PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ersan Barcelona'da...

Harun-61
19.07.2007, 01:11
Geçen sezon NBA takımlarından Milwaukee Bucks'ta forma giyen milli basketbolcu Ersan İlyasova, Barcelona'ya transfer oldu.

2005 yılında Milwaukee Bucks tarafından 2. turda 36. sıradan draft edilen Ersan, 2006'da İzmir’de yapılan Avrupa Ümitler Şampiyonası’nın en değerli oyuncusu seçilerek dikkatleri üzerine çekmişti.

20 yaşındaki basketbolcu Japonya'daki Dünya Şampiyonası’nda da isminden söz ettirmeyi başarmıştı.

Sezonu NBA takımlarından Milwaukee Bucks'ta geçiren Ersan, umduğu oranda forma şansı bulamadı.

Barcelona'nın teklifini kabul eden Ersan, 2 yıllık sözleşme imzaladı. Bu sezon 66 maçta 6.1 sayı ortalamasıyla oynayan Ersan, amacının Euroleague'de deneyim kazandıktan sonra NBA'e dönmek olduğunu söyledi.

Özge
19.07.2007, 01:20
Hayırlı olsun.Bence başarılı olucak ama onun yerinde olsam nbaden ayrılmazdım

Misina
19.07.2007, 01:27
Hayırlı olsun.Bence başarılı olucak ama onun yerinde olsam nbaden ayrılmazdım

nba da sürekli oynayamıyordu.nba e daha hazır dönebilmek için avrupadaki en iyi kulübü seçtim demiş.bi kaç yıl sonra yeniden nba dedir.

Özge
19.07.2007, 01:29
nba da sürekli oynayamıyordu.nba e daha hazır dönebilmek için avrupadaki en iyi kulübü seçtim demiş.bi kaç yıl sonra yeniden nba dedir.
Sürekli oynamıyordu fakat oynadığı maçların çoğunda etkiliydi.Özellikle bir ara biri sakatlandığında çok oynamıştı.Umarım başarılı olur.İnanıyorum da:)

kingfisher
19.07.2007, 01:37
başarılı olacağına inanıyorum biraz tecrübeye ihtiyacı var bence ...

Hüdai Pervaneli
19.07.2007, 01:42
basarili ve basarili olacagina inaniyorum:D

Özge
19.07.2007, 13:47
Barcelona'da gündem Türk yıldız

İspanya'nın Axa FC BarcelonaKulübü ile 2 yıllık sözleşme imzalayan Türk basketbolcu Ersan İlyasova,''Avrupa'nın en iyi kulübüne geldim'' dedi

Barça'nın resmi televizyonu Barça TV'ye demeç veren İlyasova,''Avrupa'ya gelmek benim için büyük bir fırsat. Aynı zamanda Avrupa'nın en büyük kulübüne gelme olanağı buldum. Katılacağımız tüm kupaları ve ligi kazanmak için takıma verebileceğimiz en büyük desteği vermeyi umuyorum''diye konuştu.

Barcelona'daki oyuncuları tanımadığını, ama yüksek kalitede bir basket boloynandığını bildiğini söyleyen İlyasova, ''Genç bir takım olmamız benimiçin büyük bir fırsat ve bunu iyi değerlendireceğime inanıyorum'' açıklamasında bulundu.

Ersan ayrıca, Barcelona'ya gelmeden önce antrenör Dusko İvanoviç iletelefonda konuştuğunu belirtip, ''İvanoviç, benden ne istediğini açıkladı''dedi.

Bu arada iki kez sağlık kontrolünden geçen Ersan için doktorlar, ''mükemmelbir durumda'' açıklamasını yaptı.

Öte yandan İspanyol basını, Ersan'ı, Barcelona'nın ''yeni yıldızı'' ve şimdilik sezonun ''en iyi transferi'' olarak tanıttı.

Bu arada Marca gazetesi, Ersan'ın Özbek mi Türk mü olduğu ve yaşıyla ilgili tartışmaları ön plana çıkartarak, ''Barça bir hayalet transfer etti'' başlığını attı.

2 yıllık sözleşmeye imza atan Ersan'ın 1. sezon 1.6 milyon Avro, 2. sezon 1.7milyon Avro alacağı belirtiliyor.

