PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Unutmayın Ve Uyanın...

Reha
03.08.2007, 17:12
Her şey 2 ay önce inatla gitmek istemediğim "psikiyatrist'e" mecburen gitmemle başladı.Öyle ya eskilerin "deli doktoru" dediği , yenilerin "yaşam koçu" dedikleri hekimler di bunlar , ee bizde eski kafalıyız; kulp'u doktora "deli doktoru" diyerek taktık.
Ne yaşadıysam anlattım.Bir ümit şifa bekliyorum hekimden...Beyfendi her 20 kişiden birinde görülen yeni çağın hastalığı "panik atak" olduğumu söyledi.Bu duruma gelmemin sebebleri arasında fazla hassasiyet, sinir, alınganlık,stres ve üzüntü var...Bir ara doktora bizim "keltoş'u" şikayet ettim, sinirden maç seyredemez oldum dedim.Adam güldü.Dedi ki "artık kullanacağın anti deprasanlarla beraber , seni üzen kişi ve olaylardan da uzak duracaksın" dedi. Yani hayatımın gidişhatını sağlığım açısından değiştirmeliymişim....Tam da bunun üzerine "galati sendromu" yaşanınca ve bende buna tanıklık edince ilaçların miligramını biraz daha arttırdım.Malum Trabzonluysan 20 mg bile kesmez bünyeni....

Senede bir defa adam akıllı yazarım.Bazen uyarır, bazen bağırır, bazen kavga ederim; tıpkı hayatla olduğu gibi...O yüzden belki bu takımı tutmuşum;40 senedir gerçekle kavga ettiği gibi...

Beni tanımıyanlarınız için kısa bir biyografi vereyim; 34 yaşındayım 4,5 yaşında Doğukan adında bir oğlum var.Aslen Arnavut'um.1 yaşından itibaren beni büyüten Farazlu babam sayesinde Trabzonsporlu oldum.Ve hep Farozlu Reha olarak kaldım.Kim sorarsa sorsun Trabzon , farozluyumdur; ölene dek...

1989 yılından itibaren İstanbulda ki "gurbetçi gençler " gurubuna katıldım.Yaklaşık 17 senedir maça giderim; aynı arkadaşlarımla, öyle ki birbirimizi maçtan maça görürüz.Daha sonra ÇAKIR kardeşim 1999 yılında "kuzey yıldızlarını" kurduğunda sitenin ilk üyelerindendim.Eline ve yüreğine sağlık bugün bu noktaya gelineceğini o zaman görmüştüm.

Burada çok adamla çok renkdaşla kavga ettim.Her zaman Trabzonumun iyiliği içindi tartışmalar...Fakat beni hasta etme derecesine getiren "zorlu ekonomik şartların" yanında "trabzonumun" da bu hastalıkta pay sahibi olması artık limitin sonuna geldi.

Eşim hep derki "Trabzonspor bizden daha değerli değil mi?" "Hayır oğlumdan değil ama senden evet" derim.Ama bugünlerde 4,5 yaşındaki oğlum bana akıl almaz bir şeyler söyledi."Baba sen bana kızıyosun ama ben Feneri tutucam"....Ulan noluyo dedim, savaşı kayıp mı ediyorum? (yani Fenerli k.pederimle olan savaş) Oysa onlar çocuğu hiç zorlamıyorlar....Gerek yok ki; her yerde 100.yıl marşı çalıyo, bizimki çok sevmiş şarkıyı.Anasının cebi bile öyle çalıyormuş daha yeni duydum.Fenerin F sini bilmeyen eşim 40 yıllık fenerli olmuş.Dedim ya her yerde onlar var.Gazetede , televizyonda, sokakta Fenerium da, mağazada Fenerium da, radyo da marşlarda, yollarda bayraklarda....Allah aşkına biz 4,5 yaşında olsak bunları görüp te ne yapardık?
Oysa oğluma gururla gösterebileceğim büyük bir alış -veriş mağazasının içinde bir TS CLUP yok artık...Ne TV haberi, ne yollarda bayrak, ne radyolarda marşlar...Oysa nevresiminden,donuna kadar resmi ürünlerle donattığım oğlumu İstanbul gibi bir şehirde yapayalnız kalmanın verdiği çaresizlikle Fenere kaptırmak üzereyim....Hala sen Fenerli olamazsın diyorum."tamam" baba diyor ama nerde peki bizim Trabzonspor?

Cenab-ı Allahım öyle bir yönetim nasip etti ki bize ; eskileri kibrit çöpüyle arar olduk.Oysa Hazret Özkan ve Atay beyi en çok eleştirenlerden biriydim.Meğerse Atay beyin tek ve en büyük suçu Ş.L arifesinde paraya kıyıp 2-3 takviye yapmamasıymış.Hatırlayın 2003 yılını Trabzonun en zirveye çıktığı ,bizim bahçelievlerdeki TS CLUP'un nerdeyse her saat dolu olduğu günler, Trabzonun lig maçlarını hayranlıkla kafelerde izleyen 50-60 başka takım taraftarlarını,Fatihimi, Symek'i, Gökdeniz'i, Yattara'yı; kupa golcümüz Mehmet yılmaz'ı, Fenerin belalısı Lee young'u; müthiş üçlü tolga-erdinç ve Emrahı....Hatırlayın Atay beyin kurumsallaşma hamlelerini, Sn.Burak Gürdal'ı ; marka değerini arttıran reklamları, harkesin hayranı olduğu Kappayı,ürün bazında en çok satan formaları; en profosyonel ve baskısı en çok tüketilen dergiyi; borsaya açılışı ve o güzel göz yaşartan reklamı; yeniden TRABZONSPOR'U beyinlere kazıtılan dönemi...Ve 2-3 transfer uğruna , 4-5 milyon dolar krediden kaçmak uğruna Anartosisle başlayan çöküşü.............

Unutmayın yıldız vaadiyle umut dolu gözlerele oy atılan "başkanı" unutmayın Fatihi,Symek'i, Lee'yi, Step'i...Unutmayın Ş.L finali görmüş Türkiyedeki tek topçu Musampayı oynatmayı beceremiyeni, Unutmayın Yattara'yı soğutup, psikolojisini bozup taraftarın önüne atanı; Unutmayın M.keçeli 'nin Musampa dan daha iyi olduğunu iddaa edeni; Unutmayın Smyekin gittikten sonra "keltoş" hakkında dediklerini, Unutmayın Step'in ve Akyel'in dediklerini; Unutmayın Ayman kazığını, araştırın Ayman'la akrabalığını malum kişinin yoksa Ayman gümüşhaneli mi? Unutmayın Risp gibi binlerce Trabzonda genç olduğunu; Unutmayın Ali güzeldal'ı,Cem Demir'i; Unutmayın size unutturulacak Enis'i, Yunus'u , Yusuf'u ve nicelerini; Unutmayın stad maketlerini; Unutmayın 24 saat yaşayan hayalet stadları; Unutmayın "başkanınızın" başbakanla ahbaplığını,; Unutmayın ahbaplık adına verilen Fener maçlarını; Unutmayın "misafir takım seyircisi mağdur edilmiştir" diyene sandıkta cevap verenleri, bugün başımıza musallat edilen "başkanı" yıldız vaadiyle başımıza koyanları , amaçları Trabzon ve Trabzonsporu bitirmek olanları ve bunun için en güzel yöntem olan "içten çökertmeyi" bugüne kadar başarıyla uyguluyanları;UNUTMAYIN BAŞKANIN GERÇEK YÜZÜNÜ, GERÇEK NİYETİNİ,SEVDİĞİMİZE SİYASET BULAŞTIĞINI, SEVDİĞİMİZE ZİHNİYET BULAŞTIRILDIĞINI UNUTMAYIN....Unutmayın siyaset yapıyor diye kırdığımız büyük, güzel ve mert insan Ünal'ı ; Unutmayın Ünal'ın para yı değil futbolu tercih ettiği için bize geldiğini....Unutmayın dünyası küçük, korkak, kapasitesi dar, şovenist, yıldız düşmanı, ön libero manyağı, beşiktaşlı T.D UNUTMAYIN........Daha sayamayacağım bir çok şeyi,kişiyi ve olayı ben unutsamda siz UNUTTURMAYIN!!!!

Senede bir yazarım; uyarırım, kızarım, kavga ederim ama beni bilen bilir ben Adam'ım ; ben orda doğmasamda Uçaktan stadı görüp ağlayanım; ben onun uğruna coplananım, ben onun uğruna yaralananım,ben onun uğruna binlerce kilometre kat edenim, ben onun uğruna hastalanan sağlığını kaybedeninim, ben sizim , ben Trabzonluyum ama ONLAR DEĞİL...ONLAR BİZİ BÖLMEK İÇİN, BİZİ YIKMAK İÇİN GETİRİLDİ....UYANIN VE MASAYA ARTIK YUMRUĞUMUZU VURALIM.....

Sabırla okuyan herkese kucak dolusu sevgi ve saygılar...

REHA DİLEGE

Kobalas61
03.08.2007, 17:17
ah be abi cocugunda sucu yok ki
sen hem 3.lig takımlarına elen her sene hezimet yaşa
artı seni görmezden gelen bir medya olsun
cocukta haklı be abi :(

Mert67
03.08.2007, 17:20
greywolf kardeşim çok güzel bir yazı olmuş.
inşallah 11 aralıkra bu yönetimden kurtulacaz.t.d. de zaten bi kaç yenilgi sonrası postalanır.

Tolpaş61
03.08.2007, 17:26
baba ne yapıyorsun ya.trabzonlu savaş kaybedermi.töbe valla olmaz.aslanımın feneri tutması olamaz.bu savaşı bende verdim.fenerli kayınpedere karşı.rakip bile olamadı.tolunay 11 yaşıda ve aslan gibi olması gerektiği yerde.sıra paşada daha 3 yaşında bile değil ama yaşı geldiğinde olması gereken yerde olacak.trabzonluya kolayı tutmak yakışmaz.o zaman kimle inatlaşacağız hangi gururdan hangi onurdan bahsetceğiz.
olmaz baba asla olmaz gözünü seveyim.

kalavara
03.08.2007, 17:33
öncelikle bir imza da benden yazına. sonrası ise yine hüzün.çok zamandır trabzonsporun eski videolarını izliyorum. oradaydım belgeseline bakıyorum hep. ve öyle gururlanıyorum ki anlatamam.ama şimdiki halimize bakınca yüreğim kapkara oluyor...
herşeye rağmen trabzon benim sevdam.

