PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Halit Ziya Kurbetçi ( Barbon Ziya ) Ruhun Şad Olsun.

Erman
02.07.2007, 21:46
Masada beni bekleyen yüzlerce not ve makale var, ama ben o masaya dönmemek için kendime bahaneler uyduruyordum. Bir anda "Türkiye'de ve dünyada neler oluyor acaba" soru cümlesi bana epey meşru geldi ve bir anda kendimi internetin başında buldum. Bir haber sitesinde dolaşırken sayfanın aşağılarında bir başlık gözüme çarptı:

- Barbon Ziya Son Yolculuğuna Uğurlandı

Halit Ziya Kurbetçi, nam-ı diğer Barbon Ziya...

Kendisinin adını ilk defa Hakan Kulaçoğlu'nun derlediği "Fırtına İhtilal Efsane: Trabzonspor" kitabında Necati Kola'nın makalesinde görmüştüm.
Okuduklarımdan sonra hakkında araştırma yapmak istedim ama gerek internette fazla bilgi olmayışı gerekse zaman darlığı nedeniyle bu isteğimi hep Trabzon'a gideceğim zamana atıyorum. Açıkça söylemek gerekirse, onun hayatta olduğunu dahi bilmiyordum.

Tam da Kazım Koyuncu'yu anarken onun da yakasına yapışan kanser illeti yüzünden öğrenmek ise işin daha da sarsıcı tarafı. Star Gazetesi'nin onunla 2004'te yaptığı röportajda o güne kadar hiç hastalanmadığını söylüyor ve ekliyor:

- Hastalığı ciddiye almıyorum ben. Ciddiye alırsam yaşam iyice çekilmez oluyor.

Kendisini geçen ay hastanede ziyaret eden Taka Gazetesi yazatrı İhsan Öksüz'e şöyle kızmış:

- Ne o? Ölmemi bekliyorsunuz değil mi? Daha çok beklersiniz! Daha uzun süre yaşacağım!

Vefat haberini okurken bir tarihin göçüp gittiğini hissettim çünkü Halit Ziya Kurbetçi, Trabzon'da sadece futbolun değil neredeyse bütün spor dallarının gelişmesine en önemli katkıyı yapan değerlerden biriydi. İdmanocağı'nın en önemli isimlerinden biri olan Barbon Ziya'nın Trabzonspor'a öyle bir katkısı vardır ki bugün hepimizin onun ismini aklımıza, kalbimize kazıyıp saklamamız gerekir. Bu katkıyı, Necati Kola, yukarıda bahsettiğim makalesinde şöyle açıklıyor:

- Şehrin potansiyelini fark edemeyen Trabzonspor dönemi, kulübün kurulmasıyla birlikte başlıyor. (...) Trabzonspor bir an evvel Birinci Lig'e yükselmek için kentteki potansiyeli bırakıp dış transfere, yani İstanbul'a yöneliyor. İstanbul takımlarında futbolu bırakma yaşına gelmiş yıldız futbolcularla başarıyı tez elden yakalamayı amaçlayan Bordo-Mavili takım ne yazık ki her seferinde hüsrana uğruyor. (...) Beş yılda paralar tükenince ve başarı gelmeyince, dönemin Trabzonspor Başkanı Suat Oyman, eski futbolcu Barbon Ziya'dan rapor istiyor. Kendisi olmaya başlayan Trabzonspor dönremi işte bu raporla başlıyor.

Trabzonspor literatürüne "Barbon Ziya Raporu" olarak geçen bu raporda neler önerilmişti? Necati Kola'dan devam ediyoruz:

- Barbon Ziya raporunda Karadenizli olmayan bütün futbolcuların gönderilmesini ve Trabzon'da amatör takımlardaki oynayan Şenol Güneş, Turgay Semercioğlu, Bekir Barçın, Necati Özçağlayan, Kadir Özcan, İhsan Sakallıoğlu, Cemil Usta ve Rizespor'da oynayan Ali Kemal Denizci ile Ali Yavuz gibi genç futbolcuların alınmasını öneriyor. Bu rapor doğrultusunda Trabzonspor'un efsanevi kadrosu çok ucuza kurulmuş oluyor."

