PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gece Yolcuları'ndan Takımımıza Marş

Sayfa : [1] 2

Erdem Keser
28.07.2007, 22:03
Gece Yolcuları Grubu'nun 40. Yıl Marşı trübünleri coşturacak
Gece Yolcuları Grubu'nun kulübümüzün 40. Kuruluş Yıl dönümü için yaptığı 40. Yıl Marşı trübünleri coşturacak.

İlk kez İntertoto Kupası 3. Turu'ndaki Otelul Galati maçında çalınan marş büyük beğeni topladı.

Gece Yolcuları Marş Version-1 (http://www.trabzonspor.org.tr/images/mars/Yeni_Mars_Gece_Yolculari_V1.mp3)

Gece Yolcuları Marş Version-2 (http://www.trabzonspor.org.tr/images/mars/Yeni_Mars_Gece_Yolculari_V2.mp3)

linkler resmi sitemizden alıntıdır

http://www.trabzonspor.org.tr/haber.asp?MainID=448&PID=449&HaberID=36817

Selman
28.07.2007, 22:18
Erdem, milletde sinir tavan yapmış sen marşdan bahsediyorsun:)

Erdem Keser
28.07.2007, 22:18
Erdem, milletde sinir tavan yapmış sen marşdan bahsediyorsun:)
valla öyle selman abi girecekler şimdi:):)

Misina
28.07.2007, 22:28
bu marşları yapan grup babalarının hayrına bu işi yapmamıştır.mutlaka belli bir fiyat karşılığı yapmışlardır.

oysa ki hem beş kuruş ödemeden hemde çok çok daha güzel çalışmaları Volkan Konak Veya Fuat Saka gibi kendi müzisyenlerimiz yapardı.ama gidip fb ye de marş yapan bi grupla anlaşmışlar.şaşmamak lazım

Cengiz Çubukcu
28.07.2007, 22:33
İnsan biraz özgün olur, kala kala gece yolcularının marşlarına mı kaldık? ısmarlama şeylere karnımız tok....unutulur gider....

Ali Sırrı
28.07.2007, 22:36
Abi birşeylerden de hoşnut olalım.. Marşlar güzel.. İlla herşey kendi yöremizde olacak değil yaa.. Bu kadar bağnaz olmayalım.. Bence marş güzel..

Gamze
28.07.2007, 22:38
Ohh be...Müzik konuşalım hadi.Futboldan hayır yok.

Klasik bir marş ama olması gerektiği gibi coşkulu,kulağa hoş geliyor.Sözlerin içi boş, ''Uyy Aha'' ile karşılaştırılamaz bile.Lakin ben yine de beğendim.Hiç yoktan iyidir.

Bülent Bayraktar
28.07.2007, 22:46
Ali ark. katılıyorum hep kemençeyle olmaz
böyle marşlar yaptırmanın özenti olduğunu kesinlikle düşünmüyorum...!

ph=61
28.07.2007, 22:56
85 dakkaa destegin karsılıgı amele bi takıma elenmekmiş..Allah belanızı versin..Marsınızda sizin olsun.....Ama Erdem emegın için Tskler Keske zahmet etmesydin..Bunlara degmez..

Burak Tokal
28.07.2007, 23:05
Marş ı dinledim tamamen Fenerbahçe 100. yıl marşının etkisinde kalınrak hazırlanmış bir marş

OYılmaz
28.07.2007, 23:11
Ne marşı ya bi gidin Allah aşkına zaten kafam acaip bozuk Takım iyileştide Marşımız eksik kaldı söleyinde Ziya % Nuri için bi marş yapsın Hadi hayırlısı...

Murat GENEL
28.07.2007, 23:21
Marş ı dinledim tamamen Fenerbahçe 100. yıl marşının etkisinde kalınrak hazırlanmış bir marş

zaten gece yolcularıda fanatik fenerli bir grup ve geçen sene fb için bedava!! şarkı yaptılar acaba bizimkiler ne kadar verdi??

Mantalite61
29.07.2007, 00:05
ölüm marşı yapsınlar bari ancak o paklar bizi bu saatten sonra

nekop
29.07.2007, 00:31
Bence gayet hoş bir marş olmuş...

Recep Çaltepe
29.07.2007, 00:43
Kendi adıma konuşacak olursam "beğenmedim". Ama farklılık güzeldir. İşin içine febe ve paranın girmiş olması da bir o kadar yaralayıcı.

Bugün maçta galiba golden sonra bu marş çalmış. Kazım'ın marşının suyu mu çıktı?!

macka61
29.07.2007, 00:46
ben beğendim şahsen ama fuat sakaya yada volkan konaka yapılması daha uygun ve daha güzel olurdu ama ne yapalım

Sinan Akyıldız
29.07.2007, 00:48
Bende şahsım adına beğenmedim , bizim insanımıza hitap ettiğini düşünmüyorum .

Tamamen özenti işi gibi görünüyo ...

lazooo28
29.07.2007, 00:54
bende begenmedim

Erman
29.07.2007, 01:42
Hiçbir şey yazmayacaktım bu gece ama özellikle bu başlığı görünce dayanamadım.

Gece Yolcuları iyi gruptur, güzel gruptur, çok severim, dinlerim. Ama ne alaka be kardeşim, ne alaka! Trabzonspor nerede Gece Yolcuları nerede?

Kime sordunuz biz "40. Yıl Marşı'nı Gece Yolcularına yaptırıyoruz" diye?

Veyahut 40. Yıl Marşı'na ihtiyaç duyduğumuzu nereden düşündünüz?

"Dalga Dalga Fırtına"nın sözlerinden mi korkutunuz yoksa?

Aslında aklıma başka şeyler geliyor:

1. Bu Gece Yolcuları Fener'e de marş yazmamış mıydı?

2. Aynı Gece Yolcuları'ndan Tayyip Erdoğan'ın oğluna ve eşine de bir şarkı yazması istenmemiş miydi düğünlerinde çalınmak üzere?

Sözkonusu gruba değil lafım.

Lafım özentiliğe.

Lafım rantçılığa.

İstense bedava destanlar döktürecek sanatçılarımız var bizim. Hem de bize ait, özgünlüğümüze ait destanlar.

BÜTÜN SİYASİ VE FENERVARİ ALIŞKANLIKLARINIZI ALIN, DEFOLUN GİDİN!

SİZDEN SADECE TRABZONSPOR'U SEVMENİZİ İSTİYORUZ!

ÇOK ŞEY Mİ İSTİYORUZ!

tamuğ yamtar
29.07.2007, 02:07
Ben kemençe sesini duyamadım.

Bu marş bizi anlatmıyor ki.

Bunu kime sormuşlar? Kim karar vermiş bu marşlara?

macka61
29.07.2007, 02:17
kesinlikle taraftarın görüşüde alınmalıydı

Halit Aydın
29.07.2007, 02:41
Ya zaten başı feybenin marşına benziyo. stadta çalınca onun değişik bir versiyonu sandım...

Emorfo
29.07.2007, 02:47
Güzel fena değil. Ama millet üzümü yemek değil de bağcığı dövmekle meşgul.

Erman
29.07.2007, 02:50
Güzel fena değil. Ama millet üzümü yemek değil de bağcıyı dövmekle meşgul.

Sözlerin benim yorumuma da yönelikse; hayatımda bağcı dövmekten bu kadar mutluluk duyduğum bir an yaşamamıştım. Sayende oldu, sağol.

tamuğ yamtar
29.07.2007, 02:51
Güzel fena değil. Ama millet üzümü yemek değil de bağcığı dövmekle meşgul.

Beklenen ifadeler.

EyüpKILIÇ61
29.07.2007, 02:56
Şarkıyı maçta çaldılar çok güzel olmuş gerçekten yanlız bir eleştirim olacak: Trabzonspor Marşı hiç kemençesiz olur mu!!!

Erman
29.07.2007, 02:58
Albayrak Bey ve saz heyeti ne diye paracıklarını harcayıp marş yaptırmaya gerek duydu ki? Kalplerinden geçeni yazsalar şu marşı elde ederlerdi en azından:

Mazinde sömürülecek bir tarih yatar
Yaaaşa Trabzonspor

Laz Müteahhitlerin cebi seninle dolar
Yaaaşa Trabzonspor

Ne mutlu seni soyana
Yaaaşa Trabzonspor

Yaaaşa Trabzon, Trabzon, Trabzonspooorrr

Emorfo
29.07.2007, 02:59
Vay anasını sayın seyirciler. :)
Çeşit olsun ne zararı var. Tribünleri coşturuyor iyi güzel bir tane de bundan olsun. Hatta tribünleri en coşturabilecek bir marş olmuş. Kazım'ın marşları var evet tam bize göre de nedir hazmedemeyişiniz anlamadım ki. Bir marştan yola çıkıp nerelere varmışsınız. Ben mi çok safım millet mi çok fesat anlamadım gitti.

Gamze
29.07.2007, 03:04
Yöresel ezgilerin mutlaka bulundurulmasına dair de ben sıkça dile getirilen bir şey söyleyeyim; Trabzonspor sadece Trabzon'a ve Karadeniz'e sıkıştırılamaz.Trabzonspor ulusaldır,evrenseldir.Gülmeyin,Romanyalı bayan taraftarımız bile var,bizzat TSira olarak haberleşmekteyiz.Maça bile gitti garibim :) Yani kemençesiz tulumsuz da marş olur.Ben de bunu farklı bir renk olarak görüyorum. Sözlerin içi boş dediğim gibi,ezberden söylenmiş.Bir şey anlatmıyor.Ama olması gerektiği gibi coşkulu,heyecan verici.Marş işte.

Emorfo
29.07.2007, 03:33
Yok şimdi yemek yiyeceğim diye yönetimin davuluna omuz verecem :)
Hala benim derdimi anlayamadınız değil mi. Ben artık sportif başarı vb şeylere inanmıyorum. O yüzden herkes gibi sinirlenmiyorum. Neden inanmıyorum çünkü hep ayı şeyleri yaşıyoruz ve bu kısır döngüden çıkmak için tesisleşme lazım diyorum. O yüzden stat diyorum. O yüzden önemli diyorum. Bizim milletin zihniyeti değişmiyor belki yapıları değiştirirsek insanların zihinleri de değişir. Trabzonspor atılım yapmalı tesis anlamında, sportif başarının daha sonra kediliğinden geleceğine inanıyorum. Aksi durumda bu kısır döngü hep devam edecek Ali'yi kov Veli'yi getir, Veli'yi kov Deli'yi getir nereye kadar. Bu nedenle bunlar stat yapacaz diye geldi, yapacaklar inşallah, stat dediler ben 5 sene hiç bir şey istemiyorum dedim, yapın dedim, her türlü desteği vereceğim dedim. Aralık'ta kongre mi var. Gideceğim stat için Nuri Albayrak adaysa ona değilse stat işine öncelik veen varsa ona vereceğim. Bu kadar da açık yazıyorum. Sportif başarı kısa süre için belki kitleleri sevindirir, yönetimleri rahatlatır, ancak stat projesi ve diğer projelerle uzun vadede Trabzonspor kazanacak. O yüzden ben kısa heycanlar vaz geçtim, ebedi mutluluğu arıyorum :)

Ali Sırrı
29.07.2007, 03:55
Bizim taraftarımız hiç birşeyden memnun olmaz. Yöresel şeyleri dinlemek güzel, onlarla avunmak güzel. Kazım koyuncu kadar olmasa da güzel. Karşılaştırmayı bir kenara bırakıp şarkının anlamına ve sözlerine bakın arkadaşlar.. Boş atıp tutmak deil işimiz.. Di mi?

Gamze
29.07.2007, 04:08
Bordo mavidir renklerimiz
Zaferlerle büyür sevgimiz
Trabzonum senin yanında
Gururla çarpar yüreğimiz

Seninle,fırtınam bu yolda hep seninle
Nerde olursan hep seninle
Durma yürü kalbim seninle
Şampiyon Trabzonum benim
Karadeniz Fırtınam benim

Avrupa'da destanların var
Hiç yılmayan taraftarın var
Gönlümüzde bir ateş gibi
Trabzonsporun aşkı var

uni_Külünkoglu
29.07.2007, 06:11
yaaa birazdaha salam organizasyonla taraflarlara sunulup olsa buiş cok güzel olcak ama işte yapılacak bişey kalmamış sununmuş bile 40 yıl marşımız hayırlı olsun

Çetin
29.07.2007, 09:38
kötü değil

MarceloTS
29.07.2007, 10:20
bence güzel olmuş herkesin zevki başkadır karşamam ama şahsen beğendim

İskender Çakmak
29.07.2007, 10:29
iğrenç olmuş

Emre B.
29.07.2007, 10:42
Güzel olmuş.En azından yönetim birşeyi akıl edebilmiş.

