PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : UEFA'dan Yattara'ya 3 Maç Ceza !

A.Alper
25.07.2007, 19:15
Yattara'ya 3 maç ceza

Trabzonspor'un, UEFA İntertoto Kupası 3. turunda FC Otelul Galati ile yaptığı maçta kırmızı kart gören İbrahima Yattara'ya, 3 maç ceza verildiği bildirildi.
Bordo-mavili kulübün resmi intermet sitesinden yapılan açıklamada, karşılaşmanın 30. dakikasında rakibine yaptığı davranış sonucu kırmızı kart gören Yattara'ya, UEFA tarafından 3 maç ceza verildiği ve bunun kulübe tebliğ edildiği kaydedildi.

Yattara, 28 Temmuz Cumartesi günü FC Otelul Galati takımıyla Hüseyin Avni Aker Stadı'nda yapılacak karşılaşmada forma giyemeyecek. Bordo-mavili takımın turu geçip UEFA Kupası'na katılması halinde Gineli futbolcu, 2. ön eleme turu maçlarında da takımdaki yerini alamayacak.

25.07.2007
Kaynak : AA

kromozom
25.07.2007, 19:34
her sene aynı olay gecen yılkı gıbı yıne kırmızı kart gordu bız yıne yenılmıstık ,rovansta yıne oynamamıstı ve bız yıne elenmıstık.. umarım bu sefer aynı sanssızlık hakım olmaz... yattara efendı anladık ıyı topcusunda bıraz daha profesyonel olsan cok daha ıyı olacak sımdı bıde ıdmanda falan sakatlanma yıne aylarca olmazsın gecen senekı gıbıı aman haaaaaaa

Ayhan Yüksek
25.07.2007, 19:44
Çok ağır bir karar çifte standartlı uefa szökonusu Türk takımları olunca abartıyorlar ceza işini Yattaranın elbette kabul edilir birşey değil ama bu onun bu cezayı almasını gerektirmez

Mert67
25.07.2007, 19:45
uefa nın kuralları sadece Türkiye'ye işliyo zaten.

EmrahYalçınalp
25.07.2007, 19:47
Yattara'nın Trabzonspor'da oynamasının bir açıklaması olmalıydı zaten... Normal. 1,5 senede maçların yarısında oynayan adam Porto'ya gidiyor da Yattara 5 senedir bizde oynuyorsa şaşılacak bir durum yok.

Sefa Murat Dokuz
25.07.2007, 19:49
Yattara'nın Trabzonspor'da oynamasının bir açıklaması olmalıydı zaten... Normal. 1,5 senede maçların yarısında oynayan adam Porto'ya gidiyor da Yattara 5 senedir bizde oynuyorsa şaşılacak bir durum yok.
Çok doğru şimdi Milan da olabilirdi.Ama hiç bir zaman olamıcak çünkü kendi iradesi yok adamın yetenek dersen 1 numara

denizgrsy
25.07.2007, 19:52
alkışlarımı gönderiyorum yattara efendiye :alkış:

yeter ama bu Trabzonspor da oynayan topçuların şımarık ve sorumsuzluğu :yumruk:

Badaloğlu
25.07.2007, 19:52
Yattara, Trabzonspor taraftarını çok iyi çözdü.Belki bu turu geçeceğiz ama çok önemli UEFA maçlarında oynamayacak.Sezon başlayacak ilk içerdeki maçta 2 hareket yapacak, İbrahim Yattara ooooooo diye tribünlerde tezahüratları ile herşey unutulacaktır...

Bu adam hariç bu takımda herkes gider ama bu gidemez.Hep söylüyoruz altyapısı zayıf bir adam.Sadece Allah vergisi yetenekleri ile milleti kandırıyor.Oysa şimdi bu kadar yetenekli bir adam Ronaldınho ile aynı takımda oynamalıydı...Helal sana Yattara bu senede aynı kafada devam et...

Yavuz Hasan
25.07.2007, 20:00
baştan söyleyeyim ne yönetimin nede ZD nin adamı değilim yönetiminde ZDninde yaptığı işleri tasvip etmem ama mantığı ve vicdanı olan herkes gibi bende şöyle düşünüyorum ZD dese ki boyle disiplinsiz terbiyesiz kendisine ve arkadaşların saygısı olmayan bi adamı ben takımımda istemiyorum baştan sona haklı

Hüdai Pervaneli
25.07.2007, 20:00
ya yattaranin sucu yoktu bence sadece sinirleini tamamis:D

Sefa Murat Dokuz
25.07.2007, 20:04
baştan söyleyeyim ne yönetimin nede ZD nin adamı değilim yönetiminde ZDninde yaptığı işleri tasvip etmem ama mantığı ve vicdanı olan herkes gibi bende şöyle düşünüyorum ZD dese ki boyle disiplinsiz terbiyesiz kendisine ve arkadaşların saygısı olmayan bi adamı ben takımımda istemiyorum baştan sona haklı
ama türkiyenin en iyi en disiplinli en istekli oyuncusu Stepanovu satmasında yerden göğe kadar da haksız
Yattara satılsaydı hiç bu kadar sinirlenmezdim

Cyzio
25.07.2007, 20:07
Yattara doğrudan mı kırmızı kart görmüştü? İtiraz etmeden çıktı mı?

Görenler yazarsa, sevinirim.

Sefa Murat Dokuz
25.07.2007, 20:10

direk kırmızı gördü
Bayağı bir itiraz etii ellerini açtı aynı anorthosis maçında gibi ssurat ifadesi vardı
Adam bir anda kendini yere attı ne olduğunu süper lig tv nedeniyle anlayamadık

Mert67
25.07.2007, 20:11

doğrudan.zaten orta hakem görmedi yan hakem uyardı onuda.

Cyzio
25.07.2007, 20:12
direk kırmızı gördü
Bayağı bir itiraz etii ellerini açtı aynı anorthosis maçında gibi ssurat ifadesi vardı
Adam bir anda kendini yere attı ne olduğunu süper lig tv nedeniyle anlayamadık

Cevabınıza teşekkürler.

Anlattıklarınıza göre, en az iki maç cezayı hakketmiş görünüyor.

Fatih
25.07.2007, 20:13
uefa nın türk takımlarına çifte standardı devam ediyo yattaranın yaptığının da doğru olmadığını söylemeden geçemicem her sene bu tip hareketler yapıyo maalesef

Travelair
25.07.2007, 20:18
Yattara kendine hakim olmalı. Güvenimizi her seferinde suistimal ediyor

bordobluex
25.07.2007, 20:20
Bu Şenez beyin gözündeki tek Türk takımı fener oluyor galiba. Bize verilen cezalara Gıg diyemedi.

Verilen ceza çok ağır. Üç maç ile, UEFA maçında da oynama olsalığı elinden alınmış olundu.

Geçen sene de piyangodan çıkan bir kararla seyircisis oynadık.

