PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yaşanan Olaylarla İlgili Ne Yapılmalı?

coolank
13.08.2007, 18:36
Arkadaşlar hemen hemen herkes olayın oluş şeklini niye oldugunu tartışıp suçlu arıyor ..bu birilerine mutlaka ihale edilecek o tamam ... ama şimdi biraz da bu andan sonrasını tartışalım .. ne yapılmalı ? nasıl yapılmalı ? bu işden nasıl en az zararla sıyrılacagız ..olan oldu önümüze bakmak lazım ... çok iyi öneriler çıkabilir ..

sakin olup gerginliği bırakıp akılcı düşünmeli 2 aşamalı bir strateji yapmalıyız

önce dışa dönük sonra içe dönük ...ilk önce şu cenazeyi kaldırmak lazım ...dışarıya karşı saglam durmak lazım ..kendi aramızda sonra hesaplaşma en kolayı ... giderek küçülüyoruz ..bu süreci hızlandırmamak lazım ...

ikide bir hükmen maglubiyet 5 6 maç ceza yazmayı da bırakalım ... ne yapmalıyız onu yazalım ...

Vkgz
13.08.2007, 18:39
1. Trübünlere tel örgüler geri dönmeli
2. Oftaş maçında takıma ve Aymana destek olunmalı
3. Ordu- Eskişehir maçı ortadayken hükmen mağlubiyet cezası kesinlikle kabul edilmemeli.
4. Seyircisiz ceza kabul edilmeli.
5. Sivasspor kara listeye alınmalı, ve bütün ilişkiler kesilmeli

Ba®ış
13.08.2007, 18:39
eğitim şart

yaranozlu
13.08.2007, 18:48
taraftar temizlenmeli, çapulcular uzaklaştırılmalı, Trabzonlu bir insanın çapulcu olmamalı. (Çapulcudan kastım gereksiz agresif, mantıksız davranan taraftarlar) maçı kesinlikle hükmen kaybetmemliyiz, gereken neyse yapılmalı, şimdi o sahaya atlayan kişi ortaya çıkmalı, ceza kesilince gidip hilmi oka mı napcaksa yapmalı. (bu gergin bi şaka) Ulusoy devreye sokulup maçın tekrarı veya kaldığı yerden devamı sağlanmalı. (ikincisi anlamsız gibi) Bunlara neden olan sadece Trabzon taraftarı değildir, Sivaslı oyuncuların terbiyesizliğide ortadadır. Zaten hakem saha ve seyirci olayları yüzünden tatil etti, sivaslı oyuncuların hepsi kavganın içindedir ve bir trabzon taraftarı kavgadadır. Bunların üstünde durulmalı yoksa bu basın bizi yer, her şeyi taraftara, aymana ve gazeteci arkadaşa yıkıyolar. O salak taraftar dışında Trabzon camiasından hatalı kimse yoktur. (sonradan giren taraftarlar da var ama hakem yoktu o sırada) Saha görevlileri de hatalıdır. Son olarak da tel örgüler geri dönmeli, çapulcu sayımız sanırım fazla, hak ediyoruz. Ah gerizekalı ah, bitmiş maç ne hale geldi...

coolank
13.08.2007, 18:51
VGKZ arkadaşın önerilerine 1. madde hariç katılıyorum .. 5 .madde de tartışılması gerek ... camialar kalıcı oyuncular gecicidir ..ben ısrarla Hayrettin in alınması taraftarıyım çok işe yaramasa bile ... onu alarak farklı bir açılım saglarsınız ..

1 .madde şu andan sonra - ne olursa olsun kendi insanımıza saygısızlık olur - bunu açıklamak zor olur ... tel örgüden de çok atlandı biliyorsunuz...

Çok arkadaş belki bana şimdi çok kızacak ama şu an başkan istifayı asla ve asla düşünmemeli ... bu çok yanlış ve büyük bir hata olur ... Ulusoyun hareketini hamlesini görmek lazım ...zaten istifa edecegini düşünmüyorum ... onu yaptıgı an bir bu kadar daha ezilir şehirde ..mücaledeye girmeli ...

Bir zamandan sonra yönetime muhalif oldugumu bir çok arkadaş bilir ..ilk başta desteklememe ragmen ..

