PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Transfer yetersizligimiz hakkinda

Nytre
06.01.2005, 09:39
SELAM ARKADASLAR....

ben bu trabzonsporun transfer olaylarini bir türlü çözemedim..trabzonspor kulubunun hiç bir zaman talip oldugu futbolcuyu aldigini goremedik!...ya pürüz çikar ya bilmem ne çikar !..

bu transfer donemindede ayni halt oluyor.!..

özgürü aldik dediler simdi pürüz çikior..musa büyükü aliyoruz diorlar pürüz çikior... yarin baska birini alacaklar pürüz çikacak ..

yok rui costaymis yok guttiymis... bunlar hikaye gerçekten...

YÖNETIMDE BECERIKSIZ ADAM MI ÇOK YATAN ADAM MI ÇOK YOKSA BIZI KANDIRIYORLAR MI NEDIR ....?

ARTIK ALMAK ISTEYIPTE ALAMADIGIMIZ TRANSFER HABERLERINDEN SIKILDIM!...

BIZE YALAN SÖYLEMESINLER ALACAKLARSA ADAM GIBI ÇIKSINLAR BIR KEREDE ISI BITIRSINLER...!

BÜYÜK TAKIM OLACAGIZ BÖYLE MI?

Zurawski
06.01.2005, 11:46
Ey gidi MAY

Harun-61
06.01.2005, 12:33
biz bir futbolcu istiyoruz, adamlar inanilmaz fiyatlar istiyorlar...tam anlasdik derken araya kelek bb ankara gibi takimlar cikiyor ve futbolcunun maliyeti cikiyor...

bakin özgürü halen alamadik...

baris_aykan
06.01.2005, 13:19
kismet sizlik kardesim ne diyeyim baska sey düsünmekte istemiyorum kotu dusundugum zaman sanki olacakmis gibi geliyo hayirlisi allahtan diycem resmen allaha emanet gidiyoruz tabir-i caizse

Mehmet Demirkaya
06.01.2005, 14:34
Yeter Artik Bi adam alin ama gercekten katki saglasin.3-4 tane yetersiz yabanci alicagimiza bi tane adam gibi alalim ama katki saglasin.Senol Günes de bunu diyo insallah hayirli bi transfer yapariz!

Salih61
06.01.2005, 14:47
Özgür ^^TRABZONSPORDAN baska bir takimda oynamam söz konusu degil...Onlara sezon baiinda verilmis bir sözüm var...^^Umarim dedigi gibi olur...

Saygilarimla...

Cemalettin Taşkın
06.01.2005, 14:59
sanki ankaraspor için futbolcu seçiyoruz. bizim istediklerimizi ankaraspor aliyor. Trabzonsporun önünü tikamak için yapiyor olabilirler mi?

zanoylu
06.01.2005, 15:01
sözde verse para.dandik ankaraspor bile bizden fazla para veriyor...smileys/smiley7.gif

adamlarin parasi var ama icraatlari yoook

Tandogan
06.01.2005, 15:05
"Niye beceremiyoruz" sorusunun cevabi çok basit.Çünkü devir maddiyat devri.Artik futbol tamamen ekonomik bir sektör olmus durumda ve maalesef ekonomik olarak bir çok kulüpten geri durumdayiz.Ayrica bizim yöneticilerimizde bir agirdan alma olayi da var.Bir topçuyla alenen, bütün medyanin gözü önünde, bir seneye yakin bir zaman transfer görüsmeleri yapip isi agirdan alirsan, elin adami gelir, senin verdigin fiyatin daha fazlasini verir ve adami kapar.

CeSS
06.01.2005, 17:50
Bu ne kismetsizlik nede basiretsizlik isi. Tandogan'inda belirttigi gibi maddiyat isi. Bacasiz sanayi, en büyük sektörlerden birisi artik futbol. Su an öyle bir yönetimimiz varki, b.b.ankaradan bile fazla para harcayamayan, taraftari sadece transfer sözleriyle oyalayan, bedavaya futbolcu buldugu zaman kapatmak isteyen bir yönetimle idare ediliyoruz.

Kulüp yöneticiligi Kulüpten maas alarak geçinmek demek degildir. Kulüp yöneticiligi yapan kisiler genelde kulübe cebinden para katmislardir. Maasli yönetici bulmak kolaydir. ama cebinden para katani bulmak ne hikmetse Trabzon'da cok zordur.

Para yok ise futbol zekasi olabilmeli, genc yetenekleri bulabilmeli, bakiniz Özkan Sümer.

Hem para yok, Hem bu tip futbolcular bulunamiyor ve futbolcularimiz yeterlidir deniliyorsa yönetimi fazla yere isgal etmemeli, çalismalarinda basarilar dilemeliyiz.

Photoshop
06.01.2005, 18:03
merak etmeyin arkadaslar bu beceriksizligi sanirim 3 yil daha cekicez ondan
sonra heralde akillaniriz ve bir daha secmeyiz... sen siradan bir takima talip
oldugun bütün futbolculari kaptirirsan millette seninle alay eder. su an benimle
alay edildigi gibi. ikinci ligden yeni cikan takim senin talip oldugun bütün
futbolculari elinden aliyor... bunu istanbul takimlarina yapabilirler mi acaba...
aninda sezon sonu ikinci ligde bulurlar kendilerini... büyük olmak en yukardan
basliyor. bizde zaten orda kücülmeye basliyoruz.. tüm sorun burda... yarin
yine cikar bir yöneticimiz bu oyuncu bize yakismazdi der bizde ya kismet
deyip diger hikayelerini dinlerizzz.. bu masal daha 3 sene sürecek... iyi
uykularr...

