işletmesiyle de Zorlu değil Terzi'ler ilgileniyor bildiğim kadarıyla. Diğer yatırımları göz önüne getirildiğinde Trabzon'daki otel gerçekten sadece prestij. Zorlu grubu bu ülkede sayılarının daha çok olması gerektiğini düşündüğüm "düzgün" bir grup.

ibzolist
03.09.2007, 08:32
geçen sezon zorlu grubu maddi imkansızlıklardan dolayı desteğini açıklamıştı zaten buşekilde lanse edilmesi gerçekten çok ayip ,,, neden anadolu takımları kendilerine istanbul takımlarını örnek alır anlamam

Emirhan Makul
03.09.2007, 08:35
o zaman vestel alma aldırtma mı diyoruz

Gürkan
03.09.2007, 08:42

Aynı Fikirdeyim. Bence Verilen Tepki Tff ye idi. maçın çoğunu izledim. kayseride bursada duyduğumuz Trabzonspor-Trabzon kümeye vs tezahüratları duymadım Manisada. yönetimi ve sponsoru Trabzona tepki koyan bir takımın taraftarı o takıma hiç mi laf etmez.

sarman61
03.09.2007, 08:57
Arkadaşlar vestel grubu manisa spordan sporsorluğunu çekmek istiyordu ama bunun için uygun zamanı arıyordu fırsat bu fırsat dercesine sponsorluğunu çekti. Trabzonspor yine zorlunun imdadına yetişti desenize.

LazAnisT
03.09.2007, 09:01
Zorlu Grubu sezon başında futbola olan desteğini çekebileceğini zaten beyan etmişti.Çünkü Manisaspor o kadar desteğe rağmen bir türlü onların istediği seviyeye gelememişti.Bu olayında onlar için bir bahane olduğunu düşünüyorum.Bazı arkadaşlarında dediği gibi burda tepki Trabzonspor'a değil futbol fedarasyonunadır.Trabzonsporu Manisa'dan kurtulmak için kullanıyorlar ama tabiki yanlış tercih

Gürkan
03.09.2007, 09:05
Nafiz Zorlunun bu ilgisini manisadan çekilmişken göğüs reklamı vs.gibi şeylerle biz neden kullanmıyoruz.

Not: İsim(vestel Trabzonspor) değişikliğinden bahsetmiyorum.

Erdinç Dilek
03.09.2007, 09:05
bencede adamlar kendilerince haklı, burda Trabzonu cephe aldıklarını sanmıyorum tamamiyle bu yaptıkları federasyona yönelik, olayın bir başka boyutunuda şu kabulenilmiş sözle temas etmek istiyorum:
REKLAMIN iyisi kötüsü olmaz... sanırım gayet açık bir taşl aiki kuş, adamlarad bunu kullandı...

Faik Yılmaz
03.09.2007, 09:13
İyide bizim sivas maçı ile manisanın ne sıkıntsı var anlamadım....

ama illa sporsorluğu bırakacaksa geçen yıl stadyumda öldürülen taraftardan yada gs-fener maçından sonra yaralanan 4 ü polis olmak üzere 9 kişiden sonra verilmeyen cezalar sonucunda bırakmalıydı...

trapesus
03.09.2007, 09:29
Ya şimdi bunlar hükümetten ihale alıyorlar ya. Hükümetin arası da Ulusoy'la bozuk. Onlar da işte üç kuruşluk akıllarınca Ulusoy'a cephe alıp şirinlik yapmaya çalışıyorlar. Bunun için de bu olayı kullanıyorlar. Zaten bırakacaklardı sponsorluğu hıyarlar, şimdi böyle yapıp adalet havarisi de oluyorlar. Anlayacağınız bir taşla üç kuş vuruyorlar arkadaşlar, bu kadar basit.

Travelair
03.09.2007, 09:36
fanatik gazetesinde çıkan haberden bizi ilgilendiren 2 kısım:

"2000’den beri Siyah-Beyazlı ekibin sponsorluğunu üstlenen Vestel Yönetimi, dünkü maçtan önce yayınladıkları bildiride, 'Federasyon inanılmaz bir çifte standart uyguluyor. Bu karar, Fair-Play’i cezalandırıp, kavgacıları ödüllendirmekten başka bir anlam taşımıyor' denildi"

"Kavga ve kirlilik içinde olmayız. Biz tehdit ederek kazanmak istemiyoruz"

ozcan_asanoglu
03.09.2007, 09:48
Zorlu'nun kendisi Trabzon'u, Trabzonluları çok sever. Kemeraltında, 50 yıllık dostları var, küçücük bir toptancı iken iş yaptığı Trabzon'a olan özel sevgisi nedeniyle oteli aldı, yoksa ne işi var Manisa'dan, Denizli'den Trabzon'a..Kendisi bize karşı bir saygısızlık yapmaz.

Zaten geçen yıldan beri çekilmeyi kafalarına koymuşlardı. Millete anlatmanın derdindeydiler. Bu onlar için fırsat oldu.

Ama Zorlu'nun adamı Çubukçu haddini aştı. Terbiyesizlik yapıyor. Oturup insan gibi raporları okusa böyle konuşmaz. kendilerine bir haksızlık yapılmış olabilir. Yapıldı diye bize de mi yapılsaydı?

Gürkan
03.09.2007, 09:52
nafiz zorlu (2.bir adı vardı)

kongrede oy kullanacaklar listesinde adını görmüştüm.

tabi Trabzonspor üyesi Başka Nafiz Zorlu yok ise.

Küçükalioğlu
03.09.2007, 09:56
lazanist yav alttaki yazıyı nerden buldun kalkıp intihar edesim geliyo ,,,,,kaldır lütfn o yazıyı acaip oluyom valla

divicam
03.09.2007, 09:59
vestel'e hakettiği dersi verelim... hemen eylemlere başlamalıyız...

Faik Yılmaz
03.09.2007, 10:02
nafiz zorlu (2.bir adı vardı)

kongrede oy kullanacaklar listesinde adını görmüştüm.

tabi Trabzonspor üyesi Başka Nafiz Zorlu yok ise.

Ahmet Nazif Zorlu...

Ticaret hayatına Trabzonda başladığından dolayı bize büyük sempatisi var adamın. 90 lı yıllarda bir çok kez forma reklamı verip bize destek olan bu dostumuz bu işi hangi amaçla yapmıştır. Tam olarakcneyi kastetmiştir bilmek lazım.

divicam
03.09.2007, 10:05
birşey yapmalı... yönetimden tepki gösteren yok... iş yine taraftara düşüyor....

Erkut Ay
03.09.2007, 10:50
bunların kuyruğunda acı var herşey bahane saldırmak için fırsat kolluyorlar dün trt de 23.30 spor programında resmen trabzona saldırdılar yok gazeteci yazmışta hak verirlermiş gazetecinin yazdıklarıda baştan sona saldırı zeki çolu konuşturmadı spiker çünkü zeki çol onlar gibi şerefsiz değil bildiğini söyler önyargıyla saldırmaz trt artık ne tarafsız ne devlet kanalı ne olduğu belli değil.............

metehan
03.09.2007, 10:51
Zorlu grubunun futboldan desteğini çekeceği söylentisi, geçen yıldan bu yana vardı. Çekilmek için bu olayı fırsat olarak kullanmış olabilirler. Bana Özkan Sümer'in başkanlıktan istifasını hatırlattı :)

zeleka
03.09.2007, 10:53
Zorlu gercekdende Trabzon sevdalisi ise (ben inanmiyorum mutlaka cikar isi) vestel in disinda sponsorluk olarak Trabzonsporuda desteklerdi .....

Gelelim bizim her hangi olaylara karsilik tepkilerimize organize sekilde nerde nasil tepkimizi ortaya koyduk ve gercekdende Turkiyede ve dunyada SESIMIZI DUYURDUK!!!!

Yapacagimiz cok sey var bir kere her hangi cikarimizi bir kenarda birakip Trabzon ve Trabzonsporumuzun haklarini her platforumda her hangi sekilde korumamiz lazim bunlardan bir tanesi istanbulda buyuk bir yurus yapilmasi tff binasi onunde ve buna benzer kurumlar onunde toplanarak sesimizi duyurmak hakkimizi aramak olmasi lazim Yonetim diyemiyecek kadar aciz kalan kisiler Trabzonsporun haklarini degil kendi cikarlarini korumakla ilgilenmelerine artik yeter deme zamanida gelmis gecmis sorunlarimiz okadar cok ki ne para ile nede cag atlama ile cozulecek degiller kokden degisim lazim sifr bir kac mac basari ile rahat olun isler yoluna girecek demeleri ile olmuyor zaten 24 senedir boyle diye diye su gune geldik degisen ne olduki hic bir sey...

1.Trabzonsporun icinde cikarci grublardan kurtulmak
2.Futbolun , Sporun, S inden bile anlamiyan kisilerden kurtulmak
3.Yoneticilik islerinden anlamiyan ama Karadenizli ,Trabzonlu , sayipda destek verdigimiz kisilerden vede bu sihniyetden hemen kurtulmaliyiz
4. Birlik Beraberlik mutlaka ve mutlaka gerceklestirilmeli din mehseb irk politik dusuncesi ve saire goz ardi ederek el ele vererek mutlaka eski Buyuk Karadenizlilik Kimligini bulmamizda sart'dir.

bunlara benzer saya bilecegimiz cok sey var , HER HANGI CIKARI DUSUNCEYI BIRAKALIM VE ARTIK EL ELE IS BASINA DIYELIM.

Erkut Ay
03.09.2007, 10:54
bunlar resmen insanı tahrik ediyorlar sesini çıkarsan şiddet oluyor alın şerefsizler 3 puanınızı yazıklar olsun hepinize yiğide bak allahım havadan puan gelecek diye yapmadıkları çirkeflik kalmadı hakem bülent demirlek resmen ortamı katletmiştir bitmiş maçı bitirmeyerek.............

cipses
03.09.2007, 10:58
Zorlu gercekdende Trabzon sevdalisi ise (ben inanmiyorum mutlaka cikar isi) vestel in disinda sponsorluk olarak Trabzonsporuda desteklerdi .....

Gelelim bizim her hangi olaylara karsilik tepkilerimize organize sekilde nerde nasil tepkimizi ortaya koyduk ve gercekdende Turkiyede ve dunyada SESIMIZI DUYURDUK!!!!

Yapacagimiz cok sey var bir kere her hangi cikarimizi bir kenarda birakip Trabzon ve Trabzonsporumuzun haklarini her platforumda her hangi sekilde korumamiz lazim bunlardan bir tanesi istanbulda buyuk bir yurus yapilmasi tff binasi onunde ve buna benzer kurumlar onunde toplanarak sesimizi duyurmak hakkimizi aramak olmasi lazim Yonetim diyemiyecek kadar aciz kalan kisiler Trabzonsporun haklarini degil kendi cikarlarini korumakla ilgilenmelerine artik yeter deme zamanida gelmis gecmis sorunlarimiz okadar cok ki ne para ile nede cag atlama ile cozulecek degiller kokden degisim lazim sifr bir kac mac basari ile rahat olun isler yoluna girecek demeleri ile olmuyor zaten 24 senedir boyle diye diye su gune geldik degisen ne olduki hic bir sey...

1.Trabzonsporun icinde cikarci grublardan kurtulmak
2.Futbolun , Sporun, S inden bile anlamiyan kisilerden kurtulmak
3.Yoneticilik islerinden anlamiyan ama Karadenizli ,Trabzonlu , sayipda destek verdigimiz kisilerden vede bu sihniyetden hemen kurtulmaliyiz
4. Birlik Beraberlik mutlaka ve mutlaka gerceklestirilmeli din mehseb irk politik dusuncesi ve saire goz ardi ederek el ele vererek mutlaka eski Buyuk Karadenizlilik Kimligini bulmamizda sart'dir.

bunlara benzer saya bilecegimiz cok sey var , HER HANGI CIKARI DUSUNCEYI BIRAKALIM VE ARTIK EL ELE IS BASINA DIYELIM.

arkadaşım benim anladığım zorlu grubu trabzonun hükmen yenilmesini savunuyordu

geçen sene onları hükmen mağlup eden federasyonun nasıl olur da bizim maçı tekrarlar diye itiraz ediyorlar

yanımızda filan değiller yani, tam tersi!!!

bunlara tepki göstermek lazım! kendilerini ne sanıyorlar
oldu bir de küme düşürsünler bari!

Külünkoğlu
03.09.2007, 11:02
30 Mayısdan beri sponsorluğunu çekmek için istim üzerinde çeşitli bahaneler üreten Zorlu Grubu bu olayı bahane etmesi onların güya temiz futbol istemesinden kaynaklandığını düşündürmek istemesi resmen hedef saptırmadır.

Neymiş hakları yenmiş öyle mi canım bırakın üç beş maçı yada bir maç saha kapanmasını..
koca sezonumuz şampiyonluklarımız gasp edilirken siz neredeydiniz. Madem bu kadar duyarlı idiniz de Hem geçmiş yılların hatrına binayen hemde anadolu takımı olması hasebiyle Trabzonspor müthiş derece de hakkı yenirken siz neredeydiniz ? Kaldı ki cezaların takımlara göre verildiğini bilmeyen mi var siz papua yeni gineyi yeni mi keşfettiniz?

Travelair
03.09.2007, 11:04
http://www.ajansspor.com/resim/tahirkiran01.jpg
Kıran: "Çekiliyorlarsa hayırlı olsun"

Vestel Zorlu Şirketler Grubu'nun Manisaspor'dan sponsorluğunu çekmesiyle ilgili Haluk Çubukçu'ya ilk tepki TFF yönetim kurulu üyesi Tahir Kıran'dan geldi. Kıran Trabzonspor-Sivasspor maçıyla, Vestel Manisaspor-Sakaryaspor maçlarının farkına değindi..

3 Eylül 2007, 01:28

Vestel Manisaspor-Galatasaray maçı sonrası Başkan Haluk Çubukçu'nun açıklamalarının ardından Ligtv.com.tr'ye konuşan Türkiye Futbol Federasyonu yönetim kurulu üyesi Kıran, "Kimin kime sponsor olacağına biz karar vermediğimiz gibi, kimin sponsorluğu bırakacağına da biz karar veremeyiz" dedi.

Kuran şu açıklamaları yaptı;
"BİZ KARAR VEREMEYİZ"
"Kararlarına saygı duymak lazım. Kimin kime sponsor olacağına biz karar vermediğimiz gibi, kimin sponsorluğu bırakacağına da biz karar veremeyiz. Trabzonspor-Sivasspor maçıyla, Vestel Manisaspor-Sakaryaspor maçlarının ayrı ayrı değerlendirilmesi lazım. Her maç kendi içinde değerlendirilir. Her maçın temsilcisi, hakemi, gözlemcisi ayrıdır. Hiçbirini mukayese edemezsin. Bana göre Vestel Manisaspor-Sakaryaspor maçında olanlar çok daha ağırdı. Profesyonel kaleci, sözleşmeli bir kaleci antrenörü hakeme saldırdı. Seyircinin sahaya girmesiyle, profesyonel bir adamın adam dövmesi arasında dağlar kadar fark var. O olayla bu olay bir mi şimdi? Bir şirketin kapısında çalışan bekçiyle, genel müdürün yaptığı olay bir midir? Biz o zaman Vestel Manisaspor'un 3 puanını silmiş olsaydık bugün bunları söylemeyeceklerdi. O maç ayrı, bu maç ayrı, olayın püf noktası ayrı."

"ADAM BENİM HAKEMİMİ DÖVMÜŞ"
"Adam benim hakemimi dövmüş orada. Trabzonspor-Sivasspor maçıyla ne alakası var. Bu Trabzonda olabilir başka yerde olabilir, sahaya adam girmesiyle kaleci antrenörünün hakeme saldırması aynı mıdır? Ayrı ayrı değerlendirmemiz lazım. Elmayla armutu ayırt etmek lazım".

"FIFA HESAP SORARDI"
"Vestel Manisaspor-Sakaryaspor maçının hakemi bizim hakemimiz bile değil. FIFA kokartlı bir hakem ve FIFA'nın hakemi. FIFA bunun hesabını sorardı. FIFA, 'Hakeme niye sahip çıkmadınız' diye sorardı. 'Siz FIFA kokartı vermeye layık gördünüz, biz de verdik. Şimdi ne ceza verdiniz bu kulübe?' demez miydi?
Başkan Haluk Çubukçu bu konuyla ilgili çok spekülasyon yaptı. Çekiliyorlarsa hayırlısı olsun. Kulübün sözleşmeli kalecisi antrenörü benim hakemimi dövecek böyle bir şey var mı?"

"VURUN ABALIYA"
"Bir Haluk Ulusoy var orada. Vurun ona. Vurun abalıya. Federasyonun arkasında kimse yok, federasyon için kimse yürüyüş yapmaz. Herkes camiasına hesap vermek durumunda."

ajansspor

61viya
03.09.2007, 11:13
Trabzonspor'umuzun Sivassporla yaptığı maçtan itibaren ,Trabzonspor için başlatılan karalama kampanyasından haberdarız hepimiz. Hangi televizyon kanalını açsam karşıma yorumcu sıfatıyla oturan ve ağız birliği etmişcesine aleyhimize konuşan birileri çıkıyor.Hangi gazeteye baksam,köşeler Trabzonspor'u kötülemek adına kullanılıyor...Yeter!!!

Trabzonspor hakkındaki düşünceleri hepimiz tarafından bilinen medya mensupları,içlerindeki nefreti kusabilmek için küçücük bir açık bekliyorlar.O açığı buldukları an,tüm kinlerini kusuyorlar üzerimize!

Çok uzun zamandır ilk kez bu kadar midemin bulandığını hissediyorum!

Son olarak dün Vestel Manisaspor başkanı Haluk Çubukçu'nun açıklamalarını,ürperen tüylerimin eşliğinde dinledim.

Ve şimdi "Trabzonsporluyum" diyen herkesi bir göreve davet ediyorum: Vesteli protesto etmeye...

Bunu hangi mail adresine yapacağımız hakkında net bir fikrim yok,ancak işin yolunu yordamını bilen üyelerimiz vardır mutlaka...

Ey Vestel Manisasporlular!

Biz Trabzonspor'u neden sevdik bilir misiniz siz? Sözde "Anadolu" yu temsil eden hemen her takımın çekemediği Trabzonspor'u neden sevdik?

