PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dogu Asya Depremi Yardim Fonu

Guests
09.01.2005, 01:40
Arkadaslar;

Hepinizin bildigi gibi Dogu Asya'da yüzbinlerce insan öldü ve milyonlarcasi evsiz kaldi.Allah(c.c)'dan gelen bu dogal afete yapabilicegimiz hiçbirsey yoktu ama simdi geriye kalan milyonlarca evsiz için durum farkli.Yapabilicegimiz çok sey var.Tüm dünyadaki insanlar gibi elimizden geleni yapmaliyiz.

Kizilayin baslattigi kampanya ile Dogu Asyadaki depremzedelere yardim toplaniyormus(ben de bu gece ögrendim su ana kadar yardim edebilecegim bir organizasyon ariyordum)

Bu organizasyona katilmak istiyenler herhangi bir bankadan 2868 nolu hesaba para yatirabilir,ya da faturali hatli telefonlardan(avea,turkcell,telsim) 2868'e bos mesaj atarak 5 YTL(5.000.000TL)yardimda bulunabilirler(kontürlü hatlardan olmuyor).Kizilayin 1999 depremindeki yetersizligi ve Kizilay depolarinda çürüyen yardimlar beni de çok düsündürdü ama Kizilayin sitesinde yapilan yardimlardan nerelere ne kadar ödendigine dair herseyi bulabilirsiniz.Kizilaybu yardimlari bizzat yerinde yapiyormus ve bu kampanyayi devletin denetiminde yapiyor.

www.kizilay.org.tr (http://www.kizilay.org.tr) adresinden de yardimlariniziiletebilirsiniz.

Bizim basimiza da ayni durum gelebilirdi.Içine düsücegimiz çaresizligi,ve aciz durumudüsünmenizi istiyorum.Milyonlarca müslüman orada aç susuz yasarken benim fazLadan yedigim bir lokma ekmek bana haramdir!

Lütfen duyarli olalim ve Türk insaninin duyarliligini tüm dünyaya gösterelim ve en önemlisi müslüman kardeslerimize yardim edelim elimizden geldigi kadariyla.

Son olarak çok net:Bu topic herhangi bir nedenle silinirse ayni anda üyeligim de silinsin

Guests
09.01.2005, 09:13
ben turkcelle gönderdim mesaj

of-lee
09.01.2005, 16:52
turkcel e msaj gondermek en kolayi mesaji tum trabzonsporlular gondersin

İsmail Çavuşoğlu
09.01.2005, 17:32
SAOL KARDES, BU DUYARLI DÜSÜNCELERINDEN DOLAYI SENI TEBRIK EDIYORUM. BEN BOLU DA YASIYORUM AKRABALARIMIN ÇOGU DÜZCE NIN KAYNASLI ILÇESINDELER 12 KASIM 1999 DÜZCE DEPREMINDE 2 DAYIMIN OGLUNU 2 AMCAMIN OGLUNU VE DAHA BIRCOK AKRABAMI KAYBETTIM O ACININ NASIL BIRSEY OLDUGUNU ÇOK YAKINDAN BILIYORUM.CENAB-I ALLAH(C.C) IN RAHMETI ÜZERLERINDE OLSUN ONLARI CENNETINE NASIP EYLESIN. ÖLENLER ÖLDÜ ANCAK HAYAT DEVAM EDIYOR GERIDE KALANLAR BIR DILIM EKMEGE BIR BARDAK SUYA MUHTAÇ HALDEYDILER DISARIDAN GELEN YARDIMLAR OLMASA INANIN ÇOK DAHA KÖTÜ DURUMDA OLABILIRLERDISIMDIDEDOGU ASYA DEPREMINDE HAYATTA KALANLARIN NELER ÇEKTIGINI ÇOK IYI ANLAYABILIYORUM.ONLARIN BU ZOR GÜNLERINI ATLATABILMELERI VE HAYATLARINI DEVAM ETTIREBILMELERI YÖNÜNDE ELIMIZDEN GELDIGI KADAR SENIN BU ÇAGRINA CEVAP VERIP ONLARDAN BU YARDIMLARIMIZI ESIRGEMEMEMIZ LAZIM. BEN SAHSIM ADINA ÜZERIME DÜSEN GÖREVI EN IYI SEKILDE YERINE GETIRECEGIME SÖZ VERIYOR VE HERKESI BU GÖREVLERINI YERINE GETIRMELERI IÇIN DAVET EDIYORUM..

DOGRU SÖYLÜYORSUN BU TOPICIN KESINLIKLE SILINMEMESI LAZIM

ISMAIL BOLUEdited by: isotrabzon

Guests
09.01.2005, 21:06
Isotrabzon destegin için tesekkürler arkadasim.Ne kadar çok kisiye ulassak o kadar iyidir.Duyarsiz kalmiyalim

Guests
11.01.2005, 00:08
Anlasilan kimse okumuyo topici.Geyik olsa herkes burda olurdu ama.

Biz böyleyiz iste basimiza gelmeden anlamiyoruz.

Neyse topicin okunmasi da yeterli diyicem ama 46 kisi okumus sadece.Topicin basligini 'Trabzonun kizlari' yapip girenlere süpriz yapmak isterdim ama bu saatten sonra topic konusunu degismez herhalde.

TheRapZoNe
11.01.2005, 00:11
Bir arkadasim hatta kanka bile diye bilirim. 450 Euro yollamis. maasinin yarisindan fazlasi ettigi halde sirf insani duygular yüzünden hareket ettigi için onu buradan tekrar kutluyorumhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

Guests
11.01.2005, 00:23
Helal olsun.Burdan biri degil di mi?

TheRapZoNe
11.01.2005, 17:08
Buradan Birisismileys/smiley2.gif

İsmail Çavuşoğlu
14.01.2005, 19:32
evet arkadaslar bu kampanyaya destek vermek insani görevimizdir (tabi insani duygulari olanlara söylüyorum) onun için burda iste okulda çarsida pazarda herkese bu kampanyaya destek vermesi için yönlendirelim unutmayalim dünya hali bu, bugün onlarin basina gelenleryarin bizim basimizada gelebilir...

FAruk
14.01.2005, 21:30
Isteyenler felaketin gerçek resimleri için www.ogrish.com (http://www.ogrish.com) aDRESine baksin ancak site rotten.com'dan daha mide bulandirici.Ona göre.