BLUE-RED KIT
07.01.2005, 03:29
Insanlarin ulvi duygulari ile ancak bu kadar oynanirdi. Sayin Aktug iyi bir yonetci olablilir , iyi bir holdingde yuksek bir mevkide iyi bir is bulabilir, belediye baskanligi yapabilir , iyi bir futbolcu olabilir , iyibir aile babasidir, cevresiyle iyi iliskiler icerisinde olan sesiz sakin bir insan olabilir. Ama TRabzonspora kesinlikle baskan olabilecek kapasitede bir insan deyildir. Ama maalesef artik kulub baskani secilirkende parti ici hesaplamalar yapildigindanmidir ?,yoksa daha onceki baskanlarin solugu meclisde almalarindanmidir ?,Trabzonsporun siyasi rant kapisi olarak kullanilmak istenilmesindemidir ?, havasindanmidir? suyundanmidir? bilinmez insanlar bu iste bende varim diyerekortayacikiyorlar , ellerini attiklari dal ellerinde kaliyor , sonra zaten meyve curuktu diyerekten agaci sucluyorlar ,biz dunya kulubuyuz diyereklaf ebeligi yapiyorlar ,daha ikinci ligden yeni gelmis bir takimile asik atamiyorlar , amator kafa ile profosyenel bir kulubu yonetmeye calisiyorlar.......... vs.vs.

Mesele sozu ozu bir olan , diger takimlar ona saygi duymasada korktuklari icin talip olduklari oyuncuya el atamayan , bos laflarla taraftari oyalamayan , hala Tolgayi ,Volkani aldik edebiyati yapmayan ,terazinin bir kefesine kendi hayalarini diger kefesine uc eltilerin hayasini koydugu zaman kendi hayalari daha agir bir basan baskan bulursak mesele kokunden hallolur..

erhananil
07.01.2005, 06:52
En büyük problem...Para lazim bu takima.Parasiz olmuyo.

Ama para sadece baskanda olmaz buna katilmiyorum.Atilimla para olur.Baskan in servetiyle klüp yürümez.

GurbetciGenc
07.01.2005, 08:36
Ya aslinda herkes ayni konuda birlesioo para para bencede paramiz yok ama bu klubun basina gecmek demek bir takim seyleri goz almak demek eyer yonetim parasiz ise neden ordalar arkadas gitsinler evlerinde islerinde gecinip dursular bize icraat yapacak inssanlar lazim kici kirik takimlar gelip elimizden topcu aliyor biz se sadece bakiniyoruzz gecen sene neler kacti elimizden hala kacanlara yaniyoruz sabir kalmadi ben babamin anlattigi sanpiyonlukla mutlu olmak istemiyorum ben kendim yasayip anlatmak istiyorum evde silah pas tuttu ya hayali bile beni cildirtiyor dusunsenenize turkiyede trabzon spor sanpiyon olsun o diger takimin mö taraftarlari nasil sanpiyonluk sevinci yasanir bizden ogrensinler ah ahhhhhhhhhhhhhhhhhhh ama gercekci olmak gerek (T.S.) bu maddiyatla ancak hayal

hephaistos
07.01.2005, 13:44
smileys/smiley7.gifsorunun sadece para oldugunu zannetmiyorum. olay para + beceriksizlik + taraftar desteksizligi. sen6ay boyunca birinin pesinde gezeceksin, hersey tamam olacakki para konusunda da anlasildigi gorunuyor. En basit ornegi özgür. araya daha dün lige cikmis bir takim belediye parasi ile gelip senin elinden futbolcuyu alacak. sende ben 4. büyügüm diye böbürleneceksin. büyüklük lafla olmaz. bak FB-GS-BJK futbolcular oralara gitmek için fiyat bile kirar. biz 3. sinif takimlara futbolcu kaptiriyoruz. biz nasil büyüklük tasliyoruz. nerde agirligimiz. nerde büyük kulup olmanin cazibesi. Tabi aslina bakarsak sadece yönetim degil suclu olan. biz taraftarlarda sucluyuz. bizki su an bir birakin Türkiye'yi dünya tarafindan takip edilen iki futbolcumuza destek olacagimiza sahada kufurler ediyoruz. E talip olunan futbolcuda bakiyor ve düsünüyor ya bu taraftar eger bunlara böyle yapiyorsa bukadar buyuk yeteneklere bu tepkiyi veriyorsa bize neler yapmaz. E tabi insanlar paranin yaninda baska seylerede dikkat ediyor. A.B.B'ye giden futbolcularin orada boyle bir tepki alma sansi milyonda bir..

Igneyi kendimize cuvaldizi baskasina batiralim. Once taraftar olarak suclama yapmadan birazda kendi hatalarimizi görmeliyiz. smileys/smiley7.gif

ihtiyar
07.01.2005, 14:17
mesele sadece para meselesi olsa iyi. bence sikinti anlayista. bir takim devre arasi transferlerine umut bagliyor ise vay haline. ara transferde -istisnalari sakli kalmak kaydi ile- anca problem yasadigi için açiga çikan futbolcular serbest oluyor ki, bunlarin kendilerine hayri olsaydi takimlarinda kalirlardi. bakin ankaragücüne neredeyse sene basinda yaptigi transfer kadar devre arasinda transfer yapti. bu sekildeki geçici çözümlerle hedef kovalamak mümkün mü?

ara transfer ancak ve ancak takviye amaçli yapilirsa verimli olur, bu sekilde alinacak oyuncu sayisi en fazla 2, bilemedin3 olur. bu sayi 3'ü geçerse unun adi takviye degil revizyon olur. Revizyon ise yönetimin sene basinda hatali/yetersiz transfer politikasi izledigi anlamina gelir ki bu durumda da biz taraftarlara -kizimizi dövemedigimiz için-oturup dizini dövmek düser.

unyelimetin
08.01.2005, 22:00
Evet ihtiyar haklisin.Dedigin gibi devre arasi transferine bel baglamak akilci degil.Ancak ne yazik ki sampiyon olmak istiyorsak transfere ihtiyacimiz var.Iki yil olacak daha Aurelio'nun yerini dolduramadik.Tolga ve Volkan gibi nokta transferler yapmak zor.

