PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Geleceğin Trabzonspor'u (Öze Dönüş)

onur_alabuga_61
11.08.2007, 00:39
----------------Tolga zengin--(c)-------------
-------------------------------------------------
---Ufukhan----Tayfun--Selim Akbulut--M.Ocak----
- ----------------Yusuf Kurtuluş-------------------
--Barış Memiş-----------------Ufuk Bayraktar----
--------------------------------------------------
------------------Özer Hurmacı-------------------
-----------Ali Güzeldal----Umut Bulut------------

Ben geleceğin trabzonspor unun böyle olmasını istiyorum.Dikkat ederseniz yabancı oyuncu yok.Olmasında kim geldiki ii yabancı bi shota bide eh yattara bu takımın maliyeti 3 mil $ ı geçmez şuan ki takımın maliyeti milyon dolarlar.Ama bir kaçı hariç hiç birinde yürek yok.Öze dönüş diyolar,trabzonspor kendine dönerse başarılı olur diyolar alın o zamn kendine dönüş budur yap bunu ne kaybedeceksin ki.Zaten şuan ki kadro 4. olmuş avrupada köy takımına(sahasında ışık bulunmayan)elenmiştirbenim kurduğum kadro bunlardan kötüsünüde yapmaz.Yeni başkan adayı çıksın desin bizden 2 yıl bişi beklemeyin bunları pişirelim ondan sonra bizden bişiler bekleyin.Hem bütçemiz düzelir hrm öze dönüş olur hemde şuan 2-3 nadir oyuncumuzun taşıdığı milli forma sayısı artar herşey güzel olur sizde öze dönüş karonuzu kurun
bilmem bana katılır mısınız?

tsmusampa61
11.08.2007, 00:56
bunu geçeceksin kardeşim öze dönüş demek 20 yıl zor şampiyon oluruz o zaman. Bu öze dönüşü isteyenler heralde trabzonsporda akraba yada tanıdıklarının para kazanmasını isteyen kişiler. Onlar için şampiyonluk önemli değil sadece para kazanıp ordan nemalansınlar yeter. yetenekliyse oynarsın yoksa basıp gideceksin kardeşim. sözün hasan,hüseyin gibi topçulara. Fatih gibiler amenna ama gerisi yalan.

kudu_61
11.08.2007, 01:01
öze dönüş mantıklı ama bu şekilde değil bence
tolga
jabi-selim-çağdaş-hayrettin(inş. alırız)
hüseyin-serkan
yattara-yusuf-gökdeniz
umut

daha mantıklı bence yani yavaş yavaş....

Özkan
11.08.2007, 01:08
Öze dönüş fikrini sonuna kadar destekliyorum. Çuval dolusu parayı İstanbul artıklarına ve ne idüğü belirsiz yabancılara dökünce ne oluyor ki? Yine şampiyon olamıyoruz ve yine ligde kalıyoruz. (Benim gözümde ikincilik ile onbeşincilik arasında fark yoktur. İki durumda da başarısız olan ama bu başarısızlığını ertesi yıl telâfî etme imkânı olan bir takımınız olur.) Trabzonspor altyapısından yetişen gençlerle -hiç olmazsa umut va'd eden Türk oyuncularla şampiyon olamasak bile yine ligde kalırız ve hiç olmazsa takımımızla gurur duyarız, takımımızın maçını iple çekeriz. Biriken borçların kapanacak olması ve daha az para harcayacak olmamız da caba.
sözün hasan,hüseyin gibi topçulara.Hasan ve Hüseyin takıma faydalı olabilmek adına kendilerini parçalayan futbolcular. onlara kadar eleştirilecek onlarca topçu bozuntusu var takımda.

onur_alabuga_61
11.08.2007, 01:13
Öze dönüş fikrini sonuna kadar destekliyorum. Çuval dolusu parayı İstanbul artıklarına ve ne idüğü belirsiz yabancılara dökünce ne oluyor ki? Yine şampiyon olamıyoruz ve yine ligde kalıyoruz. (Benim gözümde ikincilik ile onbeşincilik arasında fark yoktur. İki durumda da başarısız olan ama bu başarısızlığını ertesi yıl telâfî etme imkânı olan bir takımınız olur.) Trabzonspor altyapısından yetişen gençlerle -hiç olmazsa umut va'd eden Türk oyuncularla şampiyon olamasak bile yine ligde kalırız ve hiç olmazsa takımımızla gurur duyarız, takımımızın maçını iple çekeriz. Biriken borçların kapanacak olması ve daha az para harcayacak olmamız da caba.Hasan ve Hüseyin takıma faydalı olabilmek adına kendilerini parçalayan futbolcular. onlara kadar eleştirilecek onlarca topçu bozuntusu var takımda.

evet arkadaş benim dediğimde bu. ne kaybedeceksin ki

ilhan
11.08.2007, 01:15
Hasan ve Hüseyin takıma faydalı olabilmek adına kendilerini parçalayan futbolcular. onlara kadar eleştirilecek onlarca topçu bozuntusu var takımda.

Hüseyin'i hadi kenara koyalım da. Hasan'ın iyi niyetine takıma faydalı olabilmek adına kendini parçalamasına da eyvallah ta yaptığı hatalar doğrulardan fazla ise fayda sağlamasına da gerek yok.

Öze dönüş fikri iyi hoş ama hadi arkadaşlar öze dönüyoruz demeyle bir an olucak birşey değil. Önce özünü iyi bilen özünden aldığı güçle yönetenlere ihtiyacımız var. Takım kolay iş.

onur_alabuga_61
11.08.2007, 01:18
bunu geçeceksin kardeşim öze dönüş demek 20 yıl zor şampiyon oluruz o zaman. Bu öze dönüşü isteyenler heralde trabzonsporda akraba yada tanıdıklarının para kazanmasını isteyen kişiler. Onlar için şampiyonluk önemli değil sadece para kazanıp ordan nemalansınlar yeter. yetenekliyse oynarsın yoksa basıp gideceksin kardeşim. sözün hasan,hüseyin gibi topçulara. Fatih gibiler amenna ama gerisi yalan.

biraz mantıklı ol arkadaş ben öze dönüş istiyorum trabzonsporda da hiç akrabam yoq ayrıca benim hiç bir kazancım yok bu birincisi.ikincisi ben trabzonlu değilim trabzonspor u trabzonlu olmadan sevenlerdenim nie öze dönüş bunu sadece ben söylemiyorum şampiyonluk görmüş şenollar ali kemaller lemiler diyolar.hamiler serdar baliler özkan sümerle dio mantığını düşün bu gidişle 25 yıl daha şampiyon olamayız. bu gençlerle hem borçlarımız sıfırlanır hemde başarı gelir dnemekde fayda var.ayrıca fatih hami gökdeniz şenol vs........bunlar gökten inmedi altyapıdan oluştu

Travelair
11.08.2007, 01:21
Küçük olsun bizim olsun olur o. Dünya istesek de istemesek de globalleşti. Hakeden oynamalı. Sırf Trabzon sınırlarında bitmiyor futbol. Eskiden Karadeniz bölgesini iyi kullanmışız, yetmiş, ama şimdi Dünyayı iyi kullanmak zorundayız

Harun-61
11.08.2007, 01:21
ya Yattara ???

muratt
11.08.2007, 01:26
Ozkan Sumer oze donmustu zamaninda, ligi 14. bitirmistik hatirlarsaniz.. Ya da oze donus care olsaydi Akcaabat Sebat yukselme grubundan dusmezdi.. G.Birliginin B takimi olan Oftas'in super lige ciktigi bir yerde Akcaabat bu durumda olmazdi.. Demek Trabzon'un yetistirdigi oyuncular yabanci ve diger Turk'ler olmadan sampiyonluk hedefine cevap veremez..

Cozumu soyliyim ;

1 - Ziya Dogan'dan kurtulmak
2 - Yonetimden kurtulmak
3 - Yeni bir yonetim ve hoca ile kisa ve orta vadede belli bir plan dahilinde uyumlu bir takim olusturmak.. Trabzonlu oyuncular, diger Turk yetenekli oyuncular ve yabanci genc yetenekler, bunlarin arasina abilik yapacak bir iki tecrubeli isim.. Genc oyunculari yetistirmek ve Takim havasi olusturmak..

Bu takim gelecek vaadetsin, taraftar gereken destegi verir . . Bugun bizim durumumuzda fener olsaydi, o yonetimi ve teknik direktoru Kadikoy'de sallandirirlardi..

onur_alabuga_61
11.08.2007, 01:29
Küçük olsun bizim olsun olur o. Dünya istesek de istemesek de globalleşti. Hakeden oynamalı. Sırf Trabzon sınırlarında bitmiyor futbol. Eskiden Karadeniz bölgesini iyi kullanmışız, yetmiş, ama şimdi Dünyayı iyi kullanmak zorundayız

ufuk ferhattan yüz kat iiidr
YUSUF aymandan
barış 2-3 sene sonra gökdenizden de iyi olacak bunu herkes bilsin
ufukhan boş sol kanatta bu zamana kadar gelmiş abdullahtan sonra en teknik en ii solak futbolcu
ali güzeldal mükemmel forvet
malum tolga zengin 10 sene alır kaleyi
umut bu takımın lideri olur 3 seneye kadar
eeeeeee daha ne bu takım 3 sene sonra şuanki takımı yener iddalı konuşuyorum çünkü trabzon genölerinde yürek var

Özgür Öztürk
11.08.2007, 01:33
Öze dönüşden önce her alanda profesyonelleşme şart artık. Profesyonel olarak yönetilmeyen bir kulübe (-ki son dönemde oluşan yönetim en iyi örnektir) öze dönüş politikası uygulasan ne olur uygulamasan ne olur.

Ba®ış
11.08.2007, 01:35
ufukhan boş sol kanatta bu zamana kadar gelmiş abdullahtan sonra en teknik en ii solak futbolcu

ismi geçen ufukhan,ufukhan bayraktar mı? :):)

Hüseyin Çümen
11.08.2007, 02:03
öze dönüş çok abartılı bişe bence
olay mesela şu olmalı altyapıya yatırım 10 katına çıksın ama sırf trabzonlu die oyuncuları almak hata

vadaa55
11.08.2007, 02:22
öze dönüşün en kötü örneği ispanyada atletico bilbaodur herifler yabancı oyuncu bırak basq bölgesi dışından adam oynatmıyor...öze dönüş deyipde tayfun cora ları yazmayın...trabzonlu herkes bu takımda oynayacaksa vay halmize...

tamuğ yamtar
11.08.2007, 02:30
öze dönüşün en kötü örneği ispanyada atletico bilbaodur herifler yabancı oyuncu bırak basq bölgesi dışından adam oynatmıyor...öze dönüş deyipde tayfun cora ları yazmayın...trabzonlu herkes bu takımda oynayacaksa vay halmize...

Onların ki öze dönüş değil. Adamların Milli Takım olarak gördükleri takımları.

Adamlar Bask Bölgesi dışında topcu oynatmamışlar hiç.

tuncii
11.08.2007, 02:59

Ben geleceğin trabzonspor unun böyle olmasını istiyorum.Dikkat ederseniz yabancı oyuncu yok.Olmasında kim geldiki ii yabancı bi shota bide eh yattara bu takımın maliyeti 3 mil $ ı geçmez şuan ki takımın maliyeti milyon dolarlar.Ama bir kaçı hariç hiç birinde yürek yok.Öze dönüş diyolar,trabzonspor kendine dönerse başarılı olur diyolar alın o zamn kendine dönüş budur yap bunu ne kaybedeceksin ki.Zaten şuan ki kadro 4. olmuş avrupada köy takımına(sahasında ışık bulunmayan)elenmiştirbenim kurduğum kadro bunlardan kötüsünüde yapmaz.Yeni başkan adayı çıksın desin bizden 2 yıl bişi beklemeyin bunları pişirelim ondan sonra bizden bişiler bekleyin.Hem bütçemiz düzelir hrm öze dönüş olur hemde şuan 2-3 nadir oyuncumuzun taşıdığı milli forma sayısı artar herşey güzel olur sizde öze dönüş karonuzu kurun

gercekten guzel dusunmussun ama bu yonetim onu yapmaz ilerideki yoneticilerin yapmasini gonulden işterim

Kubilay ŞAHİN
11.08.2007, 03:00
Öze Dönüş Sadece Sözde Olmayacak.
Adam geldimi para için top Oynamayacak.
Yürekle Oynayacaksa (ki Yerli oyuncularda Daha fazla görülmekte) Gelip oynayacak.
O Kadar Keşfedilmemiş Oyuncu Var Bunları İlk Önce Alt Yapıdan Geliştireceksin Daha Sonra Öze Dönüş Diyeceksin.