Analyzer
14.01.2005, 22:52
Bu basligi açan Scholes arkadasima tesekkür ediyorum. 5 ytl bile olsa yardim yardimdir. Yukarida arkadaslarin belirttigi gibi 2868'e bos mesaj yollayarak bile 5 ytl'lik bir yardimda bulunabiliyoruz. Yardim etmek bu kadar kolayken yardimdan kaçmayalim artik lütfen.Ayrica bankalarin 2868 hesap numarasiyla açtiklari kizilay yardim fonu hesaplari var. Oralara da para aktarabiliriz. Is bankasi internet bankaciligini kullananlar, asagidaki bagis butonuna basarak yardimda bulunabiliyorlar. Ihmal etmeyelim. Trabzonspor taraftarlarina da bu yakisir.

saglam
15.01.2005, 02:44
Bu konu gerçekten önemli, devletimiz tam anlamiyla "hüsran" yasatti. O kadar yerlerde Arama-Kurtarma ekipleri kuruldu. Kizilay'da reform yapildigi söylendi. -Ancak harekete geçmek için hep baska ülkelerin öncülük etmesini bekledik. Daha sonra da "yapmis olmak için" orada bulunduk, yardimlar yaptik. Medyamizin hali daha da içler acisi. Ancak yeni yeni uyanmaya basladilar.

Ama bir gerçek vardir ki, olayin sicakligiyla yasadigimiz duygular ile su anki duygular birbirini tutmaz. Olayi ilk duydugumda "fiili olarak orada birseyler yapabilirmiyim?"diye düsünmeme ragmen, bu istiyak bir düsünceden ileriye gidemedi.Su an ise elimizden gelen bankaya yoluyla ya da sms yoluyla katkida bulunmak.

Haydi arkadaslar; uzaklarda bir yerlede muhtaç olan birinsana "bir ögün yemek gönderin".

Guests
15.01.2005, 02:53
www.ogrish.com (http://www.ogrish.com) daki resimlere baktim.Midem kalkti çok ürkütücügörüntüler var.Ruhlari sad olsun

Duman
15.01.2005, 08:33
Bu konu ile ilgili duyarli davranip bu topigi açan,ve yazilari ile konunun öneminin altini çizen tüm arkadaslarimi kutluyorum. Ates düstügü yeri yakar dense de,biz bu atesi çok yasadik,17 Agustos depremi, Bolu'daki depremler ve Karadeniz'deki sel felaketi ile yasamini kaybeden bir çok vadandasimiz ve yakinimiz oldu.

Acilari derinden yasamis bir millet olarak bu konuya da duyarsiz kalmamaliyiz. SMS ile yardim önümüzdeki hafta kontürlü hatlardan da yapilabilecekmis. Hiç bir sey yapamasak da,en azindan 2868'e bir bos mesaj atalim.

Formula 1 sampiyonu 10 milyon Euro bagista bulunmus,tebrikler. Bizim ülkemizde de trilyonlari kazanan spor adamlari ve sanatçilar var. Formula 1 sampiyonunun bu davranisinin, onlara da örnek olmasini diliyorum...

l-m
15.01.2005, 11:29
Bu konuda ülke olarak maalesef gereken destegi gösteremedik. Pazartesi günü Istanbul'da iett ve halk otobüslerine basilan her akbilin tüm bedeli Ace halkina gidiyor. Ortalama olarak günlük iett otobüsleri 1,5 trilyon,halk otobüsleri 1 trilyon kazaniyor. Pazartesi günü otobüsle seyahat edenler istedikleri kadar akbil basabilir ve en azindan bu sekilde katkida bulunabilir.Kisaca pazartesi günü otobüsle seyahat eden herkes basabildigi kadar akbil bassin ve bu sekilde cüzi de olsa yardimimiz dokunsun.

Bülent Şirin
15.01.2005, 11:32
Sevgili arkadaslar,
<?:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />
Önce basligi açan Murat kardesime (kendisini sahsen tanimamakla birlikte, profilindeki ismini dogru kabul ederek) can-i gönülden tesekkür ediyorum.

Arkadaslar, bu konuda toplum olarak iyi bir sinav veremedigimizi bütün medya organlari günlerdir söylüyorlar. Her seferinde de utancimdan yüzüm kizariyor. Hangi yollardan yardim yapilacagini sevgili Murat zaten açiklamis. Pek çogumuzda faturali hat var, kontörlü hatlar için de önümüzdeki hafta bu sistem devreye girecek. Bu gibi durumlarda lûtfen duyarli olalim. Basi bu gibi felaketlerden kurtulmayan bir ülkenin insanlari olarak gerekli hassasiyeti gösterelim.

Bir diyet borcu olarak algilamayalim ama Açe?li müslümanlarin, o zamanin sartlarinda Kurtulus Savasi?nda bize maddi yardim göndermis olduklarini da unutmayalim.

Haydi arkadaslar, görev basina? Insanlik görevi bu, baska görevlere benzemez?

Selam ve saygi ile?

Bülent Şirin
15.01.2005, 20:25
Arkadaslar,

Yani ne diyecegimi bilemiyorum. Ben yazdiktan sonra su kadar saat geçti, okunma orani bile dogru dürüst yerinden kimildamadi. Hafta sonu diye mi böyle oluyor? Iki satir yazi yazin suraya yahu... Tamam, üstünüzdeki kullanici hakkinda yorum da yapin, futbolcu bulma bilmecesi miydi neydi o baslik, oraya da yazin, geyik de yapin... Burasi taraftar sitesi, bunlarin hepsi olacak... Olacak da buraya da yazin bir seyler... Birakin yazmayi, okuma bile okumuyorsunuz... Türkiye deprem ülkesi, her an ayaginizin altindaki zemin kipirdamaya baslayabilir Allah göstermesin... Lûtfen biraz hassasiyet arkadaslar...

61viya
15.01.2005, 23:59
bu topici açtigi için scholese tesekkür ediyorum..hepimizin basina gelebilirdi..gereken seyleri yapalim lütfen...

Analyzer
16.01.2005, 06:14
Türkiye olarak basimiza onca felaket gelmesi bizi felaketler konusunda duyarsizlastirdi anlasilan. Ben itiraf edeyim ki Dogu Asya'da yasanan felaketi yeteri kadar önemsemedim. Isyerimde YTL geçisi ile ilgili çalismalarim, master ugraslarim (sözde)o kadar yogundu ki, felaketi yasayanlar için üzülmedim bile. Kendi islerim, master çabalarim benim için ölenyüzbinlerce insandan, geride biraktiklari milyonlarca insandandaha önemliydi. Utaniyorum, yüzüm kizariyor. Kurtulus savasi gibi bir fenomeni yasamis, bize bu güzel ülkeyi bahsetmis olan milyonlarca sehidimize karsiutaniyorum. Atatürk'e karsi yerin dibine geçiyorum. Bu ülke insanini her türlü felakete karsi duyarsiz kalmaya zorunlu kilmis alçak politikalardan nefret ediyorum. Trabzonspor gibi, çakallar düzenine isyan etmis gururlu bir camianin taraftarlarinin 1 insan caninin bile Trabzonspor'dan daha önemli oldugunu anladiklarini biliyorum. 1 ytl bile yardim etmek, 1 insanin 1 ögün yemek yemesini saglamaktir. Yardima muhtaç olmak ayip degildir. Her insan yardima muhtaç olabilir. Cüzdanimizi vicdanimizin önünde tutmayalim lütfen. (Büyük Trabzonspor'un büyük taraftarlarindan olan genç arkadaslar, eger halen ögrenciyseniz ya da is ariyorsaniz bu söylediklerimi üzerinize alinmayin lütfen. Ekonomik özgürlügü olmayan insanlara yüklenmiyorum yanlis anlasilmasin. Ben de ögrenci oldum, ben de issiz kaldim. Aramizda böyle arkadaslar mevcuttur. Ne olur onlar kendini sorumlu hissetmesin. Okumaya ögrenmeye devam etsinler.)Edited by: Analyzer

hauptstrasse
16.01.2005, 10:50
turkiyenin de diger musluman ulkeler gibi bu felaket karsisinda olusan uluslararasi dayanasmaya uzak kalmasi dusundurucu?