Yavuz Hasan
25.07.2007, 20:24
ama türkiyenin en iyi en disiplinli en istekli oyuncusu Stepanovu satmasında yerden göğe kadar da haksız
Yattara satılsaydı hiç bu kadar sinirlenmezdim
dediğim gibi ne yönetimi nede ZD yi sevmem geçerli mazeretlerimde var

macka61
25.07.2007, 21:09
ueafa abartmış yunanlar milli takım maçında neler yaptı verdikleri ceza ortada çifte standart ama yattarada uslu durmuyor şöhretin getirdiği kötü hareketleri yapıyor

demir
25.07.2007, 21:28
arkadaslar bukadar acımasız soyledıklerımızı unutcasına yorumlar yapmayalım ..! 1 mac oynatmdı dıye yattaradan sogutuluyormuyuz dıye baslıkları bız acıp altınada yuzlerce yorumuda bız yaptık ..! ayrıca yattara 3 mac ceza almasının sebebı hersene bunu tekrar ettırmesıdır fener bahcede boole bır dengesız bulamazsınız bulsanızda geregını yaparlar boole sımarık adamları bırtek bjk ve ts elınde tutar oda taraftar cok sewvıyor dıye..! sımdı bu adam satılsa ortalıgı bız bırbırıne katarız cunkı yattarayı sevıyoruz ama taraftar olarak sunuda BILIYORUZ trabzonspor yattaraya guvenerek sahaya cıkmıyor yanı yattaranın olmaması nac kazanmamıza engel degıl bahanesıde olmaz

TheRapZoNe
25.07.2007, 21:29
Yattara bunu maalesef hep yapıyor ama arkadaşın dediği gibi uefa'nın ceza kuralları nedense Türkiye'ye tam olarak işliyor.3 maç fazla verilmiş

Harun
25.07.2007, 22:28
Yattara bunu hep yapmıyor.Bu ikinci oldu sadece.Fakat ikincisinden kimsenin haberi yok.Sadece kartı gördük hepimiz.Belkide hiç birşey yapmadı hakem öyle yorumladı.Yattara'nında dediği gibi; adı çıkmış bir kere o yüzden eleştiriler haklı çıkıyor.Ben bu adamın İlk yediği kartı hatırlıyorum da attığı golden sonra değişik bir sevinç gösterisinden dolayı yemişti.O gönül almasınada bilir.Hani bir laf varır'' beni böyle kabullenin '' diye onuda öyle kabulleneceğiz.

e'3'
25.07.2007, 22:32
yuh ben abi kac mac almıs olur mu bu yattara

pReN@_61
25.07.2007, 22:53
bence biraz ağır kaçmış.....

sbay
26.07.2007, 00:55
itiraz hakkı vardır heralde...ama uefaya itiraz edilince türkiyedeki gibi indirirlermi oda ayrı konu tabi.

poetricus
26.07.2007, 02:04
Baştan söyleyeyim ne yönetimin ne de ZD'nin adamı değilim. Yönetimin de ZD'nin de yaptığı işleri tasvip etmem ama mantığı ve vicdanı olan herkes gibi ben de şöyle düşünüyorum: ZD dese ki böyle disiplinsiz, terbiyesiz kendisine ve arkadaşların saygısı olmayan bir adamı ben takımımda istemiyorum baştan sona haklı.

Birileri de ona prensinin Antalya-İstanbul-Ankara üçgeninde neler çevirdiğini sorar diye korktuğundan ses çıkarmıyordur belki de.

Hani şu Ankara'da barı olan, ikide bir Antalya'da inşaat halindeki evine giderken fitil gibi sarhoş olup arabasıyla milletin tarlasına giren ve arada bir İstanbul'da seks partileri tertip eden prensi.

Bir tek o da değil ya neyse...

BDiler61
26.07.2007, 02:07
ah yattara ah sana ne zaman ihtiyacımız olsa bizi yalnız bırakıyorsun ne zaman akıllanacaksın

Faik Yılmaz
26.07.2007, 09:16
Ceza çok ağır ama yattaranında çok ciddi bir disiplin sorunu olduğuda bir gerçek.....

aysegul61
26.07.2007, 09:20
Ceza bence yattara'ya ağır değil(ki kendisi disiplinsiz,takımını ona ihtiyaç duyduğu zamanlarda fevri davranışlar sergileyen biri) Trabzonspor'a ağır....Ama bu benim yattara'yı çok sevdiğim gerçeğini değiştirmiyor:rolleyes::rolleyes:

Faik Yılmaz
26.07.2007, 09:25
Aynı suçlardan musampaya başka yattaraya başka ceza verip çifte standart yapan yönetimde çok suçlu bu konuda....

Ali İhsan
26.07.2007, 09:26
Maçı izledim ve kırmızı kartlık hiçbirşey göremedim. Tekrar görüntülerde de, ağır çekimde de birşey yok. Sadece bir adamı geçmeye çalışırken vücut mücadelesi var ki hakem faul bile vermedi. Sonra birden Yattara atıldı. Yüzündeki ifade asla Anorthosis maçındaki gibi değildi, resmen bişey yapmamış bir ifade vardı. Sonuçta şu anda Türkiye UEFA'nın kara listesinde ve klüpler bazında da Trabzonspor'un hiç olumlu bir izlenimi yok. Hatırlayın geçen sene neden Osasuna maçını seyircisiz oynadığımızı ve gerekçeli kararda yazan "en ufak olayda 3 maç ceza alırsınız" tehdidini. Ve bu takımın en haşarı uşağı da Yattara. Sonuç: Yattara'nın ne yaptığı belirsiz, aldığı ceza ikili mücadele için hatta dirsek için bile fazla. Ama Yattara başka takımlara gitmek istiyorsa bu şekilde davranmasın, hem yaptığı hareketler yanına kalmaz hem de kimse almaz. Ayrıca Yattara böyle ufak, sertliğe dayalı(faul istatistiklerine bakın maçın) takımlara karşı oynatılmasın. Anorthosis maçında 30. dakkada oyuna giren Arnavutu hatırlayın. Adamı maça fırtına gibi başlayan Yattara'yı kızdırmak için oyuna aldılar 5 dakkada işini yaptı.