Biz Trabzonspor'u aldığı her şampiyonluk tertemiz olduğu için sevdik...Hiçkimsenin hakkını yemediği için sevdik...Hakkımız defalarca yenmesine rağmen,aynı şekilde cevap vermediğimiz için sevdik! Bu takıma gönül verenlerin çok büyük bir kısmı henüz şampiyonluk kutlaması yapmak nasıl bir şey,bundan bihaber.İstanbul takımlarının taraftarları gibi,skor tabelasında yazan sonuç kriter değil sevgimiz için anlayacağınız.Emek,vicdan,dürüstlük,temizlik gibi kavramları Türk futbolunda en çok önemseyen takım Trabzonspor olduğu için,hezimete de uğrasak gururla haykırıyoruz "Trabzonsporluyuz" diye...

Manisa maçında çıkan olaylarla,Trabzonspor maçındaki olayların alakasının olmadığını sizler de bizim kadar biliyorsunuz en az! Türk futbolu pisliğin içinde yüzerken,Trabzonspor'a onlarca haksızlık yapılırken neredeydiniz!!! Madem Türk futbolunun kirliliğine,ahbap çavuş ilişkilerine,çifte standartalara karşı çıkmaktı amacınız,tek bir takım üzerine bunca oyun oynanrken neredeydiniz?

85 doğumlu bir genç olarak,ben kendimi bildim bileli bu takım masada hep ezildi.Sizinle aynı ligi izlemiyor olmalıyız ki,ligin kirliliği sebebiyle yaptığınızı söylediğiniz protestonun,zaten simsiyah olduğunu görememişsiniz hiç! Yemeyelim birbirimizi!!!

Bu ülkede hakemle,federasyonla,ıvırla,zıvırla alınan maçlar bilirim ben.Hatta birinde Sayın(!) Tayyip Erdoğan'ın bile burnunu soktuğu olaylar yaşadık biz Süper Lig olarak.O zaman temzi bir lig için,İstifasını veren Özkan Sümer'in yanında olduğunuzu görmedik hiç? Ya da tıpkı bizim Sivasla olan maçımızdaki gibi stada atlayan 11Beşiktaşlının olduğu bir maçtan sonra çıkan kararlardan habersizsiniz anlaşılan? Haberiniz olsa,Manisa maçının kararrının açıklandığı gün çekerdiniz desteğinizi "Bu ülkede çifte standart var" diyerek..

Rum ekibiyle yaptığımız maçtan sonra,"Haysiyetsizler" diye dev başlıklar atan gazeteler,bir İstanbul takımının basketbol takımı Rumlara yenildiği zaman,buna yer bile ayırmadı?

Bir maçta verilen onki kararın,on biri bizim aleyhimizeydi...

Bir başkan çıkıp "Trabzonspor'dan şampiyonluğu ben çaldım" diyebildi...

Ama biz alışkınız,herkesin ne yapıp edip,okları Trabzonspor'a çevirmeyi gelenek haline getirmesine?

Üzerine düşen siyah lekeleri göstermeyecek denli siyahtı zaten bu lig...

Bana dokunmayan yılan bin yaşasın,mantığını güden siz ve sizin gibi takımlar yüzünden bu hale geldi bu lig! Hiçbirinizin canı yanmadı çünkü Trabzonspor kadar! Çifte standartın Allah'ı yapılırken Trabzonspor'a neredeydi duyarlılığınız?

Şunu bilin ki,Trabzonspor taraftarı İstanbul takımlarından ölümüne nefret ediyorsa,bunun sebebi o takımalrın emek hırsızı olmasıdır.Ve şunu iyice sokun kafalarınıza: Trabzonspor,birilerinin hakkını yediği gün,karşısına dikilen ilk kitle kendi taraftarı olacaktır,başkası değil!!!

Hak ve adalet kavramlarına hepinizden saygılıyız biz.Geçmişe dönüp baksanız göreceksiniz!

Çifte standarta tepkiymiş,yok ya!!!

SDanışmaz
03.09.2007, 11:14
Çekilmek istedikleri zaten biliniyordu, bu olayı bahane olarak kullandılar...

Erdinç Barutçu
03.09.2007, 11:15
Öle sponsora arkasını dayamış sonunda da bir sonuç elde edememişler şimdi de adam haliyle manisayı bırakır.Öle hazır parayla takım yönetilecekse bende yönetirim.. Bundan kolay ne var. Kendi içlerindeki sorunu bize çamur atarak ört bas etmeye çalışıyorlar. Kendi kaleci antrenörü gidecek hakemi dövecek ondan sonra aldığı cezayı haksızlık olarak yorumlayacak.Bizi bahane ederek kendi kavgalarını ört bas ediyorlar.

KUTADGU
03.09.2007, 11:15
Trabzonspor'umuzun Sivassporla yaptığı maçtan itibaren ,Trabzonspor için başlatılan karalama kampanyasından haberdarız hepimiz. Hangi televizyon kanalını açsam karşıma yorumcu sıfatıyla oturan ve ağız birliği etmişcesine aleyhimize konuşan birileri çıkıyor.Hangi gazeteye baksam,köşeler Trabzonspor'u kötülemek adına kullanılıyor...Yeter!!!

Trabzonspor hakkındaki düşünceleri hepimiz tarafından bilinen medya mensupları,içlerindeki nefreti kusabilmek için küçücük bir açık bekliyorlar.O açığı buldukları an,tüm kinlerini kusuyorlar üzerimize!

Çok uzun zamandır ilk kez bu kadar midemin bulandığını hissediyorum!

Son olarak dün Vestel Manisaspor başkanı Haluk Çubukçu'nun açıklamalarını,ürperen tüylerimin eşliğinde dinledim.

Ve şimdi "Trabzonsporluyum" diyen herkesi bir göreve davet ediyorum: Vesteli protesto etmeye...

Bunu hangi mail adresine yapacağımız hakkında net bir fikrim yok,ancak işin yolunu yordamını bilen üyelerimiz vardır mutlaka...

Ey Vestel Manisasporlular!

Biz Trabzonspor'u neden sevdik bilir misiniz siz? Sözde "Anadolu" yu temsil eden hemen her takımın çekemediği Trabzonspor'u neden sevdik?

Biz Trabzonspor'u aldığı her şampiyonluk tertemiz olduğu için sevdik...Hiçkimsenin hakkını yemediği için sevdik...Hakkımız defalarca yenmesine rağmen,aynı şekilde cevap vermediğimiz için sevdik! Bu takıma gönül verenlerin çok büyük bir kısmı henüz şampiyonluk kutlaması yapmak nasıl bir şey,bundan bihaber.İstanbul takımlarının taraftarları gibi,skor tabelasında yazan sonuç kriter değil sevgimiz için anlayacağınız.Emek,vicdan,dürüstlük,temizlik gibi kavramları Türk futbolunda en çok önemseyen takım Trabzonspor olduğu için,hezimete de uğrasak gururla haykırıyoruz "Trabzonsporluyuz" diye...

Manisa maçında çıkan olaylarla,Trabzonspor maçındaki olayların alakasının olmadığını sizler de bizim kadar biliyorsunuz en az! Türk futbolu pisliğin içinde yüzerken,Trabzonspor'a onlarca haksızlık yapılırken neredeydiniz!!! Madem Türk futbolunun kirliliğine,ahbap çavuş ilişkilerine,çifte standartalara karşı çıkmaktı amacınız,tek bir takım üzerine bunca oyun oynanrken neredeydiniz?

85 doğumlu bir genç olarak,ben kendimi bildim bileli bu takım masada hep ezildi.Sizinle aynı ligi izlemiyor olmalıyız ki,ligin kirliliği sebebiyle yaptığınızı söylediğiniz protestonun,zaten simsiyah olduğunu görememişsiniz hiç! Yemeyelim birbirimizi!!!

Bu ülkede hakemle,federasyonla,ıvırla,zıvırla alınan maçlar bilirim ben.Hatta birinde Sayın(!) Tayyip Erdoğan'ın bile burnunu soktuğu olaylar yaşadık biz Süper Lig olarak.O zaman temzi bir lig için,İstifasını veren Özkan Sümer'in yanında olduğunuzu görmedik hiç? Ya da tıpkı bizim Sivasla olan maçımızdaki gibi stada atlayan 11Beşiktaşlının olduğu bir maçtan sonra çıkan kararlardan habersizsiniz anlaşılan? Haberiniz olsa,Manisa maçının kararrının açıklandığı gün çekerdiniz desteğinizi "Bu ülkede çifte standart var" diyerek..

Ama biz alışkınız,herkesin ne yapıp edip,okları Trabzonspor'a çevirmeyi gelenek haline getirmesine?

Üzerine düşen siyah lekeleri göstermeyecek denli siyahtı zaten bu lig...

Bana dokunmayan yılan bin yaşasın,mantığını güden siz ve sizin gibi takımlar yüzünden bu hale geldi bu lig! Hiçbirinizin canı yanmadı çünkü Trabzonspor kadar! Çifte standartın Allah'ı yapılırken Trabzonspor'a neredeydi duyarlılığınız?

Şunu bilin ki,Trabzonspor taraftarı İstanbul takımlarından ölümüne nefret ediyorsa,bunun sebebi o takımalrın emek hırsızı olmasıdır.Ve şunu iyice sokun kafalarınıza: Trabzonspor,birilerinin hakkını yediği gün,karşısına dikilen ilk kitle kendi taraftarı olacaktır,başkası değil!!!

Hak ve adalet kavramlarına hepinizden saygılıyız biz.Geçmişe dönüp baksanız göreceksiniz!

Çifte standarta tepkiymiş,yok ya!!!

biri benden bahsetmiş..

ve içimdekileri yazıya dökmüş...

Ellerine sağlık 61viya...

Erkut Ay
03.09.2007, 11:18
yazıklar olsun haram puan sevdalılarına insanlıktan nasibini almamış yoksunlara....

SDanışmaz
03.09.2007, 11:19
Yazı güzel yazılmış.. Nereye mail atacağız?

61viya
03.09.2007, 11:21
Yazı güzel yazılmış.. Nereye mail atacağız?

Diyorum ya,bir fikrim yok.Dün gece çok sevdiğim bir gazeteci abime mesaj attım daraldığım bir zamanda.Kendisi "Vestel'i protesto etmeli tüm TSliler" dedi..

Elimizi çabuk tutsak iyi olacak.

MarceloTS
03.09.2007, 11:22
Çok güzel bir yazı gerçekten.Tebrikler.Birgün elbet şampiyon olup susturacağız tüm Türkiye'yi..

SDanışmaz
03.09.2007, 11:23
Diyorum ya,bir fikrim yok.Dün gece çok sevdiğim bir gazeteci abime mesaj attım daraldığım bir zamanda.Kendisi "Vestel'i protesto etmeli tüm TSliler" dedi..

Elimizi çabuk tutsak iyi olacak.

Mail adresinide sorsaydın ya, belki bulurdu...

cIlgInIm
03.09.2007, 11:27
agzına saglık kardeş..

Murat'
03.09.2007, 11:27
vestel manisaspordan sponsorluğunu geri çekti...gerekçe olarak da bizim maç gösterildi...

Erkut Ay
03.09.2007, 11:28
işte biz böyle hazımsızlara inat TRABZONSPORluyuz 6 kere tabuları yıktık yine yıkacağız o forma şanlıların yüreği inananların forması iki tarafa oynayan saldırgan insanların değil.............

Çetin
03.09.2007, 11:28
niye dert ediyorsunuz ki? yani biraz Trabzonluyum diyen vestel ürünü almaz, az dikkat eder olut biter. vestelin milyon dolarları varsa bizimde milyonlarımız var.

Erkut Ay
03.09.2007, 11:29
bu arada ihtiyaç duyulan bir günde yazı için eline sağlık...........

Hekimoğlu
03.09.2007, 11:29
tek dertleri 3 puan.beş maç ceza almışız sonra altıya çıkmış bu ceza aldığımız maç tekrar edilecek ama tek dertleri 3 puan.efendim skoru beğenmeyen sahaya atlarmış atlasında alsın 6 maç ceza görelim.stadyum programında şok oldum gerekçeli kararı okudu spiker ama onu konuşmadan geçtiler.avrupa'dan bir maçı emsal gösterdiler!!!cnntürk desen ayrı bir facia bir sürü şaklaban ağzına dolamış bizi.toplu hücuma uğruyorsak bizde karşılığında topluca hücum etmeliyiz.e-mail adreslerini tek tek alıp bombardımana tutmalıyız.özellikle vestel'in e-mail'ini bombardımana tutalım ki yeni bir açıklama gereği duyup konunun bizimle ilgisi olmadığını açıklasınlar.

_SeRKaN_
03.09.2007, 11:30
Ve bu yazıya istiraden bir şey daha eklemek istiyorum TRT 1 de de bizi karalama kampanyası devam ediyor bu devletin kanalı geçen sene gs-fb maçı bile bu kadar yankı uyandırmazken nedense kanal spor muhabirlerinin aklı bu sene bayağı bir araştırmacı anlayışıyla çalışıyor eline gazete kağıdını alan vede eski maçlardan görüntüleri nedense arşivden üşenmeden çıkarmışlar iv yeri yakaladılar ya sonuna kadar kullanacaklar anlayın işte kimin tarafını tutup kimi karaladıklarını akşam telelig de isveç-danimarka maçından görüntüler veriyorlar içeri giren seyirci direk hakeme tokat atıyor ve hakemde doğal olarak soyunma odasına giriyor ve maçı tatil ediyor bun bizim maçla bir tutuyorlar ve son olarak vestel başkanı eline almış dökümanları neymiş vestel desteğini çekmiş miş kirli futbolun içinde olmayacakmış banane kardeşim desteğini çekmişse bu destek çekme işi zatenb ne zamandır var olan bir şey bunu Trabzon -sivas maçıyla özdeşleştrmenin ne anlamı var birde savunucu kimliğiyle neymiş hakkımız yendi diyor bunlar kör olmalı hatta kör bile olamaz bunlar onların hissetme kuvvetleri görme oranıyla bağlantılı gerçi ne çabuk unutuldu kalecileri bülent in hakeme gidip yumruk attığı ve yardımcı antrenörlerinin sağa sola tekme savurduğu bunları ya anlamak istemiyolar yada gerizekalı bunlar gerçekten anlayış zaafları var.bu kadarda olmaz diyorum objektif olmak varken çamur atmak niye bunu kabullenemiyorum ayrıca sivas başkanınıda futbolumuzu kirlettiği için kınıyorum maçtan sonra yok futbolcularımız darp oldu oynayamaacak durumda gibi söylemleri ve arap-israil savaşını betimleyen cümleleri gibi ama bunada bir spor yazarı en güzel cevabı verdi eğer dedi balili nin ayağına Hasan üçüncü kayıp faul yapsaydı Sürmene - israil savaşımı olacaktı :D öyle demece böyle bir yorum gelmesi gayet normal yani kısacası basında dönen dolaplara bakarak gülelim mi ağlayalım mı bilmiyorum nese rahatsızlığımı dile getirdim saygılar............

Külünkoğlu
03.09.2007, 11:31
Hakaret etmeden ilgili kişiye konuyla ilgili mail atabilirsiniz.

Figen Çevik
Yatırımcı İlişkileri ve Kurumsal Finansman Direktörü
Vestel Şirketler Grubu
Zorlu Plaza 34310 Avcılar - İstanbul
Telefon (212) 456 24 27
E-Mail figen.cevik@vestel.com.tr (figen.cevik@vestel.com.tr)

Erkut Ay
03.09.2007, 11:31
çekiyorsan çek kardeşim sponsorunu sanki millet aç kalacak hazımsızlığın nedirde iki gündür mal gibi konuşuyonuz size kim veriyor bu hakkı vestel haksız reklamını yapıyor şu an..........

61viya
03.09.2007, 11:32
Arkadaşlar medya birilerinin kuklası olmuş,prootestodan falan anladıkları yok.
Şu anda Vestele yönelmemiz lazım.
Yok öyle bizi hedef gösterip boy gösterisi yapmak!

Külünkoğlu

Figen Çevik
Vestel Şirketler Grubu
Telefon (212) 456 24 27

61viya

Figen Çevik
Vestel Şirketler Grubu
Telefon (212) 456 24 27

Teşekkürler abiciğim.Ama hep beraber yapsak şu olayı,daha güzel olmaz mı?

Ve kesinlikle küfürsüz arkadaşlar.Ben yukarıda yazdığım kısmı yolluyorum.
Hayde!

SDanışmaz
03.09.2007, 11:38
Mailimi yolladım :)

Hekimoğlu
03.09.2007, 11:41
gönderdim bende bir e-mail .

Punisher-61
03.09.2007, 11:45
bu konuyu uzatmaya ve devamli medyada tutmaya gerek yok..en gec 2 hafta sonra kimse bu konuya daha konusmayacak...

birakin millet konussun..havlayan köpek isirmaz

Külünkoğlu
03.09.2007, 11:55
Aşağıdaki maili attım cevap bekliyorum

Merhabalar Figen Hanım,
Mayıs Ayından beri Vestel Manisaspor'la olan sponsorluk anlaşmanızı bitirmek istediğinizi tüm spor kamuoyu takibinde olduğu gibi Trabzonsporlu taraftarlar olarak da bizlerin de takibindeydi.

Biliyorsunuz ki Kurumunuz Fenerbahçe ve Galatasaray renklerinde bilgisayarlar üretmiş satışa da sunmuştu. 19 Mayıs 2007 tarihinde Ali Sami Yen stadında oynanan Galatasaray Fenerbahçe maçında çıkan tribun ve saha olayları neticesinde Galatasaray spor kulübüne 5 maç seyircisiz oynama cezası verilmişti. O tarihe kadar Türkiye'nin hiçbir stadında o derecede yoğun sahaya yabancı madde atımı da gerçekleşmemişti.

Şimdi size iki sorum olacak birincisi kurumunuz bu iki spor kulübüne nasıl bir yaptırım uyguladı ? yada uygulayacak mı ? ikincisi kurum olarak bundan sonra alacağınız kararlarda Türk Futbol Federasyonun alacağı kararlar sizin bundan sonra gerek AR-GE'nizde gerekse diğer stratejik pazarlama konularında yol göstericiniz olacak mıdır ?

Sponsor olmak, ürünlerinizi pazarlamak elbetteki sizin takdirinizdedir. Fakat Sponsporluktan ayrılmak için mesnetsiz iddalar lüzumsuz bahaneler üreterek büyük bir camiayı karalamaya çalışarak sponsorluktan ayrılmak kurum olarak haddinize olmadığı gibi etik de değildir.

