PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Eski Futbolcularımızdan Trabzonspor Yorumu...

Gamze
03.07.2007, 15:22
Aksiyon dergisinin son sayısının spor bölümü Trabzonspor'a ayrılmış. ''Trabzonlu eski futbolcular rahatsız'' başlığının atıldığı yazıda Lemi Çelik,Hami Mandıralı,Hamdi Aslan,İskender Günen ve Serdar Bali Trabzonspor'u değerlendirmiş.Behram Kılıç'a ait yazıyı dikkatle okumanızı tavsiye ederim.

Trabzonlu eski futbolcular rahatsız

Bir yanda Roberto Carlos,Lincoln,Cisse; diğer yanda Jabi,Adnan,Serkan.Bir yanda rekor forma satışları,idğer yanda sinek avlayan mağazalar.Bir yanda tek bir ağızdan çıkan birlik eraberlik söylemleri;diğer yanda kendi içinde tutarsız yönetimler.Trabzonspor ile üç büyüklerin arasındaki fark hiç bu kadar açılmamıştı.Karadeniz ekibi son yıllarda mevcut potansiyelini yükselteceğine,Anadolu takımlarının seviyesine inmeye başladı.Gerek yönetim,gerek taraftar ve gerekse futbolcu kapasitesi ile büyük düşüş yaşayan Trabzonspor bu sezon öncesi de şampiyonluk için ümit vermiyor.Kulübün içinde bulunduğu durum herkesi olduğu kadar eski futbolcuları da bir hayli üzüyor.Karadeniz ekibinin yıllarca formasını terleten Lemi,Hami,İskender,Serdar ve Hamdi’ye takımın içinde bulunduğu durumu sorduk.Eski futbolcular birbirine yakın açıklamalar yaptı.

Trabzonspor’un Başbakan lakaplı futbolcusu Lemi Çelik,kulüp başkanı Nuri Albayrak’ın koltuğa oturduğu zaman takımdaki bütün yıldızları koruyacağını ve bir tanesini kendi cebinden almak kaydıyla üç tane yıldız sözü verdiğini hatırlatarak başlıyor sözlerine.Lemi,başkanın birçok oyuncu gönderip almasına rağmen Trabzonspor’un bu değişimlerden Zaralı çıktığını iddia ediyor: ‘’Üç yıldız beklerken başkan Trabzon ve Türk futbolunun Maradona’sı Fatih’i sattı.Hangi mevkilere,nerelere ihtiyaç var diye düşünmeden kulübün tüm gelirlerini o yana bu yana savurdu.Alınan bütün yabancı oyuncuları geri göndermeye çalışıyorsun.Bir mevkie 3 oyuncu alınıyor,o mevki için yaklaşık 10 trilyon harcıyorsun.Bunun gibi birçok yanlış transfer Trabzon’un çöküşüne sebep oldu.Malesef başkan topluma vaat ettiklerini yerine getiremedi.’’ Diyor.Mevcut durum karşısında camianın önde gelen insanlarının pek konuşmadığını da kaydediyor Lemi : ‘’Konuşmak da bize düşüyor.Yazık!’’

İSKENDER : ŞAMPİYONLUK HAYAL

Trabzonspor’un efsane sol kanat oyuncusu İskender Günen ise şu an gelinen noktaya bakıldığın zaman şampiyonluğun bordo-mavili ekip için hayal olduğunu dile getiriyor.Ona göre Trabzonspor’un yönetim ve kadro yapısı itibariyle üç büyükle mücadele edebilme şansı yok. ‘’ Son yıllarda yönetim içinde çeşitli açıklamalar var.Bana göre büyük takımın büyük kulüpler oluşturur.Kulübün gelirlerini artırmanın yolu kurumsallaşmadan geçiyor.Trabzon yönetimine baktığımızda kafalarında kulüp oluşturmak gibi bir düşünce bulunmuyor.’’ görüşünü savunuyor.

Bugün spor yazarlığı yapan İskender Günen,Ziya Doğan’ın oyun felsefesine de karşı çıkıyor.’’Büyük takımın sahada var olabilmesi mutlak suretle yetenekli oyuncularının fazlalığıyla alakalı.Yetenekli oyuncular fazla değilse ligde sorunlar yaşarsınız.Trabzon’un kadrosunda Gökdeniz,Yatara ve Umut dışında takımı taşıyacak kadro yeterliliği yok.Bu kadrosuyla diğer Anadolu takımlarından bir farkı bulunmuyor.’’ Diyen Günen’e göre küme düşen takımın oyuncularını transfer etmek,Trabzon’a sorunları da beraberinde getirecek.Trabzonspor taraftarının son yıllarda küçük başarılarla avunur hale geldiğinin de altını çizen İskender Günen, ‘’Trabzon gibi büyük takımın taraftarının daha büyük hedefleri olması gerekir.Üzerlerine ölü toprağı serpilmiş gibi.Yöneticiler de şampiyonluk sözü verirken bunun hayal olduğunu biliyor.Trabzon’un,orta ve uzun vadede birtakımn planlar yapması daha gerçekçi olur.’’ diyor.

HAMİ : TARAFTAR TEPKİSİNİ BİZDE BİTİRDİ

Trabzonspor tarihinin en çok gol atan oyuncusu Hami Mandıralı da bordo-mavili ekibin iyi yönetilememesinden rahatsız.Geçen yıl yönetimde herkesin ayrı telden çaldığını hatırlatarak : ‘’Biri bir şey söylüyor,diğeri yalanlıyor.Sağlıksız bir ortam meydana geldi.Yönetimin kendi arasındaki huzursuzluğu sahaya yansıdı’’ diye konuşuyor.Takımın kötü günler geçirmesine rağmen taraftarın anormal tepki göstermemesi karşısında ise Hami oldukça manidar cümleler kullanıyor : ‘’ Bütün enerjilerini,baskılarını,protestolarını bizim zamanımızda bitirdiler.Doğal olarak bu kuşağa bir şey kalmadı.Takım üzerindeki bu rahatlık o zaman olsaydı biz inanın Türkiye’yi salardık.Taraftar bizi çok eleştirdi.’’ Mandıralı’ya göre geçen yılki takım çok desteklendi.Tribünden baskı yemedi.Ama sahada istenen sonuçlar elde edilemedi.Sebebi ise gayet basitti : Kadroya kaliteli oyuncular katılmamıştı.

Hami,şampiyonluğun artık kolay olmadığı görüşünde.O da yapılan transferlerden dolayı yönetime sitem ediyor.’’Ben Trabzon’un zirveye oynayabilecek bir kadrosu olsun istiyorum.Yarıştan kopan değil,sonuna kadar şampiyonluk yarışını kovalayan bir takım olmasını istiyorum.Bunu sağlayacak olan takım içinde hoca,yönetimde de başkandır.’’ şeklinde konuşuyor.

Karadeniz ekibinin bir başka efsane oyuncusu Serdar Bali,yeni bir sezon başladığı zaman eski futbolculara çok sorulan sorunun,’’ Abi bu sene şampiyon olabilir miyiz?’’ olduğunu dile getiriyor.Bali’ye göre bir camianın ve onun futbol takımının şampiyon olabilmesi için bazı kuralları yerine getirmesi gerekiyor.En başta da camiayı yönetecek olan başkan ve yönetiminin kendi içinde birbirine saygı duyan,anlaşamadıkları olaylarda bile hoşgörülü olan,bu davranışlarıyla sezon içerisinde camiasının güvenini kazanıp,rakiplerinin moralini bozacak kadar birlik içinde olması gerekiyor.Bir diğeri ise futbol takımının başına getirdikleri teknik direktörün de futbolcularıyla dayanışma içerisinde bulunması,dışarıya karşı güçlü bir adam görüntüsü vermesi,giyimiyle,kuşamıyla,basın ve halkala ilişkileriyle,düzgün Türkçe’siyle,kulübede sakin duruşuyla güven verici olması lazım.Serdar Bali,takım çalıştırmanın günümüzde ikinci planda kaldığını iddia ederek,’’İstisnalar dışında şampiyon olan takımları incelediğimizde genel olarak belirttiğim bu iki kuralı iyi uygulayan camia sezonu mutlu bitiriyor.Soruyorum size bu kurallardan hangisi Trabzonspor’da var?Bu şartlar altında şampiyon olabilir miyiz?’’

