PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 28/07/2007 .....

coolank
30.07.2007, 16:26
28/07/2007 tarihi camiamız için sanırım bitişin yeni bir başlangıcı olmuştur ...Karamsarlık olarak olayı düşünmüyorum ... Kabul etmesek de edemesek de takım giderek küçülmekte hızla sıradanlaşmakta ....

Bu son olay göstermiştir ki başkanın !!!!???? hiç de takımı bırakmaya niyeti yoktur ...Kendince haklı bir sebebi vardır .. O da Trabzon şehri ve kendi çevresinde yapmış oldugu hatalar neticesinde bütün agırlıgını inandırıcılıgı kaybetmesidir ...Hırslı bir insan oldugunu bilmeyen çok azdır .. Ne yazık ki fazla hırs insanı böyle daha gülünç komik ve rezil durumlara sokuyor ....Tribünlerden gelen tepkilere çok bozuldugu sinirlendiği muhakkak ama bunun sebebini kendi yaptıgı hatalarda aramalı ...

Bir yazı yazmıştım kurtuluş günü diye .... Anlaşılan o ki o gün gelmeyecek ... Seçim sonuçları ilk açıklandıgı zaman aklıma gelmişti .. eyvah dedim bu andan sonra mümkün değil bırakıp gitmez ...zaten bunun ilk işaretlerini seçimden önceki cumartesi vermişti .. Meşhur teşekkür ilanları ile ......

Benim şahsi düşünceme göre üzülerek belirteyim ki MALESEF bu başkan durmak yok yola devam diyecek ....Kongrede de aday çıksa dahi bazı sebeplerden dolayı en azından şu anki görüntü ile ilgili adayın kazanma şansı çok az ... Tabii ki takım çok çok kötü gider o zaman dengeler değişebilir ama ona ragmen dahi başkan bırakmayacak ....

Hırs ve inat insana nasıl hatalar yaptırıyor yazık ki yaşayarak ögreniyoruz ....Bir başkan düşünün ruh hastasını görevden alsa en azından taraftar biraz rahatlayacak ama hayır .... niye mi ? Olayı hepten inada döktü aslında belki kendi sakin olsa bunu gerçekleştirebilecek .. Feyz aldıgı kişi ise bu konuda çok malum ....

Taraftar hiç umurunda değil ... Trabzonspor tarihinde ilk kez belki de taraftar bu kadar önemsenmiyor ... Ama paralı askerler çok oldugu için parasız askerlerin sesi az çıkıyor ..çıkan da zaten bastırılıyor ... Agır toplar ise kimisi bazı sebeplerden kimisi ise başıma bela almıyayım mantıgından kimisi ise ben niye ortaya çıkayım mantıgındalar .... Sanırım biraz İbrahim Cevahir sesini çıkartıyor ...

Bir büyük abimiz şunu demişti ilk kötü gidişde.... Hiç boş yere ugraşmayın bu bırakmadıgı sürece bunu kimse oradan alamaz ....o zaman ihtimal vermemiştim ama şimdi büyük ihtimal veriyorum ...

Koca takım hırs ve inat ile kavrulan bir başkan ile psikolojik sorunları olan bir ruh hastasının eline kaldı ....Çok samimi şunu söylemek isterim bugün hali hazırda olan yönetimden istifa etmek isteyen ama edemeyen insanlar var ....Edemezler de ....

Fenerbahçe de aziz yıldırım ne ise galatasaray da liseliler ne ise bizde de böyle bir süreç başladı ...

Sanırım ilk kez kongrenin sonucu bu kadar belli ....Aralık ayında gidecek bir başkan transfer yapar mı ? tek yaptıgı olumlu iş şu meşhur benzinlik projesi .. bu kadar düşülen rezil duruma deger miydi acaba ?

Her gün bir başkan adayı alakası olan olmayan ortaya çıkıyor .. Amaç Trabzonsporu kullanarak reklam yapmak ...bu bile çok acı ...ne vizyon var ne misyon var ne de bir yönetimsel kalite de olan insan kalitesi var ....

Karamsar bir yazı olmadı umarım ... En azından şu anki resim bu ... Olacak olan da şu ...Eger ruh hastası takımı ilk 3 5 maçta beklenilen gibi rezil ederse bu sefer onun kellesi gidecek yeni bir hoca gelecek tekrar durmak yok yola devam olacak ....en iyimser olan bu ... sanırım olacak olan da o ...