POYRAZ
03.08.2007, 17:35
Yazinin tamamini okudum. Malesef icinde bulundugumuz durum bu. Her sey o kadar kisa süre icerisinde degisti ki. Atay Aktug döneminde saygi duyulan kaliteli bir takimdik. Masa basi oyunlarla sampiyonlugumuz engellenmese sampiyon da olacaktik. Olamamamiza ragmen herkez sampiyonlugu kimin hak ettigini biliyordu. Kisacasi her sey cok farkliydi. Senin de dedigin gibi kalitemiz formalarimiza bile yansimisti.
Simdi ise gözlerine bakinca baskalnlik ve yöneticilik vasfi tasimadigina kanaat getirtecek insanlar var ve durumumuz ortada. Siradan bir kulüpten mazimiz disinda ne farkimiz kaldi? Ben hayatimda ilk kez fe-be, bejeke ve ge-se'nin maclarinin haricinde diger takimlarin da gelecek hafta kimlerle oynayacaklarini takip ettim. Cünkü onlarla puan yarisi icine girecek kadar düsürmüslerdi bu kulübü.
Artik sadece adimiz kaldi. Bu gidisle o da kalmayacak. Trabzonspor düsmani medya kulübümüzün ismini anmayarak ismini de unutturmaya calisiyor. Oglun insallah fe-be li olmaz.
Yazinda tek begenmedigim bölüm "Kavga ederim" cümlesi oldu. Biz burada kavga edersek düsünlerimizi nasil paylasiriz? Kavga oluyor diye, düsüncelerini istedikleri gibi yazamiyorlar diye forumlara katilmayan binlerce Trabzonspor taraftari var bu sitede. Herkez kavga edebilir ama bir sonuc cikmaz. Bu kulübe gönül vermis isek gönüldaslarimizla burada güzelce yazismak zorundayiz. Yeri geldigi zaman kavganin en okkalisini yaparim agzim da cok bozuktur ama kesinlikle burada gönüldaslarima, renkdaslarima kötü bir sey yazmadim. Biz burada kavga edersek nasil olur bu isler burada? Sana kisa sürede sifa diliyorum. Allah baska bir rahatsizlik vermesin.

murat
03.08.2007, 17:36
Gercekten güzel yazi, bir nefeste okudum. Trabzonlu cocuklar genellikle akli bazi seyleri kavramaya basladiginda tekrar Trabzonsporlu oluyor. Fakat Trabzonlu olmayipta Trabzonsporu tutan benim gibiler gittikce azalir bu gidisiatla. Yasadigim sehirde beni uzaktan taniyan cok kisi Trabzonlu olmadigimi duyunca sasirirlar. Ben seni Trabzonlu bilirdim derler. Okadar kanima islemis.

Bu yönetimin bize kaybettirdigi "prestij" dir. Bu kazanilmasi kolay olmayan birseydir! Fakat size bir ornek vereyim, 2000 yilinda GS UEFA kupasini kaldirirken Ispanyanin en köklü takimlarindan biri olan Sevilla ikinci lige dusuyor. 7 yil sonra GS nerde Sevilla nerde herkes goruyor. Bugun ezikler ortalikta cirit atiyor belki ama inaniyorumki bizide bekleyen guzel gunler var.

ÖmerFarukYılmaz
03.08.2007, 17:39
ah ah harbi ya atay aktuğ varya kralmışta biz paralı burjuvanın yıldız gazına gelmişiz

ulan keske gene atay gibi biri gelse mesela AHMET AĞAOĞLU

My
03.08.2007, 17:44
Birazdan :) gülen yüzleriyle :) savunmaya geçer istikrarcı arkadaşlar. Hatta o kadar güler yüzlüdürler ki kendi kendinizden kuşku dahi duyarsınız acaba hakatende ben mi çok paranoyaklaştım diye :)

Eren Uğur Ayar
03.08.2007, 17:58
Çok mükemmel bir yazı yazmışsın abi eline yüreğine sağlık.Herşeyi çok güzel analiz etmişsin.Üstüne şöylenecek bir söz yok tüm trabzonspora gönül verenlerin okuması gereken bir yazı olmuş...

Harun
03.08.2007, 18:18
Reha abi yine mükemmel yazmışsın.Trabzonumuzu senede 3/4 kere görmek nasip oluyor bizlere, fakat öyle soğutulduk öyle rezil edildik ki bu gurbetlik bile önüne geçemiyor bazen.Bir insan takımına küser mi? gel gör işte nasıl küstürüldüğümüzü,biz bu haldeyken daha neyin ne olduğunu bilmeyen çocuklar ne yapsın,onları kim ayakta tutsun.onları kim yöneltsin Trabzonspora,eriyoruz,bitiyoruz durdursun birileri...

Sencer Bulut
03.08.2007, 18:24
Gercekten güzel yazi, bir nefeste okudum. Trabzonlu cocuklar genellikle akli bazi seyleri kavramaya basladiginda tekrar Trabzonsporlu oluyor. Fakat Trabzonlu olmayipta Trabzonsporu tutan benim gibiler gittikce azalir bu gidisiatla. Yasadigim sehirde beni uzaktan taniyan cok kisi Trabzonlu olmadigimi duyunca sasirirlar. Ben seni Trabzonlu bilirdim derler. Okadar kanima islemis.

Bu yönetimin bize kaybettirdigi "prestij" dir. Bu kazanilmasi kolay olmayan birseydir! Fakat size bir ornek vereyim, 2000 yilinda GS UEFA kupasini kaldirirken Ispanyanin en köklü takimlarindan biri olan Sevilla ikinci lige dusuyor. 7 yil sonra GS nerde Sevilla nerde herkes goruyor. Bugun ezikler ortalikta cirit atiyor belki ama inaniyorumki bizide bekleyen guzel gunler var.
murat aynı duraum bendede war.bende trabzonsporluyum ama tokatlıyım benide trabzonlu biliyolarmıs.millet tokatlı oldugumu duyunca epey bi sasırdılar.tokatlıymısımda neden trabzonu tutuyormsum.millet o üc ezigi tutuyada ben en büyügünü tutmusum cokmu...bu takım kümeyede düsse basına 100tane nuride gelse trabzonsporluyum...

Ironguard
03.08.2007, 18:38
Her şey 2 ay önce inatla gitmek istemediğim "psikiyatrist'e" mecburen gitmemle başladı.Öyle ya eskilerin "deli doktoru" dediği , yenilerin "yaşam koçu" dedikleri hekimler di bunlar , ee bizde eski kafalıyız; kulp'u doktora "deli doktoru" diyerek taktık.
Ne yaşadıysam anlattım.Bir ümit şifa bekliyorum hekimden...Beyfendi her 20 kişiden birinde görülen yeni çağın hastalığı "panik atak" olduğumu söyledi.Bu duruma gelmemin sebebleri arasında fazla hassasiyet, sinir, alınganlık,stres ve üzüntü var...Bir ara doktora bizim "keltoş'u" şikayet ettim, sinirden maç seyredemez oldum dedim.Adam güldü.Dedi ki "artık kullanacağın anti deprasanlarla beraber , seni üzen kişi ve olaylardan da uzak duracaksın" dedi. Yani hayatımın gidişhatını sağlığım açısından değiştirmeliymişim....Tam da bunun üzerine "galati sendromu" yaşanınca ve bende buna tanıklık edince ilaçların miligramını biraz daha arttırdım.Malum Trabzonluysan 20 mg bile kesmez bünyeni....

Senede bir defa adam akıllı yazarım.Bazen uyarır, bazen bağırır, bazen kavga ederim; tıpkı hayatla olduğu gibi...O yüzden belki bu takımı tutmuşum;40 senedir gerçekle kavga ettiği gibi...

Beni tanımıyanlarınız için kısa bir biyografi vereyim; 34 yaşındayım 4,5 yaşında Doğukan adında bir oğlum var.Aslen Arnavut'um.1 yaşından itibaren beni büyüten Farazlu babam sayesinde Trabzonsporlu oldum.Ve hep Farozlu Reha olarak kaldım.Kim sorarsa sorsun Trabzon , farozluyumdur; ölene dek...

1989 yılından itibaren İstanbulda ki "gurbetçi gençler " gurubuna katıldım.Yaklaşık 17 senedir maça giderim; aynı arkadaşlarımla, öyle ki birbirimizi maçtan maça görürüz.Daha sonra ÇAKIR kardeşim 1999 yılında "kuzey yıldızlarını" kurduğunda sitenin ilk üyelerindendim.Eline ve yüreğine sağlık bugün bu noktaya gelineceğini o zaman görmüştüm.

Burada çok adamla çok renkdaşla kavga ettim.Her zaman Trabzonumun iyiliği içindi tartışmalar...Fakat beni hasta etme derecesine getiren "zorlu ekonomik şartların" yanında "trabzonumun" da bu hastalıkta pay sahibi olması artık limitin sonuna geldi.

Eşim hep derki "Trabzonspor bizden daha değerli değil mi?" "Hayır oğlumdan değil ama senden evet" derim.Ama bugünlerde 4,5 yaşındaki oğlum bana akıl almaz bir şeyler söyledi."Baba sen bana kızıyosun ama ben Feneri tutucam"....Ulan noluyo dedim, savaşı kayıp mı ediyorum? (yani Fenerli k.pederimle olan savaş) Oysa onlar çocuğu hiç zorlamıyorlar....Gerek yok ki; her yerde 100.yıl marşı çalıyo, bizimki çok sevmiş şarkıyı.Anasının cebi bile öyle çalıyormuş daha yeni duydum.Fenerin F sini bilmeyen eşim 40 yıllık fenerli olmuş.Dedim ya her yerde onlar var.Gazetede , televizyonda, sokakta Fenerium da, mağazada Fenerium da, radyo da marşlarda, yollarda bayraklarda....Allah aşkına biz 4,5 yaşında olsak bunları görüp te ne yapardık?
Oysa oğluma gururla gösterebileceğim büyük bir alış -veriş mağazasının içinde bir TS CLUP yok artık...Ne TV haberi, ne yollarda bayrak, ne radyolarda marşlar...Oysa nevresiminden,donuna kadar resmi ürünlerle donattığım oğlumu İstanbul gibi bir şehirde yapayalnız kalmanın verdiği çaresizlikle Fenere kaptırmak üzereyim....Hala sen Fenerli olamazsın diyorum."tamam" baba diyor ama nerde peki bizim Trabzonspor?

