PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Musampa'nın Ardından

50grad
22.08.2007, 23:50
severiz ya da sevmeyiz begeniriz ya da begenmeyiz ancak musampaya yapilanlari tasvip etmemiz mümkün degil hele ki bu ziya doganin ve bu futbolcuyu yildiz transfer diye bize sunan yönetimin ona yaptiklarini düsününce trabzondaki futbol kültüründe gercek anlamda bir yozlasmadan ve o kültürün icinde dürüst olmayan insanlardan sözedebiliriz sanirim.
bir yil boyunca dogru dürüst sans vermedigi bir oyuncuya ben ona sans verdim diyebilecek kadar utanmaz ardan hayadan yoksun bir hocamiz ve onu bize yildiz diye sunan ancak sonra profesyonel degil diyerek kendi tükürdügünü yalamakla kalmayip insan olarakta yönetici olarakta zayif oldugunu gösteren ispatlayan bir baskan.
simdi ziya dogan olsun albayrak olsun ve onun bu tkaimda oynanamasi icin hertürlü gayreti gösterenler ne düsünüyor acaba?
ben gercekten yönetimin acikce mertce erkekce cikip evet biz bu hocayi dinleyip bu adami oynatamadik ve cok büyük bir hata yaptik diyebilecekler mi?
ziya dogan gercekten dengesiz bir insan! gecne yil keceliyi oynatti onu oynatmadi bu yil keceli de kadroya giremiyor. yani ziya dogan bizlere bir oyuncu nasil yokedilir gösterdi ve bunu yaparken de trabzonsporun birbucukmilyon eurosunu kullandi.
buyurun buradan yakin.

macka61
22.08.2007, 23:54
çok iyi bir oyuncu onunda diğerleri gibi şansızlığı ziya doğanla çalışmak

futbalski60
22.08.2007, 23:56
en iyisi oldu yıldız oyuncu olmak kamptan kaçıp bara gitmek değildir çalışsaydı da formayı kapsaydı güle güle musampa seni hiç hatırlamıycam

Oemer61
22.08.2007, 23:56
Bir YILDIZ'i daha cobanin sayesinde kaybettik...

Kadir
23.08.2007, 00:00
iyi yine bu mektup atıp kaçmadı :D

Ba®ış
23.08.2007, 00:00
musampa seni hiç hatırlamıycam
evet oyna(tıl)madığı için bende hatırlamayacağım :)

Vkgz
23.08.2007, 00:01
Dobi Musampamız Gitti Şimdi Oylemi.. Hayırlı Olsun

Thedoors
23.08.2007, 00:04
Keşke..keşke..keşke..o kadar çok kullandıkki bu cümleyi..hele hele Trabzonspor için...anlamsız polemiklere,saplantılara ve varsayım da olsa cahilliğe,bağnazlığa kurban giden bi futbolcu daha....başımız saolsun diyorum ben..

futbalski60
23.08.2007, 00:04
bu tip oyuncular trabzonda oynamazzzzzzz.Avrupada lüks içinde yaşayan futbolcu trabzon şehrinde hüsrana uğrar villada yaşayan oyuncuyu sen orda apartman dairesine yetiştiriyosun ve altına seat marka araba veriyosun

Harun-61
23.08.2007, 00:06
Kiki'ye yapilanlar dogru olmasada, oynadigi hangi macta olumlu bir hareket yapti ???

.

irfanb
23.08.2007, 00:11
Dönüsü muhtesem olacak . :)
Herseyden önce bir INSAN ve Trabzon`lu olarak Musampa`ya yapilanlari asla tasvip etmiyorum.Kurtarici diye alinip tarafina bile bakilmadi.Tek sanssizligi Ziya gibi teknik adam bozuntusuyla calismak zorunda kalisiydi.Umarim gittigi yerde basarili olur ve birgün Ziya`ya rakip olur da Ziya`yi perisan eder.
Ziya da kina yaksin simdilik...

AYYILDIZ
23.08.2007, 00:11
Kiki'ye yapilanlar dogru olmasada, oynadigi hangi macta olumlu bir hareket yapti ???

.

Musampayi kazanamadik adami son 10dk oyuna almakla olmazdi keceli oynarken futbolu ziya dogandan daha iyi bilen adam yedek kalmamaliydi hadi musampa kotuydu marcelinho ve yattarada mi kotu ziya Hoca ne derse desin bu futbolculari ayman ve celalettin kadar sevemedi

Emre B.
23.08.2007, 00:22
Seni harcayanlar utansın.Bir daha senin gibi adam ne zaman gelir acaba?

Ba®ış
23.08.2007, 00:24
Seni harcayanlar utansın.Bir daha senin gibi adam ne zaman gelir acaba?
önlerinde böyle bir örnek varken gelmezler

Harun-61
23.08.2007, 00:25
Musampayi kazanamadik adami son 10dk oyuna almakla olmazdi keceli oynarken futbolu ziya dogandan daha iyi bilen adam yedek kalmamaliydi hadi musampa kotuydu marcelinho ve yattarada mi kotu ziya Hoca ne derse desin bu futbolculari ayman ve celalettin kadar sevemedi

kac kere ilk 11'de oynadi ve bu oynadigi sürede ne yapti ???

Emre B.
23.08.2007, 00:36

İlk 11'de en fazla 3 maç oynamıştır.Mustafa Keçeli geçen sene kaç maçta 11'de yer aldı?Bu sürede ne yaptı?Yalnızca 2 gol atabildi.Ona gösterilen sabır Musampaya gösterilseydi asist ve gollerde Keçeliyi katlardı.Bence sonradan oyuna girdiğinde de kötü işler yapmadı.Güzel hareketleri vardı

Kadir İlhan

Bİr gökdeniz misali oynadığı bütün maçlarda full performans göstermedi yaa! Ya musampa kaç kez 11 de oynadı hazırlık maçında bi kupa maçında sonra ne oldu wakit geçsin diye son 10 dakka son 5 dakka derken kendinin de dediği gibi ne yapacağımı şaşırdım futboldan soğudum artık bende olsam bende soğurdum...bilmeiyorum belki hata musampayı ziya doğanın eline werendir...Sonuçta olay bundan ibaret...

Kadir İlhan
İlk 11'de en fazla 3 maç oynamıştır.Mustafa Keçeli geçen sene kaç maçta 11'de yer aldı?Bu sürede ne yaptı?Yalnızca 2 gol atabildi.Ona gösterilen sabır Musampaya gösterilseydi asist ve gollerde Keçeliyi katlardı.
Ewt sana katılıyorum...

tamuğ yamtar
23.08.2007, 00:39
http://www.youtube.com/watch?v=cIUD1Z3pU1g&mode=related&search=

Kendisine bu unutulmaz ve efsane olmuş şarkıyla hoşçakal diyorum.

Mory Kante-Yeke Yeke

28TS61
23.08.2007, 00:40
yabanci kontenjani bosaldimi yani simdik
gerci transfer falan yaptigimiz yokta
soru olsun diye sordum

Hüseyin Çümen
23.08.2007, 00:40
teknik direktörlük faciasına kurban gitmiştir kesinlikle bu böyledir
Trabzona gelmiş en kariyerli oyunculardandı böyle futbolcular ı lider yapacaksın
ve takım kritik maçlarda artık hayal kırıklığına uğramayacak
kim nederse desin ona verilen çok az sayodaki şansı ii niyetle oynayarak değerlendirmeye çalıştı

ziya doğan bu yüzden sana hakkımı helal etmiyorum

KUTADGU
23.08.2007, 00:42
Musampa bu takımda 40-50 metreye isabetli toplar atan tek oyuncuydu. oynadığı maçların hiç bir tanesinde kötü oynamadı. Hel Konya kupa maçında Yattara ile uyumları süperdi. O maçta bir frikik topu da direkten döndü.
ilk 11 de başladığı Bursaspor maçında takımın en iyi 2 futbolcusundan biriydi bence...

Başka...
Başka bir şey diyemiyoruz..
bundan sonrası son 10 dakika oyuna girmeler ve kafasının üzerinden uçan toplar..

Yazık oldu Musampa'ya....

Bir insana bu kadar kötü davranılmaz. Futbolcuyu geçtim, insana davranılmaz....

Sonuçta hem iyi bir futbolcudan olduk. Hemde yok yere bir sürü paramız gitti..

Ziya Doğan Sağolsun...

futbalski60
23.08.2007, 00:45
yabanci kontenjani bosaldimi yani simdik
gerci transfer falan yaptigimiz yokta
soru olsun diye sordum
olay fifaya gidecek o demek oluyo ki baya uzun sürer bu musampa olayı vugrinec,lange olayı gibi

Selman
23.08.2007, 00:45
Bir zamanlar Bmn ana sayfasında da haber olarak geçen bir cümleyi hatırlatsam yeter sanırım.

Gittiği her takımda ilk onbirde oynadı, bizde eşorfmandan öteye geçemedi.

Uğurlar olsun...