Ama şu an başkanın malesef arkasında durmak zorundayız .. şu iş bir bitsin sonra içeriye bakılır ..

1) Federasyona savaş aç ... Aziz koşarak gelir

2)Hemen transfer yap ...Fatihi alabilirsen % 30 tepkiyi kesersin

3) Yeni sayfa de yeni başlangıç de hocayı gönder ... dogru dürüst bir hoca getir

4) Camiadan özür dile... Bırak provakasyon işlerini şimdi anlatamazsın .. MAY için imza toplanırken ....

Bugünden itibaren herkes MAY olsa hakem maçı bitirirdi diyecek ve deniyor da.... Buna bende katılıyoırum

5)Danışman kadronu iyi yap ya da varsa değiştir ...Sürekli hata yapılarak hem kendinizi hem camiayı sıkıntıya sokmayın ...

Samet KILIÇ
13.08.2007, 18:54
ne yapılacak yapılacak sey belli cezayı alcaz ama hükmeni kabul etmeyecegiz bide sivaslı futbolculara hem taraftarlara! hemde futbolculara vuran kişilere ceza verilmesi için baskı yapıcaz(özellikle mehmet yıldız ve musa)

Laz_61
13.08.2007, 18:55
yapilacak tek sey var..elveda nuri ve Ziya...Basarilar MAY ve Ünal..

Enes
13.08.2007, 19:02
Tel örgü kesinlikle geri dönmemeli,3 puanımız silinirse il temsilcilikleri olarak her ilde KALABALIK gruplar halınde basına demec verılebılır gerekirse tekrardan yürüyüs yapılabiır federasyon hakem ve bu olayı şova dönüştüren sivascamiası kınanabilir.Bu saatten sonra takıma çok büyük destek verılmeli.unutmayalımkı osmanlıyı savaslarla yıkamayacagını anlayan bızans iç meselelerle ugrasarak bunu denemıstır aynı oyun bızede oynanmaktadır onun için şu aşamada yapmamiz gereken en önemli şey camianın bütünleşmesidir bunda bızde bmn olarak aktıf rol oynamalıyız

Kasım Hilal
13.08.2007, 19:03
3. Ordu- Eskişehir maçı ortadayken hükmen mağlubiyet cezası kesinlikle kabul edilmemeli.

2,3,4,5 doğru ama hocam hele ki şu saatten sonra tel örgülerin yeniden gerilmesi daha bir fazla gerer adamı hatta bence tahrik unsurudur.
Onu geçmemiz lazım bence.
Biraz daha fazla güvenlik önlemi alalım yeter.

Sevgi
13.08.2007, 19:07

amma rahatsız etti sizi tel örgülerin olmayışı bee.Yemin ediyorum istanbul medyası sizden daha insaflı Trabzonspor'a karşı.Kastınız akşamdan beri :mad:
yok tel örgü geri gelsin yok elektirik verilsin yok asılsın yok kesilsin.yeter artık yeter.Trabzonspor'a sahip çıkmasını beceremiyorsanız bırakın gitsin ya.

Ba®ış
13.08.2007, 19:08
peki polis ne yapar o stadda görmedimi o kadar polis bi tane adamı?

Jester
13.08.2007, 19:08
Fotoğrafçının derhal kulüple ilişkisi kesilmeli
Petkoviç'e tebrik ve teşekkür mesajı yayınlanmalı, sembolik bir hediye verilmeli.
Özel Emniyet şirketinin sözleşmesi feshedilip yeni bir şirketle anlaşılmalı.
Olaylara karışan taraftarlar bu yıl maçlara girişten men edilmeli.
Önemli bir halkla ilişkiler şirketiyle anlaşılıp tüm medya iletişimi ve ilişkileri onların stratejik yönetimine verilmeli.
Bedava bilet uygulaması tamamen sona erdirilmeli.
Taraftar dernekleriyle ilişkileri tek elden yönetecek bir birim kulüp içinde kurulmalı.
Bu birimin ilk projesi fair play eğitimleri düzenlemek olmalı.
Tüm eski yöneticiler davet edilerek ortak bir basın toplantısı düzenlenmeli ve birlik mesajı verilmeli.
Emniyet Müdürlüğü ve Valilik ile işbirliğine gidilerek maçlarda yalnız fiili saldırı değil, küfürlü tezahürat dahil her türlü kötü davranış sahipleri stat dışına çıkartılmalı.
Maç öncesi ve devre aralarında tansiyonu düşürecek saha içi gösteriler düzenlenmeli.
Mevcut stadı ailelere daha cazip kılacak düzenlemelere gidilmeli.
Olası adaletsiz uygulamalar durumunda stadta tüm taraftarların kolkola girmesi gibi birlik beraberliğimizi sembolize eden ve ulusal basında ses getirecek protestolar yapılmalı.
Ulusal basından temsilciler Trabzon'a davet edilerek bmn.net gibi taraftar topluluklarıyla biraraya gelip sağlıklı bilgi alabilecekleri yuvarlak masa toplantıları düzenlenmeli.
Bmn.net tarafından ulusal medyaya bilgilendirici basın bültenleri gönderilmeli.