halbuki daha 6 yil once ayni felaketin benzerini bizler bu ulkede yasamisken ve bir cok yardim eli bize uzatilmisken simdi suskunca olanlari seyretmek biraz garipsedigim bir durum?

almanyada yasiyorum ve burdan bir ornek vermek gerekirse halkin cesitli organizasyonlarla topladigi yardim yaklasik 300 milyon eurodan fazla ve devletin yaptigi yardim sadecenakit olarak 500 milyon euro ve kimi kuruluslar(kizilkac,sinir tanimayan doktorlar vs) bu tutarindisinda. turkiyeye bakinca ne halkimizdna ne de devletten bir hareketlilik yok!

bu cok uzucu bir sey! trinidat tobago bile yaptigi yardimla siralamada bir cok ulkeden onde giderken insan uzulmedne edemiyor!

ayrica bir cok ulke yardimi bir prestij olarak goruyor! ornegin ilk anda tepkisiz kalan amerika inanilmaz ic ve dis tepki sonucu bolgede aktiv hale geldi ve yardimlarini her gecne gun katlayarak artiriyor!

orada yasananlari sanirim en iyi dunyanin bu yarisinda bizler anlayabiliriz diye dusunuyorum ancak anladigimiza dair bir tepki gorebilmiste degiliz!

bizler burda bir sekilde elimizdne geldigince kampanyalara maddi oalrak katkida bulunmaya calistik! en gulunc olani ise kaldigim yurtta bari bir aksamligina bu hayir isi icin acmis olmamiz oldu! o aksamki tum geliri denizdeprimi icin sinir tanimayna doktorlara bagisladik! o aksam sanirim hepimiz olabildigincve icmeye ve yemeye gayret gosterdik!

yani sizin anlayacaginiz her ne sekilde olursa olsun elimizi tasin altina sokmak zorundayiz! orda yasananlari hepimiz gorduk ve hala goruyoruz! umarim bu tur seyler dunyanin hic bir bolgesinde hic bir halkin basina gelmesin!

bizim neler yapabilecegimize gelince!

sizlere bir sey anlatmak istiyorum!

bu bolgelerde yasayan insanlarin temel gecim kaynagi ya balikcilik yada turuizm!

balikcilikla yasamlarini saglayanlarin en buyuk kayiplari teknelerini kaybetmek olmus! trabzonspor taraftari olarak orada bir koy yada ilcenin kardes ilce yapilmasi ve trabzon genelinde bir organizasyonla sectigimiz kardes sehirin halkina kendi gucumuz oraninda destek olunmasi fikrini ortaya atiyorum hem boylece yardimlarimizin direkt insanlara ulastigina emin oluruz hemde gercek anlamiyla felakette birey olarak aktif hale geliriz! bu tur bir organizasyon icine girilme fikri bmn de kabul gorurse ben burda her turlu bilgiyi toplayip sizlere iletmeye hazirim!(hangi sartlarda ve nasil kardes koy,kasaba bulabilecegimiz vs)

almanyada su anda bu ve benzeri yapilanmalar mevcut ve bu yolla yardimlarin direkt insanlara ulastirilmasi hedefleniyor! hepinizin dusuncelerini ivedilikle ogrenmek dilegiyle...

salicakla kalin

bravets61
16.01.2005, 11:20
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width=450 align=center>
<T>
<TR>
<TD vAlign=top width=200>http://www.vatanim.com.tr/pics/news/44652000.jpg (http://www.vatanim.com.tr/spor/spor_haber_detay.asp?Newsid=44652&amp;Categoryid=15&amp;ai d=0#) </TD>
<TD vAlign=top width=10>http://www.vatanim.com.tr/pics/clear_pixel.gif</TD>
<TD vAlign=top width=10>
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width=243 align=center>
<T>
<TR>
<TD>

Senol Günes'in önerisiyle harekete geçen yönetim depremde zarar gören ülkelerin federasyonlarina karsilasma teklifinde bulunurken, futbolcular da primlerini verecek</TD></TR>
<TR>
<TD>
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" align=center>
<T>
<TR>
<TD>
<DIV align=left>14/01/2005 </DIV></TD></TR></T></TABLE></TD></TR></T></TABLE></TD></TR></T></TABLE>
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width=450 align=center>
<T>
<TR>
<TD>Cevap bekliyorlar
Trabzonspor yönetimi ve teknik direktör Senol Günes depremzedelere yardim eli uzatarak, dostluk maç yapma karari aldi. Asya depreminin ardindan magdur olan ülkelere yardim etmek amaciyla dostluk maçi yapmak isteyen bordo-mavililer harekete geçerken, bu ülkelerin futbol federasyonlarindan maç talebinde bulundu. Cevap bekleyen Trabzon'da ayrica futbolcular evlerinde oynayacaklari ve 2. yarinin ilk maçi olan Kayseri sinavindan kazanacaklari pirimleri de yardim için gönderme karari aldi

Öneri Günes'ten geldi
Günes'in önceki aksam idmanin ardindan odasinda haberleri seyrederken deprem görüntüleri karsisinda duygulandigi, yönetime ve futbolcularina bu öneriyi getirdigi ögrenildi. Sabah takimi toplayan Günes'in futbolcularina "Önümüzdeki ilk maçin primini depremzedelere gönderme karari aldim. Bu konuda ne düsünüyorsunuz?" diye sordugu belirtildi. Hocalarinin fikrine sicak bakan futbolcular da "Çok iyi düsünmüssünüz" diyerek Günes'e destek verdi
</TD></TR></T></TABLE>

EmrahYalçınalp
16.01.2005, 12:10
Hep yolda baskasi yürürken kafasina saksi düser ve ölür zannediyoruz. Öyle degil ! Yarin "sitem etme hakki"mizi bile kullanabilmek için bugün insanligimizigöstermeliyiz. Ben yardimda bulundum, uygun olan herkesten de ayni davranisi bekliyorum...