Kubilay ŞAHİN
11.08.2007, 03:03
Yürekle Oynayacaksa (ki Yerli oyuncularda Daha fazla görülmekte) Gelip oynayacak.
O Kadar Keşfedilmemiş Oyuncu Var Bunları İlk Önce Alt Yapıdan Geliştireceksin Daha Sonra Öze Dönüş Diyeceksin.
Değilmiydi Bizi Şampiyon Yapan Hep Trabzon Gencleri, Peki Hepsinde Ayrı Bi yetenek Yokmuydu, Peki Hangisi Yürekle Oynamadı...
İşte Bu Unsurlar göz Önüne Alınmalı...

onur_alabuga_61
11.08.2007, 03:20
ismi geçen ufukhan,ufukhan bayraktar mı? :):)

pardon ufuk bayraktar

onur_alabuga_61
11.08.2007, 03:25
Değilmiydi Bizi Şampiyon Yapan Hep Trabzon Gencleri, Peki Hepsinde Ayrı Bi yetenek Yokmuydu, Peki Hangisi Yürekle Oynamadı...
İşte Bu Unsurlar göz Önüne Alınmalı...

haklısın abi benim bahsettiğimde o. yürek olacak ahmet olsun mehmet olsun ama trabzonspor formasının bilincnde olsun illada trabzonlu olacak die bişi yoq benim öze dönüüş demek istediğim altyapı yani bizim altyapıda malum trabzonlu çocuklardan oluşuo e mecburen trabzonluları yazdım ama gerçekten bu kadroyu oturtsunlar avrupada bile iş yapar bu kadro 3-4 sene sonra

Mehmet Fatih Yavuz
11.08.2007, 03:38
1970 te miyiz??
alt yapının çok önmli olması, takımda ciddi sayıda alt yapıdan topçu olması falan tamam da...
bu öze dönüş falan hayalden öte birşey değil..
bugün kiminle öze döneceğiz???

ufukhan tayfun falan..
kurban olayım..

kaçıncılığa oynayacağız??
"ligde üst sıralarda kendimize yer arayacağız" felsefesinden öteye gitmez sonuçları...

trabzonun altyapısını kullanması başka şey, iyi-kötü ayrımı yapmadan, yerli olsun bizim olsun demek başka..

bugüne kadar gelen yabancılar kötü diye birşey yok..
sivrilmiş adamları sayıyorsunuz sadece.
bir vugrinec, cemaluri, nemsadze, paff, olsen, czyo ve hatta lee(gittiğinden beri sol kanadımız yok) vs.vs.vs
bunların hepsinden verim aldık biz..

doğru adamları bulamamak yabancıları kötü yapmaz.. ki bulduğumuz zamanlar da oldu...
doğru adamı bulup ziya doğan gibi bir futbol katiline emanet etmek başka bir facia..
musampa, marcelinho, symek, stephanov gibi adamları ziya doğana emanet edersen alacağın verimin sıfır olmasından doğal birşey yok...

onur_alabuga_61
11.08.2007, 03:48
1970 te miyiz??
alt yapının çok önmli olması, takımda ciddi sayıda alt yapıdan topçu olması falan tamam da...
bu öze dönüş falan hayalden öte birşey değil..
bugün kiminle öze döneceğiz???

ufukhan tayfun falan..
kurban olayım..

kaçıncılığa oynayacağız??
"ligde üst sıralarda kendimize yer arayacağız" felsefesinden öteye gitmez sonuçları...

trabzonun altyapısını kullanması başka şey, iyi-kötü ayrımı yapmadan, yerli olsun bizim olsun demek başka..

bugüne kadar gelen yabancılar kötü diye birşey yok..
sivrilmiş adamları sayıyorsunuz sadece.
bir vugrinec, cemaluri, nemsadze, paff, olsen, czyo ve hatta lee(gittiğinden beri sol kanadımız yok) vs.vs.vs
bunların hepsinden verim aldık biz..

doğru adamları bulamamak yabancıları kötü yapmaz.. ki bulduğumuz zamanlar da oldu...
doğru adamı bulup ziya doğan gibi bir futbol katiline emanet etmek başka bir facia..
musampa, marcelinho, symek, stephanov gibi adamları ziya doğana emanet edersen alacağın verimin sıfır olmasından doğal birşey yok...

peki ya ne yapalım millete r.carlos gelmiş peki sen kimi alacan bu saatten sonra sen carlos a teklif götürürsen carlos un dieceği laf şu :hı hı hı ha ha ne trabzonpsor mu hiç duymadım avrupada hangi kupada mücadele edio ..............
artık trabzonspor bataklıkta bugün bursaspor bile kayserispor bile trabzonspor la dalga geçip kafa tutuyosa yazık bir efsane eriyo.......

yapacak bişi yoq ya altyapıdan başlayacaksın yada 25 değil 100 sene bekleyeceksin

futbalski60
11.08.2007, 04:32
ali bilgin,sochaux da oynayan mücahit,galatasaray da oynayan serkan çalık(gökdenizin sol kanat versiyonu),ankaraspor da oynayan özer hurmacı bu oyuncuları kaçırmayacaktı hepsi trabzon'un çocukları ama daha alması imkansız

EmrahYalçınalp
11.08.2007, 07:00
Vallahi benim gözümde Orhan Çıkrıkçı, Ünal Karaman, İskender Günen, Osman Özköylü, Şota-Archil Arveladze hatta zamanında çok iyi ayrılmamış olsak da Abdullah Ercan ve Tolunay Kafkas çocukluklarını dahi Sotka'da geçirmiş Trabzonlu öz evlatlarımızdır. Öze dönüşden ziyade kaliteli topçulara dönüşten yanayım. Bu kaliteli adamlar altyapıdan gelirse kaymaklı ekmek kadayıfı, ama gelmezse de bekle bekle nereye kadar...

smertkan
11.08.2007, 07:59
Öze dönüşü Trabzonlu oyuncuların oynadığı takım değilde üreten bir Trabzonspor olarak algılamak gerekir. Alt yapınızdan ya da başka takımlardan Ugandaya bile giderek Futbol ekolümüze uygun oyuncular bulup bunları önce sahaya sonra dünyanın gözönüne sürmeliyiz.

ancak bunun için Trabzonsporun Futbol ekolüne geri dönmeliyiz ne o ekol Orta sahadan adam geçirmeyen Trabzonspor koşan hızlı oynayan iyi pas yapan dikine oynayan rakibin üstüne üstüne giden arkadaşlığın hat safhada olduğu bir takım.Bu günkünün tersi desekte olur aslında.

ÖZe dönüş=Üretmek+kendi ekolümüz

TSKara61
11.08.2007, 08:39
Oze donuslen bu modern futbolda basarili olan bir ornek gosterin bana, bende sana evet diyim.

Gürkan
11.08.2007, 08:47
Öze dönüş her 61 numaralı formayı giyeni almak için uğraşmakla aynı mantıkla yapılacaksa özümüze tam döneriz o zaman. mahalli ligte eseriz.

sanki tüm Trabzonlular Fatih Tekke , Tüm yabancılarda Mustafa Keçeli.

Emrahında dediği Gibi
"Öze dönüşden ziyade kaliteli topçulara dönüşten yanayım."

Mehmet Fatih Yavuz
11.08.2007, 09:13
peki ya ne yapalım millete r.carlos gelmiş peki sen kimi alacan bu saatten sonra sen carlos a teklif götürürsen carlos un dieceği laf şu :hı hı hı ha ha ne trabzonpsor mu hiç duymadım avrupada hangi kupada mücadele edio ..............
artık trabzonspor bataklıkta bugün bursaspor bile kayserispor bile trabzonspor la dalga geçip kafa tutuyosa yazık bir efsane eriyo.......

yapacak bişi yoq ya altyapıdan başlayacaksın yada 25 değil 100 sene bekleyeceksin

kimse roberto carlos falan aramıyor..
bu sene mesela bi martinezi, bi linderothu alabilirdin.
burada maliyeti 2-3m olan futbolcu isimleri çok yazıldı.
kimse 10m ver futbolcu al demiyor.(gerçi 2 tane sözü var başkanın ya neyse)

bursaspor, kayserispor seninle kalitesiz kadron yüzünden dalga geçebilir.
öze dönüş vs... kadron daha kalitesiz hal gelir daha fazla dalga geçerler.
olacak bitecek birşey yok.

sanki hiç şampiyonluğa oynamamış gibi yeni birşeyler aramanın alemi yok.
kaliteli futbolcularla oynarsan herkese raconu sen kesersin.
sıradan oyuncularla oynarsan, yerli merli tanımaz kimse....
bursa kayseriye başkalarını eklersin.

aaahmet61
11.08.2007, 09:20
bırakın özedönüş hikayelerini.özedönüş mü yapmak istiyorsunuz.işte size akçaabat spor.alın bu takımı bu işi bu takımda uygulayın.bal gibi biliyorsunuzki.olmaz.önemli olan özedönüş değil .trabzonsporun ekonomik değerini büyütmek.altyapıdan gelen futbolcular bakalım bu paralara trabzosporda oynamak istiyecek mi.enson örnek ogün abdullah gökdeniz.devir para devri.paran varsa şampiyon olursun.gerisi hikaye.

champions
11.08.2007, 09:48
"Hayali" bir düşünce Ne uygulanabilir ne de sonuç başarı olur
Dünyanın en müthiş alt yapılarına sahip ve genç yetenekleri bulup transfer edebilen takımları bile yapamıyor bunu Biz nasıl yapalım? Yoksa onlar bunun farkında değiller mi?
Bence burda sorgulanması gereken takımdan gönderilmesi gerektiği halde Trabzonlu olması gerekçesiyle gönderil(e)meyen ve oynaması gerektiği halde tecrübesiz olmaları v.b.nedenlerle oynatılmayan genç oyunculardır
Takımda oynayabilmek için "Trabzonluluk" "yeterlilik" den daha önemli sanki
Genç oyunculara güvenebilir kadroda yer alan bütün oyuncular için ilk önce yeterlik ararsak çok şey kazanırız

Cengiz Çubukcu
11.08.2007, 09:51
Trabzonda değirmenderede bir apartmanın duvarında taka gazetesinin reklamı var. bir türkümüzden alıntı yaparak "gönlüm hep seni arıyor neredesin sen" diyor. İnsan düşünmeden edemiyor, o günün şartlarında nasıl başarılı olmuşuz ? aklıma gelen birkaç sebep, şehirde müthiş bir birlik ve beraberlik, dayanışma, paylaşma, istikrarlı kendini öne çıkarmayan bir yönetim. Futbolcular ise halktan biri gibi...
Koskoca efsane Şenol Güneş hala bu kadar şöhrete rağmen bozulmamışken, 2 günlük yeni yetme topçular kendini bulutlarda görüyor.
demem odur ki öze dönüş için önce kendi kaynaklarımızı düzgün kullanıp, iyi sporcular yetiştirmeliyiz. böyle olursa dışardan gelen oyuncular da bizi benimser ve başarılı olurlar, yabancı yıldız da gelir, kalma da kalır...
devir para devri evet ama Trabzonsporda oynayacak oyuncuya ben olsam en fazla 2 milyon ytl veririm. ve bu oyuncular da fatih tekke , gökdeniz ayarında oyuncular olursa ...orta sahayı geçemeyen bir oyuncuya da vereceğim en fazla 0,75 miyon ytl olur..
Trabzonsporda oynamak istemeyen topçuyu bir saniye tutmayacaksın...

Emre GÜRDAL
11.08.2007, 10:24
Bence Oze Donusu Ilk Balatan Samet Hocaya Burdan Sevgilerimi Gondriyorum Cunku Ac Oyuncularla Ciktigi Yolda Zamaninda Basarili Oldu Takimda Bakin 6 Bilemediniz 7 Tane Oyuncu Trabzonluydu Bakin Real Madride Adamlar Hersene Kupa Almaktan Son 3 Sezon Birtane Dahi Kupa Lamadilar Nednm Adamlar Doydu Ondan Simdi Bende Diyorum Ki Bzizm Basarili Ollmamiz Icin Ac Oyunculara Ihtiyacimiz Var

Kasım Hilal
11.08.2007, 10:37

Öncelikle belirtmeliyim ki biz Umut'u 1.5 milyon dolara aldık..
Özer'in de değeri şu anda onun altında değil.
Martinez'in 4 milyon euro ettiği bir yerde Tolga da ucuza gitmez.
En az 1-2 milyon dolarlık adam da o..
Bu takımı 3 milyon $ gibi bir mebla ile oluşturamazsın..

Hem mesele oyuncuların memleketi değil yüreği bence.. Şota gibi mesela.. Bence adam lazın hası..

