PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Selçuk Dereli, Bülent Demirlek, Bülent Yıldırım; Onurunuz Varsa İstifa Edin!!

Sayfa : [1] 2 3

Badaloğlu
29.08.2007, 17:28
Trabzonspor-Sivasspor maçı tekrar edilecek 28.08.2007 TFF Yönetim Kurulu, Trabzonspor - Sivasspor müsabakanın tarafsız bir sahada, seyircisiz olarak, ileride belirlenecek bir tarihte tekrarına karar verdi.
12.08. 2007 tarihinde Trabzon Avni Aker Stadyumu'nda oynanan Trabzonspor-Sivasspor Turkcell Süper Lig futbol müsabakasının 90+2. dakikasında müsabakanın hakemi Bülent Demirlek tarafından tatil edilmesi neticesi, dosya ve ekleri TFF Yönetim Kurulu'nun 28.08.2007 günü yapmış olduğu toplantıda etraflıca görüşülmüş, dosyada bulunan hakem, gözlemci, temsilci raporları detaylı şekilde incelenmiş, müsabaka gözlemcisi ve temsilcileri Kurul'da dinlenmiş, ek raporlarına başvurulmuştur.
Gözlemci ve temsilcilerin ek raporları doğrultusunda hakemin müsabaka ile ilgili tatil kararı Yönetim Kurulu'nca uygun görülmemiş olup, Futbol Müsabaka Talimatı'nın 18/a ve 29/b son fıkra maddeleri hükmü gereği müsabakanın tarafsız bir sahada, seyircisiz olarak, ileride belirlenecek bir tarihte tekrarına karar verilmiştir.
Müsabaka hakemi hakkında müsabakayla ilgili soruşturma açılmasına, ayrıca basında yer alan demeçleri sebebiyle Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak ile yöneticilerden Abdullah Başer ve Zeyyat Kafkas'ın Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edilmesine karar verilmiştir.

TFF

Sayın,Bülent Demirlek...Federasyonun yapmış olduğu açıklamalardan da anlaşılacağa üzere, maçın bitimine 30 saniye kala vermiş olduğun müsabakanın tatil edilmesi kararı yanlıştır.Bunu ben değil federasyonun açıkladığı yukardaki cümlelerden anlıyoruz.Şimdi eğer azıcık onurun varsa hemen FİFA kokartını çıkar,düdüğünü as ve istifa et...

EmrahYalçınalp
29.08.2007, 17:38
Etmedi mi daha?
Bu arada ederse artık yakında biblolarını yapıp yanyana dizeriz... Papila, Demirlek... :D

yns61
29.08.2007, 17:40
hakem falan değiilsin rezil herif

Kadir
bu adam hakem ise ben mhk başkanı olurum yav..

istifa etsin gitsin tabi onuru varsa ?!?!?

Şahinoğlu
Yakında Star tv yorumcusu bülent olarak karşımıza çıkar :)

denizgrsy
eyyamcılık için kullandığın , Türk Futboluna hizmet etmeyen , kişiliğin gibi farklılık gösteren '' O DÜDÜĞÜNÜ '' asmanı bekliyoruz !

Kadir

haklısın valla :) ama yok starda değil kanal1'de çıkar.

Erbay
29.08.2007, 17:42
İstifa etse de etmese de hakemliği bitti.Kurtuluşun yok Bülent Demirlek.

sbay
29.08.2007, 17:45
yakında haberi gelir istifa etti diye...

Mehmet Fatih Yavuz
29.08.2007, 17:48
geçen de söyledim..cehennemin dibine dek yolu var..
rezil insan..

sümela61
29.08.2007, 17:51
bu adamın insiyatifine bırakılmamalı... kesinlikle ceza almalı... bu adam da haysiyet olmayabilir, ki büyük ihtimalle yok gibi duruyor... :) dolayısıyla bu karar, bu adama bırakılırsa, bence pişkince devam eder hakemliğe...

bir deeeee... bu adamı kullanan asıl karaktersizler kim?... bunlar açığa çıkmalı... tek başına maçı iptal etme kararı alamaz... muhakkak arka planda birileri var... bunların üstüne gitmek lazım...

Demirlek bir piyon... elbette bu işe "maşa" olduğu için cezasını çekmeli ancak "maşa"yı tutanlar yine aradan sıyrılmasın...

SDanışmaz
29.08.2007, 18:18
İstifa etmesine gerek yok, nasıl olsa hakemliği biti...

Egemen Yılmaz
29.08.2007, 18:47
ister etsin ister etmesin.. çok önemli değil bence

no NAME
29.08.2007, 19:06
utanç verici davranışın tescillendi. O kadar alınterinin boşa akmasına ; o kadar insanın sıkıntı çekmesine ve o kadar insanın cezalandırılmasına sebep oldun. bu kadar ağır suçun cezasıda sadece görevinden ayrılmakla geçiştirilemez. ya insan içine nasıl çıkacaksın? sana tavsiyem hem kafanı donuna hem düdüğünü gö;)üne sok. çünkü ikisinide gerektiği gibi kullanamıyosun.
selam ve hürmetle

sanatik
29.08.2007, 19:47
sivasi birde simdi cezasini 50 bin YTL ye indirdiler. yuh bee.

demirlek yedigin naneyi görüyormusun ? Bir hakem nasil bu kadar ..... olabilir. nasil böyle .... hareket eder. bunlara nasil hakemlik yaptirirlar.

demirlek derhal istifa et. DERHAL.

futbalski60
29.08.2007, 19:48
cem papiladan sonra siyasete atılır bence

ktü_ts
29.08.2007, 19:49
onda onur olsa korkak tavuk gibi soyunma odasınıa kaçmaz milletin lafına bakıp maçı tatil etmezdi...onursuz herifff

ilhan
29.08.2007, 19:51
Sen uzun yaşayasın Demirlek.. Söyleyecek lafım yok sana..

61 baha
29.08.2007, 19:52
Serhat ulueren az önce kanal 1 de açıklama yapıyo.
Bunlar (federasyon) aynaya nasıl bakacaklar insan yüzüne nasıl çıkacaklar dedi.
Tek suçlu hakem mi 7,4 gözlemci raporu almış. maç sivasın hakkıymış

ShadoW
29.08.2007, 19:54
eyyamcılık için kullandığın , Türk Futboluna hizmet etmeyen , kişiliğin gibi farklılık gösteren '' O DÜDÜĞÜNÜ '' asmanı bekliyoruz !

imza. çok güzel olmuş.

sanatik
29.08.2007, 19:57
Birde bu hakem böyle hata yapdiysa maci niye tekrarliyor bunlar ?

bu kadar alakasiz kararlar isler ancak bizde olur.

Örnegi olmayan isler yapar birde hakli cikmaya calistirirlar ( bakiniz istanbul medyasi ).

Travelair
29.08.2007, 20:00
Hakemlerin başkanı geçenlerde birlik mesajları veriyordu. Birlikte hareket edersek kimse bizi yıkamaz diyordu. Bakalım ilerde adaletli maçlar yönetecekler mi?!!

Harun-61
29.08.2007, 20:06
bu adamın insiyatifine bırakılmamalı... kesinlikle ceza almalı... bu adam da haysiyet olmayabilir, ki büyük ihtimalle yok gibi duruyor... :) dolayısıyla bu karar, bu adama bırakılırsa, bence pişkince devam eder hakemliğe...

bir deeeee... bu adamı kullanan asıl karaktersizler kim?... bunlar açığa çıkmalı... tek başına maçı iptal etme kararı alamaz... muhakkak arka planda birileri var... bunların üstüne gitmek lazım...

Demirlek bir piyon... elbette bu işe "maşa" olduğu için cezasını çekmeli ancak "maşa"yı tutanlar yine aradan sıyrılmasın...

:alkış::alkış::alkış::alkış:

Hüseyin Çümen
29.08.2007, 20:19
Çok rezil bi insansın Demirlek şerefin haysietin onurun varsa birdaha maç yönetme

Ali Can
29.08.2007, 20:22
Allah bildiği gibi yapsın

macka61
29.08.2007, 22:34
gurur olsaydı zaten maç bu noktaya gelmezdi

cengizbdn32
30.08.2007, 00:15
bu maçları veren haysiyetsiz kanal var ya onda bugün dinledim bu hakem ismini bile ağzıma almak istemiyorum tff ye eğer maça çıksaydım sivastan 5 veya 6 oyuncuyu atmam lazımdi bende tatil ettim demiş.. valla ben ömer güvencin yalancısıyım.. eğer böyleyese bu hakem müsvettesinin allah bin kere cezasını versin..

Mustafa
30.08.2007, 02:35
istifa etmez daha yapması gereken hizmetler(?) var

Sefaenes
30.08.2007, 03:54
ayni durumu istanbul takimlara yapamazdi 30 san oynatmadigi icin böyle yaygara koptu. Onun icin istanbul medyasinla onlarin yaninda olan diger takimlar bize karsi nerdese savas acmis durumdu gerci hepsinin cani ceheneme. Onuru olsaydi o maci bitirirdi cem papila bir bu 2

cyberentalpi
30.08.2007, 04:04
Cem Papila en azinda itiraf etti ve Ts nin hakkini yedigini soyleyebildi. Hatta Ozur diler. Bu sefersiz bunu yapacak mi bakalim

Ayrica istifa etmesin kovulsun. Zaten mac tekrari varsa hatasi buyuk demektir.

My
30.08.2007, 04:25
Etmedi mi daha?
Bu arada ederse artık yakında biblolarını yapıp yanyana dizeriz... Papila, Demirlek... :DTOKAT.........

h@msi61
30.08.2007, 04:29
basliktaki kosullu cumlenin kosulunu sagliyamadigi icin istifa etmiyecektir. ama Trabzonsporla oynamanin cezasini uzun bir sure tatil yaparak ceker artik.

sanatik
30.08.2007, 14:31
Demirlek'i yakan ifade
Atilla TÜRKER 30 Ağustos 2007
Olaylı karşılaşmanın hakemi Bülent Demirlek’in, temsilcilere "Sahaya dönersem, Sivaslı 6 oyuncuyu atmak zorundayım. Yeterli güvenlik önlemi alındı. Ama o oyuncuları atarsam da bu kez ortalık karışır" dediği belirtildi.

FUTBOL Federasyonu’nun olaylı Trabzonspor-Sivasspor maçının tekrarı yönünde aldığı karar camiada büyük şaşkınlık yaratırken, bu kararın çıkmasında ilginç gelişmeler yaşandı. Perde arkası aralandığında olayda maçın hakemi Bülent Demirlek başrolde göründü. Önceki günkü yönetim kurulu toplantısına çağrılan maçın temsilcileri Metin Demir ile Tufan Öktüren’in, hakem Bülent Demirlek aleyhine verdiği ifadeler sonucu, maçın tekrar oynanmasının kararlaştırıldığı belirlendi.

Benden hesap sorarlar

Demir ile Öktüren, toplantıda, "Olayların çıkması üzerine hakem Bülent Demirlek ve yardımcıları, soyunma odasına gittiler. Bir süre sonra her türlü güvenlik önlemi alındı. Güvenlik önlemleri alındıktan sonra hakem soyunma odasına gittik. Ancak Demirlek, maçı tatil ettiğini ve sahaya çıkamayacağını belirtti. Buna gerekçe olarak da, ’Her türlü güvenlik önleminin alındığını biliyorum. Ama sahaya çıkarsam, Sivassporlu 5 ya da 6 oyuncuya kırmızı kart göstermem gerekir. Çünkü taraftarların saldırısına, karşılık verdiler. Resmen kavga ettiler. Eğer bunları atmazsam, benim başım derde girer. Bana bunun hesabı sorulur. Eğer atarsam, bu kez saha karışır, üstelik Sivasspor hükmen mağlup olur’ dedi. Yani Demirlek, güvenlik önlemlerinin yetersiz oluşundan değil, biraz da kendisini düşündüğü için sahaya çıkmadı" şeklinde konuştular. Maçın gözlemcisi olan FIFA kokartlı eski hakemlerden İbrahim Aksoy da, her iki temsilcinin ifadelerini doğruladı.

Yönetim kurulu, bu şok bilgi sonucu karşılaşmanın tekrar edilmesini kararlaştırdı. Hakem Bülent Demirlek hakkında da "Görevini iyi yapmadığı, maçın selametini değil kendisini düşündüğü" gerekçesiyle soruşturma açılmasına karar verildi.FIFAlistesinden çıkarılması gündemde olan Bülent Demirlek’e Süper Lig’de ilk yarının sonuna kadar maç verilmeyeceği bildirilildi

Daha büyük bir hakem hatasi olabilirmi ? cezasini niye biz cekiyoruz ? Niye 6 sivasli oyuncuya cezasi verilmiyor ?

Özsu
30.08.2007, 14:39
Demirlek istifa haberini bekliyoruz..

Taner Gündoğdu
30.08.2007, 14:52
federasyon hakkında soruşturma başlattığına göre ve de sicili baya kabarık olduğu için zaten uzun bir süre görev alamayacaktır. fifa kokartı almış bir hakem uzun süre maç yönetmeme gibi bir cezaya maruz kalıpta hala istifa etmezse o kokartı haketmemiş demektir. onursuz hakemliğini onurlu bir hareketle bitir!!!

balahor61
30.08.2007, 14:54
Tekrar kararı üzerine yaygın medyada çıkan yorum adı altındaki kuduzik salyatik başlıkları acı bir tebessümle izliyorum.

Malum. Varoluş gerekçelerini içselleşmiş aşağılık kompleksi üzerine inşa eden bir spor medyasına sahibiz. İstanbul'a kar yağmadan Türkiye'ye kışı getirmeyen kerameti kendinden menkul yüzlerce sahtekarı bize gazeteci diye yutturuyorlar, hem de onlarca yıldır.
Hiç lafı gevelemeye gerek yok; Namık Sevik geleneğinin kör topal birkaç temsilcisi dışında, günümüz Türk Spor medyası tepeden tırnağa güce tapanlar kalabalığıdır. Zaman zaman bizim de sempatimizi kazanan birçok ehl-i cehil "yazar" yalanıyla gözümüze sokulmakta, böyyük gazetelerimizin en "nadide" köşeleri, asıl işi kabzımallık , doktorluk, müzisyenlik, iş adamlığı, eski futbolculuk olan "duygularının silahşörleriyle" kirletilmektedir.

