PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Resim, Renkler ve Anlamı! Buna Tepki Vermek Lazım.

Yasin N.
02.07.2007, 11:40
Dün gece ankaradan dönüyordum, ankaranın otobüs terminalinde gidenler bilirler, kitap satılır seyyar satıcılar tarafından, okuduğum kitap bitmek üzereydi başka bir tane daha almak için standtaki kitapları incelerken dikatimi bu kitap çekti, bu kitabın renkleri ve üstündeki manasını herkesin kolayca anlayabileceği bir resim. Bunu neden başka bir renk yerine bordo mavi renklerle pekiştirme gayretinde olduklarını anlamak mümkün değil. İçinde kapakla ilgili yazan şey ise: Baba ve oğul maç seyrederler çoçuğun tuttuğu takım kazanır babasının tuttuğu takım kaybeder ve ikisi birlikte çoşkuyu seyretmek için dışarı çıkarlar sonra bir kurşun gelir çoçuk ölür. Bunlar hep yaşanır. diyede not düşülüyor. ve bu olay kitapta sadece 1 sayfa yer kaplıyor. Ama kapak yapılıyor. Daha düne kadar statlarda işlenen cinayetler unutulmuş, polislere atılan yumruklar unutulmuş ama nedense akla hep ama hep bordo mavi gelir olmuş. yazara ve basım evine mail atabileceğiniz adresler:
seyfiuzunkok@hotmail.com (seyfiuzunkok@hotmail.com)
haberci06@hotmail.com
http://img161.imageshack.us/img161/3568/dsc01219rj6.th.jpg (http://img161.imageshack.us/my.php?image=dsc01219rj6.jpg)

Yasin N.
02.07.2007, 11:43
http://img161.imageshack.us/img161/6642/dsc01220bw2.th.jpg (http://img161.imageshack.us/my.php?image=dsc01220bw2.jpg)

Sefa Murat Dokuz
02.07.2007, 11:46
Beyinsizler işte böyle birşeyi bize mal edecekler

omer61
02.07.2007, 12:37
böle bi art niyeti oldklrnı sanmıorm yaa.. ordki bayrk bordo-mavi-sarı gibi duruo.. ama yine de yanlş anlamlara mein wermemk için alaksz renklr seceblrlrdi..

Yasin N.
02.07.2007, 13:16
böle bi art niyeti oldklrnı sanmıorm yaa.. ordki bayrk bordo-mavi-sarı gibi duruo.. ama yine de yanlş anlamlara mein wermemk için alaksz renklr seceblrlrdi..

ordaki 3. renk sarı değil resimleri ben çektim kitaptan, renk beyaz, ışıkta biraz farklı çıkmış normalde bordo, mavi, beyaz. zaten silah olayıyla ilgilide başka hangi renk pekiştirilebilirki.

ibzolist
02.07.2007, 13:46
adamlar ölümüzden bile bu korkuyorlarsa eski günleri düşünemiyor, ah bi yaşayamadık ki

Mehmet Fatih Yavuz
02.07.2007, 14:04
ulan her aşırılığı bize mâl etmek zorunda mı bu herifler..

macka61
02.07.2007, 14:30
artık ben yoruldum onlar eziklere baksınlar kendileri düzgün olmadıkları için bizi kıskandıkları için böyle yapıyolar

Külünkoğlu
02.07.2007, 15:45
Söylenecek çok şey var aslında da vaktimize yazık..

Başlığı açan arkadaş "tepki vermek lazım" demis. Bilmiyorum cahilliğime verin nacizane ben bu yazarı tanımıyorum ismini ne duydum ne de bir yerde gördüm. bu yüzden "meşhur etmemek lazım"diyorum. Eğer meşhur bir yazar ise "vah vah" diyorum...

SDanışmaz
02.07.2007, 15:48
Neyin ne oLduğunu 2-3 yıL önce Türkiye öğrenmiş oLdu...

KeLLoO
02.07.2007, 16:02
artık ben yoruldum onlar eziklere baksınlar kendileri düzgün olmadıkları için bizi kıskandıkları için böyle yapıyolar

Yillardir almis basini bir ezik muhabbeti gidiyor. Yok eziklermis yok bizi kiskaniyorlarmis, yok alti kez sampiyon olduk diye ne yapacaklarini sasirmislarmis.
Yanlis anlama canim kardesim lafim özellikle sana degil. Herkesin agzinda sakiz olmus bu laflar.
Yahu ne ezikligi duyuyorlar bu insanlar bize karsi, veya neyimizi kiskaniyorlar?
Yok basin bizi hedef secmismis, yok hakemler hep hakkimizi yiyormus, yok istanbul takimlari bize karsi cephe almislar.
Gercekten böyle mi düsünüyor bu forumdaki herkes?

Ümit Küçük
02.07.2007, 16:12
Yillardir almis basini bir ezik muhabbeti gidiyor. Yok eziklermis yok bizi kiskaniyorlarmis, yok alti kez sampiyon olduk diye ne yapacaklarini sasirmislarmis.
Yanlis anlama canim kardesim lafim özellikle sana degil. Herkesin agzinda sakiz olmus bu laflar.
Yahu ne ezikligi duyuyorlar bu insanlar bize karsi, veya neyimizi kiskaniyorlar?
Yok basin bizi hedef secmismis, yok hakemler hep hakkimizi yiyormus, yok istanbul takimlari bize karsi cephe almislar.

tabiki hayır ölee düsünmüyorum bence asıl ezik olan biziz eziklimizi kapatmak icin bölee yapıyoruz adamlar 16 kere sampiyon olmuslar uefa kupasını almıslar biri carlosu getirmis digeri linconu digeri cisse yi biz ne yaptık ikincilikten adnan asıl ezik onlar deil biziz ama bunu kendimize yediremiyoruz hem adam rengini bordo mavi yapsa ne olur baska yapsa ne olur bayragın bunlar la artık ugrasmıyorum bir bisey dedimi sende aynısını yap diyip cekiliyorum umursamayın

Enes Berfin
02.07.2007, 17:03

Sadece forumdakiler degil bunu herkes böle düsünüyor.

Evet Kiskaniyorlar bizi, yahu su rumlara karsi elendigimiz mactan sonra ezikleri tutan insanlar nekadar sevinmislerdi bence bu sevinc anlatilmaz kadar büyük bir sevincti, hem seviniyorlardi hemde bizlere laf sayiyorlardi.

Bakin Türkiyede artik sadece istanbul ezikleri bize düsman degil artik anadolu takimlari bile bize düsman kesildiler hic kimse bizim basarimizi istemiyor artik eskiden o efsane dönemimizde bütün anadoludaki insanlar bizi destekliyordu, peki simdi?

Trabzon kümeye...!

Buna benzer bir baslik daha önce yine acilmisti bir resimin üstüne üctane ezik futbolculari önde Türk bayragini tutuyorlardi ve o üc ezik futbolcularin arkasinda bi hayli uzaklikta bordo mavili bir futbolcu vardi.

Bu düsmanlik nezamana kadar sürer bilmem, ama bu kiskanc ve düsmanligin sebepleri nerden kaynaklandigini malesef bende bilmiyorum.

omer61
02.07.2007, 17:05

eet kesinlikle doğru.. burda kıskanılcak biri warsa o da ist. takımlarıdr. biz ne yapmışızki bizi kıskansınlar.. 80 li yıllardki başarılarmzla öwünüp duruoyorz..

MehmeTS_ADANA
02.07.2007, 18:02
adamın adı çakacağına canı çıksın boşa dememişler.her türlü pisliği yapan 3 ezik ama nedense herşeyin faturası bize kesilir
şerefsizler 3 eziğin tepkisinden korktuklarından herşeyi bize yüklüyorlar

Yasin N.
02.07.2007, 19:45
ee Türk futboltarihinde tel örgüleri ilk biz kaldırdık, ama onlar centilmen oldular, biz otobüslere bindiğimizde sadece taraftarlığımızı aldık yanımızza onlar gelirken döner bıçaklarını, baltaları ama yine biz katil olduk, hani dedimya konuşanolursa herkes susar, ama bizde konuşan yokki bari icraat yapsalar. bu kitabın yazarıyla görüşecem az önce oğluya konuştum ama ona ne anlatsan boş çünkü çoçuk.

Burak61
05.07.2007, 21:49
bende bu yaziyi okuduktan sonra mail attim atmaz olaydim adam beni mahkemeye veriyordu nerdeyse ve renklerin bordo mavi degil nerdeyse sari kirmizi oldugunu söyledi

Enes Berfin
05.07.2007, 21:54
Ne mahkemesi ya, o kim oluyorda mahkemeye verecek seni.

Misina
05.07.2007, 22:52
silahı ve magandalığı trabzonluya mal etmek bu

Erkin
05.07.2007, 22:52
Ne mahkemesi, sıkıyorsa açsın davasını :mad:

Yunus Emre AYAZ
06.07.2007, 00:17
rusya bayrağına benzior bizle alakası oldunu düşünmüyorum... :D

Burak61
06.07.2007, 01:12
gercekten yalan degil msn ni de var bende eger özür dilemessem savciliga basvuruda bulunucagim dedi bende mecbur özür diledim

Mollasalihoğlu
06.07.2007, 02:04
en güzel yorumu metin abi yapmış..müsvette yazara tepki koymak ona değer vermek olur..he canım deyip geçmek lazım bence..

Oğuzhan Görkan
06.07.2007, 03:17
bu kışkırtmlar bu önyargılar değil midir bizleri geri götüren birbirimize düşüren durun bakalım bunların sonu nereye varacak...

Mehdi
06.07.2007, 08:30
bende bu yaziyi okuduktan sonra mail attim atmaz olaydim adam beni mahkemeye veriyordu nerdeyse ve renklerin bordo mavi degil nerdeyse sari kirmizi oldugunu söyledi
Bak olayın bu boyutu benim daha çok ilgimi çekti.Severim böyle şeyleri.Bende ekliym şu adamı bakalım msne.Uğraş arıyordum ne zamandır

Önce bu adama gsnin renklerini öğretmek şart.

Erdinç Dilek
06.07.2007, 08:49
Westham United' tan ne istiyor olabilirki bu adam?:)

Mehdi
06.07.2007, 09:44
08:48) seyfi:günaydın

(08:50) mehdi:Üye olduğum taraftar sitesinde bir konu gündeme geldi ve ben bunu epey merak ettim.Bir arakadaşı mahkemeye verme tehditiniz yanı sıra yayımlamış olduğunuz kitapta Trabzonspor renklerini alenen teşhir etmeniz, koca kulübü ve şehri zan altında bırakmanız hoş karşılanacak bir durum olmamış.Bu konuda ne düşünüyorsunuz?

(08:50) seyfi:hangi sitede

(08:51) mehdi:Trabzonsporun herhangi bir taraftar sitesi.Önemli olan sitemi sizce?

(08:53) seyfi:trabzonspor ile alakalı hiçbir yayınım olmadı.kitabımın kapağındaki formanın trabzonspora benzediği iddia edildi.dediğiniz arkadaşı savcılığa vermiştim özür diledi ve olay kapandı

(08:54) mehdi:evet anladım

(08:55) mehdi:anlamış olduğunuz gibi Çelişkiler kitabınızın kapağındaki bayrağın Trabzonspor bayrağı ve bir dönemin medyasının ağzına sakız ettiği Trabzonda futbol magandaları olayını yansıttığı aşikar

(08:55) seyfi:işin birde üzücü tarafını size kısaca belirteyim

(08:55) mehdi:tabiki.sevinirim

(08:57) seyfi:arkadaşlar iyi bilir beni sadece üç takım olan gs fb ve beşiktaşın renklerinden başka renkleri bilmem. yani futbol maçlarını hayatımda hiç izlemedim "sadece milli maçlara bakarım" ayrıca trabzonspor anadolu takımı olduğu için şimdiye kadar hep başarılı olup istanbulun şımarık takımlarını alt etmesini hep istedim.ve suçlandığım olaya bakın

(09:00) mehdi:sizi anlıyorum ve bu düşüncenizden dolayı teşekkür ediyorum.Fakat takdir edersinizki ve sizinde beyan ettiğiniz gibi istanbul hegemonyası altında herzaman hakkı yenen takımın taraftarı ve o şehrin insanı bir kitap kapağında kendi takımın renklerini kötü şekilde görmesi veya zan altında kalması durumunda duygusal davranması kadar doğal birşey olamaz.

(09:01) seyfi:ben o kapakta üç renk kullandım bu renklerden biride sarıydı

(09:01) mehdi:Kabul edelimki her zaman ıstıraplarla boğuşan ve hep yenen haklar karşısında veya üstüne yüklenen suizanlara karşı protestolarla uğraşan taraftar olduk.Artık o kadar sıkıldıkki olayları protesto etmekten takımımızı desteklemeye vakit bulamıyoruz.

(09:01) seyfi:gs diyenlerde oldu

(09:03) seyfi:trabzondan bu şekilde tepki almak beni üzdü

(09:03) seyfi:önyargı oluşmaması için uğraşıyorum

(09:04) seyfi:ben kitabıma mail adresini sırf okuyucuların görüşlerini almak için yayınladım

(09:04) mehdi:anladığım kadarıyla kitap kapağında hiç bir takımı teşhir etmemek için sarı bordo ve maviyi kullandığınız söylüyorsunuz sanırım.

(09:04) mehdi:doğrumu anladım?

(09:04) seyfi:ewt

(09:05) seyfi:bordo değil pembeye yakın bir renk
(09:05) seyfi:bilgisayarda biraz renk değişmiş olabilir

(09:05) mehdi:anladım

(09:05) mehdi:teşekkür ederim

(09:05) seyfi:ben teşekkür ederim

(09:05) mehdi:umarım aynı durumla ne biz nede siz tekrar karşılaşırsınız.bazı konularda daha özenli davranmanızı tavsiye ederim.

(09:05) seyfi:sağolun başarılar

(09:06) mehdi:sizede aynı temenniyle

erdal6167
06.07.2007, 17:56
ya boş verin it ürür kervan yürür, benec bu barcelona takıma atıfta bulunulmuş. bizi sevmiyorlar, ha lafımın arkasındayım bizi kücültüp kayseriyi bu ülkenin 4, büyüyğü yapmaya calışıyorlar. . .

zisinoli
06.07.2007, 18:11
bırakın milleti rahat da :)

Enes Berfin
06.07.2007, 18:11
Ya bu adam kim oluyor, savciliga verecekmis onun böle bir hakki yok nasil savciliga verecekmis cokmu kolay sanki o yazistigin kisiyi bulmak kendini ne saniyor bu adam, ayrica Burak61 nickli arakdasimiz neden ondan özür diledi anlamadim saviliga basvuracakmis beyin özürlüye bak ya.

POYRAZ
06.07.2007, 18:30
Ya bu adam kim oluyor, savciliga verecekmis onun böle bir hakki yok nasil savciliga verecekmis cokmu kolay sanki o yazistigin kisiyi bulmak kendini ne saniyor bu adam, ayrica Burak61 nickli arakdasimiz neden ondan özür diledi anlamadim saviliga basvuracakmis beyin özürlüye bak ya.
Ortada ne savciliga vermek var, ne de özür. O kücük beyniyle güya korkutmaya calismis. Burada her seyi serbestce yazabilseydik ben öyle bir sey yazardim ki. Resmen Trabzonspor'u karalamaya calismis, utanmadan bir de zeytinyaglik yapiyor essolu.

tamuğ yamtar
06.07.2007, 18:40
Beyler her şeyden alınmayın. Biraz abartmıyor musunuz?

cınar#7
06.07.2007, 18:55
Westham United' tan ne istiyor olabilirki bu adam?:)
:D:D:D gerçekten ya abartmaya gerek yok...

adam zaten yanlış anlaşılma demiş daha ne olsun...

POYRAZ
06.07.2007, 19:20
Savcilik muhabbeti yapmasi insani sinirlendiriyor.

Burak61
06.07.2007, 21:54
ben ona küfür ettim diye beni savciliga vermis özür dileyince beni af etti

Gürkan
07.07.2007, 09:36
ben ona küfür ettim diye beni savciliga vermis özür dileyince beni af etti

Bir konuda haklı olmamız bize istediğimiz şekilde tepki gösterme hakkı vermez. bir anda haklıdan haksıza düşeriz.

Çetin
07.07.2007, 09:43
Savclık mı :) Sabah sabah iyi güldüm.

aysegul61
13.07.2007, 10:42
Adamın futbolla uzaktan yakından ilgisi yokmuş..Renklerinde baskıdan dolayı öyle göründüğünü söylüyor.Üçüncü renk olarak kullanılan sarıymış beyaz değil...Bence üzerinde durmamak gerekli adı sanı duyulmamış birini gündeme getirmenin hiçbir anlamı yok.Ondan sonra çıkıcak televizyona tehdit ediliyorum vs.vs.vss..reklamını yapacak...
mehdi tebrikler........:alkış:

Hüseyin Çümen
13.07.2007, 11:11
adam resmen kıvırmış erkek gibi ben hata yaptım özür dilerim demeliydi böle kıvırmayla nere kadar terbiesiz herif

bordoylamavi
13.07.2007, 20:38
yıllar önce TRT nin Türkiye nin tanınmasıyla ilgili bir filmi vardı. amerikada taksiciye soruyorlar Türkiye nerede diye asyada bi yerlerde diyordu. bu iş tanıtım ve reklam işi medya yönetim taraftar hep beraber hareket edilerek ancak böyle bilgilendirmeler engellenebilir

Samet Türkmen
14.07.2007, 15:39
Söylenecek çok şey var aslında da vaktimize yazık..

Başlığı açan arkadaş "tepki vermek lazım" demis. Bilmiyorum cahilliğime verin nacizane ben bu yazarı tanımıyorum ismini ne duydum ne de bir yerde gördüm. bu yüzden "meşhur etmemek lazım"diyorum. Eğer meşhur bir yazar ise "vah vah" diyorum...
Aynen katılıyorum

sokrates61
14.07.2007, 15:52
http://img161.imageshack.us/img161/6642/dsc01220bw2.th.jpg (http://img161.imageshack.us/my.php?image=dsc01220bw2.jpg)
Dostum tamam güzel yakalamışsın bak kitabın ismine ne yazıyor çelişkiler diye bak ilk önce bayrakta ki renkler Sırayla yazıyorum Beyaz,''PEMBE'' ve Açık Mavi Bayrak Rus bayragına çok benziyor Hatta Aynısı diyebilirim diyeceksin neden farklı renk kullanmadılar burda sadece 2 renk kullanılsa ve Pembe ve Açık Mavi Kullanılsa haklısın birşey demem ama 3 renk var ikinci olarak cümle de ne diyor babamın tuttugu takım kaybeder Çocugun ki kazanır bak çelişki Trabzon da böyle 2 başlılık var mı sence? Varsa bile tek tükdür Ayrıca sadece Trabzonda maçtan sonra silah atılmaz bunun örnegide çoktur herşeyi Trabzonspor ve Trabzon ile bagdaştırmayın gerçekden hoş olmuyor bu kadar da alıngan olmayalım

A.Alper
14.07.2007, 18:21
bu tip gaza gelmelerin sonu hep komik duruma düşmek oluyor sanıyoruz dünya bizim etrafımızda dönüyor.

sokrates61
14.07.2007, 21:27
Madem adama hakaret etmişsin dönüp özür dilemeyeceksin ve küçük düşmeyeceksin veya uslubünü iyi kuracaksın hakaretlerle degil ama laflarla bogacaksın önce hakaret et savcılıga verilme durumu olsun sonra özür dile böyle olmaz diye düşünüyorum

Öztürk Adem
22.10.2007, 00:33
varya bunları asmak lazım galıba kasınıolar 1 serserı kursuna gıtemeyı ıstıo galıba

Miraç Atalay Çiftçi
22.10.2007, 00:43
Konuyu, güncelliğini yitirdiği için ve bir çok yanlış anlamaya sebebiyet verdiğinden dolayı kapatıyorum.