MarceloTS
11.08.2007, 10:42
Atletico Bilbao yıllardır Bask dışından futbolcu almıyor.Hali ortada.Modern futbolda böyle bi anlayış yok.30 yıl önceydi bu.Artık parayı basacaksın şampiyon olacaksın ben katılmıyorum öze dönüşle şampiyonluk geleceğine..

Emre İskender
11.08.2007, 10:58
trabzonlu futbolcuya ewet... amaaaaa sırf kütügünde trabzon yazıyor diye de futbolcuyu oynatmak olmaz... bana trabzonluyum diyebilecek malatyalı ünal gibi futbolcu lazım... yada tiflisli şota...

oguzkoc
11.08.2007, 11:10
geleceğin trabzonsporu mu? biraz zor ama sanal alemde kadrolarla denenebilir

------------------tolga-----------------
ufukhan---tayfun------selim----eyüpkadri
barış memiş---hüseyin---yusuf---gökdeniz
----------umut----------ali-------------

poetricus
11.08.2007, 11:19
Öze dönüş önce öz bir yönetimle, adam gibi bir hocayla, yetenekli ve karakterli futbolcularla olur.
Hüviyetinde doğum yeri Trabzon yazan iş bilmezlere kulübü peşkeş çekmekle değil.
Özümüz mikro milliyetçilik değil, futbolu bilme ve onurla mücadele etmekti. Ona dönmemiz gerek.

Kasım Hilal
11.08.2007, 11:20
Özümüz mikro milliyetçilik değil futbolu bilme ve onurla mücadele etmekti. Ona dönmemiz gerek.

Budur..
Abi maşallah..

Nissan
11.08.2007, 11:28
Oze donusu Ozkan Sumer yaparken hepiniz aglardiniz, Fener Ortega'lari Washington'lari getiriyor bizim takim ise Hakki'lar ile Huseyin'ler ile mucadele ediyor diye. Adama etmedik kufur birakmadiniz takim azicik basariz olunca.
Sizin gibi taraftara boyle kume dusmemek icin oynayan takim bile cok.

Özsu
11.08.2007, 11:43
Bana göre öze dönüşte hüsran yaşarız. Özünde YETENEKLİ topçuları tabi oynatacaksın ama dış transfer politikanda çok yararlı olmasada MANTIKLI olacak..

cIlgInIm
11.08.2007, 11:49

ilerleyen yıllarda büyüktüklerinde olabilir ancak böle bi takım :D şuan bunlarla lige baslasak başlamadan düşeriz :D

Kamil Çakmak
11.08.2007, 11:49
Trabzonspor öze dönüşünün yanında Bölge takımlarına sahip çıkmalı. Altyapısından yetiştirdiği ancak kadroda yer bulamayan futbolcuları bölge takımlarına kiraya vermeli. Hem futbolcular pişer hemde bölge takımlarına bi katkısı olur bi abilik yapar.

Takım halinde öze dönüşün den ziyade Kaliteli futbolcuların yanına her sezon 2 veya 3 futbolcu alt yapıdan, karadeniz yada anadolunun başka yerlerinde başarı için ışık veren futbolcuları yavaş yavaş kadroya monte etmek daha akıllıca olur. Bu arada alt yapıdan gelip 2-3 sezondur forma giyipde başarılı olamayan futbolculara da fazla ısrar etmemek gerek.
Öze dünüş projesi için profesyonel ve bu işleri bilen yönetim ve teknik kadrolara bu işi teslim ederek ancak başarılı olunabilir.

cIlgInIm
11.08.2007, 11:54
Trabzonspor öze dönüşünün yanında Bölge takımlarına sahip çıkmalı. Altyapısından yetiştirdiği ancak kadroda yer bulamayan futbolcuları bölge takımlarına kiraya vermeli. Hem futbolcular pişer hemde bölge takımlarına bi katkısı olur bi abilik yapar.

.

trabzonspor bu konuda cok güzel abilik yapıyor bırak pişmesi gerken oyuncularını banko oynuyacak oyuncularını bile veriyor yani .. abiligine diyecek yok

Nissan
11.08.2007, 12:09

Takım halinde öze dönüşün den ziyade Kaliteli futbolcuların yanına her sezon 2 veya 3 futbolcu alt yapıdan, karadeniz yada anadolunun başka yerlerinde başarı için ışık veren futbolcuları yavaş yavaş kadroya monte etmek daha akıllıca olur. Bu arada alt yapıdan gelip 2-3 sezondur forma giyipde başarılı olamayan futbolculara da fazla ısrar etmemek gerek.
Öze dünüş projesi için profesyonel ve bu işleri bilen yönetim ve teknik kadrolara bu işi teslim ederek ancak başarılı olunabilir.

Alt yapidan oyuncu cikarip cevre kulublerde pisirmeye falan ne gerek var?
Dunya sampiyonu olmus lise takiminin oyunculari nerede onu soyle sen bana?

Kasım Hilal
11.08.2007, 12:15

ilerleyen yıllarda büyüktüklerinde olabilir ancak böle bi takım :D şuan bunlarla lige baslasak başlamadan düşeriz :D

O kadar da değil be üstadım.
Bu kadro üst düzey değil belki ama Vallahi Ziya Doğna'In kurduğu takımdan daha çok iş yapar o kesin!

Kamil Çakmak
11.08.2007, 12:23
Alt yapidan oyuncu cikarip cevre kulublerde pisirmeye falan ne gerek var?
Dunya sampiyonu olmus lise takiminin oyunculari nerede onu soyle sen bana?

Trabzonsporun alt yapısında oynayıpda kadroda kaç tane yıldız var. Hepsi binbir hayelle başlıyorlar alt yapıya. Umutları kesilince hepsi başka klüplerde bonservislerin bile Trabzonsuporun elinde olmadan oynuyorlar. Biz onları elimizden kaçmaması için, daha sonra milyon dolar lar verip bünyemize katmaya uğraşmamak için başka takımlara kiraya vermeliyiz.

dünya şampiyonu olmuş lise takımlarının nerede olduklarını bana sormayacaksın. Sorumlularına sorcaksın. Benimde demek istediğim bu zaten onlara sahip çıkmak

cyberentalpi
11.08.2007, 12:27
Oze donus artik mumkun degil. Mumkun olsada basarili olmak mumkun degil. Bu Trabzonsporu sıradanlastirir. Daha fazla bir sey katmaz. Bırakinm Trabzonu Ligde bile sampiyon takimlarin en onemli oyuncular genelde yabancı.
Ama su yapilabilir. Altyapiya onem. Bu Trabzonlu degil Turkiyede hatta Dunyada yetenekli oyunculari alip takima yavastan eklemek. Kaliteli yabanciya devam etmek. Cok pahali olmasada Trabzonsporun saglam bir trabzon butcesi hala olmali.
Dunyada Futbol giderek daha fazla parasal oluyor. Takimlar gelirlerini yukseltmek icin cabaliyor. Bizim hedefimiz yillar once ezdigimiz lyon olur ilk basta.Lyon bugun hala oyuncu tesbitinde cok iyi olmasina karsin pahali transferede girebiliyor.
Bunun icin oncelikle iy bir Teknik heyet
sonrasinda iyi bir yonetim sart ama

Mayls
11.08.2007, 12:32
Bence Altyapidan cikan ve Ileride 1. Takimda oynayacak potansiyale sahip oyuncularin pismesine falan gerek yok. Direk alirsin A Takim maclarda son dakikalar oynatirsin. Daha sonra biraz kendine güveni artinca siradan takimlara karsi sahaya sürersin. Bu pisirme olayi hikaye. Birkere pismeye giden 5-6 yil sonra geri dönüyor. O da 1-2 milyona

Nytre
11.08.2007, 12:35
öze dönüş yavaş yavaş olur.. mutlaka 11in içerisinde 4-5 trabzonlu oyuncu olmalı ....

gençlere önem verdiğimiz yok. paf takımını lağveden gençlerimizi komşu takımlara kiralayan bir zihniyet özüne dönemez.

ÖmerFarukYılmaz
11.08.2007, 12:43
Atletico Bilbao yıllardır Bask dışından futbolcu almıyor.Hali ortada.Modern futbolda böyle bi anlayış yok.30 yıl önceydi bu.Artık parayı basacaksın şampiyon olacaksın ben katılmıyorum öze dönüşle şampiyonluk geleceğine..

YANİ beyler devir o devir değil olmaz ancak takviye edilir

trabzonlu oyuncununda sıkıntıları olcak bi süre sonra onunda avrupa hayalleri olcak

al fatih tekke gitti hep burda kalcak die bi kaide yok

Kamil Çakmak
11.08.2007, 12:44
Bence Altyapidan cikan ve Ileride 1. Takimda oynayacak potansiyale sahip oyuncularin pismesine falan gerek yok. Direk alirsin A Takim maclarda son dakikalar oynatirsin. Daha sonra biraz kendine güveni artinca siradan takimlara karsi sahaya sürersin. Bu pisirme olayi hikaye. Birkere pismeye giden 5-6 yil sonra geri dönüyor. O da 1-2 milyona

Sence hikaye bence değil. Ben klüp bünyesinden kopmadan diğer takımlarda pişmesini kastediyorum. Bir sürü futbolcu yetişiyor alt yapadın. Hangisini son 5-6 dakikada oynatacaksın.

ÖmerFarukYılmaz
11.08.2007, 12:46
beyler o zmn şampiyon olmamız srf trabzonlu futbolcular war die olmadı

şehir birlik ve beraberlik içerisindeydi herkes ii kötü destekliyordu takımı

içimizde irlandalılar yoktu:D:D:D kendi menfaati için memleketini satanlar var içimizde

hem ona bakarsan trabzonlu olup febeyi geyseyi tutanlarda war

Remzi
11.08.2007, 13:16
Bence Öze dönüş derken TRabzon ruhunu taşıyan futbolcular olması lazım.TRabzonlu olması gerekmez.Yürekten TRabzonsporlu olsun zaten başarı gelecektir.ismini bilmiyorum ama biyerde okumuştum.TRabzonsporun başarısını trabzonlu futbolcular düşünsün diye bi söz söylenmişti bi futbolcumuz tarafından.işte takımı bu ve bunun gibilerden sıyırıp TRabzonspor ruhunu taşıyan kişilerden oluşturmak gerekir;)

FcTRABZONSPOR
11.08.2007, 13:33
Öze dünüş olayı bikerende olacak bir olay değildir ...Şimdi o uygulamayı gerçekleştirsek yerimiz 2.ligdir...

Renkleri bordoyla işaretlediğim oyuncuların geleceği parlak olan oyuncular...Bunların yanına kaliteli yabancı ve yerli takviyeler yapıldığında gercekten güzel bir kadro cıkabilir...

vadaa55
11.08.2007, 13:36
Öze dünüş olayı bikerende olacak bir olay değildir ...Şimdi o uygulamayı gerçekleştirsek yerimiz 2.ligdir...

Renkleri bordoyla işaretlediğim oyuncuların geleceği parlak olan oyuncular...Bunların yanına kaliteli yabancı ve yerli takviyeler yapıldığında gercekten güzel bir kadro cıkabilir...
m.ocak'ın geleceği parlak barışın değilse birşey demiyorum

FcTRABZONSPOR
11.08.2007, 13:40
m.ocak'ın geleceği parlak barışın değilse birşey demiyorum
bak onu unuttum barışda yetenekli oyuncu her iki ayağını kullanabilen tekniği ve hırsıyla çok beğendiğim bir oyuncu...

ÖmerFarukYılmaz
11.08.2007, 13:50

oradaki en yetenekli oyuncuyu işaretlememişsin alla alla

7 ufuk bayraktar

hem tayfunun hepsinden daha ii bi geleceği war yeterki şans bulsun

Özkan
11.08.2007, 13:53
Çuvalla para saçınca şampiyon olabiliyor muyuz? Ya da, Galatasaray ve Fenerbahçe kadar para harcayabileceğimize inanan var mı? Şampiyonluk iki türlü de gelmiyorsa bu kadar para harcamanın âlemi ne? Öze dönüş yapalım, hiç olmazsa borcumuzu azaltmak için bir fırsat olur ve birkaç yıl gururla izleyeceğimiz bir takımımız olur. Bu arada İstanbul takımları kadar para harcayacak duruma gelirsek harcarız.

FcTRABZONSPOR
11.08.2007, 13:54
oradaki en yetenekli oyuncuyu işaretlememişsin alla alla

7 ufuk bayraktar

hem tayfunun hepsinden daha ii bi geleceği war yeterki şans bulsun

Tayfunun geleceği parlak haklısın anadolu takımlarında ii iş yapar....ufuk bayraktara gelince ben onun oyununu beğenmiyorum...Şimdilik güzel görüüyo ama ilerisi için ışık vermiyo...Aynı kaleci tolga gibi 5 yıldan beri aynı tolga!!!!