EyüpKILIÇ61
29.07.2007, 10:54
Yani kemençesiz tulumsuz da marş olur.Ben de bunu farklı bir renk olarak görüyorum. Sözlerin içi boş dediğim gibi,ezberden söylenmiş.Bir şey anlatmıyor.Ama olması gerektiği gibi coşkulu,heyecan verici.Marş işte.
Trabzonspor'umuz bilindiği gibi Trabzon'u temsil eden en büyük kuruluştur.Trabzon demek Horon demek Kemençe demektir.Ne kadar güzel bir şarkı olsada, sabahtan beri kaç defa dinlediğimi unutsam da bu marşın kemençesiz oluşu bir - noktadır.Saygılar...

y@vuss
29.07.2007, 11:23
ÇoŞkulu OlmuŞ İnsani Çosturuyor GÜzel OlmuŞ......

okan6161
29.07.2007, 11:33
bence çok kötü olmuş trabzon spor ruhu olmayan kişilerden ancak bu kadar olurdu aynı yönetim gibi

Harun
29.07.2007, 11:50
Müzik hoş sözler boş.

Gamze
29.07.2007, 12:01
İşte aradığım adam. Hoşgeldin Harun abi.Az önce seni konuştuk bu konu üzerinden.Ben dedim ki ''En basitinden Harun abiyi düşünelim,Çankırılı ve kemençeden hoşlanmıyor.'' diye bu marşın kemençeliler arasında ayrı bir renk olduğunu konuştuk.Trabzonspor tüm taraftarını kapsayacak bir şeyler de yapmış olmalıydı marş adına.Yaptılar,evrensel müziğe uygun olmuş.

Furkan
29.07.2007, 12:15
daha hareketli ve marş gibi bi marş bekliyorum bakalım inşallah o da olucak.ayrıca illa kemençe filan diyenlere de katılmıyorum bi de marş fenerin yüzüncü yıl marşından sonra çoook sönük kalmış

ilhan
29.07.2007, 12:17
Edis'in o eşsiz sesi müziği biraz çekilir kılıyor. Ritmler ve partisyonlar iyi olmakla beraber şarkı sözleri 40.yılını yaşayan bir kurum için gerçekten yetersiz.

Emre B.
29.07.2007, 12:54
Müzik hoş sözler boş.

Katılıyorum.Sözleri çok basit kalmış ama müzik insanı coşturuyo.

Onur
29.07.2007, 13:30
Ben beğendim. Çok güzel olmasada beğendim...

Harun
29.07.2007, 13:58
İşte aradığım adam. Hoşgeldin Harun abi.Az önce seni konuştuk bu konu üzerinden.Ben dedim ki ''En basitinden Harun abiyi düşünelim,Çankırılı ve kemençeden hoşlanmıyor.'' diye bu marşın kemençeliler arasında ayrı bir renk olduğunu konuştuk.Trabzonspor tüm taraftarını kapsayacak bir şeyler de yapmış olmalıydı marş adına.Yaptılar,evrensel müziğe uygun olmuş.

İnsanları anlamak zor gerçekten.Trabzon'da bir hafta kaldım hiç bir mekanda kemençe sesi duymadım.İstanbul'da ne açlıyorsa o çalıyordu.Ve herkeste memnundu.Trabzon'da ruh kalmamış ki marşta ruh olsun:)

Emre GÜRDAL
29.07.2007, 14:06
fen degıl ıyı de degıl ned ıcegımı bılmıoyurm

Erman
29.07.2007, 14:45
Müzikaliteyi beğenip, arkasına bakmamak da bir düşüncedir elbette, sorgulayamam.

Dediğim gibi, Gece Yolcuları'nı sever ve dinlerim. Ama üç ay önce Fenerbahçe'ye marş yazan bir gruba gidip "bana da bir tane yazsana" demek de ancak yıllardır kulübümüzü çürüten "küçük Fenerbahçeleştirme"ci yöneticilere mahsus bir özentiliktir.

Marş isterse çok güzel olsun, umrumda değil. Bir kulübe, ki folklorüyle, kültürüyle, kimliğiyle, misyonuyla nev-i şahsına münhasır bir kulübe marş yazmak öyle herkesin yapabileceği bir iş değildir.

En azından azcık midesi olan da para karşılığında bas bas Fener diye bağıran bir gruba gidip yine para karşılığında Trabzon marşı yazdırmayı düşünmez, aklından bile geçirmez. Endüstriyel futbolun adı batsın!

Trabzonspor evrensel bir kulüptür deniyor; harf harf, kelime kelime doğru bir ifadedir. Ancak bu nedenle kalkıp da üzerine kurulduğun değerleri, ilkeleri, kimliği yadsırsan, bunun adı evrensellik değil, yabancılaşmadır. Eh biz de bu kavrama aşina sayılırız.

Trabzonspor marşı bir Volkan Konak, bir Kazım Koyuncu müziği gibi olmalıdır. Yani, özünü yadsımadan ulusala, evrensele erişebilmek. Kemençe'nin yanına elekto gitarı, çelloyu, bas gitarı, piyonuyu koyabilmek.

Seven sever, kimseye laf edemem. Ancak ben bu "marşı", kulübümüzü yıllardır içten içe kanser gibi çürüten İstanbul takımlarına özenmek, küçük Fenerbahçeleşmek hastalığından ayrı tutamam.

Sırada ne var, formayı sarı-laciverte çevirmek mi? Hoş, yeni sezon formamızda en azından laciverti yakaladık, bordoyu da sarı yaparız anasını satıyım, kim sallar.

Ömer Bayrambaş37
29.07.2007, 15:08
bırakın ya ne marşı takımmı var ortada 23 yıldır şampiyon olamayan takımın neyine marş.kimi kandırıyorlar? marşla uğraşacaklarına adam gibi takım yapsınlar

gilimalı
29.07.2007, 15:18
İnsanları anlamak zor gerçekten.Trabzon'da bir hafta kaldım hiç bir mekanda kemençe sesi duymadım.İstanbul'da ne açlıyorsa o çalıyordu.Ve herkeste memnundu.Trabzon'da ruh kalmamış ki marşta ruh olsun:)

seni bidaha trabzona getirmemek lazım istanbula geldiğinden beri trabzonu karalıyosun yok öyle yok böyle gitme bidaha trabzona

Remzi
29.07.2007, 15:27
Erman abime katılıyorum:alkış:

Adem Erdoğan
29.07.2007, 16:07
kazım koyuncunun marşlarına su bile dökemez.

Adem Erdoğan
29.07.2007, 16:09
gündemi alakasız şeylerle değiştirmekten başka bişe değil.Sanki şampiyon oldukta marş yaptırmışlar bide.Çok lazımdı zaten.

_SaMeT_
29.07.2007, 16:37
Bİr Trabzonspor Taraftari Olarak Gece Yolculari Grubuna TeŞekkÜr Edİyorum

AyDaN_61
29.07.2007, 16:45
bende gece yolcularını severim ama gerek yok bence bizim marşımız bizim kültürümüzü yansıtmalı bizi temsil edecek şarkılar yeterince war bu sadece özenti yenilikle alakası yok şarkıcılara para werene kadar kadroyu düzeltin...

Mayls
29.07.2007, 17:01
acikcasi hic begenmedim. Hem Trabzonspor marsi denince insan kemenceli tulumlu birsey bekliyor. Ve bunu Trabzonspor'lu olan birisinin yapmasini isterdim. Örn. Volkan Konak, Ismail Türüt, Fuat Saka, Rafet El Roman

Şentürk
29.07.2007, 17:06
Yöresel ezgilerin mutlaka bulundurulmasına dair de ben sıkça dile getirilen bir şey söyleyeyim; Trabzonspor sadece Trabzon'a ve Karadeniz'e sıkıştırılamaz.Trabzonspor ulusaldır,evrenseldir.Gülmeyin,Romanyalı bayan taraftarımız bile var,bizzat TSira olarak haberleşmekteyiz.Maça bile gitti garibim :) Yani kemençesiz tulumsuz da marş olur.Ben de bunu farklı bir renk olarak görüyorum. Sözlerin içi boş dediğim gibi,ezberden söylenmiş.Bir şey anlatmıyor.Ama olması gerektiği gibi coşkulu,heyecan verici.Marş işte.

Aynen katılıyorum,
Müzik kulağa hoş geliyor,sözle basmakalıp olmuş,çok daha iyisini yapabilirler.
Bir yerden başlamak lazımdı;)

FcTRABZONSPOR
29.07.2007, 17:17
Seninle fırtınam bu yolda hep seninle
ŞAMPİYON TRABZON'un Benim
Karadeniz Fırtınam benim...

O kadar sinirliydim ama bu müziği duyunca gerçekten çok etkinlendim maç esnasında calındı ama farkında deildim...Gerçekten güzel olmuş...Hani derler ya ölüyü canlandırır işte bu sözler tam osöze uyuyo fakat bizde o futbolcu yönetim ve TD olmadığı için sadece müzikle avunmak kalıyo...

Mert67
29.07.2007, 17:20
marş bence güzel

POYRAZ
29.07.2007, 17:24
Bence cok güzel olmus. Maclarin öncesinde calinmali. Pek kimsenin bilmedigi "Bordo Mavi renklerimiz" isimli baska bir marsimiz daha var onu da cok begeniyorum. Bu mars da mükemmel olmus.

nekop
29.07.2007, 18:34
Anlayamadığım şey neden kıyaslama yapma gereği duyuyorsunuz ki. Kimse bu parça Kazım Koyuncu'nunkinden iyi demedi sadece arternatif olarak çalınabilecek bir parça ve gayet güzel. İlla kemencenin falanda olması gerekmez diye düşünüyorum.

Gamze
29.07.2007, 18:35
gündemi alakasız şeylerle değiştirmekten başka bişe değil.Sanki şampiyon oldukta marş yaptırmışlar bide.Çok lazımdı zaten.

Kusura kalma ama ben bunda gündemi değiştirmeyle ilgili ne gibi bir çaba gördüğünü anlamadım.40. Yıl için bir şeyler yapılacaktı muhakkak. Formaların fiyatı düşürüldü önce 40. Yıl olduğu için.Sonra bu kutlamalar derlenmeye başladı ve 40. Yılımızda bir marş hazırlatıldı.Yönetimi savunmak değil bu lakin biraz abarttık.Bunlar zaten olacaktı,başarılı olmak ya da olmamak kıstas değil ki burada.Olacaktı,oluyor.Gündem için yapılmıyorlar.

Ayrıca günün Trabzonspor'unu değil 40 yıldır ayakta duran bir devin yıldönümünü kutluyoruz.