Jester adlı arkadaşın çok begendiğim yazısını tekrar buraya koymak istedim .. bence çok müthiş tespitler içeren olaganüstü bir yazı ...Umarım burayı takip eden bazı şahıslar eger cesaret edebilirlerse malum kişilere en azından söyleme cesaretini gösterebilirler ...

--------------------------------------------------------------------------------

Önce bir hafiflemek, nefes almak lazım. En fazla 10 gün içinde;

Jefferson Yunanistan'a, Jun Çek Cumhuriyeti'ne, Musampa Hollanda'ya gönderilir.

Ömer Rıza İngiltere'ye, Keçeli bir Anadolu takımına verilir.

Kadro nefes alır, kuru kalabalık azalır, finansal olarak ciddi bir zarardan kar sağlanır ve takım gücünden hiçbirşey ama hiçbirşey kaybetmez.

Taraftar ve kamuoyu nezdinde prestij artar.

İkinci adımda Yusuf, Selim gibi gençler oynatılmaya başlanır.

Prestij ve destek daha da artar.

Bu şekilde şampiyonluk gelmez ama zaten 4. olacak olan kadro bu kez 3. olur, fakat yukarıdaki kazançlar sağlanır.

Yani para olmadan da bazı şeyleri yapmak mümkün...

Ha, bunları yaptıktan sonra ben daha iddialı olacağım diyorsan o zaman yine çok büyük paralar harcamadan ve taraftarı uyuz etmeden herkesin bildiği eksikleri tamamlarsın.

Solbeke Sivas'tan Hayrettin veya Antep'ten Faruk'u, orta sahaya Konya'dan Erman'ı, sol kanada Gençler'den Engin'i, forvete de Mehmet Çakır'ı alarak kadroda alternatifsiz mevkilerde derinlik yaratırsın.

Kaleye Villars veya Bobadilla'yı, orta sahaya da Antalya'lı Suazo tarzında çift yönlü bir adamı alır lige başlarsın.

Gerekli havanın oluştuğunu görürsen Eylül'de de Tekke'yi kiralarsın ve artık gerçekten şampiyonluğa oynarsın.

Sayın yöneticilerimize nacizane duyurulur...

@FLU
30.07.2007, 16:46
problem burda zaten duymuyolar

jacksparrow61
30.07.2007, 16:49
konusuyorsun konusuyoruz konusuyorlar da...
guzel konusuyorsun guzel konusuyoruz guzel konusuyorlar da...
bu iş galati macında gordugum satılmıs taraftarlarla olmaz...
harekete gecip kucucuk bir adım atanımızı gormedim maalesef..
soylediklerinin hepsi cok dogru da en buyuk suclu sesini cıkarmayan TARAFTARdır...
forumda 2satır yazı ile eleştirmekle olmuyor.. stadda 3-5 kişinin 3-5 dak. bagırmasıyla olmuyor..
"sen ne yaptın?" diyeceksin ben de konustum durdum ,forumda yazdım durdum ,3-5 dk. bagırdım durdum ama elimden gelen budur...
kıdemi benden buyuk olanların bir an once bir araya gelip acilen bir adım atması gerkiyor..
yoksa sen de ben de ancak burdan boyle bıdı bıdı konusmaya devam ederiz...

coolank
30.07.2007, 16:59
kıdemi benden buyuk olanların bir an once bir araya gelip acilen bir adım atması gerkiyor..

Açıkcası tamamı kongre delegesi olan kötü sayılmayacak bir ekibimiz var .. yani sadece konuşmak ile kalmamaya ugraşıyoruz .. Ama ne yazık ki yukarıyı yukarıları bir türlü harekete geçiremiyoruz ...Sadece dinlemeyi tercih ediyorlar ...Bunun en büyük belirgin özelliği de hem mali genel kurull hem de divan dı ...

belki tek yol var .. O da taraftarın çok ciddi tepki göstermesi .. o da şimdilik yok gözüküyor ...En kötü olay ise şehrin artık boşvermişlik havasına girmesi ...

zeki gursoy
30.07.2007, 17:00
çolank hepten beni karamsar yaptın..
niye gitmiyolarmış bunlar, vasiyetmi etmiş babaları dedeleri batır trabzonu diye..
ahımı varmış bu adamların bizlerden..
yokmu bu adamın karşısına çıkacak eski başkanlardan biri..
hiçmi yolunu kesip birisi, kardeş nooluyoruz demiyo..
hiçmi akşam bi ahbabı telefon edipte ya sen yapamıyosuın bu işi bırak artık demiyo..
hadi onlar demiyo bu sızım sızım sızlayan taraftar 20 senedir bordooooo-maviiiii tezahüratından başka defol başkan defol ziya diyedemi baaramıyo?
yazık bu taraftara diyorum..sus psu oturulmaz..gerekirse 40.yıl coşkusunu kafalarına geçireceksin bunların neye uğradıklarını anlamayacaklar...stada gitmeyeceksin yada protesto için gideceksin..

coolank
30.07.2007, 17:05
Açıkcası karamsarlık yapmamak isterdim ama sadece gözükeni yazmak istedim .. Gerçi çogu da herkesin yaptıgı tespitler ...belki 1 2 ufak tefek farkla ...