10 numara
11.08.2007, 13:55
barış memiş , özer hurmacı , yusuf kurtuluş , ali güzeldal kendini geliştirirse ufuk bayraktar geleceğin yıldızları.............

ÖmerFarukYılmaz
11.08.2007, 14:04
Tayfunun geleceği parlak haklısın anadolu takımlarında ii iş yapar....ufuk bayraktara gelince ben onun oyununu beğenmiyorum...Şimdilik güzel görüüyo ama ilerisi için ışık vermiyo...Aynı kaleci tolga gibi 5 yıldan beri aynı tolga!!!!

eee bunları geliştircek t.d. lazım bak fatih terim neler yetiştirdi

bizim oyuncular fatih t.nin elinde olsaydı şimdiye trabzon brezilya gibi olmuştu

FcTRABZONSPOR
11.08.2007, 14:11
eee bunları geliştircek t.d. lazım bak fatih terim neler yetiştirdi

bizim oyuncular fatih t.nin elinde olsaydı şimdiye trabzon brezilya gibi olmuştu
Ufuk bayraktar iyi bir TD nin elinde olsa belki iş yapabilir ama tayfun kesinlikle o düz sıradan bir oyucu bir oyucuda teknik olmadıktan sonra onu nasıl geliştirebilirsinki...Al sana hüseyin ...ver onu en iyi bir TD nin yanına yapsın bakim onu lampard gibi:)Sizce olurmu:)

Özkan
11.08.2007, 14:18
Al sana hüseyin ...ver onu en iyi bir TD nin yanına yapsın bakim onu lampard gibi:)Sizce olurmu:)mahalle maçı mantığıyla düşünüyoruz. Hüseyin'den Lampard olmasa da Viera olur. Hattâ stoper oynatılsa ülkenin en iyi stoperi olur.

Hasan Üçüncü için de benzer şeyler düşünüyorum. Takımdaki herkes teknik olmazk zorunda değil, zâten dünyâda böyle bir Brezilya millî takımı var.

ÖmerFarukYılmaz
11.08.2007, 14:20
Ufuk bayraktar iyi bir TD nin elinde olsa belki iş yapabilir ama tayfun kesinlikle o düz sıradan bir oyucu bir oyucuda teknik olmadıktan sonra onu nasıl geliştirebilirsinki...Al sana hüseyin ...ver onu en iyi bir TD nin yanına yapsın bakim onu lampard gibi:)Sizce olurmu:)

ama ondan en iyi verimi alacağı yeri bilir orda oynatır oranın yıldızı yapar onu

ör:marco bizde ofansif oynuyodu febede defansif oynamaya başladı(zorla) değerini 2 ye katladı türk milli takımına seçildi

FcTRABZONSPOR
11.08.2007, 14:24
mahalle maçı mantığıyla düşünüyoruz. Hüseyin'den Lampard olmasa da Viera olur. Hattâ stoper oynatılsa ülkenin en iyi stoperi olur.

Hasan Üçüncü için de benzer şeyler düşünüyorum. Takımdaki herkes teknik olmazk zorunda değil, zâten dünyâda böyle bir Brezilya millî takımı var.

Hüseyini en beğenen bir kişi varsa oda benim...Hüseyin görev adamı ne verirsen onu yapar...Benim burda demek istediğim hüseyine bir görevi ver yapar...Ama tayfunda onu yapacak kapasite yoq...Hatta geçenlerde kaleci tolga sakat gökdeniz hüseyine demişki hüseyin abi bu sefer işin zor neden demiş bizim hüseyin demişki abi tolga sakat diğer kalecilerin durumuda ortada sana kale yolu göründü olsun demiş daha az yorulurum:)

bordo61
11.08.2007, 14:25
öze dönüş genlerimi yavaş yavaş sindire sindire takıma monte ederek olur birden 11 yeni kişi koyarsak 10 sene geriye gideriz

Can basten
11.08.2007, 14:26
Hakan Kulaçoğlu'nun dediği gibi;

Yerlinin yerlisi değil formanın terlisi makbuldür.:)

ÖmerFarukYılmaz
11.08.2007, 14:29
öze dönüş genlerimi yavaş yavaş sindire sindire takıma monte ederek olur birden 11 yeni kişi koyarsak 10 sene geriye gideriz

he kaldıki onlarda gitmek isticek sorunları problemleri olcak

yani tam dikiş tutturana kadar oooo

Ertan 51
11.08.2007, 14:46
şu ortamda zor gözüküyor taraftar başarıya aç ilk etapta yıldız transferlerle 1 şampiyonluk yaşasak belki gerisi gelir ama gençlerle bu piyasada çok szor yukarda arkadaşın dediği gibi eğer bu mantık geçerli olsaydı A.Sebat bir alt kümeye düşmemesi lazımdı.devir o devir değil bence.uzun vade değilde en kısa zamanda hedefe varmak daha eftal olur buna iyi bir hoca eksik mevkilerede 3 tane yıldız transferle olabilir mesela.tabi bunlar bu sene için hayal oldu yani 2007-2008 uçtu gitti gelecek seneden bahsediyorum ben.

Onur
11.08.2007, 14:57
O kadar genci bir takımda uyum içinde oynatamazsınızz. Mutlaka takımda abi rolünü üstlenecek 2-3 kişi olması gerekir.

Fanatik28
11.08.2007, 15:15
Öze dönüsü birakin, bu takimin belkide taraftarinin en cok oldugu Istanbul`da hic bir pilot takimi var mi? Bir Altyapsi var mi?

Cözüm cok basit!!!

Altyapida dönen torpilleri ortadan kaldirdin mi, Trabzonspor`u Sampiyonluga tasiyacak en az 3 kadro cikarirsin.

Birde bir Scout ekibi kurup, Trabzonspor`u futbolcu transferlerinde Menejer ve Yöneticilerin cebine indirdigi paralardan kurtardik mi, Para sorunu gibi bir sorunumuzda kalmaz.

İHSAN
11.08.2007, 15:29
Genç ve bu takıma her şeyini verebilecek yeteneklerle öze dönülmeli. İlla TRABZONLU olmak zorunda değiller. Hatta olmasa daha iyi olur, en azından daha uzun süre şans tanır Değerli taraftarlarımız.

İnanın bu ruhsuzların yaptıklarını , çoğu genç oyuncu da yapabilir. O halde bunlara bu kadar para vermeye ve geleceği olmayan bu insanlara yatırım yapmaya gerek yok vesselam.

POYRAZ
11.08.2007, 16:57
Öze dönüs bence mantikli ama su durumda nasil olur bilemiyorum. Yukari tükürsen biyik, asagiya tükürsen sakal.

onur_alabuga_61
11.08.2007, 17:03
Bence Oze Donusu Ilk Balatan Samet Hocaya Burdan Sevgilerimi Gondriyorum Cunku Ac Oyuncularla Ciktigi Yolda Zamaninda Basarili Oldu Takimda Bakin 6 Bilemediniz 7 Tane Oyuncu Trabzonluydu Bakin Real Madride Adamlar Hersene Kupa Almaktan Son 3 Sezon Birtane Dahi Kupa Lamadilar Nednm Adamlar Doydu Ondan Simdi Bende Diyorum Ki Bzizm Basarili Ollmamiz Icin Ac Oyunculara Ihtiyacimiz Var

ya öze dönüş demek trabzonsporun başarılı tarihi demek benim öze dönüş demek istediğim takım trabzonlulardan oluşsun değil bunu bi daha ve son kez diyim trabzonspor yıldız yabancı oyuncularal almadı kupaları altyapısıyla aç oyuncularla aldı senin dediğin gibi ben onu demek istiyorum

onur_alabuga_61
11.08.2007, 17:05
Genç ve bu takıma her şeyini verebilecek yeteneklerle öze dönülmeli. İlla TRABZONLU olmak zorunda değiller. Hatta olmasa daha iyi olur, en azından daha uzun süre şans tanır Değerli taraftarlarımız.

İnanın bu ruhsuzların yaptıklarını , çoğu genç oyuncu da yapabilir. O halde bunlara bu kadar para vermeye ve geleceği olmayan bu insanlara yatırım yapmaya gerek yok vesselam.

benim demek istediğim bu işte saol arkadaşım bu ruhsuzlara bu kadar para verip eli boş bir şekilde ligi bitirmektense gençlerimizle övünüp şua nki kadrodan daha başaralı oluruz

onur_alabuga_61
11.08.2007, 17:13
Oze donuslen bu modern futbolda basarili olan bir ornek gosterin bana, bende sana evet diyim.

b.dortmund 200 mil. dolarlık borcu sıfırlandı
barcelona inanılmaz bir krizden çıktı altyapıya önem vererek ve şuan messi,iniesta gibi yıldızları çıkardı ve daha çıkaracak daha aklıma gelmeyen örnekler var ama bu ikisini herkes bilir

SDanışmaz
11.08.2007, 17:32
Öze dönüş derken ne demek isteniyor önce bunu anlayalım..

Eğer kimliğinde sırf TRabzon yazıyor diye sahaya sürüp, ısrar etmekse ben bunda yokum.. Ama takıma ruhunu verebilecek, üstündeki formayı giymenin inanılmaz bir gurur olduğunu anlayabilecek, takım yedildiği zaman aşk acıyı çekenler gibi kalbi sızlayacak oyuncular sahaya sürülecekse ben bunda varım..

cuneytr
11.08.2007, 17:32
sampiyonluk kazanacak ekip....sampiyonluk kazanacak ekibin basında futbolu o takımın karakteristiklerine uygun olarak oynatabilecek bir teknik adam gerekir.bu teknik adam evvela takımı adına müadele vermeli kendi adına degil yani brşeler ispat etmek birilerine kendini begendirmek için yarısmamalı sonra o teknik adam futbolcusudan en üst seviyede yararlanmalı bu ugurda futbolcuyu takımdan kesebilmeli ve kadro dısınıa bile cıkarabilmeli futbolcuya dayalı bir sistem kurmamalı...
teknik adama devam edelim teknik adam takımının arkasında sonuna kadar durmalı onu yarı yolda bırakmamlı yani adam gibi,futbolcusunu da bir baba gibi kucaklamalı teknik adam altyapıdan oyuncu üreten adamdırda aynı zamanda takım planlaması hedefleri yapan bunun için altyapıdan bellili düzeyde(ferguson gibi) oyuncu cıkarandır kulubu takımı sehri ülkesi için bunu yapandır...bu dogruları yapan teknik adam zaten takımına taktik vermesine gerek yoktur futbolcu takım tahtaya yazılırken taktigi ve oyun stilini anlamıstır zaten...
teknik adam dogrularını uygulayabilecek ve onların arkasında olabilecek bir yönetim anlayısı da sarttır yukarıdaki yazılanlar için.tek fark yöneticler takımı dıs etkilerden koruyacaklar yada itibar saglat-yacaklar yada hak ve hukuklarını diger takımlara karsı kollayacaklardır.zaten bahsettigimiz yapı kurumsal ve tüzel bir kişilik tasıyorsa yazdıklarım olmazsa olmazdır bir kurumsal yapı için...
simdi sorulacak soru nezaman sampiyon olacagız yada sampiyon olabilirmiyiz?paranın egemen olmadıgı veye olamayacagı ,parayla mücadele edemeyen kurum ve kuruluslar için tek dogru yol bilinen gercekleri uygulamaktır işte sampiyonluga bu kadar yakınız sadece dogru yol izlemek .bize ilerde sampiyonluk yasatır zaten bunları yapmassak sampiyonlugu nekadar içinize sindirebilirsiniz ki?...(öze dönüs aynı zamanda trabzonspor takımının kendi karakteristigine de dönüstür yani futbol devrimiini yapmaktır)

attagümüshane
11.08.2007, 18:35
benim bu konuda bildiklerim şu;
1- en güzel gerçek; "TRABZONSPORUMUZUN" en başarılı yıllarını hep kendi bağrından gelmiş futbolcularla geçirmiş olmasıdır.
2- en acı gerçek; bir futbolcu fabrikası olan bölgeye rağmen ne yazık ki takımın altyapısının rezil bir durumda olması, yeni çıkan parlayan adaylar göremememiz ve altyapıya birinin dayısının oğlunun ötekinin amcasnının oğlunun doluşup "kimliğinde bol bol trabzon yada yakın biryerler yazan" ama yeteneği ve başarısı dibe vurmuş bir yapılanma.
öze dönüş insanların içindeki heyecanı uyandırmakla olur tek diyeceğim bu, başka yollara sapmak yada insanları kandırmakla değil

edim
11.08.2007, 19:21
ya arkadaslar eger trabzonspor ne demek oldugunu bilmiyen varsa you tubede trabzonspor belgeseli var lütfen izlesin futbolcularada izletsinler trabzonu trabzonlu futbolcular kurtarır bu vakitten sonra

Ali Şahin
11.08.2007, 20:28
öze dönüşe tam destek.24 senede bikere özkan sümer yaptı ilk yıl kötü ama 2 yıl hakkımız yendiği halde 2.olduk.bu yıl şampiyon olacağimıza inanan olmadığına göre en mantıklı karar öze dönüş olur ama bu yönetim ve hoca ile değil

Adem Erdoğan
11.08.2007, 20:42
öze dönmek bence tutmaz.Trabzonspor ruhu kazandırmak daha yerinde.95-96 jenerasyonunda kaç tane trabzonlu vardıki.Htaırladığım direk oynayan Hami ve Ogündü.Abdullah,ünal, orhan, kaleci nihat, osman, tolunay bunlar trabzonlu değillerdi.