HAMDİ :RAKİPLERLE FARK AÇILMIYOR

Trabzonspor’un eski futbolcuları içerisinde biri var ki diğerlerinden ayrılıyor.Çoğumuzun Küçük Hamdi diye hatırladığı Hamdi Aslan,Trabzonspor ile rakipleri arasındaki farkın açıldığına katılmıyor.Trabzon’un da transferlerde büyük paralar harcadığını iddia eden Hamdi.bordo-mavili takımın potansiyeliyle iyi işler yapabileceğini dile getirerek: ‘’Trabzon geçen sezon başı,hem hoca,hem de transfer tercihlerinde hatalıydı.Kabul.Ama yönetimin ilk yılıydı.Daha sonra yerli hocaya dönüldü,yeni transferler yapıldı ve takım biraz toparlandı.Gelen oyuncuların uyum sorunu uzun sürdü.Ama şu an yönetim iyi niyetle uğraşıyor.Bu yıl daha dikkatliler.Ben Trabzon’un taraftarıyla,medya gücüyle,lobisiyle iyi bir yerlere geleceğini düşünüyorum.’’ diyor.

Trabzonspor’un kadrosunda 50’ye yakın oyuncu bulunuyor.Bu sayıya rağmen teknik direktör Ziya Doğan 4 oyuncu daha transfer etmeleri gerektiğini belirtiyor.Yönetim kendi başarısızlığını takımın üzerinde kara bulutlar dolaşıyor diyerek örtbas etmeye çalışıyor.Takım son 24 yılda olduğu gibi bir sezona daha şampiyonluk hayaliyle giriyor!

Behram Kılıç

POYRAZ
03.07.2007, 15:24
Yazilari üzüntüyle okudum. Icinde bulundugumuz durum hic ic acici degil.

bordobluex
03.07.2007, 15:33
Bir yanda Roberto Carlos,Lincoln,Cisse; diğer yanda Jabi,Adnan,Serkan

Yazının henüz başındaki bu alaycı yazıdan rahatsız oldum. Geri kalanıda zaten bildiğimiz, düşündüğümüz, BMN forumları gezen taraftarın söyleyebileceği fikirler.

Değerli medyamızın 2007/2008 sezonu başladı.

Mayls
03.07.2007, 15:39
Yazının henüz başındaki bu alaycı yazıdan rahatsız oldum. Geri kalanıda zaten bildiğimiz, düşündüğümüz, BMN forumları gezen taraftarın söyleyebileceği fikirler.

Değerli medyamızın 2007/2008 sezonu başladı.

Evet bende rahatsiz oldum acikcasi. Evet belki bizim futbolcularimiz okadar kariyerli degil ama onlari bukadar kücük düsürmek hata

Ali Özcan
03.07.2007, 15:39
sezon başlarken daha yhapıcı olmak gerektiğini düşünüyorum...

Gamze
03.07.2007, 15:46

Gerçekçi olmaya ne dersiniz?

Yazının ilk satırları da,futbolcuların yorumları da yerinde bence. Hami' nin taraftarla ilgili söyledikleri sözlere dikkat etmek gerek.Serdar Bali'nin teknik direktörle ilgili ve yönetimle ilgili yorumlara...Futbolun içindeki bu adamların görüşleri önemli bana göre.Umutsuzluktan öte,gerçekçilik var.Ümit işkencenin süresini uzatır sadece bu gibi durumlarda,fazla tutulmamak gerek zaten.

Erdal
03.07.2007, 15:52
ne yapmak lazım sezon başlarken ....celaleddine özel zaafının varlığı dedikodusu ayyuka çıkmış bir hocaya methiyelermi düzmek lazım ... cümle kurmaktan aciz başkana şakşakçılıkmı yapmak lazım ...evet aklı başında herkes transfer mukayesesi yapar ..siz yapmıyormusunuz ? koymuyormusunuz vedersonu bir yana ..sonrada fenerde kadroya giremediği için bizi tercih eden serkanı diğer yana ...ali bilgini bir yana adnan ı bir yana ..lincoln linderoth bilmem kim ....... yapıcı olmak lazımmış ...yapıcı ( inşaatçı ) başkanımız var ya başka yapıcıya ne hacet.........

Erdal
03.07.2007, 15:55
bu arada haminin lafı koydu en çok bana

TARAFTAR TEPKİSİNİ BİZDE BİTİRDİ .....ben o dönemde hiç tepki göstermeyenlerden olsamda o ekipten özür diliyorum ..başkanından yöneticisine ordan hocasına kadar hepsinden özür diliyorum ...size ettiklerimizin bedelini ödüyoruz.....

Uğurtan
03.07.2007, 15:57
Görüşlere katılabilirim..Katılıyorumda küçük şeyler dışında.. Ancak sözleri söyleyen insanlara katılırmıyım orası bir muamma...Bizler onlarında vizyonlarını biliyoruz;)

Mehmet Fatih Yavuz
03.07.2007, 16:01

yapıcı olmaktan anladığınız siyaha beyaz demek sanırım..
ortada duran bir gerçek var.
bizim canımızı sıksa da gerçek.

sıradan bir anadolu takımından farkı yok saha içindeki kadromuzun..

kudu_61
03.07.2007, 16:08
Yazının başından sonuna hamdi nin söyledikleri hariç bmn forumlarında %90 konuşulan ve hatta çok daha derinliklerine kadar araştırılan konular şu anda forumda bu yönetimle, bu hoca ile ve bu kadro anlayışı ile gelecek sezona umutlu bakan sayısı bir elin parmaklarının sayısını geçmez malesef bütün futboldan anlayanlar aynı şeyi söylüyor ama kimse dinlemiyor anlamıyor bas bas bağırıyoruz bir oyun kurucu bir forvet bir sol açık ve bence bir sol bek bu takıma lazım olan transferler ama gelenler kim adnan, serkan, jabi hiçbiri bizim ihtiyacımız olan değil bizde bunu biliyoruz ama ne yapalım aralık ayına kadar bekleyeceğiz....

Ertan 51
03.07.2007, 16:16

TARAFTAR TEPKİSİNİ BİZDE BİTİRDİ .....ben o dönemde hiç tepki göstermeyenlerden olsamda o ekipten özür diliyorum ..başkanından yöneticisine ordan hocasına kadar hepsinden özür diliyorum ...size ettiklerimizin bedelini ödüyoruz.....

varol.al benden de o kadar.

muharrem demirc
03.07.2007, 16:39
evet hamiden ünaldan orhandan şotadan tolunaydan bin defa özür diliyorum...bizler zamanında o takımı beğenmeyip eleştiriyorduk..oysaki onlar ne büyük oyuncularmış...şimdikilerden bin kat karakterli ve iyi oyuncularmış....kıymetlerini bilememişiz...

metin mert
cengiz
lemi
osman
ogün
abdullah
tolunay
orhan
ünal
hami
şota

bizleri affedin...

Emre B.
03.07.2007, 16:48
Eski oyuncularımız yönetime aday olsa.