Küçük bir dip not; şarkının 1:40-1:58 dakikaları arasındaki enstrüman bölümünde-kemençe olmasa da-horon edenlerin çektiği ''ohoy'' naralarına yer verilmiş.

omer61
29.07.2007, 19:27
başı biras fenernkini andırıo ama fena diil güsel sewdim ben..

baskentlikaplan
29.07.2007, 19:56
ne abı be bızım kazım koyuncu marsımız yeter hem bunlar hepsı para ıcındır

Harun
29.07.2007, 20:12
Bu karadeniz müziğinin önde gelen isimleri Trabzonsporun bu yıl 40. yılı olduğunu bilmiyorlar mı? Yada illa teklif mi bekliyorlar?Siz marşın onlar tarafından yapılmasını istiyorsunuz fakat onlar istiyorlar mı?Yada hiç biri marş yapıp ''buyrun bakalaım beğenecek misiniz'' demişte yönetim mi beğenmemiş.30 35 36 37 38 39 bu kuruluş yıllarının hangisinde bu karadeniz kökenli kişiler marş yapmışta beğenilmemiş yada yapmışlar mı?Değerleri kimse kaybetmek istemez fakat değerleri değer yapanda insandır.İnsan değer vermiyorsa o değerlerin bi amacı kalmaz.

bordoylamavi
29.07.2007, 20:23
ya merak etmeyin arkadaşlar hiçbirimiz hatırlamayacağız bile bu marşı

macka61
29.07.2007, 20:29
Bence cok güzel olmus. Maclarin öncesinde calinmali. Pek kimsenin bilmedigi "Bordo Mavi renklerimiz" isimli baska bir marsimiz daha var onu da cok begeniyorum. Bu mars da mükemmel olmus.

evet o marşı bende dinlemiştim ve beğenmiştim 38 yıl kutlamalarında çalınmıştı ve benimde hoşuma gitmişti eğer birisinde varsa o marş buraya koysun

Selman
29.07.2007, 20:58
Marşın enstrümanlarında kemençe veya tulumun olmamasıyla pek ilgilenmiyorum ama bu marş olmamış bence.Son yarım saattir tekrar-tekrar dinliyorum hiç de havaya giremedim:)Gerçi havaya girecek bir halimizde kalmadı ya...

Miraç Atalay Çiftçi
29.07.2007, 21:05
Benim bir duyumum vardı ama netleştiremedim, dogrulatamadım.

Bu elemanlar Trabzon/ Çaykara'daki Aslantürkoğlu sülalesinden mi acaba?

Gamze
29.07.2007, 21:17
Enteresandır;üyelerinden birinin soyadı da Albayrak... What's going on here man? :D

Recep Çaltepe
29.07.2007, 21:23
Marşın enstrümanlarında kemençe veya tulumun olmamasıyla pek ilgilenmiyorum ama bu marş olmamış bence.Son yarım saattir tekrar-tekrar dinliyorum hiç de havaya giremedim:)Gerçi havaya girecek bir halimizde kalmadı ya...

Aslında bence tüm problem bu; havaya girememek.

Kazım'ın olsun veya diğerlerinin olsun marşlarını dinlerken tüylerim diken diken olur ama bu sefer böyle uykudan yeni uyanırmış gibi oldular :D

Daha önce de belirttim, farklılık güzel bir şeydir. Ayrıca iyi-kötü bir emek sarfedilmiş. Ellerine sağlık.

Harun
29.07.2007, 21:29
Tabi bu marşın birde malum faciaya denk gelmesi ister istemez tepki gösterilmesine sebeb olmuştur.Yoksa ben gerçekten hayret ettim 40. yıl onuruna marş yapmak bizim yönetimin düşünceleri arasında ise takdir etmek lazım.

Göktuğ_Kaan_61
29.07.2007, 21:34
çok sevdim

Göktuğ_Kaan_61
29.07.2007, 21:40
tam 2 kere dinledim ve çok sevdim

Halit Aydın
29.07.2007, 21:52
3 kereden fazla dinleyemedim üstüste. Biraz başımı ağrıttı dersem abartmam :)

Özge
29.07.2007, 22:10
Açıkça söylemek gerekirse pek beğenmedim:)Belki de maçın verdiği sinirden olabilir:D

macka61
29.07.2007, 22:12
kardeş yazdığın mesajın yeri burası değil ilk önce vede bu kadar açıkça küfür nasıl edebiliyorsun bu foruma yedi yaşında da 50 yaşında da insanlar giriyo bayanlar giriyo yakıştıramadım sana

eminbayram
29.07.2007, 22:19
aslında fena sayılmaz da zamanlama iyi olmadı.aslında bundan iyi kaç tane marşımız varki....

calypso
29.07.2007, 22:20
"arkası gelmez dertlerimin bıktım illallah"
sanırım taraftarın 40.yıl marşı bu olur...

Sinan Akyıldız
29.07.2007, 22:35
Enteresandır;üyelerinden birinin soyadı da Albayrak... What's going on here man? :D

Ablacım o Albayrak arkadaş Bülen Ecevit Albayrak 'tır :) Benim iş arkadaşımın abisi olur kendisi , yani Bizim Albayrakla uzaktan yakından alakası yoktur ( umarım ) . Yanlış hatırlamıyosam Samsun'lular . İsimde malum olunduğu üzere Bülen Ecevit' in Kıbrıs çıkartmasını yaptığı sene doğduğundan ordan geliyor :)

Mantalite61
29.07.2007, 22:58
bu takıma marş yapılmasın, marş marş yapılsın :D

Gamze
30.07.2007, 00:07
Ablacım o Albayrak arkadaş Bülen Ecevit Albayrak 'tır :) Benim iş arkadaşımın abisi olur kendisi , yani Bizim Albayrakla uzaktan yakından alakası yoktur ( umarım ) . Yanlış hatırlamıyosam Samsun'lular . İsimde malum olunduğu üzere Bülen Ecevit' in Kıbrıs çıkartmasını yaptığı sene doğduğundan ordan geliyor :)

Ablası diyeceğim de olmayacak :D Sadece soyadı muhabbeti geçince bir bakayım dedim grup üyelerinin adına,Albayrak'ı görünce hoş bir tesadüf olduğunu düşündüm sadece.Teşekkür ederim bilgiler için. :)

kutoz
30.07.2007, 00:16
mesaj tarafımdan silinmiştir. fb için yazılan marşın güftesi, alıntı yaptığım kaynakta yanlış yazılmış. Buraya aktarmış olduğum yanlış bilgiden dolayı özür dilerim.

Lancet_61
30.07.2007, 00:31
kutoz bu yazdığın doğru mu ya???yazıklar olsun ne diim bi de fener özentisi olduk...bravo valla...marş da bi halta yaramaz zaten

Gamze
30.07.2007, 00:36
Mesaj tarafımdan düzenlenmiştir. :) İnternetteki kaynaklara pek güven olmuyor Erkan abi,daha önce ben de bir kaç sorun yaşamıştım.

Özetle,Fb marşı ile bizimkisi arasındaki farklılık aşikar.Ayrıca şahsi görüşüm; bizim için hazırlanan marş Fenerbahçe'ninkinden çok daha iyi...Bu övünülecek bir şey midir tartışılır elbet.Ben sadece müzikal anlamda görüşümü belirtiyorum :)

ilhan
30.07.2007, 00:45
Gece Yolcuları iyidir ;) Her ne kadar poptan dönme olsalarda severim. Canlı izlemiş Edis'le birebir diyalog kurmuş biriyim.

Ama şunuda belirteyim Gece Yolcuları fanı arkadaşlarım da var. Kendileriyle bu konuyu görüştüm. Teklif almadan yapmamışlardır abi dediler.

Ali Sırrı
30.07.2007, 05:02
zaten gece yolcularıda fanatik fenerli bir grup ve geçen sene fb için bedava!! şarkı yaptılar acaba bizimkiler ne kadar verdi??

Ayrıca şunu belirteyim, Gece yolcularındaki elemanlardan solistleri hariç hepsi trabzonlu.. Bilin yanii..

Göktuğ_Kaan_61
30.07.2007, 09:38
sabah kalkıp doğru bordo mavi ye baktım

LaZuRiBeRe_53
30.07.2007, 10:36
fena değil güzel..

My
30.07.2007, 13:10
Benim çok hoşuma gitti :)

Madem bu takım Türkiye'ye mal olmuş diyorsak hep kemençe, tulum olmaz ya biraz da böyle özgün şeyler olması gerekir. Ayrıca bana biraz da Liverpool'un "asla yalnız yürümeyeceksin" inden esinlenilmiş gibi geldi yani asla yalnız kalmayacaksın, hep seninleyiz hesabı :)

Seninle, Fırtınam bu yolda hep seninle...
Nerde olursan hep seninle...
Durma yürü, kalbim seninle...
Şampiyon Trabzon'um benim...

Aslında kötü giden bir maçın ardına düşünsenize bütün tribünler bunu haykırıyoruz of of of :tsbayrak::atki:

UğuR
30.07.2007, 13:26
kİM NEDERSE DESİN BENİM DE HOŞUMA GİTTİ.

MarceloTS
30.07.2007, 13:40
Benim çok hoşuma gitti :)

Madem bu takım Türkiye'ye mal olmuş diyorsak hep kemençe, tulum olmaz ya biraz da böyle özgün şeyler olması gerekir. Ayrıca bana biraz da Liverpool'un "asla yalnız yürümeyeceksin" inden esinlenilmiş gibi geldi yani asla yalnız kalmayacaksın, hep seninleyiz hesabı :)

Aslında kötü giden bir maçın ardına düşünsenize bütün tribünler bunu haykırıyoruz of of of :tsbayrak::atki:

bizimkilermi böyle bişey yapacak buna gülerim daha doğru dürüst meksika dalgalanması çekemeyen tribün marşımı söyleyecek her bir ağızdan ki maça giden çoğu kişi tezahüratları bilmiyor yapılsa elbette güzel olur ama 20 sene sonra ancak yapılır maç kötü giderken istifa dan başka bişey bağırmadığımız için çook zor

61_dnc_TS
30.07.2007, 14:15
Çok güzel olmuş bence.

Mellih
30.07.2007, 14:19
Valla ben beğendim trabzondan şimdiye kadar böyle bişey beklemiyodum
olmasına sevindim

eys_61
30.07.2007, 14:21
Grubun kendisiyle de pek hoşlaşmamamdan da olabilir pek beğendiğim söylenemez ha deve misali neremiz doğru ki,çok da önemli değil.

a f s
30.07.2007, 14:28
Akılda kalıcılığı yüksek, ben de beğendim.
Asıl tribünlerde farklı bir galibiyet sonrası çalınsa görüno zaman keyfi.

Serap
30.07.2007, 14:32
bende beğendim.. bir kere deplansmanda maç izleme fırsatı buldum ve hayran kaldım doğrusu bu geçtiğimiz sezondaki gs maçı..tribünler harikaydı sürekli marşları çalıyor ayaklarımızda hissettiriyorlardı sallanıyordu stad resmen..sunucu desen sürekli motive ediyor tribünleri hareketlendiriyordu.. bizde de mıy mıy mıy bilmem koltuk numaralarında oturunda öle de böle de başka hiç bir şey yok...:rolleyes: napsın millet otursun çekirdek yesin tabi maç başı arası gazı vermesini bilmek lazımmmmmm..:p umarım birgün bizde bu günleri görürüz :D

Serap
30.07.2007, 14:36
Marşın Sözleri

Bordo Mavidir renklerimiz
Trabzonum senin yanında
Gururla çarpar yüreğimiz

Seninle
Fırtınam bu yolda hep seninle
Şampiyon Trabzonum benim
Karadeniz Fırtınam benim

Avrupada destanların var
Gönlümüzde bir ateş gibi
Trabzonsporun aşkı var

Seninle
Şampiyon Trabzonum benim
Karadeniz Fırtınam benim

lay lay lalaylay layyyyy :)

LazAnisT
30.07.2007, 15:07
Marş bence güzel olmuş.Tabi bu şartlar altında ne yaparsa yapsınlar taraftara biraz zor beğendirirler..Buda onların başarısızlığıyla alakalı.Tabi taraftar bu marşı nasıl ezberler liverpool taraftarı gibi hep bir ağızdan nasıl söyler epey şüphelerim var..

Sevgi
30.07.2007, 15:38
Çokta güzel olmuş...Emeğinize sağlık Gece Yolcuları.Kaliteli bir gruplar marşta güzel olmuş.fb marşını dinlemediğim için esinlenilmişmi bilmiyorum ama Volkan Konak,Fuat Saka ve diğerleri TrabzonSpor'a şarkı yaptılar kulüp gerimi çevirdi ? TrabzonSpor kaseti çıktı gördük Rahmetli Kazım Koyuncu'nun parçası dışında bir tane tribünlerde çalacak parça varmıydı ? yada severek dinlediğimiz ikinci bir şarkı varmıydı? Nerdeydi sanatcılarımız,ne bekliyorlar bizim dilimize doladığımız büyük TRABZONSPOR lu ! sanatçılarımız ???

Sözler boş diyen arkadaşlar.