Vkgz
11.08.2007, 20:47
bilboa bile vazgeçti bu işten.

EmrahYalçınalp
11.08.2007, 21:24
Oze donusu Ozkan Sumer yaparken hepiniz aglardiniz, Fener Ortega'lari Washington'lari getiriyor bizim takim ise Hakki'lar ile Huseyin'ler ile mucadele ediyor diye. Adama etmedik kufur birakmadiniz takim azicik basariz olunca.
Sizin gibi taraftara boyle kume dusmemek icin oynayan takim bile cok.
Pardon, siz kimsiniz de "bizim gibi taraftar" hakkında yorum yapıyorsunuz? "Siz kimsiniz" kısmını bir alçaltma sıfatı olarak kullanmıyorum, haddim de değil. Sadece gerçekten herkes yapılan işlere koca bir taraftar ordusu olarak karşı iken, tek başına olaya baş koyan, destek olan ve bu uğurda tüm taraftarları karşısına almış birini tanımak isteriZ.

Nissan
11.08.2007, 22:20
Pardon, siz kimsiniz de "bizim gibi taraftar" hakkında yorum yapıyorsunuz? "Siz kimsiniz" kısmını bir alçaltma sıfatı olarak kullanmıyorum, haddim de değil. Sadece gerçekten herkes yapılan işlere koca bir taraftar ordusu olarak karşı iken, tek başına olaya baş koyan, destek olan ve bu uğurda tüm taraftarları karşısına almış birini tanımak isteriZ.
Ben, zamaninda Ozkan Sumer'in baskan olmasini buyuk firsat olarak goren ancak baskan oldugu gunun ardindaki gunde, daha hicbir icraat yapmadan elestirilmeye baslanmasini, ardindan denedigi oze donus projesini kucumseyenleri, iki mac puan kaybettigimizde kufredenleri son olarakta baskanligi sona ereli yillar gecmesine ragmen her firsatta OS'i bile arar olduk gibi kucumseme ifadelerini gormus, okumus, yasamis ve o taraftarlarin arasinda hic yer almamis birisi olarak yukarki saydigim eylemlerde parmagi olan 99% oranindaki taraftari karsima aliyorum ve sana da bu tek cumlelik cevabi yaziyorum.

EmrahYalçınalp
11.08.2007, 22:40
Ben, zamaninda Ozkan Sumer'in baskan olmasini buyuk firsat olarak goren ancak baskan oldugu gunun ardindaki gunde, daha hicbir icraat yapmadan elestirilmeye baslanmasini, ardindan denedigi oze donus projesini kucumseyenleri, iki mac puan kaybettigimizde kufredenleri son olarakta baskanligi sona ereli yillar gecmesine ragmen her firsatta OS'i bile arar olduk gibi kucumseme ifadelerini gormus, okumus, yasamis ve o taraftarlarin arasinda hic yer almamis birisi olarak yukarki saydigim eylemlerde parmagi olan 99% oranindaki taraftari karsima aliyorum ve sana da bu tek cumlelik cevabi yaziyorum.
Rochester'dan da kim çıksa "un gibi" oluyor:) Zaten ne varsa Ithaca'da var. Ben size 3 cümle ile yazdım ama bence üçüne de yazık oldu.

Nissan
11.08.2007, 23:46
Rochester'dan da kim çıksa "un gibi" oluyor:) Zaten ne varsa Ithaca'da var. Ben size 3 cümle ile yazdım ama bence üçüne de yazık oldu.

San Diego'nun havasi yaramadi ondan un gibiyim bir suredir, normalde "tas gibi"yimdir.

6Şafak Aydın1
12.08.2007, 03:35
Atletic Bilbao takiminin arkasinda siyasi nedenler vardir. Fakat biz bölücü degil birlestirici oldugumuz icin Bilbao modeli kesinlikle Trabzona yakismayan bir model.

Genc yetenekleri kazanmasini ve egitmesini profesyonellestirelim tüm sorunlar hallolur. Bi anlamda bu yeteneklerin camia olarak degerini bilelim ve bunu takima monte etmeye calisarak, destekleyerek uyguluyalim.

EmrahYalçınalp
12.08.2007, 07:39
San Diego'nun havasi yaramadi ondan un gibiyim bir suredir, normalde "tas gibi"yimdir.
Çok uzatmaya niyetim yok. Ancak ilk başta yazmama neden olan ortaçağdan kalma nepotik "siz şöyle şöyleydiniz zaten" tavrıyla ilgili sorunu çözmek için yazıyorum. Burada kimseye neyin nasıl yapılacağını öğretmeye kalkmak ne kadar gereksizse karşısında çoluk çocuk olan ilkokul öğretmenleri gibi bir tavırla yazıp antipatik olmak da o kadar gereksiz. "Şöyle şöyle düşünenler vardı" dersiniz, tamam. "Çoğunluk şöyle şöyle düşünüyordu" dersiniz, ona da tamam. Ama öyle posta koyar gibi konuşmak herşeyden önce saygısızlık. Nereden biliyorsunuz kimin ÖS için ne düşündüğünü? Ben o kongre olduğunda sizin şu an bulunduğunuz yerlerden sabahlara kadar nette bunun tartışmasını yapıyordum. Forumda da hiç azımsanmayacak bir oranda ÖS'in gelişini ve yapmaya çalıştıklarını doğru bulan bir kitle olduğunu biliyorum. İstifasının ve sonradan sırf "bir aday da bizim taraftan çıksın" diye hiç bir şey değişmemişken yeniden aday oluşunun saçma ötesi olduğunu düşünmeye devam etsem de adamın hakkını teslim ederim. Emin olun burdaki çok büyük bir kesim de. Mesele bu.

ps: "Un" tabiri Rochester'a ve rengine atfen kullanılmıştı ama siz kıvam açısından ele almışsınız. SD yine iyidir öyleyse, Allah SF'ya düşürmesin :)

smertkan
12.08.2007, 08:58
Öze dönüş: Kulübün misyonunu koruyarak kendi Futbol anlaşını geliştirerek kendi kaynaklarını oluşturması ve kendi ayakları üzerinde durabilmesidir.Bunu yaparken Üretmelidir, tüketmemelidir.

Kulübün Misyonu: Trabzonsporun, yaptıklarıyla ve başarılarıyla Türk Futbolunu geliştirmesi en üst seviyeye taşıması olarak tanımlanması en uygunu olur diye düşünüyorum Burada Kulübün Misyonununun yönetimlerce tanımlamaması yönetimlerin ne seviyede olduğunun en açık ifadesi olduğunuda belirtmeliyim.Tabi misyonun konuşulmadığı yerde vizyonsuzlukta çok doğal oluyor.

ÜretmeK: Trabzonsporun kendi Yıldızlarını kendisi yetiştirebilmesidir. Sadece alt yapı değil transfer edilen gençleride yıldız yapabilmelidr İskender, Abdullah bunun örnekleridir Ve gerektiğinde Ali Kemali, Serdar Baliyi satabilmeli ama yerine yenilerini koyabilmelidri.

Tüketmek:Önüne geleni alıp sonra daha ucuza satıp kulübü borç altına sokmak olarak anlatılabilir Vede son yönetim icraatlarıda bunlara pek güzel örnektir.

Öze dönüş hareketi:2000 yılı kongresi Trabzonspor içim öze dönüş kongresidir.Öncelikle kentin kaynaklarına dönülmek istenmiş bunun içinde bir cephe oluşturulmuş ve Başkan olarakta Sn Özkan SÜMER öne çıkmış ya da çıkarlmıştır.Ancak bir yıl sonraki kongrede oluşturulan cephe dağılmıştır kongrede Sn Ağaoğlu ve 4 arkadaşınında yönetim kuruluna seçilmesi konre delegelerinin birliktelik isteği anlaşılamamış ve yola devam diyen Özkan SÜMER gerek Şehirden gerekse kendi Yönetim kurulu üyesi arkadaşalarından şikayetçi olduğunu düşündüğüm Yalnız kaldım deyimiyle istifa etmiştir. Sonuçta Özkan Sümer bey Öze Dönüşcüdür.Ama Asıl öze dönüş 2000 yılı kongresidir ve maalesef 2005 yılı kongresi ile bu dönem son bulmuştur.

onur_alabuga_61
12.08.2007, 15:33
özkan sümer zamanında şunu dienler hangi yüzle gezio merak ediyorum parası yok takıma ne verebilir?

ne mi verebilir f.tekke,Romashchenko,yattara,aureillo bunları verdi türkiye kupasını verdi göze hoş futbol verdi
parası olan başkanınız size ayman gibi ruhsuz insanları,rezilliği,iğrençliği,başarısızlığı verdi...

demekki her şey para değilmiş

femalkocoglu
12.08.2007, 15:35
Özden Zarar Gelmez

szymek7
20.08.2007, 15:05
slm arkadaslar, bence öze dönüs çok iyi bir düsünce çünkü ts'ye gelen bütün yabanci oyuncular buraya ya para için, yada kendisini gösterip avrupaya gitmek için geliyorlar yani anlayacaginiz, trabzonsporu siradan bir takim gibi görüyorlar. Yabanci transferlere bakilirsa yüzde 90'i tutmadi. Ayrica hepiniz biliyorsunuzki, türkiyede ve avrupada yetisen türk oyuncularin yüzde 50sinden fazlasi trabzon asilli. Yani ts bunlarin en iyilerini toplayarak iyi, gelecek vaad eden ve sampiyon olabilecek bir takim kurabilir. Ama asla unutmiyalimki öze dönüs söylendigi gibi kolay degil aksine zaman gerektiren bir sey ve de öze dönüsle demiyorumki takim 100de100 trabzonlu futbolculardan olussun, tabi ki suanki kadroda bulunan oyunculardan bazilari bulunacak.Iste benim düsündügüm gelecegin ts'nin oyunculari:

ufukhan bayraktar
baris memis(paf)
ozer hurmaci(ankaraspor)
ali güzeldal(ist. belediye)
ufuk bayraktar(kiralik)
eyüp kadri(kiralik)
mevlüt erdinç(fransa'da oynayan trabzonlu 20 yasinda)
serkan çalik(gs)
mehmet çakir(g.birligi)
erhan küçük(kasimpasa)
murat kalkan(oftasspor)

Ama suanki kadrodanda asagidaki oyuncular kalmasi lazim:
tolga zengin
hüseyin
gökdeniz
umut
erdinç
tolga seyhan
serkan
ergin keles
yusuf

Illaki yabanci alacagim diyorsa yönetim gitsin genç yetenekleri alsin, yani stepanov gibi adamlar.

DAHA NE YETENEKLI TRABZONLU OYUNCULAR VARDA, GÖRÜLMÜYOR.

ozturk
20.08.2007, 15:28
zd bu Yusufu niye oynatmıyor?? vllaznia maçında gayet iyi oynamıştı tekniği falan iyi..

Drizzts
20.08.2007, 15:43

:) bu kadroyla tam öze dönüş olur.lig b

Drizzts
20.08.2007, 15:44
trabzonspor artık kendşi sınırlarını aşmış bir takım.Şehir takımlığından çıkmış,dünya ya açılmış bir kulüp

LazAnisT
20.08.2007, 15:44
Hangi öze dönüşten bahsediyoruz.Öz evladımız diye bağrımıza bastığımız kişi febeli olmak üzere.Kime inanalım daha(inşallah yanılırım)Para öze dönüş filan dinlemiyor.Büyütürüz,yetiştiririz ondan sonra gelir elinoğlu parayı basar alır gider adınada profosyenellik denir ve işin içinden çıkılır.