EmrahYalçınalp
03.07.2007, 16:58
Trabzonspor'un kurumsal yapısı, genel politikası vs herşey makro ölçekte tartışılır. Bunların hepsi önemlidir, kabul. Ancak asıl sorun, ivedilikle çözülmesi gereken şey saha içidir. Yani Amerika'da da ekonomik kriz yaşanıyor ama insanların aç kalmasıyla değil, borsanın 3-5 puan oynayıp petrol fiyatlarının birkaç sent değişmesiyle sonuçlanıyor. Yani "dev" isen gelen dalgalar sonucu yaşam savaşıu vermezsin, sallanırsın biraz, hepsi o. Trabzonspor "dev" olduğunu unuttu. Sivas, Erciyes, Manisa kimdir? Aşağılamak için söylemiyorum, backgroundlarına bakarak konuşuyorum, kimdir? Hepsi şebek yaptı bizi yahu, top göremedik... İskender Günen doğru demiş. Elinde Marcel, Musampa, Szymek, Yattara, Milan, Gökdeniz varsa "eşek gibi" önce onları yerli yerine dizersin. Sonra mücadele mi lazım, başka bir şey mi bilmem, doldurursun yanlarına diğerlerini... Trabzonspor kendisine uymayan bir elbiseye sığdırılmaya çalışıyor, moda diye... Yahu modaysa başkaları giysin, Trabzonspor'un tarzı bellidir. Streç giymez bu takım :D

Neyse... Yönetimin niçin ZD'ın arkasında olduğunu da yazmıştım daha önce. Çünkü bu yol çok daha UCUZ. Trabzonspor'un hocası rakibi durdurmak için takım dizmez. Trabznspor'lu futbolculardaaranacak ilk vasıf da "mücadele gücü" olamaz. Bu takımda oynayan herkes "eşek gibi" koşar, mücadele eder. Zaten tek başına mücadeleyi de sadece eşekler eder. Benim seyrettiğim (ve bu sene seyretmeyeceğim) Trabzonspor bu yolda hızla ilerliyor. Gökdeniz, Yattara, biraz da Umut, Ceyhun ve Serkan Balcı... Onlara da hoca bir çare düşünür artık. Ben bu sene doğrudan güreş seyretme kararı aldım. Hamza bu işi Hasan'dan da, Ferhat'tan da, Keçeli'den de, Hüseyin'den de, Ayman'dan da daha iyi yapıyor. İyisi varken niye Trabzonspor'la yetineyim ?

Önce kaliteli futbol, tarftarına yalan söylemeyen, kendini inkar etmeyen mentalite. Ondan sonra başarı vs.ye bakarız.

BDiler61
03.07.2007, 17:18
Gerçekçi olmaya ne dersiniz?

Yazının ilk satırları da,futbolcuların yorumları da yerinde bence. Hami' nin taraftarla ilgili söyledikleri sözlere dikkat etmek gerek.Serdar Bali'nin teknik direktörle ilgili ve yönetimle ilgili yorumlara...Futbolun içindeki bu adamların görüşleri önemli bana göre.Umutsuzluktan öte,gerçekçilik var.Ümit işkencenin süresini uzatır sadece bu gibi durumlarda,fazla tutulmamak gerek zaten.

bencede gerçekçi olmakta fayda var kendimizi kandırmanın bi alemi yok bu kadronun çıkabileceği en yüksek basamak 4.lük

Enes Berfin
03.07.2007, 17:37
"Trabzonspor bu sene sampiyon olabilirmi?
Hayir.
Neden?
Cünki gerekli transferler yapilmamis Trabzonspor kimi transfer ettiki?"

Her sorulan soruda herzaman ayni ceaptir bu.

Arkadaslar ümidiniz azaldikca benim ümidim daha cok yüksek tasiyor, birakin artik böle olumsuz elestirileri sadece üc transfer yaptik diye sampiyon olmama imkanin vermissiniz, valla banada sorarsaniz bir zamanlar Ispanyanin vasat takimlarindan biri Sevillanin uefa sampiyonu olacagi hic aklimin ucundan bile gecmedi isin garip tarafida bu takim daha önce ligde bile sampiyon olmamis bir takimdir, bana simdi yok "o sevilladir bu Trabzonspordur arada farklar var" demeyin.

Haminin ve diger efsanevi oyuncularimiza oynadiklari futboldan disi, bu tür yorumlar pek dogru degil bana göre, neymis yok sampiyonluk hayalmis yok efendime söyleyim bu kadro anca dördüncülüye oynarmis.

Umarim bu düsünce ve bu yorumlarinizdan bir gün pisman olursunuz.

Ziya Dogan takimi tamamiyle kavramistir.

Inanc ve güvenim (Yönetim haric) takima ve teknik heyete yüzde yüz tamdir.

WERTHeR
03.07.2007, 17:38
Hayir.
Neden?

Arkadaslar ümidiniz azaldikca benim ümidim daha cok yüksek tasiyor, birakin artik böle olumsuz elestirileri sadece üc transfer yaptik diye sampiyon olmama imkanin vermissiniz, valla banada sorarsaniz bir zamanlar Ispanyanin vasat takimlarindan biri Sevillanin uefa sampiyonu olacagi hic aklimin ucundan bile gecmedi isin garip tarafida bu takim daha önce ligde bile sampiyon olmamis bir takimdir, bana simdi yok "o sevilladir bu Trabzonspordur arada farklar var" demeyin.

Haminin ve diger efsanevi oyuncularimiza oynadiklari futboldan disi, bu tür yorumlar pek dogru degil bana göre, neymis yok sampiyonluk hayalmis yok efendime söyleyim bu kadro anca dördüncülüye oynarmis.

Allah seni ıslah eylesin ne diyeyim başka....

Mehmet Fatih Yavuz
03.07.2007, 17:40
Allah seni ıslah eylesin ne diyeyim başka....

kızma yaw..:D:D

WERTHeR
03.07.2007, 17:44
İspanyanın vasat takımı sevillaymış be. Adam birde futbol biliyor ayaklarına yatıyor forumda. O vasat takımda kaç tane türkiyeye gelmeye tenezzül etmeyecek futbolcu var haberin var mı.

Emre B.
03.07.2007, 17:44
Hayir.
Neden?

Hayatımda ilk defa yanılmayı bu kadar çok istiyorum.Ama geçen senyi hatırladıkça maalesef haklı çıkçakmışım gibi geliyo.Vasat dediğin takım İspanya 3.sü.O ligin küme düşen takımı bizim şampiyonumuzu yendi.

WERTHeR
03.07.2007, 17:45
kızma yaw..:D:D

Vallahi bugün serbest kürsü dışında yazmayacaktım ama dayanamadım

Mehmet Fatih Yavuz
03.07.2007, 17:47
ben bıraktım artık tartışmayı..
duygusallık muhakkak olmalı .. sonuçta taraftarız hepimiz..
ama duygusallık artık hayalciliğe kaymış durumda..
bununla baş edecek bi veri yok elimde..
allah selamet versin...

Hasan Ayvenli
03.07.2007, 18:16
bir tane tatmin edici transfer olsaydı emin olun bu taraftar çok yapıcı olurdu çok da umutlu olurdu her senenin başında olduğu gibi
her ne kadar inanmasa da 20 yıldır olamadık bu sezon mu olcaz diye geçirse de içinden içinde bi yerlerde hep umut olurdu
ama bu sene o umutta yok ne yazık ki

Rasim YILMAZ
03.07.2007, 18:44

Abi dayanamıyacağım artık.. nesin kardeş sen Polyana mı?

2 sene hep taraftar yapıcı oldu ama bu yönetim hep yıkıcı rrolünü oynadı.. Aç artık gözünü kardeşim tamam Trabzonsporluyuz ama körü körünede yapıcı olunup bu yönetime destek vermek ahmaklıktır.
Yaptıkları yapacaklarının garantisidir..
Allah aşkına sen umutlumusun bu seneden?

Doğan
03.07.2007, 18:46
Almanyadan Bakınca Sevilla vasat
Keçeli,Ayman,Adnan,Celo Dünya Starı
Ziya Doğan Capelllo
Albayrak Abromoviç Gibi mi Görünüyor?

Ali Özcan
03.07.2007, 18:48
yapıcı olmaktan anladığınız siyaha beyaz demek sanırım..
ortada duran bir gerçek var.
bizim canımızı sıksa da gerçek.

sıradan bir anadolu takımından farkı yok saha içindeki kadromuzun..

siyaha beyaz dediğim falan yok, mükemmel transferler yaptık falan da demedim...bu tür yazıların (başlığı açan arkadaşa söylemiyorum bunu) takıma hiçbir faydası yok...Tamam bulunduğumuz durum kötü ama arkadaşlar çözüm noktasında yeni bişey söylemiyor...Hep eleştiri tam eleştiri...Tamam haklı oldukları noktalar var ama hani çözümü...Sırf yönetime veya Ziya Doğan a küfretmek için foruma girenler var...

siyaha beyaz diyen yok...sizde anlama sorunu var...

Mehmet Fatih Yavuz
03.07.2007, 18:48
görünür görünür:D

Ali Özcan
03.07.2007, 18:49
ne yapmak lazım sezon başlarken ....celaleddine özel zaafının varlığı dedikodusu ayyuka çıkmış bir hocaya methiyelermi düzmek lazım ... cümle kurmaktan aciz başkana şakşakçılıkmı yapmak lazım ...evet aklı başında herkes transfer mukayesesi yapar ..siz yapmıyormusunuz ? koymuyormusunuz vedersonu bir yana ..sonrada fenerde kadroya giremediği için bizi tercih eden serkanı diğer yana ...ali bilgini bir yana adnan ı bir yana ..lincoln linderoth bilmem kim ....... yapıcı olmak lazımmış ...yapıcı ( inşaatçı ) başkanımız var ya başka yapıcıya ne hacet.........

Trabzonsporu Trabzonspor yapan hiçbir zaman futbolcu transferi ya da transfere ayrılan bütçe olmamıştır...Bunu anlayamadığınız için size başka birşey yazma lüzumu da görmüyorum...

Rasim YILMAZ
03.07.2007, 18:54
siyaha beyaz dediğim falan yok, mükemmel transferler yaptık falan da demedim...bu tür yazıların (başlığı açan arkadaşa söylemiyorum bunu) takıma hiçbir faydası yok...Tamam bulunduğumuz durum kötü ama arkadaşlar çözüm noktasında yeni bişey söylemiyor...Hep eleştiri tam eleştiri...Tamam haklı oldukları noktalar var ama hani çözümü...Sırf yönetime veya Ziya Doğan a küfretmek için foruma girenler var...

Anlama sorunu yok...
Sence yeterince şans verilmedimi bu yönetime?

Bulunduğumuz durumu düşününce bu adamların dakika durmaması gerekiyor...

Seneyede aynen bugünkü gibi konuşmak istemiyorsan yani "sezon başı yapıcı olalım" diye şu an var gücünle eleştirmen lazım bunları....

Bir sezon daha kayıp...

Mehmet Fatih Yavuz
03.07.2007, 18:54

ortadaki durumu anlatıyor herkes.
bu topçuların söyledikleri bu forumda aylardır söyleniyor zaten..
bulunduğumuz durum kötü ama eleştirmeyelim bunu..
çözüm noktasında ne söylenmesini bekliyorsun..
10000 tane topçu ismi koyuldu oraya.
adamlar transferi kapattık dedikten sonra neyin çözümünü sunacağız biz.

kimsenin küfür falan ettiği yok.
takım tarihinin en berbat durumunda..
belki de ilk kez lige başlarken taraftarın dahi umudu yok.
güller mi saçacağız kafalarına???

anlama sorunu kimde çok açık belli oluyor.
çözümmüş..
ben çözeceksem beni seçin yönetime..
ben taraftarım.. ortada olan durumu değerlendiririm.
öneri dendi, bi ton topçu adı konuldu.
gidip ben mi yöneteceğim kulübü..??
koca koca adamları ne diye seçiyoruz kulübün başına??

çözüm önerisi sunulacak yer var sunulmayacak yer var..
neye çözüm arıyorsun..
bugün bu yönetim ve teknik kadronun dağıtılmasından başka bir çözüm önerisi kalmadı.

ortada duran gerçeklerin ortaya konulması rahatsız etmesin..
rahatsızlığı da "çözümü nerde" diyerek kapatılmaz.
ortada kötü vaziyet varsa bunun tek başına belirtilmesinden normal birşey yok.
çözüm önerilerini başkanlığa, yöneticiliğe aday olanlar getirir..

Mehmet Fatih Yavuz
03.07.2007, 18:56
ortada kafadan kaybolmuş bir yıl var gelmiş yapıcı olmaktan bahsediyor birileri..
neyin yapıcılığı..
daha fazla rezil etsinler diye mi??

Ali Özcan
03.07.2007, 19:00
Anlama sorunu yok...
Sence yeterince şans verilmedimi bu yönetime?

Bulunduğumuz durumu düşününce bu adamların dakika durmaması gerekiyor...

Seneyede aynen bugünkü gibi konuşmak istemiyorsan yani "sezon başı yapıcı olalım" diye şu an var gücünle eleştirmen lazım bunları....

Bir sezon daha kayıp...

Bu yönetimin ve Ziya Doğanın gerçek performansını ilk kez bu sezon görebileceğiz biz...

Ziya Doğan ilk kez bir sezon başı kampı yaşıyor Trabzonsporda...Yönetim kendince içindeki muhalifleri temizledi...İlk kez transfer kalabalığı yaşanmadı...Ben çok karşıyım bir takıma her sezon 6-7 oyuncu katılmasına...Biz zaten transferi devre arasında Ceyhun Ayman ve Risple yapmıştık...Serkan ve Jabi de bence iyi transferler...Kaleci ve oyun kurucunun da duruma göre alınacağını düşünüyorum...

Takımın performansı Aralık ayına kadar ölçülür...Herşey yolunda giderse devam edilir, gitmezse zaten sandıkta delege görevini yapar...

Sezon başında tam tam çalmaya gerek yok...Yok efendim eski futbolcular ara açılıyor demiş...96 da eziklere kaybetmeseydi muhteremler...Ara falan açılmazdıç...Herkes aynaya bakacak...

Doğan
03.07.2007, 19:01
Trabzona Zerre katkısı olmamış insanlar veya en büyük katkıları forma almak olan birileri yığınlarca Transfer dönemi ve etkileri üzerine konuşup ahkamlar da bulunacak
Lakin Trabzonspor tarihinde çok önemli yer tutmuş 3 efsane oyuncu Bu kötü gidişle ilgili olarak bir kaç cümle edince bozguncu moral bozucu olarak adlandırılacak sezon başı moral bozması olarak görülecek.
Beyler bayanlar sizin hayatınız kadar ömrü futbola Trabzonspora adanmış bu kişiler sizin görmek için Sezon sonunu beklediğiniz duvarı şimdiden görüp uyarıda bulunuyorlar
katılmayabilirsiniz bari hala iyi olacak diyerek kendinizi kandırmayın.

Ben daha çok okuyordum dayanamadım yazdım hatta fazla bile yazmışım
okumaya devam etsem daha iyi

Erdal
03.07.2007, 19:03
Trabzonsporu Trabzonspor yapan hiçbir zaman futbolcu transferi ya da transfere ayrılan bütçe olmamıştır...Bunu anlayamadığınız için size başka birşey yazma lüzumu da görmüyorum...

Yazdıklarımdan bunu mu anladın yani? transfer yapmadılar o yüzden TRABZONSPOR sıradanlaştı mı demek istedim sence ....yanlış anlamışsın ..yada ben yanlış anlatmışım ...

TRABZZONSPORu sıradanlaştıran ; milletin gözünün içine baka baka yalan söyleyen BAŞKAN ıdır

TRABZONSPORu sıradanlaştıran ; sezonun son maçında bile genç oyuncuları kadroya almayan ( sırf ikinci yarının en çok puan toplayan takımı olmak için ) hocasıdır

....... üç büyüklerden transfer yaptık diyen yöneticisidir.

bu liste o kadar uzarki ...sonu da şöyle biter

...bütün bunlara rağmen yönetimin şakşakçılığını yapanlardır ..TRABZONSPOR u sıradanlaştıranlar....

Rasim YILMAZ
03.07.2007, 19:06
Tamam ıloveyousyzmek...Düşüncelerimiz farklı dediğin gibi Aralık ayında kim haklı anlaşılacak...
Keşke sen haklı olsan ama çok zor....

Ali Özcan
03.07.2007, 19:07
Yazdıklarımdan bunu mu anladın yani? transfer yapmadılar o yüzden TRABZONSPOR sıradanlaştı mı demek istedim sence ....yanlış anlamışsın ..yada ben yanlış anlatmışım ...

TRABZZONSPORu sıradanlaştıran ; milletin gözünün içine baka baka yalan söyleyen BAŞKAN ıdır

TRABZONSPORu sıradanlaştıran ; sezonun son maçında bile genç oyuncuları kadroya almayan ( sırf ikinci yarının en çok puan toplayan takımı olmak için ) hocasıdır

....... üç büyüklerden transfer yaptık diyen yöneticisidir.

bu liste o kadar uzarki ...sonu da şöyle biter

...bütün bunlara rağmen yönetimin şakşakçılığını yapanlardır ..TRABZONSPOR u sıradanlaştıranlar....

Yönetimin şakşakçılığını yapan yok, tabirleri adam akıllı seçelim...Siz şimdi sezon başında şu tavırlarınızla kulübümüze faydalı olduğunuza inanıyorsunuzdur...Bakın Aralık ta kongre var...Bunun değerlendirmesini yapacak olan Trabzonspor kongre üyeleridir...Bırakalım kararı 5 ay sonra kongre versin performansa göre...(önümüzdeki sezondan bahsediyorum)

Erdal
03.07.2007, 19:09
geldikleri günden beri yaşadığımız ( saha sonuçlarını kasdetmiyorum ) KEPAZELİKLERİ görüp ..izleyip ..utanmadan ,sıkılmadan ,yönetime destek başlığı açmak için hasbelkader kazanılmış bir derby maçı bekleyenlerdir TRABZONSPORU sıradanlaştıranlar ....

Mehmet Fatih Yavuz
03.07.2007, 19:09
Yönetimin şakşakçılığını yapan yok, tabirleri adam akıllı seçelim...Siz şimdi sezon başında şu tavırlarınızla kulübümüze faydalı olduğunuza inanıyorsunuzdur...Bakın Aralık ta kongre var...Bunun değerlendirmesini yapacak olan Trabzonspor kongre üyeleridir...Bırakalım kararı 5 ay sonra kongre versin performansa göre...(önümüzdeki sezondan bahsediyorum)

sen devre arasından beri başlıklar açarak destekler verdin de çok faydası oldu zaten.
sene başından beri ziyaya ve yönetime tribünler tek laf etmeden destek verdi sonucu ortada..

Erdal
03.07.2007, 19:10
şimdi kepazelik neymiş derseniz üşenmem listelerim ....... la havle vela .....

Ali Özcan
03.07.2007, 19:15
geldikleri günden beri yaşadığımız ( saha sonuçlarını kasdetmiyorum ) KEPAZELİKLERİ görüp ..izleyip ..utanmadan ,sıkılmadan ,yönetime destek başlığı açmak için hasbelkader kazanılmış bir derby maçı bekleyenlerdir TRABZONSPORU sıradanlaştıranlar ....

Trabzonspor u sıradanlaştırmaya hiçkimsenin gücü yetmez...Sıradanlaşmak tabirini o kadar çok kullandınız ki tabiriniz de "sıradanlaştı"...Trabzonspor en kötü sezonunda dördüncü olmuştur bu ligde...Benzeri sonuçları her dönem bütün büyük takımlar almıştır...

Fenerbahçe Ortegalı sezonunu yedinci bitirebilmiştir...Aziz Yıldırım ilk dört yılında hiçbir başarı elde edememiştir...Ama Ortegalı o sezonda Galatasaray a attıkları 6-0 lık farkı, her defasında gündeme getirerek ölümsüzleştirmişlerdir...Sizse Beşiktaşa karşı alınan 2-0 geriden 3-2 ye getirilen mükemmel maçı, mücadeleyi, oyunu sıradan "bir derby galibiyeti" haline getirdiniz...Bravo...

Gittikçe sıradanlaşıyor ve sıradanlaştırıyorsunuz kendi tabirlerinizle...

Neyse BMN de moda olmuş eleştirip yakıp yıkmak atıp tutmak...Uymayacağım bu modaya...Kim ne derse desin...BEN forma alacak kadar değil ölümüne Trabzonsporluyum...Bilen bilir bilmeyene anlatacak takatim yok...

Erdal
03.07.2007, 19:16

kardeş niye anlamıyorsun ...derdimiz en azından benim derdim ; saha sonuçları değil ....ben ekrana çıktığında( hoş bu aralar hazreti önemseyen de yok ya ) evet bu adam benim başkanımmmmm diyebilmeliyim...hoca diye takımın başında tuttuğumuz adam hiç değilse satmak için satabilmek için oynatmıyorsa muşampayı ..o adamın TRABZNSPORUN menfaatini düşündüğünden şüphelenme hakkım yokmu? ha bu hocayla bu yönetimin niye devam ettiğini de sevgili EMRAH YALÇINALP gayet sarih açıklamış ....

Ali Özcan
03.07.2007, 19:20
sen devre arasından beri başlıklar açarak destekler verdin de çok faydası oldu zaten.
sene başından beri ziyaya ve yönetime tribünler tek laf etmeden destek verdi sonucu ortada..

Ben başlıklar değil tek bir başlık açtım...Sayenizde kapatıldı...Ama epeyce bir tartışılmıştı o dönemde...sanırım 100 e yakın da bir sayfaya ulaştı başlık...Arkadaşım ; bu forumda Ziya dOĞAN İSTİFA, YÖNETİM İSTİFA DİYE başlıklar daha fazla...Neden demokrasiye, farklı düşüncelere saygı duymak yerine yakıp yıkıyorsunuz ortalığı...Ben destek veririm, sen eleştirirsin...Ama bunu yaparken bel altı vurmayın...Sezon başında küstürmeyin insanları...

Erdal
03.07.2007, 19:21
Trabzonspor u sıradanlaştırmaya hiçkimsenin gücü yetmez...Sıradanlaşmak tabirini o kadar çok kullandınız ki tabiriniz de "sıradanlaştı"...Trabzonspor en kötü sezonunda dördüncü olmuştur bu ligde...Benzeri sonuçları her dönem bütün büyük takımlar almıştır...

Fenerbahçe Ortegalı sezonunu yedinci bitirebilmiştir...Aziz Yıldırım ilk dört yılında hiçbir başarı elde edememiştir...Ama Ortegalı o sezonda Galatasaray a attıkları 6-0 lık farkı, her defasında gündeme getirerek ölümsüzleştirmişlerdir...Sizse Beşiktaşa karşı alınan 2-0 geriden 3-2 ye getirilen mükemmel maçı, mücadeleyi, oyunu sıradan "bir derby galibiyeti" haline getirdiniz...Bravo...

Gittikçe sıradanlaşıyor ve sıradanlaştırıyorsunuz kendi tabirlerinizle...

Neyse BMN de moda olmuş eleştirip yakıp yıkmak atıp tutmak...Uymayacağım bu modaya...Kim ne derse desin...BEN forma alacak kadar değil ölümüne Trabzonsporluyum...Bilen bilir bilmeyene anlatacak takatim yok...

haklısın kardeş ..yoruldum ..haklısın ...

Travelair
03.07.2007, 19:53
Transferi zamanında bitireceğiz dediler. Mahçup olmamak için bitirdiklerini ilan ettiler. Halbuki transfer ihtiyacı olan belirgin bölgeler var. Bu saatten sonra iyi transfer olursa iş yaptık diyecekler, kar sayacaklar, yapamazsalar zaten transferi kapatmışlardı. Kolaycılıktır bunun adı bir de kurnazlıktır kendilerince. Yakışmıyor camiaya bu yönetim

Şuayip Aydın
03.07.2007, 20:05
Eski oyuncularımız yönetime aday olsa.yenileri istifa etse olur ben bır sey diyecegim bence en iyi biz destek yerine ilk mac tan itibaren ynetimi topa tualım bence guzel bi pank kart ile bitirelim bunların işini defolup gitsinler

Burçak
03.07.2007, 20:12
gerçekleri söylemişler..
bu zihniyetle iş bilmezlikle bu yönetimin yapacağı bişi yok. başkan çok pasif kalıyor.

Enes Berfin
03.07.2007, 20:14
Almanyadan Bakınca Sevilla vasat
Keçeli,Ayman,Adnan,Celo Dünya Starı
Ziya Doğan Capelllo
Albayrak Abromoviç Gibi mi Görünüyor?

Ben o yorumumda Sevillanin uefa sampiyonu olmadan önceki dönemini hatirlatmak istedim yani uefadan önce nasil bir takimdir, simdi ise bambaska bi takim.

cyberentalpi
03.07.2007, 20:40
iloveyousyzmek ve yattara*61Show
sadece nicklernize bakiyorum. Buna ragmen savundugunuzla nickleriniz bile o kadar ters ki

acikca Ts ki siradanlastirmaya kimsenin gucu yetmez gibi soylemler slogan soylemlerden ote bir sey degil.
Biz bunlardan akilci transfer nokta transfer bekliyoruz. Ha olmadi mi bari diyıruz mert olun diyinki ilk baskan secildinizde biz kaynaklarimizda arastirark buyuk Ts hedefi koyduk. O yuzden pahali transfer beklemeyin. Gelcegi kuracaz.
Peki bunlar ne yapiyor. Gecen sene olu sezondu. Gencler mi kazandik. Gs o parasiz sezonlarinda bir ton genc oyuncu kazandi mesela. Her mac yok su eksik yok su yuzden olmadi. Yalan riyakarlik bini bir para. Baskanimiz hakkinda cikan Belediye ihale yolsuzluk iddalarindan daha kimse bahsetmiyor forumda.
Gelelim su sevgili ziya hocamiza. Yahu Transfere ihtiyacim var diyen bu degil mi? Sen nasil yonetimle uyumluyum dersin. Gecen sezon takimi tamam bastan almadin. Ama takimda ne yildiz biraktin ne genc. Kimi kazandin. sen geldikten sonra kimin performansi yukseldi. Umarim biri bana cikip gokdeniz filan demez.
Biraz gercegi gormek lazim. Takima cebimden yildiz katacam demissin. Takim cebinden yemis birde yildiz gitmis. Kimler gitmis. Syzmek fatih marcelinho yaninda musampa. yerlerine kimi koyabilmisiz ki?
Valla acikca hic transfer yapmicaz biz gecnlerimizi bu sene yetistircez ligi nerde bitirirsek deseler. klubun borcu yok deseler daha bir rahat olurdum.
Boylke giderse millet sampiyonluk saatleri takar. Casiolar seiko lar takar. Bize de kala kala Hislon kalir sanirim. Seneye de bir basari buluruz mesela 20-25 ci haftalar arasi 15 ouan toplayan tek takimiz felan gibi.

Cafer KILIÇSOY
03.07.2007, 20:41
Öncelikle Gamze'ye böyle sıcak tartışılması gereken bir konu açtığı için teşekkür ederim. Bu günlerde iyi geldi valla. Bıkmıştık transfer başlığından

Merthaba dostum. Hangi yapıcılıktan bahsediyorsunuz Allah aşkına. Bu forumlarda sizin kadar olmasa bile çoğu kez yönetimi ve teknik trektörü savundum. Bunu onları sevdiğim için değil Trabzonspor zarar görmesin diye yaptım. Ama onlar bizi bir kez olsun haklı çıkarmak için çaba göstermediler. Trabzonsporu küçültmekten başka bişey yapmadılar. Fatih'i sattılar, taraftardan korkmasalar gökdenizide satacaklar. Bir sezon önce serbest bıraktıkları futbolcuları tekrar belirli paralar vererek geri aldılar. Allah aşkına neyi doğru yaptılar. Bu sene Geredeye takıma destek vermeye gittik. İnan takımın üçte ikisini tanımıyoruz. Peki biz bu anlayışlamı bu mantaliteylemi bişeyler yapacağız.

Önceki zamanlarda yönetimi savunmamın tek nedeni Trabzonsporun bulunduğu yerden daha kötüye gitmemesiydi. Ama şimdi korkmuyorum. Çünkü Trabzonspor artık bundan kötü olamaz. Geredede Ziya Doğanı bir görseydiniz eminim ''Allahım Trabzonspor bu kişiyemi emanet edilmiş''derdiniz. ''Hocam hücum futbolu istiyoruz'' diyoruz. Bize verdiği cevap ne biliyormusunuz. ''Siz ne iş yapıyorsunuz''

Kimse kusura bakmasın ama bu aşamada bu yönetimi savunmak Trabzonspora ihanettir.(Kendi açımdan)

Haksız mı Hami. Sene olarak hatırlamıyorum ama bir sezonun ikinci haftasıydı ve biz İstanbulda Zeytinburnuyla oynuyoruz. Maç 0-0 berabere bitti. Maçın çıkışında taraftarlar Hami'yi dövmüştü.(Aman yalnış anlaşılmasın burada Hami'nin dövülmesini savunmuyorum. Dikkatinizi çekmek istediğim konu taraftar baskısı). O zamanlar öyle bir baskı vardı takımın üzerinde. Peki şimdi öylemi. 7 haftadır galip gelemiyorsun. Ama buna rağmen bir futbolcu gönül rahatlığıyla evine gidebiliyor hiçbir vicdan azabı duymadan.
Hakkını helal et Hami

cyberentalpi
03.07.2007, 20:41
Transferi zamanında bitireceğiz dediler. Mahçup olmamak için bitirdiklerini ilan ettiler. Halbuki transfer ihtiyacı olan belirgin bölgeler var. Bu saatten sonra iyi transfer olursa iş yaptık diyecekler, kar sayacaklar, yapamazsalar zaten transferi kapatmışlardı. Kolaycılıktır bunun adı bir de kurnazlıktır kendilerince. Yakışmıyor camiaya bu yönetim

sark kurnazi denir boylelerine

DURAS
03.07.2007, 21:08
yönetim ve td nin miadı dolmuştur. değil aralık , 4 temmuza kadar bile Trabzonsporu yönetmeleri, Trabzonumuza zarar verir. bu yönetim ve td nin yaptıkları zaten yapacaklarınında işaretleridir. artık eleştiri değil eylem zamanıdır. baskı yaptığımızda 1 gün bile dayanamayıp giden bir taraftar topluluğumuz vardı. şimdi neden yok böyle bir topluluk. artık taraftarda umudunu kesti takımdan, heyecanını yitirdi.kanıksandı artık başarısızlıklarımız.aktuğ başkanın ne suçu vardı o zaman takım 2. olmuş. ama taraftar bunu başarı saymamış, sn. aktuğdan gereğini yapmalarını istemiştir. şimdikilere ise gerekli tepki yok.niye, çünkü taraftar umudunu,heyecanını yitirdi.işte bizi bekleyen en büyük tehlikede budur.

Sefa Murat Dokuz
03.07.2007, 21:31
http://www.youtube.com/watch?v=eDA_1W4CgDY&mode=related&search= bizim ellere bakıın adam brezilyada müthiş işler yapmış
konuyla bir alakası yok amakoymadan edemedim ya neleri kullanamamışız uyum sorunu nedeniyle

Mehmet Fatih Yavuz
03.07.2007, 22:25
Ben başlıklar değil tek bir başlık açtım...Sayenizde kapatıldı...Ama epeyce bir tartışılmıştı o dönemde...sanırım 100 e yakın da bir sayfaya ulaştı başlık...Arkadaşım ; bu forumda Ziya dOĞAN İSTİFA, YÖNETİM İSTİFA DİYE başlıklar daha fazla...Neden demokrasiye, farklı düşüncelere saygı duymak yerine yakıp yıkıyorsunuz ortalığı...Ben destek veririm, sen eleştirirsin...Ama bunu yaparken bel altı vurmayın...Sezon başında küstürmeyin insanları...

saygı duymayan kim arkadaşım???
o başlıklar bizim yüzümüzden mi kapandı??

görüş bildirilirenleri yıkıcı olmakla suçlayan sensin.
sonra gelip karşı görüştekileri saygısızlıkla suçlamaya kalkıyorsun...

bel altına vuran yazım hangisi onu da merak ettim..
cidden merak ettim....

Gamze
03.07.2007, 23:03
Daha sezonun başında küstürülenler kimdir?

Futbolcular,yönetim,teknik heyet mi?

Peh!Yemişim küskünlüğünü!

Asıl küstürülen bizleriz,görmüyor mu gözleri pollyannaların?Ben 19'umda iken heyecanımı yitiriyorum diyorsam bunda suçlu kim? Ben miyim? Yoksa beni,her defasında saf sevgimden faydalanıp kandıranlar mı?

Kemiğe dayandı bıçak,ya girsin de verelim canı; ya da tutan eli kırsınlar,o bıçağı!..

Kasım Hilal
03.07.2007, 23:32
İnşallah Hamdi haklı çıkar ama küçük ihtimal.
Zira onun dediğinin olması için bu ymnetimin ve hocanın değişmemesi lazım bir dönem daha.
Ki bence bu pek de mümkün görünmüyor.

GEBZE28
03.07.2007, 23:39
lemi celik in konuşmalırı canlı yayında dinledim
trabzonspor un başına gelip eski futbolculara
sahip cıkmayan tek başkan dedi bende katılıyom
biz bu sene de 5. bitiririz liği

Halit Aydın
04.07.2007, 00:01
http://www.youtube.com/watch?v=eDA_1W4CgDY&mode=related&search= bizim ellere bakıın adam brezilyada müthiş işler yapmış
konuyla bir alakası yok amakoymadan edemedim ya neleri kullanamamışız uyum sorunu nedeniyle

iyi hoş da. Şimdi ben bizim Ferhatın sezon boyunca kestiği toplarla bi klip yapsam bundan ne farkı kalır :rolleyes:

zafercalikoglu
04.07.2007, 08:37
Bu sene şampiyonuz,
bırakalım artık bu yalanları ,intertotto daki rezilliğe hazır olalım

kudu_61
04.07.2007, 10:57
sola bir transfer, oyun kurucu bir transfer yapsın yeter ben demiyorum jabi ile serkan kötü ama bizim ihtiyacımız olan topçu değiller gene söylüyorum sola bir topçu alın, oyun kurucu bir topçu alın bu takım gene ilk ikiye oynar ama haksızlık yapılıyor takımda eşitsizlik var kendi topçularını oynatıyor bi takım içinde taıkm ruhunu nasıl yakalayabilirsin ki haksızlık yaparak yöntim desen her biri ayrı telden çalıyon nasıl başarılı olunacak bilmiyorum...

smertkan
04.07.2007, 11:31
Oy benim Trabzonsporum
Olurmu böyle keder
Hani o onbir adam
Dünyalara bedel

Trabzonun Müzesinde
Altı kupa durur
Geçti yirmibeş sene
Şampiyonluk İstanbulun olur.

Araklıdan Yomradan
Gidelum Avni Akere
Beni Avni Akerde arama
Gelmeyeceğim bu sene

Şampiyonluk Büyük iş
Doyamadık tadına
Uzaktan sevmek olmaz
Sevenler gelsin işin başina.

Orjinali Trabzon Türküsüdür

Oy benum sevduceğum
Olur mi böyle keder
Of Sürmene yaylası
On beş doktora bedel

Trabzon’un feneri oy
İki defa döneyi
Geldi Ordi vapuri
İstanbul’a gideyi

Arakli’denYomra’dan
Gel gidelum Pazar’a
Ben Pazar’da duramam
Beni Rize’de ara
İstanbul’larda ara

Trabzon boyük şeher
Doyamadum tadına
Uzaktan sevmak olmaz
Gel yakına yakına

Şarkıcı: Erkan Oğur
Albüm: Anadolu Beşik
Şarkının adı: Oy Benum Sevduceğum
Şarkı bilgisi: Söz - Müzik : Anonim
Kaynak Kişi : Hüseyin Dilaver
Yöre : Trabzon

Sefa Murat Dokuz
04.07.2007, 11:40
iyi hoş da. Şimdi ben bizim Ferhatın sezon boyunca kestiği toplarla bi klip yapsam bundan ne farkı kalır :rolleyes:
top sürüşü adam geçişi fiziğini kullanması çok güzel bunları türkiyede hiç yapmadı

fanatikdevri
04.07.2007, 11:47
lemi ve serdar bali bu külüpte görev aldılar ne verdiler ne aldılar
iskender gönen uzun vadeli planlar bekliyor haklıdır günü kurtarmak yerine stad ve benzinlik gibi uzun vadeli planlar

eski trabzonsporlu futbolcuların tamamına yakını milli takımda görev başında
ünal,hami,cengiz,tolunay kayseriye gitti
bu yönetimin arkasında durduğu h.ulusoy yaptı bunları

yönetimler eski futbolculara sahip çıkmaz,eski futbolcular takımlarına sahip çıkar
iyi futbolcular bulur veya yetiştirir böyle saçma bir eleştiri olamaz.

hamdi abiye katlıyorum.

Nuri albayrak eğer Trabzonlu iş adamı olarak başka bir takıma destek olsa ergun gürsoylar gibi veya Trabzonsporla alakadar olmasa burdan ona yapılmadık eleştri kalmaycaktı.ruhsuz,satılık denirdi
adam parasını kazanmış
memleketine bir şeyler yapmaya çalışıyor ama hep olumsuz bakılıyor

desteklemeycekti o zaman daha iyi olurdu herhalde.

Erdal
04.07.2007, 12:12
lemi ve serdar bali bu külüpte görev aldılar ne verdiler ne aldılar
iskender gönen uzun vadeli planlar bekliyor haklıdır günü kurtarmak yerine stad ve benzinlik gibi uzun vadeli planlar

eski trabzonsporlu futbolcuların tamamına yakını milli takımda görev başında
ünal,hami,cengiz,tolunay kayseriye gitti
bu yönetimin arkasında durduğu h.ulusoy yaptı bunları

yönetimler eski futbolculara sahip çıkmaz,eski futbolcular takımlarına sahip çıkar
iyi futbolcular bulur veya yetiştirir böyle saçma bir eleştiri olamaz.

hamdi abiye katlıyorum.

Nuri albayrak eğer Trabzonlu iş adamı olarak başka bir takıma destek olsa ergun gürsoylar gibi veya Trabzonsporla alakadar olmasa burdan ona yapılmadık eleştri kalmaycaktı.ruhsuz,satılık denirdi
adam parasını kazanmış
memleketine bir şeyler yapmaya çalışıyor ama hep olumsuz bakılıyor

desteklemeycekti o zaman daha iyi olurdu herhalde.

kardeş ...olmuyor ..yönetimi desteklemek için sende başkaları gibi "istikrar" , "empati",.... gibi soyut kavramları kullan bence ...zira ," yönetim haluk ulusoyu destekledi oda eski TRABZONSPORlulara iş verdi "...gibi bir argüman komik oluyor.... birde şu sayın başkanın verdiği desteği somut olarak bir duysak ne kadarmış ....

Tufan_61
04.07.2007, 14:14
gsnin parasi yok diye alay konusu oluyordu yaptigi transferler benim görusum cok iyi bizim bildigim kadariyla okadar para sorunumuzda yok ama transferde yok artik sabir tasida kalmadi nuri albayrak trabzonlu ama artik suna inanmaya basladim uc istanbul takiminin sanki bize gönderilmis bi adami gibi geliyor piyon
anlamiyorum ne bekliyorsun bugun haberlerde gördum birde yattara konusu var elimizde 2-3 tane futbolcu var onlarda sogutulmaya calisiliyor benim gözum de trabzonspor huseyin,gökdeniz,yattardan ibarét baska kimse kalamdi artik
hayirlisi olsun

Ali Özcan
04.07.2007, 20:59
Bu konuda anlaşmamız mümkün değil arkadaşlar...Sizin istediğiniz gelen yönetimin ilk senesinde Trabzonsporu şampiyon yapması, her sene dünyaca ünlü transferler yapılması, önüne geleni yıkması...