İyi Çalışmalar

Erdinç Dilek
03.09.2007, 12:01
trt1 de yayınlanan stadyum programında üründül değil diğer yorumcu adını sanını şu an hatırlamıyorum, ilk sivas maçındaki olaylar patlak verdiğinde y aspiker yada üründül danimarka maçını dile getirdiler,sonrada maçın 3-0 hükmen olarak aynı danimarka maçı gibi sonuçlanması gerekir dediler o ismin ihatırlayamadığım dediki , o ayrı orada hakeme vuruyorlar burada futbolcuya , üründülde kime vurduğu değişirimi dedi, bizimkiside değişir tabi ya biri futbolcu biriside hakem..
tarihler dünü gösterirken aynı danimarka maçını tekrar verdiler, o akşam sıcağı sıcağına açıklama yapan o zat dün danimarka maçını göstererek Trabzon sivas maçından ne farkı var demezmi, kan beynime sıçradı, noluyo dedim ya bu adam üç hafta önce ne diyordu şimdi ne diyor, işte bu olay bile bize nasıl bir gözle bakıldığının aynasıdır.

Erdinç Dilek
03.09.2007, 12:04

Merhabalar Figen Hanım,
Mayıs Ayından beri Vestel Manisaspor'la olan sponsorluk anlaşmanızı bitirmek istediğinizi tüm spor kamuoyu takibinde olduğu gibi Trabzonsporlu taraftarlar olarak da bizlerin de takibindeydi.

Biliyorsunuz ki Kurumunuz Fenerbahçe ve Galatasaray renklerinde bilgisayarlar üretmiş satışa da sunmuştu. 19 Mayıs 2007 tarihinde Ali Sami Yen stadında oynanan Galatasaray Fenerbahçe maçında çıkan tribun ve saha olayları neticesinde Galatasaray spor kulübüne 5 maç seyircisiz oynama cezası verilmişti. O tarihe kadar Türkiye'nin hiçbir stadında o derecede yoğun sahaya yabancı madde atımı da gerçekleşmemişti.

Şimdi size iki sorum olacak birincisi kurumunuz bu iki spor kulübüne nasıl bir yaptırım uyguladı ? yada uygulayacak mı ? ikincisi kurum olarak bundan sonra alacağınız kararlarda Türk Futbol Federasyonun alacağı kararlar sizin bundan sonra gerek AR-GE'nizde gerekse diğer stratejik pazarlama konularında yol göstericiniz olacak mıdır ?

Sponsor olmak, ürünlerinizi pazarlamak elbetteki sizin takdirinizdedir. Fakat Sponsporluktan ayrılmak için mesnetsiz iddalar lüzumsuz bahaneler üreterek büyük bir camiayı karalamaya çalışarak sponsorluktan ayrılmak kurum olarak haddinize olmadığı gibi etik de değildir.

İyi Çalışmalar
ağzına sağlık, inşallah hanımefendi bu mailini kontrol ediyordur

olimpus
03.09.2007, 12:06
Sivas maçı ile başlayan süreçte gelinen boyut bizi adım adım zirveden uzaklaştırıyor. Adamların yaptığı her hareket bizleri istanbul takımları ile değilde anadolu takımları ile karşı karşıya getirmek için birer hamle. Maalesef ki Anadolu'da ki desteğini yitirdiği gibi giderek antipati duyulan bir takım haline getiriliyoruz. V.manisa gibi 3 sınıf bir mantalite ile yönetilen takımından Sponsor firmanın sponsorluğunu çekmek için TRABZONSPOR maçına yönelik alınan bir kararı göstermesi kadar pasifize bir düşünce olamaz...

Şahsi düşüncem; v.manisa ve o kategorideki takımlar bizim muhattabımız değildir. Susmanında bir protesto şekli olduğu mantalitesi ile hareket etmeli, istanbul takımları ile olan yarışa kenetlenmeliyiz...

Ertuğrul ATALAY
03.09.2007, 12:14
Trübinlerde adam öldürebilirsiniz.....
90 dakika boyunca elinize geçen her şeyi sahaya atabilirsiniz...
Defalarca oyunun durmasına sebep olabilirsiniz...
maç aleyhinize devam ederken basit kural hataları ile maç tekrar ettirebilirsiniz...

ama.....Trabzonsporlu iseniz ve birkaç seyirciniz stata girmişse (ki bizde tasvip etmiyoruz).....o zaman cezanın en büyüğü size yazılır...
Tüm medya futbolun temizliği için size topyekün savaş açar....

burası Türkiye..
Çiftestandartlar ülkesi...

Beyler şu dönemlerde Trabzonsporumuza hiç olmadığı kadar sahip çıkmalıyız...

Yaşasın Trabzonsporumuz...
Senin gücün karanlığı yırtacak

Erkut Ay
03.09.2007, 12:17
inönüde adam öldürmek serbest galiba.......

MarceloTS
03.09.2007, 12:18
inönüde adam öldürmek serbest galiba.......

Olay İstanbul sınırları içinde yaşandığı için 'skandal' olarak görülmüyor;)

Ertuğrul ATALAY
03.09.2007, 12:31
Spor medyası zaten 3 istanbul takımlarına göre parsellenmiş durumda...
Herhangi birini çıkarına dokunan anında postalanıyo hemen...
medya işte...
illaki birinlerinin çanaklarını yalayacaklar...

Cihan oskay denen adam çıktı...şike var dedi...tanığım dedi...yer ve zaman gösterdi ....tanık gösterdi....
sonunda adamı linç ettiler...
zamanın varlıklı insanını şimdi ele güne muhtaç ettiler....

Burası Türkiye...
İşler böyle yürüyo

Cabri61
03.09.2007, 12:33
maili yolladım ben de bu arada begüm çok güzel yazmışsın yine.

Ork Hun
03.09.2007, 12:51
bence zorlu ürünlerini boykot edelim
bundan sonra hiçbir trabzonsporlu zorlu şirketlrinin ürünlerini almasın
zaten kalitesiz

mali uzuner
03.09.2007, 12:54
arkadaslar bence bu aloayın bu kadar büyütülmesinin temel sebeblerinden biri federasyon baskanı haluk ulusoy karsıtlarının eline müthis bir koz gecti ama bizi bu oyuna alet ediyorlar. emin olun aleyhimize karar çıkmıs olsa bile bu sefer yine elestiriler ardarda gelecekti(gerci lehimize bir karar çıkmadı).

Y.Sert
03.09.2007, 13:04
belki yeri değil ama çok yakın bir zamanda vestel le ilgili başımdan geçen olayı kısaca anlatayım:
evlenirken aldığım bulaşık makinesi 1 ay önce felan kapağından su kaçırmaya başladı. 5 yıllık makine olduğu için garantisi bitmiş. ama biz yinede servise yaptıralım dedik. çağırdık servisi.sağolsunlar geldiler.
baktılar evde: ve bunun kapak lastiği değişecek dediler. olsun değişelim dedik. ama biraz pahalıdır dediler. la altı üstü siyah 1,5 metre bir lastik .kaç paradırki. ne dese beğenirsiniz :115 milyon.
e yuh dedim. demekki kapak arıza yapsa siz 400 milyon para isteyeceksiniz.
neyse kısa keselim.olsun değişin dedik. aldılar makineyi gittiler.2 gün içinde yapılacaktı.ama nerdeeee:
tam 10 gün sonra. bir telefon.sizin makinen sorun kapağındaymış. eeeee. kapağı değişecez.eee kaç para : 460 milyon demesinmi. çüş dedim. la bunun yenisi ne kadar.
neyse kalsın dedik. makineyi geriye aldık.
kayınpederin tanıdığı bir tamirci vardı. yani srvis değil.ölesine ne olsa yapıyor. ona gittik.getirin bir bakalım dedi. adam 5 gün sonra makineyi tamir etti. ve 50 ytl para aldı.
anlayacağınız töbeler töbesi. bir daha vestel marka hiç bir şeyi kapıdan içeriye sokmam.
sizi temenni ederim bu anlattıklarımda abartı yok hatta az bile anlattım. yani demem oki mümkünse vestelden kendi iyiliğiniz için uzak durun.

SiNaNi
03.09.2007, 13:07
Vestelden buzdolabı alacaktım, ahanda vazgeçtim

ergin cesit
03.09.2007, 13:08
bizde zorlu grubuna ait mal evimize sokmayalım.kendilerine bahane yarattılar çekilmek için

Erkut Ay
03.09.2007, 13:18
ULUSOY ORDA VURUN ABALIYAFederasyon Manisaspor'dan sponsorluğunu çeken Vestel'e yanıt verdi

03.09.2007 13:17http://www.haberturk.com/kuturesim/ulusoy66.jpg Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Tahir Kıran, Vestel'in, Manisaspor'un sponsorluğunu bırakma kararıyla ilgili olarak, "Kimin kime sponsor olacağına biz karar vermediğimiz gibi, kimin sponsorluğu bırakacağına da biz karar veremeyiz" dedi.
Tahir Kıran, Ligtv.com.tr internet sitesine yaptığı açıklamada, Vestel'in, Manisaspor'daki sponsorluktan çekilme kararına saygı duymak gerektiğini, kimin kime sponsor olacağına karar vermedikleri gibi, kimin sponsorluğu bırakacağına da karar veremeyeceklerini belirtti.
Trabzonspor-Sivasspor maçıyla Vestel Manisaspor-Sakaryaspor maçlarının ayrı ayrı değerlendirilmesi gerektiğini savunan Kıran, şöyle devam etti:
"Her maç kendi içinde değerlendirilir. Her maçın temsilcisi, hakemi, gözlemcisi ayrıdır. Hiçbirini mukayese edemezsin. Bana göre Vestel Manisaspor-Sakaryaspor maçında olanlar çok daha ağırdı. Profesyonel kaleci, sözleşmeli bir kaleci antrenörü hakeme saldırdı. Seyircinin sahaya girmesiyle, profesyonel bir adamın adam dövmesi arasında dağlar kadar fark var. O olayla bu olay bir mi şimdi? Bir şirketin kapısında çalışan bekçiyle, genel müdürün yaptığı olay bir midir? Biz o zaman Vestel Manisaspor'un 3 puanını silmiş olsaydık, bugün bunları söylemeyeceklerdi. O maç ayrı, bu maç ayrı, olayın püf noktası ayrı.
Adam benim hakemimi dövmüş orada. Trabzonspor-Sivasspor maçıyla ne alakası var. Bu Trabzon'da olabilir, başka yerde olabilir. Sahaya adam girmesiyle kaleci antrenörünün hakeme saldırması aynı mıdır? Ayrı ayrı değerlendirmemiz lazım. Elmayla armudu ayırt etmek lazım."
Vestel Manisaspor-Sakaryaspor maçının hakemi bizim hakemimiz bile değil. FIFA kokartlı bir hakem ve FIFA'nın hakemi. FIFA bunun hesabını sorardı. FIFA, 'Hakeme niye sahip çıkmadınız' diye sorardı. 'Siz FIFA kokartı vermeye layık gördünüz, biz de verdik. Şimdi ne ceza verdiniz bu kulübe' demez miydi?”
"FEDERASYONUN ARKASINDA KİMSE YOK"
Manisaspor Kulübü Başkanı Haluk Çubukçu'nun bu konuyla ilgili çok spekülasyon yaptığını savunan Tahir Kıran, "Çekiliyorlarsa hayırlısı olsun" ifadesini kullandı.
Kıran, Futbol Federasyonu'nun arkasında kimsenin bulunmadığını dile getirerek, "Bir Haluk Ulusoy var orada. Vurun ona. Vurun abalıya. Federasyonun arkasında kimse yok, federasyon için kimse yürüyüş yapmaz. Herkes camiasına hesap vermek durumunda" dedi.
A.A.

Mustafa AYDIN
03.09.2007, 13:38
Bu düpedüz densizliktir başka hiç bir şey değil,Trabzon bu insanlara ne kadar batmışki her şeyde gocunuyolar...

Külünkoğlu
03.09.2007, 13:41
Değerli Arkadaşlarım,

Trabzonspor camiasına yapılan linçlerin devamıdır bütün bu olan biten. Taraftarlık konusunda o zamanlara yetişenler yaşı müsait olanlar iyi bilir. Senelerce İstanbul'un orta yerinde her büyük maç öncesi sabahın köründe maç sonrası gecenin karanlığında üç takımın taraftarları birbirlerine satırlarla baltalarla giriyorlardı. Genç çocuklar hayatlarının geri kalan bölümünde taşıyacakları yaralar alıyor bazı olaylarda ölümle sonuçlanıyordu. O dönemlerde bile bütün basın sözbirliği etmişcesine bu işlerden söz etmiyor göz yummak bir yana bu gruplara isim takarak satır aralarında överek teşvik ediyorlardı. Hala da ediyorlar ya neyse..

Ne zaman bu üç İstanbul takımından biri Trabzon'a gelse " Trabzon'da Vahşet" " Trabzon'da Futbol Terörü " manşetlerini atmak için histeri nöbetlerine tutuluyorlardı. Televizyon ekranlarına çıkıp "Trabzon'da birilerinin ölmesi mi lazım ? " dediklerinde ne hikmetse hafızaları silinmiş, İstanbul'da ölenleri, ağır yaralananları unutmuş olurlardı. Trabzon'a üzerinde bilimum kesici aletle, uyuşturucuyla, kanunen taşımak zorunda oldukları kimliklerini evde bırakarak gelen iyi aile çocuklarını savunma yarışına girerler. Bu yarış onların beslendiği iki damardan biridir ve asla bırakamazlar.

Yıllar yılı bu cambaza bak hikayesi devam eder durur. Konu yada konuları masaya yatırmak mı istiyorsunuz beyler ! önce kendi masanızın üstüne bir bakın !

Son olarak bu omurgasız seyyar kıbleli yalaka basının oluşturduğu kervana binmeye çalışan Zorlu grubunu esefle kınıyorum...

Not : Arkadaşlar özellikle rica ediyorum protesto maillerinizde hakaret olmasın.

denizgrsy
03.09.2007, 13:43
kimi neyle tehdit ediyorlar aklı sıra ?
sokak oyunlarına Trabzonu ve Trabzonsporu kimse alet etmesin!

bırakırsan bırak tiripleriniz kime? o zaman konuşsaydın o zaman çekseydin desteğini ,bu ne şimdi bu neyin sovu ???

''tamamen demogoji , başka hiçbir açıklaması yok,mantıksızca ve komik ''

çokta tııınnn...hani bi atasözü bi deyim vardır kasımpaşa ile ilgili ,çok sinirlendim bak şimdi ama neyse :)

ha iş yaaa

Adem Erdoğan
03.09.2007, 13:43
çok büyük iş olmuş sanki.

bu arada bunlar geçen senede bırakacaktı sponsorluğu.kendilerine ii bi bahane buldular şimdi.beceremiyoruz diyemiyolar çünkü.

Badaloğlu
03.09.2007, 13:46
Bende Figen hanıma, kınama mailimi attım...

Külünkoğlu
03.09.2007, 13:48
Protestomuzu en medeni şekilde seviyemizi düşürmeden yapalım arkadaşlar.

Merhabalar Figen Hanım,

İyi Çalışmalar

Figen Çevik
Vestel Şirketler Grubu
Telefon (212) 456 24 27

Değerli Arkadaşlarım,

Trabzonspor camiasına yapılan linçlerin devamıdır bütün bu olan biten. Taraftarlık konusunda o zamanlara yetişenler yaşı müsait olanlar iyi bilir. Senelerce İstanbul'un orta yerinde her büyük maç öncesi sabahın köründe maç sonrası gecenin karanlığında üç takımın taraftarları birbirlerine satırlarla baltalarla giriyorlardı. Genç çocuklar hayatlarının geri kalan bölümünde taşıyacakları yaralar alıyor bazı olaylarda ölümle sonuçlanıyordu. O dönemlerde bile bütün basın sözbirliği etmişcesine bu işlerden söz etmiyor göz yummak bir yana bu gruplara isim takarak satır aralarında överek teşvik ediyorlardı. Hala da ediyorlar ya neyse..

Ne zaman bu üç İstanbul takımından biri Trabzon'a gelse " Trabzon'da Vahşet" " Trabzon'da Futbol Terörü " manşetlerini atmak için histeri nöbetlerine tutuluyorlardı. Televizyon ekranlarına çıkıp "Trabzon'da birilerinin ölmesi mi lazım ? " dediklerinde ne hikmetse hafızaları silinmiş, İstanbul'da ölenleri, ağır yaralananları unutmuş olurlardı. Trabzon'a üzerinde bilimum kesici aletle, uyuşturucuyla, kanunen taşımak zorunda oldukları kimliklerini evde bırakarak gelen iyi aile çocuklarını savunma yarışına girerler. Bu yarış onların beslendiği iki damardan biridir ve asla bırakamazlar.

Yıllar yılı bu cambaza bak hikayesi devam eder durur. Konu yada konuları masaya yatırmak mı istiyorsunuz beyler ! önce kendi masanızın üstüne bir bakın !

Son olarak bu omurgasız seyyar kıbleli yalaka basının oluşturduğu kervana binmeye çalışan Zorlu grubunu esefle kınıyorum...

Not : Arkadaşlar özellikle rica ediyorum protesto maillerinizde hakaret olmasın.

Selman
03.09.2007, 13:49
Bende bir mail attım az önc.Hakaret veya küfür yok ama ne yazdığımı söylemeyecğim.Biraz giydirdim Vestel'e ve Zorlu grubuna:)Bakalım cevap gelecek mi.

Selman
03.09.2007, 13:54
Yönetim kurulumuzdan açıklama
Vestel Manisaspor Başkanı Haluk Çubukçu'nun söylemleri üzerinde yönetim kurulumuz bir açıklama yaptı. Basın Sözcümüz Zeyyat Kafkas tarafından kamuoyuna duyurulan açıklamada şu görüşlere yer verildi:

http://forum.bordomavi.net/images/trans.gif
"Vestel Manisaspor-Galatasaray karşılaşmasından sonra Vestel Manisaspor Kulübü Başkanı Sayın Haluk Çubukçu’nun düzenlediği basın toplantısında Vestel Şirketler Grubu olarak Manisaspor Kulübü’ne 7 yıldır sürdürdükleri sponsorluktan çekildiklerini açıklamasını üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız.

Vestel gibi ülkemizin saygın markalarının Türk futbolunun içerisinde olması ve bu yapıya maddi -manevi destek vermesi elbette önemsenecek bir durumdur. Bu nedenle çekilme kararı her sporsever gibi bizleri de üzmüştür.