Cenab-ı Allahım öyle bir yönetim nasip etti ki bize ; eskileri kibrit çöpüyle arar olduk.Oysa Hazret Özkan ve Atay beyi en çok eleştirenlerden biriydim.Meğerse Atay beyin tek ve en büyük suçu Ş.L arifesinde paraya kıyıp 2-3 takviye yapmamasıymış.Hatırlayın 2003 yılını Trabzonun en zirveye çıktığı ,bizim bahçelievlerdeki TS CLUP'un nerdeyse her saat dolu olduğu günler, Trabzonun lig maçlarını hayranlıkla kafelerde izleyen 50-60 başka takım taraftarlarını,Fatihimi, Symek'i, Gökdeniz'i, Yattara'yı; kupa golcümüz Mehmet yılmaz'ı, Fenerin belalısı Lee young'u; müthiş üçlü tolga-erdinç ve Emrahı....Hatırlayın Atay beyin kurumsallaşma hamlelerini, Sn.Burak Gürdal'ı ; marka değerini arttıran reklamları, harkesin hayranı olduğu Kappayı,ürün bazında en çok satan formaları; en profosyonel ve baskısı en çok tüketilen dergiyi; borsaya açılışı ve o güzel göz yaşartan reklamı; yeniden TRABZONSPOR'U beyinlere kazıtılan dönemi...Ve 2-3 transfer uğruna , 4-5 milyon dolar krediden kaçmak uğruna Anartosisle başlayan çöküşü.............

Unutmayın yıldız vaadiyle umut dolu gözlerele oy atılan "başkanı" unutmayın Fatihi,Symek'i, Lee'yi, Step'i...Unutmayın Ş.L finali görmüş Türkiyedeki tek topçu Musampayı oynatmayı beceremiyeni, Unutmayın Yattara'yı soğutup, psikolojisini bozup taraftarın önüne atanı; Unutmayın M.keçeli 'nin Musampa dan daha iyi olduğunu iddaa edeni; Unutmayın Smyekin gittikten sonra "keltoş" hakkında dediklerini, Unutmayın Step'in ve Akyel'in dediklerini; Unutmayın Ayman kazığını, araştırın Ayman'la akrabalığını malum kişinin yoksa Ayman gümüşhaneli mi? Unutmayın Risp gibi binlerce Trabzonda genç olduğunu; Unutmayın Ali güzeldal'ı,Cem Demir'i; Unutmayın size unutturulacak Enis'i, Yunus'u , Yusuf'u ve nicelerini; Unutmayın stad maketlerini; Unutmayın 24 saat yaşayan hayalet stadları; Unutmayın "başkanınızın" başbakanla ahbaplığını,; Unutmayın ahbaplık adına verilen Fener maçlarını; Unutmayın "misafir takım seyircisi mağdur edilmiştir" diyene sandıkta cevap verenleri, bugün başımıza musallat edilen "başkanı" yıldız vaadiyle başımıza koyanları , amaçları Trabzon ve Trabzonsporu bitirmek olanları ve bunun için en güzel yöntem olan "içten çökertmeyi" bugüne kadar başarıyla uyguluyanları;UNUTMAYIN BAŞKANIN GERÇEK YÜZÜNÜ, GERÇEK NİYETİNİ,SEVDİĞİMİZE SİYASET BULAŞTIĞINI, SEVDİĞİMİZE ZİHNİYET BULAŞTIRILDIĞINI UNUTMAYIN....Unutmayın siyaset yapıyor diye kırdığımız büyük, güzel ve mert insan Ünal'ı ; Unutmayın Ünal'ın para yı değil futbolu tercih ettiği için bize geldiğini....Unutmayın dünyası küçük, korkak, kapasitesi dar, şovenist, yıldız düşmanı, ön libero manyağı, beşiktaşlı T.D UNUTMAYIN........Daha sayamayacağım bir çok şeyi,kişiyi ve olayı ben unutsamda siz UNUTTURMAYIN!!!!

Senede bir yazarım; uyarırım, kızarım, kavga ederim ama beni bilen bilir ben Adam'ım ; ben orda doğmasamda Uçaktan stadı görüp ağlayanım; ben onun uğruna coplananım, ben onun uğruna yaralananım,ben onun uğruna binlerce kilometre kat edenim, ben onun uğruna hastalanan sağlığını kaybedeninim, ben sizim , ben Trabzonluyum ama ONLAR DEĞİL...ONLAR BİZİ BÖLMEK İÇİN, BİZİ YIKMAK İÇİN GETİRİLDİ....UYANIN VE MASAYA ARTIK YUMRUĞUMUZU VURALIM.....

REHA DİLEGE

Helal olsun :alkış: katılmamak eldemi? Şu nurinin avukatlığını yapan arkadaşlarda okusunlar

Cabri61
03.08.2007, 18:42
mükemmel olmuş.içinde olduğumuz durumu özetleyen bir yazı.biz mahallede top oynarken hami aşğıya hami yukarıya oynuyorduk.herkesin dilinde hami vardı.şimdi alex lafı dolanıyor.ayman,keçeli diyecek değiller tabi.bu iniş nereye kadar devam edecek!

^^kaplan^^
03.08.2007, 18:45
Abi hakkatten süper yazı içinde bulunduğumuz durumu çok açık ve net bir şekilde dile getirmişsin teşekkürler üzerimize düşeni hep beraber yapmamız gerekiyorrr

ÖmerFarukYılmaz
03.08.2007, 18:48
mükemmel olmuş.içinde olduğumuz durumu özetleyen bir yazı.biz mahallede top oynarken hami aşğıya hami yukarıya oynuyorduk.herkesin dilinde hami vardı.şimdi alex lafı dolanıyor.ayman,keçeli diyecek değiller tabi.bu iniş nereye kadar devam edecek!

keçeli keçeli topun başında burdan nefis şutları var keçeli wurdu TAÇ

Diyecek halleri yok çocukların:D:D:D

Thedoors
03.08.2007, 18:48
Tek solukta okunulası bi yazı...teşekkürler..Takımın için yaptıgın fedakarlıklar,trabzonsporun gelecekteki taraftar potansiyeli ve kaybedilen saygınlık...Aklı başında her Trabzonspor taraftarının görmezden gelemiyeceği şeyler bunlar,yeterince tenkit ettiğimiz halde ki ediyoruz, bişiyler değişicekmiş gibi durmuyo benim gözümde..vecizliğine inandığım ambiyani bi cümle vardır hani..Aşağı tükürsen sakal,yukarı tükürsen bıyık..:)

Can Yüce
03.08.2007, 18:53
yazın için çok teşekkürler reha kardeş , bu forumdaki hemen hemen herkesin dileğini yazıya güzelce dökmüşsün , ben de istanbulda yaşayan ve burada büyüyen bir trabzonsporluyum aslen de trabzonluyum , ilk orta lise üniversite hayatım hep diğer eziklerle mücadeleyle geçti hiç yılmadım umudumu yitirmedim ama artık sanırım deniz bitti :(
bu yönetim ve TD malesef takımımızı sıradanlaştırmayı başardı , takımda ne oyuncu ne kalite kaldı , trabzonun öz çocukları , altyapıdan gelenler , paf tan gelen oyuncular bir şans verilmeden küstürüldü , şanlı tarihimiz son 5 yıl içinde aldığımız inanılmaz başarısız sonuçlarla doldu , örnekler o kadar çok ki devam etmek istemiyorum ...
bu sene malesef o kadar umutsuzum ki yazıklar olsun , futboldan dahi soğudum , ilk iş ligtv yi iptal ettim , kısmetse hiç bir maça da gitmeyeceğim , zaten alış veriş yapacak TS Club da kalmadı , olanlarda da almaya değecek bişey yok , tek umudum 11 Aralık !..
inşallah kongre yeniden doğuşumuz olacak...

can

Ironguard
03.08.2007, 18:57
okuyunca albayrağa olan sinirim bir kat daha arttı

ilhan
03.08.2007, 18:57
Hocam napmışsın sen ya! Helal Olsun. Eline yüreğine , Trabzonsporluluğuna sağlık..

Unutmayacağız! -

MehmeTS_ADANA
03.08.2007, 19:09
vay be vallahi etkilenmemek elde değil.bizim takım son 25 yılda 3-4 defa şampiyon olabilseydi.adanada tuttuğum takımı sorduklarında cevap ts olunca kim bana başka takım bulamadınmı diyebilirdiki
bizim en büyük hatamız tam iyi bi takım kurduk seneye 1-2 sağlam takviyeyle rahat şampiyonluğa oynarız dediğimizde en iyi adamlarımızı satmamız yada takımdan soğutmamız
hami,tolga seyhan,szymek.fatih, step

Gamze
03.08.2007, 20:16
Reha abi çok çok çok etkilendim,ne kadar güzel ne kadar açık anlatmışsın.Bir nefeste okudum,göz yaşımı akıta akıta...Trabzonspor dolu yüreğine sağlık.

Kıymetlim,kutsalım,sevgilim yitiyor.Dibe vurmadan sıçrayamayız artık açık.Dibi bulduk mu yoksa hala yolumuz var mı bilmiyorum.Ama tez zamanda bu acımız dinsin istiyorum,herkes gibi.

''Küçüldük küçüldük minnacık olduk'' demişti forumdan bir üyemiz.Ne doğru demiş,ne yerinde!

Sacit
03.08.2007, 20:26
Reha kardeş,söylediklerın de o kadar haklısın ki Trabzonspor efsanesini yok etmeye çalışanlara verilecek en iyi cevap belki de.futboldan anlamayan insanların kendilerini ve takımlarını satacak kadar küçülmeleri,Trabzonspor'u amatör takımlara karşı aciz duruma getirenleri kimse görmüyor yada görmezlikten geliyorlar.elimizdeki yıldızların satılması,söz verilenlerin yapılmaması sadece oyalamadan başka bişi değildir.

halil ibo
03.08.2007, 20:42
Attığımız gollerde benim gibi delice sevinen,rakipler gol attığında onları TV'den dövecek kadar ileri giden 7yaşındaki kızım ve henüz annesinin karnındaki kardeşinin bir başka takım taraftarı olma ihitimali beni ölümden beter eder.Fakat yazıdaki şartlar geçerli olduğu sürece nasıl ve nereye kadar koruyabiliriz çocuklarımızı bilemiyorum.Reha kardeşim en iyisi sen ''deli doktorunun'' telefonunu verde ...

pReN@_61
03.08.2007, 21:24
Ellerinize sağlık.Çok güzel bir yazı olmuş...