Yanıldığınız aşikar...Bu bakış açısıyla bizim 25 senemiz heba oldu...İlk sene başarısız olanlar ikinci sene gönderildi...Sürünüyoruz bu bakış açısı yüzünden...Ben hafzalama sığmıyor son 10 yıldaki oyuncu, hoca, yönetim trafiği...

Tamam bunları da tasfiye edelim...Ama eminimki ilk gelen yönetim ilk 3 maçında başarısız ilan edilecek ve gitsin bunlar denecek...Eminim bundan...

Bu kafa yapısı bizi yıpratır...Artık bir başkan, bir hoca, bir çekirdek kadro üzerinde istikrar sağlanmalı...

Bu Ziya, Nuri, Hasan, Hüseyin olmaz da x,w,y,z olur...İsimlere takılıp duruyorsunuz...Ben Nuri Albayrak ı sadece tv de gördüm...Trabzona gelmişliğim yok hayatımda...Ziya doğanı da sadece maçlarda ve antrenmanlarda konyada ankarada ve istanbulda...ben konyalıyım...şuanda ankaradayım ama konyalıyım...ve hayatta şakşakçılık yapmadım yapmam...Kralı gelse bana kendini menfaat için alkışlatamaz...Şimdi biri çıkar, şovenist yazılar yazma der...Eeee napim ki ? Siz zorluyorsunuz arkadaşlar beni...

Gamze
05.07.2007, 03:58
Pembe,pembe,toz pembe her yan...

Neden bu denli eleştirel bakıyoruz her şeye sanki di mi ama?

Neden bu kadar yıkıcısınız arkadaşlar,tövbe tövbe...

Ne ayıp,ne ayııııp...

Sussanıza,susun da bir köşede ağlayın acınıza.24 sene oldu,konuştunuz da ne oldu? susun iyisi mi hepten,susalım hep birlikte...Hadi başlatalım oyunumuzu,ben sayarım.

Bir
İki
Üç

Tıp!

Mehmet Fatih Yavuz
05.07.2007, 04:09
Bu konuda anlaşmamız mümkün değil arkadaşlar...Sizin istediğiniz gelen yönetimin ilk senesinde Trabzonsporu şampiyon yapması, her sene dünyaca ünlü transferler yapılması, önüne geleni yıkması...

Yanıldığınız aşikar...Bu bakış açısıyla bizim 25 senemiz heba oldu...İlk sene başarısız olanlar ikinci sene gönderildi...Sürünüyoruz bu bakış açısı yüzünden...Ben hafzalama sığmıyor son 10 yıldaki oyuncu, hoca, yönetim trafiği...

Tamam bunları da tasfiye edelim...Ama eminimki ilk gelen yönetim ilk 3 maçında başarısız ilan edilecek ve gitsin bunlar denecek...Eminim bundan...

Bu kafa yapısı bizi yıpratır...Artık bir başkan, bir hoca, bir çekirdek kadro üzerinde istikrar sağlanmalı...

Bu Ziya, Nuri, Hasan, Hüseyin olmaz da x,w,y,z olur...İsimlere takılıp duruyorsunuz...Ben Nuri Albayrak ı sadece tv de gördüm...Trabzona gelmişliğim yok hayatımda...Ziya doğanı da sadece maçlarda ve antrenmanlarda konyada ankarada ve istanbulda...ben konyalıyım...şuanda ankaradayım ama konyalıyım...ve hayatta şakşakçılık yapmadım yapmam...Kralı gelse bana kendini menfaat için alkışlatamaz...Şimdi biri çıkar, şovenist yazılar yazma der...Eeee napim ki ? Siz zorluyorsunuz arkadaşlar beni...

ziya nuri hasan hüseyin = x,y,w,z vs.vs.vs.
böyle birşey yok..
işin başındaki kişi önemlidir. x,y,z diyerek geçiştirilemez.
istikrar adı altında yanlışlığı kesinleşmiş adamda ısrar edilmez.
trabzonspor taraftarını sabırsızlıkla suçlamak ayıptır.

haminin dediği gibi bizim sabırsızlığımız o jenerasyona idi.
ondan sonra kime sabırsızlık ettik.
nereyi yaktık yıktık.??

hele hele bu sene için sabırsızlık iması olacak iş değil.

geldiği gibi şampiyonluk mu bekledik??
hem geçen sene yönetimden, hem bu sene ziyadan.
dediklerini yapamayınca, lazaroni fiyaskosuna rağmen sabredilmedi mi yönetime???
dediklerini yapamamasına rağmen, 2. yarı bambaşka olacağız demesine rağmen tüm sene sabredilmedi mi ziyaya??

şansı veririm biraz gelişme beklerim.
bu 3. lük 5. lik değildir.

omurgasız beyanatlardan, sürekli süre istemelerden, plansızlıktan, programsızlıktan geçilmeyen bir ortamda kime niye sabredeceğim??

ben onların sözlerine güvenerek vakit veririm.
ziya doğan 2. yarıyı hedef göstermişse 2. yarı iyi futbol beklerim.
yönetim geldiği seneyi değil de ertesi seneyi hedef gösterirse ilk geldiği seneyi yönetime feda ederim..

bi kere şundan vazgeçeceksiniz..
biz birilerinin hemen başarılı olmasını falan beklemedik.
birileri bize vakit verdi biz o vaktin gelmesini bekledik...
vakit geldiğinde verilen sözlerin tutulmasını bekledik.
vakit geçmesine rağmen de süreyi uzattık.

kimse tutamayacağı sözü vermeyecek.
ziya da yönetim de...
sözü veren tutacak.
tutamayan gidecek.

geldiğin yerde bana vaad ederken yapabileceklerini vaad edeceksin ki bugün bu laflarla karşılaşmayasın..

öyle yağma yok..
hem söz vereceksin, vakit vereceksin.
ben senin verdiğin vakit geldiğinde hesap sorunca sabırsız olacağım.
yok ya..
anlatırsınız.
dinler benim külâhım.

oflubektas
05.07.2007, 08:46
Trabzonlu eski futbolcular rahatsız

Böyle başlık mı olur arkadaş? İnsanın aklına kötü şeyler geliyor. "Yine de şahlanıyor amman, dağ başının...:)

Cyzio
05.07.2007, 09:41
evet hamiden ünaldan orhandan şotadan tolunaydan bin defa özür diliyorum...bizler zamanında o takımı beğenmeyip eleştiriyorduk..oysaki onlar ne büyük oyuncularmış...şimdikilerden bin kat karakterli ve iyi oyuncularmış....kıymetlerini bilememişiz...

metin mert
cengiz
lemi
osman
ogün
abdullah
tolunay
orhan
ünal
hami
şota

bizleri affedin...

Ben de hep yıllarca bunu söyledim. Ama maalesef o zamanlar, bu altın kadroyu ezen bir teknik direktörümüz vardı.

Trabzonspor son yirmi senede iki defa çok güçlü kadrolar kurdu. Bunlardan biri yukarıdakidir, biri de geçen seneki. İkisi de, yetersiz teknik direktörler yüzünden heba oldu, gitti.

mensure 61
06.07.2007, 11:52
Yazık, yazık nereye gidiyoruz ??? Halen bizden ses çıkmıyor, uyuyoruz... Yönetim onun için bu kadar rahat !!!

bordo61
07.07.2007, 11:34
futbolcularımızın yorumlarına katılmamak mumkun değil onlara cok tepki vermiştik zamanında şimdi 7 mac kaybediyoz kimsede bişi yok ama o teknik direktor senol hoca olsaydı coktan istifa etmişti bırak 7 macı 3 *4 mac yenilse bırakırdı