PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tepkimizi Koyalım!... Bu Şehir Sahipsiz Değil!

Nytre
12.08.2007, 23:34
Trabzon insanının kişiliğini herkes bilir... Başta adaleti severiz. Güzel oynayanı alkışlar yanlış yapanı ıslıklarız!

şimdi sivasspor güzel top oynarken alkışladık. Ama sonra ne oldu? herşey tersine döndü. Neden? Olaylar apaçık ortada...

Sivassporlu oyuncular aymanın balilye yaptığı fualdan dolayı trabzonsporlu futbolcuları tartaklamaya başladılar. ardından rahat durmamaya devam ettiler..
oysa bizimkiler olayları yatıştırtamaya çalışırken onlar Rahatsızlıklara devam ettiler...

Sonra ne oldu? burada görünmeyen gizli bir el vardı... Tabi kimse görmedi HAKEMİ...

hakem olayları izledi ... alevlenip yangının çıkmasına izin verdi. hala yangını söndürmeden izlemeye devam etti.. ta ki adaleti arayan bir taraftar sahaya girene kadar...

sonra neyi izledik? taraftar döven 5 sivaslı futbolcunun yanı sıra sivas kulübesinden gelenler de buna eklendi.

ayrıca diğer yandan bir trabzonspor taraftarını kovalayan 3 sivassporlu vardı....

şimdi trabzonspor taraftarının yaptığı neydi biliyor musunuz?

dolu bir bardağın içine bir taş koyarak suyu taşırmaktı....

peki sivassporlu oyuncular ne yaptı? çok güzel şeyler yaptılar değil mi...

ayrıca sivassporun t.direktoru ne dedi ? "mısırlı ayman israilli baliliye fual yaptıktan sonra ...." olay ne kadar amator ve iyi(!) niyetli değil mi?

trabzonspor sahipsiz değildir! yönetim susabilir hiç bir şey söylemeyebilir hatta kendini suçlayabilir ama taraftar takımını ilk sahiplenen ve ilk hakkını savunandır...

lütfen bmn. yönetiminin hazırlayacağı bir bildiri varsa onu gereken yerlere iletsin...

tff@tff.org.tr

stadyum@trt.net.tr

50grad
12.08.2007, 23:43
nedne tepki vereyim kardesim?
aymani bilmiyor muyuz biz! bülentin söylediginde haklilik payi yok mu?
hirsizin hic mi sucu yok?
o sahaya girenlere de ödül verilsin! bordomavi.net taraftar ödülleri kapsaminda en yigit taraftar diye bir bu eksik zaten degil mi? ayni seyler yattaraya yapilsaydi ne yazacaktiniz?

ÖzGür Ayar
12.08.2007, 23:50
Nytre (http://forum.bordomavi.net/member.php?u=554) yazdığın yazı çok doğru.
sivasspor başkanı hocası çıkyıor biz kardeş klübüz diyor ama oyuncularının yaptıkları pislikleri anlatmaya dilleri varmıyor. böylesi işlerine geliyor çünkü. ayrıca bu maçın son 30 saniyesini oynatmayanlar utansın.

Sercan Yaylı
12.08.2007, 23:53
Bence en iyisini yaptı taraftarlar ama eski taraftarlar olsa ordaki sivaslı futbolcular linç edilirdi trabzon çok değişti sağ duyulu insanlar doldu.kısacası cehennem avni aker cennet oldu son senelerde ve çekinen taraftarlarla doldu.
hele ki o bülent uygunmudur ne dir adamların nereli olduklarından sanane olayı büyütmek için herşeyi yapıyor maçtan sonrada birde yok tehdit telleri alıyorum falan filan özel numaradan diyor adam numarasını göstersinde arasın diyor trazbon taraftarları uyanın artık ezilmeyin

Punisher-61
12.08.2007, 23:54
arkadaslar yeter artik..sivassporlu futbolcular sahada ne kadar pislik yaparsa yapsin..kimsenin sahaya giripte futbolculara tokat atmaya hakki yoktur..böyle bir olay nerde görüldü..
artik gelecek olan cezayi bekleyecegiz baska care yok

Özkan
12.08.2007, 23:55
İşin içine bir de ırkçılık girdi ki kesin hükmen yenilgi çıkacak. Ayman'a da sağlam cezâ gelir.

Trabzon, şiddet, ırkçılık üçlüsünü yine bir araya getirdiler. Bu olay yönetimin, teknik direktörün falan konusu değil. Birileri bizimle oynuyor.

selcukuzun
12.08.2007, 23:59
arkadaslar yeter artik..sivassporlu futbolcular sahada ne kadar pislik yaparsa yapsin..kimsenin sahaya giripte futbolculara tokat atmaya hakki yoktur..böyle bir olay nerde görüldü..

Teslimiyetçi zihniyet.
Tamam ceza alalım. Ama Sivasspor luların yaptıklarına ne demeli. Sahaya girenleri tekme tokat dövdüler görmedin mi ? Ne olduda tatil edildi maç ?
FENERBAHÇE maçını KADIKÖYde tatil etsin bu DEMİRLEK te göreyim.

Bartuğ13
12.08.2007, 23:59
ben burda konuşulmadan önce gerekil yerlere maillerimi attım.ben sadece adalet istiyorum.bize 3 mü 5 mi verecekler bilemem.ama hükmen yenilmememiz gerekir.en azından gs maçında olanlara göre bişey olmadı stadda.ayrıca sivaslı oyunculara da gerekli cezalar verilmeli.sadece adalet istiyorum.videolar izlensin.neyse cezamız razıyım.ama tek ceza bize gelmemeli.hakem de gereken cezayı mhkdan almalı.

selcukuzun
13.08.2007, 00:01
ben burda konuşulmadan önce gerekil yerlere maillerimi attım.ben sadece adalet istiyorum.bize 3 mü 5 mi verecekler bilemem.ama hükmen yenilmememiz gerekir.en azından gs maçında olanlara göre bişey olmadı stadda.ayrıca sivaslı oyunculara da gerekli cezalar verilmeli.sadece adalet istiyorum.videolar izlensin.neyse cezamız razıyım.ama tek ceza bize gelmemeli.hakem de gereken cezayı mhkdan almalı.

NEREYE NE YAZACAZ ? ADRESLERİ VERİRMİSİN ?

Dogan
13.08.2007, 00:02
Ayman'ın maç sonunda Trt'de ki röportajda Balili'ye yaptığını insan düşmanına yapmaz. Maç bitmiş ne olmuşsa olmuş Balili gidiyor Ayman'ın yanına Ayman suratına bakmıyor, bi de diyor o kendini yere attı. Sen kime iki ayak kesilirsen kesil o senden kaçmak için bile kendini yere atar. Olaylarda en suçsuz olan da Balili. Ben sadece futbolunu kalas bilirdim kişiliği de öyleymiş. Kısacası nefret ettim bu akşam Ayman'dan...

Özkan Erdem
13.08.2007, 00:03
Şu Ayman'ın mısırdan isteyeni vardı galiba...

Punisher-61
13.08.2007, 00:04
Teslimiyetçi zihniyet.
Tamam ceza alalım. Ama Sivasspor luların yaptıklarına ne demeli. Sahaya girenleri tekme tokat dövdüler görmedin mi ? Ne olduda tatil edildi maç ?
FENERBAHÇE maçını KADIKÖYde tatil etsin bu DEMİRLEK te göreyim.

kardesim birakin artik bunlari yok o sunu yapti bu bunu yapti.. o taraftara tekme atan sivassporlu oyuncularda ceza yiyecek merak etme sen.. ama ne yaparsan yap sonucta olan bize olacak yine.. akil var mantik var..

hakem cikmak istemedi ve maci tatil etti, buda hakki sonucta az taraftar sahaya inmedi..biride rakip takimin futbolcularina saldirdi..hatta basin mensuplari bile vuran oldu..

düsün bu taraftarin elinde bicak olsaydi ne olurdu????????????????????????? ben sahsen hakemin yerinde olsam bende cikmazdim..

ilhan
13.08.2007, 00:10
Biz kimiz?

Biz Anadolunun tüm takımları Fenere , Bjkye , Gsye Ezilirken onlara kafa tutmuş onları ezmiş TRABZONSPORUZ!
Herkes kendi çöplüğünde ötücek arkadaş. Kimse çıkıp Trabzon'da stad tıklım tıklım doluyken Trabzonspor forması giyen adama çirkeflik yapsa bile haddini aşamaz. Bizim futbolcumuz sahipsiz değil!

Yapılanlar doğru mu ? Hayır çok yanlış ! Ama bu olaylar bizi kenetlenmeye itebilir.

Ama yinede utanıyorum olaylardan dolayı..

selcukuzun
13.08.2007, 00:10
kardesim birakin artik bunlari yok o sunu yapti bu bunu yapti.. o taraftara tekme atan sivassporlu oyuncularda ceza yiyecek merak etme sen.. ama ne yaparsan yap sonucta olan bize olacak yine.. akil var mantik var..

hakem cikmak istemedi ve maci tatil etti, buda hakki sonucta az taraftar sahaya inmedi..biride rakip takimin futbolcularina saldirdi..hatta basin mensuplari bile vuran oldu..

düsün bu taraftarin elinde bicak olsaydi ne olurdu????????????????????????? ben sahsen hakemin yerinde olsam bende cikmazdim..

AH BENİ BİR ANLASAN ! SEN EĞER 30 SANİYE İÇİN HAKEMİ SAHAYA ÇIKARTAMIYORSAN , lobinde sıfırdır , bu gidişle büyüklüğün de

ayzek61
13.08.2007, 00:14
Sahada olan olayların sadece Trabzona zarar verdiği ortada . Sadece küçük bir hatırlatma Trabzonun masa başında kaç şampiyonluğu çalındı ? Bu maçın masa sonucu hemen altta...

Sivas maçının cezası = 3 - 0 hükmem mağlubiyet - 3 maç saha kapatma

24 yıldır şampiyon olamıyoruz ileri gidelim derken hep geriye adım atıyoruz , o hakemi soyunma odasından çıkartamayan o 30 saniyeyi oynatamayan bir yönetimimiz var çok yazık , sadece o renklere gönül veren gerçek Trabzonluların bu olaylara kayıtsız kalmaması gerekli.

Hüseyin Çümen
13.08.2007, 00:15
10 sn ye kalmış bi maçı tatil eden hakem aciz halemdir rezildir o hakem rezil
nytre kardeşin dediklerine harfi harfine katılıorum

Cafer KILIÇSOY
13.08.2007, 00:18
Evet olaylar yalnış ama bu sadece Trabzonda olmuyor. Biz saha içinde öldürülen taraftarı unutmadık, biz döner bıçaklarını satırları unutmadık, biz geçen seneki Ali Sami Yen'de olan üçüncü cihan harbini unutmadık.