Iyi niyetle is olmuyor.Paran olacak bu bir .Ondan sonra is bileceksin.Bizim yönetimde ne yazik ki ikisi de yok.Bazi arkadaslar transferdeki rezilligimize kilif ariyorlar ve ben çok sinirleniyorum,çok sey yazmak istiyorum ancak bunun için zaman kaybetmeye bile degmez.Bizim kadar yöneticiler de transferi düsünse...

Oğuz
08.01.2005, 22:39
mesele sadece para meselesi olsa iyi. bence sikinti anlayista. bir takim devre arasi transferlerine umut bagliyor ise vay haline. ara transferde -istisnalari sakli kalmak kaydi ile- anca problem yasadigi için açiga çikan futbolcular serbest oluyor ki, bunlarin kendilerine hayri olsaydi takimlarinda kalirlardi. bakin ankaragücüne neredeyse sene basinda yaptigi transfer kadar devre arasinda transfer yapti. bu sekildeki geçici çözümlerle hedef kovalamak mümkün mü?

ara transfer ancak ve ancak takviye amaçli yapilirsa verimli olur, bu sekilde alinacak oyuncu sayisi en fazla 2, bilemedin3 olur. bu sayi 3'ü geçerse unun adi takviye degil revizyon olur. Revizyon ise yönetimin sene basinda hatali/yetersiz transfer politikasi izledigi anlamina gelir ki bu durumda da biz taraftarlara -kizimizi dövemedigimiz için-oturup dizini dövmek düser.

bizim bir çok trabzonsporlunun göremedigini sen iyi görmüssün baskentli kardes. musa büyük ve özgür kendi iradelri disinda transfer edilen topçular. yani parayi kim çok verirse alinan fitbolcular. kaldiki bize ne kadar katki saglayabilecekleri de tartismaya açik futbolcular. dedigin gibi mesele zihinlerde, anlayista.

"ey gidi MAY" diye bu topice yorum yazan trabzsonporlu kardesimi görüyorum, bir de bizim camiamizin disindan olan bir futbolseverin yorumunu görüyorum ve dedigine katilmamak isten bile degil onu anliyorum. insanlar hala MAY denen adamin Trabzonspor!dan aldiklarini göremiyor, yazik yazik..

of-lee
09.01.2005, 16:42
trabzonspor bir futbolsuyu almak istediginde hemen baska bir takim da o futbolcuyu almak istiyor onun icin puruz cikiyor.

Burçak
18.07.2006, 12:06
eski konuları gezerken bu topic dikkatimi çekti. üzerinden 1 seneden fazla geçti. aynı senaryo değil mi ?

Hekimoğlu
18.07.2006, 12:11
eski konuları gezerken bu topic dikkatimi çekti. üzerinden 1 seneden fazla geçti. aynı senaryo değil mi ?evet malesef değişen hiç bir şey yok.:(

tsmaniac
18.07.2006, 12:38
sorun yönetimde, böle lakayıtlık olmaz, sen koskoca büyük takım yöneticisisin büyük düşün, gidip elin gözden çıkardığı 3. sınıf topçuları alma, isteseler alırdılar ricardinhoyu, dengeymiş şuymuş buymuş vazgeçtiler, en azından tolgayı alamazlarmıydı

yaranozlu
18.07.2006, 13:00
işi bilmeyen adamlarla bu iş olmaz, elinde ne kadar para olursa olsun iş bilmedikten sonra yararı olmayan oyunculara verirsin parayı. Yazık değil mi Çağdaşa verilen paraya ki bu adam bizi tercih etmeyip BJKye gitmiş bi adam. Ama yönetim bilmez bunu biz biliriz. Onlar başkan, yönetici kimin olup olmadığına bakarlar. Yazık, yazık.... Atay başkanı, Özkan başkanı beğenmeyenler oturup düşünsün. Hele Özkan Hoca, ucuza o kadar kaliteli oyuncular getirdi ki... Transferleri ondan başkası yapamaz bizde....

Emorfo
18.07.2006, 13:01
Bu yeni bir olay değil ki eskiden beri Trabzonspor istediği futbolcuları transfer edememiştir... MAY dönemi hariç.

Berat
18.07.2006, 13:09
Ali Sami Yen'de oynadığımız Karagümrük kupa maçından önce, statta Uğur'la gazete okuyorduk, Nuri Albayrak röportajı vardı. (o maç Nuri Albayrak'ın başkan seçilmesinden 3 gün sonra oynanmıştı) Uğur bana röportajdan bir bölüm gösterdi ve "oh be,işte başkan dediğin böyle konuşur..en çok bu cümleye sinir oluyodum eski başkanların açklamalarında" dedi.. O cümle ne miydi?

- "Trabzonspor büyük kulüptür. "sokağa atacak paramız yok" anlayışı Ts için uygun değilkdir.. Trabzonspor, 50.000- 100.000 Dolarlar için oyuncu kaçıracak kulüp değildir.. Biz Trabzonsporuz,istediğimiz futbolcuyu alırız.." ---> Nuri Albayrak..

Benim TS Başkanında aradığım en önemli kriter dürüstlüktür, yapmayacakları vaatler verip taraftarın duygularıyla oynamamasıdır.. Maalesef Nuri Albayrak'ta bu özellikler mevcut değil..

Emorfo
18.07.2006, 13:21
Ulan Berat görende seni çok dürüst sanacak çakal herif :)))

uftinci
18.07.2006, 13:21
Trabzon zamanında 50.-100 bin doların hesabını yapmasa şota, aurelio gibi oyuncular şu an kadrodaydı. 10-20 milyon dolara yıldız oyuncu alacaz diyenler şimdi takım içi dengelerden bahsediyor. O demeci verirken takım içi dengelerden haberin yokmuydu. Gönderilmeye çalışılan adamlar jun, djokaj. GEtirmeye çalışılanlar kim wagner, morosso. Allah aşkına morosso kim wagner kim hani aldığınız yıldızlar.
Djokaj'ın geldiği ilk maçta gösterdiği performansı göze alarak transfer bizim işimiz diyen yönetim djokaj'ın tam bi bomba olduğu ortaya çıkınca niye bi demeç vermediler acaba. Trabzonsporda transfer işinin profesyonel bir menacer'e devredilme işi geldide geçiyor bile. Şu Can Çobanoğlu işi gerçekleşseydi belkide transfer daha mantıklı yapılabilirdi. Eminim can çobanoğlunu da 50-100 bin dolar farkla kaçırmışlardır.
Ayağa kalkın silkelenin yoksa biz sizi öyle bir silkelerizki ne maçkayı nede akçaabatı bu tarafa geçebilirsiniz...