40.yıl kutlamaları konusunda sana katılıyorum .. belki çok iyi bir tepki protesto belkiiiii işe yarayabilir ... ama en çok ruh hastasını kovarlar ... onu da pek zannetmiyorum çünkü ligin ilk 3 5 haftası için ellerinde rezevr tutuyorlar ..o hamleyi o zaman kullanacaklar gibi ... yoksa ne güveni duymak ruh hastasına ... sadece elde atımlık barut dursun mantıgı ...şimdi yeni hoca gelse bu sefer kötü durumda ilk önce herkes yönetime bakacak ama bu ruh hastası varsa elde bir hamle var demektir

jacksparrow61
30.07.2007, 17:12
ne olursa olsun artık bir şeyler yapılmalıdır. oturmusum bilgsyrın basında burda elim kolum baglı bir şeyler yapamamanın verdigi patlama catlama hissi ve de kalp krizi riskiyle yasamaktan bıktım. cok etkili protestolar yapmalıyız birilerinin onderliginde...
ardından da AGAOGLU nun adaylıgını acıklaması icin dua etmeliyiz..

Mantalite61
30.07.2007, 17:18
Artık büyük takım olduğumuza biz bile inanmıyoruz başkaları neden inansınki, artık sıradan bir anadolu takımıyız, şampiyonluk şansımız bir kayserisporunki kadar konyasporunki kadar, Atay Aktuğ zamanında biraz heyecanlandık acaba dedik az daha şampiyon oluyorduk ama bu albayrak bataklığın içine gömdü bizi bırakmıyorda artık bu takım ölmüştür , keşke kievi eleyip şampiyonlar ligine kalabilseydik en azından o zaman çok farklı olurdu yazık , istanbul takımlarına garezim vardı, nefret ederdim onlardan, düşman olarak görürdüm ama bakıyorumda düşman onlar değil, adamlar çatır çatır oynayıp şampiyon oluyorlar siyasetin s si yok başkanları takımlarının menfaati için çalışıyor, trabzona bakıyoruz siyasetle yatıp siyasetle kalkılıyor falanca partinin falanca adamları yok bilmemne partisi falanca adamı destekleyip başkan yaptırdı, oy kavgaları ama takım kimsenin umrunda değil ,taraftar satılmış medya satılmış açın bakın hezimet hakkında kim ne yazmış ? Ne yazıkki bu oy siyaset koltuk sevdası yüzünden Trabzonspor artık çökmüştür bir daha çoook zor bu takımı diriltmek, trabzon insanı kendi etti kendi buldu kimse kusura bakmasın, işte size siyaset ne geçti elinize? Şampiyonmu olduk, ülkemi kurtuldu , ancak başkalarının koltuk sevdasına oyuncak oldunuz bravo, hakettiniz...

ilhan
30.07.2007, 17:22
internetspor sitesine girdiğimde tüm spor yazarlarının Fenerbahçeli ,Galatasaraylı , Beşiktaşlı olsun bizi kaleme alıp birşeyler yazdığını gördüm. Yazıklar olsun demişler hepsi . Kendi yazarlarımız dese Eyvallah derim ama başka takımın yazarı diyince insanın da zoruna gidiyor.

@FLU
30.07.2007, 17:27
atay aktuğun ben testilerini yiyim bee ... onun da hataları olmuştu ama bu kadar da değil ... en azından adam gibi adam dı

Misina
30.07.2007, 17:55
büyük bir küçülme olduğu ortada.3 yıl önce şampiyonlar ligi için öneleme oynarken şimdi intertto oynayıp uefa ya çıkmanın hesaplarını yapıyorduk ki onuda beceremedik.