Unutmayacağız...!!!

AYYILDIZ
03.08.2007, 21:27
Trabzonspor kendisini zincirleyen insanlardan kurtuldugu an tekrar Turk futbolundaki ihtilali yapacaktir insallahta az kaldi o gunlere.

Çetin
03.08.2007, 21:35
yazının tamamını okudum çok güzel bir yazı olmuş. normalde saçma sapan örnekler vermek istemem ama bir örnek vermek istiyorum. geçenlerde fifa oynarken orta okulda okuyan kız kardeşim odama girdi. ben Trabzon u almıştım karşımdada bi takım vardı. kardeşim Trabzon'la oynadığımı görünce " abi yenilir Trabzon" dedi. biliyorum alakasız, saçma bir örnek ama artık insanlarda bıraktığımız izlenim bu. güvensizlik.

agahozlu
03.08.2007, 22:02
Çok değil bir kaç sene öncesine kadar bu takım ligi 2.bitirmişti.O dönemde Trabzonspor tv lerde biraz daha fazla yer almaya başlamıştı ve bazı oyunlarla çok net bir şampiyonluğumuz elimizden alınmıştı.Başkan Atay Aktuğ idi.Avrupa'da da şimdikinden çok daha iyiydik,en azından hem ligde hem avrupa futbol oynuyorduk.Trabzonspor kulup olarak büyüyordu.Reha abimizin dediği gibi o zaman yapılacak 1 bilemedin 2 tane nokta transfer ile şampiyonluğu elimizden kimse alamazdı.Yapılan tek bir yanlış ve albayrak'a gösterilen sabırın Atay Aktuğ'a gösterilmemesi sonucu(kendi fikrim) bu rezalet biraz ağır olacak ama kepaze duruma düştük...üzülmemek elde değil

Sencer Bulut
03.08.2007, 22:02
su nuriyi ve kelini statın ortasında asmak lazım...elaleme ibret olsun die..artık ayaklanmalıyız aralıkta belki cok gec olabilir:(:(:(

Sencer Bulut
03.08.2007, 22:04
Çok değil bir kaç sene öncesine kadar bu takım ligi 2.bitirmişti.O dönemde Trabzonspor tv lerde biraz daha fazla yer almaya başlamıştı ve bazı oyunlarla çok net bir şampiyonluğumuz elimizden alınmıştı.Başkan Atay Aktuğ idi.Avrupa'da da şimdikinden çok daha iyiydik,en azından hem ligde hem avrupa futbol oynuyorduk.Trabzonspor kulup olarak büyüyordu.Reha abimizin dediği gibi o zaman yapılacak 1 bilemedin 2 tane nokta transfer ile şampiyonluğu elimizden kimse alamazdı.Yapılan tek bir yanlış ve albayrak'a gösterilen sabırın Atay Aktuğ'a gösterilmemesi sonucu(kendi fikrim) bu rezalet biraz ağır olacak ama kepaze duruma düştük...üzülmemek elde değil
zamanında atay aktuğu elestriyorduk allah basımıza nuri musibetini verdi...

fever_TS
03.08.2007, 22:05
herşeye ve herkese rağmen TRABZONSPORLUYUZ ve olucaz daa. ne kadar uğraşırlarsa uğraşsınlar. hakketiğimiz günler elbet geri gelecek başımızdaki belaları birer birer ATICAZ !!! merak etmeyin. zaman en iyi ilaçtır!!!

abi yazını çok beğendim ve duygulandım ellerine sağlık demek ki hepimizde az çok "panik atak" war. bizi HASTA edenler utansın biz mi utanalım

ShadoW
03.08.2007, 23:03
Bu yazıyı okuyup da unutmayın dediğin şeyleri unutmak ne mümkün? Bize bir Hareket gerekiyor. Bizzat Trabzonspor tabanından başlayan bir isyan, bir ayaklanma... Kesinlikle ayaklanmalı,isyan etmeliyiz artık. Birşeyleri değiştirmenin, en gerekli olduğu zaman bu zamandır!

Unutmayacağız!

handsome-1967
03.08.2007, 23:05
40. yıl kutlamalarını çok fazla televizyon seyretme şansım olmadığı için seyredemedim açıkçası.Ama yorumlarıda okuyunca çok merak ettim doğrusu,çünkü;türkiyenin en kültürlü,en fedakar,en kaliteli taraftarı olan TS taraftarı adeta taparcasına(bu kelimeye bende uyuzum ama taraftarımızın takımımıza olan sevgisini ancak bu kelime tanımlayabiliyor) sevdiği takımının 40. yıl kutlamalarına gitmememiş.TS taraftarını bu forumda yorum yazacak-ki köşe yazısı tadında güzel yorumlarda çıkıyor-kadar iyi tanıyan herkes bilir ki bu inanılacak bi şey değil.Evet ortada çok büyük bir bir yanlışlık var.Ama kimse kusura bakmasın TS taraftarı bu güne kadar hiç bir zaman hayatının anlamı haline gelmiş takımına yanlış yapmamışıtr bundan sonra da yapmaz;lakin Stepanov gibi bir kaç sene sonra dünya yıldızı olabilecek kapasiteye sahip bir topçuyu 3,5 milyon euro ya Porto ya satmayı marifet sayabilecek kadar dar bir bakış açısına sahip bir yönetimin TS ye ve taraftarına nasıl yanlışlar yaptığı ortadadır.Ve TS taraftarı bunu görebilecek kalitededir.Yürüyüşdeki az katılım TS taraftarınınvurduymazlığını değil aksine kulübüyle ilgili her konuda nasıl hassas olduğunu ve hassasiyetini gösterebilecek kapasiteye sahip olduğunu gösterir.

Nissan
03.08.2007, 23:19
Sana gecmis olsun dileklerimi iletiyorum. Oglunun fener taraftari olmaya yakin olmasi senin sucun degil, sen en guzel sekilde tanitip ogretmissin Ts'yi ona. Sucun sahibi albayrak'a %80 destek veren dallama'larda.

Cafer KILIÇSOY
03.08.2007, 23:33

REHA DİLEGE
Yüreğine sağlık abi.

Ne denebilirki böyle anlarda. Ama inanıyorum bu günlerde geçecek

Cafer KILIÇSOY
03.08.2007, 23:37
40. yıl kutlamalarını çok fazla televizyon seyretme şansım olmadığı için seyredemedim açıkçası.Ama yorumlarıda okuyunca çok merak ettim doğrusu,çünkü;türkiyenin en kültürlü,en fedakar,en kaliteli taraftarı olan TS taraftarı adeta taparcasına(bu kelimeye bende uyuzum ama taraftarımızın takımımıza olan sevgisini ancak bu kelime tanımlayabiliyor) sevdiği takımının 40. yıl kutlamalarına gitmememiş.TS taraftarını bu forumda yorum yazacak-ki köşe yazısı tadında güzel yorumlarda çıkıyor-kadar iyi tanıyan herkes bilir ki bu inanılacak bi şey değil.Evet ortada çok büyük bir bir yanlışlık var.Ama kimse kusura bakmasın TS taraftarı bu güne kadar hiç bir zaman hayatının anlamı haline gelmiş takımına yanlış yapmamışıtr bundan sonra da yapmaz;lakin Stepanov gibi bir kaç sene sonra dünya yıldızı olabilecek kapasiteye sahip bir topçuyu 3,5 milyon euro ya Porto ya satmayı marifet sayabilecek kadar dar bir bakış açısına sahip bir yönetimin TS ye ve taraftarına nasıl yanlışlar yaptığı ortadadır.Ve TS taraftarı bunu görebilecek kalitededir.Yürüyüşdeki az katılım TS taraftarının vurduymazlığını değil aksine kulübüyle ilgili her konuda nasıl hassas olduğunu ve hassasiyetini gösterebilecek kapasiteye sahip olduğunu gösterir.
Valla çok güzel yazılar çıkıyor bu akşam burada.
Bu yorumun sahibinede teşekkürü bir borç bilirim

Atalay
03.08.2007, 23:43
reha kalemine saglık....kardeşim hepimizin fikirlerini özetlemişsin sagolasın kalbindeki TRABZONSPOR sevgisi asla bitmesin...sevgilerimle...

DKaraduman
04.08.2007, 00:04
Valla uzun süredir okurken gerçekten heyecanlandığım yazılardan biriydi..Yönetime sövmemek için bu sitede bir kere daha kendimi zor tutuyorum.Bişeyler yapamamak çok koyuyor bana gerçekten...Çocuğa da bişe diyemeyiz yani o yaşta haklı gerçekten de benle de adaşmış..

littlebighorn
04.08.2007, 00:14
Bu yönetim şimdi gitse yaptığı tahribatlar 5-6 yılda zor onarılır.

MahmutHSO
04.08.2007, 00:14
Mükemmel bir yazı.İnsan okurken ,çook derinlerinde değişik bir sızı hissediyor.Resmen içim sızlayarak okudum.

cyberentalpi
04.08.2007, 00:19
Bu yaziyi okudukca yonetim ve keli ile akraba epeyce oldum.

@FLU
04.08.2007, 00:24
siyasetten konuşmak yasak bunu siyasetten sayarmı adminler bilmiyorum ama atay aktuğ adam gib adam dı hatasız kul olmaz ... bence bir şans daha verilse en iyi şekilde değerlendirecek biridir harbi trabzonludur ...

varmısınız atay aktugu tekrar kazanalım bu iktidara bu yönetime bu oyunlara inat ... yapalım kampanya gösterelim bmn'nin gücünü gösterelim taraftarın gücünü ...

abi ayrıca yazı için eline yüreğine sağlık ihtiyacımız olanları yazmışsın ...