Berat
18.07.2006, 13:23
Ulan Berat görende seni çok dürüst sanacak çakal herif :)))
işine gelmeyince makaraya vur..Albayraksporlu seni :P

Emorfo
18.07.2006, 13:54
Forza Albayrakspor :))

Naim
18.07.2006, 13:58
Ver Campelli
al Bakanlığı
Oldu bende sevdim bu işleri
bende Campell ayarında bir topcu getireyim
Bakan olayım sonrada adımız Trabzon tarihine altın harflerle yazılsın
haa ondan sonra giyerim ezikbahçe formasını onlarında gönlünü alırım
ee nede olsa Federasyon seçimlerinde onlarında sağlam oyları var
yapma emorfa ya
hala may deme
neler verdiği ve neler götürdüğü orta değilmi may ın

halil ibo
18.07.2006, 16:31
Ülkeninde,Trabzonspor'umunda kaderi maalesef plan program sahibi olmayanların yönetime talip olması sebebiyle değişmiyor.Bir dönüşüm,büyük bir değişim şart.Ekibiyle,projesiyle yönetime talip kimse bulunamayıca,Albayrak yönetimi gibi yönetimlerde hayal tacirliğiyle oy avcılığı yapıp görev alabiliyorlar.
Deve ''nerem doğru ki demiş'' deyişinden yola çıkarsak nerede yeterlilik var ki transferdekini tartışalım derim.

eys_61
18.07.2006, 17:33
gerçek anlamda bir kurumsallaşma böylece yönetim kadrolarında profesyonelleşme olmadığı sürece biz daha çok paralı başkandan yıldız bekler,avucumuzu yalarız

hay1699
18.07.2006, 17:51
oy dengeler dengeler,
transfersuz geceler,
acep allahtan midur
beceriksuz olur bizum yonetimler...

h@msi61
18.07.2006, 18:27
May istediği topçuyu alıyomuş, kimi alıyordu ya makedonya gol kralı Oliverya( bu adam vugrineçin gol olucak topuna ofsaitteyken ayak koymuş, golü harcamız sahanın ortasında Vugrineçten bir çuval laf yemiştir), makedon yıldız Jarko Serafimovski (Allahı var 94 te cincona gol atmıştı), panter Milosevski, orta sahanın dinamosu Nesim, nijeryalı victor shaka( hakketen şaka gibiydi, bir tv programı ucheye bağlanıp bu adamın milli olup olmadığını sormuşlar uchede yok demişti, bize milli diye yutturuyolardı), samsunsporsan Güngör, 98 senesinin bomba transferleri cimbomdan Feti, bjk dan Recep, pozisyonların affetmeyen ismi Emanuel Tetteh, defansın bel kemiği hamburg ve cincon maçlarının üstüste kırmızı kart gören ismi Selim, geldiğinde Hagi ayarındayım diyen ama hiçbir ayarı olmıyan Rus Kalintvichsev, sayesinde kar duasına çıktığımız 47 numara ayakkabı giyen ve kulüp tarihimizin en pahalı transferi Rune Lange, Fatih tekkenin üstüne 1 milyon dolar verilerek alınan Erhan namlı.... düşününce bile şuanki yönetime, takıma nasılda şükrediyor insan....

Punisher-61
18.07.2006, 18:33
May istediği topçuyu alıyomuş, kimi alıyordu ya makedonya gol kralı Oliverya( bu adam vugrineçin gol olucak topuna ofsaitteyken ayak koymuş, golü harcamız sahanın ortasında Vugrineçten bir çuval laf yemiştir), makedon yıldız Jarko Serafimovski (Allahı var 94 te cincona gol atmıştı), panter Milosevski, orta sahanın dinamosu Nesim, nijeryalı victor shaka( hakketen şaka gibiydi, bir tv programı ucheye bağlanıp bu adamın milli olup olmadığını sormuşlar uchede yok demişti, bize milli diye yutturuyolardı), samsunsporsan Güngör, 98 senesinin bomba transferleri cimbomdan Feti, bjk dan Recep, pozisyonların affetmeyen ismi Emanuel Tetteh, defansın bel kemiği hamburg ve cincon maçlarının üstüste kırmızı kart gören ismi Selim, geldiğinde Hagi ayarındayım diyen ama hiçbir ayarı olmıyan Rus Kalintvichsev, sayesinde kar duasına çıktığımız 47 numara ayakkabı giyen ve kulüp tarihimizin en pahalı transferi Rune Lange, Fatih tekkenin üstüne 1 milyon dolar verilerek alınan Erhan namlı.... düşününce bile şuanki yönetime, takıma nasılda şükrediyor insan....

MAY Teknik direktörün istedigi Futbolculari aldi...
Parayi veren düdügü calar o kadar basit bu is...yok sehir güzel degil yok bilmem ne hepsi palavraa...adam yilda milyonlar alacak..böyle bir sehirde yasayamaz mi yani??sanki ömrünün burda gececegi yaziyor anlasmasinda

54hamdi0061
18.07.2006, 18:37
sorun yönetimde, böle lakayıtlık olmaz, sen koskoca büyük takım yöneticisisin büyük düşün, gidip elin gözden çıkardığı 3. sınıf topçuları alma, isteseler alırdılar ricardinhoyu, dengeymiş şuymuş buymuş vazgeçtiler, en azından tolgayı alamazlarmıydı
evet bu konuda çok haklısın paraları vermeye kıyamıyolar sadece seçimde konuş hani 20 milyon dolarlık yıldız almayacaksan baştan alamayacaz diyin boşuna beklemeyelim

h@msi61
18.07.2006, 18:38
Tabi haklısın Ahmet Suat Özyazıcının hayalindeki forvet Oliveria Da Costa ile Emanuel Tetteh ti... muhtemelen sevgili hocam bu isimleri daha önce duymamıştı bile....

