PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Nedir bu paylaşılamayan? Ortak paydada değil miyiz?

denizgrsy
21.07.2007, 01:14
Bu başlık ile anlatmak istediğim ve sizlerin de düdşüncelerini önemsediğim öğrenmek istediğim konu ;

Biz Trabzonsporluların kalplerinde tek ve aynı değer olmasına rağmen; Stadlarda,Sokaklarda ve hatta Forum sayfalarında paylaşamadığı nedir?hemen hemen her maç tribünlerde ya kavga ya itiş kakış...sokakta bile Trabzonsporu konuşurken hafiften kendini kabul ettirmeye herkesin kendi kafasın da ki fikrin doğru olduğuna inanarak karşısındakini dinlememesi,karşı fikre kesin ve kesin karşı çıkması?Forum sayfamızda bile bazen aynı şeyi anlatırken aynı şeyi savunurken bile bazen birbirimize uslubumuzu bozuyor ve kırıyoruz,neden?

Aslında benim bunları yazmam daki en büyük neden ; ben maç sırasında tirübünde kendi arasında kavga eden itişip kakışan dostlarımı renkdaşlarımı görmekten son derece rahatsız oluyorum,yok efendim benim dediğim tezahurat yok senin dediğin tezahurat...yok sen yan gittin ben şurda durdum...bu bölünme üniversite grupları arasında bile var!örnek Ankara,hemen hemen her üniversitenin grubu var ancak kendi aralarında bile bi üstünlük savaşı var...

ya arkadaşlar ''Paydamız Aynı'',onun grubu benim grubum varmı,hepimiz Trabzonsporluyuz,hepimizi tek mutlu edecek şey Trabzonsporumuzun başarısı,hepimizi üzecek şey Trabzonsporumuzun kötü durumu...e o zaman sorun nedir?

içimdekileri dökmek sizlerle paylaşmak istedim,biliyorum ki bu sitede tirübünde ki gruplara katılan bir çok arkadaşımız var...onların da düşüncelerini öğrenmek istedim,belki de benim göremediğim yada bilmediğim bir çok şey vardır...

@FLU
21.07.2007, 01:34
biz adam olmayız sanırım bu konuda

İleli
21.07.2007, 01:43
herzaman demisimdir simdide diyorum Trabzon insani inatcidir budur der biter..

FANATIK61
21.07.2007, 01:46
Bir cikar oldumu isin icinde, kimseden efendilik veya dürüstlük beklenemez. Taraftarlarin cogu genelde böyledir.

Almanyada Maclara gidiyorum bizim Maclara baktigim zaman imreniyorum vallah acik söylemek gerekirse.

Bir cok Konuda maalesef geride kaliyoruz. Taraftar Gruplari arasinda bu Kavga bitmeli. Yoksa 20 sene daha her macta 5 dakika bordo mavi sampiyon trabzon ile övünür gideriz...

A.Alper
21.07.2007, 13:56
Tribündeki tek sorun maddi menfaat yüzünden bölünen taraftar gruplarının didişmesidir.

Mantalite61
21.07.2007, 15:01
Maalesef yönetimin başınaki kişiler Trabzonspordan önemli geliyor bazı taraftarlara ve onların avukatlığını yapmayı ilke edinmişler

Adem Erdoğan
21.07.2007, 15:05
Tek mesele "BEN" olmak.veya demek.

golebshera
23.07.2007, 15:40
Ben şöyle diyorum; "Trabzonluyuz, 37 derece ısıda kaynıyoruz.."

Trabzonluların birbiriyle didişmesini, Evliya Çelebi bile kitabında yazmıştır.. "Kulun kula ne borcu ola?" deyip, sürekli birbiriyle kapışırlar...

denizgrsy
23.07.2007, 19:40
ben bu tribünde ki grup kavgalarından,üstünlük sağlama çabalarından.. nefret ediyorum...Trabzonspor kimsenin tapulu malı değil ,kimse kimseden daha fazla Trabzonsporlu olduğunu iddaa edemez..eğer bir kişi evinde değilde kalkıp o stada gidiyorsa kimsenin o kişiye hakaret etme yada dışlama gibi bir hakkı olamaz

python
23.07.2007, 20:14
Paylaşılamayan birşey yok. Tek sorun cahillik.

Badaloğlu
23.07.2007, 20:25
Tribündeki tek sorun maddi menfaat yüzünden bölünen taraftar gruplarının didişmesidir.

Bunu sadece tribünlere indirgemek yanlış olur.Her seçim zamanı tribünlerden beter manzaraları izliyoruz.Hiç birbirlerini tanımayan insanlar, seçim zamanları Trabzonspor yönetim listelerinde tanıştığını sanırım unutuyorsunuz.Asıl çıkar bu listelerdedir.Bu listelerde olup bitenler haliyle tribünlere yansımaktadır...

Belli bir kesimin Trabzonu düşündüğü felan yok, sırf Trabzonspor'a yönetici olmak için binbir türlü takla atan insanlar var.Tabi gerçek Trabzonsporlularda var ama çoğunluk maalesef bu takım üzerinden kendi reklam ve rantını sağlamak olduğu için böyle bir başlık açmak zorunda kaldığını anla yeter...