Ancak üzüntümüzü arttıran bir diğer sebep; Sayın Çubukçu’nun söz konusu kararı açıklarken takındığı üslup ve kulübümüzü dolaylı da olsa sebep göstermesi olmuştur.

Trabzonspor Kulübü olarak bizler de en az Sayın Çubukçu kadar Türkiye’de futbolun, "Temiz, adaletli, renklerin ve kişilerin hakim olmadığı, kavgacılara ödün vermeyen, her kulübe eşit mesafede” bir anlayış içerisinde yönetilmesini beklemekte ve bu yolda yıllarca mücadele etmekteyiz.

28 Ağustos tarihinde Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu’nun vermiş olduğu kararı biz de kulüp olarak eldeki tüm verileri ortaya koyarak kabul edilemez bulduğumuzu belirtmiştik. Futbol Federasyonu üyeleriyle hakem ve temsilcilerin beyanları Trabzonspor’un söz konusu müsabakada 3 puanının tescil edilmemesiyle uğradığı mağduriyeti açıkça gözler önüne sermekteyken, Sayın Çubukçu’nun belli ki bir takım iç sebepleri gizleme ve kentsel dengeleri gözetme adına öne sürdüğü bahanelerin kabul edilebilir hiçbir yanı yoktur.

Trabzonspor bugüne kadar Türkiye’de Anadolu İhtilali’ni gerçekleştiren, 6 defa lig şampiyonluğu olmak üzere çok sayıda kupayı müzesin götüren, ülkenin futbolda lokomotif kulüplerinden biridir. Hiçbir başarısının ardında tehdit ve ahbap çavuş ilişkisi yoktur. Bunun aksini iddia etmeye de hiç kimsenin gücü yetmez.

Camiaların yaşadıkları haksızlıklar karşısında tepkisel ve demokratik bir tavır almalarını elbette saygıyla karşılıyoruz. Ancak, yine camiaların kendi mağduriyetlerini, üstelik farklı bir haksızlığı ayrıcalıkmış gibi göstererek Trabzonspor Kulübü’nü dolaylı da olsa hedef haline getirerek gündeme taşıma çabası tarafımızdan sağduyulu bir yaklaşım tarzı olarak görülmemektedir.

Bu gerçekler ışığında tüm iyiniyetimizle Türk futbolu adına Vestel Şirketler Grubu’nu kararlarını yeniden gözden geçirmeye çağırıyor, görüşlerimizi değerli kamuoyunun bilgilerine sunuyoruz.

omermk
03.09.2007, 13:57
arkadaşlar,
duygusal davranarak gerçekleri görmezden gelmemek gerekir.
bu olayda hepimiz tarafız, trabzonsporun tarafındayız ama objektif bakarsak ne fifa da ne uefa da ne de türkiye futbol federasyonu yönetmeliklerinde boyle bir örnek yok. normal şartlarda bu maçın sonuna kadar haketmemize karşın(o sahaya atlayan geri zekalı yüzünden) 3-0 hükmen aleyhimize tescil edilmesi gerekiyordu.
futbol federasyonu çok açık bir eyyamcılık yapmıştır ve maalesef biz hakettiğimiz 3 puanı bir gerizekalı taraftar ve korkak bir hakem yüzünden kaybetme durumundayken boyle bir karar verilmiştir. hakem o maçı HAKSIZ VE ADALETSİZ bir şekilde tatil ettiği andan itibaren verilecek her karar (maç 1-0 lehimize de tescil edilmiş olsaydı) aleyhimize olacaktı, oldu da.
o maçın hakkımız olduğunda hepimiz hemfikiriz ama kurallara göre 3-0 aleyhimize tescil edilmesi gerektiği de açıktır. tıpkı 96 yılında şampiyonluğu bizim haketmemize karşı fb nin ayak oyunları ile şampiyonluğunu almasının realite olduğunu kabul etmemiz gerektiği gibi.
her iki olayda da haklı olmamıza rağmen hazetmek ve gerçekleri kabullenmek zorunda olduğumuz düşünüyorum.

vestel grubuna gelince, bence türkiye de ki holdingler arasında trabzon a sempatisi en yüksek olan holdingtir. ahmet nazif zorlu her röpörtajında trabzon sevgisinden ve bu kentin kendisi için ne kadar önemli olduğundan bahseder. vestel grubu bu kararla trabzonsporu değil geçen sene buna benzer olaylarda kendilerine verilen ceza ile trabzonspora verilen ceza arasında tutarsız olduğundan federasyonu protesto için bu kararı almıştır.
türk futbolunun kurtuluşu için bu federasyonun acilen defolup gitmesi gerekmektedir. trabzonlu olmasının haricinde trabzon a ve trabzonspor a zerre kadar faydası olmayan bu zat aksine hem kente hem de kulübe zarar vermektedir.

bu haluk ulusoy lanetinin bir an önce trabzon kentinin ve trabzonsporun üzerinden kalkması dileğiyle, saygılar, sevgiler...

gokcen_faiz
03.09.2007, 14:00
Evet arkadaşlar tepkilerimizde hakaret ve küfüre yer vermeden medeni çerçevelerde devam edelim, edelim ki Sayın Zorlu'nun Trabzonspor'u ne kadar sevdiğini ve saydığını görelim. Bu arada Trabzonspor'un konaklama merkezi, Ziya Doğan'ın evi olan Zorlu Otel'in de bu gruba ait olduğunu unutmayalım. Bence yönetim de tepki olarak Zorlu Grand'la olan ilişkilerini askıya almalı. Takım adına orada kalan futbolcu ve hocalar başka bir yerde konaklayabilirler..

gokcen_faiz
03.09.2007, 14:05
arkadaşlar,
bu olayda hepimiz tarafız, trabzonsporun tarafındayız ama objektif bakarsak ne fifa da ne uefa da ne de türkiye futbol federasyonu yönetmeliklerinde boyle bir örnek yok. normal şartlarda bu maçın sonuna kadar haketmemize karşın(o sahaya atlayan geri zekalı yüzünden) 3-0 hükmen aleyhimize tescil edilmesi gerekiyordu.
futbol federasyonu çok açık bir eyyamcılık yapmıştır ve maalesef biz hakettiğimiz 3 puanı bir gerizekalı taraftar ve korkak bir hakem yüzünden kaybetme durumundayken boyle bir karar verilmiştir. hakem o maçı HAKSIZ VE ADALETSİZ bir şekilde tatil ettiği andan itibaren verilecek her karar (maç 1-0 lehimize de tescil edilmiş olsaydı) aleyhimize olacaktı, oldu da.
o maçın hakkımız olduğunda hepimiz hemfikiriz ama kurallara göre 3-0 aleyhimize tescil edilmesi gerektiği de açıktır. tıpkı 96 yılında şampiyonluğu bizim haketmemize karşı fb nin ayak oyunları ile şampiyonluğunu almasının realite olduğunu kabul etmemiz gerektiği gibi.
her iki olayda da haklı olmamıza rağmen hazetmek ve gerçekleri kabullenmek zorunda olduğumuz düşünüyorum.

vestel grubuna gelince, bence türkiye de ki holdingler arasında trabzon a sempatisi en yüksek olan holdingtir. ahmet nazif zorlu her röpörtajında trabzon sevgisinden ve bu kentin kendisi için ne kadar önemli olduğundan bahseder. vestel grubu bu kararla trabzonsporu değil geçen sene buna benzer olaylarda kendilerine verilen ceza ile trabzonspora verilen ceza arasında tutarsız olduğundan federasyonu protesto için bu kararı almıştır.
türk futbolunun kurtuluşu için bu federasyonun acilen defolup gitmesi gerekmektedir. trabzonlu olmasının haricinde trabzon a ve trabzonspor a zerre kadar faydası olmayan bu zat aksine hem kente hem de kulübe zarar vermektedir.

bu haluk ulusoy lanetinin bir an önce trabzon kentinin ve trabzonsporun üzerinden kalkması dileğiyle, saygılar, sevgiler...

Ahmet Zorlu'nun Trabzon sevgisinden bahsettiği konusunda hemfikirim ama şu aşamada verdikleri tepkide maalesef Trabzonspor hedef haline gelmiştir. Ulusal medyada bu konuyla ilgili yer alan haberlerin altında yapılan yorumlarda bunu açıkça görebiliyoruz.

Tepkilerini ortaya koyarken "Tepkimiz Trabzonspor!a değil TFF'yedir, Trabzonspor bizim için en değerli kulüplerin başında gelmektedir." gibi bir cümle olayların seyrini düzeltmeye yeterdi ve bu hiç de zor birşey değil..

ofkan
03.09.2007, 14:13
Arkadaşlar Nafiz Zorlu hala kongre üyesiyse (bi zamanlar başkanlıga oynamışdı.) üyeliği iptal edilmeli.

KUTADGU
03.09.2007, 14:20
Konu yok)
Kimden: cihan arslan (kutadgu_crsln@hotmail.com (http://by130w.bay130.mail.live.com/mail/ApplicationMain_12.0.1187.0824.aspx?culture=tr-TR&hash=1581308016#))
Gönderme tarihi:
03 Eylül 2007 Pazartesi 14:17:45

Kime:
figen.cevik@vestel.com.tr

.ExternalClass .EC_hmmessage P{padding:0px;}.ExternalClass EC_body.hmmessage{font-size:10pt;font-family:Tahoma;}Vestel Yönetimi'ne

Sponsoru bulunduğunuz Manisaspor kulübünden sponsorluk desteğinizi çektiğinizi dün akşam Haluk Çubukcu'nun mesnetsiz açıklamalarıyla öğrenmiş bulunmaktayım. Türlü olaylara pazar kaybı endişesiyle ses çıkarmayan Vestel grubunun Türk Futbolunu temizleme adına Trabzonspor'a başlattığı savaş kabul edilemeyecek seviyededir. Farklı olaylardan değişik anlamlar çıkararak sütten çıkmış ak kaşığa bürünmek bunu yaparkende adı Türk Futbolunun en temiz sayfalarında yer alan Trabzonspor Kulübüne dolaylı olarak da saldırmak hangi kurum, kuruluş veya kişilere hizmet etmektedir, merak etmekteyim.

Türk markası vurgusuyla pazarda gördüğünüz kabulü, anlamakla birlikte; kendi açımdan sadece ve sadece istanbul kökenli iç sermayeye ve onun tohumları olan istanbul bazlı spor(!) takımlarına yaranmak ve onun taraftarları olarak yüceltilme arzunuza da nefretle karşılamaktayım. Sponsorluktan çekilmeniz kurumsal ve özgür bir karar olduğu kadar bundan sonra yapılacak olan Vestel boykotları da kişisel, özgür ve vicdani bir karar olacaktır.

Trabzon şehrine çok şey borçlu olduğunu düşündüğüm Vestel grubunun bir an önce yanlışından dönmesini, yaptığı açıklamaların haksızlığını kabul etmesini ve derhal Tüm Trabzonspor Kulübünden özür dilemesini acilen beklemekteyim.

Bu mesajı da ben yolladım....
Saygılar kelimesiyle bitirmedim. (Vicdanım rahat)

omermk
03.09.2007, 14:29
Ahmet Zorlu'nun Trabzon sevgisinden bahsettiği konusunda hemfikirim ama şu aşamada verdikleri tepkide maalesef Trabzonspor hedef haline gelmiştir. Ulusal medyada bu konuyla ilgili yer alan haberlerin altında yapılan yorumlarda bunu açıkça görebiliyoruz.

Tepkilerini ortaya koyarken "Tepkimiz Trabzonspor!a değil TFF'yedir, Trabzonspor bizim için en değerli kulüplerin başında gelmektedir." gibi bir cümle olayların seyrini düzeltmeye yeterdi ve bu hiç de zor birşey değil..

boyle bir açıklamanın bugün akşam saatlerinde geleceğini düşünüyorum.
tepki göstermek kadar medeni bir davranış olamaz ama bu tepkiye lütfen '' bizde artık vestel ürünlerini boykot edeceğiz'' gibi iddialı , gerçekleştirilmesi zor ve bir o kadar da itici, cümlelerden kaınmak gerektiğini düşünüyorum. boyle bir restleşmeye gidilrse yapacakları özür açıklamasından da vazgeçebilirler.
tekrar ediyorum bu akşam ya da en geç yanlış anlaşıldı bizim amacımız trabzonsporu üzmek ve rencide etmek değildi tarzında bir açıklama gelecektir.

Ork Hun
03.09.2007, 14:38
arkadaşlar,

ya hocam sen bile anlamadıysan ne diyeyim
yönetmelikte diyor ki hakemin karşılaşmayı tatil kararı haksız bulunursa maç tekrar edilir veya o anki skorla tescillenir

şimdi burada konu hakemin tatil kararı haklı mı değil mi

eğer hakem danimarka-isveç maçındaki gibi güvenlik gerekçesiyle maçı tatil ettiyse haklı bir tatil kararı kabul 3-0 versinler sivasa
ama hakem yok 5 sivaslıyı atmam lazımdı yok sivas hükmen mağlup olacaktı gibi açılamalar yapıyorsa temsilcilere
o zaman bu karar haksızdır maçın da tekrarı değil tescili gerekir

hüseyin1975
03.09.2007, 14:44
Ya zaten Transfer konusu yüzünden sinirliyim.

Simdide Zorlumu cikdi.

Bize dalasacagina gitsin TFF ile ugrassin.

Ikimizinde hakki yenildi.

Onlar hakkini arayamadi diye suc bizdemi?

De hadi git lan isine ser.....

Külünkoğlu
03.09.2007, 15:21
Cezayı tartışmak isteyen arkadaşlar konuyla direk bağlantılı diğer başlıkda yorum yapabilirler.
Zorlu Grubu Trabzonspor'un cezasını bahane ederek bırakmak istedikleri sponsorlukdan vazgeçme olayına kılıf aramaları oldukça çirkin bir davranıştır. Aksini idda edenler mümkünse rica ediyoruz bu başlığa yazmasınlar.

KUTADGU
03.09.2007, 15:29
Cezayı tartışmak isteyen arkadaşlar konuyla direk bağlantılı diğer başlıkda yorum yapabilirler.
Zorlu Grubu Trabzonspor'un cezasını bahane ederek bırakmak istedikleri sponsorlukdan vazgeçme olayına kılıf aramaları oldukça çirkin bir davranıştır. Aksini idda edenler mümkünse rica ediyoruz bu başlığa yazmasınlar.

sonuna kadar dibine kadar katılıyorum.....

Ycandan
03.09.2007, 15:31
Her sene flaş transferler yapan Manisa neden bu sene neredeyse hiç transfer yapmadı.Kaldiki kıl payı ligde kaldığı sezonun ardından.Kısacası sponsorluğu bırakacağı gün gibi ortada olan vestel bizim maçın kararını kullanıp kurtulmaya bakıyor.Tabi bizi kamu oyunun önüne atarak.UYANIKLAR

cabri
03.09.2007, 15:59
Ben de kınadım vestel i...

ofkan
03.09.2007, 16:31
KC Grup da bıraktı!
Vestel'in Manisaspor'dan desteğini çekmesinden sonra Türk futbolunda bir deprem daha. DHA'nın servis ettiği habere göre, KC Grup maçlarda hakemlerin adaletsiz davranışları futbol federasyonunun da herhangi bir işlem yapmaması nedeniyle Şekerspor'dan ismini çekme kararı aldı.

DHA

İyice azıttılar bunlar

Erdinç Barutçu
03.09.2007, 16:36
Ben bu yoruma aynen katıldığım gibi Ntv'nin spor sayfasına da yazdım...İstanbulun ezik taraftarları hemen atladı...

ergin cesit
03.09.2007, 16:40
tabiki boykot edicez vestel ürünlerini.trabzon spor tümdeğerlerden büyük bir otoritedir

Erkin
03.09.2007, 16:42
Şu Manisa'nın başkanı Radyo Sporda konuşuyor..

Erkin
03.09.2007, 16:47
Allah allah ya deli olacam kimsenin harcamadığı kadar para aktarmışlar, çok paralar harcamışlar bilmem ne de malesef bırakmak zorunda kalmışlar.. TFF'nin kararına da çok üzülmüşler vah vah. En büyük sorun futboldaki kirlenme, sistemin işletilememesiymiş. Sahaya Danimraka-İsveç maçında da adam atlamış vs diyor. FIFA 5 maç vermiş de bilmem ne. Danimarka+İsveç kadar başınıza taş düşsün. Sanki 5 maç vermediler bize.. Neler neler ya.. Zaten bırakmak için Allah'tan arıyordunuz..

Külünkoğlu
03.09.2007, 16:56
Ya kafayı sıyırtırlar adama ! Hakeme fiili müdahale var mı ?
Danimarka İsveç maçını ağzına alanlar 11 kişinin sahaya girdiği İstanbul İnönü stadındaki Beşiktaş maçını da söyleyecekler ! Emsal arıyorlarsa emsal budur ! gitsinler baksınlar bakalım o maçta Beşiktaş kaç maç ceza almış ha unutmadan puanı da silinmiş mi yoksa maç tescil edilmiş mi ona da baksınlar, gerizekalılar !

ofkan
03.09.2007, 17:29
Eski TBMM Başkanı, AK Parti Manisa Milletvekili Bülent Arınç, Zorlu Şirketler Grubu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu'dan, Vestel'in Manisaspor'dan sponsorluk desteğini çekmesi kararını bir kez daha gözden geçirmesini istedi. Arınç, ''Ey Zorlu, Manisa'dan çok şey kazandın, desteğini çekme'' dedi.
Bülent Arınç, AK Parti Manisa Milletvekili Mehmet Çerçi ve Manisa İl Başkanı Dursun Ali Yıldız ile il binasında düzenlediği basın toplantısında, Vestel'in Manisaspor'dan sponsorluk desteğini çekmesi kararını ''yanlış bulduğunu'' söyledi.
Zorlu Şirketler Grubu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu'ya seslenen Arınç, verilen kararın yeniden gözden geçirilmesini istedi.
Vestel Manisaspor-Galatasaray maçıyla ilgili soruları da yanıtlayan Arınç, şöyle konuştu:
''Biz siyasetçiyiz, bakarsınız 90 artı 5'te parlamentoda bir gol olur. Bu arada maçtaki penaltı, penaltı değildi. Bu, Anadolu takımlarının bir talihsizliğidir. Her mevki için bir oyuncu var. Oyuncu atmak da bu kadar kolay olmamalı. Vestel'e büyük haksızlık edildi. Federasyona yapılan eleştirilerde haklılık payı var. Maçtan sonra Vestel firmasının sponsorluktan çekilmesi kararı yanlış. Futbolda yapılan haksızlıklara karşı hukuki mücadele vermek varken, bu tavrın takınılması yanlıştır. 'Ben küstüm, oyun bozuldu' demek yanlıştır. Vestel'in tavrını düzeltmesi gerekir. Bu yaptıklarından dolayı teşekkür ederiz ama, iki de bir 'Ben küstüm gidiyorum' demek doğru değil. Takım iyi gidiyor. İlk 10'a girme ihtimali var. Ben Vestel'e bu haksızlıktan dolayı geçmiş olsun diyorum. Sayın Ahmet Nazif Zorlu, Ömer Yüngül ve Haluk Çubukçu'ya sesleniyorum; bu kararınızı tekrar gözden geçirin. Ey Zorlu, Manisa'dan çok şey kazandın, desteğini çekme.''