Hiç kimse Trabzonsporu darağacına çekemez

ARAF
13.08.2007, 00:18
bazılarımız saçmalamaya başlamış bence yok isterseniz adamlara kurşun sıksaydık birde bu olayların savunulacak hiç bir şeyi yoktur
adamlar ne kadar tahrik ederse etsin yazıktır bu taraftara be 30 saniye kalmış maçın bitmesine sahaya giriyorsun gerizekalı herif
ve bizede ibreti alem için en ağır cezayı verirler görürsünüz

Özkan
13.08.2007, 00:21
Sahaya atlayanların bağlantıları araştırılmalıdır. Bu iş Mehmet Yıldız, Ayman, Bülent uygun, Ziya Doğan mes'elesi değil. İşin içinde Yahudî var, Trabzon var. Birileri bizimle oynuyor.

Emre B.
13.08.2007, 00:21
Bu hakem GS-FB maçını yöneten hakemdir.O maçtaki olayları hatırlayın stad yakıldı.O maç tatil edilmedi de bu maç niye edildi?

ARAF
13.08.2007, 00:26
bunu hakemi sahaya çıkartamayan yönetime söylemek lazım adam yok başımızda ADAM

Bartuğ13
13.08.2007, 00:36
NEREYE NE YAZACAZ ? ADRESLERİ VERİRMİSİN ?

ajansspora yaptığı haberdeki yanlışlıktan
faal futbol hakemleri derneğine hakemle ilgili
tffye kararlarda dikkatli davranması ve adil olması için
ligtvye yayındaki problemden

mailler attım.nereye attın dersen de google yazdım.resmi sitelerinin linklerine tıkladım ve ordan bize ulaşın bölümünden gelen adrese gönderdim.elimden bu kadar geldi

Salih Yazıcı
13.08.2007, 01:09
başta bir yüreme engelli trabzonspor traftarı olarak olanları kınıyorum bügün itibariyle artk birlik olalım başkanımıza aralık ayına kadar sahip çıkalım çünkü o trabzonspor başkanı bizim bizden başka dostumuz yok çünkü biz kendi kendimizi yersek ezik basını ez meye başladı zaten yok eksi yok 10 maç yok en ağır ceza verilsin birlik olalım ve trabzonsporumuzu tekrar eski günlere dönmesi için bişeyler yapalım şuan kafamı yastığa koyamıyorum bazı ezik lerin tv konuşmaları cnm çok sıktı bu ülkede hakkmız bazı şerefsizlerce şampiyonluklarımız çalındı o ezik basını o zaman bile o ezikleri haklı gördü şunu bu gün yine gördüm kü bu ülke spor basınında trabzonmuzu ve trabzonsporumuzun çok ciddi çekemiyorlar ve bizi tasfiye etmeye çalışıyorlar ve bir trabzonlu olarak bütün trabzonsporlura gelin birlik olalımm lütfen bişey yapalım..

Emirhan Makul
13.08.2007, 01:14
Bu hakem GS-FB maçını yöneten hakemdir.O maçtaki olayları hatırlayın stad yakıldı.O maç tatil edilmedi de bu maç niye edildi?

o maçda sahaya girmediler o maçda taraftar futbolcuyu dövmedi kurallara göre hakem tek hakimdir kafasına eser tehlike var der gider sivas başkanı bizim için farketmez biz çıkarız demiş bizim yöneticilerde seyircileri boşaltalım isterseniz devam etsin maç demiş ama hakem etmemiş

Çetin
13.08.2007, 01:24
arkadaşlar savunmamız bu mu? neden hata yaptığımızı kabul etmek bu kadar zor? cezamızı çekeceğiz ki tribünlerde taraftarlığı asıp kesmek sanan, bedava maça giremedi diye kapıları yumruklayan, ucuza kombine için stadlarda oragnize(!) olabilen taraftarcıkalrdan kendimizi kurtaralım. şehir tabi ki sahipsiz değil ama hala daha ders almak yerine sağa sola saldırmaya devam edeceksek bir adım bile ilerleyemeyiz.

Karadeniz_37
13.08.2007, 01:28
ta ki adaleti arayan bir taraftar sahaya girene kadar...

Arkadas bu yazini silipte digerlerini yazsaydin keske.
Birdaki macta Ziya Dogan gitsin bu adaletsizlikdir diye sahaya gireyim bende.
Bana kimse macin son dakikasinda yendigimiz halde sahaya giren kimselerden adalet icin sahaya girdi diye konusmasin.Vede ayni seylerin deplasmanda basimiza geldiginde nasil tepki verirdik onu düsünerek yazsin.
Sahaya girenleri destekleyen arkadaslari KINIYORUM.
Resmen Trabzona zarar vermislerdir.Ben nasil cafede mac izleyemiyorsam(sinirliyim kavga ederim oratmi bozarim diye)bu gibi kimselerinda stada girmesi bize zarar veriyor..

_OziloZ_
13.08.2007, 01:28
Bu zihniyetle daha çok taraftar girer sahaya..
Aferin devam

Hüseyin Çümen
13.08.2007, 01:39
kenetlenmemiz gerekiyor bu olaylar yüzünden medyanın linçine uğrayacaz

Mehmet Fatih Yavuz
13.08.2007, 01:42
erman-şansal ikilemesi ne diyecek onu bekliyorum..
bakayım ne yumurtlayacaklar.

Enes
13.08.2007, 01:52
artık TRABZONSPOR camiasının ileri gelenlerinin aralarındaki küslükleri bırakarak bir araya gelmesi gerekiyo bizlerinde taraftar olarak sesimizi bazı hadsizlere duyurma zamanımız geldi bmn olarak tepkimizi koymalıyız TRABZONSPORUN lobisi yine biz biz olmalıyız

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
13.08.2007, 01:53
ne olursa olsun TS'ye büyük haksızlık yapılmaya çalışılıyor...
sesimizi duyuralım, takıma sahip çıkalım.
ceza alacaksak eyvallah alalım
ama sahaya girenlere saldıran sivaslılara da ceza verilsin
Ayman'a saldıran çirkeflere de ceza verilsin
Hakem bozuntusunun kokartı da sökülsün ki
adalet yerini bulsun....

cezayı sadece biz çekmeyelim...

Travelair
13.08.2007, 01:56
"Cezamız" değil "Ceza" bence. Cezayı çekmesi gereken sahaya atlayan insanlardır, hatta tarfi ettiğiniz insanlardır ama tüm camia olmamalı. Bu olaylar yüzünden kulüpler cezalandırmaya devam edilirse sahaya insanlar girmeye devam eder

denizgrsy
13.08.2007, 02:08
"Cezamız" değil "Ceza" bence. Cezayı çekmesi gereken sahaya atlayan insanlardır, hatta tarfi ettiğiniz insanlardır ama tüm camia olmamalı. Bu olaylar yüzünden kulüpler cezalandırmaya devam edilirse sahaya insanlar girmeye devam eder

güzel söylemişsiniz,katılıyorum; artık kulüpler değil,kişiler cezalandırılmalı...kişiler cezalandırılmadıkça,bir çok kulübün canı daha çook yanar...hatta bu iş için rakipler,diğer art niyetli kişiler sırf bu iş için adam bile tutabilirler!artık kişilere çok ciddi cezalar verilmeli ki kimse cesaret edemesin

Özkan Erdem
13.08.2007, 02:12

Ayrıca bu rahatlıkla koz olarak kullanılabilecek bir durumdur. Rakip takımın formasını giydirip onların tribününe 3-5 adam sokarsın, bunlar sahaya girer ve sende 3-0 kazanırsın. Valla hiç transfere falan gerek kalmaz, bütün deplasmanlar senin nasılsa..

Federasyonu kınıyorum, böyle saçma bir kural olmaz.

Adem Erdoğan
13.08.2007, 08:14
abartmaya gerek yok.kimseyede bişewyler ispat etmeye ihtiyaç yok.bunlar sıradan olayalr.olabilir böyle şeyler.hakem 1 dk. daha devam ettirseydi maçı.taraftarı çileden çıkardı şerefsizler.yıldıza sağlam destekli bi tane gömemedi ona yanıyorum.ama olsun simgesel oılarak kondurdu bitane.Burası Trabzon Buradan Çıkış yok.

macka61
13.08.2007, 08:18
vallah ben tepki filan koymam giren o taraftarlara yazıklar olsun şimdiden istanbul medyası başladı işte ellerine koz verdik

Cengiz Çubukcu
13.08.2007, 08:31
biz istediğimiz kadar abartmayalım, bunlar sıradan olaylar diyelim. gerçek öyle değil, nerde görülmüş seyircinin oyuncuyu tokatladığı... saha kapatma cezası umurumda değil, bu takım seyirciyle de seyircisiz de aynı topu oynar , zaten bu sene de bu takımdan bir nane olmaz...ama bari 3 puanı almış olsaydık, esas ona yanıyorum...

Gürkan
13.08.2007, 08:40
o maçda sahaya girmediler o maçda taraftar futbolcuyu dövmedi kurallara göre hakem tek hakimdir kafasına eser tehlike var der gider sivas başkanı bizim için farketmez biz çıkarız demiş bizim yöneticilerde seyircileri boşaltalım isterseniz devam etsin maç demiş ama hakem etmemiş

kafasına esemez, kurallar var.kural ne diyorsa o. o kurallar maçın devam etmesi olanaksız ise tatil eder diyo. iyi canı sıkılan tehlike var desin.

orda hakem istese stadı yarım saatte boşalttırırdı. yada o maç istanbul takımı maçı olsaydı boşaltırmadan oynatırdı.

biz istediğimiz kadar abartmayalım, bunlar sıradan olaylar diyelim. gerçek öyle değil, nerde görülmüş seyircinin oyuncuyu tokatladığı... saha kapatma cezası umurumda değil, bu takım seyirciyle de seyircisiz de aynı topu oynar , zaten bu sene de bu takımdan bir nane olmaz...ama bari 3 puanı almış olsaydık, esas ona yanıyorum...

adil bir tff maçı kaldıgı yerden devam ettirir yada maçın tatil oldugu anda ki skorunu tescil eder. eğer aksi bir durumda bütün önemli maçlarda sahaya atlayanlar olacaktır. bu karar art niyetli insanlara fırsat verecektir.

verilecek ceza sahaya kapatma yada seyircisiz oynamadır.

kimsede bu ilk olsun bundan sonra böyle devam eder demesin. bu tarz veya bundan daha büyük olaylar yarın obürsü gün gelecek sene bir daha olsun. eğer yapanlar gs fb bjk ise kesinlikle maç tatil olmaz. biz aldığımız ceza ile kalırız.

Samet KILIÇ
13.08.2007, 08:42
ya onu bırakında sivaslı oyuncularada iiyi ceza verilmesi gerekiyor özellikle mehmet yıldız ve musaya...görmediniz mi aymanın kaydıgı pozisyondan sonra nasıl tekme atıyo mehmet yıldız arkadan çaktırmadan...bunlarında görülmesini istiyoruz..