Bordo Mavidir renklerimiz
Trabzonum senin yanında
Gururla çarpar yüreğimiz

Seninle
Şampiyon Trabzonum benim
Karadeniz Fırtınam benim

Avrupada destanların var
Gönlümüzde bir ateş gibi
Trabzonsporun aşkı var

Seninle
Şampiyon Trabzonum benim
Karadeniz Fırtınam benim

biz dönüp dolaşıp sürekli bu cümleleri kullanmıyormuyuz , boşmu konuşuyoruz yani :D

ben beğendim , içerisinde kemençede olsa ayrı bir güzellik olacaktı ama Nuri başkan ve ekibinin bunu düşünmesi bile büyük lüks,azla yetinmeyen çoğu hiç bulamaz diyip Albayrak ve ekibinin yakamızı bırakacağı günü bekleyelim :)

SiNo
30.07.2007, 15:51
güzel olmuş bizim sadece karadenizli taraftarımız yok kemençeyi sevmeyen trabzonsporlular da var başkalarınıda düşünmek gerekir;)

Emorfo
30.07.2007, 16:12
Son ses bir açın iyi gaz veriyor. Belkide en güzel marş olmuş. Naz yapmayın dinleyin :)

Jackdaniels
30.07.2007, 16:45
Çok iyi olmuş emeği geçenlere teşekkürler....

SiNo
30.07.2007, 17:03
komşular ne oli diyor:D

ErayAkyüz
30.07.2007, 17:11
yonetimin geldginden beri kurumsallastırma adına yaptıgı tek sey tabi yıktıklarının yanında eriyip gidio buda

ErayAkyüz
30.07.2007, 17:12
gece yolcularının ziyaretci defteri arkadaslar yorumlarınızı onlara bildirebilrsiniz
http://www.geceyolculari.com/main.htm

Gamze
30.07.2007, 17:18
Fenerbahçe marşını dinledim,kesinlikle alakası yok rahat olabilirsiniz.Ne sözleri,ne melodisi benzerlik taşıyor.Ki FB marşı gruba değil grup solisti Edis İlhan'a ait.Gece Yolcuları olarak genel çalışma değil bildiğim kadarıyla.Grup üyelerinin Çaykaralı Arslantürkoğlu ailesinden olabileceğini söylemişti bir arkadaş.Bu yüksek bir ihtimal.Sanırım grubun 3 üyesi Arslantürkoğlu soyadlı ve akraba.Yüzlerine ve özellikle burunlarına baktığınızda Karadenizli olma ihtimallerinin çok yüksek olduğunu görüyoruz.Haa bu neyi değiştirir? Pek bir şey değil.Ismarlama marş sonuçta adamlar ''Ula Trabzonluyuz marş yapalım hayrına'' demediler muhakkak. :)

Ayrıca Sevgi ablacım sözler için ben ''ezberden'' diyorum.Klişe sözler hani...Seninleyiz,yanındayız,şampiyonsun vs vs. Tabi daha ne olsun denebilir,siz de haklısınız.Ama insan ister istemez karşılaştırma arzusuna kapılıyor.Kazım'ın ''Uyy Aha Trabzon'' unu düşünüyorum da; onda bir nevi Trabzonspor'un kimliği anlatılıyor.Fırtınanın başlangıcı anlatılıyor,ihtilal oluşu belirtiliyor.Küçük çaplı bir özgeçmiş verilmiş.Daha dolu yani...Burdaki tamamen taraftarı amiyane tabirle ''gazlamak'' için söylenmiş sözler...Ama iyi uyarlanmış.Nakarat kısmı çok hoş,akılda kalıcı,dile yapışıcı :D Gayet de coşkulu...Bunun üzerine düşmeliler,stadda çokça çalınır dilerim.Ve bir gün hayal gerçekleşir,taraftar şarkıya eşlik eder hep bir ağızdan...Eşlik eder diyorum,çünkü Liverpool taraftarı gibi kendilerince bir anda başlayıp söylemeleri çok ama çok uzak görünüyor....Gerçi Liverpool taraftarı da bu şekilde alıştırılmıştı ''You'll never walk alone'' a. Stadda her galibiyet sonrası çalınıyordu ve taraftar bir zaman sonra şarkıyı sahiplendi...Zamanla da artık şarkı Liverpool'la anılmaya başlandı.Esasında bizimkisi gibi kulübe özel bir marş değil o :)

Hüdai Pervaneli
30.07.2007, 17:19
ya bu marslar bir tanesi yüzde 89 faybeninkine bneziyo bu kadar calinti olur

Mehmet_Mercanlı
30.07.2007, 17:21
http://www.trabzonspor.org.tr/haber....&HaberID=36817 (http://www.trabzonspor.org.tr/haber.asp?MainID=448&PID=449&HaberID=36817)

araklılı tayyip
30.07.2007, 17:25
40. yık marsımız cok güzel kutlamalarda trabzon inlesin inşallah bu senenin şampiyon adaylarındanız uefa gidemedğimiz için üzgünüz hepimiz buna tek bir cevap ''YÖNETİM İSTİFA''

Gamze
30.07.2007, 17:27
ya bu marslar bir tanesi yüzde 89 faybeninkine bneziyo bu kadar calinti olur

Bir tane marş var zaten. Bunun da iki versiyonu var.Fener marşıyla nasıl bir benzerlik kurdunuz? Peş peşe dinlerseniz hiç bir alakaları olmadığını göreceksiniz.

Cem Akyüz
30.07.2007, 17:33
bencede gayet güzel olmuş

Selman
30.07.2007, 17:52
Grup üyelerinden herhangi bir tanesinin kulübümüzün yöneticilerinden biriyle akraba olması yüksek bir ihtimal.Konu da bu değil aslında.Basmışız parayı almışız marşı:)

Ama marş öyle abarttığınız gibi çok çok iyi değil.Hatta başta da dediğim gibi bana hiç heyecan vermiyor.

Bordo-Mavi, Bordo-Mavi Şampiyon Trabzon tezahuratını bile uyum içinde söyleyemeyen bir taraftar topluluğuna sahip olduğumuzu unutmuşuz galiba.
Gamze, bu marş Liverpool taraftarlarının söylediği gibi yanlız başına söylenecek bir marş değil.Yani stad hoparlörüne mutlaka ihtiyaç var.3500 defa da dinletseniz Liverpool taraftarını da Avni Aker'e getirip oturtsanız bu marşı taraftar tek başına söyleyemez.Aynı sözler belki daha ağır bir melodiye uyarlanırsa onu da o zaman düşünürüz:)

Gamze
30.07.2007, 17:56
Abi bu metronomda söylenmesi muhakkak imkansız.Biz onu uzatacağız;

Seniiiiinleeeee,şampiiiiyooon Trabzoonum seniiinleeee

Biz bunu derken yaklaşık - ediiiiitttt :D - 9-10 saniye geçmiş olacak.Marş değil sanki tezahürat gibi oluyor.Ben kafamda canlandırabiliyorum.Çok hoş :D

Selman
30.07.2007, 18:05
Bu marş 3 ay sonra unutulur, 6 ay sonra tribünlerde de çalınmamaya başlar.Var mısın iddiaya?:)

İster uzat, ister kısalt bence söylenemez.Zaten vermiş olduğun örnekteki cümle; "Seniiiiinleeeee,şampiiiiyooon Trabzoonum seniiinleeee" marşta 5-6 saniyede söyleniyor.Çok uzattın he:D

Gamze
30.07.2007, 18:19
Aman be sen de abi ha, 9-10 işte neyse...Hiç mi tribün tecrüben yok :D Şöyle bir hayal et nasıl olur :D Aman yau,tamam sana cevap vermiyorum daha :cool: :D

POYRAZ
30.07.2007, 18:20
Her macimizi izleyisimde stadimizda kolbasti duymaktan bikkinlik geldi. Bikmadan usanmadan ayni seyi calip duruyorlar. Ayrica bazi arkadaslarimiz illa ki kemenceli horonlu bir seyler istediklerini belirterek Trabzonspor'u Trabzon'a SIKISTIRMIS oluyorlar. Trabzonspor'u Trabzonlu olmadan tutan o kadar cok insan var ki. Tamamini yerel esintilerin baskin oldugu Trabzonspor marslarina kesinlikle karsi cikiyorum. Bu Trabzonspor'a haksizlik olur. Elbette yerel calgilar ile marslarimiz da olsun ama bikkinlik verecek kadar tüm müzige hakim olmasin. Ayrica her marsta yerel calgilar kullanilmasi icin kimse kimseye silah dayamiyor.
Bu mars bence mükemmel olmus. Tribün kültürü tam oturmus ve bazi tabulari yikmis Trabzonspor taraftar kitlesine hitap ediyor.

Yavuz Hasan
30.07.2007, 20:45
Her macimizi izleyisimde stadimizda kolbasti duymaktan bikkinlik geldi. Bikmadan usanmadan ayni seyi calip duruyorlar. Ayrica bazi arkadaslarimiz illa ki kemenceli horonlu bir seyler istediklerini belirterek Trabzonspor'u Trabzon'a SIKISTIRMIS oluyorlar. Trabzonspor'u Trabzonlu olmadan tutan o kadar cok insan var ki. Tamamini yerel esintilerin baskin oldugu Trabzonspor marslarina kesinlikle karsi cikiyorum. Bu Trabzonspor'a haksizlik olur. Elbette yerel calgilar ile marslarimiz da olsun ama bikkinlik verecek kadar tüm müzige hakim olmasin. Ayrica her marsta yerel calgilar kullanilmasi icin kimse kimseye silah dayamiyor.
Bu mars bence mükemmel olmus. Tribün kültürü tam oturmus ve bazi tabulari yikmis Trabzonspor taraftar kitlesine hitap ediyor.
tek kelimeyle her şekil olsun(tek kelime olmadı ama olsun)

Harun
30.07.2007, 21:11
Birinci versiyonunun laylalaylalay diye başlaması hoş olmuş.Dinledikçe dahada kanım ısınıyor:) sesini fazla açamıyoruz o ayrı.Sanki mağlubiyetimizi kutluyormuşuz gibi oluyor:( offf of...

macka61
30.07.2007, 21:13
en güzeli tabiki kazım abininkiydi ama buda idare eder kazım abininki tam ruhumuza göreydi şarkıda bile eziklere başkaldırma vardı trabzonu yansıtıyodu vede müzikte çok güzeldi bu parçada değişik bir parçamız oldu gece yolcularının bir emeği var çalışıp yapılıyor bu işler o yüzden kendilerine tşk ediyorum

TURHAN
30.07.2007, 21:14
Marş gayet güzel olmuş, seside açtınmı gaz veriyor ama bir Kazım Koyuncu'nun Uy Aha'sı gibi ruhu yok.Olmasınıda bekleyemem, şartlar dahilinde tribüne iyi gelecek.

Emorfo
30.07.2007, 21:17
Evde işte sabahtan beri dinliyorum, güzel güzel, hoş olmuş. Gaza gelmeyi özlemişim. :)

Sacit
30.07.2007, 21:39
güzel olmuş ama daha güzel de olabilirdi

giriş müziği biraz daha farklı olsa daha da iyi olurdu,ezik fb ninkine benziyo

bundan önce kolbastı ile uy aha ile gaza geliyodum şimdi hepsi ile coşacaz insallah

s.e.1979
30.07.2007, 21:54
arkadaşlar öncelikle herkese merhaba.marş bence çok güzel olmuş.hatta benim yıllardır beklediğim marş buydu açıkça söylüyorum.trabzonsporu mahalli takım olarak görme huyundan da vazgeçelim artık.ben edirneliyim ama trabzonsporluğumu kimseyle tartışmam.basma kalıplardan kurtulalım artık illa her marsta kemençe olucak diye bi kuralmı var.yok bu takımın 40. yıl marşına ihtiyaçmı varmış, bana göre var.tamam sportif başarı istiyorsunuz, bende istiyorum elimizden gelen sonuna kadar destek olmak takımın lisanslı ürünlerini satın almak tribünlerde boş koltuk bırakmamak.bu takımın türkiyenin her yerinden taraftarı var bunu unutmayalım işte bu yüzden marşlarımız yapılırken bu durum göz önünde bulundurulmalı.bide stad projemiz var oda uygulamaya girerse hersey daha güzel olacak.marşımız çok güzel sahip çıkalım lütfen tabiki takımımızada sonuna kadar destek olalım imkanımız varsa tabi.kasımpaşa ve ist.belediye maçlarını iple çekiyorum buluşmaya az kaldı.tüm taraftarımıza saygılar!