50grad
26.07.2007, 12:29
yattara ilk defa kirmizi kart görmüyor son defa da görmeyecek. bunlar futbolun icinde va rolan seyler. o an ne oldu ne bitti kimsenin haberi yok. yattara kendisi zaten konusmuyor ziya da susuyor. normalde ziya konusurdu bu konuda ama . vardir bir capanoglu bu isin icinde. konu su ki bizim taraftar yattarayi seviyorsa ona verilen cezayi agir buluyor eger yönetimi seviyor ve ziyayi destekliyorsa cezanin azligindan ve yattaranin ihanetinden bahsediyor. kirmizi kart ihanet sebebiyse buyrun asin o zaman cocugu biz de kurtulalim siz de. hayir dert üzüm yemek degil bagciyi dövmekse zaten yapiyorsunuz bunu bir güzel. ziya amcaniz size ögretmis bir insan nasil harcanir!
ayni seyler gecmiste hamiye ogüne abdullaha yapildi sota kalsaydi trabzonda ona da yapilirdi ayni seyler. kevin campell´e may yam yam dediginde de oyuncuyu gercekten paragözlükle suclayan taraftar gördüm ben. ayni sekilde leekensi de elestirdi bu taraftar breamsi de ki breams trabzonspora tarihinin en iyi futbolunu oynatan teknik direktördü benim kanimca ayrica leekens ve breams trabzonspora t. direktör de yetistirdi. bakin o zaman ki yardimcilarina ve onlarin bugünkü durumlarina anlarsiniz bunu ama hayir bizim taraftar elindekini yani sevdigini cezalandirmayi sever. bu bir hastlaik midir? evet bu bir hastaliktir! cözüm yolu ise saglikli düsünemkten olaylari birbirine karistirmamaktan gecer. örnegin ziyaciyim diye yattaraya karsi tavir almak essekliktir ayni sekilde albayragi sevmedigim icin ona verilen cezayla jabiye ya da musampaya verilen cezayi karsilastirmakta abesle istigal etmektir. hepsi birbirinden bagimsiz ayri olaylar, kisilerdir. günümüz toplumlarinda gruplardi, bireyleri ayni teraziyle ölcemezsiniz.her grubun kendine has özellikleri vardir ayni sekilde her brieyin de kisisel özellikleri ayri davranis sekilleri vardir, kültürü, yetisme bicimleri ayri ayridir.
simdilerde kullandiginiz altyapisi zayif terimini trabzonsporlularin literaturüne sokan sahis ziyadir. ziya yattarayi oynatmama sebebi olarak onun zayif kisiligini futbol anlayisini ortaya koyarken hep bu deyimi kullanmistir ve ayni ziya bu yil yattaradan onu yildiz yaptim, kil, tüy yaptim, ona cok guveniyorum derken taraftar yattaraya karakteri zayif egitimi zayif gibi tanimlamalarla zarar vermeye onu bu yolla elestirmeye calisiyor.
hayir yattaranin hicbirseyi zayif falan degil zayif olan ziyanin gelismemis akli. o hala zannediyor ki bütün insanlar onun gibi düsünmek zorunda. tevekkeli demiyor ya bu takimi en iyi ben hazirlar oynatir bilirim. cünkü adam da böyle bir benmerkezcilik mevcut. olaylari kendi bakis acindan degerlendirirse hakli da olabilir ancak ne yazik ki yasam ziyanin penceresinden göründügü gibi degil. düsünsenize hepimiz ziya gibi düsünüyoruz!!!! yattaranin bakis acisindan olay cok ama cok daha farkli bizlerin yasamda durdugu yerden bakarsak zaten cok daha farkli seyler ortaya cikar. beni üzen bu taraftarin güdülerek bu hale getirilmesi ve en sevdikleri ve kanimca da takimin en degerli iki oyuncusundan birine yapmaya calistiklari gercekten icler acisidir.
daha on gün önce bu cocuk trabzon sokaklarinda dövüldü tartaklandi ve döven tartaklayan sahislarla cok kiymetli menejer N. perekli yemege gitti onlari sakinlestirmek icin...
bu yüzden bana cezadan terbiyesizlikten ihanetten bahsetmeyin cok iki yüzlü duruyor bu laflar...
burada yattarayi elestirenlerle onu dövenler arasinda o kadar az fark var ki...
bunlari yazarken aklima ogüne saldiran beyinsiz cahil yaratigin görüntüsü geliyor.... sahi nerede o sahis simdi?
eminim burada onun da bir kullanici adi vardir....

yattaraya sahip cik baska yattara yok

Samet Türkmen
26.07.2007, 12:37
zaten en fazla 3 maç ileri gideriz bu turu geçtiğimizi sayarsak :D

yns61
26.07.2007, 12:39
tek arzum uefada gruplara katılmak cok istiyorum.. yattara ya verilen ceza fazlaydı..

İleli
26.07.2007, 12:46
verılen ceza normaldı adam tokat attı ıste daha ne!

Hekimoğlu
26.07.2007, 12:48
güzel karar tur primi felan da alamaz.yesin de bir de okkalı para cezası.akıllanmaz da belki pişman olur.

Ba®ış
26.07.2007, 12:48
bakalım yönetim de ceza verecekmi?

A.Alper
26.07.2007, 12:51
bakalım yönetim de ceza verecekmi?

Bence bu sene alacağı transfer taksidi + 1 Euro ceza gelir.Musampa gibi Yattara'yı da borçlu çıkarırlar.

tunganyan
26.07.2007, 13:12
ya itiraz hekkımız vardır elbet bu ne 3 maç başka ömür boyu oynamama cezası verilseydi bare..yani heralde adama kafa attı yoksa bukadar ceza da olmaz!!ama en azından bi itirazla 2 maça felan indirilse çok iyi oolur..ama yattaar da aartık çoookk fazla olmaya başladı hemde çok!!bu ne yaa hersene aynı iki güzel hareket yapıp bu rezillikleri de yapacaksa defolsun gitsin istemem yaaa bu zman kadar yattara mı vardı??

Tolpaş61
26.07.2007, 14:10
düş artık yakamızdan yattara.eleştirmiyorum.onu sevenlere saygı duymasını istiyorum.taraftarın ona sahip cıktığı kadar oda aldığı paranın hakkını versin.laubaliliği bırakıp işini yapsın.bir değil on değil.

Erdinç Dilek
26.07.2007, 14:31

itiraz etti ama çok fazla tepki vermedi.. sanırım üç maç ceza almasını sebebi uefa nezninde sicilinin bozuk olmasından kaynaklandı.

Erdinç Dilek
26.07.2007, 14:39
Yattara bunu hep yapmıyor.Bu ikinci oldu sadece.Fakat ikincisinden kimsenin haberi yok.Sadece kartı gördük hepimiz.Belkide hiç birşey yapmadı hakem öyle yorumladı.Yattara'nında dediği gibi; adı çıkmış bir kere o yüzden eleştiriler haklı çıkıyor.Ben bu adamın İlk yediği kartı hatırlıyorum da attığı golden sonra değişik bir sevinç gösterisinden dolayı yemişti.O gönül almasınada bilir.Hani bir laf varır'' beni böyle kabullenin '' diye onuda öyle kabulleneceğiz.
ilk hafta Konya ile oynadığımız ve 3-3 berabere kaldığımız maçı diyorsun, birde belleklerden hiç çıkmayan anorthosis maçında kırmızı kart görmüştü... sarı kartı varken ve anorthosis takımından bir futbolcunun daha 1 dakika öncesinde düdükten sonra topa vurup sarı kart gördüğünü unutup(balık hafızası yoktur umarım) hemen akabindeki atağımızda yan hakemin ofsayt gösterdiği bir pozisyonda orta hakemin düdüğünden sonra laulabili bir şekilde topa vurup ikinci sarıdan kırmızıyı görmüştü, galati maçındada hakemler bize komplo kurduğunu pek zannetmiyorum evet pozisyonu görmedik ama gözlemci bunu mutlaka kayıtlara almıştır, olmayan birşey yüzünden gördüğünü pek zannetmiyorum o kırmızı kartı...

karatasof
26.07.2007, 14:40
Birileri de ona prensinin Antalya-İstanbul-Ankara üçgeninde neler çevirdiğini sorar diye korktuğundan ses çıkarmıyordur belki de.

Hani şu Ankara'da barı olan, ikide bir Antalya'da inşaat halindeki evine giderken fitil gibi sarhoş olup arabasıyla milletin tarlasına giren ve arada bir İstanbul'da seks partileri tertip eden prensi.

Bir tek o da değil ya neyse...

Arkadaşım öyle şeyler yazmışsın ki insan hem üzülüyor hemde merak ediyor.Beni asıl kahreden bu ZD efendinin ''Benim için bütün topçular birdir,ben formayı hak edene veririm'' gibi yalan ifadelerinin karşılık bulması ve takdir edilmesi.Asıl olan bu futbolcular arasındaki ayırım ve eğer TS başarılı olacaksa bile sırf bu sebeple başarılı olamaz.
Hangi TD kırmızı kart gören topçusunun pozisyonunu görmeden Yattara atılmışsa kesin hakem haklıdır gibi bir ifade kullanır.Sen td olarak topçuna inanmıyorsan o sana neden inansın.

ÖmerFarukYılmaz
26.07.2007, 15:42
ilk maçındada kırmızı kart görmüştü yanlış gol sewncı yuzunden:):)

Jackdaniels
26.07.2007, 15:58
UEFA'nın bize alerjisi var sanırım zaten UEFA'nın sabıkalılar listesinde 1. sıradayız...