MrbLack
04.08.2007, 00:52
Reha abinin yazdıklarına hak vermemek elde değil.Benimde düşüncelerim bundan ibaret.Geçen sezon iki tane derbi kazandı diye takım,milletin gözü boyandı ama kimse kaybedilenleri,sene başında verilen sözleri tutmadı.Açıkçası Nuri Albayrak ve tayfasının hala saçma saçma konuşmalarından art niyetli olduğunu bile düşünmekten alamıyorum kendimi.Bir amaçları vardı onu da son zamanda aldılar.

kromozom
04.08.2007, 00:54
ıkı yıldır bu forumdayım ve daım taraftarda ısyan halı devam etmekte hemde hıc bıtmeyen bır sekılde ....

temelde bırcok seyı unuttuk ve uyumayada devam edeceğız gıbııı

tuncii
04.08.2007, 00:57
trabzon su anda bi sınır içerisinde ve o sınırı asıp sınır dısına cıktıgı anda eskı gunlerıne kavusacak. efsana tekrar dogacak ama bır turlu senelerdir basaramıyor insallah cok kısa bır surede bunu basarır ve gercek gucunu yansitmaya baslar

10 numara
04.08.2007, 01:06
------------------------------------------------------------------------

Tüm Trabzonspor taraftarının duygularına tercüman olan bir yazı...çok güzel olmuş ancak şaşırdığım birşey var poetricus - farabi gibi yorumlarıyla sitenin duayenlerinden olan kardeşlerimizin yorumlarını bu başlıkta göremedim...

neden acep :cool:

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

tsmusampa61
04.08.2007, 01:20
Her şey 2 ay önce inatla gitmek istemediğim "psikiyatrist'e" mecburen gitmemle başladı.Öyle ya eskilerin "deli doktoru" dediği , yenilerin "yaşam koçu" dedikleri hekimler di bunlar , ee bizde eski kafalıyız; kulp'u doktora "deli doktoru" diyerek taktık............................................ .................................................. .................................................. ...............
.................................................

REHA DİLEGE

ekliyecek bişey bulamıyorum. Ağzına, eline sağlık.

Emre Emiroğlu
04.08.2007, 01:21
Cok güzel bir yazı.. iyi tespitler güzel vurgular..
fakat katılmadığım tek durum Fatihten bahsetmen

tbs1
04.08.2007, 01:43
Reha baba
Eline diline saglik ne guzel bir yazi,cokusumuz bu kadart net anlatilamazdi.ancak hala bu hocayi ve TD bozuntusunu destekleyenler var.
Bu gidise dur demek icin taraftarlar olarak bir sivil ihtilal yapmamiz gerek.
Yoksa askimizi herseyimiz canimiz trabzonsporumuz kalmayacak.cok karamsarim kotu bir oyunu izliyoruz ve sanki sonuna geliyoruz.
Elimiz kolumuz bagli hicbir mudahele edemiyoruz.
Lutfen hep birlikte askimiza sahip cikalim bu art niyetli insanlardan kurtaralim.
Hep birlikte elele askimizi kurtaralim.lutfennnnnnn

tamuğ yamtar
04.08.2007, 02:00
Bugün benim başıma geldi. Başlık açacaktım. Madem burası var, buraya yazalım.

Aynı apartmanda oturduğum ilkokul 3'e giden bir çocuk var.

Kendisi aslen Kayserili. Ama Trabzonspor'u tutuyor.

Bahçe de Trabzonspor formasıyla top oynarken görürdüm.

Her hafta karşılaşınca haftanın maçının kritiğini yapardık.

Bugün yine apartmanın önünde karşılaştık.

Gördüğüme inanamadım. Çocuğun üzerinde BJK forması vardı.

Sordum hemen: "Türkay, yoksa takımını mı değiştirdin?" diye

Cevabı güzeldi ama: "Abi yeter ya, hep yeniliyorlar. Bak yine yenildiler. Ayrıca hiç görünmüyorlar."

Görünmüyorlar derken, esamesi okunmuyor artık demek istedi anladığım kadarıyla.

Çocuğa birşey diyemedim. Biraz konuştum ama baktım ki gerçekten diyecek bişey yok.

Çocuk ta kendince haklı. Yokuz ortalıkta. Görünmüyoruz yani Türkay'ın tabiriyle.

Hem de HİÇ!!!

Emorfo
04.08.2007, 02:13
Reha abi yine coşmuşsun, hayat böyle bazen sevinç, bazen keder... Ancak yazının bazı kısımlarında hızını alamamışsın biraz salladın gibi :) Güzel yazı oldu, tebrikler. Özlemişim böyle yazıları okumayı.

Can Tuna Kurt
04.08.2007, 05:55
Müthiş yazmışsın.

@FLU
04.08.2007, 11:39
inadına atay aktuğ

ÖmerFarukYılmaz
04.08.2007, 11:42
Yeter Artık Harekete Geçmenin Zamanı

--------------------------------------------------------------------------------

İlk Once Butun Trabzonsporlu Kardeşlerime Allahtan Sabır Diliyorum.

Arkadaşlarım

Biz Trabzonsporun Taraftarlarıyız. Trabzonsporu Oluşturan Öğelerin En Önemli Parçalarından Birisiyiz.

Trabzonsporu Bizim Kadar Seven Kıskanan Trabzonspor İçin Bizim Kadar Üzülen Ağlayan Olmaz Olamaz.

Peki Madem Oyle Nie Elimizden Sadece Forumlara Yazmak Geliyor.Nie kafamızdaki Onca Mantıklı Fikri

Faaliyete Geçirmeyelim.

Nasıl Mı Olacak

Söyliyeyim

Kocaelispor Taraftarları Yönetim rezaletliklerinden Bıkıp Başkanlığa Kendi Adaylarını Koydular

Ve Onu Seçtiler Şimdi İstedikleri Kocaelisporun İsmine Yakışır Adayları İkna Edip Kendileri Yeniden Oy

birliğiyle seçip Başkanlığa Oturtuyorlar

Ama Başkanla Sözleşme İmzalıyorlar Eger İstemedikleri Bir Durum Olursa Oy birliğiyle İndiriyorlar.
(Tabi Sadece Uye Taraftarlar)

Bu bizde Nasıl Olur Derseniz

Bizde aynısını Yapabilirsek Yaparız Artı Yönetimde Bizden Taraftar Temsilcileri Bulunur Ve Taraftarların Görüşlerini Yonetime Soyler

Bilmiyorum Çok mu Uçuk Kaçık Düşünüyorum

Trabzonsporumuzun Son zamanki Durumlarından mı Çatlaklaştım Onuda Bilemem Ama Ben Artık Sıkıldım

Biz Trabzonspor Taraftarlarıyız

Trabzonsporu Oluşturan Degerlerın %70 80 niyiz

Yapabiliriz Gibi Duruyor Ama Once Taraftar Gruplarının Tek Bi Düşünce Altında Birleşmesi Gerekiyor

Ben Gene Yazıyim Dedim

Zaten Elimden Baska Bişe Gelmiyor

Artık Geri Yorumlar Size Kalmış

Gene Soyluyorum Hakkımızda Hyırlısı Neyse O olsun

Saygılarımla

Şahin Yılmaz
04.08.2007, 12:40
Reha abi eline koluna yüreğine sağlık. Bir vaka ancak bu kadar açık net özetlenir.

Malesef takımımız vaka durumunu almıştır.

Bende oğluma takımımı tutturabilmek için elimden geleni yapmama rağmen başaramadım. Son yıllardaki halimizi gördüğümde ise iyi ki daha fazla ısrar etmemişim dedim kendi kendime. Benim üzüntümü iyi ki o çekmeyecek der oldum kendi kendime.

Hüseyin Bağdat
04.08.2007, 12:52
Bu güzel yazı için teşekkürler kardeş.Gerçekten çok güzel olmuş duygularımızı aktarmışsın bu yönetim siyasetle geldi bizim gücümüzle gidecek inşALLAH.

smertkan
04.08.2007, 13:09
Trabzonspor sevgisi herhalde başka anlatılamazdı.
Hakkında şikayet edilen yönetim ile TD ve destekçileri artık bizden Mantıklı Sevmemizi bekliyorlar.
İş Mantıklı sevmek olunca Üç ezikleri sevmek bize göre daha önde geliyor.25 yıl dile kolay saman alevi başarılar hariç ne durumdayız.Sayılar ortadadır.Mantıkta basittir 1>0
Biz ise körü körüne, tutkuyla seviyoruz ve Trabzonsporu Trabzonspor yapanda bu tutku.Bizim için bu sevgide Mantık yok.

Stad projesini tutturmuşlar gidiyorlar, Caminin süsü cemaati olduğuna göre Stadın süsüde herhalde martılar olmayacaktır.

Geçende bir kanalda TS cincon 5-3 maçını izledim. Yenmerk başkaydı ama Sahada Futbol vardı, Selahahttin bie top oynuyordu.Takım Ortasahadan tereyağından kıl çeker gibi çıkıyordu. Kevin Campell takımı eline almış Ona Vugrineçte katılınca hucum zenginliği vardı. Abdullah soldan yaptığı bindirmeler kesstiği toplardan fazlaydı.Mehmet Zengin bile Sağdan bindirme yapıyordu.

Şimdi senin kel diye andığın futbol dehası Ersenden Kevin Campell, Aymandan Vugrineç çıkarmaya çalışırken yetmiyor.Abdulklahı görmüş bir seyirciye Cellaleddini yutturmaya çalışıyror.Takım Futbol oynayamıyor orta sahadan çıkamıyor.Kanat bindirmesi yok.

Seyircide Zaten Bu Mantıklı Sevgi beklentisini hissetmiş olacakki; Son maçtaki Tezahüratı böyleydi

Sevdim Seni bir kere başkasını sevemem
Deli diyorlar bana desinler değişemem

Adımız deliye çıksada Gerçekten delirsekte seni Sevmekten Vaz geçmeyeceğiz Trabzonspor.

Seni Yürekten seveceğiz, Eski sevdaluklar gibi ve bizim sevdamız hiç bir zaman direkten dönmeyecek.

anaras
04.08.2007, 14:10
bizi takan yönetim yokki. adam gibi trübünde tepki dahi veremiyoruz. versekte etkili değil. adamlar tiii ye bile almıyor taraftarı. umurlarında bile değil takım hepsi cebini düşünmenin derdinde.

Semih GÜL
04.08.2007, 14:33
Eskiden içimde taşıdığım bir olgu vardı yeri dolmayacak kadar büyükve büyüorduda şimdi bakıyorum o olgu yerini alışkanlıkların devamı şeklini aldı...Olgudan eser kalmadı şimdilerded tüylerimi ürperten geçmiş yıl videoları...
isyandı şimdi aciz oldu...

capa
04.08.2007, 17:02
çok güzel yürekten bir yazı ve doğru tespitler

teşekkürler

ShadoW
04.08.2007, 17:35
Arkadaşlar yazı güzel ama mesajı alamıyoruz sanırım. "Yazı çok güzel hebe hebe" deyip geçiyorsunuz. Bu takımı gerçekten seviyorsanız kafa kafaya verip bir şeyler yapmalıyız.