Varlıbaş61
13.08.2007, 08:46
ya suraya bakk
takımımın taraftarı ne hale gelmiş..hala bize çok ağır ceza werilsin diyenler war...acaba bunları diyen içim,zdeki irlandalılar mı??
asıl sorumlu hakemdir..
gs-fb maçını tatil edemeyip 1 dk kalan maçı tatil eden hakemdir...ama hakem zaten düşman bizeona bu şansı weren biz taraftarlarda hatalıyız ama sivassporlulara pisliğin alasını yaptılar...
ey nuri albayrak maçı 1 dk oynatmaya gücün yetmedi bari hükmen yenilgiyi engelle
o kadarda mı gücün yok
o zaman yönetimden defol!!!!!!!!
haluk ulusoy bu maçın tatil edilmesine izin werdin yaaa..yorum yok sana!!!!!!!!

Samet KILIÇ
13.08.2007, 08:51
hepsi o çirkef mehmet yıldızın başının altından çıktı tam bir dallama adam ya röportajını duydunuzmu ne diyor arkandan adam geldi görmedim boynuma ne ile vurduysa hareket ettiremiyorum gidince mr cekktiricez....ama seni elime gecirmeyeyim mehmet o zaman görüzsürüz...

tutuncuerdem
13.08.2007, 09:17
buğüne kadar oynadığımız sivasspor maçlarını bir hatırlayın.bu adamlar bize karşı hep agresif oynamışlardır ve bunun karşılığını zaman zaman almışlardır. maç boyunca sivaslı futbolcuların yaptığı fauller , hakemin görüpde kart vermediği pozisyonlar olmuştur.karadeniz insanı hırçındır ,DELİKANLIDIR , sıcak kanlıdır ama KARADENİZ İNSANI AKILLIDIR. ne yapılırsa yapılsın dk.92 maç bitdi bittiyo serbest vuruş atılır ve maç biter... benim sindiremediğim olay şu; ya bekleyin maç bitsin sonuç kesinleşsin zaten öndeyiz.yapacağınızı ondan sonra yapın.........stad dışında yapın....ama sahada olmaz.ne oldu zarar zarar zarar.......tepkimizi taraftar olarak saha içinde değil saha dışında koyalımm.....

tamersoz
13.08.2007, 09:30
bu olayın savunulacak bi tarafı yok hakem hata yapar, rakip oyuncu tahrik eder vs. olur bunlar futbolda olan şeyler bunları aşabilirseniz rakibinizi yenersiniz tamam sahip çıkalım şehrimize, takımımıza fakat taraftarın sahip çıkılacak bi yönü yok ne kadar tahrikte olsa o sahaya giren vatandaş sahaya girmemeliydi futbolun içinde bu yok olmamalı...

emre81
13.08.2007, 09:39

Ya bırakın bu işleri bu sahaya atlayanlar Trabzonsporun 3 puanına belki daha fazlasına mal olacaklar yarın 3 puanla şampiyonluk kaybetsek bunun hesabını kim verecek böyle bir zihniyeti bu adamları savunanları görünce neden şampiyon olamadığımızı bir kere dah ço net anlıyorum.

MarceloTS
13.08.2007, 09:56
şu başlığa bakın ya bu medya tam şerefsiz ben bugün bunu gördüm bi tek diğer gazetelerde hemen hemen aynılarını yazmıştır..

Avni Aker'de Meydan Dayağı
http://fanatik.ekolay.net/fanatik/yeni/Trabzonspor/HaberDetay.aspx?hId=444931

LazAnisT
13.08.2007, 10:04
Evet bu takım sahipsiz değil.Bir tepki verilmesi gerekiyorsa kendi taraftarımıza vermemiz gerek.Kimse

kimseyi kandırmasın.Kendimizden başka dostumuz olmadığını bilmiyen yok.O zaman kendi taraftarımıza

sahip olmak zorundayız.Febe gese maçı için bi taraflarımızı yırttık adamların uefa'ya bile gitmemesi

gerektiğini savunduk.Şimdi ne farkımız var onlardan.Ben Trabzon şehrinin Trabzonspor'u haketmediğini

düşünüyorum.Ne sevgilerini ifade edebiliyorlar nede tepkilerini.

kolombo
13.08.2007, 10:04

fikirlerine katılıyorum cezayı alması gereken sahaya atlayarak olay çıkaranlardır tribünün toplu bir eylemi yok ve cezaalan kişilerin aldığı yüklü ceza ve tribünlere asılacak olan resimleri ve ceza miktarı ve tutanakları tribünler için caydırıcı olabilir

A.Furuncu
13.08.2007, 10:05
evt bnde okudum sinirden deliye döndüm yorum yazdım habere nasıl medya anlayışınız vr falan lütfen istemiyonuz bizi söle bari die bi yorum yazdım koymadılar şerefsizler:mad::mad:

Ozan
13.08.2007, 10:30
takımımızı savunmayıp da maçı kazanırken sahaya giren taraftardan dolayı hükmen mağlubiyetimizi destekleyen taraftarlarımızı kınıyorum . yok 1-0 yenerken niye sahaya girdi gibisinden muhabbetler saçma bence . taraftarın sahaya girmesini kesinlikle desteklemiyorum ancak isterse 5-0 olsun sivassporlu futbolcular bizim futbolcularımızı tartaklarsa insanın gururu kırılır ve kontrolünü kaybedebilir -ki sivassporlu futbolcular her pozisyondan sonra dikleniyorlardı ve bi süreden sonra tekmeler olaya girdi . kontrolünü kaybeden bi taraftar sahaya girdi daha sonrasında sivassporlu futbolcular taraftarları dövmeye başlayınca ardından başka taraftarlarda girdi . sivaslılar daha insancıl olsaydı bu olaylar bu kadar büyümeyecekti . bunu anlamak bu kadar mı zor da takımımız hükmen mağlubiyeti haketmiştir diyorsunuz !

ceza alması gerekenler sahaya giren birkaç taraftar ve federasyonun bize vereceği seyircisiz oynama cezasıdır . hakemin maç sonunda yanlı verdiği karara karşı çıkmalıyız ama bizim taraftarımız takımın hükmen mağlubiyetini destekliyor ! :mad:

ramazankement
13.08.2007, 10:53
bence Bu Maci Katleden KİŞİ Hakemdİr Öyle Olaylari İzlemesİ Ve Sİvasli Oyuncularin Hircinligi HerŞeyİn BaŞlangici OlmuŞtur..hakemİn İstİfa Etmesİ Halİnde Her TÜrlÜ Cezayi Cekmeye Haziriz Dİyorum..bu Hatayi Tek Trabzonspor Cekmeyecektİr .orada Bİzden BaŞka Hangİ Takim Varsa Ve Hangİ Hakem Varsa Onlarada Hak Edİlen Ceza Verİlecektİr .ts Mahalle Takimi DeĞİl Kİmse Elİnİ Kolunu Sallaya Sallaya Gelerek Trabzonda Artİstlİk Yapamaz (ts Taraftari **İstanbul** )

cuneytr
13.08.2007, 11:29
aldatanlar ve aldatılanlar.....aldatmak insanların temiz ve güzel umutlu duygularıyla oynmaktır aldatılmak ise aldatanı sonradan anlamak...85 dakika taraftarını futbol adı altında aldatan bir teknik adam ve takım...85 dakika sonra aldatıldıgını anlayan sehrin sahaya inmesi ve trabzonun o pısırk oyunu ve seviyesiz futbolundan bunalmasıyla takımına gereken futbol dersini onu cezalandırarak vermesi....herseyin özü bunda yatıyor.kimse kimseyi kandırmasın sen 35 derece sıcakta insanları aldatırsan olacagıda buydu.....

Mustafa YILMAZ
13.08.2007, 11:35
Bu takım malesef sahipsiz artık bunu net bir şekilde anladım biz yetmiyoruz arkadaşlar tek başımıza hani iyi günlerde Trabzonsporlu olan "büyüklerimiz" ! varya işte onlarda nerde ?? hani sözü geçenler ?? ben sölim pusuya yatmışlar bekliyorlar Trabzonsporun diz çökmesini sonra gelip kurtaracaklar ve kahraman olacaklar bizde buna kanacağız !! Albayrak Trabzonspor'un haklarını hiç bir şekilde savunamadı onu orda tutan güç ne onuda anlamadım ..

magicyattara
13.08.2007, 12:03
Anlatıyoruz olmuyor kimse duymuyor sesimizi,
Türkiyenin 4 büyük takımından biriyiz diyoruz duyan yok
6 kez şampiyon olduk diyoruz umursayan yok
4 şampiyonluğumuz çalındı diyoruz duyan yok
9 kez bu ligi 2. bitirdik saygı duyan yok yok yok...

Bu taraftar daha nasıl takımına sahip çıkacak anlamış değilim,bu kadar büyük başarılara imza atmış bir camia kendi evinde tacize uğruyor, üç kuruşluk bir hakem çıkıp bu kadar büyük işler yapmış bir camiayı karargahında taciz ediyor ve buna dost denilen bir klübün oyuncularıda eşlik ediyor ve buna ordaki 20000 kişi müsade etsin isteniyor.Yok kardeşim taraftar haklıdır bence,taraftar takımına sahip çıkmıştır,helal olsun diyorum Trabzonspor taraftarına,"yeter artık" demiştir takımı 1-0 öndeyken yapmıştır bunu.
Bazıları gibi nasıl olsa maçı aldık anamızada küfretseler önemli değil dememiştir bu büyük taraftar.
Ya bize saygı duymayı öğrenecekler yada öğrenecekler,
Bu büyük taraftar haksızlığa karşı her zaman sesini yükseltmiştir,akşam yaşananlar bu büyük taraftarın ne kadar adil kararlar verdiğini göstermiştir,sonuçun önemli olmadığını,dürüstlük ve saygının her şeyin üstünde olması gerektiğini tüm türkiyeye göstermiştir.
Yıllarca göremediği adalet ve saygının artık onu ne kadar bunalttığını haykırmıştır.

İnşallah bu türk futbolu için bir milat olur.

Çünkü biz haksız puan istemiyoruz,hakkımızda yenilsin istemiyoruz.

Sadece Adalet ve Saygı istiyoruz.