25 yıldır hep aynı manzara bu gidişlede değişmeyecekte,eğer Trabzonspor şu stad mevzusnda 2 sene maçlarını İstanbul'da yada başka bir şehirde oynamadığı sürece kimsenin kendine geleceği yok.Trabzon'da canlı paranın döndüğü bu tip halka mal olmuş başka bir kuruluş olmadığı üzere, herkes bu kuruluştan emek vermeden,nemalanma peşinde...Buna yöneticilerde,tribünlerde dahildir...

Trabzon'da hali vakti yerinde 35-40 yaşına gitmiş işi gücü olan ama hala daha Trabzonspor maçlarını bedava seyrettiği için kendisiyle gurur duyan insanlar mevcut.Ama ona sorsan en büyük Trabzonspor'lu kendisidir.Mangalda kül bırakmaz bu tipler...Şu anada herkes Trabzonspor üzerinden kendi reklamının peşinde...Paylaşılamayan bu...

Atalay
23.07.2007, 22:48
Evet Ahmet kardeşime sonuna kadar katılıyorum bu blünmüşlügün asıl nedeni Trabzonspor sayesinde rant ve reklam elde etmeye çalışan bacalı sanayisi olmayan bir şehrin tek degeri üstünden siyasi nema kapmaya çalışan dar kalıplara bürünmüş dünya mantelitesini kaçırmış bu insanların ana felsefesi ise küçük olsun bizim olsun zihniyeti!! işte saymış oldugumuz nedenlerden dolayı camia bölünmüşmüş parcalanmış....bu orta oynuna son vermenin tek yolu ellerindeki elma şekerini ellerinden almak bunun en güzel yolu ise kulübe üye olmak çünkü bu insanlar yaklaşık 1000 oyla bu oyunu her seçimde sergiliyorlar...
işte bunun için tüm aklı selim bmn üyelerinin kulübe üye olmaları ve bir an önce bu kulübü planı programı vizyonu olan profesyonel kadrolara emanet etmek için dogru adayları öne çıkarmaları gerekmektedir...bir an önce bakkal zihniyetli mütahit kafalardan kurtulmamız camiamızı ve taraftarlarımızın bu bölünmüşlügüne son verecek tüm camianın bir araya gelecegi yönetim kurullarına kavuşmamız bizim tek kurtuluşumuz olacaktır....saygılarımla...

denizgrsy
24.07.2007, 20:09
duydum ki yeni üyeler 2 sene dolmadan seçimde oy kullanamıyorlarmış:-((
bu bozuk düzeni değiştirmek için 2 sene daha beklememiz gerekecek :-(

Nissan
25.07.2007, 08:21
Kardes, paydalarimiz ortak degil!

2000li yillarda baskanlik yapan insanlara bakarak anlayabiliriz bunu. Hepsi Trabzon dogumlu olabilir ama hepsi Trabzon taraftari degiller. Tipki ayni adada dogup buyuyen Rauf Denktas ve Tassos Papapoulos gibi beyaz ile siyah gibi farkli insanlar.

Erdinç Dilek
25.07.2007, 08:49
konuya farklı bir açı ile yaklaşayım, cevapların hepsini okumadım ama birkaç mesajda bende şöyle bir izlenim oldu:
niye böyle olduğumuzun en büyük sebebi büyük oranda artık olaylara spor boyutunda değil idari boyuttan bakmamızdan kaynaklanıyor, sporu unutup idari konulara ağırlık vermemizden kaynaklanıyor, eskiden böyle değildi, bununda sebebi iletişim denen faktörlerin kısıtlı olmasından kaynaklanıyordu, eski tarihlerde takımımız birçok kez kötü sezon geçirmişti ama bu kadar tepki almıyordu, çünkü Trabzonsporu belli bir çoğunlukla tartışıyorduk, ne zaman iletişim faktörleri ( internet gibi) çoğalmaya başlandı, çok sesli bir ortamda paylaşılan konularda artmasına paralel, sorunlarda spor boyutu ile beraber başka konulara yöneldi, bu da paylaşılan paydaların çoğalmasına haliyle fikir ayrılıklarına sebep oldu..

cIlgInIm
25.07.2007, 09:29

dogru söze ne denir

smertkan
25.07.2007, 10:13
Gerçekte Tekbir Trabzonspor varken hepimiz için ayrı ayrı bir Trabzonspor var.Ve herkes kendi Trabzonsporunun çok seviyor.Mesele burdan çıkıyor.

Benim Trabzonsporum Senin Trabzonsporunu yeniyor yada ondan daha büyük yada ondan daha kutsal, vs. vs. vs derken benliklerimiz geçiyor Trabzonsporun önüne.

Trabzonsporu öne alabiliyormuyuz onu kendimizden önde tutup ona göre hareket edebiliyormuyuz.Örneğin Yenilginin kızgınlığıyla koltuk kırmaktan vazgeçebiliyormuyuz?

Başta dediğimiz gibi Tek bir Trabzonspor var ve o bize ait değil hepize ait.Mesele bunu kabullenebilmekte?