Selman
13.08.2007, 19:11
peki polis ne yapar o stadda görmedimi o kadar polis bi tane adamı?

Stad da bir arkadaş söyledi ne kadar doğrudur bilmiyorum.Yeni çıkan yasaya göre polis saah içi olaylara karışamıyormuş....

Zaten olay bitti herkes sahaya atladı çevik kuvvet ondan sonra geldi.Ve kesinlikle saha içine girmediler.Saha kenarında beklediler.Baştan orada dursalardı sahaya atlamaya kimse cesaret edemezdi. 3 tane özel güvenlik görevlisi adam var etrafta nasıl tutacaklar o kadar taraftarı?

Vkgz
13.08.2007, 19:13
ben tel örgüler her ilde geri gelsin diyorum.... trabzonda dememişimki .. tribünlere demişim:). düşündüğümü yanlış anlatmısım.

Enes
13.08.2007, 19:19
Tel örgüler bu saatten sonra geri gelmez ,gelmesinde.TAKIMA SAHİP CIKMALI,GEREKLI YERLERE GEREKLI PROTESTOLAR YAPILMALI ,CAMİANIN BÜTÜNLEŞMESİ SAĞLANMALI

yns61
13.08.2007, 19:19
+. sivasspora nasıl eziklere ezik diye hitap ediyorsak onlarada öyle hitap edilmeli bu kelimeye forum yöneticileri ceza vermemesini istek olarak belirtiyorum burdan

m@rdi
13.08.2007, 19:24
ben tel örgüler her ilde geri gelsin diyorum.... trabzonda dememişimki .. tribünlere demişim:). düşündüğümü yanlış anlatmısım.

İnsan olana kafes gerekmez :rolleyes:

Taraftar olarak tahriklere gelmeden,futbolcuara sahip çıkılmalı. Güvenlik önlemleri arttırılmalı. Taraftar kendisine ,TRABZON'a ve TRABZONSPOR'a zarar veren taraftarcıkları ayıklamalı.

attagümüshane
13.08.2007, 20:02

güzel öneriler.umarım dediğin gibi olur

hodlu
13.08.2007, 20:07
Yapacağımız tek şey takıma ve Trabzon şehrine sahip çıkmaktır.Dün akşam o hakem çıkıp maçı bitirmedi ise takım sahipsiz,lobisiz demektir.Aynı hakem GS-FB maçını nasıl bitirdi gördük...

attagümüshane
13.08.2007, 20:09
yapilacak tek sey var..elveda nuri ve Ziya...Basarilar MAY ve Ünal..

sen ciddi misin??
MAY??
ünal hangi kariyer ve güvenle??ki hadi oldu diyelim esas itirazım o değil, yani hüseyin hasan celo mustafa vs gibi adamları kollayıp bu takımda başarının geleceğine gerçekten inanıyorsan diyecek sözüm yok açıkçası..
bahsettğin isimler elveda..ama yanında bu takımın yarısı artı yedek kulubeyi de götürmeliler yoksa daha çooook hüsran yaşarız

Nytre
13.08.2007, 20:12
ne mi yapmalı?

sivassporluların sahaya inen taraftar kadar haksız olduğunu herkese göstermemiz gerekiyor.

melih61
13.08.2007, 20:13
sağlam bir ekip kurulup sivası basmalı anasını ağlatmalı!