Cengiz Çubukcu
13.08.2007, 12:22
Evet bu takım sahipsiz değil.Bir tepki verilmesi gerekiyorsa kendi taraftarımıza vermemiz gerek.Kimse

kimseyi kandırmasın.Kendimizden başka dostumuz olmadığını bilmiyen yok.O zaman kendi taraftarımıza

sahip olmak zorundayız.Febe gese maçı için bi taraflarımızı yırttık adamların uefa'ya bile gitmemesi

gerektiğini savunduk.Şimdi ne farkımız var onlardan.Ben Trabzon şehrinin Trabzonspor'u haketmediğini

düşünüyorum.Ne sevgilerini ifade edebiliyorlar nede tepkilerini.

düşüncelerine aynen katılıyorum, bu şekilde davranan taraftarla ne hemşeriyiz ne de aynı takımı tutuyoruz...haklıyken haksız duruma düşmeyeceksin, tahriklere kanmayacaksın, delikanlı gibi efendi efendi taraftarlığını yapacaksın...

sbay
13.08.2007, 12:49
bu istanbul basını da iyice abarttı...yok en az 8 maç seyircisiz ceza 3-0 hükmen.....yakaladılar tabi....bel altıdan çalışıyolar...

Özkan Erdem
13.08.2007, 12:58
Bazı gazetelerde ısrarla ligden düşürme peşindeler. Ne zavallıymış bu medya, ne korkuyorlarmış bizden... Vay be.

Emirhan Makul
13.08.2007, 13:01
bu medya var ya bu medya yakaladık diyorlar saldıralım bütün gazetelerde spor sitelerinde trabzon yandı 8 maç 3 puan silinir çok abartıyorlar inşallah bu konuşmalar federasyonu etkilemez bence bu arada yönetimin hemen istifa etmesi lazım

Enes
13.08.2007, 13:09
istanbul medyasının TRABZONA karşı SAMAN ALTINDAN SU KANALI geçırme projesı artık gün yüzüne çıktı TEPKİMİZİ KOYMALIYIZ

calypso
13.08.2007, 13:29
bugünkü gazete sayfaları medya bölümüne koyulmuştur.

drostefc
13.08.2007, 13:49
Böyle rezalet olmaz böyle taraftar olmaz.her yıl en çok para cezası yiyen klup biziz...yönetim stat projesini direk uygulamaya geçirsin avni aker satılıyo mu yıkılıyo mu ne yapıyolıyosa yapılsın.yeni stad yapılana kadar maçlar istanbulda oynanmaya başlasın ve mümkünse yeni stadın yapılması 10 yıl sürsün...

Adem Erdoğan
13.08.2007, 13:53
bu istanbul basını da iyice abarttı...yok en az 8 maç seyircisiz ceza 3-0 hükmen.....yakaladılar tabi....bel altıdan çalışıyolar...

varmı artıran.dün akşam 3 tü sabah 5 oldu sonra 6 ya yükseldi.şimdidde 8 e mi çıkardılar.Bu olaylardan sonra Trabzonda Medya özgürlüğü kısıtlanmalı.Bunlar başka türlü akıllanmaz.

yns61
13.08.2007, 13:54
Böyle rezalet olmaz böyle taraftar olmaz.her yıl en çok para cezası yiyen klup biziz...yönetim stat projesini direk uygulamaya geçirsin avni aker satılıyo mu yıkılıyo mu ne yapıyolıyosa yapılsın.yeni stad yapılana kadar maçlar istanbulda oynanmaya başlasın ve mümkünse yeni stadın yapılması 10 yıl sürsün...
istanbulda oynansın boş bırakmayız biz tribunleri..

GolaMTuRi
13.08.2007, 13:59
valla 8 de olsa 10 macda olsa hak ediyoruz biz bunu, yahu yeter her sene en ayni sey..takimin anasini aglatan nuriye ziyaya hicbir tepki yok ama bole seylerde hemen sahaya atlamak moda oldu..neye tepki verildi..birak sahada ne olursa olsun, sen niye mudahele etme geregi duyarsin ee be dangalak..ki takimda galip 30 saniye daha sabret anasini satiyim..

Adem Erdoğan
13.08.2007, 14:07
istanbulda oynansın boş bırakmayız biz tribunleri..

istanbulda oynatsalar bence cezadan çok mükafat olur bizim için.ama zannetmiyorum büyük bi ihtimal seyircisiz olur.

tamuğ yamtar
13.08.2007, 14:07
Olaylardan sonra açılan en güzel başlık bence.

Mühim olan hükmen mağlubiyet filan değil artık.

O yüzden bu başlıkta neler yapılabilir onları konuşalım.

Şehrimize sahip çıkalım. Medya yazar. Ya normal vatandaş.

İnsanlar neler diyorlar Trabzon için. Yine döktürmüşler sitelerde.

Dimdik ayakta olduğumuzu göstermemiz lazım. Yoksa 3 puan 5 maç saha kapatma bunların pek önemi yok artık.

mekansız-61
13.08.2007, 14:19
Arkadaşlar o kadar şey yazıyorsunuz tepkiye ne gerek war diye bana söyleyinn bu zamana kadar bizim sahamızda olay çıktımıııı olaylar çıkmadan önce taraftarımızzsivassporluları alkışladıı neyse bunları bir yana bırakalımmmm bir yerdeee bütün tslilerin toplanması gerek atrtık şu hakem olaylarına son werilmeliii protesto edelimmm

attagümüshane
13.08.2007, 14:50
valla 8 de olsa 10 macda olsa hak ediyoruz biz bunu, yahu yeter her sene en ayni sey..takimin anasini aglatan nuriye ziyaya hicbir tepki yok ama bole seylerde hemen sahaya atlamak moda oldu..neye tepki verildi..birak sahada ne olursa olsun, sen niye mudahele etme geregi duyarsin ee be dangalak..ki takimda galip 30 saniye daha sabret anasini satiyim..

kardeşimin imzasında yazana ve nuri ile ziyaya bir türlü gerekenin neden yapılamadığı konusundaki yakarışına tamamen katılyorum!
utanması gereken ben değilim bizi bu hale getirenlerdir

attagümüshane
13.08.2007, 15:03
bi başlık açmıştım aşağıdaki yazıyla ama kilit vuruldu , bu konuyla ilgili başka başlıklar var diye..doğrudur ben de foruma girer girmez hiçbirşeye bakmadan yazımı yazmaya başlamıştım..sorun değil ama buraya da kopyalamak istiyorum isyanımı

evet..belki sürekli değil ama "hiç bahsetmedikleri kadar " bahseder oldu gazete ve televizyonlar bizden..dünden beri gündem başlığı TRABZONSPOR!! ama sağolsun bizi buraya getiren yönetim yada onların güçlü medya desteği ile değil!!!
ortada bir yanlış vardı evet!!ama sadece "bir " yanlış yoktu, kimse diğer yanlışarı dile getirmedi. kimse kasap sivas futbolcularından bahsetmedi..kimse hakemin rezaletinden bahsetmedi..kimse "aynı hakemin " bir kaç ay önceki gs-fb maçındaki rezaletlere -hem de daha maç başlamadan önce rezillikler başlamışken- rağmen seyirci kalıp TRABZONSPOR'a gelince bitime 10 saniye kala!!!!!!!!! kin kustuğundan bahsetmedi..
varsa yoksa futbol teröristi taraftar dediler..ve gelelim "o" taraftara...
dünden beri sitede kimi, sahaya girenlere "gerizekalı" derken kimi "o adamlar evinin ekmek parasıyla maça gelen adamlar" dedi. ve işte o kiminin gerizekalı kimininse ekmek parasını takımımıza yatıran dediği adamlara sesleniyorum, madem taraftarsınız madem hakkımızın yendiğini düşünüyorusunuz madem hakettiğimiz yerde bir türlü olamadığımızı söylüyorsunuz neden o şehirde sivil bir hareket başlatmadınız.sinirlerin bu denli gerilmesinde, bu denli başarısızlıklar yaşamamızda en büyük paya sahip yönetimi, başkanı neden o şehirde gece gündüz protesto etmediniz?madem bordomaviyle yatıp bordomaviyle kalkıyordunuz "neden başkanın evinin önünde o istifa edene dek günlerce sürecek gösteriler yapmadınız?"
ortada kötü olaylar var doğru..hakkımızın yıllardır yendiği, başta bizi yönetenler sonra basın vs tarafından yanlız bırakıldığımız da doğru..sinirlerimiz çok gergin bu da doğru...ben doğduğumdan beri şampiyonluk göremedim ama hala takımım için yarı can olabiliyorum, sinirden ne yaptığımı bazen bilmiyorum hepiniz gibi benzersiz seviyorum TRABZONSPORU bu da doğru!! ama bizi sahipsiz bırakanlara o koskoca şehir neden sessiz kalıyor? neden insanlarımız "içten içe", aziz lekeliliği bir yana güçlü bir başkanın hayaliyle yanıp tutuşuyor? ( sahi başkanımız bu ülkenin başbakanının en yakın çevresindendi değil mi??tabi bir de gazetesi vardı?parası vardı?iş dünyasında önde gelen isimlerdendi aslında değil mi? ha unutmadan bu ülkenin federasyon başkanı da trabzonluydu değilmi?? peki neden illla ortada dönen dolaplar hep bizi yaralıyor)
ey trabzon şehri lütfen ayağa kalk!!lütfen!!!ben ankaradan çıldırıyorum keşke orada olabilseydim!!keşke!!
ayağa kalk ve sivil - örnek bir mücadeleyle önce takımını kendi içindekilerden kurtar. birilerine yılların faturasını ödet!!bu takım bizim ve onları gönderme hakkı da bizim olmalı!
buyrun bakın eski mesajlarıma lütfen, göreceksiniz "bu takımdan bir şey olmaz " diye uzun zamandır yazdığımı!! kimseye kendi doğrularımı kabul ettirmek niyetinde değilim, bana göre hüseyin gibi celalettin gibi kıt yetenekliler başarısızlığın bir sac ayağı iken size göre olmayabilir..bana göre yönetim "ufacık bir gurur örneği sergileyip" bugüne dek 10 kere istifa etmeliyken size göre bu da böyle olmayabilir.
ama sanırım hepimizin paylaştığı bir doğru var ki o da " artık kimsenin bizi önemsemediği!!gerçekleri görelim lütfen!!!resmen küçümseniyoruz!!!hakkımız yeniyor ve hiçbir yerde hakkımızı arayamıyoruz!!güçlü duramıyoruz!!!tribünler bile "çekirdek yiyen yemiyen" şeklinde ayrılmış!!"
bizi utandıranların utanma vakti gelmiştir ve geçmektedir!!40. yılda hiçbirşey yapmadan taraftara "40. yılda hedef şampiyonluk" mesajını utanmadan sıkılmadan verebilenler yüzünden bugün sinirler gergin, adını duymadığımız takımlara elendiğimiz için bugün sinirler gergin!!
tüm medya ağız birliği etmşicesine şimdi "azize uygulanmayan" kurallar için "elbette hükmen mağlubiyet elbette EN AZ 5 maç ceza " diyebiliyor!!bir kaç tane şuursuz davranışı bize tüm camiaya üstü kapalı şekilde mal etmeleri de cabası..
bense tıpkı sitenin başında yazılan gibi, lisanslı formamla evde olanları bitenleri gözlerim dola dola izledim!!
yaşım 23, dediğim gibi hiç şampiyonluk görmedim. ama bu yazıyı yazarken bile tüylerim diken diken oluyor takımımın bu hali yüzünden hala gözüm doluyor. kimse bana hesap veremeyecek mi ? kimse bana hakettiğim günleri göstemeyecek mi?kimse bana şampiyonluk hediye etmeyecek mi!!?!!!!