61viya
16.01.2005, 12:15
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width=450 align=center><T>
<T>
<TR>
<TD vAlign=top width=200>http://www.vatanim.com.tr/pics/news/44652000.jpg (http://www.vatanim.com.tr/spor/spor_haber_detay.asp?Newsid=44652&amp;Categoryid=15&amp;ai d=0#) </TD>
<TD vAlign=top width=10>http://www.vatanim.com.tr/pics/clear_pixel.gif</TD>
<TD vAlign=top width=10>
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width=243 align=center><T>
<T>
<TR>
<TD>

Senol Günes'in önerisiyle harekete geçen yönetim depremde zarar gören ülkelerin federasyonlarina karsilasma teklifinde bulunurken, futbolcular da primlerini verecek</TD></TR>
<TR>
<TD>
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" align=center><T>
<T>
<TR>
<TD>
<DIV align=left>14/01/2005 </DIV></TD></TR></T></T></TABLE></TD></TR></T></T></TABLE></TD></TR></T></T></TABLE>
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width=450 align=center><T>
<T>
<TR>
<TD>Cevap bekliyorlar
Trabzonspor yönetimi ve teknik direktör Senol Günes depremzedelere yardim eli uzatarak, dostluk maç yapma karari aldi. Asya depreminin ardindan magdur olan ülkelere yardim etmek amaciyla dostluk maçi yapmak isteyen bordo-mavililer harekete geçerken, bu ülkelerin futbol federasyonlarindan maç talebinde bulundu. Cevap bekleyen Trabzon'da ayrica futbolcular evlerinde oynayacaklari ve 2. yarinin ilk maçi olan Kayseri sinavindan kazanacaklari pirimleri de yardim için gönderme karari aldi

Öneri Günes'ten geldi
Günes'in önceki aksam idmanin ardindan odasinda haberleri seyrederken deprem görüntüleri karsisinda duygulandigi, yönetime ve futbolcularina bu öneriyi getirdigi ögrenildi. Sabah takimi toplayan Günes'in futbolcularina "Önümüzdeki ilk maçin primini depremzedelere gönderme karari aldim. Bu konuda ne düsünüyorsunuz?" diye sordugu belirtildi. Hocalarinin fikrine sicak bakan futbolcular da "Çok iyi düsünmüssünüz" diyerek Günes'e destek verdi
</TD></TR></T></T></TABLE>

ben de resmi sitemizde okudum bu haberi..insanin duygulanmamasi imkansiz..trabzonsporum,sizinle her zaman gurur duydum..we sonsuza dek bu böyle olacak....

Duman
16.01.2005, 13:23
Büyük felaket sonucu çok zor günler yasayan bu insanlar için,en azindan bu ay 2-3 paket daha az sigara içebiliriz diye düsünüyorum. SMS disinda www.isbank.com.tr (http://www.isbank.com.tr) den kredi kartinizla da yardim yapabiliyorsunuz. Ben yaptim,çok kolay oluyor...

EmrahYalçınalp
16.01.2005, 13:46
Evet, ben is bankasindan da denedim, 2 dakika sürmüyor... Hadi bakalim, maximum bagislar baslasin...

ozgur
16.01.2005, 18:54
Burada Abd'de ilk baslarda teredut olsada medya ilk defa gercekleri yansitinca halk yardim etmeye basladi. Ozellikle ogrenciler ve sivil kuruluslar Bush'dan daha once davrandilar.

Yukarida arkadaslarin dedigi gibi deprem gecirmis bir ulke olarak , insanlarin halini daha iyi anlamamiz lazim. Sanirim Senol Gunesde Trabzonspor camiasina buradan ornek olmus. Benim teklifim bu yardim isini dogu asya ile sinirlamayalim, turkiyede sivillerin deprem konusunda egitiminede ciddi anlamda baslayalim. Cunku deprem sonrasi gec olabiliyor. Bu acidan gerekli derslerin cikarilmasi dilegiyle

Guests
16.01.2005, 19:37
[QUOTE=hauptstrasse]

trabzonspor taraftari olarak orada bir koy yada ilcenin kardes ilce yapilmasi ve trabzon genelinde bir organizasyonla sectigimiz kardes sehirin halkina kendi gucumuz oraninda destek olunmasi fikrini ortaya atiyorum hem boylece yardimlarimizin direkt insanlara ulastigina emin oluruz hemde gercek anlamiyla felakette birey olarak aktif hale geliriz!

[QUOTE]

Çok ütopik geliyo arkadasim söylediklerin.Yapmak isterse insanlar yapilmiycak gibi degil ama sms ile yardim etmeyi beceremeyen bir toplumdan böyle birsey beklemek hiç mantikli degil

metehan
16.01.2005, 21:10
Bu konuda Bülent abinin sitemi son derece hakli. Önce kendi üzerime düsen payi aliyorum. Umarim herkes de alir. Maalesef bu olayda millet olarak sinifta kaldik. Son günlerde kampanyalar artti. Herkes elinden ne geliyorsa katki yapmali. Geç kalinmis degil. Bu felaketlere yabanci olmayan bir millet olarak bize daha fazla görev düsüyor.

Konunun hassasiyetine dikkat çektigi için Bülent abiye ben de tesekkür ediyorum.

hauptstrasse
16.01.2005, 22:23
hayalperestlikle ne lakasi var arkadasim bu konunun!

oraya yapilan yardimlar ayni turkiyedeki gibi devletin eline gecince kimi bolgelerdeki halka ulastirilmiyor! ornegin endonezyada yada bir baska ulkde ayrilikci gerillalarin kontrolundeki bolgeye devlet insani yardim malzemesi ve yardim ekiplerini tasiyan araclari salmiyor! sivil kuruluslarda bu duvari asabilmek icin direkt insanlara yardim edebilmenin yolunu onlara 40 gunluk erzak vermek yerine ornegin balikci teknesi yaptirip vermekle buluyor! hem bu yolla tekne yapimcisi orda is imkani buluyor hemde balikci teknesiyle eski yasamina donebilmenin en kisa yolunu kullaniyor!

yok mu bmn de 6 kisi! olusturulur bir kurul merkezi trabzon yada ankara olacak sekilde! 4000 kisiyiz! ortaya cikabilecek rakami sizler dusnun artik! utopuk demek biraz agir kaciyor! sms yazamayan arkadaslarada diyecek soz bulamiyorum artik;-)

benimkisi bir oneriydi hani bizde de balikcilik hamsi olayi falan varya;-)

simdi akli evvelin biri trabzonda bir tekne ustasinatekne siparisi falan vermesin diye de not duseyim bari;-)

Harun-61
16.01.2005, 23:19
turkiyenin de diger musluman ulkeler gibi bu felaket karsisinda olusan uluslararasi dayanasmaya uzak kalmasi dusundurucu?

