PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Değirmenderespor Pilot Takımımız Oluyor

Emorfo
12.07.2007, 11:07
Ziya Doğan Gerede kampında yaptığı basın toplantısında gençlerin performasından memnun olduğunu söylemişti. Ancak ne yazık ki bazı fubolcularla yollarının ayrılması gerektiğini bu genç oyuncuların farklı takımlarda değil de aynı takımda oynamaları gerektiğini dile getirmişti. Toplantıda Trabzonspor'a pilot takım gerekli olduğunu, bu genç oyuncular birlikte oynamalı bunlar Trabzonspor'un geleceği demişti. Bu doğrultuda yönetim kurulumuz Trabzon merkez takımı olmasından dolayı Değirmenderespor'u pilot takım yapmak için hareket geçti. Değirmenderespor yönetimi ile anlaşmaya varılmış.

Bende bunu çok istiyordum. Bu gençlerimiz sürekli birlikte oynamalı ve iyice kendilerini yetiştirdiklerinde Trabzonspor'a geri dönmeliler. Bu sayede mükkemmel uyumu olan bir takım oluruz. Bu çok önemli, başarının en büyük sırrı da bence budur.

capa
12.07.2007, 11:12
bu arada,Trabzonspor umarım A.Sebat ı unutmaz

ARAF
12.07.2007, 11:13
güzel düşünce bakarsın oftaş gibi onlarda zamanla super lige çıkar

Burçak
12.07.2007, 11:13
resmi bi açıklama göremedim henüz ama böyle birşey olursa çok güzel olur.
özellikle farklı farklı takımlara gitmeyip aynı takımda daha bi uyumlu olarak kendilerini geliştirip Trabzonspora geri gelme şansları olur.
umarım doğrudur. çok iyi bi tercih.

Nissan
12.07.2007, 11:14
güzel düşünce bakarsın oftaş gibi onlarda zamanla super lige çıkar

Bana gore amatore duserler.

zafer6161
12.07.2007, 11:15
valla super olur,ama bu yönetimin bukadar kafası çalışacağını zannetmiyorum:(
bu arada diğer takımlarıda desteklemek lazım

EmrahYalçınalp
12.07.2007, 11:16
Bana gore amatore duserler.
Bu düşünceye sahip 20-25 kişiyi de NY'a gönderip orada kalmalarını sağlarsak düşmezler.

olimpus
12.07.2007, 11:17
Hem birliktelikleri, hemde göz önünde olmaları açısından son derece yerinde bir karar...

Faik Yılmaz
Bence ilçe takımlarından birisi olsa daha güzel olurdu futbolun gelişimi açısından....Ofluyum diye demiyorum ama mesela Ofspor olsa daha iyi olurdu çünkü o tarafta büyük bir potansiyel var kullanmak lazım..... Trabzondaki oyuncuları birileri daha kolay görür onların pilot olmaya ihtiyaçları yok

Travelair
Güzel bir düşünce

Hüdai Pervaneli
12.07.2007, 11:23
güzerl bir seyde bence daha baska bir takim olabilirdi:D

kudu_61
12.07.2007, 11:32
çok önceden olması gereken fakat geç kalınmış bir karar olarak görüyorum eğer böyle bir karar varsa ama olsun zararın neresinden dönülürse kardır...değirmenderespor ise mantıklı bir çözüm de anlayamadığım sen tut değirmenderesporu pilot takım yapmaya çalış değirmenderesporun golcüsünü canı konyaspora sattır hemde 5 senelik sözleşme ile adam türkiye profesyonel liglerinin en fazla gol atan 2. futbolcusu pilot takım alacaksın oradaki futbolcuları takip edeceksin yoksa elin konyası gelir alır can ile konyada konuşan bir arkadaşım diyor ki "can bana trabzonspordan teklif gelmedi gelseydi de harcanacaktım..."malesf durum bu trabzonsporda eskisi gibi gençlere şans tanınmıyor

Erdem Keser
12.07.2007, 11:35
Bence 2 lig a daki Orduspor yada Giresunspor olsa daha iyi olurdu hem karadeniz takimlariyla aramizdaki bagi guclendirmis olurduk

Mustafa Önal
12.07.2007, 11:38
bence böle bir şey çok iyi olur ancak burdaki önemli nokta aynı fikiri paylaşma olmalı. TRABZONSPOR misyonunu ve vizyonunu taşıyan oyuncular yetiştirmek için gereken maddi ve manevi hatta TRABZONSPORUMUZA teknik heyet yetiştirmek içinde bir basamak olarak kullanılabilir. akıllı yürütülen politikalarla başarı kesinlikle gelir.

Alpayer
12.07.2007, 11:38
iyi de arkadaşlar futbolcularımız 3. ligde oynayıp ne kadar geliştirebilirler ki..yani orda daha da geri gitmezler mi??

Emorfo
12.07.2007, 11:39
Değirmenderespor Türkiye 2. Futbol Ligi B Kategorisine yükseldi.

Mustafa Önal
12.07.2007, 11:42
Bence 2 lig a daki Orduspor yada Giresunspor olsa daha iyi olurdu hem karadeniz takimlariyla aramizdaki bagi guclendirmis olurduk
erdem bence en doğru tercih değirmendere. hem merkezde hemde izleme imkanın daha fazla. ordu ve giresunspora daha değişik topçular kiralanarak hem oyuncunun hemde bu kulüplerin gelişine olanak sağlanır. hem bu kulüpler ğilot olmayı asla kabul etmez.
bu kulüplerinde çok iyi bir taraftar potansiyeli var. bunuda göz önünde bulundurmak lazım. bu takımlara kadroya ilerde girebilecek kaliteli topçular kiralanabilir.