Elbette bir takımın başarısı tek bir unsurla açıklanamaz ama Halit Ziya Kurbetçi'nin raporunda yansıttığı zihniyet ve bu zihniyet doğrultusunda kurduğu kadronun iki sene sonra Trabzonspor'u Birinci Lig'e taşıdığını, genç Trabzonlu çocuklarda takviye edilen bu temel kadronun daha sonra Türk futbolunda açtığı beyaz sayfayı düşündüğümüzde Barbon Ziya'nın önemi daha iyi anlaşılacaktır.

Aslında şunu fark ediyorum şimdi: Biz bilmeden de olsa Barbon Ziya'yı hiçbir zaman dilimizden düşürmedik. Çünkü "Barbon Ziya Raporu" demek "öze dönüş" dediğimiz şeyin ta kendisi. Trabzonspor kurulduğunda da İdmanocağı ve İdmangücü gelenekleri yadsıyarak son yirmi yılda yaptıklarımıza benzer bir politika izlemişti. O zamanın "öze dönüşü" de bu Barbon Ziya Raporu'ydu.

Tarih tekekkür ediyor. Şartlar elbette değişti, inkar edemem, ama insan düşünmüyor da değil: Bir "Barbon Ziya Raporu 2007" yazılsa, acaba ne olur?

Mekanın cennet olsun Halit Ziya Kurbetçi...

Bin saygı, bin şükran sana...

http://www.stargazete.com/resimler/haber/18052004/h10-2.jpg

1932 - 2007

Kasım Hilal
02.07.2007, 21:49
Allah rahmetini esirgemesin.

Enes Berfin
02.07.2007, 21:56
Allah rahmet eylesin, nur icinde yatsin.

LazAnisT
02.07.2007, 21:57
Sevgili ERMAN.Sayende Barbon Ziya 'nın ölümünün sıradan bir ölüm olmadığını öğrendik.TEŞEKKÜRLER

Özge
02.07.2007, 21:59
Allah rahmet eylesin

A.Hilal Çakıroğlu
02.07.2007, 22:01
Allah rahmet eylesin :(
Yazdığınız bilgiler için de teşekkürler

Cabri61
02.07.2007, 22:02
Allah rahmet eylesin

Selman
02.07.2007, 22:06
Allah rahmet eylesin.Anamızın ak sütü gibi helal olan şampiyonluklarımızda, küçük-büyük emeği geçen ve şu an aramızda olmayan herkese Allah'tan rahmet diliyorum.

canim TS
02.07.2007, 22:08
Allah rahmet eylesin

Enes Berfin
02.07.2007, 22:16
Belkide bütün bu sahip oldugumuz basarilarin hepsi Barbon Ziya sayesinde gerceklesti, simdiye kadar bende rahmetli Ziyayi tanimiyordum ama bundan sonrada hic aklimdan cikmayacak, mekanin cennet olsun.

Harun-61
02.07.2007, 22:19
Allah rahmet eylesin

amin

.....

Emre B.
02.07.2007, 22:46
Allah rahmet eylesin.

BDiler61
02.07.2007, 23:03
Allah rahmet eylesin

Cyzio
02.07.2007, 23:05
Mekânı cennet olsun.

smertkan
03.07.2007, 00:31
Kaç kişi Şampiyonluk görmek dileğiyle göçüp gitti, 25 yıl önceki şampiyonluğun tadını alınsada ve o tad damağında hala kalsada yinede yenisinin tadı başka olurdu.Allah rahmet eylesin, Halit Ziya Kurbetçi, Mazhar AFACAN, Ali Kemal AKTÜRK, Kazım KOYUNCU ve daha nicelerinin ruhlarını şad etmek için şampiyon olmalıyız.Vede olacağız.

macka61
03.07.2007, 00:33
Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun

zanoylu
03.07.2007, 00:41
Allah rahmet eylesin...