Adem CAKIR
18.07.2006, 18:40
Biz daha çook bekleyeceğiz anlaşılan, bu yönetimlerle iş yürümeyecek.
Ben hala Ağaoğlu'nun neden vazgeçtiğini ve neden bizi bu amatör yöneticilere mahkum ettiğini anlamıyorum!..

kolombo
18.07.2006, 18:46
bu klübün artık yöneticilik konusunda prof. lara ihtiyacı var nasıl ligde başarılı olmak istiyosan prof. oyuncu alıyosun yönetimde aynı bunların işi değil yöneticilik....bence artık yüksek sesle AHMET AĞAOĞLU deme zamanı geldi...belki istemicek ama biz gerçekten ister isek bmn olarak bu iş olur...

Küçükalioğlu
18.07.2006, 18:47
Kim ne derse desin Ahmet AĞAOĞLU'ndan başkası yalan beyler herşeyi bi yana bıraktım adamın giyinmesi bile şu anki yönetimin alayına bedel. En azından adamın yüzüne bakınca bi güven veriyor.

Punisher-61
18.07.2006, 18:48
Kim ne derse desin Ahmet AĞAOĞLU'ndan başkası yalan beyler herşeyi bi yana bıraktım adamın giyinmesi bile şu anki yönetimin alayına bedel. En azından adamın yüzüne bakınca bi güven veriyor.

tam adami sectin...neden adayliktan cekildi???

kolombo
18.07.2006, 18:50
kardeş bence bu noktada fazla duygusal olmayın o gece otelde olanları ii bilenlerden biriyim o yüzden bilmeden itham etmeyin

kolombo
18.07.2006, 18:51
tam adami sectin...neden adayliktan cekildi???
kardeş bence bu noktada fazla duygusal olmayın o gece otelde olanları ii bilenlerden biriyim o yüzden bilmeden itham etmeyin

kolombo
18.07.2006, 18:54
bence geleceği parlak bi trabzonspor için ağaoğluna gitmemiz gerek.ne olacak abi bmn olarak randevu alalım kendisi ile görüşelim o adam takıma sevdalı tıpkı bizim gibi geri çevirmez bizi dinler önemser ve böyle ciddi bi uygulamaylada bu iş olur..

Hasan Ayvenli
18.07.2006, 19:23
umut yok ben de hiç

erdal6167
18.07.2006, 19:33
ya bize hangi yönetim gelse böyle galiba paramız yok ya da hiç kimse lini cebine atmıyor reklam yapıp gidiyor bana öyle geliyor

herşey bordo için. . .

Mayls
18.07.2006, 19:48
yav hani bu albayrakin cok parasi vardi. niye kendi cebinden ödemiyor transferi. biraz fedakarlik yapsin

tsmaniac
18.07.2006, 21:09

katula katula katulayrum, profesyönel bir yöneticiye benziyor kendisi, ha neden çekildi, keyfinden çekildiğini sanmayrum, kesin tehdit falan vardır

Emre B.
18.07.2006, 22:59
yav hani bu albayrakin cok parasi vardi. niye kendi cebinden ödemiyor transferi. biraz fedakarlik yapsin
Aman kardeş sen ne yaptın?Takımdaki dengeleri bozmaya mı çalışıyosun?

since1967_
18.07.2006, 23:29
eğer büyüksen almak istediğini alırsın. bu klübe cebinden beş kuruş veren kimse yok. buna inanın. yani yönetim olmasada ancak bu transferler olur. üstünede para kalır. gözün doysun albayrak bırak artık yakamızı. her zaman diyorum

yıldız almak liman almaya benzemez. yetersiz değil hiç transfer yokk maalesef.

Colakoglu
19.07.2006, 00:25
Bencede AGAOGLU

halil ibo
19.07.2006, 11:10
Arkadaşlar öncelikle herkes şunu kabul etmeli ki bizim kurtuluşumuz tek kişiye endeksli değildir.Önce topyekun bir silkinme tüm Trabzonsporluların mutabakatı ardından planlı projeli bir ekip çıkartmamız lazım.

emre81
19.07.2006, 11:27
Takımın önünde bence 2 seçenek var ya Yattara'lı 1. kadro yada, Yattarasız Umut'un olduğu 2. kadro burada kilit nokta xxx'in kim olacağı Ricardinho ve Roger tarzı bir otuncu alınırsa takım resmen saat gibi işler kanatlara toplar gider araya toplar atılır hücum hattında hiçbir sorun yaşamayız, defansif olarakta Symek'i önlibero olarak kafaca hazırlarsak bu noktada da sorun yaşamayız ama her ihtimale karşı diğer yabancı hakkımızı sol ayaklı bir ön libero alarak kullanırsak tüm sorunlar çözülmüş olur bunun yanında bir iki tane türk oyuncu alırsak alternatifi bol bir kadro kurmuş oluruz, ama bunlar için geç kalındı ve açık söylim ben yönetimden böyle bir aksiyon beklemiyorum. Kısaca çözüm basit;

Ricardinho yada Roger (yada bu tipte oyun kurucu ve ofansif yönü olan duran top kullanabilen bir oyuncu )

Sol ayaklı bir ön libero

Adnan, Hayrettin ya da Mustafa Keçeli

bence Taraftarın çoğu bu analizi yapabilecek kapasitede ama nedense yönetimden kimse bu takımı bu gözle izleyip bu şekilde bir analiz yapmamış.