Kasım Hilal
30.07.2007, 18:01
Ya aslında Nuri Albayrak'In çok kötü biri olduğunu düşünmüyorum, hata Trabzonspor'a hizmet etmek istiyor, ondan da eminim ama çok fazla hata yapıyor.
Hatalarını telafi etmek için kullandıığ yöntemler ise (Bariz iki örnek 1 Lazaroni hemen şutlandı, güya ondan ders aldı bizi Ziya ile yakıyor. Bariz Örnek 2: İlk yılında Musampa, Marcelinho gibi iki büyük yıldız aldı. umut gibi gelecek vaadeden bir forveti bize kazandırdı. Onların mayası tutmadı. Şimdi yıldızlardan uzak yaşıyoruz) daha büyük hatalara sebep oluyor.
Yani bu iş sadece iyi niyetle olmuyor.
İş bilmek, işi bilene emanet etmek lazım.
Ve bizim ne tranfer komitemiz, ne teknik heyetimiz, ne halkla ilişkilerimiz iyi değil, hatta çok çok kötü...

Nytre
30.07.2007, 18:20
nuri neye hizmet ediyor? kulübe mi yoksa bir fikre mi? birimi dedi ona acaba trabzonun belediyesini ele geçiremedik bari takımını ele geçirelim diye...

@FLU
30.07.2007, 23:22
nuri neye hizmet ediyor? kulübe mi yoksa bir fikre mi? birimi dedi ona acaba trabzonun belediyesini ele geçiremedik bari takımını ele geçirelim diye...

kesinlikle evet

macka61
31.07.2007, 00:15
herhalde nuri bey siyasi amaç için başımızda ben bunun her zaman arkasındayım ben nurinin ve yönetiminin ne olduğunu çok önceden görmüştüm lazorini zamanında kamp transferler gelmemişti daha doğrusu transfer yapmamıştık ve ben yönetim istifa demiştim çoğu kişiler bana yüklenmişti ama keşke yanılmış olsaydım en kısa zamanda ziyayla gitmeleri dileğimdir

Faik Yılmaz
31.07.2007, 08:47
Sorunumuz çok ciddi arkadaşlar....

ne yönetim adam gibi icraatlar yapıyor....

ne takımımız üstün bir futbol oynuyor....

şirketleşme yok icraat yok.. tek icraat özelleştirme para eden her şey satılıyor....

Mert M.
31.07.2007, 08:55
yerin dibine girdik
düşeceğimiz kadar düştük
elde avuçta ne varsa hepsi kayıp gitti
ufacık bir umudumuz vardı o da artık yok denecek kadar az
takım iyi oynamıyor , oynayamıyor
iki pas yapamıyor
atak geliştiremiyor
futbolcu sinirli bir yandan da stresli baskı hissediyor huzursuz
yönetim desen aynı sözünü tutmuyor
siyasetin budalası haline gelmiş
yaptığı her işi yüzüne gözüne bulaştırıyor
teknik direktör desen...
ooof efkar bastı yine
işte bizim sonumuz da bu
rakı balık sofrası...

Erdinç Dilek
31.07.2007, 09:11
konusuyorsun konusuyoruz konusuyorlar da...
guzel konusuyorsun guzel konusuyoruz guzel konusuyorlar da...
bu iş galati macında gordugum satılmıs taraftarlarla olmaz...
harekete gecip kucucuk bir adım atanımızı gormedim maalesef..
soylediklerinin hepsi cok dogru da en buyuk suclu sesini cıkarmayan TARAFTARdır...
forumda 2satır yazı ile eleştirmekle olmuyor.. stadda 3-5 kişinin 3-5 dak. bagırmasıyla olmuyor..
"sen ne yaptın?" diyeceksin ben de konustum durdum ,forumda yazdım durdum ,3-5 dk. bagırdım durdum ama elimden gelen budur...
ya kimseni kafası basmıyor di mi satılmış matılmış taraftar değil onlar, kimseni günahını almayın, ben bile bu maça fazla rağbet olmaz dedim ama tribünlerin hınca hınç dolu olduğunu görünce anladım, yaz tatiline gelen gurbetçiydi yarısından fazlası hatta büyük bir çoğunulğu, adamlar tee kalkıp gelmişler memleketlerine avrupadan.... senede bir veya iki defa canlı canlı Trabzonsporu maçı izliyorlardır... gerisini söylememe gerek varmı...düşünün siz kara verin...

Onur
31.07.2007, 10:08
Ligi 13. bitirdiğimiz sezonu hatırlıyorsunuz. Şimdi mi yoksa o zaman mı kötü durumdaydık? Herkes diyor 4.olacaz bu senede. Bak ne güzel en kötü 4. Bu kadar karamsarlığa gerek yok.

Aralık'ta kongrede başkan ve büyük olasılıkla ZD gider. Yerine başkaları gelir. Ve inanın kongreye kadar ligde en kötü 4. durumda oluruz.