Tunga
03.07.2007, 00:47
O güzel günlerle ara iyice açılıyor. Bu nedenle yeni güzel günleri artık zaman geçirmeden biz yaratmalıyız.

Belki o zaman dünü anmak bu kadar keder vermez bizlere. O başarılara o kadar yakın ama bir o kadar da uzak olmak ayrı koyuyor adama.

Ruhu şad olsun, Allah Rahmet Eylesin. Allah razı olsun.

Burçak
03.07.2007, 00:59
Allah Rahmet eylesin. Mekanı Cennet olsun

Ömer SEVİNÇ
03.07.2007, 01:05
Allah rahmet eylesin..

DKaraduman
03.07.2007, 01:24
Allah rahmet eylesin..

ceserdar
03.07.2007, 01:32
Mekanı cennet olsun. Böyle adamlar az bulunur.

turgi
03.07.2007, 01:37
Kaç kişi Şampiyonluk görmek dileğiyle göçüp gitti, 25 yıl önceki şampiyonluğun tadını alınsada ve o tad damağında hala kalsada yinede yenisinin tadı başka olurdu.Allah rahmet eylesin, Halit Ziya Kurbetçi, Mazhar AFACAN, Ali Kemal AKTÜRK, Kazım KOYUNCU ve daha nicelerinin ruhlarını şad etmek için şampiyon olmalıyız.Vede olacağız.

hayat bu biri gidrken digeri geliyor ama bu gibi insanlar bi daha gelmiyo dünyaya sizleri rahmetle saygıyla anıyorum ruhunuz şad yeriniz mekanınız cennet olsun....:(:(:(

61_Lazzzo_11
03.07.2007, 02:59
Allah rahmet eylesin

Misina
03.07.2007, 03:07
Allah Rahmet Eylesin Kederli Ailesine Baş Sağlığı Diliyorum

UğuR
03.07.2007, 08:21
Allah rahmet eylesin.

Gürkan
03.07.2007, 08:36
Allah Rahmet Eylesin.

Badaloğlu
03.07.2007, 08:40
Bu gibi insanların değerini iyi bilmek lazım.Gerçi Barbon Ziya öldü ama geride kalanlara Allah uzun ömürler versin.Eğer Trabzonspor bunca yıl şampiyon olmadığı halde hala daha efsaneden bahsediliyorsa; en büyük pay, bu değerlerindir...Allah rahmet eylesin...

capa
03.07.2007, 08:50
Allah rahmet eylesin. Nur için de yatsın

oflubektas
03.07.2007, 08:58
"Hiç ibret alınsaydı tekerrür eder miydi tarih" demiş Mehmet Akif.
Biz de başarısızlıklarımıza temel olan hataları tekrar ettikçe ve birilerini taklit etme anlayışımız sürdükçe yeni fiyaskoların yolunu açmaya devam ediyoruz. Halbuki "Barbon Ziya" nın bu raporunu biraz modernize edip uygulamaya koyduğumuz takdirde özlenen başarıların birer birer görüleceğine dair en ufak bir şüphem yok.

"Barbon Ziya" beyefendi vefat etti, dileğimiz fikirlerinin vefat etmemesi...

jacksparrow61
03.07.2007, 09:14
yaptıkların icin binlerce tesekkur borcluyuz sana... keske yasarken bunu yapsaydık...
huzur icinde yat...

Külünkoğlu
03.07.2007, 09:14
Halit Ziya Kurbetçi'ye Allah'dan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum.

İster istemez kıyas içerisine giriyorsunuz, Halit Ziya Kurbetçi beyefendinin hiç yazılı ve görsel basında "bu işin mimarı benim, Trabzonspor şampiyon olduysa bana borçludur" gibi laflarını gördünüz duydunuz mu ?