Erdinç Dilek
26.07.2007, 16:10
ilk maçındada kırmızı kart görmüştü yanlış gol sewncı yuzunden:):)
Konya maçı 3-3 bitmişti

Mayls
26.07.2007, 16:14
UEFA'nın bize alerjisi var sanırım zaten UEFA'nın sabıkalılar listesinde 1. sıradayız...

Bence UEFA'nin bizim daha dogrusu Türk takimlarina verdigi cezalar yerinde fakat örn. bir Avrupa takiminda ayni seyler olunca hafif bir ceza veriliyor. En basit örnek Yunanistan - Türkiye macinda Yunanistan 3-5 kurus para cezasina ve bir mac Atina disinda oynama cezasina carptirildi.

Nebiye
26.07.2007, 16:49
3 maç ağır değil mi yavs.
Sanki direkt tekme atmış..Zaten kimsede doğru düzgün bişi görmemiş ki.
Direkt kırmızı kartlık ve 3maç cezalık pozisyonu görmek istedim.Yok mu bi yerlerde görüntüsü.???

ÖmerFarukYılmaz
26.07.2007, 17:07
tamamen hakemn şeyliği
bşu boşuna taraftarda soğudu yattaradan
belki biletnn kesilmesine neden bile olblr

TSelif
26.07.2007, 17:16
Yattara'yı satarlarsa bunlar hiç şaşırmayın :mad:

hüseyin1975
26.07.2007, 17:17
Iki sene önce benzeri bir olay oldugu icin extradan 1 Mac ceza aldi ve toplamda üc oldu.

Gayet dogal ve adil bir karar.

Aklinin basina gelmesi icin yeterlimi?

Asla!

Uslanmaz bu Adam uslanmaz.....

Yavuz Hasan
26.07.2007, 18:20
çok enteresan yorumlar var helal olsun ne diyeyim insan demek ki gözünü kulağını aklını mantığını vijdanın kapatıp bole yorumlar yazabiliyrmuş...

aaahmet61
26.07.2007, 19:27
helal olsun uefaya .yönetimin yamadığını uefa yaptı.2 senedir uefada bizi yakıyor.helal olsun uefanın disiplinine.sorun yattarada değil aslında.sorun trabzonsporun gelirlerinde.bugün 100 milyon dolar gelirimiz olsa yattarayı birgün bile saklamaz.yattarayı seviyorum ama.

MarceloTS
26.07.2007, 19:50
UEFA'da zate ismimiz yeter 'TÜRK'

racon_61
26.07.2007, 20:07
yaa bu adamda problem var yada teknik kadroda bu adam oynakmakmı istemiyoo acaba hersene aynı sorunu yaşıyor olduk daha önce özür dilediğini ve bidaha olmayacağını söylemedimi bu adam yine bu sene aynı senoryo yattara kırmızı kartla oyun dışı

Sevgi
26.07.2007, 20:29
Yattara'yı satarlarsa bunlar hiç şaşırmayın :mad:

şahsım adina hiç şaşırmam hatta sevinirim bile, nedir bu ya 2 maç oyna 5 maç sakat yat, sonra 1 maç oyna kırmızı kart gör 3 maç oynama çık 40 dk oyna sakatlan 3 maç yine oynama ohooooo e yeter daaa!Yattara ya göstterdiğimiz tahammülün onda birini diğer futbolcularımıza gösteremiyoruz ki bu adam her ropörtajında İstanbul da oynamak istediğini söylüyor.

demir
26.07.2007, 20:42
ben hala neden atıldıgı konusunda bır fıkrım yok macıda ızledım ama atılacak kadar bıse goremedım uefa acaba acıkladımı neden kart gordugunu ???

Hüseyin Çümen
27.07.2007, 18:44
belikde cezsı 2 maça iner inşallah

A.Alper
27.07.2007, 18:49
UEFA'ya itiraz edince ceza artabiliyor.Maddi hata dilekçesi verince notun düşmesi gibi.Bence bununla idare ederiz.

selcuk
27.07.2007, 19:10
bi yanlisiniz var
bu ceza aslinda uefaya
onlar simdi üc mac boyunca yattarayi izleyemiyecek
:D
dinlensin kara bela bu sezon ligin tozunu atacak nede olmasa

Enes Berfin
27.07.2007, 19:27
Bu adam neden sorumsuz kaliyor bunu anlayamiyorum 5 seneden beri hala ayni disiplinle devam eden bir oyuncu futbolunu hic tartismaya gerek yok zaten ama bölesiye bir kaliteli oyuncu nasil bu sekilde yani her defasinda ayni anlayisla maca cikar bunu aklim almiyor malesef, Ziya hoca Yattaranin üzerinde cok durdu onunla cok ugrasti ve halada onu disiplin seviyesine getirmek icin ugrasiyor ama Yattara bir an önce kendine bir ceki düzen vermesi gerekiyor bu takimi oldukca cok etkiliyor.

SDanışmaz
27.07.2007, 19:33
Çok ağır bir karar çifte standartlı uefa szökonusu Türk takımları olunca abartıyorlar ceza işini Yattaranın elbette kabul edilir birşey değil ama bu onun bu cezayı almasını gerektirmez

Çifte standart yapıldığı felan yok, Yattara daha önce bir Avrupa maçında aynı pozisyondan dolayı direk kırmızı kart gördüğü için 3 maç ceza verildi...

tuncii
27.07.2007, 21:51
yattara bunu hep yapıyor ne zaman vazgececek bilmiyorum. ama olsun onun canı sağolsun o bızım ıcın her seyden kıymetlıdır onu cok sevıyoruz

Emre B.
27.07.2007, 22:29
Çifte standart yapıldığı felan yok, Yattara daha önce bir Avrupa maçında aynı pozisyondan dolayı direk kırmızı kart gördüğü için 3 maç ceza verildi...

Yattara Anortotsis maçında topa düdükten sonra vurduğu için çift sarı karttan atıldı.

sirkan
28.07.2007, 13:12
bunun akillanacagi yok galiba....

Misina
28.07.2007, 13:52
cezaya itiraz edilmiş mi? 3 maç çok fazla

A.Alper
28.07.2007, 13:54
Yattara'ya az.10 maç ceza olsun.Bu kadar yetenekliysen az da sinirlerine hakim ol.

asikaplan
28.07.2007, 13:58
keşke uefadan men edilseydi geçen gün dediki şampiyonlar ligi maçında gördüü kırmızı kartı unutmadım bu dakikadan sora dikkat etmem gerektiini biliyorum al işte gene bi ön eleme maçı gereksiz yere kırmız kart gördü neymiş sinirlendim oldu canım taraftarda yattarayı bu akdar sevmesin adam sırf şımarıklık için çıkıyor sahaya sonuca etki eden bi kaç maçı var tüm maçları değil o maçlarda nerde peki BUGÜNKÜ MAÇDA NERDE PEKİ ?

ÖmerFarukYılmaz
28.07.2007, 14:56
ya gitmek istiyor diyorum yattara takım içinde huzursuzluk yaratıyormuş diyorum malzemecilerle bile anlaşamıyormuş bizim sövdüğümüz ziya onu adam etmeye çalışıyormuş hbrnz olsn

POYRAZ
28.07.2007, 16:20
3 Maclik ne yapmis?

SDanışmaz
28.07.2007, 16:29
Yattara Anortotsis maçında topa düdükten sonra vurduğu için çift sarı karttan atıldı.