İHSAN
13.08.2007, 15:08
Bu maçta olanları, geçen seneki GS-FB maçındaki olaylarla denk tutup , en az 5 maç verilmesi gerktiğini söyleyenler var. El İNSAF. Göz var izan var.

Velhasıl , umarım TFF bu konuda sağduyulu davranır.

BordoMavi Sevda
13.08.2007, 15:39
Tek isteğim maçın 1-0 tescil edilmesi.
İsterlerse 10 maç seyircisiz oynama versinler...
Tek üzüleceğim kazandık dediğimiz bir maçı bu şekilde vermek olur...
Yoksa seyircisiz oynamak çok sarsmaz...

lazfather61
13.08.2007, 16:20
ya arkadaslar asıl konu su benim canımı sıkan konu su, bosverin 3 puanımız gitsin 10 macda ceza versinler asıl konu o degil bu olayın olmasıda bence cok iyide oldu tum gercekleri ogrenmis olduk , dun geceye bir donelim dakika 90+2 ayman sert faul yapıyor balili yere dusuyor.yerde kıvranıyor(ama yalandan sırf ortamı germek amaclı ne geregı varsa ne zevk alıyorsa kısılksız yaratık) sahaya bir seyirci iniyor mehmet yıldızıın surtaını itekliyor sonra bir seyirci daha iniyor bos bos kosturuyor sahada, tvlerde cıkan haber mehmet yıldız darp aldı sahaya inen seyirciler tum futbolcuları darp etti aymanın yaptıgı sert faulden dolayı futbol hayatına son verilmeli. sivassporlu futbolcu mehmet yıldız diyorki: boynuma cok sert darbe aldım yarın mr cektırecegiz (bu kadar pismislik bu kadar karaktersiz bir acıklama olur igrenc bir insan kisiligi) sivasspor baskanı diyorki: cok sayıda gazimiz var arap israil savası cıktı bizim futbolcularda bu savastan kahraman gibi cıktı ( bunu demesede bunun gıbi birsey dio) bu ithafla hem trabzonlu seyircileri ırkcı bir tarafatar gibi gosterıyor hemde aymanın bunu bılerek yaptıgını ima ediyor .Mac iptal ediliyor futbolcularını kutluyor sonra baskanları aferın gazılerım cok ıyı savastınız bu sahada deel yanlıs anlamayın kisiliksiz ınsanların yaptıgı cirkefligi savunuyor.neyse olayın aslını anlatıyorum sımdı gozlerım le gordugum olayları yansız ve tarafsız olarak anlatıyorum hemde : bir cocuk sahaya iniyor daha cocuk ya cocukken bizde hata yapmadıkmıkı guvenlık salak gibi izliyor o sahayı turlarken ben o cocukda hatayı bulmuyorum sahada o kisiyı sahaya salan guvenliki suclu bulyorum ,o kisi sahada mehmet yıldızın suratını ıteklıor ,mehmet yıldız o darbeden sonra 2 ay sahalardan uzak klacakmıs dur mr cektırsın bakalım belkı o zaman dahada kısalır,buraya kadar trabzon suclu tamam kabul edıyorum . cok hata yaptık ya bundan sonrası bundan sonrasından hıcbır tv bahsettımı sahada ıkı ksıı var bırı mehmet yıldızını yanındakı cocuk dıerı sahada kosturan bir cocuk mehmet yıldızın yanındakı cocugu 3 kısı tutuyor 2 kısı saydırıyor ,diger cocugu yasir kramponlarındakı cıvılere guvenerek pesınden kosturuyor veeee hoppp bır tekme cocuk sendelıyor petkovıc cocugu elınden alıyor yasirın. almasa cocuk komalık olacak. tvler bu kisliksiz futbolcuların yaptıgı seylerden bahsettımı goren varmı ben gormedım vallla , macın bu hale gelmesının tek sebebıde sivassporlu 4-5 futbolcudur. neyse asıl konu sudurkı tvlerde bu olaylardan bahsedilmemesi ve kimsenin trabzonspor hakkını savunmaması canımı sıktı sonuc sudurkı trabzonsporun ılerı gelenlerınden yani tvde konusabılecek kısılerden baskanımız .... vb kısılerden artık kesın kanaat getırdımkı bı b...k olmaz . ayrıca trabzonsporun trabzonsporludan baska dostuda yoktur . bu ıkısey kesınlestı. 15 dakka once cnnturk alt yazı geciyor trabzonda olan olaylardan sonra trabzonspor 3-0 hukmen yenık sayılması beklenıyor . adamlar kararı vermıs bıle resmen bunun olması gerek dıyor adamlar. ya sız kımsınız yargı organın asıstanımısınızda o kısılerı tetıklıyorsunuz ne alıp veremedıgınız var trabzonla destek vermıoyrsunuz bare koruklemeyın atesı .sonuc olarak kısılksız sivasspor oyuncuları ınsallah beter olurlar futbol hayatları bıter hıcde uzulmem.

femalkocoglu
13.08.2007, 16:21
Medya bölümüne açtım ama ilgi görmedi yada gözünüzden kaçtı

Lütfen herkes takip edebildiği kadar internetteki durumu takip etsin. ZAMAN gazetesi türkiyenin en objektif haberini yapan gazetedir.Ve trabzondaki olaylar hakkında anket başlatmış lütfen katılın

Bundan önce ayman açıklamalar yapmış onları vereyim

Ayman konuştu: Kasti hareket yapmadımTrabzonsporlu futbolcu Ayman Abdelaziz'in menajeri Erdem Alataş, Ayman'ın 7 yıldır Türkiye'de forma giydiğini, bu futbolcunun 4 yıldır da Balili ile karşılıklı olarak oynadığını ve iki oyuncu arasında düne kadar herhangi bir sorun çıkmadığını söyledi.http://medya.zaman.com.tr/2007/08/13/ayman.jpg
Multimedya

http://www.zaman.com.tr/webapp-tr/pics/haber_foto.png

İlgili Haberler
http://www.zaman.com.tr/webapp-tr/pics/nokta.gif

Alataş, dün gece Trabzonspor ile Sivasspor arasında yapılan ve 90. dakikada çıkan olaylar nedeniyle tatil edilen maçın ardından Ayman'a yöneltilen suçlamalarla ilgili açıklamalarda bulundu.
Ayman'ın 7 yıl önce Kocaelispor ile anlaşarak Türkiye'ye geldiğini ve ilk yıllarında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak için başvuruda bulunduğunu belirten Alataş, ''Ayman, 7 yıldır Türkiye'de. Balili de 4 yıldır Türkiye'de oynuyor. Düne kadar ikisi arasında herhangi bir sorun olmadı'' dedi.
Maçtaki görüntülerin iyi incelenmesi gerektiğini kaydeden Alataş, ''Ayman, kasten Balili'nin ayağına gitmedi. Topa sert girdiğinden dolayı da maçın hakemi faul verdi ve Ayman'ı sarı kart ile cezalandırdı. Ayman, sert oynayan bir oyuncu. Ama olayın başka yerlere çekilerek Ayman'ın üstüne gidilmesi yanlış. Ayman'ın kişilikli, ahlaklı bir oyuncu olduğunu herkes biliyor'' diye konuştu.
Ayman ile Balili'nin arasında bir din çatışması olduğu yönündeki söylemlerin çok yanlış olduğunu kaydeden Alataş, şöyle konuştu:
''7 yıldır Ayman, böyle bir çatışma yapmadı da bugün neden yapsın? Din çatışması şeklinde çok yanlış yorumlar yapılıyor. Dünkü maçta olan tesadüfen bir fauldür. Ayman, aşırı hırslı bir oyuncu ve mevkisi itibariyle de onla mücadeleye girdi ve faul yaptı. Böyle sözlerle Ayman'dan çok Trabzonspor yıpratılıyor. Kesinlikle buna izin verilmemeli.''
-AYMAN: ''NORMAL FAUL YAPTIM''- Trabzonspor'un Mısırlı oyuncusu Ayman Abdelaziz ise maç içerisinde normal bir faul yaptığını söyledi. Faul pozisyonunun çok abartıldığını ifade eden Ayman, ''Ben kasti bir hareket yapmadım. Normal bir faul yaptım ve hakem de sarı kart ile beni cezalandırdı'' diye konuştu.

BUDA ANKET İLETİŞİMADRESİ

http://www.zaman.com.tr/webapp-tr/haber.do?haberno=575704

nakzo
13.08.2007, 16:45
sen ne konuşuyonya veya sen harbiden tarbzonsporlumusun yoksa i.çinde seninde bilmediğin başka bir aşkmı var o yalakaklar femner gs maçında 90 dakka futbol oynatmadılar her saniye sahaya birşey attılar maç iptal olsun diye uğraştılar kendi yönetimlerinden intikam almak için. ama o şerefsiz maçı oynattı ...Bizim maçın bitmesine 15 saniye varken maç tatil oluyor böyle bir örnek dünya tarihinde yok..........Bunu nasıl kabulleniyorsunuz anlayamıyorum.

ozcan_asanoglu
13.08.2007, 16:51
Gerçekten bu şehrin üzerinde oyunlar oynanıyor. Olay futbol boyutunu çoktan aştı. Futbol sadece amaçlarına ulaşmak için çok güzel ve en etkin araç.

Amaç, futbolda hakkımızı yiyerek hem bizi başarısızlığa mahkum etmek, 2. lige göndermek hem de bu süreçte bizden gelecek tepkilerle Türkiye'nin bu coğrafyasını sorunlu hale getirmek, devletten, Türkiye'den, merkezi otoriteden soğutmak. Gerisini yazmaya gerek yok sanırım.

Sevgi
13.08.2007, 16:53
http://www.ligtv.com.tr/Default.aspx

dün akşam ki maçı katleden olayları bu hale getiren Bülent Demirlek'ten başkası değildir.Lig tv.com ana sayfasında bununla ilgili bir anket yapmış.Bülent Demirlerk'e düdük astırmak isteyen arkadaşalr buyrun ;)

xenit
13.08.2007, 16:55
Eğer Trabzonspor 0-3 hükmen malup olur en az 5 hafta sahası kapanır ve dünya kadar para cezasına çarptırılır bunun yanında sivaslı futbolcular önemli cezalar almazsa...

Bu başkanında yöneticilerinde...
haluk ulusoyunda...

Her halukarda ziya doğanında...