halbuki daha 6 yil once ayni felaketin benzerini bizler bu ulkede yasamisken ve bir cok yardim eli bize uzatilmisken simdi suskunca olanlari seyretmek biraz garipsedigim bir durum?

almanyada yasiyorum ve burdan bir ornek vermek gerekirse halkin cesitli organizasyonlarla topladigi yardim yaklasik 300 milyon eurodan fazla ve devletin yaptigi yardim sadecenakit olarak 500 milyon euro ve kimi kuruluslar(kizilkac,sinir tanimayan doktorlar vs) bu tutarindisinda. turkiyeye bakinca ne halkimizdna ne de devletten bir hareketlilik yok!

bu cok uzucu bir sey! trinidat tobago bile yaptigi yardimla siralamada bir cok ulkeden onde giderken insan uzulmedne edemiyor!

ayrica bir cok ulke yardimi bir prestij olarak goruyor! ornegin ilk anda tepkisiz kalan amerika inanilmaz ic ve dis tepki sonucu bolgede aktiv hale geldi ve yardimlarini her gecne gun katlayarak artiriyor!

orada yasananlari sanirim en iyi dunyanin bu yarisinda bizler anlayabiliriz diye dusunuyorum ancak anladigimiza dair bir tepki gorebilmiste degiliz!

bizler burda bir sekilde elimizdne geldigince kampanyalara maddi oalrak katkida bulunmaya calistik! en gulunc olani ise kaldigim yurtta bari bir aksamligina bu hayir isi icin acmis olmamiz oldu! o aksamki tum geliri denizdeprimi icin sinir tanimayna doktorlara bagisladik! o aksam sanirim hepimiz olabildigincve icmeye ve yemeye gayret gosterdik!

yani sizin anlayacaginiz her ne sekilde olursa olsun elimizi tasin altina sokmak zorundayiz! orda yasananlari hepimiz gorduk ve hala goruyoruz! umarim bu tur seyler dunyanin hic bir bolgesinde hic bir halkin basina gelmesin!

bizim neler yapabilecegimize gelince!

sizlere bir sey anlatmak istiyorum!

bu bolgelerde yasayan insanlarin temel gecim kaynagi ya balikcilik yada turuizm!

balikcilikla yasamlarini saglayanlarin en buyuk kayiplari teknelerini kaybetmek olmus! trabzonspor taraftari olarak orada bir koy yada ilcenin kardes ilce yapilmasi ve trabzon genelinde bir organizasyonla sectigimiz kardes sehirin halkina kendi gucumuz oraninda destek olunmasi fikrini ortaya atiyorum hem boylece yardimlarimizin direkt insanlara ulastigina emin oluruz hemde gercek anlamiyla felakette birey olarak aktif hale geliriz! bu tur bir organizasyon icine girilme fikri bmn de kabul gorurse ben burda her turlu bilgiyi toplayip sizlere iletmeye hazirim!(hangi sartlarda ve nasil kardes koy,kasaba bulabilecegimiz vs)

almanyada su anda bu ve benzeri yapilanmalar mevcut ve bu yolla yardimlarin direkt insanlara ulastirilmasi hedefleniyor! hepinizin dusuncelerini ivedilikle ogrenmek dilegiyle...

salicakla kalin

abi almanya hükümetinin 500 milyon ? vermesine aldanmayalim...isin icinde is var, yardimdan fazla politik isler. devlet para veriyor ama yeni yapilanma icin alman isadamlari oradaki evler, okullari v.s yapacaklar, yani verilen para yine baska yoldan geri gelecek...yoksa almanya nasil okadar parayi versin, zaten batmis durumda...hartz v.s :-)

yattara11
17.01.2005, 14:27
arkadaslar 2868 isi çok kolay. yarim dakikada mesaji gönderiyorsunuz...

ben oalya bir de farkli açidan yaklasacagim... aci felaketten 1-2 hafta önce tarhi hocamiz derste konu icabi olacaklardan habersiz deprem bölgesi ile ilgili birseyler anlatmisti bize...

hoca bize Osmanli Devleti'nin vaktinde bu bölgedeki ülkelere yardim yaptigini, bu sebepten dolayi o bölgede Türkler olarak çok sevildigimizi, oradaki insanlarin Türkleri kendilerine kardes gibi gördüklerini,ordaki nüfusun çok büyük çogunlugunun müslüman oldugunu, ayrica yakin tarihteki bir savasta o bölgenin Türkiye'ye Amerika'dan korkmadanyardim ettigini söylemisti...

aci felaketi duydugumda aklima ilk olarak hocamizin bu anlattiklari geldi...

müslüman olsunlar veya olmasinlar, Türkleri sevsinler veya sevmesinlerAsya'da aci çeken ve hayattan hiçbir beklentileri kalmamis insanlar var...

tekrar söylüyorum mesajla yardim yöntemi çok kolay... gsm operatörünüz ne olursa olsun 2868'e bos mesaj göndererek 5YTL karsiliginda yardimda bulunuyorsunuz...

Guests
17.01.2005, 15:22
tekrar söylüyorum mesajla yardim yöntemi çok kolay... gsm operatörünüz ne olursa olsun 2868'e bos mesaj göndererek 5YTL karsiliginda yardimda bulunuyorsunuz...

Çakır
17.01.2005, 15:48
Dogu Asya Depremi'yletüm dünya büyük bir drami yasadi. Yüzbinlerce insanincanini alan, milyonlarcasini da evsiz birakan bubüyük felaketeinsanlarin bu kadar duyarsiz kalmasi da en az afetin kendisi kadar üzücü aslinda.Yasadiklari cografya yönünden sansli olduklari için bu afetin kurbani olmayan milletlerin hatta hiçbir ekonomik sorunu olmayan gelismis ülkelerindeprem bölgesine yaptiklari yardimlarinbu kadar yetersiz ve komik düzeyde olusu insanin kanini donduruyor.

Oradaki insanlarbizler için çok küçük sayilacak seylereyasamlarini sürdürebilmek için büyük ihtiyaç duyuyorlar. Bizim de ülke olarak çok yakin bir geçmiste benzer bir felaketi yasadigimizi aklimizdan çikarmadan hepimizin elimizden geldigince yardim kampanyasina destek olmasi gerekiyor.

Cep telefonlarimizdan 2868'e birbos mesaj göndererek deprem bölgesine 5 milyon TL yardimda bulunmak hiçbirimiz için çok zor degil. Haydi BMN, afetzedelereelimizden geldigincedestek verelim. Bu hepimizin görevi...

#10 Fietra
17.01.2005, 15:52
Benim ilgimi çeken Tsunaminin ardindan daha 1 hafta geçmemesine ragmen diskolarin açik olmasi

Guests
18.01.2005, 00:03
Kanal 7'yi açin su an arkadaslar. Deniz feneri endonezyada...