ÖmerFarukYılmaz
20.08.2007, 15:59
Hangi öze dönüşten bahsediyoruz.Öz evladımız diye bağrımıza bastığımız kişi febeli olmak üzere.Kime inanalım daha(inşallah yanılırım)Para öze dönüş filan dinlemiyor.Büyütürüz,yetiştiririz ondan sonra gelir elinoğlu parayı basar alır gider adınada profosyenellik denir ve işin içinden çıkılır.

heeh aynen fatih tekke beni çok yanılttı

bunlarda ilerde sıkılır buralardan kaçar giderler bizede arkasından bakmak kalır yada abdullah ve ogüne yapıldığı gibi proteto

Hekimoğlu
20.08.2007, 16:05
insanın nufus kağıdında trabzon yazması bu oyuncuyu iyi futbolcu yapmaz.ayrıca herşeyin para olduğu bu devirde hangi özveriden ruhtan bahsediyoruz.ogün fener'e gitti doğuştan fenerliyim dedi trabzonspor'da kaptanlık yapmış altyapıdan yetişmiş ogün'den bahsediyoruz.fatih tekke örneğini de korkarım yakında verebiliriz.

Ali İhsan
20.08.2007, 16:13
Karizması ve ağırlığı olan bir yönetim ve hocayla herşey çok rahat hallolabilir. Biz klübü de kulübeyi de hep deneyimsizlere teslim ediyoruz. Öze dönüş falan bu devirden sonra olmaz...

futbalski60
20.08.2007, 18:20
--------------------------------------------tolga----------------------------------------------------------jabi----------stepanov-------------------eller-------------------lee young-------------------------------------hüseyin-----------serkan-----------------------------------------------------gökdeniz------------------------------------------szymez---------------------------------------------------------marcelinho----------------------------------------------------------------------------------fatih tekke------------------------------------------ yedekler:jeferson,erdinç,yattara,musampa,jun,umut bulut.....vs
teknik dir.ersun yanal ya da ünal karaman
öze dönüşten çok elindeki kadroyu değerlendirmek önemli bence yukrdaki kadro son 5 yılın seçme kadrosu bu kadroyu koruyup iyi bi teknik direktörle 5 yıla damgasını vururdu trabzonspor

Vkgz
20.08.2007, 18:22
hikaye bu öze dönüş işleri... yıl 2007

Mayls
20.08.2007, 18:23
--------------------------------------------tolga----------------------------------------------------------jabi----------stepanov-------------------eller-------------------lee young-------------------------------------hüseyin-----------serkan-----------------------------------------------------gökdeniz------------------------------------------szymez---------------------------------------------------------marcelinho----------------------------------------------------------------------------------fatih tekke------------------------------------------ yedekler:jeferson,erdinç,yattara,musampa,jun,umut bulut.....vs
teknik dir.ersun yanal ya da ünal karaman
öze dönüşten çok elindeki kadroyu değerlendirmek önemli bence yukrdaki kadro son 5 yılın seçme kadrosu bu kadroyu koruyup iyi bi teknik direktörle 5 yıla damgasını vururdu trabzonspor

Szymek sol kanatta oynayamazdi. Lazaroni onu orda denedi ve cok verimsiz oldu.

BURAK DOGU
20.08.2007, 18:26

kardeşim öncelikle laflarının ucunun ne kadar keskin olduğuna dikkat çekmek isterim... tabii ki bende öze dönülmesini savunuyorum o zaman senin tabirinle bende birşeylerden çıkar sağlamak amacıyla bu düşünceyi söylüyorum bu mudur yani?

Adem Erdoğan
20.08.2007, 18:36
hikaye bu öze dönüş işleri... yıl 2007

bencede...

OYılmaz
20.08.2007, 18:47
___________________Tolga___________________

Jabi____________Tolga Seyhan___________Çağdaş

_______________Hüseyin__________________

___Yattara_____Gökdeniz_____Ceyhun____İ.Akın

_________Fatih Tekke_____Ergin Keleş_____

İddaa ediyorum bu 11 le şampiyon oluruz Jabi Yattara Çağdaş dışında hepsi Trabzon ve Doğu karadenizlidir Öze dönüş budur kanımca :alkış:

Cengiz Çubukcu
20.08.2007, 18:54

o zaman öze dönüş olarak profosyonel bir yapılanmadan söz edebiliriz. dün bütün gün eskileri okudum, bir çok eski yönetici ve futbolcu o zamanlar iyi bir jenerasyon yakalandığını başarının da böyle geldiğini ama kurumsallaşma hamlelerinin yapılamadığını vurgulamış. bugün önümüzdeki tek çıkar yol sağlam bir kulüp yapısı ve profosyonel yönetimdir. yoksa paranın bozamayacağı kimse kalmadı ....

Can basten
20.08.2007, 18:56

İddaa ediyorum bu 11 le şampiyon oluruz Jabi Yattara Çağdaş dışında hepsi Trabzon ve Doğu karadenizlidir Öze dönüş budur kanımca :alkış:

İbrahim Akın Orta Karadenizli...:D

cIlgInIm
20.08.2007, 18:56
bize son zamanlarda 96 dan beri özümüzden gelen zararlardan bu hallere geldik.. ne öze dönmesi Trabzonspor için canını dişine takan formasının hakkını sonuna kadar veren kimse benim için öz odur.. nufus cuzdanına Trabzon yazması o kadar da önemli degil..

özlerimiz ortada.. fatih gökdeniz bunlardan başka özmü kaldı da.. aha öz dedigimiz bahrımıza bastıgımız fatih de fenere imza aşamasında .. atmaz diye ne kadar kendimi hazırlasamda atarsa ne dicez özdür profesyoneldirmi dicez.. tayfun hasan hseyin bunlarla özümüze döneriz ama 2.ligdeki özümüze anca döneriz.. lee gibi mucadele etsin koreli olsun öz olmasın...

Serdar A
20.08.2007, 20:04

Bu senin görüşün , bence bu takım türkiye liginde ilk dörde giremez. Futbol herkes için bir doğrunun olduğu , her doğrunun amaca götürdüğü bir spor değil.

Kaldıki futbol sadece 11 ile oynanmıyor.

Öze dönüş ise artık geçerliliğini yitirmiş bir kavram . ilk onbirde 8-9 tane karadeniz kontejanı olacağına 2 tane bilemedin 3 tane oynasın ama en iyileri olsun .

Emre Belözoğlu ile Nihat kahveci ile Fatih ile dönebiliyormusun ? Asıl mesele o .

Elbette elimizde 3-4 çok iyi potansiyele sahip futbolcu var. Fakat bu oyuncular belirli bir seviyeye gelmeden sahaya sürersen hem ona hem takıma zarar verirsin.

ShadoW
20.08.2007, 22:05
Öze dönüş derken kastedilen mikro-milliyetçi bir şekilde "sadece trabzonlu futbolcular"sa ben karşıyım. Anadoludan,Gürcistandan,İran'dan,Ve dahi Yattara aracılığıyla GİNE'den Yetenekli ve Trabzonspor'un İDEAL RUHU'na haiz futbolcular pekala öze dönüş kapsamında kullanılabilir. Bu ülkede avrupai anlamda bir AJAX Modeli uygulanabilir ise, bunu yapacak yegane takım biziz.

Ama soruyorum, Altyapımız ne durumda? Bence artık kesinlikle altyapı işlemiyor... İşte bakın 21 yaş altı milli takım ve gerisi? U-19 U-17 U-20 Kaç tane trabzonsporlu futbolcu var söylermisiniz bana? Ben söyleyeyim: Bir Ergin, bir de Barış Memiş. Başka da kimse yok. Ve hemen hmen her sene altyapı turnuvalarında başarı 3 büyüklerin ellerinde. O çok övündüğümüz altyapımız da can çekişiyor anlayacağınız. Eskisi gibi yetenekli futbolcular yetişmiyorlar.

Öze dönüşteki Öz'ü daha farklı tanımlarsak Hayhay...

oguzkoc
20.08.2007, 22:12
şuanki mevcut durum öze dönüş için elverişli değil. altyapı çok kötü durumda. fakat yapılacak en iyi şey çok yetenekli 5-6 tane yabancı futbolcu alıp bunlarla yola koyulmak olabilir. tabiki takımda hüseyin-gökdeniz-tayfun gibi trabzonlular kalmak kaydıyla..

zeleka
20.08.2007, 22:35
dıyecegım fazla laf yok mutlaka ve mutlaka özüne dönüş dıyorum her şeyıy ile özüne dönüşşşşşşş

fetvaci
20.08.2007, 23:08
bu kadar yonetım kapısması olan bır ortamda bu kadar rant meselesı halıne gelmıs olan trabzonspor baskanlıgında bırlıın beraberlıın "b" sinin olmadıı bı takımda nereye donersenız donun bı yol olmaz...

akçaabatlim
21.08.2007, 00:07
Bu oze donus yillardir deniyo ama soruyom size bunu yapabilecek delikanli bi yonetim varmi veya biz trabzonlularin buna sabri varmi ha kesinlikle destekliyom fakatdestekliyom ama ne yazikki boyle yetenekli gencleri sahada destek vermek gerek bunlari yapcakmi taraftar istanbul takimi deiliz bunu artik anlayin biz ithal futbolcularla sampiyon olmadik biz hasan huseyin hami turgay yani kendi evlatlarimizla olduk TRABZON un ne demek oldugun bilen futbolcularla oze donuse hikaye diyenlere futbol dahilerine sesleniyom musambalarlami sampiyon olcaz veya roberto carlosumu getircez

iyattara
21.08.2007, 00:52

ya şimdi katlanamıyorum umut'a bari gelecegimizi karartma ya :) gel Ergin Keleş olsun onun yerinde ;)

LazAnisT
21.08.2007, 01:26
o zaman öze dönüş olarak profosyonel bir yapılanmadan söz edebiliriz. dün bütün gün eskileri okudum, bir çok eski yönetici ve futbolcu o zamanlar iyi bir jenerasyon yakalandığını başarının da böyle geldiğini ama kurumsallaşma hamlelerinin yapılamadığını vurgulamış. bugün önümüzdeki tek çıkar yol sağlam bir kulüp yapısı ve profosyonel yönetimdir. yoksa paranın bozamayacağı kimse kalmadı ....
Cengiz kardeşim bu konuda hem fikiriz.Profosyonel yönetim.O zaman bekleyeceğiz:)23 senedir bekliyoruz ya demekki yetmediğini düşünenler var

attagümüshane
21.08.2007, 01:44
:) bu kadroyla tam öze dönüş olur.lig b

kardeşim bi alıntı yapmış önceki sayfada..ve yorum şahane gerçekten..
öze dönmekten kasıt trabzon içine kapatmaksa takımı iyi güzel lig b de temiz iş çıkarırız hakikaten.
bi arkadaşımız da 95-96 kadrosunda kaç trabzonlu vardı ki demiş..e doğru bi zahmet bakıverin lütfen.yani herşeyi görelim ilginç faşistlikler yapmayalım allah muhafaza takıma bu tip bi zihniyet -olmaz ama- olur da hakim olursa görürürüz ne demek istediğimi.

poetricus
21.08.2007, 12:57
Bir de başımızdaki herif özüne dönüp gitse de biz de özümüz olan futbola dönsek.

Emirhan Makul
21.08.2007, 13:00

ceyhun hariç hepsii süper

OYılmaz
21.08.2007, 16:15
Bazı arkadaşlar trabzon milliyetçiliği yapmayın demiş bu konun başlığı öze dönüş bizim 6 şampiyonluğumuzdaki oyuncuların hepsi Trabzonluydu hatırlatayım biz anca bu 11 le şampiyon oluruz Yıldıza gerek yok en azından bunlar Trabzonlu olduğu için trabzon aşkı şevkiyle mücadele eder ilk şampiyonluğumuza bir göz atın kadromuzun hepsi Trabzonun dar sokaklarında top koşturan gençlerden kurulu takımdı azim ve hırsla mücadele vardı . Eski bir Trabzonsporlu futbolcuyla konuşma imkanım oldu bana dediki bu iş yıldızla mıldızla olmaz Trabzondan futbolcu yetiştireceksin dedi. Biz 5-1 yendiğimiz zaman yediğimiz 1 golün hesabını yapardık haftalar boyunca bu 1 golün nerden kaynaklandığı tartışırdık dedi bilmem katılırmısınız yorum sizin...

