PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Almanya | Bundesliga

Sayfa : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10

Süleyman50
26.10.2009, 08:22
Düelloda kazanan yok!

Bundesliga'da 10. haftanın önemli mücadelesinde Halil Altıntop'lu Schalke ile Hamburg arasındaki çekişmeli geçen maç berabere bitti: 3-3!
(Ajansspor Dış Haberler Servisi)

Schalke: 3 - Hamburg: 3
27' [0 - 1] M. Berg
45' [0 - 2] P. Trochowski
50' [1 - 2] K. Kuranyi
61' D. Rozehnal (Kırmızı kart)
62' [2 - 2] L. Schmitz
80' [2 - 3] M. Berg
90' [3 - 3] K. Kuranyi

Bundesliga'da 10. haftanın son maçlarının ilkinde zirve adayları Schalke ile Hamburg kozlarını paylaştı. Ev sahibi ekipte milli futbolcumuz Halil Altıntop ilk 11'de forma şansı buldu.

Hamburg, Berg'in 27. dakikada attığı golle skor avantajını eline geçirirken, Trochowski 45'te farkı ikiye çıkaran isim oldu ve ilk yarı 2-0 sona erdi.

İkinci yarıda ise rüzgar tersine döndü. Kuranyi 50. dakikada farkı 1'e indirdi, Rozehnal'ın 61'de atılmasının ardından Schmitz 1 dakika sonra skora denge getirdi.

10 kişi kalmasına rağmen pes etmeyen konuk ekip ilk golün sahibi Berg'le 80'de yeniden öne geçmeyi başardı.

Mücadelenin son dakikasında sahneye çıkan Kuranyi skora bir kez daha denge getirdi ve mücadele 3-3 sona erdi.

Hamburg haftayı 22 puan ve averajla ikinci sırada tamamlarken, Schalke ise puanını 20 yaptı ve 4. sıraya geriledi.

Günün diğer maçında ise;
Bochum: 1 - Werder Bremen: 4
1' [1 - 0] S. Sestak
9' [1 - 1] A. Hunt
32' [1 - 2] M. Marin
76' [1 - 3] T. Borowski
90' [1 - 4] Mesut Özil

Süleyman50
26.10.2009, 08:22
Wolfsburg berabere!

Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi B Grubu'nda deplasmanda golsüz berabere kaldığı rakibi Wolfsburg, ligin sıkıntılı ekibi Hertha Berlin ile golsüz sona erdi..

Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi B Grubu'nda deplasmanda golsüz berabere kaldığı rakibi Wolfsburg, 10. haftada ligin sıkıntılı ekibi Hertha Berlin'e konuk oldu.

Ev sahibi Hertha Berlin sahaya; Jaroslav Drobny, Arne Friedrich, Steve Von Bergen, Nemanja Pejcinovic, Gojko Kacar, Pal Dardai, Marc Stein, Patrick Ebert, Fabian Lustenberger, Gustavo Ramos, Raffael 11'i ile çıktı.

Konuk Wolfsburg ise sahada; Diego Benaglio, Marcel Schafer, Ricardo Costa, Alexander Madlung, Sascha Riether, Anunciado Josue, Zvjezdan Misimovic, Ashkan Dejagah, Christian Gentner, Edin Dzeko, Obafemi Martins

Sahasında şu ana kadar tek galibiyet alabilen Hertha Berlin ile Wolfsburg arasındaki müsabaka başladığı gibi golsüz sona erince, taraflar 1'er puana raz oldu.

Wolfsburg bu sonuçla puanını 17'ye çıkarırken, ev sahibi ekip ise 4 puana çıktı.

Dursun Kaplan
26.10.2009, 09:04
Ulan Schalke yaktın beni. İddaa da sana oynamıştım. :cool:

Süleyman50
27.10.2009, 08:47
"Gol atmamdan çok, takımımın kazanması.."

Hamburg'un son dönemde yükselen formu ile beğeni toplayan forveti Marcus Berg takımın genel performansının, kendisini gol atmasından daha çok ilgilendirdiğini söyledi.

hamburg bu yaz Groningen santrforu Berg için kesenin ağzını açınca beklentiler yükseldi ve hücum hattındaki takım arkadaşları Paolo Guerrero ve Mladen Petric ciddi sakatlıklar yaşayınca belki baskı da biraz daha arttı.

Hamburg'da hayalkırıklığı yaratan bir başlangıç yapmasına ve bir çok kişinin yeteneğini sorgulamasına rağmen İsveç Milli Takımı'nın da formasını giyen golcü oyuncu ligde 9 maçta 3 gol atarak hayata döndü. 23 yaşındaki oyuncu aynı zamanda UEFA Avrupa Ligi'nde de 5 maçta 5 kez fileleri sarstı.

Hamburger Morgenpost'a konuşan Berg "Schalke karşısındaki 2 golümden oldukça memnunum ama sahadan sadece beraberlikle ayrıldığımızs için biraz hayalkırıklığına uğradım. Gollerim hakkında sadece takımım da kazandığında sevinebilirim" ifadelerini kullandı.

Alman ekibine geldiğinden sonra hiçbir baskı hissetmediğini belirten İsveçli golcü "Bazen gol atarsınız, bazen atamazsınız. Bir takım olarak oynuyoruz ve gol atabilecek tek kişi ben değilim. Gelişimim hala devam etmekte ve işler her geçen hafta benim açımdan iyiye gidiyor" şeklinde konuştu.

Berg son olarak "Tabii ki gol attığımda takımım da bundan faydalanıyor ama bu yeterli değil. Ben takımım da kazanınca mutlu bir adam oluyorum." dedi.

Süleyman50
27.10.2009, 08:48
Şampiyon hocaya trafik cezası!

Bundesliga'nın son şampiyonu Wolfsburg'un eski Schalke 04'ün yeni teknik direktörü Felix Magath'ın sürücü ehliyetine bir ay süreyle el konuldu. Deneyimli teknik adam ayrıca, 320 Avro para cezası ödeyecek ve Flenburg kentinde bulunan Trafik Sicil Dairesi'nde siciline de 3 puan yazılacak.
Otoyolda en fazla izin verilen saatte 100 kilometre yerine 143 kilometre hızla gittiği gerekçesiyle Uelzen Trafik Dairesi tarafından kendisine gönderilen cezaya itiraz eden ve bugünkü duruşmaya gelmeyen Magath'ın itirazını mahkeme başkanı Stefan Rothenberg, kabul etmeyerek cezayı onadı.

Mahkemeyi izlemeye gelen yaklaşık 50 kişiyle birlikte Magath'ın gelmesini bekleyen Rothenberg, Magath ve avukatların davaya katılmayacakları yönünde bir dilekçe vermediklerini ifade etti.

28TS61
29.10.2009, 03:13
TFF ve MHK nin dikkatine

rakibe dirsek atmaktan 4 mac ceza

Karlsruherli Chrisantus rakibine dirsek attigi icin 4 mac ceza aldi.

http://www.ard-text.de/index.php?page=226&dir=bck

28TS61
29.10.2009, 03:17
bayern münihte ocak ayinda takimdan ayrilabileceklerin ismi yavas yavas ortaya cikiyor.

Görlitz, Lell, Breno, Sosa, Baumjohann´in yanisira toni ve 11 mio € ya transfer edilen Timoschtschuk un takimdan ayrilmasi gündemde

http://www.ard-text.de/index.php?page=225&dir=bck

sosa bizimde gündemimizde degilmiydi ?

Süleyman50
30.10.2009, 09:02
Leverkusen'e Helmes müjdesi!

Bundesliga lideri Bayer Leverkusen'e sağlık ekibinden iyi haber. Dizindeki kritik bağların yırtılması nedeniyle sezonu henüz açamayan, takımın golcü oyuncusu Patrick Helmes'in çarşamba günü antrenmanlara döndüğü belirtildi.

Haziran ayında, tatildeyken formunu korumak için yaptığı çalışmalar sırasında sakatlanan golcü oyuncu bu sebeple sezon açılışını kaçırmış ve henüz herhangi bir maçta forma giyememişti.

Leverkusen'in resmi internet sitesined yapılan açıklamada Helmes'in çarşamba günkü antrenman seansının tamamına yakınında takımla çalıştığı belirtildi.

Haberde golcü oyuncunun "Yavaş yavaş toparlanıyorum. Cumartesi bir saat takımla çalıştım ve 6 Kasım'daki Eintracht Frankfurt karşılaşmasının ardından antrenmanlara tamamıyla katılmak niyetindeyim. Dizim tekrar iyi duruma geldi ve kendimi tamamen iyi hissediyorum" görüşlerine de yer verildi.

2008 yazında Köln'den transfer olduğu Leverkusen'deki ilk yılında geçen sezon 21 golle imza atan Helmes, takımın en golcü oyuncusu idi. Başarılı oyuncu son derece formda olan Kiessling ile Türk asıllı Eren Derdiyok ile kıyasıya bir forma rekabetine girecek.

Süleyman50
30.10.2009, 09:04
Bremen'e Pizarro şoku!

Bundesliga ve Almanya Kupası'nda iyi bir form yakalayan Werder Bremen, başarılı sonuçlarda büyük pay sahibi olan Perulu golcü Claudio Pizarro'nun geçirdiği bilek sakatlığının şokunu yaşıyor.
Ajansspor Dış Haberler Servisi)

Pizarro, haftasonu takımının 4-1 galibiyetiyle sonuçlanan Bochum maçında sakatlık geçirdi. Pazar günü 90 dakika boyunca sahada kalabilen Chelsea'nin eski golcüsü, maçtan sonra sağ bileğindeki acıdan yakındı.

Hafta içinde bir dizi testten geçirilen Pizarro, dün akşam (çarşamba) Kaiserslautern karşısında 3-0 takımının galibiyetiyle sonuçlanan Almanya Kupası (DFB Pokal) maçında da teknikdirektör Thomas Schaaf tarafından sahaya sürülmemişti.
Oyuncusunun durumu hakkında kokulübün resmi internet sitesine konuşan Alman teknik adam, "Bu bilekteki bir yara. Normal olarak yürümekte zorluk çekiyor. Onu çarşamba günkü Almanya Kupası maçından alıkoymak hiçbir şey fark ettirmedi."

Son dönemdeki başarılı formuyla Werder'i sırtlayan yıldız golcünün cumartesi günü Nürnberg deplasmanında oynayıp oynayamayacağı henüz belirsizliğini koruyor.

Ali Tunahan Güllü
30.10.2009, 19:04
Bugün Dortdmuntun maçı var o taraftar için izlenmeye değer:)

Mustafa Calik
30.10.2009, 22:54
gooooooooooool .. Nuri Sahiiiiin .. helal olsun :alkış:

Dortmund 1:0 Berlin

28TS61
31.10.2009, 03:28
Bugün Dortdmuntun maçı var o taraftar için izlenmeye değer:)

bugünki maca 77000 kisi gitmis :alkış:

http://www.ard-text.de/index.php?page=254&dir=fwd

Mustafa ÖZDEMİR
31.10.2009, 19:18
dortmund taraftarı başka bişe ya...

28TS61
31.10.2009, 20:17
bu haftaki seyirci sayilari:

dortmund - berlin 77.000
wolfsburg - mainz 29.000
stuttgart - bayern 42.000 (full cekmis)
hamburg - m´gladbach 57.000 (full cekmis)
köln - hannover 46.000
nürnberg - bremen 42.258
schalke - leverkusen 61.637 (full cekmis)

toplam: 354.895 kisi

yarin 2 mac daha var

Mustafa ÖZDEMİR
31.10.2009, 21:01
almanların takımlarına bağımlılıkları ingilizlerde de ispanyollarda da yok...

senol 6116
01.11.2009, 20:02
Wolfsburg-Mainz maçı çok güzel oldu.Atılan goller (özellikle Mainz'ın ilk 2 golü).Grafite'nin yerine oynayan Martins yedek kalmayı haketmediğini gösterdi.Armin Veh'in -3 forveti de formda iken- 3 forvetle oynamayı düşünmesi lazım(şu an Grafite formsuz).Martins tam bir kontra-atak futbolcusu olduğu için Beşiktaş bu maçta çok zorlanacaktır.

Hüseyin Sahtiyan
02.11.2009, 02:32
Dortmund sanırım her sezon stada en çok taraftar çeken takım avrupa da.. bunların da bir çoğu kombine.. Bunca başarısız sezona rağmen helal olsun..

Hoffenheim'i iddaa sayesinde taa üçüncü ligdeyken takip ediyordum, çok da seviyorum.. Dün de Freiburg'u dışarda yendi.. Geçtiğimiz sene ki gibi başlayamadı belki ama ilk haftaların aksine formu gayet iyi.. Umarım Şampiyonlar ligi yaparlar :) Bayern Munih kaybedince çok seviniyorum ya alerjim var böyle her sene avrupa'daki bütün pahalı yıldızları alıp başarı hedefleyen takımlara :)

Süleyman50
02.11.2009, 08:18
Hoffenheim istediğini aldı!

11. haftada Bundesliga'nın yeni ekibi Freiburg'a konuk olan Hoffenheim istediğini aldı. Lige tutunma mücadelesi veren rakibi karşısında Maicosuel'in golüyle uzanan Ralf Ragnick'in öğrencileri Bayern Münih'i geride bırakarak haftayı 5. sırada tamamlarken ev sahibi ekip ard arda 4. yenilgisini aldı.
Freiburg [0 - 1] Hoffenheim
39' [0 - 1] R.d.M. Maicosuel

Stat: Dreisamstadion

Hakem: Florian Meyer

Freiburg: Pouplin, Bastians, Butscher, Krmas, Cha (Dk. 45 Reisinger), Jager, Uzoma (Dk. 77 Schuster), Banovic, Abdessadki, Idrissou, Bechmann (Dk. 45 Makiadi)

Menajer: Robin Dutt

Hoffenheim: Hildebrand, Beck, Simunic, Compper, Ibertsberger, Eduardo, Vorsah, Luiz Gustavo, Salihovic, Maicosuel, Ibisevic (Dk. 82 Vukcevic)

Menajer: Ralf Rangnick

Sarı Kartlar: Yok

Bundesliga'da 11. hafta mücadelesinde ligin mütevazı ekibi Freiburg, Avrupa Kupaları'na katılma mücadelesi veren Hoffenheim'ı konuk etti.

Hafta içinde kupada Bundesliga II ekibi TuS Koblenz'i 4-0'la geçerek adını çeyrek finale yazdıran Hoffenheim, favori olarak çıktığı maçı kazanmasını bildi.

Son 3 maçını kaybeden Freiburg karşısında ilk yarının sonlarına doğru Maicosuel'in kaydettiği golle öne geçen Ralf Rangnick'in öğrencileri, ikinci yarıda da bu üstünlüğü korumayı başarınca kritik bir 3 puanı hanesine yazdırdı.

Bu galibiyetten gelen 3 puanla 20 puana yükselen Hoffenheim, Bayern Münih'in 1 puan önünde 5. sıraya yükselirken, 10 puanda kalan Freiburg ise haftayı 13. sırada kapattı.

Günün diğer maçındaysa Galatasaray'ın eski teknik direktörü Michael Skibbe'nin çalıştırdığı Eintracht Frankfurt, Bochum engelini 2-1'lik skorla aştı. Rakibe beraberliği getiren golü kendi filelerine gönderen Franz'ın, 2. yarıda takımına galibiyeti getiren golü atması ise karşılaşmanın ilginç notlarından biriydi.

Eintracht Frankfurt [2 - 1] Bochum
14' [1 - 0] C.A.D.S. Caio
25' [1 - 1] M. Franz (kk.)
53' [2 - 1] M. Franz

79. dakikada ilk sarı kartını gören Bochumlu Ono, 1 dakika sonra 2. sarı kartını görüp oyundan ihraç edilince kalan 10 dakikayı konuk ekip 10 kişi tamamlamak zorunda kaldı.

Süleyman50
02.11.2009, 08:19
Leverkusen zirveye tırmandı!

Bundesliga'da zirve yarışı veren iki takımın mücadelesinde milli futbolcu Halil Altıntop'un takımı Schalke karşısında üstünlüğünü koruyamayan Bayer Leverkusen buna rağmen ziveye tırmandı: 2-2!

Bundesliga'da zirve yarışı veren iki takımın mücadelesinde milli futbolcu Halil Altıntop'un takımı Schalke ile Bayer Leverkusen kozlarını Arena AufSchalke'de paylaştı.

Halil'in ilk 11'de yer almadığı mücadelede golü bulan taraf konuk Bayer Leverkusen oldu. 29. dakikada sahneye çıkan Toni Kroos takımını öne geçirdi. Konuk ekibin golcüsü Stephan Kiessling ise 43'te farkı 2'ye çıkardı ve ilk yarının sonucunu belirledi: 0-2!

Mücadelenin 83. dakikasında ev sahibi ekibin golcüsü Kevin Kuranyi farkı 1'e indirdi ve takımını umutlandırdı.