Kabzımal spor yazarı olacaktı madem, Sedat Bakıcı neden İletişim Fakültesi'ni okudu? Doktor eskisi spor yorumcusu olacaktı madem, ne diye "gerçekten" doktor olup bu ülkenin yoksul köşelerine teselli olabilecek başka bir gençin yerine Tıp Fakültesinin sıralarını işgal etti? Bu soruya mantıklı bir yanıt verebilecek tek bir "akıl sahibi" çıksın, yazma işini üç hacimlilerden birinin stadının kapı görevlilerinden birine terkedeceğim. Nasıl olsa şimdikiler de en fazla onlar kadar yazar!

Bülent Demirlek'in basına yansıyan ifadelerini okuduktan sonra Trabzon'u dar ağacına çeken kaç "gazeteci görünümlü kiralık kalem" özür dileyecek sanırsınız? Yanıt çok kolay; Ahlaksızlığı kendi doğruları üzerinden rasyonalize edenler buna da bir formül bulur ve aynaya rahatça bakarlar, hiç merak etmeyin. Ve benim gibi, sporun sadece saha içi mücadele olduğunu zanneden , böyle olmasını uman garipler de, sözü edilen kiralıkların bir gün aynaya tükürecekleri günü safça beklemeye devam ederler. Böylesine kirli bir medyanın geleceğini düşündükçe içim üşüyor, ürperiyorum..

FENERBAHÇE VE BJK YA TEBRİK: İlk maçların ardından, işi sıkı tutmak kaydıyla iki takımımızın da tur atlayacağını söylemiş, hatta Fenerbahçe'nin deplasman da çok daha rahat kazanacağını ifade etmiştim. Fenerbahçe görece biraz zorlansa da, bonkörlüğünün ve Alex'in yarımlığının etkisiyle bitirici darbeyi biraz geciktirdi. Çokça eleştirildiği geçen yıldan beri "iyi kumaş" dediğim Deivid'in mücadelesi ve kalitesi her gün biraz daha belirginleşiyor. Roberto Carlos'un çocuksu ve amatörlüğe bulanmış iş ahlakını görüp de utanmayı akıl eden kaç Türk futboılcusu vardır dersiniz?

BJK, ligimizin "çok özel" birkaç oyuncusundan biri olan Delgado farkıyla Zurich'i layık olduğu yere gönderip, Serdar Özkan doğrusuyla bizi buluşturan Ertuğrul Sağlam imzasıyla herkese ders vermeye devam etti. Bu arada son dakikada oyuna girmeyi "onur" meselesi yapan Nobre'nin kadro dışı bırakılması bir yönetim doğrusu olarak alkışı hak etti. Nobre, ya sayı saymasını bilmiyor ya da BJK'nın ne anlama geldiğini..Öğrenir artık.

Koray
30.08.2007, 14:54
bu herif istifa etmedimi hala...

coskun0661
30.08.2007, 15:06
gururu varsa istifa eder...gurursuz adam

yaranozlu
30.08.2007, 15:28
olay çok net ortada, hakkımız yenmiştir fakat benim daha büyük bir korkum var o da sivas maçından sonraki maçlarda hakemler bize karşı çok dikkatli maç yönetti. Şimdi basının da etkisiyle alınan kararın Trabzonun lehine olduğu düşünülüyor.(lanet olsun hepsine) Bundan sonra hakemler gerçek kimliğine bürünür ve hakkımızı yemeye kaldıkları yerden devam ederler. İnşallah yanılırım...

h.bezir61
30.08.2007, 15:51
Olmadigina göre istifa edeceginide zannetmiyorum.

Mayls
30.08.2007, 15:54
Ziya Dogan istifa...
Yönetim istifa...
Federasyon istifa...
Demirlek istifa...

Ise bak herkesi istifaya davet ediyoruz. Niye birkere de hersey istedigimiz gibi gitmez...

ergin cesit
30.08.2007, 15:55
BÜlent Demİrlek Ve İstanbul Basini Hepİnİzİn Cani Cehenneme

Samet Berber
30.08.2007, 16:30
yazık ya harbiden yazık resmen 3 puanımız gitti ...

istifa !!!

Enes
30.08.2007, 16:38
misyonunu tamamlamadan istifa etmez daha yapacağı hizmetler var bazı güçlere

Nytre
30.08.2007, 16:43
bugun gazetede okudum aynı şeyi.. adam kendi bilmem neresini kurtarmak için yaptığı işe bak. bu adama eğer hakemlik verirlerse hala federasyon kapatsın dükkanı gitsin...
ayrica baze gazetelerde karar için skandal yorumlarını okuyorum ve gülüyorum....

skandalı başlatan hakem değilmiş gibi sallayıp duruyorlar.. düşünmeden olayları okumadan tartmadan

eşşek kafalılar!

Sacit
30.08.2007, 16:47
Böyleleri alışıktır bu durumlara onlar için normaldir,ne anlarlar gururdan v.s :mad:

Özkan
30.08.2007, 20:22
TOKAT.........Tokat müptezelinin babası bizim binânın karşısında oturur. Babasını çok sevdiğinden sık sık görürüm kendisini ve ağzıma geleni sayarım. O ise pişkin pişkin sırıtır.

Demirlek de en fazla Tokat kadar şereflidir. İstifâ etmesini beklemiyorum ama kovulmasını ve yargılanmasını istiyorum.

hüseyin1975
30.08.2007, 23:05
Neden Istifa etsin?

MHK Adam gibi davransin ve Görevine son versin bence!

mensure 61
30.08.2007, 23:29
O, onursuz hakemlerde yüz yokki istifa etsinler !!!

olimpus
31.08.2007, 05:04
Demirlek'in, iki temsilci Demir ile Öktüren'in "Sahaya çık ve maçı bitir, statta güvenlik sağlandı" uyarısına "Sahaya dönersem 5-6 Sivaslı oyuncuyu atmam gerekir. Sivas hükmen yenilir. Ben bunu yapamam" dediği ortaya çıktı.

Olaylı Trabzonspor-Sivas maçıyla ilgili olarak maçın iki temsilcisi Metin Demir ve Tufan Öktüren'in, hakem Demirlek'le ilgili verdikleri şok rapor gündeme bomba gibi düşecek. Futbol Federasyonu'nun salı günü karşılaşmanın tescili ile ilgili yaptığı toplantıda konuşan temsilciler Metin Demir ve Tufan Öktüren şunları söylediler: "Maçta güvenlik önlemleri
alındıktan sonra Bülent Demirlek'in yanına giderek 'Sahada her türlü güvenlik önlemi alındı, çık ve karşılaşmayı bitir' uyarısında bulunduk.

UYARILARI DİKKATE ALMADI
Bülent Demirlek ise 'Ama sahaya çıkarsam, en az 5-6 Sivassporlu futbolcuya kırmızı kart göstermem gerekir. Çünkü sahaya giren Trabzonsporlu taraftarlarla resmen kavga ettiler. Eğer bu kırmızı kartları gösterirsem de Sivas hükmen mağlup olur. Sivaslı oyunculara kırmızı kart göstermezsem de benden bunun hesabı sorulur. Ben bunu yapamam. Sahaya çıkmayacağım' dedi. Yani hakem Demirlek güvenlik önlemlerinin yetersizliğinden değil, uyarımıza rağmen kendini düşündüğü için sahaya çıkmadı."
(31.08.2007 / FOTOMAÇ)

olimpus
31.08.2007, 05:15
Gerekçeli karar açıklandı!

Futbol Federasyonu'nun, Trabzonspor-Sivasspor maçı ile ilgili önceki gün aldığı ''Karşılaşma tarafsız sahada tekrar edilecek'' kararının gerekçesi açıklandı.

Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamada, tekrar kararının çıkmasında, hakem Demirlek'in maçı tatil ederken olayları gerekçe göstermesinin yanı sıra federasyon temsilcilerine ''Eğer sahaya çıkarsam Sivasspor Kulübü'nden 3-4 oyuncuyu atmak zorunda kalırım'' sözlerini sarf etmesinin etkili olduğu vurgulandı.

Trabzonspor-Sivasspor Turkcell Süper Lig müsabakası hakkında düzenlenen hakem, 4. hakem, temsilci ve gözlemci raporlarının incelendiği belirtilen açıklamada, gelişen olaylar anlatıldı.

Müsabakada temsilci olarak görev yapan Metin Demir'in 27 Ağustos'ta verdiği ek raporda, ''Müsabakanın durmasına sebep olan saha olaylarının yatışmasını takiben hakem soyunma odasına gittiğini, hakeme, ortamın normale dönmeye başladığı ve seyircinin tribünlere döndüğünü'' belirttiği kaydedildi. Açıklamada, Metin Demir'in ek raporunda ''Odada müsabaka hakemleri ile birlikte müsabakanın gözlemcisi ve temsilcisi bulunduğu bir sırada, hakem Bülent Demirlek'in 'Eğer sahaya çıkarsam Sivasspor Kulübü'nden 3-4 oyuncuyu atmak zorunda kalırım' şeklinde görüş beyan ettiği, akabinde maçı tatil etme kararını temsilcilere ilettiği ve temsilcilerin de durumu her iki kulübe bildirmesini talep ettiği, bu talep neticesinde kararın her iki kulüp başkanına iletildiği'' şeklinde ifadelerin yer aldığı kaydedildi.

Müsabakanın diğer temsilcisi Tufan Öktüren'in de aynı gün verdiği ek raporunda, Metin Demir'in raporunu aynen onayladığı vurgulandı.

-''3-5 KİŞİYİ ATMAK ZORUNDA KALIRIM'' SÖZÜ...-
Yapılan açıklamada, saha olaylarının Trabzonspor Kulübü taraftarları ile Sivasspor futbolcuları ve masörünün eylemlerinden doğduğunun, dosyada mevcut hakem, 4. hakem ve 2 temsilci raporu ile sabit bulunduğu ve bu konuda yönetim kurulunda tam bir vicdani kanaat oluştuğu kaydedildi.

Gerekçeli kararda şöyle devam edildi:
''Hakem, raporlardan da anlaşıldığı üzere müsabakayı seyirciler tarafından Sivassporlu futbolculara yapılan fiili ve çirkin saldırıların devam etmesi, Sivassporlu futbolcular tarafından karşılık verilmesi, ayrıca özel güvenlik güçlerinin yetersiz kalması nedeniyle tatil etmiştir. Geçmiş uygulamalar ve müsabakada meydana gelen olayların ışığında, temsilcilerden alınan ek raporlarda ve akabinde temsilcilerin yönetim kurulu huzurunda yapmış olduğu açıklamalarına göre hakemin, raporunda tatil gerekçesi olarak göstermiş olduğu hususlar haricinde, maçın tatiliyle ilgili olmayan bir konuda görüş beyan ettiği, tatil kararını bu saik etkisinde verdiği anlaşılmaktadır. Hakemin raporunda beyan etmiş olduğu tatil gerekçesinden önce federasyonu temsilen orada bulunanlar önünde açıklamış olduğu 'müsabakayı devam ettirmesi halinde müsabakayla ilgili farklı bir sonucun ortaya çıkmasına sebep olacak eylemi ve bu eylemden sonucu sebebiyle kaçınması' yönündeki tavrı, bir müsabakanın neticesi tamamen vereceği kararların sağlıklı ve adaletli olmasına bağlı olan hakemin, müsabaka ile ilgili adil ve sağlıklı bir tatil kararı veremediği yönünde bir kanaat oluşmasına yol açmıştır. Ayrıca Futbol Müsabaka Talimatı'nın 29/b maddesi, hakemin müsabakanın devam ettirilmesine olanak kalmaması halinde tatil kararı verebileceğini düzenlemiştir. Burada asıl olan, hakemin tatil kararını verirken güvenliğin, müsabakanın devamına engel olacak şekilde zafiyete uğradığını ve bu zafiyetin devam etmekte olduğunu tespit ederek sağlıklı bir karar vermesidir. Gerek ek raporlar, gerekse yönetim kurulu huzurundaki açıklamalardan anlaşıldığı üzere hakemin, temsilcilerin odaya girmesinden sonra bu konu ile ilgili bir değerlendirme yapmadığı, sahada ve tribünlerde güvenlik ile ilgili tedbirler hakkında temsilcilerle bilgi alışverişinde bulunmayarak tedbirsiz davrandığı bu sebeple maddede yer alan tüm şartların oluşmadığı anlaşılmış, tatil kararının hukuki dayanağı zedelenmiştir. Verilen tatil kararının hukuki temellerden yoksun ve adil olmadığı yönünde yönetim kurulunda oluşan bu kanaat neticesinde, Futbol Müsabaka Talimatı'nın 29/b maddesinin üçüncü paragrafına dayalı olarak karar verme gereği doğmuştur.''

olimpus
31.08.2007, 05:23
Gazetelerdeki müsabaka ile alakalı alınan karara verilen tepkiler ve üstüne şu yazılanları okuduktan sonra bu arenada onuru ile mücadele eden bir takım olmanın ne derecede zor olduğunu birkez daha görmek gerçekten çok acı...

Basiretsiz yönetimin yapacağı son icraat; federasyonun ipini çekmektir....

Burçak
31.08.2007, 08:58
cem papila ve bunun gibi hakemcikler Türkiyede ödüllendiriliyor işte. tv programları falan.
adamlar kendilerini idare edemiyorlar daha. o adama maç verirsen nasıl idare etsin. :p

Karadağ06
31.08.2007, 09:47
isterse istifa etmesin onun hakemlıği bitti.
buyuk ıhtımalle sezon sonuna kadar dınlendırılecek sonrada fıfa kokartı elınden alınacak
sonrası allah kerim
gelecek sezona kadar bulent demırlek dayanabılırmı bılemem,
dayansa bıle federasyonun gelecek sozondada fazla maç verecegını sanmam
(GÖZLEMCİ RAPORLARINDAN SONRA)
resmen TRABZONSPOR'umuz un hakkını yedi

tunganyan
31.08.2007, 09:52
resmen bizim kötülüğümüz içn böle adamlar kendilerini feda ediyorlar bu kadar basit demek ki bu olay..cem papilada bizle feda ettik kendini resmen intihar bombacısı bu adamlar..hep de bize raslıyorlar..demirleğin de işi bitmiştir bundan sora hele de bu 3 5 kişi atmak zorunda kalırdım laflarından sora ancak amatöre maç yönetir..ama sonuç olarak olan bize oldu demirlerğin kaybettiği bişe yok o eminim yüklüce parasını almıştırr bu olaylar içn..ayrıca bundan sora katılacaı spor programlarını da düşünürsek!!!!!!Sonuç olarak kaybeden yine TRABZONSPORUMUZ oldu!!!!!!!!

cuneytr
31.08.2007, 10:53
haluk ulusoy o koltukta kalmak için insanları toplum önüne atmaktan ne zaman vazgecek?hakem sonucta hatalı olabilir macı da tatil edebilir(yetki kendisindedir).ama o federasyon hakemiyle yöneticisiyle sucusuyla kondisyoneriyle bir bütündür...kurumun baskanı kurum calısanın arkasında durmuyorsa diger calısanları nerdedir?...bülent demirlek fedrasyonun kurban verdigi kacıncı hakemdir?...madem öyle mactan sonra haluk ulusoy telefonda niye bitir demiyor macı hakeme?bu nasıl bir standart nasıl bir yönetim?...ve kimseden ses yok....

eren_61
31.08.2007, 11:01
böyle bi hakem mi vardı ben sahada sadece şarlatan gördüm.hakemliği biteli çok oldu bunun

Kamil Çakmak
31.08.2007, 11:17
Demirlenk Trabzonsporun kazanılmış 3 puanını gasp etmiştir. Bu adamın türk futboluna vereceği bir şeyin olmadığı ve olmayacağı aşıkardır. Derhal hakemliği bırakmalıdır.