ÖmerFarukYılmaz
21.08.2007, 16:42
öze dönüş tamamda
bilbao nun halide ortada

selcuk
21.08.2007, 16:55
öze dönüş tamamda
bilbao nun halide ortada

ne bilbao su yaw biz taklit demedik
kendi yolumuzda gitmeliyiz ts öze dönüs yapmali
ama bu öze dönüs kendi yolumuzda olmali baska bi takimin yaptigi öze dönüs olmamali

bence sportif alanda büyük oranda öze dönülmeli ama finansal tarafta ve managmentte tam tersi gercekmeli

Harun
21.08.2007, 20:53
Başkanmız-Trabzon'lu
Yönetimimiz-Trabzon'lu
Kaptanımız-Trabzon'lu
Kalecimiz-Trabzon'lu
Tekniktrektörümüz-Trabzon'lu komşusu

Daha nasıl öze dönelim:)

Emirhan Makul
21.08.2007, 21:10
Başkanmız-Trabzon'lu
Yönetimimiz-Trabzon'lu
Kaptanımız-Trabzon'lu
Kalecimiz-Trabzon'lu

doğru söze ne hacet

trbznspr
21.08.2007, 21:32
Ama soruyorum, Altyapımız ne durumda? Bence artık kesinlikle altyapı işlemiyor... İşte bakın 21 yaş altı milli takım ve gerisi? U-19 U-17 U-20 Kaç tane trabzonsporlu futbolcu var söylermisiniz bana? Ben söyleyeyim: Bir Ergin, bir de Barış Memiş. Başka da kimse yok. Ve hemen hmen her sene altyapı turnuvalarında başarı 3 büyüklerin ellerinde. O çok övündüğümüz altyapımız da can çekişiyor anlayacağınız. Eskisi gibi yetenekli futbolcular yetişmiyorlar.

Öze dönüşteki Öz'ü daha farklı tanımlarsak Hayhay...

Anlamıyorum milli takımda oyuncumuz cok olunca mı trabzonspor altyapısı işlemiş oluyor?

Bugun Herkesin Beğendiği Takdir Ettiği YUSUF KURTULUŞ kaç kere milli olmus bi bakın arastırın bulabilirmisiniz.

Yine bugun trabzonspor a takımı kaptanı bakın bakalım kac kere genc milli olmus ilk milliliği umit milli takımda yasamıs.

Yine a takım kadrosunda bulunan emre hızarcı-eyup kadri-selim bi bakın kac kere genc milli olmuslar? vs vs bu örnekler cogaltılabilir.

Oyuncuları milli takıma gidip gitmeleri yerine bence izleyerek değerlendiriniz.

Ayrıca dediğiniz kategorilerde dediğiniz gibi sadece Ergin ve Barış yok.

Kaleci Zeki Ayvaz var.
Yunus Emre Haliloğlu var.
Kadir Keleş var.
Dizinden[capraz bağları koptu] ameliyat geciren kadar Abdullah Karmil

Bunlar hep milli takıma giden oyuncular..

GolaMTuRi
21.08.2007, 21:57
on sayfalarda emrah cok dogru birsey yazdi, oze donus degil kaliteli futbolculara donus olmasi lazim..huseyin,hasan,cora,ufukhan gibi vasat oyuncularla oze doneyim derken kume dusersin haberin bile olmaz..

cicero9
21.08.2007, 21:59
Öze dönüş demesem de oradaki mantığa uygun bir planda yola devam edilmesinden yanayım. Trabzonspor şampiyon olacak diye her sene neden şartlanıyoruz veya şartlandırılıyoruz?

Biz de sadece yerlilerle iyi kazanan bir ekonomi olabiliriz. Ayrıca, taraftarlar farkında olmadan futbolculara haksızlık ediyor. Mesela;

- Para için oynayan futbolcu istemiyoruz.
Ben de o zaman soruyorum: "Birader sen hayatta kimin için, neiçin çalışıyorsun?"

- Hasan, Hüseyin oynamıyor; paketleyin yollayın.
Elinde daha iyisi varsa yolla. Adam harcamak kolay ne de olsa.

Neticede, Trabzon futbol için her zaman müthiş bir potansiyeldi, şimdi de öyle. Biraz iyi eğitim sağlayıp, doğru şöyleri gösterebilirsek her şey güzel olacaktır; hem Trabzon hem de Trabzonspor için!

Muhammed KOÇ
21.08.2007, 22:04

GÖKDENİZE YER YOK MU

A.Alper
21.08.2007, 22:06
Öze dönüş amacıyla,vasatı aşamayan oyunculara,kadroda kendi seçimi olmayan bir coğrafyada dünyaya geldi diye yer vermek anlamsızdır.

ÖmerFarukYılmaz
22.08.2007, 08:41
ne bilbao su yaw biz taklit demedik
kendi yolumuzda gitmeliyiz ts öze dönüs yapmali
ama bu öze dönüs kendi yolumuzda olmali baska bi takimin yaptigi öze dönüs olmamali

bence sportif alanda büyük oranda öze dönülmeli ama finansal tarafta ve managmentte tam tersi gercekmeli

sen bana öze dönüş ne demk bi onu de

trabzonlu futboolcularmı yoksa kendi yetiştirdiğimiz futbolcular mı yoksa kaliteli futbolcularamı yoksa en başa Türk futboolcularamı

Nissan
23.08.2007, 09:42
Oze donus Yolunda kocaman bir adim daha attik ve Musampa ile yollarimizi ayirdik:D

Murat Altun
23.08.2007, 10:47
öze dönüş ne yaa ne alaka bende bunu anlayamıyorum ben hiç sadece belli coğrafya hatta şehirle kısıtlanmış bir takım bilmiyorum tanımıyorum hadi kurun bakalım öz be öz trabzonlu bir takım hadi kurdunuz ve mükemmle oldu yıldız oldualr fatih tekke gibi hadi onuda satmayın verin parasını adam kalbindeki takımda oynasın gitmesin rusyalara yada adi fenere eskidendi o sadece memlket aşkı forma aşkı aratya milyon dolar girince herşey değşiyor
bu takımda en cok tepki alanlarda trabzonlu değilmi:)

öze dönüşü filan bırakında biz adam gibi yönetme dönelim yeter gerisini iyi bir yönetim halledeer :)

bir dönüşte ziya yapsın trabzondan dönsünde nereye öenrse dönsün başka dönüşe gerenk yok

cuneytr
23.08.2007, 10:51
öze dönüs bir proje takımı olmaktır,gelecegi planlamaktır,sahip oldugun zenginliklerin farkına varmaktır.günümüz futbol ve dünya konjoktüründe kendi onur ve haysiyetinle kendi ayakları üzerinde durmaktır sanırım o kadar kücültülecek bir sey de degil....

afsbahar
23.08.2007, 11:03
arkadaşlar öze dönüşe Tolga ile başlıyorsunuz. Bence bu takımın en öncelikli bölgelerinden biri kalesidir. Kaleyi tecrübeli ve iyi bir kaleciye teslim etmemiz lazım (Yaşı Önemli değil 3 yıl oynasın yeter). Bu kalecini üç yıl içinde Tolga'yı da eğitmesi gerekir. Tolga hala tecrübesiz. Çünkü belini yaslayabileceği bir abisi olmadı takımda. Kaleci hocamız ne şekilde eğitiyor bilmiyorum ama çok yetersiz olduğunu düşünüyorum. Yan Top, Karşı karşıya adam karşılama, topu oyuna sokma, gelen geri pasları değerlendirme, seri penaltı atışlarında kalede ne şekilde durması, havadan gelen topa ne şekilde yükseleceği, kaleden büyüyerek çıkarak rakibinin açısını kapatması v.s. bunları abi diyebileceği tecrübeli bir kalecinin yanında antremanlarda uygulaması lazım. Ben şu anda yetersiz görüyorum. Bir yıllık sezonda bize çok maç kaybettirir.

Faik Yılmaz
23.08.2007, 11:14
Sadece öze dönüşle olmaz bu işler....

Altyapıyada önem gösterilmeli tamam ama sadece Trabzonlu oyuncularla şampiyonluk olmaz...

Murat Altun
23.08.2007, 11:27
adam gibi yönetim lazım herşeyden önce sonrası gelri zaten klup için gereknelri bilinçli vizyonlu becerikli yönetim yapar öz kaynakalrınıda en iyi şekilde kullanır takım faydalı olacak başka girişimleride yapar

Oğuuz
23.08.2007, 11:42
bana göre şu an ligde 61 numara giyen oyunculardan yada Trabzonlulardan oluşan bi kadro kurulsa mevcut takımdan daha iyi oyun ve mücadele sergiler... bence Trabzonsporumun büyüklüğü isminin Trabzonspor olmasıdır, yıldız transferle, bol para harcamayla büyüklük febe ninki kadar olur kanımca... bizi o üç büyük(!) ten ve anadoludan ayıran fark Trabzonun insanını, inancını, inatçılığını, azmini, cesaretini, baş kaldırışını sahaya yansıtmaktır..

Samet Türkmen
23.08.2007, 11:49
Artık günümüz futbolunda sadece kendi şehrinin oyuncularını oynatan takımların başarılı olma şansı çok çok az. Öze dönüş ama sadece Türk futbolcular için olmalı bu dönüş. Dışarıdan takviye mutlaka gerekli. Bir örnek: A.Bilbao

LazAnisT
23.08.2007, 12:04
Öze dönüşten bahsediliyorsa yakın tarihte bir tek Hasan Üçüncü'yü önümüze koyan şuanki altyapıdaki tüm sorumluluların işlerine son verilmesi gerek.Torpil olayının önünü kesmek için altyapının başına çok tecrübeli ve tüm yetkilerle donatılmış bir yabancının gelmesi şart.

Selim_Perçin
23.08.2007, 12:09
doğru söze ne hacet
Başkanımız fenerbahçe li ama

Ali İhsan
23.08.2007, 12:14
Artık günümüz futbolunda sadece kendi şehrinin oyuncularını oynatan takımların başarılı olma şansı çok çok az. Öze dönüş ama sadece Türk futbolcular için olmalı bu dönüş. Dışarıdan takviye mutlaka gerekli. Bir örnek: A.Bilbao
Bilbao şehir takımı değil, Bask bölgesinin o ırktan olan oyuncularıyla oynuyor. Hatta bunu bütün Bask takımları yapıyor. Real Sociedad,Osasuna gibi takımlar da yabancı oyunu alıyor ama Basklı olmayan İspanyol almıyor. Onların misyonu etnik sebeplerden kaynaklanıyor bizim öyle bir sorunumuz yok çok şükür.

Ama Trabzon şehri yapısı itibariyle Türk veya yabancı çoğu oyuncuya cazip gelmiyor. Zaten şehrin kendisi inanılmaz göç veriyor. O yüzden Trabzonspor'un öze dönüş politikası şehrin hayatına uyum sağlayabilecek, mütevazi oyuncular üzerine kurulmalıdır. Aklı İstanbul'da olan, ikide bir sağa sola kaçan oyuncunun doğum yerinin Trabzon veya Muğla olmasının bir farkı yok...

onur_alabuga_61
23.08.2007, 12:37
GÖKDENİZE YER YOK MU

gökdeniz avrupaya gider die yazmadım inşallah gider onu premier lig te izlemek istiorum

Erkut Ay
23.08.2007, 12:49
kimle keçeliylemi jabiylemi hasan üçüncüylemi eski trabzonsporu unutun böyle sevmeye alışın artık onlar görülmesi zor olan bir rüyaydı geçti..........

ÖmerFarukYılmaz
23.08.2007, 13:25
Öze dönüşten bahsediliyorsa yakın tarihte bir tek Hasan Üçüncü'yü önümüze koyan şuanki altyapıdaki tüm sorumluluların işlerine son verilmesi gerek.Torpil olayının önünü kesmek için altyapının başına çok tecrübeli ve tüm yetkilerle donatılmış bir yabancının gelmesi şart.

durmazki burda kaçar gider

geçen bizim arkadaşın babası hocası ilk 11 oynatmıyor diye bıçakla kovaladı tehdit etti hocayı

adam klüpten kovuldu

renkleri yöneticileri aynı trabzonlu ve trabzonsporlu takımın rengi bordomavi

kanımızda var torpil olayı sanki herkes birilerine torpil geçmek zorundaymış gibi hissediyo kendini

futbalski60
25.08.2007, 00:25
özedönüş olacaksa trabzonlu ve trabzonsporlu bu genç yeteneği kaçırmamalılar ben yattaradan fazlasını göremedim izleyin karar verin
http://www.youtube.com/watch?v=oRlY6MZXNAo&mode=related&search=

Karadağ06
26.08.2007, 10:39
özedönüş olacaksa trabzonlu ve trabzonsporlu bu genç yeteneği kaçırmamalılar ben yattaradan fazlasını göremedim izleyin karar verin
http://www.youtube.com/watch?v=oRlY6MZXNAo&mode=related&search=
öze dönuş olsada olmasada bu futbolcu alınsın
yattara gıbı oynuo
ustelık türk(izin dönüşü sıkıntıda olmaz:D:D:D)
burnu havada gezmez

Varlıbaş61
26.08.2007, 10:40
ne kadar öze dönersen dön szymek gibi adamlar lazımdı bize...
ama onuda ziya ziyan ettii

zeleka
02.09.2007, 03:46
Oze donus mutlaka ve mutlaka neden acaba ve nasil bunu tartismamiz lazim iken ,,,,, bizler hayal , boyle yobazlikmi olur ve buna benzer hakaretler icerikli yazilarimizi bu cesit basliklarda neden ise Trabzonspor Taraftari oldugunu bildigimiz kisilere yaziyoruz duruyoruz nedennnnnn??????????.