Mehmet51
30.07.2007, 22:18
mars hic güzel degil.fenerlilerin marsina benziyo.onlara özendiler herhalde.kemencemiz eksik.

Eren Uğur Ayar
30.07.2007, 22:35
Güzel bi çalışma yapmışlar...:)

Harun_ayar_ts
30.07.2007, 22:36
bence cok güzel ben ezberledim:alkış:

YAKISIR TRABZONUMUZA

olcay_61
30.07.2007, 22:37
az önce dinledim ben de marşı, bence pek güzel sayılmaz coşturucu bi ritmi de yok yani. gerçi bu yönetim ancak böylesini yaptırabilirdi... buarada fenerin marşı bence kat kat daha güzel ne yazıkki

Sencer Bulut
30.07.2007, 23:48
bence sarkı güzel olmus.trabzonun kemenceli marslarının yanında böle bir marsınında olması güzel...

lazzist
31.07.2007, 00:45
güzel... dinledikce insan ısınıyo ceşitlilikte fayda var

#10 Fietra
31.07.2007, 01:25
Bu parça bizim marşımız değil sadece iyi bir şarkımız olur ancak.

Tunga
31.07.2007, 01:53
Şarkı olarak da marş olarak da güzel. Ama 40. Yıl için daha da iyisi olabilirdi.

Bu şarkı Trabzonspor'u temsil ediyor ama 40. yılı vurgulamıyor.

Ellerine sağlık.

POYRAZ
31.07.2007, 18:00
az önce dinledim ben de marşı, bence pek güzel sayılmaz coşturucu bi ritmi de yok yani. gerçi bu yönetim ancak böylesini yaptırabilirdi... buarada fenerin marşı bence kat kat daha güzel ne yazıkki
fe-be'nin marsi güzel veya cirkin, bizi sinegin gözü kadar bile kadar ilgilendirmiyor. Biz kendi marsimiz hakkinda yorum yapiyoruz. Bize ne elin igrenc ve tiksinti verici kulübünün marsindan !

Emre B.
31.07.2007, 18:35
Çok güzel olmuş.Kazım Koyuncu'nun marşlarındaki ruhu aramak gereksiz olur.Volkan Konakta marş yapmıştı.Bence güzel de değildi.İsteyenler resmi sitede bulabilir.

antagonist
31.07.2007, 18:46
Güzel bir marş olmuş ancak daha şaşaalı olabilirdi...

Neyse Allah'tan Petek Dinçöz'e yazdırmadılar.:rolleyes:

Erman
31.07.2007, 18:54
Dört noktada yorumlar dönüp duruyor:

1. Trabzonspor Trabzon ile sınırlanamaz, müziğinde kemençe, tulum olmasa da olur.

2. Müzikalite olarak güzel veya değil.

3. Fenerbahçe'nin marşına benziyor ya da benzemiyor.

4. Neredeydi bizim sanatçılar? Onlar niye marş yapmadı?

Cevaplarım:

1. Trabzonspor evrensel bir kulüptür ve Trabzon dışında da taraftarları bulunmaktadır. Buna karşı çıkan yok zaten, tekrarlayıp da şu mevcut marş konusunda olumsuz yönde fikir belirtenleri "duyarsız" yerine koymaya gerek yok. Trabzonlu olmayıp da Trabzonspor'u tutanlar bu mozaiğin, Trabzonspor kimliğinin en nadide parçasını oluşturmaktadır.

Ancak bu, Trabzonspor'un içinden çıktığı yöreden dolayı kazandığı kimliği tamamen yadsımak anlamına gelmemeli. Eğer Trabzonspor için bir marş yazılacaksa, bu Trabzonspor'un ulusal ve yerel niteliklerini içinde barındırmalı. Ne sırf kemençeden oluşup çok kısıtlı bir kitleye hitap etmeli ne de sanki bu takım ayda doğmuş gibi düz, basit, genel kalıplardan arak bir havada olmalı.

Bu marşta yerele ait hiçbir şey yok. Eksik; eksik olduğu için de bence yanlış seçilmiş bir marştır bu yüzden.

2. Müzikalite olarak güzel olup olmaması hiç önemli değil. Gece Yolcuları Fenerbahçe'ye marş yaptı mı, yapmadı mı? Yaptı. Televizyonlarda boy gösterip, bu marşı nasıl yaptıklarını ballandıra ballandıra anlatmadılar mı? Anlattılar. Durum böyleyken, afedersiniz ama saygı da duyamıyorum, ne işimiz var Gece Yolcuları'yla? Bakın onlara kızmıyorum, tabii ki talep karşısında işlerini yapıyorlar.

Bir de Gece Yolcuları bu ülkede marş yazma konusunda bir otorite midir? Yoksa -tamamen "atıyorum"- daha önceleri bir düğün vesilesiyle yazdıkları bir şarkı sayesinde mi bu hakkı edindiler? Dedim ya, atıyorum işte.

3. Fenerbahçe'nin marşına benziyor mu? Umrumda değil. Sen bir kere Fenerbahçe'ye marş yazmış bir gruba marş ısmarlatmışsın, gerisinin ne önemi var?

4. Neredeydi bizim sanatçılar? Afedersiniz ama ayıp olmuyor mu? Aytekin Akay bir yazısında Kazım Koyuncu'ya reva görülen muameleyi anlatmadı mı? "Hee, var bir uşak yapay bişeyler" size tanıdık geliyor mu? Hadi bunları geçtim, Trabzonspor'un vefa, değer duygularını isterseniz hiç tartışmayalım. Böyle bir otamda çok şarkı bile yazıldı bu kulübe. Hangi şarkı, "Dalga Dalga Fırtına" kadar Trabzonspor'u anlatabilir? Diyorum ya, sanırım bazıları sözlerinden korktu bu şarkının, birilerini incitmek istemediler. Bir o sözlere bakıyorum, bir de para karşılığı, üç ay önce Fenerbahçe'ye marş yazan bir grubun yazdığı sözlere. Arada hiçbir ücretin satın alamayacağı bir "ruh" farkı var.

Kimsenin zevklerine, renklerine diyecek bir lafım yok. Ama bu marşı sırf mevcut yönetimi desteklemek için beğenenlere lafım var. Ben artık bu yönetime destek olanlara saygı duymuyorum zira.

@FLU
31.07.2007, 20:37
http://www.youtube.com/watch?v=KhT7A6YscaI

40 . yıl marşı ile taraftar ve bazı gollerden oluşan ilk klip çalışmam

Emre B.
31.07.2007, 22:14
Kazım Koyuncu'nun marşlarındaki ruhu aramak gereksiz.Güzel gaza getiricek bir marş.

Sencer Bulut
31.07.2007, 22:27
arkdsalr rafet el romanda trabzonsporlu.ama hala ondan bir calısma göremedik?

yns61
31.07.2007, 23:06
ezberledim :P cok güzel coşturucu ama kazım koyuncu ile karsılastırmak gereksiz.. daha ii olabilirdi ama

Osman Küçük
31.07.2007, 23:30
valla olabilecek en güzel marş olmuş burdan yönetime ve gece yolcularına sadece bu marş için teşekkür ediyorum...
inşallah bir gün şampiyonluk ve stadımız içinde teşekkür edebilirim??????

GEBZE28
31.07.2007, 23:56
parcalar süper bize yakışır bicimde

melih61
01.08.2007, 01:01
hayde hayde trabzonun yanından bile geçemez!!!!

zafer ince
01.08.2007, 02:23
valla trabzonsporun bir marşı olacaksa dalga dalga fırtınadan daha iyisi varmı....bu marşlar trabzonsporun coşkusunu tribünlerini yansıtıyormu...tatsız tuzsuz yavan bişe olmu.....DALGA DALGA FIRTINA da duygulanmayan varmı....diğer takımları tutanlar bile etkileniyor..

TheRapZoNe
01.08.2007, 10:39
İlla eleştireceksiniz. Yok Volkan Konak yok Fuat Saka.. Bırakın artık bunları. Onların yaptığı marşları da gördük. Grup'un fenere marş yapması bizi ilgilendirmez. Verirsin parayı marşını yapar. Bırakın her şeyi eleştirmeyi,sürekli vızvızlanıp durmayı

Emorfo
01.08.2007, 11:17
İlk bir kaç dinlemede yavan geliyor. Ancak sonra tekrar tekrar dinleyince alışıyor insan ve iyi bir marş olduğuna kanaat getiriyor. 3, 4 defa üstüste dinleyin ama sesini de baya açın. kısık sesle olmuyor.

Erkin
01.08.2007, 11:27
Bence güzel olmuş. Fener'e marş yapması veya onun marşlarına benzemesinin bizle ne alakası var, istediğine yaptırırsın profesyonellik işi bu.. Ayrıca marş ille de yöresel ezgiler taşımak zorunda değil, sadece Doğu Karadeniz'den değil tüm Türkiye'den taraftarları kucaklıyorsan böyle bir marş isabetli..

turgi
01.08.2007, 11:40
İlla eleştireceksiniz. Yok Volkan Konak yok Fuat Saka.. Bırakın artık bunları. Onların yaptığı marşları da gördük. Grup'un fenere marş yapması bizi ilgilendirmez. Verirsin parayı marşını yapar. Bırakın her şeyi eleştirmeyi,sürekli vızvızlanıp durmayı

önemli olanda bu ya zaten svgili kardeşim bu işi yapacaklarsa canı gönülden yüreklerini ortaya koyan insanlara yaptırmak lazım neden kazım koyuncu neden fuat saka nden volkan konak degilde gece yolcuları... iş paraya gelince parasını verdikten sonra fatih ürekte cıkar söyler ealem ne derse desin şampiyon trabzon haydililili diye derse şaşmayın bizim amacımız bizim insanlarımızın marşları.. kaldı ki senin dışında bi kaç arkadasımızı da kınıyorum illa tulumla kemence olması sartmı diyorlaar EVET şart kardeşim özümüzü unutmayalım biz KARADENİZliyiz özümüzde tulum ve kemençe var sesini duydugumuz zaten hangimizin tüyleri ürpermez hangimiz hemen horona baglamayız kii......
ölümüne volkan-fuat ve ölümüne tulum kemençe....

turgi
01.08.2007, 11:41
kim ne derse desin ölümüne volkan konak fuat saka

Erman
01.08.2007, 12:15
İlla eleştireceksiniz. Bırakın sürekli vızvızlanıp durmayı

Demek ki bir şeyleri doğru yapıyoruz. O zaman aynen devam:

VIZ VIZ VIZ VIZ VIZ VIZ VIZ VIZ VIZ...

MarceloTS
01.08.2007, 12:17
beğenen beğenir beğenmeyen beğenmez ister dinlersin ister dinlemezsin seni dinle diye zorlayan yok ikidebirde burun kıvırıp yazılar yazma beğenmediğini yazmışsın 3-4 kere aynı mesajı yazmanın esprisi yok

TheRapZoNe
01.08.2007, 12:51
Trabzonda ya dedikodu üretilir ya da millet sürekli eleştirir. TRabzonspor'a yapılan marşa bile demediğini bırakmıyor millet.

macka61
01.08.2007, 13:13
bencede bu konu çok uzatılı adı üstünde bir marş bu kadar uzatılacak bir tarafı yok

ergin cesit
01.08.2007, 13:25
bizim kendi değerlerimizle ilgisi olan bir marş olsa daha iyi olur

Harun
01.08.2007, 14:53
önemli olanda bu ya zaten svgili kardeşim bu işi yapacaklarsa canı gönülden yüreklerini ortaya koyan insanlara yaptırmak lazım neden kazım koyuncu neden fuat saka nden volkan konak degilde gece yolcuları... iş paraya gelince parasını verdikten sonra fatih ürekte cıkar söyler ealem ne derse desin şampiyon trabzon haydililili diye derse şaşmayın bizim amacımız bizim insanlarımızın marşları.. kaldı ki senin dışında bi kaç arkadasımızı da kınıyorum illa tulumla kemence olması sartmı diyorlaar EVET şart kardeşim özümüzü unutmayalım biz KARADENİZliyiz özümüzde tulum ve kemençe var sesini duydugumuz zaten hangimizin tüyleri ürpermez hangimiz hemen horona baglamayız kii......