Jeferson

fatih Stephanov Çağdaş Murat (celo)

Symek Hüseyin

Yattara Gökdeniz

xxx

Fatih

Jeferson

fatih Stephanov Çağdaş Murat (celo)

Symek Hüseyin

Gökdeniz xxx

Fatih

Umut

Ömer SEVİNÇ
19.07.2006, 17:07
Ahmet ağaoğlu başkan olsaydı şimdi böyle mi olurdu be... Çok yazık oldu o seçimde. Çok şey kaybettik gerçekten.

Kasım Hilal
19.07.2006, 22:11

Son anda çekilmedi mi adaylıktan o?
Yürek eksikliği var onda..

Ya bir de Allah rızası için takım dengesi esprisini artık yapmayın arkadaşlar..
Okudukça içime daha bir oturuyor!

eren_61
19.07.2006, 22:22
bence bu konu transfer eksikliği değil yönetim eksikliği olmuş!

Çakır
20.07.2006, 09:09
Uzun zaman Marcelinho ve Ricardinho ile oyalandık. İkisinden birinin "kesin" geleceği yazılıyordu her gazetede, yöneticilerin yorumu da aynı doğrultudaydı: "Hocamızın isteğini göz önünde bulundurarak ikisinden birini alacağız!" Daha sonra Wagner'le Mossoro çıktı isimleri çıktı ortaya, Marcelinho'yla Ricardinho unutuldu, bu kez onlar ne zaman gelecek, alınabilecek mi diye düşünmeye başladık. Yarın farklı isimler gündeme gelir Wagner'le Mossoro unutulur ya da unutturulur mu? Bunu zaman gösterecek. Transfer beceriksizliğinin "gündem değişikliği" adıyla sunulmaya başladığı bir dönem yaşıyoruz. Yönetim için transferde ilk tercihi değil de 4. 5. sırada düşünülen oyuncuyu almak, bizler için de bu duruma alışmak pek hayra alamet değil.

Transfer sezonunu hayırlısıyla kapatıp, takıma gerçekten yararlı olabilecek isimli-isimsiz 2 yabancıyı bir şekilde kadroya katalım yeter, başka isteğimiz yok. Parlak seçim vaadlerine rağmen, biz yıldızları gökyüzünde aramaya uzun zaman önce başlamıştık zaten.

saglam
20.07.2006, 09:21
Müteahhitten kulüp başkanı olursa; önce stad inşa eder, sonra bakar ki stad dolmuyor, o zaman transfer yapar. (bkz. aziz yıldırım...)

Albayrak başkan seçildiğinde belirttiğim gibi, bence bu yönetimin transfer zamanı; -o zamana dek dayanabilirlerse tabii- yerel seçimler zamanı başlayacaktır ki, nerden baksanız bir yıldan önce mümkün görünmüyor:)

Harun
20.07.2006, 09:35
Transfer sezonunu hayırlısıyla kapatıp, takıma gerçekten yararlı olabilecek isimli-isimsiz 2 yabancıyı bir şekilde kadroya katalım yeter, başka isteğimiz yok. Parlak seçim vaadlerine rağmen, biz yıldızları gökyüzünde aramaya uzun zaman önce başlamıştık zaten.

Çakırım sen şimdiden pes etmişsin anladığım kadarı ile.Olursa olsun mantığı olanları kabullenmek gibidir.Fakat ortada büyük bir söz var ve bu sözü söyleyen Trabzonspor Kulup başkanı.Yani vazgeçmek diye bir şey söz konusu olmaz.Tabiki gelecek oyuncunun yararlı olması bizim için daha önemlidir.Fakat yıldız oyuncuların da yararı fazladır.

agahozlu
20.07.2006, 09:37
ben yıldız filan istemiyorum.bizim Türkiye şartlarında yeteri kadar yıldızımız var.Bana adam gibi takıma faydalı olacak ismi duyulmamış adam alsınlar yeter.Stepanov u duyduk mu daha önce hayır işte böyle adamlar istiyorum(onu nasıl aldık kim aldı hala çözemedim ama alandan Allah razı olsun).zaten transferde yeteri kadar hata yaptık çok zarara uğradık.Artık akıllı düşünüp nokta transfer yapma zamanı.Elbette söz verip yapmamak hiçbirimizin kitabında yok.Yine bir transfer dönemi, yine bekleyen milyonlarca taraftar, yine bizi sekteye uğratmak için uğraşan basın ,yine birşeyler yapmaya çalışan yönetim sonuç yine ayakta bir Trabzonspor yine ümidini yitirmeyen bu yola başkoymuş Trabzonspor taraftarı...diğerlerinin hepsi yalan

Muhalif
20.07.2006, 10:20
Çakır'ın dikkati çektiği nokta önemli.. Yani öyle bir hava estiriliyor ki değişen isimler arasındaki kalite farkı önemsenmeksizin gündeme gelen oyuncular alınsın yönünde beklentiye giriyor taraftar.. Marchelinho kim Wagner kim yani.. birini hepimiz tanıyoruz neler yapabileceğini biliyoruz.. ve kim ne derse desin Türkiye liginde yıldız kategorisine girer.. ama Wagner'i duyduğumda bi Avusturya'lı golcü vardı Wiyana takımlarından birinde oynuyordu yanılmıyorsam o sandım ben ilk.. baktım Brezilyalıymış.. şu Brezilya ligine nerden ve nasıl sardık onu da anlamıyorum.. Rus-Sırp-Hırvat-Çek-Leh oyuncular Trabzon iklim ve yapısına daha uygunmuş gibi gelir bana hep nedense.. yani 2. sınıf bir oyuncu alınacaksa Brezilya'dan değil bu ülkelerden alsınlar bari..

Bu arada yine bir kamp dönemi transfer tamamlanmadan bitti.. insanlar yöneticilerini seçerken bir takım kriterlere göre değerlendirme yapmalı.. son 3 yıla bakarak Trabzonspor'da yönetici olmak için gerekli en önemli kriteri 'Hazırlık kamplarına transferleri yetiştirebilme gücü' olarak görmeye başladım.. ama bu tuhaf bir durum işte..