Seyit Hoca
03.09.2007, 17:31
Ya kafayı sıyırtırlar adama ! Hakeme fiili müdahale var mı ?
Danimarka İsveç maçını ağzına alanlar 11 kişinin sahaya girdiği İstanbul İnönü stadındaki Beşiktaş maçını da söyleyecekler ! Emsal arıyorlarsa emsal budur ! gitsinler baksınlar bakalım o maçta Beşiktaş kaç maç ceza almış ha unutmadan puanı da silinmiş mi yoksa maç tescil edilmiş mi ona da baksınlar, gerizekalılar !

yavaş....

Türkiye de Futbol BJK,FB,GS sacayğına oturtulmuş..Neredeyse futbol seyircisi ile ilgili tüm sektörler bu kulüblerden nemalanıyor..Buna Zorlu da dahil..Belki bizim başkanımız bile..?!
Hal böyle içimizdeki keneleri temizleyip , Ticari zihniyetle , nemalanmak uğruna bize saldıranların polemiklerene dalmasak olmaz mı?
Ts nin içi için Cadı kazanı , kulüp elden gidiyor...minnacık oldu...Hırsımızı ZORLU dan çıkaracaz..Mehmet DEMİRKOL dan çıkaracağız,vs..vs....
Bence bu başlığı hemen kapatın sayın yöneticiler..
Biz içimizi temizleyelim önce.....

denizgrsy
03.09.2007, 18:37
TFF 2. Lig 3. Grup takımlarından Etimesgut Şekerspor'da, KC Group'un sponsorluktan çekilmesinin şoku yaşanıyor.
Etimesgut Şekerspor'u 2 yıl önce satın alan ve yıldız transferlerle büyük hedefler koyan KC Group, sürpriz bir kararla yeşil-beyazlı ekibe sağladığı sponsor desteğini çektiğini açıkladı.
Kulüp basın sözcüsü Vehbi Dinçcan yaptığı açıklamada, forma reklamı dahil tüm sponsor desteğini çektiklerini belirterek, "Kulübü satana kadar kimseyi mağdur etmemek için destek vermeye devam edeceğiz. Hakem oyunları geçen sene olduğu gibi bu yıl da sürüyor. Bunu, üç maçta, üç galibiyet aldığımız bir dönemde söylüyoruz. Mağduriyetimizin herkes farkına varsın istedik. Etimesgut Şekerspor bundan sonra yoluna yalnız devam edecek" dedi.
KC Group, kulübü devraldıktan sonra takımı Üçüncü Lig'den İkinci Lig'e çıkarmış ve geçen yıl da Sergen Yalçın, Ahmet Dursun, Evren Turhan ve Ahmet Yıldırım gibi yıldız futbolcuları transfer etmişti. Geçen sezon ligde istediği sonuçları alamayan başkent ekibinde, flaş transferlerden birçoğu takımdan gönderilmişti.

adam olsaydınızda tepkinizi zamanında verseydiniz!!! sakın ama sakın Trabzonspor u buna alet etmeyin!!!

Nytre
03.09.2007, 18:53
zorlu geçen seneden beri bahane arıyordu manisayı bırakmak için...

bahaneyi buldu manisayı bıraktı...

burada açıklanacak başka bir şey yok...

bizden once statlarında adam bıçaklanan silah çekilen sahayı cehenneme çeviren kişilerin takımlarına takmadı da bize mi taktı..

yok öyle bir şey.. tamamen bahane...

Selimag
03.09.2007, 19:07
zorlu geçen seneden beri bahane arıyordu manisayı bırakmak için...

bahaneyi buldu manisayı bıraktı...

burada açıklanacak başka bir şey yok...

bizden once statlarında adam bıçaklanan silah çekilen sahayı cehenneme çeviren kişilerin takımlarına takmadı da bize mi taktı..

yok öyle bir şey.. tamamen bahane...

kesinlikle katiliyorum, bahane buldular zaten bir senedir her firsatta birakmak istiyorlardi...

ama gene de Zorlu'nun bu ayibindan sonra evime hicbirsekilde Vestel ürünü giremez (gerci girmiyordu zaten ya simdi ben de bahane buldum :D:D )

hatta zorlu enerji musterilerimizden biri, acaba mudurume soylesem, ben bu olaydan oturu servise gitmiyorum Zorlu'ya diye ne der acaba :p

erdal6167
03.09.2007, 19:08
kalmayalım, bu yaptıkları ahlaka ve örfe hiç ama hiç uygun değil. yuh kendilerine

poetricus
03.09.2007, 19:09
Ey Büyük Allah'ım,
Canlı yayında dostluktan bahseden sivas başkanının yaptığı ayıp,
Önüne kemik atan olmadan ortalığı velveleye veren Vestel yönetiminin yaptığı ayıp,
Tarihi transfer fiyaskolarına imza atan yönetimin yaptığı ayıp,
Balatayı sıyıran hocanın yaptıkları ayıp,

Bu ayıpların hangi biriyle uğraşalım?

Şuşoğlu
03.09.2007, 19:09
reklam kokan hareketler

Gökçebey
03.09.2007, 19:22
İnanıyorum ki Allah bizi Nuri SATbayrak ve yönetimiyle terbiye ediyor.

umraniye34
03.09.2007, 19:28
ulen adam bahane arıyo git ti bizi bu buldu şerefsiz

argentina
03.09.2007, 19:29
vestel'in manisaspor'dan sponsorluğunu çekmesinin ardından kc grup, hakemlerin adaletsiz yönetimleri ve futbol federasyonu'nun da herhangi bir işlem yapmaması nedeniyle etimesgut şekerspor'dan desteğini çekme kararı aldı.

tff 2. lig 3. grup takımlarından etimesgut şekerspor, geçtiğimi sezon sergen yalçın, ahmet dursun, ahmet yıldırım ve tamer tuna gibi yıldız futbolcuları yüksek ücretlerle transfer ederek gündeme oturmuştu.

kulüp basın sözcüsü vehbi dinçcan yaptığı açıklamada, forma reklamı dahil tüm sponsor desteğini çektiklerini belirterek, "kulübü satana kadar kimseyi mağdur etmemek için destek vermeye devam edeceğiz. hakem oyunları geçen sene olduğu gibi bu yıl da sürüyor. bunu, üç maçta, üç galibiyet aldığımız bir dönemde söylüyoruz. mağduriyetimizin herkes farkına varsın istedik. etimesgut şekerspor bundan sonra yoluna yalnız devam edecek" dedi.

kc group, kulübü devraldıktan sonra takımı üçüncü lig'den ikinci lig'e çıkarmış ve geçen yıl da sergen yalçın, ahmet dursun, evren turhan ve ahmet yıldırım gibi yıldız futbolcuları transfer etmişti. geçen sezon ligde istediği sonuçları alamayan başkent ekibinde, flaş transferlerden birçoğu takımdan gönderilmişti.

budamı trabzon sivas maçından dolayı çekmiş

sahaya giren 5-6 kişi bunların ekmeğine yağ sürdü bence bunlar tutular o adamları

:)

Seyit Hoca
03.09.2007, 19:47
İnanıyorum ki Allah bizi Nuri SATbayrak ve yönetimiyle terbiye ediyor.

................+1

lazooo28
03.09.2007, 20:07

bende onu dicektim tam..adamlarin ayrilasi varmis..bizide bahane edip yok adil yönetim yok bilmem ne ..bize gelince hic birsey adil olmuyo ama diger takimlarin aldiklari kararlar hep adil.

» Bu Mesaj BMN Forum Yöneticisi / Moderatörü Tarafindan Düzenlenmistir.
» Mesajin forum kurallarina uygun olmadigi tespit edilmistir (Genel Kurallar)
» Forum yöneticileri / moderatörleri kurallara uymayan mesajlari düzenleme ve silme hakkina sahiplerdir.
» Foruma üye olan herkes Forum Kurallarini (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=2344) kabul etmis sayilir.
» Gerekli durumlarda itirazlariniz için: uyelik@bordomavi.net

Sacit
03.09.2007, 20:13

kesinlikle bundan başka bişi değildir.. :mad:

Türk futbolu kirlenmiş yada bilmem ne olmuş onlara göre masal...

sadece kullandılar bu durumu şerefsizler...

zarar ettiler galiba..

Erkan
03.09.2007, 20:22
hatta zorlu enerji musterilerimizden biri, acaba mudurume soylesem, ben bu olaydan oturu servise gitmiyorum Zorlu'ya diye ne der acaba :p

Kapiya koyar heralde:) bu da onun bahanesi olur :D...

Cafer KILIÇSOY
03.09.2007, 20:46
Aslında Vestel böyle bir bahane arıyordu ''Ulan ne yapsak ta şu Manisa'yı bıraksak'' diye.
Kendi kendilerine ipe sapa gelmez bir bahane üretip bu işten sıyrılma amacındalar. Ama bunu yaparken de ''çamur at izi kalsın'' formülü üzerinden gidiyorlar.

coskun0661
03.09.2007, 20:49

ayneeennnn:alkış::alkış:

ozcilingir
03.09.2007, 21:19
Türkiye'de futbol oynanması isteniyorsa , sponsor muponsor ayaklarını bırakacaklar , 7 yıldır milletin kafasına VESTEL, TURKCELL,ÜLKER v.s soka soka reklamlarını yaptılar .Hiçbiri hiçbir kulube sponsor olmasın ,her takım eşit şartlarda , eşit bütçelerle yarışma yapsın bakalım ne olacak, ülke sporuymuş, ne ülke sporu, elalelim yabancısına, Brezilyalı, Afrikalı , Rus v.s. sporcuları ülkeye doldurun ondan sonra TÜRK gençliğinden medet umun, Milli takımlara bile yurt dışından TÜRKÇE bilmeyen çocukları alın, yanabcıları TÜRK yapın v.s. v.s, Bırakın bu sponsorluk işlerini,çekilin gidin sektörünüzü geliştirin, sporumuzun içine ettiniz , reklam uğruna yapamayacağınız yoktur sizlerin, en iyi reklam konuşullan reklam mantığı ile ,spor programlarında kavga gürültü ve o spor programı konuşulsun ve o programda yayınlanan reklamlarla finase edilsin, REKLAM OLMAZSA BU PROGRAMLARDA OLMAZ ADAM GİBİ MAÇIN GÖRÜNTÜLERİNİ SEYREDERİZ , MAÇ SEYREDERİZ, AMA YOK İLLA REKLAM OLACAK, HER FİRMA BİR YERLERE SPONSOR, T.V. DİZİLERİDE HEP SPONSORLARLA ÇEKİLİYOR, SONUÇTA BU SPONSORLARIN ÖDEDİKLERİ PARALAR SENDEN BENDEN ÇIKIYOR, UYUTULUYORUZ.VESTEL SPONSORLUĞU ÇEKMİŞ ÇEKSEN NE OLUR .
7 yılda ülkenin en büyük firması oldun.Gider ayak TRABZONSPOR'a laf atmak ZORLU gruba hiç yakıştımı, o zaman TRABZON'DA ÖZEL İDAREDEN kiraladığın ZORLU otelide bırak , bizim TRABZON'un öz malı olan binayı bırakta TRABZON'un kendi öz iş adamları çalıştırsın. Tersoluk günlerinde TRABZON da ekmek buldun, şimdi bu şehire ve bu şehrin insanlarına laf koymaya çalışan yöneticinide al ve git.

coach
03.09.2007, 21:41
Akşamki spor programlarının hepsinin ana konusu tatil edilen Trabzonspor - sivas maçı....

Herkez maçın sonuna odaklanmış başka bi laf ağızlarından çıkmıyor kimse olayların neden bu boyutlara geldiğini tartışmıyor koca koca adamlar futboldan zengin olmuş insanlar ünüversite hocaları tahsilli adamlar.....

Bir tane delikanlı yok mu lan aranızda gerçeği söyleyebilecek şerefinin haysitenin satılık olmadığını ıspatlıcak bi adam yok mu ?

Kuran hakkı için yok,,yazıklar olsun !

Trabzonspor kollanıyor diyene yazıklar olsun ! Ulan kahpeler kollanıp kayırılan bi takımın 23 seneden beri bi şampiyonluğu olmazmı be kitapsızlar,bizi kayırdılarda müzemizde kupa koyacak yer kalmadı dimi !

Allah sizi bildiği gibi yapsın.

Samet Başdağ
03.09.2007, 21:45
2005 yılında bjk-sakarya maçında bjk 2-1 öndeyken sahaya giren taraftarlar sakaryalı oyunculara saldırmış hakem soyunma odasında gitmiş ve 15 dk sora maçı devam ettirmiş bunu nie söylemiyorlar?

bordomavii61
03.09.2007, 21:49
kayserililer de SİVAS ın YANINDAYİZ die pankart açtılar

Nytre
04.09.2007, 08:08
zorlu o zaman trabzondaki otelindende çekilsin? şehrin göbeğindeki 5 yıldızlı oteli bıraksın .. eğer trabzona verilen cezayı haksız buluyorsa kendisine yediremiyorsa trabzonla ilişkisini kessin...
taç mağazalarını da kapatsın.. hadi? yapsın sıkıysa!... yiyorsa!

bordoylamavi
04.09.2007, 08:28
manisanın derdi şu. kendi maçları hükmen yenik sayıldı bizimki neden tekrar oynanıyor. ama şu farkı gözden kaçırıyorlar onların oyuncusu ve antrenörü hakemi dövdü ve bunun cezası açıkça yazıyor. şunu hala anlayamadı bu insanlar. futbol seyircisiz de oynanır. ama iki takım ve hakemsiz oynanmaz. yani maçın sonucunu iki takım ve hakem belirler. seyirci değil. hakeme yapılan müdahalenin sonuçları çok açık ve net bir şekilde yazıyor. seyircinin müdahalesi ise yoruma açık yorumu da neler etkileyebilir tahrik vb gibi şeyler.

Faik Yılmaz
04.09.2007, 08:28
Meselenin özü şu....

Vestel firması azalan kar marjları nedeniyle zarar etmekte bu nedenle kendisine maliyet çıkaran sporsorluk gibi faaliyetleri minimumam indirmek istemektedir.

E durup duruken çıkarsada kamuoyun baskısı olacağından bu işi bir fırsat olarak görmüştür....

Yoksa Manisa nire sivas nire...

bordoylamavi
04.09.2007, 08:35
baksanıza zaten masraf yapmamak için küçük siyah mendiller yaptırmışlar. birer siyah bayrağa fazla para harcamayalım demişlerdir

ozturk
04.09.2007, 09:24
ya bence gerek yok sinirlenmeye kısa süre sonra ortam sakinleşecektir...

Armağan Dere
04.09.2007, 09:28
Trabzonspor'dan Manisaspor'a yanıt
Kafkas, "Çubukçu'nun bir takım iç sebepleri gizlemek için öne sürdüğü bahaneler kabul edilemez."

03.09.2007 22:50
Trabzonspor Yönetim Kurulu, Futbol Federasyonu'nun Trabzonspor-Sivasspor maçıyla ilgili verdiği karara tepki göstererek, Manisaspor'un sponsorluğundan çekildiğini açıklayan Vestel Grubu'nun kararını yeniden gözden geçirmesini isterken, gerekçe olararak Trabzonspor-Sivasspor maçındaki tekrar kararının gösterilmesininin ise haksızlık olduğunu savundu.

Kulübün resmi internet sitesine bir açıklama yapan Basın Sözcüsü Zeyyat Kafkas, "Vestel Manisaspor -Galatasaray karşılaşmasından sonra Vestel Manisaspor Kulübü Başkanı Sayın Haluk Çubukçu'nun düzenlediği basın toplantısında Vestel Şirketler Grubu olarak Manisaspor Kulübü'ne 7 yıldır sürdürdükleri sponsorluktan çekildiklerini açıklamasını üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Vestel gibi ülkemizin saygın markalarının Türk futbolunun içerisinde olması ve bu yapıya maddi -manevi destek vermesi elbette önemsenecek bir durumdur. Bu nedenle çekilme kararı her sporsever gibi bizleri de üzmüştür. Ancak üzüntümüzü arttıran bir diğer sebep; Sayın Çubukçu'nun söz konusu kararı açıklarken takındığı üslup ve kulübümüzü dolaylı da olsa sebep göstermesi olmuştur.Trabzonspor Kulübü olarak bizler de en az Sayın Çubukçu kadar Türkiye'de futbolun, temiz, adaletli, renklerin ve kişilerin hakim olmadığı, kavgacılara ödün vermeyen, her kulübe eşit mesafede bir anlayış içerisinde yönetilmesini beklemekte ve bu yolda yıllarca mücadele etmekteyiz'' dedi. Kafkas şöyle devam etti:

"28 Ağustos tarihinde Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nun vermiş olduğu kararı biz de kulüp olarak eldeki tüm verileri ortaya koyarak kabul edilemez bulduğumuzu belirtmiştik. Futbol Federasyonu üyeleriyle hakem ve temsilcilerin beyanları Trabzonspor'un söz konusu müsabakada 3 puanının tescil edilmemesiyle uğradığı mağduriyeti açıkça gözler önüne sermekteyken, Sayın Çubukçu'nun belli ki bir takım iç sebepleri gizleme ve kentsel dengeleri gözetme adına öne sürdüğü bahanelerin kabul edilebilir hiçbir yanı yoktur. Trabzonspor bugüne kadar Türkiye'de Anadolu İhtilali'ni gerçekleştiren, 6 defa lig şampiyonluğu olmak üzere çok sayıda kupayı müzesine götüren, ülkenin futbolda lokomotif kulüplerinden biridir. Hiçbir başarısının ardında tehdit ve ahbap çavuş ilişkisi yoktur. Bunun aksini iddia etmeye de hiç kimsenin gücü yetmez. Camiaların yaşadıkları haksızlıklar karşısında tepkisel ve demokratik bir tavır almalarını elbette saygıyla karşılıyoruz. Ancak, yine camiaların kendi mağduriyetlerini, üstelik farklı bir haksızlığı ayrıcalıkmış gibi göstererek Trabzonspor Kulübü'nü dolaylı da olsa hedef haline getirerek gündeme taşıma çabası tarafımızdan sağduyulu bir yaklaşım tarzı olarak görülmemektedir. Bu gerçekler ışığında tüm iyi niyetimizle Türk futbolu adına Vestel Şirketler Grubu'nu kararlarını yeniden gözden geçirmeye çağırıyor, görüşlerimizi değerli kamuoyunun bilgilerine sunuyoruz.''

muratt
04.09.2007, 09:45
Ey Büyük Allah'ım,
Canlı yayında dostluktan bahseden sivas başkanının yaptığı ayıp,
Önüne kemik atan olmadan ortalığı velveleye veren Vestel yönetiminin yaptığı ayıp,
Tarihi transfer fiyaskolarına imza atan yönetimin yaptığı ayıp,
Balatayı sıyıran hocanın yaptıkları ayıp,

Bu ayıpların hangi biriyle uğraşalım?