Bulunduğu makam ve yetkilerden uzaklaşması hiç her ortamda sesimi duyurup lobi yapacağıma ve hayatım boyunca bu adamların bulunduğu her platformda onlara karsı olacağıma..

namusum ve serefim üzerine söz veriyorum...

Ertan 51
13.08.2007, 16:57
Eğer Trabzonspor 0-3 hükmen malup olur en az 5 hafta sahası kapanır ve dünya kadar para cezasına çarptırılır bunun yanında sivaslı futbolcular önemli cezalar almazsa...

Bu başkanında yöneticilerinde...
haluk ulusoyunda...
Son seçimde cumhurbaşkanlığı olayları nedeniyle dayanamayıp yine oy verdiğim tayyibinde..
Her halukarda ziya doğanında...

Bulunduğu makam ve yetkilerden uzaklaşması hiç her ortamda sesimi duyurup lobi yapacağıma ve hayatım boyunca bu adamların bulunduğu her platformda onlara karsı olacağıma..

namusum ve serefim üzerine söz veriyorum...:)

:alkış:yemin sırası Niğde ye gelince aynı yemini bende ediyim.haklısın.

MuratA
13.08.2007, 17:00
Değerli arkadaşlar,

Başlıkda kendimi özetledim.

Şimdi de Sivas maçı sonrası durumumuzu özetleyelim ;

Bu şehirde şehrin takımıda kendi oligarşisi içinde boğulmaya mahkumdur, çünkü bizler bu ülkenin bu şehrin bilgi biriktirenleri , değer biriktirenleri değil para biriktirenleri, müteahitleri, ihalecileri, oligarşiden yolunu bulan müritleri ancak futbol takımı yöneticiliği gibi işleri kovalar. Sn. Nuri Bey gider benzer hedefleri olan başkası gelir o yüzden istifa etsede olur etmesede. Nasıl olsa liman ihalesini ya o alır ya öteki...

Ziya Doğan, sanırsınızki trabzonun başarısı için oynamış bir futbolcudur. Bu ısrar neden ? Zaten onun kadar kindar, yeteneksiz, samimiyetsiz bir sürü eski futbolcu bizde de mevcut !!!

MHK için Sivas ı böyle kabul edelim diye bir bahane olamaz, kimse bana dünkü maça dair Ceyhun la ilgili en ufak bir eleştiri yapamaz. Yarım düzine isim geçiyor bu gün gazatelerde... beyler bu işden şahıs olarak sorumlu kişilerin başında Sivas lı Muhammet gelir, ikinci sırada Bülent Uygun, üçüncü sırada Mehmet Yıldız ve dördüncü sırada o saçı boyu kadar olan kısa sivaslı arkadaş.

Demirlek için bir şey söyleyemem çünkü ancak Trabzon a şartlı gelse bu kadar kötü olurdu. Şartlı geldiğinide kimse ispat edemez ki bence böyle bir gerekçeside yoktur. Yani bu çocuğun yeteneği bu o yüzden benden BERAAT eder.

Şimdi gelelim LIGTV ye. Bu gün sadece 6 yıldır abonesi olduğum LIGTV yi değil tüm Digitürk ü iptal ettirdim.
Nedenmi ? sebep şu ben gece saat 2:04 de trabzonu dinlemeye başladım ve 2:27 de başka bir takıma geçtiler...

Sizleri, hatta kahvehane sahiplerini, hatta Çin de dahi gördüğüm LigTV abonesi Trabzonlu restoran sahibi kişiyi davet ediyorum. Gelin LIGTV yi iptal ettirin.
Bu bize ne kazandırır ;
1- Nuri Bey ve Zeyyat,Yusuf... gibi saz arkadaşlarının ARTI Ziya Doğan ın yüzlerini görmezsiniz moraliniz bozulmaz.
2- Erman Toroğlu nu görmeyince; kendinize,memleketinize,ülkenize,bilginize,ünivers itenize,masterinize,doktoranıza harcadığınız yıllara acımazsınız
3-Bülent Uygun bir tarafa dün GS li ARDA yı dinledim maç sonrası . Ya küçük kardeşim benim "Bülent Arınç, Kemal Unakıtan gibi usta siyasetciler dahi senin kadar politik konuşmuyor. Kimler sürdü sizin ağzınıza bu samimiyetsiz politik sözleri. Kim size bu tip cümlelerle hayatta yol alındığını anlattı. kendinizmi biriktirdiniz !!! "
Medyanın mankenleri hatta pop star ın köprü altında acılar içinde büyümüş yarışmacıları bu dille konuşurlardı. Şimdi futbolcularda hakemlerde hocalarda aynı formata girdi...
İşte bunları görmezsiniz arkadaşlar, görüpte üzülmezsiniz.

4-Abicilik derim ben ona, bizim oraların oligarşisi doğurmuştur bu abiciliği. İşte o abiciliğin peşinde koşan şehrimin binlerce genci o abilerinin yönetimindeki takımın başarısızlığına sırtını dönerse belki abilerde eskir tarihe karışır.
Umudum budur..

Zafer BİLGİN
13.08.2007, 17:10
ArkadaŞlar Her Şerde Bİr Hayir Vardir.lÜtfen Fevrİ Olmayalim.belkİde Bu Bİzİm Elİmİze GeÇen Bİr Firsat.bu Firsattan İstİfade Edelİm.oturup Şunu Dİyebİlİrİz.bİz Bu Olaylarda Ne Kadar Tahrİk Olursa Olsun Hataliyiz.bundan Sonra BÖyle Bİr Olayda Kesİnlİkle Tepkİmİzİ Fİzİkİ Olarak Koymamamiz Lazim.dÜŞÜnsenİze Bu MaÇin Şampİyonluk MaÇimiz OlduĞunu.veya Rollerİ DeĞİŞelİm.sİvas Takiminin Yerİnde Bİz Vardik.o Hareketler Bİzİm Futbolculariiza Yapiliyordu.tepkİmİz Ne Olurdu

AYYILDIZ
13.08.2007, 17:14
ARKADAŞLAR HER ŞERDE BİR HAYIR VARDIR.LÜTFEN FEVRİ OLMAYALIM.BELKİDE BU BİZİM ELİMİZE GEÇEN BİR FIRSAT.BU FIRSATTAN İSTİFADE EDELİM.OTURUP ŞUNU DİYEBİLİRİZ.BİZ BU OLAYLARDA NE KADAR TAHRİK OLURSA OLSUN HATALIYIZ.BUNDAN SONRA BÖYLE BİR OLAYDA KESİNLİKLE TEPKİMİZİ FİZİKİ OLARAK KOYMAMAMIZ LAZIM.DÜŞÜNSENİZE BU MAÇIN ŞAMPİYONLUK MAÇIMIZ OLDUĞUNU.VEYA ROLLERİ DEĞİŞELİM.SİVAS TAKIMININ YERİNDE BİZ VARDIK.O HAREKETLER BİZİM FUTBOLCULARIIZA YAPILIYORDU.TEPKİMİZ NE OLURDU

Olaylari baslatan taraftari kiskiran sivasspolu futbolculardir sahaya atlayanlar tabiki en buyuk sucludur ama sivasinda niyeti bellidir

Nytre
13.08.2007, 18:09
http://www.zaman.com.tr/webapp-tr/haber.do?haberno=575704#

ankete katılalaım

Nytre
13.08.2007, 18:12
stadyuma ve trt.ye mailler attım...

tepkimizi koyalım...

trabzon halkına bu kadar gidilmez.. sanki sivaslılar MELEK... onlar olsa olsa DÜMBELEK olur..

UmutBaykan
13.08.2007, 18:15
ankette trabzonlu ayman diyenler yükseliyor beyler

sazman
13.08.2007, 18:36
Haydi yönetim görelim sizi ne kadar sahip çıkıyorsunuz takıma. Test vaktidir.

m@rdi
13.08.2007, 19:16
TRABZON-TRABZONSPOR her birimizin kıymetlisi.

Duygularına yenik düşmüş bir vatandaşın fevri hatası yüzünden tüm taraftarlar,hatta bir şehir zan altında bırakılmak isteniyor. Pusuya yatmış açığımızı kollayan çakallara bu fırsatı vermemeliydik,oldu bir kere. Önemli olan krizin bundan sonrasını dikkatli ve en verimli şekilde yönetebilmek. Yapılan hatayı kabullenip en az zararla nasıl atlatırızı düşünmeliyiz artık.

Bu durumda her birimize görev düşüyor. Serin kanlı olup tahriklere gelmemeliyiz. TRABZONUMUZA,TRABZONSPORUMUZA SAHİP ÇIKMALIYIZ!!!

attagümüshane
13.08.2007, 20:07
zaman gazetesinin anketinde şu an %18 trabzonlu futbolcular ı suçlu bulan bir oran var.
ayıptır ya!!kim bu ahlaksız adamlar ki trabzonlu futbolcular onlara göre suçluymuş!

Nytre
13.08.2007, 20:20
onlara oy verenler bizden değildir.. anlasana...

HAKEM birinci suçludur , sonra sivaslılar.

ShadoW
13.08.2007, 20:32
Değerli arkadaşlar,

Başlıkda kendimi özetledim.

Şimdi de Sivas maçı sonrası durumumuzu özetleyelim ;

Bu şehirde şehrin takımıda kendi oligarşisi içinde boğulmaya mahkumdur, çünkü bizler bu ülkenin bu şehrin bilgi biriktirenleri , değer biriktirenleri değil para biriktirenleri, müteahitleri, ihalecileri, oligarşiden yolunu bulan müritleri ancak futbol takımı yöneticiliği gibi işleri kovalar. Sn. Nuri Bey gider benzer hedefleri olan başkası gelir o yüzden istifa etsede olur etmesede. Nasıl olsa liman ihalesini ya o alır ya öteki...

Ziya Doğan, sanırsınızki trabzonun başarısı için oynamış bir futbolcudur. Bu ısrar neden ? Zaten onun kadar kindar, yeteneksiz, samimiyetsiz bir sürü eski futbolcu bizde de mevcut !!!

MHK için Sivas ı böyle kabul edelim diye bir bahane olamaz, kimse bana dünkü maça dair Ceyhun la ilgili en ufak bir eleştiri yapamaz. Yarım düzine isim geçiyor bu gün gazatelerde... beyler bu işden şahıs olarak sorumlu kişilerin başında Sivas lı Muhammet gelir, ikinci sırada Bülent Uygun, üçüncü sırada Mehmet Yıldız ve dördüncü sırada o saçı boyu kadar olan kısa sivaslı arkadaş.

Demirlek için bir şey söyleyemem çünkü ancak Trabzon a şartlı gelse bu kadar kötü olurdu. Şartlı geldiğinide kimse ispat edemez ki bence böyle bir gerekçeside yoktur. Yani bu çocuğun yeteneği bu o yüzden benden BERAAT eder.