Bu vakitten sonra Mossuro-Wagner falan istemiyorum ben.. Madem yıldız alamıyorlar gitsinler yukarıda saydığım ülkelerden yada İsvec-Norvec-Finlandiya-Danimarka gibi kuzey ülkelerinden U 21 takımlarında oynayan gelecek vaadeden 2 yıldız adayı alsınlar.. ne yapalım.. yıldızcıklar büyür yıldız olur bakarsınız bir gün.. (yetiştirmek için yabancı alınmaz diyen adam olarak geldiğim nokta bu.. acı bir durum.. ama maalesef taraftar istiyor diye yabancı alacak bunlar görünen o.. bari geleceğe yönelik umut olsun.. Djokaj saçma bir şey olmasın)

Jackdaniels
20.07.2006, 12:56
Transfer yetersizliği değil bu takımın başında yönetici sıfatında bulunanların yetersizliği...

BOZOHAN
20.07.2006, 16:11
abi zaten bir kere şu lige sorunsuz başlayamadıkkı. her sene geç kalınmış transferler, sakatlar, ıvır zıvır. yeter artık hazır başlasak belki şampiyon bile olabiliriz. nasıl samet aybaba döneminde takımı hazırdı. yattara falan alınmıştı. birtek fatih tekke yoktu 4 maç cezası vardı o sezon trabzonspor 2. oldu neden kamp iyiydi oyuncular hazırdı ve oynamaya açtı. şimdikilerin alayı dünya starı. hepsi barcelenadan gelimişlerya

kudu_61
20.07.2006, 16:56
ZENGİNLERİMİZİN DİKKATİNE

Bakıyorum da hala ağaoğlu diye espiri yapanlar var bende gülüyorum Ağaoğlu' nun trabzonspora destek olması için illa bir koltukta oturuyor olması mı gerekiyor adama soruyorlar trabzonspor başkanlığı için ne düşünüyorsun oda diyor ki marifetmiş gibi "Ben Türk Futboluna hizmet edeceğim" oldu gözlerim doldu tv kanalına çık iki saatlik programda 10 dakika trabzonsporu konuş oradan da türk futboluna hizmet et bizde senin o acizane fikirlerinden faydalanalım belki fikirlerin bize bir futbolcu almak için yeter...
Cevahir Holding içerisinde bulunan TSclup a gittim hani o şişlideki koskoca bakkal varya orası sahibi hemşerimiz Trabzonlu cevahirler hani bende herkesi kendim gibi biliyorum her trabzonlu ucundan da olsa trabzonspora faydalı oluyor diye düşünüyorum sordum tsclup ta çalışan kardeşimize (bolulu kendi) buraya kulüp kira veriyo mu diye ben eminim ki koskoca cevahir ufak bir dükkan için bizden kira almaz adam trabzonlu trabzonspora faydam olsun diye kira almıyordur diye düşünürken orada çalışan kardeşimiz alıyor almaz mı dedi şaşırdım...
Ne zaman trabzon tökezlemeye başlıyor mikrofonlar MAY a yöneliyor oda önünde mikrofonu görünce konuşuyor tabi fahri başkan ya be mübarek at elini cebine yok illa başkan olacak...
Ulusoy firmaları türkiyenin 4 bir yanına yolcu taşıyor sahipleri trabzonludur herkes bilir ulusoyları bi gün gazetede şu futbolcunun bonservisini ulusoylar çözdü diye bir yazı okuyayım ya yok şimdiye kadar okumadım...
Ama o beğenmediğiniz Özkan başkan kulüpten para almadan eğitim kordinatörlüğüne sarıldı Allah razı olsun bazıları tepeden oraya düşülürmü diye yazılar yazdı o onları görmedi bile çünkü ben biliyorum ki trabzonu trabzon yapanlardan biridir futbolculuğuyla, teknik direktörlülüğüyle, başkanlığıyla çünkü ben biliyorum o trabzonu bir şey beklemeden seviyor...
Daha sayamadığım bir sürü zengin trabzonlu hemşerim var saymakla bitmez transfer sezonu geldimi herkes yönetimin ağzına bakıyor taraftar eleştirecek zemin buldu ya üzerinde konuş konuş dur vah efendim şu niye alınmıyor bu nasıl kaçar bu alınır mı istifa istifa...Ben cebimde üç kuruş varken gidiyorum sahte ürünü 3 liraya alacakken tsclupdan 10 liraya alıyorum yanlış anlamayın orjinal olsun diye değil kulübüme 10 lira da benden gitsin diye yoksa orjinal sahte farketmez benim içimde trabzonluluk var ha orjinal giymişim ha sahte...
Kulüpte para yok transfer o yüzden yapılmıyor şunu anlayın bizim her şehirde tsclup ımız yok koskoca türkiyede ya üç tane ya da dört konyalı gidip konyadaki fenerrum mağazasından ürününü alıyor heriflerin her yerde mağazası var niye çünkü konyalısı anteplisi kayserilisi ezikler için ölüyor da ondan adamlar parayı döndürüyor reklamı yapıyor maç biletlerini 50 milyon yapsa bile stadı full çekiyor kombineleri çatır çatır gidiyor bizim halkımız gönlü zengin kendi fakir 5 milyonluk biletten bile indirim bekliyor zenginlerimiz de de iş yok herkes bir hedef tahtası bulmuş okları atıp duruyor bütün oklar yönetimin üzerinde kimse bir ucundan da ben tutayım demiyor
Bilmem anlatabiliyormuyum birlik olalım birlik bizim bizden başka dostumuz yok bizansın eline düşmüş osmanlı gibiyiz ufak bir gerileme dönemi başladımı çökertmeye çalışıyorlar oyuna gelmeyelim zenginlerimiz elinizi bol alıştırın trabzonsopr trabzon için çok çok önemlidir bunu benim gibi siz de biliyorsunuz dayanışma içerisinde olduğumuz zaman bizi kimse yıkamaz transfer konusunda sabredin elimizden gelen bu bizim 100 milyon dolarlarımız varda mı futbolcu almıyoruz elimizdeki imkanlar bu saydığım zenginler ve sayamadığım zenginler takımın iki topçuya ihtiyacı var kulübe destek olun size ihtiyacımız var bugünümüzde sizi yanımızda görürsek bir daha yanlız yürümezsiniz LÜTFEN BENİ ANLAYIN...