Tff nun kararı açıklandıkdan sonra Trabzonspor camiası ve Futbol federasyonunu ağzından salyalar akarak köpek gibi saldıran Erman Toroğlu' nun, Gerekçeli karar açıklandıktan sonra, Yerel ve görsel basında bi açıklamasını görmedim. Şimdi merak ediyorum acaba ne gibi bi yorum yapacak.

Sonuç olarak gerekçeli karar açıklandıkdan sonra gördükki Bizim hakkımız yenmiştir. Ve maçın o skorla tescil edilmesi gerektiği görülmüştür.

denizgrsy
06.09.2007, 09:58
''unutulmadın,unutulmayacaksın''

birilerinin tetikçiliğini yapmak için kullandığın o düdüğü asacağın günü beklemekteyim/beklemekteyiz

Kasım Hilal
06.09.2007, 18:38
"Onurun varsa" kısmına takıldım kaldım.
Şahsen şüphelerim var o konuda...

_SeRKaN_
06.09.2007, 18:53
Kendi başını yaktı gerizekalı derbide yapsa bu hareketi anlayacazda bir sivas maçında bunu yapması düşündürücü şimdi sivaslı yöneticiler öder maaşını kesin plakette verirler...

Mehmet
08.09.2007, 21:23
İnşallah bu maç katlediciye daha maç oynatma hakkı verilmez.

sanatik
21.09.2007, 13:46
Istifa etmesinede gerek kalmadi, bülent beyin.

Bir süre idare eder ondan sonra yine birisinin basina bela olur.

raporda yazdiklarini yalanlamakla iyi is becerdin.

bravo.

Yendik ama Yenildik.

ilhan
21.09.2007, 13:47
Onursuz köpek!

Mehmet Fırat
21.09.2007, 13:49
cem papila ve bunun gibi hakemcikler Türkiyede ödüllendiriliyor işte. tv programları falan.
adamlar kendilerini idare edemiyorlar daha. o adama maç verirsen nasıl idare etsin. :p
sırf tv programları mı?... bi parti cem papilayı neredeyse milletvekili yapacaktı..işte böyle bi ülkede yaşıyoruz..

yaranozlu
21.09.2007, 13:49
demirlekin ben şerefinin geçmişini.... bu kadar adi bi insan olur mu? sahadaki ve kenardaki sivaslı futbolcular olaylara karışmasa o maç oynanmayacak mıydı? gerçi oynatmaz bu adam. Bu yüzsüz adamdan istifa bekleyemeyiz. Böyle bir ligde biz hiç bir şey tartışmamalıyız aslında. Skorlara falan bakmadan sadece desteklemeliyiz, veya bu tip adamları temizlemeliyiz, sadece futboldan değil...

Erkin
21.09.2007, 13:54
Trabzonspor camiası her zaman onu adi bir sahtekar olarak hatırlayacak. Bu yaptığın asla unutulmayacak Demirlek..

UmutBaykan
21.09.2007, 13:58
sırf tv programları mı?... bi parti cem papilayı neredeyse milletvekili yapacaktı..işte böyle bi ülkede yaşıyoruz..

tamam işte malum şahıs ta hakemliği bırakır girer bi kanala yorumcuklar yapar....bunun da sülalesi trabzonlu çıkmaz inşallah cem papila gibi.

Akın_61
21.09.2007, 14:35
Onur haysiyet ne arar bu adamda...gs-fb ve ts-sivas maçı ortada birinde dünya yandı maçı tatil etme diğerinde bir hıyar sahaya girdi diye maçı iptalet..bizi kimse artık sallamıyor..bu insanlara Trabzonsporun ve Trabzonun ne olduğunu öğretmek lazım...

Mustafa
21.09.2007, 14:50
bu sene acaba demirlek e bizim başka maçımızı verirler mi

UmutBaykan
21.09.2007, 15:12
bu sene acaba demirlek e bizim başka maçımızı verirler mi

hele bi versinler

Erkut Ay
21.09.2007, 15:13
onuru olmadığı için cevap vermesi zor.........

Burçak
21.09.2007, 15:15
Hırsız Bülent_Hırsız Bülent_Hırsız Bülent_Hırsız Bülent_ Hırsız Bülent_Hırsız Bülent_ Hırsız Bülent_Hırsız Bülent_ Hırsız Bülent_Hırsız Bülent_ Hırsız Bülent_Hırsız Bülent_ Hırsız Bülent_Hırsız Bülent_ Hırsız Bülent_Hırsız Bülent_ Hırsız Bülent_Hırsız Bülent_ Hırsız Bülent_Hırsız Bülent_ Hırsız Bülent_Hırsız Bülent_

Gökçebey
21.09.2007, 15:16
3 haftaya kalmaz kendisine maç verilir. Hatta 2. yarıdan itibaren Trabzon'un maçını bile yönetir.

Kamil Çakmak
21.09.2007, 15:36
Bu sonuçtan sonra hakemliği bırakması lazım. Bırakmasa bile bundan sonra daha Trabzonsporun maçlarına verilmez büyük ihtimal.

FcTRABZONSPOR
21.09.2007, 15:50
Bu mübarek ayda ALLAH'a havale ediyorum...Başka yapacak bişe yoq...Başkanımız yokki ALLAH'ın zavallısı susma hakkı kullanıyomus tövbe tövbe ya...Bunu başımıza salanlar rahmet bulmasın!!!

Murat'
21.09.2007, 16:06
evet bülent demirlek hakem raporuna başka tahkime başka konuştun...bu nasıl iki yüzlülük....6 futbolcu taraftarı dövdü....ee ne oldu 3ü sadec birer maç ceza aldı..

adherent_1
21.09.2007, 16:21
Bu kahrolasıca adamı, bundan sonra Trabzon şehrine sokan Trabzon'lu utansın. Daha ne diyeyim artık...

ergin cesit
21.09.2007, 17:17
trabzona ayak basacak yürek varmı onda

sanatik
02.10.2007, 18:51
Demirlek FIFA listesinde kaldı!

Futbol Federasyonu tarafından FIFA'ya bildirilen 2008 yılı FIFA listesinde yer alacak aday hakemler belli oldu.. Sezonun ilk haftasında Trabzonspor ile Sivasspor arasında oynanan olaylı maçın hakemi Bülent Demirlek de listede yer aldı..

İsmet Arzuman ve Kuddusi Müftüoğlu'nun çıkarıldığı listeye, Hüseyin Göçek ve Vedat Yüksel alındı. Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamada, Merkez Hakem Kurulu tarafından belirlendikten sonra federasyon başkanı Haluk Ulusoy tarafından onaylanan listenin, FIFA'ya gönderildiği bildirildi.

FIFA'ya gönderilen 7 kişilik hakem listesinde Fırat Aydınus, Cüneyt Çakır, Selçuk Dereli, Bülent Demirlek ve Bülent yıldırım yerlerini korurken, İsmet Arzuman ve Kuddusi Müftüoğlu yeni listede yer almadı.
Yerlerine Hüseyin Göçek ve Vedat Yüksel'in adları bildirildi.

Bu arada, FIFA'ya bildirilen listede yer alan öteki hakemler şunlar:
Bayan hakemler: Dilan Deniz Gökçek, Kadriye Gökçek, Hilal Tuba Tosun
Yardımcı erkek hakemler: Baki Tuncay Akkın, Bahattin Duran, M. Emre Eyisoy, Cemal Gemici, Bülent Gökçü, Serkan Ok, Tarın Ongun, Cem Satman, Erdinç Sezertam, Alper Ulusoy
Yardımcı bayan hakemler: Necla Akdoğan, Seçim Demirel, Belgin Kumru, Sibel Yamaç.

----

bravo

macka61
02.10.2007, 20:23
sizden de bu beklenirdi saygı değer federasyon yönetimi

beratiabi
03.10.2007, 00:57
Yazıklar olsun böyle yönetime böyle Trabzonspora ihanet eden federasyona

irfanb
03.10.2007, 01:02
Ne istifa etmesi adam Devlet Hizmet Madalyasi alacak nerdeyse ...

AbSoLuTt34
03.10.2007, 01:07
bugün gazetede okudumm..
fanatikteee aynen şöyle diyorr..
biz sivaz yönetimi olarak 2 yarıdaki burdaki sivas-ts maçında rakip takıma jest yaparak onları 1-0 önde başlatacazzz ilgililere duyrulurrr...
bu nasıl demeçtir size soruyorum şimdii...

mensure 61
03.10.2007, 01:36
Onursuzlar !

EmrahYalçınalp
03.10.2007, 08:14
Demirlek hayatımda gördüğüm en kötü hakemlerden biri. Futbolun ruhundan anlamıyor, pozisyon kesiyor, tutarsız kararlar veriyor. Umarım en kısa sürede uluslararası bir maçta da "gerçek" kalitesini gösterecek bir yönetim sergiler.

Cem Deda'yı unutmuşlar yahu... İngilizce sorunu mu var yoksa?

smertkan
03.10.2007, 14:10
Burada defalarca İsmet ARZUMAN örneğini verdim.Adam bize kıydığı maçtan sonra penaltı değidi diyen Vestel maçında Celili dışarı attı. TFF de onu hala baş tacı yapıyor.

Bülent DEMİRLEK e ceza beklemeyin oda baştacı edilecektir.

Yalnız madalyonun iki yüzü var.Bizim Konya Maçında Erdinçin yaptığıda penaltının alasıdır.Enteresan olansa Hakemin 10-15 metreden bu penaltıyı vermemesidir.Aynı hakem 1 hafta önce Samsun Ordu maçında öyle 2 penaltı çaldıki bize penaltı çalmaması ise çok enteresan.

Ahmet Faruk
03.10.2007, 14:19
Bülent Demirlek azıcık haysiyete onura sahip olsaydı maçı o hale getirmezdi. Adam maça çıkarsam 5-6 sivaslıya kırmızı kart çıkartmam gerekir diyor. e mübarek çıkmayınca ne olacağını bilmiyomusun sanki. Bülent Demirlekte nerde gezer onur. Onun için istifa etmesi hayal

Gürkan
03.10.2007, 15:54
Bizim hakemler neden avrupada maç yönetemiyo.

Allah Allah...

sanatik
03.10.2007, 16:02
Demirlek hayatımda gördüğüm en kötü hakemlerden biri. Futbolun ruhundan anlamıyor, pozisyon kesiyor, tutarsız kararlar veriyor. Umarım en kısa sürede uluslararası bir maçta da "gerçek" kalitesini gösterecek bir yönetim sergiler.

Cem Deda'yı unutmuşlar yahu... İngilizce sorunu mu var yoksa?

avrupada sahaya atlayan bir iki ciril ciplagin oyunculara gösterdikleri popolari yüzünden maci ne hale getirir acaba ?

:--)

doc holliday
03.10.2007, 16:31
Daha ilk maçını izlediğimde notunu vermiştim,eli titryerek kart çıkarıyordu,gerçi selcuk dereli içinde ilk maçında süper,çok delikanlı adama benziyor diye not vermiştik ama sonradan king of eyyamcılar çıktı...köse bülent yanıltmadı ama bizi hala eli titriyor kart çıkarırken...

Birtek fırat aydınus kardeşim, oda eyyam bataklığına düşerse güvendiğim bir hakem kalmayacak şu ligde...

Rıza ÇOLAK
04.10.2007, 15:23
Onur ve Bülent DEMİRLEK......Güldürmeyin adamı.Onuru olsa o maçı katletmezdi zaten...onuru olmadığını herkes biliyor.Başvka bir şey söyleyin..

Erkin
08.10.2007, 02:12
Bülent Demirlek, bugün TFF 1.ligde 3-2 biten Sakaryaspor-Mardinspor maçını yönetti..
Hey yavrum be Federasyona bak devam edin bu eyyamcıları ödüllendirmeye devam edin :mad: Kongre gününde göreceksiniz ödülü..

Fanatik28
08.10.2007, 02:45
Hem hakem olacaksin, hemde onurlu olacaksin! Sagdan soldan her türlü baskinin yapildigi bir ortamda nasil saglikli karar verebilirsin ki?
Bu dalavereler olmasa Dünya futboluna adini yazdiracak cok Hakem cikar bizden. Ama malum Istanbul Cumhuriyeti.

Simdiye kadar gördügüm en düzgün Hakem Serdar tatli idi. Ama onu bile BJK`nin 100. yilinda degistirdiler. Ondan sonrada düzelemedi.

kalandar
08.10.2007, 19:15
onurlu insan maci o duruma getirmezdi, getirdigine göre onursuzun önde gidenidir::::::

Çağatay_
08.10.2007, 19:41
'Adam' maçı katlettiği gibi maçı durdurduktan sonra da yaptığı açıklamada ;

"Sahaya çıksam Sivas tan 4 futbolcuyu atmam gerekirdi , bitirmek zorunda kaldım" dedi..

Babam maçtan önce "Aha bu 'adam' mı yönetiyo bunla Trabzon maçı biraz zor alır" dedi..Baba abartma dedim ama abartmamış..Hem de hiç !

ilhan
08.10.2007, 20:25
4 Değil 6 futbolcuyu atarım diye kayıtlara geçmiş.

Bu adam değil süper lig , amatör ligde maç yönetemez. Ama TFF o'nu Fifa listesine koyuyor. Bir kaç hafta sonra maç bile verirler bu futbol katiline!

bakigokhan
08.10.2007, 20:50
Onur bület demirlek
yan yana durabilecek şeyler mi sizce.İkisinden biri fazla zaten bu Dünya belki bu ülkede soldakidir fazla olan.Ama biz biliyoruz ve inat ediyoruz ki yine o soldaki için yaşayıp onun için öleceğiz.

KUTADGU
08.10.2007, 20:56
boşuna bir temenni olmuş

Onurun varsa, İstifa Et dileği....