Bartuğ13
13.08.2007, 20:13
kaç senedir olay olmadı,ödüller aldık,o sahada istanbullu eziklere de yenildik de bişey olmadı.burdaki tahrikten oldu.tel örgü kesinlikle geri gelmemeli.
sadece saha kenarındaki güvenlikler ve polisler görevlerini yapmak yerine maçı izlemeseler yeterli olurdu

attagümüshane
13.08.2007, 20:16
başta trabzon şehri sonra diğer büyük şehirlerde ohal ilan etmeliyiz!!bize gelecek muhtemel ağır ceza sonrası gerekirse mitingler düzenleyelim lütfen!!
hadi buyrun ankara kızılay meydanına!!trabzona!!!istanbula!!!
haksız ve taraflı medya başta tüm ahlkaksızlıklara karşı tavrımızı koyalım!!

Ba®ış
13.08.2007, 20:17
.
sadece saha kenarındaki güvenlikler ve polisler görevlerini yapmak yerine maçı izlemeseler yeterli olurdu

Stad da bir arkadaş söyledi ne kadar doğrudur bilmiyorum.Yeni çıkan yasaya göre polis saah içi olaylara karışamıyormuş....

......... ;););)

melih61
13.08.2007, 20:18
abi kavga ie bu işler ancak sakinleşir bir kaç sivaslıyı halletmeli

Vkgz
13.08.2007, 20:19
ayrıca bi deli bulunmalı ver her 3 büyük ve sivas maçında saha sokulup futbolcular tokatlatılmalı. (onların sahalarında)

ShadoW
13.08.2007, 20:21
Kesinlikle ve Kesinlikle 3 puanımızın silinmesi ihtimalini kabullenemeyiz. Yönetimin şu anda yapması gereken en önemli hareket bu olmalıdır. Hükmen mağlubiyetin akıl mantıkla bağdaştırılacak bir yanı yok. Benzer olaylar Orduspor maçında da olmuştu ama Orduspor Hükmen mağlub sayılmamıştı.

Türk Holiganlığının tüm günahını şu anda üstümüze ihale ediyorlar. Futbol terörünün birikmiş tortularını AvniAker'e yıkıyorlar ve yegane futbol teröristleri bizmişiz de, bizim stadımızdaki olaylar biter gözüyle bakıyorlar hadiseye. Adeta Sistemli bir Linçle karşı karşıyayız.

Kesilmemiş cezaların,ödenmemiş faturaların tüm diyetini bize ödetme çabalarına Tüm trabzonsporlular birlikte karşı koymalıdır. Bunun için de aktif bir yönetim gerekiyor. Her türlü hukuki platformda 3 puanımızı yedirmeyecek girişimler atılmalıdır. Tüm Spor programlarına, tvlere bu konuda gerekli basın bildirileri -kapsamlı- dağıtılmalıdır.

Nytre
13.08.2007, 20:23
sivasspordaki 4-5 futbolcuya futbolu bıraktırıp atletizm ve güreş dallarında dersler verilmeli....

melih61
13.08.2007, 20:28
» Bu Mesaj BMN Forum Yöneticisi / Moderatörü Tarafindan Düzenlenmistir.
» Mesajin forum kurallarina uygun olmadigi tespit edilmistir (Genel Kurallar)
» Forum yöneticileri / moderatörleri kurallara uymayan mesajlari düzenleme ve silme hakkina sahiplerdir.
» Foruma üye olan herkes Forum Kurallarini (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=2344) kabul etmis sayilir.
» Gerekli durumlarda itirazlariniz için: uyelik@bordomavi.net

mackali_81
13.08.2007, 20:32
adam dövmeli adam kesmeli bunlara dersini vermeli trabzon özgür bir cumhuiyet olmalı

Senin kafan kıyak heralde! Senin gibi düşünenler yüzünden bu saçmalıklarla uğraşıyoruz şimdi...