Basarilarin geldigi senelere bakdinizmi hic allah rizasi icin hic bakdinizmi????.

basarili oldugumuz seneler takimimizin yuzde 98'i karadenizli futbolculardan kurulu coguda Trabzon ve cevresinden gelen futbolculardan degilmiydi ? yalanmiiiii.....!!!!.

baskanlarimiz parasiz culsuz iken basarilar geliyordu da, parali baskan dedigimiz kisiler var iken basari neden gelmiyor yalanmi....!!!!!

Ozune donus dedikmi ne anlatmak istedigimizi lutven arastirin ama ozune donuse karsi olanlar Trabzonsporun basaridan basariya hangi seneler kimlerle kosdugunu bile bilmediklerine sasiyorum neden acaba bilmiyorlar yoksda bilmekmi istemiyorlar!!!!!!!!

irfanb
02.09.2007, 09:28
Başkanmız-Trabzon'lu
Yönetimimiz-Trabzon'lu
Kaptanımız-Trabzon'lu
Kalecimiz-Trabzon'lu

Ne tesadüf seyircilerimiz de Trabzonlu :) :)

Kılıçbaylım
02.09.2007, 10:23
Konuyla ilgili bir iki tespit bende yapmak isterim.

Öze dönüş derken neyi kastediyoruz.Tamamen altyapıdan ve Trabzon doğumlu gençleri kullanmak mı yada altyapıyı bugünkü halinden kurtarıp daha modernize ederek A Takıma daha çok oyuncu vermesimi.İkinci seçenek en doğrusu.Bugün GS'ın yaptığıda bu.Eger altyapıdan gelen yetenekleri iyi bir kadronun içinde eritebilirsek başarı kaçınılmazdır.

Ama bunun için iyi bir teknik ekip kurmak gerekir.iyi yabancı oyuncular seçmek gerekir.Yabancıdan kastım milyon dolarlar verip oyuncu almak değil,avrupayı iyi tarıyarak yetenkleri oyuncuları bulmak.Bugün Fransa 2.Liginde o kadar yetenekli gençler varki..Acaba yönetimin görevlendirdiği hiç kimse varmı.Neden iyi bir ekip kurulup bu ligler izlenmez.Bugün Rıbery Metz'de 2.Ligde parlarken keşfedildi.O kadar oyuncu varki bu şekilde.Yeter ki iyi araştırılırsın.

ferhaTS87
03.09.2007, 16:06
kurulan kadroların yusde seksenın de ozel vardı onu seneye gs formasıyla ızlıcez

Faik Yılmaz
03.09.2007, 16:09
Eğer öze dönüş tayfun gibi hasan üçüncü gibi tolga gibi oyunmcularla olacaksa kalsın istemiyoruz öyle öze dönüş....

hüseyin1975
03.09.2007, 16:11
Eğer öze dönüş tayfun gibi hasan üçüncü gibi tolga gibi oyunmcularla olacaksa kalsın istemiyoruz öyle öze dönüş....

Aynen katiliyorum usta...:alkış:

erdal6167
03.09.2007, 18:09
ya özü mözü, kalecimiz bursa macında 1-1 olunca mac zaman kazanmaya başladı, bu mudur trabzonun özü, bırakalım öz ayaklarını adam gibi topcu alalım bu takıma.

aka5
03.09.2007, 18:32

aynen ben bunu dıcektım . ayrıca huseyın bas kahramanımız!

emre81
03.09.2007, 18:55
Öze dönü mü bizim özümüzün ekmeğini kimler yiyor bakın Özer bas bas bağırıyor ben Trabzonsporluyum diye adamı 1,5 Milyon Euroya GS alıyor gelecekte bu adam Milyon Eurolar edecek ancak satmayı bilen bizim beceriksizler ne anlarlar kaliteli oyuncudan. Yarın klkübün kapısına kilit vurup komple satmaya çalışırlarsa şaşırmayın.

Cafer KILIÇSOY
03.09.2007, 20:53
Arkadaşlar öze dönüşün tabiki de yararları vardır.

Ama öze dönüşü Trabzonlu olarak değil de gerçekten Trabzonsporu sevenler olarak ele almalıyız

oflum61
04.09.2007, 19:55
Öze dönme özünü koru! Fatihi satma! Yattarayi sat!

Daha dogrusu taraftara bunu söylemek lazim:
Fatih Takkeyi sattirma - Yattarayi sattir! Budur öze dönis!

onur_alabuga_61
23.09.2007, 20:10
öze dönüş daha da değişik algılanabilinir aslında alt yapıda öze dönüşdür altyapıdakilerin hepsinin trabzonlu olma olasılığı yok onun için trabzonun özündede buda vardır ALTYAPI

Abdullah Altıntaş
23.09.2007, 20:15
Öze dönüş için öncelikle kendi takımını sabote etmeyen yönetimlere ihtiyaç var

Samet Yildirim
23.09.2007, 20:18
hayal kurmayalim allahin kulu bunu yapamaz ve yapmazda...100 sene dahada beklesek de olmaz zaten öze dönüse gerek yok ...

demir
23.09.2007, 20:27
nedir bu oze donus dedıgınız sey ?? bir futbolcunun ozellıklede yıldız bır futbolcunun kac yılda yetıstıgını bılıyormusunuz ?? fatih trabzonsporda 27 yasında yıldız oldu pekı o yasakadar takımda ılk 11 de oynasa ıdı ve basarılı olmasaydı bekleyecekmıydık ???? bence oze donus naralarından cok bu ısı profesyonelce yapılmalıdır yanii ıyı bır kadro kurulur ve yeteneklı gencler baska takımlara pısmlerı ıcın gonderılır ve hazır oldugu dusunuldugundede oynatılır bu daha mantıklı bır ıstır ..! trabzonsporda oynayabılecek yabancı uyrukları gecmıse bakılırsa hemen hemen bellıdır yani her yıldızın bu takımda oynaması mumkundegıldır mumkun olanlar ıse bellı bır uyumsurecı ıster ıstemez gerektırmektedır onemlı olan bence yıldız almak degıl yıldızın etrafında o yıldızı oynatabılecek arkadaslarının olmasıdır ..! ornek olarak yattarayo oynatan fatıh dı ama artık o yok ve yattara da yok malesef soole bır dusunun fatıh gıttıgınden berı yattara ne yaptı ??? trabzonspor once altyapısını toparlamalıdır ama bu sekılde degıl bu sene alt yapıdan ozkan sumer sayesınde 5 futbolcu a takıma cıkmıstır pekı soruyorum sıze hangısı oynuyor ??? sadece 1 kısı oda forvet olmadıgı ıcın takımda ??? hasan kabzede yedekdı ve hep oole kaldı ama takımına cok sey verdı semıhde oole bızım takımımız yedeklerını nasıl kullanması gerektıgını bılmıyor Lemı trabzonspora futbolcu getırıyor veya onerıyor ama adama paragoz gozu ıle bakılıyor ve onun tavsıye ettıklerıne bakılmıyor bıle ???? ama bugune kadar hıc kotu futbolcu getırmedıgını bılıyormuyuz cogumuzun yıldız olarak gordugu futbolcularını onun getırdıgını veya getırttıgını bılıyormuyuz ??? uzun lafın kısası oze donus futbolcu olarak olması su futbol dunyasında yanlıs bır durumdur yıldız nerede ıse uyum saglayan nerede ıse o gelmelıdır ornek olarak turkıyede smzyek veya lıncholn az yetısır ama yetısmıs ve uyum saglayan bu futbolcular cok katkı saglayacaktır oze donus yonetımle teknıktrektorle olur taraftar ıle olur saygılarımla ...

abdus061
23.09.2007, 23:37
öze donus dıyoruz demesınede nerde nasıl olacak.sıvaslılar nasıl takıma sahıp cıktı polıtıkacısı bıle muhsın yazıcıoglu.bızım bunca polıtıkacı agzını acabıldımı kurulaf hakkımızı kımseye yetırmeyız ama yerler yedıler.bız oze donemeyız varsa ozumuzu satarız yanı bızdekı reısler bole takıma mal olmus kımı tutabılmısler bu zamana kadar hamı mı fatıh mı ogun mu abdullah mı hangısı

poetricus
23.09.2007, 23:42
Arkadaşlar öze dönüşün tabiki de yararları vardır.
Ama öze dönüşü Trabzonlu olarak değil de gerçekten Trabzonsporu sevenler olarak ele almalıyız

Cafer yine söylenecekleri söylemiş. Onlara bir de futbolu bilenleri de ekleyelim.

Öztürk Adem
24.09.2007, 00:27
Hangı gelecekten bahsedıoz kı gelecegı olmayan 1 takımdan mı .İlgınc sımdıkı genclerden 1 tanesı su takımda kalsın bende bursalı olcam 4 sene sonra 1 tanesı bıle olmucak bundan emın olun." 1 DE su var ustumuze oyun oynanıo İnsallah bu seneyı lıg de bıtırırız

Great White
24.09.2007, 00:38
Öze Dönüş denilen kavramın içi bu şekilde boşaltılmamalı..

Kendisine küresel hedefler koyması gereken bir camianın kendi özüne dönüş biçimi bu şekilde açıklanmamalı..

Futbolun bir spor olduğu ve seyir zevki gerektirdiği olgusu es geçilerek çağdışı kalmış şovenist bir öze dönüş politikasının peşinden gidilmemeli..

Büyük hedefler peşinde koşuyorsan hem diğer rakiplerin ile olan rekabetini üst düzeyde tutarak kaliteli yabancılar ile takviyeni yapacak hem de önem vermen gereken alt yapıdan değerli futbolcularını sahiplenerek harmanlayabileceksin..

Bunu şu anda Manchester United, Barcelona, O. Lyon gibi takımlar çok iyi yapıyorlar.. Bir yandan takıma ve şehre uyum sağlayabilecek yıldız futbolcuları transfer edip bir yandan da kendi bünyesinden yetişen gençlere de şans veriyorlar..

Biz şayet büyük bir kulüp isek Barcelona' yı örnek almalıyız, Atlethic Bilbao' yu değil. Tamam bir Barcelona gibi transfer yapamayız tabii ki ama bu lig de La Liga değil zaten;)

attagümüshane
24.09.2007, 02:24
bence öze dönene kadar allaha dönüp bi yakaralım, şu yönetimden teknik heyetten hüseyin hasan celalettin gibi "futbolcuk"lardan bizi kurtarsın diye.
bu yapıyla 20 kere öze dönsek hiçbişe değişmez ama 21.yi bilmem.

AYYILDIZ
24.09.2007, 02:55
Trabzonsporu tasiyan Trabzonlu oyunculardir bakini gokdeniz fatih tekke buna en yakin zamandaki ornektir simdi yusuf var gerci oynatimiyor ama kalecimiz tolga var bence sorun 6 yabancida bunlari duzgun kullanabilirsek sorun olmaz.Oze donmek icin once Trabzonlu bir td sart ersun yanalda olabilir genclere onem veren biri cunku.

LazAnisT
24.09.2007, 11:09
Öze dönüş,takımda forma giyen her futbolcunun Trabzon doğumlu olması anlamına gelmez.Önemli olan o bordo-mavi formayı taşıyanların,taşıdığı formaya tribünde takımını destekleyenler kadar değer vermesidir..

FIrtına,ihtilal efsane kitabından alıntıdır.

Serdær
24.09.2007, 11:14
Öze Dönüş bencede her futbolcunun Trabznlu olması anlamına gelmez.

Dünyada en güzel öze dönüş örneği Man United(ManU) aittir.

Cristiano Ronaldo,Nanni,Vidic,Carlos Tevez,Patrick Evra , Carrick, Wayne Rooney.

Bunların yanında ; Van der Sar, Scholes , Giggs , Rio Ferdinand , Louis Saha , Roy Keane , Silvestre

Bu tarz yaşlı diyebileceğimiz oyuncularla ,

yaş ortalamı 22 den fazla olmayan oyuncuları harmanlayarak öze dönüş olur.

Tabi yalnız sende tek eksik SİR Alex Ferguson yok

nakzo
24.09.2007, 16:38
aynen katılıyorum ve alkışlıyorum bizim alt yapımız bitmiştir kazma kürak admlarla şampiyon olamazsın adm akıllı topçu alacaksın adam öyle ist medyasının çobanlığıyla alt yapı safsatalarıyla bu takımın A.Bilbao'dan bir farkı kalmayacak sıradan bir takım olup çıkacağız.......