"Biz ne yapabiliriz ki" diyorsak eğer taraftarlığınızı ve takım sevginizi gözden geçirin derim.

Artık Hareket zamanı. Pasifize edilmiş afyon bağımlıları gibi tüm bu olanları oturup köşemizden mi izleyeceğiz yani? Bu sayfalardan organize edilip yayılacak büyük bir hareketle bence yönetime sesimizi daha net duyurur, taraftarın bu takımın gerçek sahibi olduğunu onlara gösterebiliriz. Bu forumdaki akl-i selim insanları düşündüğümde muhtemel bir "toplu" hareketin sonuçları beni heyecanlandırıyor açıkçası.

Hareket zamanı!

Bartuğ13
04.08.2007, 18:01
reha abi çok doğru yazmışsın.maalesef çok üzücü olsa da yazdıkların bunlar trabzonsporumuzun gerçekleri.
özellikle oğlun konusunda ne kadar hassas olabileceğini ve durumu anlıyorum.inanılmaz zor bir durum.
ama biz böyle anca yatan,yeri gelince laf atan ama icraattan kaçan taraftarla bir yere varamayız!

benim hafızam iyi değil pek hatırlayamam.zamanında ogün bizde kaptanken bir cenaze namazında saldırıya uğramıştı nedendi hatırlatan olabilir mi acaba?

Kasım Hilal
04.08.2007, 18:21
Üstadım çocuğun inşallah fenerli olmaz ne diyeyim..
cinconun UEFA kupasını aldığı dönemler benim de küçük kardeşimin yeni yeni konuşmaya başladığı zamanlardı..
Günün birinde evde bir galatasaray diye nida ettı ki sormayın..
Zor caydırdık..
Ama şimdi düşünüyorum da arkadaşları ile maç muhabbeti ederken onu Trabzonsporlu yaptığım için acaba bana ara ara söver mi arkamdan?
Sövse haksız mı?

coskun0661
04.08.2007, 20:58
Çok mükemmel bir yazı yazmışsın abi eline yüreğine sağlık.Herşeyi çok güzel analiz etmişsin.Üstüne şöylenecek bir söz yok tüm trabzonspora gönül verenlerin okuması gereken bir yazı olmuş...

renkdaşıma katılmamak elde degil...abiii helal olsun herseyi cok güzel ozetlemişsin ..v uralım artık yumruklarımızı masaya...seni tebrik ediosum abiii:alkış::alkış::alkış:

Reha
04.08.2007, 23:47

Tüm Trabzonspor taraftarının duygularına tercüman olan bir yazı...çok güzel olmuş ancak şaşırdığım birşey var poetricus - farabi gibi yorumlarıyla sitenin duayenlerinden olan kardeşlerimizin yorumlarını bu başlıkta göremedim...

neden acep :cool:

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

Burada pek sevildiğimi söyleyemem,ondandır belki,canları sağolsun; Bu arada duygularımı paylaşan ve fikir üreten tüm dostlara sevgiler,Sana da Gamze...Heralde yazıyı okuyan tek bayan sen oldun...

Sonumuz kötü ama yapacak bir şey bulamıyorum en azından benim kafa sağlığım şu an ona müsait değil...Şu Gürcistan maçında bile gördük ki , başımızda Z.D olduğu sürece bu takım ilk 4 e bile giremez...

Yapılacak tek şey ilk Ankara maçında toplu bir protesto gerçekleştirmek, umarım Sivas maçından kazara alınacak olumlu bir sonuç;bazı şeylerin üzerini örtmez...

..

Semih58
05.08.2007, 11:20
Sevdim seni bir kere başkasını sevemem
Deli diyorlar bana desinler değişemem desinler değişemem
TRABZONSPOR'um.

Çok şeyden pişmanlık duydum Bir tek TRABZONSPOR'dan duymadım.Yaşım 40 hala gözümün önünde Ali Kemal'ler,Necati'ler,Güngör'ler var.
Ben seni unutmak için sevmedim TRABZONSPOR'um.

ayvaz
05.08.2007, 11:47
DİKKAT DİKKAT DİKKAT DİKKAT DİKKAT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(gençts'den mehmethan'ın yazısından alınmıştır)

İŞTE YAZI

1- Dünyada kendi evinde en uzun süre yenilmeyen tek takım 90 maç üst üste

1975-76 sezonunda 7.hafta altay maçı 1-2
1981-82 sezonunda 18.hafta zonguldak maçı 1-3

2- İlk italyan takımını biz eledik avrupa kupaları' nda. Perugia..

3- fenerin 7 sene 4 ay içerde dışarda tam 22 maç bizi yenememesi iki takim arasindaki bir rekordur.

4- Ali Sami Yen'de gs'ye avrupa kupaları dahil hiç kimse 5 tane gol atmamıştı... Biz atana kadar tabi http://www.gencts.com/forum/Smileys/classic/smiley.gif

5-Bizim Liverpool' u yendiğimiz sene liverpool 2 kere yenilmiş, biri bize biride ligde..

NOT: Senesi tüm dünya, avrupa kupasında finalin adı TS - Liverpool olacak diyormuş ama erken eşleşmişiz http://www.gencts.com/forum/Smileys/classic/smiley.gif Liverpool o sene katıldığı tüm kupaları almış

6-Trabzonspor'un şampiyonluğu tarihe geçti

1979-1980 sezonunda sampiyon olan Trabzonspor tarihe geçti?

Bordo-mavili ekip, 1979-80 sezonunda 30 maçta kaydettiği 25 golle 0.833'lük gol ortalamasıyla "dünyanın en negatif şampiyonu" ünvanını elde etti. Negatif şampiyonluk sıralamasında ikinci sırada bir Orta Afrika ülkesi olan Senegal'in Jeanne d'Arc takımı yer alıyor. 2000-01 sezonunu sampiyon tamamlayan Jeanne d'Arc, 26 maçta 22 gol atmiş ve 0.846'lik ortalamayla Trabzonspor'u izledi. 1985 yılında Brezilya şampiyonluğunu kazanan Coritiba'nın 29 maçlık bilançosunda 12 galibiyet, 7 beraberlik ve 10 yenilgi bulunuyor. 3. sırada bulunan Sambacılar, bu maçlara 25 gol sığdırırken, 0.862'lik ortalama tutturmus. 4. sırada bir Isveç takımı bulunuyor. 1998 yılında şampiyonluk kazanan AIK'in 26 maçta attıgı 25 gol, ortalamalara 0.962 olarak yansımış. 5. sırada 1983-84 sezonunda Katar Ligi'ni şampiyon olarak tamamlayan Al-Rayyan bulunuyor. Katar ekibi, 12 maça 7 galibiyet, 2 beraberlik ve 3 yenilgi sığdırırken, 15 gol atmış ve 1.25'lik ortalama tutturmuş.

7-Türkiye Süper Lig tarihinin en yüksek bonservis bedeliyle yurt dışına futbolcu satan Türk takımı

8-Bütün şampiyonluklarını TÜRK Teknik direktörlerle alan tek TÜRK takımı.

A.Suat Özyazıcı:4
Özkan Sümer:2

9- Şampiyonluklarının tamamında kadrosunun tamamı Türk olan tek takımı
SEZON 1975 - 1976

TRABZON SPORUN KADROSU :Mustafa, Şener, Kadir, Necati, Cemil, Bekir, Faruk, A. Yavuz, Ali Kemal, Hüseyin, Mehmet Cemil, Ahmet, Turgay SEMERCİOĞLU, Necmi, Serdar, Şenol GÜNEŞ, Tuncay, Güngör, Engin, İhsan, Hüsnü Özkara
DERECE : Şampiyonluk
----------------------------------------------------------------------
SEZON : 1976 - 1977
TRABZON SPORUN KADROSU : Şenol, Turgay, Necati, Kadir, Cemil, Bekir, Ali Yavuz, Hüseyin, ali Kemal, Necmi, Ahmet, Güngör, Selahattin, Serdar, Mehmet, Cemil, Engin, Ünsal, Hüsnü, Eyüp, Tekin
-------------------------------------------------------------------------
SEZON : 1978-1979
TRABZON SPORUN KADROSU : Şenol GÜNEŞ, Turgay, Necati, Hüsnü ÖZKARA, Mustafa, Tuncay, Yaşar, Mehmet EKŞİ, Serdar BALİ, Necdet, Selahattin, Cengiz, Orhan, Ahmet Ceylan, Hüseyin, Güngör ŞAHİNKAYA, Levent, Faruk
SEZON : 1979 - 1980
TRABZONSPORUN KADROSU : Şenol GÜNEŞ, Turgay, Arif, Hüsnü, Mustafa GEDİK, Yaşar, Güngör, Selahattin, Tuncay, Levent, Galip, Serdar BALİ, İskender GÜNEN, İsmail, Cemil, Ahmet CEYLAN, Cengiz, Necati ÖZÇAĞLAYAN, Faruk
SEZON : 1980 - 1981
TRABZONSPORUN KADROSU : Şenol GÜNEŞ, Turgay, Necati, Hüsnü, İbrahim, Arif, Güngör, Şenol USTAÖMER, Sinan, Mustafa, İskender, Ahmet, Tuncay, Cemi, Ali, Osman DENİZCİ, Bahattin GÜNEŞ, Yşar, Selahattin, Levent, Faruk
SEZON : 1983 - 1984
TRABZONSPORUN KADROSU : Şenol GÜNEŞ, Turgay SEMERCİOĞLU, Necati, Bahattin GÜNEŞ, Şenol USTAÖMER, Lemi ÇELİK, Osman DENİZCİ, Hasan VEZİR, Hasan ŞENGÜN, Kemal SERDAR, K. Osman, Güngör, İsmail HAKKI, Sinan, İhsan, İsmail, Mustafa, Mehmet, Gökhan, Levent

10- Türkiyede en uzun gol yemeyen kaleci ünvanı şenol güneşindir. Gol yememe rekoru 1129 dakikadır.