beratiabi
13.08.2007, 20:38
Sivas sporlu özellikle musanın büyük ceza alması sağlanmalı.
Bizde haliyle nasibimizi alacağız. Yalaka basına malzeme çıktı yanıyorumda ona yanıyorum. Ben gazetelere internet sitelerine televizyonlara Trabzonsporumuz için mailler atarken onlarla uğraşırken şimdi bu taraftarların yüzünden tekrar başa döndük. Adamlar zaten bizim başarılarımızı hazmedemiyorlar. Nemi istiyorum şu kazım kanat rezil olsun yerin dibine batsın. O adamdan iğreniyorum. Tabiki istanbul yalakası basındanda.
Tek dileğim Şampiyon olmak ve onlarla daha sonra daha güçlü bir şekilde savaşmak.
Herkese isyan

drostefc
13.08.2007, 21:07
Böyle rezalet olmaz böyle taraftar olmaz.her yıl en çok para cezası yiyen klup biziz...yönetim stat projesini direk uygulamaya geçirsin avni aker satılıyo mu yıkılıyo mu ne yapılıyosa yapılsın.yeni stad yapılana kadar maçlar istanbulda oynanmaya başlasın ve mümkünse yeni stadın yapılması 10 yıl sürsün...maçta iki defa lay lay yapmayla taraftarlık olmaz.kale arkasında 40 kişi maratonda 40 kişi dğer kale arkasında başka 40 kişi bağırıyo..bu tezahuratların takıma faydası ne? hiç bişe...futbolcular trabzonda maç oynamaktan geriliyoo.maçları istanbulda oynarsak dışardaki taraftarlarımız gerçekten takıma destek verir tabi boş boş bağırarak değil,rakip oyuncuları ıslıklayarak yanlış kararlarda hakemi proyesto ederekk..

Varlıbaş61
13.08.2007, 21:09
ne mi yapılmalı
bu ulusoyu koltugundan indirmeli
nasılsa levent bıçakcı zamanında da hakkımız gasp ediliyodu gene ediliyo
sorsan trabzonlu
eger ağır ceza yersek ayaklanma yapmalı ulusoy aleyhine

sbay
13.08.2007, 21:15
her şey bi yana sivasdaki mohammede gıcık oldum....artist gibi saçlarınıda yalatmış...kabadayımı futbolcumu artismi belli değil..

kudu_61
13.08.2007, 21:20
eklenecek tek birşey var DEMİRLEK HAKEM MAKEM DEĞİL bu hakem düdüğünü bırakmalı ya hakikaten sinir olucam 30 SANİYE KALA MAÇ TATİL EDİLMEZ....Diğer söylediklerine sonuna kadar katılıyorum

Özkan
13.08.2007, 21:33
Başkanımızın hem federasyonla hem de hükûmetle ilişkileri çok iyi. Gerekirse bu ilişkiler kullanarak Trabzonspor en az kayıpla bu fâciâyı kapamalıdır. Bunun dışında, başta Milliyet gazetesi olmak üzere medyada saçma sapan haberler yapan tiplere memleketin her savcılığında dâvâ açılmalıdır. Birgün Çemişkezek'te, öbürgün Hopa'da, ertesi gün Vize'de ifâde verip sürünürlerse belki akılları başlarına gelebilir. Sivasspor forması giyen teröristlerin provokasyonları iyice anlatılmalı. Ordu-Eskişehir maçının ve Galatasaray-Fenerbahçe maçının üzerinde özellikle durulmalıdır. Ligden çekilme tehdîdi de işe yarayabilir.

Kendi içimizde yapacaklarımıza gelirsek, dirâyetli bir yönetim çıkıp taraftar gruplarını birleştirmelidir. Basınla ilişkiler profesyonel Trabzonsporlular'a devredilmeli ve her önüne gelen medyaya Trabzonspor adına demeç verememelidir. Günâhım kadar sevmesem de Ayman'a destek vermeliyiz. Ayman'ı harcamaya kalkmak tâvîz vermek olur. Sahaya tel örgüleri geri getirmek ise Trabzonlular'ın vahşî olduğunu kabûllenmek olur. Bunlar kesinlikle yapılmamalıdır.

oguzkoc
13.08.2007, 21:40
basitten zora doğru

1.oftaş maçında ankarada full tribünlerde futbolcuları eller patlayana dek alkışlamak
2.bülent demirlek için, içinde küfür ahlaksız sözler bulunmayan bir slogan bulmak
3.trabzonlu tüm spor yazarlarına bizleri medyada doğru düzgün savunmaları için mail yağmuruna tutmak
4.20000 kişilik bir ekiple federasyona doğru bir yürüyüş yapmak (bknz. cem papila vakası)

futbolcular nemi yapmalı?
bu takımın ezik değil büyük takım olduğunu göstermek için maçlara ona göre çıkmalı