Guests
18.01.2005, 12:48
Arkadaslar Deniz Feneri ekibi Endonezya Açe'de.Dün canli yayinda 600 kisiye 500'er euro yardim ettiler.Bu para onlarin yeni is kurmalari için yeterli bir miktarmis endonezyada.Yüzlerindeki sevinc hüzün karisimi ifade çok anlamliydi.Türklerden 'Kardeslerimize tesekürler' diye bahsettiler yardim alanlar.Imkani olan arkadaslar bayramda yardimlarimizi elimizde geldigince arttiralim.Yakinlarindan yoksun geçiricekleri ilk bayramda elimizden geldigince yardim edelim onlara.

Faturali hatti olmayanlar için bir baska yol daha;

Deniz Feneri ekibi bayram boyunca Endonezya Açe'de olucak.Onlara Deniz Feneri araciligiyla yardim edebilmek için telefon numaralari:

Ist(Anadolu):0 216 527 10 80

Ist(Avrupa): 0 212 414 60 60

Ankara: 0312 309 85 80

Izmir: 0 232 478 03 33

Yardimlarinizi esirgemeyin

Guests
18.01.2005, 13:00
2 tane gönderdim turkcell'e fatura 50 milyonu geçti herhaldesmileys/smiley5.gif

baris_aykan
19.01.2005, 14:18
valla ne yalan soyliyeyim sadece cep telefonundan mesaj attim elden gelen bu allah geride kalanlara sabir versin

Guests
20.01.2005, 11:56
Arkadaslar bu bayramda onlari yalniz birakmayalim.Imkani olanlar arttirsin yardimlari.Yalniz geçirdikleri ilk bayramda yanlarinda olalim

yattara11
20.01.2005, 12:56
bayramda bu durumda olmalari çok aci

Çebi
20.01.2005, 13:05
20 Ocak 2005 ? Çogu çocuk ve kadin, onbinlerce felaketzedeye yardim eli uzatmak için geç degil. 2868?e kisa mesaj göndererek veya bankalardaki hesap numaralarina para yatirarak, sizler de katkida bulunabilirsiniz.

Kizilay?dan alinan rakamlara göre; banka subelerine yatirilan paranin miktari 6 milyon 867 bin 602 Yeni Türk Lirasi?na yükseldi. Cep telefonlarindan kisa mesajlarla yapilan yardimlar da artiyor. Su ana dek Turkcell, Avea ve Telsim?e atilan mesaj sayisi 312 bin 580?e yükseldi. Yardim miktari da, 1 milyon 827 bin 900 YTL?ye yükseldi.
Çogu çocuk ve kadin, onbinlerce felaketzedeye yardim eli uzatmak için geç degil. 2868?e kisa mesaj göndererek veya bankalardaki hesap numaralarina para yatirarak, sizler de katkida bulunabilirsiniz.

KAMPANYAYA CEP TELEFONUNDAN 5 YTL BAGIS YAPMAK IÇIN
TURKCELL - AVEA - TELSIM
Numara 2868-Bos mesaj atmak yeterli. Yardim kampanyasina artik kontörlü hatlardan da katilmak mümkün.
Kampanyaya katilan bankalarin bagislar için hesap numarasi da yine 2868...

<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%">
<T>
<TR>
<TD vAlign=center align=left bgColor=#000099 colSpan=5 height=35>Para yatirilabilecek hesaplar</TD></TR>
<TR>
<TD width=5 bgColor=#000099 height=5><SPACER ="block" width="1"></TD>
<TD width=10 bgColor=#ffffcc height=5><SPACER ="block" width="1"></TD>
<TD bgColor=#ffffcc><SPACER ="block" width="1"></TD>
<TD width=10 bgColor=#ffffcc height=5><SPACER ="block" width="1"></TD>
<TD width=5 bgColor=#000099 height=5><SPACER ="block" width="1"></TD></TR>
<TR>
<TD bgColor=#ffffcc colSpan=2><SPACER ="block" width="1"></TD>
<TD bgColor=#ffffcc>
<TABLE>
<T>
<TR>
<TD vAlign=top width=10><A id=ylnk></A>?</TD>
<TD vAlign=top>Alternatif Bank: Elmadag Sube - 2868 no?lu hesap </TD></TR>
<TR>
<TD vAlign=top>Akbank: Taksim Sube - 2868 no?lu hesap</TD></TR>
<TR>
<TD vAlign=top>Denizbank: Elmadag Sube - 2868 no?lu hesap </TD></TR>
<TR>
<TD vAlign=top>Finansbank: Ankara Sube - 2868 no?lu hesap</TD></TR>
<TR>
<TD vAlign=top>Garanti Bankasi: Ankara Sube - 2868 no?lu hesap </TD></TR>
<TR>
<TD vAlign=top>Koçbank: Beyoglu Sube - 2868 no?lu hesap</TD></TR>
<TR>
<TD vAlign=top>Türkiye Is Bankasi: Taksim Sube - 2868 no?lu hesap </TD></TR>
<TR>
<TD vAlign=top>Ziraat Bankasi: Etimesgut Sube - 40437140 no?lu hesap</TD></TR></T></TABLE></TD></TR></T></TABLE>

Guests
21.01.2005, 15:07
Koca Türkiyeden yardim için düzenlenen en büyük kampanyaya Kizilayin kampanyasinasadece ve sadece 9 milyon YTL.Yaklasik 7 milyon dolar.

Michael Schumacher tek basina 10 milyon dolar bagisladi.Bu kadar miyiz beyler yaziklar olsun bize(Türkiye''ye)!.Benim asil tepkim zengin kesime.Orta halli insan ne yapsin elinden geldigince yardim ediyor.Zengin kesim yardim etse miktar bu kadar olmazdi yaziklar olsun onlara!

perfectstorm
21.01.2005, 17:00
herkes 2868 e bos msj. çeksin .bos geçmeyelim arkadaslar.unutmayin kurtulus savasi yillarinda endonezyada halk para tpplayip göndermisti vefa borcumuzu ödemenin zamanidir.

Çebi
25.01.2005, 21:43
Kizilay?dan alinan rakamlara göre; banka subelerine yatirilan paranin miktari 8 milyon 26 bin 317 Yeni Türk Lirasi?na yükseldi. Cep telefonlarindan kisa mesajla yapilan yardimlar da artiyor. Su ana dek Turkcell, Avea ve Telsim?e atilan mesaj sayisi 448 bin 398?i buldu. Kisa mesaj yoluyla yapilan yardimin parasal karsiligiysa; 2 milyon 544 bin 35 Yeni Türk Lirasi.
Böylece Kizilay kampanyasinda toplanan bagis 10 milyon 570 bin 352 YTL?ye yükseldi.
Bölgede, yardim bekleyen onbinlerce felaketzedeye, sizler de yardim eli uzatmak isterseniz, 2868?e kisa mesaj gönderebilir ya da bankalardaki hesap numaralarina para yatirabilirsiniz.