11- 9 sezonda 6 şampiyonluk 3 ikincilik aldığını bilmeyen yoktur

12- Süper lige çıktıktan 1 sene sonra şampiyon olan tek takım

13- En az gol yiyerek (6 gol) şampiyon olan tek takım

14- Avrupa maçlarında galibiyet sayısı mağlubiyet sayısından daha fazla olan tek takımız.

15- Türk takımlarının Avrupa Mücadelelerinde elde ettiği EN FARKLI GALİBİYET
6-0 Trabzonspor-FK Vllaznia

"Büyüklüğümüzü Tartişanlara Örnekler"

--Eskiden Trabzonspor maçlarını izlemekten sıkılırdık çünkü hep rakip kaleciyi izlerdik. (TURGAY SEREN)

--Eskiden Avni Aker'de korner kullanan takım kendini başarılı sayardı. (RIDVAN DİLMEN)

-- Futbolculuk dönemimde Avni Aker'e çıkarken ayaklarım titrerdi. (Samet Aybaba)

--"Liverpool Hatırası"

1976-1977 Sezonu Sampiyon Kulüpler Kupasi Sampiyonu Liverpool o sezon Trabzonspor'la oynadigi ilk maçı 1-0 kaybetmiş, ikinci maçta Trabzonspor'umuz yine iyi bir oyun ortaya koymus fakat tecrübesizligine yenilerek sahadan 3-0 mağlup ayrılmıştı. Liverpool Teknik Direktörü BoGörüşürüz Paisley'in Ingiltere'deki maçtan sonra Ingiliz gazetecilerle basın toplantısı:

"Gördünüz işte bu takıma yenilmiştik, Bugünde yenilebilirdik, Allah'tan tecrübesizdiler. Bu maçtan sonra kupayı alacagimiza inaniyorum. Sanmıyorum ki bir daha böyle bir takım karşımıza çıksın..."

Evet gerçekten de öyle oluyor ve Liverpool o yıl Şampiyon Kulüpler kupasını müzesine götürüyordu. Üstelik Trabzonspor'a 1-0 kaybettiği maçın dışında tüm maçları kazanarak...

Ingiliz Gazeteciler Liverpool'un aldığı kupa sonrası şu yorumları yaptılar:

"Evet Avrupa'nin en büyüğü Liverpool fakat, en büyüğü yenen tek takim Trabzonspor'u da kutlamak gerekir"...

Trabzonspor'un 36 Yilda Kazandığı Kupalar

Türkiye Ligi : 1975-76, 1976-77, 1978-79
1979-80, 1980-81, 1983-84
(toplam 6 kez)

Türkiye Kupasi : 1976-77, 1977-78, 1983-84 1991-92, 1994-95, 2002-2003, 2003-2004
(toplam 7 kez)

Cumhurbaşkanlığı Kupası: 1975-76, 1976-77, 1977-78, 1979-80, 1982-83, 1994-95
(toplam 7 kez)

Başbakanlık Kupası: 1975-76, 1977-78, 1984-85 1993-94, 1995-96
(toplam 5 kez)

"Nasıl Mi Büyük Olunur?" İşte Böyle

1975-76 Sezonu İlk Şampiyonluk Hatırası:

Dönemin Ünlü Milliyet Gazetesi Politika Yazari Öysan Öymen Trabzonspor'un Fenerbahçe'yi yendigi maçtan sonra gazetedeki "Politika Kazani" köşesinin ismini ilk kez "Spor Kazani" olarak değiştirir ve "Düzen Değişti" başlığı altında şu yazılara yer verir...

-Böyyük takim,Böyyüüük Kulüp.. Nedir?

- Fenerbahçe,Besiktas,Galatasaray...Yani üç büyükler...Anlayacağınız İstanbul takımları...Diktatörler gibi ömür boyu başımızın tacı kalmak istiyorlar...

- Neden?

- Çünkü hep onlar şampiyon olacak, yıllarin monopolü değişmeyecek, alışılmış düzen yıkılmayacaki, bozulmayacak yıllar önce kadastrosu yapılan puan cetvelinin üst kademelerindeki mukaddes Mulkiye'ye onlardan başkası yaklaştırılmayacak...Ama ne oldu...

- İstanbul nire, Trabzon nire?

- Nire ama, işte Karadeniz'in sahil kentinde Hamsi ve Mısı unu kokan bir el bu düzeni değiştirdi...Yaşa TRABZON...İste gerçek şampiyon...

Mesela bi kaç örnek vermek gerekirse hangi takim 10 yilda 6 şampiyonluk kazanmiş, hangi takım 1 sezon boyunca sadece 6 gol yiyerek şampiyon olmuş..
16-Avrupa'da bir turda en fazla gol atan Türk takımı
(Trabzonspor:6-0Vllaznia, Vllaznia:0-4: Trabzonspor)

cyberentalpi
05.08.2007, 12:28
DİKKAT DİKKAT DİKKAT DİKKAT DİKKAT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(gençts'den mehmethan'ın yazısından alınmıştır)

İŞTE YAZI

1- Dünyada kendi evinde en uzun süre yenilmeyen tek takım 90 maç üst üste

1975-76 sezonunda 7.hafta altay maçı 1-2
1981-82 sezonunda 18.hafta zonguldak maçı 1-3

2- İlk italyan takımını biz eledik avrupa kupaları' nda. Perugia..

3- fenerin 7 sene 4 ay içerde dışarda tam 22 maç bizi yenememesi iki takim arasindaki bir rekordur.

4- Ali Sami Yen'de gs'ye avrupa kupaları dahil hiç kimse 5 tane gol atmamıştı... Biz atana kadar tabi http://www.gencts.com/forum/Smileys/classic/smiley.gif

5-Bizim Liverpool' u yendiğimiz sene liverpool 2 kere yenilmiş, biri bize biride ligde..

NOT: Senesi tüm dünya, avrupa kupasında finalin adı TS - Liverpool olacak diyormuş ama erken eşleşmişiz http://www.gencts.com/forum/Smileys/classic/smiley.gif Liverpool o sene katıldığı tüm kupaları almış

6-Trabzonspor'un şampiyonluğu tarihe geçti

1979-1980 sezonunda sampiyon olan Trabzonspor tarihe geçti?

Bordo-mavili ekip, 1979-80 sezonunda 30 maçta kaydettiği 25 golle 0.833'lük gol ortalamasıyla "dünyanın en negatif şampiyonu" ünvanını elde etti. Negatif şampiyonluk sıralamasında ikinci sırada bir Orta Afrika ülkesi olan Senegal'in Jeanne d'Arc takımı yer alıyor. 2000-01 sezonunu sampiyon tamamlayan Jeanne d'Arc, 26 maçta 22 gol atmiş ve 0.846'lik ortalamayla Trabzonspor'u izledi. 1985 yılında Brezilya şampiyonluğunu kazanan Coritiba'nın 29 maçlık bilançosunda 12 galibiyet, 7 beraberlik ve 10 yenilgi bulunuyor. 3. sırada bulunan Sambacılar, bu maçlara 25 gol sığdırırken, 0.862'lik ortalama tutturmus. 4. sırada bir Isveç takımı bulunuyor. 1998 yılında şampiyonluk kazanan AIK'in 26 maçta attıgı 25 gol, ortalamalara 0.962 olarak yansımış. 5. sırada 1983-84 sezonunda Katar Ligi'ni şampiyon olarak tamamlayan Al-Rayyan bulunuyor. Katar ekibi, 12 maça 7 galibiyet, 2 beraberlik ve 3 yenilgi sığdırırken, 15 gol atmış ve 1.25'lik ortalama tutturmuş.

7-Türkiye Süper Lig tarihinin en yüksek bonservis bedeliyle yurt dışına futbolcu satan Türk takımı

8-Bütün şampiyonluklarını TÜRK Teknik direktörlerle alan tek TÜRK takımı.

A.Suat Özyazıcı:4
Özkan Sümer:2

9- Şampiyonluklarının tamamında kadrosunun tamamı Türk olan tek takımı
SEZON 1975 - 1976

TRABZON SPORUN KADROSU :Mustafa, Şener, Kadir, Necati, Cemil, Bekir, Faruk, A. Yavuz, Ali Kemal, Hüseyin, Mehmet Cemil, Ahmet, Turgay SEMERCİOĞLU, Necmi, Serdar, Şenol GÜNEŞ, Tuncay, Güngör, Engin, İhsan, Hüsnü Özkara
----------------------------------------------------------------------
SEZON : 1976 - 1977
TRABZON SPORUN KADROSU : Şenol, Turgay, Necati, Kadir, Cemil, Bekir, Ali Yavuz, Hüseyin, ali Kemal, Necmi, Ahmet, Güngör, Selahattin, Serdar, Mehmet, Cemil, Engin, Ünsal, Hüsnü, Eyüp, Tekin
SEZON : 1978-1979
TRABZON SPORUN KADROSU : Şenol GÜNEŞ, Turgay, Necati, Hüsnü ÖZKARA, Mustafa, Tuncay, Yaşar, Mehmet EKŞİ, Serdar BALİ, Necdet, Selahattin, Cengiz, Orhan, Ahmet Ceylan, Hüseyin, Güngör ŞAHİNKAYA, Levent, Faruk
SEZON : 1979 - 1980
TRABZONSPORUN KADROSU : Şenol GÜNEŞ, Turgay, Arif, Hüsnü, Mustafa GEDİK, Yaşar, Güngör, Selahattin, Tuncay, Levent, Galip, Serdar BALİ, İskender GÜNEN, İsmail, Cemil, Ahmet CEYLAN, Cengiz, Necati ÖZÇAĞLAYAN, Faruk
SEZON : 1980 - 1981
TRABZONSPORUN KADROSU : Şenol GÜNEŞ, Turgay, Necati, Hüsnü, İbrahim, Arif, Güngör, Şenol USTAÖMER, Sinan, Mustafa, İskender, Ahmet, Tuncay, Cemi, Ali, Osman DENİZCİ, Bahattin GÜNEŞ, Yşar, Selahattin, Levent, Faruk
SEZON : 1983 - 1984
TRABZONSPORUN KADROSU : Şenol GÜNEŞ, Turgay SEMERCİOĞLU, Necati, Bahattin GÜNEŞ, Şenol USTAÖMER, Lemi ÇELİK, Osman DENİZCİ, Hasan VEZİR, Hasan ŞENGÜN, Kemal SERDAR, K. Osman, Güngör, İsmail HAKKI, Sinan, İhsan, İsmail, Mustafa, Mehmet, Gökhan, Levent

10- Türkiyede en uzun gol yemeyen kaleci ünvanı şenol güneşindir. Gol yememe rekoru 1129 dakikadır.