Şimdi gelelim LIGTV ye. Bu gün sadece 6 yıldır abonesi olduğum LIGTV yi değil tüm Digitürk ü iptal ettirdim.
Nedenmi ? sebep şu ben gece saat 2:04 de trabzonu dinlemeye başladım ve 2:27 de başka bir takıma geçtiler...

Sizleri, hatta kahvehane sahiplerini, hatta Çin de dahi gördüğüm LigTV abonesi Trabzonlu restoran sahibi kişiyi davet ediyorum. Gelin LIGTV yi iptal ettirin.
Bu bize ne kazandırır ;
1- Nuri Bey ve Zeyyat,Yusuf... gibi saz arkadaşlarının ARTI Ziya Doğan ın yüzlerini görmezsiniz moraliniz bozulmaz.
2- Erman Toroğlu nu görmeyince; kendinize,memleketinize,ülkenize,bilginize,ünivers itenize,masterinize,doktoranıza harcadığınız yıllara acımazsınız
3-Bülent Uygun bir tarafa dün GS li ARDA yı dinledim maç sonrası . Ya küçük kardeşim benim "Bülent Arınç, Kemal Unakıtan gibi usta siyasetciler dahi senin kadar politik konuşmuyor. Kimler sürdü sizin ağzınıza bu samimiyetsiz politik sözleri. Kim size bu tip cümlelerle hayatta yol alındığını anlattı. kendinizmi biriktirdiniz !!! "
Medyanın mankenleri hatta pop star ın köprü altında acılar içinde büyümüş yarışmacıları bu dille konuşurlardı. Şimdi futbolcularda hakemlerde hocalarda aynı formata girdi...
İşte bunları görmezsiniz arkadaşlar, görüpte üzülmezsiniz.

4-Abicilik derim ben ona, bizim oraların oligarşisi doğurmuştur bu abiciliği. İşte o abiciliğin peşinde koşan şehrimin binlerce genci o abilerinin yönetimindeki takımın başarısızlığına sırtını dönerse belki abilerde eskir tarihe karışır.
Umudum budur..

Umuduna ortağım "ağabey"...

Bartuğ13
13.08.2007, 20:33
herkes kendi fikrine oy versin tabi ama ben sivaslı oyunculardan çok hakemi suçlu buluyorum.sinirlerin bu kadar gerilmesine izin verdiği ve içeri girip çıkmadığı için.gs-fb maçında çıkarken burda çıkmaması çifte standart göstergesi.ondan arada kalanlar da hakeme versin ve çoğunluk oluşturalım

Varlıbaş61
13.08.2007, 20:35
beyler..
eğer dedikleri gibi 5 maç ceza ve hükmen mağlup sayılırsak bu yönetimin derhal istifa etmesi lazımm..
eğer öle bi ceza gelirse ben trabzonluluğumdan utanırım...
lobimizin olmadığını anlarım..güya haluk ulusoy destekçisiyiz..adam maçı oynatmamak için hakeme talimat vermiş..
haluk ulusoy bizim hakkımızı korumaz...
o ancak gs nin hakkını korur..

maskeli61
13.08.2007, 21:47
TRABZON-TRABZONSPOR her birimizin kıymetlisi.

Duygularına yenik düşmüş bir vatandaşın fevri hatası yüzünden tüm taraftarlar,hatta bir şehir zan altında bırakılmak isteniyor. Pusuya yatmış açığımızı kollayan çakallara bu fırsatı vermemeliydik,oldu bir kere. Önemli olan krizin bundan sonrasını dikkatli ve en verimli şekilde yönetebilmek. Yapılan hatayı kabullenip en az zararla nasıl atlatırızı düşünmeliyiz artık.

Bu durumda her birimize görev düşüyor. Serin kanlı olup tahriklere gelmemeliyiz. TRABZONUMUZA,TRABZONSPORUMUZA SAHİP ÇIKMALIYIZ!!!

haklısın mardicim ama oraya atlayanda trabzonlu ve trabzonspor sevdalısı . orda suçlu olan hakem ve sivaslı şerefisz musa aydın ve mehmet yıldızdan başkası degil hele o musa aydın... şerefsizim eger ben orda olsaydım direk iner ona girerdim bana istedikleri cezayı versinler. bundan önceki iki kargaşadada tekme salladı bi kuyruk acısı var ama dünya küçük bi trabzonlunun eline düşer başka biyerde .. inannıyorumki şuan benim yapmak istediklerim her trabzonlunun içinden geçiyodur ve hakkından gelirler. trabzonsporlu futbolcuların zerre kadar suçu yok hiçbiri bişeye karışmadı . sivaslı futbolcular gitsinler istanbul takımlarına böyle gavur gibi oynasınlar oynayamazlar oynamazlar çünkü şerefsizler.. sonuç olarak istanbul basını şişir yavrum şişir cnn türk teki yorumcularada içimden iyi dileklerimi sunuyorum ALLAH hiçbirinizi karşıma düşürmesin... yüzlerce kişi sahaya girdi futbolcuları darp ettiler 2-3 futbolcu rapor aldı mehmet yıldızın başına sargı bandaj yaptılar..ahh ahhh ALLAH var yukarda çarpar adamı unutmayın bunları....

Can basten
13.08.2007, 21:49
beyler..
eğer dedikleri gibi 5 maç ceza ve hükmen mağlup sayılırsak bu yönetimin derhal istifa etmesi lazımm..
eğer öle bi ceza gelirse ben trabzonluluğumdan utanırım...
lobimizin olmadığını anlarım..güya haluk ulusoy destekçisiyiz..adam maçı oynatmamak için hakeme talimat vermiş..
haluk ulusoy bizim hakkımızı korumaz...
o ancak gs nin hakkını korur..

Haluk Ulusoy'un Trabzonluluğundan medet uman arkadaşlara kendisine bel bağlamamalarını daha önce de defalarca tavsiye etmiştim. Haluk da sağolsun bizi bu kez de haksız çıkartmamak için kendisinden beklenen lafları hemencecik etti...

Bu adamı zamanında Trabzonspor başkanlığına yakıştıranlar da vardı ya, ne diyeyim...

Emre B.
13.08.2007, 22:10
Haluk Ulusoyun Trabzonluluğunu 10 senedir görüyoruz.Pankartlara devam.

Nytre
13.08.2007, 22:15
parayla pankart yaptıran haluk ulusoy sanmasın ki seviliyor..

kim seviyor hayret ediyorum...

crazylazkopat61
13.08.2007, 23:07
Arkadaşlar Örgütlenelim Ben Boludan Yapmaya Hazırım.Yeter Artık Biz Gurbetteki Taraftarlar olarak çıldırdık artık yeter.Birileri bizzi darağacına çekmiş çoktan dur diyelim....

LazAnisT
14.08.2007, 09:12
Haluk Ulusoy ne yapacak.Bazı arkadaşları anlamakta zorluk çekiyorum.Her şey ortada değilmi?Hayır böyle bir şey olmadı siz yanlış şeyleri gördünüzmü denmesi bekleniyor

anaras
14.08.2007, 09:26
takımımızın başında karabulutlar dolaşıyor. nezamandan beri mi :)))) nuri albayrak ve vokal grubunun takımı yönetmeye başladığından beri. bu ziya hocayla sürdü. bakın hala belimizi doğrultamadık . o baç berabere biseydi yin eceza alırdık seyircinin gırtlana kadar gelmiş artık. aslında ben neye üzülüyorum biliyormusunuz. yönetimin başarısızlıkları artık raf kalktı ziyanın saçmalıkları rafa kalktı. asrtık bizleri yani taraftarları çok zor günler bekliyor nedenmi bu yönewtim le devam bu hocayla devam sonuç çok kötü bir hüsran. bitiyoruz eriyoruz sezon sonu itibariyle böle bir takım kalmayacak. hepimize geçmiş olsun

LazAnisT
14.08.2007, 09:29
Anaras@ Hiç bir şey rafa kalkmış değil.Emin ol takımı bu hallere düşürenler bunun hesabını verecek.

anaras
14.08.2007, 09:52
[QUOTE=LazanisT;907579]Anaras@ Hiç bir şey rafa kalkmış değil.Emin ol takımı bu hallere düşürenler bunun hesabını verecek.[/QUOTE
kardesım bak gör inan öle oldu 2 sezondur çekmediğimiz çile kalmadı hala oradalar ve başımıza gelenlere bak. biz bitmişiz bitmiş. ve bunu görmemezlikten geliyoruz. efsane efsane diye diye tarih oluyoruz. inan ağlayacam ağlayamıyorum delikanlılık var diye.

DİNÇ
14.08.2007, 10:03
takımımızın başında karabulutlar dolaşıyor. nezamandan beri mi :)))) nuri albayrak ve vokal grubunun takımı yönetmeye başladığından beri. bu ziya hocayla sürdü. bakın hala belimizi doğrultamadık . o baç berabere biseydi yin eceza alırdık seyircinin gırtlana kadar gelmiş artık. aslında ben neye üzülüyorum biliyormusunuz. yönetimin başarısızlıkları artık raf kalktı ziyanın saçmalıkları rafa kalktı. asrtık bizleri yani taraftarları çok zor günler bekliyor nedenmi bu yönewtim le devam bu hocayla devam sonuç çok kötü bir hüsran. bitiyoruz eriyoruz sezon sonu itibariyle böle bir takım kalmayacak. hepimize geçmiş olsun

Kara bulutlar 1996 yılından beri hep peşimizde...
Ne zaman belimizi doğrultsak ya bir hakem faciası ya da taraftarın bu tutumuyla karşılaşıyoruz...Yönetimler de cabası...

zafercalikoglu
14.08.2007, 10:04
kim haluk ulusoyu desteklişyorsa şapkasını önüne koysun ve düşünsün

lazrail_ts
14.08.2007, 10:22
Niye Bu Düşmanlık

İstanbul ağalığının sürdüğü bir ligde , sen gel şampiyon ol...
Bir şampiyonluk yetmezmiş gibi üzerine beş şampiyonluk ekle...
İstanbul takımlarının korkulu rüyası ol...
Bu da yetmezmiş gibi senin gücüne hiçbir Anadolu takımı yetişemesin...
" Biz Trabzonspor'dan büyüğüz " diyen takımları ligin dibine gönder...
Türkiye kupasının yıllardır hayalini kuran Fenerbahçe'ye inat , kupayı en çok alan ikinci takım ol...
" Her yerdeyiz" diyen İstanbul taraftarlarının giremediği tek şehir seninki olsun...
Müzeni kupalarla doldur , ligdeki çoğu takım kedinin ciğere baktığı gibi tarihine , geçmişine ve bugününe baksın...
Yıllarca şampiyon olma ama taraftarın hep desteğin olsun..Hep yanında olsun...
Eee böyle bir tabloya hangi basın , hangi İstanbul takımı , hangi İstanbul'lu ve hangi Anadolu takımı dayansın?