TURKCELL - AVEA - TELSIM
Numara 2868-Bos mesaj atmak yeterli. Yardim kampanyasina artik kontörlü hatlardan da katilmak mümkün.
Kampanyaya katilan bankalarin bagislar için hesap numarasi da yine 2868

<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%">
<T>
<TR>
<TD vAlign=center align=left bgColor=#000099 colSpan=5 height=35>Para yatirilabilecek hesaplar</TD></TR>
<TR>
<TD width=5 bgColor=#000099 height=5><SPACER width="1" ="block"></TD>
<TD width=10 bgColor=#ffffcc height=5><SPACER width="1" ="block"></TD>
<TD bgColor=#ffffcc><SPACER width="1" ="block"></TD>
<TD width=10 bgColor=#ffffcc height=5><SPACER width="1" ="block"></TD>
<TD width=5 bgColor=#000099 height=5><SPACER width="1" ="block"></TD></TR>
<TR>
<TD bgColor=#ffffcc colSpan=2><SPACER width="1" ="block"></TD>
<TD bgColor=#ffffcc>
<TABLE>
<T>
<TR>
<TD vAlign=top>Alternatif Bank: Elmadag Sube - 2868 no?lu hesap </TD></TR>
<TR>
<TD vAlign=top>Akbank: Taksim Sube - 2868 no?lu hesap</TD></TR>
<TR>
<TD vAlign=top>Denizbank: Elmadag Sube - 2868 no?lu hesap </TD></TR>
<TR>
<TD vAlign=top>Finansbank: Ankara Sube - 2868 no?lu hesap</TD></TR>
<TR>
<TD vAlign=top>Garanti Bankasi: Ankara Sube - 2868 no?lu hesap </TD></TR>
<TR>
<TD vAlign=top>Koçbank: Beyoglu Sube - 2868 no?lu hesap</TD></TR>
<TR>
<TD vAlign=top>Türkiye Is Bankasi: Taksim Sube - 2868 no?lu hesap </TD></TR>
<TR>
<TD vAlign=top>Ziraat Bankasi: Etimesgut Sube - 40437140 no?lu </TD></TR></T></TABLE></TD></TR></T></TABLE>

-----------------------

BMN'den en azindan 2868'e msjatmayan kalmasin arkadaslar.....Herkes elinden geldigince biseyler yapsin....Haydi bakalimsmileys/smiley2.gif

Guests
26.01.2005, 01:57
Ahmet saolasin kardesim

Elimizden geleni yapalim hala geç degil yardimlar toplaniyo...

Zafer Keskin
26.01.2005, 02:08
EWET ARKADASLAR CEP TELEFONLARINA SARILMAYA DEWAM EDELIM lütfen hatirlatmak çok iiyidir haydi bmn elinden gelenin en iyisini yapmaya çalis...........

esmerfirtina
26.01.2005, 12:14
elimizden geldigi kadar yardim edelim. cepten mesaj atmak da çok iyi oturdugumuz yerden yardim yapaliriz. Herkesin gereken ilgiyi göstermesi çok güzel.

Çebi
26.01.2005, 18:09
http://www.ntvmsnbc.com/adimages/site/yardim_300x200.gif (http://www.ntvmsnbc.com/ads/adredir.asp?ciid=9144&amp;crid=9155&amp;url=http://www.ntvmsnbc.com/news/304827.asp)

FANATIK61
27.01.2005, 15:55
Fatih ve Yattara Destek Için Oynayacak
http://www.trabz&#111;nspor.org.tr/images/haberpic/futbolf.jpgTürkiye Futbol Federasyonu tarafindan organize edilen ?Insanlik Için Toptan Destek? kampanyasi kapsaminda, Asya felaketinde zarar görenlere yardim maçi için aday kadroya çagrilan futbolcular belli oldu. Milli Takimlar Teknik Direktörü Ersun Yanal tarafindan belirlenen aday kadroda Süper Ligde mücadele eden kulüpleri temsilen 18 takimin kaptanlari ve ligin en genç 3 oyuncu ile Türkiye?deki yabanci uyruklu 22 futbolcu yer aldi.

<DIV align=center>http://www.trabz&#111;nspor.org.tr/images/trans.gif</DIV>Takimimizdan kaptan Fatih Tekke ve Ibrahima Yattara da kadrolara dahil edildi. Aday kadrolarda bulunan diger oyuncular söyle :

Süper Lig Karmasi

Rüstü Reçber, Ümit Özat (Fenerbahçe)
Bülent Korkmaz, Cafercan Aksu Galatasaray
Fatih Tekke Trabzonspor
Serhat Gürpinar Denizlispor
Ramazan Kursunlu Besiktas AS
Kürsat Duymus Ç.Rizespor
Mert Korkmaz Malatyaspor
Erhan Namli Gaziantepspor
Ümit Bozkurt, Ali Öztürk Gençlerbirligi
Yasin Çelik Konyaspor
Serkan Aykut Samsunspor
Saffet Akyüz B.B.Ankaraspor
Burhan Saatçioglu Diyarbakirspor
Hakan Kutlu MKE Ankaragücü
Saffet Akbas Istanbulspor AS
Serkan Damla, Ilhan Parlak Kayserispor
Muzaffer Bilazer A.Sebatspor

Yabancilar Karmasi

Alexandro De Souza, Marco Aurelio Fenerbahçe
Stjepan Tomas, Rigobert Bahanag Song Galatasaray
Ibrahima Yattara Trabzonspor
Roman Kratochvil, Souleymanou Hamidou Denizlispor
Oscar Eduardo Cordoba, John Carew Besiktas AS
Gustavo Andres Victoria, Bashir El Tabie Abdülhamit Ç. Rizespor
Marcel Mbayo Kibemba Malatyaspor
Tarik Ibrahim Muhammed El Tabib Gaziantepspor
Josip Skoko Gençlerbirligi
Giani Stelian Krita Samsunspor
L.Da Silva Wederson, Jaba B.B.Ankaraspor
Goran Stavrevski Diyarbakirspor
Jean Emmanuel Effa Owondo MKE Ankaragücü
Alexander Yordanov Istanbulspor AS
Samuel Johnson Kayserispor
Claude Armel Bakadal A.Sebatspor