Schalke aradığı beraberlik golünü de buldu. 88'de sahneye çıkan Vicente Sanchez durumu 2-2'ye getirdi.

Kalan dakikalarda başka olmayınca mücadele 2-2 sona erdi. Üstünlüğünü koruyamayan Leverkusen bu sonuca rağmen 23 puana yükseldi ve en yakın rakibi Werder Bremen ve Hamburg'a 1 puan fark atıp liderliğe yükseldi. Schalke ise 21 puana çıktı ve haftayı 4. sırada kapattı.

Süleyman50
02.11.2009, 08:20
Halil gönderilecekler listesinde!

Almanya Birinci Futbol Ligi takımlarından FC Schalke 04'ün teknik direktörü Felix Magath'ın, Halil Altıntop'un da bulunduğu 8 yıldız oyuncusunu gelecek sezon takımdan göndermek istediği belirtildi.
Bild gazetesinde yer alan haberde, mali sorunlar çeken FC SChalke 04'ün pahalı olan kadrosunu azaltacağı ifade edildi.

Magath, oyuncu giderlerini düşürmek istediklerini ve kaleci Manuel Neuer'in dışında diğer oyuncuların satılabileceğini kaydetti.

Gönderilecek oyuncuların başında, yıllık ücreti 3,8 milyon Avro olan Kevin Kuranyi'nin yer aldığı ifade edilen haberde, yıllık 2,5 milyon Avro kazanan ve değeri yaklaşık 4 milyon Avro olan Halil'in de gönderilecek oyuncular listesinde olduğu belirtildi.

Haberde, Gerald Asamoah, Levan Kobiashivili, Ivan Rakitic, Vicente Sanchez, Albert Streit ve Rafinha'nın da bu listede yer aldıkları kaydedildi.

Fatih
07.11.2009, 16:34
Bayern-Schalke maçı var Trt3'te.Yorumcu Ömer Üründül.Bu adam bulunmaz Hint kumaşı mı yahu!

Gökhan KAN
07.11.2009, 17:03
Van Buyten ve gol..

Gökhan KAN
07.11.2009, 17:14
1-1 Matip..

Gökhan KAN
07.11.2009, 17:51
Wolfsburg ne zaman öne geçti yahu..2-1 Grafite ve Misimovic

Erbay
10.11.2009, 21:52
Robert Enke vefat etmiş :(

Harun-61
10.11.2009, 21:53
sok oldum ya :( :( :(

Robert Enke ist tot
Die Fußball-Welt ist geschockt. Wie der Präsident des Bundesligisten Hannover 96, Martin Kind, bekannt gab, ist der deutsche Nationaltorwart Robert Enke verstorben. Über die Umstände seines Todes lagen zunächst keine offiziellen Angaben vor. Enke wurde nur 32 Jahre alt.

Erbay
10.11.2009, 21:54
Nasıl olmuş ya, hastalığı mı vardı, kaza mı?

Harun-61
10.11.2009, 21:56
intihar etmis herhalde ?

Robert Enke ist tot. Der deutsche Nationaltorwart starb am Dienstagabend an einem Bahnübergang in Neustadt am Rübenberge im Ortsteil Eilvese.
"Es hat einen tödlichen Unfall an einem Bahnübergang gegeben", sagte Stefan Wittke, Leiter der Pressestelle der Polizei Hannover.
Wittke erklärte, dass alles darauf hindeute, dass es sich um Selbsttötung gehandelt habe.

Harun-61
10.11.2009, 21:57
Tiren'in altinda kalmis,
intihar girisimi olma ihtimali varmis.

Almanya sok'da.

Cafer Bulur
10.11.2009, 21:59
Tiren'in altinda kalmis,
intihar girisimi olma ihtimali varmis.

Almanya sok'da.
Evet,ben de simdi ögrendim ve üzüldüm.

Büyük bir ihtimalle intihar ettigi yaziliyor.

Yasadigi hastaligin ardindan bunalima girdigi belirtiliyor.

Özge
10.11.2009, 21:59
Biraz önce annem söyledi Enke vefat etmiş diye çok şaşırdım daha çok gençtibelki yanlışın var dedim ama sonra gördüm doğruymuş:(İntihar olduğu söyleniyormuş Almanya'da.

Harun-61
10.11.2009, 22:03
Evet,ben de simdi ögrendim ve üzüldüm.

Büyük bir ihtimalle intihar ettigi yaziliyor.

Yasadigi hastaligin ardindan bunalima girdigi belirtiliyor.

hatirladigim kadari ile kendisi degil, bebekleri hasta idi.
ve dogduktan birkac ay sonra vefat etmisti.

32 yasinda imis.

Mehmet Fırat
10.11.2009, 22:05
http://www.ligtv.com.tr/Default.aspx?r=1&hid=63813

Çok üzüldüm ya.

Kaan
10.11.2009, 22:10
Üzüldüm gerçekten. :(

Harun-61
10.11.2009, 22:13
http://bundesliga.t-online.de/b/20/49/78/06/id_20497806/tid_i/wXh_600-450-i7vr23/index.jpg

Cafer Bulur
10.11.2009, 22:13
hatirladigim kadari ile kendisi degil, bebekleri hasta idi.
ve dogduktan birkac ay sonra vefat etmisti.

32 yasinda imis.
Bebeklerinin hasta oldugunu duymadim.

Kendisi bakteri enfeksiyonu nedeniyle uzun bir süre oynamamisti zaten,o rahatsizlik nedeniyle moralinin cok bozuk oldugunu okudum ard videotextinde.

Harun-61
10.11.2009, 22:14
Bebeklerinin hasta oldugunu duymadim.

Kendisi bakteri enfeksiyonu nedeniyle uzun bir süre oynamamisti zaten,o rahatsizlik nedeniyle moralinin cok bozuk oldugunu okudum ard videotextinde.

" Der verheiratete Fußballprofi und seine Frau hatten vor drei Jahren ihre Tochter Lara im Alter von zwei Jahren verloren, die an einem angeborenen Herzfehler litt und im Krankenhaus starb.

.

Hüdai Pervaneli
10.11.2009, 22:25
Soktayim Suan

izzet
10.11.2009, 22:56
Almanyada yas havasi var arkadaslar,

Bende gercekten soktayim, cok sempatik bir keleciydi, heleki o Kahn, affedersiniz, "Maymunundan" sonra...

Mustafa ÖZDEMİR
12.11.2009, 12:49
çok kötü doğrusu...

Gökhan KAN
12.11.2009, 16:21
Klose karantinaya alındı!

Bundesliga takımlarından FC Bayern Münih'in Alman milli oyuncusu Miroslav Klose, çocuklarının domuz gribine yakalanmasından sonra eşi ile birlikte karantinaya alındığı bildirildi.

FC Bayern Münih'in internet sayfasında yer alan açıklamada, Klose'nin ikiz çocukları Noah ve Luan'ın domuz gribine yakalandıktan sonra Klose ile eşinin gözetim altında oldukları belirtildi. Açıklamada, Klose'nin bundan dolayı antrenmanlara ve Alman milli takımının kampına da katılmadığı ifade edildi.

Klose'nin intihar eden Alman milli kaleci Robert Enke için Pazar günü düzenlenecek olan törene ve daha sonra Fildişi sahilleri'ne karşı 18 Kasım Çarşamba günü hazırlık maçı yapacak Alman milli takımının kampına katılıp katılmayacağının bilinmediği kaydedildi.

28TS61
12.11.2009, 21:24
Klose karantinada

Bayern Münih'in Alman milli oyuncusu Miroslav Klose, çocuklarının domuz gribine yakalanmasından sonra eşi ile birlikte karantinaya alındığı bildirildi.

Bayern Münih'in internet sayfasında yer alan açıklamada, Klose'nin ikiz çocukları Noah ve Luan'ın domuz gribine yakalandıktan sonra Klose ile eşinin gözetim altında oldukları belirtildi. Açıklamada, Klose'nin bundan dolayı antrenmanlara ve Alman milli takımının kampına da katılmadığı ifade edildi.

Klose'nin intihar eden Alman milli kaleci Robert Enke için Pazar günü düzenlenecek olan törene ve daha sonra Fildişi sahilleri'ne karşı 18 Kasım Çarşamba günü hazırlık maçı yapacak Alman milli takımının kampına katılıp katılmayacağının bilinmediği kaydedildi.

http://ligtv.com.tr/Default.aspx?r=1&hid=63884

28TS61
13.11.2009, 02:17
pazar günü robert enke icin hannoverin awd stadinda cenaze töreni düzenlecekmis.
stadin kapasitesi 45 bin ama 100 bin kisi bekleniyormus. o yuzden stadin cevresinde dev ekranlar kurulcak.
ard kanali canli yayin yapacak diye yaziyo bild gazetesinde

Süleyman50
13.11.2009, 10:29
Hleb fazla abarttı!

Sezona rezalet bir başlangıç yapan Stuttgart'ın yetenekli orta saha oyuncusu Aliaksandr Hleb'in, takımda işlerin kısa zamanda yoluna gireceğine inancı tam.

Bild gazetesinin spor servisine konuşan Hleb, "Her maçta savaşıyoruz ama top bir sebeple filede son bulmuyor. İhtiyacımız olan tek şey biraz şans" ifadelerini kullandı.

"Bayer Leverkusen şu anda ligin zirvesinde olabilir ancak Bundesliga'yı kazanmaya aday bir çok takım var, hatta 15. sıradaki takım (Stuttgart) bile bunu başarabilir" diyerek esprili bir yaklaşım sergileyen Belaruslu oyun kurucu "İşler şu anda pek iyi gitmiyor ama eminim bu durumdan kurtulacağız. Ayrıca kalan 2 Şampiyonlar Ligi maçımızda Unirea Urziceni ve Rangers'ı yeneceğiz. Biliyorum kolay olmayacak ama onları devirecek güce sahibiz" şeklinde konuştu.

Markus Babbel'in muhteşem bir çalıştırıcı olduğunu belirten Hleb, genç teknik adamın Stuttgartlı oyuncuların tam desteğini aldığını belirtti.

Süleyman50
13.11.2009, 10:30
Rensing Bayern'den ayrılıyor!

Michael Rensing Bayern Münih'teki son aylarını yaşıyor. Bavyera ekibi ile olan sözleşmesini uzatmama kararı alan genç kalecinin bu kararının arkasında, teknik direktör Louis van Gaal'in, Hans-Jörg Butt'dan sonra, ikinci tercihi olması yatıyor.

Durumu hakkında Bild'e açıklama yapan genç file bekçisi "Ben sadece geleceğe bakıyorum ve iyi bir kaleci olduğumu bir başka kulüpte kanıtlamak istiyorum. Bayern'deki dönemimimi gururla tamamlamak istiyorum. Kaleye tekrar dönmek ve iyi maçlar çıkarmak istiyorum. Bayern için iyi bir kaleci olabileceğimi ispatlamak istiyorum." ifadelerini kullandı.

25 yaşındaki eldiven Oliver Kahn'ın futbola vedasının ardından, efsane file bekçisinin Bayern'deki varisi olarak kaleyi devralması bekleniyordu ancak Allianz Arena'daki yüksek beklentileri karşılayamadı. Louis van Gaal'den önce teknik direktörlük görevini yürüten Jürgen Klinsmann, sezonun ortalarında tercihini Hans-Jörg Butt'tan yana kullandı ve Hollandalı teknik adam da bu geleneği bozmayınca Rensing iyice gözden düştü.

Kahn'ın kariyerini nihayet bitirmesini beklemek yerine daha önce ayrılması gerektiğini söyleyen Rensing, "Eğer bunu yapsaydım şu anda başka bir kulüpte 2 ya da 3 yıldır direklerin arasında olurdum. Ancak benim de zamanım gelecek" şeklinde konuştu.

Rensing bu zamana kadar Bayern Münih'te 52 maça çıkmıştı.

Süleyman50
18.11.2009, 08:43
Magath'tan Schalke'ye destek!

Almanya Birinci Futbol Ligi takımlarından FC Schalke 04'ün teknik direktörü Felix Magath, takımın stadı olan Veltins Arena'nın hisselerinin bir bölümünü satın alacak. Bild gazetesinde yer alan haberde, Magath'ın borç içinde bulunan FC Schalke 04'ün stadı Veltins Arena'yı elinde bulunduran ''Stadion-Beteiligungsgesellschaft mbh ve Co'' adlı şirketin hisselerinin bir bölümünü satın alacağı ifade edildi.

Magath'ın bu hisseleri kulübün eski menajeri olan Rudi Assauer'den alacağı, Assauer ve Magath'ın geçen hafta bir araya geldiği ve bu konuda anlaştıkları belirtildi.

Haberde, uzmanların Magath'ın alacağı hisselerin 600 bin Avro değerinde olduğunu tahmin ettikleri, bu miktarı kendi cebinden ödeyeceği kaydedildi. Assauer'ın kulübün menajeri olduğu dönemde 2001 yılında inşa edilen 64 bin kişilik Veltins Arena, yaklaşık 191 milyon Avro'ya mal olmuştu.
Veltins Arena, Avrupa'nın önde gelen statları arasında yer alıyor.

28TS61
21.11.2009, 17:00
schlakenin bugünki ilk onbirde orta sahadaki futbolcular söyle:

Joel Matip (18) http://transfermarkt.de/de/spieler/82105/joel-matip/profil.html
Lewis Holtby (19) http://transfermarkt.de/de/spieler/55508/lewis-holtby/profil.html
Christoph Moritz (19) http://transfermarkt.de/de/spieler/55519/christoph-moritz/profil.html
Lukas Schmitz (21) http://transfermarkt.de/de/spieler/49867/lukas-schmitz/profil.html
Vassilios Pliatsikas (21) http://transfermarkt.de/de/spieler/34186/vassilios-pliatsikas/profil.html

helal olsun hepsine

Berat
21.11.2009, 18:13
W.Bremen, Freiburg deplasmanında 6-0 önde.. Mesut Özil; 1 gol, 3 asistle oynuyor. Bir şutu direkten döndü, bir de penaltı yaptırdı.

Ali Tunahan Güllü
21.11.2009, 18:17
W.Bremen, Freiburg deplasmanında 6-0 önde.. Mesut Özil; 1 gol, 3 asistle oynuyor. Bir şutu direkten döndü, bir de penaltı yaptırdı.

Gerçekten muhteşem bi futbolcu milli takımımız için çooooook büyük bir kayıp..

Vural Kuyumcu
21.11.2009, 18:50
VfL Wolfsburg (http://www.sportal.de/sportal/fussball/1bundesliga/statistik/index.html?55319) 2:3 (http://www.sportal.de/sportal/fussball/1bundesliga/statistik/index.html?55319) 1. FC Nürnberg (http://www.sportal.de/sportal/fussball/1bundesliga/statistik/index.html?55319)http://ads.clubportal.at/www/delivery/lg.php?bannerid=800&campaignid=568&zoneid=178&loc=1&referer=http%3A%2F%2Fwww.sportal.de%2Fsportal%2Fer gebnisse%2Ffussball%2F1bundesliga_0910.html&cb=b6994d785e
VfB Stuttgart (http://www.sportal.de/sportal/fussball/1bundesliga/statistik/index.html?55321) 1:1 (http://www.sportal.de/sportal/fussball/1bundesliga/statistik/index.html?55321) Hertha BSC Berlin (http://www.sportal.de/sportal/fussball/1bundesliga/statistik/index.html?55321)
FC Schalke 04 (http://www.sportal.de/sportal/fussball/1bundesliga/statistik/index.html?55324) 2:0 (http://www.sportal.de/sportal/fussball/1bundesliga/statistik/index.html?55324) Hannover 96 (http://www.sportal.de/sportal/fussball/1bundesliga/statistik/index.html?55324)
1. FC Köln (http://www.sportal.de/sportal/fussball/1bundesliga/statistik/index.html?55325) 0:4 (http://www.sportal.de/sportal/fussball/1bundesliga/statistik/index.html?55325) 1899 Hoffenheim (http://www.sportal.de/sportal/fussball/1bundesliga/statistik/index.html?55325)
Eintracht Frankfurt (http://www.sportal.de/sportal/fussball/1bundesliga/statistik/index.html?55326) 1:2 (http://www.sportal.de/sportal/fussball/1bundesliga/statistik/index.html?55326) Mönchengladbach (http://www.sportal.de/sportal/fussball/1bundesliga/statistik/index.html?55326)http://ads.clubportal.at/www/delivery/lg.php?bannerid=680&campaignid=526&zoneid=178&loc=1&referer=http%3A%2F%2Fwww.sportal.de%2Fsportal%2Fer gebnisse%2Ffussball%2F1bundesliga_0910.html&cb=fe8501f9aa
SC Freiburg (http://www.sportal.de/sportal/fussball/1bundesliga/statistik/index.html?55327) 0:6 (http://www.sportal.de/sportal/fussball/1bundesliga/statistik/index.html?55327) Werder Bremen (http://www.sportal.de/sportal/fussball/1bundesliga/statistik/index.html?55327)

Harun-61
22.11.2009, 23:09
Bayern-Leverkusen maci 1-1 Bitti.