Seleukia
23.08.2007, 00:50
peygamber sabrı varmış, tebrik etmek lazım bu zamana kadar delirmedigine.takımımıza gelmis olan en kariyerli oyunculardan biriydi.ziya doganın komplekslerine kurban ettik hem onu hem marce'yi.yolu açık olsun.

futbalski60
23.08.2007, 00:52
http://www.youtube.com/watch?v=OiQJzDpeVwI
bu videoyu izleyip umutlanıyoduk musampa için ama o da işe yaramadı :)

poetricus
23.08.2007, 00:56
Muhtemelen Tibet'te bir manastıra kapanıp, Trabzon'u ve burada yaşadıklarını unutmaya çalışacaktır.
Ya biz nereye kaçalım mantalite elinden?

tamuğ yamtar
23.08.2007, 00:57
Ya Musampa'nın Trabzonspor formasıyla resmi var mı?:)

Ba®ış
23.08.2007, 00:58
Muhtemelen Tibet'te bir manastıra kapanıp, Trabzon'u ve burada yaşadıklarını unutmaya çalışacaktır.
Ya biz nereye kaçalım mantalite elinden?
oradaki budist rahiplerin imajını görünce aklına ziya doğan gelmez mi :D

SZYMEK55
23.08.2007, 00:59
bu adam hakkında ne diim ki. adamı bi kez 20 dakika civarında bi maçta seyrettim. onda da nerden buldular bu adamı adam topa girmeye bile korkuyo dedim. hiç bişe katamadı bu takıma. gitmesi de hayırlı oldu. hiç olmazsa artık boşuna para ödemek zorunda kalmayız hem de bi kontenjan açılmış olur. ztn bu saatten sora musampa için de işler hiç iç açıcı görünmüo. kimse almaz heralde onu. neyse giden gider kalan sağlar bizimdir

Selman
23.08.2007, 00:59
Poetricus Hocam, hadi size ben bi yer söyleyeyim;

Maçka'daki Sümela Manastırı, size de yakın.

Ya biz ne yapacağız?:)

poetricus
23.08.2007, 01:01
Poetricus Hocam, hadi size ben bi yer söyleyeyim;
Maçka'daki Sümela Manastırı, size de yakın.
Ya biz ne yapacağız?:)
Olmaz; din ayrılığı var. Mantaliteye ters. Keşişlik delikanlı adamı bozar.
Bu arada nerede olduğunu bilmiyorum. Menajerini, ay pardon, yaşadığın yeri söyle nereye gideceğini söyleyeyim.

futbalski60
23.08.2007, 01:02
umarım basel'e gelir burda oynar o

tamuğ yamtar
23.08.2007, 01:05
umarım basel'e gelir burda oynar o

Oftaş maçında sohbet ederken bizim Can parçalı formalar aynı Basel'in formalarına benziyor dedi.

Bu da demek oluyor ki adam sizin oralara gelmez.

Denizi bile görmek istediğini zannetmem.

Tibet olayı en güzeli. Gökyüzünü de görmeden bir odaya kapanıp yaşar herhalde bundan sonra.

Misina
23.08.2007, 01:06
Elin kongolusunun oytatılmadığı için verdiğiniz tepkinin onda birini Kendi Evladımız olan Hami yi harcayanlara verseydiniz Eminim Hami kuzu kuzu bırakıp gitmek zorunda kalmazdı.

futbalski60
23.08.2007, 01:08
Oftaş maçında sohbet ederken bizim Can parçalı formalar aynı Basel'in formalarına benziyor dedi.

Bu da demek oluyor ki adam sizin oralara gelmez.

Denizi bile görmek istediğini zannetmem.

Tibet olayı en güzeli. Gökyüzünü de görmeden bir odaya kapanıp yaşar herhalde bundan sonra.
haklısın:)

poetricus
23.08.2007, 01:09
Dua edelim de canına kıymasın!
Hidayete, pardon, mantaliteye ermeden bu cihandan göçmek çok büyük bir trajedi olsa gerek.

10 numara
23.08.2007, 01:18
Orhan Koc tarafından 22 Ağustos 2007 23:53 tarihinde
Bende olsam giderdim
Kiki TSde oynayacak kapasiteye sahip ama defasif yönü zayif olan biri.
1. Ziya Hocada bu eksikligi olan futbolcu oynayamaz
2.ZiyaHocanin ideali Türk futbolcusunu ve Türk Antrönörünü ispata calismaktir.kurdugu kadroya bakiniz kac yabanci ve yerli var.
3.ZiyaHocanin yabanci düsmanligi vardir.
4.TSnin bundan sonra yabanci yildiz getiremeyecegi aciktir cünkü Marcelinho 2,3 milyona alindi 2,75 satildi sebeb Ziya Hoca
adami tek oynamadigi yede oynatti.
5.Ziyahoca akilla degil deli dana gibi pres
yapanla oynuyor.

bir haber sitesinden yorum ,ne kadarda doğru yazmış kesin bmn'den biridir :D:D:D

denizgrsy
23.08.2007, 01:21
cidden nereye gitti bu adam ? ben biraz uzak kaldım da olaydan ?

vadaa55
23.08.2007, 01:23
bence haksızlık yapıldı

Selman
23.08.2007, 01:24

Deniz'cim Trabzon'u terkettiğini biliyoruz da nereye gittiğine dair yorumlar yapıyoruz işte:)Kısacası kimse bilmiyor nereye gittiğini.Giderken bu işi artık Fifa çözsün demiş bir rivayete göre.

Hüseyin Çümen
23.08.2007, 01:29

sıkıntılardan dolayı bu dünyadan göçüp gittiğine inanıoruz mantalitk sendromlar geçiriyormuş sürekli

denizgrsy
23.08.2007, 01:29
Deniz'cim Trabzon'u terkettiğini biliyoruz da nereye gittiğine dair yorumlar yapıyoruz işte:)Kısacası kimse bilmiyor nereye gittiğini.Giderken bu işi artık Fifa çözsün demiş bir rivayete göre.

yav bu işinde suyu çıktı,ne biçim iştir habu

önceden bu işin bir yolu yordamı vardı,anlaşılır,satılır yada serbest bırakılırdı...şimdi kaçan kaçana ya!

Trabzonspor dan kaçanın cehennemin dibine kadar yolu var! ama adam ne yapsın da ,cehenneme gitmeden gördü cehennemin kapısında ki bekçiyi :)

Erdal
23.08.2007, 01:33
Sayın başkana sormak lazım ..kaça maloldu ( yani toplamda 270 dk oynatmanın bedeli neydi? ) kaça sattık... 1 e aldım üçe sattım ben tüccarım diyordu ...iyi tüccar para etmeyen ürünü iyi fiyata satar ....şaka bir yana 1 haftadır tvlerde bol bol izleme şansım oldu başkanı ..ne yalan söyleyeyim çok insan göründü bana ...hiç de öyle tüccar gibi falan durmuyor ...gerçekten albayrak grubunda şirketlerdeki dominant güç o mu? yoksa kardeşler arasında sosyal faaliyetlerden sorumlu tayin edilen ( işe yaramadığı için işlerden uzak tutulan ) kişimi?

Misina
23.08.2007, 01:34
bence küçük bir kasabaya yerleşir.mentaliteden uzak olmak için futbolu bırakıp çiftçilik yapmaya başlar:)

Drizzts
23.08.2007, 01:37
severiz ya da sevmeyiz begeniriz ya da begenmeyiz ancak musampaya yapilanlari tasvip etmemiz mümkün degil hele ki bu ziya doganin ve bu futbolcuyu yildiz transfer diye bize sunan yönetimin ona yaptiklarini düsününce trabzondaki futbol kültüründe gercek anlamda bir yozlasmadan ve o kültürün icinde dürüst olmayan insanlardan sözedebiliriz sanirim.
bir yil boyunca dogru dürüst sans vermedigi bir oyuncuya ben ona sans verdim diyebilecek kadar utanmaz ardan hayadan yoksun bir hocamiz ve onu bize yildiz diye sunan ancak sonra profesyonel degil diyerek kendi tükürdügünü yalamakla kalmayip insan olarakta yönetici olarakta zayif oldugunu gösteren ispatlayan bir baskan.
simdi ziya dogan olsun albayrak olsun ve onun bu tkaimda oynanamasi icin hertürlü gayreti gösterenler ne düsünüyor acaba?
ben gercekten yönetimin acikce mertce erkekce cikip evet biz bu hocayi dinleyip bu adami oynatamadik ve cok büyük bir hata yaptik diyebilecekler mi?
ziya dogan gercekten dengesiz bir insan! gecne yil keceliyi oynatti onu oynatmadi bu yil keceli de kadroya giremiyor. yani ziya dogan bizlere bir oyuncu nasil yokedilir gösterdi ve bunu yaparken de trabzonsporun birbucukmilyon eurosunu kullandi.
buyurun buradan yakin.
bırakın allahınızı severseniz nesi iyimiş ne yaptı.Ziya doğan ona sakarya maçında çık forvet arkası oyna dediğinde cevabı ben 90 dk çıkartamam olmuş.Antalyada kamp yerine barlarda gezmiş tozmuş adamın birde burda gidip gitmemesinimi tartışıyoruz.HİÇ BİR FUTBOLCU TRABZONSPORDAN BÜYÜK OLAMAZ.ALLAHTAN BAŞKA KİMSE

futbalski60
23.08.2007, 01:37
yav bu işinde suyu çıktı,ne biçim iştir habu

önceden bu işin bir yolu yordamı vardı,anlaşılır,satılır yada serbest bırakılırdı...şimdi kaçan kaçana ya!