2 Subat Çarsamba günü BJK Inönü Stadi?nda oynanacak olan karsilasmada, Süper Lig Karmasi?nin basinda Ersun Yanal, Yabancilar Karmasi?nin basinda ise Christoph Daum, Gheorghe Hagi ve Vicente Del Bosque sahaya çikacak. Karsilasmanin tanitimi ile ilgili basin toplantisi tüm teknik direktörlerin katilimi ile 31 Ocak tarihinde saat 12.30?da Ceylan Intercontinental Otel?de yapilacak. Maçin bilet fiyatlari Kale Arkasi Tribünler 5 YTL, Kapali Tribün 10 YTL, Numarali Tribün 15 YTL olarak belirlendi. Karsilasmaya gelecek seyirciler biletlerini saklamalari sartiyla 9 Subat?ta Atatürk Olimpiyat Stadi?nda Türkiye ? Tunus A Milli takimlari arasinda oynanacak UEFA Meridyen Kupasi Gala Maçi?ni da izleyebilecek

Çebi
27.01.2005, 18:11
Kizilay?dan alinan rakamlara göre; banka subelerine yatirilan paranin miktari, 8 milyon 863 bin 485 Yeni Türk Lirasina yükseldi. Cep telefonlarindan, kisa mesajla yapilan yardimlar da artiyor. Su ana dek, Turkcell, Avea ve Telsim?e atilan mesaj sayisi 504 bin 292?i buldu. Kisa mesaj yoluyla yapilan yardimin parasal karsiligiysa; 2 milyon 831 bin 840 Yeni Türk Lirasi. Böylece Kizilay kampanyasinda toplanan bagis, 11 milyon 34 bin 71 Yeni Türk Lirasina yükseldi.
Yardim eli uzatmak isterseniz, 2868?e kisa mesaj gönderebilir, ya da bankalardaki hesap numaralarina para yatirabilirsiniz.

TURKCELL - AVEA - TELSIM
Kampanyaya katilan bankalarin bagislar için hesap numarasi da yine 2868

http://www.ntvmsnbc.com/adimages/site/yardim_300x200.gif (http://www.ntvmsnbc.com/ads/adredir.asp?ciid=9144&amp;crid=9155&amp;url=http://www.ntvmsnbc.com/news/304827.asp)

Guests
28.01.2005, 00:13
1 kisi daha görse basligi kar kardir.Sitede geyik yapmaktan bu ise zaman ayiran arkadaslara tesekkürler.

Sevgiler

safir
30.01.2005, 13:05
Sahsifikrim sudur :

Evet yardim edelim . Mesaj hattina mesaj atarak edelim. Bankaya gönderek edelim. Ama maça ve konsere giderek degil.

M Schumar 10 milyon dolari cebinden biriktirdigi parasindan verdi.

O formula yarisi yapalim demedi.

Bende nacizane kendi birikmis paramdan yardim ettim. Mesaj çektim. Ilk faturada ödeyecegim.

Ama konser ve maç organizasyonu yapan serseri aptallar(sözümün arkasindayim)konsere veya maça gelin eglenin yardim edin diyorlar.

O görüntüleri TV de gördükten sonra hangi amaçla maçta veya konserde eglenegim .

Ayrica ben biriktirdigim emegimden veriyorum . O konser organize eden sanatci denilenler neden biriktirdiklerinden vermiyorlar.

Ben desemki bundan sonra güney asya yarina iki program yazacagim.

Bu ne kadar gülünç olursa Konser veya maç organize edenlerin durumuda o kadar gülünçtür.

TFF biriktirdigi paradanyardim etsin.

Fatih ve Yattaranin gitmesine karsiyim.

Veya TFF(Kuluplerden ceza adina aldigi paralai - Hatirlarsaniz Trabzonsporu Samsun ve Antalya maçinda cezalandirdilar ) onlari Asya ya yardim yapsin.

Ben herkesi bu TFF nin organize ettigi bu maça GITME MEYI öneriyorum

Simdi ben eminin bu TFF organizasyonuna kimse gitmyecek. Dönek medya yine veryansin edecek . Yardim di da vs. vs .

Sahsi fikrimdir

Saygilar

Guests
09.03.2005, 19:41
Bugün, evi hemen denizin kenarinda olan ve tsunamiyi birebir yasamis bir bayanla tanistim. Bu bayan 2 çocugunu ve esini tsunamide yitirmis. Bayan ?Önce deprem oldu evimizde hasar olustu, biz depremin verdigi zararlarla ugrasiyor ve enkaz altindakileri kurtarmaya çalisiyorduk. Bu arada çok sasirtici bir sey oldu. Deniz çok uzaklara dogru çekildi? dedi. Gösterebilir misin dedigimde parmagiyla bir noktayi gösterdi. Göstermis oldugu mesafe 1 km civarindaydi. Acaba saskinliktan abartiyor mu dedim. Yanindakilere sordum, tsunamiyi birebir yasayan diger taniklara. Onlar da ayni noktalari gösteriyorlardi.

?Biz bu saskinlik içinde denize dogru bakarken büyük bir gürültü ile denizden 10 metre büyüklügünde bir dalga geldi ve evlerimize büyük bir zarar verdi. Daha onun saskinligini atamadan ikinci çok büyük bir dalga geldi. O dalga su gördügünüz 50 metre boyundaki deniz fenerinin neredeyse boyuna ulasacakti. O dalga her seyi yikti büyük bir gürültüyle önüne ne geldiyse yuvarlayarak, kirarak bizi sehrin merkezine dogru sürükledi.?

Ben yüzme bilmiyorum. Ölüm korkusuyla etrafa tutunmaya çalisiyordum. Ardindan üçüncü dalga geldi. Sonra sagimizdan ve solumuzdan yeni dalgalar geldi. Artik sarhos gibi oldum. Ayrintilari hatirlayamiyorum. Her taraftan evler kopmus üzerime geliyordu. Artik hiçbir sey duymuyordum ama görüyordum.

Sonunda sehrin yukarisina daglarin eteklerine yakin bir yerde, 6 km uzaklikta, kendimi yerde buldum. Ayaga kalktim üzerimde hiçbir seyin olmadigini fark ettim. Çok utandim örtünecek bir seyler aradim, bulamadim. Bu utançla kafami kaldirip etrafa baktigimda herkesin benim gibi çiplak oldugunu gördüm ne kadar diye sormayin o günü yasayip kurtulan herkes çiplakti. Evleri tsunamiden zarar görmeyenler bir entari getirdi giydim?.

Deniz Feneri Temsilcisi Orhan Kiliç /Açe

İsmail Çavuşoğlu
09.03.2005, 22:19
yaa ne diyebilirimki su anlatilanlara cenab-i ALLAH yardimcilari olsun ALLAH hiç kimseye böyle aci göstermesin.onlarin acilarini birazda olsa hafifletebilmek için lütfen elimizden gelen yardimi yapalim ben sahsen yapabildigim kadar birseyler yapmaya çalisiyorum belki az oluyor ama elimden bukadari geliyor.gerçekten su yaziyi okuyunca yine bana biseyler oldu neysee

saygilar..