Bizim hic ayibimiz yok di mi ?

muratt
04.09.2007, 09:53
Sivas olaylari oldugu zamanda benzer seyleri soylemistim sonra tepki alinca biraktim, herhalde ben yanlis dusunuyorum dedim. Aradan zaman gecti ama hala fikirlerim degismedi..

1- Sucluyuz, ayibimiz bize yeter..
2- Cifte standart yada tahrik (tahrik konusuna da katilmiyorum, her macta olan tahrikten fazla birsey yoktu) Trabzonspor icin mazeret olamaz.
3- Verilecek agir cezayi kabul edecegimizi deklere etmeliydik.
4- Macin tekrari karari kesinlikle skandal, mac Sivas lehine teyit edilmeliydi.
5- Hem suclu hem guclu olmak bize yakismadi.. Mahallenin zayiflari ezen palavradan delikanlilari olduk.
6- Trabzonspor'u istanbul takimlarindan ayiran ozellik delikanli olmasi.. Televizyonlara cikip hakkimizi yiolar die aglamak bize yakismaz. Onu gecen yil febe yoneticileri bol bol yapti ve sampiyon oldular. Boyle 3 puan alcaksan ya da sampiyon olcaksak, olmayalim daha iyi..

Badaloğlu
04.09.2007, 09:57
Arkadaşlar, ajansspor'da vestel'in sponsorluktan çekilmesi Türk futbolunu etkiler mi? diye bir soru soruldu ve %67 gibi bir rakkamla etkiler seçeneği önde...Sizcede etkiler mi?

http://www.ajansspor.com/index.html

taner1967
04.09.2007, 10:02
bu insanlar fener Trabzon maçında Trabzonsporun şampiyonluğu elinden çalınanda nerdeydi 3 puan falan değil şampiyonluk fenere hediye edilende bu basın bu anadolu takımları nerdeydi bir tanesinin ağzından bir şey duymadım tek ahmet çakar bir takımın aleyhine 18 tane yanlış karar verilmez dedi hangi spor programı haber yaptı şimdi bakıyorumda her spor proğramının konusu maşallah takım galip durumda maç bitmiş seyirci sahaya girmiş suç seyircinin tamam ceza aldı seyirci 5 maç bu ikinci ceza kime bir suçun bir cezası olur.

Erkin
04.09.2007, 10:04
Tabi ki etkilemez, Türk futbolu Vestel'le mi başladı, Vestel'siz olmuyor mu.. Vestel'in kulübe getireceği birkaç saçma sapan yabancıyla mı Türk futbolu gelişecek? Ha bir de destekledikleri basket takımları varmış, o nerde haberim yok da..

Ertan 51
04.09.2007, 10:05
Sivas olaylari oldugu zamanda benzer seyleri soylemistim sonra tepki alinca biraktim, herhalde ben yanlis dusunuyorum dedim. Aradan zaman gecti ama hala fikirlerim degismedi..

2- Cifte standart yada tahrik (tahrik konusuna da katilmiyorum, her macta olan tahrikten fazla birsey yoktu) Trabzonspor icin mazeret olamaz.
5- Hem suclu hem guclu olmak bize yakismadi.. Mahallenin zayiflari ezen palavradan delikanlilari olduk.
6- Trabzonspor'u istanbul takimlarindan ayiran ozellik delikanli olmasi.. Televizyonlara cikip hakkimizi yiolar die aglamak bize yakismaz. Onu gecen yil febe yoneticileri bol bol yapti ve sampiyon oldular. Boyle 3 puan alcaksan ya da sampiyon olcaksak, olmayalim daha iyi..

düşüncelerin tamamen yanlış bidaha gözden geçir.
istanbul yalakalarının gazelerini tv proğlarını çok izleyip etkisinde kalmışsın.

Erkin
04.09.2007, 10:10
Tamam maçın tekrarı saçma diyorsun. Peki 0-3 Sivas lehine tescil edilmesiyle, ileride yaşanacak olası olayların önüne mi geçilmiş olacaktı yoksa bu olay bin türlü komplo teorisinin üretilmesine, hatta bu komploların gerçekleştirilmesine zemin mi hazırlayacaktı? E maçı bize de vermediklerine göre, bu kararı verenler için en mantıklısı bu..

Külünkoğlu
04.09.2007, 10:17
Arkadaşa sormak lazım takım fenerbahçe olsaydı futbol federasyonun kararı ne olurdu ?
Bu ülkede Adaletin kimlere nasıl dağıtıldığını biliyoruz.
Hatırlatmak babında...
Malum takımın forvet oyuncusu 3 maç ceza alır. Ertesi gün idmanda malum takımın bir başka forvet oyuncusu sakatlanır. Malum takımın teknik direktörü der ki "Forvetim yok" veee sonuç. 3 maç ceza alan oyuncunun cezası tamamen affedilir.

Hakemin yanlışlığı ortada iken karara emsal başka maçlar varken ben niye gocunacakmışım ? zorum ne ?

Bülent Bayraktar
04.09.2007, 10:23
istanbul eziklerinden bu konuda tek bir kelime konuşan yok ne hikmetse,
şu anki durum işlerine geliyor herhal...!

Erdinç Dilek
04.09.2007, 10:33
olay sonrası yaratılan ortama bakınca keşke yenik sayılsaldık dedim içimden Trabzon iline o kadar çok olumsuz yorumlar yapılıyorki, bizleride bu ülkeden ayırmay açalışıyorlar hissettim kendimi, son yıllarda bu tür olaylar hep Trabzonu gösterir oldu, gençliğimiz geleceğimiz akıllı olmalı sağduyulu olmalı, ding ve papaz cinayetleri, bir örgütün Trabzonda yapmaya çalıştıklar ıeylemler ve halkımızdan gelen tepkilerin medyada öcüymüşüz gibi lanse edilmesi, bunların hepsinden ancak sağduyulu davranılarak çıkılabilir, bize yöneltilen tepkiler eyeni tepkiler vermek bizi küçültmek isteyenlerin ekmeğine yağ sürmekten başka bir işe yaramaz, bize düşen Trabzon ili olarak bu olaylar asünger çekip sağduyulu olup herkese ders vermektir... özellikle gençlerimizi sağduyulu olmaya davet ediyorum, Kalblerindeki fırtınayı anlıyorum, haksızlıklara dayanamadıklarınıda bende çıldırıyorum Trabzonumun tv lerde gazetelerde yerden yer evurulmasına ama onlara bu sinir harbinde verilecek tepki çok hoşlarına gider, kanaltürk teki dün geceki spor programındaki programı sunan iki de bir Trabzon yerden yer evuran cümleleri sıralayıp durdu, elinde bulunan silahı nefretin ikusmak için sonuna kadar kullandı, bize karşı kurmuş olduğu olumsuz cümleleri kurarken diğer iki konuğunu gözlerin içine bakarak katılmalarını sağladı, peki sizin istediğiniz gibi olsun hadi silin Trabzonu peki silin şehrimi alın türkiye sizin olsun dedim, sonrada bu milletin nedir dedim bizden istediği, biz ne yaptık dedim sonrada ne oluyor dedim kendimi böyle dışlanmış neden hissediyorum, sindirilmey eve yok edilmey eçalışıyoruz bunu anladım, en güzel cevap SAĞDUYULU OLMAMIZ, bize karşı yapılan bu tür olumsuzluklar akarşı tepki verirken sağduyumuzu korumak... dediğim gibi aksi bir hareket onların istediği sonuçları verir,

birde çokca kullanılan bir laf var, o da şu:
" bir yönetici çıkıpta demediki biz hatılıyız verilecek her türlü kara saygılıyız diye"
ya Allahını seversen bunu hangi kulübün yöneüicisi yapmışki, biz yapmayıncamı hata oldu, futbolu sporluktan çıkarıp savaş moduna sokan sizin gibi yorumcu tv ve gazeteler değilmi, futbol bizde spor değil savaş alanı bu böyle biline, spor olduğu unutuldu gitti, FUTBOLUN SPOR OLDUĞUNU ÖĞRENDİĞİMİZ GÜNLERİN TEKRA GERİ GELMESİ DİLYEĞİYLE...

Gürkan
04.09.2007, 10:44

diğerleri neysede maç neden sivasın lehine sonuçlanıyo onu anlamadım.

maçın başından sonun akadar sivasın oynamasını engelleyecek bir durum varmıydı yoktu. sivas maça zor şartlardas mı çıktı hayır. son 30 saniye sivasın için olabilecek en iyi sonuç oda düşük bir ihtimal beraberlikti.

sivas ne yaptıda galibiyeti hak etti.

bırakın milatları bize ders olsunları vs. Trabzonspor aynı durumda başka hiçbir takımın almayacağı kadar ağır bir ceza almıştır.

Faik Yılmaz
04.09.2007, 10:46
Arkadaşlar, ajansspor'da vestel'in sponsorluktan çekilmesi Türk futbolunu etkiler mi? diye bir soru soruldu ve %67 gibi bir rakkamla etkiler seçeneği önde...Sizcede etkiler mi?

o % 67 oyu verenler bizi yıkmak isteyenler hadi arkadaşlar bu oyunu bozalım bizi hangi platfıormda olursa olsun yıkmak isteyenlere fırsat vermeyelim

Faik Yılmaz
04.09.2007, 10:47
Vestel Şirketler Grubu'nun Manisaspor'dan sponsorluk desteğini çekmesi, Türk futbolunu nasıl etkiler?Zarar verir http://www.ajansspor.com/1trans.gif 61,4%
6532 Oy
Etkilemez http://www.ajansspor.com/1trans.gif 26,0%
2771 Oy
İlgilenmiyorum http://www.ajansspor.com/1trans.gif 12,6%
1337 Oy

Toplam :
10640 Oy
Bu sonuçlar Ajansspor.com kullanıcılarının verdiği oylarla belirlenmiş sonuçlardır. Her kullanıcı sadece bir defa oy kullanabilir.

oskanonur
04.09.2007, 10:50
Bence bu oyuna daha fazla alet olmayalim ve konuyu biran once kapatalim. Sonuc olarak federasyon bir karar verdi. Verilen karar ile ilgili olarak benim de cok ciddi endiselerim var ancak konu uzatildikca Trabzonspor camiasi olarak daha cok zarar goruyoruz.

Faik Yılmaz
04.09.2007, 10:53
Bence bizim zarar görmemiz tamamen yönetimin hatasıdır....

Onların hamasi nutuklarla etrafı boş bırakınca meydan kopuklara kaldı konuşup duruyorlar....

Erkin
04.09.2007, 10:53
Vay anasını ya neymiş Vestel.. Türk futbolunu neden etkiliyormuş anlamadım.. Manisaspor'a bilmem kaç trilyon para harcadı da Manisa dünya yıldızları mı yetiştirdi, gençlik akademisi mi kurdu; yüksek paraları ödeyip getirdiği 3-5 yabancının Türkiye'ye ne yararı var.. Türk futboluna nasıl bir hizmet vermişler anlayamadım? Mesela bunu çıkıp birçok Anadolu kulübüne sponspor desteği veren Turkcell yapsa olay başka olur..

Faik Yılmaz
04.09.2007, 10:56
Vesteli kimse takmıyor....

Ülker filan olsa neyse...

Emre B.
04.09.2007, 10:59

Tahrik olmadığını düşünüyosan olaylara bir daha bak.10 dakika önce Sivassporluları alkışlayan taraftar durduk yere olay çıkartmaz.

Vestel varken Manisa neydi?Yine kümeye oynuyodu.Etkilemez.

Travelair
04.09.2007, 11:03
Şahane bahane!

3.9.2007

Vestel, Manisaspor sponsorluğundan çekilmek için birkaç manevra yaptı. En önemlisi Sakarya maçındaki olaylarla oldu. Bu maç sonrası gerekçeleri “Fair Play” ruhu idi, ardından Federasyon’un geciken hükmen yenilgi kararına sarıldılar. O da olmadı, sezon başını beklediler. Yine olmadı ve beklenen fırsat (!) çıktı.
“şahane!” bir “Bahane!” oldu grup için federasyonca alınan 28 Ağustos kararı. Manisa’nın artık sponsor ismine gerek kalmadı- Sakarya maçındaki hükmen yenilgi kararına destek veren bir kişi olarak, Sivas maçı nedeniyle tam anlamıyla içimize sinmese de Trabzonspor’un da benzer cezaya çarptırılması gerektiğini düşünenlerdeniz. Kaldı ki, bu kararın özünde Trazonspor’un lehine olmadığını ve bu yüzden camianın çok daha büyük bedeller ödeyeceğini savunmuştuk.
Dakika bir gol bir! Vestel’in Trabzonspor’u hedef alan sponsorluktan çekilmesine dayanak gösterdiği karar; “28 Ağustos”
Bu konuda kendilerine destek vermeye çalışan ama asıl amaçları bağcıyı dövmek olan cenahın, 28 Ağustos kararı nedeniyle “Mart’tan sonra stadyumlardan cenaze çıkacağı” konusundaki kehanetleri de cabası. Stadyumdan cenaze çıktığında sesleri bu kadar gür değildi.- Trabzon’dan Zeyyat Kafkas’ın, “Çubukçu’nun belli ki bir takım iç sebepleri gizleme ve kentsel dengeleri gözetme adına öne sürdüğü bahanelerin kabul edilebilir hiçbir yanı yoktur.”, Federasyon’dan da Tahir Kıran’ın, “Profesyonel kaleci, sözleşmeli bir kaleci antrenörü hakeme saldırdı. Seyircinin sahaya girmesiyle, profesyonel bir adamın adam dövmesi arasında dağlar kadar fark var.” şeklindeki açıklamaları Trabzon ve Manisa’daki olayların ilişkilendirmesinin ne kadar ilgisiz olduğunu gösteriyor. Detaya gerek yok.
Çubukçu’ya sormak isteriz:
Etik değerlerden söz ediyorsunuz, genel kurul kararı almış bir yönetim olarak son gecenizde takımın en etkili silahının satılması ne kadar etiktir! Giderayak para operasyonu olabilir mi?
Çubukçu’ya sormak isteriz:
Sponsoru olduğunuz takıma verilen cezanın haksızlığını dile getirmek için aylarca konuştunuz. Bu mantığa göre Trabzon’un da hükmen yenilgisi haksızlık değil midir? “Neden onlar da haksızlığa uğratılmadı, biz sponsorluktan çekiliyoruz” demenin bir mantığı var mıdır?
Başka bahane mi bulamadınız, çekilecekseniz çekilin!

Ergun Ata

Travelair
04.09.2007, 11:08
Bu çok etik "Vestelspor", vestel-gs maçından 3 saat önce kendi tesislerinde futbolcudan habersiz, gs ile Hakan Balta için transfer görüşmesindeydi. Aynı etik "Vestelspor", olaylara sebep oldu diye takımdan "kovduğu" kalecisi Bülent Ataman'ı sezon başında yeniden kadrosuna dahil etti.Cezası ancak bitmişti herhalde!

Erkut Ay
04.09.2007, 11:11
şunlara 3 puanı hibe etsek ağlamayı keserlermi acaba adamlar saldırmak için koz geçirdiler eline söke söke aldığımız maçı tartışır olduk nedir bunların derdi yiğidoymuş yiğidoysan çıkacaksın sahaya alacaksın maçını kurallarda ağlayana puan verin diye bir kayıtmı var..........

Faik Yılmaz
04.09.2007, 11:21
Yapacağımız tek şey var caınımızı dişimize takıp maçı söke söke almalıyız...

aysegul61
04.09.2007, 11:34
Trabzonspor-Sivasspor maçı bahaneydi sadece....Geçen seneden beri sponsorluklarını çekmeye çalışıyorlardı zaten bizi bahane etmeleri hakıkaten çok anlamsıZ.Kendi çıkarları uğruna bir takımı lekelemeye çalışıyorlar ...yok futbol kirlenmiş yok takım tutuluyomuş bla bla bla...

Külünkoğlu
04.09.2007, 11:35
Bu çok etik "Vestelspor", vestel-gs maçından 3 saat önce kendi tesislerinde futbolcudan habersiz, gs ile Hakan Balta için transfer görüşmesindeydi. Aynı etik "Vestelspor", olaylara sebep oldu diye takımdan "kovduğu" kalecisi Bülent Ataman'ı sezon başında yeniden kadrosuna dahil etti.Cezası ancak bitmişti herhalde!
Ekleme: Aynı etik Vestel 5 maç seyircisiz oynama cezası alan Galatasaraylılar için dizüstü bilgisayarlar üretebiliyor.

ozcan_asanoglu
04.09.2007, 11:59
Haziran ayında çekilme kararını almışlar zaten Manisa Belediye Başkanı ve diğer ileri gelenler zorla vazgeçirmişler.