Bende Çankırı'lıyım bende Trabzonsporluyum.Ozamn bende marşın bizim yörenin insanı tarafından yapılmasını istiyorum.Ankaralı Namık mesela yada Ankaralı Turgut'ta olabilir.Biraz daha fazla para verirseniz Oğuz Yılmaz'a da yaptırtabiliriz.
Bırakın artık şu öz muhabbetlerini.Sadece Trabzon değil tüm Türkiye öze dönmeyi istiyor.Fakat içinde bulunduğumuz ortam herşeyi aldı götürdü.Artık kimse eskisi gibi değil.Lafı geçtiğinde zamanın futbolcularının beş kuruş para almadan Trabzonu şampiyon yaptıklarını,en amatör tesislerde hazırlandıklarını,o zamanın şartlarına göre inanılmaz çaba sarfettiklerini hepimiz biliyoruz.Peki bugün en basitinden bir Hasan Üçüncü, bir sezon boyunca toplasan 5 maçta 90 dadika forma giyip 800 küsür milyarı belkide fazlasını cebine atarken.hiç düşünmüyor mu ben öz Trabzon'luyum bu kadarını hak etmiyorum bana bu para çok fazla aylık 5 milyar versenizde kâfi olur diye.Osmanlı vardı;Türkiye Cumhuriyeti oldu,Ok vardı;atom bombası oldu.Trabzon'da değişti değişmeyede devam edecek.

conquerant
01.08.2007, 16:05
kardeş adamlar uğraşmışlar yapmışlar işte emeğe biraz saygımız olsun. bence güzel .bi de kötü olsun bu yapılan marşı biz dinlemeyecezde kim dinleyecek .böyle bir marş yapıldığını biz herkese duyurmuyacazda istanbul medyasımı duyuracak heheehe ....bizim butürşeyler desteklememiz gerekiyor. bu marş şu anki yönetime, teknik heyete veya futbolculara yapılmış değil. bu marş sadece ve sadece trabzonspora yapılmıştır. diğerleri gelip geçicidir. onun için bence evlerimizde acıp bunları dinlememiz gerekiyor.... bence sabretmeyi öğrenmeliyiz.çok kötü günler geçirsekte.bizim stada yönetim istifa diye bağıracamıza bu marşları söylememiz gerekiyor. bi takımı takım yapan taraftardır.ben bir taraftar olarak trabzonsporun bu gün bu halde olmasında benimde payımın olduğunu düşünüyorum...benim fenerli arkadaşlarım var hepsi fenerle ilgili herşeyi yere göğe sığdıramıyorlar güzel olmayan şeylere güzel diyorlar .yeni cıkan her formasını alıyorlar butun maclarına gidiyorlar..neyse fazla uzattım

immortal_TS
01.08.2007, 17:39
Demek ki bir şeyleri doğru yapıyoruz. O zaman aynen devam:

VIZ VIZ VIZ VIZ VIZ VIZ VIZ VIZ VIZ...

Vızıldayanlar vızıldasın, gayet güzel olmuş emeklerine sağlık.

ozcan_asanoglu
01.08.2007, 17:49
Bu bir eserdir..Herkesin, milyonlarca insanın, tartışmasız beğendiği eserler (resim, müzik, heykel vs) nadirdir. Onlar da dünyanın harikaları, efsaneleri arasına giriyor zaten.

Bunların dışında her eserin aşıkları olabileceği kadar nefret edenleri de çıkabiliyor.Bir eleştirmen bir sinemayı, romanı eleştirirken diğeri övebiliyor.

Milyonların istisnasız beğeneceği bir marş yapılsa süper olur tabi ama öylesi şu anda yok. Bu yapılan da fena değil..Ben de beğendim..Beğenmeyenler olabliir normaldir. Beğenen-beğenmeyen birbirine saygı duymalı. Beğenmeyenler esere ve sahibine hakaret de etmemeli çünkü adamlar -para alsalar da- uğraşmış bi eser meydana getirmiş. Beğenmedim, daha güzel olabilirdi, sözlerinde şunlar olsa melodisi daha bi şöyle olmalı denebilir.

POYRAZ
01.08.2007, 18:15
Bende Çankırı'lıyım bende Trabzonsporluyum.Ozamn bende marşın bizim yörenin insanı tarafından yapılmasını istiyorum.Ankaralı Namık mesela yada Ankaralı Turgut'ta olabilir.Biraz daha fazla para verirseniz Oğuz Yılmaz'a da yaptırtabiliriz.
Bırakın artık şu öz muhabbetlerini.Sadece Trabzon değil tüm Türkiye öze dönmeyi istiyor.Fakat içinde bulunduğumuz ortam herşeyi aldı götürdü.Artık kimse eskisi gibi değil.Lafı geçtiğinde zamanın futbolcularının beş kuruş para almadan Trabzonu şampiyon yaptıklarını,en amatör tesislerde hazırlandıklarını,o zamanın şartlarına göre inanılmaz çaba sarfettiklerini hepimiz biliyoruz.Peki bugün en basitinden bir Hasan Üçüncü, bir sezon boyunca toplasan 5 maçta 90 dadika forma giyip 800 küsür milyarı belkide fazlasını cebine atarken.hiç düşünmüyor mu ben öz Trabzon'luyum bu kadarını hak etmiyorum bana bu para çok fazla aylık 5 milyar versenizde kâfi olur diye.Osmanlı vardı;Türkiye Cumhuriyeti oldu,Ok vardı;atom bombası oldu.Trabzon'da değişti değişmeyede devam edecek.
Mükemmel bir yazi yazmissin sevgili renkdas. Ben aslinda bir önceki sayfada biraz uzunca yazi yazan bir arkadasimizin yazisina alinti yapip cevaplayacaktim ama sen her seyi güzelce yazmissin. Sanirim ben de böyle bir sey yazacaktim ama benim yerime sen zahmet edip yazmissin bile.:) Bu yaziyi gördükten sonra icimde kimsenin yazisina alinti yapma hevesi kalmadi. Sen her seyi özetlemissin zaten.;)

zafer ince
02.08.2007, 01:13
ünyeden selamlar....ya ben bi itirafta bulunucam...dün yavan olmuş felan yazdım ama yaklaşık 2 saattir bangır bangır dinliyorum...sevdim be ben bu marşı...dünkü yorumlarım için özürrrrrrrr

conquerant
02.08.2007, 12:08
başka takımları tutan arkadaşlara dinlettim onlarda beğendi

turgi
02.08.2007, 12:56

sevgili kardeşim öncelikler müzige birsey dedigim yok güzel bişiy olmus umarım 40, yılımızda kutlarız ne diyim artık fakat bizim bi ayrıcalıgımız var hep de olmustur onları kullanalım istiyorum bende senin dedigini söyledim parasını verdikten sonra arto da cıkıp söyler ama bi volkan konak bi fuat saka duruyorken bizim insanlarımız varken baskasına ne gerek o insanlar bu işi canı gönülden karsılık beklemeden yaptılar çünkü içlerinde bi trabzonspor askı vardı örnek isterrsen KAZIM KOYUNCU derim sana allah rahmet eylesin o güzel insanı trabzon aşkından başka bişey düşünmezdi hangi konsere formasız cıktıgını ve agzından trabzonsporun eksik oldugunuzu gördünüz onun için herseyin basında menfaat düşünmeden yürek gerekli diyorum........
hasan üçüncü konusuna gelince musampa oynamadıgı halde para alıyor da hasanın aldıgı paramı göze batıyor ben aldıkları parayı bilmem ama karsılıgında emek sarf ediyorlar sonucta alnının teri o adamda cıkıp keyfinden kosmuyor ya saha da......

gelelim şampiyonluklara; şampiyonluk gördün mü bilimiyorum ama ben göremedim yaşım 21 trabzonun şampiyon oldugu dönemlerde unutma ki kendi öz evlatları vardı ne bu takıma gelen insanlar parayı düşünüyor ama sadece bizim kendi evlatlarımz paraya bakmaz ve uzun süre top peşinde koştururlar uzun maraton sonunda istikrar saglanamazsa hedeflere ulasılamazsa yurt dısına cıkıyor herkes ancak dedigimi gibi bizim bizden baska dostumuz yok benim düşüncem sadece trabzonspor ve karadenizliler degil bu işe gönül verenler fakat bunu da dısarda ki hiç bi futbolcuda görmedim..............

BOZOHAN
02.08.2007, 14:50
marş çok güzel hep kemenceyle olmaz elalem her daldan yaptırıyor. kemenceyle yaptırıyorlar xzurnayla rack hepsi var bizse takmışız bir kemenceye tamam oda olsunda olmuyoki kardeşim benim birtek hoşuma giden uy aha başkada yok. herşeye karşı çıkılmaz ayıptır ya.

atabaş
02.08.2007, 20:56
Şarkıyı maçta çaldılar çok güzel olmuş gerçekten yanlız bir eleştirim olacak: Trabzonspor Marşı hiç kemençesiz olur mu!!!

bordoyla mavi ayrılmıyorda kemenceyeyı nasıl ayılırlar şaştım..
haklısın eyup kardeş guzel bır yere değindin......

Ironguard
02.08.2007, 22:54
Kel başa şimşir tarak

Burak Tokal
03.08.2007, 00:00
Kel başa şimşir tarak

Bu ayakları artık bırak

Ne işin var trabzonla

bi marş tutturmuşsun

Fenerbahçe'mtrak

:D:D:D::D:D:D:D kafiye

Murat'
03.08.2007, 11:56

yaaa allah aşkına yapmayın tulumla kemençe ile marş mı olur arkadaşlar yaaa....Volkam Konak bu takıma marş yapmıştır....ama o marş beni hiç çoşturamadı valla..

Murat'
03.08.2007, 12:13
en iyisi Erkan Ocaklı ya Cimilli İboya marş yaptıralım yaaaa....kemençe tulum bol bol olur bol bol horon çekersiniz.....

Cengiz Çubukcu
03.08.2007, 12:46
en iyisi Erkan Ocaklı ya Cimilli İboya marş yaptıralım yaaaa....kemençe tulum bol bol olur bol bol horon çekersiniz.....

horon çekmek nasıl oluyor anlayamadık? marş denilen şey biraz özgün olur, ısmarlama değil. özgün denilen şey de bize özgü olur....

Murat'
03.08.2007, 12:50
trabzonspor sadece trabzonun veya karadenizin takımı değildir.....Herkes kemençeyi sevmek zorundada değildir. bence.....Yine söylüyorum Kemençe ile tulum ile marş falan olmaz

Gamze
03.08.2007, 12:53
Trabzonspor da şampiyon falan olmaz derlerdi,biz yaptık oldu. :)

Ben marşı savunanlar grubundayım ama kemençeyle marş olmaz sözüne katılmıyorum.Olur,gayet de güzel olur bence.Ama sorun şu;neden bu marş da farklı bir renk olarak görülmüyor?Ben şahsen sebepleri yeterli görmedim.

Murat'
03.08.2007, 12:59
yaaa bizim kemençeli marşlarımızda var zaten güyaa....hiçbirini tanımadığım insanların yaptığı bir kaset var....içindeki şarkılar gerçektende iğrenç...(Kazım Abinin şarkısı hariç)...Benim dediğim şu bize kemençe ile marş yapacak bir tane adam şu anda yokkkkk.....Yapsalarda ben dinlemem zaten....Dinleyen dinlesin

Gürkan
03.08.2007, 13:00
marş kemençeylede olur zurnaylada davullada trompetlede. ama illada kemençe olacak diye bir seyde yok. bir tane marşımız olmayacak herhalde. biri kemençeli olsun,biri bağlamalı, yeri geldin mi elektro gitarda olur. adamlar yoğurt kovasına vurup müzik yapıyo.