Onursuzlar için Yaşasın Cehennem......

Fatih Öztürk
08.10.2007, 20:57
bülent demirlek adisini sokakta görürsem istifa etmesini güzel bir dille anlatacağım:mad:

sanatik
09.10.2007, 00:28
turunculu ile bulusturmak gerek bülent beyi sokakda :--)

LazAnisT
09.10.2007, 13:43
Hakikaten ilginç.Biz adamın hakeminlik serüveninin bitmesini savunurken adam ham bu hafta maç yönetti hemde fifa llistesinde kaldı.Ne diyilebilirki?

hüseyin1975
09.10.2007, 13:57
Onur öyle Marketten alinan basit birsey degil.

Bu Adamda belliki yok ve olmayacakda.

O yüzden Istifasini bosuna beklemeyelim

Ömer TOPAL
09.10.2007, 15:36
onursuz şerefsiz halsiyetsiz....o yedigin hak colugundan cocugundan cıkar bir gün...

Öztürk Adem
09.10.2007, 23:54
yuzsuz adam kısılıksız 1 ınsan nasıl ıstıfa ederkı o kadar onuru olsaydı verdıgı ıfaddeyı yalanlamazdı

denizgrsy
22.10.2007, 11:51
eveeet gelelim sana , unutuldun sanma , sende ''onurunu'' en son bitiremediğin 90 dakika içerisinde bırakmıştın ! bak ikizin ziyaya ( tek yumurta ikizi değilsiniz ama olsun ) , bekleneni yaptı , beklentileri boşa çıkarmadı ... sıra sende bülent efendi , takipçinniz !!!

TheRapZoNe
22.10.2007, 15:07
elbette hayatinin bir noktasinda yaptigi serefsizlik kendisinden cikacaktir. pahaliya odeyecektir. kimsenin hakki kimsede kalmaz. milyonlarca trabzonsporlunun hakki var uzerinde nasil odeyecek simdiden dusunmesi lazim.
ayrica istifa etmeyerek seref yoksunu oldugunu kanitlamis da oldu

denizgrsy
29.10.2007, 18:21
Bülent efendi ? nerelerdesin ? haberi olna varmı , nerelerde olduğundan ?

DeAgLeMaNyAq
29.10.2007, 18:31
2 gün önce Vestel Manisa ile Gençlerbirliği Oftaş maçını yönetti...

Cem Balcı
29.10.2007, 21:08
hakkımızı yedi hakkımızı.hakem hatasından 3 puanımız gitti.emeklere yazık oldu.

poetricus
29.10.2007, 21:40
Şimdi de Yunus Yıldırım başlığı gerekiyor.
Hakkımız yiyen her hakeme başlık açarsak halimiz nice olur.
Hepsini bir başlık altında toplamak gerek. Malum liste kabarık.

denizgrsy
29.10.2007, 22:09
yok bu bülentin yeri ayrı :) yüreksiz olduğu için onu kendi ismiyle açılan başlıkla onurlandırdık :)

Cem Balcı
29.10.2007, 22:49
Şimdi de Yunus Yıldırım başlığı gerekiyor.
Hakkımız yiyen her hakeme başlık açarsak halimiz nice olur.
Hepsini bir başlık altında toplamak gerek. Malum liste kabarık.

bu herif hakkımızı yemedi resmen katletti.bunun yeri ayrı.:D:D

TolgaTopçu61
29.10.2007, 22:52
bülent demirlek bizim mactan sonra yönettimi baska mac???

DeAgLeMaNyAq
29.10.2007, 23:08
Yukarıda yönettiğini yazdım zaten...

Cem Balcı
29.10.2007, 23:55
bülent demirlek bizim mactan sonra yönettimi baska mac???

eweeettt manisa-oftaşş

buyukkaptan
30.10.2007, 18:18
şu adama ligde maç veriyorlar ya anlamadım gitti yine kırmızıdan oftaştan birini attı dışarı

karatasof
30.10.2007, 18:24
Sahi birde ''Özür Dilemesi Beklenen Hakem'' vardı.Hafta sonu meşguliyetten takip edemedim.Bizim Yattara hala telefon başında özür için bekliyorsa zavallıyı biri kaldırsın oradan.Öyle bir telefon alamayacağını ben baştan söyledim ama ne yapsın elin yabancısı!Onca yıldır Türkiye'de ama hala hakemlerim hangi takım futbolcularından özür dileyeceğini hangilerinden forma dileneceğini öğrenememiş.

Ömer TOPAL
31.10.2007, 12:00
benım anlamadıgım, yada anlayıpta işime gelmeyen, karar verilmiş olan olmuş olmasına ragmen hala içime sindiremediğim, aklıma geldikçe saldıracak yer aradıgım şudurki...Hakem hatası oldugunu kabul eden federasyon neden maçı sivasa verdi ? Böyle bir karar nasıl imza atarlar...ee burası türkiye bir baklava çal 30 yıl yat, hortumla bankaları dışarda paşa gibi gez... ona benzer bu olayda açık açık hak ye ve elini kolunu salla....o kol girsin ...tünüzeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

denizgrsy
03.11.2007, 16:20
:meşale1: '' KALBİMİZDESİN BÜLOOO'' :meşale1:

Fanatik28
03.11.2007, 22:24
Bir Besiktas kadar olamadik. Adamlara bize yapilanin %30 u ancak yapildi, ligden cekiliyoruz, Paf takimla maca cikacagiz dediler. Yaparlar, yapmazlar o ayri. Ama en azindan bir durus sergiliyorlar. Bizim gibi sadece 30 bin kisinin yürümesiyle bazi seylerin kendiliginden degisecegini düsünmüyorlar herhalde. Haftaya bunu görecegiz.

Kaldi ki onlar bu yöntemlerle Sampiyon oldular, biz ise bilegimizin hakkiyla bunu kazandik.

Burda bir Papila gidiyor, digeri geliyor. Selcuk Dereli ve Bünyamin Gezen disinda objektive yakin bir Hakem göremiyorum. kaldi ki bu Hakemlerde hata yapiyor, ama bu kadar baskinin oldugu bir ortamda bu gayet normal.

sanatik
04.11.2007, 03:09
http://www.ajansspor.com/resim/mosturoglu_basin.jpg ''Takımımız hak edilmiş bir galibiyet aldı''

Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanlarından Şekip Mosturoğlu, 1-0 geriye düştükleri maçı 2-1'e getirmenin çok önemli olduğunu belirterek, ''Takımımız hak edilmiş bir galibiyet aldı'' diye konuştu.

Maç sonrası FB TV'ye değerlendirmeler yapan Şekip Mosturoğlu, "Son haftalarda takımımızın tırmanan bir performansı vardı. Takımımız 20. dakikadan sonra çok iyiydi. 1-0 geriye düşüp 2-1 öne geçmek çok önemli. Bunların haricinde de bir çok pozisyonumuz vardı. Hak edilmiş bir galibiyet aldık. Camiamıza, sporcularımıza, herkese hayırlı, uğurlu olsun" dedi.

Şekip Mosturoğlu, maçtan önce hakemin tartışılması konusunda ise, "Dikkatli okunursa, bizim açıklamamızın İsmet Arzuman'la ilgili olmadığı anlaşılır. Biz açıklamamızda, ligin 10. haftasına kadar yapılan hakem atamaları, gelişen olaylar ve tüm futbol ailesini ilgilendiren konulara dikkat çektik. Biliyorsunuz hakem hataları yüzünden bir firmamız bir takımdan sponsorluğunu çekti. Ezeli rakibimiz, ebedi dostumuz olan bir takım, sahada kazandığı maçı, masada kaybetti. Bizim itirazımız bunlaraydı" diye konuştu.

Ya ne oldu birden bizim macin önemi artti. Umuyorum öyle durumlar ile karsilasirsinizki bizim sivas macindakiler yaninda ufacik kalir. Cunkü diger türlü kimin ne mal oldugu ortaya cikmayacak.

TSSKY
04.11.2007, 11:39
Bir Besiktas kadar olamadik. Adamlara bize yapilanin %30 u ancak yapildi, ligden cekiliyoruz, Paf takimla maca cikacagiz dediler. Yaparlar, yapmazlar o ayri. Ama en azindan bir durus sergiliyorlar. Bizim gibi sadece 30 bin kisinin yürümesiyle bazi seylerin kendiliginden degisecegini düsünmüyorlar herhalde. Haftaya bunu görecegiz.

Kaldi ki onlar bu yöntemlerle Sampiyon oldular, biz ise bilegimizin hakkiyla bunu kazandik.

Burda bir Papila gidiyor, digeri geliyor. Selcuk Dereli ve Bünyamin Gezen disinda objektive yakin bir Hakem göremiyorum. kaldi ki bu Hakemlerde hata yapiyor, ama bu kadar baskinin oldugu bir ortamda bu gayet normal.

beceke yönetimi ile ilgili dediklerine katılmıyorum
her derbi maçdan soora çıkıp herkesi böle yaylım ateşine tutyolar
neye yararı vr bunun
bu yüzden ortalık karışıo soora sağda solda bu açıklamalarla gerilen ortam yüzünden taraftarlar birbirine girio
ben asla tasvip etmiyorum
duruş öyle sergilenmez hem o dediklerini de asla yapamazlar haftaiçi bi şekilde kıvırırlar
duruş sergileme çıkıp yaylım ateşine tutmaksa bizim albayrak da yapıo onu sivas maçından soora yaptı gecen sene cem dedanın katlettiği maç için yapmıştı örnekleri var
bu tip açıklamalar türk futbolunu geriye götürmekten başka bi işe yaramaz
bu tip ağız dalaşları bi tek TÜRK futbolunda oluo zaten
o yzdn halimiz duman..

Emre7
04.11.2007, 12:23
mosturoğlu içimden geçenleri buraya yazsam değil ceza uzaklaştırma alırım... abi bir insanda şeref haysiyet onu olacak gerçi bunlar fenerliyse olmaz o insanda(!) yalancı insan

Serdær
04.11.2007, 13:21
İsmet Arzuman - Cem Papila - Bülent DemirLek

Hepsi aynı kafada..

Berk Eren
04.11.2007, 13:42
Şekip Mosturoğlunun konusmasında KIRMIZI ıle cızılen cumlede hangı mactan bahsedılıyor?
kım kımden sponsorlugunu cektı?

TSSKY
04.11.2007, 14:50
Şekip Mosturoğlunun konusmasında KIRMIZI ıle cızılen cumlede hangı mactan bahsedılıyor?
kım kımden sponsorlugunu cektı?

bizim sivas maçından bahsediliyor
o maç için ilk verilen tekrar kararını protesto için vestel vestelmanisaspordan sponsorluğunu çekmişti

sanatik
05.11.2007, 00:18
Ismet arzuman bugün aciklama yapdi. Bülent efendide böyle bir aciklama yapmisdimi, hatirlamiyorumda ?

poetricus
05.11.2007, 00:21
Bülent Demirlek'ten cevap gelmiş; "Onurum olmadığından istifa etmeyeceğim bilginize" diyor ve ekliyor; "Sahi onur da neyin nesi?"

Ömer TOPAL
05.11.2007, 00:29
bizim sivas maçından bahsediliyor
o maç için ilk verilen tekrar kararını protesto için vestel vestelmanisaspordan sponsorluğunu çekmişti

tekrar kararını mı pretosto için ? Vestel neden pretesto etsinki bunu? peki protesto su neden...Mac Trabzona verilmeli diyemi Sivasa verilmeli diyemii...bilen birisi açıklasın evde ne kadar vestel varsa infilak edicem...

sanatik
05.11.2007, 00:54
ucan teneke asagidaki konuda bilgi edinebilirsin.

http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=7318

denizgrsy
18.11.2007, 00:45
mesleğini , kişilerin ve kurumların emeğini çalmak için kullanan insanlıktan nasibini almamış bir elementsin sen ve ben senin bu hobinden vazgeçeceğin günü sabırsızlıkla bekliyorum !

Rıza ÇOLAK
06.12.2007, 15:04
14:00 Gençlerbirliği Oftaşspor- Ankaraspor: Bülent Demirlek
adi adama yine maçvermişler...

trabezonda
07.12.2007, 00:55
Herkes Bülent Demirlek Istifa diye tutturmus gidiyor..
Bülent Demirek istife etse puanlari geri mi alacagiz.
Mesele mac esnasinda iceriye giren o kendini bilmez kisidir.
Iceriye damlayip futbolcuya saldiran o kendini bilmez Trabzon düsmanina ne demeli.
Bence mac icine giren o sahis Bülent Demirlekden daha fazla suclu.
Emniyet müdürü olsam o adami birakin Avni Aker Stadina Trabzon sinirlari icine bir daha almam.
Ne olduysa o kendini bilmez Trabzon düsmani kisinin hareketinden sonra oldu.
Birakin Bülent Hocayi falan filan. Kurallar var canim bu ülkede.
Duygusalligi birakip bize kendi icimizde zarar verenleri konusmamiz lazim.
Keske Sivassporlu futbolcular o kisiyi biraz daha dövselerdi...
Ben böyle düsünüyorum

Murat GENEL
07.12.2007, 01:01
AvniAker'e bir kez daha gelsin başka birşey istemem..sahaya inip dövmem ama neler yaparım ona bir bilseniz..

Rahim.K
07.12.2007, 02:22
Artık Federasyon kendini iyice belli etti.Daha önce Yattaranın 2 tane yanlıs sarı kartından dolayı kırmızı kart onadı.Ama iş diger takımlara gelince kırmızı kartı iptal ediyor.Bu sezon 3 tane kırmızı kart cezasını iptal etti.Bugün birde daha önce Fenerbahçeye verilen 40bin ytl para cezası tahkim kurulu tarafından iptal edilmiş.Bu federasyon Galatasaray ve Fenerbahçeyi kolluyor.Bu iyice belli oldu.Inşallah yeni gelecek başkanımız bunlara karşı nasıl davranılması gerektigini bilir.

denizgrsy
19.12.2007, 13:37
mesleğini , kişilerin ve kurumların emeğini çalmak için kullanan insanlıktan nasibini almamış bir elementsin sen ve ben senin bu hobinden vazgeçeceğin günü sabırsızlıkla bekliyorum !

Trabzonspor sağlam bir şekilde temsil edilseydi , Trabzonspor'u yönetenler Trabzonspor'a olan düşmanlığı ve ayak oyunlarını görmek isteselerdi ''sen orada olmamalıydın'' bilo ! senden o günün o akşamın hesabını soramadılar bilo ! senden nasılsa bana dokunan yok , herkes unuttu attığım kazığı diyerek Trabzon-sivas maçında soyunma odasında unuttuğun onurunla yaşamaya devam ediyorsun.