Trabzonspor dan kaçanın cehennemin dibine kadar yolu var! ama adam ne yapsın da ,cehenneme gitmeden gördü cehennemin kapısında ki bekçiyi :)
LANGE-kulüp bana eski araba verdi,özel krampon istedim bunun yerine ayağımı sıkan kramponlarla maça çıktım ayrıldım
VUGRİNEÇ-diğer oyunculardan fazla çalıştım bana az para verdiler ayrıldım
CAMPBELL-bana yamyam dediler ayrıldım
SZYMEK-otobüsümüzü taşladılar ayrıldım
MUSAMPA-onun sebebi anlatmakla bitmezz:D

Hüseyin Çümen
23.08.2007, 01:42
LANGE-kulüp bana eski araba verdi,özel krampon istedim bunun yerine ayağımı sıkan kramponlarla maça çıktım ayrıldım
aslında musampanın hayatı film olur bide arabesk müzik koydukmu herkes salya sümük olurdu :)

Drizzts
23.08.2007, 01:43
bunların hepsi trabzonsporu küçük düşeren yazılar.Böyle şeyleri nasıl yazıyorsunuz ya trabzon her futbolcusuna hakkını verir

futbalski60
23.08.2007, 01:45
bunların hepsi trabzonsporu küçük düşeren yazılar.Böyle şeyleri nasıl yazıyorsunuz ya trabzon her futbolcusuna hakkını verir
gerçekler acıtır ama bunlar futbolcuların röportajları kardeşim ne yazık ki yaşananları hepimiz biliyoruz milliyetçiliğe gerek yok

Drizzts
23.08.2007, 01:49
gerçekler acıtır ama bunlar futbolcuların röportajları kardeşim ne yazık ki yaşananları hepimiz biliyoruz milliyetçiliğe gerek yok
hiçbiri gerçekler değil.lange p...çliğine gitti.bunların içersinde SZYMEK lafım yok onun gidiş sebebide otobüs taşlaması değil.
Campbell zaten gitmek için bağane arıyordu ,bağanesini buldu gitti.Bize yatmaya gelen her futbolcu defolsun gitsin. bu saydığın isimlerden bir tek adama üzülürüm SZYMEK gerisi yalan.Eskiden Trabzonsporlu hakkını savunurdu şimdi çamur at izi kalmasın .Sen Trabzonsporu ne ettin hemşerim.Öyle 4 tane futbolcu bizim ismimizin önüne geçemez.

AYYILDIZ
23.08.2007, 01:55
Trabzonspor en sonunda mantalite bilincine ulasti takimda yattara ve ceyhun haric mantalite dusmani kalmadi Gokdeniz zaten kostugu icin ziya hoca seviyor onu

futbalski60
23.08.2007, 01:55
hiçbiri gerçekler değil.lange p...çliğine gitti.bunların içersinde SZYMEK lafım yok onun gidiş sebebide otobüs taşlaması değil.
Campbell zaten gitmek için bağane arıyordu ,bağanesini buldu gitti.Bize yatmaya gelen her futbolcu defolsun gitsin. bu saydığın isimlerden bir tek adama üzülürüm SZYMEK gerisi yalan.Eskiden Trabzonsporlu hakkını savunurdu şimdi çamur at izi kalmasın .Sen Trabzonsporu ne ettin hemşerim.Öyle 4 tane futbolcu bizim ismimizin önüne geçemez.
heralde gecemez ama bu szymek olayını polonya kanalında kendisi açıkladı takım eskisi gibi değildi her gün bir futbolcu geldi en sonra takım otobüsüne tesislerde taş attılar çok korktum bu bardağı taşıran olaydı demişti sen de biliyosun bunları bir futbolcuya saha içinde ne kadar değer veriyosan sosyal yaşantısında da değer vereceksin afedersin malınmış gibi kullanmıyacaksın bu sadece ts için geçerli değil ts de bunlar diğer kulüplere göre daha az belki gecen de g.birliğine gelen bir afrikalı 2 gün aç gezmiş bu yapılanlar ülkemiz için utanç verici ne yazık ki

6Şafak Aydın1
23.08.2007, 02:10
Musampanin ardindan sira geldi Rispe , Jun un talibi cikmadiginda öne alalim...

aka5
23.08.2007, 02:12
2 yabancı hakkımız dogdu . ıns adam gıbı bırı alırlar gerce yolladıkları musampadan daha ıyısını alcaklarını sanmıyorum ya

6Şafak Aydın1
23.08.2007, 02:13
2 yabancı hakkımız dogdu . ıns adam gıbı bırı alırlar gerce yolladıkları musampadan daha ıyısını alcaklarını sanmıyorum ya

tabi alirlar Fatih Akyel bostaymis yine...

İleli
23.08.2007, 02:24
yabanci hakkimiz dogdu beeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeelki transfer olur ama heveslenmiyorum o garanti...

tuncii
23.08.2007, 02:34
dogru soylıyorsun gercekten bizi batıran aslında yonetımdır. kımse farkında degilmi eger farkında ıse neden bı harekete gecen yok.meger kaleyı ıçden fethetmişlerede bizim(taraftarın) haberi yok..!

TS-Tiryaki
23.08.2007, 02:49
musampa,jun, marcelinho, jefferson, szymkowiak, (stepanov). aferin kel ziyan. devam et. sirada yattara. onunda futbol hayatini bitir. yada oynatma adami küstür oda kacsin.

Misina
23.08.2007, 02:56
tabi alirlar Fatih Akyel bostaymis yine...

bu herif eskiden en az yarım devre bi takımda dururdu şimdi 2 maç anca sabretti.Sana TS formasını layık görenlere yazıklar olsun.

Gönderilmesi çok Yerinde Bir karardı Ziya Hoca Keşke tüm Kararların akyel i göndermekte olduğu kadar isabetli olsa.

poetricus
23.08.2007, 03:31
Bütün kararlarından çoktan vazgeçtim. Keşke vaktiyle Konya'da yaptığı gibi isabetli bir karar verse. Tek bir isabetli karar.
Çok şey mi istiyorum?

Nissan
23.08.2007, 08:09
Musampa ayrildimi takimdan? Eger evet ise cok isabetli bir kara olmus transfer sezonun son gunlerinde:D

UğuR
23.08.2007, 08:11
Kiki Musampa, Trabzon'dan ayrıldıhttp://www.internetspor.com/v3/resim/haber/7263musampa.jpg23 Ağustos 2007 00:00

Trabzonspor'da, teknik direktör Ziya Doğan tarafından kadro dışı bırakılan
Kongo asıllı Hollandalı oyuncu Kiki Musampa, Trabzon'dan ayrıldı...http://www.internetspor.com/v3/futbol/img/1x1.gif
Trabzonspor'da, teknik direktör Ziya Doğan tarafından kadro dışı bırakılan
Kongo asıllı Hollandalı oyuncu Kiki Musampa'nın, Trabzon'dan ayrıldığı
bildirildi.

Sezon başı kampına geç gelen ve daha sonra tek başına antrenman yapması
istenilen Musampa'nın, Trabzon'dan ayrılarak bir süredir idmanlarını yapmadığı öğrenildi.

Yönetim kurulu tarafından daha önce 250 bin Avro para cezası alan
Musampa'nın, yönetime haber vermeden gittiği kaydedildi.

Musampa'nın, ''Hem benim hem de kulüp için kentten ayrılmam en iyi çözümdü. Ben de ayrıldım. Bundan sonra kararı FIFA verecek'' dediği öğrenildi.

ÖmerFarukYılmaz
23.08.2007, 08:19
valla hiç izlemek nasp olmadığı için yorum yapamıcam
maalesef verdiğimiz paralarda cabası

Faik Yılmaz
23.08.2007, 08:23
gittiği takımda takır takır top oynayacak bizde tıpkı marcelinyo gibi, lee gibi ah ulan ah demeye devam edeceğiz....

Ziya Hocayada bir hediye almak lazım..... Celosuna rakip kalmadı....

Ertan 51
23.08.2007, 08:48
gittiği takımda takır takır top oynayacak bizde tıpkı marcelinyo gibi, lee gibi ah ulan ah demeye devam edeceğiz....

yok bence diğerleri gibi ah çekmeyeceğiz gittiği takımdada oynayabileceğini sanmıyorum her ne kadar bizim hoca sorunlu olsada Musampa dada sorun çok futbolu kafasında bitirmiş bi hali vardı vücut yapısıda bunu gösteriyordu zaten veteran takımında oynayan emekliler gibiydi ama yine işi gücü rast gitsin gittiği takımda başarılı olsun inşallah bize bunu demek düşer.

ÖmerFarukYılmaz
23.08.2007, 09:19

harbi he celo rakipsiz

ufuk ta orduya gitti bakın nasıl döktürcek şimdi

TheCrow
23.08.2007, 09:25
Romaschenko ile başlayan kıyım Musampa ile devam ediyor,yürrü be Ziya Hocam kim tutar seni...

sarman61
23.08.2007, 09:59
Ziya Hoca duvarına bir çizik daha atmıştır. Yıldız avcısı.

ErtuGrul
23.08.2007, 10:22
Yildiz savaslari filminin Turkiye versiyonu ziya..

Murat Altun
23.08.2007, 10:53
ziya doğana ceza almamak için ismail yk şarkısı armağan ediyorum
ziya mental yetersizi burada olduğu sürece biz ancak böyle bu başlık gibi musampanın ardından ıonun ardından bunun ardından bakarız
geçen gün haberlrede demecini dinledim sinir krizi geçirdim başarılarım devam edecek dahda başarılı olacağım diyor :))))))))) bizim yönetimde gurur duyuyordur en az ziya kadar olan başarılarıyla

Sefaenes
23.08.2007, 10:56
ya bunlar bizleri batirmak icin gelmis gibi. Ya eski yöneticiler neden masaya vurmuyorlar anlamis degilim Hadi siraki kimse onuda gönderelim bizleri el aleme rezil etmekden baska bir seyleri yok

Erbay
23.08.2007, 11:01
Musampa'da nerden geldim buraya diye diye kendini yemiştir herhalde.Şaka gibi ya.Adamı aldık ama oynatmamak için aldık.Çok saçma bir durum.Bu sene de denesek 1-2 hafta(!) ne olurdu yani.Hazırlık maçlarında bile oynatmıyorsan zaten o futbolcudan hayır bekleme Ziya Doğan.