Cem Akyüz
22.11.2009, 23:13
Anti Bayern...Bayern şampiyon olmasında kim olursa olsun

Harun-61
22.11.2009, 23:14
bu arada Gomez gol atmis :) :D

Hüdai Pervaneli
22.11.2009, 23:16
Cem olamazda busenede

Süleyman50
23.11.2009, 08:55
Bayern 1-1 eriyor!

Bundesliga'da ve Devler Ligi'nde aldığı sonuçlarla taraftarını üzen Bayern Münih, hayal kırıklığı yaratmaya devam ediyor. Milli oyuncumuz Hamit Altıntop'un forma giymediği maçta haftaya yenilgisiz lider giren Leverkusen'e diş geçiremeyen Münih devi, Allianz Arena'da bu sezon 4. kez puan kaybetti.

Bayern Munich [1 - 1] Bayer Leverkusen
8' [1 - 0) Gomez
14'[1 - 1] Kiessling

Almanya Bundesliga'da 13. haftanın en önemli karşılaşmasında milli oyuncumuz Hamit Altıntop'un takımı Bayern Münih, Türk kökenli oyuncu Eren Derdiyok'un formasını giydiği Bayer Leverkusen'i ağırladı..

Konuk ekipde Eren Derdiyok' ilk 11'de yer alırken, Hamit Altıntop ise yedekler arasında yer aldı..

Bundesliga'da ve Şampiyonlar Ligi'nde aldığı sonuçlarla taraftarları üzen Bavyera ekibi, bu karşılaşmada 3 puan alarak hem Leverkusen'le olan farkı kapatmak hem de hafta içinde oynayacağı Haifa maçı için moral bulma peşindeydi..

Bu arada ev sahibi ekipde takımın en önemli yıldızları olarak gösterilen Frank Ribery ve Arjen Robben sakatlıkları sebebiyle maç kadrosunda yer almadılar..

Leverkusen bu maça kadar deplasmanda oynadığı 6 maçta 3 galibiyet 3 beraberlik alırken, Münih ekibi ise sahasında oynadığı 6 maçta 3 galibiyet 3 beraberlik aldı.

Maça atak başlayan Bayern Münih, sezon başı Stuttgart'tan transfer ettiği ve bekleneni veremeyen Mario Gomez'le golü buldu ve skor avantajını eline geçirdi.

14. dakikada ise bu sezon Münih'in uğraştığı en büyük problem hortladı.. Sahasında öne geçtiği maçlarda bir türlü farkı 2'ye çıkaran golü bulamayan Van Gaal'in öğrencileri kalesinde golü gördü.

Bundesliga'da gol krallığı listesinin zirvesinde yer alan, Kiessling Bayern'i de boş geçmedi ve 9. golünü Butt'ın koruduğu kaleye gönderdi..

İlk yarıda başka gol olmadı ve 1-1'lik eşitlikle taraflar soyunma odasına gitti.

İkinci yarıda ise orta saha mücadelesi şeklinde geçen ve düşük tempoda oynanan karşılaşmada gol olmadı, mücadele 1-1 sona erdi.

Bu skorla sahasında Werder, Schalke 04'den sonra Münih, Leverkusun'e dişe geçiremedi, taraftarlarını yine kahretti.

Zorlu deplasmandan istediği skorla dönen Leverkusen 13 maç sonunda 27 puanla yenilgisiz liderliğini sürdürdü. Münih ekibinin ise 21 puanı bulunuyor..

Süleyman50
23.11.2009, 08:55
Hamburg derin yara aldı!

Bundesliga'da şampiy

Hamburg [0 - 1] Bochum
77' [0 - 1] D. Grote

Stat: HSH Nordbank Arena

Hakem: Günter Perl

Hamburg: Rost, Demel (Dk. 89 Beister), Rozehnal, Mathijsen, Aogo, Trochowski (Dk. 73 Berg), Tesche, Jarolim, Jansen, Tolgay Arslan (Dk. 61 Tunay Torun), Elia

Teknik direktör: Bruno Labbadia

Bochum: Heerwagen, Concha, Maltritz, Mavraj, Fuchs, Pfertzel, Dabrowski, Sestak (Dk. 90 Hashemian), Ono, Azaouagh (Dk. 34 Grote), Epalle (Dk. 46 Prokoph)

Teknik direktör: Heiko Herrlich

Sarı Kartlar: Dk. 74 Prokoph, Dk. 90 Heerwagen (Bochum), Dk. 90 Tunay Torun (Hamburg)

Bundesliga'da 13. haftanın zorlu mücadelesinde Hamburg, Bochum'u konuk etti.

Lider Bayer Leverkusen'in Bayern Münih deplasmanında berabere kalarak 2 puan kaybetmesini dğerlendirmek isteyen takipçi Hamburg, taraftarı önünde kazanarak farkı azaltmak amacındaydı. Düşme hattındaki Bochum ise alacağı bir galibiyet ile yukarılara çıkmak istiyordu.

Ev sahibi ekip forvetler Guerrero ve Mladen Petric'in yokluğunda Tolgay Arslan ve Elia'dan oluşan forvet hattı ile mücadeleye başladı. Türk asıllı Tolgay Arslan, karşılaşmanın 61. dakikasında, yerini kendisi gibi Türk asıllı olan Tunay Torun'a bıraktı.

İlk yarıda üstünlüğü ele geçirmek için saldıran Hamburg gol kaydetmeyi başaramayınca devre arasına 0-0'lık eşitlikle girildi.

2. yarıda maçı lehlerine çevirecek golü bulmak için daha fazla baskı yapan Bruno Labbadia'nın öğrencileri, 77. dakikada hiç ummadıkları bir sonla karşılaştı.

77. dakikada Matthijsen'in sol tarafta kaptırdığı topla Sestak, ceza sahasına doğru yönelip topu ortaya çevirdi ve bu pasa hareketlenen Grote yaklaşık 7 metreden meşin yuvarlağı Frank Rost'un koruduğu Hamburg kalesinin filelerine gönderdi.

Galibiyet için çıktığı maçın kalan dakikalarında puan için bastıran Hamburg, aradığı golü bir türlü bulamayınca mücadeleden Bochum 1-0 galibiyetle ayrıldı.

Bu sonuçla Bochum puanını 12'ye yükseltip Stuttgart'ın önünde 16. basamağa yükseldi. Şampiyonluk yarışında ağır bir yara alan Hamburg ise haftayı 23 puanla 5. sırada tamamladı.

onluk mücadelesi veren Hamburg, Nordbank Arena'da konuk ettiği Bochum'dan hiç de hesabında olmayan bir yenilgi aldı. Coşkulu taraftarı önünde lider Leverkusen'in puan kaybettiği haftada kazanarak puan farkını azaltmak isteyen Bruno Labbadia'nın öğrencilerinin hesabı tutmadı.

Süleyman50
01.12.2009, 09:03
Mesut Almanya'yı sallıyor!

Bundesliga takımlarından Werder Bremen'de oynayan Türk kökenli Alman milli takımının futbolcusu Mesut Özil, Kasım ayınının futbolcusu yarışmasına aday gösterildi.

Kicker dergisi tarafından düzenlenen yarışmada, Mesut'un SC Freiburg takımına karşı oynanan karşılaşmada 4 asist yaptığı ve bir gol attığı hatırlatıldı ve onun kadar başka futbolcunun yaratıcı olmadığına işaret edildi.

Mesut'un yanı sıra Kasım ayı futbolcusu yarışmasında, TSG 1899 Hoffenheim'den Carlos Eduardo ve Bayer Leverkusen'nin Finlandyalı oyuncusu Sami Hyypiae aday olarak yer aldılar.

Kasım ayı futbolcusunu, Çarşamba gününe kadar 'www.fussballer-des-monats.de' internet sitesine gönderilecek kısa mesajlı oylar belirleyecek.

28TS61
02.12.2009, 03:37
kfc uerdingen (6.lig) ailton ile anlasti :)
bugün sözlesme imzalanicakmis.
bizim sehre yeni hava geldi. bu hafta maca gidilir stada.

http://www.wz-krefeld.de/?redid=694232

Süleyman50
02.12.2009, 08:36
Bayern yükselişte!

Bir türlü istikrar yakalayamadığı Bundesliga'da Hannover 96'ya konuk olan Bayern Münih, milli futbolcumuz Hamit Altıntop'un forma giymediği maçta rakibini her iki yarıda bulduğu gollerle devirdi ve puan cetvelinde 4 basamak yükseldi: 0-3!

Şampiyonlar Ligi'nde gruptan çıkmak için ümidini Juventus deplasmanında almak zorunda olduğu galibiyete bırakan Bayern Münih, bir türlü istikrar yakalayamadığı Bundesliga'da Hannover 96'ya konuk oldu.

Niedersachsenstadion'da yapılan 14. haftanın kapanış mücadelesinde hakem Thorsten Kinhofer düdük çaldı.

Ev sahibi ekip sahaya; Florian Fromlowitz, Constant Djakpa, Christian Schulz, Karim Haggui, Konstantin Rausch, Sergio Pinto, Hanno Balitsch, Jiri Stajner, Jan Rosenthal, Arnold Bruggink, Didier Yah Konan 11'i ile çıktı.

Konuk Bavyera ekibi ise sahada; Hans Jorg Butt, Daniel Van Buyten, Martin Demichelis, Philipp Lahm, Holger Badstuder, Mark van Bommel, Danijel Pranjic, Bastian Schweinsteiger, Ivica Olic, Thomas Müller, Mario Gomez 11'i ile yer aldı.

Milli futbolcumuz Hamit Altıntop'un ilk 18'de yer alamadığı, kadro dışı bırakılan İtalyan golcü Luca Toni'nin ise yedekler arasında bulunduğu mücadelenin 19. dakikasında sahneye çıkan Thomas Müller takımını 1-0 öne geçirdi ve ilk yarı Bayern Münih'in 1-0'lık üstünlüğü ile sona erdi.

İkinci yarıya hızlı başlayan Bayern, 47. dakikada Olic'in attığı golle farkı 2'ye çıkarmayı başardı. Bu gol Hırvat golcünün bu sezonki 3. golü oldu.

Bu maçta ilk 11'de şans bulan Mario Gomez 90. dakikada maçın skorunu tayin eden isim oldu ve Bayern Münih rakibini 2-0 mağlup ederek, haftayı 3 puanla kapattı.

Bavyera ekibi bu sonuçla puanını 24'e çıkarttı ve 8. sıradan averajla 4. sıraya kadar yükseldi. Ev sahibi Hannover ise 16 puanla 12. sırada kaldı.

Süleyman50
02.12.2009, 08:36
Leverkusen'in keyfi yerinde!

Bundesliga'da en yakın takipçileri Werder Bremen, Schalke ve Hamburg'un puan kaybettiği haftayı değerlendirmek isteyen Leverkusen, Stuttgart önünde istediğini aldı. Tam 2 aydır ligde galibiyete hasret rakibi önünde Kiessling'in hat-trickiyle farka giden Bayer, yenilgisiz liderliğini sürdürdü..

Bayer Leverkusen [4 - 0] Stuttgart
22' [1 - 0] Kiessling
39' [2 - 0] Eren Derdiyok
59' [3 - 0] Kiessling
87' [4 - 0] Kiessling

Bundesliga'da 14. haftada haftaya yenilgisiz lider giren Bayern Leverkusen, ligde son galibiyetini 26 Eylül'de alan Stuttgart'ı Bay Arena'da ağırladı..

Cumartesi günü oynanan maçlarda takipçileri Hamburg, Werder Bremen ve Schalke 04'ün puan kaybetmesiyle Levrkusen, uzun bir aradan sonra ilk resmi galibiyetini Şampiyonlar Ligi'nde Rangers deplasmanında alan Babel'in öğrencilerini devirip, puan farkını açma niyetindeydi..

Konuk ekip de gçen hafta oynanan Hertha Berlin maçında kırmızı kart gören Kuzmanovic karşılaşmada cezası nedeniyle forma giyemezken, milli oyuncu Yıldıray Baştürk sakatlığı nedeniyle kadroda yer almadı.

Öte yandan iki Türk Kökenli oyuncu Eren Derdiyok ve Serdar Taşcı takımlarında ilk 11'de forma şansı buldu.

Bundesliga gol krallığı yarışında 9 golle zirvede yer alan Kiessling, bu sezonki 10. golünü Lehmann'ın koruduğu kaleye 22. dakikada yolladı ve skor avantajını takımına getirdi.

Dakikalar 39'u gösterdiğinde sahne sırası Eren Derdiyok'taydı. Bundesliga'da 5. golünü kaydeden Türk kökenli oyuncu ilk yarının skorunu belirledi..

59. dakikada dev forvet Kiessling bir kez daha sahneye çıktı ve kendisinin ikinci takımının üçüncü golünü kaydetti.

89. dakikada gol perdesini açan Kiessling, penaltıdan attığı golle kapanışı yaptı ve maçın skorunu belirledi: 4-0

Bu sonuçla Leverkusen 14 maç sonunda 30 puana ulaştı ve en yakın takipçisi Werder Bremen'in puan farkını üçe çıkarıp, yenilgisiz liderliğini sürdürdü. 2 aylık galibiyet hasretine son veremeyen Stuttgart ise 11 puanda kaldı..

Mustafa Calik
02.12.2009, 18:56
Bayern büyük ihtimalle bir cok yedek oyuncularini satacak devre arasinda .. gitmek istiyorlarmis.

Süleyman50
03.12.2009, 08:37
Ailton amatöre düştü!

Bir dönem Beşiktaş forması da giyen Almanya gol kralı unvanı sahibi Brezilyalı oyuncu Ailton, amatör kümede mücadele eden KFC Uerdingen'le anlaştı..

Brezilyalı oyuncu Bundesliga'da çıktığı 219 maçta 106 gol kaydederken, Almanya'da Werder Bremen, Schalke, Hamburg ve Duisburg formalarını terletmiş ve 2004 yılında Bremen'le şampiyonluk yaşamıştı.

36 yaşındaki oyuncu son olarak Çin'de forma giyiyordu. Sambacı'nın yeni takımı KFC Uerdingen 1996 yılına kadar 14 sene Bundesliga'da mücadele etmiş, sponsorunu kaybettikten sonra Almanya 6. Ligi'ne kadar düşmüştü..

KFC Uerdingen'in başkanı Agissilaos Kourkoudailos, Ailton'un, 5 yıllık planın bir parçası olduğunu ve bu planın sonunda, Almanya 3. Futbol Ligi'ne çıkmayı hedeflediklerini söyledi.

Kourkoudialos, Ailton'ın sportif değerinin yüksek olduğunu, kulübün tanıtımını da en iyi şekilde yapacağını ifade etti.

Ailton da Uerdingen'de oynayacağı için tüm Almanya'nın kendisine güldüğünü belirterek, ''Ancak ben bu görevi ilginç buluyorum ve çok gol atmak istiyorum'' dedi.

Babasının, kendisi mutlu olacaksa, 6. Lig'de oynamasını tavsiye ettiğini ifade eden Ailton, başkanın planını çok iyi bulduğunu söyledi. Ailton'ın sözleşmesinin 1 Ocak 2010 tarihinde başlayacağı ve 2011 yılının yaz dönemine kadar süreceği belirtildi.

Beşiktaş'a Rıza Çalımbay döneminde gelen Brezilya oyuncu 14 maçta 5 gol kaydetmişti.

Süleyman50
03.12.2009, 08:38
Klinsmann Bundesliga defterini kapattı!

Almanya'nın efsanevi futbolcusu ve eski milli takım teknik direktörü Jürgen Klinsmann, Bundesliga ekiplerinde teknik direktörlük yapmayacağını açıkladı..
Bild gazetesine açıklamalarda bulunan Klinsmann, Almanya'da teknik direktörlük yapmayacağının dışında herhangi bir detay vermediği demecinde, ''Burada herhangi bir teknik direktör anlaşması olmayacak. Bu yeterince açık. Benim için yeni bir Bundesliga macerası olmayacak. 2010 Dünya Kupası'ndan sonra bir yerlerde çalışabilirim'' dedi.

Jürgen Klinsmann, gelecek yıl Güney Afrika Cumhuriyeti'nin ev sahipliğinde düzenlenecek 2010 Dünya Kupası sırasında evde olacağını ve bir Alman televizyon kanalı için turnuvayı değerlendireceğini ifade etti.

45 yaşındaki teknik direktör, geçen Nisan ayında, 9 ay çalıştırdığı Bayern Münih'ten ayrılmıştı. Klinsmann, Almanya'nın 2006 yılında ev sahipliği yaptığı Dünya Kupası'nda ülkesine üçüncülük başarısını getirmişti.

Özkan
03.12.2009, 12:07
Klinsmann hazır televizyonda iş bulmuşken orada devâm etsin.