İşte Trabzonspor'un bir değer olmasında muazzam katkıları olanlar bir bir aramızdan ayrılıyorlar. Bugünlere isyan edercesine...

Mehdi
03.07.2007, 09:16
Allah rahmet eylesin.

Burhan61
03.07.2007, 09:23
Allah rahmet eylesin. Ailesinin ve tüm Trabzonspor camiasının başı sağolsun.

Böyle değerli insanlar sayesinde Trabzonspor efsane oldu ve yurdun dört bir yanından insanlar bu sevdaya tutuldu. Kimbilir O'nun gibi insanlar olmasa bugün burada böyle bir platform bile olmayacaktı.

Mekanı cennet olur inşallah.

poetricus
03.07.2007, 10:07
Yerinde sayanlar yürüyenlerden daha fazla ayak patırtısı çıkarır.
Yürüyenlerden, başı dik ve onurla yürüyenlerden biri daha gitti. Güzel insanların güzel atlara binip gidişi meseli işte.

Kabri pür-nur mekânı cennet olsun!
Allah rahmet eylesin, yakınlarına ve sevenlerine sabır versin.

TSelif
03.07.2007, 11:15
Mekanın cennet olsun. ALLAH rahmet eylesin .

Küçükalioğlu
03.07.2007, 11:26
Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun. Neden insanlar hep öldükten sonra kıymete biniyor bunuda çözmüş değilim. Neden bu insanı vefat etmeden gereken değeri veremedik.

pReN@_61
03.07.2007, 11:47
Allah rahmet eylesin,nur içinde yatsın..

noname
03.07.2007, 13:18
Dün açtım tekrar okudum raporunu. Allah razı olsun. Bugün bir fırtınayı, efsaneyi seviyorsak, bunun oluşumunda emeği bulunanlara ne kadar şükran sunsak azdır.
Allah rahmet eylesin. Umarım bizler de içimizden Trabzonsporumuz için bu tür faaliyetlerde bulunan nice Halit Ziyalar çıkartırız.

POYRAZ
03.07.2007, 14:36
Efsane kadronun dogmasini saglayan kisiymis. Türkiye'de degerli insanlari öldükten sonra taniyabiliyoruz. Trabzonspor'un basaridan basariya kosan kadrolarinin dogmasina sebeb veren bu insan icin resmi sitede bir bölüm acilamaz miydi? Taraftarlara tanitilmaz miydi? Ben bu ismi ilk kez BMN'de duydum acikcasi.
Allah nur icinde yatmasini nasip etsin. Kabri ferah, mekani cennet olsun.

h.bezir61
05.07.2007, 12:57
Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun.

m.seha
06.07.2007, 22:45
Allah rahmet eylesin

gerisiyalan
07.07.2007, 14:55
İster istemez kıyas içerisine giriyorsunuz, Halit Ziya Kurbetçi beyefendinin hiç yazılı ve görsel basında "bu işin mimarı benim, Trabzonspor şampiyon olduysa bana borçludur" gibi laflarını gördünüz duydunuz mu ?

Hiç duymadık, Allah rahmet eylesin, Trabzonspor üstünden reklam peşinde olanlar ibret alsınlar inşallah.

Bu isimlerin heykelleri dikilmeli, belgeselleri yapılmalı, Türküleri atılmalı, Trabzonspor kulübü geçmişine vefa gösterdiği ölçüde büyüyebilecektir.

Bu arada, Barbon lakabı nereden geliyor, saçları kızıl mıydı acaba? Bir de hangi mevkiide oynuyordu, bilgisi olanlar biraz anlatabilir mi?...

TSelif
07.07.2007, 15:10
Yok ki şimdi böyle yürekli insanlar. Kimlere kaldık ne hallere düştük .Bekleyelim biz anca şampiyon oluruz.