Emre B.
23.08.2007, 11:03
Musampa gidip mantaliteyi dünyaya yayıcak.

Faik Yılmaz
23.08.2007, 11:04
Hadi Musampa oynamıyordu filan...

Peki Lee neden yollnadı ona akıl sır erdiremedim..... adam tam görev adamı idi....

Harun
23.08.2007, 11:50
Bende olsam bende kaçardım.Kariyerim belli ,yaptıklarım ortada buna rağmen değil yedeğe kadroya dahi alınmıyorsam o takımda bir dakika bile kalmam.Aldıklarıda helalı hoş olsun.Z.D. dan daha fazla kazanmıştır umarım.

Faik Yılmaz
23.08.2007, 11:54
hasan üçüncüye Ferhata Keçeliye 20 maç şans verilen bir takımda sadece 2 maç 90 dakika şans verilen birisi olsaydım bende oynamazdım.....

Üstelik kariyeride ortada iken oynayamadı değil oynatılmadı Ziya Hocanın egoları nedeniyle gönderildi.... Tıpkı Gençlerdeki skoko gibi.... İlhan Cavcavı ın dediği gibi bu adam yıldız düşmanı....

A.T.R
23.08.2007, 12:03
Pazar gecesi TV8 deki Göktuğ Sevinçli'nin programını bir çok arkadaş mutlaka seyretmiştir. Orada Ziya D. ile telefon konuşması yaptılar. Ziya D. Her konuda bazşarısızlıklarını örtme adına "kendisine düşman olanların onu yok etmek adına yaptığı işler " olarak yorumladı söylenen herşeyi. Neyse... konu bu değil yalnız orada Musampa ile ilgili de konuştu. Tabii sözlerine inanmak ya da inanmamak kişisel durumunuza bağlı. Özetle Musampa konusunda şunları söyledi:

" Ben takıma geldiğim de antrenmansızdı. Epey bir zaman sonra ( bu bana ait bir ifade yanılmıyorsam 8 hafta dedi) yapılan testlerde yine takımın en kötü performansı onda çıktı. kendisiyle konuştum bu durumda seni oynatırsam hem sana yazık olur çünkü senden beklentisi çok fazla taraftarların hem de durumu senden daha iyi olan arkadaşlarına haksızlık olur dedi ( yanılmıyorsam bu sözleri yapılan testlerden önce söylemiş) ama geçen süre içerisinde hiç bir gelişme ve gayret göstermedi buna rağmen ben ona görev verdim ama hiç birinde başarılı olamadı. Onun Yeri olan Sol kenarda oynamayı kendisi istemedi buna kondisyonunun yetemeyeceğini ifade etti bu yüzden forvet arkası oynamak istedi ve ben de oynattım ama sonuç ortada siz de biliyorsunuz. Size Yemin ediyorum bu yaşımda sadece 1 ay antrenman yapayım ben ondan çok daha güçlü ve dirençli olurum v.s v.s v.s " dedi.

Şimdi bu anlatılanların ışığında eger Ziya D. doğru ise Musampa karaktersiz beleşçi nasıl olsa peşin parası garanti diye düşünüp iş ahlakı olmayan bir profil sergilemiş olur ki bu durumda gitmesi/ gönderilmesi ya da oynatılmaması gayet haklı bir durumdur. Bu durumda vebalin en büyüğü onunla bu şekilde garanti paraya anlaşma yapan yönetime aittir. Yok eğer Ziya D'nin anlatıkları maval ise Bu Musampa gibi kariyerli bir futbolcuya yine onun deyimi ile yapılan büyük bir işkencedir ki bunun da vebali yine yönetime ait olur çünkü kendi getirdiği futbolcusuna sahip çıkmamış ve onu, ona taa baştan karşı olan bir teknik adama ezdirmiş ve bezdirtmiştir.

Hulasa her iki durumda da vebal yönetime aittir ama bedel ödeyen maalesef Trabzonspor'umuz ve onun başarısına hasret kalan biz taraftarlar ( Stichus bak taraftar dedim ben de bitaraf değil tarafım gördüldüğü gibi :) ) olduk.

Harun
23.08.2007, 12:13
Z.D. nın bu açıklamalarına dememişler mi; bu adam filanca filanca takımlarda da oynadı.Hatta oynadığı takımlarda kaliteli tempolu oynayan takımlardı.Bu futbolcunun kondisyonu orda yetiyordu da buraya gelince mi eksildi?Bu adam 2 yıl felan top oynamamış olurda hak verirsin.Çürümüş dersin.Adam aktif futbol oynarken transfer edilip 2 aya yakında sürekli takımla beraber çalıştı.Bu zaman zarfında nasıl olurda bir oyuncu hâlâ kondisyon kazanamaz anlamak mümkün değil.

Selim_Perçin
23.08.2007, 12:15
Teknk direktör Ziya doğan ken herşey olur normal yani

Mert M.
23.08.2007, 12:25
bizi usandırdığı gibi adamı da usandırdı o da ne yaptı çekti gitti
iyi yaptı has oldu
yazıklar olsun musampayı harcayıp kariyerini sıfırlama noktasına getiren şahs-ı muhtereme
yazık
takımı oynattığı sistem ve futboldan zerre kadar tat almıyorum
berbat oynayıp puan kazanmaktansa , güzel ve seri oynayıp kaybetmeyi yeğlerim
en azından derim ki takımım futbol oynadı
ama bu zat böyle oyunu güzel yönlendirebilecek adamları takıma küstürürse bize sevinmek uzak
ve bu adama hala destek diyen arkadaşların futbol bilgisinden tereddüt duyuyorum
yazık
szymkowiak , marcelinho veee kiki kjito musampa
harca harca nereye kadar
para mı bu?

sbay
23.08.2007, 12:47
musampa iyi bir karadeniz turu yaptı..ara sıra türkiyeyide dolaştı....üstüne parada aldı....bu arada ziya hocayada alkış..koleksiyonuna yeni birin daha ekledi.

ergin cesit
23.08.2007, 12:59
ziyanın en son kurbanı oldu.önce harcadı sonrada herkesin önüne attı.yazıklar olsun sana ziya.ömründe göremiyeceğin günler gördün trabzonda yazıklar olsun

Faik Yılmaz
23.08.2007, 13:06
Pazar gecesi TV8 deki Göktuğ Sevinçli'nin programını bir çok arkadaş mutlaka seyretmiştir. Orada Ziya D. ile telefon konuşması yaptılar. Ziya D. Her konuda bazşarısızlıklarını örtme adına "kendisine düşman olanların onu yok etmek adına yaptığı işler " olarak yorumladı söylenen herşeyi. Neyse... konu bu değil yalnız orada Musampa ile ilgili de konuştu. Tabii sözlerine inanmak ya da inanmamak kişisel durumunuza bağlı. Özetle Musampa konusunda şunları söyledi:

" Ben takıma geldiğim de antrenmansızdı. Epey bir zaman sonra ( bu bana ait bir ifade yanılmıyorsam 8 hafta dedi) yapılan testlerde yine takımın en kötü performansı onda çıktı. kendisiyle konuştum bu durumda seni oynatırsam hem sana yazık olur çünkü senden beklentisi çok fazla taraftarların hem de durumu senden daha iyi olan arkadaşlarına haksızlık olur dedi ( yanılmıyorsam bu sözleri yapılan testlerden önce söylemiş) ama geçen süre içerisinde hiç bir gelişme ve gayret göstermedi buna rağmen ben ona görev verdim ama hiç birinde başarılı olamadı. Onun Yeri olan Sol kenarda oynamayı kendisi istemedi buna kondisyonunun yetemeyeceğini ifade etti bu yüzden forvet arkası oynamak istedi ve ben de oynattım ama sonuç ortada siz de biliyorsunuz. Size Yemin ediyorum bu yaşımda sadece 1 ay antrenman yapayım ben ondan çok daha güçlü ve dirençli olurum v.s v.s v.s " dedi.

Şimdi bu anlatılanların ışığında eger Ziya D. doğru ise Musampa karaktersiz beleşçi nasıl olsa peşin parası garanti diye düşünüp iş ahlakı olmayan bir profil sergilemiş olur ki bu durumda gitmesi/ gönderilmesi ya da oynatılmaması gayet haklı bir durumdur. Bu durumda vebalin en büyüğü onunla bu şekilde garanti paraya anlaşma yapan yönetime aittir. Yok eğer Ziya D'nin anlatıkları maval ise Bu Musampa gibi kariyerli bir futbolcuya yine onun deyimi ile yapılan büyük bir işkencedir ki bunun da vebali yine yönetime ait olur çünkü kendi getirdiği futbolcusuna sahip çıkmamış ve onu, ona taa baştan karşı olan bir teknik adama ezdirmiş ve bezdirtmiştir.

Hulasa her iki durumda da vebal yönetime aittir ama bedel ödeyen maalesef Trabzonspor'umuz ve onun başarısına hasret kalan biz taraftarlar ( Stichus bak taraftar dedim ben de bitaraf değil tarafım gördüldüğü gibi :) ) olduk.