28TS61
03.12.2009, 12:18
ve ailton krefeld te :D bizi

basin toplantisi http://wz-newsline.de/?redid=511855&bcpid=6933751001&bclid=3575798001&bctid=53685031001

http://media.wz-interaktiv.de/galerie/03/6803/366x476_227238.jpg

Süleyman50
03.12.2009, 15:49
Ayın futbolcusu Mesut Özil

Werder Bremen'de oynayan 21 yaşındaki Türk kökenli Alman milli futbolcu Mesut Özil, Kasım ayının futbolcusu seçildi.

Kicker dergisi tarafından ankette, Mesut Özil, oyların yüzde 77,3'ünü alarak Kasım ayının futbolcusu seçilirken, Bayer 04 Leverkusenli oyuncu Sami Hyypiae oyların yüzde 15,9'unu ve Hoffenheim'de forma giyen Carlos Eduardo ise oyların yüzde 6,8'ini aldılar.

Derginin yorumunda, Alman A milli takımına yükselen Mesut Özil'in uluslararası alanda en fazla ilgi gören oyuncular arasında yer aldığı ifade edildi.

Yorumda, eski takım arkadaşı Diego'nun Mesut'u Juventus'a götürmek istediği, Arsenal ve Chelsea gibi takımların da Mesut'u ilk önce alınacak futbolcular listesine aldıkları kaydedildi.

Mustafa Calik
05.12.2009, 18:49
5.12.09 .. 15. hafta

Dortmund 4:0 Nürnberg
Wolfsburg 2:2 Freiburg
Stuttgart 1:1 Bochum
Hamburg 0:0 Hoffenheim
Hannover 0:0 Leverkusen

Aksama Frankfurt - Mainz maci var..

senol 6116
07.12.2009, 02:50
Köln defansif oyunuyla futbolun kalitesini düşürüyor.Beşiktaş gibiler,biraz daha zayıf olanı Beşiktaş'ın.Bremen gibi hücum gücü yüksek takımı nasıl kilitledi adamlar.

senol 6116
07.12.2009, 02:52
Hamburg forvet oyuncuları ve Ze Roberto nun sakatlanmasından sonra bir türlü toparlanamadı.İyi forvet oyuncularının bir takım için ne kadar önemli olduğunun bir örneği.Trabzonspor un durumu da forvetsizliğe örnek.Beşiktaş maçında mükemmel oynayıp,gol atamadığımız için yenildik.Bir Fatih tekke olsaydı 3-0 kazanmıştık.

Süleyman50
07.12.2009, 09:50
Schalke ikinci yarıda!

Bundesliga'da üst sıralardan kopmak istemeyen Schalke, ligin dibine demir atan Hertha Berlin'i 15. haftanın son maçında ağırladı ve mücadeleyi 10 kişi tamamlayan rakibini ikinci yarıdaki gollerle uğurladı: 2-0!

Bundesliga'da üst sıralardan kopmak istemeyen Schalke, ligin dibine demir atan Hertha Berlin'i 15. haftanın son maçında konuk etti.

Milli futbolcumuz Halil Altıntop'un ilk 11'de yer almadığı mücadelenin ilk yarısından gol sesi çıkmadı.

İkinci yarıda ise Schalke aradığı golü buldu. Dakikalar 59'u gösterdiğinde sahneye çıkan milli golcü Kevin Kuranyi takımını öne geçiren isim oldu. 86'da konuk ekipten Christoph Janker kırmızı kart görüp takımını 10 kişi bıraktı. 90'da kazanılan penaltıyı gole çeviren Marcio Rafinha maçın skorunu belirledi: 2-0!

15 maç sonunda puanını 28'e yükselten Schalke, averajla haftayı 3. sırada kapatırken, tehlike çanlarının daha şimdiden çaldığı Hertha Berlin ise 5 puanda ve son sırada kaldı.

Süleyman50
07.12.2009, 09:51
Bremen fırsat tepti!

Bundesliga'da zirvenin takipçisi Werder Bremen, Köln deplasmanında istediği sonucu alamadı, lider Leverkusen'in puan kaybettiği haftayı iyi değerlendiremedi: 0-0

Köln [0 - 0] Werder Bremen

Almanya Bundesliga'nın 15. haftasında zirve takipçilerinden Werder Bremen, alt sıralarda yer alan Köln'e Rhein Energie Stadion'da konuk oldu.

Leverkusen'in puan haftayı iyi değerlendirmek isteyen 'Bremen Mızıkacıları', sahasında aldığı başarısız sonuçlarla dikkat çeken rakibi önünde üç puan peşindeydi..

Deplasmanlarda aldığı 7 maçta 4 galibiyet ve 3 beraberlikle dikkat çeken konuk ekipte, Kasım ayın en iyi futbolcusu seçilen Mesut Özil kadroda yer almadı..

Mücadelenin ilk yarısında gol sesi çıkmazken, Türk kökenli oyuncu Mesut Özil'in yokluğunda konuk ekip organize olmakta zorlandı.

İkinci yarıda ise Köln beraberliği razı bir oyun ortaya koyarken, zaman zaman kaptığı toplarla çıktığı ani ataklarla tehlikeli olmaya çalıştı.

Werder Bremen'de Marco Marin rakip savunmayı yıpratırken, çalışkanlığıyla göz doldurdu.

Mücadelenin son anlarında Petit'le ev sahibi ekip gole çok yaklaştı. Podolski'nin sağdan ortaladığı topta, altı pasta topla buluşan Portekizli, herhangi bir baskı olmamasına rağmen kötü bir vuruşla takımı golden etti.

86. dakikada Meritz'in kendi atılan geri pası uzaklaştırmak istedi, ancak vuruşu kısa kaldı. Podolski iyi kontrol ettiği meşin yuvarlığı, düzgün bir vuruş yapamayınca takımını golden etti.

Kalan dakikalarada başka gol olmadı Werder Bremen, Leverkusun'in puan kaybettiği haftayı iyi değerlendiremedi. 28 puanla ikinci sırada yer aldı. Bu sezom sahasında yalnız Mainz'i deviren ev sahibi ise 14 puanla 14. sırada kaldı..

Mustafa ÖZDEMİR
07.12.2009, 15:30
demedi demeyin schalke 04 şampiyon olur...

Tolunay Abdioğlu
07.12.2009, 15:47
Mesut Özil'i Barça alsa Hanry'ın yerine çok güzel olur.:)

Süleyman50
07.12.2009, 15:51
demedi demeyin schalke 04 şampiyon olur...
inşallah olurlar, yanılmıyosam yaklaşık 50 kusür senedir şampiyon olamıyorlar, taraftarları şampiyonluğu fazlasıyla hakediyor...

futbalski60
08.12.2009, 00:45
Stuttgart, teknik direktörlüğe Christian Gross'u getirdi. Bakalım Gross neler yapacak merakla bekliyorum.

senol 6116
08.12.2009, 03:41
Stuttgart için iyi olur inşallah.Böyle büyük bir kulübün bu iyi kadroyla başarısız olması takımın havasını kaybettiğini gösteriyordu.Geç bile kaldılar.

Süleyman50
08.12.2009, 08:42
Serdar Taşçı'yı kızdırdılar!

Almanya Birinci Futbol Ligi takımlarından VfB Stuttgart'ta oynayan Alman milli takımının Türk kökenli oyuncusu Serdar Taşçı, kendisine takım kaptanlığının verilmemesine tepki gösterdi.
Alman Kicker dergisinde yer alan haberde, geçen hafta teknik direktör Markus Babbel'in Thomas Hitzelsberg'den kaptanlık görevini aldığı, bu görevi şimdiye kadar ikinci kaptan olan Serdar'ın yerine Matthieu Delpierre verdiği, Serdar'ın da buna tepki gösterdiği belirtildi.

Haberde, Serdar'ın VfL Bochum'a karşı oynanan karşılaşmada attığı golden sonra olması gibi sevinmediği ve tavır takındığı ifade edildi.

Serdar, bu şekilde neden davrandığı yönündeki soruya karşılık, ''Bunu anlayacak olanlar anladı'' dedi.

Kaptandan kaptanlık bandının alınmasından sonra ikinci kaptanın bu görevi üstlenmesinin doğal olduğunu ifade eden Serdar, ''İkinci kaptan olduğun zaman birinci kaptan da olmak istersin'' şeklinde konuştu.

Oyuncu kurulundan bir ara ayrılmayı da düşündüğünü ifade eden milli futbolcu, takımın krizde olması ve özel nedenlerden dolayı durumu daha da kötüleştirmek istemediğini kaydetti.

Süleyman50
08.12.2009, 08:43
''Mucize çocuk, durgun çocuk oldu!''

Alman Bundesliga takımlarından Borussia Dortmund'ta forma giyen milli futbolcu Nuri Şahin, hayalinin zengin olmak olmadığını, futbolculuk hayalini gerçekleştirdiği için mutlu olduğunu söyledi.. Nuri, mucize çocukken, şimdi heyecanın durulduğunu kaydetti..
Nuri, Alman Kicker dergisine verdiği röportajda, tüm hayallerini gerçekleştirdiğini belirterek, ''Hayalim zengin olmak değil, futbolcu olmaktı. Bunu başardığım için mutluyum'' dedi.

''Hayat hikayenizde hızlı bir çıkış var. Bir zamanın 'mucize çocuğu' ve Türk kahramanı olarak şimdi biraz da olsa normal durumu yaşıyor musunuz'' şeklindeki bir soruya karşılık Nuri, heyecanın durulduğunu, şimdi antrenörlerin ve takımın desteğiyle sakin bir şekilde futbol kalitesini gösterebildiğini belirtti.

Nuri, kendisini takımda lider oyuncu olarak görmesini neye bağladığı yönündeki bir soruya karşılık da takımda şu sıralarda tecrübeli oyuncuların eksikliğinin bulunduğunu, kendisinin 21 yaşında olmasına rağmen tecrübe sahibi ve şimdi sorumluluk üstlenmesinin de doğal olduğunu kaydetti.

Takım kuruluna girmesini teknik direktör Jürgen Klopp'un istediğini, bunun da kendisinden ne beklenildiğini gösterdiğini ifade eden Nuri, takımdaki genç oyunculara yardım etmeye de hazır olduğunu belirtti.

Dortmund'a yeniden geldiğinde Klopp'un kendisine ''Seni iyi tanımıyorum. Ancak sana adil bir şans vereceğim'' dediğini hatırlatan Şahin, bu şansı kullandığını ifade etti.

Borussia Dortmund'un eski teknik direktörü Thomas Doll'un kendisini Feyenoord Rotterdam'a göndermesinin futbol hayatındaki gelişmesine büyük bir katkı sağladığını belirten Nuri, teknik direktörü Bert van Marwijk'in orta saha oyuncusuna ihtiyaç duymamasına rağmen kendisini kadroya almasından büyük mutluluk duyduğunu ve bunu, birçok teknik direktörün yapmayacağını kaydetti.

Van Marwijk'e çok şey borçlu olduğunu belirten Nuri, Marwijk'ın kendisine başarılı olması için yeni bir heyecan verdiğini ifade etti.

Atılay
12.12.2009, 12:49
Bayern'e Burak'ın golü yetmedi: 2-2

Almanya Ligi Bundesliga'nın 16. haftasının açılış maçında Bayer Leverkusen deplasmanda Hertha Berlin ile 2-2 berabere kaldı.Berlin Olimpiyat Stadı'nda oynanan karşılaşmada ev sahibi ekip Hertha Berlin'in gollerini 8. ve 90+2. dakikalarda Adrian Ramos kaydederken, Leverkusen'in gollerini 76. dakikada Toni Kroos ve 46. dakikada oyuna Schwaab'ın yerine dahil olan gurbetçi futbolcu Burak Kaplan 90. dakikada kaydetti. Maç son dakikalarında sahneye gurbetçi futbolcu Burak KağHertha Berlin'de Gojko Kacar, mücadelenin 77. dakikasında gördüğü ikinci sarı kart nedeni ile kırmızı kart ile oyun dışında kaldı ve takımını 10 kişi bıraktı. Leverkusen bu sonuçla üst üste 10. maçınıda kaybetmemiş olurken, takımlar aralarında oynadıkları karşılaşmalarda toplamda 5. beraberliklerini elde ettiler.
Bu sonucun ardından Bayer Leverkusen puanını 32'ye çıkartırken, liderliğini sürdürdü. Ev sahibi ekip Hertha Berlin ise puanını 6'ya çıkardı ve son sırada kaldı. Almanya Ligi Bundesliga'nın 17. haftasında Hertha Berlin deplasmanda Bayern Münih ile karşı karşıya gelirken, Bayer Leverkusen ise sahasında Muchengladbach ile mücadele edecek.

Mustafa Calik
12.12.2009, 18:25
12.12.09

Bochum 1:5 Bayern
Freiburg 0:0 Köln
Hoffenheim 1:1 Frankfurt
Gladbach 5:3 Hannover ( Haggui iki defa kendi kalesine atti :D )
Nürnberg 0:4 Hamburg

Az sonra Bremen - Schalke maci var..

Özge
12.12.2009, 19:26
Bayern dağıttı ya.İlk yarıda bitirdi maçı zaten.

mehmets61
12.12.2009, 19:28
trt maçları vermiyor galiba.

Mustafa Calik
12.12.2009, 22:21
Bremen 0:2 Schalke

Kuranyi ve Moravek atti golleri.

Kaan
12.12.2009, 22:22
KENDİ KALELERİNE 3 GOL ATTILAR!

Bundesliga'da son yılların en ilginç maçlarından birisi Mönchengladbach ile Hannover 96 arasında oynandı. 5-3 Mönchengladbach üstünlüğü ile sona eren karşılaşmada Hannoverli oyuncular kendi kalelerine tam 3 gol attılar!

http://www.maraton.com.tr/qHUsMbuK28cYW/images/news_images/95563_1_091212191203.jpg

Mönchengladbach'ın Bökelberg Stadı'nda oynanan maçta Karim Haggui kendi ağlarını iki kez sarsarak ev sahibi takımın galibiyetinde önemli rol oynadı! Constant Djakpa'nın kendi kalesine attığı gol ise evlere şenlikti! Son derece rahat bir pozisyonda olan Djakpa öyle bir vuruşla kendi kalesine gol attı ki kaleci neye uğradığını şaşırdı!..

Haggui'nin 15. dakikada kendi kalesine attığı golle 1-0 öne geçen Mönchengladbach, 22'de Rob Friend ile farkı 2'ye çıkardı. 37. dakikada Yah Konan'ın attığı gol Hannover'i umutlandırırken ilk yarı 2-1 sona erdi. 58'de Constant Djakpa kendi ağlarını havalandırdı ve ev sahibi takım yeniden farkı 2'ye çıkardı!.. 68'de Michael Bradley, Mönchengladbach adına skoru 4-1'e taşıdı!.. Bu golden 1 dakika sonra Yah Konan farkı 2'ye indirdi. 87. dakikada Christian Schulz'un attığı gol Hannover'i yine umutlandırdı ve skor 4-3'e geldi ancak 90. dakikada yine sahneye çıkan Haggui topu bir kez daha kendi kalesine gönderdi ve maçı 5-3 Mönchengladbach kazandı.

Bu arada Hannover'in 2 golüne imza atan Yah Konan 84. dakikada kırmızı kart görerek takımını 10 kişi bıraktı.

http://videos.sapo.pt/fcdAjelB8tein6uTu6rh

Mustafa Calik
13.12.2009, 19:19
Wolfsburg 0:3 Dortmund

8' Barrios
10' Barrios
36' Owomoyela

Grafite ve Johnson 21. dakika da oyuna girdiler Kahlenberg ve Schäfer'in yerine.

44. dakika .. Gentner cikti ve Pekarik girdi. Böylece Veh ilk yari da 3 degisiklik yapti.

Macin ilk yarisi sona erdi.

Harun-61
13.12.2009, 19:20
Dortmund fark'a gidiyor...

Mustafa Calik
13.12.2009, 20:27
Wolfsburg 1:3 Dortmund

8' Barrios
10' Barrios
36' Owomoyela
55' Grafite

Mac bitti..

senol 6116
14.12.2009, 05:48
Trabzonspor ile B.Dortmund'un ortak noktaları:
-İki takımın da 6 şampiyonluğu var.
-İki takım da şu an 27 şer puanla 6.sıradalar(İnşallah lig sonunda ikisi de şampiyon olacak)

Süleyman50
14.12.2009, 08:30
Nuri'li Dortmund ''Kurt'' avladı..

Bundesliga'da 16. haftanın kapanış maçında, üst sıralara tırmanmak isteyen Wolfsburg ile Borussia Dortmund kozlarını paylaştı; milli oyuncumuz Nuri Şahin'in ilk 11'de yer aldığı Dortmund önemli bir deplasman galibiyetine imza attı: 1-3

Bundesliga'da 16. haftanın kapanış maçında, üst sıralara tırmanmak isteyen Wolfsburg ile Borussia Dortmund kozlarını paylaştı..

Şampiyonlar Ligi'nde Beşiktaş'ın da yer aldığı grupta 3. olan ve yoluna Avrupa Ligi'nde devam edecek olan "Kurtlar", milli oyuncumuz Nuri Şahin'in de ilk 11'de yer aldığı rakibi karşısında ilk 10 dakika içinde şok oldu.

8. dakikada Lucas Barrios takımını öne geçiren isim olurken, 2 dakika sonra bir kez daha sahneye çıktı ve durumu bir anda 2-0'a getirdi.

Peş peşe yediği gollerle şok olan Wolfsburg'da, Marcel Schafer ve Thomas Kahlenberg 21. dakikada oyundan alınırken, yerlerine Fabian Johnson ile Edinaldo Grafite dahil oldu.

Bu değişikliklerle dirilmeyi düşünen ev sahibi ekibe bir darbe de Patrick Owomoyela'nın 36. dakikadaki golüyle gelirken, milli oyuncumuz Nuri Şahin 43'te sarı kart gördü.

İlk yarıda 3 farkı yakalayan rakibi karşısında farkı azaltmak isteyen Wolfsburg, Edinaldo Grafite'nin 54'te attığı golle durumu 3-1'e getirse de, kalan dakikalarda başka gol olmadı ve Dortmund Nuri'nin 90 dakika sahada kaldığı maçta rakibini devirmeyi başardı.

Ev sahibi Wolfsburg bu mağlubiyetinin ardından 23 puanda ve 9. sırada kalırken, Dortmund ise puanını 27'ye yükseltti ve haftayı 6. sırada tamamladı.

Günün diğer maçında ise;

Mainz [1 - 1] Stuttgart
11' [0 - 1] P. Pogrebnyak
87' J. Lehmann (Kırmızı kart / Stuttgart)
90' [1 - 1] E. Polanski (Penaltı)

Süleyman50
14.12.2009, 08:31
Hamburg hasreti Tunay'la bitirdi!

Gurbetçi oyuncumuz Tunay Torun'un bir gol atıp bir de asist yaptığı maçta Hamburg, Nürnberg deplasmanında farka gitti ve 7 hafta aradan sonra galibiyetle tanıştı: 0-4

Nürnberg [0 - 4] Hamburger SV
47' [0 - 1] Elia
60' [0 - 2] Jansen
66' [0 - 3] Tunay Torun
74' [0 - 4] Elia Bundeliga'da sezona fırtına gibi bir başlangıç yapan ancak son 7 haftadır 3 puanı bir arada göremeyen Hamburg, alt sıralarda yer alan Nürnberg'e konuk oldu.

Ümit Milli Takım'da forma giyen gurbetçi oyuncumuz TunayTorun, 66. dakikada takımının 3. golünü atarken, maçın 47. dakikasında EljeroElia'nın attığı ilk golünün de asistini yaptı.

Hamburg SV'nin diğer gollerini, 60. dakikada Marcel Jansen ve 74. dakikada Eljero Elia kaydetti.

Bu arada Tunay Torun 76. dakikada yerini Berg'e bıraktı.

Hamburg ekibi bu galibiyetle 7 hafta aradan sonra galibiyetle tanışırken, pauanı 28'e çıkarttı. Nürnberg ise 12 puanla 17. sırada kaldı.

Bundesliga'da günün diğer maçlarında ise;
Freiburg 0 - 0 1. FC Cologne
Hoffenheim 1 - 1 Eintracht Frankfurt
Monchengladbach 5 - 3 Hannover

28TS61
18.12.2009, 18:44
bekle bizi bundesliga. yakinda geri geliyoruz :)

6.ligte oynayan kfc uerdingen ailton transferinden sonra erhan albayrak ile anlasti.

http://www.kfc-uerdingen.de/2009/aktuell/news/1332_5781_112.php

yeni teknik direktör olarak eskiden schalke 04 ve milli takim formasini giyen olaf thon ile görüsüldü

http://www.wz-krefeld.de/sro.php?redid=707520

Süleyman50
18.12.2009, 21:20
Ribery gidiyor mu?

Bundesliga'da çıkışa geçen Bayern Münih'te forma giyen Fransız yıldız futbolcu Franck Ribery, Real Madrid ile bir ön sözleşme imzaladığı yönündeki söylentileri yalanladı.
Ribery, Bild gazetesine verdiği röportajda, Real Madrid ile 2010 yazı için bir ön sözleşme imzaladığınız söyleniyor. Bu doğru mu'' şeklindeki soruya, ''Hayır, hayır. Real Madrid ile bir ön sözleşme imzalamadım. Hiçbir yerde bir şey için imza atmadım'' dedi.

Bayern Münih ile sözleşmesini uzatmayı düşünebileceğini ifade eden Ribery, ''Hangi şartlar altında'' şeklindeki bir soruya karşılık da Şampiyonlar Ligi'ni kazanmak istediğini, ancak şu an Bayern Münih takımının bunu kazanabilecek durumda olmadığını belirtti.

Şu anda Barcelona, Real Madrid, Arsenal ya da İnter ile aynı düzeyde olmadıklarını ifade eden Ribery, ''Onlar daha güçlü. Ancak futbolda her şey yine de mümkün'' şeklinde konuştu.

Ribery, Bayern Münih'te kalıp kalmayacağı konusunda bu sezon sonunda karar vereceğini ifade etti.

İspanya'da ve İngiltere'deki vergilerin yüksek olmasının düşüncelerinde bir rol oynamadığını belirten Fransız yıldız, çok iyi bir hayat standardının olduğunu ve iyi para kazandığını, paranın da önemli bir faktör olmadığını kaydetti.

Ribery, Bayern Münih'te kalması konusunda kulüp başkanı Uli Hoeness ve yönetim kurulu üyesi Karl-Heinz Rummenigge'nin önemli bir rol oynadıklarını, teknik direktör Louis van Gaal'in ise etkili bir rolü olmadığını ifade etti.

Gaal ile ilişkisinin sorulması üzerine, ''Normal. O burada çalışıyor. Ben de burada çalışıyorum'' cevabını veren ünlü futbolcu, birbirlerine karşılıklı saygı duyduklarını kaydetti.

Takım arkadaşı Luca Toni'nin takımdan ayrılmasına üzüleceğini, Bayern Münih'te önemli bir oyuncu olduğunu ve takıma çok fazla katkı sağladığını ifade eden Ribery, Toni'nin yaşadığı durumdan dolayı üzüldüğünü dile getirdi.

28TS61
19.12.2009, 03:34
bekle bizi bundesliga. yakinda geri geliyoruz :)

6.ligte oynayan kfc uerdingen ailton transferinden sonra erhan albayrak ile anlasti.

http://www.kfc-uerdingen.de/2009/aktuell/news/1332_5781_112.php

yeni teknik direktör olarak eskiden schalke 04 ve milli takim formasini giyen olaf thon ile görüsüldü

http://www.wz-krefeld.de/sro.php?redid=707520

erhan albayrak basina tanitimi http://www.kfc-uerdingen.de/2009/aktuell/news/1332_5781_114.php

sirada rot-weiss erfurt´tan Massimo Cannizzaro http://www.transfermarkt.de/de/spieler/685/cannizzaro-massimo/transferdaten.html
ersan tekkan http://www.transfermarkt.de/de/spieler/16049/tekkan-ersan/transferdaten.html
Boris Zivkovic http://www.transfermarkt.de/de/spieler/94/zivkovic-boris/profil.html
ve ahmet dursun var http://www.transfermarkt.de/de/spieler/6863/dursun-ahmet/transferdaten.html :)

http://www.wz-krefeld.de/?redid=710164

Özge
19.12.2009, 17:18
Bayern Münih Hertha Berlin karşısında 3-0 önde.Henüz ilk yarı bitti.Buyten,Gomez ve Robben attı golleri.

Mustafa ÖZDEMİR
19.12.2009, 18:09
schalke 04 çok iyi gidiyor .süpriz yapabilir bu sene...

Süleyman50
21.12.2009, 09:33
Hamburg'dan kritik galibiyet..

Bundesliga'da zirve yarışından uzaklaşmak istemeyen Hamburg ile Werder Bremen arasındaki zorlu mücadeleyi kazanan Hamburg, önemli bir galibiyete imza atarken, konuk Werder ise bu sezon deplasmanda ilk kez yenildi: 2-1

Bundesliga'da zirve yarışından uzaklaşmak istemeyen Hamburg ile Werder Bremen, kozlarını Hamburger Volksparkstadion'da paylaştı.

Ev sahibi Hamburg sahaya; Frank Rost, Joris Mathijsen, Jerome Boateng, Guy Demel, Dennis Aogo, Marcell Jansen, David Jarolim, Tommy Rincon, Tunay Torun, Mladen Petric, Eljero Elia 11'i ile çıktı.

Konuk Werder ise sahada; Tim Wiese, Petri Pasanen, Rodrigues Naldo, Sebastian Proedl, Per Mertesacker, Marko Marin, Mesut Özil, Daniel Jensen, Torsten Frings, Aaron Hunt, Claudio Pizarro 11'i ile yer aldı.

Joris Mathijsen'in 9. dakikada attığı golle skor avantajını eline geçiren Hamburg'da, Jerome Boateng 32'de doğrudan kırmızı kart gördü ve takımını 10 kişi bıraktı.

10 kişi kalmasına rağmen Marcell Jansen ile 36. dakikada farkı 2'ye çıkartmayı başaran ev sahibi ekip ilk yarıyı 2-0 önde tamamladı.

İkinci yarıda farkı azaltmak isteyen Werder, aradığı golü Rodrigues Naldo ile 90'da bulmasına rağmen, puan almayı başaramadı. Hamburg, kritik mücadelenin büyük bir kısmını 10 kişi oynamasına rağmen, maçı 2-1 kazandı ve önemli bir galibiyete imza attı.

Hamburg bu galibiyetin ardından ilk yarıyı 31 puanda ve 4. sırada kapatırken, bu sezon deplasmanda ilk yenilgisini alan Werder Bremen ise 28 puanda kalarak, 6. sırada yer aldı.

Süleyman50
21.12.2009, 09:34
Kobiashvili Hertha'da!

Bundesliga takımlarından Hertha Berlin, Schalke'nin Gürcü orta saha oyuncusu Levan Kobiashvili'yi transfer etti.

Küme düşme tehlikesiyle karşı karşıya olan Hertha Berlin'den yapılan açıklamaya göre, 32 yaşındaki Kobiashvili ile sezon sonuna kadar sözleşme imzalandı. Berlin temsilcisi küme düşmezse Kobiashvili'nin sözleşmesi 2 yıl daha uzatılacak.

Kadrosunu güçlendirmek isteyen Hertha Berlin'de yönetim, geçen hafta da Bayern Münih'in Yunan forvet oyuncusu Theofanis Gekas'ı sezon sonuna kadar kiralamıştı.

Bundesliga'da çıktığı 17 maçta 6 puan alabilen Hertha Berlin, dün de Bayern Münih'e deplasmanda 5-2 yenilmişti.

Harun-61
04.01.2010, 17:04
Mesut Özil Bundesliga oyunculari tarafindan ilk yarinin en iyi oyuncusu secildi.

Tebrikler.

.

Süleyman50
05.01.2010, 10:20
5-5'lik maçta Halil'den 2 gol!
Bundesliga'nın güçlü takımı Schalke 04 ve Fortuna Düsseldorf arasında oynanan hazırlık maçında, tam 10 gol vardı.

Schalke, son 5 dakikada dağıldı!
Bundesliga'nın güçlü takımı Schalke 04 ve Fortuna Düsseldorf arasında oynanan ve Milli futbolcumuz Halil'in iki gol attığı maçta tam 10 gol atıldı. Schalke, farka gideceği maçta son 5 dakika 3 gol yiyerek taraftarlarını şok etti.

Maçın hemen başında 2. dakikada Farfan'la öne geçen Schalke, 7. dakikada Fortuna Düsseldorf'ta Van Den Bergh'ın golüne engel olmadı. Düsseldorf'ta maçın 34. dakikasında Gaus takımını öne geçiren golü kaydetti. İlk yarı Düsseldorf'un üstünlüğüyle bitecek derken, sahneye çıkan Edu ilk yarının sonucu ilan etti. 2-2

GOL YAĞMURU 2. YARIDA DA SÜRDÜ

Nefesleri kesen maçta 2. yarıda Halil fırtınası esti. Maçın 48. ve 74. dakikalarında sahneye çıkan Milli futbolcumuz Halil, bir anda farkın açılmasını sağladı. Volz'la farkı 3'e çıkartan Schalke, maçın son anlarında 85. ve 88. dakikalarda Lawaree'nin iki golüne engel olamayınca tablo bir anda değişti. Schelke, tam kazandım derken Düsseldorf adına 90. dakikada Palikuca'nın golü geldi ve maç 5-5 sona erdi.
Mehmet Küçükkahveci / Tümspor

Süleyman50
05.01.2010, 10:21
Ze Roberto'ya ceza yolda

Almanya Birinci Futbol Ligi (Bundesliga) takımlarından Hamburg'un Brezilyalı futbolcusu Ze Roberto, Belek'teki devre arası kampına katılmadığı için ceza alacak.
Hamburg Teknik Direktörü Bruno Labbadia, Ze Roberto'nun Antalya'nın Belek ilçesindeki devre arası kampına katılmamasıyla ilgili, kulübün internet sitesine yaptığı açıklamada, ''Söyleyecek bir şey yok, kesinlikle ceza alacak. Biz, kampa katılan futbolcularımıza konsantre olduk'' ifadelerini kullandı.

Bayern Münih'ten sezon başında Hamburg'a katılan ve geçen yıl Kasım ayında ayak bileğinden ameliyat olduktan sonra sahalara yeni dönen 35 yaşındaki Roberto, sakatlanmadan önce oldukça iyi bir sezon geçirmişti.

Bundesliga'da devre arasına 4. sırada giren Hamburg, lider Bayer Leverkusen'in 4 puan gerisinde yer alıyor.

senol 6116
06.01.2010, 17:29
W.Bremen'in A takımına çıkan Türk

Werder Bremen Kulübü alt yapıda oynayan 19 yaşındaki Onur Ayık ile profesyonel sözleşme imzaladı. Werder Bremen 3. Lig takımında oynayan Ayık, attığı imzadan sonra A takımla Dubai'ye kampa gitti.
Almanya'nın Bundesliga takımlarından Werder Bremen, alt yapıdan yetişen 19 yaşındaki Türk futbolcu Onur Ayık ile 2.5 yıllık profesyonel sözleşme yaptı.

Werder Bremen takımının 3. ligde mücadele eden takımında top koşturan Ayık, kendisini profesyonel yapan imzayı iki hafta önce attı. Trabzon Maçka'lı olan Ayık, attığı imzadan sonra A takımla Dubai'ye kampa gitti.

Türkiye U19 takımında oynayan, oynadığı 8 maçta dört gol kaydeden Onur Ayık güçlü fiziğiyle dikkat çekiyor.

Werder Bremen takımının alt yapısına 2004 yılında kreisliga takımlarından SV Viktoria Rezhem'den gelen Ayık, kısa sürede Amatör takıma, iki yıl önce de ikinci takıma yükseldi. Mesut Özil ile iyi bir arkadan olan Onur Ayık'ın Werder Bremen Teknik Direktörü Thomas Schaaf tarafından da beğenildiği öğrenildi.

Onur Ayık'ın futbolcu olan abisi Güven Ayık, kardeşinin profesyonel olmasının kendilerini çok mutlu ettiğini söyledi. Onur'un çok iyi bir futbolcu olduğunu anlatan Güven Ayık, "Hep hayali Werder Bremen'de profesyonelliğe geçmekti. Bu hayali gerçekleşti. İnşallah A takıma da yükselir" dedi.
06.01.2010
Kaynak : DHA

senol 6116
06.01.2010, 17:30
Trabzon Maçka'lıymış.

Gökhan KAN
08.01.2010, 03:14
Schalke ne yapmış öyle 14 gol atmış.

Ali Tunahan Güllü
08.01.2010, 17:38
Fanatik'in başlığı;

Almanlar Acımaz:D

TolgaTopçu61
15.01.2010, 02:17
Fatih Akyel Almanya 6. Ligi’nde

ALMANYA’NIN 6. Lig takımlarından KFC Uerdingen, eski yıldız futbolcuları toplamaya devam ediyor. Eski parlak günlerine dönmeyi hedefleyen KFC Uerdingen, Ailton ile Erhan Albayrak’tan sonra şimdi de Galatasaray (http://www.hurriyet.com.tr/index/galatasaray/) ve Milli Takım’ın eski oyuncusu Fatih Akyel’le masaya oturdu. 2000 yılında UEFA Kupası’nı kazanan efsane takımda da yer alan Akyel’in hafta sonu KFC Uerdingen’li olması bekleniyor. Kaptan Erhan Albayrak, “Takımın hedefi 4-5 yıl içinde Bundesliga’ya çıkmak. Bunun içinde tecrübeli futbolcuları kadrolarına katıyorlar. Fatih Akyel de buraya geliyor. Akyel bugün veya yarın imza atabilir” dedi.

Hüseyin İlkin
15.01.2010, 19:50
Bayern Münih- Hoffenheim maçı var bu akşam, Fildişi- Gana maçının yanına güzel bir alternatif...

Alihan Ertürk
15.01.2010, 20:07
Bayern Münih- Hoffenheim maçı var bu akşam, Fildişi- Gana maçının yanına güzel bir alternatif...

Hüseyin abi TRT yayınlıyor mu maçı ?

Ali Tunahan Güllü
15.01.2010, 21:18
Hüseyin abi TRT yayınlıyor mu maçı ?

Alihan TRT3:)

21:25Almanya 1.Futbol Ligi (Bundesliga) Karş."Bayern Munchen-Hoffenheim"22:20Golf Güncel22:35Almanya 1.Futbol Ligi (Bundesliga) Karş."Bayern Munchen-Hoffenheim"

Mustafa Calik
15.01.2010, 22:05
DSF'de Bayern Münih - Hoffenheim maci var .. ilk yari oynaniyor 0:0 devam ediyor.

Semih Aydın
15.01.2010, 22:09
DSF'de Bayern Münih - Hoffenheim maci var .. ilk yari oynaniyor 0:0 devam ediyor.

DSF herkes de olmaz :)

Mustafa Calik
15.01.2010, 22:11
Almanya'da ki arkadaslar icin söyledim bunu :)

Bu arada Bayern Münih 1:0 öne gecti .. Demichelis atti.

futbalski60
16.01.2010, 01:34
Bayern ikinci yarıda işi götürür kadrolarını çok beğeniyorum ama kadronun oturması zaman aldı bir de Toni'den kurtulmaları oyunlarını olumlu yönde etkileyecektir.

Mustafa Calik
16.01.2010, 03:34
Bayern ikinci yarıda işi götürür kadrolarını çok beğeniyorum ama kadronun oturması zaman aldı bir de Toni'den kurtulmaları oyunlarını olumlu yönde etkileyecektir.

Bende böyle düsünüyorum. Robben ve Ribery'in sakatliklari gectigi zaman daha durduramaz kimse Bayern Münih'i. Ayrica Bayern bugün 2:0 yendi ve yaklasik 2 sene sonra liderlik koltuguna oturdu.

Özge
16.01.2010, 12:50
Bayern Münih maçını izledim dün de Real Madrid Robben'i nasıl bıraktı hala şaşırıyorum.

futbalski60
16.01.2010, 14:44
Bayern kaleye Handanovic'i transfer etmek istiyor bence o bölge için çok iyi transfer olur 7 Milyon Euro önermişler.

Ba®ış
18.01.2010, 18:46
Dünya'da yılın golü!!

http://video.milliyet.com.tr/Skandal...283.htm?auto=1 (http://video.milliyet.com.tr/Skandala-yol-acan-hakem_1_35283.htm?auto=1)

28TS61
19.01.2010, 20:14
fatih akyel ve ahmet dursun alman 6. ligte kfc uerdingene dogru gidiyor

http://www.wz-krefeld.de/?redid=732439

hos_cocuk61
19.01.2010, 22:30
Ben Trt'nin yayınından memnun değilim.

Haftada 3,4 maç izleriz diye düşünmüştüm; fakat 1 maçı bile zor izliyoruz. Oda yarısı yok 2. yarıdan sonra maça bağlanıyorlar.

Aynı saatte yayınlanan maçlardaki tercihlerde hatalı, zirvedeki 2 takımın maçı varken Bayern'in en sonucu ile oynadığı maçı yayınlamayı tercih ediyorlar.

Süleyman50
20.01.2010, 09:10
Hannover Bergmann'ı yolladı..

Bundesliga takımlarından Hannover 96'nın teknik direktörü Andreas Bergmann'ın görevine son verildi.

Kulübün internet sitesindeki açıklamada, kararın Bergmann'a bu sabahki antrenmandan önce iletildiği belirtildi.

Kulübün sportif direktörü Jörg Schmadtke, yaptığı açıklamada, hızla yeni bir teknik direktör bulmaya çalıştıklarını söyledi.

Hannover 96, 18 takımın mücadele ettiği Bundesliga'da 18. haftanın ardından 16. sırada bulunuyor.

Son lig maçında Hertha Berlin'e sahasında 3-0 yenilen Hannover 96'da kötü gidiş, kaleci Robert Enke'nin 10 Kasım 2009'da intihar etmesiyle başlamıştı. O dönemde ligde 10. sırada bulunan takım, daha sonra oynadığı 7 maçta 1 puan alabildi.

Süleyman50
20.01.2010, 09:11
Bayern'de kavga krizi..

Bundesliga'da sezon'un ikinci yarısına Allianz Arena'daki 2-0'lık Hoffenheim galibiyetiyle başlayan Bayern Münih'te Arjen Robben ve Philipp Lahm antrenmanda birbirine girdi. Lahm'ın müdahalesiyle yerde kalan Hollandalı yıldız takım arkadaşına bağırınca yumruklar havada uçuştu.

Bundesliga'da sezon'un ikinci yarısına Allianz Arena'da Demichelis ve Klose'nin golleriyle alınan 2-0'lık Hoffenheim galibiyetiyle başlayan Bayern Münih'te sinirler bir anda gerildi.

Bavyera ekibinin antrenmanında Philipp Lahm'ın sert müdahalesiyle yerde kalan Arjen Robben takım arkadaşına bağırdı. Lahm da buna karşılık verince yumruklar havada uçuştu.

Araya giren Ivica Olic ve Thomas Mueller'in müdahalesiyle büyümeden yatıştırılan olayın teknik direktör Louis van Gaal tarafından net olarak görülmediği için iki oyuncuya da ceza verilmeyeceği bildirildi.

Ba®ış
20.01.2010, 17:09

Ahmet Dursun'un Kocelispor'da lisansı çıkmak üzere,şu saatlerde çıkmış olması lazım.

Harun-61
20.01.2010, 17:10
hey gidi Ahmet Dursun...

hey gidi akyel

!

Süleyman50
21.01.2010, 08:20
"Mesut, Ribery'den daha etkili"

Bundesliga takımlarından Werder Bremen'de forma giyen Alman Milli Takımının Türk kökenli futbolcusu Mesut Özil, Sportbild dergisi tarafından derlenen istatistiğe göre, Bayern Münih'in Fransız yıldızı Franck Ribery'den daha etkili bir oyuncu.
Ligde Mesut 2009 yılında 30 maçta toplam 2 bin 228 dakika boyunca sahada kalarak, bu karşılaşmalarda 6 gol atıp, 17 asist yaparken, 20 karşılaşmada 1444 dakika boyunca oyunda kalan Ribery'nin 4 golü ve 10 asisti bulunuyor.

Mesut'un kullandığı duran top atışlarından sonra 10 kez top ağlarla buluşurken, Ribery'nin kullandığı duran top atışlarından sonra sadece 2 kez gol olduğu belirtildi.

Karşılaşmalarda toplam 55 kez topu doğrudan kaleye vuran ve 125 kez arkadaşına kaleye şut çekmesi için pas veren Mesut, 592 kez de ikili mücadeleye girdi ve bunların yüzde 43'ünü kazandı.
Toplam 42 kez kaleye doğrudan şut çeken, 86 kez kaleye şut çekilmesi için pas veren Ribery ise 499 kez ikili mücadeleye girdi ve bunların yüzde 44'ünü kazandı.

Ribery, karşılaşmalarda hatalı paslarda yüzde 18'lik oranla oynarken, Mesut yüzde 17 oranla Ribery'den daha etkili oldu. Mesut, her bir maçta 90 dakika boyunca ortalama 64 kez topla buluşurken, Ribery ise ortalama 80 kez topla temas etti.

Ribery, rakibini 102 kez çalımlayarak geçerken, Mesut'un bu konuda 68 ile zayıf kaldığı belirtildi.

Süleyman50
21.01.2010, 08:23
Schalke kaptanını kaybetti..

Almanya Birinci Futbol Ligi takımlarından Schalke 04'ün kaptanı Heiko Westermann birkaç hafta forma giyemeyecek.

Bundesliga'da ara transfer dönemine 2. sırada giren Schalke 04 Kulübü'nün internet sitesindeki açıklamaya göre, dizinden ameliyat olan Westermann, birkaç hafta sahalardan uzak kalacak.

Açıklamada, futbolcunun sahalara döneceği tarihe ilişkin bir bilgi verilmedi.

Süleyman50
21.01.2010, 08:24
Makaay Nürnberg'i istiyor..

Hollanda Birinci Futbol Ligi (Eredivisie) takımlarından Feyenoord'un hücum oyuncusu Roy Makaay, Almanya Birinci Futbol Ligi Bundesliga'ya dönmek istediğini söyledi.

Feyenoord'a 2007'de transfer olmadan önce Bayern Münih'te 4 sezon geçiren 34 yaşındaki Hollandalı golcü, bir Alman televizyonuna yaptığı açıklamada, Bundesliga takımlarından Nürnberg'de oynamak istediğini belirtti.

Makaay, ''Bundesliga'da 4 muhteşem sezon geçirdim. Nürnberg-Bayern Münih maçları her zaman özeldi. Nürnberg'in Bayern Münih'ten kiraladığı Breno ve Ottl ile kadrosunu güçlendirdiğini biliyorum'' dedi.

Feyenoord'da bu sezon çok fazla forma şansı bulamayan Makaay, 2003-2007 yıllarında Bayern Münih formasıyla 129 Bundesliga maçında 78 gol attı.

Öte yandan 18 takımlı Bundesliga'da 17. sırada bulunan Nürnberg'in teknik direktörü Dieter Hecking, Makaay ile temasa geçmediklerini ve bu oyuncuyla ilgilenmediklerini söyledi.

Mustafa Calik
21.01.2010, 20:58

Bu takim Ailton'u da transfer etti demi yoksa yanlis mi hatirliyorum..

Hüdai Pervaneli
21.01.2010, 21:27

Evet Dogru hatirliyorsun

Harun-61
21.01.2010, 22:50
Frankfurt, Amerika Milli Oyuncusu Clark'i transfer etti.

.

Özge
23.01.2010, 16:45
Werder Bayern Münih karşısında Hunt'un attığı güzel golle 1-0 öne geçti.

Salih Edip
23.01.2010, 17:03
Werder Bayern Münih karşısında Hunt'un attığı güzel golle 1-0 öne geçti.

mükemmel bir maç oluyor bence , madrid bu robbeni nasıl satar aklım almıyor

Özge
23.01.2010, 17:10
mükemmel bir maç oluyor bence , madrid bu robbeni nasıl satar aklım almıyor
Bunu anlamak mümkün değil zaten:)

Biraz ManU maçına bakıyım derken Bayern 2-1 yapmış durumu.2. golü izleyemedim.Güzel maç oluyor.

Hüdai Pervaneli
23.01.2010, 17:12
Bunu anlamak mümkün değil zaten:)

Biraz ManU maçına bakıyım derken Bayern 2-1 yapmış durumu.2. golü izleyemedim.Güzel maç oluyor.
Sen basket macini Izlemiyormusun

Özge
23.01.2010, 17:15
Robben nasıl kaçırdı onu:)

Mahmut izleyemiyorum.Tv'de o kanal yok nettende biraz izledim sürekli kesiliyor izlenmiyor yani.

Salih Edip
23.01.2010, 17:23
Robben nasıl kaçırdı onu:)

ben de bayern maçını izleyemiyorum şu anda , robbenin kaçırdığı pozisyonu da görmedim ama olur öyle şeyler diyorum :)

Özge
23.01.2010, 17:42
Robben'e nazar değdi kaçırmaya devam ediyor:D

Erbay
23.01.2010, 18:03
Hertha Berlin yensin bu hafta (:D).

Özge
23.01.2010, 18:05
Werder Almeida'nın golüyle 2-2 yaptı durumu.

Robben harika bir gol attı.Kaçırdıklarını gördükten sonra gol acayipti:DÇok iyi oynamasına rağmen çok kolay goller kaçırmıştı ama golü harikaydı.Müthişsin Robben.

Hüdai Pervaneli
23.01.2010, 18:07
Anladim Özge

Hüseyin İlkin
23.01.2010, 18:26
TRT'ye rağmen harika bir maç izledik.

Samet Yildirim
24.01.2010, 01:56
Robben gibi kaliteli adam bile 4-5 net pozisyon harcadi demeki oluyormus böyle seyler...fazla üzerine gitmemek lazim...

Bayern Münih van gaale ragmen sampiyon olur rakibi yok..

Bizim Hannover 96 ligden düsmesinde gerci düsecegini sanmiyorum...

pazarkapılı
24.01.2010, 12:44
b.dormund-hamburg macını izledim dün...1-0 dormund kazandı...mac kaliteli,tempolu, atak ve ilgilileri bol mactı...bu macta sadece bir gol olması gercekten süpriz,iddaa ve benim acımdan da kötü oldu diyebilirim....

Ba®ış
24.01.2010, 12:46
Hamburg RVN ile 1.5 yıllık sözleşme imzalamış,helal olsun iyi transfer.

Erbay
24.01.2010, 13:15
Bundan sonra Hamburgluyum :)

Hüseyin İlkin
24.01.2010, 18:44
Hildebrand yumurtladı.

Harun-61
24.01.2010, 23:41
Leverkuse 3:0 aldi maci...

Wolfsburg yine yenildi, yakinda Veh'yi kovarlar..

28TS61
25.01.2010, 00:49
suan canli yayinda alman wdr kanalinda kfc uerdingenin (6.lig) yeni transferi ailton konuk olarak programda.
program sirf ailton uzeri

uerdingen iyi reklam yapti ailton sayesinde

28TS61
25.01.2010, 15:28

evet ailtonu transfer etti.
aylik 15 bin € net para karsiliginda 1,5 seneligine imza atti ailton.

ve fatih akyel de 6.lig takimi kfc uerdingene transfer oldu:)

bu hafta ici fatih akyel de imza atacak.
baskan acikladi anlasildigini ve fatihin bu hafta ici imza atmaya gelecegini söyledi.

http://www.wz-krefeld.de/?redid=739029

Murat Erdem
25.01.2010, 18:19
Real Madrid, Robben için kafasını taşlara vuruyor mu acaba ?

Süleyman50
26.01.2010, 10:53
Wolfsburg'da Veh dönemi sona erdi..

Bundesliga'da geçen sezonun şampiyonu Wolfsburg, teknik direktör Armin Veh'in görevine son verdi..

Wolfsburg Genel Menajeri Dieter Hoeness, dün Köln'e sahalarında 3-2 yenilmeleri ve çıktıkları son 9 maçta tek bir galibiyet alınamaması üzerine, Veh ile yolları ayırdıklarını bildirdi. Hoeness, ''Armin Veh takımın başında iken gelecekteki durumumuzun değişebileceğini artık düşünmüyoruz'' dedi.

Kulübün danışma kurulu başkanı Francisco Javier Garcia Sanz da 48 yaşındaki Veh ile yolları ayırma kararı almanın zor olduğuna değinerek, ''Ancak son birkaç haftadır alınan olumsuz sonuçlar sonrasında, yeni bir başlangıç yapmak zorunda olduğumuzu fark ettik'' diye konuştu.

Eski Stuttgart çalıştırıcısı Veh, Wolfsburg'un Felix Magath ile ilk Bundesliga şampiyonluğunu tatmasının ardından göreve gelmişti. Magath ise Schalke 04'ten gelen teklife ''hayır'' diyememişti.

Bundesliga'da 24 puanla 10. sırada olan Wolfsburg'un 19 maçta toplam 38 golü bulunuyor. Kulübün, Avrupa Şampiyonlar Ligi'nden elenmesi de Veh'in görevine son verilmesinde etkili oldu.

Veh'in yerine gelecek isim henüz telaffuz edilmezken, futbolcuları 29 Ocak Cuma günü Hamburg ile yapılacak maça, (B) takımı çalıştırıcısı Lorenz-Guenther Koestner hazırlayacak.

Süleyman50
26.01.2010, 10:54
Nistelrooy imzaladı..

Bundesliga ekiplerinden Hamburg'un ara transfer döneminde Real Madrid'ten aldığı Ruud van Nistelrooy yeni takımıyla 1.5 yıllık resmi sözleşmeye imza attı ve 22 numaralı formasıyla basın mensuplarına poz verdi.

Bundesliga ekiplerinden Hamburg'un ara transfer döneminde Real Madrid'ten aldığı deneyimli Hollandalı Ruud van Nistelrooy yeni takımıyla 1.5 yıllık resmi sözleşmeye imza attı ve 22 numaralı formasıyla basın mensuplarına poz verdi.

Golcü oyuncunun imza törenine Alman kulübünün başkanı Bernd Hoffmann da iştirak etti.

Harun-61
26.01.2010, 10:56
birseyi atlamisiz...

Dortmund-Hamburg macina Milli Oyuncumuz Nuri Sahin sahaya Kaptan olarak cikti.

Yas 21, 83 bin Taraftar ve bir Türk...

Helal Olsun Nuri....

Süleyman50
26.01.2010, 10:59
Veh'in yerine Schuster iddiası..

Bundesliga'da Köln'e 3-2 yenilen Wolfsburg'da teknik direktör Armin Veh'in görevine son verileceği ve Bernd Schuster'in takımın başına getirileceği iddia edildi.

2008/09 Sezonu'nda tarihinin ilk Bundesliga şampiyonluğunu elde eden Wolfsburg'da kötü gidişin sorumlusu aranıyor.

Sahasında Köln'e 3-2 yenilen 'Kurtlar'da teknik direktör Armin Veh'in görevine son verileceği ve Bernd Schuster'in takımın başına getirileceği iddia edildi.

Red Bull Salzburg'u çalıştıran Huub Stevens de adı Wolfsburg'la anılan bir diğer isim.

Süleyman50
26.01.2010, 10:59
Ribery'ye 3 saatlik sorgu..

2005 yılında Galatasaray'dan ayrılarak olaylı bir şekilde Marsilya'ya transfer olan Fransız oyuncu Frank Ribery, transferindeki usulsüzlük iddiaları üzerine Fransız adli makamları tarafından tam 3 saat sorgulandı.

Almanya 1. Futbol Ligi (Bundesliga) ekiplerinden Bayern Münih'in formasını giyen Frank Ribery, 2005 yılında Galatasaray'dan Marsilya'ya transfer olmuş ve daha sonra transferde usulsüzlükler yapıldığı iddiasıyla Fransız savcılığı tarafından soruşturma başlatılmıştı.

Soruşturma kapsamında Ribery'nin bugün Fransız makamlarınca yaklaşık 3 saat sorgulandığı bildirildi.
Ribery'nin sorgulanması, Marsilya Kulübü'ne yapılan baskından tam 3 ay sonra gerçekleştirildi. Yaklaşık 3 ay önce Fransız polisi Marsilya Kulübü'nün merkezine şok bir baskın yapmış ve birçok belgeye el koymuştu.

Savcılar Ribery'nin eski menajeri Bruno Heiderscheid'i de transferdeki usulsüzlük iddiaları nedeniyle sorgulamışlardı.

Harun-61
30.01.2010, 16:52
Gladbach, Bremen karsisinda 3:0 önde, dakika 18 :)

.

Harun-61
30.01.2010, 17:11
4:1 oldu, 38 dakika

Bayern penalati kacirdi.
---

Bremen atti, 4:2 oldu, dakika 41 ;)

Özge
30.01.2010, 18:06
Bayern 2-0 yaptı.Van Buyten ve Gomez'in golleriyle:)

Samet Yildirim
01.02.2010, 17:04
Benim Hannover 96 Arune Kone sevilladan ve stuttgartan elsonu kiraladi...oh be artik forvetimiz oldu diyebilirim :)

Murat Erdem
01.02.2010, 18:09
Kone ve Elson, kabus gibi gidişe, dur derler artık.

pazarkapılı
02.02.2010, 13:48
bayer leverkusen-freiburg macını izledim bu haftasonu....mac oldukca zevkliydi...bayer o kadar hızlı kazandı ki nerdeyse 3 dakikada bitirdi işi...futbol zevki acısından sonlara dogru vasat oynadıgıım iddaa için olumlu gecen bir mactı....

Süleyman50
03.02.2010, 08:19
werder bremen bu sene çok kötü haftalardır kazanamıyor...

Özge
06.02.2010, 18:10
Bayern'in etkili oyunu sürüyor.Bayern Wolfsburg karşısında 3-0 önde.

Murat Erdem
06.02.2010, 18:11
Dakika 80. Bayern 3-Wolsburg 0, goller: Robben, V.Buyten, Ribery

Murat Erdem
06.02.2010, 18:12
Van Buyten, ne top oynadı bu sene arkadaş ya. Her maç golü var adamın.

Ba®ış
06.02.2010, 18:14
Robben'i Madrid'e satan Chelsea sığır,daha sonra Bayern'e satan Madrid daha da sığır bi takım.

Murat Erdem
06.02.2010, 18:26
60 de penaltı kaçıran Grafite, 90 da attığı golle maçı 1-3 e getirdi. Wolsburg 1-3 Bayern

Murat Erdem
06.02.2010, 18:29
Köln-Hamburg maçında gol yamuru var, 89.dk 3-3 geçildi.
Mohammad-Jansen
Novakovic-Petriç
Chihi-Petriç (p)

Murat Erdem
06.02.2010, 18:30
Robben'i Madrid'e satan Chelsea sığır,daha sonra Bayern'e satan Madrid daha da sığır bi takım.
Yaşaaa, doğru söze ne denir:alkış:

Murat Erdem
06.02.2010, 18:37
Leverkusen, Bochum deplasmanında Eren Derdiyok ve Dediç'in karşılıklı golleriyle 1-1 berabere kaldı ve liderliği Bayern'e bıraktı.

Ceyhun Öncü
06.02.2010, 18:47
Hamburg kuponumu yatirdi

diger kuponumu Hoffenheim kazandirdi ;)

Bayern München taraftari olarak Riberynin dönüsüne cok sevindim bugün güzel oynadi oynunu golle süslendirdi ;)

Süleyman50
11.02.2010, 09:20
Bayern yarı finalde..

Almanya Kupası çeyrek final maçında 2. lig ekibi Fürth'ü konuk eden Bayern Münih, geriye düştüğü maçı kazandı ve yarı finale yükseldi: 6-2

Bundesliga'da zirve yarışını sürdüren Bayern Münih, Almanya Kupası çeyrek final maçında konuk ettiği 2. lig ekibi Fürth'ü mağlup etti.

Bayern Munich [5 - 2] Greuther Furth
5' [1 - 0] T. Müller
10' [1 - 1] C. Nöthe
40' [1 - 2] S. Allagui
58' [2 - 2] A. Robben (Penaltı)
61' [3 - 2] F. Ribery
65' [4 - 2] P. Lahm
82' [5 - 2] T. Müller
89' [6 - 2] S. Allagui (Kendi kalesine)

Müller'in gol perdesini açtığı 6-2'lik skorla kazanan Bavyera ekibi, adını yarı finale yazdırdı.

Diğer bir çeyrek final mücadelesinde ise maçı 8 kişi tamamlayan Köln'ü sahasında 2-0'la devirerek sürprize imza atan Ausburg da yarı finalist oldu.

Süleyman50
11.02.2010, 09:20
Hunt "Kurt" mu olacak?

2008/09 Sezonu'nda tarihinin ilk Bundesliga şampiyonluğuna ulaşan, bu seneyse beklenen performansı bir türlü sergileyemeyen Wolfsburg'un; Almanya Milli Takımı'nın Werder Bremenli golcüsü AAron Hunt için devrede olduğu iddia edildi.

21 haftası geride kalan 2009/10 Sezonu'nda 25 puanla 12. sırada olan son şampiyon Wolfsburg önümüzdeki senenin hazırlıklarına başladı.

Alman Sport Bild Gazetesi; Almanya Milli Takımı'nın 23 yaşındaki Werder Bremenli golcüsü AAron Hunt için "Kurtlar"ın devrede olduğunu iddia etti.

Kulübünden yıllık 3 milyon Avro alan Hunt'un 2013 yılına kadar kontratı bulunuyor. Hoffenheim, Stuttgart ve Hamburg'un adları da hunt'la anılıyor.

Murat Erdem
13.02.2010, 17:58
Eren Derdiyok, gollerine devam ediyor.

SDinc
13.02.2010, 18:23
Almanya ligini izlerken gerçekten müthiş bir zevk alıyorum. Ancak bir türlü takım tutamıyorum Almanya'da. Eskiden Schalke'yi tutardım , şimdi bütün takımlar bana sempatik geliyor. Bana neden söyleyin kendi takımınızı tutmam için bir tane taraftar kazanın.

Paksoy
13.02.2010, 18:24
bukadar dengesiz bir link olamaz

Hüseyin İlkin
13.02.2010, 18:26
Münih hariç seç beğen al. :D

Leverkusen 2-1 Wolfsburg

Takımın üstünde tutukluk olmasına rağmen, Wolfsburg engelini Lenz sayesinde geçmeyi başardı Leverkusen. Derdiyok'un kafası da görülmeye değerdi. :))

Özge
13.02.2010, 18:27
Bayern'den rahat bir galibiyet bekliyorum:D

Erbay
13.02.2010, 18:30
Ruud van nistelrooy :) gol degil leblebi leblebi. Iki gol ile takimini sirtladi hem de oyuna girdikten on dakika sonra.

Semih Aydın
13.02.2010, 19:14
Ruud van nistelrooy :) gol degil leblebi leblebi. Iki gol ile takimini sirtladi hem de oyuna girdikten on dakika sonra.

Seneye Bundesliga gol kralı belli. :)

Tebrikler Van Nistelrooy. :alkış: Adamsın.

Murat Erdem
13.02.2010, 19:43
5.dk da Muhammed Zidan'ın attığı golle, Dortmund, Münih deplasmanında 1-0 öne geçti.

Özge
13.02.2010, 19:55
Bayern attı 1-1 oldu.Defansın ve kalecinin büyük hatası vardı.

Özge
13.02.2010, 20:45
Ah Madrid şu Robben'i nasıl yolladın anlamıyorum.Robben'in golüyle Munih 2-1 öne geçti.

Miraç Atalay Çiftçi
14.02.2010, 01:18
http://www.hsv.de/typo3temp/pics/d7f920afe0.jpghttp://www.hsv.de/typo3temp/pics/7e654d5d44.jpghttp://www.hsv.de/typo3temp/pics/abebb87ec6.jpg

Ruud -deplasmanda- Stuttgart maçında attığı 2 golle maçın yıldızı olurken, takımına 3 puanı kazandırmanın sevincini böyle yaşadı.

Tebrikler Ruud. :)

Ceyhun Öncü
14.02.2010, 02:45
önümüzdeki senenin gol krali belli tabi sakatlanmazsa

Mustafa Calik
15.02.2010, 03:24
90 saniyede 2 gol atti Van Nistelrooy .. helal olsun valla.

Süleyman50
15.02.2010, 08:19
Halil hayat verdi..

Bundesliga'da 22. haftanın kapanış maçında Eintracht Frankfurt, sahasında Freiburg'u konuk etti; galibiyeti Halil Altıntop getirdi: 2-1

Bundesliga'da 22. haftanın kapanış maçında Eintracht Frankfurt, sahasında Freiburg'u konuk etti.

Galatasaray'ın eski teknik direktörü Michael Skibbe yönetiminde üst sıraları zorlayan ev sahibi ekipte milli oyuncu Halil Altıntop ilk 11'de şans buldu.

Papiss Cisse'nin 25. dakika attığı golle yenik duruma düşen Frankfurt, 40. dakikada Benjamin Köhler ile beraberliği sağladı ve ilk yarı 1-1 sona erdi.

İkinci yarıda denge bozulmazken, 90+2'de sahneye çıkan Halil Altıntop takımına hayat veren isim oldu ve Frankfurt rakibini 2-1 mağlup ederek haftayı 3 puanla kapattı.

Eintracht Frankfurt bu galibiyetle puanını 34 yaptı ve averajla 7.'liğini sürdürdü. Konuk Freiburg ise 19 puanla 15. sırada ve ateş hattının bir basamak üzerinde kaldı.

Süleyman50
15.02.2010, 08:19
Schalke hız kesmedi..

22. haftada FC Köln'ü konuk eden Schalke 3 puanı hanesine yazdırarak Bayer Leverkusen ve Bayern Münih'in de kazandıkları haftada zirve takibini sürdürdü.

Schalke [2 - 0] FC Köln
45' [1 - 0] Matip
81' [2 - 0] Farfan

Zirve takibindeki Schalke ve düşme potasından uzaklaşmak isteyen FC Köln, Veltins Arena'daki 22. hafta mücadelesinde karşı karşıya geldi.

Bayer Leverkusen ve Bayern Münih'in rakipleri karşısında kazandıkları haftada puan kaybına tahammülü olmayan ev sahibi ekip skor avantajını Kamerun asıllı savunma oyuncusu Joel Job Matip'in ilk yarıda kaydettiği golle yakaladı, "La Foquita" lakaplı Perulu Jefferson Farfan'ın golüyse Ruhr ekibini rahatlattı.

Schalke bu galibiyetle puanını 45 yaparken, FC Köln 25 puanda kaldı.

Murat Erdem
20.02.2010, 19:15
Bayern München haftalar süren galibiyet serisini Nurnberg deplasmanında aldığı 1-1 lik beraberlikle bozdu.

Murat Erdem
20.02.2010, 19:18
Stuttgrat, Köln deplasmanında gol oldu yağdı. 1-5, Cacau 4 golle yıldızlaştı, diğer gol Pogrbnyak'dan geldi.

Murat Erdem
20.02.2010, 19:20
Dortmund, sefilleri oynamaya devam eden Hannover'i rahat geçti 4-1. Goller Subotiç-Valdez-Grosskreutz-Eggiman(k.k)

Murat Erdem
20.02.2010, 19:23
Kone, Dortmund önünde Hannover'in tek sayısını atarak, Bundesliga'da siftah yaptı.

Mustafa ÖZDEMİR
22.02.2010, 10:57
schalke götürür bu işi...

Süleyman50
22.02.2010, 11:12
inşallah leverkusen şampiyon olur...

Harun-61
22.02.2010, 11:35

1:0'dan maci verdiler, Grafite 2 tane atti.

Mustafa Calik
23.02.2010, 18:28

Götürmez .. Magath bile sampiyon olacagimizi düsünmüyorum diyor. Arkadan gelen rakiplere bakiyoruz ve hedefimiz Avrupa kupalari demisti. Önümüzdeki haftalarda Schalke Dortmund, Frankfurt, Stuttgart ve Hamburg gibi takimlara karsi oynayacak. Bu maclardan sonra Schalke'nin durumu belli olur.

Sampiyonluk yarisi sürpriz olmazsa Leverkusen ve Bayern arasinda gecer.

Süleyman50
26.02.2010, 13:54
"İlkay'ı satmayacağız.."

Alman Birinci Ligi takımlarından Nürnberg'in menajeri Martin Bader, Türk oyuncu İlkay Gündoğan'ı satmayacaklarını ve onun geleceğinin Nünberg'te olduğunu söyledi..
Bader, ''Sport Bild'' dergisine yaptığı açıklamada, Cumartesi günü Bayern Münih ile 1-1 berabere kaldıkları maçta gol atan İlkay'ın geleceğinin Nürnberg'de olduğunu belirterek, ''İlkay'ı kesinlikle satmayacağız'' dedi.

İlkay'ın Bochum'da oynayan Lewis Holtby ve Werder Bremen formasını giyen Marko Marin'in seviyesinde bir oyuncu olduğunu ifade eden Bader, İlkay'ın bu oyunculardan kötü olmadığını kaydetti.

Bader, İlkay'ın uzun vadede takımda forvet oyuncu olarak oynayan Marek Mintal'ın halefi olacağına inandığını sözlerine ekledi.

Süleyman50
26.02.2010, 13:55
Frankfurt'un kalecisi gitmedi..

Bundesliga takımlarından Eintracht Frankfurt'un kalecisi Oka Nikolov'un takımda forma giymeye devam edeceği, New York Red Bulls takımına gitmeyeceği bildirildi.
Eintracht Frankfurt Kulübü Başkanı Heribert Bruchhagen, ara transfer döneminde ABD Major Lig takımlarından New York Red Bulls'a gitmek istediğini açıklayan 35 yaşındaki Nikolov'un yeni bir sözleşmeyi kabul ettiğini ve 2 yıl daha takımda kalacağını söyledi.

Eintracht Frankfurt'ta 1991 yılından bu yana forma giyen Nikolov, Makedonya Milli Takımı formasıyla da 5 maça çıkmıştı.

Murat Erdem
02.03.2010, 13:02
Zorlu Hamburg maçını, Ribery'inin tek golüyle kazanan Bayern München, Leverkusen'in haftalardır süren liderliğini devraldı.

Leverkusen, Mondragon'un kendini aştığı maçta Köln ile 0-0 berabere kaldı.

Süleyman50
02.03.2010, 14:02
Bayern'in hasreti bitti..

Hamburg'u 2006'dan beri ilk kez mağlup eden Bayern Münih sezonun Allianz Arena'daki 9. galibiyetini elde etti ve Bayer Leverkusen'in Köln karşısında 2 puan kaybettiği haftada eline geçirdiği fırsatı iyi kullandı.