Her neyse sonuçta sabıkası var...

karatasof
28.07.2007, 16:38
UEFA'da nihayetinde taraflı bir kurum.Bu kurumda sözü geçen belli ülkeler var ve bu ülkelerin takımları yaptıkları ceza gerektirecek davranışlar ile bizim gibi ülkelerin takımlarına kesilen cezalar bir değil.En bariz olanı geçen sene iki italyan takımı arasında oynanan Uefa kupası maçında (Milan kesinde diğerini hatırlamıyorum) Milan takımı kalecisi Dida'nın sırtına gelen meşale neticesi ancak hakem maçı tatil edebilmişti.Maç boyunca yakılan meşaleler ile sahaya atılan cisimlerin,birbirlerine çift dalan futbolculara kadar vahşi bir maç izlenmişti.Ama neticede kimseye bu kadar ceza verilmemişti.Düşünün bir kez böyle bir maçın taraflarından biri Türk takımı olsa idi heralde beş yıl Uefa'dan ihraç kararı çıkardı.Kısacası balı baştan kokar misali dünya futbolunu idare edenlerin buralara gelmek için ne rüşvetler verdikleri basınada yansımıştı.Dünyada böyle türkiyede farklı olmasını beklemek safdillik olur.Bizdede federasyon üç sülüklerin emrindedir,Dünyadada Uefa İtalya İşveç İspanya üçgenine hizmet eder.

Mantalite61
28.07.2007, 22:28
iyide bu tarz ağır cezalar neden ist. takımı futbolcularına verilmiyor, yattara 3 maçlık ceza alacak ne yaptı ?

macka61
28.07.2007, 22:45
yönetim itiraz bekliyoruz artık olmayan maçlarda oynar

Cino
30.07.2007, 11:31
Yattara, "GO HOME" canım kardeşim.
Yeter artık, bu takıma yarardan çok zararın var.
Bu cefakar taraftara da yazık etme daha fazla...
Git bi TV programı falan yap Kompela gibi, insanları eğlendir, güldür vs... Futbolculuğunda pozitif olamadın, belki diğer branşlarda olursun. Hadi canım, selametle...

Mustafa
30.07.2007, 11:40
Yattara, "GO HOME" canım kardeşim.
Yeter artık, bu takıma yarardan çok zararın var.
Bu cefakar taraftara da yazık etme daha fazla...
Git bi TV programı falan yap Kompela gibi, insanları eğlendir, güldür vs... Futbolculuğunda pozitif olamadın, belki diğer branşlarda olursun. Hadi canım, selametle...

bu yazıya ben sadece gülerim yarardan cok zararı var diyorsan sen futboldan anlamıyorsun demektir

Cino
30.07.2007, 12:00
bu yazıya ben sadece gülerim yarardan cok zararı var diyorsan sen futboldan anlamıyorsun demektir

Doğru, ben senin kadar futbol otoritesi olmayabilirim. Ama yorum yaparken aklımı ve mantığımı kullanırım, duygularımı değil. Eldeki verileri analiz ederim, analiz sonucunu da gerekiyorsa paylaşırım.
Önce duygusallığı bir kenara bırak, sonra geçmiş verilere bir göz at (sezon boyunca kaç maç oynamış, avrupa maçlarında ne yapmış, kaç derbide oynamış, kaç asist yapmış, form grafiği ne olmuş vb), ondan sonra gel konuşalım.

Mustafa
30.07.2007, 12:02
Doğru, ben senin kadar futbol otoritesi olmayabilirim. Ama yorum yaparken aklımı ve mantığımı kullanırım, duygularımı değil. Eldeki verileri analiz ederim, analiz sonucunu da gerekiyorsa paylaşırım.
Önce duygusallığı bir kenara bırak, sonra geçmiş verilere bir göz at (sezon boyunca kaç maç oynamış, avrupa maçlarında ne yapmış, kaç derbide oynamış, kaç asist yapmış, form grafiği ne olmuş vb), ondan sonra gel konuşalım.

ben futbol otoritesi degilim madem arastırdın analiz ettin yaz buraya hepimiz ögrenelim ama arada sakatlıklarıda yazmayı unutma sevgili renkdaşım

LazAnisT
30.07.2007, 12:37
..........

Misina
30.07.2007, 13:07
eğer seneye avrupaya çıkarsak ve yattara satılmazsa iki maç daha cezalı olacak

Cino
30.07.2007, 14:24
ben futbol otoritesi degilim madem arastırdın analiz ettin yaz buraya hepimiz ögrenelim ama arada sakatlıklarıda yazmayı unutma sevgili renkdaşım

Internet sayesinde neredeyse dünyadaki tüm futbolcuların istatistiki bilgilerine ulaşabiliyorsun, özellikle de bahis sitelerinden. Gerçi sen bunu benden daha iyi biliyorsundur, ne de olsa futboldan benden daha çok anlıyorsun, di mi :)

Ankaralı renkdaşım... Yattara belki ilk geldiği zamanlar, yeteneği, cana yakınlığı, sempatik davranışlarıyla hepimizin (ben dahil) sevgisini kazandı. Ancak son bir-iki sezondur hep cepten yiyor. Hazıra dağ dayanmayacağına göre, ben de diyorum ki, Yattara Trabzonspor 'daki misyonunu tamamlamıştır, artık takıma pozitif bir katkısı yoktur, bilakis negatif katkıda bulunmaktadır. Geçen iki sezon ile avrupa kupalarına baktığında bunu görmemek mümkün değil. Derby maçlarda ya sakat, ya varlığı ile yokluğu bir, avrupa kupa maçları hepimizce malum, sıradan maçlarda saman alevi gibi... Ama iş disiplinsizliğe, gece hayatına gelince, karı-kız alemleri, kadın dövüp olay çıkarmalar oldu mu, bayrak elde en önde maaşallah... Ne gerek var abicim, bu kadar para verdikten sonra onun yaptığını her afrikalı yapar zaten. Bilmem anlatabildim mi ? Sevgiler...

poetricus
30.07.2007, 16:11
Yattara belki ilk geldiği zamanlar, yeteneği, cana yakınlığı, sempatik davranışlarıyla hepimizin (ben dahil) sevgisini kazandı. Ancak son bir iki sezondur hep cepten yiyor.
Kimin cebinden? Adama ne kadar para veriliyor, ne kadar oynatılıyor?

Hazıra dağ dayanmayacağına göre, ben de diyorum ki, Yattara Trabzonspor 'daki misyonunu tamamlamıştır, artık takıma pozitif bir katkısı yoktur, bilakis negatif katkıda bulunmaktadır.
Negatif katkı mı? O da ne demek? Muhtemelen attığı çalımlar ve yaptığı artistik hareketler yüzünden takımın vasat oyuncuylarının aşağılık kompleksine girmesine sebep oluyordur.

Geçen iki sezon ile avrupa kupalarına baktığında bunu görmemek mümkün değil. Derby maçlarda ya sakat, ya varlığı ile yokluğu bir. Avrupa kupa maçları hepimizce malum, sıradan maçlarda saman alevi gibi...
Ya da oynatılmıyor demeyi unuttunuz galiba. Adam kaç maç ilk on birde sahaya çıktı ki? Teknik futbolculardan nefret eden, yıldızlar karşısında aşağılık kompleksi olan bir hoca kendisine ne kadar şans verdi acaba? İki de bir çıkıp; "Yattara'yı ben keşfettim, milyon dolarlık futbolcu yaptım. Şimdi de dünya starı yapacağım." deyişi midemi bulandıran bir yaşam formu var takımın başında. Ondan bahsediyorum.