OYılmaz
19.07.2007, 15:22
Bence iyi yapmadı Nba da devam etmeliydi Milwaukee de forma şansı bulamaması biraz genç oluşundandı sıra onada gelecekti neyse Başarılar Ersen ;)

Ozan
19.07.2007, 15:59
Hayırlı olsun . daha yaşı çok genç . barcelona da kendini daha güzel gösterebilir ve ilerleyen yıllarda tekrar nba e gidebilir .

Bartuğ13
19.07.2007, 16:40
başarılar.euroligde karşılşırsak üzelim onun dışnda mutlu başarılı olsun

gilimalı
19.07.2007, 20:49
başarılar.euroligde karşılşırsak üzelim onun dışnda mutlu başarılı olsun

fenerbahçeyle aynı gruptalar sen neden üzelim diyon bırakta fb liler desin

Ba®ış
19.07.2007, 20:57
hayırlı olsun tebrikler

Ömer SEVİNÇ
19.07.2007, 21:13
Şimdi Nba'ye tekrar geldiğinde yeniden drafta mı girecek yoksa yine Bucks'ta mı kalacak?

Bartuğ13
19.07.2007, 21:22
fenerbahçeyle aynı gruptalar sen neden üzelim diyon bırakta fb liler desin

aynı grupta olduğunu bilmiyordum.kaldı ki oraya türk takımı statüsüyle giden her takımı desteklerim.ne kadar kızıp küfretsem de avrupada desteklerim.

Özge
19.07.2007, 23:49
Şimdi Nba'ye tekrar geldiğinde yeniden drafta mı girecek yoksa yine Bucks'ta mı kalacak?
Drafta girmeyecek ama Bucks'ta da kalmıcak galiba kim isterse ona gidicek:)

Özge
20.07.2007, 16:43
"NBA'ye daha güçlü döneceğim"

İspanya'nın Axa FC Barcelona kulübüne transfer olan Türk basketbolcu Ersan İlyasova, El Mundo Deportivo gazetesinde yayınlanan demecinde ''NBA'ye daha güçlü ve en iyi olarak döneceğim'' dedi.
NBA'in Milwaukee Bucks takımında kontratı sona erdikten sonra Barcelona ile 2 yıllık sözleşme imzalayan 20 yaşındaki Ersan, İspanyol basınına açıklamalarında aklının halen NBA'de kaldığı gizlemedi. Genç bir oyuncunun Avrupa basketbolunda daha kolay bir şekilde kendini geliştireceğine inandığı için Avrupa'nın en iyisi olarak gösterdiği Barcelona'yı seçtiğini söyleyen Ersan, ''NBA'ye ne zaman döneceğimi göreceğiz. Şu an Barcelona'da oynama hissi çok hoşuma gidiyor ve herkes benimle çok ilgili. Burada olduğum için çok heyecanlıyım ama ne kadar kalacağım bilmiyorum'' açıklamasını yaptı.
Ersan ayrıca, FC Barcelona kulübünde forma giyen ilk Türk basketbolcuolmaktan da çok mutlu olduğunu ifade etti.
Bu arada gerek Barcelona kulübü Juan Laporta gerekse Barcelona basketbol şubesi müdürü Zoran Saviç, İlyasova'yı transfer etmelerinden dolayı çok memnun olduklarını ifade ettiler. Laporta, ''NBA'de kalmak isteyen oyuncuları anlıyorum ama Ersan oyuncu olarak Avrupa ilerlemeyi tercih etti ve bunun için Barcelona'yı seçti. Bu bizi onurlandırıyor'' dedi. Saviç de Ersan için ''Büyük bir oyuncu. Çok yönlü oynama kapasitesine sahip, çok değerli, iyi bir fiziğe sahip, iyi bir savunmacı ve bize çok yardımı olacak bir oyuncu'' değerlendirmesinde bulundu.

Mayls
20.07.2007, 17:41
hayirli olsun insallah daha iyi olup dünyanin en iyilerinden olur

ilhan
21.07.2007, 00:39
Çok iyi bir karar verdi Ersan. NBA için hazır olmadığını anlamak çok önemli ve olgun bir davranış. Umarım 1-2 sene içerisinde NBA'ya tekrar döner.

Hüseyin Çümen
26.08.2007, 04:14
adam barçayı basamak olarak kullanıyo çok hoşuma gitti o demeci
büyük bir basketçi harika bi power forvet

Kadir
26.08.2007, 04:16
çok sevdiğim bir basketçi geçen dünya kupasında attığı bir smaç vardı hala aklımda :D

ahada o smaç :)

http://www.youtube.com/watch?v=Ir0XwKVSalY

barca onun için daha iyi olur..