Burçak
12.07.2007, 11:44
yanlız bu geçici olmamalı. bu Trabzonspor için olmazsa olmaz olmalı. yarın başka bi yönetim geldiğinde destek bırakılmamalı. bu şekilde ciddi bi destek ve takip ile faydalı işler çıkarılabilir ortaya. Aralık da Nuri albayrak ve ekibi gittiğind eyeni gelecek yönetiminde bu olaya sonunakadar destek olması şart.

Misina
12.07.2007, 12:31
bence iyi oldu ama çok da gerekli değildi.trabzondaki tüm takımlar zaten Trabzonsporun pilot takımı.

Emre B.
12.07.2007, 12:52
Güzel düşünce.

Badaloğlu
12.07.2007, 13:13
iyi de arkadaşlar futbolcularımız 3. ligde oynayıp ne kadar geliştirebilirler ki..yani orda daha da geri gitmezler mi??

Önümüzde Oftaş örneği var arkadaşlar.Biraz bu konulara ilgi alaka gösterelim.Adamlar 3.ligden,süper lige çıktılar, hemde çok kısa bir zaman içerisinde...

Değirmendere pilot takım olurken, diğer takımlarıda unutmasalar bari...

BDiler61
12.07.2007, 13:15
sonunda böyle bir fikir akıllarına geldi

A.Alper
12.07.2007, 13:16
Gayet güzel bir düşünce adı değişecek mi?

sbay
12.07.2007, 13:29
değirmenderespor pilot takım olursa tesisleri Trabzonsporla ortak mı paylaşacak acaba....oftaş gençlerbirlği ile ortak tesis kulanıyodu bildiğim kadarıyla..

Parolinho
12.07.2007, 13:32
Sen aylardır kıvranan Sebata sahip çıkma,sonra gel Değirmendere'yi almaya çalış...Yazık Çok Yazık...

Sebatspor üvey evlat dimi...Bravo size bravo...

BDiler61
12.07.2007, 13:41
Trabzonspor pilot takım kuruyor

Trabzonspor Altyapı Sorumlusu Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Uğur Zihni, dün akşam gerçekleştirilen yönetim kurulu toplantısında pilot bir takım kurma kararı aldıklarını söyledi.
Trabzonspor'da PAF takım düzeyine gelmiş oyuncuları A takımda oynatma şansı bulamadıklarını belirten Ahmet Uğur Zihni, "Pilot bir takım kurarak bu açığımızı kapatmak istiyoruz. Kuracağımız bu takımın Trabzonspor'a maddi anlamda bir yük getirmeyecek. Anlaşacağımız bir sponsora takımın ismini vererek, hem para kazanacağız hem de Trabzonspor'a futbolcu kazandırmayı amaçlıyoruz. Bu anlamda 2. Lig'e çıkan Değirmenderespor ile görüşmelerimiz sürüyor. Onlar da bu projeye olumlu bakıyorlar. Anlaşma sağlanması durumunda Değermenderespor'u pilot takım yapacağız ve oyuncularımızın gelişimini takip etmek çok daha kolay olacak. Pilot takım projesinin hayata geçmesi ile bölge takımlarına oyuncu vermeyeceğiz anlamı çıkmasın. Bundan önce nasıl bölge takımlarımıza her türlü desteği sağlıyorsak, bundan sonra da sağlayacağız. Onlara desteğimiz devam edecek" dedi.

EmrahYalçınalp
12.07.2007, 13:51
Sen aylardır kıvranan Sebata sahip çıkma,sonra gel Değirmendere'yi almaya çalış...Yazık Çok Yazık...

Sebatspor üvey evlat dimi...Bravo size bravo...
E Allah'ın sopası yok... 3 ay idmana çıkarttığın Hami'yi Trabzonspor'un göz kırpışıyla "senin miadın doldu" der ve gönderir, sonra da Oktay, Ogün, K.Orhan'ı alır kurtarıcı diye getirirsen böyle sonuçlara da katlanırsın.

İHSAN
12.07.2007, 13:53
Pilot takım uygulaması süper ve yerinde olur amaaaa,

Eğer gerçekten oyuncunun pişmesi amaçlanıyorsa bence en azından şehir dışına gönderilmesi gerekir. Giresun, ordu, samsun gibi...
Ailesinden , memleketinden ve en önemlisi Trabzonspordan uzak kalmalı ki değerini daha iyi anlayabilsin.

ShadoW
12.07.2007, 15:07
Pilot takım uygulamasına bir yerden başlanması gerekiyor. Bu uygulamaya bir yerden başladıktan sonra hatalar, eksikler görülür gün be gün düzeltilebilir. Mühim olan bir yeri mihenk taşı alıp başlamak.
Hayırlı olsun. Kendi solunum organlarıyla soluyan bir takım için...

Vkgz
12.07.2007, 15:09
Trabzonspor pilot takım alıyor
Trabzonspor Altyapı Sorumlusu Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Uğur Zihni, dün akşam gerçekleştirilen yönetim kurulu toplantısında pilot bir takım kurma kararı aldıklarını söyledi.

Trabzonspor'da PAF takım düzeyine gelmiş oyuncuları A takımda oynatma şansı bulamadıklarını belirten Ahmet Uğur Zihni, "Pilot bir takım kurarak bu açığımızı kapatmak istiyoruz. Kuracağımız bu takımın Trabzonspor'a maddi anlamda bir yük getirmeyecek. Anlaşacağımız bir sponsora takımın ismini vererek, hem para kazanacağız hem de Trabzonspor'a futbolcu kazandırmayı amaçlıyoruz. Bu anlamda 2. Lig'e çıkan Değirmenderespor ile görüşmelerimiz sürüyor. Onlar da bu projeye olumlu bakıyorlar. Anlaşma sağlanması durumunda Değermenderespor'u pilot takım yapacağız ve oyuncularımızın gelişimini takip etmek çok daha kolay olacak. Pilot takım projesinin hayata geçmesi ile bölge takımlarına oyuncu vermeyeceğiz anlamı çıkmasın. Bundan önce nasıl bölge takımlarımıza her türlü desteği sağlıyorsak, bundan sonra da sağlayacağız. Onlara desteğimiz devam edecek" dedi.

Hüseyin Çümen
12.07.2007, 15:11
çok güzel düşünce inşallah takımımız için hayırlı olur aslında Trabzonsporumuzun elinde çok büyük imkanlar var birsürü bu şekilde takım varken bu projenenin daha yeni hayata gçirilme ye çalışılması düşündürücü

Şentürk
12.07.2007, 15:14
Pilot takım uygulaması güzel de, akıllara şöyle bir soru geliyor: neden bu zamana kadar akıllarına gelmedi ya da sebat o haldeyken bunlar yapılmadı.
Neyse geç de olsa,oldu bu yönetimle her güzel şeye şükretmek gerek.

Kasım Hilal
12.07.2007, 15:40
Sebat'ın bunu kabul edeceğini sanmıyorum.
Birinci lige çıkma başarısını göstermiş bir takım zaten.
KEndi yağında kavrulmasını becerebilmeli!

Mustafa Önal
12.07.2007, 15:40
http://www.ligtv.com.tr/uploads/news_manset_resim_u1_Taraftar002.jpg

Trabzonspor OFTAŞ'ını arıyor

şu habere bakın yaa aptal liğ tv TRABZONUMUZUN HABERİNİ YAPIYOR KOYDUĞU FOTOYA BAKIN.
BU KADAR DA APTALLIK OLMAZ Kİ BİLEREK Mİ YAPIYORLAR NEDİR.

Burçak
12.07.2007, 15:41
bunun da lafta kalacağını düşünüyorum ne yazıkki. göz göre göre Sebatspor avucumuzun içinden gitti. nerdeydiler ozaman.

Yahu Trabzonspor haberinde şeftali fotosunun ne işi var. lig tv nin yaptığuına bakın hele:p

Parolinho
12.07.2007, 15:47
E Allah'ın sopası yok... 3 ay idmana çıkarttığın Hami'yi Trabzonspor'un göz kırpışıyla "senin miadın doldu" der ve gönderir, sonra da Oktay, Ogün, K.Orhan'ı alır kurtarıcı diye getirirsen böyle sonuçlara da katlanırsın.Bundan dolayı yani,öyle mi...Yaklaşımın süper...:mad:

cIlgInIm
12.07.2007, 15:51
Alt yapıda oynayan oyuncuların hepsi A takıma cıkamıcagı için bu oyuncuları degerlendirmek istiyorlar bunları trabzonspordan küstürmemek istiyorlarr.. bu yonde iyi bi olay böyle olmasıda o cocuklar acısından iyi fikir .. onca yıl calısmaları bosa gitmemiş olur belki traanfer yerler

Mustafa Önal
12.07.2007, 15:54
http://www.ligtv.com.tr/uploads/news_manset_resim_u1_Taraftar002.jpg

Trabzonspor OFTAŞ'ını arıyor

şu habere bakın yaa aptal liğ tv TRABZONUMUZUN HABERİNİ YAPIYOR KOYDUĞU FOTOYA BAKIN.
BU KADAR DA APTALLIK OLMAZ Kİ BİLEREK Mİ YAPIYORLAR NEDİR.

nihayet akıllandılar lig tv biizm haberi yapıp bursa tribün fotosu koymuşlardı . mail attım ağzıma geleni yazdım hem resmi değiştiler.

Mustafa Önal
12.07.2007, 16:01
Trabzonspor OFTAŞ'ını arıyor (http://www.ligtv.com.tr/Default.aspx?r=1&hid=22711)

http://www.ligtv.com.tr/uploads/news_manset_resim_th_u1_Taraftar002s.jpg (http://www.ligtv.com.tr/Default.aspx?r=1&hid=22711)
Trabzonspor Altyapı Sorumlusu Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Uğur Zihni, dün akşam gerçekleştirilen yönetim kurulu toplantısında pilot bir takım kurma kararı aldıklarını söyledi... (http://www.ligtv.com.tr/Default.aspx?r=1&hid=22711)

haberin içeriğinde değiştiler fotoyu ama ana sayfada hala değimediler.

&lazkopatti&
12.07.2007, 16:04
yönetimin bu doğru kararını(ilk ve tek) tebrik ediyorum....:alkış:

Taner Gündoğdu
12.07.2007, 16:04
pilot takım uygulaması eğer uzun süreli olursa çok faydalı oacağını düşünüyorum. seçilen takım bence en uygun takımlardan birisi. değirmenderespor 3.lig takımı değil! 2.lig B katagorisine yükseldiler öncelikle bunu bilelim....

giresun yada ordu niye değil diyenler olmuş... farklı ilde olmaları ve ayrıca 2.lig A da omaları onların bunu kabul etmemeleri için bir sebep....

sebat niye değil? niye olsun? yeteri kadar destek verilmedi mi sebata? her oynatmadığımız oyuncuyu oraya yollamadık mı? niye şimdi başka takıma yardım edilince burun kıvırmalara? nedir bu hep bana hep bana mantığı?

lütfen biraz daha sağduyu... takıma yarayacak bir hamle ve sahip çıkılmalı bu uygulamaya...

Tmac61
12.07.2007, 16:09
Bu sadece resmi hali;

Değirmendereden Konyaya 5 yıllık imza atan Can Parlayanı hatırlayın.

Giresunspor a kiralanan Emrah Kol'u hatırlayın.

Emre aygünden Selim akbuluta bi dolu oyuncunun Sebata kiralandığını hatırlayın.

Sarıyere kiralanan eyüp ü hatırlayın

Darıcaya kiralanan Yusuf kurtuluş u hatırlayın

vesaire vesaire gider bu

Şimdi hepsi bi araya toplanmış olacak.

macka61
12.07.2007, 16:17
iyi düşünülmüş bir şey akçaabatada gereken destek verilir her zaman da verildi

Rıza ÇOLAK
12.07.2007, 16:20
o unutuldu bile bence....
Adamlar As takımı unuttularda A.Sebatımı düşünecekler

Vkgz
12.07.2007, 16:24
vay be yonetim akıllı işlerde yapıyormus bazan sasırtıcı:)

Vkgz
12.07.2007, 16:24
o unutuldu bile bence....
Adamlar As takımı unuttularda A.Sebatımı düşünecekler

bunların akçaabatla aralarımı bozuk acep...

karatasof
12.07.2007, 16:25
Umulur ki uzun soluklu bir girişim olur.Yoksa birkaç yılda geçip gidecek bir heves ise hiç bir anlamı yok.Bu pilot takım uygulamasını şahsen bilmiyorum.Bilen arkadaşlar bizede açıklarlar ise memnun olurum.Yani Dünyada futbolu endüstri haline getirmiş ve burdan milyon dolarlar kazanan Hollanda İspanya İtalya gibi ülkelerde örnekleri var mı?Daha açık olarak sorayım,Barcanın Ajaxın Milanın pilot takımları varmıdır?

AYYILDIZ
12.07.2007, 16:26
cok iyi dusunulmus bir durum su stad ve tv projesinide hayata gecirseler iyi is yaparlar

Burçak
12.07.2007, 16:34
barcanın ve diğerlerininde genç futbolcularını değerlendirdiği yerler mutlaka vardır. ama hiçbirisi bu olaya bizim ki gibi bakacağını sanmam. paraysa para herşey onlarda. adam basıyo parayı istediğini alıyo. ne işim var der pilot takımla..

Burçak
12.07.2007, 16:35
cok iyi dusunulmus bir durum su stad ve tv projesinide hayata gecirseler iyi is yaparlar
şaka maka bizimkier baya bi şey Düşünüyorlar !! :)
Sadece okadar...

sarman61
12.07.2007, 17:19
Arkadaşlar A.Sebatın bu tarz bir teklifi kabul edeceğini sanmıyorum. Değirmenderespor daha uygun bu iş için. Çünkü ilçe takımı değil. Anladığım kadarı ile Değirmenderespor yönetimi Trabzonspor yönetimine bağlı olacak. Her türlü maddi ve manevi Trabzonspora bağlı olacak. Böyle yönetim tarzını diğer takımlar kabul etmez. Ama Değirmenderespor eder. Bence çok yerinde bir karar. Yönetimimiz ileriye dönük bir yatırım yapıyor. Artık topçularımızı diğer takımlara göndererek harcatmayacağız. Burada direkt olarak Trabzonspora bağlı olacaklar. Buda futbolcuların gelişimi için dahi iyi olacaktır.

Kimse unutmasın. A.Sebata yaptığımız kıyakla şampiyonluğu kaybettik.

EmrahYalçınalp
12.07.2007, 21:22
Bundan dolayı yani,öyle mi...Yaklaşımın süper...:mad:
Tşkrlr :)

Ben dedim diye Sebat'ı unutmadı kimse. Sadece gönül bağım kalmadı Sebat'la. Buna rağmen bir sezon kombine kart almıştım, gollerinde de ayağa fırlamıştım. Herkes benim kadar el uzatsa da en fazla 3 tane daha 35 yaşında İstanbul eskisi topçu görürdük gerçi...

Sonuçta memleket takımı... Gelmek istediğim noktayla senin yaklaşımın arasında ciddi bir fark var. Bir telefonla Hami gibi bir adamı çizmeyi biliyorsan sen de ara, bir telefonla al istediğini. Asla küçümseme maksadıyla yazmıyorum, Allah selamet versin... Ama kariyerlerine bakılınca Mehmet Birinci kim, Hami Mandıralı kim de adamı istemiyorsun? "Popo" kadar sahada adamın her freekicki potansiyel gol. Adını duyunca çiftetelli oynaman lazım... Sen bir telefonla adamı harcıyorsun... Asla hazmedemeyeceğim bir hareket yapıldı Hami'ye. Bu nedenle de benim yorumum "Allah'ın sopası yok" işte... Yardım etmesinler demiyorum, desem ne olacak, edilmeyecek mi?

Sebat tekrar çıkarsa buna en çok sevinenlerden biri olurum, düşünce de üzülürüm biraz. Hepsi o. Sebat'ın çıkamadığı ilk sene tüm maçlarına gittiğimde bir duruş görüyordum, çok mutlu oluyordum. O duruş Hami'yi "SKT geçti" diye postalayıp yerine Oktay, Orhan Kaynak ve Ogün'ü almaz.

Neyse, anafikir anlaşılmıştır umarım. Ben Sebat'a bozuğum, kırgınım. Kim ne isterse yardımını yapar. Kimse bana sormuyor. Relaks yani :)

Ali Şahin
12.07.2007, 22:04
iyi fikir ama bu yönetimin değil ÖZKAN SÜMERİN fikridir adım gibi eminim

_SeRKaN_
12.07.2007, 23:39
Bencede iyi fikir daha önce alınmalıydı bu karar ayrıca değirmendere nin olmasınada sevindim bir değirmendereli olarak ayrıca trabzon takımlarından merkez olarak değirmendere yi seçmesini doğal buluyorum pilot takım olarak inşallah böylelikle sağa sola savurduğumuz gençleri göz önünde izleme fırsatımız olurda en azından ileride faydalanma şansımız olur kesin bu fikri gençlerbirliği oftaş ın birinci lige çıkmasından esinlenerek aldılar ama olsun zararın neresinden dönersek kardır..

WERTHeR
12.07.2007, 23:42
İşte olay budur ziya hocayı ve yönetimi eğer bu fikirlerini gerçekleştirirlerse taktir etmek gerekir. Modern futbolun bir unsurudur pilot takım olayı

Punisher-61
12.07.2007, 23:46
bu cok güzel fikir..gerceklesirse Trabzonsporun cok isine yarayacak

Rasim İlham Kotancılar
12.07.2007, 23:54
oh be sonunda iyi bir haber duyduk. ben yatıp kalkıp A takıma alınmayan oyunculara üzülüyordum umarım değirmenderesporda oynayıp başka takımlara gitmezler. Fikir kiminse tebrik ediyorum

Mesut AKYILDIZ
13.07.2007, 00:06
Çok mantıklı ve yerinde bir karar inşallah umdugumuz sonuçları elde ederiz hem Trabzonsporumuza futbolcu yetiştirilir hemde Degirmenderesporun başarılı olmasına direkt katkıda bulunulur yönetimimizin görev aldıgından beri aldıgı en dogru karar diyebilirim...

Erdem Keser
13.07.2007, 00:11
Boylece Ziya hocayida pilot takimimiz Degirmendereye veririz kendisini gelistirdiginde tekrar aliriz :)

Mehmet Fatih Yavuz
13.07.2007, 00:12
Boylece Ziya hocayida pilot takimimiz Degirmendereye veririz kendisini gelistirdiginde tekrar aliriz :)

güzel taktik..:D
baya staja ihtiyacı var..:D

Özkan
13.07.2007, 01:00
Umulur ki uzun soluklu bir girişim olur.Yoksa birkaç yılda geçip gidecek bir heves ise hiç bir anlamı yok.Bu pilot takım uygulamasını şahsen bilmiyorum.Bilen arkadaşlar bizede açıklarlar ise memnun olurum.Yani Dünyada futbolu endüstri haline getirmiş ve burdan milyon dolarlar kazanan Hollanda İspanya İtalya gibi ülkelerde örnekleri var mı?Daha açık olarak sorayım,Barcanın Ajaxın Milanın pilot takımları varmıdır?İspanya liginde rezerv ligi var. Diğer ligleri bilmiyorum ama Ajax altyapı konusunda dünyânın en iyi klübüdür. Adamların her kıt'ada rezerv takımları var.

Üzeyir Gönül
13.07.2007, 01:34
Bu konu unutuldu gitti. Elimizde olup da forma şansı bulamayacak olan gençlere (ileride çok iyi futbolcu da olabilirler) çok üzülüyorum. Belki de ilerde Trabzonspor'umuzu şampiyonluğa taşıyacak olan futbolcular vardır içlerinde. Ama oynatılmayınca nasıl şans bulacaklar ki?!

_SeRKaN_
13.07.2007, 12:13
Gerçi gençlerden 7-8 tanesi şimdiden farklı takımlara gitti geri kalanlardan faydalanacaz artık göze batanlar gitti bu karar daha önceden alınsaydı şimdi onlarıda kaybetmemiş olacaktık olsun ne yapalım en azından fazla zarar etmeden bir çözüm yolu bulunmuş oldu...

Murat'
13.07.2007, 12:19
trabzonsporun paftaki oyuncuları tüm trabzon takımlarına yeterdi

coskun0661
13.07.2007, 14:03
herkese hayırlı olsun..

Kadir
13.07.2007, 15:28
inşallah verdiğimiz topçular can parlayan gibi patlama yaptıkdan sonra başka takımlara gitmezler.

Şuayip Aydın
13.07.2007, 15:34
inşallah verdiğimiz topçular can parlayan gibi patlama yaptıkdan sonra başka takımlara gitmezler. o kendine guven miyodu ondan gitti guvenen savasan kazandi a takima cikti

Burçak
13.07.2007, 15:39
bu pilot takım olayı lafta yada göstermelik kalmamalı. oynatmadığın oyuncuları oraya yollayacaksın ama takibinide iyi yapacaksın. sadece futbolcu değil maddi konuda her konuda desteklemek gerek.

Adem Erdoğan
13.07.2007, 16:36
hayırlı olsun
da trabzon takımları zaten pilot takımdı

bordo61
13.07.2007, 17:32
evet değirmendere guzel bir tespit inşallah iyi olur

Bartuğ13
13.07.2007, 17:41
hayırlısı olsun

bordoylamavi
13.07.2007, 20:30
güzel fikir

Onur
13.07.2007, 21:09
Gençler için çok iyi oldu. Hiç değilse kendilerini gösterebilecekleri bir platformları var.(Olacak inş) Fakat ZD ordan gençleri alıpta A takımda oynatır mı? Belli değil..

Sacit
13.07.2007, 21:13
en iyisi olur..

diğer takımlar da bu işi yapacak olan yok gibi...

zafer6161
13.07.2007, 22:06
hayırlı uğurlu olsun,inşallah gençler başarılı olur ve gelecekte trabzonspor yeni yıldızlar kazanır:alkış:

Bülent Bayraktar
14.07.2007, 10:35
yapacakları tek iyi şey olur...

çok iyi genç oyuncularımız var Ziya doğan olduğu için başımızda onlara şans tanınmıyor,
orda kendilerini gösterirler hiç değilse

lazzist
14.07.2007, 14:57
PİLOT TAKIM HEYECANI

Trabzonspor'da uzun zamandır gündemde olan ancak bir türlü hayata geçirilemeyen pilot takım projesi için somut adımlar atıldı. İkinci Lig B Kategorisi'nde mücadele eden Değirmenderespor ile pilot takım konusunda bir görüşme yapan ve büyük ölçüde anlaşma sağlayan bordo mavili yönetim, Değirmenderespor'a maddi kaynak için sponsor arayışlarına girdi.

İSİM ARANIYOR

Değirmenderespor'un isminin Trabzongücüspor veya bordo mavispor olarak değiştirilebileceği belirtildi. İsim konusunda da arayışlarını sürdüren yönetimin sponsorlardan gelecek tekliflere göre kulübün adının yanına sponsorun adını da ekleyebileceği bildirildi.

PEREKLİ:"KAZANIMI FAZLA OLUR"

İki kulüp arasındaki protokolün önümüzdeki günlerde imzalanması beklenirken Genel Menajer Necmi Perekli, pilot takım projesinin Trabzon'a ve Trabzonspor'a çok şey kazandıracağını söyledi. Necmi Perekli, Değirmenderespor'u pilot takım seçmelerine rağmen diğer bölge takımlarına da gerekli desteklerinin süreceğini belirtti.

14.07.2007

Kaynak : DHA

degirmendereye isim ariyolarlar
bence trabzongenclik olsun amca uygun bir isim olurdu

İleli
14.07.2007, 15:06

anliyorum hemserim ama degirmendere arsin araklida geldi Trabzonspor hangisine baksin simdi yanlismiyim?

TSezgin61
14.07.2007, 15:27
PİLOT TAKIM HEYECANI

Trabzonspor'da uzun zamandır gündemde olan ancak bir türlü hayata geçirilemeyen pilot takım projesi için somut adımlar atıldı. İkinci Lig B Kategorisi'nde mücadele eden Değirmenderespor ile pilot takım konusunda bir görüşme yapan ve büyük ölçüde anlaşma sağlayan bordo mavili yönetim, Değirmenderespor'a maddi kaynak için sponsor arayışlarına girdi.

İSİM ARANIYOR

Değirmenderespor'un isminin Trabzongücüspor veya bordo mavispor olarak değiştirilebileceği belirtildi. İsim konusunda da arayışlarını sürdüren yönetimin sponsorlardan gelecek tekliflere göre kulübün adının yanına sponsorun adını da ekleyebileceği bildirildi.

PEREKLİ:"KAZANIMI FAZLA OLUR"

İki kulüp arasındaki protokolün önümüzdeki günlerde imzalanması beklenirken Genel Menajer Necmi Perekli, pilot takım projesinin Trabzon'a ve Trabzonspor'a çok şey kazandıracağını söyledi. Necmi Perekli, Değirmenderespor'u pilot takım seçmelerine rağmen diğer bölge takımlarına da gerekli desteklerinin süreceğini belirtti.

14.07.2007

Kaynak : DHA

degirmendereye isim ariyolarlar
bence trabzongenclik olsun amca uygun bir isim olurdu

bencede TRBAZONGENCLİK güzel olur...aslinda bi anket yapılsa... dikkat ceker

bordolumavi61
14.07.2007, 15:31
maçkaspor
olabilir

TSezgin61
14.07.2007, 15:32
maçkaspor
olabilir

bizim macka....:D mackaspor var zaten...olacaksa Trabzonun ismini tasisin

pReN@_61
14.07.2007, 16:04
bu fikir uygulanırsa çok faydalı olur..

Yunus Emre AYAZ
14.07.2007, 16:11
ofspor olsun :P yok yok bu yönetim ordan da küme düşürür ofsporu. :(

trabzongenclik güzel :D

lazzist
14.07.2007, 16:56
insanin aklina durdukca baska fikirler geliyo trabzongenclik trabzongücü yada baska bişiy... ama trabzon tarihini yeniden canlandırmak adına nebiliyim idmanocagı yada idmangücü isimlerinin verilmesi bunun trabzonsporun köklerini derinleşmesine kulüp yapısının saglamlaşmasına etkisi olabilir diye düşünüyorum yani trabzonsporun pilottakımı herşeyiyle trabzonspora baglı gecmişi olan trabzonsporun oluşmasında etkili olmus bir klubün adı olması daha manalı ve güzel olur kanısındayım ayrıca bugün oftaş durumuna düşmemek için eger olacaksa klübün tüzügüne süperlige cıkma yasagı koyulmalı tek amac TRABZONSPOR'a hizmet olmalı(tabi bunlar bence :))

UğurB
14.07.2007, 17:07
Ingiltere'de rezerv lig var. Orada ilk 16'ya (Ingiltere'de yedek kulubesinde 5 kisi oturuyor) giremeyen ve kullanmadiklari diger oyunculari takimlar rezerv ligde oynatiyorlar. Ornegin Musampa'yi kadroya almadiniz o zaman rezerv ligde oynatabiliyorsun. Ispanya'da Real Madrid'in ikinci ligde oynayan takimi var. Real Madrid Castilla diye. Ama sampiyon bile olsalar La Liga'ya cikamiyorlar. Bir donem Barcelona'nin ve Atletico Madrid'in de takimlari vardi ama halen var mi bilmiyorum. Almanya'da takimlarin Regional Liga (Bolgesel liglerde) oynayan takimlari var, bunlarin bazilari amator statude oynuyor. Ben Rezerv Ligin pilot takim kadar onemli oldugunu dusunuyorum. Tek sorun maclarin PAF ligi maclari gibi seyircisiz olma ihtimalinin yuksekligi. Iddiali macin olmayisi. Pilot takimda bu yakalanabilir.

python
14.07.2007, 17:40
Neden sonuna spor ekliyoruz anlamıyorum. Zorunlu birşey mi bu? Adının değişmesine hiç gerek yok. Sponsor olarakta Trabzonsporu öneriyorum :) Pek masrafı olmaz ikinci lig b kategorisindeki bir takımın.

MarceloTS
14.07.2007, 18:07
trabzongücü özenti olur bence başka bişe konulmalı ama bence değirmenderespor olarak kalsın çok güzel ayrıca logosunuda beğeniyorum illa değişmesi gerekmez

karatasof
14.07.2007, 18:12
[quote=chovy;868606]Boylece Ziya hocayida pilot takimimiz Degirmendereye veririz kendisini gelistirdiginde tekrar aliriz :)[/quot

Bence Pilot olan ZD olurda Değimendere Spor'u uçurur mu? yere çakar mı? orası baya karanlık.Şahsi kanaatim belli.Senin dediğin dikkate alınırda biz ZD'den kurtulursak TS'un uçacağına kalıbımı basarım ama.

cyberentalpi
14.07.2007, 18:18
degimendere olarak kalmali ismi bence:)

Erdem Keser
14.07.2007, 18:20
en iyisi Bordomavispor olsun

vatandas61
14.07.2007, 18:20
bordo mavi spor bu isim yakisir

Nissan
14.07.2007, 22:08
Bu düşünceye sahip 20-25 kişiyi de NY'a gönderip orada kalmalarını sağlarsak düşmezler.

Demek istedigim suydu, siz Albrayak'i baskan yaptiktan sonra Ts zaten Istanbul tajkimlarinin coplugu oldu yani, pilot takimi durumunda. daha pilot takima ne gerek varki; Istanbul'da ise yaramayanlari bize getiriyor, bizden ise yarayanlari da bin bir taklalar atarak once takimdan uzaklastiriyor sonrada bir yooluyla rakiplerimizin kadrosuna dahil edilecektir..

cicero9
15.07.2007, 12:46
Hayırlı, uğurlu olsun.
Hem Trabzonspor hem de oranla çok ufak olan Değirmenderespor camiası çok şey kazanacaktır.

bordo61
15.07.2007, 16:43
değirmendere merkez takımı bence en ideali :) bundan sonra 2. takımımız

_SeRKaN_
15.07.2007, 18:44
Takımın isminin değişmesine gerek yok bence sonuçta o isimle 2.ligi haketmiş bir takım olarak isminin aynı kalmasından yanayım isimsiz bir takım değil ki isim arıyolar :D

OYılmaz
15.07.2007, 18:50
Takımın İsmi Trazongücüspor ya da Bordomavispor olacakmış hiç şaşmayın bizim nuri Albayrak A.Ş bile yapar ismi :D

Misina
15.07.2007, 19:47
Albayrakgücü olabilir şaşırmayın:)

61OKTAY
15.07.2007, 20:09
gelecege yönelik takıma olumlu çok büyük katkıların olabilecegi ve kendi öz evlatlarımızla kazandığımız o efsane şampiyonluklarıda yeniden yaşatabilecek bi gelişim ve bu bütün TRABZONA yayılmalı

Serdar A
15.07.2007, 20:42
Eğer bir pilot takım olacaksa bunun mutlaka 2 ligde olması gerekir.
Geleceği parlak bir oyuncu 2 yıl üst üste 3.lig oynamaz.
Değirmendereye şu an takımımızda yer bulamayan gençlerimizi aktararak , takımın başına iyi bir hoca getirirsek zaten seneye 2.lig A'da olur.

Pilot takım yalnız futbolcu yetiştirmek için değil , antrenör yetiştirmek içinde kullanılmalı.

Mayls
15.07.2007, 20:56
Degirmenderespor suanda Amatör'de mi yoksa Lig B'de mi? Yani yeni sezonda

Serdar A
15.07.2007, 21:11
Degirmenderespor suanda Amatör'de mi yoksa Lig B'de mi? Yani yeni sezonda

Lig B

resmi site (http://www.degirmenderespor.com/portal/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=13&Itemid=29)

Yavuz Hasan
15.07.2007, 21:14
hayırlısı olsun bi takımın pilot takımı olması iyidir

Serdar A
15.07.2007, 21:20
2. lig b takımları federasyona yabancı oyuncu bonservisi kayıt edebiliyor mu ?
lig A 'da 1 yada 2 yabancı oyuncuya izin var sanırım.

Bilen var mı ?

Misina
15.07.2007, 21:28
2. lig b takımları federasyona yabancı oyuncu bonservisi kayıt edebiliyor mu ?
lig A 'da 1 yada 2 yabancı oyuncuya izin var sanırım.

Bilen var mı ?

yanılmıyorsam 2 ligde yabancı oynatma hakkı yok.kazak ve azeri oyuncular Türk statüsünde oynuyor olabilir

fanatikdevri
15.07.2007, 22:50
bence bişe olmas

Kubilay ŞAHİN
15.07.2007, 22:52
Hayılısı Olsun Diyelim...

Serdar A
15.07.2007, 23:14
yanılmıyorsam 2 ligde yabancı oynatma hakkı yok.kazak ve azeri oyuncular Türk statüsünde oynuyor olabilir

Amatör küme takımları bile yabancı oyuncu transfer ediyor , 2 ligde ise yasak ?
Martinez hangi kümede oynayacak ?

" sanırım " değil , net bir cevap bekliyorum...

edit: malatyaspor 'dan Sebastian Johansson ve Zdenik Senkerik

Misina
15.07.2007, 23:19

dikkatini çekerim saydığın oyuncuların hepsi takımları süper ligde iken alınmış.

_SeRKaN_
15.07.2007, 23:27

Süper ligden düşen takımların ellerinde bulunan mevcut yabancılar sözleşmeleri olduğu sürece oynayabiliyor fakat lig a da yer alan takımlara yabancı izni verilmiyor.Malatyaspor örneğini vermişsin onlar malatyaspor süper ligdeyken yapılan yabancı transferleri şu anda zaten herhangi bir yabancı transferi yapma onayları yok...

Serdar A
15.07.2007, 23:39
dikkatini çekerim saydığın oyuncuların hepsi takımları süper ligde iken alınmış.

Doğru söylüyorsun.

Peki 3. lig ve amatör kümede böyle bir sınırlama var mı ?

celilmuhcu
16.07.2007, 00:17
hayırlısı destek çıkmak yakışır .iyi oldu.

Misina
16.07.2007, 00:35
Doğru söylüyorsun.

Peki 3. lig ve amatör kümede böyle bir sınırlama var mı ?

amatörde yabancı transferi yapılabiliyor.fakat 2.ve 3.ligde yabancı yasak.ama kazak ve azeri oyuncuları Türk asıllı olarak oynatma imkanı var heralde.

mesela geçen yıl sebattaki ali aliyev.bu yıl da orduspor bir kazak oyuncu aldı.

ferhaTS87
18.07.2007, 20:51
maden degırmendere spor pılot takımımız olucak nıye aynı katogorıde oynıyan seker spora ıkı tane kıralık topcu verıyoruz bu nurı ve sırket danısmanmlarına akıl sır ermıyo

Misina
18.07.2007, 21:36
maden degırmendere spor pılot takımımız olucak nıye aynı katogorıde oynıyan seker spora ıkı tane kıralık topcu verıyoruz bu nurı ve sırket danısmanmlarına akıl sır ermıyo

osman özköylünün hatırına şeker e verilmiş olabilirler

Hüseyin Çümen
18.07.2007, 21:43
amatörde sınırlama yok 3. ligden haberim yok orda yasak sanırım

bakigokhan
19.07.2007, 17:23
pilot bi başkanımız ve pilot bi teknik direktörümüz varken bizim de bir pilot takımımız olsun.Fenerli başbakanın pilot TS başkanı lig ikincisi takımdan geriye kalan ne.Gökdeniz yattara hüseyin onlar da teker teker gidecek biz de kalpten gidecez stres sıkıntı sahibi oldum nereye ne yazacağımı şaşırdım kusura bakmayın.

TheRapZoNe
19.07.2007, 20:50
Pilot takım uygulamasında geç bile kalındı. İlçe takımı seçilmeyip,Trabzona ait mahalle takımının seçilmesi daha mantıklı oldu.Yönetime akılcı kararından dolayı tebrikler

DURAS
19.07.2007, 21:00
bu pilot takıma, ziyanı, nuriyi, sayiti yollasak 2-3 sene orada kalsalar nasıl olur:D

Jackdaniels
19.07.2007, 21:02
Heyy gidi değirmendere bizim arkadaş son penaltıyı kaçırmasaydı şimdi değirmendere yerine polis gücü buralarda olacaktı :)