Ama iş disiplinsizliğe, gece hayatına gelince, karı-kız alemleri, kadın dövüp olay çıkarmalar oldu mu, bayrak elde en önde maaşallah...
Bu davranışların hiçbirini tasvip etmiyorum. Etmem de mümkün değil ama yanıldığınız bir nokta var: Bu işlerin piri Masör Osman taifesi diye bilinen taifedir ki onların piri de Celalettin olur; Hafız Celalettin. Kaç defa seks partisi düzenledi. Yaptıkları duyulduğunda yuvası yıkılmasın diye suçu üstüne alan birileri çıktı ama en sonunda onlar da pes edince eşi ve çocuğundan ayrıldı ve o hayata daha çok daldı. Kendisinin Ankara'da bir barı vardır. Fırsat buldukça gidip orayı kapatır ve sabaha kadar âlemler yapılır. Bir de Antalya'da henüz tamamlanmamış yazlık ev var. Oraya servis İstanbul'dan yapılıyor.

Tolga Seyhan ve Çağdaş Atan'dan henüz bahsetmedim bile.

Haksızlık etmeyeyim; Ziya Doğan bunların hiçbirini tasvip etmiyor. Ama tepkisi de "yapma", "etme" demeden öteye gitmiyor. Ne hainlikle suçluyor ne de "kazanmaya" çalışıyor.

Futbolcunun özel hayatı kendilerini ilgilendirir. Sahadaki performanslarına bakarım. Ama doğru dürüst oynama şansı verilmeyen bir adamı özel hayatına göre yargılayacaksak, ayrıcalıklı olanların kirli çamaşırlarını ortaya dökmekten de çekinmem. Hovardalık yapan her futbolcu harcanacaksa amenna. Eğer bütün futbolcular eşit, bazıları biraz daha eşit olacaksa kimse disiplinden, ahlaktan bahsetmesin. Hele hele o defansif yaşam formu hiç etmesin!

Ne gerek var abicim, bu kadar para verdikten sonra onun yaptığını her Afrikalı yapar zaten.
Bir söz vardır: N.. yapar! Biz Victor Shaka'ları da gördük.

Jackdaniels
30.07.2007, 16:16
Bu kafayla avrupada asla maç yapamayacağımıza göre ortada 3 maç sorunu yok demektir...

UğuR
30.07.2007, 16:18
üSTADIM her kelimene saygı duyuyor alkışlıyorum.Yattara da olmazsa bu takımın hiç bir güzelliği olmayacak tam Ziya Doğan mantaliteli bir takım olacak.Ziya Doğan da bunu engellemek için elinden geleni yapıyor.Sonuna kadar YATTARA

Cino
30.07.2007, 18:06
Kimin cebinden? Adama ne kadar para veriliyor, ne kadar oynatılıyor?

Negatif katkı mı? O da ne demek? Muhtemelen attığı çalımlar ve yaptığı artistik hareketler yüzünden takımın vasat oyuncuylarının aşağılık kompleksine girmesine sebep oluyordur.

Ya da oynatılmıyor demeyi unuttunuz galiba. Adam kaç maç ilk on birde sahaya çıktı ki? Teknik futbolculardan nefret eden, yıldızlar karşısında aşağılık kompleksi olan bir hoca kendisine ne kadar şans verdi acaba? İki de bir çıkıp; "Yattara'yı ben keşfettim, milyon dolarlık futbolcu yaptım. Şimdi de dünya starı yapacağım." deyişi midemi bulandıran bir yaşam formu var takımın başında. Ondan bahsediyorum.

Bu davranışların hiçbirini tasvip etmiyorum. Etmem de mümkün değil ama yanıldığınız bir nokta var: Bu işlerin piri Masör Osman taifesi diye bilinen taifedir ki onların piri de Celalettin olur; Hafız Celalettin. Kaç defa seks partisi düzenledi. Yaptıkları duyulduğunda yuvası yıkılmasın diye suçu üstüne alan birileri çıktı ama en sonunda onlar da pes edince eşi ve çocuğundan ayrıldı ve o hayata daha çok daldı. Kendisinin Ankara'da bir barı vardır. Fırsat buldukça gidip orayı kapatır ve sabaha kadar âlemler yapılır. Bir de Antalya'da henüz tamamlanmamış yazlık ev var. Oraya servis İstanbul'dan yapılıyor.

Tolga Seyhan ve Çağdaş Atan'dan henüz bahsetmedim bile.

Haksızlık etmeyeyim; Ziya Doğan bunların hiçbirini tasvip etmiyor. Ama tepkisi de "yapma", "etme" demeden öteye gitmiyor. Ne hainlikle suçluyor ne de "kazanmaya" çalışıyor.

Futbolcunun özel hayatı kendilerini ilgilendirir. Sahadaki performanslarına bakarım. Ama doğru dürüst oynama şansı verilmeyen bir adamı özel hayatına göre yargılayacaksak, ayrıcalıklı olanların kirli çamaşırlarını ortaya dökmekten de çekinmem. Hovardalık yapan her futbolcu harcanacaksa amenna. Eğer bütün futbolcular eşit, bazıları biraz daha eşit olacaksa kimse disiplinden, ahlaktan bahsetmesin. Hele hele o defansif yaşam formu hiç etmesin!

Bir söz vardır: N.. yapar! Biz Victor Shaka'ları da gördük.

Hocam nacizane biz de Trabzon 'luyuz. Trabzon 'da neler döndüğünü az çok biz de biliyoruz. Şenol Güneş zamanında da Yattara oynamıyordu (ya da sizin bakış açınızla oynatılmıyordu). Şenol Güneş de az nasihatlar etmedi bu adama. Neyse çok da önemli değil.

Geldiğimiz noktada görüyorum ki, forum üyeleri ikiye ayrılmış durumda, Yattara taraftarları ve ona karşı olanlar. Kimse diğerinin fikrini benimsemek ve kabul etme zorunluluğunda değil elbette. Benim Yattara ile ilgili düşüncelerim bu şekilde. Fikirlerimin değişmesi için Yattara 'nın değişmesi lazım. Ben bu adam değişmez diyorum, çünkü karakteri böyle. Siz değişir, düzelir diyorsunuz. Göreceğiz... Umarım ben yanılırım.

Söylediğin diğer oyuncular için yorum yapmayacağım, çünkü sıradan topçular... Hasbel kader TS forması giymişler işte, bu da bizim yöneticilerin ayıbı, ne yapalım... Burada sabahlara kadar onlar hakkında yorum yapsak ne olacak...

Son bir şey daha... Devamlı söylüyorum ama, millet olarak her aksiyonumuzda duygularımız ön plandadır... Bu da bizim millet olarak karakterimiz ne yapalım. Ancak doğrusu tam tersi olmalı (eğer objektiflikten bahsedeceksek)... Sevgiler...

Fanatik28
30.07.2007, 18:37
Hocam nacizane biz de Trabzon 'luyuz. Trabzon 'da neler döndüğünü az çok biz de biliyoruz. Şenol Güneş zamanında da Yattara oynamıyordu (ya da sizin bakış açınızla oynatılmıyordu). Şenol Güneş de az nasihatlar etmedi bu adama. Neyse çok da önemli değil.

Geldiğimiz noktada görüyorum ki, forum üyeleri ikiye ayrılmış durumda, Yattara taraftarları ve ona karşı olanlar. Kimse diğerinin fikrini benimsemek ve kabul etme zorunluluğunda değil elbette. Benim Yattara ile ilgili düşüncelerim bu şekilde. Fikirlerimin değişmesi için Yattara 'nın değişmesi lazım. Ben bu adam değişmez diyorum, çünkü karakteri böyle. Siz değişir, düzelir diyorsunuz. Göreceğiz... Umarım ben yanılırım.

Söylediğin diğer oyuncular için yorum yapmayacağım, çünkü sıradan topçular... Hasbel kader TS forması giymişler işte, bu da bizim yöneticilerin ayıbı, ne yapalım... Burada sabahlara kadar onlar hakkında yorum yapsak ne olacak...