eren_61
20.07.2006, 22:11
söylediğin şeyler aynen doğru.hepsine katılıyorum.ama bir nokta var bu zenginler kendilerinin reklamını yapıcaklar.o yüaden yönetimde kendileri olmadıkça takıma faydaları olmaz.ikincisi trABZONSPORUMUZU KENDİ GURURLARINDAN ÜSTÜN TUTAN BAŞKAN.DAHA DOĞRUSU GURUR YAPMAYIP BU ZENGİNLERİMİZİN KAPISINI ÇALAN BAŞKAN.onlardan para istemedikçe onlar vermez.hatta birazda zorlamak lazım.ha bide bu tür bişe ye kalkışıldımı yani para isteme gibi bütün yazarlar trabzonun üstüne gelir mutlaka.bunu bir açıkmış gibi görüp.ama benim fikrim bu TRABZONLU iş adamlarını zenginlerini toplayıp bir toplantı yapmak ve sonundada herkezin trabzonspora para hibe etmesini istemek.

since1967_
20.07.2006, 23:17
kimse yardım etmez maalesef dostum. ben bir taraftar olarak üzerime düşeni yapıyorum şahsen. en azından yaptığıma inanıyorum. trabzonun iş adamları hep trabzonspor üzerinden para kazanmış kişisel çıkarlarıyla trabzonsporun çıkarları kesiştiği an kendilerini seçmiştir. fazla uzağa gitmeye gerek yok. şu an klüp başkanı olan albayrak klübün maddi dengeleri için candamarı sayılabilecek olan trabzon limanını tam 4 kere teklif arttırarak almadımı. yazık çok yazık. trabzonsporumun kimseye ihtiyacı yok evelallah. transferleride zaten klübün geliriyle yapıyorlar kimsenin elini cebine attığı yok.

Cenkhan
21.07.2006, 00:52
Üzerimize ilerde yük olacak vasatlıkta bir oyuncu alınmasın, hele hele G.Amerik'dan kesinlikle olmasın bu oyuncu. Oradaki menajerlerin ne kadar çakal olduğunu kaç kere tecrübe ettik.

Transfer yaptık diye, bir dahaki seçimde sunulacak istatistiklere geçsin diye transfer yapılmasın. Cem Demir, Umut, Murat.. Böyle adamlar alsınlar yeter. Ama bunlar sükse yapacak transferler değil tabii. Lütfen taraftara oynamasınlar, takım için en yararlısını yapsınlar.Bu kulüp vasat bir oyuncu uğruna Amerikalar'da kapılarda bekleyerek küçük düşürülmesin artık.
Yönetim hep bu ufak noktalarda takıldığı için eleştiriliyor.

Yoksa stad projesindeki gayretlerini de, Trabzonspor için gösterdikleri diğer gayretleri de -basketbol branşı, Tv, internet mağazacılığındaki profesyonelleşme, camiyanın deneyimli isimlerini kulübe kazandırma.. - görüyoruz.

Yönetimin taraftar üzerinde etkisi kötü. Tutulmayan sözler - 1 tane olsa bile bu seçim kazandıran sözdü- ve yöneticilikteki bu tecrübesizlikleri sırıtmaya devam ederse 2 sene sonra bu kulüpten isimleri silinir. Sonra " iyi gidiyoduk, nerde hata yaptık" demesinler..

Colakoglu
21.07.2006, 01:10
Yönetimin taraftar üzerinde etkisi kötü. Tutulmayan sözler - 1 tane olsa bile bu seçim kazandıran sözdü- ve yöneticilikteki bu tecrübesizlikleri sırıtmaya devam ederse 2 sene sonra bu kulüpten isimleri silinir. Sonra " iyi gidiyoduk, nerde hata yaptık" demesinler..

Sence 2 sene sürermi ??

Cenkhan
21.07.2006, 04:16
Böyle gidecekse sürmeyebilir de..

Gürkan
21.07.2006, 22:17
bende dahıl yonetıme yuklendık durduk pekııı.
bu yonetım basa nasıl geldı,secımle.secımde bu adamlara yada adama oy verenler,neye gore oy verdınız.vaddlere kandı ısenız,cıkıp neden bunu dıle getırıp heap sormuyosunuz. yok bıldıgınız baska bıse var ıse paylasın bızımle.
oy verenlerde sorumludur.eger verdıgınız oyun arkadasında durmuyo ısenız neden oy verdınız.

Burçak
22.07.2006, 14:22
şuan hesap sorulsa diyecekleri şey daha transfer için vakit var. bizi acele ettirmeyin. yani herzaman bi bahaneleri hazırdır.

Gürkan
22.07.2006, 16:34
bahanesı cok olanın ısı az olurmus.
yahu bız yıllardır canla basla bu takımı destekledık..hıc bahane one surmedık. yokmu ıdı bızımde nedenlerımız ama hıc bırını one katymadık neden TRABZONSPOR ıcın.ama bunlarda nasıl bır karakter varsa. yahu tamam becerıksızsın anladık madem yapamayacan barı atıp tutma.
agır olda molla desınler dıyye bır laf vardır. bence bır kura olmalı.baskan adayları verdıklerı sozler ıle ılgılı mıktarı klubun banka hesabına aktarsınlar(ornek albayrakın 10 mılyon dolarlık yıldız sozu. ) kazanaın parası kalsın sozşlerını yerıne getırsın.kayeden parayı gerı alsın.o zaman bak bakalım
erkek adam sozunun erı adam nasıl bellı oluyo.