Harun
03.08.2007, 13:02
sevgili kardeşim öncelikler müzige birsey dedigim yok güzel bişiy olmus umarım 40, yılımızda kutlarız ne diyim artık fakat bizim bi ayrıcalıgımız var hep de olmustur onları kullanalım istiyorum bende senin dedigini söyledim parasını verdikten sonra arto da cıkıp söyler ama bi volkan konak bi fuat saka duruyorken bizim insanlarımız varken baskasına ne gerek o insanlar bu işi canı gönülden karsılık beklemeden yaptılar çünkü içlerinde bi trabzonspor askı vardı örnek isterrsen KAZIM KOYUNCU derim sana allah rahmet eylesin o güzel insanı trabzon aşkından başka bişey düşünmezdi hangi konsere formasız cıktıgını ve agzından trabzonsporun eksik oldugunuzu gördünüz onun için herseyin basında menfaat düşünmeden yürek gerekli diyorum........
hasan üçüncü konusuna gelince musampa oynamadıgı halde para alıyor da hasanın aldıgı paramı göze batıyor ben aldıkları parayı bilmem ama karsılıgında emek sarf ediyorlar sonucta alnının teri o adamda cıkıp keyfinden kosmuyor ya saha da......

gelelim şampiyonluklara; şampiyonluk gördün mü bilimiyorum ama ben göremedim yaşım 21 trabzonun şampiyon oldugu dönemlerde unutma ki kendi öz evlatları vardı ne bu takıma gelen insanlar parayı düşünüyor ama sadece bizim kendi evlatlarımz paraya bakmaz ve uzun süre top peşinde koştururlar uzun maraton sonunda istikrar saglanamazsa hedeflere ulasılamazsa yurt dısına cıkıyor herkes ancak dedigimi gibi bizim bizden baska dostumuz yok benim düşüncem sadece trabzonspor ve karadenizliler degil bu işe gönül verenler fakat bunu da dısarda ki hiç bi futbolcuda görmedim..............

Hasan ve Musampa örneğin çok alakasız kalmış.Ben Hasan'ı öz Trabzon'lu olduğu için örnerk verdim.Yani öz diye bahsedilen futbolcu bile değişiyor ise marşımız neden değişmesin diye yaklaşmaya çalıştım.Ayrıca daha öncede yazmıştım yine yazayım.Şahsen ben karadenizde tanılan ün salmış bir sanatçı ve Trabzonsporlun biri olsam,kimseden davet beklemez üç beş beste yapar yönetime sunardım.Beğenilen parçamın 40. yıl onuruna hediye edilmesini söylerdim.Fakat bahsedilen hangi sanatçı böyle bir hazırlık yaptı acaba?İşe gelince '' o kadar karadenizli şarkıcımız var neden onlardan marş yapılma isteği olmadı '' deniliyor madem işin içinde özlük ve özgünlük olacak o zaman bu taşın altına elini koyacaksın.Davet beklemeyeceksin.

Gamze
03.08.2007, 13:04
Ben albümdekileri marş olarak görmüyorum zaten,göremiyorum.Saçma salak şeyler de var içinde.Söze bak ''4 gol atar herkese,gol gol Trabzooon...'' Bu ne saçmalıktır yau?Neyin 4 golü,şarkıda ne gezer bu söz? Komik :)

O albüm çok amatörce kotarılmıştı.Emeğe saygım var eyvallah ama kaç tanesi bugün söyleniyor?Kazım Koyuncu'nun iki şarkısı ve Fuat Saka'nınki...Diğerleri fos.

Jackdaniels
03.08.2007, 16:12
Gece yolcularının yapmış olduğu marş sözleri ve müziğiyle çok güzel olmuş bence sözleri anlamsız bulanlara dikkatlice dinlemelerini tavsiye ediyorum...

TheRapZoNe
03.08.2007, 20:25
Beğenmeyenler; 1970'li yılların '' ya ya ya ,şa şa şa Trabzon Trabzon çok yaşa' marşını dinlesin o zaman

Gamze
03.08.2007, 20:30
Bahsettiğin marş Sinan Subaşı'na ait ve 1976 yılında yapılmış.Bende mevcuttur ve gayet de hoştur dönemine göre :)

Sinan Subaşı’nın yaptığı “Şampiyon Trabzon” ise bir “Şen Ola Düğün” uyarlaması: “Karadeniz’in incisi / Türkiye lig birincisi / Modern futbolun öncüsü / Şen ola Trabzon şen ola” Şarkıda geçen “şen ola” lafı “Şenol’a paha biçilmez” dizesine büyük ustalıkla bağlanmış. Buradaki Şenol’un Şenol Güneş olduğunu bilmeyen yok herhalde... Şarkının girişindeki sunuşu da atlamayalım: “Her gittiğumuz maçta coşup haykiracağuk / Bu yeşil sahalari uşaklar yikacağuk // Birinci ligin rapori / Fener kaçirdi vapuri / Atti şampiyonluk turi / Şen ola Trabzon, şen ola”
Trabzonspor bir Anadolu takımı olduğundan, şarkıları da yerel plak şirketleri tarafından basılmış: Ödemiş Plak tarafından yayınlanan Kemal Kural imzalı “Şampiyon Trapzonspor” (burada tashih yok, plağın etiketinde aynen böyle yazıyor!) ve İz Plakçılık tarafından yayınlanan Hasbi Yurtsever imzalı “Şimşek Trabzon Spor”u, bu bahiste atlamadan geçmeyelim.

Kadir Aydın
04.08.2007, 15:27
En azından "marş" gibi marş olmuş :) Türkü gibi değil...

Nytre
04.08.2007, 20:48
40.yıl marşımız "arkası gelmez dertlerimin..." de olabilirdi..

Sacit
04.08.2007, 21:26
40.yıl marşımız "arkası gelmez dertlerimin..." de olabilirdi..

bu müziği zaten çalıyoruz maçlarda ama değişik bişi olması daha güzel :)

bence yeni marşımız çok iyi...

Berat
05.08.2007, 07:35
Şimdi piyasada nerden baksanız 1000 tane besteci vardır. Bizimkiler öyle bir grup seçmişler ki bu grup aynı zamanda 3 ay önce fenerbahçeye marş yapmış bir grup..Bunun dışında da başkanın okuldan "abisi" olan başbakanımızın, kendilerinden kızının düğünü için özel bir beste istediği grup..Aynı zamanda son genel seçimler öncesi malum partinin mitinglelrinde boy göstermiş bir grup..

Şarkıdan önce tartışılması gereken , kahrolunması gereken durum bu..

Bir de bu marş 40. yıl marşı değil mi? Şarkının sözlerine baktığımızda 40. yıla özel bir marş olduğunu belirten herhangi bir ibare, herhangi bir cümle var mı??

Neresinden tutmaya çalışsak elimizde kalıyor..

Kadir Aydın
05.08.2007, 10:38
Şimdi piyasada nerden baksanız 1000 tane besteci vardır. Bizimkiler öyle bir grup seçmişler ki bu grup aynı zamanda 3 ay önce fenerbahçeye marş yapmış bir grup..Bunun dışında da başkanın okuldan "abisi" olan başbakanımızın, kendilerinden kızının düğünü için özel bir beste istediği grup..Aynı zamanda son genel seçimler öncesi malum partinin mitinglelrinde boy göstermiş bir grup..

Bir de bu marş 40. yıl marşı değil mi? Şarkının sözlerine baktığımızda 40. yıla özel bir marş olduğunu belirten herhangi bir ibare, herhangi bir cümle var mı??

Parasını verirsin yaptırırsın. Kimse babasının hayrına iş yapmıyor. Bunlara takılmaya gerek yok, geriye iki şey kalıyor; beğenirsiniz ya da beğenmezsiniz.

Tmac61
05.08.2007, 11:17
Volkan Konak fb ye marş yapmış olmuş bitmiş.

Bunun ona zararı ne bize zararı ne.

Karadeniz usulü olmayan daha enternasyone ve bence başarılı bir marş olmuş.

Kİme ne yaptığı "bizi" ne ilgilendirir.

Onların sorunu.

antagonist
05.08.2007, 12:12
Bunun dışında da başkanın okuldan "abisi" olan başbakanımızın, kendilerinden kızının düğünü için özel bir beste istediği grup..Aynı zamanda son genel seçimler öncesi malum partinin mitinglelrinde boy göstermiş bir grup..

Açıkçası bu durum bizi hiç ama hiç ilgilendirmez,ilgilendirmemeli...En azından profesyonel düşünce bunu gerektiriyor.

tuncii
05.08.2007, 14:16
ben 40, yılımıza ait daha güzel bi şarkı beklerdim kimsenin alıp kendine uyarlıyamıyacagı bu marsdan cıok maçlarda bagırılan anonslar gibi yaa
sözlerin yerini degiştir her takıma uyar ama benim aradıgım bize bi öz bi şarkı herseyi anlatmalı orda....

tuncii
05.08.2007, 14:18

tamersoz
05.08.2007, 14:27
güzel şarkı olmuş fakat gece yolcuları ezikbahçeyede marş yaptılar başka birini bulamadılarmı keşke hiç yeni bir marş yapılmasaydı ve rahmetli KAZIM KOYUNCUNUN UY AHA şarkısı marşımız olarak kalsaydı..

zigana
08.08.2007, 23:11
ben beğendim çok hoşuma gitti hoş olmuş bence .

fındıkoğlu
09.08.2007, 00:07
arkadaşlar artık bu tür marşlara alışsak ii olur bence.
ayrıca yeni bir marş tarzındaki bir çalışmanın haberinide sizlerele paylaşmak isterim.
yöresel sanatçılarımızdan SEYFETTTİN ÇAKIRAL ve FUAT SAKAN'IN birlikte hazırladıkları marşımız ramazandan hemen sonra piyasaya çıkacaktır.
seyfetttin çakıral'dan aldığım haber bu yöndedir. ve kendisinin söylediğine göre çok güzel bir marş olduğu yönündedir.

ayvaz
09.08.2007, 00:11
güzelde ama 40 yılla ilgili ne var. Koca bi hiç

W_O_L_D_A
09.08.2007, 07:19
Onu Bunu Bırakında Koyu Fb lilere Ts Marşı Yaptırdık Ve Okuttuk :D Buda Güzel Elimizdeki İle Yetinelim Arkadaşlar Şak Bir Tarafa Fena Degil

Adem Erdoğan
09.08.2007, 08:56
valla karadeniz havası olup birsürü dandik martştan daha iidir.

W_O_L_D_A
09.08.2007, 09:01
valla karadeniz havası olup birsürü dandik martştan daha iidir.

Aynen Kardeş Ts Artık sadece Tarbzon Un Bir Takımı Degildir Tüm Şehirleden Bu Renge Gönül Veren İnsanlar Var Bu Marş Sadece Bunun Göstergesidir

LazAnisT
10.08.2007, 10:46
Yüksek seste ve dikkatli dinlenildiğinde epey keyif veriyor.Şarkıyı kimin yaptığı daha önce kimlere şarkılar yaptığı açıkcası beni hiç ilgilendirmiyor.40.yılla alakalı içersinde söz olmaması gayet normal yanlış olan yönetimin bu marşı 40.yıl marşı olarak lanse etmesi.

Tmac61
10.08.2007, 13:37
ikinci versiyon daha sert olmuş.

Ama ilk daha vurgulu ikisinde de okumalar aynı.

Enes
10.08.2007, 16:05
bencede marş oldukça güzel olmuş adamların fenerli olduğu söyleniyo olabilir bu mantıktan yola çıkarsak trabzonsporlu olmayanlarla bütün ilişkilerimizi keselim arkadaslar gerçekci bakalım olaylara bukadar önyargılı olmayalım (beğenip beğenmemek kişinin insiyatifine kalmış)

lazooo28
10.08.2007, 16:54
resmi siteden mi dinliyoruz bunlari ?