Her hezimetten sonra diyoruz sokağa çıkacak halimiz kalmadı diye. Abartıyoruz bence. Anarthosis hezimeti bundan milyon kez büyüktü. Hele hele 7-1 lik bjk maçı var ki ondan hiç bahsetmiyorum. Artık alışmamız gerekiyor böyle sonuçlara.

Bundan sonra yapmamız gereken yeni yönetim oluşana kadar takıma destek olmaktır.

Mayls
31.07.2007, 10:32
atay aktuğun ben testilerini yiyim bee ... onun da hataları olmuştu ama bu kadar da değil ... en azından adam gibi adam dı

Bir Jun yüzünden herkes ona yüklendi (bende dahil) o kadar baski altinda olunca dogal olarak hatalar yapti. Ama hata yaptigini anlayinca adam gibi cikti taraftarin karsisina kongre karari aldik dedi

senin de dedigin gibi ADAM GIBI ADAMDI

melrok
31.07.2007, 10:37
bu adam gibi adamdı lafını kullanmasak korkar oldum bu laftan. işte ziyan sözde adam Atay başkanıda bu ziyanla aynı lafla değerlendirmeyelim.

Ertan 51
31.07.2007, 10:49
coolank yazılarında sonuna kadar haklı yanlız kafamın almadığı bunu yönetim nasıl düşünemiyorda bu tip önlemleri almıyorlar hayret ediyorum sanki takımı sabote eder gibiler.gerçektende küçüldük vizyonumuz misyonumuyz hiç bir şeyimiz kalmadı çok üzücü.

coolank
31.07.2007, 16:37
Bu başkan ve yönetimin Trabzona tek faydası gelecek yönetimlerin bundan daha kötü olmayacagının göstergesidir...En kötü demek bu kadar oluyor bunu da ögrendik ...şimdi koşa koşa 3 4 adam alırlar % 100...

ama ruh hastasını kovmazsan ne işe yarar ....ama onu lig başladıktan sonra kovacak kiiiiiiiiiii önüne gene bir avans alsın ...

ilk geldiği günden beri diyorum bu ruh hastası gitmeden bize gün yüzü yokkkkkkkkkkk...ilk geldiği gün muhalefet ettim bugün allaha çok şükür ki çok arkadaş ruh hastası olarak kabul etmeye başladı ...

bir laf vardır meşhur ...... MAL KENDİNİ BELLİ EDER ...

coolank
31.07.2007, 16:50
bunlar avni akerin wc sini dahi yapamazlar ....allahtan stadı yıkmıyorlar yoksa açıkta kalmıştık ... allahını severseniz bu yapılmaya çalışan iş de ne var :?????????? siz başkanın 1 lira katkı yapacagını mı sanıyorsunuz ... yapmasın zaten bence gerek de yok .. anlamı da yok ...adam daha transfer için elini cebine atmıyor akrepler ısırıyor ....

stad olayını ise kim gelirse gelsin yapar artık hiç heyecan yapmayın ... konjoktur artık öle oluştu ... finansman da bulunur yabancı yatırımcı da yerli yatırımcı da ...

elalemin başkanı takıma 40 50 milyon dolar digeri 60 70 milyon teminat verir digeri belki 80 90 milyon harcamış ... bu ancak car car car car başka bir numara yok ...cek cak cek cak ....cebinden para vermişmiş ya bıraksınlar bu işleri ...1 lira vermedi trabzona ....EKSTRA olarak ... o marcelinho sakızını kimse anlatmasın onu güya söz verdi ...oralarda karışık ya neyse ....

tek yaptıgı iş benzin istasyonudur başka hiç bir bombası yoktur .. sıfır bir başkan ...

jacksparrow61
01.08.2007, 11:53
ya kimseni kafası basmıyor di mi satılmış matılmış taraftar değil onlar, kimseni günahını almayın, ben bile bu maça fazla rağbet olmaz dedim ama tribünlerin hınca hınç dolu olduğunu görünce anladım, yaz tatiline gelen gurbetçiydi yarısından fazlası hatta büyük bir çoğunulğu, adamlar tee kalkıp gelmişler memleketlerine avrupadan.... senede bir veya iki defa canlı canlı Trabzonsporu maçı izliyorlardır... gerisini söylememe gerek varmı...düşünün siz kara verin...

satılmıs taraftardan kastım o degildi...
benim satılmıs dediklerim maclara para vermeden girenler..
başkandan bizzat maaş gibi para alanlar....
sitfia seslei yukselmeye baslayınca taraftarı susturmaya calısannn satılmıs taraftarlardır.!!!!