Nytre
13.08.2007, 22:40
artık ziya doğan futbolcularına hakim olmalı

yönetim takıma kulübe ve camiaya hakim olmalı

yönetim kulübün çıkarlarının sonuna kadar takipçi olmalı yan gelip yatmalı gururu varsa istifa etmeli.

futbolcular daha profesyonel olmalı ve yaptığı hareketleri tartıp yapmalı. herzaman karşı taraftan bir hareket beklemeli. önce yapan olmamalı...

attagümüshane
14.08.2007, 00:17
adam dövmeli adam kesmeli bunlara dersini vermeli trabzon özgür bir cumhuiyet olmalı

canım ben iyi misin? başlığa bak söylediğine bak?
bu tip davranışları insanlar sıcak oaly anında sergilerse "kendimi tutamadım"denir ama klavye başında böyle düşünüyosan bu siteye zarar verir.

attagümüshane
14.08.2007, 00:18
basitten zora doğru

1.oftaş maçında ankarada full tribünlerde futbolcuları eller patlayana dek alkışlamak
2.bülent demirlek için, içinde küfür ahlaksız sözler bulunmayan bir slogan bulmak
3.trabzonlu tüm spor yazarlarına bizleri medyada doğru düzgün savunmaları için mail yağmuruna tutmak
4.20000 kişilik bir ekiple federasyona doğru bir yürüyüş yapmak (bknz. cem papila vakası)

futbolcular nemi yapmalı?
bu takımın ezik değil büyük takım olduğunu göstermek için maçlara ona göre çıkmalı

güzel fikir. başlayalım?

Nytre
14.08.2007, 15:39
oftaş maçında taraftarımız tepkisini (hakeme-sivaslılara-tffye ve yönetimimize - zaaflarındandolayı) gösterebilir. göstereceklerine de inanıyorum..

ben trabzonspora faks çektim.. bu adamların dürtüklemeden iş yapacakları yok. trabzonsporumuzun ne demek olduğunu daha başımızdakiler anlamıyor ... peki bu anlamayan adamlar tff.ye dertlerini nasıl anlatacaklar.

Enes
14.08.2007, 15:47
Arkadaslar bizim camianın ileri gelenleri kendi aralarındaki husumetı bıtırmeyınce bu medyada dıger guclerde en küçük bir olayda bızım ustumuze gelmeye devam edecektır.B

@FLU
14.08.2007, 15:51
1 - ziya ve tayfası derhal kovulmalı ( ayman - celo - ferhat - musa - keçeli - ömer rıza )

2 - Bunları kovduktan sonra yönetim olarak istifa da ederseniz çok daha güzel ama etmem dersen 1. madde kesin yapılmalıdır .

3 - 3 puanımızın silinmemesi için ve gereken cezanın tarafsız saha olarak verilmesi hayel gözükmekte olmasına rağmen siz yönetim olarak bu hayel için ne gerekiyorsa yapmalısınız

4 - Artık tribünlerden satılık taraftarlar temizlenmeli , bedavacı takıma zarar veren adamlardan kulup arındırılmalı .

5 - Tekrar taraftarı kazanmak için stad ve fatih tekke konusu derhal halledilmeli

6 - Bu olaylardan dolayı basının ve trabzon antipatisi olanların ellerine vermiş oldugumuz bu kozu da ellerinden bir şekilde almalı çenelerini kapatmalı

Enes
14.08.2007, 15:56
Arkadaslar bizim camianın ileri gelenleri kendi aralarındaki husumetı bıtırmeyınce bu medyada dıger guclerde en küçük bir olayda bızım ustumuze gelmeye devam edecektır.Bence TRABZONSPORA en büyük ihaneti camianın ileri gelenlerı yapmaktadır bu bahsettıgımız agır toplar aralarındakı husumetı kenara koyabılse ,tek yumruk olabılse bizim üstümüze değil istanbul medyası feriştahı bile gelemez.Ama bilinmeyen bir el (kim olduğu aslında bellidir) camianın butunlesmesını engellemek istiyor Çünkü onlarda biliyo iç meselerimiz olmasa bu ülkede ihtilallerin sık sık olacagını.BUNUN İÇİN BİZİM İLERİYE DÖNÜK YAPMAMIZ GEREKEN TEK ŞEY İÇ BARIŞI SAĞLAYABİLMEK ,BÜTÜNLEŞEBİLMEKTİR

attagümüshane
14.08.2007, 17:01
1 - ziya ve tayfası derhal kovulmalı ( ayman - celo - ferhat - musa - keçeli - ömer rıza )

2 - Bunları kovduktan sonra yönetim olarak istifa da ederseniz çok daha güzel ama etmem dersen 1. madde kesin yapılmalıdır .