Ama ben seni unutmadım unutmayacağım...sevgilerimle bülent !!!

buyukkaptan
19.12.2007, 13:53
dün bi gazete haftanın hakemi yapmışlar adamı ya bjk maçını izlemesem inanacam o kadar hatalı maçı yönetti ki bjklılar çileden çıktı hatta bide haftanın hakemi yapmışlar trabzona kasıtlı olarak yapıyorlar bu işi

Muhammed KOÇ
19.12.2007, 13:54
Bülent Demirlek'ten cevap gelmiş; "Onurum olmadığından istifa etmeyeceğim bilginize" diyor ve ekliyor; "Sahi onur da neyin nesi?"
...adamın cvbı ortada...

denizgrsy
07.01.2008, 18:19
Olaylı maçın hakemi konuştu
Sezon başında olaylı Trabzonspor – Sivasspor maçını yöneten Bülent Demirlek Star Spor İstihbarat Şefi Uğur Önver'e samimi açıklamalarda bulundu. Birçok konuya açıklık getiren Demirlek ön yargı konusunda bir hayli dertli olduğunu gözler önüne serdi. Demirlek Trabzon-Sivas maçındaki kararı hakkında da "Yanlış yapmadım. Şimdi olsa yine aynı kararı verirdim" dedi.

Terbiyem 'SUS' dedi
Bülent Demirlek şu açıklamaları yaptı :"Yaşanan süreç ciddi bir tecrübeydi. Benim için olduğu kadar benimle birlikte tüm hakemler için ve hakem camiası için önemliydi.Benim açımdan yapılması gereken gidişatı sessiz bir şekilde izlemekti. Aslında çok da tecrübeli bir hakem değilim, daha 32 yaşındayım. Ama 14 yıldır hakemlik yapıyorum. Bugüne kadar aldığım hakem eğitimi, hakem terbiyesi yorum yapmaktan çok sessiz kalmayı gerektirdi. Ben susmayı tercih ettim ve Allah da kalbime göre verdi.

Duygularım değişmedi
Ben yanlış yaptığımı düşünmüyorum. Doğru bir uygulama yaptığımı düşünüyorum. O anki duygularımla şu anki duygularım aynı. Hiçbir değişiklik yok. Bunu ilk kez açıklıyorum. Tüm Türkiye'nin de bunu bilmesini istiyorum. Duygularımı Türk ulusuyla paylaşmak istiyorum. Bunu da çok fazla uzatıp daha da genişletmek istemiyorum. Yaşanan süreç zaten Türk milleti tarafından gün gün, dakika dakika, Tahkim Kurulu'nun verdiği karar kadar herkes biliyor. Herkes yorumunu da yaptı. Ama ilahi adalet yerini buldu. O yüzden gönlüm ve vicdanım rahat.

Yine aynısını yapardım
Filmi geriye sarma imkanım olsaydı aynı filmi oynatırdım. Sonuçta benim verdiğim karar, dünya futbolunda da uygulanan bir karar. Eğer bir seyirci, seyirciler oyun alanın agirer, oyunda oynayan futbolculara saldırır niteliğinde ve oyun alanına müdahale ederek, tel örgülerden atlayarak sahaya müdahale ettikleri zamanlara yapılacak işlem dünya futbolunda da tektir. Bunun örnekleri ve uygulamaları da vardır. Geçmişe dönük bununla ilgil çok örneklerimiz var. Yani küçük bir örnek Danimarka – İsveç maçında bir taraftar futbolcuya değil hakeme saldırmak niyetiyle saha giriyor ve hakeme darbesi isabet etmemesine rağmen müsabaka UEFA tarafından İsveç lehine tescil edilmiştir. Maç 3-3 olmasına rağmen. Uygulama doğrudur. Benim de Trabzonspor – Sivasspor maçında yapmış olduğum uygulamanın tamamen UEFA ve FİFA oyun kuralları normlarına göre yapılmıştır. Ben O maçta da bunu uyguladım

kendine yakışan şekilde ''onursuzca'' açıklama yapmıssın , bunları söyleme ihtiyacı nerden geldi anlamış değilim , kim ağzıma bal çaldı da böyle şakıdın acaba bülooo ???

sen hakemliğin yüz karasısın , bi de pişkin pişkin konuşmussun ya Allahından bul , Kör Şeytan dan bul...inşallah en kısa zamanda çıkar senden bu çaldığın kul hakkı !!!

macka61
07.01.2008, 18:35
hala ne yüzle konuşuyor bu adam bizim yönetimde esip gürledi şimdide deve kuşu gibi kuma kafalarını sokmuşlar duymuyolar herhalde bu adamı

Selçuk Demircioğlu
07.01.2008, 18:36
peki bu röportajı yapan arkadaş kimse soramamış mı cinconların ve eziklerin maçını yine
oynatırmıydın diye..

FcTRABZONSPOR
07.01.2008, 18:38
Yüzsüz adam ya!!!Suratına tükürsen YARABBİ ŞÜKÜR diyecek!!!

pReN@_61
07.01.2008, 18:44
Yabancı yapınca 'HELAL'
"Bir Anders Frisk mesela beden dilini kullanması oyuncular üzerindeki otoritesi. Ama bakın aynı beden dilini, yani mesela sert bir kart gösterme şeklini herkes beğeniyor. Ama bunu Türkiye'ye uyarladığınız zaman inanın müsabaka sonrasındaki bütün yorumcular tarafından şöyle deniliyor; 'Futbolcuya döver gibi kart gösterdi'. Yabancılar yaptığı zaman vay be ne otoriter, biz aynısını burada yaptığımız zaman eleştiriliyoruz. İşte futbolcuya keşke kartı daha sakin gösterseydi… seyirci de küfür etmezdi…futbolcularda agresifleşmezdi… Nedeni Hakem ! "

Sorarım sana b.demirlek senin yerinde yabancı bir hakem olsaydı; Valinin 'oynatılabilir' onayı olduğu halde yine maçı tatil eder miydi?

S.F.K.
07.01.2008, 18:48
''Pislikler''
içimden çok daha fazlası geçiyor ama
seviyeyi düşürmemek adına sabrediyorum.

ÖzGür Ayar
07.01.2008, 18:49
şerefsiz konuşuyorda tek taraflı konuşuyor. karşısında can alıcı sorular soran yokki. sonra konuşup kahraman oluyolar.

S.F.K.
07.01.2008, 18:55
şerefsiz konuşuyorda tek taraflı konuşuyor. karşısında can alıcı sorular soran yokki. sonra konuşup kahraman oluyolar.
reis
aynen haklısın
hepsi çanak sorular
soruyu soranda insan değil cevaplayanda.

ilhan
07.01.2008, 18:56
Bu dediklerine kendisi inanıyor mu acaba?

TheRapZoNe
07.01.2008, 19:20
B. D : ILAHI ADALET YERINI BULDU,O yüzden gönlüm ve vicdanım rahat.

- Neyin adaleti bu demirlek? Bizden calip sivasa verilen haram 3 puanin mimarisin, birden gelmis dinden imandan adaletten bahsediyorsun.!

B.D : Yine aynısını yapardım..

- Neden peki gs-fb macinda 2 kez soyunma odasina gittigin halde oyunu devam ettirdin. Cesaretin ve durustlugun(!) sadece bizde mi kullanilisa geciyor?

B.D : Yani küçük bir örnek Danimarka – İsveç maçında bir taraftar futbolcuya değil hakeme saldırmak niyetiyle saha giriyor ve hakeme darbesi isabet etmemesine rağmen müsabaka UEFA tarafından İsveç lehine tescil edilmiştir

- Celtic - Milan macinda sahaya taraftar giriyor kaleci didaya mudahale oluyor ama hakem kaleciyi degistirip yedek kaleciyle oyuna devam ediliyor. Bundan neden bahsetmiyorsun !!!!

TS-Tiryaki
07.01.2008, 19:23
Akraba oldum herifle resmen... suratsiz Tekerlek

Atakan
07.01.2008, 21:01
Ya ağzımı bozduracak bu herif ya çok sinir oldum buna

FcTRABZONSPOR
07.01.2008, 21:02
Ya ağzımı bozduracak bu herif ya çok sinir oldum buna

Bozabilirsin ama yazarak belirtme:)

Selman
07.01.2008, 21:12
Arkadaşlar relax.:)

Şöyle üstden okudum da açıklamaları, dün bende dinledim bu adam bozuntusu.Benim en çok sinirlendiğim cümle bu açıklamalarda yok sanırım.Aynen şöyle dedi Demirlek efendi;

-Tahkim kurulunun kararından sonra ilahi adalet yerini buldu.:mad:

Sefaenes
07.01.2008, 21:28
Ya bu adanm durup dururken neden sivas macindan önce piyasaya cikti. Acaba bu aciklamalari kimden aldigini da bildirseydi bay emir kulu ona cok sey yazardim ama bunu burada yazmama gerek yok. Hepimizin söyleyipde yazmadigimiz seyler.

Süleyman Eruyar
07.01.2008, 21:30
bakalım daha trabzona gelebilecekmi, şerefsiz..

Cafer Bulur
07.01.2008, 21:46
Arkadaşlar relax.:)

Şöyle üstden okudum da açıklamaları, dün bende dinledim bu adam bozuntusu.Benim en çok sinirlendiğim cümle bu açıklamalarda yok sanırım.Aynen şöyle dedi Demirlek efendi;

-Tahkim kurulunun kararından sonra ilahi adalet yerini buldu.:mad:
ilahi adalet daha yerini bulmadi.bizim maca kiyasla en az 3 misli olaylarin yasandigi g.saray-f,bahce macini iptal edemeyen birisi cikmis ilahi adaletten bahsediyor.eger o hakem olsaydi o maci iptal ederdi.ben ve bircok kisi de buna saygi duyardi.sen o maci devam ettirmek icin eyyam yap daha sonra 20-30 taraftarin sahaya girip cikartildigi bir maci iptal et.bu mu senin ilahi adaletin sayin demirlek.

Berat
07.01.2008, 23:10
Bülent Demirlek ve öncesinde de bazı yorumcular temcit pilavı gibi Danimarka İsveç maçından bahsediyorlar. Hatırlayalım o maçta neler olduğunu; İsveç 3-0 öne geçti, Danimarka müthiş bir geri dönüşle 3-3 yaptı ancak son dakikalarda hakem İsveç lehine haklı bir penaltı verince elemanın biri dayanamadı, gitti hakemi yumrukladı, hakem de maçı iptal etti.. Olayın önemli noktası; İsveç penaltı kullanacak, zaten 3 puana yakın olan takım.. Ve ayrıca hakeme çok bariz bir yumruk var.

Bir de Celtic-Milan maçında yaşananlara bakalım. Celtic 1-0 önde (bizim gibi), son dakikada shaya bir taraftar giriyor (bizde sayı daha fazlaydı), Dida'ya vurur gibi yapıyor (Bizimkiler Sivaslıların üstüne yürüdüler), Dida bunu fırsat bilip kendini yere atıyor darbe olmamasına rağmen (bizde sahaya giren taraftar Sivassporlulardan dayak yiyor) ve çıkan kararlara bakalım;

Celtic Milan maçında maç 1-0 Celtic lehine tescil ediliyor ve Dida'yı sportmenlik dışı hareketten 2 maç oynamama cezası (sonra 1 maça indi sanırım). Bizeyse son 30 saniyesine 1-0 önde girdiğimiz maç için 3-0 mağlubiyet, 5 maç seyircisiz oynama..

Ey adi karaktersizler.. Trabzonspor-Sivas maçında yaşananlar Danimarka-İSveç maçında yaşananlara mı daha benzer yoksa Celtic Milan maçında yaşananlara mı?? Bundan neden bahsetmiyorsunuz? Bu olay Dünya'nın en prestijli futbol organizasyonu olan Şampiyonlar Ligi'nde yaşanmadı mı?.. Hani şu birtanenizin bile 4. hakem bile olamadığınız lig!!!

Çoğunuz eyyamcısınız! Çok büyük çoğunluğunuz düzen adamısınız! Çoğunuz .... . Gerisini biliyorsunuz, zira duymaya alışkınsınız..

Gökçebey
07.01.2008, 23:16
Aaa Berat Celtic Dünyanın herhangi bir yeri değil ki? Orası Mars gezegenine bağlı !

Hani bu olay dünyanın neresinde olursa olsun hükmen mağlubiyettir diyorlardı ya !

tsakrep61
07.01.2008, 23:47
ben bulent beyın roportajında her seyı anlayabılırım adam kendısını savunuyor savunacakta zınnık kadar kendısını sevmesemde onun da eve cocuklarını ekmek goturdugunu dusununce kendını savunmasına hak verıyorum ama sadece kendısını savunmasına yoksa haksızlıkları dız boyu cıfte standart dersen onda her turlu pıslık mevcut kendısınde ama nedense hep trabzona karsı kullanıyor bu hunerlerını

bulent demırlekın kendını savunmasını bu sekılde anlayabılıyorum da onunla roportaj yapan gazetecıyım dıye ortalıkta gezen ınsan musvettesının bulent demırlege Danimarka İsveç macını orneklendırmesını nasıl dınler ınsan sormaz mı gecen sene fb gs macında tamam benzer olaylar yasanmadı ama saha o kadar karısmısken soyunma o dasına ıkı kere gıtmenıze ragmen nıye macı devam ettırdınız oysa trabzondada sıze aynı sakın ortam garantısı devletın trabzon ayagı olan bızzat emnıyet ve valıden verılmıstı acaba nıye fb gs macı devam ettı de bu mac devam edılmedı hatta seyırcıyı bosaltalım teklıfı bıle gerı cevrıldı..

ısyanım sana gazetecı sıfatında ortalıkta gezen uc saklabanın usagı, nasıl gazetecısın sen anlamıs degılım.

tuncii
08.01.2008, 03:37
yok daha baska takımları batırmadan ıstıfa etmez bu

Bahattin Aydın
08.01.2008, 03:41
ülkemizde gereksiz hakem gıtlığımı var sanki :(

Yavuz Hasan
08.01.2008, 07:23
demekki yokmus hala istifa etmedigine gore

hüseyin1975
08.01.2008, 08:24
ne onur, ne seref, ne haysiyet.
bu adamda hicbirsey yok!

CAFER ÖZER
08.01.2008, 08:45
Adi şerefsiz herif Diyorki
"İlahi adalet yerini buldu"
Yani burdan Şu anlaşılıyor.
Hakemin amacı 3 puanı Sivasa verdirmekti.Bundada başarılı oldu.
Sen kimsinlan şerefsiz doğru yada yanlış bir karar verdin.Maçın Sivas lehine Tescil edilmesi,ilahi adalet mi oluyor,Yada Bu konuda Böyle bir kararın Çıkması seni neden Mutlu ettide,İalhi adalet yerini buldu Diye utanmadan konuşuyorsun,
İnançtan bahsediyorsun,Maç içinde Verdiğin yanlış kararlar ne olacak.
Ceyhuna atılan Tokada KIRMIZI kart veremedin Bunun hesabını Öbür dünyada verebilecekmisin.
Madem İnançlısın,Ceyhuna yapılan harekete vermediğin Kırmızı kartın vebali sana yeterde artar bile.
GS-FB maçını neden devam ettirdin.sahada Futbol oynamaya İmkan yoktu.
Sen kim inanç kim bari dini değerlerimizle alay etme.
Aslında hata Bizim sahaya giren dangalakta,Böyle karektersizlerin ağzını burnunu dağıtacaksın Bak bakalım bir daha hatalı karar verebiliyrolarmı.Geri zekalı aptal ne işin var Senin sivaslı Oyuncularla.
Ama ben eminimki Bu adam Böyle yönetimler oldukça Trabzona gelip maç bile yönetirler.CEM PAPİLA denilen şerefsiz hakemliği bırakmasa idi o bile Trabzona gelip maç yönetirdi.

Burçak
08.01.2008, 09:01
karar doğru yada yanlış bunu geçtim
sen nasıl çıkıpta bunun adına İlahi Adalet diyebiliyorsun be gerizekalı yaa
senin niyetin alenen belli oluyor zaten.....

denizgrsy
08.01.2008, 12:20
bülent demirlek bu şekilde bir hatayı fb , gs yada bjk maçında yaptığı an hakemliğini bitirirler ! maçtan sonra sırıtarak poz veren kulüp yöneticisi ne yazık ki Trabzonsporun başkanı ... bu adam bu kadar rahat açıklama veriyor ve Trabzonsporun çalınan puanı için ''İlahi Adalet'' diyebiliyorsa yönetim oturup ağlasın ... yazıklar olsun ...

Cafer KILIÇSOY
08.01.2008, 20:54
Bu Bülent şerefsizine sormak lazım, ilahi adalet neden GS-FB macında tecelli etmedi

hasancolak
09.01.2008, 01:22
bızde boyle hakemler oldukca ne bızım hakemler bır şanpıyonlar lıgınde nede dunya kupasında nede avrupa şanpıyonasında mac yonete bılırler cunku satılmıs ınsanlar fazla yukselemeden bıterler...........................sın bulent demırlek

Gamze
09.01.2008, 14:47
BMN anasayfasına beyefendinin açıklamalarıyla ilgili bir haber girdik arkadaşlar buyrun;

Cesur Yürek Bülent Demirlek konuştu !!! Konuştu da ne konuştu?

Sezonun açılış maçını katleden hakem Bülent Demirlek konuştu. Basın bir haftadır bunu “samimi açıklamalar” olarak veriyor. Samimiyet’in tarifi bir daha yapılmalı bize göre.

Maçı katleden, kazanılmış bir maçı mağlubiyete döndüren bir adam, ne hikmetse 4 ay sonra konuşmayı akıl etti. Bizlere “samimi” olduğu şeklinde zerkedilmeye çalışan açıklamalarında ne açıkladı, anlamak zor. Konuşmuş, konuşmuş ama hiçbir şey de söylememiş.

Açıklama, kamuyu aydınlatma adına bir şey söylememiş ama ne hikmetse “İlahi Adalet”ten bahsetmekte çekince görmemiş. İlahi Adalet’in tecelli edeceği yer TFF Tahkim Kurulu mudur?

Uzun uzun yazmaya değecek açıklamalar değil söyledikleri. Neden mi? Bakın neler söylemiş:

“Terbiyem 'SUS' dedi
Bülent Demirlek şu açıklamaları yaptı :"Yaşanan süreç ciddi bir tecrübeydi. Benim için olduğu kadar benimle birlikte tüm hakemler için ve hakem camiası için önemliydi.Benim açımdan yapılması gereken gidişatı sessiz bir şekilde izlemekti. Aslında çok da tecrübeli bir hakem değilim, daha 32 yaşındayım. Ama 14 yıldır hakemlik yapıyorum. Bugüne kadar aldığım hakem eğitimi, hakem terbiyesi yorum yapmaktan çok sessiz kalmayı gerektirdi. Ben susmayı tercih ettim ve Allah da kalbime göre verdi.”

"Duygularım değişmedi
Ben yanlış yaptığımı düşünmüyorum. Doğru bir uygulama yaptığımı düşünüyorum. O anki duygularımla şu anki duygularım aynı. Hiçbir değişiklik yok. Bunu ilk kez açıklıyorum. Tüm Türkiye'nin de bunu bilmesini istiyorum. Duygularımı Türk ulusuyla paylaşmak istiyorum. Bunu da çok fazla uzatıp daha da genişletmek istemiyorum. Yaşanan süreç zaten Türk milleti tarafından gün gün, dakika dakika, Tahkim Kurulu'nun verdiği karar kadar herkes biliyor. Herkes yorumunu da yaptı. Ama ilahi adalet yerini buldu. O yüzden gönlüm ve vicdanım rahat.”

Şimdiye kadar terbiyesinden ötürü sustuğunu söyleyen hakemimize ne oldu da; konuşmaya karar verdi? Tam da Süper Lig' in ikinci yarının başlamasına şurada sayılı günler kala Sivas maçı öncesi konuşması hakemlik terbiyesi açısından etik midir?

Peki geçen sene su savaşına dönen bir maçı, 2 kez soyunma odasına gitmene ve geri döndüğünde şartlarda hiçbir değişiklik olmamasına rağmen ısrarla bitirdiğin için de vicdanın rahat mı Bülent? Yoksa abilerin, patronların o maçın kesin olarak bitirilmesini mi emrettiler? Belki de aynı patronlarındı Trabzonspor - Sivas maçının bitirilmemesi emrini veren, kentin en üst düzey yetkililerinin her türlü güvenlik teminatını vermelerine rağmen...

Bülent'in söylediklerinin dahası var ama dediğimiz gibi sadece boş laflar bunlar.

Duyguları, hissiyatı ile güzel bir Demirlek Belgeseli olmuş basının yaptığı. Daha önce Cem PAPİLA’da yaptıkları gibi şimdi allayıp pullama çabası.

Cem PAPİLA’nın Fenerbahçe maçında yaptıklarıyla çok da farklı olmayan performansı ile Bülent Demirlek de ödüllendirildi sonunda.

Takmışlar Bülent’e…

FIFA Kokartı’nı.

Ülkemize ve milletimize hayırlı olsun.

Son not: Bülent, çok maç izlediğini söylemişsin. Danimarka – İsveç maçını örnek vermişsin. Peki Celtic – Milan maçını seyrettin mi? Bak bayıla bayıla röportaj verdiğin, hakem aklama masası kanal verdi o maçı da… Dünyanın en önemli, en çok takip edilen futbol organizasyonlarından birinde cereyan eden olayı gördün mü? Sordun mu kendine o maçı, ya da bir başka Şampiyonlar Ligi maçını neden ben yönetemiyorum diye?

Haber Linki (http://www.bordomavi.net/index.php?page=duyurular&d_id=609)

Cem Balcı
09.01.2008, 14:49
BMN anasayfasına beyefendinin açıklamalarıyla ilgili bir haber girdik arkadaşlar buyrun;

Cesur Yürek Bülent ....

senin gibi bir insana yazıklar olsun bülent demekten başka bişe yapamıyorum...:mad:

TheRapZoNe
09.01.2008, 15:33
1) Bir lig macindan once; ceza aldigimiz aciklaniyor
2) Bu sefer bir lig macindan saatler once; tahkim sivas macini 3-0 hukmen sivasa verdigini acikliyor
3) Olay hakem(!) cikip ikinci yarinin ilk maci oncesi bu sacmaliklari millete yutturmaya calisiyor..

Oyunlar..

İsmail Çavuşoğlu
09.01.2008, 15:41
''bülent demirlek onurun varsa istifa et''

pardon anlamadım ne onur u!!!
benim bildiğim onur yeni aldığımız kalecinin adı.
bunun gibi adamlarda ne onur olur ne kişilik ne de insanlık.buna ancak o stadlarda herkesin bağırdığı tescillenmiş olan laf yakışır.
şimdiye kadar nerdeydin? neden sustun? şimdi çıkıp neler saçmalıyorsun.önce adam ol adam..
elbet o ilahi adalet senin içinde tecelli eder birgün
o zaman anlarsın belki İlahi Adalet ne demektir diye...

Ünyeli Murat
09.01.2008, 15:53
o günkü düşüncem hiç değişmedi....hakem ne kadar hatalı maç yönetirse yönetsin bu sahaya girmek için mazeret değildir mağlup durumda olsan bile....halbuki biz ne yaptık önde olduğumuz maçı bitmesine 30sn. kala katlettik...o gün kaybettiğimiz 3 puanın bizde açtığı derin yaraları görmemek için art niyetli olmak lazım....

cengizbdn32
09.01.2008, 16:36
ilahi adelet kadar başına taş düşsün emiiii.... ikiyüzlüm herif.... istanbul yalakası!!!

Badaloğlu
09.01.2008, 17:15
o günkü düşüncem hiç değişmedi....hakem ne kadar hatalı maç yönetirse yönetsin bu sahaya girmek için mazeret değildir mağlup durumda olsan bile....halbuki biz ne yaptık önde olduğumuz maçı bitmesine 30sn. kala katlettik...o gün kaybettiğimiz 3 puanın bizde açtığı derin yaraları görmemek için art niyetli olmak lazım....

Bakın, bahsettiğiniz konuyu tartışmayız bile...Sahaya giren adamın akli dengesinin yerinde olup olmadığından, ya da bu olayın perde arkasındaki ismlerin kimler olduğu şu aşamada bizi çok da ilgilendirmiyor.Bunun doğruluğunu zaten kimse burada konuşmadı, konuşmuyorda...

Asıl sıkıntı; vermiş olduğu karar (bu Trabzon aleyhine ceza ve 3 puan olarak gerçekleşmiştir) için ''ilahi adalet'' diyobiliyorsa; burada bir yanlışlık var demektir!Çünkü hakemin vermiş olduğu bu karar mahkemelik olmuştur.Artık o dakikadan itibaren bu karar; maçın hakeminden çıkmıştır.

Aradan 4 aydan daha fazla bir zaman geçmiş, o zamandan bu zamana kadar ortalarda gözükmeyen bu hakem; neden bu hafta sonu oynanacak Sivas-Trabzon maçı öncesi konuşuyor? Utanmadan birde çıkıp hakemlik terbiyesi gereği şimdiye kadar susması gerektiğini söylüyor.Peki ne değişti? Neden hafta sonu oynanacak maç arefesinde Trabzon camiasını tahrik edecek açıklamalarda bulunuyorsun? Madem çok terbiyelisin, koskoca Trabzon valisinin güvance vermesine rağmen; maçı neden oynatmadın?

Madem çok terbiyelisin! neden sezon sonu değilde, Sivas maçı öncesi konuşuyorsun? Madem hakemlik terbiyen var! neden geçen sezon gs-fb maçındaki olaylardan sonra konuşmadın?

A.T.R
09.01.2008, 17:24
Kimse kusura bakmasın ama kesin inandım artık ki çoğunuz MAZOŞİSTsiniz. Yahu zaten tarnsfer yapılmamış olmasının moral ve sinir bozukluğu üzerimizde ve bundan dolayı kendimizi yıpratıyoruz. Daha sına gerek var mı ki bir de bu konu üzerine sinirlerinizi zıplatıyor ve her bir yorumcu bir diğerini tetikliyor ( ki çok normal bir durum bu hepimiz fena halde doluyuz Demirlek şahsında üzerimize oyun oynayanlara) sonuç sinir bozukluğu mide krampları sövme gırla gidiyor.

HAKLILIĞIMIZDAN ZERRE KADAR ŞÜPHEMİZ YOKKEN HEM SUYU HEM SÜTÜ BOZUK BİR SATILMIŞIN " VİCDANIM RAHAT" "İLAHİ ADALET TECELLİ ETTİ" GİBİ ZIRVALARINI NEDEN KAALE ALIP GÜL GİBİ CANINIZI SIKIYORSUNUZ?

M A Z O Ş İ S T M İ S İ N İ Z B İ R A D E R ! ! !

Badaloğlu
09.01.2008, 17:46
Kimse kusura bakmasın ama kesin inandım artık ki çoğunuz MAZOŞİSTsiniz. Yahu zaten tarnsfer yapılmamış olmasının moral ve sinir bozukluğu üzerimizde ve bundan dolayı kendimizi yıpratıyoruz. Daha sına gerek var mı ki bir de bu konu üzerine sinirlerinizi zıplatıyor ve her bir yorumcu bir diğerini tetikliyor ( ki çok normal bir durum bu hepimiz fena halde doluyuz Demirlek şahsında üzerimize oyun oynayanlara) sonuç sinir bozukluğu mide krampları sövme gırla gidiyor.

HAKLILIĞIMIZDAN ZERRE KADAR ŞÜPHEMİZ YOKKEN HEM SUYU HEM SÜTÜ BOZUK BİR SATILMIŞIN " VİCDANIM RAHAT" "İLAHİ ADALET TECELLİ ETTİ" GİBİ ZIRVALARINI NEDEN KAALE ALIP GÜL GİBİ CANINIZI SIKIYORSUNUZ?

M A Z O Ş İ S T M İ S İ N İ Z B İ R A D E R ! ! !

Yahu MAZOŞİST' likle ne alakası var bu işin? Transferin sorumlusu Bülent Demirlek değil elbette ama, tam da Sivas maçı öncesi bu lavuk'un konuşmaları; senin takımına ve camiana zarar vermektedir.Ayrıca bu hakemin yaptıkları yanına kârmı kalsın? Böyle bir durumda biz tepki vermezsek Trabzonsporluluğumuzun ne anlamı kalır?

Bu mantıktan yola çıkarsak; ne günahı vardı Cem Papila'nın? O zaman Cem Papila'yı niye dert edinmişsek, şimdi de aynı dertten muzdarip olduğumuz için tepki vermekteyiz.

İyi ne güzel çıksın lig tv'de saatlerce konuşsun, Trabzon'un 3 puanını gasp ettiğini ilahi adelet diye adlandırsın, bizde buna seyirci kalalım öyle mi? Yok öyle yağma kardeşim! Bu adama Trabzonspor kulübü yetkili ağızdan cevap vermeliydi.Ama kendi dertlerine düştükleri için bu hakem müsvettesine cevap verememektedirler...Trabzon camiası büyükse, büyüklüğüne yakışır şekilde tepkisini ortaya koyacaktır.

A.T.R
09.01.2008, 18:50
Yahu MAZOŞİST' likle ne alakası var bu işin? Transferin sorumlusu Bülent Demirlek değil elbette ama, tam da Sivas maçı öncesi bu lavuk'un konuşmaları; senin takımına ve camiana zarar vermektedir.Ayrıca bu hakemin yaptıkları yanına kârmı kalsın? Böyle bir durumda biz tepki vermezsek Trabzonsporluluğumuzun ne anlamı kalır?

Bu mantıktan yola çıkarsak; ne günahı vardı Cem Papila'nın? O zaman Cem Papila'yı niye dert edinmişsek, şimdi de aynı dertten muzdarip olduğumuz için tepki vermekteyiz.

İyi ne güzel çıksın lig tv'de saatlerce konuşsun, Trabzon'un 3 puanını gasp ettiğini ilahi adelet diye adlandırsın, bizde buna seyirci kalalım öyle mi? Yok öyle yağma kardeşim! Bu adama Trabzonspor kulübü yetkili ağızdan cevap vermeliydi.Ama kendi dertlerine düştükleri için bu hakem müsvettesine cevap verememektedirler...Trabzon camiası büyükse, büyüklüğüne yakışır şekilde tepkisini ortaya koyacaktır.

Kim iddia etti ki tepkisiz kalmayı?? Bu şerefi kırık adam(lar)ın ifadelerinin onu ne kadar küçülttüğü ( ki zaten alçaktı çukur oldu) ortada iken , bu çukur herif hakkında daha fazla konuşup ( burada aramızda bizbize) neden sinirlerimizi yıpratalım ki diyorum.

Haa oolurda ulusal çapta bir protesto ya da boykot ya da ne bileyim en azından bir basın bildirisi ortaya konacak ise tabii ki bu üç PAPUA YENİ GİNE KURUŞU etmez herif ve destekçilerine söyleyecek 2 çift lafımız olur en azından forumun açılışındaki yazının içerisindeki soruyu SİZ ALEMİ AHMAK MİLLETİ KÖR MÜ SANIRSINIZ diye haykırarak sormak boynumuzun borcudur. Böylece biline! ( Başbakana öykünmüş gibi olduk ama idare ediverin :))

ilhan
12.02.2008, 12:39
Ahmet Çakar dün Bülent Demirlek'in foyasını düzdü. Sistem hakemidir bu, sistem ne isterse onu uygular vs. dedi. Harbiden de öyle , onursuz adam.

Hekimoğlu
12.02.2008, 13:04
bülent demirlek gibilerde onur aranmaz.tetikçi kendine verilen görevleri yapıyor.

tamuğ yamtar
12.02.2008, 13:13
Bu adamın her yönettiği maç bir olay.

Son maçta adam dirsek atıyor resmen, bizimki seyrediyor.

Bu adamın FİFA Kokartı var değil mi?

28TS61
12.02.2008, 13:14
bülent tekerlek :D

Tosun61
13.02.2008, 12:44
Tam bir eyyamci hakem,yüregi sadece Trabzonspora yetiyormus,Istanbul eziklerine degil..

kudu_61
13.02.2008, 12:47
serdar bali güzel dedi cesareti sadece trabzonsporaymış diye çok yetersiz bir hakem Trabzon maçında olayları eli arkada izlemese olay o kadar ilerlemezdi bu hafta da aynısını yaptı herif resmen dirsek atıyor o da mal mal bakıyor bu adamdan olmaz

POYRAZ
13.02.2008, 12:47
bülent tekerlek :D
Alternatif olarak "Simit" de diyebiliriz.:D

Ahmet Okumuş
13.02.2008, 14:13
şimdi ne diyor başlıkta, "BÜLEN DEMİRLEK, ONURUN VARSA İSTİFA ET" . kimden ne istiyoruz!!!

Samet Berber
13.02.2008, 20:05
geçen gün kayserispor-beşiktaş maçını izledim ...

hayatımda gördüğüm en kötü hakemlerden birisi bu adam ... yazıktır günahtır defol git artık ... !!!

ilhan
13.02.2008, 21:14
geçen gün kayserispor-beşiktaş maçını izledim ...

hayatımda gördüğüm en kötü hakemlerden birisi bu adam ... yazıktır günahtır defol git artık ... !!!

Katılıyorum. Kırmızı kart vermek için hareket eden bir hakem oyuncu değişikliğini işaret ediyor. Birde bu adamın fifa kokartı var.

Yazık, çok yazık.

Erkan
13.02.2008, 21:45
suc bunda degil ki, dudugu eline verende!

hasancolak
16.02.2008, 14:13
hasn dogan bıletını keserse eger tarafsız oldugunu kanıtlamış olur

ilhan
16.02.2008, 18:05
Bolu'da saha içi ve dışı karıştı!

Bank Asya 1. Lig'de oynanan ve 2-2 beraberlikle sona eren Boluspor-Diyarbakırspor karşılaşması sonrasında saha içinde ve tribünlerde olaylar çıkarken futbolcular birbirine saldırdı. Hakem Bülent Demirlek ise tribünlerden yoğun bir tepki aldı.

Boluspor-Diyarbakırspor maçı sonrasında saha içinde ve tribünlerde olaylar çıktı.

Karşılaşmanın bitiş düdüğüyle Boluspor ve Diyarbakırsporlu futbolcular birbirlerine saldırırken teknik adamların ve yöneticilerin araya girmesiyle olaylar yatıştırılmaya çalışıldı.

Karşılaşmanın hakemi Bülent Demirlek soyunma odasına giderken, Bolusporlu taraftarların tepkisine maruz kalırken tribünlerdeki gerginlik daha sonra stat dışına taştı. Bir grup taraftar, stadın önünden ayrılmak istemezken güvenlik güçleri, taraftarlara müdahale ederek stat çevresinden uzaklaştırabildi.

Boluspor Teknik Direktörü Serhat Güller, karşılaşma sonrası yaptığı açıklamada, çok üzgün olduğunu ifade ederek, "Sahamızda paun kaybettiğimiz için çok üzgünüm. İlk yarıda çok iyi oynadık. Maçın hakemi Diyarbakırspor'un puan alması için elinden geleni yaptı. İlerleyen maçlara bakarak yolumuza devam edeceğiz" dedi.

Diyarbakırspor Teknik Direktörü Mustafa Uğur ise, özellikle ikinci yarıda kazanmayı hak eden taraf olduklarını belirterek, "Attığımız iki golün dışında maçın hakimi bizdik. İlerleyen haftalarda daha iyi olacağımızı düşünüyoruz. Tabiki bu şartlarda 2 farklı yenik durumdan beraberlik almak güzel. Orta hakem için söz söylemesi gereken biziz, ama konuşmuyoruz. Boluspor taraftarı hakeme tepki gösterdi. Anlayamadım" diye konuştu.

Diyarbakırspor kafilesi, yoğun güvenlik önlemleri altında stattan ayrıldı.

---

Bu adam amatör kümede bile maç yönetemez!

ÜNAL
16.02.2008, 18:23
İlhan öyle de yapacak bişey yok..Katlanacağız...:mad:

ÖmerFarukYılmaz
16.02.2008, 18:26
Hasan Doğan'ın başkanlığındaki yeni Futbol Federasyonu Yönetimi, önceki dönemlerdeki şüphe uyandıran, soru işareti yaratan 5 hakemi yakın takibe alacak ve gerekirse iplerini çekecek.

Futbol Federasyonu'nda Hasan Doğan başkanlığındaki yeni yönetim ve oluşturulacak Merkez Hakem Komitesi'nin ilk işi artık güvenilirliği tartışılır hale gelen hakemlik müessesesine çekidüzen vermek olacak.

İPİ ÇEKİLECEK 5 HAKEME
Edinilen bilgilere göre Haluk Ulusoy dönemindeki yönetimleriyle bir çok kesimin kafasında soru işareti yaratan ve güvenilirlikleri tartışılır hale gelen Çetin Sarıgül, Kuddusi Müftüoğlu, Bülent Demirlek, Vedat Yüksel ve İsmet Arzuman bundan sonraki dönemde yakından takip edilecek.

Aslında bu hakemlerin bir bölümünün kariyerinin MHK atanır atanmaz sonlandırılabileceği de konuşuluyor. Kesin olan ise sezon sonuna kadar izlemeye alınacak olan 5 hakem, bu süre içinde soru işaretlerini ve şüpheleri yok edemezse bir daha maç yönetemeyecek.

3 HAKEM DE YAKIN TAKİBE ALINACAK
Bunların dışında Selçuk Dereli, Cüneyt Çakır, Barış Şimşek gibi isimler de izlemeye alınacak. Ama bu üçlünün hakemliklerinin devam etme şansının, ilk 5'e göre daha fazla olduğu öğrenildi.

Kısacası, Hasan Doğan Federasyonu, şaibeden, şüpheden uzak, temiz bir lig için ilk neşteri hakemlere vuracak. Sonra sıra aynı hedefler için başka icraatlara gelecek.

Sabah

AHA SİZE İSTİFA:D:D:D:D

Erkan
16.02.2008, 23:43
Bunu yapabilirmi???

Cem Balcı
17.02.2008, 00:24
inşallah en kısa zamanda ipini çekerler...

ayvaz
17.02.2008, 09:41
bizen sonrada bolusporunda başını yaktı uyuz herif

ayvaz
17.02.2008, 09:42
http://www.ajansspor.com/resim/bolu_diyar_kavga_08.jpg Bolu'da saha içi ve dışı karıştı!

Bank Asya 1. Lig'de oynanan ve 2-2 beraberlikle sona eren Boluspor-Diyarbakırspor karşılaşması sonrasında saha içinde ve tribünlerde olaylar çıkarken futbolcular birbirine saldırdı. Hakem Bülent Demirlek ise tribünlerden yoğun bir tepki aldı.

Boluspor-Diyarbakırspor maçı sonrasında saha içinde ve tribünlerde olaylar çıktı.

Karşılaşmanın bitiş düdüğüyle Boluspor ve Diyarbakırsporlu futbolcular birbirlerine saldırırken teknik adamların ve yöneticilerin araya girmesiyle olaylar yatıştırılmaya çalışıldı.

Karşılaşmanın hakemi Bülent Demirlek soyunma odasına giderken, Bolusporlu taraftarların tepkisine maruz kalırken tribünlerdeki gerginlik daha sonra stat dışına taştı. Bir grup taraftar, stadın önünden ayrılmak istemezken güvenlik güçleri, taraftarlara müdahale ederek stat çevresinden uzaklaştırabildi.

Boluspor Teknik Direktörü Serhat Güller, karşılaşma sonrası yaptığı açıklamada, çok üzgün olduğunu ifade ederek, "Sahamızda paun kaybettiğimiz için çok üzgünüm. İlk yarıda çok iyi oynadık. Maçın hakemi Diyarbakırspor'un puan alması için elinden geleni yaptı. İlerleyen maçlara bakarak yolumuza devam edeceğiz" dedi.

Âkil Âdem
17.02.2008, 14:10
İyi ne güzel çıksın lig tv'de saatlerce konuşsun, Trabzon'un 3 puanını gasp ettiğini ilahi adelet diye adlandırsın, biz de buna seyirci kalalım öyle mi? Yok öyle yağma kardeşim! Bu adama Trabzonspor kulübü yetkili ağızdan cevap vermeliydi.Ama kendi dertlerine düştükleri için bu hakem müsvettesine cevap verememektedirler...Trabzon camiası büyükse, büyüklüğüne yakışır şekilde tepkisini ortaya koyacaktır.

Altına tereddütsüz imza atabileceğim bir ifade.

Yönetimimiz berbat hatta rezil ve sefil olabilir;
Takım sahada dökülüyor da olabilir,
Futbolcularımız emsali görülmemiş derecede kötü bir performans sergiliyor da olabilir;
Kalecimiz topu "tanımlanamayan bir cisim" zannediyor da olabilir;
Teknik direktörümüzü mental özürlü bir taktik ucube de olabilir;

Bütün bunlar birilerine hakkımızı gasp etme hakkı vermez, veremez.

Bıçakçı Yönetiminin tek olumlu icraatı Mutlu Çelik'e hakemliği bıraktırmasıydı, Doğan Yönetimininki de Demirlek'ten Türk futbolunu kurtarmak olacak galiba.

Ama bunlar bunun gibiler tükenmez ki...
ASatılık düdük çok... Türkiye'deki pek çok hakemin değeri değil, fiyatı var ve fiyatları da Trabzon'daki biletlerden daha ucuz.

kudu_61
20.02.2008, 11:44
Ahmek ÇAKAR " Bir gün MHK başkanı olursam selçuk dereli ve demirlekin ipini ben çekeceğim"
Serdar Balı "Bir gün federasyon Başkanı olursan demirleki sana bırakmam " dedi

bu adam çakarın da dediği gibi SİSTEMİN HAKEMİ

adherent_1
22.02.2008, 16:45
Birçok arkadaşımın da değindiği gibi

Bülent Demirlek gibi it kadar değeri olmayan insan görünümlü hakemlerde onur ne arar ki istifa edebilsinler. Onlar ancak birilerine yalaka olabilme peşindeler!!!

macka61
22.02.2008, 17:57
adamın her maçı olay ve hala bu adam hakemlik yapıyor biran önce haekmliği elinden alınmalı

Emirhan Makul
22.02.2008, 18:02
yavaşdan başladılar şimdi her hafda maç veriyorlar bu şeref eksikliği olan insana

ismail tüfekçi
24.02.2008, 11:35
kadiköyde oynanan fener beşiktaş maçında top çizgiyi geçtimi geçmedimi tartışmalı eski bir maç vardı epeyi tartışıldı golmü değilmi diye bu maçın yan hakemi şu an kartalda inşaata başladı beden eğitimi öğretmeni ve emekli olmadı ama hakem ve öğretmen maaşı ile inşaata başladı bu şahıs maçkalıdırve kardeşinin yanında hakemlere öyle küfür ediyorumki yakında demirlekde mütahit olur hepsinin canı cehenneme

Dursun Kaplan
24.02.2008, 14:00
Şerefi oLmayan adamdan onurLu bir davranış bekLenmez.. ;)

Cem Balcı
24.02.2008, 19:24
Şerefi oLmayan adamdan onurLu bir davranış bekLenmez.. ;)

.......................

Burçak
17.03.2008, 09:28
Var mı ki???

..

LazAnisT
17.03.2008, 09:56
Canımızı yakan hakem sayısı o kadar fazla ki sadece Bülent Demirleğe yüklenerek galiba haksızlık ediyoruz:)

ilhan
17.03.2008, 09:57
Bu Bülentlerin hepsi böyle olmak zorunda mı?

UğuR
17.03.2008, 10:16
Yanarım yanarım da Barışıma yanarım.Çocuk neye uğradığını şaşırdı o kendini hakem sanan şahıs sarı kartı gösterince.Alış Barıım alış.Ne yazık ki doğru karar vermeye korkan bu hakemler herzaman o eziklerin yanında oldu.Günah çıkartmak için seni seçdi ya ona yanarım.

Erkut Ay
17.03.2008, 11:11
bir adamın önce şerefi olması lazım gidişat öyle söylemiyor......

karatasof
17.03.2008, 11:16
Listeye her hafta bir hakemi ilave edeceğimiz yerde toptan hepsini yazsak daha akıllıca olmaz mı?Bunların hepsi zaten üç sülüklerin emrinde değil mi? Sanki iyisi varmış gibi iki isimle ne diye uğraşıyoruz.Topunun köküne kibrit suyu.....

atabaş
17.03.2008, 11:20
bu tür insanlarda onur şeref ne gezer ver parayı afiyetle yesin başka bi şeye yaramazlar

erman_ss
17.03.2008, 11:27
Bu Sene KaÇinci Sayamadim Trabzonsporumuza Yapilan Hakem Hatalari Bjk Seyİrcİsİ Bİle BariŞin Kartinda Hakeme Tepkİ GÖsterdİ BÖyle Hakemlerle HİÇ Bİ RŞey Olmaz Bunlar Gİtsİn İngİltere- İtalya Lİglerİnde Oynan Futbolu İzlesİn Eyyamci Hakem BÜlent Demİrlek

Travelair
17.03.2008, 11:28
İş var, iş var. Haram var, helal var

magicyattara
17.03.2008, 11:54
Tam bjkyi sahadan silmeye başlamıştık,ataklarımız sıklaşmaya başlamıştı,türk futboluna yeni bir yıldız hediye etmek üzereyken bu kara gömleklinin verdiği inanılmaz kararın, 17 yaşındaki bir gence yaptığı vebalı muamelesinin izahı yok yok yok.
Bunu çıksın anlatsın bu insan bozuntusu.Önce kendine anlatsın sonra millete.
İnsanlıktan nasibini almamış bu şerefsiz nasıl koca bir camiayı karşısına alma cesaretini gösterecek kadar cüretkar olabiliyor.
Yeter artık Trabzonspor camiası ayağa kalkıp olanlara dur demelidir.bjknin şampiyonluk yarışı için hiç kimse pırıl pırıl bir çocuğu katledemez.
Barışın ve Trabzonsporun bu hakemi mahkemeye verme hakkı olduğuna inanıyorum.Tekme yiyip kırmızı kart görmek bir hakem hatası değildir bence.Bu düpedüz bir soygundur.

Murat Keçeci
17.03.2008, 11:57
bunlarda onur olsa 30 snye kala maçı yarıda bırakıp kaçarmıydı yada diğeri 18 yaşındaki cocugun alın terini hayatında kazanacağı ilk maç primini almasını engellermiydi

kudu_89
17.03.2008, 11:58
Beşiktaş'ı zorla şampiyon yapıyorsunuz. Adam Trabzonspor'un 2-3 gol kaçırdığını görünce müdahale etti. Barış'ı attı. Barış atılırkende Tello hala itiraz ediyordu. Delgado şaşkınlıktan gülüyordu. Sunucu ne olduğunu çözemedi. Sahaya atılan çakmağı getirip eline veriyorlar. O gidip Beşiktaşlılara veriyor. Sanki mahalle maçı yönetiyor. Resmi bir müsabaka bu. Ama onlar için artık Beşiktaş şampiyon olduğu için gerek yok maçı yönetmeye. Jabi'ye sarı kartı çıkarıyor ama İbrahim Üzülmez'e çıkartmıyor. Baki Umut'u boğazlasın gözünün önünde. 88. dakika verilmez artık mantığıyla izle sen. Senin yüreğin yok o kartları verecek. Trabzonspor zaten batmış düşüncesiyle maç yönetiyorsun bir kere. Trabzonspor'u bu hale düşürenler utansın.

ilteriş
17.03.2008, 12:12
Onlar Trabzonun önünü kesmek için görevlendirilmişler.İstifa niye etsinler ki.

Mustafa AYDIN
17.03.2008, 12:23
Bu adamın ev adresini bilen yokmu,usulüyle bir ziyarate edilse....

Murat Keçeci
17.03.2008, 12:34
o çakmak olayı da var sahaya atılan çakmağı 4.hakeme vermesi gereken bülent yıldırım beşiktaşlılara veriyor bu maçı yabancı ülkdeden biri izlese güler ya ağlanacak halimize güler

atlantis
17.03.2008, 12:44
Adi hakem..Atak oynayıp kontrolü elimize aldığımızı görünce hemen devreye girdi. İbrahim toromana verdiği kırmızı kartın diyetini ödedi Barışı atmakla adi haysiyetsiz...

Dereli
17.03.2008, 13:07
Bu adamlar o mevkilerdeler çünkü verilen görevleri harfiyen yerine getiriyorlar. Seref, haysiyet bu adamlar için sözlükte kelimeden ibaret.

Atakan
17.03.2008, 13:17
'Hakem çok kötü yönetti'
http://foto.fanatik.com.tr/Article/2008/3/7_203716_hayrettin28000.jpgSüper Lig´de dün deplasmanda Beşiktaş´a 3-0 yenilen Trabzonspor´da, karşılaşmanın hakemi Bülent Yıldırım´ın yönetimine tepki gösterildi.
17.3.2008

Kulüp asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu, yaptığı açıklamada, karşılaşmanın hakemi Bülent Yıldırım’ın, ligin ilk yarısında, yine Beşiktaş ile sahalarında yaptıkları maçtaki yönetiminin etkisinde kaldığını iddia etti.
Maç öncesi Bülent Yıldırım’ın ligin ilk yarısındaki maçın etkisinde kalmayacağına inandıkları yönünde bir açıklama yaptıklarını ifade eden Hacısalihoğlu, "Ama belliki ilk maçın çok etkisinde kaldı. Birçok kararı hatalıydı. Örneğin Barış’a faul yapanı değil de Barış’ı oyun dışı bıraktı. Baki Mercimek’e, yaptığı hareket nedeniyle kart göstermesi lazımdı. Daha önce Jabi’ye kart gösterdi, ancak ona göstermedi. Buna benzer ters kararlar verdi. Verdiği kararlar hatalıydı ve maçı çok kötü yönetti" dedi.
Beşiktaş karşısında art arda gol pozisyonları yakaladıkları ve skora denge getirebilecekleri bir dönemde genç oyuncuları Barış’ın oyundan atıldığını kaydeden Hacısalihoğlu, "Hakem, haksız yere Barış’ı oyundan ihraç ederek maçın kaderini değiştirdi. İkinci devre çok iyi oynuyorduk. Rakibimizi kendi alanına sıkıştırmıştık. Ancak o dönemde onları hakem kurtarabilirdi" diye konuştu.
Barış’ın ligde yeni forma giymeye başladığını dile getiren Hacısalihoğlu, şöyle devam etti: "Hakemin ligde top oynamaya yeni başlamış bir genci böyle haksızlıklarla karşı karşıya getirmesi doğru değil. Hem moral, hem futbola bakış açısından çok yanlış bir tutum oldu. Hakem bu tip oyunculara destek olmalı. Teşvik etmesi gerekirken baltalayıcı oluyor ve bundan da hiç sorumlu olmuyor."
Hacısalihoğlu, teknik direktör Ersun Yanal ile yollarına devam ettiklerini ve herhangi bir sorunun bulunmadığını da kaydetti.

macka61
17.03.2008, 14:10
şu ili Bülentten çektiğimiz ne kardeşim

denizgrsy
17.03.2008, 14:14
adam gibi temsil edilmessen çıkıp iki laf eden yöneticin olmassa gelen vurur giden vurur ! albayrak tam bi rezaletti , adam gibi konuşacak bir kişi yoktu , yeni yönetim dedik bunlarda da bi kişi çıkıp adam gibi konuşamıyor ! yazıklar olsun be , iki paralık adamlar çıkıp bangır bangır konuşuyor , öttürüyorlar , bizim anamız ağladı hala çıkıp kök söktüren adam yok kardeşim !!! rakipleriniz kendilerine hata yapıldımı , hata yapan hakemin hakemliğini bitiriyor eyyy idareciler !

MDanışmaz
17.03.2008, 15:40
Adamlara niye kızıyoruzki.Adamlar görevlerini yapıyorlar.Bunların istifa etmesi önemli diil.Bunlar gider bundan daha beteri gelir.Önemli olan bunların arkalarındakileri temizlemek...

ergin cesit
17.03.2008, 20:27
bülent yıldırım aldığın o paralar haram zıkkım olsun.öbür dünyada iki elimiz yakanda olucak

Erkan
17.03.2008, 20:55
Bu ligde hic bir tane serefli hakem yok mu?

adherent_61
17.03.2008, 22:42
Bu iki hakeme ne kadar hakaret edilse azdır. Aslında faydası da yoktur strs atmaktan başka. Trabzon'a veya Avn-i Aker'e yolları düşerse orada ağızlarının payını vermek gerek...

guci 29
18.03.2008, 19:11
Bu ligde hic bir tane serefli hakem yok mu?
Bence bunları bizzat onlar yetiştiriyor. Yoksa bu kadar performans (!) nasıl çıkıyor ortaya anlayamıyorum. :rolleyes:

poetricus
18.03.2008, 19:20
Tanıdığım en delikanlı Bülent, Bülent Ersoy çıktı be.
Vah türkiyem vah!

ilhan
18.03.2008, 21:11
Vah türkiyem vah!

ççççççççç

:alkış::alkış::alkış:

Bravo Hocam , süperdi.

Emiroğlu
18.03.2008, 21:15
ççççççççç

:alkış::alkış::alkış:

Bravo Hocam , süperdi.

Gerçekten inanılmazdı...Aklınıza sağlık hocam :alkış:

Erkut Ay
18.03.2008, 21:42
genç bir futbolcuyu haksız yere bilerek attın Trabzonspor sahip çıkmasa belkide kötü etkilenip geleceğini etkileyecek...

sende kendi evladından aynı yaşında çek......

istifa etme zaten Allah bir gün belanı verecek.......

cyberentalpi
18.03.2008, 22:13
Vah türkiyem vah!

Tek kelime ile superdi

Bahattin Aydın
18.03.2008, 23:10
bu hakemler napsın başlarındaki sahipleri bile istanbula çalışıyor...TÜRK sporunu getirdikleri hale bak..anadoluya yapılan saygızsılığa bak...:@

Erkut Ay
21.03.2008, 10:50
kara listeye eklediler zaten bundan sonra hangi şerefle maç yönetecek ne kadar beceriksizliğe devam edeceksiniz bakalım....

Mustafa K. Demirbaş
21.03.2008, 11:13
keyıflerı bılır boyle yaptıkca edırneden oteye gecemezler

Ali Yerlikaya
21.03.2008, 12:12
MHK Bülent Yıldırım'ı Ödüllendirdi
Skandal hakeme yeniden görev verildi
21 Mart 2008 / 11:34

Geçtiğimiz hafta oynanan Beşiktaş-Trabzonspor maçında gösterdiği performansla bütün spor otoritelerinden olumusz not alan Bülent Yıldırım, Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu tarafından Antalyaspor- Karşıya maçında görev verilerek resmen ödüllendirildi.
Beşiktaş-Trabzonspor müsabakasında verdiği kararlarla her iki takım taraftarını çıldırtan Bülent Yıldırım, müsabaka sonrası taraflı tarafsız herkesin tepkisini çekmişti.
MHK, Türkiye'nin önemli hakem hocaları ve spor otoritelerinden olumsuz not alan Yıldırım' a Pazartesi günü Antalya'da oynanacak olan Antalyaspor-Karşıyaka müsakasında görev verdi.
Herkesin Bülent Yıldırım'ın dinlendirilmesini beklediği bir ortamda, MHK'nin yapmış olduğu bu atama şaşkınlıkla karşılandı.

Kaynak: http://trabzonunsesi.com/images/news_source/61.jpg

Mayls
21.03.2008, 12:16
Türkiye'dir hersey mümkündür diyerek susmayi tercih ediyorum, cezaya degmez.
Ama bu kadar serefsizlikte olmaz.

hodlu
21.03.2008, 16:13
Bu gibi hakemler zaten onurlu olsalardı hakem olmazlardı

hodlu
21.03.2008, 16:14
Bjk maçı ile ilgili İskender Günen'in maç yazısını okuyun zaten herşey açık.Hakemin yaptığı hata değil bilinçli kıyımdır...

Osman Erdoğan
21.03.2008, 17:00
hakemler milyarların dondu bu ortam dan bırakırlar mı sizce cok sacma görevi elinden alınırsa olur sora da başımaaza spor yormcusu olarak cıkıolar:d

TUNCAY HİÇYILMAZ
21.03.2008, 17:44
Ben bu hakemler gibi seyirci baskısından etkilene hakem görmedim sadece seyircide değil adam geliyo buna neden kart göstermedin diyo gidiyo hemen o adama kart gösteriyo nerde kaldı hakemin otoritesi !!

Kasım Hilal
21.03.2008, 17:48
İnsanlara saldırmayı pek sevmem ama başlıktaki"onurunuz varsa" kısmı beni çok düşündürüyor doğrusu...

ÖmerFarukYılmaz
21.03.2008, 18:55
Onurları olsa kendilerini bu durumlara düşürmezlerdi diye tahmin ediyorum.

LazAnisT
21.03.2008, 19:44
Futbol iliklerine kadar pisliğe ve siyasete bulaşmış durumda.

Bülent Yıldırım Derbi maçını hakemi trübünde kim var ? BÜlent Yıldırımın bağlı bulunduğu kurumun Bakanı Sn Kemal Unakıtan.Sıkıysa atma Barış Memişi

Ve sıkıysa bu hatadan dolayı Bülent Yıldırıma bir daha maç verme...

alper*
21.03.2008, 20:05
Bence Turkiye ligi maclarini ancak yabanci unlu hakemler yonetirse adalet saglanir.

Ümit Tekşan
21.03.2008, 21:35
Bu taraftarların hepsinin eli bu adamın yakasında olacak bunu unutmasın Allahından bulsun bu adamın yatacak yeri de yok bence ....

Emirhan Makul
22.03.2008, 10:59
bu adama hala maç veriyorlar ya yazıklar olsunn