şimdi iyi bir fırsat çıktı önlerine balıklama atladılar.

hem büyük bir dertten kurtarıyolar.

dertten kurtarırken, protesto-tepki-dürüstlük-adalet ayaklarıyla reklam yapıyolar.

yani bir taşla iki kuş..aferim..reklam/halkla ilişkiler müdürünü kutlamak lazım, güzel yakaladı affetmedi.

ama bu camia da Çubukçu yalakasını affetmez...görevi bırakırken en iyi topçunu gs.ye satmak nasıl bir ahlak örneğidir. bu hareketle, aslında kimlere sponsor olmak istediklerini de belli etmiş oldular...bunu da artık manisa kamuoyu düşünsün...

A.Alper
04.09.2007, 12:01
KC Group ve Vestel baktı bu işte para yok.Kaçtılar ! Bu kadar basit.

Kasım Hilal
04.09.2007, 12:01
Deyim yerinmde mi bilmiyorum ama bırakalım "afgursunlar"..

afsbahar
04.09.2007, 12:02

Bence yanlışsın, bu 3 takımın daha önceki şampiyonlukları çok mu temizdi. Eze eze bu istanbul takımlarının şişkinliklerini indirmemiz lazım. Vestel de konuşsun, Sivas da konuşsun, Kayseri de konuşsun, Ömer Üründül de yanındaki lavuk da konuşsun, ATV, STAR, D, Hepsi konuşsun Ama bizim büyüklüğümüzü görsünler haklı olduğumuz halde haksız gibi göstermeye çalışıyorlar. Bunları takımdaki arkadaşlar da görsün belki hırslanırlar da top oynarlar. Onlar istemese de bizim dediğimz oldu. Şampiyon olalım da istanbul takımları gibi olalım. Temiz ikinciliklerden, temiz dördüncülüklerden iyidir.

Ayrıca da gerekirse biz de VESTEL'den desteğimizi çekelim. VESTEL ürünü almayalım çok mu zor....

Şahinoğlu
04.09.2007, 12:19
Türk futboluna ne katmışlar ki , daha önceden severdim Ahmet Nafiz Zorlu'yu iş hayatına Trabzon'da başlamış ve sermayesinin ilk akçelerini Trabzon şehrinden kazanmış Trabzon'un ekmeğini yemiş biriydi, şimdi ne olduda birden değişti, açıkçası bir futbolsever olarak gerçek yüzlerini görmüş olduk Zorlu gurubunun yenide bozdolaplarından almıştık yazık oldu paralara :)

Mustafa YILMAZ
04.09.2007, 12:20
Trabzonlu adamların Trabzonspor'a verdiği zararı diğerleri vermedi ! .. Zorlu bir bahane arıyordu buldu bundada memleketinin takımının adını kullandı bunun özrü kabahatı yok Türk futbolundan defolup gittileri için sevindim ..

Kaya
04.09.2007, 12:56
Vestel ve diğer bırakan firmaların bu yaptığını çok büyütmemek lazım. Eminim gündemde kalmak onların daha çok işine geliyordur. Bu adamlar bekledikleri getiriyi sponsor oldukları takımdan alamadıkları için zaten bırakmak için yer arıyorlardı. Zira; şu zamana kadar beklentilerini fazlasıyla karşılamış olsalardı tff'nin vereceği hiç bir kararı sallamazlardı.

Mesele sadece para para para.

Bu bakımdan temiz futbol, temiz tff masalını kimse yemez.

Zorlu işene baksın. :) Biz de bu adamları kale alıp zaman kaybetmeyelim.

Yalnız; Vestel ve yan ürünlerini kullanmamaya gayret edelim. :)

Tahir
04.09.2007, 13:05
haluk çubukçu geçen yıl üç uğraşıp yapamadığının yapıldığını görünce gitti.zorlu bu işe trabzonu alet etmemeliydi.

havzalı61
04.09.2007, 13:15
fener elle gol atarken binbir türlü çirkeflik yaparken sesini çıkarmayan anadolu takımları şimdi sivasın yanındayız diyor, bu anadolu takımlarının hepsi istanbulun satılmış köpeği onun için biz anadolu kulübü olmamalıyız biz karadeniz kulübüyüz demeliyiz

Mehmet Fatih Yavuz
04.09.2007, 13:22
fener elle gol atarken binbir türlü çirkeflik yaparken sesini çıkarmayan anadolu takımları şimdi sivasın yanındayız diyor, bu anadolu takımlarının hepsi istanbulun satılmış köpeği onun için biz anadolu kulübü olmamalıyız biz karadeniz kulübüyüz demeliyiz

geçen sene gs-fb maçını bitirdiğinde bülent demirlenk denen provokatör, bu tepkileri neden görmedik acaba???

o maç biter miydi???

hem de organize bir suç olduğu bu kadar aşikârken...

nezannediyorlar anlamadım ki??

trabzonspor küçük lokma değil, topunuz birleşseniz yutamazsınız..

kuthsal
04.09.2007, 13:27
böyle bir yönetim olur mu arkadaslar allah aşkına yaa tüm kulüpleri yaptığı açıklamalarla karşımıza aldırdı transferdeki rezillikleri takımın huzurunu bozacak nitelikte bizim aralığı beklemeden kongreye gitmemiz lazım bunlar gitsin değirmendereyi yönetsinler bizim tek kurtuluşumuz karekterli ve sözü dinlenir kafası çalışan bir başkan gerekli umarım buluruz su takımın gösterdiği hırsa yazık su an ligin gizli lideri durumundayız zaman kaybetmeden yönetimden kurtulmamız lazım aslında ziya da hocamız değil ama ne yapalım hocada golcü transferine benziyeceğine aklımızdan çıkartmamız en iyisi

Faik Yılmaz
04.09.2007, 13:31
geçen sene gs-fb maçını bitirdiğinde bülent demirlenk denen provokatör, bu tepkileri neden görmedik acaba???

o maç biter miydi???

hem de organize bir suç olduğu bu kadar aşikârken...

nezannediyorlar anlamadım ki??

trabzonspor küçük lokma değil, topunuz birleşseniz yutamazsınız..

Yazdıklarının altına imzamı atıyorum....

Kemhacıoğlu
04.09.2007, 13:39
korteks, linens,taç, vestel,zorlu gayrimenkul, zorlu nerji. bunlar şirketleri zorlu grubunun.

Jackdaniels
04.09.2007, 13:42
Zorlu grubunun manisadan sponsorluğunu çekmesiyle bizim ne gibi bi alakamız var hala anlamış değilim...

Ertan 51
04.09.2007, 13:51
Zorlu grubunun manisadan sponsorluğunu çekmesiyle bizim ne gibi bi alakamız var hala anlamış değilim...

Trabzonspor-Sivasspor maçında çıkan olaylardan sonra tff nin maç tekrarı yanlış kararmış?futbol kirleniyormuş,Trabzona torpil geçilmiş bütün bunlara tepki olarak manisaspordan vestelin desteğini çekiyormuş yani komu oyunu bu yöne çekip guya ligi temiz bi hale getireceklermiş.(yani anlayacağın hepsi bağarsak bunların)

Jackdaniels
04.09.2007, 13:55
Trabzonspor-Sivasspor maçında çıkan olaylardan sonra tff nin maç tekrarı yanlış kararmış?futbol kirleniyormuş,Trabzona torpil geçilmiş bütün bunlara tepki olarak manisaspordan vestelin desteğini çekiyormuş yani komu oyunu bu yöne çekip guya ligi temiz bi hale getireceklermiş.(yani anlayacağın hepsi bağarsak bunların)

Ne tuhaf yaa yıllardır fenerbahçe galatasaray beşiktaş bu takımların ellerinden puanları çaldılar her türlü çirkefli yapıp bir sürü masa başı oyunlarıyla şampiyon oldular hiçbi anadolu takımının sesi çıkmadı ama trabzon (güya) kayırıldığı zaman olaylar oluyo destekler çekiliyo bu nasıl bi mantıktır helal olsun valla...

muratt
04.09.2007, 14:05
düşüncelerin tamamen yanlış bidaha gözden geçir.
istanbul yalakalarının gazelerini tv proğlarını çok izleyip etkisinde kalmışsın.

Son 3 yildir Turk televizyonu izlemedim desem yalan olmaz, genelde Rus kanallarini izleyebiliyorum burda.. Sadece firsat bulabilirsem Trabzonspor maclarini izleyebiliyorum. Spor olarak da medyayi takip ettigim tek yer de bmn'deki son dakika haberleridir diyebilirim.

Neyse, yorumuma cokca cevap gelmis, hepsine teker teker cevap verip tartismak istemiyorum, zaten yeterince tartisildi. Ama soylemek istedigim su ki, ben (kendi adima en azindan) Trabzonspor'un lobi gucunu kullanarak haksiz oldugu bir konuda hakli olmasina karsiyim, istemiyorum. Hele hele Istanbul takimlarina yapilan uygulamalarla kiyaslama yapmak da yanlis.. Gecen yil Ali Koc cocuk gibi agliyordu tv'lerde, sonra sampiyon oldular.. Bu mudur yani ?? Sampiyon olalim da rezillik diz boyu gitsin onemli degil.. (hos yonetimimiz pek basarisiz sayilmaz bu rezillik konusunda) Delikanli adama yakismaz aglayarak, lobi gucunu kullanarak sampiyon olmak..

Bir arkadas da neden mac Sivas lehine olmaliydi demis.. Buna ne cevap veriyim bilemiyorum ama bir macta seyirci sahaya girip rakip oyuncuya samar atti diye mac iptal oluyorsa o macin tek bir sonucu vardir. Deplasman takimi hukmen 0-3 kazanir. Bunun mazereti olmaz. Yok gs-fb maci, yok agir tahrik (hala daha anlayabilmis degilim nasil bir tahrikti bu ??? ) yok cifte standart gibi mazeretler Trabzonspora yakismiyor..

Son bir sey daha.. Vestel urunlerini boykot etmeye de karsiyim.. Bu futbolun da uzerinde ulke ekonomisiyle alakali bir sey.. Bugun eger Turkiye refah seviyesini Avrupa standartlarina cikartacaksa bu hukumetin sayesinde degil Vestel gibi firmalarimizin sayesinde olacak. Japonya, hukumeti sayesinde mi guclu yoksa dunyaca unlu firmalari sayesinde mi ? O yuzden Vestel urunlerine karsi tepki koymak da anlamsiz..

Külünkoğlu
04.09.2007, 14:12
Shumalele imzanda "Anti" almış başını gitmiş yani Trabzonspor'un aleyhine gördüğün işlere "Anti" demişsin. Mevcut durum Trabzonspor'un aleyhine mi değil mi ? resmen hedef gösteriliyor Trabzon bu senin umrunda değil mi ? Sağlıklı düşün bir nefes al, 3 yıldır olan bitenden uzak olma araştır. Ceza emsallerine bir bak birde öyle yorum yap. Bak bakalım aradaki fark ne kadar olacak ?

Mehmet Fatih Yavuz
04.09.2007, 14:13
Son bir sey daha.. Vestel urunlerini boykot etmeye de karsiyim.. Bu futbolun da uzerinde ulke ekonomisiyle alakali bir sey.. Bugun eger Turkiye refah seviyesini Avrupa standartlarina cikartacaksa bu hukumetin sayesinde degil Vestel gibi firmalarimizin sayesinde olacak. Japonya, hukumeti sayesinde mi guclu yoksa dunyaca unlu firmalari sayesinde mi ? O yuzden Vestel urunlerine karsi tepki koymak da anlamsiz..

onu geçicen bi kalemde..
yaşanan onca rezilliğe rağmen sesini çıkarmayan vestel grubu mevzu trabzonspor olunca diş göstermye kalkıyor..

geçen sene nerdeydiler???

demin verdim örneğini..

gs-fb maçı tam bir fiyaskodur..
maçın bitmesi de sonucun hükmen verilmemesi de..

nerdeydi vestel grubu??

istanbul hödüklerine efelenemiyorlar, iş bize gelince herkes ağa kesiliyor...
trabzonsporu kamuoyunun önüne atacaksın, zaten bahane aradığın meselede çekilip bir de reklamını yapacaksın..

lafa bak : "kavgacılar ödüllendirilmiş"...

kimden bahsediyor ?? bizden...

yok öyle 3 kuruşa 5 köfte...

her zaman verse bu tepkiyi hiç lafım olmaz..

ama istanbul rezillerine bi tarafı tutmayanlar, bize efelenmeye kalkarsa orada dur..

muratt
04.09.2007, 14:29
Shumalele imzanda "Anti" almış başını gitmiş yani Trabzonspor'un aleyhine gördüğün işlere "Anti" demişsin. Mevcut durum Trabzonspor'un aleyhine mi değil mi ? resmen hedef gösteriliyor Trabzon bu senin umrunda değil mi ? Sağlıklı düşün bir nefes al, 3 yıldır olan bitenden uzak olma araştır. Ceza emsallerine bir bak birde öyle yorum yap. Bak bakalım aradaki fark ne kadar olacak ?

Bu durum Trabzonspor'un aleyhinedir.. Ama bunu biz bu hale getirdik.. Once Trabzonspor stadina yakismayacak cirkinlikte sahaya girip rakibimizi samarladik, daha sonra mahallenin yaramaz cocuklari gibi maci bizim lehimize verin diye veryansin ettik, tum Turkiye'yi karsimiza aldik ve lobi gucumuzu de kullanarak maci tekrarlatma karari aldirdik.. Tum medya da dogal olarak tepki verdi.. (ne bekliyorduk ki, "hak yerini buldu" diye manset atmalarini mi ?)

Ben olayin gelisimini boyle goruyorum..

Oysa mactan sonra yonetimimiz ciksaydi ve deseydiki "yasanan olaylari tasvip etmiyoruz, Sivasspor'dan da ozur dileriz. Cezamiza raziyiz" o zaman durum Trabzonspor'un aleyhine degil lehine olurdu.. Olaya sadece giden 3 puan olarak bakmamak lazim, eger olayi sadece 3 puan olarak degerlendirirsek Trabzonsporun aleyhine gibi gorulebilir soylediklerim ancak ben olaya daha genis perspektiflerden bakmaya calisiyorum ;

1- Trabzonspor'un centilmen ve ornek bir kulup olmasi
2- Tel orgusuz stadi ile farkli bir yerde olmasi
3- Dusman sahibi degil dost sahibi olmasi, yeni nesillerin Trabzonspor taraftari olmasi (sizce bu yasananlardan sonra kac tane cocuk Trabzonspor sevgisi besleyebilir icinde)
4- Genc futbolcularin Istanbul kuluplerine degil Trabzonspor'a gelmek istemeleri (Unal neden Trabzonspor'a gelmisti, cunku delikanli adamdi Unal ve Trabzonspor gibi gucluye bas kaldiran bir takimda oynamak istemisti.. Bugunku gibi 3 puan gibi kucuk hesaplar yuzunden lobisiyle gucsuz takimlari ezen Trabzonspor olsaydi, gelir miydi merak ediyorum)

yani Trabzonspor'umuzun imaji ..

Iste 3 puan icin bunlari kaybetmek bence aleyhimizedir.. O yuzden karsiyim Trabzonsporun aleyhine olan her seye karsi oldugum gibi ..

Mehmet Fatih Yavuz
04.09.2007, 14:33
geçen sene vestel grubu hakemi patakladıkları maçı tekrar ettirmek için tam 3 ay cebelleşti...

madem o kadar saygılısın ne diye uğraştın???

trabzonspor uğraştı istediğini aldı..
vestel uğraştı alamadı...

kuyruk acısı bundan ibarettir.

trabzonsporun gücünü bilmeyen dingiller mangasının öğrenecek çok şeyi var ...

The Legend
04.09.2007, 14:37
iyi olmuş elini eteğini çektiği türk futbolu biraz olsun vestel pisliğinden arınmıştır.

asikaplan
04.09.2007, 14:39
zaten görüntü kalitesi iğrençti :) görüntü kirliliğinden yırttık en azından

Kadir
04.09.2007, 15:14
http://goal.com/tr/Articolo.aspx?ContenutoId=403617

konuyla ilgili bir haber..

TheRapZoNe
04.09.2007, 15:22
TRabzonda ekmek yemeye baslayip da Trabzonsporu bu tarzda zan altinda birakmak hic yakisik almadi hemde hic. Zorlu grubu bence birakmaya yer ariyordu ved firsat bildi ama trabzonsporumuzu boyle lekemedende yapabilirlerdi. yazik

cIlgInIm
04.09.2007, 15:32
istifa edeceksin et sponsorlugunu cekeceksin cek .. bu işe bizim alın terimizle hak etmiş oldugumuz 3 puan ı niye katarsın .. hiçmi insan degil bunlar anlamıyorum ki. . bu Trabzonspor olmazsa bunlar 3 istanbul takımın köpeği olmaya devam edeceklerini niye anlamazlar ya da neden anlamazlıktan gelirler anlamış. degilim.. hadi onu geçtim o yöneticide digeri sponsordur .. manisa halkı bu kadar mı aciz insanlar ki diyemiyorlar ki başka yalan bulamdınızmı.. şuna eminim aynı olayı ts yönetimi yapsa ilk olarak taraftar olarak tepkimizi biz koyarızz.. bunlara küçük takım diyorlarda boşuna demiyorlar yaaa..

İyi ki Trabzonluyum İyiki Trabzonsporluyum Allahıma bin şükürler olsun...

Kamil Çakmak
04.09.2007, 15:37
Dk 9+3 olmuş maçı kaybetmişsin. Bu 3 puanı nasıl lehimize çeviririz diyerek taraftarı tahrik ederek provakotörlüge soyuncaksın ve kaybettiğin maçı heline çevireçeksin. yok öle yağma. Ondan sonrada Federasyonun aldığı kararı gerekçe göstererek sponsorluğunu çekeceksin. Ve istanbul da olan olayları bahane etmeyip es geçeceksin. Trabzonla ilişki li bi federasyon kararında da bahane eedeceksin. Sponsorluğunu çekmişmiş çekersen çek kardeşim. Tutanmı var.

Burçak
04.09.2007, 15:59
yahu baktılar ki vestel manisaspordan ne köy olur ne kasaba. ne boş yere okadar parayı verelim dediler. bahane arıyolardı desteği çekmeye işte.

Ertan 51
04.09.2007, 15:59
Son 3 yildir Turk televizyonu izlemedim desem yalan olmaz, genelde Rus kanallarini izleyebiliyorum burda.. Sadece firsat bulabilirsem Trabzonspor maclarini izleyebiliyorum. Spor olarak da medyayi takip ettigim tek yer de bmn'deki son dakika haberleridir diyebilirim.