Bayern Münih [1 - 0] Hamburg
78' [1 - 0] Ribery

Namağlup Bayer Leverkusen'in Bay Arena'da Köln'le yenişemediği ve zirve yarışında beklemediği bir puan kaybıyla karşılaştığı 24. haftada çok önemli bir fırsat yakalayan Bayern Münih şansını iyi kullandı, Allianz Arena'da Hamburg'u devirerek puan farkıyla liderlik koltuğuna oturdu.

Bavyera ekibinin sahaya Butt, Lahm, Demichelis, Badstuber, Contento, van Bommel, Schweinsteiger, Robben, Ribery, Gomez ve Müller ilk 11'iyle çıktığı karşılaşmada milli futbolcumuz Hamit Altıntop yedekler arasındaydı.

Hamburg Teknik Direktörü Bruno Labbadia ise bu zorlu karşılaşmada sahaya Rost, Demel, Rozehnal, Mathijsen, Boateng, Jarolim, Ze Roberto, Trochowski, Elia, Berg ve Petric ilk 11'ini sürdü.

Almanya Milli Takımı'nın teknik direktörü Joachim Löw de karşılaşmayı izlemek üzere tribündeki yerini alan isimler arasındaydı.

Hamburg'un sakatlanan file bekçisi Rost oyuna devam edemedi, ikinci yarının başında kaleyi Hesl'e devretmek zorunda kaldı.

Girdiği birçok pozisyonu cömertçe harcayan ev sahibi ekip skor avantajını Fransız süper yıldızı Ribery'nin 78. dakikada kaydettiği golle elde etti.

Bu sezon kaydettiği 4. golle Bavyera ekibine galibiyeti getiren Ribery, Bayern'in Kasım 2006'dan beri Hamburg karşısında aldığı ilk galibiyetin de mimarı oldu.

Ribery'nin golü sonrası tüm riskleri göze alan Bruno Labbadia son değişiklik hakkını da ofansif bir isimden yana kullandı, gurbetçi isimlerden Tunay Torun oyuna dahil oldu. Topla buluştuğu ilk pozisyonda tehlike yaratan Tunay üst direğe takıldı.

Bayern Münih bu galibiyetle puanını 52 yaptı, Allianz Arena'daki 13. maçında 9. galibiyetini aldı.

Güçlü rakibine 2006'dan beri ilk kez boyun eğen Hamburg ise 40 puanda kaldı.

Günün diğer maçındaysa Hannover 96 ve Wolfsburg kozlarını AWD Arena'da paylaştılar, Bosnalı Misimovic'in 78. dakikada kaydettiği gol son şampiyon "Kurtlar"a galibiyeti getirdi.

Süleyman50
02.03.2010, 14:02
Leverkusen Kroos'u satın almak istiyor..

Almanya Birinci Futbol Ligi takımlarından Bayer Leverkusen, Bayern Münih'ten kiralanan Alman milli futbolcu Toni Kroos'u satın almak istiyor..
Bayer Leverkusen'in yöneticisi Wolfgang Holzhaeuser, Bild gazetesine yaptığı açıklamada, Kroos'un Leverkusen'de kalmak, kendilerinin de Kroos'u Leverkusen'de tutmak istediğini belirterek, ''Bunun için iki seçenek var. Ya onu bir yıl daha kiralarız ya da satın alırız'' dedi.

Bayer Leverkusen'in sportif müdürü Rudi Völler de bu konuda en kısa zamanda Bayern Münih yöneticileri ile görüşmelerin olacağını belirtti.

Haberde, Kroos'u almak için en az 8 milyon Avro transfer ücretinin ödenmesinin söz konusu olabileceği, ancak Bayern Münih Yönetim Kurulu Başkanı Karl-Heinz Rummenigge'nin, ''Toni sezon sonunda yüzde 100 geri gelecek'' şeklinde bir açıklamasının bulunduğu kaydedildi.

Murat Erdem
06.03.2010, 17:20
Köln, Bayern karşısında Podolski'nin muhteşem frikik golüyle ilk devreyi 1-0 önde kapattı.

Murat Erdem
06.03.2010, 17:48
Şıvanşıtager attı 1-1 oldu.

Murat Erdem
07.03.2010, 18:23
Leverkusen liderlik şansını Nurnberg deplasmanında aldığı 3-2 lik mağlubiyetle tepdi.
Ayrıca namağlup ünvanınıda kaybetmiş oldu.

Haftanın en karlı takımı E.Frankfurt deplasmanından 4-1 lik galibiyetle dönen Magath'ın Schalke'si oldu.

Ilelioglu
07.03.2010, 18:38
Almanya'da en cok sevdigim Takim Borussia Dortmund...:)

hos_cocuk61
08.03.2010, 02:04
Aristide Bance'nin Hoffenheim'a attığı enfes gol...

MaLBHBvaNgQ

Süleyman50
09.03.2010, 08:54
Breno sezonu kapattı..

Almanya Bundesliga takımlarından FC Nürnberg'de oynayan ve Bayern Münih'ten kiralanan Breno'nun sakatlığı nedeni ile 5 ay futbol oynayamayacağı bildirildi..
Bayern Münih Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Karl-Heinz Rummenigge, FC Nürnberg-Bayer Leverkusen karşılaşmasında Breno'nun bacağındaki liflerin yırtıldığını ve bu nedenle sezonu kapattığını söyledi.

Rummenigge, sezon sonuna kadar kiralık olarak FC Nürnberg'e verdikleri savunma oyuncusu Breno'yu, sakatlığına rağmen gelecek sezon yeniden Bayern Münih'e alacaklarını kaydetti.

Süleyman50
09.03.2010, 08:55
Leverkusen'in serisi bitti..

25. haftada Nürnberg deplasmanına liderlik umuduyla gelen Bayer Leverkusen; easyCredit Stadion'da aradığını bulamadı, yenilmezlik unvanından da oldu.

Nurnberg [3 - 2] Bayer Leverkusen
42' [1 - 0] Choupo-Moting
45' [2 - 0] Choupo-Moting
55' [3 - 0] Tavares
66' [3 - 1] Kiessling
73' [3 - 2] Helmes

Bundesliga'da kümede kalma mücadelesi veren Nürnberg ve Bayern Münih'in Köln deplasmanında puan kaybettiği haftada liderlik koltuğunu geri alma fırsatı yakalayan Bayer Laverkusen'in easyCredit Stadion'daki 25. hafta mücadelesi nefesleri kesti.

2009/10 Sezonu'nda Bayer Leverkusen formasıyla izleyenleri büyüleyen Türk asıllı İsviçreli Eren Derdiyok ve Allianz Arena'daki Bavyera Derbisi'nde Bayern Münih ağlarını havalandırarak tüm dikkatleri üzerine çeken Nürnbergli gurbetçi oyuncu İlkay Gündoğan ilk 11'de forma giyen isimler arasındaydı.

easyCredit Stadion'a liderlik umuduyla gelen Bayer Laverkusenaradığını bulamadı, yenilmezlik unvanını da Nürnberg deplasmanında bırakmış oldu.

Nürnberg bu kritik galibiyetle puanını 21 yaparak 15. sıraya tırmandı, 20'şer puanlı Hannover96 ve Freiburg'u geride bırakarak düşme potasından sıyrıldı.

50 puanda kalan Bayer Leverkusen ise yenilmezlik serisini kaybetti, zirve yarışında yara aldı.

Mustafa ÖZDEMİR
12.03.2010, 23:33
schalke 04 sututgartı yendi .hayde schalke şampiyonluk görelim artık...

Mustafa Calik
12.03.2010, 23:41
Almanya'da en cok sevdigim Takim Borussia Dortmund...:)

Helal olsun.. :D:)

Mustafa ÖZDEMİR
12.03.2010, 23:43
dortmund da kimmiş:D...

Mustafa Calik
12.03.2010, 23:48
dortmund da kimmiş:D...

Aaaa ayip oluyor ama :D
Avrupa kupalarina katilacagiz insallah bu sezon :)

Ilelioglu
13.03.2010, 00:03
Helal olsun.. :D:)

Dortmund bir aralar cok kötü idi, söyle 12. ile 16. siralar arasinda idiler.

Bende Almanya Ligini takip ederim, yahu Adamlarin bilmem ki bir mac Dortmund'da 78 000 kisi'nin altina düssünler.

Atiyorum 14. sirada oynadigi takim 15. yada ne bileyim 11. ama Adamlarin Stat'i full cekiyor.

Yani Dortmund Taraftari icin hic farketmiyor Takimlari kötüde oynasa iyide oynasa, idaali olsada olmasada zirvede olsada olmasada, hic önemi yok, sonuc hep ayni:

Dortmund - xxxxxxx
Stadion: Signal Iduna Park Dortmund
Zuschauer: 78 000

:alkış:

ilhan
14.03.2010, 10:05
Robben insan olamaz.
:)

Gökhan KAN
14.03.2010, 11:33
Robben insan olamaz.
:)
Onu gördükçe kuduruyorum yeminle. Nasıl göndeririz böyle bir adamı anlamıyorum. Takımda sağ kanat oyuncusu yok yahu. Sağ bek Ramos tek başına idare ediyor o tarafı.Transferlerin parası çıksın diye gönderdik adamı. Zaten dünyanın en borçlu kulübüyüz o da eklenese ne olur ki.

bahadır2561
14.03.2010, 14:29
Forza Dortmund....

Paksoy
14.03.2010, 18:44
dij,türk olup trt3 kanalına bakabilen varmı ???

futbalski60
16.03.2010, 00:14
Aristide Bance'nin Hoffenheim'a attığı enfes gol...

MaLBHBvaNgQ

Bance harika bir golcü ama çok sinirli bir oyuncu biraz da disiplin sorunu var bu hafta yaptığı hareketle takımını 10 kişi bıraktı.

Özge
20.03.2010, 16:43
Bayern Klose'nin attığı golle deplasmanda 1-0 öne geçti.

28TS61
20.03.2010, 16:46
bu aksamki dortmund-leverkusen maci cok güzel olur eminim.
82.500 kisi ole full ceker stad

mehmets61
20.03.2010, 18:30
bayern son dakikalarda yediği gollerle sahadan 2 1 mağlubiyetle ayrıldı.sıkıbbe bayern e karşı ilk galibiyetini aldı.tebrikler hakkettiler bence maçı....

Erbay
21.03.2010, 17:23
Hamburg:1-0: Schalke. Gol Van Nistelrooy. İlk yarı bitti.

Harun-61
21.03.2010, 22:34
cok ilginc sonuclar alindi bu hafta :)

wolfsburg-hertha= 1:5
hamburg-schalke= 2:2
dortmund-leverkusen= 3:0
frankfurt-bayern= 2:1

Semih Aydın
21.03.2010, 22:37
cok ilginc sonuclar alindi bu hafta :)

wolfsburg-hertha= 1:5
hamburg-schalke= 2:2
dortmund-leverkusen= 3:0
frankfurt-bayern= 2:1

Hamburg maç sonucunu ilginç bulmadım ama diğer maçlarda gerçekten büyük sürprizler yaşandı. :)

Gökhan KAN
21.03.2010, 22:39
Hertha ne yapmış öyle yuh..

Osman Yavuz
24.03.2010, 23:54
Real Madrid kafasını taşlara vursun.Ronaldo'dan daha iyi adamı gönderdiler.Mükemmel bir gol attı Schalke'ye.

Zafer Fidan
25.03.2010, 00:17
Real Madrid kafasını taşlara vursun.Ronaldo'dan daha iyi adamı gönderdiler.Mükemmel bir gol attı Schalke'ye.

Hiç sorma ya. Bu adamı nasıl sattilar :confused: Adam Uzatmanın ikinci yarısında müthiş bir sprint yaptı ve mükemmel bir gol attı:alkış:

TPc1CYFUNrc

Murat Erdem
27.03.2010, 17:59
70.dakikası oynanan maçta Stutgart, Trasch ve Marica'nın attığı gollerle Bayern deplasmanında 2-1 galip durumda. Bayern'in tek golü Oliç'den.

Murat Erdem
27.03.2010, 18:18
88.dakikaya geldi maç. Bayern, Levrkusen-Schalke maçının olduğu hafta da çok büyük fırsat tepiyor.

Hüdai Pervaneli
27.03.2010, 18:53
Schalke leverkusen macinin galibi yeni lideri bundesliganin

28TS61
27.03.2010, 19:20
schalke alir umarim

Erbay
27.03.2010, 19:23
Bayern Münih hafta içi 120 dakika oynadı, bu hafta içi de Manchester United ile Şampiyonlar Ligi maçı var. Yenilmeleri normal.

28TS61
27.03.2010, 19:52
schalke önde :)

28TS61
27.03.2010, 19:59
kuranyi ve durum 2-0 :)

sezonun ilk yarisinda gönderilmesi gündemdeydi. suan takimi sirtlayan ve gol kralliginda lider olan biri

Semih Aydın
27.03.2010, 21:23
Adamım Tosic. :)

Golü izlemek için tıkla http://videos.sapo.pt/3T2QpRTEHzZjWzw1l9JR

Murat Erdem
28.03.2010, 12:49
Magath, Schalke'yi şampiyon yapabilirse, 5 yıl da 3 değişik takımı şampiyon yapmış olacak.
Bayern-Wolsburg-Schalke ?
Muhteşem bir başarı.

Bu hafta Gelsenkirschen'de Bayern'i konuk edecekler. Galip gelirlerse büyük ihtimalle şampiyon olurlar.
Bayern üç güne bir maç trafiğine giriyor, işleri çok zor.

Oğuz B.
28.03.2010, 13:18
Bayern inşallah şampiyon olamazsın :)

senol 6116
03.04.2010, 01:11
Büyük ihtimalle bu seneki Bundesliga şampiyonunu ortaya çıkaracak olan Schalke-B.Münih maçı TRT Haber kanalında arkadaşlar.Trt3 vermiyor bu maçı.Sadece trt 3 e bakıp da maçı kaçırmayın.Benim de yeni haberim oldu valla.

senol 6116
03.04.2010, 01:15
B.Dortmund-W.Bremen maçı da haftanın diğer bir derbisi.Bu takımlar Almanya'dan en sevdiğim (sevilmeyi en çok hak eden) takımlar(Dortmund Muhteşem taraftarı ile ve Bremen hücum futbolundan taviz vermemesi,inatla hücum ağırlıklı futbolcularla oynaması ile)

Özge
03.04.2010, 16:49
edit...

Veriyorlarmış :D

Murat Erdem
03.04.2010, 16:55
Trt Bundesliga maçlarını veriyor sözde.En önemli maçları vermiyorlar.
Denyo TRThttp://forum.bordomavi.net/images/icons/icon8.gif Karasal yayında bile "şifreli yayın" uyarısı çıkıyor ! normal antenle bile izlenmiyor.
TRT denilen gerizekalılık organizasyonu, vatandaştan topladığı vergilerle yayın hakkı satın alıyor, ama vatandaşa izletmiyor ! madem izletmeyeceksin, ne diye alıyorsun o yayın haklarını ??? zehir zıkkım olsun kestiğiniz paralar !!!!

Özge
03.04.2010, 16:56
Ribery'nin golüyle Bayern 1-0 öne geçti.2 oldu yetişemiyoruz:D

Murat Erdem
03.04.2010, 16:57
Nasıl veriyor ???
Alanya'da normal antenle bile TRT2 açınca, donmuş maç görüntüsü ve "şifreli yayın" ibaresi çıkıyor ekranda.

Semih Aydın
03.04.2010, 16:57
Müller ve 2-0 :(

Özge
03.04.2010, 16:59
Nasıl veriyor ???
Alanya'da normal antenle bile TRT2 açınca, donmuş maç görüntüsü ve "şifreli yayın" ibaresi çıkıyor ekranda.
Digiturk'ten açtım abi gösteriyor.Kanal 39.

Özge
03.04.2010, 17:02
Kuranyi müthiş bir gol attı.

Murat Erdem
03.04.2010, 17:03
Uydudan açıyorum, TRT2 açmıyor "yayın yok veya şifreli" diyor.
Uyduyu kapatıp normal anteni takıp açıyorum, ekrana donmuş maç görüntüsü üzerine "yayın yok veya şifreli" yazıyor.
Sinir bastı vallahi...

Semih Aydın
03.04.2010, 17:12
Hamit kırmızı kart gördü. :D

Özge
03.04.2010, 17:12
Ağır karardı bence.

Hüseyin İlkin
03.04.2010, 17:20
İlk hareketinde atılması lazımdı.

Kuranyinin kafasıda harikaydı.

Mustafa Calik
03.04.2010, 23:18
Geliyoruuuuz be .. insallah seneye Avrupa kupalarinda Trabzonspor Borussia Dortmund'a karsi oynar :)

28TS61
08.04.2010, 12:11
alman futbol federasyonu hamburglu guerrero ya taraftara atmis oldugu su sisesinden dolayi 5 mac oynamama + 20 bin € para cezasi verdi. böylelikle guerrero sezonu kapatmis oldu

http://www.ard-text.de/index.php?page=221

ceza dedigin böyle olacak. keske almanlar gibi cezalar kese bilse federasyonumuz