11- 9 sezonda 6 şampiyonluk 3 ikincilik aldığını bilmeyen yoktur

12- Süper lige çıktıktan 1 sene sonra şampiyon olan tek takım

13- En az gol yiyerek (6 gol) şampiyon olan tek takım

14- Avrupa maçlarında galibiyet sayısı mağlubiyet sayısından daha fazla olan tek takımız.

15- Türk takımlarının Avrupa Mücadelelerinde elde ettiği EN FARKLI GALİBİYET
6-0 Trabzonspor-FK Vllaznia

"Büyüklüğümüzü Tartişanlara Örnekler"

--Eskiden Trabzonspor maçlarını izlemekten sıkılırdık çünkü hep rakip kaleciyi izlerdik. (TURGAY SEREN)

--Eskiden Avni Aker'de korner kullanan takım kendini başarılı sayardı. (RIDVAN DİLMEN)

-- Futbolculuk dönemimde Avni Aker'e çıkarken ayaklarım titrerdi. (Samet Aybaba)

--"Liverpool Hatırası"

1976-1977 Sezonu Sampiyon Kulüpler Kupasi Sampiyonu Liverpool o sezon Trabzonspor'la oynadigi ilk maçı 1-0 kaybetmiş, ikinci maçta Trabzonspor'umuz yine iyi bir oyun ortaya koymus fakat tecrübesizligine yenilerek sahadan 3-0 mağlup ayrılmıştı. Liverpool Teknik Direktörü BoGörüşürüz Paisley'in Ingiltere'deki maçtan sonra Ingiliz gazetecilerle basın toplantısı:

"Gördünüz işte bu takıma yenilmiştik, Bugünde yenilebilirdik, Allah'tan tecrübesizdiler. Bu maçtan sonra kupayı alacagimiza inaniyorum. Sanmıyorum ki bir daha böyle bir takım karşımıza çıksın..."

Evet gerçekten de öyle oluyor ve Liverpool o yıl Şampiyon Kulüpler kupasını müzesine götürüyordu. Üstelik Trabzonspor'a 1-0 kaybettiği maçın dışında tüm maçları kazanarak...

Ingiliz Gazeteciler Liverpool'un aldığı kupa sonrası şu yorumları yaptılar:

"Evet Avrupa'nin en büyüğü Liverpool fakat, en büyüğü yenen tek takim Trabzonspor'u da kutlamak gerekir"...

Trabzonspor'un 36 Yilda Kazandığı Kupalar

Türkiye Ligi : 1975-76, 1976-77, 1978-79
1979-80, 1980-81, 1983-84
(toplam 6 kez)

Türkiye Kupasi : 1976-77, 1977-78, 1983-84 1991-92, 1994-95, 2002-2003, 2003-2004
(toplam 7 kez)

Cumhurbaşkanlığı Kupası: 1975-76, 1976-77, 1977-78, 1979-80, 1982-83, 1994-95
(toplam 7 kez)

Başbakanlık Kupası: 1975-76, 1977-78, 1984-85 1993-94, 1995-96
(toplam 5 kez)

"Nasıl Mi Büyük Olunur?" İşte Böyle

1975-76 Sezonu İlk Şampiyonluk Hatırası:

Dönemin Ünlü Milliyet Gazetesi Politika Yazari Öysan Öymen Trabzonspor'un Fenerbahçe'yi yendigi maçtan sonra gazetedeki "Politika Kazani" köşesinin ismini ilk kez "Spor Kazani" olarak değiştirir ve "Düzen Değişti" başlığı altında şu yazılara yer verir...

-Böyyük takim,Böyyüüük Kulüp.. Nedir?

- Fenerbahçe,Besiktas,Galatasaray...Yani üç büyükler...Anlayacağınız İstanbul takımları...Diktatörler gibi ömür boyu başımızın tacı kalmak istiyorlar...

- Neden?

- Çünkü hep onlar şampiyon olacak, yıllarin monopolü değişmeyecek, alışılmış düzen yıkılmayacaki, bozulmayacak yıllar önce kadastrosu yapılan puan cetvelinin üst kademelerindeki mukaddes Mulkiye'ye onlardan başkası yaklaştırılmayacak...Ama ne oldu...

- İstanbul nire, Trabzon nire?

- Nire ama, işte Karadeniz'in sahil kentinde Hamsi ve Mısı unu kokan bir el bu düzeni değiştirdi...Yaşa TRABZON...İste gerçek şampiyon...

Mesela bi kaç örnek vermek gerekirse hangi takim 10 yilda 6 şampiyonluk kazanmiş, hangi takım 1 sezon boyunca sadece 6 gol yiyerek şampiyon olmuş..
16-Avrupa'da bir turda en fazla gol atan Türk takımı
(Trabzonspor:6-0Vllaznia, Vllaznia:0-4: Trabzonspor)

bir kac sey ekiyim bende. Bu kel Ts ne kadar buyuk gorsun.
***Sota Turkiyede penalti kulanmadan gol krali olan tek futbolcudur.
Ts nin uzaga gitmeden yakin zaman kadrosundan ornekler.

1-Huseyin e yildiz diyen arkadaslar Tolunay gibi bir onliberoyu seyrettiler mi? Tolunay belkide Turkiyede bu isi layiki ile yapan ilk onlibero idi. Dikine giderdi. Unal Abdullah pasla bulusurdu.
2-Abdullah tartismasiz bu ligin en ters ve en iyi sol kanadi idi. Ogun ise nasil takim yonetilir. Hucum is yapmayinca nasil devreye girilir herkese gostermistir. Onu birakin seyhmuz bile bazen takimda en ileride futbolcu oluverirdi.Celo ile Abdullah kiyaslamak bile komedi.
3-Unaldan top alabilmek herhalde bir defans oyuncusu icin olumdu.Surekli tekme yerdi ama asla yere dusmezdi.
4-Ts serbest vurus kulandigi zaman herkes heyecanla gol beklerdi.Frikik ustasi Hami den korkmayan kaleci var mi idi.
5-Sota gibi bir gol ayagi vardi. Yattara kadar guzel hareketleri olan inanilmaz yetenek. Aslinda arcilde superdi. Iki kardes oynadigi zaman inanilmaz bir hucum gucu olusurdu.
Sotadan sonra gelen vugrinec in kalitesinde bile su an bir hucum oyuncumuz yok.

Aslinda bu kadroya benzer bir hucum kadrosu yapilmisti. Dusunun bir kere
Takimda orta saha Marcelinho -Musampa-Gokdeniz-yattara-syzmek Hucum Umut ve Fatih Tekke
Bu kadro ile hucum yapsak takim daha bastan korkmaz mi?

Bu ziyan bu kadroyu ne hale getirdi. Takimda ise yaramayan bir ton defans oyuncusu var.Bu adam Ts buyuklugu hakkinda ne biliyor merak ediyoruım

SDanışmaz
05.08.2007, 12:57
Abi mükemmel bir yazı yazmışsın ama dinleyen kim.. Takımın başındakiler inat etmişler gitmeyiz diyorlar.. Bilmiyorlar ki birşeyleri düzeltmeye çalışırlarken daha çok zarar verdiklerini..

Aslinda bu kadroya benzer bir hucum kadrosu yapilmisti. Dusunun bir kere
Takimda orta saha Marcelinho -Musampa-Gokdeniz-yattara-syzmek Hucum Umut ve Fatih Tekke
Bu kadro ile hucum yapsak takim daha bastan korkmaz mi?

Böyle bir hücüm hattını gören takım maça çıkmazdı herhalde...

Barcadan sonra en iyi hücüm hattı bizde olurdu :)

racon_61
05.08.2007, 12:58
vallahi bravo kardeşim

Reha
07.08.2007, 12:20
Unutmadiniz DeĞİl Mİ?

Ayşe Aygün
07.08.2007, 13:03
Yazı gerçekten güzel özellikle oğlu ile ilgili kısmı dün gece aynen ben yaşadım. Trabzona tatile giden 10 yaşındaki yeğenmim telefon açıp babasına ben artık Fenerli oldum halamlara sakın deme diye bir cümle kullandı.süper kupa maçını izlemiş ve Trabzon hep yeniliyo ben ne yapayım demiş.ve Aynen donuna kadar Tsclup ürünü kullanmasına rağmen çocuklar haklı.sabahı zor ettim sabah aradım ya hala ben onu ölesine dedim tutarmıyım hiç.çocukça kendini savundu biraz sitem ettim biraz da nashita ama nereye kadar çocukları elimizde tutacağız böyle bir şeyi kaldırcak yapıyada sahip değilim ama ben mücadele edeceğim.

rahmi_gürsoy
07.08.2007, 15:26
Paylaşımın için teşekkürler, yazın çok güzel herkezin içinden geçenleri yazmışsın ağzına yüreğine sağlık. Benimde iki oğlum var biri 9 yaşında biri 4 yaşında büyüğü İlkokul 3'e geçti ve okulda Trabzonspor'lu sayılı kişilerden birisi ve bana neden herkez diğer takımları tutuyor, biz şampiyon olamıyoruz diye sorduğunda cevap veremiyorum başımı yerden kaldıramıyorum. Diyecek bir şey bulamıyorum açıkçası, 6 kere şampiyon olduk diyorum ama neden şimdi olamıyoruz diye soruyor. bizi bu hallere düşürenler utansın diyorum diyecek başka bir şey yok...

Reha
13.08.2007, 10:28
Maçın başından itibaren futbolla alakası olmayan ve maçı çirkinleştirmeye çalışan Bülent Uygun ve topçularını UNUTMAYIN, sarı kartlar da adalet terazisini tutturamayan ve 30 sn.lik maçı tamamlatmayan hakemi unutmayın,Erseni sokup ona top atacak tek adamı oyundan alan Hocayı unutmayın, sahaya giran eşşek ve eşşekoğlu eşşekleri HİÇ UNUTMAYIN, defalarca demokratik ve legal biçimde istifaya davet edilip hala etmeyen ve sonunda taraftarı patlatan ve bu olayların ASIL sorumlusu Albayrak'ı hiç ama hiç UNUTMAYIN......................................... ........................................Hee bu arada bu senede uçtu gitti; hele onu hiç UNUTMAYIN!