Son bir şey daha... Devamlı söylüyorum ama, millet olarak her aksiyonumuzda duygularımız ön plandadır... Bu da bizim millet olarak karakterimiz ne yapalım. Ancak doğrusu tam tersi olmalı (eğer objektiflikten bahsedeceksek)... Sevgiler...

Hocam, bir futbolcuyu, futboluyla elestirirken, verileri ortaya koyacaksin. Yattara Senol Günes zamaninda oynamiyordu diyorsun ama benim hatirladigim kadariyla Senol Günes`in ilk onbirinde oynayan bir Yattara vardi. Eger ligin ikinci yarisinda bir Symkowiak ve Fatih onca gol attiysa, o gollerin altinda Yattara`nin imzasi vardi ve yanlis hatirlamiyorsam o yari attigimiz gol sayisi 45 civariydi.

Attigi, attirdigi gollerle ve hatta al da at deyip arkadaslarinin atamadigi onca pozisyon varken, takima kazandirdigi puanlari yok sayamazsiniz. Evet Yattara bunlari o yari profesyonel haliyle yapti.

Adamin sahadaki sucu, yedek onbirimizle dahi elememiz gereken 2 takima karsi kirmizi kart görmesi öyle mi?

Cino
31.07.2007, 09:03
Hocam, bir futbolcuyu, futboluyla elestirirken, verileri ortaya koyacaksin. Yattara Senol Günes zamaninda oynamiyordu diyorsun ama benim hatirladigim kadariyla Senol Günes`in ilk onbirinde oynayan bir Yattara vardi. Eger ligin ikinci yarisinda bir Symkowiak ve Fatih onca gol attiysa, o gollerin altinda Yattara`nin imzasi vardi ve yanlis hatirlamiyorsam o yari attigimiz gol sayisi 45 civariydi.

Attigi, attirdigi gollerle ve hatta al da at deyip arkadaslarinin atamadigi onca pozisyon varken, takima kazandirdigi puanlari yok sayamazsiniz. Evet Yattara bunlari o yari profesyonel haliyle yapti.

Adamin sahadaki sucu, yedek onbirimizle dahi elememiz gereken 2 takima karsi kirmizi kart görmesi öyle mi?

Yapma allah aşkına, sezonun ilk maçlarında avni akerde az mı şenol güneş protesto edildi yattarayı ilk onbirde oynatmıyor diye. Yattara ile az mı konuştu, basından izledik hep beraber... Lütfen...
Benim anlatamadığım konu şu, Yattara eski Yattara değil, son iki sezondur ne yaptı allah için söyleyin. Aldığı para arttıkça o futboldan uzaklaştı. Ben de çok beğenirdim Yattara 'yı, ama futbol oynadığı dönemde... Son zamanlarda futbol oynarken göremiyorum ki kendisini, ya sakat, ya formsuz, ya da cezalı...

Tunga
31.07.2007, 12:11
Sevgili Cino :)

Yattara'ya gösterilen sevginin de, hiddetin de fazla abartılı olduğunu düşünüyorum. Hatta senin söylediklerine şöyle bir ekleme yapayım:

Yattara'yı kadroda en çok oynatan kişi Şenol Güneş'ti. Zira biliyoruz ki, Şenol Hoca'nın takıntılarından biridir, iyi futbol, hücum futbolu. Yattara'ya çok şans verdi ilk geldiği yarım sezonda. Takımın da maşallhı vardı. Trabzonspor tarihinin futbol açısından en verimli dönemlerinden birini yaşadı ve bunda Yattara'nın da, Şimek'in de, Gökdeniz ve Fatih'in de payı büyüktü.

Sonra bu Yattara ne yaptı? Tarihimizin en karanlık gecelerinden birini yaşadığımız Famagusta maçında, saçma sapan bir nedenle kırmızı kart gördü ve nihayetinde yönetim ve hoca değiştirecek kadar bizi yaralayan bir olumsuzluğun mimarlarından biri oldu. Yani ona en çok şans veren adamı da yaktı.

Bütün bunlar gerçek olarak önümüzde duruyor. Ama bir de şu var ki, Trabzonspor adına sahada seyredilecek bir şey de kalmadı. Ne yetenekli futbolcuLAR, ne iyi bir oyun organizasyonu... Bir tek Yattara, o da oynarsa. Onun eşref saatleri var, maç günü ona denk gelirse ne ala.

Benim tercihim, Ziya Doğan'ın yerine, futbolu iyi oynamaya niyetli bir hoca gelene kadar Yattara kalsın ve oynasın. Ne zaman ki iyi hücum organizasyonlarımız olur, o zaman gidebilir. Yoksa Trabzonspor maçlarını izlemek gerçekten de ızdırap verici.

cuneytr
31.07.2007, 12:13
3 mac ceza alan bir oyuncuya ceza kesilmez mi kulubu tarafından?(ilkesel olarak söyledim)

Cino
31.07.2007, 13:28
Sevgili Cino :)

Yattara'ya gösterilen sevginin de, hiddetin de fazla abartılı olduğunu düşünüyorum. Hatta senin söylediklerine şöyle bir ekleme yapayım:

Yattara'yı kadroda en çok oynatan kişi Şenol Güneş'ti. Zira biliyoruz ki, Şenol Hoca'nın takıntılarından biridir, iyi futbol, hücum futbolu. Yattara'ya çok şans verdi ilk geldiği yarım sezonda. Takımın da maşallhı vardı. Trabzonspor tarihinin futbol açısından en verimli dönemlerinden birini yaşadı ve bunda Yattara'nın da, Şimek'in de, Gökdeniz ve Fatih'in de payı büyüktü.

Sonra bu Yattara ne yaptı? Tarihimizin en karanlık gecelerinden birini yaşadığımız Famagusta maçında, saçma sapan bir nedenle kırmızı kart gördü ve nihayetinde yönetim ve hoca değiştirecek kadar bizi yaralayan bir olumsuzluğun mimarlarından biri oldu. Yani ona en çok şans veren adamı da yaktı.

Bütün bunlar gerçek olarak önümüzde duruyor. Ama bir de şu var ki, Trabzonspor adına sahada seyredilecek bir şey de kalmadı. Ne yetenekli futbolcuLAR, ne iyi bir oyun organizasyonu... Bir tek Yattara, o da oynarsa. Onun eşref saatleri var, maç günü ona denk gelirse ne ala.

Benim tercihim, Ziya Doğan'ın yerine, futbolu iyi oynamaya niyetli bir hoca gelene kadar Yattara kalsın ve oynasın. Ne zaman ki iyi hücum organizasyonlarımız olur, o zaman gidebilir. Yoksa Trabzonspor maçlarını izlemek gerçekten de ızdırap verici.

Merhaba Tungacım,

Tüm sezona baktığında haklısın, ama ilk maçlarda ilk onbirde çıkarmadığı için çok protesto edildi, hatırla. Bence Yattara 'nın burnunun sürtmesini istedi, ama gerçeği bilemem elbette... Diğer söylediklerine de katılıyorum. Ancak benim itirazım Yattara 'nın idolleştirilmesi noktasındadır. Yattara Trabzonspor için idol olacak meziyetlere sahip bir futbolcu değildir. Futbolcu sadece yeteneği ile bir yerlere gelip orada da kalıcı olamaz diye düşünüyorum. Taraftarın idolü olması için her yönüyle istikrarlı bir çizgi çizmesi gerekmez mi ? İdol diyorum çünkü gördüğüm kadarıyla foruma üye bir çok arkadaş için çoktan idol olmuş bile. Yattara 'nın bizim iki kuruş para görünce şımaran, dünyanın kendi ekseni etrafında döndüğünü sanan, cahil, sonradan görme futbolcularımızdan tek farkı Afrikalı olması... Kaç sezondur Trabzonspor 'da, artık iyice tanıdık kendisini. Ben böyle düşünüyorum. Ama herkesin fikrine de saygım var.