Ziya Doğanın heralde sırf egolarımı tatmin etmek için oynatmadım demesinimi bekliyorduk. Ayman sakatlıktan yeni kurtulmuş olmasına rağmen kondisyonu olmamasına rağmen geldiğinin 3. günü kadroya girdide musampamı giremedi. Hem Marcenin yeri orta saha olması gerekirken inatla sol kanatta oynatıyorduda musampayı neden oynatmadı....

Ziya Hocanın nazarımızda hiç bir değeri kalmamıştır. oynadığı süre içinde yattara ile anlaşması korkutmuştur ziya hocayı hemen oyundan almıştır. ( kupa maçında yattaranın ayağına 40 metreden attığı bir pas varki sadece ub ible ne kadra kaliteli olduğunu gösterir.) egolarının tatmin etmek istemiştir. tıpkı gençlerden skokoyu gönderdiği gibi......

berat61
23.08.2007, 13:07
Z.D adama bir kez olsun güvenip 3-5 maç arka arkaya şans vermediki. neyse yolu açık olsun.

bordoylamavi
23.08.2007, 13:07
yönetimin musampayı alması da hataydı ziyanın şans vermemesi de. bunlar ayrı konular. ama madem bu musampa bu kadar yıldız bi oyuncu niye bunu kimse almak istemiyor stepanov marcelinho hatta eller bile hemen alıcı buldu da bu niye bulamıyor. evet kendisine haksızlık yapıldı ve yanlış transferdi. ama kimse yıldız diyerek kendini kandırmasın

ShadoW
23.08.2007, 13:12
Marcelinho'nun neden sol kanatta oynatıldığı sorusuna "kendi mevkisinde alternatif çok" yanıtını veren Ziya DOĞAN Musampa'nın "ben sol kanatta oynayamam forvet arkası oynarım" isteğine neden aynı cevabı verememiştir acaba? Düşündürücü, sadece kendi söylediklerinden yola çıksanız bile, oldukça hayret verici ve düşündürücü...

A.Alper
23.08.2007, 13:13
Bonservisine 500 bin Euro dediğimiz futbolcuya nasl 250bin euro ceza kestik?

poetricus
23.08.2007, 14:38
Benim anlamadığım parası garanti olan bir adam niye kalıp gününü gün etmektense çekip gitmeyi tercih eder?
Parası garanti olan başka bir adam neden futbolu bırakmaya karar verir?
Parası garanti olan başkaları da kaçmak için fırsat kollar?

BDiler61
23.08.2007, 14:44
ziya doğanın eline ronaldinhoyu versek onunda kondüsyonu yetrsiz koşmuyor der oynatmaz

coolank
23.08.2007, 14:53
beklenen sonuç... geç bile kaldı ... bulur kendine bir takım da biz ne yapacagız ? paralar ne olacak ?

Remzi
23.08.2007, 14:59
Benim anlamadığım parası garanti olan bir adam niye kalıp gününü gün etmektense çekip gitmeyi tercih eder?
Parası garanti olan başka bir adam neden futbolu bırakmaya karar verir?
Parası garanti olan başkaları da kaçmak için fırsat kollar?

Demekki Ziyanın gazabından kurtulmak onlar için Paradan daha önemli..

champions
23.08.2007, 15:02
beklenen sonuç... geç bile kaldı ... bulur kendine bir takım da biz ne yapacagız ? paralar ne olacak ?
Birilerinin cepleri dolduktan sonra,giden paraların herhangi bi öneminin olmadığını görmüştük daha önce.. Gitti bi "futbolcu" daha, geçmiş olsun! Sıradaki!:)

61viya
23.08.2007, 15:08
İtinayla futboldan soğutulur yazsak tesilerin girişine bir yerine ya?
İtinayla yıldız topçu kaçırtılır.

MarceloTS
23.08.2007, 15:09
Daha iyi takımlara layıktı zaten.Kurtulduğu iyi oldu..

Szymek,Marce,Jefferson,Musampa,Stepanov şu adamları elimizde tutsak hem Avrupa'da hem de ligde rahat bir şekilde başarı gelirdi.Ama tabi en önemlisi başımıca hoca olacak..

cyberentalpi
23.08.2007, 15:14
Malesef bu kafa yapısı bizi hic bir yere goturmez. ılk 11 oynadigi bir mac hatirliyorum gayette hakkini vermisti macin. Musampa bu takimda celo gibi keceli gibi sol adamlarin yaninda en kotu oyunu ile bile iyi olurdu.
Ziya istemedi. Kondisyon filan bahane. Celo ziya kulisi adamin oynatilmamasi idi.
Birde Ziyanin Ts ye zararina bakalim.
Syzmek gibi ucuza oynattigimiz oyuncu vardi. gitti yerine oyuncu bulabildik mi? syzmek icin umuadili bir oyuncu kac liraya alinir.
Musampa o kadar para aldi oynamadi. Karsiligini alamadigimiz bu zarar ne kadardir.

Ha birde Cem Demir vardi demi? Adami ilk 11 de bir kez gorduk. Hatta hepimiz macin yildizi secmistik. Nerde simdi?

ErtuGrul
23.08.2007, 15:19
Musampanin ardindan bize boyle konusmak kaldi..

karatasof
23.08.2007, 15:32
Musampa'nın gidişi resmi sitede yazılmış bir haber değildi.Konu hakkında fazla bir bilgimiz yok sanırım.İstanbul basınına bakarsan o da Simek gibi futbolu bırakıyorum demiş.Bu durumda ZD inanılması güç rekorunu biraz daha geliştirmiş oldu desene.Aynı takımdan aynı sezonda üstelik ikiside ülke milli takımlarında oynamış futbolcuya ***futbolu bıraktırabilme rekoru***.Büyüksün ZD artık seni sadece Türkiye değil tüm dünya tanıyor!!!!!!!!!

Ork Hun
23.08.2007, 15:40
ya hocam böyle salaklıklara dünyanın parasını harcadı trabzonspor
musampa kimbilir kaça maloldu trabzonspora

bir şeyi daha anlamıyorum
bu yönetim klübü sıfır borç hatta kasasında parayla atay aktuğdan devraldı
üstüne de 15 milyon euroluk adam sattı
şimdi klubün 30 trilyon borcu olduğu söyleniyor

allah aşkına biz kimi aldık ki para eden
de şimdi oyuncu taksitlerini ödemek için adam satıyoruz

fatihe 4 milyon euro teklif ediyoruz
ama oyunculara para vermek için stepanovu satıyoruz
bu yönetimin ne yapmaya çalıştığını anlayan var mı

LazAnisT
23.08.2007, 15:49
Az önce ligtv'de Can Çobanoğluda söyledi.Yıllık Granti 900 bin euro alan bir adam neden kaçıp gitsin.Trabzonun bunu araştırması lazım.Symek.musampa,marcelinyo bunlar tesadüfmü?

SDanışmaz
23.08.2007, 16:42
Musampayı niye hiç oynatmadı anLamadım.. Bir kaç maç oynasaydı belki takıma ısınırdı ama önyargı yüzünden gitti...

A.T.R
23.08.2007, 17:04
Arkadaşlar, Bir önceki mesajımda Ziya D.'nin TV8 de söylediklerini naklettim ne o ya sanki bütün bunları ben söylemişim gibi sorulara muhatap kalmış hissetim kendimi :D Ayıp oluyor ama haa :)

magicyattara
23.08.2007, 17:14
Çıplak gözle izledim birkaç maç,Trabzonsporda oynayacak gücü yoktu.Toparlaması çok zordu,kariyeri çok iyiydi ama bize düştüğünde gelmişti ne yazıkki...

sanatik
23.08.2007, 17:17
Musampanin yildiz oldugunu kim söyledi ?

bizim yönetim söyledi diye yildizmi oldu ?

koskocaman bir hata bekleye bekleye buhale geldi.

Emirhan Makul
23.08.2007, 17:30

doğruu yıldız felan değil keşin teki

karatasof
23.08.2007, 17:33

Musampa'nın yıldız olmadığını söyleyen kim?ZD'mı?ZD'ın kariyeri nedir?Türk ve Dünya futbolunda ZD'ı tanıyan varmıdır?Musampa'nın futbol oynadığı takımlar belli,ZD'ı bu takımlarda değil td malzemeci olarak bile almazlar.

Kadir
23.08.2007, 17:48
karatasof sana katııyorum. zd ajax ın amsterdam arenasında tuvalet temizlikçisi bile olamaz ..

malesef biz katlanıyoruz bakalım bu sezon ne oalcak.

TS-Tiryaki
23.08.2007, 18:36
korkarimki kisin ara transferde söyle bi baslik acariz: "Yattaranin ardindan". cünkü kel ziyanin siradaki hedefi yattara.

hay1699
23.08.2007, 18:50
Az önce ligtv'de Can Çobanoğluda söyledi.Yıllık Granti 900 bin euro alan bir adam neden kaçıp gitsin.Trabzonun bunu araştırması lazım.Symek.musampa,marcelinyo bunlar tesadüfmü?

Ağzımdan aldın, tesadüf değil, içimizde bi seri katil var!

coskun0661
23.08.2007, 19:11
cok kolay harcandıı musampa...oynasaydı bu takıma cok faydalı olacagından emınım ...ama olmadı ziyanın kurbanı oldu vede gittii..yolun acık olsun kiki..

poetricus
23.08.2007, 19:25
Ağzımdan aldın, tesadüf değil, içimizde bi seri katil var!
Serbest Kürsü'de "Ünlü Seri Katiller" diye bir başlık var. Merak etmeyin bazı arkadaşlar Ziya Doğan'ı da o listeye eklemişler.

serdar
23.08.2007, 21:06
Musampa türkiyenin her takiminda ilk 11 e girer, tabiki Ziya o takimin hocasi olmadikca

6Şafak Aydın1
24.08.2007, 02:31
bizim yabanci oyuncularla ilgili sorunumuz veya sorunlarimiz nedir, nelerdir

Hüseyin Çümen
24.08.2007, 02:47
Trabzonspor istemesede yavaş yavaş öze dönüyor galiba yabancılarının hepsi kaçmaya başladı

ve sahaya 1-2 yabancıyla çıkar olduk az kaldı 0 ladık nerdeyse ha gayret!

6Şafak Aydın1
24.08.2007, 02:56
Trabzonspor istemesede yavaş yavaş öze dönüyor galiba yabancılarının hepsi kaçmaya başladı

ve sahaya 1-2 yabancıyla çıkar olduk az kaldı 0 ladık nerdeyse ha gayret!

zaten sifirladik huso , Rize karsisinda sahaya cikacak yabanci yok . Ayman Türk olarak kabul edersek. Risp , Yattara sakat, Jeffersonu görmeyeli aylar oluyor.

Öze dönüyorsak Yusuf, Eyüp, Ergin banko oynamasi gerek ...

Benim anlamadigim bir sey var Cagdas simdi yedekmi ? Yedek ise Stepanov Cagdastan kötü bir oyuncumu ki Cagdas oynarken Stepanov yedekte oturuyordu. Simdi ise Cagdasi yedek birakip Tayfun tercih ediliyor demekki Tayfun Stepanov danda iyi olsa gerek...

Kadir
24.08.2007, 03:03
Benim anlamadigim bir sey var Cagdas simdi yedekmi ? Yedek ise Stepanov Cagdastan kötü bir oyuncumu ki Cagdas oynarken Stepanov yedekte oturuyordu. Simdi ise Cagdasi yedek birakip Tayfun tercih ediliyor demekki Tayfun Stepanov danda iyi olsa gerek...

Safakno62 fazla kurcalama ziyadır ne yapsa yeridir :D:D

Hüseyin Çümen
24.08.2007, 03:15
zaten sifirladik huso , Rize karsisinda sahaya cikacak yabanci yok . Ayman Türk olarak kabul edersek. Risp , Yattara sakat, Jeffersonu görmeyeli aylar oluyor.

Öze dönüyorsak Yusuf, Eyüp, Ergin banko oynamasi gerek ...

ziya hoca yı çözebileceğinizi sanıyosanız yanılıyrsunuz :D
o bir deha anı anı na uymayan zeka dır kendisi

o çok büyük hocadır 3 sene önce nedemiştir bidaha hatırlayalım

çok büyük hedeflerim var ama Türkiye şuan buna hazır değil :D:D:D

tek hedefin hocam takımı 10 defans oynatmak buna deil Türkiye ugandabile hazır değil

ibrahim_yattara
24.08.2007, 10:23
hiç olmazsa attığı paslar yerini buluyordu. ziya kaç senedir başımızda maçlarımız seyredin trabzonspor paslaşırken 5 e kadar sayana renkli televizyon verecem.

gurkan61040
25.08.2007, 14:49
Musampa yıldız falan değil o da zaten bnen yıldızım demedi.Bizim sazanlar hemen aman yıldızdır aalalım.Bildiğin sazan

KUTADGU
25.08.2007, 16:07
Musampa yıldız falan değil o da zaten bnen yıldızım demedi.Bizim sazanlar hemen aman yıldızdır aalalım.Bildiğin sazan

şu Türkiye Ligi'nde Alex ve Bobo yıldız statüsündeyse, Beşiktaş ve galatasaray aldıkları futbolcuları büyük yıldız diye lanse ediyorlarsa, M. topuz ve G. Ünal için 6 Milyon M. Çakır için 5 milyon Euro isteniyorsa, senin takımında Ferhat, Ayman, Celalettin oynuyorsa...

Musampa yıldız bile değildir, galaksi desek anca tanımlar...

Musampa'yı kullanamayanlara yazıklar olsun...

Futbol fakiri bir adam kendini hoca teknik direktör diye yutturuyorsa, asıl sazanlık orada..

Musampa Türkiye'ye göre çok büyük bir yıldızdır demenin ise sazanlıkla alakası yoktur bu daha çok dünya futbolunu takip etmekle alakalıdır...

POYRAZ
25.08.2007, 16:26
Oynatilabilseydi sol kanatta cok ise yarayacakti bence. Olmadi.

poetricus
25.08.2007, 19:34
şu Türkiye Ligi'nde Alex ve Bobo yıldız statüsündeyse, Beşiktaş ve galatasaray aldıkları futbolcuları büyük yıldız diye lanse ediyorlarsa, M. topuz ve G. Ünal için 6 Milyon M. Çakır için 5 milyon Euro isteniyorsa, senin takımında Ferhat, Ayman, Celalettin oynuyorsa...
Musampa yıldız bile değildir, galaksi desek anca tanımlar...
Musampa'yı kullanamayanlara yazıklar olsun...
Futbol fakiri bir adam kendini hoca teknik direktör diye yutturuyorsa, asıl sazanlık orada..
Musampa Türkiye'ye göre çok büyük bir yıldızdır demenin ise sazanlıkla alakası yoktur bu daha çok dünya futbolunu takip etmekle alakalıdır...

Hân'ım bu ne hal?
Sen ki mantalite düşmanlarını tedip etmektesin hocanın kafasını karıştıracak, ve varlığı meşkûk beynini akîm bırakacak kıyas-ı nâkabiller yaparsın.
Destur!

Egemen
25.08.2007, 19:42
Hân'ım bu ne hal?
Sen ki mantalite düşmanlarını tedip etmektesin hocanın kafasını karıştıracak, ve varlığı meşkûk beynini akîm bırakacak kıyas-ı nâkabiller yaparsın.
Destur!

abi geri geldiğin için teşekkür edemedim şu zamana kadar.. tekrar hoşgeldin. her ne kadar kalın yazarak göstermiş oldugum yeri anlamamış olsam da teşekkürler :D:D

KUTADGU
25.08.2007, 19:52
Hân'ım bu ne hal?
Destur!

@ Poetricus

Bre seni gidi mantalite düşmanı, seni gidi provokatif eylemlerin meczubu seni...

Benim yazdıklarım Ziya Hocayı desteklemiyor da, bu koskoca bordomavi.netname'de hangi yazı destekliyor ziya doğan'ı....

İstifa deyu, milletin kafasını bulandıranlara, verilen bu okkalu ve de şiddetlü cevabu nasul olur da, Ziya Doğan Efendi'ye ters bir yazı olarak algılarsın....

Tiz zamanda, kendünü toplayasun.....

Toplana.....

Bu poetricus namlı şahıs tikkat etsün kendüsüne...

poetricus
25.08.2007, 20:35

Teşekkürler sevgili Egemen. Son bir uğradık işte. Anlamadığın kısma gelince:
Sen ki mantalitenin düşmanlarını hizaya getirisin, Hoca'nın varlığı şüpheli zihnini işe yaramaz hale getirecek bu tür imkansız kıyaslamaları neden yaparsın?
KuTaDgU'ya atfendi.

Egemen
25.08.2007, 20:37
:D:D sağolasın abi açıklama için. bide son bi uğradık işte lafından hoşlanmadım pek söyleyeyim.

poetricus
25.08.2007, 20:46
"Bir gün akşam olur biz de gideriz;
Kalır dudaklarda şarkımız bizim!
Sanırım mesaj sayım bir fikir veriyordur.

Karadağ06
25.08.2007, 20:58
Biz gitmeyiz gidemeyiz
sonsuza kadar burdayız:D:D:D

sanatik
26.08.2007, 02:21
Musampa'nın yıldız olmadığını söyleyen kim?ZD'mı?ZD'ın kariyeri nedir?Türk ve Dünya futbolunda ZD'ı tanıyan varmıdır?Musampa'nın futbol oynadığı takımlar belli,ZD'ı bu takımlarda değil td malzemeci olarak bile almazlar.

Benim icin Musampa bir yildiz degil. Yildiz olmak icin ne yapdi simdiye kadar ? Oynadigi kulüpleri sayarak yildiz yaratmak bizim yönetime yakisiyor diyecekdim ama aramizdada böyle insanlar var maalesef.

Ziya Dogan ile Musampa arasinda olup bitenlerden haric konusuyorum. Sucu Ziya Dogana yükleyerek isin icinden kurtulamazsiniz.

KUTADGU
02.09.2007, 23:24
Benim icin Musampa bir yildiz degil. Yildiz olmak icin ne yapdi simdiye kadar ? Oynadigi kulüpleri sayarak yildiz yaratmak bizim yönetime yakisiyor diyecekdim ama aramizdada böyle insanlar var maalesef.

Ziya Dogan ile Musampa arasinda olup bitenlerden haric konusuyorum. Sucu Ziya Dogana yükleyerek isin icinden kurtulamazsiniz.

bir şey soracağım .....

Galatasaray'a Hagi'nin geliş hikayesini hatırlarmısınız....

Ahmet Karaman
03.09.2007, 00:09

olayın özeti budur.

MURAT İNCE
12.09.2007, 12:04
ağlayacak değiliz

Ali Yerlikaya
12.09.2007, 12:10
Musamoa gibi oyuncun gidis sekli vahim, yoksa her oyuncu gelir gider bu normal bi olay. Ama simdi Hollandada yada Kongo asilli yildiz nitelikli bi oyuncuya göz diksek ilk sorucagi kisi Musampa olur ve ondan olumlu biseyler duyucagini tahmin edemiyorum.
Ama insallah yine hayirlisi olur hem onun icin hemde takim icin.

Erdinç Dilek
12.09.2007, 12:17
bir KUYRUKLU YILDIZ daha kaymış oldu böylelikle, kendisine diğer galaksilerde başarılar diliyorum

karatasof
12.09.2007, 13:09
Oemer61 tarafından yazılan http://forum.bordomavi.net/images/buttons/viewpost.gif (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?p=918634#post918634)
Bu durumda takımdaki Çoban Yıldızı kim oluyor?
El cevap: Ayman

EmrahYalçınalp
12.09.2007, 13:22

Bana İspanya, İngiltere ve Hollanda'nın en üst ligleri seviyesinde, en az 5 yıl top oynamış, CL finalinde forma giymiş ve vasat olan, 28 yaşındayken bizde oynayamayacak bir tek futbolcu ismi verir misiniz? Aylarca bekleyebilirim...

zeleka
12.09.2007, 13:27
Musamba gercegi....:D

http://youtube.com/watch?v=ZXB4ZQfSFMA

Harun
12.09.2007, 13:56
Sorun Musampa'nın yıldız olup olmaması değil.Sorun takımda ondan daha kalitesiz futbolcular varken onun kullanılmamasıdır.Oynadığı takımlara bakarak yıldız olup olup olmadığına karar vermek ayrı,oynadığı futbolla hangi takıma ne kattığı ayrıdır.Sheva bir yıldızdır fakat Chelsea 'de hiç bir varlık gösterememiştir.Stepanov yıldız değildir fakat Porto tarafından transfer edilecek kadar parlamaıştır.Musampa aman aman bir futbolcu olmayabilir fakat elimizdeki kadroya bakarsak kendisile mukayese edilecek futbolcu sayısı bir elin parmaklarını geçmez.Olaya burdan bakmış olursak ben bu adama yıldız derim.

poetricus
12.09.2007, 14:59
Pw3sjKzXG2s
Şu bizim Kiki Kizito Musampa değil mi?
Pardon, artık "bizim" değildi.

MarceloTS
12.09.2007, 15:24
Musampa süper takmış.Attırana da Bravo:D

Adem CAKIR
12.09.2007, 15:47
Muşambanın ardına değil öncesine bakmak lazım.
Bu adamı hangi şartlarda, hangi acizlikle ve hangi beceriksizlikle aldık.

Ziya Doğan'ın gönlümde yeri hiç olmasada, Sen adamın eline tamamen bir menejer oyunuyla, kafasında Futbolu bitirmiş, bilmem kaç zamandır ayağına top değmemiş, gözü alacağı paradan başka birşey görmeyen bir topçuyu ver, sonra hocanın onu adam etmesini bekle.Üstüne hocanın arkasındayım de ama oynatamadığın, hacanın düşünmediği adamı elden çıkarmayı becereme.
Bide aptalca zaafiyetler göster FIFA'lık ol. Çırak çık.

Hani övünüyorya yöneticimiz, en iyi yaptığımız şey 1 koyup 3 almak, oyuncu satmak diye.
Kardeşim Fatih'i, Step'i, Marc'yu babamda satardı zaten sana gerek yok.
İş kadronda şişkinlik yapan, kullanamadığın oyuncuları iyi paralara satabilmek.
Kimi satabildiniz bu anlamda bu güne kadar?
İş iş yapacak, kadronda direkt oynayabilecek adamları almaktır. Kimi aldınız ?

Musampa şöyle futbolcu böyle futbolcu. Tüm kabahat ZD 'de diyenler.
İyide hırsızın hiçmi kabahati yok.

S.DEMİRCİ
12.09.2007, 15:51
ziyayı hiç sevmem ve td olduğuna inanmıyorum.. en azından teknik konusuyla bir ilgisi olduğuna inanmıyorum ama musampa konusunda eleştirilmesi yanlış... o günah tamamen lazoroni ve yönetimin.........

burnaklioglu
12.09.2007, 15:53

Trabzonspor Büyükse Musampa Yıldızdır diyeyim o zaman...

a_turan60
12.09.2007, 16:04
musampa başka takımla anlaştımı yoksa bizle tek taraflı sözleşmeni fesmi etti bilmiyorum ama junu affeden yönetim ve teknit heyet onuda affedebilir ve kazanamazmıydık aslında kötü futbolcu değildiki şans verilmedi verilse belki de başaralı olurdu en başarızı yönetim ve teknik kadro imkanım olsada onların sözleşmesini tek taraflı fesh ettsem nerdesin sadri şener kurtar bizi bu basiretsiz yönetimden

kudu_61
12.09.2007, 16:22
musampa olayı ile bir kara leke daha eklenmiştir tarihimize yerini keçeliler cellolar doldurmaya çalışmış yattaralar gökdenizler yerinde oynatılmayarak hezimetler alınmıştır malesef bir inat uğruna faydalı olabilyecek bir oyuncu heba edilmiştir........

Cem Balcı
03.11.2007, 19:41
keşke gitmeseydin faydalı olabilrdin...

EmrahYalçınalp
03.11.2007, 19:48
Bana İspanya, İngiltere ve Hollanda'nın en üst ligleri seviyesinde, en az 5 yıl top oynamış, CL finalinde forma giymiş ve vasat olan, 28 yaşındayken bizde oynayamayacak bir tek futbolcu ismi verir misiniz? Aylarca bekleyebilirim...
Ben bunu ne zmana demişim yaw? :)
Güzel konuşmuşum :D :D

Emre B.
03.11.2007, 20:08
Ben bunu ne zmana demişim yaw? :)
Güzel konuşmuşum :D :D

Hala da cevap yok.

smertkan
03.11.2007, 20:12
İki yanlış bir doğru etmiyor işte.
Musampanın Trabzonspora alınmasıda yanlış çünkü hazır değildi. hala kulüp bulamamasıda bunun ispatıdır.Ayrıca kendisi ile yapılan sözleşmedeki yıllık sabit ücrette onun hazır olmadığının en büyük kanıtıdır.

Musampanın oynatılmadan gönderilmesi dahada büyük bir yanlış oldu. Şans verilmeli ve kazanılmaya çalışılmalıydı.Hem maddi olarakta büyük zarar getirdi.Kazanılan bir musampa kaç para ederdi acaba?Hem oyun kurucu hemde sol orta sahada iyi bir musampa neler yapardı acaba?

İki yanlış bir doğru etmez demiştim ama bu işte o kadar yanlış varki doğru olanda arada kaynayıp gitti.

Sefa Murat Dokuz
03.11.2007, 20:13
musampa yaşıyormu??

oskanonur
03.11.2007, 20:15
Sonuc Olarak Musapma Gİttİ Mİ. Ne Oldu Bu Adamİn Akibetİ

Cafer Bulur
03.11.2007, 21:55
evet var musampa.cünkü adamin derdi trabzonspordan para kazanmak idi.top oynamak degil.top oynamak isteseydi bu takimda oynardi.bir futbolcu düsünün ki antrenmanlarda oynamak icin herseyini veriyor.böyle bir futbolcuyu teknik direktör neden oynatmasin.bana bunu anlatabilirmisin?

A.Alper
03.11.2007, 21:57
Oynattığı oyuncunun çapının kendinden büyük olmasını hazmedememiştir de ondan.

Mayls
03.11.2007, 22:55
evet var musampa.cünkü adamin derdi trabzonspordan para kazanmak idi.top oynamak degil.top oynamak isteseydi bu takimda oynardi.bir futbolcu düsünün ki antrenmanlarda oynamak icin herseyini veriyor.böyle bir futbolcuyu teknik direktör neden oynatmasin.bana bunu anlatabilirmisin?
Antrenmanlardaki performansini bilemeyiz. Ama Ziya'nin huyunu cok iyi biliyoruz. Hem dedigin gibi istedigi yattigi yerden para kazanmak olsaydi niye durumunu Fifa'ya tasidi, Alkmar'in antrenmanlarina katildi, Sunderland'le görüsmeye gitti. Deli mi bu adam. Parasini kazaniyor. Oynatilmadigi icin neden Fifa'ya basvursun?

Emre Çavuş
03.11.2007, 22:57
keske ersun hoca gerı cagırsada gelse:D

EmrahYalçınalp
03.11.2007, 23:01

Şöyle söyleyeyim:

1-

Oynattığı oyuncunun çapının kendinden büyük olmasını hazmedememiştir de ondan.

2-

Antrenmanlardaki performansini bilemeyiz. Ama Ziya'nin huyunu cok iyi biliyoruz. Hem dedigin gibi istedigi yattigi yerden para kazanmak olsaydi niye durumunu Fifa'ya tasidi, Alkmar'in antrenmanlarina katildi, Sunderland'le görüsmeye gitti. Deli mi bu adam. Parasini kazaniyor. Oynatilmadigi icin neden Fifa'ya basvursun?

3- (Aslında şu turuncu yerleri boyamayacaktım da anlayacaktın ama... Neyse! )

http://img88.imageshack.us/img88/5167/41054596sa1.gif

Mayls
03.11.2007, 23:05
3- (Aslında şu turuncu yerleri boyamayacaktım da anlayacaktın ama... Neyse! )
Böyle bile cok sey anlatiyor anlayana

Erdem Keser
03.11.2007, 23:13
Marcelinho-Musampa-Syzmkowiak-Stepanov

Şu futbolcular Trabzonsporu Ersun hocanın elinde şampiyon yaparmıydı yapamaz mıydı..
Bence Avrupada bile başarılı olurduk..Ne yazık ki bi çapsızın yüzünden Türkiye liglerinde sahip olabileceğimiz en iyi kadro bir enkaz topluluğu halini aldı..

Emeği geçen(ler) hakkında iyi şeyler söylemiyorum içimden..

Cafer Bulur
03.11.2007, 23:14
yüklü para cezalari aldigi icin.paf takimiyla antrenmanlara cikmak istemedigi icin.ayni sey tomas juna da yapildi.ama o paf takimiyla antrenmanlarini sürdürdü.musampa isyan bayragini cekti.bir de step onun icin en iyi oyuncumuz dedigini hatirlatiyorsunuz.en iyi oyuncu sahada belli olur.en azindan antrenmanda.

Mayls
03.11.2007, 23:20
yüklü para cezalari aldigi icin.paf takimiyla antrenmanlara cikmak istemedigi icin.ayni sey tomas juna da yapildi.ama o paf takimiyla antrenmanlarini sürdürdü.musampa isyan bayragini cekti.bir de step onun icin en iyi oyuncumuz dedigini hatirlatiyorsunuz.en iyi oyuncu sahada belli olur.en azindan antrenmanda.
Bu adam Avrupa'nin en büyük liglerinde oynamis. Trabzonspor'a gelmis sebepsiz yere kadro disi birakilmis. Sen olsan Paf takimla calisirmisin? Ben olsam calismam. Cünkü bu küfürden baska birsey degildir.

Peki diyelim bu adam haksiz Yönetim ve Ziya hakli. Fifa niye Musampa'yi hakli buldu?

Dedigim gibi antrenman performansini bilmiyoruz. Mac performansini da bilmiyoruz. Yani dedigin gibi büyüklügünü sahada gösteremedi. Biz göremedik bazi nedenlerden dolayi. Stepanov adamla ayni takimda oynadi. O dami haksiz?

Cafer Bulur
03.11.2007, 23:26
fifa her zaman oynamayan futbolcuyu hakli türk kulüplerini haksiz bulur.bu her zaman böyledir.ben de musampaya sans verilmesinden yanaydim ama o bunu yürekten istemedi.ben antrenmanlarda en iyilerden biri olacagimda hoca beni oynatmayacak ha?böyle birsey olamaz.

Mayls
03.11.2007, 23:30
fifa her zaman oynamayan futbolcuyu hakli türk kulüplerini haksiz bulur.bu her zaman böyledir.ben de musampaya sans verilmesinden yanaydim ama o bunu yürekten istemedi.ben antrenmanlarda en iyilerden biri olacagimda hoca beni oynatmayacak ha?böyle birsey olamaz.
Ya fazla iyi niyetlisin yada gercekten Ziyayi tanimiyorsun? Antrenmani gectik Galati maclarinda sahanin en iyisi olan Yusuf gol attigindan beri niye yok? Stepanov'da bu adamin saha performansindan bahsetmiyor ya (cünkü sahaya ciktigi yoktu) antrenmanda gördügünü anlatiyor mecburen ve takimin en iyisiydi diyor.

mutluhayri
03.11.2007, 23:32
bence kiki olayı Trabzonsporun tarihini kara leke olarak işlenecektir.. Çok üzüldüm sonunun böyle olmasına.. Bunu kesinlikle haketmiyordu o. Çok da iyi bir oyuncu olduğunu düşünüyorum. Şans verilmedi.. Ah keşke geri gelse.. Ama malesef... :(

Cafer Bulur
03.11.2007, 23:34
Ya fazla iyi niyetlisin yada gercekten Ziyayi tanimiyorsun? Antrenmani gectik Galati maclarinda sahanin en iyisi olan Yusuf gol attigindan beri niye yok? Stepanov'da bu adamin saha performansindan bahsetmiyor ya (cünkü sahaya ciktigi yoktu) antrenmanda gördügünü anlatiyor mecburen ve takimin en iyisiydi diyor.
yusuf galati maclarinda oynamadi.vllaznia maclarini kastediyorsun ama sunu unutmaki vllaznia ile galati takimlari arasinda daglar kadar fark vardi.bir de sen hic bir yerde musampa antrenmanlardaki performansiyla göz doldurdu diye bir haber okudun mu?ben okumadim ve duymadim.

Gokdeniz-61
03.11.2007, 23:36
ziya dogan kac tane oyuncu harcadi ja

Mayls
03.11.2007, 23:37
yusuf galati maclarinda oynamadi.vllaznia maclarini kastediyorsun ama sunu unutmaki vllaznia ile galati takimlari arasinda daglar kadar fark vardi.bir de sen hic bir yerde musampa antrenmanlardaki performansiyla göz doldurdu diye bir haber okudun mu?ben okumadim ve duymadim.
Pardon Vllaznia maclariydi evet.
Sen daha baska bir futbolcunun antrenmanlarda göz doldurdugunu duydunmu? Ben bunu sadece Marcelinho icin gitmeden bir kac gün önce duydum. Baska kimse icin duymadim. Döneminin en istekli futbolcusu olan Fatih Tekke icin bile duymadim böyle bir haber.

Cafer Bulur
03.11.2007, 23:45
Pardon Vllaznia maclariydi evet.
Sen daha baska bir futbolcunun antrenmanlarda göz doldurdugunu duydunmu? Ben bunu sadece Marcelinho icin gitmeden bir kac gün önce duydum. Baska kimse icin duymadim. Döneminin en istekli futbolcusu olan Fatih Tekke icin bile duymadim böyle bir haber.
antrenmanda istekli olmasi gereken ilk önce forma giyemeyen futbolcudur.konuyu söyle baglayalim.ziya dogan musampayi kazanmak icin yeterince istekli olmadi ama musampada kendini kabul ettirmek adina yeterince mücadele etmedi.benim kariyerim belli ben her sartta oynamaliyim dedi.birde konya macinda nasil oyundan atildigini hatirla.oyuna girdikten sonra disiplinsizlikle kendini attirarak.

Mehmet Fatih Yavuz
03.11.2007, 23:51
antremanda en iyi oyuncu ortaya çıkmaz...
antreman topçuları vardır.. mesela eski bjk li sertan gibi.. süper bir antreman topçusu.. maçlarda 1 var 10 yok..

iyi oyuncu maçta ortaya çıkar..

onu da harcamazsan..

şehrine yeni gelmiş şu kariyerdeki adama 19 yaşında yeni yetme topçu muamelesi yaparsan o adamı kaybedersin..

sol kanat oyuncumuz yokken, üstüne üstlük yattara sakatlanmış, ve gökdeniz sağ kanada çekilmişken bu adamı kullanmamak tam anlamı ile cehaletti..

Mayls
03.11.2007, 23:53
antrenmanda istekli olmasi gereken ilk önce forma giyemeyen futbolcudur.konuyu söyle baglayalim.ziya dogan musampayi kazanmak icin yeterince istekli olmadi ama musampada kendini kabul ettirmek adina yeterince mücadele etmedi.benim kariyerim belli ben her sartta oynamaliyim dedi.birde konya macinda nasil oyundan atildigini hatirla.oyuna girdikten sonra disiplinsizlikle kendini attirarak.
Ziya Musampa'yi kazanmak icin yeterince istekli olmadi, hatta hic istekli olmadi. Ama Musampa'nin antrenmanda nasil bir performans sergiledigini nerden biliyorsun? Antrenmanlari izledinmi? 1 yil adamla antrenman yapan Stepanov bile diyor takimin en iyisiydi diye.

Not: Kusura bakma böyle senli benli konusuyorum büyügüm olmana ragmen. Bir mahsuru yoktur insallah :)

Cafer Bulur
03.11.2007, 23:58
Not: Kusura bakma böyle senli benli konusuyorum büyügüm olmana ragmen. Bir mahsuru yoktur insallah :)[/quote]
hic problem degil.görüsüne saygi duyuyorum ama biz musampa konusunda anlasamayacagiz.bir de trabzonsporda tok futbolcu basarili olamamistir(MARCELINHO).bize her zaman basariya ac futbolcu lazim(sota)gibi.bu misaller de musampa konusunda bize ipucu veriyor.

Mehmet Fatih Yavuz
04.11.2007, 00:04
bu aç tok muhabbetine girmeyelim kurban olayım..
aklıma ziya geliyor..
sonra bu forumda "afrikadan alalım o zaman" geyikleri vs..:)

kimin eline verdiğine bağlı o topçuları..
marcelinho yu al ver bugün ersuna, bakalım neler oluyor...
ziya ya verirsen sonuç ne olacak??

stephanov, marcce, musampa, symek...

adamların ayrılırken ve ayrıldıktan sonra söylediklerini hatırlıyoruım da..
bu iş kesinlikle başındaki hocanın sistemine bağlı..

ismi büyük adama küçük top oynatırsan darlacanak elbette..

S.DEMİRCİ
04.11.2007, 00:13
gelişide ,gidişide hataydı.........