My
07.07.2007, 15:32
Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun. Büyük değerlerimizden birini daha yitirdik.

Dozer Cemil'di Barbon Ziya'ydı bunlar gibi gerçek Trabzonspor'luluk ruhunu yansıtan gerçek efsaneler için bir şeyler yapmalıyız. Mesela büyük bir resimli pankart yaptırabiliriz Avni Aker'de veya Olimpiyat'taki ilk maçımızda asmak için gibi vs.. Ne olursa artık ortak bir fikre varıp bir şeyler yapalım.

Minikcekirge
08.07.2007, 02:12
TRABZON - Geçirdiği kalp krizi sonucu 2 gün önce hayatını kaybeden Trabzonspor'un eski futbolcusu 'Dozer' lakaplı Cemil Usta için Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde bir tören düzenlendi.
Düzenlenen tören sonrası kılınan cenaze namazının ardından Usta toprağa verildi.
Usta'nın cenazesi ilk olarak tören için Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'ne getirildi. Burada düzenlenen törende Usta'nın futbolculuk yaşamı ve kişiliği anlatıldı. Yapılan törene Usta'nın futbolcu oğlu Süleyman Cem, Trabzonspor eski Başkanı ve AK Parti Trabzon Milletvekili Faruk Özak, Trabzonspor Kulüp Başkanı Özkan Sümer, Usta'nın takım arkadaşlarından Ali Kemal Denizci, Hüseyin Tok, Necati Özçağlayan, Bekir Barçın, Serdar Bali'nin yanı sıra önceki sezon Trabzonspor'dan ayrılan Hami Mandıralı, Trabzonsporlu futbolculardan Erdinç, Mehmet Kahriman ve çok sayıda sevenleri hazır bulundu. Törene, Usta'nın takım arkadaşı Milli Takımlar Teknik Direktörü Şenol Güneş'in katılmaması dikkat çekti.
Törende bir konuşma yapan AK Parti Trabzon Milletvekili Faruk Özak, Cemil Usta'nın futbolculuk dönemlerinden özgü ile söz ederken, kendisinin son günlerde adeta yalnızlığa itildiğini anlattı. Trabzonspor'un Cemil Usta gibi efsane oyunculara değer vermesi gerektiğini anlatan Özak, 'Böyle değerlere her zaman sahip çıkmalıyız. Cemil kardeşimiz Trabzonspor'a çok büyük hizmetler vermiştir. Hem oyunculuğu hem de kişiliği ile örnek alınacak bir insan olmuştur. Trabzonspor olarak bu değerlere gereken ilgiyi gösterdiğimiz söylenemez. Herkesin başı sağolsun' dedi.
Usta'nın cenazesi, daha sonra ambulansa konularak İskenderpaşa Camii'ne getirildi. İkindi namazı sonrası kılınan cenaze namazının ardından Usta, Boztepe Mahallesi'sindeki aile mezarlığına defnedildi.

Külünkoğlu
01.07.2010, 11:24
Değerli büyüğümüz, ruhun şad mekanın cennet olsun.

Unutmadık, unutmayacağız...

Emrah Akcagöz
01.07.2010, 11:49
Allah rahmet eylesin..

magicyattara
01.07.2010, 12:01
Bir röportajını izlemiştim..vefatından kısa bir süre önceydi sanırım..nur içinde yatsın..
Barbon Ziya gibilere bu takımın ihtiyacı var..aşağıdaki yazı bunu çok güzel anlatıyor..

Trabzonspor bir an evvel Birinci Lig'e yükselmek için kentteki potansiyeli bırakıp dış transfere, yani İstanbul'a yöneliyor. İstanbul takımlarında futbolu bırakma yaşına gelmiş yıldız futbolcularla başarıyı tez elden yakalamayı amaçlayan Bordo-Mavili takım ne yazık ki her seferinde hüsrana uğruyor. (...) Beş yılda paralar tükenince ve başarı gelmeyince, dönemin Trabzonspor Başkanı Suat Oyman, eski futbolcu Barbon Ziya'dan rapor istiyor. Kendisi olmaya başlayan Trabzonspor dönremi işte bu raporla başlıyor.

Trabzonspor literatürüne "Barbon Ziya Raporu" olarak geçen bu raporda neler önerilmişti? Necati Kola'dan devam ediyoruz:

- Barbon Ziya raporunda Karadenizli olmayan bütün futbolcuların gönderilmesini ve Trabzon'da amatör takımlardaki oynayan Şenol Güneş, Turgay Semercioğlu, Bekir Barçın, Necati Özçağlayan, Kadir Özcan, İhsan Sakallıoğlu, Cemil Usta ve Rizespor'da oynayan Ali Kemal Denizci ile Ali Yavuz gibi genç futbolcuların alınmasını öneriyor. Bu rapor doğrultusunda Trabzonspor'un efsanevi kadrosu çok ucuza kurulmuş oluyor."

Elbette bir takımın başarısı tek bir unsurla açıklanamaz ama Halit Ziya Kurbetçi'nin raporunda yansıttığı zihniyet ve bu zihniyet doğrultusunda kurduğu kadronun iki sene sonra Trabzonspor'u Birinci Lig'e taşıdığını, genç Trabzonlu çocuklarda takviye edilen bu temel kadronun daha sonra Türk futbolunda açtığı beyaz sayfayı düşündüğümüzde Barbon Ziya'nın önemi daha iyi anlaşılacaktır.

Aslında şunu fark ediyorum şimdi: Biz bilmeden de olsa Barbon Ziya'yı hiçbir zaman dilimizden düşürmedik. Çünkü "Barbon Ziya Raporu" demek "öze dönüş" dediğimiz şeyin ta kendisi.

Çağatay_
01.07.2010, 12:55
Allah rahmet eylesin.

Serdar Selim
04.07.2010, 00:51
Masada beni bekleyen yüzlerce not ve makale var, ama ben o masaya dönmemek için kendime bahaneler uyduruyordum. Bir anda "Türkiye'de ve dünyada neler oluyor acaba" soru cümlesi bana epey meşru geldi ve bir anda kendimi internetin başında buldum. Bir haber sitesinde dolaşırken sayfanın aşağılarında bir başlık gözüme çarptı:

- Barbon Ziya Son Yolculuğuna Uğurlandı

Halit Ziya Kurbetçi, nam-ı diğer Barbon Ziya...

Kendisinin adını ilk defa Hakan Kulaçoğlu'nun derlediği "Fırtına İhtilal Efsane: Trabzonspor" kitabında Necati Kola'nın makalesinde görmüştüm.
Okuduklarımdan sonra hakkında araştırma yapmak istedim ama gerek internette fazla bilgi olmayışı gerekse zaman darlığı nedeniyle bu isteğimi hep Trabzon'a gideceğim zamana atıyorum. Açıkça söylemek gerekirse, onun hayatta olduğunu dahi bilmiyordum.

Tam da Kazım Koyuncu'yu anarken onun da yakasına yapışan kanser illeti yüzünden öğrenmek ise işin daha da sarsıcı tarafı. Star Gazetesi'nin onunla 2004'te yaptığı röportajda o güne kadar hiç hastalanmadığını söylüyor ve ekliyor:

- Hastalığı ciddiye almıyorum ben. Ciddiye alırsam yaşam iyice çekilmez oluyor.

Kendisini geçen ay hastanede ziyaret eden Taka Gazetesi yazatrı İhsan Öksüz'e şöyle kızmış:

- Ne o? Ölmemi bekliyorsunuz değil mi? Daha çok beklersiniz! Daha uzun süre yaşacağım!

Vefat haberini okurken bir tarihin göçüp gittiğini hissettim çünkü Halit Ziya Kurbetçi, Trabzon'da sadece futbolun değil neredeyse bütün spor dallarının gelişmesine en önemli katkıyı yapan değerlerden biriydi. İdmanocağı'nın en önemli isimlerinden biri olan Barbon Ziya'nın Trabzonspor'a öyle bir katkısı vardır ki bugün hepimizin onun ismini aklımıza, kalbimize kazıyıp saklamamız gerekir. Bu katkıyı, Necati Kola, yukarıda bahsettiğim makalesinde şöyle açıklıyor:

- Şehrin potansiyelini fark edemeyen Trabzonspor dönemi, kulübün kurulmasıyla birlikte başlıyor. (...) Trabzonspor bir an evvel Birinci Lig'e yükselmek için kentteki potansiyeli bırakıp dış transfere, yani İstanbul'a yöneliyor. İstanbul takımlarında futbolu bırakma yaşına gelmiş yıldız futbolcularla başarıyı tez elden yakalamayı amaçlayan Bordo-Mavili takım ne yazık ki her seferinde hüsrana uğruyor. (...) Beş yılda paralar tükenince ve başarı gelmeyince, dönemin Trabzonspor Başkanı Suat Oyman, eski futbolcu Barbon Ziya'dan rapor istiyor. Kendisi olmaya başlayan Trabzonspor dönremi işte bu raporla başlıyor.

Aslında şunu fark ediyorum şimdi: Biz bilmeden de olsa Barbon Ziya'yı hiçbir zaman dilimizden düşürmedik. Çünkü "Barbon Ziya Raporu" demek "öze dönüş" dediğimiz şeyin ta kendisi. Trabzonspor kurulduğunda da İdmanocağı ve İdmangücü gelenekleri yadsıyarak son yirmi yılda yaptıklarımıza benzer bir politika izlemişti. O zamanın "öze dönüşü" de bu Barbon Ziya Raporu'ydu.

Tarih tekekkür ediyor. Şartlar elbette değişti, inkar edemem, ama insan düşünmüyor da değil: Bir "Barbon Ziya Raporu 2007" yazılsa, acaba ne olur?

Mekanın cennet olsun Halit Ziya Kurbetçi...

Bin saygı, bin şükran sana...

http://www.stargazete.com/resimler/haber/18052004/h10-2.jpg

1932 - 2007

Bu ne güzel bir anlatımdır böyle.

Çok ama çok teşekkürler.

macka61
04.07.2010, 00:58
Allah rahmet etylesin mekanı cennet olsun

metinbay61
04.07.2010, 17:45
Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşallah...

sethfilo
04.07.2010, 17:53
Allah rahmet eylesin Ziya abiyi tanırdım biraz ters adamdı ama sporun her türünü çok severdi onu daha çok mahalle aralarında top oynayan çocukları izlerken görürdüm yada eski fatih lisesinin arkasında top oynayan çocukları ve hep sorardı büyüyünce ne olcan diye çocuklara hepsi o dönemim popüler bir ismini verirdi ve her seferinde de o kızardı. Hayır derdi kendim olacağım de hiç bir şeyin kopyası aslının yerine geçmez.

UğuR
01.07.2011, 00:34
Efsaneyi yaratanlardan biri olan Halit Ziya Kurbetçi' yi ölümünün 4.yıldönümünde rahmetle anıyoruz.

Kaya
01.07.2011, 00:36
Mekanın cennet olsun değerli insan...

Yiğit SARI
01.07.2011, 00:39
Allah rahmet eylesin

Mustafa Umut
01.07.2011, 00:42
Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun...

DNA-TS
01.07.2011, 01:08
Allah rahmet eylesin.

Mehmet Zeki
01.07.2011, 01:15
Allah rahmet eylesin

Özge
01.07.2011, 01:19
Allah rahmet eylesin.

Barış Burak
01.07.2011, 08:53
Allah rahmet eyleye

Travelair
01.07.2011, 08:59
Allah rahmet eylesin

Sibel
01.07.2011, 22:19
Rahmeti bol olsun,o ne güzel bir yazıdır...

Külünkoğlu
30.06.2014, 09:42
Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun inşallah.

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
30.06.2014, 10:01
Tarihler değişmiş ama daha Barbon Ziya'nın bir adım önüne geçememişiz...
Yazıklar olsun bize...

Affet bizi Barbon Ziya;
sizlere layık olamadık camia olarak...

Rahat uyuyun diyeceğiz ama ne çare..

Yiğit Gayretli
30.06.2014, 10:04
Ruhu şâd olsun.

Çok şey borçluyuz. Ödeyemiyoruz...

Mollasalihoğlu
30.06.2014, 12:23
Özlenen geçmişi kuranlardan. Mekanı cennettir Allahın izniyle..

TekfurÇayır 61
30.06.2014, 13:18
Allah rahmet eylesin

Günümüze uyarlanmış yeni bir Barbon Ziyâ raporuna ihtiyaç var, taklitle olmadığı ortada. Taklit bünyeye uymuyor, bünye orijinalliğe meftun.

TekfurÇayır 61
30.06.2014, 13:33

Çok önemli bir tespit. BMN şöyle bir işlevi de yerine getirse ne güzel olur, Trabzon'da ben ben ben diyenler nedeniyle geriye çekilmiş, geride kalmış şehrin gerçek değerleri olan kişileri bulup ön plana çıkarmak, onlara destek vermek, yollarını açmak... Mutlaka vardır böyle insanlar. Günümüzde, ben ben diyenin öne çıktığı bu çirkef ortamda yeni gerçek değerleri ortaya çıkarabilmenin yolu buradan geçiyor sanırım.

İşte Trabzonspor'un bir değer olmasında muazzam katkıları olanlar bir bir aramızdan ayrılıyorlar. Bugünlere isyan edercesine...

NFK üstâdın dediği gibi

Gitti, su yollarını kıvrım kıvrım bilenler,
Bir ot yığını kaldı; kökünden kesilenler...

Erman Aydın
30.06.2014, 14:15
Barbon Ziya gibi değerleri bize gösterebilmek için emek sarf eden Hakan Kulaçoğlu gibi bir değerin de farkında mıyız acaba ?

SALİHKARGI
01.07.2014, 18:27
En azından forumda sabit bir yer ayrılması düşünülseydi. Halit Ziya Kurbetçi Alt Yapı Forumu gibi mesela.
Yani biz de o kadar sahip değiliz kültürümüze maalesef.

Kadir Yeter
27.01.2015, 08:25
TEKRAR.

http://i.hizliresim.com/aypOlO.jpg

Halit Ziya Kurbetçi ( Barbon Ziya )

Trabzon İdmangücü spor târihî

Kaynak:Trabzon, Kuzey Ekspres Gazetesi, 23.01.2015 CUMÂ. 3693. sayısı, 9. sayfadan.

kadiryeter Kadir Yeter. 27 OCAK 2015 SÂLI. TRABZON.

HOPA'LI TS'Lİ
27.01.2015, 08:35
Allah rahmet eylesin.

MİSSE_MİSSE
29.01.2015, 06:17
Futbol hastası bir abiye sorduğumda izlediği en iyi futbolcunun barbon ziya olduğunu söylemişti. Allah rahmet etsin.

Courage
29.01.2015, 17:14
Kendisini saygı ve rahmetle yad ediyoruz ,mekanı Cennet olsun.

Mollasalihoğlu
30.06.2015, 12:34
Mekanı cennet olsun.

Yiğit Gayretli
30.06.2015, 12:36
Ruhu şâd olsun...

Ozan Yılmaz
30.03.2016, 17:03
Bugün de yeni bir şey öğrenmiş olduk,

Allah rahmet eylesin...