Neyse, yorumuma cokca cevap gelmis, hepsine teker teker cevap verip tartismak istemiyorum, zaten yeterince tartisildi. Ama soylemek istedigim su ki, ben (kendi adima en azindan) Trabzonspor'un lobi gucunu kullanarak haksiz oldugu bir konuda hakli olmasina karsiyim, istemiyorum. Hele hele Istanbul takimlarina yapilan uygulamalarla kiyaslama yapmak da yanlis.. Gecen yil Ali Koc cocuk gibi agliyordu tv'lerde, sonra sampiyon oldular.. Bu mudur yani ?? Sampiyon olalim da rezillik diz boyu gitsin onemli degil.. (hos yonetimimiz pek basarisiz sayilmaz bu rezillik konusunda) Delikanli adama yakismaz aglayarak, lobi gucunu kullanarak sampiyon olmak..

Bir arkadas da neden mac Sivas lehine olmaliydi demis.. Buna ne cevap veriyim bilemiyorum ama bir macta seyirci sahaya girip rakip oyuncuya samar atti diye mac iptal oluyorsa o macin tek bir sonucu vardir. Deplasman takimi hukmen 0-3 kazanir. Bunun mazereti olmaz. Yok gs-fb maci, yok agir tahrik (hala daha anlayabilmis degilim nasil bir tahrikti bu ??? ) yok cifte standart gibi mazeretler Trabzonspora yakismiyor..

Shumalele rusyanın ayazı sana iyi gelmemiş anlaşılan.acil şifalar dilerim kardeşim.
ayrıca polyanna öldü ve polyannacılıkta öldü haberin olsun.

Gürkan
04.09.2007, 16:09
Maça çıkıyorsun iyi yada kötü oynuyorsun.kötü olmana rağmen rakip sana 90+2 dakka gol atamıyor.sonra bir şekil ortam geriliyo sen 3 puan almaya 30 saniye yaklaşmışken ne iduğu belirsiz kim olduğu belli olmayan biri sahaya atlıyor. neymiş olması gereken;

senin hakettiğin 3 puan futbolcuları futboldan başka şeyler deneyen sivasa verilecekmiş. hayır 3 puan verilmemesini belki anlarımda 3 puanın sivasa verimesini anlamam.

yine söylüyorum olaylar maçın sonucuna "en azından sivasın galibiyetine" etki etmemiştir. sivas olaylar yüzünden alacağı bir maçı vermemiştir. kalan sürede en fazla alacağı 1 puandır oda en iyi halde.

avrupalının cezaya razıyız duruşları adil yönetimlerde işe yarayabilir ama tüm kurumları 3 istanbul züppesine hizmet eden bir ortamda yönetim çıkp dese idi cezamıza razıyız diye ve kulis yapılmasa idi olacağı söyleyeyim.

3 puan sivasa ,Trabzonspora -3 puan ceza + ilk yarı seyirciz maçlar + para cezası olurdu.

ki size göre bunları hakketmişti.
bunlar olsa bile bu hiç bir zaman milat olmayacak 3 züppelerin bırak sahaya girmeyi oyuncu öldürse dahi bu kadar ceza almayacaktı.halen daha aynı olayda 3 züppe takımının bu kadar ceza alacağını düşünmüyorum.

adaletin aail dağıtıldığı avrupada belki sessiz kalmak veya kabullenmek işe yarabilir ama bizde sessiz kalırsan daha da tepene bineceklerdir.

şiödi kimlerini kusanlar buda az Trabzonspor küme düşürülsün bile diyecektir.

şimdi bekleyelim elbet bir daha bu tarz bir olay daha çıkacak.

o zaman göreceğim ben kanatları, bartuları, demirkolları,şansalları,çıdalları,toroğullarını. o olaya ne tapki verecekler o zaman anlayacağız milat nasıl olurmuş.

irfanb
04.09.2007, 16:11
Vestel`e ambargo koyacagina bence Albayrak grubuna ambargo koyalim. Islerin kötü gittigini anlayan Nuri baskanliktan kendiliginden feragat edecektir.
Mal canin yongasidir ne de olsa... :)

ismail-dede
04.09.2007, 19:53
ya şu vestelin yöneticilerine söylesek ziyayla nuriyide alsalar yanlarına
onlarda futboldan ellerini çekseler

Cafer KILIÇSOY
04.09.2007, 22:25
Yok abi yok. Bir insan bu kadar cahil olamaz ya. Kendi olaylarıyla bizim olayları bir tutuyorlar

Vestel Manisanın geçen sezonki olaylı macında yapılan saldırı hakemeydi. Futbol Müsabaka Talimatına göre hakeme yapılan saldırı maçın tatil olma nedenidir.

Gelde anlat şimdi...

hakan_sen
04.09.2007, 22:28
Vestel grubu baktı ki para gidiyor karşılığı reklam olarak tatmin edici değil, ne edelim bir bahaneyle semeri üstümüzden atalım dediler. Her açıklamalarının özünde bizim takım varken bu sorulduğunda hiç bir takım bizim muhatabımız değil kimseye sözümüz yok sözümüz federasyona gibi lakırtılar söylüyorlar.

Tevfik Kılıç
04.09.2007, 22:50
Gösterdikleri bahane nekadarda basit olduklarını gösteriyor.

orhan52
04.09.2007, 22:50
arkadaşlar yanlış hatırlamıyorsam cafer vestel manisada de oynarken itirafta bulunmuştu.sonra ersun yanal takıma gelince cafer takımdan ayrılmıştı.kendi geçmişlerindeki pis kokuları almayıp o zaman caferi suçlayan takım şimdi ahlaktan bahsediyor.cihan oskayın yazdıklarının hepsimi yanlış.niye kimse bu konuların üzerine gitmiyor.cafer yalan mı söyledi.sponsorluktan desteğini erkek gibi çekeceksen çek.benim TRABZONSPORUMU bu tür olaylara alet etme.benim takımım senin harcadığın paranın yüzde biri ile senden yüz kat daha başarılı olmuştur.sen git caferi,ersun yanalı al karşına kendini akla ondan sonra çık meydanlara.gitmeden kendini akla.

Cafer KILIÇSOY
04.09.2007, 22:55
arkadaşlar yanlış hatırlamıyorsam cafer vestel manisada de oynarken itirafta bulunmuştu.sonra ersun yanal takıma gelince cafer takımdan ayrılmıştı.kendi geçmişlerindeki pis kokuları almayıp o zaman caferi suçlayan takım şimdi ahlaktan bahsediyor.cihan oskayın yazdıklarının hepsimi yanlış.niye kimse bu konuların üzerine gitmiyor.cafer yalan mı söyledi.sponsorluktan desteğini erkek gibi çekeceksen çek.benim TRABZONSPORUMU bu tür olaylara alet etme.benim takımım senin harcadığın paranın yüzde biri ile senden yüz kat daha başarılı olmuştur.sen git caferi,ersun yanalı al karşına kendini akla ondan sonra çık meydanlara.gitmeden kendini akla.
Tüh be. Bende benden bahsediliyor diye balıklama daldım yoruma iyi mi?:D:D ALLAH ALLAH diyorum benim Yanal'la ne işim olur:D

Can52
05.09.2007, 00:06
Vestel in aslinda taninma diye bir ihtiyaci yoktur.
Ülke disina bile kendilerini kabül ettirmistir.
Manisspor üzerinde yatirimlar yapildi , ama bir seyi unuttular.
Manisanin eti ve kemigi belli bir yerdir....
Kisaca Potansiyal yok , dimanizm yok...
Ronaldinho, Henry, Drogbada Manisaya transfer olsaydi seyirci sayisi cogalmazdi...
Asil sorunda burda....
Vestel Para kazanmak icin Manisaya yatirim yapmadi, sadece Sponsor olarak rica üzerine katildi o kadar....
Olaylarin dinamizmini gören (veya olmamis bir dinamizm) Vestel grubu aslinda bahane ariyordu cekilmek icin.....

Feyr pley laflarini cok söyleyen sayin Cubukcu , neden hakeme Futbolcusu ve Hocasi saldirinca, tahkime gitme geregi duydu?
Neden , "tamam cezamizi kabül ediyoruz" demedi???

Hakem o maci nasil tekrarlayacakti?
O kadar darbe aldiktan sonra , nasil bir otorite olacakti??

Burda kesinlikle iki yüzlülük görüyorum...
Adamlar cekilcekti, bahane buldular...
GS_FB maci sonrasida bu aciklamayi yapabilirlerdi..
Bu ara Futbolcuda pazarlamya calistilar....Yani paramizi kurtaralim olayi..

Ama yinede TFF nin kararini yanlis buluyorum...
Böyle bir durum UEFA macinda olsaydi nasil bir karar beklenirdi??
Karar neden 2.5 hafta sonra aciklandi?
Eger bu kadar net bir madde vardida (Hakemin gözelmciye söyledigi olay , yenimi ortaya cikti) neden 2.5 hafta bekletildi...Bence cok pis kokular var

Bu saatten sonra artik herkes dikkatli olmali...
Olaylar zaman zaman cocuk hatalari gibi gösteriliyor, o beni rahatsiz ediyor.
Daha 2 gün önce ayni kulübün tribün liderleri birbirine girip , bir tanesi öldürüldü...
Olayin bu yönüne bakmak gerekir....

3 puan neyden daha önemliydi???

karayamayman
05.09.2007, 00:07
Yönetim'in bu kargaşa ortamını kullanıp, kendi hatalarını gargaraya getirmesine karşıyım....

izmirdenayhan
05.09.2007, 00:31
VESTEL ÜRÜNÜ ALMADIM almıyorum almayacağım...Sözümün geçtiği kişilere de aldırmayacağım.....

Gürkan
05.09.2007, 09:05
Trabzonsporun Bornoz ,Havlu Ve yatak çarşafları vs. taç ın ürünü.

https://www.trabzonspor.com.tr/img/products/100_4676.jpghttps://www.trabzonspor.com.tr/img/products/100_4666.jpg
Taç 'da zorlu gurubunun.

corleone
05.09.2007, 09:10
fener taraftarının tepkisinden çekinip çekilme kararını Trabzonspor'a yükleyen zorlu grubuna asıl kimden çekinmesi gerektiğini göstermemiz gerekiyor, ne vestel, ne taç ne hiçbirşey, vestelden özür, düzeltme, gerçekleri söyleme kararı gelene kadar tepkimizi göstermeliyiz.

muratt
05.09.2007, 09:20
Bence Zorlu grubunun Manisa'ya verdigi destek (yillik 20m $ olsun fazla fazla soyluyorum, hadi 30 olsun) yillik karinin veya Ar-Geye ayirdigi paralarin yaninda bence ihmal edilebilir bir rakamdir.. Yani desteklerini cekmelerinin nedeni ticari degildir.. Hakkatten bizim maci mazeret yapmis olabilecekleri gibi, sikilmis olabilirler veya basarili olamayacaklarini gormus de olabilirler.. Ama parasal nedenlerden oldugunu sanmiyorum..

Faik Yılmaz
05.09.2007, 09:35
Bence Zorlu grubunun Manisa'ya verdigi destek (yillik 20m $ olsun fazla fazla soyluyorum, hadi 30 olsun) yillik karinin veya Ar-Geye ayirdigi paralarin yaninda bence ihmal edilebilir bir rakamdir.. Yani desteklerini cekmelerinin nedeni ticari degildir.. Hakkatten bizim maci mazeret yapmis olabilecekleri gibi, sikilmis olabilirler veya basarili olamayacaklarini gormus de olabilirler.. Ama parasal nedenlerden oldugunu sanmiyorum..

Arkadaşım Vestel ihracat odaklı bir şirket olduğundan yükselmeyen döviz fiyatları nedeni ile gelir gider dengesini negatif yönde toparlamaya çalışan bir şirket bu yüzden diğer bütün maliyetlerini kısıp karlılığa ulaşmak amacında.....

Ayrıca kısa vadeli ve uzun vadeli borçlarıda çok fazla. sporsorluk gibi hiç bir gelir getirmeyen bir alana yatırılan 10-15 milyon dolar şirket için çok değerlidir. Bnece tek neden ekonomiktir bu işte bahanesidir.....

EmrahYalçınalp
05.09.2007, 10:49
Deyim yerinmde mi bilmiyorum ama bırakalım "afgursunlar"..
Yaw savgili Khe, Shania Twain benimdir bi kere! Peşinde konser konser gezmiş, ebay'den tüm DVD'lerini toplamış, tüm albümlerini stoklamış ve her single'ını dört gözle beklemekte olan biri olarak avatarını ve imzanı şiddetle protesto ediyorum :D Ahan şu an bile "whose bad have ur boots been under?" çalıyo pc'de :)

O avatar kalktı kalktı, kalkmadı "afgursanlar" yüzünden 1 hafta no post geliyo ! :D :D :D

Konuya dönersek...

Nickini hatırlayamadığım Rusya'daki arkadaşım bence de objektiflik konusunda biraz abartılı davranıyor. Hukukta olayın detayları ne bilmiyorum. Ama mantığım bana cezayı suçu işleyene vermek gerektiğini söylüyor. Kulüpler stadların güvenliğini sağlamakla yükümlü değiller ki. Şimdi tarafsız sahada oynayacağız, delinin biri tünel kazdı, geldi yine patlattı Yıldız'a (Bari bu sefer okkalı patlatmış olsun hadi :) ). Şimdi yine mi biz ceza alacağız? Stadyumun güvenliği bir kaç sene önce resmi kurumlardan alınarak özel şirketlere devredildi. Bu durumda adamların sözleşmelerine fesih işlemi uygula, tazminat al, sahaya gireni cezalandır, ne yaparsan yap... Ama o sahada Trabzonspor'un Sivasspor'dan ne farkı var? Yani sahaya giren adam "M. Yıldız'a tokat atarsa 0-3, Celalettin'e tokat atarsa devam" gibi bir mantık bana pek "mantık" gibi gelmiyor.

Bence ne olmalıydı:

Maçın skoru hakkında yorum yapmıyorum, çünkü objektif olamam. Ama eğer bu maçın yarıda kalması ve hakemin "çıkarsam 6 Sivaslı kırmızı kart görür" demesi gerçekse, tartışmaya gerek bile yok...

Ama -bence- Sivasspor'luların ceza almaması (ve delil ytersizliği gibi komik bir nedenle) da "skandal" diye nitelendirilmeliydi.

Ayrıca, İstanbul basınının Sivas'ın yanında yer almasının da iki önemli nedenini olduğunu hatırlatmak isterim:

1- Federasyon, ki biz de istemiyoruz
2- Sivas bugün var, yarın yok... Ama biz hep "azılı" düşmanız ve burdayız

Hekimoğlu
05.09.2007, 10:51
e-mail'lerede cevap verme zahmetinde bulunmuyorlar bakıyorum.

Erkut Ay
05.09.2007, 11:33
çarşı bjk adam öldürmeye devam etti yine zorlu tepkin nedir bi onuda alalım senden şiddetten bahseder oldun son günlerde allah herkese ömür versin allah rahmet eylesin ama allahın adaletiya ters tepiyor bazen..............

medya nerelerdesin 25 yaşında beşiktaş taraftarının şiddetine maruz kalan genç fidanımızı toprağa verdik sesinizi duymadık hiç..........

Külünkoğlu
05.09.2007, 11:39
çarşı bjk adam öldürmeye devam etti yine zorlu tepkin nedir bi onuda alalım senden şiddetten bahseder oldun son günlerde allah herkese ömür versin allah rahmet eylesin ama allahın adaletiya ters tepiyor bazen..............

Daha önce tribunde bir kişi bıçaklanarak öldürüldüğünde Vestel'in tepkisi şu olmuştu..
http://www.vsdergi.com/200708/07/i/vestelden_1.gif

Bu cinayetten sonra tepkisi bjk armalı buzdolabı bulaşık makinası olarak geri dönebilir.

İlgili link http://www.vsdergi.com/200708/07/03.asp

Erkut Ay
05.09.2007, 11:49
adamlar ürünlerin tanıtımında bile yalakalık yapmaya devam etmişler yazık ya adam ölüyor ses yok yalakalık var kural hatası dünyanın hatası oldu şimdi zorlu çek sponsorunu yalnız ağlayarak değil adam öldürene sesini çıkartmayanla işimiz olmaz bizim.............

afsbahar
05.09.2007, 11:55
her fırsatta bu sivas maçını gündeme getiren istanbul medyasına özellikle fener grubuna, 2 kez TS-FB. maçındaki %100 hakem facialarıyla ilgili maçları (Metin Tokat ve Cem Papila'nın katliamlarını) ve şampiyonluktan ayağımızın kaydırılmasını gündeme getirelim. Mümkünse Trabzon medyaları da gündeme getirsin. Sanki mağdur olan kendileri her fırsatta bize yükleniyorlar. Bir delikanlı yönetici de çıkıp medayada bunlara ağzının payını vermiyor.

Recep Çaltepe
05.09.2007, 20:02
sponsorluktan çekilme kararının altında başka sebepler aranması gereken şirket. görünürde bu çekilmenin sebebi federasyonun trabzonspor sivasspor maçı kararı üzerinden türk futbolu'nun kirlendiğinin öne sürülmesi.

ancaaak...

spor gazetelerinin dikkatli okurları belki hatırlar, 17 mart 2007 vestel manisaspor sakaryaspor maçından bir kaç gün önce bu gazetelerin birinde ufak ama enteresan bir haber çıkmıştı. haberin yayınlandığı sıralarda vestel manisaspor ligde kötü günler geçiriyor, sezon başı zirvedeyken, daha sonra kümede kalma hesapları yapmaya başlıyordu. işte tam bu sırada (yani 10-15 mart arası bir tarihte çıkan haberde, yani daha ortada fol yok yumurta yokken) vestel'in manisaspor'a desteğini çekebileceği, konunun yönetim kurulu toplantısında görüşülürek bir karara varılacağı açıklanıyordu. artık nasıl bir tesadüfse(!), haberden bir kaç gün sonra oynanan vestel manisaspor-sakaryaspor maçında olaylar patlak veriyor ve daha sonra ev sahibi ekibin hükmen mağlubiyetine kadar uzanan bir süreç yaşanıyordu. bu olaylar çerçevesinde bir kaç kez daha vestel'in sponsorluktan çekilmesi ile ilgili muhtelif haberler yayınlanıyordu.

şimdi burada bir düşünmek gerekiyor? acaba vestel'in manisaspor'dan desteğini çekmesi sadece son tff kararıyla mı ilgili?

bence koca bir hayır!

http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=vestel%2F%40kendi+kalesine+gol+atan+kal eci