Bende bir İstanbul'lu (!) olsaydım bende Trabzonspor'a düşman olurdum..!

augustus
14.08.2007, 10:29
Konu nedense Ayman-Balili konusuna dönüştürüldü.Halbuki bu konunun olaylarla hiç bir ilgisi yok.Olayların tek sebebi 85. dakikada attığımız gol ve Sivaslı oyuncuların bunu hazmedemeyip, faulu bahane görerek sağa saldırmalarıdır.Şayet ki Ayman Balili ye faul yaptığında biz değilde Sivas 1-0 önde olsaydı Sivaslı oyuncular bu kadar tepki gösterecekmiydi.hiç sanmıyorum.maç 1-0 biter ve 80. dakikada olduğu gibi sivası alkışlayarak yollardık.Ki bunu defalarca kez anadolu takımlarına ,hatta 96 senesinde şampiyonluğu verdiğimiz fenerede yaptık.
Gelelim konunun bizi asıl ilgilendiren kısmına.Sİvaslı oyuncuların takriklerine ve onların bu oyunlarına katkıda bulunan değerli taraftarlarımıza!Sahaya girmenin hiçbir mantıklı açıklaması yoktur.Normal şartlarda büyük bir ceza almamız gerketiğini hem mantıken hemde vicdanen doğru buluyorum .tabi ki bizimle birlikte futbolcularımzı itip kalkan ve sahada taraftar kovalayan sivaslı futbolcularında gerekli cezalara çarptırılması şartıyla.İşin amormal tarafı ise her seferinde İstanbul takımlarının PFDK undaki cezalarının indirildiği bir ülkede biz neden ağır bir cezaya çarptırılalım.Normal şartlarda cezamız ağır olmalı ama birilerinin cezalarının her seferinde hafifletildiği bir ülkede alacağımız olası ağır ceza midemi bulandırıyor.
Asıl sorun futbolun çok ötesinde.Sorun ülkedeki adalet sisteminin yeterince adil işlememesinden kaynaklanıyor.Katiller,hortumcular, gaspcılar dışarıda geziyor.İnsanlarda adalete güvenmeme düşüncesi haklı bir şekilde yaygın.Bu durumda herkes kendi kanununu uygulama yönüne gidiyor.Olay sadece futbolla sınırlı değil, büyük bir sosyal yaradır.malesef ki kimse de işin bu yönün görmüyor yada görmek istemiyor.

Nytre
14.08.2007, 15:32
TRABZONSPOR YÖNETİM KURULUNUN DİKKATİNE !!!...

Trabzonsporumuzun hafta sonu oynadığı Sivasspor maçında çıkan olaylardan sonra medya başta olmak üzere bir çok yerden tepkiler tarafımıza gelmiştir.

Trabzonspor yönetiminden beklediğimiz provakatörler aramaktansa şu anda Trabzonsporumuzun en az ceza alabilmesi için kolları sıvamasıdır.

Ancak bizi üzen ve görünen o ki , Trabzonspor Başkanı dahil olmak üzere yönetim bizi savunacağına topu TFF’ye atarak “eti senin kemiği benim” politikasını seçerek bizi kurtlara atmıştır.

Oysa Sivassporluların sahaya inen Trabzonsporlu taraftarları tekme tokat dövmesi ve saha ortasında kovalamaları en az birkaç tane Trabzonspor taraftarının yaptığı kadar yanlış değil miydi?

Peki Aymanın hareketinden sonra benim gördüğümü tüm Türkiye gördü ki , Trabzonsporlu futbolcular kendi sahasında resmen tartaklandı ve Sivassporlu futbolcuların elleri Trabzonsporlu futbolcuların vücutlarında patladı.

Şimdi bu olumsuzlukları yukarıda yazdığımda umarım bunu okuyan siz olmak üzere üstlerinize aynen iletir ve birileri harekete geçer.

Trabzonspor Aşkı bunu gerektirmiyor mu? Trabzonspor yönetiminde olmak bu görevin Taraftara mı ait olduğunu gösteriyor? Bu işleri taraftar mı yapacak yoksa yönetim mi?

Son olarak , eğer Sivassporluların (futbolcular ve ırkçı söylemleri ile sivasspor t.direktörünün) alacağı ceza Trabzonsporumuzun alacağı cezanın yanında esamesi okunmazsa bu işin mimarı olarak Trabzonspor yönetimi gösterilir. Türkiye’de adaleti beklemek sadece işine geldiği zamanlarda yapılan bir iştir. Şimdi Sivassporlu futbolcuların , t.direktörlerinin ve birkaç yöneticilerinin yaptıkları yanlarında kar kalacaksa TRABZONSPOR YÖNETİMİ hangi Trabzonsporlunun yüzüne bakacak?

Cezalara gelince. Hakemin yaptıkları ve VALİ ve JANDARMA ALAY KOMUTANINI bile takmayan tavırlarına ne demeli?

Güçlü isen bunlar olmazdı. Güçlü isen bu kadar üzerine gelmezlerdi. Güçlü isen GÜÇLÜ KALIRSIN , DEĞİLSEN GÜCÜNÜ EZMEYE DEVAM EDERLER….

TRABZONLULAR BUNA TAHAMMÜL EDEMEZ!... SİZİNDE ETMEMENİZ GEREKMEZ Mİ?

----

az önce trabzonspora gönderdiğim faks...

tff - merkez hakem komitesi ve sivasın yanında bunlarıda dürtmek gerekiyor maalesef.

gaybana61
15.08.2007, 12:21
cok güzel bir başlık atılmış her kezi göreve çağırmak gerekir bu trabzon bizimdir bizim olacak elimizden geleni yapmak gerekir...

tuncii
15.08.2007, 12:23
trabzona hep destek tam destek

karatasof
15.08.2007, 13:49
Aradan bunca zaman geçti Trabzonda TS'dan nemalanan TS varsa var olan onca aga efendi bey sporcu siyasetçi milletvekili bakan başbakan ve kıçı sıkıştığında Trabzonlu olduğu hatırına gelen Haluk Ulusoy'dan bir açıklama bir beyan göremedik.Sizi bilmem ama beni asıl kahreden bu.Kardeşim nerede bu millet nerede bu adamlar.Yok eğer bir yerlerde açıklamaları olmuş ve ben duymamışsam özür dilemesinide bilirim.Ama Haluk Ulusoy'u geçtim o zaten yıllardır safını belirlemiş bir makyavelist.Hizmet ettiği candostu onun canını ne kadar çok acıttıkça o daha çok onun yanına yaklaşıyor.En son olimpiyat stadında kucak kucağa galip gelen takımlarını büyük bir keyifle seyrediyorlarken görmüştük.Ben asıl çeşitli vesilelerle ortaya çıkan kişileri merak ediyorum.İşte fırsat,gösterin ne kadar TS'lu olduğunuzu ,TS'u karşılıksız sevdiğinizi....Nerede MAY,nerede TS sayesinde milletvekili-bakan olan Özak,nerede OF'un ileri gelenleri,Sarallar,Çakırlar,Akyüzler,Tellioğulları ,Nuhoğulları;Çaykaralı Cevahirler;Nerede Sürmeneli Küçükali,Ağaoğlu,Çilingir,Karabacak aileleri;Nerede Araklılı Çebiler,Öztürkler va adını sayamadığım onca siyaset ,burokrat ve iş dünyasının namlı adamları.Gün bu gündür.Trabzon üzerine oynan oyundan habersizmisiniz,yoksa TS sizin umurunuzda değilmi?Sıradanlaştırılmaya sindirilmeye çalışılan Trabzonspor değil Trabzonluluk olduğunu anlamayacak kadar körmüsünüz?Ve bunun ardından sıranın size geleceğinden habersizmisiniz?

gurkan61040
15.08.2007, 21:07
YazdiĞin Yazi DoĞru Trabzon Sahİpsİz DeĞİl Ama Bİzİm De SuÇlarimiz Vardi Kabul Et Onlar Bu AĞza DÖnerse Sen De Bu AĞza DÖn Ok !!!!!

Nytre
16.08.2007, 18:12
bmn yönetimi yine güzel bir yazı yazmış. bu yazıyı buradaki arkadaslar ilgili yerlere tff bizmyönetim sivasyönetimine maraton ve stadyum programına yollayabilir benim gibi

Emre Emiroğlu
16.08.2007, 18:27
trabzona hep destek tam destek

ALLLAHHHHH AŞKINAAAA ŞUUU SLOGANI KULLANMAYIN !!!!!!!!!!!!!

augustus
16.08.2007, 19:56

+1 . ya özgün olsun ya hiç olmasın.

Mert M.
16.08.2007, 20:06
Niye Bu Düşmanlık

İstanbul ağalığının sürdüğü bir ligde , sen gel şampiyon ol...
Bir şampiyonluk yetmezmiş gibi üzerine beş şampiyonluk ekle...
İstanbul takımlarının korkulu rüyası ol...
Bu da yetmezmiş gibi senin gücüne hiçbir Anadolu takımı yetişemesin...
" Biz Trabzonspor'dan büyüğüz " diyen takımları ligin dibine gönder...
Türkiye kupasının yıllardır hayalini kuran Fenerbahçe'ye inat , kupayı en çok alan ikinci takım ol...
" Her yerdeyiz" diyen İstanbul taraftarlarının giremediği tek şehir seninki olsun...
Müzeni kupalarla doldur , ligdeki çoğu takım kedinin ciğere baktığı gibi tarihine , geçmişine ve bugününe baksın...
Yıllarca şampiyon olma ama taraftarın hep desteğin olsun..Hep yanında olsun...
Eee böyle bir tabloya hangi basın , hangi İstanbul takımı , hangi İstanbul'lu ve hangi Anadolu takımı dayansın?

Bende bir İstanbul'lu (!) olsaydım bende Trabzonspor'a düşman olurdum..!
:alkış::alkış::alkış:
yazın güzel olmakla birlikte aynı zamanda gurur verici.

lazooo28
16.08.2007, 20:10
gercekten cok güzel bi yazi olmus.tbrkl.

Nytre
16.08.2007, 22:36
düşmanlık kıskançlıktandır.. düşmanlık ben niye yapamadımmdandır ... düşmanlık hazımsızlıktandır...
düşmanlık başarılılıktandır... düşmanlık .... ....

rahmi_gürsoy
17.08.2007, 09:39
tüm Trabzonspor'lular heryer bayraklarını assınlar bence görünler takımımızı ne kadar sevdiğimizi ve sahipsiz olmadığını, herkezi Trabzonsporluları bayraklarını asmalarını öneririm iyi olmazmı arkadaşlar

rahmi_gürsoy
17.08.2007, 09:40
Ben evimin balkonuna bayrağımızı gururla astım arkadaşlar sivas maçından sonra