3 - 3 puanımızın silinmemesi için ve gereken cezanın tarafsız saha olarak verilmesi hayel gözükmekte olmasına rağmen siz yönetim olarak bu hayel için ne gerekiyorsa yapmalısınız

4 - Artık tribünlerden satılık taraftarlar temizlenmeli , bedavacı takıma zarar veren adamlardan kulup arındırılmalı .

5 - Tekrar taraftarı kazanmak için stad ve fatih tekke konusu derhal halledilmeli

6 - Bu olaylardan dolayı basının ve trabzon antipatisi olanların ellerine vermiş oldugumuz bu kozu da ellerinden bir şekilde almalı çenelerini kapatmalı

aha bunlara da katılıyorum.
ama yapacak yiğit yok ortada

Hüseyin Çümen
14.08.2007, 17:34
yapılacak en önemli şey hakemlerin adam gibi maç yönetmesini sağlamak

ozcan_asanoglu
14.08.2007, 17:43
Şu andan itibaren öncelikle;

1- Vefasız Ulusoy'un Trabzonspor'a verdiği zarar, düşmanlığı, bizi kurban seçmesi tüm çıplaklığı ile en üst düzeyde dile getirilmelidir. Medyada alenen eleştirilip Trabzonlu'nun gerçeği görmesi sağlanmalıdır. Derhal tüm destek kendisinden çekilmelidir. Yerine kim gelirse gelsin bundan kötü olmayacaktır.

2- Hakem Demirlenk'in GS-FB maçı ve bizim maçtaki çifte standardı, Sivaslıların kasaplığına maç boyunca göz yumduğu, Trabzonlu futbolcuları ezdirdiği her alanda ve etkin şekilde deşifre edilmelidir.

3- Her türlü bağlantı, kişi, kurum, kuruluş, çevre vs (yasal olmayanlar hariç) kullanılarak Trabzon'un günah keçisi ilan edilerek abuk cezaya çarptırılması ve 3 puanın gaspedilmesi engellenmelidir.Hakemin maçı haksız yere tatil ettiği, oynatma imkanı varken maçı oynatmadığı teması işlenerek 3 puan kurtarılabilir.

4- Sahaya giren taraftar en ağır şekilde cezalandırılmalı, ömür boyu maçlardan men edilmelidir.

Eğer Trabzonsporun 3 puanı silinip, 2 maçtan fazla da ceza alırsa dışlanmışlık, farklı muamele gördüğü hissi Trabzon insanında yaygınlaşır, zaten birikmiş durumda olan tepki duygusu had safhaya ulaşır. Ve bu duygunun nerde ne şekilde açığa çıkacağı belli olmayacak. Hiçbir hakem Trabzon'da maç yönetemeyecek duruma gelecektir.

Son 2-3 yılda Trabzon'da yaşanan olaylar, bazı Trabzonlulara yaptırılan eylemler ve daha sezonun ilk maçında yaşananlar, en yumuşak karnı futbol olan, futbolla yatıp kalkan, kimliği futbol olan bir kenti karıştırmanın, sorunlu bir il, Türkiye'nin başına bela olabilecek bir yer olarak göstermenin, gerçekten adım adım uygulanan bir plan olduğunu insanın aklına ciddi şekilde getirmektedir.

cIlgInIm
14.08.2007, 17:45
ayrıca bi deli bulunmalı ver her 3 büyük ve sivas maçında saha sokulup futbolcular tokatlatılmalı. (onların sahalarında)

güzel fikirdi :D düşünsene her sivas kendi sahasında oynarken sahada bi deli :D :D

Serdar A
14.08.2007, 17:49
Başta Trabzonspor internet siteleri ve gerçek Trabzonlu spor yazarları sadece son 5 senede istanbul stadlarında ne olmuş , olanalara karşı ne ceza verilmiş , medya bunlara nasıl gözünü kapatmış , bütün art niyetli spor yazarlarına göre trabzonsporun arkasında olan tff başkanı neler yapmış bir bildiri halinde her yerde yayınlanmalı .

İstanbul medyası olayları saptırıyor ve baskı altına almaya çalışıyor . Bizimde buna karşı bir haraketimiz olmalı.

Nytre
14.08.2007, 17:59
Şu andan itibaren öncelikle;

1- Vefasız Ulusoy'un Trabzonspor'a verdiği zarar, düşmanlığı, bizi kurban seçmesi tüm çıplaklığı ile en üst düzeyde dile getirilmelidir. Medyada alenen eleştirilip Trabzonlu'nun gerçeği görmesi sağlanmalıdır. Derhal tüm destek kendisinden çekilmelidir. Yerine kim gelirse gelsin bundan kötü olmayacaktır.

2- Hakem Demirlenk'in GS-FB maçı ve bizim maçtaki çifte standardı, Sivaslıların kasaplığına maç boyunca göz yumduğu, Trabzonlu futbolcuları ezdirdiği her alanda ve etkin şekilde deşifre edilmelidir.

3- Her türlü bağlantı, kişi, kurum, kuruluş, çevre vs (yasal olmayanlar hariç) kullanılarak Trabzon'un günah keçisi ilan edilerek abuk cezaya çarptırılması ve 3 puanın gaspedilmesi engellenmelidir.Hakemin maçı haksız yere tatil ettiği, oynatma imkanı varken maçı oynatmadığı teması işlenerek 3 puan kurtarılabilir.

4- Sahaya giren taraftar en ağır şekilde cezalandırılmalı, ömür boyu maçlardan men edilmelidir.

Eğer Trabzonsporun 3 puanı silinip, 2 maçtan fazla da ceza alırsa dışlanmışlık, farklı muamele gördüğü hissi Trabzon insanında yaygınlaşır, zaten birikmiş durumda olan tepki duygusu had safhaya ulaşır. Ve bu duygunun nerde ne şekilde açığa çıkacağı belli olmayacak. Hiçbir hakem Trabzon'da maç yönetemeyecek duruma gelecektir.

Son 2-3 yılda Trabzon'da yaşanan olaylar, bazı Trabzonlulara yaptırılan eylemler ve daha sezonun ilk maçında yaşananlar, en yumuşak karnı futbol olan, futbolla yatıp kalkan, kimliği futbol olan bir kenti karıştırmanın, sorunlu bir il, Türkiye'nin başına bela olabilecek bir yer olarak göstermenin, gerçekten adım adım uygulanan bir plan olduğunu insanın aklına ciddi şekilde getirmektedir.

bunu iyi okuyalım arkadaslar....

bazen güzel yazılar arada kaynıyor..

....

arkadasım sen bu yazıyı gerekli yerlere iletirsen daha etkili olur burada kalmasın.

attagümüshane
15.08.2007, 01:00
bayrak asma kampanyası başlatacak gücümüz var mı acaba??
TRABZONSPOR bayrakları asalım pencereden balkondan
bu önerimin forum yöneticilerince "uygulanabilirliği" açısından değerlendirilmesini istiyorum lütfen

Ba®ış
15.08.2007, 16:10
ula tel orgu takılırsa sahaya nasıl ineriz bır daha kafayımı yedınız
:D:D:D:D inmek isteyen iner bir şekilde ;)

oskanonur
15.08.2007, 17:02
daha once de dedigim gibi, illaki eski gunlerimize geri donmemizi istiyorlar. Ne tel orgusu yav.

aytack
15.08.2007, 17:34
artkadaş eğitim şart diyorsak
şişirme yanlı mamalı basından kurtulalım

dolayısı ile gerçek ts haberleri duymak istiyoruz

gerekli olan trabzonspor tv dir

en azından biliçli taraftar oluşturur...

Ali Özcan
15.08.2007, 18:29
Sahaya çıkılmalı ve bütün takımların kafasına vura vura ezilmeli...

Vkgz
15.08.2007, 18:37
tel örgü takılsın

Yavuz Hasan
15.08.2007, 18:38
ne tel örgüsü yaa tel örgü hayvanat bahçesinde olur
misal kadıköy

ÖmerFarukYılmaz
15.08.2007, 18:43
hayır 1 olayla tel örgü geri gelmemeli