Bu arada fotoğraflardan gördüğüm kadarıyla bayağı kilo almışsın, aman dikkat :)

Onur
01.08.2007, 20:45
Gönderin gönderin Yattarı'da yollayın. Ondan sonra 5 önlibero olsunda görün siz. Zaten takımda hüzum oyuncusu yok. Hele ki onlar arasında her şeyiyle ön plana çıkan Yattara'yı yollayın. Ondan sonra burda çok yazarsınız hüso-ayman-ferhat-hasan-serkan diye...

6Şafak Aydın1
04.08.2007, 15:50
valla ben hala o macta Yattara nin ceza verilecek bir harekette bulundugunu kesinlikle düsünmüyorum.

agahozlu
04.08.2007, 19:17
Rıdvan Dilmen'in Yattara için bir yorumu var,belki bazılarımız bilir:"Yattara öyle bir futbolcu ki bazen t.d kurtarır bazen t.d gönderir" bu bence her şeyi açıklıyor.Ortada bazı gerçeklerde var ki bunlardan bana göre en önemli iki tanesi şunlar: 1)Yattara çok yetenekli 2)Yattara tam anlamıyla profosyonel değil

Sencer Bulut
05.08.2007, 16:54
yattara biraz profesyonel olsan biraz macları ciddiye alsan simdi barcelonada oynayan 50milyon euroluk oyuncu olurdun.mahalle macına cıkar gibi maca cıkıyo canı istiyince oynuyor canı isteyince oyundan atılıyor.Benim anlamadıgım taraf bi yöneticide cıkıp yattaraya profesyonel gibi davranmadıgını sormuyor...

Emre Emiroğlu
05.08.2007, 17:02
Bu Kadarrr KArgaşanın Arasındaaa Bari Bırakında Bir Kaç Macda oLsa Adamı İZleyebilelim..
Trabzonsporu İzlemek İçin bir Kac Sebebimiz oLsun !!!!

Yattarayı Yollayana Kadar Takımda Cok Yollanıcak Futbolcu Var...

Acele Etmenin Bi Anlamı YOk
Soruyorum ;

Bu Takımın Nesi Profosyonel ki Yattarada Profosyonel oLsun ?

Takımın A dan ( Yönetimden ) Z ye ( Teknik Direktörden Futbolcusuna ) Hangi Kısmı Profosyonel de Yattaranın Profosyonel oLmayışından Şikayet Ediyoruz

6Şafak Aydın1
06.08.2007, 02:05
Rıdvan Dilmen'in Yattara için bir yorumu var,belki bazılarımız bilir:"Yattara öyle bir futbolcu ki bazen t.d kurtarır bazen t.d gönderir" bu bence her şeyi açıklıyor.Ortada bazı gerçeklerde var ki bunlardan bana göre en önemli iki tanesi şunlar: 1)Yattara çok yetenekli 2)Yattara tam anlamıyla profosyonel değil

Ridvan Dilmen iyi bir yorumcu olsa , Yattara yi agzina bile almaz

ÖmerFarukYılmaz
06.08.2007, 17:23

hahaha
rıdvan dilmen iyi bir yorumcu değilse türkiyede eleştiri- yorum diye bir sektör yoktur

sadece onu biraz daha tarafsız izle

bnce mukemmel bir yorumcu

ayrıca yattara mizyonunu tamamladı

musa kuş beylikdüznde otele gelip sakatlığı geçsin diye uğraşıyor(yüzüyor v.b.)

ona kuzenim sormuş yattarayı

gitmek istiyor malzemeciye bile sövüyormş arkadslarıyla arsını bozmuş

dior musa
artk grsini siz düşünün

ÖmerFarukYılmaz
06.08.2007, 17:23
ayrıca musanın sakatlığı 2 ay daha uzadı

poetricus
06.08.2007, 19:41
Hamam dedikodusu gibi kulaktan dolma bilgilerden sonuç çıkarıyoruz. Şehir efsanesi geleneğimiz çok iyidir ve fısıltı gazetesinin tirajı camiamızda hayli yüksektir. Farzedelim ki söylenenlerin hepsi doğru. Birileri gitmek istiyor. Ahkam keseceğimize, hariçten gazel okuyacağımıza kendimize bazı soruları sorsak nasıl olur?

1. Neden herkes bırakıp gitmek istiyor?

İstemeyenleri saymıyorum. Zira gidecek yerleri yok. Gitselerde böyle bol para, keyif ve ayrıcalıkları bu gökkubbe altında bulamazlar.

2. Gitmek isteyenlerin hepsi "hain" mi? Hepsi kötü niyetli mi?

3. Az çok futboldan anlayan ve belli bir kapasitesi olan bütün oyuncuların gitmeye can atmasının sebebi ne olabilir acaba?

Allah aşkına, bir kere bu soruları kendimize soralım. Yönetim ve Hoca asla sormayacak. Zira onlar fırka-yı nâciyedendir. Asla hata yapmazlar. Ne yaparlarsa doğrudur. Saçma bile gelse bir hikmeti vardır. Bari taraftar olarak bizler soralım. Taraftar derken Trabzonspor taraftarını kasdediyorum, Mantalitespor ya da Yönetimspor'unkileri değil. Gitmek isteyenlerle istemeyenlerin gelmek isteyenlerle istemeyenlerin bir mukayesesini yapsak ölür müyüz? Ve şu soruyu soralım: Neden?

Lütfen!

szmekobe
06.08.2007, 20:35
ayrıca musanın sakatlığı 2 ay daha uzadı
çok yüzdüğünden olmasın:D
rıdvan yorumuna katılıyorum

Sefa Murat Dokuz
06.08.2007, 20:45
Rıdvan Dilmen kaliteli bir yorumcu tarafsız yorum yapıyor ben tutuyorum valla o adamı

Emre Emiroğlu
06.08.2007, 20:49
Ne ALakası Var ???

Ben Rıdvanıııı maçlardaki yorumları haricinde normal programlardaki yorumlarını ve yazılarını beğeniyorm.

coach
08.08.2007, 16:32
Yattara'ya verilen ceza ile ilgili en güzel yorumu babam yaptı zaten yazmayı çok isterdim ama ....

Anladın sen onu :)

Yavuz Hasan
08.08.2007, 17:58
3 maç ceza alsa ne fark eder 5 maç ceza alsa ne fark eder yine çıktığı ilk maçta kırmızı kart görecek

Tolga Sarı
09.08.2007, 10:55
adam da kariyer düsüncesi yokki bulmus kendisini seven bi taraftar grubu onları bırakıp giderse ortada kalacagını biliyor....onun icin her avrupa macerasında takıma zarar versin sonrada bi iki hareket yapıp kendiini affettirmeye calıssın..anlamıyorum bu yattara yı..:( nasıl bir futbolcu bu ya..:@

gaybana61
09.08.2007, 12:03
yattara avrupa maclarında zaten sahada yok varlığı... işte yönetim bu adama vercen ağır bir cea bak bakalım bir daha bu tür bir harekette buluna bilecekmi.. nerde

sanatik
09.08.2007, 15:33
Yattara niye satilmiyor ?

Bir 3 üncü hatasinimi bekliyoruz ?

Bekleyelim bakalim.