POYRAZ
11.08.2007, 17:06
resmi siteden mi dinliyoruz bunlari ?
Verecegim linke tikla ve acilan sayfadan indirebilirsin. Tikla http://trabzonspor.org.tr/haber.asp?MainID=448&PID=449&HaberID=36817

karatasof
11.08.2007, 17:09
Ben pek fazla müzikten anlamam ama bana iyi bir kayıt olmamış izlenimi verdi.Ya devamlı fonda dinlediğim için yada gerçekten öyle.Müzik iyi fakat sözleri anlaşılmıyor.Söylediğim gibi sanki bir kayıt problemi varmış gibi.

femalkocoglu
11.08.2007, 17:13
bi dinleyelim bakalım

femalkocoglu
11.08.2007, 17:18
az beğendim kemençesiz tulumsuz trabzonspor marşı olmaz bu entel dantel yönetimden ancak bu beklenirdi

gkhntrk_61
11.08.2007, 18:06
böyle bir Takima, böyle bir ucuz Mars Yakismadi... mars güez ama böyle bir takim icin dahada Güzeli ola bilirdi

olsun Fatih Akin Trabzonspor icin belkesel sözü vermisti insallah ordan abayi yakariz:)

attagümüshane
11.08.2007, 18:58
marş güzel ama bizim taraftarımız herşeyi eleştire eleşitire takımı buralara getirdiği için, bu marş için de ultra olumsuz yakıştırmalar yapılmasına şaşmadım.
evet marşı beğendim lakin kazım koyuncunun veya fuat sakanın takımımıza uyarladığı şarkılar da şahane ve bence o şarkılara stadlarımızda bol bol yer vermeliyiz.bizimle özdeşleşmeli .herkes bilmeli.
fazlaca heyecan uyandıryor çünkü

Travelair
13.08.2007, 13:10
Marş güzel olmuş. Bugün Murat Göğebakan'ın eski şarkılardan birinin uyarlamasını dinledim adam işi biliyor. Rock tarzını marş biçiminde çok iyi söyledi. Bence bu isme de marş yaptırılınabilinir, duruşuyla, şarkılarıyla beğendiğim bir santçı

İHSAN
13.08.2007, 15:00
Marş bence hoş olmuş.

Bu arada marşı yapan grubun hangi takımlı olduğu umrumda değil. Adam"ŞAMPİYON TRABZONUM BENİM" diye bağırıyor marşta. ( FB li deniliyor onlar için, kim inanır? parayı kim verirse o takımlıdırlar.)

Hüseyin Çümen
18.08.2007, 19:01
ben marşı sürekli dinlyorum mükemmel olmuş

ah_stepanov_ah
19.08.2007, 01:42
daha güzel olabilirdi yeterince özenle çalışıldığını düşünmüyorum...

fanatikhoroz61
19.08.2007, 01:43
sanırım suan da ne yapsalar bıze bırsey ıfade etmeyecek arkadaslar olmasın marsımız cok onemlı değil adam gıbı takımımız olsun efsan gere donsun yeter!

Egemen Yılmaz
19.08.2007, 02:51
Kazım Koyuncu'nun "Dalga Dalga Fırtına" sının yanına yaklaşamaz bile.. ama fena da değil

cyberentalpi
19.08.2007, 03:39
Amlamiyorum neden camur atmak. Bence oldukca hos olmus su bolge gayette Trubunde Guzelce soylenebilir.

Fb marsi ilede alakasi yok. Hem illa kemence olmak zorunda degil ki? Birde yoresel sanatcilar o sekilde yapar. Ben Ts liyim ama Trabzonla alakam yok mesela. Cok da severek dinlemem kemenceyi

Hüseyin Çümen
23.08.2007, 02:13
çok kaliteli olmuş tebrik ederriz yapanları

61_ofli_61
23.08.2007, 18:54
bu marşi kabullenene diyecek bişey bulamıyorum sanki bizden kimse yapamiyo muydu boyle saçmalık olamaz...

POYRAZ
25.08.2007, 18:38
bu marşi kabullenene diyecek bişey bulamıyorum sanki bizden kimse yapamiyo muydu boyle saçmalık olamaz...
Marsi kabullenene bir sey demen gerekmiyor ki zaten. Ayrica ben bu grubun solisti haric, digerlerinin Trabzonlu oldugunu duymustum. Daha ne istiyorsun. Bizden iste.

Kemal Şahin
25.08.2007, 21:28
ya bu cenaze marşı gibi bişi olmuş yaf uykum geldi. nerde kemençe offffff

Hüseyin Çümen
26.08.2007, 02:36
kemençesiz tulumusz bi marş bide böyle deneyelim senelerdir kalitesiz şarkıları bize kemnçeyle yutturmaya çalıştılar ama
bu gerçekten kaliteli marş gibi bi şarkı olmuş

hakanhan
29.08.2007, 00:18
Seninle, Fırtınam bu yolda hep seninle
Durma yürü, kalbim seninle
Şampiyon Trabzon'um benim

super mars ben cok begendim.. felaket costuruyor beni.. cevremdende bu marsi begenen cok insan var hele nakarat kismi tam bir mars niteliginde koro halinde soylenebilecek duzeyde... elestirilere katilmiyorum kemenceymis kemenceyle yapılana muzıklerıde gorduk. sanki trabzonspor trabzonluların takımı..

İHSAN
29.08.2007, 01:03
Süper bir marş.. Ben de ilk dinleyişimde pek hoşlanmamıştım ama dinledikçe hoşlandım.

Düşünsenize marşı tribünlerde hep beraber söylendiğini... Harika olur.

Mustafa AYDIN
29.08.2007, 10:52
Gerçekten çok güzel olmuş,hani Trabzonspor lu olsalardı daha güzel olurdu ama neyse..

yaranozlu
29.08.2007, 11:15
ben henüz dinleyemedim ama eve gidince indirip dinlicem, tatildeyim şuanda. Bazı arkadaşların kemençe aşkını anlamak mümkün değil, belki de benden fazla kemençeyi sevmiyodur ama sırf Trabzonlu olmadıkları için kabul edilmiyor. Asında ben de Trabzonlu olmayan biriniin para için şarkı yapmasını tasvip etmiyorum ama bir arkadaş grupta Trabzonsporlu olduğunu söyledi, inş. doğrudur. Bir de bu şarkıyı ayrı bir yere koyup dinelriz, farklı bir tarz olarak, diğer Trabzonlu snatçılar da bi zahmet emek verip güzel birşeyler yapsalar. Ah Kazım KOyuncu ah... sen olcaktın da neler yapmştın şimdi kim bilir...

tigin
03.09.2007, 12:36
Defalarca dinledim. Gayet güzel olmuş. Tribünde hep birlikte söylense harika olur. Rock olması daha bir güzel.

61viya
03.09.2007, 12:45
Beğenen arkadaşlar olabilir ancak stadımızda attığımız gollerden sonra Kazım abimizin parçasına dönmek şart.İnsanın içinin bayrakları havalanıyor Uy Aha da be :)

crazyman_61
05.09.2007, 13:49
herkesin görüşüne saygı duymak gerekir bence gayet iyi olmuş...

Ahmet Karadeniz
05.09.2007, 13:54
bencede cok guzel olmusss

Ertuğrul ATALAY
01.10.2007, 20:44
valla ben beğenmedim...
Trabzonspor yerine Rize spor de Rizespor marşı olur...
coşku yok...
Trabzonsporu anlatan marş değil...
bence...yine de emeği geçenlere teşekkür..

umraniye34
03.10.2007, 17:24
baya bi güzel olmuş

LazAnisT
03.10.2007, 18:15
Gol olduktan sonra marş çalmaya başlıyor,Sözlere gelene kadar maç başlıyor.Statdakiler müzik dinler durur artık.

Harun-61
03.10.2007, 19:30
Gol olduktan sonra marş çalmaya başlıyor,Sözlere gelene kadar maç başlıyor.Statdakiler müzik dinler durur artık.

:) :) :) :)

sarman61
05.10.2007, 14:29
Bence çok hoş olmuş. Kulağa güzel geliyor. Birde bazı arkadaşlar kemençe istemiş arkadaşlar kemençe neden olacak onu anlamadım. Trabzonspor yalnızca Trabzonluların takımı değil bu gerçeği kabullenin artık. Trabzonsporu urfalısıda tutuyor tekirdağlısıda tutuyor izmirliside tutuyor Türkiyenin her yerinden taraftarı var. Şimdi böyle bir takıma her türlü çalgı aleti ile yapılan müzik gider.

Murat GENEL
05.10.2007, 15:03
Bence çok hoş olmuş. Kulağa güzel geliyor. Birde bazı arkadaşlar kemençe istemiş arkadaşlar kemençe neden olacak onu anlamadım. Trabzonspor yalnızca Trabzonluların takımı değil bu gerçeği kabullenin artık. Trabzonsporu urfalısıda tutuyor tekirdağlısıda tutuyor izmirliside tutuyor Türkiyenin her yerinden taraftarı var. Şimdi böyle bir takıma her türlü çalgı aleti ile yapılan müzik gider.

Kesinlikle...ben Trabzonda oturuyorum fakat illede kemeçe demiyorum..Bölgesel takım değiliz..

Halil Atalay
08.10.2007, 23:20
Abi birşeylerden de hoşnut olalım.. Marşlar güzel.. İlla herşey kendi yöremizde olacak değil yaa.. Bu kadar bağnaz olmayalım.. Bence marş güzel..

evet arkaadşlar bence marş güzel ve hızlı müzik ben marşı telefonda müzik yapdım ve her çaldığı zaman o çalıyor

Fatih
08.10.2007, 23:56
çok hareketli deil bence fenerin marşı ses ve ritim olarak daha ii

Kaya
08.10.2007, 23:57
Benimde hoşuma gitti. Gayet güzel yapmışlar. Ellerine sağlık.

Bahattin Aydın
09.10.2007, 02:50
benimde hoşuma gitti güzel olmuş emeklerine sağlık.....

Murat'
10.10.2007, 14:18
Benim Acayip hoşuma gitti....Çok ghüzel yapmışlar ellerine sağlık

Cem Balcı
27.10.2007, 14:04
bence süper olmuş.

Samet Yildirim
27.10.2007, 14:57
güzel olmus hosuma gitti:):alkış::alkış::alkış::alkış::)

zeleka
27.10.2007, 16:38
Indirmek isteyen arkadaslar varsa burdan indire bilirler....

http://rapidshare.com/files/65549218/Gece_Yolculari_-_Trabzonspor_40.Yil_Marsi.rar

Alptuğ
11.11.2007, 15:26
daha once boyle guzel bı marsımız olmamıstı

Mayls
11.11.2007, 15:28
daha once boyle guzel bı marsımız olmamıstı
Kazim Koyuncu - Uy Aha ???

Gerci herkesin düsüncesi farklidir.

Alptuğ
11.11.2007, 15:53
Kazim Koyuncu - Uy Aha ???

Gerci herkesin düsüncesi farklidir.

bence yenı mars daha guzel belkı memleketım trabzon olmadıgı ıcındır

Kalkinmali
11.11.2007, 18:46
Yeni mars b*k gibi...! cok acik konusurum arakdaslar... hic yakismamis!

Kazim abimizin sarkisini tutmadi tutamazda! bu kadar!

61Serdar61
11.11.2007, 20:00
Sorun tutup tutmaması değil. Yapılan birşey var ve bu yapılım Trabzonspor için oluşturulmaya çalışılmış. Teşekkürler, Gece Yolcuları.

macka61
11.11.2007, 20:01
tabiki kazım abimizin şarkısını tutamaz hiç bir şarkı onunkini tutamaz sonuçta bir şarkı bu kadr niye uzatıldı

Öztürk Adem
11.11.2007, 22:09
dıllerıne saglık cok ıyı olmus

Kalkinmali
11.11.2007, 23:37
:) hey gidi gunler heyyyyyyy!

nerede o Karadeniz Firtinasi... :( Nerede o guzelim icimizi yirtan Uyyyy Aha!

yinede tesekkurler Gece yolcularina... ama sahsen ben Uy Aha isterim... neyise bu basliga fazla girmeyim ben :D

Murat'
12.11.2007, 15:20
Yeni mars b*k gibi...! cok acik konusurum arakdaslar... hic yakismamis!

Kazim abimizin sarkisini tutmadi tutamazda! bu kadar!

nasıl o kelimeyi kullanırsın yaaa anlamıyorum...Evet Kazım abinin marşıda çok güzeldi...Ama sırf ona güzel demek için bir başka marşımıza o dediğin kelimeyi kullanmak çok büyük haksızlık bence...Bence ikisi de SÜPER!!

Ycandan
12.11.2007, 15:40
İlk izlenimim iyi değildi.Dinledikçe daha çok beğeniyorum.Şu an çok hoşuma gidiyor.

Cem Balcı
12.11.2007, 19:24
ne olursa olsun ts adına yapılmış olması yeter...harika olmuşş :alkış: