PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Forma ve Amblemimizdeki Mavinin Tonu Tüzüğümüzdeki "Açık Mavi" Tanımına Uyuyor mu?

Sayfa : [1] 2

My
09.07.2007, 11:00
Kulübümüzün tüzüğündeki renk tanımı şu şekildedir;

TEMSİLİ RENKLERİ VE AMBLEMİ

MADDE 4 Renkleri “KOYU BORDO – AÇIK MAVİ” dir. Amblemi ise bu maddede yer aldığı gibidir. Bu amblemi kullanabilmek, kulübün iznine bağlıdır.

http://www.trabzonspor.org.tr/images/ts_logo.gif

Renk kodlarımız da budur;

http://img113.imageshack.us/img113/8633/renklerwg0uw3.jpg

Photoshopa döktüğümüzde de şu şekilde ;

http://img175.imageshack.us/img175/8345/bordomavize2.png

Bunlarda bu seneki formalarımızdaki mavi ton;

http://img406.imageshack.us/img406/6319/mavigr0na7.jpg

http://img412.imageshack.us/img412/3497/paralld9td1.jpg

Şimdi kendi kendime acaba diyorum bende mi acayiplik var yoksa hakikaten de bu işte mi bir terslik var ? Ts Club'la görüştüm ve bu seneki mavi renk tonumuzun bu olduğunu söyledi. Sizce tüzükçe belirtilen mavi tonla formalarımızdaki ton uyuyor mu?

Hadi yine formamızdaki mavinin tonajı tartışılır olsun da ya amblemimizdeki mavi(!).

http://img247.imageshack.us/img247/6822/beyazxc8ky3.jpg http://img242.imageshack.us/img242/4237/paralld9qb9.jpg

Açık maviyle uzaktan yakından bir alakası yok. Bu bildiğimiz lacivert. Ne tüzüğe uyuyor ne göze ne nizama. Amblemimizdeki renkler bordo lacivert! Bordoyla lacivert birbirine girince amblem yakından bile zor bela seçiliyor.

İyide neden? Neden gerçek renklerimiz varken lacivert? Aklım sırrım almıyor. Lacivertle hiç bir ilgimiz yokken neden laciverti kullanıyoruz mantıklı bir açıklaması olan var mı?

Bence formamızdaki ve amblemimizdeki mavinin tonları tüzüğümüze yani gerçek renklerimize uymuyor. Kulübümüze telefonla olsun faxla olsun maille olsun özellikle amblemimizdeki bu lacivert ayıbının derhal düzeltilmesi için bir baskı oluşturmamız gerektiğini düşünüyorum. Bana katılan varsa buyurun;

Trabzonspor Mehmet Ali YILMAZ Tesisleri
Telefon 0 (462) 325 09 67 (4 hat)
Faks 0 (462) 325 55 14 - 325 55 15

Trabzonspor TS Club Satış Mağazası
Telefon 0 (462) 326 20 77 Faks0 (462) 326 67 97

Trabzonspor ile ilgili soru ve önerileriniz için:info@trabzonspor.org.tr
Reklam ve Pazarlama Departmanı için :pazarlama@trabzonspor.org.tr
TS Club ürünleri ile ilgili :tsclub@trabzonspor.org. tr (tsclub@trabzonspor.org.tr)ihbarhatti@trabzonspor. com.tr (tsclub@trabzonspor.org.tr)

ozturk
09.07.2007, 11:03
İlginç gerçekten.. Aslında eski formalar kalmadı çubuklu forma dışında hiçbirini beğenmiyorum açıkçası...

ErayAkyüz
09.07.2007, 11:04
ölümüne kappa ve tsclup

Serdær
09.07.2007, 11:04
1.Forma Hiç Beğenmedim.

2. Forma güseL oLmuş fakat. Bizim Beyaz Puma formamız var neden o formayı giymiyoruz biz.

Emorfo
09.07.2007, 11:06
Formalar geçiciymiş veya taraftar forması da olabilir. Yeni sezon takımın forması bunlar değil diye duydum.

ErayAkyüz
09.07.2007, 11:07
yaa yemin ederm naylon pazarlarda satılan formalara benzio atesle yaklasmamak lazım bunlara cok kotu

ErayAkyüz
09.07.2007, 11:08
Formalar geçiciymiş veya taraftar forması da olabilir. Yeni sezon takımın forması bunlar değil diye duydum.

kaynakkkkkk?

kudu_61
09.07.2007, 11:09
doğru söze yapılacak tek bir yorum var haklısın neydi o sözde mavinin hali bende hiç beğenmedim....

aaahmet61
formada akla ilk gelen barcelonanın forması .insanı öyle etkiliyorki.

Emorfo
kaynakkkkkk?

Kaynak ben :D

TSelif
Beğenmedim ben rengini . Mavi bizim mavimizin yanından bile geçmemiş:rolleyes:

Külünkoğlu
09.07.2007, 11:10
Konu formaların dizaynı değil arkadaşlar.

Forma ve armalarda hatta bütün ürünlerde kullanılan ve bizim bir türlü ne hikmetse tutturamadığımız bazen renk farkı derecesine kadar gelen renklerdeki ton farkı.

My
09.07.2007, 11:12
Formalar geçiciymiş veya taraftar forması da olabilir. Yeni sezon takımın forması bunlar değil diye duydum.Emorfo, Ts Club'la görüştüm, bu seneki formalarımız renk tonlarıyla olsun dizaynlarıyla olsun bunlar. Bunlara ilaveten beyaz ve çubuklu formamızda diğer 2 formamız. Ayrıca çubuklu formalarımızın çıkış tarihi belli değil. Bu sene bordo formalar da üretilmeyecek.

Sinan Akyıldız
Şimdi dikkatimi çekti , bu parçalı formanın omuz bölgesinde puma logosu yok sanırım ? benmi öyle gördüm acaba :)

Bide herşeyi geçtik armayla formadaki 2 maviyi birbirine tutturamıyosan ne diye bu işe bulaşıyosun puma efendi :)

TSelif
renklerdeki ton farkı.
Çok mu zor ya bu rengi tutturmak ...? Hayret bişey yaa:rolleyes:

Miraç Atalay Çiftçi
09.07.2007, 11:13
Hatırlarsanız geçen sene kampa gelen formada parlak kumaştan yapılmıştı. Sonraki gelenlerde ise düzeltilmişti.

Aceleye gelmiş olabilir. Ya da begenilmesi açısından ilk tepkileri almak için gönderilmiş olabilir. Yani tasarımlarda sorun yoksa renk kartelasında o kadar büyük bir sorun olmaz diye düşünüyorum. Düzeltirler umarım.

KeLLoO
09.07.2007, 11:14

günün en güzel haberi bu benim icin
zaten tanitim yapmadan forma mi cikarmis satisa...

KeLLoO
09.07.2007, 11:15
Emorfo, Ts Club'la görüştüm, bu seneki formalarımız renk tonlarıyla olsun dizaynlarıyla olsun bunlar. Bunlara ilaveten beyaz ve çubuklu formamızda diğer 2 formamız. Ayrıca çubuklu formalarımızın çıkış tarihi belli değil. Bu sene bordo formalar da üretilmeyecek.

hadi yine isyanlardayim
yahu tanitim yapilmadan forma satisi mi olurmus.
sans eseri mi ögrenecegiz formalarin satisa ciktigini

Emorfo
09.07.2007, 11:17
Emorfo, Ts Club'la görüştüm, bu seneki formalarımız renk tonlarıyla olsun dizaynlarıyla olsun bunlar. Bunlara ilaveten beyaz ve çubuklu formamızda diğer 2 formamız. Ayrıca çubuklu formalarımızın çıkış tarihi belli değil. Bu sene bordo formalar da üretilmeyecek.

Benim de bildiğim sezonu erken açtığımız için forma işi biraz aceleye getirildi. Dizayn vs belki aynı olabilir ancak kumaş ve renk konusunda bazı düzeltmelere gidebililer. Hatırlarsanız geçen sene de hazırlık maçlarımızda naylon gibi can canlı bordo formalarla oynamıştık, daha sonra aynı dizaynda farklı kumaş ve kalitede başka formalar çıkmıştı. Bu da öyle bir şeydir.

kudu_61
09.07.2007, 11:19
kappa nın gözünü seveyim bunlar bağırsak gibi sünüyor renk desen logo desen body desen hepsi kappa da vardı bi tsclup çıkardılar....

kivancpehlivan
09.07.2007, 11:20
valla ben beğendim yani her sene farklı tarz forma olacakki koleksiyonumuzda farklı modeller olsun dimi :)

ama formalarda tabiki konunun asıl amacı olan mavinin artık sabitlenmesi.

her sene farklı tonda bir mavi istemiyoruz!!!

bordo61
09.07.2007, 11:21
bu renk tonunu ne zman tutturmayı becerecekler :??

Serdær
09.07.2007, 11:24
Pumanın Çıkartmış oLduğu Beyaz Forma Yokmu. Ben o formayı bir yeRde görmüştüm.

Çetin
09.07.2007, 11:28
Merak ediyorum bu kulüpte kimse taraftar sitelerini falan gezmiyor mu? İnanın şurdan herhangi bir arkadaşımızı alsak bu işleri koordine eden yere koysak kimsenin hoşnutsuz olmayacağı bir dizayn çıkar karşımıza.

Erkin
09.07.2007, 11:31
Ts Club'un adresine bir mail attım.. Umarım cevap verirler :(

Murat'
09.07.2007, 11:41
şu düz mavi forma yakından çok da koyu renkte durmuyor....

My
09.07.2007, 11:43
Benim de bildiğim sezonu erken açtığımız için forma işi biraz aceleye getirildi. Dizayn vs belki aynı olabilir ancak kumaş ve renk konusunda bazı düzeltmelere gidebililer. Hatırlarsanız geçen sene de hazırlık maçlarımızda naylon gibi can canlı bordo formalarla oynamıştık, daha sonra aynı dizaynda farklı kumaş ve kalitede başka formalar çıkmıştı. Bu da öyle bir şeydir.Umarım dediğin gibidr Emorfo. Özellikle şu amblemdeki laciverte canım çok sıkıldı. Senin dediğin gibi bunlar geçici, görücüye çıkartma hesabı ise en azından maillerle, telefonlarla, faxlarla bu rahatsızlığımızı kulübe iletirsek biz taraftarların tepkilerini de öğrenmelerinde yardımcı oluruz diye düşünüyorum.

Yalnız bana hiçte geçici gelmediğini belirteyim. Çünkü geçen seneki senin tabirinle cancanlı olan formalarımız satışa çıkartılmamıştı fakat bu formalarımız bu hafta itibariyle online sitemizden satışa çıkarılıyor.

jacksparrow61
09.07.2007, 12:15
adamlar pijama gibi forma yapıyorlar.. hic begenmedim berbat olmus ... renkler deseniz o da ayrı berbat..

zahido
09.07.2007, 12:23
Aslında bordo mavi duran forma gayet güzel ama maviyi gerçekten tutturamamışlar pastel boya mavisi resmen..

Yasin N.
09.07.2007, 12:23
akşamki maçta giydikleri forma rezil ötesiydi, sanki naylon torba geçirmişlerdi sırtlarına hiç beğenmedim, ben çubuklu formayı istiyorum ama arkasıda çubuklu olacak eski günlerdeki forma, bize en çok o yakışıyor.

gultekinsurul
09.07.2007, 12:25
evet passtel boya yorumuna bende katılıyorum. Çok berbat bir formaydı. Neyse düzeltirler

agahozlu
09.07.2007, 12:26
Formayı hiç beğenmedim.Özellikle mavisi hiç hoşuma gitmedi.Lacivert diyebiliriz maviye.

SDanışmaz
09.07.2007, 12:26
FormaLar hiç hoşuma gitmedi :(

Kappanın yaptığı formaLarın tonLarı güzeLdi, niye o tonLarLa devam etmedik?

tarihci61
09.07.2007, 12:33
inşallah bu işin altından bi çapanoğlu çıkmaz sadece dikkatsizliktir

Hüseyin Çümen
09.07.2007, 12:38
bende açıkçası beğenmedim formaları çok dandik duruo napcaz bilmem

Ayşe Aygün
09.07.2007, 12:50
Isınma hareketleri yaparken şortları ,ile formalarının farkli oldğunu fark ettim. Dedim yeni forma ile çıkacaklar öylede oldu.ama önce badı gibi duruşu ve naylon gibi oluşu dikkatimöi çekti. sonra önündeki avea yazısını okuyamdım dedim demekki reklam yok kamera yaklaşınca orda bordo karalama değilde reklam olduğunu gördüm.sonra futbolcularıda yakından gösterinde hiç yakışmadığını gördüm.ve sonra bu formalar berbar dedim :(berbat ötesi bir şey :(

Mehmet Fatih Yavuz
09.07.2007, 12:51
forma dizaynı kötüydü..
kim yapmışsa renklerin canına okumuş..

Sefaenes
09.07.2007, 12:57
formalar iyi degil di ama kalecininki tam berbatti baska renk mi yoktu da fenerin 100 yil formasina benzettiler.

Emre B.
09.07.2007, 12:58
Parçalı formadaki amblemle formanın üstündeki renkte farklı

zisinoli
09.07.2007, 12:59
Formaların dizaynı kötü olabilir, doğrudur, biraz yöneticilerden ama daha çok pumadan kaynaklanan bir sorun var. Ancak mavinin rengi oldukça hoş, temennim mavinin bu tonunun kullanılmasından yana. Ki truncu formalarlada çıkmışız sahaya biz, tüzüğünü yiyeyim. Daha özgür formalar görmek istiyor taraftar. Fark yaratan...

Tunga
09.07.2007, 13:02
Formanın tasarımını beğendim ama ben de sizler gibi mavi tonundan yana şikayetçiyim. Eğer sponsor olsam gene şikayetçi olurdum; çünkü önlerindeki bordo avea yazısı biraz mesafeden bakınca birşey yemişsin de önüne döküp bulaştırmışsın gibi duruyor, okunmuyor.

Beğenmesem de satış politikasıdır dendiğinde anlayabilirim. Ama logo ile oynamak hangi aklın eseri merak ediyorum.

Logo rengi ve şekliyle kayıtlı, hakları alınmış birşey, nasıl olur da farklı olur anlaşılır gibi değil.

Logoyu bu kadar koyu yapınca o koyu renklerin içinde kaybolup gidiyor.

Emre B.
09.07.2007, 13:03
Maviyi açmaları lazım.

My
09.07.2007, 13:04
Formaların dizaynı kötü olabilir, doğrudur, biraz yöneticilerden ama daha çok pumadan kaynaklanan bir sorun var. Ancak mavinin rengi oldukça hoş, temennim mavinin bu tonunun kullanılmasından yana. Ki truncu formalarlada çıkmışız sahaya biz, tüzüğünü yiyeyim. Daha özgür formalar görmek istiyor taraftar. Fark yaratan...Öncelikle afiyet olsun. Ketçap mayonez de ister miydin ;)

Turuncu forma alternatif formaydı. Turuncu hiç bir zaman ana renklerimizden biri değildi. Aradaki fark mavinin ana rengimiz olması ve özellikle amblemimizdeki rengin lacivert olması.

Travelair
09.07.2007, 13:07
mavi olmamış

A.T.R
09.07.2007, 13:10
Tunga'nın 41 numaralı mesajını aslında ben yazıyordum fakat benden hızlı davrandı canı sağolsun :) Gerçekten akşam maçta kullanılan formanın dizaynı ve rengi hoşuma gitti ama bizim mavimiz ( ne formada ne de logoda) bu renkler. Mavimiz açık mavi hatta Tunga'nın imzasında kullandığı mavi de yanlış bu neredeyse ( yoğnlaşmış olarak düşünün) akşamki formaların mavisinin aynısı ;)
Özet olarak lacivert ve kırmızı olmamak kaydı ile ( bordo mavi olarak düşünülüp yapıldığı zannedildiğinde diyorum yani) formamız çeşitli renklerde olup üzerlerine estetik amaçlı gerçek bordo - mavi renklerimiz de konulabilir hatta çok alakasız güzel seçilmiş renkler de olabilir ( Atay be y zamanında Su yeşili ve turuncular denenmişti (ben su yeşilini beğenmiştim ama nerdeyse takım hiç kullanmadı) ) Fakat iş logoya geldimi rengimiz ne ise o olmalı diyorum.

Hehehe meramımı biraz dolambaçlı anlattım ama olsun :)

omer61
09.07.2007, 13:46
ya dün giydikleri forma pazarlarda satılan sahte formalara benziyrdu yaw :D awea yazısı çok büyük olmş bence..

zisinoli
09.07.2007, 13:48
Öncelikle afiyet olsun. Ketçap mayonez de ister miydin ;)

Turuncu forma alternatif formaydı. Turuncu hiç bir zaman ana renklerimizden biri değildi. Aradaki fark mavinin ana rengimiz olması ve özellikle amblemimizdeki rengin lacivert olması.

Sağol, ketçap-mayonez kalsın almayayım, sevmem.
Mavinin tonunu ben beğendim ve bu tonun kullanılması isteğimdir. Çoğunluk belki de herkes seninle hemf ikir, belki tartışılması gereken önemli bir konu ki tüm arkadaşlarımızın dikkatini çekmiş, eyvallah, sağol. Ancak bir (zisinoli) Trabzonspor taraftarının görüşü de bu yöndedir hani. Mavinin bu tonunu beğenmişmiş!

Sacit
09.07.2007, 13:54
mavi formayı yapamamışlar,koyu mavi bile böyle değil benim bildiğim bi acayip olmuş,mavi formalar hemen değiştirilmeli.

Badaloğlu
09.07.2007, 14:19
Formanın tasarımını beğendim ama ben de sizler gibi mavi tonundan yana şikayetçiyim. Eğer sponsor olsam gene şikayetçi olurdum; çünkü önlerindeki bordo avea yazısı biraz mesafeden bakınca birşey yemişsin de önüne döküp bulaştırmışsın gibi duruyor, okunmuyor.

Beğenmesem de satış politikasıdır dendiğinde anlayabilirim. Ama logo ile oynamak hangi aklın eseri merak ediyorum.

Logo rengi ve şekliyle kayıtlı, hakları alınmış birşey, nasıl olur da farklı olur anlaşılır gibi değil.

Logoyu bu kadar koyu yapınca o koyu renklerin içinde kaybolup gidiyor.

Tunga,

Bu konuda akşam ben zaten mide fesatı geçirdim.Yahu maç seyrederken insan forma görüntüsünden rahatsız olur mu?Aha ben oldum işte...Adamın önüne bakıyorsun, ne yazdığı belli değil!...Futbolcunun sırtına bakıyorsun ne yazıyor?uzaktan Tayfun mu?Yusuf mu kim koşuyor? belli değil!Sırt numaraları zaten terde boğulmuş gitmiş.Tam bir felaket...

Aveanın rengi beyazdır.Daha önce Beşiktaş İnönü stadı'nın altında McDonald's şubesi açılmıştı.Renkleri siyah beyaz olarak izin vermişlerdi ve McDonald's ın dünyada siyah-beyaz olarak tek diyede havasını atıyorlardı.Sonra aynı Beşiktaş'ın basket takımı Cola Turka'nın renkleri olan kırmızı-beyaz yerine siyah-beyaz göğüs reklamı asmışlardı...

İşte o sponsorları değiştiren zihniyet ne ise; Trabzonspor formasında Avea'nın beyaz rengi ile de oynamıştır.İşgüzarlıtan başka bir şey değil...Mavi mavi olmadığı için yapılan bu bordo ağırlıklı numara-isim ve reklam logosu ter ilede karışınca ortaya felaket bir görüntü çıkardı...

Puma'yı zaten taraftar olarak sevemedik.Hiçbir dönem bizi yeşil sahalara yansıtamadı.Herkese nasıl bir forma yapılıyorsa,bizimkininde sadece renkleri değiştirilip bize veriyorlar.Hiçbir şekilde farklı bir desen ya da dizayn yok.Sadece renklerle oynanıyor.Bursanında aynı forması bizimkide...Formların kumaşı belki özeldir.Teri dışarı atmak için bu tip kumaş kullanıldığını 2006 dünya kupasında yaz sıcağında futbolcuların sırtında sanki kafalarından aşağıya sular dökülmüş gibi bir görüntü verdiğini görmüştük.Tabi bu görüntü ekranda bize parıldayarak geldii için bir çok kimse tarfından naylon olduğu izlenimini verebilir ama aynı kumaştan İtalya dünya kupasını kaldırmıştı.Parıl parıl:D

Ben birde bu çubuklu formaya hastayım arkadaş, neden çıkmaz bu forma?Geçen sene 13.haftada çıktığı için sinirlendim almadım.Bu sene bakalım ne zaman çıkacak?Allahtan intertoto maçları başladı da bunlar yeni formaları Ts club'lara koydular.Belki bir kaç gurbetçimiz yurt dışına götürmek için alır bu formalardan...Yoksa biz sezon başlamadan yeni formaları ancak rüyamızda görürdük...

Samet Türkmen
09.07.2007, 14:25
Trabzonspor forması dendiği zaman aklıma 96 senesindeki forma geliyor. Bu formalar iğrenç.Kulübün gerçek renkleri sezilemiyor bile. Hele ilk sayfadaki ikinci resim.Galatasaray'ın geçen sezonki formasının kopyası gibi sanki.
Mavi tonu koyulaştırmak güya modernleşmek oluyor ya onun için formalar böyledir :D. Sadece biz değil mesela ezikbahçe'nin lacivert'i de siyah'a doğru gidiyor.

OYılmaz
09.07.2007, 14:28
Arkadaşlar öyle demeyin geçen sezonki Formalara bin basar bu formalar ama Kappa olmasını şiddetle istiyoruz Pumada ne öyle ya giysem üstüme düğüne gidiyorum sanırlar

tamuğ yamtar
09.07.2007, 14:29
Göğüs reklamını anlayamadım. Sanki üzeri siyahla karalanmış gibi duruyordu.

Renk seçimi harika yani.

Diğer başlıkta da belirttiğim gibi, formalar lise futbol takımının kendi imkanlarıyla yaptırdıkları formalara benzemiş.

Özelliği ve farkı yok.

Samet Türkmen
09.07.2007, 14:32
Ts Club'ın kendi formaları güzeldi. Neden başka firmaya geçtiler ki sanki.

ofluhalit
09.07.2007, 14:32
sanki ilk defa renklerin tonu değişmiş gibi konuşuyor millet.eski formalarımıza dönüp bi bakın.ts-lyon maçında nasıl bir forma vardı.adidasın yaptığı 97-98 sezonu forma rengi nasıl.kappanın yaptığı ilk çizgili formanın rengi nasıl.ben renginden çok dizaynını sevmedim düz formaların.parçalı forma biraz daha güzel diğerlerine nazaran.

tamuğ yamtar
09.07.2007, 14:36
Bu sezonun formalarına nereden bakabiliriz?

Link verebilir misiniz?

ilhan
09.07.2007, 14:36
sanki ilk defa renklerin tonu değişmiş gibi konuşuyor millet.eski formalarımıza dönüp bi bakın.ts-lyon maçında nasıl bir forma vardı.adidasın yaptığı 97-98 sezonu forma rengi nasıl.kappanın yaptığı ilk çizgili formanın rengi nasıl.ben renginden çok dizaynını sevmedim düz formaların.parçalı forma biraz daha güzel diğerlerine nazaran.

O zaman kimse ses çıkarmadı diye bizde mi susalım yani ?

Gerekli mail gönderilmiştir.

ofluhalit
09.07.2007, 14:39
gönder kardeşim,ama bizim takımın taa 70lerden beri giydiği formalara resmi sitede bakınca hiç de öyle klasikleşmiş bir rengimizin olmadığını görmek lazım.herşey sadece kağıt üzerinde standart ton.

O zaman kimse ses çıkarmadı diye bizde mi susalım yani ?

Gerekli mail gönderilmiştir.

Misina
09.07.2007, 15:09
puma bunu önceki dönemlerdede yapmıştı.hatırlayın özkan sümer zamanında 14.olduğumuz sezondada bu tonda mavi formamız vardı.

Emin
09.07.2007, 15:13
Valla forma çok kötü gelmedi bana. Sıradışı güzel bi forma. Tabi eleştirilerede saygı duyuyorum...

guci 29
09.07.2007, 15:17
Arkadaşlar; Vlaznia maçındaki formalar neydi öyle? Bence de çok ilginçler ve çok komikler! Asıl renklerimiz neredeee?

KeLLoO
09.07.2007, 15:19
Mail, telefon ne varsa saldiralim mümkün oldugunca.
Gerekirse ben kendimi Almanya'da üstüme benzin döküp yakayim.
Iste kimileri toplu intahar girisiminde bulusun.
Degistirelim su formalari toptan elbirligi ile.
Yok olacak gibi degil.
Gercekten cok fena bozuldum ben bu ise.
Aylardir yeni formayi bekliyorum ben.
Renkler ve zevkler tartisilmaz tamam.. Ama formayi begenen arkadaslari da, atese körükle gitmemelerini tavsiye ediyorum.
Zira yakarim kendimi bu ise yeni formalarimiz.
Lütfen

Harun_ayar_ts
09.07.2007, 15:26
yarısı mavi yarısı bordo olan forma cok güzel vıllarz macındaki forma cok kötü

Kasım Hilal
09.07.2007, 15:29
Hep derdik ya işte formanızın hakını verin diye..
Aha değiştirdiler renkleri..

Emorfo
09.07.2007, 15:33
Bu nasıl forma? Ziya hoca hep senin yüzünden :) Henüz böyle bir yorum gelmeden ben yazayım dedim :D

Misina
09.07.2007, 15:47
Bu sezonun formalarına nereden bakabiliriz?

Link verebilir misiniz?

http://img412.imageshack.us/img412/2679/mavigr0.jpg (http://imageshack.us)

http://img67.imageshack.us/img67/7981/paralld9.jpg (http://imageshack.us)

http://img412.imageshack.us/img412/4259/beyazxc8.jpg (http://imageshack.us)

bir de ne zaman çıkacağı malum olan çubuklu forma var.

TSelif
09.07.2007, 15:54
Bu nasıl forma? Ziya hoca hep senin yüzünden :) Henüz böyle bir yorum gelmeden ben yazayım dedim :D
Ne Ziya'sı ...Hep Nuri başkan'ın yüzünden :D

zahido
09.07.2007, 15:54
puma bunu önceki dönemlerdede yapmıştı.hatırlayın özkan sümer zamanında 14.olduğumuz sezondada bu tonda mavi formamız vardı.

okadar abartmaya gerek yok o sezonki formalar siyaha yakın lacivertti :D

tamuğ yamtar
09.07.2007, 15:55
@misina: Teşekkürler. Keşke görmez olaydım ama:) Çok kötü...

m.seha
09.07.2007, 16:00
aslında tasarımı güzel,beyaz formayı beğendim ben ..ama mavi evet cırt kaçmış

Hüseyin Çümen
09.07.2007, 16:36
Mail, telefon ne varsa saldiralim mümkün oldugunca.
Gerekirse ben kendimi Almanya'da üstüme benzin döküp yakayim.
Iste kimileri toplu intahar girisiminde bulusun.
Degistirelim su formalari toptan elbirligi ile.
Yok olacak gibi degil.
Gercekten cok fena bozuldum ben bu ise.
Aylardir yeni formayi bekliyorum ben.
Renkler ve zevkler tartisilmaz tamam.. Ama formayi begenen arkadaslari da, atese körükle gitmemelerini tavsiye ediyorum.
Zira yakarim kendimi bu ise yeni formalarimiz.
Lütfen

çok güldüm buna ya :D

okadar kötü dimi ya

buroli
09.07.2007, 16:40
son iki üç senedir güzel formamız yok(çubuklu hariç)

vatandas61
09.07.2007, 17:00
bukadar igrenc bir forma hayatimda görmedim ya. amatör takimlara benzedik resmen. keske kappa hic para vermese de biz yinede onlara yaptirsak.

Fatih Akgün
09.07.2007, 17:11
Arkadaslar Kizmayin Ama Bu Formalari Bİzİm Mahalle Takimi Bİle Gİymez Ben Bu Formalara KÖtÜ Demİyorum Sadece Rezalet

Gamze
09.07.2007, 17:16
Amblemdeki renk tonları çok şaşırtıcı özellikle.

Aklıma başka bir şey geldi.Cola Turka lisanslı şapkalar veriyor biliyorsunuz.Aranızda alan var mı bilmiyorum,ama varsa fark etmiştir. Şapkadaki amblemin bordosu resmen kırmızı! Bilmesem sokak satıcısından alınmış korsan şapka zannedeceğim...Bu kadar dikkatsizlik ve lakaytlık olmaz...Resmen kırmızı mavi...Bravo,dizayn yapanlara ve denetleyen kulüp çalışnlarına...

Forma modelleriyle ilgili bir şey diyemeyeceğim,zira değişeceğini umut ediyorum..

Selman
09.07.2007, 17:16
Bu kadar zor bir iş midir 2 tane rengin tonunu ayarlamak?Logo daki laciverte çalan mavi(daha doğrusu tamamen lacivert) tam bir felaket.

Nereden bakarsanız bakın bu olay Puma'nın bizi kaale almamasından ve yönetimin beceriksizliğinden kaynaklanıyor.

İnşallah bu sayfaları okuyan aklı başında bir yetkili olur da taraftarın merakla almayı beklediği yeni sezon formalarını adam gibi yaptırır ve satışa sunarlar.

Konuyu açan Murat abiye dikkatinden dolayı teşekkür ederim.Logodaki renk kepazeliğini farkedememiştim ben.Lakin, bu halleriyle almayı hiç düşünmüyorum.

Umut ÖZTÜRK
09.07.2007, 17:33
şu mavi tonunu bi türlü tutturamıyolar. Anlayamıyorum Trabzonspor un mavisi gök mavisidir. Lazio nun Aston villa nın West ham united ın Napolinin Marsilyanın mavisiyle aynıdır. Bilmiyolarsa bunu birileri sölesin üreticilere !!!

MarceloTS
09.07.2007, 17:35
bi forma rengine bakın bide logo yani nası yapmışlarsa bu formayı renk körü biri daha kötüsünü yapamazdı heralde bundan inşallah gerçek formalar bunlar değildir

Koray
09.07.2007, 17:49
bir tane fenerli getirip Trabzonsporun formasını en berbat hale getir deselerdi bu kadarını yapamazdı..tebrik etmek lazım formayı yapanı yaptıranı...:mad::mad:

halil ibo
09.07.2007, 17:51
Puma bunu hep yapıyor...

tuncii
09.07.2007, 18:25
trabzonuma hersey yakısır tabiki en guzelı bordo mavi gorısının ne önemı varkı

Halit Aydın
09.07.2007, 18:29
Geçen seneki formalara can kurban :)

Atalay
09.07.2007, 18:32
böyle başa böyle tarak...formalar resman igrenç begenen arkadaşlarada hakikatten şaşırıyor ve diyorumki renkler ve zevkler tartışılmaz ama bu kadarınada pes....sevgilerimle..

TSelif
09.07.2007, 18:42
Sözonusu renk TRABZONSPOR umuzun resmi rengi olursa tartışılır. Umarım bu nerden çıktığı , hangi akla hizmet çıkarıldığı , bizim rengimizle uzaktan yakından alakası olmayan renk !!! düzeltilir.:mad:

Halit Aydın
09.07.2007, 18:55
Şu renk ya şu renk. Bunu yapmak çok mu zor !
http://img260.imageshack.us/img260/1408/080707mac18xs9.jpg

tigin
09.07.2007, 18:57
Ben çok beğendim yeni formaları.Umarım satışa sunulur.

TSelif
09.07.2007, 18:57
Halit bu işi sen al valla. :D:D

Badaloğlu
09.07.2007, 19:03
İllede çubuklu diyorumda başkada birşey demiyorum...Pisikoloğa gideceğim bendeki bu çubuklu forma hastalığına çare bulsunlar.Çocukluğuma gidersek ilkokul 3.sınıftayken babama ve rahmetli anacığıma(Allah rahmet eylesin) o kadar ısrar etmiştimki; hayatımın ilk formasını 1982 yılında hemde efsane kadrodan Necati'nin 3 numarasını bana almışlardı...

Acaba bendeki bu çubuklu forma takıntısının, bunla bir bağlantısı olabilir mi?:)O forma hala daha gözümün önünde ve inanın maviside nefisti,açık maviydi.O zamanda bile yün bile olsa formanın rengini dokumacılar tutturabiliyorlarmış daaa...Bu sene çubuklu forma almak için 13.haftayı beklemek istemiyoruz:(

Halit Aydın
09.07.2007, 19:06
http://img262.imageshack.us/img262/8148/parcalilc2.jpg http://img260.imageshack.us/img260/3209/duzmaviim1.jpg
:(:(:(:(

Mehmet Fırat
09.07.2007, 19:22
ben beyazı çok sevdim..istanbulda da satışa çıktı mı acaba??

Ali Şahin
09.07.2007, 19:35
beyenmeyenlerdenim puma bu işi beceremiyo adidas,kappa,nike

Mustafa
09.07.2007, 22:10
http://img262.imageshack.us/img262/8148/parcalilc2.jpg http://img260.imageshack.us/img260/3209/duzmaviim1.jpg
:(:(:(:(

sag taraftaki biraz idare ederde soldaki iğrenc renk konusunda demiyorum model olarak

Fatih Efe
09.07.2007, 22:19
tasarım güzel renk berbat eski formalarsa hasretlik bize
çubuklu formanın gözünü seveyim bee

Emre B.
09.07.2007, 22:20

Bu renkte çok daha güzel.

Murat61
09.07.2007, 22:56
renk kotu evet dahada kotusu bence puma bundan oncede kotuydu puma formalar kappaya donmeliyiz ama baskan neyi yaptiki bunuda yapacak

sedat1453
09.07.2007, 23:16
ben hiç beğenmedim gerçekten ne o eski gibi

h@msi61
09.07.2007, 23:22
dünkü forma çok kötüydü, doğru maviyi bulmamız yıllar sürmüştü, gene bozuldu. inşallah en kısa zamanda pumadan kurtuluruz.

$erîf
09.07.2007, 23:25
halitin yaptığı mavi on kere daha güzel şimdiki maviden.

Terzioğlu
09.07.2007, 23:26
adidas veya nike baska forma tanimam...

Terzioğlu
09.07.2007, 23:28

cok güzel yapmissin tebrikler...iste tam böyle olsa ve bunlar beyazlar ve cubuklu forma ile yeni sezona girsek keske...

Enes Berfin
09.07.2007, 23:29
Bazilarimiz yani cogumuz Pumadan memnun olmadiklarini dile getiriyorlar, bence Puma dünya genelinde dizayn olarak en iyi markadir bana göre aslinda bakilirsa dün ciktigimiz formalarin dizayni kötü degil yani gayet iyi ve eski formalarimizada andiriyor sadece renk isi formayi düzensiz hale soktugunu söyleyebilirim, herkes kappayi özlemis ve en cokta onlar tutulmustu ki onlar nedense benim hosuma gitmemisti o dönem, dizayn olarak belki cok kötü degillerdi ama formanin yapismasi beni oldukca rahatsiz ediyor ve hic hosuma gitmiyordu, bence bu son yillarin en iyi formasi gecen sezonki Cubuklu Puma formalariydi gercekten bu formaya cok hayran kaldim müthis bir tasarim.

Özgür Öztürk
09.07.2007, 23:31
Ne tasarımı güzel nede renk tonları. Kısacası berbat. :mad:

DKaraduman
09.07.2007, 23:32
Dizayn harbiden güzeldi ama renk herkesin dikkatini çekti.

Erdem Keser
09.07.2007, 23:42
Bence formanin tasarimi cok guzel olmus hatta son yillarda ki en iyi tasarim gerci renkte biraz koyuluga kactiklari dogru ama duzeltilmeyecek bi hata degil biraz daha acigini tuttururlarsa formalarimiz harika olur

Emorfo
09.07.2007, 23:47
Tasarımdan ziyade renk tonları, kumaş ve formanın üstündeki logonun tonlarında sorun var.
Büyük ihtimalle bu formalar geçicidir veya taraftar formasıdır. Bu yönde bilgiler geldi büyük oranda doğrudur. İntertoto nedeniyle sezonu erken açacağımız için yazın Trabzon'a gelen gurbetçilere yeni bir şeyler sunmak lazım. Bu yüzden bu formalar çıkmıştır. İleriki günlerde daha kaliteli kumaştan yapılmış, daha hoş, daha göze hitap eden daha kaliteli formaları göreceğizdir. (Tansu Çiller'in söylemlerine benzedi galiba :D)

Enes Berfin
09.07.2007, 23:47
http://img365.imageshack.us/img365/6121/dsc00124tf4.th.jpg (http://img365.imageshack.us/my.php?image=dsc00124tf4.jpg)

Bu formayi 2001-2002 yilinda kullandik herhalde hatam var ise düzeltin tam olarak bilmiyor olabilirim, o dönemde ayni dünki formadaki maviye benzer hatta tipa tip ayni maviye benzer bir forma.

optic_61
09.07.2007, 23:48
ilk sayfaki resimlerde forma rengi normal gibi ama dünkü maçtaki forma başka bişeydi sanki.Berbat bişe ne numara belli oluyor ne çizgiler..

kromozom
09.07.2007, 23:57
şiddetle kappa diyorum...

bu takımın forması kappadır arkadaslar...

kappa ile oynadığımız yıllarda ŞAMPİYONLUĞA oynuyoruz takım daha bir coskulu oluyor o zaman... bu işle her kım ılgılenıyorsa acılen kappa ya gerı donelım dıyorum....

zahido
10.07.2007, 00:45
Arkadaslar Kizmayin Ama Bu Formalari Bİzİm Mahalle Takimi Bİle Gİymez Ben Bu Formalara KÖtÜ Demİyorum Sadece Rezalet

Sizde amma abarttınız yaa.. Kaldı ki bunlar büyük ihtimal taraftar formasıdır die tahmin ediom

Fatih Sağır
10.07.2007, 01:08
Bence mavinin bu tonu bana daha hoş geldi. Gerçi zevkler ve renkler tartışılmaz ama...

Kobalas61
10.07.2007, 01:29
Bence mavinin bu tonu bana daha hoş geldi. Gerçi zevkler ve renkler tartışılmaz ama...

evet banada güzel geliyor
ama unutmamak lazım ki her güzel olan doğru deildir
orjinaline sahip cıkmak lazım ;)

Erkin
10.07.2007, 01:34
Merak ediyorum hangi sivri akıllının fikriydi şu rezil mavi ve amblemimizdeki lacivert. Eğer bu olay Pumanın işgüzarlığıysa herhangi bir yöneticimiz veya sorumlu kişi bunlar üretilmeden, satışa çıkmadan bu işe neden müdahale etmedi. Bu mavinin Trabzonspor'la alakası olmadığı açık.. Nasıl yönetiliyoruz ya, nasıl bir iştir bu :mad:

Sinan Akyıldız
10.07.2007, 01:50
Anlamadığım 1-2 konu var :)

Bende bu renkteki formaları beğenmedim ama nasılsa satışa sunulacak bu formalar yahu bunları alacak adamların günahı ne ?

Daha kaliteli daha iyi kumaştan formalar çıkacakmış ya bunları alacak olanlar , onlara ne oalcak peki ?

Bir notta Nike için ,

Allah aşkına arkadaşlar yapmayın Nike ın son dünya ve avrupa şampiyonasında hadi onları geçtik Türk milli takımına yaptıgı formarlarıdamı görmüyosunuz :) koyu kırmızı , açık kırmızı , koyu beyaz , açık beyaz . Nike ile anlaşma gibi bi durum olursa yeminlen pumayı mumla ararız , pumanın bile en azından bi dizaynı var nike o zahmete bile girmiyor . Eğer nike olacaksa hiç olmasın lacivert-kırmızı pumaya bile razıyım :D

Samet Türkmen
10.07.2007, 02:16
Bence önemle düşünülmesi gereken bir durumda Trabzonspor kulübünün amblemidir (logosu.) Sadece ts yazan bir logo değilde şöyle ispanyol kulüpleri gibi bulunduğu yöreyi yansıtan güzel dizayn edilmiş iyi bir logo yapılsa güzel olur. Çünkü hangi forma dizaynı olursa olsun logomuzu bir türlü formalara uyduramıyorlar veya logonun renkleri uymuyor formada kayboluyor vs...
Bu arada bizim lazaroni maritimo(portekiz ligi) ile anlaşmış. :D

Erkin
10.07.2007, 02:20
Aman hocam 98-99'daki o Kırmızı-Lacivert Pumayı hatırlatma Allah Korusun, Campbell'in sezonuydu hatta :( Meksikanın formasında göğüs kısmında Beyaz V çizgi ve Barçanın parçalı formasının dışında ekstra tasarımlarını pek görmedim. Varsa da az yani. Milli takıma yaptığı fena değil ama sıradan. Bir de o tonlama Beyazda daha iyi duruyor Kırmızıya gitmiyor bence.

İleli
10.07.2007, 03:27
eger Bbu sezon bu formalar giyinilecekse el atmak lazim bu ise acik mavi istiyoruz ACIK MAVI!

ben bunlardan almam gecen sezonun cubuklusunu alirim daha iyi..

My
10.07.2007, 05:59
Bence önemle düşünülmesi gereken bir durumda Trabzonspor kulübünün amblemidir (logosu.) Sadece ts yazan bir logo değilde şöyle ispanyol kulüpleri gibi bulunduğu yöreyi yansıtan güzel dizayn edilmiş iyi bir logo yapılsa güzel olur. Çünkü hangi forma dizaynı olursa olsun logomuzu bir türlü formalara uyduramıyorlar veya logonun renkleri uymuyor formada kayboluyor vs...İyi güzelde koskoca Trabzonspor kulübü ve Puma firması tanımı, rengi, kodlar dahi belli olan "Açık Mavi" renkle lacicartın farkını ayırt edemiyorsa bunda bizim amblemimizin ne günahı var yahu :)

Ayrıca Sinan'ın da dediği gibi eğerki bunlar geçiciyse resmen şu anda Trabzon'da olan gurbetçi taraftara ve şimdi alacak olana taraftara yolunacak kaz gözüyle bakıyorlar. Allah razı olsun :)

ts@dc
10.07.2007, 08:04
gulmekten kendimi alamiyorum. Az once TS ve TS Klub webmaster'larina email attim su bordonuzu duzeltin diye.

Suraya bir mesaj atayim dedim. Bu basligi gordum.

30 yillik taraftar olarak, bir turlu gercek bordo mavi'yi tutturamamis bir takimin taraftari olarak, gercekten uzuluyorum.

Tuzuk'te ne yaziyor, nasil yaziyor bilmiyorum. HEX codu yazmiyordur renklerin buyuk bir ihtimalle. Takimin rengi BM diyordu olsa olacak.

Bizim derdimiz bu isin cagdas bir belgesinin olmamasi.

Kurumsallasmis her sirketin bu konuda bir dokumani olur. Sirketin renkleri, fontu, puntosu, logosu...vs. bu dokumanda yer alir. Bu tartisilamaz bir prosedurdur. Herkes bunu izler. Web sitesi yapan da. Antetli mektup basan da. Forma, tisort yapan da.

Artik yeter. Bordo ile burgundy ayni degil. Trabzon'un mavisi, acik mavidir. Ama bu sitede kullanilan degil. Sitedeki Yattara'nin giydigi formadaki mavi. TS'nin resmi web sitesindeki degil, sitedeki Yattara'nin giydigi formadaki mavi. Azicik turkuaza kacan bir acik mavi o. Yanlis bilmiyorsam, Karadeniz'in folkorunde cok kullanilan bir mavidir.

Bu ise artik bir nokta koysun yonetim (gerci bu yonetimden boylesine birsey beklemek biraz fazla. Kasimda gitsinler yeter).

Bence bordonun kodu da: #99182C

TS'nin renkleri ile Barcelona'nin renkleri arasinda hic bir benzerlik yok. Zonguldak ile Barca ayni.

ts@dc
10.07.2007, 08:12
İyi güzelde koskoca Trabzonspor kulübü ve Puma firması tanımı, rengi, kodlar dahi belli olan "Açık Mavi" renkle lacicartın farkını ayırt edemiyorsa bunda bizim amblemimizin ne günahı var yahu :)

...

siz zannediyor musunuz ki, Baskan ve ikinci yarinin en cok puan toplayan calgicilari bu takimin gercek renklerini Puma'ya kesin bir sekilde soyleyebilecek kapasiteye sahip insanlar. Oyle bir kod felan olduguna da inanmiyorum. Web sitesinin renklerine bakin...

Takimin kurumsallasmamissa millet ne yaspsin. Bu rengi begenmediniz mi? size portakal rengi verelim... Yakisti :)

Gürkan
10.07.2007, 09:38

Bunu da ben diyeyim bari.

Herşeyide eleştirmeyin kardeşim.:D

Allahtan beyazın tonunu tutturmuşlar buna da şükür. hayır şüphelenmeye başladım,renk körü mü bu işle uğraşan zatı muhterem. gökkuşağına döndük valla. mavinin tüm tonları var. vari yanar dönerli forma yapsalarda her tonunu bulsak mavinin.

çok ufak ton farkı olur belkı kumas farkından dolayı.

ebe kardesım acık mavı de lacıverte donmez kı.

fanatikdevri
10.07.2007, 10:29
bide nıke yapsın bızım formaları nasıl oluyormus gorelım barcanın formaları gıbı olsa mukemmel olur

Gürkan
10.07.2007, 10:34
nike yapsa nolur. yöönetim pumaya dese yapmayacak mı puma adam gibi forma. puma özen miyo bizimkiler ses çıkarmıyo. adamına göre muamele işte. nike ta olsa aynısı olacak.

Ertan 51
10.07.2007, 10:47
bu formaların renginden ve oyuncularımızın bu formayla sahaya çıkmasından kim sorumluysa çok ayıp ediyor koskoca kulubü oyuncak haline getirdiniz bizim bordo-mavi ye olan aşkımızı körlemek için elinizden ne geiyorsa yapıyorsunuz.mavinin tonu bizim eski demirperde ülkelerinin takımları vardı onların takımları giyerdi böyle berbat renkli formaları onlara benzetmişsiniz yazıklar olsun.

Emre B.
10.07.2007, 10:54
Geçen sene renkler güzeldi ama tasarım kötüydü.Bu sene tasarım güzel ama renkler kötü.

Bilal 61
10.07.2007, 10:56
Bencede bu seneki tasarımlar iyi değil..Daha güzel formalar yapmaları gerekli..

MarceloTS
10.07.2007, 11:04
Geçen sene renkler güzeldi ama tasarım kötüydü.Bu sene tasarım güzel ama renkler kötü.

hep bişey eksik olmak zorunda yani:mad:

Külünkoğlu
10.07.2007, 11:26
Neden hala Puma dediğimizi merak ediyorum. Geçen sen uzun kollu formaları inanılmaz laubalilik eseri ocak ayında ancak görebilmiştik. Tasarımları kötü kumaşları tasarımlarından da kötü.

Kaldı ki biz diğer 2 takımın anlaştığı firma ile anlaşamazsak olumsuz neticeleri de oluyor. Medya'nın eline koz vermiş oluyoruz. Falanca programının sponsoru olan firmalar Trabzonspor'un formaları aynı üretici firma olmadığı için fotograflarını arka planlarında bile kullanamıyorlar.

Bütün bunların iyi hesap edilmesi lazım. Ama...

Miraç Atalay Çiftçi
10.07.2007, 11:27
ManU'ya yeni forma

Nike, İngiltere’nin en iyi futbol takımlarından Manchester United’ın kendi sahasındaki maçlar sırasında giymesi için, hız ve teknoloji kavramlarını ön planda tutarak ve kulübün başarı misyonundan esinlenerek yepyeni, modern ve şık bir forma tasarladı.
6 Kasım 1986’da Manchester için yeni bir sayfa açıldı. Amaç, Manchester United FC’yi yeniden İngiliz futbolunun bir numaralı kulübü haline getirmek ve daha sonra dünyanın en iyi futbol kulübü olarak edindiği itibarı takıma yeniden kazandırmaktı.
Aradan geçen 21 yıllık sürede, kulüp, aralarında 9 Premier League kupası, 5 FA Kupası, 2 Lig Kupası ve 1 Avrupa kupası olmak üzere toplam 21 kupayı müzesine götürdü. Ancak Manchester United hiçbir zaman elde ettiği başarılarla yetinen bir kulüp olmadı. Bugün Sir Alex Ferguson yönetimindeki kulübün misyonu hala aynı: Hep daha fazlasını elde etmek!
Bu başarılı takım için Nike tarafından hazırlanan ve Manchester United’ın kendi evinde giyeceği formanın ön bölümünde, Old Trafford stadının mimarisinden esinlenilerek hazırlanmış, vücut hatlarıyla uyumlu file bir parça yer alıyor. Formanın arka bölümde ise beyaz renkle çevrelenmiş, üzerinden siyah şeritler geçen isim ve forma numarası, iç bölümde MUFC yazısı ve Kırmızı Şeytan amblemi bulunuyor. Son olarak dikkat çeken özellik ise Kırmızı Şeytan amblemli ve Kırmızı Şeytanlar yazılı etiket. Bu yeni formayı, beyaz şortlar ve siyah çoraplar tamamlıyor.
Formanın yapımında Nike Dri-FIT kumaş kullanıldı. Bu giysilerin en büyük özelliği vücudu sarması, nemi cilt yüzeyinden alarak kumaşın yüzeyine iletmesi ve böylece hızlı buharlaşmayı sağlayarak sporcuya kendisini çok daha uzun süre rahat hissettirmesi. Bu giysilerde nem kontrolü, kumaş içerisinde kullanılan mekanik konstrüksyon yöntemleriyle sağlanıyor. Kumaş, cilt yüzeyindeki fazla nemi emerek buharlaştıracak şekilde tasarlanıyor.

|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||| |||||||||||||||||||

Çok merak ediyorum ManU gibi takımlarda yada daha alt seviyedeki takımlarda da bizim karşılaştıgımız sorunlar oluyormu? Ya kardeşim bu kulübün tüzügünde renklerin kartela numaraları verilmiş bu kadar basit o rengi tutturda ister nike olsun ister puma ister TsClup o haddeden sonra fark etmez. Tasarıma laf yok ama renk de yok be kardeşim.

Dümdüz mavi yap hiç oynama sagı ile solu ile arkayada yaz beyazdan isimi gönder ama renkler bizim aşık oldugumuz Bordo ile Mavi olsun. Ben bu takımı izlerken yabancı hissettim kendimi alışamadım yaa..

Emorfo
10.07.2007, 11:47
Metin abi geçen sene Puma BJK'nin çubuklu formasını bizim formalar gibi geç çıkardı. Gecikme sadece bize özel değildi, Puma firmasınında bir sorun olduğu açık, anlaşacağın firmaya biraz nazın geçecek sana özel tasarımlar yapacaklar, istediğin ayrıntıları gözardı etmeyecekler.

sbay
10.07.2007, 12:28
Metin abi geçen sene Puma BJK'nin çubuklu formasını bizim formalar gibi geç çıkardı. Gecikme sadece bize özel değildi, Puma firmasınında bir sorun olduğu açık, anlaşacağın firmaya biraz nazın geçecek sana özel tasarımlar yapacaklar, istediğin ayrıntıları gözardı etmeyecekler.

geçen sene bjk nin sponsoru pumamıydı....ben umbro diye biliyodum...

Emorfo
10.07.2007, 12:35
Geçen sene Umbro'da giymiş olabilir tam hatırlamıyorum, ancak onların çubuklu formasının bizden 1 hafta önce çıktığını iyi hatırlıyorum. Kriterimiz Beşiktaş değil tabiki de firmalar zaman zaman böyle şeyler yapabiliyorlar.

ergin cesit
10.07.2007, 12:56
SaÇma Sapan Renkler İstemİyoruz Kappa Zamanindakİ Formalar En İyİsİydİ

Sefa Murat Dokuz
10.07.2007, 13:01
SaÇma Sapan Renkler İstemİyoruz Kappa Zamanindakİ Formalar En İyİsİydİ
ewt kappanın çubuklu bordo açık mavi forması
http://www.resim-yukle.com/img01/13/66264050505sz.jpg (http://www.resim-yukle.com)
bu forma gibisi yok

BEYAZ forma güzelmiş bu sene beyaz alırım artık, geçen senede beyaz güzeldi,
ancak ben vllnizia maçını izledim lig tvde renkler lacivert gibiydi burdaki formalar daha açık gözüküyor fotoğrafta tv de çok daha koyuydu ama yine koyu asıl renklerimiz kappanın forması gibi:tsbayrak:

Recep KINALI
10.07.2007, 13:05
bu konu gerçekten çok hassas bir konu değerlerimize sahip çıkmalıyız onun için üzerimize düşen görevlerimizi yerine getirelim

Halit Aydın
10.07.2007, 13:49
http://www.resim-yukle.com/img01/13/66264050505sz.jpg (http://www.resim-yukle.com)
bu forma gibisi yok

ancak ben vllnizia maçını izledim lig tvde renkler lacivert gibiydi burdaki formalar daha açık gözüküyor fotoğrafta tv de çok daha koyuydu ama yine koyu asıl renklerimiz kappanın forması gibi:tsbayrak:
Senin daha açık mavi gördüğün formalar bunlar ise, bu formaları editledim :)

Samet Türkmen
10.07.2007, 14:43
İyi güzelde koskoca Trabzonspor kulübü ve Puma firması tanımı, rengi, kodlar dahi belli olan "Açık Mavi" renkle lacicartın farkını ayırt edemiyorsa bunda bizim amblemimizin ne günahı var yahu :)

Amblemimiz bence Trabzon'un değerlerini yansıtacak bir durumda değil.Hemen sinirlenmeyin bana :D Ama şöye yörenin değerlerininde resmedildiği yine bordo-mavi olmak şartıyla(belki turuncu da) içinde taka ,hamsi çamağacı falan olan bir logo olsa güzel olur. Alttaki logolar gibi mesela :D
http://img513.imageshack.us/img513/2375/vlajkaxk1.jpg (http://imageshack.us)
http://img513.imageshack.us/img513/3945/imagegalleryky0.jpg (http://imageshack.us)
http://img515.imageshack.us/img515/7663/nrqf4.png (http://imageshack.us)
http://img362.imageshack.us/img362/1615/jktulevikviljandiny2.gif (http://imageshack.us)

Mayls
10.07.2007, 15:22
Yeni formalar bence tek kelimeyle igrenc. Resimde durdugu gibide durmuyor ekran basinda. Acik maviden cok lacivert gibi görünüyor Televizyonda. Gecen sezonki Pumalar benim hosuma gitmisti acikcasi ama bu sene berbat. Nerde o eski Kappalar

a f s
10.07.2007, 16:30
[QUOTE=Samettürk;866260]Amblemimiz bence Trabzon'un değerlerini yansıtacak bir durumda değil.Hemen sinirlenmeyin bana :D Ama şöye yörenin değerlerininde resmedildiği yine bordo-mavi olmak şartıyla(belki turuncu da) içinde taka ,hamsi çamağacı falan olan bir logo olsa güzel olur. Alttaki logolar gibi mesela :D

Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Anasanatdalını 1.likle bitiren biri olarak ben de müsaadenizle amblemimizin çok güzel olduğunu belirtmeliyim.

Rengimizi tutturamıyorlar düzgün olan şeyleri de bozmasınlar.

:tsamblem:

redplane
10.07.2007, 17:22
bence en güzel forma TSClub ın ürettiği formaydı. şekil A da ki gibi...

http://img20.imageshack.us/img20/9768/bvfhd8.png (http://imageshack.us)
Shot at 2007-07-10

Yavuz Hasan
10.07.2007, 17:24
renk tonunda oynama olmasını o kadar sorun yapmayın hersene aynı renk giyilmez arasıra bole değişiklikler olması güzeldir bence
puma nın geçmişteki trabzonspor formaları da genel olarak koyu renk tihttp://www.trabzonspor.com/images/resim/1998-99.jpg
http://www.trabzonspor.com/images/resim/2000-01.jpg
en basit örnek

zahido
10.07.2007, 17:40
vugrinecin yanında ki kimdi yaa?? ender mi??

Ayrıca şu yukarda ki 2 kadroya defansa tavkiye yapıp şuanda pynatsak 4 sene üst üste şampiyon olurduk heralde..

gvnlp
10.07.2007, 17:40
bence en güzel forma TSClub ın ürettiği formaydı. şekil A da ki gibi...

http://img20.imageshack.us/img20/9768/bvfhd8.png (http://imageshack.us)
Shot at 2007-07-10

formadan cok icindeki onemli resimde oldugu gibi.

Emiroğlu
10.07.2007, 18:05
renk tonunda oynama olmasını o kadar sorun yapmayın hersene aynı renk giyilmez arasıra bole değişiklikler olması güzeldir bence
puma nın geçmişteki trabzonspor formaları da genel olarak koyu renk tihttp://www.trabzonspor.com/images/resim/1998-99.jpg
http://www.trabzonspor.com/images/resim/2000-01.jpg
en basit örnek

PARDON ? ! ?

Kalkinmali
10.07.2007, 18:12
mail gonderin.. Arayin bunlari birseyler yapsinlar.. My kardesim tesekkurler..

Bu is cozulmeli! :(

BDiler61
10.07.2007, 19:46
bu forma gibisi yok

bu formayıda özlemişim içindekinide

Emre B.
10.07.2007, 19:51
En güzeli Kappa'nın son senesinde yaptıklarıydı.Forma resmen parlıyodu.

tslove
10.07.2007, 20:35
:tsbayrak:bu ne rezil formadır yau ayıp ulan ayıp be pumaymış gelirsem dağıtırım orayı:tsbayrak::tr::ts::ts2:

Samet Türkmen
10.07.2007, 21:25
Sorunun renkle alakası yok.Logoda Ts yazmasının yanında yörenin değerlerinide önplana çıkarak grafikler eklense güzel olur diyorum. Bu logonungüzelliği bundan daha iyisinin yapılamayacağı anlamına gelmez.Hatta bundan çok daha güzelleri yapılabilir.
Bide Nike ile anlaşmaya gerek yoktu formalar için.
Geçen sene tsclub'ın başında olan kişi önceki sene Nike'ın Türkiye müdürüydü zaten. Ama bizde süreklilik denen birşey yok.

Terzioğlu
10.07.2007, 21:36
http://www.trabzonspor.org.tr/images/futbolcu/yusuf-k.jpg

forma morma istemiyorum su formayi saklayalim yeter...bence su ana kadar en iyi formamiz buydu...

The Legend
10.07.2007, 21:44
:tsbayrak: ya şu bayraktaki renkleri tutturmak bu kadar zormu. artık gerçek renklerimizi görmek istiyoruz.

SiNo
10.07.2007, 22:07
kaynakkkkkk?

ihlas haber ajansı olur kendisi :D

Kasım Hilal
10.07.2007, 22:32
Az önce golleri izledim de.
Mavi frmalarda sırt numaraları hiç de güzel görünmüyor.
Bunu Puma daha önce de yapmıştı zaten.
98-99 ya da o civarlarda bir sezonda iğrenç rekler vardı.
Tasarımı çok hoşuma gitti formaların ama gerçekten renkleri üzerinde bayağı bir çalışma yapmaları lazım.
Okumuyor be kardeşim.

batugol
10.07.2007, 23:41
ankarada yasiyorum, tum kuluplerin formalarinin satildigi 'taraftar store"a gittim, formalarimizin hic birini begenmedim, bizim formalarin hepsi % 100 polyester iken, digerlerinin ki pamuklu ve cok cesiti var. belki ankarada cesit azdir diye dusundum, trabzondaki ts cluba gittigimde cok bir fark olmadigini gordum, puma urunlerinden oglumun istedigi bir forma bulamadik, biz de ts club urunlerinden aldik,
bence puma tek kelime ile berbat,

sefa_61
11.07.2007, 00:03
musampa sen varya ulen hep senin yüzünden (son nokta budur):D kızmayında abilerim bordo forma hariç pekte fena değil. tonlar biraz daha düzenlense güzel olabilir diye düşünüyorum. en azından yakaları güzel yav. neydi o yakalar öyle sanki 2 haftadan beri üzerlerinden çıkarmamış futbolcular yakalrda sarkmış.:) ne yalan söyliyim beyaz forma hoşuma gitti.

kalavara
11.07.2007, 00:04
bence puma bu işi iyi yapamıyor. evet iyi ve bilinen bir ama...hem hatırlarsanız dünya kupasında puma giyen takımların formaları sırılsıklam olup renk değiştiriyordu. italyanın azur mavisi lacivert gibi bir şey olmuştu. neyse. bence bizim formalarımızı adidas yapmalı. çubuklu forma konusunda adidasın üzerine yok kanımca.kaliteyi siz biliyorsunuz zaten. ve herşeyden önemlisi bence forma işine yönetim müdahil olmalı. firma maliyet hesabı ile kalitesiz bir kumaş veya farklı bir renk kullanabilir. bu noktada yönetim müdahale etmeli bence. ayrıca formaların dizaynı da çok önemli. zaten bizde forma olayı yeni yeni başlıyor. bari güzel formalar yapılsa da biz de daha hevesle alsak ve aldırsak. açıkçası ben her yıl bir forma alıyorum.

şahinler61
11.07.2007, 00:41
kardeşim pumadan güzel forma beklemeyin.
lottoyla anlaşıyoduk ne güzel gittiler pumayla anlaştılar ve ilginçtir en kötü sezonlarımızda hep puma formaları vardı:mad:

antipuma(mantaliteye uygun değil bi kere)

tslove
11.07.2007, 08:55
:tsbayrak:yönetim duyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy:tsbayrak:
bordo-mavi forma istiyoruz bordo-lacivert değil
git gide fenerleşmeye başladık önce güzelim mavilerimiz lacivert oldu
yarın bir günde bu puma 'yok be abi lacivertin yanına bordo gitmiyor biz en iyisi formaların yanına birde sarı koyalım fenerbahçe olsun diyecekler'utanmasalar ya ayıptır be bu puma hepten fenerli çıktı
BORDO-MAVİ İSTİYORUZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!:tsbayrak::tsbayrak::tsbayrak::tsbayra k:

Metehan MALKOÇ
11.07.2007, 10:29
puma bu işi iii yapamıyor geçen forma alacaktım bi baktım üst fln tasarım fena deil ama şu amblem sırf amblem yüzünden almadım ama anahtarlık fln aldık eee para trabzonspora:D

bordo61
11.07.2007, 10:56
puma ile adidas kardeşler :) ama puma addidastan fazla bişey kapamamış ya

Kalkinmali
11.07.2007, 12:24
hay ben pumayida adidasida beee!...

Fazla lagaluga yapmayalimda kurtaralim bu formalarimizi... :(

Kappa'dan iyisi yok:D

Oğuzhan Görkan
11.07.2007, 13:14
pumadan kötü tasarımlar gelmeye devam ediyor geçen seneki formalarında yakaları berbattı. o ne öle ön taraftan sarkıyo arka tarafta bişey yok.vllaznia maçındaki formada hiç hoşuma gitmedi mavinin tonuda ayrı bir tartışma konusu zaten. ts club ne güzel üretiyordu formaları pumaya gelince daha çok fırın ekmek yemeleri gerekyor:D

Murat Hızal
11.07.2007, 13:33
Forma dedin mi kappa'nın üstüne tanımıyorum.

Keşke tekrar kappayla anlaşsalar.

Özkan Erdem
11.07.2007, 14:00
Kappa'ya biraz ayıp ettik aslında. Onlarla sözleşmemiz bitmemişti yanılmıyorsam ama biz kendi formamızı üretme kararı aldık.
Ama kappa'nın denizlispor'a yaptığı formaları da hiç beğenmedim orası da ayrı bi konu..

bordo61
11.07.2007, 14:06
kappayken puma istiyorduk puma kullanıyoruz şimdi başka bişey istiyoruz anket yapalım en iyisi hangi firmayı daha cok begeniyorsunuz ?

İHSAN
11.07.2007, 15:57
Vlazznia maçında giyilen formalar geçicidir.Onlar İntertoto'da giyilmek üzere Puma'da istenildi ve aceleyle getirtildi.
Renkleri kulüp olarak bizde beğenmedik ve zaten bunu Puma'ya şikayet olarak bildirdik.
Aynı zamanda kendi renk kodlarımızı da onlara gönderdik.

(yönetim)

Kasım Hilal
11.07.2007, 16:01
İnşalah öyledir.

Misina
11.07.2007, 16:18
Vlazznia maçında giyilen formalar geçicidir.Onlar İntertoto'da giyilmek üzere Puma'da istenildi ve aceleyle getirtildi.
Renkleri kulüp olarak bizde beğenmedik ve zaten bunu Puma'ya şikayet olarak bildirdik.

(yönetim)

iyi güzelde geçici ise aynı formaları ts clubda taraftara satmaya başlamak taraftarla dalga geçmek değilmidir?

oskanonur
11.07.2007, 16:24
1- pumadan daha farkli bir forma beklemek yanlis olurdu.Herzamanki gibi renklerde ve desenlerde sorun var
2- yonetim yanlis olan neyi duzeltebilmis ki formalari duzeltsin.

Enes Berfin
11.07.2007, 16:59
1- pumadan daha farkli bir forma beklemek yanlis olurdu.Herzamanki gibi renklerde ve desenlerde sorun var
2- yonetim yanlis olan neyi duzeltebilmis ki formalari duzeltsin.

Gecen yiliinki cubuklu formalari cok güzel yapti bence Puma, hem renk olarak hemde dizayn olarak güzel olmus ama bu son gördüklerimiz tabiki kötüydü.

Kalkinmali
11.07.2007, 18:04
Duzelir duzelir... ama bu arada biz'de rezillik cekeriz! :(

gerci... alistik arkadaslar..!

A.Alper
11.07.2007, 18:07
iyi güzelde geçici ise aynı formaları ts clubda taraftara satmaya başlamak taraftarla dalga geçmek değilmidir?

evet buna da bir cevap istiyoruz...

İsmail Coşgun
11.07.2007, 18:33
Dostlar yöneticiler böyle sorulara cevap vermez bilmiuomusunuz(!)...

Kasım Hilal
11.07.2007, 18:48

Para kazanmak lazım!

tslove
11.07.2007, 19:26
:tsbayrak:verin ulan mavimi :tsbayrak:bu bizi içten yıkma çalışmasının son çabalarıdır ve bizim yönetimde uyuyor ya pes git gide fenerleşmeye başladık bir daha ki sezonda bordo sarı olursa şaşırmayın:tsbayrak::tsbayrak::tsbayrak:
EN BÜYÜK BORDO-MAVİ:tsbayrak::tsbayrak::tsbayrak::tsbayrak::tsbay rak:

Emre B.
11.07.2007, 19:47
13. hafaya kadar değiştirirler.

okan6161
11.07.2007, 21:05
tek kelime ile rezalet formalar askerdede sinir ettiler ya beni helal olsun

Umut ÖZTÜRK
11.07.2007, 21:31
:tsbayrak:Arkadaşlar bi konuya açıklık getirelim. Puma firmasının yapmış olduğu formaların standart kalıpları vardır. Geçen sene olduğu gibi bir çok takım aynı dizayn formalar giymiştir. Örneğin; Klüp takımlarından: Tottenham, Stuttgart, Bordeaux, Villereal, Sporting Lizbon, Olympiakos, Bursaspor... Ülke takımlarından: Çek cumhuriyeti, Kamerun, Polonya, Fildişi sahilleri, İtalya, İsviçre... vs.

Bu senede yani 07/08 sezonunda da kalıplar tüm takımlar için aynıdır. Stuttgart ın yeni sezon formasını internneten araştırırsanız bizim forma kalıbıyla aynı olduğunu göreceksiniz. Bizim konuşmamız gereken renklerdir. Bizim mavi renklerimiz Gök mavisidir. Puma firması geçtiğimiz sezon başında da hazırlık maçında çok kötü bi bordo(parlak) olan bi forma yaptı. Ancak kısa bir süre sonra düzeltildi. Yeni sezon formalarımızda lig başlamadan düzeltilecektir.

http://www.directupload.net/images/070711/temp/PEmAtwHw.jpg (http://www.directupload.net/file/d/1120/PEmAtwHw_jpg.htm)

coskun0661
11.07.2007, 21:49
Merak ediyorum bu kulüpte kimse taraftar sitelerini falan gezmiyor mu? İnanın şurdan herhangi bir arkadaşımızı alsak bu işleri koordine eden yere koysak kimsenin hoşnutsuz olmayacağı bir dizayn çıkar karşımıza.

tamamen haklııı:alkış::alkış::alkış::alkış:

Terzioğlu
11.07.2007, 21:56
http://www.vfb-stuttgart.de/media/images/news_2007/hoffenheim_1_348x348.jpg

http://www.vfb-stuttgart.de/media/images/news_2007/hoffenheim_4_348x348.jpg

http://www.vfb-stuttgart.de/media/images/news_2007/hoffenheim_6_348x348.jpg

U.Sadıkoğlu
11.07.2007, 23:37
bu kadar igrenc bi forma görmedim
kappa formalar vardıya roma tarzı süperdi onlar ya

KeLLoO
12.07.2007, 01:23

(yönetim)

Allah im insallah dogrudur.

cendelsahinov
12.07.2007, 01:36
haklısın kardeşim tepki göstermeliyiz...

Gürkan
12.07.2007, 10:11
fb nin laciverti,:mad:
gs nin kırmızısı ,:mad:

Travelair
12.07.2007, 12:32
http://www.trabzonspor.com.tr/img/products/0708_puma_forma_mavi.jpg

Maviye bakınız... Yönetim içimizi karattığınız yetmedi şimdi de formaları karartmaya mı sıra geldi?

renac
12.07.2007, 13:04
ben yarısı bordo yarısı mavi olan formaya bayıldım gerçekten çok güzel olmuş ama sadece onun yakasını daha güzel yapabilirlerdi diye düşünüyorum ama gönlüm takımımızın formalarını nike ın yapmasından yana keşke nike yapsa ve barça nın forması gibi olsa çopk güzel olurdu gerçekten

A.Alper
12.07.2007, 13:09
BU FORMAYI YAPMAK ZOR MU?
http://www.takagazete.com/haber_images/bu_11072007.110718.jpg

İşte Aston Villa’nın taşıdığı gerçek Bordo-Mavi forma

Renklerini İngiltere’nin Premier Lig ekiplerinden Bordo-Mavili Aston Villa’dan alan Trabzonspor ne yazık ki yıllardır farklı renkler taşıyor. Taraftarların istediği açık mavi koyu bordo renk ne yazık ki bir araya getirilemedi. Özellikle son oynanan Vllaznia maçında giyilen forma da büyük tepki topladı. Trabzonspor taraftarı yeni sezonda Aston Villa’lı Angel’in üzerindeki bu formayı istiyor

tslove
12.07.2007, 13:47
:tsbayrak:mavimizi geri ver puma:tsbayrak:

kübraTs
12.07.2007, 14:17
http://www.takagazete.com/haber_images/formamizla_12072007.090722.jpg

Trabzonspor’un formasındaki köklü ve anlamsız değişiklik çığırından çıktı. Taraftar ve camia, formayla oynamak tarihle oynamaktır diyerek rezalete son verilmesini istedi

YILLARDIR DÜZELMEDİ Trabzonspor’da ligin başlamasına 4 haftalık bir süre kalırken giyeceği forma merak konusu oldu. Son oynanan Vllaznia maçında bordo-mavi renkleriyle çelişir bir formayla sahaya çıkan Trabzonspor’un bu görüntüsü camiadan büyük tepki topladı. Yıllardır hep farklı renklerle mücadele veren Trabzonspor’un tüzüğünde ‘Açık mavi, koyu bordo’ yazdığı halde turuncu formayla bile taraftarların karşısına çıkıldı. FATURA PUMA’YA KESİLDİ
Trabzonspor menajeri Necmi Perekli, hatanın kendi seçimlerinden kaynaklanmadığını sponsor firma PUMA’nın kulübe böyle bir renkte forma gönderdiğini savundu. Perekli, bu renklerden kendilerinin de rahatsız olduğunu belirterek düzeltilmesi için gerekli görüşmeleri yapmaya çalıştıklarını söyledi. Trabzonspor’da taraftarından, futbolcusuna, yöneticisine, başkanına kadar herkes giyilen formadan rahatsızlığını dile getirdi.

Gürkan
12.07.2007, 14:17
1 senedir sponsoır puma,

seneyede oun yapacagı bellı formaları.

son dakikaya neden bırakırda renkleri tuturamaz. ağustosta ligler başlayacal.bunlar nezaman yapacaklar peki yeni formaları. geçicide olsa orjinal renkler neden kullanılmaz.

Gürkan
12.07.2007, 14:21
Trabzonspor menajeri Necmi Perekli, hatanın kendi seçimlerinden kaynaklanmadığını sponsor firma PUMA’nın kulübe böyle bir renkte forma gönderdiğini savundu.

puma demek ki sarı lacivert yollasa napalım puma yolladı giyecez diyecekler.

Erkin
12.07.2007, 14:23
Trabzonspor menajeri Necmi Perekli, hatanın kendi seçimlerinden kaynaklanmadığını sponsor firma PUMA’nın kulübe böyle bir renkte forma gönderdiğini savundu.

Böyle bir açıklama olabilir mi ya, içinde bulundukları aciziyet bu kadar belli edilmez.. Geçicidir en kısa zamanda bu sorun halledilecektir diyeceklerine direk topu taca atmış sağolsun :mad:

Ayşe Aygün
12.07.2007, 14:28
Bunlar hata ypıp özür dilemeye ve yaptıkları hatayı düzeltmeye çalışmayı alışkanlık haline getirdiler.Adam gibi iş yapın düzeltmek zorunda kalmayın yeter

Kasım Hilal
12.07.2007, 14:33
İnternetten de satışa sunulmuş bu formalar.
Değiştirmezlerse şaşmayalım!

Gürkan
12.07.2007, 14:41
Ben size gelecek açıklamayı söyleyeyim.

Yapılan formalar geçici idi.ama taraftardan gelen istek üzerine ve formalara olan ilgiyi göz önüne alarak aynı formaları bu sezon kullanmaya karar verdik. bu kararı almamızda tek etken taraftarın formaları sevmesidir.

İHSAN
12.07.2007, 14:42
Bu formaların tutulmayacağını yönetim de görmüştür sanırım...Bu böyle gitmeyecektir bence.

Hüseyin Çümen
12.07.2007, 14:46
bunlar geçici formada ts cluplar bu formalarla doldu madem geçici biz aptalmıyız bu geçici formaları alalım bana indanırıcı gelmedi

Mustafa
12.07.2007, 14:55
özellikle kaleci formasına dikkat edin nerdeyse fb formasının aynısı

Gürkan
12.07.2007, 14:59
formaların arkasında bir yaldızlı sarı numaraları ekisk.

Sefaenes
12.07.2007, 15:01
formalarin kalitesiz olmasindan en cok beni fenerin renkini kaleciye gidirmeleri sinir ediyor o formayi gördükce sinirleniyorum, kimileri bizim fenerbahce degil trabzonlu oldugumusu ögrenmesi lazim.

Metehan MALKOÇ
12.07.2007, 15:06
formalarin kalitesiz olmasindan en cok beni fenerin renkini kaleciye gidirmeleri sinir ediyor o formayi gördükce sinirleniyorum, kimileri bizim fenerbahce degil trabzonlu oldugumusu ögrenmesi lazim.
lan ilk baktığımda kaleci gözüme çarptı dedim ts forumunda fb nin işi ne:mad:
BİZ GERÇEK TS BORDO-MAVİSİNİ İSTİYORUZ:tsbayrak::bmn1::bmn3:

Travelair
12.07.2007, 15:12
Şimdi Puma dese ki farz-ı mahal: Elimde bu renk mavi vardı bundan yaptım, renk için "Açık mavi" diye belirtmemişsiniz sözleşmede, sadece mavi demişsiniz, elimde kapı gibi sözleşme var vs... Ne diyeceğiz? Yine yönetim zaiyatı mı?

Hüseyin Çümen
12.07.2007, 15:21
bu yönetim isteğini sadece yazıyla mı belirtior pumaya bana bi açık mavi koyu bordo forma yap gönder bölemidir bu yoksa bilgisayar üstünden renkleri oturtup mu yapılıo bu anlaşma

Erkin
12.07.2007, 15:41
özellikle kaleci formasına dikkat edin nerdeyse fb formasının aynısı

Yuh hakkaten öyle pek dikkat etmedim. Geçen seneki FB formalarındaki sarı bu yav :mad: Kaleci kazağını Turuncu yap, Yeşil yap yani bu nasıl bir sarı :(

Kasım Hilal
12.07.2007, 23:35
http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/120707idman2.jpg

Arada belirgin bir fark var değil mi?
Başkasını formasını göstermeye ne hacet..

tunganyan
13.07.2007, 00:17
http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/120707idman2.jpg

Arkadaşlar biraz konu dışında bir soru olacak ama bizimkiler niye idmanlara formalarla çıkıyolar acaba??yani idmana çıkacak malzemeleri mi yok??dikkatimi çekti!!

Özkan Erdem
13.07.2007, 00:24
forma değil üzerlerindeki kardeş, dikkat et formanın kol altlarındaki desenler farklı. Kulüplerin idman malzemelerinde de aldıkları reklamları taşımaları zorunlu oldu artık, ondan dolayı formaya benziyor haklısın..

aysegul61
13.07.2007, 10:28
Kulüp anlaşma yaparken renklerin tonuna ilişkin birşey dememiş besbelli..Maviye hiç benzemiyor açıkça..Adamlar formaya turkuaz koysa maviyi andırıyor diye birşey demez yöneticiler......:rolleyes:

Umut ÖZTÜRK
13.07.2007, 15:41
Ts club ve Klüple iletişim kurduk. Ne yazıkki formalar hakkında ne olacağı belli değil. İnanılmaz bir tepki olduğunu beyan ettiler o berbat mavi renklere. Umarım bu tepkilerimizin karşılığını alırız ve formamızdaki anlı şanlı bayrağımızdaki gök mavisi tonunu formalara uygularlar.

Burçak
13.07.2007, 15:50
bizizm orjinal mavi yukardaki fotoda çocuğun üzerindeki formada olan işte. çokmu zor şunu yapmak sanki..

Murat'
13.07.2007, 15:52

neden dalga geçmek olsun ki yaaa.taraftar isterse alır...

Kasım Hilal
13.07.2007, 17:30
bizizm orjinal mavi yukardaki fotoda çocuğun üzerindeki formada olan işte. çokmu zor şunu yapmak sanki..

E ben de onbu demeye getirdim zaten.
Aslında isteseler yaparlar.
Bile bile böyle bir iş peşinde koşuyorlar.

Terzioğlu
13.07.2007, 19:05
http://www.trabzonspor.org.tr/images/futbolcu/yusuf-k.jpg

bu formanin yakasi düzeltilsin yeni sezon formamiz bu olsun ben yeni forma istemiyorum...

My
14.07.2007, 02:18
TRABZONSPOR FORMASI

http://www.takagazete.com/kose_images/yusufturgut.jpg

Yusuf Turgut

yturgut@takagazete.com

6 Lig şampiyonluğu kazanan Karadeniz Fırtınası Trabzonspor sahada fark edilmeli. Ama edilmiyor!

Neyse ki, kendi sahamızdaydık da hangi takımın bizimki! olduğunu bildik.
Geçen yıl forma işini Trabzonspor Genel Müdür Yardımcısı Altuğ Atalay’a iletmiştim.

Bana Puma ile yazışmaları fakslamış ve ‘Hatamız yok. Renkleri, ölçüleri bildiriyoruz bunlar geliyor’ demişti.

Bu yıl ilk maçta giyilen formalardan taraftarlar gibi spor müdürümüz Hamza Mısır da çok rahatsız olmuş. Birkaç gündür forma işini sorguluyor.
Puma bu yılda hata mı yaptı?

Nesim’lerin Trabzonspor’a transfer edildiği, Genel Sekreter Bülent Akyazıcı’nın olduğu dönemdi ve Trabzonspor’un Puma firmasına geçişi de olay olmuştu.
Şimdi de formalarımız olay oldu.

Dünya devi firma Trabzonspor’a güzel bir forma çıkaramıyor mu?
Forma işini önemsiyoruz ve sonuna kadar da takip edeceğiz.
Gerçek Bordo-Maviyi bulana kadar!

ts@dc
14.07.2007, 02:47
Kappa'ya uckagit atip ayrildilar. TS Club forma yaptilar uc kurusun hesabini yaparak... tutmadi. Minik Serce'lerin de boyle bir girisimi olmustu ama markasiz ve dandik kalited bir formayi kimse almiyor tabii...

Gene Puma'nin eline dustuler. Puma daonlara jenerik formalar kakalayip duruyor.

Kac sezon kac marka degistirmissin? Cingene muhabbetti. Kim ne verirse. Takimin bir onuru, gururu var.

Martinez'e de yeni bir teklif yapin: 900 bin USD+ 3 sol bek+ sehirin en iyi kebabcisinda yer gun ogle yemegi+bi kutu Ulker biskuvi ve ikinci yarinin en cok puan toplayan takiminin, o sezon TS Club'un elinde kalan nevresim takimlari.

Gelsin Kasim... Yapmazssiniz tabii transfer.

Yolcu yolunda gerek.

MAY'i ozleyecegim gunleri de gordurdunuz bana...

Ayrica: Sanki bu sitenin mavisi dogru :(

Tmac61
14.07.2007, 10:53
Logodaki renklele hüseyinin giydiğinin renkleri birebir tutuyor.

Gürkan
14.07.2007, 12:55
Logodaki renklele hüseyinin giydiğinin renkleri birebir tutuyor.

o logodaki renklerde yanlış tonlarda.;)

Erkin
14.07.2007, 13:41
Geçen seneki maviyi tutturmak atla deve değil. Kendileri bilir bir tane bile mavi forma satamazlar o kadar en azından ben almam, beyaz var bordo var :mad:

Ozan
14.07.2007, 14:22
Kappa'ya uckagit atip ayrildilar. TS Club forma yaptilar uc kurusun hesabini yaparak... tutmadi. Minik Serce'lerin de boyle bir girisimi olmustu ama markasiz ve dandik kalited bir formayi kimse almiyor tabii...

TS Club formaları çıktığı sene trabzonspor tarihinde en fazla forma satışı olduğu seneydi ;) en fazla satan formalarımız onlardı .

Erkin
14.07.2007, 14:30
TS Club formaları çıktığı sene trabzonspor tarihinde en fazla forma satışı olduğu seneydi ;) en fazla satan formalarımız onlardı .

Belki de 39 YTL'den satışa çıkmaları önemli bir sebeptir :)

Kalkinmali
14.07.2007, 16:13
duzelecektir...!

Puma demiski... "Suc TsClub'un ve Yonetimin..."

:(

POYRAZ
14.07.2007, 16:42
Bazi formalarimizdaki mavi orjinal rengine uygun ama bazilarinda ise laciverti andiriyor. Halbuki koyu bordo ve acik mavi birbiriyle inanilmaz bir uyum olusturuyor. Orjinal renklerimiz de bu sekilde zaten.-

Ertan 51
14.07.2007, 16:47
Tek Kelİmeyle Berbat TÜm Camİaya YapilmiŞ BİR Saygisizlik Olarak GÖrÜyorum Ben.

cyberentalpi
14.07.2007, 18:30
Acikcasi biz pumaya mudahale mi etmiyoruz nedir bilmem ama bu sezon ki 3 formada rezalet.Belki biraz beyaz forma.
Barca tarzi yapmak yerine Gs tarzi yarim parcaya ne gerek var. Hadi beyaz kabul ama parcali ve mavi forma resmen igrenc.
Gecen seneki mavi forma zaten iyi degildi. Ama bordo forma tamda Trabzonspordu. Ozellikle altin yaldizli numara ve isim ile cok şıktı. Ayrica mavi renge kimse Ts demez ama bordo renge herkes Ts der. Mavi forma kotu desek isibn gercegi italyadada o kadar guzel mavi yaptilar bu adamlar.

Bize gerekli formalar
1-Cubuklu Klasigimiz.
2-Bordo Forma.
3-Puma Tarafindan sunulacak ozel dizayn edilmis bir tasarim.
4-Puma Trafindan dizayn edilmis yine ikinci tasarim olmali.(hadi bu beyaz olsun)

Metin Ural
14.07.2007, 19:24
ben bu forma isini bir turlu anlamiyorum. bir takimin bir ic saha formasi olur (ki bence bu cubuklu klasik forma olur) bir de deplasman formasi olur. hadi bir de koleksiyon amacli forma olur, etti sana uc forma. deplasmana giden taraftar hangi formayi giyecegini bilemiyor cunku takimin hangi formayla deplasmana cikacagi tam bir bahis konusu. bunun bir standarti olmasi lazim.

bahadır2561
14.07.2007, 19:28
ben bu forma isini bir turlu anlamiyorum. bir takimin bir ic saha formasi olur (ki bence bu cubuklu klasik forma olur) bir de deplasman formasi olur. hadi bir de koleksiyon amacli forma olur, etti sana uc forma. deplasmana giden taraftar hangi formayi giyecegini bilemiyor cunku takimin hangi formayla deplasmana cikacagi tam bir bahis konusu. bunun bir standarti olmasi lazim.

cok çok doğru bi tespit...

My
14.07.2007, 19:45
SORUMLU TS CLUB’TIR

TAKA’NIN FORMA KONUSUNDAKİ ISRARLI YAYINLARI SES GETİRDİ VE PUMA BEKLENEN AÇIKLAMAYI YAPTI;

TALEP EDİLENİ VERDİK
Trabzonspor’un Vllaznia maçına çıktığı formalara tepki olarak başlattığımız tepki yayınları ses getirmeye devam ediyor. Dün konuyla ilgili PUMA bir açıklama yaparak sorumlu olarak Trabzonspor Club’ı gösterdi. PUMA firması söz konusu giyilen formanın Trabzonspor kulübü görevlileri tarafından beğenildiğini belirterek, “Biz firma olarak talep edilen formayı verdik. 40.yıl forması açık bordo koyu mavi ince çubuklu formadır. Bu sezon için Vllaznıa maçındaki forma tercih edilmiştir” denildi. (TAKA)

Bir yönetim düşünün tarihinden, renklerinden, kendinden bi'haber! Akılma geliyordu fakat bu kadar da olmaz diyordum. İş bilmemezlik, beceriksizlik diyordum fakat hangi akıl hangi zihin bu renkleri beğenebilir! PUMA 'bu sene bunlar, siz istediniz. Çubuklular da açık bordo, koyu mavi olacak' diyor. Bu nasıl bir iştir böyle yahu! Bu nasıl bir zihniyettir. Koskoca Trabzonspor kimlerin eline kaldı çok çok yazık!

My
15.07.2007, 01:57
http://img249.imageshack.us/img249/5413/tsmedyayd6.jpg

40 YILLIK EFSANE " PUMA"
1967 de kurulan 10 Türkiye kupası 7 Cumhurbaşkanlığı kupası 6 Türkiye lig şampiyonluğu 5 başbakanlık kupası almış Trabzonspor'umuza yapılan saygsızlığı kınıyoruz.

40 yılı başarı ile dolu olan takımımıza yapılan bu saygsızlık tüm Trabzonspor taraftarlarını üzmüştür.Koyu bordo ve açık mavi olan renklerimizle bu şekilde oynanması Klüp yöneticilerimizin sesini çıkarmaması ve kabullenerek büyük Trabzonspor'umuzun futbolcularına giydirilip UEFA yolunda ilk adım olan intertoto kupasın saha ya sürülmesi içimizi acıtmıştır. Büyük Trabzonspor'umuzun büyük taraftarları yolladıkları 1000 lerce mail de bizim de tepkimizi ortaya koymamızı bir kademe dahi uyarmaya karar vermişisizdir.Gönderilen maillerde özlenen Trabanspor formalarını almak istediklerini ama bir türlü yapılmadığını vurgularken "PUMA" yetkililerinede puma ürünlerini almayacaklarını hatırlatır,bu yanlışın bizim camiamıza yapılan bi saygısızlık olduğunu bildiririz. (TSMedya (http://www.tsmedya.com/haber/index.php?option=com_content&task=view&id=86&Itemid=9))

Misina
15.07.2007, 12:35
bu puma adamı deli eder.aynı tonları gönderdik demişler.geçen sene de formaların geç gelmesinden dolayı sıkıntı yaşamıştık.ama gelen formalar renklerimizde birebir uyuyordu.düz mavi ve bordo formalar ve uzatmalı olarak gelen çubuklunun renkleri güzeldi.

puma bu renk rezaletini ikinci kez yapıyor.sanırım bizim sabrımızı deniyorlar

celilmuhcu
16.07.2007, 00:32
çok açık oldu mavi haklısınız

My
17.07.2007, 09:28
http://www.takagazete.com/sporyazar_images/hamzamisir.jpg

Hamza Mısır
hmisir@takagazete.com

FORMA KOMEDİSİ
Trabzonspor’un tüzüğünde renkleri açık mavi koyu bordo yazılıdır. Bunu en güzel İngiltere Premier takımlarından Aston Villa ile West Ham taşıyor. Trabzonspor’un renkleri de zaten Aston Villa’dan alınmış. Ben unuttum, Yusuf Turgut hatırlattı. Trabzonspor, PUMA ile anlaşma yaptığı ilk yıl da renk konusunda ciddi bir sorun yaşamıştı. O sezon Trabzonspor farklı renklerle sahaya çıkmıştı. Sorun bugün yine aynı. Trabzonspor anlaşma yaptığı PUMA firmasına teslim olmuş. Ciddiye alınmıyor olsa gerek yeni gelen formalarda skandal yarattı. Taraftar sahada bordo-mavi formayla mücadele veren takım istiyor. Böyle renkte zaten Türkiye’de takım yok. Hangi taraftar, hangi gurbetçi bu formayı gidip satın alır.

11 yaşındaki oğlum Mahir Selenga’nın sorusuna cevap veremedim “Baba Trabzonspor’un renkleri mi değişti?” Eğer Trabzonspor büyük kulüpse, arkasında 5 milyon taraftarı varsa gider PUMA’ya istediği formayı yaptırır.

Hadi bekliyoruz.

HANGİ İŞİ DOĞRU YAPTILAR Kİ !

“Biz Trabzonspor taraftarı olarak büyüklüğümüze yakışır güzellikte formalar istiyoruz. 1996 sezonundaki ADİDAS’a yaptırılan formalar gibi. Bu formalardan memnun olan varsa söylesin Fenerli ve GS’lilere sorsak bize ancak bu kadar kötü forma yapabilirler. Yönetimimizin forma konusunda niçin taraftarla bu kadar ters düştüğünü anlayamıyorum! Hangi konuda doğru iş yaptılar ki Forma konusunda da doğru seçim yapsınlar.”
HİKMET KUL
TRABZON

bordolumavi61
17.07.2007, 10:45
şöyle bir durum var arkadaşlar aslına bakarsanzı bu formalar cok koyu mavi degıl ama teri yedimi koyu lacivert oluyor nerdeyse çok kapalı duruyor hiç hoş degıl ama gecen seneki dizyndan biraz daha iyi gecen senkiler cuval gibiydi futbolcuların uzerinde rengini biraz düzeltseler iyi olacak

Nytre
17.07.2007, 20:08
pumanın yaptığı terbiyesizlik nedeniyle bizden önce kulübümüzün sert bir dille puma yönetimini eleştirmesi ve bu konuda camianın yüreğine su serpecek bir açıklamnayı en kısa zamanda yapması gerekmektedir..

ayrıca ben pumanın istanbulda ankarada mağazalarında trabzonspor forması göremiyorum ama diğer kulüpler için bu böyle değil...

burada kulübün menfaatlerini düşünemeyen , menfaatlere bile sahip çıkamayan sorumsuz bir yönetimden bahsediyoruz...

eğer bu böyle olmasaydı biz şimdi burada etten buttan konuşmayacaktık!...

bizi böyle konularla sinirlerimizi germeye , cümle alemin diline düşürmeye hiç kimsenin gücü yetmemeli!...

tslove
18.07.2007, 10:21
:tsbayrak:zaten bütün mağazalar 3 küçüklerin yağcısı forma araki bulasın:tsbayrak:

My
18.07.2007, 14:14
Açık mavi formaların ve çubuklu formalarımızın ne zaman çıkacağını sormuştum cevap geldi.

Merhabalar

Bu sezonun çubuklu formaları bu hafta içi satışa sunuluyor. Bu sezon yeni tasarlanan ve şu an TS Club mağazalarında satış için mevcut olan formalar dışında formamız olmayacak.

İlginizden dolayı teşekkürler.

İyi günler

Özkan YAVUZ
Mağazalar Müdürü
Trabzonspor Tic. Ür. Tic. A.Ş.

Özkan Bey'in cevabından da anlaşılacağı gibi bu seneki formalarımız lacivert-bordo dur.

tslove
18.07.2007, 14:37
:tsbayrak:ahanda bu sene şapa oturduk Allah bilir çubuklu hepsinden daha berbattır eh artık takımında rengi değişti bordo-lacivert diye bağıralım:tsbayrak:

Sevgi
18.07.2007, 14:45
puma nın çocuk forması varmı ?

Burçak
18.07.2007, 15:05
var . çokta şirinler.

Erkin
18.07.2007, 15:14
Özkan Bey'in cevabından da anlaşılacağı gibi bu seneki formalarımız lacivert-bordo dur.

İyi o zaman o rezil formalarını satacakları birilerini bulurlar artık :mad:

Sevgi
18.07.2007, 15:17
var . çokta şirinler.

nihayet yaptılar yani çocuk formasını,puma ve TS yönetimini çocuk formalarını 2. sezona yetiştirebildikleri içintebrik ediyorum :alkış: Birde alacak TS Clup mağazası bulabilirsem iyi :(

lacivert-bordo formalarda 40. yıl hediyemiz olsa gerek :confused:

a f s
18.07.2007, 15:22
puma nın çocuk forması varmı ?

Büyük fiyatına da satsalar var. Avatardaki oğlumun Abdullah Ferkan ( ismi sığmayınca baş harflerini yazdırdık )sırtında bir örnek var. Geçen seneki model, bu sene yeni modeller için çocuk forması yapmışlar mı bilmiyorum

Harun
18.07.2007, 18:36
Trabzon'da bu forma işini yetkililerle konuştum.Forma renklerine çok büyük tepkiler olduğunu kabul ettiler.Ve bu formaların mutlaka değişeceğini söylediler.Bende onların yalancısıyım.

erdal6167
18.07.2007, 22:20
hakikaten doğru bende diyorum bu takım niye kötü gidiyor, demek bundan mış, ya bırakalım arakadaşlar başka iş mi kalmadı, hele takı bir düzelsin rengini de bilkahara düzeldiriz İnşallah.. . .

Hüseyin Çümen
18.07.2007, 22:57
inşallah değişir şu formalar terbiesizlik tir sadece pumanın yaptıı

Kalkinmali
19.07.2007, 13:01
Aslinda biz hepimiz Puma´dan kurtulmak icin protesto yapmaklazim...

Yeter yaa!

Çetin
19.07.2007, 13:05
şu yönetim 1 (bir) kere bir işi düzgün yapabilecek mi acaba?

Mustafa
19.07.2007, 13:06
bizde neyi protesto edeceğimizi şaşırdık o kadar cok sey varki hangi birini edecez mailler etkili olmuyor bu ortaya çıkmıştır

ErayAkyüz
inşallah değişir şu formalar terbiesizlik tir sadece pumanın yaptıı

ya hocam
bizim beceriksiz yonetim bozuntusu istemis bu formayı pumanın ne kusru var anlayamadım

Burçak
bence kabahat pumada değilki. adam üretip alacağı paraya bakıyor.
onların karşısına çıkıpta '' kardeşim benim renklerim bu değilki, ne diye bu renkleri kullanıyorsun'' diyen olmadığı için kabahat bizim tarafta.

Kalkinmali
19.07.2007, 14:02
:(:(:( haklısınız...

Hüseyin Çümen
19.07.2007, 15:29
ya hocam
bizim beceriksiz yonetim bozuntusu istemis bu formayı pumanın ne kusru var anlayamadım

may zamanında da mı o rezil formaları istemiştikbunlar hep böyle sapıtıyolar

Emorfo
21.07.2007, 13:05
Fenerin laciverti:
http://fanatik.ekolay.net/fanatik/images1/_carlos2107.jpg

Trabzonspor'un bu seneki mavisi:
http://fanatik.ekolay.net/fanatik/images1/_sev_ts0807.jpg

Yani mavimiz lacivert felan değil, futbolcular terleyince biraz daha koyulaşıyor. Garip bir mavi bu jan janlı mavi :)